Zavrieť

Porady

Syn darmotratík

Chcem sa spýtať o informáciu. Brat je nezamestnaný asi 10 rokov a asi pre rokom si zobral na akciu telefon ktorý prestal platiť. Po dohode s exekútorom mal splácať nejakú sumu ktorú nespláca. Býva u matky asi 8 rokov aj tam má trvalý pobyt. Moja otázka je či môže exekutor siahnuť na majetok našej matky keď je dĺžník v pribuzenskom stave teda syn? Alebo len na jeho majetok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pacifik Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať o informáciu. Brat je nezamestnaný asi 10 rokov a asi pre rokom si zobral na akciu telefon ktorý prestal platiť. Po dohode s exekútorom mal splácať nejakú sumu ktorú nespláca. Býva u matky asi 8 rokov aj tam má trvalý pobyt. Moja otázka je či môže exekutor siahnuť na majetok našej matky keď je dĺžník v pribuzenskom stave teda syn? Alebo len na jeho majetok.
    Nemôže.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pacifik Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať o informáciu. Brat je nezamestnaný asi 10 rokov a asi pre rokom si zobral na akciu telefon ktorý prestal platiť. Po dohode s exekútorom mal splácať nejakú sumu ktorú nespláca. Býva u matky asi 8 rokov aj tam má trvalý pobyt. Moja otázka je či môže exekutor siahnuť na majetok našej matky keď je dĺžník v pribuzenskom stave teda syn? Alebo len na jeho majetok.
    Smith, nie je to tak jednoznačné. Pokiaľ býva v byte matky, tak exekútor môže zabaviť jeho majetok v tom byte. Takže môže prísť a zobrať napr. televízor, pokiaľ jeho matka nepreukáže, že patrí jej.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Chobot Pozri príspevok
    ...pokiaľ jeho matka nepreukáže, že patrí jej...
    no to je potom kruté - prečo by matka mala niečo preukazovať (nevraviac o tom, že preukazovanie pôvodu majetku je v rozpore s ústavou) ? Za logické by som považoval, že keď exekútor preukáže, že je to vec dĺžnika, tak áno.
    Potom takto postihnutým matkám (lebo ich je asi viacej) nezostáva asi nič iné, keď nechcú prísť o to málo, čo ešte majú, nech svoje podarené dietko ešte vyhodia na ulicu....

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Chobot Pozri príspevok
    Smith, nie je to tak jednoznačné. Pokiaľ býva v byte matky, tak exekútor môže zabaviť jeho majetok v tom byte. Takže môže prísť a zobrať napr. televízor, pokiaľ jeho matka nepreukáže, že patrí jej.
    Ani toto nie je jednoznačné. Pán exekútor môže nanajvýš čakať na dedičské konanie po smrti matky a uplatniť záväzok syna z dedičstva. Samozrejme len v prípade, ak matka bude tolerovať takýto spôsob životného štýlu svojho syna a ho nevydedí.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A nepomohlo by (papierovo) zrušenie trvalého pobytu? Aby matka mala pokoj od exekútorov?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Presne takúto exekúciu spláca jedna moja zamestnankyňa tiež za svojho "podareného syna". Ten pretelefonoval 100 tis. na erotickú linku a kým to prešlo na exekúciu tak je z toho skoro 200a nehovoriac, že úroky stále rastú. Chudera už si zobrala aj prácu naviac, po večeroch chodí upratovať...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Jara Pozri príspevok
    Presne takúto exekúciu spláca jedna moja zamestnankyňa tiež za svojho "podareného syna". Ten pretelefonoval 100 tis. na erotickú linku a kým to prešlo na exekúciu tak je z toho skoro 200a nehovoriac, že úroky stále rastú. Chudera už si zobrala aj prácu naviac, po večeroch chodí upratovať...
    To presne taká exekúcia nebude. To bude prípad, po prvé: že matka si neustrážila " svoj " telefón a v tom prípade mala smolu. Po druhé: že sa zaviazala splatiť dlh ratolesti, a kým príde nato, že viac uškodila ako pomohla, bude žalostne neskoro.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.