Zavrieť

Porady

Strešná krytina

Ahojte!

Potreboval by som poradiť ohľadom strešnej krytiny na budúci dom. Mám naprojektovanú valbovú strechu a plechovú strešnú krytinu(Ruuki).Majiteľ firmy,ktorému som dal vypracovať cenovú ponuku,ma upozornil,že na tento typ strechy budem mať veľký odpad pri pokrývaní ,a že tieto strechy zvyknú zatekať cez netesnosti upevňovacích skrutiek. Deklarovaná životnosť vraj tiež nezodpovedá realite. Navrhol my škridlu(TONDACH).
Čo Vy na to?

Peteos

Najde sa ešte niekto ,kto by mal čo povedať k danej téme?
Naposledy upravil peteos : 25.07.08 at 20:46
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

riecka007 Pozri príspevok
Staviam tiež domček a tiež idem do plechu Imitácia šindľa.Bramac ani Tomdach by som nedal. To dávajú ludia, ktorí bývali doteraz v býtovke a nikdy nie v dome. Ja so si dal poradiť od oca o strýkov, Tí totiž majú postavené nie jeden ale po dva domy a ani na jednom dome nie je škridla. a ani nepoznám ludí, ktorí stavajú druhy dom, že by dávali škridku ato nie sú nejakí chudáci.A vobec ani na dedine ju má málokto. Sused dal tontach pred 5 rokmi a už ho menil lebo od povetrnostných podmienok v zime popukal. A nie je v dedine prví. Škridla je ťažká sama o sebe a teraz ešte pol a metra snehu aj viac, ved zimy nebudú vždy ako teraz,ak máš s granulátom tak na jar ho zbiereš z rým, podfukuje to a tlačí pod ňu snech. Najlepšia kritina, ktorá do podtatranských oblasti je je klasický falcovaný plech len ten vyzará otrasne. Čo sa týka toho dážda, veď tam máš izoláciu. Odporúčal by som ti metrotile
Som sľúbil,že na Poradu už nenapíšem,ale keď čítam takéto gebuziny,by som vraždil.
"To dávajú ludia, ktorí bývali doteraz v býtovke a nikdy nie v dome"-toto može napísať len obmedzená osoba,ktorá nevyšla z mesta,kde býva
"Tí totiž majú postavené nie jeden ale po dva domy a ani na jednom dome nie je škridla. a ani nepoznám ludí, ktorí stavajú druhy dom, že by dávali škridku ato nie sú nejakí chudáci" - chudáci možno nie,lebo majú peniaze,ale názormi to nevyvracajú.
Najlepšie je mať vodivú strechu,azbestové steny a hliníkový riad v kuchyni.
Ak si stavbár,zmeň zamestnanie,lebo mám nervy ako hrom.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

alltracboy Pozri príspevok
bramac a tondach je strecha na 100 rokov, co o plechu dost pochybujem
NO,ak je ten plech taký,ako má na streche môj sused,tak ten asi veľa nevydrží.Vyjde slnko spoza mraku-strecha puká.Zajde slnko za mrak-strecha puká.Že dokedy?Počúval som aj moju škridlovú,ale tá nič.Je ticho
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

chlap Pozri príspevok
Pozri sa na krytinu ROVA Goodlock - má prešpekulovaný systém upevňovania krytiny tak, že skrutky sú skyté a neprichádzajú do kontaktu s dažďovou vodou. Ja som ju mal vybratú ale keďže žena chcela farbu krytiny takú, v akej sa Goodlock nerobí, zvolil som typ "Profil".

Tiež ma síce ktosi strašil, že tie silokónové tesnenia pod skrutkami po čase povolia ..... no tak ich prešróbujem ..... je rozdiel mať na streche 45 kg na 1 m2 a mať 6 kg na 1 m2.

240 m2 krytiny ma vyšlo na 130 tis. ..... krytina + všetky doplnky a fólia.
Za tie peniaze mám Tondach.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

peteos Pozri príspevok
Má ešte niekto skúsenosti so strešnými krytinami?
Ak sa nedá plechu vyhnúť,tak len taký,ktorý sa šróbuje odspodu vlnky a nie zhora.Je drahší,ale kto chce šetriť,nech býva po stanom...
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Plechová krytina má životnosť do prvej víchrice.
Ak sú krokvy nad 16 cm po 90 cm, nič nebráni tomu použiť ťažkú krytinu. Len pre zaujímavost, Bramac či Mediteran je v prepočte na 1m2 ľahšia ako pálená krytina.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

no my akurat davame stresnu krytinu Bramac rimska skridla farba tmavohneda
strecha ma sklon 35 stupnov a cca 150 m2
cena za skridlu aj s tymi krajnymi, odvetravacimi, tou okolo komina, plus folia pod nu nas na nasu strechu vysla 2000 EUR.

tato skridla ma aj ochranu protector, ziadna zakladna skridla nebola prasknuta ani nic podobne... akurat tie speci skridle.. boli na spodu par popraskane / podla mojho nazoru ich zle zlozili/ ale bez problemov ich bramac vymenil za neposkodene.

takze u nas spokojnost

do plechu by som nesla...

fotka mi tu nejde pripojit
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

Sojka 007 Pozri príspevok
Prosím vás má niekto skúsenosti s tým, koľko cca stojí plechová krytina prípadne Tondach na dom s pôdorysom 10x10.Strecha je jednoduchá, ihlan.Majster nám vypočítal sumu 180 000 sk.V sume je zhodenie starej , odvoz, fólie, materiál, morenie krovu, namontovanie plechu.Tiež by ma zaujímalo ktorá strešná krytina vydrží dlhšie a ktorá je podľa vás lacnejšia.Za odpoveď vopred vďaka.

toto nechapem my sme prave dali za strechu / drevo, namorenie, skridla Bramac, folia atd odkapy tie od Bramacu Stabicor vo farbe, praca/ nas komplet vyslo na 5 500 EUR.

Dajte si urobit aj ine ponuky...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

marleau Pozri príspevok
-toto može napísať len obmedzená osoba,ktorá nevyšla z mesta,kde býva

skoro som sa po....l od smiechu, si mu dal teda
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

Ja zastávam tak isto názor, že na strechu nového rodinného domu určite škridla. V rodičovskom dome sme mali plechovú strechu a poviem vám, bola to úplná katastrofa... keď pršalo - strašný buchot, keď fúkal vietor - dunenie plechov, pár krát ju skoro zobralo, v letných horúčavách sa dom veľmi prehrieval, na nevydržanie... a okrem toho je potrebné ju min. každých 5 rokov ošetrovať a natierať proti korózii... samozrejme, nebola to trojročná strecha, ale terajšie plechové krytiny sú veľmi podobné, jediná výhoda, dlhšia doba, cca 10 - 15 rokov, po prvú údržbu...

Teraz mám skôr dilemu, že či na nový dom betónovú alebo keramickú strešnú krytinu. Betónová sa mi zdá pevnejšia, ale vraj menej odoláva poveternostným vplyvom-stráca farbu a viac nasakuje vodou a keramická sa mi zdá zase krehkejšia, ale vraj je trvácnejšia vo farbe a odoláva viac vode...
Aké sú vaše skúsenosti?
Ďakujem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
chlap Pozri príspevok
Som presvedčený, že ak k tomu príde, budem bohovať jak chorá vrana ..... pre mňa je ale dôležité, že som odľahčil dom o 9,5 tony ..... dom je totiž 90 ročný, postavený bez betónových základov na piesku a ja sa chystám zobytniť podkrovie, ktoré doteraz nebolo užívané.
No to ste tomu dali.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
LATRYNA Pozri príspevok
Ja mám na dome betonovú krytinu mediterran a je perfektný, pokrývač ju chválil, že sa s ňou dobre robí a nie je tak ťažká ako bramac. Iba doporučujem...
Tak ako obyčajne .Budem len kritozovať .Pár rokov som robil pokrývačinu,tak som sa na to pozrel z blzíka.Možno sa tu ešte nájde niekto ,kto sa tomu rozumie a zapojí sa so mnou do debaty.
Momentálne kupujem škridlu na strechu aj ja tak som okolo toho snoril a špekuloval.
To, že je ľahší je dané tým ,že je tenšia škridla.Ja v to vidím ,ako nevýhodu.Tenšia znamená menej pevná.Navyše mediteran je na vrchu oblúkov stenšený pod únosnú mieru .Je to práve v mieste kde by mal byť napevnejší ,najodolnejší ,oni to urobili presne naopak a najtenšie miesto urobili práve v mieste ,kde je najviac namáhaný.Keď som to videl nevede som či mám plakať alebo sa smiať.Je to doslova achylova päta mediteranu.Predpokladám, že za pár rokov si tu bude veľa ľudí tĺcť hlavu o zem od jedu.
Absolútne sa všetci tý čo si myslíte ,že dáte na starú strechu ľahšiu krytinu mýlite.Svoje šterenie nazývate ľahšou strechou a odľahčením základov a podobnými nezmyslami,keď chcete šetrite, ale neuvádzajte do omylov ostatných.
Pre porovnanie
http://www.bramac.sk/hlavna-navigaci...mac-adria.html
http://www.mediterran.sk/download/sk...010_screen.pdf
Takže ak budete nabudúce niečo kupovať rozmýšľajte a hľadajte chyby na výrobkoch.Výhody vám povedia predajcovia.Najväčšia a asi jediná výhoda je tá ,že na mediterane majú väčší rabat a vy nižšiu cenu.Čo je skryté za tou cenou ,nech sa dovtípi každý sám.
Naposledy upravil 220870 : 21.11.10 at 06:53
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Každý má právo na názor, ja som už v inej téme opísal ako vyzerá u nás štvrť rod. domov z okna bytovky na 7. posch..Strechy s kusovej krytiny vyzerajú zle až hrozne v závislosti iba od veku, betón a tehla narovnako. Tieto nové lakované sa ešte neprejavili, zatiaľ. Kúpil som však minule od vydavateľstva Jaga Poruchy striech a tie fotky sú hlavne z Nemecka. Prevažujú tam poruchy kusových krytín z oboch materiálov a opisujúci súdny znalec upozorňuje na opakujúce sa chyby týchto NEVODOTESNýCH striech a zavádzanie výrobcov a predajcov. Prečo sa tradičný "strašný" materiál južanských krajín importuje k nám? Tesnenia pod skrutkami v Ranille sú však tiež po piatich rokoch zhnité a kedže lisovaný vzor vyrábajú z 0,5 plechu, je strach po tom chodiť. Ak by som mal na novú strechu určite dám Rheizink!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je divne ze na starych domoch s hradoch su betonove a palene kridle storocia. No a co ked bude skridla po x rokoch skareda, hlavne ze netecie do baraku. Pokial chce niekto peknu strechu a netecie, tak preco by ju mal menit? staci ju vycistit a nastriekat ako to robia v nemecku. Kto ma prachy nech si da nitovanu medenu bude to mat na niekolko generacii pokial ho cigani neobzeru.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Problem plechu a starej strechy je skôr v tom že staré strešné konštrukcie nie sú kotvené do vencov.Takáto strecha je len položená na vrchu muriva ,a nemusí odolať nárazom vetra.Plech na strechách z nízkym sklonom môže väčšia vrstva snehu poškodiť, alebo úplne zničiť,na toto plechári záruku nedávajú.Na strechách s ostrým uhlom takúto strechu najskôr prvý silnejší vietor pošle do večných lovíšť.
Naposledy upravil 220870 : 22.11.10 at 08:15
PLECH.jpg  
PLECH II.jpg  
Folia.jpg  
1/1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať