Zavrieť

Porady

SAVČENKO

Náhodou som sa dostala na prednášku ruského MuDr. Savčenka a kukala som na tohto exota ako puk. Po zážitku z víchrice, ktorú na prednáške rozvíril som sa rozhodla absolvovať aj jeho kurz. Cítila som sa tam ako blbec, ale teraz sa na všetko akosi ináč pozerám. Je mi ľahšie, udalosti ma vedia viac pobaviť ako nervovať, psychológia pochopenia života sa mi posunula úplne kdesi inde čo je veľmi fajn....
Poznáte to tiež?
Usporiadat
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ola Pozri príspevok
Motto: autor V. Savčenko
Upovídanost a výřečnost člověka – je příznakem slabosti rozumu - týmto sú myslené prázdne reči, nikam nevedúce, = únik energie

... na prednáškach a kurzoch musí byť veľmi "upovídaný" a tiež mu nemožno uprieť dar "výřečnosti"
Prezrela som si jeho videá, neustále skákal do reči a nenechal "spoludebatníka" vôbec dohovoriť, vnucoval mu svoj názor zvyšovaním hlasu a neustálym rozhadzovaním rukami.

Keď idem na kurz, kde má ktosi prednášať, tak nebudem očakávať že nebude výrečný.


pre Jožku možno tá najsprávnejšia, tak prečo hodnotíš, že blbá? presne si tu napísala, pre Jožku je to najsprávnejšia odpoveď. Ja jej ju neberiem. Ale ja by som takú odpoveď nezvolila, tak som napísala že je to blbá odpoveď, ale z mojej pozície, nie z Jožkinej.
Čokolvek čo napíšem, je myslené z môjho chápania. Tým, neodsudzujem odpovedi ani myšlienky nikoho. Debatujeme tu, tak debatujme a chápme, že kažedý píše za seba aj keď to vyznie kriticky,-kritika to nie je! čokolvek čo napíšete na moju adresu, netýka sa ma to ako kritika. Je to váš názor a nijako mi neublíži. Ja chápem, že píšete zo svojej pozície.
Naposledy upravil Tanče : 08.09.08 at 12:35
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Eulalia Pozri príspevok
Vybrala si veľmi zaujímavú časť. Čestnosť - k druhému? Veď často nedokážeme byť čestní ani voči sebe. Ak spravíme niečo zle, hľadáme vždy vinníka vo svojom okolí, kto nás prinútil takto nečestne konať. Príčina? Pravda bolí. Bolí zistenie, že nie sme dokonalí, že niečo nedokážeme, klesá naše sebavedomie. Nikto nás nenaučil, ako sa s vedomím vlastnej nedokonalosti vyrovnať, ako s tým dokázať žiť. Má na toto Savčenko odpoveď? Áno má. ...Ak áno, veľmi by ma zaujímala. .. a tu je jej najpodstatnejšia časť: Môj názor je, že len ak dokážeme byť čestní sami voči sebe, až potom to dokážeme aj voči druhým.
veď to teoreticky ovládaš! To je to čo stále dokola píšem - to čo hlása ačo ma naučil Savčo.písané slovo je perfektné, ja som pri čítaní objavila resp. pocítila samú seba. Ale čosi mi k tomu chýbalo. Veľmi som si želala tomu rozumieť. a želanie sa mi splnilo. Keď napíšem že to bol Savčo, čo mi to doplnil, vyznie to zasa ako ospevovanie jeho osoby. Ale to je jedno, kto by to bol, či Hergo páter, alebo Alenka z ríše divov. dôležité pre mňa je, že tá informácia a jej zapadnutie do mojej mozaiky KU MNE PRIŠLA. že to bolo práve od SAvča - ďakujem bohu že mi ho poslal do cesty! Fakt ďakujem. Totiž aj Savčo to chápe ako jeho poslanie a nie jeho pestovanie kultu osobnosti. To má totálne na háku. On má seba, nepotrebuje pestovať svoj kult. A toto učí aj nás. Byť sám so sebou spokojný a šťastný. Ak nie si sám so sebou spokojný, ako môžeš dávať šťastie druhým? Kliišé? ale najsvätejšia pravda- Všetko začína a končí u nás samých. Nie u susedov, kamošom, manželov, detí....
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Danila Pozri príspevok
To Monika/ermon/

Možno to bude mojim dlhším pobytom na tomto svete, ako je to v Tvojom prípade. Ale skúsenosti ma nasmerovali skromnejším tempom. Od nikoho neočakávam veľké zázraky, ale len malé nakopnutie. Savčenko ma nakopol. A vlastne vďaka nemu si len utvrdzujem, že láska je pomíjející, potom tolerancia a aktívna výdrž. Že nemôžem meniť iných, ale seba. Že to, čo neviem ovplyvniť neovplyvňujem a neplytvám energiou. Že ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Ja sa ozývam naspäť potichu.Že obal predáva. Že úsmev je zadara. Že kto do mňa kameňom ja do neho úsmevom/ je jedno akým/ . Že dávať budem len o niečo málilinko viac, ako budem dostávať. Že nikomu neublížim, pokiaľ mi nekopne do členku.Ak ma kopne, aj tak mu neublížim. Ale ide z môjho kola von. Okrem mojich vnúčeniec. Tí majú tolerované v únosnej miere "takmer" všetko. A dýcham a predýchavam bez bývalých stresov. A je to. Ak sa mi zvýši tep, pôjdem opäť čítať Savčenka, v čom som ho nepochopila. jednoduché. A filozofiou nech sa živia filozofi.
krásne, mám zimomriavky. Díky Danilka
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Ajuška Pozri príspevok
Popísalo sa tu veľa pravdy... v zmysle posledného príspevku. Nečítala som spomenutých autorov (možno len preto, že som sa po nich nedostala... inak čítam rada kvalitné veci, z ktorých si vždy dokážem čo-to vybrať...) Nedávno mi utkvel v pamäti výrok jedného (inak na môj vkus príliš teatrálneho) prednášajúceho: "vlastná myšlienka Ťa môže aj zabiť"... Poobracala som si ten výrok zo všetkých strán a začala som si uvedomovať aká je sila vlastných myšlienok... - tiež som sa dozvedela na kurzoch, čo s nami robia naše myšlienky. Bežne Myšlienky zapadajú resp.vychádzajú z prostredia v ktorom sa nachádzame. Všetci vieme ako žijeme a že ten život nie je správny vo väčšine smeroch. Ale nájsť sám seba, svoju podstatu je to čo je našou energiou a hnacou silou. Ako nájst sám seba? Ja to chápem ako silne psychologickú záležitosť ale aj silne duchovnú. Čosi som skúsila, zažila cez meditácie = udržiavanie bezmyšlienkového stavu, jógu,....-a Savčo dáva na to technológiu naživo, ...je to obšírna téma. tým, že len človek sám ich vlastne môže usmerniť (ak sa to dokáže naučiť)... A tu mám potrebu sa vrátiť k Tanče... kde písala o tom, aké je dôležité nepodľahnúť... ale zvládnuť danú situáciu. Pretože veselé, či smutné emócie nás často môžu prevalcovať... a racio dostáva úplne iný zmysel... Keď je človek vyrovnaný, nelomcujú ním emocie tak že lieta raz hore raz dole, je šťastný v každej situácii..... ()
Koniec-koncov je úplne jedno od ktorých, alebo koľkých hlásateľov si človek poskladá to, čo mu pomáha kvalitnejšie a v zdraví žiť...
presne tak, aj mne je jedno, že to je zrovna Savčo, na ktorého kurzy chodím a budem chodiť, ale čítam aj iný "mudrákov" - ktorých bohužial nemôžem zažit na živo. Preto ochotne beriem aj zážitky zo savča.
Naposledy upravil Tanče : 08.09.08 at 13:50
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

snažila som som odpovedať, alebo dala som súhlas. Ešte na okraj: nepíšm z rozumu, píšem z brucha. A to do slova a do písmena. Píšem pri pocitoch z brucha, čo je intenzívnejšie a dokonalejšie ako sila z myšlienky. (u mňa)
Naposledy upravil Tanče : 08.09.08 at 20:27
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Koniec-koncov je úplne jedno od ktorých, alebo koľkých hlásateľov si človek poskladá to, čo mu pomáha kvalitnejšie a v zdraví žiť...
súhlasím, treba zdravo vyberať a vedome "tráviť"

pri kurzoch však vedome "netrávime" ale emocionálne prežívame na podnet učinkujúceho - ak tento zdroj nemáme, strácame pôdu pod nohami -
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

hanelie Pozri príspevok
súhlasím, treba zdravo vyberať a vedome "tráviť"

pri kurzoch však vedome "netrávime" ale emocionálne prežívame na podnet učinkujúceho - ak tento zdroj nemáme, strácame pôdu pod nohami -
Ja na kurzoch vedome prežívam. Prežívam to, ako na mňa pôsobí "materiál" podaný účinkujúcim
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pre lepšie pochopenie:

1. vychádzková palička - človek si sám vyberá a určuje ako si zlepší kvalitu života -

2 francúzska barla - potreba opory v niekom inom, v človeku, ktorý nás usmerňuje, vedie za ručičku / emocionálna spoluzávislosť /
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Eulalia Pozri príspevok
Neviem, či Tanče trochu nekrivdíte. Tanče jednoducho objavila sama pre seba niečo, čo jej život presvetlilo a vo svojej veľkej radosti sa tu s nami chcela o svoje zážitky podeliť.
Zažila som niečo podobné sama na sebe pred niečo viac ako 15-timi rokmi. Tiež som absolvovala zopár kurzov niečoho - názov netreba, ale nebol to Savčenko. A keď som v bežnom živote používala to, čo som sa na kurze naučila, začali sa okolo mňa diať veľmi zaujímavé "náhody", ktoré mi rôznym spôsobom výrazne uľahčovali život a dávali mi odpovede na otázky, alebo problémy, s ktorými som sa borila. Začala som sa viac o takéto "duchovné" veci zaujímať, čítala som rôznu literatúru zo všetkých možných smerov. A dopracovala som sa k niečomu, čo som si sama pre seba vytvorila. Zistila som, že sú to všetko len rôzne cesty k jednému cieľu a podľa vlastného vnútorného pocitu som sa rozhodla pre tú svoju cestu, ktorá neodporuje môjmu logickému rozmýšľaniu ale napriek tomu ma v duchovnom živote uspokojuje.
A podobne ako Tanče som zo začiatku úplne žiarila, čo si všimlo aj moje okolie. A rovnako som sa so svojim vnútorným fantastickým pocitom a radosťou chcela podeliť s blízkymi. Môj brat na mňa reagoval asi takto: Keď vyhráš jackpot na športke, potom Ti uverím. Ale je cieľom takýchto kurzov vyhrať práve jackpot na športke? Pre niekoho možno áno.

Dnes som na tom tak, že o svoje myšlienky sa delím len s tými, ktorí o to majú záujem a zmýšľajú podobne ako ja. Nikomu svoje názory nevnucujem.

A ešte k tomu jackpotu: nie je takým malým životným jackpotom aj taká maličkosť, že sa nikdy nemusím rozčuľovať pri hľadaní miesta na parkovanie v Bratislave? Jednoducho je pre mňa vždy pripravené. Takýchto drobných jackpotov v živote zažívam viac, žiadnu športku som nevyhrala, ale mám prácu, ktorá ma uspokojuje a mám za ňu aj slušnú odmenu. Nie je to ani na vilu, ani na mercedes, ale čo by som robila sama vo veľkej vile, keď som rada, že si stihnem upratať svoj byt a aspoň sa nemusím báť, že mi niekto šlohne auto, ktoré mám zaparkované pred barákom.

Možno sa Vám zdá, že si Tanče necháva vymývať mozog, máte na svoj názor právo. Ale Tanče má právo na svoj názor a ja jej ho nemôžem vyvrátiť, pretože som si už niečím podobným prešla. A určite mozog vymytý nemám (kurzy viedla žena, takže to nebolo ani kúzlo osobnosti), to už by mi okolie dalo na vedomie. Okruh priateľov sa mi nezúžil, naopak, rozširuje sa.

Zaujímavé, že aj mne sa dejú takéto "náhody" a nikdy som neabsolvovala žiadny "harmonizujúci" kurz. Keď človek chce vidieť výhody, tak ich vidí, keď si myslí, že nikto ho nemá rád, tak ho ani nemá a keď si myslí, že je utláčaný a všetci sa mu vysmievajú, tak sa mu aj vysmievajú... bohužiaľ
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ola Pozri príspevok
... vôbec si nemyslím, že krivdím /budem hovoriť sama za seba/. Vyjadrila som len svoj názor na Savčenka ... a už vôbec som neútočila na jej osobu.

ALE....


...v prvej polovici môjho príspevku - zhodnotenie: "Drahá, ty si nezvládla".... inými slovami som povedala tvoje slová: " Žiaľ, život priniesol úplne niečo iné, krutú realitu kde bolo treba zo seba vypustiť všetko, lebo by mi to zožralo vnútro....Teória o pozitívnom spôsobe života, vyprchala. Ako môže človek z pár viet definovať život toho druhého? Ja som nedefinovala, preložila som si to do svojej reči - život priniesol - zožralo by vnútro... teoria vyprchala ...čia to bola zásluha, že ti teoria vyprchala? Životova? Keby som nezvládla, už sem neprispievam, už ma niet. Moje okolie si myslí /a aj hovorí/ pravý opak, že som to zvládla na výbornú. Ak si zvládla a si s tým spokojná a stotožnená, tak je to ďalšie bingo. (nie ironické)
V ďalšej časti - "Bingo! Vyhrali ste jackpot" - tuná sa mi to zdá trochu posmešné to vôbec nebolo posmešné, ale odmeňujúce. Nie je jackpot odmena, výhra? Ja nemôžem za to že si negatívne naladená aj na kladné slová./ ale budiž, každý máme nejaký spôsob vyjadrovania/
Áno, vyhrala som. Ale len a len vlastnou zásluhou. Uprednostním radšej obyčajné posedenie s ľuďmi, ktorých mám rada a s ktorými si vzájomne odovzdávame pozitívnu energiu, kopec veselosti a radosti a čo je dôležité, nevnucujeme si navzájom svoje názory. Ja vôbec nechcem vnucovať ti môj názor ak sa s ním nestotožňuješ aj ty. Len si dovoľujem vyjadriť môj. Neodvážim sa a ani to nerobím, aby som posudzovala konanie a správanie druhých ľudí. Prečo ťa teda tak vytáčajú moje názory? Ke´d to nerobíš ty, prečo tak chápeš konanie druhých? Nech si každý žije životom, aký jemu vyhovuje najlepšie.
Ak niekomu vyhovuje štýl - Savčenko, je to jeho vec. A ak to niekomu pomôže posunúť sa určitým smerom a v ňom chce napredovať. Prečo nie? Je to jeho voľba, tak to cíti.
To však neznamená, že ostatní ľudia žijú zle, že nežijú zmysluplne, že sa nevedia správne rozhodovať a že nezvládajú. žijú tak ako žijú.
Ľudia sa nedajú nalinajkovať do jedinej roviny zmýšľania. to naozaj nie. Ľudské zmýšľanie je nenalinajkovateľné.
- .
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

iriska Pozri príspevok
Zaujímavé, že aj mne sa dejú takéto "náhody" a nikdy som neabsolvovala žiadny "harmonizujúci" kurz. Keď človek chce vidieť výhody, tak ich vidí, keď si myslí, že nikto ho nemá rád, tak ho ani nemá a keď si myslí, že je utláčaný a všetci sa mu vysmievajú, tak sa mu aj vysmievajú... bohužiaľ
tak si šťastný človek, . "My" čo sme sa máchali v živote vo vlastných "výkaloch" sme vďační aj z také kurzy čo nám otvoria oči, srdce a dušu. Ale môžem povedať, že som vďačná aj za tie výkaly. úžasná škola.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Tanče, nebudem tu citovať Tvoje odpovede, ale v jednej vete sa veľmi veľmi mýliš. Nikdy som nebola viac pozitívne naladená ako v tomto období To čo som písala, ak si postrehla, tak sa stalo v minulých, dávnych obdobiach. Odvtedy som už prešla určitým druhom sebarozvoja a som posunutá na inú rovinu zmýšľania. Nikto a nič nestojí zato aby mi pokazil náladu, vrátim mu to širokým úsmevom. Už som tu písala - vždy je možnosť voľby a je len a len na nás čo si vyberieme
P.S. Tvoje názory ma vôbec nevytáčajú, ako si mylne pochopila, ja sa stále bavím a o to ide, nie? Mať veseloť a radosť aj z maličkostí

ola začína na "O", tak ako Savčenko, tým "O" končí, chi
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nech ti to vydrží
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

kukučka Pozri príspevok
nech ti to vydrží
Kuki,ďakujem. Ale TO nevydrží samé, na tom treba pracovať. Tak ako keď polievaš a hnojíš kvetinky aby rástli...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
"My" čo sme sa máchali v živote vo vlastných "výkaloch"


prečo toľká nenávisť a neúcta k vlastnému životu ? učí savčo aj také niečo, že sme sami zodpovedný za svoj život a za udalosti, ktoré sa nám dejú?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Milé dievčence.

Začína mi to pripomínať parlamentnú debatu. Myšlienky absolútne vytrhnuté z kontextu. Predsa život sa nedá žiť len podľa poučiek. Tie sú síce krásne, ale životné okamihy nie všetky môžem prechádzať s úsmevom, pozitívne naladená. Aj keď sa budem akokoľvek snažiť. V istom spoločenskom, rodinnom, a inom subsystéme nie som jediná,ktorá o sebe taxatívne rozhoduje. Pokiaľ nie som samozrejme vrcholový športovec v egoizme.
P.S.
Ten lampičkonosič má asi dovolenku. Ale do večera tu budem mať červenú alej.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ola Pozri príspevok
Tanče, nebudem tu citovať Tvoje odpovede, ale v jednej vete sa veľmi veľmi mýliš. Nikdy som nebola viac pozitívne naladená ako v tomto období To čo som písala, ak si postrehla, tak sa stalo v minulých, dávnych obdobiach. Odvtedy som už prešla určitým druhom sebarozvoja a som posunutá na inú rovinu zmýšľania. Nikto a nič nestojí zato aby mi pokazil náladu, vrátim mu to širokým úsmevom. Už som tu písala - vždy je možnosť voľby a je len a len na nás čo si vyberieme
P.S. Tvoje názory ma vôbec nevytáčajú, ako si mylne pochopila, ja sa stále bavím a o to ide, nie? Mať veseloť a radosť aj z maličkostí

ola začína na "O", tak ako Savčenko, tým "O" končí, chi
ty mrcha jedna, ja som cítila, že si príbuzná krvná skupina! chi
o dva týždne je u nás ďalší kurz I., prídeš?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

hanelie Pozri príspevok


prečo toľká nenávisť a neúcta k vlastnému životu ? učí savčo aj také niečo, že sme sami zodpovedný za svoj život a za udalosti, ktoré sa nám dejú?

...lenže vtedy som to nevedela. preto tam je aj tá posledná veta, že som za tie výkaly vďačná... . Veľmi dlho som sa v nich máchala ako každý obyčajný človek (ježišmária, aká bude na toto slovné spojenie odozva ), potom ku mne piechádzali informácie ktoré som sčasti chápala ale nevedela veľmi praktizovať no a potom prišlo to ....O, mozaika zapadla.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Danila Pozri príspevok
Milé dievčence.

Začína mi to pripomínať parlamentnú debatu. Myšlienky absolútne vytrhnuté z kontextu. Predsa život sa nedá žiť len podľa poučiek. Tie sú síce krásne, ale životné okamihy nie všetky môžem prechádzať s úsmevom, pozitívne naladená. Aj keď sa budem akokoľvek snažiť. V istom spoločenskom, rodinnom, a inom subsystéme nie som jediná,ktorá o sebe taxatívne rozhoduje. Pokiaľ nie som samozrejme vrcholový športovec v egoizme.
P.S.
Ten lampičkonosič má asi dovolenku. Ale do večera tu budem mať červenú alej.

Milá danila, neviem či si bola na kurze alebo nie, alebo si len Savča čítala. Na toto čo si opísala vyššie sme dostali krásnu jasnú odpoveď teraz na poslednom kurze III. Základným heslom toho je žiť TU A TERAZ. Ďalšia teoria je obšírnejšia ale nad slnko jasnejšia až som oči pučila. Nie nadarmo sa hovorí v jednoduchosti je krása a sila. V praxi je to však skutočne makačka. Ale výseldky sú inšpirujúce .

PS s tým lampičkonosičom mi to nie je jasné....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Však svetlo a tma ... Vieš pri čítaní v tejto téme ma Táni napadlo ... aká je pravda v tom, že akými očami sa dívaš (čítaš) tak presne to vidíš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať