kopretinka
11.08.15,08:50
A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.

buchač,ten istý chlieb,ktorý sa predáva v tescu,nájdeš aj v ostatných obchodoch,balený aj nebalený.Si myslíš,že v inom obchode ho neomakávajú?A nemusia to byť cigáni,bársjaká panyčka ide popri regáli a jeden za druhým postláča.Chleba a pečivo -jeho výroba a distribúcia do obchodov z pekární je rovnaká ako pred 25rokmi.
A čože,jakže neexistuje doručovanie potravín? čoby neexistovalo.

Kvietočok, Tebe predsa nebudem vysvetľovať...či ?
Alebo chrániš svojho zamestnávateľa ? ;)
Mám Ti oponovať, alebo nechám tak...či ?

Chlieb a pečivo - výroba a distribúcia je rovnaká ako pred 25 rokmi ?
Ale šak neblázni, vonku nie je až tak hicovno...:)
Nuž neviem ako iní, ale my kupujeme tieto produkty v obchode, kde je obsluha. Takže k nejakému stláčaniu, omakávaniu a iných činností zo strán zákazníka nepríde...
Na chalupe si objednávam chlieb. Tento dá majiteľka pekne do mikroténovej tašky a ja ho len potom prevezmem a zaplatím.

Doručovanie potravín k zákazníkovi ?
Ale šak ja netrvdím, že neexistuje...ale na akej je úrovni ?
Dokonca ešte aj korela svojho času mala problém...

nechránim svojho zamestnávateľa,kde také niečo píšem???
som myslela,že sa tu bavíme o obchodoch-samoobsluhách.
Ty keď napíšeš A tak máš pokračovať aj s B a napísať,že kupuješ v obchode s obsluhou.
Teplo síce je,ale ty nevidíš,čo sa deje s chlebom,kým ti ho predavačka dá to tašky.
A ten objednaný chlieb? odkiaľ je? Či ty sná´d stojíš pri pekárovi celý čas,kým zamiesi a upečie? Sa zobuď :D :D
Kde máš záruku,že ten pekár si nešpáral v nose,kde máš záruku,že tá predavačka nekašľala do regála,kde máš záruku hocičoho??? Aj do malého obchodu s obsluhou sa vozí chleba z veľkopekárne,nahádzaný vo veľkých prepravkách a ťahajú ich po zemi.....
lujza.j
11.08.15,07:20
Uz som to tu pisala....je lepsie niekedy nevidiet a nevediet...
....pri vysluchu....na otazku kde precujete...pekareň slimak...:eek:...taky hnus za nechtami co mal....ze konec japonec....ine casti tela si ani nechcem prestavovat.....a jake paradne plnene kroasanty a ine veci tam pekli...
pavol54
11.08.15,08:03
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.

To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
A co si urobila Ty. Neupozornila si ich? ;)
a dostala by po hube kde žiješ?
taiko
11.08.15,09:11
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.

To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
A co si urobila Ty. Neupozornila si ich? ;)
a dostala by po hube kde žiješ?
no ja som minule u nas v panelaku upozornil pani Romulanovu ze spaky sa na zem nehadzu a mal si vidiet, ako kricala na syna, aby to prisiel upratat. Len sa to musi vediet, ze co a ako povedat.
Ja som mal prave opacnu skusenost s jednou "bielou" prasnicou. Ked omakavala rozky tak som ju upozornil a ona ma skoro zavrazdila, ze vraj, ved "coho sa dotknem, to si aj vezmem"
buchač
11.08.15,09:38
nechránim svojho zamestnávateľa,kde také niečo píšem???
som myslela,že sa tu bavíme o obchodoch-samoobsluhách.
Ty keď napíšeš A tak máš pokračovať aj s B a napísať,že kupuješ v obchode s obsluhou.
Teplo síce je,ale ty nevidíš,čo sa deje s chlebom,kým ti ho predavačka dá to tašky.
A ten objednaný chlieb? odkiaľ je? Či ty sná´d stojíš pri pekárovi celý čas,kým zamiesi a upečie? Sa zobuď :D :D
Kde máš záruku,že ten pekár si nešpáral v nose,kde máš záruku,že tá predavačka nekašľala do regála,kde máš záruku hocičoho??? Aj do malého obchodu s obsluhou sa vozí chleba z veľkopekárne,nahádzaný vo veľkých prepravkách a ťahajú ich po zemi.....

To nemá význam...ani A a ani B.
Nechce sa mi dôvodiť, vysvetľovať, argumentovať...
korela
11.08.15,11:23
Ak si objednám v Tescu dovozom potraviny ako napr. nebalený chlieb, vždy bol doteraz zabalený vo vrecku každý samostatne zvlášť a vložený ešte do igelitky. Tentokrát bol iba nahý v igelitke. Prevzala som ho iba preto, aby ma niekto nemohol označiť za niekoho, resp. aby nepoužil potom na mňa zo srdu nejaké vúúdúú. Po prvýkrát som v živote vyhodila chlieb a nebesiam som sa trikrát ospravedlnila.
Bola som konfrontovaná s realitou dneška. Aj sused oproti pozeral ako puk.

To ja som sa teraz vrátila z nákupov z Tesca a 2 počerní-pár- nie som rasista/ omakávali nebalený chlieb holými rukami jedna radosť, no skoro ma .eblo!!! a predavačka čo sa motala poblíž...NIČ.....no fuj!
A co si urobila Ty. Neupozornila si ich? ;)
a dostala by po hube kde žiješ?
Facka by neznamenala ešte nič. Horšie sa môže stať. Nemyslím tým ostré predmety ani včeličky u nás zatiaľ.
korela
11.08.15,11:55
A také vieš, že pred záverečnou sa určité produkty nekupujú ??? Medzi ne patrí aj chlieb.

Mimochodom...z Tesca som ešte chlieb nejedol, nejem a ani nejak nemienim.
...a to doručenie nákupu do domácnosti ?
Neexistuje niečo také...na to Slovensko ešte nedorástlo.

buchač,ten istý chlieb,ktorý sa predáva v tescu,nájdeš aj v ostatných obchodoch,balený aj nebalený.Si myslíš,že v inom obchode ho neomakávajú?A nemusia to byť cigáni,bársjaká panyčka ide popri regáli a jeden za druhým postláča.Chleba a pečivo -jeho výroba a distribúcia do obchodov z pekární je rovnaká ako pred 25rokmi.
A čože,jakže neexistuje doručovanie potravín? čoby neexistovalo.

Kvietočok, Tebe predsa nebudem vysvetľovať...či ?
Alebo chrániš svojho zamestnávateľa ? ;)
Mám Ti oponovať, alebo nechám tak...či ?

Chlieb a pečivo - výroba a distribúcia je rovnaká ako pred 25 rokmi ?
Ale šak neblázni, vonku nie je až tak hicovno...:)
Nuž neviem ako iní, ale my kupujeme tieto produkty v obchode, kde je obsluha. Takže k nejakému stláčaniu, omakávaniu a iných činností zo strán zákazníka nepríde...
Na chalupe si objednávam chlieb. Tento dá majiteľka pekne do mikroténovej tašky a ja ho len potom prevezmem a zaplatím.

Doručovanie potravín k zákazníkovi ?
Ale šak ja netrvdím, že neexistuje...ale na akej je úrovni ?
Dokonca ešte aj korela svojho času mala problém...

nechránim svojho zamestnávateľa,kde také niečo píšem???
som myslela,že sa tu bavíme o obchodoch-samoobsluhách.
Ty keď napíšeš A tak máš pokračovať aj s B a napísať,že kupuješ v obchode s obsluhou.
Teplo síce je,ale ty nevidíš,čo sa deje s chlebom,kým ti ho predavačka dá to tašky.
A ten objednaný chlieb? odkiaľ je? Či ty sná´d stojíš pri pekárovi celý čas,kým zamiesi a upečie? Sa zobuď :D :D
Kde máš záruku,že ten pekár si nešpáral v nose,kde máš záruku,že tá predavačka nekašľala do regála,kde máš záruku hocičoho??? Aj do malého obchodu s obsluhou sa vozí chleba z veľkopekárne,nahádzaný vo veľkých prepravkách a ťahajú ich po zemi.....



Nie pre kopretinku!

Ešteže ťa mám na ignore, ty tu musíš také nepodložené vymyslené báchorky vypisovať, až hrôza. Pri tvojej inteligencii ti to zrejme ani nepríde, že sa poriadne čoraz viac strápňuješ, nielen predo mnou. Ja na rozdiel od teba, ak tu niečo napíšem, nemusím si to pamätať, pretože vždy píšem pravdu, ak píšem o sebe. Ak priložím cudzí link, zodpovednosť za informácie nesie autor.
Kedy som svojho času mala problém s Tescom? Nedávno a to po prvýkrát. S chlebom. Od spustenia služby. Štatistika vychádza priaznivo, však? Som rada, že tú službu u nás konečne niekto zaviedol, od 89 ubehlo veľa času. Ostatné podobné služby veľmi predražené, to je pre takých, ktorý si zmyslia na jeden kus tatranky do práce, alebo alkohol. Tak sú ochotní dať za keksík aj 5 eur. Viem. Na tom majú postavenú stratégiu predaja ostatní, na rozdiel od Tesca. Som rada, že nemusím obťažovať dieťa, doba je náročná aj pre mladých. Mám svoj systém, a som s ním spokojná.
Či si kúpim balený tovar v kamennom obchode alebo online, je to stále rovnaká situácia, až na prvotriedny zelovoc. Preto si myslím, že tento artikel berú zo skladu, nie priamo z regálov v obchode, paprika vždy chrúpe čerstvosťou, ani náznak vädnutia, všetko ovocie čo sa týka visage, je prvotriedne, nepostláčané, neobité. Dúfam, že tu Tesco zostane a tiež neodtiahne. Čo nenakupujem nikdy sú paradajky a mäso vychádza lepšie v Bille pri pulte. Pribúda im bio tovar. Som porovnávala s Prahou, tam majú trochu väčší sortiment, viac druhov z finest a value kvality.
Takže ja a Tesco sme zatiaľ vzájomne spokojní a ty si nemusíš v tomto ohľade robiť žiadne starosti. Toto je Porada, tak raď na základe svojich skúseností, nie cudzích.
buchač
11.08.15,12:37
Nie pre kopretinku!

Ešteže ťa mám na ignore, ty tu musíš také nepodložené vymyslené báchorky vypisovať, až hrôza. Pri tvojej inteligencii ti to zrejme ani nepríde, že sa poriadne čoraz viac strápňuješ, nielen predo mnou. Ja na rozdiel od teba, ak tu niečo napíšem, nemusím si to pamätať, pretože vždy píšem pravdu, ak píšem o sebe. Ak priložím cudzí link, zodpovednosť za informácie nesie autor.
Kedy som svojho času mala problém s Tescom? Nedávno a to po prvýkrát. S chlebom. Od spustenia služby. Štatistika vychádza priaznivo, však? Som rada, že tú službu u nás konečne niekto zaviedol, od 89 ubehlo veľa času. Ostatné podobné služby veľmi predražené, to je pre takých, ktorý si zmyslia na jeden kus tatranky do práce, alebo alkohol. Tak sú ochotní dať za keksík aj 5 eur. Viem. Na tom majú postavenú stratégiu predaja ostatní, na rozdiel od Tesca. Som rada, že nemusím obťažovať dieťa, doba je náročná aj pre mladých. Mám svoj systém, a som s ním spokojná.
Či si kúpim balený tovar v kamennom obchode alebo online, je to stále rovnaká situácia, až na prvotriedny zelovoc. Preto si myslím, že tento artikel berú zo skladu, nie priamo z regálov v obchode, paprika vždy chrúpe čerstvosťou, ani náznak vädnutia, všetko ovocie čo sa týka visage, je prvotriedne, nepostláčané, neobité. Dúfam, že tu Tesco zostane a tiež neodtiahne. Čo nenakupujem nikdy sú paradajky a mäso vychádza lepšie v Bille pri pulte. Pribúda im bio tovar. Som porovnávala s Prahou, tam majú trochu väčší sortiment, viac druhov z finest a value kvality.
Takže ja a Tesco sme zatiaľ vzájomne spokojní a ty si nemusíš v tomto ohľade robiť žiadne starosti. Toto je Porada, tak raď na základe svojich skúseností, nie cudzích.

Nie pre kopretinku !



Ser na mňa !
Môžeš kľudne aj tak zvysoka, ako ja seriem aj na Tesco.
Je to ten najhorší bordel zo všetkých hypermarketov na Sovensku, ktorý už čochvíľa pravdepodobne aj skončí...
http://www.cas.sk/clanok/309589/tesco-zvazuje-odchod-zo-slovenska-koniec-obchodneho-retazca-u-nas.html

...a vlastne by ma aj zaujímalo :

KTO SI TY, ŽE MI PRIKAZUJEŚ, KDE A AKO ALEBO O ČOM SA MÁM - NEMÁM VYJADRIŤ ???


DOSŤ BOLO !!!
Dosť bolo konšpirácií, dosť bolo drístania od jednej - dvoch blavákov.
Obaja šup do ignore (čo nezvyknem), ale to sa už proste nedalo inak.
misoft
11.08.15,12:49
Je to ten najhorší bordel zo všetkých hypermarketov na Sovensku, ktorý už čochvíľa pravdepodobne aj skončí...
http://www.cas.sk/clanok/309589/tesco-zvazuje-odchod-zo-slovenska-koniec-obchodneho-retazca-u-nas.html
Never tomu.... a keby aj..... jeden odíde, druhý príde..... čert ako diabol.....
buchač
11.08.15,13:28
Je to ten najhorší bordel zo všetkých hypermarketov na Sovensku, ktorý už čochvíľa pravdepodobne aj skončí...
http://www.cas.sk/clanok/309589/tesco-zvazuje-odchod-zo-slovenska-koniec-obchodneho-retazca-u-nas.html
Never tomu.... a keby aj..... jeden odíde, druhý príde..... čert ako diabol.....

Mne nemusíš vysvetľovať.

Keď končila Hypernova, vedel som o tom 6 - 9 mesiacov vopred.
Príznaky o tom boli totiž neklamné...
...a okrem iného, manželka tam robila...svoje vedela.

...a vždy viac vedela , vie a aj bude vedieť v oblasti obchodu ako hocikto z cteného (necteného) osadenstva Porady.
Hlavne tí nectení nemajú ani páru o tom, čo tvrdia.

...a keby som dal tie svoje kladné skúsenosti z oblasti obchodu - nakupovania ?
Nuž by mi nebolo proste uverené. Tak na čo sa realizovať ?
bettylou
11.08.15,15:42
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?

Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/1769785_potravinove-balicky-su-spat.-pozrite-sa-co-dostanete-a-kto-ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
pavol54
11.08.15,15:57
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?

Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/1769785_potravinove-balicky-su-spat.-pozrite-sa-co-dostanete-a-kto-ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
po záruke je zákaz distribuovať akékoľvek potraviny viď potravinový kódex buď ich zlikviduješ ako odpad, alebo ich môžeš zmluvne nechať skŕmiť chovateľom kožušinových zvierat. myslím si že osobne by si nejakú nafúknutú konzervu po záruke nejedla. Alebo tí čo na to nemajú už nie sú ľudia a môžu byť zdravotne ohrození ?
bettylou
12.08.15,22:53
hovorím o cestovinách napr., ja som sa v taliansku asi 3mes stravovala na charite, to bolo tesne po škole. ca 20 r dozadu. kým som si našla prácu a bývanie. Viem ako to chodí a som tu. Neubudlo zo mňa :D:---
pavol54
13.08.15,06:51
hovorím o cestovinách napr., ja som sa v taliansku asi 3mes stravovala na charite, to bolo tesne po škole. ca 20 r dozadu. kým som si našla prácu a bývanie. Viem ako to chodí a som tu. Neubudlo zo mňa :D:---
Jedna vec je "spotrebujte do..." a iná vec je "doba minimálnej trvanlivosti do..." a cestovina patrí do tejto kategórie. Taliansko nie je Slovensko.
bettylou
13.08.15,07:32
a záručná doba ďalšia vec, mali sme doma aj 10 ročné mäsové konzervy dávno po záručnej dobe a nič im nie je, len tá pixľa trochu ohrdzavená.Neboj, ne som dajaká socka. ale zase ich ani nedistribuujem, hoci ked sme na chate a dôjde nám materiál tak ich žereme všetci a jedno čia chata to je.
Dáša_
19.08.15,08:15
misoft
20.08.15,10:04
Chcem vás varovať pred ķúpou "Aljašská treska filety" 1kg, dovozca TWARDZIK CZ, s.r.o. z Kunovíc.
Píšu 1000g po rozmrazení 800g (teda 20% vody!). Avšak po tepelnom spracovaní z tých 800g zostane horko-ťažko 500g. Teda obsah vody celkovo 50%!!!
Dáša_
20.08.15,10:17
Chcem vás varovať pred ķúpou "Aljašská treska filety" 1kg, dovozca TWARDZIK CZ, s.r.o. z Kunovíc.
Píšu 1000g po rozmrazení 800g (teda 20% vody!). Avšak po tepelnom spracovaní z tých 800g zostane horko-ťažko 500g. Teda obsah vody celkovo 50%!!!
ja mam najlepsiu skusenost s treskou z Lidla, v takych ciernych krabickach tusim, 4 kocky, 400g. Podla mojho subjektívneho názoru z nich ostane najviac po rozmrazení
lujza.j
20.08.15,10:23
duški neviem ako sú na tom sviježe ribe....možno moj chlap bude vedieť..
..ale tu ani ich kúpa nie je bez rizika - bez vody...
viem ako to vie najedovať...tiež nezabudnem na "moju"hovadzinu z sk kaufláču...1/3 z váhy vodička....
Dáša_
20.08.15,13:20
misoft
20.08.15,14:56
Chcem vás varovať pred ķúpou "Aljašská treska filety" 1kg, dovozca TWARDZIK CZ, s.r.o. z Kunovíc.
Píšu 1000g po rozmrazení 800g (teda 20% vody!). Avšak po tepelnom spracovaní z tých 800g zostane horko-ťažko 500g. Teda obsah vody celkovo 50%!!!
ja mam najlepsiu skusenost s treskou z Lidla, v takych ciernych krabickach tusim, 4 kocky, 400g. Podla mojho subjektívneho názoru z nich ostane najviac po rozmrazení
Našiel som ich na nete..... Je to Poliak!
Vraj potraviny z ich "ekologický" čistého prostredia z "ich" vlastnej produkcie. A pritom tie "spracované" ryby boli (podľa popisu) vylovené v severozápadnom Pacifiku.
http://www.twardzik.cz/
To "glazúrovanie" - robí sa bežne.... potravina (napr. ryba) sa predmrazí a v tomto stave sa postrieka vodou a okamžite sa zmrazuje pri teplote -30°C. Ale keď som ich spracoval (mrazéné nie je vhodné šmrcnuť na panvici - prská jak fras) - a potom odvážil - z "čistej" hmotnosti 800g bolo po spracovaní 480g!

Ale je to poučenie pre mňa.... tento výrobok tejto firmy má u mňa STOP! Prakticky výrobky od nich - raz stačilo!
Peggynka
21.08.15,07:06
buchač
21.08.15,07:15
http://www.cas.sk/clanok/327490/muz-79-zjedol-nakyp-z-cukety-o-par-hodin-zomrel.html

Moja nebohá máti ma (nás) učila, že ako sa čistí zelenina... čiže v tomto prípade uhorka, cukety, tekvica sa má čistiť až po tú bielu dužinu.

...a nákyp z cukety ???
To kto tlačí do hlavy takú ujovinu ???
pavol54
21.08.15,09:10
http://www.cas.sk/clanok/327490/muz-79-zjedol-nakyp-z-cukety-o-par-hodin-zomrel.html

Moja nebohá máti ma (nás) učila, že ako sa čistí zelenina... čiže v tomto prípade uhorka, cukety, tekvica sa má čistiť až po tú bielu dužinu.

...a nákyp z cukety ???
To kto tlačí do hlavy takú ujovinu ???
výborný, len musí byť pretlačený cez bravčové črevo
Dáša_
26.08.15,12:06
ja len, že ako rady o výžive vynášajú :) http://finstat.sk/35872586
pavol54
26.08.15,17:17
ja len, že ako rady o výžive vynášajú :) http://finstat.sk/35872586
poradím mu ako mať nižšiu daň - nech dá viac zamestnancom
arizona
26.08.15,18:39
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?

Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/1769785_potravinove-balicky-su-spat.-pozrite-sa-co-dostanete-a-kto-ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu potravinarsku firmu. Potraviny,ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa.Pritom slo o potraviny,ktore by sa kludne dali este spotrebovat ( cestoviny,pudingy,granka,kecupy a pod).
Az nam srdce trhalo! Navrhli sme sefstvu,ze je to obrovske plytvanie,ze nech sa to odnesie radsej do nedalekeho detskeho domova,alebo preda lacnejsie zamestnancom.
Odmietli to. Vraj by sa to zneuzivalo. Vraj detom by sa aj tak neuslo,ze by to rozkradol personal,alebo ze by zamestnanci narocky nechavali tovar na sklade co najdlhsie.
Raz zistili cez pozeranie kamerovych zaznamov,ze nejaly skladnik vybral z kosa vrecko Granka a dal si do vacku. V ten den dostal padaka za kradez. Darmo sa ohanal tym,ze to bolo vonku v kontajneri.
Od toho dna sa potraviny nemohli iba volne hadzat do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat a znehodnotit tak,aby si ich nikto nemohol z toho smetiaka vybrat. Sypke potraviny sa museli pomiesat s porozbijanymi dzemami a pod. Skratka,urceny pracovnik dbal iba o to,aby z tych potravin zostala gebrava,nechutna masa...
Denne sa takto likvidovalo vela liet s potravinamy. Naozaj hrozny pohlad!!!

A este nieco mimo temy potraviny...

Spomenula som si,ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky z obuvnych zavodov. Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

Na charitu sa nejaka firma nieco,akurat,aby si spravila reklamu pred mediami.
...kamaradka robi dlhe roky v detskom domove. Chodia pravidelne s detmi na akciu Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
V priestoroch telky su deti,zamestnanci DD,ale aj majiteljia firiem,ktory chcu niekoho obdarovat.
Ta kamoska je dost neprehliadnutelna kocka,darcovia sa casto pristavia a ponukaju pomoc a dary. Ked uz je takmer dohoda uzavreta,tak 9 z 10- tich odstupi na pkoslednu chvilu,ked sa dozvedia,ze nemaju nazov Detsky domov,ale internatna skola a celorocnym posobenim.
Darcovia bez hanby odstupia,lebo povedia,ze to nema "dobry cvenk" a spravny nazov pre ich dalsiu reklamu. Chcu darovat dary Detskemu domovu,lebo to vraj posobi lubozvucnejsie ....

A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost)...

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...
buchač
26.08.15,18:53
Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
...
Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...

...a nadácie detto !!!

...s úsmevom odrbať pospolitý ľud a nahrabať sa.
Poniektorí ( na tých 98%) sú horší jak rumunskí šmejdi.

Keby som sa rozpísal, nie každý by súhlasil...ale skôr odsúdil.
korela
26.08.15,19:26
V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu potravinarsku firmu. Potraviny,ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa.Pritom slo o potraviny,ktore by sa kludne dali este spotrebovat ( cestoviny,pudingy,granka,kecupy a pod).
Az nam srdce trhalo! Navrhli sme sefstvu,ze je to obrovske plytvanie,ze nech sa to odnesie radsej do nedalekeho detskeho domova,alebo preda lacnejsie zamestnancom.
Odmietli to. Vraj by sa to zneuzivalo. Vraj detom by sa aj tak neuslo,ze by to rozkradol personal,alebo ze by zamestnanci narocky nechavali tovar na sklade co najdlhsie.
Raz zistili cez pozeranie kamerovych zaznamov,ze nejaly skladnik vybral z kosa vrecko Granka a dal si do vacku. V ten den dostal padaka za kradez. Darmo sa ohanal tym,ze to bolo vonku v kontajneri.
Od toho dna sa potraviny nemohli iba volne hadzat do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat a znehodnotit tak,aby si ich nikto nemohol z toho smetiaka vybrat. Sypke potraviny sa museli pomiesat s porozbijanymi dzemami a pod. Skratka,urceny pracovnik dbal iba o to,aby z tych potravin zostala gebrava,nechutna masa...
Denne sa takto likvidovalo vela liet s potravinamy. Naozaj hrozny pohlad!!!

A este nieco mimo temy potraviny...

Spomenula som si,ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky z obuvnych zavodov. Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

Na charitu sa nejaka firma nieco,akurat,aby si spravila reklamu pred mediami.
...kamaradka robi dlhe roky v detskom domove. Chodia pravidelne s detmi na akciu Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
V priestoroch telky su deti,zamestnanci DD,ale aj majiteljia firiem,ktory chcu niekoho obdarovat.
Ta kamoska je dost neprehliadnutelna kocka,darcovia sa casto pristavia a ponukaju pomoc a dary. Ked uz je takmer dohoda uzavreta,tak 9 z 10- tich odstupi na pkoslednu chvilu,ked sa dozvedia,ze nemaju nazov Detsky domov,ale internatna skola a celorocnym posobenim.
Darcovia bez hanby odstupia,lebo povedia,ze to nema "dobry cvenk" a spravny nazov pre ich dalsiu reklamu. Chcu darovat dary Detskemu domovu,lebo to vraj posobi lubozvucnejsie ....

A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost)...

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...
Pred dvomi rokmi mi rozprával mladý cigáň z okolia, práve vyšiel z DD, býva doma, ako to tam fungovalo. Hlavne na sviatky bol domov najviac obdarovávaný firmami, deti videli množstvo tovaru (čo sa síce čudujem), od hračiek, oblečenie úplne nové aj značkové až po čokolády na Mikuláša a pod. Niečo im dali, ostatné si porozdával personál medzi sebou. Ťažko uveriť, ale zrejme je to tak. Strava im nestačila. Chlapec v puberte, je to možné.

.
Ale toto etnikum sa dokáže vždy vynájsť. Pre zelovoc chodia do veľkoskladov, buď to dostanú za symbolické cenu, alebo vyberú z odpadu. Medzi vyhodeným tovarom, sa vždy nájdu ešte relatívne dobré kusy.
Čo sa týka oblečenia a obuvi, hlavne zhabaných vecí, skôr ako sa zlikvidujú za prítomnosti kompetentných, tí nemajú čas tam zotrvať až do úplného znehodnotenia, a je možné, že aj oni odídu s dobrým úlovkom, tak po ich odchode sa rozdávajú nové značkové veci, tenisky, proste všetko. A bude to pravda, sami mi to rozprávali, decká z okolia aj s rodičmi chodia vyobliekaní, hlavne pubertiaci. Drvivá väččina ich rodičov pracovala celý život aj po 89 doteraz.
Iba keby neznehodnocovali čerstvo natreté zastávky a nechovali sa hlučne medzi ľuďmi. Ak sú v svorke, však viete.
korela
26.08.15,20:26
buchač
Kvietočok, Tebe predsa nebudem vysvetľovať...či ?
Alebo chrániš svojho zamestnávateľa ?
Mám Ti oponovať, alebo nechám tak...či ?

Chlieb a pečivo - výroba a distribúcia je rovnaká ako pred 25 rokmi ?
Ale šak neblázni, vonku nie je až tak hicovno...
Nuž neviem ako iní, ale my kupujeme tieto produkty v obchode, kde je obsluha. Takže k nejakému stláčaniu, omakávaniu a iných činností zo strán zákazníka nepríde...
Na chalupe si objednávam chlieb. Tento dá majiteľka pekne do mikroténovej tašky a ja ho len potom prevezmem a zaplatím.

Doručovanie potravín k zákazníkovi ?
Ale šak ja netrvdím, že neexistuje...ale na akej je úrovni ?
Dokonca ešte aj korela svojho času mala problém...

korela:
Nie pre kopretinku!

Ešteže ťa mám na ignore, ty tu musíš také nepodložené vymyslené báchorky vypisovať, až hrôza. Pri tvojej inteligencii ti to zrejme ani nepríde, že sa poriadne čoraz viac strápňuješ, nielen predo mnou. Ja na rozdiel od teba, ak tu niečo napíšem, nemusím si to pamätať, pretože vždy píšem pravdu, ak píšem o sebe. Ak priložím cudzí link, zodpovednosť za informácie nesie autor.
Kedy som svojho času mala problém s Tescom? Nedávno a to po prvýkrát. S chlebom. Od spustenia služby. Štatistika vychádza priaznivo, však? Som rada, že tú službu u nás konečne niekto zaviedol, od 89 ubehlo veľa času. Ostatné podobné služby veľmi predražené, to je pre takých, ktorý si zmyslia na jeden kus tatranky do práce, alebo alkohol. Tak sú ochotní dať za keksík aj 5 eur. Viem. Na tom majú postavenú stratégiu predaja ostatní, na rozdiel od Tesca. Som rada, že nemusím obťažovať dieťa, doba je náročná aj pre mladých. Mám svoj systém, a som s ním spokojná.
Či si kúpim balený tovar v kamennom obchode alebo online, je to stále rovnaká situácia, až na prvotriedny zelovoc. Preto si myslím, že tento artikel berú zo skladu, nie priamo z regálov v obchode, paprika vždy chrúpe čerstvosťou, ani náznak vädnutia, všetko ovocie čo sa týka visage, je prvotriedne, nepostláčané, neobité. Dúfam, že tu Tesco zostane a tiež neodtiahne. Čo nenakupujem nikdy sú paradajky a mäso vychádza lepšie v Bille pri pulte. Pribúda im bio tovar. Som porovnávala s Prahou, tam majú trochu väčší sortiment, viac druhov z finest a value kvality.
Takže ja a Tesco sme zatiaľ vzájomne spokojní a ty si nemusíš v tomto ohľade robiť žiadne starosti. Toto je Porada, tak raď na základe svojich skúseností, nie cudzích.

Nie pre kopretinku !



Ser na mňa !
Môžeš kľudne aj tak zvysoka, ako ja seriem aj na Tesco.
Je to ten najhorší bordel zo všetkých hypermarketov na Sovensku, ktorý už čochvíľa pravdepodobne aj skončí...
http://www.cas.sk/clanok/309589/tesco-zvazuje-odchod-zo-slovenska-koniec-obchodneho-retazca-u-nas.html

...a vlastne by ma aj zaujímalo :

KTO SI TY, ŽE MI PRIKAZUJEŚ, KDE A AKO ALEBO O ČOM SA MÁM - NEMÁM VYJADRIŤ ???


DOSŤ BOLO !!!
Dosť bolo konšpirácií, dosť bolo drístania od jednej - dvoch blavákov.
Obaja šup do ignore (čo nezvyknem), ale to sa už proste nedalo inak.

Neprekrúcaj moje informácie, a nebudem na ne reagovať. A čo sa zbytočne rozčuľuješ?
Keby si mi napísal, prosím ťa, nič v Tescu nekupuj, ale tam a tam, to by som ešte chápala, že máš snahu poradiť. Ale ty tu neustále útočíš. To potrebuješ každodennú dávku adrenalínu, či čo?
Okrem toho, neviem kedy som ti niečo prikazovala, veď si svojprávny.
Tak kde mám nakupovať, to nie je otázka iba pre teba. Do Lidla už nechodím.
Nech mi niekto vysvetlí, aký je rozdiel pri trvanlivých potravinách, či ich kúpim v Tescu, Bille, Carrefouri, Samoške, v Tete, Coop Jednote? Sardinky, cestoviny, ryža, čokolády, čaje, všade rovnaké zn., mliečne výrobky detto, veď ten tovar je všade rovnaký.
Kedysi som sem sama dávala linky z jednej zvolenskej agentúry, čo sa venovala rozborom tovaru zelovocu, najhoršie z toho roky vychádzal Lidl, nielen u nás ale i v iných krajinách a aj v Nemecku, až kým sa Nemci neobrátili na svoje orgány a Lidl sa odvtedy polepšil.
Či kúpim trvanlivé výrobky kdekoľvek, ide o tie isté. Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť. Rybie konzervy a mrazené ryby iba podľa oblasti výlovu, nikdy nie z farmy. Čo sa dá, kupujem bio, oleje, vajíčka, lososa, strukoviny lebo bio znamená aj bez GMO, suché plody pretože nie sú ošetrené chémiou a majú výbornú svoju chuť.
Asi každá ryža je GMO, aj cestoviny v bežných obchodoch.
Zmrzliny nekupujem, zmes chémie, stužených tukov, jediný druh "prírodný" som objavila v Tescu http://haagen-dazs.eu/o-zmrzline.html až na glukózový sirup v ňom. Schladené broskyne urobia lepšiu službu.
A ako je to so zemiakmi? Kupujem slovenské. Kupujem správne?
Obchod s obsluhou v okolí nemáme, a ani v širšom. Iba lekárne.:)
Tak čo mi navrhnete, kam za nákupmi? Okrem Rakúska. Vie niekto zodpovedne povedať, ktorý reťazec má najmenej kontaminované ovocie a zeleninu?
V tomto ohľade som nebola spokojná s výberom ani v Carrefoure, Hypernova od ruky, tam to vyzeralo vždy v zelovoci usporiadane a čisto, tovar v pohode na pohľad. Teraz už aj v Bille, pár rokov na začiatku to tiež nebolo nič moc, ak vyberám tovar Tescu, nikdy nie je zelovoc v takej kvalite ako pri donáške. Naposledy exkluzívne hrozno, broskyne, a pod. Ako je nastriekané, nezistím nikde. Ani na trhu od malopestovateľa.
korela
26.08.15,20:45
Vcera na stv2 dokument "cena bananov"...neviem co dobre..zle, ale zaspala som.....asi dobre...ale kuk niekde v archive
Bola som poučená doktorom, že človek si má pri kúpe skontrolovať špičky banánov, nesmú tam byť biele fliačiky, vtedy ide o pleseň, ktorá pokračuje do plodu. Skúste sledovať, je to pravda. Nájdete také i také.
korela
26.08.15,21:00
Praveze "domaca pekaren" podkuruje minimalne, ovela menej ako ked pecias v rure. Okrem toho mozes piect na balkone. My pecieme zvycajne v kupelni kvoli hluku.
Balkón máme na južnej strane. Znamenalo by to pootvorené dvere kvôli predlžovačke. Máme malý šporáčik aj s dvomi platňami, po minulé roky som ho v lete mávala v skleníku, aby náhodou nezmokol, tento rok sa mi ho nechcelo prenášať, aj keď je ľahký ako pierko.
Rada robím chlieb ručne. A vidieť ho kysnúť.
Dáša_
27.08.15,03:42
jeden článok o tom, ako sme vďaka charite, síce s nepotravinárskym tovarom, zlikvidovali v afrike odevný priemysel http://www.nila.cz/blog/archiv/archiv-fashion/buy-less-is-the-new-black-ale-co-se-starym-oblecenim/
bettylou
27.08.15,04:30
Chcem vás varovať pred ķúpou "Aljašská treska filety" 1kg, dovozca TWARDZIK CZ, s.r.o. z Kunovíc.
Píšu 1000g po rozmrazení 800g (teda 20% vody!). Avšak po tepelnom spracovaní z tých 800g zostane horko-ťažko 500g. Teda obsah vody celkovo 50%!!!
A zabudol sipovedať, že keď ju hodíš do horúceho oleja, tak vo chvíli máš zadrbanú celú kuchyňu a na pekáči voľáke mrňavé čudo.:D

teda nezabudol :D
bettylou
27.08.15,04:35
Rusi nechali zakázané(prepašované teda nekontrolované) potraviny zlikvidovať vraj ich mali dať hladným. Nemohli by sme aj u nás dať hladným zakázané(stiahnuté z trhu) potraviny,alebo zhabané bezkolkové ukrajinské cigarety ?

Myslíš "takýmto spôsobom"..?
http://www.tvnoviny.sk/domace/1769785_potravinove-balicky-su-spat.-pozrite-sa-co-dostanete-a-kto-ma-na-ne-narok

Tých "hladných" myslíš našich spoluobčanov určitej pleti ? Lebo hentým ešte cigarety rozdávať by bola teda iná "charita". Ešte by sa dalo uvažovať o prídeloch čuča a dielo dokonané.
---------------------------------------------------
Ale určite vieš, že aj tie potraviny po záruke sa musia zlikvidovať náležitým spôsobom...a pokiaľ viem, tak sa bez náležitých kontrol nemôžu dať ani len do ZOO.
---------------------------------------------------

...a čo sa týka Ruska, tak to je len a len politika spojená s bizňisom.
Je ale smutné, že na to doplatí bežné obyvateľstvo.
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu potravinarsku firmu. Potraviny,ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa.Pritom slo o potraviny,ktore by sa kludne dali este spotrebovat ( cestoviny,pudingy,granka,kecupy a pod).
Az nam srdce trhalo! Navrhli sme sefstvu,ze je to obrovske plytvanie,ze nech sa to odnesie radsej do nedalekeho detskeho domova,alebo preda lacnejsie zamestnancom.
Odmietli to. Vraj by sa to zneuzivalo. Vraj detom by sa aj tak neuslo,ze by to rozkradol personal,alebo ze by zamestnanci narocky nechavali tovar na sklade co najdlhsie.
Raz zistili cez pozeranie kamerovych zaznamov,ze nejaly skladnik vybral z kosa vrecko Granka a dal si do vacku. V ten den dostal padaka za kradez. Darmo sa ohanal tym,ze to bolo vonku v kontajneri.
Od toho dna sa potraviny nemohli iba volne hadzat do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat a znehodnotit tak,aby si ich nikto nemohol z toho smetiaka vybrat. Sypke potraviny sa museli pomiesat s porozbijanymi dzemami a pod. Skratka,urceny pracovnik dbal iba o to,aby z tych potravin zostala gebrava,nechutna masa...
Denne sa takto likvidovalo vela liet s potravinamy. Naozaj hrozny pohlad!!!

A este nieco mimo temy potraviny...

Spomenula som si,ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky z obuvnych zavodov. Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

Na charitu sa nejaka firma nieco,akurat,aby si spravila reklamu pred mediami.
...kamaradka robi dlhe roky v detskom domove. Chodia pravidelne s detmi na akciu Usmev ako dar. Poznate urcite z telky.
V priestoroch telky su deti,zamestnanci DD,ale aj majiteljia firiem,ktory chcu niekoho obdarovat.
Ta kamoska je dost neprehliadnutelna kocka,darcovia sa casto pristavia a ponukaju pomoc a dary. Ked uz je takmer dohoda uzavreta,tak 9 z 10- tich odstupi na pkoslednu chvilu,ked sa dozvedia,ze nemaju nazov Detsky domov,ale internatna skola a celorocnym posobenim.
Darcovia bez hanby odstupia,lebo povedia,ze to nema "dobry cvenk" a spravny nazov pre ich dalsiu reklamu. Chcu darovat dary Detskemu domovu,lebo to vraj posobi lubozvucnejsie ....

A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost)...

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...

Myslím, že je blbosť takto si dať rozkazovať (to s tými potravinami) u nás by ich j..ali zhora až dole, ale je to vec strachu a podriadenia sa aj keď je daná vec totálna sprostosť. holt každý sme nejaký
buchač
27.08.15,05:04
Neprekrúcaj moje informácie, a nebudem na ne reagovať. A čo sa zbytočne rozčuľuješ?
Keby si mi napísal, prosím ťa, nič v Tescu nekupuj, ale tam a tam, to by som ešte chápala, že máš snahu poradiť. Ale ty tu neustále útočíš. To potrebuješ každodennú dávku adrenalínu, či čo?
...
Nech mi niekto vysvetlí, aký je rozdiel pri trvanlivých potravinách, či ich kúpim v Tescu, Bille, Carrefouri, Samoške, v Tete, Coop Jednote? Sardinky, cestoviny, ryža, čokolády, čaje, všade rovnaké zn., mliečne výrobky detto, veď ten tovar je všade rovnaký.
...
V tomto ohľade som nebola spokojná s výberom ani v Carrefoure, Hypernova od ruky, tam to vyzeralo vždy v zelovoci usporiadane a čisto, tovar v pohode na pohľad. Teraz už aj v Bille, pár rokov na začiatku to tiež nebolo nič moc, ak vyberám tovar Tescu, nikdy nie je zelovoc v takej kvalite ako pri donáške. Naposledy exkluzívne hrozno, broskyne, a pod. Ako je nastriekané, nezistím nikde. Ani na trhu od malopestovateľa.

Konečne si na to prišla ? ;) :D :D :D
Každý deň je potrebné niekoho poriadne nabudiť, inak sa mi to ani neráta...;)
-----------------------------------------
Tovar je v podstate všade rovnaký (síce nie všetok), ale je rozdiel ako sa k tovaru pristupuje, ako sa s ním narába.
Už som nie raz spomenul, že manželka bola managerkou v Hypernove, takže niečo sa na mňa snáď aj nalepilo.
Odkedy ju v KE zrušili, nastúpila fima (J&T ??) a tak to aj vyzerá...ešte som v priestoroch nebol.
Čo sa týka tých ostatných reťazcov, tak maximálne raz za čas, keď už nie je vyhnutie.
misoft
27.08.15,12:38
Je jedno, aký reťazec... Toť nedávno som sledoval telku... nejaký oný zo štatistického (alebo z ministerstva?)vyhodil nejaké cifry.
Podiel SK výrobkov - priemer COOP 68%, Kauf... 60%, Tes... 58%, Bil... 55%, Lid... 30%. A potom tam padla ešte poznámka - Lid... je to tak trochu "špecifické" - do Lid.... sa dostáva tovar, o ktorý už inde (na západe) poklesol záujem a tak sa (ako novinka) presúva tam, kde to predajú (rozumej SK a ešte viac na juhovýchod....).

Poznámka: Skočte do toho L... a pozrite si napr. mlieko, maslo, syry salámy (balené), cestoviny, hajzel papier, múku a pod. Z 10-tich výrobkov budú 3-4 SK!
korela
27.08.15,16:05
Nebudem zbytočne rolovať.
Nabudenosť. Si si istý, že mu zvýšiš tlak, že sa mu roztrasú ruky, že je väčšina ľudí až tak masochistická? Snívajte s nami, prispievateľ. Že niekto občas zahrká svojím nádobíčkom pred pomyselným publikom, aby ho "pobavil", alebo vypil o jednu šálku kávy denne menej, tak to je fakt náplň dňa. Ale ja mám proste rada iný humor a nikomu jeho neberiem. Dobre zabaviť ma tu vie jeden jediný nick, a to zaručene každý deň. Tie jeho myšlienkové pochody sú absolútne prepracované, predpokladám, že sú jeho prirodzenou súčasťou. Škoda, že sa tým neživí. To je prirodzený talent.

Pamätám si na aféry s mäsom v Hypernove za Šimona.
Takže v sumáre jeme v podstate všetci to isté okrem záhradkárov, debničkového predaja, salašov, zmrazenia pol teľaťa, prasaťa, a iných mias od súkromníkov a nakupujúcich v zahraničí.
To som si chcela prečítať. Takže netreba útočiť iba na Tesco a robiť z jeho zákazníkov chudákov, vrátane mňa. Väčšina sme kvôli reťazcom chudákmi.

Teraz súcitím takmer s celým národom, ktorý nemá možnosť obísť či z finančných alebo nevedomých dovôdov nákupy v reťazcoch. Boli sme agrárnou krajinou, skončili sme bez potravinovej bezpečnosti. Až sa mi zachvelo srdce. Toto vie ma vie zasiahnuť.
eu a zoskupovanie kapitálu.
buchač
27.08.15,16:20
Nebudem zbytočne rolovať.

Jééésus Máriška...Ty si fakt nepevná.
Ale vysvetlím, bez nabudzovania.

Nabudenie, poddžubnutie, podpichnutie...atď by si musela v mojom podaní zažiť a nie čítať.
Čítanie ako také nevyjaví moju intonáciu, úsmev na tvári a či inú mimiku. Každý, kto ma vidí, tak to pochopí. Výnimku tvorí občas nejaký jedinec, ktorý nemá zmysel pre humor, alebo je ako suchý konár vo vetre. Ak sa ho jeden dotkne, tak sa v tom momente zlomí.

Zabaví Ťa tu jeden nick...nože buď otvorená a menuj, nech si trochu utvorím obraz.
Len aj mierne dúfam, že moja tajná dedukcia nebude správna.

Hypernova za Šimona ? Nuž Šimona poznám len jedného a ten rozhodne v Hypernove nebol zamestnaný. Takže o akého Šimona a aféry sa jedná ?

POZOR na jedno. Možno to tak vyplynulo, že robím zo zákazníkov Tesca chudákov, no nie je to až tak.
Chudáci sú tí zamestnanci, nakoľko najmä v Tescu je to na trt oproti iným...ale aj u tých iných to nie je žiadna výhra.
korela
27.08.15,16:38
- nevýhoda net. diskusií, tiež ma každý nepochopí, intonácia chýba
- aj som rozmýšľala, či sa píše s mäkčeňom, ale veď každému to bolo zrejme jasné https://sk.wikipedia.org/wiki/Zsolt_Simon
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať
- väčšina sa dostala svojím spôsobom do nezávidenia hodnej situácie
buchač
27.08.15,16:54
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať


Jar88 a prestať písať ???
To nejak nehrozí....
korela
27.08.15,17:07
Chceš ísť na to vylučovacou metódou? Ee. Nechaj tak, sme v potravinách.
bettylou
28.08.15,00:25
[QUOTE="buchač"][QUOTE="korela"]

buchač
Kvietočok, Tebe predsa nebudem vysvetľovať...či ?
Alebo chrániš svojho zamestnávateľa ?
Mám Ti oponovať, alebo nechám tak...či ?

Chlieb a pečivo - výroba a distribúcia je rovnaká ako pred 25 rokmi ?
Ale šak neblázni, vonku nie je až tak hicovno...
Nuž neviem ako iní, ale my kupujeme tieto produkty v obchode, kde je obsluha. Takže k nejakému stláčaniu, omakávaniu a iných činností zo strán zákazníka nepríde...
Na chalupe si objednávam chlieb. Tento dá majiteľka pekne do mikroténovej tašky a ja ho len potom prevezmem a zaplatím.

Doručovanie potravín k zákazníkovi ?
Ale šak ja netrvdím, že neexistuje...ale na akej je úrovni ?
Dokonca ešte aj korela svojho času mala problém...

korela:
Nie pre kopretinku!

Ešteže ťa mám na ignore, ty tu musíš také nepodložené vymyslené báchorky vypisovať, až hrôza. Pri tvojej inteligencii ti to zrejme ani nepríde, že sa poriadne čoraz viac strápňuješ, nielen predo mnou. Ja na rozdiel od teba, ak tu niečo napíšem, nemusím si to pamätať, pretože vždy píšem pravdu, ak píšem o sebe. Ak priložím cudzí link, zodpovednosť za informácie nesie autor.
Kedy som svojho času mala problém s Tescom? Nedávno a to po prvýkrát. S chlebom. Od spustenia služby. Štatistika vychádza priaznivo, však? Som rada, že tú službu u nás konečne niekto zaviedol, od 89 ubehlo veľa času. Ostatné podobné služby veľmi predražené, to je pre takých, ktorý si zmyslia na jeden kus tatranky do práce, alebo alkohol. Tak sú ochotní dať za keksík aj 5 eur. Viem. Na tom majú postavenú stratégiu predaja ostatní, na rozdiel od Tesca. Som rada, že nemusím obťažovať dieťa, doba je náročná aj pre mladých. Mám svoj systém, a som s ním spokojná.
Či si kúpim balený tovar v kamennom obchode alebo online, je to stále rovnaká situácia, až na prvotriedny zelovoc. Preto si myslím, že tento artikel berú zo skladu, nie priamo z regálov v obchode, paprika vždy chrúpe čerstvosťou, ani náznak vädnutia, všetko ovocie čo sa týka visage, je prvotriedne, nepostláčané, neobité. Dúfam, že tu Tesco zostane a tiež neodtiahne. Čo nenakupujem nikdy sú paradajky a mäso vychádza lepšie v Bille pri pulte. Pribúda im bio tovar. Som porovnávala s Prahou, tam majú trochu väčší sortiment, viac druhov z finest a value kvality.
Takže ja a Tesco sme zatiaľ vzájomne spokojní a ty si nemusíš v tomto ohľade robiť žiadne starosti. Toto je Porada, tak raď na základe svojich skúseností, nie cudzích.

No... ty kočka budeš žiť tisíc rokov, Veď čo by sme bez teba na tom svete robili :D:D:D
bettylou
28.08.15,00:33
[QUOTE="korela"]Nebudem zbytočne rolovať.
Nabudenosť. Si si istý, že mu zvýšiš tlak, že sa mu roztrasú ruky, že je väčšina ľudí až tak masochistická? Snívajte s nami, prispievateľ. Že niekto občas zahrká svojím nádobíčkom pred pomyselným publikom, aby ho "pobavil", alebo vypil o jednu šálku kávy denne menej, tak to je fakt náplň dňa. Ale ja mám proste rada iný humor a nikomu jeho neberiem. Dobre zabaviť ma tu vie jeden jediný nick, a to zaručene každý deň. Tie jeho myšlienkové pochody sú absolútne prepracované, predpokladám, že sú jeho prirodzenou súčasťou. Škoda, že sa tým neživí. To je prirodzený talent.

Cica, kávu nepijem, nechutí mi. bleerrrhrrrchrr
bettylou
28.08.15,00:40
Vcera na stv2 dokument "cena bananov"...neviem co dobre..zle, ale zaspala som.....asi dobre...ale kuk niekde v archive
Bola som poučená doktorom, že človek si má pri kúpe skontrolovať špičky banánov, nesmú tam byť biele fliačiky, vtedy ide o pleseň, ktorá pokračuje do plodu. Skúste sledovať, je to pravda. Nájdete také i také.
toť si písala, že strava má byť lokálna, tak teraz de som v strednej amerike?? :D
bettylou
28.08.15,00:44
- nevýhoda net. diskusií, tiež ma každý nepochopí, intonácia chýba
- aj som rozmýšľala, či sa píše s mäkčeňom, ale veď každému to bolo zrejme jasné https://sk.wikipedia.org/wiki/Zsolt_Simon
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať
- väčšina sa dostala svojím spôsobom do nezávidenia hodnej situácie
patríš k menšine??:D
kukučka
07.09.15,07:58
zaujímavé rozprávanie o mlieku, syre a tak
https://www.youtube.com/watch?v=vv2AR4PLy78
lacotinka
07.09.15,08:03
duški neviem ako sú na tom sviježe ribe....možno moj chlap bude vedieť..
..ale tu ani ich kúpa nie je bez rizika - bez vody...
viem ako to vie najedovať...tiež nezabudnem na "moju"hovadzinu z sk kaufláču...1/3 z váhy vodička....

rybičky bývajú "naglazované" aj nad 10 %
ale treba čítať nie váhu = 1000 g
ale netto váhu
lacotinka
07.09.15,08:11
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu firmu ... ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa ...

ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky ... Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

( A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost) )

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...


Logicky :

Kto by chcel / nosil topánky po záruke :D :D
lacotinka
07.09.15,08:19
[QUOTE="korela"]Nebudem zbytočne rolovať.
Nabudenosť. Si si istý, že mu zvýšiš tlak, že sa mu roztrasú ruky, že je väčšina ľudí až tak masochistická? Snívajte s nami, prispievateľ. Že niekto občas zahrká svojím nádobíčkom pred pomyselným publikom, aby ho "pobavil", alebo vypil o jednu šálku kávy denne menej, tak to je fakt náplň dňa. Ale ja mám proste rada iný humor a nikomu jeho neberiem. Dobre zabaviť ma tu vie jeden jediný nick, a to zaručene každý deň. Tie jeho myšlienkové pochody sú absolútne prepracované, predpokladám, že sú jeho prirodzenou súčasťou. Škoda, že sa tým neživí. To je prirodzený talent.

Cica, kávu nepijem, nechutí mi. bleerrrhrrrchrr



veď daj
lacotinka
07.09.15,08:20
Vcera na stv2 dokument "cena bananov"...neviem co dobre..zle, ale zaspala som.....asi dobre...ale kuk niekde v archive
Bola som poučená doktorom, že človek si má pri kúpe skontrolovať špičky banánov, nesmú tam byť biele fliačiky, vtedy ide o pleseň, ktorá pokračuje do plodu. Skúste sledovať, je to pravda. Nájdete také i také.
toť si písala, že strava má byť lokálna, tak teraz de som v strednej amerike?? :D


tak tak



mala by kupovať miestne banány !! :D
lacotinka
07.09.15,08:24
- nevýhoda net. diskusií, tiež ma každý nepochopí, intonácia chýba
- aj som rozmýšľala, či sa píše s mäkčeňom, ale veď každému to bolo zrejme jasné https://sk.wikipedia.org/wiki/Zsolt_Simon
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať
- väčšina sa dostala svojím spôsobom do nezávidenia hodnej situácie

Náš Šimon je totožný s maďarským Simonňň(tak ako my píšeme Dumas , tak sa to číta :

- francúzsky duumaá

- slovensky duumas

- maďarsky dumaš



PS

Mravné poučenie :

Skôr ako napíšeš , podumaj o tom.
lofr
23.09.15,17:47
Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť.
Skus Sabi Cottage.
korela
26.09.15,18:29
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/co-v-skutocnosti-kupujeme-v-paradajkovych-pretlakoch.html
Čo v skutočnosti kupujeme v paradajkových pretlakoch



Z článku vyberám to podstatné, keby zmizol link. Iba by ma ešte zaujímalo okrem zložiek, ktoré nepatria do pretlaku, či sledovali pri testovaní výrobkov aj obsah pesticídov, GMO a pod. To by boli relevantné informácie.

Výsledky testu
Niektorí výrobcovia pretlaky umelo dosládzajú, čo dokazuje rozdiel medzi celkovým obsahom cukru a obsahom cukru z paradajok. Laboratóriá namerali najväčší rozdiel v paradajkovom pretlaku Ady od slovenského výrobcu A+Z Rišňovský Halász, ktorý skončil v hodnotení na poslednom mieste.
Z celkového obsahu cukru 25 percent pochádzalo z paradajok iba 14,8 percenta. Zvyšok tvoril pridaný glukózový sirup a škrob, ktorý výrobca priznáva v zložení.
http://static.etrend.sk/uploads/tx_media/blogy/276/Ady.jpg
Zdroj: Pretlak s najhorším hodnotením
Víťazom testu pretlakov, ktorý obsahoval najväčší podiel paradajok, sa stal výrobok Mikado z Lidlu. Vysoký podiel paradajok našli laboratóriá aj v zahustenom pyré od Seliko, ah Basic Tomato Paste z Alberta a vo výrobku značky Otma od Hamé, ktorý spomedzi testovaných pyré získal najlepšie hodnotenie. Z nezahustených bolo „najparadajkovejšie" pyré z GlobusuPassierte Tomaten.
http://static.etrend.sk/uploads/tx_media/blogy/276/Vitazi.jpg
korela
26.09.15,18:39
Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť.
Skus Sabi Cottage.

V Bratislavskom kraji sa predáva iba v jednej predajni, a to v Pezinku. To má výrobca na stránke. Tak, žiaľ. Inak mne osobne tiež najviac chutí Rajo cottage. Pri konzumácii Meliny mi prišlo zle. To sa mi pri jedle nestáva.
Ale ďakujem za info.
220870
04.10.15,17:53
lujza.j
04.10.15,18:08
mozarela v Sk lidl....a mozarela v At lidl...obe vyrobené v De...ale každá v inej bavorskej mlékarne?!....jedna ma viac soli....At taká hutna Sk rozmočená....ako keby už bola po...
po dlhom čase som tu par kusov...lebo som mala mozarelovú krízu....nabudúce ju predýcham :D
bettylou
09.10.15,05:27
Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť.
Skus Sabi Cottage.

Mám dojem, že Rajo sa vyrába v Nemecku
220870
10.10.15,16:23
buchač
10.10.15,16:47
korela
19.10.15,20:19
Varené aj pečené. Všetko už bude menej slané

Konečne. Reštaurácia s čím nižším stupňom, tým má viac presolené jedlá, aby si zákazníci kúpili po obede nápoj. Odzváňa nielen tam, ale aj vo výrobkoch ako chlieb a pod. Prisoliť si môže každý, odsoliť nikto.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/371100-varene-aj-pecene-vsetko-uz-bude-menej-slane/
lujza.j
01.11.15,18:07
korela
22.11.15,17:03
Pre porovnanie, ktorý štát EU pestuje GM kukuricu, nie je tam HU, údajne oni gen. modifikovanú nepestujú vôbec.
http://eagri.cz/public/web/file/370600/Pestovani_GM_kukurice_v_EU_2005_2014.pdf
korela
22.11.15,17:06
avalik
27.11.15,17:42
korela
28.11.15,17:46
http://ekonomika.idnes.cz/balticke-sardinky-v-baltu-neziji-dou-/test.aspx?c=2001M080T01B
Baltické sardinky majú zavádzajúci názov, neobsahuje sardinky, ale šproty.
korela
28.11.15,17:55
http://ekonomika.idnes.cz/inspekce-naridila-opavii-aby-uvadela-na-svych-vyrobcich-zemi-puvodu-11t-/ekonomika.aspx?c=A151124_143859_ekonomika_chrs
.
http://ekonomika.idnes.cz/ochutnavka-piskotu-ktere-jsou-nejlepsi-f0g-/test.aspx?c=A151019_141841_ekonomika_jvl


V redakční ochutnávce piškotů dopadly nejhůře značkové Opavia z Polska. Redaktoři iDNES.cz nakoupili sedm různých značek piškotů v blízkosti redakce. Nejlépe dopadla privátní značka Tastino z diskontu Lidl.

Neviete, kto je ich výrobcom a pod akými názvami ich fa predáva okrem Lidla aj v iných obchodoch na Slovensku? Ide o slovenského výrobcu.

„Piškoty pro nás vyrábí slovenský výrobce,“ říká Jitka Vrbová, tisková mluvčí Lidl Česká republika (http://go.idnes.bbelements.com/please/redirect/104/1/10/7/?param=120423/114450_0_), jehož výrobek zvítězil v interním redakční ochutnávce piškotů. Kdo na Slovensku pro diskontní řetězec piškoty peče, firma neprozradila."
korela
04.12.15,14:07
arizona
04.12.15,15:41
http://strategie.hnonline.sk/spravy/marketing/tieto-vyrobky-v-slovenskych-obchodoch-uz-viac-nenajdete
Tieto výrobky v slovenských obchodoch už viac nenájdete
O tych zavaranych jahodach Giana som uz asi pred 2.rokmi citala, ze nevyhovuju,ze su zavadne. Je divne, ze doteraz ich vidno na pultoch predajni
misoft
04.12.15,18:43
A pritom ani kvalitné neboli - nemali ani tvar, ani farbu - skôr vyzerali ako, e-e-e-e v náleve....
arizona
08.12.15,06:52
Clanok je sice z CR,ale u nas je to asi rovnako :-(
http://www.kotarbova.eu/?page_id=8364
jar88
09.12.15,08:02
Clanok je sice z CR,ale u nas je to asi rovnako :-(
http://www.kotarbova.eu/?page_id=8364
Toto ma naozaj zaujalo.
Pekne popísané, pekne objasnené, ale čo s tým?
Prečo to tak je?
Prečo to znášajú všetci ľudia v tak zvanej Európskej únii?
220870
15.12.15,19:31
pavol54
24.12.15,18:10
Európska komisia chce schváliť chemické ošetrovanie porazených kurčiat predpríprava na TTIP (v USA ošetrujú kurence chlórom dávno u nás to normy nepovoľujú)
220870
25.12.15,21:14
220870
03.01.16,10:34
misoft
03.01.16,15:22
A co takhle lihuprostou alkoholickou limonádu WhisKOLA?
lujza.j
03.01.16,17:15
kofola je na tom s cukrom o niečo lepšie... 8g na 100ml....je tiež masaker...:.eek:
buchač
03.01.16,17:26
kofola je na tom s cukrom o niečo lepšie... 8g na 100ml....je tiež masaker...:.eek:

Hm......
Poznám masaker aj iného typu...v spojení s cukrom.
lujza.j
03.01.16,17:33
áno..."masakre" majú rôzne podoby
220870
04.01.16,20:58
220870
11.01.16,18:16
lujza.j
11.01.16,19:03
najvyšší podiel orechov ma "nutela" z dm-ky od alnatúry....
misoft
11.01.16,19:06
najvyšší podiel orechov ma "nutela" z dm-ky od alnatúry....
Hmmmm.... najväčší podiel orechov má........


ORECH......
:D:D:D
KoxXxo
07.02.16,11:44
misoft
07.02.16,12:59
Ty tomu veríš?
Tweety
23.02.16,18:18
lujza.j
23.02.16,18:38
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/nebezpecny-bioparox-cesku-rozhodli-razne-konat.html
Liek obsahuje látku fusafungin, vzišiel z francúzskych laboratórii a predáva sa v 31 krajinách. V samotnom Francúzsku by ste ho ale hľadali márne, tam boli všetky lokálne antibiotiká stiahnuté z predaja už v roku 2005. Rozhodla o tom vtedy francúzska agentúra pre liečivá.
Dáša_
26.02.16,09:47
korela
26.02.16,11:55
http://www.etrend.sk/firmy/ex-zamestnanci-tesca-billy-a-lidlu-rozbiehaju-vlastny-supermarket.html
Yeme: Ex-zamestnanci Tesca, Billy a Lidlu rozbiehajú vlastný supermarket

Štvorica bývalých zamestnancov z vedenia najväčšieho slovenského reťazca Tesco spustila v Bratislave ambiciózny projekt.
Obchod Yeme má byť úzkou spoluprácou predajne potravín a slovenských mliekarní, chovných družstiev, fariem, obilných mlynov, pestovateľov, remeselných pivovarov a vinárstiev. „Žiadne mrazené rozpeky, žiadne práškové vajcia,“ zdôrazňuje pre TREND.sk Peter Varmuža, generálny riaditeľ nového obchodu a bývalý výkonný riaditeľ celej slovenskej siete Tesco...
korela
27.02.16,19:50
Takýmito počinmi sa rozbehne výroba na Slovensku spolu s kvalitou. Dane zostanú doma. Iba takto sa postupne staneme nezávislými a budeme pracovať na seba. Pokiaľ neprídu zvonku nejaké nezmyselné zákony.
Aj http://www.staryotec.sk/ sa výborne uchytil, a to ide zatiaľ o malú sieť. Všetko v obchode iba zo Slovenska.
misoft
27.02.16,20:15
http://www.etrend.sk/firmy/ex-zamestnanci-tesca-billy-a-lidlu-rozbiehaju-vlastny-supermarket.html
Yeme: Ex-zamestnanci Tesca, Billy a Lidlu rozbiehajú vlastný supermarket

Štvorica bývalých zamestnancov z vedenia najväčšieho slovenského reťazca Tesco spustila v Bratislave ambiciózny projekt.
Obchod Yeme má byť úzkou spoluprácou predajne potravín a slovenských mliekarní, chovných družstiev, fariem, obilných mlynov, pestovateľov, remeselných pivovarov a vinárstiev. „Žiadne mrazené rozpeky, žiadne práškové vajcia,“ zdôrazňuje pre TREND.sk Peter Varmuža, generálny riaditeľ nového obchodu a bývalý výkonný riaditeľ celej slovenskej siete Tesco...
Je to chvályhodné..... len aby vydržali.
Napr. Agromilk (PO) - tiež začínal len so svojimi výrobkami. Avšak skúste ísť do predajní Agromilk - už i tam sú (síce v malom množstve, ale sú) výrobky nielen od nich a čisto slovenské.
korela
27.02.16,20:45
Je to chvályhodné..... len aby vydržali.
Napr. Agromilk (PO) - tiež začínal len so svojimi výrobkami. Avšak skúste ísť do predajní Agromilk - už i tam sú (síce v malom množstve, ale sú) výrobky nielen od nich a čisto slovenské.
Ja to chápem, ak to vydrží, bude to chvíľu trvať. Ale radšej kvalitné potraviny z blízkeho okolia Moravy, CZ, HU. Potrebujeme sa postaviť na vlastné nohy.
Práve včera som si pozerala domácich výrobcov, nie je ich tak málo. Ak by mali bezstarostnejší a väčší odbyt, tak by sa posunula rýchlejšie aj táto skupina.

Pretože aj toto si dovolí niekto posúvať sem, o nápad mi nejde v tomto prípade, ale o cenu.
https://www.bonami.sk/p/dekorativne-brezove-drevo-pieces-500-g
alaya1
27.02.16,21:04
http://www.etrend.sk/firmy/ex-zamestnanci-tesca-billy-a-lidlu-rozbiehaju-vlastny-supermarket.html
Yeme: Ex-zamestnanci Tesca, Billy a Lidlu rozbiehajú vlastný supermarket

Štvorica bývalých zamestnancov z vedenia najväčšieho slovenského reťazca Tesco spustila v Bratislave ambiciózny projekt.
Obchod Yeme má byť úzkou spoluprácou predajne potravín a slovenských mliekarní, chovných družstiev, fariem, obilných mlynov, pestovateľov, remeselných pivovarov a vinárstiev. „Žiadne mrazené rozpeky, žiadne práškové vajcia,“ zdôrazňuje pre TREND.sk Peter Varmuža, generálny riaditeľ nového obchodu a bývalý výkonný riaditeľ celej slovenskej siete Tesco...
Je to chvályhodné..... len aby vydržali.
Napr. Agromilk (PO) - tiež začínal len so svojimi výrobkami. Avšak skúste ísť do predajní Agromilk - už i tam sú (síce v malom množstve, ale sú) výrobky nielen od nich a čisto slovenské.
Agromilk uz nie je to, co bolo niekedy, aj kvalitativne, dokonca u nas maju aj pult s masovymi vyrobkami, co mi pride dost divne, kedze v tom isto NS mame 2 masiarne :).
korela
02.03.16,08:16
korela
02.03.16,08:29
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/nemecke-piva-herbicidy.html
V najpredávanejších nemeckých pivách plávajú herbicídy
misoft
02.03.16,10:08
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/nemecke-piva-herbicidy.html
V najpredávanejších nemeckých pivách plávajú herbicídy
Uff... to som si oddýchol.... horšie by bolo, keby tam plávali vitamíny....:D:D:D
(berte s humorom...)
lujza.j
02.03.16,10:20
doma ešte nejaké limit série z october festu....ako by asi dopadli naše pivká....
ja tak max.radler....pivko do mydla alebo šampúchu::D
misoft
02.03.16,10:23
Radler, Radler - to je pivo? To je pivný paškvil! To len nejaký oný vymyslel príchute a všetci sa idú zblázniť. Pivo má byť pivom so svojou charakteristickou farbou, chuťou, vôňou a výrobným postupom. Pridávanie všelijakých oných z toho robí len močku!
lujza.j
02.03.16,10:27
duški je to....vyplnená diera na trhu....pre mňa celkom fajná:)pre pivárov ano horor...:D
korela
02.03.16,18:22
Zajtra štartujú http://www.yeme.sk/
buchač
02.03.16,19:28
Zajtra štartujú http://www.yeme.sk/
Hm...okolo polnoci natankujem plnú nádrž a štartujem...len dym a čára za mnou, aby som first moment neprešvihol...;) :D
--------------------------------
Tento chlieb (viď foto na linku) kupujem už pár rokov.
http://www.yeme.sk/nasa-pekaren
Zvyšok fakt nič nové...teda pre mňa a plno iných zákazníkov...
Ale tento chlieb je fakt vynikajúci...pečie sa v bielej a tmavej verzii.
Keď som ho vzal minulý rok na streleckú guláš párty, tak sa po ňom len tak zaprášilo. Chlieb sa minul všetok, gulášu trochu ostalo. :rolleyes:

...a v sobotu si ho kúpim zas.
Tweety
11.03.16,08:04
pavol54
12.03.16,13:15
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000654/1533637/Zoznam-ovocia-a-zeleniny--ktore-nemusime-kupovat-v-BIO-kvalite-
Ak by to bola pravda, tak by som nemusel dávať zeleninu vypestovanú v rámcii integrovaného pestovania na rozbory na reziduá a ťažké kovy
arizona
16.03.16,17:20
220870
16.03.16,18:42
220870
09.04.16,12:42
misoft
09.04.16,13:04
I preto mi tie "instantné" kávy nikdy nechutili a nevoňali.... lebo to ani káva nie je.
misoft
09.04.16,19:00
Ale sa "vyfarbili".....
Kvalita nadovšetko, naše, slovenské...
Ale ako skladujú?
http://www.etrend.sk/podnikanie/kvalita-nadovsetko-supermarket-yeme-caka-pokuta-za-skladovanie-potravin-na-dazdi-a-snehu.html
korela
09.04.16,19:25
Ale sa "vyfarbili".....
Kvalita nadovšetko, naše, slovenské...
Ale ako skladujú?
http://www.etrend.sk/podnikanie/kvalita-nadovsetko-supermarket-yeme-caka-pokuta-za-skladovanie-potravin-na-dazdi-a-snehu.html
Ale mali pech, Trend je od nich vzdušnou čiarou cca 200 m, chodia si tam zam-ci nakupovať, veľa možností v okolí na stravovanie nemajú.
Tiež ma štve, keď kúpim v zime zmrznuté ovocie, zmena chute, atď. Vo veľkých mrazoch sa snažím vyhýbať nákupu v zel.ovocí. Vtedy je riziko vždy.
A že hlodavce nebehajú iba vonku, ale aj v interiéroch, to je samozrejmé. V novootvorenej Bille behali na jeseň myši počas celého dňa hlavne po regáloch s pufovanými výrobkami, asi im nesmierne voňali, ľudia sa zastavovali, už si navzájom očividne zvykli. Trvalo to 2 týždne, nikto obchod nezatvoril, aj keď o tom hygiena musela vedieť.
pavol54
24.04.16,10:54
K TTIP v EU platí tzv preventívna legislatíva napríklad k bezpečnosti potravín výrobca nemôže vyrobiť a distribuovať potravinu ktorá by ohrozila zdravie
v USA platí výrobca pri poškodení zdravia je povinný odškodniť
to som dal voľný výklad právneho stavu
Firmy a občanov USA nemožno stíhať za trestné činy spáchané v cudzine teda mimo územia USA
Takže ak v rámci TTIP kúpim výrobok ktorý poškodí moje zdravie môžem žiadať amerického výrobcu aby ma odškodnil, ale platí zákon že len v USA takže nijak. Alebo čo na to právnici a náši všetkovedci a zástanci voľného podnikania Jar alebo bjuty?
pavol54
25.04.16,05:00
Ešte k TTIP
zákony prijaté slovenským parlamentom platia pre všetkých občanov Slovenska a tých čo sa tu pohybujú
zákonné normy vydané európskymi inštitúciami sú nadradené slovenským zákonom a sú záväzné pre celú európu
zmluvy uzavreté v rámcii TTIP budú záväzné pre všetkých v rámci EU a USA a budú nadradené eu nariadeniam a smerniciam
lujza.j
09.05.16,18:02
http://x.topky.sk/cl/11/1546263/Znamy-obchodny-retazec-v-soku--Desiatky-Cechov-v-ohrozeni-kvoli-masu-z-Polska
Mnamka...mlete maso z obchodu...
pavol54
09.05.16,19:08
http://x.topky.sk/cl/11/1546263/Znamy-obchodny-retazec-v-soku--Desiatky-Cechov-v-ohrozeni-kvoli-masu-z-Polska
Mnamka...mlete maso z obchodu...
treba si zvykať, ani naši vládcovia nevidia problém v potravinách vyrábaných podľa iných noriem. naši budúci obchodní kolegovia sa spýtajú:" dokázali ste že salmonela je z uvedeného mäsa?"
lujza.j
10.05.16,07:21
Pali ja zasnem,ze to niekto kupi....ale 100 ludi 100 chuti:eek::D
arizona
16.05.16,06:33
arizona
20.05.16,06:28
Slovensko má na krku hrozbu žaloby zo strany Bruselu. Európskej komisii sa nepáči, že preferujeme domáce potraviny.
http://panobcan.sk/brusel-nam-hrozi-zalobou-lebo-preferujeme-domace_potraviny/
arizona
21.05.16,07:10
Z obalov a etikiet niektorých potravín sa spotrebiteľ o ich pôvode a mieste výroby veľa nedozvie. Takže ľudia, ktorí chcú kúpiť napríklad slovenský stolový olej, čipsy či tavený syr, môžu byť sklamaní. Časť potravín sa svojím názvom a ďalšími údajmi na obale „tvári“ ako slovenská, no v skutočnosti to tak nie je..

http://dennik.hnonline.sk/galeria/4068-hitparada-20-ne-slovenskych-potravin-a-ich-pribehy/aa10dfa4f63378de1acf6da00f865d07?back_url=//hnporadna.hnonline.sk/clanky/666418-jeden-velky-mytus-tychto-20-slovenskych-potravin-sa-v-skutocnosti-vyraba-inde
pavol54
21.05.16,17:19
Z obalov a etikiet niektorých potravín sa spotrebiteľ o ich pôvode a mieste výroby veľa nedozvie. Takže ľudia, ktorí chcú kúpiť napríklad slovenský stolový olej, čipsy či tavený syr, môžu byť sklamaní. Časť potravín sa svojím názvom a ďalšími údajmi na obale „tvári“ ako slovenská, no v skutočnosti to tak nie je..

http://dennik.hnonline.sk/galeria/4068-hitparada-20-ne-slovenskych-potravin-a-ich-pribehy/aa10dfa4f63378de1acf6da00f865d07?back_url=//hnporadna.hnonline.sk/clanky/666418-jeden-velky-mytus-tychto-20-slovenskych-potravin-sa-v-skutocnosti-vyraba-inde
Žiadne potraviny vyrábané na Slovensku nie sú rýdzo slovenské
Ing. Ľubomír Janoška
22.05.16,08:34
Slovensko má na krku hrozbu žaloby zo strany Bruselu. Európskej komisii sa nepáči, že preferujeme domáce potraviny.
http://panobcan.sk/brusel-nam-hrozi-zalobou-lebo-preferujeme-domace_potraviny/
Čo sú slovenské potraviny? Ja som sa toť pred dvomi dňami dozvedel o sovenskom výrobcovi korenia a korenín...
ktorý na SK balí korenia na 99,9% importované,
hlavne že v TV reklame mal SK štátny znak.
pavol54
22.05.16,08:53
Slovensko má na krku hrozbu žaloby zo strany Bruselu. Európskej komisii sa nepáči, že preferujeme domáce potraviny.
http://panobcan.sk/brusel-nam-hrozi-zalobou-lebo-preferujeme-domace_potraviny/
Čo sú slovenské potraviny? Ja som sa toť pred dvomi dňami dozvedel o sovenskom výrobcovi korenia a korenín...
ktorý na SK balí korenia na 99,9% importované,
hlavne že v TV reklame mal SK štátny znak.
slovenský majiteľ vyrába takmer všetko z dovozových komponentov?
Zahraničný majiteľ vyrábajúci prevažne zo slovenských surovín ?
Dáša_
22.05.16,08:54
Slovensko má na krku hrozbu žaloby zo strany Bruselu. Európskej komisii sa nepáči, že preferujeme domáce potraviny.
http://panobcan.sk/brusel-nam-hrozi-zalobou-lebo-preferujeme-domace_potraviny/
Čo sú slovenské potraviny? Ja som sa toť pred dvomi dňami dozvedel o sovenskom výrobcovi korenia a korenín...
ktorý na SK balí korenia na 99,9% importované,
hlavne že v TV reklame mal SK štátny znak.
no hej, ale myslieť si, že na sk dopestujeme korenie na 100%, to snad ani nejde
Ing. Ľubomír Janoška
22.05.16,10:29
Slovensko má na krku hrozbu žaloby zo strany Bruselu. Európskej komisii sa nepáči, že preferujeme domáce potraviny.
http://panobcan.sk/brusel-nam-hrozi-zalobou-lebo-preferujeme-domace_potraviny/
Čo sú slovenské potraviny? Ja som sa toť pred dvomi dňami dozvedel o sovenskom výrobcovi korenia a korenín...
ktorý na SK balí korenia na 99,9% importované,
hlavne že v TV reklame mal SK štátny znak.
no hej, ale myslieť si, že na sk dopestujeme korenie na 100%, to snad ani nejde

Nad reklamou sa takto nerozmýšľa. Viď tiež Slovakia Chips a podobne.
Ing. Ľubomír Janoška
22.05.16,10:30
Slovensko má na krku hrozbu žaloby zo strany Bruselu. Európskej komisii sa nepáči, že preferujeme domáce potraviny.
http://panobcan.sk/brusel-nam-hrozi-zalobou-lebo-preferujeme-domace_potraviny/
Čo sú slovenské potraviny? Ja som sa toť pred dvomi dňami dozvedel o sovenskom výrobcovi korenia a korenín...
ktorý na SK balí korenia na 99,9% importované,
hlavne že v TV reklame mal SK štátny znak.
slovenský majiteľ vyrába takmer všetko z dovozových komponentov?
Zahraničný majiteľ vyrábajúci prevažne zo slovenských surovín ?
Zahraničný majiteľ baliaci dovezené?
Ing. Ľubomír Janoška
24.05.16,03:38
arizona
24.05.16,04:36
220870
11.06.16,08:56
Čo je na etikete banánov.Nepovedal by som že to niečo znamená , a predsa len.


1) Pokud je na etiketě 4 místný kód, který začíná číslem 3 nebo 4, tak byl banán pěstován podle principu tzv. intenzivního zemědělství, který také zahrnuje použití hnojiv a pesticidů.

2) Je-li na etiketě 5 místný kód, který začíná číslem 9, tak byl banán vypěstován tradiční, tzv.organickou metodou, bez použití pesticidů a hnojiv!

3) Pokud je na etiketě 5 místný kód, který začíná číslem 8, tak se jedná o výrobek geneticky modifikovaný, běžně známý jako GM!






http://www.lajkit.cz/zivotni-styl/item/477-budte-opatrni-kdyz-kupujete-banany-ctete-co-znamenaji-tyto-samolepky
arizona
11.06.16,09:53
Čo je na etikete banánov.Nepovedal by som že to niečo znamená , a predsa len.


1) Pokud je na etiketě 4 místný kód, který začíná číslem 3 nebo 4, tak byl banán pěstován podle principu tzv. intenzivního zemědělství, který také zahrnuje použití hnojiv a pesticidů.

2) Je-li na etiketě 5 místný kód, který začíná číslem 9, tak byl banán vypěstován tradiční, tzv.organickou metodou, bez použití pesticidů a hnojiv!

3) Pokud je na etiketě 5 místný kód, který začíná číslem 8, tak se jedná o výrobek geneticky modifikovaný, běžně známý jako GM!






http://www.lajkit.cz/zivotni-styl/item/477-budte-opatrni-kdyz-kupujete-banany-ctete-co-znamenaji-tyto-samolepky
Mama pri sebe misu bananov.Pozerala som nalepky,ale ziaden kod tu nie je uvedeny.Ani si nepominam, ze by som na etikete od bananov ciarovy kod videla.
Moznost pozriet si kod je asi len na kartone v ktorom boli privezene...
buchač
11.06.16,10:34
Čo je na etikete banánov.Nepovedal by som že to niečo znamená , a predsa len.
http://www.lajkit.cz/zivotni-styl/item/477-budte-opatrni-kdyz-kupujete-banany-ctete-co-znamenaji-tyto-samolepky
Mama pri sebe misu babanov.Pozerala som nalepky,ale ziaden kod tu nie je uvedeny.Ani si nepominam, ze by som na etikete od bananov ciarovy kod videla.
Moznost pozriet si kod je asi len na kartone v ktorom boli privezene...

Zdroj jak sviňa... fithacker.ru

Ani "nesúhlasné" sa neoplatí dávať...škoda kliknúť na myšku, by sa len zbytočne opotrebovala.
pavol54
11.06.16,12:23
Čo je na etikete banánov.Nepovedal by som že to niečo znamená , a predsa len.
http://www.lajkit.cz/zivotni-styl/item/477-budte-opatrni-kdyz-kupujete-banany-ctete-co-znamenaji-tyto-samolepky
Mama pri sebe misu babanov.Pozerala som nalepky,ale ziaden kod tu nie je uvedeny.Ani si nepominam, ze by som na etikete od bananov ciarovy kod videla.
Moznost pozriet si kod je asi len na kartone v ktorom boli privezene...

Zdroj jak sviňa... fithacker.ru

Ani "nesúhlasné" sa neoplatí dávať...škoda kliknúť na myšku, by sa len zbytočne opotrebovala.
Tak ma táto správa chytila za srdce, že som sa pozrel na pridelený kód mojej firme a zistil som mi bol pridelený štát 858xxx pokračuje môj konšt 4xxx, za ním moje kombinácie od 001 do 999 čo s tým:)?
Tweety
20.06.16,18:21
arizona
21.06.16,10:29
Místo kávy pijeme glukózový sirup, místo mléka bělidlo, zjistil test :

http://ona.idnes.cz/dtest-rozpustna-kava-susene-mleko-skutecny-obsah-fvg-/zdravi.aspx?c=A160408_154311_zdravi_jup
220870
05.07.16,18:40
buchač
05.07.16,19:19
Zaujímavé o Jogurtoch a GMO . výborné čítanie na večer.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo

Hoax jak sviňa !!!

Argumenty, ktoré vypovedajú o opaku tvrdenia hentej šarlatánskej stránky....a čítať celé.
http://www.hoax.cz/hoax/nebezpecny-moderni-jogurt/
-------------------------------------------------

Už by si si mohol vstúpiť do svedomia a nedávať také stupídnosti, ktorými pravidelne zásobuješ hentú tému.
misoft
06.07.16,06:10
Zaujímavé o Jogurtoch a GMO . výborné čítanie na večer.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo
.....
https://www.konspiratori.sk/
Samotné "parlamentilisty" sú na tomto zozname... sú to web stránky/a, šíriace HOAXy, nepravdy, konšpiračné teórie....
Ak dávaš odkaz na niečo - pozri sa, či je to web stránka, ktorá nie je na čiernom zozname.
korela
06.07.16,11:53
V každom prípade je normálne si čítať rôzne texty, nikomu to neuškodí a význam textu nech si človek vyhodnotí sám.
Nech mi niekto vysvetlí, čo vôbec v jogurte robí škrob? Výživovú hodnotu nemá, lepí črevá a zahusťuje ho.
http://www.ehrmann.sk/vyrobky/cremaviva/ tento dezert som mala rok pri izbovej teplote. Za rok sa na ňom nechytila pleseň, ani nezmenil farbu, iba trochu sa oddelila voda.
V obchodoch sa dajú nájsť syry aj jogurty s vyznačením bez GMO. Nie je ich veľa, ale sú.
Radšej si kúpiť výrobky s označením, ako tŕpnuť, čo si človek prináša domov. Kým sa ešte označujú.
misoft
06.07.16,13:30
Neboj sa - o chvíľu sa tam nič označovať nebude. Podpíše TTIP a veselo sa bude od amerykáncov GMO dovážať - len také fukoty.....
Dáša_
07.07.16,07:23
lujza.j
07.07.16,07:51
Uz asi zdegenerovane chutove pohariky.....
lubko6394
07.07.16,08:09
hmmm http://www.aktuality.sk/clanok/353133/test-potravin-kvalita-nechuti-kazdemu/
Ani sa nečudujem. Špecialisti namiešajú arómy,chute a farby predsa tak aby nám to chutilo čo najviac a pritom to vyzeralo kvalitne - to je dnešný problém. Náhrada je chutnejšia ako originál. Ono to však u všetkých potravín nejde ( aspoň zatiaľ ) , ale určite na tom pracujú.
Ing. Ľubomír Janoška
07.07.16,13:53
hmmm http://www.aktuality.sk/clanok/353133/test-potravin-kvalita-nechuti-kazdemu/
Páni novinári zabudli podotknúť, že pri chuťových testoch sa vždy (=100%) najlepšie umiestňujú tie výrobky, na ktoré sú spotrebitelia zvyknutí. Chuť zodpovedá očakávaniu.
220870
09.07.16,08:50
Zaujímavé o Jogurtoch a GMO . výborné čítanie na večer.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo
.....
https://www.konspiratori.sk/
Samotné "parlamentilisty" sú na tomto zozname... sú to web stránky/a, šíriace HOAXy, nepravdy, konšpiračné teórie....
Ak dávaš odkaz na niečo - pozri sa, či je to web stránka, ktorá nie je na čiernom zozname.
Dajte si ma medzi neželané osoby nebudú sa vám zobrazovať moje príspevky.
Ing. Ľubomír Janoška
09.07.16,08:57
Zaujímavé o Jogurtoch a GMO . výborné čítanie na večer.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo

Treba ale doplniť, že to je iba rozprávka na dobrou noc.

Ad E1442. Tenhle blábol je další z hoaxů ze skupiny těch co šířily paniku o totální zhoubnosti kyseliny citronové a kyseliny askorbové.

Jo a paní ing. Jiřina Charvatova je skutečně vedoucí střediska laboratoří. Dlužno dodat že laboratoří Severočeských vodovodů a kanalizací, provoz Most.
misoft
09.07.16,09:43
Dajte si ma medzi neželané osoby nebudú sa vám zobrazovať moje príspevky.
Ale veď sa nepaprč..... :D - ja len, aby si sa sem-tam pozrel, odkiaľ čo dávaš. Skôr tie parlamentní listy zablokovať.... i tak *íčoviny produkujú, mozgy gumujú, ľudí strašia....
buchač
09.07.16,11:04
Zaujímavé o Jogurtoch a GMO . výborné čítanie na večer.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo
.....
https://www.konspiratori.sk/
Samotné "parlamentilisty" sú na tomto zozname... sú to web stránky/a, šíriace HOAXy, nepravdy, konšpiračné teórie....
Ak dávaš odkaz na niečo - pozri sa, či je to web stránka, ktorá nie je na čiernom zozname.
Dajte si ma medzi neželané osoby nebudú sa vám zobrazovať moje príspevky.

Tak inak poviem...OKI ?

Nejde o želané alebo neželané osoby. Ide aj o to, že pri určitých slovách v Googli vyhadzuje všetko možné, teda aj Tvoje príspevky...a tieto sa potom šíria, lebo čitateľ si proste a sproste neoverí pravdivosť.
Pokiaľ si písal k veci, hlavne v témach o stavbárčine, tak predsa nik nebude mudrovať...

ALE ak remeselník a stavbár začne, v podstate, liečiť a mudrovať v tých témach o zdraví ?
Nuž sorry...nečakaj súhlasné stanoviská, ak budeš aj naďalej dávať len linky plné hoaxov.

Alebo si myslíš, že sme prostí alebo sprostí ???
arizona
09.07.16,11:30
Zaujímavé o Jogurtoch a GMO . výborné čítanie na večer.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo
.....
https://www.konspiratori.sk/
Samotné "parlamentilisty" sú na tomto zozname... sú to web stránky/a, šíriace HOAXy, nepravdy, konšpiračné teórie....
Ak dávaš odkaz na niečo - pozri sa, či je to web stránka, ktorá nie je na čiernom zozname.
Dajte si ma medzi neželané osoby nebudú sa vám zobrazovať moje príspevky.

Tak inak poviem...OKI ?

Nejde o želané alebo neželané osoby. Ide aj o to, že pri určitých slovách v Googli vyhadzuje všetko možné, teda aj Tvoje príspevky...a tieto sa potom šíria, lebo čitateľ si proste a sproste neoverí pravdivosť.
Pokiaľ si písal k veci, hlavne v témach o stavbárčine, tak predsa nik nebude mudrovať...

ALE ak remeselník a stavbár začne, v podstate, liečiť a mudrovať v tých témach o zdraví ?
Nuž sorry...nečakaj súhlasné stanoviská, ak budeš aj naďalej dávať len linky plné hoaxov.

Alebo si myslíš, že sme prostí alebo sprostí ???

Ved aj remeselnik-odbornik sa moze zaujimat aj o ine veci,okrem svojho remesla. Co je na tom zle,ak sa zaujima aj o potraviny a o to, co zje?

OK, mate pravdu, ze pridal link na hoax. Myslel to ale urcite v dobrom, tak ho preboha neukamenujte! Ale priznajme si. Nie vzdy mame cas, ci chut si overovat vsetko, co precitame....
buchač
09.07.16,11:56
Ved aj remeselnik-odbornik sa moze zaujimat aj o ine veci,okrem svojho remesla. Co je na tom zle,ak sa zaujima aj o potraviny a o to, co zje?

OK, mate pravdu, ze pridal link na hoax. Myslel to ale urcite v dobrom, tak ho preboha neukamenujte! Ale priznajme si. Nie vzdy mame cas, ci chut si overovat vsetko, co precitame....

Tvrdím snáď niečo iné...presnejšie povedané, že sa remeselník nemôže zaujímať aj o iné veci okrem remesla ?
Tu ide ale o to, že 220870 dáva dosť často (skoro vždy) práve tie hoaxy.

Ak mám povedať len za seba, tak už len z tej zásady si overujem linky (hlavne určitého druhu), pokiaľ ich dám.
Ing. Ľubomír Janoška
09.07.16,12:16
@arizona
Tu nejde až tak o to, že 220870 dal link na hoax.
Tu ide hlavne o to, že niekto ho zámerne namotal prostredníctvom toho hoaxu a môžu sa namotať ďalší. Alebo nemusia.
_____
PS - tvrdím, že zámerne, pretože zobrať kontaktné údaje panej z vodární, ktoré znejú dostatočne vedecky a priradiť ich k neoverenej informácií, to sa nedá náhodou.
pavol54
09.07.16,13:37
Dajte si ma medzi neželané osoby nebudú sa vám zobrazovať moje príspevky.
Ale veď sa nepaprč..... :D - ja len, aby si sa sem-tam pozrel, odkiaľ čo dávaš. Skôr tie parlamentní listy zablokovať.... i tak *íčoviny produkujú, mozgy gumujú, ľudí strašia....
pod tlakom "gumovania mozgov" sme denne, záleží na tom čo sa tam vpíše po vygumovaní či vlastný názor alebo sa tam vpíše názor gumovača a to je cieľ
pavol54
09.07.16,14:17
Zaujímavé o Jogurtoch a GMO . výborné čítanie na večer.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/varov-ny-vzkaz-z-ceskych-laboratori-o-jogurtech-modifikovanych-skrobech-gmo
.....
https://www.konspiratori.sk/
Samotné "parlamentilisty" sú na tomto zozname... sú to web stránky/a, šíriace HOAXy, nepravdy, konšpiračné teórie....
Ak dávaš odkaz na niečo - pozri sa, či je to web stránka, ktorá nie je na čiernom zozname.
Dajte si ma medzi neželané osoby nebudú sa vám zobrazovať moje príspevky.

Tak inak poviem...OKI ?

Nejde o želané alebo neželané osoby. Ide aj o to, že pri určitých slovách v Googli vyhadzuje všetko možné, teda aj Tvoje príspevky...a tieto sa potom šíria, lebo čitateľ si proste a sproste neoverí pravdivosť.
Pokiaľ si písal k veci, hlavne v témach o stavbárčine, tak predsa nik nebude mudrovať...

ALE ak remeselník a stavbár začne, v podstate, liečiť a mudrovať v tých témach o zdraví ?
Nuž sorry...nečakaj súhlasné stanoviská, ak budeš aj naďalej dávať len linky plné hoaxov.

Alebo si myslíš, že sme prostí alebo sprostí ???

Ved aj remeselnik-odbornik sa moze zaujimat aj o ine veci,okrem svojho remesla. Co je na tom zle,ak sa zaujima aj o potraviny a o to, co zje?

OK, mate pravdu, ze pridal link na hoax. Myslel to ale urcite v dobrom, tak ho preboha neukamenujte! Ale priznajme si. Nie vzdy mame cas, ci chut si overovat vsetko, co precitame....
Tlak reklamy je taký obrovský, že to čo nám ponúkajú berieme ako samozrejmosť "že je to určite dobré", niekedy aj iný uhol pohľadu(aj keď neodborný) by nás mal donútiť zamyslieť sa nad tým kde je pravda a urobiť si vlastný záver. Ak sa doteraz nikto nezamýšľal nad zložením jogurtu, ak si po prečítaní toho hoaxu aspoň 10% konzumentov jogurtu tejto značky ho zoberie do ruky a prečíta si čo to vlastne konzumuje je úspech a je na ceste k zdravšiemu stravovaniu lebo prestane nakupovať podľa reklamy ale podľa zdravého úsudku
220870
09.07.16,14:30
Pokiaľ by ste vedeli o svete toľko čo ja nenapísali by ste to čom ste napísli.
misoft
09.07.16,14:38
:D no práve!
Nič v zlom, ale možno vieme o svete viac ako ty a preto nepíšeme,....
buchač
09.07.16,14:45
Pokiaľ by ste vedeli o svete toľko čo ja nenapísali by ste to čom ste napísli.

Neblázni človeče...!!!
To isté ... by som mohol napísať kľudne aj ja a aj ostatní.
Lenže, na rozdiel od Teba, nehľadáme za všetkým konšpirácie, sci-fi alebo iné.
Tým ale netvrdím, že všetko v tých potravinách je kóšer...to sa v dnešnej dobe ani nedá.

P.S.:
Ešte by si mohol napísať aj nejaké postrehy o chemtrails...;) ...a dielo bude dokonale dokonané...:rolleyes::cool:
pavol54
09.07.16,18:48
Pokiaľ by ste vedeli o svete toľko čo ja nenapísali by ste to čom ste napísli.
nechaj ich trpia "jajaizmom" vtedy ak nemajú argument
misoft
09.07.16,19:54
Srandista.....
A ty netrpíš?
Hľa!
http://www.porada.sk/t282341-p32-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-xii.html#post2872889

ludia sú právni analfabeti a nechajú zo sebou vy...vať, u nás je "tzv platené parkovisko", zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009 vždy keď nájdem bloček pod stieračom tak pošlem mailom výpis zo zákona a vyhlášky, pre istotu aj moje vyjadrenia k predošlým pokutám vždy príde odpoveď "prepáčte, pokutu rušíme" Ale koľko nevzdelaných analfabetov tam roky platí, vždy si hovorím "ak si blbý plať! Raz som musel strpieť úkon kontroly pri mojom platobnom odpore musel som mu predložiť môj občiansky, on začal snaživo zapisovať moje údaje do uslineného trhacieho bločku tak som si vyčkal kým sa na mne odbaví a potom som sa spýtal kde má ten blok evidovaný a ako, a ak nie je nech ten lístok vytrhne a odovzdá mi ho, inak podám oznámenie pre porušenie zákona o ochrane osobných údajov, to bola rýchlosť ako sa odo mňa obaja vzdialili
Tiež nemáš argumenty.....
Len chválenkárstvo....
pavol54
10.07.16,05:03
Srandista.....
A ty netrpíš?
Hľa!
http://www.porada.sk/t282341-p32-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-xii.html#post2872889

ludia sú právni analfabeti a nechajú zo sebou vy...vať, u nás je "tzv platené parkovisko", zobral som do ruky zákon 8/2009 a novelu vykonávacej vyhlášky v zbierke 9/2009 vždy keď nájdem bloček pod stieračom tak pošlem mailom výpis zo zákona a vyhlášky, pre istotu aj moje vyjadrenia k predošlým pokutám vždy príde odpoveď "prepáčte, pokutu rušíme" Ale koľko nevzdelaných analfabetov tam roky platí, vždy si hovorím "ak si blbý plať! Raz som musel strpieť úkon kontroly pri mojom platobnom odpore musel som mu predložiť môj občiansky, on začal snaživo zapisovať moje údaje do uslineného trhacieho bločku tak som si vyčkal kým sa na mne odbaví a potom som sa spýtal kde má ten blok evidovaný a ako, a ak nie je nech ten lístok vytrhne a odovzdá mi ho, inak podám oznámenie pre porušenie zákona o ochrane osobných údajov, to bola rýchlosť ako sa odo mňa obaja vzdialili
Tiež nemáš argumenty.....
Len chválenkárstvo....
Neviem čo kľučkuješ, už nie sme na vojne kde vždy platil článok 1 "Mám pravdu" ak nemám, potom platí článok 2 "Vždy mám pravdu" Ešte som nečítal jeden tvoj príspevok v ktorom by nebol problém z tvojej strany riešený takto "Ak nie je podľa môjho potom ste blbci"
arizona
10.07.16,05:35
Drzte sa temy prosim !!!!
korela
18.08.16,12:27
lujza.j
18.08.16,12:45
Nekupujem kečap....je to sajrajt.....tento rok som prvy krat okostovala domaci kecap...dostala som od poradacky......bol dokonaly...revem:D
Dáša_
06.09.16,07:39
korela
19.09.16,15:22
Kváskový delikates premium 405 g
Výrobok neobsahuje žiadne geneticky modifikované organizmy, ani suroviny vyrobené z geneticky modifikovaných organizmov.
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002020000218
lujza.j
27.09.16,20:12
Kukuc....ked som sa nedavno bavila s masarkou z rodiny.....ze co je to za kura za korunu pade za kg....plne antibiotik:( povedala,ze darmo ma sk maso ....super a hyper ceny hraju ligu....radsej drahsie a menej casto ako "kazdy"den a humus...
Este,ze do at na skok...
O vode v mase som tu uz pisala....necele kg hovadziny 330ml vody....
korela
28.09.16,11:05
Bravčové mäso tzv. šťavnaté z Polska má bežne Tesco, ale má uvedené odspodu na obale, koľko obsahuje vody. Koľko ľudí si už len prečíta zbytok údajov, keď ich upúta najprv zľava.
Prečo je to vôbec prípustné?
Viete o filé, ktoré je normálne, resp. iných rybách?
korela
28.09.16,11:08
Kukuc....ked som sa nedavno bavila s masarkou z rodiny.....ze co je to za kura za korunu pade za kg....plne antibiotik:( povedala,ze darmo ma sk maso ....super a hyper ceny hraju ligu....radsej drahsie a menej casto ako "kazdy"den a humus...
Este,ze do at na skok...
O vode v mase som tu uz pisala....necele kg hovadziny 330ml vody....
http://www.biologika.sk/index/detail-produktu/produkt/2854/kategoria/108/n/losos-2x125g
kukučka
28.09.16,17:04
Bravčové mäso tzv. šťavnaté z Polska má bežne Tesco, ale má uvedené odspodu na obale, koľko obsahuje vody. Koľko ľudí si už len prečíta zbytok údajov, keď ich upúta najprv zľava.
Prečo je to vôbec prípustné?
Viete o filé, ktoré je normálne, resp. iných rybách?
Viem, ale v Pl, zariekla som sa, že u nás už nekúpim a teraz nemilé prekvapenie.
Najmä kvôli čerstvým rybám a aj hovädziemu mäsu sme chodili do ALMY v Nowom targu, bohužiaľ nás naposledy vítali poloprázdne regále, čerstvé ryby už nemali dva mesiace. Personál smutný, my tiež. Nič nevedeli, "vraj" prestavba na menšiu plochu, pribratie nového partnera.
korela
28.09.16,20:16
Vyššie som toho lososa uviedla iba preto, že radšej menej často, ale bez hormónov.
Momentálne fičím na morčacom z Tesca, jedno majú z PL, druhé z HU.
Akosi ešte stále verím Maďarom, že si udržujú svoju dobrú povesť pri svojich produktoch.
Morčacie sa v Tescu dá zistiť podľa toho, kde bolo balené, na etiketách to asi nie je, a síce v popise produktov.
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002121482673
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002016038167
buchač
29.09.16,14:58
Tesco, ale

z Tesca,

Tesco, Tesco...s ním bolo vždy težko.
A preto čo ? Preto tam nechodím.Všade skoro rovnaká kvalita:cool:......kdeže potom nakupuješ:confused:......či vyžiješ z vody, čo načapuješ v lesnej studničke:D:D:D
Pre obe platí :

1. Ak neviete z jednej,dvoch viet pochopiť význam, to už nie je môj problém.
2. Ak som nespomenul iný reťazec, to neznamená, že doň chodím na mäso. Neporovnávam reťazce, ono ani niet čo.
3. V súvislosti s bodom 2 teda vyplýva, že kupujem inde.
Si predstavte, že existujú aj obchody, malé firmy. kde sa jedná o čerstvé a nie chladené, ba dokonca mrazené mäso.
Také v okolí Prievidze, či dokonca v hlavnom meste neexistujú ???
4. Ku korele si dovolím poznamenať, že nákupom z domu a následnou dodávkou z Tesca veľa vody nenamútiš ... či ? Lebo nie raz si spomenula, že takýmto spôsobom nakupuješ. Mne je síce jedno, možno máš na to svoje dôvody...ale to ešte neznamená a nikdy nebude znamenať, že Tesco je najlepší reťazec na Slovensku.
Tesco nikdy totiž nebolo a ani ním nebude !!!
Ozaj...ako je to s tým novým obchodom, čo nejaký podnikateľ v Blave otvoril, že farmárske potraviny bude mať ? Nejak ticho zavládlo.
5. Maďarské potraviny ? Tie sú v podstate fajn...počnúc chlebom a končiac konzervovanými jedlami. Občas zbehneme do HU. Ale aby sa to oplatilo aj z finančného hľadiska, tak je potrebné urobiť teda solídny nákup a to nemá (podľa mňa) nejak veľký význam.

Takže milé dámy...zdvihnúť prdelky zo stoličky, odísť od počítača a hajde na nákupy pre čerstvé mäso z domáceho chovu. Ak neviete,kde máte ísť vo svojom okolí, tak vám vyhľadám...či ?
Ja nemusím, ja totiž viem ... ;)


...a idem do kuchyne sa realizovať :
Zajaca (z domáceho chovu od suseda) na smotane.
Maffinky s čučoriedkovým lekvárom (môj výrobok z plodov okolitých lesov).
bettylou
17.10.16,15:20
Omylom som to dala do témy, čo sa mi dnes ....

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/cukor-voda-palmovy-olej-zlozenie-nutella-fitness-capri.html






sem pohľad na niektoré výrobky "vyzlečené do naha"

klasika:cool:
bettylou
17.10.16,15:26
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/potraviny-presladene-cukor.html

a slávne danone

hoci, ak si to prepočítame sú tam isté odchýlky v gramáži tých kociek na obrázkoch, viď diskusia
lujza.j
17.10.16,15:29
Staci citat etikety.....ale reklama....zatemni mozog vela rodicom-ludom....
bettylou
18.10.16,12:24
na tom obrázku hore je to vidieť jasnejšie. na tých etiketách nemáš napísané, koľko vzduchu je napríklad v tvojich cereáliách :cool:
Tweety
21.10.16,12:39
misoft
21.10.16,16:13
http://www.aktuality.sk/clanok/383548/je-modre-vino-podvod-stahuju-ho-z-trhu/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross#
Hmmmm.... dobrý nápad.... budem predávať modrú vodu, prírodne zfarbenú..... :D:D:D
(Použijem atrament.....:--- - inak fest svinstvo od Španielov... už za to by mali ich v EÚ kaštieli do klietky hanby posadiť....)
arizona
06.11.16,06:30
Navonok slovenské, vnútri poľské. Ako zistíte skutočný pôvod vajec...

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/vajcia-povod-oznacenie-slovenske-polske.html
Terezia13
06.11.16,08:45
Navonok slovenské, vnútri poľské. Ako zistíte skutočný pôvod vajec...

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/vajcia-povod-oznacenie-slovenske-polske.html
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
misoft
06.11.16,09:12
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
Prečo "drzo"? Normálne - ja otvorím a skontrolujem. Ty za svoje peniaze si vyberáš výrobok/produkt/tovar a MÁŠ právo na predvedenie, prezretie, skontrolovanie.
Terezia13
06.11.16,09:30
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
Prečo "drzo"? Normálne - ja otvorím a skontrolujem. Ty za svoje peniaze si vyberáš výrobok/produkt/tovar a MÁŠ právo na predvedenie, prezretie, skontrolovanie.
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
lujza.j
06.11.16,09:38
moj chlap na takých čo čumia..... "boli mene kurac"...pozor v preklade vulgarizmus:D
buchač
06.11.16,09:41
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Kto neumí, ten čumí.
Čumel by aj ujo SBS, ak by mi poklepal po pleci...
Ak by to skúsil mojej 1/2, riskoval by teda statočne.
bettylou
06.11.16,12:13
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
Prečo "drzo"? Normálne - ja otvorím a skontrolujem. Ty za svoje peniaze si vyberáš výrobok/produkt/tovar a MÁŠ právo na predvedenie, prezretie, skontrolovanie.
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS

jasné, že si otvorím a ešte aj každé jedno pozriem, bo rozbité sa mi domov vláčiť nechce.
misoft
06.11.16,15:05
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví".....:D a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
Terezia13
06.11.16,16:03
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví".....:D a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
no v niektorých reťazcoch sú kamery o tom viem od kamaráta
misoft
06.11.16,17:12
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví".....:D a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
no v niektorých reťazcoch sú kamery o tom viem od kamaráta
Pozor - kamery - tie sledujú dianie na ploche, v prípade zistenia problému však člen SBS nemôže zasahovať na ploche.
Príklad: obsluha pri kamere si všimne, že niekto si pchá do batoha kozmetiku. SBS ešte nemôže zasiahnuť, pretože "osoba" ešte neopustila "vymedzený" priestor - neprešla cez pokladne (kde by mala za tovar zaplatiť). Ale sledujú jej pohyb, SBS-károvi sa dáva jej popis a lokalita, kde sa nachádza. Ak prejde BEZ zaplatenia s týmto tovarom za pokladne - VTEDY môže zasiahnuť!
Terezia13
06.11.16,17:17
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví".....:D a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
no v niektorých reťazcoch sú kamery o tom viem od kamaráta
Pozor - kamery - tie sledujú dianie na ploche, v prípade zistenia problému však člen SBS nemôže zasahovať na ploche.
Príklad: obsluha pri kamere si všimne, že niekto si pchá do batoha kozmetiku. SBS ešte nemôže zasiahnuť, pretože "osoba" ešte neopustila "vymedzený" priestor - neprešla cez pokladne (kde by mala za tovar zaplatiť). Ale sledujú jej pohyb, SBS-károvi sa dáva jej popis a lokalita, kde sa nachádza. Ak prejde BEZ zaplatenia s týmto tovarom za pokladne - VTEDY môže zasiahnuť!
tak teda si tie vajíčka budem ešte pozornejšie pozerať:D:D:D veď nekradnem, len sa pozriem vajíčkam "na zúbky"
misoft
06.11.16,17:22
tak teda si tie vajíčka budem ešte pozornejšie pozerať:D:D:D veď nekradnem, len sa pozriem vajíčkam "na zúbky"
Kľudne aj jedno po druhom, prípadne ďalšie balenie - pokiaľ dáš na miesto po prezretí a nepoškodíš - nikto ťa "buzerovať" nebude.....
Ja takto kontrolujem vajíčka (krajina pôvodu), syry, jogurty, mliečne výrobky, prípadne salámy (celé), ovocie (kvalitu, aby nebol zhnitý kus).... Je to moje právo....
Terezia13
06.11.16,18:05
tak teda si tie vajíčka budem ešte pozornejšie pozerať:D:D:D veď nekradnem, len sa pozriem vajíčkam "na zúbky"
Kľudne aj jedno po druhom, prípadne ďalšie balenie - pokiaľ dáš na miesto po prezretí a nepoškodíš - nikto ťa "buzerovať" nebude.....
Ja takto kontrolujem vajíčka (krajina pôvodu), syry, jogurty, mliečne výrobky, prípadne salámy (celé), ovocie (kvalitu, aby nebol zhnitý kus).... Je to moje právo....
ja tiež kontrolujem všetko hlavne krajinu pôvodu samozrejme aj kvalitu, ale vajíčka, jogurty a sladkosti najviac
Tweety
21.12.16,19:08
Tweety
10.01.17,16:14
buchač
10.01.17,16:41
http://www.pluska.sk/rady-tipy/poplach-obchodoch-slovensku-stahuju-pochutku-ktora-moze-spustit-rakovinu.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014
Autor: mz

Čistý dilino...poplašňak !
-------------------------
Upresnenie :

K popisu látky samotnej a jej následkom nemám nič.
Ale ten článok je totálne drbnutý bulvár - šírenie poplašnej správy...
Tweety
25.01.17,10:47
lujza.j
25.01.17,11:15
misoft
25.01.17,14:59
Než čítať takto "overené" správy - teda HOAXy - stačí sa pozrieť priamo tam, kde to skúmajú a vydávajú nariadenia a výsledky šetrení.... tu: http://www.svssr.sk/
Opravujem pôvodný text - je to aj na ich stránke......http://www.svssr.sk/potraviny/info_Mandle_ENC_1_2017.asp
bettylou
27.01.17,10:15
Vyššie som toho lososa uviedla iba preto, že radšej menej často, ale bez hormónov.
Momentálne fičím na morčacom z Tesca, jedno majú z PL, druhé z HU.
Akosi ešte stále verím Maďarom, že si udržujú svoju dobrú povesť pri svojich produktoch.
Morčacie sa v Tescu dá zistiť podľa toho, kde bolo balené, na etiketách to asi nie je, a síce v popise produktov.
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002121482673
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002016038167

tak to je paráda, u nás v t.u morčacinu nemajú
arizona
08.02.17,06:34
Zhltnúť čokoládovú tabuľku Figaro na posedenie je jednoduchšie ako v minulosti. Nie je za tým väčšia kapacita našich žalúdkov, ale menšia hmotnosť čokolády.
Aj takto sa da klamat zakaznikov ...
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/mondelez-zmensil-tabulky-cokolad-figaro.html
buchač
08.02.17,06:44
Zhltnúť čokoládovú tabuľku Figaro na posedenie je jednoduchšie ako v minulosti. Nie je za tým väčšia kapacita našich žalúdkov, ale menšia hmotnosť čokolády.
Aj takto sa da klamat zakaznikov ...
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/mondelez-zmensil-tabulky-cokolad-figaro.html


„Práve som zistil, že čokolády Figaro majú namiesto 100 už len 90 gramov. Obal je totožný, tak som si to na prvý pohľad vôbec nevšimol,“ píše nám čitateľ do redakcie.

Hehehe...že jaký je zlatý...
------------------------

Máte tip na výrobok, ktorému výrobca potichu znížil hmotnosť? Pošlite nám ho na adresu gazduj@newsandmedia.sk.
Hehehe...že akí sú zlatí...
------------------------
Tip ? Len tak v rýchlosti si spomeniem na :
- Keksy (Horalky, Tatranky a aj iné) išli rovnakou cestou ako čokoláda.
- Cestoviny z 500g išli na 400g, prípadne aj menej.
- Ryža vo varnom sáčku je síce rovnaká hmotnosť, no po uvarení to tak nevyzerá.
- Konzervované paštéky sú zaujímavé tiež.
- Jogurty a iné mliečne výrobky ...
Tweety
16.02.17,06:33
pavol54
25.02.17,06:18
Len tak na okraj v rámci EÚ BOLI všetky členské štáty povinné prijať a národné parlamenty(ak sa to tak dá nazvať kvôli ich právomociam) schváliť smernicu 1169/2011 podľa ktorej každý výrobca potravín musí uvádzať výživovú hodnotu potravín a potraviny vyrobené po 13.12.2016 sa bez tejto analýzy nesmú uvádzať na trh. Háčik je v tom že tieto údaje MUSIA korelovať s receptúrou. Teda som zvedavý či štátne orgány majú gule žalovať výrobcov za podvádzanie tak ako si to dovolili Američania voči výrobcom áut pri falšovaní emisii.
To sa niektorým štátom dosahujú prebytkové rozpočty keď ich firmy vytvárajú zisky(základ dane) NA ZÁKLADE PODVODU A KLAMSTVA.
Čo budú robiť tie slávne neziskovky z tretieho sektoru a čo robili doteraz.

Osobná skúsenosť konkurenčná konzervárenská firma v jednej výrobnej dávke(1000 pohárov) použila pri výrobe kompótu omylom miesto cukru cukralózu, nebolo to uvedené na etikete zistenou veterinárnou kontrolou bol zistený rozpor a kvôli dostala pokutu cca 5000 Sk.
A pri nadnárodných firmách len bude štát konštatovať že "STALO SA" Vidieť že silnejší pes j..e.
Najhoršie je to že sa nevyvodí osobná zodpovednosť manažmentu nákupných sietí a ich nákupcov. Pretože sa to dialo s ich vedomím a s ich súhlasom a za toto by mali dostať miliónové pokuty a zosobnené. KEĎ SI NAMAZALI KAPSY NA ÚKOR SLOVENSKÝCH SPOTREBITEĽOV, NECH PLATIA. Však Pán GALKO.
kukučka
27.02.17,21:05
buchač
28.02.17,06:12
lujza.j
28.02.17,06:15
Buchi med alebo melasu nemozes?
buchač
28.02.17,06:29
Buchi med alebo melasu nemozes?
Sladkéééé jak svyna...nechutí mi.

Raz som skúsil aj tú stéviu...Jééésus máriška, káva šla do výlevky, také to bolo presladené...a pritom som si dal len málinko, na skúšku.
pavol54
28.02.17,09:51
Ešte stále používate umelé sladidlá?
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/2981-dvoji-kvalita-potravin-ticha-valka-globalni-elity-a-jejich-korporaci-na-vychode-prodavaji-odpad-a-na-zapade-kvalitu-jsme-druhorade-narody-evropy-rasismus-ma-mnoho-podob.htm
keby sa nepoužívali tak sa výrobky s ich obsahom nepredávajú ani hodinu a nie do "vypredania zásob" (napr nápoje bez cukru ale sú so sladkou chuťou)
lujza.j
28.02.17,10:21
Buchi stevia je humus...je ine ak pozujes listocky..tie su ok..ale vyroba tam toho -chemikalie pre mna ee....ja ak trochu medu..ved kazdy je iny treba okostovat...melasa..je hodne specificka....ale aj to je o zvyku.....tak ako aj kava bez mleka alebo bez šéćera:)
Tweety
03.03.17,08:25
Tweety
16.03.17,11:19
lujza.j
16.03.17,12:29
Vymenili obal...s "natur"....ten predava...sajrajt rovnaky....
korela
16.03.17,15:23
Ešte stále používate umelé sladidlá?
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/2981-dvoji-kvalita-potravin-ticha-valka-globalni-elity-a-jejich-korporaci-na-vychode-prodavaji-odpad-a-na-zapade-kvalitu-jsme-druhorade-narody-evropy-rasismus-ma-mnoho-podob.htm
keby sa nepoužívali tak sa výrobky s ich obsahom nepredávajú ani hodinu a nie do "vypredania zásob" (napr nápoje bez cukru ale sú so sladkou chuťou)
Konkrétne ja si nemusím ani prečítať zloženie. Ak je tam aspartam, príde mi do 15 - 20 min. nevoľno, a pachuť som prestala cítiť po niekoľkých hodinách. Prišla som na to pri malých tetrapackoch Fruka (Fruika) v 90. r., neviem či sa ešte vôbec predáva, a keďže som si ho kupovala a pila iba mimo domu, o to to bolo nepríjemnejšie. Prejavy vnútorné, nevoľnosť na odpadnutie. Zatiaľ nie som alergická na žiadnu potravinu.
Odvtedy si sledujem všetky umelé sladidlá. Kde nechápem ich opodstatnenie je, prečo sa v konzervárenstve kombinuje cukor s umelými sladidlami.
korela
16.03.17,15:33
A že natur. https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/prifarbene-cinske-jahody-natur-farm.html?utm_source=hp-pluska&utm_medium=box-gazduj&utm_campaign=hp

Toto je fakt výsmech konzumentov. Vziať im klamlivý názov fy.

"Naším cieľom je však aj podpora poľnohospodárskej produkcie. Aj preto vznikla značka Natur Farm, aby dary prírody a overené pestovateľské tradície opäť získali svoj lesk. Pridajte sa k nám na tejto ceste a ochutnajte znovu, ako chutí pravá príroda…"
http://naturfarm.sk/o-nas/

Doplnenie:
To dovážajú sem mrazené čínske jahody a zavrú ich do konzervy, alebo kupujú hotové konzervy? Prečo tam nie je pôvod krajiny?
korela
16.03.17,15:46
pavol54
16.03.17,16:28
Ešte stále používate umelé sladidlá?
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/2981-dvoji-kvalita-potravin-ticha-valka-globalni-elity-a-jejich-korporaci-na-vychode-prodavaji-odpad-a-na-zapade-kvalitu-jsme-druhorade-narody-evropy-rasismus-ma-mnoho-podob.htm
keby sa nepoužívali tak sa výrobky s ich obsahom nepredávajú ani hodinu a nie do "vypredania zásob" (napr nápoje bez cukru ale sú so sladkou chuťou)
Konkrétne ja si nemusím ani prečítať zloženie. Ak je tam aspartam, príde mi do 15 - 20 min. nevoľno, a pachuť som prestala cítiť po niekoľkých hodinách. Prišla som na to pri malých tetrapackoch Fruka (Fruika) v 90. r., neviem či sa ešte vôbec predáva, a keďže som si ho kupovala a pila iba mimo domu, o to to bolo nepríjemnejšie. Prejavy vnútorné, nevoľnosť na odpadnutie. Zatiaľ nie som alergická na žiadnu potravinu.
Odvtedy si sledujem všetky umelé sladidlá. Kde nechápem ich opodstatnenie je, prečo sa v konzervárenstve kombinuje cukor s umelými sladidlami.
kilo cukru stojí cca 0,7 eura, kilo aspartámu = 600kg cukru stojí cca 30 eur, nahradí cukor za 420 eur, kilo cukralozy = 800 kg cukru stojí cca 100 eur nahradí cukor za 560 eur Cukor vyvoláva kvasnú reakciu (preto sa dá pálenka robiť z cukru alebo sa pridáva cukor do majče), preto sa niekde nesmie používať cukor aby sa výrobky nesterilizované ihneď nekazili .
Dáša_
16.03.17,16:30
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=218614&SID=2&P=0

to zrejme nebude táto firma, podla registra uzávierok mala v roku 2015 v podstate nulový obrat, za 2016 este uzavierka nie je. Naviac, podla licencie nie je ani platiteľ dph. Aj ked teda mohlo prísť k oživeniu
Ing. Ľubomír Janoška
16.03.17,16:34
A že natur. https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/prifarbene-cinske-jahody-natur-farm.html?utm_source=hp-pluska&utm_medium=box-gazduj&utm_campaign=hp

Toto je fakt výsmech konzumentov. Vziať im klamlivý názov fy.

"Naším cieľom je však aj podpora poľnohospodárskej produkcie. Aj preto vznikla značka Natur Farm, aby dary prírody a overené pestovateľské tradície opäť získali svoj lesk. Pridajte sa k nám na tejto ceste a ochutnajte znovu, ako chutí pravá príroda…"
http://naturfarm.sk/o-nas/

Doplnenie:
To dovážajú sem mrazené čínske jahody a zavrú ich do konzervy, alebo kupujú hotové konzervy? Prečo tam nie je pôvod krajiny?
tu sú - Pannon Food Slovakia s.r.o.
http://naturfarm.sk/kontakt/
zneužívajú cudzie obchodné meno
pavol54
16.03.17,17:38
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=218614&SID=2&P=0

to zrejme nebude táto firma, podla registra uzávierok mala v roku 2015 v podstate nulový obrat, za 2016 este uzavierka nie je. Naviac, podla licencie nie je ani platiteľ dph. Aj ked teda mohlo prísť k oživeniu
a naviac nemá stanovené minimálne základné imanie 6639
Tweety
17.03.17,08:31
vicktor
17.03.17,08:39
Kedze nevedia rozdiel medzi pesticidom a herbicidom, aj dalsie informacie beriem s rezervou.
pavol54
17.03.17,10:16
Kedze nevedia rozdiel medzi pesticidom a herbicidom, aj dalsie informacie beriem s rezervou.
a ty vieš aký je rozdiel medzi pesticídom a herbicídom? Ja tvrdím že žiadny. Nebudem ťa trápiť: hlavná skupina pesticídy
podskupina herbicídy -na likvidáciu rastlín,
podskupina fungicídy - na likvidáciu vírusov húb, a pod
podskupina insekticídy -na likvidáciu živočíšnych škodcov (táto skupina je pre ľudský organizmus a iné živočíchy najnebezpečnejšia)
vicktor
17.03.17,10:30
pest = an insect or small animal that is harmful or damages crops

burina nie je ani hmyz ani male zvieratko

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/pest
pavol54
17.03.17,13:48
pest = an insect or small animal that is harmful or damages crops

burina nie je any hmyz ani male zvieratko

http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/pest
ja vychádzam zo slovenskej stránky a tou je čo patrí UKSUP -u, a keď si napíšeš wikine čo je pesticíd tak ti to ukáže
Tweety
20.03.17,07:49
lujza.j
20.03.17,08:42
Naco sa tu vyraba a predava tolko druhov suniek...ci este stale niekto kupi s minimom masa.....jaj vlastne z tej je najvacsi byzňis...to je tak ako s kvalitou-cenou masa...chceme ho jest kazdy den a aby malo najmensiu cenu...tak taka kvalita je..za malo penazi malo muziky...akciove stavnate masko plne vody....vynimiek asi minimum:(
Tweety
20.03.17,08:44
Áno, tak. Keď stojím na šunku a vidím, akú si ľudia kupujú, chce sa miim povedať, že nie, veď tá okolo šunky ani neprešla. Ale čo, keď ešte furt pre niektorých cena predáva. Chcú jesť veľa. Neuvedomujú si, že pchajú do seba kadejaké svinstvo. Ja kúpim radšej menej ale kvalitnej.
pavol54
20.03.17,17:23
Naco sa tu vyraba a predava tolko druhov suniek...ci este stale niekto kupi s minimom masa.....jaj vlastne z tej je najvacsi byzňis...to je tak ako s kvalitou-cenou masa...chceme ho jest kazdy den a aby malo najmensiu cenu...tak taka kvalita je..za malo penazi malo muziky...akciove stavnate masko plne vody....vynimiek asi minimum:(
veľa druhov šuniek = veľa výrobcov= ochrana receptúr Mám taký dojem že by som zacvičil s tým kto si bez môjho povolenia použije moju receptúru
korela
24.03.17,23:58
Poľská mrkva prepadla v testoch, veterinári v nej našli ťažký kov

Laboratórny rozbor veterinárov odhalil v poľskej pranej mrkve 0,210 miligramov kadmia na kilogram výrobku. Ide pritom o viac ako dvojnásobné prekročenie predpísaného limitu, ktorý je stanovený na úrovni 0,10 miligramov kadmia na kilogram hmotnosti produktu.

Na kontaminovanú mrkvu narazili veterinári v bardejovskom veľkosklade ovocia a zeleniny Hurtuk Dino. Na slovenský trh ju doviezla poľská spoločnosť Hand – Pol Skup Warzyw Owocow z Chelmieca. Obal nevyhovujúce mrkvy je označený dátumom dodania 1. 3. 2017.

https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/polska-mrkva-prepadla-v-testoch-veterinari-v-nej-nasli-tazky-kov.html
kopretinka
25.03.17,07:51
ako sa z mozzarelly robí mozarella light? No tak,že namiesto 100g pevného podielu dáte do balenia iba 70...60....50....a super light je iba 30g syra
misoft
25.03.17,10:13
Nuž .... tá T*s*o Mozarella .... pekný sajrajt...... veď sa aj vraví: Lacná a na ho*no....
lujza.j
25.03.17,10:23
Nuž .... tá T*s*o Mozarella .... pekný sajrajt...... veď sa aj vraví: Lacná a na ho*no....
+ lajt vyrobok .....
lujza.j
28.03.17,09:14
Skandal s brazilskym maskom....solene kuracie cecky.."dobre rano stara mama"....sa tu dovazaju roky....zas objavili objavili ameriku ako...ked potraviny ine tu ine na "zapade"...
misoft
28.03.17,09:18
Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou :D:D:D
Tweety
28.03.17,09:18
Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou :D:D:D
A ešte k tomu s požehnaním veterinárov. Hnus, ako sa neštítia zbohatnúť na zdraví občanov. Čo tam po ľuďoch, tých je viac, ako dosť len tých peňazí je furt niekomu akosi málo. Drzosť neskutočná.
pavol54
28.03.17,09:27
Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou :D:D:D
A ešte k tomu s požehnaním veterinárov. Hnus, ako sa neštítia zbohatnúť na zdraví občanov. Čo tam po ľuďoch, tých je viac, ako dosť len tých peňazí je furt niekomu akosi málo. Drzosť neskutočná.
ale nie našich veterinárov
Tweety
28.03.17,09:28
Náááá - veď sú iné..... buď kvalitnejšie, alebo "kvalitnejšie" s "pridanou" hodnotou :D:D:D
A ešte k tomu s požehnaním veterinárov. Hnus, ako sa neštítia zbohatnúť na zdraví občanov. Čo tam po ľuďoch, tých je viac, ako dosť len tých peňazí je furt niekomu akosi málo. Drzosť neskutočná.
ale nie našich veterinárov
Našťastie.
lujza.j
28.03.17,09:34
Velka spotreba..asi....tak co to vyhodia ved to niekto sežere:(myslim tym kuracinu...
pavol54
28.03.17,12:38
Velka spotreba..asi....tak co to vyhodia ved to niekto sežere:(myslim tym kuracinu...
takže to poľské v minulosti bolo ešte proti tomu celkom čerstvučké
pavol54
28.03.17,12:38
Skandal s brazilskym maskom....solene kuracie cecky.."dobre rano stara mama"....sa tu dovazaju roky....zas objavili objavili ameriku ako...ked potraviny ine tu ine na "zapade"...
tá soľ dúfam že bola cestárska
vicktor
31.03.17,15:54
Dnes som nasiel v zakuti chladnicky jogurt s datumom spotreby 7.2.2017. Vrchny alobal vypuceny nebol, na povrchu hmoty ziadna podozriva vrstva/porast, vona ako vzdy, chut nezmenena, tak som ho zjedol cely. :)
Kupujte slovenske vyrobky! Konkretne Zvolensky smotanovy. :)
Dáša_
31.03.17,16:12
Dnes som nasiel v zakuti chladnicky jogurt s datumom spotreby 7.2.2017. Vrchny alobal vypuceny nebol, na povrchu hmoty ziadna podozriva vrstva/porast, vona ako vzdy, chut nezmenena, tak som ho zjedol cely. :)
Kupujte slovenske vyrobky! Konkretne Zvolensky smotanovy. :)

no, teraz neviem, či je to dobre alebo zle. Lebo teda jogurt by určite nemal toľko vydržať. Lebo to potom vyzerá, že je skôr riadne zakonzervovaná neurčitá hmota
lujza.j
01.04.17,05:52
Viktor...konzervanty robia divy...nie len v potravinach:(
V jednom obdobi som kupovala calamadu čípoš fajnu...tu z takej kapustarne....pre istotu az 3 konzervanty tam boli:(
pavol54
01.04.17,06:13
Viktor...konzervanty robia divy...nie len v potravinach:(
V jednom obdobi som kupovala calamadu čípoš fajnu...tu z takej kapustarne....pre istotu az 3 konzervanty tam boli:(
A čo si si myslela. Ale kórejčania to už s konzumáciou umelých hmôt vymysleli vedia vyrobiť umelú ryžu ktorá chutí ako pravá. Prečo by sa to nemohli skúsiť aj s umelou čalamádou a vôbec so všetkých čo obsahuje Ečka. Ak otvorím moju sterilizovanú čalamádu do týždňa na stopro kvasí
lujza.j
01.04.17,07:06
Pali..nic som si....len...ze by stacil aj jeden.....?!ci tiez to musi prezit "polickovy zivot"kym to niekto kupi...ako pri kozmetike.....
....ci neoplati sa vyrabat s mensou dobou spotreby...
kopretinka
01.04.17,07:44
Skandal s brazilskym maskom....solene kuracie cecky.."dobre rano stara mama"....sa tu dovazaju roky....zas objavili objavili ameriku ako...ked potraviny ine tu ine na "zapade"...
tá soľ dúfam že bola cestárska
včera som pozerala sprrávy... nenašla sa tam soľ ani salmonela.......
kopretinka
01.04.17,07:45
Dnes som nasiel v zakuti chladnicky jogurt s datumom spotreby 7.2.2017. Vrchny alobal vypuceny nebol, na povrchu hmoty ziadna podozriva vrstva/porast, vona ako vzdy, chut nezmenena, tak som ho zjedol cely. :)
Kupujte slovenske vyrobky! Konkretne Zvolensky smotanovy. :)
no...vraj zvolenský už nie je slovenský....
lujza.j
01.04.17,08:21
Tiez som kuk spravy na ta3...sol v mrazenych ceckoch....ked som dobre pocula 2 roky sa mocili v soli....konzervovali asi....
Gastro vedeli..ze tieto cecky sa nesolia....
pavol54
01.04.17,09:23
Pali..nic som si....len...ze by stacil aj jeden.....?!ci tiez to musi prezit "polickovy zivot"kym to niekto kupi...ako pri kozmetike.....
....ci neoplati sa vyrabat s mensou dobou spotreby...
na termo sterilizované výrobky(teplota nad 90 ) je inkubačná doba 28 dní počas ktorej nesmú byť expedované a čo je po tejto dobe dobré, vydrží kým sa viečko neznehodnotí.
korela
01.04.17,17:17
Hosť psychoneuroimunolog MUDr. Jan Šula žijúci v Taliansku, prečo nejesť našu pšenicu, ale kamutovú múku (egypskú pšenicu), kult domácich potravín v Taliansku, agrikultúra, prečo používať na obrábanie plodín náradie z medi, rovnako aj kuch. riad, niečo o očkovaní, ...

2. Jan Šula - Show Jana Krause 29. 3. 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Bfy3EOAlHYM

Co jste neviděli v Show Jana Krause 29.3.2017 (2. v poradí)

https://www.youtube.com/watch?v=-NmNeRBiLjk
KoxXxo
02.04.17,09:33
misoft
02.04.17,09:41
Tweety
11.04.17,07:02
korela
12.04.17,14:17
Reštauratéri by mohli vyťažiť zo súčasnej aféry okolo mäsa z Brazílie, a nakloniť si k sebe zákazníkov, a to pridaním jedeného slova "iba" do svojich textov, nie iba "čo najviac". Takto opísanú svoju ponuku má minimum podnikov. Pre ich škodu.
Príkl. :
KVALITNÉ SUROVINY
Našou filozofiou je príprava jedál len z tých najkvalitnejších produktov. Snažíme sa podporovať regionálnych slovenských výrobcov a chovateľov, preto nakupujeme čo najviac domácich výrobkov, pretože domáce chutí najviac.
PRÍRODNÉ MÄSO
Na prípravu hydinových jedál používame mäso výlučne z fariem, kde je hydina kŕmená prírodnou stravou a kukuricou a žije vo voľnom výbehu. Naši dodávatelia zaručujú kvalitu chovu a pravidelnú veterinárnu kontrolu. Bravčové a hovädzie mäso má tiež slovenský pôvod a pochádza z prvotriednych chovov. O toto mäso sa stará náš tím kuchárov, ktorí sú v osobnom kontakte s farmármi, chovateľmi a so spracovateľmi potravín. Vyberajú len tú najvyššiu kvalitu a čerstvosť pre vás a našu reštauráciu.
http://www.posedenienarohu.sk/restauracia.html
lujza.j
12.04.17,14:33
Korela ...napisat to co chce zakaznik pocut-citat je bezne....ak je to uprimne tak super.
korela
12.04.17,14:42
Korela ...napisat to co chce zakaznik pocut-citat je bezne....ak je to uprimne tak super.
Ja si čítavam obsahy stránok, málokto má takéto údaje, väčšina si takýto obsah uverejniť nemôže dovoliť, pretože nakupuje šmejdové solené mäso ktovie odkiaľ.
Inak ich nepoznám, ide iba o príklad.
Ale na to sú predsa kontroly, aby overovali kvalitu. Ak si ju niekto uvádza, nech ho kontrolujú. Ja byť majiteľom, tak si pridám na stránku aj kalendárne údaje z tých kontrol.