Nandrolon
25.04.16,07:57
Sranda, keď sa tu najväčší mamonár na porade, ktorý uprednostnil "money" pred rodinou smeje z druhých, že im ide o peniaze :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))
jar88
25.04.16,05:59
Pre taika,
Nandrolon písal, že bol v nacistickom koncentráku a videl to na vlastné oči. Máš pocit, že mu to nejakým spôsobom otvorilo oči?:)
Že to pre neho bolo poučenie čo je zverstvo a čo spravodlivosť? Čo je a čo už nieje morálne?:confused:
------------------------------
Ja osobne o tom dosť pochybujem a skôr si myslím, že náckom to len pripomenie zabudnuté, alebo nepoznané možnosti reálneho riešenia ich problémov, čo s neposlušnými ľuďmi.
taiko
25.04.16,06:00
Sranda, keď sa tu najväčší mamonár na porade, ktorý uprednostnil "money" pred rodinou smeje z druhých, že im ide o peniaze :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))
argumenty uz dosli, co ? Tak si zaciname zase vymyslat a klamat ?
1. Ty poznas moje rodinne pomery a suvislosti ?
2. Kde, koho a aky vztah k peniazom som ja niekde spominal ? Ci nebodaj sa z niekoho smial, ze mu ide o peniaze ? Ved o penizoch si pisal Ty.
Ja som sa smial len z toho ako nesikovne si sa snazil zakryt svoj dalsi debakel :D
taiko
25.04.16,06:01
Pre taika,
Nandrolon písal, že bol v nacistickom koncentráku a videl to na vlastné oči. Máš pocit, že mu to nejakým spôsobom otvorilo oči?:)
Že to pre neho bolo poučenie čo je zverstvo a čo spravodlivosť? Čo je a čo už nieje morálne?:confused:
------------------------------
Ja osobne o tom dosť pochybujem a skôr si myslím, že náckom to len pripomenie zabudnuté, alebo nepoznané možnosti reálneho riešenia ich problémov, čo s neposlušnými ľuďmi.
no neviem, neviem, ci v tomto nemate s pavlom pravdu......
buchač
25.04.16,06:08
Henten návrh opozície je len honenie si trička a populizmus...radšej si iné mohli...;)

Samozrejme, že je to o peniazoch !!!!
Tie lyžiarske a teraz výlety do Poľska ? Raz je pekný Fico a včul druhá strana mice.
...a odserie to každý platiteľ daní, hlavne tie nízkopríjmové.

Tie rodiny, ktoré s toho titulu (výlety) sa dostanú do finančného zveráka ani nespomínam.
jar88
25.04.16,06:10
Ja by som bol zvedavý, čo Nandrolon považuje na židovskom spôsobe života za neslušné.:)
ale neblazni, jemu nevadia zida, jemu len vadi, ze navstevy Osviencimu budu platene z jeho dani :D:D:D:D
Z jeho predchadzajucich prispevkov to predsa jednoznacne vypluyva ;)

Nandrolon má problém s každým, kto je úspešnejší, ako on a nežije podľa jeho predstáv a ním uznaných "správnych pravidiel".
-----------------------
Z nákladov na výlet do Poľska, by v Poľsku zostalo iba vstupné a prípadné poplatky za parkovanie SK autobusov.:)
-----------------------
Ale aj tak, aj ja som dosť proti povinným zájazdom, ale z úplne iných dôvodov, ako Nandrolon.
Nandrolon
25.04.16,06:19
A podľa čoho meriaš úspech? :-))))))))))))))
Lebo nemám pocit že úspešní ľudia žijú tak, ako "niekto" :-))))))))))
Ak podľa peňazí, tak podľa tohto vzorca žijú najúspešnejšie ženy v nočných uliciach. Vieš si predstaviť, koľko taká prostitútka za noc zarobí? Kde sa na ňu môže hrabať nejaká pokladníčka v supermarkete, alebo riaditeľka základky!
buchač
25.04.16,06:21
-----------------------
Z nákladov na výlet do Poľska, by v Poľsku zostalo iba vstupné a prípadné poplatky za parkovanie SK autobusov.:)
-----------------------
Ale aj tak, aj ja som dosť proti povinným zájazdom, ale z úplne iných dôvodov, ako Nandrolon.
Nevieš, či by to bol 1 dňový alebo 2 dňový výlet.

