Oliwa
13.04.12,12:11
ta nás včera zaskočil list z back office slsp, kde nám oznamujú, že 22.02.2012 sme splatili hypotekárny úver. dva podpisy na lajstre - asi to bude pravda:D
Tak to už hej, to by som brala aj ja... A v duchu hesla "co je psáno, to je dáno" by som im už na Tvojom mieste nezaplatila ani cent. :) Kde sa na toto môže hrabať nejaká SMS-ka... Hádam sa nechystáš ísť do banky a tvrdiť im, že to nie je pravda? :D;)

Alebo to zaplatil nejaký neznámy darca. :D Žeby srsková? :rolleyes:
hnedoočka
13.04.12,10:13
ci, že jaké básnické črevo.... Stanko, prekonávaš sa! :)
Zitulda
13.04.12,10:17
a už Ti funguje?..koľko ťa to stálo? a kde si si to vybavovala? Máš aj taký tablet pre podpis..ako v banke?!
pepsikova
13.04.12,10:39
..dávam popoludňajšiu kávu na stôl a domáci koláčik..prvovýroba podľa inštrukcií...nech sa páči..
pepsikova
13.04.12,10:41
..a som ho poslala decku do roboty mmskou..pochválil, ale vraj by to chcelo niečo zelené, aby bola jarná proporcia...myslíte, že by som tam mohla nakrájať pažítku?..:D:D
srska
13.04.12,10:54
Tak to už hej, to by som brala aj ja... A v duchu hesla "co je psáno, to je dáno" by som im už na Tvojom mieste nezaplatila ani cent. :) Kde sa na toto môže hrabať nejaká SMS-ka... Hádam sa nechystáš ísť do banky a tvrdiť im, že to nie je pravda? :D;)

Alebo to zaplatil nejaký neznámy darca. :D Žeby srsková? :rolleyes:srsková sa pýtala mňa na čierne fondy a potom mi posunula to lajstro:D tiež som jej povedal nech do toho nevŕta:D
calawen
13.04.12,11:01
hej, funguje... Dala som zaňho (zariadenie a certifikát na 3 roky) 140 EUR, a nie, nemá to tablet...
calawen
13.04.12,11:02
vyzerá to ako USB kľúčik so simkartou vo vnútri. Pri el. podpisovaní dokumentu v programe (u mňa DSigner, dám podpísať dokument, zadám PIN 1 a Sec Auth PIN a hotovo, môžem odoslať
calawen
13.04.12,11:02
avšak podávať budem až v pondelok...
kopretinka
13.04.12,11:03
srsková sa pýtala mňa na čierne fondy a potom mi posunula to lajstro:D tiež som jej povedal nech do toho nevŕta:D
len aby z toho nebolo neoprávnené obohatenie sa :---
calawen
13.04.12,11:04
potešilo, že moji 2 klienti (dohromady majú 4 sročky, z toho 2 sú zamestnávatelia) sa chcú zamestnať vo svojej spoločnej spoločnosti - nemusím kupovať multilicenciu mzdového programu - ušetrím 40 EUR (takmer polovica ceny multi)...
misoft
13.04.12,13:31
Vraj prvovýroba - šak to profesionálne vyzerá!
Tweety
13.04.12,13:58
avalik
13.04.12,14:52
šicke ňe :)))
buchač
13.04.12,15:10
....tak tento fór ma neskutočne pobavil...

Dohaduje sa Nemec, Američan a Košičan, kto ma ťažší jazyk .
Nemec vraví i : " My máme tažkú reč - pišeme " nein " a čitame " najn "......"
Američan oponuje : " To je nič , my píšeme " New York " a čitame " Njú Jork "..... "
A Košičan nato :

" Chlapi, ta kľudne choďte do onej .
My pišeme " Dargovskych hrdinov " a čitame " Furča "........"
wagner
13.04.12,15:15
. :D:D:D
;)
Tak som si spomenula na jeden dávny predvolebný sľub - že dvojnásobné platy... Takže takto by to vyzeralo. Škoda, že to trvalo tak krátko... :mad:

Ja neviem o tom že by sme boli mali niekedy dvojnásobné platy, aj keď nám to byciklista vehementne sľuboval.:mee:
Indeed
13.04.12,15:56
určite to písal pod vplyvom nejakej navykovej a omamnej látky, alebo oboch
Indeed
13.04.12,15:57
bo podaktore su na Vychodze odjakživa, jak hutorime "odpric"
calawen
13.04.12,16:19
do 3,14či, to je "radosť" upratovať po takmer 3-r dieťati, bordel jak v tanku (ešte horšie), on si vylezie z kúpeľne, že okúpaný a milo sa usmievajúc pozerá na mňa, jak sa snažím jeho bordel roztriediť a spratať... Občas mám chuť tie jeho hračky vyhádzať von oknom...

Nemáte radu, ako presvedčiť dieťa, aby si po skončení hry (najneskôr však do času kúpania) upratalo? Ako ja nie som nejak extra poriadkumilovná, ale štve ma, keď sa v jeho izbe neviem dostať na druhý koniec aby som nestúpila na nejakého plyšáka, kocku, lego, autíčko, loptičku...
Indeed
13.04.12,16:23
určitým vývojom sa jeho sľuby splnili, od čias bicyklistu priemerná mzda vzrástla na trojnásobok
Indeed
13.04.12,16:24
sem tam ho treba poplácať,po tej časti tela kde sa dávajú pampersky..
ivuliatko
13.04.12,16:25
do 3,14či, to je "radosť" upratovať po takmer 3-r dieťati, bordel jak v tanku (ešte horšie), on si vylezie z kúpeľne, že okúpaný a milo sa usmievajúc pozerá na mňa, jak sa snažím jeho bordel roztriediť a spratať... Občas mám chuť tie jeho hračky vyhádzať von oknom...

Nemáte radu, ako presvedčiť dieťa, aby si po skončení hry (najneskôr však do času kúpania) upratalo? Ako ja nie som nejak extra poriadkumilovná, ale štve ma, keď sa v jeho izbe neviem dostať na druhý koniec aby som nestúpila na nejakého plyšáka, kocku, lego, autíčko, loptičku...

Skúšala si niečo v štýle "poď, ideme upratovať spolu, pomôžem ti" ? Spočiatku takto a keď sa z toho stane každodenný rituál, postupne presúvať kompetencie na dítko.
trisestri
13.04.12,16:25
to je uz zakazane
calawen
13.04.12,16:26
áno, na to mi odpovie "to sú moje (hračky)" vytrhne mi to z ruky a hodí o zem...
calawen
13.04.12,16:27
a nerada to píšem (aj robím), ale v tejto situácii je preplesk (slabý) istý...
trisestri
13.04.12,16:27
len skoda ze ceny isli hore este vyraznejsie
trisestri
13.04.12,16:28
potesilo ze ludia prispievaju na den narcisov
Tweety
13.04.12,16:31
Prepleskom nedosiahneš to,čo dobrým príkladom, skús začať upratovať s tým,aby Ti pomohol a
ivuliatko
13.04.12,16:31
niekedy to treba... "akoby roľu pohnojil"
Tweety
13.04.12,16:32
u nás toto praktizujem so 4-ročnou vnučkou, občas síce povie, že už je unavená, ale väčšinou vyhrávam ja.
calawen
13.04.12,16:33
márne skúšam praktizovať asi 2 mesiace... nepomáha... končí to tak, že ja upratujem a on sa pozerá...
srska
13.04.12,16:41
do 3,14či, to je "radosť" upratovať po takmer 3-r dieťati, bordel jak v tanku (ešte horšie), on si vylezie z kúpeľne, že okúpaný a milo sa usmievajúc pozerá na mňa, jak sa snažím jeho bordel roztriediť a spratať... Občas mám chuť tie jeho hračky vyhádzať von oknom...

Nemáte radu, ako presvedčiť dieťa, aby si po skončení hry (najneskôr však do času kúpania) upratalo? Ako ja nie som nejak extra poriadkumilovná, ale štve ma, keď sa v jeho izbe neviem dostať na druhý koniec aby som nestúpila na nejakého plyšáka, kocku, lego, autíčko, loptičku...keď bude chcieť nejaký mňamík alebo napr. kukať telku, vystreľ na neho otázku: hračky sú ready? ak nie, pá - pá . naučí sa
calawen
13.04.12,16:43
uvidíme ako bude zajtra reagovať, keď mu nepustím tablet s gumkáčmi...
Dav
13.04.12,16:44
A to má takými maličkými ručičkami upratovať taký veľký bordel? (ako mi povedali moje deťúrence)
srska
13.04.12,16:48
no u mňa by sa mohol aj potrhať - nepovolil by som
avalik
13.04.12,16:50
do 3,14či, to je "radosť" upratovať po takmer 3-r dieťati, bordel jak v tanku (ešte horšie), on si vylezie z kúpeľne, že okúpaný a milo sa usmievajúc pozerá na mňa, jak sa snažím jeho bordel roztriediť a spratať... Občas mám chuť tie jeho hračky vyhádzať von oknom...

Nemáte radu, ako presvedčiť dieťa, aby si po skončení hry (najneskôr však do času kúpania) upratalo? Ako ja nie som nejak extra poriadkumilovná, ale štve ma, keď sa v jeho izbe neviem dostať na druhý koniec aby som nestúpila na nejakého plyšáka, kocku, lego, autíčko, loptičku...

upozorni synatora, ze vsetky hracky, ktore nebudu na mieste pojdu do kosa
a potom to aj spln - vezmi sacok na smeti a pozbieraj vsetky neupratane hracky - ale pred synom ... popripade aj vynes - do pivnice :D

ja som zvykla dcere hracky odkladat a po cca 2 mesiacoch obmienat ... to boli radosti ked sa zrazu objavili :)
Tweety
13.04.12,16:52
Vydieranie, chi,chi, len aby mu to nezostalo do dospelosti
ivuliatko
13.04.12,16:53
nesmie to končiť tak, že ty upratuješ, tým mu poskytuješ jasný návod, čo má robiť, aby niekto upratoval zaňho
ivuliatko
13.04.12,16:55
vydrž nejaký čas, buď neoblomná a dôsledná, nech tam ten bordel je a nehanebne ho citovo vydieraj
srska
13.04.12,16:57
tweety, aké vydieranie - porádek mosí byť a veď ty výplatu tiež nedostaneš bez roboty, či?
ivuliatko
13.04.12,16:59
veru... len do toho.
calawen
13.04.12,17:02
nechcem dopredu kuvikať, len dúfam, že to neskončí prádznou izbou...
Dav
13.04.12,17:02
do 3,14či, to je "radosť" upratovať po takmer 3-r dieťati, bordel jak v tanku (ešte horšie), on si vylezie z kúpeľne, že okúpaný a milo sa usmievajúc pozerá na mňa, jak sa snažím jeho bordel roztriediť a spratať... Občas mám chuť tie jeho hračky vyhádzať von oknom...

Nemáte radu, ako presvedčiť dieťa, aby si po skončení hry (najneskôr však do času kúpania) upratalo? Ako ja nie som nejak extra poriadkumilovná, ale štve ma, keď sa v jeho izbe neviem dostať na druhý koniec aby som nestúpila na nejakého plyšáka, kocku, lego, autíčko, loptičku...
Pripomenula si mi kopec príhod s upratovaním, ale to už boli väčší, cca 10 rokov, v izbe bordel. Mala som chuť začať vrieskať, ale namiesto toho som iba zhíkla a s komentárom ukáž, nič ti nie som im prezerala ruky, tváričky. Vypleštili oči a ja starostlivo "nezasiahlo vás to, keď to explodovalo? Čo to vlastne bolo?" A upratali si. Inokedy izba v poriadku, deka na posteli, prišla psíčica, pokrútila chvostíkom, ľahla pred posteľ, začala sa plaziť pod posteľ, kýchla, vycúvala, kýchla, pokývala chvostíkom, pozrela na mňa - ja som sa pozrela pod posteľ... nečudujem sa, že sa tam nezmestila :D
A tretia príhoda. Prišla som z práce domov, byt uprataný,na stole krásne záhradné ruže a misa chlebíkov. Pýtam sa detí, čo sa deje. Vysvetlili mi, že ruže mi poslali manželia, ktorí si zobrali od nás šteňa, ktoré nám ktosi prehodil cez plot do dvora. Že deti prišli domov s ružami, dali ich do vázy, chceli ju dať na stôl-tam neporiadok. Upratali stôl, ale izba vyzerala čudne len s uprataným stolom. Tak upratali celú izbu. Ale bolo to čudné, jedna izba v poriadku a inde bordel-tak upratali celý byt. A že je vlastne aj deň matiek, tak ma chceli prekvapiť a nachystali aj obložené chlebíčky. :) Dojali ma, takí boli zlatí.
avalik
13.04.12,17:05
mojej mladej stacilo len prvykrat prist so sackom do izby ... si mala vidiet tu rychlost upratovania :)
misoft
13.04.12,17:10
No prišla moja dcéra domov z intráku. Moja prvá otázka po privítaní: "Strava vybavená?"
Musela totiž dnes ráno zájsť za vedúcou školskej jedálne - baba jej povedala, že nemá odo mňa žiadnu platbu (pritom posledná bola pripísaná na ich účet pred 8 dňami a predchádzajúca pred 36 dňami! A oni to vraj nemajú. No poobede tam šla opäť a odrazu platby boli na účte (posledná nabehla pred 7 a predposledná pred 35 dňami).
Je vidieť, aký poriadok majú v evidencii platieb, resp. ako sa vedia v účtoch orientovať.
BTW: toto nebol jediný ich úlet - v priebehu cca roku a pol ich bolo zo päť!
Nabudúce, až zase bude, že nemajú platbu, asi sa nebudem obracať na vedúcu, ale rovno na zriaďovateľa s tým, aby im tam urobil poriadne ofuky. Veď to nie je s kostolným poriadkom, aby 35 (resp. 7 dní) nemali platby spárované a skontrolované.
Toto asi poukazuje, že tá "rachetľa" tam asi nemá čo robiť - nezvláda prácu, nie je vôbec kompetentná to vykonávať.
Tweety
13.04.12,17:12
Možno zlyhala vedúca, alebo účtovníčka. Nerobia tak, ako majú.:(
misoft
13.04.12,17:21
No jednoznačne tam zlyhala jedna jediná osoba - vedúca, ktorá kontroluje účty a zároveň vypisuje šeky pre stravníkov.
erzet
13.04.12,17:50
Mám doplatiť na daniach 0,04 €.
hnedoočka
13.04.12,17:52
Mám doplatiť na daniach 0,04 €.

zober si úver.....:D
Indeed
13.04.12,17:52
Mám doplatiť na daniach 0,04 €.

Tak to hybaj urýchlene doplatiť !

Celý tento cirkus, nikdy nie je o obsahu , ide tu o formu !
misoft
13.04.12,17:56
Hehehehe - a môj syn má preplatok na dani 0.04€ :D:D
misoft
13.04.12,17:58
Mám doplatiť na daniach 0,04 €.
Doplatiť, nezabudni poslať poštou cez poštovú poukážku - aby bol doklad, že si vyrovnal dlh! :D:D:D
kopretinka
13.04.12,18:04
Mám doplatiť na daniach 0,04 €.
a ja 0,10 €. Doteraz mi vždy vracali,lebo som si uplatňovala poistku....:(
misoft
13.04.12,18:09
Detto: opäť cez poštu!! :D:D:D
Žabinka
13.04.12,18:21
Toto mi je dôverne známe...
lujza.j
13.04.12,18:31
...som si dala tej lujzinkinej slivky a pivo a tuším ma to položilo...:D...tak padám odtialto...dobrú noc vám...zajtra je trinásteho...som zvedavá, čo bude za deň...moje decko má meniny...dostane "terezkinu" tortu, lebo naposledy si aj pršteky oblizoval...ale to bude prekvapko, tak pssst:)...
a moja maminka narodeniny 65 rôčkov .......synovi želám všetko najlepšie k meninkám;) inak den bol celkom v poho, bola som si povegetiť na kozmetike...iba ak tak cesta do roboty a potom večer domov bola čistá gynekologicko-urologická :eek::eek:
veronikasad
13.04.12,18:43
Mám doplatiť na daniach 0,04 €.
§ 46
Minimálna výška dane
Na začiatok

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.
VieraPopluharova
13.04.12,19:07
Nuž a ja som dnes dostala meilom toto:

Vo veci Vašej dlžoby voči spoločnosti Online Investment Group Ltd. Vám chceme oznámiť, že dňa 01.04.2012 sme na základe zmluvy o postúpení pohľadávok podľa zákona § 524 - § 530 Občianskeho zákonníka Slovenskej republiky a súvisiacich ustanovení postúpili pohľadávku vyplývajúcu zo zmluvy so spoločnosťou ONLINE INVESTMENT GROUP LTD. voči Vašej osobe, ktorá vznikla na základe užívania databázy stahujme.sk (http://stahujme.sk/) na spoločnosť:

Flavio Contrepacore and Co. Limited
Francis Rachel Street
P.O.BOX 1086
Victoria, Mahe, Seychelles
Company No.: 089801:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

podotýkam, že od 07,02,2012 to majú uhradené.... tak som sa opäť nasr..a, že to budem rozdýchavať ešte týždeň....a to som si myslela, že keď si lahnem už sa nemôže nič stať...:D:D:D
VieraPopluharova
13.04.12,19:09
pridávam sa ku gratulácii....
pepsikova
13.04.12,19:13
..no a dám ja klinec na dnešný deň...magio, ktoré som si ja hlupaňa dala 29.januára, malo v balíku HBO+Cinema na 3 mesiace zadarmo-a ten balík už druhý mesiac platím,aj dnes prišiel vo faktúre...ale nejedujem sa, na druhý týždeň ho zruším...a keby sa dalo, tak aj celé magio kopnem do kanála...no čo,trinásteho je trinásteho...vždy je niečo...
...a dobrú noc vám prajem...
erzet
13.04.12,19:20
Nepáči sa mi názov filmu: Nabúchaná. Zdá sa mi to také necitlivé, vulgárne.
kopretinka
13.04.12,19:22
ee,výplatná páska....
kopretinka
13.04.12,19:24
Nepáči sa mi názov filmu: Nabúchaná. Zdá sa mi to také necitlivé, vulgárne.
no keď iné nič Ťa netrápi.... :D
erzet
13.04.12,19:29
To tu mám písať všetko čo ma trápi? No keď je to Vám, kočkám jedno tak mne je to "šum a fuk".
asedma
13.04.12,20:09
kocky by povedali..nie si cool..
lujza.j
13.04.12,20:15
..no a dám ja klinec na dnešný deň...magio, ktoré som si ja hlupaňa dala 29.januára, malo v balíku HBO+Cinema na 3 mesiace zadarmo-a ten balík už druhý mesiac platím,aj dnes prišiel vo faktúre...ale nejedujem sa, na druhý týždeň ho zruším...a keby sa dalo, tak aj celé magio kopnem do kanála...no čo,trinásteho je trinásteho...vždy je niečo...
...a dobrú noc vám prajem...
toto sú ich klasické ťahy dajú niečo zadara aj upc tak isto, ale musíš si to zrušiť sama, čo ti samozrejme nepovedia...potom minimálne 1mes. pokiaľ nato neprídeš majú od teba keš.
kukučka
13.04.12,20:29
No prišla moja dcéra domov z intráku. Moja prvá otázka po privítaní: "Strava vybavená?"
Musela totiž dnes ráno zájsť za vedúcou školskej jedálne - baba jej povedala, že nemá odo mňa žiadnu platbu (pritom posledná bola pripísaná na ich účet pred 8 dňami a predchádzajúca pred 36 dňami! A oni to vraj nemajú. No poobede tam šla opäť a odrazu platby boli na účte (posledná nabehla pred 7 a predposledná pred 35 dňami).
Je vidieť, aký poriadok majú v evidencii platieb, resp. ako sa vedia v účtoch orientovať.
BTW: toto nebol jediný ich úlet - v priebehu cca roku a pol ich bolo zo päť!
Nabudúce, až zase bude, že nemajú platbu, asi sa nebudem obracať na vedúcu, ale rovno na zriaďovateľa s tým, aby im tam urobil poriadne ofuky. Veď to nie je s kostolným poriadkom, aby 35 (resp. 7 dní) nemali platby spárované a skontrolované.
Toto asi poukazuje, že tá "rachetľa" tam asi nemá čo robiť - nezvláda prácu, nie je vôbec kompetentná to vykonávať.

a ktovie, koľkí si to nekontrolujú a platia, hm, kde končia tie peniaze?
srska
14.04.12,01:51
pepsikova
14.04.12,02:59
...dobré ráno vám a krásnu, oddychovú sobotu dnes vám prajem...káva pre strašneskorovstávajúcich je na stole...dnes som sa ani nemusela tak skoro zobudiť,ale zabudla som si večer otvoriť okno, a bolo dáko teplo...a ja teplo teda moc nyjee...
..takže-kafica je na stole, ak zákušťok ešte zostal...dobre, dobre, budem potichu...nič ma nejeduje,a ani ma dnes nenajeduje..asi tak...fajn vám...

(...nabúchaná-ani mne sa nepáči...)
pepsikova
14.04.12,03:02
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/9j5lkttx.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--21.html)...a čajík s teplými rožtekmi pre Vieroč...aj pre vás,kto kávu nemusíte..:))
...som zabudla na alabuta...ale jemu robí kafu alabutka...
srska
14.04.12,03:11
nabúchaná? sú aj horšie znejúce výrazy na daný stav veci :-)
srska
14.04.12,03:21
No prišla moja dcéra domov z intráku. Moja prvá otázka po privítaní: "Strava vybavená?"
Musela totiž dnes ráno zájsť za vedúcou školskej jedálne - baba jej povedala, že nemá odo mňa žiadnu platbu (pritom posledná bola pripísaná na ich účet pred 8 dňami a predchádzajúca pred 36 dňami! A oni to vraj nemajú. No poobede tam šla opäť a odrazu platby boli na účte (posledná nabehla pred 7 a predposledná pred 35 dňami).
Je vidieť, aký poriadok majú v evidencii platieb, resp. ako sa vedia v účtoch orientovať.
BTW: toto nebol jediný ich úlet - v priebehu cca roku a pol ich bolo zo päť!
Nabudúce, až zase bude, že nemajú platbu, asi sa nebudem obracať na vedúcu, ale rovno na zriaďovateľa s tým, aby im tam urobil poriadne ofuky. Veď to nie je s kostolným poriadkom, aby 35 (resp. 7 dní) nemali platby spárované a skontrolované.
Toto asi poukazuje, že tá "rachetľa" tam asi nemá čo robiť - nezvláda prácu, nie je vôbec kompetentná to vykonávať.ešte lepšie je dať podnet tu http://www.nku.gov.sk/sk/web/nku/expozitura-kosice a bude lietať aj zriaďovateľ:D
hubatá
14.04.12,04:22
A skúšala si mu povedať, že kým nebudú upratané hračky, tak nepôjde do vane? Ja áno - tomu môjmu to nevadilo ...... hehe
hubatá
14.04.12,04:24
Mňa nie: je to psia povinnosť MZ SR postarať sa o ťažko chorých ľudí z našich daní a nie zakladať súkromné s.r.o. a prelínať peniaze do nenávratna.
hubatá
14.04.12,04:28
tvoj syn misoft má taký istý preplatok ako erzet nedoplatok ..... nie je ti to divné? Kto je tu otec?
hubatá
14.04.12,04:40
Dobré ráno Poraďáci!
Dobré ráno Slovensko!
"Nabúchaná" sa mi tiež nepáči
ale ma iné na Slovensku tlačí....

Nech teda sa máme v pohode
aspoň na tejto Porade.
:---:---:---:---:---:---
pepsikova
14.04.12,04:52
..joooj, hubík, ty si sa ako na rýmovo zobudila dnes!!..nech ti humor vydržíí..:)
Zdenka 0705
14.04.12,04:58
Mám doplatiť na daniach 0,04 €.
ak si podával DP A - tak nedoplácaš, viď príspevok od Veronikysad č. 4347 - je o podanom daňovom priznaní.
Ak Ti však zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie dane, tak Ti nedoplatok zrazí zo mzdy /v tomto prípade na výške nedoplatku na dani nezáleží/.
Zdenka 0705
14.04.12,05:08
Potešilo ma, že som veľa svojich priateliek-fialkáriek a milovníčok kvetov našla aj na inom fóre ako je porada.
erzet
14.04.12,05:17
Ja viem. Iba som vyjadril môj názor, keď ma moja ex za to slovo raz zhúkala. Ja viem že nie som aj preto, že nepoužívam anglické slovo cool, iné anglikalizmy a ... Teraz do mňa.
erzet
14.04.12,05:22
Miláčkovia moji, poradáčky, dík za radu, ale toto je téma "Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo II." Za mňa to robí zamestnávateľ.
Zdenka 0705
14.04.12,05:27
práve preto som to sem napísala,... aby nedochádzalo k nedorozumeniu....
Zdenka 0705
14.04.12,05:29
potešilo? ... alebo nebodaj sklamaný?
VieraPopluharova
14.04.12,06:23
No prišla moja dcéra domov z intráku. Moja prvá otázka po privítaní: "Strava vybavená?"
Musela totiž dnes ráno zájsť za vedúcou školskej jedálne - baba jej povedala, že nemá odo mňa žiadnu platbu (pritom posledná bola pripísaná na ich účet pred 8 dňami a predchádzajúca pred 36 dňami! A oni to vraj nemajú. No poobede tam šla opäť a odrazu platby boli na účte (posledná nabehla pred 7 a predposledná pred 35 dňami).
Je vidieť, aký poriadok majú v evidencii platieb, resp. ako sa vedia v účtoch orientovať.
BTW: toto nebol jediný ich úlet - v priebehu cca roku a pol ich bolo zo päť!
Nabudúce, až zase bude, že nemajú platbu, asi sa nebudem obracať na vedúcu, ale rovno na zriaďovateľa s tým, aby im tam urobil poriadne ofuky. Veď to nie je s kostolným poriadkom, aby 35 (resp. 7 dní) nemali platby spárované a skontrolované.
Toto asi poukazuje, že tá "rachetľa" tam asi nemá čo robiť - nezvláda prácu, nie je vôbec kompetentná to vykonávať.

Plne s Tebou súhlasím, my platíme tiež jednej kočke a včera som sa dozvedela, že 2 platby chýbajú, tak v pondelok sa majú na mňa čo tešiť, presne jedna platba odišla skoro pred mesiacom a jedna pred 10-timi dňami......
wagner
14.04.12,07:05
wagner
14.04.12,07:07
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/9j5lkttx.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--21.html)...a čajík s teplými rožtekmi pre Vieroč...aj pre vás,kto kávu nemusíte..:))
...som zabudla na alabuta...ale jemu robí kafu alabutka...
Čože Ti ten Milan Karas toľko chýba? Však tu má tisíc iných nickov, kde ho môžeš zdraviť.
trisestri
14.04.12,07:14
nezda sa my zeby alabut bol karas
lujza.j
14.04.12,08:10
srska
14.04.12,08:19
len pre info: vajcia 10ks A/L v hainburgu = 1,49 - 1,69 eur, natural 1l/1,522 eur, v bille akcia jim beam 9,99 eur
lujza.j
14.04.12,08:26
len pre info: vajcia 10ks A/L v hainburgu = 1,49 - 1,69 eur, natural 1l/1,522 eur
ja M/10ks 1,32e bola som vo štvrtok v lidl
pepsikova
14.04.12,08:47
..a čo ti to tak vadí?..
pepsikova
14.04.12,08:49
len tak pred obedom....
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSS5wKrjROAwE2j0HWWIJ_chzt1E8vl4 U9mfKE_2w6hsO3rtrZ1PFt4W7zegw..

..lui, ja posielam obed...cibuľový šalát, fašírka..a polievočka nedeľná...kaficu a koláčik beriem...fajn deň ti...
Stanislav 1975
14.04.12,09:10
Čože Ti ten Milan Karas toľko chýba? Však tu má tisíc iných nickov, kde ho môžeš zdraviť.
[/COLOR]
Zdenka, Alabut určite nebol Milan Karas- na to dám ruku do ohňa...
štýl písania bol úplne iný...
Stanislav 1975
14.04.12,09:16
potesilo ze ludia prispievaju na den narcisov
za to všetko treba poďakovať pani Sirackej a jej manželovi- toto sú u mňa ozajstné celebrity, ozajstní anjeli...-a nie tí tupečkovia na farmách a kade tade
neviem, ja keď niekde vidím tú p. Sirackú- normálne v mojom vnútri sa niečo pohne , neviem, strašne dobrá aura z nej vyžaruje, hneď mám lepšiu náladu...
a p.Chudík detto...-strašne ho mám rád...
Stanislav 1975
14.04.12,09:19
len pre info: vajcia 10ks A/L v hainburgu = 1,49 - 1,69 eur, natural 1l/1,522 eur, v bille akcia jim beam 9,99 eur
Ale na Slovensku máš kvalitnejšie výrobky ako u tých spráchnivelých rakúskych vydriduchov---ved som sa v škole učil že kapitalizmus je vydieranie človeka človekom...:D
Zdenka 0705
14.04.12,09:23
doplním,... FB to teda určite nie je
Stanislav 1975
14.04.12,09:28
Ale na Slovensku máš kvalitnejšie výrobky ako u tých spráchnivelých rakúskych vydriduchov---ved som sa v škole učil že kapitalizmus je vydieranie človeka človekom...:D

teda sorry, zle píšem- nie vydieranie ale vykorisťovanie človeka človekom- tak to bolo a mal som z toho aj 1- dničku...:D
trisestri
14.04.12,09:29
Ale na Slovensku máš kvalitnejšie výrobky ako u tých spráchnivelých rakúskych vydriduchov---ved som sa v škole učil že kapitalizmus je vydieranie človeka človekom...:D

nedavno mali v Bille akciu na Tirolske kurca,som chcel vyskusat,ale nikdy viac,este odpornejsie ako polske-neviem ci ich sladkym krmili abo co,takisto ich slanina svindelpackel nic moc-vyborne potraviny som jedol z francuska,nemecka-niektory chvalia danske a svajciarske potraviny resp italiano
Stanislav 1975
14.04.12,09:31
nedavno mali v Bille akciu na Tirolske kurca,som chcel vyskusat,ale nikdy viac,este odpornejsie ako polske-neviem ci ich sladkym krmili abo co,takisto ich slanina svindelpackel nic moc-vyborne potraviny som jedol z francuska,nemecka-niektory chvalia danske a svajciarske potraviny resp italiano

u nás v jednote majú že "úprimne kurča"- aj tam píše to kura že je ozaj úprimné a bolo krmené samými dobrotami a žiadnymi preparátmi...:D
srska
14.04.12,09:52
u nás v jednote majú že "úprimne kurča"- aj tam píše to kura že je ozaj úprimné a bolo krmené samými dobrotami a žiadnymi preparátmi...:Dčau stenly - dnes si v laufe:D šak vieš, občas môžeme kúpiť aj u susedov
Stanislav 1975
14.04.12,09:55
čau stenly - dnes si v laufe:D šak vieš, občas môžeme kúpiť aj u susedov
čau dochtore...:)
srska
14.04.12,09:57
Ale na Slovensku máš kvalitnejšie výrobky ako u tých spráchnivelých rakúskych vydriduchov---ved som sa v škole učil že kapitalizmus je vydieranie človeka človekom...:Dale mňa stenly učili, že sú krajiny kde zajtra znamená už včera:D a sk k nim nepatrí
Stanislav 1975
14.04.12,10:00
ale mňa stenly učili, že sú krajiny kde zajtra znamená už včera:D a sk k nim nepatrí
ak si dobre pamatám, tak tá krajina bola ZSSR, či sa mýlim?:D
srska
14.04.12,10:02
ak si dobre pamatám, tak tá krajina bola ZSSR, či sa mýlim?:Dto len poniektorí chceli aby bola:)
Stanislav 1975
14.04.12,10:06
to len poniektorí chceli aby bola:)
Nech si každý hovorí čo chce ale na útok MAKAROV, LARIONOV, FETISOV, KRUTOV,KASATONOV- nemal nikto- to boli moje hviezdy...:)
trisestri
14.04.12,10:09
bolo aj v tescu,len ho vypredali
trisestri
14.04.12,10:11
hrali jak masiny ako z inej planety,tak zohrata petica neviem ci sa este niekedy vyskytne
trisestri
14.04.12,10:22
clovek sa tesi na poistku a oni este aj to zdania,ze vraj uroky z poistnej sumy-no len aby to nebolo tolko ze bude polka premie v cudu
srska
14.04.12,10:25
Nech si každý hovorí čo chce ale na útok MAKAROV, LARIONOV, FETISOV, KRUTOV,KASATONOV- nemal nikto- to boli moje hviezdy...:)zabudol si ešte na charlamova a tatka sa opýtaj aký hráč bol firsov:)
Dav
14.04.12,10:27
ak si podával DP A - tak nedoplácaš, viď príspevok od Veronikysad č. 4347 - je o podanom daňovom priznaní.
Ak Ti však zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie dane, tak Ti nedoplatok zrazí zo mzdy /v tomto prípade na výške nedoplatku na dani nezáleží/.
Pre erzet:
Ak Ti zamestnávateľ vyrovná nedoplatok, môžeš niekomu poukázať 2 % z daní, ak sú 2% viac ako 3,32 €.
P.S. Teba to pobavilo, rozčúlilo, zaujalo, a profesionálne deformované mzdárky radia .... :D
marjankaj
14.04.12,10:51
Ale na Slovensku máš kvalitnejšie výrobky ako u tých spráchnivelých rakúskych vydriduchov---ved som sa v škole učil že kapitalizmus je vydieranie človeka človekom...:D
A v socializme to bolo naopak:eek:
Tweety
14.04.12,10:52
nebojte sa, za chvíľu ho tu zas máme, och, joj
marjankaj
14.04.12,10:58
Pre erzet:
Ak Ti zamestnávateľ vyrovná nedoplatok, môžeš niekomu poukázať 2 % z daní, ak sú 2% viac ako 3,32 €.
P.S. Teba to pobavilo, rozčúlilo, zaujalo, a profesionálne deformované mzdárky radia .... :D
Tiež si myslím.
Ak nebude celá daň uhradená v termíne, tak tie 2% nepoukážu.
A aspoň si budú môcť prilepšiť na odmenách o niečo viac. Veď odmeny si dávajú iba z ušetrených euráčov.


§50
(6) Správca dane podľa odseku 1 (ďalej len "správca dane") poukáže podiel zaplatenej dane prijímateľovi uvedenému vo vyhlásení, ak sú splnené tieto podmienky:

a) daňovník nemá do lehoty na podanie daňového priznania nedoplatok na dani, pričom daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva vyhlásenie, zaplatilv lehote podľa § 49 ods. 2, ak podáva daňové priznanie, ani povolený odklad platenia dane a ani povolenie platenia dane v splátkach; daňovník, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, preukáže potvrdením od tohto zamestnávateľa, že daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola daňovníkovi zrazená alebo daňovník nedoplatok na dani za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, vysporiada v správnej výške do lehoty na podanie vyhlásenia podľa odseku 1; takéto potvrdenie vystaví zamestnávateľ na žiadosť zamestnanca (§ 39 ods. 7), pričom toto potvrdenie je prílohou vyhlásenia,
buchač
14.04.12,11:02
...nástup socíku v podstate zasa začal 10.3. keď Hranol vyhral voľby...že kua socík teraz bude ...
...pokračovanie sci-fi ..." Blízke stretnutie tretieho druhu " ...respektíve ....." IT go home , homééé...."

...to len budeme zírať .....že nie Hollwood .......ale GRCCWOOD....
lujza.j
14.04.12,11:34
dakujem za mňamky...beriem :) aj tebe pekný dník
lujza.j
14.04.12,11:36
ja už stále, iba u susedov....
Stanislav 1975
14.04.12,14:25
zabudol si ešte na charlamova a tatka sa opýtaj aký hráč bol firsov:)

No veru vladino, týchto nepamatám osobne...:), ani golonku a dzurillu- ale však nemožem pamatať všetko...:D
Stanislav 1975
14.04.12,14:27
...nástup socíku v podstate zasa začal 10.3. keď Hranol vyhral voľby...že kua socík teraz bude ...
...pokračovanie sci-fi ..." Blízke stretnutie tretieho druhu " ...respektíve ....." IT go home , homééé...."

...to len budeme zírať .....že nie Hollwood .......ale GRCCWOOD....

buchy, kašli na politiku- naschvál sa vyhýbam téme politiky, lebo sa zas s kopu ľudmi povadím...:)-však vieš čo a jak...:D
Stanislav 1975
14.04.12,14:29
clovek sa tesi na poistku a oni este aj to zdania,ze vraj uroky z poistnej sumy-no len aby to nebolo tolko ze bude polka premie v cudu
ooops, polovičku nie...- to vieš ako to je- dane platit treba zo všetkého- tam ti strhnú "IBA" 19% z výnosu-takže ostane ti pomerne dosť-to ma možeš pozvať aj na drink niekde do malého ríma...:D
trisestri
14.04.12,15:25
maly rim to trnava?
misoft
14.04.12,15:57
Dobrý tip - až ma nas*rú - kua - napíšem, kontrolu na nich pošlem.
buchač
14.04.12,16:34
...šak ja nie o politike točím....ja len spomínam na pekné filmy - na tú myšlienku ako takú....zasa si ma zle pochopil ....TY ?????...šak nemyslíš vážne , Ty ma už hádam aj vieš čítať ....či ...????
pepsikova
14.04.12,16:35
misoft
14.04.12,16:57
Mňam!
misoft
14.04.12,17:08
Dopozeral som správy: neúspešný pokus o vypustenie severokorejskej družice = strata vo financiách (cca 850 miliónov dolárov), za ktoré by 80% obyvateľov malo celý rok jedlo. Ale čo sa čudovať? Veď motory (raketové) sú upravené motory zo sovietskych a čínskych medzikontinentálnych rakiet.
kopretinka
14.04.12,17:16
pepsikova
14.04.12,17:28
...má taký úprimný pohľad to kura slovenské:)...
pepsikova
14.04.12,17:29
..no, to na face vyzerá tak preľaknuto..asi ho postrašili kury z polska...
erzet
14.04.12,17:29
Tiež si myslím.
Ak nebude celá daň uhradená v termíne, tak tie 2% nepoukážu.
A aspoň si budú môcť prilepšiť na odmenách o niečo viac. Veď odmeny si dávajú iba z ušetrených euráčov.

Ja si to veľmi vážim, veľmi si vážim vašu ochotu. Nerozčúlilo, potešilo. 2 %? Som Dobrý anjel. už sú tam.
AlaNR
14.04.12,17:38
To je tuším už pobosorované... mama si má pravidelne každú hodinu merať tlak a zistili sme, že na tlakomeri fučí mažeta.... Samozrejme teraz cez víkend novú nikde nezoženieme... :(
Mila123
14.04.12,17:40
neskúšali ste ani v lekárni pozháňať?
ivuliatko
14.04.12,17:40
http://www.hyza.sk/novinky2.html
https://www.facebook.com/pages/%C3%9Aprimn%C3%A9-kur%C4%8Da-s-rodokme%C5%88om/302002176512563

Už tu boli babičkine vajcia, teraz úprimné kurča... Čo sa ešte objaví v obchodoch? Šľachetná krkovička? Alebo empatická roštenka? :D
pepsikova
14.04.12,17:41
...alebo nejakú známu, čo je zdravotná sestra, možno by požičala manžetu..
pepsikova
14.04.12,17:46
Už tu boli babičkine vajcia, teraz úprimné kurča... Čo sa ešte objaví v obchodoch? Šľachetná krkovička? Alebo empatická roštenka? :D..

:D..no, za rozumnú cenu aj šlachetná krkovica môže byť:)jej je to už jedno:)
kopretinka
14.04.12,17:49
veď je úprimné
Zdenka 0705
14.04.12,17:56
pesnička, ktorú som ráno počula... a stále mi chodí po rozume ... krásny text aj hlas...teším sa, že ešte stále mu to spieva :)
Klid, mír a pokora

Jenom klid, mír a pokora
a srdce otvorené dokorán.
Len láska, pravda a česť,
aj keď sa to občas nedá zniesť.

Jsme lidé hříšní, proto někdy krutí,
lžeme si, že život nás k tomu nutí.
Svoj svet nosíme v sebe a so sebou
a každý máme svoje vlastné nebo.

Právě proto musíme žít,
abychom našli pokoru, mír a klid.

Jenom klid, mír a pokora,
bojím se to opakovat dokola.
Velké slova mají být němé,
ukryté vevnitř, v tobě i ve mě.

Pojď zkusme žiť bez silných fráz,
každé ráno znova, každý deň zas.
Búrky patria k životu,
(búrky patria k životu)
ako k slnku tma.
Neopouštěj mě.
Neopúšťaj ma.

Právě proto musíme žít,
abychom našli pokoru mír a klid.

Jenom klid, mír a pokora
a srdce otvorené dokorán.
Len láska, pravda a česť,
aj keď sa to občas nedá zniesť.

Pokora, klid a mír,
tři velká slova, jeden velký cíl.
Pokora, kľud a mier,
vždy vstúpiš do tých istých dvier.

Právě proto musíme žít,
abychom našli pokoru mír a klid.

Jenom klid, mír a pokora
a srdce otvorené dokorán.
Len láska pravda a česť,
aj keď sa to občas nedá
Jenom klid mír a pokora
a srdce otvorené dokorán.
Len láska, pravda a česť,
aj keď sa to občas nedá zniesť.
Aj keď sa to občas nedá zniesť.
Aj keď sa to občas nedá zniesť.
Aj keď sa to občas nedá zniesť.
buchač
14.04.12,18:01
...hm ...teraz je už kľudný , v pokore našiel mier ???....na každého raz príde , či takým alebo onakým pričinením - vlastné alebo neovplyniteľné....
Zdenka 0705
14.04.12,18:09
Neviem dávať odkaz na príspevok v porade, a preto si dovolím okopírovť práve pred chvíľou pridaný príspevok v téme citáty ...
Nikdy nemôžete súdiť životy iných, pretože každý človek pozná iba svoju vlastnú bolesť a sebazaprenia. Jedna vec je cítiť, že ste na správnej ceste, ale niečo iné je myslieť si, že vaša cesta je tá jediná správna. Každý človek na tomto svete má svoj príbeh. Nesúďte ľudí skôr, než ich naozaj spoznáte. Pravda vás môže prekvapiť. Namiesto toho, aby ste s nimi jednali tak, ako to vidíte u ostatných, správajte sa k druhým takým spôsobom, akým by ste chceli, aby sa druhí správali k vám, vždy s láskavosťou a súcitom. Keď niekoho súdite, nevypovedá to nič o tom, aký ten človek skutočne je. Vypovedá to o vás.
(Yash Dave)
lujza.j
14.04.12,18:10
aj "babičkine lokše"... :)
jankalina1967
14.04.12,18:21
To VieraPopluharova - tieto upomienky ti budu chodit este dlho, pretoze sa jedna o podvodnu skupinu, ktora si zaraba peniaze tym, ze rozposielaju tito vyhrazky niekolko tisic ludom, a rataju s tym, ze aspon par percent sa zlakne a zaplati. A v pripade, ze to zaplatis, tak jednak motivujes podvodnikov, ze sa im ich podvody vyplacaju a jednak ukazujes, ze si lahko vydieratelna obet a tak sa zameraju na teba o to viac.
lujza.j
14.04.12,18:21
lujza.j
14.04.12,19:31
.....tak čo tu dnes ako, ticho.....vypnem tu už.....?
dnes pre istotu takto:D:--- dobrúúú
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR1Lf7061z3sox33LXhN71a4nlnHJ5SU sdhoVHKYJrMUtpfgwxKCHxZ6Ahstw
terezamaria
14.04.12,19:53
Zdenka klikneš na Tvoje číslo príspevku a z hornej lišty to skopíruješ.......ale takto to bolo lepšie....
trisestri
14.04.12,20:13
konecne nadej pre diabetikov,len aby to vyslo a fungovalo,netrvalo to prilis dlho a bolo dostupne aj u nas http://www.aktuality.sk/clanok/204620/konecne-kladivo-na-diabetes/
pepsikova
15.04.12,02:52
...dobré ráno vám a vydarený deň dnes vám prajem...vonku skoro pršno, ale inak teplo,dážď iste na seba nenechá dlho čakať..esemesky prečítané,šarkan už naspäť v pelechu a tak dám kávu na stôl, aj čajík,
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/8bc1a42a.jpg (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cadeaux-pour-mes-amises-.html)..

..a ak by niekto náhodou bol hladný, musí počkať na čerstvý rožtek...zatiaľ len pozdrav letí vám aj alabutovi a pohoda...tak veru:)
hubatá
15.04.12,03:43
no ...: in vino veritas, ale v slivovici tiež! No nie?
hubatá
15.04.12,03:47
Tak toto ja nie: samé ovocie z dovozu, samé éčka a slonie hnojivo. Ja jedine naše a šťavy len v tom prípade ak si s ovocím už neviem rady. Inak len kúšem.
hubatá
15.04.12,04:22
MUDr Siracká supluje hnijúce zdravotníctvo. Presne si to Stanislav 1975 vystihol: múdrosť a skromnosť z nich priam vyžaruje. Preto nie sú štátnymi tajomníkmi hoci by si to zaslúžili a inak by sa nám na SK darilo.
hubatá
15.04.12,04:28
a ešte na Ragulina. Rozumel si veľmi s s našou Žiletkou. To bol hokej! Aj my baby sme vtedy pozerali hokej, nevarili, popíjali orosenú desinu a vedeli sme čo je zakázané uvoľňovanie!
hubatá
15.04.12,04:31
Nech sa to volá ako chce, len aby zmizli žobráci, nezamestnaní, exekútori a rómski občania opäť chodili s nami do roboty. Vtedy bude dobre v tomto štáte, lebo čo sa v jeden deň ukradne - na druhý sa vyrobí. Dnes sa len kradne a nikto nerobí.
hubatá
15.04.12,04:37
Dobré ráno milí poraďáci!;)
buchač
15.04.12,07:38
Dobré ráno milí poraďáci!;)

...hub......nepoddžubuj ...............................................
Tweety
15.04.12,07:39
šak treba už od rána, či? kto skoro dáva, dvakrát dáva,či?
buchač
15.04.12,08:17
...no hej ...šak aj hej...lenže ja som potom prudký jak oné v kaňari...
lujza.j
15.04.12,08:21
buchač
15.04.12,08:22
.....necééééééééééééééééééééé ééééém .....
Stanislav 1975
15.04.12,08:49
ja dám na stôl pomarančovú šťavu čerstvú.... riedenú....
http://www.fresh-fit.sk/sub/fresh-fit.sk/images/stories/stavy-pomarancova-small.jpg
http://www.fresh-fit.sk/ovocne-stavy/pomarancova-stava/
PATOK !!! Tohle není JIM BIM...
pepsikova
15.04.12,08:53
...lui, ja dám predobedňajšiu kávu..od jedu..včera som na lúke v jednom kúte pozbierala sklo po nejakom dobrodincovi, ktorému flaša zavadzala v ruke a netrafil 10 metrov ku kontajneru...a dnes sú tam rozbité dve, o kus ďalej a zopár fľašiek od jupíka, aj obaly z keksíkov..mamičky to nevidia, lebo sa nepohnú ďalej od otvorenej garáže, kde pestujú letnú kultúru.....nechápem to...
lujza.j
15.04.12,08:54
ja som to ani netvrdila..... :D
buchač
15.04.12,09:08
...tak nepoddžubuj ..................a nalej poriadne ....Stano je smädný...
trisestri
15.04.12,09:14
aspom mas co zbierat
Zdenka 0705
15.04.12,09:40
.. možno vyzbierajú, keď bude neskoro... a deti porezané
Kvaka
15.04.12,10:01
pepsi, nerozčuľuj sa, ja tiež zbieram, nielen sklo, aj ho... cudzích psov, vnuk mi už na také raz spadol, aj pes sa mi už raz porezal, no čo už, ľudia sú prasce, teda niektorí ľudia sú ako prasce, nechávajú po sebe všeličo.
V záhrade mi hroch prežil :), rastie ako z vody, reďkovôčky, cibuľka aj šalátik tiež podrástli, petržleník už pekne vidno, v piatok dosadená mrkva, cibuľka, reďkovka do zeme, do kelímkov brokolica, kalerábiky a cukina, kompost 45 fúrikov rozhádzaný, skalka vyčistená a dosadená, dnes regenerujeme svaly a kĺby.
Kúpila som ešte ligurček a mätu, biely flox a ružové astry, tiež už sú v zemi.
lujza.j
15.04.12,10:06
trisestri
15.04.12,10:11
whisky ok,ale ta s tou plechovkou ma na moj vkus malu rit
lujza.j
15.04.12,10:15
lujza.j
15.04.12,10:16
ani nehovor, čo ja všetko tomu mojemu krpcovi ťahám z huby....:(
VieraPopluharova
15.04.12,10:18
Ja sa musím pochváliť, dcéra ma včera zobrala vyvenčiť do nového SND na operetu NETOPIER, sprvu som žundrala, no bol krásny umelecký zážitok, dávno som už na 3 hodiny nezabudla na svet, ak má niekto možnosť na to ísť vrele to odporúčam, teraz to budú dávať až v júni.Doteraz som ani netušila , že ma zaujíma i stará dobrá klasika ako Strauss, Mozzart a pod.
lujza.j
15.04.12,10:26
OK, ved ja to nie som... :D
terezamaria
15.04.12,11:01
Však si šikulka, 45 fúrikov kompostu...no len si zregeneruj, zaslúžiš si...
Kvaka
15.04.12,11:11
Však to ja by som nezvládla, Terezka, to moja väčšia polovička ten kompost, ja iba to ostatné.
terezamaria
15.04.12,11:11
Už by mohlo aj stačiť, stále pribúda niečo nové:
pepsikova
15.04.12,11:43
..Vieroč, klasika je klasika!..a zaručený zážitok!..tiež mám rada...
lujza.j
15.04.12,12:11
hnedoočka
15.04.12,12:14
pripomenula si mi, že sme dávno nemali palacinky :)
pavol54
15.04.12,12:17
vy mešťania sa máte, nápad- divadlo- taxik -lístky -domov, ale čo my sedláci?
pavol54
15.04.12,12:21
Už by mohlo aj stačiť, stále pribúda niečo nové:
To je dobre, všade okolo nás problémy ale ako počúvam aj u nás sa nájde syrček s kožuškom, ja som minule kúpil smotanový jogurt s kožúškom no čo moja blbosť, fólia bola naťuknutá nevšimol som si
kopretinka
15.04.12,12:23
Už tu boli babičkine vajcia, teraz úprimné kurča... Čo sa ešte objaví v obchodoch? Šľachetná krkovička? Alebo empatická roštenka? :D
najprv si prečítaj,čo to vlastne znamená..........
Ivana Š
15.04.12,12:38
pavol, však ak na to máš možeš aj ty :D na taxi do Blavy hádam máme aj my z dediny, či? :D
Ivana Š
15.04.12,12:42
To je dobre, všade okolo nás problémy ale ako počúvam aj u nás sa nájde syrček s kožuškom, ja som minule kúpil smotanový jogurt s kožúškom no čo moja blbosť, fólia bola naťuknutá nevšimol som si

ja som včera kúpila syr gouda, s penicilínom :(
a moja blbosť to nebola, lebo je v záruke, a je plesnivý :(
misoft
15.04.12,13:10
Už tu boli babičkine vajcia, teraz úprimné kurča... Čo sa ešte objaví v obchodoch? Šľachetná krkovička? Alebo empatická roštenka? :D
A čo tak "nadržaná klobása"? :D
VieraPopluharova
15.04.12,13:13
Lístky sú od 10,00 - 35,- a ZTP maju za polovicu, ja som bola za 5,00€
pavol54
15.04.12,13:22
ja som včera kúpila syr gouda, s penicilínom :(
a moja blbosť to nebola, lebo je v záruke, a je plesnivý :(
ale to je dobré znamenie Ak kúpiš mlieko dokáže sa skyslieť a dá sa piť je to ešte organická hmota a nie syntetická tekutina od takého výrobcu kupujem
ak kúpim syr a náhodou má poškodený obal a splesnivie to znamená že je kvalita keby tam boli narvané e-čka tak nesplesnie, akurát je naša chyba že si nevšimneme že sa obal na trase poškodil, lebo tie výrobky sa vyrábajú v určitom hygienickom štandarde a po dobu záruky ak je správne uzavretý by sa nemal kaziť
pavol54
15.04.12,13:29
Ivana raz aj ja budem mať žatvu, to si potom aj hotel doprajem nielen taxi
pavol54
15.04.12,13:33
Prepáč teraz som si uvedomil že koho poučujem (laik odborníka)
Stanislav 1975
15.04.12,13:47
Teraz ako sme boli na východe,tak sme mali tam taký menší trapas- sedíme pri telke a malý stano sa zrazu pýta- dedko a ty máš kolko rokov? dedko odpovedá- 62 a malý stano s tými svojími pyskami nevymáchanými sa pýta- a nemal si byť náhodou už dávno v hrobe?
trapas teda...
pavol54
15.04.12,13:57
Teraz ako sme boli na východe,tak sme mali tam taký menší trapas- sedíme pri telke a malý stano sa zrazu pýta- dedko a ty máš kolko rokov? dedko odpovedá- 62 a malý stano s tými svojími pyskami nevymáchanými sa pýta- a nemal si byť náhodou už dávno v hrobe?
trapas teda...
veľkosť trapasu je priamo úmerná veku dieťaťa
Ivana Š
15.04.12,14:00
v pohode :)
Ivana Š
15.04.12,14:07
ja ťa poučím ako pikírovať rajčiny :D
Ivana Š
15.04.12,14:11
veľkosť trapasu je priamo úmerná veku dieťaťa


ako? priama úmera, alebo nepriama? :D

Zákon dopravnej zápchy:
Dopravná zápcha narastá v priamej úmernosti s dobou, počas ktorej dopravu riadi policajt.
Ivana Š
15.04.12,14:12
A ešte tento sa mi páči:

Zákon odhalený dedkom pána Murphyho:
Nikdy nevieš poriadne nadávať, pokiaľ sa nenaučíš šoférovať .
srska
15.04.12,14:15
A ešte tento sa mi páči:

Zákon odhalený dedkom pána Murphyho:
Nikdy nevieš poriadne nadávať, pokiaľ sa nenaučíš šoférovať .toto platí pre ktorú vetvu ľudstva?:)
pavol54
15.04.12,14:15
priama čím staršie dieťa tým väčší trapas
asedma
15.04.12,14:20
moj mestan zase vravi, ze sellakom je sveta zit..
Ivana Š
15.04.12,14:25
pre všetky
ja som sa naučila nadávať v podstate až vtedy, keď som začala jazdiť, dovtedy som bola dievča so slušným vyjadrovaním
a hrešila som manžela že nadáva
odkedy jazdím, no nevynadaj mu ..... kam sa to .... :eek:
pavol54
15.04.12,14:25
to z neho hovorí slepá závisť lufťáka
Ivana Š
15.04.12,14:51
ešte jeden
Axióm predbiehania:
Vodič za vami chce ísť rýchlejšie ako vy - o 5 km/h.
srska
15.04.12,14:57
pre všetky
ja som sa naučila nadávať v podstate až vtedy, keď som začala jazdiť, dovtedy som bola dievča so slušným vyjadrovaním
a hrešila som manžela že nadáva
odkedy jazdím, no nevynadaj mu ..... kam sa to .... :eek:no, tiež som sem tam utrúsil ale po 2 rokoch jazdenia v ba ma to prešlo - teraz len myšlienkovo. ale na pravom sedadle to občas vrie
Ivana Š
15.04.12,15:03
v ba - :mad:
ale ani Nitra nie je závideniahodná :(
lujza.j
15.04.12,15:10
ja ked som ich naposledy spravila, tak som sa s nimi gniavila sama:(
lujza.j
15.04.12,15:13
toto keby som napísala ja tak by som bola , že "na hrane".... :D
lujza.j
15.04.12,15:14
nie raz som kúpila "hermadur" a tiež bol nadmerne ochlpený a tiež bol v zákuke...:(
lujza.j
15.04.12,15:16
Teraz ako sme boli na východe,tak sme mali tam taký menší trapas- sedíme pri telke a malý stano sa zrazu pýta- dedko a ty máš kolko rokov? dedko odpovedá- 62 a malý stano s tými svojími pyskami nevymáchanými sa pýta- a nemal si byť náhodou už dávno v hrobe?
trapas teda...
Stanko možno ste mali doma debatu, že toľko ročný už tam bývajú.....:rolleyes:
BXLmiami
15.04.12,15:39
Bavím sa na správach.Teda nie že by situácia v Sýrii bola na smiech,ale niekde niekto dá spojenie ,,krehké prímerie" a všetci od radia,cez telky a noviny to verklikujú dalej.Rovnako.
BXLmiami
15.04.12,15:51
pepsi, nerozčuľuj sa, ja tiež zbieram, nielen sklo, aj ho... cudzích psov, vnuk mi už na také raz spadol, aj pes sa mi už raz porezal, no čo už, ľudia sú prasce, teda niektorí ľudia sú ako prasce, nechávajú po sebe všeličo.
V záhrade mi hroch prežil :), rastie ako z vody, reďkovôčky, cibuľka aj šalátik
--------
tiež podrástli, petržleník už pekne vidno, v piatok dosadená mrkva, cibuľka, reďkovka do zeme, do kelímkov brokolica, kalerábiky a cukina, kompost 45 fúrikov rozhádzaný, skalka vyčistená a dosadená, dnes regenerujeme svaly a kĺby.
Kúpila som ešte ligurček a mätu, biely flox a ružové astry, tiež už sú v zemi.
Krásny preklep,riadne som vytreštila oči,kým som neprečítala další text.
buchač
15.04.12,15:55
konecne nadej pre diabetikov,len aby to vyslo a fungovalo,netrvalo to prilis dlho a bolo dostupne aj u nas http://www.aktuality.sk/clanok/204620/konecne-kladivo-na-diabetes/

...nie pre všetkých , veru nie ......kua , škoda ......aj naďalej si môžem ( a nie iba ja ) bez tej nádeje šľahať tie dávky ...nakoľko


„V prípade pacientov s diabetom typu II odolným voči inzulínu je však CRTC2 aktivovaný príliš silne a inzulínový signál sa nedostane, kam treba.
asedma
15.04.12,16:30
..ten by ti dal..
pepsikova
15.04.12,16:32
Krásny preklep,riadne som vytreštila oči,kým som neprečítala další text...

..ja som to tiež pochopila až na druhý krát..len ako nám Kvaka napíše, keď bude zberať úrodu..pozbiera zelený hrošík,alebo hrášťok...alebo ten taký malý zelený :Dhroch, čo Jánošík na ňom šmykol...
pepsikova
15.04.12,16:34
...fajn večer vám tu...víkend končí..idem nájsť tú pieseň starodávnu, kde sa spievalo, že týden končí, víkend začíná...ale však to je jedno,5 dní ubehne ako voda...
Kvaka
15.04.12,16:45
ten taký malý zelený hroch, čo Jánošík na ňom šmykol...
Kvaka
15.04.12,16:48
Láslo Komárom mal pekné slovíčka, som rada, že pobavilo.
trisestri
15.04.12,16:52
...nie pre všetkých , veru nie ......kua , škoda ......aj naďalej si môžem ( a nie iba ja ) bez tej nádeje šľahať tie dávky ...nakoľko

dobre ak sa daju tahat tie davky,horsie ak ani tie uz nepomahaju,alebo maju prilis neprijemne vedlajsie ucinky /ruky rozozrate koznym exemom/
lujza.j
15.04.12,16:59
tí čo majú dyslexiu nemajú problém.... :)
terezamaria
15.04.12,17:01
Určite niekde počul, že v tom veku to tak má byť....Deti sú nevyspytateľné....
lujza.j
15.04.12,17:02
...fajn večer vám tu...víkend končí..idem nájsť tú pieseň starodávnu, kde sa spievalo, že týden končí, víkend začíná...ale však to je jedno,5 dní ubehne ako voda...
mňa čaká taký kombinovaný týždeň.... zajtra každoročné preškoľovanie špeci kurzu, potom robota, potom dva dni "psia materská"-dov. a piatok robota a potom víkend začína:)
misoft
15.04.12,17:08
No ďalšie "trápenie"! Moja dcéra "nabulikala" moju 3/4 na pokec (nešťastná to myšlienka :( ). Samozrejme, moja 3/4 sa prihlasuje, no stále vyhadzuje "nesprávne ........", i keď to má napísané na lístočku (od dcéry, aby nezabudla). Dôvod? 3/4 nick nemá s diakritikou, no ona vytrvalo tam písala s diakritikou (nechápačka, nevie opísať, čo má napísané). O chvíľu opäť volá, že nevie hento a toto - rýchlu poštu ako otvoriť (pritom hore je napísané Rýchla pošta). Ďalšia nechápačka (z mojej strany). Darmo jej to aj 10x človek vysvetľuje, no po 5 minútach to vyfučí z hlavy.
Konštatujem: na kieho ďasa sa ryje tam, kde nevie čo má robiť?
hnedoočka
15.04.12,17:20
he-he
Dav
15.04.12,17:22
veľkosť trapasu je priamo úmerná veku dieťaťa
alebo počtu a zloženiu obecenstva...
veronikasad
15.04.12,17:30
Erzet, vitaj v mojom profile

113112
pavol54
15.04.12,17:40
No ďalšie "trápenie"! Moja dcéra "nabulikala" moju 3/4 na pokec (nešťastná to myšlienka :( ). Samozrejme, moja 3/4 sa prihlasuje, no stále vyhadzuje "nesprávne ........", i keď to má napísané na lístočku (od dcéry, aby nezabudla). Dôvod? 3/4 nick nemá s diakritikou, no ona vytrvalo tam písala s diakritikou (nechápačka, nevie opísať, čo má napísané). O chvíľu opäť volá, že nevie hento a toto - rýchlu poštu ako otvoriť (pritom hore je napísané Rýchla pošta). Ďalšia nechápačka (z mojej strany). Darmo jej to aj 10x človek vysvetľuje, no po 5 minútach to vyfučí z hlavy.
Konštatujem: na kieho ďasa sa ryje tam, kde nevie čo má robiť?
tak jej kúp k narodeninám nový tablet môže byť aj sada dobrých nožíkov
srska ti už poradí kde sa dá kúpiť alebo v nájdeš v srandičkách
misoft
15.04.12,17:43
Je ti rehotno?
Dav
15.04.12,17:44
Erzet, vitaj v mojom profile

113112
:eek: Veronika, skús sa z Porady odhlásiť (v pravom hornom rohu)a prihlásiť a po prihlásení stlač klávesu F5. Tvoj profil vidím normálne, bez Erzeta. Dokonca nebol ani medzi poslednými zobrazenými návštevníkmi Tvojho profilu... Alebo skús iný prehliadač.
misoft
15.04.12,17:45
No veď tablet som jej navrhoval ako prvý - skoro ma pod čiernu zem znosila - vraj "somarina"
hnedoočka
15.04.12,17:46
vyzerá to riadne srandovne, ale ja to vidím normálne
misoft
15.04.12,17:47
veronikasad
15.04.12,17:52
:eek: Veronika, skús sa z Porady odhlásiť (v pravom hornom rohu)a prihlásiť a po prihlásení stlač klávesu F5. Tvoj profil vidím normálne, bez Erzeta. Dokonca nebol ani medzi poslednými zobrazenými návštevníkmi Tvojho profilu... Alebo skús iný prehliadač.
Oli, nepomohlo. Od včera do dnes doobeda som mala namiesto Draka u všetkých členov salámovú tortu, teraz sa mi tam zjavil Robo. Robí mi to len v Opere. Mám sa obávať nejakého vírusu ?
misoft
15.04.12,17:59
Skús iný prehliadač. Je možné, že v Opere sa niečo "pohurkalo" :D (asi nejaké falošné akordy - šak nie je Opera ako opera)
ivuliatko
15.04.12,18:01
Ani po desiatom prečítaní by mi to nepripadalo menej absurdné :-))
sito
15.04.12,18:06
He-he! Na hlavnej stránke sú hodiny opäť posunuté o dve hodiny späť. Sranda!

Dušan, je jedno kedy, podstatne je čo ...
asedma
15.04.12,18:06
...fajn večer vám tu...víkend končí..idem nájsť tú pieseň starodávnu, kde sa spievalo, že týden končí, víkend začíná...ale však to je jedno,5 dní ubehne ako voda...

..budem na vas mysliet pri plahoceni v bazene..
Relaxačný pobyt pre zaneprázdnených "UPRCHLÍCI" " Les fugitifs ", Francúzsko 1986, Gérard Depardieu, Pierre Richard
misoft
15.04.12,18:12
Veď preto - he-he :D:D:D
pepsikova
15.04.12,18:19
..budem na vas mysliet pri plahoceni v bazene..
Relaxačný pobyt pre zaneprázdnených "UPRCHLÍCI"

" Les fugitifs ", Francúzsko 1986, Gérard Depardieu, Pierre Richard..

..a s ktorým sa budeš čvachtať?..s Gerardom, alebos Pierrom?..teda, ktorý z nich ti bude umývať chrbátik?..som zvedavá, no...
pepsikova
15.04.12,18:22
..veď nechaj!..keď nebudeš doma, sama príde na to, ako si pokecať..aj bez teba...
asedma
15.04.12,18:29
mňa čaká taký kombinovaný týždeň.... zajtra každoročné preškoľovanie špeci kurzu, potom robota, potom dva dni "psia materská"-dov. a piatok robota a potom víkend začína:)


..

..a s ktorým sa budeš čvachtať?..s Gerardom, alebos Pierrom?..teda, ktorý z nich ti bude umývať chrbátik?..som zvedavá, no...

..sympataci su obidvaja..takze ani sama neviem, ktoreho si vyberiem..inak nedavno som Pierra videla a pocula, bol v cechach..mozno zaskoci aj k nam sa okupkat..dam vediet potom co a ako..:D
pavol54
15.04.12,18:45
ala ako sa na ňom dobre krája zelenina
MIRCO1972
15.04.12,20:05
Tak toto ma fakt potešilo. Fičím na tom celú nedeľu.

http://www.youtube.com/watch?v=SXox8vgeGl4


Pekný deň.


MIRCO1972
Ivana Š
15.04.12,20:11
a tu jak tíško :) všetci sa ešte kúpete?
tak vám len stlmím svetlo :) aby ste nezakopli
lujza.j
15.04.12,21:10
taká to mohla byť nedeľa keby mi moje decko pár minút po 22h nezavolalo že nabúralo s jej vinou:mad::mad: celý predok v riti+ chladič a možno že aj iné.vrrrrrrrr strašne som nasratá......
ja tu zhasnem....."čik" zhasnuté
Zimama
15.04.12,21:40
Teraz ako sme boli na východe,tak sme mali tam taký menší trapas- sedíme pri telke a malý stano sa zrazu pýta- dedko a ty máš kolko rokov? dedko odpovedá- 62 a malý stano s tými svojími pyskami nevymáchanými sa pýta- a nemal si byť náhodou už dávno v hrobe?
trapas teda...

U detí je to asi bežné :--- - keď mala moja staršia dcéra cca 5 rokov, opýtala sa ma, koľko mám ja rokov, a po mojej odpovedi, že onedlho budem mať 30, sa prudko zamyslela a potom zahlásila: "To aby si pomaly začala umierať"... :cool::):D
kukučka
15.04.12,22:16
môžem kliknúť na užitočné? :---:D
2009
16.04.12,01:23
pavol54
16.04.12,03:18
taká to mohla byť nedeľa keby mi moje decko pár minút po 22h nezavolalo že nabúralo s jej vinou:mad::mad: celý predok v riti+ chladič a možno že aj iné.vrrrrrrrr strašne som nasratá......
ja tu zhasnem....."čik" zhasnuté
je to zlé ale ja keď som niekedy išiel vyšetrovať nehody mojich podriadených moja prvá otázka bola stalo sa niekomu niečo utrpel úraz? ak nie tak sa to dá prežiť lebo pokrivený plech sa vymení zdravie sa ťažko napráva. Je síce pravda že to potom dostali vyžrať z veľkého kotla ak ju zapríčinili. Teda zdravie je hlavné plech sa vymení
pepsikova
16.04.12,03:57
taká to mohla byť nedeľa keby mi moje decko pár minút po 22h nezavolalo že nabúralo s jej vinou:mad::mad: celý predok v riti+ chladič a možno že aj iné.vrrrrrrrr strašne som nasratá......
ja tu zhasnem....."čik" zhasnuté..

...luiii, kašli na nedeľu aj na chladič...len že sa decku nič nestalo...zarába, kúpi si nové vozítko, neboj..
pepsikova
16.04.12,04:08
...dobré ráno vám a vydarený pondelok prajem...vonku je asi čistá sibír, lebo môj počítač nyje a nyje sa rozbehnúť, zasekne sa ako švédska pílka a čaká...neviem na čo, ale postojí sa, potom pustí pár písmeniek a zase zamrzne...z toho mi jednoznačne vyplýva, že zima sa k nám vracia silou tornáda, čo mne vyhovuje...ale na lúke je čerstvo, poumývano a celkom pohoda...šarkan povedal:D....
...a tak dávam kávu na stôl, pozdravujem lui, nech sa na decko nejeduje, ešte alabuta, ak šmíruje, no a vám všetkým úsmev a dobré nervy prajem...je pondelok...
...a ak by sa náhodou niekomu dobré ráno nepáčilo, nech sa pozrie do zrkadla...možno tam niečo nájde a aspoň sa zasmeje...
...asi tak ako ja...večer som sa zmyla, s mokrými vlasmi ľahla a ráno som vyzerala ako Majster N...no, čo už:D
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/w0pzuqya.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--14.html)...P.S.:...čajík pre Vieroč sa ešte len varí...aby bol teplý,keď vylezie z duchien...:D
pepsikova
16.04.12,04:34
..sa mi urobil ten nový g-mail a vôbec sa mi nepáči...nechápem, prečo vždy všetko jednoduché musia prerobiť na neprehľadné a komplikované a ešte nám to aj nanútiť...neznášam vyskakujúce okienka a ikony..
srska
16.04.12,04:44
dobré ránko všetkým - 3 lyžičkovú mám na stole
hubatá
16.04.12,04:47
Dobré ráno!
Och ťažký a veľmi drahý deň ma čaká: držte mi palce priatelia!
Ivana Š
16.04.12,04:47
držíme :)
Ivana Š
16.04.12,04:49
v noci mi moje 16-ročné deťo vliezlo do postele - lebo počula nejaké čudné zvuky v jej izbe
ono sa to tvári, akože - ja som už veľká, skorodospelá, ale predsa je to ešte decko :D
srska
16.04.12,04:50
Dobré ráno!
Och ťažký a veľmi drahý deň ma čaká: držte mi palce priatelia!vytrimac + trimeme paľce