elpka
04.09.12,14:09
pred týždňom sme sa s rodinkou vrátili z Chorvátska a včuleky manžel doma na marodke s chrbticou...a ja ležím doma so zápalom pľúc a to som astmatik, tak ledva chrčím...tak neviem či to tou dovolenkou, alebo tou klímou v Žiline.....:(
Tweety
04.09.12,12:11
pred týždňom sme sa s rodinkou vrátili z Chorvátska a včuleky manžel doma na marodke s chrbticou...a ja ležím doma so zápalom pľúc a to som astmatik, tak ledva chrčím...tak neviem či to tou dovolenkou, alebo tou klímou v Žiline.....:(
Och joj, prajem teda skoré uzdravenie, a zotavenie.
lenkak
04.09.12,12:47
Majka, ja nikdy nerobím hanbu - ja som slušný, pekný,inteligentný,občas síce načas nezaplatím odvody ale inak som super, " ČI"...???:D

či : no predsa náš Stanulík, Stanulíček, Staník, či Stanko, či 1975.... :D
naše srdéééétenko Porady ;)

P.S. dobre sa zabav
pepsikova
04.09.12,13:22
...potešilo ma?..neviem...no , mala som ísť na MR v pondelok...a teraz mi volali , že sa im uvolnil termín teraz popoludní, tak že či nechcem prísť...no fúha, idem tam..bez liekov, bez prípravy, ale spoľahnem sa na vás, že mi budete držať palčoke a myslieť na mňa...oni ma síce nebudú rezať, ale lieky nestihnú účinkovať do šiestej...
Tweety
04.09.12,13:25
...potešilo ma?..neviem...no , mala som ísť na MR v pondelok...a teraz mi volali , že sa im uvolnil termín teraz popoludní, tak že či nechcem prísť...no fúha, idem tam..bez liekov, bez prípravy, ale spoľahnem sa na vás, že mi budete držať palčoke a myslieť na mňa...oni ma síce nebudú rezať, ale lieky nestihnú účinkovať do šiestej...
AK volali, určite sa to zvláda aj tak. Držím teda prstíky, nech to ide hladko, a výsledky sú viac, ako dobre.
Stefan2005
04.09.12,13:56
buchač
04.09.12,14:04
tu je ten nový výplod v plnom znení:http://www.scribd.com/doc/104865007/Motorove-vozidla-analyza-20120904
Analýza ....hm , nie je to náhodou výraz odvodený od slova ANAL ...???

...lebo keď ja analyzujem , tak to iné výsledky potom je nutné spláchnuť...
srska
04.09.12,14:19
tu je ten nový výplod v plnom znení:
http://www.scribd.com/doc/104865007/Motorove-vozidla-analyza-20120904stefan, mne sa páči táto veta na strane 11:

Forma registračnej dane na Slovensku existuje vo forme legislatívnej úpravy, ktorá stanovuje povinnosť uhradiť poplatok za registráciu vozidla a vystavenie evidenčného čísla.
Typ cirkulačnej dane existuje v súčasnosti v SR v podobe dane z motorových vozidiel, avšak vzťahuje sa iba na právnické osoby.
lujza.j
04.09.12,14:52
pravdu ma Janko narodnie ozraly,len na seba zabudol,resp ze taky tam sedia uz od cias komunistickych http://www.aktuality.sk/clanok/213373/slota-v-nr-sr-sedia-blazni-idioti-zlodeji/
no toto snáď už dávno všetci vieme....aj ked čo si kto zvolil má....alebo nemá.....
Ivana Š
04.09.12,15:40
já budem asik naozaj nejaká bosoráčka
posledné - tá Ave Mária bola

o 17:50
toto som nechcela,
zomrela jedna teta, milá, ale mala svoj vek - 86 rokov
Tweety
04.09.12,15:51
já budem asik naozaj nejaká bosoráčka
posledné - tá Ave Mária bola

o 17:50
toto som nechcela,
zomrela jedna teta, milá, ale mala svoj vek - 86 rokov
Smutné, ale určite si nepobosorila. Rozhodol o tom niekto úplne iný. Nech odpočíva v pokoji.
misoft
04.09.12,15:53
A to ešči Ďuriho Štachitku ňespomenuľi!
misoft
04.09.12,15:53
He - "rezaný" vychodňar. :D
misoft
04.09.12,15:56
Bo ostatné platne sa rozbili :D:D
misoft
04.09.12,16:00
K tej "dani":
Kazisvět Kazmír Šestý, z Boží vůle ministr a hlava namazaná, ešte posledné slovo nepovedal. Niekto plácne na pultík debilinu, on sa toho chytí a ešte také dane vymyslí, až sa z toho pose*reme (aj z toho ešte bude daň!)
buchač
04.09.12,16:52
Tak Lui, ja nekukám, nepoznám, neviem, čo je farma, (asi si tam farmár hľadá ženu?) iba raz som tuším nejakých 10 minút pozerala , možno pred rokom, dvomi, už sa nepamätám. Zosmiešňujú ľudí s ich súhlasom, je to smutné. Od upútaviek utekám z izby, lebo ten televízor zapne môj sb večer a je zapnutý až skoro do polnoci. Zväčša pozeráme Kosti a české programy, no a teraz iba ja aj Pod povrchom, zaujalo ma to. Keď nabehnú akékoľvek reklamy, prepíname.....he ....:---http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/376967_447784521908925_263729800_n.jpg
trisestri
04.09.12,16:57
no toto snáď už dávno všetci vieme....aj ked čo si kto zvolil má....alebo nemá.....

ono je ten problem v tom ze niet dobrej ponuky vo volbach-dopyt by aj bol:)
lujza.j
04.09.12,17:23
misoft
04.09.12,17:26
Ja tam čítam vraj Salmonela Poturáková :D:D:D
ivuliatko
04.09.12,17:30
http://www.topky.sk/cl/10/1323018/Exminister-Mihal-ma-syna--Milenka-mu-ho-porodila-na-sukromnej-klinike-
na topkách sú pre mňa top komenty...teda aspoň niektoré;)

nedávajú si servítku pred hubu, ale sú výstižné a pravdivé... presne podľa citátu "Načo úctu v slovách, keď jej nieto v činoch?" (jeden z mojich obľúbených) :)
Mila123
04.09.12,17:42
http://www.topky.sk/cl/10/1323018/Exminister-Mihal-ma-syna--Milenka-mu-ho-porodila-na-sukromnej-klinike-
na topkách sú pre mňa top komenty...teda aspoň niektoré;)

čerstvý tatko má v piatok v KE školenie......zagratulovať by sa hádam patrilo.....:D
misoft
04.09.12,17:51
A však mu už niekto určite "zagratuluje" :D:D:D
wagner
04.09.12,17:55
Majka, ja nikdy nerobím hanbu- ja som slušný, pekný,inteligentný,občas síce načas nezaplatím odvody ale inak som super, " ČI"...???:D

Stanko, samochvála smrdí, tak sa to u nás hovorí. Ak sa chceš zviditeľniť, tak musíš začať inak.
wagner
04.09.12,17:56
wagner
04.09.12,17:58
Asi na tom letisku mali lepšie informácie a vedeli že treba šetriť. Však načo hasiči?:D
http://aktualne.atlas.sk/o-poplachu-na-letisku-sa-hasici-dozvedeli-az-po-hodine-a-pol-ich-prezident-chce-kontrolu/dnes/zaujimavosti/
srska
04.09.12,18:00
misoft
04.09.12,18:09
Tu:
http://0.tqn.com/d/politicalhumor/1/0/k/d/4/mars-curiosity-image.jpg
AlaNR
04.09.12,18:22
misoft, skoro mi zabehlo, obrazovka oprskaná :D :D :D
Moja dóchodkyňa sa došla pozrieť, či mi nehrablo :D
wagner
04.09.12,18:26
avalik
04.09.12,18:30
pepsikova
04.09.12,18:38
...no tak MR v zdraví prežitá...osvedčené počítanie ma nesklamalo a moja klaustrofobia sa neozvala..uff!...už len keby aj na ostatné neduhy účinkovalo počítanie..prepočítam sa kadetade!..

...fajn večer vám prajem...
AlaNR
04.09.12,18:41
...no tak MR v zdraví prežitá...osvedčené počítanie ma nesklamalo a moja klaustrofobia sa neozvala..uff!...už len keby aj na ostatné neduhy účinkovalo počítanie..prepočítam sa kadetade!..

...fajn večer vám prajem...

aj kalkulačku požičiame, ak bude treba! :)
pavol54
04.09.12,18:46
nedávajú si servítku pred hubu, ale sú výstižné a pravdivé... presne podľa citátu "Načo úctu v slovách, keď jej nieto v činoch?" (jeden z mojich obľúbených) :)
tento poznáte Dežo kradol policajti ho naháňajú vletí domov skryje sa pod posteľ na postelí rozhalená pekná Araňa pýtajú sa jej kde máš muža ona ženie doma tak na ňu vletia a poriadne ju posexujú keď odišli dežo sa smeje a vraví chceli potr.. mňa a potr.. teba. No niekto si to musel odniesť
pavol54
04.09.12,18:51
http://aktualne.atlas.sk/agentura-abakis-lipsicova-nova-vacsina-je-vraj-najpopularnejsia-strana-po-smere/slovensko/politika/
tá agentúra môže patriť kde komu (blízkemu) aj otázky môžu byť kladené vybraným respondentom
wagner
04.09.12,18:54
Neriešim, prečítaj si ten článok, píšu že sú na trhu dlhšie a vysvetľujú to, že prieskum robili ešte pred tým, ako Lipšic ohlásil vytvorenie hnutia.
pepsikova
04.09.12,19:00
...office telecom mi píše:

Vazeny zakaznik,

reagujeme na Vas e-mail.

Na zaciatok by sme Vam radi podakovali za doveru, ktoru nam prejavujete tym, ze vyuzivate sluzby nasej spolocnosti. O to viac nas mrzi, ze ste sa stretli s neprijemnou skusenostou, ktoru popisujete vo Vasom e-maile.

Nasou snahou bolo doriesit Vasu poziadavku, v co najkratsom case,
Pre doriesenie Vasej poziadavky je potrebne doplnit k telefonnemu cislu, ktoreho sa dana zalezitost tyka , memo, priezvisko, adresu, datum narodenia a zaslat spat spolu s historiou tohto e- mailu.