Myslíš, že len vstupné a parkovanie ? Študenti by si asi proviant na celý pobyt vzali....kde máš náklady na tie všeliaké drobnosti na pamiatku, alebo aj iné.
Poliaci by okamžite zareagovali s tým ich obchodníckym duchom....o to sa Ty veru neboj.
--------------------------
Povinné zájazdy by mohli byť kľudne po Slovensku na túto tému.
Včera to bolo celkom pekne zdôvodnené v správach....


Naše pamätníky chátrajú....ale tie v iných štátoch budeme podporovať ???
Nandrolon
25.04.16,06:36
Vstupné nie je ľudové, teda aspoň pre väčšinu.
O takých fajnotkách ako že vstup možný iba s certifikovaným doprovodom, ktorý musí mať trvalý pobyt v poľsku a mať certifikát na sprevádzanie v uvedenom zariadení radšej nepíšem.
Proste sme si viezli svoju sprievodkyňu z východu, kapacitu, ale tam sme si museli zaplatiť poľskú židovku, aby sme mohli ísť pozerať.
Detto v Benátkach, pod hrozbou mastných pokút.
Bez sprievodcu tam je vstup obmedzený, teda niekedy k večeru jedine.
Ale vtedy to takpovediac nemá zmysel.
Nandrolon
25.04.16,07:00
Taiko je expert na spätné editovanie príspevkov, ešteže som si toho všimol, aby som mu mohol verejne odpovedať.
1. Zčasti áno, aj ty moje
2. Spomínal si, že ja to nechcem kvôli tomu, aby som to nemusel platiť, čo je aj pravda a myslím že ak by si pracoval v SR, ani ty by si to nechcel platiť.
- žiadny debakel nemienim zakrývať, len mi vadia tvoje priblblé nechápavé reakcie a zosmiešňovanie každého, kto nezdieľa tvoj názor, ktorý je na 99,99 mimo z objektívnych príčin.
pavol54
25.04.16,07:13
Ja by som bol zvedavý, čo Nandrolon považuje na židovskom spôsobe života za neslušné.:)
ale neblazni, jemu nevadia zida, jemu len vadi, ze navstevy Osviencimu budu platene z jeho dani :D:D:D:D
Z jeho predchadzajucich prispevkov to predsa jednoznacne vypluyva ;)

Nandrolon má problém s každým, kto je úspešnejší, ako on a nežije podľa jeho predstáv a ním uznaných "správnych pravidiel".
-----------------------
Z nákladov na výlet do Poľska, by v Poľsku zostalo iba vstupné a prípadné poplatky za parkovanie SK autobusov.:)
-----------------------
Ale aj tak, aj ja som dosť proti povinným zájazdom, ale z úplne iných dôvodov, ako Nandrolon.
kritérium úspešnosti??? nože daj parametre.
Nandrolon
25.04.16,07:29
Už som sa ho pýtal, akosi "zabudol" odpovedať...
pavol54
25.04.16,07:58
Už som sa ho pýtal, akosi "zabudol" odpovedať...
no veď práve ak by toto bolo vyriešené tak polovička nasr. ..ho národa je spokojná a bolo jasno a úsmevy na tvárach a ak to osolí taký matovič a lipšic, no nie je čo riešiť niekedy mám taký dojem že takýto potrebujú nasr..ý národ
taiko
25.04.16,08:31
Taiko je expert na spätné editovanie príspevkov, ešteže som si toho všimol, aby som mu mohol verejne odpovedať.
1. Zčasti áno, aj ty moje
2. Spomínal si, že ja to nechcem kvôli tomu, aby som to nemusel platiť, čo je aj pravda a myslím že ak by si pracoval v SR, ani ty by si to nechcel platiť.
- žiadny debakel nemienim zakrývať, len mi vadia tvoje priblblé nechápavé reakcie a zosmiešňovanie každého, kto nezdieľa tvoj názor, ktorý je na 99,99 mimo z objektívnych príčin.
... ad 1 “ I know you think you understand what you thought I said but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant” [Alan Greenspan ]
... a zase zavadzas, ked pises, ze zosmiesnujem kazdeho ;)
... pises o objektivnych pricinach, nepises vsak o akych
... a zase necitujes :)
Nandrolon
25.04.16,08:50
Ty nevieš napísať 1 krátky príspevok aby si ho nemusel stokrát editovať ???
taiko
25.04.16,08:54
Ty nevieš napísať 1 krátky príspevok aby si ho nemusel stokrát editovať ???
ja radsej zeditujem, ked si vsimnem, ze som sa pomylil. Nuz ale 100 krat? Neviem, ci zase neklames :)
Ale nic, uz Ta necham tak. Postoje k Osviencimu a k zidovskej problematike sme si vysvetlili, nazory predniesli, tak myslim, ze mozeme diskusiu na tuto temu ukoncit. Co povies? ;)
jar88
25.04.16,08:57
Už som sa ho pýtal, akosi "zabudol" odpovedať...
Na čo ti mám ja odpovedať? Veď ja nepoznám všetky tvoje parametre na základe ktorých posudzuješ "nemorálnu úspešnosť" iných.
-------------------------------------------------------
Ja som si len všimol, že ti leží v žalúdku každý, kto má niečo, čo logicky nemohol získať poctivo a morálne.:) No a čo je podľa teba, akože morálne a nemorálne, si tu už sám dostatočne popísal. Len pripomeniem, že podľa tvojej morálky, je nemorálne daniť inde a tým sa nedať zdaniť tu na Slovensku. Je nemorálne vôbec uvažovať nad tým, ako nedaniť zbytočne viac, ako je zo zákona nutné.:) Nemorálne je veľa zarábať obchodom, zamestnávaním (vykorisťovaním) ľudí a podnikateľov a tak ďalej a tak ďalej. No a samozrejme, že je nemorálny židovský finančný diktát, požičiavanie peňazí za vysoký úrok (akože úžera) a núdzou vynútená dohoda. Za také by si vedel rozbíjať papule a podobne.
-------------------------------------------------------
Veľmi rád by si zakazoval a určoval každému, čo a ako má, či nemá "slušne" robiť.:D
Nandrolon
25.04.16,09:01
Ja len toľko, že či sa tie peniaze legálne úplne legálne vyvážajú do zahraničia, či sa to nerobí pod pokrievkou rôznych fiktívnych faktúr a tak.
Však ak je to legálne, tak to urobím bez klamania, podvádzania, oserov a fiktívnych faktúr...
taiko
25.04.16,09:04
a nezacituje a nezacituje :D
Nandrolon
25.04.16,09:15
Taiko, ale ty stále len cituješ citovaný príspevok, ktorý citoval predtým ten príspevok a hneď je tu z toho žumpa.
Načo mám citovať príspevok HNEĎ predo mnou? Má to logiku?
Ja viem, s tebou musím trocha pomalšie, čo už, ale sú tu aj ostatní a tým tu bordel robiť nemienim...
jar88
25.04.16,09:29
Ja len toľko, že či sa tie peniaze legálne úplne legálne vyvážajú do zahraničia, či sa to nerobí pod pokrievkou rôznych fiktívnych faktúr a tak.
Však ak je to legálne, tak to urobím bez klamania, podvádzania, oserov a fiktívnych faktúr...
Veď konečne už napíš, alebo konkrétne popíš, čo považuješ za klamanie, podvádzanie, za nejaký oser a čo je to podľa teba fiktívna faktúra. Hlavne, čo je to "fiktívna faktúra".
Nandrolon
25.04.16,09:46
Fiktívna faktúra je faktúra, ktorá nie je splnená po vecnej stránke, teda transakcia /dodanie tovaru, služby/ REÁLNE a FYZICKY NIKDY neprebehla.
Máš problém pochopiť význam slov?
jar88
25.04.16,11:21
Fiktívna faktúra je faktúra, ktorá nie je splnená po vecnej stránke, teda transakcia /dodanie tovaru, služby/ REÁLNE a FYZICKY NIKDY neprebehla.
Máš problém pochopiť význam slov?

Pekná definícia a ešte k tomu študovaného účtovníka.;)
Vraj "transakcia" po vecnej stránke (dodanie tovaru) neprebehla.
------------------------------------------
Tým si chcel povedať, že faktúra musí ísť s tovarom, ako dodací list, alebo CMR, inak je neplatná, fiktívna, podvodnícka?
------------------------------------------
Dám ti príklad:
Moja firma so sídlom na Bermudách kúpi tovar v Číne za 10 000€, pridá mu svoje meno (ochrannú známku) a cenu dopravy z Číny na SK za 90 000€ a predá ho za 100 000€ mojej druhej firme so sídlom na Slovensku. Tá pri dovoze zaplatí na základe faktúry z Bermúd clo z tovaru za 100 000€ plus DPH z celkovej hodnoty tovaru. Následne ho predá za cenu 105 000€ plus DPH a z tých 5000€ zaúčtuje 4500€ ako náklady potrebné na predaj.
---------------------------
To má byť ten tovar prepravený z Činy na Bernudy a následne z Bermúd na Slovensko? Ktorá z faktúr je fiktívna, či podvodná. Tá z Číny na Bermudy, alebo tá z Bermúd na Slovensko?
Pritom je jasné, že ak by bola faktúra z Číny priamo na Slovensko, bolo by menšie clo, lebo len z 10 000 a zároveň aj menšia DPH na vstupe, ale následne by bola väčšia daň zo zisku 95 000 a samozrejme že aj zvyšná DPH.
Nandrolon
25.04.16,11:23
Nechcem sa ťa dotknúť, ale tieto hovniská fakt nepotrebujem čítať. Valím domov, papa.
ps: naštuduj si čo je "deň zdaniteľného plnenia" na faktúre.
ps2: "náklady potrebné na predaj"
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
- čo to je? to ti povedala opatrovateľka v domove dôchodcov, či? nič také neexistuje, ani sa o tom neúčtuje a nikdy neexistovalo, jedine v tvojej vymyslenej fantázii.
vlado 33
25.04.16,11:38
Už som sa ho pýtal, akosi "zabudol" odpovedať...
no veď práve ak by toto bolo vyriešené tak polovička nasr. ..ho národa je spokojná a bolo jasno a úsmevy na tvárach a ak to osolí taký matovič a lipšic, no nie je čo riešiť niekedy mám taký dojem že takýto potrebujú nasr..ý národ
Vie mi niekto povedať prečo skáče pri hodnotení tohto príspevku + aj -. Je to celé nejako pošiahané, tema aj p. moderátor.
jar88
25.04.16,11:49
Nechcem sa ťa dotknúť, ale tieto hovniská fakt nepotrebujem čítať. Valím domov, papa.
ps: naštuduj si čo je "deň zdaniteľného plnenia" na faktúre.
ps2: "náklady potrebné na predaj"
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
- čo to je? to ti povedala opatrovateľka v domove dôchodcov, či? nič také neexistuje, ani sa o tom neúčtuje a nikdy neexistovalo, jedine v tvojej vymyslenej fantázii.
Tak že netušíš, ktorá z daných faktúr je fiktívna, alebo aspoň zbytočná? Ktorá z nich je potrebná na tuzemské zdanenie? Si fakt profesionál a doslova "odborník" vo fachu.;)
bjuty smis
26.04.16,06:05
taiko
26.04.16,06:19
takže takto...
http://www.aktuality.sk/clanok/333028/ziadne-ozdravovanie-slovenskej-statnej-kasy-sa-nekonalo-potvrdil-to-aj-brusel/
nejak som neporozumel tomu prebytku. Raz 4,6MLD raz 1,4 MLD. Nic to ale nemeni na veci ze fajnu facku dostali nanichodnici.
taiko
26.04.16,06:29
bjuty smis
26.04.16,08:56
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/333092/totalnu-izolaciu-kotlebu-chce-21-poslancov-zvysok-ma-vyhrady/

viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
misoft
26.04.16,11:20
taiko
26.04.16,11:48
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/333092/totalnu-izolaciu-kotlebu-chce-21-poslancov-zvysok-ma-vyhrady/

viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi :)
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
jar88
26.04.16,12:19
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/333092/totalnu-izolaciu-kotlebu-chce-21-poslancov-zvysok-ma-vyhrady/

viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi :)
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.:D
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.;)
taiko
26.04.16,12:32
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/333092/totalnu-izolaciu-kotlebu-chce-21-poslancov-zvysok-ma-vyhrady/

viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi :)
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.:D
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.;)
neda sa inak, nez suhlasit
jar88
26.04.16,12:40
A ešte nás čaká ďalšia "novota".:)
V najbližších rokoch sa zmení spôsob, akým sa počítajú dôchodky. Cieľom je, aby budúci penzisti nedostávali v porovnaní so svojím predošlým platom tak veľa, ako je to v súčasnosti.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20147365/buduci-dochodcovia-sa-musia-uskromnit-hlada-sa-model-na-znizenie-penzii.html#ixzz46wKU15O5
Veselo platíme odvody, stále viac a viac, ale penzie a zdravotnej starostlivosti nám sľubujú stále menej a menej.:)
bjuty smis
26.04.16,13:26
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/333092/totalnu-izolaciu-kotlebu-chce-21-poslancov-zvysok-ma-vyhrady/

viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi :)
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.:D
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.;)

no, naposledy, ked sme" nemuseli proti ním bojovať"a nechali sme to na nich sme tu 40 rokov moc veselo nemali..
jar88
26.04.16,15:04
" Tenhle spusob leta vidi se mi ponekud nestastny " http://www.aktuality.sk/clanok/333092/totalnu-izolaciu-kotlebu-chce-21-poslancov-zvysok-ma-vyhrady/

viac by som sa bál, keby sa k moci dostal marxista blaha, čo to organizuje.....
hmmm, v tomto pripade cert ako diabol asi :)
... v prinicipe vsak ide o to, ze ten Blaha nechtiac ( ci chtiac? ) Kotlebovi pomaha.
Až na to, že nemusíme proti ním (marxistom a fašistom) bojovať. Budú to robiť sami.:D
Síce nikam nás také boje neposunú, ale aspoň nedopadneme, ako tí na Donbase.
Rakušania, to majú skoro za sebou a Talianov, Francúzov, Nemcov to nevyhnutne čaká.
Ešte tu (v EÚ) bude veselo. Sloboda je sviňa. Hlavne ak ju dostanú nevoľníci a rovno aj s demokraciou.;)

no, naposledy, ked sme" nemuseli proti ním bojovať"a nechali sme to na nich sme tu 40 rokov moc veselo nemali..
Ale veď väčšina si vie zvyknúť aj na bodák v zadku a nakoniec je aj tak vysmiata jak lečo.:D
Spýtaj sa skalných tu na Porade, akí boli vysmiati, keď bránili ľudové výdobytky a práva proletariátu.:)
buchač
26.04.16,15:29
Ale veď väčšina si vie zvyknúť aj na bodák v zadku a nakoniec je aj tak vysmiata jak lečo.:D
Spýtaj sa skalných tu na Porade, akí boli vysmiati, keď bránili ľudové výdobytky a práva proletariátu.:)
Ser na skalných...to je iná muzika...to nikdy nepochopíš.

Tá menšina, ktorá si nevedela zvyknúť, tá "bojovala" o dušu v tom boji divokom a nespútanom...
Jedna skupina ničila socializmus a jeho menu vekslovaním s bonami a valutami pred Tuzákom. Druhá popíjala všeličo možné v kaviarňach pri vedení prázdnych reč...
...a tak je to doteraz...akurát len trochu zostarli.

...a obe skupiny začali po nežnej revolúcii vládnuť...a ich potomkovia v ničom nezaostávajú.
Akurát veksl povýšili na tunelovanie každej možnej investície...prázdnych pindovačiek sú plné média a vládne zložky.
buchač
26.04.16,17:10
A ešte nás čaká ďalšia "novota".:)
V najbližších rokoch sa zmení spôsob, akým sa počítajú dôchodky. Cieľom je, aby budúci penzisti nedostávali v porovnaní so svojím predošlým platom tak veľa, ako je to v súčasnosti.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20147365/buduci-dochodcovia-sa-musia-uskromnit-hlada-sa-model-na-znizenie-penzii.html#ixzz46wKU15O5
Veselo platíme odvody, stále viac a viac, ale penzie a zdravotnej starostlivosti nám sľubujú stále menej a menej.:)

Mám za to, že tu je dôležitý výraz "dôchodok".
Čo je to vlastne v tomto ponímaní slova ?
Všeobecne sa jedná o príjem po dovŕšení určitého veku a po splnení určitých kritérií...hlavne počet odpracovaných rokov.

No je na hlavu postavené..... ak niekto pracuje od ukončenia školy a dôchodok sa mu vypočíta podľa daných tabuliek....a niekto ani len základnú školu neukončil, celý život trt robil (okrem poberania všeliakých výhod) a dôchodok sa mu vypočíta podľa priemeru.

...a výsledok je nie raz taký, že ten druhý prípad berie kľudne aj vyšší dôchodok.
pavol54
27.04.16,02:32
Harabin je fuč a súdnictvo sa zlepšilo, podiel sudcov v 10 melónovom uniku na DPH je dôkazom rastu kvalít (asi sa doma manželka a syn predsedu KS spolu nerozprávajú ) "Sudcovia potrebujú mať veľké platy aby nebrali úplatky" Kotelba v nedeľu povedal "Vyšší plat sudcu je len motiváciou na vyššie úplatky"
Nandrolon
27.04.16,03:49
Pavol, staré známe: "S jedlom rastie chuť.", plný súhlas s p. Kotlebom, i keď som reláciu nevidel.
pavol54
27.04.16,05:06
Pavol, staré známe: "S jedlom rastie chuť.", plný súhlas s p. Kotlebom, i keď som reláciu nevidel.
škoda, i keď sa mi jeho minulosť nepáči ( však aj Joschka Fischer bol v mladosti študentský extrémistický aktivista, neskôr bol čo minister SRN?)Inak hodnota bakšišu je iná pre takého čo má plat 405,- a takého čo má plat 2400,-
pavol54
27.04.16,06:19
Pavol, staré známe: "S jedlom rastie chuť.", plný súhlas s p. Kotlebom, i keď som reláciu nevidel.
Inak Kotleba nemusí robiť nič, za neho pracujú a ovce košiara mu naháňajú Matovič s Lipšicom Stačí keď POVEDIA vykynožiť zlodejov zo smeru
A potom tí politici čo sa s ním nechcú baviť robia podobne ako komunisti ktorí, zakázali čokoľvek publikovať z CHARTY 77, o to mala viac priaznivcov
jar88
27.04.16,06:27
Ale veď väčšina si vie zvyknúť aj na bodák v zadku a nakoniec je aj tak vysmiata jak lečo.:D
Spýtaj sa skalných tu na Porade, akí boli vysmiati, keď bránili ľudové výdobytky a práva proletariátu.:)
Ser na skalných...to je iná muzika...to nikdy nepochopíš.

Tá menšina, ktorá si nevedela zvyknúť, tá "bojovala" o dušu v tom boji divokom a nespútanom...
Jedna skupina ničila socializmus a jeho menu vekslovaním s bonami a valutami pred Tuzákom. Druhá popíjala všeličo možné v kaviarňach pri vedení prázdnych reč...
...a tak je to doteraz...akurát len trochu zostarli.

...a obe skupiny začali po nežnej revolúcii vládnuť...a ich potomkovia v ničom nezaostávajú.
Akurát veksl povýšili na tunelovanie každej možnej investície...prázdnych pindovačiek sú plné média a vládne zložky.

Ale kdeže, tu žiadna menšina nebojovala, tá menšina iba s vami nejásala ako plebs, ale starala sa o seba.:)
No a vidím, že dodnes ti v hlave sedí myšlienka, ktorou ťa ideológovia v tej dobe naočkovali. Pritom veksláci bony nezaviedli, zaviedli si ich iní a zaviedli si ich pre svojich. Vieš vôbec prečo, načo a pre koho? Vieš že to nezaviedli pre pospolitý ľud?
----------------------------
Vieš, oni hlásali, že všetko máme lepšie, ako na západe, ale nie tak dobré, aby im to stačilo. Tak si vymysleli pre seba Tuzex a nákupné poukazy. To bola tá "ich" spravodlivosť a rovnosť, ktorú si pomáhal chrániť pred imperialistami.:)
jar88
27.04.16,06:56
A ešte nás čaká ďalšia "novota".:)
V najbližších rokoch sa zmení spôsob, akým sa počítajú dôchodky. Cieľom je, aby budúci penzisti nedostávali v porovnaní so svojím predošlým platom tak veľa, ako je to v súčasnosti.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20147365/buduci-dochodcovia-sa-musia-uskromnit-hlada-sa-model-na-znizenie-penzii.html#ixzz46wKU15O5
Veselo platíme odvody, stále viac a viac, ale penzie a zdravotnej starostlivosti nám sľubujú stále menej a menej.:)

Mám za to, že tu je dôležitý výraz "dôchodok".
Čo je to vlastne v tomto ponímaní slova ?
Všeobecne sa jedná o príjem po dovŕšení určitého veku a po splnení určitých kritérií...hlavne počet odpracovaných rokov.

No je na hlavu postavené..... ak niekto pracuje od ukončenia školy a dôchodok sa mu vypočíta podľa daných tabuliek....a niekto ani len základnú školu neukončil, celý život trt robil (okrem poberania všeliakých výhod) a dôchodok sa mu vypočíta podľa priemeru.

...a výsledok je nie raz taký, že ten druhý prípad berie kľudne aj vyšší dôchodok.
Tu ti utieklo podstatne viac skutočností, ako pri komentovaní škodlivosti a bezcharakternosti vekslákov.:)
Zabudol si si do tých určitých kritérií zaradiť vytvorenie ekonomického prostredia, potrebného na vznik zdrojov (firmy a živnostníkov) od ktorých budeš následne vyberať potrebné dane.:)
Tu nieje problém v daných tabuľkách :D a ani v demografickom vývoji, ako ti to podsúvajú. Tu je problém v socialistickej ideológii, ktorá vládne v celej EÚ a ničí ekonomické prostredie.

Pritom technologicky máme aj na podstatne vyššie platy (zisky) a samozrejme, že aj na dôchodky. A to nie na 500 až 1000 eurové, ale pokojne aj na dvojtisícové dôchodky. Pritom by sme vedeli nadeliť nefachčenkom len nejaký tabuľkový základ, napríklad v sume 100 - 150€ na hlavu a aj tak by to bolo spravodlivé a hlavne udržateľné.:)
misoft
27.04.16,14:14
Harabin je fuč a súdnictvo sa zlepšilo, podiel sudcov v 10 melónovom uniku na DPH je dôkazom rastu kvalít (asi sa doma manželka a syn predsedu KS spolu nerozprávajú ) "Sudcovia potrebujú mať veľké platy aby nebrali úplatky" Kotelba v nedeľu povedal "Vyšší plat sudcu je len motiváciou na vyššie úplatky"
Poopravím - H. zatiaľ nie je fuč. Ešte je tam..... i keď už nemá takú "moc", stále súdnictvo nevyhralo. Až bude H. niekde na malom okresnom súde - potom sa bude dať povedať, že súdnictvo sa zlepšilo. Pretože pokiaľ je tam hore - stále môže robiť ofuky po-dľa--zá-ko-na...
buchač
27.04.16,15:06
Vieš, ...




