pepsikova
25.07.12,18:30
ahojte na mňa nikto nemá v probléme, poradte prosím ak máte niekto skúsenosť s neoprávneným odberom elelktrickej energie: navštívili nás elketrikári a môjmu otcovi (73) dali podpísať protokol o nelegálneom odbere.... máte s tým niekto skúsenosť, každá rada dobá.... ďakujem veľmi pekne..

..ak je na meno tvojho otca napísané odberné miesto, (elektromer) na ktorom bol zistený neoprávnený odbver-teda na čierno, tak to sa vždy zistí a majiteľ to musí zaplatiť,tak isto, ako musí zaplatiť pokutu za pripojenie na čierno, odpojenie a spotrebovanú energiu..s tým nič nenarobíš..
...pokiaľ tvoj otec elektrinu platil, stačí zájsť na príslušné miesto a preukázať platby..
kremienok76
25.07.12,16:43
platby sú platené pravidelne zálohové ako aj prípadné nedoplatky, všetko v splatnosti pokiaľ len pozriem do dokladov, problém je c tom, že oni prišli zistili, že je poškodený elektromer, nepátrali po príčine a hneď mu dali podpísať protokol o neoprávnenom odbere EE... keď som to riešila s príslušným pracovníkom (po dvoch dňoch pátrania), ten mi len oznámil že elektromer prídu vymeniť za asistencie policajnej hliadky... tak s ateším na zajtra ráno :(
kremienok76
25.07.12,16:44
len na Luniku IX sa nikomu nič nestane a potom to takto platíme my všetci samozrejme
pepsikova
25.07.12,16:48
platby sú platené pravidelne zálohové ako aj prípadné nedoplatky, všetko v splatnosti pokiaľ len pozriem do dokladov, problém je c tom, že oni prišli zistili, že je poškodený elektromer, nepátrali po príčine a hneď mu dali podpísať protokol o neoprávnenom odbere EE... keď som to riešila s príslušným pracovníkom (po dvoch dňoch pátrania), ten mi len oznámil že elektromer prídu vymeniť za asistencie policajnej hliadky... tak s ateším na zajtra ráno :(..

...bolo by dobre zistiť, ako bol elektromer poškodený..ak je na verejnom mieste, ktoré nie je zabezpečené proti poškodeniu, tak treba podať trestné oznámenie na polícii, pretože otec si sám elektromer nepoškodil..
..inak, ten neoprávnený odber-to sa dá porovnať podľa predošlých faktúr a stavu merača teraz-či je tam veľký rozdiel a či niekto cudzí nebol pripojený..predsa viete, kolko spotrebujete, aspoň tak orientačne, každý rok..
..odfoť si prostredie, v ktorom je merač, aj stav hodín..to sa ti môže ziosť...a zisti, či nebolo zistené čierne pripojenie do iného bytu na vaše hodiny..
220870
25.07.12,16:51
Bol som dnes opravovať byt v BA na ul. Mlynarovičova pánovi, ktorý sa tam presťahoval z jednej obce na juhu Lovenska.Na starú adresu mu prišla zásielka tak mu ju z tamojšej pošty poslala nejaká docentka (pracovníčka pošty ) na novú adresu.Adresa znela "Mlyn Radičovej" Bratislava +psč.
pepsikova
25.07.12,16:55
..dobrééé..
kremienok76
25.07.12,16:57
na zajtra mám pripravenú kameru, a hlaidku mám požiadať o súčinnosť pri zabezpečovaní dôkazov pre prípadné trestné konanie .... jedná sa o rodinný dom, kde rozvodná skriňa je prístupná z dvora, záhadou ale je že elektromer je rozbitý v mieste kam bez odplombovania nie je prístup, a plomby poškodené nebolo.... neskutočné ... oni môžu vyrúbiť aj pokutu aj náhradu škody, ktorá je počítaná podľa vzorca: od posledného odpočtu EE vraj započítajú všetky spotrebiče v domácnosti ako keby šli 24 hodín .... za rok ďakujem pekne
- rozdiel z predošlého obdobia som už pozrela a spotreba podĺa toho stavu, ktorý je teraz je o niečo vyššia ako bývala ale to je zrejme následok nového bojlera s kapacitou dvojnásobnou ako bol predošlý
misoft
25.07.12,17:28
Blýskavica, hrmavica, pršavica, čierňavica - toť situácia u mňa - nebeské divadlo sa začalo
Paula
25.07.12,17:30
podobne v KE, ja to rada, pekný večer prítomným prajem :)
pepsikova
25.07.12,17:39
na zajtra mám pripravenú kameru, a hlaidku mám požiadať o súčinnosť pri zabezpečovaní dôkazov pre prípadné trestné konanie .... jedná sa o rodinný dom, kde rozvodná skriňa je prístupná z dvora, záhadou ale je že elektromer je rozbitý v mieste kam bez odplombovania nie je prístup, a plomby poškodené nebolo.... neskutočné ... oni môžu vyrúbiť aj pokutu aj náhradu škody, ktorá je počítaná podľa vzorca: od posledného odpočtu EE vraj započítajú všetky spotrebiče v domácnosti ako keby šli 24 hodín .... za rok ďakujem pekne
- rozdiel z predošlého obdobia som už pozrela a spotreba podĺa toho stavu, ktorý je teraz je o niečo vyššia ako bývala ale to je zrejme následok nového bojlera s kapacitou dvojnásobnou ako bol predošlý..

..podľa spôsobu poškodenia to vyzerá na úmyselné..podala by som to trestné oznámenie a bolo by dobre zabezpečiť nejaké odtlačky, prípadne blízko odfotiť poškodené miesto..nepredpokladám, že polícia by ti tam vyslala kriminálku, tak si musíš pomôcť sama, vyzerá to len na úmyselné poškodenie merača, nie odber na čierno...spotreba, pokiaľ nie je zbytočne vysoká, sa dá odôvodniť..no a ak sa zistí, kto to urobil, škodu môžeš vymáhať..kto má prístup do dvora?..nejaký dobrotivý priateľ-alebo tak..?
ivuliatko
25.07.12,17:44
šak sme vám to tam my Trnafčani a Nitrančani poslali, aby ste nám nezávidzeli :-))
wagner
25.07.12,18:00
Blýskavica, hrmavica, pršavica, čierňavica - toť situácia u mňa - nebeské divadlo sa začalo

To je čo? To v mojich končinách veru nepoznáme
drobeceva
25.07.12,18:02
Blýskavica, hrmavica, pršavica, čierňavica - toť situácia u mňa - nebeské divadlo sa začalo
Dušan, predstav si, aj u nás...wagner, ten prš smerujem na PD ;)
misoft
25.07.12,18:03
No predsa nad Tatrou sa blýska - blýskavica (pozor nie bleskovica - to je niečo inšô), hromy divo bijú - hŕmavica, pršavica - leje jak z 3,14-či :D, čierňavica - bisťu - na krok nevidím.
wagner
25.07.12,18:04
http://www.youtube.com/watch?v=cODiaFhCiUg :)

Taký prehrávač nemám a ani sa mi nedá stiahnuť, neviem prečo. Vyhodilo mi to eror a skončilo.:confused:
wagner
25.07.12,18:05
Dušan, predstav si, aj u nás...wagner, ten prš smerujem na PD ;)

Len ho pošli, lebo tie tri milimetre čo dnes spadli ani zem neovlažili :confused: Zajtra musím polievať.
wagner
25.07.12,18:07
No predsa nad Tatrou sa blýska - blýskavica (pozor nie bleskovica - to je niečo inšô), hromy divo bijú - hŕmavica, pršavica - leje jak z 3,14-či :D, čierňavica - bisťu - na krok nevidím.

Však to pošli opačne, ja sa véééééééľmi dažďu poteším. Ak by ten dážď nevidel smer, tak mu posvieť, nech sem trafí. Nie že sa niekde inde vyprší :confused:
wagner
25.07.12,18:09
Mala by sa tam presťahovať vláda aspoň na rokovanie kabinetu a parlamentom na zasadnutie národnej rady.
wagner
25.07.12,18:13
..

..už mi tolko nenadávaj, mojko, ja som len taký obyčajný prípad, bez protekcie, any úplatky neviem dávať,,však aj minule som tomu dažďu hovorila, nech prší aj u teba,aj som mu ponúkala, že "budeš, ak ti dám?",ale on nyje a nyje, takže nišť!...

Najprv musíš otočiť vietor a potom poslať dážď :D
Ivana Š
25.07.12,18:35
v Sandefjorde dnes konečne krásne, 32° :)
posielam pozdrav
pepsikova
25.07.12,18:37
v Sandefjorde dnes konečne krásne, 32° :)
posielam pozdrav..

..ty, mojušík, len pekne dovolenkuj, tu je všetko po starom..
AlaNR
25.07.12,19:00
prečo si musí jackrusselovský zm.dík z druhého konca ulice sadnúť práve pred môj dom na cestu a robiť bordel? Dúfam, že tam bude pizúkať do polnoci... lebo šic už asi nie je moderné, nereaguje...
pepsikova
25.07.12,19:46
..lebo si mu sympatická?..(len hádam)
ivuliatko
25.07.12,20:08
tu je mlieko s medom na dobrú noc...
pepsikova
25.07.12,20:12
...tak, mliečko s medom sme tu na dobrú noc dávno nemali, ak teda vôbec!..hádam zaspím,potrebujem sa vyspať, zajtra bude tuho...takže dobrú noc vám, sníčky si berte so sebou, nech sa v spánku nenudíte a bacha..na ceste do chladničky sú škrupiny z orechov..šarkanovi sa už nechce vysávať...no..len aby ste vedeli:)....
buchač
25.07.12,20:33
No predsa nad Tatrou sa blýska - blýskavica (pozor nie bleskovica - to je niečo inšô), hromy divo bijú - hŕmavica, pršavica - leje jak z 3,14-či :D, čierňavica - bisťu - na krok nevidím.

...aj nad " mojím údolím " zaznela hymna .......dokonca elektrina vypadla ...aj signál , či satelit alebo pripojenie na net ...
...včul už je jasná obloha , hviezdy jasne svietia ....


...ozaj , keď už som spomenul tie hviezdy......
...v pondelok som videl fakt neskutočný úkaz .....meteority si lietali hore dole ...
No jeden bol ako zo sci - fi...
Niečo podobné ...vpredu žiariaca guľa a za ňou chvost plameňov...
Pohľad - nádhera...

http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/ILUSTRACNE/VESMIR/asteroid.jpg
terezamaria
25.07.12,20:56
Kto má chuť, môže vyrábať:
KEJKA
26.07.12,04:07
avalik
26.07.12,04:39
Dobré ránko, pepsi je asi este so sarkanom na luke, tak posielam kavicku, cajicky, mliecko, kakavko - kto co rad :)
a k tomu cerstve rozky s cerstvym broskynovym dzemikom ... prajem vsetkym pekny den - tu na mojom rodnom vychode zamracene a vraj este prsat bude, ale aspon zahradu nebude treba polievat :D
willma
26.07.12,04:53
Ďakujem pekne za taký prš:mee:, včera som bola skontrolovať záhradu - bilancia : Paradajka vyvalená, papriky pováľané ešte teraz ráno pôda rozbahnená tak, že sa tam vkročiť nedá. Lialo tak, že rýny nestíhali
willma
26.07.12,04:57
a ešte jedno pridám: Najviac ma srdí, že mi príde odpoveď /Ďakujeme za Váš záujem o prácu, my nemáme záujem o Vás/ a necelé dva mesiace na to prásk ho inzerát s rovnakým znením na tú istú pozíciu.
pepsikova
26.07.12,05:04
..tak to je zákusok!..máš dobrú kamarátku...
pepsikova
26.07.12,05:10
a ešte jedno pridám: Najviac ma srdí, že mi príde odpoveď /Ďakujeme za Váš záujem o prácu, mi nemáme záujem o Vás/ a necelé dva mesiace na to prásk ho inzerát s rovnakým znením na tú istú pozíciu...

..wilmuš, nerezignuj, to pravé šťastie určite niekde čaká na teba..u hentakého by ti dobre nebolo, to len takí vychcanci môžu urobiť..držím ti silno palčoky,aby si našla dobrú robotu...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8821.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=8821)
pepsikova
26.07.12,05:13
...dobré ráno vám, Daruška poslala všetko ako treba, takže ja už len mokrou labkou stisnem gombičku, vypustím šťastie k vám a nech sa vám dnešný deň vydarí...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s2858.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=2858)
willma
26.07.12,05:22
nerezignujem, ale na nálade to nepridáva, najmä keď som bez roboty už vyše roka
maja
26.07.12,06:59
Indeed
26.07.12,07:01
a ešte jedno pridám: Najviac ma srdí, že mi príde odpoveď /Ďakujeme za Váš záujem o prácu, mi nemáme záujem o Vás/ a necelé dva mesiace na to prásk ho inzerát s rovnakým znením na tú istú pozíciu.

veľmi silno pochybujem,že presne ten text Ti poslali ako odpoved na žiadosť o prijatie do zamestnania
willma
26.07.12,07:31
veľmi silno pochybujem,že presne ten text Ti poslali ako odpoved na žiadosť o prijatie do zamestnania Samozrejme, že to nebol text v tomto znení, bolo to napísané zaobalene.
veronikasad
26.07.12,07:42
Samozrejme, že to nebol text v tomto znení, bolo to napísané zaobalene.
Nemôžu napísať, že si pre nich "stará" - to by bolo porušenie ZP

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#13
pepsikova
26.07.12,10:52
..popoludňajšia kafica je už na stole...nikde nikto, tak môžem začať siestovať...no..
pepsikova
26.07.12,10:53
Samozrejme, že to nebol text v tomto znení, bolo to napísané zaobalene...

..Vážená pani, teší nás váš záujem o prácu v našej firme, v súčasnosti však nemáme vhodné miesto pre vašu kvalifikáciu.(kašli na nich....
misoft
26.07.12,10:55
Plakať, alebo sa smiať?
http://i.sme.sk/cdata/7/64/6470707/shooty_velky.jpg
..... VODCA!
wagner
26.07.12,11:27
Plakať, alebo sa smiať?
http://i.sme.sk/cdata/7/64/6470707/shooty_velky.jpg
..... VODCA!
Plakať, komunizmus si babky ficovky a niektorí mladí, čo ho nezažili, zvolili, tak nám treba.
Len nech tu skúsi niekto taký vyplakávať.:confused: Som poriadne nasratá
wagner
26.07.12,11:30
a ešte jedno pridám: Najviac ma srdí, že mi príde odpoveď /Ďakujeme za Váš záujem o prácu, mi nemáme záujem o Vás/ a necelé dva mesiace na to prásk ho inzerát s rovnakým znením na tú istú pozíciu.

A napísali Ti to s mäkkým i? Lebo ak áno, tak by som im to poslala naspäť opravené červenou fizkou s tým, že najprv nech sa naučia pravopis a potom nech niekoho vyhadzujú
wagner
26.07.12,11:35
buchač
26.07.12,12:21
Plakať, komunizmus si babky ficovky a niektorí mladí, čo ho nezažili, zvolili, tak nám treba.
Len nech tu skúsi niekto taký vyplakávať.:confused: Som poriadne nasratá
...jááááj ......mohol by som viaceré vymenovať ...

...hm ...vodca...???

Maestro Botticelli to vystihol už veľmi dávno....roku 1475
Klaňanie troch kráľov

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ab/Botticelli%2C_adorazione_dei_magi_uffizi.jpg/300px-Botticelli%2C_adorazione_dei_magi_uffizi.jpg

...ešte aj tie ruiny pripomínajú , čo môže nastať po vláde KRÁĽA...



Okolnosti vzniku diela

Obraz je známy i pod označením Del Lamovo klaňanie, ktoré obsahuje meno zadávateľa diela. Guaspare di Zanobi del Lama bol florentský obchodník, ktorý zbohatol za veľmi nejasných okolností, dokonca bol považovaný za človeka s veľmi pochybnou minulosťou. Pracoval ako zmenárnik a vďaka tomu prišiel k značnému majetku. Napriek tomu mu však chýbalo adekvátne spoločenské postavenie. V snahe získať ho, stal sa postupne členom viacerých miestnych najprestížnejších tzv. bratstiev a zo súkromných prostriedkov dal postaviť kaplnku v bazilike Santa Maria Novella, do ktorej umiestnili oltárny obraz Klaňanie troch kráľov, objednaný u Sandra Botticelliho.
Paradoxne tento obraz je jedinou pamiatkou krátkeho obdobia spoločenského úspechu del Lamu. Jeho pochybné obchodné praktiky vyšli totiž čoskoro najavo; bol usvedčený z podvodu, čo mu vynieslo zákaz podnikania v tejto oblasti a stratu ťažko nadobudnutého spoločenského postavenia. Vrátil sa k pôvodnému životu a zomrel vo veľmi skromných podmienkach.


...že aká irónia , podobenstvo....len ten koniec v prípade KRÁĽA bude , kua , určite iný ...
misoft
26.07.12,12:39
Plakať od jedu, smiať nad našou hlúposťou. Máme, čo sme (ne)chceli!
jb0863
26.07.12,12:40
ešte budeme pri Ficovi plakať...
pavol54
26.07.12,12:55
Plakať, alebo sa smiať?
http://i.sme.sk/cdata/7/64/6470707/shooty_velky.jpg
..... VODCA!
a pred zrušením tých viac zdravotných poisťovní dostanem z mojich niekoľkoročných vkladov do nich podiel na zisku ktorý podľa rozhodnutia ústavného nemožno zakázať alebo ako . kde sa oň môžeme všetci prispievatelia prihlásiť (dôchodcovia a deti nech sa nehlásia za tých prispieva štát)
misoft
26.07.12,13:00
Zabudni! Otvor pudiľár - Haščák so svojim kyslým ksichtom si zapýta, aby si to uložil na Cypre.
ivuliatko
26.07.12,13:05
..popoludňajšia kafica je už na stole...nikde nikto, tak môžem začať siestovať...no..

včera som urobila tiramisu, pekne sa odležalo v chladničke, nech sa páči k tomu popoludňajšiemu kafču :)
Tweety
26.07.12,13:12
Mám ešte pár klasov varenej kukurice, posielam, nech vám chutí.
buchač
26.07.12,13:16
Plakať, komunizmus si babky ficovky a niektorí mladí, čo ho nezažili, zvolili, tak nám treba.
Len nech tu skúsi niekto taký vyplakávať.:confused: Som poriadne nasratá
...neplače....

...ba horšie ......chváli .........mlčať by sa zišlo skôr ....

http://www.porada.sk/t197230-p2-fico-poistovne-siroky-a-velky-zlocin.html#post2112397
buchač
26.07.12,13:20
Rozsudek soudce.

Soudce: „To je velmi brutální čin. Pokud chcete, aby vám byl trest poněkud zmírněn, musíte nám
vysvětlit motiv svého činu.“
Obžalovaný muž: „Když ona byla tak omezená, že jsem ji prostě musel zabít.“
Soudce: „Vždyť to, co nám teď říkáte, váš čin ještě přitěžuje. Jestli nechcete, aby vás přísedící už
napřed odsoudili, pak nám předložte alespoň jedno polehčující vysvětlení.“

Nato se obžalovaný muž rozhovořil:
„Bydlíme ve 13. poschodí jednoho vysokého domu. V prvním poschodí žije rodina hotelového
portýra, která má dvě děti, které ale zůstaly od přírody neobyčejně malé, 12 letý měří 80 cm a
19 letý pouze 90 cm.
Jednoho dne jsem přišel domů a moje žena říká: „V rodině našeho portýra je něco špatně. Ty
jejich děti jsou praví pyrenejové.“
Já říkám: „Ne, ty myslíš, že jsou pygmejové.“
„Ne,“ říká moje žena „pigmej je látka, kterou má člověk pod kůží a tvoří se z ní pihy.“
Já říkám: „To je pigment.“
„Ne,“ říká moje žena „pigment je to, na co psali staří Římané.“
Já říkám: „To je pergamen!“
„Ne,“ říká moje žena „pergamen je, když básník začne něco psát, a pak to nedokončí...“
„Pane soudce, musíte ocenit, že jsem se ovládl, zamlčel slovo fragment, sedl si odevzdaně do
křesla a začal číst noviny.
Náhle však ke mně přišla žena s větou, po níž jsem usoudil, že je zralá pro blázinec... Tedy - moje
žena.“
„Miláčku, koukni se, co zde stojí.“
Otevře knihu, ukáže na jedno místo v textu a říká: „Slunečník kabelky byl učitelkou pasáka 15.“
Vzal jsem knihu a stále ještě poklidně vysvětlil: „Ale miláčku, to je francouzská kniha a
francouzský text. Tady stojí: „La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Louis XV.“
To znamená: „Markýza Pompadour byla milenkou Ludvíka XV.“
„Ne,“ říká moje žena „to musíš překládat doslovně: La Marquise = slunečník, Pompadour =
kabelka, la Maitresse = učitelka, Louis XV = pasák 15.
Já to musím vědět naprosto přesně, já jsem si přece objednala pro svou výuku francouzštiny
vynikajícího legionáře.“
Já říkám: „Ty myslíš lektora.“
„Ne,“ říká moje žena „lektor byl antický řecký hrdina.“
Já říkám: „To byl Hektor a ten byl z Tróje.“
„Ne,“ říká moje žena „Hektor je plošná míra.“
Já říkám: „To je hektar!“
„Ne,“ říká moje žena: „Hektar je nápoj bohů.“
Já říkám: „To je nektar.“
„Ne,“ říká moje žena „Nektar je řeka v jižním Německu.“
Já říkám: „To je Neckar.“
Moje žena: „Vždyť přece znáš tu krásnou písničku o Rýnu a Nektaru, kterou jsme nedávno
zpívali jako duo.“
Já říkám: „Tomu se říká duet.“
„Ne,“ říká moje žena „duet je, když mají dva muži souboj se šavlí.“
Já říkám: „To je duel.“
„Ne,“ říká moje žena „duel je díra v hoře, kterou projíždí vlak...“
A dál, pane soudce - dál jsem to již nevydržel. Vzal jsem kladivo a ženu jím umlátil.“

Nastala chvíle mlčení, po níž soudce vstal a vyřkl ortel:
„Osvobozen, já bych ji umlátil už u Hektora.“
pepsikova
26.07.12,13:31
...neplače....

...ba horšie ......chváli .........mlčať by sa zišlo skôr ....

http://www.porada.sk/t197230-p2-fico-poistovne-siroky-a-velky-zlocin.html#post2112397..

..teba v tej tvojej nore možno nachádzajú len samé zlé správy...skús trochu rozmýšlať a potom trepni...
pavol54
26.07.12,13:31
Zabudni! Otvor pudiľár - Haščák so svojim kyslým ksichtom si zapýta, aby si to uložil na Cypre.
takže mi to môže byť jedno či bude jedna alebo osem
buchač
26.07.12,13:48
..

..teba v tej tvojej nore možno nachádzajú len samé zlé správy...skús trochu rozmýšlať a potom trepni...
Zlé správy vždy ďalej doletia ...

No skús aj Ty porozmýšľať a daj niečo kladné ....
No nie z dielne Smeru ...

Proste svoj názor ....môžeš aj trepnúť ......zvládnem/e to ....
pepsikova
26.07.12,13:58
Zlé správy vždy ďalej doletia ...

No skús aj Ty porozmýšľať a daj niečo kladné ....
No nie z dielne Smeru ...

Proste svoj názor ....môžeš aj trepnúť ......zvládnem/e to ......

..keby si si to poriadne prečítal, hneď by si mal jasno...ale načo rozmýšlať!!...ty radšej bum, prásk, tresk!..čo už!..
pepsikova
26.07.12,14:16
...som si požičala z face..
promont maja
26.07.12,14:37
... z toho majú poštári radosť ...
buchač
26.07.12,15:04
...čítam , dumem....no nevyhýbam sa odpovediam na položené otázky......
VieraPopluharova
26.07.12,16:25
Nedá mi capnem Vám to sem i keďmimotemy no zasmiala som sa, nie je to roztomilé.....
http://img25.dreamies.de/img/505/b/5ux20ij9ss8.gif
Tweety
26.07.12,16:42
asedma
26.07.12,17:10
..pekny vecer vam vinsujem..prave som doma otvorila flasticku cerveneho, tak vam z nej posielam..no a kto ma rad sladke, tak paci..
http://4.bp.blogspot.com/-lx7F26BIGps/Tq6thEnhu1I/AAAAAAAADhU/l5EPsPbTwz8/s1600/vranovska-cukrarka_viera-miklosova.jpg

http://plnielanu.topky.sk/pic/d/3/e/4/cervene-vino-chuti-aj-pomaha-644.jpga nieco slanehohttp://dobrejedlo.pluska.sk/images/gallery/jedlo/casopis/chutovky/skvar.pagace_1.JPG
AlaNR
26.07.12,17:35
Ja čo som 34 rokov váľala šunky a aj v škole som sa na telocviku ulievala ako sa dalo, som sa dneska vykydala na power-yogu.
Ty môj Boh, po 10 minútach mokrá jak myš, ledva sme fučali, cvičiteľka sľúbila, že zajtra si môžeme zrátať všetky svaly na tele, aj také, o ktorých sme netušili...
Ale aj tak, nabudúce idem zasa, lebo som mlandravá, treba mi rozhýbať sa! :)
misoft
26.07.12,18:06
To si píš, že ti to bude prd platné - čakať budeš tak, či tak.
pepsikova
26.07.12,18:07
...chválim tvoje rozhodnutie a prajem vytrvalosť!...
misoft
26.07.12,18:08
No - dovalila sa švagriná aj s kamarátkou + zwei kind, kŕstňa + pojazdný kartáč, začali rapotať, mecheche a pod. - výsledok - jedine zaliezť sem.
pepsikova
26.07.12,18:09
..pošli jeden padáčik!,...vyzerajú ako maľované!..mňamm..
wagner
26.07.12,18:20
a pred zrušením tých viac zdravotných poisťovní dostanem z mojich niekoľkoročných vkladov do nich podiel na zisku ktorý podľa rozhodnutia ústavného nemožno zakázať alebo ako . kde sa oň môžeme všetci prispievatelia prihlásiť (dôchodcovia a deti nech sa nehlásia za tých prispieva štát)

Ale aj ja som tam prispievala od vtedy, ako ju zriadili. A nie málo, tak aj ja mám nárok,aj keď som včuľ ID. Či nie? Ja si utriem hubu? To si ako niekto predstavuje, há?
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9723.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
wagner
26.07.12,18:22
Žiaľ, iba súhlasiť s Tebou mi ostáva. O štyri roky nové voľby, len či zatiaľ babky ficovky pôjdu do večných hajan? Alebo skorej my?
misoft
26.07.12,18:27
wagner
26.07.12,18:32
No nezabil by si ich? Ešte že sa u nás nedá kúpiť navoľno zbraň, to by tu bolo rošádo.
pepsikova
26.07.12,18:42
keby si nutno potrebovala, tak bárskde pod pultom nájdeš...
pepsikova
26.07.12,18:53
..som si požičala z face...a aká je to pravda!..ľudia, ktorým pomôžeme vo chvíľach, kedy nás potrebujú, potom na nás zabudnú...
buchač
26.07.12,19:31
...he .......dohodím kontakty ????
lujza.j
26.07.12,19:36
mne fšecko aj punčááák....
lujza.j
26.07.12,19:39
tí špinaví "gayovskí" novinári budú drzo človeka od chrbta natáčať bez toho aby o tom osoba vedela......:mad::mad::mad: vrrrrrr
idem het ....dobrú nocku....;)
Dav
26.07.12,19:40
Rozhodla som sa, že už teraz večer s kobercom ku kontajneru nejdem. Čo ak nejaká dobrá duša zavolá na mňa policajtov, koho som doň zakrútila :D
Narobili ste mi s tým vaším letným upratovaním chute, pustila som sa do reorganizovania obývačky. Zajtra budem aj ja ako po power yoge. Ale tak mi treba, keď som sa nenaučila prenášať veci pohľadom ...
buchač
26.07.12,19:45
Múdro dňa :

Nikdy sa nesmejte cigánovi na bicykli ...

Nemôžete vedieť , či nie je váš...
ivuliatko
26.07.12,20:00
Múdro dňa :

Nikdy sa nesmejte cigánovi na bicykli ...

Nemôžete vedieť , či nie je váš...

A cigánske olympijské heslo: "Nie je dôležité zvíťaziť, ale vrátiť športové náradie!"
AlaNR
26.07.12,20:46
Nooo asi náradie nevracajú, lebo dnes, keď som išla z mesta, tak u nás pri kostole okupovala tlupa černejších autobusovú zastávku.
Bol tam taký malý, asi 4-5 ročný a točil reťazou, asi pol metrovou. Ešte som si tak myslela, že keď mu vyletí, tak niekomu môže aj ublížiť. A hádajte čo? Vyletela mu, ale do môjho auta, chvalabohu letela tak, že len buchla trošku o prah pod dverami. No, ale ešteže mám dobré brzdy, zastavila som, kamoška v aute si skoro čelo otrepala, vyletela som z auta a hučala som asi na 30 metrov po nich. Aj po takej starej, čo tam bola asi dozor. Servítku som si pred hubu nedávala. A černota len prepáčte, prepáčte, tak reku sa vam vy.erem na vaše prepáčte, keď ste mi skoro okno rozd.bali!
No ja neviem, keby mi niečo rozdžubkali, tak kto by mi to zaplatil??? Keď moja osemnástka je nepoistiteľná?
Svine jedny....
asedma
26.07.12,21:29
..na dobru noc este..

Nech každý tvoj deň začína úsmevom a ním aj končí! http://www.vychytane.sk/site_img/emoticons/1.png
pavol54
27.07.12,03:05
Nooo asi náradie nevracajú, lebo dnes, keď som išla z mesta, tak u nás pri kostole okupovala tlupa černejších autobusovú zastávku.
Bol tam taký malý, asi 4-5 ročný a točil reťazou, asi pol metrovou. Ešte som si tak myslela, že keď mu vyletí, tak niekomu môže aj ublížiť. A hádajte čo? Vyletela mu, ale do môjho auta, chvalabohu letela tak, že len buchla trošku o prah pod dverami. No, ale ešteže mám dobré brzdy, zastavila som, kamoška v aute si skoro čelo otrepala, vyletela som z auta a hučala som asi na 30 metrov po nich. Aj po takej starej, čo tam bola asi dozor. Servítku som si pred hubu nedávala. A černota len prepáčte, prepáčte, tak reku sa vam vy.erem na vaše prepáčte, keď ste mi skoro okno rozd.bali!
No ja neviem, keby mi niečo rozdžubkali, tak kto by mi to zaplatil??? Keď moja osemnástka je nepoistiteľná?
Svine jedny.... rasistka jedna, radšej si mala pozrieť či sa im hrdza na reťazi neoškrela a ty tu takto malé dostane šok a to je dôvod na invaliditu.
pavol54
27.07.12,03:08
Ale aj ja som tam prispievala od vtedy, ako ju zriadili. A nie málo, tak aj ja mám nárok,aj keď som včuľ ID. Či nie? Ja si utriem hubu? To si ako niekto predstavuje, há?
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9723.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
dobre teda ty dostaneš ho...o za tú dobu čo si prispievala a my ho dostaneme až za prispievanie doteraz. takže aký je rozdiel medzi jednou a viacerými poisťovňami?
MarcelkaT
27.07.12,05:22
Dnes čítam :"Milujte bezdrôtovo a pohodlne" a to bolo "Mailujte bezdrôtovo a pohodlne", no co už : lačnomo furt o chlebe še šnije". Neviem, neviem kde my 17-nástky spejeme. Pekný deň a víkend.
pepsikova
27.07.12,05:23
Nooo asi náradie nevracajú, lebo dnes, keď som išla z mesta, tak u nás pri kostole okupovala tlupa černejších autobusovú zastávku.
Bol tam taký malý, asi 4-5 ročný a točil reťazou, asi pol metrovou. Ešte som si tak myslela, že keď mu vyletí, tak niekomu môže aj ublížiť. A hádajte čo? Vyletela mu, ale do môjho auta, chvalabohu letela tak, že len buchla trošku o prah pod dverami. No, ale ešteže mám dobré brzdy, zastavila som, kamoška v aute si skoro čelo otrepala, vyletela som z auta a hučala som asi na 30 metrov po nich. Aj po takej starej, čo tam bola asi dozor. Servítku som si pred hubu nedávala. A černota len prepáčte, prepáčte, tak reku sa vam vy.erem na vaše prepáčte, keď ste mi skoro okno rozd.bali!
No ja neviem, keby mi niečo rozdžubkali, tak kto by mi to zaplatil??? Keď moja osemnástka je nepoistiteľná?
Svine jedny......

..jaj, kde si mala v tom momente fantáziu?..však by som bola vytiahla mobil a fotila a fotila osemnástku, nejaký štrabanček by sa už našiel a cigoši nech rozmýšlajú, čo robíš!..ale nie, jasné, kecám, ešteže sa ospravedlnili...ale mala si im riadne naložiť, bande jednej!...(svynejenny!)
pepsikova
27.07.12,05:32
...dobré ráno vám a krásny skorovíkendový deň dnes vám prajem...káva a čajík navarené, aj rozposlané, presne kam treba, tuším aj to Nórsko som stihla, hádam sa našej Iví dobre darí a donesie nejaké fotečky na okukanie, hubke prihodím ešte aj kocku cukru (nech nežerem), aj eňuš,evuš a všetkým "ňuš),Vieroč a Macke,po ceste si uchyťte kotlíčky, kdo si to má pamatovať,ktovie, čo je s mojím kamošom abutom,no mám krásne spomienkové ráno dnes...tak len fajn deň vám prajem a ešte behnem kúpiť šaraticu, zabudla som, no, kúpim po ceste aj tričko,ktoré mi to pripomenie..waaaaaaúúúú....http://www.youtube.com/watch?v=hN8CKwdosjE
pepsikova
27.07.12,05:34
...mojík, čítaj len užitočné..ty predsa mailuješ bezdrôtovo už dávno!....
ivuliatko
27.07.12,05:43
Nádherné video, presne v Tvojom štýle - plné stískancov :-)
VieraPopluharova
27.07.12,05:45
VieraPopluharova
27.07.12,05:48
..som si požičala z face...a aká je to pravda!..ľudia, ktorým pomôžeme vo chvíľach, kedy nás potrebujú, potom na nás zabudnú...

Veru Pepsi, moja napísala si svätú pravdu........
AlaNR
27.07.12,05:51
..

..jaj, kde si mala v tom momente fantáziu?..však by som bola vytiahla mobil a fotila a fotila osemnástku, nejaký štrabanček by sa už našiel a cigoši nech rozmýšlajú, čo robíš!..ale nie, jasné, kecám, ešteže sa ospravedlnili...ale mala si im riadne naložiť, bande jednej!...(svynejenny!)

Nooo šak keby ma niekto počul, tak ma udá za rasový útok...
Nič tam na tom aute neni, ja som tú reťaz zbadala len za to, lebo som ešte dávala pozor, či niektoré z tých deciek nevybehne na cestu, lebo tam pobehovali po zastávke, takže som išla pomalšie. auto má aj lak 18ročný, takže škrabance by som aj tak nenašla :(
No ale keby som bola bezkrký holohlavý nabúchaný típek, tak by utekali jak myši...
A na ospravedlnenie by som im v prípade škody hlllllllboko kašľala... :(
VieraPopluharova
27.07.12,05:54
Tak som čítala včerajšie príspevky až som sa skoro zabudla pozdraviť,.....prajem všetkým krásny a ničím nerušený piatok.....Pepsi Tebe za video a čajík a všetkým ešte .......tešte sa na víkend ako ja včera na dnes........
ivuliatko
27.07.12,06:05
Ahojte, ja sa na dnes veľmi neteším - dusno je jak v saune a idem si ešte prikúriť :rolleyes:... Neter mala včera v Brne promóciu a dnes bude oslava, no a sestra moja rodná ma samozrejme zaúkolovala, takže idem piecť syrové praclíky... "budu zpocená jak vrata vod chlíva" a potom ešte skonštatujem "já nemám co na sebe!!!" :eek: ...ale hovorí sa, že také akcie dopadnú najlepšie :D
pepsikova
27.07.12,06:10
...ach, to moje video je už trochu okukané, ale mám ho rada..teda, tú pieseň, aj výpravu k nej...a používam ho na vylepšenie nálady, keď mi začína byť p*čno...
pepsikova
27.07.12,06:12
Ahojte, ja sa na dnes veľmi neteším - dusno je jak v saune a idem si ešte prikúriť :rolleyes:... Neter mala včera v Brne promóciu a dnes bude oslava, no a sestra moja rodná ma samozrejme zaúkolovala, takže idem piecť syrové praclíky... "budu spocená jak vrata vod chlíva" a potom ešte skonštatujem "já nemám co na sebe!!!" :eek: ...ale hovorí sa, že také akcie dopadnú najlepšie :D..

..neboj ništ, na oslave sa nekuká, čo na tebe, ale čo na stole...dobre to oslávte!...
VieraPopluharova
27.07.12,06:29
Práve v tomto momente ma naštval k zúrivosti buchy.......vid. Hubárska vášeň - fotoinšpirácie (http://www.porada.sk/t85178-p26-hubarska-vasen-fotoinspiracie.html#post2113126)
hnedoočka
27.07.12,06:35
až som sa zľakla.... :D
MarcelkaT
27.07.12,07:42
Pepsi, máš pravdu že dávno "mailujem bezdrôtovo" a budem čítať len užitočné.
VieraPopluharova
27.07.12,07:46
Neboj moja, ja ho tajne zbožňujem....
tuta
27.07.12,08:19
buchač
27.07.12,09:14
hehehehehehehehehehehehe..........................
Dav
27.07.12,10:52
Naštvali, za jeden deň dvaja exoti, a to ešte nie je polnoc....
Č. 1 . Kolegyňa, ktorá má do 30.6. vrátane dovolenku, mi zavolala, že ako to, že v zdravotnej ešte nič o jej neplatenom voľne nevedia
Č. 2. pracovníčka pošty ma presviedčala, že oni robia vždy tak, ako majú podľa zákona. Tak som sa jej spýtala, či skutočne myslí tú Slovenskú poštu, ktorá (a vymenovala som jej zopár perličiek) a potom som jej zaželala, aby sa odteraz vždy stretávala len s ľuďmi, ktorí robia vždy všetko presne podľa zákona. Vyzerala veľmi urazená.

Teraz mi z nich treští v hlave a to som mala naplánovaný deň, keď bleskovo zbehnem kúpiť vnukovi prvé topánky, hodím peniaze na účet, vyberiem si listy a hajde doupratovať obývačku. Už som alergická na to, že nemôžem jediný deň stráviť tak, ako sa sama rozhodnem, nemyslieť jediný deň na robotu... Dovolenku mám ešte čiernych 8 dní z roku 2010, 25 z 2011.
Vykecala som sa, uľavilo sa mi.
wagner
27.07.12,10:56
Nekaz si piatok, vyhoď všetkých blbcov
Deganova
27.07.12,10:58
.. nestalo sa mi,nerozčúlilo ma, "nepotešilo ma".... kolegyňa celý deň v práci sa tešila, že má doma na návšteve otecka a ten jej sľúbil, že ju bude čakať aj z vyprážaným syrom... a dnes nám to opísala takto: idem domov, vôňa z môjho bytu, sliny som mala až na kolenách... začnem jesť a syra nikde, pýtam sa ocka, krájal si ho veľmi na tenko a vytiekol Ti... on že nie že tak na 1,5 cm... nejako sa jej to nezdalo otvorí chladničku a v nej syr, ktorý mal byť na obed... v druhom papieri bol zabalený smetol na váhu a milý ocko ho pekne obalil a vypražil...
Llívia
27.07.12,11:05
trisestri
27.07.12,11:13
:mad: Škoda, že autor/ka článku nedal/a vlastné fotky: http://lesk.cas.sk/clanok/98899/martinka-farmarom-neskonci-su-tu-pre-nu-dalsie-projekty.html
neviem cim pritahuju tieto kreatury bulvar,azda tym ze ziju ako v bavlnke a nepoznaju realny zivot,/myslim tych medialnych zvrhlych tvorcov reality a redaktorov bulvaru/takych Martiniek im najdem v kazdom meste minimalne 10-ono raz je to mozno zaujimave,ale neustale to podsuvat divakom a citatelom je podla mna trapne-reality sou prestali byt reality sou a zazina to byt trapne zcincenovana fraska podla zvrateneho vkusu medialnych narcisov./nuz podla vkusu ukazuju svoju osobnost,aspon vidno po com ich prizemna dusa pisti/
poznamka na okraj-kym vo vyspelych statoch su pre bulvar zaujimavy vyznamny umelci,sportovci,politici,oligarchovia a kralovska rodina,tu nam nahanaju dajake cucarky z Turca, mentalne zaostaleho chalana,silikonove blondiny,vulgarny akoze casnisi,farmari,docasne abstinujuci fetaci a par vulgarnych tupcov,cim sprostejsi a vulgarnejsi tym lepsi.
wagner
27.07.12,11:15
:mad: Škoda, že autor/ka článku nedal/a vlastné fotky: http://lesk.cas.sk/clanok/98899/martinka-farmarom-neskonci-su-tu-pre-nu-dalsie-projekty.html

Škoda že som neni z Turca, :Dtiež by som sa prihlásila:D :DLen to má nevýhodu, ja mám oveľa vyššie IQ ako má tá z Turca.
MarcelkaT
27.07.12,11:16
.. nestalo sa mi,nerozčúlilo ma, "nepotešilo ma".... kolegyňa celý deň v práci sa tešila, že má doma na návšteve otecka a ten jej sľúbil, že ju bude čakať aj z vyprážaným syrom... a dnes nám to opísala takto: idem domov, vôňa z môjho bytu, sliny som mala až na kolenách... začnem jesť a syra nikde, pýtam sa ocka, krájal si ho veľmi na tenko a vytiekol Ti... on že nie že tak na 1,5 cm... nejako sa jej to nezdalo otvorí chladničku a v nej syr, ktorý mal byť na obed... v druhom papieri bol zabalený smetol na váhu a milý ocko ho pekne obalil a vypražil...


Aspoň sa nechytilo žalúdka.
Llívia
27.07.12,11:24
Škoda že som neni z Turca, :Dtiež by som sa prihlásila:D :DLen to má nevýhodu, ja mám oveľa vyššie IQ ako má tá z Turca.
+ Trisestri: predstavte si, že by toto napísali o vás, alebo o vašej matke, alebo o vašej dcére. Mne je nejaká Matinka z hocikadiaľ a aj hocikto iný z kategórie "celevriti" ukradnutý. Ale autor tohto článku totálne prestrelil. Súhlasím s názorom z diskusie "A dosť!" od Koza-Roza http://lesk.cas.sk/forum/176696/1.
AlaNR
27.07.12,11:24
Navrhujem zrušiť výrobu cukríkov, lebo moja kolegyňa mlaštíííí jak zmyslov zbavená.
Ja neviem, že ju aj z domu pustili medzi ľudí, keď ani cukrík nevie jesť.... :(
Llívia
27.07.12,11:29
A tiež aj žuvačiek - to, ako ich žvachtlajú niektorí ľudia, sa nedá počúvať :-(
Llívia
27.07.12,11:31
Dám aj niečo pozitívne: po pol roku konečne ukončená kontrola DPH aj s tým, že nadmerný odpočet už svieti na firemnom účte. :)
buchač
27.07.12,11:34
Navrhujem zrušiť výrobu cukríkov, lebo moja kolegyňa mlaštíííí jak zmyslov zbavená.
Ja neviem, že ju aj z domu pustili medzi ľudí, keď ani cukrík nevie jesť.... :(

...a TY mlčíš jak zmyslov plná ???

Šak jeden uvoľni a pekne jej povedz ...slušne ...napríklad :

" To musíš mliaskať jak tá sviňa .........? " ;)
trisestri
27.07.12,11:37
+ Trisestri: predstavte si, že by toto napísali o vás, alebo o vašej matke, alebo o vašej dcére. Mne je nejaká Matinka z hocikadiaľ a aj hocikto iný z kategórie "celevriti" ukradnutý. Ale autor tohto článku totálne prestrelil. Súhlasím s názorom z diskusie "A dosť!" od Koza-Roza http://lesk.cas.sk/forum/176696/1.

tu je podstatny rozdiel,ja sa nehlasim do reality sou a ani nebudem robit zo seba debila za par eur-isli tam dobrovolne,takisto ako dobrovolne chodia sa predvadzat na rozne akcie,je to rovnaka chyba ich ako aj zvratenost bulvaru a tych ktory ponukaju taku bezduchu zabavu-ale kazdy svojpravny clovek ma moznost vyberu aj zo vsetkym co to obnasa- to ze bulvar sa prizivuje na nich dost nechutnym sposobom je nemoralne,ale co s tym ak sami akceptuju taky sposob publicity? A ten koho chcel nesikovne ochranit organ Statna rada pre vysielanie a retransmisiu tusim,tak este na nich podal zalobu.
AlaNR
27.07.12,11:43
...a TY mlčíš jak zmyslov plná ???

