Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 07:54
Usporiadat
lenkavav lenkavav

lenkavav je offline (nepripojený) lenkavav

co ak v splat. kalendari nemam rozdelene najomne na najomne a financny vynos? ako uctovat vtedy? co dat do prevadz. rezie a co do odpisov?
teda konkretne - splat. kalendar ma kolonky: najomne, dph, poistne v najomnom, celkom.
Dakujem za odpoved!
0 0
Pisica Pisica

Pisica je offline (nepripojený) Pisica

velmi pekne dakujem. Neskutocne pomohlo
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Prosím ešte Marínu o jednu radu ale aj ostatných, som z toho blb. Neviem vlastne, čo je daň.výdavok počas roka.
Chápem,že odpis je daňový výdavok, ale čo s tými mesačnými jednotlivými platbami počas roka, tých 7 147,40sk to je celý nedaňový výdavok a môj výdavok sú iba odpisy?? ďakujem pekne za pomoc zuzula
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

K mesačnej splátke:

Výdavkom ovpl. základ dane počas roka je časť zo sumy splátky a to: DPH + poistenie + úrok (fin.časť). Časť sumy zo stĺpca "istina" je výdavok neovpl. základ dane (táto časť vstupuje do výdavku ovpl. základ dane prostredníctvom odpisov).
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

infoziadatel, asi si si nie celkom dobre pozrel tabuľku. Musíš ísť viac doprava na R13. Nájdeš tam "Účtovanie v peňažnom denníku-výdaj peňažných prostriedkov", kde som rozpísala, ktorá čiastka je zdaniteľná(vstupuje do základu dane) a ktorá nie je zdaniteľná(nevstupuje do základu dane).
Naposledy upravil Marína : 25.03.07 at 20:43
0 0
koral koral

koral je offline (nepripojený) koral

Ďakujem je to super
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Marina velke dik za tabulku. Je super. Iba sa chcem spytat jednu otazocku k leasingu - vidim, ze to baby mate preluskane.

Kupil som OMV na leasing v 04/2006 - vsetko mi je uplne jasne ako sa co uctuje. Dokonca i o 100 SKK+DPH ako prevodny poplatok do vlastnictva chapem. Ale:
Moja leasingova zmluva ma iba 35 splatok (kedze 1 splatka mi bola odpustena - bolo to v ramci akcie), i ked leasingova zmluva je uzatvorna na 36 mesiacov. (v prvej splatke som platil iba akontaciu). Mam postupovat tak, ze prva splatka ma hodnotu nula a brat do uvahy 36 mesiacov odpisovania predmetu leasignu?

D za info.
0 0
zita1 zita1

zita1 je offline (nepripojený) zita1

Ahoj, chcela by som poradiť,ak je to možné, od1.1.06 má szčo leasing na osobné auto, istina bez dph 638 571,40
leasingový úrok bez dph 41 005,90
poplatok za prevo vlastn. 100,-
dph 129 137,30
spolu: 808 814,60
1zvýšená splátka zaplatená v januári 319285,70+60664,30 dph=379950
poplatok: prihlásenie auta 3000,- bez dph.
splátky mesačne: 11909,60 idú do stlpca neupatnené výdavky NV
splátkový kalendár je na 36 mesiacov- úrok načítaný 1-12/06 20 985,40
uplatnený výdavok-réžia - R
dph zo splátky je mesačná a to 1901,50 x 12= 22 818,- to ide réžia
dph zo zvýšenej splátky ide tiež do réžie? v plnej výške? 60 664,30 ???
odpis vypočítaný nasledovne: 638571,40+3000 :36=17821x12=213852
to je odpis na rok 2006 to ide do réžie?
rok 2007 17821 x 12 = 213852
rok 2008 213867,40
Prosim o radu, či to môžem takto dať do denníka v JU. Dakujem,zita1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zitka, dosaď si v tabuľke svoj splátkový kalendár a všetky potrebné údaje Ti dosadí do PD a ZA. Ak si tabuľku stiahneš z dokumentov dosadí Ti aj do tabuľky odpisov. Je tam novšia verzia. Od tejto sa líši len jedným malým vzorcom.
0 0
Jošikawa Jošikawa

Jošikawa je offline (nepripojený) Jošikawa

Marína Pozri príspevok
Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
...platí to aj pre neplatitelov DPH ? ...počúvam odlišné názory najmä o správnosti jednorázového výdavku DPH do réžie pri zvýšenej splátke u neplatcu DPH. Zaujíma ma Váš názor ..Ďakujem !
0 0
Jošikawa Jošikawa

Jošikawa je offline (nepripojený) Jošikawa

Marína Pozri príspevok
Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Marina,v prvej tabulke suma 4897,00 sa domnievam že je prvá nezvýšená splátka leasingu, kde sa podel jej finančný výnos chýba mi v kolonke D19 a následne by sa mal nachádzať v poslednej tabulke"učtovanie v peňažnom denníku" v T19 - prevádzková réžia nájomné...
0 0
kahu kahu

kahu je offline (nepripojený) kahu

Ahoj Marína,

prosím poraď mi, nahodila som si tie údaje do tvojej tabuľky, len neviem teraz či môžem dať do N aj tie odpisy + to čo máš účtované v denníku ako daňovo uznané N.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jošikawa Pozri príspevok
Marina,v prvej tabulke suma 4897,00 sa domnievam že je prvá nezvýšená splátka leasingu, kde sa podel jej finančný výnos chýba mi v kolonke D19 a následne by sa mal nachádzať v poslednej tabulke"učtovanie v peňažnom denníku" v T19 - prevádzková réžia nájomné...
Prvá, základná tabuľka je splátkový kalendár od leasing.spoločnosti, čiže je jeho presnou kópiou. Nemôžem do tabuľky uvieť to, čo nie je v spl. kalendári. Finanč. výnos je od 1. splátky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kahu Pozri príspevok
Ahoj Marína,

prosím poraď mi, nahodila som si tie údaje do tvojej tabuľky, len neviem teraz či môžem dať do N aj tie odpisy + to čo máš účtované v denníku ako daňovo uznané N.
Odpisy v tabuľke sú počítané zo spl. kalendára, ktorý je uvedený v tabuľke, t.z., že v 1. roku sú len za 1 mesiac-december. Ak u Teba bolo obstaranie majetku v inom mesiaci, musíš si opraviť vzorce na prepočet odpisov, alebo vypočítať ručne. Ak si vzorce nevieš upraviť, napíš mi cez SS, v ktorom mesiaci bolo obstaranie a aj svoj e-mail. Tabuľku odpisov Ti upravím na mieru.

0 0
babuka babuka

babuka je offline (nepripojený) babuka

BRAVO JE TO VÝBORNÉ
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahoj Marína, tá tabuľka je super a pochopila som, že je to pri neplatcoch DPH. Ale čo v takom prípade, keď som to takto účtovala v roku 2006 kedy si aj obstaral auto ale v roku 2007 sa stáva platcom DPH. Ako to mám ďalej účtovať. Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Neviete mi nikto odpovedať?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zdroj:
Lízing z pohľadu zákona o DPH
Ing. Anna Jurišová
Novoregistrovaný platiteľ dane si nemôže odpočítať daň z jednotlivých splátok pri nájme napr. úžitkového automobilu zaplatených pred registráciou. Postup pri odpočítaní dane z majetku pri registrácii rieši ustanovenie § 55 zákona o DPH. Predmet nájmu nie je v čase registrácie majetkom platiteľa dane (bola dodaná služba), preto nárok na odpočítanie dane nemá. Možnosť odpočítania dane (s výnimkou odpočítania dane pri nájme osobných automobilov) sa vzťahuje iba na splátky fakturované po registrácii platiteľa DPH.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem za odpoveď, ale ja som od začiatku myslela na osobné vozidlo, veď aj tú tabuľku si robila pre osobné, nie? Tak tam je to potom ako?
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Možno je pre niekoho moja otázka banálna, ale čo sa týka leasingu nemám skúsenosti. Jednému môjmu známemu končí leasing nákladného auta. Opýtal sa ma či by som mu neporadila čo ma dať do výkazu majetku, ak už leasing ukončil nejakú zostatkovú hodnotu auta?Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie