nika.sum
06.06.12,21:12
no neviem, ako bude dopredu nahlasovať môj sused:confused: lebo po príchode domov - v nočných hodinách (tak okolo jednej, druhej) zvykne vyspevovať, že "biéély kvet ..." a tiež "na kráľovej holi .." :D spieva síce celkom pekne;) - len neviem, či aj v takúto nočnú hodinu mu to povolia:confused::D

My mame zase pri nasom dome Klub dochodcov, ktori maju aj nieco ako spevacky kruzok :) a casto nacvicuju tak ze spievaju vonku pri dome v parku, to akoze aj oni maju nahlasit a platit. A komu sa vlastne plati ked ide o ludove piesne? Komu Soza posiela a akym sposobom peniaze. A co deticky v skolke, tiez nieco spievali, to akoze aj toto maju nahlasit?:confused:
A ked spievali poniektori politici v parlamente, tiez platili Soze?:confused:
ivuliatko
06.06.12,19:30
Toto sa teraz objavilo - rada nad zlato

http://www.porada.sk/t11047-p1174-srandicky.html#post2079165
Ivana Š
07.06.12,05:39
fíha a tuto čo? ani kafa, ani čajík :confused:

tak dám ja, nutne potrebujem
pepsikova
07.06.12,05:50
...dobré ráno vám...kafa je na stole od piatej, ale nejako som zabudla ju sem nasmerovať,lebo som sa rozčúlila hneď na svitaní na moje decko, ktoré si zabudlo oraziť obedy a tak zas budem lietať s hrncami na roh,aby tam neodpadol od hladu!..keby som ho pribuchla len tak jemne, zavreli by ma?..
..a tak dám čerstvú, aj čajík a narichtujem navigáciu,lebo okrem Iví a iví ešte všetci driemu...
...a nech vás dnes nič nenase*ie...

...lebo mňa ešte aj šarkan ,akoby bolo málo...nejakým zázrakom sa mu podarilo strhnúť si protikliešťový obojok a obžral z neho polovicu, sviňamalápažravá, akoby nemal v miske najfajnovšie granule a nezožral mi polovičku chleba, kým som sa vybavovala so susedom pri dverách...tiež mu prasknem takú slabšiu..joooooj...
terezamaria
07.06.12,06:24
Želám Vám všetkým príjemné dobré ráno i celý deň, kávička bola ponúknutá,tak prikladám niečo na zahryznutie. Nech povinnosti, ktoré Vás dnes čakajú zdoláte na jedničku, treba veriť, že sa nám všetko vydarí.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSzXPYMwBjb3R7T9579CfaVhF5M3BR0b BOelFDo67zKRtZn39RgTghttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTr6I-F-mvYPfeVdgKi7qYvj0u8-HiKLv-jkCIrq94bETA8B2pUbw
Ivana Š
07.06.12,07:03
potešila ma SMS od mojej šestnástky v noci cca 23:29

že maminka mám takú rozcítenú chvíľku, chýbaš mi cmuk
Zitulda
07.06.12,07:25
šťastná si , že máš takú šestnáctku:)
Zitulda
07.06.12,07:34
Soptím, jazyk mám až po pupok. Moja vnučka - šesťnáctka mi zavolala o 9.40, že mám prísť pre ňu do školy, lebo aj napriek priepustke napísanej mamou (o 10 mala byť s ňou dcéra na ošetrení u zubára) ju nechcú cez vrátnicu pustiť. Ešte šťastie, že škola je na skok od bloku
Prajem Vám pekný dník, Ivanka a pepsinka Vám za kávičky, Terezka- Tebe za fajnotky. Sekli mi tak, ako sekera zaťatá do zadku nepriateľovi:)
Oliwa
07.06.12,09:34
Soptím, jazyk mám až po pupok. Moja vnučka - šesťnáctka mi zavolala o 9.40, že mám prísť pre ňu do školy, lebo aj napriek priepustke napísanej mamou (o 10 mala byť s ňou dcéra na ošetrení u zubára) ju nechcú cez vrátnicu pustiť. Ešte šťastie, že škola je na skok od bloku
Prajem Vám pekný dník, Ivanka a pepsinka Vám za kávičky, Terezka- Tebe za fajnotky. Sekli mi tak, ako sekera zaťatá do zadku nepriateľovi:)
Čo majú v tej škole - stanné právo? :rolleyes::D
Tiež mám doma 16-ku, ale zo školy sa stačí vypýtať ústne a priepustku priniesť potvrdenú naopak - ak je od lekára, tak ošifrovanú aj rodičom , že vedel o ošetrení... ak dieťa náhodou nesprevádzal k lekárovi /od 15-tich nemusí/, lebo mnohé detiská to zneužívali.
Nechápem, ako môže nejaký riaditeľ/ka vydať taký de....ný príkaz. Alebo bol vrátnik/čka príliš aktívny... tak mal ísť k tomu zubárovi s ňou, keď jej neveril... :)
pepsikova
07.06.12,09:50
...ma jeduje slnko...ožaruje ma už toľký čas, že si mohlo zvyknúť,že som alergická,ale nyje..dovčera nič a včera prídem z lúky a akurát vo výstrihu samý pupák...šibne ma, ako to svrbí...ešteže moja Terezka frcla čosik, čo to ochladilo a zmiernilo...lebo teda nyjakovsky sa mi nežiada šlapať ku kožiarke...nyjakovsky!!..(vlani mi dala borovú vodu na takéto...
...dolče s gustom sa chystá, takže kotlíčky nachystať....a fajn čas a pohodu vám prajem...
janaGT
07.06.12,09:55
mne sa dnes podarilo nastriekať si so sprchou vodu do ucha ... teraz som na jedno ucho takmer hluchá :)
Hansa
07.06.12,09:58
[QUOTE=pepsikova;2079445]...ma jeduje slnko...ožaruje ma už toľký čas, že si mohlo zvyknúť,že som alergická,ale nyje..dovčera nič a včera prídem z lúky a akurát vo výstrihu samý pupák...šibne ma, ako to svrbí...

-inak môžem tiež potvrdiť, nikdy som nemala nijakú alergiu, ale teraz prebehnem po slnku a vo výstrihu alergická reakcia. No hrôza. Potom čakám len na ochladenie.
janaGT
07.06.12,10:03
...ma jeduje slnko...ožaruje ma už toľký čas, že si mohlo zvyknúť,že som alergická,ale nyje..dovčera nič a včera prídem z lúky a akurát vo výstrihu samý pupák...šibne ma, ako to svrbí...ešteže moja Terezka frcla čosik, čo to ochladilo a zmiernilo...lebo teda nyjakovsky sa mi nežiada šlapať ku kožiarke...nyjakovsky!!..(vlani mi dala borovú vodu na takéto...
...dolče s gustom sa chystá, takže kotlíčky nachystať....a fajn čas a pohodu vám prajem...

ja mávam takúto reakciu na slnku asi 2 rok, dovtedy tiež nič, mne na to pomáha fenistil
terezamaria
07.06.12,10:06
Daj pokoj Zitulka, čo je to nepriateľ? Snažím sa veriť, že nie sú....
kukučka
07.06.12,10:10
Potešili ma susedky, dostala som kvietočky a aj som ich stihla včera posadiť, aj priesady postriekať a tak dnes môžem oddychovať, veď je sviatok.
terezamaria
07.06.12,10:11
Janka skáč na nohe a nahni sa doboku, aby Ti voda vytiekla.....alebo ušná sviečka, ale do obidvoch uší.....
terezamaria
07.06.12,10:14
Veru Božie telo.....veď si aspoň oddýchneš.....
kukučka
07.06.12,10:17
Ak vám môžem poradiť, tak diéta, očista organizmu - vysaďte z jedálneho lístka mlieko a všetko z neho a to isté platí o lepku, najmä biela pšeničná múka. Odkyselenie organizmu vrátane kúpeľa s pridaním sódy bicarbóny.
Nie je chyba v slniečku.
terezamaria
07.06.12,10:20
Kukučka len dnes? Či dlhšie obdobie?
Oliwa
07.06.12,10:34
mne sa dnes podarilo nastriekať si so sprchou vodu do ucha ... teraz som na jedno ucho takmer hluchá :)
... ale čistááááááá!!!!!! ;):D
janaGT
07.06.12,10:36
áno, áno ... to je dôležité :) veď nejako vydržím, len najhrošie je, že teraz veľmi kričím do telefónu ... lebo sa nepočujem dobre :)
elpka
07.06.12,10:44
dnes mi prišlo....viem, že do tejto témy to nepatrí...ale predsa dám...:rolleyes:

Čítaj až do konca:

Kanibali chytia Američana, Rusa a Slováka.

Náčelník hovorí: "Máte týždeň na to, aby ste mi povedali také číslo, aké som ešte v živote nepočul. Inak vás zožerieme."

Po týždni predstúpi Američan a vraví: " 500 miliónov kvardiliriárd biliónov."

Náčelník: "Uff, to bolo dobré, ale už som to počul, preto ťa zožerieme."

Rus: "Nekonečno tri."

Náčelník: "No, to bolo lepšie, ale aj to som už počul, preto aj teba zožerieme."

Slovák: "Po*****."

Náčelník: "Po*****? A to je koľko?"

Slovák: "To je odtiaľto až hentam do piče."

Vedecky pohlad na vec:


" PO*****" Slovo po***** , napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka. Slovo "po*****" je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo. Slovo po***** znamená niečo medzi veeeľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (dôraz na mäkke Ť ). Inak slovom po***** sa dá napríklad vyjadriť aj výška napadnutého snehu, prípadne hĺbka vody... Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia po***** problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať .
Slovo " po*****" sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku. Najnovšia správa zo sveta hovorí, že populárna slovenská fyzikálna jednotka " po***** " bude v krátkej dobe zaradená do medzinárodnej SI sústavy základných fyzikálnych jednotiek. Zistilo sa totiž, že sa bez nej nezaobíde Európa ba ani Amerika.
Europský parlament má napríklad " po***** " poslancov a berú " po***** "
peňazí, americký prezident má pred voľbami " po***** " sľubov a o uplatnení v Číne ani nehovorím, je ich proste ...... po***** ......
trisestri
07.06.12,10:48
kazde rano horko v ustach jak das
Deganova
07.06.12,10:54
... prehoď aspoň jednu...
Oliwa
07.06.12,11:03
kazde rano horko v ustach jak das
čo piješ - horec? ;):D
skús gin s tonikom - ako kráľovná matka... a ako dlho si požila... :)
trisestri
07.06.12,11:08
teraz iba mineralky
srska
07.06.12,11:17
kazde rano horko v ustach jak das???:D
pepsikova
07.06.12,13:22
..mi chvíľu trvalo, kým mi svitlo, že je to pokoko*...
pepsikova
07.06.12,13:24
kazde rano horko v ustach jak das..

..nezačínaš hrdzavieť?...z minerálky by to aj mohlo byť...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11714.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=11714)
VieraPopluharova
07.06.12,13:30
Ahojky všetci,

Pepsi vďaka za čajík, bodol, bo včera som bola na tej opere čo som tu už spomínala: NABUCCO od Verdiho na zimnom štadióne , bol to neopísateľný zážitok, to sa s predstavením v divadle nedá porovnať , prišla som domov o 00,30 a vstávala ráno o 5,00 a do teraz som bola v BA. Pravdepodobne zruším dnes všetky tel. a kašlem na to, veď je sviatok. Len sa mi zdá , že Vás je tu dnes málo, čo všetci sviatkujete? ...či.....
pepsikova
07.06.12,13:48
Ahojky všetci,

Pepsi vďaka za čajík, bodol, bo včera som bola na tej opere čo som tu už spomínala: NABUCCO od Verdiho na zimnom štadióne , bol to neopísateľný zážitok, to sa s predstavením v divadle nedá porovnať , prišla som domov o 00,30 a vstávala ráno o 5,00 a do teraz som bola v BA. Pravdepodobne zruším dnes všetky tel. a kašlem na to, veď je sviatok. Len sa mi zdá , že Vás je tu dnes málo, čo všetci sviatkujete? ...či.......

..Vieroč, Nabucco je zážitok, to je pravda, ja si aj do sluchátiek púšťam,alebo keď som sama doma, cedečko z LA SCALY...nádhera...
..dávam predvečernú kafu na stôl, aj čajík môžem medofkový,aj zmrzku, aj horalku na šírku, aj čojaviemčo s ničím...ak by teda niekto...pohodu vám prajem...a dnes všetci oslavujú, fšak robo má meniny...tak nalieva pred parlamentom..no...či?..
VieraPopluharova
07.06.12,13:55
..

..Vieroč, Nabucco je zážitok, to je pravda, ja si aj do sluchátiek púšťam,alebo keď som sama doma, cedečko z LA SCALY...nádhera...
..dávam predvečernú kafu na stôl, aj čajík môžem medofkový,aj zmrzku, aj horalku na šírku, aj čojaviemčo s ničím...ak by teda niekto...pohodu vám prajem...a dnes všetci oslavujú, fšak robo má meniny...tak nalieva pred parlamentim..no...či?..

Juj, do.....to je prešlap. ja zabudla na jeho meniny.....fú ha, dúfam, že mi to odpustí....inak večer Ti to pošlem, aby si s tým mohla zajtra fujazdiť.....
Jarka 1
07.06.12,14:28
No ste ma dostali. Čumím do kalendára, aký sviatok je dnes, že či tým babám nešije. Aj som prečítala, že Róbert, ale furt ništ. Až toť Vierka ma uviedla do obrazu:).
pepsikova
07.06.12,18:23
..hm...tak ona tá Híremhatum predsa zlomí storočné tradície a stane sa sultánkou...šikovná je , potvora jedna...:D...a jej bezpečnosť dostal na starosť jej najväčší nepriateľ...ak sa jej skriví jej nádherný vlások, paša Ibrahim bude zodpovedný...krásna rozprávka...ale ten Malkočolu Bali bej sa mi páááčiii..chrumkavý je veru...
...ak tu niekto nie je, tak horalku zjem sama...a dopijem dolče od piatej...studené.. pre krásu...:D:D
..fajn večer vám...
lujza.j
07.06.12,18:31
calawen
07.06.12,18:34
Hlásim sa, že som ešte tu, živá a zdravá a mám dobrú správu. Od stredy nastupujem do novej práce, dovtedy ešte doštudujem potrebné zákony zo mzdovej oblasti, aby som mala aktuálne info :)
lujza.j
07.06.12,18:35
Hlásim sa, že som ešte tu, živá a zdravá a mám dobrú správu. Od stredy nastupujem do novej práce, dovtedy ešte doštudujem potrebné zákony zo mzdovej oblasti, aby som mala aktuálne info :)
gratulujem:)
pepsikova
07.06.12,18:35
...zobral si ju ten Sulejman...any nevie, čo spôsobil svojej ríši...necháme sa prekvapiť...

...luííí, také fajnové dávaš!!...ako sa má čoklíško?..
pepsikova
07.06.12,18:36
Hlásim sa, že som ešte tu, živá a zdravá a mám dobrú správu. Od stredy nastupujem do novej práce, dovtedy ešte doštudujem potrebné zákony zo mzdovej oblasti, aby som mala aktuálne info :)..

..tak to chce aj šampus, mojík, nyje iba hlásenie!!..nech sa ti darí v novej práci a nech si spokojná...
asedma
07.06.12,18:39
..dnes som sa s kamoskou bola pozriet v klube JD a maju tam fajnove zariadenia na cvicenie, aj pinpong sa da zahrat a vselico..len neviem, kedy zacneme, musim ju nahanat, lebo pribrala, bolia ju kolena a nie a nie zacat s cvicenim..no, ale hlavne je, ze sme zaregistrovane..:D..nasledovalo behanie po bankach a marketoch a po nervakoch so zaparkovanim sme zakotvili vo vinarni a dali sme si fajnovu huspeninu a zapili kofolou..:)..celkom vydareny den dnes..:)
misoft
07.06.12,18:39
Hlásim sa, že som ešte tu, živá a zdravá a mám dobrú správu. Od stredy nastupujem do novej práce, dovtedy ešte doštudujem potrebné zákony zo mzdovej oblasti, aby som mala aktuálne info
Ha! Takže ideš "zarezávať" :D:D:D. Tak nech sa ti darí - kočka.
lujza.j
07.06.12,18:40
...zobral si ju ten Sulejman...any nevie, čo spôsobil svojej ríši...necháme sa prekvapiť...

...luííí, také fajnové dávaš!!...ako sa má čoklíško?..
vieš....posledné dni sa nám zdá, že je to lepšie.... bol doma aj "pán bytný":D / na pár hodín/ ale tomuto krpcovi to stačilo, aby vedel kto je "vedúci zájazdu" je to milé, ale aj prekvapivé, že napriek tomu že tak málo...on to vie, je možné že z neho niečo cíti moj chlap je taká "psia duša":) dala som dve foto, jedno spí na záchode medzi nohami "pána bytného";)
asedma
07.06.12,18:42
u nas ide farma, sb pozera..kafco si davam aj ja, pekny vecer
wagner
07.06.12,18:49
Tak dnes som mala dobrú robotu. Počistila som všetok cesnak, bolo ho veru neúrekom. Možno aj tri kilá, neviem presne, iba odhadujem. Potom som ho pomlela, dala do sedem decových pohárov, trochu posolila a zaliala olivovým olejom. A tých pohárov je sedem:confused:. Čo narobím, keby som to nebola spravila, tak by bol pomaly zoschol a nebolo by z neho nič, lebo to bol zimný cesnak. Ten vydrží maximálne do konca júna.A zoschne. V oleji vydrží dlho. Je veľmi chutný, stihla som okoštovať:D, už sa ma mole nechytia:D
Ivana Š
07.06.12,19:10
Snáď si sa Veronika na mňa nenahnevala, dovolila som si odhryznúť z tvojej Horalky :)
AlaNR
07.06.12,19:13
Ahojky všetci,

Pepsi vďaka za čajík, bodol, bo včera som bola na tej opere čo som tu už spomínala: NABUCCO od Verdiho na zimnom štadióne , bol to neopísateľný zážitok, to sa s predstavením v divadle nedá porovnať , prišla som domov o 00,30 a vstávala ráno o 5,00 a do teraz som bola v BA. Pravdepodobne zruším dnes všetky tel. a kašlem na to, veď je sviatok. Len sa mi zdá , že Vás je tu dnes málo, čo všetci sviatkujete? ...či.....

Ja som Nabucca absolvovala ako 19ročná v opere v Banskej Bystrici. Nerozumela som ani prdlajs, až skoro za polovicou mi povedali, že hore ide preklad.... nuž, tak som si aspoň zbor židov vychutnala...
Minulý rok si od nás spevácka skupinka tetušiek v jednote dôchodcov naštudovala zbor židov, originál text, až sa mi chlpy stavali, keď som ich počula... škoda, že nemám video, stojí to za to...
Rozalka
07.06.12,19:15
Alenka, tak si vychutnaj aspoň tu (v nezvyčajnom podaní) http://www.youtube.com/watch?v=u_kisjUm6hs
AlaNR
07.06.12,19:16
Korpusy na tortu pre svekrušu čakateľku sú hotové, spravila som žltú piškótu, oranžovú a kakaovú.
Teraz dumám, akú plnku do toho, asi dám klasika vanilkovu. Zajtra to zmajstrujem a v sobotu by som poťahovala. Hádam sa mi to podarí. Moja prvotina ;)
pepsikova
07.06.12,19:17
Snáď si sa Veronika na mňa nenahnevala, dovolila som si odhryznúť z tvojej Horalky :)..

...alečoby!..fšak preto ju sem dávam na šírku, aby sa ľahšie z nej odhrýzalo, mojík...
Ivana Š
07.06.12,19:19
držím palce, potom daj fotku :)
pepsikova
07.06.12,19:19
...zavrieť oči a vychutnať...lepšie ako zmrzka a oriešková čokoláda..neskutočné podanie!!..
AlaNR
07.06.12,19:21
..

...alečoby!..fšak preto ju sem dávam na šírku, aby sa ľahšie z nej odhrýzalo, mojík...

kúsek si odhryznem z druhej strany, ale ňé moc, lebo som si robila na večeru krupičnú kaššu z pol litra mlieka, tak ju mám až za ušámi... :D
Ivana Š
07.06.12,19:26
kúsek si odhryznem z druhej strany, ale ňé moc, lebo som si robila na večeru krupičnú kaššu z pol litra mlieka, tak ju mám až za ušámi... :D


Alenka, krupičnú kašu môžem :) so škoricou

a horalku si odbaľ ;) s obalom sa ťažko prežúva
lujza.j
07.06.12,19:30
Alenka, krupičnú kašu môžem :) so škoricou

a horalku si odbaľ ;) s obalom sa ťažko prežúva
http://www.svetvomne.sk/_site_media/com_photogallery/recipe/00000321/large/kasa.jpghttp://kucharka.biz/wp-content/uploads/2010/11/krupicova-kase.jpg
AlaNR
07.06.12,19:32
juuuuj, Lujzi, ani videť nechcem! :D
Oliwa
07.06.12,19:33
Snáď si sa Veronika na mňa nenahnevala, dovolila som si odhryznúť z tvojej Horalky :)
... čo si mala absťák ;):), keď aj s celofánom :D...?
Indeed
07.06.12,19:33
Toto ja v živote nepochopím ako sa dá jesť horalka na šírku ....

čo si žralok kladivový ?,

Ale určite je v tom skryty nejaký dvojzmysel ...

a povedal by som ,že neslušný...
lujza.j
07.06.12,19:34
tiež slintáááám....
Oliwa
07.06.12,19:39
http://www.svetvomne.sk/_site_media/com_photogallery/recipe/00000321/large/kasa.jpghttp://kucharka.biz/wp-content/uploads/2010/11/krupicova-kase.jpg
:) Toto nesmie vidieť môj muž! :D Tomu by si sa týmto zavďačila! Čochvíľa 50-ka na krku, ale krupičnú kašu zbožňuje! :--- Keď bol pred 2 rokmi operovaný, tak nechcel nič iné jesť, každý deň som mu ju varila a ešte sa nechal aj kŕmiť ako bábätko - si to vychutnával... :) Deti pozerali takto :eek::eek:, lebo to ešte nikdy doma nevideli... :) Asi pociťuje nejaký deficit krupice z raného detstva, alebo čo... :rolleyes::D:D:D a ja to mám teraz dobiehať... :)
lujza.j
07.06.12,19:40
stv2 "pod lampou"
lujza.j
07.06.12,19:43
:) Toto nesmie vidieť môj muž! :D Tomu by si sa týmto zavďačila! Čochvíľa 50-ka na krku, ale krupičnú kašu zbožňuje! :--- Keď bol pred 2 rokmi operovaný, tak nechcel nič iné jesť, každý deň som mu ju varila a ešte sa nechal aj kŕmiť ako bábätko - si to vychutnával... :) Deti pozerali takto :eek::eek:, lebo to ešte nikdy doma nevideli... :) Asi pociťuje nejaký deficit krupice z raného detstva, alebo čo... :rolleyes::D:D:D a ja to mám teraz dobiehať... :)
Oliw....ale ty sa čuduješ....ved to je niečo famózne, neskutočne dobré, keby že steak z hovädzej sviečkovice a krupičná kaša, tak ja tú kašu...aj ked steak z sviečkovice je prvá liga:D
srska
07.06.12,19:44
stv2 "pod lampou"som sa teraz rehnil: mihál - "čo nevyženiete chlapcov na miletičku .... " ako keby tam ležalo 1,5 miliardy eur z únikov na dph - nech sa zobudí
Ivana Š
07.06.12,19:45
mňáááám
lujza.j
07.06.12,19:48
som sa teraz rehnil: mihál - "čo nevyženiete chlapcov na miletičku .... " ako keby tam ležalo 1,5 miliardy eur z únikov na dph - nech sa zobudí
"mladý" chlap ale asi by si tiež mal ísť zahrať tenis:D lebo je pekný "bravčo"....
pepsikova
07.06.12,19:54
Toto ja v živote nepochopím ako sa dá jesť horalka na šírku ....

čo si žralok kladivový ?,

Ale určite je v tom skryty nejaký dvojzmysel ...

a povedal by som ,že neslušný.....

..máš pravdu...to na šírku horalka je strčená medzi dvomi ústami, z ktorých jedny odhrýzajú práve v tom momente, keď aj druhé..chapeš, nyje?..
...ale keďže ja som na chlapov a nyje na baby, tak vo svojej nesmiernej štedrosti-aby som ju nezožrala sama, dám odhryznuť každému, kto má chuť..z druhej strany..
Oliwa
07.06.12,19:55
Oliw....ale ty sa čuduješ....ved to je niečo famózne, neskutočne dobré, keby že steak z hovädzej sviečkovice a krupičná kaša, tak ja tú kašu...aj ked steak z sviečkovice je prvá liga:D
Já sa nečudujem - já ju len musím variť... :) A keď ju už varím, tak si dám aj ja...
Raz sa mi nechcelo a on mal asi absťák, tak si ju uvaril sám... To nebola krupičná kaša, ale betón :D - lyžica v nej stála ako v pozore... :---
pepsikova
07.06.12,19:55
...ale no však, aký človek-taká reč!...
lujza.j
07.06.12,19:58
Já sa nečudujem - já ju len musím variť... :) A keď ju už varím, tak si dám aj ja...
Raz sa mi nechcelo a on mal asi absťák, tak si ju uvaril sám... To nebola krupičná kaša, ale betón :D - lyžica v nej stála ako v pozore... :---
Oliw...ja ju variť neviem...to vždy varil "pán bytný" lebo ja asi takú ako tvoj chlap....:D
Ivana Š
07.06.12,19:58
Toto ja v živote nepochopím ako sa dá jesť horalka na šírku ....

čo si žralok kladivový ?,

Ale určite je v tom skryty nejaký dvojzmysel ...

a povedal by som ,že neslušný...

nehľadaj v tom neslušnosti, proste sa je - papá - konzumuje - na šírku

ja zásadne čítam časopisy odzadu - teda od poslednej stránky po prvú - vysvetlenie aby to zas nebolo opačne pochopené :D
(otázka do pléna - ešte niekto takto číta časopisy a noviny?)
lujza.j
07.06.12,20:00
nehľadaj v tom neslušnosti, proste sa je - papá - konzumuje - na šírku

ja zásadne čítam časopisy odzadu - teda od poslednej stránky po prvú - vysvetlenie aby to zas nebolo opačne pochopené :D
(otázka do pléna - ešte niekto takto číta časopisy a noviny?)
nie vždy, ale býva to aj od zadu....aj ked najprv z predu....
pepsikova
07.06.12,20:02
Oliw...ja ju variť neviem...to vždy varil "pán bytný" lebo ja asi takú ako tvoj chlap....:D..

..čo nevieš?..do litra mlieka švacni 10 PL krupice a 3-4 PL cukor , premiešaj a daj variť...a miešaj, aby neprihorela..jednoduché..keď bude bublať, vylej na tanier..no, na dva..a ozdob!..
Ivana Š
07.06.12,20:03
holt, kto chce neslušnosti nájsť, aj si nájde :---
Ivana Š
07.06.12,20:05
joj, dnes to zas vidím na nespavú noc, decko mi domov z anglie cestuje,
sb z týždňovky
zas budem nespať :mad: šťastnú cestu im prajem, nech mi dobre docestujú domov :)
lujza.j
07.06.12,20:05
..

..čo nevieš?..do litra mlieka švacni 10 PL krupice a 3-4 PL cukor , premiešaj a daj variť...a miešaj, aby neprihorela..jednoduché..keď bude bublať, vylej na tanier..no, na dva..a ozdob!..
nie...teraz už áno;) zapísané...lebo vždy som len pridávala krupicu potom sa mi grče spravili a potom bola taká hustá že sa nedala pomiešať:D
Oliwa
07.06.12,20:11
joj, dnes to zas vidím na nespavú noc, decko mi domov z anglie cestuje,
sb z týždňovky
zas budem nespať :mad: šťastnú cestu im prajem, nech mi dobre docestujú domov :)
Tak sa idem vyspať za Teba :D... Brúúú noc! ;)
lujza.j
07.06.12,20:12
aj ja....:)
Indeed
07.06.12,20:15
nečítam žiadne časopisy ani noviny, ľutujem za potlačený papier,ktorý neviem ako ďalej použiť cálovať také nehorázne prachy..
Indeed
07.06.12,20:17
Tak teda ja budem zásadne konzumovať čokoladky a horalky "cez uhlopriečku" aby nevznikali informačne šumy.
asedma
07.06.12,20:52
priznavam, ze tiez som citavala tak casopisy
BXLmiami
08.06.12,03:12
nehľadaj v tom neslušnosti, proste sa je - papá - konzumuje - na šírku

ja zásadne čítam časopisy odzadu - teda od poslednej stránky po prvú - vysvetlenie aby to zas nebolo opačne pochopené :D
(otázka do pléna - ešte niekto takto číta časopisy a noviny?)
Ja sa priznávam.
pepsikova
08.06.12,03:21
...dobré ráno vám a krásny deň prajem...káva je už na stole,aj čajík metový posielam správnym smerom Vieroč a aj šarkan je už vylietaný...v noci som úspešne zdolala celé prednášky, urobila poznámky a vyrobila odpovede k testu...aby som nejako dorobila aj ten prvý ročník budúci týždeň...a teraz by pasovalo pospať aspoň ešte dve hodinky, aj do SP by trebalo behnúť...no, uvidíme...
..tak nech vás nič nenajeduje a máte krásny predvíkendový deň...http://images.anitji.com/good-morning/019.gif (http://images.anitji.com/good-morning/019.gif)...a čo ten alabut?..viete niekto niečo?..či už zostal na tej chalupe nafurt?..
pepsikova
08.06.12,03:23
joj, dnes to zas vidím na nespavú noc, decko mi domov z anglie cestuje,
sb z týždňovky
zas budem nespať :mad: šťastnú cestu im prajem, nech mi dobre docestujú domov :)..

..mojík, dúfam, že vetko sa ti šťastlivo nahrnulo domkov a už si zase vo svojom živle...kafa ti letí..
pepsikova
08.06.12,03:39
...a dám niečo na úsmev...(a sorry, nechce sa mi hviezdičkovať, takto som dostala!!)

pýtali sa deti, čo znamená slovo k*rva...



Estera, 8. r.:Kurva je tá, ktorá nevie zaparkovať. Aspoň podľa ocka...

Miško, 6 r.: *urva je Sparta, lebo otec vždy hovorí: "Kurva Sparta, kurva Sparta", hoci neviem, čo je to Sparta, ale asi tiež nejaké neslušné slovo...

Žofka, 6 r.: *urva? To je neslušné slovo, čo vyslovuje otecko, ak mu nejde počítač.

Peťo, 7 r.: *urva je taká teta, ktorá spáva s takými ujami, ktorí nedokážu spať sami, lebo sa boja tmy.

Zorka, 6 r.: *urva je tá, ktorá je veľmi vymaľovaná a nemá peniaze na šaty, preto stojí pri ceste a od ujov šoférov si pýta na šaty peniaze.

Petra, 6 r.: *urva je taká teta, ktorá pracuje iba večer, lebo vtedy chodia oteckovia z práce unavení, a ona s nimi debatuje... Aj ja by som chcela byť niekedy k*rva...

Milan, 4 r.: *urva je pes u susedov, lebo šteká nadránom, oco je nazlostený a vravieva, že zavraždí toho ku*va psa. Podľa mňa kur*a je nejaký pes, ako napríklad fúzač, len je hlučnejší...

Brigitka, 7 r.: Ku*va je taká teta, ktorá sexuje za peniaze. Viem to, lebo som sa opýtala otecka. Ale neviem, čo to je a ako treba sexovať, lebo ocko mi to už nepovedal...

Vierka, 5 r.: Ku*va je naša teta, lebo mamička vravieva, že už zase príde tá k*rva si požičať peniaze, a vtedy vždy príde naša teta...
VieraPopluharova
08.06.12,04:49
Ahojky,

pekný deň vospolok, i keď je Vás tu ešte málo, Pepsi vďaka za čajík, naštartuj tátoša a môžeš utekať.....pa.....
Ivana Š
08.06.12,04:57
moji ešte cestujú, príchod domov - okolo šiestej večer
ale teraz už chytám absťák - nie na čoklísky, ale chýbajú mi - akurát hrajú ten jej One Direction som si ich pustila naplno :D
AlaNR
08.06.12,05:19
Káva vypitá, chýba mi Funradio, v NR na 94,0 rekvencii vôbec nejde... ništ, len ticho sa ozýva :(
Neviete Nitrančani, čo sa deje?
willma
08.06.12,05:28
Stanislav 1975
08.06.12,05:57
nooo, takže so mnou vypinkali, celí družstevníci- tak predminulý rok som mal na kúrení , na meračoch spolu 30.200 jednotiek a vyučtovanie, za kúrenie 1200 eur- minulý rok som radikálne šetril- počet jednotiek som znížil na 15.300( skoro polovicu) a ja že budem mat aj polovičnú platbu a houby- účet- 1000 eur- takže o polovičku menej minutého a platba dole len nejakých 18%...a namiesto očakávaného preplatku- nedoplatok 420 eur- komplet za celý bytík vyúčtovanie -celková platba 2655 eur- curvy sú to...:D
Indeed
08.06.12,06:00
Káva vypitá, chýba mi Funradio, v NR na 94,0 rekvencii vôbec nejde... ništ, len ticho sa ozýva :(
Neviete Nitrančani, čo sa deje?

Mne teda FUN-rádio VONKONCOM nechýba .
Indeed
08.06.12,06:01
mne sa vracia 110 € , poteší...
Stanislav 1975
08.06.12,06:02
Mne teda FUN-rádio VONKONCOM nechýba .

Ja som FUN počúval naposledy ešte ako učeň., ked som makal na vodnom diele Gabčíkovo-tak na ubytovni- odvtedy som to ani nepočul...:)
Indeed
08.06.12,06:05
A nasilu sa tvariacich, umelo-vyškerenych a sprostosti drístajúcich, doležitých moderátorov a moderátoriek

ostatných súkromných rádii, tiež nemusím.

V aute počúvam len jemné melodie, a v čase ked idú správy tak SRo .
pepsikova
08.06.12,06:20
Káva vypitá, chýba mi Funradio, v NR na 94,0 rekvencii vôbec nejde... ništ, len ticho sa ozýva :(
Neviete Nitrančani, čo sa deje?..

..a neny to náhodou reklama na ticho?..chapeš, nyje, ticha je strašne nedostatok,tak propagujú!...(napadlo, ma, čo keď fanko nezaplatilo SOZE?...
Tweety
08.06.12,06:26
..

..a neny to náhodou reklama na ticho?..chapeš, nyje, ticha je strašne nedostatok,tak propagujú!...(napadlo, ma, čo keď fanko nezaplatilo SOZE?...
Pepsi, šak Reklama na ticho je pekná vec , to určite nebude ono.:)
Deganova
08.06.12,06:34
... vždy od zadu (čítam)... a neznesiem, keď ho niekto prelistuje skôr ako ho aspoň otvorím...
calawen
08.06.12,06:39
gratulujem:)

Ďakujem


..

..tak to chce aj šampus, mojík, nyje iba hlásenie!!..nech sa ti darí v novej práci a nech si spokojná...

Ďakujem, a šampus otvárame až zajtra, oslavujeme Aďove 3-tie narodeniny... Sacherka už upečená, chladí sa, potom hor sa do zdobenia...


Ha! Takže ideš "zarezávať" :D:D:D. Tak nech sa ti darí - kočka.
Hej hej, idem zarezávať, údajne som mala najlepšie výsledky zo všetkých... V stedu by ma už mal čakať notebook pripravený, nainštalovaný...
calawen
08.06.12,06:40
Večer sme si s manželom od radosti otvorili Cabernet Sauvignon Claret 2011 a o polnoci som ešte strašila... A potom "budíček" - o 4:30 vtáky čvirikali, hádam sa dnes večer lepšie vyspím...
srska
08.06.12,06:43
nooo, takže so mnou vypinkali, celí družstevníci- tak predminulý rok som mal na kúrení , na meračoch spolu 30.200 jednotiek a vyučtovanie, za kúrenie 1200 eur- minulý rok som radikálne šetril- počet jednotiek som znížil na 15.300( skoro polovicu) a ja že budem mat aj polovičnú platbu a houby- účet- 1000 eur- takže o polovičku menej minutého a platba dole len nejakých 18%...a namiesto očakávaného preplatku- nedoplatok 420 eur- komplet za celý bytík vyúčtovanie -celková platba 2655 eur- curvy sú to...:D
to je dosť.
ale čo povieš stenly na toho úspešného poisťováka, ktorý šmekol generali na životných poistkách o 2,5 melóna ?
Hansa
08.06.12,06:47
-potešilo ma, že mám doma moje autíčko. Kúpila som ho ako sedem-ročné. Tri roky som na ňom jazdila spôsobom natankujem a dolejem olej. Po troch rokoch prestalo ťahať. V servise nemohli dva týždne prísť na to, čo mu je. Až včera technika "osvietilo":) a opravil ho. Vzal 520,-€ bez dokladu.
Stanislav 1975
08.06.12,06:49
to je dosť.
ale čo povieš stenly na toho úspešného poisťováka, ktorý šmekol generali na životných poistkách o 2,5 melóna ?
Vladino, to je stará vec- to aj moji kamoši poniektorí robili,tak 10 rokov dozadu ešte...- ale to je krátkozraké videnie- skor či neskor na to ten poisťovák doplatí, na to sa skoro príde...
preto teraz máme proti tomu ochranu- každú velkú vec musí podpísať riaditeľ...
Indeed
08.06.12,06:53
opica potrebuje banany inak zdochne.
srska
08.06.12,06:54
Vladino, to je stará vec- to aj moji kamoši poniektorí robili,tak 10 rokov dozadu ešte...- ale to je krátkozraké videnie- skor či neskor na to ten poisťovák doplatí, na to sa skoro príde...
preto teraz máme proti tomu ochranu- každú velkú vec musí podpísať riaditeľ...no, veľké veci to neboli - chlapec popoisťoval normálne xyz cigánov a platil za nich až kým mu generali nevyplatila provízie - takže, porušil niečo?
pepsikova
08.06.12,06:57
...dnes je "Deň belasého motýľa"....
Žabinka
08.06.12,07:09
...dnes je "Deň belasého motýľa"....
Medzinárodné dni - Slovensko8. jún, piatok





Deň najlepších priateľov - Deň najlepších priateľov je dňom oslavy pravého priateľstva. Počiatkom bolo stretnutie asi štyridsiatich mladých ľudí v Richmonde v roku 2001, ktorí oslavovali svoje priateľstvo. Od tohto dňa sa stretávajú ľudia každoročne v rôznych mestách, aby strávili spolu spoločné chvíle a oslávili svoj vzťah.


Medzinárodný deň oceánov - Dňa 8.6. sa pripomína Svetový deň oceánov, ktorý bol vyhlásený v roku 1992 na Konferencii OSN o životnom prostredí v Riu de Janeiro. Pripomína, že rovnako ako životné prostredie, treba chrániť aj slané nebo.
misoft
08.06.12,07:34
Jééj - grískaša.
Stanislav 1975
08.06.12,08:38
no, veľké veci to neboli - chlapec popoisťoval normálne xyz cigánov a platil za nich až kým mu generali nevyplatila provízie - takže, porušil niečo?
toto je ešte nič- ale ten chalanisko v košiciach, čo ho teraz súdia- poistil klienta a plnenie napísal na seba a chcel ho dať zabiť- ale ten potencionalny vrah sa v poslednej chvíli zlakol a akciu nedokončil- nahlásil to príslušníkom ZNB...:D
asedma
08.06.12,08:51
aj mna potesia stoveckou
pepsikova
08.06.12,08:58
..obedňajšie dolčegusto je na stole...a vody v stroji dosť, komu ešte zalejem?..čochvíľka je víkend, tak už si dajte pauzu..trochu..no...
pepsikova
08.06.12,09:00
toto je ešte nič- ale ten chalanisko v košiciach, čo ho teraz súdia- poistil klienta a plnenie napísal na seba a chcel ho dať zabiť- ale ten potencionalny vrah sa v poslednej chvíli zlakol a akciu nedokončil- nahlásil to príslušníkom ZNB...:D..

..toto je už čo za rozum?..čo si myslel, že sa na to nepríde?..ľudská chamtivosť nemá medzí...
asedma
08.06.12,09:15
Káva vypitá, chýba mi Funradio, v NR na 94,0 rekvencii vôbec nejde... ništ, len ticho sa ozýva :(
Neviete Nitrančani, čo sa deje?

..no napr. u nas sa deju take veci, ze vidiet aj 4 policajtov vonku na obchodzke..moj sb zahlasil, ze jedneho by zlomil tam kde je najhrubsi a do druheho ked kopne, tak sa v lufte podpise..:---
..no a prave dohucala skuska sireny..Funradio moc nemusim..su aj ine stanice, kde dobre hraju..:)
AlaNR
08.06.12,09:29
A nasilu sa tvariacich, umelo-vyškerenych a sprostosti drístajúcich, doležitých moderátorov a moderátoriek

ostatných súkromných rádii, tiež nemusím.

V aute počúvam len jemné melodie, a v čase ked idú správy tak SRo .

No skúsim si v kancelárii pri účtovaní pustiť jemné melódie, ktoré ma uspia, alebo slovenský rozhlas, kde väčšinou rozoberajú nesmrteľnosť chrústa spojenú s vykopanými pesničkami z roku 5....
My sme si už zvykli nazvukovú kulisu a moderátorov počúvame iba sporadicky...
Kto má v kancli zapaté rádio, asi chápe, čo myslím...
pepsikova
08.06.12,09:52
No skúsim si v kancelárii pri účtovaní pustiť jemné melódie, ktoré ma uspia, alebo slovenský rozhlas, kde väčšinou rozoberajú nesmrteľnosť chrústa spojenú s vykopanými pesničkami z roku 5....
My sme si už zvykli nazvukovú kulisu a moderátorov počúvame iba sporadicky...
Kto má v kancli zapaté rádio, asi chápe, čo myslím.....

..zrušiť rádio v kancli a počúvať stanice na internete..je tak kopa dostupných, ktoré ťa neuspia...alebo ti pošlem kafu?..
AlaNR
08.06.12,10:01
..

..zrušiť rádio v kancli a počúvať stanice na internete..je tak kopa dostupných, ktoré ťa neuspia...alebo ti pošlem kafu?..

Cez internet nemôžeme, lebo to žere kapacitu servera či čo, a ide ostatným pomaly internet. Takže eee. a Vypať sa nedá, lebo sme 4 v kancli a kolegovci ľúbia trpieť samomluvou, čo neskutočne ruší, keď sa máš sústrediť na robotu. Hudba je k tomu OK...
Kaveju pošli, áno, a veľkú, s mlékom.... kujeeeem!
elpka
08.06.12,11:16
gratulujem...:))))
pepsikova
08.06.12,11:25
...Indy, hádam si sa nečervenal?...pri bežnom slove!..pre teba som ho vyhviezdičkovala, aby si nemal hriech, že to čítaš!...
pepsikova
08.06.12,11:27
..mňa potešili 356€...dobre som šetrila...len nechápem tie merače, u nás bolo 4000jednotiek a to už bolo dosť,ako kúril na 30000jednotiek?...
elpka
08.06.12,11:55
u malého v škole sa od septembra zvyšujú poplatky za ŠKD z 5,00 € na 10,00€ a stravné o 0,10€ za jeden obed...už sa odhlásilo 23 žiakov a z tohto dôvodu musia prepustiť jednu vychováteľku...štve ma, že primátor naháňa peniažky do rozpočtu v oblasti, kde by sa až tak šetriť nemalo...mám sto chutí si kopnúť do jeho zadnej časti, aby sa spamätal....mne osobne to zaplatiť nerobí problém, ale je veľa rodín, ktoré sú v hmotnej núdzi a obracajú každé evričko a pri viacerých deťoch je to mesačne už značná sumička..
kukučka
08.06.12,12:04
potešilo ma, že som stihla prísť domov z role pred dažďom a až teraz šuháá :D
Tweety
08.06.12,12:08
Ešte v pondelok nám odišla asi po 22 rokoch mikrovlnka, dali sme na analýzu chyby, dnes skonštatoval ujo opravár, že čo a ako, ale neoplatí sa opraviť- nepotešilo. Keď polovičný povedal, že aká je stará, tak sa ujo len čudoval.
Dnes už máme novučkú , polovičný kúpil bez toho, aby som si ju obzrela(len zavolal, našiel som vlnku)a čuduj sa svete, páči sa- potešilo.
trisestri
08.06.12,12:11
u malého v škole sa od septembra zvyšujú poplatky za ŠKD z 5,00 € na 10,00€ a stravné o 0,10€ za jeden obed...už sa odhlásilo 23 žiakov a z tohto dôvodu musia prepustiť jednu vychováteľku...štve ma, že primátor naháňa peniažky do rozpočtu v oblasti, kde by sa až tak šetriť nemalo...mám sto chutí si kopnúť do jeho zadnej časti, aby sa spamätal....mne osobne to zaplatiť nerobí problém, ale je veľa rodín, ktoré sú v hmotnej núdzi a obracajú každé evričko a pri viacerých deťoch je to mesačne už značná sumička..

skoda ze ten zakon diskriminuje deti v hmotnej nudzi tym ze prispevok na skolske stravovovanie podmienuje 50% podielom ziakov hmotnej nudzi v skole posudzovaneho, nechapem to,aky dovod mali takto urcit tie podmienky a diskriminovat deti v hmotnej nudzi na zaklade toho ze maju len tu smolu ze nechodia do takej skoly http://www.employment.gov.sk/dotacia-na-podporu-vychovy-k-stravovacim-navykom-dietata-ohrozeneho-socialnym-vylucenim.html
misoft
08.06.12,14:22
Dnes som sa naštval. Včera som si kúpil nový MT (starý doslúžil), šupol som si tam svoju SIM, nastavil som si dľa seba, idem volať (som v T.debile) mojej 3/4 (tiež v T.debile), vytočím číselko, MT zvoní, no po 1 sekunde "Hovor ukončený" a "Presmerovanie aktivované". Mrkol som sa do MT mojej 3/4 - telefón zapnutý, žiadne zmeškané hovory, presmerovanie nemá aktivované. Takže som si deaktivoval všetky presmerovania vo svojom MT, skúšam - drb - opäť to isté - jednoducho ako keby bola karta zablokovaná.
Skúšam pokus č.2 - prehodiť karty SIM medzi MT - výsledok - rovnaký.
Skúšam pokus č.3 - kartu do MT môjho syna - výsledok rovnaký.
Takže musím šlapať do T.debilov, čo je s tým (mám Easy - dobíjam si podľa potreby).
lujza.j
08.06.12,14:24
a aký si si kúpil? ja by som tiež nejaký.... len neviem aký?
lujza.j
08.06.12,14:27
pavol54
08.06.12,14:29
potešilo ma, že som stihla prísť domov z role pred dažďom a až teraz šuháá :D
šťastná to osoba čo býva tam kde prší
lujza.j
08.06.12,14:39
Ešte v pondelok nám odišla asi po 22 rokoch mikrovlnka, dali sme na analýzu chyby, dnes skonštatoval ujo opravár, že čo a ako, ale neoplatí sa opraviť- nepotešilo. Keď polovičný povedal, že aká je stará, tak sa ujo len čudoval.
Dnes už máme novučkú , polovičný kúpil bez toho, aby som si ju obzrela(len zavolal, našiel som vlnku)a čuduj sa svete, páči sa- potešilo.
fúha, že by aj moja tiež po 22r dala "pá..pá":D no ale ešte je to mladica ešte by mohla čo-to potiahnuť:D
lujza.j
08.06.12,14:41
No skúsim si v kancelárii pri účtovaní pustiť jemné melódie, ktoré ma uspia, alebo slovenský rozhlas, kde väčšinou rozoberajú nesmrteľnosť chrústa spojenú s vykopanými pesničkami z roku 5....
My sme si už zvykli nazvukovú kulisu a moderátorov počúvame iba sporadicky...
Kto má v kancli zapaté rádio, asi chápe, čo myslím...
čistá depresia...brrrr:eek: skús Europu2, že vraj je fajn...ja už dlho nepočúvam rádio...doma chcem mať ticho, kedysi fanko...teraz v aute iba CD-čka
misoft
08.06.12,15:14
lujza.j 47 Minutes Ago #12917 a aký si si kúpil? ja by som tiež nejaký.... len neviem aký?


http://blog.phoneslimited.co.uk/files/2012/03/LG-A250.jpg
Uvidím, čo povedia v T.debile - skúšal som tými ich "kódmi" deaktivovať - hlási deaktivované, ale blokuje. Takže neviem, či nie je v prdeli SIM, alebo MT.

