besttracker
24.08.10,13:15
Zdravim
chcel by som sa opýtat : mam vlastnu internetovu stranku,naklady,... platim ja ,nepodnikam,nemam živnost, a chcel by som reklamny priestor na stranke prenajat konkretnej firme,neslo by o horibilne sumy,len na reziu stranky,firma by rada mala nejaky danovy doklad,a ako by ste mi odporucali urobit vy ked nechcem zakladat zivnost kvoli malickosti ?som rozmyslal:kamarat ma reklamnu agenturu,slo by to ze by on vyfakturoval reklamu na mojej stranke,on by si napr. nechal 30% zo sumy a 70 % by dal mne za proviziu ako sukromnej osobe pritom by som mu reklamny priestol prenajimal za simbolicku cenu?,da sa to vlastne tak?alebo by to slo aj ze by som ja mu prenajmem reklamny priestor,a on by mi zan normalne zaplatil?A od akej sumy rocne treba davat danove priznanie pri takomno prijme,
Diky za odpoved
rickman
24.08.10,12:07
V tvojom pripade bude asi najlepsie, ked ti ta konkretna firma za to nieco kupi v "naturaliach", ktore si este aj ona sama da do nakladov, napriklad elektroniku a prislusenstvo..
besttracker
24.08.10,17:45
a ked chcem peniaze a nie ,,naturalie,, by to slo ako?
profesional
24.08.10,18:34
Proste si zaloz zivnost. Cokolvek ine bude bud zakon porusovat, alebo ho obchadzat. Co v kazdom pripade znamena problem. Proste si zvaz ci to stoji za to skusat riskovat velke problemy za par eur mesacne.
besttracker
24.08.10,19:22
na udelenie zivnosti nesplnam min jednu z potrebnych podmienok :mad: tak mi to nedaju aj keby som sa rozkrajal...
headz
26.08.10,15:26
Ak sa to da riesit cez toho kamarata, tak to ries tak. Ja som svojho casu fakturoval cez kamosa a on si z toho nechaval 19% a myslim, ze to bolo vyhodne pre oboch...
blavaciko
27.08.10,22:20
2 heads: pre tvojho kamarata to bolo vyhodne v com? ze si nechaval 19% ktore zrovna zaplatil ako dzp?
headz
28.08.10,21:12
neviem co je dzp ale nevadi...

tych 19%, resp. aspon nieco z nich mu ostalo, ak to dokazal utopit v nakladoch...

ak by to pre neho nebolo vyhodne tak by to nerobil, teda isto nie za 19%