michelle
15.01.06,15:51
ahojte, chcem sa vás iba spýtať:
nepoužíva niekto z vás FORMIK? kde by som sa k nemu mohla dostať? alebo aspon "crack" k nemu, lebo to čo je voľné na nete má obmedzenie 15 položiek a to mi nestačí.
dakujem
slávka
anto
15.01.06,15:24
Slávka, tento program stojí len 950 Sk a používa ho väčšina členov porady. Ja ho vrele doporučujem, pretože v ňom vyplňujem väčšinu tlačív. Demo verzia má obmedzenie len 15 položiek. Dá sa kúpiť na www.rksoft.sk (http://www.rksoft.sk)
lenkak
15.01.06,15:25
michelle
15.01.06,15:43
Slávka, tento program stojí len 950 Sk a používa ho väčšina členov porady. Ja ho vrele doporučujem, pretože v ňom vyplňujem väčšinu tlačív. Demo verzia má obmedzenie len 15 položiek. Dá sa kúpiť na www.rksoft.sk (http://www.rksoft.sk)

to je také lacné? dakujem, pozriem sa po tom. A kupuje sa to so všetkými možnými formulármi alebo tie sa potom sťahujú z netu? - to len tak pre zaujímavosť.
dakujem:rolleyes:
otázka
15.01.06,16:13
Kupuje sa aj s formulármi. Potom už len aktualizuješ z internetovej stránky.
KEJKA
15.01.06,20:10
to je také lacné? dakujem, pozriem sa po tom. A kupuje sa to so všetkými možnými formulármi alebo tie sa potom sťahujú z netu? - to len tak pre zaujímavosť.
dakujem:rolleyes:

na www.rksoft.sk (http://www.rksoft.sk)
sa preklikáš až k objednávke. Dostaneš číslo účtu a oni ti pošlú kľúč, len čo zaplatíš. FORMIK si stiahneš z netu a potom aj všetky formuláre - a postupne doplníš. Neplatia sa ani upgrate, je to super.
michelle
15.01.06,20:23
ďakujem za rady, ste moc zlatí poraďáci... :-)
:) :) :)
duficek
16.03.06,09:49
stiahol som, nainstaloval, formik sa mi zapacil. poslal som objednavku a trpol, kedy mi poslu registraciu, lebo medzibankove prevody nie su bleskove. kupodivu mi registracny subor poslali obratom mailom s predbeznymi udajmi na zaplatenie faktury, fakturu cakam o par dni....bol som prijemne prekvapeny.
dufam ze fakturu "nezabudnu" poslat, aby som si to mohol dat do nakladov :)
Marína
16.03.06,10:12
stiahol som, nainstaloval, formik sa mi zapacil. poslal som objednavku a trpol, kedy mi poslu registraciu, lebo medzibankove prevody nie su bleskove. kupodivu mi registracny subor poslali obratom mailom s predbeznymi udajmi na zaplatenie faktury, fakturu cakam o par dni....bol som prijemne prekvapeny.
dufam ze fakturu "nezabudnu" poslat, aby som si to mohol dat do nakladov :)
My sme od nich kupovali OPTIMIK a tiež ihneď po objednávke poslali cez e-mail registračný súbor bez zaplatenia. Nechcela som veriť vlastným očiam. Po úhrade za pár dní došla faktúra. Ešte som sa s tým nestretla, že niekto tak dôveruje neznámym ľuďom. Vzácne.
mucina
16.03.06,10:28
ahoj, ja nemám dobré skúsenosti s týmto programov. ked vytlacim daky formular, tak mi tam vytlaci aj - studio form - a potom je to take nepriehladne. neviem ako je to u programu, ktory si kupujes. ja ho mam stiahnuty z netu.
duficek
16.03.06,10:35
neviem ci si davas tlacit iba vyplnene udaje alebo udaje+tlacivo. ja si davam tlacit iba udaje a v tlaciarni mam tlacivo kupene z obchodu.
program mi vytlaci len to mu zadam, mozno ked mas free verziu hadze si to tam svoju znacku.
Daska
16.03.06,10:41
ahoj, ja nemám dobré skúsenosti s týmto programov. ked vytlacim daky formular, tak mi tam vytlaci aj - studio form - a potom je to take nepriehladne. neviem ako je to u programu, ktory si kupujes. ja ho mam stiahnuty z netu.

aj ja mam stiahnuty z netu a potom len dolozene heslo, a nemam ziadne problemy ani tam nikde nevidim - studio form images/smilies/eek.gifimages/smilies/eek.gifimages/smilies/eek.gif
KEJKA
16.03.06,10:46
musí byť zaplatená licencia, free je len na odsúšanie. Ale presne.... sú úžasne promptní, dôverujú, reagujú bleskovo a maju aktuálne formuláre na nete... stačí stiahnuť.
Je to super.... za tých 980 Sk zadarmo.
ondrejvla
04.06.06,18:50
A skúsili ste už niekto zakúpiť program FormEdik? Tak to je dokonalý prepych vypisovať v ňom, velebila som Formik, ale toto je dokonalosť! Pre tých, čo majú zakúpený Formik je výrazná zľava, je to pár korún a skutočne nebudete ľutovať. Je to taký zákusok pri vypĺňaní, neviem sa ho nabažiť.
sway
05.06.06,05:07
neviem ci si davas tlacit iba vyplnene udaje alebo udaje+tlacivo. ja si davam tlacit iba udaje a v tlaciarni mam tlacivo kupene z obchodu.
program mi vytlaci len to mu zadam, mozno ked mas free verziu hadze si to tam svoju znacku.

takže nemusím mať tlačivá , vytlačí mi nie len údaje? A berú takéto tlačivá napríklad v Soc.poist?? dík.;)
Sany
05.06.06,06:13
Ja tlačivá vôbec nemám, všetko vypĺňam vo Formiku, je to super, všade dávam tieto tlačivá a nebol problém. Ani na DÚ, ani v poisťovniach. PARÁDA!!!
sway
05.06.06,06:25
Ja tlačivá vôbec nemám, všetko vypĺňam vo Formiku, je to super, všade dávam tieto tlačivá a nebol problém. Ani na DÚ, ani v poisťovniach. PARÁDA!!!

moc dík , idem si to objednať ;):p:) už sa teším :p
jakond
21.08.06,14:50
cchem sa opytat ako si tam mozem vytvorit formular na vyplnanie podacich listkov na postu... vdaka
ondrejvla
21.08.06,15:39
cchem sa opytat ako si tam mozem vytvorit formular na vyplnanie podacich listkov na postu... vdaka
Daš si to uložiť - napr. Podací lístok jakond1 a na budúce už len meníš to, čo potrebuješ, ja mám takto uložené všetko.
Monika Kováčová
21.08.06,15:51
:mad:
A skúsili ste už niekto zakúpiť program FormEdik?

Tak tá cena ma zaujíma, pretože mňa tým dosť vytočili. V 10/05 som kúpila formik a v 4/06 už je formedik s tým, že vraj je to nový software a postupne nahradí formík. Toto považujem za zbytočne vyhodených 1000 Sk, keby som to bola čo i len tušila, neobjednala by som si formik ale počkala na formedik. Prilepím sem zajtra tu e-mailovú korenšpondenciu medzi nami. Vôbec tam nebola zľavnená cena spomenutá...:mad:
ondrejvla
21.08.06,16:24
:mad:

Tak tá cena ma zaujíma, pretože mňa tým dosť vytočili. V 10/05 som kúpila formik a v 4/06 už je formedik s tým, že vraj je to nový software a postupne nahradí formík. Toto považujem za zbytočne vyhodených 1000 Sk, keby som to bola čo i len tušila, neobjednala by som si formik ale počkala na formedik. Prilepím sem zajtra tu e-mailovú korenšpondenciu medzi nami. Vôbec tam nebola zľavnená cena spomenutá...:mad:

Ale veď všetko to, čo je vo Formiku je aj vo Formediku! Všetky tlačivá aj staré aj nové tam nájdeš. A ak napíšeš priamo pánu Korytárovi email na stránke www.rksoft.sk a spomenieš tento problém, určite Ti dá zľavu, tento pán je veľmi ochotný a pozorný k svojim zákazníkom!
Monika Kováčová
21.08.06,16:47
Ja viem, že on je veľmi ochotný. Ja si ho veľmi vážim, pretože som mala možnosť s ním mailovať kedysi dávnejšie. Ale na môj dotaz, že som soft zakúpila na konci roka 2005 a som prekvapená novým softvérom, ktorý žiaľ nie je upgrade tak som dostala dosť obšírne vysvetľujúcu odpoveď od nejakej pani Ježíkovej. Asi pán Korytár nemal čas. Mám to tuším ešte (dúfam) v práci a odcitujem z toho zajtra.
duficek
21.08.06,17:49
Ja viem, že on je veľmi ochotný. Ja si ho veľmi vážim, pretože som mala možnosť s ním mailovať kedysi dávnejšie. Ale na môj dotaz, že som soft zakúpila na konci roka 2005 a som prekvapená novým softvérom, ktorý žiaľ nie je upgrade tak som dostala dosť obšírne vysvetľujúcu odpoveď od nejakej pani Ježíkovej. Asi pán Korytár nemal čas. Mám to tuším ešte (dúfam) v práci a odcitujem z toho zajtra. ja novy FormEdik mam, ale stale pouzivam Formik. vo formediku neviem najst "uzivatelske texty", teda ako ich naplnit a potom uz velmi rychlo vyplnat formulare. dalsia vec, uz vyplnene formulare z Formiku mi nejdu naimportovat do FormEdiku. takze som v situacii, kedy vo FormEdiku vyuzivam nove formulare, ktore som este nespracoval vo Formiku.

kedze moj styl vyplnania formularov je taky, ze napriklad vykazy do poistovni nerobim nove, ale dam si editovat posledny poslany, pomenim zaklady a odvody a dam ulozit ako vykaz za dalsi mesiac a vytlacim....

ako najhlavnejsiu vyhodu Formediku by som videl viac stranove formulare v jenom subore, napriklad danove priznanie pre jednu firmu vo Formiku je na 10 suborov, co je dost pritiahnute za vlasy, kazda strana jeden formular....
ondrejvla
21.08.06,18:38
Ja viem, že on je veľmi ochotný. Ja si ho veľmi vážim, pretože som mala možnosť s ním mailovať kedysi dávnejšie. Ale na môj dotaz, že som soft zakúpila na konci roka 2005 a som prekvapená novým softvérom, ktorý žiaľ nie je upgrade tak som dostala dosť obšírne vysvetľujúcu odpoveď od nejakej pani Ježíkovej. Asi pán Korytár nemal čas. Mám to tuším ešte (dúfam) v práci a odcitujem z toho zajtra.

Pani Ježíková je v Martine, ak budeš mať záujem pošlem ti cez SS adresu pána Korytára. Ale ja som s pani Ježíkovou nemala žiadne problémy, vždy bola ochotná mi polopatisticky všetko vysvetliť, a že mi to musela vysvetľovať doslova ako laikovi, tak jej nezávidím!
Znovu podotýkam, že všetky formuláre čo sú vo FormEdiku, sú aj vo Formiku.
ondrejvla
22.08.06,19:37
Na základe včerajšieho riešenia problému o programe Formik a FormEdik som sa obrátila na majiteľa firmy, od ktorej máme tento soft zakúpený. prekopírovala som sem jeho odpoveď, ktorá mi prišla teraz na e-mail, som presvedčená, že vysvetlenie majiteľa firmy odstráni všetky pochybnosti a uvedie problém na správnu mieru. Tu je prosím odpoveď :

Takže v prvom rade – mrzí ma, že užívatelia majú pocit, že FormEdik je iba upravený Formik a snaha obísť môj sľub, že všetky nové verzie sú zadarmo. Ani jedno ani druhé. Formik vyvíjam už od roku 2001 a po 5. rokoch, kedy bol program nasadený prakticky všade mi pribudlo veľké množstvo námetov od užívateľov na jeho vylepšenie. Počas týchto 5 rokov som sa snažil čo najviac týchto námetov realizovať vo Formiku a jeho nové verzie boli
k dispozícii skutočne bezplatne. Zároveň sa však postupne hromadili námety, ktoré už nebolo možné zapracovať do Formiku. V roku 2005 som sa preto rozhodol pre vytvorenie celkom nového programu, pričom som sa snažil o čo najpodobnejšie prostredie, na ktoré sú užívatelia zvyknutí.
Čo sa týka archívu formulárov, ten som nespoplatnil nikdy a vždy som sa snažil aktualizovať ho pokiaľ možno čo najpružnejšie. Napriek tomu, že Formik umožňuje každému užívateľovi spracovať si ľubovolné tlačivo, chcel som takto ešte viac pomôcť a odbremeniť užívateľa od nutnosti pripravovať si každé tlačivo vlastnými silami.
Problém teraz nastal s užívateľmi, ktorí si Formik zakúpili iba nedávno a majú pocit, že vyhodili peniaze. Zľavnená cena, ktorá je uvedená na www.rksoft.sk (http://www.rksoft.sk/), platí pre všetkých užívateľov, ale do informačného e-mailu som uviedol, že užívatelia, ktorí si program zakúpili iba nedávno, si môžu dohodnúť individuálnu zľavu.
Chcel som tým iba vyjadriť, že pre mňa je skutočne prvoradá spokojnosť zákazníka. No a posledný problém je samotný archív formulárov - vzhľadom k tomu, že z časových dôvodov nemôžem pripravovať každé tlačivo dvakrát (pre Formik aj FormEdik), dávam logicky prednosť novému archívu. Napriek tomu sa snažím starý archív aktualizovať aspoň tými najdôležitejšími tlačivami, ale vždy je to dvojitá práca (napriek tomu, že existuje funkcia pre konvertovanie dokumentu z Formiku do FormEdiku) :
staré tlačivá, ktoré boli vo Formiku sa síce prekonvertovať do FormEdiku dajú, ale zostáva im tá najväčšia nevýhoda, ktorú starý Formik mal, a to je tlač podkladového obrázku v rastrovej podobe (nekvalitný podklad, pomalá tlač a pod.). Všetky nové tlačivá už pripravujem vo "vektorovej" podobe, čo je jedným z hlavných prínosov nového FormEdiku. Nemôžem teda postupovať tak, že by som som pripravil dokument pre Formik a potom ho iba prekonvertoval do FormEdiku.
Verím teda, že prechod na nový FormEdik bude prínosom pre všetkých užívateľov a dohoda individuálnej ceny v odôvodnených prípadoch odstráni počiatočnú nespokojnosť užívateľov Formiku.
ondrejvla
23.08.06,16:48
ja novy FormEdik mam, ale stale pouzivam Formik. vo formediku neviem najst "uzivatelske texty", teda ako ich naplnit a potom uz velmi rychlo vyplnat formulare. dalsia vec, uz vyplnene formulare z Formiku mi nejdu naimportovat do FormEdiku. takze som v situacii, kedy vo FormEdiku vyuzivam nove formulare, ktore som este nespracoval vo Formiku.

kedze moj styl vyplnania formularov je taky, ze napriklad vykazy do poistovni nerobim nove, ale dam si editovat posledny poslany, pomenim zaklady a odvody a dam ulozit ako vykaz za dalsi mesiac a vytlacim....

ako najhlavnejsiu vyhodu Formediku by som videl viac stranove formulare v jenom subore, napriklad danove priznanie pre jednu firmu vo Formiku je na 10 suborov, co je dost pritiahnute za vlasy, kazda strana jeden formular....

Dufiček,
skús zaslať mail majiteľovi firmy, som presvedčená, že bude ochotný vyriešiť aj tvoj problém. A ak má niekto ešte problémy s cenou FormEdiku, vyššie je priložená odpoveď od majiteľa, cena sa dá individuálne dohodnúť, takže serióznosť firmy je jej vizitkou.