Zavrieť

Porady

Vyzdvihnutie peňazí

Poštovou poukážkou som poslal peniaze adresátovi na jeho adresu.Ako sa dozviem,či si peniaze prevzal,?(bez toho ,aby som sa spýtal adesáta...)
Ďakujem.
buchač OneUp (Dnes 11:07) Podla podacieho cisla sleduj zasielku. Zadaj podacie cislo https://tandt.posta.sk/
==============================
NETREP hlúposti !!!

Ako chceš sledovať " pohyb " odoslaných peňazí, ktoré idú z Pošty X na Poštu Y len a len elektronickou formou a nie fyzicky ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podaj reklamáciu, že peniaze nedošli. Pošta to prešetrí a písomne ti oznámi, kedy boli doručené.
    neptun111 Ďakujem!
    buchač Ako sa dozviem,či si peniaze prevzal,?(bez toho ,aby som sa spýtal adesáta...)
    ====================
    Ak peniaze nedošli, tak sú len dve možnosti :

    1. Buď sa po ceste niekde "stratili "...čo je ale veľmi nepravdepodobné.

    2. Ak peniaze adresát neprevezme do určitej doby (presný počet dní je momentálne vedľajší), tak sa suma vráti späť odosielateľovi.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pavol, keď podas balík cez epodaci hárok, dá sa pozrieť dátum a čas kedy bola zásielka dorucena, či sa tak daju poslať aj peniaze, neskúšala som...
    pavol54 veronika ja sa neškriepim, ale pýtajúci chce vedieť ako sa dozvie že peniaze prevzal adresát (Pošleš jožovi M a prevezme ich eva M, ktorá nepovie jožovi že ich prevzala, stáva sa) a zásielka bola doručená
    veronikasad Balíky pošta doručuje na adresu, alebo musíš na poštu. Doma preukaz totožnosti nepýtajú.
    Peniaze ti na pošte bez obcianskeho nevydaju. Kto ich prevzal prezradia len v prípade reklamácie
    buchač OneUp (Dnes 10:00) Podla podacieho cisla sledovat zasielku. Zadaj podacie cislo https://tandt.posta.sk/
    ================
    NETREP hlúposti !!!

    Ako chceš sledovať " pohyb " odoslaných peňazí, ktoré idú z Pošty X na Poštu Y len a len elektronickou formou a nie fyzicky ???
    veronikasad Dávno som neposielala peniaze, zloženka sa neposiela na dorucovaciu poštu?
    misoft Nie. Ty podávaš peniaze cez poukážku na doručenie/účet - pošta prevezme a druhel pošte len oznámi komu, ako, koľko. Tá druhá potom buď vyplatí priamo cez doručovateľa, alebo vytlačí poukážku na výplatu sumy. Peniaze totiž VÔBEC neputujú, ale sú "prevádzané" elektronicky (prakticky - pošta má na to svoj transférový účet - prevezme>vloží>oznámi druhej>tá oznámi a z účtu vyplatí.
    veronikasad Že peniaze neputujú mi je jasné, kedysi putovala poukážka. To už bolo veľmi dávno keď som takto dostávala peniaze...
    misoft No - dnes sa už takto papierové poukážky medzi poštami neprepravujú - robí sa to všetko on-line a len sa vytlačí. Ak náhodou dostaneš - pozri sa - nie sú často ani rukou písané, ale vytlačené. A na poukážky existujú šablóny.
    Poukážka na adrsáta https://ipdf.sk/media/_assets/2d6a24e/main.input.bg.png - je tam ústrižok Podací lístok.
    Doručovacia pošta vytlačí a vyplní poukážku "na výplatu"
    OneUp Na poukazke vlavo hore je kolonka pre podacie cislo Podla to je mozne sledovanie zasielky az po dorucenie
    misoft Skús do tandt.sk zadať "podacie číslo" - nenájde. Tam sa zadáva číslo zásielky.
    https://www.posta.sk/stranky/sledovanie-zasielok-pomoc
    Obyčajné číslo na hľadanie nestačí - platí iný formát a napr. CP0123456789SK - v tom čísle je vygenerovaná ak kontrolná číslica - to robí SW poštovej služby.
      zbaliť
    neptun111 ...ďakujem, aj toto je dôležité info....

    Vyzdvihnutie peňazí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.