micmac1
11.11.10,17:35
dobry den.prosim vas o radu.vcera mi prisla do prace oznamenie o exekucii.v tomto oznameni bolo sice napisane kto odomna vymaha ale nic podrobnejsie len ze ide o vymahacsku spolocnost ale nie koho zastupuje.podla mna asi zastupuje nebankovku od ktorej som si vzal pozicku 15000sk v roku 2004.teraz mi zaslali oznamenie o exekucii ktora zacala vo februari tohto roku.ale tato pohladavka by mala byt premlcana na co som tuto spolocnost pisomne upozornil listom v marci 2009.tato na to nereagovala.teraz tu mam exekuciu a neviem ako dalej.inak exekutorka mi to asi poslala na staru adresu preto som sa to dozvedel az z prace.prosim ako mam postupovat dalej
arizona
11.11.10,17:23
A ako si prišiel na to, že pohľadávka je premlčaná? Zobral si si pôžičku a neplatil si ,nie?
Mária27
11.11.10,19:36
Exekučný zákon (233/1995)

§ 48

Upovedomenie o začatí exekúcie musí obsahovať označenie
a) exekútora, ktorý ho vydal,
b) exekučného titulu a orgánu, ktorý ho vydal,
c) oprávneného a povinného,
d) vymáhaného nároku,
e) poučenie o námietkach proti exekúcii a trovám exekúcie a o lehote na ich vznesenie.
pepsikova
11.11.10,21:19
...čo najskôr zaplať, čo si dlžný...alebo sa dohodni s exekútorom na splátkovom kalendári...lebo dlhy treba platiť a nie si myslieť, že časom sú premlčané...

..o právach, povinnostiach a exekúciách je tu popísanéééé...ale vždy z toho vyšlo len zaplatiť...
profesional
12.11.10,08:24
Ak uz mas na krku exekutora, tak jednoznacne vznikol exekucny titul. Pravdepodobne ak slo o nebankovku tak rozhodcovskym rozsudkom. A teda nemas inu moznost ako zaplatit.