pavol54
29.04.12,17:44
alebo jej potlačiť palcami pod sánkami
pepsikova
29.04.12,16:16
Turecký hosť v Tatrách práši z okna koberec. Ide okolo bača, pristaví sa a hovorí:
'Tak čo, Aladin, neštartuje? :)))
DanielaSL
29.04.12,16:38
dobrý na záver dňa...
VieraPopluharova
29.04.12,17:08
Luji, to nemyslíš vážne, či.....
AlaNR
29.04.12,18:15
Potrebujem recept, ako zastaviť nakupovanie topánok cez internet alebo aj v obchodoch...
Nedarí sa mi to zastaviť, tento mesiac už tretí pár.... ale ospravedlňuje ma, že nie sú drahé, nad 15 eur som ešte nešla)
Kto poradí?
pepsikova
29.04.12,18:16
...to čo je tu tak ticho?..to už bude celé leto toto ?..žiadna kafa navečer, žiadne grilovačky a opekáče?..len na roľu a potom spať?..fuha!!...
lujza.j
29.04.12,18:22
Potrebujem recept, ako zastaviť nakupovanie topánok cez internet alebo aj v obchodoch...
Nedarí sa mi to zastaviť, tento mesiac už tretí pár.... ale ospravedlňuje ma, že nie sú drahé, nad 15 eur som ešte nešla)
Kto poradí?
ak to môžeš pre zdravé nožičky dovoliť tak si to užívaj....;) ja mám padnuté obe klenby + výrastok na päte, tak ja už lev v špeci obchodoch... občas úlet mám...
lujza.j
29.04.12,18:24
ja kukám hbo, celkom od dychovka....
lujza.j
29.04.12,18:30
wagner
29.04.12,18:36
Potrebujem recept, ako zastaviť nakupovanie topánok cez internet alebo aj v obchodoch...
Nedarí sa mi to zastaviť, tento mesiac už tretí pár.... ale ospravedlňuje ma, že nie sú drahé, nad 15 eur som ešte nešla)
Kto poradí?
Jednoduchý recept - kúp si kvalitné kožené topánky za 90 - 100€ a potom už tie lacné nebudeš nosiť. Ja mám všetky topánky kožené a nemusím si kupovať nové. Keď treba, dám ich opraviť a nosím ďalej.
wagner
29.04.12,18:43
My to už tak zo zvyku sadíme až po zamrznutých. Pre istotu. Fóliák sme nerobili, všetko pôjde na roľu. Rozmýšľam aj nad nejakým kalerábom, zelerom, a samozrejme papriky a rajčiny. Papriku kúpim a rajčiny uvidím, čo mi urobia tie na okne, lebo sú také slabučké, ktovie, či z nich niečo bude.
No a okopávať, kosiť okolo, a zas okopávať a polievať jak blázen.... a nakoniec aj tak polovicu kúpime na tržnici... :D
Z posledných síl som teraz dorobila zákusok, najjednoduchšieho míšu... nevládzem, idem spať :D
Ja som rajčiny už musela vysadiť - boli vysoké, stonky boli dosť hrubé. Bol najvyšší čas ich zasadiť do zeme. Papriku mám tiež ešte takú, čo pôjde na záhradu. Tá ešte počká na oknách, von pôjde neskôr. Nechce sa mi to zakrývať. Inak noci sú teplé - u nás bolo ráno 15 stupňov. U Vás musí byť ešte teplejšie. A šetri sa, nerob toľko ( to hovorí tá pravá :D)
wagner
29.04.12,18:47
...tie svine sa už neboja ničoho!...
A čo by sa Ťa mali báť? http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11915.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
pepsikova
29.04.12,18:50
Potrebujem recept, ako zastaviť nakupovanie topánok cez internet alebo aj v obchodoch...
Nedarí sa mi to zastaviť, tento mesiac už tretí pár.... ale ospravedlňuje ma, že nie sú drahé, nad 15 eur som ešte nešla)
Kto poradí?..

..a to je aký materiál, za 15€?...(výrobná cena takého páru je okolo 2.50.€,aj s materiálom,ostatné je prirážka)..akurát si nôžku rozčaptáš..a čo potom s takou?..predstav si bolesť klenby, kostičiek,pleseň,a ortopeda,ktorý na teba kuká ako na chorú(lepší prípad uderenú) a kúp si radšej niečo drahšie ,ale z kvalitného materiálu..
..ja som mávala také šítovky na lúku so psom a stále ma z niečoho boleli nohy a predvlani v jeseni som si kúpila za 75€ alpiny(skoro aj s infarktom za tú sumu!), ale nôžky ma nebolia, a to ich prosím nosím zima-leto furt...akurát dnes som ich hodila do práčky, lebo už na nich farbu nevidno,vyzerajú, že to prežili...prestaň si ničiť zdravie...
lujza.j
29.04.12,18:56
dievčatá....Ala;) je závislá od kupovanie topánok..... toto som jej mohla napísať aj ja, samozrejme že máte pravdu....;)
terezamaria
29.04.12,18:56
Hurá, máme aj maliny, odložím do chladničky, ráno idem na dia kontrolu, poobede zjem určite...díky...
pepsikova
29.04.12,19:03
dievčatá....Ala;) je závislá od kupovanie topánok..... toto som jej mohla napísať aj ja, samozrejme že máte pravdu....;)..

..no to viem, že je závislá od nakupovania...ale viem aj to, že vie, že si nejako môže ublížiť..neny predsa taká chudobná, aby si mohla kupovať lacné veci- a škodiť si nimi...ale možno nevedela, že má topánky za 2.50, aj keď za ne dala 15€...
lujza.j
29.04.12,19:11
..

..no to viem, že je závislá od nakupovania...ale viem aj to, že vie, že si nejako môže ublížiť..neny predsa taká chudobná, aby si mohla kupovať lacné veci- a škodiť si nimi...ale možno nevedela, že má topánky za 2.50, aj keď za ne dala 15€...
no čo ti poviem nad tým sa treba zamyslieť....potom možno nekúpi....moje decko je choré na okuliare, peňaženky a kabelky, nakúpi a potom to napchá do šuflíkov, lebo jej sa zdali na nete že vyzerajú inak....okuliarov 10-15eurových má toľko, že už by mala jedny poriadne a kvalitné, nepoučitelná .to je ako stými topánkami. nohy a oči máme iba jedny;)
terezamaria
29.04.12,19:21
Dnes som sa stretla so svatkou, mala práve nové okule za 420 euro. Hore iné dioptrie, dole iné, pekný tvar, odľahčené....asi jej tiež stáli za tie peniaze, oči sú nenahraditeľné....
AlaNR
29.04.12,19:29
no čo ti poviem nad tým sa treba zamyslieť....potom možno nekúpi....moje decko je choré na okuliare, peňaženky a kabelky, nakúpi a potom to napchá do šuflíkov, lebo jej sa zdali na nete že vyzerajú inak....okuliarov 10-15eurových má toľko, že už by mala jedny poriadne a kvalitné, nepoučitelná .to je ako stými topánkami. nohy a oči máme iba jedny;)

Toto boli zhodou okolností baleríny a šľapky na leto, tie veľa nestoja... ;)
A nie preto, že by som nemala na drahšie, ale ako márnivá baba si kúpim viacero. Ja ich mám na nohách akurát tak keď idem ráno autom do roboty, tam sa prezujem a potom zasa poobede autom domov. Niektoré mám nezničené aj 6-7 rokov. Keby som mala ísť na dlhšiu "túru", tak si samozrejme obujem poriadne. Ale do auta stačí zničiť aj lacnejší model, pretože vždy na plynovom pedále vyderiem pätu, na tom mieste, kde sa napája podpätok na pätu a potom ma šlak triafa.
pepsikova
29.04.12,19:34
Toto boli zhodou okolností baleríny a šľapky na leto, tie veľa nestoja... ;)
A nie preto, že by som nemala na drahšie, ale ako márnivá baba si kúpim viacero. Ja ich mám na nohách akurát tak keď idem ráno autom do roboty, tam sa prezujem a potom zasa poobede autom domov. Niektoré mám nezničené aj 6-7 rokov. Keby som mala ísť na dlhšiu "túru", tak si samozrejme obujem poriadne. Ale do auta stačí zničiť aj lacnejší model, pretože vždy na plynovom pedále vyderiem pätu, na tom mieste, kde sa napája podpätok na pätu a potom ma šlak triafa...

..potvora jedna!!..druhý raz nestraš závislosťou..to si potom jeden myslí, že v šítovkách za pár šupov beháš celý deň po tescu:)...
pepsikova
29.04.12,19:37
...padám odtiaľto, šarkan sa obšmieta okolo a dáko divno kuká, že čo tu ešte je také dôležité, že nejdem s ním...sme sa presťahovali do hadovej izby,posteľ síce ako koryto, ale studenooo, až chladno..dá sa spať:)...

..tak dobrú no vám, aj nejaké fajné sníčky prajem a zajtra je pondelok, tak ak nemáte modrý, tak šťastný krok..však potom je hneď sviatok, tak nejaké veľké rozbehy hádam any nebude treba..
AlaNR
29.04.12,19:52
..

..potvora jedna!!..druhý raz nestraš závislosťou..to si potom jeden myslí, že v šítovkách za pár šupov beháš celý deň po tescu:)...

Nestraším, lebo rozmýšľam, kde ich dám, lebo niektoré ani na nohách neboli. :D Momentálne to rátam na takých 25 párov bez čižmoidných... uff
Ale zasa, musím kúpiť keď sú, pretože mám malú nohu 37 - uzučkú, ešte aj tvar F je mi niekedy široký.
Takže keď natrafím, tak beriem lopatou :D
Stanislav 1975
29.04.12,19:54
Ivana Bagová je kráľovná a Rytmus xoxot...
lujza.j
29.04.12,19:54
Toto boli zhodou okolností baleríny a šľapky na leto, tie veľa nestoja... ;)
A nie preto, že by som nemala na drahšie, ale ako márnivá baba si kúpim viacero. Ja ich mám na nohách akurát tak keď idem ráno autom do roboty, tam sa prezujem a potom zasa poobede autom domov. Niektoré mám nezničené aj 6-7 rokov. Keby som mala ísť na dlhšiu "túru", tak si samozrejme obujem poriadne. Ale do auta stačí zničiť aj lacnejší model, pretože vždy na plynovom pedále vyderiem pätu, na tom mieste, kde sa napája podpätok na pätu a potom ma šlak triafa.
jááááj, to aj ma mám také autové...len za viacej eur;) ja ich mám na nohe asi tak 5min z domu do garáže a potom v robote 5min z garáže do budovy:D ani v aute ich nemám na nohe, tam si prezúvam šlapky..... takže ty si vlastne šetrnejšia ako ja....;)
lujza.j
29.04.12,19:55
Ivana Bagová je kráľovná a Rytmus xoxot...
mohol si napísať aj penis....:D
Stanislav 1975
29.04.12,19:55
Nestraším, lebo rozmýšľam, kde ich dám, lebo niektoré ani na nohách neboli. :D Momentálne to rátam na takých 25 párov bez čižmoidných... uff
Ale zasa, musím kúpiť keď sú, pretože mám malú nohu 37 - uzučkú, ešte aj tvar F je mi niekedy široký.
Takže keď natrafím, tak beriem lopatou :D
čo sa človek nedozvie- malú, uzučkú máš...:D
AlaNR
29.04.12,19:58
Jdu i já...
Zajtra normálne idem robiť kancelársku krysu, poobede si idem vyzvihnúť štvťku do Schwechatu, príde okolo polnoci ze Číny, tak ešte postíham nejaké obchodíky :D
hlavne do Ikey sa pôjdem poprechádzať.
Teraz padám, idem zachraňovať hlavu, farbila som sa, na čele mám od farby 1 cm čelenku, ktorá ani za svet nejde dole.
Drú!
lujza.j
29.04.12,19:58
Nestraším, lebo rozmýšľam, kde ich dám, lebo niektoré ani na nohách neboli. :D Momentálne to rátam na takých 25 párov bez čižmoidných... uff
Ale zasa, musím kúpiť keď sú, pretože mám malú nohu 37 - uzučkú, ešte aj tvar F je mi niekedy široký.
Takže keď natrafím, tak beriem lopatou :D
hen na ňu, jak mojsejka :D
Stanislav 1975
29.04.12,19:58
Včera ma nepotešilo a dokonca som aj zrútený...:mee:-po zime 1 krát som vybehol s kamošom si zahádzať na koš v basketbálku a po slabučkom, šokujúcom ba až detinskom výkone som podľahol 32-59...:eek:-dneska je o 16 hod. odveta a verím že dneska ukážem kto je pánom a najvačším adeptom na vstup do L.A.Lakers a dneska polahky zvíťazím...

Inak aj obecenstvo( naše manželky) usúdili, že Juraj vyzeral čerstvejšie, lepšie doskakoval a ja som pod košom posobil ako macko :D.-tak OK ale on má 80 kg a ja 115...:D
takže dnes som zabojoval, podal výkon extra špičky a zvíťazil 52-51..., som kráľ...
lujza.j
29.04.12,19:59
Jdu i já...
Zajtra normálne idem robiť kancelársku krysu, poobede si idem vyzvihnúť štvťku do Schwechatu, príde okolo polnoci ze Číny, tak ešte postíham nejaké obchodíky :D
hlavne do Ikey sa pôjdem poprechádzať.
Teraz padám, idem zachraňovať hlavu, farbila som sa, na čele mám od farby 1 cm čelenku, ktorá ani za svet nejde dole.
Drú!
nezabudni nejaké balerínky zakúpiť:D
AlaNR
29.04.12,19:59
čo sa človek nedozvie- malú, uzučkú máš...:D

Stanislav!!! Vrrrr! Nohu! 1.trieda základnej školy - NOHA :D :D :D :D
AlaNR
29.04.12,20:00
hen na ňu, jak mojsejka :D

Presne, len moje dokopy stáli toľko, čo jej jeden pár :D
lujza.j
29.04.12,20:21
no ako bolo to dosť tesné.....:D
korela
29.04.12,21:54
Od jari do jesene, stačí, je dobrý.
korela
29.04.12,22:09
..boli sme so šarkanom prešpacírovať našu hrádzu..fajn kus , semtam tienik, pohoda tak jeden a pol hodinky..a doniesli sme si domkov kliešte..svine malé,jeden sa plazil po mne a dva preskočili zo šarkana...a tak bola zabíjačka...a to sme, prosím pošpricovaní obidvaja...tie svine sa už neboja ničoho!...
Stalo sa síce nie mne, ale akoby mne, ... čítam pred chvíľou poštu..."boli sme na hrádzi...kus peši, bolo dobre, žaby kŕkali, do toho zrazu ťažko identifikovateľný zvuk .... ", skoro som skolabovala. Tiež sa to plazilo, teda neplazilo, stálo na mieste, a sipelo, sipelo, len veľa žiab sa exponovalo, takže nebolo dobre počuť odkiaľ to ide. Uff!

Párenie prebieha v máji a nápadne sa podobá užovke obojkovej, ale užovka fŕkaná sa nezhlukuje do tak početných skupín. Samičky pri kladení vajíčok opúšťajú vodné prostredie a vyhľadávajú suché miesta, ktoré sú často vzdialené aj 1,5 km od brehu rieky.....Výskyt u nás: Vyskytuje sa pozdĺž tokov riek ako sú Dunaj, Váh, Hron, Nitra, Slaná, Torysa, Bodrog.
Tak opatrne v tej prírode. Oni sú tam doma tiež.
VieraPopluharova
30.04.12,04:22
Stalo sa síce nie mne, ale akoby mne, ... čítam pred chvíľou poštu..."boli sme na hrádzi...kus peši, bolo dobre, žaby kŕkali, do toho zrazu ťažko identifikovateľný zvuk .... ", skoro som skolabovala. Tiež sa to plazilo, teda neplazilo, stálo na mieste, a sipelo, sipelo, len veľa žiab sa exponovalo, takže nebolo dobre počuť odkiaľ to ide. Uff!

Párenie prebieha v máji a nápadne sa podobá užovke obojkovej, ale užovka fŕkaná sa nezhlukuje do tak početných skupín. Samičky pri kladení vajíčok opúšťajú vodné prostredie a vyhľadávajú suché miesta, ktoré sú často vzdialené aj 1,5 km od brehu rieky.....Výskyt u nás: Vyskytuje sa pozdĺž tokov riek ako sú Dunaj, Váh, Hron, Nitra, Slaná, Torysa, Bodrog.
Tak opatrne v tej prírode. Oni sú tam doma tiež.

Bŕŕŕ, to mňa teraz nikto nedostane k vodným tokom do vzdialenosti, pre istotu 10 km, ja keď zbadám had tak je zo mňa sádrový trpaslík do slova a do písmena:eek::eek::eek:
pepsikova
30.04.12,04:34
...aaale!..užofka stromová je u nás bežne,semotamo aj na kameňoch vidíme, aj jašteričky...
pepsikova
30.04.12,04:37
...dobré ráno vám...Vieroč v záchvate paniky z hada aj vodu na čajík zabudla dať variť,tak teda dám kávu a čaj na stôl a idem kúpiť nejaké rožky...
VieraPopluharova
30.04.12,04:41
Pepsi ja a had, najlepšie jeden na jednom póle zemi a druhý na druhom...to je najlepšie.....
DanielaSL
30.04.12,04:54
Kým príde Pepsi s rožkami....ponúknite, kto ste hladní ......

http://img.mimibazar.sk/h/bs/10/070416/11/j1293.jpg
tuta
30.04.12,05:58
Potešilo ma, že sa mi vďaka našej skvelej porade podarilo urobiť rozsiahle zmeny jednej s.r.o v Obchodnom registri aj bez pomoci právnika. A teraz už len Pán Boh pomáhaj tejto spoločnosti.
pepsikova
30.04.12,05:59
Potešilo ma, že sa mi vďaka našej skvelej porade podarilo urobiť rozsiahle zmeny jednej s.r.o v Obchodnom registri aj bez pomoci právnika. A teraz už len Pán Boh pomáhaj tejto spoločnosti...

..no:), za tvojej pomoci aj pánboh pomôže...
Stanislav 1975
30.04.12,06:26
Stalo sa síce nie mne, ale akoby mne, ... čítam pred chvíľou poštu..."boli sme na hrádzi...kus peši, bolo dobre, žaby kŕkali, do toho zrazu ťažko identifikovateľný zvuk .... ", skoro som skolabovala. Tiež sa to plazilo, teda neplazilo, stálo na mieste, a sipelo, sipelo, len veľa žiab sa exponovalo, takže nebolo dobre počuť odkiaľ to ide. Uff!

Párenie prebieha v máji a nápadne sa podobá užovke obojkovej, ale užovka fŕkaná sa nezhlukuje do tak početných skupín. Samičky pri kladení vajíčok opúšťajú vodné prostredie a vyhľadávajú suché miesta, ktoré sú často vzdialené aj 1,5 km od brehu rieky.....Výskyt u nás: Vyskytuje sa pozdĺž tokov riek ako sú Dunaj, Váh, Hron, Nitra, Slaná, Torysa, Bodrog.
Tak opatrne v tej prírode. Oni sú tam doma tiež.
sa plašíš z jednej užovky a čo majú robiť ludia v Afrike- idú a zrazu na nich padne nejaký koralovec alebo štrkáč...;)-alebo ešte lepšie keď im do trenírok vlezie nejaký škorpion...
Stanislav 1975
30.04.12,06:29
..

..no:), za tvojej pomoci aj pánboh pomôže...

Boh určite nepomože- on nemá čas riešiť nejaké s.r.o.-čky- on má iné vybavovačky...:D
pepsikova
30.04.12,06:35
Boh určite nepomože- on nemá čas riešiť nejaké s.r.o.-čky- on má iné vybavovačky...:D..

..no, to určite má...ale vždy pošle na pomoc dobrého človeka...ako našu tutu tej eseročke...
BXLmiami
30.04.12,07:05
sa plašíš z jednej užovky a čo majú robiť ludia v Afrike- idú a zrazu na nich padne nejaký koralovec alebo štrkáč...;)-alebo ešte lepšie keď im do trenírok vlezie nejaký škorpion...
Neboj,za chviľu to máme u nás,pri našej legislatíve,ked každý si môže kúpiť hada akéhokoľvek jedovatého,tigra či leva,je to len otázka krátkeho času.Pirane v Dunaji už našli.
pepsikova
30.04.12,07:45
...my sme nakomplet na hlavu postavená dedina...donedávna bola pri pohreboch omša v dome smútku, mŕtvy sa pochoval so všetkou cťou a šlo sa domov...odnedávna sa omša robí 1km od cintorína-v kostole, potom sa šlape do kopca a pokračuje sa v pochovaní...len sa pridá nadávanie na somára, ktorý vymyslel, aby sa celá ceremonia rozdelila na dve miesta a babky, ktoré bolia nôžky, do kopca nevyšlapú a prídu tak o poslednú rozlúčku...alebo prídu neskoro...a zase zošlapú z kopca...za toto by som niekoho naháňala do toho kopca 5x za hodinu hore-dole...ale farskému úradu je to jedno,kde vyberie do zvončeka...
buchač
30.04.12,08:12
....sa zondiem .....že "mrtvy SA pochoval ".... :-):-)....a pokračuje sav pochovovávaní....šak ma trafí ...ešte sa budem musieť nakoniec SÁM pochovať ..respektíve . kto podpáli pod horáky , keď už si vleziem do tej pece...:-):-)
VieraPopluharova
30.04.12,08:24
Buchy...Ty si nedáš pokoj, ......:):)
trisestri
30.04.12,08:29
za par dni vedia o com to je na rozdiel od mnohych ktory tu ziju roky a su ,,slepy,,alebo nechcu vidiet,ale co s tym to asi nevie nikto http://www.pluska.sk/plus-7-dni/rozhovory/holandsky-sudca-je-sokovany-z-viacerych-neduhov-slovenskeho-sudnictva.html
AlaNR
30.04.12,08:45
Jaká som ja svinaaaa...
Od zákazníka, ktorý nám dlží prachy za tovar ešte od roku 2010 prišla dnes omylom platba, ktorá mala ísť úplne inam, čo je aj v poznámke platby uvedené.

Tak som mu škodoradostne napísala mail, že ďakujeme za platbu a že som ju zaúčtovala takto a takto. :D
Určite ho bude triafať šľak, ale nech sa nehnevá... 2 roky neuhradiť 100,- euro???
VieraPopluharova
30.04.12,08:51
Jaká som ja svinaaaa...
Od zákazníka, ktorý nám dlží prachy za tovar ešte od roku 2010 prišla dnes omylom platba, ktorá mala ísť úplne inam, čo je aj v poznámke platby uvedené.

Tak som mu škodoradostne napísala mail, že ďakujeme za platbu a že som ju zaúčtovala takto a takto. :D
Určite ho bude triafať šľak, ale nech sa nehnevá... 2 roky neuhradiť 100,- euro???


Prečo by si mala byť, veď on je somár, má si dávať pozor kam posiela a ak poslal Tebe a bol dlžný urobila by som presne to čo Ty, isté je , že si bude nadávať do........
srska
30.04.12,08:59
Prečo by si mala byť, veď on je somár, má si dávať pozor kam posiela a ak poslal Tebe a bol dlžný urobila by som presne to čo Ty, isté je , že si bude nadávať do........tak je - na sviňu svinsky
buchač
30.04.12,09:02
....NIE ......a prečóóóó....??????????...........
AlaNR
30.04.12,09:03
tak je - na sviňu svinsky

Moja škodoradosť bude spokojná minimálne týždeň ešte :D
pepsikova
30.04.12,09:32
...ach, fšak najkrajšia radosť je škodoradosť!...ale dobre si urobila...dúfam, že si mu k tomu aj pekne poďakovala, za to, že si vôbec spomenul-pri omyle...:):)
pepsikova
30.04.12,09:37
http://www.porada.sk/image.php?u=105474&dateline=1332190636

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) 29 Minutes Ago #8271 ....NIE ......a prečóóóó....??????????...........



http://www.porada.sk/image.php?u=10243&dateline=1335601075

VieraPopluharova (http://www.porada.sk/member.php?u=10243) 1 Hour Ago #8268 Buchy...Ty si nedáš pokoj, ......:):)



http://www.porada.sk/image.php?u=105474&dateline=1332190636

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474) 1 Hour Ago #8267 ....sa zondiem .....že "mrtvy SA pochoval ".... :-):-)....a pokračuje sav pochovovávaní....šak ma trafí ...ešte sa budem musieť nakoniec SÁM pochovať ..respektíve . kto podpáli pod horáky , keď už si vleziem do tej pece...:-):-)..

..no ak ťa ešte netrafilo, tak fčil ťa určite hej...lebo mňa len tak lízlo, ale chapeš, nyje, kto po mne číta, toho môže v pohode aj dva razy:), no tak teda, idem si ráno do obchodu a dve babky na rohu presne točia o tej omši a pohreboch..no a ja odplazím čo najďalej okolo nich, ale beda,jedna z nich mi takto všetko pekne porozprávala a vraj, že keď som už tá smeráčka, či by sa s tým niečo nedalo urobiť cez Smer...akože zaintervenovať na fare, aby nemuseli s tými bolavými nôžkami horedole,ale pekne sa posadia v dome smútku a majú to 2in1....
(poviem ti, mala som málo kyslíka...ale už to prešlo...
Ivana Š
30.04.12,09:44
Pepsi, ty si aj u nás ráno bola spomenutá :D
pýtam sa dcéry čo jej mám
dať do školy na pitie, či vineu alebo pepsi
vybrala si pepsi :)

Juri, ty podrypuješ, nemáš čo robiť?
donesiem ti tú pokladničnú knihu, čo sa s ňou jedujem od včera (kuk príspevky vyššie) budeš mať zábavu ako ja, jak ťa poznám, ty by si je aj odstrelil :D
pepsikova
30.04.12,09:54
...šíííž, prečo dávaš decku piť hentaké sladké, šak z pepsi sa najviac priberá...
srska
30.04.12,09:56
navrhni video konferenciu :)
pepsikova
30.04.12,09:57
...dala som ti súhlas, ale nyje zato, žeby si bola tá oná,ale za,to, že si múdraaa...
VieraPopluharova
30.04.12,10:05
Juri, asi nemá čo robiť na chalupe, alebo ma poobedňajšiu siestu,či....:D:---:D a pepsicola nie je zdravá pre deti:cool: no naša Pepsi je potrebná k životu tak ak Juri....:D:D:D:D
hnedoočka
30.04.12,10:09
...my sme nakomplet na hlavu postavená dedina...donedávna bola pri pohreboch omša v dome smútku, mŕtvy sa pochoval so všetkou cťou a šlo sa domov...odnedávna sa omša robí 1km od cintorína-v kostole, potom sa šlape do kopca a pokračuje sa v pochovaní...len sa pridá nadávanie na somára, ktorý vymyslel, aby sa celá ceremonia rozdelila na dve miesta a babky, ktoré bolia nôžky, do kopca nevyšlapú a prídu tak o poslednú rozlúčku...alebo prídu neskoro...a zase zošlapú z kopca...za toto by som niekoho naháňala do toho kopca 5x za hodinu hore-dole...ale farskému úradu je to jedno,kde vyberie do zvončeka...

vieš, možno to nevzišlo z hlavy farára, tomu je to asi jedno , na ktorom mieste vykoná obrad....ale ľudia, zvlášť tá staršia generácia je divne zarytá.....
tiež som sa nasťahovala na dedinu a niektoré zvyky sú nad rámec môjho pochopenia....nuž čo, vyzerám ako rebelant a je mi to jedno, ako keď niekto sedí na konári....:D

myslím, že ak pozostalí trvajú na tom, že obrad bude v dome smútku /veď na to sa aj staval, či? /, tak farská vrchnosť sa musí prispôsobiť...no ale keď si zmyslia, že je to "krajšie " v kostole, holt sa musí šľapať....:rolleyes:

ja svoju svokru už vopred pripravujem na to, že čierne oblečenie po jej smrti nebudem nosiť...žeby ma nechodila strašiť :D radšej na ňu v dobrom zaspomínam a občas sa pomodlím za jej dušičku.....
lebo babky si u nás zmysleli , že v istý čas sa chodí v čiernom do kostola...len ja vždy prídem v slniečkovej žltej....a ani farár s nimi nepohne :D

ináč , u nás je na takéto účely farská rada, s tou by sa mohlo riešiť.....

a najlepšie je , ako píše básnik buchač, pochovať sa sám......:D
pepsikova
30.04.12,10:15
..no ja detaily neriešim a toto už vôbec nie...tiež to tu fičalo posledných 36 rokov tak, že omša bola na cintoríne, potom v dome smútku,keď už bol postavený...a asi doba sa zmenila,lebo toto vraj vyšlo z fary...
..a slovenčina používa expesíva a pejoratíva, takže ak napíšem "mrtvy sa pochová", neznamená to, žeby sa sám aj zasypal...ale fšak tí šikovnejší možno zvládnu...

(kuki semok:http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=pochov%C3%A1va%C5%A5
buchač
30.04.12,10:19
...baby by šli pekne krásne do smútku ....:-)....pri tých mojich poznámkach , šak poznáš ...jak včuleki ....
buchač
30.04.12,10:20
....no mám , aj nemám ......občas musím od lopaty odbehnúť .....strieľanie bolo v sobotu - také oddychovo cvičné....:-)
buchač
30.04.12,10:22
...áno - aj ......vyber si teraz , na čo reagujem....:-)
buchač
30.04.12,10:23
...hm ...niekto sám , niekoho je potrebné ......niekomu sa zasa nechce .....čo už ???
buchač
30.04.12,10:25
...no hej ......ja ale používam ....že expResíva.....júúúj , niekedy sa aj hodia a vtedy celko rád ....no čo už ,keď som za slušňáka ????... :-)
Ivana Š
30.04.12,10:32
čo sa tej pepsikoly týka, že nie je zdravá pre deti - moja 16, keď jej dám minerálku, si colu aj tak kúpi, bez môjho vedomia
AlaNR
30.04.12,10:59
Kde sú tie časy, keď sme do školy na pitie dostávali akurát tak pigičaj alebo sirupovú vodu v odpornej plastovej fľaši ... :D

už to píšem 5tykrát, keď mi to teraz neprejde, už sem dnes od jedu ani nepozrem... furt, že porada je zaneprázndená... sakriš...
BXLmiami
30.04.12,11:11
Hrozne je von teplo,nemožem ani vyliezť do záhrady a tak nateraz moja buduca biozahrada čaká.Nateraz sa aspon snažím zistiť,či môžem nasadiť cuketu k rebarbore a ako daleko mám dať jednotlivé druhy tekvíc.
hnedoočka
30.04.12,11:34
neriešim slovíčka, skôr to , že keby sa každý sám, tak to má po svojom :)
trisestri
30.04.12,11:38
z tych limitov ma porazi,este tak zo smrtkou keby uzatvorila dovera zmluvu,tak mnohy sa doziju vysokeho veku a smrtku by porazilo ked by jej oznamili neber mas naplnene limity-ako mozno je to boj proti krize v zdravotnictve-cakaj,a cakaj bud sa vyliecis dovtedy dokial pridu tvoje limity na rad,alebo ta uplne porazi alebo sa stane zazrak,nova liecebna metoda-limitoterapia od docenta poistziskovnika a pacient uz nie je pacient ale limitko alebo limitus trpezlivus pokoreny.:)
BXLmiami
30.04.12,11:59
Co ťa to napadlo isť k špecialistovi posledný deň v mesiaci?Vidíš,aj ja sa hrám na poľnohospodára,škoda času v práci,ked sa nič nedá robiť.
trisestri
30.04.12,12:03
[QUOTE=BXLmiami;2051697]Co ťa to napadlo isť k špecialistovi posledný deň v mesiaci?Vidíš,aj ja sa hrám na poľnohospodára,škoda času v práci,ked sa nič nedá robiť.[/
QUOTE]

ja som zatial nikam nesiel,to su poznatky z celeho mesiaca od mnohych pacientov, posledny den by bol este ok-ale tu na niektore vykony su limity vycerpane dakde uz aj 10 a na niektore vysetrenia sa caka 3-5 mesiacov
trisestri
30.04.12,12:06
napr.rehabilitacie su nekonecny pribeh a na cievne sa caka dost dlho a to sa este priplaca,caka sa uz aj na kozne,vsak co ked je dakto niecim infikovany,nech ma cas to podat dalej
BXLmiami
30.04.12,12:07
[QUOTE=BXLmiami;2051697]Co ťa to napadlo isť k špecialistovi posledný deň v mesiaci?Vidíš,aj ja sa hrám na poľnohospodára,škoda času v práci,ked sa nič nedá robiť.[/
QUOTE]

ja som zatial nikam nesiel,to su poznatky z celeho mesiaca od mnohych pacientov, posledny den by bol este ok-ale tu na niektore vykony su limity vycerpane dakde uz aj 10 a na niektore vysetrenia sa caka 3-5 mesiacov
A to si si ešte neprečítal programové vyhlásenie vlády,ktoré má v pláne redukovať špecializované ambulancie.
willma
30.04.12,12:14
najnovšie správy z nového bydliska :), mláďa absolvovalo prvý deň v novej škole s novým kolektívom. Keďže sa to nejako domrvilo, kontaktovala som ju po vyučovaní telefonicky. Ten nadšený hlások by ste museli počuť. Do kolektívu detí zapadla okamžite - prijali ju medzi seba, akoby s nimi bola odjakživa. Teší sa, že bude mať dve hodiny telesnej a okrem toho aj športovú prípravu. Dúfam, že jej to nadšenie vydrží.
trisestri
30.04.12,12:25
ale cital a ostal som sklamany,to potom nech rovno zrusia slobodnu volbu lekara,len neviem ci pri navrate k rajonizacii by bolo kam ist
Bionda
30.04.12,12:35
.. ja sa dnes aj teším aj pením.. nuž ale keď sa ako rodič odsuniem na "vedľajšiu koľaj" - tak len teším- staršia má z 13 skúšok Letného semestra už 3 úspešne za sebou ( už v predtermíne :) náš malý šprtko :)) , malej po zákroku v srdci mám pocit, že nie implantát 6mm dostala ale vrtuľu- zrýchlila pohyb po byte- zatiaľ sa snažíme neochorieť a lieky usilovne brať ... a potom dnes som sa "nasr..la" že operovali ma , aby miechu oslobodili a dali väčší náhradný diel, aby geometriu napravili a na RTG snímku napíšu , že narušená geometria o poschodie vyššie ako operovali ( a som skoro dva mesiace po operácii).. no vysr.. sa na to! .. :) .. ale radosť prevláda nad nasrdenosťou-.................................................. .........................
veď ste písali, že aj zapnúť plyn si budeme samoobslužne vrámci samopochovávania :D:D:D ... tak som sa pobavila...
pepsikova
30.04.12,12:50
..nie, nie..žiadny plyn..pekne triesky narúbať a podkúriť...:)
pepsikova
30.04.12,12:52
Co ťa to napadlo isť k špecialistovi posledný deň v mesiaci?Vidíš,aj ja sa hrám na poľnohospodára,škoda času v práci,ked sa nič nedá robiť...

..ja aj tak nejako nechápem princíp, objednávania "za poplatok"..normálne nie je miesto na vyšetrenie na tri mesiace,lebo je plný denný rozpis...ale za 10€ sa už miesto nájde aj v priebehu týždňa...ale nevadí...ako píše tris, nech sa nákaza šíri!:)
AlaNR
30.04.12,12:56
Nuž tak ja naberám smer Schwechat.
Po ceste vybielim IKEU, potom zablúdim v Bratislave, poplačem si, vyzdvihnem štvrťku a hurá domov :D
BXLmiami
30.04.12,12:59
..

..ja aj tak nejako nechápem princíp, objednávania "za poplatok"..normálne nie je miesto na vyšetrenie na tri mesiace,lebo je plný denný rozpis...ale za 10€ sa už miesto nájde aj v priebehu týždňa...ale nevadí...ako píše tris, nech sa nákaza šíri!:)
Tak ja mám čas aj celý deň.Nie je toho svatého,ktorý by to chcel platiť.Poisťovne si objednali objem služieb a viac neplatia,takže čo.
VieraPopluharova
30.04.12,13:07
...do.....píp...píp....píp... prečo ja vždy musím naraziť na takého somára, od 1.12.2012 je povinne komunikovať zo SP elektronicky, milosťpán - klient mi zahlási áno mám všetko vybavené, len mi posielajte výkazy, dnes mi donesie výzvu z SP, že tam nie su výkazy a ešte prinesie aj PN-ku a pozerá na mňa , čo som to za ....píp...píp...píp....,vravím mu a ako a kam Ste posielal MV, vraj nikde, že či to mal? Buď som ....píp.... alebo on. A vraj kto mu teraz zaplatí pokutu....kašlem na to idem do zahrady na lehátko .....http://m1.aimg.sk/fdetail/mf_202543848_11190d8a2b01fd412cd8dc5c1aae0846.jpg
kukučka
30.04.12,13:14
zeleninu sadím spolu takú, ktorú aj spolu jem
Indeed
30.04.12,13:15
z tych limitov ma porazi,este tak zo smrtkou keby uzatvorila dovera zmluvu,tak mnohy sa doziju vysokeho veku a smrtku by porazilo ked by jej oznamili neber mas naplnene limity-ako mozno je to boj proti krize v zdravotnictve-cakaj,a cakaj bud sa vyliecis dovtedy dokial pridu tvoje limity na rad,alebo ta uplne porazi alebo sa stane zazrak,nova liecebna metoda-limitoterapia od docenta poistziskovnika a pacient uz nie je pacient ale limitko alebo limitus trpezlivus pokoreny.:)

A to bol ešte počet ZP ZREDUKOVANÝ !

Čo by bolo ak by zostalo toľko ZP, čo tu boli ???

Ja som v UNION ,a spokojnosť.
Kvaka
30.04.12,15:39
zeleninu sadím spolu takú, ktorú aj spolu jemKukučka, to myslíš tú cuketu a rebarboru, čo sa pýtala BXL? Ja mám rebarboru sólo v kúte dvora, mimo záhradku, tam je menej slnka a je nádherná. Keby som nebola chorá, tak už včera som mohla odtrhnúť, akurát som odštipla kvetné puky.
Kvaka
30.04.12,15:42
Hrozne je von teplo,nemožem ani vyliezť do záhrady a tak nateraz moja buduca biozahrada čaká.Nateraz sa aspon snažím zistiť,či môžem nasadiť cuketu k rebarbore a ako daleko mám dať jednotlivé druhy tekvíc.

Rebarboru daj sólo do polotieňa ako ozdobný krík a ako tekvice? Pozri tu http://www.agroporadenstvo.sk/rv/zelenina/sadime_zeleninu.htm?start
pavol54
30.04.12,16:05
dá sa 13 skúšok zvládnuť za semester? my keď sme mali 6 tak sme nestíhali
pepsikova
30.04.12,16:51
...rebarbora!!..mňamm, keby už bola!..taký koláčik s podvečernou kafou, to je až taká predstava...!!!
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/2jlwbhmb.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-sourire-rire-9.html)....pohodu na večer vámm prajem..
pepsikova
30.04.12,17:00
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/99046a6c.jpg (http://chezmanima.centerblog.net/rub-imaginaire-sorcieres-.html)..

..tak idem nejaký fajný lektvar na príjemný večer navariť,kolegyne bosorečky sa už pozlietali, alebo ešte pristávajú na svojich rombách,alebo iných svetových značkách vysávačov a mechanických metiel, nuž nech máme čo piť...
pepsikova
30.04.12,17:02
DanielaSL
30.04.12,17:04
Mne dnes suseda moja dobrá doniesla z našej cukrárne mandarínkový rez....a tam teda pečú...výborne,neošudene...ako doma.
Pochutila som si..a ani tú podvečernú som si k nemu nedala.....;)
buchač
30.04.12,17:11
....júúúúj ....že jaká šéfka v pravej podobe ...:-)
buchač
30.04.12,17:11
.....hm , tak povedz , čo robím...???
pepsikova
30.04.12,17:15
...škrabkáš sa...
misoft
30.04.12,17:39
U Žofky a Ja šteri -čky nelikvidovať - inak sú celkom milé tie tvory. A mal som v paprčiach aj Ja šteričku aj tú Žofku užofku.
misoft
30.04.12,17:42
No to už nebudú pohreby, ale samozahraby - a k tomu je 50% prirážka.
calawen
30.04.12,17:58
pavol, ja som mala jeden semester 9... zvládla som za 3 týždne...
misoft
30.04.12,17:58
A to bol ešte počet ZP ZREDUKOVANÝ !

Čo by bolo ak by zostalo toľko ZP, čo tu boli ???

Ja som v UNION ,a spokojnosť.
Tam so aj ja zakotvil - po veľmi "kladných" :( skúsenostiach s inou (nemenovanou, ale známou) poisťovňou.
A čo sa týka budúcnosti - bude sa asi v plnom rozsahu toto preplácať:
http://www.bioklub.cz/upload.cs/a/a5963d94-s-1-domaci-lekar-201074-01.jpg
http://www.webareal.sk/fotky5744/fotos/_vyr_11384lekar.jpg
calawen
30.04.12,18:02
Stalo sa síce nie mne, ale akoby mne, ... čítam pred chvíľou poštu..."boli sme na hrádzi...kus peši, bolo dobre, žaby kŕkali, do toho zrazu ťažko identifikovateľný zvuk .... ", skoro som skolabovala. Tiež sa to plazilo, teda neplazilo, stálo na mieste, a sipelo, sipelo, len veľa žiab sa exponovalo, takže nebolo dobre počuť odkiaľ to ide. Uff!

Párenie prebieha v máji a nápadne sa podobá užovke obojkovej, ale užovka fŕkaná sa nezhlukuje do tak početných skupín. Samičky pri kladení vajíčok opúšťajú vodné prostredie a vyhľadávajú suché miesta, ktoré sú často vzdialené aj 1,5 km od brehu rieky.....Výskyt u nás: Vyskytuje sa pozdĺž tokov riek ako sú Dunaj, Váh, Hron, Nitra, Slaná, Torysa, Bodrog.
Tak opatrne v tej prírode. Oni sú tam doma tiež.

tak z hada by ma asi šlak trafil... ale doma máme 2 takéto Ja šteričky...
http://data.petcenter.sk/images/sk/fullsize/0223/pogona-vitticeps.jpg
misoft
30.04.12,18:05
Ja šterička, Ty šterička :D
Ide po lese zajac, vidí vydru a pozdraví ju:
"Nazdar tydra!"
Na druhý deň opäť:
"Nazdar tydra!"
Na tretí deň:
"Nazdar tydra!"
"Počuj zajac," vraví vydra, "ja som vydra a nie tydra!"
"A ja zase každej k***e nevykám!"
buchač
30.04.12,18:06
....SI ....nie sa ... :-)
asedma
30.04.12,18:10
prave si ju vychutnavam.. stary mi minul vajcia, tak kolac nebude
asedma
30.04.12,18:14
..fiha, nejak nestiham..ale dofrcim..moja leti jak vichor..
BXLmiami
30.04.12,18:15
...rebarbora!!..mňamm, keby už bola!..taký koláčik s podvečernou kafou, to je až taká predstava...!!!
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/2jlwbhmb.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-sourire-rire-9.html)....pohodu na večer vámm prajem..
Moja rebarbora v kúte už o týždeň bude,ako robíš rebarborový koláč?

Tá vzdialenosť tekvíc-chcem rôzne druhy,moja svokra raz zasadila vedľa seba cukety,patizony a tekvice a nedalo sa jesť nič z toho.Tak neviem či sa to navzájom skrížilo,alebo to pestovala z nejakých neoverených semiačok.Nič som na túto tému nenašla.
asedma
30.04.12,18:16
tesim na tanecky..
asedma
30.04.12,18:32
Moja rebarbora v kúte už o týždeň bude,ako robíš rebarborový koláč?

Tá vzdialenosť tekvíc-chcem rôzne druhy,moja svokra raz zasadila vedľa seba cukety,patizony a tekvice a nedalo sa jesť nič z toho.Tak neviem či sa to navzájom skrížilo,alebo to pestovala z nejakých neoverených semiačok.Nič som na túto tému nenašla.
..tak moja mama sadila zvlast hriadku cukiet, hriadku patizonov, tak ako uhorky..no a tekvice sadila medzi kukuricu
pepsikova
30.04.12,18:41
...cuketám, tekvičke a patizonom aspoň nevadí burina...ani uhorkám...majú dokonalé parenisko..to by som ešte mohla pestovať..hádam...ale to len vo sne...
kukučka
30.04.12,19:00
zázrak, podarilo sa mi nájsť môj starý recept aj keď ešte moja barbora v tieni za domom má len pár cm

http://www.porada.sk/t9318-rebarbora.html#post79984
Indeed
30.04.12,19:01
Všimnite si tému : "Zateplenie bytovky a zdravie."

Dereme klávesnicu aj prsty o sposobe a užitočnost zateplenia bytovky a nakoniec zo zadávateľky témy vyjde koment

že či nebude zateplenie vadiť jej alergickým detom . (!)

To je fakt sila !

Ved mohla tymto sposobom sformulovať zadanie témy.
pepsikova
30.04.12,19:04
..tak to je fakt sila!..vymeniť bytovku...alebo deti..
wagner
30.04.12,19:39
...my sme nakomplet na hlavu postavená dedina...donedávna bola pri pohreboch omša v dome smútku, mŕtvy sa pochoval so všetkou cťou a šlo sa domov...odnedávna sa omša robí 1km od cintorína-v kostole, potom sa šlape do kopca a pokračuje sa v pochovaní...len sa pridá nadávanie na somára, ktorý vymyslel, aby sa celá ceremonia rozdelila na dve miesta a babky, ktoré bolia nôžky, do kopca nevyšlapú a prídu tak o poslednú rozlúčku...alebo prídu neskoro...a zase zošlapú z kopca...za toto by som niekoho naháňala do toho kopca 5x za hodinu hore-dole...ale farskému úradu je to jedno,kde vyberie do zvončeka...
Vy ste len od nedávna, ale my sme stále. Dom smútku stojí už takých najmenej 30 rokov, ale omša je vždy v kostole a rozlúčka v dome smútku. Ja som to vyriešila tak, že na omšu nejdem, ale idem iba do domu smútku na rozlúčku. Síce u nás je to po rovine- tiež skoro kilometer, ale nemienim sa naháňať z kostola na cintorín. A takto to robí väčšina ľudí. Do kostola ide iba rodina a cudzí len na cintorín. Poraď babkám, nech to vyriešia takto. Alebo si budú musieť zaobstarať povoz.:D
Stanislav 1975
30.04.12,19:46
ja zasa tiež nechcem keď umrem aby so mnou robili nejaké dlhé trasy a ceremónie- hanbil by som sa...,pripadá mi to také trápne troška- tu by som chcel byť pochovaný ako majú moslimovia vo zvyku- do 24 hod.
wagner
30.04.12,19:51
ja zasa tiež nechcem keď umrem aby so mnou robili nejaké dlhé trasy a ceremónie- hanbil by som sa...,pripadá mi to také trápne troška- tu by som chcel byť pochovaný ako majú moslimovia vo zvyku- do 24 hod.

Stanko, u nás je mŕtvy stále v dome smútku - neprevážajú ho do kostola na omšu. Našim mŕtvym je omša ukradnutá, ale v dedine asi 15 km od nás mŕtveho prevezú z domu smútku do kostola a potom ho nesú na cintorín. Majú šťastie, že kostol, dom smútku a cintorín sú od seba cca 50 - 100 metrov. Podľa toho kde toho neboštíka pochovávajú.
trisestri
30.04.12,20:00
ta to co take morbidne temy vas napadaju?
kukučka
30.04.12,20:21
Stano a taká sánkovačka ako v Tisícročnej včele by sa ti nepáčila? My sme chválili film a moja teta túto scénu odsudzovala, že sa nepatrí robiť si posmech z takých vecí :D
misoft
30.04.12,20:24
Alebo rovno zadávateľku :D
pepsikova
01.05.12,04:01
...dobré ráno vám a krásny oddychový deň vám...slnko od rána maká ako žeravé,vonku teplo, ani rosa nebola,toto je čas na ničnerobenie...šikovnice, ktoré od rána trhajú burinku, pozdravujem a posielam im kávu,a raňajky...koláče nepečiem,teplo je v mojom dome odrána...
..tak, úsmev, plavky a krémik a šup na kupko...joooj, šla by som...

http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/d88e0f10.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--5.html)
http://i781.photobucket.com/albums/yy92/nkerbrat/decomauveb.gifhttp://i781.photobucket.com/albums/yy92/nkerbrat/decocafea.jpg http://i781.photobucket.com/albums/yy92/nkerbrat/decomauveb.gif..
...a orgován tak nádherne vonia..aj by pasovalo odtrhnúť kytičku a usušiť na vôňu do prádla, ale mi je ľúto, nádherný máme pod oknami, aj biely, slabo a silno fialkový...
hubatá
01.05.12,04:35
Na Prvééého mááája, muzika mi hrááála ..... aj ja pozdravujem všetkých tých ktorí pracujú a zarobia si svoje euráče bez korupcie, známostí, špekulácie a bez toho aby okrádali malé deti, dôchodcov, chorých a slabých.

Čo ma však mrzí je, že stavanie májov je síce pekná tradícia, ale koľko krásnych borovíc ktoré museli rásť aj 15-30 rokov jej padne za obeť po dedinách a mestách! Tak ako sme si zvykli na umelé vianočné stromčeky, tak by sme sa hádam dokázali tešiť, spievať, tancovať a bozkávať aj pod umelým májom......... čo vy na to? :mee:
pepsikova
01.05.12,04:37
..Vieroč, ja som sa naozaj snažila..prehľadala som polovicu netových kuchýň, že kde varia takto ráno čajík...ale fšade len káva a káva rozvoniava...nuž tak čo, navarím a pošlem letecky v dušičkovom hrnčeku, aby ti nevychladol......a pokiaľ príde,tak niečo takéto...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/c0eca59a.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--11.html)..

...a dnes treba boštek pod čerešňou..pre krásu na celý rok...(ja som včera dostala pod rozkvitnutou jabloňou, čo myslíte, počíta sa aj jabloň?...alebo ide iba o ten bozk!)
pepsikova
01.05.12,04:43
Na Prvééého mááája, muzika mi hrááála ..... aj ja pozdravujem všetkých tých ktorí pracujú a zarobia si svoje euráče bez korupcie, známostí, špekulácie a bez toho aby okrádali malé deti, dôchodcov, chorých a slabých.

Čo ma však mrzí je, že stavanie májov je síce pekná tradícia, ale koľko krásnych borovíc ktoré museli rásť aj 15-30 rokov jej padne za obeť po dedinách a mestách! Tak ako sme si zvykli na umelé vianočné stromčeky, tak by sme sa hádam dokázali tešiť, spievať, tancovať a bozkávať aj pod umelým májom......... čo vy na to? :mee:..

..neviem, ako , kde, ale vraj sa smú vytínať len také, čo sú choré,alebo ktoré lesáci vyberú ...tiež mi to nepasuje,že pre krásu padajú stromy a krepové papiere po troch dňoch vyzerajú ako povievajúce vechte,ale čo už,...

http://www.youtube.com/watch?v=gYtDBb8v-rs
VieraPopluharova
01.05.12,04:55
Pepsi, vďaka, počíta sa aj jabloň aj ten bozk, hlavne bozk.....
Heni
01.05.12,05:34
pekný prvý máj vám tu aj vám tam ;)
http://nautilus.blog.pravda.sk/files/Kopie-P1030785.jpg
milujem vôňu orgovánu.
pepsikova
01.05.12,05:54
...aj ja...je to nádhera...
pavol54
01.05.12,06:25
už od rána vykorisťujem proletariát a aj mňa keby napršalo kašlať na prvomájové veselice
Stanislav 1975
01.05.12,06:37
dneska ideme na "maďare", na akési súkromné jazero( nikdy som tam nebol)-majú tam súťažiť a variť halaszlé a má tam byť vela atrakcií pre deti...,tak uvidíme,čo to ako to bude...
hubatá
01.05.12,06:42
Pred 22 rokmi by sme išli aj my, vtedy to jazero nebolo súkromné .....
lujza.j
01.05.12,06:44
ešte musím nájsť niekoho s kým sa vycmugám....:D ale pepsi aj jabloň sa počíta!!!!
hubatá
01.05.12,06:44
Prekrásny je ten orgován, mám vo váze bledofialový, ale tento je oveľa, oveľa krajší.
lujza.j
01.05.12,06:45
aj ja tiež ho máme pod barákom...
lujza.j
01.05.12,06:45
dneska ideme na "maďare", na akési súkromné jazero( nikdy som tam nebol)-majú tam súťažiť a variť halaszlé a má tam byť vela atrakcií pre deti...,tak uvidíme,čo to ako to bude...
Stanko tak si to tam užite....;)
Bionda
01.05.12,06:48
.. ja tomu tiež dostatočne nerozumiem, že si naváľala toľko a ešte si dala aj niečo tak, že každý párny týždeň má iný a nepárny zas iný predmet, lebo sa jej to kríži.. :) a nestačia jej jazyky čo "šprtá" dala si ešte dva iné...
Bionda
01.05.12,06:50
.. a to aj ty budeš variť? no mal si nahlásiť prišli by sme ťa povzbudzovať všetci :)
Stanislav 1975
01.05.12,06:57
aaale kde, ja nebudem variť-iba jesť...,hehe
Stanislav 1975
01.05.12,06:58
Stanko tak si to tam užite....;)
dík...:)
Kvaka
01.05.12,07:06
teda túto som nepočula už roky, nádherná je
Kvaka
01.05.12,07:17
Naštvala ma Slovenská pošta. Objednala som si knihy, sú už dávno zaplatené, zabalené a odoslané, Martinus eviduje moju objednávku ako vybavenú už týždeň. Prišla mi 28.4. sms, že mi v ten deň doručia zásielku. Nikto nič, doma som bola nonstop. Keď volám na to číslo, je nedostupné. V sledovaní zásielky je uvedené:

24.04.2012 16:47 Zásielka podaná na pošte Martin 1, A. Kmeťa 11, 03601 Martin

28.04.2012 12:03 Zásielka prevzatá na doručenie
Rada by som vedela, kde sú moje knihy.
Bionda
01.05.12,07:20
tak sa dobre najedzte - len kliešte a hnačku domov nedoneste... pekný deň prajem!
Bionda
01.05.12,07:21
no u nás ešte nehrozí kvitnúť orgován! ... ááále rozkvitá vistéria!
pepsikova
01.05.12,07:29
Naštvala ma Slovenská pošta. Objednala som si knihy, sú už dávno zaplatené, zabalené a odoslané, Martinus eviduje moju objednávku ako vybavenú už týždeň. Prišla mi 28.4. sms, že mi v ten deň doručia zásielku. Nikto nič, doma som bola nonstop. Keď volám na to číslo, je nedostupné. V sledovaní zásielky je uvedené:

24.04.2012 16:47 Zásielka podaná na pošte Martin 1, A. Kmeťa 11, 03601 Martin

28.04.2012 12:03 Zásielka prevzatá na doručenie
Rada by som vedela, kde sú moje knihy...

..vytlač si email a zamávaj ním pred nosom poštárke...lebo isto sú na pošte...len sa jej nechcelo vypisovať papier na doručenie...
terezamaria
01.05.12,07:39
To Ťa operoval nejaký začiatočník, keď si pomýlil poschodia, to je teda k jedu...ale aspoň sa treba tešiť, že Ti nepoškodili nič...
Kvaka
01.05.12,07:55
..

..vytlač si email a zamávaj ním pred nosom poštárke...lebo isto sú na pošte...len sa jej nechcelo vypisovať papier na doručenie...Pepsi, ja to mám s doručením domov, na moju adresu, písala som na kontakt pošty, odpoveď je: Vážený zákazník, ďakujeme Vám za Váš e-mail, Vašu požiadavku sme zaevidovali a postúpili na riešenie. S pozdravom Zákaznícky servis SP.
Keď kupujem cez internet, vždy mi všetko doručia domov, len to doručovali iné firmy, ako Slovenská pošta.
Najviac ma se..., že je tam kniha, na ktorú som moc zvedavá a teraz som mala možnosť ju prečítať. Umenie pretekat v dazdi (Garth Stein).
lujza.j
01.05.12,08:32
AlaNR
01.05.12,08:36
Krásny 1.máj želám!
Krumpličky sú už posadené, štvrťka moja milúúúvaná mi pomohla. Ja som len hádzala, on kopal a zahrŕňal, tak teraz máme v záhrade pár tunelov :D Častejšie by sa mal chodiť na služobky ukľudňovať, potom robí jak ďas :D

No a aby aj veselo bolo, tak tu jedna, pre tridsiatnikov :

http://www.youtube.com/watch?v=ypwzyUmYiZM
lujza.j
01.05.12,08:40
Krásny 1.máj želám!
Krumpličky sú už posadené, štvrťka moja milúúúvaná mi pomohla. Ja som len hádzala, on kopal a zahrŕňal, tak teraz máme v záhrade pár tunelov :D Častejšie by sa mal chodiť na služobky ukľudňovať, potom robí jak ďas :D

No a aby aj veselo bolo, tak tu jedna, pre tridsiatnikov :


http://www.youtube.com/watch?v=ypwzyUmYiZM
ozaj ako dopadli nákupy ? sú nejaké nové "prírastky" - baleríny a pod.:D
AlaNR
01.05.12,09:10
ozaj ako dopadli nákupy ? sú nejaké nové "prírastky" - baleríny a pod.:D

:D nie sú.... ale zato do kuchyne tooooľko serepetičiek až no.... A v ikei štvorkonárikové dracény za 0,99 Eur, no nekúp to :D
nestíhala som iné, lebo som samozrejme nestihla behnúť na starú Viedenskú cestu, vyplulo ma to cez Sitinu až pri slovenskej televízii... :D toľko som sa motala, že som prešla 10 kilometrov mírniks-dírniks.
DanielaSL
01.05.12,09:19
Naštvala ma Slovenská pošta. Objednala som si knihy, sú už dávno zaplatené, zabalené a odoslané, Martinus eviduje moju objednávku ako vybavenú už týždeň. Prišla mi 28.4. sms, že mi v ten deň doručia zásielku. Nikto nič, doma som bola nonstop. Keď volám na to číslo, je nedostupné. V sledovaní zásielky je uvedené:

24.04.2012 16:47 Zásielka podaná na pošte Martin 1, A. Kmeťa 11, 03601 Martin

28.04.2012 12:03 Zásielka prevzatá na doručenie
Rada by som vedela, kde sú moje knihy.

A ktovie či takto nejde aj môj narodeninový darček. Dcéra mi vraj niečo objednala...a dosiaľ nedorazilo..hoci teda 6. apríl už dávno bol.
Mám dojem, že to budú tiež knihy....:rolleyes:
Keď tam volala, tak jej povedali, že to už odišlo .....:confused: A to sedím deň čo deň doma....Tiež to mala doniesť Slovenská pošta.
pepsikova
01.05.12,09:31
Krásny 1.máj želám!
Krumpličky sú už posadené, štvrťka moja milúúúvaná mi pomohla. Ja som len hádzala, on kopal a zahrŕňal, tak teraz máme v záhrade pár tunelov :D Častejšie by sa mal chodiť na služobky ukľudňovať, potom robí jak ďas :D

No a aby aj veselo bolo, tak tu jedna, pre tridsiatnikov :

http://www.youtube.com/watch?v=ypwzyUmYiZM..

..ten chudák včera prišiel s Číny a ty ho voteperíš sadiť krumple...šmarjá, kam ten svet speje?:....
Kvaka
01.05.12,09:33
A ktovie či takto nejde aj môj narodeninový darček. Dcéra mi vraj niečo objednala...a dosiaľ nedorazilo..hoci teda 6. apríl už dávno bol.
Mám dojem, že to budú tiež knihy....:rolleyes:
Keď tam volala, tak jej povedali, že to už odišlo .....:confused: A to sedím deň čo deň doma....Tiež to mala doniesť Slovenská pošta.No vidíš, Danielka, asi si poštárky cez víkendy prečítajú knihy a až potom ich doručia.:)
lujza.j
01.05.12,09:49
:D nie sú.... ale zato do kuchyne tooooľko serepetičiek až no.... A v ikei štvorkonárikové dracény za 0,99 Eur, no nekúp to :D
nestíhala som iné, lebo som samozrejme nestihla behnúť na starú Viedenskú cestu, vyplulo ma to cez Sitinu až pri slovenskej televízii... :D toľko som sa motala, že som prešla 10 kilometrov mírniks-dírniks.
no Ikea je mrcha.....čo sa tam kúpi vždy sa odôvodní, že je to super:D ja som už taká pribrzdená, že sa mi normálne podarí kúpiť len to čo treba.... minule kahance, tie modré deky zaktútené do šulca po 1,19e a dva vankúše šulcové 1ks za 3e
nič si z toho nerob moj brat je blavák, on ked išiel dávnejšie do tesca do petržky skončil v Lamači:Dlen v tedy v lamači tuším ešte tesco nebolo tak nemohol použit.... on je inak "šikovný" minulý utorok viezla mi odťahovka rozbitú káru do Ivanky, moj brat mi volá že kde si ?ja že v Ivanke a on že v Bernolákove....:eek: a to chcem s ním v auguste vybehnúť "dole" teda do Hr:D
trisestri
01.05.12,10:01
DanielaSL
01.05.12,10:18
Ale podľa toho kedy dcéra volala ...tak to som to tu už mala dobré 2 týždne mať.
MarcelkaT
01.05.12,10:41
A ktovie či takto nejde aj môj narodeninový darček. Dcéra mi vraj niečo objednala...a dosiaľ nedorazilo..hoci teda 6. apríl už dávno bol.
Mám dojem, že to budú tiež knihy....:rolleyes:
Keď tam volala, tak jej povedali, že to už odišlo .....:confused: A to sedím deň čo deň doma....Tiež to mala doniesť Slovenská pošta.


A nemá 6.apríl byť až v roku 2013? Nezmylila si sa v dátume a roku narodenia? Priznaj sa,.....
Kvaka
01.05.12,10:49
Dá sa sledovať objednávka, zavolaj dcére, nech sa na to mrkne, to je fakt dlhá doba.
pepsikova
01.05.12,10:50
..krásne popoludnie vám...dávam kávu a broskyňovú žaburinku ku nej...a na Nove Ducha s paťkom švajcom...almázia niečo...
Ivana Š
01.05.12,10:59
moje deťo dnes navarilo, sama, a len tak lebo sa jej chce :)
cestoviny so šunkovo - syrovou omáčkou s cesnakom a bazalkou, takto zírám ako tento :eek:
bodaj by sa jej častejšie chcelo :)
trisestri
01.05.12,11:06
taky cas a doma?
lujza.j
01.05.12,11:36
http://img.topky.sk/635px/1098583.jpg/minarikova-foto--jan-zemiar-.jpg
všimnite si topánočku neznámej....nevadí, že trošičku väčšia:D
Bionda
01.05.12,11:43
... to mi pripomína , keď moja najmladšia behá v mojich topánkach :D
pepsikova
01.05.12,11:45
...fšak ona v tom nechodí, len pozuje...
pepsikova
01.05.12,11:46
..wonku je na zdochnutie..
terezamaria
01.05.12,11:57
Dievčence, veď tie knihy by ste už mali zhltnuté a takto sa ešte len tešíte, aké budú pekné.......
terezamaria
01.05.12,11:58
Tuším sú rizikové oblasti všade, len možno na niektorých miestach sú lepšie prebádané....
lujza.j
01.05.12,12:18
vidíš tvoja najmladšia....niektoré aj dospelé a nie doma....:D pepsi ved to... a to už ani nekomentujem tú s tou ružovou kabelkou:D
trisestri
01.05.12,12:48
sadime my maje co nam daju za ne-ah ta nikto nic neuleje,to je my svet
lujza.j
01.05.12,12:52
Ivana Š
01.05.12,12:56
sadime my maje co nam daju za ne-ah ta nikto nic neuleje,to je my svet

uliať čo? najviac sa mi páči
Význam slova „ uliať ” v Slovníku slovenského jazyka (http://slovnik.azet.sk/pravopis/%28?%3CtypSlovnika%3E[a-zA-Z%5C-]+?%29/)




uliať1 (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=ulia%C5%A5), uleje, ulejú, min. č. ulial, uliaty dok. (čo) liatím vyhotoviť (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=vyhotovi%C5%A5), vytvoriť (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=vytvori%C5%A5), zhotoviť (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=zhotovi%C5%A5), urobiť (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=urobi%C5%A5): u. zvon (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=zvon), delo;
Vy ste uliali Janovi guľky?(Ráz.) Zvony roztopia a ulejú z nich (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=nich) kanóny. (Urb.);
pren. expr. Nohavice mu stáli ako (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=ako) uliate (Taj.) pekne (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=pekne). dobre (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=dobre). Júlia stála ako (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=ako) uliata na jednom mieste (Tim.) nehybne-




uliať2 (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=ulia%C5%A5), uleje, ulejú, min. č. uliať (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=ulia%C5%A5) dok. zried. (čo, čoho kam) naliať (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=nalia%C5%A5): Do skleničky gazdiná (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=gazdin%C3%A1) uliala. (Taj.) Dali si ešte (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=e%C5%A1te) dva (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=dva) deci (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=deci) uliať. (Taj.);

nedok. ulievať, -a, -ajú



uliať sa (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=ulia%C5%A5%20sa) p. ulievať (http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=ulieva%C5%A5) sa
mavax
01.05.12,12:59
čítam to až dnes - 1.5. - môžeš pridať foto hotovej kabelky?
trisestri
01.05.12,13:04
asi nejaka ucitelka lebo miesto flase zo slovnikom na mna
trisestri
01.05.12,13:05
fajn a este capovane orosene
Ivana Š
01.05.12,13:10
nie, učiteľkina dcéra :)
Ivana Š
01.05.12,13:17
sa hneď nezlosti, už čapujem
lujza.j
01.05.12,13:19
na tretom obrázku...ale OK...dodám...:D
Indeed
01.05.12,13:23
to : KNIHY

V predajni Eugenika v KE , fantastické ZĽAVY

Ja som nakupil asi 8 kníh zlacnených z 10 € na 0,90-1, 20 €

dobre nie ?
lujza.j
01.05.12,13:24
Kvaka
01.05.12,13:25
Už ho pijem, pravý plzeň
Kvaka
01.05.12,13:28
pivo s limonádou?
Kvaka
01.05.12,13:31
asedma
01.05.12,13:41
ale v chladecku je fajnovo, pofukuje aj par kvapiek spadlo..
lujza.j
01.05.12,13:41
pepsikova
01.05.12,13:51
...šmarjááá, tu aké dobroty!!!..prišli sme z dvojhodinovky, uťahaní a vylietaní,keby som bola vedela, že toť také hody májové, tak tie šalátové listy nejem any za svet...ale studené boli, z chladničky..mňňamm...
asedma
01.05.12,13:56
..tak som sa dnes tesila na prechadzku aj na pivco v parku, ci moj sb sa neporezal a cely prstisko zafacovany, hanbi sa aj von vyjst..este stastie, ze mam otvoreny obchod pri cinziaku a kamoska s havinom prisla do cesty, tak sme posedeli, pofajcili, pospominali na volakedajsie manifestacne prve maje a pridem domov s corgonom a moj sb zase variii..hruza
..paci..taketo som tu dnes nevidela..
http://files.pivo-corgon.meu.zoznam.sk/200000004-3667b36e4b/50000000.jpg
asedma
01.05.12,13:59
lujza.j
01.05.12,14:01
pepsi musím nejak snívať....:)
pepsikova
01.05.12,14:05
..a to hrozno!!..vyzerá tak chrumkavooo..
lujza.j
01.05.12,14:07
inak ja celé dni naháňam na nete nejaký špeciálny "vystrelovací" očný krém na tie moje zdochnuté očné viečka, lebo inak si to pojdem daj odfiknúť do tej žiliny za 260e, čo to tu bolo v jednej téme.....
asedma
01.05.12,14:15
..ochutnat mozes, ale az na jesen bude chutne vonavuckavee..
Zita5
01.05.12,14:35
Toľko nadávame na tých doktorov toľko ....že dnes nebyť rýchlej záchranky tak neviem ako by to všetko dopadlo.Prežila som si pred niekoľkými hodinami peklo :mee:na ktoré nezabudnem nikdy v živote a až teraz to na mňa doľahlo. Stretla som sa s tak skutočne ľudskými záchranármi z NR , že im z celého srdca ďakujem pri záchrane môjho vnuka .
Kvaka
01.05.12,14:40
Toľko nadávame na tých doktorov toľko ....že dnes nebyť rýchlej záchranky tak neviem ako by to všetko dopadlo.Prežila som si pred niekoľkými hodinami peklo :mee:na ktoré nezabudnem nikdy v živote a až teraz to na mňa doľahlo. Stretla som sa s tak skutočne ľudskými záchranármi z NR , že im z celého srdca ďakujem pri záchrane môjho vnuka .
Zitka, až mi mráz prešiel po chrbáte. Sebastiánko je dúfam v poriadku.
pavol54
01.05.12,14:59
zápalky nestačia?
Zita5
01.05.12,15:25
Zitka, až mi mráz prešiel po chrbáte. Sebastiánko je dúfam v poriadku.

Sebinko je na JISKE .Kto prežil s 1,5 ročným dieťaťom v náručí , ktoré má Febrilné kŕče, tak vie čo som/sme prežila .:mee:
pepsikova
01.05.12,15:28
...vie mi niekto, prosím vás, povedať, či treba na skype aj nejaký zvukový program, keď sa môžem rozprávať len cez USB-sluchátka?..ja mám len kolíkové, a cez tie ma synko nepočuje...prečo?..že ďakujem za každú radu...
pepsikova
01.05.12,15:31
Sebinko je na JISKE .Kto prežil s 1,5 ročným dieťaťom v náručí , ktoré má Febrilné kŕče, tak vie čo som/sme prežila .:mee:..

..mojík, držím palčoky malému...
Kvaka
01.05.12,15:39
Držím silno prsty, hrôza, nikdy som nezažila, ale počula som o tom.
DanielaSL
01.05.12,16:46
Marcelka...veru asi nezmýlila....
DanielaSL
01.05.12,16:49
Juj Zitka aj držím palce malému.....
majka 62
01.05.12,16:57
Zitka, skoré uzdravenie vnúčikovi prajem. Viem si predstaviť čo prežívaš, tiež mám vnúčika malinkého. Veľa síl a nech ho čím skôr máte doma zdravého.
lujza.j
01.05.12,17:20
...vie mi niekto, prosím vás, povedať, či treba na skype aj nejaký zvukový program, keď sa môžem rozprávať len cez USB-sluchátka?..ja mám len kolíkové, a cez tie ma synko nepočuje...prečo?..že ďakujem za každú radu...
pepsi skús aj napr. tu http://www.porada.sk/t114750-skype.html dať svoj problém....kým prídu nejakí chlapi sem;)
lujza.j
01.05.12,17:22
si daj ty....:D
pepsikova
01.05.12,17:27
pepsi skús aj napr. tu http://www.porada.sk/t114750-skype.html dať svoj problém....kým prídu nejakí chlapi sem;)..

..mojík, to nieje až taký strašný problém..len som si kúpila drahé sluchátka s kolíkmi a ani po všemožných nastaveniach kadetade ma nepočuť...a na tých USB je to v pohode, len, tie mám požičané od suseda a kúpa vlastných v nedohľadne..sú trochu dosť fčul...tak preto som len tak hodila otázku po večeri...

...a čo čoklíško?..žiadne fotečky nemáš?..však to už musí byť riadny diablik..daj mu cmuka na ňufíka..odo mňa..
lujza.j
01.05.12,17:29
pepsi zlý je ako čert....
buchač
01.05.12,17:30
...vie mi niekto, prosím vás, povedať, či treba na skype aj nejaký zvukový program, keď sa môžem rozprávať len cez USB-sluchátka?..ja mám len kolíkové, a cez tie ma synko nepočuje...prečo?..že ďakujem za každú radu...
...aj by som odpovedal ....no bola by to polemika o názore ....argumentácii....:rolleyes:
misoft
01.05.12,17:33
...vie mi niekto, prosím vás, povedať, či treba na skype aj nejaký zvukový program, keď sa môžem rozprávať len cez USB-sluchátka?..ja mám len kolíkové, a cez tie ma synko nepočuje...prečo?..že ďakujem za každú radu...
Očuj, dievča, klikni na malý repráčik vpravo dole PTM, daj Otvoriť ovládanie hlasitosti a pozri sa, či na "posuvníku" Microphone nemáš to stiahnuté dole, alebo či tam nemáš zaškrtnuté Stlmiť. Toto totiž mikrofón stíši (zmenší citlivosť) prípadne vypne.
A slúchatečka (reprodukotriky patria do zeleného a mikrofónik do ružového. Je tiež možné, že tvoja zvukovka je Sound Managerom zvukovej karty nastavená tak, že je vypnutý ten konektor pre mikrofón.

A pozri sa v Skype Nástroje>Nastavenia>Zvukové nastavenia. Tam tiež skús pri Mikrofón Hlasitosť, či nie je zafajknuté (upravuje automaticky vstupnú úroveň). Zároveň by malo tam ukazovať, keď vravíš, aká je úroveň.

BTW: dnes konečne som videl lietať mojich kámošov - myšky s krídlami - netopiere (zatiaľ iba jeden - Erny; Berny a Ferny sa ešte zašívajú :D)
Bionda
01.05.12,17:45
Zitka , držím aj ja place, neboj detičky sú takí bojovníci my okolo sme väčšie "bábovky"... Veľa šťastia!
srska
01.05.12,18:14
rehotal som sa:
dnes okolo 10:00 v pezinku (alebo v jure?) - dvaja "policajti" v starých socialistických uniformách pred križovatkou + stará volga v žlto-bielej farbe s nápisom na boku VB - schovaná na boku, že ju nebolo z diaľky vidieť.
ale priznám sa - pribrzdil som na 50 :)
VieraPopluharova
01.05.12,18:16
Zitka,

držím palce a prajem skoré uzdravenie malinkému....
misoft
01.05.12,18:17
To by som chcel vidieť :D
srska
01.05.12,18:18
myslím, že to zabralo na skoro všetkých vodičov :-)
misoft
01.05.12,18:19
Zituš, držím všetky palce, len nech sa dá do poriadku.
pepsikova
01.05.12,18:27
Očuj, dievča, klikni na malý repráčik vpravo dole PTM, daj Otvoriť ovládanie hlasitosti a pozri sa, či na "posuvníku" Microphone nemáš to stiahnuté dole, alebo či tam nemáš zaškrtnuté Stlmiť. Toto totiž mikrofón stíši (zmenší citlivosť) prípadne vypne.
A slúchatečka (reprodukotriky patria do zeleného a mikrofónik do ružového. Je tiež možné, že tvoja zvukovka je Sound Managerom zvukovej karty nastavená tak, že je vypnutý ten konektor pre mikrofón.

A pozri sa v Skype Nástroje>Nastavenia>Zvukové nastavenia. Tam tiež skús pri Mikrofón Hlasitosť, či nie je zafajknuté (upravuje automaticky vstupnú úroveň). Zároveň by malo tam ukazovať, keď vravíš, aká je úroveň.

BTW: dnes konečne som videl lietať mojich kámošov - myšky s krídlami - netopiere (zatiaľ iba jeden - Erny; Berny a Ferny sa ešte zašívajú :D)..

..že stískanec letí za radu...ale výsledok budem vedieť až zajtra, lebo fčul už neny s kým skypovať, v kofole sa šlo na kofolu:)...

..a ako to, že u teba už sú netopírkovia a u mňa ešte nyje?..to čo je, aká protekcia?..
pepsikova
01.05.12,18:28
..a prečo si to neodfotil?..aj my by sme sa rehotali, ako si spomalil:)
misoft
01.05.12,18:29
Nááá vydýš! Sú to verní kámoši. Už skoro 5 rokov obletujú okolo môjho balkánu (som 1 poschodie pod plafónom). A pozerať na nich, ako tí malí akrobati lietajú - zábava sledovať.

Inak Skype môžeš vyskúšať na echo123 (služba pre kontrolu skype) Najskôr sa ti niečo tam povie, potom niečo nakecáš do skype a o chvíľu ti skype toto pošle späť.
lujza.j
01.05.12,18:32
Nááá vydýš! Sú to verní kámoši. Už skoro 5 rokov obletujú okolo môjho balkánu (som 1 poschodie pod plafónom). A pozerať na nich, ako tí malí akrobati lietajú - zábava sledovať.
ja "stretávam" jedného cestou do fitka len už je mrtef vysušený ležiaci na zemi....
wagner
01.05.12,18:32
..

..že stískanec letí za radu...ale výsledok budem vedieť až zajtra, lebo fčul už neny s kým skypovať, v kofole sa šlo na kofolu:)...

..a ako to, že u teba už sú netopírkovia a u mňa ešte nyje?..to čo je, aká protekcia?..

Však vyskúšaj, som neviditeľná, môžeš zavolať:D
srska
01.05.12,18:36
pepsikova:.a prečo si to neodfotil?..aj my by sme sa rehotali, ako si spomalil:)ta pepsi - jedna ruka na volante a jedna na ....:) ale potom som si na pezinskej babe všimol, že sa tam na poobedie zgrupovali veteráni. boli sme sa ze srskovú vyvenčiť:)
pepsikova
01.05.12,18:40
Nááá vydýš! Sú to verní kámoši. Už skoro 5 rokov obletujú okolo môjho balkánu (som 1 poschodie pod plafónom). A pozerať na nich, ako tí malí akrobati lietajú - zábava sledovať.

Inak Skype môžeš vyskúšať na echo123 (služba pre kontrolu skype) Najskôr sa ti niečo tam povie, potom niečo nakecáš do skype a o chvíľu ti skype toto pošle späť...

..ale však ja som úplne pod plafónom a neny sú tu!..a vždy tu boli...ale možno teba mali po ceste tí tvoji a moji ešte len prídu..

...a skypec poriešim zajtra, už sa mi nechce...
misoft
01.05.12,18:42
A čo takí mladí (srska & srskova) robili medzi veteránmi? Kazili vekový priemer? :D:D:D
pepsikova
01.05.12,18:42
ta pepsi - jedna ruka na volante a jedna na ....:) ale potom som si na pezinskej babe všimol, že sa tam na poobedie zgrupovali veteráni. boli sme sa ze srskovú vyvenčiť:)..

..jaaaj tááák...no tak sa obídem len s vlastnou predstavivosťou!...tých policajtov, zas,nyje srskovehorukana)))...
srska
01.05.12,18:47
veteráni - autíčka: t603, moskvič, ... :)
misoft
01.05.12,18:47
Tu u nás na sídlisku je dosť netopírkov (minulého roku zatepľovali jeden panelák a museli im urobiť "náhradnú ubytovňu" v zateplení, lebo to boli nejaké chránené a vzácne lietajúce myšky). Tie moje majú spálničku vo výstupe na strechu a keď robili strechu, tak im ju nechali utvorenú. Za to nemám ani toľko komárov-bzučiakov, ani múch - akrobati pochytajú.
Dav
01.05.12,19:33
Zitka, držím prsty
Kvaka
01.05.12,19:44
..

..že stískanec letí za radu...ale výsledok budem vedieť až zajtra, lebo fčul už neny s kým skypovať, v kofole sa šlo na kofolu:)...

..a ako to, že u teba už sú netopírkovia a u mňa ešte nyje?..to čo je, aká protekcia?..

Pepsi, máš tam Skype skúšobný hovor, tak si nahraj a pusť.
Melnick
01.05.12,22:12
ta pepsi - jedna ruka na volante a jedna na ....:) ale potom som si na pezinskej babe všimol, že sa tam na poobedie zgrupovali veteráni. boli sme sa ze srskovú vyvenčiť:)


Nuž a Ty prečo srskovú voláš pezinská baba? :D
Melnick
01.05.12,22:17
Zitka neboj , bude v poriadku. Viem čo si prežila. Mám vlastnú skúsenosť až 2x ako učiteľka v MŠ. Neprajem to nikomu prežiť.
pepsikova
02.05.12,03:49
...čoby, softík, išli autíčkam ukázať, ako budú vyzerať v ich veku:)
pepsikova
02.05.12,03:56
...dobré ráno vám dnes a vydarený deň....včerajšie božteky pod čviringľou sa hádam podarili a tak celý máj bude len krásny a veselý...tak pozdravujem alabuta,chcela by som vedieť, či mu alabutka ulepila jednu cmukaňu pod niečím, a dávam kávu na stôl...aj nejaké raňajky hádam, ale ešte neviem...slnko besnie od rána, dnes ma čaká cesta horedole autobusom, už len tá predstava ma zabíja,no ,ale čo už:(...možno zvládnem...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/s51m2su6.jpg (http://chezmanima.centerblog.net/rub-sourire-rire-4.html)...tak aspoň veselé smajlíky dám, aj variť vodu na čajík pre Vieroč,dnes jej pošlem z čerstvej materidúšky..no a tak...okolo domu:)
Indeed
02.05.12,04:43
V téme SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ pribudol veĺmi zaujímavý príspevok,

príspevok #146
pepsikova
02.05.12,04:43
...a som práve zistila, že dnes žiadne čajíky u Vieroč nebudú,dnes sa slávi, hoduje, veselí a tanečkuje u našej Vieroč..cmuky mojušík,fšak vyeš:)


..a som veľmi rada, že dôvodov na oslavu v dnešný krásny, slniečkový deň,je viac...lebo aj môj najstarší syník má dnes narodky...rovných 35...kuwnašopa, ten čas fakt dáko divno rýchlo letí,neny dávno to bol len taký malý,4 a pol kilový batôžtek, čo ani plakať nevedel...a dnes?...
pepsikova
02.05.12,04:48
...Indy, svet predsa neriadi pánboh...i keď si to mnohí myslia,sú to vždy ľudia, ktorí to tu kočírujú...ďakujem za podnet a fajn deň ti...
tuta
02.05.12,06:07
aj Tvojmu synátorovi všetko najlepšie
srska
02.05.12,06:39
he, a môj skoro 34 ročný zajtra hovorí na varaderu áno a sľubuje, že bude stáť na správnej strane v dobrom aj zlom
DanielaSL
02.05.12,06:58
Aj ja sa pripájam Pepsi..všetko naj tomu batôžku .....
DanielaSL
02.05.12,06:59
Waw.... takto si to predstavujem aj ja .... A ty pri tom nebudeš?
srska
02.05.12,07:04
Waw.... takto si to predstavujem aj ja .... A ty pri tom nebudeš?2. kolo budú mať v sk - tam sa zúčastním:)
DanielaSL
02.05.12,07:09
Tak mne by to aj bez toho 2.kola stačilo....za tie peniažky ste radšej mohli s pani srskovou ísť do toho Varadera....
Onoho času sa aj moja mladšia zahrávala s takou myšlienkou...škoda, že od toho nakoniec upustila. :confused:
Stanislav 1975
02.05.12,07:17
dneska ideme na "maďare", na akési súkromné jazero( nikdy som tam nebol)-majú tam súťažiť a variť halaszlé a má tam byť vela atrakcií pre deti...,tak uvidíme,čo to ako to bude...
Výlet dopadol nad očakávanie- síce sme troška poblúdili lebo taká maďaročka mladá nás v Michale na ostrove namiesto doľava poslala doprava...:D( určite sa potom dobre rehnila), prišli sme tam-rozložili sme deky a išlo sa ochutnávať- inak bol to dosť velký problém zjesť 7 porcií halászlé- tolko tam bolo súťažných družstiev, potom som najskor išiel s detmi omočiť nohy do jazera, a tak ma to lákalo,tak som si 1 krát tento rok aj zaplával-deti sa vyšantili...
a nakoniec ma natočili aj do tééélky, do správ na Joj-ke, našťastie iba na 3 sekundy a nie do krimi novín...:)
inak cena toho halászlé bola taká zvláštná- pýtam sa kolko som dlžný a oni vravia, že dajte tolko ,ako vám chutilo...:D
jediná nevýhoda včerajšieho výletu bola, že som bol šofér a nemohol som si dať pár poldecáčikov...ale však nemožem mať všetko...-pojdeme aj nabudúce a asi sa prihlásim aj do súťaže ,že budem s dakym variť...
Stanislav 1975
02.05.12,07:24
..

..že stískanec letí za radu...ale výsledok budem vedieť až zajtra, lebo fčul už neny s kým skypovať, v kofole sa šlo na kofolu:)...

..a ako to, že u teba už sú netopírkovia a u mňa ešte nyje?..to čo je, aká protekcia?..
jáááj netopieri-to sú moji kamoši- ja síce bývam v petržke ale vlastne nebývam, alebo ja akurát bývam v lese a tu ich je plno( okrem iných zverov) a robia so mnou hry- ja si idem na balkon zapáliť a letí ale 7 netopierov a proti mne- ja sa vždy zlaknem a oni mi meter od ksichtu vyletia nad hlavu- takéto hry s nimi hrávam...
ešte tu mám takého kamoša krkavca- ten vždy sedí buď tu na lampe alebo niekomu na streche auta a vždy na mňa pozerá a krúti hlavou nado mnou-už ho aj zdravím- zlatý je...
a labute ked krmím tu na jazere čo máme hneď pri dome, tak dám im chleba a keď už nemám tak ma začnú naháňat...
Stanislav 1975
02.05.12,07:37
Sebinko je na JISKE .Kto prežil s 1,5 ročným dieťaťom v náručí , ktoré má Febrilné kŕče, tak vie čo som/sme prežila .:mee:
neboj sa, všetko bude OK...

inak, máš pravdu-ja som mal síce tie febrilné krče naštudované, keby niečo ale realita bola oveľa horšia, ked ich malý tomáš dostal- dojdem do izby ruky,nohy pokrútené, oči vyvrátene dohora, začal chrčať- tiež som sa poriadne zlakol...
zavolali sme záchranku a tí ma hneď zjazdili, že máme v byte veľmi teplo-tak hned pootvárali okná, dali ho vlažnej vody do vane a o nejakých 20 min. už bolo všetko OK...-fakt to vyzerá strašidelne...
calawen
02.05.12,10:10
Som hrdá na svoje dieťa. Dnes bol prvý raz v jasliach - na 2 hodinky, nech si pomaly zvyká. Pri rozlúčke neplakal, bol úplne v pohode a teší sa aj na zajtra... Ja mám ešte 16,5 dní starej dovolenky, takže takmer do konca mája ma v práci neuvidia...
misoft
02.05.12,10:59
Nááá vydýš - dneska dve hodinky, zajtra o pol viac a po lodovenke už nebude chcieť zo škôlky k "tej nudnej mame" ani ísť :D:D:D
calawen
02.05.12,11:22
zajtra, pozajtra po 2 hodinky, budúci týždeň 4 hodinky aj s obedom, a ďalší týždeň už hádam celý deň...
DanielaSL
02.05.12,11:55
Nááá vydýš - dneska dve hodinky, zajtra o pol viac a po lodovenke už nebude chcieť zo škôlky k "tej nudnej mame" ani ísť :D:D:D

Som prskla na monitor.....
Kvaka
02.05.12,12:14
Tu u nás na sídlisku je dosť netopírkov (minulého roku zatepľovali jeden panelák a museli im urobiť "náhradnú ubytovňu" v zateplení, lebo to boli nejaké chránené a vzácne lietajúce myšky). Tie moje majú spálničku vo výstupe na strechu a keď robili strechu, tak im ju nechali utvorenú. Za to nemám ani toľko komárov-bzučiakov, ani múch - akrobati pochytajú.Máš pravdu, dobre ste urobili, ja som o tom kdesi nedávno čítala, že pomaly nám vyhynie vtáctvo, lebo zatepľovaním v nevhodnom čase ich aj s hniezdami zamurovávame, a záchranári bijú na poplach. Ak ide o chránené druhy, sú vlasníci bytovky povinní im urobiť v stene náhradné búdky, našla som starší článok, kde to je napísané http://vtaky.sk/press/show/35.
Bionda
02.05.12,12:51
.. alebo povie ako som zažila : už som tam bol/a načo mám ísť ešte raz :D ...
Ivana Š
02.05.12,13:07
dnes rozhodne nebola potešená naša zubárka
bola som so synáčikom u nej, lebo má pokazený zúbok a bolí ho, celú noc nespal
a ako mu ho začala opravovať, naplo ho a ovracal seba aj ju :mad:
to už je druhá lekárka , čo to schytala, aj detskú už ovracal, keď mu do hrdla pozerala
tá sa poučila, že mu paličku do hrdla strkať nemá, no ale povedzte ako mu zubárka opraví zub bezdotykovo?
potom to trošku rozdýchal, tak mu zúbok opravila, ale stonal jak ranená srna ešte aj doma :D
Kvaka
02.05.12,15:38
Kde všetci ste? Dúfam, že nepálite slnko, ako táto solárko. Strašné http://www.cas.sk/clanok/222697/neuveritelne-na-uhol-opalena-matka-spalila-dceru-5-v-solariu.html
misoft
02.05.12,15:50