MáriaPaM
13.12.05,09:03
Prosím o radu, ešte nikdy som nerobila žiadny opravný výkaz ateraz ich odo mňa pýtajú do ZP. Mzdy robím od apríla, opravila som staré chyby v odvodoch do ZP, napísala som sprievodný list, súhlasili aj s mínusmi aj s nulami aby sa veci vyrovnali, len teraz mám dodatočne poslať opravné výkazy. V programe vo výstupoch dáva možnosť že opravný výkaz, ale nechápem ako to urobiť, veď v starých mzdách už nič nemôžem zmeniť a inak vytlačiť. Viem iba ručne vypísať prázdne tlačivá výkazov a poslať. Fakt neviem ako sa to robieva, prosím poraďte.
lenkak
13.12.05,17:14
To že MRP ponúkne možnosť riadny, opravný, dodatočný znamená len to, že na výkaze sa zobrazí označenie krížika na práve vybratom riadku, buď sa zobrazí pri riadnom, opravnom či dodatočnom. Pokiaľ neopravuješ mzdy, a neprepočítavaš poistné, tak sa Ti výkaz vytlačí v pôvodnej verzii. Tak ako keď sa tlačil ako riadny výkaz.
pingino
16.12.05,12:27
Ak su raz mzdy vystavene, vykazy odovzdane, vsetko je uhradene a riadne zauctovane tak je podla mna aj tak cistejsie spätne mzdy neopravovať a radšej rozdiely zaučtovať do miezd v aktualnom vyplatnom obdobi. Vo win mzdach su na to kolonky zvysenie/znizenie poistneho.

Ak sa mylim opravte ma.
MáriaPaM
20.12.05,11:32
Ďakujem za rady (týždeň som sa sem nedostala tak až teraz),opravy mám v programe už urobené, uhradené a zaúčtované je všetko dobre, myslím že chcú, aby som poslala výkazy ako by vyzerali keby neboli bývali chyby a opravy. Nerozumiem síce aký to má zmysel, ale to môžem urobiť jedine mimo programu, lebo tam uz nič opraviť netreba.