pepsikova
20.07.12,20:28
...keby bolo nieeečo, čo sa tu dá zjesť, okrem neba nado mnou a milioooonov hviezd...
..v repríze jožo fičí a elán je elán...rozmýšlam, kam sa podel ten čas bielych tenisiek...
Jarka 1
20.07.12,18:30
Pepsi, nepokúšaj ze žvancom o takomto čase.
lujza.j
20.07.12,18:40
ja pre pár rokmi 1. miesto hod granátom na športových hrách mojej "firmy"
Rozalka
20.07.12,18:41
Po dlhšom čase som bola dnes v našom hlavnom meste. Cestou som si všimla, že Vlčkovce majú výjazd "Vlčkovce - sever" a "Vlčkovce - juh", čumela som asi :eek: takto.
Po prvé: neviem, či zato, že som bola šofér a teda som si to musela všimnúť (ako spolujazdec si v tuzemsku čítam noviny a tak ...), ale sa mi to aj tak nezdá, že by to tam bolo minule
2) Nitra má výjazdy 3, štvrtý nám škrtli, vraj načo, veď potom by bolo veľa výjazdov z diaľnice - a teda tie Vlčkovce nemajú veľa výjazdov? Veď ani nie je taká veľmi dlhá, načo jej to je....

Prosím znalých, nech uspokoja moju zvedavosť:
a) odkedy to je takto?
b) z akého dôvodu bolo treba 2 výjazdy?
pepsikova
20.07.12,18:45
..mojík, ešte je kukurica varená..posielam..
Jarka 1
20.07.12,18:47
To čo sa zblbli hodiny na porade? Aj Vy máte na titulnej strane o 2 hoďky viac?
pepsikova
20.07.12,18:47
..no teda!..ja zablúdim aj vo vlastnej nore...neviem, či by som si fšimla, kolko je kde výjazdov..ty si šikulka, mojík!...
pepsikova
20.07.12,18:49
To čo sa zblbli hodiny na porade? Aj Vy máte na titulnej strane o 2 hoďky viac?..

..ja to tak mám od poslednej generálky..teda dávno!..
Jarka 1
20.07.12,18:49
To čumím, už sa tie hodiny opravili.
wagner
20.07.12,19:04
...keby bolo nieeečo, čo sa tu dá zjesť, okrem neba nado mnou a milioooonov hviezd...
..v repríze jožo fičí a elán je elán...rozmýšlam, kam sa podel ten čas bielych tenisiek...
Našlo by sa. Kupované rožky od rána:confused:, čerstvo naoberaná paprika, rajčiny, uhorky, domáce maslo a aj kúsok oravskej slaniny sa nájde. Stačí? Či mám pokračovať?
Jarka 1
20.07.12,19:07
Šecko mám, len to domáce maslo nyje.
wagner
20.07.12,19:07
Moja firma športové dni neporiada, ale kedysi som ich robila aj ja za zamestnávateľa.
wagner
20.07.12,19:08
Bola si na družstevnej nakradnúť?
ivuliatko
20.07.12,19:08
Našlo by sa. Kupované rožky od rána:confused:, čerstvo naoberaná paprika, rajčiny, uhorky, domáce maslo a aj kúsok oravskej slaniny sa nájde. Stačí? Či mám pokračovať?
Ježišmária, to sa ani nedá nazvať provokácia, ale rovno atentát :mad:
wagner
20.07.12,19:11
Ježišmária, to sa ani nedá nazvať provokácia, ale rovno atentát :mad:

Prečo - stačí otvoriť chladničku a môžem jesť. Ale to ešte neznamená, že včuľ večeriam. Pepsi pýtala, ja ochotná ponúknem a Ty ma za to potentuješ:mee: Veď aj Tebe môžem dať, ja nie som sebecká:D
wagner
20.07.12,19:11
Dá sa kúpiť gazdovské, dokonca aj v Tescu a je dobré
ivuliatko
20.07.12,19:19
Prečo - stačí otvoriť chladničku a môžem jesť. Ale to ešte neznamená, že včuľ večeriam. Pepsi pýtala, ja ochotná ponúknem a Ty ma za to potentuješ:mee: Veď aj Tebe môžem dať, ja nie som sebecká:D
Šak ale píšeš také veci, že slintám jak bernardín... potom kuknem na ozdobné tukové prstence (vulgárne zvané pneumatiky) v zrkadle... nastane ťažká schizofrénia...
wagner
20.07.12,19:21
Ja by som už musela byť na psychiatrii, nedívaj sa na ne. Treba viacej jesť a keď si na ne nedovidíš, nemáš starosť o pneumatiky
wagner
20.07.12,19:24
Šak ale píšeš také veci, že slintám jak bernardín... potom kuknem na ozdobné tukové prstence (vulgárne zvané pneumatiky) v zrkadle... nastane ťažká schizofrénia...

Utieram monitor. Posielam veľké zrkadlo - také 1,5 m vysoké. Dobre v ňom nie je vidieť, keď sa kukneš, ani sa nezbadáš. A máš po probléme.:D
Oliwa
20.07.12,19:24
moja kamoška hovorí, že sú dobré na to, aby sa jej muž o ňu neoškrel...
lujza.j
20.07.12,19:26
wagner
20.07.12,19:29
Dááááávno som také orechy nejedla - možno aj sedem- osem rokov.
Kvaka
20.07.12,19:30
Keby niekto? Ja určite. Ďakujem.
ivuliatko
20.07.12,19:32
Utieram monitor. Posielam veľké zrkadlo - také 1,5 m vysoké. Dobre v ňom nie je vidieť, keď sa kukneš, ani sa nezbadáš. A máš po probléme.:D

Kujééém...

http://vtipy.netroof.eu/data/images/magicke-zrkadlo.jpg
wagner
20.07.12,19:34
Presne tak to zrkadlo ukazuje.
wagner
20.07.12,19:37
Aj by som už išla spať, ale lekári odporúčajú ísť spať až tri hodiny po večeri. A ja som večerala o ôsmej, tak tu čakám - ešte pol hodina, len neviem či zatiaľ nenabehnem na tú slaninu a budem hore do rána:confused:
AlaNR
20.07.12,19:39
O ôsmej večer som začala robiť lečo. Za hoďku bolo hotové, prásk ho 5 vajíčok, v jednom boli dokonca dva žĺtky...
A potom som toľko chodila okolo hrnca a nakúkala, až som si odkrojila hrubý krajčisko chleba, nakydala leča na 2 centimetre a doslova zožrala..
No a čo, mám zabažiť??? :D

Kedy mám ísť spať, keď teraz ešte futrujem čipsy??
lujza.j
20.07.12,19:39
Aj by som už išla spať, ale lekári odporúčajú ísť spať až tri hodiny po večeri. A ja som večerala o ôsmej, tak tu čakám - ešte pol hodina, len neviem či zatiaľ nenabehnem na tú slaninu a budem hore do rána:confused:
http://georgecifra.info/Images/slanina.jpg:D
Kvaka
20.07.12,19:43
Kuk ČT1. Dobrá stará zábava.
wagner
20.07.12,19:43
O ôsmej večer som začala robiť lečo. Za hoďku bolo hotové, prásk ho 5 vajíčok, v jednom boli dokonca dva žĺtky...
A potom som toľko chodila okolo hrnca a nakúkala, až som si odkrojila hrubý krančisko chleba, nakydala leča na 2 centimetre a doslova zožrala..
No a čo, mám zabažiť??? :D

Ešte to by chýbalo. Ja tvrdím, že jesť treba vtedy, keď si hladná, nie? Obrala som papriku a bola tam aj jablčková paprika. Vyštudovala som recept, že treba deň vopred pripraviť nálev, papriku dať do neho spariť a dať do pohárov. Zaliať nálevom, aby sa napila. Zavrieť poháre až na druhý deň, aby sa mohol doliať nálev. Tak preto som sem prišla tak neskoro. A zajtra idem robiť lečo s fazuľou. Fazula už je v chladničke uvarená
wagner
20.07.12,19:44
Klobásku nemusím, na to mňa nenachytáš.
hnedoočka
20.07.12,19:46
Ešte to by chýbalo. Ja tvrdím, že jesť treba vtedy, keď si hladná, nie? Obrala som papriku a bola tam aj jablčková paprika. Vyštudovala som recept, že treba deň vopred pripraviť nálev, papriku dať do neho spariť a dať do pohárov. Zaliať nálevom, aby sa napila. Zavrieť poháre až na druhý deň, aby sa mohol doliať nálev. Tak preto som sem prišla tak neskoro. A zajtra idem robiť lečo s fazuľou. Fazula už je v chladničke uvarená

díkes za návod na jabĺčkovú papričku...nevedela som, ako sa zavára...:)
ivuliatko
20.07.12,19:48
šikulica :)
wagner
20.07.12,19:49
díkes za návod na jabĺčkovú papričku...nevedela som, ako sa zavára...:)

A ešte aby sa lepšie napila, treba ju popichať ihlicou.
ewita888
20.07.12,19:55
aj ja držím diétu... čerstvo vypukaný popcorn zapíjam radlerom.. :D
wagner
20.07.12,19:58
http://aktualne.atlas.sk/auditorka-ma-tri-hlavne-podozrenia-voci-arcibiskupovi-sokolovi/dnes/kauzy/ a vraj trestné stíhanie môže byť zastavené, keď sa cirkev nebude hospodárením Sokola cítiť dotknutá. Iba to neviem pochopiť, pretože žebrú peniaze na každom kroku a toto by im nechýbalo? :confused::eek:
truch
20.07.12,20:15
Dáška, teším sa s vami...nech vám rýchlo rastie...a meno si nám nedala...:confused: asi si nestihla
Ahojte, ďakujem Vám všetkým, boli to fofry, malý sa narodil o mesiac skôr. Bude sa volať Stanislav, meno Stanko sa mi celkom páči:)
Celý deň som opatrovala vnučku a večer sme museli " zapiť" Stanka. Som rada, že to všetko dobre dopadlo:)
ivuliatko
20.07.12,20:52
posielam tohto fešáka na dobrú noc, aby sme šťastlivo strávili tie pukance, lečo, čipsy, radlery...

http://img24.eu/h-un7wjg2j.gif
ewita888
20.07.12,20:59
kujeméééé.. -))
hubatá
21.07.12,03:25
Ja by som potrebovala pre frajera kúpiť takéto okuliare, neviete ktorá firma by mi ich zhotovila na zakázku?
hubatá
21.07.12,03:28
Ale čo: lečo s fazuľou som ešte nerobila..... to len zmiešam uvarenú fazuľu s lečom? Bez vajca? Alebo máš na mysli strukovú fazuľku?
pepsikova
21.07.12,03:32
mekukaj sa do zrkadla!..jesť treba , keď je čo!..keď nebude, zrkadlo ti nepomôže:)
pepsikova
21.07.12,03:34
..nechoď!..ešte niečo pohladaj a počkáme spolu do rána!..
pepsikova
21.07.12,03:36
Kujééém...

http://vtipy.netroof.eu/data/images/magicke-zrkadlo.jpg..

..no teda!...taký zadok nemám, ale také zrkadlo si kúpim!...aj tá komoda nie je zlá..
pepsikova
21.07.12,03:41
...dobré ráno vám..posielam sobotnú kaficu a čajík rovno až do postele, lebo vonku je prš a tak škoda márniť čas vstávaním....šarkan prebehol lúku a až na konci zistil, že v tej mokrote nič nenájde a tak šup domenko,dodrieme na gauči, čo nestihol a ja tiež ešte skontrolujem džípíes, či všetko podľa rozpisu pošlo a padám tiež ešte na chvíľu...
..pohodu a krásny deň vám dnes..
hubatá
21.07.12,03:47
https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcR3o6S3XyRXUuWsyjSWAQ5wKm2Gc_b6y i-bbEVMGZpUxFy1P8-x


Krásne upršané ráno milí poraďáci!

Pepsíková ešte venčí, AlaNR trávi to lečo, ivuliatko ešte pri fešákovi .......takže to je skvelá príležitosť pre mňa a môžem vám ponúknuť moju malú čiernu: nech sa páči!
hubatá
21.07.12,03:52
hehe, kukni dole... kým som ja prekopírovala kávu, tak si ma predbehla!
Zdenka 0705
21.07.12,04:15
Ten dáždik by mohol aj prestať, ale čo už... za chvíľu odchádzam na zber levanduľky do Mlyňan, teším sa moc a to, že prší, ma nezastaví :) ...
pepsikova
21.07.12,04:56
Ten dáždik by mohol aj prestať, ale čo už... za chvíľu odchádzam na zber levanduľky do Mlyňan, teším sa moc a to, že prší, ma nezastaví :) .....

..mojko,tak to by nezastavilo ani mňa!..a nedoniela by si trošku tej levandulky?..aspoň jej vôňu!..milujem levanduľu!...
pepsikova
21.07.12,04:58
..hubík, ty to do akých nádherných servíruješ!..to je zážitok!..ja zalejem do hrnčeka na kakao!..lebo takých maličkých by som musela aspoň 5- a to je kopa riadu potom...
pepsikova
21.07.12,05:03
..no a jeden na ráno..od mojej kamky...

Policajti vidí, jak sedlák dojí krávu, která přitom pije z
vědra vodu.
Tak krávu koupí a říkají si, jaký je to prima kauf - pije
vodu, dojí mléko.
Zavedou ji k rybníku, jeden ji strká hlavu do vody a
druhej dojí. Jenže krávu to dusí, tak posere toho, co dojí. A ten na druhého volá: "Dej jí hlavu vejš, nasává bahno!!!
VieraPopluharova
21.07.12,05:16
Ahojky všetci,

Pepsi vďaka za čajík;), už sa trošku dostávam do normálu, to čo so napísala o zdravotníctve - tak ten prípad ma zložil:(, nakoľko ide o moju dobrú kamarátku, no už som to rozdýchala a rozchodila a začínam tu zasa strašiť;), len tak ľahko sa ma nezbavíte......pretože Vás mam všetkých rada.....:)
buchač
21.07.12,05:46
....no teda!...taký zadok nemám, ale také zrkadlo si kúpim!...aj tá komoda nie je zlá.. ...kúp si kúp....snáď aj pomôže ...
hubatá
21.07.12,06:08
áno, tá krásna komoda odpútava pozornosť od toho zadku ako mávala vetriéska.
VieraPopluharova
21.07.12,06:12
Pepsi nedaj sa, nevedia čo je krása......
pepsikova
21.07.12,07:20
...kúp si kúp....snáď aj pomôže .....

..no, mne moje zrkadlo denne opakuje...
http://www.youtube.com/watch?v=-tlS86Ku69Q

..potvora zrkadlo,mám ho rada!
buchač
21.07.12,07:28
....no, mne moje zrkadlo denne opakuje.....potvora zrkadlo,mám ho rada!...he .....stiahni si tento film ....http://uloz.to/xu7b4DU/kralovstvo-krivych-zrkadiel-ruska-rozpravka-divx
pepsikova
21.07.12,07:33
...he .....stiahni si tento film ....http://uloz.to/xu7b4DU/kralovstvo-krivych-zrkadiel-ruska-rozpravka-divx..

..jáááj, ty to máš asik dobre prepozerané, to Kráľovstvo krivých zrkadiel, však?..inak by si to predsa neodporúčal!...

...ale inak, rozprávočka je to krásna....ale ja som už veľká dievka na rozprávky!...
Ivana Š
21.07.12,07:41
idem dnes veľkou lyžicou jesť - na svadbu
len škoda, že takýto čas je, prší každú chvíľu - nevesta nemá radosť veru
hádam do tretej prestane a pod mrakom môže zostať, aspoň sa neupečieme v horúčave
a ešte jednu výhodu toto počasie má - musela :D som si kúpiť nový svetrík k tým šatám na ramienka, lebo by mi bolo zima :)
trisestri
21.07.12,09:00
spravy tv markiza-,,mirka kedy bude konecne teplo,,
tie iste spravy zhruba o tyzden neskor ,,mirka kedy sa konecne ochladi,,
detto o tri dni-,,po teple nas zastihlo ochladenie,lenze ludom sa nezavdacite,ked je teplo chcu ochladenie,ked je chladno chcu teplo,,-no nie su na zozranie ty nasi moderatori?:)
misoft
21.07.12,09:04
Pepsi: šak zober obrázok, roztiahni hore-dole a hneď máš z toho porcelánový krígeľ :D:D
pavol54
21.07.12,10:17
idem dnes veľkou lyžicou jesť - na svadbu
len škoda, že takýto čas je, prší každú chvíľu - nevesta nemá radosť veru
hádam do tretej prestane a pod mrakom môže zostať, aspoň sa neupečieme v horúčave
a ešte jednu výhodu toto počasie má - musela :D som si kúpiť nový svetrík k tým šatám na ramienka, lebo by mi bolo zima :)
"musela" hneď som si pomyslel na nevestu že aká staromódna, ale dočítal som vetu.
Zdenka175
21.07.12,10:28
Taká som naštvaná??? Zapísala som syna do tábora od pondelka , a on od piatku má vysoké teploty:eek: tomu sa hovorí , SMOLA..... Tak sa tešil....
lujza.j
21.07.12,10:30
pavol54
21.07.12,10:49
Taká som naštvaná??? Zapísala som syna do tábora od pondelka , a on od piatku má vysoké teploty:eek: tomu sa hovorí , SMOLA..... Tak sa tešil....
vlani som mal 2 brigádničky zbierali zemiaky, po týždni hovorí jedna že už končia chceli by výplatu lebo idú do pionierskeho tábora ja že ako vedúce ony že nie ale účastníčky no niektoré dospievajú skoro tak som ich vyplatil a hneď vypoklonkoval sprosté zákony koľkí by si chceli privyrobiť
AlaNR
21.07.12,11:22
Krásne poobede želám!

Tak aj u nás popršalo, pred domom na ceste mláka jak malé more, odstavila som tam starého bielu oktáfku, už je ale bodkovaná, no, bude mať zo mňa radosť.

Inak sa nič nedá, len doma sa ponevieram, periem, upratujem, variť nemusím, ešte je z toho leča, musím si nájsť nejakú činnosť ešte... začala mi tour de france, takže idem spraviť kýbel kávy, vyvešiam práčku a vyložím nohy...
PS: do záhrady nejdem, lebo je tam mokro... čudné....
ewita888
21.07.12,11:32
no ktovie, v čoho viera tu bola...
pavol54
21.07.12,11:33
Krásne poobede želám!

Tak aj u nás popršalo, pred domom na ceste mláka jak malé more, odstavila som tam starého bielu oktáfku, už je ale bodkovaná, no, bude mať zo mňa radosť.

Inak sa nič nedá, len doma sa ponevieram, periem, upratujem, variť nemusím, ešte je z toho leča, musím si nájsť nejakú činnosť ešte... začala mi tour de france, takže idem spraviť kýbel kávy, vyvešiam práčku a vyložím nohy...
PS: do záhrady nejdem, lebo je tam mokro... čudné....
stará klasika romo kombi dnes vyhlásila koniec taká šlaha, no voda s elektrinou sa nemilujú neostáva nič iné len prať ručne.
AlaNR
21.07.12,11:39
stará klasika romo kombi dnes vyhlásila koniec taká šlaha, no voda s elektrinou sa nemilujú neostáva nič iné len prať ručne.

Aj ja sa pri mojem modlím 7 otčenášov, tak buchoce, že v noci by som s ňou aj polku ulice zobudila. Už raz mala odtrhnutý bubon, tak zakaždým rozmýšľam, či sa neodtrhne zasa akurát keď bude zmýchať.
Lietajúcu práčku som ešte teda nevidela...
Nejako mi jej je ľúto, dobrá je inak, super programy sa dajú nastaviť, neperie dve hodiny s jedným programom... tak načo novú ;)

Inak romo kombi som vyložila do garáže, pár rokov sa na nej nepralo, ktovie, či je ešte pojazdná...
Kvaka
21.07.12,11:45
stará klasika romo kombi dnes vyhlásila koniec taká šlaha, no voda s elektrinou sa nemilujú neostáva nič iné len prať ručne.Tak to buď rád, že neprišlo k úrazu. Inak moja prvá práčka bola Mini Romo, presne takáto http://www.bombara.estranky.sk/fotoalbum/romo-_fulnek_/romo---virive-pracky/mini-romo.jpg.html, To teda bolo rýchle vypraté všetko a v jednej vode, potom to pláchanie a opakované žmýkanie, svaly som mala veru dobré, teraz už moje ruky by nemohli.
pavol54
21.07.12,11:59
Aj ja sa pri mojem modlím 7 otčenášov, tak buchoce, že v noci by som s ňou aj polku ulice zobudila. Už raz mala odtrhnutý bubon, tak zakaždým rozmýšľam, či sa neodtrhne zasa akurát keď bude zmýchať.
Lietajúcu práčku som ešte teda nevidela...
Nejako mi jej je ľúto, dobrá je inak, super programy sa dajú nastaviť, neperie dve hodiny s jedným programom... tak načo novú ;)

Inak romo kombi som vyložila do garáže, pár rokov sa na nej nepralo, ktovie, či je ešte pojazdná... mali sme dobách mojej mladosti tatramat 245 to bola divá koza tá keď začala šmýkať bolo rodeo, najmä v paneláku večer o desiatej
kukučka
21.07.12,12:16
Krásne poobede želám!

Tak aj u nás popršalo, pred domom na ceste mláka jak malé more, odstavila som tam starého bielu oktáfku, už je ale bodkovaná, no, bude mať zo mňa radosť.

Inak sa nič nedá, len doma sa ponevieram, periem, upratujem, variť nemusím, ešte je z toho leča, musím si nájsť nejakú činnosť ešte... začala mi tour de france, takže idem spraviť kýbel kávy,
vyvešiam práčku a vyložím nohy...
PS: do záhrady nejdem, lebo je tam mokro... čudné....

hej? a to jaká šnúra utrime? :confused::---:D
AlaNR
21.07.12,12:19
hej? a to jaká šnúra utrime? :confused::---:D


stojan kolotoczowy :D :D :D
pavol54
21.07.12,12:21
hej? a to jaká šnúra utrime? :confused::---:D
šnúra utríme ale kto ju zavesí?
lujza.j
21.07.12,12:33
kto si len mohol dovoliť toľkú drzosť a odpojiť neplatičom elektrinu....to je svinstvo....drzé huby hnusné:mad::mad:
http://www.topky.sk/cl/10/1317856/Matovic-s-Hlinom-rozzurili-Romov-na-Luniku-IX--Ste-buzeranti--vypoculi-si-
pavol54
21.07.12,12:47
kto si len mohol dovoliť toľkú drzosť a odpojiť neplatičom elektrinu....to je svinstvo....drzé huby hnusné:mad::mad:
http://www.topky.sk/cl/10/1317856/Matovic-s-Hlinom-rozzurili-Romov-na-Luniku-IX--Ste-buzeranti--vypoculi-si-
tie drzé huby si myslela zamestnancov elektrární?
ivuliatko
21.07.12,12:57
asi David Copperfield :-))
Dav
21.07.12,13:03
Na dnes som mala naplánovaný výlet do Egru, ale ráno o piatej ho zrušili... otočila som sa na druhý bok a len tak si doma vegetím s nosom v knihe.
Katy a R
21.07.12,13:08
.. ja to volám "pižamový deň" .. :)
lujza.j
21.07.12,13:22
ja nie....ale cigoši určite...
lujza.j
21.07.12,13:33
lujza.j
21.07.12,13:38
preplačem asi celý víkend....http://www.topky.sk/cl/100535/1317886/Necakana-dovolenka-sefa-KDH--Jan-Figel-skoncil-v-nemocnici-
už len svätožiara mu.... a ámen.......dúfam aj ja budem mať takú komnatu.....:rolleyes:
Tweety
21.07.12,13:43
Žeby sa zastavil čas?


Vitajte vo Wikipédii (http://sk.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia),slobodnej encyklopédii, ktorú môže upravovať každý (http://sk.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Preh%C4%BEad_edit%C3%A1cie_str%C3%A1nok).


Dnes je utorok 17. júla 2012.
pepsikova
21.07.12,14:46
..no tak ak ste už doprali, powešali, upratali a čojaviemčo porobili, dávam podwečernú kaficu na stôl, aj čajík šalviový a dolče s gustom na rozveselenie...a ku tomu fazuľovú kašu s opraženou cibuľkou..mňamka!...
AlaNR
21.07.12,14:50
..no tak ak ste už doprali, powešali, upratali a čojaviemčo porobili, dávam podwečernú kaficu na stôl, aj čajík šalviový a dolče s gustom na rozveselenie...a ku tomu fazuľovú kašu s opraženou cibuľkou..mňamka!...

Doprali, sušili, kukali "tour", kukli von oknom, leteli von, schovávali opraté, lebo zasa kvapoce... :(
pepsikova
21.07.12,14:50
preplačem asi celý víkend....http://www.topky.sk/cl/100535/1317886/Necakana-dovolenka-sefa-KDH--Jan-Figel-skoncil-v-nemocnici-
už len svätožiara mu.... a ámen.......dúfam aj ja budem mať takú komnatu.....:rolleyes:..

..joooj, chudák!..len som zvedavá, v ktorej čakárni čakal na vyšetrenia, ako dlho a ako sa k tomu postavila jeho materská poisťovňa!..či mu to vôbec preplatí,či sa nemusel ísť opýtať s papierom v ruke, či môže žiadať nejaké ošetrenie...som z toho na depku...bleeee...ale fšak, nech slovač vie, ako sa obetuje celý rok...a ako potom za dobrotu chudák dovolenkuje...
tom_i
21.07.12,15:01
..

..joooj, chudák!..len som zvedavá, v ktorej čakárni čakal na vyšetrenia, ako dlho a ako sa k tomu postavila jeho materská poisťovňa!..či mu to vôbec preplatí,či sa nemusel ísť opýtať s papierom v ruke, či môže žiadať nejaké ošetrenie...som z toho na depku...bleeee...ale fšak, nech slovač vie, ako sa obetuje celý rok...a ako potom za dobrotu chudák dovolenkuje...
no to sú tie stresy, že on sa obetoval pre tento národ a nemá na seba ani čas, a ešte včul sa začne niekto hrabať v papíroch v trnave a zistí sa že tá svatá strana nie až taká svatá, no nepodpíše sa to na zdraví, nech dá vedieť aký džúsik má rád a pošlem mu
Kvaka
21.07.12,15:05
http://aktualne.atlas.sk/arcibiskup-sokol-mal-rozdavat-miliony/slovensko/spolocnost/
Neviem, či to tu už je, ale .....prečítajte, aj dva razy.
pavol54
21.07.12,15:21
..

..joooj, chudák!..len som zvedavá, v ktorej čakárni čakal na vyšetrenia, ako dlho a ako sa k tomu postavila jeho materská poisťovňa!..či mu to vôbec preplatí,či sa nemusel ísť opýtať s papierom v ruke, či môže žiadať nejaké ošetrenie...som z toho na depku...bleeee...ale fšak, nech slovač vie, ako sa obetuje celý rok...a ako potom za dobrotu chudák dovolenkuje...
najmä či si aj on musel kúpiť hadičky na infúziu alebo doniesol si konvičku
pavol54
21.07.12,15:25
Doprali, sušili, kukali "tour", kukli von oknom, leteli von, schovávali opraté, lebo zasa kvapoce... :(
ja už ani čítať neviem len tak som vetu prebehol letecky a ešteže tak, letmý pohľad na text napovedal iné
AlaNR
21.07.12,15:29
najmä či si aj on musel kúpiť hadičky na infúziu alebo doniesol si konvičku

nepíšu naši investigatívni novinári na akom oddelení bol... podľa výrazu tváre ma všeličo napadá :D
(ale samozrejme, neteším sa z cudzieho nešťastia, iba rozmýšľam, že iba pred Bohom sme si všetci rovní, nie v zdravotnej starostlivosti... :( )
Katy a R
21.07.12,15:31
http://aktualne.atlas.sk/arcibiskup-sokol-mal-rozdavat-miliony/slovensko/spolocnost/
Neviem, či to tu už je, ale .....prečítajte, aj dva razy.
- už aj wagner pripla .. mňa zarazilo toto :eek::mee:
Hoci podozrenia voči Sokolovi, ktorý Trnavskú arcidiecézu viedol od roku 1988 do roku 2009, vyzerajú vážne, vyšetrovanie môže byť podľa portálu nakoniec zastavené. Rozhodujúce bude, či sa bude cirkev cítiť konaním Sokola poškodená.
„Ak cirkev nebude vidieť spôsobenú škodu, nemusí byť naplnená skutková podstata trestných činov,“ povedala Lucia Kurilovská z právnickej fakulty pre sme.sk.
AlaNR
21.07.12,15:31
ja už ani čítať neviem len tak som vetu prebehol letecky a ešteže tak, letmý pohľad na text napovedal iné


namiesto "p" si v niektorých slovách videl "S" ????? :D :D
Tweety
21.07.12,15:33
nepíšu naši investigatívni novinári na akom oddelení bol... podľa výrazu tváre ma všeličo napadá :D
(ale samozrejme, neteším sa z cudzieho nešťastia, iba rozmýšľam, že iba pred Bohom sme si všetci rovní, nie v zdravotnej starostlivosti... :( )
Dievča, dievča, Ty nevieš písať spisovne? Že kukali, to len kukučky kukajú.
Preletela som tvojím príspevkom
sušili, kukali a až ma striaslo, že o čom to za bieleho dňa píšeš.:---
tom_i
21.07.12,15:47
Dievča, dievča, Ty nevieš písať spisovne? Že kukali, to len kukučky kukajú.
Preletela som tvojím príspevkom
sušili, kukali a až ma striaslo, že o čom to za bieleho dňa píšeš.:--- no práveže je to spisovne mi tu v nitre kukáme a hlavne keď ideme "pri tesco" :)
AlaNR
21.07.12,15:52
no práveže je to spisovne mi tu v nitre kukáme a hlavne keď ideme "pri tesco" :)

Veru tak, pri "prior" ideme zásanne vella vody, vačšinú kupujeme breskyňe, volakedy aj myllo.
(žánné pravopisné chyby nevidím :D )
ivuliatko
21.07.12,15:57
pallo myllo do umyvalla?
pepsikova
21.07.12,16:04
- už aj wagner pripla .. mňa zarazilo toto :eek::mee:
Hoci podozrenia voči Sokolovi, ktorý Trnavskú arcidiecézu viedol od roku 1988 do roku 2009, vyzerajú vážne, vyšetrovanie môže byť podľa portálu nakoniec zastavené. Rozhodujúce bude, či sa bude cirkev cítiť konaním Sokola poškodená.
„Ak cirkev nebude vidieť spôsobenú škodu, nemusí byť naplnená skutková podstata trestných činov,“ povedala Lucia Kurilovská z právnickej fakulty pre sme.sk...


http://megsmakeup.com/sites/default/files/blog-images/sick.png (http://megsmakeup.com/sites/default/files/blog-images/sick.png)
...nemáme tu smajlíka, čo zalamuje rukami, to je večná škoda!!...ale taký svatý muž, ako sokol, kto si len môže myslieť, žeby on niečo...alebo voľačo!...jasné, že bude zastavené, cirkev predsa nedopustí verejné prehlásenie, že svatý muž je zlodej!..to kam by sme došli?..
Antea
21.07.12,16:17
Dievča, dievča, Ty nevieš písať spisovne? Že kukali, to len kukučky kukajú.
Preletela som tvojím príspevkom
sušili, kukali a až ma striaslo, že o čom to za bieleho dňa píšeš.:---
To víš
http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html
výňatok:

Nitránčina





Každé území našej krajiny charkterizuje okrem iného aj voláke nárečí. Volaďe („ď" je tam preto, aby ste si to nemýlili s trnavčinu, mýliť si této dve nárečá sa móže trestať) vyprávajú tvrdo, volaďe mako, volaďe to míšajú s češtinu, volaďe s maďarčinu a my Nitrančani sme neni inakší též. Šecá, keď na to dójde, sa tvárime sofistikuvane, jak my víme spisovne vyprávať, ale ollahčite kúsek atmosféru a ide to z nás, jak nám chrápy narástli. Nitránčinu najlepší vystihuje prvá nitránska veta: „Pallo myllo vella umyvalla." Poprípade druhá nitránska veta: „Steš - nesteš, nehaj tak!"

Porány nitránsky trogár bere nitránčinu šade ze sebu. Až je to ale dóležitý trogár, najprv to mosí gvóli postaveňú hrať na spisovnú slovenčinu, lebo šag neni voláky buran. Keby ho ale očujete doma, musíte zemreť. Normálne by vám nepovedal, že on teraz nemá čas. On nemá čas čil.
Špeciálna kategória je sloveso sú. Napríklad sa móžu vyprávať dvaja nitránski susedi: „Ná susedko a uharky sa?" „Zatál sa, dokál to voláka korela nepobere!" Sloveso sú sa Nitre nahradzuje slovíčkom sa. Volakerí zďaleka na to kukajú jak na zjavení.



Čítajte viac: http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html#ixzz21HK2vbRr
Martasch
21.07.12,16:17
Veru tak, pri "prior" ideme zásanne vella vody, vačšinú kupujeme breskyňe, volakedy aj myllo.
(žánné pravopisné chyby nevidím :D )

... a my trošku severnejšie - žochári chodíme vella driku ...
lujza.j
21.07.12,16:18
najmä či si aj on musel kúpiť hadičky na infúziu alebo doniesol si konvičku
ja ked ho vidím tak vediem či si mám dať ja hadičku, alebo......jemu okolo krku.....vrrrrrr
AlaNR
21.07.12,16:20
To víš
http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html
výňatok:



Dovol, aby som Ti poďakuvala. Sťeš čukoládu?
pepsikova
21.07.12,16:22
ja ked ho vidím tak vediem či si mám dať ja hadičku, alebo......jemu okolo krku.....vrrrrrr..

..no, ked naberie nových síl a príde taký vyoddychovaný do roboty, nebude mu rady zas!...ale nehádž sa mu okolo krku s hadičkou, nasypať hrachu pod nohy je nenápadnejšie!...
lujza.j
21.07.12,16:22
nepíšu naši investigatívni novinári na akom oddelení bol... podľa výrazu tváre ma všeličo napadá :D
(ale samozrejme, neteším sa z cudzieho nešťastia, iba rozmýšľam, že iba pred Bohom sme si všetci rovní, nie v zdravotnej starostlivosti... :( )
raz tuším slota, že "impotentný , alebo sterilný" už si nepamätám, ktoré prirovnanie to bolo ale je to jedno, sedí aj jedno aj druhé, aspoň pre mňa:D
pepsikova
21.07.12,16:23
Dovol, aby som Ti poďakuvala. Sťeš čukoládu?[/LEFT]..

..šak ked nebude stet, my zjíme...
pepsikova
21.07.12,16:24
raz tuším slota, že "impotentný , alebo sterilný" už si nepamätám, ktoré prirovnanie to bolo ale je to jedno, sedí aj jedno aj druhé, aspoň pre mňa:D..

..luííí...luííí, šmarjá, fšak on je taký pekný...slizkýýý...žeby aj impo, aj ster..no kuwňa!?...
Zita5
21.07.12,16:25
To víš
http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html
výňatok:

Nitránčina







Každé území našej krajiny charkterizuje okrem iného aj voláke nárečí. Volaďe („ď" je tam preto, aby ste si to nemýlili s trnavčinu, mýliť si této dve nárečá sa móže trestať) vyprávajú tvrdo, volaďe mako, volaďe to míšajú s češtinu, volaďe s maďarčinu a my Nitrančani sme neni inakší též. Šecá, keď na to dójde, sa tvárime sofistikuvane, jak my víme spisovne vyprávať, ale ollahčite kúsek atmosféru a ide to z nás, jak nám chrápy narástli. Nitránčinu najlepší vystihuje prvá nitránska veta: „Pallo myllo vella umyvalla." Poprípade druhá nitránska veta: „Steš - nesteš, nehaj tak!"

Porány nitránsky trogár bere nitránčinu šade ze sebu. Až je to ale dóležitý trogár, najprv to mosí gvóli postaveňú hrať na spisovnú slovenčinu, lebo šag neni voláky buran. Keby ho ale očujete doma, musíte zemreť. Normálne by vám nepovedal, že on teraz nemá čas. On nemá čas čil.
Špeciálna kategória je sloveso sú. Napríklad sa móžu vyprávať dvaja nitránski susedi: „Ná susedko a uharky sa?" „Zatál sa, dokál to voláka korela nepobere!" Sloveso sú sa Nitre nahradzuje slovíčkom sa. Volakerí zďaleka na to kukajú jak na zjavení.



Čítajte viac: http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html#ixzz21HK2vbRr


aale to až tak celkom neni .....:)
lujza.j
21.07.12,16:27
..

..no, ked naberie nových síl a príde taký vyoddychovaný do roboty, nebude mu rady zas!...ale nehádž sa mu okolo krku s hadičkou, nasypať hrachu pod nohy je nenápadnejšie!...
vieš, že s tým to by som nemala problém....
AlaNR
21.07.12,16:31
aale to až tak celkom neni .....:)

já keď sa u nás v dedine zaočúvám, tak je to ešte horšé :D
AlaNR
21.07.12,16:33
Rozalka
21.07.12,16:36
aale to až tak celkom neni .....:)
áále Zitka, ty sa asi stretávaš s Nitranmi a nie s Nitrančanma a zato si myslíš, že to "tak neni" ;)
lujza.j
21.07.12,16:46
fujky...fujky...
Antea
21.07.12,16:56
... a my trošku severnejšie - žochári chodíme vella driku ...
.....a jete klbásy a pijete mlíko. Aj môj manžel bol z tých končín.
Antea
21.07.12,16:59
aale to až tak celkom neni .....:)
Ja do detailu nitrianske nárečie nepoznám, som zo severu,kde je dobre a zdravo.
pepsikova
21.07.12,17:01
...na čt1 bude angelika..o deviatej...dúfam, že vydržím...lebo šarkan už drichme...


...čo scete, slovenčina je taká krásna...pýš, jako očuješ!...
pepsikova
21.07.12,17:03
...a po angelike začnem držat palčoky saganiskovi, zajtra fičí na víťazstvo...dám aj zelené tričko..od rána...fakt!..naozaj!..neklamem!...
terezamaria
21.07.12,17:05
Dobrá kuchárska knižka, napíšete názov jedla, na ktoré máte chuť a nájde to recept, ešte by to mohlo aj jedlo navariť.....http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/menu.php?dkid=2
AlaNR
21.07.12,17:09
Dobrá kuchárska knižka, napíšete názov jedla, na ktoré máte chuť a nájde to recept, ešte by to mohlo aj jedlo navariť.....http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/menu.php?dkid=2


šiflíky nepozná... :(
Zita5
21.07.12,17:09
áále Zitka, ty sa asi stretávaš s Nitranmi a nie s Nitrančanma a zato si myslíš, že to "tak neni" ;)


Šecko toto som písau zato, reku aby keď sem náhodu dójdete volakedy a volačo by ste nerozumeli, aby som vám to priblížeu, jak sa tu u nás Nitre vypráva. Mohlo by sa vám to zejsť. Jedine potom, že by sa vám to nigdy nezešlo. A mimochodom, Nitran je salám, Nitre sa Nitrančani!!!

Čítajte viac: http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html#ixzz21HX6FFN0
Dav
21.07.12,17:11
AlaNR
21.07.12,17:11
...a po angelike začnem držat palčoky saganiskovi, zajtra fičí na víťazstvo...dám aj zelené tričko..od rána...fakt!..naozaj!..neklamem!...

aj tepláky mám zelené, tričko sa tiež nájde no a ešte to vyšperkujem ponožkami... ale tie mám len mamine alebo tatove z uniformy, trošku inak zelené, ale šak sa nepovedalo, aká má byť, či? ... :D
pepsikova
21.07.12,17:17
aj tepláky mám zelené, tričko sa tiež nájde no a ešte to vyšperkujem ponožkami... ale tie mám len mamine alebo tatove z uniformy, trošku inak zelené, ale šak sa nepovedalo, aká má byť, či? ... :D..

...dobrý nápad, tie tepláky!...ex tu má jedny zelené..aj som ich už chcela vyhodiť, reku, načo sú mu tu, ale dobre, že som ich omilostila...dáme!...a mám aj fantastické, kriklavo zelené šnúrky do topánok, bude z nich náhrdelník!...waaaw!...
Antea
21.07.12,17:17
Šecko toto som písau zato, reku aby keď sem náhodu dójdete volakedy a volačo by ste nerozumeli, aby som vám to priblížeu, jak sa tu u nás Nitre vypráva. Mohlo by sa vám to zejsť. Jedine potom, že by sa vám to nigdy nezešlo. A mimochodom, Nitran je salám, Nitre sa Nitrančani!!!

Čítajte viac: http://nagy.blog.sme.sk/c/243055/Nitrancina.html#ixzz21HX6FFN0



Ešte pridám


http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Nitra
pepsikova
21.07.12,17:21
..no teda!...v mojej nore sa rozpráva dosť spisovne,ale s takým slovným spojením ""ďelako idete?"" som sa nikde nestretla...a aj keď to už pomaličky zaniká, babenky sa veru takto ešte oslovujú a popritom vedia, že idú len do kostola , alebo do obchodu...
pepsikova
21.07.12,17:24
...dovolujem si skopírovať dôvod, prečo som oprskala monitor kukuricou:

Aj keď sťe ňeňi šeccá z Nitry, dovolím si jeden svoj príspevek venuvať dialektu, na kerom som odrastau. Ňé šecci sa g ňemu hlásá s takú radosťú jak já alebo zopár ďalších predstavitelov ortodoxnej ňitránčiny. Jenna vec je vyprávať po nitránsky. To ví každý. Ortodoxná nitránčina je druhá vec. Rozdíl je f tom, že pokál ortodoxná nitránčina a nitránčina majú rovnaký rečový základ a vyznávajú rovnaké pravillá, ortodoxná nitránčina je o volačo agresívnejšá, a nelakne sa ani v cudzom prostredí. Gramatické pravillá společné pre nitránčinu aj ortodoxnú nitránčinu
Rozalka
21.07.12,17:27
Ešte pridám


http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Nitra

Páči sa mi fotka "Divalla" - niekto si dal tú námahu ....
AlaNR
21.07.12,17:31
Ešte pridám http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Nitra

velice užitečné :)

toto sa mi zalúbilo:

NR SR (http://www.porada.sk/wiki/NR_SR) - Nitra (NR) všemožne bojuje proti NR SR, aby si zmenila meno na NZ (národná zrada), lebo potom si ľuďá asociujú Nitru s debilma :D :D :D
lujza.j
21.07.12,17:37
dievčatá mám v pivke nejaký ten..... zelený kroj:D ked chcete aj výložky vám tam strelným:--- + nejaké tie zvezdice....
buchač
21.07.12,17:37
.....kua .......žeby kurz nitráánskeho náreča....??? :eek:
AlaNR
21.07.12,17:44
dievčatá mám v pivke nejaký ten..... zelený kroj:D ked chcete aj výložky vám tam strelným:--- + nejaké tie zvezdice....

po tatkovi mám podplukovnícke s ohradkou, mati = dóchodkyňa bola len práporčík, lebo sedela v kancli...
lujza.j
21.07.12,17:50
po tatkovi mám podplukovnícke s ohradkou, mati = dóchodkyňa bola len práporčík, lebo sedela v kancli...
moja máti též už dóchodkyňa, též v kancli, ale lepšie ako ja mjr., ja doživotný npor. jedine, že by ma minister mimorádne:D
to pekne teda zelení sme tu riadne:D
buchač
21.07.12,17:50
po tatkovi mám podplukovnícke s ohradkou, mati = dóchodkyňa bola len práporčík tiež s ohradkou , lebo sedela v kancli...
...:---
buchač
21.07.12,17:52
moja máti též už dóchodkyňa, též v kancli, ale lepšie ako ja mjr., ja doživotný npor. jedine, že by ma minister mimorádne:D
to pekne teda zelení sme tu riadne:D
...vrav za seba !!!!!

Elita vojska v modrom chodila....;) :D
pepsikova
21.07.12,17:53
...vrav za seba !!!!!

Elita vojska v modrom chodila....;) :D..

..ale my sme zelení za saganiska...na zajtra!.....nyje za armádu...
AlaNR
21.07.12,17:55
...vrav za seba !!!!!

Elita vojska v modrom chodila....;) :D

bachari mali slávnostné uniformy také tmavo zelené ;)
pepsikova
21.07.12,17:55
po tatkovi mám podplukovnícke s ohradkou, mati = dóchodkyňa bola len práporčík, lebo sedela v kancli.....

..bude sa rátať aj bundokošela s majorom?..mám starú desik v pivnici...
ewita888
21.07.12,17:56
Kedy má byť ten Román pro muže? či to už bolo?
buchač
21.07.12,17:57
..
..ale my sme zelení za saganiska...na zajtra!.....nyje za armádu...

...a pýtal sa Ťa voláádo dachto , hááááá ????.......urvi zelenáky na seba a šúchaj pantoflem ...
buchač
21.07.12,17:58
bachari mali slávnostné uniformy také tmavo zelené ;)

......a kúúúúúúa .......bacharov porovnávať s letectvom .........že urazím sa ???
terezamaria
21.07.12,17:59
No keď Ťa uvidím takú zelenú na lúke so šarkanom, to bude teda šou....len Robina nenauč salutovať :-):-)
AlaNR
21.07.12,18:01
......a kúúúúúúa .......bacharov porovnávať s letectvom .........že urazím sa ???

šak sa uraz, "for me, behind me" ako sa hovorí :D

my sme bacharská rodina :D ale máme aj vojakov, nejako sme tak do zelena šmrncnutí...
pepsikova
21.07.12,18:02
...a pýtal sa Ťa voláádo dachto , hááááá ????.......urvi zelenáky na seba a šúchaj pantoflem .....


..nauč sa písať...
lujza.j
21.07.12,18:02
...vrav za seba !!!!!

Elita vojska v modrom chodila....;) :D
ktorá ..... koho...:eek:
buchač
21.07.12,18:07
hm .....to je ale už o niečom inom...
lujza.j
21.07.12,18:08
šak sa uraz, "for me, behind me" ako sa hovorí :D

my sme bacharská rodina :D ale máme aj vojakov, nejako sme tak do zelena šmrncnutí...
my též.....prevládali poldovia...ale aj nejaká guma by sa našla, ale tá sa len hrala na .... a v kancli vysedávala....
u nás iba moj tata bol normálny:Dteda nebol zelený....
pepsikova
21.07.12,18:12
...a po polnoci ide na Comedy "Notting Hill"...úžasný film...hrá v ňom môj miláčik...
hnedoočka
21.07.12,18:18
...a po polnoci ide na Comedy "Notting Hill"...úžasný film...hrá v ňom môj miláčik...

Riško?:eek:
hnedoočka
21.07.12,18:21
to ich koľko máš? Huga ti nechám, toho nemusím....
ivuliatko
21.07.12,18:23
buchač
21.07.12,18:25
Riško?:eek:

...ulízaný Hugo ....

http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=1570
AlaNR
21.07.12,18:27
Kedy má byť ten Román pro muže? či to už bolo?

až na budúci piatok na malejkríze... škoda, teraz je pozerateľný len Vítr v kapse na Prime...
lujza.j
21.07.12,18:28
...na čt1 bude angelika..o deviatej...dúfam, že vydržím...lebo šarkan už drichme...


...čo scete, slovenčina je taká krásna...pýš, jako očuješ!...
ja už kukám.....
http://lesk.cas.sk/clanok/84997/jej-partneri-ju-okradali-i-podvadzali-angelika-dnes-zije-sama.html
AlaNR
21.07.12,18:28
...a po polnoci ide na Comedy "Notting Hill"...úžasný film...hrá v ňom môj miláčik...

juuj, cukráš, taký na stískance aj boškávance :D :D :D
lujza.j
21.07.12,18:29
inak utorky na tv barandov....belmondovky :) milujem jeho filmy
lujza.j
21.07.12,18:30
toho ani ja nie...
pepsikova
21.07.12,18:34
Riško?:eek:..

..nyjeee Riško...Hugo Grantových...(to je druhý)
pavol54
21.07.12,18:34
Dievča, dievča, Ty nevieš písať spisovne? Že kukali, to len kukučky kukajú.
Preletela som tvojím príspevkom
sušili, kukali a až ma striaslo, že o čom to za bieleho dňa píšeš.:---stačí vyhodiť niekoľko slabík a je erotika že
ewita888
21.07.12,18:38
až na budúci piatok na malejkríze... škoda, teraz je pozerateľný len Vítr v kapse na Prime...
Ďakujem.. som si myslela, že som to prepásla, lebo cez týždeň išla reklama naň a teraz nič.. Vítr v kapse som videla prvýkrát asi pred 25 rokmi na strednej, dodnes si pamätám aký zážitok to bol, lebo sme mysleli, že nám pustia niečo zo ZSSR.. :)
pepsikova
21.07.12,18:39
...ulízaný Hugo ....

http://www.filmklub.sk/m/movie.php?id=1570..

..ty si ulízaný!..by si chcel, aby som ťa tak milovala, ako jeho, čo?..:D
buchač
21.07.12,18:44
..
..ty si ulízaný!..by si chcel, aby som ťa tak milovala, ako jeho, čo?..:D

...ulízaný ??....vyholený skôr .......
...niečo takéto .........a vraj sa podobáme .......;)

http://topnews.in/light/files/Bruce-Willis_4.jpg
Zdenka 0705
21.07.12,18:45
doniesla, nebola už síce taká modrá, lebo už dosť neskoro bolo na zber, ale vonia rovnako a do vankúšikov či srdiečok bude dobrá ... prežila som úžasný deň ...
AlaNR
21.07.12,18:48
volačo by som zjedla. Dnes som jedla iba raz... od rána do večera v kuse ... :D
AlaNR
21.07.12,18:50
...ulízaný ??....vyholený skôr .......
...niečo takéto .........a vraj sa podobáme .......;)

http://topnews.in/light/files/Bruce-Willis_4.jpg

neverím, na Bruca, kurnik-šopa-holubník, sa mi až kolená rozklepali...
pavol54
21.07.12,18:55
...vrav za seba !!!!!

Elita vojska v modrom chodila....;) :D
len či nekecáš, mali ste len modré lampasy v tých istých zelených nohaviciach
pepsikova
21.07.12,19:02
...ulízaný ??....vyholený skôr .......
...niečo takéto .........a vraj sa podobáme .......;)

http://topnews.in/light/files/Bruce-Willis_4.jpg..

.....ja som na vlasatých...a od šiestich rokov aj na fúzatých...
lujza.j
21.07.12,19:02
...ulízaný ??....vyholený skôr .......
...niečo takéto .........a vraj sa podobáme .......;)

http://topnews.in/light/files/Bruce-Willis_4.jpg
buchi nemachruj:---
pepsikova
21.07.12,19:02
...takých mi behá po lúke za dobrú hrsť!...
pepsikova
21.07.12,19:05
volačo by som zjedla. Dnes som jedla iba raz... od rána do večera v kuse ... :D..

..dobre, že si pripomenula...do polnoci ďaleko, dáme niečo?..ja som dnes len kukuricu...kde je naša wagnerová?..taký šalátik z domácej papričky a rajčinky s cibuľkou, uhorkou, a chleba s mascú...
AlaNR
21.07.12,19:08
wagner
21.07.12,19:33
..

..dobre, že si pripomenula...do polnoci ďaleko, dáme niečo?..ja som dnes len kukuricu...kde je naša wagnerová?..taký šalátik z domácej papričky a rajčinky s cibuľkou, uhorkou, a chleba s mascú...

Včuľ som prišla, doteraz som od rána pracovala ako včelička. Mám toho akurát dosť a zajtra pokračujem - to vieš, sezóna.Šalátik je pripravený, aj chleba s mascú, môžeš si prísť zobrať. Zavarené 18 pohárov 3 dcl leča s fazuľou, dám Ti. Je dobré. Tiež je uvarený bôčik na pomazánku - zajtra spracujem k tomu zeleninku, zavarím a dám do pary. Dnes som zavarila aj jablčkovú papriku - z vlastnej úrody. Boli jej síce iba 3 - sedemdecové poháre a jeden 3 decový, ale ešte rodí. Tak ešte sa mi podarí zavariť minimálne toľko. Pre mňa dosť.
wagner
21.07.12,19:38
A ešte som dnes varila - aj na zajtra. Na dnes a zajtra som robila švédske mäsové bochníčky ( dávno som si na ne robila chuť) a spravila som aj fašírku. Tá išla takmer celá do mrazáku, vyťahovať sa bude postupne. Tiež mám mäsový vývar z bravčového mäsa a slepačí vývar na budúce polievky . Tiež odložený v mrazáku.
wagner
21.07.12,20:03
šiflíky nepozná... :(

Však si ich vieš spraviť aj bez kuchárskej knižky, či nie:D Ak nie, pošlem recept.
wagner
21.07.12,20:06
https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcT3DJT3CGfIFobnCIcE_YWUAsk02vPZE OrpxYxQ-TxYohw81Mu8fQ

toť máte, šelijakú čukoládu... :D

Veru som si jednu na večeru práskla - chytila ma únava. Tak som na dobitie batérii použila tento trik. Ešte vydržať do pondelka, dám si pichnúť injekciu, postaví ma na nohy.
wagner
21.07.12,20:13
..


http://megsmakeup.com/sites/default/files/blog-images/sick.png (http://megsmakeup.com/sites/default/files/blog-images/sick.png)
...nemáme tu smajlíka, čo zalamuje rukami, to je večná škoda!!...ale taký svatý muž, ako sokol, kto si len môže myslieť, žeby on niečo...alebo voľačo!...jasné, že bude zastavené, cirkev predsa nedopustí verejné prehlásenie, že svatý muž je zlodej!..to kam by sme došli?..

Svätý muž delil takto: vyhodil peniaze hore a čo si pán boh nechytil, spadlo dole a bolo jeho:D Však potom delil len svoje peniaze a takto to bude brať aj cirkev.To by musel byť Bezák, aby ho potopili a nie Sokol :confused:
wagner
21.07.12,20:16
Musím čistiť monitor. Neviem či aj zaspím taká vysmiata
AlaNR
21.07.12,20:19
Však si ich vieš spraviť aj bez kuchárskej knižky, či nie:D Ak nie, pošlem recept.

čoby nie, len som ho skúšala :D
AlaNR
21.07.12,20:21
Tak ja idem do zdochloviec, lebo už ledva kukám :D

Dobrú noc!!!
wagner
21.07.12,20:23
[QUOTE=AlaNR;2109036 Inak romo kombi som vyložila do garáže, pár rokov sa na nej nepralo, ktovie, či je ešte pojazdná...[/QUOTE]

Neboj sa nič jej nebude, to je nezmar. Ja len mini romo používam, Raz dva mám opraté,žmýkačka romo vyžmýka, akurát nebrzdí. Musím počkať kedy sa uráči zastaviť. Brzdy sú tam krátke, hneď sa odtrhnú.Nedám opraviť, škoda peňazí.
misoft
21.07.12,20:28
Tento evolučný medzičlánok je citlivý na svoju osobu , keby mali aspoň hygienické návyky ako zvieratá, tí dvaja šašúri nech prídu do osady po sociálkach , to bude iné tóčo
Z diskusie pod článkom. Takto zvieratá urážať.
lujza.j
21.07.12,20:35
megastavby na NationalGeogr.
wagner
21.07.12,20:47
Svätý muž delil takto: vyhodil peniaze hore a čo si pán boh nechytil, spadlo dole a bolo jeho:D Však potom delil len svoje peniaze a takto to bude brať aj cirkev.To by musel byť Bezák, aby ho potopili a nie Sokol :confused:

Doplňam - pravda o tom píše viac:
Hoci predsedom združenia Metropolitánik bol biskupov synovec Jozef Sokol, účet, na ktorý peniaze odišli, sa v banke podľa audítorky volal "Sokola Jan". Metropolitánik sídli v Jacovciach, kde sa Sokol narodil. Združenie tam stavia Domov dôchodcov, podľa starostu je pred dokončením. O dare od Sokola pre združenie nič nevedel.
Dar združeniu je jedným z troch hlavných podozrení, ktoré audítorka spomenula v trestnom oznámení. To podala, keď Vatikán z funkcie začiatkom júla odvolal biskupa Róberta Bezáka, ktorý po Sokolovi prevzal Trnavskú arcidiecézu.


Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/sokol-je-podozrivy-z-rozdavania-milionov-fg2-/sk_domace.asp?c=A120720_203854_sk_domace_p29#ixzz2 1IOyzXlU

Audítorka, ktorá skúmala účtovníctvo diecézy z rokov 2002 až 2008 zistila, že v diecéze nebolo evidovaných niekoľko desiatok účtov, na ktoré chodili cirkevné peniaze, a ani rôzne presuny medzi nimi. Z jedného z takých účtov vedených v Citibank Europe odišlo 28. januára 2008 dvadsať miliónov korún (666 000 eur). Prijal ich účet vedený v Tatra banke.
"Vzhľadom na skutočnosť, že uvedená transakcia nebola zaznamenaná v účtovníctve, obrátila som sa na vedenie arcidiecézy, či má bližšie informácie," tvrdí audítorka. Diecéza jej predložila darovaciu zmluvu, podľa ktorej mali byť peniaze určené občianskemu združeniu Metropolitánik. Darovacia zmluva nebola zaprotokolovaná v účtovníctve a "podľa informácií od vedenia diecézy ju dodatočne predložil emeritný arcibiskup Ján Sokol".


Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/sokol-je-podozrivy-z-rozdavania-milionov-fg2-/sk_domace.asp?c=A120720_203854_sk_domace_p29#ixzz2 1IQ5IfVL


Audítorka vyhodnotila ako podozrivú aj transakciu pri predaji pozemku cirkvi na Zlatých pieskoch v Bratislave spoločnosti Tesco. Základnú zmluvu o kúpe pozemku podľa jej zistení podpísalo Tesco s cirkvou už v roku 1999, sumu však zaplatilo v dvoch splátkach v rokoch 2005 a 2009. V prvom prípade išlo o 3,6 milióna libier poukázaných na účet cirkvi v Citibank, ktorý nebol vedený v oficiálnom účtovníctve.
"Celá transakcia bola rozdelená na kúpnu cenu a finančný dar cirkvi," píše audítorka. Z dokumentov predpokladá, že dar poslali na účet do Vatikánskej banky. Vlastníkom účtu je Ján Sokol a podľa audítorky vyhlásil, že je jeho súkromným majetkom. Z účtu neskôr prišlo 339 000 dolárov na účet UniCredit Bank Trnavskej arcidiecézy. Či išlo o celú darovanú sumu, nie je zrejmé.


Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/sokol-je-podozrivy-z-rozdavania-milionov-fg2-/sk_domace.asp?c=A120720_203854_sk_domace_p29#ixzz2 1IQH0yJw
wagner
21.07.12,20:50
misoft
21.07.12,21:02
No do prdele - čo už budeme v telefóne posielať, keď SMS bude registrovaná skratka? (SMS - Short Message Service, SMS = Strana moderného Slovenska).
To okrem poplatku za odoslanie budeme asi platiť aj za SMS-kovanie?
A nie je náhodou SMS ako také patentované? Potom si nemôže registrovať ochrannú známku SMS, lebo je to už obsadené.
Ivana Š
22.07.12,01:41
teraz som došla zo svadby, jak sa mi na ňu nechcelo ísť, taká bola vydarená
zabavili sme sa super :) idem do hajan
hubatá
22.07.12,02:51
Dobré ráno poraďáci!
Potrebujem súrne radu, ide o život malého mačiatka!!!!:mee:
Mača vliezlo odspodu do auta, nevie nájsť cestu von, kričí o ratu. Volala som aj na políciu, že by podľa ŠPZ zistili majiteľa a či nemajú na neho mobil....... Zatiaľ nezistili.
Kde môže byť, počujem ho pri prednom kolese pri spolujazdcovi. Sú tam nejaké hadičky, kábliky kde sa mohlo zamotať? Kto je tu z vás automechanik?
Ak šofér naštartuje rozseká ho chúďa?

http://thumbnail034.mylivepage.com/chunk34/352064/267/small_mnau3.jpg.jpg
pavol54
22.07.12,05:34
Dobré ráno poraďáci!
Potrebujem súrne radu, ide o život malého mačiatka!!!!:mee:
Mača vliezlo odspodu do auta, nevie nájsť cestu von, kričí o ratu. Volala som aj na políciu, že by podľa ŠPZ zistili majiteľa a či nemajú na neho mobil....... Zatiaľ nezistili.
Kde môže byť, počujem ho pri prednom kolese pri spolujazdcovi. Sú tam nejaké hadičky, kábliky kde sa mohlo zamotať? Kto je tu z vás automechanik?
Ak šofér naštartuje rozseká ho chúďa?

http://thumbnail034.mylivepage.com/chunk34/352064/267/small_mnau3.jpg.jpgdaj jej troška mliečka ona si cestu nájde nie blbá, fyzicky a mentálne zaostalé neprežijú
Stanislav 1975
22.07.12,05:42
:eek::eek:


Halooo, v tej dúbravke sú nejakí zvláštní, čudní policajti- idem večer od kmotry aj s detmi, mal som už niečo vypité a pofajčujem si pri zástavke, zaflekuje auto -vyskočia muž a žena , nabehnú a že občiansky- ja že nemám-začudovali sa a že prečo fajčím pri zástavke- ja že len dokupujem lístok a že už ma nevidia :-), tak som im povedal nech to nechajú tak a zabudnú na mňa a oni sa otočili a ufujazdili preč...-ale v petržke ma ešte žiadny policajt nekontroloval za fajčenie- čudná tá dúbravka :-)))-žijem v jednej bratislavskej časti v policajnom štáte...
pepsikova
22.07.12,05:54
...dobré ráno vám a krásnu nedeľu prajem..káva a čajík sú odoslané, niečo k tomu si nájdite, možno dáky svadobný koláčik pomačkaný,alebo také dačo,no a aj mačkátko hádam už bude vyprostené z cudzieho auta,chúďa..
..tak už len pohodu vám prajem , a tak...no...
VieraPopluharova
22.07.12,06:23
Dobré ránko všetkým,

hlásim čaj sa dostavil presne na miesto, vďaka.

Hub,

neboj skús jej tam, kde ju počuješ dať čo najbližšie mliečko, mala by tadiaľ kade vliezla i vyliezť.....prípadne skús majiteľovi auta, nalepiť, alebo pripnúť lístok s odkazom, aby dal pozor, že do auta mu vliezlo mačiatko, daj to i na 3 miesta, aby si to všimol.....a daj vedieť ako to dopadlo....držím palce, aby bolo v poriadku....
pepsikova
22.07.12,06:44
pavol54
22.07.12,07:13
:eek::eek:


Halooo, v tej dúbravke sú nejakí zvláštní, čudní policajti- idem večer od kmotry aj s detmi, mal som už niečo vypité a pofajčujem si pri zástavke, zaflekuje auto -vyskočia muž a žena , nabehnú a že občiansky- ja že nemám-začudovali sa a že prečo fajčím pri zástavke- ja že len dokupujem lístok a že už ma nevidia :-), tak som im povedal nech to nechajú tak a zabudnú na mňa a oni sa otočili a ufujazdili preč...-ale v petržke ma ešte žiadny policajt nekontroloval za fajčenie- čudná tá dúbravka :-)))-žijem v jednej bratislavskej časti v policajnom štáte...

diletanti eskortovať ťa mali, zakrútiť krkom všetkým fajčiarom, poriadok začína od drobností, čo myslíš nafajčíš tam kopec odpadu ako za sídliskom luník a kto to má potom odpratávať na naše náklady a Matoviča si mal aktivizovať
misoft
22.07.12,07:33
Halooo, v tej dúbravke sú nejakí zvláštní, čudní policajti- idem večer od kmotry aj s detmi, mal som už niečo vypité a pofajčujem si pri zástavke, zaflekuje auto -vyskočia muž a žena , nabehnú a že občiansky- ja že nemám-začudovali sa a že prečo fajčím pri zástavke- ja že len dokupujem lístok a že už ma nevidia :-), tak som im povedal nech to nechajú tak a zabudnú na mňa a oni sa otočili a ufujazdili preč...-ale v petržke ma ešte žiadny policajt nekontroloval za fajčenie- čudná tá dúbravka :-)))-žijem v jednej bratislavskej časti v policajnom štáte..
Pokiaľ si "pofajčoval" :D v blízkosti/ na zastávke = tvoja chyba.
Ale! To akože vyskočili z neoznačeného vozidla? Boli v civile, alebo uniformovaní? A že "občiansky"? No v takom prípade si mal volať 158 a nahlásiť prepadnutie a popísať im vozidlo a tých dvoch.
Každý postup kontroly má svoje pravidlá - tento spôsob medzi ne nepatrí, skôr si chceli dokázať, akí sú neobmedzení frajeri.
lujza.j
22.07.12,07:38
dobré ránko všetkým....dnes som si išla hopsnúťhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s12683.gif po ránu 08.00h:eek: prehodili nám cvičko z 16,20h...bolo to celkom fajn už mám vlastne voľný deň nemusím sa vracať domov keby som niekde vybehla.....
peknú slniečkovú nedeľu....;)
http://www.trener.sk/uniweb/data/165_healthy-breakfast.jpg
pepsikova
22.07.12,07:47
..jaj, ale fšak čítaj- mal trošku vypité..asi sa mu ten pohyb videl málinko rýchlejší a tak "vyskočili!!!
hubatá
22.07.12,09:02
Zatiaľ tam stále zúfalo mraučí ...... nepomohol ani guláš
Ivana Š
22.07.12,09:05
možno dáky svadobný koláčik pomačkaný,alebo také dačo

žiadne pomačkané koláče, pošlem rovno tortu, vanilkovo- mandarínková je
super bolo, zabavili sme sa - fakt vydarená svadba :)

sme sa nasmiali, čo má moja maminka všetko v tej malej kabelke, nazvali sme ju čierna diera - čo kto potreboval tam bolo -pinzeta, manikúrové nožničky, servítky aj vlhčené aj suché , hrebeň, lak na vlasy, leukoplast, obväzy, antiperspirant, tabletky ... čo kto potreboval, všetko mala :)

a sedemnástka tam zo ženíchovej strany mala dvoch nápadníkov
hubatá
22.07.12,09:06
Volala som na políciu, že vraj pred nimi vyskočila mačka - ale veľká (to bola jej mama čo ležala pod autom) a nedali sa presvedčiť že mača je tam stále a zúfalo mraučí ......
Indeed
22.07.12,09:09
bude sa hnevať , vraj ONA je wagner, nie Wagnerová... a ked zverejnila,že nemá chlapa,tak ju podozrievam,že je feministka..
hubatá
22.07.12,09:09
To som hneď urobila. Ja ho tam počujem už 3 dni zúfalo mňaukať. Je to mača, nie veľká mačka. Samozrejme že mačka-mama utiekla keď bola vyrušená ....
AlaNR
22.07.12,09:22
Pekný deň všetkým!

Dnes v zelenom prejavujem násilnícke sklony, lebo dusím papriku... plnenú...
Dala som aj za lyžičku škorice, omáčky je asi 4 litre, nejako je ju tam viac cítiť :D - nevadí, taká ešte nebola a dôchodkyni poviem, že to tak malo byť :D
Tweety
22.07.12,09:36
Si myslíš, že sa Ti to prepečie? Ona dobre vie, aká má byť. dlhoročnú gazdinú len tak neošáliš
misoft
22.07.12,10:06
Ale ani to im nedáva právo takto "prepadnúť" občana.
Ivana Š
22.07.12,10:16
tak sa mi nechce - musím ešte jednu DPH dorobiť a potom sa zbaliť
aj som by som si dnes kávu dala, ale nikto neponúka :D
pepsikova
22.07.12,10:19
...dám popoludňajšiu kaficu na stôl, teda, lepšie povedané pri klábosnicu,aj dolče a čajík môžem, ak by niekto...a tej krásnej tortičky po kúštičku by sme mohli,keby bola rozkrájaná...ale takú krásu škoda porcovať!......
..nejako sa vytrácajú klasické čokoládové polevy na tortách,móda káže farebné, marcipánové,pestré..nádherné...ale čokoláda je čokoláda..mňamm...

...a siesta sa môže začať...
pepsikova
22.07.12,10:20
tak sa mi nechce - musím ešte jednu DPH dorobiť a potom sa zbaliť
aj som by som si dnes kávu dala, ale nikto neponúka :D..

..práve som zaliala, už ti letí...a nezabudni teplú mikicu zobrať, fučno je tam na severe...a teplé pyjamko...noci majú dákych 8 teplých len..
Ivana Š
22.07.12,10:27
pristála práve, ďakujem
AlaNR
22.07.12,10:27
Držte palec, pokúšam sa o kysnuté cesto (za život hádam tretíkrát, uuups..)... slivkový koláč by sme si dali :D
pepsikova
22.07.12,10:27
http://nd05.jxs.cz/627/749/1fd6aa93cd_86016461_o2.gif..

..toť ešte dolejem, komu treba...
veronikasad
22.07.12,10:43
Držte palec, pokúšam sa o kysnuté cesto (za život hádam tretíkrát, uuups..)... slivkový koláč by sme si dali :D
Ala, vyskúšaj niekedy "čínske cesto"

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CFMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fkucharka.madness.sk%2Frecept%2F33 2%2Fcinske-rozky-sladke.php&ei=h-YLULz5GsyQ4gSkooXHCg&usg=AFQjCNF1lRuTXzUkP6CmcpYYk6ooOKRW8Q&sig2=UPxbVDGugjXWgnusIvxvQg

robievam z neho buchty, moravské koláče aj ovocný koláč s posýpkou ...(používam sušené kvasnice)
lujza.j
22.07.12,10:48
aj ja...:)
AlaNR
22.07.12,10:52
Ala, vyskúšaj niekedy "čínske cesto"

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CFMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fkucharka.madness.sk%2Frecept%2F33 2%2Fcinske-rozky-sladke.php&ei=h-YLULz5GsyQ4gSkooXHCg&usg=AFQjCNF1lRuTXzUkP6CmcpYYk6ooOKRW8Q&sig2=UPxbVDGugjXWgnusIvxvQg

robievam z neho buchty, moravské koláče aj ovocný koláč s posýpkou ...(používam sušené kvasnice)

Ďakujem!!!

teraz som vyhrabala toto: prišlo mi také jednoduché, že sa nemusí miesiť http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17520
uvidím, čo to bude za zázrak... možno ešte budem aj to čínske dnes robiť :D
lujza.j
22.07.12,10:52
...dám popoludňajšiu kaficu na stôl, teda, lepšie povedané pri klábosnicu,aj dolče a čajík môžem, ak by niekto...a tej krásnej tortičky po kúštičku by sme mohli,keby bola rozkrájaná...ale takú krásu škoda porcovať!......
..nejako sa vytrácajú klasické čokoládové polevy na tortách,móda káže farebné, marcipánové,pestré..nádherné...ale čokoláda je čokoláda..mňamm...

...a siesta sa môže začať...
http://farm3.static.flickr.com/2371/2495889953_5edee5e32d.jpg
móže byť.....:D
veronikasad
22.07.12,11:07
Ďakujem!!!

teraz som vyhrabala toto: prišlo mi také jednoduché, že sa nemusí miesiť http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17520
uvidím, čo to bude za zázrak... možno ešte budem aj to čínske dnes robiť :D
Ala, pri tom čínskom ceste treba dať pozor, aby si ho nemala v prievane. Koláče nechávam kysnúť na sporáku, kde zapnem na minimum el.rúru, aby bol povrch sporáka trochu teplý.
Kvaka
22.07.12,11:19
Držte palec, pokúšam sa o kysnuté cesto (za život hádam tretíkrát, uuups..)... slivkový koláč by sme si dali :DTak držím prsty, lebo viem, ako to je. Moja mama bola expert na kysnuté, žiaľ, ja som sa nenaučila, raz som robila tuším slivkový koláč, no a vlani ten chlieb, čo sa tu chvíľu na porade piekol. Robievala som piškót, bublaninu, nepečené kúsky, ale kysnuté... uf nie, nie, nie.
AlaNR
22.07.12,11:20
Ala, pri tom čínskom ceste treba dať pozor, aby si ho nemala v prievane. Koláče nechávam kysnúť na sporáku, kde zapnem na minimum el.rúru, aby bol povrch sporáka trochu teplý.

zavrela som ho do rúry, teplota na 35.
Pekne kysne, už je ho raz toľko.
Kvaka
22.07.12,11:27
.............
sme sa nasmiali, čo má moja maminka všetko v tej malej kabelke, nazvali sme ju čierna diera - čo kto potreboval tam bolo -pinzeta, manikúrové nožničky, servítky aj vlhčené aj suché , hrebeň, lak na vlasy, leukoplast, obväzy, antiperspirant, tabletky ... čo kto potreboval, všetko mala :)

.....................To má teda ešte málo, ja tam mám ešte malý tenučký šróbovačik (keby trebalo na okuliare), žuvačky, nitky, motúzik, zicherku, pero, ale nemám antiperspirant, našťastie nempotím, ani lak na vlasy.:D
Zita5
22.07.12,11:29
Ešte pridám


http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Nitra

"tak toto sa mi velice lúbi " :)



Nitra (maď (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Ma%C4%8Farsko). Nyitra, nem. (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Nemecko) Neutra, pravoverní by mohli povedať aj Trogárovce) je mesto (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Mesto) ležáce v Nitránskom knížactve. Paštekári (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Bratislava) dostali povolení postaviť si svoju díru (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Dedina) asi 80 km od tohoto sídla slovenstva. Cez Nitru nesmí pretekať ništ iné iba víno (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/V%C3%ADno), pivo (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Pivo) a drík Nitra. Nad severnú (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Sever?action=edit&redlink=1) stranú mesta je rozvalina kopca Zobor.
Nitra je najstarším mestom na Slovensku (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Slovensko). Prvé potvrdené historické zmienky sa datujú na začiatok 9. storočia. Počtom obyvateľstva (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Obyvate%C4%BE) 82 661 je piatym (prvočíslo (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Prvo%C4%8D%C3%ADslo)!) najväčším mestom na Slovensku a je po nej pomenovaný vesmír (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Vesm%C3%ADr) a hlavne planéta (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Plan%C3%A9ta?action=edit&redlink=1) (9543) Nitra. Ba čo(!), Nitra je sama o sebe nezávislou planétou. Keby bolo Slovensko právnym štátom (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/%C5%A0t%C3%A1t), tak by Nitra bola jeho hlavným mestom. A určite raz, keď sa Slováci najserú (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Sra%C5%A5) aj bude, lebo Nitra:


je najstaršé slovenské mesto z velkým významom od čás Velkej Moravy (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Ve%C4%BEk%C3%A1_Morava).
je mesto, keré by radi obsadili Maďari, keby ňeňi taká jaká je.
je mesto, kerom žijú Nitrančani též prezývaní Trogári (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Trog%C3%A1ri)
je mesto, kde sú jasné zmienky o Corgoni (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Corgo%C5%88)
je mesto, kde sa zachovala pravá spisovná slovenčina
je mesto, ktoré má rád Boh (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Boh) a Chuck Norris (http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Chuck_Norris)
AlaNR
22.07.12,11:41
Tak držím prsty, lebo viem, ako to je. Moja mama bola expert na kysnuté, žiaľ, ja som sa nenaučila, raz som robila tuším slivkový koláč, no a vlani ten chlieb, čo sa tu chvíľu na porade piekol. Robievala som piškót, bublaninu, nepečené kúsky, ale kysnuté... uf nie, nie, nie.

S tým chlebíkom, čo a tu tuším minulý rok húfne piekol som dopadla tak, že dolná kôrka mi zostala prilepená na pekáči a ani za svet dole.
Už sa to rysuje - je to také riedke cesto, niečo ako bol ten chleba. Dobre to išlo rozotrieť na plech, nedalo sa roztláčať prstami, lebo je fakt riedke...
Žhavím rúru, za pol hodinu uvidíme :D
Rozalka
22.07.12,12:08
To má teda ešte málo, ja tam mám ešte malý tenučký šróbovačik (keby trebalo na okuliare), žuvačky, nitky, motúzik, zicherku, pero, ale nemám antiperspirant, našťastie nempotím, ani lak na vlasy.:D
Aj ja nosím kadečo, napr. aj fenistil, teraz je sezóna komárov!
AlaNR
22.07.12,12:25
Ja nosím hojivé zázraky z Oriflame - obyčajný, vanilkový, čokoládový aj čerešňový - nikdy neviem, na aký mi práve príde chuť :D
AlaNR
22.07.12,12:33
Čerstvo vytrúbený (vytiahnutý z rúry) :D

ešte dopečiem broskyňový a uvidíme rez.
Zatiaľ to dobre vyzerá...

A hore nie je zhorený, v posýpke je škorica a orechy ;)
Ivana Š
22.07.12,12:53
http://www.youtube.com/watch?v=lYEi_WdCTDI

na toto sme posledné nadránom skákali :)
AlaNR
22.07.12,13:01
2:14 si parádne kydne hlavu...
Kvaka
22.07.12,13:29
Idem pozrieť, či sa mi záhrada neprepadla od hanby.
Rozalka
22.07.12,13:30
Chystáme sa budúci týždeň spraviť mackom fotoalbum, už ich je toľko, že strácame prehľad, niektorí mali aj meno, časom sme pozabudli, no a na výlety chodí stála trojka + ďalší (ktorí majú prosiace očká) a to tiež treba zdokumentovať, aby sa aj striedali. :D:D
Určite priložím nejaké fotky.

PS:
choroba má aj pomenovanie, netreba sa však obávať, nie je infekčná

arctophile = Osoba, ktorá veľmi rada zbiera plyšové medvedíky.


A jeden je zelený :D Rozálka, mohla by si priložiť fotodokumentáciu? Prosím, prosím :)


Prikladám jednu fotku s macíkmi (6 chýba, 5 sú v aute a ten veľký by sa už nezmestil)
lujza.j
22.07.12,13:34
tedá pekná zbierka...
jozka56
22.07.12,13:39
Rozalka tak to je riadna kopa macíkov.....:) pustiť medzi ne 2-3 deti, tak to by bola zábava.
pepsikova
22.07.12,13:43
..parádna rodinka!...
Zdenka175
22.07.12,13:53
Tak dnešná nedeľa začala hneď ráno na pohotovosti, z pohotovosti na príjem........jojoj synáčika mi nechali v nemocnici:confused: Tak plakal , nechcel tam byť.....Mal teploty, potom hnačky, zvracal a bolesti brucha.Uvidím aké budú zajtra výsledky.....Dali mu infuzku a už mu je lepšie hovoril...
Tweety
22.07.12,13:56
Tak dnešná nedeľa začala hneď ráno na pohotovosti, z pohotovosti na príjem........jojoj synáčika mi nechali v nemocnici:confused: Tak plakal , nechcel tam byť.....Mal teploty, potom hnačky, zvracal a bolesti brucha.Uvidím aké budú zajtra výsledky.....Dali mu infuzku a už mu je lepšie hovoril...
Držím prsty teda, nech sa z toho čím skôr vystrábi.
lujza.j
22.07.12,13:58
Tak dnešná nedeľa začala hneď ráno na pohotovosti, z pohotovosti na príjem........jojoj synáčika mi nechali v nemocnici:confused: Tak plakal , nechcel tam byť.....Mal teploty, potom hnačky, zvracal a bolesti brucha.Uvidím aké budú zajtra výsledky.....Dali mu infuzku a už mu je lepšie hovoril...
och bože, myslela som že mu to prejde...že cestovná horúčka z tešenia sa ..... tak nech sa skoro uzdraví....
veronikasad
22.07.12,14:26
Čerstvo vytrúbený (vytiahnutý z rúry) :D

ešte dopečiem broskyňový a uvidíme rez.
Zatiaľ to dobre vyzerá...

A hore nie je zhorený, v posýpke je škorica a orechy ;)
Ala, ak je to z toho čínskeho cesta a nestihnete dnes zjesť, nenechaj ho keď vychladne odokrytý - dosť rýchlo uschne. Treba ho prikryť.
AlaNR
22.07.12,14:28
Ala, ak je to z toho čínskeho cesta a nestihnete dnes zjesť, nenechaj ho keď vychladne odokrytý - dosť rýchlo uschne. Treba ho prikryť.

Podarilo sa to prvé, celkom dobré je, niečo medzi piškótou a kysnutým :)


A Inak, SAGAN druhý!!!
veronikasad
22.07.12,14:30
Podarilo sa to prvé, celkom dobré je, niečo medzi piškótou a kysnutým :)


A Inak, SAGAN druhý!!!
Mne to čínske chutí viac ako obyčajné kysnuté. Pri sušených kvasniciach sa mi ešte nestalo, že by sa koláč nepodaril.
buchač
22.07.12,15:10
...na TV Nova ide ..." Piti , piti , páá "....že jak sa zabávam na klasike ...:---
lujza.j
22.07.12,15:11
to moje odporné decko sa zdejchlo z domu hned ako som jej povedala, že chcem aby mi urobila nejaké veselé anti-depresívne nechty na rukách a no nohách:mad: vrrrr....idem si niečo ešte pohľadať na nete...keby ste kočeny o niečom vedeli tak dajte;) ešte ich mám bez náteru:D
buchač
22.07.12,15:12
to moje odporné decko sa zdejchlo z domu hned ako som jej povedala, že chcem aby mi urobila nejaké veselé anti-depresívne nechty na rukách a no nohách:mad: vrrrr....idem si niečo ešte pohľadať na nete...keby ste kočeny o niečom vedeli tak dajte;) ešte ich mám bez náteru:D
...nehľadaj ....vezmi kladivo ....:D
lujza.j
22.07.12,15:13
...nehľadaj ....vezmi kladivo ....:D
až po tebe....:---
Tweety
22.07.12,15:15
to moje odporné decko sa zdejchlo z domu hned ako som jej povedala, že chcem aby mi urobila nejaké veselé anti-depresívne nechty na rukách a no nohách:mad: vrrrr....idem si niečo ešte pohľadať na nete...keby ste kočeny o niečom vedeli tak dajte;) ešte ich mám bez náteru:D
Lujzi, šak sa ono vráti a nechty počkajú, či?
Tweety
22.07.12,15:17
...nehľadaj ....vezmi kladivo ....:D
S kladivom sa ide len na čarodejnice, či?
avalik
22.07.12,15:21
to moje odporné decko sa zdejchlo z domu hned ako som jej povedala, že chcem aby mi urobila nejaké veselé anti-depresívne nechty na rukách a no nohách:mad: vrrrr....idem si niečo ešte pohľadať na nete...keby ste kočeny o niečom vedeli tak dajte;) ešte ich mám bez náteru:D

luji, moze byt? :D

http://data.whicdn.com/images/12760535/must-of-summer-2011-fruits-nail-art-L-Htw9gY_large.pnghttp://www.footluxe.com/gallery/2012/07/Water-Marble-Nail-Art-Designs-For-Summer-01.jpghttp://maxcdn.fooyoh.com/files/attach/images/614/193/732/007/dolphin.JPG
veronikasad
22.07.12,15:23
lujza.j
22.07.12,15:27
bombasticky letné a pozitívne....
lujza.j
22.07.12,15:33
Čo si zaslúžia takíto chlapi ?

http://www.topky.sk/cl/100370/1317957/Prievidzan--54--sexualne-zneuzival-dievcatko--4---Zatvaral-ho-do-pivnice-
fuj...stačil mi nadpis....ja smrť.... taký nikdy iný nebude......
lujza.j
22.07.12,15:36
Lujzi, šak sa ono vráti a nechty počkajú, či?
ale kedy...nemóžem ísť do roboty ako družstevníčka:D ešte na rukách by som to horko-ťažko prežila s podkladákom, ale čo nohy.....:eek:
ivuliatko
22.07.12,15:37
tenisky alebo gumáky zakryjú
Tweety
22.07.12,15:40
Tie som to isé chcela napísať, Šak neideš na výstavu, či?
Tweety
22.07.12,15:40
Najviac sa mi páčia tie zelenéé
Tweety
22.07.12,15:42
Ruky skôr pozrú ako nohy, nie? Ruky si daj do porádku a nohy nejako prežijú
terezamaria
22.07.12,15:52
Teda tých tam sedí...vlastne aj stojí....ešte že tá sedačka je taká veľká - rohová.....ale sú milučkí.....