misoft
21.06.12,17:50
Salmonela ako bónus :D
misoft
21.06.12,15:54
Dnes v správach ukazovali, ako kontrolujú nákladiaky s dovozom potravín - jogurt s teplotou 20,5°C (merali teplotu jogurtu!), zelenina a ovocie v horúčave, dokonca i mäso v nechladenom nákladiaku - sila čo? A väčšina dovoz Poland!
buchač
21.06.12,16:08
Dnes v správach ukazovali, ako kontrolujú nákladiaky s dovozom potravín - jogurt s teplotou 20,5°C (merali teplotu jogurtu!), zelenina a ovocie v horúčave, dokonca i mäso v nechladenom nákladiaku - sila čo? A väčšina dovoz Poland!

...dlabať na jogurty ......zješ zlý ???....nuž čo , aspoň sa dobre vyseondíš....

Teraz sledujem správy .....dane , euroval .......kúúúúúa , z čoho sa ešte poserondieme ???
Darina1234
21.06.12,16:13
No hej, ale zerieme same svinsva a nase dobre jogurty prestaneme vyrabat , naco toto vseko bolo dobre, v oblasti potravinarskeho priemyslu sme boli sebestacni a nepotrebovali sme cudzie sracky.
AlaNR
21.06.12,16:40
Spadla mi sánka, ten malý je neuveriteľný!!

http://www.youtube.com/watch?v=ZAGX2naotME&feature=player_embedded#!
pepsikova
21.06.12,17:05
..wauu, až mám zimomriavky!!..nádherné...
pepsikova
21.06.12,17:07
...ako je tu hlučno zas!..tuším sme všetci zmordovaní tým slnkom...tak posielam ľadový čaj a vodu s kockou ľadu...a ide sultán, tak som netrpezlivá, čo zase Hírem porieši!..
..fajn večer vám tu...aj tam...
pavol54
21.06.12,17:10
Dnes v správach ukazovali, ako kontrolujú nákladiaky s dovozom potravín - jogurt s teplotou 20,5°C (merali teplotu jogurtu!), zelenina a ovocie v horúčave, dokonca i mäso v nechladenom nákladiaku - sila čo? A väčšina dovoz Poland!
u nás údajne mäso vozí jeden z Maďarska v plechovej dodávketakže nielen Poland.
misoft
21.06.12,17:21
Mam to ja ščesce - nejim ich.
misoft
21.06.12,17:22
Čaj si nahaj - radšej pošli viacej ľadu - stačí menší ľadovec :D
hnedoočka
21.06.12,18:21
len aby si ako babka nechodila vartovať vnúčatá do ba

srska, kým ja budem v dôchodku, už bude treba vartovať mňa....:D
pivko
21.06.12,18:54
Tie KU..Y České nakoniec možno aj postúpia.
pepsikova
21.06.12,19:10
http://www.porada.sk/image.php?u=52571&dateline=1243200504

misoft (http://www.porada.sk/member.php?u=52571) 1 Hour Ago #14211 Čaj si nahaj - radšej pošli viacej ľadu - stačí menší ľadovec :D

..mne by stačilo aj zasnežiť...aspoň trochu...v kuchyni mám rovných 30 teplých..a to sú otvorené obidve veľké okná už pol hodinu, any vzduch sa nevymenil...
pivko
21.06.12,19:22
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooL
konečne , Pepici nič nehrajú.
lujza.j
21.06.12,19:23
u nás sa schyľuje k búrke už ma to tu "fotí" ako divé......ešte že si krpec vonku švihol:)
hnedoočka
21.06.12,19:25
:D toľká radosť
asedma
21.06.12,19:29
u nás sa schyľuje k búrke už ma to tu "fotí" ako divé......ešte že si krpec vonku švihol:)

..urcite aj v noci zaprsi..mna trha prst hodnu hodinu ako vcera a vzdy pred dazdom..nepomaha ani kostihoj masticka:mee:
pepsikova
21.06.12,19:34
...luííííí, si tu?..
misoft
21.06.12,19:35
Aj tu - ako na Deň nezávislosti - svetelná show, no kvapky poskromne - cca 5 na meter kubyčny.


lui sleduje svetielka vonku.
pepsikova
21.06.12,19:38
Aj tu - ako na Deň nezávislosti - svetelná show, no kvapky poskromne - cca 5 na meter kubyčny.


lui sleduje svetielka vonku...

..any nesranduj, mojko..lebo čochvíla ten nezávislový deň budeme mať aj tu...a u mňa ani ohnostroj, ty máš aspoň pocit, že ťa fotia z tej show..ale ja ništ:D
lujza.j
21.06.12,19:39
Aj tu - ako na Deň nezávislosti - svetelná show, no kvapky poskromne - cca 5 na meter kubyčny.


lui sleduje svetielka vonku.
ja iba z postele čo sa mi odráža v balkónových dverách..... ja som káknutá z búrky.....:)
misoft
21.06.12,19:42
No ja si rád pozriem toto svetielkovanie - najhoršie je, že moja žubrienka zobrala foťák - bol by som to aj zdokumentoval (bisťu - taký blesk od hora až dole :D a skoro 1 sekundu trvajúci - to by bol videoklip!)
lujza.j
21.06.12,19:42
tu už prší.....a šupuje teda poriadne....čo som mohla som povyťahovala zo zástrčiek.....to mi zostalo..... choroba mojho tatka
lujza.j
21.06.12,19:43
a kam že ti išla "žabička"?
misoft
21.06.12,19:45
Žabička je na intráku, ale chce sa vycvakať s kamoškami.
arizona
21.06.12,19:46
Dnes v správach ukazovali, ako kontrolujú nákladiaky s dovozom potravín - jogurt s teplotou 20,5°C (merali teplotu jogurtu!), zelenina a ovocie v horúčave, dokonca i mäso v nechladenom nákladiaku - sila čo? A väčšina dovoz Poland!
Nemusi to byt len Poland. Rovnake praktiky sa deju na SK bezne. :mee:
Na rychlokaziace sa potraviny sa objednavaju zo skladov na rozvoz chladiace auta. Ale velmi casto sa stava, ze prave chladiace su pokazene,alebo nestihaju.A to hovorim o velkych, znamych firmach...
Takze sa naklada pod plachtu a tovar sa prevaza z jedneho konca republiky na druhy aj v najvacsich horucavach...
Realita je taka, ze odberatel musi tovar dostat, inak sa stazuje. Ale to, ze tovar sa priviezol aj za nevhodnych podmienok, to zvacsa nikoho nezaujima. Ved takych zakaznikov, co pridu reklamovat skysnuty jogurt, ci majonezu je minimum...
srska
21.06.12,19:47
..

..any nesranduj, mojko..lebo čochvíla ten nezávislový deň budeme mať aj tu...a u mňa ani ohnostroj, ty máš aspoň pocit, že ťa fotia z tej show..ale ja ništ:Dnebudeme - svátky fiko škrtá:D
pepsikova
21.06.12,19:48
tu už prší.....a šupuje teda poriadne....čo som mohla som povyťahovala zo zástrčiek.....to mi zostalo..... choroba mojho tatka..

..keď prská u mňa, tiež všetko vypínam...a ja sa vylodím na balkán..milujem búrky..
srska
21.06.12,19:49
Nemusi to byt len Poland. Rovnake praktiky sa deju na SK bezne. :mee:
Na rychlokaziace sa potraviny sa objednavaju zo skladov na rozvoz chladiace auta. Ale velmi casto sa stava, ze prave chladiace su pokazene,alebo nestihaju.A to hovorim o velkych, znamych firmach...
Takze sa naklada pod plachtu a tovar sa prevaza z jedneho konca republiky na druhy aj v najvacsich horucavach...
Realita je taka, ze odberatel musi tovar dostat, inak sa stazuje. Ale to, ze tovar sa priviezol aj za nevhodnych podmienok, to zvacsa nikoho nezaujima. Ved takych zakaznikov, co pridu reklamovat skysnuty jogurt, ci majonezu je minimum...v tých jogurtoch je toľko chémie, že ešte 2x znesú prepísanie dátumu spotreby
misoft
21.06.12,19:50
Kuknite do srandičiek - prihodil so "aktuálne" art-info :D
ivuliatko
21.06.12,19:51
čo je nejaká celoplošná búrka od Šumavy k Tatrám? aj tu hromy-blesky, zatiaľ neprší
AlaNR
21.06.12,19:53
Máme nadvore veselo. Jedna mačena je taká na ništ, asi je chorá alebo čo, a náš strážca obranár sa rozhodol ju domordovať asi...
Skáče okolo nej, hryzie ju kae-tae, mačka piští, vrčí, chrčí, uvidíme, čo do rána vyparatia.
Peso bol chvíľku zatvorený v šope, ale musela som ho pustiť, lebo som dneska sama doma, tak nech ma stráži :D

(v prílohe: aktéri)
pepsikova
21.06.12,19:54
čo je nejaká celoplošná búrka od Šumavy k Tatrám? aj tu hromy-blesky, zatiaľ neprší..

..celoplošná?..fšak u mňa hniezdičky!!..
pepsikova
21.06.12,19:56
Máme nadvore veselo. Jedna mačena je taká na ništ, asi je chorá alebo čo, a náš strážca obranár sa rozhodol ju domordovať asi...
Skáče okolo nej, hryzie ju kae-tae, mačka piští, vrčí, chrčí, uvidíme, čo do rána vyparatia.
Peso bol chvíľku zatvorený v šope, ale musela som ho pustiť, lebo som dneska sama doma, tak nech ma stráži :D

(v prílohe: aktéri)..

..nooo, peso akurátny , taký na maznanie, nyje na stráženie...a cicuše nádherné, tie sa nedajú mordovať!..možno im len to teplo ide na kožušky!..daj im mliečka, a hned bude dobre!...
ivuliatko
21.06.12,19:57
ty máš protekciu v SHMÚ :-))
lujza.j
21.06.12,19:59
jáj klasika a potom foto hodí na fb....
terezamaria
21.06.12,19:59
Sprav si gaštanový kvet vo vodke....
AlaNR
21.06.12,19:59
..

..celoplošná?..fšak u mňa hniezdičky!!..

U nás už od Topolčán fodelgrafujú, idem sa vyškírať do okna. Ešte neprší, ale vzduch je taký chladnejší, vlhší... a nejde Skylink, asi sa niekde niečo deje... len české a nemecké idú...
lujza.j
21.06.12,20:01
....."čauko kakauko" :D idem het....
AlaNR
21.06.12,20:02
..

..nooo, peso akurátny , taký na maznanie, nyje na stráženie...a cicuše nádherné, tie sa nedajú mordovať!..možno im len to teplo ide na kožušky!..daj im mliečka, a hned bude dobre!...

mliečko dostali, aj starú vianočku, vylízalí misku. Viac nedostanú dnes, až ráno, aby im špatne nebolo :D
pepsikova
21.06.12,20:02
Kuknite do srandičiek - prihodil so "aktuálne" art-info :D..

..nechce sa mi any labku zdvihnúť, nyje to ešte chodiť kadetade..si mal dať sem!..človek aby sa motal v tomto teple..:D
misoft
21.06.12,20:05
No - tu je už po svetelnej šou - a zase ani poriadny lejak, padlo 20 kvapiek.
terezamaria
21.06.12,20:06
Veru Darinka máš pravdu, každému vadil hovädzí dobytok, všetko sa vyzabíjalo, až na malé výnimky. Dnes by sme už chceli plné maštale, aby sme mali mlieko.......atď, len to nie je záležitosť 1,2,3 rokov založiť dobré stádo s vysokou dojivosťou....
luja5
21.06.12,20:07
U nás blýskavica http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1537.gif a hrmavica a už aj poriadna lejavica http://www.celysvet.cz/skin/smile/s3822.gif ...
Kvaka
21.06.12,20:08
Konečne sa ochladilo.
hnedoočka
21.06.12,20:09
u vás aspoň 20...:)
pepsikova
21.06.12,20:10
Konečne sa ochladilo...

..kde, mojík?...kdeee???...

..v mojej kuchni 30 teplých furt...všetky okná rozdrapené, prievan..a nič...len kopa malých mušiek!..
AlaNR
21.06.12,20:11
Kontrolovala som "dvornú" situáciu, ešte stále je stav 4 čierne, 2 tigrované a jeden peso.... :D
wagner
21.06.12,20:12
..

..kde, mojík?...kdeee???...

..v mojej kuchni 30 teplých furt...všetky okná rozdrapené, prievan..a nič...len kopa malých mušiek!..

Máš pravdu, aj ja robím prievan.Našťaśtie malé mušky nemám.:) Ja nerada trochárim, mám len veľké muchy:D
ivuliatko
21.06.12,20:12
blahoželám a závidím
trisestri
21.06.12,20:12
je za tym akcia,ked vela nabrali a nesli im na odbyt ako cakali
pepsikova
21.06.12,20:12
Kontrolovala som "dvornú" situáciu, ešte stále je stav 4 čierne, 2 tigrované a jeden peso.... :D..

..no, toto je stav ochranky a komorných...a dvorné dámy nemáš?..
pepsikova
21.06.12,20:13
Máš pravdu, aj ja robím prievan.Našťaśtie malé mušky nemám.:) Ja nerada trochárim, mám len veľké muchy:D..

..mám siete na oknách,čo je väčšie, neprelezie...
wagner
21.06.12,20:13
U nás blýskavica http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1537.gif a hrmavica a už aj poriadna lejavica http://www.celysvet.cz/skin/smile/s3822.gif ...
Tú lejavicu pošli sem, blýskavicu a hrmavicu si nechaj :D
asedma
21.06.12,20:14
u nas len blyskavica
wagner
21.06.12,20:14
..

..mám siete na oknách,čo je väčšie, neprelezie...

Ja siete nemám, muchy zabíjam, takže ich tu tak veľa nie je:D okrem tých mojich osobných múch:---
pepsikova
21.06.12,20:15
..ja aj blešteky prosím...aj hrmavice..
AlaNR
21.06.12,20:15
..

..no, toto je stav ochranky a komorných...a dvorné dámy nemáš?..

dámy sú kočeny a peso sultán :D
pepsikova
21.06.12,20:17
dámy sú kočeny a peso sultán :D..

..ja som myslela sliepky...to sú dvorné dámy..no..
Kvaka
21.06.12,20:18
..

..kde, mojík?...kdeee???...

..v mojej kuchni 30 teplých furt...všetky okná rozdrapené, prievan..a nič...len kopa malých mušiek!..
U nás bolo von temer 28, už je 20,5, uf ale treslo, skoro sklá vybilo.
wagner
21.06.12,20:18
čo je nejaká celoplošná búrka od Šumavy k Tatrám? aj tu hromy-blesky, zatiaľ neprší
Hromy, blesky boli chvíľu ráno. Poliali trochu záhradu, ale môžeš poslať dážď sem, lebo zajtra budem musieť strašiť s hadicou.:rolleyes:
ivuliatko
21.06.12,20:21
Hromy, blesky boli chvíľu ráno. Poliali trochu záhradu, ale môžeš poslať dážď sem, lebo zajtra budem musieť strašiť s hadicou.:rolleyes:

na ten dážď furt čakám ako kura na sopeľ... nechcem sa nadrieť pri polievaní mojej megazáhrady (= 3 hrantíky na balkóne :D)
Kvaka
21.06.12,20:25
na ten dážď furt čakám ako kura na sopeľ... nechcem sa nadrieť pri polievaní mojej megazáhrady (= 3 hrantíky na balkóne :D)Ja som akurát popolievala muškáty :)a teraz sa topia, ale voda odteká, sú tam otvory.
AlaNR
21.06.12,20:25
..

..ja som myslela sliepky...to sú dvorné dámy..no..

jáj, no mám, 6 a jedného kohúta... takáto som ja sedláčka :D
pepsikova
21.06.12,20:27
jáj, no mám, 6 a jedného kohúta... takáto som ja sedláčka :D..

..no ty si už riadna vydláčka!...tolké osadenstvo!...stačí okolo domu:D
arizona
21.06.12,20:29
..

..mám siete na oknách,čo je väčšie, neprelezie...
Ja siete mam,ale zatial v pivnici. nemal ich doteraz kto nahodit na okna :D
Ale, ved aj Lui...este len tot nedavno prezuvala zimne pneu :D:---
hnedoočka
21.06.12,20:32
..

..no ty si už riadna vydláčka!...tolké osadenstvo!...stačí okolo domu:D

u nás momentálne 25....sused vraví, že už budem platiť farmársku daň :D
pepsikova
21.06.12,20:32
Ja siete mam,ale zatial v pivnici. nemal ich doteraz kto nahodit na okna :D
Ale, ved aj Lui...este len tot nedavno prezuvala zimne pneu :D:---.

..nooo...máš času dosť!...
wagner
21.06.12,20:32
jáj, no mám, 6 a jedného kohúta... takáto som ja sedláčka :D

Ja mám desať dvojmesačných kureniec a osem sliepok. Kohúta nemám, ale už mám v pláne na budúci rok - opatrím si nesexované kurence a tam bude kohútov dosť:D Takže aj ja som sedláčka, že?:D :D
wagner
21.06.12,20:34
u nás momentálne 25....sused vraví, že už budem platiť farmársku daň :D
Však sa nepriznaj koľko máš. Nemusíš potom platiť farmársku daň. Alebo si pýtaj aj dotácie, keď Ti už tú daň vyrúbia.:D
AlaNR
21.06.12,20:34
Ja siete mam,ale zatial v pivnici. nemal ich doteraz kto nahodit na okna :D
Ale, ved aj Lui...este len tot nedavno prezuvala zimne pneu :D:---


no a ja som už potom aký stroskotanec??? na felde zimné gumy ešte furt a sieťku som išla minule dávať na okno, ešte od novoty nebola ani vyskúšaná a hups, o 3 cm je dlhšia a nezmestí sa do rámu. Ujo povedali v jednej firme, že 30e za prerábku, 25e nová... Tak som v baumaxe kúpila takú za 4evri nalepovaciu.... je fajná, tak dobre leží v krabičke na parapete :D :D :D
wagner
21.06.12,20:36
Aj ja si takú ležiacu pôjdem kúpiť
hnedoočka
21.06.12,20:42
rehlím sa, lebo moja nalepovacia stála 5,70, tak som ju už nalepila...ja mám z čoho i bez nej prach utierať :D
hnedoočka
21.06.12,20:42
hm, netreba prikúpiť na dotácie?
AlaNR
21.06.12,20:45
Už to tu začína, ešte neprší, ale blýskavica je strašná, vietor fúka... jaj moje marhuľky, a toľko sa ich ukazovalo.... :(
hnedoočka
21.06.12,20:46
Však sa nepriznaj koľko máš. Nemusíš potom platiť farmársku daň. Alebo si pýtaj aj dotácie, keď Ti už tú daň vyrúbia.:D

po tých správach o kurencoch sme chceli kúpiť 10 a dochovať...ale manželov známy všetko predal, tak som sa naštartovala a kúpila 15. Potom však on tých 10 doniesol...takže takto sa my rozmnožujeme...:D
pepsikova
21.06.12,20:47
...suseda balkánová volá na pivo, tak idem za ňou, je tam chladnejšie, ako tu...dobrú noc vám a keby dáky prš, aj na mňa myslite...
ivuliatko
21.06.12,20:47
tu začal poriadny lejak a hromoblesky zosilneli
hnedoočka
21.06.12,20:47
Už to tu začína, ešte neprší, ale blýskavica je strašná, vietor fúka... jaj moje marhuľky, a toľko sa ich ukazovalo.... :(

choď ich pozbierať...zajtra vyložíš :confused:
hnedoočka
21.06.12,20:48
...suseda balkánová volá na pivo, tak idem za ňou, je tam chladnejšie, ako tu...dobrú noc vám a keby dáky prš, aj na mňa myslite...

začína sa žiť?:D
wagner
21.06.12,20:58
po tých správach o kurencoch sme chceli kúpiť 10 a dochovať...ale manželov známy všetko predal, tak som sa naštartovala a kúpila 15. Potom však on tých 10 doniesol...takže takto sa my rozmnožujeme...:D

Neboj sa, zúžitkujete. Aj ja som mala vlani 25 kureniec, 15 bolo na mäso.Tie išli v decembri do mrazáka.Ešte je z nich pár štvrtiek, aj na zajtra som vybrala. Domáce je len domáce. A z desiatich čo mám na nosenie vajec som už dve zjedla - tie sú chudé(ako holuby :D), to je len na polievku.Keď prestanú niesť, pôjdu do mrazáka Teraz mám hempšírky, tie by mali byť ťažšie. Budú aj na vajcia aj do hrnca.
wagner
21.06.12,20:59
Nezabudni aj sem poslať prš
wagner
21.06.12,21:00
Čo je doma, to sa počíta
srska
22.06.12,02:49
ivuliatko
22.06.12,02:57
dobré ráno!

ku káve - http://janmacek.blog.sme.sk/c/301577/Otvoreny-list-uciteliek-z-vychodneho-Slovenska.html

čítala som to včera... perfektne to baby napísali, keby to bola petícia, hneď ju podpíšem tisíckrát
buchač
22.06.12,03:01
dobré ráno!

ku káve - http://janmacek.blog.sme.sk/c/301577/Otvoreny-list-uciteliek-z-vychodneho-Slovenska.html

...nejak mi prestala chutiť ...a to aj napriek tomu , že tieto problémy nie sú pre mňa až takou novinkou.......
srska
22.06.12,03:10
...nejak mi prestala chutiť ...a to aj napriek tomu , že tieto problémy nie sú pre mňa až takou novinkou.......aj mne buchy - ale napíš, čo nie je pravdou v tom článku
aktaK
22.06.12,03:57
dobré ráno!

ku káve - http://janmacek.blog.sme.sk/c/301577/Otvoreny-list-uciteliek-z-vychodneho-Slovenska.html

súhlasím a tiez rada posuniem, najviac trefne bolo, aby namiesto muky dostavali prezervatívy!!
ináč ale je to strašné!
Zdenka 0705
22.06.12,04:36
dobré ráno!

ku káve - http://janmacek.blog.sme.sk/c/301577/Otvoreny-list-uciteliek-z-vychodneho-Slovenska.html
... takúto silnú kávu som dávno ráno nepila ..
srska
22.06.12,04:53
... takúto silnú kávu som dávno ráno nepila ..konečne všetko pomenované tak, ako to v skutočnosti je - kde sú (boli) novinári. odpoviem si sám - novinár to nemôže nedokáže napísať, bo nezažil.
pavol54
22.06.12,05:08
dobré ráno!

ku káve - http://janmacek.blog.sme.sk/c/301577/Otvoreny-list-uciteliek-z-vychodneho-Slovenska.html Dávno som povedal že úradníci si musia plniť povinnosti a keď na to nestačia alebo sa im nechce tak ich nakopať a vykopnúť, to isté policajtovi sa ľahšie vyberie pokuta od takého čo sa dopustí drobného priestupku ale ak sa niekto vyhráža druhému zabitím(Hurbanovo) takého ani len do vyšetrovačky nezoberú radšej budú celý deň akože niekoho chrániť a čakať na výsluhový dôchodok
pavol54
22.06.12,05:14
konečne všetko pomenované tak, ako to v skutočnosti je - kde sú (boli) novinári. odpoviem si sám - novinár to nemôže nedokáže napísať, bo nezažil.novinári zháňajú iné senzácie napríklad také či doktor oprávnene alebo neoprávnene vyškrabal a podviazal mnohorodičku z neprispôsobivej rodiny neschopnej vychovať potulného psa nieto 5,6,10 detí niekedy vyrobených s pokrvným príbuzným
AlaNR
22.06.12,05:16
choď ich pozbierať...zajtra vyložíš :confused:

kam vyložím? :rolleyes:
AlaNR
22.06.12,05:21
tak ale včera to bola u nás teda kucapaca... tak tresklo pred dvanástou, že som radšej hneď vypla z elektriny, čo sa dalo... Internet mi medzitým aj sám vypadol a do jednej sa už nenaštartoval a potom som to vzdala. Ale aspoň som si prečítala pár článkov v časopisoch, čo som odkladala na časy, keď budem mať aj ja konečne čas...
Ale chvalabohu, dneska mám fraj, dnes nepolievam. Ani zajtra...
A pekný deň - dnes sa bude dať aj normálne dýchať :D
pavol54
22.06.12,05:26
dobré ráno!

ku káve - http://janmacek.blog.sme.sk/c/301577/Otvoreny-list-uciteliek-z-vychodneho-Slovenska.html
Inak prečo to má riešiť minister alebo vláda takáto informácia by mala byť pohromou v personálnom obsadení minimálne na ministerstve školstva a vnútra až po okresné štruktúry čo tí úradníci tam robia? Vidieť že v organizačnej štruktúre a v plnení povinností sú strašné medzery. už mali letieť bez otázok z funkcií najmenej dvaja vedúci odborov na ministerstvách pre neplnenie svojich funkčných povinností (voľakedy na vojne platilo vydávať rozkazy, mať prehľad o ich plnení a príjímať personálne, materiálne a organizačné opatrenia aby bolo všetko splnené a v prípade nesplnenia vyvodzovať závery a že blbá organizácia )
pavol54
22.06.12,05:29
tak ale včera to bola u nás teda kucapaca... tak tresklo pred dvanástou, že som radšej hneď vypla z elektriny, čo sa dalo... Internet mi medzitým aj sám vypadol a do jednej sa už nenaštartoval a potom som to vzdala. Ale aspoň som si prečítala pár článkov v časopisoch, čo som odkladala na časy, keď budem mať aj ja konečne čas...
Ale chvalabohu, dneska mám fraj, dnes nepolievam. Ani zajtra...
A pekný deň - dnes sa bude dať aj normálne dýchať :Dvieš ako si u mňa oddýchol proletariát keď som im ráno o štvrtej posielal smsky že pre dážď nemusia nastúpiť do práce ráno o piatej(mali sme kvôli horúčavám robiť od piatej do desiatej) ? 21 mm napršalo .
VieraPopluharova
22.06.12,06:11
Dobré ránko všetkým,

napriek tomu, že nám zhorkla káva, u nás dusno na skapačku, nedá sa dýchať, už ani ten náš poplopes sa nechce ani postaviť, misku s vodou si dá doniesť pod čumák. Včera som bola celý deň v Ba a tak mám dnes migrénu ako šľak a ako naschvál chodia samé meily, čo sa musím len naštvať, u nás asi v noci sprchlo, no neviem bo spala ako poleno.
Takže podľa nahlásených GPS : ešte raz káva - nová, čaj, minerálka s citrónom, kefír, a keďže je piatok na figu tak aj niečo ostrô.....

http://www.manuel-caffe.cz/deploy/img/fck/Image/Llek_manuel.jpg http://nd05.jxs.cz/228/378/1444f6052f_85942568_o2.jpghttp://img.najmama.sk/stories/Zdravie/Prevencia/citrony_druha_4.jpghttps://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQVWbCzoVwSAX8tRgXX69eXxa9txA1Gd 6L7vwkjjoAm5bAMQlFkQwhttp://www.beauty.sk/obrazky/2m/2697.jpg
asedma
22.06.12,06:15
..dost, ze mam od rana cestovnu horucku, CK si jednoducho zavola, ze let sa preklada o tri hodiny neskor..takze s touto CK prvy a poslednykrat..:mee:..nastvali mi
hnedoočka
22.06.12,06:26
Dobré ránko všetkým,

napriek tomu, že nám zhorkla káva, u nás dusno na skapačku, nedá sa dýchať, už ani ten náš poplopes sa nechce ani postaviť, misku s vodou si dá doniesť pod čumák. Včera som bola celý deň v Ba a tak mám dnes migrénu ako šľak a ako naschvál chodia samé meily, čo sa musím len naštvať, u nás asi v noci sprchlo, no neviem bo spala ako poleno.
Takže podľa nahlásených GPS : ešte raz káva - nová, čaj, minerálka s citrónom, kefír, a keďže je piatok na figu tak aj niečo ostrô.....

http://www.manuel-caffe.cz/deploy/img/fck/Image/Llek_manuel.jpg http://nd05.jxs.cz/228/378/1444f6052f_85942568_o2.jpghttp://img.najmama.sk/stories/Zdravie/Prevencia/citrony_druha_4.jpghttps://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQVWbCzoVwSAX8tRgXX69eXxa9txA1Gd 6L7vwkjjoAm5bAMQlFkQwhttp://www.beauty.sk/obrazky/2m/2697.jpg

Vierka, príď ku mne, tu prší statočne, takže sa dá už fungovať...aj som chcela poďakovať za kávu, len som nevedela komu...niečo dobré ukuchtíme a popletkujeme a zabudneš na hlavu...a maily nečítaj ,ak chodia blbé....:)
moje deťúrence dostali cestovateľskú virózu, jedno sa kúpe /dúfam/ v Jadranskom mori a druhé v Atlantickom oceáne...ja doma len čítam správy a stačí mi aj môj bazén priemeru 1,5 m :D
hnedoočka
22.06.12,06:26
..dost, ze mam od rana cestovnu horucku, CK si jednoducho zavola, ze let sa preklada o tri hodiny neskor..takze s touto CK prvy a poslednykrat..:mee:..nastvali mi

to chce klid......hlavne, že letíš...:)
mlyn16
22.06.12,06:29
Zážitok z včerajšieho pobytu v Tatralande
Prevádzkovaľ stánku na čínsku kuchyňu pri horných bazénoch likvidoval olej pod grilom takým spôsobom, že ho jednoducho zapálil. Smrad, čierny dym bolo cítiť navôkol. Akcia trvala cca 15 - 20 minút. Na upozornenie reagoval pracovník vetou: "Dym, smrad, kde? Veď fúka vietor!"
Pri pomyslení, že rakovinotvorná zhorenina je po celom grile, na ktorý dnes naukladá čerstvé mäso alebo klobásky a bude ponúkať hosťom, ma aj dnes striasa.
Aj tak še dá....
pavol54
22.06.12,06:31
Dobré ránko všetkým,

napriek tomu, že nám zhorkla káva, u nás dusno na skapačku, nedá sa dýchať, už ani ten náš poplopes sa nechce ani postaviť, misku s vodou si dá doniesť pod čumák. Včera som bola celý deň v Ba a tak mám dnes migrénu ako šľak a ako naschvál chodia samé meily, čo sa musím len naštvať, u nás asi v noci sprchlo, no neviem bo spala ako poleno.
Takže podľa nahlásených GPS : ešte raz káva - nová, čaj, minerálka s citrónom, kefír, a keďže je piatok na figu tak aj niečo ostrô.....

http://www.manuel-caffe.cz/deploy/img/fck/Image/Llek_manuel.jpg http://nd05.jxs.cz/228/378/1444f6052f_85942568_o2.jpghttp://img.najmama.sk/stories/Zdravie/Prevencia/citrony_druha_4.jpghttps://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQVWbCzoVwSAX8tRgXX69eXxa9txA1Gd 6L7vwkjjoAm5bAMQlFkQwhttp://www.beauty.sk/obrazky/2m/2697.jpg
aký piatok, predsa malá sobota!!!!!!!!!!! To treba vidieť pozitívne, najmä keď som sa rozhodol že zajtrajšia sobota bude pracovná, keď už tých sviatkov menej ale ja to zoberiem iniciatívne aj voľných sobôt spravím menej, dúfam že si vláda a parlament nezoberú zo mňa príklad
asedma
22.06.12,06:45
asi tak lahko uz nepoletim, su to stresy..
hnedoočka
22.06.12,07:07
fujtabl, zmokla som jak sliepka, naposledy tak za mladi...ale potešila úroda zo záhradky a skleníka....

116848
Tweety
22.06.12,07:08
fujtabl, zmokla som jak sliepka, naposledy tak za mladi...ale potešila úroda zo záhradky a skleníka....

116848
Hovorí sa: aspoň vyrastieš:---, ale úroda je pekná.:)
VieraPopluharova
22.06.12,07:23
..dost, ze mam od rana cestovnu horucku, CK si jednoducho zavola, ze let sa preklada o tri hodiny neskor..takze s touto CK prvy a poslednykrat..:mee:..nastvali mi

Anka,

neboj poletíš, daj si na letisku panáka, ukľudníš sa, nekaz si dovolenku dopredu, ja som si už na takéto niečo zvykla, vieš bohužial nie cestovky sú na vine s odletmi, ony sú len poslovia správ. Lety majú rezervované podľa predbežného letového plánu a keďže v lete je to odletmi a príletmi najhoršie tak sa stáva, že máme nebo preplnené lietadlami, a o ostatnom Ti nebudem písať , aby si sa nestresovala.....začni dovolenku na letisku.....čítaj knihu, časopis, počúvaj hudbu a zabudni na okolitý svet a problémy, Ty už máš voľno......
Stanislav 1975
22.06.12,07:29
Zážitok z včerajšieho pobytu v Tatralande
Prevádzkovaľ stánku na čínsku kuchyňu pri horných bazénoch likvidoval olej pod grilom takým spôsobom, že ho jednoducho zapálil. Smrad, čierny dym bolo cítiť navôkol. Akcia trvala cca 15 - 20 minút. Na upozornenie reagoval pracovník vetou: "Dym, smrad, kde? Veď fúka vietor!"
Pri pomyslení, že rakovinotvorná zhorenina je po celom grile, na ktorý dnes naukladá čerstvé mäso alebo klobásky a bude ponúkať hosťom, ma aj dnes striasa.
Aj tak še dá....

Ja mám dosť kamarátov kosovských Albáncov, moslimov- a tí nikdy nechodia jesť do stánkov a do reštaurácií- a keď som sa ich pýtal, prečo,tak odpovedali,že to je špinavo všetko robené a viac-menej niečo pravdy aj majú...
Stanislav 1975
22.06.12,07:31
Zážitok z včerajšieho pobytu v Tatralande
Prevádzkovaľ stánku na čínsku kuchyňu pri horných bazénoch likvidoval olej pod grilom takým spôsobom, že ho jednoducho zapálil. Smrad, čierny dym bolo cítiť navôkol. Akcia trvala cca 15 - 20 minút. Na upozornenie reagoval pracovník vetou: "Dym, smrad, kde? Veď fúka vietor!"
Pri pomyslení, že rakovinotvorná zhorenina je po celom grile, na ktorý dnes naukladá čerstvé mäso alebo klobásky a bude ponúkať hosťom, ma aj dnes striasa.
Aj tak še dá....

Raz som išiel do jedného stánku na hot-dog pri jednom jazere-bola to taká unimobunka- keď som videl ten bordel po zemi, párky v teple položené na pulte, rožky nahádzne na zemi v igelite, tak ma naplo a hned ma prešla chuť na hot-dog...
pepsikova
22.06.12,07:32
...dobré ráno vám...alebo možno pre niektorých už aj deň..mám v tom fčul dáky chaos...tak teda- v noci žiadne pivo nebolo, bolo strašne teplo, dus,žiadny prš, len kopa bleskov, hrmavice, traja výrastkovia si na asfaltovej ploche ihriska o polnoci kopali plechovku od piva spolu s plastovou fľašou a vydávali pri tom zvuky, čo drásali moje uši..susedia po jednom zatvárali okná, až ma to prestalo baviť a zhúkla som na nich z piateho poschodia, že ak neprestanú, zavolám políciu,alebo pustím na nich psa!..neviem, čoho sa zľakli skôr, ale okamžité ticho sa dalo aj krájať!...ale spánok aj tak myslel, že mne ho netreba!...neprinieslo ho ani mierne prškanie, čo je teda na tie blesky pekná hanba, už any ten dážď neny to, čo býval!..tu u mňa teda nyje!...
..keď som konečne zaspala, bolo krátko pred štvrtou..zobudím sa o pol deviatej s pocitom, že niečo neny oki..jasné, zaspala som stretko so starostom, čo malo byť o pol ôsmej...ale fšak nyč sa nedeje, telefón to poriešil a tak som vyvenčila šarkana a sadla na môjho tátoša a poďho na obec,nič dôležité,ale odpadávala som a fakt som mala čo so sebou robiť, aby som to zvládla s dychom-a bez kávy...fúúúú...
..no a konečne som si s maslovým rožkom a kafou v ruke sadla sem a hneď na mňa vyskočil list učiteliek ...naozaj mi nič iné nebolo treba, len mlátenie prázdnej slamy!..naozaj, pokiaľ sa sťažujeme, národ nás podporí a ak sa sťažujeme dostatočne dlho a aktuálne, hádam sa dočkáme aj nápravy...ale nedočkáme sa...aspoň učitelia sa nedočkajú,ak sa budú sťažovať, nariekať, lamentovať a len písať!..a to, prosím, si myslím, že aj keby s nimi súhlasil celý google aj s markom zukerbergom, týmto spôsobom sa nápravy nedočkajú-ale aspoň si povedia...ich situácia je ťažká, riešenie nikde...lebo nikto, a to rad nikoho začnem našou vládou a pokračovať môžem po posledného sledovateľa televíznych novín, im nepomôže,ak si nepomôžu samy..lebo nikto v tomto štáte nechce byť rasista a zaoberať sa tou háveďou, čo vyrába problémy, oberá nás o pokojný spánok a štát o peniaze...ani náš premier, ani minister si na seba nedajú biľag rasistu..pre príklady spolunažívania s háveďou stačí si pozrieť správy, aj riešenie kompetentných...
..no a ak ste sa v čítaní dostali až sem, tak vám prajem krásny , ničím nerušený piatok,aj víkend a nechcite vedieť,ako som reálne okomentovala situáciu učiteliek na východe...a nenyyy som rasista, nyjeee...
..uf, ako som sa rozbehla...idem radšej navariť ľadový čaj a friškú kafu..fajn čas vám...
..a taká čerstvo odtrhnutá uhorôčka s cibuľkou by nebola márna..mňňňaaamm..
Stanislav 1975
22.06.12,07:33
V pondelok idem na pohreb :-(, už ma to ale fakt nebaví- stále len po pohreboch chodím- či mladým, či starým, či ženám, či mužom- už ma to fakt nebaví...
misoft
22.06.12,07:34
Konečne! VÓÓÓÓDÁÁÁÁ! Ráno o šiestej moja 3/4 urobí kuk z okna a hneď na mňa - pozri čo je vonku. Pozriem vonku a - nevidím kopce v diaľke,hore sivá sivota, Oskarko (chvála pánu Bohu) zakrytý - vravím si bude pršať. Aj tak bolo! 6:30 sa otvoril kohútik tam hore (alebo praskla hadica!?) a taký lejačisko a moja 3/4: Serem na to, ak do hodiny neprestane takto liať, volám do roboty, že nejdem. No po pol hodinke sa to znormalizovali (ako v 68-mom :D) a teraz prší tak normálne - ľudsky. :D
Takže som si potom natiahol kraťasy :D, nacapil sandálos a hajde do obchodu - paráda, nemusel som mláky obchádzať - rovno cez ne (ako za mlada). Kúrnik - aj čongále som si umyl zadarmo.
asedma
22.06.12,07:41
ale, tak nejak tie 4 hodinky vydrzime na letisku..co uz..joj panaka v tomto teple radsej nie..
trisestri
22.06.12,07:43
este ze to necita nejaky pseudohumanista alebo romsky aktivista,hned by ti spravili prednasku
hnedoočka
22.06.12,07:46
...dobré ráno vám.....ani náš premier, ani minister si na seba nedajú biľag rasistu..pre príklady spolunažívania s háveďou stačí si pozrieť správy, aj riešenie kompetentných...
..no a ak ste sa v čítaní dostali až sem, tak vám prajem krásny , ničím nerušený piatok,aj víkend a nechcite vedieť,ako som reálne okomentovala situáciu učiteliek na východe...a nenyyy som rasista, nyjeee...
..uf, ako som sa rozbehla...idem radšej navariť ľadový čaj a friškú kafu..fajn čas vám...
..a taká čerstvo odtrhnutá uhorôčka s cibuľkou by nebola márna..mňňňaaamm..

a to ťa ešte poteším odpoveďou mojej kámošky , ktorá sa angažuje vo vládnucej strane- nie na vysokom poste, ale vidí do vnútrob- že čo si padnutá na hlavu? chceš, aby si zlikvidovali budúcich voličov, ktorých počet neustále narastá?:rolleyes: to sa nikdy nestalo, ani nestane.....

a uhorôčku ...no, že si to ty, pôjdem vytiahnúť i cibuľku a zasielam......:);)
trisestri
22.06.12,07:47
pridem rano stredu na ortopediu,na listku napisane-nezapisujte sa ,uz mame na dnes dost pacientov,pridem skoro rano dnes a na dverach ze dovolenka,lieky dochadzaju,nazov som zabudol,tak som nemohol ist k obvodnej aby ich aspon ona predpisala a ktomu som zmokol-slak ma ide trafit,tak sa dari cely rok.
srska
22.06.12,07:49
pridem rano stredu na ortopediu,na listku napisane-nezapisujte sa ,uz mame na dnes dost pacientov,pridem skoro rano dnes a na dverach ze dovolenka,lieky dochadzaju,nazov som zabudol,tak som nemohol ist k obvodnej aby ich aspon ona predpisala a ktomu som zmokol-slak ma ide trafit,tak sa dari cely rok.poznáš to príslovie: na po....... aj hajzel padne - keď nejde, tak nejde - tiež to poznám
asedma
22.06.12,07:50
neprijemne, radsej na svadby ze..
Tweety
22.06.12,07:51
poznáš to príslovie: na po....... aj hajzel padne - keď nejde, tak nejde - tiež to poznám
Hovorí sa tomu aj deň blbec. Ale nepoddávaj sa, zlý začiatok dňa, dobrý koniec. Poučenie do budúcna, lieky treba ísť predpísať ešte vtedy, keď máš ešte nejakú rezervu, lebo jeden nikdy nevie.:)
Stanislav 1975
22.06.12,07:51
pridem rano stredu na ortopediu,na listku napisane-nezapisujte sa ,uz mame na dnes dost pacientov,pridem skoro rano dnes a na dverach ze dovolenka,lieky dochadzaju,nazov som zabudol,tak som nemohol ist k obvodnej aby ich aspon ona predpisala a ktomu som zmokol-slak ma ide trafit,tak sa dari cely rok.
Keby si ale vytiahol nejakých 20 eur- určite by ťa zobrali :-)))
misoft
22.06.12,07:53
Poučenie do budúcna, lieky treba ísť predpísať ešte vtedy, keď máš ešte nejakú rezervu, lebo jeden nikdy nevie.
Tak ako to urobili v prešovskej nemocnici - potom môže aj kšeftovať (zisk 0,07€ :D)
Tweety
22.06.12,07:56
Ale to je teda poriadne svinstvo. Fuj,
trisestri
22.06.12,08:08
u mna zly zaciatok este horsi koniec,dobry zaciatok zly koniec
srska
22.06.12,09:12
odklepnuté: celkovo 5,768 miliardy eur - cash v piatich splátkach 660 miliónov
http://ekonomika.sme.sk/c/6429420/poslanci-velkou-vacsinou-schvalili-trvaly-euroval.html
pavol54
22.06.12,09:13
Raz som išiel do jedného stánku na hot-dog pri jednom jazere-bola to taká unimobunka- keď som videl ten bordel po zemi, párky v teple položené na pulte, rožky nahádzne na zemi v igelite, tak ma naplo a hned ma prešla chuť na hot-dog...
vieš akú by si si možno vypestoval odolnosť a imunitu?
mlyn16
22.06.12,09:25
http://ekonomika.sme.sk/c/6429420/po...y-euroval.html (http://ekonomika.sme.sk/c/6429420/poslanci-velkou-vacsinou-schvalili-trvaly-euroval.html)
Já na to mám, tak si poskočím, tak si vyskočím
Já na to mám, jsem v balíku a tak mám všude známý
Já na to mám, všechno zaplatím, všechno utratím
Já na to mám, předemnou hned každej hačačá!
VieraPopluharova
22.06.12,10:22
Babenky a chalani,

hurá začali padať kvapky, zámerne píšem kvapky, lebo dažďom sa to nedá nazvať, no aspoň sa začalo lepšie dýchať, takže idem si sadnúť na terasu a nech na mňa padajú...možno vyrastiem....
BXLmiami
22.06.12,10:42
pridem rano stredu na ortopediu,na listku napisane-nezapisujte sa ,uz mame na dnes dost pacientov,pridem skoro rano dnes a na dverach ze dovolenka,lieky dochadzaju,nazov som zabudol,tak som nemohol ist k obvodnej aby ich aspon ona predpisala a ktomu som zmokol-slak ma ide trafit,tak sa dari cely rok.
Pýtaj si nálezy,poisťovne predpisy liekov špecialistom uplne prestali preplácať s tým,že platia kapitáciu.Nemáte k nám chodiť po predpisy a ked tak za vlastné ako luxus.Takto chcú asi vyriešiť že nie je dostatok špecialistov.
veronikasad
22.06.12,10:47
Pýtaj si nálezy,poisťovne predpisy liekov špecialistom uplne prestali preplácať s tým,že platia kapitáciu.Nemáte k nám chodiť po predpisy a ked tak za vlastné ako luxus.Takto chcú asi vyriešiť že nie je dostatok špecialistov.
Prečo obvoďák nemôže prepísať liek po uplynutí doby 6 mesiacov doporučený napr. endokrinologom ? Doporučenú kontrolu som mala o 6 mesiacov, na "prednostné vyšetrenie" ma objednali v septembri, čo je dávno po uplynutí 6 mesiacov. Našťastie, chýbajúce lieky mi dnes predpísala internistka, tak nemusím "otravovať" endokrinologa s predpisom liekov ("stepovať" od piatej pred poliklinikou sa mi naozaj nechce).
BXLmiami
22.06.12,10:49
Prečo sa nespýtaš svojej poisťovne?To sú jej pravidlá.Ked my frfleme tak poistovne vysvetlia,že nikto nie je nespokojný a tak nemajú dôvod niečo meniť.Treba ich otravovať a treba ukázať že už viete kto Vám poskytuje zdravotnú starostlivosť.Bolo by načase po tých rokoch to už vedieť.
Hansa
22.06.12,10:50
-jááááj, ľudkovia moji, nepotešilo ma, že môjmu šéfinkovi sa zase zdá, že som málo kreatívna /zdá sa mu, že som nevyužitá, že mám málo roboty/.
To on má také cykly. Rýpe do mňa, potom dá chvíľu pokoj, keď ho niečo naštve, tak zase rýpe.
Ja som len strašne zvedavá, keď budem chcie ukončiť PP, ako sa bude tváriť?!:eek:
Vôbec nemienim riešiť jeho traumy a súkromie /jeho 80-ročná mama si dolámala u neho na návšteve nohu v stehne a svokra, ktorá u neho býva mala operáciu kĺba, je imobilná/, ale niekedy mám už aj ja toho dosť.
Ďakujem za vypočutie!
Prajem všetkým krásny víkend - ja idem s mojím sb na ryby, zajtra má sestra narodky tak mienim pojesť, popiť, postretať dobrých ľudí....:)
srska
22.06.12,10:51
Prečo sa nespýtaš svojej poisťovne?To sú jej pravidlá.Ked my frfleme tak poistovne vysvetlia,že nikto nie je nespokojný a tak nemajú dôvod niečo meniť.Treba ich otravovať a treba ukázať že už viete kto Vám poskytuje zdravotnú starostlivosť.Bolo by načase po tých rokoch to už vedieť.dobrá rada - ja rád chodím do ružovej doliny. pred návštevou si vždy pozriem kondiciogram:D
veronikasad
22.06.12,10:54
Prečo sa nespýtaš svojej poisťovne?To sú jej pravidlá.Ked my frfleme tak poistovne vysvetlia,že nikto nie je nespokojný a tak nemajú dôvod niečo meniť.Treba ich otravovať a treba ukázať že už viete kto Vám poskytuje zdravotnú starostlivosť.Bolo by načase po tých rokoch to už vedieť.
To som naozaj nevedela - že je to "nariadenie" zdr.poisťovne.
pavol54
22.06.12,11:03
Prečo sa nespýtaš svojej poisťovne?To sú jej pravidlá.Ked my frfleme tak poistovne vysvetlia,že nikto nie je nespokojný a tak nemajú dôvod niečo meniť.Treba ich otravovať a treba ukázať že už viete kto Vám poskytuje zdravotnú starostlivosť.Bolo by načase po tých rokoch to už vedieť.
pre poisťovňu je studený pacient dobrý pacient
BXLmiami
22.06.12,11:05
Všetky tieto na prvý pohľad nezmyselné príkazy robíme na nariadenie bud sociálnej alebo zdravotných poisťovní.Určite by nás nenapadli také sprostosti,ako každý polrok prehodnocovať či dorástla amputovaná noha.Na to nemáme dostatočne vyvinutú predstavivosť.
pavol54
22.06.12,11:07
Všetky tieto na prvý pohľad nezmyselné príkazy robíme na nariadenie bud sociálnej alebo zdravotných poisťovní.Určite by nás nenapadli také sprostosti,ako každý polrok prehodnocovať či dorástla amputovaná noha.Na to nemáme dostatočne vyvinutú predstavivosť.
oni majú v poistnom kmeni aj meňavky či ako sa volajú tie živočíchy ktorým vždy časť tela dorastie
srska
22.06.12,11:09
Všetky tieto na prvý pohľad nezmyselné príkazy robíme na nariadenie bud sociálnej alebo zdravotných poisťovní.Určite by nás nenapadli také sprostosti,ako každý polrok prehodnocovať či dorástla amputovaná noha.Na to nemáme dostatočne vyvinutú predstavivosť.vy (doktori) si tiež užijete. ak k sp + zp prirátam ešte údzs - slabší jedinci sú schopní po roku pre chocholouška
trisestri
22.06.12,11:11
Všetky tieto na prvý pohľad nezmyselné príkazy robíme na nariadenie bud sociálnej alebo zdravotných poisťovní.Určite by nás nenapadli také sprostosti,ako každý polrok prehodnocovať či dorástla amputovaná noha.Na to nemáme dostatočne vyvinutú predstavivosť.

v poistovniach asi veria na paranormalne javy-asi by viac mali pozerat Modre z neba,Lamparen,spravy,obciansku publistiku a odbornu literaturu ako scifi:) k tomu este zjavne nevedia ako funguje proces liecby a rehabilitacii-ved objednavat podla limitov ked dakto potrebuje urgentne diagnosticke,liecebne a terapeticke ukony,tak je to chore,ale pritom je to aj ekonomicky proces,ved vcasna a kvalitna diagnostika,suvisla a dosledna liecba je lacnejsia ako natahovanie casu,oneskorene zdiagnostikovanie, neskora alebo nesuvisla rehabilitacia, natahovanie liecebnych a diagnostickych postupov-usetrenie 1 eura stoji 1.60 eura napriklad
srska
22.06.12,11:14
buchy, kde si - kaliňák vám ráta daň z výsluhy na ta3:D
pepsikova
22.06.12,11:15
odklepnuté: celkovo 5,768 miliardy eur - cash v piatich splátkach 660 miliónov
http://ekonomika.sme.sk/c/6429420/poslanci-velkou-vacsinou-schvalili-trvaly-euroval.html..

..môj kamarát pri takýchto správach vždy povie""len nech im dajú, k*rvám hnilým, nenažraným, darebným,my to nejako vydržíme"...len nejako ja si neviem predstaviť, koľko z tých peňazí pocítia tí, nám roveň, ľudia,ktorým tam je súdené žiť...
pepsikova
22.06.12,11:16
buchy, kde si - kaliňák vám ráta daň z výsluhy na ta3:D..

..prosím teba, netýr ho..nebude sa dať s ním vydržať...a tuším má doma nejaké kolty..chapeš, nyje?:.:D
Ivana Š
22.06.12,11:20
a preventívne by pacientom lekári - či obvodní, alebo špecialisti - proste tí ktorí predpisujú recept

by mohli niečo napísať aj ako prevenciu, aby ma ned**lo keď idem lieky vybrať
lebo sú to neskutočné pálky čo v lekárni platím mesačne
za seba a za syna (chronické ochorenia)
srska
22.06.12,11:21
..

..prosím teba, netýr ho..nebude sa dať s ním vydržať...a tuším má doma nejaké kolty..chapeš, nyje?:.:Dšak nech len pucuje laufy:D
srska
22.06.12,11:31
a preventívne by pacientom lekári - či obvodní, alebo špecialisti - proste tí ktorí predpisujú recept

by mohli niečo napísať aj ako prevenciu, aby ma ned**lo keď idem lieky vybrať
lebo sú to neskutočné pálky čo v lekárni platím mesačne
za seba a za syna (chronické ochorenia)skús vyskúšať toto - denne lyžičku
hnedoočka
22.06.12,11:49
buchy, kde si - kaliňák vám ráta daň z výsluhy na ta3:D

všetkým?:eek:

buchy je v pohode, užíva si rodinku na chalupe vrátane malého anjelika, varí guľáš a čo ja viem, čo ešte, takže momentálne ho také náležitosti netrápia...ale ak sa mu začne štikútať, ak ho toľko spomíname, tak pozor na oči pri monitore, lebo neviem, cez ktorý guľka vyletí :D
hnedoočka
22.06.12,11:50
skús vyskúšať toto - denne lyžičku

to je votkuď ?:confused:
VieraPopluharova
22.06.12,11:59
šak nech len pucuje laufy:D

chceš vážne, aby sa na nás nas...l:D, to tu bude potom pekné tóčo:D:---:D....., ale vážne buchy, kde si......chýbaš......:mee::mee::mee:
srska
22.06.12,12:01
AlaNR
22.06.12,12:03
skús vyskúšať toto - denne lyžičku

http://www.glutenfree.sk/product.php?id_product=273
willma
22.06.12,12:07
ja som bola včera 21 ročnému chlapčiskovi. Predstava, že mám o niečo staršieho....
willma
22.06.12,12:12
v noci na dnes som sa v BA vyspala, okno dokorán, hromy blesky od cca 23:00 a do toho prš. No fajne bolo. a vraj okolo 03:00 aj do okolia Levicof prišlo - takže záhrada poliata. Len na buriu zas víkendový pohon bude.
jozka56
22.06.12,12:12
Dnes som sa veľmi dobre pobavila na malej 1,5 ročnej vnučenke. Dala som jej mobil nech si pozrie fotečkový album, za chvíľu malá zliezla zo sedačky a s telefónom na ušiach začala 20min chodiť po byte a vykecávať, veru niektorým slovám som aj rozumela. Vydedukovala som, že "telefonuje" s maminou, tatom a so segrou:D
arizona
22.06.12,12:25
na takom uz nezarobia. lepsi je stale chory pacient :-(
hnedoočka
22.06.12,12:42
http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/0/3/5/234-Olej-z-granatoveho-jablka-BIO-100-ml

ach jáj...olej....dá sa to na lačno?
čítam , že látky v ňom bojujú proti obezite, to by som mala na sýto, nie?:D

dúfam, že ho nepoužívaš na menopauzu :D...riešenie drobných vrások by sa zišlo :confused:
buchač
22.06.12,12:56
buchy, kde si - kaliňák vám ráta daň z výsluhy na ta3:D

...kaliňák nech si ráta svoje chlpy na brade ....a keď skončí , môže aj nižšie zbehnúť.....

...chlapec nie je " mojím " ministrom ......
Zdenka175
22.06.12,12:58
Boli ste už niekto tento rok na akcii Rozprávky na Bojnickom zámku?Začali od 21.6. My sa berieme v nedeľu...
pepsikova
22.06.12,14:16
..pekne!..čo sa za mladi naučí, na starosť nájde!...
pepsikova
22.06.12,14:17
..milovať ho nemusíš..len nech nechá na pokoji tvoj dôchodok..
pepsikova
22.06.12,14:20
..nikto nevarí kafu?..sa mi drieme až hrôza!...aj prš skúsil ísť, aj sme sa so šarkanom vybrali zmoknúť, ale tuším ani ten dážď už nevie, ako má pršať...
..tak posielam latté a dolče a studený čaj šalviový...a už nič...pohodu vám prajem..
Tweety
22.06.12,14:23
..nikto nevarí kafu?..sa mi drieme až hrôza!...aj prš skúsil ísť, aj sme sa so šarkanom vybrali zmoknúť, ale tuším ani ten dážď už nevie, ako má pršať...
..tak posielam latté a dolče a studený čaj šalviový...a už nič...pohodu vám prajem..
AKože nemrobí.
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/009/001.jpg
Dobrú chuť a pekný podvečer Pepsi.
misoft
22.06.12,14:26
No musím nakuknúť do pudiľára, či tam ešte toľko mám :D
misoft
22.06.12,14:29
Omyl - zdravý pacient - peniaze na neho idú, ale netreba prepácať.
misoft
22.06.12,14:31
Kaliňák nie je náš :D.
misoft
22.06.12,14:32
Buchy bude kľudný - to skôr Glváč by mal problémy :D
misoft
22.06.12,14:35
Pepsi - náš (môj a buchyho) dôchodok Kaliňák neohrozí - ale taký Glváč - to bude iné tóčó
buchač
22.06.12,14:37
pepsikova 6 Minutes Ago #14300

..milovať ho nemusíš..len nech nechá na pokoji tvoj dôchodok..

...tu nejde len o MOJ ....

...porozdumujú chlapci ešte ......a poriadne ....


Kaliňák: Zdanenie výsluhových dôchodkov ešte nie je uzavreté
odu | 20. júna 2012 14:56 - aktualizované 21.6.2012 12:11
Bývalí policajti a vojaci o všetky svoje výhody neprídu. Hoci vláda im pôvodne chcela zdaniť výsluhové dôchodky, ministri začali váhať. Napriek tomu, že osobitné účty rezortov obrany a vnútra, z ktorých sa dôchodky vyplácajú, sú v mínuse.
Bývalým policajtom a vojakom zmrazia dôchodky

V rezorte vnútra je to mínus 8,3 milióna eur, v prípade ministerstva obrany, kde sú dôchodky vyššie, až mínus 102 miliónov eur. Silové ministerstvá navrhujú, aby namiesto toho asi 35-tisíc policajtov, hasičov, vojakov či colníkov odvádzalo z výsluhových dôchodkov iba odvod, ktorý pôjde na osobitný účet, z ktorého sa tieto vyplácajú.

Rezort vnútra teraz ešte prepočítava, aký vysoký by odvod mal byť, podľa informácií Pravdy by to však malo byť menej, ako keby policajti či vojaci na penzii, ktorí pracujú a zároveň poberajú výsluhový dôchodok, z neho platili 19-percentnú daň. Policajní odborári potvrdili, že s nimi ministerstvo o odvode namiesto zdanenia výsluhových dôchodkov rokuje. "Rezort to intenzívne prepočítava, lebo sociálne zabezpečenie policajtov je veľmi citlivá téma," hovorí zástupca šéfa policajných odborov Peter Magdoško.

Ministerstvo vnútra je vo vyjadreniach opatrné. "Analyzujeme všetky možnosti, ako stabilizovať vývoj na osobitnom účte," povedala hovorkyňa Lucia Garajová. Policajti, ktorí by platili z výsluhových dôchodkov určitý odvod, by mali dostať od štátu ďalšie sociálne bonusy či už vo forme príspevku na rekreáciu, alebo zdravotnú starostlivosť.

V silových rezortoch sa tiež diskutuje o tom, či sa stanoví hranica odchodu do dôchodku, čo v súčasnosti silové zložky nemajú. Vojaci, colníci, policajti, horskí záchranári, hasiči, tajní agenti či väzenskí dozorcovia majú nárok na výsluhových dôchodok po 15 odpracovaných rokoch. Vláda im chce stanoviť strop, aký majú bežní dôchodcovia, teda 62 rokov. S tým však nesúhlasia odborári. Tvrdia, že dnes pracuje v Policajnom zbore možno len päť policajtov, ktorí majú 60 rokov. Rezort totiž počíta s tým, že z výsluhových dôchodkov by museli pracujúci policajti odvádzať odvod až do riadneho odchodu do dôchodku, teda do 62 rokov, čím by prišlo na osobitný účet, z ktorého sa výsluhové dôchodky vyplácajú, viac peňazí.

Vláda pôvodne navrhla v ozdravnom balíčku výsluhové dôchodky od januára zdaniť. Argumentovala, že v porovnaní s inými dôchodkovými dávkami sú relatívne vysoké. Navyše sú priznávané ľuďom v produktívnom veku 35-40 rokov, ktorí po odchode zo silových zložiek naďalej pracujú. Teraz však ministri vnútra a obrany Robert Kaliňák a Martin Glváč pripúšťajú zmenu. "Je dôležité, aby sme rokovali o týchto veciach priamo s policajtmi, s odborármi, aby sme vytvorili návrh, ktorý bude dlhoveký a do ktorého nebude treba vstupovať. Je to reforma so všetkými pozitívami a negatívami, ale predovšetkým to má byť reforma, ktorú budú podporovať aj masy našich zamestnancov," povedal o zmenách v sociálnej oblasti Kaliňák.

Podľa Glváča je o zdanení výsluhových dôchodkov vojakov ešte priskoro hovoriť. "Súčasný sociálny systém je dlhodobo neudržateľný a pracuje sa na komplexnom spracovaní predmetného zákona," uviedol Glváč.

Argumentom proti zmenám pri výsluhových dôchodkoch je, že by práca pre štát prestala byť zaujímavá. Práve strach zo straty výhod vyvolal v uplynulom volebnom období vlny odchodov v rezortoch obrany aj vnútra. Chystané zavedenie superhrubej mzdy vyhnalo z Policajného zboru za ostatné dva roky až 3 300 policajtov a zvýšený počet odchodov zaznamenala aj obrana.

Priemerný výsluhový dôchodok poberá okolo 33-tisíc policajtov, hasičov, ale aj vojakov po 15 rokoch v službe. K nim treba ešte pripočítať agentov tajnej služby, colníkov, železničných policajtov či justičnú stráž. Ľudia poberajúci výsluhový dôchodok môžu aj počas poberania penzie pracovať, nárok na dôchodok im v tom prípade nezaniká. Prídu oň len v prípade, že sa vrátia späť do aktívnej služby v ozbrojených zložkách. Vtedy sa im jeho vyplácanie zastaví.
http://spravy.pravda.sk/kalinak-zdanenie-vysluhovych-dochodkov-este-nie-je-uzavrete-p5c-/sk_domace.asp?c=A120620_145624_sk_domace_p29
misoft
22.06.12,14:38
pepsikova 6 Minutes Ago #14300

..milovať ho nemusíš..len nech nechá na pokoji tvoj dôchodok.. ...tu nejde len o MOJ ....

...porozdumujú chlapci ešte ......a poriadne ....

Kaliňák: Zdanenie výsluhových dôchodkov ešte nie je uzavreté
odu | 20. júna 2012 14:56 - aktualizované 21.6.2012 12:11
Bývalí policajti a vojaci o všetky svoje výhody neprídu. Hoci vláda im pôvodne chcela zdaniť výsluhové dôchodky, ministri začali váhať. Napriek tomu, že osobitné účty rezortov obrany a vnútra, z ktorých sa dôchodky vyplácajú, sú v mínuse.
Bývalým policajtom a vojakom zmrazia dôchodky

V rezorte vnútra je to mínus 8,3 milióna eur, v prípade ministerstva obrany, kde sú dôchodky vyššie, až mínus 102 miliónov eur. Silové ministerstvá navrhujú, aby namiesto toho asi 35-tisíc policajtov, hasičov, vojakov či colníkov odvádzalo z výsluhových dôchodkov iba odvod, ktorý pôjde na osobitný účet, z ktorého sa tieto vyplácajú.

Rezort vnútra teraz ešte prepočítava, aký vysoký by odvod mal byť, podľa informácií Pravdy by to však malo byť menej, ako keby policajti či vojaci na penzii, ktorí pracujú a zároveň poberajú výsluhový dôchodok, z neho platili 19-percentnú daň. Policajní odborári potvrdili, že s nimi ministerstvo o odvode namiesto zdanenia výsluhových dôchodkov rokuje. "Rezort to intenzívne prepočítava, lebo sociálne zabezpečenie policajtov je veľmi citlivá téma," hovorí zástupca šéfa policajných odborov Peter Magdoško.

Ministerstvo vnútra je vo vyjadreniach opatrné. "Analyzujeme všetky možnosti, ako stabilizovať vývoj na osobitnom účte," povedala hovorkyňa Lucia Garajová. Policajti, ktorí by platili z výsluhových dôchodkov určitý odvod, by mali dostať od štátu ďalšie sociálne bonusy či už vo forme príspevku na rekreáciu, alebo zdravotnú starostlivosť.

V silových rezortoch sa tiež diskutuje o tom, či sa stanoví hranica odchodu do dôchodku, čo v súčasnosti silové zložky nemajú. Vojaci, colníci, policajti, horskí záchranári, hasiči, tajní agenti či väzenskí dozorcovia majú nárok na výsluhových dôchodok po 15 odpracovaných rokoch. Vláda im chce stanoviť strop, aký majú bežní dôchodcovia, teda 62 rokov. S tým však nesúhlasia odborári. Tvrdia, že dnes pracuje v Policajnom zbore možno len päť policajtov, ktorí majú 60 rokov. Rezort totiž počíta s tým, že z výsluhových dôchodkov by museli pracujúci policajti odvádzať odvod až do riadneho odchodu do dôchodku, teda do 62 rokov, čím by prišlo na osobitný účet, z ktorého sa výsluhové dôchodky vyplácajú, viac peňazí.

Vláda pôvodne navrhla v ozdravnom balíčku výsluhové dôchodky od januára zdaniť. Argumentovala, že v porovnaní s inými dôchodkovými dávkami sú relatívne vysoké. Navyše sú priznávané ľuďom v produktívnom veku 35-40 rokov, ktorí po odchode zo silových zložiek naďalej pracujú. Teraz však ministri vnútra a obrany Robert Kaliňák a Martin Glváč pripúšťajú zmenu. "Je dôležité, aby sme rokovali o týchto veciach priamo s policajtmi, s odborármi, aby sme vytvorili návrh, ktorý bude dlhoveký a do ktorého nebude treba vstupovať. Je to reforma so všetkými pozitívami a negatívami, ale predovšetkým to má byť reforma, ktorú budú podporovať aj masy našich zamestnancov," povedal o zmenách v sociálnej oblasti Kaliňák.

Podľa Glváča je o zdanení výsluhových dôchodkov vojakov ešte priskoro hovoriť. "Súčasný sociálny systém je dlhodobo neudržateľný a pracuje sa na komplexnom spracovaní predmetného zákona," uviedol Glváč.

Argumentom proti zmenám pri výsluhových dôchodkoch je, že by práca pre štát prestala byť zaujímavá. Práve strach zo straty výhod vyvolal v uplynulom volebnom období vlny odchodov v rezortoch obrany aj vnútra. Chystané zavedenie superhrubej mzdy vyhnalo z Policajného zboru za ostatné dva roky až 3 300 policajtov a zvýšený počet odchodov zaznamenala aj obrana.

Priemerný výsluhový dôchodok poberá okolo 33-tisíc policajtov, hasičov, ale aj vojakov po 15 rokoch v službe. K nim treba ešte pripočítať agentov tajnej služby, colníkov, železničných policajtov či justičnú stráž. Ľudia poberajúci výsluhový dôchodok môžu aj počas poberania penzie pracovať, nárok na dôchodok im v tom prípade nezaniká. Prídu oň len v prípade, že sa vrátia späť do aktívnej služby v ozbrojených zložkách. Vtedy sa im jeho vyplácanie zastaví.


http://spravy.pravda.sk/kalinak-zdan..._sk_domace_p29 (http://spravy.pravda.sk/kalinak-zdanenie-vysluhovych-dochodkov-este-nie-je-uzavrete-p5c-/sk_domace.asp?c=A120620_145624_sk_domace_p29)
Oni stále omieľajú po 15-tich rokoch, no zabúdajú, že sú aj takí, čo makali i 25 rokov a majú menší dôchodok ako tí 15 rokov "pracujúci"


Mrkol som na správy: Rezek sa skoro upivoval :D - havárka s českým pivokamiónom. A potom ešte toto (ruskaja kóbra odinácať): http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/v-rusku-sa-stala-nehoda-ako-z-kobry-11-dvaja-mrtvi-desat-zranenych.html
srska
22.06.12,14:58
ach jáj...olej....dá sa to na lačno?
čítam , že látky v ňom bojujú proti obezite, to by som mala na sýto, nie?:D

dúfam, že ho nepoužívaš na menopauzu :D...riešenie drobných vrások by sa zišlo :confused:"poraď v dobrom - dostaneš po pysku". :cool: ja neužívam nič - a to ma niekedy serie, že som taký dobrý klient všzp;)
Ivana Š
22.06.12,15:08
"poraď v dobrom - dostaneš po pysku". :cool: ja neužívam nič - a to ma niekedy serie, že som taký dobrý klient všzp;)

ale srska, sa nesrď ;)
ja sa taky nasrdím v lekárni , poistenie si platím, lieky tiež :mad: a nie málo (lebo sú v kategórii takej, čo ZP málo dopláca a aj ništ)
Indeed
22.06.12,15:12
tak ho treba nahlasiť ! naj mu nejakú daň dorúbia...
wagner
22.06.12,15:14
ach jáj...olej....dá sa to na lačno?
čítam , že látky v ňom bojujú proti obezite, to by som mala na sýto, nie?:D

dúfam, že ho nepoužívaš na menopauzu :D...riešenie drobných vrások by sa zišlo :confused:

Olivový olej som pila na lačno a zapila šťavou z citrona pol roka. Nebolo to proti obezite, ale pre zdravie. Dá sa to vypiť - jedna polievková lyžica nie je tak veľa a chuť citrona zmení olejovú chuť. Vyskúšaj, olej musí byť kvalitný.
hnedoočka
22.06.12,15:14
"poraď v dobrom - dostaneš po pysku". :cool: ja neužívam nič - a to ma niekedy serie, že som taký dobrý klient všzp;)

to bolo na zlepšenie nálady..verstehst du?..a ak neužívaš nič, skoro ako ja , tak len buďme radi....:)
ale olej a nielen na lačno by do mňa asi ťažko niekto nalial len tak preventívne, jedine , že by to bolo už nutné
hnedoočka
22.06.12,15:16
no veď to, že asi keby to malo nejakú dobrú ovocnú príchuť
wagner
22.06.12,15:16
Indeed
22.06.12,15:17
RIADIŤ možeme dopravný prostriedok alebo firmu či podnik, inak sa tomu, čo máš na mysli hovorí UPRATOVANIE
wagner
22.06.12,15:23
..

..môj kamarát pri takýchto správach vždy povie""len nech im dajú, k*rvám hnilým, nenažraným, darebným,my to nejako vydržíme"...len nejako ja si neviem predstaviť, koľko z tých peňazí pocítia tí, nám roveň, ľudia,ktorým tam je súdené žiť...
Iba neviem, prečo by mali robiť na tie k*rvy nenažrané naše deti, vnúčatá, pravnúčatá:confused:. To Ťa nesere? Mňa áno. Slováci keď mali problémy s bankami, tak sa s tým vysporiadali sami a splácali sme to my a naše deti. A zase majú robiť na druhé nenažrané svine?:eek: Tak s týmto nesúhlasím. Nech si utiahnu opasky na prvú dierku a pokiaľ ešte neschudnú na ďalších päť dierok, nech robia na dlhy, ktoré im narobili ich darmožráči.
wagner
22.06.12,15:24
Však citron je dobrá chuť, dá sa to
Ivana Š
22.06.12,15:27
olej nalačno? no môj Duphalac je aspoň sladký :) ale nutný :mad: a nechutný :mad:

ale tento nie je na zlepšenie nálady, je to laxatívum - takže na vysr...
ALE je mne dôležitý, používa sa ako prevencia alebo liečba pre prevenciu hepatálnej kómy a prekómy
AlaNR
22.06.12,15:44
Užívam si veget, záhrada poliata od čérá večéra, v dome nikoho, auto opravené - spoječka nová, peso a kočeny napapané, slépky tak isto, trošku si poupratujem a nohy vyložím! :D

Mamuš si ešte nechali v nemocnici, kooonečne jej docent slúbil nové lieky na pondelok, tú jej zmesku 9 druhov liekov denne v počte 17 ks jej zredukujú. Izbová doktorka sa vraj tvárila jak zarezaná, vraj mala už aj prepúšťaciu správu napísanú. Asi docentovi kúpim čukoládu :D
avalik
22.06.12,16:06
dnes som mala uspesny den - namontovala som si zrkadlo so svetlom do kupelne , obkladacky nepraskli, ziarivky svietia :), luster v obyvacke tiez nahodeny ... zajtra este garniza a lustre v 3 miestnostiach

pri vrtani som si aspon vybila zlost (aspon na chvilu) z ozdravneho balicka a schvalenia eurovaaalova
lujza.j
22.06.12,16:25
šikulka:)
pepsikova
22.06.12,16:26
dnes som mala uspesny den - namontovala som si zrkadlo so svetlom do kupelne , obkladacky nepraskli, ziarivky svietia :), luster v obyvacke tiez nahodeny ... zajtra este garniza a lustre v 3 miestnostiach

pri vrtani som si aspon vybila zlost (aspon na chvilu) z ozdravneho balicka a schvalenia eurovaaalova
..

..ja som sa vyjedovala na namáčaní omietky, ľahšie sa mi škriabalo...
hnedoočka
22.06.12,16:28
šikulka
avalik
22.06.12,16:39
..

..ja som sa vyjedovala na namáčaní omietky, ľahšie sa mi škriabalo...

nooo aj to ma caka .... ale dufam, ze este rok to vydrzi ... a bude to chutovka aspon 5 vrstiev farby

no a chcem si aj nahodit obklad pri kuchynskej linke ... len si neviem vybrat :)
pepsikova
22.06.12,17:17
...chcela by som byť mojím počítačom...zamrzne, kedy sa mu zachce..už asi aj jemu škodí toto teplo...a chýba mu sneh:D
pepsikova
22.06.12,17:20
nooo aj to ma caka .... ale dufam, ze este rok to vydrzi ... a bude to chutovka aspon 5 vrstiev farby

no a chcem si aj nahodit obklad pri kuchynskej linke ... len si neviem vybrat :)..

..u nás čakalo dosť dlhšie...a asi 10 maloviek za 24 rokov bývania...ja strašne rada maľujem..
..a obkladov je teraz na výber, len podľa toho, ako máš ladenú kuchyňu,alebo čo ti padne prvé do oka...niečo krásne si vyber...
VieraPopluharova
22.06.12,17:24
Pepsi, Dari,

nechcete prísť ku nám, tu je toho na maľovanie a obkladanie ešte kopu:D.......tak by Ste sa vyřádili jedna radosť:---......a ja by som bola spokojná.....:);):)
pepsikova
22.06.12,17:30
Pepsi, Dari,

nechcete prísť ku nám, tu je toho na maľovanie a obkladanie ešte kopu:D.......tak by Ste sa vyřádili jedna radosť:---......a ja by som bola spokojná.....:);):)

..Vieroč, u nás sa spustila lavína kožovania a malovania správou o bábetku..máš aj ty nejakú takú lukratívnu?..
VieraPopluharova
22.06.12,17:32
Hej mám,

to zíraš ako vizír, však?:D:---:D mám nevlastné vnúčatko Paľka a dcére sa narodila dnes v noci krstná dcéra Laurika;)
lujza.j
22.06.12,17:43
...chcela by som byť mojím počítačom...zamrzne, kedy sa mu zachce..už asi aj jemu škodí toto teplo...a chýba mu sneh:D
http://nd04.jxs.cz/276/549/1bacf9d0f5_71787367_o2.jpg
:D
pepsikova
22.06.12,17:44
Hej mám,

to zíraš ako vizír, však?:D:---:D mám nevlastné vnúčatko Paľka a dcére sa narodila dnes v noci krstná dcéra Laurika;)..

..a to si hovoríš kamoška?..to kedy si nám chcela oznámiť?..stískanec silný ti posielam, dcére blahoželám ku krstniatku a bábetku veľa zdravia a lásky prajem a všetkým dokopy nech sú šťastní a zdraví-to aj tebe, jasnačka!..

..a teraz nalej na zdravie bábetka!...(potom sa dohodneme o robote)
Indeed
22.06.12,17:45
asi maš dobrý antivirák...
pepsikova
22.06.12,17:46
..išla som si kliknúť na ten sneh,a do komentára dať, nech už padá, a ono mi to vyhodilo vraj "accept ajax only"..
evuš
22.06.12,17:51
Hej mám,

to zíraš ako vizír, však?:D:---:D mám nevlastné vnúčatko Paľka a dcére sa narodila dnes v noci krstná dcéra Laurika;)o

Vieročka, aspoň u Teba je veselo... U mňa v posledných týdňoch sa tušim blázni celý svet... gratulujem z celého srdca, je fajn, že sa darí aspoň takým ľuďom ako si Ty, i cez problemy....krásny vikend..písem z mt, tak s preklepmi :):):)
lujza.j
22.06.12,17:53
..dost, ze mam od rana cestovnu horucku, CK si jednoducho zavola, ze let sa preklada o tri hodiny neskor..takze s touto CK prvy a poslednykrat..:mee:..nastvali mi
v BA na letisku pri tej včerajšej búrke tresol blesk na plochu...až tak, že diera ostala...vypadlo osvetlenie .... a pod. "maličkosti" :(
avalik
22.06.12,17:56
najprv si to natrenujem u seba doma, ked budem spokojna s vysledkom, tak dojdem :)
evuš
22.06.12,18:12
v BA na letisku pri tej včerajšej búrke tresol blesk na plochu...až tak, že diera ostala...vypadlo osvetlenie .... a pod. "maličkosti" :(

..občas Boh a počasie zamiešaju karty...
lujza.j
22.06.12,18:31
pepsikova
22.06.12,18:37
..hlavne tie kalorie ma iritujú..to víš!...zmrzka je mňam...díky, luí..
..a čo ma dnes nepotešilo, že som dala dolu moju húštinu, teda dlhé vlasy,som ako sirka, ale aj tak je teplo!..v kuchyni rovných 30 a to sa už chladí skoro hodinu!..syník dnes navrhoval dať klímu, vraj to teplo budem stále horšie znášať,takže treba niečo proti teplu robiť...prehlasovala som ho..vzduch z klímy nemám rada..zatiaľ..
..posielam horalku na šírku, studený čaj a vaňu na dve dĺžky-si idem zaplávať..dobrú noc vám..
evuš
22.06.12,18:41
..hlavne tie kalorie ma iritujú..to víš!...zmrzka je mňam...díky, luí..
..a čo ma dnes nepotešilo, že som dala dolu moju húštinu, teda dlhé vlasy,som ako sirka, ale aj tak je teplo!..v kuchyni rovných 30 a to sa už chladí skoro hodinu!..syník dnes navrhoval dať klímu, vraj to teplo budem stále horšie znášať,takže treba niečo proti teplu robiť...prehlasovala som ho..vzduch z klímy nemám rada..zatiaľ..
..posielam horalku na šírku, studený čaj a vaňu na dve dĺžky-si idem zaplávať..dobrú noc vám..

..Bože môj odpust Pepsi...najprv, kam had, kam decko, dnes synik :'(:'(:'(:'(totálně nám z toho tepla zacina prepinat všetkým ??? :):):)
P.s. Pepsi, to bolo iba na odlahcenie, písem na mt, bez diakritiky a s chybami :)
pepsikova
22.06.12,18:54
..evuš, mám 3synov, prímenie majú podelené a preto "dieťa,had, decko,"... synko,alebo tiežž syník- to je vtedy, keď oni niečo chcú a ja nie...už som to tu písala, je to veru na chaos..a v tomto teple fakt:D..nesmej sa!...
pepsikova
22.06.12,18:56
..a dnes som sa po dlhom čase kukla do zrkadla,:eek: joj, nošťok mám ako reďkofku..aj som sa čudovala, čo ma tak svrbí, a to je tým:D...musím niečo nájsť, nech sa mi neošúpe...ale čo?..
wagner
22.06.12,18:58
Užívam si veget, záhrada poliata od čérá večéra, v dome nikoho, auto opravené - spoječka nová, peso a kočeny napapané, slépky tak isto, trošku si poupratujem a nohy vyložím! :D

Mamuš si ešte nechali v nemocnici, kooonečne jej docent slúbil nové lieky na pondelok, tú jej zmesku 9 druhov liekov denne v počte 17 ks jej zredukujú. Izbová doktorka sa vraj tvárila jak zarezaná, vraj mala už aj prepúšťaciu správu napísanú. Asi docentovi kúpim čukoládu :D

Pána docenta neurážaj pozornosťami :D
wagner
22.06.12,19:02
Boli ste už niekto tento rok na akcii Rozprávky na Bojnickom zámku?Začali od 21.6. My sa berieme v nedeľu...

Pozri si čo budú dávať: http://prievidza.sme.sk/c/6428987/do-bojnickeho-zamku-zavital-aladin-so-svojou-carovnou-lampou.html
wagner
22.06.12,19:03
..a dnes som sa po dlhom čase kukla do zrkadla,:eek: joj, nošťok mám ako reďkofku..aj som sa čudovala, čo ma tak svrbí, a to je tým:D...musím niečo nájsť, nech sa mi neošúpe...ale čo?..
Mám také fajn mlieko po opaľovaní, prídi si zobrať.
pepsikova
22.06.12,19:06
Mám také fajn mlieko po opaľovaní, prídi si zobrať...

..ja mám plnú policu,aj krémiky,lenže nejako syčím, ked sa musím mastiť!...dala som si propolisovú mastičku..zatál..uvidíme..
AlaNR
22.06.12,19:07
Pána docenta neurážaj pozornosťami :D

Nooo, ešte nič neurobili :D a na mercedesa nemám, ešte tak na hračkárskeho by sa hádam našlo.. :D

Som sa zapovedala, prachy až keď sa už nebude inak dať. Šak sa mama naplatila do alelúja...
AlaNR
22.06.12,19:09
..

..ja mám plnú policu,aj krémiky,lenže nejako syčím, ked sa musím mastiť!...dala som si propolisovú mastičku..zatál..uvidíme..

A obyčajný pantenol nemáš?
wagner
22.06.12,19:12
Nooo, ešte nič neurobili :D a na mercedesa nemám, ešte tak na hračkárskeho by sa hádam našlo.. :D

Som sa zapovedala, prachy až keď sa už nebude inak dať. Šak sa mama naplatila do alelúja...

Ja by som tiež nedala. Jednak nemám peniaze a inak mám na to svoj názor. Ja som nikdy úplatok nezobrala a ani nedám:eek: Majú svoj plat, sú tam na to aby liečili a nie aby brali úplatky.
evuš
22.06.12,19:21
..a dnes som sa po dlhom čase kukla do zrkmadla,:eek: joj, nošťok mám ako reďkofku..aj som sa čudovala, čo ma tak svrbí, a to je tým:D...musím niečo nájsť, nech sa mi neošúpe...ale čo?..



Pepsi, nesmejem sa..:):):):) maj hadice, hadikov, synkov, ja to mam tiez doma trojmo, ale poprepletane hadickami:):):)
Na nosanik si natrepkaj vrstvu kyslej smotany...
Keď znovu začne nofak pálit, oplachni studenou vodou /nie vodkou, či dzinom/, osuš, a znova daj kyslu smotanu...

P.s. bud rada, ze je iba ako redkofka, AK bude velky a červený ako cvikla, tak...:):):):)
AlaNR
22.06.12,19:23
mne sa nos šúpe či je zima alebo leto... môžem ho aj motorovým olejom namastiť :D

volačo by som si dala... ale musí to byť dobré... ništ som zatial v špajzi nenašla... :(
evuš
22.06.12,19:28
mne sa nos šúpe či je zima alebo leto... môžem ho aj motorovým olejom namastiť :D

volačo by som si dala... ale musí to byť dobré... ništ som zatial v špajzi nenašla... :(

..no, Ali - buď ..alebo...
:P:P
VieraPopluharova
22.06.12,19:32
Pepsi, nesmejem sa..:):):):) maj hadice, hadikov, synkov, ja to mam tiez doma trojmo, ale poprepletane hadickami:):):)
Na nosanik si natrepkaj vrstvu kyslej smotany...
Keď znovu začne nofak pálit, oplachni studenou vodou /nie vodkou, či dzinom/, osuš, a znova daj kyslu smotanu...

P.s. bud rada, ze je iba ako redkofka, AK bude velky a červený ako cvikla, tak...:):):):)

Evuš,

u nás ešte aj káblikami a anténkami,babenky idem niekde nájsť fľašu niečoho dobrého na noc, nech zabudneme aspoň na chvíľku na starosti a dobre sa vyspíme, (nie že si bude niekto myslieť, že podporujem alk..l), ale fakt je to niekedy ako v cirkuse, ja už pomaly nebudem vedieť kto s kým, kedy a ako sa volá......
https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRnTDmXpLn21gN_aBnctJ4KCXNKQ9Q7j KJdlL1kRIetmPNIJC8_ našla som len toto
lujza.j
22.06.12,19:35
mne sa nos šúpe či je zima alebo leto... môžem ho aj motorovým olejom namastiť :D

volačo by som si dala... ale musí to byť dobré... ništ som zatial v špajzi nenašla... :(
napríklad......?
http://www.vmvkrajcik.sk/obchod_homedir/data/859/obrazky/Udena%20slanina%20s%20kozou%20copy.jpg

http://www.webareal.sk/fotky13199/fotos/_vyr_11fotka--6--kopie.jpg
http://www.top-bazar.sk/foto/46712-tradicna-domaca-slanina-a-klobasa.jpg
VieraPopluharova
22.06.12,19:36
napríklad......?
http://www.vmvkrajcik.sk/obchod_homedir/data/859/obrazky/Udena%20slanina%20s%20kozou%20copy.jpg

Luji, zavraždím Ťa, teraz ma chytil kvôli Tebe vlčí hlad, zhasínam a idem spať fuj teraz budem mať od hladu krče....
misoft
22.06.12,19:38
Tak acceptuj :D
evuš
22.06.12,19:38
Vierocka, presne tak... aj zit trebat
hnedoočka
22.06.12,19:38
Evuš,

u nás ešte aj káblikami a anténkami,babenky idem niekde nájsť fľašu niečoho dobrého na noc, nech zabudneme aspoň na chvíľku na starosti a dobre sa vyspíme, (nie že si bude niekto myslieť, že podporujem alk..l), ale fakt je to niekedy ako v cirkuse, ja už pomaly nebudem vedieť kto s kým, kedy a ako sa volá......
https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRnTDmXpLn21gN_aBnctJ4KCXNKQ9Q7j KJdlL1kRIetmPNIJC8_ našla som len toto

no, moja, ty mi raz ten svoj rodokmeň musíš nakresliť, lebo čo si minule písala, tak z toho som strašný jeleň ostala:D
evuš
22.06.12,19:41
Evuš,

u nás ešte aj káblikami a anténkami,babenky idem niekde nájsť fľašu niečoho dobrého na noc, nech zabudneme aspoň na chvíľku na starosti a dobre sa vyspíme, (nie že si bude niekto myslieť, že podporujem alk..l), ale fakt je to niekedy ako v cirkuse, ja už pomaly nebudem vedieť kto s kým, kedy a ako sa volá......
https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRnTDmXpLn21gN_aBnctJ4KCXNKQ9Q7j KJdlL1kRIetmPNIJC8_ našla som len toto

Vieročka, presne tak....aj oddych treba!!!
Ty to vies velmi dobre...len my sme blázni, ktorí to ešte nepochopili..
lujza.j
22.06.12,19:41
:)
AlaNR
22.06.12,19:46
http://www.figaro.sk/download/product/varianta-1-TAB_nutina_100g_HQV.png

toto som našla, aj som si už dala, ale len dva rady kociek - akurát že nie na šírku, ale po dĺžke :D

a Lujzi dííííky, bola som maškrtná, ale teraz gebrím a myslím na slaninu :D
hnedoočka
22.06.12,19:46
užitočné za to zavraždenie...:D
lujza.j
22.06.12,20:07
hnedoočka
22.06.12,20:24
ja mám v šufly.....
http://static.guim.co.uk/sys-images/Lifeandhealth/Pix/pictures/2007/02/15/haribo.jpg

choď ty do hája..mliečnu nemusím, ale gumeňákov hej...:D
sito
22.06.12,20:27
... šufly? Ako som to počul? Kedysi. Aký je rozdiel medzi stolom a stoličkou? Stôl má medzi nohami šuflík. Už je ta, emancipácia, rovnoprávnosť, vraj sa vyrábajú sa stoly bez šuflíkov. Kuchynské. :);)
lujza.j
22.06.12,20:28
choď ty do hája..mliečnu nemusím, ale gumeňákov hej...:D
....už aj utekám:D....het, ráno vstávam....:(
lujza.j
22.06.12,20:30
... šufly? Ako som to počul? Kedysi. Aký je rozdiel medzi stolom a stoličkou? Stôl má medzi nohami šuflík. Už je ta, emancipácia, rovnoprávnosť, vraj sa vyrábajú sa stoly bez šuflíkov. Kuchynské. :);)
moja babka aj "fijok" používala....
arizona
22.06.12,20:42
u nas sa pouziva stale :-D
AlaNR
22.06.12,20:45
... šufly? Ako som to počul? Kedysi. Aký je rozdiel medzi stolom a stoličkou? Stôl má medzi nohami šuflík. Už je ta, emancipácia, rovnoprávnosť, vraj sa vyrábajú sa stoly bez šuflíkov. Kuchynské. :);)

u nás je to FIJÓK :D
sito
22.06.12,20:46
Tak ten stôl si už niečo pamäta, ale nehovorí o tom, či?
sito
22.06.12,20:51
moja babka aj "fijok" používala....

Von, do vnútra, von??? Podľa potreby, alebo keď potrebovala cverny. Nebudú už, už ju búrajú. :);)
hnedoočka
22.06.12,21:03
moja babka aj "fijok" používala....

moja - fijovka :)
sito
22.06.12,22:02
moja - fijovka :)

Ako to pán minister? :D:D:D ;)
hubatá
23.06.12,03:15
hubatá
23.06.12,04:03
Včera ma potešila ale aj uviedla do rozpakov jedna mladá mamička: pomáhala som jej s invalidným dieťaťom do autobusu, potom sme sa zahovorili a vysvitlo, že je kaderníčka ale nemôže samozrejme chodiť do práce. No a keďže som potrebovala novú frizúru, tak reku mám to jedno či dám zarobiť firme, alebo tejto mamičke: skrátka prišla mi večer urobiť hlavu. No a keď došlo k plateniu tak mi povedala že po prvý krát od zákazníčky neberie žiadne peniaze, má to grátis. Handrkovali sme sa, až sa mi jej podarilo strčiť do riflí 10 € a vo výťahu malej do ruky čokoládu.
Teraz mám výčitky že aj cez jej mŕtvolu som jej mala dať viac, lebo dávala aj svoj šampón, kondicionér, lak na vlasy, robila asi 2 hodiny ............
hubatá
23.06.12,04:05
Nemala by to byť "ficovka"?
pepsikova
23.06.12,05:26
..nesmej sa:)....a cviklonos nemá z čoho!...
pepsikova
23.06.12,05:27
...škoooda, že už je ráno..by som lepšie kukla na tú flašku!:)
pepsikova
23.06.12,05:28
už som našťastie spala, ale som sa dnes ráno zobudila hladná ako slon!..
pepsikova
23.06.12,05:33
...hubííííííííííí:):):)....dobrý smej hned ráno!!!...stískanec máš6D
pepsikova
23.06.12,05:35
Včera ma potešila ale aj uviedla do rozpakov jedna mladá mamička: pomáhala som jej s invalidným dieťaťom do autobusu, potom sme sa zahovorili a vysvitlo, že je kaderníčka ale nemôže samozrejme chodiť do práce. No a keďže som potrebovala novú frizúru, tak reku mám to jedno či dám zarobiť firme, alebo tejto mamičke: skrátka prišla mi večer urobiť hlavu. No a keď došlo k plateniu tak mi povedala že po prvý krát od zákazníčky neberie žiadne peniaze, má to grátis. Handrkovali sme sa, až sa mi jej podarilo strčiť do riflí 10 € a vo výťahu malej do ruky čokoládu.
Teraz mám výčitky že aj cez jej mŕtvolu som jej mala dať viac, lebo dávala aj svoj šampón, kondicionér, lak na vlasy, robila asi 2 hodiny ..............

..ale hub!..však ju môžeš doporučiť kamarátkam, chodiť k nej pravidelnejšie-urob jej reklamu..a tým jej pomôžeš!...
pepsikova
23.06.12,05:40
...dobré ráno vám!...som sa najprv musela vyprskať (aj monitoru sa ušlo) na hubinom "komu postavím"..no čooo?...takže hub už vodu postavila, ja zadám GPS na východ na terasku, pod palmy, oleandre, muškáty, behnem pre kefír do chladnice a pribalím, hádam netrafí okno ale správnu pusu, no a prihodím syrík, čierny rožok, maslo a ak počkáte, tak aj oškvarkové padáčiky...to z nudy, vonku je podmračno, tak sa mi bude dobre piecť...
a už len krásnu sobotu vám prajem,oddych,smiech a príjemný deň!...
hubatá
23.06.12,06:50
To aj mňa napadlo, lenže poznám aj také čo by prišli len raz .... po roku zasa len raz..... Veď by chudera prerobila!
VieraPopluharova
23.06.12,07:28
Ahojky všetci,

vidím, že tady panuje čilý cizinecký ruch, "huby" ja pijem len čajík, tak keď budeš variť ráno tak pridaj aj ten, zatiaľ mi dorazil ako vždy od Pepsi, tá má presné GPS, :D
ja som naštartovaná hneď od rána:mad:, bo už o 6,30 sme mali budíček celý barák - môj "milovaný zlaty":( braček dofrčal, vraj nejaký píp...píp...mu rozrezal vonku na parkovisku všetky 4 gumy, aj vie kto len nestihol ho nafotiť, tak vraj potrebuje 300,- éčiek:eek::eek::eek:, ja mu na to no môj zlatý v kôlni máš odstavený bycikel a keď si zarobíš tak si kúpiš a hneď sme mali tóčo ako v správnej rodine:mad::mad::mad:a naša maminka hádajte čo ? :confused:synku Ty moje chúďatko tu máš choď si kúpiť gumy, predsa nebudeš chodiť na bycikli nie?:eek: Takže môj tlak mal nemerateľnú hladinu a ešte teraz mám určite 180/150, ale xanax to istí:D:):D.....do r....mavskej soboty, že ja som sa nemohla narodiť ako posledná;).....vždy sa musím trepať všade prvá.....:D:---:D
pepsikova
23.06.12,07:38
..no, situácia s rozrezanými gumami mi je dôverne známa..akurát za mnou prišlo moje decko..najstaršie..no a keďže to je banka, čo nevracia, ani úroky nedáva,mal smolu..lebo ja som 300€ nevidela any na dôchodok!...
..Vieroč, tvoja mamina má možno nádej na vrátenie peňazí...ja kludne nechám synka chodiť pešo!...nejeduj sa,matere nemožu za to, aké sú...
Stanislav 1975
23.06.12,07:39
Včera ma potešila ale aj uviedla do rozpakov jedna mladá mamička: pomáhala som jej s invalidným dieťaťom do autobusu, potom sme sa zahovorili a vysvitlo, že je kaderníčka ale nemôže samozrejme chodiť do práce. No a keďže som potrebovala novú frizúru, tak reku mám to jedno či dám zarobiť firme, alebo tejto mamičke: skrátka prišla mi večer urobiť hlavu. No a keď došlo k plateniu tak mi povedala že po prvý krát od zákazníčky neberie žiadne peniaze, má to grátis. Handrkovali sme sa, až sa mi jej podarilo strčiť do riflí 10 € a vo výťahu malej do ruky čokoládu.
Teraz mám výčitky že aj cez jej mŕtvolu som jej mala dať viac, lebo dávala aj svoj šampón, kondicionér, lak na vlasy, robila asi 2 hodiny ............

to mi pripomína moju ženu čo chodí ku kamoške, kaderníčke( moja jej robí účto) a vždy sa teším na koniec, ked to vypukne- začnú sa tam ohadzovať navzájom peniazmi,hehe- moja chce platiť a ona nechce prijať a tak sa tam ohadzujú pol hodinu...
Stanislav 1975
23.06.12,07:41
Dneska ideme ku kamošovi do Senca pozrieť funglom nové bábatko- flaška vodky a vypísaná poistka na malého - je nachystaná...
VieraPopluharova
23.06.12,07:48
..no, situácia s rozrezanými gumami mi je dôverne známa..akurát za mnou prišlo moje decko..najstaršie..no a keďže to je banka, čo nevracia, ani úroky nedáva,mal smolu..lebo ja som 300€ nevidela any na dôchodok!...
..Vieroč, tvoja mamina má možno nádej na vrátenie peňazí...ja kludne nechám synka chodiť pešo!...nejeduj sa,matere nemožu za to, aké sú...

Pepsi,

leda, že jej ich dám ja, on má z maminy banku - kde sa nevracia nič ako hovoríš, ani istina ani úroky, ale nároky stúpajú priamo úmerne s jeho blbosťou....a to sa ho nechcem dotknúť....
srska
23.06.12,07:57
hubatá
23.06.12,07:58
Ja som ako najstaršia tiež od mala počúvala: áále veď ty si už veľká, ty sa minieš, ty si rozumná.....
Brat podedil byt, auto, záhradu - a mne zostal ten rozum.
veronikasad
23.06.12,08:01
smutné - 7 ľudí zahynulo (http://www.vecernji.hr/vijesti/iz-ceskog-autobusa-jos-izvlace-mrtva-tijela-poginulo-devet-ljudi-clanak-423455)
Tých havárii autobusov je stále viac. Kde hľadať príčiny - zlý technický stav vozidiel, únava vodiča ...
Pred pár dňami ma tiež zarmútila správa o havárii slovenskeho autobusu z dovolenkármi z CK MADO (autobus mal prievidzskú ŠPZ-ku)