Zavrieť

Porady

Nešťastná žena - SOM MANžELOVA SLÚŽKA

Mám 58 rokov z toho 20 rokov som dobrovoľne nezamestnaná zo zdravotných dôvodov, bohužiaľ invalidný mi nepriznali. Bola som v takom zlom stave že som mesiace ani nevstávala z postele, lekári ma donekonečne vyšetrovovali a neveli čo mi je, a tak ma poslali domov bez diagnózy.Nakoniec v tomto zlom stave som bola nútená viesť domácnosť, variť upratovať žehliť, veď som mala dve školopovinné deti. S manželovou pomocou som nemohla rátať, nakoľko on chodil do zamestnania a prichádzal domov unavený.
Dne s je situácia taká že deti sú už samostatné, ja som sa akotak pozviechala, ale manžel ostal doma na predčasnom dôchodku, takže za som pod ťarchou práce akoro ako predtým. Nekonečné upratovanie, aj na dvore, podotýkam že bývame v rodinnom dome, pranie, žehlenie no a to každodenné varenie ani nie hocijakej stravy ale zdravej racionálnej, lebo manžel si to tak praje. On nehne ani prstom, len chodí na prechádzaky lebo on potrebuje zdravý životný štýl, a ja mu ho musím zabezpečiť. Kde je tu spravodlivosť. Ja som vlastne jeho slúžkou otrokyňou. Keď by som chcela aby sme niekde zašli autom popozerať, to sa mu nepáči, lebo jeho nič nebaví, najradšej sedí za klavírom a vyhráva si a mne na nervy. Som z tejto situácie už totálne vyčerpaná, mám ťažkú depresiu. chodím ku psychiatričke, ale lieky mi moc nepomáhajú, lebo často mávam pocity že by som už najradšej umrela.
Je z Vás ešte niekto v podobnejsituácii? ale by ste vedeli niečo poradiť? ak nie, to nevadí, aspoň som sa vykecala. Ďakujem za prečítanie.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Určite sa Vám trochu uľavilo.
Ja mám 54 rokov, ale také niečo by som si ani vo sne nevedela predstaviť, aby sa môj manžel nepodielal rovnocenne na našej spoločnej domácnosti. Rozdiel medzi Vami a mnou je, že obaja s manželom pracujeme a tiež sme obaja unavení, ale medzi nami neviazne komunikácia a riešime všetko spolu.
Takže, ak chce manžel racionálne papkať, tak nech si nakúpi, navarí, potom môže papkať a nakoniec aj všetok riad poumývať. Nikde v zákone nie je napísané, že je to povinnosť manželky.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
anitka,

a v čom je tvoj "zmysel života" ?
Naposledy upravil hanelie : 09.04.08 at 13:31
0 0
jezikova jezikova

jezikova je offline (nepripojený) jezikova

zena
Ja mám 50 rokov, manžela, prácu, podnikanie, 3 veľké samostatné a dospelé deti 3 vnučky a 1 vnuka a psa. Všetko stíham, pretože aj manžel varí, aj keď neperie a nežehlí ale sa plne podiela na vedení domácnosti, to som docielila za 30 rokov manželstva, pretože manžela treba ohýbať keď sme mladí a nie až keď zostárneme. Ani starého psa novým kúskom nenaučíte.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Ahoj anitka,tvoj manžel asi nikdy nebol sám a nebol tak nútený sa o seba postarať.Choď do kúpelov,potrebuješ si oddýchnuť! Manžel isto nebude za,ale uvedomil by si,čo vlastne preňho všetko robíš.Spohodlnel,pretože vie,že sa o chod domácnosti a kolem domu postaráš.Je to starší človek a ťažko sa bude prevychovávať.

Prajem ti veľa zdravia,sily a optimizmu. V.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Naozaj je potrebné vypnúť, aby ťa problémy, ktoré sa nabaľujú, neprevalcovali.
Treba naozaj možno " vypadnúť" do kúpeľov - dobré sú aj myslím, nie som si istá vo Vyšných Ružbachoch- psychiatrické dg a tvoj psychiater by ti ich mohol doporučiť.
Oddýchneš si a ten pohodlný pán milostivý doma zistí, že nie je všetko také jednoduché a bude sa musieť o seba postarať sám.
Aj ty nájdeš možno spriaznené duše a už len vypadnutím z toho istého prostredia si pomôžeš zahnať " čierne" myšlienky.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Anitka, je to všetko v tebe. Ty si musíš povedať: a dosť. Ja nie som slúžka.
Túto vetu som povedala manželovi a aj svokre hneď na začiatku nášho vzťahu. Dnes som vydatá 32 rokov a nesťažujem si. Od tej chvíle na všetko sme dvaja.
Aj keď si nie som celkom istá, či to dokážeš a či nie je už neskoro.
Keď som si prečítala nadpis - Som manželova slúžka - otvoril sa mi vo vrecku nožik. A tvoje deti čo? Aj im si bola slúžka, že ti nepomôžu sa z tejto situácie dostať? Nevidia to? Alebo len tíško trpíš.
Neblázni, spamätaj sa a začni konať. ŽI.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Každý človek si zaslúži byť šťastný! Sme na svete preto aby sme si vychutnali život a nie preto aby sme sa stále starali ako "sluhovia" o život druhích..
Prečo manžel nevaril keď ste boli chorá vy? prečo nepomohol s domácnosťou? To už dávno nie je iba manželkina starosť! Už dávno sú preč tie časy keď ženy boli doma a starali sa o vedenie domu....ale teraz by ženy mali robiť všetko? aj domácnosť aj manžel aj práca a ešte aj dobre vyzerať a byť poslušná????
Aká je to spravodlivosť že žena musí zvládať trojnásobne viac ako muž. Ten príde z práce domov a jeho povinnosti sa skončili?
Neexistuje ! Treba sa vzoprieť! Stotožňujem sa s názorom vypadnúť na nejaký fajn výlet, oddych, kúpele a urobiť si pohodlie pre samú seba.....
Veď kedy naposledy ste mysleli na seba? na svoje pohodlie a oddych?
Manžel čoskoro zistí že ste preňho potrebná ako soľ kôli tomu že zlenivel. Žiadna žena by nemala byť slúžka a nik by nemal robiť nič proti svojej vôli.....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
čo skúsiť zamyslieť sa nad týmto: http://www.jewel.sk/forum/index.php?...11227#msg11227
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

Haneli - môj zmysel života už nie je v ničom, len žijem lebo musím, resp. už si robím plány ako to skoncujem, čo je dosť pravdepodobné že sa aj stankoľko trpím ťažkými depresiami, mojou zábavou je že si občas sadnem k počítaču
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

Jezikova - ja som manžela nemohla za mladi ohýbať, nakoľko na naše manželstvo jastrabím okom dohliadala moja svokra,,ktorá chodila k nám denne, a poúčala ma čo a ako mám robiť a podľa nej všetko je úlohou ženy, a podľa nej muž má len zarábať peniaze. Natoľko sa to vo mne zakorenilo, že teraz už nie som schopná to zmeniť aj keby som veľmi chcela.
0 0
Domáca Domáca

Domáca je offline (nepripojený) Domáca

Anitka, na to nesmieš ani pomyslieť. Nemyslíš na svoje deti a vnúčatá? Ži pre nich a nie pre nevďačného manžela. A vzbúr sa a nebuď slúžka. Čo ti môže urobiť, bude sa chcieť rozviesť? Tak nech. Keďže je taký nesamostatný, po týždni by sám zahynul ako pes. Prečo nezačneš žiť svoj vlastný život? Nájdi si priateľku, zájdite spolu do kina, divadla, na kávu do kaviarne alebo hocikde.
Ja by som doporučovala aj tie kúpele. Budeš medzi ľuďmi a prídeš na iné myšlienky. Veď zmyslom života nemôže byť varenie, pranie a žehlenie pre nejakého nevďačníka. Začni konečne žiť.
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

Viete si to predstaviť, že aj rekonštrukciu domu som yvbavovala ja? On jednoducho "nemal čas", tak ja som všetko zabezpečovala. Menili sme strechu, zatepľovali dom, vymieňali parkety, obnova kúpeľne. No a tá kúpelňa bola vrchol všetkého, nakoľko manžel nechcel súhlasiť, aby sme obnovili 30 ročnú kúpelňu. Tak som to urobila tak, že som ju celú rozmlátila, vtky fľašky s vońavkami a čo bolo po ruke som pomlátila o vykachličkované steny, a už sa nedalo iné robiť len renovovať. Nakúpila som všetko čo bolo treba, dala doviesť, zavolala vodára a murára. Sama som otĺkla staré kachličky a starú dlaždu, vynosila som to z bytu na dvor. Keď robil obkladač ešte aj tomu som pomáhala aby to bolo skôr hotové.
Teraz mám na pláne ešte výmenu kuchynskel linky, interierrových dvier.
0 0
sadžika sadžika

sadžika je offline (nepripojený) sadžika

Chceš zmeniť svoj život? - je to len na tebe!
Chceš sa odreagovať sa a získať nový pohľad na vec ... ?
Tak ak sa nás nebojíš , môžeš si prísť pokecať na nejaké to poraďácke stretko.

P. S.: To neznamená, že musíme preberať tvoje osobné problémy. Jedná sa hlavne o to naštartovanie tvojej mysle iným smerom, možnože sa odreaguješ od každodenného kolotoča a spoznáš nových ľudí.
Naposledy upravil sadžika : 10.04.08 at 09:39
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
To je mi ľúto, že to až tak ďaleko došlo, ale len ty musíš začať chcieť zmeniť túto podľa teba neriešiteľnú situáciu. A určite, ak budeš chcieť, tak to dokážeš. Nesmieš sa nechať deptať mužom, ktorý si ťa neváži, pretože keby si ťa vážil, tak určite by to až do tákehoto štádia nedošlo. Nepočúvaj už nič, čo ti hovorí, nevšímaj si nič čo robí, nedaj sa vyprovokovať, radšej choď do druhej izby a staraj sa len o seba.
Máš deti, možno aj vnúčata a máš ešte pred sebou kus života.
Hore hlavu a odvahu!!!
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Anita..... Pozri príspevok
Haneli - môj zmysel života už nie je v ničom, len žijem lebo musím, resp. už si robím plány ako to skoncujem, čo je dosť pravdepodobné že sa aj stankoľko trpím ťažkými depresiami, mojou zábavou je že si občas sadnem k počítaču

ANITKA prosím ťa prestaň, takto hovoriť nesmieš. no toto nech ťa ani nenapadne,,,, Prosím ťa a čo deti??? nemáš v nich oporu??? choď k nim na nejaký čas, aby si sa odreagovala a čo vnúčence??? sú???? mysli na nich, že oni ťa budú potrebovať vždy. oni ťa majú radi.
ťažké depresie-- aké lieky berieš??? chodíš psychiatrovi na kontroly?? vieš je to ťažké keď nie si schopná natom nič zmeniť, možno práveže z toho máš depku, že chcela by si to zmeniť, ale sa bojíš, že to nezvládneš. tvoja depka bude trvať do tej doby, kým sa nerozhodneš to predsa zmeniť.
hovorí sa, že treba odstrániť príčinu depky a potom sa človeku uľaví. môžem ti to potvrdiť, je to tak.

prajem ti, aby si si nabrala odvahu a predsa si sa to rozhodla zmeniť.
aj ty máš len jeden život a aj ty máš právo na kľudný život a šťastie
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

Keď niečo chcem musím si to sama zabezpečiť. On je len asi len na okrasu.
A keď už som si začala vylievať srdce ešte Vám napíšem, že celý život som od neho nedostala kvety, a žiadne dary. Raz na 30. narodeniny mi sľúbil zlatý prsteň, a keď sme ho išli spolu kúpiť aby som si vybrala, tak jednoducho kúpil pre seba fotoaparát. Ale sľúbil mi že čoskoro mi ten prsteň kúpi. A tak som si ten prsteň na druhý deň kúpila sama. To bol prvý aj posledný dar od neho. Zato svojej mamičke kupuje dary na každé narodeniny a Vianoce. Naposledy som videla v garáži pre matku pripravenú krásnu obrovskú kyticu žltých ruží. V prvom momente som si myslela že asi pre mňa, no sklamala som sa.
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

Barbarka - chodím ku psychiatričke, liečim sa, beriem Citalec a Trittico, ale hlavne Hypnogen na spanie, a v poslednom čase ho beriem aj cez deň, aby som prespala dobu, lebo ma už nič nebaví, a najlepšie mi je keď spím.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
anitka,

zabudni na všetko príkorie - začni si žiť svoj vlastný život, neobhiadaj sa čo bolo, pozri pred seba - určite ťa čakajú ešte krásne chvíle, len musíš vykročiť, neviem, či si čítala ten článok na ktorý som ti dala link, ale hlavnou myšlienkou je to, že na čo myslíme, to k sebe priťahujeme - skús nad tým porozmýšľať

aby som prespala dobu, lebo ma už nič nebaví, a najlepšie mi je keď spím.
tento prístup ti nepomôže vyriešiť problém - celý život neprespíš - akurát sa oberaš o rôzne príležitosti - aj pozitívne aj tie negatívne - tie nás majú naučiť byť odolnejší - život je predsa sinusoida - raz hore raz dolu - ako inak by sme si vedeli vážiť prežitie krásnych chvíľ / naše deti, krása prírody, alebo všetky tie činnosti, ktoré nám prináša život - napr. šport - ja napr. milujem lyžovanie a šnorchlovanie a to už mám 46 r.
Naposledy upravil hanelie : 09.04.08 at 15:49
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
No začni tým, že zmeň názov: Už nie som manželová slúžka a začínam byť úspešná a šťastná žena.
Veď ty sa vieš o seba postarať, prečítaj si všetko, čo si napísala a zistíš, že vôbec nemusíš mať obavu, že sa o seba nebudeš vedieť postarať. Si sebestačná žena!
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

m.hladka máš pravdu, ano som šikovnejšia a zručnejšia ako môj manžel, a aj rozumnejšie pri všetkých rozhodovaniach. Škoda je len tá, že on ma pri všetkom brzdí, v ničom ma nepodporuje, ale práve naopak. Ku každému súhlasu ho treba vyslovene dokopať, a keď už som dosiahla súhlas realizácia niečoho ešte zložitejšia. Ešte vlani na jeseň som horko ťažko dosiahla aby sme vymenili plynový kotol. Kotol sme síce kúpili, ale dodnes leží v pivnici, lebo sám sa nechce zavesiť, a nemá to kto vybaviť. Ja sa už vzdávam, už ho nebudem sácať aby už konečne urobil krok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať