jaros5
29.06.10,19:14
Chcel by som naznačiť adminom;):rolleyes:, že sme už par týždňov všetci mimotemy, aj keď na druhej strane nemožno uprieť niektorým príspevkom, že sú :D:):--- ....

... škoda len tých osobných útokov a pejoratív ...
duves
29.06.10,18:14
Slováci! Kto ešte nie ste ministrom, nech sa ozve u súdruha žinčiču!
Stanislav 1975
29.06.10,18:22
Pre Stanislava:
To čo za schizofrénia ????:---:---:---:---
To akože J. Mihála áno (on sa vyzná), ale ostatných nie? (oni sa nevyznajú ...., a ty sa vyznáš? :rolleyes:,:D)


Jaroš, ja netvrdím,že ja sa vyznám, ale nominovať na ministrov Miškova a nafúkaného Krajcera- škoda slov, nech si každý utvorí obraz sám...-ešteže tam necapli Chrena...
misomiso
29.06.10,19:11
Jaroš, ja netvrdím,že ja sa vyznám, ale nominovať na ministrov Miškova a nafúkaného Krajcera- škoda slov, nech si každý utvorí obraz sám...-ešteže tam necapli Chrena...

Ano, pri vsetkej ucte Krajcer je pravnik s praxou novinara, neviem, co ma spolocne s kulturou, a Miskov je pri vsetkej ucte obchodnik s iluziami, riadil reklamku. Tie nominacie SAS su dost zvlastne - okrem pana Mihala.
duves
29.06.10,19:27
Toto do roka padne ako trencle bez gumy!
Stanislav 1975
29.06.10,19:53
A najmä nejakého starého :D

UJA??? :D:D:D
Stanislav 1975
29.06.10,19:54
Toto do roka padne ako trencle bez gumy!

Ja mám tiež ten pocit, totiž SaS sa s KDH moc nemusia, to vidieť aj teraz a uvidím dokedy sa budú navzájom tolerovať...,dlho asi nie...
Bastian
29.06.10,20:13
Panebože, to čo SaS nominovala za ministrov???:eek::eek::eek:, ok, joža mihála pochopím, rozumie sa veciam, i keď opačne zmýšľa ako ja, ale ok-ale zvyšný traja??? To už tam nič rozumnejšie nieje? KDH zavolajte Palka naspať na tú obranu...
http://www.sme.sk/c/5444437/sas-potvrdila-nominacie-miskova-mihala-krajcera-a-galka-na-ministrov.html

Tak teda napíš ako zmýšľaš?

Duves doteraz nenabral odvhau...:) Ty si schopný napísať čomu alebo v čo veríš? Akú máš predstavu, ako by to mohlo fungovať?
duves
30.06.10,03:44
Ja mám tiež ten pocit, totiž SaS sa s KDH moc nemusia, to vidieť aj teraz a uvidím dokedy sa budú navzájom tolerovať...,dlho asi nie...
Aj to, ale je to dane počtom partnerov. Cim viac stran tvori vladny zlepenec, tym sa horsie spolupracuje. Teraz som zvedavy ako budu prekvapkany voliči tym, že odklepne novy zlepenec tu pôžičku Grécku. Ved vykrikovali, že s tym nesuhlasia. Su takí maličkí a eurozadok je velký. Tam sa vmestia. Hralo sa divadielko.
220870
30.06.10,03:56
Nový zlepenec má len o jedno lepené miesto viac ako ficov,mečiarov a ožranov.Ja si jednoducho nedokážem predstaviť to že by Radičová + Sulík +Fígeľ +Bugár mohli byť väčšia ožratá zlodejská chamraď ako Slota Mečiar Fico.Takého chrapúňa ako ožran,močkár porovnávať s kýmkoľvek kto bol alebo bude niekedy vo vláde sa mi nepozdáva.Skúste pozrieť aj trochu ďalej ako od špičky vlastného nosa.
erzet
30.06.10,04:28
Nový zlepenec má len o jedno lepené miesto viac ako ficov,mečiarov a ožranov.Ja si jednoducho nedokážem predstaviť to že by Radičová + Sulík +Fígeľ +Bugár mohli byť väčšia ožratá zlodejská chamraď ako Slota Mečiar Fico.Takého chrapúňa ako ožran,močkár porovnávať s kýmkoľvek kto bol alebo bude niekedy vo vláde sa mi nepozdáva.Skúste pozrieť aj trochu ďalej ako od špičky vlastného nosa.
Niekto mi to rozprával o hašterení na úrovni, že Bastian?
duves
30.06.10,06:03
to 220870:
Kradnut sa rozne.
1. chrapunsky podla vzoru mečiar
2. inteligentne podla vzoru mikyhopremiera

Uvidime, či vznikne novy sposob zbojstva. Podla toho, ako sa z matoviča - jednoducheho človeka vyklul slušný zazobanec to vidim tak, že o rôzne afery bude čoskoro postarane. Hlavne aby mali velke hrable pripravene.
Bastian
30.06.10,06:16
Niekto mi to rozprával o hašterení na úrovni, že Bastian?

A snáď to nie je pravda? Oni boli riadne pod úroveň, tak ako ich potom má človek nazvať?

Keď tu niekomu zabijú syna a keď sa tu dlhodobo zosmiešňuje jeden celý národ, tak to niekomu nevadí. To je v pohode? Stačí že ide o syna niekoho iného a že ide o iný národ... A niekomu ani to nevadí, že si tu vrchol spravodlivosti tyká s drogovým kráľom.

To je čo za úroveň, podporovať takých? To je pre mňa oveľa horšie, ako keď tu niekto iba nazve ožrana ožranom.
Stanislav 1975
30.06.10,06:20
Aj to, ale je to dane počtom partnerov. Cim viac stran tvori vladny zlepenec, tym sa horsie spolupracuje. Teraz som zvedavy ako budu prekvapkany voliči tym, že odklepne novy zlepenec tu pôžičku Grécku. Ved vykrikovali, že s tym nesuhlasia. Su takí maličkí a eurozadok je velký. Tam sa vmestia. Hralo sa divadielko.

Pravda, veru pravda, je to logické a preto je dobré že u nás nieje mnohoženstvo- vidíš občas sú problémy aj keď je dvojkoalícia( manžel , manželka) a ako by to vyzeralo keby sme mohli mať 4 manželky ako v moslimskom svete-tiež by to asi skoro rachlo...:D:D:D
Stanislav 1975
30.06.10,06:24
A snáď to nie je pravda? Oni boli riadne pod úroveň, tak ako ich potom má človek nazvať?

Keď tu niekomu zabijú syna a keď sa tu dlhodobo zosmiešňuje jeden celý národ, tak to niekomu nevadí. To je v pohode? Stačí že ide o syna niekoho iného a že ide o iný národ... A niekomu ani to nevadí, že si tu vrchol spravodlivosti tyká s drogovým kráľom.

To je čo za úroveň, podporovať takých? To je pre mňa oveľa horšie, ako keď tu niekto iba nazve ožrana ožranom.

čo s Bastianom súhlasím,tak to je Slota-ten fakt úplne sklamal, kradol okato až to bolí a nakoniec aj tak dopadol...,Slota je fakt xoxot- narobil tam kopu škod,ale čo už, kto to mohol predpokladať,že bude až taký truľo...-fico si určite každý deň doma v spálni večer búchal hlavu do steny,že ho zobral do partie...
Stanislav 1975
30.06.10,06:27
to 220870:
Kradnut sa rozne.
1. chrapunsky podla vzoru mečiar
2. inteligentne podla vzoru mikyhopremiera

Uvidime, či vznikne novy sposob zbojstva. Podla toho, ako sa z matoviča - jednoducheho človeka vyklul slušný zazobanec to vidim tak, že o rôzne afery bude čoskoro postarane. Hlavne aby mali velke hrable pripravene.

úplne súhlasím, len poopravím bod 2.- nie mikyho premiera ale skor Ivan M, a slúži mu ku cti, že aspoň nakradol inteligentne,potichu a nie ako Jano S.
Stanislav 1975
30.06.10,06:30
Aj keď ma bastian zožerie(:D),ale stále si myslím, že mala byť nová vládna dvojkoalícia Smer a KDH- takto sa kdh bude len jedovať so Sulíkom.
Mimochodom nech sa pán Sulík nehnevá ale nominovať šefa Kauflandu na post ministra obrany, no veru neviem neviem.
Braňo
30.06.10,06:46
Matovič sa nevykľul - on bol aj predtým VEREJNÝM vlastníkom.
To z tvojho Len-ona sa "vykľul ":D.
(odišiel so starou korzičkou a nebyť toho, že jeho žena "majetkovými právami" vyplatila domček v TT - dodnes sa na nej vozí .
Takéto ti nevadí ??????????????????????????????

Okrem Electry, si narátaj penzión Baračka, štúdio Koliba a kopec hektárov pozemkov (Dolná Poruba a pod.). Čiže rádovo v miliónoch euro.
duves
30.06.10,06:57
Matovič sa nevykľul - on bol aj predtým VEREJNÝM vlastníkom.
To z tvojho Len-ona sa "vykľul ":D.
(odišiel so starou korzičkou a nebyť toho, že jeho žena "majetkovými právami" vyplatila domček v TT - dodnes sa na nej vozí .
Takéto ti nevadí ??????????????????????????????

Vadí mi tvoj štýl, teda to, že menuješ, že len-on je moj. Neviem kde si na to prišiel. Možno si spadol ako maly zo stola, ked ta prebalovali a odvtedy ti to ostalo.
duves
30.06.10,06:58
Katija
30.06.10,07:11
Nové svine hurá k váľovu!
http://www.ephoto.sk/data/users/13700/photos/present/958463cfce404b6041cea0aa97bf543c.jpg
:D Nevidíš aká je nažratá? Táto je "Stará". Už zažíva. (Či si užíva?)
misomiso
30.06.10,08:34
No vsetko je to pekne, ja som ako iste vsetci viete pravicovy volic, ale z toho, ako SAS hned od druheho dna stratila sudnost naozaj nemam dobry pocit a mam dojem, ze to Fico velmi skoro velmi tvrdo potresta.

Tu je v podstate "oficialne" to, co som ja sem uz pisal. http://nazory.pravda.sk/kovani-odbornici-z-sas-06y-/sk-nkom.asp?c=A100630_093928_sk-nkom_p09
buchač
30.06.10,08:35
Pravda, veru pravda, je to logické a preto je dobré že u nás nieje mnohoženstvo- vidíš občas sú problémy aj keď je dvojkoalícia( manžel , manželka) a ako by to vyzeralo keby sme mohli mať 4 manželky ako v moslimskom svete-tiež by to asi skoro rachlo...:D:D:D

mimotemy
....zasa si mimo ...???
Stano , veď mnohoženstvo v moslimskom svete funguje ...už stáročia .
Pokiaľ viem , tak k spokojnosti oboch strán ...samozrejme pri dodržiavaní určitých pravidiel .
Stanislav 1975
30.06.10,08:50
mimotemy
....zasa si mimo ...???
Stano , veď mnohoženstvo v moslimskom svete funguje ...už stáročia .
Pokiaľ viem , tak k spokojnosti oboch strán ...samozrejme pri dodržiavaní určitých pravidiel .

To by nebol Juraj,keby si nerypol...:D:D:D-ale však áno, u moslimov to fičí a funguje, ale práve preto,že tam je to normálne pár storokov a sú na to zvyknutý a odmalička vedený k tomu, ale u nás by sa to neujalo-predsa len,chcel by si mať 4 ženy? však to musí byť niečo strašné, namáhavé fyzicky,psychicky a finančne-možno tak ešte pre začiatok 2,hmhm, možno by to aj prešlo,ale pokial ja viem,tak v programových tézach to nieje...:D:D:D
duves
30.06.10,09:19
Otáčanie kabátov
http://spravy.pravda.sk/radicova-zmenila-nazor-eurozonu-blokovat-nebude-f66-/sk_ekonomika.asp?c=A100630_083653_sk_ekonomika_p01

Šak vraveli, že nepodporia.


Vážená pani oná...premierka!
To prasa čo pre vás stále chováme konečne začalo žrať. A do volieb tvrdilo, že nebude žrať.
2009
30.06.10,09:22
To by nebol Juraj,keby si nerypol...:D:D:D-ale však áno, u moslimov to fičí a funguje, ale práve preto,že tam je to normálne pár storokov a sú na to zvyknutý a odmalička vedený k tomu, ale u nás by sa to neujalo-predsa len,chcel by si mať 4 ženy? však to musí byť niečo strašné, namáhavé fyzicky,psychicky a finančne-možno tak ešte pre začiatok 2,hmhm, možno by to aj prešlo,ale pokial ja viem,tak v programových tézach to nieje...:D:D:D

Nedá mi to. :---:---
Prečo by mal mať 4 ženy? Ak má niekto viac žien logicky niekto nemá nič. Prirodzená selekcia. Vždy sa smejem ak chlapi tvrdia, že nie sú od prírody monogamný. Veď dobre ak selekcia tak selekcia. Dajú sa zahodiť city a môžeme na úroveň zvierat. Rozhoduje potom jednoznačne pokračovanie rodu. Takže dobrý genetický základ a zabezpečenie potomkov /.. také ľudské mláďa vyžaduje starostlivosť 20-25 rokov kým nie je samostatné...ak ich je viac... /. Hups tuším som sa zamotala.:rolleyes:
Takže takých 70-80% mužov bude mať celoživotný celibát :)
Stanislav 1975
30.06.10,09:25
Nedá mi to. :---:---
Prečo by mal mať 4 ženy? Ak má niekto viac žien logicky niekto nemá nič. Prirodzená selekcia. Vždy sa smejem ak chlapi tvrdia, že nie sú od prírody monogamný. Veď dobre ak selekcia tak selekcia. Dajú sa zahodiť city a môžeme na úroveň zvierat. Rozhoduje potom jednoznačne pokračovanie rodu. Takže dobrý genetický základ a zabezpečenie potomkov /.. také ľudské mláďa vyžaduje starostlivosť 20-25 rokov kým nie je samostatné...ak ich je viac... finančne /. Hups tuším som sa zamotala.:rolleyes:
Takže takých 70-80% mužov bude mať celoživotný celibát :)

no ako keby ženy neboli bez viny-:D:D:D-akože sorry,ale chlapi niesú o nič horší ako ženy...:D:D:D a dokonca si myslím, že ženy sú ešte horšie...-ale nezožerte ma...:D:D:D
2009
30.06.10,09:30
Stanko ja som nemoralizovala. Mňa zaujalo mnohoženstvo. Tam kde existuje logicky ostáva určité percento mužov no na ocot :).
BXLmiami
30.06.10,09:32
Okrem Electry, si narátaj penzión Baračka, štúdio Koliba a kopec hektárov pozemkov (Dolná Poruba a pod.). Čiže rádovo v miliónoch euro.
Trenčianske a Sklené Teplice-kúpele.
Stanislav 1975
30.06.10,09:33
Nooo,teoreticky by to tak malo byť...:mee::mee::mee:
buchač
30.06.10,09:37
To by nebol Juraj,keby si nerypol
Nerýpem ....
Opravujem ...na pravú mieru dávam ...

...:D:D:D-ale však áno, u moslimov to fičí a funguje, ale práve preto,že tam je to normálne pár storokov a sú na to zvyknutý a odmalička vedený k tomu, ale u nás by sa to neujalo-predsa len,chcel by si mať 4 ženy?
Nie ...
však to musí byť niečo strašné, namáhavé fyzicky,psychicky a finančne
Never ...
Pokiaľ na to nemá ten dotyčný moslim , tak má len tú jednu...
Aj tam musí zabezpečiť ženu , možno ešte prísnejšie sú vedení k tomu ...
-možno tak ešte pre začiatok 2,
Úplne ....
hmhm, možno by to aj prešlo,ale pokial ja viem,tak v programových tézach to nieje...:D:D:D

Len tak ...na okraj ...mimotemy

Moslimom káže korán biť ženy.
Pri kritike moslimov Arabov, že bijú ženy sa treba pozrieť aj na situáciu na Slovensku. Každá piata žena je vystavená násiliu svojho muža či druha. Takže nie všetci Arabitakže nie všetci Arabi ponižujú a nie všetky Arabky sú ponižované. Toto násilie však vôbec nesúvisí s koránom. Je to ich zvyk, ktorý nemožno zovšeobecňovať. V Koráne sa píše, že ak žena nepočúva muža v zmysle toho, že mu robí prieky a podkopáva jeho autoritu bez pádneho dôvodu jeho, môže ju pokarhať resp. jemne udrieť, tak aby to „bitie“ nezanechalo žiadne stopy. To je výklad uznávaných učencov z aj z minulých storočí. Prorok ale v živote nikoho neudrel, nech urobil čokoľvek. Neznamená to však, že muž má ženu normálne biť. Ak sa títo muži odvolávajú na korán, nemožno toto ich ospravedlnenie prijať. Korán hovorí mužom starať sa o ženy s láskou a akékoľvek fyzické týranie je zakázané.

Moslimské ženy nemajú žiadnu slobodu, nemôžu pracovať, musia iba sedieť doma a slúžiť mužovi.
V niektorých arabských krajinách si zle vysvetľujú úlohu ženy v rodine. V koráne sa nepíše, aby muž obmedzoval ženu a zakázal jej pracovať. Bohužiaľ, niektoré ženy, ktoré sa stanú manželkami moslimov, musia znášať prísne obmedzovanie a starať sa o svojho manžela ako slúžky. Korán však prikazuje mužom, aby sa o svoje manželky vzorne starali a chránili ich a z toho vyplýva často aj mýlna domnienka, že ich obmedzujú, ak vyzvedajú kam idú, kedy sa vrátia a podobne.
BXLmiami
30.06.10,09:38
Nedá mi to. :---:---
Prečo by mal mať 4 ženy? Ak má niekto viac žien logicky niekto nemá nič. Prirodzená selekcia. Vždy sa smejem ak chlapi tvrdia, že nie sú od prírody monogamný. Veď dobre ak selekcia tak selekcia. Dajú sa zahodiť city a môžeme na úroveň zvierat. Rozhoduje potom jednoznačne pokračovanie rodu. Takže dobrý genetický základ a zabezpečenie potomkov /.. také ľudské mláďa vyžaduje starostlivosť 20-25 rokov kým nie je samostatné...ak ich je viac... /. Hups tuším som sa zamotala.:rolleyes:
Takže takých 70-80% mužov bude mať celoživotný celibát :)
Ostávaju na ocot tí,čo nemaju na to,aby si kúpili ženu.Tam sa totižto o láske nehovorí.Muž si ženu kupuje a dohoduju to rodičia.A ženy môže mať 4,ale musí ich rovnako zabezpečiť.Nie tak,ako každý druhý príspevok v sekcii rodinné právo.Takže ked 4 ženy,tak aj 4 domy,aby každá mala svoju kuchynu atd.
2009
30.06.10,09:38
Ver tomu bolo by to aj prakticky. U žien ak majú žiť v mnohoženstve neexistuje niečo ako láska alebo výber partnera. Berú najschopnejšieho jedinca čo zabezpečí potomstvo. Čiže patril by si tam? To by bolo o inom.
A neplačkaj :mee::D:D
2009
30.06.10,09:40
Kuk to patrilo Stankovi.. :)
2009
30.06.10,09:49
tetrisss
30.06.10,14:38
Hehe, kam ste to az zasli? ked vas uz trapi len mnohozenstvo a postavenie zeny v korane, to sme uz za vodou.:---
Inak, ked uz o tom hovorime, vzdy ma napadne jedna relacia, co uvadza Sip na prime, ked tam mal jedneho ceskeho herca, co u nas vlastne studuje medicinu a je z nejakej tej stastnej zeme, kde je dovolene mnohozenstvo a tak sa ho samozrejme na to pytal a ten mu odpovedal, ze aky je rozdiel medzi jeho krajinou a nami: oni ked maju viac zien, kazdej musia zabezpecit rovnako priazne, rovnako materialne pozitky a tak je to velmi draha zalezitost a tak mladi vraj uz maju vacsinou len jednu manzelku a u nas je to tak, ze muzi maju manzelku a jednu a viac mileniek a nestaraju sa poriadne ani o jednu.
evina
30.06.10,15:28
Aj keď ma bastian zožerie(:D),ale stále si myslím, že mala byť nová vládna dvojkoalícia Smer a KDH- takto sa kdh bude len jedovať so Sulíkom.
Mimochodom nech sa pán Sulík nehnevá ale nominovať šefa Kauflandu na post ministra obrany, no veru neviem neviem.

Alebo Sas s KDH ....:D:D
buchač
30.06.10,15:39
Keď sme pri tom Koráne ...rozmyslíš si ...

Hehe, kam ste to az zasli? ked vas uz trapi len mnohozenstvo a postavenie zeny v korane, to sme uz za vodou.:---
Inak, ked uz o tom hovorime, vzdy ma napadne jedna relacia, co uvadza Sip na prime, ked tam mal jedneho ceskeho herca, co u nas vlastne studuje medicinu a je z nejakej tej stastnej zeme, kde je dovolene mnohozenstvo a tak sa ho samozrejme na to pytal a ten mu odpovedal, ze aky je rozdiel medzi jeho krajinou a nami
Veľký , véééľmi veľkýýý...
: oni ked maju viac zien, kazdej musia zabezpecit rovnako priazne, rovnako materialne pozitky a tak je to velmi draha zalezitost a tak mladi vraj uz maju vacsinou len jednu manzelku a u nas je to tak, ze muzi maju manzelku a jednu a viac mileniek a nestaraju sa poriadne ani o jednu.
Šaría ...dosť nepríjemná záležitosť ...;)

Trestné právo

V trestnom práve sa spojuje právo Božie (haqq Alláh) s právom svetským (haqq ádamí). Je to zložitý systém, ktorý kombinuje dva druhy trestov:
1. tresty určené Koránom
2. tresty svetské

Najvyšším trestom je trest smrti, napr. za vraždu, cudzoložstvo alebo odpadnutie od islamu. Existujú aj iné formy telesných trestov.
hubatá
30.06.10,15:52
Z tejto bohatej diskusie ktorá má 793 príspevkov mi vychádza jedno: vrátili sme sa o 100 rokov dozadu, môžme zasa začať štrajkovať za 8 hodinový pracovný čas, nezaplatené presčasy, za zvýšenie hodinovej mzdy, za právo na vzdelanie, dôstojný život v chorobe a starobe. Stali sme sa otrokmi vo vlastnej krajine pre novodobých otrokárov v automobilkách, veľkých potravinových reťazcoch ktorým ide len o jedno: lacno skúpiť naše pozemky, postaviť na nich búdy kde síce na nejaký čas dostane zopár ľudí zamestnanie ale na ich výplaty aj tak prispievajú úrady práce z našich daní. Navyše zahraniční investori sú aj tak oslobodení od daní. A nič sa nestane keď automobilka skrachuje, pozemky jej zostanú a presťahuje sa investovať tam kde jej to podobná vláda ako naša dovolí. Stali sme sa otrokmi vo vlastnej krajine, zdevastovanej diaľnicami, bez možnosti vyrobiť si vlastné potraviny a výrobky, ktoré by vyrobili šikovné ruky Slovákov. Radšej ich dovezieme a za robotou cestujeme na naše náklady kade-tade a riskujeme rozpad rodiny. Deti si po roku nepoznajú tatkov, mama si nájde iného uja čo sa venuje aj jej aj decku. Potravinové reťazce nás kŕmia svojim odpadom, lebo sme hnilí obrábať vlastnú pôdu na ktorej by sa urodila kvalitná zelenina, ovocie, pásli by sa kozy, ovce, kravy z ktorých by sme mali výborné mäsko, mliečko a syry. Nemuseli by sme sa obávať vtáčej, prasacej alebo šialenej choroby. Nerobia to tak v Rakúsku, Dánsku, Taliansku......... atď ? Spamätáme sa ?
sito
30.06.10,15:57
Keď sme pri tom Koráne ...rozmyslíš si ...

Šaría ...dosť nepríjemná záležitosť ...;)

Trestné právo

V trestnom práve sa spojuje právo Božie (haqq Alláh) s právom svetským (haqq ádamí). Je to zložitý systém, ktorý kombinuje dva druhy trestov:
1. tresty určené Koránom
2. tresty svetské

Najvyšším trestom je trest smrti, napr. za vraždu, cudzoložstvo alebo odpadnutie od islamu. Existujú aj iné formy telesných trestov.

Za všetkým je človek a ten to zviedol na ženu.
sito
30.06.10,16:03
A že vraj, kokajnové hostie sa budú podávať? Dohoda je dohoda.

A u dochtora sa najprv, otče náš, až potom acilpirín, Ak nezaberie... ??? Bože mu pomáhaj...
220870
30.06.10,16:35
Už som zas zbŕdol do témy čo som nemal.Isté je jedno kradli a budú kradnúť.Veď prečo by sa tam inak tlačili.Len rozdiel je v tom že napr v Rakúsku je úradník len podozrivý z toho že ho kontaktovala firma XY a vynesú ho z úradu aj zo stoličkou na ktorej sedí.U nás je jedno kto či mečiar ,slota dzurinda mikloš fico kradnú a nič tento sprostý národ ich znovu volí.Preboha prečo? to sme tu fakt všetci jeb...ý na hlavu?
Nová vláda ktorá nastupuje hlása že ide konečne robiť niečo s korupciou, tendrami ,podvodmi ,súdmi.Ako môže niekto napísať že sú zlepenec a dopredu ich odpisovať .Ak neurobia čo slúbili potom môžme na nich kydať , ale teraz keď ešte ani neprevzali moc.Ja som volil SaS ale netrúfnem si povedať teraz či som urobil dobre alebo zle.Minulé voľby som volil ožrana ,ja vôl.
Táto vláda nemala za celý čas dobrú opozíciu a možno o tom to bolo.Budem sa tešiť ak tejto vláde bude fico stále v pätách,to je dobre aj keď toho slizkého zákerného hada neznášam.
220870
01.07.10,03:56
Keď už politika na porade tak neviem či ste čítali tieto dve diskusie pod článkami,ja som to nikdy nedočítal nemám na to žalúdok
http://hn.hnonline.sk/43-68447190-1-37842830-k10000_detail-c8
http://hnonline.sk/nazory/c1-43749520-smer-sd-nie-smer-a-s
buchač
01.07.10,14:27
Keď už politika na porade tak neviem či ste čítali tieto dve diskusie pod článkami,ja som to nikdy nedočítal nemám na to žalúdok
http://hn.hnonline.sk/43-68447190-1-37842830-k10000_detail-c8
http://hnonline.sk/nazory/c1-43749520-smer-sd-nie-smer-a-s

K tomu prvému linku ...
Nie každý vie , o čo ide ...teda aspoň predpokladám , bez urážky ..;)

čiže

Chcem Vás upozorniť a dať Vám na vedomie, že Vy, slovenský národ, vlastníte už od júla 1991 v JAR siedmu najväčšiu diamantovú baňu sveta (ja osobne vlastním o tomto doklady a dôkazy). Táto diamantová baňa patrí slovenskému národu a nie malej hŕstke v tejto záležitosti zapletených kriminálnych korupčných slovenských štátnych činiteľov a politických činiteľov.
Spýtajte sa Vášho premiéra Roberta Fica, kde sú tie milióny a milióny dolárov, získané finančné podiely vyťažené z tej bane počas posledných 17-tich rokov od júla 1991?
Vo Švajčiarsku???, na tom istom bankovom konte tunelovaním Braniska???, alebo, kde zmizli tie vyťažené diamantové milióny a milióny dolárov z tej diamantovej bane???
Preto si SDKÚ-DS (Slovenský Demokraticko Komunistický Útvar-Demoralizovaných Slovákov), alebo KDH (Komunistické Demoralizované Hnutie) tak napchávali privátne vrecká pri tom tunelovaní Braniska???
http://www.protiprudu.info/ivan_miklos.html

Miesto , kde sa nachádza inkriminovaná baňa :
http://www.diamantovabana.sk/images/kymberlymine.jpg
http://www.diamantovabana.sk/
Danila
01.07.10,15:59
Nový zlepenec má len o jedno lepené miesto viac ako ficov,mečiarov a ožranov.Ja si jednoducho nedokážem predstaviť to že by Radičová + Sulík +Fígeľ +Bugár mohli byť väčšia ožratá zlodejská chamraď ako Slota Mečiar Fico.Takého chrapúňa ako ožran,močkár porovnávať s kýmkoľvek kto bol alebo bude niekedy vo vláde sa mi nepozdáva.Skúste pozrieť aj trochu ďalej ako od špičky vlastného nosa.No vidíš, ani veľmi nemusím popisovať, čo mi prekáža často na oponentoch. Vulgárnosť, arogancia, hulvátstvo. Robíš medvediu službu Tvojim. Ale napokon prečo nie? Vrana k vrane sadá......;)
Danila
01.07.10,16:10
A snáď to nie je pravda? Oni boli riadne pod úroveň, tak ako ich potom má človek nazvať?

Keď tu niekomu zabijú syna a keď sa tu dlhodobo zosmiešňuje jeden celý národ, tak to niekomu nevadí. To je v pohode? Stačí že ide o syna niekoho iného a že ide o iný národ... A niekomu ani to nevadí, že si tu vrchol spravodlivosti tyká s drogovým kráľom.

To je čo za úroveň, podporovať takých? To je pre mňa oveľa horšie, ako keď tu niekto iba nazve ožrana ožranom.Prekáža mi, že si vrchol spravodlivosti tyká s drogovým kráľom. Oj, a ako veľmi. Verím však, že prišlo obdobie, kedy bude nová vláda úderná a nekompromisná v duchu sľubov. Vaše je vnútro, aj spravodlivosť. Verím, že bude "vrah syna" aj drogový kráľ spravodlivo odsúdený. A spravodlivo potrestaný. My, obyčajní ľudia si nič iné neželáme. Nemyslela som tým Vášho obyčajného Matoviča. On je nebezpečný len v tom, že znížil rapídne priemer IQ parlamentného zoskupenia. ;)
P.S. Bastian, už som raz napísala, že vľavo a vpravo sú rozdielne názory. Nie vo všetkom. Len nájsť prienik môžu takí, čo sa vzájomne počúvajú a neopľúvajú.
duves
01.07.10,16:40
On je nebezpečný len v tom, že znížil rapídne priemer IQ parlamentného zoskupenia. ;)

A ako!
Hlavou si udieram do stola. Ked som čítaval tie ich letaky. Asi rok. Možno to dával niekomu písať. Je taký istý, čo tu boli pred ním, neprekrocia tieň svojich predchodcov. Túžba po moci je velka. Dostat sa k valovu, ku kontaktom, príležitostiam. V tichosti. Prilepšiť si. Len aby o tom nikto nevedel. Alebo...to je jedno. Aj afery môžu byť! Takym je jedno, ako ich vnímame.
Čo tak zaviesť trest smrti pre nich a pre clenov vlady. Ústavne. Napr. ak po 4 rokoch neurobia systemove kroky na zlepsenie života na slovensku. Len kto bude arbiter? Oni samy nad sebou?
Nie, nie. Na konci volebneho obdobia bude referendum. A tam sa vyjadrime.
Oj oj, ked tak prehodnocujem spätne, tak by tu bola životnosť poslanca, či člena vlady dosť krátka. Možno by to nechcel ani nikto robiť?
Isli by ste po ulici a len do vás: "Hej, nechcete ministerske kreslo?", Odpoved:" Nie, nie, to by ma čakalo hned aj elekticke."
:D:D:D
BXLmiami
01.07.10,17:56
Otáčanie kabátov
http://spravy.pravda.sk/radicova-zmenila-nazor-eurozonu-blokovat-nebude-f66-/sk_ekonomika.asp?c=A100630_083653_sk_ekonomika_p01

Šak vraveli, že nepodporia.


Vážená pani oná...premierka!
To prasa čo pre vás stále chováme konečne začalo žrať. A do volieb tvrdilo, že nebude žrať.
My už máme novu vládu?Nejako som to nepostrehla.A čo sa týka Pravdy,odkedy ju kupilo J and T,prestala som ju citat.
Danila
02.07.10,04:44
A ako!
Hlavou si udieram do stola. Ked som čítaval tie ich letaky. Asi rok. Možno to dával niekomu písať. Je taký istý, čo tu boli pred ním, neprekrocia tieň svojich predchodcov. Túžba po moci je velka. Dostat sa k valovu, ku kontaktom, príležitostiam. V tichosti. Prilepšiť si. Len aby o tom nikto nevedel. Alebo...to je jedno. Aj afery môžu byť! Takym je jedno, ako ich vnímame.
Čo tak zaviesť trest smrti pre nich a pre clenov vlady. Ústavne. Napr. ak po 4 rokoch neurobia systemove kroky na zlepsenie života na slovensku. Len kto bude arbiter? Oni samy nad sebou?
Nie, nie. Na konci volebneho obdobia bude referendum. A tam sa vyjadrime.
Oj oj, ked tak prehodnocujem spätne, tak by tu bola životnosť poslanca, či člena vlady dosť krátka. Možno by to nechcel ani nikto robiť?
Isli by ste po ulici a len do vás: "Hej, nechcete ministerske kreslo?", Odpoved:" Nie, nie, to by ma čakalo hned aj elekticke."
:D:D:DHe,he, to by bolo parlamentné a vládne ľudoprázdno. Mali by sme šancu chvíľu vládnuť, duves.:D;) Nevieš, čo s tými ich prašulami? Znárodníme.:rolleyes:A postavíme penzióny pre politických invalidov....;)
Danila
02.07.10,04:49
My už máme novu vládu?Nejako som to nepostrehla.A čo sa týka Pravdy,odkedy ju kupilo J and T,prestala som ju citat.Máš pravdu, aj "pravda" sa dá kúpiť!:) To bude asi jediné, čo si postrehla. Vládu máme, de facto. Teda Vy, a My sme sa na chvíľu s ňou zmierili. A nevieš, kto zaplatil tú ich predvolebnú pravdu, čo z nej zostala povolebná sranda, až "nám" je občas z nej do plaču? Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku.....:rolleyes:
jar88
02.07.10,05:37
Máš pravdu, aj "pravda" sa dá kúpiť!:) To bude asi jediné, čo si postrehla. Vládu máme, de facto. Teda Vy, a My sme sa na chvíľu s ňou zmierili. A nevieš, kto zaplatil tú ich predvolebnú pravdu, čo z nej zostala povolebná sranda, až "nám" je občas z nej do plaču? Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku.....:rolleyes:
Danila, ty ani sama nevieš, že si vždy zmierená s tým, že ti niekto vládne.
Mala by si bojovať za to, aby si si raz mohla o svojich veciach sama rozhodovať. Nikto (žiadna vláda, strana a pod.) nikdy nebude o tvojich veciach rozhodovať lepšie, ako ty sama.
------------------------------------------------------------------
Pozerám, že aj v politike máte guľľľáááš, rovnako ako politici a novinári. Vymýšľate, ktorý cap bude vo vašej záhrade lepším záhradníkom a snívate o kapustičke. Je to hlúpe, ale kapustička s capkom v záhrade ? To kde ste také počuli. Blbosť, blbosť a ešte raz blbosť.
duves
02.07.10,05:45
Danila, ty ani sama nevieš, že si vždy zmierená s tým, že ti niekto vládne.
Mala by si bojovať za to, aby si si raz mohla o svojich veciach sama rozhodovať. Nikto (žiadna vláda, strana a pod.) nikdy nebude o tvojich veciach rozhodovať lepšie, ako ty sama.

Ty nemáš prezidenta, premiera, parlament? Skade si?
Z antarktídy? lebo to je jediny neobyvany kontinent, bez vlady a bez parlamentu.

p.s. kedy ta môžeme prísť pozrieť? Ako si tam žiješ?
jar88
02.07.10,06:29
Ty nemáš prezidenta, premiera, parlament? Skade si?
Z antarktídy? lebo to je jediny neobyvany kontinent, bez vlady a bez parlamentu.

p.s. kedy ta môžeme prísť pozrieť? Ako si tam žiješ?
Duves, naozaj ťa chápem, chápem aj ten guláš v politike.
Chcel som len poukázať na to, aké je to v skutočnosti jednoduché. Stačí priznať niekoľko nesporných pravidiel a všetko sa ti rozjasní.
-------------------------------------------------------------------
1. Prvá osoba som "JA", potom je ona a ono (žena a deti) a ostatná blízka rodina (rodina je základ spoločnosti) a preto by mala byť na prvom mieste.
-------------------------------------------------------------------
2. Druhá priorita je najbližšie spoločenstvo (susedia, komunita v bytovom dome a podobne) obec, prípadne mesto.
-------------------------------------------------------------------
3. No a až na treťom mieste je ten tvoj prezident, parlament či premiér.
-------------------------------------------------------------------
Tak že nech to zhrniem:
1. Peniaze, ktoré zarábaš, by si mal používať pre seba a pre svoju rodinu.
2. V druhom rade by si sa mal finančne postarať o svoju obec (platiť dane obci a nie štátu).
3. Obec by sa následne mala finančne postarať o fungovanie štátu v ktorom sa nachádza. Obec by mala platiť dane štátu za obranu, ochranu a podobné štátne služby. Nie občan.
--------------------------------------------------------------------
Teraz je to postavené na hlavu.
Občan platí štátu namiesto obci a následne štát "prideľuje" peniaze obci, spoločenstvu, nemocnici, škole a podobne. Je jasné, že cestou sa niečo stratí a tebe skoro nič nepríde. Tak čomu sa čuduješ ?
Stanislav 1975
02.07.10,06:37
Duves, naozaj ťa chápem, chápem aj ten guláš v politike.
Chcel som len poukázať na to, aké je to v skutočnosti jednoduché. Stačí priznať niekoľko nesporných pravidiel a všetko sa ti rozjasní.
-------------------------------------------------------------------
1. Prvá osoba som "JA", potom je ona a ono (žena a deti) a ostatná blízka rodina (rodina je základ spoločnosti) a preto by mala byť na prvom mieste.
-------------------------------------------------------------------
2. Druhá priorita je najbližšie spoločenstvo (susedia, komunita v bytovom dome a podobne) obec, prípadne mesto.
-------------------------------------------------------------------
3. No a až na treťom mieste je ten tvoj prezident, parlament či premiér.
-------------------------------------------------------------------
Tak že nech to zhrniem:
1. Peniaze, ktoré zarábaš, by si mal používať pre seba a pre svoju rodinu. 2. V druhom rade by si sa mal finančne postarať o svoju obec (platiť dane obci a nie štátu).
3. Obec by sa následne mala finančne postarať o fungovanie štátu v ktorom sa nachádza. Obec by mala platiť dane štátu za obranu, ochranu a podobné štátne služby. Nie občan.
--------------------------------------------------------------------
Teraz je to postavené na hlavu.
Občan platí štátu namiesto obci a následne štát "prideľuje" peniaze obci, spoločenstvu, nemocnici, škole a podobne. Je jasné, že cestou sa niečo stratí a tebe skoro nič nepríde. Tak čomu sa čuduješ ?
Jar88, inak o tom čo píšeš,to existuje už dávno v Christiánii, totálna anarchia...;)


http://www.webjournal.sk/clanok/30/slobodne-mesto-christiania-meni-svoju-tvar
jar88
02.07.10,06:48
Jar88, inak o tom čo píšeš,to existuje už dávno v Christiánii, totálna anarchia...;)


To čo je tu je zas totálny krach (bankrot), alebo nekonečné živorenie a frflanie na politikov. Jednoducho nekonečné špekulovanie, ako sa to nedá.
-------------------------------------------------------------------
Kde si prišiel na anarchiu ?
Štát potrebuje dostať peniaze na to, aby si mohol plniť presne stanovené povinnosti.
To je zabezpečiť fungovanie armády, polície, súdov a centrálnej banky.
Plus štátna administratíva a zahraničné veci. Čo viac potrebuješ ?
--------------------------------------------------------------------
Tieto základné povinnosti štátu, by nestáli ani 10%, napríklad vo forme dph.
duves
02.07.10,06:50
V zásade s tymto súhlasím:

.
-------------------------------------------------------------------
1. Prvá osoba som "JA", potom je ona a ono (žena a deti) a ostatná blízka rodina (rodina je základ spoločnosti) a preto by mala byť na prvom mieste.
-------------------------------------------------------------------
2. Druhá priorita je najbližšie spoločenstvo (susedia, komunita v bytovom dome a podobne) obec, prípadne mesto.
-------------------------------------------------------------------
3. No a až na treťom mieste je ten tvoj prezident, parlament či premiér.
-------------------------------------------------------------------
Tak že nech to zhrniem:
1. Peniaze, ktoré zarábaš, by si mal používať pre seba a pre svoju rodinu. 2. V druhom rade by si sa mal finančne postarať o svoju obec (platiť dane obci a nie štátu).
3. Obec by sa následne mala finančne postarať o fungovanie štátu v ktorom sa nachádza. Obec by mala platiť dane štátu za obranu, ochranu a podobné štátne služby. Nie občan.
--------------------------------------------------------------------
Teraz je to postavené na hlavu.
Občan platí štátu namiesto obci a následne štát "prideľuje" peniaze obci, spoločenstvu, nemocnici, škole a podobne. Je jasné, že cestou sa niečo stratí a tebe skoro nič nepríde. Tak čomu sa čuduješ ?
Danila
02.07.10,06:50
Danila, ty ani sama nevieš, že si vždy zmierená s tým, že ti niekto vládne.
Mala by si bojovať za to, aby si si raz mohla o svojich veciach sama rozhodovať. Nikto (žiadna vláda, strana a pod.) nikdy nebude o tvojich veciach rozhodovať lepšie, ako ty sama.
------------------------------------------------------------------
Pozerám, že aj v politike máte guľľľáááš, rovnako ako politici a novinári. Vymýšľate, ktorý cap bude vo vašej záhrade lepším záhradníkom a snívate o kapustičke. Je to hlúpe, ale kapustička s capkom v záhrade ? To kde ste také počuli. Blbosť, blbosť a ešte raz blbosť.
Doma mnou vládne len moja vnučka, túto skutočnosť som ochotná akceptovať.:) To je jediná nadvláda, ktorú pripúšťam. Inak je moja osobná sloboda, až na tých mafiáncov, čo sú všade a vždy, neotrasiteľná......Ja nemusím bojovať o to, aby som sama rozhodovala o mojich veciach. Ja o nich rozhodujem od prenátalneho veku....;)
Keďže Ty si si s blbosťou naveky potykal, nebudem Ti ďalej oponovať....
BXLmiami
02.07.10,07:56
Danilla,mám pocit,že toto je stránka faktov.A neodvolateľným faktom je,že momentálne je plne pri moci vláda Roberta Fica a on má všetky právomoci ktoré k tomu patria.A druhým faktom je,že sa pozerá na ľudí po povodniach a krachujuce samosprávy a vôbec na to nereaguje.Nijako.Ktokoľvek z tých nových aj keby chcel nemá ako,nie su vo vláde.A nehovor mi,že nemože,pretože rozflákať dalšie miliony v školstve a aj predať dalšie emisie mohol a spravil to.Takže toľko fakty.
Danila
02.07.10,08:37
Danilla,mám pocit,že toto je stránka faktov.A neodvolateľným faktom je,že momentálne je plne pri moci vláda Roberta Fica a on má všetky právomoci ktoré k tomu patria.A druhým faktom je,že sa pozerá na ľudí po povodniach a krachujuce samosprávy a vôbec na to nereaguje.Nijako.Ktokoľvek z tých nových aj keby chcel nemá ako,nie su vo vláde.A nehovor mi,že nemože,pretože rozflákať dalšie miliony v školstve a aj predať dalšie emisie mohol a spravil to.Takže toľko fakty.Máš dobrý pocit, ja mám rovnaký pocit. V tom sa zhodneme. Ak chceš fakty, nech sa páči. Milióny preflákala každá vláda. Ľavá, aj pravá. Ani Ty, ani ja nevieme ktorá viac. Na rozdiel od našich oponentov my vľavo nemáme problém priznať aj chyby, ktorých sa dopustili tí " naši ". Preto nemôžem súhlasiť, že tí " vaši sú jediní spravodliví a neomylní a nehýriaci a......najsamlepší. My vieme, že všetci sme omylní.
Nie sme v téme ekonomickej, ale skôr v zábavnopolitickej. preto sa nebudem namáhať s vysvetľovaním, prečo je situácia samospráv taká aká je. Lebo by sme zabŕdli do príjmov ŠR od daňových subjektov, samozrejme skreslených, vyrobených fiktívne, do všeličoho iného, a následne by sme prišli až k prerozdeľovaniu, etc.. ale načo? Vaši Vám to vysvetlia.;)
Daniela
02.07.10,08:53
Každé voľby u nás majú jednu chybu, nehlasujeme za niečo a za niekoho, ale proti niečomu a proti niekomu.
Preto je úplne jedno, kto tu bude kradnúť. Danila má pravdú, že každá vláda rozflákala milióny. Nemajú si čo vyčítať. A tí noví, veď sú pri koryte tak....... Vraj by mali byť pre ľudí. V poslednej dobe nevidím, žiadny rozdiel medzi komunizmom a vraj demokraciou. Kedysi si dobrý komunista aj neodborník vyslúžil, vychodil alebo neviem čo, svoje miestečko.Bez odbornosti a tak. A dnes aká to podobnosť. Dobré miesta sa rozdávajú ako trafiky, bez odbornosti a skúsenosti. Ach jaj. Pre koho sú tam. Pre ľudí? Každý vyskúša na tomto skúšanom národe svoje metódy, a potom zdvihne dane, predlži odchod do dôchodku, bo je v kase málo. A tak dookola, vždy rovnako...... Nič nové nebude.
Zatiaľ nebolo.
duves
02.07.10,09:16
Danilla,mám pocit,že toto je stránka faktov.A neodvolateľným faktom je,že momentálne je plne pri moci vláda Roberta Fica a on má všetky právomoci ktoré k tomu patria.A druhým faktom je,že sa pozerá na ľudí po povodniach a krachujuce samosprávy a vôbec na to nereaguje.Nijako.Ktokoľvek z tých nových aj keby chcel nemá ako,nie su vo vláde.A nehovor mi,že nemože,pretože rozflákať dalšie miliony v školstve a aj predať dalšie emisie mohol a spravil to.Takže toľko fakty.
Povodne su problemom minimalne od roku 1996, teda v modernej kapitalistickej dobe už 14 rokov. No žiadna vlada neurobila jeden slušny krok a to, že legislativne prejde povinnost mať povinne poistenie domu, bytu, či chaty. A ak to nechcu robiť súkromne poisťovne, tak urobiť štátnu poisťovnu. prečo by sa mali robiť odškodnenia z našich daní?
Na povinnom poisteni sa vyberie slušny balik a z toho sa to bude hradiť. Ved nie všade voda narobí galibu. Pršalo všade, no povoden nebola všade. Na čo maju poslanci a ministri tlupu dobre platenych (z)radcov a opäť z našich daní.
Uvidime s čím príde pani múdra. Ak toto niekto vyrieši, pojdem osobne urobiť poklonu na úrad vlady.
Čo problem neprisposobivych?
Čo vytunelovane zdravotnictvo?
Čo podvyživene školstvo?
Rozbite cesty! Neudržiavane parky, chodniky!
A ty občan plať. Za zražkovu vodu. Plať aj za vzduch! Plať za volny pohyb! Plať za to, že sa nehýbeš! Hned ako sa narodíš, tak ti dáme dlhopis do kolísky, aby si vedel, s akym dlhom si sa narodil občanko tohoto holubičieho národa!
Korporátny fašizmus!
BXLmiami
02.07.10,09:42
Máš dobrý pocit, ja mám rovnaký pocit. V tom sa zhodneme. Ak chceš fakty, nech sa páči. Milióny preflákala každá vláda. Ľavá, aj pravá. Ani Ty, ani ja nevieme ktorá viac. Na rozdiel od našich oponentov my vľavo nemáme problém priznať aj chyby, ktorých sa dopustili tí " naši ". Preto nemôžem súhlasiť, že tí " vaši sú jediní spravodliví a neomylní a nehýriaci a......najsamlepší. My vieme, že všetci sme omylní.
Nie sme v téme ekonomickej, ale skôr v zábavnopolitickej. preto sa nebudem namáhať s vysvetľovaním, prečo je situácia samospráv taká aká je. Lebo by sme zabŕdli do príjmov ŠR od daňových subjektov, samozrejme skreslených, vyrobených fiktívne, do všeličoho iného, a následne by sme prišli až k prerozdeľovaniu, etc.. ale načo? Vaši Vám to vysvetlia.;)
Nepotrebujem vysvetlovanie a už vôbec nie mojich.Ktorí su moji?Tí čo som ich volila teraz?Alebo tí čo som ich volila minule?Predminule?Na to aby som sa orientovala v spoločnosti mi uplne stačí sedieť v ambulancii a počúvať.Nič viac,len počuvať,ľudia porozprávaju všeličo.Ano máš pravdu,že kradnu všetci a preto zo zásady nevolím nové strany.Su nenakradnuté a snažia sa rýchlo rýchlo hrabať k sebe.Nebola vynimka SDKU,ale nebol výnimkou ani Smer.Rozdiel medzi nimi vidím v tom,že za SDKU bolo vidieť kus roboty.Veľký kus roboty.Musíš mi prepáčiť,ale za poslednou vládou nevidím prácu.Len kopu zmatkov a veľké množstvo zlodejín.Naposledy emisie,ktoré vyšli najavo dnes.A má ich na svedomí Medved.Zo Smeru.Stačí čítať Poradu a hned ti bude jasné,aký sociálny štát tu je.Ty možno povieš štandardné,može za to Mikloš.Ale posledné 4 roky sa z tých zákonov ani jeden nezmenil.A ak,tak k horšiemu.Takže toto je môj pohľad.Nehrám sa na pravých a ľavých,červených či modrých.Pokiaľ by bol Smer okrem kradnuti aj pracoval,kľudne by som ho volila.Apýtaš sa kto ich podporuje?Tak ja ti to poviem,Všetkých všetci.
jar88
02.07.10,10:00
Duves, naozaj ťa chápem, chápem aj ten guláš v politike.
Chcel som len poukázať na to, aké je to v skutočnosti jednoduché. Stačí priznať niekoľko nesporných pravidiel a všetko sa ti rozjasní.
-------------------------------------------------------------------
1. Prvá osoba som "JA", potom je ona a ono (žena a deti) a ostatná blízka rodina (rodina je základ spoločnosti) a preto by mala byť na prvom mieste.
-------------------------------------------------------------------
2. Druhá priorita je najbližšie spoločenstvo (susedia, komunita v bytovom dome a podobne) obec, prípadne mesto.
-------------------------------------------------------------------
3. No a až na treťom mieste je ten tvoj prezident, parlament či premiér.
-------------------------------------------------------------------
Tak že nech to zhrniem:
1. Peniaze, ktoré zarábaš, by si mal používať pre seba a pre svoju rodinu.
2. V druhom rade by si sa mal finančne postarať o svoju obec (platiť dane obci a nie štátu).
3. Obec by sa následne mala finančne postarať o fungovanie štátu v ktorom sa nachádza. Obec by mala platiť dane štátu za obranu, ochranu a podobné štátne služby. Nie občan.
--------------------------------------------------------------------
Teraz je to postavené na hlavu.
Občan platí štátu namiesto obci a následne štát "prideľuje" peniaze obci, spoločenstvu, nemocnici, škole a podobne. Je jasné, že cestou sa niečo stratí a tebe skoro nič nepríde. Tak čomu sa čuduješ ?
Ešte sa mi žiada doplniť, že mi pripadá úplne normálne (aj keď si to málo kto uvedomuje), že svoju prácu predávame za peniaze a to čo niekto platí za tu prácu, patrí tomu, kto tú prácu vykonal. Nepatrí to štátu.
------------------------------------------------------------------
Štátu patria len dane a tie by mal platiť každý občan prostredníctvom obce. Naviac aj ta cena, za ktorú pracujeme, je stanovená slobodne uzavretou dohodou medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
--------------------------------------------------------------------
Nemalo by byť normálne, aby zamestnávateľ platil za vašu prácu niečo štátu a niečo vám. Mal by platiť len vám. Načo vám je dobré, aby z vašej mzdy platil vaše "poistenie - nepoistenie" (vraj odvod) a vy nemáte žiadny konkrétny záväzok od poisťovne, lebo údajné poisťovne vlastne poisťovňami ani niesu.
--------------------------------------------------------------------
Následne vznikajú neriešiteľné problémy, ako napríklad čakanie na operácie.
Čo má čo zaujímať poistenca, či má alebo nemá poisťovňa peniaze na (drahú operáciu) plnenie, ku ktorému sa zaviazala.
Pýtam sa, čo je to za vzťah, kedy vy máte povinnosť platiť a druhá strana má povinnosť len vtedy, ak na to má. Veď to nemá logiku.
jar88
02.07.10,10:35
Čo problem neprisposobivych? (poriadna a riadne úkolovaná polícia)
Čo vytunelovane zdravotnictvo? (na to platí len poriadna poisťovňa a súkromné nemocnice)
Čo podvyživene školstvo? (riadna a bohatá obec, a bohaté mesto)
Rozbite cesty! Neudržiavane parky, chodniky! (bohatý občan, obec a mesto)
A ty občan plať. Za zražkovu vodu. Plať aj za vzduch! (keď si sprostý, tak plať - za hlúposť sa vždy a všade na svete platí)
No vidíš duves, na trh nemá ani politika, ani politikárčenie.
Môžeš nariaďovať, prikazovať, kontrolovať a trebárs aj zdaňovať koľko len chceš. Môžeš deklarovať a presvedčovať koho len chceš, ale trh nikto nijako nepresvedčí. S trhom sa nedá debatovať o nesmrteľnosti chrústa. Trh je trh.
Trh to zúčtuje každému a do peťáka. Keď nemáš peniaze, každý sa ti na všetko vykašle. (aj na chudobnú hostinu - aj keby bola zadarmo)
---------------------------------------------------------------------
Naozaj som zvedavý, koho budú zdaňovať. (kam budú chodiť na vajíčka, keď nemajú v kuríne zdravé nosnice - sliepky) Možno EU vydá nariadenie, nejaký val, aby začali kuríny znášať vajcia. Potom už asi ani kurín nebude kurínom, ale velínom (či skôr valínom ?).
duves
02.07.10,11:29
Ešte sa mi žiada doplniť, že mi pripadá úplne normálne (aj keď si to málo kto uvedomuje), že svoju prácu predávame za peniaze a to čo niekto platí za tu prácu, patrí tomu, kto tú prácu vykonal. Nepatrí to štátu.
------------------------------------------------------------------
Štátu patria len dane a tie by mal platiť každý občan prostredníctvom obce. Naviac aj ta cena, za ktorú pracujeme, je stanovená slobodne uzavretou dohodou medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
--------------------------------------------------------------------
Nemalo by byť normálne, aby zamestnávateľ platil za vašu prácu niečo štátu a niečo vám. Mal by platiť len vám. Načo vám je dobré, aby z vašej mzdy platil vaše "poistenie - nepoistenie" (vraj odvod) a vy nemáte žiadny konkrétny záväzok od poisťovne, lebo údajné poisťovne vlastne poisťovňami ani niesu.
--------------------------------------------------------------------
Následne vznikajú neriešiteľné problémy, ako napríklad čakanie na operácie.
Čo má čo zaujímať poistenca, či má alebo nemá poisťovňa peniaze na (drahú operáciu) plnenie, ku ktorému sa zaviazala.
Pýtam sa, čo je to za vzťah, kedy vy máte povinnosť platiť a druhá strana má povinnosť len vtedy, ak na to má. Veď to nemá logiku.
To v hrubom s tebou súhlasím bez výhrad.
No a vieš aký system to sem importoval?
Kapitalistický západ.
Zopar vlastizdradcov a judášov vymyslelo system sukromnych poisťovní. Vyberie sa 100, do zdravotnictva natečie 50, dalších 10 zlhtne system administrativy a 40 vytečie von za hranice koli našej blbosti. Tie peniaze už nikdy neuvidime. Kedze zdravie je prva vec, o ktoru sa každy boji, tak kto ma, tak zaplatí kešom lekarovi za tu operaciu.
Korporátny fašizmus!
erzet
02.07.10,11:36
šak sa to šecko dobre číta.mimotemy
jar88
02.07.10,11:46
To v hrubom s tebou súhlasím bez výhrad.
No a vieš aký system to sem importoval?
Kapitalistický západ.
Zopar vlastizdradcov a judášov vymyslelo system sukromnych poisťovní. Vyberie sa 100, do zdravotnictva natečie 50, dalších 10 zlhtne system administrativy a 40 vytečie von za hranice koli našej blbosti. Tie peniaze už nikdy neuvidime. Kedze zdravie je prva vec, o ktoru sa každy boji, tak kto ma, tak zaplatí kešom lekarovi za tu operaciu.
Korporátny fašizmus!
No a vieš aký system to sem importoval?
Kapitalistický západ.
-------------------------------------------
Pravdepodobne máš na mysli západnú Európu pod tým kapitalistickým západom. Tvoj omyl je v tom, že povojnová západná Európa nikdy nebola vlastne kapitalistická. Celú dobu bola dotovaná z USA a NSR bola prezentovaná, ako výkladná skriňa kapitalizmu voči NDR a ostatnému socialistickému zázraku.
------------------------------------------
Po roku 1989 už nebol dôvod na prezentáciu pred východným blokom a tak sa všetka podpora z USA postupne zrušila a Európsky socializmus zostal napospas trhu. To je celé o sociálnom kapitalizme. Jednoducho zakape na neschopnosť prežiť bez kapitalizmu a podpory z USA. (neubráni sa ani pred Čínou)
BXLmiami
02.07.10,11:51
To v hrubom s tebou súhlasím bez výhrad.
No a vieš aký system to sem importoval?
Kapitalistický západ.
Zopar vlastizdradcov a judášov vymyslelo system sukromnych poisťovní. Vyberie sa 100, do zdravotnictva natečie 50, dalších 10 zlhtne system administrativy a 40 vytečie von za hranice koli našej blbosti. Tie peniaze už nikdy neuvidime. Kedze zdravie je prva vec, o ktoru sa každy boji, tak kto ma, tak zaplatí kešom lekarovi za tu operaciu.
Korporátny fašizmus!
Duves,povedať zopár vlastizradcov nestačí.Tí vlastizradcovia,podľa teba,maju mená.A dátumy.Takže Mečiar,Sobona,oni su autormi bodovniku,pluralitných poistovní a aj zákona,ktorým povinne išiel primárny sektor do privatizácie.Nie dobrovoľne,ale povinne,zo zákona.Na svedomí to má vláda HZDS,SNS a ZRS.
sito
02.07.10,11:53
Zaujímavé, témy takéhoto zamerania sa okolo 200 príspevkov posielali do LEOPOLDOVA. Táto má dobré podhubie, drží sa.

Politika, niekto tu napísal, sú pánske huncútstva, alebo pánska špinavosť!

Je zaujímavé dívať sa na tých, čo nie sú huncúti, ako s radosťou hádžu po sebe špinu huncútov.

Vyhrá ten kto bude najviac zakydaný. No usmievať sa bude huncút.

Za štyri roky možno budeme tlieskať. Komu a čomu??? Kto to vie??? Odpovie?

:) :D:D:D ;)
duves
02.07.10,12:49
No a vieš aký system to sem importoval?
Kapitalistický západ.
-------------------------------------------
Pravdepodobne máš na mysli západnú Európu pod tým kapitalistickým západom. Tvoj omyl je v tom, že povojnová západná Európa nikdy nebola vlastne kapitalistická. Celú dobu bola dotovaná z USA a NSR bola prezentovaná, ako výkladná skriňa kapitalizmu voči NDR a ostatnému socialistickému zázraku.
------------------------------------------
Po roku 1989 už nebol dôvod na prezentáciu pred východným blokom a tak sa všetka podpora z USA postupne zrušila a Európsky socializmus zostal napospas trhu. To je celé o sociálnom kapitalizme. Jednoducho zakape na neschopnosť prežiť bez kapitalizmu a podpory z USA. (neubráni sa ani pred Čínou)
Si vedla.
evina
02.07.10,13:07
Máš dobrý pocit, ja mám rovnaký pocit. V tom sa zhodneme. Ak chceš fakty, nech sa páči. Milióny preflákala každá vláda. Ľavá, aj pravá. Ani Ty, ani ja nevieme ktorá viac. Na rozdiel od našich oponentov my vľavo nemáme problém priznať aj chyby, ktorých sa dopustili tí " naši ". Preto nemôžem súhlasiť, že tí " vaši sú jediní spravodliví a neomylní a nehýriaci a......najsamlepší. My vieme, že všetci sme omylní.
Nie sme v téme ekonomickej, ale skôr v zábavnopolitickej. preto sa nebudem namáhať s vysvetľovaním, prečo je situácia samospráv taká aká je. Lebo by sme zabŕdli do príjmov ŠR od daňových subjektov, samozrejme skreslených, vyrobených fiktívne, do všeličoho iného, a následne by sme prišli až k prerozdeľovaniu, etc.. ale načo? Vaši Vám to vysvetlia.;)

Osobne si myslím, že opak je pravdou /myslím to samozrejme všeobecne, jednotlivci sú výnimkou na oboch stranách/. Voliči potrestali SDKÚ napr. už pred 4 rokmi za ich vtedajšie prehrešky- dostali sa do opozície. Klesali im preferencie aj teraz aj iným stranám....prehrešky SMERu sa v % neprajavili. Prejavila sa skôr pravdepodobne nemožnosť spolupráce - tu stojí na mieste otázka prečo asi?
Posledné dni sa mi vynára stále viac otázka, prečo voličov ľavice stále trápi, že nastupujúca vláda napr. neplní svoje predvolebné sľuby. To by asi malo viac zaujímať voličov pravice. Ľavicu by malo zaujímať ako boli splnené sľuby odchádzajúcej vlády, ak majú pocit, že boli ....prosím nech sa páči.

Som presvedčená, že voliči pravice /samozrejme nie všetci/ volili predovšetkým nápravu v ekonomike a následne ich začnú zaujímať aj tie sľuby, ktoré sa dajú plniť ak funguje ekonomika, takže zatiaľ /a najmä, že ešte ani neprebrali moc a nič nespravili/ nemám pocit, že by ma sklamali. Ak by ostala pri moci terajšia vláda, musela by robiť opatrenia na zlepšenie stavu v rozpočte, priznal to i terajší minister financií.....a donekonečna kozmetickými úpravami smerom k voličom by to tiež nedokázali...
Myslím si, že by sme si všetci mali želať, aby sa im darilo zlepšovať situáciu nie tešiť sa, ak sa im to nepodarí, lebo sa to nepodarí nám všetkým ....No a o 4 roky uvidíme ....
tetrisss
02.07.10,16:14
Evina, ale su tam nejaki ini, teda aspon vacsina, ako pred styrmi rokmi? neviem, co nove cakate.
tetrisss
02.07.10,16:20
Na druhej strane, je teraz taka zvlastna doba, stat ide do financneho kolapsu, tak mi to pripada, ze vsetko nejako dobieha a jedno rano sa zobudime a budeme po krk v svrabe a pravda je, ze tato vlada uz nekona a novi este dlho nebudu, lebo akurat sa divam, uz konecne sa zbadal HIT, ako ho chceli o...t a zastavil dohodu a tak pridu znova vsetci do ringu a navonok sa budu oskierat do kamery a za dverami si oblecu boxerske rukavice, lebo konecne im doslo, ako ich pomaly novy drzitel balonika krasne obabral, pomaly a potichu a tak kedy bude vlada?
Pred tyzdnom sa isli roztrhat, ze Fico odovzda vladu 8.7. a nakoniec nebudu schopni ani vtedy dat dokopy vladu a to je este len zaciatok a este bude sranda, ak si spomenu na svoje ideologicke rozpory, teda casom.
220870
02.07.10,16:41
Skôr si myslím že fico a jeho tlupa tak roztrtk...li tento štát že pravica sa dohodla že mu to nechajú.Asi nechcú po niekom upratovť to čo si nakydal.Aj pred voľbami som mal takú ideu ,že by bolo najlepšie keby fico a jeho zlodejská tlupa vládla ďalej a vyžrala si do dna tie sračky čo si navarila.
evina
02.07.10,16:45
Evina, ale su tam nejaki ini, teda aspon vacsina, ako pred styrmi rokmi? neviem, co nove cakate.
Ja viem, že sú iní aj nie sú iní.....o.i. každý má právo poučiť sa zo svojich chýb...Čo kto čaká ťažko povedať, každý má asi svoj názor. Ja som nevolila konkrétnych ľudí, resp. pri svojej voľbe som nemierila na konkrétnych ľudí /práve preto, že viem, že politika je pánske huncútstvo:D/, ale pri výbere som sa riadila tým, že cesty riešenia problémov sú rôzne a mne sú bližšie tie, o ktorých som hovorila. Ja čakám nie nové ale to čo tu už raz bolo - zlepšenie ekonomickej situácie štátu a či sa to niekomu páči alebo nie bez toho sa nikdy nezlepší ekonomická situácia obyčajných ľudí vo všeobecnosti.Môže sa zlepšiť nárazovo nesystematicky, napr. pridaním 1 000 korún na Vianoce dôchodcom, ale ....
To, čo tu veľa ľudí /nemyslím len na tejto stránke hovorí/, že Tí sú takí a onakí, ale každopádne pristupujú len kriticky mám ja vždy /aj keď sa veľa ľudí na mňa nahnevá/ - nech sa páči, môžeš tam ísť a zmeniť to. ja by som tam nikdy nešla /práve pre pánske huncúctvo/, ale vybrala som si tých, ktorým viac verím v to, čo som napísala. ak sa naštartuje štát, tak kúsoček pustia aj ľuďom a o tom to je...
Možno by sme mali byť pragmatickejší aj v tejto debate a niekto, kto je zástancom napr. odchádzajúcej vlády by napísal, koľko presne zmien sa udialo v daňových a sociálnych zákonoch a s akým výsledkom...aká reforma zasiahla školstvo, zdravotníctvo a môžno presvedčíte:rolleyes:

Ja napr. verím číslam, ktoré boli zverejnené, o koľko sa zvýšil príjem do ŠR zavedením rovnej dane, lebo firmy odvádzali dane a nesnažili sa znižovať DZ. Nesúhlasím s tým, ak napr. stredný podnikateľ sa snaží a robí od rána do večera platil 42% daň a viac, či koľko to bolo od myslím 1 500 000 SK. Nie je ani pravdou, že tým boli poškodení chudobnejší - Tí boli ošetrení NČ a 19% z menej je menej ako 19 z viac, atď.. atď. Že pri rôznych opatreniach doplatia nevinní, no to bohužiaľ bez toho nepôjde...možno aj teraz nejakými opatreniami budem zasiahnutá osobne, ale to nie je len o jednotlivcoch. Tu ma prosím nechytajte dopodrobna za slovíčka, lebo táto široká problematika ekonomiky sa nedá opísať správne a presne - je to len taký náčrt, ak som bola dotazovaná čo čakám je toho samozrejme viac, ale ....
Čo čakajú druhí neviem ...
Vieš tetriss, vždy budú ľudia, ktorí budú za tých a iní zas za oných. Je to o tom, ktoré slová sú bližšie Tvojmu mysleniu a pod.
Aj tu na Porade je prirodzené, že sú skupiny ľudí, ktorí si rozumejú viac a ktorí menej. Samozrejme inklinujú k sebe ľudia s rovnakým alebo podobným zmýšľaním a správaním ˇa rešpektovaním a tak to je. Netreba sa čudovať čo pravicoví voliči čakajú a čo ľavicoví, no každý niečo iné....a preto sa tak rozhodli ako sa rozhodli....

Ak sa sklamem budem svoju voľbu prehodnocovať a uvidím:)
evina
02.07.10,16:53
Na druhej strane, je teraz taka zvlastna doba, stat ide do financneho kolapsu, tak mi to pripada, ze vsetko nejako dobieha a jedno rano sa zobudime a budeme po krk v svrabe a pravda je, ze tato vlada uz nekona a novi este dlho nebudu, lebo akurat sa divam, uz konecne sa zbadal HIT, ako ho chceli o...t a zastavil dohodu a tak pridu znova vsetci do ringu a navonok sa budu oskierat do kamery a za dverami si oblecu boxerske rukavice, lebo konecne im doslo, ako ich pomaly novy drzitel balonika krasne obabral, pomaly a potichu a tak kedy bude vlada?
Pred tyzdnom sa isli roztrhat, ze Fico odovzda vladu 8.7. a nakoniec nebudu schopni ani vtedy dat dokopy vladu a to je este len zaciatok a este bude sranda, ak si spomenu na svoje ideologicke rozpory, teda casom.

No a kto má konať? Ten, ktorý tu ešte je, alebo ten, ktorý neexistuje- pozri koľko trvá zloženie vlády v iných krajinách: Nevieme, či to stihnú do 8.7. alebo nie, to je to, že prečo dopredu hovoríme. Samozrejme, ak to nedokážu 4 roky, tak ma veľmi sklamú ale nebudem sa tešiť, tak ako sa ani teraz neteším, že to je ako to je ...

Súhlasím napr. s týmto:
"Slovensko sa učí vyjednávaciemu procesu, ktorému som sa ja učil celé roky. Kým nie je dokončené všetko, nie je dokončený celok. A iba celok dáva plnú odpoveď pre fungovanie koalície, či programových téz a pre rozdelenie zodpovednosti vo vláde, parlamente a ostaných orgánoch štátnej správy," nazdáva sa predseda KDH Ján Figeľ.

Aj preto Figeľ pripúšťa, že koaličný štvorlístok by v prípade nedohody v tejto otázke mohol začať celé rokovania od bodu nula.

My nie sme naučení rokovať a ani tomu, že pri rokovaniach môže dochádzať k tvrdým rozporom vo všeobecnosti, dôležitý je však výsledok. Nemám ani rada systém rozhodovania "jediného":D. Ak sa nedohodnú, tak myslím si, že potom nastane tá sranda ...:D
jar88
02.07.10,17:10
Danila, duves, tetrisss, pavol54, Buchač a podobní,
Vy si naozaj myslíte, že raz prídu politici, ktorí Vás budú živiť :D?
Že raz prídu takí politici, čo sa postarajú o Vaše deti a o Vašich rodičov:eek:. Ak ste naozaj tak naivní, že sa spoliehate na nejakú stranu (je jedno či KDH SMER SDKU SNS SaS) že vás zabezpečí na starobu, tak s panom bohom.
Budete radi, ak sa dočkáte žobračenky.
--------------------------------------
Naozaj je smutné počuť od dnešných mladých, že štát sa má starať o prácu. Títo mladí sú deťmi Husákových detí a oni sú zas Gottwaldovi vnuci a ta úbohosť je asi dedičná. Predpokladám sa už tak poškodení rodia, lebo sa mi nechce pripustiť, že by mohla byť hlúposť, až taká chytľavá.
jar88
02.07.10,17:17
Skôr si myslím že fico a jeho tlupa tak roztrtk...li tento štát že pravica sa dohodla že mu to nechajú.Asi nechcú po niekom upratovť to čo si nakydal.Aj pred voľbami som mal takú ideu ,že by bolo najlepšie keby fico a jeho zlodejská tlupa vládla ďalej a vyžrala si do dna tie sračky čo si navarila.
Len že ta tlupa je tak bezcharakterná, že by rozkrádali aj pôžičky a klamali by až do úplného bankrotu. Tliachali by až dovtedy, kým by im už nikto za žiadny úrok už nič nepožičal.
pavol54
02.07.10,18:15
Danila, duves, tetrisss, pavol54, Buchač a podobní,
Vy si naozaj myslíte, že raz prídu politici, ktorí Vás budú živiť :D?
Že raz prídu takí politici, čo sa postarajú o Vaše deti a o Vašich rodičov:eek:. Ak ste naozaj tak naivní, že sa spoliehate na nejakú stranu (je jedno či KDH SMER SDKU SNS SaS) že vás zabezpečí na starobu, tak s panom bohom.
Budete radi, ak sa dočkáte žobračenky.
--------------------------------------
Naozaj je smutné počuť od dnešných mladých, že štát sa má starať o prácu. Títo mladí sú deťmi Husákových detí a oni sú zas Gottwaldovi vnuci a ta úbohosť je asi dedičná. Predpokladám sa už tak poškodení rodia, lebo sa mi nechce pripustiť, že by mohla byť hlúposť, až taká chytľavá.
Staraj sa o svoje deti a do mňa sa nenavážaj. Ak si si ešte nevšimol tak ja s tebou dlhšie nekomunikujem pretože ty máš neomylné myslenie a každý kto si dovolí čo len trochu oponovať tvojim názorom je podľa teba na úrovni s IQ hojdacieho koníka.
pavol54
02.07.10,18:23
No a kto má konať? Ten, ktorý tu ešte je, alebo ten, ktorý neexistuje- pozri koľko trvá zloženie vlády v iných krajinách: Nevieme, či to stihnú do 8.7. alebo nie, to je to, že prečo dopredu hovoríme. Samozrejme, ak to nedokážu 4 roky, tak ma veľmi sklamú ale nebudem sa tešiť, tak ako sa ani teraz neteším, že to je ako to je ...

Súhlasím napr. s týmto:
"Slovensko sa učí vyjednávaciemu procesu, ktorému som sa ja učil celé roky. Kým nie je dokončené všetko, nie je dokončený celok. A iba celok dáva plnú odpoveď pre fungovanie koalície, či programových téz a pre rozdelenie zodpovednosti vo vláde, parlamente a ostaných orgánoch štátnej správy," nazdáva sa predseda KDH Ján Figeľ.

Aj preto Figeľ pripúšťa, že koaličný štvorlístok by v prípade nedohody v tejto otázke mohol začať celé rokovania od bodu nula.

My nie sme naučení rokovať a ani tomu, že pri rokovaniach môže dochádzať k tvrdým rozporom vo všeobecnosti, dôležitý je však výsledok. Nemám ani rada systém rozhodovania "jediného":D. Ak sa nedohodnú, tak myslím si, že potom nastane tá sranda ...:D
Jeden môj známy vždy tvrdí že jeho žena nikdy nevie čo chce, ale neprestane dovtedy kým to nedosiahne.
evina
02.07.10,18:26
Jeden môj známy vždy tvrdí že jeho žena nikdy nevie čo chce, ale neprestane dovtedy kým to nedosiahne.

Teraz neviem, na koho mieriš, či na mňa, alebo na 4-koalíciu...:D

Lebo ja viem vždy veľmi presne čo chcem a myslím si, že aj oni, preto sa im ťažšie dá dohodnúť....
Bastian
02.07.10,18:39
Evina, ale su tam nejaki ini, teda aspon vacsina, ako pred styrmi rokmi? neviem, co nove cakate.
Stačí keď budú iba o kúštik lepší...:) Ale keby aj nie, stále na tom bude Slovensko lepšie ako za vlády tých troch Jánošíkov.
pavol54
02.07.10,18:53
Teraz neviem, na koho mieriš, či na mňa, alebo na 4-koalíciu...:D

Lebo ja viem vždy veľmi presne čo chcem a myslím si, že aj oni, preto sa im ťažšie dá dohodnúť....
Ale nevyzerá to tak že by vedeli čo chcú, oni v prvom rade vedeli čo nechcú a keď zistili že to dosiahli sa správali ako na bláznovej hostine . Spoludiskutujúcich spravidla nehodnotím lebo ich nepoznám a nie som jasnovidec z východu aby som po pár vetách dokázal niekoho charakterizovať, ale ako diskutérka si zdatná.
Bastian
02.07.10,18:55
Danila, duves, tetrisss, pavol54, Buchač a podobní,
Vy si naozaj myslíte, že raz prídu politici, ktorí Vás budú živiť :D?
Že raz prídu takí politici, čo sa postarajú o Vaše deti a o Vašich rodičov:eek:. Ak ste naozaj tak naivní, že sa spoliehate na nejakú stranu (je jedno či KDH SMER SDKU SNS SaS) že vás zabezpečí na starobu, tak s panom bohom.
Budete radi, ak sa dočkáte žobračenky.
--------------------------------------
Naozaj je smutné počuť od dnešných mladých, že štát sa má starať o prácu. Títo mladí sú deťmi Husákových detí a oni sú zas Gottwaldovi vnuci a ta úbohosť je asi dedičná. Predpokladám sa už tak poškodení rodia, lebo sa mi nechce pripustiť, že by mohla byť hlúposť, až taká chytľavá.
Moja reč :).

Ja som sa minule rozprával s jednou staršou pani a tá sa chúďatko tak začala jedovať... že už ľudia ani prácu nemajú istú. Že ak sa niekto zamestná niekde vo fabrike, že si už nemôže byť istý ani tým že bude mať tú prácu... Že už to nie je ako kedysi, keď niekto odpracoval 30 rokov na jednom mieste.

Ja som sa jej spýtal, čo prečo by mala byť práca garantovaná? Keď zamestnávateľ prijme nového zamestnanca, mal by mu garantovať prácu na furt? Prečo? Jemu kto garantuje:
- zákazníkov
- platby za tovar/ služby načas
- kvalitu prijatého zamestnanca... atď. ???

Myslím si, že je to tak správne, že tu musí byť nejaký ten strach. Aj to je potrebné (hlavne v niektorých prípadoch), aby tu bola tá neistota... že keď sa nebudem snažiť, iný ma predbehne. Nech to je maliar, stolár, čalúnik, masér, obchodník či upratovačka. A to je jedno či je zamestnancom alebo je to živnostník. Všetci by sme sa mali snažiť.

Duves, ten tvoj základný príjem, to je riadne chorý nápad. Veria tomu iba ľudia, ktorí veria aj v to, že sa na Zemi dá vybudovať funkčný komunizmus :D.
Danila
02.07.10,19:12
Nepotrebujem vysvetlovanie a už vôbec nie mojich.Ktorí su moji?Tí čo som ich volila teraz?Alebo tí čo som ich volila minule?Predminule?Na to aby som sa orientovala v spoločnosti mi uplne stačí sedieť v ambulancii a počúvať.Nič viac,len počuvať,ľudia porozprávaju všeličo.Ano máš pravdu,že kradnu všetci a preto zo zásady nevolím nové strany.Su nenakradnuté a snažia sa rýchlo rýchlo hrabať k sebe.Nebola vynimka SDKU,ale nebol výnimkou ani Smer.Rozdiel medzi nimi vidím v tom,že za SDKU bolo vidieť kus roboty.Veľký kus roboty.Musíš mi prepáčiť,ale za poslednou vládou nevidím prácu.Len kopu zmatkov a veľké množstvo zlodejín.Naposledy emisie,ktoré vyšli najavo dnes.A má ich na svedomí Medved.Zo Smeru.Stačí čítať Poradu a hned ti bude jasné,aký sociálny štát tu je.Ty možno povieš štandardné,može za to Mikloš.Ale posledné 4 roky sa z tých zákonov ani jeden nezmenil.A ak,tak k horšiemu.Takže toto je môj pohľad.Nehrám sa na pravých a ľavých,červených či modrých.Pokiaľ by bol Smer okrem kradnuti aj pracoval,kľudne by som ho volila.Apýtaš sa kto ich podporuje?Tak ja ti to poviem,Všetkých všetci.Ak pozorne čítaš moje príspevky, tak si si iste všimla, že som žiadneho politika nepomenovala konkrétne. V jednom máš pravdu. Stačí čítať Poradu. Predovšetkým v témach ekonomických. Skôr pochopíš, čo je šedá ekonomika, čo je tunel, čo je krátenie daní, čo je pochodovanie na hrane zákonov. A vo veľa veciach máš jasno. Ani len netušíš, ako mi práve Porada otvorila oči. Uf. A nemusíme sa ďalej prieť. Každá z nás si uplatnila svoje právo zúčastniť sa volieb. Každá z nás vie, prečo sa rozhodla, ako sa rozhodla. Vždy som bola ľavicovo orientovaná. Vďaka Porade som ešte ľavicovejšia. V názoroch sa diametrálne líšia naši politológovia. Tak je celkom prirodzené, že my máme k tomu rovnake právo byť rozdielni. Mastiť brucho a ťahať medové motúziky popod nos nie je môj šport. Mám radšej opatrný krok, ako skok do diaľky, plazenie, či podliezanie. Asi to bude tou mojou osteoporózou? Asi. Asi celkom určite.:)
Danila
02.07.10,19:15
Osobne si myslím, že opak je pravdou /myslím to samozrejme všeobecne, jednotlivci sú výnimkou na oboch stranách/. Voliči potrestali SDKÚ napr. už pred 4 rokmi za ich vtedajšie prehrešky- dostali sa do opozície. Klesali im preferencie aj teraz aj iným stranám....prehrešky SMERu sa v % neprajavili. Prejavila sa skôr pravdepodobne nemožnosť spolupráce - tu stojí na mieste otázka prečo asi?
Posledné dni sa mi vynára stále viac otázka, prečo voličov ľavice stále trápi, že nastupujúca vláda napr. neplní svoje predvolebné sľuby. To by asi malo viac zaujímať voličov pravice. Ľavicu by malo zaujímať ako boli splnené sľuby odchádzajúcej vlády, ak majú pocit, že boli ....prosím nech sa páči.

Som presvedčená, že voliči pravice /samozrejme nie všetci/ volili predovšetkým nápravu v ekonomike a následne ich začnú zaujímať aj tie sľuby, ktoré sa dajú plniť ak funguje ekonomika, takže zatiaľ /a najmä, že ešte ani neprebrali moc a nič nespravili/ nemám pocit, že by ma sklamali. Ak by ostala pri moci terajšia vláda, musela by robiť opatrenia na zlepšenie stavu v rozpočte, priznal to i terajší minister financií.....a donekonečna kozmetickými úpravami smerom k voličom by to tiež nedokázali...
Myslím si, že by sme si všetci mali želať, aby sa im darilo zlepšovať situáciu nie tešiť sa, ak sa im to nepodarí, lebo sa to nepodarí nám všetkým ....No a o 4 roky uvidíme ....Prepáč evina, na moje gusto pridlhé, takže ani nedočítam. Dokolečka, dokola, ja už spievam mojej vnučke.:) Je pozdní večer lásky čas a všetko som už povedala v predchádzajúcom príspevku. Viac zo seba nevyždímam a vlastne ani nie je potrebné.;)
sito
02.07.10,19:16
Stačí keď budú iba o kúštik lepší...:) Ale keby aj nie, stále na tom bude Slovensko lepšie ako za vlády tých troch Jánošíkov.

Bože, nedopustí!! Slovensko má tri vrchy, dvojkríž a jedného Jánošíka. Všetci sme zvlčili, že chceme byt národní hrdinovia, to bude šibeníc. Bez oprátky, všetko spátky.
Danila
02.07.10,19:20
Staraj sa o svoje deti a do mňa sa nenavážaj. Ak si si ešte nevšimol tak ja s tebou dlhšie nekomunikujem pretože ty máš neomylné myslenie a každý kto si dovolí čo len trochu oponovať tvojim názorom je podľa teba na úrovni s IQ hojdacieho koníka.Ty, a Tebe podobní ste nám jasne predstavili spoločenskú vzorku slušnosti, tolerancie a empatie. Tí, čo veria takým ako si Ty, sa veru prikryjú tenkou plachtičkou.
Danila
02.07.10,19:23
Zaujímavé, témy takéhoto zamerania sa okolo 200 príspevkov posielali do LEOPOLDOVA. Táto má dobré podhubie, drží sa.

Politika, niekto tu napísal, sú pánske huncútstva, alebo pánska špinavosť!

Je zaujímavé dívať sa na tých, čo nie sú huncúti, ako s radosťou hádžu po sebe špinu huncútov.

Vyhrá ten kto bude najviac zakydaný. No usmievať sa bude huncút.

Za štyri roky možno budeme tlieskať. Komu a čomu??? Kto to vie??? Odpovie?

:) :D:D:D ;)Ale my sme občania SR. S právom vyjadriť sa k veciam verejným. Len admin je zdvorily k nehoráznym vulgárnym vyjadreniam najhrubšieho zrna. A to nie je na Leopoldov, ale ....kľačanie na polienku.;)
Za svoj vlastný názor som dostala od admina žltú kartu. Za svoj názor, rovnako bez vulgarizmov boli vylúčení múdri a inteligentní ľudia. To, čomu je daný priechod v tejto téme je s úrovňou vulgarizmov v piatej cenovej.
220870
02.07.10,19:28
Len že ta tlupa je tak bezcharakterná, že by rozkrádali aj pôžičky a klamali by až do úplného bankrotu. Tliachali by až dovtedy, kým by im už nikto za žiadny úrok už nič nepožičal.
Veď o tom to je v tomto štáte stále prevláda skupina ekonomicky nevzdelaných, a pokiaľ tá skupina aj s celým štátom nepadne poriadne na hubu tak si to neuvedomí.Boli sme blizúčko krachu za Mečiara niekto ho vyhnal od koryta urobil čo urobil štát nemal takmer žiadne peniaze ani vtedy.Zaplatili sme za to krutú daň pokútnym predajom strategických podnikov.Ono sa to nepredávalo preto že sa to chcelo ale preto že sa to muselo.Ale toto sa babke z hornej-dolnej nedá vysvetliť.
korela
02.07.10,19:54
Len že ta tlupa je tak bezcharakterná, že by rozkrádali aj pôžičky a klamali by až do úplného bankrotu. Tliachali by až dovtedy, kým by im už nikto za žiadny úrok už nič nepožičal.

Z pohľadu nášho štátu - tlupa koaličná a tlupa opozičná. Ktorú považuješ za viac či menej bezcharekternú? Na ich čiastkové ospravedlnenie - uvedom si ich situáciu, čo by si robil na ich mieste, keď sa musía (alebo nemusia?) podriaďovať ešte horšej tlupe?
sito
02.07.10,19:57
Ale my sme občania SR. S právom vyjadriť sa k veciam verejným. Len admin je zdvorily k nehoráznym vulgárnym vyjadreniam najhrubšieho zrna. A to nie je na Leopoldov, ale ....kľačanie na polienku.;)
Za svoj vlastný názor som dostala od admina žltú kartu. Za svoj názor, rovnako bez vulgarizmov boli vylúčení múdri a inteligentní ľudia. To, čomu je daný priechod v tejto téme je s úrovňou vulgarizmov v piatej cenovej.

Danila, ja som, ani by som si nedovolil tvrdiť, že nie. Niektorí tvrdia, že sú Slováci, preto, že bývajú na Slovensku. Dobre im je, ale aké majú srdce. Ja pán, ty pán? Ja mu nerozkážem, ani sito nedám, on by si to mal pretriediť. Na to by mal mal sito.

Kľačať v Leopoldove? Na polienku a pritom si užívať odpustkov? A všetko je odpustené, Božie dopustenie!

Máš svoj názor, maj!!! Na admina vykašli. Všetci majú žltú! Riť, vieš od čoho a on tiež.

Hovorí sa o pečených holuboch, ktoré padajú do huby. Nie je to pravda, všetko začalo od spodku, možno, isto od spodiny, takže piata cenová je dobrá, dobrá ako modrá.

Slovač zasa bude meniť farbu, ako chameleón.

To nič! Časy a farba sa menia. Od toho je tu jar, leto, jeseň, zima. No a charakter.
korela
02.07.10,20:05
Stačí keď budú iba o kúštik lepší...:) Ale keby aj nie, stále na tom bude Slovensko lepšie ako za vlády tých troch Jánošíkov.

Ja by som s tvojou myšlienkou súhlasila za podmienky, ak by sa nielen pokúsili, ale aj v skutočnosti dosiahli nevpustiť pod akýmkoľvek rúškom cudzí kapitál do našej ekonomiky.
tetrisss
02.07.10,21:06
Myslim, ze niektori z vas a ani to nebudem citovat, vynasate prilis rychle sudy. Ja napr. ziadnu pracu na tanieri nepotrebujem, pretoze sa uz 18 rokov zivim sama a niekedy ma aj tu vytacaju pouckove odpovede od ekonomickych teoretikov, raz som sa uz aj ozvala, ze keby som mala takeho danoveho poradcu, tak mu na fleku dam vypoved, samozrejme tym sa nechcem dotknut ludi, ktori tu davaju potrebne odborne rady, klobuk dolu za nezistnu pomoc, ktorou sa vlasne v podstate oberaju o zakaznikov, ale, teoria je jedna vec a prax druha, kazdy podnikatel a zvlast maly vie ako to ide a dokonca ked porozmysla, tak co by sa dalo v tomto urobit a preco to ani jedna vlada neurobi? Uz vidim ako sa z krajiny nekonecneho pribehu ozve, tak bud mudra, tak budem: kazdy podnikatel si rozmysli platit tie nenormalne odvody statu, napr. zdravotne plati zbytocne, lebo si vobec nemoze dovolit byt chory. Ze preco, lebo zdochne od hladu. No a potom to vyzera vselijako a konecny vysledok je optimalizovanie dani / to je uchvatny vyraz, nie z mojej hlavy/, cize dan ziadna a z coho ma stat zit? to je jedno v akej sme prave vlade. Tak sa konecne rozhybme a dajme do urciteho obratu moznost zakupit si licenciu na dan, vyska je samozrejme na uvahu a ked ty zaplatis nejaku ciastku, tak nemusis viest nezmyselne zlozite uctovnictvo a plat si odvody najmensie a dobrovolne aj ake chces a hotovo. Kazdy by musel dan zaplatit. A to by sme sa potom cudovali, kolko tam bude penazi. Tak priklad na uvod, pridajte sa teraz aj vy, co by ste navrhli a nie len kydanie somarin na toho, kto ma opacny nazor, ked bude ekonomika OK, potom si mozeme hrat ideove clovece, az potom.
duves
03.07.10,03:38
Danila, duves, tetrisss, pavol54, Buchač a podobní,
Vy si naozaj myslíte, že raz prídu politici, ktorí Vás budú živiť :D?

Čo si si hrkol? V tomto teple to ma neblahe nasledky.:D
jar88
03.07.10,05:58
Myslim, ze niektori z vas a ani to nebudem citovat, vynasate prilis rychle sudy. Ja napr. ziadnu pracu na tanieri nepotrebujem, pretoze sa uz 18 rokov zivim sama a niekedy ma aj tu vytacaju pouckove odpovede od ekonomickych teoretikov, raz som sa uz aj ozvala, ze keby som mala takeho danoveho poradcu, tak mu na fleku dam vypoved, samozrejme tym sa nechcem dotknut ludi, ktori tu davaju potrebne odborne rady, klobuk dolu za nezistnu pomoc, ktorou sa vlasne v podstate oberaju o zakaznikov, ale, teoria je jedna vec a prax druha, kazdy podnikatel a zvlast maly vie ako to ide a dokonca ked porozmysla, tak co by sa dalo v tomto urobit a preco to ani jedna vlada neurobi? Uz vidim ako sa z krajiny nekonecneho pribehu ozve, tak bud mudra, tak budem: kazdy podnikatel si rozmysli platit tie nenormalne odvody statu, napr. zdravotne plati zbytocne, lebo si vobec nemoze dovolit byt chory. Ze preco, lebo zdochne od hladu. No a potom to vyzera vselijako a konecny vysledok je optimalizovanie dani / to je uchvatny vyraz, nie z mojej hlavy/, cize dan ziadna a z coho ma stat zit? to je jedno v akej sme prave vlade. Tak sa konecne rozhybme a dajme do urciteho obratu moznost zakupit si licenciu na dan, vyska je samozrejme na uvahu a ked ty zaplatis nejaku ciastku, tak nemusis viest nezmyselne zlozite uctovnictvo a plat si odvody najmensie a dobrovolne aj ake chces a hotovo. Kazdy by musel dan zaplatit. A to by sme sa potom cudovali, kolko tam bude penazi. Tak priklad na uvod, pridajte sa teraz aj vy, co by ste navrhli a nie len kydanie somarin na toho, kto ma opacny nazor, ked bude ekonomika OK, potom si mozeme hrat ideove clovece, az potom.
Tetrisss, na takéto úvahy je už trošku neskoro, lebo doba pokročila už tak ďaleko, že niet cesty späť. Celá Európa už zabŕdla tak hlboko do sociálneho bahna, že iné riešenie, ako bankrot nie je možné.
-----------------------------------------------------------------------
Skús objasniť, čo si predstavuješ pod tým "z čoho má štát žiť?". A ešte by si to mohla dať aj do súvislosti s tým "Že preco, lebo zdochne od hladu" No a následne píšeš "A to by sme sa potom cudovali, kolko tam bude penazi.". Tetrisss, dopredu ti viem garantovať, že tam vždy bude len nula s mínusovou nulou. (a to v tom najlepšom prípade) Tadiaľ určite cesta nevedie.
-----------------------------------------------------------------------
Dovolím si tvrdiť, že nikdy nebude v štátnej kase toľko peňazí, aby sme sa čudovali, že ich nedokázali rozfrcať. Čudovali by sme sa len tomu, ako je možné, že v nej nikdy nič nieje. (Nie všetci by sme sa čudovali, ale väčšina určite.)
-----------------------------------------------------------------------
Treba si uvedomiť, že všetky statky pochádzajú z ľudskej činnosti a ľudskej potreby. To čo ľudia potrebujú má hodnotu a čo nepotrebujú, nemá hodnotu.
Preto je základom úspešnej spoločnosti slobodná činnosť ľudí a výsledky tejto činnosti (hlavne práce) sú najlepšie prerozdelené slobodným trhom. Nič lepšie, jednoduchšie a spravodlivejšie na svete nejestvuje.
-----------------------------------------------------------------------
A ešte posledné k tej spomínanej optimalizácii daní.
Dovolím si tvrdiť, že nás čaká ešte tvrdšia optimalizácia daní. Aby podnikateľ /remeselník, živnostník/ neskapal od hladu aj s rodinou, bude musieť prikročiť aj k riešeniam, že svoju prácu bude predávať aj bez "papiera", bez daní a odvodov. Jednoducho každý má právo prežiť. Nemôže platiť podmienka, že najskôr daj peniaze na prežitie štátu a ak ti niečo zostane, nakŕm aj svoju rodinu.
duves
03.07.10,09:01
Tetrisss, na takéto úvahy je už trošku neskoro, lebo doba pokročila už tak ďaleko, že niet cesty späť. Celá Európa už zabŕdla tak hlboko do sociálneho bahna, že iné riešenie, ako bankrot nie je možné..
Súhlasím, že treba rozbiť zaužívané štruktury finančníctva a daňovej sústavy. Len sa mi vidí, že jediny, kto mal zatial pravdu, je Dolejší.
.[/QUOTE]
tetrisss
03.07.10,09:58
Jar88, prvy krat s tebou suhlasim, ze Europa je v bahne a to nie len socialnom, ale v akom si spomenies, to ale neznamena, ze sa s tym vsetci zmierime. Stat nie je nejaky abstraktny slovny tvar, ale v skutocnosti stat by mal sluzit svojim obcanom, a za to by sme sa mali skladat na jeho chod, na to to bolo urcite vymyslene, to neznamena, ze zato ze to teraz funguje prekrutene , je to nezmysel. Mame na to mudrejsich, aby rozmyslali ako by to islo lepsie a spravodlivejsie. Jeden priklad za vsetko, my, mali zivnostnici, ale aj vacsina zamestnancov si plati zdravotne poistenie, aby raz, ked budeme potrebovat lekarsku starostlivost, sme ju aj mali, ale... ked som nedavno citala, ze riaditel jednej z poistovni ma mesacny plat 350.000,- sk /vtedy/ a spravuje moje vklady do krachu a ja pridem k lekarovi a za osetrenie zuba zaplatim 15 euro, tak co to je? ale to nie je neriesitelna vec, ale tym, ktori o tom vsetkom mozu rozhodnut, to vyhovuje, lebo si mozu aj oni viac privlastnit. Lenze my, mlciaca vacsina im to umoznujeme.
jar88
03.07.10,11:05
Ešte sa mi žiada doplniť, že mi pripadá úplne normálne (aj keď si to málo kto uvedomuje), že svoju prácu predávame za peniaze a to čo niekto platí za tu prácu, patrí tomu, kto tú prácu vykonal. Nepatrí to štátu.
------------------------------------------------------------------
Štátu patria len dane a tie by mal platiť každý občan prostredníctvom obce. Naviac aj ta cena, za ktorú pracujeme, je stanovená slobodne uzavretou dohodou medzi zamestnávateľom a zamestnancom.
--------------------------------------------------------------------
Nemalo by byť normálne, aby zamestnávateľ platil za vašu prácu niečo štátu a niečo vám. Mal by platiť len vám. Načo vám je dobré, aby z vašej mzdy platil vaše "poistenie - nepoistenie" (vraj odvod) a vy nemáte žiadny konkrétny záväzok od poisťovne, lebo údajné poisťovne vlastne poisťovňami ani niesu.
--------------------------------------------------------------------
Následne vznikajú neriešiteľné problémy, ako napríklad čakanie na operácie.
Čo má čo zaujímať poistenca, či má alebo nemá poisťovňa peniaze na (drahú operáciu) plnenie, ku ktorému sa zaviazala.
Pýtam sa, čo je to za vzťah, kedy vy máte povinnosť platiť a druhá strana má povinnosť len vtedy, ak na to má. Veď to nemá logiku.
tetris, a tento príspevok si nečítala ?
Veď je to také jednoduché, ale ty píšeš že na to máme múdrejších.
Ja sa pýtam, kde ich máme ?
----------------------------------------------------------------------
Čo je na fungovaní štátu zložité?
Armáda ?
Polícia ?
Súdnictvo?
---------------------------------
Načo nám je akési povinné nefunkčné zdravotné poisťovníctvo, ak máme súkromné a funkčné poisťovne ?
------------------------------------
Načo sú nám nefunkčné sociálne piliere, ktoré nemajú čím garantovať dôchodok, keď je nad slnko jasné, že mladí potrebujú hypotéky na bývanie, nikam nám s domom ani bytom neutečú a garantujú splátky na 20 až 30 rokov.
Nikoho tu nenapadá súvislosť medzi hypotékou a penziou ? (na to treba odborníkov ?)
tetrisss
03.07.10,11:33
Nemame odbornikov? tak potom je to na figu, riesenie je uz len emigracia, ale kam?
Stat je zlozity organizmus a napriek tomu coho sme svedkami aj potrebny, ze ho nevieme riadit, alebo nechceme vediet, lebo v kalnych vodach sa lepsie lovi, to je ina vec.
No a tie socialne piliere, ja uz pomaly pred dochodkom tazko nieco ine vymyslim, z mojich odvodov sa platili dochodky mojich rodicov a dalsej polgeneracie a ja co? som za nejaky rozumny prechod, ale jedna generacia nemoze vychovat rodicov, deti a aj seba, tak to nepojde.
jar88
03.07.10,12:24
Nemame odbornikov? tak potom je to na figu, riesenie je uz len emigracia, ale kam?
Stat je zlozity organizmus a napriek tomu coho sme svedkami aj potrebny, ze ho nevieme riadit, alebo nechceme vediet, lebo v kalnych vodach sa lepsie lovi, to je ina vec.
No a tie socialne piliere, ja uz pomaly pred dochodkom tazko nieco ine vymyslim, z mojich odvodov sa platili dochodky mojich rodicov a dalsej polgeneracie a ja co? som za nejaky rozumny prechod, ale jedna generacia nemoze vychovat rodicov, deti a aj seba, tak to nepojde.
Tetrisss, veď ty si písala, že tu máme odborníkov na to aby za nás rozmýšľali.

Dnes 12:58 PM tetrisss Re: Herci útočia videom proti ľavici - pozrite si tie dve videá, stojí to za to!
Jar88, prvy krat s tebou suhlasim, ze Europa je v bahne a to nie len socialnom, ale v akom si spomenies, to ale neznamena, ze sa s tym vsetci zmierime. Stat nie je nejaky abstraktny slovny tvar, ale v skutocnosti stat by mal sluzit svojim obcanom, a za to by sme sa mali skladat na jeho chod, na to to bolo urcite vymyslene, to neznamena, ze zato ze to teraz funguje prekrutene , je to nezmysel. Mame na to mudrejsich, aby rozmyslali ako by to islo lepsie a spravodlivejsie. Jeden priklad za vsetko, my, mali zivnostnici, ale aj vacsina zamestnancov si plati zdravotne poistenie, aby raz, ked budeme potrebovat lekarsku starostlivost, sme ju aj mali, ale... ked som nedavno citala, ze riaditel jednej z poistovni ma mesacny plat 350.000,- sk /vtedy/ a spravuje moje vklady do krachu a ja pridem k lekarovi a za osetrenie zuba zaplatim 15 euro, tak co to je? ale to nie je neriesitelna vec, ale tym, ktori o tom vsetkom mozu rozhodnut, to vyhovuje, lebo si mozu aj oni viac privlastnit. Lenze my, mlciaca vacsina im to umoznujeme.
Píšeš, že štát je potrebný a zložitý organizmus.
Ja si myslím, že je zložitý, lebo sa snaží riadiť všetko a hlavne to čo mu nepatrí. To znamená aj súkromné veci občanov. Je jasné, že aspoň za dvojnásobnú cenu.
----------------------------------------
Myslím si, že na riadenie súkromných vecí, štát a ani parlament nepotrebujeme. Naviac vďaka kríze sa nám ta dôležitosť a potreba štátu aj preukáže.
Uvidíme ako budú postupne upúšťať od svojich povinnosti v nadväznosti na pokles výberu daní. Kríza ich k tomu určite dokope a budú musieť nechať ľudí nech sa starajú sami o seba. Dúfam, že potom už ľudia pochopia, kam patrí riadiaca ruka štátu.
tetrisss
03.07.10,12:31
Myslim, ze tvoj nazor je dost brutalna demagogia, ale mam uctu k nazorom inych a tak si ho maj. Ja som netvrdila ze nemame odbornikov, ale ty, napr., moja odpoved bola cista ironia.
jar88
03.07.10,12:48
Myslim, ze tvoj nazor je dost brutalna demagogia, ale mam uctu k nazorom inych a tak si ho maj. Ja som netvrdila ze nemame odbornikov, ale ty, napr., moja odpoved bola cista ironia.
Nevedel som, že je to čistá irónia. (asi mám dlhý kábel)
Tak že, podľa teba by mal štát riadiť všetko, alebo je aj niečo o čom štát rozhodovať nemá?
Skús to vymenovať.
Dúfam, že nezačneš počasím, povodňami, veľkosťou banánov a váhou rodených detí.
evina
03.07.10,13:00
Nevedel som, že je to čistá irónia. (asi mám dlhý kábel)
Tak že, podľa teba by mal štát riadiť všetko, alebo je aj niečo o čom štát rozhodovať nemá?
Skús to vymenovať.
Dúfam, že nezačneš počasím, povodňami, veľkosťou banánov a váhou rodených detí.

Troška by si mal pribrzdiť si myslím...nič nie je ani čierne ani biele a nezabúdaj, že tu sa nerozprávaš s negramotnými....
jar88
03.07.10,13:20
Troška by si mal pribrzdiť si myslím...nič nie je ani čierne ani biele a nezabúdaj, že tu sa nerozprávaš s negramotnými....
Tak jej pomôž (keďže nie si negramotná) a napíš čo je biele a čo čierne. (čo patrí štátu a čo občanom)
Alebo si myslíš, že za vzdelanie detí je trochu zodpovedný štát, trochu obec a trochu rodič? Za zdravie je zodpovedná trochu poisťovňa, trochu lekár, trochu nemocnica, trochu štát a trochu aj pacient?
---------------------------------------------------------------------
A nakoniec to všetko aj tak trochu (100%) zaplatí občan? (tu už to môže byť čierno biele?)
tetrisss
03.07.10,13:47
Ja teda neviem, ale je uplne jasne, ze napr. aby si to pochopil, za vzdelanie je zodpovedny v plnej miere svojich kompetencii stat, v plnej miere svojich povinnosti skola a v plnej miere svojich moznosti rodina. A takto je to so vsetkym, pokial nedokazeme najst spolocnu rec k dosiahnutiu ciela, tak to bude este dlho vyzerat tak, ako u nas a este horsie.
A este taka mala otazka a kto to ma zaplatit? pride nam ufo s kopou zlata a da statu?, nie, pretoze v svetle dnesnej spolocnosti je to divne tvrdenie, ale stale plati: stat sme m y. Nema zmysel takto vsetko zosmiesnovat a negativizovat, to su len retoricke cvicenia a profesionalnych oponentov /dufam ze vies co tym myslim/ ako diskuterov nemusim, nemozes byt proti vsetkemu a za nic.
duves
03.07.10,13:59
Nikoho tu nenapadá súvislosť medzi hypotékou a penziou ? (na to treba odborníkov ?)
Ale ano. Len to píšem vyššie, že treba od základov zmeniť finačníctvo a daňovú sústavu. Ak čokolvek zmeniš a nevezmeš sukromnym osobam pravo tvoriť peniaze z ničoho, tak každa zmena bude mať velmi kratkodoby dosah.
Co si chcel presne povedať k tym hypotekam? Ved hypoteku platíš banke, nie na do fondu na dochodky. Z hypoteky, z jej splácania bohatne majitel banky (v tramtárii), nie krajina (štát), kde je ta hypoteka čerpana. Nie je to choré?
duves
03.07.10,14:08
Alebo si myslíš, že za vzdelanie detí je trochu zodpovedný štát, trochu obec a trochu rodič?
tetrisss ti to napisala. Štát sme my všetci. Stát by mal mať prioritný záhujem, aby boli ludia vzdelaný. Štát by mal mať prioritný záujem, aby ludia mali prácu a aby boli zdravý.
Skús si porovnať, čo z toho je realita.

Apropo. V jednom staršom príspevku som ťa vyzval sa vyjadriť k tomu švédsku, asi pred mesiacom. No neurobil si tak. Práve naopak. Okamžite reaguješ na príspevky k téme, kde si mysliš, že si doma. Nie si tam doma jardo. Spoločnost je vlastne velka komunita ludi. Ak chces stale dookola tvrdiť, že každy sa ma postarať sám o seba, ako by si chcel fungovať (skúšobne) v komunite trebars 100 ludi? Budeš sólista? Založiš banku a budes 99 ludi zdierať na úroku? Vravím ti, že by si sa rána nedožil. Súčasna spoločnosť je privelmi anonymna, práve cez tie peniaze. Nikto sa nemusi nikomu zodpovedať. Ani za vlastizradu. A to je naše nešťastie.
evina
03.07.10,15:05
Tak jej pomôž (keďže nie si negramotná) a napíš čo je biele a čo čierne. (čo patrí štátu a čo občanom)
Alebo si myslíš, že za vzdelanie detí je trochu zodpovedný štát, trochu obec a trochu rodič? Za zdravie je zodpovedná trochu poisťovňa, trochu lekár, trochu nemocnica, trochu štát a trochu aj pacient?
---------------------------------------------------------------------
A nakoniec to všetko aj tak trochu (100%) zaplatí občan? (tu už to môže byť čierno biele?)

Myslím, že Tettris v podstate odpovedala za mňa... každý v plnej miere svojich kompetencií...
Nemá význam ani aby sme si tu vysvetľovali úplne základné veci. Tou negramotnosťou som mierila na štýl Tvojho vyjadrovania - ak ma niekto iný názor útočíš nie celkom vyberanými prostriedkami a výrazmi. Zvykni si. že ľudia majú aj iný názor a nemusia byť za to ....

Ja som zástancom myšlienky, že v prvom rade sa má postarať o seba človek sám. Nečakám, že to za mňa urobí štát a snažím sa pripraviť i na starobu a som za to, aby štát zasahoval len do nevyhnutnej možnej miery.....ale nemôžem sa starať sama o seba vo vzduchoprázdne....
Ty však nepíš tak a nezabúdaj, že sú ľudia aj starí, aj chorí, aj z objektívnych príčin neschopní sa postarať o prácu, vzdelanie, lekársku starostlivosť a pod.
Štát má mať svoju nezastupiteľnú úlohu v oblasti práva, bezpečnosti, ochrany, sociálnej oblasti, kultúry....no a samozrejme mu to musí aj niekto zaplatiť....no a že za tú cenu si neplní štát to čo by mal je druhá vec.....ale nežijeme na zelenej lúke...

P.s. Mimochodom ja som napísala práve, že nič nie je ani čierne ani biele:)....
Danila
03.07.10,15:16
Myslim, ze niektori z vas a ani to nebudem citovat, vynasate prilis rychle sudy. Ja napr. ziadnu pracu na tanieri nepotrebujem, pretoze sa uz 18 rokov zivim sama a niekedy ma aj tu vytacaju pouckove odpovede od ekonomickych teoretikov, raz som sa uz aj ozvala, ze keby som mala takeho danoveho poradcu, tak mu na fleku dam vypoved, samozrejme tym sa nechcem dotknut ludi, ktori tu davaju potrebne odborne rady, klobuk dolu za nezistnu pomoc, ktorou sa vlasne v podstate oberaju o zakaznikov, ale, teoria je jedna vec a prax druha, kazdy podnikatel a zvlast maly vie ako to ide a dokonca ked porozmysla, tak co by sa dalo v tomto urobit a preco to ani jedna vlada neurobi? Uz vidim ako sa z krajiny nekonecneho pribehu ozve, tak bud mudra, tak budem: kazdy podnikatel si rozmysli platit tie nenormalne odvody statu, napr. zdravotne plati zbytocne, lebo si vobec nemoze dovolit byt chory. Ze preco, lebo zdochne od hladu. No a potom to vyzera vselijako a konecny vysledok je optimalizovanie dani / to je uchvatny vyraz, nie z mojej hlavy/, cize dan ziadna a z coho ma stat zit? to je jedno v akej sme prave vlade. Tak sa konecne rozhybme a dajme do urciteho obratu moznost zakupit si licenciu na dan, vyska je samozrejme na uvahu a ked ty zaplatis nejaku ciastku, tak nemusis viest nezmyselne zlozite uctovnictvo a plat si odvody najmensie a dobrovolne aj ake chces a hotovo. Kazdy by musel dan zaplatit. A to by sme sa potom cudovali, kolko tam bude penazi. Tak priklad na uvod, pridajte sa teraz aj vy, co by ste navrhli a nie len kydanie somarin na toho, kto ma opacny nazor, ked bude ekonomika OK, potom si mozeme hrat ideove clovece, az potom.Samozrejme, že nemôžem nič iné, ako s tebou súhlasiť.
Takže, ja by som navrhla, aby sa každý účastník Porady, je jedno, či podnikateľ, ekonóm, účtovník, daniar, finančník, jardo náš, alebo jeho kámo pozreli do zrkadielka, položili pravú ruku na daňové priznanie, svoje, alebo to, čo prácne vypracovali klientom a prisahali, že už nikdy, už len poctivo, už len čestne.;) A o štyri roky zistíme, že dobiehame sľubované Švajčiarsko, že máme dvojnásobné platy a vyriešili sme rómsku otázku. Namôjdušu ale netuším, kto si to dá na veniec slávy. Ľaví, praví? Asi všetci. Občania.:)
tetrisss
03.07.10,15:22
Ano, presne to si myslim, keby sme zacali vsetci v bode nula /je to bohuzial iba sci-fi, moje oblubene/, tak nasa republika vyzera uplne inak, aj nezamestnanost, aj dane, aj odvody, lenze to je malo, museli by naraz s nami aj statni uradnici sa pozriet na svoj zaludok a ustanovit si primerany plat a nie byt stale nenaz..i a to este za nase peniaze, hehe, takze predstava pekna, snivajte s nami.
jar88
04.07.10,05:14
Ja teda neviem, ale je uplne jasne, ze napr. aby si to pochopil, za vzdelanie je zodpovedny v plnej miere svojich kompetencii stat, v plnej miere svojich povinnosti skola a v plnej miere svojich moznosti rodina. A takto je to so vsetkym, pokial nedokazeme najst spolocnu rec k dosiahnutiu ciela, tak to bude este dlho vyzerat tak, ako u nas a este horsie.
A este taka mala otazka a kto to ma zaplatit? pride nam ufo s kopou zlata a da statu?, nie, pretoze v svetle dnesnej spolocnosti je to divne tvrdenie, ale stale plati: stat sme my. Nema zmysel takto vsetko zosmiesnovat a negativizovat, to su len retoricke cvicenia a profesionalnych oponentov /dufam ze vies co tym myslim/ ako diskuterov nemusim, nemozes byt proti vsetkemu a za nic.
Práve ta rétorika, že štát sme my, je váš základný omyl.
(skús si objasniť čo je to štát)
Ja a ani ty a ani Danila, Duves.....nie sme štát. My sme len občania štátu. No ale to, že sme občania štátu, neznamená že mu patríme.
Možno o tom len neviete, ale štát je definovaný úplne inak.
tetrisss
04.07.10,05:31
Tak daj.
jar88
04.07.10,05:49
Ale ano. Len to píšem vyššie, že treba od základov zmeniť finačníctvo a daňovú sústavu. Ak čokolvek zmeniš a nevezmeš sukromnym osobam pravo tvoriť peniaze z ničoho, tak každa zmena bude mať velmi kratkodoby dosah.
Co si chcel presne povedať k tym hypotekam? Ved hypoteku platíš banke, nie na do fondu na dochodky. Z hypoteky, z jej splácania bohatne majitel banky (v tramtárii), nie krajina (štát), kde je ta hypoteka čerpana. Nie je to choré?
Duves to tvoje nekonečné tvorenie peňazí z ničoho, už zaves na klinec a konečne si naštuduj niečo o bankovníctve. Aspoň základy ako sa dostávajú peniaze do obehu.
--------------------------------------------------------------
K tým hypotekam a dôchodkom.
Sám píšeš, že hypotéku splácaš banke. Z toho mi logicky vyplýva, že banka má zaručený mesačný príjem zo splátky napríklad 700 € od mladého. Tým pádom môže garantovať výplatu napríklad jedného mesačného dôchodku 500 až 600 € pre starého.
Sú to vlastne tie isté peniaze, len sú pre dôchodcu zúročené cez hypotéku.
--------------------------------------------------------------
Skôr si myslím, že choré je platiť si na dôchodok (formou povinného odvodu) do nejakého fondu a vlastne cez neho tie peniaze dať na trh "cenných papierov". Následne tam vzniká prebytok peňazí, tým pádom sa znehodnocujú a súčasne chýbajú "dlhé peniaze", ktoré sú potrebné na hypotéky pre mladých. (tu sa podarilo EU oddeliť peniaze mladých od peňazí starých) Tým pádom sa dostávajú mladí a aj starí do závislosti štátu. Spôsobujú to štáty svojimi zákonmi a nie banky svojim konaním.
---------------------------------------------------------------
Choré je hlavne to, že to bežní ľudia nechápu.
jar88
04.07.10,06:09
Tak daj.
A čo že by si chcela aby som ti dal? (google?)
Skús si napísať napríklad /definícia štátu/ a enter a potom už len klikáš. Je to jednoduché.
-----------------------------------------------------------------
Pojem štátu prešiel vo svojom vývoji rozličnými etapami. U starovekých Grékov nachádzame pojem „polis“, ktorým označovali mestský štát, t.j. suverénnu teritoriálnu organizáciu s vlastným zriadením a zákonodarstvom. V rímskej terminológii bol štát chápaný aj ako jednota všetkých obyvateľov – „res publica“. Keď sa teritórium, podliehajúce Rímu, stalo väčším, začal sa rímsky štát označovať termínom „imperium“.

V stredoveku prišlo k zmene a rozhodujúcim sa stal teritoriálny činiteľ. Štát sa začal ponímať ako krajina. Prvý novoveký výraz na označenie rôznych štátnych útvarov „stato“ sa objavuje v 15. st. v Taliansku. Tento termín sa dal použiť na každý existujúci štát, bez ohľadu na jeho veľkosť či charakter štátneho zriadenia.

V súčasnej politickej a právnickej literatúre existujú tri typy definícií štátu. Funkcionálne definície opisujú štát funkciami, ktoré plní v danom spoločenskom zriadení. Štát chápu ako organizáciu spoločnosti, v ktorej sú špecifické role obyvateľov vymedzené v špecifickom statuse – v ústave štátu. Hlavnými cieľmi štátu sú riešenie spoločných problémov, zabezpečenie všeobecného blaha a hlavne zachovanie poriadku. Elementárne definície štátu vychádzajú z troch elementov, základných prvkov: obyvateľstvo, teritórium a suverénna moc. Štát je trvalý zväzok ľudí obývajúcich určité územie a podliehajúcich jedinej zvrchovanej moci. Tretie, sociologické, definície ponímajú štát ako politickú spoločnosť. Počiatky tejto definície nachádzame už u Aristotela, ktorý štát chápal ako samosprávne, univerzálne spoločenstvo rovných ľudí, ktorých cieľom je dokonalý život. Určitým variantom sociologických definícií je marxistické chápanie štátu ako nástroja triedneho panstva. Podľa Lenina je štát „aparát vládnucej triedy slúžiaci na potlačenie odporu a útlak jej triednych protivníkov“.
----------------------------------------------------------------------
Treba si len prečítať, posúdiť, zhodnotiť, snáď aj trošku pouvažovať.
Veď sme gramotní, či nie...?
tetrisss
04.07.10,06:18
Ty ma neurazis, je pravdepodobne, ked ti neposielam postu po holubici, ze si nejaku tu definiciu mudru viem najst, ale to su len slova, kazda veda sa zacina zbytocnou definiciou, ale povedz svoju predstavu, ako zit bez statu, nejake to usporiadanie spolocnosti je potrebne, pokial nezijes ako Robinzon, tak zacni pouzivat svoje nazory, ako by to islo, aby sme mohli vsetko robit, ako kazdy chce. Hm, to je uz anarchia, nie?
jar88
04.07.10,06:33
Ty ma neurazis, je pravdepodobne, ked ti neposielam postu po holubici, ze si nejaku tu definiciu mudru viem najst, ale to su len slova, kazda veda sa zacina zbytocnou definiciou, ale povedz svoju predstavu, ako zit bez statu, nejake to usporiadanie spolocnosti je potrebne, pokial nezijes ako Robinzon, tak zacni pouzivat svoje nazory, ako by to islo, aby sme mohli vsetko robit, ako kazdy chce. Hm, to je uz anarchia, nie?
Ako si na to prišla že ja chcem žiť bez štátu.
Celú dobu píšem, že niečo patrí štátu a niečo ľuďom (a niečo občanom).
Kde som sa vyjadroval, že štát nie?
---------------------------------------------------
Ja sa stále len pýtam, čo považujete za verejné (štátne - obecné a pod.) a čo za súkromné (osobné - rodinné).
---------------------------------------------------
Ako by som chcel robiť všetko čo chcem a ako chcem? No predsa normálne. Tak ako mi to aj ústava zaručuje, že každý môže konať čo zákon nezakazuje a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo čo mu zákon neprikazuje (pri zachovaní základných ľudských práv). To je celé.
tetrisss
04.07.10,06:42
Tak teoreticky je to pekna predstava, akurat v praxi je to zlozite, a ani nie je presne definivane, pokial sa dobre pamatam, medzi sukromne veci si priradil aj zdravie, ale to len preto mozes si mysliet, ze si zdravy, zdravotnictvo moze fungovat len na zaklade solidarity, a napr. ja si myslim, ze v zdravotnicve nejde ani tak o vacsi balik penazi, ako o poriadok, som zvedava, kto sa konecne do tohto Molocha pusti, do ekonomiky aj do pristupu k ludom, ale to je uz asi ina tema.
evina
04.07.10,08:11
Ako si na to prišla že ja chcem žiť bez štátu.
Celú dobu píšem, že niečo patrí štátu a niečo ľuďom (a niečo občanom).
Kde som sa vyjadroval, že štát nie?
---------------------------------------------------
Ja sa stále len pýtam, čo považujete za verejné (štátne - obecné a pod.) a čo za súkromné (osobné - rodinné).
---------------------------------------------------
Ako by som chcel robiť všetko čo chcem a ako chcem? No predsa normálne. Tak ako mi to aj ústava zaručuje, že každý môže konať čo zákon nezakazuje a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo čo mu zákon neprikazuje (pri zachovaní základných ľudských práv). To je celé.

No ale neviem, kto tu tvrdil opak....

Problém je, že Ti v tom bránia niektoré zákony, nakoľko sú schválené a platné tak ako napríklad Tebe ale samozrejme aj mnohým nám nevyhovujú. Áno napríklad aj v oblasti zdravotníctva....ale je tu nejaká hierarchia, nejaký proces - u nás parlamentná demokracia - zvolili sme si poslancov a Tí predkladajú a schvaľujú zákony také aké sú a ak sa schvália musíme ich rešpektovať, lebo nastupujú reštrikcie.
Každý má právo ísť do politiky a ovplyvňovať tento proces....
O tom, čo tu Ty píšeš my predsa vieme svoje, či je to naozaj demokracia alebo diktatúra....
my sme sa skôr bavili o tom, o kom si kto myslí, že nás čo najviac dovedie k tej pomyslenej demokracii, či ľavica a či pravica, ale tu z diskutujúcich myslím nie je nikto naivný snílek....
Jednoducho to čo môžem a chcem ovplyvňovať snažím sa ovplyvňovať z plných síl, ale niečo nejde a tam nemá zmysel kritizovať a kritizovať a myslieť si, že druhí to nechápu....
Ja si myslím, že o sebe rozhodujem do dosť veľkej miery, ale viem, že nemôžem vo všetkom....nemôžem to ani v rodine, lebo nikto z nás tu nieje len sám pre seba....

http://www.snem.sk/content/view/34/48/
Danila
04.07.10,08:31
Ako si na to prišla že ja chcem žiť bez štátu.
Celú dobu píšem, že niečo patrí štátu a niečo ľuďom (a niečo občanom).
Kde som sa vyjadroval, že štát nie?
---------------------------------------------------
Ja sa stále len pýtam, čo považujete za verejné (štátne - obecné a pod.) a čo za súkromné (osobné - rodinné).
---------------------------------------------------
Ako by som chcel robiť všetko čo chcem a ako chcem? No predsa normálne. Tak ako mi to aj ústava zaručuje, že každý môže konať čo zákon nezakazuje a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo čo mu zákon neprikazuje (pri zachovaní základných ľudských práv). To je celé.Jardo, aj zlá reputácia je lepšia, ako nič. Ty to vieš, a tak ideš.Tvoje podanie teórie štátu a práva je zložité. Vôbec nechceš pochopiť, že mnohí z nás sú jednoduchí jedinci, hlboko pod úrovňou Tvojho vedomia a znalostí. Maj s nami, prosím, trpezlivosť. Vži sa napríklad do takého jedinca, s IQ Matoviča....., no ako chceš, aby toto pochopil?:)
A už nehovorím, ako by to pochopil sám tvorca nového pojmu IQ Matovič. Lebo on, ak by čosi aj vedel, či pochopil, tak by dávno pred poslaneckým sľubom odovzdal mandát. On totiž ešte poslaneckú imunitu nemá. A škandál ako remeň je priskorý.A ja by som mala o dôvod viac uveriť tým najsamnovším, že to s tou slušnosťou mysleli vážne....;) Vidíš, som stále v téme. Hovorím o štáte. A jeho topmenežéroch.:rolleyes:
BXLmiami
04.07.10,09:39
Tak teoreticky je to pekna predstava, akurat v praxi je to zlozite, a ani nie je presne definivane, pokial sa dobre pamatam, medzi sukromne veci si priradil aj zdravie, ale to len preto mozes si mysliet, ze si zdravy, zdravotnictvo moze fungovat len na zaklade solidarity, a napr. ja si myslim, ze v zdravotnicve nejde ani tak o vacsi balik penazi, ako o poriadok, som zvedava, kto sa konecne do tohto Molocha pusti, do ekonomiky aj do pristupu k ludom, ale to je uz asi ina tema.
Nikto sa do toho nepustí,pretože kto sa zdravotníctva čo len dotkne,zažije druhe SNP.Nie je spoločenská objednávka na riešenie problémov zdravotníctva.Ved v konečnom dôsledku si každý čo chce vybaví,nadáva sa dobre,tak načo to riešiť.
duves
06.07.10,04:03
Duves to tvoje nekonečné tvorenie peňazí z ničoho, už zaves na klinec a konečne si naštuduj niečo o bankovníctve. Aspoň základy ako sa dostávajú peniaze do obehu.
.
Ja mam 4 mesačný kurz na bankovnictvo, mam certifikat zo zaverečnej skúšky na výbornú. Môžem naskenovať. Ty čo ukážeš?
--------------------------------------------------------------

K tým hypotekam a dôchodkom.
Sám píšeš, že hypotéku splácaš banke. Z toho mi logicky vyplýva, že banka má zaručený mesačný príjem zo splátky napríklad 700 € od mladého. Tým pádom môže garantovať výplatu napríklad jedného mesačného dôchodku 500 až 600 € pre starého.
Sú to vlastne tie isté peniaze, len sú pre dôchodcu zúročené cez hypotéku..
To je fakt z tepla!
Ako môžeš súkromným bankam nariadiť aby zisky - úrokové výnosy z hypotek slúžili na krytie výplat starobných dôchodkov?
Ale ako myslienka je to dobra. Najprv sa zoštátnia banky a druhy bod bude to, čo opisuješ. nie?
--------------------------------------------------------------

Skôr si myslím, že choré je platiť si na dôchodok (formou povinného odvodu) do nejakého fondu a vlastne cez neho tie peniaze dať na trh "cenných papierov". Následne tam vzniká prebytok peňazí, tým pádom sa znehodnocujú a súčasne chýbajú "dlhé peniaze", ktoré sú potrebné na hypotéky pre mladých. (tu sa podarilo EU oddeliť peniaze mladých od peňazí starých) Tým pádom sa dostávajú mladí a aj starí do závislosti štátu. Spôsobujú to štáty svojimi zákonmi a nie banky svojim konaním..
To si ako na to prišiel. Naštuduj si zakon o bankach, časť hypotekarne bankovnictvo. Banky robia hypoteky tak, že najprv to prefinancuju z kratkych zdrojov a následne pri určitom objeme hypotek musia to vykryť dlhymi zdrojmi. T.j. predaju hypotekarne záložné listy. Obyčajne sa po nich len tak zapráši. Volne zdroje na nakup maju rozne fondy, a napr. aj životne poisťovne.



Choré je hlavne to, že to bežní ľudia nechápu.

Tak v tom príspevku o bankovníctve, čo si vypotil ty, tak to je fakt zložite na pochopenie. Sa zamyli, čo si tam napísal. Doslova preložene, aby sukromne banky sa zriekli urkoveho vynosu z hypotek a financovali z toho dochodky. Lenin by sa potešil. Ale ako vravim, myslienka je to dobra. Len sa musi niečo podstatne zmeniť. Odobrať sukromnym osobam tvorbu peňazi a vrátiť to štátu.
Danila
06.07.10,07:07
Ja mam 4 mesačný kurz na bankovnictvo, mam certifikat zo zaverečnej skúšky na výbornú. Môžem naskenovať. Ty čo ukážeš?
--------------------------------------------------------------

To je fakt z tepla!
Ako môžeš súkromným bankam nariadiť aby zisky - úrokové výnosy z hypotek slúžili na krytie výplat starobných dôchodkov?
Ale ako myslienka je to dobra. Najprv sa zoštátnia banky a druhy bod bude to, čo opisuješ. nie?
--------------------------------------------------------------

To si ako na to prišiel. Naštuduj si zakon o bankach, časť hypotekarne bankovnictvo. Banky robia hypoteky tak, že najprv to prefinancuju z kratkych zdrojov a následne pri určitom objeme hypotek musia to vykryť dlhymi zdrojmi. T.j. predaju hypotekarne záložné listy. Obyčajne sa po nich len tak zapráši. Volne zdroje na nakup maju rozne fondy, a napr. aj životne poisťovne.




Tak v tom príspevku o bankovníctve, čo si vypotil ty, tak to je fakt zložite na pochopenie. Sa zamyli, čo si tam napísal. Doslova preložene, aby sukromne banky sa zriekli urkoveho vynosu z hypotek a financovali z toho dochodky. Lenin by sa potešil. Ale ako vravim, myslienka je to dobra. Len sa musi niečo podstatne zmeniť. Odobrať sukromnym osobam tvorbu peňazi a vrátiť to štátu.Je to tak, duves. Amerika teraz tlačí ako besná čertove obrázky, cez tlačiarensky lis rieši krízu, dopady poznáme, výnosy z hypoték sú astronomické, úrokom päťkrát zaplatené istiny. Jardo nám rád píše svoje fantasmagórie, nechajme ho, nech sa vytešuje. Jeden farár napísal predsedovi KDH list. Dočítala som ho. Bol aj pre občanov SR. Ako neveriaca a hriešnica som farárovi dala celkom za pravdu. Čítal si ? Múdre, pravdivé, poučné.;)
Gabhus
06.07.10,12:36
Danila, nemôžeš ten list prilepiť? Orečítala by som si.
durisovad
06.07.10,12:53
Pripajam sa, aj ja by som rada precitala
Bastian
06.07.10,13:09
Je to tak, duves. Amerika teraz tlačí ako besná čertove obrázky, cez tlačiarensky lis rieši krízu, dopady poznáme, výnosy z hypoték sú astronomické, úrokom päťkrát zaplatené istiny. Jardo nám rád píše svoje fantasmagórie, nechajme ho, nech sa vytešuje. Jeden farár napísal predsedovi KDH list. Dočítala som ho. Bol aj pre občanov SR. Ako neveriaca a hriešnica som farárovi dala celkom za pravdu. Čítal si ? Múdre, pravdivé, poučné.;)
Ešte že tu máme tú Ameriku, všakže? Prečo sa ale obzeráš za mláku? Však sa nemusíš pozerať tak ďaleko, keď chceš vidieť čertoviny.

A prečo píšeš tak nepekne Jardovi keď zároveň vkuse nariekaš ako na teba pľuje? Však sa s ním skús rozprávať slušne. A keby aj... skús sa usmiať ako prvá, nebolí to...
buchač
06.07.10,13:24
Je to tak, duves. Amerika teraz tlačí ako besná čertove obrázky, cez tlačiarensky lis rieši krízu, dopady poznáme, výnosy z hypoték sú astronomické, úrokom päťkrát zaplatené istiny. Jardo nám rád píše svoje fantasmagórie, nechajme ho, nech sa vytešuje. Jeden farár napísal predsedovi KDH list. Dočítala som ho. Bol aj pre občanov SR. Ako neveriaca a hriešnica som farárovi dala celkom za pravdu. Čítal si ? Múdre, pravdivé, poučné.;)
Celkom až tak zasa nie , teda podľa mňa ...


Danila, nemôžeš ten list prilepiť? Orečítala by som si.


Pripajam sa, aj ja by som rada precitala

Asi tento ????
Nie som si istý ...

Otvorený list podpredsedu AZN predsedovi KDH Jánovi Figeľovi
Vydané dňa 16. 06. 2010 (766 prečítaní)

16. 6. 2010 Bratislava

Vážený pán predseda KDH,

dovoľte, aby som Vám v prvom rade zablahoželal k volebnému výsledku, ktoré dosiahlo KDH vo voľbách do NR SR v sobotu 12. 6. 2010. V súčastnosti sa vedú rokovania o zostavení novej vlády a určovaní priorít, ktoré, bude môcť KDH presadzovať aj v programovom vyhlásení novej vlády, v ktorej má ambície pôsobiť.

Nedá mi, aby som Vám v druhom rade preto aj nepripomenul, aby KDH nezabúdalo, že kríza, v ktorej sa v súčastnosti nachádza nielen Slovensko, ale aj celý svet, je nielen len a len finančná, alebo ekonomická, ale v prvom rade je to kríza morálna a duchovná.

KDH preto nesmie zabúdať na to, že slovenský národ za to, že prežil stáročia útlaku a asimilácie, vdačí predovšetkým Cyrilo-Metodskému duchovnému dedičstvu, patrónke Slovenska Sedembolestnej Panne Márii a vernosti Slovenského národa Kristovi a Cirkvi.

S tohto dôvodu preto, ak KDH chce, aby jeho postoje boli jasné, zrozumiteľné a v súlade s Cyrilo-Metodským duchovným dedičstvom, ku ktorému sa hlási drvivá väčšina voličov KDH, nesmie zastávať postoje, ktoré pripomínajú skôr chuť vody z Hierapolských kúpeľov (Zjv 3, 16).

KDH preto aby nestratilo svoju vlastnú tvár a svojich voličov, musí podľa nášho názoru bezpodmienečne presadzovat zakomponovanie do programového vyhlásenia vlady SR aspoň tieto základné priority:

- prijatie zmluvy o Výhrade svedomia

- prijatie zákona na ochranu nedele

- prijatie ústavného zákona, ktory bude jasne definovať ochranu života od počatia až po prirodzenú smrť a teda aj zákaz eutanázie a interupcie

- prijatie zákonov na ochranu rodiny a tradičného manželstva muža a ženy

- KDH sa musí zaviazať, že bude jednoznačne proti prijatiu zákona povolujúceho homosexuálne manželstvá a adopciu detí

- bude jednoznačne proti rozhodnutiu ESPĽP o odstraňovaní krížov vo vsetkých štátov EÚ

- bude jednoznačne presadzovať zrovnoprávnenie v oblasti financovania cirkevných materských škôl, cirkevných základných umeleckých škôl, cirkevných jazykových škôl a cirkevných školských zariadení zo štátnymi školami

S úctou,

Mgr. Anton Čulen ,

podpredseda AZN
http://azn.nawebe.net/view.php?nazevclanku=botvoreny-list-podpredsedu-azn-predsedovi-kdh-janovi-figelovib&cisloclanku=2010060001
evina
06.07.10,14:50
Celkom až tak zasa nie , teda podľa mňa ...





Asi tento ????
Nie som si istý ...

http://azn.nawebe.net/view.php?nazevclanku=botvoreny-list-podpredsedu-azn-predsedovi-kdh-janovi-figelovib&cisloclanku=2010060001

K tomu listu:
KDH musí bezpodmienečne presadzovať zakomponovanie ....

Áno každá strana musí usilovať o to čo sľúbila, ale každý si musí uvedomiť, aby to dosiahla s istotou musí ju voliť 51% voličov....no a to sa u nás nestalo /podľa mojej mienky našťastie/ ani jednej. Preto to musia všetci dokázať v rámci určitého celku primerane a svojim možnostiam a percentám....A radšej primerane svojim percentám ako vôbec...
Neviem prečo sa naša spoločnosť bojí rozdielnych názorov, ak sa v závere podarí dosiahnuť kompromis....
Nikto nemá právo trvať na svojich 100%, lebo aj naša spoločnosť je zložená z veriacich, neveriacich, liberálne mysliacich a mohla by som pokračovať .....
Taký raj, aby sme všetci všetko presadili a mali ako chceme bohužiaľ nie je :):);)
Danila
06.07.10,15:49
Ešte že tu máme tú Ameriku, všakže? Prečo sa ale obzeráš za mláku? Však sa nemusíš pozerať tak ďaleko, keď chceš vidieť čertoviny.

A prečo píšeš tak nepekne Jardovi keď zároveň vkuse nariekaš ako na teba pľuje? Však sa s ním skús rozprávať slušne. A keby aj... skús sa usmiať ako prvá, nebolí to...
Bastík, prišiel si si rýpnuť. Takže:
Amerika? Máš pocit, že sa nás nedotýka? Už dávno sa nás dotýka. EÚ a Amerika idú ruka v ruke. Ale Čína je tretia. Takže o mene hovoria už v trojici.
A v Číne sa práve obracajú myslitelia. Vieš, čo povedali dávno, pradávno? Že najväčší paraziti sú obchodníci. Najmenej robia a najviac zdierajú. Len nech sa nikdy nedostanú ku korytám. Jeden práve ide. Minister obrany. Z reťazcov. Nemdobré. Povedal prezident a výhrady má aj dezignovaná premiérka.
Takže tak, Bastian. Jardo pľuje, ja jeho pľuvance utieram argumentami. Máš nejaké? Daj.
Ja si ich pokojne prečítam. A neopľujem Ťa, aj keď nebudem súhlasiť. Aj my, v suteréne, nenosíme hlavu na krku len na stieranie pavučín zo stropu.;)
Danila
06.07.10,15:55
Vážený pán predseda Figeľ,nezhrešte!

Voľby do parlamentu sú v živote ľudí formou výberu svojich poslancov,ktorí majú počas ďalších rokov byť nositeľmi ich myšlienok,a predovšetkým realizátormi sľubov a predsavzatí,na základe ktorých dostali od nich svoj hlas. Neviem,ako pri iných skupinách,ale u nás kresťanov je to predovšetkým o spôsobe života,o presadzovaní dobra a spôsobe realizovania myšlienok,na základe ktorých stojí kresťanské spoločenstvo od svojho príchodu sem,do srdca Európy.
Iste,ako vždy ,aj teraz sme vybrali jeden z kandidujúcich subjektov,o ktorom sme boli presvedčení,že nielen svojím názvom sa najlepšie hodí k presadzovaniu našich zámerov a pohľadov. Na vytvorenie vlády sa dnes musia spojiť viaceré strany,aby dokázali spolu vládnuť. Ukazuje sa ale,že spoločenstvo strán,z ktorého by mohla byť aj vláda na najbližšie štyri roky,nie je tým spoločenstvom,ktoré bude schopné reprezentovať a obhajovať záujmy nás kresťanov.
Základom pokojného života každého kresťana je život bez hriechu,teda spolunažívanie s tými,ktorí chcú žiť tak,aby to bolo v súlade s Desatorom Božích prikázaní,a to nielen v rovine deklarovaných zámerov,ale celým svojím spôsobom života. Cirkev prostredníctvom pastierskeho listu Konferencie biskupov Slovenska vyzývala kresťanov,aby sa zúčastnili volieb,a vybrali si tých,ktorí presadzujú hodnoty v zmysle náuky katolíckej cirkvy. Možno však takéto hodnotypresadiť v zoskupení s tými,ktorí svoj mandát získali na základe sľubov,ktoré v žiadnom prípade nemožno spájať s hodnotami našej katolíckej cirkvi. Kreťanský spôsob života je aj o tom,aby sme dokázali včas upozorniť na prítomnosť zla. Zlo,ktoré vedome prináša hriech,je potrebné jednoznačne pomenovať: legalizácia vzťahov osôb rovnakého pohlavia,spolunažívanie muža a ženy a výchova detí mimo rámca tradičnej rodiny,dekriminalizácia drog,rušenie sociálnych istôt pre najslabšie vrstvy dôchodcov.
So zlom nemožno uzatvárať zväzky a záväzky,aj keby prinášali vábivé sľuby do budúcnosti. Život zviazaný od začiatku so zlom nikdy neprinesie šťastnú budúcnosť,ale len slzy a plač.
Stojíme na križovatke ciest. Ani jedna cesta nie je vydláždená len dobrom. Na oboch sú prekážky,ktoré musíme prekonávať. Na jednej strane je cesta možno aj s hriešnikom,ktorý vie,že spáchal aj hriechy,ale má snahu o nápravu a ponúka pomocnú ruku pri presadzovaní našich kresťanských hodnôt. Na strane druhej číha zlo. Má vedome vo svojom programe zlo a dokonca ho aj verejne obhajuje,ako niečo,na základe čoho má legitimitu existencie a ak by sa ho vzdal,ohrozil by tým sám seba.
Križovatky sú pre silných. Ak sa rozhodnú pre správny smer,posilní ich to,a pomôžu pri presadzovaní našich kresťanských myšlienok,postojov a názorov. Ak sa však zvolí nesprávna cesta,často končí na útese,z ktorého už niet cesty späť.

Pečiatka : Rímskokatolícka Cirkev, farnosť sv.Juraja,Trenčianske Mitice.
Podpis farára.
Neviem skenovať, tak som to prácne pre Vás prepísala.
Danila
06.07.10,15:59
K tomu listu:
KDH musí bezpodmienečne presadzovať zakomponovanie ....

Áno každá strana musí usilovať o to čo sľúbila, ale každý si musí uvedomiť, aby to dosiahla s istotou musí ju voliť 51% voličov....no a to sa u nás nestalo /podľa mojej mienky našťastie/ ani jednej. Preto to musia všetci dokázať v rámci určitého celku primerane a svojim možnostiam a percentám....A radšej primerane svojim percentám ako vôbec...
Neviem prečo sa naša spoločnosť bojí rozdielnych názorov, ak sa v závere podarí dosiahnuť kompromis....
Nikto nemá právo trvať na svojich 100%, lebo aj naša spoločnosť je zložená z veriacich, neveriacich, liberálne mysliacich a mohla by som pokračovať .....
Taký raj, aby sme všetci všetko presadili a mali ako chceme bohužiaľ nie je :):);)evina, to, čo si napísala, by mohlo znamenať asi toľko:
Pred sobášom: Drahý, budem Ti verná do smrti.
Po sobáši: Drahý nemohla som Ti byť verná, lebo som netušila, že stretnem Joža a v spojení s ním dosiahneme lepší úspech.....
evina
06.07.10,16:35
evina, to, čo si napísala, by mohlo znamenať asi toľko:
Pred sobášom: Drahý, budem Ti verná do smrti.
Po sobáši: Drahý nemohla som Ti byť verná, lebo som netušila, že stretnem Joža a v spojení s ním dosiahneme lepší úspech.....

Pre mňa to absolútne neznamená to isté... už len tým nie, že pri vstupe do manželstva má každý tých 50%:D, sú si rovnoprávni a rovnoprávne nesú následky....

KDH bude presadzovať svoje, ale ak nemá potrebné percento a presadilo to, čo má tiež v programe a sľubovalo voličom - oblasť ekonomiky aj to je zatiaľ niečo. Ak budú tak dokonalí vo vláde a nabudúce ich zvolí 80% presadia okamžite všetko. Ale takto keby každý trval na svojom tak všetci sedia doma vrátane SMER-u. A nikto doteraz, žiadna zo strán , vrátane SMERU-u nedosiahla všetko. To sa väčšinou ako tak darí diktátorom....

P.s. Mimochodom vstup KDH do vlády neznamená, že nebude presadzovať svojím vystupovaním svoje kresťanské hodnoty....žena zhreší lebo bude neverná, ale oni nezačnú vyznávať a realizovať hodnoty s ktorými nesúhlasia....

Tolerancia je ťažká vec:)
evina
06.07.10,16:41
Vážený pán predseda Figeľ,nezhrešte!

Voľby do parlamentu sú v živote ľudí formou výberu svojich poslancov,ktorí majú počas ďalších rokov byť nositeľmi ich myšlienok,a predovšetkým realizátormi sľubov a predsavzatí,na základe ktorých dostali od nich svoj hlas. Neviem,ako pri iných skupinách,ale u nás kresťanov je to predovšetkým o spôsobe života,o presadzovaní dobra a spôsobe realizovania myšlienok,na základe ktorých stojí kresťanské spoločenstvo od svojho príchodu sem,do srdca Európy.
Iste,ako vždy ,aj teraz sme vybrali jeden z kandidujúcich subjektov,o ktorom sme boli presvedčení,že nielen svojím názvom sa najlepšie hodí k presadzovaniu našich zámerov a pohľadov. Na vytvorenie vlády sa dnes musia spojiť viaceré strany,aby dokázali spolu vládnuť. Ukazuje sa ale,že spoločenstvo strán,z ktorého by mohla byť aj vláda na najbližšie štyri roky,nie je tým spoločenstvom,ktoré bude schopné reprezentovať a obhajovať záujmy nás kresťanov.
Základom pokojného života každého kresťana je život bez hriechu,teda spolunažívanie s tými,ktorí chcú žiť tak,aby to bolo v súlade s Desatorom Božích prikázaní,a to nielen v rovine deklarovaných zámerov,ale celým svojím spôsobom života. Cirkev prostredníctvom pastierskeho listu Konferencie biskupov Slovenska vyzývala kresťanov,aby sa zúčastnili volieb,a vybrali si tých,ktorí presadzujú hodnoty v zmysle náuky katolíckej cirkvy. Možno však takéto hodnotypresadiť v zoskupení s tými,ktorí svoj mandát získali na základe sľubov,ktoré v žiadnom prípade nemožno spájať s hodnotami našej katolíckej cirkvi. Kreťanský spôsob života je aj o tom,aby sme dokázali včas upozorniť na prítomnosť zla. Zlo,ktoré vedome prináša hriech,je potrebné jednoznačne pomenovať: legalizácia vzťahov osôb rovnakého pohlavia,spolunažívanie muža a ženy a výchova detí mimo rámca tradičnej rodiny,dekriminalizácia drog,rušenie sociálnych istôt pre najslabšie vrstvy dôchodcov.
So zlom nemožno uzatvárať zväzky a záväzky,aj keby prinášali vábivé sľuby do budúcnosti. Život zviazaný od začiatku so zlom nikdy neprinesie šťastnú budúcnosť,ale len slzy a plač.
Stojíme na križovatke ciest. Ani jedna cesta nie je vydláždená len dobrom. Na oboch sú prekážky,ktoré musíme prekonávať. Na jednej strane je cesta možno aj s hriešnikom,ktorý vie,že spáchal aj hriechy,ale má snahu o nápravu a ponúka pomocnú ruku pri presadzovaní našich kresťanských hodnôt. Na strane druhej číha zlo. Má vedome vo svojom programe zlo a dokonca ho aj verejne obhajuje,ako niečo,na základe čoho má legitimitu existencie a ak by sa ho vzdal,ohrozil by tým sám seba.
Križovatky sú pre silných. Ak sa rozhodnú pre správny smer,posilní ich to,a pomôžu pri presadzovaní našich kresťanských myšlienok,postojov a názorov. Ak sa však zvolí nesprávna cesta,často končí na útese,z ktorého už niet cesty späť.

Pečiatka : Rímskokatolícka Cirkev, farnosť sv.Juraja,Trenčianske Mitice.
Podpis farára.
Neviem skenovať, tak som to prácne pre Vás prepísala.

Aj k tomuto listu môžem len povedať - opäť rozhodli percentá. O.i. tie liberálne požiadavky sa tiež nepresadili do volebného programu, takže ....
Petra Nová
06.07.10,17:03
Neviem skenovať, tak som to prácne pre Vás prepísala.
Aj ja som dnes našla ten list v schránke. Škoda Danilka, že si poponáhľala.
Odfotila som ho, aby nevznikli pochybnosti.
Danila
06.07.10,17:33
Aj ja som dnes našla ten list v schránke. Škoda Danilka, že si poponáhľala.
Odfotila som ho, aby nevznikli pochybnosti.Ďakujem Petra. Neponáhľala som sa, vyhovela som len žiadosti. A vieš, že ja som z techniky blbá ako tágo. Ale viem rátať, písať a čítať....;)
Danila
06.07.10,17:36
Pre mňa to absolútne neznamená to isté... už len tým nie, že pri vstupe do manželstva má každý tých 50%:D, sú si rovnoprávni a rovnoprávne nesú následky....

KDH bude presadzovať svoje, ale ak nemá potrebné percento a presadilo to, čo má tiež v programe a sľubovalo voličom - oblasť ekonomiky aj to je zatiaľ niečo. Ak budú tak dokonalí vo vláde a nabudúce ich zvolí 80% presadia okamžite všetko. Ale takto keby každý trval na svojom tak všetci sedia doma vrátane SMER-u. A nikto doteraz, žiadna zo strán , vrátane SMERU-u nedosiahla všetko. To sa väčšinou ako tak darí diktátorom....

P.s. Mimochodom vstup KDH do vlády neznamená, že nebude presadzovať svojím vystupovaním svoje kresťanské hodnoty....žena zhreší lebo bude neverná, ale oni nezačnú vyznávať a realizovať hodnoty s ktorými nesúhlasia....

Tolerancia je ťažká vec:)Pobavila si ma.:) Nevadí, že nikto nesplnil nič, čo sľúbil. Hlavne, že ovca je celá a vlk sýty. A národ takto:confused:.
Petra Nová
06.07.10,17:44
Ďakujem Petra. Neponáhľala som sa, vyhovela som len žiadosti. A vieš, že ja som z techniky blbá ako tágo. Ale viem rátať, písať a čítať....;)
Prepáč, ale to "poponáhľala" bolo nešikovným vyjadrením ľútosti nad prácnosťou prepisovania.
durisovad
06.07.10,17:47
List sme mali aj my dnes v schranke. Bez ofrankovania. Ktovie, ci to roznasali postari alebo roznasaci letakov.
Danila
06.07.10,17:49
List sme mali aj my dnes v schranke. Bez ofrankovania. Ktovie, ci to roznasali postari alebo roznasaci letakov.Aj, aj. Iniciatíve sa medze nekladú. Niečo, ako pre voľbami letáky s tými usmievavými.;)
evina
06.07.10,19:15
Pobavila si ma.:) Nevadí, že nikto nesplnil nič, čo sľúbil. Hlavne, že ovca je celá a vlk sýty. A národ takto:confused:.

Ja nemám pocit, že nikto nič nesplnil...o.i. že ešte ani nič nezačali. Nešli do vlády len kvôli vatikánskej zmluve, dekriminalizácii marihuány a neviem čo ešte. Koľko percent z percenta voličov tých strán chceli len to...? Nemali vo svojich sľuboch len to, čo píšeš....


Ovca ostala celá aj vlk sýty mimochodom aj pred štyrmi rokmi :);)

P.s. Vláda je pre všetkých, nielen zvlášť pre KDH, SaS, SDKÚ MOST a SMER pokiaľ nikto nemôže vládnuť sám. Takže ja upozorňovanie stále len na to, čo sa nesplní nepovažujem za správne.,.,..najmä nie prvých 100 dní ich vlády. Ostala by príjemnejšia atmosféra aj v spoločnosti. Tí ich voliči, ktorí ich volili len kvôli tomu ich nebudú voliť za 4 roky a uvidíme, či im percentá klesnú alebo sa dvihnú pre iné veci. Taká je demokracia.

Ešte pred pár dňami sa neprajníci smiali, že sa už hádajú ani nezačali ....no a zmluva je podpísaná. Ja mám z nich zatiaľ dobrý pocit, vrátane ich kľudového prejavu s úsmevom. Možno budem o rok sklamaná ... uvidím.... a dúfam, že nie....


Ešte k tomu dodám - politika aj diplomacia majú svoje Protokoly a k tomu patrí aj ten úsmev - vždy prijateľnejší a príjemnejší ako nie celkom príjemne naladení ľudia... Patrí tam podľa mňa tak, ako aj správne oslovenie, to čo s Tebou súhlasím, že sa majú oslovovať patrične k ich postaveniu /to sme písali pred niekoľkými dňami/, ale vždy skôr prijmem takéto oslovenie ako nadávky... Ja sa usmievam napríklad takmer stále.... :):) a neznamená to, že sa pretvarujem....
duves
07.07.10,03:47
Takže tak, Bastian. Jardo pľuje, ja jeho pľuvance utieram argumentami. ;)
Jardo pluje a Bastian kope. To je dvojica ako vyšita. Laurel a Hardy.
http://www.google.sk/images?q=tbn:XbuoayhPNhDqjM::aramblingguy.files.wo rdpress.com/2009/12/laurel-and-hardy1.jpg&h=78&w=125&usg=__Rbg6SYlildcn6VYODhLt6-9HXvE=
duves
07.07.10,03:48
Aj ja som dnes našla ten list v schránke. Škoda Danilka, že si poponáhľala.
Odfotila som ho, aby nevznikli pochybnosti.
Aj u nas to bolo v schranke. Len teraz mam odpojene PC (malujem byt) , inak by som to pekne naskenoval do pdf-ka.
Danila
07.07.10,04:40
Ja nemám pocit, že nikto nič nesplnil...o.i. že ešte ani nič nezačali. Nešli do vlády len kvôli vatikánskej zmluve, dekriminalizácii marihuány a neviem čo ešte. Koľko percent z percenta voličov tých strán chceli len to...? Nemali vo svojich sľuboch len to, čo píšeš....


Ovca ostala celá aj vlk sýty mimochodom aj pred štyrmi rokmi :);)

P.s. Vláda je pre všetkých, nielen zvlášť pre KDH, SaS, SDKÚ MOST a SMER pokiaľ nikto nemôže vládnuť sám. Takže ja upozorňovanie stále len na to, čo sa nesplní nepovažujem za správne.,.,..najmä nie prvých 100 dní ich vlády. Ostala by príjemnejšia atmosféra aj v spoločnosti. Tí ich voliči, ktorí ich volili len kvôli tomu ich nebudú voliť za 4 roky a uvidíme, či im percentá klesnú alebo sa dvihnú pre iné veci. Taká je demokracia.

Ešte pred pár dňami sa neprajníci smiali, že sa už hádajú ani nezačali ....no a zmluva je podpísaná. Ja mám z nich zatiaľ dobrý pocit, vrátane ich kľudového prejavu s úsmevom. Možno budem o rok sklamaná ... uvidím.... a dúfam, že nie....


Ešte k tomu dodám - politika aj diplomacia majú svoje Protokoly a k tomu patrí aj ten úsmev - vždy prijateľnejší a príjemnejší ako nie celkom príjemne naladení ľudia... Patrí tam podľa mňa tak, ako aj správne oslovenie, to čo s Tebou súhlasím, že sa majú oslovovať patrične k ich postaveniu /to sme písali pred niekoľkými dňami/, ale vždy skôr prijmem takéto oslovenie ako nadávky... Ja sa usmievam napríklad takmer stále.... :):) a neznamená to, že sa pretvarujem....Tak teraz si to už napísala už celkom presné, evina. Politik sa bude usmievať podľa protokolu. Že ľudia z toho nie sú celkom príjemne naladení je až druhoradé. Veď celý čas o ničom inom nehovorím...Od teba to však je dôveryhodnejšie a ja súhlasím...;)
erzet
07.07.10,04:52
Vyhlásené referendum. Na ktorú otázku odpoviete že nie? Tak to je nový, prvý, rez do štátnej kasy.
evina
07.07.10,05:37
Tak teraz si to už napísala už celkom presné, evina. Politik sa bude usmievať podľa protokolu. Že ľudia z toho nie sú celkom príjemne naladení je až druhoradé. Veď celý čas o ničom inom nehovorím...Od teba to však je dôveryhodnejšie a ja súhlasím...;)

Nie Danila nenapísala som to.....napísala som, že tam patrí AJ ten úsmev ..... a zatiaľ sú z toho zle naladení lavicoví voliči... /ˇktorí stále kritizujú pravicu za niečo prečo ich nevolili a nič im teda ani nesľúbili :)/
Tí pravicoví nie...
Pravicoví voliči boli zle naladení v priebehu predchádzajúcich 4 rokov a bez úsmevu ... a rozhodli sa ako sa rozhodli a o tom ja píšem....ale Ty to dobre vieš;)
Negativizmus škodí zdraviu....aj keď ľudia budú ťažko spokojní vo všeobecnosti kedykoľvek a kdekoľvek. Z posledného obdobia som si odniesla jednu vec - treba hovoriť nahlas to, čo som vtedy nepovažovala za potrebné, aby to bolo vyváženejšie ...:D A možno si si všimla, že nepúšťam kritiku na odchádzajúcich , ale píšem, že prichádzajúcim verím viac v oblasti nápravy ekonomiky:)-preto moja voľba
Danila
07.07.10,06:17
Nie Danila nenapísala som to.....napísala som, že tam patrí AJ ten úsmev ..... a zatiaľ sú z toho zle naladení lavicoví voliči... /ˇktorí stále kritizujú pravicu za niečo prečo ich nevolili a nič im teda ani nesľúbili :)/
Tí pravicoví nie...
Pravicoví voliči boli zle naladení v priebehu predchádzajúcich 4 rokov a bez úsmevu ... a rozhodli sa ako sa rozhodli a o tom ja píšem....ale Ty to dobre vieš;)
Negativizmus škodí zdraviu....aj keď ľudia budú ťažko spokojní vo všeobecnosti kedykoľvek a kdekoľvek. Z posledného obdobia som si odniesla jednu vec - treba hovoriť nahlas to, čo som vtedy nepotrebovala za potrebné, aby to bolo vyváženejšie ...:D A možno si si všimla, že nepúšťam kritiku na odchádzajúcich , ale píšem, že prichádzajúcim verím viac v oblasti nápravy ekonomiky:)-preto moja voľbaMne je úplne jedno, aká politická strana bude vládnuť, ak bude vládnuť v záujme všetkých občanov. Ja len vnímam, čo po núka. A ja som tiež nežila celých niekoľko desiatok rokov na Antarktíde. Tak si len myslím, že vláda bude aj moja. A ak ju tvorí niekto, komu pripadalo za najdôležitejšie preferovať v sľuboch istú skupinu občanov pred ostatnými, teda užívateľov marihuany, či homosexuálne páry, je ochotný sa dohodnúť v rámci budúcej moci s kýmkoľvek na čomkoľvek, hoc je na najvzdialenejšom konci v rámci istých ideálov, tak ma prepadá chvíľková panika.:) A ak dovolíš, radosťou byť bez seba len preto, že už je podpísaná nejaká koaličná zmluva, ktorá nič zásadné nerieši, ak dokonca nerieši ani tú triviálnu slušnosť, odbornosť, či istú toleranciu voči voličom hneď po zatvorení volebných miestností, tak ja na rozdiel od teba žiadnu radosť, eufóriu, či pocit krajšieho zajtrajška nezdieľam. To je všetko. Ja Ti želám, aby sa Ti splnili všetky Tvoje očakávania. Ja som veľkorysá.;) Zajtra budeme mať možnosť posúdiť, aká silná koaličná šestka ovládne svoje biznisstoličky.:rolleyes:
sito
07.07.10,06:32
Vyhlásené referendum. Na ktorú otázku odpoviete že nie? Tak to je nový, prvý, rez do štátnej kasy.

To nič! Referend tu už bolo, každé s inou otázkou, prípadne otázkami. Jedno bolo zmarené a jedno, myslím aj platné. Ale všetky boli zaplatené zo štátnej kasy, teda našich peňaženiek. To jedno nás už nezruinuje. Veď sme SLOVAČ!!! Máme, dáme a keď nemáme požičiame si. Svoj názor predsa nebudeme tajiť. ;)
BXLmiami
07.07.10,06:39
Mne je úplne jedno, aká politická strana bude vládnuť, ak bude vládnuť v záujme všetkých občanov. Ja len vnímam, čo po núka. A ja som tiež nežila celých niekoľko desiatok rokov na Antarktíde. Tak si len myslím, že vláda bude aj moja. A ak ju tvorí niekto, komu pripadalo za najdôležitejšie preferovať v sľuboch istú skupinu občanov pred ostatnými, teda užívateľov marihuany, či homosexuálne páry, je ochotný sa dohodnúť v rámci budúcej moci s kýmkoľvek na čomkoľvek, hoc je na najvzdialenejšom konci v rámci istých ideálov, tak ma prepadá chvíľková panika.:) A ak dovolíš, radosťou byť bez seba len preto, že už je podpísaná nejaká koaličná zmluva, ktorá nič zásadné nerieši, ak dokonca nerieši ani tú triviálnu slušnosť, odbornosť, či istú toleranciu voči voličom hneď po zatvorení volebných miestností, tak ja na rozdiel od teba žiadnu radosť, eufóriu, či pocit krajšieho zajtrajška nezdieľam. To je všetko. Ja Ti želám, aby sa Ti splnili všetky Tvoje očakávania. Ja som veľkorysá.;) Zajtra budeme mať možnosť posúdiť, aká silná koaličná šestka ovládne svoje biznisstoličky.:rolleyes:
Neviem vypichnuť 1 vetu z príspevku a tak ju zopakujem.....je ochotný sa dohodnuť v rámci buducej moci s kýmkoľvek na čomkoľvek,hoc je na najvzdialenejšom konci v rámci istých ideálov.......Ako v tomto kontexte hodnotíš Ficovu ponuku spolupráce s KDH?
Daniela
07.07.10,07:02
Voľby v tejto krajine sú vraj demokratické, definíciu demokracie snáď neterba vysvetliť. Kažý má šancu vyjadriť svoj názor t.j. vybrať si koho chce. Nenávidím kastovanie, katolík, nekatolík, ateista, komunista atď. Všetci sme v tejto krajine, robme všetci pre ňú, nech sme čokoľvek a ktokoľvek. Ja sa priznám, na voľby nechodím, absolvovala som len dvoje a dosť, pretože ako som napísala,niet z čoho vyberať a ani jedna vláda nesplnila moje očakávania, a vymenilo sa ich tam dosť. Pokiaľ si neuvedomia politici a dnes aj nepolitici, že sú tu pre "OBYČAJNÝCH ĽUĎI", že majú mandát bojovať a spravovať krajinu pre nich, je úplne jdeno, kto vytvorí vládu, každá a chová rovnako. V prevej rade, by mali byť politici SLUŠNÍ . Nech prestanú ukazovať prstom a nech spravujú túto krajinu, tak ako vykrikujú - pre ľudí. Nie pre seba. Ale nechajme im 100 dni.
Kdesi som čítala, že demokracia je otĺkanie ľudu ľudom, pre prospech ľudí, tak si to preložte.
evina
07.07.10,07:10
Mne je úplne jedno, aká politická strana bude vládnuť, ak bude vládnuť v záujme všetkých občanov. Ja len vnímam, čo po núka. A ja som tiež nežila celých niekoľko desiatok rokov na Antarktíde. Tak si len myslím, že vláda bude aj moja. A ak ju tvorí niekto, komu pripadalo za najdôležitejšie preferovať v sľuboch istú skupinu občanov pred ostatnými, teda užívateľov marihuany, či homosexuálne páry, je ochotný sa dohodnúť v rámci budúcej moci s kýmkoľvek na čomkoľvek, hoc je na najvzdialenejšom konci v rámci istých ideálov, tak ma prepadá chvíľková panika.:) A ak dovolíš, radosťou byť bez seba len preto, že už je podpísaná nejaká koaličná zmluva, ktorá nič zásadné nerieši, ak dokonca nerieši ani tú triviálnu slušnosť, odbornosť, či istú toleranciu voči voličom hneď po zatvorení volebných miestností, tak ja na rozdiel od teba žiadnu radosť, eufóriu, či pocit krajšieho zajtrajška nezdieľam. To je všetko. Ja Ti želám, aby sa Ti splnili všetky Tvoje očakávania. Ja som veľkorysá.;) Zajtra budeme mať možnosť posúdiť, aká silná koaličná šestka ovládne svoje biznisstoličky.:rolleyes:

Nie je Ti jedno Danila aká politická strana bude vládnuť, ináč by si si tému ani nevšimla;) Ja stále píšem o tom, že to musí byť vláda pre všetkých, a preto nemôžu byť uspokojení všetci na 100%....
Politické strany v minulej vláde preferovali niečo s čím ja tiež nesúhlasím, to je normálne...
O tom je politika, vždy to tak bolo, je a bude..../druhá hrubo zvýraznená časť/
Nemusíš cítiť eufóriu a ani nemôžeš, ak si si neželala vládu pravice....rozdiel je v tom, že pre mňa koaličná zmluva niečo rieši a zatiaľ ešte niekto z mojho pohľadu nenarušil žiadnu slušnosť.....aj to je normálne...
Myslíš, že doterajšie stoličky od začiatku boli len a len pre blaho ľudu?
Danila
07.07.10,07:43
Neviem vypichnuť 1 vetu z príspevku a tak ju zopakujem.....je ochotný sa dohodnuť v rámci buducej moci s kýmkoľvek na čomkoľvek,hoc je na najvzdialenejšom konci v rámci istých ideálov.......Ako v tomto kontexte hodnotíš Ficovu ponuku spolupráce s KDH?Tak, ako farár, čo sa vyjadril a požiadal, nezhrešiť.;) Ak teda vôbec ten list prečítaš, a prípadne aj rozlúštiš. Ja som sa naučila čítať medzi riadkami.
P.S.
Mám jeden nápad. Stretká poraďákov môžu byť úžasná vec. Ja by som navrhla jedno maxistretko : Poraďácke POD LAMPU. Ja do pološera bez monitorov privediem mojich. Vy si zvoľte hovorcu a príďte so svojimi. Laci - montér by mohol robiť HRÍBA. Čo vy na to? Pekne z očí do očí. Bez monitorov a bez škrabošiek.;):):D.
jar88
07.07.10,11:41
Mne je úplne jedno, aká politická strana bude vládnuť, ak bude vládnuť v záujme všetkých občanov. Ja len vnímam, čo po núka. A ja som tiež nežila celých niekoľko desiatok rokov na Antarktíde. Tak si len myslím, že vláda bude aj moja.
Danilka, mám pocit, že si v 89tom ani nepostrehla, že bol zrušený článok 4.
Už 20 rokov tu žiadna strana, či strany ľudového frontu pod vedením...bla bla bla,nevládnu. Nevládnu tu už ani koalície strán pod vedením nejakého Smeru či SDKU, KDH a podobne. Aj poslancov už máme slobodných.
--------------------------------------------------------------------
Tak by som si ťa rád dovolil trošku poopraviť v tom, že vláda vládne, na vláda riadi ministerstvá. Neber to v zlom, nechcem ťa chytať za slovíčka, chcem len to, aby sme nemuseli čítať medzi riadkami (nie každý má tu schopnosť si domýšľať, čo je medzi riadkami a nevidieť, čo ja napísané v riadkoch).
--------------------------------------------------------------------
Tak že ak ti je jedno, aká vláda bude riadiť a spravovať krajinu v záujme všetkých občanov, teda aj vrátane teba, tak napíš čo má konkrétne pre teba riadiť. No riadiť to tak, aby to vyhovovalo každému.
--------------------------------------------------------------------
Neviem či si si to všimla, ale všetci sme tu demokrati.
SMER-SD (sociálna demokracia)
KDH (kresťansko/demokratické/hnutie)
SDKU (demokraticko/kresťanská/únia)
viem že tu máme aj iné, nedemokratické strany, ako
Most-Hit (keď že niesu dosť Slováci, asi nebudú ani dobrí demokrati)
SaS tiež nemajú v názve (demokratická) Sloboda a Solidarita a majú aj OKS bez demokracie
-----------------------------------------------------------------------
Niekto tu písal, že všetci vieme čo je demokracia a dokonca tu nikomu demokracia ako taká nevadí.
Zaujímavé je, že každému vadí ta "ich demokracia". To tu máme tých demokracií viac? Alebo tu dokonca, má každý svoju vlastnú demokraciu?
-----------------------------------------------------------------------
Stále sa akosi neviem zbaviť pocitu, že ten váš fúrer mal akúsi lepšiu, silnejšiu demokraciu. Vieš si predstaviť, že by mal ešte silnejšiu, či dokonca najsilnejšiu demokraciu? (90, 100, či dokonca 120 hlasov) Keby pár týždňov pred voľbami, nedostal ten váš fúrer pár (zákerných) kopancov do vajec, možno by ste už vedeli hlasovať o všetkom. Kľudne ste tých "haj..ov" mohli zavrieť do basy(rovnako, ako ste chceli Lipšica). Načo ich súdiť (haj..ov), veď to stačí demokraticky odhlasovať (veď len škodia ľuďom). Škodia celému Slovensku a teraz majú ešte aj vládnuť?!.
-----------------------------------------------------------------------
Danila, stále máš pocit, že pľujem?
stormcatcher
07.07.10,12:13
Danilka, mám pocit, že si v 89tom ani nepostrehla, že bol zrušený článok 4.
Už 20 rokov tu žiadna strana, či strany ľudového frontu pod vedením...bla bla bla,nevládnu. Nevládnu tu už ani koalície strán pod vedením nejakého Smeru či SDKU, KDH a podobne. Aj poslancov už máme slobodných.
--------------------------------------------------------------------
Tak by som si ťa rád dovolil trošku poopraviť v tom, že vláda vládne, na vláda riadi ministerstvá. Neber to v zlom, nechcem ťa chytať za slovíčka, chcem len to, aby sme nemuseli čítať medzi riadkami (nie každý má tu schopnosť si domýšľať, čo je medzi riadkami a nevidieť, čo ja napísané v riadkoch).
--------------------------------------------------------------------
Tak že ak ti je jedno, aká vláda bude riadiť a spravovať krajinu v záujme všetkých občanov, teda aj vrátane teba, tak napíš čo má konkrétne pre teba riadiť. No riadiť to tak, aby to vyhovovalo každému.
--------------------------------------------------------------------
Neviem či si si to všimla, ale všetci sme tu demokrati.
SMER-SD (sociálna demokracia)
KDH (kresťansko/demokratické/hnutie)
SDKU (demokraticko/kresťanská/únia)
viem že tu máme aj iné, nedemokratické strany, ako
Most-Hit (keď že niesu dosť Slováci, asi nebudú ani dobrí demokrati)
SaS tiež nemajú v názve (demokratická) Sloboda a Solidarita a majú aj OKS bez demokracie
-----------------------------------------------------------------------
Niekto tu písal, že všetci vieme čo je demokracia a dokonca tu nikomu demokracia ako taká nevadí.
Zaujímavé je, že každému vadí ta "ich demokracia". To tu máme tých demokracií viac? Alebo tu dokonca, má každý svoju vlastnú demokraciu?
-----------------------------------------------------------------------
Stále sa akosi neviem zbaviť pocitu, že ten váš fúrer mal akúsi lepšiu, silnejšiu demokraciu. Vieš si predstaviť, že by mal ešte silnejšiu, či dokonca najsilnejšiu demokraciu? (90, 100, či dokonca 120 hlasov) Keby pár týždňov pred voľbami, nedostal ten váš fúrer pár (zákerných) kopancov do vajec, možno by ste už vedeli hlasovať o všetkom. Kľudne ste tých "haj..ov" mohli zavrieť do basy(rovnako, ako ste chceli Lipšica). Načo ich súdiť (haj..ov), veď to stačí demokraticky odhlasovať (veď len škodia ľuďom). Škodia celému Slovensku a teraz majú ešte aj vládnuť?!.
-----------------------------------------------------------------------
Danila, stále máš pocit, že pľujem?
uz kopa "bestsellerov" sa popisalo o krestanskyx, muslimskyx, komunistickyx, fundamentalistickyx, adt. fanatikox, ale ty si neprekonatelny :)
buchač
07.07.10,13:31
uz kopa "bestsellerov" sa popisalo o krestanskyx, muslimskyx, komunistickyx, fundamentalistickyx, adt. fanatikox, ale ty si neprekonatelny :)

Zvýraznené slovíčko by som pozmenil ...
Začína sa tiež na " F " a má v prvom páde jednotnom čísle len tri pímenká ...;):rolleyes::cool:
jar88
07.07.10,13:46
Zvýraznené slovíčko by som pozmenil ...
Začína sa tiež na " F " a má v prvom páde jednotnom čísle len tri pímenká ...;):rolleyes::cool:
buchač, ja som tiež počul, že každý "FAS" je proti tej cudzej demokracii.

uz kopa "bestsellerov" sa popisalo o krestanskyx, muslimskyx, komunistickyx, fundamentalistickyx, adt. fanatikox, ale ty si neprekonatelny :)
no ale tu som bol v tom, že tento príspevok bol len nevydarený pokus o písomnú objednávku nejakého lacného drinku, alebo pokus napísať si prihlášku do klubu F...v.
Ty si sa k tomu len akosi nepodarene pripojil. Mám pravdu, však?
stormcatcher
07.07.10,14:00
buchač, ja som tiež počul, že každý "FAS" je proti tej cudzej demokracii.

no ale tu som bol v tom, že tento príspevok bol len nevydarený pokus o písomnú objednávku nejakého lacného drinku, alebo pokus napísať si prihlášku do klubu F...v.
Ty si sa k tomu len akosi nepodarene pripojil. Mám pravdu, však?
pozyvas ma do klubu "F". ja by som sa tam neuplatnil. musis pozvat niekoho s hlbsim demokratickym citenim
buchač
07.07.10,14:06
buchač, ja som tiež počul, že každý "FAS" je proti tej cudzej demokracii.

no ale tu som bol v tom, že tento príspevok bol len nevydarený pokus o písomnú objednávku nejakého lacného drinku, alebo pokus napísať si prihlášku do klubu F...v.
Ty si sa k tomu len akosi nepodarene pripojil. Mám pravdu, však?


pozyvas ma do klubu "F". ja by som sa tam neuplatnil. musis pozvat niekoho s hlbsim demokratickym citenim

jar88 , nie , nemáš ...ako stormcatcher naznačil , ja radšej , hm , to hlbšie cítenie , dôraz kladiem na slovíčko " hlbšie " ...;):rolleyes:...kua , ale vtedy demokraciu a aj zdravý rozum pred vchodom nechávam ...ale klub to nie je ...:---:D:D:D;)
evina
07.07.10,14:16
Tak, ako farár, čo sa vyjadril a požiadal, nezhrešiť.;) Ak teda vôbec ten list prečítaš, a prípadne aj rozlúštiš. Ja som sa naučila čítať medzi riadkami.
P.S.
Mám jeden nápad. Stretká poraďákov môžu byť úžasná vec. Ja by som navrhla jedno maxistretko : Poraďácke POD LAMPU. Ja do pološera bez monitorov privediem mojich. Vy si zvoľte hovorcu a príďte so svojimi. Laci - montér by mohol robiť HRÍBA. Čo vy na to? Pekne z očí do očí. Bez monitorov a bez škrabošiek.;):):D.

Bez akýchkoľvek problémov , aj pred monitory:D:D, ...

P.s. medzi riadkami sa dá vyčítať vždy všeličo, len problémom je, že potom si každý vyberie čo chce .....možno tam napríklad aj vybrať - kto nejde s nami nekoná správne ;) /troška som to pôvodné opravila :)/, takže lepšie písať na riadky ....
jar88
07.07.10,14:22
jar88 , nie , nemáš ...ako stormcatcher naznačil , ja radšej , hm , to hlbšie cítenie , dôraz kladiem na slovíčko " hlbšie " ...;):rolleyes:...kua , ale vtedy demokraciu a aj zdravý rozum pred vchodom nechávam ...ale klub to nie je ...:---:D:D:D;)
Musím uznať, že to máte v tých gebuliach FASA zrovnané:cool: (asi máte patent)
stormcatcher
07.07.10,14:34
Musím uznať, že to máte v tých gebuliach FASA zrovnané:cool: (asi máte patent)
http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
jar88
07.07.10,14:41
http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
No vidíš, že je to fasa, ani to nebolelo:---
jar88
07.07.10,14:46
Bez akýchkoľvek problémov , aj pred monitory:D:D, ...

P.s. medzi riadkami sa dá vyčítať vždy všeličo, len problémom je, že potom si každý vyberie čo chce .....možno tam napríklad aj vybrať - kto nejde s nami nekoná správne ;) /troška som to pôvodné opravila :)/, takže lepšie písať na riadky ....
Danila je na to špecialista. Pri nej mám pocit, že čítala čosi v inej téme a hlúpo klikla sem, alebo aj tam.
No a čo sa týka toho stretka, (z očí do očí) tak to by som určite neriskoval. Oči sa mi zídu a nerád by som prišiel o oko. To už radšej do uška. Ak by sa aj ucho odtrhlo, nevadí lebo počúvať sa dá aj bez ucha.
JAJA11
07.07.10,15:29
Aj my sme dnes tento list mali v schránke :confused: Pochybujem však, že ho písal volič KDH. Ja som sama volila KDH a nepoznám takých ľudí, ktorí volili KDH a boli za to, aby KDH vstúpilo do koalície so SMERom. :o
A len pre zaujímavosť, chcela by som vedieť, kto to vlastne napísal, dal vytlačiť a distribuovať. Na tak malej fare určite nemajú peniaze nazvyš :o
Tiež nepatrím medzi tých voličov, ktorí prepáčia všetky prešľapy strany, ktorú volili, ale dúfam, že nebudem mať dôvod zostať doma v ďalších voľbách.
Danila
07.07.10,15:33
Danila je na to špecialista. Pri nej mám pocit, že čítala čosi v inej téme a hlúpo klikla sem, alebo aj tam.
No a čo sa týka toho stretka, (z očí do očí) tak to by som určite neriskoval. Oči sa mi zídu a nerád by som prišiel o oko. To už radšej do uška. Ak by sa aj ucho odtrhlo, nevadí lebo počúvať sa dá aj bez ucha.Jardo, viem, že by si neriskoval. Ja som to hneď vedela. Možno si bývalá babka demokratka, čo okúsila marišku, zmýlila si pohlavie aj vodcu.....Nevadí, prídi aj tak...ja mám rada každého človiečika, na pohlaví a diagnóze nezáleží. Všetci sme dietky božie, a najvyšší nás má všetkých rád....;)
P.S.
To Bastian,
myslím, že téma splnila účel, vieme, kto je ľavý, a kto absolútne vydarene pravý. To bolo zámerom, zámer Ti vyšiel.
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým môj názor vyrazil dych, či pošteklil nosné dierky. Ja ostávam vľavo, o to viac, že som mala možnosť poznať tých vpravo. Sú úderní, sú revoluční, sú najsamspravodlivejší, slušní, galantní a neoblomní vo svojich ideáloch.
Mám silný pocit, že téma je súca na uzamknutie. Bola by to úcta k zajtrajšiemu nástupu elity Slovenska.:)
JAJA11
07.07.10,15:45
Nie Danila nenapísala som to.....napísala som, že tam patrí AJ ten úsmev ..... a zatiaľ sú z toho zle naladení lavicoví voliči... /ˇktorí stále kritizujú pravicu za niečo prečo ich nevolili a nič im teda ani nesľúbili :)/
Tí pravicoví nie...
Pravicoví voliči boli zle naladení v priebehu predchádzajúcich 4 rokov a bez úsmevu ... a rozhodli sa ako sa rozhodli a o tom ja píšem....ale Ty to dobre vieš;)
Negativizmus škodí zdraviu....aj keď ľudia budú ťažko spokojní vo všeobecnosti kedykoľvek a kdekoľvek. Z posledného obdobia som si odniesla jednu vec - treba hovoriť nahlas to, čo som vtedy nepovažovala za potrebné, aby to bolo vyváženejšie ...:D A možno si si všimla, že nepúšťam kritiku na odchádzajúcich , ale píšem, že prichádzajúcim verím viac v oblasti nápravy ekonomiky:)-preto moja voľba

Páči sa mi Tvoja tolerancia k názorom iných. Mali by si z Teba brať príklad aj ostatní. Dnes je len málo ľudí, ktorí sa dokážu s porozumením rozprávať aj s ľuďmi, ktorí majú iní politický názor :)
evina
07.07.10,17:22
Jardo, viem, že by si neriskoval. Ja som to hneď vedela. Možno si bývalá babka demokratka, čo okúsila marišku, zmýlila si pohlavie aj vodcu.....Nevadí, prídi aj tak...ja mám rada každého človiečika, na pohlaví a diagnóze nezáleží. Všetci sme dietky božie, a najvyšší nás má všetkých rád....;)
P.S.
To Bastian,
myslím, že téma splnila účel, vieme, kto je ľavý, a kto absolútne vydarene pravý. To bolo zámerom, zámer Ti vyšiel.
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým môj názor vyrazil dych, či pošteklil nosné dierky. Ja ostávam vľavo, o to viac, že som mala možnosť poznať tých vpravo. Sú úderní, sú revoluční, sú najsamspravodlivejší, slušní, galantní a neoblomní vo svojich ideáloch.
Mám silný pocit, že téma je súca na uzamknutie. Bola by to úcta k zajtrajšiemu nástupu elity Slovenska.:)

Priznám sa, že som ostala prekvapená teraz. Na niektorých expresívnejšie vyjadrenia sme si už no nechcem povedať zvykli, nemali by sme si...,ale vieme o nich. Pri všetkej úcte vo všeobecnosti sa mi toto konštatovanie akosi nezdá ....
evina
07.07.10,17:26
Tak teraz si to už napísala už celkom presné, evina. Politik sa bude usmievať podľa protokolu. Že ľudia z toho nie sú celkom príjemne naladení je až druhoradé. Veď celý čas o ničom inom nehovorím...Od teba to však je dôveryhodnejšie a ja súhlasím...;)

Ináč, dnes som v TV videla usmievať sa aj bývalú vládu s premiérom, aj na tlačovke - žeby predsa len zmena?
Danila
07.07.10,17:30
Priznám sa, že som ostala prekvapená teraz. Na niektorých expresívnejšie vyjadrenia sme si už no nechcem povedať zvykli, nemali by sme si...,ale vieme o nich. Pri všetkej úcte vo všeobecnosti sa mi toto konštatovanie akosi nezdá ....To sú vyjadrenia moje.:) Ku všetkej úcte k Tebe, ak dovolíš, si ich ponechám.;)
Danila
07.07.10,17:32
Ináč, dnes som v TV videla usmievať sa aj bývalú vládu s premiérom, aj na tlačovke - žeby predsa len zmena?Vidíš, vidíš, keby si sa bola lepšie pozerala, už dávno by si zistila, že úsmevy rozdávali často.:)
evina
07.07.10,17:33
To sú vyjadrenia moje.:) Ku všetkej úcte k Tebe, ak dovolíš, si ich ponechám.;)

Hej Danila, áno - ja môžem mať iný názor a mám, jednoducho vo všeobecnosti tu až taký prejav nebol.Druhá strana by ho mola mať taky tak, keby už ....
evina
07.07.10,17:34
Vidíš, vidíš, keby si sa bola lepšie pozerala, už dávno by si zistila, že úsmevy rozdávali často.:)

No zatiaľ na tlačovke som ho videla prvýkrát...
buchač
07.07.10,17:36
Ináč, dnes som v TV videla usmievať sa aj bývalú vládu s premiérom, aj na tlačovke - žeby predsa len zmena?

Ani nie ...;)

Skôr majú rite stiahnuté , tak sa im to na ksichtoch prejavilo ...:rolleyes:

Možno nový druh faceliftingu...:D
Petra Nová
07.07.10,17:53
.................................................. ............................................

Mám silný pocit, že téma je súca na uzamknutie. Bola by to úcta k zajtrajšiemu nástupu elity Slovenska.:)

Vždy som bola proti politickým témam na Porade, ale keď sa im od predvolieb začalo mimoriadne dariť, tak nech len pokračujú.:);)
Pred chvíľou som dopozerala "Tému dňa" na TA3 a nad úprimnosťou slov politického komentátora Horského som sa schuti zasmiala. Aj by som bola to video sem pripojila, ale ešte nie je v archíve. Tak som zmenila názor a myslím si, že práve teraz politické témy začnú byť na Porade veľmi zaujímavé. Ony sa budú písať samé.:--- Tak škoda mazať túto, alebo založíme novú, s aktuálnejším názvom?:D
cloe
07.07.10,18:34
Ináč, dnes som v TV videla usmievať sa aj bývalú vládu s premiérom, aj na tlačovke - žeby predsa len zmena?

Mne to pripadalo, že dostali tie úsmevy príkazom;).
Alebo dostali Dom Pérignon.:)
Petra Nová
07.07.10,18:46
Mne to pripadalo, že dostali tie úsmevy príkazom;).
Alebo dostali Dom Pérignon.:)
Však ja to považujem za fantastické, keď sa usmieva odchádzajúca vláda a keď sa usmieva aj nová vláda. Ešte keby sme mali dôvod na úsmevy my, občania, či už so šampanským alebo bez neho!;)
durisovad
07.07.10,18:56
¨Pred chvilkou hovoril na STV 2 buduci p. minister MIHAL. Jeho prejav sa mi velmi pacil. Nechcem byt zlym prorokom, ale domnievam sa, ze toto bude jediny kompetentny clovek na post ministra v novej vlade.
duves
08.07.10,03:46
uz kopa "bestsellerov" sa popisalo o krestanskyx, muslimskyx, komunistickyx, fundamentalistickyx, adt. fanatikox, ale ty si neprekonatelny :)
Jardo je náš agitátor! :D
duves
08.07.10,03:54
Musím uznať, že to máte v tých gebuliach FASA zrovnané:cool: (asi máte patent)
zrovnene to máš ty.
Co ti ma človek na to povedať, ked stale dookola omielaš, že každy sa ma postarať o seba, t.j. aj o biznis a potom zahlasiš taku sprostosť, že konečne prichadza vlada, čo bude rozdavať podnikatelom. To sa mi azda iba zda!
Ked rozdava vlada občanom (inak nemam pocit, že by mne bolo dačo rozdane za posledne 4 roky), tak takí ako ty, tvrdia, že to su komunisti - inak sa kludne možeme porozpravať, kde všade su napchaní komunisti, ake maju firmičky, ako vystupili zo strany po novembri 89 a začali podnikať, a pod.
A ked rozdava pravicova vlada, tak je to o.k? Opäť k nam pridu nove montažne haly? Tak budeme konečne šiť tie futbalove lopty, alebo áno?:D
Daniela
08.07.10,04:55
Bucháč: o štyri roky budú mať stiahnuté rite zase títo.
Len nech už to nie je na úkor " SLUŠNÝCH a OBYČAJNÝCH ĽUDÍ".
Vždy to bude ako na hojdačke, raz jední raz druhí, ale nech už konečne robia to čo majú. Nie, že najprv každá vláda dva roky rieši čo kto urobil zle, rozkradol a urážajú sa. Ani jedna vláda ešte za zlodejstvo nedala do chládku žiadného ministra, neusvedčila ho skrátka. A to je chyba. Imunita pracuje. Potom im zostane na riešenie problémov tejto krajiny len veľmi málo času a zase sú tu voľby a zase sú tu tí čo predtým vládli a tak dookola. Nekonečný príbeh. Daj recept, kto to zmení.
jar88
08.07.10,05:21
zrovnene to máš ty.
Co ti ma človek na to povedať, ked stale dookola omielaš, že každy sa ma postarať o seba, t.j. aj o biznis a potom zahlasiš taku sprostosť, že konečne prichadza vlada, čo bude rozdavať podnikatelom. To sa mi azda iba zda!
Ked rozdava vlada občanom (inak nemam pocit, že by mne bolo dačo rozdane za posledne 4 roky), tak takí ako ty, tvrdia, že to su komunisti - inak sa kludne možeme porozpravať, kde všade su napchaní komunisti, ake maju firmičky, ako vystupili zo strany po novembri 89 a začali podnikať, a pod.
A ked rozdava pravicova vlada, tak je to o.k? Opäť k nam pridu nove montažne haly? Tak budeme konečne šiť tie futbalove lopty, alebo áno?:D
Nože pohľadaj, kde som ja napísal, že súhlasím s akoukoľvek finančnou podporou podnikateľov. Vždy som bol proti dotáciám, proti výnimkám a podobným somarinám. Jedine rovné trhové a slobodné podmienky môžu postaviť podnikanie na nohy.
---------------------------------------------------------------------
Ale na to potrebuješ slobodne nakladať so svojimi peniazmi. To znamená, že nikto ti nebude ukladať povinnosť čo si máš za svoje peniaze platiť a ako si ich máš odkladať. Napríklad na zdravotné nepoistenie a dôchodkové zabezpečenie, či sporenie.
---------------------------------------------------------------------
To soc. a zdrav. poistenie je možné riešiť aj inak a na sto spôsobov, len nie tak, ako je to teraz. Tak, ako to máme teraz, to nikdy fungovať nebude.!
buchač
08.07.10,05:32
Bucháč: o štyri roky budú mať stiahnuté rite zase títo.
Len nech už to nie je na úkor " SLUŠNÝCH a OBYČAJNÝCH ĽUDÍ".
Vždy to bude ako na hojdačke, raz jední raz druhí, ale nech už konečne robia to čo majú. Nie, že najprv každá vláda dva roky rieši čo kto urobil zle, rozkradol a urážajú sa. Ani jedna vláda ešte za zlodejstvo nedala do chládku žiadného ministra, neusvedčila ho skrátka. A to je chyba. Imunita pracuje. Potom im zostane na riešenie problémov tejto krajiny len veľmi málo času a zase sú tu voľby a zase sú tu tí čo predtým vládli a tak dookola. Nekonečný príbeh. Daj recept, kto to zmení.

Recept ???
Hm , keď moja imunita je už trochu oslabená ...;):rolleyes::cool:

Kradnutiu NIK nezabráni , ešte žiadnemu zriadeniu sa to nepodarilo ...
Ani , tobôž , jedincovi ...poprípade vláde...teda ani ja by som si netrúfol .

Ja sa ale ešte aj sebakriticky priznám , že ak by som mal možnosť , tak si tiež zobák omočím na rozdiel od tých terajších - bývalých - budúcich , ktorí pijú plnými dúškami...
Je ale dobré poznať svoju cenu , hodnotu ...

Kua , ešte aj Cosa Nostra , Mob , Camorra , Ruská mafia , Yakuza ,Triády ,Írska mafia , Drogové kartely ,Jamajske gangy vedia , kedy majú dosť / pokiaľ môžu tlačiť na pílu / oproti tej našej , ktorá sídli v oných priestoroch http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:yka7mBjGiDfgLM:http://i.pravda.sk/07/063/skcl/P231bfb15_parlamentV.jpg
jar88
08.07.10,06:47
Recept ???
Hm , keď moja imunita je už trochu oslabená ...;):rolleyes::cool:

Kradnutiu NIK nezabráni , ešte žiadnemu zriadeniu sa to nepodarilo ...
Ani , tobôž , jedincovi ...poprípade vláde...teda ani ja by som si netrúfol .

Ja sa ale ešte aj sebakriticky priznám , že ak by som mal možnosť , tak si tiež zobák omočím na rozdiel od tých terajších - bývalých - budúcich , ktorí pijú plnými dúškami...
Je ale dobré poznať svoju cenu , hodnotu ...

Kua , ešte aj Cosa Nostra , Mob , Camorra , Ruská mafia , Yakuza ,Triády ,Írska mafia , Drogové kartely ,Jamajske gangy vedia , kedy majú dosť / pokiaľ môžu tlačiť na pílu / oproti tej našej , ktorá sídli v oných priestoroch http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:yka7mBjGiDfgLM:http://i.pravda.sk/07/063/skcl/P231bfb15_parlamentV.jpg
Tu sa s tebou môžem do značnej miery stotožniť.
Moc korumpuje a skoro každého je schopná skôr či neskôr "umravniť". Hlavne ak sa jedná o peniaze.
-----------------------------------------------------------------
Napriek tomu si viem predstaviť, ako korupcii a rozkrádaniu zabrániť, lebo je to dosť jednoduché. Stačí ak nebude čo rozkrádať a následne nebude koho a za čo uplácať (korumpovať). Pravdepodobne nám v tomto pomôže finančná kríza. Nie politici, politici sa len prispôsobia realite trhu.
-----------------------------------------------------------------
No a čo sa týka tých mafií a prečo vedia, alebo skôr podľa čoho vedia kedy majú dosť?
Aj to je jednoduché. Funguje tam prirodzený výber chytrej hlavy, ktorá dokáže určiť tú správnu hranicu a koordináciu so zákonom a konkurenciou. Kto to nezvláda zakape a nahradí ho schopnejšia konkurencia. Ale tak či tak platí, že len štát vytvára vhodné prostredie pre mafiu.
Danila
08.07.10,07:26
¨Pred chvilkou hovoril na STV 2 buduci p. minister MIHAL. Jeho prejav sa mi velmi pacil. Nechcem byt zlym prorokom, ale domnievam sa, ze toto bude jediny kompetentny clovek na post ministra v novej vlade.Netreba byť prorokom, každý vie, kto p. Mihála pozná, že je celkom určite kompetentný. Ale tiež vyslovil to známe povolebné:
Nemôžem splniť, čo som sľúbil.....a o tom to je.
evina
08.07.10,07:52
Netreba byť prorokom, každý vie, kto p. Mihála pozná, že je celkom určite kompetentný. Ale tiež vyslovil to známe povolebné:
Nemôžem splniť, čo som sľúbil.....a o tom to je.

Áno môžeme to opakovať stále dokola, ale ako som už písala predchádzajúca doba ma naučila, ak sa povie A hovorte stále aj to B, nech rezonujú v ľuďoch viaceré názory, nech opakujú jedni aj druhí...

Mohol by splniť všetko, ak by boli vo vláde iba oni ako jedna jediná strana. To sme si už vyskúšali, a preto chceme účasť viacerých strán, čo je podľa mňa aj správne, aby došlo ku konfrontácii....
Najmúdrejší odborník sám nedokáže nič ....
Ak sa musia stiahnuť kvôli partnerom je to pochopiteľné lebo nemôžeme žiť v patovej situácii - SMER vládu nedokázal zložiť a oni sa museli takto prispôsobiť - k tomu sme prispeli percentami tak ako sme prispeli.
Horšie bude, ak by nesplnili ani to spoločné ....
Daniela
08.07.10,08:06
Netreba byť prorokom, každý vie, kto p. Mihála pozná, že je celkom určite kompetentný. Ale tiež vyslovil to známe povolebné:
Nemôžem splniť, čo som sľúbil.....a o tom to je.
Veď to je to. Musí sa zapredať.
Odborník. Také mi je dosť proti srsti.
evina
08.07.10,10:00
Veď to je to. Musí sa zapredať.
Odborník. Také mi je dosť proti srsti.


No to by asi bolo na druhú reláciu POD LAmpou:D....

Prečo hneď zapredať? Veď by nikto nemal vládu, nič by nefungovalo atď. atď. Ak by nešiel do vlády, nepresadil by nikde nič a takto má nádej aspoň niečo....

To môžme povedať, že Fico mal ostať právnikom na trestné právo a nemusel by korigovať určité vyhlásenia /politické/, to isté by sme mohli povedať úplne o každom....tak ako sa každý z nás môže rozhodnúť vstúpiť do verejného života a musel by sa "zapredať"....to je o tom, že nežijeme na zelenej lúke.
Ak sme hovorili konkrétne napr. o p. Mihálovi - ak ako minister upraví nezmyselnoť a nemožnosť mamičiek na MD súčasne pracovať na dohodu /téma na POrade/, tak už urobil viac ako nič...To koľko môže presadiť zo všetkého je stále o tých percentách....
Možno napr. pri roznych sedeniach ekonomických odborníkov prídu na to, že DB takto nie, ale takto...čiže nebude DB presne podľa Sas ale ináč, povedzme že lepšie pre ľudí - to sa zapredal ak to nebude presne tak?
Viem, napíšeš mi, že píšem utópiu, ale neviem ináč napísať, že nikto tu nežije sám a nemôže robiť len to čo on chce.
Mňa to, že sa ľudia nechcú a nevedia spolu dohodnúť, pretože väčšina do krajností trvá len na tom svojom hnevá odjakživa.....a keď to pretočím na politiku, o ktorej tu píšem mám obavy z KDH...
P.s. Len sa pozrime kedy koho a koľkokrát vo všeobecnosti sme schopní pochváliť a koľkokrát sme schopní kritizovať aj za to, čo ešte nikto nespravil. No pomer je žalostný....
Danila
08.07.10,10:32
to evina,
vážim si Tvoje odborné príspevky. Ale odkedy si prišla do tejto témy, súkmeňovci Ťa zanechali osamotenú. Píšeš, akoby som na Porade nebola takmer od jej vzniku. Píšeš, akoby si vedela čítať len od posledných volieb. Porada je plná argumentov o tom, čo píše Daniela. A o čom som konkrétne rovnako písala ja. Vtedy si neprišla povedať, Danila klameš. Tak nebuď svojimi vystúpenia kontraproduktívna pre "svojich". Zatiaľ im robíš medvediu službu. Občas priznať chyby je síce ťažké, ale výsostne dôstojné. Tak skús. Aspoň trošíčku....Levo viac by bolo veľmi veľa.:)
Martasch
08.07.10,11:05
14:00 - Prvý volebný šok. Zo 148 hlasovacích lístkov - hlasov získal koaličný nominant SaS len 75 poslancov, nebol teda zvolený za predsedu parlament. Miroslav Číž získal 58 hlasov.


na aktualne.sk k voľbe predsedu parlamentu
BXLmiami
08.07.10,11:07
Miroslav Číž so svojim povestným How nou?:D Mal by isť na dôchodok a nie sa tam obsmrdať.
Martasch
08.07.10,11:13
Miroslav Číž so svojim povestným How nou?:D Mal by isť na dôchodok a nie sa tam obsmrdať.


Dôležitejšie je, že Richard Sulík nebol zvolený za predsedu parlamentu.:mee:
evina
08.07.10,11:49
to evina,
vážim si Tvoje odborné príspevky. Ale odkedy si prišla do tejto témy, súkmeňovci Ťa zanechali osamotenú. Píšeš, akoby som na Porade nebola takmer od jej vzniku. Píšeš, akoby si vedela čítať len od posledných volieb. Porada je plná argumentov o tom, čo píše Daniela. A o čom som konkrétne rovnako písala ja. Vtedy si neprišla povedať, Danila klameš. Tak nebuď svojimi vystúpenia kontraproduktívna pre "svojich". Zatiaľ im robíš medvediu službu. Občas priznať chyby je síce ťažké, ale výsostne dôstojné. Tak skús. Aspoň trošíčku....Levo viac by bolo veľmi veľa.:)




Danila neviem vôbec o čom a prečo toto píšeš /a mysli si o tom čo chceš/...

1. Píšem tu svoje myšlienky, som tu sama za seba ako odjakživa a nemám tu žiadnych súkmeňovcov. Mám tu veľa priateľov a s mnohými sa osobne stretávam tu v Bratislave a neviem na čo a prečo by ma mali sem chodiť podporovať....nerozhodla som sa vstúpiť do verejného života :D
2. Neviem ani o vraj argumentoch na POrade o ktorých píše Daniela- ja som jej príspevok zobrala konkrétne na danú situáciu a na danú situáciu som aj odpovedala...zas len moje myšlienky, tak ako ona napísala svoje - a o tom je dialóg či nie?....a Daniela má pozná osobne, takže si vie predstaviť /dúfam/ o čom píšem...
3. Nemala som Ti prečo povedať, že klameš....Nepristihla som Ťa pri klamstve, čítala som Tvoje názory a snažila sa na niektoré odpovedať tam, kde ich ja mám iné...Ja som na Porade dlho a viem aj dobre čítať. Chodila som väčšinou len do odborných tém a ak som aj do niektorej nahliadla, kde bolo svárov a ja neviem čoho, jednoducho som nečítala... v niektorých som aj vyjadrila svoj názor....
3. Nemám ani žiadnych svojich- ani neviem, či mieriš na nejakých na POrade alebo nedajbože v politike a vždy som sa čudovala na Porade rečiam o skupinkách, lebo to som si ja jednoducho nevšímala a ani nikdy nebudem Danila a o tej kontraproduktívnosti - no to už naozaj nemám potuchy čo hovoríš. Neviem ani koho chyby mám pripustiť?? ak mám nejaké pripustiť, tak môžem len za seba - a to mám akože pripustiť, že som spravila chybu, resp. som kontraproduktívna ak píšem do tejto témy?? A nechápem prečo by som svoje povolebné úvahy mala spájať s nejakými osobnými vzťahmi...? Začala som sem písať z jedného prostého dôvodu, aby nebolo napísané, len čo Tí, ktorí teraz prichádzajú nič neplnia atď. atď.
Bohužiaľ, ale začínam mať dosť silný pocit, že ak niekto vyjadrí svoj iný názor mení sa to na osobné vyjadrenia. Pozri si v tejto téme moje príspevky - ja som nezmenila na nikoho názor za to, či je ľavý alebo pravý, nerozoberám tu ani situáciu na Porade /tu mám v skôr problém v ubudajúcej odbornej časti/, ale nemám pocit, že by som vyzývala niekoho k priznaniu osobných chýb za to, že má iný názor :eek: a nezobrala som osobne žiadnu z odpovedí, okrem teraz tejto Tvojej. Myslím si, ak si Ty zobrala osobne niektorých invektívy, to je o.k. ale naozaj tak ako v úvode i na záver píšem, že nechápem túto Tvoju reakciu....
erzet
08.07.10,11:56
www.nrsr.sk nefunguje
Martasch
08.07.10,11:59
TA3 live funguje
erzet
08.07.10,12:35
Tam nie je priamy prenos z NR SR
evina
08.07.10,12:51
Tam nie je priamy prenos z NR SR

Už je po priamom prenose...
Ukázali chvíľu ako v druhej opakovanej voľbe Sulík 80 hlasmi sa stal predsedom a ako si odovzdali vedenie parlamentu s Paškom. Po príhovore Sulíka to skončili...
Stanislav 1975
08.07.10,12:56
Netreba byť prorokom, každý vie, kto p. Mihála pozná, že je celkom určite kompetentný. Ale tiež vyslovil to známe povolebné:
Nemôžem splniť, čo som sľúbil.....a o tom to je.

Inak nič v zlom, ale keď nemožem splniť čo som sľúbil-tak načo tam pojdem? :confused::confused::confused:Jožko by mal abdikovať zo všetkých postov...
Danila
08.07.10,15:44
Miroslav Číž so svojim povestným How nou?:D Mal by isť na dôchodok a nie sa tam obsmrdať.Obsmŕda sa tam ešte jeden starček. Asi naznačuje, aký bude vek odchodu do dôchodku? Tebe skutočne zmysel pre humor nechýba.:)
Danila
08.07.10,15:50
Danila neviem vôbec o čom a prečo toto píšeš /a mysli si o tom čo chceš/...

1. Píšem tu svoje myšlienky, som tu sama za seba ako odjakživa a nemám tu žiadnych súkmeňovcov. Mám tu veľa priateľov a s mnohými sa osobne stretávam tu v Bratislave a neviem na čo a prečo by ma mali sem chodiť podporovať....nerozhodla som sa vstúpiť do verejného života :D
2. Neviem ani o vraj argumentoch na POrade o ktorých píše Daniela- ja som jej príspevok zobrala konkrétne na danú situáciu a na danú situáciu som aj odpovedala...zas len moje myšlienky, tak ako ona napísala svoje - a o tom je dialóg či nie?....a Daniela má pozná osobne, takže si vie predstaviť /dúfam/ o čom píšem...
3. Nemala som Ti prečo povedať, že klameš....Nepristihla som Ťa pri klamstve, čítala som Tvoje názory a snažila sa na niektoré odpovedať tam, kde ich ja mám iné...Ja som na Porade dlho a viem aj dobre čítať. Chodila som väčšinou len do odborných tém a ak som aj do niektorej nahliadla, kde bolo svárov a ja neviem čoho, jednoducho som nečítala... v niektorých som aj vyjadrila svoj názor....
3. Nemám ani žiadnych svojich- ani neviem, či mieriš na nejakých na POrade alebo nedajbože v politike a vždy som sa čudovala na Porade rečiam o skupinkách, lebo to som si ja jednoducho nevšímala a ani nikdy nebudem Danila a o tej kontraproduktívnosti - no to už naozaj nemám potuchy čo hovoríš. Neviem ani koho chyby mám pripustiť?? ak mám nejaké pripustiť, tak môžem len za seba - a to mám akože pripustiť, že som spravila chybu, resp. som kontraproduktívna ak píšem do tejto témy?? A nechápem prečo by som svoje povolebné úvahy mala spájať s nejakými osobnými vzťahmi...? Začala som sem písať z jedného prostého dôvodu, aby nebolo napísané, len čo Tí, ktorí teraz prichádzajú nič neplnia atď. atď.
Bohužiaľ, ale začínam mať dosť silný pocit, že ak niekto vyjadrí svoj iný názor mení sa to na osobné vyjadrenia. Pozri si v tejto téme moje príspevky - ja som nezmenila na nikoho názor za to, či je ľavý alebo pravý, nerozoberám tu ani situáciu na Porade /tu mám v skôr problém v ubudajúcej odbornej časti/, ale nemám pocit, že by som vyzývala niekoho k priznaniu osobných chýb za to, že má iný názor :eek: a nezobrala som osobne žiadnu z odpovedí, okrem teraz tejto Tvojej. Myslím si, ak si Ty zobrala osobne niektorých invektívy, to je o.k. ale naozaj tak ako v úvode i na záver píšem, že nechápem túto Tvoju reakciu....evina, ja takéto Tvoje dlhé sentencie čítať nebudem.....a ani nemám záujem o Tvoju nekonečnú diskusiu o ničom. Ja s Tvojím názorom nesúhlasím, nesúhlasím s Tvojou obhajobou neobhájiteľného a zober to, prosím, na vedomie. Mne je šuma fuk, ako Ti hodnotíš moje príspevky, a ak Ťa moje názory obťažujú, tak ma, prosím, obchádzaj. Ja som Ťa prvá neoslovila. Len slušnosť mi napovedala na Teba reagovať. Ešte nikdy si neprejavila, za celé roky, chuť so mnou diskutovať. Tak ten odstup môžeme zachovať naďalej. Mne neprekážal. Ale začína ma Tvoj záujem značne obťažovať.;)
Danila
08.07.10,15:57
Inak nič v zlom, ale keď nemožem splniť čo som sľúbil-tak načo tam pojdem? :confused::confused::confused:Jožko by mal abdikovať zo všetkých postov...
Nemôže. Jednou rukou odchádzalo, druhou sa musí vrátiť....:);)
Bastian
08.07.10,16:12
To Bastian,
myslím, že téma splnila účel, vieme, kto je ľavý, a kto absolútne vydarene pravý. To bolo zámerom, zámer Ti vyšiel.
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým môj názor vyrazil dych, či pošteklil nosné dierky. Ja ostávam vľavo, o to viac, že som mala možnosť poznať tých vpravo. Sú úderní, sú revoluční, sú najsamspravodlivejší, slušní, galantní a neoblomní vo svojich ideáloch.
Mám silný pocit, že téma je súca na uzamknutie. Bola by to úcta k zajtrajšiemu nástupu elity Slovenska.:)

Očúvaj Danila, ty ozaj všetko vieš :). Ale aj tak si myslím, že ty musíš písať... si pani spisovateľka.

Si sa mi tu riadne vyrozprávala a teraz keď už nemáš čo povedať, máš pocit, že je súca na uzamknutie :)?? Však dopraj aj ostatným. Prípadne mi môžeš napísať, v čom spočíva to tvoje ľavicové cítenie.
evina
08.07.10,16:23
evina, ja takéto Tvoje dlhé sentencie čítať nebudem.....a ani nemám záujem o Tvoju nekonečnú diskusiu o ničom. Ja s Tvojím názorom nesúhlasím, nesúhlasím s Tvojou obhajobou neobhájiteľného a zober to, prosím, na vedomie. Mne je šuma fuk, ako Ti hodnotíš moje príspevky, a ak Ťa moje názory obťažujú, tak ma, prosím, obchádzaj. Ja som Ťa prvá neoslovila. Len slušnosť mi napovedala na Teba reagovať. Ešte nikdy si neprejavila, za celé roky, chuť so mnou diskutovať. Tak ten odstup môžeme zachovať naďalej. Mne neprekážal. Ale začína ma Tvoj záujem značne obťažovať.;)

OK Danila beriem na vedomie, aj to je prístup tolerancie a postoja....

Nehodnotím Tvoje príspevky okrem jedného miereného mne osobne. Tvoje názory ma neobťažujú preto som reagovala na ne - nie na Teba, ale na niektoré myšlienky v nich a v rámci diskusie som písala o mojich. Mňa na rozdiel od Teba Tvoje myšlienky zaujímali...ako aj myšlienky ostatných....
Nezúčastňovala som sa v takých témach, aby som s Tebou diskutovala, a mňa neobťažujú Tvoje príspevky ani teraz. Vôbec nešiel z mojej strany záujem o nikoho konkrétneho ale o záujem o momentálnu politiku:), keď sme sa tu už rozrozprávali na túto tému...
Danila
08.07.10,17:15
Vitaj Milan, bolo tu bez Teba otupno. A čože, nemal si na kredit? Ja, ľavicovo cítiaca som mohla poslať nejaký ten centík...Máš pravdu, páči sa mi rázny Fico, s tým ale Ty a Tebe podobní nič nenarobíte. Posielam Ti servítok, keď budeš mať na ústach penu od kriku, aby si si poutieral.... Ja som zaočkovaná proti besnote, na mňa sa už radšej usmievaj....:);)
Danila
08.07.10,17:21
Očúvaj Danila, ty ozaj všetko vieš :). Ale aj tak si myslím, že ty musíš písať... si pani spisovateľka.

Si sa mi tu riadne vyrozprávala a teraz keď už nemáš čo povedať, máš pocit, že je súca na uzamknutie :)?? Však dopraj aj ostatným. Prípadne mi môžeš napísať, v čom spočíva to tvoje ľavicové cítenie.Tož, čujme Bastík tetu Danilu. Píšem, lebo píšu, že napíš Danila. Prečo, začo, načo. A tak Danila odpíše, lebo aj slušné je ľavicové. Neviem všetko, lebo sa učíme celý život. Bastík a mala by som čo povedať, ale nechcem si Ťa pohnevať v Tvojej téme....Lebo tá svinská pravda je občas jedovatá ako muchotrávka. A ja ešte stále kúsok toho nášho priateľstva mám v úcte.;):)
P.S. A píšem takmer len v Tvojej téme, vidíš, ako ma oslovuje, no najmä jej autor je pre mňa autorita;)S príspevkami v priemere 2,87 na deň som niekde pod priemerom, tak ma nepreceňuj. Ja som len šedá myška, čo v suteréne občas počuje aj trávu rásť.....:D
Danila
08.07.10,17:44
Nejako nechápem, čo si chcela povedať.
(vari len nie, že pravicové je neslušné ? :--- )

PS
A s doučovaním matiky a ekonomiky si už začala ?Keď sa tu vyšantíš, nezabudni zhasnúť svetlo. Lebo začínajú úsporné opatrenia...
P.S. A za sebou skontroluj, či si nenatrúsil....autor témy má rád poriadok.;)
buchač
08.07.10,18:25
A vyliečili vyliečili ? :D

PS1
Ď

PS2
A rázny Len - on sa ti nepáčil : ( " Zdvihol som na východnom Slovensku dva záložné pluky." )

...prápory ...len prápory ...keď už ;):rolleyes:
Danila
08.07.10,19:23
Chlapci, ja som síce ateista, ale práve počúvam pátra Vellu. Ja múdrych počúvam rada. Využila som prestávku. Počúvam ho často, a tak viem, čo mám urobiť. Odpustiť Vám. A tak teda aj činím. Prajem Vám pokojnú noc.;)
Jozef Mihál
08.07.10,19:41
Inak nič v zlom, ale keď nemožem splniť čo som sľúbil-tak načo tam pojdem? :confused::confused::confused:Jožko by mal abdikovať zo všetkých postov...
Poprosím o tých 100 dní, vopred ďakujem, počítať to môžeme od zajtra.
cloe
08.07.10,20:00
Poprosím o tých 100 dní, vopred ďakujem, počítať to môžeme od zajtra.

Ja myslím, že to je fér.
Pán minister, dúfam, že budete stále chodiť na Poradu a počúvať "hlas ľudu" a nejaká tá správna pripomienka bude inšpiratívna pre Vašu prácu.:)
Jozef Mihál
08.07.10,20:43
Áno, budem, a mienim na porada.sk zriadiť "okienko" na podávanie podnetov. Ono tých okienok je tu samozrejme dosť a porada.sk je plná nápadov a podnetov, len by to chcelo zaviesť systém, starší a skúsenejší vedia o čom hovorím .-)
evina
08.07.10,21:34
Poprosím o tých 100 dní, vopred ďakujem, počítať to môžeme od zajtra.

Tolerantnejší dávame aj rok a na niektoré veci rešpektujeme celé volebné obdobie....:) pre celú pravicu, aby sme nemuseli meniť rozhodnutie;)
evina
09.07.10,08:40
Je po voľbách, je nová vláda.....takže ja svoje účinkovanie v téme končím so želaním, aby s jej vládou nás bolo najspokojnejších čo najviac :) Majú zrejme poslednú šancu ...