Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva na skratený úvazok

Ikan Ikan

Ikan je offline (nepripojený) Ikan

Vie mi niekto poradiť ako zamestnať zamestnakyňu na predaj tovaru do predajne

na kratší pracovný úvazok napr. 2 hodiny denne /keď potrebujem z predajne odísť/, poprípade zákon, ktorý špecifikuje takúto prácu. Nemôže to byť dohoda o vykonaní práce, kedže sa jedná o tú istú prácu. A aké sú odvody z takéhoto zamestnávania príp. výška mzdy, ktorú môžem takto vyplatiť.
Vďaka.
Usporiadat
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, aj ja by som poprosila o radu. Predajňa bude otvorená pondelok - piatok od 8:00-17:00 hod., sobota 8:00-12:00 hod., tiež by sme chceli zistiť aká má byť minimálna mzda pre zamestnancov. Budú 2 predavačky, ktoré budú pracovať na základe kratšieho pracovného pomeru. Jedna bude mať v PZ prac.dobu od 7:30-12:30 hod., a druhá od 12:30-17:00 hod. V sobotu bude zamestnankyňa pracovať každú druhú. Chcem sa opýtať ustanovený pracovný čas na týždeň mám rátať 10 hod.x5 dní + sobota 4 hod., čiže 54 hod. a tým pádom min.mzda pri 2.stupni náročnosti práce bude 9.120 : 54 x 29 = 4.898,-, či soboty vôbec nerátať do ustanoveného pracovného času, ale ako prácu v sobotu? Vopred ďakujem.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Ivánuška Pozri príspevok
Akurat riešime takýto problém, len s tým, že osoba zamestnaná na kratší pracovný čas napr. 1 hodina denne má ešte další pracovný pomer taktiež na jednu hodinu, ako je to v tomto prípade s dovolenkou? Tak isto ma narok aj u druhého zamestnavatela?
Nárok na dovolenku vznikne u oboch zamestnávateľov. U každého 20 (príp. 25) dní.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, aj ja by som poprosila o radu. Predajňa bude otvorená pondelok - piatok od 8:00-17:00 hod., sobota 8:00-12:00 hod., tiež by sme chceli zistiť aká má byť minimálna mzda pre zamestnancov. Budú 2 predavačky, ktoré budú pracovať na základe kratšieho pracovného pomeru. Jedna bude mať v PZ prac.dobu od 7:30-12:30 hod., a druhá od 12:30-17:00 hod. V sobotu bude zamestnankyňa pracovať každú druhú. Chcem sa opýtať ustanovený pracovný čas na týždeň mám rátať 10 hod.x5 dní + sobota 4 hod., čiže 54 hod. a tým pádom min.mzda pri 2.stupni náročnosti práce bude 9.120 : 54 x 29 = 4.898,-, či soboty vôbec nerátať do ustanoveného pracovného času, ale ako prácu v sobotu? Vopred ďakujem.
Ustanovený pracovný čas pre jedného zamestnanca môže byť maximálne 40 hodín. Nepočíta sa za všetkých zamestnancov spolu. Ak príslušný zamestnanec robí na kratší pracovný čas, minimálna mzda sa úmerne upraví. Vychádzaš z ustanoveného pracovného času v organizácii a z týždenného pracovného času zamestnanca dohodnutého v jeho pracovnej zmluve. Pozri si k tomu príslušné pragrafy. Začni §85.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem za odpoveď, už som si to čítala. Keď tomu dobre rozumiem, to, že je prevádzka otvorená 9 hod. denne a ešte aj v sobotu 4 hod. nemá žiaden vplyv na 40 hod. prac. času zamestnanca. Výpočet potom asi bude 9.120 : 40 * 25 = 5.700,-.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

seda Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, už som si to čítala. Keď tomu dobre rozumiem, to, že je prevádzka otvorená 9 hod. denne a ešte aj v sobotu 4 hod. nemá žiaden vplyv na 40 hod. prac. času zamestnanca. Výpočet potom asi bude 9.120 : 40 * 25 = 5.700,-.
Minimálny mzdový nárok sa nepočíta v mesačnej ale vždy len v hodinovej sadzbe.
Teda min. mzdový nárok pre 2. stupeň náročnosti teda bude 43,70 x 1,2 = 52,50 a to je minimum, ktoré musí dostať za každú odpracovanú hodinu v príslušnom mesiaci (ak ustanovený pracovný čas vo firme je 40 hodín).
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Som trošku zmätená,pretože pracovníci inš. práce v jednej firme kde robím mzdy vykonávali kontrolu a dokonca aj pri mesačnej mzde kontrolovali,či v mesiacoch,keď je napr.184 hod. FPD bol doplatok do MMN.Vyjadrili dokonca spokojnosť,že zamestnancom tento doplatok bol v mzde zohľadnený.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Melnick Pozri príspevok
Som trošku zmätená,pretože pracovníci inš. práce v jednej firme kde robím mzdy vykonávali kontrolu a dokonca aj pri mesačnej mzde kontrolovali,či v mesiacoch,keď je napr.184 hod. FPD bol doplatok do MMN.Vyjadrili dokonca spokojnosť,že zamestnancom tento doplatok bol v mzde zohľadnený.
Pracovníci IP to kontrolovali správne. Ak je MMN napr. 43,70 a zamestnanec má mesačnú mzdu vo výške 7600,- Sk, tak ak má mesiac 184 hodinový fond prac. času, zamestnanec musí dostať mzdu minimálne vo výške 43,70 x 184 = 8041,- Sk aj keď mesačný tarif je len 7600,- Sk.
Len v tom prosím Vás nehľadajte logiku! A navyše sa to má novelou Zákonníka práce zmeniť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zuzi ,ja uvítam každú novelu,ktorá z nás prestane robiť hlupákov.
Lebo takto tápame a často nevieme podporu nájsť ani v zákone. Ja už logiku nejdem hľadať v ničom,aj keď práve logika mi je blízka.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

chcela by som sa uistiť, či som dala pracovníkom na kratší prac. čas správne mzdu do prac. zmluvy:
7600 Sk je na týždenný 40 hod pracovný úväzok (8 hod denne)
takže na týždenný 15 hod pracovný uväzok (3 hod denne) je 2850 Sk?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Heni Pozri príspevok
chcela by som sa uistiť, či som dala pracovníkom na kratší prac. čas správne mzdu do prac. zmluvy:
7600 Sk je na týždenný 40 hod pracovný úväzok (8 hod denne)
takže na týždenný 15 hod pracovný uväzok (3 hod denne) je 2850 Sk?
Je to správne /výpočet: 43,70 x 3 hod x 21,74 = 2850,-, i keď zaokrúhľovať by sa malo na celé Sk na hor, tak potom 2851,-Sk/
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

dakujem, odľahlo mi
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Prosím o radu:
Vo firme je UPČ 40hod/týždenne. Vrátnici v trojzmennej prevádzke majú 37,5 hod/týždenne. Je to katší prac.čas alebo sa to berie ako 40 hod/ týždeň s uvedenou výnimkou /§85 odst.5 ZP/

Ďakujem
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Pri trojzmennej prevádzke 37,5 hod. týždenný pracovný čas nie je kratší pracovný čas ale ustanovený pracovný čas.
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Teda, ak to správne chápem: väčšia časť zamestnancov pracuje 40hod/týždenne = UPC. Spomínaní vrátnici budú mať tiež UPC ale 37,5hod.
Môže mať UPC dve hodnoty?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, môže.
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Ešte by som sa chcela uistiť, či dobre postupujem pri určení min.VZ pre odvody do ZP a SP keď je zamestnanec odmeňovaný hod.mzdou:

43,70 x 40 / 37,5 = 46,61 = 46,70 Sk/hod
46,70 x 160 /t.j.najnižší počet prac.hodín v mesiaci podľa plánovacieho kalendára na r.2007/ = 7 472,-
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Iveta1 Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela uistiť, či dobre postupujem pri určení min.VZ pre odvody do ZP a SP keď je zamestnanec odmeňovaný hod.mzdou:
Pre SP je min. VZ 7600,- Sk.
43,70 x 40 / 37,5 = 46,61 = 46,70 Sk/hod Správne pre ZP
46,70 x 160 /t.j.najnižší počet prac.hodín v mesiaci podľa plánovacieho kalendára na r.2007/ = 7 472,- Min. VZ pre ZP bude každý mesiac závislý od stanoveného počtu prac. hodín v danom mesiaci a odpracovaných hodín.
Odpovede sú červeným.
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Ďakujem za opravu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať