Zavrieť

Porady

Vypis z Danoveho priznania do Socialnej poistovne

Ahojte,
prvy krat vypisujem toto tlacivo (Vypis z DP k dani z prijmov fyzickej osoby za rok 2007..) a mam niekolko otazok (nikde som totizto nenasiel pokyny na vyplnenie):

1. Ako IC pridelene Socialnou poistovnou mam dat co? Jedine co mi SP pridelila je identifikacne cislo zamestnavatela (ICZ) - mozem tam vyplnit toto?

2. Ke do jednotlivych riadkov nemam co vyplnit (nemal som take typy prijmov) - mam to nechat prazdne alebo tam dat nulu?

3. Mam poslat nejake prilohy? (napr. kopiu poslednej strany danoveho priznania, potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, potvrdenie na uplatnenie nezdanitelnych casti..)

4. Kde ho mam poslat? Na centralu alebo do mojej pobocky? Kde najdem adresu?

Dakujem velmi pekne za pomoc,

Majo
Naposledy upravil majo10 : 23.06.08 at 18:13
Usporiadat
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

No to oznámenie sme mohli poslať, lebo sme posielali aj na DU to problém nebol, ale to už by som rovno poslala výpis z DP a napísala 0. Len ide o to, že napíšu vyjadrenie že netreba posielať Výpis z DP keď máš 0 príjem, ale už nenapíšu, že nám oznámte, že vlastne tú 0 máte. Je to podľa mňa haluz a podľa mňa mohli si dožiadať z DU, tak ako tohto roku im DU dané príjmy hlási a asi logicky keď preruší niekto SZČO musí to DIČ vrátiť, takže vlastne koniec koncov každý jeden papier ktorý pošlem inštitúcii DU, ZP, SP, UPSVaR, ŽL musím poslať následne všetkým. Dúfam, že mu nevýrubia pokutu za nepodanie, lebo ma šlak trafí.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
seda Pozri príspevok
No to oznámenie sme mohli poslať, lebo sme posielali aj na DU to problém nebol, ale to už by som rovno poslala výpis z DP a napísala 0. Len ide o to, že napíšu vyjadrenie že netreba posielať Výpis z DP keď máš 0 príjem, ale už nenapíšu, že nám oznámte, že vlastne tú 0 máte. Je to podľa mňa haluz a podľa mňa mohli si dožiadať z DU, tak ako tohto roku im DU dané príjmy hlási a asi logicky keď preruší niekto SZČO musí to DIČ vrátiť, takže vlastne koniec koncov každý jeden papier ktorý pošlem inštitúcii DU, ZP, SP, UPSVaR, ŽL musím poslať následne všetkým. Dúfam, že mu nevýrubia pokutu za nepodanie, lebo ma šlak trafí.

Takých haluzí sa tu nájde až príliš na Slovensku. ja bojujem s daňovými úradmi s prílišnou byrokraciou tu u nás, pretože jednoducho odmietajú akceptovať oznámenia cez JKM. Ale hlavne čo ma užiera sú veci že si v zákone "oznamovaciu" povinnosť zamieňajú s "dokladovacou alebo ako radi používajú slovo deklaratórnou" povinnosťou.... Zákon hovorí oznamovať /ja oznamujem cez JKM/ a oni driapu kopec papierov nad rámec oznámenia. Je mi z nich niekedy na nič.... Takže mňa na Slovensku už nič nemôže prekvapiť.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

seda Pozri príspevok
Podľa tohto som sa riadila, keďže priateľ v r. 09 mal príjmy len zo zamestnania zo SZČO mal 0 Eur, sme nepodali výpis z DP. Teraz k 23.5.11 prerušil živnosť, odovzdal kartičku DIČ na DU, ukončil PP k 24.5.11 a prihlásil na UP. Dnes mu prišiel papier zo SP s textom: "Výzva - súrne: Dostavte sa prosím osobne vo veci posúdenia poistného vzťahu ako SZČO. Z dôvodu uplatnenia novely zákona č. 461/2003 o sociálnom poistení Vám k 1. 7. 2011 vzniká povinnosť prihlásiť sa na povinné nemocenské a dôchodkové poistenie, zároveň Vám vzniká prerušenie poistného vzťahu z dôvodu pozastavenia živnostenského oprávnenia (za podmienky, že je to jediný zdroj príjmov podľa §6 a vlastníte DIČ). Doneste so sebou: - osvedčenie o pridelení a registrácií DIČ a výpis z daňového priznania za rok 2009 - neevidujeme doručenie" a priložili do obálky prázdny výpis z DP za r. 2009. Zajtra tam idem volať, lebo vôbec nechápem čo chcú riešiť. Stretli ste sa niekto z niečím takým, ako jej môže ukázať kartičku DIČ, keď ju musel odovzdať na DU, dostali od neho oznámenie o prerušení živnosti zo ŽÚ a ten výpis ma už úplne zabil, keď nemal príjem, tak jej asi nič nemám dať. Nie je to nejaký bordel?
Vrátila som sa zo SP, prevzala odo mňa odfotenú kartičku DIČ s razítkom DU, že sme ju vrátili a dali vyplniť čestné prehlásenie, že v r. 2009 nebol žiadnej príjem zo živnosti. Takže rada pre ostatných určite neodovzdať DIČ kartu na DU len tak, bez razítka, lebo nedokážete na SP, že ste ju odovzdali a že nemáte žiaden príjem podľa § 6 a to čestné prehlásenie, to som im mohla poslať už v r. 2010 za r. 2009 aj keď píšu, že výpis z DP netreba podať ak nemáte príjmy zo živnosti, no čestné prehlásenie musíte dať. Je to sila. Jak u debilov.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dnes so sa vrátila zo SP, kde som chcela skontrolovať predpisy poistného niektorým klientom. Pozerala som ako "puk", keď mi pracovníčka oznámila, že niekolkotisíc výpisov z DP sa do SP nedostalo. Pracovníci SP sa do systému DU nedostanú a DU vraj po odoslaní zostavy už do nich nevie vstúpiť...

Doporučujem, skontrolovať si v SP, či ten váš "prešiel". Tí čo neuviedli počet mesiacov podnikania - aj keď podnikajú už niekolko rokov - majú smolu. Výpis v SP nie je ...
4 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Dnes so sa vrátila zo SP, kde som chcela skontrolovať predpisy poistného niektorým klientom. Pozerala som ako "puk", keď mi pracovníčka oznámila, že niekolkotisíc výpisov z DP sa do SP nedostalo. Pracovníci SP sa do systému DU nedostanú a DU vraj po odoslaní zostavy už do nich nevie vstúpiť...

Doporučujem, skontrolovať si v SP, či ten váš "prešiel". Tí čo neuviedli počet mesiacov podnikania - aj keď podnikajú už niekolko rokov - majú smolu. Výpis v SP nie je ...
To je teda výborné ! A kto bude braný na zodpovednosť ? Hádam nie chudák človiečik, ktorému predkladať výpisy zo zákona zanikla ???!!! Tie 2 inštitúcie sa musia nejako zosynchronizovať programovo, aby prechádzali všetky údaje ! Však to nie je sranda.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Economic Pozri príspevok
To je teda výborné ! A kto bude braný na zodpovednosť ? Hádam nie chudák človiečik, ktorému predkladať výpisy zo zákona zanikla ???!!! Tie 2 inštitúcie sa musia nejako zosynchronizovať programovo, aby prechádzali všetky údaje ! Však to nie je sranda.
.. no hádam si nečakala, že to pôjde hladko - bez problémov .. obávam sa, že viacerí tam budú musieť "naklusať" a dávať do poriadku.
ja mám SP našťastie "po ceste" ... a už som tak vycvičená tetami zo SP .. že keď niečo nemusím aspoň raz duplicitne zaniesť, tak sa mi to ani neráta....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať