Zavrieť

Porady

Predaj bytu a dan z prijmu

Dobry den, chcem predat byt a nechcem zaplatit dan z prijmu kedze byt nemam este 5 rokov a nemam tam nahlasene ani trvale bydlisko. Vie mi niekto poradit ci je mozne byt predat a neplatit dan? Ak ano, tak ako sa to da. Vacsina ludi ho bude chciet na hypoteku... Vopred dakujem.
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj prosim viete mi niekto poradit, naozaj mi to suri. Prosim, prosim?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, prosim Vas . osoba A kupila v r. 2007 byt v hodnote 3 400 000,-, v r. 2008 ho predala za 5 000 000,-. Lenze byt kupovala v r. 2007 na hypoteku takze z predajnej ceny islo 3 500 000,- na predcasne splatenie uveru. Dalej mala vydavky na rekonstrukciu, poplatok realitke za sprostredkovanie predaja bytu, dalej mala vydavok na poplatok za predcasne splatenie hypot.uveru. Co je v tomto pripade vydavok, ktorym si znizi dan?
(5) Pri príjmoch podľa odseku 1 písm. b) až e) je výdavkom

a) kúpna cena preukázateľne zaplatená za vec, cenný papier alebo opciu,
b) cena veci, cenného papiera alebo opcie zistená v čase nadobudnutia, ak nejde o výdavok podľa písmena a), pričom pri nehnuteľnostiach získaných dedením alebo darovaním sa vychádza z ceny podľa § 25,
c) zostatková cena podľa § 25 ods. 3, ak ide o majetok, ktorý bol zahrnutý v obchodnom majetku,
d) finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie, opravu a údržbu veci vrátane ďalších výdavkov súvisiacich s predajom veci okrem výdavkov na osobné účely,
e) výdavky súvisiace s nadobudnutím a predajom cenných papierov a opcií; pri predaji zamestnaneckých akcií aj suma nepeňažného príjmu uvedeného v § 5 ods. 3 písm. b) zdanená podľa § 35,
f) výdavky preukázateľne vynaložené na obstaranie majetku alebo jeho výrobu vo vlastnej réžii.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja rozumiem, ze vydavkom je kupna cena, len tym ze bral hypoteku boli pre neho naklady na kupu bytu vyssie ako je kupna cena v kupnej zmluve. Ale nasla som temu konkretne na predaj bytu na hypoteku, tak som tam presne napisala co potrebujem vediet. Ak mi budete vediet presne odpovedat, budem Vam velmi vdacna. dakujem za ochotu
Naposledy upravil nika.sum : 28.03.09 at 08:51
0 0
seal79 seal79

seal79 je offline (nepripojený) seal79

Ja by som sa chcel ešte opýtať. Kolega mi spomínal, že platba dane z predaja bytu sa dá obísť aj týmto spôsobom, že preukáže, že prostriedky, ktoré som získal z predaja bytu som investoval do kúpy iného bytu. Neviete niekto o tom niečo?
ĎAKEJEM!
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

seal79 Pozri príspevok
Ja by som sa chcel ešte opýtať. Kolega mi spomínal, že platba dane z predaja bytu sa dá obísť aj týmto spôsobom, že preukáže, že prostriedky, ktoré som získal z predaja bytu som investoval do kúpy iného bytu. Neviete niekto o tom niečo?
ĎAKEJEM!
nie, nedá sa to týmto spôsobom obísť

kuk sem

http://reality.etrend.sk/radia-vam-o...ti/135356.html
0 0
dasasopi dasasopi

dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

Ahojte poraďáci, takže ak môj svokor zdedil byt v r.2004 ale jeho mama bola vlastníčkou od 1995 /mala tam trvalý pobyt,bývala tam/ tak by daň z príjmov pri predaji nemal platiť? Vopred vďaka
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

dasasopi Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, takže ak môj svokor zdedil byt v r.2004 ale jeho mama bola vlastníčkou od 1995 /mala tam trvalý pobyt,bývala tam/ tak by daň z príjmov pri predaji nemal platiť? Vopred vďaka
§ 9
Príjmy oslobodené od dane
Na začiatok

(1) Od dane je oslobodený príjem



c) z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením (postupným dedením) v priamom rade alebo niektorým z manželov okrem nehnuteľnosti, na ktorú sa vzťahuje oslobodenie od dane podľa písmena a), ak uplynie aspoň päť rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa (poručiteľov) ...

Tvoj svokor ako dedič splnil podmienku, že poručiteľ vlastnil nehnuteľnosť vo vlastníctve 5 rokov, čiže takýto predaj nehnuteľnosti je oslobdený od dane.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať