IVEB
20.04.06,14:13
Ako tlačíte príjmové a pokladničné doklady v Alfe ? Myslím tým , či si tlač dokladov tlačíte mesačne aj s číslom daňového dokladu , a uvedeným poradovým číslom v peň. denníku , alebo ich tlačíte len s dátumom. Jedná sa mi o to , že napr. v marci zistím , že som nezaúčtovala nejaký doklad do peň.denníka / doklady už mám vytlačené/ a tak by som ich musela tlačiť znovu , nakoľko mi nebude sedieť číslo dokladu ako aj číslo v peň.denníku. Alebo je možné vytlačiť všetky doklady len s dátumom zaúčtovania a ostatné údaje t.j. číslo daňového dokladu ako aj poradové číslo dopísať ručne napr. na konci roka , keď už budem mať všetko skontrolované ?

Peňažný denník si tlačíte tiež mesačne alebo až na konci roka ?
Pýtam sa to preto , aby som si zbytočne nekomplikovala život opakovaným tlačením , ak náhodou zistím , že som urobila nejakú chybu . Vďaka
LubenaK
20.04.06,15:51
V Alfe je pri tlači štandardne nastavené Tlačiť položku "číslo dokladu" a Tlačiť položku "zaúčtované pod poradovým číslom v denníku". Tieto dve položdy odškrtni a dodatočne na konci roka, keď máš zaúčtované všetky doklady, urobené prečíslovanie, podopisuj ručne čísla. A peňažný denník stačí tlačiť na konci roka, alebo ak príde kontrola, tak vtedy pre ňu.
IVEB
20.04.06,16:26
Vďaka , presne o to mi išlo , či môžem už na vytlačené príjmové a výdajkové doklady ručne dopisovať čísla dokladov a poradové čísla.
nikulik
13.02.12,16:19
Ahojte poradaci, poprosim vas, ako si nastavim v alfe aby mi tlačilo na vsetky VPD vyplatene komu meno jednej osoby, ale myslim tak hromadne aby mi to tam dalo. Viem ze sa to da v penaznom denniku konkr.zapis dam tlač a tam si to viem napisat alebo vybrat cez F7, ale ci sa to neda nastavit nejako aby mi to meno dalo do vsetkych VPD za cely rok ?
veronikasad
13.02.12,17:09
Ahojte poradaci, poprosim vas, ako si nastavim v alfe aby mi tlačilo na vsetky VPD vyplatene komu meno jednej osoby, ale myslim tak hromadne aby mi to tam dalo. Viem ze sa to da v penaznom denniku konkr.zapis dam tlač a tam si to viem napisat alebo vybrat cez F7, ale ci sa to neda nastavit nejako aby mi to meno dalo do vsetkych VPD za cely rok ?
Koho tam chceš dať ako vyplatené ? Ak si plátca DPH a bude tam iné meno (firma) ako v evidencii DPH, bude ti to hlásiť chybu ...