Inak ostatné funkcie MT idú na jednotku - viď moje prvé foto (zatúlaný balón) s týmto MT.
Tweety
08.06.12,15:15
fúha, že by aj moja tiež po 22r dala "pá..pá":D no ale ešte je to mladica ešte by mohla čo-to potiahnuť:D
Už som tu prednedávnom písala, že mi praskol tanier s kôprofkou, to bolo asi jej prvé varovanie, že pomóc, už nevládzem. :---
Tweety
08.06.12,15:16
Lujzi, čítala som čo-to pretiahnuť, chi,chi. Aj som sa čudovala, že akási zvláštna.
lujza.j
08.06.12,15:16
dík..... vyklápačku už nyje....:)
lujza.j
08.06.12,15:28
Už som tu prednedávnom písala, že mi praskol tanier s kôprofkou, to bolo asi jej prvé varovanie, že pomóc, už nevládzem. :---
aha...tak to mohlo byť znamenie....;) ja som si minule kúpila mini rúru, možno ju využijem viac ako "vlnku":rolleyes:
terezamaria
08.06.12,15:29
Bezpečnosť a životnosť mikrovlnky je max. 8 - 10 rokov, to si aj tak veľmi dobre obišla.....Nech aj táto toľko slúži....
Tweety
08.06.12,15:33
Terezka, nech budú Tvoje slová vyslyšané, dík
VieraPopluharova
08.06.12,15:37
Dievčence, práve som dofrčala zo záhrady a ide ma šľak trafiť, všade mám vošky:eek:, už sa zakusli aj do byliniek:eek::eek::eek: aby ich..... a ozaj ostrihala som ruže a lupienky odložila na sirup:)....a mám odpracované min. na 2 dni:D....to je tempo:---..ako raketová myš....možno do jesene stihnem jarne práce.....:D;):D
terezamaria
08.06.12,15:39
A určite to bude aj zdravšie v tej mini ako vo " vlnke"....
Tweety
08.06.12,15:41
Dievčence, práve som dofrčala zo záhrady a ide ma šľak trafiť, všade mám vošky:eek:, už sa zakusli aj do byliniek:eek::eek::eek: aby ich..... a ozaj ostrihala som ruže a lupienky odložila na sirup:)....a mám odpracované min. na 2 dni:D....to je tempo:---..ako raketová myš....možno do jesene stihnem jarne práce.....:D;):D
Vierka, a čo Ty tak silno pracuješ, akoby Ti za to platili ha? Čo sa nešetríš? :) Terazky 2 dni nebudeš mať roboty. To teda vôbec nie je s kostolným poriadkom.
terezamaria
08.06.12,15:41
Vieročka sprav si na vošky namočenú žihľavu, zaliatu až po vrch vodou....výborný postrek....dobre, aby bola namočená 2 týždne, ale dovtedy Ťa vošky spapajú....:-)
buchač
08.06.12,15:43
..no napr. u nas sa deju take veci, ze vidiet aj 4 policajtov vonku na obchodzke..moj sb zahlasil, ze jedneho by zlomil tam kde je najhrubsi a do druheho ked kopne, tak sa v lufte podpise..:---
..no a prave dohucala skuska sireny..Funradio moc nemusim..su aj ine stanice, kde dobre hraju..:)

...poznal som jedného šraca ....cca 160 cm ...
...tiež som si myslel , že hejaké Fifi pierko ...
...he , ale len dovtedy , pokiaľ nevyrval jednou rukou tú mrežu na odtoku vody na ceste a šmaril po jednom z bitkárov...

...holt , zdanie klame....;)
terezamaria
08.06.12,15:43
Vieročka chce tromfnúť všetky susedy.....
VieraPopluharova
08.06.12,15:47
Vierka, a čo Ty tak silno pracuješ, akoby Ti za to platili ha? Čo sa nešetríš? :) Terazky 2 dni nebudeš mať roboty. To teda vôbec nie je s kostolným poriadkom.

To vieš, keď lapím dych, tak frčím tempom raketového slimáka:D......musím makať vtedy keď to na mňa príde.....:D;):D....keď ja chcem mať všetko hneď.....:)
VieraPopluharova
08.06.12,15:48
Terezka, ako vieš.....Ty si jasnovidka....
VieraPopluharova
08.06.12,15:49
Dovtedy tie mrchy fakt zožerú i mňa....
kukučka
08.06.12,15:49
šťastná to osoba čo býva tam kde prší

Nuž nie veľmi, lebo najprv zima, dážď, čakali sme kým obschne, nestihli okopať a dnes zas poriadne nalialo. A je Medarda :mee:
Mal si povedať skôr, ten dnešný dážď by som ti poslala.
Tweety
08.06.12,16:23
To vieš, keď lapím dych, tak frčím tempom raketového slimáka:D......musím makať vtedy keď to na mňa príde.....:D;):D....keď ja chcem mať všetko hneď.....:)
Hneď, hneď, ani Pán Boh nestvoril svet hneď a zaraz.:) Takže pohoda, klídek a tabáček. :)Ale na druhej strane Ti musím uznať, že robiť treba vtedy, keď je chuť na prácu.
arizona
08.06.12,17:25
Ma niekto take nervy z Generali ako ja? Uz ma neskutocne ser"u...:mad::rolleyes:
Muz tam ma nejaku zivotnu poistku a dochodkove sporenie, ci co. Od zalozenia to ma na trvalom prikaze,aby bol s tym pokoj.
V poslednom case furt chodia nejake upomienky na 1€, 2,06€. Prve dve-tri som zaplatila,ale chodi to stale. Tak som im pisala nedavno mail, ze ako je to mozne,ako tam moze vzniknut nejaky,aj ked maly dlh. Odpisali mi, ze do konca maja 2012 je vsetko uhradene,ale žiadaju este zaplatit 18,70€.:eek:
Tak som sa znovu pytala, ze za co ziadaju 18,70 €,ked je vsetko uhradene :confused:

Dnes mi prisla "odpoved" postou. Poslali mi vypis platieb od r. 2001 , vraj si mame skontrolovat, ci nam sedia platby.
No neporazi ma? To akoze cely vikend mam stravit na povale v "archive" a kontrolovat ucty za viac ako 10 rokov???? :eek::eek::mad:

Ak sa budete rozhodovat,akej firme zverite svoje peniaze, tak urcite Generali NIE!
asedma
08.06.12,17:29
..neprehanaj to s tou robotou..
BXLmiami
08.06.12,17:32
Dievčence, práve som dofrčala zo záhrady a ide ma šľak trafiť, všade mám vošky:eek:, už sa zakusli aj do byliniek:eek::eek::eek: aby ich..... a ozaj ostrihala som ruže a lupienky odložila na sirup:)....a mám odpracované min. na 2 dni:D....to je tempo:---..ako raketová myš....možno do jesene stihnem jarne práce.....:D;):D
Nebol by recept na ten sirup z ruží?
lujza.j
08.06.12,17:32
idioti....
BXLmiami
08.06.12,17:35
Nuž nie veľmi, lebo najprv zima, dážď, čakali sme kým obschne, nestihli okopať a dnes zas poriadne nalialo. A je Medarda :mee:
Mal si povedať skôr, ten dnešný dážď by som ti poslala.
No mne by sa teda hodil.To už nie je záhrada,ale subsaharská Afrika.
kukučka
08.06.12,17:39
no našťastie prietrž nás o pár km minula, tu máš ružový sirup
(http://www.labuznik.com/recept/ruzovy-sirup/)ten prvý je zo sušených lupeňov, taký recept čítam prvýkrát a ešte jeden Sirup z ruží (http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50834) aj s fotonávodom

a tu je toho z ruží habadéééj Biozáhrada (http://diskuse.nachvojnici.cz/viewtopic.php?f=27&t=691)
asedma
08.06.12,17:44
no, to vies, ze chlapi mavaju niekedy macherske reci a skutek utek..sice tito fakt len psickarov kontroluju, aj to len cez den, v noci sedia pri telke, alebo sa vozia v autach..
korela
08.06.12,17:52
Pekný večer, každý večer...
Je tam aj výroba ružovej vody. Používam, kupujem. Všetko možné si vyhľadávam, toto mi nenapadlo doteraz. Zázračná výroba. Vďaka.
misoft
08.06.12,18:01
No nasrdil som sa ozrutánsky - kua - aby nejaký mobil so mnou vydrbával? Začal som špekulovať (ten návod, čo dodávajú, je na dve veci - na **** a na *****) - hľadal som a našiel - nastavil som továrenské nastavenia a ajhľa - všetko už fungovalo.
Mám dojem, že ho asi v obchode niekomu predvádzali a ten niekto tam niečo ponastavoval a ostalo tak. Preto mi stále blokovalo odchádzajúce hovory a ani deaktivácia nezaberala. Továrenské nastavenia to všetko vynulovali - takže - ušetrená cesta k T.debilom :D.
kukučka
08.06.12,18:05
Na STV1 opakujú Legendy popu dnes s Richardom Mullerom. Teším sa na Rozeznávám. :)
wagner
08.06.12,18:17
Hneď, hneď, ani Pán Boh nestvoril svet hneď a zaraz.:) Takže pohoda, klídek a tabáček. :)Ale na druhej strane Ti musím uznať, že robiť treba vtedy, keď je chuť na prácu.
Veru treba sa šetriť. Aj ja som chcela dnes veľa vecí porobiť, ale mala som letecký deň. Tak som spadla, že mám rozbité kolená a lakeť, tiež narazené rebro, ani dýchať nemôžem. :mee: A nedaj boh zakašľať, kýchnuť alebo si vysiakať nos.:confused: No a jedno koleno nie že je rozbité na franforce, ale je na ňom hrča na výšku 7 cm. No a keď to po troch hodinách začalo ožívať, videla som hviezdy:mee: . Zatiaľ to istí paralen, ale aká bude noc, neviem.:eek: Tak sa nenáhli, aby si nedopadla tvrdo tak ako ja. Aj ja som chcela ešte jarné práce porobiť - iba kosiť a postriekať vošky a včul nespravím nič.:confused:
wagner
08.06.12,18:19
No mne by sa teda hodil.To už nie je záhrada,ale subsaharská Afrika.

Píšeš o mojej záhrade? Lebo tu je to presne tak isto. U nás je piesčitá pôda a keď aj sprchne, tak to cez piesok ujde a je po vlahe:mee:
wagner
08.06.12,18:20
Nuž nie veľmi, lebo najprv zima, dážď, čakali sme kým obschne, nestihli okopať a dnes zas poriadne nalialo. A je Medarda :mee:
Mal si povedať skôr, ten dnešný dážď by som ti poslala.
Pošli aj ku mne, chýba nám vlaha
misoft
08.06.12,18:21
Zase si neprispôsobila rýchlosť chôdze stavu a povahe pozemku?
trisestri
08.06.12,18:23
ktovie ci sa naplni pranostika,vsak neuskodi ale iba tak aby zas neboli povodne a aby popri tym bolo teplo.
kukučka
08.06.12,18:29
Pošli aj ku mne, chýba nám vlaha

Pošlem, výmenou za teplo a prvú zeleninu.
wagner
08.06.12,18:31
Pošlem, výmenou za teplo a prvú zeleninu.

V pohode, ja veľké teplo nemusím a prvá zelenina už je
asedma
08.06.12,18:35
narazene rebro nezavidim, mala som, hojenie trva dlho
lujza.j
08.06.12,18:47
kukučka
08.06.12,18:49
To my po ňu musíme pár km na trh do okresného mesta, ale stojí mi zato
lujza.j
08.06.12,18:50
No nasrdil som sa ozrutánsky - kua - aby nejaký mobil so mnou vydrbával? Začal som špekulovať (ten návod, čo dodávajú, je na dve veci - na **** a na *****) - hľadal som a našiel - nastavil som továrenské nastavenia a ajhľa - všetko už fungovalo.
Mám dojem, že ho asi v obchode niekomu predvádzali a ten niekto tam niečo ponastavoval a ostalo tak. Preto mi stále blokovalo odchádzajúce hovory a ani deaktivácia nezaberala. Továrenské nastavenia to všetko vynulovali - takže - ušetrená cesta k T.debilom :D.
no díky...toto keby mne tak:eek: ty si šikuláčik...šikovný;)
pavol54
08.06.12,18:53
V pohode, ja veľké teplo nemusím a prvá zelenina už ješikulka
asedma
08.06.12,18:56
..konecne zacalo aj u nas prsat, zatial len slabucky tichy dazdik..
asedma
08.06.12,19:00
si ty jednicka v tychto veciach..macher velky
lujza.j
08.06.12,19:00
..konecne zacalo aj u nas prsat, zatial len slabucky tichy dazdik..
aj tu sa k niečomu schyľuje už trošku popršalo ked som bola s krpcom vonku.......blýskalo sa ako šialené..... nevedela som, že kto sa skôr po*erie či ja, alebo prcek.....vyhral prcek;) vzduch je vonku strašný.....
asedma
08.06.12,19:02
Na STV1 opakujú Legendy popu dnes s Richardom Mullerom. Teším sa na Rozeznávám. :)

..do certa a u nas cely vecer len futbal fici..a to sa mam na co tesit, ze do konca mesiaca bude trvat..
asedma
08.06.12,19:04
diky a dokonca francuzske
pepsikova
08.06.12,19:06
..potešilo ma , že konečne prší...štyri búrky naokolo, u mňa len kraje...ale aspoň voľačo...dobrú noc tu...
...toho šardonajka si vezmem za pohárik...ak ešte zostalo..
lujza.j
08.06.12,19:14
..potešilo ma , že konečne prší...štyri búrky naokolo, u mňa len kraje...ale aspoň voľačo...dobrú noc tu...
...toho šardonajka si vezmem za pohárik...ak ešte zostalo..
keby nie....ešte niečo mám v chladnici;) aj crno vino.....
buchač
08.06.12,19:18
Ročník 2006 nemáš ???......ten sa zvlášť vydaril ...
lujza.j
08.06.12,19:24
počkaj idem kuknúť...
lujza.j
08.06.12,19:38
buchi....iba 2088
http://www.bonvin.co.uk/product_images/p/435/Ribeaupierre_Chardonnay__56319_thumb.jpgale iné šardoné....
keby si si chcel prečítať značku tak použi....http://www.consul.sk/images/lupa.jpg

niekomu tu vadia MOJE veľké obrázky:D:D
buchač
08.06.12,19:42
buchi....iba 2088http://www.bonvin.co.uk/product_images/p/435/Ribeaupierre_Chardonnay__56319_thumb.jpgale iné šardoné....:D:D

....a kua .........že iba ????
lujza.j
08.06.12,19:44
....a kua .........že iba ????
:D:D:D no dobre....hore-dole jedna osmička:D
buchač
08.06.12,19:45
buchi....iba 2088
http://www.bonvin.co.uk/product_images/p/435/Ribeaupierre_Chardonnay__56319_thumb.jpgale iné šardoné....
keby si si chcel prečítať značku tak použi....

niekomu tu vadia MOJE veľké obrázky:D:D
...nepotrebujem ......;)

Ribeaupierre Chardonnay.....:rolleyes:
Indeed
08.06.12,19:45
Ku.a , kupil som v LIDL-i akciovu COLU a nemožem ju piť

lebo sa z nej zas***am ako týždńový novorodenec .

takže pozor na tie skvelé výrobky z LIDL-u.
Indeed
08.06.12,19:47
odkedy tu prispieval jeden , čo písal veĺkými písmenami, tak sme všetci na veĺké písmo alergickí..
AlaNR
08.06.12,19:52
..konecne zacalo aj u nas prsat, zatial len slabucky tichy dazdik..

Zbehy sú tiež po "daždi", pršalo asi 15 minút. Zatiahnuté je stále, ale asi to zasa kopce stiahli... načo som polievala?

Doteraz som lepila tortu, sakriš, som si vymyslela blbinu, akurát mešec, jááááj....
Už sa chladí, zajtra ma čaká najhoršie - potiahnuť ju.
lujza.j
08.06.12,19:52
Ku.a , kupil som v LIDL-i akciovu COLU a nemožem ju piť

lebo sa z nej zas***am ako týždńový novorodenec .

takže pozor na tie skvelé výrobky z LIDL-u.
kupujem od nich pomarančovú malinovku a jablkový strik, ale v At.....som spoko....aj moje črevo je v klude:D že by zase nejaká poľská pomsta:rolleyes: tam je to vyrobené v At.
lujza.j
08.06.12,20:02
k tomuhttp://www.magdapedrini.it/siteimgs/Formaggi.jpg vínku keby mal niekto chuť.....
buchač
08.06.12,20:05
...ten nožík nemá chybu ...len rúčku by som si inú vedel predstaviť...
arizona
08.06.12,20:06
syrceky milujem! Lujzi, nie takto neskoro v noci taketo dobroty :-/
lujza.j
08.06.12,20:08
ja som teraz hodila pár plátkov goudy.....:)
hnedoočka
08.06.12,20:09
k tomuhttp://www.magdapedrini.it/siteimgs/Formaggi.jpg vínku keby mal niekto chuť.....

to teraz dávaš, keď sme už dopili? :D
lujza.j
08.06.12,20:12
inak dnes ma potešilo aj ked to nie je výsostne ženská záležitosť, ale v utorok som si obj. letné gumy a dnes mi ich kurier doručil:) takže budúci týždeň konečne prezujem.....kedže mi teda údajne moje pôvodné a dobré napadli potkany:eek: ešte musím zohnať aj na druhé...nejaké oje tiny, lebo že aj tie si zachrumkali.... zveri ......
lujza.j
08.06.12,20:13
sa polepším......:)
pepsikova
09.06.12,01:23
...dobré ránko vám a krásny, poumývaný deň dnes,,,no aké parádne burky sa večer zišli na mojom nebi"..nádhera!...štyri naraz!...šarkan, chudiatko, sa bál, že mu udrie do chvostíka, nyje a nyje sa uložiť,hrdina odvážny,srdiečko mu bilo ako splašenej sliepke!...
..no, ale prežili sme to v zdraví a tak teraz môžeme dať kávu pre strašneskorovstávajúcich na stôl a potichučky ju vypiť..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12035.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=12035)o...naozaj potichuuuu...
BXLmiami
09.06.12,02:18
Ten tretí vek má niečo do seba.Otvorím oči,ranajky kávička v posteli,nikomu nemusím byť príkladom-nachvíľu-pohodička.Dobré ráno.
pavol54
09.06.12,03:10
Ráno vstanem na poli ani cvrk a mám po nálade. zase klamali meteorológovia.
VieraPopluharova
09.06.12,03:57
Dobré ránko,

u nás včera pár kvapiek, nebo pri tom zatiahnuté, ako keby mal byť koniec sveta, potom pár bleskov - 10 kvapiek na km2, a môžem dnes polievať zasa ako blázon, muškátiky a oleandre na terase už poliate, poplopes vyvenčný a idem si dať čajík, našla som na terase pod palmou, bol ešte teplý........, a snáď sa dnes dostanem k tomu, že by som pofotila konečne čo mi všetko kvitne, potom pricapím do témy záhrada.....uvidíme či sa dnes meteorologom zadarí.....ozaj ráno ma zobudili moje milované hrdličky, opäť majú mláďatko - už vie lietať.....sú u nás už 4 roky a je to krásne každé ráno.....takže prajem každému krásnu sobotu, veľa sa nenarobte a oddychujte, ja sa idem pobaviť...idem si zahrať sudoku....
pepsikova
09.06.12,06:05
..no, Vieroč moja, ktovie, či ti dnes dáky ctiteľ čajík pod palmu nedoniesol,lebo ja som to nebola...lebo tak zafčasu som vstala, že všetci ste ešte spali!...

..a teraz už druhú kafu nalievam do kotlíčkov, tak nech sa páči..u nás síce pršalo trochu dosť, ale aj tak málo...na celej lúke ani bačorinka!..
..krásnu sobotu vám prajem..
VieraPopluharova
09.06.12,06:06
Pepsi určite nie, asi si to urobila automaticky......
buchač
09.06.12,06:07
Ten tretí vek má niečo do seba.Otvorím oči,ranajky kávička v posteli,nikomu nemusím byť príkladom-nachvíľu-pohodička.Dobré ráno.
...tiež si myslím .......o chvíľku ale pohodička skončí ......verní priatelia ma vonku čakajú ( fúrik a spol . ) :rolleyes:

Ráno vstanem na poli ani cvrk a mám po nálade. zase klamali meteorológovia.
...ani veľmô nie ....už večer poriadne zlialo ....v noci bolo jak v slovenskej hymne ....;)
...celkom mokro je vonku ...

Dobré ránko,
....
.....ozaj ráno ma zobudili moje milované hrdličky, opäť majú mláďatko - už vie lietať.....sú u nás už 4 roky a je to krásne každé ráno.....takže prajem každému krásnu sobotu, veľa sa nenarobte a oddychujte, ja sa idem pobaviť...idem si zahrať sudoku....
...naše drozdy v hniezde pod strechou kôlne majú tiež mladé ....len na mačky si musia dávať pozor ...
pavol54
09.06.12,06:12
...tiež si myslím .......o chvíľku ale pohodička skončí ......verní priatelia ma vonku čakajú ( fúrik a spol . ) :rolleyes:

...ani veľmô nie ....už večer poriadne zlialo ....v noci bolo jak v slovenskej hymne ....;)
...celkom mokro je vonku ...

...naše drozdy v hniezde pod strechou kôlne majú tiež mladé ....len na mačky si musia dávať pozor ...
hovoríš "keď sa darí tak sa darí ja tomu prekážať nebudem"
pepsikova
09.06.12,06:24
..aj to môže byť pravda...dušičkový hrnček je stále na kredenci:)..fajn deň ti..
Stanislav 1975
09.06.12,06:29
Keď nebude pršať, tak po minulom výstupe na Pajštún, som dneska rodinke naordinoval menšiu túričku na Plavecký hrad...:)-od tohto roku ordinujem rodinke seriu výstupov na hrady a zrúcaniny..., nech vidia ako ťažko sa žilo volakedy pánom...:D
trisestri
09.06.12,07:37
tak u nas v noci poprsala ddost
trisestri
09.06.12,07:38
vsak pani sa vozili na kococh
trisestri
09.06.12,07:49
pepsikova
09.06.12,07:51
...suseda tri poschodia podo mnou robí didžinu..ludovky jej vreštia tak nahlas, že okoloidúci sa obzerajú, že kde je svatba!...no, čo už...(jubilantom hrajú tuším na troch rádiách až do štvrtej-počula som zo schodišťa)

...a vonku zase dusno...pasovalo by popršať...
pavol54
09.06.12,07:58
na zamyslenie http://lenkafodorova.blog.sme.sk/c/300586/Spoved-sestry-v-Domove-socialnych-sluzieb.html
DSS je predchodkyňa DSS aby sme sa rozumeli dve firmy majú rovnaký názov a obe sa o nás budú rovnako starať na dôchodku. Preto ak chcem ísť do DSS v dôchodku nesmiem byť v DSS počas aktívneho života.
DSS- domov soc starostlivosti
DSS- dôchodcovská správcovská spoločnosť
trisestri
09.06.12,08:19
DSS je predchodkyňa DSS aby sme sa rozumeli dve firmy majú rovnaký názov a obe sa o nás budú rovnako starať na dôchodku. Preto ak chcem ísť do DSS v dôchodku nesmiem byť v DSS počas aktívneho života.
DSS- domov soc starostlivosti
DSS- dôchodcovská správcovská spoločnosť

jednych som ignoroval a u druhych tiez nechcem skoncit :)

k tym spravcovskym spolocnostam-neviem kiolko z tych cca 1,5 miliona sporitelov si cez orientacnu tabulku spocitali kolko dostanu z druheho piliera a aj spolu z prvym pilierom a kolko keby boli v prvom pilieri-boli by prekvapeny a neviem ci by to neprehodnotili a to bol ten variant optimisticky okolo 3 % zhodnotenia v priemere rocne
dalej naleteli na demagogiu svajciarskych dochodkov,pritom takych bude zanedbatelny pocet a to este za predpokladu lepsieho zhodnocovania-vacsina bude nemilo prekvapenych
dalsia vec v zavadzani-dedenie,ale tiez neviem ci vsetci postrehli to ze sa dedi iba v pripade ze nebol vyplateny prvy dochodok z 2 piliera a za urcitych podmienok
no a najvätsie a najzakernejsie klamstvo Kanika a pravicovych klamarov je ze zmenou pomeru platieb odvodov do 2 piliera niekto okrada sporitelov-odvody nie su uspory a ich pomer sa moze menit,to ako keby niekto povedal ze niekto okrada ludi o peniaze,lebo patria zdravotne odvody-takze je to blud,zvlast preto ze taky pomer v prospech 2 piliera nema nikde inde obdobu a odbornici na to upozornovali uz pri tom ked sa nastavoval-v Madarsku dokonca znarodnili 2 pilier a to dokonca pravica a preslo to v tichosti,nikto nehovoril o zlodejine,pritom u nas nasporena suma zostava,budu sa mozno menit iba pomery odvodov.
a k tym domovom opaterovatelskej sluzby,je smutne ze su na okraji zaujmu a ze lavicova vlada ihned po nastupe neprijala opatrenia na zmenu platieb ktore zaviedol Mihal a pravicova koalicia-nie prvy krat to vyzera ze Fico rad ak spinavu pracu urobia iny a on moze to kritizovat spoza bucka a ked pride na lamanie chleba vykasle sa na lavicove zasady
misoft
09.06.12,08:37
No dnes nadránom bolo na východnom východe parádne rodeo. Okolo pol tretej ráno sa vôkol blýskalo (ako keby slávili deň nezávislosti), no a potom to prišlo! Začalo liať, do toho vetrisko (stromy povinne sklonené o 30°), pri pohľade z okna nebolo prakticky nič vidieť (mal som dojem že pozerám do akvária), podľa meteo stanice providera dažďové zrážky za hodinu 79,5mm, priemerná rýchlosť vetra 13,9 m/s (50 km/h), v nárazoch 80km/hod - zrazu rana, kuk na balkán a moje milé žaluzie (zatiahnuté) boli v pr*eli - ten vietor sa totiž točil (balkán je v takom rohu a tu sa vietor pravidelne točí a získava na sile) - nevytrhlo ich - jednoducho tie lamely zlomilo. No ak keď už bola cesta otvorená, tak to potom bralo všetko.

Ráno som našiel časť lamiel na zemi, niektoré polámané, no dobrý kusisko chýba (aj so zaťažovacou spodnou lištou) - proste je fuč. Takže som mal o robotu postarané. niečo som zreparoval, no chýbajúce lamely budem musieť nejako zohnať u nejakej žaluziovej firmy.

A to som ešte v noci musel andulky ratovať - chúďatká - premočené a vystrašené sedeli na bidielkách, nevedeli, čo sa deje - musel som ich dať dnu.
trisestri
09.06.12,09:02
No dnes nadránom bolo na východnom východe parádne rodeo. Okolo pol tretej ráno sa vôkol blýskalo (ako keby slávili deň nezávislosti), no a potom to prišlo! Začalo liať, do toho vetrisko (stromy povinne sklonené o 30°), pri pohľade z okna nebolo prakticky nič vidieť (mal som dojem že pozerám do akvária), podľa meteo stanice providera dažďové zrážky za hodinu 79,5mm, priemerná rýchlosť vetra 13,9 m/s (50 km/h), v nárazoch 80km/hod - zrazu rana, kuk na balkán a moje milé žaluzie (zatiahnuté) boli v pr*eli - ten vietor sa totiž točil (balkán je v takom rohu a tu sa vietor pravidelne točí a získava na sile) - nevytrhlo ich - jednoducho tie lamely zlomilo. No ak keď už bola cesta otvorená, tak to potom bralo všetko.

Ráno som našiel časť lamiel na zemi, niektoré polámané, no dobrý kusisko chýba (aj so zaťažovacou spodnou lištou) - proste je fuč. Takže som mal o robotu postarané. niečo som zreparoval, no chýbajúce lamely budem musieť nejako zohnať u nejakej žaluziovej firmy.

A to som ešte v noci musel andulky ratovať - chúďatká - premočené a vystrašené sedeli na bidielkách, nevedeli, čo sa deje - musel som ich dať dnu.

ze vraj u vas aj stromy burka vyvalala
misoft
09.06.12,09:07
Keby len stromy! Na niektorých panelákoch aj tie satelity povytrhávalo a dr*lo do okien - kua - plastové okná pekne na cimpr-campr. No a pri ceste do obchodu sa sám napočítal zo 6 "pošramotených" balkánov, sem-tam nejakú reklamnú plochu, inštalovanú :D tak, aby sa z neba dala čítať a konáre na zemi nepočítam.

BTW: z môjho balkóna pozerám na bývalú STA - teraz bleskozvod - stojí ako ožratý - nakrivo - aj toto ten vetrisko ohlo.
AlaNR
09.06.12,09:15
Neni možné, schádza mi mrkef a patržél....! Asi nie som až taká ľavá :D

http://www.kasman.sk/download/anim/osoby/tanec/dance9.gif
srska
09.06.12,09:25
Keby len stromy! Na niektorých panelákoch aj tie satelity povytrhávalo a dr*lo do okien - kua - plastové okná pekne na cimpr-campr. No a pri ceste do obchodu sa sám napočítal zo 6 "pošramotených" balkánov, sem-tam nejakú reklamnú plochu, inštalovanú :D tak, aby sa z neba dala čítať a konáre na zemi nepočítam.

BTW: z môjho balkóna pozerám na bývalú STA - teraz bleskozvod - stojí ako ožratý - nakrivo - aj toto ten vetrisko ohlo.bo to boli určite odborníci čo to montovali.
mne montovali parabolu a rameno k lnb mi chceli dať ako z papieru. tak som ich upozornil, že medzi obytnými domami je fuga 25 m a že to je tunel, keď začne fúkať - dali si povedať.
korela
09.06.12,09:37
Nemci majú odvody do 2. pilera cca 4 alebo 5%. Oni si nedovolia vyšší pomer.
korela
09.06.12,09:39
Ano, zrušenie 2. piliera v Maďarsku prebehlo v tichosti.
korela
09.06.12,10:02
Keď nebude pršať, tak po minulom výstupe na Pajštún, som dneska rodinke naordinoval menšiu túričku na Plavecký hrad...:)-od tohto roku ordinujem rodinke seriu výstupov na hrady a zrúcaniny..., nech vidia ako ťažko sa žilo volakedy pánom...:D
V takomto počasí pokúšať vyvýšeniny. Blesky. Sú zradné aj na rovine. Rešpekt.
Jedna búrka na kopci mi stačila na celý život ako memento. S rodičmi sme vyšli na Kľak, rozhodli, že tam zostaneme spať na vrchole, romantika, v noci prišla veľká búrka, spali sme iba pod nebom. Boli tam senníky, ale tak napechované, že seno sa nepodarilo nikomu vytiahnuť, nedalo sa kam ukryť. Tak sme behali okolo senníkov, podľa toho ako dážď šľahal. To boli zvukové efekty!
Ako sa rozvidnelo, do doliny sme schádzali viac po zadku ako po nohách, všetko načvachtané, vysoká tráva. Smerom na Rajeckú Lesnú. Cez salaš, tam sme sa sušili, vtedy som žiaľ ešte nevedela čo je žinčica, sušili sme sa trochu...
Zážitok na celý život. Mala som 10 r.
srska
09.06.12,10:07
V takomto počasí pokúšať vyvýšeniny. Blesky. Sú zradné aj na rovine. Rešpekt.
Jedna búrka na kopci mi stačila na celý život ako memento. S rodičmi sme vyšli na Kľak, rozhodli, že tam zostaneme spať na vrchole, romantika, v noci prišla veľká búrka, spali sme iba pod nebom. Boli tam senníky, ale tak napechované, že seno sa nepodarilo nikomu vytiahnuť, nedalo sa kam ukryť. Tak sme behali okolo senníkov, podľa toho ako dážď šľahal. To boli zvukové efekty!
Ako sa rozvidnelo, do doliny sme schádzali viac po zadku ako po nohách, všetko načvachtané, vysoká tráva. Smerom na Rajeckú Lesnú. Cez salaš, tam sme sa sušili, vtedy som žiaľ ešte nevedela čo je žinčica, sušili sme sa trochu...
Zážitok na celý život. Mala som 10 r.súhlas - mňa to raz ako 15 ročného zastihlo v kláštornej rokline slov. raja - zážitok. (skoro plné trenky):D
korela
09.06.12,10:16
pavol54
09.06.12,10:20
jednych som ignoroval a u druhych tiez nechcem skoncit :)

k tym spravcovskym spolocnostam-neviem kiolko z tych cca 1,5 miliona sporitelov si cez orientacnu tabulku spocitali kolko dostanu z druheho piliera a aj spolu z prvym pilierom a kolko keby boli v prvom pilieri-boli by prekvapeny a neviem ci by to neprehodnotili a to bol ten variant optimisticky okolo 3 % zhodnotenia v priemere rocne
dalej naleteli na demagogiu svajciarskych dochodkov,pritom takych bude zanedbatelny pocet a to este za predpokladu lepsieho zhodnocovania-vacsina bude nemilo prekvapenych
dalsia vec v zavadzani-dedenie,ale tiez neviem ci vsetci postrehli to ze sa dedi iba v pripade ze nebol vyplateny prvy dochodok z 2 piliera a za urcitych podmienok
no a najvätsie a najzakernejsie klamstvo Kanika a pravicovych klamarov je ze zmenou pomeru platieb odvodov do 2 piliera niekto okrada sporitelov-odvody nie su uspory a ich pomer sa moze menit,to ako keby niekto povedal ze niekto okrada ludi o peniaze,lebo patria zdravotne odvody-takze je to blud,zvlast preto ze taky pomer v prospech 2 piliera nema nikde inde obdobu a odbornici na to upozornovali uz pri tom ked sa nastavoval-v Madarsku dokonca znarodnili 2 pilier a to dokonca pravica a preslo to v tichosti,nikto nehovoril o zlodejine,pritom u nas nasporena suma zostava,budu sa mozno menit iba pomery odvodov.
a k tym domovom opaterovatelskej sluzby,je smutne ze su na okraji zaujmu a ze lavicova vlada ihned po nastupe neprijala opatrenia na zmenu platieb ktore zaviedol Mihal a pravicova koalicia-nie prvy krat to vyzera ze Fico rad ak spinavu pracu urobia iny a on moze to kritizovat spoza bucka a ked pride na lamanie chleba vykasle sa na lavicove zasady
mlčky sa prechádza fakt, že sporiť na dôchodok ako daňovo uznateľný náklad môžem leN v pár vytypovaných spoločnostiach preto ten rev, prečo si nemôžem v ktorejkoľvek banke kde mám lepšie výnosy z termínovaných vkladov?
korela
09.06.12,10:21
trisestri
09.06.12,11:08
mam vazne obavy ze sme na tom podobne a ak sa neprijmu ucinne opatrenia,dopadneme podobne http://www.aktuality.sk/clanok/208138/greci-obrali-stat-o-45-miliard-eur/
srska
09.06.12,11:19
mam vazne obavy ze sme na tom podobne a ak sa neprijmu ucinne opatrenia,dopadneme podobne http://www.aktuality.sk/clanok/208138/greci-obrali-stat-o-45-miliard-eur/skončí to tak, že nakoniec budú behať platby s dph najprv cez 8180 a to by asi bolo najlepšie
Zita5
09.06.12,11:28
Rozčúlilo ma, že dnes sme priviezli domov moju 8O ročnú svokru z nemocnice, je po v.hysterektómii, prišla domov o 12.30 a teraz momentálne okopáva záhradu :D mňa asi porazí...že len tak pomaličky..to jej neuškodí povedala....
srska
09.06.12,11:36
Rozčúlilo ma, že dnes sme priviezli domov moju 8O ročnú svokru z nemocnice, je po v.hysterektómii, prišla domov o 12.30 a teraz momentálne okopáva záhradu :D mňa asi porazí...že len tak pomaličky..to jej neuškodí povedala....môžeš sa len tešiť. nič v zlom - možno všetko okope a pôjde si poležať znovu do zberu úrody - ale to ber len ako žart
Zita5
09.06.12,11:40
môžeš sa len tešiť. nič v zlom - možno všetko okope a pôjde si poležať znovu do zberu úrody - ale to ber len ako žart

žart sa celkom kľudne môže premeniť na skutočnosť ...lebo jej človek nedokáže vysvetliť niektoré veci....nedá a nedá si povedať ani dohovoriť, musí skúsiť.Tu sa nejedná o úrodu , ale o kvetinovú záhradu ...ja keď som to zbadala, skoro ma šiblo ...
srska
09.06.12,11:52
žart sa celkom kľudne môže premeniť na skutočnosť ...lebo jej človek nedokáže vysvetliť niektoré veci....nedá a nedá si povedať ani dohovoriť, musí skúsiť.Tu sa nejedná o úrodu , ale o kvetinovú záhradu ...ja keď som to zbadala, skoro ma šiblo ...ani mojej "s" (tiež v takom veku) sa to nedá vysvetliť - furt sa motká okolo zeleninky v záhrade
Kvaka
09.06.12,11:54
mam vazne obavy ze sme na tom podobne a ak sa neprijmu ucinne opatrenia,dopadneme podobne http://www.aktuality.sk/clanok/208138/greci-obrali-stat-o-45-miliard-eur/Je o to tak, všetci sa na tom podieľame, lebo nemáme odvahu vždy a všade pýtať doklad, niekde ani nechcú doklad dať, povedia, ak nechcete inak, choďte inde. Kupujeme náhradné diely z vrakoviska, dávame si maľovať byty, rekonštruovať kúpeľne, opravovať autá (niektorá tu nedávno písala), všetko bez dokladov. Nehovorím, že všetci tak robia, robíme, robíte, ale ak má chudobný Slovák platiť, vyberie si pravdepodobne lacnejšiu možnosť. Práve pozerám milionára a otázka znie (už je vlastne zodpovedaná): Kto je autor citátu "Kto chce za deň zbohatnúť, do roka chce odvisnúť." Možnosti boli rôzne, politici súčasnosti, najbohatší ľudia, posledná možnosť bola Leonardo da Vinci. Uhádla som, aj keď som nevedela, trest v citáte bol indíciou, takže autorom mohol byť len Leonardo da Vinci.
DanielaSL
09.06.12,12:00
Mi ide na nervy to počasie....kým hlásia slnko a pekne..u nás zamračené a leje..včera celé poobedie...dnes zase na obed začalo.... :o

Kdesi potrebujú vlahu a nemajú..a u nás blato..asik začnem ryžu pestovať....to budú optimálne podmienky.....
trisestri
09.06.12,12:02
nevie niekto ci je daleko anfiteater vo Vychodnej od zeleznicnej stanice? /pripadne ake je tam pocasie/
srska
09.06.12,12:07
Je o to tak, všetci sa na tom podieľame, lebo nemáme odvahu vždy a všade pýtať doklad, niekde ani nechcú doklad dať, povedia, ak nechcete inak, choďte inde. Kupujeme náhradné diely z vrakoviska, dávame si maľovať byty, rekonštruovať kúpeľne, opravovať autá (niektorá tu nedávno písala), všetko bez dokladov. Nehovorím, že všetci tak robia, robíme, robíte, ale ak má chudobný Slovák platiť, vyberie si pravdepodobne lacnejšiu možnosť. Práve pozerám milionára a otázka znie (už je vlastne zodpovedaná): Kto je autor citátu "Kto chce za deň zbohatnúť, do roka chce odvisnúť." Možnosti boli rôzne, politici súčasnosti, najbohatší ľudia, posledná možnosť bola Leonardo da Vinci. Uhádla som, aj keď som nevedela, trest v citáte bol indíciou, takže autorom mohol byť len Leonardo da Vinci.veľký al capone bol tiež kolík a nakoniec ho lapli na daniach
DanielaSL
09.06.12,12:07
srska
09.06.12,12:11
včera ma potešilo:
video školenie o dph 2012 - pani jablonková - 3 hodiny výklad zákona + 2 hodiny príklady z praxe za 25 evri
trisestri
09.06.12,12:13
hnedoočka
09.06.12,13:51
vcerajsia burky Michalovce http://michalovce.korzar.sme.sk/c/6411402/spust-po-burke-v-michalovciach.html

fúha...a to bývam 15 km od MI a u nás ani kvapka, až ráno som niečo o búrke počula
to je už druhá v poslednej dobe

pred chvíľou sa však z ničoho nič rozlialo, akurát manželovi do sena...na porazenie:(

teraz sa šklebí oskar :rolleyes:
kukučka
09.06.12,14:02
Vetrisko sem tam vyvráti starý strom, mladý odolá, zaujímavé, že so strechami je to naopak. Čím to asi bude? Žeby kvalitou tesárskych a klampiarskych prác?
misoft
09.06.12,14:48
No neboli pri !fugách", rovno na fasáde.
misoft
09.06.12,14:53
Tu sú ďalšie:
http://michalovce.korzar.sme.sk/c/6411161/burka-na-zempline-poskodila-strechy-na-cestu-popadali-stromy.html
http://www.michalovskespravy.sk/clanok/656

No najviac na nase*ie, keď nejaký dilino zo západu sa ozýva, že sme si to zavinili sami, lebo hento a toto a že hneď kričíme. No stačí v BA 5cm snehu, alebo sinejší dážď a BA vyhlasuje skoro výnimočný stav, prípadne stav ohrozenia.
A prečítajte si aj diskusie - dobré "počteníčko".

Vetrisko sem tam vyvráti starý strom, mladý odolá, zaujímavé, že so strechami je to naopak. Čím to asi bude? Žeby kvalitou tesárskych a klampiarskych prác?
Ono je to totiž tak, keď vyvalí strom, tak buď bol starý a spráchnivený, alebo tá sila bola omnoho väčšia ako by vydržal. A strechy? Ak vietor nájde čo len jednu jedinú skulinku, alebo plochu kde sa môže oprieť - nastupuje deštrukcia. A keď zlomilo betónový stĺp - to už svedčí o poriadnom vetrisku!
Takto dopadli aj moje žaluzie - ohýnali sa, no stačil silnejší nápor, jedna lamela praskla a potom to už trhá všetko.
http://www.michalovskespravy.sk/files/pqfjhct4o6a7svui.JPG
wagner
09.06.12,15:38
Mi ide na nervy to počasie....kým hlásia slnko a pekne..u nás zamračené a leje..včera celé poobedie...dnes zase na obed začalo.... :o

Kdesi potrebujú vlahu a nemajú..a u nás blato..asik začnem ryžu pestovať....to budú optimálne podmienky.....
Pestovať ryžu by bolo určite zábavné, ale mali by ste sa tam naučiť odfúkavať mraky a poslať ich napr. ku nám. Vieš koľkí by sme sa tomu ďaždu potešili? Včul začalo trochu pršať, no neviem či to aj prežijem:D
wagner
09.06.12,15:42
Neni možné, schádza mi mrkef a patržél....! Asi nie som až taká ľavá :D

http://www.kasman.sk/download/anim/osoby/tanec/dance9.gif

Tak neskoro? Moja mrkva a petržlen sú už vzídené najmenej dva mesiace
wagner
09.06.12,15:46
Ráno vstanem na poli ani cvrk a mám po nálade. zase klamali meteorológovia.

U nás včera polialo záhrady. Búrka sa ozývala od desiatej večer až do pol jednej v noci. Na to aké bolo sucho napršalo tak primerane. Aj včul začalo trochu pršať.:D lebo inak by som musela ísť ráno poliať.
pavol54
09.06.12,16:09
Tak neskoro? Moja mrkva a petržlen sú už vzídené najmenej dva mesiace
inak mrkva je najlepšia Jánova(siata na Jána) aspoň ju vrtivka nenapadne a môžeš aj uskladniť
wagner
09.06.12,16:14
lujza.j
09.06.12,17:00
...dnes rozkúsaný kábel od káblovky:mad::mad: vrrrr...... decko mi volalo..potom napísalo sms, ja som bola "robiť" bolo som pri mobile tak som mrkla, že či niekto niečo.....ako som si prečítala hned som to oľutovala....nervy až pokým som nepoupratovala. celý čas som rozmýšľala, že ktorý to mohol prerušiť...trpla som až kým som neprišla domov,lebo kablovka+internet, predstava kedy by prišli o koľko e by ma vyžrali...no nervy maximále. decku som vynadala, že načo také idiotini mi píše a ked už nech napíše konkrétny kábel. tento krát sme obišli celkom "dobre" kábel decku do izby, tak som to odbužírovala, spojila jednu vrstvu drôtikov zaizolovala zvlášť, potom spojila tie dva drôtiky, tiež omotala izolačkou a potom celkovo omotala a telka ide:) a to sme ho chválili, že dlho nič neurobil.
misoft
09.06.12,17:14
Založ si servisnú službu :D
terezamaria
09.06.12,17:18
A on sa len hrajkal....myslíš Lui, že vie, že to je káblovka?
lujza.j
09.06.12,17:20
Duški...si rob srandu...:D, Trezka no mohol by telku má pustenú aj teraz, keby chcel niečo kukať...:D
korela
09.06.12,18:20
AlaNR
09.06.12,18:30
Tak neskoro? Moja mrkva a petržlen sú už vzídené najmenej dva mesiace

No, aj ja sa čudujem, ale tu je strašne zlá pôda, nepomohlo ani to, že som polievala o 100-600...
Aj suseda, mičurinka vychytená, hovorila, že jej až teraz schádza a sadila som ju po veľkej noci, tak ako suseda. Už som myslela, že budem na Jána podsádzať, ale asi nebude treba...
AlaNR
09.06.12,18:32
Rozčúlilo ma, že dnes sme priviezli domov moju 8O ročnú svokru z nemocnice, je po v.hysterektómii, prišla domov o 12.30 a teraz momentálne okopáva záhradu :D mňa asi porazí...že len tak pomaličky..to jej neuškodí povedala....

Toto dokonale chápem, jednu mám doma o 5 rokov mladšiu od tej Tvojej. Škoda, decku dáš po zadku, ale čo s dôchodkyňou...?
korela
09.06.12,18:41
Ešte že som neni mladšia. http://aktualne.atlas.sk/do-dochodku-v-osemdesiatke-to-caka-europanov-v-krize/zahranicie/europa/Neviem si to predstaviť. Nepoznám jednu zdravú kompletnú rodinu. Naše matky a staré matky boli ov eľa zdravšie ako my.
wagner
09.06.12,18:42
No, aj ja sa čudujem, ale tu je strašne zlá pôda, nepomohlo ani to, že som polievala o 100-600...
Aj suseda, mičurinka vychytená, hovorila, že jej až teraz schádza a sadila som ju po veľkej noci, tak ako suseda. Už som myslela, že budem na Jána podsádzať, ale asi nebude treba...

Niekedy sa stane, že mrkva klíči veľmi dlho a už si myslíš, že ani nevzíde. Záleží od semena, pôdy, počasia a možno aj iných činiteľov. Mne tento rok vzišla za tri týždne - čumela som ako puk a ani som ju nepolievala. A predklíčený petržlen, ktorý som sadila začiatkom mája a polievala som ho každý deň, vzišiel len toť nedávno. Ešte že som s mrkvou zasadila aj klasický petržlen.
wagner
09.06.12,18:45
Neviem si to predstaviť. Nepoznám jednu zdravú kompletnú rodinu. Naše matky a staré matky boli ov eľa zdravšie ako my.

To ja môžem povedať iba o mojich starých matkách - dožili sa vysokého veku. Moja mama zomrela relatívne mladá - mala nedožitých 59 rokov.:mee: