andrea
16.02.10,03:03
Uvediem konkrétny príklad:
- robím prepravu tovaru pre slovenskú firmu z KE do Maďarska. Ta slovenská firma je registrovaná pre DPH - Je platcom DPH. Fakturujem prepravu s DPH a do výkazu to neuvádzam. Je to tak správne?

- nakupujem tovar z Čiech od firmy, ktorá je registrované v ČR. Ona mi vystavila FA bez DPH? Ja si to samozdaním? - do výkazu mám to dať? Neviem ako to je s tým?

- pokazilo sa mi auto v ČR. Volvo v Prahe mi vystavilo Fa bez DPH. Táto služba sa uvádza do súhrného výkazu????

Prosím o radu som čím staršia tým blbejšia.......tých zmien každý rok je voľajako veľa.......nestačím registrovať. Prosím pomôžte mi. Vďaka.
Dav
16.02.10,05:01
Uvediem konkrétny príklad:
- robím prepravu tovaru pre slovenskú firmu z KE do Maďarska. Ta slovenská firma je registrovaná pre DPH - Je platcom DPH. Fakturujem prepravu s DPH a do výkazu to neuvádzam. Je to tak správne?áno

- nakupujem tovar z Čiech od firmy, ktorá je registrované v ČR. Ona mi vystavila FA bez DPH? Ja si to samozdaním? áno - do výkazu mám to dať? nie Neviem ako to je s tým?

- pokazilo sa mi auto v ČR. Volvo v Prahe mi vystavilo Fa bez DPH. Táto služba sa uvádza do súhrného výkazu???? nie, samozdaním

Prosím o radu som čím staršia tým blbejšia.......tých zmien každý rok je voľajako veľa.......nestačím registrovať. Prosím pomôžte mi. Vďaka.
Najjednoduchšie vysvetlenie :
1. v Daňovom priznaní DPH samozdaňujem aj dodané služby, nielen tovary z ČŠ
2. v súhrnnom výkaze uvádzam len dodané , nie prijaté, tovary a služby
3. skontrolujem zákony štátu - ČŠ, kde dodávam služby a tovar, či mi nevznikla povinnosť registrácie za platiteľa DPH, a povinnosť odviesť DPH, v tomto ČŠ.

P.S. V tvojom príklade v súhrnnom výkaze tovar aj opravu uvedú české firmy.
andrea
16.02.10,05:01
prosíííííím prosííím pomôžte mi..... nikto sa nenajde, aby mi odpovedal na moje otázočky????? To do súhrného výkazu dávam aj službu, ak prepravujem tovar zo Slovenska pre slovenského odberateľa a ten tovar veziem do Nemecka????? Asi nie to by bola riadna blbosť???? To sa týka iba odbarateľa s IČ napr. DE5555.......Mám z toho guláš. Prosím pomôžte.
Uvediem konkrétny príklad:
- robím prepravu tovaru pre slovenskú firmu z KE do Maďarska. Ta slovenská firma je registrovaná pre DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html) - Je platcom DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html). Fakturujem prepravu s DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html) a do výkazu to neuvádzam. Je to tak správne?

- nakupujem tovar z Čiech od firmy, ktorá je registrované v ČR. Ona mi vystavila FA bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html)? Ja si to samozdaním? - do výkazu mám to dať? Neviem ako to je s tým?

- pokazilo sa mi auto v ČR. Volvo v Prahe mi vystavilo Fa bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html). Táto služba sa uvádza do súhrného výkazu????

Prosím o radu som čím staršia tým blbejšia.......tých zmien každý rok je voľajako veľa.......nestačím registrovať. Prosím pomôžte mi. Vďaka.
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_online.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=1299291) Uvediem konkrétny príklad:
- robím prepravu tovaru pre slovenskú firmu z KE do Maďarska. Ta slovenská firma je registrovaná pre DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html) - Je platcom DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html). Fakturujem prepravu s DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html) a do výkazu to neuvádzam. Je to tak správne?

- nakupujem tovar z Čiech od firmy, ktorá je registrované v ČR. Ona mi vystavila FA bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html)? Ja si to samozdaním? - do výkazu mám to dať? Neviem ako to je s tým?

- pokazilo sa mi auto v ČR. Volvo v Prahe mi vystavilo Fa bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html). Táto služba sa uvádza do súhrného výkazu????

Prosím o radu som čím staršia tým blbejšia.......tých zmien každý rok je voľajako veľa.......nestačím registrovať. Prosím pomôžte mi. Vďaka.
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_online.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=1299291)
andrea
16.02.10,05:04
Ach konečne dobrá duša ....DAV ďakujem ďakujem ďakujem. Dočkala som sa. Pekný deň ti prajem Dav.
nika.sum
16.02.10,06:23
Ach konečne dobrá duša ....DAV ďakujem ďakujem ďakujem. Dočkala som sa. Pekný deň ti prajem Dav.

Andrejka prepac ale ked pozeram konkretne tvoju situaciu si napisala nieco po 4 h rano, tak zese tak dlho si na odpoved necakala:). Ja sa ospravedlnujem, ale ja som pochopila povodne tak, ze vy poskytujete prepravu pre zdanitelnu osobu z ICS. Samozrejme, ze v tvojom pripade suhlasim s DAV.
janina51
16.02.10,09:14
Dobrý deň, prosím Vás viete mi poradiť chcem posielať sv za otcovu jednoosobovu sro a neviem či DU bude stacit takato plna moc?

Plnomocenstvo
podľa ust. § 9 zákona č.511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov

s.r.o. so sídlom: Bratislava zastúpená konateľom spoločnosti , tr. bytom: , r. č. nar: , číslo OP ..................

týmto splnomocňuje

p. XY, r.č. , nar. tr. bytom Bratislava, číslo OP ....................., na zastupovaniu subjektu pre využívanie autorizovaných elektronických služieb.
/?alebo? na doručovanie písomností elektronickými prostriedkami./

Toto plnomocenstvo je udelené na dobu neurčitú.

Bratislava dňa .............



.................................................. ..........
konateľ

Splnomocnenie prijímam dňa
.................................................. ...........
p.XY
sybila3
17.02.10,07:38
v prilohe je to pekne zosumarizovane...
no toto ovládam, čo treba na daňový úrad. Ale som myslela, že keď sa ide vybaviť ZEP do certifikovanej firmy, pozerala som ten disig, čo potrebujem k tomu? Pozerala som poplatok je 20 eur, čo sa k tomu ešte platí ten USB kľúč?
nika.sum
17.02.10,09:33
no toto ovládam, čo treba na daňový úrad. Ale som myslela, že keď sa ide vybaviť ZEP do certifikovanej firmy, pozerala som ten disig, čo potrebujem k tomu? Pozerala som poplatok je 20 eur, čo sa k tomu ešte platí ten USB kľúč?

Aj totu je uz velakrat riesene, je to aj kompletne rozpisane. Skus pohladat.
olarac
17.02.10,09:47
Dobrý deň!
Chcela by som sa tiež spýtať zopár otázok ohľadom nového Súhrnného výkazu. Ak tu už bola taká otázka a odpoveď, tak sa vopred ospravedlňuje, ale nemám veľmi čas celé to čítať.
Takže k mojim otázkam:

1. Spísali sme s daňovým úradom dohodu o podávaní súhrnného výkazu elektronicky. Mňa by však zaujímalo, že či ak mám túto dohodu spísanú, musím podávať aj iné tlačivá elekotronicky (napr. daňové priznanie k DPH) alebo môžem tak ako doteraz, len dopručene poštou a elektornické podávanie sa týka len súhrnného výkazu?
2. Druhá otázka je, musím potvrdenie o elektornickom podaní súhrnného výkazu nosiť na daňový úrad osobne alebo mi stačí ak to pošlem doporučene poštou?
3. Do súhrnného výkazu uvázdam aj dobropisy za tovar, ktoré som vystavila odberateľovi v štátoch EU, tzn. len ponížím tú celkovú sumu? Ak som mala v danom mesiaci len dobropis tak do súhrnného výkazu uvediem len mínusovú sumu?
4. A posledná otázka znie. Uvádzam vôbec v daňovom priznaní k DPH sumu faktúr za služby, ktoré som vystavila odberateľom v EU alebo sa to tam vôbec neuvádza a táto suma ide len do súhrnného výkazu. Ak sa uvádza aj v daňovom prizaní prosím na kotorm riadku?

Vopred ďakujem za pomoc

Posúvam
j.u.l.i.a
17.02.10,10:44
dobrý deň,
mám takú asi trochu hlúpu otázku. Na autorizáciu bez ZEP musím na DÚ predložiť výpis z OR nie starší ako tri mesiace. Ale v evidencii mám iba starší:( Nestačí im vytlačiť výpis z internetovej stránky orsr?
Tweety
17.02.10,10:51
dobrý deň,
mám takú asi trochu hlúpu otázku. Na autorizáciu bez ZEP musím na DÚ predložiť výpis z OR nie starší ako tri mesiace. Ale v evidencii mám iba starší:( Nestačí im vytlačiť výpis z internetovej stránky orsr?
Určite nestačí.
j.u.l.i.a
17.02.10,10:54
Ďakujem za odpoveď. Tak ja bežím po nový výpis:(
truch
17.02.10,11:02
dobrý deň,
mám takú asi trochu hlúpu otázku. Na autorizáciu bez ZEP musím na DÚ predložiť výpis z OR nie starší ako tri mesiace. Ale v evidencii mám iba starší:( Nestačí im vytlačiť výpis z internetovej stránky orsr?
Dnes som bola na DÚ na autorizáciu. Kópiu výpisu z OR si ponechali. Pán predo mnou mal starší výpis, pýtali sa ho či nemá novší, ale vzali mu aj ten starý, asi záleží na koho človek natrafí.
V poriadku bolo aj poverenie, pre mňa ako zamestnanca./neoverené notárom/
Bolo tam asi 10 ľudí, dosť dlho trvá, kým spíšu všetky doklady, neviem si predstaviť čo tam bude v apríli:confused:
olarac
17.02.10,13:03
Takže naozaj, keď dodávam iba služby vrámci EÚ podávam SV štvrťročne? Neplatí štvrťročné podávanie SV len pre osoby registrované podľa par.7 alebo 7a? Ďakujem
Dáša_
17.02.10,13:15
Takže naozaj, keď dodávam iba služby vrámci EÚ podávam SV štvrťročne? Neplatí štvrťročné podávanie SV len pre osoby registrované podľa par.7 alebo 7a? Ďakujem

bola som sa osobne pýtať na DU, hľadali sme to všademožne, vytiahli aj Finančného spravodaja a nakoniec povedali, že služby štvrťročne. Teda, ak nesplna pri tom aj tovary viac ako 100t.

Mna totiz matalo, ze v zakone je napisane, ze obdobie na podavanie vykazu je mesacne s vynimkou, ak tovary nepresiahli sumu 100t€. Stale som si nebola ista, ci ta vynimka plati aj vtedy, ked nedodavam ziadne tovary.
Aljok
17.02.10,13:32
Takže naozaj, keď dodávam iba služby vrámci EÚ podávam SV štvrťročne? Neplatí štvrťročné podávanie SV len pre osoby registrované podľa par.7 alebo 7a? Ďakujem
Máš to aj v metodickom pokyne...
Pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/1257973-post89.html
katkap17
17.02.10,14:32
Ahojte chcem sa spýtať môj klient je SZČO chodí za prácou do ČR ale pracuje pre slovenskú firmu ktorej potom aj fakturuje za práce v ČR. Má povinnosť registrovať sa a podávať SV? Ďakujem
alušik
17.02.10,14:38
Aké práce fakturuje? Ako ste určili miesto dodania služby? Nie vždy je miesto dodania tam, kde sa na prvý pohľad zdá.;)
jeny9999
17.02.10,15:24
Prosim prosim,

moze mi niekto pomoct s tym ako sa odosiela Suhrnny vykaz?
Vyplnila som ho na drsr a nikde nevidim napis: odoslat.
Treba to ulozit a poslat v prilohe mailu?
Ak ano, tak na aku adresu?

Dakujeeem
nika.sum
17.02.10,15:46
Prosim prosim,

moze mi niekto pomoct s tym ako sa odosiela Suhrnny vykaz?
Vyplnila som ho na drsr a nikde nevidim napis: odoslat.
Treba to ulozit a poslat v prilohe mailu?
Ak ano, tak na aku adresu?

Dakujeeem

no ja som ho este nevyplnala, vlastne este nemam dokoncenu vec DU (myslim dohodu a pod. co k tomu treba), ale na prezentacii na DU bolo pod vyplneným formularom, ked sa podpise tou znackou, cize nasim podpisom pod ktorym s zaregistrovani, tak potom tam bola ikona odoslat. Urcite to neslo ako priloha k mailu. Dufam, ze to tu niekto vysvetli blizsie, hlavne niekto kto to uz posielal.
m.hladka
17.02.10,17:16
Prosim prosim,

moze mi niekto pomoct s tym ako sa odosiela Suhrnny vykaz?
Vyplnila som ho na drsr a nikde nevidim napis: odoslat.
Treba to ulozit a poslat v prilohe mailu?
Ak ano, tak na aku adresu?

Dakujeeem

Pripájam sa, tiež by mi ma zaujímal presný postup podávania tohoto tlačiva - krok za krokom.
Budem vďačná.
Dáša_
17.02.10,18:11
mnA by zaujímalo, či je tu niekto, komu sa už ten vykaz podarilo odoslať. Ja sa pokúšam od včera. Dostala som sa až k označeniu na odoslanie, ale tam ma stoplo, vraj nemam nejaký Axtiv... nieco a dalej sa neviem pohnúť. Netuším čo a kde mám povoliť.

Mmch, mám pocit, že sa to dá iba z IE, z mozzily ani náhoodu.
evkap.
17.02.10,18:19
dobry ja mam taku otazku. SZCO neplatca dph robi tlmocnictvo a fakturuje do EU musi sa tiez zaregistrovat na suhrnny vykaz?? to znamena ze najprv sa musi zaregistrovat podla par.7 a bude podavat dph a tiez suhrnny vykaz??? dakujem.
m.hladka
17.02.10,21:12
mnA by zaujímalo, či je tu niekto, komu sa už ten vykaz podarilo odoslať. Ja sa pokúšam od včera. Dostala som sa až k označeniu na odoslanie, ale tam ma stoplo, vraj nemam nejaký Axtiv... nieco a dalej sa neviem pohnúť. Netuším čo a kde mám povoliť.

Mmch, mám pocit, že sa to dá iba z IE, z mozzily ani náhoodu.

To isté mi hovorí ....
domenico.office
18.02.10,02:19
mnA by zaujímalo, či je tu niekto, komu sa už ten vykaz podarilo odoslať. Ja sa pokúšam od včera. Dostala som sa až k označeniu na odoslanie, ale tam ma stoplo, vraj nemam nejaký Axtiv... nieco a dalej sa neviem pohnúť. Netuším čo a kde mám povoliť.

Mmch, mám pocit, že sa to dá iba z IE, z mozzily ani náhoodu.

Máš pravdu, len cez IE je možné podávať dokumenty, pretože práve ActiveX prvky sú využité a zavolajú podpisovač, ktorým označujete dokument časovou pečiatkou. ActiveX prvky streba povoliť v systéme, aby sa preberali pri prihlásení sa na stránku DRSR.
LUBY
18.02.10,05:42
"Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou)."


Prosim Vas, prehladala som stranku DR, ale nenasla som v tlacivach, ako ma vyzerat kryci list?
olarac
18.02.10,06:19
Krycí list vytlačíš až pri odosielaní dokumentu. Vložíš si údaje z účta do súboru a ten súbor potom vložíš pri odoslaní dokladu. Po preverení, či sú korektne vyplnené údaje potom vytlačíš krycie listy, podpíšeš a dáš odoslať.
lenkam68
18.02.10,06:21
"Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou)."


Prosim Vas, prehladala som stranku DR, ale nenasla som v tlacivach, ako ma vyzerat kryci list?
V elektronickej podateľni pod tlačivom napr. SV máš záložku TLAČ KRYCÍCH LISTOV. Po vyplnení príslušného dokumentu si tieto krycie listy dáš vytlačiť.
lenkam68
18.02.10,06:28
Pripájam sa, tiež by mi ma zaujímal presný postup podávania tohoto tlačiva - krok za krokom.
Budem vďačná.
Postupovala som podľa tejto príručky a išlo to bez problémov.
https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/prirucka/index.html
Gabi03
18.02.10,06:34
"Uzavretím dohody sa daňový subjekt zaviaže doručiť do piatich pracovných dní odo dňa elektronického podania dokumentu v písomnej forme prvú stranu doručenej písomnosti a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, tzv. krycí list (viď Vzory vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou)."


Prosim Vas, prehladala som stranku DR, ale nenasla som v tlacivach, ako ma vyzerat kryci list?


V elektronickej podateľni pod tlačivom napr. SV máš záložku TLAČ KRYCÍCH LISTOV. Po vyplnení príslušného dokumentu si tieto krycie listy dáš vytlačiť.


mimotemy To vážne? :eek: Ešte musím niečo posielať aj poštou? :eek: :eek:
Fajn začiatok dňa.... :mad:
olarac
18.02.10,06:40
bola som sa osobne pýtať na DU, hľadali sme to všademožne, vytiahli aj Finančného spravodaja a nakoniec povedali, že služby štvrťročne. Teda, ak nesplna pri tom aj tovary viac ako 100t.

Mna totiz matalo, ze v zakone je napisane, ze obdobie na podavanie vykazu je mesacne s vynimkou, ak tovary nepresiahli sumu 100t€. Stale som si nebola ista, ci ta vynimka plati aj vtedy, ked nedodavam ziadne tovary.

A neplatí to len pre zdaniteľnú osobu, ktorá nie je platiteľom dane, ale je príjemcom služby od zahraničnej osoby?
alušik
18.02.10,06:41
Áno, treba. Len ak by ste využívali zaručený el. podpis, nemusíte už nikomu nič nosiť ani posielať.;)
m.hladka
18.02.10,06:45
Postupovala som podľa tejto príručky a išlo to bez problémov.
https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/prirucka/index.html

Áno, aj ja som šla podľa toho, ale dostala som len po odoslanie podpísaného formulára daňového dokumentu :mad: potom mi už vypísovalo, že mám povoliť nejaký Axtiv .... a tým som aj skončila
Dáša_
18.02.10,06:47
A neplatí to len pre zdaniteľnú osobu, ktorá nie je platiteľom dane, ale je príjemcom služby od zahraničnej osoby?

tvrdili, že nie. Ale že na papieri mi to nedajú, to vraj majú zakázané
lenkam68
18.02.10,06:47
mimotemy To vážne? :eek: Ešte musím niečo posielať aj poštou? :eek: :eek:
Fajn začiatok dňa.... :mad:
Pokiaľ podávaš SV bez ZEP - zaručeného elektronického podpisu, si povinná do piatich dní doručiť daň. úradu tzv. krycie listy, čo je vlastne prvá strana SV a vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou.
Aljok
18.02.10,06:53
A neplatí to len pre zdaniteľnú osobu, ktorá nie je platiteľom dane, ale je príjemcom služby od zahraničnej osoby?

Nie príjemcom, ale dodávateľom služby...

Neplatiteľa sa týka tento odsek § 80:

(3) Súhrnný výkaz je povinná podať aj zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo § 7a za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodala službu podľa odseku 1 písm. d).
lenkam68
18.02.10,06:55
Áno, aj ja som šla podľa toho, ale dostala som len po odoslanie podpísaného formulára daňového dokumentu :mad: potom mi už vypísovalo, že mám povoliť nejaký Axtiv .... a tým som aj skončila
A posťahovala si si všetky odporúčané súbory, ktoré sú uvedené v technických predpokladoch na strane klienta ..., je to bod H v príručke Podmienky využívania AES. A ešte som si nainštalovala klientskú elektron. značku a serverovskú elektron. značku.
A musíš ísť cez webový prehliadač MS Internet Explorer min. vo verzii 6.0.
alušik
18.02.10,06:56
A neplatí to len pre zdaniteľnú osobu, ktorá nie je platiteľom dane, ale je príjemcom služby od zahraničnej osoby?
V prípade, že by ste boli príjemcom služby zo zahraničia, tak súhrnný výkaz nepodávate. ;)
Určite je to tak, že sa podáva len štvrťročne, ak nedodávate tovary, ale len služby. Jednak je to v pokyne DRSR a bola som aj na školení, kde to prednášajúca vysvetlila rovnako.
olarac
18.02.10,07:03
Jasné, nie príjemcom ale dodávateľom. Tak ste ma presvedčili, ja len, aby nebola pokutka.
m.hladka
18.02.10,07:06
A posťahovala si si všetky odporúčané súbory, ktoré sú uvedené v technických predpokladoch na strane klienta ..., je to bod H v príručke Podmienky využívania AES. A ešte som si nainštalovala klientskú elektron. značku a serverovskú elektron. značku.

Praveže mám všetko posťahované, ale vypisuje mi: Nepodarilo sa stiahnúť popisovací komponent. Prosím, vo vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov, prípadne kontraktujte administrátora.
A toto ja neviem čo chcu!!!
lenkam68
18.02.10,07:29
Praveže mám všetko posťahované, ale vypisuje mi: Nepodarilo sa stiahnúť popisovací komponent. Prosím, vo vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov, prípadne kontraktujte administrátora.
A toto ja neviem čo chcu!!!
Musíš mať webový prehliadač Internet Explorer a musíš mať zvolenú voľbu "povoliť", aby ti sťahovalo potrebné súbory, viď. Použivateľská príručka pre AES str. 18.
m.hladka
18.02.10,07:35
Internet Explorer mám, ale neviem kde to mám povoliť, a ta Použivateľská príručka pre AES str. 18. - to kde najdem?
zatiaľ ti ďakujem
lenkam68
18.02.10,07:44
Internet Explorer mám, ale neviem kde to mám povoliť, a ta Použivateľská príručka pre AES str. 18. - to kde najdem?
zatiaľ ti ďakujem
Link na príručku máš v príspevku č. 279
skvrnka
18.02.10,08:18
A nemôžem mať prehliadač Mozillu?
lenkam68
18.02.10,08:41
Nie
lenkam68
18.02.10,09:46
Internet Explorer mám, ale neviem kde to mám povoliť, a ta Použivateľská príručka pre AES str. 18. - to kde najdem?
zatiaľ ti ďakujem
Bohužiaľ nie som zdatná v technických záležitostiach PC, tak skús či ti nepomôže tento help:
Povolenie alebo zakázanie ovládacích prvkov ActiveX v dokumentoch balíka Office



Pôvodná strana: http://office.microsoft.com/sk-sk/help/HA100310671051.aspx (http://office.microsoft.com/sk-sk/help/HA100310671051.aspx)



© 2010 Microsoft Corporation. Všetky práva vyhradené.

http://m.webtrends.com/dcs0junic89k7m2gzez6wz0k8_7v8n/njs.gif?dcsuri=/nojavascript&WT.js=Nohttp://c.msn.com/c.gif?RF=http%3a%2f%2foffice.microsoft.com%2fsk-sk%2fhelp%2fHA100310671051.aspx&DI=1695&TP=http://office.microsoft.com/sk-SK/help/Domovsk%c3%a1+str%c3%a1nka%3ePomocn%c3%adk+a+postu py/HA
skvrnka
18.02.10,11:07
Hádam by štát mal urobiť takú možnosť vstupu, aby sa
dal použiť aj prehliadač Mozilla, keď nás nútia podávať
súhrnný výkaz len elektronicky. My napr. nemáme Explorer
ani ho nechceme. Len neviem, kde môžeme podať pripomienku.
Asi na lampáreň.
nika.sum
18.02.10,11:23
Mam s tym problem len ja alebo zase ma problem stranka DU? Neviem sa tam totiz zase dostat.
ilona
19.02.10,05:00
Ja som zo súhrnného výkazu tiež zúfala,keď sa prihlasujem cez deň,stále mi zlýhava spojenie,alebo mi vyprší čas a musím ísť na prihlásenie znovu.Večer som sa pokúšala asi 2 hodiny, aj sa to podarilo,len neviem kde robím chybu,po vyplnení výkazu tam nemám políčko odoslať,ani označiť.Niečo na stránke DU asi nerobím dobre a neviem čo.Stiahnuté certifikáty mám v poriadku,otestovala som to podľa návodu.Ďakujem.
lenkam68
19.02.10,05:55
A vypĺňaš to cez elektronickú podateľňu?
evuš
19.02.10,06:11
Ahojte...
ja sa tiež pokúšam poslať SV už druhý deň.. mám ID, dohodu s DU o zasielaní elektronicky, úspešnú inštaláciu elektronickej značky i serverovskej EP DR SR .... po prihlásení mám však v eTAX len úvod, bez možnosti zvoliť DIČ - pre ktorú firmu idem robiť SV... Kde robím Vás prosím chybu, už som skúšala snáď všetko.... Ako vlastne treba postupovať pri zasielaní dokumentov elektronicky ? Vďaka za odpovede !
ilona
19.02.10,06:26
Áno idem cez podatelňu,DPH.súhrnný výkaz,vyplním ho a na konci mám iba možnosti uložiť,označiť a odoslať tam nie je.
spol
19.02.10,07:12
Prosím o radu, taktiež mám problém s posielaním SV bez ZEP, poťahované mám všetke súbory ,ale pri odosielaní sa dostanem iba po "označenie pred odoslaním " kliknem vypíše mi čakajte a tu v podstate aj končím. Prosím poradte kde robím chybu. Ďakujem.
alušik
19.02.10,07:23
My sa s tým odoslaním tiež poriadne trápime. S prihlásením a vyplnením nie sú problémy, ale podpísať to cez ZEP - ani za nič. Povolili sme sťahovanie prvkov ActiveX - všetko, čo bolo potrebné podľa príručky tiež, ale zatiaľ sa nám to od rána nepodarilo podpísať.:o
lenkam68
19.02.10,07:31
Podľa mňa chybu nerobíte, len ten nápor prihlásených nezvláda server DÚ.
nika.sum
19.02.10,07:49
Podľa mňa chybu nerobíte, len ten nápor prihlásených nezvláda server DÚ.

To je mile, a co teraz, ja budem prvykrat posielat v aprili (zatial som si chcela len nieco pozriet a nedostala som sa tam). V aprili bude ovela vacsi napor na ten server nakolko budu podavat vsetci aj mesacne aj ti co sa rozhodli stvrtrocne, navyse sa to bude robit urcite tesne pred 20. a 20-teho, pretoze aj tak mame skratenu lehotu na vyhotovenie DP DPH kvoli SV. Rada by som vedela ako to mieni DU riesit, ak to nebudeme moct poslat do terminu?
m.hladka
19.02.10,07:55
Mne sa to ešte stále nepodarilo poslať, skúšala som to aj cez druhý PC. Môj administrátor mi odpísal, že ja si musím v prehliadači odstrániť ActiveX, ale ja neviem čo to je. Trápim sa s tým už tretí deň.
DU mi ešte neodpovedal, ani písomne a telefonicky tam majú odkazovú službu, ale tá sa mi ešte neozvala. Pondelok mám posledný deň, ináč je pokuta. Čo teraz????
JAJA11
19.02.10,08:04
Mne sa to ešte stále nepodarilo poslať, skúšala som to aj cez druhý PC. Môj administrátor mi odpísal, že ja si musím v prehliadači odstrániť ActiveX, ale ja neviem čo to je. Trápim sa s tým už tretí deň.
DU mi ešte neodpovedal, ani písomne a telefonicky tam majú odkazovú službu, ale tá sa mi ešte neozvala. Pondelok mám posledný deň, ináč je pokuta. Čo teraz????

No ja od útorka sa skúšam dostať na stránky DRSR a ja sa nedostanem ani tam. Dnes som sa tam dostala hneď ráno, nainštalovala som si tam potrebné certifikáty pre podávanie bez ZEP a keď som si išla vybrať tlačivo súhrnného výkazu, už som sa tam nedostala a teraz sa už zas nedostanem ani na stránky DRSR:mee: :mad:
Volala som na DÚ a povedala som im, že im pošlem súhrnný výkaz v písomnej forme. Ten pán mi povedal, že oni nie sú na to uspôsobený a že to nepomôže. Ale keď chcem mať doklad, že som na to nezabudla, že môžem. Takža ak sa mi to nepodarí ani v pondelok, posielam poštou súhrnný výkaz spolu so zdôvodnením, prečo som to spravila písomne. A nech skúsi pokutovať. "Trošku" podcenili nápor :(
A na DÚ sa priznali, že som už asi 10, čo im volá a snažia sa získať stanovisku z BB.
nika.sum
19.02.10,08:44
Najlepsie nieco zaviest zo zakona a nemat to domyslene do konca. A ty obcan plat....
JAJA11
19.02.10,09:01
Najlepsie nieco zaviest zo zakona a nemat to domyslene do konca. A ty obcan plat....

No v tomto prípade by to bolo nespravodlivé.
Ja síce tento mesiac ešte nemusím podať, nepresiahli sme 100.000, ale chýba mi tam už len 1.000 a ak prídem náhodou na nejakú chybu, aby som nemala problém, že som to neposlala. Budúci mesiac už musím v každom prípade poslať za obidva mesiace :o a nedaí sa mi dostať ani na strínky DRSR. Vyhlási mi to ihneď chybu. :mee:
monspa
19.02.10,09:21
Ja som včera konečne úspešne odoslala výkaz, tiež sa mi nedal podpísať, ale volala som na číslo DRSR a poslali mi vyššiu verziu tých súborov. Tie pôvodné sme odinštalovali a podľa návodu, ktorý nám poslali sme nainštalovali nové. Konečne sa nám to podarilo odoslať. Dnes sme to boli odniesť na DÚ a najlepšie bolo, že ani na podateľni nevedeli, či má byť ten prvý list podpísaný a či to vyhlásenie má zostať u nich, alebo je pre nás. Hotový guláš, dúfam, že po mesiaci sa to nejako upresní a nebudú s tým takéto problémy.
macula
19.02.10,09:21
My sa s tým odoslaním tiež poriadne trápime. S prihlásením a vyplnením nie sú problémy, ale podpísať to cez ZEP - ani za nič. Povolili sme sťahovanie prvkov ActiveX - všetko, čo bolo potrebné podľa príručky tiež, ale zatiaľ sa nám to od rána nepodarilo podpísať.:o
Ja som mala včera taký istý problém, musíte mať nainštalované všetky súbory z kapitoly Podmienky využívania AES bod H. písmeno 6 a v elektronickej podatelni nainštalovať certifikáty a potom to pôjde. Našťastie som včera stihla poslať súhrnný výkaz, aj keď možno na 20 krát, pretože mali na stránke DÚ stále výpadok.
alušik
19.02.10,09:23
Práveže to všetko kolega nainštaloval.:o No nič, uvidíme.
m.hladka
19.02.10,11:59
Ja som včera konečne úspešne odoslala výkaz, tiež sa mi nedal podpísať, ale volala som na číslo DRSR a poslali mi vyššiu verziu tých súborov. Tie pôvodné sme odinštalovali a podľa návodu, ktorý nám poslali sme nainštalovali nové. Konečne sa nám to podarilo odoslať. Dnes sme to boli odniesť na DÚ a najlepšie bolo, že ani na podateľni nevedeli, či má byť ten prvý list podpísaný a či to vyhlásenie má zostať u nich, alebo je pre nás. Hotový guláš, dúfam, že po mesiaci sa to nejako upresní a nebudú s tým takéto problémy.

Ja som sa na linke DU rozprávala len s odkazovačom, doteraz mi ešte neodpovedali a doteraz som to tiež nepodala.
Lotarka
19.02.10,13:12
Ahojte...
ja sa tiež pokúšam poslať SV už druhý deň.. mám ID, dohodu s DU o zasielaní elektronicky, úspešnú inštaláciu elektronickej značky i serverovskej EP DR SR .... po prihlásení mám však v eTAX len úvod, bez možnosti zvoliť DIČ - pre ktorú firmu idem robiť SV... Kde robím Vás prosím chybu, už som skúšala snáď všetko.... Ako vlastne treba postupovať pri zasielaní dokumentov elektronicky ? Vďaka za odpovede !

Ani nam sa to DIČ nezobrazuje.

Kde si vlastne mam vybrať tlačivo - treba ist cez to DIČ, čo tam nemam, alebo niekde inde?
macula
19.02.10,13:23
Ani nam sa to DIČ nezobrazuje.

Kde si vlastne mam vybrať tlačivo - treba ist cez to DIČ, čo tam nemam, alebo niekde inde?
Podanie dokumentov sa realizuje kliknutím na DIČ, ktoré sa nachádza po prihlásení v ľavom rohu
JAJA11
19.02.10,14:03
Ja som sa na linke DU rozprávala len s odkazovačom, doteraz mi ešte neodpovedali a doteraz som to tiež nepodala.

Tak to ja som mala šťastie. Dovolala som sa, pani mi poradila ešte doinšalovanie programov a už mi išlo aj odoslanie ale mi to vyhlásilo, že mám zle nastavený čas v PC. Ide mi o 3 minuty dopredu. Oznámilo mi to, že ak je rozdiel pár hodín, mám vyčkať a zapíše sa to. Ak je úplne zlý, tak to mám zopakovať. A teraz sa tam nemúžem dostať, čiže neviem, či sa to zapísalo alebo nie. Takže v pondelok asi nanovo :o Držím palce :)
ilona
19.02.10,15:40
Macula,prosím ťa až máš čas,opíš nám presne kde sa to DIČ nachádza,alebo lepšie povedané celý postup -úplne lopaticky cez čo sa k nemu dostaneš .Nechápem prečo ho tam nikde nevidím ani ja.
m.hladka
19.02.10,16:45
Macula,prosím ťa až máš čas,opíš nám presne kde sa to DIČ nachádza,alebo lepšie povedané celý postup -úplne lopaticky cez čo sa k nemu dostaneš .Nechápem prečo ho tam nikde nevidím ani ja.

Ja si myslím, že preto sa Vám to tam nezobrazuje, pretože najprv treba s dohodou, splnomocnením a registračným formulárom sa ísť osobne na DU ešte zaregistrovať a až potom, ak to DU nahodi do PC, tak sa to tam ukáže.
ilona
19.02.10,16:56
Zaregistrovaná som,keď sa prihlásim zobrazí sa mi aj cez môj profil všetky údaje,aj certifikáty mám v poriadku posťahované len neviem nájsť DIČ,cez ktorý sa má vyplniť výkaz.
m.hladka
19.02.10,18:17
Zaregistrovaná som,keď sa prihlásim zobrazí sa mi aj cez môj profil všetky údaje,aj certifikáty mám v poriadku posťahované len neviem nájsť DIČ,cez ktorý sa má vyplniť výkaz.

Portál DU bude vypnutý do nedele, takže aj tak sa tam teraz nedostaneš, ale postup je:
keď sa prihlásiš, tak hore je lišta a vľavo hore je: eTax - klikneš objaví sa pod lištou vľavo úvod a hneď vedľa DIČ firmy a pod tým dole vľavo je aj: podanie dokumentov a tam klikneš a ideš ďalej už podľa potreby ...
Dáša_
19.02.10,18:44
Portál DU bude vypnutý do nedele, takže aj tak sa tam teraz nedostaneš, ale postup je:
keď sa prihlásiš, tak hore je lišta a vľavo hore je: eTax - klikneš objaví sa pod lištou vľavo úvod a hneď vedľa DIČ firmy a pod tým dole vľavo je aj: podanie dokumentov a tam klikneš a ideš ďalej už podľa potreby ...

tak ale toto si asi už robia srandu, nie?

Silne mi to pripomína situáciu s mýtom. sputí sa niečo naostro a len potom a začnú vychytávať muchy. Ale pokuty a budú veselo rozdávať.

Nemáte niekto niekoho v médiach? Asi treba začať kričať.
Pukluš
19.02.10,20:00
Prosím Vás, ak poskytujeme búracie a kopacie práce pre českého podnikateľa, má slovenské IČ DPH, musím podávať súhrnný výkaz? Neplatí tam limit 100000EUR? Poskytujeme len služby.
Jana1303
19.02.10,21:14
A to sa musia zaregistrovať všetci platcovia DPH, aj takí ktorí fakturujú iba v rámci Slovenska?
Pukluš
19.02.10,22:09
Re: Súhrnný výkaz od 1.1.2010
A to sa musia zaregistrovať všetci platcovia DPH, aj takí ktorí fakturujú iba v rámci Slovenska?
V súhrnnom výkae sa uvádzajú poskytnuté služby s miestom dodania v inom členskom štáte, pri ktorých je povinný platiť daň príjemca služby v inom členskom štáte.
Danielam
19.02.10,23:25
V prípade, že sa dodáva tovar, ani by som neuvažovala o štvrťročnom podávaní SV. V prípade, že za január 2010 dodáš tovar za 80 000 eur (teda nemusíš podať mesačný SV), vo februári dodáš tovar v hodnote 40 000 eur, už si presiahla hranicu 100 000 eur a musíš podať v lehote do 20. marca osobitne za každý mesiac SV, čo znamená, že za január 2010 podáš dodatočný SV. A mesačné SV musíš podávať až do času, kým nesplníš podmienku, že hodnota tovarov nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur. Teda štvrťročný SV by si mohla zasa podať najskôr až za II. kalendárny štvrťrok 2011.

Takže rok 2009 sa neberie do úvahy??dobre tomu chápem
Jana1303
20.02.10,08:54
Re: Súhrnný výkaz od 1.1.2010
A to sa musia zaregistrovať všetci platcovia DPH, aj takí ktorí fakturujú iba v rámci Slovenska?
V súhrnnom výkae sa uvádzajú poskytnuté služby s miestom dodania v inom členskom štáte, pri ktorých je povinný platiť daň príjemca služby v inom členskom štáte.


Áno ja viem, kedy sa podáva súhrnný výkaz, ale som sa pýtala na to, že či sa musí registrovať platca DPH na elektronický podpis pre súhrnný výkaz DPH, veď pokiaľ fakturuje iba na Slovensku, a nie do iných štátov EÚ tak asi je zbytočne registrovať sa na elektronické podávanie súhrnného výkazu alebo sa musí???
lenkam68
20.02.10,12:01
Áno ja viem, kedy sa podáva súhrnný výkaz, ale som sa pýtala na to, že či sa musí registrovať platca DPH na elektronický podpis pre súhrnný výkaz DPH, veď pokiaľ fakturuje iba na Slovensku, a nie do iných štátov EÚ tak asi je zbytočne registrovať sa na elektronické podávanie súhrnného výkazu alebo sa musí???
Keď vieš kedy sa podáva SV, potom nerozumiem tvojej otázke - "či sa musí registrovať platca DPH na elektronický podpis pre súhrnný výkaz DPH"
Jana1303
20.02.10,12:05
Ja chcem iba vedieť, že FO registrovaná pre DPH, fakturuje - predaj tovaru slovenskému odberateľovi - platcovi ale aj neplatcovi DPH či je povinná registrovať sa na elektronické podávanie súhrnného výkazu.
lenkam68
20.02.10,12:20
V príspevku od Pukluš máš jasnú odpoveď. SV podáva len ten, kto dodáva tovar a služby zdaniteľnej osobe usadenej v inom ČŠ a miestom dodania je iný ČŠ. Pokiaľ poskytuješ tovar len v rámci SK, tak koho a čo chceš uvádzať do SV?
Jana1303
20.02.10,12:42
No toto som chcela zistiť že sa nemusím.
Ďakujem za odpoveď.
dobsony
20.02.10,15:50
tak ale toto si asi už robia srandu, nie?

Silne mi to pripomína situáciu s mýtom. sputí sa niečo naostro a len potom a začnú vychytávať muchy. Ale pokuty a budú veselo rozdávať.

Nemáte niekto niekoho v médiach? Asi treba začať kričať.
poďme spolu kričať
sybila3
20.02.10,16:11
už som si zistila na stránke disig, čo treba doniesť, ale ten výpis z OR by aj mňa zaujímal ako má byť starý. ďakujem
truch
20.02.10,16:25
Maximálne 3 mesiace starý
m.hladka
20.02.10,18:46
Dnes mi to prešlo, na základe stiahnutia týchto súborov:
http://www.porada.sk/t128251-p4-elektronicky-podpis-ako-nato.html
nika.sum
20.02.10,19:42
Citát:
Pôvodca textu príspevku: lenkam68 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/125514-suhrnny-vykaz-od-1-1-2010-a-post1230846.html#post1230846)
V prípade, že sa dodáva tovar, ani by som neuvažovala o štvrťročnom podávaní SV. V prípade, že za január 2010 dodáš tovar za 80 000 eur (teda nemusíš podať mesačný SV), vo februári dodáš tovar v hodnote 40 000 eur, už si presiahla hranicu 100 000 eur a musíš podať v lehote do 20. marca osobitne za každý mesiac SV, čo znamená, že za január 2010 podáš dodatočný SV. A mesačné SV musíš podávať až do času, kým nesplníš podmienku, že hodnota tovarov nepresiahne v príslušnom kalendárnom štvrťroku a súčasne v predchádzajúcich štyroch štvrťrokoch hodnotu 100 000 eur. Teda štvrťročný SV by si mohla zasa podať najskôr až za II. kalendárny štvrťrok 2011.

[/QUOTE]


Takže rok 2009 sa neberie do úvahy??dobre tomu chápem

ja len chcem trosku poopravit. Ked to presiahne v tom februari, tak ano musi podat aj za januar zvlast SV, ale nie je to dodatocny, na prezentacii bolo povedane, ze je to v tomto pripade v riadnom termine do 20.marca. Dodatocny by bol podla mna ak by to bolo presiahnute v januari a vsimli by ste si to po termine na podanie januaroveho SV cize po 20.2.:)

A je to tak r. 2009 sa neberie do uvahy, zacina sa pocitat od 1.1.2010
lenkam68
20.02.10,21:10
Na seminári (bol síce ešte v decembri) nám Ing. Jablonková práve pri takomto príklade prezentovala nevýhodu podávania štvrťročného podávania SV pri dodávkach tovaru. Keď presiahne hodnota tovaru vo februári 100 000 €, musíš podať SV za každý mesiac zvlášť a termín podania SV za január bol 20. februára, takže keď ho podám v marci, nemôže to byť riadny SV, ale dodatočný.
nika.sum
21.02.10,06:24
Na seminári (bol síce ešte v decembri) nám Ing. Jablonková práve pri takomto príklade prezentovala nevýhodu podávania štvrťročného podávania SV pri dodávkach tovaru. Keď presiahne hodnota tovaru vo februári 100 000 €, musíš podať SV za každý mesiac zvlášť a termín podania SV za január bol 20. februára, takže keď ho podám v marci, nemôže to byť riadny SV, ale dodatočný.

Na prezentacii v Bratislave, konkretne na toto povedala zamestnankyna DU tusim sa vola p. Kovačikova, ze ked sa toto stane, treba podat zvlast za kazdy mesiac do 20. marca ale je to v riadnom termine, pretoze sa skutocnost , ze som ten limit presiahla, stala az vo februari, tak aj pre ten januarovy bude riadny termin do 20.marca. Keby som to presiahla hned v janurari tak bude riadny termin na podanie SV za januar do 20.februara.
lenkam68
21.02.10,07:47
Netvrdím, že nemáš pravdu, pretože mnohé veci vyrieši až prax i keď ja sa stále prikláňam k názoru, že ak podávam SV za január v marci, už nejde o riadny SV, ale dodatočný, pretože ho podávam po lehote na podanie riadneho SV. A práve pre takúto možnosť, že hneď vo februári presiahnem, pri dodaní tovaru, limit 100 000 €, sme sa rozhodli podávať SV mesačne a nemusím nič riešiť.
V predchádzajúcom príspevku som prezentovala výrok Ing. Jablonkovej (MF) ,čo je podľa môjho názoru jedna z najlepších lektoriek čo sa týka DPH.;)
nika.sum
21.02.10,12:22
Netvrdím, že nemáš pravdu, pretože mnohé veci vyrieši až prax i keď ja sa stále prikláňam k názoru, že ak podávam SV za január v marci, už nejde o riadny SV, ale dodatočný, pretože ho podávam po lehote na podanie riadneho SV. A práve pre takúto možnosť, že hneď vo februári presiahnem, pri dodaní tovaru, limit 100 000 €, sme sa rozhodli podávať SV mesačne a nemusím nič riešiť.
V predchádzajúcom príspevku som prezentovala výrok Ing. Jablonkovej (MF) ,čo je podľa môjho názoru jedna z najlepších lektoriek čo sa týka DPH.;)

Co sa tyka Ing. Jablonkovej, mam na nu tiez taky nazor ako vy, sama som absolvovala videoskolenie z 12.1.2010 a vdaka nej som pochopila tie zmeny a cely DPH zakon po 1.1.2010. Ale sama si pisala, ze si bola na skoleni este v decembri a dost mozne ze sa DU rozhodol neskor inak. Skusim sem pripnut metodicky pokon DU, ale este som to nerobila tak neviem ci sa mi to podari:).

50709
Tina855
21.02.10,13:31
neviem, či zadávam otázku do správnej témy: ale ako by ste uviedli nasledujúcu faktúru do SV:

tovar bez dph 4000 eur § 43
transport bez dph 300 eur
spolu fa bez dph 4300

celková suma faktúry 4300 eur kod 0
alebo tovar bez dph 4000 kod 0
transport bez dph 300 eur kod 2

prosím Vás naozaj je to dôležité , potrebujem si to odkontrolovať
Tina855
21.02.10,15:17
prosím Vás o radu,naozaj sa nikto nevyjadrí?
nika.sum
21.02.10,15:27
neviem, či zadávam otázku do správnej témy: ale ako by ste uviedli nasledujúcu faktúru do SV:

tovar bez dph 4000 eur § 43
transport bez dph 300 eur
spolu fa bez dph 4300

celková suma faktúry 4300 eur kod 0
alebo tovar bez dph 4000 kod 0
transport bez dph 300 eur kod 2

prosím Vás naozaj je to dôležité , potrebujem si to odkontrolovať

neviem, ci by to nemalo byt iba pod tovarom, nakolko doprava ju sucastou obstaravacej ceny tovaru a podla mna si to aj odberatel tak samozdani, ale to je len moj nazor, dufam ze skusenejsi ma opravia ak sa mylim. Toto som este neriesila.
Tina855
21.02.10,15:38
no tiež som to doteraz tak robila že do súhrnného výkazu som uviedla celú sumu, lenže teraz po novom ked sa uvádzajú aj služby už si nie som istá
Olinka1
21.02.10,15:43
Bože môôôôôj, mne sa to ešte stále nepodarilo poslať. Všetko som už stiahla a všetko povolila a nič. Ako ďalej ?????? Poraďte prossssssssssím !
domenico.office
21.02.10,15:51
Čo je to všetko? Hm? Určite máš Dsigner/Xades v dvoch častiach? Podpisovú politiku pre rok 2010?
Rozalka
21.02.10,16:08
neviem, či zadávam otázku do správnej témy: ale ako by ste uviedli nasledujúcu faktúru do SV:

tovar bez dph 4000 eur § 43
transport bez dph 300 eur
spolu fa bez dph 4300

celková suma faktúry 4300 eur kod 0
alebo tovar bez dph 4000 kod 0
transport bez dph 300 eur kod 2

prosím Vás naozaj je to dôležité , potrebujem si to odkontrolovať

Takto to nefunguje. Ak to uvedieš ako kod 0 a kod 2, údaje sa v rámci EÚ nestretnú, lebo tvoj odberateľ to dá spolu, ako intrakomunitárne nadobudnutie.
Prečítaj si aj tu http://www.porada.sk/1307007-post4.html
Tina855
21.02.10,16:14
no pre mna by to bolo tiež najjednoduchšie, ale máme nejaký jeden cenník na export do zahraničia, nikdy nevieme z kade a v akom množstve si zákazník objedná, a preto je cena dopravy rôzna niekedy 20 euro, niekedy 300 euro, tak ako by sa dal spraviť jeden cenník, ked nevieme kolko budeme platiť za prepravu. A potom sa zákazník sťažuje že ceny sú iné ako v cenníku. Ale ked to má zvlášť vyčíslené, tak nepovie nič.Tak ako to vyriešiť? zvlášť faktúru za tovar a zvlášť za prepravu? jedna by bola vlastne kod 0 a druhá 2? ale to asi nie je správne.
Rozalka
21.02.10,16:19
Áno, riešením sú 2 faktúry.
m.hladka
21.02.10,16:22
Bože môôôôôj, mne sa to ešte stále nepodarilo poslať. Všetko som už stiahla a všetko povolila a nič. Ako ďalej ?????? Poraďte prossssssssssím !

Tak mi dnes došla odpoveď z DU (ale medzitým som to už poslala):

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Po krokoch Registrácia, Autorizácia a priradenie certifikátu, ktoré podľa stavu systému máte vykonané je potrebné vykonať technickú prípravu počítača:
Overenie či sú nainštalované podpisovacie komponenty:
-Stlačiť súčastne WIN klávesu + R (WIN klávesa ? klávesa z logom Windows ? okná)
-V okne Spustenie napísať a spustiť appwiz.cpl
V zozname programov musia existovať nasledovné dva záznamy
D.Signer/XAdES a D.Signer/XAdES XML plugin
Overenie či sje nainštalovaná podpisovacia politika:
-Stlačiť súčastne WIN klávesu + R (WIN klávesa ? klávesa z logom Windows ? okná)
-V okne Spustenie napísať a spustiť regedit
Vo výpise registrov postupným rozklikaním zistíme či existuje záznam
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ditec\DSigXades\Signat urePolicies\ urn:oid:1.3.158.36061701.0.0.1.10.4.0.10]

Samotné podanie vykonáte prihlásením sa do autorizovanej zony cez ID a heslo. Pod prideleným DIČ máte ponuku Podanie dokumentov kde zo zoznamu vyberiete príslušný dokument a zvolíte elektronické podanie, vyplníte dokument, označíte ho značkou a podáte na elektronickú podateľňu. Popis postupuje je v príručke pre elektronické služby v záložke Elektronická komunikácia.

Váš dopyt:

dobrý deň,
prosila by som si vysvetliť, krok za krokom: ako podať súhrnný výkaz na Vašom portáli, pretože po vyplnení tlačiva sa vôbec neviem ďalej pohnúť, čo treba robiť.
ďakujem za rýchlu odpoveď.
m.hladka
21.02.10,16:23
Tina855
21.02.10,16:28
Áno, riešením sú 2 faktúry.


No skúsim to aplikovať aj do praxe, ale čo s tými doteraz vystavenými faktúrami, nie je ich vela, za 01/2010 sú dve. Tak tie by ste dali do súhrnného výkazu normálne iba ako tovar?
Rozalka
21.02.10,16:31
Ak vieš, zisti, ako to posúdila druhá strana.
Spravte dodatok k zmluve, kde bude uvedené, že dohodnutá cena za tovar nezahŕňa prepravné náklady, preto bude pri fakturácii vyššia o cenu prepravy.
Max na spodok faktúry by som uviedla info, koľko je cena prepravy.
tinkas
21.02.10,17:13
Ahojte poraďaci, možem otázočku ohladne súhrnneho vykazu. chápem to správne, že ked robíme autodopravu - medzinárodnú, tá je oslobodená od dane, tým pádom nemusime podávať súhrnne výkazy? Mám už z toho zmätok, začínam pracovať v jednej spoločnosti, ktorý sa zaoberajú autodopravou a nemám v tom zatial skúsenosti. Ďakujem pekne.
soson
21.02.10,19:43
Dnes som volal na Call Centrum DRSR, ak som mal menej ako 100.000 za kvartal, staci podat stvrtrocne.
Rozalka
21.02.10,19:45
Ahojte poraďaci, možem otázočku ohladne súhrnneho vykazu. chápem to správne, že ked robíme autodopravu - medzinárodnú, tá je oslobodená od dane, tým pádom nemusime podávať súhrnne výkazy? Mám už z toho zmätok, začínam pracovať v jednej spoločnosti, ktorý sa zaoberajú autodopravou a nemám v tom zatial skúsenosti. Ďakujem pekne.

Po skúsenostiach s otázkami mi nedá neopýtať sa: čo si predstavuješ pod medzinárodnou autodopravou? odkiaľ-kam?
Monika Kováčová
21.02.10,19:46
Medzinárodná doprava je doprava z EÚ mimo EÚ a opačne - jestli se nepletu...
Monika Kováčová
21.02.10,19:48
Dnes som volal na Call Centrum DRSR, ak som mal menej ako 100.000 za kvartal, staci podat stvrtrocne.
a ako vieš, že máš menej ako 100.000 za kvartál? Je len február. Ak mám teraz 80.000 podám štvrťročne... ak budem mať v marci 40.000 tak čo? Podám spätne 2 mesačné výkazy za 1/10 a 2/10 a riadny mesačný za 3/10 .???... nebude to pokutované?
Rozalka
21.02.10,19:48
Monika, máš 120% pravdu, no pýtam sa, lebo som sa tu už dočítala o "dovoze z EÚ", tak pre istotu.
Monika Kováčová
21.02.10,19:51
a ako vieš, že máš menej ako 100.000 za kvartál? Je len február. Ak mám teraz 80.000 podám štvrťročne... ak budem mať v marci 40.000 tak čo? Podám spätne 2 mesačné výkazy za 1/10 a 2/10 a riadny mesačný za 3/10 .???... nebude to pokutované?
A toto je ako?
truch
21.02.10,20:21
A toto je ako?
Na školení DÚ hovorili, že ak presiahneš vo februári, podáš výkaz za január a február, vraj sa to bude považovať za podané v termíne. Ak presiahneš v marci urobíš výkaz za I.II aj III a potom celý rok musíš podávať mesačne, aj keď nepresiahneš sumu 100000€. Pán z DÚ tvrdil, že je to podľa zákona a výkaz je podaný v termíne a tudíž pokuta nebude.
Teda, ak som mu dobre rozumela:mee:
Olinka1
22.02.10,06:52
Ahojte ! Čo mám robiť ak v zozname mi neexistujeD.Signer/XAdES a D.Signer/XAdES XML plugin ????
Prosímmmmmmmmm!
janka a
22.02.10,06:54
Ahojte poradaci,
dodavam sluzby do ICS /podla §15/, takze som sa musela zaregistrovat na DPH, /zaregistrovala som sa podla §4 - kedze si chcem odpocitat dph z mojich nakupov/.20.jan 2010 mi prisla karta s IC DPH a mam stvrtrocnu povinnost podavat suhrnny vykaz. Dodavanie sluzib je nepravidelne - za januar a februar je to 0.
moje otazka: 1. suhrnny vykaz musim podat 25.aprila? a ked ano je potrebne podat aj v pripade, ze je 0?
2. danove priznanie DPH musim podat mesacne napriek tomu, ze sujrnny vykaz podavam stvrtrocne? Ak ano tak dan.priznanie DPH musim podat do 25.febr.2010?
Bohuzial nemam skusenosti s DPH - vie mi niekto poradit.
Vopred dakujem
Monika Kováčová
22.02.10,07:18
Ahojte poradaci,
dodavam sluzby do ICS /podla §15/, takze som sa musela zaregistrovat na DPH, /zaregistrovala som sa podla §4 - kedze si chcem odpocitat dph z mojich nakupov/.20.jan 2010 mi prisla karta s IC DPH a mam stvrtrocnu povinnost podavat suhrnny vykaz. Dodavanie sluzib je nepravidelne - za januar a februar je to 0.
moje otazka: 1. suhrnny vykaz musim podat 25.aprila? a ked ano je potrebne podat aj v pripade, ze je 0?
2. danove priznanie DPH musim podat mesacne napriek tomu, ze sujrnny vykaz podavam stvrtrocne? Ak ano tak dan.priznanie DPH musim podat do 25.febr.2010?
Bohuzial nemam skusenosti s DPH - vie mi niekto poradit.
Vopred dakujem
1. do 20.4.
2. zdaňovacie obdobie si si určila pri registrácií - buď mesiac, alebo štvrťrok - v tlačive je kolonka: Žiadam o zdaňovacie obdobie mesiac - ak si dala áno, si mesačný platiteľ dane a do 25.2. podáš výkaz DPH za január.
lenkam68
22.02.10,07:26
Ahojte poradaci,
dodavam sluzby do ICS /podla §15/, takze som sa musela zaregistrovat na DPH, /zaregistrovala som sa podla §4 - kedze si chcem odpocitat dph z mojich nakupov/.20.jan 2010 mi prisla karta s IC DPH a mam stvrtrocnu povinnost podavat suhrnny vykaz. Dodavanie sluzib je nepravidelne - za januar a februar je to 0.
moje otazka: 1. suhrnny vykaz musim podat 25.aprila? a ked ano je potrebne podat aj v pripade, ze je 0?
2. danove priznanie DPH musim podat mesacne napriek tomu, ze sujrnny vykaz podavam stvrtrocne? Ak ano tak dan.priznanie DPH musim podat do 25.febr.2010?
Bohuzial nemam skusenosti s DPH - vie mi niekto poradit.
Vopred dakujem
Ak si za zdaňovacie obdobie nedodala do iného ČŠ tovar ani služby, vacatny súhrnný výkaz nepodávaš.
janka a
22.02.10,07:27
beda mi nepamatam si co som zadala ci mesacne a ci stvrtrocne podavanie dan. priznania DPH.
A este som sa chcela spytat, treba podat suhrnny vykaz aj ked je nulovy?
Dakujem
janka a
22.02.10,07:38
Asi sme pisali naraz, uz vidim odpoved na moju otazku, dakujem za odpovede.
Dáša_
22.02.10,08:44
m.hladka
22.02.10,09:53
beda mi nepamatam si co som zadala ci mesacne a ci stvrtrocne podavanie dan. priznania DPH.
A este som sa chcela spytat, treba podat suhrnny vykaz aj ked je nulovy?
Dakujem

Nulový nie!
m.hladka
22.02.10,09:57
Dnes mi to prešlo, na základe stiahnutia týchto súborov:
http://www.porada.sk/t128251-p4-elektronicky-podpis-ako-nato.html

Dávam do pozornosti, ktorým to ešte stále neprechádza, príspevok 37:
JanaKop
22.02.10,12:26
Prosím Vás podávam Súhrný výkaz ak som dodala služby - ubytovanie, stravovanie na území SR ale spoločnostiam z ČR a Rumunska? Firma z ČR je platcom DPH a Rumuni nie sú?
Prosím poraďte.
mlyn16
22.02.10,13:37
Neviem s istotou, ale subjektu z ČR poskytnuté služby by som dala do SV, nakoľko im fakturuješ bez DPH a oni sa samozdania v ČR. Subjektu z Rumunska fakturovať s DPH a do SV neuvádzať.
Potvrdí môj názor niekto?
tinkas
22.02.10,14:57
Tak ja som z toho totalne mimo - zacínam pracovat u autodopravcu a chcem vas poprosit o vyjadrenie sa k mojim nejasnostiam:

1. prepravujeme tovar - objednavatel je identifikovaný pre DPH v ČR, tovar prepravujeme v rámci EU - miesto dodania je teda ČR parag. 15 ods 1), a tovar je oslobodený od dane podla paragrafu 43, t.zn. že fakturujeme bez DPH a neuvádzame ho v súhrnom výkaze?
2. prepravujeme tovar - objednavatela je identifikovaný pre DPH v Česku, tovar prepravujeme z EU na Ukrajinu, miesto dodania je ČR (parag 15 ods 1.), ciže tovar je oslobodený od DPH(par. 47 od6), fakturujeme bez DPH a neuvádzame ho v súhrnom výkaze?
3. prepravujeme tovar - objednavatela je identifikovaný pre DPH v Rusku,
tovar prepravujeme v rámci EU (PL-DE)(par. 43), miesto dodania je Rusko (parag 15 ods 1.), ciže tovar je oslobodený od DPH, fakturujeme bez DPH a neuvádzame ho v súhrnom výkaze
služby, ktoré sú oslobodené od dane sa v suhrnom výkaze neuvádzaju, teda tak som sa to docítala texte "metodický pokyn k podávaniu súhrnných výkazov podľa parag. 80 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH."


Ďakujem Vám velmi pekne. Pekný den......:)
domenico.office
22.02.10,15:42
Dávam do pozornosti, ktorým to ešte stále neprechádza, príspevok 37:

Je to tak, Súhrnný výkaz sa bude podávať už len elektronicky. Na stránke DRSR treba vyplniť tlačivo na ZEP, vytlačiť si ho a ísť s ním na DÚ, tento zaručený elektronický podpis, bude podľa mňa platiť, iba pre účel podania súhrnného výkazu, nakoľko to nebude certifikovaný elektronický podpis, a za tento, teda myslím si, že sa ani nebude platiť
Myslela si tento príspevok? Nevidím žiadne riešenie, problému neprechádzania dokumentov na DRSR.
m.hladka
22.02.10,16:18
Je to tak, Súhrnný výkaz sa bude podávať už len elektronicky. Na stránke DRSR treba vyplniť tlačivo na ZEP, vytlačiť si ho a ísť s ním na DÚ, tento zaručený elektronický podpis, bude podľa mňa platiť, iba pre účel podania súhrnného výkazu, nakoľko to nebude certifikovaný elektronický podpis, a za tento, teda myslím si, že sa ani nebude platiť
Myslela si tento príspevok? Nevidím žiadne riešenie, problému neprechádzania dokumentov na DRSR.

Asi sme sa nerozumeli, pozri tému:
http://www.porada.sk/t128251-p4-elektronicky-podpis-ako-nato.html

príspevok 37 od "EPk"
domenico.office
22.02.10,16:22
V tomto to sedí.
nika.sum
22.02.10,18:05
Prosím Vás podávam Súhrný výkaz ak som dodala služby - ubytovanie, stravovanie na území SR ale spoločnostiam z ČR a Rumunska? Firma z ČR je platcom DPH a Rumuni nie sú?
Prosím poraďte.


Neviem s istotou, ale subjektu z ČR poskytnuté služby by som dala do SV, nakoľko im fakturuješ bez DPH a oni sa samozdania v ČR. Subjektu z Rumunska fakturovať s DPH a do SV neuvádzať.
Potvrdí môj názor niekto?

Restauracne a stravovacie sluzby a tiez aj ubytovacie sluzby miesto dodania je tam kde sa sluzby fyzicky poskytnu a je jedno ci je to pre zdanitelnu alebo nezdanitelnu osobu je to podla §16, faktura je s DPH slovenskou. A z toho vyplyva, ze ani suhrnny vykaz nepodavate.
mlyn16
23.02.10,06:33
Ďakujem za vysvetlenie.
tinkas
23.02.10,07:07
nikto mi nevie poradit? príspevok 373 :(
nika.sum
23.02.10,07:31
Tak ja som z toho totalne mimo - zacínam pracovat u autodopravcu a chcem vas poprosit o vyjadrenie sa k mojim nejasnostiam:

1. prepravujeme tovar - objednavatel je identifikovaný pre DPH v ČR, tovar prepravujeme v rámci EU - miesto dodania je teda ČR parag. 15 ods 1), a tovar je oslobodený od dane podla paragrafu 43, t.zn. že fakturujeme bez DPH a neuvádzame ho v súhrnom výkaze?
2. prepravujeme tovar - objednavatela je identifikovaný pre DPH v Česku, tovar prepravujeme z EU na Ukrajinu, miesto dodania je ČR (parag 15 ods 1.), ciže tovar je oslobodený od DPH(par. 47 od6), fakturujeme bez DPH a neuvádzame ho v súhrnom výkaze?
3. prepravujeme tovar - objednavatela je identifikovaný pre DPH v Rusku,
tovar prepravujeme v rámci EU (PL-DE)(par. 43), miesto dodania je Rusko (parag 15 ods 1.), ciže tovar je oslobodený od DPH, fakturujeme bez DPH a neuvádzame ho v súhrnom výkaze
služby, ktoré sú oslobodené od dane sa v suhrnom výkaze neuvádzaju, teda tak som sa to docítala texte "metodický pokyn k podávaniu súhrnných výkazov podľa parag. 80 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH."


Ďakujem Vám velmi pekne. Pekný den......:)

Este prosim o upresnenie, vy vykonavate len sluzbu prepravu tovaru alebo im dodavate, cize fakturujete aj tovar?

Ak robite aj prepravu aj predaj tovaru - odporucam pozriet prispevky v tejto teme 341-349.

Inak:
1. Preprava tovaru vramci EU pre zdanitelnu osobu - pouzije sa § 15 odst.1 a ide do SV, tiez ide do SV tovar dodavany platitelovi DPH v ICS, fakturujete bez DPH a prijemca si sluzbu a tiez tovar samozdani. Podla predchadzajucich prispevkoch je vhodne to riesit dvoma fakturami zvlast za tovar a zvlast za sluzbu, aby sedelo to co je SV s tym co spravi odberatel.
2. Co sa tyka prepravy v suvislosti s vyvozom tovaru do tretich statov §47 odst.6 je to oslobodene od dane a nejde to do SV
3. co sa tyka toho Ruska, tiez plati §15 odst. 1 a tym ze je to mimo EU si tiez myslim, ze to nejde do SV - nemali by to s cim sparovat, lebo SV je vlastne take bonzactvo v ramci EU, aby mohli druhu stranu odkontrolovat. Mozno je to hlupost, ale treba si zistit, ci by to Rusko nemalo objednavat pod IC DPH v niektorej krajine, ci tam nepodnika, ked si objednava prepravu, ale to ma len napadlo, snad sa k tomu niekto vyjadri.
nika224
23.02.10,09:22
Moja otázka je trošku mimo hlavnú tému, ale v podstate s ňou trochu súvisí. Ak sme podali súhrnný výkaz elektronicky, pretože toto je priamo naša povinnosť zo zákona a máme ZEP, nie dohodu. Sme povinný podávať už všetky podania elektronicky? Myslím tým aj samotné tlačivo DPH, dane z príjmov a pod.... Alebo môžem všetko ostatné, aj napriek tomu, že mám ZEP podávať v papierovej forme? Mne osobne to príde čudné, aby som chodila ešte na daňový úrad, keď nemusím, ale mojej nadriadenej sa viac páči papierová forma výkazu, a tak trvá na tom, že DPH mám vypísať na normálne tlačivo.:o
m.hladka
23.02.10,09:52
Môžeš podávať aj ostatné doklady v elektronickej podobe, ale nemusíš, ako sa rozhodneš. Súhrnný výkaz je výnimka, ten musíš elektronicky a ešte krycí list papierovou formou. Síce DU zabudol informovať svojich pracovníkov v podateľni, ako a čo majú potvrdiť. Čakala som tam cca 10 min. kým mi to potvrdila po 3telefonátoch, že čo ma potvrdiť?
alušik
23.02.10,10:03
Krycí list je povinnosť len v prípade, že majú uzatvorenú dohodu s DÚ. Ak majú zaručený elektronický podpis, tak sa krycí list nepodáva.;)
m.hladka
23.02.10,11:29
Krycí list je povinnosť len v prípade, že majú uzatvorenú dohodu s DÚ. Ak majú zaručený elektronický podpis, tak sa krycí list nepodáva.;)

Aha, a sme múdrejší, ja mám len dohodu a zle som prečítala, sorry.;)
olkos
23.02.10,13:19
Ahojte aj ja som bol na skoleni v polovici februara a hovorili nam o sluzbach v suhrnom vykaze za kvartal
lenkam68
23.02.10,13:37
Ahojte aj ja som bol na skoleni v polovici februara a hovorili nam o sluzbach v suhrnom vykaze za kvartal
Áno, ak dodávaš len služby, môžeš SV podávať štvrťročne, pretože hodnota služieb nie je limitovaná čiastkou 100 000 € ako tovar.
lenkam68
23.02.10,14:04
Môžeš podávať aj ostatné doklady v elektronickej podobe, ale nemusíš, ako sa rozhodneš. Súhrnný výkaz je výnimka, ten musíš elektronicky a ešte krycí list papierovou formou. Síce DU zabudol informovať svojich pracovníkov v podateľni, ako a čo majú potvrdiť. Čakala som tam cca 10 min. kým mi to potvrdila po 3telefonátoch, že čo ma potvrdiť?
A ako to dopadlo, potvrdili ti to vyhlásenie? Ja som bola dnes tiež odovzdať krycie listy (tiež som "dohodárka"), a chcela som, aby mi potvrdila pani na DÚ pre VDS v Bratislave vyhlásenie o podaní písomnosti elektr. formou, načo mi oznámila, že ona mi nič také nepotvrdí. Ale keďže som nástojila, že chcem mať potvrdené DÚ, že som to fyzicky do piatich pracovných dní odovzdala aj v papierovej forme, dala mi staré tlačivo POTVRDENIE o prevzatí dokumentu, ktoré som ručne vypísala a toto mi veľkodušne potvrdila. V tu ranu som myslela, že ma porazí ...:eek: :cool: Tak nemá jedno načo mi tú dátumovku capne:confused:
MIŠO T
23.02.10,14:25
moja skusenosť - podal som SV/elektronicky-dohoda/ s hodnotou 7500 eur za mesiac 01/10 iba služby/cod 2/. Okrem toho aj riadny DPH za 01/10, a predsa som musel dnes nosit na DU aj rozpis podľa %,lebo vraj to nemajú - na ich zavolanie. Načo je potom elektronické podanie,ostatných dokladov, keď musim doložiť aj tak-tak ako som to robil doteraz????
a mne bolo zasa povedané že služby - mesačne SV
m.hladka
23.02.10,15:45
A ako to dopadlo, potvrdili ti to vyhlásenie? Ja som bola dnes tiež odovzdať krycie listy (tiež som "dohodárka"), a chcela som, aby mi potvrdila pani na DÚ pre VDS v Bratislave vyhlásenie o podaní písomnosti elektr. formou, načo mi oznámila, že ona mi nič také nepotvrdí. Ale keďže som nástojila, že chcem mať potvrdené DÚ, že som to fyzicky do piatich pracovných dní odovzdala aj v papierovej forme, dala mi staré tlačivo POTVRDENIE o prevzatí dokumentu, ktoré som ručne vypísala a toto mi veľkodušne potvrdila. V tu ranu som myslela, že ma porazí ...:eek: :cool: Tak nemá jedno načo mi tú dátumovku capne:confused:

Ja som si stiahla aj kryci list a ten vyzerá presne ako bývala prvá strana súhrnného výkazu a druhá strana je taká tabuľka: Vyhlásenie o podaní písomnosti elektrickou formou, a v nej sú údaje: obdobie, celková suma a počet strán, dole je dátum a podpis osoby podávajúcej súhrnný výkaz

Toto mi potvrdila, ale mám aj "potvrdenku": Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou.
lenkam68
23.02.10,16:16
Ja som si stiahla aj kryci list a ten vyzerá presne ako bývala prvá strana súhrnného výkazu a druhá strana je taká tabuľka: Vyhlásenie o podaní písomnosti elektrickou formou, a v nej sú údaje: obdobie, celková suma a počet strán, dole je dátum a podpis osoby podávajúcej súhrnný výkaz

Toto mi potvrdila, ale mám aj "potvrdenku": Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou.
Ano, tú potvrdenku zaslanú elektronickou poštou mám aj ja, ale to nie je potvrdenie, že som to skutočne predložila aj fyzicky, čo som povinná, nemá ZEP. Ale mne nechcela potvrdiť to vyhlásenie.
m.hladka
23.02.10,16:36
Ano, tú potvrdenku zaslanú elektronickou poštou mám aj ja, ale to nie je potvrdenie, že som to skutočne predložila aj fyzicky, čo som povinná, nemá ZEP. Ale mne nechcela potvrdiť to vyhlásenie.

Nemám na to slov:eek:.

Čo vlastne od nás chcú ....
domenico.office
23.02.10,19:18
Dievčence a načo je Vám potvrdenie potvrdené DÚ? Pracujete už elektronicky.... Ak portál Daňovej správy vygeneroval potvrdenku, podanie je podané a prijaté. Podávaný dokument ste označili serverovskou značkou a časovou pečiatkou.....
m.hladka
23.02.10,19:30
Dievčence a načo je Vám potvrdenie potvrdené DÚ? Pracujete už elektronicky.... Ak portál Daňovej správy vygeneroval potvrdenku, podanie je podané a prijaté. Podávaný dokument ste označili serverovskou značkou a časovou pečiatkou.....

Áno, ale keď podávaš len na dohodu elektronickou formou, tak podľa pokynov DU je im potrebné odniesť krycí list na potvrdenie. :confused:
domenico.office
23.02.10,19:37
Ak dobre viem, nikde sa také nič neuvádza. Píše sa: do 5 dní doručiť na DÚ prvú stranu... a krycí list....., kto pošle poštou, ako mu to potvrdia?
m.hladka
23.02.10,21:57
Ak dobre viem, nikde sa také nič neuvádza. Píše sa: do 5 dní doručiť na DÚ prvú stranu... a krycí list....., kto pošle poštou, ako mu to potvrdia?

Kto tu hovorí o pošte? Osobne to nosím do podateľne, ale ak chceš poštou, tak doporučene a to je vlastne to potvrdenie, ktoré potrebuješ, že si to odoslala na DU.
domenico.office
24.02.10,05:36
Stojí za to mať ZEP.... kto by to chodil stále na DÚ, či posielal poštou.
truch
24.02.10,06:40
Kto tu hovorí o pošte? Osobne to nosím do podateľne, ale ak chceš poštou, tak doporučene a to je vlastne to potvrdenie, ktoré potrebuješ, že si to odoslala na DU.

Tak toto je byrokracia ako vyšitá, dostaneš elektronicky potvrdenie tak načo to potrebujú ešte papierovo priniesť, alebo doporučene zaslať. Je to nezmysel, ktorý nám "uľahčí" prácu a "odľahčí" účet. Ešte že je to u mňa len raz za kvartál.
poisonkatka
24.02.10,06:59
Tak toto je byrokracia ako vyšitá, dostaneš elektronicky potvrdenie tak načo to potrebujú ešte papierovo priniesť, alebo doporučene zaslať. Je to nezmysel, ktorý nám "uľahčí" prácu a "odľahčí" účet. Ešte že je to u mňa len raz za kvartál.

u nas kazdy mesiac..je to somarina ako vysita..a este aj s tym posunutym datumom na 20-ty den v mesiaci a o 5 dni zase DPH robit..
m.hladka
24.02.10,19:52
Stojí za to mať ZEP.... kto by to chodil stále na DÚ, či posielal poštou.

Možno máš pravdu, ale ja o tom nerozhodujem a ja nemienim platiť firmám každý rok za certifikát ZEP.
Takže preto.
A trochu pohybu pre svoje zdravie nezaškodí, veď celý deň sedieť ...
domenico.office
24.02.10,19:56
A to ja zase rád zaplatím, za ten komfort a ušetrený čas to stojí a ostane aj čas na prechádzku :)
daja
25.02.10,20:21
Ahojte, chcem Vás poprosiť, zaniesla som pre týždňom na DU všetky doklady k autorizácii elektronických služieb /bez zaruč. podpisu/. Dodnes, ale keď sa prihlásim na www.drsr.sk, tak sa mi zobrazí len úvod- schránka správ, správa certifikátov a odhlásenie. Mala by tam byť aj kolónka DIČ. Ale ja to tam nemám.Táto kolónka sa mi zobrazí len keď mi to zautorizujú, alebo ako to vlastne je. Ďakujem
m.hladka
25.02.10,20:34
Ahojte, chcem Vás poprosiť, zaniesla som pre týždňom na DU všetky doklady k autorizácii elektronických služieb /bez zaruč. podpisu/. Dodnes, ale keď sa prihlásim na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), tak sa mi zobrazí len úvod- schránka správ, správa certifikátov a odhlásenie. Mala by tam byť aj kolónka DIČ. Ale ja to tam nemám.Táto kolónka sa mi zobrazí len keď mi to zautorizujú, alebo ako to vlastne je. Ďakujem

Máš Úvod - eTax vľavo hore a pod "eTax" je DIČ.
daja
26.02.10,06:43
Máš Úvod - eTax vľavo hore a pod "eTax" je DIČ.

No veď práve že to tam nemám. Alebo sa to tam objaví, až keď mi zautorizujú služby na DÚ.
Blankake
26.02.10,06:45
No veď práve že to tam nemám. Alebo sa to tam objaví, až keď mi zautorizujú služby na DÚ.
Áno, až po autorizácii. Keď si bola odniesť všetky podklady, nepovedali Ti, že máš prísť znovu pre podpísanú dohodu?
Blankake
26.02.10,06:56
z www.drsr.sk:

Autorizované elektronické služby – informácia o stave autorizácie
Vzhľadom na technické problémy nebolo možné dokončiť všetky väzby medzi ID registrovaného používateľa autorizovaných elektronických služieb a DIČ subjektu, ktorý oprávnene zastupuje.
Tieto väzby budú vytvárané postupne v nasledujúcich dňoch a o ich vytvorení bude používateľ notifikovaný mailom.
A) Skôr ako nás budete kontaktovať:

* Skontrolujte splnenie Vašich technických podmienok TU - písmeno H)
* Vyhľadajte, či existuje riešenie Vášho problému TU – linka na FAQ
* Pripravte si nasledovné údaje:
1. ID používateľa Autorizovaných Elektronických Služieb – AES a dátum registrácie (údaje z Registračného formulára používateľa)
2. DIČ spoločnosti, ktorú zastupujete
3. Ďalšie doplňujúce údaje k Vášmu problému (rola v ktorej vystupujete – štatutár, zástupca a pod.)

Podnety zaznamenané mimo nižšie uvedenú rozšírenú podporu budú spracované nasledujúci deň počas prevádzkových hodín Call centra (v pracovných dňoch od 7:30 do 15:30 hod.) .

B) Email na technickú podporu (najúčinnejšia forma): callcentrum@drsr.sk

Uveďte prosím:
1. ID užívateľa AES
2. DIČ spoločnosti, ktorú zastupujete
3. stručný popis problému, ( viď A) bod 3. )

V nevyhnutnom prípade je možné zaslať prílohu.


C) Telefonická podpora - Call centrum: 048 / 4317 222
Deň Od Do
Pondelok-piatok 07:30 15:30
daja
26.02.10,07:01
áno, bola som tam, a povedali mi, že oni to nahodili do systému, a že teraz už oni s tým nič nemajú. A keďže je teraz problém so stránkou drsr. a celým týmto ich systémom, tak neviem čo robiť. Potrebujem súrne zautorizovať zástupcu na vratku DPH.
truch
26.02.10,07:28
áno, bola som tam, a povedali mi, že oni to nahodili do systému, a že teraz už oni s tým nič nemajú. A keďže je teraz problém so stránkou drsr. a celým týmto ich systémom, tak neviem čo robiť. Potrebujem súrne zautorizovať zástupcu na vratku DPH.
Asi som mimo. Odniesla som papiere na DÚ, povedali, aby som počkala a za 10 min. mi dali zmluvy. Ešte som ich nepozerala, mám ich v robote a dnes mám dovolenku. Ešte mi niečo chýba? Budem to potrebovať až v apríli a keďže sú problémy so stránkou DRSR, ani som nič neskúšala.
JAJA11
26.02.10,09:08
Asi som mimo. Odniesla som papiere na DÚ, povedali, aby som počkala a za 10 min. mi dali zmluvy. Ešte som ich nepozerala, mám ich v robote a dnes mám dovolenku. Ešte mi niečo chýba? Budem to potrebovať až v apríli a keďže sú problémy so stránkou DRSR, ani som nič neskúšala.

No je dobré ísť na stránky DRSR, lebo tam možno treba ešte doinštalovať certifikáty a programy (je tam aj návod ako treba postupovať) Ak si to necháte na poslednú chvíľu, môže sa stať, že budete mať v tom apríli problém zaktívniť si všetko čo treba. Ja som išla na tie stránky týždeň pred povinnosťou zadať súhrný výkaz a veru mi trvalo, kým som sa dostala na stránky a keď som sa dostala, tak to stále padlo. (Podarilo sa mi to až v piatok poobede po 16.00 hodine) :o A v tom apríli to bude ešte horšie :o
sybila3
13.03.10,17:50
máme vybavený zaručený el.podpis, dostali sme čip.kartu a čítačku, boli sme na DU aby to zautorizovali a čo ďalej, treba stiahnuť nejaký softvér k tomu, alebo už môže vyplňať na daňovom tlačivá a poslať, vôbec nemám s týmto skúsenosť, mohli by ste mi poradiť? ďakujem pekne
domenico.office
13.03.10,18:00
V prvom rade treba nainštalovať ovládač čítačky, zrejme i nejaký program, ktorý vie spravovať čipovú kartu. Registračná autorita Vám určite dala návod, odkiaľ si stiahnuť ovládače a ako ich nainštalovať.V následnom treba nainštalovať podpisovač D.Signer a XML plugin a nakoniec podpisovú politiku na rok 2010. Tu je o tom tiež popísané: http://www.porada.sk/t131746-podanie-suhrnneho-vykazu-od-01-01-2010-a.html
Economic
13.03.10,18:00
máme vybavený zaručený el.podpis, dostali sme čip.kartu a čítačku, boli sme na DU aby to zautorizovali a čo ďalej, treba stiahnuť nejaký softvér k tomu, alebo už môže vyplňať na daňovom tlačivá a poslať, vôbec nemám s týmto skúsenosť, mohli by ste mi poradiť? ďakujem pekne

Všetko je na stránke drsr.sk . Treba nainštalovať ovládače, podpisovú politiku a potom pridať certifikát.
nika.sum
13.03.10,19:35
Ahoj, prosim nemate niekto vzor splnomocnenia na podavanie elektronickou postou.
truch
13.03.10,19:46
Ahoj, prosim nemate niekto vzor splnomocnenia na podavanie elektronickou postou.
Nika, splnomocnenia alebo poverenia? Ak si zamestnanec stačí ti poverenie
nika.sum
14.03.10,07:25
Nika, splnomocnenia alebo poverenia? Ak si zamestnanec stačí ti poverenie

Nie som zamestnanec, ako zivnostnicka - uctovnicka, budem podavat za dve firmy SV, chcem ist na DU sama, ale u notara musim overit splnomocnenie, keby tu niekto pripol vzor, bola by som vdacna...
domenico.office
14.03.10,07:47
Pripínam PM a stačí overiť na matrike
sybila3
15.03.10,07:21
Všetko je na stránke drsr.sk . Treba nainštalovať ovládače, podpisovú politiku a potom pridať certifikát.
nainštalovala som si certifikáty zo stránky disig, podľa návodu. ale neviem, či tej jeden je dobre, lebo tam bolo na Vista 36 alebo Vista 64 ako to zistím, ktorú vistu mám, na počítači na nálepke je Windows Vista a potom je Turion 64, je to ono?
Blankake
15.03.10,07:24
nainštalovala som si certifikáty zo stránky disig, podľa návodu. ale neviem, či tej jeden je dobre, lebo tam bolo na Vista 36 alebo Vista 64 ako to zistím, ktorú vistu mám, na počítači na nálepke je Windows Vista a potom je Turion 64, je to ono?
Na ploche máš ikonku Počítač, keď si na ňu klikneš pravým tlačidlom, vyberieš Vlastnosti, tam máš uvedený Tvoj OS
domenico.office
15.03.10,07:41
nainštalovala som si certifikáty zo stránky disig, podľa návodu. ale neviem, či tej jeden je dobre, lebo tam bolo na Vista 36 alebo Vista 64 ako to zistím, ktorú vistu mám, na počítači na nálepke je Windows Vista a potom je Turion 64, je to ono?

Ak by si sa pokúšala nainštalovať nesprávny ovládač, upozornil by ťa, že to je pre inú verziu OS.
sybila3
15.03.10,08:51
Je tam napísané, že 32bitový operačný systém, takže som nainštalovala na Vistu 32, malo by to byť dobre. Takže keď mám nainštalované podľa návodu všetko aj rozbalené, môžem ikonky odstrániť z plochy? A treba niečo aj na stránke drsr? Lebo ešte nič som neposielala elektronicky. Otvorím si na drsr elektronická podateľna, alebo treba ešte niečo mať nainštalované? ďakujem
domenico.office
15.03.10,09:38
Ešte treba nainštalovať D.Signer/Xades, xml plugin a podpisovú politiku pre rok 2010, sú stiahnuteľné z drsr. Potom povoliť podpísané activeX prvky v Internet Explorer. Na strane 41 som o tom písal a je tam aj link, treba si pozrieť.
Schiziak
16.03.10,06:15
Kukal som tu viacero prispevkov ohladne ZEP. Rozhodol som sa spisat jednoduchy prehlad technickej stranky.
Dve dolezite pripojemienky:


Ludia v nasej vlade, statnej sprave a organoch trpia mozgovou retardaciou najvyssieho stupna, pozor na to! Takze ak vam niektore veci budu pripadat divne, je to preto!
Dodavky na vsetky tendre vladnych informacnych technologii vyhraju najvacsi diletanti, magori a financni nenazranci. Vid ukoncenie.

Takze na ujasnenie su iba dve moznosti ako podat dokumenty:


so ZEP
alebo bez :)


Tu druhu moznost zavrhnite, bez ZEP je totalna blbost (priznak retardacie) - zaslete dokumenty elektronicky, musite si vybavit splnomocnenie a neviem co este, ale je vam to na holy prd, lebo to aj tak musite dorucit do 5 dni rucne. Cize iba oddialite podanie o 5 dni. Starosti vsak mate ako so ZEPom. Ak sa nudite, nemate co robit alebo si myslite, ze je to kool, nech sa paci, ale myslim, ze jednoduchsie, je to potom podat postou.

So ZEP-om:


Potrebujete samotny ZEP, ten vam doda certifikacna autorita

je ich niekolko, vacsina su totalne inkompetetni curinovia a magori, vyberajte dobre. Tu nasu tu zrejme nemozem uviest.
vsetky certifikacne autority v SR su Mrkvosoft ritolizi, takze ak pouzivate Linuxy uzijete si, mozno sa vam to nepodari rozbehat.
ZEP, ktory vam dodaju, je uplne laznicke lackove USB zariadenie made in china, ktore vam nasupe mrte bordelu do kompu, takze instaciu robte na najnepodstanejsi system. Cize ak vyuzivate Vzdialenu plochu v ziadnom pripade to neinstalujte na server.
ZEP moze byt vydany len na fyzicku osobu, tj cloveka. Ak ste firmou, musite vlastnika ZEP potom na podanie pomcou ZEP splnomocnit.
ZEP sa plati pausalne kazdy rok.


Ked mate ZEP, musite sa ako OSOBA zaregistrovat do portalu DRSR,

ten vam prideli uplne krepe nezapametatelne ID cislo, ktore si v ziadnom pripade nezapisujte na karticku do penazenky atd.



prihlasite sa tymto ID do portalu a podpisete si prvy dokument vasim ZEP-om ( ne-supolupracu komponentov tu preberat nebudeme). Od tohto momentu portal vie, ze prave tento ZEP je spojeny s touto osobou.


Teraz prichadza sranda, za kazdeho panaka - ci uz fyzicku osobu, alebo pravnicku osobu potrebujete samostatne splnomocnenie. Toto navrhujem si pripravit (vytlacit) dopredu pre kazdeho klienta, ktoreho robite. My mame okolo dvacky-tricky klientov, takze sme si to nachystali dopredu a vzdy, ked dojde konatel dame mu to podpisat. Pozor ak musia podpisat uradne dokumenty viaceri! Ked toto mate idete na DU a odovzdate to tam. Ked to mantaci spracuju do "kontrol panelu" na portali DRSR vam pribudne ICO pre kazdeho pandrlaka. Toto je vas ciel!
V tomto momente mozete za kazdeho panaka podat priznanie rovno cez net, z jedneho kompu, jednou na to urcenou osobou (ZEP) ak...

... pojde portal Danovej Spravy. Tato znoska bordelu nazyvaneho portal napisana v jave bola zrejme vyprodukovana najlaznickejsim teamom na svete. Asi by sa musel specialne hladat. Jeho sluzby cez FDF/PDF - debilina na samostatny 100 strankovy elaborat - pouzivame cca. od 2004 - 2005. V marci je kazdy bozi rok system pretazeny takym stylom, ze sa neda pracovat. Nielen, ze adminstratori su totalne nekompetetni diletanti a podcenili pretazenie v marci n rokov za sebou, ale teraz k tomu pridali este aj sifrovanie co ich totalne polozilo. Najme ak sa maju teraz zvratky DPH riesit elektronicky. Takze vela stastia, pripravte sa na nefunkcnu jazdu.

Instalacia komponentov na podpisovanie na vas PC je samostatna kapitola, odporucam vam vypytat si cislo na vasho CA (certifikacna autorita) komisara, a otravujte ho do morku kosti. Tento panak vam predal ZEP, je to zariadenie, za ktore su zodpovedni a musia vam poskytnut technicky support. Riadne ich poduste v stavicke, ten ZEP neni lacny, vyrobna cena toho plastikove prdu co vam daju je 10 korun, software k nemu stoji za dve veci, a na medzinarodnych forach ho uz aj analyzovali a bohvie ako bezpecny vraj neni, takze cele je to len taka sarada.
Economic
16.03.10,07:15
Kukal som tu viacero prispevkov ohladne ZEP. Rozhodol som sa spisat jednoduchy prehlad technickej stranky.
Dve dolezite pripojemienky:


Ludia v nasej vlade, statnej sprave a organoch trpia mozgovou retardaciou najvyssieho stupna, pozor na to! Takze ak vam niektore veci budu pripadat divne, je to preto!
Dodavky na vsetky tendre vladnych informacnych technologii vyhraju najvacsi diletanti, magori a financni nenazranci. Vid ukoncenie.

Takze na ujasnenie su iba dve moznosti ako podat dokumenty:


so ZEP
alebo bez :)


Tu druhu moznost zavrhnite, bez ZEP je totalna blbost (priznak retardacie) - zaslete dokumenty elektronicky, musite si vybavit splnomocnenie a neviem co este, ale je vam to na holy prd, lebo to aj tak musite dorucit do 5 dni rucne. Cize iba oddialite podanie o 5 dni. Starosti vsak mate ako so ZEPom. Ak sa nudite, nemate co robit alebo si myslite, ze je to kool, nech sa paci, ale myslim, ze jednoduchsie, je to potom podat postou.

So ZEP-om:


Potrebujete samotny ZEP, ten vam doda certifikacna autorita

je ich niekolko, vacsina su totalne inkompetentný curinovia a magori, vyberajte dobre. Tu nasu tu zrejme nemozem uviest.
vsetky certifikacne autority v SR su Mrkvosoft ritolizi, takze ak pouzivate Linuxy uzijete si, mozno sa vam to nepodari rozbehat.
ZEP, ktory vam dodaju, je uplne laznicke lackove USB zariadenie made in china, ktore vam nasupe mrte bordelu do kompu, takze instaciu robte na najnepodstanejsi system. Cize ak vyuzivate Vzdialenu plochu v ziadnom pripade to neinstalujte na server.
ZEP moze byt vydany len na fyzicku osobu, tj cloveka. Ak ste firmou, musite vlastnika ZEP potom na podanie pomcou ZEP splnomocnit.
ZEP sa plati pausalne kazdy rok.


Ked mate ZEP, musite sa ako OSOBA zaregistrovat do portalu DRSR,

ten vam prideli uplne krepe nezapametatelne ID cislo, ktore si v ziadnom pripade nezapisujte na karticku do penazenky atd.



prihlasite sa tymto ID do portalu a podpisete si prvy dokument vasim ZEP-om ( ne-supolupracu komponentov tu preberat nebudeme). Od tohto momentu portal vie, ze prave tento ZEP je spojeny s touto osobou.


Teraz prichadza sranda, za kazdeho panaka - ci uz fyzicku osobu, alebo pravnicku osobu potrebujete samostatne splnomocnenie. Toto navrhujem si pripravit (vytlacit) dopredu pre kazdeho klienta, ktoreho robite. My mame okolo dvacky-tricky klientov, takze sme si to nachystali dopredu a vzdy, ked dojde konatel dame mu to podpisat. Pozor ak musia podpisat uradne dokumenty viaceri! Ked toto mate idete na DU a odovzdate to tam. Ked to mantaci spracuju do "kontrol panelu" na portali DRSR vam pribudne ICO pre kazdeho pandrlaka. Toto je vas ciel!
V tomto momente mozete za kazdeho panaka podat priznanie rovno cez net, z jedneho kompu, jednou na to urcenou osobou (ZEP) ak...

... pojde portal Danovej Spravy. Tato znoska bordelu nazyvaneho portal napisana v jave bola zrejme vyprodukovana najlaznickejsim teamom na svete. Asi by sa musel specialne hladat. Jeho sluzby cez FDF/PDF - debilina na samostatny 100 strankovy elaborat - pouzivame cca. od 2004 - 2005. V marci je kazdy bozi rok system pretazeny takym stylom, ze sa neda pracovat. Nielen, ze adminstratori su totalne nekompetetni diletanti a podcenili pretazenie v marci n rokov za sebou, ale teraz k tomu pridali este aj sifrovanie co ich totalne polozilo. Najme ak sa maju teraz zvratky DPH riesit elektronicky. Takze vela stastia, pripravte sa na nefunkcnu jazdu.

Instalacia komponentov na podpisovanie na vas PC je samostatna kapitola, odporucam vam vypytat si cislo na vasho CA (certifikacna autorita) komisara, a otravujte ho do morku kosti. Tento panak vam predal ZEP, je to zariadenie, za ktore su zodpovedni a musia vam poskytnut technicky support. Riadne ich poduste v stavicke, ten ZEP neni lacny, vyrobna cena toho plastikove prdu co vam daju je 10 korun, software k nemu stoji za dve veci, a na medzinarodnych forach ho uz aj analyzovali a bohvie ako bezpecny vraj neni, takze cele je to len taka sarada.

Tak takýto blábol môže napísať naozaj len inkompetentný čurino...
Dovolím si oponovať. Neviem s akým bezpečným zariadením máš skúsenosti, no určite môžem vyvrátiť že to nie je obyčajné USB a už nie žiadne laznícke USB. S takým som sa ja ešte nestretla. NO možno na lazoch z kadiaľ si, také mávajú. Ak sa Ty počítaš, medzi RA inkompetentných čurinov, tak mi to nevadí, ale nepáči sa mi, že tu urážaš slušných ľudí, ktorí odvedú kopec serióznej práce aj nad rámec toho čo majú ponúkať.
RA vôbec nie je povinná Ti inštalovať, a učiť Ťa to, čo by si si mal sám naštudovať. Naša spoločnosť v prípade, že si klient zaplatí aj inštaláciu a zaškolenie takéto služby poskytuje. No takému frajerovi, ktorý sa tvári ako najmúdrejší a najzdatnejší počítačový profík, už dnes vieme, že má potom zábavu aj takýto na dva dni. Naša spoločnosť má za sebou desiatky spokojných klientov, ktorým sme kvalifikovaný certifikát vystavili, nainštalovali, poradili a po našom odchode boli pripravení komunikovať priamo s DÚ. Ono naša práca nie je len o vystavení KC, ale aj príprava klienta k takémuto úkonu a usmernenie k postupným krokom. Veď zaregistrovať sa môže dopredu a vieme hneď prakticky ukázať ako to funguje.
Neviem aký máš dôvod takto tu urážať. A za CA môžem povedať, že sme oprávnení vystaviť niekomu KC, nie je to naša povinnosť. Máme právo aj odmietnuť žiadateľa.
A okrem iného, ja ZEP používam už cca 6 mesiacov, a môžem povedať, že hoci boli technické problémy na www.drsr.sk, mne sa podarilo odoslať dokumenty za všetkých svojich klientov. Netreba si určite nič nechávať na poslednú chvíľu.
formulka
16.03.10,09:12
Kukal som tu viacero prispevkov ohladne ZEP. Rozhodol som sa spisat jednoduchy prehlad technickej stranky.
Dve dolezite pripojemienky:


Ludia v nasej vlade, statnej sprave a organoch trpia mozgovou retardaciou najvyssieho stupna, pozor na to! Takze ak vam niektore veci budu pripadat divne, je to preto!
Dodavky na vsetky tendre vladnych informacnych technologii vyhraju najvacsi diletanti, magori a financni nenazranci. Vid ukoncenie.

Takze na ujasnenie su iba dve moznosti ako podat dokumenty:


so ZEP
alebo bez :)


Tu druhu moznost zavrhnite, bez ZEP je totalna blbost (priznak retardacie) - zaslete dokumenty elektronicky, musite si vybavit splnomocnenie a neviem co este, ale je vam to na holy prd, lebo to aj tak musite dorucit do 5 dni rucne. Cize iba oddialite podanie o 5 dni. Starosti vsak mate ako so ZEPom. Ak sa nudite, nemate co robit alebo si myslite, ze je to kool, nech sa paci, ale myslim, ze jednoduchsie, je to potom podat postou.

So ZEP-om:


Potrebujete samotny ZEP, ten vam doda certifikacna autorita

je ich niekolko, vacsina su totalne inkompetetni curinovia a magori, vyberajte dobre. Tu nasu tu zrejme nemozem uviest.
vsetky certifikacne autority v SR su Mrkvosoft ritolizi, takze ak pouzivate Linuxy uzijete si, mozno sa vam to nepodari rozbehat.
ZEP, ktory vam dodaju, je uplne laznicke lackove USB zariadenie made in china, ktore vam nasupe mrte bordelu do kompu, takze instaciu robte na najnepodstanejsi system. Cize ak vyuzivate Vzdialenu plochu v ziadnom pripade to neinstalujte na server.
ZEP moze byt vydany len na fyzicku osobu, tj cloveka. Ak ste firmou, musite vlastnika ZEP potom na podanie pomcou ZEP splnomocnit.
ZEP sa plati pausalne kazdy rok.


Ked mate ZEP, musite sa ako OSOBA zaregistrovat do portalu DRSR,

ten vam prideli uplne krepe nezapametatelne ID cislo, ktore si v ziadnom pripade nezapisujte na karticku do penazenky atd.



prihlasite sa tymto ID do portalu a podpisete si prvy dokument vasim ZEP-om ( ne-supolupracu komponentov tu preberat nebudeme). Od tohto momentu portal vie, ze prave tento ZEP je spojeny s touto osobou.


Teraz prichadza sranda, za kazdeho panaka - ci uz fyzicku osobu, alebo pravnicku osobu potrebujete samostatne splnomocnenie. Toto navrhujem si pripravit (vytlacit) dopredu pre kazdeho klienta, ktoreho robite. My mame okolo dvacky-tricky klientov, takze sme si to nachystali dopredu a vzdy, ked dojde konatel dame mu to podpisat. Pozor ak musia podpisat uradne dokumenty viaceri! Ked toto mate idete na DU a odovzdate to tam. Ked to mantaci spracuju do "kontrol panelu" na portali DRSR vam pribudne ICO pre kazdeho pandrlaka. Toto je vas ciel!
V tomto momente mozete za kazdeho panaka podat priznanie rovno cez net, z jedneho kompu, jednou na to urcenou osobou (ZEP) ak...

... pojde portal Danovej Spravy. Tato znoska bordelu nazyvaneho portal napisana v jave bola zrejme vyprodukovana najlaznickejsim teamom na svete. Asi by sa musel specialne hladat. Jeho sluzby cez FDF/PDF - debilina na samostatny 100 strankovy elaborat - pouzivame cca. od 2004 - 2005. V marci je kazdy bozi rok system pretazeny takym stylom, ze sa neda pracovat. Nielen, ze adminstratori su totalne nekompetetni diletanti a podcenili pretazenie v marci n rokov za sebou, ale teraz k tomu pridali este aj sifrovanie co ich totalne polozilo. Najme ak sa maju teraz zvratky DPH riesit elektronicky. Takze vela stastia, pripravte sa na nefunkcnu jazdu.

Instalacia komponentov na podpisovanie na vas PC je samostatna kapitola, odporucam vam vypytat si cislo na vasho CA (certifikacna autorita) komisara, a otravujte ho do morku kosti. Tento panak vam predal ZEP, je to zariadenie, za ktore su zodpovedni a musia vam poskytnut technicky support. Riadne ich poduste v stavicke, ten ZEP neni lacny, vyrobna cena toho plastikove prdu co vam daju je 10 korun, software k nemu stoji za dve veci, a na medzinarodnych forach ho uz aj analyzovali a bohvie ako bezpecny vraj neni, takze cele je to len taka sarada.


Mám pocit, že si si totálne zmýlil aj tému, aj stránku. Tu si ľudia navzájom pomáhajú a nie urážajú....
Ivenka
23.03.10,09:03
Tak som si myslela, že SV sa ma nikdy nebude týkať. Ale dnes sa ma kamoška na to pýtala, tak by som rada vedieť ako to je či to chápem správne.
Som 1/4 ročný platca DPH. Pracujem vo Francuzsku. Ak je zahraničný odberateľ registrovaný pre DPH tak podávam SV? A ja v DP samozdaňujem a v SV uvádzam službu b.DPH a tak isto aj FA bude bez DPH?
Poprosím Vás prípadne o nejaký dobrý link.
Vďaka.
Iva1
23.03.10,12:16
Prosim mate niekto vzor poverenia na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Dakujem moooooooc
mlyn16
23.03.10,12:31
mám, len neviem priložiť
mlyn16
23.03.10,12:33
podarilo sa, doplňujem, že treba podpis konateľa overiť
truch
23.03.10,12:47
Prosim mate niekto vzor poverenia na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Dakujem moooooooc
Ivka, tebe stačí ako zamestnancovi poverenie, ja som ho už v tejto téme prikladala. Nemusí byť ani overené notárom:)
Economic
23.03.10,12:50
Ivka, tebe stačí ako zamestnancovi poverenie, ja som ho už v tejto téme prikladala. Nemusí byť ani overené notárom:)


na zastupovanie pre doručovanie písomností jednému správcovi dane za viacero daňových subjektov v zmysle § 17a elektronickými prostriedkami za podnikateľa, DIČ : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx na elektronické podávanie daňových priznaní k DPH, ako aj iných daňových priznaní za fyzickú osobu, preberaním písomností pre daňový subjekt elektronickou formou na adrese : xxxxxxxxx ďalšími s tým súvisiacimi úkonmi. Plnomocenstvo sa udeľuje až do doby jeho odvolania u správcu dane, resp. vypovedanie splnomocnenej osoby, čo splnomocnená osoba oznáme príslušnému správcovi dane.
Zároveň vyhlasujem, že súhlasím, v zmysle § 23 ods. 6a/ Zákona č. 511/1992 Zb. so sprístupnením daňového tajomstva v zmysle udelenej plnej moci
truch
23.03.10,12:57
Našla som to , pripájam:
Keby niekto potreboval vzor poverenia:

Poverenie zamestnanca na konanie v mene zamestnávateľa podľa § 9 ods. 2 Zákonníka práce


.................................................. ................................................. (názov a sídlo zamestnávateľa) zastúpený ............................ (meno, priezvisko a pracovná funkcia zamestnanca oprávneného uzavierať túto zmluvu), ďalej len zamestnávateľ poveruje svojho zamestnanca .................................................. ...................... (uvedie sa meno a priezvisko, bydlisko, funkcia), aby v jeho mene konal vo veci .................................................. ............................................... (uvedie sa rozsah poverenia, t. j. vec, v ktorej je zamestnanec oprávnený za zamestnávateľa konať, resp. ďalšie podmienky).




V .............................., dňa ..........................




.................................................. .............................
pečiatka a podpis príslušného vedúceho
zamestnanca zamestnávateľa

Economik, Iva 1 píše, že je zamestnanec, takže jej stačí poverenie. Ak by zastupovala iný subjekt potrebuje splnomocnenie, alebo plnú moc. Povedali nám to na školení DÚ a ja som sa podľa toho zaregistrovala, len s poverením, bez notára, všetko prebehlo v pohode
Economic
23.03.10,13:01
Našla som to , pripájam:
Keby niekto potreboval vzor poverenia:

Poverenie zamestnanca na konanie v mene zamestnávateľa podľa § 9 ods. 2 Zákonníka práce


.................................................. ................................................. (názov a sídlo zamestnávateľa) zastúpený ............................ (meno, priezvisko a pracovná funkcia zamestnanca oprávneného uzavierať túto zmluvu), ďalej len zamestnávateľ poveruje svojho zamestnanca .................................................. ...................... (uvedie sa meno a priezvisko, bydlisko, funkcia), aby v jeho mene konal vo veci .................................................. ............................................... (uvedie sa rozsah poverenia, t. j. vec, v ktorej je zamestnanec oprávnený za zamestnávateľa konať, resp. ďalšie podmienky).




V .............................., dňa ..........................




.................................................. .............................
pečiatka a podpis príslušného vedúceho
zamestnanca zamestnávateľa

Economik, Iva 1 píše, že je zamestnanec, takže jej stačí poverenie. Ak by zastupovala iný subjekt potrebuje splnomocnenie, alebo plnú moc. Povedali nám to na školení DÚ a ja som sa podľa toho zaregistrovala, len s poverením, bez notára, všetko prebehlo v pohode


Môže byť súhlasím, to asi teraz takto im stačí. Mne zatiaľ nevytkli nikde plnú moc, ktorú som doložila na DÚ a som v podstate externý zamestnanec... Za nejakú dobu sa možno na niečom konečne aj ujednotili, ale aj tak si dovolím povedať, že pracovníčky na niektorých daň. úradoch nevedia ani čie sú...
mlyn16
23.03.10,13:12
V Martine bez overenia podpisu plnej moci alebo zastupovania nezobrali, čo je podľa mňa logické.
Economic
23.03.10,13:15
V Martine bez overenia podpisu plnej moci alebo zastupovania nezobrali, čo je podľa mňa logické.

ZVOLEN, BANSKÁ BYSTRICA a ŽIAR NAD HRONOM berú úradne osvedčené plné moci. Z praxe viem povedať...../stačí matrika/
Iva1
23.03.10,13:36
Dakujem, velmi pekne Truch. Mas pravdu ja som to preverovala na BA 1 a tam mi povedali, ze ziadne splnomocnenie nepotrebujem. Len poverenie a nemusi byt overene. Este raz dakujem. Zajtra idem.
Economic
23.03.10,14:15
Dakujem, velmi pekne Truch. Mas pravdu ja som to preverovala na BA 1 a tam mi povedali, ze ziadne splnomocnenie nepotrebujem. Len poverenie a nemusi byt overene. Este raz dakujem. Zajtra idem.


Prepáč, ale aby som sa uistila. Mám klienta DPH v BA. Ešte aby som dobre rozumela, keď chcem ZEP-om podpísať a odoslať prostredníctvom www.drsr.sk daňové priznanie za klienta k DPH nevyžadujú v BA plnú moc, ale naozaj stačí iba poverenie podpísané neoverené konateľom ? Žiadna zápisnica sa tam nespisuje na tento úkon ? Toto by som ozaj uvítala, mne sa totiž k vôli tomu do BA zo ZV cestovať nechce. Je to finančne náročné.... Ďakujem vopred za odpoveď .
truch
23.03.10,17:50
Keď nie si zamestnanec musíš plnú moc overiť notárom.
Economic
23.03.10,18:14
Keď nie si zamestnanec musíš plnú moc overiť notárom.

ďakujem.... PM nie je plná moc ale neekonomická cesta do BA. To budem radšej posielať poštou...
Vlastas
08.04.10,09:29
Na autorizáciu podávania SV mám pripravené:-OP, registračný formulár, výpis z OR, poverenie zamestnávateľa /som zamestnanec/ a snažím sa vypísať Dohodu pre DU, no všetky vzory som našla v pdf t.j. nedá sa mi vyplniť v PC, nemá niekto iný vzor, alebo to môžem vyplniť aj ručne. Dohodu musí podpísať za firmu
konateľ - však??? Ak mám poverenie nemusí ísť so mnou konateľ na DU???
truch
08.04.10,10:19
Na autorizáciu podávania SV mám pripravené:-OP, registračný formulár, výpis z OR, poverenie zamestnávateľa /som zamestnanec/ a snažím sa vypísať Dohodu pre DU, no všetky vzory som našla v pdf t.j. nedá sa mi vyplniť v PC, nemá niekto iný vzor, alebo to môžem vyplniť aj ručne. Dohodu musí podpísať za firmu
konateľ - však??? Ak mám poverenie nemusí ísť so mnou konateľ na DU???
Vlasti, konateľ s tebou ísť nemusí ak máš poverenie, pôjdeš ty. Dohodu som vypísala, ale oni ju odo mňa nechceli. Asi za 1/4 hodiny ma zavolali dnu a mali pripravenú dohodu na podpis, urobili ju oni a bola podpísaná aj riaditeľom DÚ..
karpis
08.04.10,10:47
Vlasti ja som potrebovala (aj keď som zamestnanerc)generálnu plnú moc overenú u notára. DU PD
Vlastas
08.04.10,10:49
Vlasti, konateľ s tebou ísť nemusí ak máš poverenie, pôjdeš ty. Dohodu som vypísala, ale oni ju odo mňa nechceli. Asi za 1/4 hodiny ma zavolali dnu a mali pripravenú dohodu na podpis, urobili ju oni a bola podpísaná aj riaditeľom DÚ..
Dáška veľmi pekne ďakujem, zajtra ráno sa chystám na DU dúfam, že to vybavím na počkanie.
Vlastas
08.04.10,10:51
Vlasti ja som potrebovala (aj keď som zamestnanerc)generálnu plnú moc overenú u notára. DU PD
Ja som z BB, idem si zavolať na DU aby som tam nechodila ako na klavír.
nika.sum
08.04.10,11:07
Na autorizáciu podávania SV mám pripravené:-OP, registračný formulár, výpis z OR, poverenie zamestnávateľa /som zamestnanec/ a snažím sa vypísať Dohodu pre DU, no všetky vzory som našla v pdf t.j. nedá sa mi vyplniť v PC, nemá niekto iný vzor, alebo to môžem vyplniť aj ručne. Dohodu musí podpísať za firmu
konateľ - však??? Ak mám poverenie nemusí ísť so mnou konateľ na DU???

Ahoj, ja som bola minuly tyzden na dvoch DU kvoli podpisaniu dohody, som externa uctovnicka a potrebovala som : občianky preukaz, registracny formular, vypis z OR za firmu a dohodu 2x (ale to len na jednom DU, lebo na druhom ju tlacili sami z PC) a splnomocnenie na podavanie dokumentov elektronickou postou potvrdene u notara. Neviem ci nahodou ked budete mat len poverenie nepotvrdene notarom, nebude musiet ist s vami aj konatel. Zmluvu som podpisovala ja.
Vlastas
08.04.10,11:17
Práve som volala na DU v BB, kde mi veľmi ochotná pani všetko pekne vysvetlila:
okrem iného mi treba 2x Dohodu... podpísanú konateľom /môže byť dopísaná ručne/ a poverenie od zamestnávateľa,kde musí byť ale uvedené :.....súhlasím so sprístupnením daňového tajomstva v zmysle §23 ods. 6a zákona 511/1992 Z.z. Robia to na počkanie. Takže zajtra idem nato. Vrelá vďaka všetkým za rady.
Vlasta
nika.sum
08.04.10,11:34
No ja som volala teraz na DU, takze teraz len autorizovali tych co podpisovali zmluvy pred dvoma tyzdnami. Takze ja to este nemam. Neviem ci som dobre stiahla vsetko co bolo treba, neviem to ani vyskusat, mam z toho celeho divny pocit. Ked si stahujem upgrade na ucto, to viem co ma urobit a vidim vysledok, ale toto je pre mna spanielska dedina.
JAJA11
08.04.10,11:54
No ja som volala teraz na DU, takze teraz len autorizovali tych co podpisovali zmluvy pred dvoma tyzdnami. Takze ja to este nemam. Neviem ci som dobre stiahla vsetko co bolo treba, neviem to ani vyskusat, mam z toho celeho divny pocit. Ked si stahujem upgrade na ucto, to viem co ma urobit a vidim vysledok, ale toto je pre mna spanielska dedina.

Ako vidím, toto bude ťažký mesiac pre DR SR a som zvedavá, či sa podarí všetkým podať súhrnné výkazy do toho 20. :o
Ja som v januári sa už vyhrážala, že zanesiem výkaz v papierovej forme na DÚ. Nakoniec (po týždni trápenia) sa mi to podarilo. Teraz bude druhé kolo, lebo to budú musieť spraviť aj štvrťroční :confused:
truch
08.04.10,13:52
Ako vidím, toto bude ťažký mesiac pre DR SR a som zvedavá, či sa podarí všetkým podať súhrnné výkazy do toho 20. :o
Ja som v januári sa už vyhrážala, že zanesiem výkaz v papierovej forme na DÚ. Nakoniec (po týždni trápenia) sa mi to podarilo. Teraz bude druhé kolo, lebo to budú musieť spraviť aj štvrťroční :confused:
Bola som sa zaregistrovať už v januári, vo februári prebehla autorizácia a teraz som radšej podala SV za 1Q už 6.4., poslala poštou aj s krycím listom. Sama bez pomoci machra na počítače by som to nezvládla. Sťahoval tam kadečo, kým sme konečne výkaz riadne poslali.
Neviem si ani predstaviť čo bude okolo dvadsiateho na stránke DRSR. Aj toho 6.4. to išlo pomaly.
nika.sum
09.04.10,07:13
Bola som sa zaregistrovať už v januári, vo februári prebehla autorizácia a teraz som radšej podala SV za 1Q už 6.4., poslala poštou aj s krycím listom. Sama bez pomoci machra na počítače by som to nezvládla. Sťahoval tam kadečo, kým sme konečne výkaz riadne poslali.
Neviem si ani predstaviť čo bude okolo dvadsiateho na stránke DRSR. Aj toho 6.4. to išlo pomaly.

No este mi cakaju tie moje firmy na autorizaciu, neviem teda overit, ci som stiahla co som mala, dufam, ze mi to spristupnia co najskor, ked bude problem aby mi manzel mohol postahovat co treba. Naozaj sa toho obavam. Ved uvidime.
Economic
09.04.10,07:18
Bola som sa zaregistrovať už v januári, vo februári prebehla autorizácia a teraz som radšej podala SV za 1Q už 6.4., poslala poštou aj s krycím listom. Sama bez pomoci machra na počítače by som to nezvládla. Sťahoval tam kadečo, kým sme konečne výkaz riadne poslali.
Neviem si ani predstaviť čo bude okolo dvadsiateho na stránke DRSR. Aj toho 6.4. to išlo pomaly.

To je veru pravda, mňa vždy tak mrzí, keď ľudia si objednajú vystavenie KC k ZEP-u s tým, že nepotrebujú žiadnu inštaláciu, že to zvládnu a potom takých klientov máme na telefóne aj 2 dni /v lepšom prípade/. Chcú ušetriť pár Eur za takúto službu a možno stratia viac, keď sa s tým zabávajú aj 2 dní ak to vôbec ide. Aj zdatný PC macher má niekedy problém, pretože sa stretáva v praxi aj s veľmi starými PC. No darmo je to všetko aj o ľuďoch.
sattelitka
09.04.10,09:59
Ahojte, a kde konkrétne vyplňujete na drsr.sk ten súhrnný výkaz? Ja sa najskôr prihlásim,(mám už registráciu aj autorizáciu) idem do elektron. komunikácia, a ďalej už neviem. Aký má názov? Mne totiž nevedeli na DÚ nič konkrétne povedať !
Economic
09.04.10,10:32
Ahojte, a kde konkrétne vyplňujete na drsr.sk ten súhrnný výkaz? Ja sa najskôr prihlásim,(mám už registráciu aj autorizáciu) idem do elektron. komunikácia, a ďalej už neviem. Aký má názov? Mne totiž nevedeli na DÚ nič konkrétne povedať !

1. po prihlásení vybrať hore z lišty firmu, za ktorú ideš podávať
2. podanie dokumentov
3. vyberieš si tip dokumentu - súhrnný výkaz
4. elektronické podanie DP
5. pokračovať
6. vyplníš, potom si môžeš dať kontrolu
7. podpíšeš ZEP-om
8. odošleš
9. môžeš si vytlačiť potvrdenku

a máš fajront a môžeš si dať kávičku
sattelitka
09.04.10,11:07
1. po prihlásení vybrať hore z lišty firmu, za ktorú ideš podávať
2. podanie dokumentov
3. vyberieš si tip dokumentu - súhrnný výkaz
4. elektronické podanie DP
5. pokračovať
6. vyplníš, potom si môžeš dať kontrolu
7. podpíšeš ZEP-om
8. odošleš
9. môžeš si vytlačiť potvrdenku

a máš fajront a môžeš si dať kávičku
Díky Economic si poklad !
A vyplníš to na základe vystavených fa zahraničnej firme, že? Môj klient má napr. každý mesiac jednu fa za dodané služby za predchádzajúci mesiac. Takže ak do 31.3.2010 vystavil dve fa (ja január a február) ??? Predpokladám že marec tam už nerátam, lebo to fakturoval až v apríli.
A vôbec, má to súvis či mu tie fa aj zaplatili v tomto štvrťročnom období?
Economic
09.04.10,11:14
Díky Economic si poklad !
A vyplníš to na základe vystavených fa zahraničnej firme, že? Môj klient má napr. každý mesiac jednu fa za dodané služby za predchádzajúci mesiac. Takže ak do 31.3.2010 vystavil dve fa (ja január a február) ??? Predpokladám že marec tam už nerátam, lebo to fakturoval až v apríli.
A vôbec, má to súvis či mu tie fa aj zaplatili v tomto štvrťročnom období?

Inak neviem aký máš účtovný program, ale z KROS-u Ti to urobí priamo výstup do XML formátu, ktorý sa dá na stránke drsr.sk načítať. Nemusíš sa trápiť s prepočtami. Inak zahrňuješ do výkazu FA, ktoré Ti spadajú do daného obdobia štvrťroku v Tvojom prípade, bez ohľadu na to, kedy budú zaplatené.
Luna
11.04.10,10:15
Ahojte. Možno trošku blbá otázka,ale kde nájdem aké heslo mám dať na prihlásenie. Klient mi doniesol registračný list,dohodu mi nedal ale že vraj tam žiadne heslo nie je. Ďakujem
domenico.office
11.04.10,10:20
Keď sa tvoj klient registroval, musel zadať heslo na prístup do systému DRSR, takže ho musí mať, ale stáva sa, že časom sa na to zabudne. V okne prihlásenia je funkcia "zabudol som heslo" treba klik na to. Portál sa pýta na odpoveď na otázku, akú si zvolil klient, predpokladám však, že keď zabudol heslo, nezodpovie ani na túto otázku. Osvedčil sa mi spôsob, že klient zavolá na callcentrum DRSR, vysvetlí situáciu, že zabudol heslo, oni vygenerujú nové a pošlu na mailovú adresu, ktorú si tvoj klient zadal pri registrácii.
Luna
11.04.10,10:31
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
nikolia
11.04.10,13:51
prosím neviete mi poradiť, po zaregistrovaní sa na drsr sme si nedali vytlačiť formulár ktorý sa priklada k dokumentom a dohode na daň. úrad, poslali nás domov si to vytlačiť, ale ako, keď vlastne sme registrovaní a nedá sa nám dostať späť na ten prvý registr.formulár, ako postupovať, zas sa zaregistrovať nanovo, s novými údajmi, alebo čo...nestretli ste sa niekto s týmto?
tuta
11.04.10,14:25
prosím neviete mi poradiť, po zaregistrovaní sa na drsr sme si nedali vytlačiť formulár ktorý sa priklada k dokumentom a dohode na daň. úrad, poslali nás domov si to vytlačiť, ale ako, keď vlastne sme registrovaní a nedá sa nám dostať späť na ten prvý registr.formulár, ako postupovať, zas sa zaregistrovať nanovo, s novými údajmi, alebo čo...nestretli ste sa niekto s týmto?


A nemáš ten registračný formulár v emailovej pošte?
Pri registrácií totiž zadávaš emailovú adresu a z callcentra Ti zašlú registračný formulár práve do emailovej schránky.
nikolia
11.04.10,15:56
máme v emaili, a ten stačí k tej zmluve čo spíšeme s daň . úradom?
tuta
11.04.10,16:10
Áno stačí. Máš tam vygenerovaný ID kód.
Cali11
11.04.10,16:21
DObry den..,...prosim vas co potrebujem mat nainstalovane v pc ked chcem podat suhrny vykaz bez podpisu--viem ze nieco o activeX ale to dalej..volal som na danovy a tam nikto nedvyha...som uz zufaly...vsetko potrebne mam len tie programy neviem...Dakujem pekne
Cali11
11.04.10,16:29
Prosim vas ake programy potrebujem mat nainstalovane v pc, ked chcem podat suhrny vykaz bez podpisu...Dakujem pekne...uz som z toho zufali
Cali11
11.04.10,16:33
hEJ ALE KED NEMAS ten podpis?
domenico.office
11.04.10,16:46
tuta
11.04.10,16:52
Prosim vas ake programy potrebujem mat nainstalovane v pc, ked chcem podat suhrny vykaz bez podpisu...Dakujem pekne...uz som z toho zufali


Skús preštudovať aj túto tému:
http://www.porada.sk/t132188-suhrnny-vykaz-dph-podany-elektronicky.html

konkrétne potrebuješ xmlplugin a XAdES - nájdeš tu:
http://www.porada.sk/1364790-post78.html
dasa.hlasna
12.04.10,05:10
Poraďte mi prosím ako a čo mám vytlačiť,keď mám nezaručený podpis. Myslím tým to čo sa podáva na DU. Viem, že to má byť prvá strana výkazu a vyhlásenie o podaní. Ale neviem to nájsť.Už to mám elektronicky podané.
gabina
12.04.10,05:30
ako je to v prípade, ak spoločnosť robieva občasný vývoz..... doteraz sme posielali výkaz len za obdobie, keď vývoz bol zrealizovaný. Teraz ale od začiatku roka neurobili žiaden vývoz, el.podpis majú vybavený, ale posielať výkaz nemusíme ? však ?
Jajina
12.04.10,06:03
Súhrnný výkaz budeme posielať bez zaručeného elektronického podpisu. Zmuvu s DÚ mame podpísanu, elektronickú značku a certifikát som si nainštalovala.

Na stránke DRSR som sa prihlásila, výkaz vypísala
- ale chýba mi tam tlačítko "Označiť pred odoslaním", tak ako je v návode.

Čo robím zle, musím najskôr zvoliť : uloženie do súboru ?
Vypísala som to v správnom oddelení? :
Daňové tlačivá - vyplnenie tlačív na internete
truch
12.04.10,06:45
Poraďte mi prosím ako a čo mám vytlačiť,keď mám nezaručený podpis. Myslím tým to čo sa podáva na DU. Viem, že to má byť prvá strana výkazu a vyhlásenie o podaní. Ale neviem to nájsť.Už to mám elektronicky podané.
Musiš si vytlačiť tkz. krycí list a ten poslať s výkazom na DÚ do 5 dní od elektronického podania.
katkap17
12.04.10,07:04
ahojte poraďaci , idem posielať súhrny vykaz , poskytované služby do Čiech v . Vystavená FA 31.3.2010 českých korunách .Ku ktorému dátumu ,treba hľadať kurz ,k dátumu vystavenej FA a premeniť to na eurá do SV? Ďakujem bude to devízia predaj alebo valuta?
Vlastas
12.04.10,07:21
1. po prihlásení vybrať hore z lišty firmu, za ktorú ideš podávať
2. podanie dokumentov
3. vyberieš si tip dokumentu - súhrnný výkaz
4. elektronické podanie DP
5. pokračovať
6. vyplníš, potom si môžeš dať kontrolu
7. podpíšeš ZEP-om
8. odošleš
9. môžeš si vytlačiť potvrdenku

a máš fajront a môžeš si dať kávičku
V BB to funguje na počudovanie rýchlo. V piatok som bola na DU podpísať Dohodu.... dnes ráno mi prišiel e-mail, že mám vytvorené a sprístupnené konto a môžem podávať. Tak šup a podávam. Od rána som sa však dostala len k bodu 5.Pokračovať, ďalej mi to nejde. V čom je problém????? vie mi niekto poradiť????
katkap17
12.04.10,07:54
ahojte poraďaci , idem posielať súhrny vykaz , poskytované služby do Čiech v . Vystavená FA 31.3.2010 českých korunách .Ku ktorému dátumu ,treba hľadať kurz ,k dátumu vystavenej FA a premeniť to na eurá do SV? Ďakujem bude to devízia predaj alebo valuta?



Poradí niekto?
bodliak
12.04.10,07:58
Od rána som sa však dostala len k bodu 5.Pokračovať, ďalej mi to nejde. V čom je problém????? vie mi niekto poradiť????

Z mojich skusenosti - najcastejsi dovod, ked to niekomu nefungovalo bol:

- ze nepouzivali Internet Explorer

a/alebo

- ze nemali nainstalovane vsetky 3 (!) veci a v spravnom poradi.

Zo stranky http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes, pod pismenom H stiahnite a nainstalujte:

Xades.zip,
XmlPlugin.zip
a SignaturePolicy2010.zip

Potom restart a skuste znova.
liba2
12.04.10,08:27
dasa.hlasna
12.04.10,08:29
Poraďte mi prosím ako a čo mám vytlačiť,keď mám nezaručený podpis. Myslím tým to čo sa podáva na DU. Viem, že to má byť prvá strana výkazu a vyhlásenie o podaní. Ale neviem to nájsť.Už to mám elektronicky podané.
Tak si sama aj odpoviem. Toto je odpoveď z drsr:Mate 2 moznosti:

1 .Bud pojdete na el. podanie este raz a dojdete len po 1.stranu dokumentu. Tam stlacite tlac krycich listov a to je to co davate na DU. Dokument nemusite odoslat (aby sa im nemnozili kopie)

2. Alebo na portali pojdete na cervenej liste na elektronicku komunikaciu a vlavo na svetlomodrom paneli su Vzory vyhlaseni... to vytlacite a vyplnite rukou.

Erika Ballova
Vlastas
12.04.10,08:57
Z mojich skusenosti - najcastejsi dovod, ked to niekomu nefungovalo bol:

- ze nepouzivali Internet Explorer

a/alebo

- ze nemali nainstalovane vsetky 3 (!) veci a v spravnom poradi.

Zo stranky http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes, pod pismenom H stiahnite a nainstalujte:

Xades.zip,
XmlPlugin.zip
a SignaturePolicy2010.zip

Potom restart a skuste znova.
1.áno chyba bola že som nepoužívala Explorer, to je OK
teraz sa dostanem po "odošli" a ďalej mi píše, dokument nie je podpísaný, takže
2.tie inštalácie už nechám na technika, dúfam že zajtra sa mi to podarí. Vďaka za info.
bodliak
12.04.10,09:08
Pred odoslanim treba podpisat, co sa celkom 'logicky' robi tlacitkom Oznacit. (ak sa dobre pamatam...)
lenkam68
12.04.10,09:24
Súhrnný výkaz budeme posielať bez zaručeného elektronického podpisu. Zmuvu s DÚ mame podpísanu, elektronickú značku a certifikát som si nainštalovala.

Na stránke DRSR som sa prihlásila, výkaz vypísala
- ale chýba mi tam tlačítko "Označiť pred odoslaním", tak ako je v návode.

Čo robím zle, musím najskôr zvoliť : uloženie do súboru ?
Vypísala som to v správnom oddelení? :
Daňové tlačivá - vyplnenie tlačív na internete
SV musíš vyplniť v elektronickej podateľni, nie cez vypĺňanie talčív na internete.
31Jankal
12.04.10,09:51
Ahojte, tak teraz už mám z toho riadny chaos.
1.My fakturujem služby a teraz neviem či to treba podávať štvrťročne alebo mesačne. Nemáme to za 3 mesiace ani 100 000€.
2. A ako sa vlastne podáva ten súhrnný výkaz. Prihlásila som sa stiahla klientskú a serverovskú elektronickú značku a teraz neviem ako dalej.
Prosím poradte mi
Jajina
12.04.10,10:25
Pôvodca textu príspevku: Economic http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/125514-suhrnny-vykaz-od-1-1-2010-a-post1367641.html#post1367641)
1. po prihlásení vybrať hore z lišty firmu, za ktorú ideš podávať
2. podanie dokumentov
3. vyberieš si tip dokumentu - súhrnný výkaz
4. elektronické podanie DP
..... atď.

ďakujem aj lenkam68

poznámka k bodu 1. (pre menejzručným ako ja)
v ľavo hore pod lištou je Úvod xxx DIČ , vybrať firmu znamená kliknúť na DIČ

nevedela som to nájsť, myslela som si že DIČ je tam len iformatívne po prihlásení - mám prístup len k jednému daňovému subjektu
Vlastas
12.04.10,10:45
Pred odoslanim treba podpisat, co sa celkom 'logicky' robi tlacitkom Oznacit. (ak sa dobre pamatam...)

Logicky som postupovala presne tak ako píšeš, ale mi odpíše: Nepodarilo sa stiahnuť podpisovací komponent. Treba nastaviť "Activex komponentov" takže počkám na technika, ktorý bude zajtra v práci a pozrie či spĺňa môj PC podmienky podľa bodu H (ako si písal vyššie), ak nie nainštaluje a uvidíme čo to spraví.
Cali11
12.04.10,14:46
Prosim vaas ..stihol som si vsetky tri programy a nainstaloval...mam v pc explorer 8 a microsoft 7 home edition....ale vzdy ked vyplnim ten vykaz vzdy mi vyhodi ze musim povolit activex prvky ale ja ich v mojom pc nikde nemozem najist...to si tie activeX prvky musim niekde stiahnut aco to vlastne je?
domenico.office
12.04.10,14:57
Nástroje...možnosti siete internet...zabezpečenie...vlastná úroveň...tam sú aj prvky activex a ich nastavenie.
domenico.office
12.04.10,15:08
http://www.drsr.sk/wps/portal/prirucka_aes v časti 4.2 Softvérové vybavenie je ako nastaviť ActiveX prvky
m.hladka
12.04.10,15:54
Pozri si to tu, príspevok 37 od EPk, na základe týchto súborov sa mi podarilo zaslať SV:

http://www.porada.sk/t128251-p4-elektronicky-podpis-ako-nato.html
Cali11
12.04.10,17:10
prosim co robim zle...mam uz aj nastavene povolene stahovanie activeX prvkov, ale vzdy mi to vyhodi ze musim nastavit povolenie pre stahovanie activeX prvkov....a pritom mav vsetko potrebnenainstalovane v spravnom poradi
Economic
12.04.10,17:13
prosim co robim zle...mam uz aj nastavene povolene stahovanie activeX prvkov, ale vzdy mi to vyhodi ze musim nastavit povolenie pre stahovanie activeX prvkov....a pritom mav vsetko potrebnenainstalovane v spravnom poradi


Všetko musí byť nainštalované, potom pridaný certifikát na stránku a potom by to už malo fungovať. Postup na stráne po registrácii som presne uviedla po krokoch v niektorom z predchádzajúcich príspevkov.
Cali11
12.04.10,17:28
a ako pridam ten certifkat?
domenico.office
12.04.10,17:33
Máš kvalifikovaný certifikát?
Economic
12.04.10,17:33
a ako pridam ten certifkat?

myslím že je tam možnosť správa certifikátov - pridať certifikát - no hovoríme o ZEP-e, predpokladám....
Cali11
12.04.10,17:35
no praveze nie.-.-.bez ZEP ja som z toho debil...mam vsetko nainstalovane a furt to nejde
domenico.office
12.04.10,17:42
Cali, nájdi si cez profil moje t.č. na web stránke a zavolaj 0905..., ťažko sa rieši takéto niečo.
ichromekova
12.04.10,18:19
Ahojte poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Keď potrebujeme na daňový úrad splnomocnenie k vybaveniu elektronického podávania výkazu DPH, je potrebné, aby splnomocnenie bolo overené notárom?
Ďakujem krásne.
Economic
12.04.10,18:21
Ahojte poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Keď potrebujeme na daňový úrad splnomocnenie k vybaveniu elektronického podávania výkazu DPH, je potrebné, aby splnomocnenie bolo overené notárom?
Ďakujem krásne.

Pokiaľ sa budú podávať dokumenty podpísané ZEP-om áno. Ale stačí aj overenie na matrike. Je o veľa lacnejšie ako u notára a akceptujú ho.
tuta
12.04.10,18:23
Áno je to potrebné overiť notárom.
Predpokladám, že to splnomocnenie budeš vybavovať pre klienta, v tomto prípade je ešte možnosť urobiť priamo na DÚ zápis o ústnom pojednávaní za účasti všetkých zúčastnených strán.
liba2
12.04.10,18:37
Áno je to potrebné overiť notárom.
Predpokladám, že to splnomocnenie budeš vybavovať pre klienta, v tomto prípade je ešte možnosť urobiť priamo na DÚ zápis o ústnom pojednávaní za účasti všetkých zúčastnených strán.
mám to chápať tak, že vtedy netreba splnomocnenie ? :confused: pre zasielanie bez ZEP.
nikolia
12.04.10,18:38
prosím Vás, už sa tu dnes niekto pýtal, ale nebolo mu poradené, tak to skúšam ja, lebo mám tiež podobný problém, idem vypisovať súhrnný výkaz, akým kurzom mám prepočítať vystavené fa do ČR za služby v českých korunách, mám tam dátum dodania služieb 23.3. a vyhotovenia fa 24.3....viete mi niekto poradiť? a ešte uvádzajú sa tieto fa v daň priznaní dph?ak ano tak ktorý riadok? vrelá vďaka ak si niekto nájde čas odpovedať...
Economic
12.04.10,18:42
prosím Vás, už sa tu dnes niekto pýtal, ale nebolo mu poradené, tak to skúšam ja, lebo mám tiež podobný problém, idem vypisovať súhrnný výkaz, akým kurzom mám prepočítať vystavené fa do ČR za služby v českých korunách, mám tam dátum dodania služieb 23.3. a vyhotovenia fa 24.3....viete mi niekto poradiť? a ešte uvádzajú sa tieto fa v daň priznaní dph?ak ano tak ktorý riadok? vrelá vďaka ak si niekto nájde čas odpovedať...

kurz v Tvojom prípade 22. 3. ak dátum zdaniteľného plnenia máš 23.3. 2010. účtovný softvér Ti to hodí určite do správneho riadku pri správnom zaúčtovaní.
nikolia
12.04.10,18:47
dík , a nieje dátum zdaniteľného plnenia náhodou deň vystavenia faktúry do ČŠ..? a uvádzajú sa do priznania dph? neviem totiž ešte dobre ovládať alfu, čo sa týka dph, tak robím zatial ručne,
Economic
12.04.10,18:50
dík , a nieje dátum zdaniteľného plnenia náhodou deň vystavenia faktúry do ČŠ..? a uvádzajú sa do priznania dph? neviem totiž ešte dobre ovládať alfu, čo sa týka dph, tak robím zatial ručne,

kurz sa berie z predch. dňa.