bjuty smis
01.12.15,07:41
Ľudia - "radujte saaaa"....... Cena plynu ide dole o niečo nad 3% a elektriny o 1%...... jupííííííí ..... pán preceda môže zase teatrálne niečo odškrtávať.....
Lenže ... ty občan z toho veľkú úsporu nebudeš mať.... za rok cca možno 16-20€ - to už je teda úspora....
lenže predchádzajúci majitelia dokazovali ako nie je možné znížiť cenu plynu aj keď išiel vo svete dole to si čušal ako voš pod chrastou. ty akcionár jeden koľko boli dividendy?

ty nevieš, kto určuje cenu plynu ??

čo s tým majú "predchádzajúci majitelia" ??
pavol54
01.12.15,09:51
Ľudia - "radujte saaaa"....... Cena plynu ide dole o niečo nad 3% a elektriny o 1%...... jupííííííí ..... pán preceda môže zase teatrálne niečo odškrtávať.....
Lenže ... ty občan z toho veľkú úsporu nebudeš mať.... za rok cca možno 16-20€ - to už je teda úspora....

Ty alebo ja si môžeme akurát pískať...
Hentá fajka je len ďalší odrb populistického precedu.
Ako sa cestovné zadarmiko netýka všetkých študentov, tak isto sa henten plyn nebude týkať všetkých.
Tí, ktorí vykurujú RODINNÉ DOMY plynom, tak si polepšia.

Takže ako študent z dobre situovanej rodiny má cestovné zadarmo, tak isto si budú môcť teraz viac kúriť a vykurovať majitelia víl tie svoje sauny a domáce bazény...

Zaplatí to stredná vrstva....a SERIE ?
ale že kecáš,
Dokáž !
ty si niečo vyronil bez dôkazu a ja mám dokazovať čo že máš pravdu alebo že nemáš pravdu?
pavol54
01.12.15,09:54
Ľudia - "radujte saaaa"....... Cena plynu ide dole o niečo nad 3% a elektriny o 1%...... jupííííííí ..... pán preceda môže zase teatrálne niečo odškrtávať.....
Lenže ... ty občan z toho veľkú úsporu nebudeš mať.... za rok cca možno 16-20€ - to už je teda úspora....
lenže predchádzajúci majitelia dokazovali ako nie je možné znížiť cenu plynu aj keď išiel vo svete dole to si čušal ako voš pod chrastou. ty akcionár jeden koľko boli dividendy?

ty nevieš, kto určuje cenu plynu ??

čo s tým majú "predchádzajúci majitelia" ??
asi to že vždy išli s návrhom na zvýšenie a regulačný úrad povedal že nie sú podklady. Vždy majiteľ navrhuje cenu a regulačný úrad u tejto komodity ju odsúhlasuje. Alebo žijem v inom štáte?
jar88
01.12.15,10:28
Fuuha, akurat kukam na CT reporterov, kde spominaju e-trzby.
-------
O co jde
Elektronická evidence tržeb spočívá v tom, že je evidována každá platba a zákazník obdrží od obchodníka účtenku s unikátním kódem. Postup bude takový, že nejpozději při uskutečnění evidované tržby odešle obchodník datovou zprávu prostřednictvím internetového připojení na server Finanční správy, kde budou informace uloženy, a bude vygenerován unikátní kód. Tento kód bude ihned odeslán zpět obchodníkovi na jeho koncové zařízení, které jej vytiskne na účtenku. Každý den půjde řádově o miliony operací, jedná se tedy o poměrně revoluční krok.
-------
citat zo stranky http://www.eltrzby.cz/cz/o-co-jde

Dufam, ze sa nas Kazigraf neinspiruje.
Nemajú šancu zachytiť všetkých podnikateľov, hlavne tých, čo pracujú s potravinami. To záleží potom na zákazníkoch, aby si uvedomili, že sami sa podieľajú na nižšom výbere daní, pričom druhí profitujú a smejú sa im do tváre.
jasne, ze podnikatelia zase nieco vymyslia, ale uz to zase bude o dost tazsie. Doteraz vraj existovlai software-y, ktore vedeli zmanipulovat fiskalnu pokladnu, aj ked podnikatel vydal vsetky blocky a riadne vsetko uctoval.
Jasné že vymyslia, veď vždy, ak sa nájde nejaká potreba, začne sa hľadať aj spôsob, ako ju dosiahnuť. V tomto prípade ide o všeobecnú potrebu, získať za svoje peniaze čo najviac statkov a svojho vlastného prospechu. Platí to pre všetkých zúčastnených rovnako a tými sú kupujúci, predávajúci a štát.
Oni všetci musia mať z daňového systému prospech. Ak ho majú, tak ho aj dodržiavajú a ak ho niekto z nich nemá, snaží sa ho obísť a nedodržiavať. Prinajmenšom ignorovať, alebo aspoň sa nezaujímať o následky z nedokonalosti systému.
-------------------------------------------------------------------
My máme zložitý a nedokonalý systém, ktorý sa snažíme stále zložitejšie a zložitejšie zdokonalovať (látaním roznych dier a vytváraním odpočitateľných a neodpočitateľných položiek) a pritom je jednoduchšie vytvoriť jednoduchý a neobchádzaný systém, kde každý dbá vo vlastnom záujme na jeho dodržiavaní.
--------------------------------------------------------
Je to neskutočne jednoduché a spravodlivé.
Stačí ak naozaj každého príjem, po odrátaní všetkých predložených výdavkov, kompletne zdaníme jednotnou sadzbou. Napríklad 20 percent. Na konci roka daň z neutratených peňazí rovnakých 20 percent. Tým pádom vznikne všeobecný záujem získať potvrdenie o svojom výdavku.
--------------------------------------------------
Následne by bolo aj každoročné daňové priznanie úplne jednoduché.
Príjem - 12 x 500 € = 6000 €
Zaplatená daň 12 x 100 € = 1200 €
Zdanený príjem 6000 - 1200 = 4800 €
Potvrdenky o výdavkoch 4000 €
Dodaniť 4800 mínus 4000 je 800 € k ročnému 20 % dodaneniu neminutých peňňazí, čo je ďalších 160 € dane.
------------------------------------------
Každému by vznikol záujem požadovať potvrdenie o výdavku. Dokonca aj zamestnávateľ by mal záujem o potvrdenie výdavku na kompletnú mzdu. Nie bez papiera a len tak bokom.
bjuty smis
01.12.15,10:38
Ľudia - "radujte saaaa"....... Cena plynu ide dole o niečo nad 3% a elektriny o 1%...... jupííííííí ..... pán preceda môže zase teatrálne niečo odškrtávať.....
Lenže ... ty občan z toho veľkú úsporu nebudeš mať.... za rok cca možno 16-20€ - to už je teda úspora....
lenže predchádzajúci majitelia dokazovali ako nie je možné znížiť cenu plynu aj keď išiel vo svete dole to si čušal ako voš pod chrastou. ty akcionár jeden koľko boli dividendy?

ty nevieš, kto určuje cenu plynu ??

čo s tým majú "predchádzajúci majitelia" ??
asi to že vždy išli s návrhom na zvýšenie a regulačný úrad povedal že nie sú podklady. Vždy majiteľ navrhuje cenu a regulačný úrad u tejto komodity ju odsúhlasuje. Alebo žijem v inom štáte?


asi áno....o tých cenách sa rozhoduje na centrále smeru.....

neviem koho presne myslíš pod tými " predchádzajúcimi majitelmi ", ale za ceny zodpovedá smer...
je nepatričné niečo vyčítať tu nejakým majitelom...
Nandrolon
01.12.15,10:57
Jar88 - veľmi inovatívny a moderný prístup. Lenže škoda že u tej mzdy si nebol už tak moderný a kreatívny a dal si 500 eur brutto...
A druhá vec, mne zase nedáva logiku, prečo by ZODPOVEDNÍ ľudia, ktorí šetria a myslia aj na zadné vrátka mali podľa tvojho prístupu platiť VIAC DANE ako nezodpovední chachari, ktorí žijú komplet IBA NA DLH /pasíva vyššie ako aktíva/ a "serú" na zajtrajšok, však nejako bolo, nejako bude...
PS: a znova by sa zaviedol "predaj bločkov" presne tak, ako kedysi na stavebné sporenie, verím, že do predaja si bol osobne zainteresovaný, lebo ich realizovali iba pochybné osoby... teda aspoň čo som poznal z fitka, taxi a tak...
bjuty smis
01.12.15,11:09
ja zas nechápem, prečo navrhuješ dvojité zdanenie...

prečo to " dodaniť", ked som už raz zaplatil 20 % celého príjmu ??????
Nandrolon
01.12.15,11:10
Na konci roka by polovicu ľudí kontaktoval exkluzívny finančný poradca v obleku pôvodným povolaním kuchár čiašnik a ponúkal by faktúry na ľubovoľnú sumu za 10% hodnoty na nich.
No, nekúp za 100 eur jeden papier A4 vytlačený na laserovke, ktorý ti na konci roka vráti späť 200 eur. Furt si ešte 100 v zisku a ako bonus sa práve zrodilo 100 eur pekných, čistých, neevidovaných, prepratých :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
A čakám na mínusky, Jar88, Korela, Bjuty, :-))
jar88
01.12.15,11:13
Jar88 - veľmi inovatívny a moderný prístup. Lenže škoda že u tej mzdy si nebol už tak moderný a kreatívny a dal si 500 eur brutto...
A druhá vec, mne zase nedáva logiku, prečo by ZODPOVEDNÍ ľudia, ktorí šetria a myslia aj na zadné vrátka mali podľa tvojho prístupu platiť VIAC DANE ako nezodpovední chachari, ktorí žijú komplet IBA NA DLH /pasíva vyššie ako aktíva/...
500 € som dal pre jednoduchosť.
Tí čo vedia zarobiť napríklad 50 000 € zaplatia 40 % len z toho, čo nestihnú minúť. To je z toho, čo ty považuješ za neprimerané. No a aj ten nezodpovedný chachar zaplatí daň (20 %) z príjmu peňazí od banky. Plus bude musieť zaplatiť aj úrok banke a banka z neho tiež 20% daň.
-----------------------------------
Dokonca by si každý mohol nakupovať aj veci zo zahraničia a nikomu to nepriznať. Nemá potvrdenku na utratené peniaze, ktoré utratil vo Viedni, zaplatí 20 € a hotovo.
Jednoducho by bol koniec podvodom, chudák by platil malú daň a ani by nemusel dokazovať, že je naozaj chudák.
jar88
01.12.15,11:17
ja zas nechápem, prečo navrhuješ dvojité zdanenie...

prečo to " dodaniť", ked som už raz zaplatil 20 % celého príjmu ??????
Pointa je v tom, že budeš mať možnosť zaplatiť len raz, ak nenecháš neplatiť dane tomu, kto tie tvoje zdanené peniaze prijal.
Zaplatíš to za neho.
Nandrolon
01.12.15,11:18
Príspevok máš totálne chaotický, chápem, že som ťa zase vytočil.
Ja nič nepovažujem za neprimerané.
Neviem o akých 40% píšeš lebo hore si písal 20% na všetko a 20% iba na zvyšok a ja by som kľudne vedel tých 50 000 eur každý rok minúť, žiaden problém pre nikoho.
To, čo píšeš o tých bankách je demagógia a hra z číslami, lebo síce čísla môžeš použiť aké chceš, ale ak je to raz daň 20% z úrokových výnosov, ktoré sú 1,5% tak sa veľmi o horibilnú sumu nejedná. A ešte úrok, čo banka platí za jednotlivca zo svojich výnosov na tom jednotlivcovi je smiešny.
Nakonci píšeš o nejakých 20 eur ktoré niekto utratil vo viedni /nemá ani hlavu ani pätu/, to si si vycucal iba tak z hlavy???
- dobre chápem že s týmto opatrením zrušiť rovno všetky existujúce dane vrátane DPH? No, vráťme sa radšej na stromy, to je reálnejšie ako keby toto malo niekde fungovať......
bjuty smis
01.12.15,11:18
Na konci roka by polovicu ľudí kontaktoval exkluzívny finančný poradca v obleku pôvodným povolaním kuchár čiašnik a ponúkal by faktúry na ľubovoľnú sumu za 10% hodnoty na nich.
No, nekúp za 100 eur jeden papier A4 vytlačený na laserovke, ktorý ti na konci roka vráti späť 200 eur. Furt si ešte 100 v zisku a ako bonus sa práve zrodilo 100 eur pekných, čistých, neevidovaných, prepratých :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
A čakám na mínusky, Jar88, Korela, Bjuty, :-))


ty naozaj robíš účtovníka ????? skús sa opýtať nejakej daňovej poradkyne, alebo skutočného účtovníka, či je to dnes možné......
ked toto napíšeš......

a mínusku ti hodím, neboj sa....len začni zas bezdôvodne urážať, prípadne tvoje sprosté vulgarizmy.....

ked budeš vecne diskutovať a budem súhlasiť, dám aj plusku......
jar88
01.12.15,11:19
Na konci roka by polovicu ľudí kontaktoval exkluzívny finančný poradca v obleku pôvodným povolaním kuchár čiašnik a ponúkal by faktúry na ľubovoľnú sumu za 10% hodnoty na nich.
No, nekúp za 100 eur jeden papier A4 vytlačený na laserovke, ktorý ti na konci roka vráti späť 200 eur. Furt si ešte 100 v zisku a ako bonus sa práve zrodilo 100 eur pekných, čistých, neevidovaných, prepratých :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
A čakám na mínusky, Jar88, Korela, Bjuty, :-))
A kto by akože platil daň z tých faktúr?
-----------------------------------------
Teraz sa platí aj za ochrannú známku a ide to legálne von. Nezdanené.
Nandrolon
01.12.15,11:23
Jar, vtedy by podvody len začali, presne tak, ako keď bolo stavebné 40%.
Kto vtedy najviac na tom ryžoval?
Chudáci, alebo boháči?
Jednoznačne boháči, lebo chudák mal problém zaplatiť zmluvu na seba prípadne manželku a boháč mal zmluvy komplet na všetkých z rodiny /3 generácie/, to nehovorím o bločkových podvodoch a o rôznych prešmyčkách pri rozdeľovaní zmlúv, ale však čo píšem, všetci ste to zažili a aj robili....
Bohužiaľ ja som vzhľadom na vek tú možnosť nemal, rovnako ako zapojiť sa do kupónky, kde sa dalo s rozumom veľmi pekne naryžovať, len sa nenechať oblbnúť ľuďmi z pozadia HZDS ako napr. Viktor Kožený.
bjuty smis
01.12.15,11:24
ja zas nechápem, prečo navrhuješ dvojité zdanenie...

prečo to " dodaniť", ked som už raz zaplatil 20 % celého príjmu ??????
Pointa je v tom, že budeš mať možnosť zaplatiť len raz, ak nenecháš neplatiť dane tomu, kto tie tvoje zdanené peniaze prijal.
Zaplatíš to za neho.


nevidím najmenší dôvod, aby ma štát nútil minúť všetky moje zarobené a už raz zdanené peniaze pod hrozbou dalšieho zdanenia....
jar88
01.12.15,11:25
Príspevok máš totálne chaotický, chápem, že som ťa zase vytočil.
Ja nič nepovažujem za neprimerané.
Neviem o akých 40% píšeš lebo hore si písal 20% na všetko a 20% iba na zvyšok a ja by som kľudne vedel tých 50 000 eur každý rok minúť, žiaden problém pre nikoho.
To, čo píšeš o tých bankách je demagógia a hra z číslami, lebo síce čísla môžeš použiť aké chceš, ale ak je to raz daň 20% z úrokových výnosov, ktoré sú 1,5% tak sa veľmi o horibilnú sumu nejedná. A ešte úrok, čo banka platí za jednotlivca zo svojich výnosov na tom jednotlivcovi je smiešny.
Nakonci píšeš o nejakých 20 eur ktoré niekto utratil vo viedni /nemá ani hlavu ani pätu/, to si si vycucal iba tak z hlavy???
- dobre chápem že s týmto opatrením zrušiť rovno všetky existujúce dane vrátane DPH? No, vráťme sa radšej na stromy, to je reálnejšie ako keby toto malo niekde fungovať......
Ale veď minieš 50 000 a zaplatíš z nich 20% a ten, kto ich príjme, zaplatí tiež 20%
Ak ich neminieš, nezaplatí z príjmu on a zaplatíš to ty. Štát si v každom prípade príde na svoje.
Nandrolon
01.12.15,11:26
Bjuty, keď sa chce, všetko sa dá, myslíš že kontrolný výkaz spasil svet alebo čo?
Ak už idem do extrému, vieš koľko ľudí bločky vôbec nezaujímajú a máš ich takpovediac plné koše?
Vieš za koľko desiatok tisíc eur hádže upratovačka v hypermarkete bločkov do koša za 1 deň?
Myslíš že by sa nenašli iniciatívni zberači bločkov ešte raz opakujem presne tak, ako pri stavebnom? Veď ten tovar tiež niekto musel kúpiť.
A všetko toto píšem iba o transakciách v rámci štátu, nebavím sa tu o vývoze, kde je tých možností podstatne viac a REÁLNE neodkontrolovateľných a o vývoze a dovoze z 3.-tích krajín.
Jar, ľudia, ktorí poctivo šetria /hlavne zamestnanci/ by mali mať úľavu na dani oproti ľuďom, ktorí bezbreho míňajú.
Lenže to by si banky neprišli na svoje, preto sú aj nízke hypotéky, aby sa navyrábalo čoraz viac hypootrokov.
jar88
01.12.15,11:31
ja zas nechápem, prečo navrhuješ dvojité zdanenie...

prečo to " dodaniť", ked som už raz zaplatil 20 % celého príjmu ??????
Pointa je v tom, že budeš mať možnosť zaplatiť len raz, ak nenecháš neplatiť dane tomu, kto tie tvoje zdanené peniaze prijal.
Zaplatíš to za neho.


nevidím najmenší dôvod, aby ma štát nútil minúť všetky moje zarobené a už raz zdanené peniaze pod hrozbou dalšieho zdanenia....
Je to len 40% ná daň rozdelená na polovicu a uplatňovaná na tých, ktorí majú dostatočný príjem. Tí čo ho nemajú, majú nižšiu daň a nemusia to nijako preukazovať.
A hlavne - bola by to skutočná daň zo zisku. A naviac z každého zisku.
lujza.j
01.12.15,11:32
Toto ked som vcera videla..:eek:
http://m.topky.sk/cl/10/1513107/Paska-sa-zblaznil--Po-skandaloch-znova-vylieza-z-politickeho-zahrobia--chce-byt-ministrom-
Nandrolon
01.12.15,11:33
Jar88 - dám ti konkrétnu otázku na tvoj príspevok z 13:25.
Prečo by mal zodpovedný človek, ktorý "nevyskakuje" a šetrí, a na konci roka ušetrí napr. 10 000 eur platiť daň za človeka v sume 2 000 eur, ktorý míňa všetko do centu a kúpi si za 10 000 eur na konci roka bazén do svojej vily???
Pýtam sa preto, lebo ja som za opačnú cestu, teda znížiť dane a odvody na min. možnú mieru a zdaniť max. možnou mierou spotrebu.
jar88
01.12.15,11:33
Bjuty, keď sa chce, všetko sa dá, myslíš že kontrolný výkaz spasil svet alebo čo?
Ak už idem do extrému, vieš koľko ľudí bločky vôbec nezaujímajú a máš ich takpovediac plné koše?
Vieš za koľko desiatok tisíc eur hádže upratovačka v hypermarkete bločkov do koša za 1 deň?
Myslíš že by sa nenašli iniciatívni zberači bločkov ešte raz opakujem presne tak, ako pri stavebnom? Veď ten tovar tiež niekto musel kúpiť.
A všetko toto píšem iba o transakciách v rámci štátu, nebavím sa tu o vývoze, kde je tých možností podstatne viac a REÁLNE neodkontrolovateľných a o vývoze a dovoze z 3.-tích krajín.
Jar, ľudia, ktorí poctivo šetria /hlavne zamestnanci/ by mali mať úľavu na dani oproti ľuďom, ktorí bezbreho míňajú.
Lenže to by si banky neprišli na svoje, preto sú aj nízke hypotéky, aby sa navyrábalo čoraz viac hypootrokov.
Ale veď uvažuj.
Teraz ten bloček nemá žiadnu cenu.
Preto sú ich plné koše a preto ich ani nikto nepožaduje vystavovať.
buchač
01.12.15,11:34
Ľudia - "radujte saaaa"....... Cena plynu ide dole o niečo nad 3% a elektriny o 1%...... jupííííííí ..... pán preceda môže zase teatrálne niečo odškrtávať.....
Lenže ... ty občan z toho veľkú úsporu nebudeš mať.... za rok cca možno 16-20€ - to už je teda úspora....

Ty alebo ja si môžeme akurát pískať...
Hentá fajka je len ďalší odrb populistického precedu.
Ako sa cestovné zadarmiko netýka všetkých študentov, tak isto sa henten plyn nebude týkať všetkých.
Tí, ktorí vykurujú RODINNÉ DOMY plynom, tak si polepšia.

Takže ako študent z dobre situovanej rodiny má cestovné zadarmo, tak isto si budú môcť teraz viac kúriť a vykurovať majitelia víl tie svoje sauny a domáce bazény...

Zaplatí to stredná vrstva....a SERIE ?
ale že kecáš,
Dokáž !
ty si niečo vyronil bez dôkazu a ja mám dokazovať čo že máš pravdu alebo že nemáš pravdu?

...a snáď podnikatelia a či živnostníci, ktorí odrbávajú (česť výnimkám) na každom kroku, kde len môžu ?
BXLmiami
01.12.15,11:35
Teda nerozumiem ani slovo,čo to vlastne riešite?
bjuty smis
01.12.15,11:40
Teda nerozumiem ani slovo,čo to vlastne riešite?


však preto sa to tu volá u starej blažkovej :)
buchač
01.12.15,11:41
Teda nerozumiem ani slovo,čo to vlastne riešite?

...a poviem Ti ??? :D :D :D
Pôjdeme na Pieskovisko...bude nám vysvetlené ? ;)
Nandrolon
01.12.15,11:42
Jar88 - ja som proti tomu, aby sa tu vyrojilo na konci roka plno podvodníkov obťažujúcich ľudí na ulici, stačí, že 2 mesiace už vyvolávajú kvôli PZP.
A akonáhle niečo dostane hodnotu, začnú sa niektorí jedinci aktivizovať, najímať si skupiny zberačov.
Tí, čo teraz hrabú v kontajneroch a vyberajú železo začnú vyberať bločky, majú to jednoduhšie, čistejšie a menej fyzicky namáhavé.
bjuty smis
01.12.15,11:48
doba bločkov sa už skončila....

to čo ostalo, sú len omrvinky......s takmer nulovým dopadom na výber daní....
Nandrolon
01.12.15,11:53
Píšeš o terajšom stave. Ak by nastalo to, čo píše Jar88 tak by sa to začalo ešte vo väčšej miere, lebo osobná spotreba človeka je teraz najvyššia položka domáceho rozpočtu rodiny. Dokonca viac ako elektrika, plyn, voda a dokonca aj spolu tieto 3 položky.
jar88
01.12.15,12:03
Jar88 - dám ti konkrétnu otázku na tvoj príspevok z 13:25.
Prečo by mal zodpovedný človek, ktorý "nevyskakuje" a šetrí, a na konci roka ušetrí napr. 10 000 eur platiť daň za človeka v sume 2 000 eur, ktorý míňa všetko do centu a kúpi si za 10 000 eur na konci roka bazén do svojej vily???
Pýtam sa preto, lebo ja som za opačnú cestu, teda znížiť dane a odvody na min. možnú mieru a zdaniť max. možnou mierou spotrebu.
Už si tu viac krát pranieroval nespravodlivosť na Slovensku. Že tu niekto platí málo a iní si "beru" neprimerané prašule. Že tu bohatí optimalizujú dane a vyvážajú do daňových rajov. jednoducho si spomeň, aké všetky neduhy si tu už pranieroval. Následkom toho všetkého je zvyšovanie cien a daní pre tých malých a večne zo všetkých strán odrbávaných.
-----------------------------------------
Ten, kto zarobí viac, ako minie (ako potrebuje na svoj štandard), zaplatí viac, lebo v skutočnosti ubral tým menej zarábajúcim.
Ten, kto zarobí menej, alebo len na svoj štandard, zaplatí len polovicu toho čo ten naozaj bohatší. Pritom nemusí nikto špekulovať, či má na niečo odpočítateľnú položku, alebo nemá.
Veď ak máš svoje zarobené peniaze, ty máš právo určiť, čo je pre teba dôležitá položka a teda aj odpočítateľná položka.
----------------------------------------------
Podstata je v tom, že sa to nedá obchádzať a zneužívať. Bolo by to spravodlivé a vždy ľahko kontrolovateľné. (5 riadkov)
Nandrolon
01.12.15,12:06
Takže skoro každá jedná babka na slovensku, ktorá si odkladá nejakú čiastku na svoj pohreb ju bude na konci roka zdaňovať a hajzlíci voziaci sa na firemných X6-kách s koncoročnou bilanciou 0 nebudú platiť nič. Dobre to chápem ???
Lebo odložiť sa dá aj z 300 eur. dôchodku, síce málo, ale dá sa. Takže tá babka to vlastne musí zdaniť, lebo má peňazí viac ako potrebuje /lebo ináč by jej nič neostalo/ a uberá peniaze s 300 eur. dôchodkom druhým, hej???
Lebo ten človek má síce 5000 eur, ale svoje potreby má na 6000 eur, takže preto mu nič neostalo....
Už mi tu len chýba nejaká smernica na výpočet potrieb jednotlivých skupín obyvateľstva :-))))))))))))))))))))))))))))
jar88
01.12.15,12:08
Jar88 - ja som proti tomu, aby sa tu vyrojilo na konci roka plno podvodníkov obťažujúcich ľudí na ulici, stačí, že 2 mesiace už vyvolávajú kvôli PZP.
A akonáhle niečo dostane hodnotu, začnú sa niektorí jedinci aktivizovať, najímať si skupiny zberačov.
Tí, čo teraz hrabú v kontajneroch a vyberajú železo začnú vyberať bločky, majú to jednoduhšie, čistejšie a menej fyzicky namáhavé.
Nuž pred rokmi sa tu všade váľalo staré železo. Nemalo totiž ani cenu, ktorú by stálo ho pozbierať. Teraz ho už nikde nenájdeš, lebo už nieje bezcenné, ako terajší bloček.
bjuty smis
01.12.15,12:10
nevidím najmenší dôvod, aby ma štát nútil minúť všetky moje zarobené a už raz zdanené peniaze pod hrozbou dalšieho zdanenia....[/QUOTE]
Je to len 40% ná daň rozdelená na polovicu a uplatňovaná na tých, ktorí majú dostatočný príjem. Tí čo ho nemajú, majú nižšiu daň a nemusia to nijako preukazovať.
A hlavne - bola by to skutočná daň zo zisku. A naviac z každého zisku.[/QUOTE]

ale prečo by si mi 2. krát zdanil peniaze, ktoré si chcem sám odložiť -na čo len já chcem ?
ked by som bol zodpovedný a šetril si na dôchodok, mal by som vačšiu daň ako rozhadzovačný sused, čo všetko prepije ?( precestuje, je nákupný maniak ....)
Nandrolon
01.12.15,12:13
Veď to isté sa pýtam ja, ale on nebude odpovedať, lebo práve si nad našimi príspevkami trieska hlavu o komodu.
:-))))
jar88
01.12.15,12:18
Takže skoro každá jedná babka na slovensku, ktorá si odkladá nejakú čiastku na svoj pohreb ju bude na konci roka zdaňovať a hajzlíci voziaci sa na firemných X6-kách s koncoročnou bilanciou 0 nebudú platiť nič. Dobre to chápem ???
Lebo odložiť sa dá aj z 300 eur. dôchodku, síce málo, ale dá sa. Takže tá babka to vlastne musí zdaniť, lebo má peňazí viac ako potrebuje /lebo ináč by jej nič neostalo/ a uberá peniaze s 300 eur. dôchodkom druhým, hej???
Lebo ten človek má síce 5000 eur, ale svoje potreby má na 6000 eur, takže preto mu nič neostalo....
Ale veď sa nad tým aj zamysli. Veď je jedno, či tú X6 zdaní štát od hajzlíka, alebo od firmy.
A tiež je jedno, či babka zaplatí 20% z neminutej stovky (20 €), alebo teraz z minutých 200 € 20% dph (40 €).
Nandrolon
01.12.15,12:23
Jar, prečo potom borci v týchto autách majú najväčšie dlhy voči štátu, nezaplatenú DPH, dlhy na poistnom, dlhy za zamestnancov....
Ty sa tváriš ako dieťa na pieskovisku, popri tom veľmi dobre vieš o čom píšem, neustále prelievanie peňazí, daňová optimalizácia, jeden človek figuruje v 20-tich firmách a podobne.
Končím debatu, zavádzaš, klameš, podvádzal si, takže laikov ľahko oklameš...
Maj sa a nerozbi si tú hlavu :-))
bjuty smis
01.12.15,12:24
nie je to jedno...zdanená má byť spotreba a nie už zdanené úspory....

opýtaj sa tej babky,či by jej to bolo jedno.....
jar88
01.12.15,12:28
nevidím najmenší dôvod, aby ma štát nútil minúť všetky moje zarobené a už raz zdanené peniaze pod hrozbou dalšieho zdanenia....
Je to len 40% ná daň rozdelená na polovicu a uplatňovaná na tých, ktorí majú dostatočný príjem. Tí čo ho nemajú, majú nižšiu daň a nemusia to nijako preukazovať.
A hlavne - bola by to skutočná daň zo zisku. A naviac z každého zisku.[/QUOTE]

ale prečo by si mi 2. krát zdanil peniaze, ktoré si chcem sám odložiť -na čo len já chcem ?
ked by som bol zodpovedný a šetril si na dôchodok, mal by som vačšiu daň ako rozhadzovačný sused, čo všetko prepije ?( precestuje, je nákupný maniak ....)[/QUOTE]
Dobre, Teraz platíš daň zo mzdy zníženú o odpočítateľné položky. Platíš z daňového základu (neviem koľko percent - možno práve tých 20%).
Teda v skutočnosti nič neplatíš, lebo ti ich ani nedajú do ruky.
Následne ten zvyšok zoberieš do obchodu a zaplatíš zase daň (20%).
---------------------------------------------------
Prečo sa nepýtaš, načo máš teraz platiť "dva krát"?
20 + 20 = 40%
bjuty smis
01.12.15,12:30
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
jar88
01.12.15,12:31
Jar, prečo potom borci v týchto autách majú najväčšie dlhy voči štátu, nezaplatenú DPH, dlhy na poistnom, dlhy za zamestnancov....
Ty sa tváriš ako dieťa na pieskovisku, popri tom veľmi dobre vieš o čom píšem, neustále prelievanie peňazí, daňová optimalizácia, jeden človek figuruje v 20-tich firmách a podobne.
Končím debatu, zavádzaš, klameš, podvádzal si, takže laikov ľahko oklameš...
Maj sa a nerozbi si tú hlavu :-))
Zas si skĺzol mimo tému.
Nejde o to kto koľko minie, kto koľko zarobil, ale o to že každý si z toho zaplatí spravodlivú daň.
jar88
01.12.15,12:32
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.
Naviac, by tým dostali šancu slušní ľudia a stratili by je tí terajší neslušní.
Nandrolon
01.12.15,12:33
To, čo píšeš nie je pravda, a to je problém.
Nie každý statok je v SR zdanený, ak by bol, nebolo by treba riešiť daňové úniky, karuselové chobotnice a podobne.
To je ten zásadný problém, že sa tu pohybujú nezdanené statky, či už autá, vily, pozemky...
bjuty smis
01.12.15,12:35
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.


neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......
jar88
01.12.15,12:52
nie je to jedno...zdanená má byť spotreba a nie už zdanené úspory....

opýtaj sa tej babky,či by jej to bolo jedno.....
Ale veď dôchodok môžu byť už zdanené peniaze a v tom prípade, by každý bloček bol v skutočnosti odpočtom. (mínusové daňové priznanie) V skutočnosti znížené len o usporené peniaze.:)
jar88
01.12.15,12:55
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.


neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......

No že ich daj.
Je jedno z akej oblasti budú.:)
Rieši to dokonca aj Export import. Všetko jednoduché a spoľahlivé.
Naviac aj pašovanie a spotrebnú daň.
Ešte aj cenovú manipuláciu od dovozcov a vývozcov.
jar88
01.12.15,13:01
Veď to isté sa pýtam ja, ale on nebude odpovedať, lebo práve si nad našimi príspevkami trieska hlavu o komodu.
:-))))
A ty čo na to? Ty to tu nevidíš, taiko?
PS
Nedajbože si na pieskovisku a ešte k tomu aj bez malého.
Nandrolon
01.12.15,13:23
Taiko je zrejme v NL a čarnica v SR. Inac by mi nedavalo realny zmysel prist odrodit tu a isp spat, okrem kolenovrtacstva zucastnenych, takze ani z voza ani na voz...
bjuty smis
01.12.15,13:23
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.


neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......

No že ich daj.
Je jedno z akej oblasti budú.:)
Rieši to dokonca aj Export import. Všetko jednoduché a spoľahlivé.
Naviac aj pašovanie a spotrebnú daň.
Ešte aj cenovú manipuláciu od dovozcov a vývozcov.


však píšem, že to zdanenie neminutých penazí....

budem si 10r odkladať na auto a ty mi za každý rok neminuté peniaze daníš dalšími 20%


po desiatych rokoch kúpim auto a opäť daň ??
jar88
01.12.15,13:47
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.


neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......

No že ich daj.
Je jedno z akej oblasti budú.:)
Rieši to dokonca aj Export import. Všetko jednoduché a spoľahlivé.
Naviac aj pašovanie a spotrebnú daň.
Ešte aj cenovú manipuláciu od dovozcov a vývozcov.


však píšem, že to zdanenie neminutých penazí....

budem si 10r odkladať na auto a ty mi za každý rok neminuté peniaze daníš dalšími 20%


po desiatych rokoch kúpim auto a opäť daň ??
Každý rok ti zdania všetky nadobudnuté peniaze dvadsiatimi percentami a tie ktoré sám neminieš, na konci roku zdania druhý krát dvadsiatimi percentami. Je to vlastne to isté, ako keď ti zdania peniaze štyridsiatimi percentami a neskôr ti dajú možnosť uplatniť si zľavu na určitú časť peňazí, alebo daňový bonus, či 10% dph na určité potraviny.
------------------------------------------------
Peniaze ktoré ti zostali na účte z minulého roku sú predsa tvoje (zdanené), tvoj starý majetok, nie príjem.
---------------------------------
Ale ja som tu očakával skôr argumenty, ako napríklad:
čo ti to pomôže, ak nadnárodná spoločnosť nakúpi tovar v Číne za 100 €, v Holandsku ho precení na 200 € a následne ho predá na Slovensku za 205 €. Teda so zdanitelným ziskom 2,5% a v skutočnosti odíde so ziskom 105%.
Teda 100% zisku zdaní trebárs na Kajmanoch.
jar88
01.12.15,13:59
Bjuty,
prečo to neporovnáš s terajším stavom?
Niekto platí z 800 € 50% daní a odvodov,
Druhý platí z 1800 € 60% daní a odvodov
a iný zo státisícov len 0,0 prd.
-------------------------------------------------------------
Nakoniec sa do štátnej kasy dostane tak asi 50% a to hlavne od tých malých a stredných.
Pritom z tých 50% polovicu vyťahajú tí bohatí na tendroch a podobne a tým malým zostanú vianočné Eurá od vlády.
taiko
01.12.15,14:59
Taiko je zrejme v NL a čarnica v SR. Inac by mi nedavalo realny zmysel prist odrodit tu a isp spat, okrem kolenovrtacstva zucastnenych, takze ani z voza ani na voz...


Veď to isté sa pýtam ja, ale on nebude odpovedať, lebo práve si nad našimi príspevkami trieska hlavu o komodu.
:-))))
A ty čo na to? Ty to tu nevidíš, taiko?
PS
Nedajbože si na pieskovisku a ešte k tomu aj bez malého.
chlapci chlapci, nacoze som vam ja potrebny, sak vy si aj sami vystacite a vyzera, ze aj zmysel vam to dava, ked tak spolu pekne diskutujete ;)
Nandrolon
01.12.15,15:08
Taiko, ako nechces priznat ze si zdrhol sam, sa doserem :-)))
taiko
01.12.15,15:20
Taiko, ako nechces priznat ze si zdrhol sam, sa doserem :-)))
to by si nemal, uz aj bez toho je tu akysi smrad v tejto teme :)
buchač
01.12.15,15:22
Ale ja som tu očakával skôr argumenty, ako napríklad:
čo ti to pomôže, ak nadnárodná spoločnosť nakúpi tovar v Číne za 100 €, v Holandsku ho precení na 200 € a následne ho predá na Slovensku za 205 €. Teda so zdanitelným ziskom 2,5% a v skutočnosti odíde so ziskom 105%.
Teda 100% zisku zdaní trebárs na Kajmanoch.

Bežná prax našich "podnikateľov"...viď zvýraznené.

Ak vidím v určitých eshopoch ponuku určitého tovaru za určitú cenu a následne si ju porovnám s predajcom v Číne, tak mi občas padá sánka.
Cena v Číne je povedzme 5 € ... no predajca na Slovensku pýta za ten istý (doslova a do písmena = rovnaký obal) cifru 25 €.
Nevravím do vetra...mám to overené a už som nejaký ten tovar objednal, dostal a niečo je aj na ceste.
...mimochodom, zásielka z Číny je pre mňa bez poštovného.


...a môžete nesúhlasiť, názor je názor, ale môj účet je veru môj. ;)
Nandrolon
01.12.15,15:23
Jar, dokazes pochopit ze tie najvacsie danove uniky su vlastne statne provizie, z ktorych sa potom kupuju drahe auta, vily a pozemky?
Robil si sa tu velky majitel stav. firmy tak hadam chapes kolobeh, ze ty das uradnikovi 100 000 eur, ten si urobi radoat s autom, ale ty navysis o 300 000 statnu zakazku, teda dokopy napr. na 2 500 000 eur + dph. Ty sice ako kvazi poctivy podnikatel mozes odviezt dph vo vyske 500 000. Lenze tych 2 500 000 + 500 000 vyfakturujes statu, ktory ti to uhradi. Ako vieme stat nie je ziadna firma ale iba danovy hospodar, takze celych 3 mil. eur ti zaplati s uz raz vybranych dani, takze v systeme ako celok bude chybat DPH cka za auto z uplatku, DPH cka zo stavby /ktoru si zaplati sam sebe stat, takze nula/ a este mas aj ciernych 200 000 eur nezdanenych v kapse, lebo si si neopravnene nadhodil cenu, z ktorej si mozes zaplatit dan z prijmu. Samozrejme ako vieme, cena sa navysuje aj o 70 %, takze vtedy vychadzaju podstatne ine cisla a moznosti.
Bud sa robis hlupy, alebo chronicky odrbavas. Tazko diskutovat.
Nandrolon
01.12.15,15:24
Taiko, ako nechces priznat ze si zdrhol sam, sa doserem :-)))
to by si nemal, uz aj bez toho je tu akysi smrad v tejto teme :)
Ten si si priniesol vo vreckach...
misoft
01.12.15,17:21
Ach jaj.... jar,jar.... pochyboval som o tvojej inteligencii - a teraz sa to potvrdilo - žiadnu nemáš.
Trepeš také voloviny, až sa mi monitor z toho začal vlniť.
Chceš naznačiť - v júni dostaneš 100€, zdania 20% = 80€, tie dáš do banky a na konci ti tých 80% opäť zdania 20%? A ostane ti 64€? A na ďalší rok ti tých 64€ opäť zdania 20%?

Ty si fakt na hlavu...... chytá sa ťa senilita.....
bjuty smis
01.12.15,17:22
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.


neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......

No že ich daj.
Je jedno z akej oblasti budú.:)
Rieši to dokonca aj Export import. Všetko jednoduché a spoľahlivé.
Naviac aj pašovanie a spotrebnú daň.
Ešte aj cenovú manipuláciu od dovozcov a vývozcov.


však píšem, že to zdanenie neminutých penazí....

budem si 10r odkladať na auto a ty mi za každý rok neminuté peniaze daníš dalšími 20%


po desiatych rokoch kúpim auto a opäť daň ??
Každý rok ti zdania všetky nadobudnuté peniaze dvadsiatimi percentami a tie ktoré sám neminieš, na konci roku zdania druhý krát dvadsiatimi percentami. Je to vlastne to isté, ako keď ti zdania peniaze štyridsiatimi percentami a neskôr ti dajú možnosť uplatniť si zľavu na určitú časť peňazí, alebo daňový bonus, či 10% dph na určité potraviny.
------------------------------------------------
Peniaze ktoré ti zostali na účte z minulého roku sú predsa tvoje (zdanené), tvoj starý majetok, nie príjem.
---------------------------------
Ale ja som tu očakával skôr argumenty, ako napríklad:
čo ti to pomôže, ak nadnárodná spoločnosť nakúpi tovar v Číne za 100 €, v Holandsku ho precení na 200 € a následne ho predá na Slovensku za 205 €. Teda so zdanitelným ziskom 2,5% a v skutočnosti odíde so ziskom 105%.
Teda 100% zisku zdaní trebárs na Kajmanoch.




a to je na tom zlé....v prípade neminutia tých penazí v danom roku mi ich zdaníš ako píšeš dalšími 20%...ok
ALE ked ich reálne miniem na kúpu auta za pár rokov, tak ich zdaníš 3 x pri spotrebe....

a ked očakávaš skôr argumenty ako napr. nákup v číne., tak sa ma nepýtaj na nedomyslené veci v tvojom návrhu....ten sa k naozajským problémom ani nepribližuje a podme sa baviť o nich......
pavol54
01.12.15,17:53
lebo ked dám zlepšujúci návrh, tak by tam malo byť aj zlepšenie.....

nie udržanie .....
Ušla ti podstata zlepšenia.


neušla, ja to celkovo nespochybnujem, má to hlavu aj patu...

možno tebe unikli nejaké detailíky......

No že ich daj.
Je jedno z akej oblasti budú.:)
Rieši to dokonca aj Export import. Všetko jednoduché a spoľahlivé.
Naviac aj pašovanie a spotrebnú daň.
Ešte aj cenovú manipuláciu od dovozcov a vývozcov.


však píšem, že to zdanenie neminutých penazí....

budem si 10r odkladať na auto a ty mi za každý rok neminuté peniaze daníš dalšími 20%


po desiatych rokoch kúpim auto a opäť daň ??
Každý rok ti zdania všetky nadobudnuté peniaze dvadsiatimi percentami a tie ktoré sám neminieš, na konci roku zdania druhý krát dvadsiatimi percentami. Je to vlastne to isté, ako keď ti zdania peniaze štyridsiatimi percentami a neskôr ti dajú možnosť uplatniť si zľavu na určitú časť peňazí, alebo daňový bonus, či 10% dph na určité potraviny.
------------------------------------------------
Peniaze ktoré ti zostali na účte z minulého roku sú predsa tvoje (zdanené), tvoj starý majetok, nie príjem.
---------------------------------
Ale ja som tu očakával skôr argumenty, ako napríklad:
čo ti to pomôže, ak nadnárodná spoločnosť nakúpi tovar v Číne za 100 €, v Holandsku ho precení na 200 € a následne ho predá na Slovensku za 205 €. Teda so zdanitelným ziskom 2,5% a v skutočnosti odíde so ziskom 105%.
Teda 100% zisku zdaní trebárs na Kajmanoch.
zdania novo nadobudnuté peniaze keď už tak potom je to 19% opakovaná daň je len z nehnuteľnosti
misoft
01.12.15,18:12
....
zdania novo nadobudnuté peniaze keď už tak potom je to 19% opakovaná daň je len z nehnuteľnosti
Darmo mu to vysvetľuješ...... bude trvať na svojom.....
Nandrolon
02.12.15,04:03
Misoft, on myslel, že tých 64 eur už nebudeš mať nikdy zdanených, lebo už raz zdanené boli...
Ale i tak je to totálna volovina. On uvažuje s týmto vylepšením zároveň zrušiť DPH /tak som pochopil "medzi riadkami"/. Úplne na hlavu hodné tak 13 ročného chlapca hrajúceho sa na makroekonóma...
bjuty smis
02.12.15,05:47
prečo by bolo úplne choré zrušiť dph ??
Nandrolon
02.12.15,06:17
Choré by to bolo v súvislosti s tou Jarovou hatlaninou.
Nandrolon
02.12.15,06:32
Žiadna daňová reforma nezabezpečí dostatočný "príjem štátu". Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách.
Tá "malá časť" zamestnaných a produktívnych ľudí nezvráti to miliardové rozkrádanie.
Ak bude mať štátny rozpočet X miliárd, rozkradne sa X miliárd, ak bude mať XXX miliárd, rozkradne sa XXX miliárd, výsledok? Rovnaké sračky ako teraz.
Pokiaľ ľudia nezačnú lynčovať ľudí ako Široký a spol., ťažko sa niečo zmení.
bjuty smis
02.12.15,06:42
Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách....

tak to sa velmi mýliš.....
idú volby a uvidíš, že naše obyvatelstvo s tým nemá najmenší problém.....okolo 40% po tom priam túži......
Nandrolon
02.12.15,06:49
bjuty, ani sa im nečudujem.
Nie všetci už stratili pamäť z predchádzajúcich vlád...
bjuty smis
02.12.15,07:02
bjuty, ani sa im nečudujem.
Nie všetci už stratili pamäť z predchádzajúcich vlád...


konečne si dal úprimnú vetu....
BXLmiami
02.12.15,08:28
Odchod od rodiny, rozhovory, vysvetľujú sami.
Vysvetľovať môžu,ak v tom pekle nechá ženu a deti,to nevysvetlí.
jar88
02.12.15,09:23
Jar, dokazes pochopit ze tie najvacsie danove uniky su vlastne statne provizie, z ktorych sa potom kupuju drahe auta, vily a pozemky?
Robil si sa tu velky majitel stav. firmy tak hadam chapes kolobeh, ze ty das uradnikovi 100 000 eur, ten si urobi radoat s autom, ale ty navysis o 300 000 statnu zakazku, teda dokopy napr. na 2 500 000 eur + dph. Ty sice ako kvazi poctivy podnikatel mozes odviezt dph vo vyske 500 000. Lenze tych 2 500 000 + 500 000 vyfakturujes statu, ktory ti to uhradi. Ako vieme stat nie je ziadna firma ale iba danovy hospodar, takze celych 3 mil. eur ti zaplati s uz raz vybranych dani, takze v systeme ako celok bude chybat DPH cka za auto z uplatku, DPH cka zo stavby /ktoru si zaplati sam sebe stat, takze nula/ a este mas aj ciernych 200 000 eur nezdanenych v kapse, lebo si si neopravnene nadhodil cenu, z ktorej si mozes zaplatit dan z prijmu. Samozrejme ako vieme, cena sa navysuje aj o 70 %, takze vtedy vychadzaju podstatne ine cisla a moznosti.
Bud sa robis hlupy, alebo chronicky odrbavas. Tazko diskutovat.
Nandrolon, ja to nielen, že dokážem pochopiť, ja sa v tom aj riadne vyznám. Ja nemusím čakať až na to, keď sa to stane. Ja to totiž dokážem predvídať už z v zákone nastavených podmienok.
-----------------------------
Ty mňa určite nepoučíš v tom, ako vymyslieť a realizovať tunel. Tým však myslím "inteligentný" tunel. Tunel po ktorom si obeť hodí vinu sama na seba. Nie ten primitívny - smerácky - čo tu predvádzaš a pranieruješ.
Nandrolon
02.12.15,09:34
Jar, ako môže normálny človek poučovať podvodníka ako lepšie robiť podvody? Veď je to nelogické.
Si si asi tú hlavu o tú komodu moc otrieskal.
jar88
02.12.15,10:01
Žiadna daňová reforma nezabezpečí dostatočný "príjem štátu". Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách.
Tá "malá časť" zamestnaných a produktívnych ľudí nezvráti to miliardové rozkrádanie.
Ak bude mať štátny rozpočet X miliárd, rozkradne sa X miliárd, ak bude mať XXX miliárd, rozkradne sa XXX miliárd, výsledok? Rovnaké sračky ako teraz.
Pokiaľ ľudia nezačnú lynčovať ľudí ako Široký a spol., ťažko sa niečo zmení.
Ľudia, ako Široký a spol., tu fungujú len vďaka tomuto systému. (o systéme sa teraz rozpisovať nebudem) Ak budeš chcieť, aj ten ti na požiadanie popíšem.
----------------------------------------
Ale základná chyba je v štátnom rozpočte, či skôr v jeho nekonkrétnom určení výdavkov.
Štát nemôže hospodáriť s peniazmi tak, ako ja. To znamená, že ak mi dnes napadne, že chcem vymeniť kotol, tak ho zajtra nechám demontovať a rovno aj iný namontovať. Sám rozhodnem aký dodávateľ, aký výrobca a aká cena. Ja sa nemusím nikoho pýtať, či môžem minúť 2000€, alebo 5000€. Ja nemusím plánovať výmenu za schválenú cenu, lebo mám prirodzený záujem konať v prospech mojej rodiny a jej kasy.
Ak by som si na to platil nejakého správcu, určite by som ho kontroloval a nedal mu voľnú ruku na výmenu strechy, lebo jeho kamoš zrovna potrebuje dobrú zákazku.
------------------------------------------
Štát musí mať prehľad, štatistiku a plánovaný rozvoj. No a samozrejme, že ten, kto sa uchádza o riadenie štátu, by mal aspoň načrtnúť, ako bude hospodáriť. V čom to bude lepšie, ako teraz.
Nie len heslá, že zatočí so zlodejmi.
jar88
02.12.15,10:09
Choré by to bolo v súvislosti s tou Jarovou hatlaninou.
Tvoj problém je v tom, že si zabudol, akú funkciu majú rôzne dane.
A možno to ani nevieš.
jar88
02.12.15,10:22
Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách....

tak to sa velmi mýliš.....
idú volby a uvidíš, že naše obyvatelstvo s tým nemá najmenší problém.....okolo 40% po tom priam túži......
Presne tak.
A dôvod je naozaj jednoduchý. Nikto z nich, nič nechápe.
Tým však nemyslím len tých s nižším vzdelaním. Je to všeobecná neznalosť.
--------------------------------
Zober si napríklad zákon o sociálnom zabezpečení. Kto ho kedy čítal?
Zákon o zdravotnom poistení. Kto ho kedy čítal?
Zákon o daniach. Kto ho kedy čítal?
Zákonník práce, colné zákony a podobne. Nikto to ani len neprečíta.
-------------
Tu je to tak, že aj účtovník, alebo mzdár, vie pracovať len odtiaľ potiaľ. Nepoznajú poriadne zákony a čo potom obyčajný človek? Čo ten vie, kto a ako ho berie na "húl". On to dokonca ani nevie.
jar88
02.12.15,10:45
Musíš uznať Nandrolon, že je veľmi ťažké debatovať s niekym o daniach, keď nepozná ich základnú funkciu, alebo ich neberie do úvahy.
pavol54
02.12.15,12:36
Musíš uznať Nandrolon, že je veľmi ťažké debatovať s niekym o daniach, keď nepozná ich základnú funkciu, alebo ich neberie do úvahy.
Ozaj aká je funkcia daní? stačí jedn polorozvitá veta.
jar88
02.12.15,12:50
Musíš uznať Nandrolon, že je veľmi ťažké debatovať s niekym o daniach, keď nepozná ich základnú funkciu, alebo ich neberie do úvahy.
Ozaj aká je funkcia daní? stačí jedn polorozvitá veta.
Viem aká odpoveď ti postačí a tak ti ju s radosťou dám.:)
Funkcia daní je pre štát dôležitá a nenahraditeľná.
Stačí:confused:, alebo môžem pokračovať s ďalšími, pre teba vhodnými informáciami?
taiko
02.12.15,12:53
ze vas to bavi. Nevidite, ze si z vas robi prdel? :D
pavol54
02.12.15,15:15
ze vas to bavi. Nevidite, ze si z vas robi prdel? :D
aj my (aspoň pokiaľ môžem tvrdiť za seba)
pavol54
02.12.15,15:18
Musíš uznať Nandrolon, že je veľmi ťažké debatovať s niekym o daniach, keď nepozná ich základnú funkciu, alebo ich neberie do úvahy.
Ozaj aká je funkcia daní? stačí jedn polorozvitá veta.
Viem aká odpoveď ti postačí a tak ti ju s radosťou dám.:)
Funkcia daní je pre štát dôležitá a nenahraditeľná.
Stačí:confused:, alebo môžem pokračovať s ďalšími, pre teba vhodnými informáciami?
nestačí to čo si napísal nie je definícia funkcie, tak sa ešte trocha potráp, možno na to prídeš
misoft
02.12.15,15:42
On nevie hľadať.... :D tak napíše prvé, čo ho napadne.
Nie som génius, ale pojem DAŇ si aspoň viem vyhľadať.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Da%C5%88

P.S. som zvedavý, či pochopí to, čo je tam písané.....
buchač
02.12.15,17:08
On nevie hľadať.... :D tak napíše prvé, čo ho napadne.
Nie som génius, ale pojem DAŇ si aspoň viem vyhľadať.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Da%C5%88

P.S. som zvedavý, či pochopí to, čo je tam písané.....
Hm.....


Daň je (v slovenskom práve) platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidla neúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných rozpočtov a účelových fondov na úhradu verejných výdavkov vo vopred určenej výške a s presne určeným termínom splatnosti.
...určite ??? :rolleyes: :eek: :cool:
pavol54
02.12.15,17:20
On nevie hľadať.... :D tak napíše prvé, čo ho napadne.
Nie som génius, ale pojem DAŇ si aspoň viem vyhľadať.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Da%C5%88

P.S. som zvedavý, či pochopí to, čo je tam písané.....
Hm.....


Daň je (v slovenskom práve) platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidla neúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných rozpočtov a účelových fondov na úhradu verejných výdavkov vo vopred určenej výške a s presne určeným termínom splatnosti.
...určite ??? :rolleyes: :eek: :cool:
No vidíš silne vytlačené je správne tomu sa hovorí funkcia dane
buchač
02.12.15,17:45
On nevie hľadať.... :D tak napíše prvé, čo ho napadne.
Nie som génius, ale pojem DAŇ si aspoň viem vyhľadať.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Da%C5%88

P.S. som zvedavý, či pochopí to, čo je tam písané.....
Hm.....


Daň je (v slovenskom práve) platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidla neúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných rozpočtov a účelových fondov na úhradu verejných výdavkov vo vopred určenej výške a s presne určeným termínom splatnosti.
...určite ??? :rolleyes: :eek: :cool:
No vidíš silne vytlačené je správne tomu sa hovorí funkcia dane
Hm...určite ?

Keby som pozmenil trochu slovosled, hneď by sme sa dostali k ...(ako to nazvať ? )...trebárs zavádzaniu.
Lebo nie raz ide v neprospech verejnosti ... v konečnom dôsledku k nepresnej a neurčitej výške.....a ten termín splatnosti je občas vo hviezdach.
misoft
02.12.15,18:30
Daň je (v slovenskom práve) platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidla neúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných a často súkromných a straníckych rozpočtov a účelových fondov pre vlastnú potrebu na úhradu neverejných výdavkov vo vopred neurčenej výške a s nepresne určeným termínom splatnosti, skôr nesplatnosti.

Mám dojem, že toto by asi bola presnejšia definícia.
jar88
02.12.15,18:56
Musíš uznať Nandrolon, že je veľmi ťažké debatovať s niekym o daniach, keď nepozná ich základnú funkciu, alebo ich neberie do úvahy.
Ozaj aká je funkcia daní? stačí jedn polorozvitá veta.
Viem aká odpoveď ti postačí a tak ti ju s radosťou dám.:)
Funkcia daní je pre štát dôležitá a nenahraditeľná.
Stačí:confused:, alebo môžem pokračovať s ďalšími, pre teba vhodnými informáciami?
nestačí to čo si napísal nie je definícia funkcie, tak sa ešte trocha potráp, možno na to prídeš
Že by výnimočná a nenahraditeľná?
jar88
02.12.15,19:02
Daň je (v slovenskom práve) platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidla neúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných a často súkromných a straníckych rozpočtov a účelových fondov pre vlastnú potrebu na úhradu neverejných výdavkov vo vopred neurčenej výške a s nepresne určeným termínom splatnosti, skôr nesplatnosti.

Mám dojem, že toto by asi bola presnejšia definícia.
Ale asi najdôležitejšie na tom bude, že si s tým nadmieru spokojný (či skôr zmierený?)
jar88
03.12.15,12:40
Žiadna daňová reforma nezabezpečí dostatočný "príjem štátu". Problém je v rozkrádaní, v tendroch v províziách.
Tá "malá časť" zamestnaných a produktívnych ľudí nezvráti to miliardové rozkrádanie.
Ak bude mať štátny rozpočet X miliárd, rozkradne sa X miliárd, ak bude mať XXX miliárd, rozkradne sa XXX miliárd, výsledok? Rovnaké sračky ako teraz.
Pokiaľ ľudia nezačnú lynčovať ľudí ako Široký a spol., ťažko sa niečo zmení.

Píšeš, že problém je v tendroch a že treba lynčovať ľudí, ako Široký a spol..
Presne takto to vidí každý, lebo im to ukázali "zlé a poplatné" masmédia. Bol to jasný tunel ma občanov "voličov" a naviac aj taký, že časť obalamutených dáva za vinu tým, čo zvolili a dali moc zvoleným.
Ale problém nieje v ľuďoch, ako Široký, taký sú všetci ľudia, ktorí o tú moc usilujú. Problém je naozaj v tých tendroch.
-------------------------------------
Prečo štát nevyhlási verejnú súťaž na výstavbu diaľnice z bodu A do bodu B s tým, že si ju bude zhotoviteľ aj po celú dobu spravovať a sám inkasovať mýto.?
--------------------------------------
Veď v tom prípade sa vôbec nemusíme starať o cenu a kvalitu. Strážil by si ju sám zhotoviteľ. Naviac by aj štátu zostala kopa peňazí na iné. Napríklad na budovanie ciest 1 a 2 triedy.
jar88
03.12.15,12:55
Daň je (v slovenskom práve) platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidla neúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných a často súkromných a straníckych rozpočtov a účelových fondov pre vlastnú potrebu na úhradu neverejných výdavkov vo vopred neurčenej výške a s nepresne určeným termínom splatnosti, skôr nesplatnosti.

Mám dojem, že toto by asi bola presnejšia definícia.
Až nato, že sa tu nikto nepýtal na definíciu slova "daň", ale na funkciu dane.
-----------------------------------------------------------
Toto nieje z mojej hlavy
-------------------------------------------------
Preto medzi základné požiadavky ktoré sú kladené na optimálny daňový systém,
ktoré sformuloval nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu z roku 2001 Joseph E. Stiglitz patrí
to, aby bol :
* Ekonomicky efektívny - daňový systém by nemal brániť efektívnej alokácii
zdrojov.
* Spravodlivý * otázka spravodlivosti sa neprisudzuje tomu, či samotný výber daní
je spravodlivý, ale dôraz sa kladie na to, aby bol spravodlivý spôsob ukladania
a vyberania daní.
* Jednoznačný vzťahom k politickému systému * daňový systém by mal
poskytnúť všetkým občanom prehľad o tom, koľko a kam pri zdanení platia a či
výsledky zdanenia sú v súlade s ich politickými preferenciami.
* Administratívna jednoduchosť - daňový systém by mal byť relatívne
jednoduchý (zrozumiteľný pre každého) a s jeho uplatňovaním by nemali byť
žiadne problémy.
* Flexibilný * daňový systém by mal pružne (v niektorých prípadoch automaticky)
reagovať na zmeny ekonomických podmienok.40
Daňová sústava predstavuje súhrn všetkých vyberaných daní na určitom teritóriu
a v určitom čase.
Na tvorbe daňovej sústavy štátu sa podieľa mnoho faktorov súvisiacich jednak s
historickým, ale aj politickým vývojom. Dôležitú úlohu zohrávajú aj demografické,
technologické a iné podmienky, ktoré majú vplyv na výber daní.
Dane tvoriace daňovú sústavu sú právne upravené zákonmi.
Znaky ideálnej daňovej sústavy:
* Náklady na jej správu ú relatívne nízke.
* Monotónne práce s vysokou prácnosťou sú nahradené modernou technikou.
* Jednoduchá a transparentná organizačno * riadiaca štruktúra.
* Ľahká dostupnosť.
* Daňové zákony sú stabilné a daňové služby sú vo vysokej kvalite.
* Vhodná miera medzi priamymi a nepriamymi daňami.
* Racionálny pomer daňovej centralizácie a decentralizácie.
* Kompatibilná daňová správa pracujúca v prostredí nízkej korupcie.
40
bjuty smis
03.12.15,14:04
misoft
03.12.15,14:08
Nuž.... i na to idú dane - že jar88? - a ako som skôr písal a zvýraznil.... už sa to stáva pravidlom.....

Daň je (v slovenskom práve) platba fyzických alebo právnických osôb, ktorá je vynútiteľná, nenávratná, spravidla neúčelová, zákonom určená a pravidelne sa opakujúca, a ktorú vyberá štát a orgány miestnej samosprávy v prospech verejných a často súkromných a straníckych rozpočtov a účelových fondov pre vlastnú potrebu na úhradu neverejných výdavkov vo vopred neurčenej výške a s nepresne určeným termínom splatnosti, skôr nesplatnosti.
pavol54
03.12.15,14:17
Musíš uznať Nandrolon, že je veľmi ťažké debatovať s niekym o daniach, keď nepozná ich základnú funkciu, alebo ich neberie do úvahy.
Ozaj aká je funkcia daní? stačí jedn polorozvitá veta.
Viem aká odpoveď ti postačí a tak ti ju s radosťou dám.:)
Funkcia daní je pre štát dôležitá a nenahraditeľná.
Stačí:confused:, alebo môžem pokračovať s ďalšími, pre teba vhodnými informáciami?
Môžeme sa spýtať ja takúto otázku: aká je funkcia plynu v motorovom vozidle? odp: Funkcia plynu je pre motorové vozidlo dôležitá a nenahraditeľná (ODPOVEĎ správna, ale nikto sa z nej nedozvedel načo vlastne tam ten plyn je, akú má úlohu akú má funkciu)
bettylou
03.12.15,14:41
Uz som videl... Skoda, ze ho po tom paškovskom ksichte nezobrala aspon orezavakom za 60 centov... Baby tu maju vecne problemy, ale orezavak v kabelke nema ani jedna :-)))))))
Ps: nechcem hresit, ale ako do toho nemotat politiku, ked sa jedna o paskovcov???
Aj tak chcem info o obidvoch napadnutych, aby sme neboli prekvapeni...

baby nemožu porezali by sa medzi sebou
bettylou
03.12.15,14:44
Viem, že prevážna časť ľudí, má strach a obavu z agresívnych opitých ľudí. Je to naozaj neopodstatnené a nemá to žiadny reálny dôvod. Opitý človek je proti triezvemu absolútne bezbranný. Nemá žiadnu stabilitu a orientáciu v priestore. Je to dané spomalenými reakciami a platí to pre každého opitého človeka.
-----------------------------------------------
to máš pravdu tam je dôležitá odvaha
bettylou
03.12.15,14:55
V Sýrii je povinná päťročná základná voj. služba, aj to je jeden z dôvodov na odchod.
Na odchod bez rodiny?Zba elci sú to.
Pripravte sa, že bude možno vojna. Euro únia na to doplatí najviac. Rusko neustúpi, bude naďalej obhajovať režim Assada.
Vojna už dávno je....

o tom je život o prežití, ale čo je zbytočné a bohapusté zabíjanie a ničenie na ktoromkoľvek poli?? mamon peneži moc??
Nandrolon
03.12.15,15:26
Jar to o tom opitom/nadrogovanom co si pisal plati iba pri rovnakych podmienkach. Teda. Jeden loozer nezamestnany cisty a druhy rovnako urasteny loozer na drogach. Dokonca aj tu plati, ze ten na drogach vyhrava, lebo drogy v tomto pripade vylepsia jeho bojovnost.
Zober si priklad, ides na obed v obleku, caka ta konferencia 20 tich ludi, ktoru vedies.
V ulicke ta napadne fetak, mas dost casu. Ja by som "odbehol" lebo stret s nim by znamenalo fopa. Ak by som bol v teplakoch a nezamestnany, este by som sa mu prihovoril co otravuje... zazil som uz vselico....
bettylou
03.12.15,15:27
Nejde o to kto koľko minie, kto koľko zarobil, ale o to že každý si z toho zaplatí spravodlivú daň.[/QUOTE]

ktorý ee vymyslel daň a čo to vôbec je čo stále musím platiť ? sme sa hádam narodili ako poddaní niekomu??
Nandrolon
03.12.15,15:38
Ano, poznas na zemeguli jedneho zivocicha, ktory nie je niekomu poddany???
jar88
03.12.15,16:01
chlapci, takto sa to robí
http://ekonomika.sme.sk/c/20065409/stat-sa-chysta-vyhodit-desiatky-milionov-eur-na-zbytocnu-e-kartu-poistenca.html

a nie vyberať bločky z koša ....
To ťa trápiť nemusí, oni vedia čo a prečo. Tak ako aj ECB.
Slovensko si na tie straty môže požičať a ešte mu za to budú platiť.:---
-------------------------
Depozitná sadzba sa dostala do negatívneho teritória vlani v septembri. To znamená, že banky musia za svoje vklady v ECB platiť. ECB chce týmto spôsobom donútiť finančné inštitúty, aby zvýšili úverovanie.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20065457/ecb-pusti-na-trhy-este-viac-penazi-znizila-sadzbu-hlbsie-pod-nulu.html#ixzz3tHIB8W9H
-------------------------
Je to hlúposť, ale inam to ani vyústiť nemohlo.:---

Ale pre Bratislavský trh, je to aj dočasným požehnaním.

