Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
Matej Bucko Matej Bucko

Matej Bucko je offline (nepripojený) Matej Bucko

takže matrace dorazili tak ako v zmluve a mali sme jednu zvlašt požiadavku a to dva matrace v jednom potahu kedže je možnost volby dvoch stran a to tvrdej a mäkšej, a hned sme to aj využili . priatelka spi na tej mäkšej a neni vôbec citit prechod v strede postele spanok dobry aj ked ja som nespavec a tam matrace nič nezmenia. . su z peny ktoru tu dost krityzovali ale ak by som chcel taštičkove tak tam bola cena za podobnu kvalitu dvojnasobna a tam ma penaženka nepusti.
0 0
katka_1 katka_1

katka_1 je offline (nepripojený) katka_1

wewe8811 Pozri príspevok
Prajem prijemny vikendovy vecer. Som velmi rada, ze som natrafila na tuto stranku. Prave sa rozhodujeme o kupe matraca pre nasu 2 rocnu dcerku do velkej postele. Kedze ma postel pevnu dosku, do uvahy pripadaju pruzinove/tastickove matrace. Vdaka donpepponemu /super infosky, ktore mi aspon trosku osvetlili, co ocakavat od matraca/. Rozhodujeme sa medzi v....m model 2 a matracom PAOLA NATUR od spolocnosti zdravotne-matrace.sk. Zistovala som dodatocne info, kedze na ich stranke toho vela popisaneho nemaju a odpoved je nasledovna: kokosova doska je impregnovana latexom, PUR pena je 2 cm, hustotu pruzin sa dozviem v pondelok , potah by bol strecovy s gramazou 250g/m2 a da sa prat na 60 stupnov. Viete mi poradit, pre ktory matrac sa rozhodnut? Mate niekto skusenosti s touto spolocnostou? Vopred dakujem za radu. Uz to potrebujem uzavriet a cim dalej nad tym vsetkym rozmyslam, tym som viac stratena
Ahoj Wewe ako si sa nakoniec rozhodla? Ja tiez riesim kupu matraca pre moju 2 rocnu dcerku.. Pozerala som v... m20 a dost vysoka cena,keby bolo nieco v takej kvalite ale lacnejsie..
0 0
tomy_m tomy_m

tomy_m je offline (nepripojený) tomy_m

Mate niekto skusenosti s matracmi znacky Saffron?
(rozmyslam medzi modelom Horse alebo Model 13 od Vegas)
Skusal som obe, vyhovuju mi, ale o Saffron matracoch som nenasiel ziadne ine referencie okrem oficialneho webu.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Dobrý deň, ideme kupovať matrace, lenže sa nevieme rozhodnúť - už týždeň čítam diskusie o matracoch a mám v tom čoraz väčší zmätok. Je to veľmi ťažké rozhodovanie, fakt. Vlastne čoraz viac sa prikláňam k matracu Natur biogreen kokos a Premier Duo zo Segum. Lenže čo som zisťovala, tak Segum tu u nás v PO nie je a objednávať cez net by som nechcela, najprv si to chcem vyskúšať.
Nie je tu niekto z PO čo by mi poradil, kde je v našom meste dobrý výber matracov?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

gardenia Pozri príspevok
Dobrý deň, ideme kupovať matrace, lenže sa nevieme rozhodnúť - už týždeň čítam diskusie o matracoch a mám v tom čoraz väčší zmätok. Je to veľmi ťažké rozhodovanie, fakt. Vlastne čoraz viac sa prikláňam k matracu Natur biogreen kokos a Premier Duo zo Segum. Lenže čo som zisťovala, tak Segum tu u nás v PO nie je a objednávať cez net by som nechcela, najprv si to chcem vyskúšať.
Nie je tu niekto z PO čo by mi poradil, kde je v našom meste dobrý výber matracov?
ja ti môžem napísať len toľko, že máme matrace+.rošty od f. segum myslím, že už to bude 5r čo na nich spíme.neľutujem tie peniaze spí sa nich super, vyležané nie su a to ja miesto vegetenia v obyvke vegetím v posteli.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Lujza a tie matrace ste kde kúpili? Ja by som najradšej chcela tie od f.Segum.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Lujza a nepamätáš sa na názov?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

gardenia Pozri príspevok
Lujza a tie matrace ste kde kúpili? Ja by som najradšej chcela tie od f.Segum.
v BA, pre teba asi ďaleko, nepozerala si pobočku u vás? alebo možno niekto u vás predáva ich tovar viem, že sme chceli a mali doporučený/lekárom/ s kokosovým vláknom, ale či to je ten tak to ti nepoviem. papiere neviem či by som už našla. rošty sú polohovateľné aj pri hlave aj pri nohách, pri tých nohách je to super keď máš po celom dni boľavé nohy a v oblasti krížov si môžeš nastaviť tvrdosť-pevnosť roštu.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
lujza.j Pozri príspevok
v BA, pre teba asi ďaleko, nepozerala si pobočku u vás? alebo možno niekto u vás predáva ich tovar viem, že sme chceli a mali doporučený/lekárom/ s kokosovým vláknom, ale či to je ten tak to ti nepoviem. papiere neviem či by som už našla. rošty sú polohovateľné aj pri hlave aj pri nohách, pri tých nohách je to super keď máš po celom dni boľavé nohy a v oblasti krížov si môžeš nastaviť tvrdosť-pevnosť roštu.
Lujza, u nás táto firma nie je, už som hľadala, zrejme sa vyberieme do KE, to je najbližšie do ich pobočky. Ďakujem ti veľmi pekne za rady.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý večer, rozhodujeme sa aký matrac kúpiť 5 ročnému synovi. Chceme už taký, čo mu vydržal- my osobne máme od firmy matratex- ja , manžel aj dcéra, sú trochu tvrdšie a sme spokojní, ale tie názvy sa menia, a už ich máme 5 rokov, tak teraz som pozerala a pozdáva sa mi QUEEN grandis od matratexu s vrchnou vrstvou ergolatex. Poznáte ho niekto?
Vopred dakujem za radu
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Prosím vás, má niekto matrac od Materasso - SUlTÁN latex extra lux? My sme si dnes tieto objednali, tento druh sa mi videl celkom dobrý, tak by ma zaujímalo, aké máte skúsenosti. Dúfam, že sme to nepohnojili.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Už mi nemusíte písať, znovu som si prečítala diskusiu a našla som príspevky od Vierca7, ktorá si kúpila taký istý matrac a som nadšená z toho, ako dobre som vybrala. Tie naše nám prídu až o 2 týždne, ale už sa veľmi teším, ako sa na nich dobre bude spať. Ďakujem za túto diskusiu a aj celkovo za Poradu, človek tu nájde všetko, čo potrebuje.
0 0
marek8 marek8

marek8 je offline (nepripojený) marek8

Zdravím, rád by som vedel, či má niekto skúsenosť s matracmi mattino. Neviem, či je predajca spoľahlivý a či sú matrace naozaj tak kvalitné ako píšu. Konkrétne ma zaujal model Bravo (taštičkové pružiny, kokosové vlákno a na vrchu aj latexová doska, aj keď má akúsi "bledú" farbu).
Sú to lacnejšie verzie matracov od firmy V...s, ale aby aj niečo vydržali...
0 0
igorred igorred

igorred je offline (nepripojený) igorred

Mozte mi niekto poradit aky je matrac ZAREN 3D Orthopedic ci sa oplati kupit?
vdaka
Naposledy upravil arizona : 20.09.11 at 20:58 Dôvod: vykrikovanie obrovskymi pismenami
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

RE 294 Marek8: Rozdiel bude určite v kvalite použitých materiálov. Ak sa pozrieš na V...s nájdeš všetky údaje, ktoré sú dôležité pre stanovenie kvality. To pravdepodobne znamená, že výrobca nemá problém uverejniť čokoľvek a teda, že použité materiály sú v poriadku. Matrace M.....o majú popis veľmi strohý, takže určite sa nebude jednať o top kvalitu. Dostal som sa do styku s mnohými materiálmi a predpokladám, že v týchto matracoch je použitá klasická lisovaná kokosová vrstva len s bodovou impregnáciou (čo znamená životnosť max. 2 roky) a latex pravdepodobne s hustotou 50kg/m3, čo tiež nie je nič extra. Ak sa ti podarí skús tieto informácie u výrobcu zistiť a budeš môcť matrace lepšie porovnať. Koniec koncov už v cene je značný rozdiel, dokonca V...s dáva záruku na pružiny 20 rokov, takže rozdiel v kvalite sa dá určite očakávať.
Naposledy upravil pito11 : 12.10.11 at 08:58 Dôvod: Dopísané "RE 294 Mare8"
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

igorred Pozri príspevok
Mozte mi niekto poradit aky je matrac ZAREN 3D Orthopedic ci sa oplati kupit?
vdaka
Žiaľ nie som schopný zistiť z čoho je vyrobené jadro matraca, snáď páni na domácich prezentáciach povedia pravdu . Je to však relatívne podozrivý počin, pretože jadro je minimálne zo 70-80% zodpovedné za celkovú kvalitu matraca a aj jeho cenu. 3D sieťka, ktorá je v popise produktu spomenutá je veľmi dobrý vynález, pretože takmer dokonale odvádza vlhkosť, čím sa odstraňuje riziko plesní po okrajoch matraca. 3D sieťka je cca. 1cm vysoká vrstva zo syntetických vlákien, ktorá sa používa zo spodnej časti penových matracov, kde sa udržiava najviac vlhkosti (podobne ako pri hubke na riad). Avšak pozor ak je táto sieťka v strede matraca - tam nemá absolútne žiadny význam (maximálne ten, že o niečo zlacňuje výrobu, keďže výrobca použije o 1cm menej iného kvalitného materiálu). Takisto nemôžem súhlasiť s informáciou, že poťah so strieborným vláknom bojuje proti baktériam. Striebro je antiabkteriálne, na to sú dôkazy a testy, avšak ak by mal byť aj poťah antiabkteriálny, tak by v ňom muselo byť minimálne 100kg striebra a nie pár vlákien. Strieborný lesk poťahov sa vo výrobe dosahuje použitím polyesterových vlákien, ktoré sú lesklé a dávaju poťahu strieborný nádych a zákazník má pocit, že kupuje strieborný poťah ( skús takýto poťah ponúknuť na komoditnej burze, koľko ti za ňho ponúknu). Materiály ako bavlna či ovčia vlna sú prírodné materiály a zdravotne nezávadné, v tomto prípade je ich použitie výhodné. Ak matrac neobsahuje vzduchové vaky, ktoré sa pravidelne nafukujú a vyfukujú nie je to aktívny antidekubitný matrac. Klasické matrace môžu byť maximálne pasívne antidekubitne, čo znamená, že znižujú tlak a rozkldajú ho rovnomerne pri dlhodobom ležaní pacienta. Takéto matrace sú však takmer všetky (ak sa samozrejme bavíme o vyššej kvalite a o výške jadra minimálne 14cm). Ak budeš mať možnosť si vypočuť domácu prezentáciu (ktorej nie som v žiadnom prípade zastáncom, pretože je to nátlaková akcia bez verejnej kritiky) skús zistiť práve zloženie jadra (PUR pena, hydrolatex, studená pena, visko pena, latex, taštičková pružina, pružina bonnel - to sú všetky materiály, ktoré sa dnes pri výrobe matracov vo svete používajú), jeho hustotu, pomer prírodných látok. Takto si vieš porovnať iné produkty na internete, alebo v predajniach a rozhodnuť sa správne.
0 0
Tronco Tronco

Tronco je offline (nepripojený) Tronco

Zdravim, prosim Vas, ma niekto skusenosti s matracmi S.gum ? Su kvalitne?
A vedel by mi niekto poradit ohladom matraca AllIN1 sendvicovy - je to kombinacia latexu, bio a visco peny. Zda sa byt az podozrivo dobry vzhladom na relativne nizku cenu. je udajne ortopedicky, 5 zon, atd atd.. vedel by niekto v com je tam hacik?
Dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tronco Pozri príspevok
Zdravim, prosim Vas, ma niekto skusenosti s matracmi S.gum ? Su kvalitne?
A vedel by mi niekto poradit ohladom matraca AllIN1 sendvicovy - je to kombinacia latexu, bio a visco peny. Zda sa byt az podozrivo dobry vzhladom na relativne nizku cenu. je udajne ortopedicky, 5 zon, atd atd.. vedel by niekto v com je tam hacik?
Dakujem
myslím že siedmi rok spíme na matracoch segum+rošty-polohovateľné. spokojnosť
0 0
Tronco Tronco

Tronco je offline (nepripojený) Tronco

lujza.j Pozri príspevok
myslím že siedmi rok spíme na matracoch segum+rošty-polohovateľné. spokojnosť
dakujem. v tu odpoved som tajne dufal, lebo ten s.gum uz mam objednany na horne lozko poschodovej postele.
Avsak este sa rozhodujem o matraci (ALLin1 sendvicovy) na dolne lozko. Je asi dost novy, snad s nim bude mat niekto uz skusenosti. Resp. ma niekto skusenosti apson s kupou matraca z portalu raj mtrcov?
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Tronco Pozri príspevok
Zdravim, prosim Vas, ma niekto skusenosti s matracmi S.gum ? Su kvalitne?
A vedel by mi niekto poradit ohladom matraca AllIN1 sendvicovy - je to kombinacia latexu, bio a visco peny. Zda sa byt az podozrivo dobry vzhladom na relativne nizku cenu. je udajne ortopedicky, 5 zon, atd atd.. vedel by niekto v com je tam hacik?
Dakujem
Značka S.gum patrí v SR medzi tie najkvalitnejšie. Čo sa týka výberu matracov tak ponúka ako kvalitné luxusné matrace, tak aj štandardné. Jednotlivé matrace sa samozrejme nedajú porovnávať, pretože na každom sa leží ináč a každý je vyrobený z iných materiálov. Kvalita určite je pri tejto značke aj priamo úmerná cene. Vlastnosti ako "ortopedický", či počet zon v matraci nie sú podstatné, pretože aj obyčajný molitánový matrac sa môže predávať ako ortopedický (veď predsa sa prispôsobuje tlaku). Tieto "marketingové slovíčka" sa dnes používajú z iných dôvodov a nie ako vyjadrenie kvality. Na matraci budete spať predpokladám dlhé roky a každý deň, preto vyberajte pozorne .
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať