Zavrieť

Porady

vypočítanie spoluvlastníckeho podielu

Dobrý deň všetkým, prosím vás potrebujem súrne poradiť: keď máme na katastri ,, pozemok,, o výmere 3550m2 a ja by som mal mať 1/10 ale aj 1/2 s toho( čiže 1/desatina a 1/ polovica(, tak koľko m2 vlastne mám? Dúfam že som správne zadal otázku. Ďakujem pekne za odpoveď
Naposledy upravil HeLK : 24.04.24 at 06:52
ivka70 aj 1/2 z coho?
HeLK z celého toho podielu tých 3550m2, je tam asi 6 vlastníkov ktorý majú určitý podiel a my po starých rodičoch to máme takto napísané v poradí čislo 2- 1/10 a v poradí číslo 6 mame 1/2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ak mas 1/10 a este 1/2 pozemku ... tak mas 1/10 + 5/10, cize spolu 6/10 = 3/5 celeho pozemku.

    v m2 je 3/5 z 3550 m2 = 2130 m2

    aj ked stale vlastnis 3/5 z kazdeho m2 pozemku, pri podielovom spoluvlastnictve sa neda povedat ,ze ti patri kokretnych x m2.
    Naposledy upravil ivka70 : 24.04.24 at 07:14 Dôvod: oprava po doplneni
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    HeLK to je 1/10 a 1/2 z pozemku nie 1/10 a 1/20
    čiže 1 desatina a 1 polovica, dakujem za každú radu
    ivka70 tak som to opravila po tomto doplneni ...
    HeLK Ďakujem za odpovede , veľmi mi pomohli
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vlastníš 6/10 (šesť desatín) z celého pozemku. Nedá sa ale povedať, že vlastníš toľko a toľko m2, aj keď matematicky by to bolo 2130 m2, pretože ty vlastníš z každého metra štvorcového tých 6/10. Pokiaľ ako vlastníci nerozdelíte ten pozemok, tak ty nemôžeš povedať, že tento kus pozemku je môj. Tvojich je 6/10 z celého pozemku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kyrpalova Vlastní ! 2130 m2., akurát nevie (do rozdeľovacieho geometráku a vytýčenia) ktoré sú to.
    ivka70 nie, vlastni 3/5 z kazdeho metra z tych 3550 m2
    kyrpalova Nepleť sa do KPZ a katastra.
    Chobot Neviem, či si len nejaký nový alternick, alebo niekto nový, ale zachovaj pri diskusii slušnú komunikáciu.
      zbaliť

    vypočítanie spoluvlastníckeho podielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.