bjuty smis
14.12.15,14:31
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......

Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr. ;)

remeselníkov možno nepotrebuješ, ale k holíčovi chodíš ? krajčírku sem tam nepotrebuješ ?
vnučku na zmrzlinu nezobereš ? ženu na večeru ?
k šustrovi boty opraviť ? v lete si pivko nešupneš ?
deti chodia na krúžky, športovať...., kozmetička, .
naozaj myslíš, že zaplatíš za ostrihanie rovnako v ba, ako vo vranove ?
že 2 deci bieleho stojí rovnako v rožnave, ako v ba ?
buchač
14.12.15,13:45
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......

Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr. ;)

remeselníkov možno nepotrebuješ, ale k holíčovi chodíš ? krajčírku sem tam nepotrebuješ ?
vnučku na zmrzlinu nezobereš ? ženu na večeru ?
k šustrovi boty opraviť ? v lete si pivko nešupneš ?
deti chodia na krúžky, športovať...., kozmetička, .
naozaj myslíš, že zaplatíš za ostrihanie rovnako v ba, ako vo vranove ?
že 2 deci bieleho stojí rovnako v rožnave, ako v ba ?
Nechajme radšej tak...pre moju osobu si zvolil zlé priklady...
jar88
14.12.15,13:46
"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
Priemer ? UHM...jak oči !!!
Milujem toto slovo v takýchto súvislostiach...asi ako koza nôž.
-------------------------
Normálny smrteľník ?
Špecifikuj slovo normálny a jeho zaradenie.
Toto je presne ono,
stále sa odvolávajú na priemer a dávajú mu nezmyselný význam.
Ale význam toho priemeru je bezvýznamný.
-------------------------------------------------------
Kto má viac, ako priemer, môže minúť viac za čokoľvek, dokonca aj pri rovnakom množstve a kvalite, ale rovnako môže napríklad šetriť, cestovať, investovať, alebo zle investovať, či dokonca sa preorientovať do podnájmu, alebo ísť bývať mimo BA.
No a tie keci, že východniari, prisťahovalci a podobne, to sú naozaj zas len hlúposti. Je pravda, že to má aký taký vplyv na trh, ale len minimálny a len čiastkový.
-------------------------------------------------------------
No a ešte jeden neodškriepiteľný fenomén v prospech výhody domácich. Oni už aké také bývanie majú z minulosti, ale prisťahovalci ho majú niekde inde, ako v Bratislave. Ak majú možnosť ho predať, predajú a z hypo len doplatia zbytok ceny bytu v BA. Preto sú "ochotní" zaplatiť aj viac. Ale zas to nemusí platiť pre každého a tak to nieje možné považovať za celkové ovplyvňovanie trhovej ceny.
buchač
14.12.15,13:47
"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
Priemer ? UHM...jak oči !!!
Milujem toto slovo v takýchto súvislostiach...asi ako koza nôž.
-------------------------
Normálny smrteľník ?
Špecifikuj slovo normálny a jeho zaradenie.
Toto je presne ono,
stále sa odvolávajú na priemer a dávajú mu nezmyselný význam.
Ale význam toho priemeru je bezvýznamný.
-------------------------------------------------------
Kto má viac, ako priemer, môže minúť viac za čokoľvek, dokonca aj pri rovnakom množstve a kvalite, ale rovnako môže napríklad šetriť, cestovať, investovať, alebo zle investovať, či dokonca sa preorientovať do podnájmu, alebo ísť bývať mimo BA.
No a tie keci, že východniari, prisťahovalci a podobne, to sú naozaj zas len hlúposti. Je pravda, že to má aký taký vplyv na trh, ale len minimálny a len čiastkový.
-------------------------------------------------------------
No a ešte jeden neodškriepiteľný fenomén v prospech výhody domácich. Oni už aké také bývanie majú z minulosti, ale prisťahovalci ho majú niekde inde, ako v Bratislave. Ak majú možnosť ho predať, predajú a z hypo len doplatia zbytok ceny bytu v BA. Preto sú "ochotní" zaplatiť aj viac. Ale zas to nemusí platiť pre každého a tak to nieje možné považovať za celkové ovplyvňovanie trhovej ceny.

Presne a bez diskusií !!!
jar88
14.12.15,13:52
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......

Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr. ;)

remeselníkov možno nepotrebuješ, ale k holíčovi chodíš ? krajčírku sem tam nepotrebuješ ?
vnučku na zmrzlinu nezobereš ? ženu na večeru ?
k šustrovi boty opraviť ? v lete si pivko nešupneš ?
deti chodia na krúžky, športovať...., kozmetička, .
naozaj myslíš, že zaplatíš za ostrihanie rovnako v ba, ako vo vranove ?
že 2 deci bieleho stojí rovnako v rožnave, ako v ba ?
Ale veď to je všetko normálny trh.
Všetko so všetkým súvisí.
Vždy bol aj lokálny trh. Napríklad Bratislavský. Všetko sa tu vzájomne vyvažuje. Dokonca aj trh v centre je iný, ako v Petržalke a iný aj v Ružinove, Rači, Vrakuni.
---------------------------
Pritom nemáš v týchto lokalitách rôznu priemernú mzdu. Každý tu zarába od do. Od málo do veľa a rovnako každý inak míňa od málo do veľa.
korela
14.12.15,14:11
Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskriminacny-inzerat-clena-sas-mladej-pravnicke-nuka-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.
buchač
14.12.15,15:32
Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Skôr zapindať...;):D
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskriminacny-inzerat-clena-sas-mladej-pravnicke-nuka-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.

Inzerát člena SaS ? ... a vieš, čo znamená hentá skratka ?
Sprostý a Sprostejší ...
---------------------------
Ak by to bolo v hrubom, tak by mladá právnička nedostala ani len minimálnu mzdu...http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/kalkulator-cistej-mzdy-2015.php?mzda=500%2C00&deti=0&nczd=2&polrok=2015-06


Si myslíš, že by nejaká mladá právnička išla drieť stoličku za 500€ v čistom ??? Dokonca v Blave ?
Nebuď naivná...zabudni.
Nandrolon
14.12.15,16:21
Buchac, mzda sa udava iba v hrubom.. Takze tvoja veta nedava zmysel.
buchač
14.12.15,16:41
Buchac, mzda sa udava iba v hrubom.. Takze tvoja veta nedava zmysel.

Dám Ti domácu úlohu !
Prečítaj si, na koho a aj na čo som reagoval.

Pre navigovanie na správnu odpoveď Ti ponúkam pomôcku...hľadaj slovo/á ..." hrubý/á"...;)
Nandrolon
15.12.15,08:37
Buchač, momentálne nemám čas na domáce úlohy, venujem sa teraz veľmi príjemným záležitostiam :cool:
Oliwa
15.12.15,11:20
Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskriminacny-inzerat-clena-sas-mladej-pravnicke-nuka-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.
Veď je tam jasne napísané, že brutto... aj to až po zapracovaní...
A to si zrejme ešte myslí, aký je veľkodušný - voči právničke s praxou. Sú absolventi práva, ktorí v BA začínajú za gastráče :eek:... Bez praxe, bez konexií a tatkovej kancelárie potrebujú niekde začať... Bez ohľadu na kvalitu školy, ktorú práve opustili...
A ktorý právnik/advokát si bude chovať hada na prsiach?
jar88
15.12.15,11:49
Ale však buchač nie je taký hlúpy, aby nepochopil, zrejme si chce iba "popovídat".
Napr. tu ide o normálneho smrteľníka. Ak je to v hrubom, skús si kúpiť byt, založiť rodinu.
http://vas.cas.sk/clanok/7388/diskriminacny-inzerat-clena-sas-mladej-pravnicke-nuka-500-eur.html
Diskrimináčný inzerát člena SaS? Mladej právničke núka 500 eur!

Ja chápem, že tento človek vynaložil veľa osobného úsilia, aby dosiahol všetko to, čo dnes má a kým je.
Ale súčasné mzdy sú nivelizačné a nezohľadňujú základné ľudské potreby.
Veď je tam jasne napísané, že brutto... aj to až po zapracovaní...
A to si zrejme ešte myslí, aký je veľkodušný - voči právničke s praxou. Sú absolventi práva, ktorí v BA robia za gastráče :eek:... Bez praxe, bez konexií a tatkovej kancelárie potrebujú niekde začať... Bez ohľadu na kvalitu školy, ktorú práve opustili...
A ktorý právnik/advokát si bude chovať hada na prsiach?
Mne je v tomto kontexte absolútne jasné, že ta suma 500€, nemá v danom inzeráte žiadny význam. Je tam len tak bez nejakého zámeru. A tie gastráče deto.
----------------------------------------------------------
Veď každému právnikovi musí byť jasné, že o mzde sa budú jednať až neskôr a pravdepodobne až s tým, kto uspeje vo výberovom konaní.
----------------------------------------------------------
Čudujem sa, že z takejto banality tu vznikla "akože zaujímavá" téma.
misoft
17.12.15,08:19
Nicholsonku síce nemusím..... ale toto napísala celkom dobre:
http://nicholsonova.blog.sme.sk/c/394195/list-krestanskemu-demokratovi.html?ref=tit

List kresťanskému demokratovi


Spomedzi trojice predkladateľov sa obraciam práve na Vás, lebo spolu sedíme v ľudskoprávnom výbore. To je výbor, ktorý by sa mal zaoberať ľudskými právami a sedia v ňom poslanci, ktorí by mali mať blízko k ľudským právam.

Milý pán poslanec Mikloško, milý kolega,

V rozprave k Vášmu návrhu zákona, ktorým ste chceli presadiť trestnoprávnu zodpovednosť a väzenie pre ženy, ktoré podstúpia interrupciu alebo sa nechajú umelo oplodniť, som nevystúpila a trochu netradične sa Vám prihováram prostredníctvom listu. Nevystúpila som nie preto, že by som k predmetnému návrhu nemala čo povedať, ale preto, že som Vám nechcela pridávať na vážnosti. Ani Vám, ani Vášmu inkvizičnému návrhu.

Spomedzi trojice predkladateľov sa obraciam práve na Vás, lebo spolu sedíme v ľudskoprávnom výbore. To je výbor, ktorý by sa mal zaoberať ľudskými právami a sedia v ňom poslanci, ktorí by mali mať blízko k ľudským právam. Tak, že ich budú ochraňovať a podporovať, nie tak, že ich budú chcieť istý ľudským „druhom“ odnímať. Aj žena je človek, milý kolega, dokonca aj taká, ktorej príroda a azda aj Váš Boh neumožnili počať prirodzeným spôsobom potomka.

Aj moja priateľka Anna, ktorá 7-krát potratila, kým nepriviedla na svet „dieťa zo skúmavky“, je človek, So všetkými právami na slobodu a slobodnú voľbu vybrať si z možností, ktoré jej ponúka dnešný svet, vrátane modernej medicíny. Aj jej 5 ročný syn Matúš, jeden z piatich miliónov umelo počatých, je človek. Neuveríte, ale je mimoriadne nadaný, pekne spieva a nemá tykadlá. Anna pracuje so slovami, skladá ich do krásnych viet a tie potom do kníh, je veriaca, aj keď do kostola nechodí, plakala pri správach o teroristických útokoch v Paríži a modlí sa za asýrskych kresťanov na Slovensku.

Je absurdné si predstaviť, že pre Vás je Anna súca za mreže a Matúš je pre Vás niečo, čo ani nemalo vzniknúť. Je to dieťa ako všetky deti, aj ako tie Vaše – deti, vnúčatá, pravnúčatá. Je darom pre svoju mamu a možno raz urobí niečo prevratné, za čo bude spoločnosť vďačiť práve pokroku vedy. Toto je jeden z Vašich argumentov proti interrupciám, nie? Že nenarodené deti by mohli prežiť plnohodnotný život a nikdy nevieme, z koho bude Einstein. A predsa je ten chlapec pre Vás menejcenný, lebo ho rodičia nepočali prirodzene... O koľko prirodzenejšia je záchrana života transfúziou, voperovanie kardiostimulátora alebo umelého kĺbu? Na poslednej predvianočnej schôdzi ste nám zavinšovali ako zástupca seniorov... Viete, koľkí z nich behajú po svete len vďaka pokroku modernej medicíny s kardiostimulátorom alebo s umelým kĺbom? A viete koľkí z nich ľúbia svoje vnúčatá, možno aj zo skúmavky?

Vaším návrhom ste zranili anny a matúšov. A na Slovensku je ich oveľa viac ako si myslíte, stovky detí sa narodí ročne vďaka službám asistovanej reprodukcie. A medzi ich rodičmi je veľa veriacich párov, pán Mikloško. Veria v rovnakého Boha ako Vy.

Desím sa návrhov, akým bol ten Váš. Desím sa toho, že v pléne Národnej rady, ktorá má chrániť občanov a nie ich ohrozovať a kriminalizovať, je 19 poslancov, ktorí Vás podporili. A desím sa toho, že všetkých do parlamentu zvolili tisíce občanov. Len dúfam, že Vám dali hlas lebo netušili, čo ste schopný navrhnúť a obhajovať nielen ako poslanec, ale aj ako člen ľudskoprávneho výboru.

Pán Mikloško, z Vašich vyjadrení viem, že homosexualitu chápete ako chorobu a z vašich občasných fórikov vyplýva, že vrcholom práv žien je, že môžu voliť. Všimla som si, že KDH Vás opäť dalo na kandidátku. Nech už to dopadne akokoľvek, ak ten mandát obhájite, skúste zvážiť výber iného výboru, ako toho, ktorý má byť gestorom dodržiavania ľudských práv pre každého v tejto krajine. Ženy a „deti zo skúmavky“ nevynímajúc.
A prečo viac-menej s týmto súhlasím?
Pretože zopár poslancov, ktorí sú už mimo reality, ktorí zaspali dobu a ostali n stredoveku, predkladá zákony, ktoré v dnešnej dobe sú zastaralé a nepoužiteľné, predkladajú zákony, ktoré platili v stredoveku - chcú zaviesť inkvizíciu, chcú, aby sa občania riadili cirkevnými zákonmi (ujha - čo mi to pripomína? ..... DAESH!).
Títo posranci vy už mali si vstúpiť do svedomia a nekaziť v tejto spoločnosti vzduch svojimi nezmyslami. Sú v parlamente ZBYTOČNÍ, keď navrhujú pravidlá, ktoré sú PROTI ľuďom, sú proti národu!
Nandrolon
17.12.15,08:56
Niekedy mám pocit, že tí traja + tí 16-ti, ktorí hlasovali "ZA", pochádzajú práve z nevydarenej interupcie...
jar88
17.12.15,09:09
Pekne napísané,
ale aj tak, je členom SaS.
misoft ty tiež homosexualitu veľmi nemusíš, ale ani Mikloška a KDH.
bettylou
18.12.15,03:45
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....

to akože tvoj taxikár v blave ťa odvezie inak ako môj v gelnici, ?? či tvoj holič ťa inak oholí ako mňa?? či saunu vykúriš na teplotu a spotrebuješ viac enegie ako ja tu?? trepeš hovadiny, je to umelé :D
bettylou
18.12.15,04:05
Niekedy mám pocit, že tí traja + tí 16-ti, ktorí hlasovali "ZA", pochádzajú práve z nevydarenej interupcie...

na pocity sa ty vytoto. máš aj mozog v hlave :D
jar88
18.12.15,06:05
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....

to akože tvoj taxikár v blave ťa odvezie inak ako môj v gelnici, ?? či tvoj holič ťa inak oholí ako mňa?? či saunu vykúriš na teplotu a spotrebuješ viac enegie ako ja tu?? trepeš hovadiny, je to umelé :D
Bodaj by si mal pravdu, ale nemáš.
Všetko je skutočné a ani tie ceny nemáme umelé. Veď si skús urobiť umelú cenu a uplatni ju na trhu. Pár rokov sme tu mali regulované ceny nájmov a bytov a čo sa dialo? Ako vás štvalo, že si nejaký politik kúpil byt za smiešnu - umelú cenu (regulovanú).
misoft
18.12.15,15:24
Pozerám správy: Prievidza.... pred dvoma rokmi sám najvyšší sľuboval vybudovanie obchvatu Prievidze, že to bude do konca 2015! Teraz ukazovali i odpovede od ministrov! Realizácia možno v 2017-2019!!!!!! Takto vláda na čele s tým červeným birmovaným si robí srandu z vlastného národa!
Je to hnus, ako vedia sľubovať a potom sa na to vy*rať! Hlavne, že teatrálne odškrtáva okienka, čo "všetko" on urobil.... populista, ktorý by už konečne mal dostať po papuli, ale takú fajnú, rýdzu slovenské, až by mu hlava odletela z krku!
jar88
21.12.15,08:53
Pozerám správy: Prievidza.... pred dvoma rokmi sám najvyšší sľuboval vybudovanie obchvatu Prievidze, že to bude do konca 2015! Teraz ukazovali i odpovede od ministrov! Realizácia možno v 2017-2019!!!!!! Takto vláda na čele s tým červeným birmovaným si robí srandu z vlastného národa!
Je to hnus, ako vedia sľubovať a potom sa na to vy*rať! Hlavne, že teatrálne odškrtáva okienka, čo "všetko" on urobil.... populista, ktorý by už konečne mal dostať po papuli, ale takú fajnú, rýdzu slovenské, až by mu hlava odletela z krku!
Čo sa nad tým pohoršuješ?:)
Veď to nesľuboval tebe, to sľuboval tým svojim "červeným birmovaným".:---
------------------------------
Keď ti tu verejne sľúbim milión, urobíš tu pred všetkými kotrmelec?:eek:
pavol54
21.12.15,09:16
Pelegrínyimu včera vykradli byt
a, vráti prezident protiteroristické zákony do parlamentu
b, hrozbu nesplní a nevráti
ak vráti
a, odhlasujú ich znova poslanci jednomyseľne
b, odhlasujú ich len ústavnou väčšinou
bjuty smis
21.12.15,09:26
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....

to akože tvoj taxikár v blave ťa odvezie inak ako môj v gelnici, ?? či tvoj holič ťa inak oholí ako mňa?? či saunu vykúriš na teplotu a spotrebuješ viac enegie ako ja tu?? trepeš hovadiny, je to umelé :D

aha...
bjuty smis
21.12.15,09:38
Pelegrínyimu včera vykradli byt
a, vráti prezident protiteroristické zákony do parlamentu
b, hrozbu nesplní a nevráti
ak vráti
a, odhlasujú ich znova poslanci jednomyseľne
b, odhlasujú ich len ústavnou väčšinou

aspon vidíš, ako pracuje polícia a ochranka pod vedením súdruha kovošroťáka...
Tweety
21.12.15,17:41
sito
21.12.15,17:51
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/377703-panelaky-su-pri-vratkach-za-plyn-znevyhodnene/

Je to také. Ak väčšina ľudu býva v bytových domoch, tak vláda ušetri. Však pomáha domácnostiam, rodinným domom. Ktorý politik, poslanec, atď býva ozaj v bytovom dome, paneláku? A koľkí v nich vlastnia byty? Bez záujmu, čo sa v ných deje, hlavne, že prachy sa sypú, že?
Tweety
21.12.15,17:54
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/377703-panelaky-su-pri-vratkach-za-plyn-znevyhodnene/

Je to také. Ak väčšina ľudu býva v bytových domoch, tak vláda ušetri. Však pomáha domácnostiam, rodinným domom. Ktorý politik, poslanec, atď býva ozaj v bytovom dome, paneláku? A koľkí v nich vlastnia byty? Bez záujmu, čo sa v ných deje, hlavne, že prachy sa sypú, že?
Veru pomoc bohatým a bohatším, tak, ako skoro so všetkým. Hlavne, že je daná fajka.
pavol54
25.12.15,09:22
No bodaj by bola zima ako má byť : Len na vianočné osvetlenie (podotýkam LEN) sa minie v USA viac elektriny ako napríklad v Etiópi (5,3 milardy kWh za celý rok. A to autor zabudol napísať že koľko zožerú ostatné vyspelé štáty a koľko svetelné reklamy. Nechcelo by to viac skromnosti. Dodnes si kladiem otázku prečo tí druhí majú takú spotrebu veď je miniem len toľko čo 3 kusy 100 Watových žiaroviek(napríklad) len pre upresnenie (Ale ja nepoužívam žiadne osvetlenie okrem sviečok)
1kW = 864 kcal= ohriatie jedného litra vody o jeden stupeň laicky 1 gram vody je rozptýlených v jednom m3 vzduchu teda 5 miliard kg vody spotrebuje na ohrev 5 mld kW koľko je miliard m3 vzduchu pri normálnej vlhkosti a normálnom tlaku?
pre jar je to možno ohriatie aj jedného litra plynu o jeden stupeň
jar88
25.12.15,16:15
No bodaj by bola zima ako má byť : Len na vianočné osvetlenie (podotýkam LEN) sa minie v USA viac elektriny ako napríklad v Etiópi (5,3 milardy kWh za celý rok. A to autor zabudol napísať že koľko zožerú ostatné vyspelé štáty a koľko svetelné reklamy. Nechcelo by to viac skromnosti. Dodnes si kladiem otázku prečo tí druhí majú takú spotrebu veď je miniem len toľko čo 3 kusy 100 Watových žiaroviek(napríklad) len pre upresnenie (Ale ja nepoužívam žiadne osvetlenie okrem sviečok)
1kW = 864 kcal= ohriatie jedného litra vody o jeden stupeň laicky 1 gram vody je rozptýlených v jednom m3 vzduchu teda 5 miliard kg vody spotrebuje na ohrev 5 mld kW koľko je miliard m3 vzduchu pri normálnej vlhkosti a normálnom tlaku?
pre jar je to možno ohriatie aj jedného litra plynu o jeden stupeň
K tej nočnej spotrebe elektriny, by si mohol tým Američanom poradiť, ako a kde sa vypína na noc elektráreň. No a to isté by si mohol poradiť aj tým svojim mužíkom v Rusku. Oni tiež elektrárne nezhasínajú.
------------------------------------
Alebo by tú nevyužitú elektriku mohli aspoň do balónov napúšťať a nosiť do Etiópie.
pavol54
25.12.15,16:38
No bodaj by bola zima ako má byť : Len na vianočné osvetlenie (podotýkam LEN) sa minie v USA viac elektriny ako napríklad v Etiópi (5,3 milardy kWh za celý rok. A to autor zabudol napísať že koľko zožerú ostatné vyspelé štáty a koľko svetelné reklamy. Nechcelo by to viac skromnosti. Dodnes si kladiem otázku prečo tí druhí majú takú spotrebu veď je miniem len toľko čo 3 kusy 100 Watových žiaroviek(napríklad) len pre upresnenie (Ale ja nepoužívam žiadne osvetlenie okrem sviečok)
1kW = 864 kcal= ohriatie jedného litra vody o jeden stupeň laicky 1 gram vody je rozptýlených v jednom m3 vzduchu teda 5 miliard kg vody spotrebuje na ohrev 5 mld kW koľko je miliard m3 vzduchu pri normálnej vlhkosti a normálnom tlaku?
pre jar je to možno ohriatie aj jedného litra plynu o jeden stupeň
K tej nočnej spotrebe elektriny, by si mohol tým Američanom poradiť, ako a kde sa vypína na noc elektráreň. No a to isté by si mohol poradiť aj tým svojim mužíkom v Rusku. Oni tiež elektrárne nezhasínajú.
------------------------------------
Alebo by tú nevyužitú elektriku mohli aspoň do balónov napúšťať a nosiť do Etiópie.
čo si si šlahol ? dobrý matroš rozdiel medzi nočná a vianočná je asi v tom ako medzi hodinkami a holínkami a daj ešte niečo sprostejšie takže vlastne je dobré ak elektrárne makajú na plný výkon a k nim ešte takzvané špičkové (to vieš ktoré sú ale nepochopíš to pre iných to sú hydrocentrály ktoré rýchlo nabiehajú a vykrývajú odberové špičky) aby sa nestal black out
misoft
25.12.15,20:23
Pozerám..... náš vševed - ročné obdobie - zase "perly" púšťa..... :D:D:D
pavol54
27.12.15,16:33
No bodaj by bola zima ako má byť : Len na vianočné osvetlenie (podotýkam LEN) sa minie v USA viac elektriny ako napríklad v Etiópi (5,3 milardy kWh za celý rok. A to autor zabudol napísať že koľko zožerú ostatné vyspelé štáty a koľko svetelné reklamy. Nechcelo by to viac skromnosti. Dodnes si kladiem otázku prečo tí druhí majú takú spotrebu veď je miniem len toľko čo 3 kusy 100 Watových žiaroviek(napríklad) len pre upresnenie (Ale ja nepoužívam žiadne osvetlenie okrem sviečok)
1kW = 864 kcal= ohriatie jedného litra vody o jeden stupeň laicky 1 gram vody je rozptýlených v jednom m3 vzduchu teda 5 miliard kg vody spotrebuje na ohrev 5 mld kW koľko je miliard m3 vzduchu pri normálnej vlhkosti a normálnom tlaku?
pre jar je to možno ohriatie aj jedného litra plynu o jeden stupeň
len pre doplnenie správy zo sveta
v usa - na túto dobu dosť silné tornáda
v británia- náhle a nečakané zrážky a z toho záplavy.
ešte nejaké dôkazy a ničení životného prostredia tvorom homo sapiens?
jar88
27.12.15,17:57
No bodaj by bola zima ako má byť : Len na vianočné osvetlenie (podotýkam LEN) sa minie v USA viac elektriny ako napríklad v Etiópi (5,3 milardy kWh za celý rok. A to autor zabudol napísať že koľko zožerú ostatné vyspelé štáty a koľko svetelné reklamy. Nechcelo by to viac skromnosti. Dodnes si kladiem otázku prečo tí druhí majú takú spotrebu veď je miniem len toľko čo 3 kusy 100 Watových žiaroviek(napríklad) len pre upresnenie (Ale ja nepoužívam žiadne osvetlenie okrem sviečok)
1kW = 864 kcal= ohriatie jedného litra vody o jeden stupeň laicky 1 gram vody je rozptýlených v jednom m3 vzduchu teda 5 miliard kg vody spotrebuje na ohrev 5 mld kW koľko je miliard m3 vzduchu pri normálnej vlhkosti a normálnom tlaku?
pre jar je to možno ohriatie aj jedného litra plynu o jeden stupeň
len pre doplnenie správy zo sveta
v usa - na túto dobu dosť silné tornáda
v británia- náhle a nečakané zrážky a z toho záplavy.
ešte nejaké dôkazy a ničení životného prostredia tvorom homo sapiens?

Ak žiješ na takýchto správach zo sveta, tak sa ti vôbec nečudujem.
--------------------------------------------------
Skús si uvedomiť, či niekto v USA meria oddelene spotrebu elektriny na vianočné osvetlenie.
Aká spotreba pary a elektriny ide do domácností a aká do priemyslu.
Koľko je u nich uhoľných teplární, ktoré vyrábajú aj elektrinu.

Je toho naozaj veľa, ale spotreba uhlia u nich už dávno stagnuje. Dokonca majú aj výfukové splodiny menšie, ako v eu. Pritom u nich to nenariaďuje žiadny zákon, ani medzinárodný záväzok.

------------------------------------------------------------
bjuty smis
28.12.15,18:07
on v tom dokonca vidí nejaké tajomné dôkazy.....
Nandrolon
28.12.15,18:57
Jar, však príjdeš do tej elektrárne a je tam na vrátnici taký veľký gombík s nápisom ON/OFF ako na televízoroch spred 20-tich rokoch, akurát ešte väčší.
No a ten zapneš, alebo vypneš :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
Alebo im daj link na PVE Dlouhé Stráne, to radšej budú používať ten gombík :-)))))))))))))))
misoft
28.12.15,19:00
A keďže už máme modernejšiu dobu - nebude tam klasické prevedenie, ale takéto:
http://thumbs.dreamstime.com/z/off-button-icon-16938647.jpg
:D
pavol54
28.12.15,19:40
on v tom dokonca vidí nejaké tajomné dôkazy.....
"Pokiaľ mlčal, mysleli sme si že je inteligent"
bjuty smis
28.12.15,19:50
on v tom dokonca vidí nejaké tajomné dôkazy.....
"Pokiaľ mlčal, mysleli sme si že je inteligent"


kašli na to a kludne prispievaj dalej...

už ťa poznáme....
pavol54
28.12.15,20:00
on v tom dokonca vidí nejaké tajomné dôkazy.....
"Pokiaľ mlčal, mysleli sme si že je inteligent"


kašli na to a kludne prispievaj dalej...

už ťa poznáme....
poznanie je stav ktorý vám je cudzí, aspoň podľa tvojich vyjadrení
bjuty smis
28.12.15,20:07
pod naspäť do reality...vianočné vinše sa posielali pre týždnom....
pavol54
28.12.15,21:08
pod naspäť do reality...vianočné vinše sa posielali pre týždnom....
dobrý matroš čo?
jar88
28.12.15,23:16
A keďže už máme modernejšiu dobu - nebude tam klasické prevedenie, ale takéto:
http://thumbs.dreamstime.com/z/off-button-icon-16938647.jpg
:D
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/b0/5a/b0/b05ab01074ca2f7bbab9dbac9483d3c6.jpg
Tu zrejme ani netušíte o čom to je.
Hlavne že veríte tendenčným článkom na dvadsať riadkov.
jar88
29.12.15,08:52
on v tom dokonca vidí nejaké tajomné dôkazy.....
"Pokiaľ mlčal, mysleli sme si že je inteligent"


kašli na to a kludne prispievaj dalej...

už ťa poznáme....
poznanie je stav ktorý vám je cudzí, aspoň podľa tvojich vyjadrení
Teba poznanie ani zasiahnuť nemôže, ty máš svoje, máš ho úplné a kompletné.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Aky-je-Asadov-rezim-Aky-je-Asad-Co-sa-naozaj-deje-v-Syrii-Podrobna-spoved-Syrcana-aku-ste-este-necitali-258899
Ty nepotrebuješ už viac vedieť, poznať, mohlo by ťa to popliesť.
jar88
29.12.15,08:59
Kráľovský život...

Ku štedrým platom euroúradníkov sa na svojom facebookovom profile vyjadril aj podpredseda SNS a bývalý europoslanec Jaroslav Paška. Ten kritikou do radov európskych úradníkov absolútne nešetril. „Objektívne treba priznať, že pre európsku úradnícku ´aristokraciu´ sa uvedené sumy nezdajú privysoké. Veď základný mesačný plat u novoprijatého úradníka na najnižšom stupni (za varenie kávy, strúhanie ceruziek a pod.) v triede AST/SC 1 Európskej komisie sa začína od 2 300 eur mesačne a potom utešene stúpa až k zhruba 16 000 eur mesačne v prípade úradníka, ktorý v rámci triedy AD 16 odpracoval viac ako štyri roky,“ vyjadril sa Paška.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Neuveritelne-asi-vas-porazi-Precitajte-si-ake-uzasne-platy-maju-eurobyrokrati-A-tie-odmeny-259113
Nandrolon
29.12.15,09:27
Objavil si teplú vodu?
jar88
29.12.15,10:10
Objavil si teplú vodu?
Myslíš v tom, kde sa stratila mafia, alebo na tú elektriku pre Etiópiu?:eek:
bjuty smis
04.01.16,15:42
Naše ženy, prosím , neznásilňujte! Nóri dajú migrantom hodiny "slušného správania"
OSLO - Počet sexuálnych útokov a znásilňovania v škandinávskych krajinách v posledných mesiacoch pribúda. Nóri preto prišli s prevenciou, migrantom vysvetľujú, že žena môže chodiť sama po ulici a úsmev nie je návrh na sexuálny styk. Lekcie „slušného správania“ sa nesú v netradičnej schéme. Rodený Nór Arne je násilník, zatiaľ čo bežec Hasan je čestný a obľúbený.

http://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/nase-zeny-prosim-neznasilnujte-nori-daju-migrantom-hodiny-slusneho-spravania.html
pavol54
05.01.16,16:31
Konečne sa splní sen bývalých politrukov, a únia rozhodne že nebudeme oslavovať Vianočné sviatky s Ježiškom ale sviatky zimy s dedom mrázom, len aj ten dedo mráz niekomu vyhovovať nebude možno by bolo vhodnejšie keby to bol veľký mohamed. a na silvestra teda oslave výsledkov práce, bude na každom námestí organizovaný veľký grupáč respektíve gynekológia v teréne podľa vzoru niektorých nemeckých miest. Kam sa všade tí hnusní Nóri nenatlačia.
bjuty smis
08.01.16,15:19
Nandrolon
08.01.16,16:50
Pavol, nech sa uzakoni cokolvek, to, co oslavujeme, co uznavame a zvyky, su v kazdom z nas.
Mária27
09.01.16,04:26
BXLmiami
09.01.16,06:47
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.
buchač
09.01.16,07:14
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Veď nie je vcelku normálne, ak lode EU zachraňovali utečencov (migrantov, bežencov) pri a či dokonca vo výsostných vodách krajín, odkiaľ daní jedinci vybrali na more.
Pred pár rokmi to Španielsko poriešilo raz-dva...utečeneckú loď pripli na laná svojich lodí a odtiahli pekne nazad. Výsledok je jasný...v Španielsku tých utečencov nejak veľa nie je.

pred 8 rokmi
Prudký pokles počtu ilegálnych migrantov, ktorým sa podarí dosiahnuť územie Španielska, je výsledkom zosilnenej španielskej hliadkovej činnosti pozdĺž západoafrických brehov.
http://www.noviny.sk/c/zahranicie/na-kanarskych-ostrovoch-pristalo-200-utecencov


Pobrežná hliadka lodi najskôr zabránila vplávať do španielskych výsostných vôd, neskôr ju nasmerovala k inému ostrovu ako Tenerife.
http://www.24hod.sk/v-spanielsku-zadrzali-druhu-lod-s-utecencami-z-azie-cl19420.html
BXLmiami
09.01.16,07:38
no to je fakt,že je neskoro.Naše deti to budú musieť nejako prežiť.Nevravím zvládnuť,lebp to sa nedá.
misoft
09.01.16,09:50
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Veď nie je vcelku normálne, ak lode EU zachraňovali utečencov (migrantov, bežencov) pri a či dokonca vo výsostných vodách krajín, odkiaľ daní jedinci vybrali na more.
Pred pár rokmi to Španielsko poriešilo raz-dva...utečeneckú loď pripli na laná svojich lodí a odtiahli pekne nazad. Výsledok je jasný...v Španielsku tých utečencov nejak veľa nie je.

pred 8 rokmi
Prudký pokles počtu ilegálnych migrantov, ktorým sa podarí dosiahnuť územie Španielska, je výsledkom zosilnenej španielskej hliadkovej činnosti pozdĺž západoafrických brehov.
http://www.noviny.sk/c/zahranicie/na-kanarskych-ostrovoch-pristalo-200-utecencov


Pobrežná hliadka lodi najskôr zabránila vplávať do španielskych výsostných vôd, neskôr ju nasmerovala k inému ostrovu ako Tenerife.
http://www.24hod.sk/v-spanielsku-zadrzali-druhu-lod-s-utecencami-z-azie-cl19420.html
Mimochodom - presne toto uplatňujú Australania! Odtiahnú loď s imigrantami z výsostných australských vôd do medzinárodných a hotovo. A keď sa znova pokúsi - výstražná paľba....
A pokiaľ sa im však podarí doplávať k pobrežiu a tam ich chytia - žiadny vstup na australskú pôdu - deportácia do záchytných táborov na Timor, kde majú a platia prenajaté územie timorskej vláde....
pavol54
09.01.16,10:04
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Veď nie je vcelku normálne, ak lode EU zachraňovali utečencov (migrantov, bežencov) pri a či dokonca vo výsostných vodách krajín, odkiaľ daní jedinci vybrali na more.
Pred pár rokmi to Španielsko poriešilo raz-dva...utečeneckú loď pripli na laná svojich lodí a odtiahli pekne nazad. Výsledok je jasný...v Španielsku tých utečencov nejak veľa nie je.

pred 8 rokmi
Prudký pokles počtu ilegálnych migrantov, ktorým sa podarí dosiahnuť územie Španielska, je výsledkom zosilnenej španielskej hliadkovej činnosti pozdĺž západoafrických brehov.
http://www.noviny.sk/c/zahranicie/na-kanarskych-ostrovoch-pristalo-200-utecencov


Pobrežná hliadka lodi najskôr zabránila vplávať do španielskych výsostných vôd, neskôr ju nasmerovala k inému ostrovu ako Tenerife.
http://www.24hod.sk/v-spanielsku-zadrzali-druhu-lod-s-utecencami-z-azie-cl19420.html
Mimochodom - presne toto uplatňujú Australania! Odtiahnú loď s imigrantami z výsostných australských vôd do medzinárodných a hotovo. A keď sa znova pokúsi - výstražná paľba....
A pokiaľ sa im však podarí doplávať k pobrežiu a tam ich chytia - žiadny vstup na australskú pôdu - deportácia do záchytných táborov na Timor, kde majú a platia prenajaté územie timorskej vláde....
Ešte keby ich tak nechali z lode doplávať na pláž však tí čo vystúpia na breh by mali vyhrané "ak vám to žraloky doprajú"
misoft
09.01.16,10:10
Ešte keby ich tak nechali z lode doplávať na pláž však tí čo vystúpia na breh by mali vyhrané "ak vám to žraloky doprajú"
US Coast Guard to majú trochu inak - keďže majú veľké pobrežia - ak zachytia imigrantov na lodi v pobrežných vodách = automaticky deportácia späť, nepomôže im absolútne nič - ani žiadosť o azyl.
Ak sa však imigrant dostane na pobrežie a DOTKNE sa nohami suchej americkej zeme - ide do internačného tábora a má možnosť žiadať o azyl, už ho do vyriešenia azylového procesu nedeportujú.
pavol54
09.01.16,10:52
Ešte keby ich tak nechali z lode doplávať na pláž však tí čo vystúpia na breh by mali vyhrané "ak vám to žraloky doprajú"
US Coast Guard to majú trochu inak - keďže majú veľké pobrežia - ak zachytia imigrantov na lodi v pobrežných vodách = automaticky deportácia späť, nepomôže im absolútne nič - ani žiadosť o azyl.
Ak sa však imigrant dostane na pobrežie a DOTKNE sa nohami suchej americkej zeme - ide do internačného tábora a má možnosť žiadať o azyl, už ho do vyriešenia azylového procesu nedeportujú.
nejdú mi smajlíky, aby to zase niekto nepochopil zle, austrálske pláže sa vyznačujú vysokým počtom žralokov, kto medzi nimi prepláva dostal "milosť"
buchač
09.01.16,11:29
no to je fakt,že je neskoro.Naše deti to budú musieť nejako prežiť.Nevravím zvládnuť,lebp to sa nedá.
Hm...čím ďalej, tým horšie to bude...a aj bez tých migrantov.

Raz darmo, na tých šumoch niečo bude, čo sa týka tých našich spoluobčanov, ktorí prikočovali ešte v dobách stredovekých. Nik si s nimi nedal rady, momentálne tiež žiadna sláva a budúcnosť je v tomto ohľade beznádejná...a čo si budeme navrávať, táto zatiaľ minoritná skupina je veľmi obľúbená v časoch volieb...naSMERovaná patričným SMERom alebo aj iní.

Takže, ak by sa situácia nezmenila, aj tak to bude na trt a naše deti, vnúčatá budú hrať druhé husle.
Pokiaľ sa nezmenia podmienky v tých viacerých oblastiach, tak proste smola...jeden bude robiť na viacerých, ktorí nerobia nič......pardón, robia len deti.
pavol54
09.01.16,11:43
no to je fakt,že je neskoro.Naše deti to budú musieť nejako prežiť.Nevravím zvládnuť,lebp to sa nedá.
Hm...čím ďalej, tým horšie to bude...a aj bez tých migrantov.

Raz darmo, na tých šumoch niečo bude, čo sa týka tých našich spoluobčanov, ktorí prikočovali ešte v dobách stredovekých. Nik si s nimi nedal rady, momentálne tiež žiadna sláva a budúcnosť je v tomto ohľade beznádejná...a čo si budeme navrávať, táto zatiaľ minoritná skupina je veľmi obľúbená v časoch volieb...naSMERovaná patričným SMERom alebo aj iní.

Takže, ak by sa situácia nezmenila, aj tak to bude na trt a naše deti, vnúčatá budú hrať druhé husle.
Pokiaľ sa nezmenia podmienky v tých viacerých oblastiach, tak proste smola...jeden bude robiť na viacerých, ktorí nerobia nič......pardón, robia len deti.
Jeden známy mal z Maďarska za autobus cigáňov a makali ako fretky, čím to bude? Asi majú málo právnikov čo sa snažia z cigánskeho nič robenia vytrieskať majland. alebo,či? Politruci sa pýtali(neboli sme v strehu tak sa k nim dostali bez doprovodu) V sammsr(cigánska rota) A čo veliteľ aký je? jeden odpovedal "Je dobrý ale bárs tuho bije"
buchač
09.01.16,11:55
Jeden známy mal z Maďarska za autobus cigáňov a makali ako fretky, čím to bude? Asi majú málo právnikov čo sa snažia z cigánskeho nič robenia vytrieskať majland. alebo,či?

Dobre, tak doplním......česť výnimkám !
ALE
Koľko bolo za socíku v base cigánov a za čo ? Predsa na tých XX % za nezamestnanosť. Dnes sú za krádeže, prepady...a vyššie kriminálne delikty.

Obec, kde mám chalupu, sú makači a aj lenivci.
Lenivcov mám na háku, pracanti sa nie raz pýtajú, či mi nie je potrebné niečo zmáknuť.
korela
09.01.16,11:58
no to je fakt,že je neskoro.Naše deti to budú musieť nejako prežiť.Nevravím zvládnuť,lebp to sa nedá.
Hm...čím ďalej, tým horšie to bude...a aj bez tých migrantov.

Raz darmo, na tých šumoch niečo bude, čo sa týka tých našich spoluobčanov, ktorí prikočovali ešte v dobách stredovekých. Nik si s nimi nedal rady, momentálne tiež žiadna sláva a budúcnosť je v tomto ohľade beznádejná...a čo si budeme navrávať, táto zatiaľ minoritná skupina je veľmi obľúbená v časoch volieb...naSMERovaná patričným SMERom alebo aj iní.

Takže, ak by sa situácia nezmenila, aj tak to bude na trt a naše deti, vnúčatá budú hrať druhé husle.
Pokiaľ sa nezmenia podmienky v tých viacerých oblastiach, tak proste smola...jeden bude robiť na viacerých, ktorí nerobia nič......pardón, robia len deti.
Hlboko sa mýliš, oni sú pred voľbami totiž na rozrtrhanie. SMER? Iní majú väčší záujem. Ešte to aj manifestujú na verejnoprávnej v e r e j n e a bez hanby.
pavol54
09.01.16,11:59
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.
žiadny haagsky súd na previnilcov ihneď uplatniť moslimské zákony Hlavy by odtínať nemuseli, stačilo by hlavičky, kameňovanie, verejný výprask atď,
buchač
09.01.16,12:05
Hlboko sa mýliš, oni sú pred voľbami totiž na rozrtrhanie. SMER? Iní majú väčší záujem. Ešte to aj manifestujú na verejnoprávnej v e r e j n e a bez hanby.
Ja sa nejak nemýlim...skôr som neinformovaný.
VEREJNE prehlasujem, že verejnoprávnu telku nejak nepozerám...ešte tak nejaký film.
Tých iných manifestantov mám niekde (doplniť podľa svojho slovníka) ...a bez hanby. ;) :D
korela
09.01.16,12:24
Nem pozeráš správne relácie, preto neinformovaný si.
Nepozerám verejné ani neverejné, všetko je na webe. Proste nič, sloboda.
Avalik avizovala dobrý seriál, tak zvažujem, či mám podľahnúť po pár rokoch.
buchač
09.01.16,12:47
Nem pozeráš správne relácie, preto neinformovaný si.
Nepozerám verejné ani neverejné, všetko je na webe. Proste nič, sloboda.
Avalik avizovala dobrý seriál, tak zvažujem, či mám podľahnúť po pár rokoch.
Na webe je toho teda dosť...ale aj normálnych a aj iných. Ale to je jedno...teda mne.

Seriál-neseriál...tých je dosť v telke.
No najlepší seriál je realita samotná...čo deň - to diel...a vždy (skoro, no nie vždy) prinesie niečo nové, s čím sú tie televízne proste nereálne.

...a ozaj, čo sú to tie správne relácie ?
Lebo jeden pán tu propaguje svoj štýl života, čo však nemusí vyhovovať druhému...podľa pána je to zdravý štýl života a ja vravím, že je to XXXXXXXXXXX (doplniť podľa môjho slovníka).
jar88
09.01.16,14:14
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Žiadna katastrofa nemusí prísť. V Španielsku je 5 000 000 prisťahovalcov a nič sa tam nedeje.
Ďalšou hlúposťou je, že "už je neskoro". Treba len rozšíriť schopnosti a počty policajtov. Ponúknuť policajtom riadne platy a samozrejme že zrušiť všetky podpory nefachčenkom. Minimálnu mzdu nechať len občanom a prisťahovalcom len mzdu dohodou.
A bolo by vymaľované. Čím viac prisťahovalcov, tým by bola konkurencie schopnejšia ekonomika.
pavol54
09.01.16,16:38
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Žiadna katastrofa nemusí prísť. V Španielsku je 5 000 000 prisťahovalcov a nič sa tam nedeje.
Ďalšou hlúposťou je, že "už je neskoro". Treba len rozšíriť schopnosti a počty policajtov. Ponúknuť policajtom riadne platy a samozrejme že zrušiť všetky podpory nefachčenkom. Minimálnu mzdu nechať len občanom a prisťahovalcom len mzdu dohodou.
A bolo by vymaľované. Čím viac prisťahovalcov, tým by bola konkurencie schopnejšia ekonomika.
ešte ako vzorku 300 000 bielych bratov sprevádzkovať a keď budú výsledky tak potom nabrať emigrantov
buchač
09.01.16,16:44
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Žiadna katastrofa nemusí prísť. V Španielsku je 5 000 000 prisťahovalcov a nič sa tam nedeje.
Ďalšou hlúposťou je, že "už je neskoro". Treba len rozšíriť schopnosti a počty policajtov. Ponúknuť policajtom riadne platy a samozrejme že zrušiť všetky podpory nefachčenkom. Minimálnu mzdu nechať len občanom a prisťahovalcom len mzdu dohodou.
A bolo by vymaľované. Čím viac prisťahovalcov, tým by bola konkurencie schopnejšia ekonomika.

...a to vážne myslíš ? ...a všetko ? ... lebo ja si teda infošky oponentov zvyknem overiť, pokiaľ niečo napíšem...;)

Takže Španielsko má 5 miliónov prisťahovalcov ?
Číslo sedí ...prisťahovalci v tom zmysle posledných mesiacov teda veru nie.
Číslo sedí ...no za akú dobu sa dostal počet na také číslo ?
Lebo


Zatiaľčo v 20. storočí bolo Španielsko krajinou, odkiaľ emigranti odchádzali (pred občianskou vojnou, frankizmom či ekonomickými krízami), na prelome 20. a 21. storočia zaznamenala silnú vlnu migrácie, ktorá, aj keď už o niečo slabšia, pokračuje dodnes. S čistou mierou imigrácie 1,5 % v roku 2005 bolo po Cypruse na druhom mieste v EU.[3] V súčasnosti zaujíma s hodnotou 0,99 % 15. miesto v únii.[4] V roku 2008 tvorilo 5 220 000 cudzincov 11,8 % obyvateľstva Španielska.[5]

Spočiatku prevažovali medzi imigrantmi obyvatelia Afriky a Južnej Ameriky (hlavne Maročania a Ekvádorci), v posledných rokoch však medzi prichádzajúcimi prevážili Európania. Najväčšie zastúpenie majú Rumuni (729 000), rýchlo stúpa podiel Britov (352 000) a ďalších občanov starých štátov Európskej únie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Španielsko#Pris.C5.A5ahovalectvo
----------------------------------------------
Štatistika migrácie a migrujúceho obyvateľstva

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Migration_and_migrant_population_statistics/sk
---------------------------------------------
Neskoro a hlúposť ?
Ono nikdy nie je neskoro...len hlúposť je niekde inde. Že treba rozšíriť schopnosti a počty ? Ono je inde pes zakopaný...vezmi USA a počty tých všeliakých reperesívnych zložiek...a čo zmôžu pri tej mase afroameričanov, keď sa títo urvú do ulíc ? Pritom poliš si plnil len a len povinnosť a poslal v rámci obrany svojej osoby pár presnými ranami nadrogovaného dilina fetovať fialky odspodu.
Takže detto...čo sa udialo v Devínskej, čo sa dialo v Plaveckom Štvrtku...a čo bolo príčinou vytrieskania degešov v Moldave ???
...atď...
korela písala, že nepozerám správne relácie a som neiformovaný...;) Nuž dalo by sa povedať, že v určitých oblastiach nie sú potrebné a ani ten web. Na to postačuje (teda aspoň mne) správne kontakty a ničím a nikým neskreslené informácie.
Ono chlapci by aj mali schopnosti...no tu je práve to, že majú malé právomoci a nemôžu ich použiť adekvátne, lebo ....lebo pozitívny rasizmus.
Ono potom sú chlapci z toho znechutení, prenáša sa to všade...a nakoniec použijú svoje adekvátne právomoci na cestách, kde nejakého starkého vypália podľa platného cenníka, lebo dedulo si dovolil na starej Škodovečke prekročiť rýchlosť o nejaké číselko.
-------------------------------------
Podpory a spol ? To ja vravím už dávno...že ich fest zredukovať a prihliadať na určité kritéria. A išiel by som ešte ďalej, na spôsob Číny = čím viac detí, tým nižšie prídavky.
...atď...etc...
jar88
09.01.16,17:47
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Žiadna katastrofa nemusí prísť. V Španielsku je 5 000 000 prisťahovalcov a nič sa tam nedeje.
Ďalšou hlúposťou je, že "už je neskoro". Treba len rozšíriť schopnosti a počty policajtov. Ponúknuť policajtom riadne platy a samozrejme že zrušiť všetky podpory nefachčenkom. Minimálnu mzdu nechať len občanom a prisťahovalcom len mzdu dohodou.
A bolo by vymaľované. Čím viac prisťahovalcov, tým by bola konkurencie schopnejšia ekonomika.

...a to vážne myslíš ? ...a všetko ? ... lebo ja si teda infošky oponentov zvyknem overiť, pokiaľ niečo napíšem...;)

Takže Španielsko má 5 miliónov prisťahovalcov ?
Číslo sedí ...prisťahovalci v tom zmysle posledných mesiacov teda veru nie.
Číslo sedí ...no za akú dobu sa dostal počet na také číslo ?
Lebo


Zatiaľčo v 20. storočí bolo Španielsko krajinou, odkiaľ emigranti odchádzali (pred občianskou vojnou, frankizmom či ekonomickými krízami), na prelome 20. a 21. storočia zaznamenala silnú vlnu migrácie, ktorá, aj keď už o niečo slabšia, pokračuje dodnes. S čistou mierou imigrácie 1,5 % v roku 2005 bolo po Cypruse na druhom mieste v EU.[3] V súčasnosti zaujíma s hodnotou 0,99 % 15. miesto v únii.[4] V roku 2008 tvorilo 5 220 000 cudzincov 11,8 % obyvateľstva Španielska.[5]

Spočiatku prevažovali medzi imigrantmi obyvatelia Afriky a Južnej Ameriky (hlavne Maročania a Ekvádorci), v posledných rokoch však medzi prichádzajúcimi prevážili Európania. Najväčšie zastúpenie majú Rumuni (729 000), rýchlo stúpa podiel Britov (352 000) a ďalších občanov starých štátov Európskej únie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Španielsko#Pris.C5.A5ahovalectvo
----------------------------------------------
Štatistika migrácie a migrujúceho obyvateľstva

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Migration_and_migrant_population_statistics/sk
---------------------------------------------
Neskoro a hlúposť ?
Ono nikdy nie je neskoro...len hlúposť je niekde inde. Že treba rozšíriť schopnosti a počty ? Ono je inde pes zakopaný...vezmi USA a počty tých všeliakých reperesívnych zložiek...a čo zmôžu pri tej mase afroameričanov, keď sa títo urvú do ulíc ? Pritom poliš si plnil len a len povinnosť a poslal v rámci obrany svojej osoby pár presnými ranami nadrogovaného dilina fetovať fialky odspodu.
Takže detto...čo sa udialo v Devínskej, čo sa dialo v Plaveckom Štvrtku...a čo bolo príčinou vytrieskania degešov v Moldave ???
...atď...
korela písala, že nepozerám správne relácie a som neiformovaný...;) Nuž dalo by sa povedať, že v určitých oblastiach nie sú potrebné a ani ten web. Na to postačuje (teda aspoň mne) správne kontakty a ničím a nikým neskreslené informácie.
Ono chlapci by aj mali schopnosti...no tu je práve to, že majú malé právomoci a nemôžu ich použiť adekvátne, lebo ....lebo pozitívny rasizmus.
Ono potom sú chlapci z toho znechutení, prenáša sa to všade...a nakoniec použijú svoje adekvátne právomoci na cestách, kde nejakého starkého vypália podľa platného cenníka, lebo dedulo si dovolil na starej Škodovečke prekročiť rýchlosť o nejaké číselko.
-------------------------------------
Podpory a spol ? To ja vravím už dávno...že ich fest zredukovať a prihliadať na určité kritéria. A išiel by som ešte ďalej, na spôsob Číny = čím viac detí, tým nižšie prídavky.
...atď...etc...
Veď aj podľa toho eurostatu, čo si sem dal to sedí.
Taliansko a tesne za ním Španielsko suverénne vedú.
Taliansko 307 000 prisťahovalcov a z toho 65% z mimo EU
Španielsko 281 000 prisťahovalcov a z toho 56% z mimo EU
Nemecko 693 000 prisťahovalcov a z toho 36 % z mimo EU
V roce 2013 získalo nejvíce osob občanství ve Španělsku, a to 225 800 (což je 23 % celkového počtu v EU-28). Na následujících místech v žebříčku, pokud jde o nabývání občanství, se nachází Spojené království (207 500), Německo (115 100), Itálie (100 700) a Francie (97 300);
-------------------------------------------------------------------------------
A to vôbec nespomínam pomer obyvateľov a pomer veľkých miest a tiež výkonnosť ekonomík.
V Španielsku pritom na väčšine územia cudzinca vôbec nevideli. Všetko sa to sústreďuje v pár veľkých mestách a ich okolí.
-------------------------------------------
No a čo sa týka tých policajtov, tak aj tam si dosť mimo. No a pri tých v USA už úplne mimo. Tam si policajt nedovolí zasiahnuť mimo zákon. Ak sa to aj náhodou stane, tak len ojedinele a úplne výnimočne. Moje decká precestovali USA krížom krážom (nie mesiac, ako turisti, ale roky zamestnaní a kšeftov) a majú dosť skúseností s políciou a obyvateľstvom všetkých vrstiev. Policajt v USA je vždy slušný a za každých okolností dôsledný. Keď prikáže ruky na volant, na kapotu, vypnúť motor, postaviť sa k stene a podobne, treba ho bezpodmienečne poslúchnuť. Inak pokračuje v naučenom postupe a nezaujíma ho vek, pohlavie, farba pleti, oblečenie, či typ auta a podobne. Pritom je vždy istený kolegom, ako keby zatýkali gankstra. Jasné, že každý zákrok okamžite hlásia (v reálnom čase) na centrálu.
---------------------------------------------------------------------
No a tie hromadné výtržnosti veľkého rozsahu, majú skoro vždy na svedomí práve tie ojedinelé neprofesionálne zásahy policajtov. Ani americký policajt nesmie zastreliť utekajúceho zločinca na vzdialenosť 10 m a ešte k tomu do chrbta. (Aspoň nie pred svedkami)
buchač
09.01.16,18:07
No a čo sa týka tých policajtov, tak aj tam si dosť mimo. No a pri tých v USA už úplne mimo. Tam si policajt nedovolí zasiahnuť mimo zákon. Ak sa to aj náhodou stane, tak len ojedinele a úplne výnimočne. Moje decká precestovali USA krížom krážom (nie mesiac, ako turisti, ale roky zamestnaní a kšeftov) a majú dosť skúseností s políciou a obyvateľstvom všetkých vrstiev. Policajt v USA je vždy slušný a za každých okolností dôsledný. Keď prikáže ruky na volant, na kapotu, vypnúť motor, postaviť sa k stene a podobne, treba ho bezpodmienečne poslúchnuť. Inak pokračuje v naučenom postupe a nezaujíma ho vek, pohlavie, farba pleti, oblečenie, či typ auta a podobne. Pritom je vždy istený kolegom, ako keby zatýkali gankstra. Jasné, že každý zákrok okamžite hlásia (v reálnom čase) na centrálu.

Nie som mimo...len si ma nepochopil.

Veď práve to vravím, že aký je rozdiel medzi polišom USA a tým Slovenským.
Postup v USA si popísal presne...každý film to takto ukazuje. Aj tie relácie na tých vzdelávacích programoch z pohľadu kamier v reále tiež...a aj z rozprávania známych je to takto.
Na Slovensku ? Videl si nejaké videjko, kde nabehli kukláči na raziu do nočného podniku ? V USA by všetko kakalo a ležalo na zemi...na Slovensku to majú pomýlené, jednotlivci si pindajú...a potom sa čudujú, ak im tie pindy zavrie jedna dobre mierená.

Teraz mi prišla na um tá príhoda, situácia, kde tí mládežníci nereagovali na patričné výzvy a skončilo to streľbou do ich auta. Kto ostal s maslom na hlave ? Samozrejme, že poliši...v USA by ich odniesli na nosidlách...buď na rescue alebo ku coronerovi...

Žiadna úcta, žiaden rešpekt... nič, nada, never under any circumstances...


...ale platy sú o ničom...a tie výsluhové dôchodky je schopný závidieť každý ožran, čo si prepil nie iba majetok, ale aj rozum...
jar88
09.01.16,18:32
No a čo sa týka tých policajtov, tak aj tam si dosť mimo. No a pri tých v USA už úplne mimo. Tam si policajt nedovolí zasiahnuť mimo zákon. Ak sa to aj náhodou stane, tak len ojedinele a úplne výnimočne. Moje decká precestovali USA krížom krážom (nie mesiac, ako turisti, ale roky zamestnaní a kšeftov) a majú dosť skúseností s políciou a obyvateľstvom všetkých vrstiev. Policajt v USA je vždy slušný a za každých okolností dôsledný. Keď prikáže ruky na volant, na kapotu, vypnúť motor, postaviť sa k stene a podobne, treba ho bezpodmienečne poslúchnuť. Inak pokračuje v naučenom postupe a nezaujíma ho vek, pohlavie, farba pleti, oblečenie, či typ auta a podobne. Pritom je vždy istený kolegom, ako keby zatýkali gankstra. Jasné, že každý zákrok okamžite hlásia (v reálnom čase) na centrálu.

Nie som mimo...len si ma nepochopil.

Veď práve to vravím, že aký je rozdiel medzi polišom USA a tým Slovenským.
Postup v USA si popísal presne...každý film to takto ukazuje. Aj tie relácie na tých vzdelávacích programoch z pohľadu kamier v reále tiež...a aj z rozprávania známych je to takto.
Na Slovensku ? Videl si nejaké videjko, kde nabehli kukláči na raziu do nočného podniku ? V USA by všetko kakalo a ležalo na zemi...na Slovensku to majú pomýlené, jednotlivci si pindajú...a potom sa čudujú, ak im tie pindy zavrie jedna dobre mierená.

Teraz mi prišla na um tá príhoda, situácia, kde tí mládežníci nereagovali na patričné výzvy a skončilo to streľbou do ich auta. Kto ostal s maslom na hlave ? Samozrejme, že poliši...v USA by ich odniesli na nosidlách...buď na rescue alebo ku coronerovi...

Žiadna úcta, žiaden rešpekt... nič, nada, never under any circumstances...


...ale platy sú o ničom...a tie výsluhové dôchodky je schopný závidieť každý ožran, čo si prepil nie iba majetok, ale aj rozum...
No a k tým policajným naháňačkám, len toľko, že len vo filmoch a streľba na auto je skoro vylúčená.
---------------------------------
V USA auto nikdy nenaháňajú, vždy len sledujú a zastavenie má za úlohu hliadka, ktorá je pred prenásledovaným. To znamená, že pred unikajúci vytvoria prekážku.
---------------------------------
Samozrejme, že je to o kapacitách, ale moja najmladšia mi vravela, že ak policajti prechádzali niekde okolo diskotéky, baru a podobne, vždy krokom, prípadne sa aj zastavili a jeden policajt prešiel daným úsekom peši. Jednoducho nikdy nevidela zašívajúcich sa policajtov.
korela
09.01.16,18:45
Ja iba k zvýšeniu počtu policajtov, riešenie na situáciu od jar88. Čo má ešte obyvateľ SK utiahnuť z daní v mene čoho?
Nič nerobíme, iba rozdávame a nakladáme si na plecia.
Pri sčítaní Kosova okolo r. 1900 boli 4% Albáncov, 96% Srbov, za sto rokov sa pomer obrátil presne naopak iba cez demografiu. Kam to dospelo, sme uvideli.
pavol54
09.01.16,18:53
No a čo sa týka tých policajtov, tak aj tam si dosť mimo. No a pri tých v USA už úplne mimo. Tam si policajt nedovolí zasiahnuť mimo zákon. Ak sa to aj náhodou stane, tak len ojedinele a úplne výnimočne. Moje decká precestovali USA krížom krážom (nie mesiac, ako turisti, ale roky zamestnaní a kšeftov) a majú dosť skúseností s políciou a obyvateľstvom všetkých vrstiev. Policajt v USA je vždy slušný a za každých okolností dôsledný. Keď prikáže ruky na volant, na kapotu, vypnúť motor, postaviť sa k stene a podobne, treba ho bezpodmienečne poslúchnuť. Inak pokračuje v naučenom postupe a nezaujíma ho vek, pohlavie, farba pleti, oblečenie, či typ auta a podobne. Pritom je vždy istený kolegom, ako keby zatýkali gankstra. Jasné, že každý zákrok okamžite hlásia (v reálnom čase) na centrálu.

Nie som mimo...len si ma nepochopil.

Veď práve to vravím, že aký je rozdiel medzi polišom USA a tým Slovenským.
Postup v USA si popísal presne...každý film to takto ukazuje. Aj tie relácie na tých vzdelávacích programoch z pohľadu kamier v reále tiež...a aj z rozprávania známych je to takto.
Na Slovensku ? Videl si nejaké videjko, kde nabehli kukláči na raziu do nočného podniku ? V USA by všetko kakalo a ležalo na zemi...na Slovensku to majú pomýlené, jednotlivci si pindajú...a potom sa čudujú, ak im tie pindy zavrie jedna dobre mierená.

Teraz mi prišla na um tá príhoda, situácia, kde tí mládežníci nereagovali na patričné výzvy a skončilo to streľbou do ich auta. Kto ostal s maslom na hlave ? Samozrejme, že poliši...v USA by ich odniesli na nosidlách...buď na rescue alebo ku coronerovi...

Žiadna úcta, žiaden rešpekt... nič, nada, never under any circumstances...


...ale platy sú o ničom...a tie výsluhové dôchodky je schopný závidieť každý ožran, čo si prepil nie iba majetok, ale aj rozum...
No a k tým policajným naháňačkám, len toľko, že len vo filmoch a streľba na auto je skoro vylúčená.
---------------------------------
V USA auto nikdy nenaháňajú, vždy len sledujú a zastavenie má za úlohu hliadka, ktorá je pred prenásledovaným. To znamená, že pred unikajúci vytvoria prekážku.
---------------------------------
Samozrejme, že je to o kapacitách, ale moja najmladšia mi vravela, že ak policajti prechádzali niekde okolo diskotéky, baru a podobne, vždy krokom, prípadne sa aj zastavili a jeden policajt prešiel daným úsekom peši. Jednoducho nikdy nevidela zašívajúcich sa policajtov.
omyl na krimi joj, zakaždým(skoro každý večer) ukazujú ako policajti v USA naháňajú a strieľajú po utekajúcich autách. Apropo kamarát ma dcéru v USA a nikdy nevidel policajtov, dovtedy kým nešiel o tri míle rýchlejšie ako norma a zaťko mu potom presne hovoril že čo má robiť ak nechce byť spopolnený v amerike. lebo veľmi rýchlo ťahajú pištol
buchač
09.01.16,19:25
No a k tým policajným naháňačkám, len toľko, že len vo filmoch a streľba na auto je skoro vylúčená.
---------------------------------
V USA auto nikdy nenaháňajú, vždy len sledujú a zastavenie má za úlohu hliadka, ktorá je pred prenásledovaným. To znamená, že pred unikajúci vytvoria prekážku.
---------------------------------
Samozrejme, že je to o kapacitách, ale moja najmladšia mi vravela, že ak policajti prechádzali niekde okolo diskotéky, baru a podobne, vždy krokom, prípadne sa aj zastavili a jeden policajt prešiel daným úsekom peši. Jednoducho nikdy nevidela zašívajúcich sa policajtov.

Ja len toľko.

Filmy boli spomenté v súvislosti s tou praxou zastavenia auta a tie ruky pomaly na volant...žiadne rýchle pohyby.

Nenaháňajú ? Neblázni predsa...na tých reality programoch (názvy nechajme bokom) bolo tých všeliakých záberov plno. Či z áut a či z vrtulníka...

Mám teraz slabú rýchlosť pripojenia, prečerpal som kredit....ale v opačnom prípade by som Ti v pohode nasúkal plno videí z Joj Trubky...ale šak nič nebráni Tebe sa realizovať....viď "police chase"
https://www.youtube.com/results?search_query=police+chase

Si všimni, ako zastavujú prenasledované auto zo zadu a boku...na to ja na maske predsa práve na ten účel tá konštrukcia...
misoft
09.01.16,22:05
Tento spôsob zastavovania vozidla policajným vozidlom je dokonca v Police Academy povinným výcvikom - má to dokonca svoj názov (ale kua - teraz si nespomeniem).
To jar88 - trepeš, ako vždy.... sledujú, sledujú, ale len do tej doby, keď neohrozia okolie - potom zasiahnu, ale o to tvrdšie. A nielen ťukancom auta o auto - neuposlúchneš pokyn policajta, paľba je okamžitá.....
To čo je vo filmoch - to je len slabý odvar... a tie vybuchujúce autá... efekty.
Naši policajti strieľajú veľmi "presne" - americkí húfne, ale účinnejšie....
bjuty smis
10.01.16,11:39
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.
žiadny haagsky súd na previnilcov ihneď uplatniť moslimské zákony Hlavy by odtínať nemuseli, stačilo by hlavičky, kameňovanie, verejný výprask atď,
Lenze oni moslimske zakony neporusili...prave naopak...isli podla koranu
buchač
10.01.16,11:59
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.
žiadny haagsky súd na previnilcov ihneď uplatniť moslimské zákony Hlavy by odtínať nemuseli, stačilo by hlavičky, kameňovanie, verejný výprask atď,
Lenze oni moslimske zakony neporusili...prave naopak...isli podla koranu

Hm....

Veď hej, aj v iných krajinách sveta sa pozerajú na Slovensko a naše zvyky cez Veľkú noc jak teľa...v severských krajinách by šibačov poslali na prevýchovu-kurz správania sa...v USA by mali na 911 poplach...;)

Si ale neviem teda predstaviť veľmi opačné garde.
Ak by sa kresťania v určitej moslimskej krajine rozhodli ísť podľa kresťanských zákonov...presnejšie povedané, vyznávať svoju vieru na verejnosti podobným spôsobom ako moslimovia v Nemecku ???
Žiadne školenie, žiadna polícia...rovno by lietali kamene.
buchač
10.01.16,12:29
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Žiadna katastrofa nemusí prísť. V Španielsku je 5 000 000 prisťahovalcov a nič sa tam nedeje.
Ďalšou hlúposťou je, že "už je neskoro". Treba len rozšíriť schopnosti a počty policajtov. Ponúknuť policajtom riadne platy a samozrejme že zrušiť všetky podpory nefachčenkom. Minimálnu mzdu nechať len občanom a prisťahovalcom len mzdu dohodou.
A bolo by vymaľované. Čím viac prisťahovalcov, tým by bola konkurencie schopnejšia ekonomika.

No ja neviem...je toto hlúposť ?
Vezmime,že je to LEN pravda na tých 50 %...ale aj tak to nie je hlúposť.
Díky za takú konkurenciu...čítať poriadne.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/14759-svedsko-na-pokraji-kolapsu-upada-do-anarchie-stale-vice-a-vice-svedu-vstupuje-do-streleckych-klubu-a-zaklada-obcanske-hlidky-bdelosti-proti-imigrantum.aspx
BXLmiami
10.01.16,13:01
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.
žiadny haagsky súd na previnilcov ihneď uplatniť moslimské zákony Hlavy by odtínať nemuseli, stačilo by hlavičky, kameňovanie, verejný výprask atď,
Lenze oni moslimske zakony neporusili...prave naopak...isli podla koranu
:-)) ..mala by isť pred Haagský súd.Ona,Angela....
clen
10.01.16,14:43
my a západ
misoft
10.01.16,15:28
...a chýba tam:
Platy ako v Nemecku? To nedovolíme?
Dôchodky ako Nemecku? To nedovolíme!
taiko
11.01.16,12:02
Tak oredsa si tu imigraciu nevymyslela Merkelova sama http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395
korela
11.01.16,12:33
Ano,ona to s tým pozvaním myslela vážne.Ved obetovala iba Nemky,tak čo.Katastrofa,mala by isť pred Haagsky súd.

Katastrofa ešte len príde...už je proste neskoro. Ono je to na zamyslenie, že ako sa konalo.
Žiadna katastrofa nemusí prísť. V Španielsku je 5 000 000 prisťahovalcov a nič sa tam nedeje.
Ďalšou hlúposťou je, že "už je neskoro". Treba len rozšíriť schopnosti a počty policajtov. Ponúknuť policajtom riadne platy a samozrejme že zrušiť všetky podpory nefachčenkom. Minimálnu mzdu nechať len občanom a prisťahovalcom len mzdu dohodou.
A bolo by vymaľované. Čím viac prisťahovalcov, tým by bola konkurencie schopnejšia ekonomika.
To je vtip, alebo za koho kopeš?
Ty tu rád vtipkuješ v poslednej dobe nejako, proti logike, paragrafy v bývalom režime nepustili.
korela
11.01.16,12:41
Nemecko rozpútalo 1. sv. vojnu.
Nemecko rozpútalo 2. sv. vojnu.
Nemecko sa pustilo čoskoro po tejto vojne do nového projektu a vliezla im celá Európa dobrovoľne do chřtánu.
bjuty smis
11.01.16,13:17
BXLmiami
11.01.16,13:31
Tak oredsa si tu imigraciu nevymyslela Merkelova sama http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395
Nie.Ona len svojim konaním zariadila,že sa prestali dodržiavať zákony v EU.A utečenci legálne,nasilu jednoducho prešli viacerými krajinami EU bez registrácie aby sa dostali do Nemecka.Jednoducho na jej pokyn prestala ochrana hraníc EU.
misoft
11.01.16,14:44
Veru, veru....
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/379563-svedska-policia-tajila-informacie-o-sexualnych-utokoch-migrantov/
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/379493-nemecko-v-centre-kolina-nad-rynom-napadli-viacero-cudzincov/
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/379474-policia-v-koline-nad-rynom-dostala-uz-vyse-500-trestnych-oznameni/
Toto je výsledok ... výsledok "pomoci" imigrantom" (niektorí sú OK, inteligentní, vzdelaní, prispôsobiví novým okolnostiam.... takých 15% z celkového počtu... ostatok - drží sa toho svojho koránu a podľa ich A...a môžu beztrestne si vziať cudziu ženu... pretože moslimovia ženy považujú za vec).
pavol54
11.01.16,15:00
Veru, veru....
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/379563-svedska-policia-tajila-informacie-o-sexualnych-utokoch-migrantov/
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/379493-nemecko-v-centre-kolina-nad-rynom-napadli-viacero-cudzincov/
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/379474-policia-v-koline-nad-rynom-dostala-uz-vyse-500-trestnych-oznameni/
Toto je výsledok ... výsledok "pomoci" imigrantom" (niektorí sú OK, inteligentní, vzdelaní, prispôsobiví novým okolnostiam.... takých 15% z celkového počtu... ostatok - drží sa toho svojho koránu a podľa ich A...a môžu beztrestne si vziať cudziu ženu... pretože moslimovia ženy považujú za vec).
No neviem čo v tom všetci vidíte nejakú vedu (voľne parafrázujem jedného politika a niekoľkých slniečkárov) prišlo k nám skoro jeden milión občanov prenaseldovaných vo svojich zemiach, a z tých zhruba tisíc no nech päťtisíc sa dopustilo v strese takýchto činov, veď to je zanedbateľné množstvo. tak z toho nerobte vedu
Nepamätám aby niektorý obyvateľ zaútočil u nás alebo v Európe na politika ak aj náhodou jeden dvaja(vajciami alebo hračkárskou pištolkou na klausa) to nie je ani tisícina promile TAK PREČO MAJÚ POLITICI SVOJU OCHRANKU A SVOJE(PRIDELENÉ) AUTÁ A LIETADLÁ keď im aj tak nič nehrozí. alebo mám nesprávny názor? Treba im povedať nebojte sa veď strach nemôže byť našim pánom poďte tú istotu zažívať medzi nás .
misoft
11.01.16,15:53
Pali, Pali..... toto čo som uviedol - je len zlomok!
Okrem Germany hlásili podobné "útoky" Fíni, Nóri, Dáni, Rakúšania..... toto nie je ojedinelé len v Nemecku - je to všade tam, kde sa imigranti (ako kobylky) dostali.
Pýtali sa mladistvých násilníkov vo Švedsku (ktorí tam boli nelegálne bez rodičov), ktorých po násilných činoch chytili, že prečo?
Odpoveď bola - Švédi sú slabosi, my sme vyhlásili vojnu, vojnu Švédom.... A prečo Švédi sú "slabosi"? Pretože ak by sa akokoľvek bránili - boli by obvinení z rasovej nenávisti.
Čo sa dialo v Nemecku nedávno? Protestné zhromaždenie voči imigrantom - zakročila polícia VOČI vlastným.... a svojim spôsobom..... z jednej strany jeden kordón a výzvy, aby sa rozišli a pripravené vodné delo, keď chceli demonštranti odísť, z druhej strany ich späť zatlačil druhý kordón, ktorý ich hnal späť proti vodným delám - a výsledok? Dostali sprchu a nakladačku, lebo sa nerozišli na výzvu.... Takto sa "chránia" imigranti, ktorí si dovoľujú čoraz viacej....
Ak terajší požadujú v kresťanských štátoch, aby sa uplatňovalo a bolo v ústave právo šárija - čo na to povedať?
pavol54
11.01.16,16:25
Pali, Pali..... toto čo som uviedol - je len zlomok!
Okrem Germany hlásili podobné "útoky" Fíni, Nóri, Dáni, Rakúšania..... toto nie je ojedinelé len v Nemecku - je to všade tam, kde sa imigranti (ako kobylky) dostali.
Pýtali sa mladistvých násilníkov vo Švedsku (ktorí tam boli nelegálne bez rodičov), ktorých po násilných činoch chytili, že prečo?
Odpoveď bola - Švédi sú slabosi, my sme vyhlásili vojnu, vojnu Švédom.... A prečo Švédi sú "slabosi"? Pretože ak by sa akokoľvek bránili - boli by obvinení z rasovej nenávisti.
Čo sa dialo v Nemecku nedávno? Protestné zhromaždenie voči imigrantom - zakročila polícia VOČI vlastným.... a svojim spôsobom..... z jednej strany jeden kordón a výzvy, aby sa rozišli a pripravené vodné delo, keď chceli demonštranti odísť, z druhej strany ich späť zatlačil druhý kordón, ktorý ich hnal späť proti vodným delám - a výsledok? Dostali sprchu a nakladačku, lebo sa nerozišli na výzvu.... Takto sa "chránia" imigranti, ktorí si dovoľujú čoraz viacej....
Ak terajší požadujú v kresťanských štátoch, aby sa uplatňovalo a bolo v ústave právo šárija - čo na to povedať?
no dobre pretože ak dám formátovať a hodím smajlíka tak mi to šifruje tak na úvod napíšem smajlík smajlík a na konci tiež. Ja veľmi dobre chápem situáciu a realitu preto som napísal aby tí čo nám hovoria "nemajte strach" sa sami od strachu chránia ochrankou. Niekedy tak uvažujem či by Seredské kasárne nemali by pripravené sa vrátiť k svojmu pôvodnému účelu
BXLmiami
11.01.16,18:09
Mali.
pavol54
11.01.16,18:27
Mali.
krátko a výstižne
misoft
11.01.16,19:01
A keby len seredské.....
pavol54
11.01.16,19:14
A keby len seredské.....
Novácke objekty a Sklené boli údajne zbúrané a tie ostatné boli v Poľsku Nemecku a Rakúsku
bjuty smis
12.01.16,06:33
súdruh preceda paošle na pohreb celoživotného bojovníka proti bolševikovi a komunizmu kňaza srholca absolvent vysokej školy politickej ÚV KSČ faiča....

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20071530/fico-posle-na-rozlucku-so-srholcom-byvaleho-komunistu.html#ixzz3x0sagbiN

tomu poviem úcta....
pavol54
12.01.16,06:55
Ved o to našej úžasnej vláde ide celé volebné obdobie. Zabaviť národ , odpútať pozornosť od káuz a kauzičiek, aby im nestúpal na päty.
Myslím, že o to ide každej jednej bez rozdielu. To len aby sme ostali aspoň trochu objektívni.
výnosy z úspor klesajú, najviac klesli akciové dôchodkové fondy. Nech žije Kaník jeho bratia v triku
ved to je normalne, ze akciove trhy kolisu. Zato hadam Kanik nemoze, ci ? Keby hranol furt do toho nesparal, nemuseli by DSS tolko optimalizovat.
Dolezite je ze dlhodobo akciove trhy rastu. Aha tu od roku 1900
Kaník môže za to aký sa zaviedol model, nie za to či hodnota akcií klesá alebo padá. Kto má dosť rozumu a prehľadu tak ukladá svoje úspory tam kam uzná za vhodné nie tam kde mu prikáže štát formou zákonov povinne. O tom to je nie tom či to zle zaviedol kaník a dojepracoval fico. Ak ty vieš na základe svojho prehľadu a znalostí dobre investovať svoje preniaze, prečo vychvaľuješ aké je to dobré ak ich musíš povinne investovať s plánovanou stratou tam kde ti to určí štát? Však pre určitú skupinu sú vybrané dôchodkové spoločnosti povinné či?
taiko
12.01.16,06:57
súdruh preceda paošle na pohreb celoživotného bojovníka proti bolševikovi a komunizmu kňaza srholca absolvent vysokej školy politickej ÚV KSČ faiča....

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20071530/fico-posle-na-rozlucku-so-srholcom-byvaleho-komunistu.html#ixzz3x0sagbiN

tomu poviem úcta....
to nie je neucta, neucta by bola, keby tam isiel sam a nedoniesol veniec, ale jeden karafiat. To ze tam poslal nomenklaturny kader, "bývalého ideologického tajomníka" Okresného výboru KSS, to je arogancia.
taiko
12.01.16,07:06
Ved o to našej úžasnej vláde ide celé volebné obdobie. Zabaviť národ , odpútať pozornosť od káuz a kauzičiek, aby im nestúpal na päty.
Myslím, že o to ide každej jednej bez rozdielu. To len aby sme ostali aspoň trochu objektívni.
výnosy z úspor klesajú, najviac klesli akciové dôchodkové fondy. Nech žije Kaník jeho bratia v triku
ved to je normalne, ze akciove trhy kolisu. Zato hadam Kanik nemoze, ci ? Keby hranol furt do toho nesparal, nemuseli by DSS tolko optimalizovat.
Dolezite je ze dlhodobo akciove trhy rastu. Aha tu od roku 1900
Kaník môže za to aký sa zaviedol model, nie za to či hodnota akcií klesá alebo padá. Kto má dosť rozumu a prehľadu tak ukladá svoje úspory tam kam uzná za vhodné nie tam kde mu prikáže štát formou zákonov povinne. O tom to je nie tom či to zle zaviedol kaník a dojepracoval fico. Ak ty vieš na základe svojho prehľadu a znalostí dobre investovať svoje preniaze, prečo vychvaľuješ aké je to dobré ak ich musíš povinne investovať s plánovanou stratou tam kde ti to určí štát? Však pre určitú skupinu sú vybrané dôchodkové spoločnosti povinné či?
teraz si podla mna zmiesal dve roviny.
1. Ja som nevychvaloval Kanikov model, lebo ho presne nepoznam. Ja som len pisal ze Kanik nemoze za pokles akciovych trhov. Okrem toho neviem o tom, ze by pre niektorych bol treti pilier povinny, fakt je to tak?
2. Ano dobre pises, ak niekto vie dobre investovat, sporit, nepotrebuje aby mu nieco predpsoval stat. ALe napriklad na odvodoch zivnostnikov vidime, ze mnhoi neodvadzaju nic, alebo minimum, sami si nesetria nic a potom budu plakat nad malymi penziami a pytat peniaze od statu. Kvoli takymto "negramotnym" ludom musi zasiahnut stat a chranit ludi pred nimi samymi.
Podobne je to aj s tymi peniziami a piliermi vo vseobecnosti. Ak by stat ludi nenutil, mnohi by si nesporili a potom nam bude pribudat chudby a bezdomovcov.

A este tak na okraj, to ze platis povinne sukromnym firmam zdravotne poistenie Ti nevadi ? To je podobny priklad
Nandrolon
12.01.16,07:14
Taiko, o treťom pilieri sa tu určite nehovorí, ale o druhom, to je veľký rozdiel, nakoľko tretí pilier sú všetky sporiace komerčné poistky. To už je lepšie tie peniaze prefajčiť a prepiť...
bjuty smis
12.01.16,07:21
III. pilier má zmysel len kvôli príspevku zamestnávatela.......a to môže byť celkom zaujímavé
Nandrolon
12.01.16,07:45
bjuty, áno, na to som pozabudol, sám ho mám s minimálnym vlastným vkladom aký bol možný kvôli tomu príspevku...
Ja som skôr myslel tie "super poistky v desiatkách/stovkách eur mesačne so super investovaním" :-)))))))))))))
pavol54
12.01.16,07:48
Ved o to našej úžasnej vláde ide celé volebné obdobie. Zabaviť národ , odpútať pozornosť od káuz a kauzičiek, aby im nestúpal na päty.
Myslím, že o to ide každej jednej bez rozdielu. To len aby sme ostali aspoň trochu objektívni.
výnosy z úspor klesajú, najviac klesli akciové dôchodkové fondy. Nech žije Kaník jeho bratia v triku
ved to je normalne, ze akciove trhy kolisu. Zato hadam Kanik nemoze, ci ? Keby hranol furt do toho nesparal, nemuseli by DSS tolko optimalizovat.
Dolezite je ze dlhodobo akciove trhy rastu. Aha tu od roku 1900
Kaník môže za to aký sa zaviedol model, nie za to či hodnota akcií klesá alebo padá. Kto má dosť rozumu a prehľadu tak ukladá svoje úspory tam kam uzná za vhodné nie tam kde mu prikáže štát formou zákonov povinne. O tom to je nie tom či to zle zaviedol kaník a dojepracoval fico. Ak ty vieš na základe svojho prehľadu a znalostí dobre investovať svoje preniaze, prečo vychvaľuješ aké je to dobré ak ich musíš povinne investovať s plánovanou stratou tam kde ti to určí štát? Však pre určitú skupinu sú vybrané dôchodkové spoločnosti povinné či?
teraz si podla mna zmiesal dve roviny.
1. Ja som nevychvaloval Kanikov model, lebo ho presne nepoznam. Ja som len pisal ze Kanik nemoze za pokles akciovych trhov. Okrem toho neviem o tom, ze by pre niektorych bol treti pilier povinny, fakt je to tak?
2. Ano dobre pises, ak niekto vie dobre investovat, sporit, nepotrebuje aby mu nieco predpsoval stat. ALe napriklad na odvodoch zivnostnikov vidime, ze mnhoi neodvadzaju nic, alebo minimum, sami si nesetria nic a potom budu plakat nad malymi penziami a pytat peniaze od statu. Kvoli takymto "negramotnym" ludom musi zasiahnut stat a chranit ludi pred nimi samymi.
Podobne je to aj s tymi peniziami a piliermi vo vseobecnosti. Ak by stat ludi nenutil, mnohi by si nesporili a potom nam bude pribudat chudby a bezdomovcov.

A este tak na okraj, to ze platis povinne sukromnym firmam zdravotne poistenie Ti nevadi ? To je podobny priklad
3.začnem od konca zdravotné poistenie nie je ponuka výhry v budúcnost ale solidárnosť súčasnosti a ak si nájdeš moje príspevky, tak som písal že všetci vkladatelia do ZP majú mať nárok na pomerný diel zo zisku(ktorý by nemal byť) vytvoreného spoločnosťou nielen akcionári uvedení na zakladateľskej listine.
2 Ak živnostník má nízke odvody a bude tvrdiť že miesto do osobnej odmeny investoval do majetku živnosti, tak na konci dňa tam musí mať toľko majetku že jeho zhodnotím po odchode do dôchodku musí žiť kráľovsky viac ako 84 dôchodkov čo mu vyplatí DDS a to sa dá zistiť pri daňových priznaniach otázkou investoval "budúce dôchodcovské príspevky" do majetku alebo ich prehajdákal ? Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
1 je som nepísal o III pilieri ale o povinnom II.
taiko
12.01.16,08:04
III. pilier má zmysel len kvôli príspevku zamestnávatela.......a to môže byť celkom zaujímavé
tak tak, brat dava 100EUR a 100 dava zamestnavatel
taiko
12.01.16,08:06
Ved o to našej úžasnej vláde ide celé volebné obdobie. Zabaviť národ , odpútať pozornosť od káuz a kauzičiek, aby im nestúpal na päty.
Myslím, že o to ide každej jednej bez rozdielu. To len aby sme ostali aspoň trochu objektívni.
výnosy z úspor klesajú, najviac klesli akciové dôchodkové fondy. Nech žije Kaník jeho bratia v triku
ved to je normalne, ze akciove trhy kolisu. Zato hadam Kanik nemoze, ci ? Keby hranol furt do toho nesparal, nemuseli by DSS tolko optimalizovat.
Dolezite je ze dlhodobo akciove trhy rastu. Aha tu od roku 1900
Kaník môže za to aký sa zaviedol model, nie za to či hodnota akcií klesá alebo padá. Kto má dosť rozumu a prehľadu tak ukladá svoje úspory tam kam uzná za vhodné nie tam kde mu prikáže štát formou zákonov povinne. O tom to je nie tom či to zle zaviedol kaník a dojepracoval fico. Ak ty vieš na základe svojho prehľadu a znalostí dobre investovať svoje preniaze, prečo vychvaľuješ aké je to dobré ak ich musíš povinne investovať s plánovanou stratou tam kde ti to určí štát? Však pre určitú skupinu sú vybrané dôchodkové spoločnosti povinné či?
teraz si podla mna zmiesal dve roviny.
1. Ja som nevychvaloval Kanikov model, lebo ho presne nepoznam. Ja som len pisal ze Kanik nemoze za pokles akciovych trhov. Okrem toho neviem o tom, ze by pre niektorych bol treti pilier povinny, fakt je to tak?
2. Ano dobre pises, ak niekto vie dobre investovat, sporit, nepotrebuje aby mu nieco predpsoval stat. ALe napriklad na odvodoch zivnostnikov vidime, ze mnhoi neodvadzaju nic, alebo minimum, sami si nesetria nic a potom budu plakat nad malymi penziami a pytat peniaze od statu. Kvoli takymto "negramotnym" ludom musi zasiahnut stat a chranit ludi pred nimi samymi.
Podobne je to aj s tymi peniziami a piliermi vo vseobecnosti. Ak by stat ludi nenutil, mnohi by si nesporili a potom nam bude pribudat chudby a bezdomovcov.

A este tak na okraj, to ze platis povinne sukromnym firmam zdravotne poistenie Ti nevadi ? To je podobny priklad
3.začnem od konca zdravotné poistenie nie je ponuka výhry v budúcnost ale solidárnosť súčasnosti a ak si nájdeš moje príspevky, tak som písal že všetci vkladatelia do ZP majú mať nárok na pomerný diel zo zisku(ktorý by nemal byť) vytvoreného spoločnosťou nielen akcionári uvedení na zakladateľskej listine.
2 Ak živnostník má nízke odvody a bude tvrdiť že miesto do osobnej odmeny investoval do majetku živnosti, tak na konci dňa tam musí mať toľko majetku že jeho zhodnotím po odchode do dôchodku musí žiť kráľovsky viac ako 84 dôchodkov čo mu vyplatí DDS a to sa dá zistiť pri daňových priznaniach otázkou investoval "budúce dôchodcovské príspevky" do majetku alebo ich prehajdákal ? Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
1 je som nepísal o III pilieri ale o povinnom II.
vidim, ze v zasade sa teda zhodujeme :) Je jedno aka je forma, ale niektorych ludi stat proste prinutit musi.
Len to s tym II povinnym pilierom mi nesedi. To fakt existuje skupina ludi, pre ktoru je druhy pilier povinny ? Som myslel, ze to sa ludia mozu rozhodnut. Vsak aj Fico ho furt otvara, aby ludia mohli z II piliera vystupit
jar88
12.01.16,08:08
Tento spôsob zastavovania vozidla policajným vozidlom je dokonca v Police Academy povinným výcvikom - má to dokonca svoj názov (ale kua - teraz si nespomeniem).
To jar88 - trepeš, ako vždy.... sledujú, sledujú, ale len do tej doby, keď neohrozia okolie - potom zasiahnu, ale o to tvrdšie. A nielen ťukancom auta o auto - neuposlúchneš pokyn policajta, paľba je okamžitá.....
To čo je vo filmoch - to je len slabý odvar... a tie vybuchujúce autá... efekty.
Naši policajti strieľajú veľmi "presne" - americkí húfne, ale účinnejšie....
Ja trepem?
Každé policajné auto v USA je vybavené kamerami a všetky zásahy sú zaznamenávané.
Každý má možnosť na pokyn policajta zastaviť, či nie? Dokonca aj ten naháňaný má stále možnosť to vzdať. Stačí zastaviť a sedieť s rukami na volante až do príchodu polície.
Naviac aj vo veľkých mestách majú okrskárov, ktorí poznajú domáce obyvateľstvo. No a v malých mestečkách sú to výlučne domáci, miestni rodáci. Je tam úplne bežné, že domáci poznajú policajta od detstva a policajt pozná od detstva tých domácich. Poznajú aj históriu domov a ich obyvateľov.
------------------------------------
Tu v Európe je to inak a hlavne v tých socialistických monarchiách, ako Švédsko, Dánsko.
Skoro každý policajt je nejaký privandrovalec.
Nandrolon
12.01.16,08:11
Taiko, to si fakt myslíš že v dôchodku bude kráľovsky žiť ak bude mať 3 mercedesy, kde nákupka bola 150 000 eur/ks ale časová cena ak dotyčný pôjde do dôchodku bude v cene 0,- alebo už dávno budú zošrotované?
Čudná úvaha že z auta, snežných skútrov, štvorkoliek, dovoleniek, drahých mobilov sa dá žiť aj na dôchodku, to som ešte nepočul...
Viem, myslel si nehnuteľnosti, ale napísal si "majetok" a to je veľmi široký pojem.
Nemám skúsenosť, žeby podnikateľ každý rok kupoval nejakú budovu, pozemok, ale to, že ide 3 x do Thajska obrábať 15-ročné rómky :-)))))))))))))))))))))))))))), každé 2 roky nové vozidlo, motorka, štvorkolka, snežný skúter, takých poznám niekoľko s nulovou daňou na konci zdaňovacieho obdobia...
taiko
12.01.16,08:39
Taiko, to si fakt myslíš že v dôchodku bude kráľovsky žiť ak bude mať 3 mercedesy, kde nákupka bola 150 000 eur/ks ale časová cena ak dotyčný pôjde do dôchodku bude v cene 0,- alebo už dávno budú zošrotované?
Čudná úvaha že z auta, snežných skútrov, štvorkoliek, dovoleniek, drahých mobilov sa dá žiť aj na dôchodku, to som ešte nepočul...
Viem, myslel si nehnuteľnosti, ale napísal si "majetok" a to je veľmi široký pojem.
Nemám skúsenosť, žeby podnikateľ každý rok kupoval nejakú budovu, pozemok, ale to, že ide 3 x do Thajska obrábať 15-ročné rómky :-)))))))))))))))))))))))))))), každé 2 roky nové vozidlo, motorka, štvorkolka, snežný skúter, takých poznám niekoľko s nulovou daňou na konci zdaňovacieho obdobia...
Prepac, ale nemam potuchy o com pises a na co reagujes. Kde som ja o nejakom majetku, ci nehnutelnostiach pisal. ?
Ci to zase nebola reakcia na mna, ale len tak vseobecne si pisal a moj nick sa Ti tam priplietol ako minule ? ;)
pavol54
12.01.16,09:08
Taiko, to si fakt myslíš že v dôchodku bude kráľovsky žiť ak bude mať 3 mercedesy, kde nákupka bola 150 000 eur/ks ale časová cena ak dotyčný pôjde do dôchodku bude v cene 0,- alebo už dávno budú zošrotované?
Čudná úvaha že z auta, snežných skútrov, štvorkoliek, dovoleniek, drahých mobilov sa dá žiť aj na dôchodku, to som ešte nepočul...
Viem, myslel si nehnuteľnosti, ale napísal si "majetok" a to je veľmi široký pojem.
Nemám skúsenosť, žeby podnikateľ každý rok kupoval nejakú budovu, pozemok, ale to, že ide 3 x do Thajska obrábať 15-ročné rómky :-)))))))))))))))))))))))))))), každé 2 roky nové vozidlo, motorka, štvorkolka, snežný skúter, takých poznám niekoľko s nulovou daňou na konci zdaňovacieho obdobia...
Prepac, ale nemam potuchy o com pises a na co reagujes. Kde som ja o nejakom majetku, ci nehnutelnostiach pisal. ?
Ci to zase nebola reakcia na mna, ale len tak vseobecne si pisal a moj nick sa Ti tam priplietol ako minule ? ;)
Tým že sa dvere jednorazove otvoria za zatvoria sa nič nemení na podstate Nepovinnosť sa chápe že ak chcem tak vstúpim ak nechcem tak vystúpim na základe slobodného rozhodnutia v lehotách stanovených zákonom. Inak o tom majetku som písal ja
jar88
12.01.16,09:08
Super výrok:
Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
-----------------------------------------
Pavol54, koľko tu máme v súčasnosti tých chránených negramotných?
A koľko sme ich mali v dobe schvaľovania pilierov?
-----------------------------------------------------------------
Ak by si náhodu dodnes nevedel, tak je to najväčší tunel na ľudí.
Za posledných 25 rokov vyrábame asi 10 krát viac hodnôt a tak mi z toho logicky vyplýva, že pri pôvodnom cca 40%nom zdanení, by mala byť štátna kasa 10 krát bohatšia. Naviac aj platy mohli byť prinajmenšom desaťnásobné. Ale nieje to tak.
Pritom Ázia je už bohatšia, ako Európa. Vraj si brúsi zuby už aj na Ameriku.
pavol54
12.01.16,09:12
Super výrok:
Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
-----------------------------------------
Pavol54, koľko tu máme v súčasnosti tých chránených negramotných?
A koľko sme ich mali v dobe schvaľovania pilierov?
-----------------------------------------------------------------
Ak by si náhodu dodnes nevedel, tak je to najväčší tunel na ľudí.
Za posledných 25 rokov vyrábame asi 10 krát viac hodnôt a tak mi z toho logicky vyplýva, že pri pôvodnom cca 40%nom zdanení, by mala byť štátna kasa 10 krát bohatšia. Naviac aj platy mohli byť prinajmenšom desaťnásobné. Ale nieje to tak.
Pritom Ázia je už bohatšia, ako Európa. Vraj si brúsi zuby už aj na Ameriku.
a preto majú sporitelia nižšie výnosy a dôchodky ako platitelia priebežného systému. ako si na to prišiel že vyrábame 10x viac hodnôt(oproti akému referenčnému obdobiu?)
taiko
12.01.16,09:16
Super výrok:
Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
-----------------------------------------
Pavol54, koľko tu máme v súčasnosti tých chránených negramotných?
A koľko sme ich mali v dobe schvaľovania pilierov?
-----------------------------------------------------------------
Ak by si náhodu dodnes nevedel, tak je to najväčší tunel na ľudí.
Za posledných 25 rokov vyrábame asi 10 krát viac hodnôt a tak mi z toho logicky vyplýva, že pri pôvodnom cca 40%nom zdanení, by mala byť štátna kasa 10 krát bohatšia. Naviac aj platy mohli byť prinajmenšom desaťnásobné. Ale nieje to tak.
Pritom Ázia je už bohatšia, ako Európa. Vraj si brúsi zuby už aj na Ameriku.
a preto majú sporitelia nižšie výnosy a dôchodky ako platitelia priebežného systému. ako si na to prišiel že vyrábame 10x viac hodnôt(oproti akému referenčnému obdobiu?)
otazkou ale je ako dlho bude ten priebezny system potentny a hlavne za aku cenu. S odpovedami na tuto otazku je uz opatrny aj minister Richter a dokonca aj v lavicovom denniku

http://ekonomika.sme.sk/c/20071479/richter-spochybnil-statne-dochodky-predtym-tvrdil-nieco-ine.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/379405-dochodcovia-budu-o-20-rokov-potrebovat-3-pilier-tvrdi-richter/
pavol54
12.01.16,09:17
Citujem škrinára jeho výrok v tomto momente na slovensku 1 " Peniaze majú teraz inú hodnotu akú budú mať o 20 30 rokov". Teda spätne, peniaze majú inú hodnotu ako mali pred 20 30rokmi
taiko
12.01.16,09:20
Citujem škrinára jeho výrok v tomto momente na slovensku 1 " Peniaze majú teraz inú hodnotu akú budú mať o 20 30 rokov". Teda spätne, peniaze majú inú hodnotu ako mali pred 20 30rokmi
to je predsa samozrejme, ale v navaznosti na co si to spomenul ?
jar88
12.01.16,09:21
Tým že sa dvere otvoria za zatvoria sa nič nemení na podstate Nepovinnosť sa chápe že ak chcem tak vstúpim ak nechcem tak vystúpim na základe slobodného rozhodnutia v lehotách stanovených zákonom.

------------------------------------------
Vidím, že si trošku stratený,
píšeš, že ak chcem tak vystúpim, ak nechcem tak vystúpim....úžasné.
-----------------------------------------------------------------------------
Ale k veci, sociálne a zdravotné odvody sú povinný odvod peňazí na zabezpečenie štátom stanovených úloh. Je to rovnaké, ako štátna daň. Tak prečo sa neodvedie rovno 60 - 70% daní?
taiko
12.01.16,09:23
Tým že sa dvere otvoria za zatvoria sa nič nemení na podstate Nepovinnosť sa chápe že ak chcem tak vstúpim ak nechcem tak vystúpim na základe slobodného rozhodnutia v lehotách stanovených zákonom.

------------------------------------------
Vidím, že si trošku stratený,
píšeš, že ak chcem tak vystúpim, ak nechcem tak vystúpim....úžasné.
-----------------------------------------------------------------------------
Ale k veci, sociálne a zdravotné odvody sú povinný odvod peňazí na zabezpečenie štátom stanovených úloh. Je to rovnaké, ako štátna daň. Tak prečo sa neodvedie rovno 60 - 70% daní?
podla mna si pavla zle cital, alebo zle citoval ;)
pavol54
12.01.16,09:24
Super výrok:
Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
-----------------------------------------
Pavol54, koľko tu máme v súčasnosti tých chránených negramotných?
A koľko sme ich mali v dobe schvaľovania pilierov?
-----------------------------------------------------------------
Ak by si náhodu dodnes nevedel, tak je to najväčší tunel na ľudí.
Za posledných 25 rokov vyrábame asi 10 krát viac hodnôt a tak mi z toho logicky vyplýva, že pri pôvodnom cca 40%nom zdanení, by mala byť štátna kasa 10 krát bohatšia. Naviac aj platy mohli byť prinajmenšom desaťnásobné. Ale nieje to tak.
Pritom Ázia je už bohatšia, ako Európa. Vraj si brúsi zuby už aj na Ameriku.
a preto majú sporitelia nižšie výnosy a dôchodky ako platitelia priebežného systému. ako si na to prišiel že vyrábame 10x viac hodnôt(oproti akému referenčnému obdobiu?)
otazkou ale je ako dlho bude ten priebezny system potentny a hlavne za aku cenu. S odpovedami na tuto otazku je uz opatrny aj minister Richter a dokonca aj v lavicovom denniku

http://ekonomika.sme.sk/c/20071479/richter-spochybnil-statne-dochodky-predtym-tvrdil-nieco-ine.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/379405-dochodcovia-budu-o-20-rokov-potrebovat-3-pilier-tvrdi-richter/
To už mňa netrápi. ale určite uznáš že najspravodlivejšie by malo byť aby v deň odchodu na dôchodok by mal každý mať šancu si do dôchodkového fondu mal každý možnosť previesť si speňažený majetok veď už dnes existuje na západe tzv spätná hypotéka že prevedieš na bankovú spoločnosť svoju realitu a oni ti z nej vyplácajú dôchodok podľa jej hodnoty.
pavol54
12.01.16,09:26
Citujem škrinára jeho výrok v tomto momente na slovensku 1 " Peniaze majú teraz inú hodnotu akú budú mať o 20 30 rokov". Teda spätne, peniaze majú inú hodnotu ako mali pred 20 30rokmi
to je predsa samozrejme, ale v navaznosti na co si to spomenul ?
na hodnotu 10 x vyššiu k nejakému bližšie neurčenému obdobiu
Nandrolon
12.01.16,09:27
Taiko, prepáč, o tom majetku som reagoval na Pavlov príspevok v domnení že si to písal ty... takže tak.
pavol54
12.01.16,09:28
Super výrok:
Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
-----------------------------------------
Pavol54, koľko tu máme v súčasnosti tých chránených negramotných?
A koľko sme ich mali v dobe schvaľovania pilierov?
-----------------------------------------------------------------
Ak by si náhodu dodnes nevedel, tak je to najväčší tunel na ľudí.
Za posledných 25 rokov vyrábame asi 10 krát viac hodnôt a tak mi z toho logicky vyplýva, že pri pôvodnom cca 40%nom zdanení, by mala byť štátna kasa 10 krát bohatšia. Naviac aj platy mohli byť prinajmenšom desaťnásobné. Ale nieje to tak.
Pritom Ázia je už bohatšia, ako Európa. Vraj si brúsi zuby už aj na Ameriku.
minimálne 500 000 negramotných lebo naleteli že aj keď budú mať minimálnu mzdu budú mať švajčiarsky dôchodok
taiko
12.01.16,09:30
Super výrok:
Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
-----------------------------------------
Pavol54, koľko tu máme v súčasnosti tých chránených negramotných?
A koľko sme ich mali v dobe schvaľovania pilierov?
-----------------------------------------------------------------
Ak by si náhodu dodnes nevedel, tak je to najväčší tunel na ľudí.
Za posledných 25 rokov vyrábame asi 10 krát viac hodnôt a tak mi z toho logicky vyplýva, že pri pôvodnom cca 40%nom zdanení, by mala byť štátna kasa 10 krát bohatšia. Naviac aj platy mohli byť prinajmenšom desaťnásobné. Ale nieje to tak.
Pritom Ázia je už bohatšia, ako Európa. Vraj si brúsi zuby už aj na Ameriku.
a preto majú sporitelia nižšie výnosy a dôchodky ako platitelia priebežného systému. ako si na to prišiel že vyrábame 10x viac hodnôt(oproti akému referenčnému obdobiu?)
otazkou ale je ako dlho bude ten priebezny system potentny a hlavne za aku cenu. S odpovedami na tuto otazku je uz opatrny aj minister Richter a dokonca aj v lavicovom denniku

http://ekonomika.sme.sk/c/20071479/richter-spochybnil-statne-dochodky-predtym-tvrdil-nieco-ine.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/379405-dochodcovia-budu-o-20-rokov-potrebovat-3-pilier-tvrdi-richter/
To už mňa netrápi. ale určite uznáš že najspravodlivejšie by malo byť aby v deň odchodu na dôchodok by mal každý mať šancu si do dôchodkového fondu mal každý možnosť previesť si speňažený majetok veď už dnes existuje na západe tzv spätná hypotéka že prevedieš na bankovú spoločnosť svoju realitu a oni ti z nej vyplácajú dôchodok podľa jej hodnoty.
neviem, co by bolo najspravodlivejsie a hlavne ci existuje nieco "najspravodlivejsie" pre vsetkych.
To s tym "prevedenim" majetku by mohlo byt fajn. Tu to naozaj tak funguje, sporis, sporis a potom si "kupis" dochodok. Len je to podobna forma ako u nas, ze si k sporeniu zcasti donuteny.
Tie spatne hypoteky tu veru zvazuju tiez, len nemam info, ci to uz naozaj bezi. Vo Francuzku je to ale vraj uz realita mi kolega vravi.
taiko
12.01.16,09:30
Citujem škrinára jeho výrok v tomto momente na slovensku 1 " Peniaze majú teraz inú hodnotu akú budú mať o 20 30 rokov". Teda spätne, peniaze majú inú hodnotu ako mali pred 20 30rokmi
to je predsa samozrejme, ale v navaznosti na co si to spomenul ?
na hodnotu 10 x vyššiu k nejakému bližšie neurčenému obdobiu
mal som podozrenie :)
pavol54
12.01.16,09:30
Tým že sa dvere otvoria za zatvoria sa nič nemení na podstate Nepovinnosť sa chápe že ak chcem tak vstúpim ak nechcem tak vystúpim na základe slobodného rozhodnutia v lehotách stanovených zákonom.

------------------------------------------
Vidím, že si trošku stratený,
píšeš, že ak chcem tak vystúpim, ak nechcem tak vystúpim....úžasné.
-----------------------------------------------------------------------------
Ale k veci, sociálne a zdravotné odvody sú povinný odvod peňazí na zabezpečenie štátom stanovených úloh. Je to rovnaké, ako štátna daň. Tak prečo sa neodvedie rovno 60 - 70% daní?
čítaj a analyzuj napísané neprispôsobuj si text písaného svojim predstavám, čo je pre teba typické
Nandrolon
12.01.16,09:36
Môj postoj k spätnej hypotéke je taký, že sa jedná o prevedenie zostávajúceho majetku na určité skupiny ľudí /bankárov/ tak, aby sa nedostal do dedičstva a kumuloval sa u určitých jednotlivcov.
Proste rovnaký odrb ako úžera.
Prevediem majetok v hodnote 500 000 eur na banku, deti zdedia h*vno a ja za 3 mesiace umriem na raka.
Výsledok? Vyplatených X eur do ruky ako "opačná splátka" hypotéky a majetok v sume 500 000 eur zostáva majetkom danej banky /alebo inej úžerníckej firmy/.
ps: ak to napíšem expresívne tak je to "okradnúť aj mŕtveho"...
jar88
12.01.16,09:38
Citujem škrinára jeho výrok v tomto momente na slovensku 1 " Peniaze majú teraz inú hodnotu akú budú mať o 20 30 rokov". Teda spätne, peniaze majú inú hodnotu ako mali pred 20 30rokmi

To platí už roky rokúce.
Naviac platí aj to, že majú vyznačenú nominálnu hodnotu.:) Dobré ráno. Napríklad všetky päťdesiatky majú nominálnu hodnotu 50€.
To však neznamená, že si za to natankuješ vždy len 33,5 litra benzínu.
Kludne sa ti môže stať, že za ňu natankuješ aj 45,45 litra benzínu.
----------------------------------
Všetko sa v čase mení.
Oliwa
12.01.16,09:43
Citujem škrinára jeho výrok v tomto momente na slovensku 1 " Peniaze majú teraz inú hodnotu akú budú mať o 20 30 rokov". Teda spätne, peniaze majú inú hodnotu ako mali pred 20 30rokmi

To platí už roky rokúce.
Naviac platí aj to, že majú vyznačenú nominálnu hodnotu.:) Dobré ráno. Napríklad všetky päťdesiatky majú nominálnu hodnotu 50€.
To však neznamená, že si za to natankuješ vždy len 33,5 litra benzínu.
Kludne sa ti môže stať, že za ňu natankuješ aj 45,45 litra benzínu.
----------------------------------
Všetko sa v čase mení.
Si mi pripomenul ten starý vtip, keď zdražel benzín a cigán hovorí: To sa mňa netýka, já tankujem vždy za 200 Sk... :)
taiko
12.01.16,09:48
Môj postoj k spätnej hypotéke je taký, že sa jedná o prevedenie zostávajúceho majetku na určité skupiny ľudí /bankárov/ tak, aby sa nedostal do dedičstva a kumuloval sa u určitých jednotlivcov.
Proste rovnaký odrb ako úžera.
Prevediem majetok v hodnote 500 000 eur na banku, deti zdedia h*vno a ja za 3 mesiace umriem na raka.
Výsledok? Vyplatených X eur do ruky ako "opačná splátka" hypotéky a majetok v sume 500 000 eur zostáva majetkom danej banky /alebo inej úžerníckej firmy/.
ps: ak to napíšem expresívne tak je to "okradnúť aj mŕtveho"...
ono je to ale tak isto aj so statnou penziou. Sporis si cely zivot, penzie sa nedozijes a peniaze su fuc. Len pri reverznej hypoteke to psychologicky horsie vyzera :)
taiko
12.01.16,09:50
Na Bali penzie nie su. O rodicov sa v starobe staraju deti. Tomu vravim pevzatie zodpovednosti za vlastnu penziu :)
pavol54
12.01.16,09:54
Super výrok:
Ochrana negramotných je dostatočná tým že ich štát prijme do priebežného a ich vklady zhodnotí alebo prerozdelí.
-----------------------------------------
Pavol54, koľko tu máme v súčasnosti tých chránených negramotných?
A koľko sme ich mali v dobe schvaľovania pilierov?
-----------------------------------------------------------------
Ak by si náhodu dodnes nevedel, tak je to najväčší tunel na ľudí.
Za posledných 25 rokov vyrábame asi 10 krát viac hodnôt a tak mi z toho logicky vyplýva, že pri pôvodnom cca 40%nom zdanení, by mala byť štátna kasa 10 krát bohatšia. Naviac aj platy mohli byť prinajmenšom desaťnásobné. Ale nieje to tak.
Pritom Ázia je už bohatšia, ako Európa. Vraj si brúsi zuby už aj na Ameriku.
a preto majú sporitelia nižšie výnosy a dôchodky ako platitelia priebežného systému. ako si na to prišiel že vyrábame 10x viac hodnôt(oproti akému referenčnému obdobiu?)
otazkou ale je ako dlho bude ten priebezny system potentny a hlavne za aku cenu. S odpovedami na tuto otazku je uz opatrny aj minister Richter a dokonca aj v lavicovom denniku

http://ekonomika.sme.sk/c/20071479/richter-spochybnil-statne-dochodky-predtym-tvrdil-nieco-ine.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/379405-dochodcovia-budu-o-20-rokov-potrebovat-3-pilier-tvrdi-richter/
To už mňa netrápi. ale určite uznáš že najspravodlivejšie by malo byť aby v deň odchodu na dôchodok by mal každý mať šancu si do dôchodkového fondu mal každý možnosť previesť si speňažený majetok veď už dnes existuje na západe tzv spätná hypotéka že prevedieš na bankovú spoločnosť svoju realitu a oni ti z nej vyplácajú dôchodok podľa jej hodnoty.
neviem, co by bolo najspravodlivejsie a hlavne ci existuje nieco "najspravodlivejsie" pre vsetkych.
To s tym "prevedenim" majetku by mohlo byt fajn. Tu to naozaj tak funguje, sporis, sporis a potom si "kupis" dochodok. Len je to podobna forma ako u nas, ze si k sporeniu zcasti donuteny.
Tie spatne hypoteky tu veru zvazuju tiez, len nemam info, ci to uz naozaj bezi. Vo Francuzku je to ale vraj uz realita mi kolega vravi.
ale potom na kieho frasa mám prispievať(ja už nie) do II. piliera ak túto sumu lepšie zhodnotím vkladom do majetku
taiko
12.01.16,09:58
a preto majú sporitelia nižšie výnosy a dôchodky ako platitelia priebežného systému. ako si na to prišiel že vyrábame 10x viac hodnôt(oproti akému referenčnému obdobiu?)
otazkou ale je ako dlho bude ten priebezny system potentny a hlavne za aku cenu. S odpovedami na tuto otazku je uz opatrny aj minister Richter a dokonca aj v lavicovom denniku

http://ekonomika.sme.sk/c/20071479/richter-spochybnil-statne-dochodky-predtym-tvrdil-nieco-ine.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/379405-dochodcovia-budu-o-20-rokov-potrebovat-3-pilier-tvrdi-richter/
To už mňa netrápi. ale určite uznáš že najspravodlivejšie by malo byť aby v deň odchodu na dôchodok by mal každý mať šancu si do dôchodkového fondu mal každý možnosť previesť si speňažený majetok veď už dnes existuje na západe tzv spätná hypotéka že prevedieš na bankovú spoločnosť svoju realitu a oni ti z nej vyplácajú dôchodok podľa jej hodnoty.
neviem, co by bolo najspravodlivejsie a hlavne ci existuje nieco "najspravodlivejsie" pre vsetkych.
To s tym "prevedenim" majetku by mohlo byt fajn. Tu to naozaj tak funguje, sporis, sporis a potom si "kupis" dochodok. Len je to podobna forma ako u nas, ze si k sporeniu zcasti donuteny.
Tie spatne hypoteky tu veru zvazuju tiez, len nemam info, ci to uz naozaj bezi. Vo Francuzku je to ale vraj uz realita mi kolega vravi.
ale potom na kieho frasa mám prispievať(ja už nie) do II. piliera ak túto sumu lepšie zhodnotím vkladom do majetku
no ved ale vsak nemusis, ked nechces, ako si sam napisal. Mozes vsetko nechat v statnej soc. poistovni.
Mozno by sa dalo aj tak, ze kto by chcel, tak by podpisal papier, ze si bude na penziu sporit sam podla vlastneho uvazenia ale zaroven by sa vzdal akehokolvek prava poberat penziu od statu.
jar88
12.01.16,09:58
Môj postoj k spätnej hypotéke je taký, že sa jedná o prevedenie zostávajúceho majetku na určité skupiny ľudí /bankárov/ tak, aby sa nedostal do dedičstva a kumuloval sa u určitých jednotlivcov.
Proste rovnaký odrb ako úžera.
Prevediem majetok v hodnote 500 000 eur na banku, deti zdedia h*vno a ja za 3 mesiace umriem na raka.
Výsledok? Vyplatených X eur do ruky ako "opačná splátka" hypotéky a majetok v sume 500 000 eur zostáva majetkom danej banky /alebo inej úžerníckej firmy/.
ps: ak to napíšem expresívne tak je to "okradnúť aj mŕtveho"...

Zas maľuješ čerta. Veď každý starší (bežný normálny) občan má potomkov. Ak má potomkov hodných dedičstva, tak to predsa nedá na dôchodok, ale svojej rodine. Tiež je úplne normálne, že si rodina vzájomne pomáha.
--------------------------
Ty vidíš úžeru všade, ale v hypoúveroch za 8% asi nie.
Ešte drobnosť, šlapka zarába veľa peňazí, ale nie pre seba. Najskôr sa musí nažrať pasák a až potom aj ona. Niečo také je aj náš štát. Vám dá len toľko, aby ste moc nejuchali.:)
Nandrolon
12.01.16,09:59
Taiko, v podstate máš pravdu, ale to, čo odvádzaš do dôchodkového fondu /1. pilier/ nie je a ani nikdy nebol tvoj osobný majetok od napr. rodinného domu, ktorý nie je ničím zaťažený...
Takže nie je to to isté.
pavol54
12.01.16,09:59
Môj postoj k spätnej hypotéke je taký, že sa jedná o prevedenie zostávajúceho majetku na určité skupiny ľudí /bankárov/ tak, aby sa nedostal do dedičstva a kumuloval sa u určitých jednotlivcov.
Proste rovnaký odrb ako úžera.
Prevediem majetok v hodnote 500 000 eur na banku, deti zdedia h*vno a ja za 3 mesiace umriem na raka.
Výsledok? Vyplatených X eur do ruky ako "opačná splátka" hypotéky a majetok v sume 500 000 eur zostáva majetkom danej banky /alebo inej úžerníckej firmy/.
ps: ak to napíšem expresívne tak je to "okradnúť aj mŕtveho"...
ale deťom nikto nebráni aby sa k rodičom chovali ako deti, a opačne, ak nie sú vzájomné vzťahy vyvážené a dobré, potom to môže byť majiteľovi nehnuteľnosti jedno či ho o lúpi príbuzný alebo banka ,
taiko
12.01.16,10:04
Taiko, v podstate máš pravdu, ale to, čo odvádzaš do dôchodkového fondu /1. pilier/ nie je a ani nikdy nebol tvoj osobný majetok od napr. rodinného domu, ktorý nie je ničím zaťažený...
Takže nie je to to isté.
Prosim Ta, cituj na co reagujes, lebo zas neviem o com tocis. Ja som taky nechapavy cierno/biely, 1/0, true/false, IT. So mnou musis jednoznacne a polopate. Teda nemusis, ale je to ziaduce , ak aj nejaku reakciu ocakavas.
Nandrolon
12.01.16,10:06
Jar, o tých hypoúveroch si ma asi s niekym pletieš, možno s nejakým hypootrokom, lebo ja som osobne proti všetkým úverom a "snažím sa žiť tak, aby som žiaden nemusel splácať.
O tých rodičoch je to na dlhšie a nechce sa mi rozpisovať "flame".
Nie každý žije v 5-generačnom dome, častokrát sú deti za hranicami, môže nastúpiť choroba ako napr. alzheimer /včera sa to rozoberalo/ a deti naraz zistia, že dom, v ktorom vyrastali už patrí nejakej úžerníckej spoločnosti, ktorá sa zaň zaviazala platiť mesačne 15 eur po dobu života 75 ročného človeka, ktorý ho založil, najviac však po dobu 200 rokov :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))
... a sme doma
jar88
12.01.16,10:10
Môj postoj k spätnej hypotéke je taký, že sa jedná o prevedenie zostávajúceho majetku na určité skupiny ľudí /bankárov/ tak, aby sa nedostal do dedičstva a kumuloval sa u určitých jednotlivcov.
Proste rovnaký odrb ako úžera.
Prevediem majetok v hodnote 500 000 eur na banku, deti zdedia h*vno a ja za 3 mesiace umriem na raka.
Výsledok? Vyplatených X eur do ruky ako "opačná splátka" hypotéky a majetok v sume 500 000 eur zostáva majetkom danej banky /alebo inej úžerníckej firmy/.
ps: ak to napíšem expresívne tak je to "okradnúť aj mŕtveho"...
ono je to ale tak isto aj so statnou penziou. Sporis si cely zivot, penzie sa nedozijes a peniaze su fuc. Len pri reverznej hypoteke to psychologicky horsie vyzera :)

Plus si k tomu platíš hypotéku na bývanie. Pritom si málokto uvedomuje, že to veľké rodinné bývanie, má väčšiu hodnotu, ako penzia pre dvoch starých.
---------------------------------
No a čo sa týka tých pár negramotných, tým predsa stačí aj 150 € mesačne, plus malá izba. Akú že majú mať dôstojnosť v starobe, keď ju nepotrebovali v mladosti.
jar88
12.01.16,10:20
Jar, o tých hypoúveroch si ma asi s niekym pletieš, možno s nejakým hypootrokom, lebo ja som osobne proti všetkým úverom a "snažím sa žiť tak, aby som žiaden nemusel splácať.
O tých rodičoch je to na dlhšie a nechce sa mi rozpisovať "flame".
Nie každý žije v 5-generačnom dome, častokrát sú deti za hranicami, môže nastúpiť choroba ako napr. alzheimer /včera sa to rozoberalo/ a deti naraz zistia, že dom, v ktorom vyrastali už patrí nejakej úžerníckej spoločnosti, ktorá sa zaň zaviazala platiť mesačne 15 eur po dobu života 75 ročného človeka, ktorý ho založil, najviac však po dobu 200 rokov :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))
... a sme doma

Ale stále píšeme o vzťahu občan - štát a o vzťahu deti, rodičia, súrodenci, vnuci a podobne. O vzťahu "rodina a štát".
-----------------------------------------------------------------
No a to, ako sa chová štát, má neodškriepiteľné následky na to, ako sa chová rodina. Je jasné, že chudobnejších to zasahuje viac, ako tých bohatších. No a aspoň mne, je nad slnko jasné, že tým chudobnejším k ich chudobe významnou mierou prispel štát.
jar88
12.01.16,10:32
a preto majú sporitelia nižšie výnosy a dôchodky ako platitelia priebežného systému. ako si na to prišiel že vyrábame 10x viac hodnôt(oproti akému referenčnému obdobiu?)
otazkou ale je ako dlho bude ten priebezny system potentny a hlavne za aku cenu. S odpovedami na tuto otazku je uz opatrny aj minister Richter a dokonca aj v lavicovom denniku

http://ekonomika.sme.sk/c/20071479/richter-spochybnil-statne-dochodky-predtym-tvrdil-nieco-ine.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/379405-dochodcovia-budu-o-20-rokov-potrebovat-3-pilier-tvrdi-richter/
To už mňa netrápi. ale určite uznáš že najspravodlivejšie by malo byť aby v deň odchodu na dôchodok by mal každý mať šancu si do dôchodkového fondu mal každý možnosť previesť si speňažený majetok veď už dnes existuje na západe tzv spätná hypotéka že prevedieš na bankovú spoločnosť svoju realitu a oni ti z nej vyplácajú dôchodok podľa jej hodnoty.
neviem, co by bolo najspravodlivejsie a hlavne ci existuje nieco "najspravodlivejsie" pre vsetkych.
To s tym "prevedenim" majetku by mohlo byt fajn. Tu to naozaj tak funguje, sporis, sporis a potom si "kupis" dochodok. Len je to podobna forma ako u nas, ze si k sporeniu zcasti donuteny.
Tie spatne hypoteky tu veru zvazuju tiez, len nemam info, ci to uz naozaj bezi. Vo Francuzku je to ale vraj uz realita mi kolega vravi.
ale potom na kieho frasa mám prispievať(ja už nie) do II. piliera ak túto sumu lepšie zhodnotím vkladom do majetku
no ved ale vsak nemusis, ked nechces, ako si sam napisal. Mozes vsetko nechat v statnej soc. poistovni.
Mozno by sa dalo aj tak, ze kto by chcel, tak by podpisal papier, ze si bude na penziu sporit sam podla vlastneho uvazenia ale zaroven by sa vzdal akehokolvek prava poberat penziu od statu.
Ústavného práva sa vzdať nemôžeš. Jedným z nich je aj právo na dôstojné zabezpečenie v starobe. Rovnako aj na zdravotné zabezpečenie, ale bezplatne, len v prípade poistenia.
----------------------------------
Je to účelové, ale je to tam.
jar88
12.01.16,10:47
otazkou ale je ako dlho bude ten priebezny system potentny a hlavne za aku cenu. S odpovedami na tuto otazku je uz opatrny aj minister Richter a dokonca aj v lavicovom denniku
Taiko tento systém je udržateľný na veky vekov. Teda za predpokladu, že tu bude EU. EU s tým nemá žiadny problém, lebo ak by nebolo na penzie dostatok peňazí, ECB natlačí. A nie len 300000000 € ale aj 1500000000 €. A nie raz za pár rokov, trebárs aj mesačne. Je to vec socialistických politikov. Po nás potopa - a žiť sa dá aj na Floride, v Miami, na Tahiti a podobne.
Mária27
13.01.16,19:41
jar88
14.01.16,03:38
Mária27, ty si myslíš, že by si bola v starom režime úspešnejšia, ako teraz?
Rada si robíš posmešky, že sme nechceli nechať naše deti odrezané od ostatného sveta. Tváriš sa, ako keby si nevedela o beztrestných špinavostiach, ktoré sa tu diali. Akú záťaž na životné prostredie mal ten náš slávny štátny majetok, ako sa pestovali potraviny, aká bola celková životná úroveň a podobne.
-------------------------------------------------
Kde a v čom si to vtedy žila a kde a ako žiješ dnes. Ako žijú tvoje deti a ako by asi žili, bez toho štrngania?
duves
14.01.16,04:46
jar88
14.01.16,05:40
bjuty smis
14.01.16,06:42
uplatnili si právo na štrajk...to máme v ústave...a ešte k tomu aj ochoreli :))
jar88
14.01.16,09:42
Ale chovanie odborov u nás, mi dosť pripomína politickú lojalnosť so štátom.
Asi preto nezvolili cestu štrajkom.
Toto čo teraz robia, má väčšiu váhu a význam, ako štrajk. Nemá ich kto a ako zradiť, či zapredať za pár sľubov a grajciarov.
A za ďalšie, tie sestry by si mali postaviť jasnú požiadavku na plat, aký požadujú, ale v čistom na ruku. Nie v hrubom. Mali by žiadať to, čo sa bežne platí inde vo vyspelom svete, mínus určité "odlučné". Jednoducho im to patrí.
bjuty smis
14.01.16,09:51
čo myslíš pod tým " odlučným " ?
Tweety
14.01.16,09:51
jar88
14.01.16,10:02
čo myslíš pod tým " odlučným " ?
No predsa, ak by chcela nejaká sestra (zo Žiliny, Popradu, Sniny a podobne) zarábať v Rakúsku, Nemecku a podobne, doniesla by domov podstatne menej, ako by zarobila. Musela by tam cestovať, prespávať a podobne. A k tomu ešte voľno strávené mimo rodiny.
bjuty smis
14.01.16,10:34
tak to jednoducho patrí každému pracovníkovi na našom krásnom slovensku.....


lenže slovensko na to nemá....
jar88
14.01.16,11:01
tak to jednoducho patrí každému pracovníkovi na našom krásnom slovensku.....


lenže slovensko na to nemá....
Ale veď Slovensko ťa neplatí, platí ťa snáď nejaký zamestnávateľ, či nie.
Slovensko si len uzákonilo, že chce, aby popri tom zamestnávateľ platil aj iné.
bjuty smis
14.01.16,11:21
myslím, že si dobre pochopil vetu : slovensko na to nemá
tak sa nechytaj za slovíčka

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...

že ked chcú mať vačšie platy, mali by aj trošku na iných frontoch zabojovať, ako sa hodiť na marodku...

detto školstvo....rozpočet na zdravotníctvo je úplne ok, len treba odťat chobotnici z košíc ruku...
taiko
14.01.16,11:25
myslím, že si dobre pochopil vetu : slovensko na to nemá
tak sa nechytaj za slovíčka

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...

že ked chcú mať vačšie platy, mali by aj trošku na iných frontoch zabojovať, ako sa hodiť na marodku...

detto školstvo....rozpočet na zdravotníctvo je úplne ok, len treba odťat chobotnici z košíc ruku...
vsetky ruky, aj nohy, aj hlavu :)
jar88
14.01.16,12:03
myslím, že si dobre pochopil vetu : slovensko na to nemá
tak sa nechytaj za slovíčka

druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...

že ked chcú mať vačšie platy, mali by aj trošku na iných frontoch zabojovať, ako sa hodiť na marodku...

detto školstvo....rozpočet na zdravotníctvo je úplne ok, len treba odťat chobotnici z košíc ruku...
Jasné, že som pochopil, že Slovensko na to má a malo už po Mečiarovi.
A nechytám ťa za slovíčka. Ak začneš písať frázami "Slovensko nato má", alebo "Praha, Bon, Bratislava, Berlín na to má" je viac než jasné, že to nieje pravda. Lebo, lebo, lebo je to inak.
----------------------------------------------
Sestry, ktoré dali výpoveď, na to majú. Ich nemá čo zaujímať, kde na to ich zamestnávateľ získa peniaze. Či "Slovensko" vie odťať ruky nohy chobotnici a tak pomôcť všetkým Slovákom. Všimol si si, že aj mafia sa akosi stratila z trhu? Kde asi je? V base? Skapala? Či čo?
------------------------------------------------
Slováci (niektorí) hŕstka na to má, ale väčšina nie. Tá hŕstka je vonku a dosť dobre zarába. Pritom sú tu za to pranierovaní. Ale zároveň aj oni majú podiel na znížení nezamestnanosti a zvýšení obratu na Slovensku. Veď niečo minú aj tu, či nie.
--------------------------------------------------------------------------
Dobré správy pre Slovensko.
Slovensko sa mení na vyspelú krajinu. Vyspelú.
Osemdesiat percent investícií tvoria eurofondy.

Prispievame do EU 100 percent. Aj na platy a penzie ich úradníkov. Pritom nepriamo dotujeme aj ECB, Grécko, Nemecko, Holandsko a podobne.
A tie sestry a aj tie na maródke v skutočnosti bojujú za všetky, ktoré tu odvahu nemajú. A v konečnom dôsledku, bojujú za všetkých zbabelých a ustráchaných.
duves
14.01.16,12:12
už rastie "tráva", že na nej fičíš? Vraj mafia sa stratila. Myslíš akože ta mačka z kresleného seriálu Miazgovci?
duves
14.01.16,12:14
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
jar88
14.01.16,12:15
bjuty smis.
Viem že neprijmeš myšlienku, že zo spoločného sa kradne najľahšie a vždy sa nájde spôsob, ako sa beztrestne obohatiť. Môžeš kontrolovať a strážiť, šikanovať a bojovať a vždy to bude 50:50.
----------------------------------------------------
Jediná možná cesta je cesta z dola. Nie zhora. Z EU a z vlády a z mesta. Základom je, aby gro rozhodoval občan a denne. Nie raz za štyri roky a len nevyhnutné, či znesiteľné zlo.
jar88
14.01.16,12:17
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
A chorú?
duves
14.01.16,12:20
Rozkrádanie zdrojov pokračuje na všetkých možných úrovniach, od IT-éčkara v nemocnici, čo práve novodovezený hardver obratom predá a tržbu inkasuje do vlastného vrecka, cez lekárov, čo majú založené súkromné ambulancie, jednou nohou však ako zamestnanec štátnej nemocnice "nákladuje" svojich pacientov cez štátnu nemocnicu a znižuje tak nákladové položky jeho súkromnej praxe a konečne až po vývoz ziskov tzv. súkromných zdravotných poisťovní, ktoré majú o.i. poradovníky na operácie, ktoré akútne neohrozujú život (napr. bedrové kĺby....) alebo limitujú (sumou) úkony jednotlivých ambulancií, čo v preklade znamená, že lekárovi preplatia cca 50-60% úkonov a zvyšok odrobia lekári a sestry v ambulanciách za modré oči.
jar88
14.01.16,12:24
už rastie "tráva", že na nej fičíš? Vraj mafia sa stratila. Myslíš akože ta mačka z kresleného seriálu Miazgovci?
Stratila sa z verejnosti. Už sa o nej nepíše, ale niekde je, nemyslíš?
duves
14.01.16,12:39
SAMOZREJME, je to ako s tou tmavou hmotou vo vesmíre. Nevidno ju, ale jej účinky sa prejavujú.
jar88
14.01.16,12:53
Už nenosia v kufroch zbrane a dokonca ani peniaze. Nebehajú ani po uliciach. Behajú po nich prisťahovalci a mafiánom to zjavne neprekáža.
buchač
14.01.16,12:56
Už nenosia v kufroch zbrane a dokonca ani peniaze. Nebehajú ani po uliciach. Behajú po nich prisťahovalci a mafiánom to zjavne neprekáža.

SAMOZREJME, je to ako s tou tmavou hmotou vo vesmíre. Nevidno ju, ale jej účinky sa prejavujú.
;):rolleyes::cool:
bjuty smis
14.01.16,12:57
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.


takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
bjuty smis
14.01.16,12:58
bjuty smis.
Viem že neprijmeš myšlienku, že zo spoločného sa kradne najľahšie a vždy sa nájde spôsob, ako sa beztrestne obohatiť. Môžeš kontrolovať a strážiť, šikanovať a bojovať a vždy to bude 50:50.
----------------------------------------------------
Jediná možná cesta je cesta z dola. Nie zhora. Z EU a z vlády a z mesta. Základom je, aby gro rozhodoval občan a denne. Nie raz za štyri roky a len nevyhnutné, či znesiteľné zlo.


prečo by som to neprijal ?

kde tvrdím niečo iné ?
taiko
14.01.16,13:27
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
bjuty smis
14.01.16,13:44
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom

presne....na zdravotníctvo dávame dosť, len neefektívne...to isté školstvo....


teraz idú štrajkovať aj učitelia...minister tvrdí, že nemá....

a hned nato dá 20 000 000 éček na digitalizáciu učiva pre škôlky...
http://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/397557/vianocny-darcek-pre-ucitelov-20-milionov-eur-na-aktualizaciu-digitalneho-uciva.html?ref=tit

plat lektora ? 600.-...na deň....

sami učitelia, sestry musia na to upozorňovať...mať odvahu..
jar88
14.01.16,14:19
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom

presne....na zdravotníctvo dávame dosť, len neefektívne...to isté školstvo....


teraz idú štrajkovať aj učitelia...minister tvrdí, že nemá....

a hned nato dá 20 000 000 éček na digitalizáciu učiva pre škôlky...
http://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/397557/vianocny-darcek-pre-ucitelov-20-milionov-eur-na-aktualizaciu-digitalneho-uciva.html?ref=tit

plat lektora ? 600.-...na deň....

sami učitelia, sestry musia na to upozorňovať...mať odvahu..
Ale toto nieje o odvahe. To je o hazarde s vlastnou kariérou. Uvedom si, že v tomto systéme žiadny učiteľ, ani sestra, nikdy nevie kto je poctivý a kto o nich môže a na základe čoho rozhodnúť. Kto je v tom duálnom systéme zaangažovaný a akú má skutočnú moc. Jedna sestra, či učiteľka nikomu chýbať nebude. Urobia z nich neschopné z mesiaca na mesiac.
--------------------------------------------
Sám systém vytvára tie podmienky na beztrestné tunelovanie všetkého.
bjuty smis
14.01.16,14:20
taiko dal pekný príklad, že sa to dá....

ale ty si môžeš dalej uvedomovať, že sa to nedá.....
duves
14.01.16,14:29
Lenže s tym čo napísal jar88 osobne suhlasím. Nikomu nebude chýbať 1 sestra.
jar88
14.01.16,14:29
bjuty smis.
Viem že neprijmeš myšlienku, že zo spoločného sa kradne najľahšie a vždy sa nájde spôsob, ako sa beztrestne obohatiť. Môžeš kontrolovať a strážiť, šikanovať a bojovať a vždy to bude 50:50.
----------------------------------------------------
Jediná možná cesta je cesta z dola. Nie zhora. Z EU a z vlády a z mesta. Základom je, aby gro rozhodoval občan a denne. Nie raz za štyri roky a len nevyhnutné, či znesiteľné zlo.


prečo by som to neprijal ?

kde tvrdím niečo iné ?
Si predsa zástancom všeobecného povinného poistenia, či nie?
Veď iná možnosť mať dobré zdravotníctvo pre všetkých nejestvuje. Všetci by sa dobrovoľne nepoistili a tí nepoistení by sa liečili na úkor poistených.
To isté platí aj o sociálnom zabezpečení. Tam by tí nepoistení aj tak zostali na krku štátu, teda aj tých sociálne poistených.
------------------------------------------------
Ale nieje to tak. Aj dobrovoľné poistenie by fungovalo a fungovalo by lepšie a spravodlivejšie.
Boli by lepšie zárobky, dôchodky a aj zdravotníctvo a školstvo.
jar88
14.01.16,14:34
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
Možno boli mimo hru a hrala to ich konkurencia.
----------------------------------------------------
Asi tam majú viac záujmových skupín. Každý vie, že ich obletuje množstvo obchodných zástupcov. Je to akože verejné tajomstvo.
jar88
14.01.16,15:14
A ešte jedna drobnosť.
Dúfam, že už nieje tajomstvo, že vyrobiť sa dá čokoľvek a kdekoľvek na svete. To však samo o sebe nevytvára bohatstvo. Bohatstvo vytvára až jeho dobrý predaj.
----------------------------------------
Napríklad formu na injekčné striekačky ti vyrobia aj v Číne. Vyrobia ti ich aj desať a všetky budú rovnaké a samozrejme, že aj striekačky budú navlas rovnaké. Rovnako aj plast ti v tej Číne vyrobia absolútne ten istý. A samozrejme že aj striekačky budú všetky rovnaké. Rovnaké vylisuješ na Slovensku a presne také isté aj v Číne.
Rozdiel je len v tom, na ktorých dodávateľ viac zarobí. Či si dá na 2 centy prirážku 30 centov, alebo na 5 centov 35 centov.
---------------------------------------
Ak by tu bol zdravý trh, mohol by si dať len 5€ na základnú cenu 10 000 striekačiek a aj tak by sa musel obávať konkurencie a špekulovať, kde dobre nakúpiť, aby si mohol zarobiť aj 6 či 8€ na 10000 striekačiek.
duves
14.01.16,16:17
A ešte jedna drobnosť.
Dúfam, že už nieje tajomstvo, že vyrobiť sa dá čokoľvek a kdekoľvek na svete. To však samo o sebe nevytvára bohatstvo. Bohatstvo vytvára až jeho dobrý predaj.
----------------------------------------
Napríklad formu na injekčné striekačky ti vyrobia aj v Číne. Vyrobia ti ich aj desať a všetky budú rovnaké a samozrejme, že aj striekačky budú navlas rovnaké. Rovnako aj plast ti v tej Číne vyrobia absolútne ten istý. A samozrejme že aj striekačky budú všetky rovnaké. Rovnaké vylisuješ na Slovensku a presne také isté aj v Číne.
Rozdiel je len v tom, na ktorých dodávateľ viac zarobí. Či si dá na 2 centy prirážku 30 centov, alebo na 5 centov 35 centov.
---------------------------------------
Ak by tu bol zdravý trh, mohol by si dať len 5€ na základnú cenu 10 000 striekačiek a aj tak by sa musel obávať konkurencie a špekulovať, kde dobre nakúpiť, aby si mohol zarobiť aj 6 či 8€ na 10000 striekačiek.
Ale ved vieme, že prečo čína. Ja som len zvedavy, že čo sa bude diať, až v tych krajinach zistia, že maju koli tomu zničene životne prostredie a relatívne nízke mzdy.
Až tym investorom raz niekedy stupnu obrovske naklady spojene s enviromentalnou zaťažou. A to nie su iba striekačky. Len elektrotechnicky priemysel spotrebuje obrovske množstvo vody. Príroda nie je nekonečna. Raz to narazí na limity.
bjuty smis
15.01.16,06:06
Lenže s tym čo napísal jar88 osobne suhlasím. Nikomu nebude chýbať 1 sestra.
isteže...

v jednote je sila...
buchač
15.01.16,06:13
Sám systém vytvára tie podmienky na beztrestné tunelovanie všetkého.

Skús TY niečo vytunelovať a skončíš raz dva v Ilave alebo Leopoldove. ;)
Tunely sú pre "väčšie lokomotívy"... :rolleyes:
duves
15.01.16,06:14
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
Hovorí sa, že 1 lastovička jar nerobí.
duves
15.01.16,06:20
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.


takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?
taiko
15.01.16,06:26
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.
Vidi a moze, aj na CT v Piestanoch upozornila sestra, spolu s lekarom
Hovorí sa, že 1 lastovička jar nerobí.
ale hovori sa aj " ked neprsi, aspon nech kvapka ". Vsetko sa zacne najnrv u jedneho cloveka a ked je dost mudrych a vnimavych okolo neho, tak moze dobra vec pokracovat. Ked je ale obklopeny hlupakmi a ignoratnmi, nuz leto veru leto neurobi.
taiko
15.01.16,06:28
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.


takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?
nuz teda nech sestry sedia na riti a placu ako je zle v zdravotnictve :( Presne pre takyto pristup je Slovensko v prevelebnej. A este budeme bagatelizovat tych, ktorym to nie je jedno a ktori nasli odvahu

Bolo by uz nacim si uvedomit, ze zato ako Slovensko vyzera nemozu politici, ale ludia samotni. Ti ktori volia, ti ktori sa neozyvaju, ti, ktorym je vsetko jedno, ti, ktori vravia, ze za vsetko zle moze niekto iny.
jar88
15.01.16,06:32
A ešte jedna drobnosť.
Dúfam, že už nieje tajomstvo, že vyrobiť sa dá čokoľvek a kdekoľvek na svete. To však samo o sebe nevytvára bohatstvo. Bohatstvo vytvára až jeho dobrý predaj.
----------------------------------------
Napríklad formu na injekčné striekačky ti vyrobia aj v Číne. Vyrobia ti ich aj desať a všetky budú rovnaké a samozrejme, že aj striekačky budú navlas rovnaké. Rovnako aj plast ti v tej Číne vyrobia absolútne ten istý. A samozrejme že aj striekačky budú všetky rovnaké. Rovnaké vylisuješ na Slovensku a presne také isté aj v Číne.
Rozdiel je len v tom, na ktorých dodávateľ viac zarobí. Či si dá na 2 centy prirážku 30 centov, alebo na 5 centov 35 centov.
---------------------------------------
Ak by tu bol zdravý trh, mohol by si dať len 5€ na základnú cenu 10 000 striekačiek a aj tak by sa musel obávať konkurencie a špekulovať, kde dobre nakúpiť, aby si mohol zarobiť aj 6 či 8€ na 10000 striekačiek.
Ale ved vieme, že prečo čína. Ja som len zvedavy, že čo sa bude diať, až v tych krajinach zistia, že maju koli tomu zničene životne prostredie a relatívne nízke mzdy.
Až tym investorom raz niekedy stupnu obrovske naklady spojene s enviromentalnou zaťažou. A to nie su iba striekačky. Len elektrotechnicky priemysel spotrebuje obrovske množstvo vody. Príroda nie je nekonečna. Raz to narazí na limity.
Keď už si to otočil na to životné prostredie, tak by som rád upozornil, že vybudovanie Európy má za sebou tiež nejakú tú enviromentálnu stopu. A dovolím si tvrdiť, že takú stopu Čína určite nezanechá.
Zober si len posledných 100 rokov, to je od roku 1914 - 1917.
Ako efektívne sa vyrábala oceľ, cement, vápno, pálená tehla, škridla, v Európe, Rusku a ako efektívne v USA. Všimni si, že s rozvojom poznania a technického pokroku efektivita rapídne stúpala.
------------------------------
V USA správne posúdili, že všetci ľudia na svete, majú právo využívať tieto poznatky a pôžitky, ktoré z toho plynú. Že aj rozvojové krajiny majú mať rovnakú možnosť. Preto iniciovali založenie WTO. Preto globalizácia.
--------------------------------------
Prečo by len Európa mala mať právo na rozvoj? Pritom si ju sami Európania zbúrali dva krát za sebou. (prvá vraj "svetová"vojna) a druhá už naozaj svetová vojna. Pritom nikto na Európu zvonku neútočil.
Ing. Ľubomír Janoška
15.01.16,06:42
Ešte niekto bude spochybňovať, že je to len riadené rozkrádanie verejných financií?
http://www.aktuality.sk/clanok/311814/cestari-chcu-mat-slovenske-street-view-dodavatela-hladali-na-vianoce-v-cudnom-tendri/
duves
15.01.16,06:44
nuz teda nech sestry sedia na riti a placu ako je zle v zdravotnictve :( Presne pre takyto pristup je Slovensko v prevelebnej. A este budeme bagatelizovat tych, ktorym to nie je jedno a ktori nasli odvahu

Bolo by uz nacim si uvedomit, ze zato ako Slovensko vyzera nemozu politici, ale ludia samotni. Ti ktori volia, ti ktori sa neozyvaju, ti, ktorym je vsetko jedno, ti, ktori vravia, ze za vsetko zle moze niekto iny.
Taiko, fakt v tom nepokračuj. Toto ked ukažem polovičke....sa zasmeje.
Nema čas sedieť. Kolkokrat nema čas sa napiť, isť na wc.
Nepíšte o pracovnom dni sestier, ak o tom nemate realne info.
bjuty smis
15.01.16,06:53
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.


takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?


ty to odkial vieš ?

tie rozkrádačky, čo si spomínal ?

máš vešteckú gulu ?
duves
15.01.16,07:39
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.


takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?


ty to odkial vieš ?

tie rozkrádačky, čo si spomínal ?

máš vešteckú gulu ?
A na čom može postaviť sestra postaviť tresne oznamenie? Na JPP?
bjuty smis
15.01.16,07:44
o akom trestnom oznámení píšeš ?
duves
15.01.16,07:59
A ako by si riešil vykradačky ty?
bjuty smis
15.01.16,08:02
duvesko,

pozri sa, kolko energie minieš na to, aby si odôvodnil, že sa to nedá...

skús ju minuť na to, ako a to dá a hned ťa niečo napadne....

ked ťa naozaj nič nenapadne, tak ti poviem.....

ale som si istý, že to vieš
taiko
15.01.16,08:07
nuz teda nech sestry sedia na riti a placu ako je zle v zdravotnictve :( Presne pre takyto pristup je Slovensko v prevelebnej. A este budeme bagatelizovat tych, ktorym to nie je jedno a ktori nasli odvahu

Bolo by uz nacim si uvedomit, ze zato ako Slovensko vyzera nemozu politici, ale ludia samotni. Ti ktori volia, ti ktori sa neozyvaju, ti, ktorym je vsetko jedno, ti, ktori vravia, ze za vsetko zle moze niekto iny.
Taiko, fakt v tom nepokračuj. Toto ked ukažem polovičke....sa zasmeje.
Nema čas sedieť. Kolkokrat nema čas sa napiť, isť na wc.
Nepíšte o pracovnom dni sestier, ak o tom nemate realne info.
ja som nepisal o pracovnom dni sestier.
K tomu co si popisal, Nuz ked sa neda ani napit, ani ist na WC, tak uz len treba pockat a vydrzat, ono sa to popravi samo ;)
K tym realnym info. V poslednom case, som stravil v nemocnici dost casu a videl som aj pit, aj na wc ist, aj len tak blabotat, aj kavu pit, aj sediet.
Takze musim suhlasit s bjutym v tom, ze su dva typy ludi. Ti co hladaju sposob a ti co hladaju vyhovorku

Tym som ani nahodou nechcel bagatelizovat naozaj tazku a narocnu pracu sestier na poddimenzovanych oddeleniach, ktore tahaju milion nadcasov. To je zase info od kamaratky vrchnej sestry
jar88
15.01.16,08:44
duvesko,

pozri sa, kolko energie minieš na to, aby si odôvodnil, že sa to nedá...

skús ju minuť na to, ako a to dá a hned ťa niečo napadne....

ked ťa naozaj nič nenapadne, tak ti poviem.....

ale som si istý, že to vieš

Nechcem ti tu len tak oponovať a tak daj, čo ťa hneď napadlo. Ako sa to teda dá.:)
----------------------------------
Ja ti to tu následne ukážkovo vytunelujem, alebo pošlem až na ústavný súd.
duves
15.01.16,08:48
duvesko,

pozri sa, kolko energie minieš na to, aby si odôvodnil, že sa to nedá...

skús ju minuť na to, ako a to dá a hned ťa niečo napadne....

ked ťa naozaj nič nenapadne, tak ti poviem.....

ale som si istý, že to vieš
Takže ideš na to, kedže vieš ako sa to dá.
Správy v TV mám pozerať? Už to tam dnes bude?
jar88
15.01.16,08:53
nuz teda nech sestry sedia na riti a placu ako je zle v zdravotnictve :( Presne pre takyto pristup je Slovensko v prevelebnej. A este budeme bagatelizovat tych, ktorym to nie je jedno a ktori nasli odvahu

Bolo by uz nacim si uvedomit, ze zato ako Slovensko vyzera nemozu politici, ale ludia samotni. Ti ktori volia, ti ktori sa neozyvaju, ti, ktorym je vsetko jedno, ti, ktori vravia, ze za vsetko zle moze niekto iny.
Taiko, fakt v tom nepokračuj. Toto ked ukažem polovičke....sa zasmeje.
Nema čas sedieť. Kolkokrat nema čas sa napiť, isť na wc.
Nepíšte o pracovnom dni sestier, ak o tom nemate realne info.
ja som nepisal o pracovnom dni sestier.
K tomu co si popisal, Nuz ked sa neda ani napit, ani ist na WC, tak uz len treba pockat a vydrzat, ono sa to popravi samo ;)
K tym realnym info. V poslednom case, som stravil v nemocnici dost casu a videl som aj pit, aj na wc ist, aj len tak blabotat, aj kavu pit, aj sediet.
Takze musim suhlasit s bjutym v tom, ze su dva typy ludi. Ti co hladaju sposob a ti co hladaju vyhovorku

Tym som ani nahodou nechcel bagatelizovat naozaj tazku a narocnu pracu sestier na poddimenzovanych oddeleniach, ktore tahaju milion nadcasov. To je zase info od kamaratky vrchnej sestry

Taiko - nedebatujem, len poukážem ma tebou napísanú hlúposť.
---------------------------------------------
Zdravotná sestra nezodpovedá za žiadny nákup liekov, materiálu, či prístroja. Ona má na starosti a zodpovednosti iné.
Tak že ju nemôžeš obviňovať z hľadania výhovoriek. Ona ich totiž nepotrebuje.:)
-------------------
Píšeš, "že nechceš zhadzovať", ale zhadzuješ, "keď sa nedá tak sa nedá, ono sa to vstrebe".
----------------------
Pritom duves jasne napísal, že "koľkokrát" nemajú čas a ty to zámerne prekrútiš, ako keby napísal, že "nikdy"nemajú čas trkotať.
jar88
15.01.16,09:05
duvesko,

pozri sa, kolko energie minieš na to, aby si odôvodnil, že sa to nedá...

skús ju minuť na to, ako a to dá a hned ťa niečo napadne....

ked ťa naozaj nič nenapadne, tak ti poviem.....

ale som si istý, že to vieš
Takže ideš na to, kedže vieš ako sa to dá.
Správy v TV mám pozerať? Už to tam dnes bude?

Čo zas čaruješ? Veď je to len debata o tom, čo sa dá a či sa náhodou nejako dá.
Nie je to o zosmiešňovaní. Alebo aspoň, nemalo by byť. Ide predsa len a len o názor a na akých argumentoch má stáť.:)
bjuty smis
15.01.16,10:39
duvesko,

pozri sa, kolko energie minieš na to, aby si odôvodnil, že sa to nedá...

skús ju minuť na to, ako a to dá a hned ťa niečo napadne....

ked ťa naozaj nič nenapadne, tak ti poviem.....

ale som si istý, že to vieš

Nechcem ti tu len tak oponovať a tak daj, čo ťa hneď napadlo. Ako sa to teda dá.:)
----------------------------------
Ja ti to tu následne ukážkovo vytunelujem, alebo pošlem až na ústavný súd.

ako sa dá upozorňovať na rozkrádanie :

no predsa zverejňovať to
môžu si založiť nejaký spolok sestier proti rozkrádaniu, a raz do mesiaca zvolať tlačovku

ked sa boja, môžu to -aj anonymne nahlásiť nap poslancom - taký hlina, lipšic hned spravia škandál

môžu to hlásiť novinárom - taký noiholson, alebo vagovič po tom pojdu jak farbiari

môžu to hlásiť na polícii., sú priamo protikorupčné linky
pán precda vyzýva, aby sme mu hlásili ..

máme tu markízu...

treba to pravidelne a hlasno zverejňovať...na to je preceda citlivý....


nerozumiem, čo chceš tunelovať a čo sem pletieš ústavný súd....
bjuty smis
15.01.16,10:45
duves
15.01.16,11:00
doma sú všetci zdraví?
bjuty smis
15.01.16,12:08
nemám záujem sa baviť týmto štýlom....

bud daj argumenty, alebo pokoj....
jar88
15.01.16,12:15
duvesko,

pozri sa, kolko energie minieš na to, aby si odôvodnil, že sa to nedá...

skús ju minuť na to, ako a to dá a hned ťa niečo napadne....

ked ťa naozaj nič nenapadne, tak ti poviem.....

ale som si istý, že to vieš

Nechcem ti tu len tak oponovať a tak daj, čo ťa hneď napadlo. Ako sa to teda dá.:)
----------------------------------
Ja ti to tu následne ukážkovo vytunelujem, alebo pošlem až na ústavný súd.

ako sa dá upozorňovať na rozkrádanie :

no predsa zverejňovať to
môžu si založiť nejaký spolok sestier proti rozkrádaniu, a raz do mesiaca zvolať tlačovku

ked sa boja, môžu to -aj anonymne nahlásiť nap poslancom - taký hlina, lipšic hned spravia škandál

môžu to hlásiť novinárom - taký noiholson, alebo vagovič po tom pojdu jak farbiari

môžu to hlásiť na polícii., sú priamo protikorupčné linky
pán precda vyzýva, aby sme mu hlásili ..

máme tu markízu...

treba to pravidelne a hlasno zverejňovať...na to je preceda citlivý....


nerozumiem, čo chceš tunelovať a čo sem pletieš ústavný súd....
Zjavne som ťa zle pochopil.
Ja som si pod tým tvojim "to" dá urobiť, domyslel zabrániť tunelovaniu predražovaním a ty si zjavne pod tým "to" myslel len vykričať čosi naslepo do vetra.
---------------------------------------------------------------------------------
Už si počul o zdravotnej sestre, ktorá sa vie dostať k dodacím listom, k faktúram, k menám a podobne? Myslíš, že baba v pekárni je zvedavá, koľko pekáreň zaplatila za mak, múku, tuk a podobne? Má ju to vôbec zaujímať?
jar88
15.01.16,12:24
doma sú všetci zdraví?
Ak toto považuješ za argument, tak s pánom bohom debata.
Ty tiež dosť ťažko poprieš, že ti inteligencia vôbec nechýba.
------------------------------------------------
Zapíš sa do klubu. Vedie ho pavol54.
Ostatných členov ti dám na pieskovisku, ktoré si tu zriadili, ako hlavný stan.
bjuty smis
15.01.16,12:27
samozrejme, tam som dal jeden link...pieštany sú druhý prípad....

každý normálny minister, ked za ním dojdú, že chcú viac a nepovedie odkial s nimi vyrazí dvere....
ked dojdú za ním s fasciklom plným lúpeží v zdravotníctve, pomôže im to.....

ja osobne odmietam akceptovať, že to. čo tu zlodejskí socani predvádzajú je nemenný stav a tak to musí byť..

podla teba to zverejnenie ct v piešťanoch tou sestrou a doktorom nezabránilo tomu tunelu ?
neletel arcizlodej alipaška z postu predsedu nr ?
duves
15.01.16,12:46
doma sú všetci zdraví?
Ak toto považuješ za argument, tak s pánom bohom debata.
Ty tiež dosť ťažko poprieš, že ti inteligencia vôbec nechýba.
------------------------------------------------
Zapíš sa do klubu. Vedie ho pavol54.
Ostatných členov ti dám na pieskovisku, ktoré si tu zriadili, ako hlavný stan.


doma sú všetci zdraví?
Ak toto považuješ za argument, tak s pánom bohom debata.
Ty tiež dosť ťažko poprieš, že ti inteligencia vôbec nechýba.
------------------------------------------------
Zapíš sa do klubu. Vedie ho pavol54.
Ostatných členov ti dám na pieskovisku, ktoré si tu zriadili, ako hlavný stan.
A ty si nečítal čo napísal?

no predsa zverejňovať to
môžu si založiť nejaký spolok sestier proti rozkrádaniu, a raz do mesiaca zvolať tlačovku



Kto? Všetky? Budu mat predsedníctvo, alebo len hovorkyňu? Kto bude skumať predkladane prípady k debate? Alebo debatu budu viesť len tak? Niečo ako debata na porade?
Kde sa budu stretavať? Kto bude platiť cestovné, noclažne, stravu
bjuty smis
15.01.16,12:57
skús to radšej s tým pavlom54.....už si sa zapísal ?
duves
15.01.16,14:29
To sú predstavy, jak Hurvínek o válce. Ty budeš určite manažér.
pavol54
15.01.16,14:39
skús to radšej s tým pavlom54.....už si sa zapísal ?
pseudo pisárik , ak si niečo vymýšľaš tak treba presvedčivo a ak nemáš argumenty tak mlč aby si iní nemysleli že si vieš čo, Sú niektorí o ktorých sa hovorí "ten keď príde k rozumu tak sa z toho zblázni".
pavol54
15.01.16,14:53
druhá vec je, že sestry ani prstom nepohli proti masívnému rozkrádaniu v zdravotníctve...


Ty akože si mysliš, že vyťažena sestra vidi ako sa to rozkrada? A rozmysli si čo napíšeš. Ja mam sestru v rodine.


takže vyťažená sestra, čo pracuje priamo v zdravotníctve to nevidí a ty, čo v ňom nepracuješ o príspevok nižšie krásne napíšeš, ako sa tam bačuje....

ale tá sestra o tom ani netuší..

aha...

a ja mám rozmýšlať, čo napíšem.....
A ako sa tam bačuje?
Si mysliš, že sestre idu cez ruky objednavky? Nakupu čohokolvek? Alebo ako to má vidieť?
Má si kupiť vešteckú guľu?
Bez ohľadu na to či sa šafári alebo nie, častokrát sú obchodné zmluvy postavené tak že by sa o ich obsahu nemala dozvedieť tretia strana takže ak z nemocnice niekto niečo vykecal tak(ekonóm právnik účtovníci) riskuje že príde o miesto. A stále premýšľam prečo pri nákupoch je z von z kola zdravotná poisťovňa či ona neschvaľuje a neuhrádza položky za výkony z ktorých sa potom hradia nákupy?
duves
15.01.16,15:18
Jednoznačne pavol54. Okrem toho čo robí NKÚ? Predražene nakupy a na to upozorňuju sestry a lekari? Ved to je chore. Oni nič nenakupuju, ceny neporovnavajú. A kto to ma porovnavať? Ved na to su tam určeny ludia.
duves
15.01.16,15:23
Pred nejakym rokom, možno to boli dva roky späť, neviem presne, tak boli članky na pravda.sk, ako chcu sestry štrajkovať. Nejaky "všeznalek" tam napísal, že čo taka sestra chce, ved ona iba podava lekarovi zdravotnú kartu. Pan minister, takže to lahko nahradite. Kto kolvek poda lekarovi zdravotnu kartu, nie?
jar88
15.01.16,15:43
samozrejme, tam som dal jeden link...pieštany sú druhý prípad....

každý normálny minister, ked za ním dojdú, že chcú viac a nepovedie odkial s nimi vyrazí dvere....
ked dojdú za ním s fasciklom plným lúpeží v zdravotníctve, pomôže im to.....

ja osobne odmietam akceptovať, že to. čo tu zlodejskí socani predvádzajú je nemenný stav a tak to musí byť..

podla teba to zverejnenie ct v piešťanoch tou sestrou a doktorom nezabránilo tomu tunelu ?
neletel arcizlodej alipaška z postu predsedu nr ?

Presne to je tvoj problém. Ty to jednoducho odmietaš akceptovať.:)
Ty jednoducho odmietaš akceptovať skutočnosť, že ľudská rasa je z desiatich percent tvorená, mimoriadne nadanými jedincami. Sú to jedinci s nadpriemernými kombinančnými schopnosťami. Väčšina z nich sa uplatní v legálnych činnostiach a ostatná spoločnosť z ich činnosti má prospech. Ale určitá časť z nich sa uplatňuje aj v nelegálnych veciach. Majú schopnosť konať beztrestne a bez vlastného rizika, lebo do tých vecí dokážu zapojiť a zaangažovať tých menej schopných, ale za to veľmi ctižiadostivých a hamižných jedincov. Jasné že za zanedbateľnú cenu.
Pritom pre nich nieje dôležité, na ktorom vrecku máš práve ruku. Prímu to, ako skutočnosť a pošpekulujú, ako ti ju z toho vrecka dať na iné, ale najskôr ti ho riadne prešmátrajú. Tak či tak, ťa nakoniec z toho kabáta vyzlečú skôr, než stihneš svoje peniažky utratiť.:)
---------------------------------------
No a čo sa týka toho zachráneného CT. Klobúk dole pred takým doktorom a zdravotnou sestrou. Teda za predpokladu, že nie sú aktérmi inej skupiny. Zachránili státisíce euro pre zdravotníctvo. Ale zmluva bola zrušená a nemocnica (jej pacienti) to CT aj tak nemajú. Pritom konečný účet, aj tak nieje a ani tak skoro na stole nebude. Teda, ak sa jednalo o nejaký trestný čin. Vyšetrovanie môže preukázať, že firma sa ničoho trestného nedopustila, že to majú na triku zamestnanci mesta, štátu, obce a bude žiadať nejakú náhradu.:) .
----------------------
A čo s tým do budúcna? To dokedy budeme bez toaletného papiera, bez sestier, bez CT a iných potrebných vecí?:)
Dokedy budeme čakať na dialnicu aspoň do KE, na obchvat, tunel cez Karpaty a podobné, inde úplne samozrejmé veci?
jar88
15.01.16,15:54
Pred nejakym rokom, možno to boli dva roky späť, neviem presne, tak boli članky na pravda.sk, ako chcu sestry štrajkovať. Nejaky "všeznalek" tam napísal, že čo taka sestra chce, ved ona iba podava lekarovi zdravotnú kartu. Pan minister, takže to lahko nahradite. Kto kolvek poda lekarovi zdravotnu kartu, nie?
Jasné že tie sestry robia aj podstatne zodpovednejšie veci a ešte k tomu aj SO NE nočné a čo ja viem čo. Dokonca aj zaplatené majú (na naše pomery) ako tak dosť dobre.
Podstatné na tom je, že prišli na to, že majú účinnú páku na tých akože mocných.
Nandrolon
15.01.16,16:15
Hosi, vidim ze Vas Vase manzelky uz nebavia, tak sa tu j.... sulozite od rana medzi sebou :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ps: sestry nezarobia malo oproti ostatnym profesiam... a cele noci tak tvrdo na chodbach JISIEK narabaju hlasivkami, ze JISkarov dviha z posteli...
Ps2: tiez mam 1 v rodine...
Ked moja babka umrela, cca 2 roky spat, tak prisli na to, az ked ju rano budili... nasrat do ruk a nepustit k vode. Cest vynimkam, ale to je tak 1 z 5-tich a to som este optimista.
Staci sa pozriet do CR a mate pocit ze je to 2000 km od Slovenska...
Nandrolon
15.01.16,16:27
Co mam aj ja aj kolegyne vlastnu skusenost, tak najhorsie sestry su okolo 35 rokov. Mlade sa este ako tak snazia a starsie uz maju skusenosti, drill a zodpovednost. Tieto maju ale vsetko na salame, staraju sa iba o svoju pohodu, chichichi-checheche, najlepsie s nejakym doktorom, cigaretka a tak. Zodpovednost, odbornost, ludskost 0,001.
bjuty smis
15.01.16,16:31
To sú predstavy, jak Hurvínek o válce. Ty budeš určite manažér.
Som. A ty urcite budes stary uj.
bjuty smis
15.01.16,16:37
skús to radšej s tým pavlom54.....už si sa zapísal ?
pseudo pisárik , ak si niečo vymýšľaš tak treba presvedčivo a ak nemáš argumenty tak mlč aby si iní nemysleli že si vieš čo, Sú niektorí o ktorých sa hovorí "ten keď príde k rozumu tak sa z toho zblázni".
Ja aky pisarik?
Mne hlavu nevygumovali, ja som nepodpisal jak ty.

Pises nieco o argumentoch a nedas ani jeden. Len urazas.
Uz tI dosla prihlaska od toho druheho stareho uja?

Ste ako cuk a gek :))))
duves
15.01.16,18:27
Co mam aj ja aj kolegyne vlastnu skusenost, tak najhorsie sestry su okolo 35 rokov. Mlade sa este ako tak snazia a starsie uz maju skusenosti, drill a zodpovednost. Tieto maju ale vsetko na salame, staraju sa iba o svoju pohodu, chichichi-checheche, najlepsie s nejakym doktorom, cigaretka a tak. Zodpovednost, odbornost, ludskost 0,001.
A teraz tú o Jankovi a Marienke
https://youtu.be/v9B7IbrUIH8
bjuty smis
15.01.16,18:34
samozrejme, tam som dal jeden link...pieštany sú druhý prípad....

každý normálny minister, ked za ním dojdú, že chcú viac a nepovedie odkial s nimi vyrazí dvere....
ked dojdú za ním s fasciklom plným lúpeží v zdravotníctve, pomôže im to.....

ja osobne odmietam akceptovať, že to. čo tu zlodejskí socani predvádzajú je nemenný stav a tak to musí byť..

podla teba to zverejnenie ct v piešťanoch tou sestrou a doktorom nezabránilo tomu tunelu ?
neletel arcizlodej alipaška z postu predsedu nr ?

Presne to je tvoj problém. Ty to jednoducho odmietaš akceptovať.:)
Ty jednoducho odmietaš akceptovať skutočnosť, že ľudská rasa je z desiatich percent tvorená, mimoriadne nadanými jedincami. Sú to jedinci s nadpriemernými kombinančnými schopnosťami. Väčšina z nich sa uplatní v legálnych činnostiach a ostatná spoločnosť z ich činnosti má prospech. Ale určitá časť z nich sa uplatňuje aj v nelegálnych veciach. Majú schopnosť konať beztrestne a bez vlastného rizika, lebo do tých vecí dokážu zapojiť a zaangažovať tých menej schopných, ale za to veľmi ctižiadostivých a hamižných jedincov. Jasné že za zanedbateľnú cenu.
Pritom pre nich nieje dôležité, na ktorom vrecku máš práve ruku. Prímu to, ako skutočnosť a pošpekulujú, ako ti ju z toho vrecka dať na iné, ale najskôr ti ho riadne prešmátrajú. Tak či tak, ťa nakoniec z toho kabáta vyzlečú skôr, než stihneš svoje peniažky utratiť.:)
---------------------------------------
No a čo sa týka toho zachráneného CT. Klobúk dole pred takým doktorom a zdravotnou sestrou. Teda za predpokladu, že nie sú aktérmi inej skupiny. Zachránili státisíce euro pre zdravotníctvo. Ale zmluva bola zrušená a nemocnica (jej pacienti) to CT aj tak nemajú. Pritom konečný účet, aj tak nieje a ani tak skoro na stole nebude. Teda, ak sa jednalo o nejaký trestný čin. Vyšetrovanie môže preukázať, že firma sa ničoho trestného nedopustila, že to majú na triku zamestnanci mesta, štátu, obce a bude žiadať nejakú náhradu.:) .
----------------------
A čo s tým do budúcna? To dokedy budeme bez toaletného papiera, bez sestier, bez CT a iných potrebných vecí?:)
Dokedy budeme čakať na dialnicu aspoň do KE, na obchvat, tunel cez Karpaty a podobné, inde úplne samozrejmé veci?
Mozno to je ten moj problem...
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
duves
16.01.16,05:21
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
Som tušil, že si teplý
bjuty smis
16.01.16,07:03
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
Som tušil, že si teplý
Pana beka...zase krasny dokaz inteligencie..
Teba pali spravi hned svojim zastupcom...
Ci som teply, alebo nie som,

Ty stale budes stary uj :)))
misoft
16.01.16,16:02
Ale ako pises...je nas len 10 ℅
Som tušil, že si teplý
A nie je? Veď má 36,6°C..... nie je Mrazík.....:D
duves
17.01.16,07:42
buchač
17.01.16,07:59
toto je na tejto dobe choré
http://zurnal.pravda.sk/fenomen/clanok/380034-poctivo-vykrmene-prasa-je-vzacne-ako-safran/

Toto je (podľa mňa) najdôležitejšie v celom článku a mám dojem, že vzhľadom k histórii aj najpravdvejšie

"Zmenu pripisuje Uhliarik rozpadu poľnohospodárskych družstiev, ktoré postupne zrušili veľkochovy ošípaných a prestali družstevníkom vyplácať naturálne odmeny v podobe obilia a kukurice. Z dvanástich metrákov zrna sa vykŕmiť v jednej vidieckej rodine aj štyri bravy. Po transformácii poľnohospodárstva vyschol lacný zdroj krmív a za drahé kŕmne zmesky sa už svine ľuďom neoplácalo chovať."

Akurát by som doplnil, respektíve opýtal sa, že čo bolo príčinou ?
Môj názor je na to asi taký, že po nežnej sa začali teda diať veci a je aj jasné, komu je potrebné za tento stav poďakovať sa.
pavol54
17.01.16,09:29
toto je na tejto dobe choré
http://zurnal.pravda.sk/fenomen/clanok/380034-poctivo-vykrmene-prasa-je-vzacne-ako-safran/

Toto je (podľa mňa) najdôležitejšie v celom článku a mám dojem, že vzhľadom k histórii aj najpravdvejšie

"Zmenu pripisuje Uhliarik rozpadu poľnohospodárskych družstiev, ktoré postupne zrušili veľkochovy ošípaných a prestali družstevníkom vyplácať naturálne odmeny v podobe obilia a kukurice. Z dvanástich metrákov zrna sa vykŕmiť v jednej vidieckej rodine aj štyri bravy. Po transformácii poľnohospodárstva vyschol lacný zdroj krmív a za drahé kŕmne zmesky sa už svine ľuďom neoplácalo chovať."

Akurát by som doplnil, respektíve opýtal sa, že čo bolo príčinou ?
Môj názor je na to asi taký, že po nežnej sa začali teda diať veci a je aj jasné, komu je potrebné za tento stav poďakovať sa.
že by súdnictvu? Ak by existovali ponovembrové poľnohospodárske podniky tak mnohým v účtovníctve by existovala položka " nevymožené dlhodobé pohľadávky" A MZDY, vstupy do výroby, platba podľa možnosti ihneď
jar88
17.01.16,10:41
toto je na tejto dobe choré
http://zurnal.pravda.sk/fenomen/clanok/380034-poctivo-vykrmene-prasa-je-vzacne-ako-safran/

Toto je (podľa mňa) najdôležitejšie v celom článku a mám dojem, že vzhľadom k histórii aj najpravdvejšie

"Zmenu pripisuje Uhliarik rozpadu poľnohospodárskych družstiev, ktoré postupne zrušili veľkochovy ošípaných a prestali družstevníkom vyplácať naturálne odmeny v podobe obilia a kukurice. Z dvanástich metrákov zrna sa vykŕmiť v jednej vidieckej rodine aj štyri bravy. Po transformácii poľnohospodárstva vyschol lacný zdroj krmív a za drahé kŕmne zmesky sa už svine ľuďom neoplácalo chovať."

Akurát by som doplnil, respektíve opýtal sa, že čo bolo príčinou ?
Môj názor je na to asi taký, že po nežnej sa začali teda diať veci a je aj jasné, komu je potrebné za tento stav poďakovať sa.

Tieto hodnotenia zbožňujem. "Múdrosť"sama, ale dobre ukrytá v náznaku.:rolleyes:
-----------------------------------------
Absolútne prázdne tvrdenie o príčine, autorovi je úplne "jasné", že sa začali diať veci, aj komu (nekonkrétnemu) je potrebné poďakovať.:eek:
jar88
17.01.16,10:51
Ako by asi mala prebiehať diskusia primerane k danej téme.
Pritom musím podotknúť, že to nieje moja krvná skupina a že ich názor nezdieľam.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/23/nazor-je-usudek/
buchač
17.01.16,11:04
Ako by asi mala prebiehať diskusia primerane k danej téme.
Pritom musím podotknúť, že to nieje moja krvná skupina a že ich názor nezdieľam.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/23/nazor-je-usudek/
Po prečítaní článku som usúdil a tým pádom zastávam názor, že daný príspevok je len názorom LeoK a tým pádom len usudzuje, že jeho infošky sú relevantné...;) :D :D :D
buchač
17.01.16,11:08
Tieto hodnotenia zbožňujem. "Múdrosť"sama, ale dobre ukrytá v náznaku.:rolleyes:
-----------------------------------------
Absolútne prázdne tvrdenie o príčine, autorovi je úplne "jasné", že sa začali diať veci, aj komu (nekonkrétnemu) je potrebné poďakovať.:eek:

Tiež určité skutočnosti zbožňujem...a ?
Ty tiež dávaš poniektoré "múdro", až ma vystiera...a ? ;)
Šak podumaj, kto dojesexoval poľnohospodárstvo na Slovensku....a komu sa poďakovať.
jar88
17.01.16,11:19
Tieto hodnotenia zbožňujem. "Múdrosť"sama, ale dobre ukrytá v náznaku.:rolleyes:
-----------------------------------------
Absolútne prázdne tvrdenie o príčine, autorovi je úplne "jasné", že sa začali diať veci, aj komu (nekonkrétnemu) je potrebné poďakovať.:eek:

Tiež určité skutočnosti zbožňujem...a ?
Ty tiež dávaš poniektoré "múdro", až ma vystiera...a ? ;)
Šak podumaj, kto dojesexoval poľnohospodárstvo na Slovensku....a komu sa poďakovať.
Ja na rozdiel od teba, viem len toľko, že údajne bol niekto z toho osočený.
Tiež viem, že sa na tom podieľa prostredie v štáte a že to vyplýva z prostredia, ktoré vytvára EU.
A ešte viem jedno. Väčšina obyvateľstva to prijala s nadšením.
----------------------------------
Ale určite to "svoje múdro" nedávam spôsobom, "že predsa vieme, čo prináša pokrok". Dúfam, že teraz sa už chápeme.
jar88
17.01.16,11:28
Ako by asi mala prebiehať diskusia primerane k danej téme.
Pritom musím podotknúť, že to nieje moja krvná skupina a že ich názor nezdieľam.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/23/nazor-je-usudek/
Po prečítaní článku som usúdil a tým pádom zastávam názor, že daný príspevok je len názorom LeoK a tým pádom len usudzuje, že jeho infošky sú relevantné...;) :D :D :D
Ja som chcel upozorniť na diskusiu, nie na jeho názor, ale na spôsob, akým prispievajú. A nepadajú tam len pritakávacie názory, ale reagujú aj na oponenta so slušným pozdravom a následne aj ukončenie so slušným pozdravom.
---------------------------------------------------
Niečo to o tých ľuďoch vypovedá.
buchač
17.01.16,12:40
Ako by asi mala prebiehať diskusia primerane k danej téme.
Pritom musím podotknúť, že to nieje moja krvná skupina a že ich názor nezdieľam.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/23/nazor-je-usudek/
Po prečítaní článku som usúdil a tým pádom zastávam názor, že daný príspevok je len názorom LeoK a tým pádom len usudzuje, že jeho infošky sú relevantné...;) :D :D :D
Ja som chcel upozorniť na diskusiu, nie na jeho názor, ale na spôsob, akým prispievajú. A nepadajú tam len pritakávacie názory, ale reagujú aj na oponenta so slušným pozdravom a následne aj ukončenie so slušným pozdravom.
---------------------------------------------------
Niečo to o tých ľuďoch vypovedá.

Dobrý deň pán jar88 !

Diskusiu som si letmo prebehol, neviem, čo si mám o nej myslieť. Či sa dotyční takí narodili, alebo sa len takí inteligenti robia...;)

Ďakujem za pozornosť.
Nandrolon
18.01.16,11:05
Sranda ako sa pred voľbami niektorí pchajú ficovi do análu a ponúkajú mu spoluprácu.
A skok narovinu ešte dodá, že: "Vieme si predstaviť spoluprácu s každým, kto vyhrá voľby."
Tým vlastne povedali že sa spoja aj so satanom, je im to jedno, len a len aby boli pri koryte ako ostatní. No, vidím že ak bude Kotleba sedieť v parlamente, zopár politikov bude veľmi na*raných...
http://www.topky.sk/cl/100535/1522331/Skok--ponukol-Slovensku-projekt-zvysovania-platov--Ludia-si-zasluzia-pocut-pravdu
taiko
18.01.16,11:13
Sranda ako sa pred voľbami niektorí pchajú ficovi do análu a ponúkajú mu spoluprácu.
A skok narovinu ešte dodá, že: "Vieme si predstaviť spoluprácu s každým, kto vyhrá voľby."
Tým vlastne povedali že sa spoja aj so satanom, je im to jedno, len a len aby boli pri koryte ako ostatní. No, vidím že ak bude Kotleba sedieť v parlamente, zopár politikov bude veľmi na*raných...
http://www.topky.sk/cl/100535/1522331/Skok--ponukol-Slovensku-projekt-zvysovania-platov--Ludia-si-zasluzia-pocut-pravdu
no ja zase dufam, ze ten vypatlanec sa do parlamanetu nedostane. Taky f...ck-up aky ma Banskobystricky kraj si Slovensko naozaj nezasluzi
ten je tak akurat vhodny na poziciu " referenta pre oznamovanie protispoločenskej činnosti v župnej Regionálnej správe ciest ". Jaj aha pockaj, to robi teraz jeho 20 rocna zena.
Nandrolon
18.01.16,11:18
Banska Bystrica môže byť teraz vzorom hospodárenia pre všetky mestá na slovensku.
Aj tú sprostú posypovú soľ kúpil v "malom množstve" o 50% lacnejšiu ako ju kupuje NDS v obrovských množstvách pre celé slovensko...
Ak by to bol vypatlanec ako píšeš, tak by po ňom ani pes neštekol a pre nikoho by nepredstavoval žiadnu hrozbu, žiadnu konkurenciu. Lenže ako vieme je to presne opačne, aj keď sa to niektorým veľmi nepáči.
misoft
18.01.16,11:22
A divíš sa? Veď nemôžu soľou sypať po všetkých cestách.... 30% ciest sú v ochranných pásmach vodných zdrojov...
Nandrolon
18.01.16,11:23
Misoft akosi nechápem čo si tým myslel.
Ja som len napísal, nie že minuli menej soli, ale 1 tona ich vyšla na 50% ceny 1 tony od NDS. A to nehovorím, že menšie množstvo je vždy drahšie ako väčšie /v prepočte za tú tonu/...
misoft
18.01.16,11:25
Jááááj - tak sme sa nempochopili :D:D:D. Ale vysvetlenie sa možno nájde - Rzeczpospolita Polska.....
taiko
18.01.16,11:25
Banska Bystrica môže byť teraz vzorom hospodárenia pre všetky mestá na slovensku.
Aj tú sprostú posypovú soľ kúpil v "malom množstve" o 50% lacnejšiu ako ju kupuje NDS v obrovských množstvách pre celé slovensko...
Ak by to bol vypatlanec ako píšeš, tak by po ňom ani pes neštekol a pre nikoho by nepredstavoval žiadnu hrozbu, žiadnu konkurenciu. Lenže ako vieme je to presne opačne, aj keď sa to niektorým veľmi nepáči.
1. Co ma Kotleba spolocne s hospodarenim mesta Banska Bystrica ?
2. Pre koho predstavuje Kotleba hrozbu ?
Nandrolon
18.01.16,11:27
1. nemyslel som mesto, ale župu, moja chyba
2. pre všetkých do jedného
ps: založ si stranu a choď do volieb, každý ťa bude mať hlboko v zadnej časti tela, ako ale vidíme, Kotlebu nie.
taiko
18.01.16,11:28
1. nemyslel som mesto, ale župu, moja chyba
2. pre všetkých do jedného
no pre mna je Kotleba hrozbou v kazdom pripade :)
Nandrolon
18.01.16,11:32
Zrejme aj pre týchto dvoch "pánov" kamarátov. https://www.youtube.com/watch?v=DuiDolPijxI
pavol54
18.01.16,15:19
Sranda ako sa pred voľbami niektorí pchajú ficovi do análu a ponúkajú mu spoluprácu.
A skok narovinu ešte dodá, že: "Vieme si predstaviť spoluprácu s každým, kto vyhrá voľby."
Tým vlastne povedali že sa spoja aj so satanom, je im to jedno, len a len aby boli pri koryte ako ostatní. No, vidím že ak bude Kotleba sedieť v parlamente, zopár politikov bude veľmi na*raných...
http://www.topky.sk/cl/100535/1522331/Skok--ponukol-Slovensku-projekt-zvysovania-platov--Ludia-si-zasluzia-pocut-pravdu
alebo že by to bola predvolebná finta aby odlákal od fica prelietavých "však je to jedno" lebo tí prelietaví do strán s programom " antifico" sa nepohrnú. Výsledky posledných volieb: "koho si volil?" odp:" nebolo koho, nič nemali, len gorila fico, tak som dal hlas ficovi" to bola odpoveď viacerých.
pavol54
18.01.16,15:22
1. nemyslel som mesto, ale župu, moja chyba
2. pre všetkých do jedného
no pre mna je Kotleba hrozbou v kazdom pripade :)
a prečo? nie som za kotlebu ale ak je niekto za niekoho alebo proti niekomu tak musí vedieť. to je prezentáciou svojho názoru
najjednoduchšie je nikdy kotlebu nikdy precedu ale koho iného a prečo
pavol54
18.01.16,15:42
Zaujímavé hodnotenia.
bol zatknutý belgičan marockého pôvodu podozrivý z terorizmu . tam sa uvádza štát aj pôvod
angličania pakistanského pôvodu prevádzkovali pedofíliu tam sa tiež uvádza štát aj pôvod
ale Slováci okrádali návštevníkov nákupného centra a fotka že čistý róm, tam sa nemusí uvádzať že Slovák rómskeho pôvodu?
taiko
18.01.16,17:46
1. nemyslel som mesto, ale župu, moja chyba
2. pre všetkých do jedného
no pre mna je Kotleba hrozbou v kazdom pripade :)
a prečo? nie som za kotlebu ale ak je niekto za niekoho alebo proti niekomu tak musí vedieť. to je prezentáciou svojho názoru
najjednoduchšie je nikdy kotlebu nikdy precedu ale koho iného a prečo
nacionalista, populista, anti-EU, antisemita popierajuci holokaust, xenofob cenzurujuci divadla, oslavovatel fasistickeho statu. Staci?
Nandrolon
18.01.16,18:15
Novidis, vsetko super vlastnosti silneho vodcu :-))))) Skor by ma zaujimalo, kto NIE JE populista z terajsich politikov?
A zidovske korene nemam, tak nech si popiera hocico. Cenzurujuci divadla :-)) som sa nasmial, lebo cenzurovane je vsetko. Ak na to, co urobil nemal pravo, mal byt zbaveny funkcie a stihany. Ak na to mal pravo, respektujem zakon.
Najlepsie je kydat na vsetkych ale toho, koho som volil neprezradit az za hrob, lebo by som nakoniec mohol vypadat ako debo. Tiez moznost volby...
taiko
18.01.16,18:56
Novidis, vsetko super vlastnosti silneho vodcu :-))))) Skor by ma zaujimalo, kto NIE JE populista z terajsich politikov?
A zidovske korene nemam, tak nech si popiera hocico. Cenzurujuci divadla :-)) som sa nasmial, lebo cenzurovane je vsetko. Ak na to, co urobil nemal pravo, mal byt zbaveny funkcie a stihany. Ak na to mal pravo, respektujem zakon.
Najlepsie je kydat na vsetkych ale toho, koho som volil neprezradit az za hrob, lebo by som nakoniec mohol vypadat ako debo. Tiez moznost volby...
nuz proti gustu ziadny disputat.
btw. K tomu, ci vypadas ako debo alebo nie. Ja som v zupnych volbach nevolil, lebo som nebol na SK.;)
taiko
18.01.16,20:45
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/01/the-fourth-industrial-revolution-what-it-means-and-how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? :) Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/svet-moze-prist-v-priebehu-piatich-rokov-o-miliony-pracovnych-miest.html
ale len velmi zhruba :)
Nandrolon
19.01.16,04:27
Chcel som len napísať, že každý miluje mudrlantov, ktorí vedia mudrovať iba do "cudzieho" ale so svojim vlastným názorom a konkrétnym faktom /napr. koho voliť/ vživote nevyjdú na svetlo sveta...
pavol54
19.01.16,04:52
Chcel som len napísať, že každý miluje mudrlantov, ktorí vedia mudrovať iba do "cudzieho" ale so svojim vlastným názorom a konkrétnym faktom /napr. koho voliť/ vživote nevyjdú na svetlo sveta...
a ak to chceš aby vyšli s názorom, dostaneš neužitočnú to je asi ako s tým primárom s detského urgentu, alebo jedna moja zamestnankyňa že "Fuj aké svine sa tam v televízii holé vyvaľovali" a ja že pani ako viete ja to nepozerám nemôžem vedieť Ona "ja som pozerala ale s takým hnusom" Ak sa stým nestotožňujem tak nerobím farizeja.
Nandrolon
19.01.16,04:53
Podľa mňa sa za svoj názor /ak nejaký majú/ hanbia, ak nemajú, o to je to horšie...
pavol54
19.01.16,04:59
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/01/the-fourth-industrial-revolution-what-it-means-and-how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? :) Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/svet-moze-prist-v-priebehu-piatich-rokov-o-miliony-pracovnych-miest.html
ale len velmi zhruba :)
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
taiko
19.01.16,05:56
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/01/the-fourth-industrial-revolution-what-it-means-and-how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? :) Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/svet-moze-prist-v-priebehu-piatich-rokov-o-miliony-pracovnych-miest.html
ale len velmi zhruba :)
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
pavol54
19.01.16,06:05
Pacilo:

http://www.weforum.org/agenda/2016/01/the-fourth-industrial-revolution-what-it-means-and-how-to-respond

Boze, co nas to len caka ? :) Uz sa neviem, dockat, len dufam, ze nas to nezomelie moc.
Ale detickam nasim zavidim.

Inac velmi, velmi zaujimavy clanok. Mozno by sa aj u starej blazkovej dalo o nom diskutovat
ak preložíš
chlapci, toto je zhruba obsah onoho clanku v anglictine
http://ekonomika.sme.sk/c/20074849/svet-moze-prist-v-priebehu-piatich-rokov-o-miliony-pracovnych-miest.html
ale len velmi zhruba :)
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
V princípe máš pravdu ale ľudia musia vykonávať nejakú činnosť lebo inak sa zopsujú a zostádujú, a ak im na to nedá príležitosť ekonomika, potom musí vytvoriť štátna štruktúra niečo čo usmerní činnosť ľudí v dobe voľna (napríklad niečo ako univerzita tretieho veku ale už v období produktívneho veku) ak práca poľudštila opicu tak potom prirodzená lenivosť ho stiahne na úroveň opičieho stáda.
Dáša_
19.01.16,06:08
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd

priznávam, že článok som nečítala. Ale ke´d vidím, čo si napísal, tak mi vždy napadne priemysená revolúcia, ke´d nápríklad tkáči začali rozbíjať tkáčske stavy, lebo im brali prácu... Kým môj pradedo vykoval kliniec, chvíľu to trvalo. A keď prišiel automat, ktorý to sekal vo veľkom, tiež prišiel o časť práce.
Tým som len chcela povedať, že tieto zmeny sa raz za čas dejú... Ja to neobhajujem, lebo fakt netuším, kam až to zájde. Možno by sme mali fakt zájsť pre poučenie do histórie....