Zavrieť

Porady

Autom do Grécka

Narýchlo sme sa rozhodli pre dovolenku v Grécku-odchod vo štvrtok. Zaujímali by ma nejaké postrehy, najmä čo sa týka cesty cez Srbsko a Macedónsko. Ja mám z tej cesty trochu depku, tak by som privítala hlavne povzbudivé informácie.
Usporiadat
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Boli sme jedným autom len moja rodina- ja, manžel a dve deti. Ale na budúci rok chcem nahovoriť aj známych, nie z hľadiska bezpečnosti - to už strach nemám- ale je tam skutočne super.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Ako je to s ubytovaním na súkromí v porovnaní s Chorvátskom.Ceny a možnosť si nájsť bez apartmán priamo na mieste,ak má niekto dobré skúsenosti.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Taserda Pozri príspevok
Ako je to s ubytovaním na súkromí v porovnaní s Chorvátskom.Ceny a možnosť si nájsť bez apartmán priamo na mieste,ak má niekto dobré skúsenosti.
Tak to by zaujímalo aj mňa ,nakoľko tento rok plánujem Grécko autom
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Gréci nám teraz oslabili € o 10% ani by si nezaslúžili aby sme im tam doniesli nejaké peniaze ale mimo EU zase bude o 10% dovolenka drahšia.Uvidíme ako sa to zmelie do leta.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Taserda Pozri príspevok
Ako je to s ubytovaním na súkromí v porovnaní s Chorvátskom.Ceny a možnosť si nájsť bez apartmán priamo na mieste,ak má niekto dobré skúsenosti.
Ja som našla ubytovanie cez internet na Sárti. Štvorlôžkové štúdio za 50 EUR na noc v júni. Pôvodne sme chceli ísť na blint, ale keďže si myslím, že budeme po ceste dosť unavení na to, aby sme si ešte šli hľadať ubytovanie, zabezpečila som ubytovanie na 4 noci 25% zálohou, no a potom uvidíme.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
milagros208 Pozri príspevok
Ja som našla ubytovanie cez internet na Sárti. Štvorlôžkové štúdio za 50 EUR na noc v júni. Pôvodne sme chceli ísť na blint, ale keďže si myslím, že budeme po ceste dosť unavení na to, aby sme si ešte šli hľadať ubytovanie, zabezpečila som ubytovanie na 4 noci 25% zálohou, no a potom uvidíme.
Tak to je teda fest ďaleko , z KE 1464 KM a ja mám limit na cestu tak maximálne 12 hod pri našom 2 ročnom zbojníkovi. Zostanem asi pri Makarskej tu zvládam aj za 9,5hod
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

pivko Pozri príspevok
Tak to je teda fest ďaleko , z KE 1464 KM a ja mám limit na cestu tak maximálne 12 hod pri našom 2 ročnom zbojníkovi. Zostanem asi pri Makarskej tu zvládam aj za 9,5hod
Sever Grécka sa dá zvládnuť za tých 12-14 hodín, ale pravdepodobne bez malého..
Naposledy upravil rickman : 23.02.10 at 16:02
0 0
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Ahoj, čítala som tu, že si objednávate ubytovanie v Grécku cez internet. Nemáte niekto kontakt, web, mail, na ubytovanie v Olympia Beach, Paralii alebo Nei Pori ? Chodíme tam každý rok a tento rok ideme po prvý krát vlastným autom, ale cez cestovku. Hľadala som aj nejaké kontakty cez web, no nepodarilo sa.

Okrem tejto info, nemáte niekto skúsenosti s tankovaním LPG cestou Maďarsko, Srbsko, Macedónsko a Grécko ?

Budem rada, za pomoc
0 0
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

rickman Pozri príspevok
Sever Grécka sa dá zvládnuť za tých 12-14 hodín, ale pravdepodobne bez malého..
My chodíme do Grécka každý rok autom s malými deťmi aj s 1,5 ročným som bol cesta trvala 16 hodín na Chalkidiki a úplne bez problémov. Páči sa nám tam hlavne kvôli istote počasia a hlavne je tam podstatne lacnejšie než v Chorvátsku, alebo Taliansku.
0 0
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Chodíte cez cestovku ?Alebo si objednávate ubytovanie cez net ?

Nám sa tam tiež páči kôli cenám, počasiu, strave ...
0 0
greco greco

greco je offline (nepripojený) greco

silvia1974 Pozri príspevok
Chodíte cez cestovku ?Alebo si objednávate ubytovanie cez net ?

Nám sa tam tiež páči kôli cenám, počasiu, strave ...
Cez cestovku, takto mám väčšiu istotu či už delegáta tak aj ubytovanie.
0 0
mabena mabena

mabena je offline (nepripojený) mabena

My sme doteraz tiež chodili stále s cestovkou na aute ale tento rok by sme chceli isť bez cestovky. Tiež by som rada uvitala nejake tipy na ubytovanie napr.Chalkidiky, Thasos. Díky
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Po surfovaní na internete som sa dala takpovediac "nahovoriť" na dovolenku do Grécka autom. Veľa ľudí si chválilo Chalkidiki, oblasť Sárti. A ozaj vôbec nepreháňali. Pokojné, kľudné miesto s peknými piesočnatými plážami, čistým morom s veľmi pozvoľným klesaním. Pre deti úplne ideálne. Boli sme autom prvý krát a bez cestovky. Ubytovanie sme si našli na 4 noci cez internet za 50 € na noc. Na tie ďalšie dni sme si našli ubytko za 40 € na noc pre štyroch. Podotýkam, že to bolo v júni, cez hlavnú sezónu sú ceny vyššie. Cesta tam nám trvala 18,5 hod, s tým, že sme sa zdržali na srbsko-gréckych hraniciach asi 45 min. Naspäť nám cesta trvala 17 hodín do Prešova. Dialničné poplatky nás vyšli asi 50 € tam aj späť. Všade sa v pohode dalo platiť eurami, Maďarsko 6 €, Srbsko 15,50 € a Macedónsko 3 EUR. Benzín sme tankovali cez platobnú kartu. Tiež žiaden problém. Čo sa týka cien, niečo rovnaké, niečo drahšie ako u nás. My sme skoro vôbec nevarili, chodili sme jesť do reštaurácií a jedna porcia jedla vyšla na nejakých 5-6 €. Nám sa tam veľmi páčilo.
2 0
ekomama ekomama

ekomama je offline (nepripojený) ekomama

Dal som pred mnohymi rokmi autostop madarsko-rumunsko-bulharsko-Grecko- rodos-grecko - trajektom-taliansko-rakusko
Jedna z najuzasnejsich expedici.
Mozne problemy mozu byt s policajtami, treba si zistit co ma byt v povinnej vybave aby vas nesikanovali.
Inak zelam stastnu cestu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať