lujza.j
28.04.13,16:16
ja hlásim duplo temy....
lujza.j
28.04.13,14:23
naši futbalisti niekedy tak pôsobia ako by boli amatérmi, dúfam, že to nebude platiť ani v 1 zápase na MS v ľadovom hokeji
http://sportky.topky.sk//c/106494/netradicny-a-kuriozny-experiment-22-amaterov-nestacilo-na-11-profesionalov
z niektorých našich športovcov mám pocit, že vedia máknuť iba ked ide o veľkú kešku...
Anik
28.04.13,15:19
preto sa od istého času už tak nevzrušujem nad športom aj keď som bola niekedy veľkým fanúšikom
trisestri
28.04.13,16:19
z niektorých našich športovcov mám pocit, že vedia máknuť iba ked ide o veľkú kešku...

ta oni aspon vtedy profici na rozdiel od nasich sudcov,uradnikov,policajtov,politikov,danovakov a pod:) cim vacsi plat okrem sportu,tym vacsia korupcia,neprofesionalita,nespravodlivost,bordel a bezbreha chamtivost na ukor naroda.
pavol54
28.04.13,16:26
aj toto?:D
http://img.topky.sk/1214496.jpg nie, aj keby ništ iné nebolo, radšej panic nepobozkaný a ešte by som si myslel že ma postihlo to najhoršie, že som už po prechode
Stanislav 1975
28.04.13,16:49
nie, aj keby ništ iné nebolo, radšej panic nepobozkaný a ešte by som si myslel že ma postihlo to najhoršie, že som už po prechode
V najhoršom prípade máme zdravé ruky...:D:D:D
lujza.j
28.04.13,16:57
potešilo... izba konečne vymaľovaná, zajtra ešte okno.......:)
pavol54
28.04.13,17:02
vraj keď použiješ ľavú tak je to ako pomoc od suseda
pavol54
28.04.13,17:03
potešilo... izba konečne vymaľovaná, zajtra ešte okno.......:) vraj je najlepšie okno vymaľovať na bielo, v sklade na modro
lujza.j
28.04.13,17:05
túto som na bielo...
misoft
28.04.13,19:00
Preto konštatujem: ...či je to chyba stránky, chyba prehliadača, chyba člena......
misoft
28.04.13,19:01
Ale na druhej strane sú aj takí, ktorí toho sem nad*bú i 5x za sebou.
kopretinka
28.04.13,20:01
pmajap
29.04.13,10:10
pmajap
29.04.13,10:10
smutné :(
lujza.j
29.04.13,10:18
.....ja neé....nemala som dobry obed...ale zdriemla by si aj tak....
trisestri
29.04.13,10:18
Stanislav 1975
29.04.13,15:03
Ja tu budem tento týždeň pauzovať- musím si dať troška oddych od porady, ponorková choroba troška...:rolleyes:
Anik
29.04.13,16:52
Jang111111
29.04.13,17:02
teším sa s tebou aj keď ťa nepoznám, vždy ma poteší takáto správa. Prajem skoré úplné uzdravenie.
misoft
29.04.13,19:21
http://ekonomika.sme.sk/c/6784608/jt-dostala-povolenie-kupit-postovu-banku.html

O pár rokov - ak to takto ďalej pôjde - už nebude Slovensko, ale J&T-land. Budú mať všetko - i bratislavský hrad, i parlament, aj kreslá v ňom a pos(r)lanci budú zamestnancami J&T.
lujza.j
29.04.13,19:26
:-(
Dav
29.04.13,20:48
Postreh dcérinej kolegyne :
Dav
29.04.13,21:01
Nahlasuj, mažeme... Toľko dupľa tém ešte nebolo....
Tweety
30.04.13,07:45
MarcelkaT
30.04.13,08:17
Trošku na zlepšenie predmájovej nálady.

Chcela by som byť húsenica http://www.porada.sk/13624F8CCE144A4093ED186481CE1C93@pc2df4c32dc8cd

žerieš - žerieš - žerieš - žerieš – zaspíš ,
zobudíš sa a…… si krásna http://www.porada.sk/C1B05CB2D4B84588A9BBF5938D023642@pc2df4c32dc8cd
MarcelkaT
30.04.13,08:18
.....a kde budeš pauzovať........?
terezamaria
30.04.13,08:43
Posielam obedňajšiu kávičku a palacinku k nej, nie je to síce káva od pepsi, ale možno Vám bude chutiť aj táto.....
http://www.zlavodom.sk/images/uploads/espal560.jpg
pavol54
30.04.13,08:51
Trošku na zlepšenie predmájovej nálady.

Chcela by som byť húsenica http://www.porada.sk/13624F8CCE144A4093ED186481CE1C93@pc2df4c32dc8cd

žerieš - žerieš - žerieš - žerieš – zaspíš ,
zobudíš sa a…… si krásna http://www.porada.sk/C1B05CB2D4B84588A9BBF5938D023642@pc2df4c32dc8cd Keď sa pozerám na tie dnešné "nástky" tak prvú etapu zvládli dokonale, len nie a nie sa z toho teraz vyspať do krásy
MarcelkaT
30.04.13,08:56
....ja spapám všetko, čo nespapáa mňa......
lujza.j
30.04.13,09:14
mnam....dakujem..aspon virtualne.....
korela
30.04.13,10:22
Trošku na zlepšenie predmájovej nálady.

Chcela by som byť húsenica http://www.porada.sk/13624F8CCE144A4093ED186481CE1C93@pc2df4c32dc8cd

žerieš - žerieš - žerieš - žerieš – zaspíš ,
zobudíš sa a…… si krásna http://www.porada.sk/C1B05CB2D4B84588A9BBF5938D023642@pc2df4c32dc8cd
Je dosť žien, ktoré by rozhodne nemenili. Mullerová a spol. Z nášho teritória.
Ale ako sa vraví, bez práce nie sú koláče.
Takže ani tu bezpracnosť skvelý výsledok neprinesie.
Katy a R
30.04.13,10:25
korela
30.04.13,10:26
Nonono! Ako kto. Dar prírody je jedna vec, prístup k sebe a svoje ruky nahrádzajú sochára.
evuš
30.04.13,11:34
lujza.j
30.04.13,11:57
Netesi....ze dnes neplanovane skysnem v robote neviem do kedy...a slak ma trafit ked prechladnem,klima nastavena tak,ze aj tučnakom by bola zima....vrr.....asi dam vrely čaj:eek:
....ale tesi ze mam dovcu a do roboty az vo stvrtok bud.tyzden....
Zitulda
30.04.13,12:08
Ide ma rozhodiť od zlosti:mad:. To, že sa mi na hlavnej stránke nezobrazí téma, do ktorej som prispela na to som si už zvykla, ale nechápem prečo nemám v profile uvedené všetky témy. Hĺadala som tému, do ktorej som prispela minulý týždeň a ona tam nie je.
Mám otázku k admínovi a administrátorom...Vymazávajú sa postupne z našich profilov uložené témy kvôli nástupu porady 2?...ani na porade 2 nie sú uvedené.
Tweety
30.04.13,12:10
posledné príspevky nie sú tu už dávnejšie, napr. môj posledný je zo 7.4.
pavol54
30.04.13,12:12
čo už
Zitulda
30.04.13,12:23
Ale potešilo ma, že operácia môjho syna sa vydarila hoci si ešte po spinálnej anestéze necíti dolnú polovicu tela. Neviem prečo sa v poslednej chvíli pred operácoiu lekári (po prečítaní nejakých listín...to si stihol syn ešte všimnúť, rozhodli miesto celkovej anestéze pre lokálnu...vysvetlili mu to tak, že je to menej zaťažujúca. A najprv sa nepodarilo podať...dávala mu ju akási pekná mladá lekárka, keď sedel... a až potom keď ho dali ľahnúť na bok.
Nedovolil mi, aby som prišla do nemocnice pred začiatkom a počkala do konca ...že je dospelý... a teraz iba čakám a horím zvedavosťou, čo a ako.
Tweety
30.04.13,12:36
držím prsty nech, je všetko OK
Tweety
30.04.13,12:39
lujza.j
30.04.13,12:57
drzim tiez silno prsty..
terezamaria
30.04.13,13:08
Lui, tak si uži dovču, nechaj si nejaký deň aj na oddych...:-)))
terezamaria
30.04.13,13:09
Nech je syn v poriadku, aj ja držím palce...:-)))
misoft
30.04.13,14:33
Potešilo (mňa): telefón zo servisu - práčka opravená, po sviatkoch môžem zobrať. Potešilo (moju 3/4) - správa, že práčka vo štvrtok bude doma - nemusí prať ako v 19. storočí :D
lujza.j
30.04.13,15:04
Terezka dakujem...este som zavolana bud.tyzden stacat prvy tohtorocny med..tesim sa..
ivuliatko
30.04.13,15:09
aj môj je zo 7. 4.
ivuliatko
30.04.13,15:10
Moje nervy!!!
ivuliatko
30.04.13,15:23
Mňa dnes potešili sokoliari z Moravy - spoločnosť Zayferus http://www.zayferus.cz/ ... boli skvelí. Mali sme dohodnuté vystúpenie na trávnatých ihriskách v blízkom športovom areáli, deckám sa páčilo, bolo to veľmi zaujímavé, poučné, akčné aj vtipné. Vystupujú aj v lednických zámockých záhradách, ak pôjdete na výlet, odporúčam.
Zdenka 0705
30.04.13,15:32
Potešil zásielkový obchod - 18.4. som vrátila tovar a dnes, 30.4. mi už došli peniaze na účet.
Dav
30.04.13,15:34
Od 7.4. sa nezobrazujú ani mne
Dav
30.04.13,15:35
držím prsty ...
pavol54
30.04.13,15:35
Mňa dnes potešili sokoliari z Moravy - spoločnosť Zayferus http://www.zayferus.cz/ ... boli skvelí. Mali sme dohodnuté vystúpenie na trávnatých ihriskách v blízkom športovom areáli, deckám sa páčilo, bolo to veľmi zaujímavé, poučné, akčné aj vtipné. Vystupujú aj v lednických zámockých záhradách, ak pôjdete na výlet, odporúčam.Nemôžeš ich odnavigovať bližšie na juh mám tu spústu lietajúcich potkanov možno by sa nabaštili.
ivuliatko
30.04.13,15:38
Veru by si zgustli :-)
vulxy
30.04.13,15:52
vcera sa mi ukazaly konecne moji strazcovia chalupy...este ich mamu som nevidel ale ona sa ukaze
lujza.j
30.04.13,16:03
noštek ma jak bombicku....
buchač
30.04.13,16:18
....aj to koleso nemá chybu .....a to ho nevidno celé....
vulxy
30.04.13,16:54
oni su dve....chcel som ich nahnat k sebe ale nedalo sa ... susedia cumely z okien co ten blbec s baterkou a papekom vyvadza....v skuocnosti vyzeraju ovelafakt zlate s tym nufakom..., krajsie
korela
30.04.13,17:07
Ale potešilo ma, že operácia môjho syna sa vydarila hoci si ešte po spinálnej anestéze necíti dolnú polovicu tela. Neviem prečo sa v poslednej chvíli pred operácoiu lekári (po prečítaní nejakých listín...to si stihol syn ešte všimnúť, rozhodli miesto celkovej anestéze pre lokálnu...vysvetlili mu to tak, že je to menej zaťažujúca. A najprv sa nepodarilo podať...dávala mu ju akási pekná mladá lekárka, keď sedel... a až potom keď ho dali ľahnúť na bok.
Nedovolil mi, aby som prišla do nemocnice pred začiatkom a počkala do konca ...že je dospelý... a teraz iba čakám a horím zvedavosťou, čo a ako.
Pred pár rokmi si syn vyšiel večer do mesta a po 2 hod. mi volá z pohotovosti, že ide na operáciu. Ešte som to stihla. Ale už som hovorila iba s lekárom, o anestéze nepadlo ani slovo. Tiež mu pichli to čo tvojmu. Operácia prebehla dobre, ale bolo mu veľmi zle ešte 4 dni, hlava, nevoľnosť taká, že mi dovolili prísť kedykoľvek a sedieť pri posteli. Chlapec vysoký ako svieca, a len držať za ruky. Už to raz mal, sa mu to zopakovalo, predtým odišiel po zákroku za chvíľu domov. To bol ešte dieťa.
Keď som potom zisťovala prečo sa to stalo, tak údajne preto, lebo práve mesiac v baranovi, čo nebolo vhodné pre takýto zákrok (anestézu). Samo, to som nemala info od lekárov.
Teraz je strelec, kozorožec, bude dobre, bez obáv. Všetko dobré obom.
korela
30.04.13,17:09
Bez viest!!!
korela
30.04.13,17:19
http://www.cas.sk/clanok/249525/prezident-hlavy-statu-ivan-gasparovic-opat-zabodoval-vie-on-vobec-este-gramatiku.html
Bush bral za funkciu väčšie peniaze, pod palcom mal celý svet, a jeho výrokom nerozumeli ani novinári. Bol s nimi povestný po celom svete, a dobre je.
Tu sa budeme zastavovať nad brbtami, ale aspoň mu rozumieť, a jedna hrúbka, čo to v podstate je? Na tom život nestojí.
Akoby dopadol diktát v parlamente? To by sme sa určite pobavili aspoň na niekoľkých kusoch.
avalik
30.04.13,17:29
vrrrrrr ... otvaram auto ... nic (mam bezklucove otvaranie a start), stlacam dialkove - nic, otvorim klucom sadnem za volant, prilozim dialkove k tlacidlu na start (vraj zaberie ked je stara baterka) - nic ... ani obraz ani zvuk :eek:
bezim do obchodu kupit novu baterku do dialkoveho - nastastie mame v baraku elektro, sused baterku vymeni, dialkove ide.
nabehnem vytesana k autu - zase nic ... a zbadam, ze neblika ani ledka proti zlodejom ... tak mi nic ine nezostalo len zobrat taxi ... cestou som este vytelefonovala asistencnu sluzbu aj servis a neostava nic ine len vo stvrtok rano odtiahnut auto do servisu ... dufam, ze to bude len nejaky kontakt a ze oprava bude komplet v zaruke - auticko ma presne 2 roky :mee:
vulxy
30.04.13,17:33
so skodou 120 sa ti toto nemoze stat ani nahodou...:)
avalik
30.04.13,17:41
mas pravdu ... ale so 120 by som asi bola castejsie v servise ako doma :) ... takto zatial len garancky a prezutie
pavol54
30.04.13,17:42
ja som mal vo svojej 105 trvale namontovaný externý štartér lano cez diery 8 skrtka druhý koniec v kufri
pavol54
30.04.13,17:54
a čo bolo treba servisovať veď to bolo posledné auto keď si laikovi vysvetlil a šlo stále
vulxy
30.04.13,17:55
no ja som myslel na take veci ze "prilozim dialkove...vybje sa dialkove atd
vulxy
30.04.13,17:56
a ja vo svojom Moskvici som mal kluku a ci bola baterka nabyta ci nie zidny problem...
pmajap
01.05.13,04:14
lujza.j
01.05.13,05:37
včera večer potešilo...konečne mám nový OP v ruke, aj ked už dávno hotový.....išla som si ho v pondelok vyzdvihnúť v domnienke , že dlhý deň majú...hned tam na mňa zrúkol vrátnik...predpokladám nejaký výluhový dúchodca , čo mal pred tým nejakú vysokú funkciu v PZ...zavreté:eek:....tak som cenkla raditelovi, že či mi ho nemóže doniesť...tak sme sa stretli pri u mňa pri garáži ja v župane a on tiež vyfešákovaný v nejakom oblečku na sledovanie TV:D

moje foto na OP nesklamalo:eek:.... by som sa nečudovala keby mi niekto povedal, že dajte mi váš OP, neukazujte mi cudzí:D...proste konec....asi neexistuje nik čo na ňom vyzerá normálne....napr. moje decko jak z osady:D..lakatošová alebo rigová:D
buchač
01.05.13,06:43
vrátnik...predpokladám nejaký výluhový dúchodca , čo mal pred tým nejakú vysokú funkciu v PZ..

moje foto na OP nesklamalo:eek:......asi neexistuje nik čo na ňom vyzerá normálne...
Na dve skutočnosti nadviažem ...

Zaujímavé je , že na takýchto " funkciách " zvyknú sedieť hlavne tí vysokí - bývalí ...nemusí ísť práve o bývalé pracovisko dotyčného...
Môj bývalý šéf ( hodnosť plukovník ) robil jeden čas liftboya v špitáli ... vozil tie návštevy a či pacientov hore - dole...
Keď som ho po prvý krát zbadal , sánky mi spadli ...:eek:...následne , ak som bol znova v hentej budove a jeho zbadal , nuž som si počkal na iný výťah , alebo šiel peškom ...
Ja som sa hanbil za neho ...
Zaráža/lo ma vždy na tom iba len to jedno ...žeby mali hentí malý dôchodok , nevyžili by ???...nuž neverím ...
Beriem , že poniektorí chcú byť medzi ľuďmi , no práve tí bývalí vysokí šéfovia mali a aj majú tie záhradky , chaty ...

To foto na OP ???
Veru nik nevyzerá , ako reál ...
Moje foto bymohli šturiť do relácie " Kriminálka pátra " ...šak ako keby som sedem dedín vypálil ..
Mladšia dievka si toť nedávno tiež nový vybavovala .... že jak z Osvienčimu práve prepustená ...
vulxy
01.05.13,07:02
moje foto v OP... keby sa na to pozrel policajt preve jeho slova by boly"nerobte ziadny nahly pohyb a polozte ruky na kapotu" :)
vulxy
01.05.13,07:04
1.maj ma nezaujima ale ten parok si idem uvarit na ranajky...
Emka Roman
01.05.13,07:19
Pred pár rokmi si syn vyšiel večer do mesta a po 2 hod. mi volá z pohotovosti, že ide na operáciu. Ešte som to stihla. Ale už som hovorila iba s lekárom, o anestéze nepadlo ani slovo. Tiež mu pichli to čo tvojmu. Operácia prebehla dobre, ale bolo mu veľmi zle ešte 4 dni, hlava, nevoľnosť taká, že mi dovolili prísť kedykoľvek a sedieť pri posteli. Chlapec vysoký ako svieca, a len držať za ruky. Už to raz mal, sa mu to zopakovalo, predtým odišiel po zákroku za chvíľu domov. To bol ešte dieťa.
Keď som potom zisťovala prečo sa to stalo, tak údajne preto, lebo práve mesiac v baranovi, čo nebolo vhodné pre takýto zákrok (anestézu). Samo, to som nemala info od lekárov.
Teraz je strelec, kozorožec, bude dobre, bez obáv. Všetko dobré obom.

Ejha
lujza.j
01.05.13,07:23
Na dve skutočnosti nadviažem ...

Zaujímavé je , že na takýchto " funkciách " zvyknú sedieť hlavne tí vysokí - bývalí ...nemusí ísť práve o bývalé pracovisko dotyčného...
Môj bývalý šéf ( hodnosť plukovník ) robil jeden čas liftboya v špitáli ... vozil tie návštevy a či pacientov hore - dole...
Keď som ho po prvý krát zbadal , sánky mi spadli ...:eek:...následne , ak som bol znova v hentej budove a jeho zbadal , nuž som si počkal na iný výťah , alebo šiel peškom ...
Ja som sa hanbil za neho ...
Zaráža/lo ma vždy na tom iba len to jedno ...žeby mali hentí malý dôchodok , nevyžili by ???...nuž neverím ...
Beriem , že poniektorí chcú byť medzi ľuďmi , no práve tí bývalí vysokí šéfovia mali a aj majú tie záhradky , chaty ...

To foto na OP ???
Veru nik nevyzerá , ako reál ...
Moje foto bymohli šturiť do relácie " Kriminálka pátra " ...šak ako keby som sedem dedín vypálil ..
Mladšia dievka si toť nedávno tiež nový vybavovala .... že jak z Osvienčimu práve prepustená ...
Buchi moj nebohý dedo...tiež výsluháč..."1000" rokov na MV....tiež skončil ako vrátnik , ale jeho jednanie s ľuďmi bolo TOP ludské nikoho nebuzeroval nechoval sa ako "že som hovno, ale silou mocou sa musím chovať ako torta"....proste niektorý tú podradnú funciu psych. nezvládnu.....
o výške dôchodkov...poznám takého čo má daleko nad 1000e.....a robí za ďalších cca. 3000e..... a robota lážovka-plážovka....
srska
01.05.13,07:39
Buchi moj nebohý dedo...tiež výsluháč..."1000" rokov na MV....tiež skončil ako vrátnik , ale jeho jednanie s ľuďmi bolo TOP ludské nikoho nebuzeroval nechoval sa ako "že som hovno, ale silou mocou sa musím chovať ako torta"....proste niektorý tú podradnú funciu psych. nezvládnu.....
o výške dôchodkov...poznám takého čo má daleko nad 1000e.....a robí za ďalších cca. 3000e..... a robota lážovka-plážovka....tak to chodí v št. správe z 80% aj u tých, ktorých sa výsluhový netýka. si pre nich hnoj, obťažuješ ich, pridávaš im prácu naviac, ..... posledná moja skúsenosť -
oni: "no ale my to tak nerobíme..."
ja: "ale zákon vám to umožňuje...."
oni: "minimálne 5 rokov sme to takýmto spôsobom neriešili..."
ja: "tak to aj takým spôsobom riešte..."

...nekonečný príbeh
avalik
01.05.13,08:38
Na dve skutočnosti nadviažem ...

Zaujímavé je , že na takýchto " funkciách " zvyknú sedieť hlavne tí vysokí - bývalí ...nemusí ísť práve o bývalé pracovisko dotyčného...
Môj bývalý šéf ( hodnosť plukovník ) robil jeden čas liftboya v špitáli ... vozil tie návštevy a či pacientov hore - dole...
Keď som ho po prvý krát zbadal , sánky mi spadli ...:eek:...následne , ak som bol znova v hentej budove a jeho zbadal , nuž som si počkal na iný výťah , alebo šiel peškom ...
Ja som sa hanbil za neho ...
Zaráža/lo ma vždy na tom iba len to jedno ...žeby mali hentí malý dôchodok , nevyžili by ???...nuž neverím ...
Beriem , že poniektorí chcú byť medzi ľuďmi , no práve tí bývalí vysokí šéfovia mali a aj majú tie záhradky , chaty ...



buchy, tu s tebou nesuhlasim. preco by vysoki byvali sefovia nemohli pracovat aj na vysl. dochodku - lebo maju vyssi vysl. dochodok ako my? zahradky a chaty mali predsa aj ked boli vo funkciach. Podla mna je lepsie ked sa realizuju v akejkolvek praci (hoci aj liftboya, vratnika, ...) ako by mal doma sediet a zozierat nervy rodine a susedom.
Ziadna poctivo robena praca nie je hanba.
buchač
01.05.13,09:27
buchy, tu s tebou nesuhlasim. preco by vysoki byvali sefovia nemohli pracovat aj na vysl. dochodku - lebo maju vyssi vysl. dochodok ako my? zahradky a chaty mali predsa aj ked boli vo funkciach. Podla mna je lepsie ked sa realizuju v akejkolvek praci (hoci aj liftboya, vratnika, ...) ako by mal doma sediet a zozierat nervy rodine a susedom.
Ziadna poctivo robena praca nie je hanba.
Netvrdím opak ...

Ja som tiež robil u SBS ...ale nebol som na očiach tzv. verejnosti ...

Osobne by mi fest vadilo , ak by som sa musel ( napríklad ) niekde za pokladňami v hypermarkete prechádzať ...
Na to nemám proste žalúdok ...

Vrátim sa k tomu bývalému šéfovi ...lifťákovi ...
Každý kto ho videl , mal na neho rovnaký názor ako ja ... proste sa mu čudoval ...
lujza.j
01.05.13,09:32
chlapi neviete kotúčová ručná píla má nejakú poistku pre spustením? dík takáto zn.
http://www.naradie-profesional.sk/system/media/eshop_products/kse55v901.jpg
pavol54
01.05.13,09:33
buchy, tu s tebou nesuhlasim. preco by vysoki byvali sefovia nemohli pracovat aj na vysl. dochodku - lebo maju vyssi vysl. dochodok ako my? zahradky a chaty mali predsa aj ked boli vo funkciach. Podla mna je lepsie ked sa realizuju v akejkolvek praci (hoci aj liftboya, vratnika, ...) ako by mal doma sediet a zozierat nervy rodine a susedom.
Ziadna poctivo robena praca nie je hanba. len či uživia aj tých mladých nezamestnaných čo sú bez práce. Podľa mňa každý dôchodca môže pracovať ale mal by robiť len vo sfére pomocných prác, lebo niektorých odnesú z kancelárie nohami napred (napr. Čič) VEĎ S DOBRÝM PLATOM SA DÁ
korela
01.05.13,09:48
korela
01.05.13,09:50
To ti nepredviedli? Máš môj obdiv.
korela
01.05.13,09:56
lujza.j
01.05.13,10:06
dík:-))ale kdeže, iba toto takto tu..a píliš:-)))už som na to prišla...je tam poistka...skúška rezania na balkóne vykonaná, hučí to jak besné budem píliť v izbe napojím tam vysávač...
avalik
01.05.13,10:14
len či uživia aj tých mladých nezamestnaných čo sú bez práce. Podľa mňa každý dôchodca môže pracovať ale mal by robiť len vo sfére pomocných prác, lebo niektorých odnesú z kancelárie nohami napred (napr. Čič) VEĎ S DOBRÝM PLATOM SA DÁ

ale ved ja som reagovala na tie "pomocne" prace, co niektorych zaraza, ze byvaly vysoky funkcionar ich vykonava ... ved aku buducnost by mal mlady clovek po skole na poste vratnika a liftboya a podobnych? toto su pozicie na "dozitie" a nie na rast pracovnika

na druhu stranu ak je to odbornik/expert na nejaku oblast tak je podla mna tiez uzitocnejsie ak pracuje dalej vo svojej odbornosti - a je jedno ci je to byvaly vojak, lekar, ucitel, pravnik, ...
vulxy
01.05.13,10:15
chlapi neviete kotúčová ručná píla má nejakú poistku pre spustením? dík takáto zn.

samozrejme ze ma....najprv stlacis cislo 1 a potom cislo 2
nechcem ta odradzat ale ona je dost nebezpecna.....nechces to niekomu zverit radsej....ja som s nou uz narezal dost ale furt mam pred nou respekt.....
lujza.j
01.05.13,10:34
samozrejme ze ma....najprv stlacis cislo 1 a potom cislo 2
nechcem ta odradzat ale ona je dost nebezpecna.....nechces to niekomu zverit radsej....ja som s nou uz narezal dost ale furt mam pred nou respekt.....
už som na to došla sama díkes;)...rešpekt mám aj ja....prsty druhé nenarastú a toto zdravotníctvo...:cool:...už som pílila na balkóne v pohode ....ale asi sa premiestnim do bytu rámus na 1/2 sídliska ......a je tažká ako si už písal...
no našlo by sa komu to....ale ja nechcem nikoho otravovať ked to je niečo čo aj sama zmáknem....video pokládky plávačky som si kukla na jútube...škoda, že moje decko je také negatívne...
lujza.j
01.05.13,10:36
prekrásne....mimo prechodu..u nás by to ukradli!!!!
pavol54
01.05.13,10:41
ale ved ja som reagovala na tie "pomocne" prace, co niektorych zaraza, ze byvaly vysoky funkcionar ich vykonava ... ved aku buducnost by mal mlady clovek po skole na poste vratnika a liftboya a podobnych? toto su pozicie na "dozitie" a nie na rast pracovnika

na druhu stranu ak je to odbornik/expert na nejaku oblast tak je podla mna tiez uzitocnejsie ak pracuje dalej vo svojej odbornosti - a je jedno ci je to byvaly vojak, lekar, ucitel, pravnik, ... ALE AK JE EXPERT tak musí mať čerstvé vedecké a iné výsledky a nie žiť z podstaty za posledných 15 rokov aj mladí(najmä vzdelaní ) by sa naučili byť dobrými odborníkmi ale pri pokladni alebo v sklade sa to nenaučí
wagner
01.05.13,11:01
buchy, tu s tebou nesuhlasim. preco by vysoki byvali sefovia nemohli pracovat aj na vysl. dochodku - lebo maju vyssi vysl. dochodok ako my? zahradky a chaty mali predsa aj ked boli vo funkciach. Podla mna je lepsie ked sa realizuju v akejkolvek praci (hoci aj liftboya, vratnika, ...) ako by mal doma sediet a zozierat nervy rodine a susedom.
Ziadna poctivo robena praca nie je hanba.
Ja by som sa teda hanbila. A tu vôbec nejde o prácu, ale o princíp. Nezobrala by som prácu, ktorá by bola pod moju úroveň.
Rozalka
01.05.13,11:11
Prešiel by tu niekto mimo prechodu? Výchova kvetinou.
http://www.pluska.sk/fotogaleria-zahradkar/?foto=foto-05.jpg&clanok=544926

Inak krásna inšpirácia pre záhradkárov. Normandia.
(http://www.pluska.sk/fotogaleria-zahradkar/?foto=foto-05.jpg&clanok=544926)http://www.pluska.sk/fotogaleria-zahradkar/?foto=&clanok=544926



Mojím favoritom je 4 a ani 1 nie je na zahodenie.
avalik
01.05.13,11:28
Ja by som sa teda hanbila. A tu vôbec nejde o prácu, ale o princíp. Nezobrala by som prácu, ktorá by bola pod moju úroveň.

ved prave ... kopec ludi neberie pracu, lebo je pod ich uroven ... a potom sa cuduju, ze tu pracu robi niekto iny, napr. aj dochodca, ktory bol predtym na "vyssej urovni" ... ale aspon maju dovod na ohovaranie ... a svet ide dalej ;)
pavol54
01.05.13,11:47
Ja by som sa teda hanbila. A tu vôbec nejde o prácu, ale o princíp. Nezobrala by som prácu, ktorá by bola pod moju úroveň.

moja mama keď obdržala výmer na druhý deň dala výpoveď že by už ďalej nevládala len preto že bola obyčajná robotníčka?
lujza.j
01.05.13,11:50
Ja by som sa teda hanbila. A tu vôbec nejde o prácu, ale o princíp. Nezobrala by som prácu, ktorá by bola pod moju úroveň.
aj ked v mojom prípade ide iba o "brigádu" /po sobotách upratujem pri BA zbohatlíkom dom/....ked som začala /3-4roky do zadu/tiež sa ma kolega opýtal...či to nie je pre mňa ponižujúce....nie nie je...kedže nemám "funkciu" plat mám taký aký mám....aj ked viem, že keby moja "firma" chcela môže mi dať zarobiť na nadčasoch....ale, že akože nemóže.....tak ja som sa zariadila po svojom...chodím umývať cudzie hajzle....keby nato došlo poviem to do huby komukoľvek.....
srska
01.05.13,12:14
moja mama keď obdržala výmer na druhý deň dala výpoveď že by už ďalej nevládala len preto že bola obyčajná robotníčka?naša ešte chcela ale sme jej zakázali. (celý život v drevárskom podniku)
misoft
01.05.13,12:27
No keby sa "kukli" na môj, tak by sa pýtali, že kde mám ten "vyfotený" monokel - jednoducho dodrbaná fotka.
avalik
01.05.13,12:28
ALE AK JE EXPERT tak musí mať čerstvé vedecké a iné výsledky a nie žiť z podstaty za posledných 15 rokov aj mladí(najmä vzdelaní ) by sa naučili byť dobrými odborníkmi ale pri pokladni alebo v sklade sa to nenaučí

ale to uz je na posudeni zamestnavatela, ci dany pracovnik je prinosom pre "firmu" ... neda sa to brat vseobecne, ze vsetci dochodcovia maju sediet doma
podla mna v kazdej firme je dobry aspon jeden clovek, ktory je tam dlhsie a vie nieco z "historie" firmy, zvlast ked prichadzaju mladi neskuseni nadriadeni, s horucou hlavou :D
misoft
01.05.13,12:30
lu: mňa keď stretnú moji bývalí podriadení - tak len spomínajú na tie "zlé" časy v dobrom - vraj so mnou sa to "dalo prežiť" - išlo hlavne o prístup k ľuďom.
misoft
01.05.13,12:33
Mimo prechodu? Tak to by bolo aspoň 50 prechodov. Veď je vždy kratšie prejsť po kvetoch ako po zebre.
misoft
01.05.13,12:40
Ja som si tiež spočiatku "privyrábal" - ako nočný strážnik (ale s tým spojená funkcia nočného recepčného :D) - niektorí sa čudovali "Robiť v noci? :eek:". Ale stretol som kopu ľudí (i motorkárov na zrazoch - dokonca na Harleyke ma domov odviezli! To bola paráda!). Jefe bol paf z toho, keď som komunikoval s hosťami (síce lámane) anglicky i rusky (bo on ani poriadne po lóvensky nevedel).
Ale skončil som u neho raz na raz - keď prestal platiť, len robotu nakladal.
pavol54
01.05.13,12:45
ale to uz je na posudeni zamestnavatela, ci dany pracovnik je prinosom pre "firmu" ... neda sa to brat vseobecne, ze vsetci dochodcovia maju sediet doma
podla mna v kazdej firme je dobry aspon jeden clovek, ktory je tam dlhsie a vie nieco z "historie" firmy, zvlast ked prichadzaju mladi neskuseni nadriadeni, s horucou hlavou :D Zoberiem si do úst symbol vytrvalosti na mieste Čiča, zamestnávateľ posúdil že je prínosom ale to je tak nielen v štátnych ale aj súkromných podnikoch(nemyslím podnik s piatimi zamestnancami) napr Spišiak- Slovnaft, nie všade ide každý na plný výkon sú aj zašivácke fleky napr taký krízový manažér plat dobrý a keby prišla vojna tak ho vyhodia pre neschopnosť ale teraz je schopný aj cez dúchod
Zdenka175
01.05.13,13:03
Mňa naštvalo to, že v nedeľu k nám prišla návšteva s chorými deťmi /mali zapálené priedušky/, a od utorka majú moji synovia chytené priedušky!!!!! To už tí ľudia nemajú žiadny charakter???
terezamaria
01.05.13,13:47
Potešenie, taká návšteva mohla zostať aj doma....:-)
nadinka207
01.05.13,14:57
zdenka preco rodicia chodia niekam s tak chorymi detmi,TO NEVEDIA ZE Z PRIEDUSIEK TO IDE LAHKO NA PLUCA?
lujza.j
01.05.13,16:32
potešilo....plávačka položená....pílilo sa mi výborne...prsty všetky....decko sa viac bálo píly ako ja.....prišiel dcérin kamarát...aby pomohol prísť nato ako zacvakávat jednu radu do druhej...lebo to ostávalo také vypružené...
srska
01.05.13,16:36
potešilo....plávačka položená....pílilo sa mi výborne...prsty všetky....decko sa viac bálo píly ako ja.....prišiel dcérin kamarát...aby pomohol prísť nato ako zacvakávat jednu radu do druhej...lebo to ostávalo také vypružené...


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3GyW7bgOjtk#!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0qDNQgRg930
pmajap
01.05.13,16:38
Potešilo a prekvapilo ma, boli sme na večeru v "záhradnej reštaurácii" a viete čo podávali ako špecialitu podniku, moja starká to volala posúch, keď piekla chlieb, tak zvyšky cesta z koryta nám vyvaľkala na lokšu, upiekla a natrela masťou. Tak to isté som mala v at a piekli to štyri staré babky a starý chlap im to vyvaľkúval. Bol to taký starý dom, ešte aj kľučky boli mosadzné a mali rovnaký tvar ako u starkej nič vynovené..... hodinový návrat do minulosti. :)
pmajap
01.05.13,16:41
teším sa s tebou, tak už oddychuj a skrine nech montuje mladý
lujza.j
01.05.13,16:45
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3GyW7bgOjtk#!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0qDNQgRg930

to druhé video som si pozrela....podla toho som to ....ale že ako treba riadne zacvaknúť prvú radu k druhej....nato sa muselo prísť až v reále.....;)
srska
01.05.13,16:47
Potešilo a prekvapilo ma, boli sme na večeru v "záhradnej reštaurácii" a viete čo podávali ako špecialitu podniku, moja starká to volala posúch, keď piekla chlieb, tak zvyšky cesta z koryta nám vyvaľkala na lokšu, upiekla a natrela masťou. Tak to isté som mala v at a piekli to štyri staré babky a starý chlap im to vyvaľkúval. Bol to taký starý dom, ešte aj kľučky boli mosadzné a mali rovnaký tvar ako u starkej nič vynovené..... hodinový návrat do minulosti. :)daj typ
lujza.j
01.05.13,17:01
dakujem...mladý...ale kdeže...budem rada ked mi ich niekto povynáša do bytu z garáže....
vulxy
01.05.13,17:12
to druhé video som si pozrela....podla toho som to ....ale že ako treba riadne zacvaknúť prvú radu k druhej....nato sa muselo prísť až v reále.....;)
tesiiiim...dufam ze si nezabudla na krajoch aspon 1,5 cm volu...
pmajap
01.05.13,17:13
daj typ

http://www.langenlois.at/gemeinde/aktuelles.html
(http://www.langenlois.at/gemeinde/aktuelles.html)Trochu mimo námestia ako sú banky a oproti je pekáreň a pri nej z prava.
lujza.j
01.05.13,17:16
tesiiiim...dufam ze si nezabudla na krajoch aspon 1,5 cm volu...
dakujém, nie nezabudla...čo popri potom potešilo bolo, že to vyšlo na parketu tak, že som nemusela píliť parketu po dlžke...to by sa zle pílilo...jednu som tak musela...decko nevedelo kedy kam ruky prehodiť, lebo ona pri pílení pridržiavala...
srska
01.05.13,17:27
http://www.langenlois.at/gemeinde/aktuelles.html
(http://www.langenlois.at/gemeinde/aktuelles.html)Trochu mimo námestia ako sú banky a oproti je pekáreň a pri nej z prava.skoro konec sveta :D ale bližšie ako do bb
asedma
01.05.13,17:53
u nas to bol poplamuch
vulxy
01.05.13,18:05
som to miloval...pametam si matne ze stara mama to pred nami schovavala lebo sme sa prezieraly...
vulxy
01.05.13,18:13
potesilo:uvaril som si moje prve tohtorocne lečo ,nechcem chvalit... ale vsetky organy sa mi od neho nasponovaly:D...myslel som usi,nos atd...
nepotesilo:zavolal mi kamarat ci som na chalupe ze sa zastavi....nevidely sme sa cca pol roka a... jasne ...tesim sa...po asi 3 minutach ze on uz pojde lebo ma vela roboty....a to je poslednu dobu bezne,kazdy sa furt ponahla....len nechapem naco sa sem trepal....mohly sme si za skype-ovat :(
Stanislav 1975
01.05.13,18:16
potesilo:uvaril som si moje prve tohtorocne lečo ,nechcem chvalit... ale vsetky organy sa mi od neho nasponovaly:D...myslel som usi,nos atd...
nepotesilo:zavolal mi kamarat ci som na chalupe ze sa zastavi....nevidely sme sa cca pol roka a... jasne ...tesim sa...po asi 3 minutach ze on uz pojde lebo ma vela roboty....a to je poslednu dobu bezne,kazdy sa furt ponahla....len nechapem naco sa sem trepal....mohly sme si za skype-ovat :(
keď si nič poriadne nenalial-prečo by zostával???:D
vulxy
01.05.13,18:30
ale u mna je to je zaklad....moderne je v dnesnej dobe nepit...u mna cely den bez alkoholu ale akonahle sa zacnu spravy tj 19:00 uz pocut zvuky ako ccsssss... :)
wagner
01.05.13,18:34
ved prave ... kopec ludi neberie pracu, lebo je pod ich uroven ... a potom sa cuduju, ze tu pracu robi niekto iny, napr. aj dochodca, ktory bol predtym na "vyssej urovni" ... ale aspon maju dovod na ohovaranie ... a svet ide dalej ;)
Myslím, že sme tu hovorili o dôchodcoch, nie o nezamestnaných. Ale u mňa je to jedno. Ja by som v žiadnom prípade nebrala prácu pod moju úroveň. Ani ako dôchodca. A vôbec mi nejde o ohováranie, ale vážim si moje dosiahnuté vzdelanie.
jozka56
01.05.13,18:37
wagner veľmi silné tvrdenie, ja ho nezdielam....
Stanislav 1975
01.05.13,18:39
Myslím, že sme tu hovorili o dôchodcoch, nie o nezamestnaných. Ale u mňa je to jedno. Ja by som v žiadnom prípade nebrala prácu pod moju úroveň. Ani ako dôchodca. A vôbec mi nejde o ohováranie, ale vážim si moje dosiahnuté vzdelanie.
Troška som Zdenka z tvojho postoja šokovaný- ked je človek dochodca,tak už je jedno či má 5 vysokých škol alebo iba základnú...
Stanislav 1975
01.05.13,18:40
Ja nenesiem zodpovednosť za krv tohoto človeka, to je Vaša vec !!! ( Poncius Pilátus )
wagner
01.05.13,18:42
wagner veľmi silné tvrdenie, ja ho nezdielam....

Ale veď nemusíš, ja si nepotrpím na to, že musí každý so mnou súhlasiť. Za svojim tvrdením si stojím.
wagner
01.05.13,18:46
Troška som Zdenka z tvojho postoja šokovaný- ked je človek dochodca,tak už je jedno či má 5 vysokých škol alebo iba základnú...

Stanko, nešokuj sa, aby sa Ti niečo nestalo,:D To je Tvoj názor, ja Ti ho neberiem. Ale vôbec to nie je jedno, aj keď je dôchodca aké má vzdelanie. Nemienim tu rozoberať dôvody na môje presvedčenie, ale za svojim názorom si stojím.
jozka56
01.05.13,18:47
Pointa je v tom, prečo musí dôchodca pracovať. Či musí zobrať prácu, ktorá nezodpovedá jeho vzdelaniu je na jeho vlastnom uvážení...Ide o peniaze, či potrebuje alebo nie. O tom sa všetko točí. Toto moje konštatovanie a tvrdenie platí nielen pre dôchodcov.
misoft
01.05.13,18:56
Myslím, že sme tu hovorili o dôchodcoch, nie o nezamestnaných. Ale u mňa je to jedno. Ja by som v žiadnom prípade nebrala prácu pod moju úroveň. Ani ako dôchodca. A vôbec mi nejde o ohováranie, ale vážim si moje dosiahnuté vzdelanie.
Tu už tak ani nejde o to vzdelanie. Ak sú potrebné financie, akákoľvek práca je vítaná, vtedy aj to vzdelanie ide bokom - podstatné je - robiť a zarobiť. Ale nik by však nemal "znevažovať" toho s dosiahnutým vzdelaním (napr. vysokoškolským) poznámkami o tom, akú má prácu - človek si často nevyberá a berie to čo sa mu ponúka.
wagner
01.05.13,18:58
Pointa je v tom, prečo musí dôchodca pracovať. Či musí zobrať prácu, ktorá nezodpovedá jeho vzdelaniu je na jeho vlastnom uvážení...Ide o peniaze, či potrebuje alebo nie. O tom sa všetko točí. Toto moje konštatovanie a tvrdenie platí nielen pre dôchodcov.
Dôchodca nemusí pracovať, ale samozrejme môže. Záleží či robil celý život tak, aby mal aspoň primeraný dôchodok. A každý má iné nároky na život, iný životný štýl, iné potreby a tiež zdravotné možnosti. Niekto sa ženie za peniazmi, niekto vie žiť skromnejšie. Aj preto neklesnem pod hranicu svojho vzdelania a nezoberiem prácu pod moju úroveň
wagner
01.05.13,19:00
To mas pravdu, ved skola inteligencie neprida...dufam, ze si aspon AKADEMIK!.Truba..vysokoskolaci su radi, ked mozu sediet a pipat pri pokladniach.Za ziadnu pracu sa clovek nema hanbit, skor za prazdnu hlavu.

Keď máš štyri ľudové, nemáš sa s čím chváliť:eek:
jozka56
01.05.13,19:01
Niekedy aj pri skromnom spôsobe života nestačí dôchodok na prežitie.
buchač
01.05.13,19:02
Dnes na http://www.program.sk/theme/img/tv_logo/s_STV1.jpg 23:25 - 2:05

Once Upon a Time in the West / Vtedy na západe

Muž s harmonikou, zabiják s pomněnkovýma očima a sen o zrození města v jednom nejslavnějších westernových příběhů. Krátký popis: Snímek je stejně tak fantastický sám o sobě jako místo natáčení - Monument Valley. Je vynikající jako jeho obsazení a drsný v každém záběru starého dobrého západu.

http://www.youtube.com/watch?v=MNGQ1hUyx-k

Mám tento film na DVD...občas si pozriem .
Poznám už naspamäť a preto ( aj preto ) zásadne iba originál , ešte aj titulky by mi tam vadili ...
Možno si aj dnes pozriem ...
wagner
01.05.13,19:02
Tu už tak ani nejde o to vzdelanie. Ak sú potrebné financie, akákoľvek práca je vítaná, vtedy aj to vzdelanie ide bokom - podstatné je - robiť a zarobiť. Ale nik by však nemal "znevažovať" toho s dosiahnutým vzdelaním (napr. vysokoškolským) poznámkami o tom, akú má prácu - človek si často nevyberá a berie to čo sa mu ponúka.

Dušan, ja už nemám dvadsať rokov, ja nemienim robiť nikomu poskoka. Ja som si svoje preskákala za komančov a stačilo. Dnes už nestojím pred nikým v pozore.
misoft
01.05.13,19:04
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: alaya1 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t200637-p383-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-iii.html#post2308444)

To mas pravdu, ved skola inteligencie neprida...dufam, ze si aspon AKADEMIK!.Truba..vysokoskolaci su radi, ked mozu sediet a pipat pri pokladniach.Za ziadnu pracu sa clovek nema hanbit, skor za prazdnu hlavu.
Keď máš štyri ľudové, nemáš sa s čím chváliť:eek:
Naznačím to asi takto:
Niekto má štyri ľudové, ale makal celý život a bez toho je "vedľa" - ten tú prácu potrebuje (lebo sa často cíti ako menejcenný).
Niekto má až štyri základnej a nikdy nepracoval (možno aj, ale len ako chmaták pseudoasfaltový romo dyk moráles) - ten prácu nechce ani cítiť (to skôr zacíti, kedy štátne príspevky prídu na poštu).
lujza.j
01.05.13,19:04
milujem tú hudbu...to je špica
jozka56
01.05.13,19:05
wagner tebe stačí, to čo máš......ale u niekoho je ten život oveľa ťažší a zložitejší...nepopieram, že sa namakáš veľmi.
misoft
01.05.13,19:07
Veď ja nič - ja dôchodca :D. Záleží na tvojom rozhodnutí. Do toho ja nekafrem :D
wagner
01.05.13,19:08
Naznačím to asi takto:
Niekto má štyri ľudové, ale makal celý život a bez toho je "vedľa" - ten tú prácu potrebuje (lebo sa často cíti ako menejcenný).
Niekto má až štyri základnej a nikdy nepracoval (možno aj, ale len ako chmaták pseudoasfaltový romo dyk moráles) - ten prácu nechce ani cítiť (to skôr zacíti, kedy štátne príspevky prídu na poštu).

Ja nie som odkázaná na štátne príspevky - dôchodok som si odmakala. AK si zabudol čo je to práca u vojska, tak asi máš krátku pamäť.
misoft
01.05.13,19:09
Ej veru - nezabudol! A odmakal som si riadne - často v noci v mrazoch, ďaleko od rodiny i pol roka.
vulxy
01.05.13,19:09
Pointa je v tom, prečo musí dôchodca pracovať. Či musí zobrať prácu, ktorá nezodpovedá jeho vzdelaniu je na jeho vlastnom uvážení...Ide o peniaze, či potrebuje alebo nie. O tom sa všetko točí. Toto moje konštatovanie a tvrdenie platí nielen pre dôchodcov.
spravne si to vystihla "preco musi dochodca pracovat".......snad sa nudi ci ???...ja osobne s wagner aj suhlasim...kazdy ma nejaku uroven pod ktoru nechce ist....cela slovenska spolocnost mi pripada trosku divna...mas maly dochodok,hladujes... a v 80-ke nechces kopat kanaly....fuj ...hamba....kriminalnik jeden...preco sa nikdo nezamysli nad tym ze krizu nesposobily ludia ale politici.....kazdy len cumi co povie Fiko a to plati.....ved posledny ich pocin ako bojovat proti nezamestnanosti je ze urcily hranicu medzi bohatou rodinou a chudobnou rodinou....burzi sa musia zblaznit z tych zavratnych rastov...
wagner
01.05.13,19:11
wagner tebe stačí, to čo máš......ale u niekoho je ten život oveľa ťažší a zložitejší...nepopieram, že sa namakáš veľmi.
Každý máme život zložitý. Len niekto svoje starosti vytrúbi do sveta a niekto si ich nechá pre seba a nechváli sa s nimi. Ale keď sa dožijem a budem mať čas, tak určite napíšem pamäti:D
misoft
01.05.13,19:13
.... potom mi pošli... budem mať čo čítať .... dobrá kniha neuškodí....
jozka56
01.05.13,19:14
Sme v kapitalistickej spoločnosti, Fico nie Fico, starať sa musíme každý sám za seba....ak niekto nechce a nemieni a nemusí pracovať pod svoju úroveň je to jeho vec, s tým nikto nič neurobí. Asi tak....
srska
01.05.13,19:15
Ja nie som odkázaná na štátne príspevky - dôchodok som si odmakala. AK si zabudol čo je to práca u vojska, tak asi máš krátku pamäť.ale aj tak to bolo za socíku spravodlivejšie - I. kat.= 55, II.=57, III.=60 a finito
jozka56
01.05.13,19:15
Každý máme život zložitý. Len niekto svoje starosti vytrúbi do sveta a niekto si ich nechá pre seba a nechváli sa s nimi. Ale keď sa dožijem a budem mať čas, tak určite napíšem pamäti:D

Nerozumiem, ale nevadí:):)
korela
01.05.13,19:16
Aj naopak, mať stále manželku a domáce starosti za chrbtom. V práci si "oddýchne", prospeje to celej rodine i zdraviu.
korela
01.05.13,19:17
Alebo podnikať.
jozka56
01.05.13,19:18
ale aj tak to bolo za socíku spravodlivejšie - I. kat.= 55, II.=57, III.=60 a finito
Vladko už som mohla byť na dôchodku, čo už, makáme ďalej:)
korela
01.05.13,19:18
Ešte preskočiť, to áno, prejsť nie.
korela
01.05.13,19:19
V každom prípade.
wagner
01.05.13,19:19
spravne si to vystihla "preco musi dochodca pracovat".......snad sa nudi ci ???...ja osobne s wagner aj suhlasim...kazdy ma nejaku uroven pod ktoru nechce ist....cela slovenska spolocnost mi pripada trosku divna...mas maly dochodok,hladujes... a v 80-ke nechces kopat kanaly....fuj ...hamba....kriminalnik jeden...preco sa nikdo nezamysli nad tym ze krizu nesposobily ludia ale politici.....kazdy len cumi co povie Fiko a to plati.....ved posledny ich pocin ako bojovat proti nezamestnanosti je ze urcily hranicu medzi bohatou rodinou a chudobnou rodinou....burzi sa musia zblaznit z tych zavratnych rastov...

http://www.aktuality.sk/clanok/227946/v-hlavnom-meste-protestovali-proti-uzernikom/
Veď štát je najväčší úžerník, sám štát znevažuje svoj vzdelaný národ, núti odchádzať hotových vysokoškolákov za hranice, kde nájdu uplatnenie. Prečo nie doma, veď štát na nich vynakladal financie. A tu sa bude niekto čudovať, keď poviem že nepôjdem pracovať pod moje vzdelanie. Zase niekto uveril, že vzdelaní ľudia musia robiť za pokladňou a sú radi že majú takú prácu? Máš pravdu, komančovia vo vláde zneužívajú inteligenciu a babky ficky im to žerú
korela
01.05.13,19:22
Hej, rozprávkové.
wagner
01.05.13,19:22
A ja som si popri tej makačke spravila priemyslovku a VŠ. Diaľkovo, každú sobotu do BA cca 190 km vlakom. Takže drina za mnou a preto si vážim moje vzdelanie.
wagner
01.05.13,19:23
ale aj tak to bolo za socíku spravodlivejšie - I. kat.= 55, II.=57, III.=60 a finito

Neboj sa, aj mne pridali 54 mesiacov :confused: k... k..... Ale už ich mám na háku
wagner
01.05.13,19:26
Myslím si, že tu nepretriasam svoje starosti, problémy a nechválim sa. Alebo sa o mne vie na porade všetko?
jozka56
01.05.13,19:28
wagner buď rada, že si rada....to všetko:) nepochopiteľné nerieš, zameraj sa na svoje pamäti, moje by boli z každého rožku trošku:D
korela
01.05.13,19:28
Vzdelanie si treba vážiť, ale aj pokoru prijať, niekedy prídu také neočakávané životné situácie, ktorým sa treba prispôsobiť a riešiť. Každú prácu si treba vážiť. čo by bolo bez nej.
Stanislav 1975
01.05.13,19:33
NEHÁDAJTE SA !!! lebo dostanete po ušiskách !
srska
01.05.13,19:34
Sme v kapitalistickej spoločnosti, Fico nie Fico, starať sa musíme každý sám za seba....ak niekto nechce a nemieni a nemusí pracovať pod svoju úroveň je to jeho vec, s tým nikto nič neurobí. Asi tak....no, robil som aj tak a veru už by som nescel, aj aj keď lóve boli na ten čas super
jozka56
01.05.13,19:35
NEHÁDAJTE SA !!! lebo dostanete po ušiskách !



Stanko ja iba koštatujem, hádka je o niečom inom, alebo chceeeeš?:D
jozka56
01.05.13,19:36
srska a kedy budeš dedko??????
Stanislav 1975
01.05.13,19:38
Stanko ja iba koštatujem, hádka je o niečom inom, alebo chceeeeš?:D
Dneska som bol sklamaný troška- nevidel som Michala Davida na Zoške :mee:,trepeme sa tam a preplnené všetko, a ja že si dám pečeného vola...,nebolo kde zaparkovať...tak som to strihol cez babu do Stupavy k Lojzimu Hlinovi na farmu...
jozka56
01.05.13,19:40
Počula som, že má byť na Zoške, ale žily mi to netrhalo. Bola som rada, že dnes bolo veľmi pekne a mohla som byť na chatičke...mne to stačí:D
srska
01.05.13,19:41
srska a kedy budeš dedko??????poznáš tu detskú hru - zima, zima, teplo, teplo? ak áno, tak už je skoro horúco - cca 2 týždne. dnes som posledný raz "klimatizoval" slávnostnú cohibu:D
avalik
01.05.13,19:42
Stanko, nikto sa nehada :) ... mame len rozdielny nazor
Stanislav 1975
01.05.13,19:43
Počula som, že má byť na Zoške, ale žily mi to netrhalo. Bola som rada, že dnes bolo veľmi pekne a mohla som byť na chatičke...mne to stačí:D
Predsa len vol je vol a Michal David je Michal David- mne to troška žily trhalo...:), ale aj u Lojziho bolo dobre- pohladkal som ovečky, somárika, prasiatko a kozenku ...
avalik
01.05.13,19:44
Dneska som bol sklamaný troška- nevidel som Michala Davida na Zoške :mee:,trepeme sa tam a preplnené všetko, a ja že si dám pečeného vola...,nebolo kde zaparkovať...tak som to strihol cez babu do Stupavy k Lojzimu Hlinovi na farmu...

Stanko, mam dojem ze smutno ti je hlavne za tym volom :)
Stanislav 1975
01.05.13,19:46
Stanko, mam dojem ze smutno ti je hlavne za tym volom :)
ale aj za Michalom troška tiež-predsa len discopríbeh, jé jé jé...:D
pmajap
01.05.13,19:47
si vyliezol z ponorky
avalik
01.05.13,19:48
ale aj za Michalom troška tiež-predsa len discopríbeh, jé jé jé...:D

ten si mozes pustit kedy chces ... ale vola nepecu tak casto :D
jozka56
01.05.13,19:48
Predsa len vol je vol a Michal David je Michal David- mne to troška žily trhalo...:), ale aj u Lojziho bolo dobre- pohladkal som ovečky, somárika, prasiatko a kozenku ...

a vidíš, s rodinkou ste sa vrátili k prírode:)...a Dávida si vypočuješ v nedeľu v superstááár:)
jozka56
01.05.13,19:50
poznáš tu detskú hru - zima, zima, teplo, teplo? ak áno, tak už je skoro horúco - cca 2 týždne. dnes som posledný raz "klimatizoval" slávnostnú cohibu:D

už si ich vyhúlil?
srska
01.05.13,19:59
už si ich vyhúlil?nie, 16 centimetrovú mám odloženú v humidore :D
korela
01.05.13,20:00
Ja sa vrátim ešte k pracujúcim dôchodcom.
Každý nech si žije podľa seba a zbiera svoje životné skúsenosti.
Môj brat bol hyperaktívny od detstva. Jeden prišiel domov suchý, on po všetkých priekopách.
VŠ, dobré miesto finančne, postupoval bez knižky, jedno dieťa, manželstvo mimoriadne dobré podnes. Ale bez práce by nevedel žiť.
Za socíku sa zamestnal ešte po práci bez povolenia podniku, tak ako skončil v práci, išiel do druhého zamestnania, v odbore čo skončil, veľmi príjemná práca ešte aj s relaxom, ale veľmi zodpovedná. Nikto okrem najbližších to nevedel. Takto to tam ťahal min. po revolúciu, i ďalej. 30 rokov? Nikdy nemali stres z financií. Dovolenky, všetko. Rozdelené úlohy.
Ešte bol aj pripoistený od zamestnávateľa.
Je to človek, čo by doma nevedel hlivieť ani dnes.
Pred 10 rokmi chodil v lete kosiť uzavretý areál, kde líšky dávajú dobrú noc, aspoň bol na vzduchu, však za kosačkou kráčať nie je až tak náročné po rovine, vždy robil 2 zamestnania i keď skutočne nemusel, švagriná tiež dobré zaujímavé miesto.
Brat aj dnes robí, presunie sa autom do centra, niečo technicky pokontroluje, a ide domov na kvalitný a zdravý obed, plus záhrada. Polovičný úväzok.
Ich životný štýl a pravidelnosť v životospráve by im mohol závidieť takmer každý dôchodca.
Ešte som zabudla, že ráno rozvážal vnúča roky aj poobede na tréningy, uvidíme, či to mláďa dotiahne na vrcholového športovca. Zatiaľ to celkom ide.
Nepýtajte sa, koľko má rokov. Viac než dosť. Starší odo mňa takmer o 10. Kde môže, pomôže. Žiadna charita už teraz, ale adresne do rúk.
Proste život aký vedie ho baví. Cíti sa plnohodnotný a hlavne slobodný, lebo si stále môžu dovoliť čo chcú, od kultúry po reštaurácie, dovolenky, stretávky pravidelné zo strednej školy, partia min. 10 ľudí a tak. Žiadni domasedi.
Že som sa rozpísala práve o rodine, ale je to živý príklad.
jozka56
01.05.13,20:02
nie, 16 centimetrovú mám odloženú v humidore :D
Vlhkosť máš správne nastavenú???? ak nie, dobrá je aj chladnička:D...overené:) teda ak tých 16cm je cigára:)
vulxy
01.05.13,20:02
mna by zaujimalo preco uz tak casto sa neponuka v stankoch ciganska pecienka ....neverim ze sa im minula surovina:Dskor pribudla...
srska
01.05.13,20:06
Vlhkosť máš správne nastavenú???? ak nie, dobrá je aj chladnička:D...overené:) teda ak tých 16cm je cigára:):D origoš kubánska cohiba - od septembra ju udržiavam v amatérskom "sáčkovom humidore"
jozka56
01.05.13,20:06
V akých stánkoch??? u nás na trhu, keď je sezóna majú vždy cigánsku...a na rôznych podujatiach asi tiež, ja ju nejem, tak neviem:)
jozka56
01.05.13,20:08
:D origoš kubánska cohiba - od septembra ju udržiavam v amatérskom "sáčkovom humidore"
sáčkový je dobrý, ale hoď ho do chladničky:) ja, že máš drevený:D aj s meračom, nevadí, ani ja nemám:) ale poznám.
korela
01.05.13,20:11
spravne si to vystihla "preco musi dochodca pracovat".......snad sa nudi ci ???...ja osobne s wagner aj suhlasim...kazdy ma nejaku uroven pod ktoru nechce ist....cela slovenska spolocnost mi pripada trosku divna...mas maly dochodok,hladujes... a v 80-ke nechces kopat kanaly....fuj ...hamba....kriminalnik jeden...preco sa nikdo nezamysli nad tym ze krizu nesposobily ludia ale politici.....kazdy len cumi co povie Fiko a to plati.....ved posledny ich pocin ako bojovat proti nezamestnanosti je ze urcily hranicu medzi bohatou rodinou a chudobnou rodinou....burzi sa musia zblaznit z tych zavratnych rastov...
A ako vieš, že krízu spustili politici? Aj svetoví politici? Mohli sa do toho dostať, ani nevedeli ako. Stačí zatrúbiť do sveta slovo kríza a opakovať ju ako mantru.
Všetko je to o úmysle.
Nechcela by som byť na mieste politikov v dnešnej dobe, nakoniec v ktorej aj, vždy sa niečo deje. Dnes ani nemajú rozhodujúcu moc. Sú pod tlakom ako my všetci.
Podľa mňa je kríza vyvolaná umelo.
vulxy
01.05.13,20:11
najlepsi humidor pre cohibu je 18 rocna thaycanka....ale to som asi prehnal ze??...
srska
01.05.13,20:11
V akých stánkoch??? u nás na trhu, keď je sezóna majú vždy cigánsku...a na rôznych podujatiach asi tiež, ja ju nejem, tak neviem:)no nedaj si (http://www.cas.sk/galeria/244140/dunajsku-hradzu-caka-uz-tento-vikend-naval-pivko-za-euro-klobasa-za-2-30?foto=2) :D
vulxy
01.05.13,20:12
ja nevjem ale u nas len sama kolobasa pecena aparka a max gulas(pochybnej farby)..
srska
01.05.13,20:13
A ako vieš, že krízu spustili politici? Aj svetoví politici? Mohli sa do toho dostať, ani nevedeli ako. Stačí zatrúbiť do sveta slovo kríza a opakovať ju ako mantru.
Všetko je to o úmysle.
Nechcela by som byť na mieste politikov v dnešnej dobe, nakoniec v ktorej aj, vždy sa niečo deje. Dnes ani nemajú rozhodujúcu moc. Sú pod tlakom ako my všetci.
Podľa mňa je kríza vyvolaná umelo.tak veru. a makarónom je to jedno, tí majú tuším deficit 200 mld a somrujú o výnimku na zníženie deficitu pod 3%
jozka56
01.05.13,20:16
no nedaj si (http://www.cas.sk/galeria/244140/dunajsku-hradzu-caka-uz-tento-vikend-naval-pivko-za-euro-klobasa-za-2-30?foto=2) :D

No vidíš, dávajú pri Dunajskej hrádzi, ale tam nechodím:)
vulxy
01.05.13,20:28
asi to boly robosi z VW a Samsung-u co spustily krizu....vsak popremyslaj kto tu ma nejaku moc vykonnu a prides na to....
avalik
01.05.13,20:46
A ako vieš, že krízu spustili politici? Aj svetoví politici? Mohli sa do toho dostať, ani nevedeli ako. Stačí zatrúbiť do sveta slovo kríza a opakovať ju ako mantru.
Všetko je to o úmysle.
Nechcela by som byť na mieste politikov v dnešnej dobe, nakoniec v ktorej aj, vždy sa niečo deje. Dnes ani nemajú rozhodujúcu moc. Sú pod tlakom ako my všetci.
Podľa mňa je kríza vyvolaná umelo.

no ked ich drzia za gule, tak robia len to, co chcu ich mecenasi ... a rucia vlastnou hlavou :)
korela
01.05.13,20:58
Ja som nemala na mysli iba našu politickú scénu. Celosvetovo. Je dnes problém vytvoriť akýkoľvek program? Snáď neveríte, že nie.
srska
02.05.13,03:42
Ja som nemala na mysli iba našu politickú scénu. Celosvetovo. Je dnes problém vytvoriť akýkoľvek program? Snáď neveríte, že nie.nie. jedným z príkladov je home credit (http://www.motejlek.com/rozhovor-s-jirim-smejcem-o-home-creditu-reckych-hrackach-maledivach-a-tryskacich)
lujza.j
02.05.13,06:03
srska a kedy budeš dedko??????poznáš tu detskú hru - zima, zima, teplo, teplo? ak áno, tak už je skoro horúco - cca 2 týždne. dnes som posledný raz "klimatizoval" slávnostnú cohibu:D
..fuj to je smrad pri húlení...dúfam,že budeš čmudiť na balkone...u nás v chladnici v mikro sáčku tiež nejaká stará drieme:D
julysak
02.05.13,06:04
A ako vieš, že krízu spustili politici? Aj svetoví politici? Mohli sa do toho dostať, ani nevedeli ako. Stačí zatrúbiť do sveta slovo kríza a opakovať ju ako mantru.
Všetko je to o úmysle.
Nechcela by som byť na mieste politikov v dnešnej dobe, nakoniec v ktorej aj, vždy sa niečo deje. Dnes ani nemajú rozhodujúcu moc. Sú pod tlakom ako my všetci.
Podľa mňa je kríza vyvolaná umelo.tak veru. a makarónom je to jedno, tí majú tuším deficit 200 mld a somrujú o výnimku na zníženie deficitu pod 3%

A ja že o " nad 3 % ":D
lujza.j
02.05.13,08:39
misoft
02.05.13,08:42
Jupíííííííí!
Práčka je doma - opravená. Náklady 0€ (kua - mal som tušáka, tak som si pri kúpe aktivoval predĺženú záruku).
Moja 3/4 (po letefóne) ujúkala ako toto ono ..... ;)
srska
02.05.13,09:07
A ako vieš, že krízu spustili politici? Aj svetoví politici? Mohli sa do toho dostať, ani nevedeli ako. Stačí zatrúbiť do sveta slovo kríza a opakovať ju ako mantru.
Všetko je to o úmysle.
Nechcela by som byť na mieste politikov v dnešnej dobe, nakoniec v ktorej aj, vždy sa niečo deje. Dnes ani nemajú rozhodujúcu moc. Sú pod tlakom ako my všetci.
Podľa mňa je kríza vyvolaná umelo.tak veru. a makarónom je to jedno, tí majú tuším deficit 200 mld a somrujú o výnimku na zníženie deficitu pod 3%

A ja že o " nad 3 % ":D
páli ti to:D
terezamaria
02.05.13,09:21
http://favim.com/orig/201109/02/cherry-coffe-cute-delicious-hot-chocolate-Favim.com-135733.jpg
toto...čo tu nová kaváreň a kafíća neni?:)
Už sa nedajú písať minipríspevky? Si naša záchrana Lui, tá kávička je výborná!!!!!
misoft
02.05.13,09:31
Nedajú! Lebo je to vedené ako "Beseda". Jedine pomocou ikonky niekoho "Citovať" a tak reagovať.
promont maja
02.05.13,09:32
... sa mi slinky ... zbehli ...
lujza.j
02.05.13,09:42
moje decko je ako chlap povie že príde za 1/2 h a už ich ubehlo niekoľko a decka nikde....vrrr
lujza.j
02.05.13,09:44
ku kávičke aj ked by som si iné predstavila ......ale čo už...keby niekto...
http://www.obchod.sportujeme.sk/bin/product/4/slim-zone-40g-vanil-s-oriesk.jpg
misoft
02.05.13,09:54
:eek:
Veď týmto by som si zapchal dieru v zube :D.
Toto je správne!
http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky/559500/559273.jpg
Oliwa
02.05.13,10:08
Prišiel očakávaný preplatok za plyn :rolleyes: - teda zatiaľ len vyúčtovanie, ale aj tak potešilóóó... :)
misoft
02.05.13,10:09
No vydýš - bude aj na klobásu :D:D:D
terezamaria
02.05.13,10:38
Nedajú! Lebo je to vedené ako "Beseda". Jedine pomocou ikonky niekoho "Citovať" a tak reagovať.
No veru je to stále jednoduchšie a jednoduchšie....neviem či som polodebil, ale táto nová podoba a celý systém je na nič......ani 30 % zo starej Porady......asi tak :-(
srska
02.05.13,10:38
nová doba, noví lidi :D

nová porada, nové kone :)
Oliwa
02.05.13,10:43
Z toľkých klobás by Ti aj zle prišlo - za 428 evri... :D
terezamaria
02.05.13,10:50
nová doba, noví lidi :D

nová porada, nové kone :)
Len aby sme nezačali erdžať jak kone, mohla sa stará prečistiť od vyriešených tém, zahodiť čo netreba, vyhodiť tie tisíce členov, ktorí tu neboli už roky a nič ani nikdy nenapísali a mohla frčať ďalej....všetci sme jej rozumeli....
srska
02.05.13,10:57
nová doba, noví lidi :D

nová porada, nové kone :)
Len aby sme nezačali erdžať jak kone, mohla sa stará prečistiť od vyriešených tém, zahodiť čo netreba, vyhodiť tie tisíce členov, ktorí tu neboli už roky a nič ani nikdy nenapísali a mohla frčať ďalej....všetci sme jej rozumeli....mimo - chcem ti verejne poďakovať za obsiahly mail, ktorý som posunul pani srskovej a tá terazky aplikuje tvoje rady v praxi. veľké ďakujem.

poznámka: nové kone štvorkolesové :-)
terezamaria
02.05.13,11:01
nová doba, noví lidi :D

nová porada, nové kone :)
Len aby sme nezačali erdžať jak kone, mohla sa stará prečistiť od vyriešených tém, zahodiť čo netreba, vyhodiť tie tisíce členov, ktorí tu neboli už roky a nič ani nikdy nenapísali a mohla frčať ďalej....všetci sme jej rozumeli....mimo - chcem ti verejne poďakovať za obsiahly mail, ktorý som posunul pani srskovej a tá terazky aplikuje tvoje rady v praxi. veľké ďakujem.

poznámka: nové kone štvorkolesové :-)
Naozaj nemáš za čo, pokiaľ budem vedieť a môcť vždy poradím, je to samozrejmé, nech pani srsková prezvoní, kľudne sa porozprávame, teda Teba nevylučujem :-)))
julysak
02.05.13,12:23
A ako vieš, že krízu spustili politici? Aj svetoví politici? Mohli sa do toho dostať, ani nevedeli ako. Stačí zatrúbiť do sveta slovo kríza a opakovať ju ako mantru.
Všetko je to o úmysle.
Nechcela by som byť na mieste politikov v dnešnej dobe, nakoniec v ktorej aj, vždy sa niečo deje. Dnes ani nemajú rozhodujúcu moc. Sú pod tlakom ako my všetci.
Podľa mňa je kríza vyvolaná umelo.tak veru. a makarónom je to jedno, tí majú tuším deficit 200 mld a somrujú o výnimku na zníženie deficitu pod 3%

A ja že o " nad 3 % ":D
páli ti to:D
Neboj. Mám skúsenosti aj s PO .
lujza.j
02.05.13,13:56
.....čo myslíte mám teraz takú vyhadzovaciu náladu.....pretváraním jednej izby sa nejako mení do určitej miery aj kuchyňa.....mám vyšmariť funkčnú mikrošku zakúpenú v roku cca. 1990-1991.....?
pavol54
02.05.13,14:10
čo to je mikroška?
lujza.j
02.05.13,14:11
mikrovlnka...:-)
pavol54
02.05.13,14:16
mikrovlnka...:-)
však viem, ale nepoužívam a keď nepoužívam tak "neviem" čo to je
lujza.j
02.05.13,14:19
mikrovlnka...:-)
však viem, ale nepoužívam a keď nepoužívam tak "neviem" čo to je
ježiši Palooo...:D
misoft
02.05.13,14:22
.....čo myslíte mám teraz takú vyhadzovaciu náladu.....pretváraním jednej izby sa nejako mení do určitej miery aj kuchyňa.....mám vyšmariť funkčnú mikrošku zakúpenú v roku cca. 1990-1991.....?
Predaj za pár šupov. Niekto kúpi. Ja takto "odpredávam" to, čo sa mi už nehodí, alebo mám "dupľom". Ja mám potom pár € vo vačku, ten druhý zase za pár € starší, no funkčný spotrebič. Spokojnosť na oboch stranách. A neznečisťujem prostredie.
Lilka 1
02.05.13,15:35
Neviete, či môžem ako návštevník Flóry voľne fotografovať?
Stanislav 1975
02.05.13,16:09
Ja neviem mne sa táto nová Porada vobec nepáči a ja tu pravdepodobne skončím- určite ma to tu nebude baviť- je to tu škaredé, neprehľadné-proste humusné- ja tu končím...
kukučka
02.05.13,16:13
Cha cha, ty, starý závislák? Pofrfleš, potrucuješ a vrátiš sa. :--- :D
Ja slovenská dôchodkyňa si tu trápim mozgové závity a tebe sa nechce?
Richard
02.05.13,16:15
Neviete, či môžem ako návštevník Flóry voľne fotografovať?
Založ novú otázku a môžeme ju preposlať aj na Flóru nech sa vyjadria. Pod otázkou dole je systém na pozývanie odborníkov a zainteresované strany.
vulxy
02.05.13,16:49
.....čo myslíte mám teraz takú vyhadzovaciu náladu.....pretváraním jednej izby sa nejako mení do určitej miery aj kuchyňa.....mám vyšmariť funkčnú mikrošku zakúpenú v roku cca. 1990-1991.....?
Predaj za pár šupov. Niekto kúpi. Ja takto "odpredávam" to, čo sa mi už nehodí, alebo mám "dupľom". Ja mám potom pár € vo vačku, ten druhý zase za pár € starší, no funkčný spotrebič. Spokojnosť na oboch stranách. A neznečisťujem prostredie.
ja mam tiez z roku 1990 za sialenych 11tis sk ....a furt mi funguje, sestre sa prave pokazila uz tretia za poslednych cca 10rokov....pravdepodobne vtedy este nemontovaly do nich kurvitka a do novych uz ano...
terezamaria
02.05.13,17:02
.....čo myslíte mám teraz takú vyhadzovaciu náladu.....pretváraním jednej izby sa nejako mení do určitej miery aj kuchyňa.....mám vyšmariť funkčnú mikrošku zakúpenú v roku cca. 1990-1991.....?
Lui áno, máš ju vyhodiť....teda môj názor, mikroška v žiadnom prípade nemá byť staršia ako 10 rokov, povedal mi to dlhoročný opravár mikrošiek....vraj skúška zvonku pri dvierkach s alobalom je blbosť, lebo tak to vždy písali, že pokiaľ alobal nič nerobí pri dvierkach z vonku, tak je to v pohode.....teraz je už oveľa vyššia ochrana, ako vtedy....:-)))
misoft
02.05.13,17:28
Lui áno, máš ju vyhodiť....teda môj názor, mikroška v žiadnom prípade nemá byť staršia ako 10 rokov, povedal mi to dlhoročný opravár mikrošiek....vraj skúška zvonku pri dvierkach s alobalom je blbosť, lebo tak to vždy písali, že pokiaľ alobal nič nerobí pri dvierkach z vonku, tak je to v pohode.....teraz je už oveľa vyššia ochrana, ako vtedy....:-)))
Ale nie k potoku :D.
BTW: Práve že už je ochrana lepšia - dlhšie vydržia a chránia - na druhej strane - magnetron (žiarič microwave) časom starne a stráca na účinnosti a množstve vyžarovaných vĺn.
misoft
02.05.13,17:39
No - moja 3/4 už opravenú práčku "zaťazuje". Je spokojnučká ako mača - práčka si len vrní (taký kľud). Keď mi serviceman ukázal tú spúšť - tak som len :eek:. Uloženie ložiska vylágrované, ložisko rozsypané, oska na bubne ohnutá. Ale opravil to za dní!
lujza.j
02.05.13,17:39
.....čo myslíte mám teraz takú vyhadzovaciu náladu.....pretváraním jednej izby sa nejako mení do určitej miery aj kuchyňa.....mám vyšmariť funkčnú mikrošku zakúpenú v roku cca. 1990-1991.....?
Predaj za pár šupov. Niekto kúpi. Ja takto "odpredávam" to, čo sa mi už nehodí, alebo mám "dupľom". Ja mám potom pár € vo vačku, ten druhý zase za pár € starší, no funkčný spotrebič. Spokojnosť na oboch stranách. A neznečisťujem prostredie.
ja mam tiez z roku 1990 za sialenych 11tis sk ....a furt mi funguje, sestre sa prave pokazila uz tretia za poslednych cca 10rokov....pravdepodobne vtedy este nemontovaly do nich kurvitka a do novych uz ano...
vuxýýý...prečo ma takto zneistuješ;)...moja bola "iba" za 8 500 Kčs..mám ju nachystanú na vyšmar:D
misoft
02.05.13,17:48
vuxýýý...prečo ma takto zneistuješ;)...moja bola "iba" za 8 500 Kčs..mám ju nachystanú na vyšmar:D
Ale šak on ju mal so zlatými gombičkami - tie si nechal a ostatok vyšmaril :D:D:D
lujza.j
02.05.13,17:51
...som na totalku....trepali sme sa s deckom s tými vy..banými štyrmi skriňami samé:mad: ťažké ako sviňa....ruky mám samú modrinu o nohách ani nehovorím...keby ma náhodou do špitálu...tak by si mysleli, že som každá 5-ta....
pmajap
02.05.13,17:53
.....čo myslíte mám teraz takú vyhadzovaciu náladu.....pretváraním jednej izby sa nejako mení do určitej miery aj kuchyňa.....mám vyšmariť funkčnú mikrošku zakúpenú v roku cca. 1990-1991.....?
Predaj za pár šupov. Niekto kúpi. Ja takto "odpredávam" to, čo sa mi už nehodí, alebo mám "dupľom". Ja mám potom pár € vo vačku, ten druhý zase za pár € starší, no funkčný spotrebič. Spokojnosť na oboch stranách. A neznečisťujem prostredie.
ja mam tiez z roku 1990 za sialenych 11tis sk ....a furt mi funguje, sestre sa prave pokazila uz tretia za poslednych cca 10rokov....pravdepodobne vtedy este nemontovaly do nich kurvitka a do novych uz ano...
vuxýýý...prečo ma takto zneistuješ;)...moja bola "iba" za 8 500 Kčs..mám ju nachystanú na vyšmar:D

Brat má z toho obdobia za 16 tis Sk a vyhadzuje, kúpili ju, dalo sa v nej ohriať jaternicu do chrumkava (pekná blbosť za tie peniaze), už sa nedá a na iné ju asi ani nepoužívali
terezamaria
02.05.13,18:22
Lui áno, máš ju vyhodiť....teda môj názor, mikroška v žiadnom prípade nemá byť staršia ako 10 rokov, povedal mi to dlhoročný opravár mikrošiek....vraj skúška zvonku pri dvierkach s alobalom je blbosť, lebo tak to vždy písali, že pokiaľ alobal nič nerobí pri dvierkach z vonku, tak je to v pohode.....teraz je už oveľa vyššia ochrana, ako vtedy....:-)))
Ale nie k potoku :D.
BTW: Práve že už je ochrana lepšia - dlhšie vydržia a chránia - na druhej strane - magnetron (žiarič microwave) časom starne a stráca na účinnosti a množstve vyžarovaných vĺn.
Jáj, aká som rada, vlastne si mi odsúhlasil, čo som napísala....že časom starne ten žiarič microwave....ako odborne si to napísal ...:-))) Kde by Lui zobrala potok? Ja by som ho mala na pár krokov, ale nikdy by som také niečo nespravila...a veru tam hádžu čokoľvek....ľudia sú už poloprasce...:-)))
Rozalka
02.05.13,18:28
Teraz ste ma šokovali - aj ja mávam vyhadzovacie obdobia (čo sme nepotrebovali 3 roky, pri sezónnych veciach 5 rokov už v živote potrebovať nebudeme), ale MW mi neprišla na rozum ako vec na vyhodenie, musím si spomenúť, odkedy ju máme ....
lenkak
02.05.13,18:59
tak som aj tu na vynovenej Porade, ej tuším si budeme zvykať na seba :)
vulxy
02.05.13,19:09
.....čo myslíte mám teraz takú vyhadzovaciu náladu.....pretváraním jednej izby sa nejako mení do určitej miery aj kuchyňa.....mám vyšmariť funkčnú mikrošku zakúpenú v roku cca. 1990-1991.....?
Predaj za pár šupov. Niekto kúpi. Ja takto "odpredávam" to, čo sa mi už nehodí, alebo mám "dupľom". Ja mám potom pár € vo vačku, ten druhý zase za pár € starší, no funkčný spotrebič. Spokojnosť na oboch stranách. A neznečisťujem prostredie.
ja mam tiez z roku 1990 za sialenych 11tis sk ....a furt mi funguje, sestre sa prave pokazila uz tretia za poslednych cca 10rokov....pravdepodobne vtedy este nemontovaly do nich kurvitka a do novych uz ano...
vuxýýý...prečo ma takto zneistuješ;)...moja bola "iba" za 8 500 Kčs..mám ju nachystanú na vyšmar:D

Brat má z toho obdobia za 16 tis Sk a vyhadzuje, kúpili ju, dalo sa v nej ohriať jaternicu do chrumkava (pekná blbosť za tie peniaze), už sa nedá a na iné ju asi ani nepoužívali
prosim pekne .....ked nieco funguje tak funguje....ked nefunguje tak nefunguje.....sak jasne nem? :)to ste si taky isty ze tie modernejsie mikrosky robene uz snad z papiera prepustaju menej ziarenia? ja by som si taka isty nebol....
Rozalka
02.05.13,19:21
A táto multicitácia sa ti ako podarila? To sa mi asi nikdy nepodarí.
wagner
02.05.13,19:21
Moja má tiež desať rokov, čo stála neviem- to viete, hovorí sa že darovanému koňovi na zuby nepozeraj. Teda mne bola darovaná účelovo, hoci ja som ju nepotrebovala. A používam ju tak tri -štyri krát do roka. Mám ju vyhodiť?
vulxy
02.05.13,20:21
ja tiez neviem preco sa tie vsetky citacie objavuju......nato prideme casom...
AlaNR
02.05.13,20:31
ech, na tu kým sa ja zorientujem, aj tretiu poradu Richard vymyslí :D :D
vulxy
02.05.13,20:34
ale z tejto novej porady som dost vedla.....nechcem ohovarat ale ta stara bola o triedu lepsia......cely den som skusal z prava-zlava z predu- zozadu a mne sa zda ako krok vzad....neviem co viedlo majitelov domeny... ci biznis....ale ani reklamy tu nevidim..tak nevjem....mate o tom vedomosti.-...moja skusenost je ze ked nieco funguje tak sa to sko-neskor zreguluje....pre istotu aby sme vedely" kdo tady velí."...
srska
02.05.13,20:41
jááj, dnes potešilo - nová bodka je konečne doma
misoft
03.05.13,04:04
ech, na tu kým sa ja zorientujem, aj tretiu poradu Richard vymyslí :D :D
Nemaj boja! :D O týždeň-dva tu budeš lietať ako z reťaze odtrhnutá.
misoft
03.05.13,04:19
mimotemy

ja tiez neviem preco sa tie vsetky citacie objavuju......nato prideme casom...
Citácia berie všetko - ale keď sa "pohráš" - vymažeš z citácie to nepodstatné a ostane jadro.
lujza.j
03.05.13,07:16
ech, na tu kým sa ja zorientujem, aj tretiu poradu Richard vymyslí :D :D
Nemaj boja! :D O týždeň-dva tu budeš lietať ako z reťaze odtrhnutá.
....no to by bol asi zázrak, včera som niečo chcela aj som... a omylom som založila otázku a teraz ju neviem zmazať....aj som ju nahlásila a nič...asi nie je vymazaná...lebo Duški na ňu odpovedal... došlo mi to tam hore ako červené-notifikácia
lujza.j
03.05.13,08:43
lujza.j
03.05.13,10:13
..šľak to traf...periem biele na 90st...teraz to končí..a oprané na 40st.,:eek: vrrr...tak zase periem..teraz už na 90st.....tak idem tie skrine montovať....ked budem zúriť....prídem nakúknuť;)
Zdenka175
03.05.13,10:47
Prosím Vás, to budú fungovať obe stránky , že www.porada.sk a aj http://www2.porada.sk
Danielle369
03.05.13,10:50
Už je len jedna porada...ved si tu na nej:)
Zdenka175
03.05.13,10:54
Už je len jedna porada...ved si tu na nej:)


http://www2.porada.sk aj túto píšu príspevky
misoft
03.05.13,11:48
Už je len jedna porada...ved si tu na nej:)


http://www2.porada.sk aj túto píšu príspevky
To bola testovacia verzia Porady - je síce v "obehu", ale všetko zo starej porady sa preklopilo tu. Ak sa pozrieš na uvedenej URL adrese do svojho profilu - zistíš, že je starý, neaktuálny, nemáš tam albumy a pod.
Nová verzia Porady v plnej prevádzke je na URL adrese pôvodnej Porady. Testovacia verzia asi bude časom odstavená.
pavol54
03.05.13,11:57
..šľak to traf...periem biele na 90st...teraz to končí..a oprané na 40st.,:eek: vrrr...tak zase periem..teraz už na 90st.....tak idem tie skrine montovať....ked budem zúriť....prídem nakúknuť;)
romokombi nesklame
misoft
03.05.13,12:02
..šľak to traf...periem biele na 90st...teraz to končí..a oprané na 40st.,:eek: vrrr...tak zase periem..teraz už na 90st.....tak idem tie skrine montovať....ked budem zúriť....prídem nakúknuť;)
romokombi nesklame
Asi jej na displeji chýbal ten vrchný vodorovný segment (nesvietil) - potom z 9 je odrazu 4 :D
srska
03.05.13,12:12
..šľak to traf...periem biele na 90st...teraz to končí..a oprané na 40st.,:eek: vrrr...tak zase periem..teraz už na 90st.....tak idem tie skrine montovať....ked budem zúriť....prídem nakúknuť;)
romokombi nesklame
Asi jej na displeji chýbal ten vrchný vodorovný segment (nesvietil) - potom z 9 je odrazu 4 :D
a keď by náhodou vypadla v ba rozvodňa, tak ručne rumpľou na malom dunaji - http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/1237/1237561-predam-rumpel-starodavny-nastroj-na-pranie--1.jpg