..to , prosím pekno, využívam dve ich služby už viac, než dva roky a oni nevedia drcnúť do klábosnice číslo mobilu a nájsť zákazníka!..však to je hanbahanbatá...okrem toho, na formulári stránky sa musí uviesť číslo mobilu a email...to číslo tuším nevideli...
wagner
04.09.12,19:05
tá agentúra môže patriť kde komu (blízkemu) aj otázky môžu byť kladené vybraným respondentom

To je síce pravda, ale myslím si, že do volieb je ešte strááášne ďaleko, nemá význam to riešiť.
pepsikova
04.09.12,19:16
..no a dám jeden na noc..
lenkak
04.09.12,19:17
to je jeho štýl. :)
lujza.j
04.09.12,19:28
v sobotu na joj....http://www.csfd.cz/film/231487-bruno/ neviem či ste videli , ako sa píše v komentoch .....odvážny film...:D
Ingrid Ondruskova
04.09.12,19:31
A mňa dnes potešilo, že som mohla urobiť radosť :)chudobným ľuďom:
popoludní som stretla na našej ulici malého žobráka/belocha/ asi 10 ročného a na rukách
niesol ročné bábo a pýta sa ma, že či neviem o niekom, že, kto by podaroval
kočík, a ja sa na to: a vieš, že aj hej...utekala som pár desiatok metrov domov a podarovala
som mu náš starý kočík, neviete si predstaviť tú jeho radosť...a na zajtra mu nachystám pre
malého brata zopár teplých vecí na oblečenie aby bol pripravený na zimu...dozvedela som sa,
že je zo 6 súrodencov...
P.S.: tohto chlapca som občas videla už v minulosti po sídliskách ako sa kutre v kontajneroch a už vtedy mi ho bolo veľmi ľúto, že čo je toto za detstvo....:mee:
misoft
04.09.12,20:09
Pepsi - bacha! Ak im to máš zaslať elektronicky - je to ODRB. Získajú všetko ako na tácke a nemusia to byť oni!
trisestri
04.09.12,20:11
A mňa dnes potešilo, že som mohla urobiť radosť :)chudobným ľuďom:
popoludní som stretla na našej ulici malého žobráka/belocha/ asi 10 ročného a na rukách
niesol ročné bábo a pýta sa ma, že či neviem o niekom, že, kto by podaroval
kočík, a ja sa na to: a vieš, že aj hej...utekala som pár desiatok metrov domov a podarovala
som mu náš starý kočík, neviete si predstaviť tú jeho radosť...a na zajtra mu nachystám pre
malého brata zopár teplých vecí na oblečenie aby bol pripravený na zimu...dozvedela som sa,
že je zo 6 súrodencov...
P.S.: tohto chlapca som občas videla už v minulosti po sídliskách ako sa kutre v kontajneroch a už vtedy mi ho bolo veľmi ľúto, že čo je toto za detstvo....:mee:
velmi mile a chvalyhodne.
misoft
04.09.12,20:13
aj kalkulačku požičiame, ak bude treba!
Prípadne modernú variantu
http://img.zoznamtovaru.sk/direct/iR/importprodukt-orig/b10/b10ea4fa4ef8084e73bce1c994d76338.jpg
(počítadlo)
alebo upgrade
http://artmama.sme.sk/sites/artmama.sk/files/images/P1284796.JPG
(sčot)
pepsikova
04.09.12,20:19
pepsikova
04.09.12,20:20
...ďakujem...vaša pomoc je bezkonkurenčná...
Ingrid Ondruskova
05.09.12,03:55
ďakujem....
willma
05.09.12,04:58
http://www.prestigemoments.sk/files/novinky/39.jpg to tu už ani kávu nikto nepodáva :D
Mila123
05.09.12,05:42
dnes som bola na pošte......musela som čakať pol hodinu, chvíľku som si krátila v Tescu.....

a poštárky??? nepatrí sa nadávať, ale kačeny sú, pred 2 týždňami mi dali doporučenú zásielku z OS a dnes im je málo.......doporučený list zo ZP, máli sa im......

chcú ŽL na s.r.o.-----ŽL na s.r.o. má takú váhu, do hája veď to nie je žiaden platný doklad.....

vyplňujem žiadosť na poštu, sama seba idem poverovať, super.......

a hajde ešte raz, ku tetuškám.....

pozn. triedna profesorka na gymnáziu nás strašila, pokiaľ sa nebudeme učiť, pôjdeme "špemplovať " listy na poštu......a máš to tu.......:D
BXLmiami
05.09.12,05:56
...office telecom mi píše:

Vazeny zakaznik,

reagujeme na Vas e-mail.

Na zaciatok by sme Vam radi podakovali za doveru, ktoru nam prejavujete tym, ze vyuzivate sluzby nasej spolocnosti. O to viac nas mrzi, ze ste sa stretli s neprijemnou skusenostou, ktoru popisujete vo Vasom e-maile.

Nasou snahou bolo doriesit Vasu poziadavku, v co najkratsom case,
Pre doriesenie Vasej poziadavky je potrebne doplnit k telefonnemu cislu, ktoreho sa dana zalezitost tyka , memo, priezvisko, adresu, datum narodenia a zaslat spat spolu s historiou tohto e- mailu.


..to , prosím pekno, využívam dve ich služby už viac, než dva roky a oni nevedia drcnúť do klábosnice číslo mobilu a nájsť zákazníka!..však to je hanbahanbatá...okrem toho, na formulári stránky sa musí uviesť číslo mobilu a email...to číslo tuším nevideli...
No,toto nevie ani Allianz,kľudne nechá dobehnuť poistku,že nevedeli sme kde Vám poslať upomienku.Ale mobilom ma našli ked šlo o doplatenie 4 ečok,luzeri.A to mám u nich cca 5 poistiek,no dobehne rok a výpoved.Firmu ktorá neeviduje zákazníka pod menom a súhrnom aktivít nepotrebujem.Vrrr.
pepsikova
05.09.12,06:03
...neoplatí sa jedovať..vždy je druhá možnosť....krásny deň vám...a som het...
Stanislav 1975
05.09.12,06:36
Stanko, samochvála smrdí, tak sa to u nás hovorí. Ak sa chceš zviditeľniť, tak musíš začať inak.
Zdenka, nesúhlasím s tebou- 1. nieje to len samochvála- však píšem, že občas nezaplatím odvody...:D, po 2. zas neber všetko tak vážne,čo napíšem- treba rozlíšiť kedy som v textoch realista a kedy rozprávkar Disney, a po 3.- mám ten názor, že človek by si mal veriť v živote a ja nevidím dovod, aby som si neveril, darí sa mi som spokojnučký, v práci som na vrchole-niekde ako na trávniku Messi alebo v behu Usain Bolt a keby som bol uzavretý do seba ako v roku 1991,keď som sedel v detskej izbe uzavretý do seba, za ten čas som sa dostal na vrchol- vtedy 5 korún vo vrecku, 2 cigarety a klúče-dneska v každom 2 podniku otvorený účet-tak by som to nedokázal nikdy, proste človek si musí veriť-inak to nejde...-všetko sa dá ked sa chce...
lenkak
05.09.12,06:40
pre dnešok sa s Vami lúčim- nemožem sa vám venovať- mám teraz nejaké vybavovačky a večer o 19-tej mám s kamarátom pracovné posedenie - komplet rebrá+ chren+horčica+kečup+4 krát pivo...:D

no ako bolo? Hlávka nebolí? :confused:;)
Stanislav 1975
05.09.12,06:45
čerstvý tatko má v piatok v KE školenie......zagratulovať by sa hádam patrilo.....:D

ale jasné, treba rozlišovať súkromie a politiku-síce politicky moc pána ex nemusím, ale zasa k narodeniu synčeka mu treba pogratulovať, však to je pekná životná udalosť - takže GRATULUJEM p. Mihálovi...:)
Stanislav 1975
05.09.12,06:48
no ako bolo? Hlávka nebolí? :confused:;)
Ne ne,nebolí-všetko decentne- ešte 4 pivá čo boli v kupone sme tam nechali v prospech podniku, lebo ja moc pivo nepijem a kamoš tiež nie-on nemože také veci piť, on má tú chorobu čo nemože obilie a to...2 hodky sme posedeli a išli damoj...:D
lenkak
05.09.12,06:52
len mi nepíš, že ani hruštička nebola. :D
Stanislav 1975
05.09.12,07:01
len mi nepíš, že ani hruštička nebola. :D
:eek: akože bez hruštičky? nemyslíš vážne- boli 2 Bošácke, 52-jky( decentne):cool:
lenkak
05.09.12,07:04
:eek: akože bez hruštičky? nemyslíš vážne- boli 2 Bošácke, 52-jky( decentne):cool:
nevidíš písmenká :eek: som písala nEpíš, nie nApíš :D
veď preto.
Stanislav 1975
05.09.12,07:11
nevidíš písmenká :eek: som písala nEpíš, nie nApíš :D
veď preto.
a tak to je pravda, že troška horšie vidím...:D, aj s okuliarmi-preto napr. velmi nerád šoferujem v noci, alebo ani cestu nevidím...:eek::D
lenkak
05.09.12,07:15
hlavne, že vidíš čo chceš. ;)
promont maja
05.09.12,07:20
... júúúúúj narobil mi p. Mihál chuť na husacinku ....


Novinka:

Seminár v Slovenskom Grobe s husacinou!

Na 8.10.2012 (pondelok) pripravujeme seminár v Slovenskom Grobe. Všetci čo poznáte Slovenský Grob viete, že v tomto jesennom čase je hitom chutná husacinka. Prečo si nespríjemniť seminár dobrým jedlom?

Prihláška k dispozícií čoskoro, predplatitelia DRAK-a ju budú mať k dispozícií ako prví a samozrejme znova si budú môcť uplatniť výhodnú zľavu.
Adiks
05.09.12,07:20
Neviem, či je to zrakom, ale ani to "alebo" mi tam nejako nepasuje. Také "lebo" tam pasuje lepšie.
buchač
05.09.12,07:27
:eek: akože bez hruštičky? nemyslíš vážne- boli 2 Bošácke, 52-jky( decentne):cool:

...hm .....a nebola ani hruštička húževnatá ??? :rolleyes:
AlaNR
05.09.12,07:37
Dobrý tip pre márnivé ženské z NR a okolia:
v NR v TescoGalérii rušia butik Sharon (na rohu oproti vchodu do Aska).
v SR šité veci, veľmi pekné vypracovanie a fantastické výpredajové ceny.
Napríklad: Dlhé nohavice 2,- - 5,- Eur. Kúpila som si trojo, za 12,- Eur... ;)
Kostýmy, saká, nohavice, sukne, blúzky - šeeeeličo!
Otvorené ešte dnes a zajtra, 7.9.2012 končia úplne!
Stanislav 1975
05.09.12,07:37
... júúúúúj narobil mi p. Mihál chuť na husacinku ....

A mne si ty narobila chuť na husacinku- ani seminár mi k tomu netreba...:D
Barbara
05.09.12,07:43
...hm .....a nebola ani hruštička húževnatá ??? :rolleyes:

Gyuri, coz takhle si dát hruštičku kramplovú:D
Barbara
05.09.12,07:44
čo tak zorganizovať tú hucacicinku ???? separé !!!!!
Stanislav 1975
05.09.12,07:45
Gyuri, coz takhle si dát hruštičku kramplovú:D
no šak buchač myslel to- húževnatá rovná sa kramplová( aspoň pán nadsamec to tvrdil onoho času)
lenkak
05.09.12,07:45
... júúúúúj narobil mi p. Mihál chuť na husacinku ....

ja by som brala skôr ten seminár, ale v NZ Jožko seminár nebude mať :o
Stanislav 1975
05.09.12,07:47
ja by som brala skôr ten seminár, ale v NZ Jožko seminár nebude mať :o
lenka , nebuď bifloška, ...:D:D, je tu ešte niekto kto by radšej seminár ako husacinku...;)
Stanislav 1975
05.09.12,07:48
ja by som bol za- ja mám rád také akcie, ale niekto by to musel zorganizovať- a mna tu nikto neposlúcha...
lenkak
05.09.12,07:51
lenka , nebuď bifloška, nevtieraj sa...:D:D, je tu ešte niekto kto by radšej seminár ako husacinku...;)
nie som bifľoška - zákony sa stále menia, a nebola som na školení 5 rokov, už by sa zišlo
nevtieram sa - nemám prečo ;)
husacinku nemusím - daj si aj za mňa ;)
Stanislav 1975
05.09.12,07:52
nie som bifľoška - zákony sa stále menia, a nebola som na školení 5 rokov, už by sa zišlo
nevtieram sa - nemám prečo ;)
husacinku nemusím - daj si aj za mňa ;)
:D
Barbara
05.09.12,07:54
no fšak já vím
Ivana Š
05.09.12,09:42
naša Bebetka - čerstvá škôlkárka - do včera hrdinka, ako v škôlke je dobre
a dnes ráno revala - maminka, ja neštem íšť do škôlky, budem tam šamá, bež tebaáá
promont maja
05.09.12,09:50
... slinku som si musela nechať zájsť ... aj keď mi čertisko v hlave hovorilo: " husacinka je bez cholesterolu ... zdravé mäsko ... a tie lokše, to sú mňamky ... a k tomu červená kapustička ..." ... hmmmmmm ...
Mila123
05.09.12,09:53
ErrorsNasledujúce chyby nastali pri zaslaní tejto správy
Dosiahli ste maximálny počet príspevkov (0), ktoré môžete pridať počas 30 minút. Ospravedlňujeme sa za obmedzenia, ale chránime takto stránku pred novými členmi, ktorí zahlcujú stránku spamom.

som mierne šokovaná, že aj mne......

prestanem písať, budem iba pasívne čítať.....
promont maja
05.09.12,09:54
naša Bebetka - čerstvá škôlkárka - do včera hrdinka, ako v škôlke je dobre
a dnes ráno revala - maminka, ja neštem íšť do škôlky, budem tam šamá, bež tebaáá

.. keď moji loptoši chodili ešte do škôlky ... spomínam si na jedného ich súputnika ... ráno s veeľkým revom do školky ( ... vykrikujúc, že nechce ísť do škôlky, ho museli mamka, či ocko, ťahať nasilu dovnútra ...), a poobede zas, ako ináč, tiež s veeľkým plačom, že nechce ísť domov, že chce ešte ostať ...
Mila123
05.09.12,10:04
trisestri
05.09.12,10:27
čo viac dodať????

http://www.topky.sk/cl/10/1323062/Odtajneny-dokument-odhaluje-prehnitu-cirkev--Ucty-riadil-Sokolov-estebak-

ked este aj v cirkvi sa kradlo,tak amen tma-inak typicke porevolucne spojenie agent, estebak zlodejina.
Stanislav 1975
05.09.12,10:48
Čo sa týka p. Sokola, neviem, ale podla mňa určite mal mimoriadne dobré vzťahy s minulým režimom- totiž, neviem ja som mladý ešte, ale ku koncu 80-tych rokov( 86-89) som ešte ako mladý chalanisko vyrastal v pútnickom mieste jednom a moja babka bola pravá ruka farára, taká neoficialna šedá eminencia a ona mala na starosti aj ohlasovanie a tých schvalovaní púti a viem,že mi vravela, že nikdy nemala problém so schválením, alebo že by niekto robil obštrukcie a takisto aj samotné púte prebiehali úplne pokojne, behali sme tam jak diví a keby bolo nejaké nebezpečenstvo alebo čo,tak to by mi povedali,hm a policajti čo tam boli tak boli vždy asi 2 vozidlá ale tie stáli ešte vo vedlajšej dedine a odkláňali dopravu na pole na parkovisko,lebo uvedená dedina bola zapchatá ľuďmi, tam vtedy chodilo koooopu ľudí na púte...
Tak ja neviem, ale z tohto vychádzam,že Sokol musel mať nejakú dohodu s komunistami
Dokonca ani farári neboli vtedy už nejako prenasledovaný, čo viem tak jediný farár čo bol zabitý v 80 rokoch tak toho našli na fare zabitého, priviazaného o radiator niekde pri TT, ale ten bol lúpežne prepadnutý...
Síce ešte je tu jeden prípad z Bratislavy,ked našli mrtvého p.Coufala a to teraz silou mocou chcú našiť štb-ale neviem, mne sa to nezdá,že by to bola ich robota-to je divný prípad...
evuš
05.09.12,10:52
Čo sa týka p. Sokola, neviem, ale podla mňa určite mal mimoriadne dobré vzťahy s minulým režimom- totiž, neviem ja som maldý ešte, ale ku koncu 80-tych rokov( 86-89) som ešte ako mladý chalanisko vyrastal v pútnickom mieste jednom a moja babka bola pravá ruka farára, taká neoficialna šedá eminencia a ona mala na starosti aj ohlasovanie a tých schvalovaní púti a viem,že mi vravela, že nikdy nemala problém so schválením, alebo že by niekto robil obštrukcie a takisto aj samotné púte prebiehali úplne pokojne, behali sme tam jak diví a keby bolo nejaké nebezpečenstvo alebo čo,tak to by mi povedali,hm a policajti čo tam boli tak boli vždy asi 2 vozidlá ale tie stáli ešte vo vedlajšej dedine a odkláňali dopravu na pole na parkovisko,lebo uvedená dedina bola zapchatá ľuďmi, tam vtedy chodilo koooopu ľudí na púte...
Tak ja neviem, ale z tohto vychádzam,že Sokol musel mať nejakú dohodu s komunistami
Dokonca ani farári neboli vtedy už nejako prenasledovaný, čo viem tak jediný farár čo bol zabitý v 80 rokoch tak toho našli na fare zabitého, priviazaného o radiator niekde pri TT, ale ten bol lúpežne prepadnutý...

..no, ja mám na p. Sokola názor /už ako pubertiačka, a aj napriek tomu, že som veriaca/ : "nemusím-neprosím"... jeho osobu proste nie, nie a nie !!!!
Stanislav 1975
05.09.12,10:55
..no, ja mám na p. Sokola názor /už ako pubertiačka, a aj napriek tomu, že som veriaca/ : "nemusím-neprosím"... jeho osobu proste nie, nie a nie !!!!
No však aj kvoli nemu asi "zlikvidovali" Bezáka a ten sa mi páčil a takto ho dali dole...:mad:-určite pozeral kam nemal a tak mu Sokol vybavil odvolanie...
Ivana Š
05.09.12,11:51
asi sa premenujem - na Ivana N
- N ako nešikovnica - mne dať nôž do ruky, a ešte keramický ostrý - hotová katastrofa
neviem neviem či by som nemala zájsť na chirurgiu, skoro som si odrezala bruško na prostredníku na ľavej ruke
skoro je nieže - skoro a nič sa nestalo ale - že bruško drží na vlásku a bolí a krváca
trisestri
05.09.12,11:57
nechapem,na jednej strane vysoka nezamestnanost,malo realnych pracovnych miest,na druhej strane 6 dnovy pracovny tyzden?-ktovie kam nas dostanu nasi zlodejiska
evuš
05.09.12,11:58
asi sa premenujem - na Ivana N
- N ako nešikovnica - mne dať nôž do ruky, a ešte keramický ostrý - hotová katastrofa
neviem neviem či by som nemala zájsť na chirurgiu, skoro som si odrezala bruško na prostredníku na ľavej ruke
skoro je nieže - skoro a nič sa nestalo ale - že bruško drží na vlásku a bolí a krváca

...nebolo to pre tých 50 kg rajčín????... skús si to poriadne ku sebe pritlačiť, riadne obviazať, stiahnuť... ale ak je to vážne na vlásku, asi chirurgia...Držím päste !!!
AlaNR
05.09.12,12:03
a vydezinfikovať pred tým obviazaním, ak máš čím... (samozrejme neštipľavým, lebo zbesnieš) ;)
Ale keď je to moc, nejdeš s tým radšej rovno do nemocnice? Ak to máš s mäskom, to Ti len tak nepriraste (si myslím)
lenkak
05.09.12,12:08
mňa dnes potešilo príjemné stretnutie :)
Dav
05.09.12,12:15
..no, ja mám na p. Sokola názor /už ako pubertiačka, a aj napriek tomu, že som veriaca/ : "nemusím-neprosím"... jeho osobu proste nie, nie a nie !!!!
Krásny a pravdivý citát J. S. Leca: Požiadaviek množstvá majú kňazi, nie božstvá.
Dav
05.09.12,12:17
nechapem,na jednej strane vysoka nezamestnanost,malo realnych pracovnych miest,na druhej strane 6 dnovy pracovny tyzden?-ktovie kam nas dostanu nasi zlodejiska
K nabíjaniu Aurory...
kukučka
05.09.12,12:25
asi sa premenujem - na Ivana N
- N ako nešikovnica - mne dať nôž do ruky, a ešte keramický ostrý - hotová katastrofa
neviem neviem či by som nemala zájsť na chirurgiu, skoro som si odrezala bruško na prostredníku na ľavej ruke
skoro je nieže - skoro a nič sa nestalo ale - že bruško drží na vlásku a bolí a krváca

obaliť skorocelovým listom
pavol54
05.09.12,12:46
čo viac dodať????

http://www.topky.sk/cl/10/1323062/Odtajneny-dokument-odhaluje-prehnitu-cirkev--Ucty-riadil-Sokolov-estebak-
ak toto bola metóda práce s majetkom aj za komunistov potom sa nedivím keď ich to poriadne nasralo a po vojne spravili krátky proces a majetok ostal doma a Vatikánu zuby klepli naprázdno.
pavol54
05.09.12,12:49
No však aj kvoli nemu asi "zlikvidovali" Bezáka a ten sa mi páčil a takto ho dali dole...:mad:-určite pozeral kam nemal a tak mu Sokol vybavil odvolanie...
najmä neposielal tam kam mal (južným smerom, tam kam vedú všetky cesty)
nika.sum
05.09.12,13:17
Ahoj, mozno to tu uz niekto spominal, necitala som dnesne prispevky:

http://krimi.noviny.sk/zomreli-mladi/05-09-2012/tragedia-v-aquaparku-v-senci-utopili-sa-tam-deti-3-6.html

Je to velmi smutne. Urcite maju vinu rodicia, ale ako je mozne ze si to plavcik nevsimol. Ja som uz mala s nimi zlu skusenost. Ked mal syn 2,5 roka (tusim) sme boli tiez v tomto aquaparku. Bola som s nim pri bazene pre najmensich, stal pri mne, otocila som sa k starsiemu a par sekund a zrazu tam maly nebol. Beriem moja chyba....ale stalo sa, rozbehli sme sa po bazenoch. Nasiel ho moj starsi syn, ktory ho zbadal ako sa spustil s velkej smyklavky. Malemu v polovici smyklavky zamrzol usmev, ked zistil, ze padne do vody...nastastie tam syn dobehol a plavcici? stali pri stoliku dvaja a debatovali medzi sebou, ziadna reakcia, nik si nevsimol ist hore schodami male dieta. Toto by sa v zahranicnych aquaparkoch nestalo, viem ze vsade vzdy kontrolovali kto sa spusta....A ked som pisala mail na stranky Aquaparku, nik ani nezareagoval...bola len otazka casu kedy sa tam nieco stane...
promont maja
05.09.12,13:32
... no ja som raz v Španielsku zažila, keď sa topila v pol-metrovej vode jedna "bárišňa" ( asi bola z Ukrajiny) ... rozhodla sa spustiť skoro kolmo nadol z takého krútivého zvrchu-nadol vertikálneho tobogánu a ten jej tak zmagoril mozog, že sa po dopade normálne topila ... a plavčíkov nikde ... až ma to aj hnevalo, že kde sa trepala ... no aj bolo mi jej ľúto ...

... ale musím povedať, že deti s tým problém nemali ... ani jeden ... tie sa s iskrou v oku otriasli a šli ďalej ...

... a Bezáka je škoda ... je celkom dobrá lampa na http://www.tyzden.sk/lampa.html ...
Mila123
05.09.12,13:40
ja som zažila keď sa v 30 cm topili dve dospelé moslinky (oblečené ) v mŕtvom mori......
nastal chaos, zmätok, panika....jedna druhú ťahali ku dnu, najhoršie bolo to, že jedna padla tvárou do mora, nohy mala bosé, dobre sa napili presolenej vody.......
promont maja
05.09.12,13:46
ja som zažila keď sa v 30 cm topili dve dospelé moslinky (oblečené ) v mŕtvom mori......
nastal chaos, zmätok, panika....jedna druhú ťahali ku dnu, najhoršie bolo to, že jedna padla tvárou do mora, nohy mala bosé, dobre sa napili presolenej vody.......

... no čistá panika ...

... a dá sa vôbec topiť v takomto mori? ... však je také slané, že si môžeš ležkať a čítať .. či? ... alebo nie? ... no, asi keď zakopneš a padneš = tak asi nepustí, drží ťa, lapáš po dychu a vzduchu je málo .. či ako?
Mila123
05.09.12,13:54
... no čistá panika ...

... a dá sa vôbec topiť v takomto mori? ... však je také slané, že si môžeš ležkať a čítať .. či? ... alebo nie? ... no, asi keď zakopneš a padneš = tak asi nepustí, drží ťa, lapáš po dychu a vzduchu je málo .. či ako?
najhoršie je ak nemáš obuv do vody.......boli sme v Izraeli, na severe bola pláž bahnitá, stála som v plytkej vode a za chvíľku som mala obe nohy zaborené po kolená v bahne......
a pri Masade je pláž kamenistá (až balvany) so "zapečenou morskou soľou " v hrúbke niekoľko cm,
chôdza je veľmi labilná, my sme chodili do mora skoro 4-nožky.....
ochutnávanie vody ústami neodporúčajú, jednoducho sa nedá....... a ak by sa ti dostala niekde do ranky či očí, musíš si ju ísť sladkou vodou vypláchnuť, neskutočná reakcia- štípanie, popr. podráždenie nastáva.....

inak sa dá fakt na nej ležať, najlepšie na chrbáte (mladí skúšajú čokoľvek), s roztiahnutými rukami i nohami......

ak padneš, či zakopneš, najhoršie je voda v ústach, očiach.......upozorňovali náš, že sa dá aj v mŕtvom mori utopiť, ak nastane panika......
Mila123
05.09.12,13:56
Mila123
05.09.12,14:08
pridávam posledný príspevok,(utekám na chalupu) , ale večer som tu, ak na mňa vyjde miesto.....

mám možnosť si kúpiť koňa , dostanem ho zadarmo, len musím zaplatiť za klince v podkovách.....
kôň má 4 nohy a v každej podkutej nohe má 7 klincov....
za prvý zaplatím 1 cen....
za druhý 2 centy....
za tretí 4 cetny....
za piaty 8 centov....
za šiesty klinec zaplatím 16 centov....
a takto postupne ( každý nový klinec , jeho cena je 2-násobkom predchádzajúcej ceny klinca)

koľko ma bude stáť kôň, resp. jeho klince ?

toto je určené pre tých čo sa nudia........:D
hnedoočka
05.09.12,14:32
najhoršie je ak nemáš obuv do vody.......boli sme v Izraeli, na severe bola pláž bahnitá, stála som v plytkej vode a za chvíľku som mala obe nohy zaborené po kolená v bahne......
a pri Masade je pláž kamenistá (až balvany) so "zapečenou morskou soľou " v hrúbke niekoľko cm,
chôdza je veľmi labilná, my sme chodili do mora skoro 4-nožky.....
ochutnávanie vody ústami neodporúčajú, jednoducho sa nedá....... a ak by sa ti dostala niekde do ranky či očí, musíš si ju ísť sladkou vodou vypláchnuť, neskutočná reakcia- štípanie, popr. podráždenie nastáva.....

inak sa dá fakt na nej ležať, najlepšie na chrbáte (mladí skúšajú čokoľvek), s roztiahnutými rukami i nohami......

ak padneš, či zakopneš, najhoršie je voda v ústach, očiach.......upozorňovali náš, že sa dá aj v mŕtvom mori utopiť, ak nastane panika......

mi povídej...ja - neplavec- som bola schopná i tam sa utopiť....takže rašej som plávala na chrbte len pri bezpečnom krajíčku...bála som sa tej agresívnej vody.Veď je tak slaná a mastná , ako keby sa tam tanker potopil...:D
misoft
05.09.12,14:33
Čo? Súdruh Bože, kam sme to dotiahli?
misoft
05.09.12,14:34
Spojenie: agent svätý eštebák - požehnaná zlodejina
avalik
05.09.12,14:42
potesilo :D ... mam oficialne dceru vysokoskolacku - dnes absolvovala zapis do 1. rocnika
... tesila sa ako keby sla do 1. rocnika na ZS ... len skoda ze je v Prahe, keby bola doma aj do skoly ju odprevadim, mozno by som jej aj vrkoce zaplietla, tak ako vtedy ked mala 6. rokov :D:D:D
misoft
05.09.12,14:43
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: trisestri http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/186192-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-ii-post2136893.html#post2136893)
nechapem,na jednej strane vysoka nezamestnanost,malo realnych pracovnych miest,na druhej strane 6 dnovy pracovny tyzden?-ktovie kam nas dostanu nasi zlodejiska
K nabíjaniu Aurory...
Akej? Ledaže použijeme nabité toto
http://www.mojeslovensko.sk/images/stories/cestopisy/hrad-beckov/hrad_beckov_33.jpg
rastlinka
05.09.12,15:09
Ahojte, v tejto téme na stránke 1181 som písala, že ma vedia rozčúliť klebetnice. Dnes som sa dozvedela od takýchto klebetníc že moja sestra zomrela. Skutočnosť : Moja sestra si našla priateľa a trávi viac času s ním - veď má na to ideálny vek aj ona aj on. No nenahnevalo by vás to ?
avalik
05.09.12,15:27
Ahojte, v tejto téme na stránke 1181 som písala, že ma vedia rozčúliť klebetnice. Dnes som sa dozvedela od takýchto klebetníc že moja sestra zomrela. Skutočnosť : Moja sestra si našla priateľa a trávi viac času s ním - veď má na to ideálny vek aj ona aj on. No nenahnevalo by vás to ?

mna by to nenahnevalo :) ... nechala by som ich v tom ... a keby sa neskor stretli s tvojou sestrou niekedy v noci, mozno by sa aj po.rali od strachu, ze ich prisla matat :D
Rozalka
05.09.12,15:44
Dobrý tip pre márnivé ženské z NR a okolia:
v NR v TescoGalérii rušia butik Sharon (na rohu oproti vchodu do Aska).
v SR šité veci, veľmi pekné vypracovanie a fantastické výpredajové ceny.
Napríklad: Dlhé nohavice 2,- - 5,- Eur. Kúpila som si trojo, za 12,- Eur... ;)
Kostýmy, saká, nohavice, sukne, blúzky - šeeeeličo!
Otvorené ešte dnes a zajtra, 7.9.2012 končia úplne!


Jááááááj, moja, zabudla si napísať "Plnoštíhle ostaňte doma!"
Však všetky veľkosti pre rosničky :)
KatarinaNR
05.09.12,15:49
Ali, videla som to tam :-))
ancient lace
05.09.12,16:06
Ahoj všetci, som tu nová a chcela by som sa s niekým zoznámiť. Medzi moje záľuby patria pestovanie fialiek, a chov papagája Peggy (ktorá mi dnes konečne po dlhom čase povedala "mama"), rybičiek, makriel a máme aj psíka. :) Som tu hlavne preto, lebo hľadám niekoho kto pestuje fialky.
Dav
05.09.12,16:19
Ahoj všetci, som tu nová a chcela by som sa s niekým zoznámiť. Medzi moje záľuby patria pestovanie fialiek, a chov papagája Peggy (ktorá mi dnes konečne po dlhom čase povedala "mama"), rybičiek, makriel a máme aj psíka. :) Som tu hlavne preto, lebo hľadám niekoho kto pestuje fialky.
Vitaj, cíť sa tu dobre. Fialkových psíčkarov je nás tu viac :)
Na fialky si pozri link http://www.porada.sk/t136297-p47-africke-fialky-a-gloxinie.html
lujza.j
05.09.12,16:19
Ahoj všetci, som tu nová a chcela by som sa s niekým zoznámiť. Medzi moje záľuby patria pestovanie fialiek, a chov papagája Peggy (ktorá mi dnes konečne po dlhom čase povedala "mama"), rybičiek, makriel a máme aj psíka. :) Som tu hlavne preto, lebo hľadám niekoho kto pestuje fialky.
tému o pestovaní si najdi tu: http://www.porada.sk/f72-zahradka.html
AlaNR
05.09.12,16:20
Tak Ťa tu vítame, k fialkám je tu niekoľko tém, resp. príspevkov, také snáď najväčšia je táto:
http://www.porada.sk/t136297-africke-fialky-a-gloxinie.html


Dopĺňam:
sme sa dohodli? :D :D
aké sme aktívne ;)
AlaNR
05.09.12,16:21
Jááááááj, moja, zabudla si napísať "Plnoštíhle ostaňte doma!"
Však všetky veľkosti pre rosničky :)


čo kde ako?? :D jeden stojan bol pre krpaté a medzi ostatnými som ledva našla 42ku:rolleyes:.
AlaNR
05.09.12,16:23
Ahojte, v tejto téme na stránke 1181 som písala, že ma vedia rozčúliť klebetnice. Dnes som sa dozvedela od takýchto klebetníc že moja sestra zomrela. Skutočnosť : Moja sestra si našla priateľa a trávi viac času s ním - veď má na to ideálny vek aj ona aj on. No nenahnevalo by vás to ?

Tak sestra to má vyhraté, lebo koho takýmto spôsobom pochovajú, bude dlho žiť ;)
Mňa by asi rozhodilo od jedu....
Stanislav 1975
05.09.12,16:24
Ahoj všetci, som tu nová a chcela by som sa s niekým zoznámiť. Medzi moje záľuby patria pestovanie fialiek, a chov papagája Peggy (ktorá mi dnes konečne po dlhom čase povedala "mama"), rybičiek, makriel a máme aj psíka. :) Som tu hlavne preto, lebo hľadám niekoho kto pestuje fialky.
Hm, ale nemáš morské prasiatko...:D
lujza.j
05.09.12,16:25
Hm, ale nemáš morské prasiatko...:D
Stanooo ty čo si násilný:D...ked som mala ja....:---
Stanislav 1975
05.09.12,16:28
Stanooo ty čo si násilný:D...ked som mala ja....:---
fešanda, ja nie som násilný-len konštatujem, že má síce vtáka ale nemá morské prasiatenko...:D
AlaNR
05.09.12,16:29
Aj vám svieti hore reklama zo zľavomatu na wellness pobyt na Prednej Hore?
:D :D :D
No čo, kedy sa nahlásime? Niekedy, keď tam Mojsej akurát nebude... A nehláste sa všetci... :D
Tweety
05.09.12,16:30
fešanda, ja nie som násilný-len konštatujem, že má síce vtáka ale nemá morské prasiatenko...:D
Stanko, vari závidíš toho ptáka?:---Šak máš aj ty, nie?
Tweety
05.09.12,16:31
Aj vám svieti hore reklama zo zľavomatu na wellness pobyt na Prednej Hore?
:D :D :D
No čo, kedy sa nahlásime? Niekedy, keď tam Mojsej akurát nebude... A nehláste sa všetci... :D
Pre veľký úspech je tu zas.:---
pepsikova
05.09.12,16:32
...dám aj sem, chodí sem viac košičanov:

Psia duša (http://www.facebook.com/psiadusa?ref=stream)
PROSÍM o pomoc!!! Stratila sa moja fenočka na Furči v Košiciach, dnes okolo 17.00, reaguje na meno Daisy, je čipovaná, očkovaná. Prosím, ak máte nejaké info, volajte na číslo 0915 814 754. Ďakujem.
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s480x480/320171_10151015796127407_741384852_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151015796127407&set=a.10150162027752407.287469.134098477406&type=1&relevant_count=1&ref=nf)
AlaNR
05.09.12,16:36
Stanko, vari závidíš toho ptáka?:---Šak máš aj ty, nie?

Len asi nie takého farebného :D :D
lujza.j
05.09.12,16:37
ved dobrééé...:-D
lujza.j
05.09.12,16:37
aká je sladká....
lujza.j
05.09.12,16:39
Len asi nie takého farebného :D :D
ako viééš:D:---
AlaNR
05.09.12,16:42
ako viééš:D:---


neviem, zato to ASI :D :D
Tweety
05.09.12,16:49
Len asi nie takého farebného :D :D
A určite nerozpráva.:---
lujza.j
05.09.12,16:51
A určite nerozpráva.:---
si zabila:D:D
Tweety
05.09.12,16:54
si zabila:D:D
Šak nie je pták ako pták, niektoré nerozprávajú.:--- Niektoré sa niečo naučia, ale niektorých nenaučíš a nenaučíš.
trisestri
05.09.12,16:54
to ty statny uradnici fakt su monstra bez srdca-idu v Kosiciach vyhadzovat matky z detmi ktore boli väcsinu tyrane z azyloveho centra-to fakt uz kazdy pozera iba na ksefty a vlastne zaujmy bez stipky sucitu?-neverim ze pri vsetkom tom mrhani sa nenajdu peniaze,alebo ine riesenie.
lujza.j
05.09.12,16:55
ježiši dnes nie je panelák...to prečo?
Tweety
05.09.12,16:56
to ty statny uradnici fakt su monstra bez srdca-idu v Kosiciach vyhadzovat matky z detmi ktore boli väcsinu tyrane z azyloveho centra-to fakt uz kazdy pozera iba na ksefty a vlastne zaujmy bez stipky sucitu?-neverim ze pri vsetkom tom mrhani sa nenajdu peniaze,alebo ine riesenie.
Určite si nepozeral do konca šotu, budú ich premiesťňovať do súkromného zariadenia. Len nepovedali, koľko tam budú musieť platiť.
tuta
05.09.12,17:00
ježiši dnes nie je panelák...to prečo?


pochopenie pre konkurenciu :rolleyes:. Na Markíze ide Modré z neba.
AlaNR
05.09.12,17:00
ježiši dnes nie je panelák...to prečo?

Lebo malá kríza v nebi rozboriluje...

Ja mám toto na pláne:
http://www.hbo.cz/movie/sefove-na-zabiti_-70889
lujza.j
05.09.12,17:01
Lebo malá kríza v nebi rozboriluje...

Ja mám toto na pláne:
http://www.hbo.cz/movie/sefove-na-zabiti_-70889
aj ja....už kukám;)
Ivana Š
05.09.12,17:10
ježiši dnes nie je panelák...to prečo?

toto už vyzerá na závislosť :) Ali

teraz položím možno absolútne blbú otázku mimo témy
kto si ešte všimol , že pri reklamách kinopremiéra na hnojke sa blyskne logo markízy?
Tweety
05.09.12,17:13
toto už vyzerá na závislosť :) Ali

teraz položím možno absolútne blbú otázku mimo témy
kto si ešte všimol , že pri reklamách kinopremiéra na hnojke sa blyskne logo markízy?
Poslušne hlásim, zaregistrúvala som. Super, že si to tu dala, už som si myslela, že vari niečo som mnou nie je v porádku.
pepsikova
05.09.12,17:16
...posielam večerné dolče s gustom, len tak...pre lepšie sníčky..a padám odtiaľto na dnes..a aj dobrú noc vám..
Tweety
05.09.12,17:17
...posielam večerné dolče s gustom, len tak...pre lepšie sníčky..a padám odtiaľto na dnes..a aj dobrú noc vám..
Dobrú nôcku aj večerníček aj Tebe.
trisestri
05.09.12,17:18
Určite si nepozeral do konca šotu, budú ich premiesťňovať do súkromného zariadenia. Len nepovedali, koľko tam budú musieť platiť.

prave ze pozeral,hovorili ze ich umiestnia inam,len co sa pytali v jednom nahradnom zariadeni ovedali ze nemaju volne miesta a kde ich umiestnia,tak ako davas poznamku-bude to stat tolko ze de facto su na ulici-verim matkam ze vedia prave o com to je a nerobia zbytocnu paniku,maju opravnene obavy.
Tweety
05.09.12,17:19
prave ze pozeral,hovorili ze ich umiestnia inam,len co sa pytali v jednom nahradnom zariadeni ovedali ze nemaju volne miesta a kde ich umiestnia,tak ako davas poznamku-bude to stat tolko ze de facto su na ulici-verim matkam ze vedia prave o com to je a nerobia zbytocnu paniku,maju opravnene obavy.
To, že do súkromného, vravela teda papagájová z magistrátu. Že súkromníci to pokryjú, podľa mňa somarina prvej triedy.
Ivana Š
05.09.12,18:03
ja som si tiež myslela, že som šiši :D
Ivana Š
05.09.12,18:05
lujza.j
05.09.12,18:05
Lebo malá kríza v nebi rozboriluje...

Ja mám toto na pláne:
http://www.hbo.cz/movie/sefove-na-zabiti_-70889
magori:D:D
AlaNR
05.09.12,18:24
magori:D:D


a ešte akí :D :D
ale aj tak na to čumím, niektoré hlášky nemajú chybu :D
buchač
05.09.12,18:32
pridávam posledný príspevok,(utekám na chalupu) , ale večer som tu, ak na mňa vyjde miesto.....

mám možnosť si kúpiť koňa , dostanem ho zadarmo, len musím zaplatiť za klince v podkovách.....
kôň má 4 nohy a v každej podkutej nohe má 7 klincov....
za prvý zaplatím 1 cen....
za druhý 2 centy....
za tretí 4 cetny....
za piaty 8 centov....
za šiesty klinec zaplatím 16 centov....
a takto postupne ( každý nový klinec , jeho cena je 2-násobkom predchádzajúcej ceny klinca)

koľko ma bude stáť kôň, resp. jeho klince ?

toto je určené pre tých čo sa nudia........:D

....véééééééľa.....
Mila123
05.09.12,18:34
....véééééééľa.....
konečne, aspoň jeden človek počítal.......
ozaj veľa........
lujza.j
05.09.12,18:34
a ešte akí :D :D
ale aj tak na to čumím, niektoré hlášky nemajú chybu :D
ja som to myslela v dobrom....fajn oddychovka;) hlášky boli super:D
buchač
05.09.12,18:38
konečne, aspoň jeden človek počítal.......ozaj veľa........
1
2
4
16
256
655536......
He ....nemá význam pokračovať ...........
Ivana Š
05.09.12,18:42
Postupnosť (matematika)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia (http://sk.wikipedia.org/wiki/Postupnos%C5%A5_%28matematika%29#mw-head), hľadanie (http://sk.wikipedia.org/wiki/Postupnos%C5%A5_%28matematika%29#p-search)
Postupnosť (symbol je http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/0/a/f/0afb9c773b69ea6daaadaa7e7dd1baf2.png alebo len (an) či {an} ) je ľubovoľná funkcia (http://sk.wikipedia.org/wiki/Funkcia) - f(n) - , ktorej definičný obor (http://sk.wikipedia.org/wiki/Defini%C4%8Dn%C3%BD_obor) je podmnožina prirodzených čísel (http://sk.wikipedia.org/wiki/Prirodzen%C3%A9_%C4%8D%C3%ADslo) (n je teda prirodzené číslo). Konkrétnu hodnotu f(n) nazývame n-tý člen postupnosti a značíme an.
Konečná postupnosť je ľubovoľná funkcia s definičným oborom {1, 2, ..., m}, kde m je prirodzené číslo. Nekonečné postupnosti majú ako definičný obor celú množinu prirodzených čísel.
Ak sú členmi postupnosti čísla hovoríme o číselnej postupnosti alebo postupnosti čísiel, ak sú členmi postupnosti funkcie hovoríme o funkcionálnej postupnosti.

Hovoríme, že postupnosť


konverguje, ak má konečnú limitu (http://sk.wikipedia.org/wiki/Limita) (napr. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/1/2/3/123f198794595730f8e0e6f5565c24e6.png konverguje k 0),
diverguje, ak má nekonečnú limitu (napr. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/5/a/b/5ab90042884c848df9c006538a48edc5.png diverguje k http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/d/2/4/d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png),
osciluje, ak limitu nemá (napr. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/4/9/4/49478f20d2941c09d158388694c170ea.png).
pavol54
05.09.12,18:53
Postupnosť (matematika)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia (http://sk.wikipedia.org/wiki/Postupnos%C5%A5_%28matematika%29#mw-head), hľadanie (http://sk.wikipedia.org/wiki/Postupnos%C5%A5_%28matematika%29#p-search)
Postupnosť (symbol je http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/0/a/f/0afb9c773b69ea6daaadaa7e7dd1baf2.png alebo len (an) či {an} ) je ľubovoľná funkcia (http://sk.wikipedia.org/wiki/Funkcia) - f(n) - , ktorej definičný obor (http://sk.wikipedia.org/wiki/Defini%C4%8Dn%C3%BD_obor) je podmnožina prirodzených čísel (http://sk.wikipedia.org/wiki/Prirodzen%C3%A9_%C4%8D%C3%ADslo) (n je teda prirodzené číslo). Konkrétnu hodnotu f(n) nazývame n-tý člen postupnosti a značíme an.
Konečná postupnosť je ľubovoľná funkcia s definičným oborom {1, 2, ..., m}, kde m je prirodzené číslo. Nekonečné postupnosti majú ako definičný obor celú množinu prirodzených čísel.
Ak sú členmi postupnosti čísla hovoríme o číselnej postupnosti alebo postupnosti čísiel, ak sú členmi postupnosti funkcie hovoríme o funkcionálnej postupnosti.

Hovoríme, že postupnosť


konverguje, ak má konečnú limitu (http://sk.wikipedia.org/wiki/Limita) (napr. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/1/2/3/123f198794595730f8e0e6f5565c24e6.png konverguje k 0),
diverguje, ak má nekonečnú limitu (napr. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/5/a/b/5ab90042884c848df9c006538a48edc5.png diverguje k http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/d/2/4/d245777abca64ece2d5d7ca0d19fddb6.png),
osciluje, ak limitu nemá (napr. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sk/math/4/9/4/49478f20d2941c09d158388694c170ea.png).


"Matko rozsviť tady se nekomu neco stalo, a táta leze po zdi" To bol obľúbený výrok jedného spolužiaka keď prežil niečo šokujúce a čo nechápal
Ivana Š
05.09.12,19:06
"Matko rozsviť tady se nekomu neco stalo, a táta leze po zdi" To bol obľúbený výrok jedného spolužiaka keď prežil niečo šokujúce a čo nechápal

čo nechápeš v mojom príspevku? a nie je to šokujúce, to je matika - tá nepustí
buď máš hojno , ho*no, alebo osciluješ
podľa výsledkov volieb
Kvaka
05.09.12,19:13
1
2
4
16
256
655536......
He ....nemá význam pokračovať ...........
1
2
4
8
16
32
64
128
256
.....
asi tak, nie? Ak má 4 nohy podkuté, tak 4x7 spolu 28 klincov?
Ivana Š
05.09.12,19:13
avalik
05.09.12,19:17
pridávam posledný príspevok,(utekám na chalupu) , ale večer som tu, ak na mňa vyjde miesto.....

mám možnosť si kúpiť koňa , dostanem ho zadarmo, len musím zaplatiť za klince v podkovách.....
kôň má 4 nohy a v každej podkutej nohe má 7 klincov....
za prvý zaplatím 1 cen....
za druhý 2 centy....
za tretí 4 cetny....
za piaty 8 centov....
za šiesty klinec zaplatím 16 centov....
a takto postupne ( každý nový klinec , jeho cena je 2-násobkom predchádzajúcej ceny klinca)

koľko ma bude stáť kôň, resp. jeho klince ?

toto je určené pre tých čo sa nudia........:D

kolko noh ma podkutych? vsetky alebo len dve tri? :D

ak vsetky tak mne to vychadza 2 684 354,55 € ... pocitane v exceli, postupnosti :eek: dodnes poriadne nechapem ... aj ked som volakedy daaaavno spravne riesila priklady - ale len mechanicky:---
Kvaka
05.09.12,19:18
Dnes končím, záhrada trochu odburinená, mačky nachované, paradajky zavarené, mraznička odmrazená, umytá a opäť zamrznutá, fazuľka sa zamrazuje, kaderníčka absolvovaná, okuliare už hotové aj vybraté, účty poplatené, som už skoro aj pobalená. To bol teda fuška deň.
Ukážem sa, ak sa nič nestane, až 17.9.
Buďte tu dobrí.
buchač
05.09.12,19:39
1
2
4
8
16
32
64
128
256
.....
asi tak, nie? Ak má 4 nohy podkuté, tak 4x7 spolu 28 klincov?

512
1024
2048
4096
8192
16384
32768
65536
131972
262144
524288
1048576
2097152
4194304
8388608
16777216
33554432
67108864
134216628 centov , pri 28 klincoch ...

....v tomto prípade ( násobok dvoma ) by to bolo príliš jednoduché ...
Ivana Š
05.09.12,19:52
pridávam posledný príspevok,(utekám na chalupu) , ale večer som tu, ak na mňa vyjde miesto.....

mám možnosť si kúpiť koňa , dostanem ho zadarmo, len musím zaplatiť za klince v podkovách.....
kôň má 4 nohy a v každej podkutej nohe má 7 klincov....
za prvý zaplatím 1 cen....
za druhý 2 centy....
za tretí 4 cetny....
za piaty 8 centov....
za šiesty klinec zaplatím 16 centov....
a takto postupne ( každý nový klinec , jeho cena je 2-násobkom predchádzajúcej ceny klinca)

koľko ma bude stáť kôň, resp. jeho klince ?

toto je určené pre tých čo sa nudia........:D

alebo nemôžu spať a niečo mi nesedí
kôň je darček
hnedoočka
05.09.12,19:52
512
1024
2048
4096
8192
16384
32768
65536
131972
262144
524288
1048576
2097152
4194304
8388608
16777216
33554432
67108864
134216628 centov , pri 28 klincoch ...

....v tomto prípade ( násobok dvoma ) by to bolo príliš jednoduché ...

táto cena je za 28. klinec, nie za všetky klince....či?:confused::)
hnedoočka
05.09.12,19:58
A ešte kto nemôže spať...a je vás tu dosť...tak mi prosím, poraďte, čo darovať synovcovi- 15 rokov k birmovke / obálke sa chcem vyhnúť/
avalik
05.09.12,20:00
512
1024
2048
4096
8192
16384
32768
65536
131972
262144
524288
1048576
2097152
4194304
8388608
16777216
33554432
67108864
134216628 centov , pri 28 klincoch ...

....v tomto prípade ( násobok dvoma ) by to bolo príliš jednoduché ...

no a teraz to vsetko spocitaj ... lebo zatial mas len ceny jednotlivych klincov :)
Ivana Š
05.09.12,20:00
a druhý 2 centy....
za tretí 4 cetny....
za piaty 8 centov..

a štvrtý klinec sa kde zadarmo túla?
Ivana Š
05.09.12,20:03
buchač
05.09.12,20:04
alebo nemôžu spať a niečo mi nesedí
kôň je darček

...a čítaš ????


mám možnosť si kúpiť koňa , dostanem ho zadarmo, len musím zaplatiť za klince v podkovách.....

...keď nesedí , tak nesedí potom už celá otázka .....

...kúpiť
...zadarmo
...zaplatiť ...

Teraz je čo správne ???
Ak to má byť nejaký chyták , slovná hračka ...tak význam nedáva .......teda aspoň mne ...

Nazval by som írečito .....začína na písmeno " Ch " ....
hnedoočka
05.09.12,20:08
...a čítaš ????



...keď nesedí , tak nesedí potom už celá otázka .....

...kúpiť
...zadarmo
...zaplatiť ...

Teraz je čo správne ???
Ak to má byť nejaký chyták , slovná hračka ...tak význam nedáva .......teda aspoň mne ...

ale nám dala hlavolam..a kde je koťuha?

myslela to tuším tak, že koňa dostaneš kvázi zadara, len za klince zaplatíš ako za troch koňov:D
a už ste ich spočítali? ceny klincov spolu?
štvrtý chýbal v zadaní, ale asi len preklepom
Ivana Š
05.09.12,20:08
A ešte kto nemôže spať...a je vás tu dosť...tak mi prosím, poraďte, čo darovať synovcovi- 15 rokov k birmovke / obálke sa chcem vyhnúť/

neviem čo synovec vlastní
skús tak nenápadne sa popýpať v rodine - mobil asi má,
kamera, foťák, Ipod, tablet
hnedoočka
05.09.12,20:09
:D trefné...ešte adresu, komu urobiť tržbu
hnedoočka
05.09.12,20:12
neviem čo synovec vlastní
skús tak nenápadne sa popýpať v rodine - mobil asi má,
kamera, foťák, Ipod, tablet

švagriná kúpila dcére strieborné náušnice...takže Ipod to určite nebude :D
ale u chalanov je to blbé, on ani náramky, ani retiazky nenosí, namiesto hodiniek má mobil....:confused:
Ivana Š
05.09.12,20:13
ale nám dala hlavolam..a kde je koťuha?

myslela to tuším tak, že koňa dostaneš kvázi zadara, len za klince zaplatíš ako za troch koňov:D
a už ste ich spočítali? ceny klincov spolu?
štvrtý chýbal v zadaní, ale asi len preklepom

podľa mňa žiadny preklep, tu bude tá finta
hnedoočka
05.09.12,20:15
podľa mňa žiadny preklep, tu bude tá finta

tak potom štvrtý zadara a posledný vyhodiť a sčítať....nech rozhodne komisia...:D
buchač
05.09.12,20:27
podľa mňa žiadny preklep, tu bude tá finta

Idú traja mravci po púšti .
Prvý vraví : predo mnou nik ,za mnou dvaja
Druhý : predo mnou jeden , za mnou jeden
Tretí : predo mnou dvaja , za mnou dvanásť ...
Ako je to možné , keď okolo šla karavána beduínov , ktorú napadla tlupa banditov a následne sa na mrtvolách hostila svorka levov a po nich nastúpili hyeny ...
hnedoočka
05.09.12,20:33
Idú traja mravci po púšti .
Prvý vraví : predo mnou nik ,za mnou dvaja
Druhý : predo mnou jeden , za mnou jeden
Tretí : predo mnou dvaja , za mnou dvanásť ...
Ako je to možné , keď okolo šla karavána beduínov , ktorú napadla tlupa banditov a následne sa na mrtvolách hostila svorka levov a po nich nastúpili hyeny ...

lebo hyeny sa pustili i do nich a on už videl 12 apoštolov....uhádla som?:D
buchač
05.09.12,20:34
lebo hyeny sa pustili i do nich a on už videl 12 apoštolov....uhádla som?:D

Niéééééééé......
hnedoočka
05.09.12,20:39
Niéééééééé......

tak potom ako to bolo? daj rozuzlenie, lebo nezaspím na stoličke :D
buchač
05.09.12,20:49
Idú traja mravci po púšti .
Prvý vraví : predo mnou nik ,za mnou dvaja
Druhý : predo mnou jeden , za mnou jeden
Tretí : predo mnou dvaja , za mnou dvanásť ...
Ako je to možné , keď okolo šla karavána beduínov , ktorú napadla tlupa banditov a následne sa na mrtvolách hostila svorka levov a po nich nastúpili hyeny ...


tak potom ako to bolo? daj rozuzlenie, lebo nezaspím na stoličke :D

Tretí klamal .....
Tá karavána , levy a hyeny bol len zavádzajúci text ......

Niečo podobné , ako ten kôň.....
...šak jedno , aká blbosť sa napíše ...........či ...????


...a zdihac ....
misoft
05.09.12,21:21
Anton Špelec - Ka-ka-ka-kačabóó! :D
misoft
05.09.12,21:31
Ahoj všetci, som tu nová a chcela by som sa s niekým zoznámiť. Medzi moje záľuby patria pestovanie fialiek, a chov papagája Peggy (ktorá mi dnes konečne po dlhom čase povedala "mama"), rybičiek, makriel a máme aj psíka. :) Som tu hlavne preto, lebo hľadám niekoho kto pestuje fialky.
No vitaj v tomto "blázinci". :D
Popísala si pekne svoje záľuby, ale zarazila ma jedna - to ich chováš, aby si ich potom skonzumovala? http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9855.gif

Lebo tiež môže byť toto
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfLHr884ybpQ4Z8bzDEqNcvaaX5be0n WMTEB7BYpFLnjt74KCBKg&t=1
alebo toto
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-ash2/41784_269941089775_848818_n.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
misoft
05.09.12,21:37
Šla jedna hus za druhou. Koľko šlo husí?
Zdenka 0705
06.09.12,03:08
vitaj medzi nami na Porade, aj nami, "fialkárkami" :)
pepsikova
06.09.12,03:35
...mi skoro očky vypadli!..vraj nepodkutý koník...a ako darček!..kuvňašopa, fšak to akoby sme tortu bez plnky niesli k narodkám a stonky ruží bez lupienkov!..moja, žiadne matematické príklady s podkovičkami a centami-keď kvoník, tak kompletný, fšak vidíš, any excel už neny stopercentný!...tuším aj darčeky už nie sú to, čo bývali!...tu už nikto nič negarantuje!..(kecám, jasné, nyje?..dobre som sa zasmiala na dedukciách...fajné na ráno!..http://friends18.com/img/good-day/0212.gif..

...a tak dávam kafu pre skorovstávajúcich, aj čajík posielam, bábofku s maslom a jamíkom a úsmev, prosím!..vonku podmračno, aj pršať by mohlo, ale to len zbožne prosím..inak nič!..len stretnite milých ľudí dnes, lebo čochvíľka je víkend..tak nech sa niečo nepoondie!...

...dobré ráno vám!..
pepsikova
06.09.12,03:39
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: ancient lace
Ahoj všetci, som tu nová a chcela by som sa s niekým zoznámiť. Medzi moje záľuby patria pestovanie fialiek, a chov papagája Peggy (ktorá mi dnes konečne po dlhom čase povedala "mama"), rybičiek, makriel a máme aj psíka. :) Som tu hlavne preto, lebo hľadám niekoho kto pestuje fialky.

..vitaj tu..neboj, nájdeš tu zmesku všeličoho, každý niečo chová, pestuje, bavíme sa rôznymi spôsobmi...nech sa ti tu páči...
pepsikova
06.09.12,04:39
...že, koľko policajtov treba na postavenie jedného altánku?..(foto z face, Sliač 2012)
pepsikova
06.09.12,04:59
..na našej lúke pristála veľká mucha!.. a bzučala, bzučala, potom zdvihla kus železa a prelietla s ním na osemposchoďák, tam ho jemne položila a odniesla od tade železnú skriňu...
..šarkan prvýkrát videl vrtuľník "na dosah labky"!...(ale ten štekot jedovatý prehlušil aj motory!)
buchač
06.09.12,05:00
Šla jedna hus za druhou. Koľko šlo husí?

Ďaleko by nedošli , bo na východe sa najviac kradne ...prvý degeš ich grajfne ...šicke ....
Indeed
06.09.12,05:01
preložené do zrozumiteľnej reči: jeden z mobilných operátorov menil svoje technické zariadenia umiestnene na streche bytovky.
AlaNR
06.09.12,05:03
Ďaleko by nedošli , bo na východe sa najviac kradne ...prvý degeš ich grajfne ...šicke ....

šicke tri? Neverím! Nemá toľko rúk :D
buchač
06.09.12,05:08
šicke tri? Neverím! Nemá toľko rúk :D

....he ........mrokar degeš zvládne aj viac....vykrúti krk tým trom ( 3 ) ...lapí za gágory a odtiahne do osady ....


Šla jedna hus za druhou. Koľko šlo husí?
He ...keď šla tá jedna za druhou , tak tá druhá šla za prvou ...takže dokopy tri ...................či ???
Indeed
06.09.12,05:09
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: ancient lace
Ahoj všetci, som tu nová a chcela by som sa s niekým zoznámiť. Medzi moje záľuby patria pestovanie fialiek, a chov papagája Peggy (ktorá mi dnes konečne po dlhom čase povedala "mama"), rybičiek, makriel a máme aj psíka. :) Som tu hlavne preto, lebo hľadám niekoho kto pestuje fialky.

.

Mám pochopenie pre improvizácie a zmenené identity, no v takom duchu a v tomto štýle ,

by som nikdy tak hlboko neklesol .....

hnus velebnosti...
pepsikova
06.09.12,05:45
..no teda!...
Mila123
06.09.12,05:46
..no teda!...
na tom čosi pravdy je......:D
pepsikova
06.09.12,05:47
..podľa seba súdim-koho?..Indy, niekto chová rybičky,niekto sa chová ako- malé dieťa?..?..
pepsikova
06.09.12,05:49
Mám pochopenie pre improvizácie a zmenené identity, no v takom duchu a v tomto štýle ,

by som nikdy tak hlboko neklesol .....

hnus velebnosti.....

..sorry, Indy...tu sa nájde naozaj všetko možné,len ako ty, dokonalosť sama, to tu zvládaš?..medzi nedokonalými?..
Indeed
06.09.12,05:50
prečo sa ta moj prispevok dotkol ?
Indeed
06.09.12,05:51
takých "duchaplných" bonmotov dám za minutu aj desať
Stanislav 1975
06.09.12,06:05
že vás to baví počítať.., som z toho šokovaný , ako vás to može baviť...:eek:matematika blééééééééééé vždy bola aj vždy bude...;), ja som mal matiku vždy medzi 3-4 a raz sa váha priklonila tam alebo onam...:D
Indeed
06.09.12,06:07
suhlasím, ja mám tiež radšej kalkulačku...
Mila123
06.09.12,06:10
že vás to baví počítať.., som z toho šokovaný , ako vás to može baviť...:eek:matematika blééééééééééé vždy bola aj vždy bude...;), ja som mal matiku vždy medzi 3-4 a raz sa váha priklonila tam alebo onam...:D
čím sa živíš Stanko? (stačí odbor, meno a adresa šéfa, či šéfky nemusíš....) neprepočítavaš v práci?????
Indeed
06.09.12,06:12
samozrejme,že prepočitáva, ale to sú jednoduché počty... stačí mu plus,minus, krat a deleno,nepotrebuje odmocniny ,integrály a podobné hluposti
pepsikova
06.09.12,06:13
..Indy, to vyjadrenie hnusu sa ma dotklo..lebo neviem, prečo je hnus, ak niekto chová v akvárku makrely...minirybky sa nedajú jesť,ale zato to nemusí byť hnus--velebnosti!..
Stanislav 1975
06.09.12,06:13
čím sa živíš Stanko? (stačí odbor, meno a adresa šéfa, či šéfky nemusíš....) neprepočítavaš v práci?????
zaujímave je že v práci vačšinou prepočítavam koeficienty, percentá- mínus zľavu + prirážku atď...
AlaNR
06.09.12,06:15
zaujímave je že v práci vačšinou prepočítavam koeficienty, percentá- mínus zľavu + prirážku atď...

šak to ráta kalkulačka :D
pepsikova
06.09.12,06:16
..no ale to by už nebol zážitok!..šarkan zrozumiteľnej reči nerozumie a nevie, čo je operátor!..
buchač
06.09.12,06:18
že vás to baví počítať.., som z toho šokovaný , ako vás to može baviť...:eek:matematika blééééééééééé vždy bola aj vždy bude...;), ja som mal matiku vždy medzi 3-4 a raz sa váha priklonila tam alebo onam...:D
Počty a matika nie je to isté ...:rolleyes:

Počty vravia , že 2 + 2 = 4
Matika občas tvrdí , že 2 + 2 = 5 ( niekedy aj 3 )....

Matiku " ovládajú " naši politici a preto to aj tak vyzerá....
Bolo by dobré im to spočítať a nie nejaké rovnice vydumovať ...
Stanislav 1975
06.09.12,06:18
Týmto by som chcel pochváliť pani Godányovú zo Sociálnej poisťovne, pobočka Bratislava, že mala včera na mňa milé slovo a trpezlivosť mi 45 minút telefonicky všetko prepočítavať zas a znova...
poslala mi rozhodnutie, že nemám uhradené odvody za júl a 45 min. som ju presviedčal,že nemá pravdu a ich počítač to zle počíta...:D-nakoniec som zistil,že má pravdu-bola aj po polhodine veľmi milá a trpezlivá...
ale sám som si na vine, keby som platil odvody ako každý normálny človek,každý mesiac tak by som nemusel takto robiť paniku-ale ja zaplatím naraz odvody na 4-5-6 mesiacov, potom neplatím zas nič...
pepsikova
06.09.12,06:18
..no vidíš, fčuľ by si mal jednotku!..šikovný si ty chlapec!..
buchač
06.09.12,06:19
Múdro dňa ...dnes som započul...

Ak nevieš pykať , nečiň zlo ...
pepsikova
06.09.12,06:19
šak to ráta kalkulačka :D..

..no ano, ráta!..ale niekto to tam musí nadzigať, najprv, no...
pepsikova
06.09.12,06:21
Týmto by som chcel pochváliť pani Godányovú zo Sociálnej poisťovne, pobočka Bratislava, že mala včera na mňa milé slovo a trpezlivosť mi 45 minút telefonicky všetko prepočítavať zas a znova...
poslala mi rozhodnutie, že nemám uhradené odvody za júl a 45 min. som ju presviedčal,že nemá pravdu a ich počítač to zle počíta...:D-nakoniec som zistil,že má pravdu-bola aj po polhodine veľmi milá a trpezlivá...
ale sám som si na vine, keby som platil odvody ako každý normálny človek,každý mesiac tak by som nemusel takto robiť paniku-ale ja zaplatím naraz odvody na 4-5-6 mesiacov, potom neplatím zas nič.....

..tak nabudúce prihoď stovečku-dve, navyše..nech zase nemáš pantu..radšej navyše,ako málo!..

..waau, teraz sa hodí opak buchovho "započutia".."ak urobíš zlo, odpykaj si"...ešteže tá pani bola trpezlivá...
Stanislav 1975
06.09.12,06:21
..

..no ano, ráta!..ale niekto to tam musí nadzigať, najprv, no...
do kalkulačky sa nedzigá...:D
Stanislav 1975
06.09.12,06:22
..

..tak nabudúce prihoď stovečku-dve, navyše..nech zase nemáš pantu..radšej navyše,ako málo!..
teraz som to vyplatil radšej do decembra..., nech nevypisujú pozdravy...:)
pepsikova
06.09.12,06:27
do kalkulačky sa nedzigá...:D..

..pravda!..len aké slovo sa hodí pre vloženie úkonu do kalkulačky?..nechci, aby som sem dala slovo, čo používam ja!..
Indeed
06.09.12,06:35
do kalkulačky sa číselné údaje VKLADAJÚ
Mila123
06.09.12,06:36
..

..pravda!..len aké slovo sa hodí pre vloženie úkonu do kalkulačky?..nechci, aby som sem dala slovo, čo používam ja!..
som zvedavá, čo , že je to za čarovné.......
Indeed
06.09.12,06:37
teraz som to vyplatil radšej do decembra..., nech nevypisujú pozdravy...:)

Zo SP sa neoplatí naťahovať ...

BRUTALNE idú po nedoplatkoch , hlavne po tých malých....

Ale aj ja platím,až na výzvu...

Nie preto,žeby som nemohol platiť trvalým príkazom...

ja tak robím NASCHVÁL , aby som tetam uradníčkam pridal pracu naviac

a rád zaplatim aj penále ....
Mila123
06.09.12,06:40
Zo SP sa neoplatí naťahovať ...

BRUTALNE idú po nedoplatkoch , hlavne po tých malých....

Ale aj ja platím,až na výzvu...

Nie preto,žeby som nemohol platiť trvalým príkazom...

ja tak robím NASCHVÁL , aby som tetam uradníčkam pridal pracu naviac

a rád zaplatim aj penále ....

v SP majú program, kt. im to všetko ráta.....maximálne využívajú absolvet. prax, mladí im lepia obálky......

riskuješ, že ti nejakú dávku nevyplatia......
Stanislav 1975
06.09.12,07:02
že je Vilo Rozboril namakaný...:)
Indeed
06.09.12,07:19
hnus je to preto,lebo celý príspevok je vyfabulovaný a "ancient lace" nie je tym za čo sa vydáva,mam také silné tušenie..
Indeed
06.09.12,07:24
Vilo Rozboril,je predovšetkým VYCHYTRALY
pepsikova
06.09.12,07:32
...ty zaplatíš rád penále???..neverííím!...neverííííím!...
trisestri
06.09.12,08:10
taky kuchari a ludia ktory si nevazia jedlo a kvoli prachom nemaju ziadne zabrany si zasluzia hladovat.http://zivot.azet.sk/clanok/12048/master-chef-ocami-marcely-fuknovej-pani-kuchari-palec-dole.html
evuš
06.09.12,08:26
taky kuchari a ludia ktory si nevazia jedlo a kvoli prachom nemaju ziadne zabrany si zasluzia hladovat.http://zivot.azet.sk/clanok/12048/master-chef-ocami-marcely-fuknovej-pani-kuchari-palec-dole.html

..s článkom absolútne súhlasím !!! To isté som povedala manželovi ihneď po zhliadnutí prvého hodeného taniera na zem....fuj, hanba celej TV ! Odvtedy som to nepozerala ;)
lujza.j
06.09.12,08:29
že je Vilo Rozboril namakaný...:)
a za čo, že má u teba takýto titul?
misoft
06.09.12,08:32
Skoro ši trafil - bo na vychodze ani huši ňesu - degeši už davno skonfiškovali.
misoft
06.09.12,08:35
He ...keď šla tá jedna za druhou , tak tá druhá šla za prvou ...takže dokopy tri ...................či ???
Správne uvažovanie. Ale pravda je iná - dve husi - tretí bol gunár, ktorý si na ne "zálusk" robil :D:D:D
AlaNR
06.09.12,08:39
..s článkom absolútne súhlasím !!! To isté som povedala manželovi ihneď po zhliadnutí prvého hodeného taniera na zem....fuj, hanba celej TV ! Odvtedy som to nepozerala ;)

a čo bolo na tom tanieri, že bolo nutné ho hodiť na zem???
(nepozerám to)
misoft
06.09.12,08:41
Alebo sa tam "naonačia" :D
misoft
06.09.12,08:42
...a vypasený!
misoft
06.09.12,08:43
...a aj preto takéto kvázi-súťaže ZÁSADNE nepozerám - moje zdravie a pohoda je mi prednejšie.
misoft
06.09.12,08:51
Keď sme pri tých "počtoch" :D.
Prijímajú do PZ nových príslušníkov.
Jedna z otázok je, koľko je 2+2.
Jeden z kandidátov: Tri.
Skúšajúci: A môže byť aj päť?
Odpoveď: Ta nemôže!.
Verdikt: prijatý - sprostý, ale stojí za svojim.
Druhý kandidát: Štyri.
Skúšajúci: A môže byť aj päť?
Odpoveď: Ta keď treba, ta hej.
Verdikt: prijatý - múdry, ale dá sa ovplyvniť.
Tretí kandidát: Štyri.
Skúšajúci: A môže byť aj päť?
Odpoveď: Nemôže, stále bude štyri.
Verdikt:neprijatý - múdry a nedá sa ovplyvniť!
lujza.j
06.09.12,09:06
evuš
06.09.12,09:08
a čo bolo na tom tanieri, že bolo nutné ho hodiť na zem???
(nepozerám to)

..Ala, ani už neviem, bola som z toho totálne znechutená a odvtedy to nepozerám ani ja.... keď som si predstavila, že koľkí /apoň bezdomovci/ sa mohli z tých jedál najesť :mee:... vážne nadobúdam čoraz výraznejší pocit, že spejeme ako ľudstvo do totálnej záhuby :mee::cool:
pepsikova
06.09.12,09:22
...posielam domácu, ešte horúcu picu so syríkom...a obednú kafu, aby ste nezaspali v robote!..
pepsikova
06.09.12,09:25
..Ala, ani už neviem, bola som z toho totálne znechutená a odvtedy to nepozerám ani ja.... keď som si predstavila, že koľkí /apoň bezdomovci/ sa mohli z tých jedál najesť :mee:... vážne nadobúdam čoraz výraznejší pocit, že spejeme ako ľudstvo do totálnej záhuby :mee::cool:..

..noo, asi to tak bude..lebo čím väčšie svinstvo ukážu, tým je to zaujímavejšie!..ja som videla len kúsok upútávky, kde koštovateľ vypľul jedlo po prvom súste a povedal "fuj"..no a ja som alergická na fuj pri jedle...
korduľa
06.09.12,09:35
vcera som dostala kompliment: "mate novy uces, velmi vam pristane, omladil vas.../cca po 10 minutach/ tento produkt by bol vhodny pre vas hodi sa pre zeny v menopauze, vy mate tak okolo 55, vsak." /som rocnik 1972, ked to pocul moj muz, skoro padol od smiechu na zem../
pepsikova
06.09.12,09:42
vcera som dostala kompliment: "mate novy uces, velmi vam pristane, omladil vas.../cca po 10 minutach/ tento produkt by bol vhodny pre vas hodi sa pre zeny v menopauze, vy mate tak okolo 55, vsak." /som rocnik 1972, ked to pocul moj muz, skoro padol od smiechu na zem../..

..no a teraz si z toho vyber!..to kto ti, prosím ťa, takto lichotil?..
lujza.j
06.09.12,09:46
..

..no a teraz si z toho vyber!..to kto ti, prosím ťa, takto lichotil?..
pepsi jedine Stívi Wonder......
lujza.j
06.09.12,09:54
..Ala, ani už neviem, bola som z toho totálne znechutená a odvtedy to nepozerám ani ja.... keď som si predstavila, že koľkí /apoň bezdomovci/ sa mohli z tých jedál najesť :mee:... vážne nadobúdam čoraz výraznejší pocit, že spejeme ako ľudstvo do totálnej záhuby :mee::cool:
moje decko raz nedávno v noci vonku v meste...vždy si niekde kupuje veľký kus pice....išla aj s kamoškou....ide okolo bezdomovec a pýta si 0,50e a moje decko, že nemám , ale že dám ti toto-picu, síce bolo z nej od jedené, ale veľký kus mu dávala.... a on tato " to si po*eb":eek: keby chcel, že fakt sa naje.....minule iný pýtal 0,10e decko že nemám , ale dám ti 3 cigarety a on nato " ježííííš ...no dobre":eek:
nehovorím už o tom ako som ja u nás pred lidlom v zime tam postával jeden aj so psom kúpila psovi 3kg granúl a jemu 3zapekané rožky so syrom, dávam mu to a on mi nato "horalku nemáte":eek:
takže áno najedli by sa z toho....len ja ich mám momentálne takto zafixovaných....
buchač
06.09.12,10:18
..Ala, ani už neviem, bola som z toho totálne znechutená a odvtedy to nepozerám ani ja.... keď som si predstavila, že koľkí /apoň bezdomovci/ sa mohli z tých jedál najesť :mee:... vážne nadobúdam čoraz výraznejší pocit, že spejeme ako ľudstvo do totálnej záhuby :mee::cool:

...na okraj poznamenávam , že aj ja nesúhlasím s tými expresívami na to , či onô jedlo . Niekomu NECHUTÍ , nemusí predsa každé každému sadnúť . Tiež nejak nemusím tie všeliaké morské príšery , ale to neznamená , že šmarím na zem s tou negatívnou poznámkou ...
...a tie celevriťi kuchárske sa tiež musia scenára držať ...a čo už len dnes jeden za balík éčiek nezrobí ???

Nejde o to znechutenie .......
Tu ide o zaujatie diváka - šokovať ho...za každú cenu pritiahnuť diváka k telke...
Holt , raz sa možno dočkáme aj toho , že v tej nejakej farme sa budú nie iba do rozkroku kopať ...
Keď šok , tak poriadny - " farmári " sa budú niekde v lesoch naháňať a vyhrá ten , kto prežije ...

P.S.:
...ako sa vraví ???......
Hlad je najleší kuchár !!!
Všetkých zainteresovaných by som poslal ...najprv do riti .......a potom ta het , niekde s batôžkom , samozrejme na lačno...
pepsikova
06.09.12,10:19
...horalka..ja by som za ňu aj plot preskočila...a taký malý, hádam tak 5-ročný sedel predvčerom navečer pred uniklinikou na obrubníku,celý opustený..pýtam sa ho, na koho čaká..a on-že na toho, kto mi dá euro..no tak mu hovorím, dám ti horalku, chceš?..nyjeee, ja chcem eurooo...
lujza.j
06.09.12,10:21
...na okraj poznamenávam , že aj ja nesúhlasím s tými expresívami na to , či onô jedlo . Niekomu NECHUTÍ , nemusí predsa každé každému sadnúť . Tiež nejak nemusím tie všeliaké morské príšery , ale to neznamená , že šmarím na zem s tou negatívnou poznámkou ...
...a tie celevriťi kuchárske sa tiež musia scenára držať ...a čo už len dnes jeden za balík éčiek nezrobí ???

Nejde o to znechutenie .......
Tu ide o zaujatie diváka - šokovať ho...za každú cenu pritiahnuť diváka k telke...
Holt , raz sa možno dočkáme aj toho , že v tej nejakej farme sa budú nie iba do rozkroku kopať ...
Keď šok , tak poriadny - " farmári " sa budú niekde v lesoch naháňať a vyhrá ten , kto prežije ...

P.S.:
...ako sa vraví ???......
Hlad je najleší kuchár !!!
Všetkých zainteresovaných by som poslal ...najprv do riti .......a potom ta het , niekde s batôžkom , samozrejme na lačno...
fakt ide len o toto.....aj Vilovi....
lujza.j
06.09.12,10:22
...horalka..ja by som za ňu aj plot preskočila...a taký malý, hádam tak 5-ročný sedel predvčerom navečer pred uniklinikou na obrubníku,celý opustený..pýtam sa ho, na koho čaká..a on-že na toho, kto mi dá euro..no tak mu hovorím, dám ti horalku, chceš?..nyjeee, ja chcem eurooo...
tak fajn...:( takže nemáme len my také skúsenosti....
evuš
06.09.12,10:32
moje decko raz nedávno v noci vonku v meste...vždy si niekde kupuje veľký kus pice....išla aj s kamoškou....ide okolo bezdomovec a pýta si 0,50e a moje decko, že nemám , ale že dám ti toto-picu, síce bolo z nej od jedené, ale veľký kus mu dávala.... a on tato " to si po*eb":eek: keby chcel, že fakt sa naje.....minule iný pýtal 0,10e decko že nemám , ale dám ti 3 cigarety a on nato " ježííííš ...no dobre":eek:
nehovorím už o tom ako som ja u nás pred lidlom v zime tam postával jeden aj so psom kúpila psovi 3kg granúl a jemu 3zapekané rožky so syrom, dávam mu to a on mi nato "horalku nemáte":eek:
takže áno najedli by sa z toho....len ja ich mám momentálne takto zafixovaných....


...horalka..ja by som za ňu aj plot preskočila...a taký malý, hádam tak 5-ročný sedel predvčerom navečer pred uniklinikou na obrubníku,celý opustený..pýtam sa ho, na koho čaká..a on-že na toho, kto mi dá euro..no tak mu hovorím, dám ti horalku, chceš?..nyjeee, ja chcem eurooo...


tak fajn...:( takže nemáme len my také skúsenosti....

..viem, že sú i takí bezdomovci, ale sú i takí, čo nemajú čo do úst napr. pre deti...
No, ja som sa vyjadrila, len kvôli tomu, že jedlo sa nemá vyhadzovať, a dať to do TV, tak to je už totál "k....a" - a mnohí do toho čumia "akooo tela na nové vráta"
lujza.j
06.09.12,10:41
..viem, že sú i takí bezdomovci, ale sú i takí, čo nemajú čo do úst napr. pre deti...
No, ja som sa vyjadrila, len kvôli tomu, že jedlo sa nemá vyhadzovať, a dať to do TV, tak to je už totál "k....a" - a mnohí do toho čumia "akooo tela na nové vráta"
ved jasné, že sú .....nemyslela som to v zlom....nepozerám ani túto šou, mala som iba zapnutú minule tú čo ide na hnoj, tá sa celkom dala....
to že sa jedno vyhadzuje tak to je bez debaty....a prezentácia v TV, tak to je :mee: potom ako deti viesť k tomu že jedlo sa nevyhadzuje, ked to vidia....ale toho čo deti vidia v TV, tak to už je zase iná kapitola.....
Stanislav 1975
06.09.12,10:47
Ja niekedy tieto ženy na svete nepochopím- niekedy úplne nechápem...:eek:,raz hento, raz toto, stále čosi nejaký problém máte, stále nejaké chyby hladáte ako učiteľka v diktáte-ked držíte nás v moci -ráno, na obed aj o polnoci - doneseme vám aj modré z neba-pre vás je to moc modré...
s chlapmi je to ovela jednoduchšie sa na niečom dohodnúť, nejakú debatu dať a pod
Stanislav 1975
06.09.12,10:49
vcera som dostala kompliment: "mate novy uces, velmi vam pristane, omladil vas.../cca po 10 minutach/ tento produkt by bol vhodny pre vas hodi sa pre zeny v menopauze, vy mate tak okolo 55, vsak." /som rocnik 1972, ked to pocul moj muz, skoro padol od smiechu na zem../
inak na toto si dávam pozor už-toto je nebezpečná vec- toto ženy nemajú rady a idú do totálnych nervov...-nikdy cudzej žene netreba tipovať roky- lebo zle to dopadne...
Stanislav 1975
06.09.12,10:50
moje decko raz nedávno v noci vonku v meste...vždy si niekde kupuje veľký kus pice....išla aj s kamoškou....ide okolo bezdomovec a pýta si 0,50e a moje decko, že nemám , ale že dám ti toto-picu, síce bolo z nej od jedené, ale veľký kus mu dávala.... a on tato " to si po*eb":eek: keby chcel, že fakt sa naje.....minule iný pýtal 0,10e decko že nemám , ale dám ti 3 cigarety a on nato " ježííííš ...no dobre":eek:
nehovorím už o tom ako som ja u nás pred lidlom v zime tam postával jeden aj so psom kúpila psovi 3kg granúl a jemu 3zapekané rožky so syrom, dávam mu to a on mi nato "horalku nemáte":eek:
takže áno najedli by sa z toho....len ja ich mám momentálne takto zafixovaných....
toto lujza napísala ako velká pani..., akože pravdu, čistú pravdu-nič len pravdu-lui by mala byť nejakou novinárkou...
lujza.j
06.09.12,11:41
počasie o 14h v HR...vrrrrrr:mad:
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=hrvatska_n
AlaNR
06.09.12,11:46
Jeeej, nejaká dobrá dušička, mne neznáma podľa mena, mi poslala na FB program Pezinského vinobrania...
Vďaka jej za to! Dovčuľ sa to nedalo nikde nájsť... :(
lujza.j
06.09.12,11:55
Jeeej, nejaká dobrá dušička, mne neznáma podľa mena, mi poslala na FB program Pezinského vinobrania...
Vďaka jej za to! Dovčuľ sa to nedalo nikde nájsť... :(
mohla si saj mňa....mám odtiaľ kopec kolegov.....ale tutok :http://www.pezinok.sk/index.php?yggid=389