Ivana Š
06.04.12,12:06
mám odvčera doma dve kočky vo veku 16 r. - dcéru a jej kamošku
v noci okolo 02:00 som sa zobudila na to ako sa smejú, teraz to už nevadí - chechcem sa ja na ich hláškach
oni si myslia že ich nepočujem? :D a to! podotýkam, nenačúvam! ;)
pavol54
06.04.12,10:12
mám odvčera doma dve kočky vo veku 16 r. - dcéru a jej kamošku
v noci okolo 02:00 som sa zobudila na to ako sa smejú, teraz to už nevadí - chechcem sa ja na ich hláškach
oni si myslia že ich nepočujem? :D a to! podotýkam, nenačúvam! ;)
a čo ten hrnček Stely Zázvorkovej nič?
buchač
06.04.12,10:12
Mimochodom, skusme sa zdržať konfrontačných príspevkov vo všetkých témach aspoň terz počas týchto sviatkov,
...aké sviatky , čo za sviatky ...Ty máš nejaké .....lebo ja nie ...
a keď to pojde, tak aj do budúcnosti.
...čo je to budúcnosť ???....vidíš ju nejak ružovo ....lebo ja nie ...
Pokojné sviatky všetkým čítajúcim aj prispievajúcim.
...kto to číta , kto prispieva ...vidíš niekoho , čítaš niekoho ......lebo ja nie ...
Laco.
......;):rolleyes::---:---:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Juraj


P.S.:
...drbe mi statočne , čo....???????

P.P.S.:
...príjemné a pohodičkové ......:)
buchač
06.04.12,10:13
Dnes sa rezne nenaklepávajú.....
Ivana Š
06.04.12,10:23
načo hrnček? sú vo vedľajšej izbe a počujem ich, ak keď nechcem :)
pavol54
06.04.12,10:33
načo hrnček? sú vo vedľajšej izbe a počujem ich, ak keď nechcem :)
No tak potom ti neostáva nič iné len slúchadlá z "Vesničky..." alebo rovno prehrávač
witch
06.04.12,11:15
už si volačo požil????
witch
06.04.12,11:20
mám odvčera doma dve kočky vo veku 16 r. - dcéru a jej kamošku
v noci okolo 02:00 som sa zobudila na to ako sa smejú, teraz to už nevadí - chechcem sa ja na ich hláškach
oni si myslia že ich nepočujem? :D a to! podotýkam, nenačúvam! ;)

Moja 12 ročná dcéra a jej kamarátky, to sa tiež nedá prepočuť - chichotu a chichotu. Dcéra sa navyše smeje vždy, keď je vážna situácia. Naposled sme boli u lekára, kde som mu líčila, aká je dcéra chorá, unavená, všetko ju bolí (bola to pravda, mala virózu) a ona sedela na stoličke, červená ako zadržovala smiech,:o :Dskoro sa zadusila. Našťastie lekár dobre zdiagnostikoval - viróza a puberta.
Smiech je zdravý, však lepšie, než by tie dievčatá plakali!! :)
Ivana Š
06.04.12,11:24
pavol, však ja sa nesťažujem, je to sranda ich počúvať :)
lujza.j
06.04.12,12:32
Moja 12 ročná dcéra a jej kamarátky, to sa tiež nedá prepočuť - chichotu a chichotu. Dcéra sa navyše smeje vždy, keď je vážna situácia. Naposled sme boli u lekára, kde som mu líčila, aká je dcéra chorá, unavená, všetko ju bolí (bola to pravda, mala virózu) a ona sedela na stoličke, červená ako zadržovala smiech,:o :Dskoro sa zadusila. Našťastie lekár dobre zdiagnostikoval - viróza a puberta.
Smiech je zdravý, však lepšie, než by tie dievčatá plakali!! :)
je horšia diagnoza ako viroza...teda aspoň podľa mňa...;)
lujza.j
06.04.12,12:33
ďakujem lujze a všetkým za trochu súcitu a humoru, presne to som potrebovala! Dobre mi to padlo. Nejako to zvládnem, aj vďaka mojej svokre, je zlatá a keď budeme u nich, nemusím sa o nič starať. Tak ešte raz, krásne Veľkonočné sviatky!
tak to je na nezaplatenie...kde "predávajú":D
lujza.j
06.04.12,12:39
witch
06.04.12,13:13
takáto smiešna je zatiaľ milá!
buchač
06.04.12,13:30
...he ...trápne triezvy som už zopár rokov...no niekedy mám sto chutí trhnúť uzáver ...ej veru hej ...
misoft
06.04.12,15:47
Papundeklove steny.
misoft
06.04.12,15:48
Zle diagnostikoval - nie viróza A puberta, ale viróza PUBERTA - je to pre niekoho dosť chytľavé :D:D:D
misoft
06.04.12,15:48
Hen za rohom! :D
misoft
06.04.12,15:49
Prvé môžem, druhé nescem, tretie žeriem. :D
lujza.j
06.04.12,17:16
neklam za ktorým....:)
hnedoočka
06.04.12,17:17
lujzi, toľko si toho napiekla? :eek::)

šikulka, vidím ,že Bruník pomáha......
misoft
06.04.12,17:23
Zahni doľava a potom doprava :D
lujza.j
06.04.12,17:25
lujzi, toľko si toho napiekla? :eek::)

šikulka, vidím ,že Bruník pomáha......
jáj...ty nevieš že sa som grambloška:D ja upečiem iba to čo v jednej mise vyšľahám a potom to trtnem do plechu....;) alebo do formy ..
buchač
06.04.12,17:27
jáj...ty nevieš že sa som grambloška:D ja upečiem iba to čo v jednej mise vyšľahám a potom to trtnem do plechu....;) alebo do formy ..
...alebo posledná inštancia ????

Trtneš do kontajnera...........:---
hnedoočka
06.04.12,17:28
he-he
lujza.j
06.04.12,17:29
alebo do hajzla....:)
Dav
06.04.12,17:30
alebo do porcelánovej misy... a spláchnuť :)
hnedoočka
06.04.12,17:30
jáj...ty nevieš že sa som grambloška:D ja upečiem iba to čo v jednej mise vyšľahám a potom to trtnem do plechu....;) alebo do formy ..

také sú najlepšie....:D

ja ich aplikujem kvôli nestíhačkám....

daj nejakú srandu z havina......udomácnil sa už? či vedúci je už doma?
Paula
06.04.12,17:32
eee, také rýchlovky idú spravidla ľahšie krkom ako ťažké maslovité a inoité časovo náročné vydumaniny -:)
lujza.j
06.04.12,17:45
také sú najlepšie....:D

ja ich aplikujem kvôli nestíhačkám....

daj nejakú srandu z havina......udomácnil sa už? či vedúci je už doma?
vedúci je už fuč...zarezáva, ved nemci nebudú na sviatky doma vyvárať a vypekať......majú to na sviatky "full"
krpatý mrchavec:D je momentálne s deckom.... tak mám kúsok času, periem, nasolila som si kačku na zajtra a veru by som aj aj nejakú bábofku zamiešala.... "ťahám" 4-tú 12-stku, decko malo dve nočné...dnes cez den som spala hned ako krpec zaspal.....ako sa zobudil, som zase šmykala rýchlo von....niekedy už mám pocit, že vie a dáva znamenie že treba ciky aj ideme aj je ciky...inokedy to pustí a mám pocit, že tá mrcha krpatá vie že robí zle....neviem...je to náročné aspoň sa mi to zdá... keby bol vedúci doma možno by to bolo iné...možno nie...neviem. ale ved je to vlastne iba niečo vyše týždňa čo je u nás...uvidíme, ale nemyslím že by nebol udomácnený, už vie kde má miestečká, vie kde má vodu, čo je papina...v noci sa pýta spať do postele...dnes spinkal na vankúši vedľa mňa ako starý Bruníček...;)
hnedoočka
06.04.12,18:01
vedúci je už fuč...zarezáva, ved nemci nebudú na sviatky doma vyvárať a vypekať......majú to na sviatky "full"
krpatý mrchavec:D je momentálne s deckom.... tak mám kúsok času, periem, nasolila som si kačku na zajtra a veru by som aj aj nejakú bábofku zamiešala.... "ťahám" 4-tú 12-stku, decko malo dve nočné...dnes cez den som spala hned ako krpec zaspal.....ako sa zobudil, som zase šmykala rýchlo von....niekedy už mám pocit, že vie a dáva znamenie že treba ciky aj ideme aj je ciky...inokedy to pustí a mám pocit, že tá mrcha krpatá vie že robí zle....neviem...je to náročné aspoň sa mi to zdá... keby bol vedúci doma možno by to bolo iné...možno nie...neviem. ale ved je to vlastne iba niečo vyše týždňa čo je u nás...uvidíme, ale nemyslím že by nebol udomácnený, už vie kde má miestečká, vie kde má vodu, čo je papina...v noci sa pýta spať do postele...dnes spinkal na vankúši vedľa mňa ako starý Bruníček...;)

:D

dík , toto som potrebovala.....
čítala som nahlas dcére....vieš, že aj u nás psíčkovia vedú, tak sme sa pobavili....:)
ja som už dosť uťahaná, večer cestujeme na lyžovačku, ale vyváram odušu, takže meliem z posledného.V aute budem super spolujazdec :D a od zajtra, dúfam, že už zaslúžený oddych.

aj by som ti poslala...piekla som kysnuté pudingáče....

prajem ti pekné sviatky, nech mladá i malý počúvajú.....:) a ty oddychneš
lujza.j
06.04.12,18:12
:D

dík , toto som potrebovala.....
čítala som nahlas dcére....vieš, že aj u nás psíčkovia vedú, tak sme sa pobavili....:)
ja som už dosť uťahaná, večer cestujeme na lyžovačku, ale vyváram odušu, takže meliem z posledného.V aute budem super spolujazdec :D a od zajtra, dúfam, že už zaslúžený oddych.

aj by som ti poslala...piekla som kysnuté pudingáče....

prajem ti pekné sviatky, nech mladá i malý počúvajú.....:) a ty oddychneš
akurát ho decko donieslo...bola dosť nepríčetná....takže asi bol zase ako "cukríček":D
...uži si lyžovačku a oddych...;)je fajn byť spolujazdec, kedy som bola iba...teraz, už len občas.....čo si neodšoférujem nemám:D
a čo sú tie kysnuté puningáče? znie to výborne....
Ivana Š
06.04.12,18:25
veď toto, pred chvíľou som sa vrátila, bola som jednu 16 odviesť domov a moju 16 k babinke
lebo prišla krstná - moja sestra, veľmi si rozumejú (ževraj sú spriaznené duše) a chce byť s ňou
muž rozvoz zabezpečiť nevedel- robotuje, tak hijó - do auta a poďme
potme tak strašne nerada šoférujem :mad:

a tie pudingáče hoďte aj po mne :)
hnedoočka
06.04.12,18:55
kočky, niečo podobné ako toto, len pletiem z troch, ako vrkoč a nechám kysnúť až po zapletení....ináč super cesto na všetky kysnuté koláče.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=43379

a s vozením to tiež mám ako sviatok....deti tiež rozvážam a ešte denne 40 kilákov do a z práce....
niekedy myslím, že už auto ide samo....:D počítam, že je to už piaty rok...
AlaNR
06.04.12,18:55
hnedoočka, toto sú tie pudingáče?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9139

Kedysi to tu už "letelo", ale ešte som ich neskúšala.

Teraz som dokončila matrták, je to cesto red velvet - také s cmarom a je totálne červené... hore som dala ríbezľový džem, piškótky a hore krém z nátierkového masla, tvarohu a cukru. no a včul čakám, čo z toho bude...
Zajtra vás pozvem, keď ho nakrájam ;)
AlaNR
06.04.12,18:56
kočky, niečo podobné ako toto, len pletiem z troch, ako vrkoč a nechám kysnúť až po zapletení....ináč super cesto na všetky kysnuté koláče.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=43379

a s vozením to tiež mám ako sviatok....deti tiež rozvážam a ešte denne 40 kilákov do a z práce....
niekedy myslím, že už auto ide samo....:D počítam, že je to už piaty rok...

:D :D naraz ...
lujza.j
06.04.12,18:57
mňám...ale je som manuálne nespôsobilá na takéto pečenie...:(
hnedoočka
06.04.12,18:59
hnedoočka, toto sú tie pudingáče?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9139

Kedysi to tu už "letelo", ale ešte som ich neskúšala.

Teraz som dokončila matrták, je to cesto red velvet - také s cmarom a je totálne červené... hore som dala ríbezľový džem, piškótky a hore krém z nátiekového masla, tvarohu a cukru. no a včul čakám, čo z toho bude...
Zajtra vás pozvem, keď ho nakrájam ;)

hej, trafili sme sa.....recept mám podobný, jednoduchší.....po návrate môžem hodiť

suroviny sú ale podobné, aj vzhľad

mňa však tvoje červené zaujalo.....vrch je mňamky, také môžem
AlaNR
06.04.12,19:04
mňa však tvoje červené zaujalo.....vrch je mňamky, také môžem

K fotke dám potom aj recept. Nech je to komplet :)
alaya1
06.04.12,19:40
AlaNR
06.04.12,19:56
Chudáčisko psisko :D :D
kopretinka
06.04.12,20:26
vedúci je už fuč...zarezáva, ved nemci nebudú na sviatky doma vyvárať a vypekať......majú to na sviatky "full"
krpatý mrchavec:D je momentálne s deckom.... tak mám kúsok času, periem, nasolila som si kačku na zajtra a veru by som aj aj nejakú bábofku zamiešala.... "ťahám" 4-tú 12-stku, decko malo dve nočné...dnes cez den som spala hned ako krpec zaspal.....ako sa zobudil, som zase šmykala rýchlo von....niekedy už mám pocit, že vie a dáva znamenie že treba ciky aj ideme aj je ciky...inokedy to pustí a mám pocit, že tá mrcha krpatá vie že robí zle....nevie,ešte je veľmi maličký neviem...je to náročné aspoň sa mi to zdá áno,je,treba vydržať,vždy,keď to urobí vonku,treba ho pochváliť a keď to urobí doma,tak nie že mu budeš do toho ňufák strkať alebo ho biť!!!... keby bol vedúci doma možno by to bolo iné...možno nie...neviem. ale ved je to vlastne iba niečo vyše týždňa čo je u nás...uvidíme, ale nemyslím že by nebol udomácnený, už vie kde má miestečká, vie kde má vodu, čo je papina...v noci sa pýta spať do postele...dnes spinkal na vankúši vedľa mňa ako starý Bruníček...;)
:)
Indeed
07.04.12,05:37
Dneska som videl ako manik v obchode kupil 140 kg muky /14x10 kg/ naložil do kufra a odjachal...

To bude koláčov !
lujza.j
07.04.12,05:39
tak,aby mal zásobu...ked zajtra bude zatvorené....
AlaNR
07.04.12,05:58
Moja mamuš si včera v nemocnici dala zaliať ráno kávu, dala sestričke šálku, pohár kávy, že veď nech si za to, že budú ochotné jej tú kávu spraviť, spravia aj sebe... No, uvarenú kávu dostala, ale zbytok kávy nie
:( . Sestričky sa v službe vymenili, nastupujú až dnes a naša mati od včerajšieho rána klopká ústami za kávou... :D
buchač
07.04.12,06:03
...aké má asi meno ?????........mňa také dve , príhodné , v prvej chvíľke napadli...
VieraPopluharova
07.04.12,06:03
Asi to pochopili, aby si uroboli všetky sestričky....
VieraPopluharova
07.04.12,06:12
Luji,

neboj, ešte také 3 týždne a bude chodiť robiť ciky von, ja som našemu, pre istotu keď už nikto s ním nemohol byť doma nechala v kupelni jedny ocikané noviny, ale dávala som ich tam len keď sme neboli doma .....za 4 týždne zvládol sa pýtať von....vydrž :);):)
VieraPopluharova
07.04.12,06:13
Indeed,

takto sa mi páčiš, prajem Ti pekné sviatky a to myslím úprimne....
trisestri
07.04.12,06:14
ma unavuje pozerat ako iny pracuju,ale nenasyti ma ked vidim ako iny jedia:)
lujza.j
07.04.12,06:20
Luji,

neboj, ešte také 3 týždne a bude chodiť robiť ciky von, ja som našemu, pre istotu keď už nikto s ním nemohol byť doma nechala v kupelni jedny ocikané noviny, ale dávala som ich tam len keď sme neboli doma .....za 4 týždne zvládol sa pýtať von....vydrž :);):)
náš prvý tiež.... takže tie noviny musia byť ocikané? lebo neviem ako to s tými novinami funguje:confused: náš prvý fungoval iba v kúpelke prvé týždne...bolo leto možno sa potreboval chladiť:) tento "funguje" úplne všade aj tam kde by ma nenapadlo:D Vieročka díky;)
lujza.j
07.04.12,06:21
nabudúce presne nadávkovať do šalice....
buchač
07.04.12,06:25
náš prvý tiež.... takže tie noviny musia byť ocikané? lebo neviem ako to s tými novinami funguje:confused: náš prvý fungoval iba v kúpelke prvé týždne...bolo leto možno sa potreboval chladiť:) tento "funguje" úplne všade aj tam kde by ma nenapadlo:D Vieročka díky;)
...pokiaľ viem , tak je dobré ešte aj ňufák do mláčky položiť s náležitým - dôrazným dohovorom , pár slov ale stačí úplne ...prípadný preplex po riti s novinami , jednu dve plesnutia ...:---
...mladý pán rýchlo príde na pointu veci ...;)
lujza.j
07.04.12,06:40
...pokiaľ viem , tak je dobré ešte aj ňufák do mláčky položiť s náležitým - dôrazným dohovorom , pár slov ale stačí úplne ...prípadný preplex po riti s novinami , jednu dve plesnutia ...:---
...mladý pán rýchlo príde na pointu veci ...;)
každý má inú overenú metódu...každý zastáva niečo iné.....moj chlap nie čumák do cikanice, že radšej "vyšticovať"+ rázne FUJ!, každopádne viem že mu treba dať vedieť, že je to "fuj" len čo zvoliť pri tomto krpcovi :rolleyes: a samozrejme je dôležité silné pochválenie ked je to vonku....
VieraPopluharova
07.04.12,06:48
Luji,

vážne daj mu jedny ocikane noviny do kupeľky a vždy keď niekde spraví mláčku, vyhreš ho a odveď ho k tým novinám, a samozrejme ak máš nejaký sprej, alebo vanisch vždy kde urobí mláčku kde nemá to hneď zlikviduj, pretože on na tie miesta kde to cíti bude chodiť, aspoň mne sa to osvedčilo.
Ja som začinala tak, že sme ho mali v jednej izbe kde boli samé noviny po zemi a potom som ich pomaly likvidovala smerom ku dverám až mu ostali len jedny a tie som posledné dala do kupelne, jasné že som mu ich menila, ale vždy jedny kde bola posledna mláčka som nechala. My sme ho mali tiež v zime ako šteniatko, takže naplno začal chodiť von o takomto čase, ale pýtal sa už po mesiaci.
lujza.j
07.04.12,07:04
pavol54
07.04.12,07:36
ma unavuje pozerat ako iny pracuju,ale nenasyti ma ked vidim ako iny jedia:)
naopak ja mám rád prácu dokážem sa na ňu pozerať celé hodiny, a ani sa jej nebojím, dokážem si vedľa nej aj ľahnúť
buchač
07.04.12,08:03
ma unavuje pozerat ako iny pracuju,ale nenasyti ma ked vidim ako iny jedia:)

naopak ja mám rád prácu dokážem sa na ňupozerať celé hodiny, a ani sa jej nebojím, dokážem si vedľa nej aj ľahnúť
...mňa ani tak neunavuje , tiež sa nemusím pozerať na iných , ako makajú ...srdco ma bolí vtedy a správam sa potom nasledovne :

...kde sa robí , nezavadziam ...;) :--- :D.....
2009
07.04.12,08:15
Sorry za písmo nefunguje mi klávesnica
VieraPopluharova
07.04.12,10:48
dúfam, že takto nie....:D
http://vycvikpsov.websnadno.cz/dog_pee_on_comp.jpg

Luji,

tak takto som sa už nenasmiala hodne dlho:D:D:D, prosím Ťa ako sa ten krpec dostal hore :eek::eek:
a počítač je vôbec ešte funkčný....teda to je macher;););)
lujza.j
07.04.12,10:51
Luji,

tak takto som sa už nenasmiala hodne dlho:D:D:D, prosím Ťa ako sa ten krpec dostal hore :eek::eek:
a počítač je vôbec ešte funkčný....teda to je macher;););)
Vieročka.....toto je len stiahnuté chvála bohu z netu.....;) ale druhú nabíjačku na notebuk už načal, prvú prerušil nadobro:mad:
pavol54
07.04.12,10:59
Luji,

neboj, ešte také 3 týždne a bude chodiť robiť ciky von, ja som našemu, pre istotu keď už nikto s ním nemohol byť doma nechala v kupelni jedny ocikané noviny, ale dávala som ich tam len keď sme neboli doma .....za 4 týždne zvládol sa pýtať von....vydrž :);):)
slušný vychovaný pes, ale ako riešili včera policajti zo mladistvého zlodeja zo školy čo sa po naháňačke a výstreloch do vzduchu pri zásahu pošťal, čo ho dajú do kufra nemohli by mu natrieskať za močenie na nesprávnom mieste? To som sa schuti zasmial len mi bolo ľúto tých policajtov.
avalik
07.04.12,11:01
Vieročka.....toto je len stiahnuté chvála bohu z netu.....;) ale druhú nabíjačku na notebuk už načal, prvú prerušil nadobro:mad:

luji u nas zabrali zuvacie kosti a topanky ... zo zaciatku som kosti macala chvilu vo vode aby boli maksie ... a na topankach sa najprv popasuje so snurkami - to je jeho najvacsia zabava :)

http://www.pethappyshop.sk/fotky16155/fotos/_vyr_321zuvacia-topanka-mini-50-ks.jpg
lujza.j
07.04.12,11:10
dík;)tiež sme to dávali prvému Brunovi, ale potom mával z toho srajdu....v robote u kuchára som si dohodla, že mi kúpi špikové kosti, tie mu vyvarím....a uvidím, snáď zaberú....
lujza.j
07.04.12,11:14
slušný vychovaný pes, ale ako riešili včera policajti zo mladistvého zlodeja zo školy čo sa po naháňačke a výstreloch do vzduchu pri zásahu pošťal, čo ho dajú do kufra nemohli by mu natrieskať za močenie na nesprávnom mieste? To som sa schuti zasmial len mi bolo ľúto tých policajtov.
no....niekdy aj dospelý.....a nemusí byť ani varovný do vzduchu....:D zadné sedačky vo feliciach mali v tedy koženkové poťahy....nemusel do kufra, ten sa pošťal sa v aute....:D
trisestri
07.04.12,11:22
vcera mali v Presove dobry napad zinsenovat krizovu cestu,len sa my nepacilo ze na take naturisticke dielo zobrali mamicky 3-5 rocne deti,vhodnost,sceny a vyznam je vhodny pre deti podla mna nie mladsie ako 12-14 rokov minimalne.
lujza.j
07.04.12,11:23
vcera mali v Presove dobry napad zinsenovat krizovu cestu,len sa my nepacilo ze na take naturisticke dielo zobrali mamicky 3-5 rocne deti,vhodnost,sceny a vyznam je vhodny pre deti podla mna nie mladsie ako 12-14 rokov minimalne.
tiež som bola z toho:eek:
pavol54
07.04.12,11:25
vcera mali v Presove dobry napad zinsenovat krizovu cestu,len sa my nepacilo ze na take naturisticke dielo zobrali mamicky 3-5 rocne deti,vhodnost,sceny a vyznam je vhodny pre deti podla mna nie mladsie ako 12-14 rokov minimalne.
takéto divadielka veľmi prekážajú môjmu kreťanskému zmýšľaniu toto je od neho na míle vzdialené
lujza.j
07.04.12,11:27
trisestri
07.04.12,11:35
trisestri
07.04.12,11:38
pavol54
07.04.12,11:46
a taketo vzory nam nukaju televizie http://www.topky.sk/cl/1000126/1305834/Policajny-vysluch-na-Farme--Moniku-Haklovu-dusili-dve-hodiny-
Divíš sa? do takej relácie nikto normálny nepôjde. Ale keby robili seriál o bezdomovcoch viem o jednom, Kaník to už skúšal, Teraz si predstav že ľudia s podobnými predstavami o poľnohospodárstve sa mi bežne hlásia na prácu a potom že nemá kto robiť.
trisestri
07.04.12,12:19
Divíš sa? do takej relácie nikto normálny nepôjde. Ale keby robili seriál o bezdomovcoch viem o jednom, Kaník to už skúšal, Teraz si predstav že ľudia s podobnými predstavami o poľnohospodárstve sa mi bežne hlásia na prácu a potom že nemá kto robiť.

vidis a to by si mal vyhodu,lebo televizia by ti dala honorar a este by ti aj porobili prace okolo farmy,ak by neboli taky lenivy ako teraz-na farme spat doobeda,to by dogazdovali, ale nejde o to,ale ako poznam gazdov maju moderne domy s kupelkou, moderne vybavene a zariadene a nie ako oni v sou to prezentuju ako keby to boli nejake zaostale sidla z latrinou a bez kupelne a vodovodu atd,najdu sa vselijake vynimky,ale toto je skreslene,mnohy by sa divili ze gazdovia ziju v modernom,po robote sa maju kde osprchovat a rozumu maju viac ako 10 exotov dokopy
kopretinka
07.04.12,13:09
...pokiaľ viem vieš prd, tak je dobré ešte aj ňufák do mláčky položiť:eek:to aj decku urobíš,keď sa nestihne vypýtať? s náležitým - dôrazným dohovorom , pár slov ale stačí úplne ...prípadný preplex po riti s novinami , jednu dve plesnutia ...:---
...mladý pán rýchlo príde na pointu veci ...;)
.
VieraPopluharova
07.04.12,13:15
.

Moja,

ale psíkom sa to robí, nie v zlom, no oni sa tak učia, pretože psík sa väčšinou vyciká, tam kde predtým, tak ak to nie správne miesto namočí sa mu čumáčik jemne do mláčky kde ju urobil, zvýši sa na neho hlas, trošku veľmi jemne sa mu dá po chvostíku a odvedie sa k správnemu miestu kde to má robiť, väčšinou to bývajú už spomínané ocikané noviny. Píšem to preto, že som takto vychovala 3 psíkov, jedného svojho, jedného svokriného a švagrinej, každý bol iná rasa. U niektorých to trvá dlhšie u niektorých kratšie. I s tými káblami sa dá poradiť, treba ho tiež vyhrešiť a ponúknuť mu miesto toho niečo čo môže žuvať a ak to začne treba ho pochváliť. Ja som za tými 3 behala v jednom kuse, oči som musela mať i na zadnej časti tela.
buchač
07.04.12,13:27
Pôvodca textu príspevku: buchač
...pokiaľ viem vieš prd, tak je dobré ešte aj ňufák do mláčky položiť to aj decku urobíš,keď sa nestihne vypýtať? s náležitým - dôrazným dohovorom , pár slov ale stačí úplne ...prípadný preplex po riti s novinami , jednu dve plesnutia ...
...mladý pán rýchlo príde na pointu veci ...
.
Myslím si , že začiatok vety znie ...." pokiaľ viem " ...to u mňa znamená , tým pádom netvrdím , že je to aj pravda.......to po prvé ...

Po druhé ....PES nie je a ani nikdy nebude decko !!!.....takže takéto prirovnania sú totálnou blbosťou ...

...a po tretie ????......ľutujem teraz , že som prispel do určitej problematiky - raz darmo , niekomu nevysvetlíš ......pre niekoho pes viac ako človek , aj keď henten tvor je niekedy bližší ako ten druhý ....
pavol54
07.04.12,13:45
vidis a to by si mal vyhodu,lebo televizia by ti dala honorar a este by ti aj porobili prace okolo farmy,ak by neboli taky lenivy ako teraz-na farme spat doobeda,to by dogazdovali, ale nejde o to,ale ako poznam gazdov maju moderne domy s kupelkou, moderne vybavene a zariadene a nie ako oni v sou to prezentuju ako keby to boli nejake zaostale sidla z latrinou a bez kupelne a vodovodu atd,najdu sa vselijake vynimky,ale toto je skreslene,mnohy by sa divili ze gazdovia ziju v modernom,po robote sa maju kde osprchovat a rozumu maju viac ako 10 exotov dokopy
hnal by som ich svinským krokom
srska
07.04.12,13:48
ma zaujalo - pribúdajúce príspevky v drakovi súvisiace so zákonníkom práce od ministra práce sociálnych vecí a rodiny
Mila123
07.04.12,13:51
ex......
srska
07.04.12,13:54
mila123: my o tom vieme :-)))
pavol54
07.04.12,13:55
čo už potrebuje doplniť plat? možno tam nechal nejakú tajnú dieru a poradí
pavol54
07.04.12,14:01
Myslím si , že začiatok vety znie ...." pokiaľ viem " ...to u mňa znamená , tým pádom netvrdím , že je to aj pravda.......to po prvé ...

Po druhé ....PES nie je a ani nikdy nebude decko !!!.....takže takéto prirovnania sú totálnou blbosťou ...

...a po tretie ????......ľutujem teraz , že som prispel do určitej problematiky - raz darmo , niekomu nevysvetlíš ......pre niekoho pes viac ako človek , aj keď henten tvor je niekedy bližší ako ten druhý ....

s tým priložením čumáka a karhaním, mi to mám taký dojem že radil aj známy čo profesionálne cvičí psov a to nielen k výlučkom ale aj iným nedovoleným konaniam.
buchač
07.04.12,14:26
...pali .....ja viem ale predsa ten prd ...alebo tak nejako to bolo ???...Ale inak ???... z prsta som si predsa len nevycucal takéto info ...
pavol54
07.04.12,15:20
iste však sa nič nedeje. prax je kritérioum poznania
lujza.j
07.04.12,15:37
lujza.j
07.04.12,15:40
kopretinka
07.04.12,16:26
Moja,

ale psíkom sa to robí, nie v zlom, no oni sa tak učia, pretože psík sa väčšinou vyciká, tam kde predtým, tak ak to nie správne miesto namočí sa mu čumáčik jemne do mláčky kde ju urobil, toto sa psom nerobí,ja som vychovala troch psov aj bez tohotozvýši sa na neho hlas, trošku veľmi jemne sa mu dá po chvostíku a odvedie sa k správnemu miestu kde to má robiť, väčšinou to bývajú už spomínané ocikané noviny. Píšem to preto, že som takto vychovala 3 psíkov, jedného svojho, jedného svokriného a švagrinej, každý bol iná rasa. U niektorých to trvá dlhšie u niektorých kratšie. I s tými káblami sa dá poradiť, treba ho tiež vyhrešiť a ponúknuť mu miesto toho niečo čo môže žuvať a ak to začne treba ho pochváliť. Ja som za tými 3 behala v jednom kuse, oči som musela mať i na zadnej časti tela.
.
kopretinka
07.04.12,16:36
http://www.muj-pes.cz/vychova-a-vycvik/nacvik-cistotnosti-psa-v-byte-127.html
doporučujem prečítať vetu:V žádném případě nepraktikujte metodu, kdy se vymáchá čumák štěněti v loužičce, většinou ještě se řvaním a bitím, případně vytřepáním za kůži na krku .......
trisestri
07.04.12,16:58
zviera nema byt viac ako clovek ale ani nema sa tyrat,lebo bolest citi takisto ako clovek-ako ktora vychovna metoda je ucinna neviem,ale niektore zvierata sa vedia naucit instiktivne kde maju robit potrebu.
buchač
07.04.12,17:01
http://www.muj-pes.cz/vychova-a-vycvik/nacvik-cistotnosti-psa-v-byte-127.html
doporučujem prečítať vetu:V žádném případě nepraktikujte metodu, kdy se vymáchá čumák štěněti v loužičce, většinou ještě se řvaním a bitím, případně vytřepáním za kůži na krku .......
...ten istý link..
http://www.muj-pes.cz/vychova-a-vycvik/nacvik-cistotnosti-psa-v-byte-127.html

...no doporučujem si prečítať hneď druhú vetu v úvodnom odseku :

U dospělého útulkového pejska je to téměř vždy neznámé, nevíme, kde žil a pouze z jeho návyků v kotci se dá odhadnout jeho čistotnost.


...čiže ...ja sa bavím o normálnom psovi a nie o nejakom inom , ktorý niečo preskákal ...a je straumatizovaný !!!!!

Zároveň si tiež nemyslím , ak priložíme ňufák ku mláčke , že sa zborí psí svet a jeho život...
Pes má predsa 32 x násobné vyvinutejší čuch ako človek , preto si setsakramensky zapamätá " vôňu " toho svojho a uvedomí si to...
...o tej kôpke , ak sa to už stane ???...holt , to je iná káva ...to je niečo iné , je jasné , že ňufák do výkalov predsa normálny majiteľ nezatlačí ...
trisestri
07.04.12,17:29
vraj aj snezit ma zajtra
lujza.j
07.04.12,17:31
vraj aj snezit ma zajtra
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_gpredpoved_sk ako kde....
trisestri
07.04.12,17:54
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_gpredpoved_sk ako kde....

je deficit vlahy,tak dazd treba,ale bez toho ochladenia
kopretinka
07.04.12,18:00
...ten istý link..
http://www.muj-pes.cz/vychova-a-vycvik/nacvik-cistotnosti-psa-v-byte-127.html

...no doporučujem si prečítať hneď druhú vetu v úvodnom odseku :

U dospělého útulkového pejska je to téměř vždy neznámé, nevíme, kde žil a pouze z jeho návyků v kotci se dá odhadnout jeho čistotnost.


...čiže ...ja sa bavím o normálnom psovi a nie o nejakom inom , ktorý niečo preskákal ...a je straumatizovaný !!!!!a ja sabavím o akom? o štenati,ak si si nevšimol

Zároveň si tiež nemyslím , ak priložíme ňufák ku mláčke , že sa zborí psí svet a jeho život...
Pes má predsa 32 x násobné vyvinutejší čuch ako človek , preto si setsakramensky zapamätá " vôňu " toho svojho a uvedomí si to...
...o tej kôpke , ak sa to už stane ???...holt , to je iná káva ...to je niečo iné , je jasné , že ňufák do výkalov predsa normálny majiteľ nezatlačí ...
.
buchač
07.04.12,18:05
.
...koniec debaty ......teda z mojej strany ...

...každý má svoj názor , akceptujem aj iných ........aj keď " oné " viem...http://www.porada.sk/t186192-p402-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ii.html#post2035518
misoft
07.04.12,19:06
Ani nie tak koláčov, ako €uráčov! Takto to robia "dedinskí" obchodníci.
terezamaria
07.04.12,20:09
A máme tu pomaly záver Bielej soboty. Veľkonočné sviatky patria k najstarším sviatkom vôbec. Ich základnou podstatou z dôb predkresťanských bolo vítanie jari, v prenesenom slova zmysle víťazstvo života nad smrťou. Oslávme všetci tieto sviatky, aby nám priniesli do našich domovov zdravie, radosť, šťastie a porozumenie.
Indeed
07.04.12,23:41
,že nesom pripojený a nevypisujem blbosti ??
pepsikova
08.04.12,05:15
...dobré ráno vám prajem...slniečko pleští na svet a tak hádam mu to vydrží cez tieto sviatky a po kvalitnej oblievačke budeme všetky krásne a zdravé celý rok...
...zistila som, že čerstvý vzduch mi nerobí dobre...naučila som sa na dym tejto kaviarne a fakt, že som tu chvíľu nebola, že som nepozdravila moje naozajstné kamky a kámov, mi spôsobil nedostatok kyslíka..a to neny dobre!...takže kafa je na stole, ciga na balkáne, šarkan vyvetraný,a všetko ide ako má..verím, že aj u vás je to tak..pohoda a úsmev..a dobrá správa na koniec- budem babka...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/97954c80.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-paques.html)
http://www.gif-anime-gratuit.com/gif-anime-gratuit/fete/paques/lapins/paques_lapin122.gifhttp://www.imageshotel.org/images/nkerbrat/paquesdecob.gifhttp://www.imageshotel.org/images/nkerbrat/paquesdecoaa.gif..a ešte dobré ráno alabutovi,ak šmíruje spoza rohu...
vieraaaa
08.04.12,05:24
Ahojček Pepsi, aj Tebe pekné ránko a konečne že si TU. Inak u nás poletuje sniežik.
pepsikova
08.04.12,05:26
...a veľkonočné čoklísky pre mojich dobrých anjelov,tých, čo majú mená aj tých bezmenných..
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/11efa7c0.jpg

....anjel je priateľ, ktorý ti vráti úsmev...
(http://chezmanima.centerblog.net/rub-paques-11.html)
vieraaaa
08.04.12,05:29
a gratulujem k tej dobrej správe
pepsikova
08.04.12,05:31
http://www.porada.sk/image.php?u=53541&dateline=1273075525

vieraaaa (http://www.porada.sk/member.php?u=53541) 4 Minutes Ago #5944 Ahojček Pepsi, aj Tebe pekné ránko a konečne že si TU. Inak u nás poletuje sniežik.

....joooj, u teba musí byť nádherne..ale neboj, neudrží sa, slnko ho prebije!..
Danielle369
08.04.12,05:32
Vierka čo u vás poletuje sneh?????...Ved nie si daleko odo mňa a tu svieti slniečko od skorého rána...je to možné??????????
Mila123
08.04.12,05:33
aj u nás sa chumelí......:D
vieraaaa
08.04.12,05:35
ten sniežik len tak, to je už asi "hore" šibačka a padlo len zopár vločiek, aspoň dúfam
Danielle369
08.04.12,05:37
Tu nádherne slnečno..ani sa mi veriť nechce že niekde chumelí:)
vieraaaa
08.04.12,05:37
Danka, áno trošičku, len chvíľku cez sniečko
vieraaaa
08.04.12,05:48
a ešte Pepsi - Veronika, keďže sa Ti nedá písať do odkazov, tak Ti želám šťastnú a veselú Veľkú noc http://www.umele-stromy.sk/soubory/stranky/velkonocne-kuriatko-na-velku-noc-28.jpg
pepsikova
08.04.12,06:17
..ďakujem ti , mojík..
lujza.j
08.04.12,06:21
aj ja aj ja, gratulujem k dobrej správici......
lujza.j
08.04.12,06:25
...tak konečne klasické ráno tu v kaviarni, Pepsi díkes a 6D stískanec ti letíhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s12489.gif
Pikoška
08.04.12,06:35
Len tak náhodou som sem klikla cez tieto dni sviatočné a vylúčenie alabuta ma neprekvapilo. Vyčnieval z radu a to sa nesmie. Čo je však najhoršie, ak sa vymaže všetko pre posúdenie veci tých, čo nestihli príspevky prečítať.
Nie som veriaca, ale alabut vyjadril nejaký postoj, preto, lebo.....neviem. Najvyšší má vraj všetkých rád. Aj nás, zblúdilé ovečky, čo ruky nemáme zopnuté od rána do večera. Kto by mal byť viac tolerantní, ako práve kresťania? Čo tak odpúšťať? Už sa na Porade nakydalo na kde koho. Aj bol vylúčený kde kto. Aj rehabilitovaný, či odsúdený na doživotie. Ale tento cirkus okolo alabuta má podtón nepekný. Vyjadrím ho veľmi stručne. Fujky, fujky. Pekné sviatky vospolok.
Ani neviem, koho som chcela citovať, takže to tu trčí bez bez citácie. Lebo toto sú už vcelku vážne veci, ktoré sa na Porade odohrávajú. Minimálne na zamyslenie.
avalik
08.04.12,06:35
gratulujem! :)
Dav
08.04.12,07:00
gratulujem:)
Dav
08.04.12,07:03
Rozhodne vďaka Porade verím na reinkarnáciu.
AlaNR
08.04.12,07:17
jozka56
08.04.12,08:03
Ahojky, peknú peknú sviatočnú nedeľu prajem, pepsi babka čakateľka gratulujem, a pomaly sa zberám k svatke na obed:)
pepsikova
08.04.12,08:18
...falošný priateľ je horší ako nepriateľ, lebo nepriateľa sa strániš, ale priateľovi veríš...
pepsikova
08.04.12,08:19
..jožka, ďakujem a prajem ti krásnu nedeľu...
trisestri
08.04.12,08:47
a to ste my nechceli verit ze bude snezit
8-9 krat sa budit za noc,tak to nanic spanok
srska
08.04.12,09:11
nástup google v sk
Zitulda
08.04.12,09:32
Aj ja gratulujem, teším sa s Tebou aj tak trochu závidím:)
asedma
08.04.12,10:13
..jejdanenko, gratulujem a trosicku zavidim..
asedma
08.04.12,10:14
a preto u nas taky studeny snehovy fuuuka
asedma
08.04.12,10:26
..peknu velkonocnu nedelu vsetkym..tesim sa, ze pepsi sa ukazala a taku radostnu spravu zvestovala..teda, ze sa pochvalila s nou aj tu..:)..gratulujem a pekne sviatky prajem..zajtra vela oblievacov a sibacov..:)
http://www.skalite.sk/upload/image/velka-noc.jpg
pepsikova
08.04.12,10:27
..popoludňajšia káva je na stole a kus sviatočnej nálady k tomu..slnečno, fučno, studeno, bez snehu...aj tak vám prajem pohodu..
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/a31d9d9d.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-paques-11.html)
VieraPopluharova
08.04.12,11:30
http://www.muj-pes.cz/vychova-a-vycvik/nacvik-cistotnosti-psa-v-byte-127.html
doporučujem prečítať vetu:V žádném případě nepraktikujte metodu, kdy se vymáchá čumák štěněti v loužičce, většinou ještě se řvaním a bitím, případně vytřepáním za kůži na krku .......

Kopretinka,

ja by som psíkovi nikdy neublížila, ak ho jemne chytím, jemne priložím nos k mláčke, nie je to žiadne týranie, psa zásadne nebijem,ani na neho nekričím, len použijem karhavý tón, to taktiež nie je týranie a netvrdím, že je to zaručená metóda u všetkých psov, napísala som len svoje skúsenosti, možno sa niekto nad tým pozastaví, ale ja mám svojho psíka ako druhé dieťa.....citujem napísala som "namočí sa mu čumáčik jemne do mláčky, zvýši sa na neho hlas a veľmi jemne sa mu dá po chvostíku"

a nie

kdy se vymáchá čumák štěněti v loužičce, většinou ještě se řvaním a bitím, případně vytřepáním za kůži na krku
VieraPopluharova
08.04.12,11:35
Pepsi vitaj,

konečne, ani nevieš ako si mi chýbala......

http://nd05.jxs.cz/136/462/e997869b38_79949914_o2.jpg
asedma
08.04.12,12:09
Laura1
08.04.12,12:23
Gratulujem!! (ja v lete budem dvojnásobná :-))
misoft
08.04.12,13:53
Jupííííííííííí!
Pepsi je tu!!!!!!!
Konečne, kočka, skoro som chcel po tebe dať celosvetovo pátrať!


A aby som nezabudol: 6D stískanec na druhú pre pepsi letí hviezdnou rýchlosťou.
(Dúfam, že ju neuškrtím)
misoft
08.04.12,13:58
Pepsi - gratulejšn! A fajn, že si tu!
pepsikova
08.04.12,14:29
..ďakuvám mojko...
srska
08.04.12,17:09
trisestri
08.04.12,17:37
nie len s koňom ale aj s jeleňom sa dá zraziť http://zpravy.idnes.cz/jeleni-hlava-zranila-spolujezdce-v-bmw-na-slovensku-fy0-/zahranicni.aspx?c=A120408_085746_zahranicni_jan

no to bolo vcera dost neprijemna zrazka,nastastie prezili,vraj rocne su desiatky takych zrazok.
pavol54
08.04.12,17:50
nie len s koňom ale aj s jeleňom sa dá zraziť http://zpravy.idnes.cz/jeleni-hlava-zranila-spolujezdce-v-bmw-na-slovensku-fy0-/zahranicni.aspx?c=A120408_085746_zahranicni_jan
jednou tenkrát na západe, sa zrazilo auto v noci s kravou ktoré sa dostala z oplôtky a v ňom boli kontráši (tí nikdy nepili) takže záver "krava bola opitá".
trisestri
08.04.12,18:00
jednou tenkrát na západe, sa zrazilo auto v noci s kravou ktoré sa dostala z oplôtky a v ňom boli kontráši (tí nikdy nepili) takže záver "krava bola opitá".

mimotemymy to pripomenulo scenu z filmu Miso,ked ho farar karhal za pijatiku a hrozil mu prepustenim,tak ked ho kamarat /hral ho Polonyi/prisiel ponukat palenkou,tak ho Miso /Kroner / odmietol,tak ten ked cedil mlieko tak tu palenku tam nalial,tak sa spili nielen oni,ale aj sluzka a farar
lujza.j
08.04.12,18:09
jozka56
08.04.12,18:54
joj, nemá niekto čas mi upiecť korpus na metrový koláč, spraviť plnku...suroviny dám, veď tuším do zajtra nestíham:):):D:D
wagner
08.04.12,18:58
joj, nemá niekto čas mi upiecť korpus na metrový koláč, spraviť plnku...suroviny dám, veď tuším do zajtra nestíham:):):D:D

Nie je problém - stačí to zajtra ráno? Spravím, však čo sa budem doobeda nudiť bez práce.:D
jozka56
08.04.12,19:00
To ráno mi vyhovuje, stačí na 11:00 h :D:D už nemám síl:)
wagner
08.04.12,19:14
To ráno mi vyhovuje, stačí na 11:00 h :D:D už nemám síl:)
Dones suroviny, aby som moha ráno začať. Ja som piekla vo štvrtok iba štrúdle, tie už v piatok odišli z domu do BA. A viacej som nemusela piecť, ako mi je dobre. Nemám starosti s pečením.:D
srska
08.04.12,19:21
bože, dnes nezaspím - omylom som prepol na tv barrandov a tam bubílková. :D
jozka56
08.04.12,19:25
wagner škoda, že tie štrúdle nemali zástavku v Pezinku, mohla som byť bez roboty, stačilo zo štreky vyhodiť:D...no nič, nemám síl, metrový koláč nahradia 4 krabičky toffife:D
jozka56
08.04.12,19:26
srska bubílkovú môžem, ale nemám barandov, škooooda:) mne sa páči dávno som ju nevidela v Tv.
lujza.j
08.04.12,19:27
Dones suroviny, aby som moha ráno začať. Ja som piekla vo štvrtok iba štrúdle, tie už v piatok odišli z domu do BA. A viacej som nemusela piecť, ako mi je dobre. Nemám starosti s pečením.:D
hej a kde mám štrúdľu:D
lujza.j
08.04.12,19:28
bože, dnes nezaspím - omylom som prepol na tv barrandov a tam bubílková. :D
je fajn...nikdy "nekockuje"....
jozka56
08.04.12,19:31
lujza ani k tebe nedorazila:)
srska
08.04.12,19:31
srska bubílkovú môžem, ale nemám barandov, škooooda:) mne sa páči dávno som ju nevidela v Tv.ja som sa normálne zľakol:D
jozka56
08.04.12,19:32
fíha, čo premena veliká, či čo?
lujza.j
08.04.12,19:38
nie...:(a tak by som si dala,mama nerobila:(
lujza.j
08.04.12,19:38
jožka tak tomu ver!
trisestri
08.04.12,19:59
ja pozeram Dona Bosca-poucne a zaujimave
AlaNR
08.04.12,20:10
No ja neviem, buď som tak krásna, že si ma žabičky radarom fotia, aby mali moje fotky furt pri sebe, alebo za to môže tá moja 70tka na tachometri cez mesto... hm, uvidíme, koľko ma taká fotka vyjde... Som si zarobila.. hm... modeeelka.... :(
nika.sum
08.04.12,20:29
lujza ani k tebe nedorazila:)

aj ja musim reklamovat, neprisla...a to je urcite taka domaca, co som videla len v TV ako sa to natahuje na cely stol vsak? No my sa budeme musiet uspokojit s listkoveho cesta kupeneho, co uz :)
pepsikova
09.04.12,03:57
...krásne dobré ráno vám prajem...slniečko je už vylezené na pol nebi a vyzerá , že dnes ide s chuťou do roboty..lebo je fajn vonku,len tak máličko studeno, takže dnes bude teplo a tak sa môže zvesela šibať a polievať..tak vám prajem pohodu a dobrú náladu na celý deň...
..a káva je už na stole, ešte je zavčasu, tak budem potichšie:)...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/5a97p5ns.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--19.html)..a pozdrav pre alabuta...
pepsikova
09.04.12,03:59
No ja neviem, buď som tak krásna, že si ma žabičky radarom fotia, aby mali moje fotky furt pri sebe, alebo za to môže tá moja 70tka na tachometri cez mesto... hm, uvidíme, koľko ma taká fotka vyjde... Som si zarobila.. hm... modeeelka.... :(..

..tak, vieš, čo by sa nekukli po peknej babe, keď si ona za to ešte aj zaplatí!!...achjaj!...
srska
09.04.12,05:30
pepsi ahoj - ako vyriešime tie tvoje áčka?:D
sito
09.04.12,05:49
pepsi ahoj - ako vyriešime tie tvoje áčka?:D

srska, aké áčka, aké, Veronikine tu chceš riešiť? Sú tu áčka, aj béčka, céčka, déčka ... aj z, zmätky, aj takí, čo zmätok tu robia.

Veronika je ÁČKO, ÁČKO, ÁČKO ... :);)

A verí psíkom, nie psom, však verí ...
pepsikova
09.04.12,06:29
pepsi ahoj - ako vyriešime tie tvoje áčka?:D..

..joj, neviem...šibákom...alebo vodou?..máš nejaký návrh?..
pepsikova
09.04.12,06:31
...ďakujem, mojko...skúsim tie áčka nejako odčiniť:)
trisestri
09.04.12,06:38
sibi ribi mastne ryby a kus kolaca od korbaca-no a teraz nalievajte a sup sem zo sushi, lebo toto si zasluzi exoticke pohostenie
ela77
09.04.12,06:40
a čo tak slivovičkou....?????ahoj....
wagner
09.04.12,06:42
wagner škoda, že tie štrúdle nemali zástavku v Pezinku, mohla som byť bez roboty, stačilo zo štreky vyhodiť:D...no nič, nemám síl, metrový koláč nahradia 4 krabičky toffife:D

Štrúdle išli autom, cez Senec. Pezinok obchádzali. Boli poriadne chránené, lebo štrúdle mojej vnučke upečiem iba ja. A nedá z nich nikomu:D, ona ich neje ale žerie :D tak veľmi ľúbi jablkové štrúdle.
jozka56
09.04.12,06:46
Veď aj ja ľúbim domáce štrúdle, ale okolo mňa ich už nikto nevie robiť také klasické ťahané...nestihli sme sa naučiť od našich mameniek:)
truch
09.04.12,06:47
Ahojte všetci:), krásny sviatočný deň Vám prajem:)
Mne sa dnes vyslovene darí, vymyslela som nechtiac nový recept na rezne:). Strúhanku som nasypala do tégliku, kde bola ryža, pozerám, čo to tam mám za paličky , také pekné, pravidelné:D a to ryža. Ešte že tie prvé sú obalené v čistej strúhanke, tie ponúknem hosťom, lebo tie moje ryžové sa budú musieť olúpať:D
jozka56
09.04.12,06:49
A pekný pondelok prajem, veľa šibačov, veľa vody, parádnych voňaviek a veľa dobrôt na stole. Ja som už pobalená, ale bez metrového koláča:D, a ťahám na chatičku, kde máme rodinné stretko:)
wagner
09.04.12,06:58
A pekný pondelok prajem, veľa šibačov, veľa vody, parádnych voňaviek a veľa dobrôt na stole. Ja som už pobalená, ale bez metrového koláča:D, a ťahám na chatičku, kde máme rodinné stretko:)
Ja som síce doma, ale pohodička. Nik ma neotravuje kúpaním, tak oddychujem. Asi si pôjdem hodiť šlofika, lebo som nespala v noci. Som unavená. Sliepky sú nakŕmené, ešte pôjdem odokryť marhuľu a môžem oddychovať. Pekný sviatočný deň prajem.
lujza.j
09.04.12,07:15
No ja neviem, buď som tak krásna, že si ma žabičky radarom fotia, aby mali moje fotky furt pri sebe, alebo za to môže tá moja 70tka na tachometri cez mesto... hm, uvidíme, koľko ma taká fotka vyjde... Som si zarobila.. hm... modeeelka.... :(
dúfam, že si nezabudla na "sýýýýýýýr":D ja som zvedavá zo koľko bude mať foto moj "pán bytný" ten ked sa minule vracal do De tak sa z roztopaše na prázdnej dialnici v At "doťahoval" s nejakým Čechom komu to koľko dá:eek::Dtiež si mohli nechať až na dialnicu v De....
pepsikova
09.04.12,07:20
..nooo, suši-ť hupusu, to veru nyjeee...len stará dobrá , osvedčená klasika...všetko len také ľahké na žalúdok...a any obvod pása sa vám nezvýši...(aby ste v lete nevykrikovali, že vám do plaviek pupok narástol po šibačke:)
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/qjyywucp.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-sourire-rire-9.html)
pepsikova
09.04.12,07:21
..moja mama nevedela štrudlu naťahovať,ani ja neviem...ale však wagner nás môže naučiť..dakedy..
wagner
09.04.12,07:24
dúfam, že si nezabudla na "sýýýýýýýr":D ja som zvedavá zo koľko bude mať foto moj "pán bytný" ten ked sa minule vracal do De tak sa z roztopaše na prázdnej dialnici v At "doťahoval" s nejakým Čechom komu to koľko dá:eek::Dtiež si mohli nechať až na dialnicu v De....
Mňa tiež ešte v lete odfotili v PD mestský policajti - zmenili dopravné značky na parkovanie. Parkovanie dali na ľavú stranu, ja som si nevšimla dopravnú značku, lebo bola v korune stromu. Deň pred tým som tam parkovala a zrazu to bolo zmenené. Mestský policajti tam nabehli, akurát som išla k autu a keď som naštartovala tak ma odfotili. Lenže fotka sa asi nepodarila, lebo doteraz som od nich nedostala pozdrav.:D Alebo to dali štátnym policajtom a tam sa možno dlhšie čaká na fotečky.
lujza.j
09.04.12,07:36
ja sa musím za volantom umravniť, lebo myslím že od marca mi "pristrihli krídla":D moc sa mi to nedarí, ale prvý "zdrb":D od žabiakov a budem asi v obraze....;)
pepsikova
09.04.12,08:03
Mňa tiež ešte v lete odfotili v PD mestský policajti - zmenili dopravné značky na parkovanie. Parkovanie dali na ľavú stranu, ja som si nevšimla dopravnú značku, lebo bola v korune stromu. Deň pred tým som tam parkovala a zrazu to bolo zmenené. Mestský policajti tam nabehli, akurát som išla k autu a keď som naštartovala tak ma odfotili. Lenže fotka sa asi nepodarila, lebo doteraz som od nich nedostala pozdrav.:D Alebo to dali štátnym policajtom a tam sa možno dlhšie čaká na fotečky...

..možno zistili, že značka bola v korune stromu..alebo si sa neusmievala...a mala si sukňu, či gate?..lebo aj to môže byť dakedy pri fotení rozhdujúce:)...:o
pepsikova
09.04.12,08:09
..mňa raz, dávnejšie, zastavili topolčianski pri pivovare...mala som požičané auto od kamaráta a bola na ňom značka invalidného občana...to mi došlo,až keď som stála...a policajt pristúpil, zasalutoval a vraj, mladá pani,(nemal okuliare) vystúpte si z vozidla...a prišiel druhý, taký šik a šlang a hovorí mu-nechaj ju ísť...tuším sa zdvihol aj prach na ceste, ako som si vydýchla-lebo som nemala pri sebe ani doklady,ako som zistila trochu neskôr...
nika.sum
09.04.12,08:24
Ahoj Pepsi, rada Ta tu vidim:). Vsetkym prajem pekny zbytok sviatkov.

Ja sa tiez musim umravnit za volantom, ked idem u nas po Panonskej autom pri tych drahych autach mam pocit, ze moje sa vlecie ako slimak a velakrat je tam vyssia rychlost ako je povolene. Neviem aku rychlost maju ti ostatní potom ?
lujza.j
09.04.12,09:17
Ahoj Pepsi, rada Ta tu vidim:). Vsetkym prajem pekny zbytok sviatkov.

Ja sa tiez musim umravnit za volantom, ked idem u nas po Panonskej autom pri tych drahych autach mam pocit, ze moje sa vlecie ako slimak a velakrat je tam vyssia rychlost ako je povolene. Neviem aku rychlost maju ti ostatní potom ?
ale ved tam si to tak pýta...prevetrať ho, nie je tu veľa možností ked sa väčšinou sa šulkáme v nejakej kolóne :(
Indeed
09.04.12,09:21
Ani neviete aký som šťastný,že sa nemusím trepať do týchto končín.... /BA a okolie/
willma
09.04.12,09:27
konečne som po troch pracovných dňoch doma- takže Veľkonočné trojdnie okolo mňa neprebehlo ani s rýchlikom, a okrem iného som sa dozvedela, že triedna mojej blšky ju má riadne v zuboch a dáva jej to pocítiž každým slovom, známkou aj poznámkou. V živote mi dieťa nechodilo do školy s takou nechuťou
kukučka
09.04.12,09:28
joj a to ja by som z tej našej zimy išla hneď, a to rovno na Devín nadýchať sa jarnej vône
lujza.j
09.04.12,09:30
Ani neviete aký som šťastný,že sa nemusím trepať do týchto končín.... /BA a okolie/
to ti verím....ani ja by som.... keby som tu....
ked sa tak niekedy zamyslím, že tu šoférujem...čo som si myslela, že nikdy .... ale bola som prinútená, dnes si to neviem predstaviť.aj táto zima ma prinútila, že si už sama zaparkujem zadkom do garáže....keby také mrazy neboli, asi nie....parkovalo by dalej decko...
lujza.j
09.04.12,09:32
konečne som po troch pracovných dňoch doma- takže Veľkonočné trojdnie okolo mňa neprebehlo ani s rýchlikom, a okrem iného som sa dozvedela, že triedna mojej blšky ju má riadne v zuboch a dáva jej to pocítiž každým slovom, známkou aj poznámkou. V živote mi dieťa nechodilo do školy s takou nechuťou
to nepoteší:(a čím si to vyslúžila? moje decko to dokázalo jednoducho "veľkou hubou":mad:
willma
09.04.12,10:02
no vlastne som to spôsobila ja, lebo som si dovolila učiteľke vysvetliť základy matematiky a slovenčiny. Na oboch predmetoch decko malo správne veci opravené na chybné. A to som akosi nevedela pochopiť, že pedagóg nepozná výnimky z rymického krátenia a nevie vypočítať matematickú pyramídu. A odvtedy sa to akosi vlečie, mláďaťu sa množia horšie známky a poznámky aj napriek viacnásobnému vysvetľovaniu mojej rodinnej aj sociálnej situácie. Jednoducho z jej strany jednžm uchom dnu, druhým von a vzápätí je to okorenené poznámkou resp. 3 z Vv.
pepsikova
09.04.12,10:31
no vlastne som to spôsobila ja, lebo som si dovolila učiteľke vysvetliť základy matematiky a slovenčiny. Na oboch predmetoch decko malo správne veci opravené na chybné. A to som akosi nevedela pochopiť, že pedagóg nepozná výnimky z rymického krátenia a nevie vypočítať matematickú pyramídu. A odvtedy sa to akosi vlečie, mláďaťu sa množia horšie známky a poznámky aj napriek viacnásobnému vysvetľovaniu mojej rodinnej aj sociálnej situácie. Jednoducho z jej strany jednžm uchom dnu, druhým von a vzápätí je to okorenené poznámkou resp. 3 z Vv...

..wilmuš, očividne pani učiteľka nestrávila múdrejšieho človeka, utrpelo jej nebotyčné ego a tak sa lieči na dieťati..chcelo by to znovu s ňou hodiť reč...z očí do očí...a potom aj s riaditeľom,aby sa zachovala postupnosť,ale dôraznejšie.....a ak je možnosť, dať dieťa inde...nenechala by som malú trápiť nejakou hlupaňou..
lujza.j
09.04.12,11:18
http://1.bp.blogspot.com/-9EZbyVY-wR0/TjXR1WIZd3I/AAAAAAAAAfU/irow7ahwrIk/s640/P7309211e.jpghttp://www.dejsinaprofil.cz/wp-content/uploads/2010/07/odpolednikavicka.jpg
lujza.j
09.04.12,11:26
misoft
09.04.12,11:48
Toto som vytvoril ja:
112742112741112743
Pepsi, dáš si? :D

No a dnes ránko: kuk pravým očkom, kuk ľavým očkom - moja 3/4 veselo pochrupkáva. Tíško som vstal a moju 3/4 ešte v posteli polial. Kua - tá vyletela ako strela. Najskôr mi nadávala, potom sa rehlila. No keď už bola ako-tak usušená, pozberal sa synátor a dodal druhú várku vody.

:D:D:D
willma
09.04.12,11:51
"..wilmuš, očividne pani učiteľka nestrávila múdrejšieho človeka, utrpelo jej nebotyčné ego a tak sa lieči na dieťati..chcelo by to znovu s ňou hodiť reč...z očí do očí...a potom aj s riaditeľom,aby sa zachovala postupnosť,ale dôraznejšie.....a ak je možnosť, dať dieťa inde...nenechala by som malú trápiť nejakou hlupaňou.."

debaty už boli a sú bezvýsledné, dokonca mám pocit, že čím som na tom horčie tým viac to treba dať pocítiť aj decku. K 1.5. riešim prestup a inú školu
pepsikova
09.04.12,11:52
...Lui, ešteže si tu a držíš tradíciu!..dám si kafu,lebo sa mi nejako drieme,najprv sme sa so šarkanom vylietali okolo vody a po lúke, potom sme si spolu zdriemli-a tuším , že potvora by zase šiel lietať, ale mne sa len drieme...

..fajn popoludnie vám...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/i7gnaovu.jpg (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--17.html)
misoft
09.04.12,11:54
no vlastne som to spôsobila ja, lebo som si dovolila učiteľke vysvetliť základy matematiky a slovenčiny. Na oboch predmetoch decko malo správne veci opravené na chybné. A to som akosi nevedela pochopiť, že pedagóg nepozná výnimky z rymického krátenia a nevie vypočítať matematickú pyramídu.
No kočka, trafila si na ertepľu,ktorá okrem svojho ega iné nepozná.
misoft
09.04.12,11:55
Pepsi - beriem si to vpravo!
willma
09.04.12,11:56
ja by som to aj rozdýchala, keby člo len o mňa, ale takto ...
pepsikova
09.04.12,11:56
Toto som vytvoril ja:
112742112741112743
Pepsi, dáš si? :D

No a dnes ránko: kuk pravým očkom, kuk ľavým očkom - moja 3/4 veselo pochrupkáva. Tíško som vstal a moju 3/4 ešte v posteli polial. Kua - tá vyletela ako strela. Najskôr mi nadávala, potom sa rehlila. No keď už bola ako-tak usušená, pozberal sa synátor a dodal druhú várku vody.

:D:D:D..

..krásne!..a iste aj chutné!..a tvoja 3/4 bude zdravá a krásna ďalší rok, však si sa o to statočne postaral!...
(a okoštovať nechcem, lebo by mi 3/4 očky vypichla, no...)
misoft
09.04.12,11:59
Neboj Pepsi - nevypichne - je toho dosť :D. Syrek (východniarska hrudka) je v troch variantoch - okrem toho (na foto to nie je) som ešte urobil 14 kilo šalátu (syn ho zbožňuje - večne je rypákom v chladničke ako ALF :D)
lujza.j
09.04.12,12:00
...Lui, ešteže si tu a držíš tradíciu!..dám si kafu,lebo sa mi nejako drieme,najprv sme sa so šarkanom vylietali okolo vody a po lúke, potom sme si spolu zdriemli-a tuším , že potvora by zase šiel lietať, ale mne sa len drieme...

..fajn popoludnie vám...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/i7gnaovu.jpg (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--17.html)
vždy si to viem predstaviť....pospomínať....a aj:mee:
lujza.j
09.04.12,12:02
fúha...až tak:(
pepsikova
09.04.12,12:02
ja by som to aj rozdýchala, keby člo len o mňa, ale takto .....

..ja ti nejako nerozumiem...ty si vysvetlila učitelke, že dieťa malo správne úlohu, ktorú ona označila za zlú..potom učiteľka sedí na dieťati tak, že je straumatizované....v čom by malo ísť o teba?.... ty si asi silný súper pre učiteľku, preto terorizuje dieťa-no ale čo na to riaditeľ?..prestup by som riešila tiež, ale tak, aby aj vyššia inštancia vedela, čo má v stáde a že stav sa môže opakovať...
pepsikova
09.04.12,12:04
vždy si to viem predstaviť....pospomínať....a aj:mee:..

..nestresuj, lúka tu bola a aj bude a donesieš čoklíska a polietame, neboj...a neplač...radšej napíš, čo čoklís robí, alebo dáko už zostal poslušný ?
pepsikova
09.04.12,12:06
Neboj Pepsi - nevypichne - je toho dosť :D. Syrek (východniarska hrudka) je v troch variantoch - okrem toho (na foto to nie je) som ešte urobil 14 kilo šalátu (syn ho zbožňuje - večne je rypákom v chladničke ako ALF :D)..

..jeden taký synko mi ešte zostal doma, takže foto ani nedávaj, šalátu len pre neho 6litrový hrnec...ale ten syrík aspoň odfoť, môže byť mňamenkový..
misoft
09.04.12,12:06
..ja ti nejako nerozumiem...ty si vysvetlila učitelke, že dieťa malo správne úlohu, ktorú ona označila za zlú..potom učiteľka sedí na dieťati tak, že je straumatizované....v čom by malo ísť o teba?.... ty si asi silný súper pre učiteľku, preto terorizuje dieťa-no ale čo na to riaditeľ?..prestup by som riešila tiež, ale tak, aby aj vyššia inštancia vedela, čo má v stáde a že stav sa môže opakovať...
Alebo priamo podnet pre zriaďovateľa školy - školskú správu - s podozrením na nekompetentnosť vyučujúceho. Kua - tí sa budú krútiť ako veterník, až im tam kontrola nabehne. No a malú riešiť prestupom na inú školu (preč od Xantipy!)
lujza.j
09.04.12,12:23
..

..nestresuj, lúka tu bola a aj bude a donesieš čoklíska a polietame, neboj...a neplač...radšej napíš, čo čoklís robí, alebo dáko už zostal poslušný ?
nechcem to zakríknuť, ale zdá sa mi že už si to tu doma po-oňuchával a možno už vie, že je tu doma....dni kedy som doma tak so si ho tak nejak nastavila, že sa aj vyspím...ale v noci s nim chodím.....decko spí ako poleno, ale ja sa vždy strhnem, že či už je čas.včera sme boli u našich, boli tam aj bratove deti no to bol horor aspoň na začiatku:eek:plakal, knučal, štekal som myslela, že sa spakujem a idem domov...dnešné decká sú desné izolované ....malý vrieskal /bratov/ ako keby sme mali tigra....moj tatko mu narosprával, že mu odkusne ruky a pod. moje decko malo také nervy....je ťažké ísť niekam, kde nehrozí cikacia nehoda, ale ok ja to rešpektujem žiadna sa nestala, aj krabicu som mu zobrala, tam na chvílku zaspal.s našimi býva ešte moja babka a tá to zachránila celý čas spal u nej na posteli, len sme ho vždy vyvenčili a zas sa len zašmodrchal do rožteka a spal.aj prvý Brunko si k nej vždy ľahol.ťažko sa opisuje včerajšia situácia...ked sme boli doma bola som šťastná aj za krpca, že si môže pobehať po byte a nikto ho neprovokuje a potom neškrieka....;)
misoft
09.04.12,12:24
Pre Pepsi (a aj ostatných :D):
Všetky tri
112747
petržlenkovy
112746
kapiovy
112745
čistý
112744
misoft
09.04.12,12:27
s našimi býva ešte moja babka a tá to zachránila celý čas spal u nej na posteli, - by si sa divila - to malé chlpaté čudo vycíti, kde je v bezpečí.
lujza.j
09.04.12,12:37
- by si sa divila - to malé chlpaté čudo vycíti, kde je v bezpečí.
ja viem....naši nie su psíčkari...mama sa psov bojí aj tohto krpca aj prvého bruna aj ked si potom už na neho zvykla, ale vždy bola "našponovaná", ked bola malá napadol ju pes, takže má blok. moj brat nikdy pekne prvému brunovi nepovedal...len hovädo...ked nám zomrel tak mi písal sms, že on vie aké to je...tak som mu napísala, "nie nevieš"!!!nepotrebovala som falošný súcit..... takže asi tak;)
trisestri
09.04.12,12:43
Pre Pepsi (a aj ostatných :D):
Všetky tri
112747
petržlenkovy
112746
kapiovy
112745
čistý
112744

este je aj z hrozienkami,ale ta my vobec nechutila http://mojerecepty.sk/velkonocna-hrudka.html
misoft
09.04.12,12:51
No raz moja 3/4 skúšala experiment -s kakaom bŕŕŕŕ - to bol hnus - nik to nechcel. Ešte s pažítkou je dobrá.
nika.sum
09.04.12,12:55
Toto som nasla na FB a podla mna to nie je ziaden vymysel:
112748
pepsikova
09.04.12,13:08
Toto som nasla na FB a podla mna to nie je ziaden vymysel:
112748..

..no, výmysel...už to by ma koplo, že nedospelá, zle vidiaca dcéra má dôchodok cez 400€...never všetkému, čo je na facke..takéto spamy sa vyrábali na počkanie, keď sa v Česku začali reformy s dôchodkami, zvyšovanie nájmu a celkove sociálne potreby...
pavol54
09.04.12,13:44
Mal by som sa pozrieť koľko § -ov obsahuje nový zákonník práce lebo ujo jožko ponúkajú šancu ako sa vyznať čo § to nový príspevok, asi tam sú nejaké diery o ktorých nevieme, ale je to na draka alebo za draka?
lujza.j
09.04.12,13:57
ženské vzpieranie :eek: to je aké strašné.... čo žena to atrakcia :eek:
wagner
09.04.12,14:11
to ti verím....ani ja by som.... keby som tu....
ked sa tak niekedy zamyslím, že tu šoférujem...čo som si myslela, že nikdy .... ale bola som prinútená, dnes si to neviem predstaviť.aj táto zima ma prinútila, že si už sama zaparkujem zadkom do garáže....keby také mrazy neboli, asi nie....parkovalo by dalej decko...

Ty si domáca, tak sa nečuduj, že Ťa k tomu život prinútil. Ja človek cezpolný tiež kľudne šoférujem v BA. A to mám tam poriadnu štreku, si užívam tú cestu. :confused: Nevládzem ani z auta vystúpiť, keď som tam, kde som išla. Po takmer troch hodinách točenia volantom mám toho dosť. To isté mi povedala moja vnučka, keď vo štvrtok prišla ku mne. A ona je ešte vééééééééééééľmi mladá, takže by mala viac zvládnuť.
lujza.j
09.04.12,14:20
Ty si domáca, tak sa nečuduj, že Ťa k tomu život prinútil. Ja človek cezpolný tiež kľudne šoférujem v BA. A to mám tam poriadnu štreku, si užívam tú cestu. :confused: Nevládzem ani z auta vystúpiť, keď som tam, kde som išla. Po takmer troch hodinách točenia volantom mám toho dosť. To isté mi povedala moja vnučka, keď vo štvrtok prišla ku mne. A ona je ešte vééééééééééééľmi mladá, takže by mala viac zvládnuť.
včera ked som išla do rače k našim tam som mala tlak 300/400 na ceste ženy-vodičky, šoférujúce 2x do roka:eek: to je normálne mimoriadna udalosť na ceste....lebo chlapi si chceli vypiť:mad: potom idem ako hovädo moje decko "mama pre boha šoféruješ jak autobusár ":D ale inak šoferovanie po dialnici ma unavuje, strašne...
wagner
09.04.12,14:44
včera ked som išla do rače k našim tam som mala tlak 300/400 na ceste ženy-vodičky, šoférujúce 2x do roka:eek: to je normálne mimoriadna udalosť na ceste....lebo chlapi si chceli vypiť:mad: potom idem ako hovädo moje decko "mama pre boha šoféruješ jak autobusár ":D ale inak šoferovanie po dialnici ma unavuje, strašne...

Ani ja nechodím veľmi rada po diaľnici. Hoci to má výhodu, že sa rýchlejšie dostaneš, ale niekedy mi idú na nervy tí tiráci. Predbiehajú sa, teda chcú sa predbehnúť a idú vedľa seba pomaly 50 km. Lebo ten druhý nemôže predbehnúť toho prvého. Však jasné - majú rovnakú rýchlosť a obmedzovač rýchlosti. A tí ostatní šoféri za nimi nadávajú a najradšej by ich vytlačili z cesty. Aj preto radšej idem od nás do BA krížom - na TO, TT, Senec a BA. A najviac sa mi páči, keď ma policajti zastavia v Devínskej ráno o deviatej, že či som pila, lebo dávajú fúkať. :eek: Iba som sa zasmiala a s úsmevom im hovorím, že mi môžu dať fúkať. Asi si neuvedomili, že som musela vyrážať z domu ráno o šiestej a tak zavčasu nikde ešte nenalievajú.Či?:D
terezamaria
09.04.12,14:50
Recept môžem poprosiť?
terezamaria
09.04.12,14:52
S hrozienkami určite nie, také slané vydanie, ako si dal Ty.....
lujza.j
09.04.12,15:19
Ani ja nechodím veľmi rada po diaľnici. Hoci to má výhodu, že sa rýchlejšie dostaneš, ale niekedy mi idú na nervy tí tiráci. Predbiehajú sa, teda chcú sa predbehnúť a idú vedľa seba pomaly 50 km. Lebo ten druhý nemôže predbehnúť toho prvého. Však jasné - majú rovnakú rýchlosť a obmedzovač rýchlosti. A tí ostatní šoféri za nimi nadávajú a najradšej by ich vytlačili z cesty. Aj preto radšej idem od nás do BA krížom - na TO, TT, Senec a BA. A najviac sa mi páči, keď ma policajti zastavia v Devínskej ráno o deviatej, že či som pila, lebo dávajú fúkať. :eek: Iba som sa zasmiala a s úsmevom im hovorím, že mi môžu dať fúkať. Asi si neuvedomili, že som musela vyrážať z domu ráno o šiestej a tak zavčasu nikde ešte nenalievajú.Či?:D
TIR-áci sú samostatná kapitola, ked sa dá ja im robím zle:D len ked im chcem ukázať prostredník je to také problematické, musím stiahnuť okno a vystrčiť ruku a v zime je mi je zima:D už som si chcela takú ruku na paličke vyrobiť, že nafúkam rukavicu gumenú a nechám na nej vystačený prostredník......:D:--- mňa raz v noci zastavili nejaké žaby-junior member :D že odkiaľ:eek: a ja "to má aký súvis s tým, že ste ma zatavili" magori:D ja zase tu využívam hlavne obchvat aj do roboty aj z roboty, až na piatky to to strihám kade jako...
lujza.j
09.04.12,15:25
pepsikova
09.04.12,15:36
..jau!..maliny so zmrzkou!...môžem vždy!...

..a fajn večer vám tu...som bola so šarkanom vonku a na lavičke sedeli takí malí, 9-10 roční a sumarizovali deň...kolko im kde dali a čoho...a jeden, taký asi 6-ročný , vraj "oplatilo sa mi"...no tak dúfam, že sa dnes každému z vás vydaril deň , ako treba a tak už len pohodu prajem...
pavol54
09.04.12,15:36
Ani ja nechodím veľmi rada po diaľnici. Hoci to má výhodu, že sa rýchlejšie dostaneš, ale niekedy mi idú na nervy tí tiráci. Predbiehajú sa, teda chcú sa predbehnúť a idú vedľa seba pomaly 50 km. Lebo ten druhý nemôže predbehnúť toho prvého. Však jasné - majú rovnakú rýchlosť a obmedzovač rýchlosti. A tí ostatní šoféri za nimi nadávajú a najradšej by ich vytlačili z cesty. Aj preto radšej idem od nás do BA krížom - na TO, TT, Senec a BA. A najviac sa mi páči, keď ma policajti zastavia v Devínskej ráno o deviatej, že či som pila, lebo dávajú fúkať. :eek: Iba som sa zasmiala a s úsmevom im hovorím, že mi môžu dať fúkať. Asi si neuvedomili, že som musela vyrážať z domu ráno o šiestej a tak zavčasu nikde ešte nenalievajú.Či?:D
ale tiráci už nemôžu predbiehať, od Šoporne po Žilinu si ma dovolí predbehnúť tak jeden dvaja aj to sú poliaci alebo litovčania(to sú asi najväčšie prasce), ostatní držia kolónu niekedy aj dvadsať, najhoršie že na čele kolóny je deduško zo škodovkou valiaci sa osemdesiatkou.
lujza.j
09.04.12,15:56
..jau!..maliny so zmrzkou!...môžem vždy!...

..a fajn večer vám tu...som bola so šarkanom vonku a na lavičke sedeli takí malí, 9-10 roční a sumarizovali deň...kolko im kde dali a čoho...a jeden, taký asi 6-ročný , vraj "oplatilo sa mi"...no tak dúfam, že sa dnes každému z vás vydaril deň , ako treba a tak už len pohodu prajem...
tiež som bola s mojim, boli len ciky lebo nejaký magor vyhodil na trávnik plechovku od piva, až ked som ju chcela odkopnúť z dohladu vylialo sa z nej pivo-citronové a už kaky neboli lebo chcelo byť pivo z trávi..... tak sme išli na iný humusný trávnik /ani neviem či mi viac vadia tie psie hovna, alebo to ostatné smetie, čo mu stále ťahám z huby/ tam sme stretli boxerku od vedla, tak ju vykmásal, vykúsal za uši, presne tak ako ked bola ona malá a kmásala Bruna I.:)
pepsikova
09.04.12,16:09
tiež som bola s mojim, boli len ciky lebo nejaký magor vyhodil na trávnik plechovku od piva, až ked som ju chcela odkopnúť z dohladu vylialo sa z nej pivo-citronové a už kaky neboli lebo chcelo byť pivo z trávi..... tak sme išli na iný humusný trávnik /ani neviem či mi viac vadia tie psie hovna, alebo to ostatné smetie, čo mu stále ťahám z huby/ tam sme stretli boxerku od vedla, tak ju vykmásal, vykúsal za uši, presne tak ako ked bola ona malá a kmásala Bruna I.:)..

..u nás je ešte akotak slušno na lúke,ale tiež sa kde-čo nájde...ale okolo činžáku je čisto, tu sa povinne vyhrabovalo okolie pred sviatkami..ale tiež furt vrčím-fujto!, nežerto!...

...a to muselo byť dobré divadlo, čoklíško a boxerka..
lujza.j
09.04.12,16:14
..

..u nás je ešte akotak slušno na lúke,ale tiež sa kde-čo nájde...ale okolo činžáku je čisto, tu sa povinne vyhrabovalo okolie pred sviatkami..ale tiež furt vrčím-fujto!, nežerto!...

...a to muselo byť dobré divadlo, čoklíško a boxerka..
to áno, hlavu mal celú oslizenú :D vieš akí sú boxeri slintoši... včera ked sme boli u našich v rači, tam taký bordel v tráve vôbec nebol, hovna áno ,ale smetie nie....je to o ľuďoch
willma
09.04.12,17:22
..

..ja ti nejako nerozumiem...ty si vysvetlila učitelke, že dieťa malo správne úlohu, ktorú ona označila za zlú..potom učiteľka sedí na dieťati tak, že je straumatizované....v čom by malo ísť o teba?.... ty si asi silný súper pre učiteľku, preto terorizuje dieťa-no ale čo na to riaditeľ?..prestup by som riešila tiež, ale tak, aby aj vyššia inštancia vedela, čo má v stáde a že stav sa môže opakovať... najhoršie je, že riaditeľka vie akú ovcu má v zbore, už raz jednému z rodičov nervy rupli a riešil to ručným argumentom. Odvtedy je zákaz vstupu rodičov do školy mimo schôdzok ZRPŠ.
willma
09.04.12,17:23
Alebo priamo podnet pre zriaďovateľa školy - školskú správu - s podozrením na nekompetentnosť vyučujúceho. Kua - tí sa budú krútiť ako veterník, až im tam kontrola nabehne. No a malú riešiť prestupom na inú školu (preč od Xantipy!) Kontrola bola vraj minulý týždeň nie na môj podnet. Výsledok neviem a asi sa ani nedozviem.
buchač
09.04.12,17:38
..

..no, výmysel...už to by ma koplo, že nedospelá, zle vidiaca dcéra má dôchodok cez 400€...never všetkému, čo je na facke..takéto spamy sa vyrábali na počkanie, keď sa v Česku začali reformy s dôchodkami, zvyšovanie nájmu a celkove sociálne potreby...
...osobne poznám jedného maníka ....

...za tých pár rokov v dôsledku všetkých možných úprav a valorizácii mesačne má cez 1.200 € ...

...a nie je to cigán...
wagner
09.04.12,18:11
ale tiráci už nemôžu predbiehať, od Šoporne po Žilinu si ma dovolí predbehnúť tak jeden dvaja aj to sú poliaci alebo litovčania(to sú asi najväčšie prasce), ostatní držia kolónu niekedy aj dvadsať, najhoršie že na čele kolóny je deduško zo škodovkou valiaci sa osemdesiatkou.
Tých deduškov mám rada:eek: najmä vtedy, keď stojí na vedľajšej ceste a akože Ti dáva prednosť a keď prídem k tej vedľajšej ceste, tak mi vpáli pod auto a musím brzdiť aj očami.:confused: No nezbil by si ho?
pepsikova
09.04.12,18:44
..nesmieš tak rýchlo jazdiť:), on zo svojej kamionovej výšky nerozozná, že ty sa rútiš ako tornádo:)
pepsikova
09.04.12,18:48
....dáko ticho tu zostalo, tak ešte čoklís na dobrú noc posielam a idem het..šarkan čaká, našnorovaný pri dverách, ešte má nejaké resty v esemeskách za dnešok, tak to ide dočítať..no a ja ako sprievod s ním...aby sa nebál...chapete, nyje?..dobrú noc tu...

http://www.graphics18.com/wp-content/uploads/2010/02/happy-chocolate-day-7.jpg...som zvedavá, kde je ten alabut zaprataný,zachcelo sa mi kafici do postele...a on to má odskúšané na alabutke...
lujza.j
09.04.12,18:51
ja som bola pred chvíľou...teraz tu odfukuje jak starý chlap
Ivana Š
09.04.12,19:08
ticho aj u mňa - jedno deťo spí, a druhé fejsbukuje v svojej izbe, muž v práci -a ja tu sama - čo sa mám sama so sebou rozprávať?
pepsikova
09.04.12,19:22
ticho aj u mňa - jedno deťo spí, a druhé fejsbukuje v svojej izbe, muž v práci -a ja tu sama - čo sa mám sama so sebou rozprávať?..

..no, reč "sama so mnou" je náhodou super pokec...nenadávaš si, a keď aj áno, nikdy to nemyslíš vážne, neprotirečíš si, peniaze si nepýtaš sama od seba a môžeš so sebou len a len súhlasiť...a občas si treba so sebou hodiť reč, ak nikto múdrejší nie je po ruke...
Ivana Š
09.04.12,19:26
..

..no, reč "sama so mnou" je náhodou super pokec...nenadávaš si, a keď aj áno, nikdy to nemyslíš vážne, neprotirečíš si, peniaze si nepýtaš sama od seba a môžeš so sebou len a len súhlasiť...a občas si treba so sebou hodiť reč, ak nikto múdrejší nie je po ruke...

no niekedy si aj vynadám, keď niečo pos... no proste keď sa mi niečo nepodarí :)
pepsikova
09.04.12,19:28
no niekedy si aj vynadám, keď niečo pos... no proste keď sa mi niečo nepodarí :)..

..ale však nadávaš len inteligentovi...keď niečo doondieš...či?..
.
.a vieš čo?..pošli sa spať...ráno dáme kaficu pre strašneskorovstávajúcich, tak nech nie si odriemkaná..dobrú noc ti, mojík..
pepsikova
10.04.12,02:54
...dobré ráno vám a kludný deň dnes...káva pre strašneskorovstávajúcich je už na stole, decko vypratané ro roboty, šarkan prebehnutý okolo domu, vraj esemesky nič-moc a studeno vonku, no tak budeme potichu a necháme vás ešte pospať...
..kukám, že videlko nakúkalo spoza rohu, škoda, že nenechal aspoň pozdrav, no nevadí, som rada, že aspoň nakuk bol...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/awahbmkz.jpg (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--16.html)..a úsmev letí aj alabutkovi...kto vie, či už zasadil rukolu...
Indeed
10.04.12,04:24
najhoršie je, že riaditeľka vie akú ovcu má v zbore, už raz jednému z rodičov nervy rupli a riešil to ručným argumentom. Odvtedy je zákaz vstupu rodičov do školy mimo schôdzok ZRPŠ.

Nejake svojrázné zákazy.....

V akej vyhláške, či zákone má tento zákaz opodstatnenie ??
VieraPopluharova
10.04.12,04:27
Pepsi,

vďaka, ešte tak nejaký čajík keby si našla pre mňa bolo by to ráno úplne super....
Indeed
10.04.12,04:28
"..wilmuš, očividne pani učiteľka nestrávila múdrejšieho človeka, utrpelo jej nebotyčné ego a tak sa lieči na dieťati..chcelo by to znovu s ňou hodiť reč...z očí do očí...a potom aj s riaditeľom,aby sa zachovala postupnosť,ale dôraznejšie.....a ak je možnosť, dať dieťa inde...nenechala by som malú trápiť nejakou hlupaňou.."

debaty už boli a sú bezvýsledné, dokonca mám pocit, že čím som na tom horčie tým viac to treba dať pocítiť aj decku. K 1.5. riešim prestup a inú školu

Učiteľka a predavačka sú rozdielne diagnózy, no vonkajšie prejavy su niekedy veľmi podobné.
willma
10.04.12,06:16
Učiteľka a predavačka sú rozdielne diagnózy, no vonkajšie prejavy su niekedy veľmi podobné. bohužiaľ je to tak. S predavačkou si ale viem dať rady a nemôže sa mstiť na decku. Dnes sa mladej zhorčil zdravotný stav. K včerajšej bolesti brucha sa pridal žalúdok a teplota. A to podotýkam nie je obžratá z veľkonočných pochúťok, lebo majonézový šalát neľúbi a sladkostí tiež bolo málo. Asi navštívim psychologičku a výsledok pôjdem oplieskať niekomu o hlavu.
Dav
10.04.12,06:42
bohužiaľ je to tak. S predavačkou si ale viem dať rady a nemôže sa mstiť na decku. Dnes sa mladej zhorčil zdravotný stav. K včerajšej bolesti brucha sa pridal žalúdok a teplota. A to podotýkam nie je obžratá z veľkonočných pochúťok, lebo majonézový šalát neľúbi a sladkostí tiež bolo málo. Asi navštívim psychologičku a výsledok pôjdem oplieskať niekomu o hlavu.
Obidvom držím palce, aby ste to ustáli.
Moja skúsenosť je taká, že čím viac brániš dieťa, ktoré je v práve, pred istou kategóriou učiteliek (nechcem uraziť kravy,aby som ich prirovnala), tým robíš dieťaťu horšie. A pre deti je aj zmena školy dosť stresujúca, lebo nerobí nič zlé a musí začínať odznova. Preskákala som si to so synom, niektorým učiteľkám nestačilo, že deptali jeho, ešte sa vyvŕšili aj na dcére...
marjankaj
10.04.12,06:51
Nejake svojrázné zákazy.....

V akej vyhláške, či zákone má tento zákaz opodstatnenie ??

No na druhej strane aký zákon takéto niečo zakazuje?
Žabinka
10.04.12,06:53
Obidvom držím palce, aby ste to ustáli.
Moja skúsenosť je taká, že čím viac brániš dieťa, ktoré je v práve, pred istou kategóriou učiteliek (nechcem uraziť kravy,aby som ich prirovnala), tým robíš dieťaťu horšie. A pre deti je aj zmena školy dosť stresujúca, lebo nerobí nič zlé a musí začínať odznova. Preskákala som si to so synom, niektorým učiteľkám nestačilo, že deptali jeho, ešte sa vyvŕšili aj na dcére...
Ja som o niečom podobnom písala už dávnejšie. Syn mal problémy s učiteľkou -alebo naopak- od začiatku 1. triedy. Tri mesiace sme chodili po vyšetreniach, prečo od nedele večera do piatka stále vracal, mal hnačky, dokonca sa občas aj pomočoval.. Doktorka sama odhalila príčinu, odporučila prestup na inú školu. Dodnes si vyčítam, že som vtedy dala nie na doktorku, ale na syna, ktorý sa prestupu veľmi bránil, bál sa začínať odznovu v novom kolektíve. A následky to má bohužiaľ doteraz..
willma
10.04.12,07:16
mladá sa tiež obáva prestupu, lebo kolektív triedy je super, ale nenechám znivočiť jej psychiku jednou neukojenou kravou. Ako trefne poznamenala moja mladá kolegyňka, mám triednej doporučiť, nech si dá kúpiť pod svoju riť riadnu stoličku a nesedí na deckách, tie jej váhu nemusia uniesť.
marjankaj
10.04.12,07:22
mladá sa tiež obáva prestupu, lebo kolektív triedy je super, ale nenechám znivočiť jej psychiku jednou neukojenou kravou. Ako trefne poznamenala moja mladá kolegyňka, mám triednej doporučiť, nech si dá kúpiť pod svoju riť riadnu stoličku a nesedí na deckách, tie jej váhu nemusia uniesť.
No myslím, že ty nevyriešiš nič s tou "učiteľkou".
Treba čo najrýchlejšie zmeniť školu, aby si chránila deti.
A situáciu postúpiť vyššie. Inšpekcia, zriaďovateľ, ministerstvo. Iba tí majú páky na svojich podriadených. Učiteľov je síce málo a budú si ich chrániť, ale ak máš dôkazy, tak za tým choď.
Predpokladám, že ručne stručne to riešiť nechceš, alebo nevieš. A je to akosi proti zákonom.
lujza.j
10.04.12,07:23
witch
10.04.12,07:27
Zaujímavé, ako sa také typy držia na svojom mieste. Ja mám inú skúsenosť, syn bol dosť problémový a v 1 a 2 triede mal úžasnú učiteľku, ktorá ho cez to najhoršie obdobie dostala. Vtedy sme mysleli, že sotva prelezie ZŠ, a teraz bude o rok maturovať na 8 ročnom gympli. Vďačíme za to jeho prvej pani učiteľke. Mala jednu chybu - bola taká obľúbená u rodičov, že ju kolegyne rôzne obviňovali až to ona musela riešiť prestupom na inú školu. Vyštípali ju. Dnes je spokojná, našťastie. Zaujímavé a choré na oboch prípadoch je, že školu musí opustiť obeť. Ale v rámci duševného aj telesného zdravia je to niekedy jediná možnosť. Málo kto unesie a vyhrá boj s veternými mlyny.
Danielle369
10.04.12,07:29
K tej kávičke posielam roládu čo zoatala...ja už nevládzem:)
http://img.mimibazar.sk/h/bs/10/070410/20/j1278.jpg
lujza.j
10.04.12,07:40
Pepsi,

vďaka, ešte tak nejaký čajík keby si našla pre mňa bolo by to ráno úplne super....
http://www.caj.johanka.szm.com/str/img/rooibos.jpg
Ivana Š
10.04.12,10:37
tieto naše deti - no na nezaplatenie :)
niesla som mojej 16-tke do izby vyprané prádlo a zabudla som zaklopať - zvozila ma, že prečo neklopem, či ona nemá právo na súkromie:confused:
5 minút na to vyletela z izby - mamíííí ja mám v izbe včelu, ja tam nejdem, urob niečo! :D
lujza.j
10.04.12,10:40
http://4.bp.blogspot.com/_kuOIwAfwgq8/St9mvzsPe6I/AAAAAAAADa4/Kbs1QrAkCwo/s400/P1010157-kafica+3.jpg
toto čo je tu za kafíć.....
Ivana Š
10.04.12,10:41
včeličku som vyprevadila von
ale skôr som jej mala navrhnúť, nech si s mojou dcérou dá súkromnú párty :D