Šak jeden uvoľni a pekne jej povedz ...slušne ...napríklad :

" To musíš mliaskať jak tá sviňa .........? " ;)

Ja si myslím, že som slušne vychovaná a nie som tak drzá, aby som jej niečo povedala.
Moja chyba, musím teda počúvať...
misoft
27.07.12,12:01
..a ešte fotečku Róma-Romulána, reku foto pre fízlov, aby vedeli, koho majú zabásnuť.
Llívia
27.07.12,12:01
tu je podstatny rozdiel,ja sa nehlasim do reality sou a ani nebudem robit zo seba debila za par eur-isli tam dobrovolne,takisto ako dobrovolne chodia sa predvadzat na rozne akcie,je to rovnaka chyba ich ako aj zvratenost bulvaru a tych ktory ponukaju taku bezduchu zabavu-ale kazdy svojpravny clovek ma moznost vyberu aj zo vsetkym co to obnasa- to ze bulvar sa prizivuje na nich dost nechutnym sposobom je nemoralne,ale co s tym ak sami akceptuju taky sposob publicity? A ten koho chcel nesikovne ochranit organ Statna rada pre vysielanie a retransmisiu tusim,tak este na nich podal zalobu.
Vzhľadom na Martinkinu osobnosť a výšku jej IQ je to v jej prípade (ten článok) ako vysmievať sa človeku na vozíku za to, že nemôže chodiť.
buchač
27.07.12,12:03
Ja si myslím, že som slušne vychovaná a nie som tak drzá, aby som jej niečo povedala.
Moja chyba, musím teda počúvať...

...slušne vychovaný som aj ja ...
Nemusíš nič ...povedať môžeš - to prirovnanie nie je nutné , to je fakt ...

...drzosť ?????...:eek:....ty brďo , to keby kadila v kancli , ani to by nevadilo ???
...že Tvoja chyba , potom by si iné následky znášala ....???
misoft
27.07.12,12:08
Aké vlastné? "Cicuška" všetko "skopčila".
misoft
27.07.12,12:08
Žijú z "tuposti" ľudí, ktorí toto "žerú".
misoft
27.07.12,12:09
Tak to by si na 10000000% prehrala - také inteligentné tam neberú!
misoft
27.07.12,12:11
A furt si myslíš, že ti niečo vravia :D
Llívia
27.07.12,12:15
:D :D :D
Zdenka 0705
27.07.12,12:54
... tak toto sa nedá vymyslieť :D
hnedoočka
27.07.12,13:14
Navrhujem zrušiť výrobu cukríkov, lebo moja kolegyňa mlaštíííí jak zmyslov zbavená.
Ja neviem, že ju aj z domu pustili medzi ľudí, keď ani cukrík nevie jesť.... :(

Z mosta do prosta by som ani ja asi nedokázala, ale diplomaticky sa dá: nahodiť tému /keď práve neje cukríky/ že predstav si, tí starí ľudia sú ako malé deti: včera som musela nanovo učiť mamu, že pri jedle sa nemľaská a musí mať zatvorené ústa...už som totiž to mľaskanie nevydržala počúvať....no uveríš tomu?;)

ak nie je totál dement, tak hádam pochopí....:D
buchač
27.07.12,13:44
Z mosta do prosta by som ani ja asi nedokázala, ale diplomaticky sa dá: nahodiť tému /keď práve neje cukríky/ že predstav si, tí starí ľudia sú ako malé deti: včera som musela nanovo učiť mamu, že pri jedle sa nemľaská a musí mať zatvorené ústa...už som totiž to mľaskanie nevydržala počúvať....no uveríš tomu?;)

ak nie je totál dement, tak hádam pochopí....:D
...abo tak ...i tak sa dá ...:rolleyes:

...no uveríš tomu ? :D
pavol54
27.07.12,14:03
Navrhujem zrušiť výrobu cukríkov, lebo moja kolegyňa mlaštíííí jak zmyslov zbavená.
Ja neviem, že ju aj z domu pustili medzi ľudí, keď ani cukrík nevie jesť.... :(
daruj jej karamelky to jej zlepí hubu a čo zrušiť žvýrobcov cigariet lebo niektorí fajčia akoby voly predali a ten smrad (dnes keď si spomeniem že cez službu som vyfajčil aj 2 balíčky )
pepsikova
27.07.12,14:12
..takýchto by som hrýzla!..keď fajčili, vtedy im nesmrdelo a odrazu akí sfajnovelí..
pavol54
27.07.12,15:09
Ja sa k tomu verejne priznávam že som horší ako taký čo nikdy nefajčil
trisestri
27.07.12,16:45
nepodelis sa s tymy vratkami dph?
buchač
27.07.12,16:45
...zabite ma teraz ....

alabut by si teda zmlsol ...a teda riadne !!!

Ja by som s ním aj súhlasil .....


Kňaz rozdelil dedinu na dva tábory.
Pre milodary

V Borskom Mikuláši, v okrese Senica, rozdelila dedinčanov žiadosť miestneho farára.
Ten prosí svoje ovečky o milodary, aby mohol dostavať faru kostola.
Podľa miestnych sú ale jeho požiadavky vysoké.
Každý farník musí prispieť minimálne 20 eur, to znamená, že 5 členná rodina zaplatí až 100 eur.
Borský Mikuláš má pritom 3 600 farníkov.
http://udalosti.noviny.sk/z-domova/27-07-2012/Knaz-rozdelil-dedinu-na-dva-tabory-pre-milodary.html

...hm ....teraz ako ???.....žiada , prosí , musia ........:confused:
trisestri
27.07.12,16:46
myslis ze ty medialny ,,,machri,, maju vyssie IQ,ako Martinka,
pavol54
27.07.12,16:53
...zabite ma teraz ....

alabut by si teda zmlsol ...a teda riadne !!!

Ja by som s ním aj súhlasil .....


http://udalosti.noviny.sk/z-domova/27-07-2012/Knaz-rozdelil-dedinu-na-dva-tabory-pre-milodary.html

...hm ....teraz ako ???.....žiada , prosí , musia ........:confused:
1. dosť veľké bydlovisko pre jedného
2. Sokol nemal z predaja a prenájmu?
Tweety
27.07.12,16:56
1. dosť veľké bydlovisko pre jedného
2. Sokol nemal z predaja a prenájmu?
Sokolitánik dostal ten najväčší milodar pre seba z hameriky.:rolleyes:
trisestri
27.07.12,16:59
1. dosť veľké bydlovisko pre jedného
2. Sokol nemal z predaja a prenájmu?
donedavna my bol Jano Carnogursky aj sympaticky,teraz chapem tych co vraveli ze je krysa,hral sa na disidenta,pritom za prachy obhaji kdekoho a este takymi uplnymi smiesnymi argumentami,ako keby v tej base ho komunisti preskolili,disident sa objima s estebakom,biznis je biznis amen a na straz sudruhovia,vzdy pripraveny./on by bol dalsim ,,reprezativnym prezidentom tejto krajiny v tychto pomeroch/
Tweety
27.07.12,17:00
...zabite ma teraz ....

alabut by si teda zmlsol ...a teda riadne !!!

Ja by som s ním aj súhlasil .....


http://udalosti.noviny.sk/z-domova/27-07-2012/Knaz-rozdelil-dedinu-na-dva-tabory-pre-milodary.html

...hm ....teraz ako ???.....žiada , prosí , musia ........:confused:
Milodary sa cirkvi dávali, dávajú a budú dávať. Ale milo-dar, milý dar, dobrovoľný dar. Tak by to malo byť. Mne sa len nepáči, že sa obyčajný ľud nemá miešať do rozhodnutí cirkvi ale na druhej strane chce, aby prispieval. Jedno nie, a druhé už áno?
pavol54
27.07.12,17:03
Sokolík dostal ten najväčší milodar pre seba z hameriky.:rolleyes:a pre svoje deti
Tweety
27.07.12,17:04
a pre svoje deti
Tak to neviem, šak mal ctiť cirkvou stanovený celibát, či?
pepsikova
27.07.12,17:05
...zabite ma teraz ....

alabut by si teda zmlsol ...a teda riadne !!!




Ja by som s ním aj súhlasil .....


http://udalosti.noviny.sk/z-domova/27-07-2012/Knaz-rozdelil-dedinu-na-dva-tabory-pre-milodary.html

...hm ....teraz ako ???.....žiada , prosí , musia ........:confused:..

..ani nevie, akú veľkú smolu by mal u mňa s takouto požiadavkou!...ba ešte väčšiu!..milodary sú dobrovolné a farár ako Boží zástupca na zemi by to mal vedieť!..toto je zlodej, nie kňaz!..
Tweety
27.07.12,17:08
...zabite ma teraz ....

alabut by si teda zmlsol ...a teda riadne !!!

Ja by som s ním aj súhlasil .....


http://udalosti.noviny.sk/z-domova/27-07-2012/Knaz-rozdelil-dedinu-na-dva-tabory-pre-milodary.html

...hm ....teraz ako ???.....žiada , prosí , musia ........:confused:
Juraj, Ty nepoznáš babky kostolníčky, pre ktorých je to, čo povedal p. farár písmo sväté?Vôbec nerozmýšľajú, či to, alebo ono, hlavné, že povedal a bodka.
buchač
27.07.12,17:28
Juraj, Ty nepoznáš babky kostolníčky, pre ktorých je to, čo povedal p. farár písmo sväté?Vôbec nerozmýšľajú, či to, alebo ono, hlavné, že povedal a bodka.

...mňa nech nikto nerieši , čo sa viery týka ...........teda okrem výnimiek ...

Babky ???...no čo už narobím/e ...

Každý obhajuje ( občas oblbuje ) tým svojim spôsobom ...
Cirkev cez Boha...
Politici tiež ...Mamon ho zovú ľudia obyčajní...

Biblia nikde neodsudzuje ani peniaze, ani bohatstvo.
No nedá sa slúžiť aj Bohu aj mamone...
Kto chce počuť šušťanie peňazí, nech najprv šuští listami biblie.

Ústava ( právo , zákony ...) toť Biblia politikov ...
Ústava pokrivkáva ...
Justice má oči zakryté , váhy ju k zemi ťahajú...

Pritom oboje " inštitúcie " sú pre ľudí , im majú slúžiť ( teda mali by ) ... no často , ako je to vhodné , je to úplne naopak ...

...mňa radšej nech nikto nerieši , čo sa viery týka ...........teda okrem výnimiek ...
" Boha " mám toho svojho...
...politiku neovplyvním , takže ju mám v tom teplom otvore ...
Llívia
27.07.12,17:34
Ani keby to boli vratky a nielen vratka, tak nie :D Čakali sme na to jak na spasenie :D
pepsikova
27.07.12,17:48
...mňa nech nikto nerieši , čo sa viery týka ...........teda okrem výnimiek ...

Babky ???...no čo už narobím/e ...

Každý obhajuje ( občas oblbuje ) tým svojim spôsobom ...
Cirkev cez Boha...
Politici tiež ...Mamon ho zovú ľudia obyčajní...

Biblia nikde neodsudzuje ani peniaze, ani bohatstvo.
No nedá sa slúžiť aj Bohu aj mamone...
Kto chce počuť šušťanie peňazí, nech najprv šuští listami biblie.

Ústava ( právo , zákony ...) toť Biblia politikov ...
Ústava pokrivkáva ...
Justice má oči zakryté , váhy ju k zemi ťahajú...

Pritom oboje " inštitúcie " sú pre ľudí , im majú slúžiť ( teda mali by ) ... no často , ako je to vhodné , je to úplne naopak ...

...mňa radšej nech nikto nerieši , čo sa viery týka ...........teda okrem výnimiek ...
" Boha " mám toho svojho...
...politiku neovplyvním , takže ju mám v tom teplom otvore .....


...citujem:/......zabite ma teraz ....
pavol54
27.07.12,17:58
Tak to neviem, šak mal ctiť cirkvou stanovený celibát, či?
ja neviem ja nie som katolík v našej cirkvi sa môžu farári ženiť aj farárky vydávať, ale celibát je blbosť ale zaviedli ho len pre mamon kňazov, či sa toto opatrenie časom neprežilo neviem
wagner
27.07.12,18:16
Iba s Tebou môžem súhlasiť, je to obyčajný vlez do prdele
wagner
27.07.12,18:18
Taký dement nepochopí
Tweety
27.07.12,18:20
ja neviem ja nie som katolík v našej cirkvi sa môžu farári ženiť aj farárky vydávať, ale celibát je blbosť ale zaviedli ho len pre mamon kňazov, či sa toto opatrenie časom neprežilo neviem
Áno sú cirkvi, ktoré neprikazujú pre kňazov celibát, ale katolícka má. Pán Ježiš o tom nehovoril, to si ju prispôsobila už potom cirkev. Takže celibát nie je na obraz Boží, je to len neskoršie tvz. vylepšenie predstavených cirkví.
pepsikova
27.07.12,18:21
...čo sú všetci takí zbesnení za dubákmi?..ešte aj môj sused, čo v živote dubák nenašiel, ani keby na neho zapískal, (ako aj ja), sa stará, či už rastú...som zvedavá, či by do tej hory so mnou šiel, či by sa nebál..:D
Tweety
27.07.12,18:23
...čo sú všetci takí zbesnení za dubákmi?..ešte aj môj sused, čo v živote dubák nenašiel, ani keby na neho zapískal, (ako aj ja), sa stará, či už rastú...som zvedavá, či by do tej hory so mnou šiel, či by sa nebál..:D
Myslíš dubáka, či? :--- Huby sú zdravé, prechádzka lesom dupľom a ešte k tomu so susedom, to musí byť polahoda. Šak mu navrhni, či?
wagner
27.07.12,18:27
...zabite ma teraz ....

alabut by si teda zmlsol ...a teda riadne !!!

Ja by som s ním aj súhlasil .....


http://udalosti.noviny.sk/z-domova/27-07-2012/Knaz-rozdelil-dedinu-na-dva-tabory-pre-milodary.html

...hm ....teraz ako ???.....žiada , prosí , musia ........:confused:

Už som to tu písala, nič nové pod slnkom. Aj u nás kedysi keď sa stavala fara, tak sa postavila z peňazí farníkov. Každá rodina musela prispieť ak ma teda pamäť neklame tisíc korún. Viem, že moji rodičia nemali a dali len tristo korún. Tak to tam musel otec chodiť odrábať. Každé poobedie, keď sa niečo robilo, tak farníci nabehli - murovali, betónovali. Jednoducho tam bol odborník len na hlavné múry aj to robil za pán boh zaplať a za stravu, ktorú doniesli farníci. Podotýkam - za hlbokého socializmu niekedy začiatkom šesťdesiatych rokov. Toť nedávno sa menili okná na kostole a farár vyhlásil zbierku. Určený ľudia chodili pre peniaze po domoch. U mňa ani nezazvonili, lebo pred tým som prehlásila, že aj ja potrebujem na výmenu okien a nemám. Keď z tej zbierky dá aj mne, potom priložím. A bol pokoj:D
wagner
27.07.12,18:28
Som rada že nie som sama, čo nevidí žiadne hríby
wagner
27.07.12,18:30
ja neviem ja nie som katolík v našej cirkvi sa môžu farári ženiť aj farárky vydávať, ale celibát je blbosť ale zaviedli ho len pre mamon kňazov, či sa toto opatrenie časom neprežilo neviem

Aj u nás bol kedysi dekan, ktorý mal dve deti. Bolo to verejné tajomstvo.
Tweety
27.07.12,18:32
Aj u nás bol kedysi dekan, ktorý mal dve deti. Bolo to verejné tajomstvo.
Veď je aj taký vtip. Vieš, aký je rozdiel medzi greckokatolickým a katolickým farárom? Nie, aký? No predsa v tom, že jeden má plienky vpredu na dvore a druhý za farou.:---
AlaNR
27.07.12,18:33
Odkedy nás s babkou "vodilo" v našom háji, na hríby radšej sama nechodím. Aj tak ich nepoznám, ja by som bola otrávená ešte skôr, ako by som z hája domov došla, a to ho mám za záhradou... :D
Sesternica ma zásobuje každý rok veľkým pohárom sušených dubákov a neviemčoho ešte, tak nemusím.
Moja dôchodkyňa lúbila chodiť na michalky, keď dotrepala dva tri košíky, to bolo roboty, kým sme to očistili :D Ale šak ona ešte pôjde... určite!
wagner
27.07.12,18:34
Juraj, Ty nepoznáš babky kostolníčky, pre ktorých je to, čo povedal p. farár písmo sväté?Vôbec nerozmýšľajú, či to, alebo ono, hlavné, že povedal a bodka.

Farári hýbu politikou, volia starostov, primátorov:D teda obrazne. Kto sa im neľúbi, tak ho vybľačia v kostole, slušne na neho nakydajú a nevolí ho ani vlastná rodina nie to ešte cudzí ľudia.
wagner
27.07.12,18:36
Sa nebojíš že ju bude vodiť? Zažila som to tiež, tak preto sa Ťa pýtan. Mala som asi desať rokov a bola som na hríboch so starkou
Tweety
27.07.12,18:38
To je čo?
Tweety
27.07.12,18:38
Vari nejaká mátoha vás ťahala hlbšie a hlbšie do lesa?
Llívia
27.07.12,18:40
Alebo ich suší na povale :D :D :D
pepsikova
27.07.12,18:41
Myslíš dubáka, či? :--- Huby sú zdravé, prechádzka lesom dupľom a ešte k tomu so susedom, to musí byť polahoda. Šak mu navrhni, či?..

..pre mňa sú huby ťažko nejedlé a do hory chodím so šarkanom..ten sa ma aspoň nevypytuje, ktorý hríb je dobrý a ktorý zlý!..akoby som ich ja vychovávala!..
alaya1
27.07.12,18:42
mimotemy Nie su nahodou na Porade nabozenske debaty zakazane?
Tweety
27.07.12,18:43
..

..pre mňa sú huby ťažko nejedlé a do hory chodím so šarkanom..ten sa ma aspoň nevypytuje, ktorý hríb je dobrý a ktorý zlý!..akoby som ich ja vychovávala!..
Pepsi, šak nemusíš všetko vešať susedovi na nos.:---
wagner
27.07.12,18:44
mimotemy Nie su nahodou na Porade nabozenske debaty zakazane?

A kto ich zakázal? :confused: Nikoho tu neurážame, žiadnych vyznavačov cirkví. Ako vidíš, sadli sme si aj v názoroch.
alaya1
27.07.12,18:45
ako myslis- tak, nech sa paci.
pepsikova
27.07.12,19:06
mimotemy Nie su nahodou na Porade nabozenske debaty zakazane?..

prečo?..zdá sa ti tu niečo nevhodné?..alebo sme ťa nebodaj nejako urazili?..
..a tu nie si mimotémy..toto je kaviareň...aj pripomienky sa tu môžu verejne..
pepsikova
27.07.12,19:10
Pepsi, šak nemusíš všetko vešať susedovi na nos.:---..

..ale však on začal...debilnou otázkou, vraj, či rastú dubáky...mňa sa to opýta, akoby nevedel že mne musí hríb zaspievať minimálne Carissiho, aby som ho zbadala!...
buchač
27.07.12,19:10
..
...citujem:/......zabite ma teraz ....

...necituj .......slobodne , demokraticky , vyjadri svoj názor......

Ale ak sa Ti zdá , že som zle zrobil , ak som alabuta spomenul ( len dedukcia ohľadom zabitia )....holt , mýliš sa ....
Chlap nemá/l zle myšlienkové pochody , len ich trošku zle podal v určitých súvislostiach....teda , podľa mňa ...
pepsikova
27.07.12,19:14
...necituj .......slobodne , demokraticky , vyjadri svoj názor......

Ale ak sa Ti zdá , že som zle zrobil , ak som alabuta spomenul ( len dedukcia ohľadom zabitia )....holt , mýliš sa ....
Chlap nemá/l zle myšlienkové pochody , len ich trošku zle podal v určitých súvislostiach....teda , podľa mňa .....

..aleba!..som rada, že ešte niekto okrem mňa myslí na alabuta..to je jedno, v akom kontexte,ale myslí...a ostatné mi je šumafuk...
pepsikova
27.07.12,19:29
...dobrú noc vám prajem a aj nejaké fajné sníčky nech sa vám snívajú...napríklad o tom, ako rastú dubáky..http://www.celysvet.cz/skin/smile/kat2/smajlici-ke-stazeni-1413.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni--emoce-pozdravy)
.alebo radšej, kde rastú...:D
AlaNR
27.07.12,20:23
Ďalšia krása našej rodnej reči!

Vraj už nemáme vlajkonosičov, ale zástavníkov....

Sila...
misoft
27.07.12,20:55
Majú - lebo to majú na dvoch stranách papiera (aby nemuseli používať toto oné, že z ktorej strany čítať)
PASKOV
28.07.12,03:05
V češtině máme:

nosočistoplena --- kapesník
ivuliatko
28.07.12,05:01
Ďalšia krása našej rodnej reči!

Vraj už nemáme vlajkonosičov, ale zástavníkov....

Sila...

Tí športovci naozaj nesú zástavy, nie vlajky. Ale vážení jazykovedci to zbadali až teraz? :--- My sme sa učili už pred desiatkami rokov na základke, aký je rozdiel medzi vlajkou a zástavou. Aj ako správna stará štruktúra viem, že v pionierskej skupine bol vtedy predseda, podpredseda, kronikár, zástavník... ;) (hlavne, že dôležité veci zabudnem, ale takéto kraviny si pamätám :D)
P. S.: Neviem, čo blbnú, pozrela som to v slovníku a tam píšu, že "vlajkonosič -a m. kto nesie (v sprievode) vlajku, zástavu"... http://slovniky.korpus.sk/?w=vlajkonosi%C4%8D&s=exact&c=5936&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&d=pskcs&d=psken&ie=utf-8&oe=utf-8

ale mi šibe takto v sobotu zrána :rolleyes: ani som slušne nepozdravila... dobré ránko a krásny deň prajem.
pepsikova
28.07.12,05:08
..dobré ráno vám prajem a kaficu a čajík posielam presne podľa harmonogramu...slnko od rána hreje ako na úkol,takže plavky a krémik a krásny deň vám prajem.. http://www.chocolate.com/dimages/product_images/8154-belgian-dark-chocolate-covered-strawberries_275x275.jpg...a trošku čoklís pre chuť..
pepsikova
28.07.12,05:13
Tí športovci naozaj nesú zástavy, nie vlajky. Ale vážení jazykovedci to zbadali až teraz? :--- My sme sa učili už pred desiatkami rokov na základke, aký je rozdiel medzi vlajkou a zástavou. Aj ako správna stará štruktúra viem, že v pionierskej skupine bol vtedy predseda, podpredseda, kronikár, zástavník... ;) (hlavne, že dôležité veci zabudnem, ale takéto kraviny si pamätám :D)..

..fuha!..ty si pamatáš, to je fakt!..veru to tak bolo..ale aj tak nechápem, prečo nie je vlajka, však to vlaje kadetade, keď je zavesená..nezastáva,nezástavuje, ale vlaje.. a zástavník-to čo je za slovo, však to znie,akoby tú vlajku zastavoval,alebo stál za ňou,dade v rohu učupený...(len tak dumám)
ivuliatko
28.07.12,05:16
vlajka nie je navlečená na žrdi, ale pripnutá na lanku a vyťahuje sa na stožiar... teda tak sme sa to učili :-)
ivuliatko
28.07.12,05:18
na prvý pohľad sa mi zdalo, že sú to kvetináče... asi je načase ísť k očnému
Dav
28.07.12,06:02
Keď máme zástavníkov, nech láskavo zmiznú shopy :D
lujza.j
28.07.12,06:10
aj mne....tiež sa chystám očnému....:-)
pepsikova
28.07.12,06:33
..ta to by sme chceli moc!...
VieraPopluharova
28.07.12,07:18
...čo sú všetci takí zbesnení za dubákmi?..ešte aj môj sused, čo v živote dubák nenašiel, ani keby na neho zapískal, (ako aj ja), sa stará, či už rastú...som zvedavá, či by do tej hory so mnou šiel, či by sa nebál..:D


Pekný deň vospolok ,

Pepsi najskôr vďaka za čaj:).....a teraz ako si to myslela? Či by sa nebál lesa, alebo Teba:D:---:D
ivuliatko
28.07.12,07:23
V češtině máme:

nosočistoplena --- kapesník

kamarátom z Brna kedysi pripadalo velice smiešne naše slovo pršiplášť, vraj "když máte pršiplášť, proč nemáte taky pršideštník?"
pepsikova
28.07.12,07:36
Pekný deň vospolok ,

Pepsi najskôr vďaka za čaj:).....a teraz ako si to myslela? Či by sa nebál lesa, alebo Teba:D:---:D..

..Vieroč, musela by si poznať môjho suseda!..do hory nepôjde dobrovolne any za nišť a čo by tam inšie chcel?..hľadať hríby určite nyje...a vieš, s ním aj keď nie je o čom, aj tak je vždy o čom!..chapeš, nyje?..
VieraPopluharova
28.07.12,07:39
.....chápem.....:)
lujza.j
28.07.12,07:49
kamarátom z Brna kedysi pripadalo velice smiešne naše slovo pršiplášť, vraj "když máte pršiplášť, proč nemáte taky pršideštník?"
aj ked zadrem do úplne iného iného jazyka, ale mne je smiešno že po HR sú šparátka= čačkalice a mastná škvrna=masna mrľa:D
lujza.j
28.07.12,07:51
včera ma potešilo, že ked som prišla po robote dom.....a psina bol doma sám....tak nič nebolo zožraté:D vychválený a vypiškotikovaný bol...
ivuliatko
28.07.12,07:53
Ahojte, ja sa na dnes veľmi neteším - dusno je jak v saune a idem si ešte prikúriť :rolleyes:... Neter mala včera v Brne promóciu a dnes bude oslava, no a sestra moja rodná ma samozrejme zaúkolovala, takže idem piecť syrové praclíky... "budu zpocená jak vrata vod chlíva" a potom ešte skonštatujem "já nemám co na sebe!!!" :eek: ...ale hovorí sa, že také akcie dopadnú najlepšie :D


..

..neboj ništ, na oslave sa nekuká, čo na tebe, ale čo na stole...dobre to oslávte!...

...veru tak bolo, oslava sa super vydarila, také záchvaty rehotu sme mali, že mamušu sme aj rozplakali a nám ostatným skoro ucvrklo... škoda, že som si nezapisovala tie perly ducha... nakoniec sestra skonštatovala, že švagor "prepletá nohami jak priadka morušová" :D a pekný deň bol za nami.
pavol54
28.07.12,08:00
aj ked zadrem do úplne iného iného jazyka, ale mne je smiešno že po HR sú šparátka= čačkalice a mastná škvrna=masna mrľa:D
a vieš význam slova "šukať"? V súvislosti s tým Brnom som si spomenul na Poľky čo boli s deťmi v obchode so šatstvom, jedno dieťa sa zamiešalo medzi tie vešiaky so šatami a matka kričí čo tam šukáš medzi tými handrami to si mala vidieť ako tam hneď predavačky vyrazili (lebo v Brne ten výraz má jednoznačne sexuálny charakter)
pepsikova
28.07.12,08:02
včera ma potešilo, že ked som prišla po robote dom.....a psina bol doma sám....tak nič nebolo zožraté:D vychválený a vypiškotikovaný bol.....

..všetko, čo vyzeralo ako tak jedlé, už okoštoval..nič moc to nebolo..tak mal deň dumania, čo by zase skontroloval..nabudúce nechaj otvorenú skrinku s potravinami..
..a daj cmuka čoklíškovi odo mňa..
pepsikova
28.07.12,08:08
a vieš význam slova "šukať"? V súvislosti s tým Brnom som si spomenul na Poľky čo boli s deťmi v obchode so šatstvom, jedno dieťa sa zamiešalo medzi tie vešiaky so šatami a matka kričí čo tam šukáš medzi tými handrami to si mala vidieť ako tam hneď predavačky vyrazili (lebo v Brne ten výraz má jednoznačne sexuálny charakter)..

..no teda ja mám na toto slovo úžasnú spomienku!!...kedysi dávno sme mali s mojím manželom dosť polských priateľov, robili tu na stavbe..hrávali sme spolu basket.. a jedného dňa som takto vonku odbehla za mojimi chalanmi a jeden z tých poliakov kričí po mne "šukam ťe, Veron"...domáci poznali ten slovný zvrat v inom význame, moj mangel tiež!..a ten chudák, poliak, kým mu to vysvetlili, čo povedal, sa natrápil, kým vysvetlil, že na mňa čaká, nyje ma šuká...
lujza.j
28.07.12,08:13
..

..všetko, čo vyzeralo ako tak jedlé, už okoštoval..nič moc to nebolo..tak mal deň dumania, čo by zase skontroloval..nabudúce nechaj otvorenú skrinku s potravinami..
..a daj cmuka čoklíškovi odo mňa..
myslíš, aby sa mu lepšie dvierka ohrýzali:D
no ja som ráno na miesta ktoré sa mi zdali, že by mohli byť v ohrození nasypala čierne mleté korenie:D
lujza.j
28.07.12,08:16
a vieš význam slova "šukať"? V súvislosti s tým Brnom som si spomenul na Poľky čo boli s deťmi v obchode so šatstvom, jedno dieťa sa zamiešalo medzi tie vešiaky so šatami a matka kričí čo tam šukáš medzi tými handrami to si mala vidieť ako tam hneď predavačky vyrazili (lebo v Brne ten výraz má jednoznačne sexuálny charakter)
no neviem či to po polsky nemá viac významov alebo sa to hovorovo podobá:rolleyes: oklamať-oszukać, čiže hovorovo je to ......:D
pepsikova
28.07.12,08:30
myslíš, aby sa mu lepšie dvierka ohrýzali:D
no ja som ráno na miesta ktoré sa mi zdali, že by mohli byť v ohrození nasypala čierne mleté korenie:D..

..nyje dvierka!..ale však pohral by sa s múkou, cukrom, všeličím, v takej skrinke sa nájde bársčo!..a také ešte nemal!..b´oóóže ty si necitlivá, vraj korenie!..ty mu nedopraješ any trošku zábavy...:D
buchač
28.07.12,08:37
no neviem či to po polsky nemá viac významov alebo sa to hovorovo podobá:rolleyes: oklamať-oszukać, čiže hovorovo je to ......:D

šukať - hľadať....
trisestri
28.07.12,09:44
postrehy z OH
otvarací ceremonial celkom zaujimavy
po niekolkych kiksoch nasich komentatorov,pre dnesok tomu dal nas ceresnicku pri komentovani rozplavieb v plavani,predstavil nasu Smolenovu a vraj slovinska reprezentantka,este ze sa rychlo opravil a to sa velmi hnevame na cudzich ze si nas mylia zo slovincami.
vcera na Markize vraveli ze vraj uz dnes nam hrozia medaily,nuz nehrozia a dufam ze tato hrozba sa predsa aspon 3 krat naplni za celu olympiadu,lebo forma nasich a schoopnost uspiet oproti silnej konkurencii je otazna,ale objektivne treba uznat ze aj podpora sportu je u nas mizerna a ak to takto pojde dalej tak o par rokov nam uplne prestanu hrozit medaily.
wagner
28.07.12,09:57
Ešte že si neni administrátor, to by sme si tu ani prdnúť pre Teba nemohli.A nerozkazuj tu nikomu o čom má písať, na to si malý pán.
lujza.j
28.07.12,10:00
díky za takú zábavu....postačí aj na padrť rozhryzená pakretová lišta.....:-(
pavol54
28.07.12,10:35
postrehy z OH
otvarací ceremonial celkom zaujimavy
po niekolkych kiksoch nasich komentatorov,pre dnesok tomu dal nas ceresnicku pri komentovani rozplavieb v plavani,predstavil nasu Smolenovu a vraj slovinska reprezentantka,este ze sa rychlo opravil a to sa velmi hnevame na cudzich ze si nas mylia zo slovincami.
vcera na Markize vraveli ze vraj uz dnes nam hrozia medaily,nuz nehrozia a dufam ze tato hrozba sa predsa aspon 3 krat naplni za celu olympiadu,lebo forma nasich a schoopnost uspiet oproti silnej konkurencii je otazna,ale objektivne treba uznat ze aj podpora sportu je u nas mizerna a ak to takto pojde dalej tak o par rokov nam uplne prestanu hrozit medaily.
Keď im dá štát menej, tak to prejde v tichosti lebo nemajú tisícpäťsto politikov vysvetľujúcich aká to bude pohroma a vplyv na zamestnanosť, keď bolo treba zachraňovať krv naárodného hospodárstva(peňažný systém ) ktorý doj - bali banky tak hned je pokriku že ak nedostanú znova tak padne svet a teraz keď majú vrátiť čo dostali tak zase je pokrik
lujza.j
28.07.12,13:06
"teším sa " máme pokazený výťah.....pes dolel schodmi neprejde....asi sa bojí...tak cca. +-20kg na rukách.....jazyk na kolene som mala....hore schodmi tiež problem, ale postrkovačným slovom šikovný som ho trošku prehovorila. bola som si melony kúpiť v lidli tak tiež to potešilo že na 5posch. .....
a do tretice.....vybrala som sa opalúvať+trošku kupiky.......prichádzam k bagrovisku za BA......že kde sú všetky autiaky...."prístupova cesta" tam nasypaná zemina....prichádzam ešte bližšie..... natiahnutý plot:eek: normálne seriózny ......:mad:
asi dostal pokutu, alebo niečo podobné sa muselo stať lebo to tam tak roky.....je pravda že sa tam minulý rok niekto utopil.....zosunul sa mu štrk pod nohami....bagruje sa stále, dno je nestále....
takže som si aspoň dala nové tesnenie na malé okno v obyvne.....inak platové..... a urobila som studenú smotanovú tortu-broskvovou....večer krájam...dáme si
teraz keby niekto tak zmzka je v ponuke karamelová a banana-split;)
pepsikova
28.07.12,13:55
...ty si dnes na motorček?..dáko veľa stíhaš!...
lujza.j
28.07.12,14:27
ani neviem.....idem ešte aj okno kuchyni....
pepsikova
28.07.12,15:01
lujza.j
28.07.12,15:33
tak ešte som aj na vchodové dvere nalepila nové tesnenie.....
.....a decko volalo, že pozýva ne večeru a na drink:)
lujza.j
28.07.12,15:38
minule som hľadala nevedela som si spomenúť na meno......pamätáte?....http://en.wikipedia.org/wiki/Keith_Floyd
ivuliatko
28.07.12,15:46
tak ešte som aj na vchodové dvere nalepila nové tesnenie.....

http://2.bp.blogspot.com/-mUEGGPsSPf8/TXtye-7BLHI/AAAAAAAAASc/AJff8KnoppY/s320/win%2Bbunny.jpg ...bez komentára :D
AlaNR
28.07.12,15:48
A včul čo, kúpila som si nalepovaciu sieťku do okna, lebo mi stará nepasuje, prerábka že 30 evri, nová 27 evri, že nehrozí.
Velice lepím lepím a uvedomila som si, že mám oblé rámy na oknách, ktoré sú trošku vystúpené cez vonkaší rám. Sieťka sa lepí zvnútra, takže mi okno sieťku vytlačí asi von...
No uvidíme, lepiaca páska má schnúť dve hodiny, kým sa tam nahodí sieťka, tak mi nezostáva, len čakať....
Pat a Mat sa schovajte... :D
lujza.j
28.07.12,15:51
http://2.bp.blogspot.com/-mUEGGPsSPf8/TXtye-7BLHI/AAAAAAAAASc/AJff8KnoppY/s320/win%2Bbunny.jpg ...bez komentára :D
tiež sa trochu čudujem lebo štandardne som lenivec:D že by to bolo tým, že tým čo chodím každú sobotu upratovať dom tak sú na dovolenke a ja mám chuť aj doma niečo porobiť:rolleyes:
trisestri
28.07.12,16:41
prvy den olympiady,totalny prepadak nasich-medailu som od Sagana necakal,ale 34 miesto je sklamanim,v tenise vypadla Cibulkova zo slabou Bulharkou,strelci nic moc a ostatny neprekrocili svoj tien.
lujza.j
28.07.12,17:48
prvy den olympiady,totalny prepadak nasich-medailu som od Sagana necakal,ale 34 miesto je sklamanim,v tenise vypadla Cibulkova zo slabou Bulharkou,strelci nic moc a ostatny neprekrocili svoj tien.
nechcem byť hnusná....ale za grátis asi slabá-žiadna motivácia.......
BXLmiami
28.07.12,18:17
No ja neviem,ale kdesi som zachytila,že na Tour de France prešiel ten človek 3500 km.
wagner
28.07.12,18:20
Po takej štreke sa niekto čuduje že za tie peniaze nevládze šlapať? Ja teda nie.
lujza.j
28.07.12,18:23
dnes na koštovku kúpila http://www.tabele-kalorii.pl/zdjecie-008268/Lody-Banana-Split-Noblissima.jpg dobrá..... síce dosť sladká,ale dobrá..
aj karamelová je dobrá....
avalik
28.07.12,18:34
dnes zahradkovy den u mojich rodicov ... pozberala som repik, harmancek aj nechtik ... popolievala pod stenami z uhoriek a fazule (fotky dam nabuduce :) ) ... Alinko robil kontrolu kvality ... dosiel zablateny, s repikovymi "bodliacikmi" v srsti, tak hned kupanie a cesanie ... a chudak maly, taky je zniceny ze uz spi :D
ja sa teraz hram na popolusku ... lupienky z nechtika do jednej misy, zbytok do druhej :D ... no ale zajtra bude fajna domaca nechtikova mast
lujza.j
28.07.12,18:39
moj je hotový, že hore- dole na 5-te bez výťahu-pokazený.....už sám zbehol aj vybehol...cestou hore už machroval...lebo na medziposchodiach na mňa kukal, "že poďme čo sa tu tak loudáš":D
pepsikova
28.07.12,18:41
...luíí, ty nekukáš angelínu?..
lujza.j
28.07.12,18:42
ty ani nehovor...to je telepatia, teraz som to prepla...zapomnela som
lujza.j
28.07.12,18:44
do kelu...už mi 1/2 hodka unikla.....
asedma
28.07.12,18:50
..no a ja tak mozem akurat hladiet zo spalne na krasne rozsvietene mesto, lebo mi ide len jedna telka a tam su v prevahe chlapi, pozeraju na plavanie OH..
wagner
28.07.12,18:55
Prídi ku mne, tu môžeš pozerať čo chceš. Ja nepozerám, máš na výber skoro 700 staníc na štyroch družiciach
lujza.j
28.07.12,19:10
možeš aj ku mne......
pepsikova
28.07.12,20:03
..posielam ti telku..mám navyše a zavadzajú...
pepsikova
28.07.12,20:07
..pod oknami fičí hodová veselica...ale dáki napití muzikanti sú, lebo tak strašne falošne spievajú, že keby to počula tá výpalnícka banda, rovno ich dá zavrieť!...kazík, grúň aj strašák by onemeli od úžasu!...
lujza.j
28.07.12,20:17
konečne tu prší......a dosť
buchač
28.07.12,20:22
...necituj .......slobodne , demokraticky , vyjadri svoj názor......
Ale ak sa Ti zdá , že som zle zrobil , ak som alabuta spomenul ( len dedukcia ohľadom zabitia )....holt , mýliš sa ....
Chlap nemá/l zle myšlienkové pochody , len ich trošku zle podal v určitých súvislostiach....teda , podľa mňa ...

..
..aleba!..som rada, že ešte niekto okrem mňa myslí na alabuta..to je jedno, v akom kontexte,ale myslí...a ostatné mi je šumafuk...

...buď som zle písal , alebo zasa som nebol pochopený ...

Čo sa týka alabuta , keď som spomenul jeho v súvislosti s oným linkom , myslel som skôr na ten jeho negativizmus , poprípade aj vulgarizmy v onej tématike ......a ostatné je mi šumafuk ...

Žeby to bolo tými hubami ???......no možno som ( zvykne sa vravievať ) šalený vychodňar , no šalené huby som nejedol ...
pepsikova
28.07.12,20:31
...šmarjá ty teda máš problémy takto na noc...
Indeed
28.07.12,20:32
u mňa , /cca 600 km vychodnejšie/ chvalabohu ešte nie...
Indeed
28.07.12,20:33
ALABUT bol ozdobou Porady....

je ho večná škoda...

"ĎAKUJEME" naboženským fanatikom !
lujza.j
28.07.12,20:36
ale to nie je v SR...či?
buchač
28.07.12,20:41
ALABUT bol ozdobou Porady....

je ho večná škoda...

"ĎAKUJEME" naboženským fanatikom !
...o " mŕtvych " len pekne a dobre...

...ale celkom pekne ho zastupuješ .........čo už , keď si z mrtvych vstal ...
Indeed
28.07.12,20:44
...o " mŕtvych " len pekne a dobre...

...ale celkom pekne ho zastupuješ .........čo už , keď si z mrtvych vstal ...

nezaregistroval som,správu o tom,žeby alabut zomrel...

a Ty dobre vieš KTO som ja.
ivuliatko
28.07.12,20:46
konečne tu prší......a dosť

poslala si to k nám? práve začala poriadna búrka s lejakom, urvané haluze nám lietajú okolo okien :eek: ale ten voňavý a chladný luft je fajn! vďaka, len pošli aj nabudúce :)
Indeed
28.07.12,20:55
ja nezastupujem alabuta, u mňa nevrie polievka v nedeľu ráno o 7:00
pepsikova
29.07.12,07:02
DanielaSL
29.07.12,07:05
stará téma už nie je?
lujza.j
29.07.12,07:06
tí čo tu klikajú na vyriešené tak nech navštívia odborníka.....
dobré ránko všetkým....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12489.gif
pepsikova
29.07.12,07:06
..krásnu nedeľu vám prajem a pohodový čas..trošku prepršalo a slnko už zas nevie, čo so sebou, tak si ho užite s úsmevom na tvári..káva a čajík rozposlané presne podľa gépées a aj smotanová torta k tomu..to ako bonus..
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/a22619ac.jpg (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc-.html)
http://www.imageshotel.org/images/nkerbrat/cafetherougea.gif..
..(a patrí sa poďakovať dobrej duši, ktorá zavrela predchádzajúcu tému,je to fakt ""dobrý"" skutok..
jozka56
29.07.12,07:12
Ahojky a peknú nedeľu prajem, vonku dýchateľno, v byte hic, ale nevadí, idem doupratovať:)
lujza.j
29.07.12,07:17
ja som si bola ráno zacvičkať.... idem tu kuknúť a hen....zatvorené:eek:pepsi dík už som chcela aj, že prvú tu založím, ale mala som trému:D
ešte pokukám a idem do mesta povymetať sekáče, len ešte parking potrebujem zabezpečiť....ved viete že som ešte stále do určitej miery parkovací grambloš:D
pepsikova
29.07.12,07:19
..jožka, mne treba ešte jednu skriňu v špajzi a strašne sa mi do nej nechce...do kontajnera by vyletel môj 38-ročný mixér aj šlahač, panvice, ktoré sú odložené len ako spomienky,remosky-tie by som ušanovala a kopu všeličoho, čo skladujem fakt len preto, že "ešte to môžem potrebovať"..je to posledná skriňa, ostatné je už fuč a asi preto sa mi do nej tak nechce..
pepsikova
29.07.12,07:20
ja som si bola ráno zacvičkať.... idem tu kuknúť a hen....zatvorené:eek:pepsi dík už som chcela aj, že prvú tu založím, ale mala som trému:D
ešte pokukám a idem do mesta povymetať sekáče, len ešte parking potrebujem zabezpečiť....ved viete že som ešte stále do určitej miery parkovací grambloš:D..

..počkaj ma, idem s tebou do sekáčov!..wauu..
pepsikova
29.07.12,07:22
http://www.porada.sk/image.php?u=4751&dateline=1320007923

DanielaSĽ (http://www.porada.sk/member.php?u=4751) 10 Minutes Ago #17661 stará téma už nie je?..

..nie je...už je nová a vstup je zadarmo a so všetkým, čo máte na srdci-to aj na klábosnici...
lujza.j
29.07.12,07:22
..

..počkaj ma, idem s tebou do sekáčov!..wauu..
...ale ponáhľaj...parking mám vybavený....;) zatiaľ...pááá
jozka56
29.07.12,07:27
pepsi veru aj ja robím riadny ordung, veď tie skrine nenatiahnem a špajzu(na škodu) nemám:)
pepsikova
29.07.12,07:34
..pridám pre úsmev:
Indeed
29.07.12,07:39
V BA sú v nedeĺu otvorené sekáče ???
Indeed
29.07.12,07:41
už nie je... niekto to nevydržal psychicky ...
pepsikova
29.07.12,07:58
...ďakujem, takto sa mi to páči...
pepsikova
29.07.12,08:16
..Indy, príspevky nechýbajú a ani mor a infekcia sa z nich nešíri..možno podráždené nervy-ale to sa dá liečiť...