jozka56
06.09.12,13:56
Alenka ja som to bola, máš aspoň čerstvé info:) a ak by niekto mal záujem, tak kuk http://www.citylife.sk/ina-akcia/vinobranie-pezinok-2012.... ja budem celé tri dni robotovať, tak z vinobrania nič nebude.
Ivana Š
06.09.12,12:06
mňa sa včera jeden v Nz pred trescom pýtal - panička, nemóžte mi dať jeden stravný lístok?
nemala som, ale dala som mu 3€, ďakoval veľmi - ste láskavá duša, panička, a aj pekná

aj som zaváhala, či si hneď nepôjde dať za jeden, ale nešiel, videla som ho ešte potom na parkovisku
jedol šalát s chlebíkom
mlyn16
06.09.12,12:15
Svetlá výnimka
AlaNR
06.09.12,12:29
mohla si saj mňa....mám odtiaľ kopec kolegov.....ale tutok :http://www.pezinok.sk/index.php?yggid=389

To som našla, len tam nie je samotný program, kto kde kedy ;)
AlaNR
06.09.12,12:31
Alenka ja som to bola, máš aspoň čerstvé info:) a ak by niekto mal záujem, tak kuk http://www.citylife.sk/ina-akcia/vinobranie-pezinok-2012.... ja budem celé tri dni robotovať, tak z vinobrania nič nebude.

Ďakujem na 100x!!!!
Ešte mám chaos v menách a v robote si nemôžem pozrieť FB. Aj toto som len cez mail nakukla.
Vyzerá to zasa iba na sobotu podvečer, stačí aj možno o tretej prísť, hlavne sa tešíme na tie 3centimetre hrubé zemiakové placky :D
pepsikova
06.09.12,13:00
misoft
06.09.12,15:03
Naozaj - WAAAAAUUU!!!
Ivana Š
06.09.12,15:09
no mne to nedalo spať, ten Milin príklad - potvora jedna

20 971,51 € - sakra drahý kôň :)
Ivana Š
06.09.12,15:17
a kafu ponúkam, a čajík - podľa chuti a nealkoholické mochito http://www.bartending-school.com/wp-content/uploads/2011/05/nice-mojito.jpg
Mila123
06.09.12,15:21
no mne to nedalo spať, ten Milin príklad - potvora jedna

20 971,51 € - sakra drahý kôň :)
Ivanka, ma zabiješ, v zadaní som urobila chybu, keď som vynechala 4-tý klinec.....
ani jeden klinec nie je zadarmo, t.j. cena koňa je ešte vyššia......
Ivana Š
06.09.12,15:28
tak potom toto?
Ivana Š
06.09.12,15:31
Ivanka, ma zabiješ, v zadaní som urobila chybu, keď som vynechala 4-tý klinec.....
ani jeden klinec nie je zadarmo, t.j. cena koňa je ešte vyššia......

neboj, nezabijem - takto to bolo zaujímavejšie :)
Ingrid Ondruskova
06.09.12,15:33
veľmi pekné....
Mila123
06.09.12,15:36
neboj, nezabijem - takto to bolo zaujímavejšie :)
áno, takto to má byť ........:D
ancient lace
06.09.12,15:45
Ako by povedal "Lacikám" zo seriálu Susedia - VITÁM :D A ďakujem :)
Paula
06.09.12,15:53
Sledujem a oceňujem vaše počty s klincami. Ja som to vyriešila takto : Prišla som po darovaného koňa s kováčom. Najprv sme majiteľa lanom priviazali k najbližšiemu stromu. Potom koňa "prezuli", klince majiteľove aj s podkovami v úhľadnej krabici k nohám jeho uložili . Posledná fáza - prepustenie prekvapkaného špekulanta.:cool:
avalik
06.09.12,16:06
avalik
06.09.12,16:09
Od 16. do 23. septembra budú môcť držitelia vodičských preukazov jazdiť bratislavskou MHD zadarmo, s výnimkou nočných spojov. (http://spravy.pravda.sk/v-bratislavskej-mhd-bude-jeden-tyzden-pre-ludi-s-vodicskym-preukazom-zadarmo-1w2-/sk_regiony.asp?c=A120906_135355_sk_regiony_p70)
hnedoočka
06.09.12,16:09
tak potom toto?

bisťu, aké drahé klince máme...:rolleyes:
ale keby si sa nepomýlila v zadaní, nemali by sme možnosť variánt a v tom sme slovač experti, veď nás na to roky školí vláda :)
Ivana Š
06.09.12,16:32
že som ja včera viac negúglila, mohli sme mať ešte viac možností - Jeden kováč koňa kuje, koľko klincov potrebuje?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Podkova
(http://cs.wikipedia.org/wiki/Podkova)
ivuliatko
06.09.12,16:42
pôsobivé...
hnedoočka
06.09.12,16:48
Od 16. do 23. septembra budú môcť držitelia vodičských preukazov jazdiť bratislavskou MHD zadarmo, s výnimkou nočných spojov. (http://spravy.pravda.sk/v-bratislavskej-mhd-bude-jeden-tyzden-pre-ludi-s-vodicskym-preukazom-zadarmo-1w2-/sk_regiony.asp?c=A120906_135355_sk_regiony_p70)





hm...asi sa tam vyberiem...:D
a deti majú trojmesačné:rolleyes: ale vám ostatným to doprajem.
Anka24
06.09.12,17:18
rozčúlilo ma keď mi môj manžel povedal,že musí zostať v práci až do Vianoc.To je hrozne dlho,a zobrali sme sa iba pred mesiacom
pavol54
06.09.12,17:30
rozčúlilo ma keď mi môj manžel povedal,že musí zostať v práci až do Vianoc.To je hrozne dlho,a zobrali sme sa iba pred mesiacom
Neplač je to lepšie ako keby išiel do práce na mesiac to by si ho nevidela dlhšie
buchač
06.09.12,17:31
rozčúlilo ma keď mi môj manžel povedal,že musí zostať v práci až do Vianoc.To je hrozne dlho,a zobrali sme sa iba pred mesiacom

...že mne také niečo manželka neoznámi ........a do Vianoc je len tak krátko ...

...a ozaj , vzali sme sa toť nedávno , pred dvoma mesiacmi













ubehlo 32 rokov ...:---
trisestri
06.09.12,17:33
uz sme videli takmer vsetko,teraz na Farme uvidime duchov a kone bez hlav:D,fantazia na oblbovanie divaakov im teda nechyba
lujza.j
06.09.12,17:36
uz sme videli takmer vsetko,teraz na Farme uvidime duchov a kone bez hlav:D,fantazia na oblbovanie divaakov im teda nechyba
nie len táto trúba........:D http://farma.markiza.sk/clanok/kto-zije-na-farme/nikola-cajkovska.html
lujza.j
06.09.12,17:39
rozčúlilo ma keď mi môj manžel povedal,že musí zostať v práci až do Vianoc.To je hrozne dlho,a zobrali sme sa iba pred mesiacom
...ale ved to je cobi-dub;):D neboj to ubehne.... niečo o tom viem...
Ivana Š
06.09.12,18:07
na dobrú noc - mne sa páči táto pesnička a aj toto


Legenda hovorí, že keď v noci nemôžte zaspať, je to preto, lebo ste hore v niekoho sne...



http://www.youtube.com/watch?v=0NKUpo_xKyQ
lujza.j
06.09.12,18:50
wagner
06.09.12,18:54
http://automix.atlas.sk/novinky/800131/chysta-sa-po-%E2%80%9Eregistracnej-dani-na-auta-dalsia-je-to-mozne-.....akože čo ešte vymyslia.....

Len či tá informácia je aj pravdivá. Lebo sa môže stať, že rádio mieni a financmajster mení:confused:
lujza.j
06.09.12,18:56
Len či tá informácia je aj pravdivá. Lebo sa môže stať, že rádio mieni a financmajster mení:confused:
no je tam napísané, že to zavrhli....ale ked už to vymysleli a boli by z toho lóve:rolleyes:
buchač
06.09.12,18:59
Len či tá informácia je aj pravdivá. Lebo sa môže stať, že rádio mieni a financmajster mení:confused:

....he ......že akí múdri sú...


Aby toho nebolo málo, v Bruseli údajne rozmýšľajú nad zvýšením frekvencie technických kontrol. Vozidlá staršie ako 7 rokov by mali absolvovať TK každý rok, čiže dva krát častejšie ako teraz. Motiváciou je vraj zníženie počtu nehôd, ktoré sú spôsobené technickým stavom vozidiel.
pepsikova
06.09.12,19:07
pavol54
06.09.12,19:16
....he ......že akí múdri sú...
a ja by som navrhol zaviesť povinnú účasť na KTS(kontrolne technické stanovište) pred každým výjazdom a prípravu vozidla pred jazdou a( znalým veci) parkový deň. to by bolo krásne a zaklincovať to veliteľom vozidla
buchač
06.09.12,19:20
a ja by som navrhol zaviesť povinnú účasť na KTS(kontrolne technické stanovište) pred každým výjazdom a prípravu vozidla pred jazdou a( znalým veci) parkový deň. to by bolo krásne a zaklincovať to veliteľom vozidla

.....si zabíííl .....:---:D
lujza.j
06.09.12,19:20
strašne sú zlatí....
pavol54
06.09.12,19:37
no čo veď aj tie stk sú na hlavu vieš ako to chodí u mňa by to neprešlo vždy som hlasal že auto a pištol sú rovnakou zbraňu ale pištol vidieť nemusíš
misoft
06.09.12,19:45
Si teda zabil :D:D:D
wagner
06.09.12,19:53
a ja by som navrhol zaviesť povinnú účasť na KTS(kontrolne technické stanovište) pred každým výjazdom a prípravu vozidla pred jazdou a( znalým veci) parkový deň. to by bolo krásne a zaklincovať to veliteľom vozidla

Len tu Ty moc nevymýšľaj, lebo si to náhodou prečíta financmajster a bude rozmýšlať ako to zariadiť. Takým ľuďom nenapovedaj, oni opíšu a šoféri budú trpieť.
misoft
06.09.12,20:04
Nááááá - hádam kvôli tomu sa do Blavy teperiť budem?
pepsikova
06.09.12,20:43
...moje decko práve montuje do seba maslový chleba s medom...vraj med je dobrý na dolámané rebrá a preto on si teda dá- už štvrtý krajec!..zabijem ho raz, lebo mi len chute narobil...ale aj chlebík mi urobil,had jedendruhý...
AlaNR
07.09.12,04:57
lujza.j
07.09.12,05:48
pepsikova
07.09.12,06:03
..dobré ráno vám...a aj fajn deň prajem, slnečno vonku,hádam aj teplo bude, ale ráno to veru na plavky nebolo!!..aj mikinu som zniesla,ale pre mňa veru dooobre,čochvíľka možno zasneží!..a vianoce sú na dosah ruky..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12109.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=12109)..takže aj komín si treba dať prepucovať, no, aby sa zmestili darčeky!...

..jáááj, dopijem tú studenú kaficu, lebo sa mi o dobrotách sníva!..krásny deň vám dnes!..a ďakujem za raňajky...
Indeed
07.09.12,06:18
Od 16. do 23. septembra budú môcť držitelia vodičských preukazov jazdiť bratislavskou MHD zadarmo, s výnimkou nočných spojov. (http://spravy.pravda.sk/v-bratislavskej-mhd-bude-jeden-tyzden-pre-ludi-s-vodicskym-preukazom-zadarmo-1w2-/sk_regiony.asp?c=A120906_135355_sk_regiony_p70)





Z akých dvovodov ?
AlaNR
07.09.12,06:31
Z akých dvovodov ?

Klikni si na ten odkaz a dozvieš sa... ;)
trisestri
07.09.12,08:10
z nasich politikov by boli dobry farmari-vedia skvelo vsetko pohnojit.:D
Ivana Š
07.09.12,08:17
preväz prsta absolvovaný, bolestné nebolo - a mohlo by byť veru, lebo čo to ten chirurg robil, neviem, nekukala som sa
ale bolelo to, a štípalo - v živote by som neverila, že jedno takéto malé nakrojenie prsta dokáže takto potrápiť


ale zasa - aj šťastie mám - dnes som už dvakrát vyhrala
1. antialergická deka - v lete chladí a v zime hreje
2. multifunkčný robot - šľahá miesi odšťavuje a ešte neviem čo všetko iné

len jedno potrebujú, že aby bol pri odovzdaní výhry prítomný manžel a ďalšie štyri manželské páry,
no, dovi dopo
promont maja
07.09.12,08:23
... konečne piateček ... dnes sa mi nechce nič ...


http://www.youtube.com/watch?v=EVeGmps6GJo&feature=player_embedded
AlaNR
07.09.12,08:28
Ivanka, dúfam, že zúčastnené páry dostanú papuče... Bez papúč by to nebolo ono... :D

Mne posledné dva týždne skoro každý deň volajú nejakí anketári. Už mi lezú krkom, pravidelne doobeda otravujú... Len niektorí musíme aj robiť a nie sa vykecávať do telefónu... vrrr

No a nechala som si zasa na piatok moje milované upomienky a zas ma šlak tráfa...
Asi si túto obľúbenú robotu nechám na pondelok, lebo si vždy víkendy pokazím...
avalik
07.09.12,08:35
Z akých dvovodov ?

mas problem s citanim clanku?

"V Bratislave sa 16. septembra začína Európsky týždeň mobility 2012, ktorého cieľom je upozorniť ľudí na využívanie iných spôsobov dopravy ako je automobilová."
Ivana Š
07.09.12,08:41
papuče nedostane nikto, ani ja výhry - lebo som obe anketárky poslala slušne do... no tam
ja nemám čas sa vykecávať do telefónu, koľko mám detí, a aké sú veľké, či sa ako matka teda snažím dodržiavať zdravú výživu
a podobné drísty a potom mi o dva dni zavolajú - že vyhrali ste
a ešte si zožeň ďalších 8 ľudí, ktorých budú presviečať - kúpte si toto - je to zdraviu potrebné a skvelé a lacné a nezničiteľné ... a ...
Ivana Š
07.09.12,08:45
mas problem s citanim clanku?

"V Bratislave sa 16. septembra začína Európsky týždeň mobility 2012, ktorého cieľom je upozorniť ľudí na využívanie iných spôsobov dopravy ako je automobilová."

kúpme si koňa, klince už máme zrátané http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5791.gif
AlaNR
07.09.12,08:59
kúpme si koňa, klince už máme zrátané http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5791.gif


Ok, zložíme sa na neho a budeme si ho požičiavať v rámci nitrianskeho kraja.
Aj druhým ponúkneme? :D :D
Ivana Š
07.09.12,09:39
Ok, zložíme sa na neho a budeme si ho požičiavať v rámci nitrianskeho kraja.
Aj druhým ponúkneme? :D :D


ponúkneme, čoby nie - dáme zľavu :D

a pozývam všetkých, ktorí chcú a môžu - zajtra máme oberačku hrozna od 7:00 dokedy treba, a potom - keď skončíme až do kedy bude treba - zber zemiakov, potom bude guláš a pečená krkovička a bôčik

keď mi to bolo dnes oznámené maminkou, som si povedala - že - no super
povedala som synáčikovi a skorosedemnástke - odpoveď - no super (nie sú moja rodina?)
AlaNR
07.09.12,09:46
Ja nejdem, ja sa idem svadbovať :D
Nie seba, kamošku...
avalik
07.09.12,09:49
Ok, zložíme sa na neho a budeme si ho požičiavať v rámci nitrianskeho kraja.
Aj druhým ponúkneme? :D :D

jaka skladacka?

toto je dobry napad :D

Sledujem a oceňujem vaše počty s klincami. Ja som to vyriešila takto : Prišla som po darovaného koňa s kováčom. Najprv sme majiteľa lanom priviazali k najbližšiemu stromu. Potom koňa "prezuli", klince majiteľove aj s podkovami v úhľadnej krabici k nohám jeho uložili . Posledná fáza - prepustenie prekvapkaného špekulanta.:cool:

nooo a poziciavanie v ramci SK :---
Ivana Š
07.09.12,10:11
Ja nejdem, ja sa idem svadbovať :D
Nie seba, kamošku...

nevolá sa Lucia?
AlaNR
07.09.12,10:14
nevolá sa Lucia?


nene, Janka a svadba je v Hlohovci - úúúúplne na druhú stranu :D
Ivana Š
07.09.12,10:22
nene, Janka a svadba je v Hlohovci - úúúúplne na druhú stranu :D

aj u teba som už nene? Šimonko - sestrin syn, 1 rôčik, ten ma vidí a vrtí hlavou a kričí nene

my tiež zajtra po tom všetkom ideme aj na svadbu - ale len gratulovať tak okolo 21:00 (btw - vôbec sa mi nechce)

Alenka, tebe prajem príjemnú zábavu
evuš
07.09.12,10:25
aj u teba som už nene? Šimonko - sestrin syn, 1 rôčik, ten ma vidí a vrtí hlavou a kričí nene

my tiež zajtra po tom všetkom ideme aj na svadbu - ale len gratulovať tak okolo 21:00 (btw - vôbec sa mi nechce)

Alenka, tebe prajem príjemnú zábavu


...a Ty Ivanka si pri tom zbere hrozna a zemiakov daj pozor na "pršťok", aby si ešte niečo neschytala..;)
Stanislav 1975
07.09.12,11:06
ponúkneme, čoby nie - dáme zľavu :D

a pozývam všetkých, ktorí chcú a môžu - zajtra máme oberačku hrozna od 7:00 dokedy treba, a potom - keď skončíme až do kedy bude treba - zber zemiakov, potom bude guláš a pečená krkovička a bôčik

keď mi to bolo dnes oznámené maminkou, som si povedala - že - no super
povedala som synáčikovi a skorosedemnástke - odpoveď - no super (nie sú moja rodina?)

Neviem ja by som aj došiel- ale dalo by sa tak,že tú oberačku hrozna a tie zemiaky vynechám a prídem až na ten guláš?:confused:
Tweety
07.09.12,11:27
Neviem ja by som aj došiel- ale dalo by sa tak,že tú oberačku hrozna a tie zemiaky vynechám a prídem až na ten guláš?:confused:
Stanko a Ty nevieš staré známe, že bez práce nie sú koláče, a už tobôž guláš?
evuš
07.09.12,11:36
Stanko a Ty nevieš staré známe, že bez práce nie sú koláče, a už tobôž guláš?

..asi to staré známe Staník nepozná, on pozná iba : "od roboty aj kone dechnú" :D:D;)
buchač
07.09.12,11:39
Stanko a Ty nevieš staré známe, že bez práce nie sú koláče, a už tobôž guláš?


..asi to staré známe Staník nepozná, on pozná iba : "od roboty aj kone dechnú" :D:D;)

Ja mám lepšie ....

" Kde sa robí - nezavadziam ..."
Ivana Š
07.09.12,11:40
Neviem ja by som aj došiel- ale dalo by sa tak,že tú oberačku hrozna a tie zemiaky vynechám a prídem až na ten guláš?:confused:

nene, bez zemiakov guláš nebude

na oberačku hrozna sa teším, to vždy býva sranda
zabudla som dať smajlov
ja - no super :)
Deti - no super :(

zber zemiakov :( no super:(
evuš
07.09.12,11:41
..malý rómsky chlapec drží v ruke lyžičku a pýta sa otca, že čo je to ??? Tatko vyvalí oči a zrúkne na syna : zahoď to, to je semiačko lopaty...
lujza.j
07.09.12,11:49
dievčatá a chlapci....tak ja zas balím, idem si teda zacvičiť do Tućepi....nikdy som tam nebola ani na dovči nie to ešte cvičkať.....počko sa ukazuje "odlično":D sunćano i toplo....;)
srska
07.09.12,11:51
dievčatá a chlapci....tak ja zas balím, idem si teda zacvičiť do Tućepi....nikdy som tam nebola ani na dovči nie to ešte cvičkať.....počko sa ukazuje "odlično":D sunćano i toplo....;)hvala lepo - dovidženja, pozor na autoputi i na cestarine:D
Tweety
07.09.12,11:59
dievčatá a chlapci....tak ja zas balím, idem si teda zacvičiť do Tućepi....nikdy som tam nebola ani na dovči nie to ešte cvičkať.....počko sa ukazuje "odlično":D sunćano i toplo....;)
Prajem Ti prekrásny pobyt a cvičeniu zdar.
Tweety
07.09.12,12:00
Ja mám lepšie ....

" Kde sa robí - nezavadziam ..."
Alebo, k práci sa postavím tak, aby sa aj iní zmestili.
Ivana Š
07.09.12,12:09
u mňa sa vás véééľa zmestí, a nebude nikto zavadzať
obväzy mám prichystané (aj chirurga známeho mám poruke - keby niekto potreboval :)len aby som ja nebola tá prvá

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIGZ3uCScMH1_BnAhcmX77gYxd9yNFR eN21KM6BYYQfNtYnNdU
lujza.j
07.09.12,12:21
ďakujem.....:)
lujza.j
07.09.12,12:24
hvala lepo - dovidženja, pozor na autoputi i na cestarine:D
bok....:D tento krát to je sve na vodičovi autobusu....
mne stačilo tých 700km v nedeľu, aj mega obchádzkou u Madžarske...
Tweety
07.09.12,12:28
vďačne
terezamaria
07.09.12,12:53
Lui,nech Ti dovolenka výýýýýýborne dopadne.....
korduľa
07.09.12,13:05
..

..no a teraz si z toho vyber!..to kto ti, prosím ťa, takto lichotil?..

vybrala som si, ze som pekna patdesiatnicka :o))
avalik
07.09.12,13:37
Luji, krásnu dovolenku a šťastnú cestu Ti želám ... a cvič aj za mňa :)
Zdenka175
07.09.12,13:56
srska
07.09.12,13:59
bok....:D tento krát to je sve na vodičovi autobusu....
mne stačilo tých 700km v nedeľu, aj mega obchádzkou u Madžarske...bok, bok:D a nech vám nepada kiša
sito
07.09.12,15:40
vybrala som si, ze som pekna patdesiatnicka :o))

hm ...














Nič viac? Len? Nie, že si? Či, si? Si?
pavol54
07.09.12,15:56
Neviem ja by som aj došiel- ale dalo by sa tak,že tú oberačku hrozna a tie zemiaky vynechám a prídem až na ten guláš?:confused:
prečo chodiť ja by som navrhol a mali by sme to odhlasovať, keby tak každému záujemcovi o prácu ktorí sa nemôžu z objektívnych príčin (napr momentálne sa mi nechce a pod) poslala nejakou roznáškovou službou navrhujem burčiačik fľašku, gulášik, trochu krkovičky. zemiaky nemusia byť.
buchač
07.09.12,16:08
pavol54
07.09.12,16:58
čo robí gorila dnes? vôbec ich nesere že nám zobral italiano z daní minimálne 600000€ čo nazaplatil do soc poisťovne? a čo kolaboranti pracujúci do roztrhania tela za judášsky groš? a čo účtovníci nevideli čo sa v tej firme deje tiež vedome zakrývali nadájanie talianskej gorilky z naších daní to určite nerobili za minimálnu mzdu že? Čo jožko prvý najlepší miesto toho aby potr. taliana robil nový potomkov to nikomu nevadí? KU..VA taký som nasraný lebo ja keď nezaplatím v termíne do SP hneď mi príde výmer nedoplatku a ak nezaplatím do 15 dní už mám exekučný príkaz Asi niekoho pošlem do zahraničia nech tu potom založí firmu ulejem nejaký milionik na nevyplatených mzdách a som za vodou.
pepsikova
07.09.12,17:01
goriliak o nej dnes debatuje v Piešťanoch...alebo zajtra?..to je jedno...ale debatuje!..nerozčuľuj sa!..
pavol54
07.09.12,17:14
o akej nej
trisestri
07.09.12,17:15
čo robí gorila dnes? vôbec ich nesere že nám zobral italiano z daní minimálne 600000€ čo nazaplatil do soc poisťovne? a čo kolaboranti pracujúci do roztrhania tela za judášsky groš? a čo účtovníci nevideli čo sa v tej firme deje tiež vedome zakrývali nadájanie talianskej gorilky z naších daní to určite nerobili za minimálnu mzdu že? Čo jožko prvý najlepší miesto toho aby potr. taliana robil nový potomkov to nikomu nevadí? KU..VA taký som nasraný lebo ja keď nezaplatím v termíne do SP hneď mi príde výmer nedoplatku a ak nezaplatím do 15 dní už mám exekučný príkaz Asi niekoho pošlem do zahraničia nech tu potom založí firmu ulejem nejaký milionik na nevyplatených mzdách a som za vodou.

ako to sledujem tento stat je jedna organizovana mafia,kym jedny beztrestne kradnu a podvadzaju za tichej asistencie a podpory policie,sudov a uradov,druhych co nepatria do ,,statom pozehnanej mafie,, sklbu, buzeruju, klamu, podvadzaju, odrbavaju, zavadzaju, manipuluju,sankcionuju atd-necudo ze prave taliani sa lahko zorientovali,o takm state nesnivali ani v tych najlepsich mafianskych snoch- u nich funguje mafia starocia a stat z nou bojuje-u nas jej vsemozne vychadza v ustrety a vyvoleny darebaci maji idealne podmienky a ked sa niekto postavi tak mafia sa nemusi o nic starat,nasa policia a statna moc spravodlivych da bez problemov do laty.
Tety sicky este maju stastie,lebo vdaka mediam sa o ich peniaze ,,velkoryso,, postara sam velky Fico-sice hnusne populisticky,lebo v prvom rade by a mal postarat o tom aby fungovali zakony,aby statny uradnici si plnili svoje povinosti,inak vyhadzov,aby policia konala,aby lumpov stihali a zabavili im majetok,ale to nie,statom organizovanej mafii nemoze kenut po prstoch ved su to jeho bolsevicko. estebacky, kamosi tak ako cela banda co sa hra na lavicu a pravicu.
misoft
07.09.12,17:22
Pali, kľúúúúúúd! Stúpne ti tlak, švihne tebou o zem - kto tu bude sa rozčuľovať?
Poisťovňa? Tá vidí malých, ľahko zdierateľných, tí veľkí mali za zadkom predsa zástenu elitárov - tam si netrúfli (a takto to dopadlo). Kolaboranti? Aspoň že prišli, bo v tej fabrike boli zakázaní! Preto prišli z Kovo. Úrad práce? Vedeli o tom, za koľko tam pracujú, ale taktiež viď dôvody ako u poisťovne. Účtovníci? Naši dostali papieriky a pracovali s tým, čo im Makarón dal. A skutočné financie mali podMakaróni (podriadení Makaróni).
Inak - toto je bežný spôsob zahraničných firiem a ich sestričiek, bračekov a iných firemných príbuzných - finančné záznamy SK - pre naše úrady - tam zadajú najmenšie platy, najnižšie odvody (ktoré ani neodvedú) a finančné záznamy IT (prípadne JPN, DE, NL, F, E a pod) - pre mamičku firmu - tam zadajú, že vyplácajú mzdu 900€, odvody vysoké, prémie každý mesiac - firma refunduje (bo sestrička, dcérka .... má bohovské zisky) - manažment (ale nie SK, ale ten zahraničný!) si svoje tajné kontá plní.
Výsledok: Sk má minimum, alebo ho*no, firma sa vytešuje, ako prosperujú, aké platy Slovákom dávajú a najväčší zisk má výkonný direchtor, ktorý často ani nevie, v ktorej onej tú fabričku má (bo sedí doma - šak za neho nejaký debil konateľ lajstra podpíše, hlavu na klát položí).
pavol54
07.09.12,17:25
ako to sledujem tento stat je jedna organizovana mafia,kym jedny beztrestne kradnu a podvadzaju za tichej asistencie a podpory policie,sudov a uradov,druhych co nepatria do ,,statom pozehnanej mafie,, sklbu, buzeruju, klamu, podvadzaju, odrbavaju, zavadzaju, manipuluju,sankcionuju atd-necudo ze prave taliani sa lahko zorientovali,o takm state nesnivali ani v tych najlepsich mafianskych snoch- u nich funguje mafia starocia a stat z nou bojuje-u nas jej vsemozne vychadza v ustrety a vyvoleny darebaci maji idealne podmienky a ked sa niekto postavi tak mafia sa nemusi o nic starat,nasa policia a statna moc spravodlivych da bez problemov do laty.
Tety sicky este maju stastie,lebo vdaka mediam sa o ich peniaze ,,velkoryso,, postara sam velky Fico-sice hnusne populisticky,lebo v prvom rade by a mal postarat o tom aby fungovali zakony,aby statny uradnici si plnili svoje povinosti,inak vyhadzov,aby policia konala,aby lumpov stihali a zabavili im majetok,ale to nie,statom organizovanej mafii nemoze kenut po prstoch ved su to jeho bolsevicko. estebacky, kamosi tak ako cela banda co sa hra na lavicu a pravicu.
prvý by mal ísť Jožko veď dával návody ako oje...ť štát potom to realizovali v praxi a nech nehovorí že o tom nevedel.
potom najlepší riaditeľ jeho podriadený
a hneď ďalší nominant riaditeľ okresnej pobočky
a už by sme boli lepší ako češi a ukrajinci
pavol54
07.09.12,17:28
tak nech ju na tom kláte držíza tie peniaye čo zobral
willma
07.09.12,20:11
mám približovadlo - konečne sa môžem naplno začať venovať práci a nenachodiť sa pritom jak český žandár - na turistiku som už predsa len trošku pohodlná a popravde ušetrí mi približovadlo dosť času. Lebo opis jednej turistiky: NR - TESCO pri výpadovke - MLYNY - MAX - a späť na autobusovú stanicu - no nohy ma boleli jak koňa. - mala som to na celý deň, lebo pešo :o
Katy a R
07.09.12,20:27
.. pošleme jej adresu? .. či ako si to myslel ???
AlaNR
07.09.12,21:55
mám približovadlo - konečne sa môžem naplno začať venovať práci a nenachodiť sa pritom jak český žandár - na turistiku som už predsa len trošku pohodlná a popravde ušetrí mi približovadlo dosť času. Lebo opis jednej turistiky: NR - TESCO pri výpadovke - MLYNY - MAX - a späť na autobusovú stanicu - no nohy ma boleli jak koňa. - mala som to na celý deň, lebo pešo :o

To je dobrá štreka!!! Mne sa to ťaží prejsť aj na aute... už len Mostná - Polygon mi dá zabrať...
buchač
08.09.12,04:33
ako to sledujem tento stat je jedna organizovana mafia,kym jedny beztrestne kradnu a podvadzaju za tichej asistencie a podpory policie,sudov a uradov,druhych co nepatria do ,,statom pozehnanej mafie,, sklbu, buzeruju, klamu, podvadzaju, odrbavaju, zavadzaju, manipuluju,sankcionuju atd-necudo ze prave taliani sa lahko zorientovali,o takm state nesnivali ani v tych najlepsich mafianskych snoch- u nich funguje mafia starocia a stat z nou bojuje-u nas jej vsemozne vychadza v ustrety a vyvoleny darebaci maji idealne podmienky a ked sa niekto postavi tak mafia sa nemusi o nic starat,nasa policia a statna moc spravodlivych da bez problemov do laty.
Tety sicky este maju stastie,lebo vdaka mediam sa o ich peniaze ,,velkoryso,, postara sam velky Fico-sice hnusne populisticky,lebo v prvom rade by a mal postarat o tom aby fungovali zakony,aby statny uradnici si plnili svoje povinosti,inak vyhadzov,aby policia konala,aby lumpov stihali a zabavili im majetok,ale to nie,statom organizovanej mafii nemoze kenut po prstoch ved su to jeho bolsevicko. estebacky, kamosi tak ako cela banda co sa hra na lavicu a pravicu.

prvý by mal ísť Jožko veď dával návody ako oje...ť štát potom to realizovali v praxi a nech nehovorí že o tom nevedel.
potom najlepší riaditeľ jeho podriadený
a hneď ďalší nominant riaditeľ okresnej pobočky
a už by sme boli lepší ako češi a ukrajinci

Keď som toto v noci čítal , aj iné pochody myšlienok mi prebehli prázdnou mojou hlavou ...
Takže :

1. Ako prvý by mal ísť ten , kto je zodpovedný za to všetko ...ryba vždy smrdí od hlavy a tá terajšia sa pohybovala v hnusných temných , zakalených a smradľavých vodách ...včul sa smrad šíri celým štátom ...

2. Hej , aj ja si spomínam na nejaký ten piatok nazad . Nie raz som doslova vyzeral :eek: a to ( podotýkam ) účtovníctvu nejak nerozumiem , že aké postupy boli ( sú ??? ) na ten , doslovne povedané , ojeb štátu ...
Vyslovené odrbávanie na daniach
Nákup elektroniky pre domácnosť , ale deklarácia na firmu
Využívanie motorových vozidiel
Postavenie domu na firmu , nechať pekne odpísať a následne bezodplatne na seba dať..
atď ...nejak nie až tak podstatné ...

3. Nehrajme/te sa na neviniatka...nie jeden , nie dvaja ( aj o Porade vravím ) tieto , kua , " vymoženosti " uviedli do svojich účtovných kníh , teda aj do reality ...
Ani ja nie som neviniatko , no nie som ani pokrytec !!!
Každý to svoje chráni a využíva ...keby som mal aj ja tie možnosti , aj ja by som využil ...
pavol54
08.09.12,04:47
Keď som toto v noci čítal , aj iné pochody myšlienok mi prebehli prázdnou mojou hlavou ...
Takže :

1. Ako prvý by mal ísť ten , kto je zodpovedný za to všetko ...ryba vždy smrdí od hlavy a tá terajšia sa pohybovala v hnusných temných , zakalených a smradľavých vodách ...včul sa smrad šíri celým štátom ...

2. Hej , aj ja si spomínam na nejaký ten piatok nazad . Nie raz som doslova vyzeral :eek: a to ( podotýkam ) účtovníctvu nejak nerozumiem , že aké postupy boli ( sú ??? ) na ten , doslovne povedané , ojeb štátu ...
Vyslovené odrbávanie na daniach
Nákup elektroniky pre domácnosť , ale deklarácia na firmu
Využívanie motorových vozidiel
Postavenie domu na firmu , nechať pekne odpísať a následne bezodplatne na seba dať..
atď ...nejak nie až tak podstatné ...

3. Nehrajme/te sa na neviniatka...nie jeden , nie dvaja ( aj o Porade vravím ) tieto , kua , " vymoženosti " uviedli do svojich účtovných kníh , teda aj do reality ...
Ani ja nie som neviniatko , no nie som ani pokrytec !!!
Každý to svoje chráni a využíva ...keby som mal aj ja tie možnosti , aj ja by som využil ...
To znamená že S T R A C H prestal plniť svoju funkciu. Kontrolné a represívne orgány si neplnia svoju funkciu, respektíve plnia len voči niektorým od ktorých nemožno očakávať že by mohol nastúpiť zo svojou funkciou strach.
P
Indeed
08.09.12,04:48
čo robí gorila dnes? vôbec ich nesere že nám zobral italiano z daní minimálne 600000€ čo nazaplatil do soc poisťovne? a čo kolaboranti pracujúci do roztrhania tela za judášsky groš? a čo účtovníci nevideli čo sa v tej firme deje tiež vedome zakrývali nadájanie talianskej gorilky z naších daní to určite nerobili za minimálnu mzdu že? Čo jožko prvý najlepší miesto toho aby potr. taliana robil nový potomkov to nikomu nevadí? KU..VA taký som nasraný lebo ja keď nezaplatím v termíne do SP hneď mi príde výmer nedoplatku a ak nezaplatím do 15 dní už mám exekučný príkaz Asi niekoho pošlem do zahraničia nech tu potom založí firmu ulejem nejaký milionik na nevyplatených mzdách a som za vodou.

Čo robí Gorila ???

Asi je dobre nažratá,leži v pelechu ,prdí a zdychá.....

Ale vážne,

čudujem sa tym "kolaborantom",čo chodili po Vranove hulakali tam a takto sa zviditeĺňovali...

Akurat hatili premávku , nič iné...

Je to ich hluposť,že vo firme robili zadarmo... Mne sa to tiež občas stalo niekedy dávno v minulosti... že som nedostal výplatu tak bola marodka a čakám, čakám a ked peniažky neprichádzali tak som nabehol na osobne oddelenie,či ku nejakej sekretárke to je jedno...

a za 15 minut som odišiel s papierom vypoveď v ruke....

Ale to bolo dávno.... už je to viac ako 15 rokov dozadu...

Dnes vidím,že Božia spravodlivosť dolapila gaunerov a podvodníkov...

Prvému odtrhlo hlavu ,ked kdesi na dialnici pri Trnave sa napaskoval pod kamion....
A druhý v 55-rokoch pošiel na druhý svet ,lebo nevedel už čo od dobroty
a vážil asi tak 160 kilov, trafil ho šĺak...

takže všetko do času....
buchač
08.09.12,05:17
...
Dnes vidím,že Božia spravodlivosť dolapila gaunerov a podvodníkov...
...
takže všetko do času....

...hm ....viď Rezešovci ...

...už len Julko by sa mal niekde rozflákať .........
...najlepšie by bolo niekde na ceste KE - VSŽ ...
Indeed
08.09.12,05:19
boli aj takí,čo umyselne do stlpa natrtkali...
pavol54
08.09.12,05:36
prvý to znamená Venouš, ale ten je už tam
Tweety
08.09.12,05:37
pepsikova
08.09.12,05:38
VYPREDANÉ: Zmeny v odvodoch - Jozef Mihál - Bratislava (http://www.porada.sk/calendar.php?do=getinfo&day=2012-9-17&e=1323&c=4)


..asi to nebude až také zlé v štáte slovenskom, keď jožko M má plno!..tešenie veľké je na neho, tak hádam sa ešte nejaké medzery našli, ako ošmeknúť na niečom!...či len poctivé bude vysvetlovať?..dala by som "like"...


..ale , káva je na stole, slnko vyzerá, že si statočne odpracuje dnešný deň, my za to zaplatíme daň v podobe narobených rúk a život pojde pekne pomaličky ďalej...škoda reči...
pavol54
08.09.12,05:39
Čo robí Gorila ???

Asi je dobre nažratá,leži v pelechu ,prdí a zdychá.....

Ale vážne,

čudujem sa tym "kolaborantom",čo chodili po Vranove hulakali tam a takto sa zviditeĺňovali...

Akurat hatili premávku , nič iné...

Je to ich hluposť,že vo firme robili zadarmo... Mne sa to tiež občas stalo niekedy dávno v minulosti... že som nedostal výplatu tak bola marodka a čakám, čakám a ked peniažky neprichádzali tak som nabehol na osobne oddelenie,či ku nejakej sekretárke to je jedno...

a za 15 minut som odišiel s papierom vypoveď v ruke....

Ale to bolo dávno.... už je to viac ako 15 rokov dozadu...

Dnes vidím,že Božia spravodlivosť dolapila gaunerov a podvodníkov...

Prvému odtrhlo hlavu ,ked kdesi na dialnici pri Trnave sa napaskoval pod kamion....
A druhý v 55-rokoch pošiel na druhý svet ,lebo nevedel už čo od dobroty
a vážil asi tak 160 kilov, trafil ho šĺak...

takže všetko do času....
takých firiem je viac, keby nehulákali tak nič nedostanú, treba udržať imidž istôt, lení čo tu niekto písal že za pôdu nič nedostávajú tiež by mohli do ulíc hulákať tiž sa uvolní nejaká rezerva, a spústa iných prípadov
Indeed
08.09.12,05:42
NEVER TOMU ! Rovnako never tomu,že darčeky nosí ježiško...
Zita5
08.09.12,05:56
Dani a to si sa nemohla ohlásiť, že si v Nitre ?Boli by sme išli niekam na kávu .:)
buchač
08.09.12,06:54
Včera som sa tak trochu modlil ....čo už , ja hriešny člen ...???

Po pláži sa prechádza chlapík zahĺbený do svojej modlitby.
Zrazu zvolá : "Pane, spln mi jedno prianie!"
Nad hlavou sa mu zjaví mohutne temne mračno a zaburáca hlas boží:
"Keďže si sa cely život snažil byt priamy a cestný, splním ti jedno želanie."
Chlapík hovorí:
"Postav most na Havaj, aby som sa tam mohol hocikedy dostať autom.“
Boh na to:
" Tvoje prianie je veľmi materialistické!
Len si predstav, s akými problémami sa takéto želanie spája: piliere až na dno Pacifiku, všetok ten betón a oceľ,
Čo by to stalo!
Dokážem tvoje želanie splniť, ale ťažko sa mi akceptuje tvoja orientácia na svetské veci.
Skús ešte chvíľu porozmýšľať a vysloviť želanie, ktoré by pre mňa bolo poctou! "
Chlapík sa tuho zamyslel. Po dlhej chvíli nakoniec vraví:
"Pane, prial by som si rozumieť ženám.
Chcem vedieť, ako sa cítia v hĺbke svojho srdca, čo majú na mysli, keď ma ignorujú, prečo plačú, čo chcú povedať keď hovoria nie ".
Boh:
"...hm ....a ... na tom moste chceš mat dva alebo štyri jazdne pruhy?"
promont maja
08.09.12,07:14
VYPREDANÉ: Zmeny v odvodoch - Jozef Mihál - Bratislava (http://www.porada.sk/calendar.php?do=getinfo&day=2012-9-17&e=1323&c=4)


..asi to nebude až také zlé v štáte slovenskom, keď jožko M má plno!..tešenie veľké je na neho, tak hádam sa ešte nejaké medzery našli, ako ošmeknúť na niečom!...či len poctivé bude vysvetlovať?..dala by som "like"...

... no Bratislava má ešte ďalšie termíny ... ak by ešte niekto potreboval ...

Termíny a organizátori

17. september (pondelok) Bratislava, Liberálny dom (RELIA, kapacita 50 osôb) VYPREDANÉ
26. september (streda) Bratislava, Liberálny dom (RELIA, kapacita 50 osôb) NOVOZARADENÝ TERMÍN VYPREDANÉ
27. september (štvrtok) Trenčín, Dom armády (RELIA, kapacita 150 osôb)
28. september (piatok) Bratislava, Technopol (RELIA, kapacita 300 osôb)
2. október (utorok) Nitra, Agroinštitút (RELIA, kapacita 200 osôb)
3. október (streda) Košice, Magistrát (RELIA, kapacita 200 osôb)
4. október (štvrtok) Topoľčany, Obvodný úrad (TopAcademy, kapacita 200 osôb)
8. október (pondelok) Slovenský Grob, seminár s husacinkou (RELIA, kapacita 30 osôb) NOVINKA !
9. október (utorok) Žilina, Mestský úrad (RELIA + KODAS, kapacita 450 osôb)
10. október (streda) Prešov, hotel Lineas (RELIA, kapacita 150 osôb)
11. október (štvrtok) Banská Bystrica, hotel Dixon (RELIA + AkadémiaPlus, kapacita 100 osôb)
15. október (pondelok) Trnava, hotel Empire (RELIA, kapacita 50 osôb)
22. október (pondelok) Bratislava, Liberálny dom (RELIA, kapacita 50 osôb) POZOR PRESUN Z PôVODNÉHO TERMÍNU 29.10.2012.

... trošku dobrejšej nálady by sa zišlo ... aj s troškou voňavej kávičky ... ponúkam:

http://www.bysio.com/i/img21.imageshack.us/img21/3221/b284.gif
Mila123
08.09.12,07:21
VYPREDANÉ: Zmeny v odvodoch - Jozef Mihál - Bratislava (http://www.porada.sk/calendar.php?do=getinfo&day=2012-9-17&e=1323&c=4)


..asi to nebude až také zlé v štáte slovenskom, keď jožko M má plno!..tešenie veľké je na neho, tak hádam sa ešte nejaké medzery našli, ako ošmeknúť na niečom!...či len poctivé bude vysvetlovať?..dala by som "like"...


..ale , káva je na stole, slnko vyzerá, že si statočne odpracuje dnešný deň, my za to zaplatíme daň v podobe narobených rúk a život pojde pekne pomaličky ďalej...škoda reči...


Včera osobne v KE som sa zúčastnila školenia s Jožkom M........

dalo sa, i keď náš bolo iba nejakých 80 účastníčiek + 2 páni......
promont maja
08.09.12,07:26
http://www.youtube.com/watch?v=yYvjnhv8bXk&feature=player_detailpage

... niečo pre našu pepsi ... nádherné ... hlavne pre dzivčatko zos Zemplina ... terazky vof Šarišu ...
buchač
08.09.12,07:58
pepsikova
08.09.12,08:03
...kedysi som chodila k jednému kardiologovi...dobrý bol,múdry, šikovný a snažil sa...miloval debaty s pacientami a srdce prirovnával k topánke...od počiatku-materiál, vysekávanie, lepenie, šitie, nosenie...hovorieval "to máte ako s topánkou, nosíte ju dovtedy, kým sa neroztrhne"...úplne jasné,nie?..keď je zle zošitá, alebo zlepená, rozpadne sa...no a tak fčul, keď ja prirovnám školenie jožka M k topánke,ktorá je dobre vyseknutá, presne zlepená a dobre ušitá,prečo sa potom účtovníci boja daňovákov?..však presne podané a aplikované v praxi mi nemôže robiť stavy, že mi niekde niečo nájdu!...
...ja len tak uvažujem pri varení, že teda jožkoem nie je pre mňa dôveryhodná osoba, presne tak, ako tinťón, od ktorého by som nekúpila topánky..čo ak mi poradí zle?..čo ak mi potom niečo nájdu?..môžem apelovať, že to mi poradil jožkoem, sám najmúdrejší šéf?..
..šmarjá,nudím sa!!..a podla toho vyzerajú aj moje myšlienkové pochody!...náladu mám veľmi dobrú,tak beriem tú kaficu a idem na balkán!...cesta stačí aj jednoprúdová..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11957.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=11957)
Ingrid Ondruskova
08.09.12,08:09
...a čo ...sú ešte nejaké diery v zákonoch, čo sa dajú obísť??alebo bolo školenie len také "suché"?
trisestri
08.09.12,08:17
ministerka zdravotnictva sa hlupo vyhovara na svojho predchodcu,pricom za dobu kedy je vo vlade nebol problem zmenit vyhlasku o liekoch,nuz ale lepsie je vyhovarat sa a natahovat cas,ktory treba na to aby ludia cvakali za lieky viac a trochu zmiernili deficit v zdravotnictva a pritom uz na konci minuleho roka boli priame platby a doplatky za lieky okolo 30% sumy zdravotnych odvodov rocne.
Tweety
08.09.12,08:18
ministerka zdravotnictva sa hlupo vyhovara na svojho predchodcu,
Máš pocit, že len ona? Keby len, och, joj.......
trisestri
08.09.12,08:22
tak ako viem ze len pokracuje v tradicii,ale len oni sa momentalne hraju na lavicu
trisestri
08.09.12,08:34
Keď som toto v noci čítal , aj iné pochody myšlienok mi prebehli prázdnou mojou hlavou ...



Takže :

1. Ako prvý by mal ísť ten , kto je zodpovedný za to všetko ...ryba vždy smrdí od hlavy a tá terajšia sa pohybovala v hnusných temných , zakalených a smradľavých vodách ...včul sa smrad šíri celým štátom ...

2. Hej , aj ja si spomínam na nejaký ten piatok nazad . Nie raz som doslova vyzeral :eek: a to ( podotýkam ) účtovníctvu nejak nerozumiem , že aké postupy boli ( sú ??? ) na ten , doslovne povedané , ojeb štátu ...
Vyslovené odrbávanie na daniach
Nákup elektroniky pre domácnosť , ale deklarácia na firmu
Využívanie motorových vozidiel
Postavenie domu na firmu , nechať pekne odpísať a následne bezodplatne na seba dať..
atď ...nejak nie až tak podstatné ...

3. Nehrajme/te sa na neviniatka...nie jeden , nie dvaja ( aj o Porade vravím ) tieto , kua , " vymoženosti " uviedli do svojich účtovných kníh , teda aj do reality ...
Ani ja nie som neviniatko , no nie som ani pokrytec !!!
Každý to svoje chráni a využíva ...keby som mal aj ja tie možnosti , aj ja by som využil ...
neviem sice kto je pokrytec,ine je chciet solidne prezit,ine vsade ryzovat a mat svoje hranice,nehram sa na neviniatko,ale ked my pred par rokmi bystra hlavicka na urade prace posepla ze nech zamestnam nejaku osobu,ze nemusim jej vyplatit mzdu,tak bol som zasadne proti,neviem si predstavit aby som podnikal a neplatil mzdy, odvody, sluzby, tovar a ked to neslo tak som po 6 rokoch radsej skoncil bez dlhov,este som mal aj preplatky na poistnom a najomnom.Ano mozno je dost takych co neprotestuju,lebo sami ryzuju a smietok v oku mame mnohy par ale to neznamena ze nebudeme vidiet tie brvna,nie sme daleko od toho ze sa tu budu tolerovat vrazdy,lebo rakovina korupcie, lahostajnosti,zbojstiev je riadne zazrata a to by tu uz mohli vladnut z kludom aj anarchisti.
lenkak
08.09.12,08:37
moja bežná pešná trasa. :) Len som nechodila až na Mostnú, UKF-za Divadlo-Autobusová stanica, ale pochodila som aj viac.
misoft
08.09.12,08:49
V jednom máš pravdu - keby to nebolo v telke - ani pes po nich neštekne.
Dav
08.09.12,09:43
VYPREDANÉ: Zmeny v odvodoch - Jozef Mihál - Bratislava (http://www.porada.sk/calendar.php?do=getinfo&day=2012-9-17&e=1323&c=4)


..asi to nebude až také zlé v štáte slovenskom, keď jožko M má plno!..tešenie veľké je na neho, tak hádam sa ešte nejaké medzery našli, ako ošmeknúť na niečom!...či len poctivé bude vysvetlovať?..dala by som "like"...


..ale , káva je na stole, slnko vyzerá, že si statočne odpracuje dnešný deň, my za to zaplatíme daň v podobe narobených rúk a život pojde pekne pomaličky ďalej...škoda reči...
Pepsi, bola som na školení JM vo Zvolene, aj tam bola sála plná mzdárok, ktoré majú povinnosť všetky zmeny v zákonoch aplikovať v praxi.
Dostali sme "na striebornej tácke" kompletný materiál, kde bolo vysvetlené, aká zmena odkedy platí, ako konkrétne postupovať pri prihlasovaní, zdaňovaní, výpočte miezd zamestnancov, aby bol dodržaný zákon. Aj to, ako majú postupovať SZČO od 1.1.
Na čo všetko si majú a musia dávať pozor mzdárky, je dlhý zoznam. Len jeden ilustračný príklad : zamestnanec na dohodu, evidovaný na úrade práce : ak mzdárka nevyspovedá zamestnanca, že je na ÚP, nevie, alebo neustriehne, aký môže mať zárobok a byť v evidencii ÚP, tak potom toho človeka vyradia z evidencie a kto je na vine - no predsa mzdárka!!! Minimálne v očiach zamestnanca, ktorý povie, že on sa v tom nevyzná a ona to má vedieť. A to ešte musí dostriehnuť, aby zmluvu pred nástupom na miesto odniesol na ÚP.
A kopec iných vecí, ktoré treba riešiť v každodennom pracovnom živote.
Preto sú pre nás dôležité školenia a oceníme, keď máme výklad zákona .
Chodím na všelijaké školenia a JM je kategória 1*****.
Mila123
08.09.12,10:53
misoft
08.09.12,11:15
Maja - toto byua bernoláčtyna
misoft
08.09.12,11:19
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yYvjnhv8bXk
... niečo pre našu pepsi ... nádherné ... hlavne pre dzivčatko zos Zemplina ... terazky vof Šarišu ...
To je nyšt - šak sa podývaj, ako si to povyprávjajú po švédsky:

http://www.youtube.com/watch?v=21CAR5g9ATQ&feature=related
Ivana Š
08.09.12,11:44
Palko má 37, určite - robím mu účto

krstným menom je Peter
a účtujem ešte jedného s tiež podareným menom - Marián Ivan
Ivana Š
08.09.12,11:45
misoft
08.09.12,12:01
Marián Ivan - z MI ?
misoft
08.09.12,12:01
Mladík.
pepsikova
08.09.12,12:50
...ale ja som predsa nepovedala, že tam nemáte chodiť!..len som uvažovala, prečo sa účtovníci boja daňovákov-aj to len pri varení...keď školiteľ je jednička!..
pepsikova
08.09.12,12:52
...a sorry,že som urazila vašu modlu...aj tak je to ha***l
pavol54
08.09.12,13:30
40, môj ročník
Referuj, koľko bude vína môžeš aj koľko bude z hrozna vína, zemiaky už pozbierané, nejak veľa vás bolo keď je už robota hotová
pepsikova
08.09.12,13:39
...oranzové nohavicky, no kurňa, to je kaliber!..nechcela by som ho!..
Dav
08.09.12,13:58
Pre Pepsi k minikomentárom :
Nejde o modlu, ide o to, že je odborník.
A či a prečo sa bojíme daniarov? Kto ako a ktorých ako. Zákonov je kvantum, podnikatelia majú dosť často vlastné, veľmi kreatívne predstavy o tom, čo patrí/nepatrí do daní. Sankcie za porušenie predpisov sú vysoké a daňová kontrola má povinnosť sledovať dodržanie zákona. Aj kontrolóri sú len ľudia - ak sa neriadia zásadou, komu dal Boh úrad,tomu dal aj rozum a nesnažia sa nájsť za každú cenu chybu, hoci aj takú, že u príjemcu nemáš v adrese súpisné číslo, tak je to v pohode.
Ale k tým mzdám a mzdárkam mám ešte jeden príklad. Zamestnanec príde 1. decembra do firmy,má minimálnu mzdu, odíde v skúšobnej dobe 12. na vlastnú žiadosť, nie je ženatý a jeho partnerke sa narodí dieťa 10.12.
Mzdárka A - urobí pracovnú zmluvu, prihlási ho do poisťovní, dá podpísať vyhlásenie k zdaneniu. Keď odchádza, urobí ukončenie pracovného pomeru, odhlási z poisťovní, vydá zápočet rokov, vypočíta výplatu vo výplatnom termíne, urobí evidenčný list, a nasledujúci rok pošle potvrdenie o príjme.
Mzdrárka B - urobí to isté, čo mzdárka A, ale pozrie sa do kalendára, koľko má odpracované, prepočíta mzdu a upozorní ho na to, že keby ešte odrobil 2-3 dni , má nárok na daňový bonus. Poslúchne ju, donesie rodný list, podpíše zmenu vo vyhlásení, o 2 dni dá rozviazanie v skúšobnej dobe a vo výplate má aj daňový bonus.
Svoju povinnosť si splnili obidve. Poškodila mzdárka A zamestnanca? Nie, zákony má poznať aj zamestnanec a nárok na bonus nemal. Poškodila mzdárka B štát? Nie, len upozornila zamestnanca na dôsledky jeho konania.
Pri daňovej kontrole nevytknú chybu ani jednej z nich, zákon bol dodržaný.
Dav
08.09.12,14:18
Pôvodne som mala byť na Superstretku, ale zdravie sa rozhodlo, že budem doma. Do večera ma prešiel smútok nad zmareným víkendom. Chladnička sa rozhodla, že má chuť odísť do večných lovíšť a káblik začal pekne tlieť. Keď som rozdýchala, čo by som asi našla miesto bytu, pridala sa k chladničke Wendy - s tou sme dnes skončili u lekára na antibiotikách a liekoch na pohybový aparát. Podľa zloženia podobné, čo užívam aj ja, len v psej forme. Nuž, aj takto sa pán a pes na seba podobajú...
To, v akom stave je Wendy, som ešte nerozdýchala, ale keď chce veterinár v stredu kontrolu tak možno sa vylieči...
buchač
08.09.12,14:56
Pre Pepsi k minikomentárom :
Nejde o modlu, ide o to, že je odborník.

Opakujem ...

buchač
...
Ani ja nie som neviniatko , no nie som ani pokrytec !!!
Každý to svoje chráni a využíva ...keby som mal aj ja tie možnosti , aj ja by som využil ...



Tiež pán minister .....že odborník cez grafy .....he , bejzbolkou medzi zuby jednu ...

Kažimír (SMER) chytený na vlastný debilizmus TV markiza


http://www.youtube.com/watch?v=h2y4Q-5i5HQ
Ing. Peter Kažimír
poslanec NR SR, SMER-SD, bývalý štátny tajomník, Ministerstvo financií SR
Súčasný ekonóm pán Róbertka Fica sa troska sekol, respektíve chytil sa na vlastný lep.
Kategória:
Komédia



...a ďaľší ????....žeby Majstri cechu populistického...???

http://www.youtube.com/watch?v=hiSQWQJipjQ&feature=related
Tweety
08.09.12,15:00
A tak by sme mohli pokračovať ďalej a ďalej, až kým raz niekto nepovedie týmto odborníkom, chrobákom truhlíkom, všadebolkom, vážení, už dosť.
pepsikova
08.09.12,15:01
...ale veď dobreee..ak sa zase budem nudiť, budem rozmýšlať o tom, ako zbohatnúť...slubujem, že jožkaem nechám na pokoji..
pepsikova
08.09.12,15:02
..odovzdávam vám pozdrav od našej luí, docestovala v poriadku, je ich tam len 9 a má sama so sebou izbu..takže jej je dobre!..
Tweety
08.09.12,15:03
..odovzdávam vám pozdrav od našej luí, docestovala v poriadku, je ich tam len 9 a má sama so sebou izbu..takže jej je dobre!..
Dík a pozdravuj, nech sa teda správa slušne a nerobí nám dievčatám hanbu . :)
pepsikova
08.09.12,15:06
Pôvodne som mala byť na Superstretku, ale zdravie sa rozhodlo, že budem doma. Do večera ma prešiel smútok nad zmareným víkendom. Chladnička sa rozhodla, že má chuť odísť do večných lovíšť a káblik začal pekne tlieť. Keď som rozdýchala, čo by som asi našla miesto bytu, pridala sa k chladničke Wendy - s tou sme dnes skončili u lekára na antibiotikách a liekoch na pohybový aparát. Podľa zloženia podobné, čo užívam aj ja, len v psej forme. Nuž, aj takto sa pán a pes na seba podobajú...
To, v akom stave je Wendy, som ešte nerozdýchala, ale keď chce veterinár v stredu kontrolu tak možno sa vylieči.....

..držíme palčoky Wendynke, nech sa vylieči..a ty jej nedávaj svoje choroby, aký má potom tá chudák pes pri tebe život?..dávaj info, ako pokračuje liečenie s tabletkami...šteky!..
pepsikova
08.09.12,15:09
Dík a pozdravuj, nech sa teda správa slušne a nerobí nám dievčatám hanbu . :)..

..odoslané-aj doručené...a však napomenutie na cestu dostala aj odo mňa, takže hádam,ale veď luí naša je slušná a dobre vychovaná...dobre to dopadne, nebojím sa o ňu..:D
trisestri
08.09.12,16:59
nedavajte socialnej poistovni peniaze navyse,lebo vam ich zdania-sice neviem odkedy si osvojili kompetencie danoveho uradu,asi od vtedy ako nevymahaju statisicove dlhy od neplaticov,resp ich vymahaju az po vytunelovani firiem.
Tweety
08.09.12,17:06
Zrazili len ZD z preplatku , čo je v súlade so zákonom. Ale čo je zarážajúce, že to brali ako preddavok ZP, nie ako mylnú platbu už hneď, keď podnikateľ zaplatil. Škoda, že si ten omyl nevšimol aj on. Oni tak mali jeho peniažky celý rok, on mal tým nižšiu daň m.r., a tak dokola. Ponaučenie, dávať bacha na platby.
trisestri
08.09.12,18:02
odporucam dnes na Stv1 film Slecna Drotova
arizona
08.09.12,18:02
Drzime palceky :-))))
Ivana Š
08.09.12,19:14
Referuj, koľko bude vína môžeš aj koľko bude z hrozna vína, zemiaky už pozbierané, nejak veľa vás bolo keď je už robota hotová

práveže nás bolo málo - ale aj hrozna málo aj zemiakov málo
friško sme pozbierali,
guláš sa podaril, dobrý bol - čípeš,
aj na svadbe sme už boli zagratulovať - nevesta pekná, ženích tiež - obaja šťastní zatiaľ
prst sa hojí, a nie je žiadna ďalšia rezná rana
bývalého frajera som dnes stretla 2x! - čuduj sa svete - 1x pri oberačke, druhýkrát na tej svadbe
čo ešte? výplaty za august urobené, všetko potrebné podané a uhradené

Lui prajem príjemný pobyt, Wendinke skoré uzdravenie,
a zajtra mojej skorosedemnástke všetko naj k meninám, synáčikovi pozajtra všetko naj k narodeninám, takže oslavy nekončia :)
misoft
08.09.12,19:23
Ivana Š
08.09.12,19:39
ešte pridávam pár obrázkov - keď máte takýchto pomocníkov, radosť robiť
Ivana Š
08.09.12,19:52
nie, z ÚnŽ
pepsikova
08.09.12,21:22
...som si požičala z face:
pepsikova
08.09.12,21:31
..a zhasnem tu...bábofka je na stole, tak ráno si dajte ku kafici...dobrú noc vám..
Indeed
08.09.12,21:35
...som si požičala z face:

Nebojte sa , ešte zopar rokov, nanajvýš tak 2 volebne obdobia a dočkate sa iných politikov a iných opatrení

pri ktorých na všetko toto ,čo je teraz,budete spomínať ako na sladku baladu !
BXLmiami
09.09.12,03:08
Nebojte sa , ešte zopar rokov, nanajvýš tak 2 volebne obdobia a dočkate sa iných politikov a iných opatrení

pri ktorých na všetko toto ,čo je teraz,budete spomínať ako na sladku baladu !
Myslíš?Pre mna tie ksichty typu Kazisveta,Buriana či Kolesíka budú Buratinovia už navždy.Dobré ráno a posielam kávu a guľáš.
pepsikova
09.09.12,05:03
páči sa mi, Indy, že teba sa to nedotkne...tam, kde ty žiješ, sa ich moc nedostane..a to je dobre...
pepsikova
09.09.12,05:06
...dobré ráno a krásnu nedeľu vám prajem...tak teraz neviem, tú kafu a guláš dostal iba Indy, alebo mám otvoriť okno a tanier priletí aj semotuto?..lebo, teda, chuť mi Beix narobila, musím priznať!...no, počkám...
..bábofka je na stole, a tak posielam kaficu a slnečný deň...a prajem pohodu dnes..
buchač
09.09.12,05:40
Nebojte sa , ešte zopar rokov, nanajvýš tak 2 volebne obdobia a dočkate sa iných politikov a iných opatrení pri ktorých na všetko toto ,čo je teraz,budete spomínať ako na sladku baladu !

pepsikova 12 Minutes Ago #20531
páči sa mi, Indy, že teba sa to nedotkne...tam, kde ty žiješ, sa ich moc nedostane..a to je dobre...
...a to ako myslíš ???

ČOHO sa nedostane ?????????????
AKO sa nedotkne ?????????
- daňových opatrení
- vyšších cien tovaru
- doplatkov za lieky
- lepšej zdravotnej starostlivosti
.....blá , blá .....

NEDOSTANE sa tak akurát väčšej pozornosti mocipánov , aj keď odtiaľ pochádzajú ...lebo ak sa jeden na cestu z východu do Blavy vydá , tak už v Kysaku pekne tvrdo , po bráááátislavsky vypráva ...

Pepsi ...ešte asi nie si dostatočne prebudená , alebo slabá káva bola ???
Daj si sladké , zapi preskom ....organizmus naštartuj...

Lebo perlíš jak šampanské ...
Dalo by sa to nazvať , právnickou terminológiou ....chvíľkove , dočasné pominutie mysle...



pepsikova
...som si požičala z face:
...súhlasíš a či nie ...
...lebo pekný príspevok ...
...Lenka pekne od srdca , trochu expresívne , nazvala všetko , všetkých ( jedného ) ... pravým menom...:---


Poznámka :
...zasa budeš ale tvrdiť , že som Ťa nepochopil , zle čítal , zle písal , zle reagoval , zle spal , zlú kávu pil , zlé koláče jedol ....
Ale pravda je aj tak na mojej strane ...vrav si , čo len chceš ...
pepsikova
09.09.12,06:01
...šmarjá, obuch!...tvoje starosti mať, tak som so seba nervozna!...tú perlu, čo som si požičala z face, tak tú tam zdieľam, lajkujem a -fuha!..no a odpoveď Indymu-vidno, že zle čítaš!..Indy totiž vždy píše "vy(sa dočkáte,on nie), vám (bude zle, jemu nie)!teda v druhej osobe množného čísla...,nikdy nie "my (všetci,teda aj on)...no a preto sa mi páči že aspoň niekomu potom, keď my ostatní už budeme po nos v hnoji, aspoň niekomu bude dobre a bude spokojný...(inak, Indy už dlho, predlho píše takto, už si to mohol zistiť)
..naozaj, fakt,kašli na mňa, aj na moje perly, šampus nebude!..

pre lepšie pochopenie dám takto, všimni si osobu a čas..
Nebojte sa , ešte zopar rokov, nanajvýš tak 2 volebne obdobia a dočkate sa iných politikov a iných opatrení

pri ktorých na všetko toto ,čo je teraz,budete spomínať ako na sladku baladu !

(ešte vysvetlím "tam, kde ty žiješ- Indy asi nežije na Slovensku, dávnejšie sme si tu v tomto štýle dopisovali,ale neprezradil, kde on žije, keď si môže takto písať-že jeho sa toto nedotkne...už ferstehen?..rozumieš?..
Tweety
09.09.12,06:02
Pomocníci fakt super, Tvoje ratolesti?
Ivana Š
09.09.12,07:54
moji sú tí väčší, na 1. a 2. fotke a to vycerené blonďaté, to je bratova Alžbetka, Bebet, Bebetka, Alžbeta, zlatíčko a podobne podľa toho čo stvára a perlí
Ivana Š
09.09.12,07:58
tá Betka - čo nešte chodiť do škóoolky a včera pred oberačkou revala - že mne ša nešte robotovať
BXLmiami
09.09.12,08:10
No vždy všetci samozrejme.
trisestri
09.09.12,08:45
BXLmiami
09.09.12,08:50
Tak ja v tom oslobodzovaní mám hokej odjakživa.Starí rodičia...čakali sme ich,starý otec partizán,prišiel s nimi,samé ody.Druhá strana,starí rodičia...báli sme sa ich,boli horší ako Nemci,znásilnovali,rabovali,obsadili nás,nie oslobodili.No vyznaj sa v tom potom.
trisestri
09.09.12,09:12
Tak ja v tom oslobodzovaní mám hokej odjakživa.Starí rodičia...čakali sme ich,starý otec partizán,prišiel s nimi,samé ody.Druhá strana,starí rodičia...báli sme sa ich,boli horší ako Nemci,znásilnovali,rabovali,obsadili nás,nie oslobodili.No vyznaj sa v tom potom.
tak to spominaju viacery pamätnici,ale prave v tychto suvislostiach to autor nerozvija a ide skor o vyvrazdovanie zidov aj na nasom uzemi a plany nemcov v pripade vitazstva, takze casom ganocida by sa tykala aj slovanskych narodov-nuz a ten povojnovy vyvoj neurcovala sovietska armada ale dohoda vitaznych mocnosti a povolebna vladna kriza v ktora vyvrcholila demisiou vlady vo februari 48,ked moc prebral Gotwald aj za asistencie ludovych milicii ale aj sirokej masy obcanov. http://referaty.atlas.sk/vseobecne-humanitne/dejepis/11513/?print=1
Ingrid Ondruskova
09.09.12,09:14
Indeed...no už nám prezraď, v akej krajine to bývaš??? Nech aspoň trochu závidíme:cool:
BXLmiami
09.09.12,09:18
Nesmierne ma pobavila diskusia pod Shotym na Sme.Vtipná,nasmiala som sa.
buchač
09.09.12,10:22
Indeed...no už nám prezraď, v akej krajine to bývaš??? Nech aspoň trochu závidíme:cool:

Slovensko ....časť " rusnaky " sa nazývajú .....
Kraj to krásny , príroda nádherná :)...... ľudia rozprávajú tak , že im ostatní nerozumejú ....:rolleyes:

Len jedna - dve veci je tak trochu isté...
...s rusnakom sa do debaty po tej 12,00 neoplatí dávať ...po obede už rozum nemajú...:rolleyes:
...v neskorších - večerných hodinách je to už o debate inej.....flašky čerkotaty , budet btka...:---
buchač
09.09.12,10:27
...šmarjá, obuch!...

..naozaj, fakt,kašli na mňa, aj na moje perly, šampus nebude!..


Tvoje želanie je pre mňa doslova rozkazom !!!


http://www.celysvet.cz/skin/smile/s2792.gif
pavol54
09.09.12,10:57
Tak ja v tom oslobodzovaní mám hokej odjakživa.Starí rodičia...čakali sme ich,starý otec partizán,prišiel s nimi,samé ody.Druhá strana,starí rodičia...báli sme sa ich,boli horší ako Nemci,znásilnovali,rabovali,obsadili nás,nie oslobodili.No vyznaj sa v tom potom.
to vieš rozdielne sa pozerali na osloboditeľov tí cez ktorých obydlia sa prehnali vojaci "ala naši občania z osád zo samopalmi" a za nimi vyspelejší kontrolóri aby veľa škody nenarobili a inak komu za humnami mala pol roka letisko nejaká veľká letecká formácia a ľotčici boli ubytovaní v rodinných domoch. Podľa rozprávania boli milí pomáhali no určite nie švábskej alebo maďarskej časti dediny ale slovenským áno.
buchač
09.09.12,13:17
...hm . ale vedel by som oponovať , lenže oponentúry Ty nerada ...ako ten Tvoj veľký vzor z červenenou kravatou ...
Indeed
09.09.12,13:39
Indeed...no už nám prezraď, v akej krajine to bývaš??? Nech aspoň trochu závidíme:cool:

Tu bývam na Slovensku , s Vami a medzi Vami,konkrétne na južnom Zemplíne, aj keď korene mám na severnom Zemplíne...

Rozdiel medzi MNOU a Vami je ten,že VY len tápete a nanajvýš máte hmlisté tušenia, kým ja PRESNE viem, ČO bude !

Len presne neviem KEDY to bude....
Indeed
09.09.12,13:41
zvyky mojich krajanov NIE SU DOLEŽITÉ, JA som INDIVIDUALITA.
buchač
09.09.12,13:50
...šmarjá, obuch!...tvoje starosti mať, tak som so seba nervozna!...tú perlu, čo som si požičala z face, tak tú tam zdieľam, lajkujem a -fuha!..no a odpoveď Indymu-vidno, že zle čítaš!..Indy totiž vždy píše "vy(sa dočkáte,on nie), vám (bude zle, jemu nie)!teda v druhej osobe množného čísla...,nikdy nie "my (všetci,teda aj on)...no a preto sa mi páči že aspoň niekomu potom, keď my ostatní už budeme po nos v hnoji, aspoň niekomu bude dobre a bude spokojný...(inak, Indy už dlho, predlho píše takto, už si to mohol zistiť)
..naozaj, fakt,kašli na mňa, aj na moje perly, šampus nebude!..

pre lepšie pochopenie dám takto, všimni si osobu a čas..
Nebojte sa , ešte zopar rokov, nanajvýš tak 2 volebne obdobia a dočkate sa iných politikov a iných opatrení

pri ktorých na všetko toto ,čo je teraz,budete spomínať ako na sladku baladu !

(ešte vysvetlím "tam, kde ty žiješ- Indy asi nežije na Slovensku, dávnejšie sme si tu v tomto štýle dopisovali,ale neprezradil, kde on žije, keď si môže takto písať-že jeho sa toto nedotkne...už ferstehen?..rozumieš?..


Tu bývam na Slovensku , s Vami a medzi Vami,konkrétne na južnom Zemplíne, aj keď korene mám na severnom Zemplíne...

Rozdiel medzi MNOU a Vami je ten,že VY len tápete a nanajvýš máte hmlisté tušenia, kým ja PRESNE viem, ČO bude !

Len presne neviem KEDY to bude....

...pche ...že neviem čítať ...
...he ......že dopisovali
...hm ......že slovenčina , osoba a čas ....
...ach jaj ...nie ja som spomínal 2 -izbový byt v paneláku...a nemám na mysli TV Ach...http://www.porada.sk/t200078-socialisticka-kocka-alebo-novy-dom.html#post2137290....
...joooooooooj .....všetko treba čítať a pamätať ...nie iba kávu rozospatá nalievať ....

...ale čo už ???......mám na Teba kašľať ???.........a toto chceš ???


Ale inak ....kapíruješ ???....capisci ???? :rolleyes:
buchač
09.09.12,13:52
Kúúúúúúa ......NOSTRADAMUS medzi nás zavítal ....:-)
pavol54
09.09.12,14:21
Tu bývam na Slovensku , s Vami a medzi Vami,konkrétne na južnom Zemplíne, aj keď korene mám na severnom Zemplíne...

Rozdiel medzi MNOU a Vami je ten,že VY len tápete a nanajvýš máte hmlisté tušenia, kým ja PRESNE viem, ČO bude !

Len presne neviem KEDY to bude....
To bolo to čo vieš presne ? To by bolo treba zaznamenať.
Ja mám tiež PROROCTVO vždy mi to vyšlo presne a nikdy som sa nepomýlil " Nehovorím ani tak ani tak, ale na moje slová určite dôjde" Zatiaľ sa to vždy splnilo
buchač
09.09.12,14:58
To bolo to čo vieš presne ? To by bolo treba zaznamenať.
Ja mám tiež PROROCTVO vždy mi to vyšlo presne a nikdy som sa nepomýlil " Nehovorím ani tak ani tak, ale na moje slová určite dôjde" Zatiaľ sa to vždy splnilo
...kurnik ...

Mne občas na rozum príde spomienka na tie knihy , ktoré som čítal ...tie z prostredia vtedajšieho západu , z prostredia poisťvní ( podvody ) , zdravotníctva ( zlá starostlivosť ) alebo aj mafie bielych či čiernych golierov...

Vtedy som si myslel ...je toto možné , je toto vlastne reálne.......no ani iskierka pesimizmu vo mne neskrsla , žeby to aj k nám mohlo dôjsť...

A ajhľa , realita naša každodenná bije našinca bejzbolkou po hlave ..................zatiaľ sa všetko splnilo ...

Už len na jedno je potrebné čakať ...When the shit hits the fan ( Keď hovno dopadne na ventilátor )...vtedy to bude iné tóčo ...
V poniektorých krajinách ( aj u nás sú už jednotlivci ...aj ja medzi nich patrím ) prípravy fungujú ...
Paula
09.09.12,15:26
Veličizné čísmenká ako Karas? Už tu dávno nebolo.
buchač
09.09.12,15:29
No a ????...poniektorí to potrebujú ...asi majú slabé dioptrie ...a o ostatnom sa radšej nezmieňujem ...
Mária Mojžišová
09.09.12,15:46
Asi má to zapár... preto vyká...
pepsikova
09.09.12,16:38
...ty si musel byť dáky podpriemerný vojak, ak moje prianie je pre teba doslova rozkazom, ani ten vlastný doslovný rozkaz nevieš dodržať!..a potom, že ako to tu vyzerá!...
pepsikova
09.09.12,16:41
..a inak, ak by si ma chcel presvedčiť o opaku, tak sotva,kto nemá vlastné myšlienky a iba pitve a kopíruje a zvýrazňuje svoje vlastné priemerné ego, tomu ja ťažko môžem capisci...stýkam sa s ľuďmi, ktorým rozumiem, a krotí majú vlastné myšlienky!..asi ta
Indeed
09.09.12,16:49
Nebudem veľa prezrádzať, len asi toto,že dokým platí euro je dobre ,

situacia je viac-menej stabilizovaná,

no pánboh nas ochráň ak euro padne...

vtedy ten shit dopadne na ventilator a zasere nás....

v tomto ma buchač pravdu,
buchač
09.09.12,17:01
Nebudem veľa prezrádzať, len asi toto,že dokým platí euro je dobre ,
situacia je viac-menej stabilizovaná,
no pánboh nas ochráň ak euro padne...
vtedy ten shit dopadne na ventilator a zasere nás....
v tomto ma buchač pravdu,

Ja by som nadviazal na tie slová ...

...na nás serie kadekto ...od EU počnúc a našimi všetkými vládami končiac ...terajšia horko ťažko polovičky zviera , aby konečník nepovolil , no aj tak už čo to sa von dostalo...
...no ale kto dá ten gombík ventilátora z polohy OFF do ON ...hm , tak to je už teda fakt otázne...
misoft
09.09.12,17:05
A šak sa nerozčuľuj - Indy je predsa z iného sveta (akurát tam Curiosity sa premáva)
Indeed
09.09.12,17:08
ventilator beží už takmer 23 rokov, od novembra '89
misoft
09.09.12,17:11
....a netuší KDE to bude.
trisestri
09.09.12,18:11
subor z Kapusan v talente co tancoval na Jaksona no wow.
Indeed
09.09.12,18:49
práve sledujem film 96 hodín

páči sa mi hlavny učinkujúci /schvalne nechcem napísať ,že "hrdina"/ aký je profik
buchač
09.09.12,19:27
....ja som teraz fakt nádherne pobavil na tej skupine JUMBO CHIKS deciek v Talent mánii ...posledné vystúpenie dnes to bolo ...

Zlatí boli , dobrí boli ...zladení........jak sa u nás vraví ..........proste FASA ...!!!!!
buchač
09.09.12,19:29
....a ide PATROVIČ .............:---:D:D:D:D.........

...sorryýýýýý .......ale to je proste ch............j !!! .....( v prostriedku je veľa dlhých " úúúúú " )....:rolleyes:
Indeed
09.09.12,19:38
zrozumiteľnejšie poprosím, kto je Patrovič ?
Indeed
09.09.12,19:39
ale v reali by žiaden veterán nemohol vykántriť toĺko cudzích štátnych príslušnikov a navyše v cudzej krajine...
buchač
09.09.12,19:41
pepsikova 2 Hours Ago #20568
..a inak, ak by si ma chcel presvedčiť o opaku, tak sotva,kto nemá vlastné myšlienky a iba pitve a kopíruje a zvýrazňuje svoje vlastné priemerné ego, tomu ja ťažko môžem capisci...stýkam sa s ľuďmi, ktorým rozumiem, a krotí majú vlastné myšlienky!..asi tak

...he ...moje myšlienky nechci radšej vedieť ...na to mám iných , ktorým sa zdôverujem a stýkam sa s nimi ...

Ale niečo dám , nebudem sebcom ...
Piky alebo aj Petra onehdá pravdu povedali ....
Neznášaš , moja , oponentúru v žiadnom smere ...
...a pochlebovači idú za Tebou ......viď užitočné v každom ( skoro ) príspevku tí istí jedinci...či blbosť a či perla...

pepsikova 2 Hours Ago #20567
...ty si musel byť dáky podpriemerný vojak, ak moje prianie je pre teba doslova rozkazom, ani ten vlastný doslovný rozkaz nevieš dodržať!..a potom, že ako to tu vyzerá!...

...he ...rozkazy sú na to aby sa porušovali ....


Ale inak ....k téme moja , k téme sa vyjadruj a nepitvaj moje myšlienky ...

...že ako to je s Indym ???....


....a ozaj .....kde ja káva a koláčiky ???

P.S.:
.......a zasa sa niekto urazí ........:rolleyes:
Indeed
09.09.12,19:44
a zabudol si aj na Mrs.Hubatú
Stanislav 1975
09.09.12,19:49
LIVE FINAL US OPEN WOMEN- VICTORIA AZARENKA( BELORUS )- SERENA WILLIAMS ( USA )

GO GO GO VICTORIA...
Stanislav 1975
09.09.12,19:51
....a ide PATROVIČ .............:---:D:D:D:D.........

...sorryýýýýý .......ale to je proste ch............j !!! .....( v prostriedku je veľa dlhých " úúúúú " )....:rolleyes:

Náhodou Doktor Patrovič je namakaný- rešpekt...:D
lapejko
09.09.12,19:51
Paľe tam na muderca...podz na stretko naj vidzime?!
lapejko
09.09.12,19:54
čudo, že nemá mobilnú klímu a dýchací prístroj.
Indeed
09.09.12,19:55
Na Markize za chvilu pojde zasa dajaký "Najomný zabijak" , či čo ,tak si to pozriem.....

zajtra idem na poobedňajšiu, tak mam času sa vydrichmať ....
lapejko
09.09.12,19:58
kukni komédiu na Doma...
buchač
09.09.12,20:05
Prima .....môj obľúbený film s obľúbeným hercom ...Armagedon ...
Indeed
09.09.12,20:14
Prima .....môj obľúbený film s obľúbeným hercom ...Armagedon ...

Z tohto filmu som si zobral ponaučenie, ked B.Willis sa pýta : "Aký mate plán B ?

Tak odvtedy vo všetkom sa snažím vymyslieť nielen "plan B" ale aj plán C a niekedy aj plan D.
buchač
09.09.12,20:21
Z tohto filmu som si zobral ponaučenie, ked B.Willis sa pýta : "Aký mate plán B ?
Tak odvtedy vo všetkom sa snažím vymyslieť nielen "plan B" ale aj plán C a niekedy aj plan D.

...toto je krásna scéna ....:---

" Vsio ďelajet Čina ..." ...:D

http://www.youtube.com/watch?v=dEkOT3IngMQ&feature=related
Indeed
09.09.12,20:45
Ľev Nikalajevič... očeň bolšyj šef....
kukučka
09.09.12,21:04
Dajte pokoj so zabijakmi, poliaci dávajú fajnú muziku a včera išiel 1. diel 4 tankistov a psa! :---:D
Ivana Š
09.09.12,21:28
Prima .....môj obľúbený film s obľúbeným hercom ...Armagedon ...

brjus vílis?
ale aj liam je fajn, len tej strieľačky, zabitých a zranených tam bolo na mňa veľa - a potom sme ešte s polovičkou kukli 9 a 10 časť, na HBO2? to išlo tuším - protiúder
tiež masaker - no a teraz sa ani nečudujem, že nespím
Ivana Š
09.09.12,21:39
ak môžem,ešte poprajem
môjmu milovanému synáčikovi
prajem k 13. narodkám všetko naj, (a nech ma poslúcha) :)
pepsikova
10.09.12,04:27
...ako by si ty chcel mňa uraziť?..a čím?..to by si musel byť chlap a nie podpriemerrný bezsvojmyšlienkový patolog....sleduj sa , čo píšeš.....
pepsikova
10.09.12,04:32
...dobré ráno tu a normálny vydarený pondelok vám prajem...káva je na stole, šarkan vylietaný a tak idem odtiaľto het,možno dáke peňáze minúť do mesta, alebo tak nejako ...
..a prosím vás, vysvetlite niekto obuchovi, čo je to "oponentúra" a čo to slovo obnáša a hlavne, kedy sa používa oponentúra ako činnosť.....myslím, že má dáky chaos vo významoch slov...
..a niet ma...
buchač
10.09.12,05:07
Neznášaš , moja , oponentúru v žiadnom smere ...
...viď nižšie
Neznášaš :
- odporovanie
- ak sa Ti niekto v názore postaví
- ak Ti niekto protirečí
- ak niekto nesúhlasí s Tebou

....a ak sa nemýlim , tak tu sme na ( aj ) diskusnom fóre.....ale fórov je tu teda niekedy fakt dostatok .............a aj perál ...


...dobré ráno tu a normálny vydarený pondelok vám prajem...káva je na stole, šarkan vylietaný a tak idem odtiaľto het,možno dáke peňáze minúť do mesta, alebo tak nejako ...
..a prosím vás, vysvetlite niekto obuchovi, čo je to "oponentúra" a čo to slovo obnáša a hlavne, kedy sa používa oponentúra ako činnosť.....myslím, že má dáky chaos vo významoch slov...
..a niet ma...

...káva vypitá , koláčik pekne zjedený , drak odletel ......a tak idem si idem pekne po svojom ...


...a prosím , pekne prosím ....vysvetlite , dohovorte cocacole , že to nočné halabušenie nie je pre ňu dobré ...viem , že to nie je niekedy práve najlepšia aktivita na písanie príspevkov ....



oponovať, -uje, -ujú nedok. (komu, čomu i bezpredm.) odporovať niekomu, stavať sa proti niekomu, niečomu, nesúhlasiť s niekým, s niečím, protirečiť, byť v opozícii, najmä v diskusiách...http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=oponova%C5%A5
AlaNR
10.09.12,07:57
V sobotu ma na svadbe mojej kamarátky potešilo, že uvádzačka poprosila rodičov s malými deťmi, aby v prípade, že začnú byť nepokojné, radšej odišli von.
Že je to deň novomanželov, aby ho nemali rušený.
Konečne to niekoho trklo a napadlo, lebo niektoré sobáše vedia deti riadne pokaziť... ;)
Tweety
10.09.12,08:01
mňa by to teda nahnevalo, ak som bola pozvaná, tak mi nemá čo uvádzačka rozkazovať, rozhodnem sa sama, buď malé deti nechám doma, alebo sama zvážim, či a kedy odísť
AlaNR
10.09.12,08:28
Tweety
10.09.12,08:32
Tak na tomto sa rehocem :D :D
Super dunčo :D

http://www.topky.sk/cl/10/1323558/Pomsta-domaceho-milacika--Psa-nezobral-na-rybacku--auto-mu-spustil-do-jazera-
Je to teda riadna hlúposť, normálne nedal rýchlosť, a možno ani ručnú brzdu a povedali na psa. Pes s takou labkou veľa nenarobí.
AlaNR
10.09.12,08:44
Je to teda riadna hlúposť, normálne nedal rýchlosť, a možno ani ručnú brzdu a povedali na psa. Pes s takou labkou veľa nenarobí.

Na takej starej favoritke, ktovie. Nám na starej škodovke stačilo drgnúť do riadiacej páky a rýchlosť bola vyradená...
avalik
10.09.12,09:01
http://spravy.pravda.sk/kolky-nezaniknu-naopak-stat-na-nich-zarobi-este-viac-fyv-/sk_domace.asp?c=A120909_145155_sk_domace_p58

Drahšie vyjdú aj žaloby na štát

Od októbra zaplatia ľudia viac aj na súdnych poplatkoch, najmä ak budú žalovať štát alebo jeho úradníkov.

Poplatok v prípade žaloby proti rozhodnutiam orgánov štátnej správy stúpne zo 66 eur až na 500.

Ak sa občan bude so štátom súdiť o náhradu škody, nebude už toto súdne konanie oslobodené od poplatku ako dnes. Po novom bude musieť zaplatiť za podanie žaloby súdny poplatok vo výške 6 percent z odškodného, ktoré žiada.




Ako sa zvýšia niektoré správne poplatky
úkon ... teraz / po novom

výpisy z matriky z knihy manželstiev či úmrtí alebo narodení ... 1,5 / 5
osvedčenie podpisov na listine ... 0,50 / 2
osvedčenie odtlačku pečiatky ... 3 / 5
>uzavretie manželstva pred zastupiteľským úradom ... 165,50 / 250
osvedčenie o získanej špecializácii pre zdravotníkov, ktorí chcú ísť pracovať do zahraničia ... 99,50 / 250 eur
vydanie stavebného povolenia na rodinný dom ... 33 / 1 000*
dodatočné povolenie stavby ... dvojnásobok** / trojnásobok
vydanie kolaudačného rozhodnutia ... 16,50 - 100*** / 33 - 500
vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby ... 6,50 / 35
vykonanie poľovníckej skúšky ... 6,50 / 50 eur
registrácia pozemkového spoločenstva ... 16,50 / 65
vydanie rozhodnutia o registrácii humánneho lieku ... 2 489,50 / 9 600

*v závislosti od obostavaného priestoru stavby
**sadzby platnej pri včas vydanom stavebnom povolení
***podľa obostavaného priestoru stavby
asedma
10.09.12,09:15
s nasim by si mohol labku podat..
asedma
10.09.12,09:23
..zdravim vas tu po tyzdni v kaviarni..v HR bolo super..pekny slnecny den..:)
..ach, ti mladi ludia, ci nezabudli zobrat topanky :confused:..tu teplucko, na slapky, takze zbadali sa az v Anglii, ze im tahne na nohy..no, nevadi, zabalim a pojdu postou za nimi..
BXLmiami
10.09.12,09:51
Na plány B je expert Uhliarik cha cha
Oliwa
10.09.12,10:22
ministerka zdravotnictva sa hlupo vyhovara na svojho predchodcu,pricom za dobu kedy je vo vlade nebol problem zmenit vyhlasku o liekoch,nuz ale lepsie je vyhovarat sa a natahovat cas,ktory treba na to aby ludia cvakali za lieky viac a trochu zmiernili deficit v zdravotnictva a pritom uz na konci minuleho roka boli priame platby a doplatky za lieky okolo 30% sumy zdravotnych odvodov rocne.
Kto má nízky tlak, nech ide do lekárne, hneď sa mu upraví... :(
V piatok som namiesto 0,18 € doplácala 7,54 € za ten istý liek... Si vypočítajte, kto chcete, koľkopercentné zvýšenie to je :eek:... A jedná sa o pravidelne užívaný liek, žiadna jednorazovka... Ani si nechcem predstaviť, čo napr. takí kardiaci... Keby mal človek aspoň istotu, že sa niečo z toho naozaj dostane do miestnej nemocnice a nie do poisťovní, Pente či na zlaté padáky... A potom sa robia akcie ako včera tá krištáľová rallye, lebo detičky na Slovensku nemajú prístroj, ktorý je inde samozrejmosťou...
srska
10.09.12,10:28
..zdravim vas tu po tyzdni v kaviarni..v HR bolo super..pekny slnecny den..:)
..ach, ti mladi ludia, ci nezabudli zobrat topanky :confused:..tu teplucko, na slapky, takze zbadali sa az v Anglii, ze im tahne na nohy..no, nevadi, zabalim a pojdu postou za nimi..???:eek:
trisestri
10.09.12,11:20
Kto má nízky tlak, nech ide do lekárne, hneď sa mu upraví... :(
V piatok som namiesto 0,18 € doplácala 7,54 € za ten istý liek... Si vypočítajte, kto chcete, koľkopercentné zvýšenie to je :eek:... A jedná sa o pravidelne užívaný liek, žiadna jednorazovka... Ani si nechcem predstaviť, čo napr. takí kardiaci... Keby mal človek aspoň istotu, že sa niečo z toho naozaj dostane do miestnej nemocnice a nie do poisťovní, Pente či na zlaté padáky... A potom sa robia akcie ako včera tá krištáľová rallye, lebo detičky na Slovensku nemajú prístroj, ktorý je inde samozrejmosťou...

tak to silno pochybujem ze pojdu na zlepsenie zdravotnictva, stav niektorych nemocnic najmä na vychode na zaplakanie-4 wc a 2 sprchy na odeleni kde je 55 pacientov,aspon ze na novych odd ktore spolufinancovali fondy eu je to omnoho lepsie-ale tie doplatky a priame platby nie su male a to neviem ci do toho pocitaju rozne zbierky a sponzorske prispevky,volnopredajne lieky pri samoliecbe, na to aby boli sluzby v zdravotnictve kvalitnejsie-ja som este nevidel vydaje rozmenene na drobne,kam isli financie.
VieraPopluharova
10.09.12,11:21
Ahojky všetci,

vidím, že som tu nebola dlhší čas a pepsi s buchym sú v sebe ako vždy, Ste ako malé deti, nemôžem ani na chvíľku zdrhnúť......dala som sa presvedčiť na superstretko, kto nebol môže ľutovať, bolo výborne, síce neviem za koľko sa zasa postavím na nohy, ale stálo to za to.

Pepsi,

zlatko zabudla si mi poslať čajík, musela som si variť sama.

Buchy,

na Teba sa teším v Prešove......

a všetkých ostatných tu mám rada, prajem krásny deň.....
BXLmiami
10.09.12,11:36
Nemocnice na východe patria predsa Pente,budú vzorové,nie?
trisestri
10.09.12,11:44
pepsikova
10.09.12,13:20
..niekedy ani ruku netreba...stačí slovo...po tom síce krv netečie, ale bolí aj tak...
pepsikova
10.09.12,13:21
..
pavol54
10.09.12,13:29
v štátnych bol riaditeľ pri podpise úhrady každej faktúry nie z lásky k podnikateľovi, v pente to je čistučké takže tam sa musia WC jagať že znich môžu aj jesť
pepsikova
10.09.12,15:09
..podvečerné dolče s gustom sa podáva a vytešujem sa z nových topánočiek, fajné som si kúpila, v alpine, a veľmi milá predavačka tam bola, bolo vidno, že sa rozumie!..páčilo sa mi tam nakupovať...a bundu mali akúúú parááádnuuu,joooj, pišťalo mi srdiečko, no, možno nabudúce...ale kráásna!...
..no a tak...a ešte som si kúpila hubicu na vysávač, ževraj turbo, no, vraj aj dobre berie, decko ju hneď testovalo, (len vraj nie často bude)...
..a pani doktorka očková povedala, že očky sú v pohode...potešila ma teda nadmieru, preto som si aj tie botečky kúpila, od radosti!..
..a pohodu vám pri kafici prajem...
misoft
10.09.12,15:56
Ale dobrá výhovorka stojí groš.
misoft
10.09.12,15:59
BXLmiami - zobuď sa! Šak to peňeži stoji!
terezamaria
10.09.12,16:34
Dobrá informácia.....ale tešiť sa nie je z čoho....:-(
trisestri
10.09.12,16:59
mam chut na dobry barani gulas,ale baranina nedostatkovy tovar aj napriek tomu ze ked ju kratko mali tak sa vypredala-niekedy je fungovaanie nasho trhu podivuhodne,ked funguje dopyt,ponuka nereflektuje a nech je konkurencia akakolvek v podstate vsetci ponukaju to iste a neponukaju detto.
pepsikova
10.09.12,17:08
mam chut na dobry barani gulas,ale baranina nedostatkovy tovar aj napriek tomu ze ked ju kratko mali tak sa vypredala-niekedy je fungovaanie nasho trhu podivuhodne,ked funguje dopyt,ponuka nereflektuje a nech je konkurencia akakolvek v podstate vsetci ponukaju to iste a neponukaju detto...

..mojko, mne by stačil aj kotlíkový, uvarený dakde pod horou na ohnisku a k nemu chrumkavý chlebík a pivo!...kedysi sme každý týždeň varievali s bandou,aby sa decká vylietali po hore...dnes už len chuť a spomienky zostali...
kukučka
10.09.12,17:16
Zvyčajne posielam Lujze, tento je pre pepsi, nesmúť, radšej sa zasmej a napíš, čo si vymyslela so "šifonérom". Ľudia majú rôzne koníčky.
pepsikova
10.09.12,17:34
..kukuč, ešte zatiaľ nič, teda reálne...ale kúpila som dva prekrásne starožitné rámiky...šifonier musí počkať, potrebujem si oddýchnuť a po doktoroch pobehať...toto nechutné teplo po mne čmára kadetade...
..ten dedko nemá chybu, vyzerá taký, na tanečky súci akurát!..bola by sranda!..stískanec ti letí...
pepsikova
10.09.12,17:42
...nádherné verše recituje Sulejman...".....zmier sa s tým, v rieke pravdy sú si všetci rovní..."
hnedoočka
10.09.12,17:46
[QUOTE=VieraPopluharova;2139547]Ahojky všetci,

vidím, že som tu nebola dlhší čas a pepsi s buchym sú v sebe ako vždy, Ste ako malé deti, nemôžem ani na chvíľku zdrhnúť......

vidíš? nemáš sa flákať! nemajú dozor nad sebou a už se perou!:D

ale stretko som ti dopriala a teškám sa na ďalšie s tebou!
trisestri
10.09.12,17:49
ta neboj,ochladi sa a vraj riaadne
trisestri
10.09.12,17:51
..

..mojko, mne by stačil aj kotlíkový, uvarený dakde pod horou na ohnisku a k nemu chrumkavý chlebík a pivo!...kedysi sme každý týždeň varievali s bandou,aby sa decká vylietali po hore...dnes už len chuť a spomienky zostali...

vsak ani kotlik nemam,50 evri,ta to 8 kil hovädziny :):(
pepsikova
10.09.12,17:55
vsak ani kotlik nemam,50 evri,ta to 8 kil hovädziny :):(..

..ja mám všetko, kotol, stojan, drevo, sirky, mäsko, horu...len nemá kto pod kotlík prikladať a drevo nanosiť..mali by sme čosik vymyslieť..hm?...:):D
AlaNR
10.09.12,18:26
pomooooc! Čo mám robiť, keď mi nehustne pikant??

V jednom recepte je solamylom zahustiť... Môže sa to? Keď to vysterilizujem, nerozpustí sa to?
hnedoočka
10.09.12,18:29
pomooooc! Čo mám robiť, keď mi nehustne pikant??

V jednom recepte je solamylom zahustiť... Môže sa to? Keď to vysterilizujem, nerozpustí sa to?

aj by som poradila, ale neviem, čo je pikant....:confused:
hnedoočka
10.09.12,18:33
pomooooc! Čo mám robiť, keď mi nehustne pikant??

V jednom recepte je solamylom zahustiť... Môže sa to? Keď to vysterilizujem, nerozpustí sa to?

ujo našiel...papriková pomazánka...nedala si málo cibule?
sterilizáciu solamylu som neskúšala, skôr mám obavy, či sa nezrazí...a čo tak variť dlhšie? neodparí sa voda?
ivuliatko
10.09.12,18:35
pomooooc! Čo mám robiť, keď mi nehustne pikant??

V jednom recepte je solamylom zahustiť... Môže sa to? Keď to vysterilizujem, nerozpustí sa to?

ak je to to, čo si myslím - variť, miešať, odparovať... nie je paprika veľmi šťavnatá? cibuľu by som nepridávala, lebo aj tá má šťavu, ktorá to zriedi...
asedma
10.09.12,18:35
ujo našiel...papriková pomazánka...nedala si málo cibule?
sterilizáciu solamylu som neskúšala, skôr mám obavy, či sa nezrazí...a čo tak variť dlhšie? neodparí sa voda?

..tiez si myslim, ze treba dlhsie varit
AlaNR
10.09.12,18:37
Už to varím od cca po ôsmej a furt je to vodové. Ešte to možno pol hodinky nechám, mám na tom pokrievku tak napoly, lebo to strašne fŕka, asi zato sa mi to tak veľmo neodparuje...
Som si vymyslela, teraz budem do polnoci kvôli tomu hore.... vrrr
pepsikova
10.09.12,18:44
pomooooc! Čo mám robiť, keď mi nehustne pikant??

V jednom recepte je solamylom zahustiť... Môže sa to? Keď to vysterilizujem, nerozpustí sa to?..

..šmarjá, to neny zásmažka!..povar dlhšie!...pokrievku preč a zmierniť varenie,radšej pomalšie a dlhšie, ak prská...voda sa ti nemá kam odpariť, keď to máš zakryté..
kukučka
10.09.12,18:47
Ak toho nemáš veľa, nalej do fliaš a nechaj na polievky a omáčky a radšej urob novú. Daj zeleninu podusiť, zlej vodu a až potom mixuj, toť vsjo.
Raz som zahustila japkové pyré maizenou, nekazilo sa, ale nebolo to ono.

PS.
Alebo vypiť ako nápoj lásky. :---
trisestri
10.09.12,18:50
to by nebol problem,keby to nebolo tak daleko.
terezamaria
10.09.12,19:02
Solamyl keď vysterilizuješ, zostane navrchu ako taká šťava, dávno bol recept na robenie džemu, tiež bola navrchu taká vodička.....treba stále miešať a variť....
AlaNR
10.09.12,19:07
Tak som to nejak dokončila. Zrazu to začalo hustnúť, keď som mu vyhrozila veľkým plameňom.
Chvalabohu je to také ako redší puding, tak som to dala do pohárikov a nechám dóchodkyni na ráno robotu. Môže sterilizovať... ;)
Koštovala, povedala, že na chuť akurát, len ona by dala viac feferóniek - asi jej tých 6 nestačilo.... Mňa oči štípali len od toho, čo som to dávala do pohárkov... té jej chute...