Tvrdí, že dopyt po kúpe bytov či domov v Bratislave a v niektorých krajských mestách je veľký. NARKS dokonca predpokladá, že za tento rok bude v Bratislave predaných historicky najviac bytov, približne 4500.
To však má za následok aj nárast cien bytov. Trojizbový byt v pôvodnom stave vo vychytenejšej bratislavskej mestskej časti Ružinov stál začiatkom roka 112-tisíc eur, dnes je o 17-tisíc eur drahší.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/8092130/coraz-viac-ludi-si-berie-hypoteky-byty-uz-drazeju.html#ixzz3tHQqaQTN

Ale dokedy to je vo hviezdach - politických.
jar88
03.12.15,16:25
Jar to o tom opitom/nadrogovanom co si pisal plati iba pri rovnakych podmienkach. Teda. Jeden loozer nezamestnany cisty a druhy rovnako urasteny loozer na drogach. Dokonca aj tu plati, ze ten na drogach vyhrava, lebo drogy v tomto pripade vylepsia jeho bojovnost.
Zober si priklad, ides na obed v obleku, caka ta konferencia 20 tich ludi, ktoru vedies.
V ulicke ta napadne fetak, mas dost casu. Ja by som "odbehol" lebo stret s nim by znamenalo fopa. Ak by som bol v teplakoch a nezamestnany, este by som sa mu prihovoril co otravuje... zazil som uz vselico....
Čo za komplex ťa to stále žožiera?
Vadí ti vedomie, že si mal vždy strach z každého ožratého? Obavu z útoku, či obťažovania opitým mamľasom?
--------------------------------
Ja som tú obavu nikdy nemal a ani silnejší mameluch ma nemohol zaskočiť. Pritom oni boli v ušuntanom oblečení a ja v čiernych tesilkách a bielej košeli. Nieje to o podguráženej bojovnosti, ale o neschopnosti a predposratosti jedinca.
------------------------------------------
Pred dvomi rokmi som mal posledný incident s dvomi mladými podguráženými chlapcami. Ja 58 rokov, oni 23 a 24 rokov. Policajt sa vyjadril, že je všetko v poriadku, že chalani uznali svoju iniciatívu, ale že som nemusel na nich byť až tak tvrdý.
bjuty smis
03.12.15,17:24
chlapci, takto sa to robí
http://ekonomika.sme.sk/c/20065409/stat-sa-chysta-vyhodit-desiatky-milionov-eur-na-zbytocnu-e-kartu-poistenca.html

a nie vyberať bločky z koša ....
To ťa trápiť nemusí, oni vedia čo a prečo. Tak ako aj ECB.
Slovensko si na tie straty môže požičať a ešte mu za to budú platiť.:---
-------------------------
Depozitná sadzba sa dostala do negatívneho teritória vlani v septembri. To znamená, že banky musia za svoje vklady v ECB platiť. ECB chce týmto spôsobom donútiť finančné inštitúty, aby zvýšili úverovanie.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20065457/ecb-pusti-na-trhy-este-viac-penazi-znizila-sadzbu-hlbsie-pod-nulu.html#ixzz3tHIB8W9H
-------------------------
Je to hlúposť, ale inam to ani vyústiť nemohlo.:---

Ale pre Bratislavský trh, je to aj dočasným požehnaním.

Tvrdí, že dopyt po kúpe bytov či domov v Bratislave a v niektorých krajských mestách je veľký. NARKS dokonca predpokladá, že za tento rok bude v Bratislave predaných historicky najviac bytov, približne 4500.
To však má za následok aj nárast cien bytov. Trojizbový byt v pôvodnom stave vo vychytenejšej bratislavskej mestskej časti Ružinov stál začiatkom roka 112-tisíc eur, dnes je o 17-tisíc eur drahší.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/8092130/coraz-viac-ludi-si-berie-hypoteky-byty-uz-drazeju.html#ixzz3tHQqaQTN

Ale dokedy to je vo hviezdach - politických.


netrápi...
mna trápi,čo som vedel - viem - budem vedieť zmeniť a nezmenil...
teda čo som vedel a nezmenil, to ma tiež netrápi.....len sem tam si to pripomeniem...
buchač
03.12.15,17:55
Ja som tú obavu nikdy nemal a ani silnejší mameluch ma nemohol zaskočiť. Pritom oni boli v ušuntanom oblečení a ja v čiernych tesilkách a bielej košeli. Nieje to o podguráženej bojovnosti, ale o neschopnosti a predposratosti jedinca.
------------------------------------------
Pred dvomi rokmi som mal posledný incident s dvomi mladými podguráženými chlapcami. Ja 58 rokov, oni 23 a 24 rokov. Policajt sa vyjadril, že je všetko v poriadku, že chalani uznali svoju iniciatívu, ale že som nemusel na nich byť až tak tvrdý.
Ale veď šak neblázni...

Ono na jednej strane máš v podstate aj pravdu...ALE na druhej strane sa festovne mýliš.
Mám pitvať ?

Ono silnejší nemusí byť práve silnejší. Natrafíš na nejakého (zdôrazňujem) podnapitého s pár promile v krvi. Nie je absolútne opitý, ani nepôsobí takýmto dojmom. Ale niekde vo vnútri jeho druhé a zlé ja ho poddžubuje do nejakého konfliktu a problém je na svete.
...dotyčný si proste potrebuje udrieť !

Ono silnejší nemusí byť práve silnejší. Ono stačí, ak je len šikovnejší, pohyblivejší...a ak ešte ovláda nejaké tie správne pohyby, tak proste smola.

Ono ani šikovnejší nemusí byť práve silnejší...viď veľmi markantný príklad.
Kickboxer Doky (†33) ubitý na smrť
http://www.cas.sk/clanok/221073/kickboxer-doky-33-ubity-na-smrt-posledne-foto-jeho-zivota.html

Záver ?
Každá situácia je iná a špecifická...nikdy sa vopred nedá povedať hop, pokiaľ nepreskočil.......a už viacerí hrdinovia doskákali.
jar88
03.12.15,18:18
chlapci, takto sa to robí
http://ekonomika.sme.sk/c/20065409/stat-sa-chysta-vyhodit-desiatky-milionov-eur-na-zbytocnu-e-kartu-poistenca.html

a nie vyberať bločky z koša ....
To ťa trápiť nemusí, oni vedia čo a prečo. Tak ako aj ECB.
Slovensko si na tie straty môže požičať a ešte mu za to budú platiť.:---
-------------------------
Depozitná sadzba sa dostala do negatívneho teritória vlani v septembri. To znamená, že banky musia za svoje vklady v ECB platiť. ECB chce týmto spôsobom donútiť finančné inštitúty, aby zvýšili úverovanie.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20065457/ecb-pusti-na-trhy-este-viac-penazi-znizila-sadzbu-hlbsie-pod-nulu.html#ixzz3tHIB8W9H
-------------------------
Je to hlúposť, ale inam to ani vyústiť nemohlo.:---

Ale pre Bratislavský trh, je to aj dočasným požehnaním.

Tvrdí, že dopyt po kúpe bytov či domov v Bratislave a v niektorých krajských mestách je veľký. NARKS dokonca predpokladá, že za tento rok bude v Bratislave predaných historicky najviac bytov, približne 4500.
To však má za následok aj nárast cien bytov. Trojizbový byt v pôvodnom stave vo vychytenejšej bratislavskej mestskej časti Ružinov stál začiatkom roka 112-tisíc eur, dnes je o 17-tisíc eur drahší.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/8092130/coraz-viac-ludi-si-berie-hypoteky-byty-uz-drazeju.html#ixzz3tHQqaQTN

Ale dokedy to je vo hviezdach - politických.


netrápi...
mna trápi,čo som vedel - viem - budem vedieť zmeniť a nezmenil...
teda čo som vedel a nezmenil, to ma tiež netrápi.....len sem tam si to pripomeniem...
Je fajn, že si to sám, sem tam pripomenieš.
Iné bude, až ti to pripomenie sám život.
A možno to už nebude také, že mohol si, nemohol si, trápi netrápi.
Neurobil si?
Nemohol si? Čo na tom?
Tvoja vec. Tvoj život. Tvoje starosti. Tvoje následky. Tvoje trápi, netrápi.
pavol54
03.12.15,18:28
Ja som tú obavu nikdy nemal a ani silnejší mameluch ma nemohol zaskočiť. Pritom oni boli v ušuntanom oblečení a ja v čiernych tesilkách a bielej košeli. Nieje to o podguráženej bojovnosti, ale o neschopnosti a predposratosti jedinca.
------------------------------------------
Pred dvomi rokmi som mal posledný incident s dvomi mladými podguráženými chlapcami. Ja 58 rokov, oni 23 a 24 rokov. Policajt sa vyjadril, že je všetko v poriadku, že chalani uznali svoju iniciatívu, ale že som nemusel na nich byť až tak tvrdý.
Ale veď šak neblázni...

Ono na jednej strane máš v podstate aj pravdu...ALE na druhej strane sa festovne mýliš.
Mám pitvať ?

Ono silnejší nemusí byť práve silnejší. Natrafíš na nejakého (zdôrazňujem) podnapitého s pár promile v krvi. Nie je absolútne opitý, ani nepôsobí takýmto dojmom. Ale niekde vo vnútri jeho druhé a zlé ja ho poddžubuje do nejakého konfliktu a problém je na svete.
...dotyčný si proste potrebuje udrieť !

Ono silnejší nemusí byť práve silnejší. Ono stačí, ak je len šikovnejší, pohyblivejší...a ak ešte ovláda nejaké tie správne pohyby, tak proste smola.

Ono ani šikovnejší nemusí byť práve silnejší...viď veľmi markantný príklad.
Kickboxer Doky (†33) ubitý na smrť
http://www.cas.sk/clanok/221073/kickboxer-doky-33-ubity-na-smrt-posledne-foto-jeho-zivota.html

Záver ?
Každá situácia je iná a špecifická...nikdy sa vopred nedá povedať hop, pokiaľ nepreskočil.......a už viacerí hrdinovia doskákali.
Matka guráž je vlastná sestra sily. Preto dávali vojakom pred šturmom dávku alkoholu aby sa nebáli ZHURTA preplesknúť triezveho nepriateľa
jar88
03.12.15,18:43
Ja som tú obavu nikdy nemal a ani silnejší mameluch ma nemohol zaskočiť. Pritom oni boli v ušuntanom oblečení a ja v čiernych tesilkách a bielej košeli. Nieje to o podguráženej bojovnosti, ale o neschopnosti a predposratosti jedinca.
------------------------------------------
Pred dvomi rokmi som mal posledný incident s dvomi mladými podguráženými chlapcami. Ja 58 rokov, oni 23 a 24 rokov. Policajt sa vyjadril, že je všetko v poriadku, že chalani uznali svoju iniciatívu, ale že som nemusel na nich byť až tak tvrdý.
Ale veď šak neblázni...

Ono na jednej strane máš v podstate aj pravdu...ALE na druhej strane sa festovne mýliš.
Mám pitvať ?

Ono silnejší nemusí byť práve silnejší. Natrafíš na nejakého (zdôrazňujem) podnapitého s pár promile v krvi. Nie je absolútne opitý, ani nepôsobí takýmto dojmom. Ale niekde vo vnútri jeho druhé a zlé ja ho poddžubuje do nejakého konfliktu a problém je na svete.
...dotyčný si proste potrebuje udrieť !

Ono silnejší nemusí byť práve silnejší. Ono stačí, ak je len šikovnejší, pohyblivejší...a ak ešte ovláda nejaké tie správne pohyby, tak proste smola.

Ono ani šikovnejší nemusí byť práve silnejší...viď veľmi markantný príklad.
Kickboxer Doky (†33) ubitý na smrť
http://www.cas.sk/clanok/221073/kickboxer-doky-33-ubity-na-smrt-posledne-foto-jeho-zivota.html

Záver ?
Každá situácia je iná a špecifická...nikdy sa vopred nedá povedať hop, pokiaľ nepreskočil.......a už viacerí hrdinovia doskákali.
Ja som do nich neryl.
Všimli si ma, keď som si kupoval cigarety.(aj ja som ich zaregistroval)
Po pár metroch som za sebou počul, "počkaj starký".
Zo skúseností viem, že akákoľvek reakcia, je ďalším popudom a tak som neragoval a išiel ďalej. Po pár metroch som už počul ďalšiu výzvu a po sekunde dotyk ruky na mojej ruke. Presnejšie medzi ramenom a lakťom pravej ruky.
Podvedome som tú ruku pridržal, aby sa nemohol pustiť a otočil k nemu. Dotočil som to do 270 stupňov, trocha cúvol a bol ba bruchu a ja kolenom na jeho lopatke. To už bol pri nás ten druhý a rukami smeroval ku mne. Tak som mu podal moje ruky a pomohol mu ku kolegovi na zem. Akosi som mu zabudol pustiť ruky a tak sa oprel lícom do chodníka a hneď bola kopa krvi.
Ako vždy, žiadnu zlosť a ani adrenalín som nepociťoval a tak som sa ich opýtal, či sa im niečo nestalo. Než som stihol prvého postaviť na kolená, hukla na nás policajná húkačka a v zápätí som si uvedomil blikanie majáku a pribiehajúceho policajta. Jasné, že išiel hneď ku mne, že čo sa deje a nech ho pustím.
buchač
03.12.15,18:50
Ja som do nich neryl.
Všimli si ma, keď som si kupoval cigarety.(aj ja som ich zaregistroval)
Po pár metroch som za sebou počul, "počkaj starký".

Celý priebeh situácie mohol dopadnúť kľudne aj inak...
jar88
03.12.15,19:36
Ja som do nich neryl.
Všimli si ma, keď som si kupoval cigarety.(aj ja som ich zaregistroval)
Po pár metroch som za sebou počul, "počkaj starký".

Celý priebeh situácie mohol dopadnúť kľudne aj inak...
Nuž vždy a všetko môže dopadnúť aj inak.
Preto sa treba snažiť až do konca o ten výhodný koniec. Netreba hneď na začiatku predpokladať, že tí z dekou budú úspešní.:---
:cool:
buchač
03.12.15,19:57
Ja som do nich neryl.
Všimli si ma, keď som si kupoval cigarety.(aj ja som ich zaregistroval)
Po pár metroch som za sebou počul, "počkaj starký".

Celý priebeh situácie mohol dopadnúť kľudne aj inak...
Nuž vždy a všetko môže dopadnúť aj inak.
Preto sa treba snažiť až do konca o ten výhodný koniec. Netreba hneď na začiatku predpokladať, že tí z dekou budú úspešní.:---
:cool:
Otáčaš inak a iným smerom...ale nevadí. Maj si svoju pravdu.

Jeden nečakaný a zákerný úder a si na kolenách...nie sme v akčných filmoch, kde hrdina vyfasuje bejzolkou po hlave, po ktorom len zažmurká a následne vytrieska celý lokál...takto to proste nefunguje.

Ale ten link ohľadom kixboxera platí...lebo tam to tak aj bolo...a vrav si, čo len chceš.
Nandrolon
04.12.15,04:27
Ja som do nich neryl.
Všimli si ma, keď som si kupoval cigarety.(aj ja som ich zaregistroval)
Po pár metroch som za sebou počul, "počkaj starký".
Zo skúseností viem, že akákoľvek reakcia, je ďalším popudom a tak som neragoval a išiel ďalej. Po pár metroch som už počul ďalšiu výzvu a po sekunde dotyk ruky na mojej ruke. Presnejšie medzi ramenom a lakťom pravej ruky.
Podvedome som tú ruku pridržal, aby sa nemohol pustiť a otočil k nemu. Dotočil som to do 270 stupňov, trocha cúvol a bol ba bruchu a ja kolenom na jeho lopatke. To už bol pri nás ten druhý a rukami smeroval ku mne. Tak som mu podal moje ruky a pomohol mu ku kolegovi na zem. Akosi som mu zabudol pustiť ruky a tak sa oprel lícom do chodníka a hneď bola kopa krvi.
Ako vždy, žiadnu zlosť a ani adrenalín som nepociťoval a tak som sa ich opýtal, či sa im niečo nestalo. Než som stihol prvého postaviť na kolená, hukla na nás policajná húkačka a v zápätí som si uvedomil blikanie majáku a pribiehajúceho policajta. Jasné, že išiel hneď ku mne, že čo sa deje a nech ho pustím.



Jar, túto erotickú poviedku si dlho skladal?

Na záver si zabudol dopísať že ten jeden bol piatak na základnej a druhá bola baba, šiestačka :D:D:D:D:D

- skoro som sa došťal od smiechu :D:D
Nandrolon
04.12.15,04:29
Buchač, jedna slabšia rana smerovaná presne na spánky a už si bude len pamätať ako sa dvíha zo zeme...
jar88
04.12.15,06:16
Buchač, jedna slabšia rana smerovaná presne na spánky a už si bude len pamätať ako sa dvíha zo zeme...
Ušlo ti pôvodné vlákno. Paškovci. Tam to začalo.
Tam na tom videu je pekne vidieť zásah policajta proti podnapitému a agresívnemu človeku. Ten počiatok zákroku si určite, ani len nezaznamenal (nepostrehol), ale po ňom už žiadne kungfu nebolo potrebné.
Tak funguje každý podnapitý človek. Pritom je jedno, akú má výšku, či váhu.
Naschvál. Skús si nájsť tú minútu na videu či sa ti to vôbec podarí? Potom môžeš niečo posudzovať.
jar88
04.12.15,06:23
Jar to o tom opitom/nadrogovanom co si pisal plati iba pri rovnakych podmienkach. Teda. Jeden loozer nezamestnany cisty a druhy rovnako urasteny loozer na drogach. Dokonca aj tu plati, ze ten na drogach vyhrava, lebo drogy v tomto pripade vylepsia jeho bojovnost.
Zober si priklad, ides na obed v obleku, caka ta konferencia 20 tich ludi, ktoru vedies.
V ulicke ta napadne fetak, mas dost casu. Ja by som "odbehol" lebo stret s nim by znamenalo fopa. Ak by som bol v teplakoch a nezamestnany, este by som sa mu prihovoril co otravuje... zazil som uz vselico....
S týmto choď do pieskoviska.
jar88
04.12.15,06:25
Ja som do nich neryl.
Všimli si ma, keď som si kupoval cigarety.(aj ja som ich zaregistroval)
Po pár metroch som za sebou počul, "počkaj starký".
Zo skúseností viem, že akákoľvek reakcia, je ďalším popudom a tak som neragoval a išiel ďalej. Po pár metroch som už počul ďalšiu výzvu a po sekunde dotyk ruky na mojej ruke. Presnejšie medzi ramenom a lakťom pravej ruky.
Podvedome som tú ruku pridržal, aby sa nemohol pustiť a otočil k nemu. Dotočil som to do 270 stupňov, trocha cúvol a bol ba bruchu a ja kolenom na jeho lopatke. To už bol pri nás ten druhý a rukami smeroval ku mne. Tak som mu podal moje ruky a pomohol mu ku kolegovi na zem. Akosi som mu zabudol pustiť ruky a tak sa oprel lícom do chodníka a hneď bola kopa krvi.
Ako vždy, žiadnu zlosť a ani adrenalín som nepociťoval a tak som sa ich opýtal, či sa im niečo nestalo. Než som stihol prvého postaviť na kolená, hukla na nás policajná húkačka a v zápätí som si uvedomil blikanie majáku a pribiehajúceho policajta. Jasné, že išiel hneď ku mne, že čo sa deje a nech ho pustím.



Jar, túto erotickú poviedku si dlho skladal?

Na záver si zabudol dopísať že ten jeden bol piatak na základnej a druhá bola baba, šiestačka :D:D:D:D:D

- skoro som sa došťal od smiechu :D:D
A aj toto si zober na pieskovisko. Alebo radšej do škôlky.
Tu sa bavia veľkí chlapci a spliaci sú v pieskovisku.
misoft
04.12.15,06:26
Buchač, jedna slabšia rana smerovaná presne na spánky a už si bude len pamätať ako sa dvíha zo zeme...
A keď tento udrie, z bezvedomia treba preberať....
Nandrolon
04.12.15,06:31
Jar, veď keď dorazili tí PMJ-čkári tak Paškovci si museli vtedy naložiť do nohavíc, hádam si nemyslíš že by kládli odpor.
Jar, ty si ozaj veľký chlap, čo má najviac príspevkov v pieskovisku :-)))))))))))))))))
misoft
04.12.15,07:21
Jar, túto erotickú poviedku si dlho skladal?

Na záver si zabudol dopísať že ten jeden bol piatak na základnej a druhá bola baba, šiestačka :D:D:D:D:D

- skoro som sa došťal od smiechu :D:D
I ja...... :D:D:D.... a potom sa zobudil.....;)
jar88
04.12.15,07:36
Jar, túto erotickú poviedku si dlho skladal?

Na záver si zabudol dopísať že ten jeden bol piatak na základnej a druhá bola baba, šiestačka :D:D:D:D:D

- skoro som sa došťal od smiechu :D:D
I ja...... :D:D:D.... a potom sa zobudil.....;)
S tým únikom moču nič nenarobíte, to je dané genetikou.
Vekom to bude už len horšie a horšie.:---
-----------------------
Misoft tú informáciu radšej ani nedopísal a radšej dokončil bodkami. Zrejme aby nemusel klamať.:)
Celé by to bolo "I ja som sa došťal od smiechu".
To je genetika, plus vek.;) Riešenie je vo vhodných pamperskách.
-----------------------
A hajde do piesku.:--- Chalani.
jar88
04.12.15,07:44
Jar, veď keď dorazili tí PMJ-čkári tak Paškovci si museli vtedy naložiť do nohavíc, hádam si nemyslíš že by kládli odpor.
Jar, ty si ozaj veľký chlap, čo má najviac príspevkov v pieskovisku :-)))))))))))))))))

Náznak odporu tam bol.:)
Policajt ten odpor už v zárodku zlomil. Ale to ty nemáš ako postrehnúť. Ty vidíš len veľký a viditeľný zákrok, ako napríklad dlhý ťažký úder na spánok. (taký ten filmový) Zjavne nevieš o čom to je.;)
Nandrolon
04.12.15,07:54
....dlhý ťažký úder na spánok.....
- ty chceš až sa fakt doštím a nie len skoro :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
kukučka
04.12.15,07:58
Môžeš hneď aj to druhé a bude chvíľu pokoj od tvojich chvastavých rečí. :mad:
Nandrolon
04.12.15,08:05
... chvastavých rečí.... tak daj na nejaké link, lebo nespomínam si, akurát zopár blbcom ležím v žalúdku a to som rád...
korela
04.12.15,08:52
... chvastavých rečí.... tak daj na nejaké link, lebo nespomínam si, akurát zopár blbcom ležím v žalúdku a to som rád...
A to ešte netušíš, koľkým si ľahostajný.:)
Nandrolon
04.12.15,09:29
Napríklad tebe? Lebo akosi furt na mňa reaguješ...
bjuty smis
04.12.15,09:37
... chvastavých rečí.... tak daj na nejaké link, lebo nespomínam si, akurát zopár blbcom ležím v žalúdku a to som rád...

už si zabudol, ako si tu jednou rukou prevracal oktávku,ked si zmlátil toho dilina vodiča ?
misoft
04.12.15,10:00
už si zabudol, ako si tu jednou rukou prevracal oktávku,ked si zmlátil toho dilina vodiča ?

Pche.... ja som jedným paľcom nákladiak prevrátil....... jáááj, v mierke 1:43 :D:D:D:D:D
jar88
04.12.15,10:02
... chvastavých rečí.... tak daj na nejaké link, lebo nespomínam si, akurát zopár blbcom ležím v žalúdku a to som rád...

už si zabudol, ako si tu jednou rukou prevracal oktávku,ked si zmlátil toho dilina vodiča ?
Tých príspevkov tu má neúrekom. O tablete, mobile, aplikácii, notbuku, aute, inštalovaní a tak ďalej. V jeho ponímaní sú to všetko obdivuhodné veci a pritom si neuvedomuje, že pre iných sú to len obyčajné veci dennej potreby.
To len pre zakomplexovaných niktošov, je mobil prestížnou záležitosťou. Rovnako, ako auto nemôže reprezentovať jeho vlastníka. Reprezentuje akurát tak jeho výrobcu. A ešte drobnosť, len málo ľudí si všíma, kto sa v tom aute vezie, ale tí zakomplexovaní sú v tom, že sa všetci na nich s obdivom "kukajú".
---------------------------------------
Ja by som ho nechal v tom, veď to nikomu nemôže ublížiť a on z toho časom vyrastie.
Nandrolon
04.12.15,10:05
Sú to veci dennej spotreby ale asi boli spomenuté v určitom konkrétnom kontexte. Ale zabudol som, že tu sa bežné veci spotrebné berú ako chvastanie sa....
O akom inštalovaní píšeš?
To akože už nikomu ani nemôžem poradiť pri konkrétnom probléme, napr. ako minule obnova HDD ??
taiko
04.12.15,10:28
opatrne chlapci, aby sa vam potom piesok do oci nedostal ;)
Nandrolon
04.12.15,10:30
:D:D:D:D:D:D ja už som slepý teraz :D
taiko
04.12.15,10:35
no to ta moze stat ked sa to s nandrolonom prehana ;)
Nandrolon
04.12.15,10:39
haha, bejvávalo.... ale taký vedľajší účinok tam veru nebol nikde spomenutý...
Asi by trebalo trochu naplniť pieskovisko, lebo je to tu OT.
jar88
04.12.15,10:48
Sú to veci dennej spotreby ale asi boli spomenuté v určitom konkrétnom kontexte. Ale zabudol som, že tu sa bežné veci spotrebné berú ako chvastanie sa....
O akom inštalovaní píšeš?
To akože už nikomu ani nemôžem poradiť pri konkrétnom probléme, napr. ako minule obnova HDD ??
Nekúpil si si nedávno náhodou nejaký lepší tablet, alebo notbuk?
Mne sa zdá, že si spomínal, že si niečo inštaluješ a že je to len tých, čo si to vopred objednali a tak ďalej. Nechce sa mi to hľadať, lebo to s ničím nesúviselo. Až na to, že aj misoft to vtedy spomínal a niekomu niekde radil, ako na to.
---------------------------------------------------
Pritom od misofta to bola jednoducho odborná rada, ale od teba to bolo suché konštatovanie, že si frajer .
taiko
04.12.15,10:53
:D:D:D:D:D:D ja už som slepý teraz :Dno to ta moze stat ked sa to s nandrolonom prehana ;)
haha, bejvávalo.... ale taký vedľajší účinok tam veru nebol nikde spomenutý...
Asi by trebalo trochu naplniť pieskovisko, lebo je to tu OT.
no vidis, tymto sa mnohe vysvetlilo :)
Nandrolon
04.12.15,11:03
Jar, máš to veľmi popletené a nepamätáš si to a preto sa ti to zdá ako niečo veľké, neobyčajné, drahé.
Inštaloval som si na svoj asi 4 ročný notebook windows 10, ktorú trebalo vopred "rezervovať", to spočívalo v jednom odkliknutí a celé to je, bolo a bude zdarma.
No a potom som si ho nahodil, boli nejaké problémy pri inštalácii, aj som o nich písal a nakoniec som to tam ako vždy dostal.
Možno pre laika veľká vec, pre mňa ako človeka, ktorého IT aktívne zaujíma a aj sa realizujem bežná rutina.
To, že som jednému dal súhlas keď druhému radil kúpiť mobil lacný, ale hw na špici a aj som mu potvrdil že za tie prachy nič lepšie nekúpi je chválenie sa?
Veď ja mobil nemením, pokiaľ mi hardwérovo neumre. Ak by Sygic neprestal vyrábať na nokiácke telefóny svoju navi, nikdy by som nemenil.
U mňa je mobil iba na dve veci, telefonovanie a navigovanie. A paradoxne za tie najdrahšie mobily obecne /iphony/ by som nedal 5 korún.
pavol54
04.12.15,11:38
Ja som do nich neryl.
Všimli si ma, keď som si kupoval cigarety.(aj ja som ich zaregistroval)
Po pár metroch som za sebou počul, "počkaj starký".
Zo skúseností viem, že akákoľvek reakcia, je ďalším popudom a tak som neragoval a išiel ďalej. Po pár metroch som už počul ďalšiu výzvu a po sekunde dotyk ruky na mojej ruke. Presnejšie medzi ramenom a lakťom pravej ruky.
Podvedome som tú ruku pridržal, aby sa nemohol pustiť a otočil k nemu. Dotočil som to do 270 stupňov, trocha cúvol a bol ba bruchu a ja kolenom na jeho lopatke. To už bol pri nás ten druhý a rukami smeroval ku mne. Tak som mu podal moje ruky a pomohol mu ku kolegovi na zem. Akosi som mu zabudol pustiť ruky a tak sa oprel lícom do chodníka a hneď bola kopa krvi.
Ako vždy, žiadnu zlosť a ani adrenalín som nepociťoval a tak som sa ich opýtal, či sa im niečo nestalo. Než som stihol prvého postaviť na kolená, hukla na nás policajná húkačka a v zápätí som si uvedomil blikanie majáku a pribiehajúceho policajta. Jasné, že išiel hneď ku mne, že čo sa deje a nech ho pustím.



Jar, túto erotickú poviedku si dlho skladal?

Na záver si zabudol dopísať že ten jeden bol piatak na základnej a druhá bola baba, šiestačka :D:D:D:D:D

- skoro som sa došťal od smiechu :D:D
A aj toto si zober na pieskovisko. Alebo radšej do škôlky.
Tu sa bavia veľkí chlapci a spliaci sú v pieskovisku.
No dobre Old čátrhand a tá o miesiželezovi nebude? a čo je to spliaci?
Jáj Duški prepáč nevidel som tvoj príspevok
misoft
04.12.15,11:47
No dobre Old čátrhand a tá o miesiželezovi nebude? a čo je to spliaci?
Jáj Duški prepáč nevidel som tvoj príspevok
Nevadí..... podstatu si trafil......
jar88
04.12.15,14:51
No dobre Old čátrhand a tá o miesiželezovi nebude? a čo je to spliaci?
Jáj Duški prepáč nevidel som tvoj príspevok
Nevadí..... podstatu si trafil......
Presne tak, podstatu trafil, veď čo iné môžeš robiť, keď máš strach o hubu, ako spokojne nastrčiť prdel. Veď nakopať do zadku, je vždy lepšie, ako dostať do zubov.
--------------------------------------
Keď iné, ako sklopiť uši nepoznáte, všetko vám príde ako rozprávka.
Presne to je ten dôvod, prečo budete vždy len drškou zem ryť a pozerať na iných, že oni nechcú a nemusia.
Nandrolon
04.12.15,16:00
Jar, dneska davas...
Si si isty ze to co fajcis su obycajne cigarety? :-)))))))
pavol54
04.12.15,17:57
Jar, dneska davas...
Si si isty ze to co fajcis su obycajne cigarety? :-)))))))
možno si nechal od niekoho pripáliť
tento poznáš(Ale to je pravda) V dobách keď sa mohlo ešte okolo vlakov fajčiť. Osloví chlapík s cigou iného fajčiara "Môžeš mi pripáliť?" dopytovaný pohotove odpovedá" Prečo by nie" a už mu pristala päsť medzi očami a debil ešte sa rehlil ako mu pripálil (Inak to je v čechách synonymum pripáliť cigu od cigi, ale dobrá rana päsťou)
pavol54
04.12.15,18:19
politická schizofénia ako vyšitá : Ukrajinci(za vlády vianočky) si začali brať zadarmo plyn určený pre Európu.Rusi zastavili dodávky Naši premúdrení radcovia vykrikovali treba pritlačiť na Rusov nech nám ten plyn donesú hoci aj v kýbľoch to je ich zmluvná povinnosť. Keď sa rozhodli zlodejov obísť tak naši mudráci vykrikujú že to je neférové a malo by sa zachovať pôvodné vedenie No jedného by z toho asi kleplo
misoft
04.12.15,18:25
Jar, dneska davas...
Si si isty ze to co fajcis su obycajne cigarety? :-)))))))
Už sa nedivím, že vtedy išli tí dvaja po ňom..... Dal si jedného
http://i653.photobucket.com/albums/uu259/pebblez_90/miscellaneous/joint.png
a bol geroj.....
:D
Nandrolon
04.12.15,18:42
:D:D:D:D:D:D:D:D
misoft
04.12.15,18:44
Veď my sme vyriešili záhadu..... je zhúlený.....
buchač
04.12.15,19:27
politická schizofénia ako vyšitá : Ukrajinci(za vlády vianočky) si začali brať zadarmo plyn určený pre Európu.Rusi zastavili dodávky Naši premúdrení radcovia vykrikovali treba pritlačiť na Rusov nech nám ten plyn donesú hoci aj v kýbľoch to je ich zmluvná povinnosť. Keď sa rozhodli zlodejov obísť tak naši mudráci vykrikujú že to je neférové a malo by sa zachovať pôvodné vedenie No jedného by z toho asi kleplo
Hm...ono by stačilo, aby kleplo hlavne toho jedného...;)
jar88
04.12.15,19:28
Jar, dneska davas...
Si si isty ze to co fajcis su obycajne cigarety? :-)))))))
Vždy som si istý a aj tebou som si istý.
Jasne si ten, čo vždy stiahne chvost.
Už pre istotu.:---
jar88
04.12.15,19:31
Vy si naozaj neviete zdôvodniť, prečo máte pred opilcami stiahnuté uši aj chvost?:confused:
misoft
05.12.15,17:58
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/375676-tomanovu-zrejme-zvolili-za-komisarku-pre-deti/
Ľutujem tých rodičov, ktorí budú niečo nútení riešiť cez túto ombudsmanku.
Veď ona sama, ako ministerka, jednoducho odpisovala rodiny s malými deťmi, vymýšľala zákony, ktoré boli šité horúcou ihlou.... a ke%d sa jej pýtali, ako bude pracovať ako ombudsman, tak len bľabotala niečo o tom, kto to má na starosti a že zákony sú tak dobre "nastavené"...... teda nič konkrétne, len stále to svoje staré - ja nič, to všetko VY!
Nandrolon
05.12.15,18:23
Sme sa prave bavili so zenou.
Aky prinos maju taketo miesta pre spolocnost? A co tato stara nenazrata vrazda tam chce robit?
Jedine sediet, brat plat a robit sa dolezitou.
Vsetky taketo miesta zrusit. Ako aj ten cigan Polak...
Ps: len doplnim co v clanku nie je. Jej mesacny plat sa ma pohybovat okolo 3500 eur/mes.
Nezavidim. Ja by som jej dal 35 000 eur/mesacne. Nech sa tych 40% telcov trosku preberie.
misoft
05.12.15,18:30
Veru - hraje sa na dôležitého, pritom je len figúrka, ktorou iní hýbu....
korela
05.12.15,21:12
Prečo by sme sa mali odlišovať od zbytku scény na svete?
jar88
05.12.15,22:09
Sme sa prave bavili so zenou.
Aky prinos maju taketo miesta pre spolocnost? A co tato stara nenazrata vrazda tam chce robit?
Jedine sediet, brat plat a robit sa dolezitou.
Vsetky taketo miesta zrusit. Ako aj ten cigan Polak...
Ps: len doplnim co v clanku nie je. Jej mesacny plat sa ma pohybovat okolo 3500 eur/mes.
Nezavidim. Ja by som jej dal 35 000 eur/mesacne. Nech sa tych 40% telcov trosku preberie.

Keď všetky také, tak všetky.:D
-------------------------
Alebo sú tam aj také, čo nie sú také.:eek:
Tweety
07.12.15,06:27
bettylou
08.12.15,07:50
Ano, poznas na zemeguli jedneho zivocicha, ktory nie je niekomu poddany???

teraz si ma zaskočil, :D
bjuty smis
08.12.15,13:48
a teroristi majú u nás po ptákoch...

preceda s nimi zatočil.....
jar88
08.12.15,14:34
a teroristi majú u nás po ptákoch...

preceda s nimi zatočil.....
Už zatočil, zatočí, alebo už zatočí? :)
bjuty smis
08.12.15,16:21
Zmenil ustavu - skoncili u nas. Zajtra uz opat pojdem vyvencit psa...
jar88
08.12.15,21:27
Zmenil ustavu - skoncili u nas. Zajtra uz opat pojdem vyvencit psa...
Prečo si myslíš, že "oni" u nás skončili?
Veď na základe zmeny ústavy, si následne už Smer sám, bez opozície, zmení aj patričné zákony. No a samozrejme, že tie zákony sa budú týkať hlavne občanov SR.
-------------------------
Určite nebudú platiť výhradne pre cudzincov (imigrantov bez osobných dokladov) a určite nieje rozdiel v tom, či imigranta nechajú slobodne behať s možnosťou zadržať ho na 48, alebo 96 hodín. Oni ich nechávajú voľne behať tak či tak. Nemajú ich tak či tak kam zatvoriť a nemajú ani kapacity na fyzické vyhostenie.
buchač
08.12.15,22:33
Zmenil ustavu - skoncili u nas. Zajtra uz opat pojdem vyvencit psa...
Prečo si myslíš, že "oni" u nás skončili?
Veď na základe zmeny ústavy, si následne už Smer sám, bez opozície, zmení aj patričné zákony. No a samozrejme, že tie zákony sa budú týkať hlavne občanov SR.
-------------------------
Určite nebudú platiť výhradne pre cudzincov (imigrantov bez osobných dokladov) a určite nieje rozdiel v tom, či imigranta nechajú slobodne behať s možnosťou zadržať ho na 48, alebo 96 hodín. Oni ich nechávajú voľne behať tak či tak. Nemajú ich tak či tak kam zatvoriť a nemajú ani kapacity na fyzické vyhostenie.

Nie nadarmo...
https://dennikn.sk/310908/smer-zvolil-ustavny-sud-lassakovu-mamojku-opozicia-zavahala/
...ešte aj tam bude http://freeemoticonsandsmileys.com/3D%20Smileys/3D%20Emotion%20Smileys/good.gif
jar88
09.12.15,07:55
Toto je potvrdenie, že drvivá časť populácie vôbec nechápe, načo majú volebné právo.
Načo im je demokracia, načo sloboda a načo trh? Oni vlastne ani parlament nepotrebujú. Nepotrebujú ani obecné zastupiteľstvo.
--------------------------------------------------
Vyzerá to tak, že našim ľuďom by naozaj stačilo zriadiť štátnu lampáreň a vrátiť diktátorský strannícky systém. Dať im čosi zožrať a nejakú tú maštaľ a potom už len dojiť a dojiť a dojiť. Presne ako dobytku.
BXLmiami
09.12.15,10:03
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
misoft
09.12.15,15:59
taiko
09.12.15,16:01
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Aj volba Spojenej rybarskej strany z Kecerpeklian je lepsia ako nevolit vobec. ;)
bettylou
09.12.15,17:47
blbosť
misoft
09.12.15,17:48
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Aj volba Spojenej rybarskej strany z Kecerpeklian je lepsia ako nevolit vobec. ;)
...a má číslo 007......:D:D:D
jar88
09.12.15,18:56
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Ja sa nerozčuľujem, iba konštatujem.
Samozrejme, že viem, koho voliť.
------------------------------------------
Ale ako si sama napísala, zrejme nevieš koho voliť, alebo tých ponúkaných, nemáš prečo voliť.
Zamyslela si sa nad tým, čo by ti mala ponúkať strana, ktorú by si chcela voliť?
--------------------------------------------
Či to dokonca vieš aj konkrétne definovať?
jar88
09.12.15,18:57
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Aj volba Spojenej rybarskej strany z Kecerpeklian je lepsia ako nevolit vobec. ;)
Tak to určite nie.
To je vlastne voľba z trucu.
taiko
10.12.15,06:00
Vratky za plyn ? By ma zaujimalo, ci to niektorych dotknutych aj urazilo, alebo ci im je to aspon neprijemne.
Alebo ci je naozaj kazde EUR od precedu dobre ? :(
Nandrolon
10.12.15,06:12
Taiko, musíš sa opýtať tých dôchodcov žijúcich z 250-eurového dôchodku.
bjuty smis
10.12.15,06:33
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Ja sa nerozčuľujem, iba konštatujem.
Samozrejme, že viem, koho voliť.
------------------------------------------
Ale ako si sama napísala, zrejme nevieš koho voliť, alebo tých ponúkaných, nemáš prečo voliť.
Zamyslela si sa nad tým, čo by ti mala ponúkať strana, ktorú by si chcela voliť?
--------------------------------------------
Či to dokonca vieš aj konkrétne definovať?

strana, ktorú budem ja voliť by mala splňať tieto požiadavky :

-konečne zabezpečiť vymožitelnosť práva na slovensku
-zlepšovať a nie zhoršovať podmienky pre podnikatelov
-čo najviac obmedziť funkcie štátu
-kradnuť tak, ako je v europe bežné a štandartné...teda, aby sa slovensko v rôznych rebríčkoch korupcie a zlodejín dostalo zo špice rebríčkov niekde do stredu...
buchač
10.12.15,06:40
Taiko, musíš sa opýtať tých dôchodcov žijúcich z 250-eurového dôchodku.

Tie vratky sa predsa netýkajú každého.

Chce se mi zvracet z precedu...ešte aj svoje hovno si je schopný dať do socialneho (čítaj populistického) programu.
Fajku za fajkou s veľkou pompou robí...ale v konečnom dôsledku ofajčieva národ...
buchač
10.12.15,06:46
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Ja sa nerozčuľujem, iba konštatujem.
Samozrejme, že viem, koho voliť.
------------------------------------------
Ale ako si sama napísala, zrejme nevieš koho voliť, alebo tých ponúkaných, nemáš prečo voliť.
Zamyslela si sa nad tým, čo by ti mala ponúkať strana, ktorú by si chcela voliť?
--------------------------------------------
Či to dokonca vieš aj konkrétne definovať?

strana, ktorú budem ja voliť by mala splňať tieto požiadavky :

-konečne zabezpečiť vymožitelnosť práva na slovensku
-zlepšovať a nie zhoršovať podmienky pre podnikatelov
-čo najviac obmedziť funkcie štátu
-kradnuť tak, ako je v europe bežné a štandartné...teda, aby sa slovensko v rôznych rebríčkoch korupcie a zlodejín dostalo zo špice rebríčkov niekde do stredu...

Dá sa...;) Doplnil by som snáď :
- lepšia vymáhateľnosť daní od podnikateľov
- zrušenie určitých okresov na počet, ktorý bol pred Mečiarom
- zrušenie financovania školstva podľa systému ...počet žiakov,študentov = výška príspevku
Nandrolon
10.12.15,06:48
Netýka sa to každého, to je samozrejme. Len som nepochopil, prečo by mala nejaká vratka napr. 20 eur kohokoľvek uraziť... snáď iba toho, kto ju nedostal.
buchač
10.12.15,06:59
Netýka sa to každého, to je samozrejme. Len som nepochopil, prečo by mala nejaká vratka napr. 20 eur kohokoľvek uraziť... snáď iba toho, kto ju nedostal.
Hm...možno Ti to bude vysvetlené.
bjuty smis
10.12.15,07:02
Netýka sa to každého, to je samozrejme. Len som nepochopil, prečo by mala nejaká vratka napr. 20 eur kohokoľvek uraziť... snáď iba toho, kto ju nedostal.

preto, že fico a jeho lúpežná kohorta zdvojnásobila štátny dlh...rádovo o desiatky milárd euro...

preto, že sestričky dávajú hromadné výpovede

preto, že učitelia chystajú štrajky...

preto, že fico ten obrovský dlh každý rok zvyšuje o dalšie miliardy...
buchač
10.12.15,07:06
Prečo ?
PRETO !!!
http://i.sme.sk/data/hs/9/36/368889/13-r21-st.ir3-_t600.jpg
Nandrolon
10.12.15,07:14
Si myslíš že nejakú 70 ročnú babku tankuje štátny dlh? Alebo že sestričky dávajú hromadné výpovede, ktoré nakoniec aj tak stiahnu?
Tá babka sa poteší každému jednému euru, ktoré dostane a je jej jedno od koho. Ak by vtedajšia opozícia nebola taká nenažraná a na konci roka pustila aspoň nejaké omrvinky pre najchudobnejších, ktorých je najviac, mohli si chrochtať pri válovoch doteraz a FICO nemusel existovať...
Stále to tvrdím, opozícia si sama za to môže že je opozícia. Už mala "MOC" niečo zmeniť, zlepšiť. Zrejme ľudia to videli ináč a poslali ju do prdele....
buchač
10.12.15,07:26
Si myslíš že nejakú 70 ročnú babku tankuje štátny dlh? Alebo že sestričky dávajú hromadné výpovede, ktoré nakoniec aj tak stiahnu?
Tá babka sa poteší každému jednému euru, ktoré dostane a je jej jedno od koho. Ak by vtedajšia opozícia nebola taká nenažraná a na konci roka pustila aspoň nejaké omrvinky pre najchudobnejších, ktorých je najviac, mohli si chrochtať pri válovoch doteraz a FICO nemusel existovať...
Stále to tvrdím, opozícia si sama za to môže že je opozícia. Už mala "MOC" niečo zmeniť, zlepšiť. Zrejme ľudia to videli ináč a poslali ju do prdele....

Veru tak...ľudia to vidia vždy ináč a inak.
Ono je to vždy lepšie rozhadzovať ako uťahovať opasky.....či ?
Či nestojí na tom aj Grécko ? Hentí nevydržali ani pár mesiacov a už vyšli do ulíc a celá EU sa išla posrať od pomáhania a nalievania éčiek. A na čo to bolo dobré ? Na dve veci...

Tá babka ?
Tá babka si rozmyslí, či bude kúriť plynom za ťažké love, alebo si občas prihorí polienko do kachľovca.
Lenže ja pointu vidím hlavne v tom, že jedna babka má kúrenie na plyn a druhá nie. Jedna dostane návratku a druhá nie.
...a irónia osudu je aj tá, že babka plynofikovaná má o dosť vyšší dôchodok ako babka kachľovcová...no obe dostanú vianočný príspevok, ktorý je rozdielny o pár éčiek.

Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
bjuty smis
10.12.15,07:32
Si myslíš že nejakú 70 ročnú babku tankuje štátny dlh? Alebo že sestričky dávajú hromadné výpovede, ktoré nakoniec aj tak stiahnu?
Tá babka sa poteší každému jednému euru, ktoré dostane a je jej jedno od koho. Ak by vtedajšia opozícia nebola taká nenažraná a na konci roka pustila aspoň nejaké omrvinky pre najchudobnejších, ktorých je najviac, mohli si chrochtať pri válovoch doteraz a FICO nemusel existovať...
Stále to tvrdím, opozícia si sama za to môže že je opozícia. Už mala "MOC" niečo zmeniť, zlepšiť. Zrejme ľudia to videli ináč a poslali ju do prdele....


odpovedal som na tvoju otázku, prečo by to malo niekoho uraziť...

mna osobne uráža, že fico za 8 rokov svojej najsociálnejšej vlády vytvoril vrstvu dôchodcov, odkázaných na sociálne balíčky....teba nie ?


a čo sem ťaháš opozíciu ? drž sa témy....
Nandrolon
10.12.15,07:35
Napíšem to takto.
Všetky dotácie, úľavy, príspevky sú už z princípu nespravodlivé, lebo jeden dostane, druhý nie. Všetky by trebalo zrušiť, aby mal každý rovnaké podmienky, či už podnikateľ, alebo bežný človek.
Tie babky častokrát už nevládzu kúriť drevom a uhlím ako keď boli mladé.
A hlavne si treba uvedomiť, že tá babka dostane návratku z toho, čo ZAPLATILA, takže až také nespravodlivé to nie je.
Poznám ľudí, ktorí sú plynofikovaní ale kúria drevom ukradnutým /bez povolenia/ z lesa, takým by som dal návratku - pokutu v sume aspoň 10 000 eur.
Ďalšia vec je, kedy sa už konečne zavedú domové dane závislé od spôsobu vykurovania. Nie je možné aby kvôli niektorým ľuďom bola celá dedina zadymená, lebo kúria kalom, pritom plynofikácia v dedine je.
Nandrolon
10.12.15,07:38
Bjuty, téma je o politike a opozícia do politiky patrí.
Zabudol som, že to FICO vytvoril tých dôchodcov, pred ôsmimi rokmi mali sestričky dvoj tisícové platy a dôchodcovia tisícové dôchodky....
Koho tu zase chceš obalamutiť svojimi tendenčnými príspevkami?
Osobne som fica nikdy nevolil, ale určite nezhoršil dôchodcom dôchodky a ani nezhoršil sestričkám výplaty /mám jednu v rodine/...
Fica som nikdy nevolil ani voliť nebudem, ale nebudem na neho hádzať špinu, ktorá patrí na plecia aj iným "vládam"...
bjuty smis
10.12.15,07:49
téma je o vratke za plyn...
Nandrolon
10.12.15,07:51
Ja by som povedal že "U starej Blažkovej" ale nevadí....
Ja tú vratku všetkým doprajem, mne to nevadí a ani nezávidím. Ak by ma to malo vzrušovať, tak čo potom invalidné dôchodky, ktoré sú možno z polovice vybavené za úplatky, vychodené stovkami hodín po nemocniciach, vysimulované u lekárov. To by ma muselo poraziť. Detto príspevky za opatrovanie....
Toto tu nepriniesol Fico, toto tu vzniklo dlhodobo.
bjuty smis
10.12.15,07:51
dám ti hádanku, vieš odkial citujem :

„právo na spravodlivé a uspokojujúce pracovné podmienky a právo na odmenu za vykonanú prácu, dostatočnú na to, aby im umožnila dôstojnú životnú úroveň“
bjuty smis
10.12.15,07:53
Ja by som povedal že "U starej Blažkovej" ale nevadí....
Ja tú vratku všetkým doprajem, mne to nevadí a ani nezávidím.


nerob sa jednoduchším, ako si...ty naozaj nevieš o čom sa teraz bavíme ???

a kto tu závidí vratky na plyn ? ty si naozaj nič nepochopil :)))
taiko
10.12.15,07:53
Netýka sa to každého, to je samozrejme. Len som nepochopil, prečo by mala nejaká vratka napr. 20 eur kohokoľvek uraziť... snáď iba toho, kto ju nedostal.
Nuz mozno preto, ze preceda jednou rukou da 20 EUR a druhou vezme 100.
Alebo aj preto, ze to nema koncept a kriteria su absurdne. Kedze mnohopocetna rodina s vykurovanim a varenim plynom nedostane nic, lebo budu mat velku spotrebu
Alebo mozno preto, lebo tak preceda robi zo slusnych ludi zobrakov, stracajucich svoju dostojnost, ktorym hadze ako Ty hovoris odrobinky zo stola po svojich bakchanaliach.

Ci myslis, ze je naozaj kazde EUR, od hocikoho, za hocico dobre ?
jar88
10.12.15,08:16
Si myslíš že nejakú 70 ročnú babku tankuje štátny dlh? Alebo že sestričky dávajú hromadné výpovede, ktoré nakoniec aj tak stiahnu?
Tá babka sa poteší každému jednému euru, ktoré dostane a je jej jedno od koho. Ak by vtedajšia opozícia nebola taká nenažraná a na konci roka pustila aspoň nejaké omrvinky pre najchudobnejších, ktorých je najviac, mohli si chrochtať pri válovoch doteraz a FICO nemusel existovať...
Stále to tvrdím, opozícia si sama za to môže že je opozícia. Už mala "MOC" niečo zmeniť, zlepšiť. Zrejme ľudia to videli ináč a poslali ju do prdele....
Nandrolon,
si mladý vzdelaný človek. Predpokladám tak najviac do 40 rokov. Vidím, že sa nezaujímaš len sám o seba, ale aj o verejný život. Vnímaš čo robia politici, podnikatelia a ostatní okolo teba. V skutočnosti si predstaviteľ mladej generácie Slovenska.
-----------------------------------------------------------------------
Akú asi budúcnosť nám prinesiete.
Aké istoty nás tu takto čakajú?
Nandrolon
10.12.15,08:46
Jar, zase dobrý matroš, čo?
jar88
10.12.15,08:57
Jar, zase dobrý matroš, čo?
Dobrý matroš?
Ten máš v téme "Čo nevidieť je to aj tu". A najlepší matroš je v príspevku, ktorý začína výzvou "Päťdesiatnici, povedzte nám konečne pravdu ...".

--------------------------
Rád by som to doplnil, ale nechcem, aby nenastalo nejaké premosťovanie.:)
buchač
10.12.15,10:09
Ja by som povedal že "U starej Blažkovej" ale nevadí....
Ja tú vratku všetkým doprajem, mne to nevadí a ani nezávidím. Ak by ma to malo vzrušovať, tak čo potom invalidné dôchodky, ktoré sú možno z polovice vybavené za úplatky, vychodené stovkami hodín po nemocniciach, vysimulované u lekárov. To by ma muselo poraziť. Detto príspevky za opatrovanie....
Toto tu nepriniesol Fico, toto tu vzniklo dlhodobo.

Tak s týmto ale teda, kuwa, súhlasím...a zabite ma kľudne.

Malý príklad.
Manželkin kolega má diabetes...oproti mne malina.
Podal si žiadosť na ÚPSVR a aj na SP.
Od ÚPSVR má preukaz ZTP a doplatok na diétne stravovanie. Od SP mu bolo priznaných 60% z hrubého príjmu. Tento činí, šak podnikateľ dáva klasiku = minimálka. Na výplatnej páske X a kešovka Y.
Ja sa len opýtam...SP dáva príspevky kvôli tej zníženej pracovnej schopnosti, no daný šrac maká jak čierny a je na nohách 12 hodín denne počas jednej smeny. Mňa by už dávno vystrelo.

P.S.:
Podotýkam a ZDORAZŇUJEM, že mu nezávidím.
Lenže takýchto jedincov je do bludu...lebo sú také DG, že ich ani Kristus Pán nemá šancu vyvrátiť a nie nejaký revízny lekár.
jar88
10.12.15,11:47
Ja by som povedal že "U starej Blažkovej" ale nevadí....
Ja tú vratku všetkým doprajem, mne to nevadí a ani nezávidím. Ak by ma to malo vzrušovať, tak čo potom invalidné dôchodky, ktoré sú možno z polovice vybavené za úplatky, vychodené stovkami hodín po nemocniciach, vysimulované u lekárov. To by ma muselo poraziť. Detto príspevky za opatrovanie....
Toto tu nepriniesol Fico, toto tu vzniklo dlhodobo.

Tak s týmto ale teda, kuwa, súhlasím...a zabite ma kľudne.

Malý príklad.
Manželkin kolega má diabetes...oproti mne malina.
Podal si žiadosť na ÚPSVR a aj na SP.
Od ÚPSVR má preukaz ZTP a doplatok na diétne stravovanie. Od SP mu bolo priznaných 60% z hrubého príjmu. Tento činí, šak podnikateľ dáva klasiku = minimálka. Na výplatnej páske X a kešovka Y.
Ja sa len opýtam...SP dáva príspevky kvôli tej zníženej pracovnej schopnosti, no daný šrac maká jak čierny a je na nohách 12 hodín denne počas jednej smeny. Mňa by už dávno vystrelo.

P.S.:
Podotýkam a ZDORAZŇUJEM, že mu nezávidím.
Lenže takýchto jedincov je do bludu...lebo sú také DG, že ich ani Kristus Pán nemá šancu vyvrátiť a nie nejaký revízny lekár.
Toto aj mne na socializme vadilo. Hlavne to všadeprítomné úplatkárstvo a rodinkárstvo. Vtedy mi najviac bilo do očí, to rodenie invalidných cigánov a súčasne uplatňovaný limit pracovnej neschopnosti na pracujúcu populáciu.
------------------------------------------------
Po páde komunizmu som sa tešil, že sem príde kapitalizmus, nastúpia zdravotné poisťovne a samozrejme aj zrušia vyplácanie cigánskych invalidov. Veď to nechce nič iné, ako pri prevzatí pacienta si dať preveriť jeho skutočný zdravotný stav. Snáď je každému jasné, že komerčná zdravotná poisťovňa nebude platiť za diagnózu, ktorú pacient nemá. Samozrejme, že nebude platiť ani úplatného lekára a samozrejme, že aj neuplatneho si čas od času skontroluje.
-----------------------------------------------
Nuž prešlo viac, ako 25 rokov a nestalo sa. Socializmus tu zostal, kapitalizmus neprišiel a naviac sa ten kapitalizmus v našich očiach stal aj vinníkom, ktorý je zodpovedný za všetky naše socialistické neduhy.
korela
10.12.15,12:40
... chvastavých rečí.... tak daj na nejaké link, lebo nespomínam si, akurát zopár blbcom ležím v žalúdku a to som rád...
A to ešte netušíš, koľkým si ľahostajný.:)
Nepochopil si vtip.
jar88
10.12.15,12:42
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Ja sa nerozčuľujem, iba konštatujem.
Samozrejme, že viem, koho voliť.
------------------------------------------
Ale ako si sama napísala, zrejme nevieš koho voliť, alebo tých ponúkaných, nemáš prečo voliť.
Zamyslela si sa nad tým, čo by ti mala ponúkať strana, ktorú by si chcela voliť?
--------------------------------------------
Či to dokonca vieš aj konkrétne definovať?

strana, ktorú budem ja voliť by mala splňať tieto požiadavky :

-konečne zabezpečiť vymožitelnosť práva na slovensku
-zlepšovať a nie zhoršovať podmienky pre podnikatelov
-čo najviac obmedziť funkcie štátu
-kradnuť tak, ako je v europe bežné a štandartné...teda, aby sa slovensko v rôznych rebríčkoch korupcie a zlodejín dostalo zo špice rebríčkov niekde do stredu...
To znamená, alebo malo by znamenať, že ak bude v budúcej volebnej kampani strana, ktorá sľúbi, čo si napísal, budeš mať koho voliť?
Nebude ťa zaujímať, ako to chcú aj reálne uskutočniť?
-------------------------------------
Následne budeš ďalšie 4 roky čakať a zároveň pokorne prizerať, ako kradnú? Ako sa vyhovárajú a odfajkávajú lepšie balíčky?
bjuty smis
10.12.15,13:05
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Ja sa nerozčuľujem, iba konštatujem.
Samozrejme, že viem, koho voliť.
------------------------------------------
Ale ako si sama napísala, zrejme nevieš koho voliť, alebo tých ponúkaných, nemáš prečo voliť.
Zamyslela si sa nad tým, čo by ti mala ponúkať strana, ktorú by si chcela voliť?
--------------------------------------------
Či to dokonca vieš aj konkrétne definovať?

strana, ktorú budem ja voliť by mala splňať tieto požiadavky :

-konečne zabezpečiť vymožitelnosť práva na slovensku
-zlepšovať a nie zhoršovať podmienky pre podnikatelov
-čo najviac obmedziť funkcie štátu
-kradnuť tak, ako je v europe bežné a štandartné...teda, aby sa slovensko v rôznych rebríčkoch korupcie a zlodejín dostalo zo špice rebríčkov niekde do stredu...
To znamená, alebo malo by znamenať, že ak bude v budúcej volebnej kampani strana, ktorá sľúbi, čo si napísal, budeš mať koho voliť?
Nebude ťa zaujímať, ako to chcú aj reálne uskutočniť?
-------------------------------------
Následne budeš ďalšie 4 roky čakať a zároveň pokorne prizerať, ako kradnú? Ako sa vyhovárajú a odfajkávajú lepšie balíčky?

v podstate áno...
aj ked netuším odkial vieš, že tá strana bude 4 roky kradnuť....
jar88
10.12.15,13:07
Tak mi napadlo, že je naozaj veľa ľudí, ktorým nepasuje žiadna z terajších strán. Veľa ľudí žiadnej z nich neverí a samozrejme, že na to majú aj oprávnený dôvod.
Pritom všetky tieto strany majú čosi spoločné.
Ani jedna z nich, nieje totiž vaša. Skoro každý z nás volí cudziu stranu a tým pádom, aj cudzie a nie svoje vlastné záujmy.
-------------------------------------
Preto sa pýtam a to aj sám seba, prečo si nezaložíme svoju vlastnú a naozaj slušnú, politickú stranu. Veď to nieje také komplikované a neuskutočniteľné.
------------------------------------------------------------------
Vaša strana je len vtedy vašou, keď ste jej členom a jej členom budete len vtedy, ak bude mať rovnaké záujmy, ako vy.
Vlastne sa tým všetci členovia tej našej strany, stanú slušnými politikmi, ktorým nepôjde o vstup do parlamentu so zámerom hrabať, ale so zámerom uskutočniť skutočnú nápravu. Stačí si len zadefinovať základné hodnoty a ciele.
jar88
10.12.15,13:12
Čo sa rozčuluješ.Ty vieš koho voliť?Lebo ja fakt nie.
Ja sa nerozčuľujem, iba konštatujem.
Samozrejme, že viem, koho voliť.
------------------------------------------
Ale ako si sama napísala, zrejme nevieš koho voliť, alebo tých ponúkaných, nemáš prečo voliť.
Zamyslela si sa nad tým, čo by ti mala ponúkať strana, ktorú by si chcela voliť?
--------------------------------------------
Či to dokonca vieš aj konkrétne definovať?

strana, ktorú budem ja voliť by mala splňať tieto požiadavky :

-konečne zabezpečiť vymožitelnosť práva na slovensku
-zlepšovať a nie zhoršovať podmienky pre podnikatelov
-čo najviac obmedziť funkcie štátu
-kradnuť tak, ako je v europe bežné a štandartné...teda, aby sa slovensko v rôznych rebríčkoch korupcie a zlodejín dostalo zo špice rebríčkov niekde do stredu...
To znamená, alebo malo by znamenať, že ak bude v budúcej volebnej kampani strana, ktorá sľúbi, čo si napísal, budeš mať koho voliť?
Nebude ťa zaujímať, ako to chcú aj reálne uskutočniť?
-------------------------------------
Následne budeš ďalšie 4 roky čakať a zároveň pokorne prizerať, ako kradnú? Ako sa vyhovárajú a odfajkávajú lepšie balíčky?

v podstate áno...
aj ked netuším odkial vieš, že tá strana bude 4 roky kradnuť....
Veď to je úplne logické, že každá bude nejakým spôsobom kradnúť.
A keď aj nie priam kradnúť, tak aspoň tunelovať.
------------------------------------------------------------
Aspoň doteraz to tak bolo a nieje dôvod, aby to tak už nebolo.
bjuty smis
10.12.15,13:14
ako píšem, pokial neprekročí medze ...zaradí sa tak do europského primeu, majú u mna šancu...

ja nehladám mesiáša...ja nehladám pannu nepoškvrnenú...
jar88
10.12.15,13:30
ako píšem, pokial neprekročí medze ...zaradí sa tak do europského primeu, majú u mna šancu...

ja nehladám mesiáša...ja nehladám pannu nepoškvrnenú...

Vraj nehľadám pannu a dokonca nepoškvrnenú.:) V Európe - v EU :confused::eek:
--------------------------------------------------------
Veď v EU ani tá najlepšia krajina nieje panna a dokonca ani radodajka.:---
Dovolím si tvrdiť, že žiadna krajina EU nerešpektuje ani základné pravidlá slušnej ľudskej spoločnosti. Žiadna nepodporuje ani len slušné spolunažívanie ľudí, nie tak ešte krajín a národov.
pavol54
10.12.15,15:52
Tak mi napadlo, že je naozaj veľa ľudí, ktorým nepasuje žiadna z terajších strán. Veľa ľudí žiadnej z nich neverí a samozrejme, že na to majú aj oprávnený dôvod.
Pritom všetky tieto strany majú čosi spoločné.
Ani jedna z nich, nieje totiž vaša. Skoro každý z nás volí cudziu stranu a tým pádom, aj cudzie a nie svoje vlastné záujmy.
-------------------------------------
Preto sa pýtam a to aj sám seba, prečo si nezaložíme svoju vlastnú a naozaj slušnú, politickú stranu. Veď to nieje také komplikované a neuskutočniteľné.
------------------------------------------------------------------
Vaša strana je len vtedy vašou, keď ste jej členom a jej členom budete len vtedy, ak bude mať rovnaké záujmy, ako vy.
Vlastne sa tým všetci členovia tej našej strany, stanú slušnými politikmi, ktorým nepôjde o vstup do parlamentu so zámerom hrabať, ale so zámerom uskutočniť skutočnú nápravu. Stačí si len zadefinovať základné hodnoty a ciele.
A nechať si na čelo vytetovať sústredené kruhy, aby ťa rýchlo našli
pavol54
10.12.15,15:58
Si myslíš že nejakú 70 ročnú babku tankuje štátny dlh? Alebo že sestričky dávajú hromadné výpovede, ktoré nakoniec aj tak stiahnu?
Tá babka sa poteší každému jednému euru, ktoré dostane a je jej jedno od koho. Ak by vtedajšia opozícia nebola taká nenažraná a na konci roka pustila aspoň nejaké omrvinky pre najchudobnejších, ktorých je najviac, mohli si chrochtať pri válovoch doteraz a FICO nemusel existovať...
Stále to tvrdím, opozícia si sama za to môže že je opozícia. Už mala "MOC" niečo zmeniť, zlepšiť. Zrejme ľudia to videli ináč a poslali ju do prdele....

Veru tak...ľudia to vidia vždy ináč a inak.
Ono je to vždy lepšie rozhadzovať ako uťahovať opasky.....či ?
Či nestojí na tom aj Grécko ? Hentí nevydržali ani pár mesiacov a už vyšli do ulíc a celá EU sa išla posrať od pomáhania a nalievania éčiek. A na čo to bolo dobré ? Na dve veci...

Tá babka ?
Tá babka si rozmyslí, či bude kúriť plynom za ťažké love, alebo si občas prihorí polienko do kachľovca.
Lenže ja pointu vidím hlavne v tom, že jedna babka má kúrenie na plyn a druhá nie. Jedna dostane návratku a druhá nie.
...a irónia osudu je aj tá, že babka plynofikovaná má o dosť vyšší dôchodok ako babka kachľovcová...no obe dostanú vianočný príspevok, ktorý je rozdielny o pár éčiek.

Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
buchač
10.12.15,16:10
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
pavol54
10.12.15,16:12
Ja by som povedal že "U starej Blažkovej" ale nevadí....
Ja tú vratku všetkým doprajem, mne to nevadí a ani nezávidím. Ak by ma to malo vzrušovať, tak čo potom invalidné dôchodky, ktoré sú možno z polovice vybavené za úplatky, vychodené stovkami hodín po nemocniciach, vysimulované u lekárov. To by ma muselo poraziť. Detto príspevky za opatrovanie....
Toto tu nepriniesol Fico, toto tu vzniklo dlhodobo.

Tak s týmto ale teda, kuwa, súhlasím...a zabite ma kľudne.

Malý príklad.
Manželkin kolega má diabetes...oproti mne malina.
Podal si žiadosť na ÚPSVR a aj na SP.
Od ÚPSVR má preukaz ZTP a doplatok na diétne stravovanie. Od SP mu bolo priznaných 60% z hrubého príjmu. Tento činí, šak podnikateľ dáva klasiku = minimálka. Na výplatnej páske X a kešovka Y.
Ja sa len opýtam...SP dáva príspevky kvôli tej zníženej pracovnej schopnosti, no daný šrac maká jak čierny a je na nohách 12 hodín denne počas jednej smeny. Mňa by už dávno vystrelo.

P.S.:
Podotýkam a ZDORAZŇUJEM, že mu nezávidím.
Lenže takýchto jedincov je do bludu...lebo sú také DG, že ich ani Kristus Pán nemá šancu vyvrátiť a nie nejaký revízny lekár.
Toto aj mne na socializme vadilo. Hlavne to všadeprítomné úplatkárstvo a rodinkárstvo. Vtedy mi najviac bilo do očí, to rodenie invalidných cigánov a súčasne uplatňovaný limit pracovnej neschopnosti na pracujúcu populáciu.
------------------------------------------------
Po páde komunizmu som sa tešil, že sem príde kapitalizmus, nastúpia zdravotné poisťovne a samozrejme aj zrušia vyplácanie cigánskych invalidov. Veď to nechce nič iné, ako pri prevzatí pacienta si dať preveriť jeho skutočný zdravotný stav. Snáď je každému jasné, že komerčná zdravotná poisťovňa nebude platiť za diagnózu, ktorú pacient nemá. Samozrejme, že nebude platiť ani úplatného lekára a samozrejme, že aj neuplatneho si čas od času skontroluje.
-----------------------------------------------
Nuž prešlo viac, ako 25 rokov a nestalo sa. Socializmus tu zostal, kapitalizmus neprišiel a naviac sa ten kapitalizmus v našich očiach stal aj vinníkom, ktorý je zodpovedný za všetky naše socialistické neduhy.
Ty si úplne mimo Čo má zdravotná poisťovňa spoločné s priznaním a poberaníminvalidného dôchodku?
pavol54
10.12.15,16:20
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
Len treba mať sloniu pamäť, a ja mám plyn tak viem aký bol pohyb odvtedy ako sa predal SPP okrem iného aj tie hlúpe kecy politikov si pamätám keď ukrajinci kradli náš plyn a rusi ho zastavili tak znalci vykrikovali nech si plnia zmluvu a donesú ho hoci aj v kýbloch dnes keď rusi povedali že ukrajina bude aut, tak vykrikujú aké je to nespravodlivé
jar88
10.12.15,16:22
Ja by som povedal že "U starej Blažkovej" ale nevadí....
Ja tú vratku všetkým doprajem, mne to nevadí a ani nezávidím. Ak by ma to malo vzrušovať, tak čo potom invalidné dôchodky, ktoré sú možno z polovice vybavené za úplatky, vychodené stovkami hodín po nemocniciach, vysimulované u lekárov. To by ma muselo poraziť. Detto príspevky za opatrovanie....
Toto tu nepriniesol Fico, toto tu vzniklo dlhodobo.

Tak s týmto ale teda, kuwa, súhlasím...a zabite ma kľudne.

Malý príklad.
Manželkin kolega má diabetes...oproti mne malina.
Podal si žiadosť na ÚPSVR a aj na SP.
Od ÚPSVR má preukaz ZTP a doplatok na diétne stravovanie. Od SP mu bolo priznaných 60% z hrubého príjmu. Tento činí, šak podnikateľ dáva klasiku = minimálka. Na výplatnej páske X a kešovka Y.
Ja sa len opýtam...SP dáva príspevky kvôli tej zníženej pracovnej schopnosti, no daný šrac maká jak čierny a je na nohách 12 hodín denne počas jednej smeny. Mňa by už dávno vystrelo.

P.S.:
Podotýkam a ZDORAZŇUJEM, že mu nezávidím.
Lenže takýchto jedincov je do bludu...lebo sú také DG, že ich ani Kristus Pán nemá šancu vyvrátiť a nie nejaký revízny lekár.
Toto aj mne na socializme vadilo. Hlavne to všadeprítomné úplatkárstvo a rodinkárstvo. Vtedy mi najviac bilo do očí, to rodenie invalidných cigánov a súčasne uplatňovaný limit pracovnej neschopnosti na pracujúcu populáciu.
------------------------------------------------
Po páde komunizmu som sa tešil, že sem príde kapitalizmus, nastúpia zdravotné poisťovne a samozrejme aj zrušia vyplácanie cigánskych invalidov. Veď to nechce nič iné, ako pri prevzatí pacienta si dať preveriť jeho skutočný zdravotný stav. Snáď je každému jasné, že komerčná zdravotná poisťovňa nebude platiť za diagnózu, ktorú pacient nemá. Samozrejme, že nebude platiť ani úplatného lekára a samozrejme, že aj neuplatneho si čas od času skontroluje.
-----------------------------------------------
Nuž prešlo viac, ako 25 rokov a nestalo sa. Socializmus tu zostal, kapitalizmus neprišiel a naviac sa ten kapitalizmus v našich očiach stal aj vinníkom, ktorý je zodpovedný za všetky naše socialistické neduhy.
Ty si úplne mimo Čo má zdravotná poisťovňa spoločné s priznaním a poberaníminvalidného dôchodku?
V socializme s tým "zdravotná poisťovňa" naozaj nič nemá. Ona má tých uznaných invalidov iba platiť. Dokonca musí platiť aj tých úplatných lekárov, ktorí zo zdravého jedinca, vytvoria papierového invalida.
jar88
10.12.15,16:33
Tak mi napadlo, že je naozaj veľa ľudí, ktorým nepasuje žiadna z terajších strán. Veľa ľudí žiadnej z nich neverí a samozrejme, že na to majú aj oprávnený dôvod.
Pritom všetky tieto strany majú čosi spoločné.
Ani jedna z nich, nieje totiž vaša. Skoro každý z nás volí cudziu stranu a tým pádom, aj cudzie a nie svoje vlastné záujmy.
-------------------------------------
Preto sa pýtam a to aj sám seba, prečo si nezaložíme svoju vlastnú a naozaj slušnú, politickú stranu. Veď to nieje také komplikované a neuskutočniteľné.
------------------------------------------------------------------
Vaša strana je len vtedy vašou, keď ste jej členom a jej členom budete len vtedy, ak bude mať rovnaké záujmy, ako vy.
Vlastne sa tým všetci členovia tej našej strany, stanú slušnými politikmi, ktorým nepôjde o vstup do parlamentu so zámerom hrabať, ale so zámerom uskutočniť skutočnú nápravu. Stačí si len zadefinovať základné hodnoty a ciele.
A nechať si na čelo vytetovať sústredené kruhy, aby ťa rýchlo našli
To má byť, akože narážka, že by nás dnešní "mocipáni" a oligarchovia postrieľali?
Neblázni, veď je doba internetu a agitovať na námestie nemusíš. Oni vlastne nemajú žiadnu moc. Oni majú len nami dané právo, právo rozhodovať o našich peniazoch. To je celá ich moc a naša nemohúcnosť to zmeniť.
------------------------------------------
Aj keď je to také jednoduché a bezrizikové, aj tak to ľudia neurobia.
buchač
10.12.15,16:41
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
Len treba mať sloniu pamäť, a ja mám plyn tak viem aký bol pohyb odvtedy ako sa predal SPP okrem iného aj tie hlúpe kecy politikov si pamätám keď ukrajinci kradli náš plyn a rusi ho zastavili tak znalci vykrikovali nech si plnia zmluvu a donesú ho hoci aj v kýbloch dnes keď rusi povedali že ukrajina bude aut, tak vykrikujú aké je to nespravodlivé

Pali neblázni predsa...
Veď ten lacný plyn sa využíval (presnejšie zneužíval) na vykurovanie nie bežných domov...ale kuwa veľkých víl, vyhrievanie bazénov, soláriek....a v neposlednej miere na tie skleníky.

Aj hentí dostanú návratky ?????
jar88
10.12.15,16:59
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
Len treba mať sloniu pamäť, a ja mám plyn tak viem aký bol pohyb odvtedy ako sa predal SPP okrem iného aj tie hlúpe kecy politikov si pamätám keď ukrajinci kradli náš plyn a rusi ho zastavili tak znalci vykrikovali nech si plnia zmluvu a donesú ho hoci aj v kýbloch dnes keď rusi povedali že ukrajina bude aut, tak vykrikujú aké je to nespravodlivé

Pali neblázni predsa...
Veď ten lacný plyn sa využíval (presnejšie zneužíval) na vykurovanie nie bežných domov...ale kuwa veľkých víl, vyhrievanie bazénov, soláriek....a v neposlednej miere na tie skleníky.

Aj hentí dostanú návratky ?????
A to máš odkiaľ?
Daj že link, nech pozriem, či sa to náhodou nevzťahuje aj na môj bazén. Vilu nemám, ale 360 m2 spapá hodne plynu.
---------------------------------
Možno aj mňa pán preceda chcel potešiť.
jar88
10.12.15,17:00
Treba žiadať, alebo len pokorne čakať?
buchač
10.12.15,17:14
..
Aj hentí dostanú návratky ?????
A to máš odkiaľ?
Daj že link, nech pozriem, či sa to náhodou nevzťahuje aj na môj bazén. Vilu nemám, ale 360 m2 spapá hodne plynu.
---------------------------------
Možno aj mňa pán preceda chcel potešiť.

Mňa sa nepýtaj, ja viem len, že

Keď sa stretne rok s rokom, vláda vráti ľuďom peniaze za plyn. Domácnosti, ktoré na plyne iba varia, dostanú len niečo okolo desiatich eur. Tí, čo s plynom aj kúria, môžu rátať s návratkou v maximálnej výške 165 eur.

ale čo vykurujú, tak preceda a nasledujúce info nešpecifikuje.
Uvidíš na šeku, koľko Ti pošlú...
pavol54
10.12.15,17:47
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
Len treba mať sloniu pamäť, a ja mám plyn tak viem aký bol pohyb odvtedy ako sa predal SPP okrem iného aj tie hlúpe kecy politikov si pamätám keď ukrajinci kradli náš plyn a rusi ho zastavili tak znalci vykrikovali nech si plnia zmluvu a donesú ho hoci aj v kýbloch dnes keď rusi povedali že ukrajina bude aut, tak vykrikujú aké je to nespravodlivé

Pali neblázni predsa...
Veď ten lacný plyn sa využíval (presnejšie zneužíval) na vykurovanie nie bežných domov...ale kuwa veľkých víl, vyhrievanie bazénov, soláriek....a v neposlednej miere na tie skleníky.

Aj hentí dostanú návratky ?????
návratky sú za tento rok, nie za 30 rokov dozadu, kedy sa ním vykurovali fóliovníky(čo bolo bolo, terazky sú to holé konštrukcie však zo španielska to je lacnejšie ako kúrenie) a tí čo majú bazény ma jednak neserú, a jednak to majú v nákladoch firmy(však firma má právo si vybudovať relaxačné centrum či?) len debilný zbohatlík by to nechal ako rodinný dom.
bjuty smis
10.12.15,17:51
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
Len treba mať sloniu pamäť, a ja mám plyn tak viem aký bol pohyb odvtedy ako sa predal SPP okrem iného aj tie hlúpe kecy politikov si pamätám keď ukrajinci kradli náš plyn a rusi ho zastavili tak znalci vykrikovali nech si plnia zmluvu a donesú ho hoci aj v kýbloch dnes keď rusi povedali že ukrajina bude aut, tak vykrikujú aké je to nespravodlivé

ked máš sloniu pamäť, tak si iste pamätáš dátum nášho vstupu do EU

ked máš sloniu pamäť, tak si iste pamätáš podmienku od EU na zrušenie krížových dotácií ! ( teraz sa už trochu strácaš, však ? )

ked máš sloniu pamäť, tak si iste pamätáš - - ako skočila cena ropy a plynu od rusákov...



ale ked máš mozog ako slon, tak veríš kažimírovi a jeho grafom, že ti zlacneli plyn o 90 %

však ?:)))
pavol54
10.12.15,17:53
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
Len treba mať sloniu pamäť, a ja mám plyn tak viem aký bol pohyb odvtedy ako sa predal SPP okrem iného aj tie hlúpe kecy politikov si pamätám keď ukrajinci kradli náš plyn a rusi ho zastavili tak znalci vykrikovali nech si plnia zmluvu a donesú ho hoci aj v kýbloch dnes keď rusi povedali že ukrajina bude aut, tak vykrikujú aké je to nespravodlivé

Pali neblázni predsa...
Veď ten lacný plyn sa využíval (presnejšie zneužíval) na vykurovanie nie bežných domov...ale kuwa veľkých víl, vyhrievanie bazénov, soláriek....a v neposlednej miere na tie skleníky.

Aj hentí dostanú návratky ?????
A to máš odkiaľ?
Daj že link, nech pozriem, či sa to náhodou nevzťahuje aj na môj bazén. Vilu nemám, ale 360 m2 spapá hodne plynu.
---------------------------------
Možno aj mňa pán preceda chcel potešiť.
sadzba d3 - maximálne 6% zo spotreby
pavol54
10.12.15,18:21
Básnik (ja) by povedal...."nasrať na takúto sociálnosť"...
to si sa mal rozčuľovať aj vtedy keď nedovoľoval zdvihnúť ceny pre domácnosť, alebo si mal tlieskať tým pánom čo zo dňa na deň zdvihli cenu plynu o 80% také milé to bolo keď sa to netýkalo tých kachľových (mali radosť že sa ich to nedotklo)
Pali, ale šak nože nečaruj...na mňa to nepôsobí. ;)

Mne sa nejak nechce do dišputy o trte...stačí, ak budeš len objektívny.
Dúfam, že ja som...lebo mňa sa to netýka ani v jednom smere.
Len treba mať sloniu pamäť, a ja mám plyn tak viem aký bol pohyb odvtedy ako sa predal SPP okrem iného aj tie hlúpe kecy politikov si pamätám keď ukrajinci kradli náš plyn a rusi ho zastavili tak znalci vykrikovali nech si plnia zmluvu a donesú ho hoci aj v kýbloch dnes keď rusi povedali že ukrajina bude aut, tak vykrikujú aké je to nespravodlivé

ked máš sloniu pamäť, tak si iste pamätáš dátum nášho vstupu do EU

ked máš sloniu pamäť, tak si iste pamätáš podmienku od EU na zrušenie krížových dotácií ! ( teraz sa už trochu strácaš, však ? )

ked máš sloniu pamäť, tak si iste pamätáš - - ako skočila cena ropy a plynu od rusákov...



ale ked máš mozog ako slon, tak veríš kažimírovi a jeho grafom, že ti zlacneli plyn o 90 %

však ?:)))
plyn pri predaji v roku 2002 mal približne rovnakú cenu ako dnes, dokonca tesne pred predajom svetové ceny klesli
cena pre domácnosť okamžite stúpla iste kvôli zrušeniu krížových dotácii ale to bolo v súvislosti s privatizáciu ( takže tú by sme zrušili aj bez privatizácie a výsledok hospodárenie by mal byť asi rovnaký)
do EU sme vstúpili až v roku 2004 či? Takže krížové dotácie si vyriešil už nový majiteľ
Takže o koľko poskočila cena plynu od rusákov hneď po roku 2002?
Mňa zaujímajú vždy fakty nie politické grafy ani politické kecy
bjuty smis
11.12.15,06:44
nie som schopný pochopiť tie tvoje perly, napr :
"
cena pre domácnosť okamžite stúpla iste kvôli zrušeniu krížových dotácii ale to bolo v súvislosti s privatizáciu ( takže tú by sme zrušili aj bez privatizácie a výsledok hospodárenie by mal byť asi rovnaký)..."

celkovo nerozumiem príspevku, ty chceš ako poprieť, že svetové ceny plynu prudko stúpli ?
alebo že boli umelo nízke kvôli krížovým dotáciám ?

je pre teba ťažké si vygoogliť vývoj svetových cien plynu ?

alebo čo si vlastne chcel povedať ....
jar88
11.12.15,09:07
nie som schopný pochopiť tie tvoje perly, napr :
"
cena pre domácnosť okamžite stúpla iste kvôli zrušeniu krížových dotácii ale to bolo v súvislosti s privatizáciu ( takže tú by sme zrušili aj bez privatizácie a výsledok hospodárenie by mal byť asi rovnaký)..."

celkovo nerozumiem príspevku, ty chceš ako poprieť, že svetové ceny plynu prudko stúpli ?
alebo že boli umelo nízke kvôli krížovým dotáciám ?

je pre teba ťažké si vygoogliť vývoj svetových cien plynu ?

alebo čo si vlastne chcel povedať ....
On chcel povedať, že SPP mohol štátu znášať zlaté vajcia.
Že aj keby zostal SPP v rukách štátu, bol by pri takej cenovej politike ziskový.
--------------------------------------------------
Len stále nevie pripustiť, že zisk v štátnom podniku je možné za každých okolností vytunelovať. Nevie pripustiť, že sa v žiadnom prípade nedá zosmoliť zákon, ktorým by sa tomu dalo zabrániť. Pri správe štátneho majetku, sa normálne uvažujúci človek, nemôže dopustiť trestného činu. Dokonca ani z nedbalosti.
--------------------------------------
A to nespomínam možnosť zadlženia. Tam sa dajú robiť iné kotrmelce. (spomeň si na Duckého)
taiko
11.12.15,11:22
nie som schopný pochopiť tie tvoje perly, napr :
"
cena pre domácnosť okamžite stúpla iste kvôli zrušeniu krížových dotácii ale to bolo v súvislosti s privatizáciu ( takže tú by sme zrušili aj bez privatizácie a výsledok hospodárenie by mal byť asi rovnaký)..."

celkovo nerozumiem príspevku, ty chceš ako poprieť, že svetové ceny plynu prudko stúpli ?
alebo že boli umelo nízke kvôli krížovým dotáciám ?

je pre teba ťažké si vygoogliť vývoj svetových cien plynu ?

alebo čo si vlastne chcel povedať ....
On chcel povedať, že SPP mohol štátu znášať zlaté vajcia.
Že aj keby zostal SPP v rukách štátu, bol by pri takej cenovej politike ziskový.
--------------------------------------------------
Len stále nevie pripustiť, že zisk v štátnom podniku je možné za každých okolností vytunelovať. Nevie pripustiť, že sa v žiadnom prípade nedá zosmoliť zákon, ktorým by sa tomu dalo zabrániť. Pri správe štátneho majetku, sa normálne uvažujúci človek, nemôže dopustiť trestného činu. Dokonca ani z nedbalosti.
--------------------------------------
A to nespomínam možnosť zadlženia. Tam sa dajú robiť iné kotrmelce. (spomeň si na Duckého)
ja len tak na okraj. Kde beries pravo a odvahu hovorit, pisat za inych ? Ludia tu nechapu Tvoje vlastne nazory a Ty si dovolis interpretovat cudzie ? Aby si to niekto mohol za danych okolnosti dovolit, musel by byt neuveritelne arogantny, alebo nie velmi bystry.
Ci si uz naozaj musis vynucovat pozornost za kazdu cenu ?
Toto samozrejme nie je vyjadrenie akehokolvke nazoru, ci postoja k dotknutemu prispevku od pavla.
jar88
11.12.15,13:23
mimotemyViem, že ti inteligencia nechýba.
Ale toto čo má byť?
Skús jasnejšie.

------------------------
To čo máš za narážky?
bjuty smis
11.12.15,13:29
tiež pozerám, ako si sa taiko rozbehol ???

keby som chcel byť zlý, tak skúsim trošku parafrázovať :

kde beries právo a odvahu..............
buchač
11.12.15,13:43
tiež pozerám, ako si sa taiko rozbehol ???

keby som chcel byť zlý, tak skúsim trošku parafrázovať :

kde beries právo a odvahu..............

Ale ja radšej z určitých dôvodov mlčím...
Takže sparafrázujem jeden film...Dobrý, zlý a škaredý.
Budem ..Dobrý a pekný...;)
taiko
11.12.15,13:56
mimotemyViem, že ti inteligencia nechýba.
Ale toto čo má byť?
Skús jasnejšie.

------------------------
To čo máš za narážky?
to neboli narazky, to su jasne slova s jasnym vyznamom ;) Comu presne si neporozumel ?
taiko
11.12.15,13:56
tiež pozerám, ako si sa taiko rozbehol ???

keby som chcel byť zlý, tak skúsim trošku parafrázovať :

kde beries právo a odvahu..............
si nedokoncil ;). Neslobodno sa len tak plano vyhrazat. Ked chces byt zly bud zly, ak nechces byt zly tak o tom nehovor. :)
taiko
11.12.15,14:05
tiež pozerám, ako si sa taiko rozbehol ???

keby som chcel byť zlý, tak skúsim trošku parafrázovať :

kde beries právo a odvahu..............

Ale ja radšej z určitých dôvodov mlčím...
Takže sparafrázujem jeden film...Dobrý, zlý a škaredý.
Budem ..Dobrý a pekný...;)
tak tak dobre robis, ak by som ja niekomu na fore zazelal rakovinu, tiez by som uz navzdy mlcal ;)
pavol54
11.12.15,14:34
nie som schopný pochopiť tie tvoje perly, napr :
"
cena pre domácnosť okamžite stúpla iste kvôli zrušeniu krížových dotácii ale to bolo v súvislosti s privatizáciu ( takže tú by sme zrušili aj bez privatizácie a výsledok hospodárenie by mal byť asi rovnaký)..."

celkovo nerozumiem príspevku, ty chceš ako poprieť, že svetové ceny plynu prudko stúpli ?
alebo že boli umelo nízke kvôli krížovým dotáciám ?

je pre teba ťažké si vygoogliť vývoj svetových cien plynu ?

alebo čo si vlastne chcel povedať ....
On chcel povedať, že SPP mohol štátu znášať zlaté vajcia.
Že aj keby zostal SPP v rukách štátu, bol by pri takej cenovej politike ziskový.
--------------------------------------------------
Len stále nevie pripustiť, že zisk v štátnom podniku je možné za každých okolností vytunelovať. Nevie pripustiť, že sa v žiadnom prípade nedá zosmoliť zákon, ktorým by sa tomu dalo zabrániť. Pri správe štátneho majetku, sa normálne uvažujúci človek, nemôže dopustiť trestného činu. Dokonca ani z nedbalosti.
--------------------------------------
A to nespomínam možnosť zadlženia. Tam sa dajú robiť iné kotrmelce. (spomeň si na Duckého)
napríklad súkromný enel alebo služby poskytované súkromnej SPP zahraničnou súkromonu firmou atd v štátnych firmách si privlastňuje manažment a v súkromných to preženú cez schránkové firmy alebo iné servisné firmy samozrejme zahraničné. Snívaj ešte chvíľu svoj zlatý sen o poctivosti zahraničného súkromného kapiálu
pavol54
11.12.15,14:36
nie som schopný pochopiť tie tvoje perly, napr :
"
cena pre domácnosť okamžite stúpla iste kvôli zrušeniu krížových dotácii ale to bolo v súvislosti s privatizáciu ( takže tú by sme zrušili aj bez privatizácie a výsledok hospodárenie by mal byť asi rovnaký)..."

celkovo nerozumiem príspevku, ty chceš ako poprieť, že svetové ceny plynu prudko stúpli ?
alebo že boli umelo nízke kvôli krížovým dotáciám ?

je pre teba ťažké si vygoogliť vývoj svetových cien plynu ?

alebo čo si vlastne chcel povedať ....
On chcel povedať, že SPP mohol štátu znášať zlaté vajcia.
Že aj keby zostal SPP v rukách štátu, bol by pri takej cenovej politike ziskový.
--------------------------------------------------
Len stále nevie pripustiť, že zisk v štátnom podniku je možné za každých okolností vytunelovať. Nevie pripustiť, že sa v žiadnom prípade nedá zosmoliť zákon, ktorým by sa tomu dalo zabrániť. Pri správe štátneho majetku, sa normálne uvažujúci človek, nemôže dopustiť trestného činu. Dokonca ani z nedbalosti.
--------------------------------------
A to nespomínam možnosť zadlženia. Tam sa dajú robiť iné kotrmelce. (spomeň si na Duckého)
ja len tak na okraj. Kde beries pravo a odvahu hovorit, pisat za inych ? Ludia tu nechapu Tvoje vlastne nazory a Ty si dovolis interpretovat cudzie ? Aby si to niekto mohol za danych okolnosti dovolit, musel by byt neuveritelne arogantny, alebo nie velmi bystry.
Ci si uz naozaj musis vynucovat pozornost za kazdu cenu ?
Toto samozrejme nie je vyjadrenie akehokolvke nazoru, ci postoja k dotknutemu prispevku od pavla.
to vieš gule a karty
buchač
11.12.15,17:25
tiež pozerám, ako si sa taiko rozbehol ???

keby som chcel byť zlý, tak skúsim trošku parafrázovať :

kde beries právo a odvahu..............

Ale ja radšej z určitých dôvodov mlčím...
Takže sparafrázujem jeden film...Dobrý, zlý a škaredý.
Budem ..Dobrý a pekný...;)
tak tak dobre robis, ak by som ja niekomu na fore zazelal rakovinu, tiez by som uz navzdy mlcal ;)

Veru dobre robím, to viem aj ja bez Tvojho poddžubu...prípadne aj od ...
Takže sa ukľudni radšej aj Ty...prípadne aj ...
jar88
11.12.15,17:34
mimotemyViem, že ti inteligencia nechýba.
Ale toto čo má byť?
Skús jasnejšie.

------------------------
To čo máš za narážky?
to neboli narazky, to su jasne slova s jasnym vyznamom ;) Comu presne si neporozumel ?
Nerozumiem tomu "jasnému významu".
Rovnako, ako si ty nepochopil moje jasne napísané slová.
Veď čo už, keď ani ostatní nepochopili čo som ti napísal.
------------------------------------------------------------------------
Viem že ti inteligencia nechýba a tak končím. Nemienim sa s tebou prekárať, kde ty, na to berieš právo a odvahu. Kde ju bral pán Vaš viem, ale nepoviem.
jar88
11.12.15,19:54
To to su jasne slova s jasnym vyznamom
https://www.youtube.com/watch?v=Dlqi94mlvoA
Však Pavol54, keby sme tak hlúpo neštrngali, mohli sme mať vianoce aj dnes, zajtra a pozajtra a popopopozajtra a aj predpredpredvčerom. A fúúrt.
lujza.j
12.12.15,10:29
http://www.glob.sk/mame-kriznik-pripraveny-do-boja/
že sa zo seba nejde pogrcať....ked sa nedávno pchal do euro parlamentu...mu nevadilo..že ako je na tom "jeho loď "...
buchač
12.12.15,11:07
http://www.glob.sk/mame-kriznik-pripraveny-do-boja/
že sa zo seba nejde pogrcať....ked sa nedávno pchal do euro parlamentu...mu nevadilo..že ako je na tom "jeho loď "...
Citujem z diskusie :

copco > vpoho • pred 5 hodinami

Ale material zohnal kvalitny.....!!!
----------------------

Aj ja chcééém taký kvalitný matroš...;) :D
lujza.j
12.12.15,11:18
http://www.glob.sk/mame-kriznik-pripraveny-do-boja/
že sa zo seba nejde pogrcať....ked sa nedávno pchal do euro parlamentu...mu nevadilo..že ako je na tom "jeho loď "...
Citujem z diskusie :

copco > vpoho • pred 5 hodinami

Ale material zohnal kvalitny.....!!!
----------------------

Aj ja chcééém taký kvalitný matroš...;) :D
buchi....ja som to ani nečítala iba jedným vokom:D.....za 10rokov na kopci som toho videla haba aj hej:D....keby som to nefiltrovala a bola slaba na žalúdek...grcám a grcám a grcám....bleééééé
Ing. Ľubomír Janoška
13.12.15,08:48
http://www.glob.sk/mame-kriznik-pripraveny-do-boja/
že sa zo seba nejde pogrcať....ked sa nedávno pchal do euro parlamentu...mu nevadilo..že ako je na tom "jeho loď "...
Však to poznáš z praxe, nechaj ich čo najviac rozprávať a sami sa usvedčia najlepšie :D
buchač
13.12.15,11:07
Však to poznáš z praxe, nechaj ich čo najviac rozprávať a sami sa usvedčia najlepšie :D
Niečo z mojej šálky kávy.

Jeden aktivista - snívač na svojej stránke propaguje boj proti zbraniam, dám jeho vyjadrenie pre tých, čo nie sú na FB.


Eduard Chmelár (https://www.facebook.com/ChmelarEduard/?fref=nf)

3 december, 12:45 ·






Dvaja šialenci dnes zastrelili v Kalifornii 14 ľudí. Násilné činy spáchané strelnými zbraňami spôsobujú v USA a v krajinách západnej Európy viac úmrtí ako terorizmus. Pripomínam to tým bláznom, ktorí vnímajú návrh Európskej komisie na zákaz niektorých druhov zbraní ako „odzbrojenie Európy“ či dokonca „porušenie ich základného ľudského práva“. Odhliadnuc od toho, že argumentácia Združenia vlastníkov strelných zbraní je navlas rovnaká a rovnako zvrátená ako argumentácie zbrojárskej lobby, oháňať sa v tomto prípade obavami z terorizmu je choré. Ako zabránili strelné zbrane teroristickým útokom v New Yorku, Madride alebo Londýne? Chceme tu mať vari divoký Západ? Návrhmi ako odstrániť zbrane z ulíc európskych a amerických miest sa nezaoberá len zlý Brusel, ale všetci, ktorým záleží na bezpečnom živote. Aj generálny tajomník OSN Pan Ki-mun vyzval pred dvoma mesiacmi Spojené štáty, aby prijali opatrenia na zníženie počtu násilných činov páchaných strelnými zbraňami po tom, ako ozbrojený muž zastrelil na vysokej škole v americkom štáte Oregon deväť ľudí. Nikto ma nepresvedčí o tom, že v záujme nejakej patologickej vášne pre zbrane by sme to tu mali uľahčovať takým šialencom ako vrah z Devínskej Novej Vsi a ohrozovať bezpečnosť v našich mestách. Táto spoločnosť nepotrebuje viac zbraní, ale viac porozumenia a dialógu. V civilizovanej spoločnosti zbrane do rúk civilistom nepatria. Bodka.
https://www.facebook.com/ChmelarEduard/?fref=ts



Lenže pred časom vravel iné, predposledná odpoveď :
https://docs.google.com/viewer?docex=1&url=http://www.vip-banka.sk/aktuality/Buducnost.pdf
lujza.j
14.12.15,06:33
buchač
14.12.15,07:11
http://www.cas.sk/clanok/339117/kanikovi-podpalili-hotel-fotografia-skazy-a-vyjadrenie-politika-aj-jeho-manzelky.html

Pekna diskusia....
Prečítal som si článok a toto mi zadrelo do očí


Na mieste našli stoh novín, ktorých bolo 20 – 30 kusov...
Diskusia bola jasná okamžite.
lujza.j
14.12.15,07:36
Tu urobia dramu na x dni....aj zo zaderu na prste.....si myslia,ze sme uz uplne vytretií?!...uz nech je po volbach...lebo treba zaujat za kazdu cenu.....
buchač
14.12.15,07:49
Byty v hlavnom meste zdraželi už o 15 percent

http://byvanie.pravda.sk/realitny-trh/clanok/376932-byty-v-hlavnom-meste-zdrazeli-uz-o-15-percent/

Toto ma vždy zaráža

Zdražovanie sa najvýraznejšie prejavilo v Bratislave, kde sú mzdy, ale aj náklady na život podstatne vyššie, ako v ostatných slovenských mestách. Ceny išli hore najmä pri menších bytoch, ako sú garsónky či 1-izbové byty. Viac si však ľudia priplatia aj pri 3-izbových bytoch, po ktorých je zároveň najväčší dopyt.
Ako môže niekto takú onačinu napísať, ja to proste nechápem...
Aké náklady, čo za náklady ?
Benzín, nafta, chlieb, rožky....mäso, lieky ...???
Viera Ružinská - autorka článku by si mala vyjsť na takú obchádzkovú jazdu po Slovensku a na vlastné oči porovnať. Tí analytici vychádzajú len z čísel...
Lebo práve v odľahlejších lokalitách sú náklady na určité položky oveľa vyššie...lebo kuwy podnikateľské zneužívajú tú vzdialenosť, slabé spojenie...ceny ženú na hranu.
------------------------------------
Článkok je vedený v duchu realít a ich cien. Tie ja neriešim, nemusím...ale cifry sú tak nadnesené a nadhodnotené, až do het.
Občas si pozriem reláciu "Nové bývanie"... je mi bľuvnô, keď vidím, že čo je jeden ochotný pýtať za pár holých stien...
buchač
14.12.15,08:02
... je mi bľuvnô, keď vidím, ...
Mne je jedno, že niekto nesúhlasí s mojim názorom.
ALE trúfam si povedať, že odporca je blavák a tým pádom len preto nesúhlasí.
ALE to nie je dôvod a ani argument...doporučujem podobný výlet.
ALE nie na spôsob jedného poraďáka, ktorý tiež hodnotí úroveň a iné atribúty podľa cien v hoteloch a spoza okien reštaurácií...
bjuty smis
14.12.15,08:18
to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...

samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
buchač
14.12.15,08:23
to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...
samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
Ja nechápem autorku, že píše íčoviny...či mám, alebo nemám pravdu je vedľajšie.

Nešpecifikuj .."u nás" - to je viac ako 2/3 Slovenska.
Špecifikuj Blavu...v čom je život drahší ?...nože skús.
bjuty smis
14.12.15,08:34
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
misoft
14.12.15,08:44
to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...

samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
Nerád zabŕdam, ale!
Ak sa zoberie napr. náklady na bývanie (a to neprihliadam na cenu pre získanie bývania):
príklad BA náklady na bývanie priemer 500€, záp. Sk - 400€, vých.SK -350€.
Ak sa človek na to pozrie - áno, sú vyššie.
Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?
Mlieko v Te**o ve v BA stojí rovnako ako v TV,MI,PO - 0,52€, chlieb 1,89€ - to sa týka reťazcov.
A ostatné? Oblečenie? Nemyslím butiky pre zbohatlíkov a "nakupné maniačky" - bežný tovar - viac-menej rovnaké ceny.
Cestovné: vlaky zadarmo- koľko % Slovákov na východe môže cestovať vlakom zadarmo? Keď niektoré oblasti nemajú ani centimeter koľaje? Keď musia platiť za autobus, ktorý, aby sa dostal z A do B, musí po neopravovaných cestách prejsť o 20% viac Km!4
V čom je teda drahší?
buchač
14.12.15,08:46
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
Sorry...ale nečakal som tak (ako to nazvať ???.........) odpoveď.

Po prvé - ako som spomenul, mne nejde o cenu nehnuteľností v tom porovnávaní...ale ako som spomenul...tie cifry sú kuewsky nadsadené.

Po druhé - drahší pre koho a a ako.
Sorry...ale dávať do porovnávania taxíky, krčmy, reštiky ...???

Ten Lídl je už úplne od veci...v tom porovnávaní, lebo blaváci si radšej skočia do Rakúskeho Lídlu, kde je lepší, lacnejši a aj kvalitnejší výber.

Fakt som čakal lepšiu argumentáciu, hodnú Teba...;)

P.S.:
Idem na Vianočné trhy...lacnú kolbasu, lacnú živánsku, aj lacno kúpim pre 1/2 nejakú medovinku.......chlieb bude určite grátis...;)
bjuty smis
14.12.15,08:48
písal som vyššie....
kde si prišiel na tie mzdy ??? ale je nám tu dobre :))
bjuty smis
14.12.15,08:50
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
Sorry...ale nečakal som tak (ako to nazvať ???.........) odpoveď.

Po prvé - ako som spomenul, mne nejde o cenu nehnuteľností v tom porovnávaní...ale ako som spomenul...tie cifry sú kuewsky nadsadené.

Po druhé - drahší pre koho a a ako.
Sorry...ale dávať do porovnávania taxíky, krčmy, reštiky ...???

Ten Lídl je už úplne od veci...v tom porovnávaní, lebo blaváci si radšej skočia do Rakúskeho Lídlu, kde je lepší, lacnejši a aj kvalitnejší výber.

Fakt som čakal lepšiu argumentáciu, hodnú Teba...;)

P.S.:
Idem na Vianočné trhy...lacnú kolbasu, lacnú živánsku, aj lacno kúpim pre 1/2 nejakú medovinku.......chlieb bude určite grátis...;)


a aké máš iné výdavky?
lebo ja iné nemám, ako bývanie, stravu , chlast a služby.., remeselníkov
lujza.j
14.12.15,09:08
Ceny nehnutelnosti nie su tak vysoke preto aby si "moje decko" kupilo byt....ceny su take....lebo vychodniar to za taku cenu kupi.... vela krat za kazdu cenu taha do Ba....a ked chce " moje decko" byt musi zaplatit taku cenu....takze tak....aj ceny na zahori su uz v rici...prisposobene....ved starousadlikov je tu uz minimum.....kazdy kto moze taha prec....
Nakup v at....ečv z celeho Sk.....z 5 ečv 1Ba.....pre mna jedina vyhoda byvania tu....ze nakupim a natankujem u susedov......pre mna sa tu ani nakupne centra nestavaju....
Vcera som niekde zazrela ake skvosty tu zase idu stavat....no konec japonec:(
korela
14.12.15,11:44
to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...

samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
Nerád zabŕdam, ale!
Ak sa zoberie napr. náklady na bývanie (a to neprihliadam na cenu pre získanie bývania):
príklad BA náklady na bývanie priemer 500€, záp. Sk - 400€, vých.SK -350€.
Ak sa človek na to pozrie - áno, sú vyššie.
Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?
Mlieko v Te**o ve v BA stojí rovnako ako v TV,MI,PO - 0,52€, chlieb 1,89€ - to sa týka reťazcov.
A ostatné? Oblečenie? Nemyslím butiky pre zbohatlíkov a "nakupné maniačky" - bežný tovar - viac-menej rovnaké ceny.
Cestovné: vlaky zadarmo- koľko % Slovákov na východe môže cestovať vlakom zadarmo? Keď niektoré oblasti nemajú ani centimeter koľaje? Keď musia platiť za autobus, ktorý, aby sa dostal z A do B, musí po neopravovaných cestách prejsť o 20% viac Km!4
V čom je teda drahší?

"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
korela
14.12.15,11:50
Ak si niekto myslí, že celá BA chodí na nákupy ako Lujza do Rakúska, tak je na veľkom omyle. S týmto argumentovať...
Každé pohraničie využíva cenové rozdiely, a tak si prilepšuje k svojmu platu, dôchodku.
korela
14.12.15,11:53
RK vyhodnucujú, že ceny bytov zdvíhajú v BA umelo mimomestskí kvôli tomu, že sa ťahajú za zamestnaním. Hlavne z východu. Ten trend je tu od Biľaka.
buchač
14.12.15,13:05
a aké máš iné výdavky?
lebo ja iné nemám, ako bývanie, stravu , chlast a služby.., remeselníkov
No vidíš...
Ja v podstate tiež. Bývanie, strava, ....a ništ. Remeselníkov nepotrebujem, nechlastám..

Takže ak si vezmeš príjem podobného pracujúceho tu alebo tam, tak je tu aký nepomer ?
ZIADEN !
Podotýkam a zdorazňujem....nemiešajme do tejto debaty nejakých prisťahovalcov, bavme sa o starousadlíkoch, ktorí majú svoje bývanie a klasické bežné výdavky.
NEEXISTUJE nejak ten veľký rozdiel...tie ceny sú v podstate rovnaké.
buchač
14.12.15,13:09
"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
Priemer ? UHM...jak oči !!!
Milujem toto slovo v takýchto súvislostiach...asi ako koza nôž.
-------------------------
Normálny smrteľník ?
Špecifikuj slovo normálny a jeho zaradenie.
bjuty smis
14.12.15,13:11
a aké máš iné výdavky?
lebo ja iné nemám, ako bývanie, stravu , chlast a služby.., remeselníkov
No vidíš...
Ja v podstate tiež. Bývanie, strava, ....a ništ. Remeselníkov nepotrebujem, nechlastám..

Takže ak si vezmeš príjem podobného pracujúceho tu alebo tam, tak je tu aký nepomer ?
ZIADEN !
Podotýkam a zdorazňujem....nemiešajme do tejto debaty nejakých prisťahovalcov, bavme sa o starousadlíkoch, ktorí majú svoje bývanie a klasické bežné výdavky.
NEEXISTUJE nejak ten veľký rozdiel...tie ceny sú v podstate rovnaké.



stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....

ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......
buchač
14.12.15,13:20
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......

Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr. ;)
jar88
14.12.15,13:22
Byty v hlavnom meste zdraželi už o 15 percent

http://byvanie.pravda.sk/realitny-trh/clanok/376932-byty-v-hlavnom-meste-zdrazeli-uz-o-15-percent/

Toto ma vždy zaráža

Zdražovanie sa najvýraznejšie prejavilo v Bratislave, kde sú mzdy, ale aj náklady na život podstatne vyššie, ako v ostatných slovenských mestách. Ceny išli hore najmä pri menších bytoch, ako sú garsónky či 1-izbové byty. Viac si však ľudia priplatia aj pri 3-izbových bytoch, po ktorých je zároveň najväčší dopyt.
Ako môže niekto takú onačinu napísať, ja to proste nechápem...
Aké náklady, čo za náklady ?
Benzín, nafta, chlieb, rožky....mäso, lieky ...???
Viera Ružinská - autorka článku by si mala vyjsť na takú obchádzkovú jazdu po Slovensku a na vlastné oči porovnať. Tí analytici vychádzajú len z čísel...
Lebo práve v odľahlejších lokalitách sú náklady na určité položky oveľa vyššie...lebo kuwy podnikateľské zneužívajú tú vzdialenosť, slabé spojenie...ceny ženú na hranu.
------------------------------------
Článkok je vedený v duchu realít a ich cien. Tie ja neriešim, nemusím...ale cifry sú tak nadnesené a nadhodnotené, až do het.
Občas si pozriem reláciu "Nové bývanie"... je mi bľuvnô, keď vidím, že čo je jeden ochotný pýtať za pár holých stien...
Mňa v tom článku zaráža niečo úplne iné. Ale vcelku je to pre našincov celkom pekne napísané a dokonca by som to ani nepovažoval za tendenčné v prospech realitiek.
Ceny sú už roky dané trhom a zatiaľ v tom nieje nič nadsadené. Ono sa to na slobodnom trhu ani akosi nedá reálne nadsadiť cenu. A nejakou reklamou v masmédiách, už vonkoncom nie.
-----------------------------
To hodnotenie situácie je dosť obsiahle, ale určite nie kompletné. To by bežný človek ani nezvládal prečítať a zhodnotiť a posúdiť či je to správne hodnotenie. Ona je to vlastne len informácia.
--------------------------------------------------
Mňa na tom zaujala stať o ECB, že plánuje dať do obehu 1,5 biliona Eur. To akože super obrovská suma, ktorá aj v budúcnosti zabezpečí nízky úrok na trhu.
Ale ak si tú sumu prerátate na 24 mesiacov a 650 miliónov Európanov, je to len 10 centov na hlavu a mesiac.
Čo to asi tak urobí s našimi osobnými financiami a s našim rozhodovaním sa vziať - nevziať si úver?