...a výsledok je nie raz taký,


Samozrejme, že neviem....a výsledok je taký, že si šiel na to všetko, čo som dal, úplne inak.. ABSOLÚTNE si nepochopil, o čo mi išlo....a ideológia s tým už vôbec nič nemá.
Výsledok je teda fakt taký, že s Tebou sa fakt nedá ...
pavol54
27.04.16,19:05
Harabin je fuč a súdnictvo sa zlepšilo, podiel sudcov v 10 melónovom uniku na DPH je dôkazom rastu kvalít (asi sa doma manželka a syn predsedu KS spolu nerozprávajú ) "Sudcovia potrebujú mať veľké platy aby nebrali úplatky" Kotelba v nedeľu povedal "Vyšší plat sudcu je len motiváciou na vyššie úplatky"
Poopravím - H. zatiaľ nie je fuč. Ešte je tam..... i keď už nemá takú "moc", stále súdnictvo nevyhralo. Až bude H. niekde na malom okresnom súde - potom sa bude dať povedať, že súdnictvo sa zlepšilo. Pretože pokiaľ je tam hore - stále môže robiť ofuky po-dľa--zá-ko-na...
no keby mal prsty v tom podvode na dph tak mu lipšic aj s blekotom umyjú zuby tak rýchlo že sa ani nepredkloní
jar88
28.04.16,04:51
Vieš, ...




...a výsledok je nie raz taký,


Samozrejme, že neviem....a výsledok je taký, že si šiel na to všetko, čo som dal, úplne inak.. ABSOLÚTNE si nepochopil, o čo mi išlo....a ideológia s tým už vôbec nič nemá.
Výsledok je teda fakt taký, že s Tebou sa fakt nedá ...

No samozrejme, že so mnou sa takto nedá.:) Ty ideš len tak populisticky po povrchu a ja k jadru problémov.
Ty počítaš nespravodlivé rozdiely na dôchodkoch v drobných nepodstatných sumách a ja vidím, kde zbytočne utekajú všetkým dôchodcom tisícky.:)
-----------------------------
Nemaj strach, že som nepochopil o čo ti v príspevku išlo. Veď som ti jasne napísal, že tabuľky nie sú hlavnou príčinou toho stavu v akom sme. Dokonca aj demografická kríza je len zahmlievanie skutočnosti. A všetko je to zámerne vytvárané iba pre hlupáčikov. Tí sa potom so závisťou pozerajú jeden druhému do taniera a následne nevidia, že im iní berú už aj budúcnosť ich vnukov.
--------------------------------
Je to smutné, ale je to tak.
Nandrolon
28.04.16,05:03
Samozrejme, že neviem....a výsledok je taký, že si šiel na to všetko, čo som dal, úplne inak.. ABSOLÚTNE si nepochopil, o čo mi išlo....a ideológia s tým už vôbec nič nemá.
Výsledok je teda fakt taký, že s Tebou sa fakt nedá ...

Až teraz si na to prišiel?

:---:D:D:D
buchač
28.04.16,05:23
Samozrejme, že neviem....a výsledok je taký, že si šiel na to všetko, čo som dal, úplne inak.. ABSOLÚTNE si nepochopil, o čo mi išlo....a ideológia s tým už vôbec nič nemá.
Výsledok je teda fakt taký, že s Tebou sa fakt nedá ...

Až teraz si na to prišiel?

:---:D:D:D

Keď ja somTi taký večný optimista.....a nádej umiera posledná...;) :D
jar88
28.04.16,08:14
Fiktívna faktúra je faktúra, ktorá nie je splnená po vecnej stránke, teda transakcia /dodanie tovaru, služby/ REÁLNE a FYZICKY NIKDY neprebehla.
Máš problém pochopiť význam slov?

Pekná definícia a ešte k tomu študovaného účtovníka.;)
Vraj "transakcia" po vecnej stránke (dodanie tovaru) neprebehla.
------------------------------------------
Tým si chcel povedať, že faktúra musí ísť s tovarom, ako dodací list, alebo CMR, inak je neplatná, fiktívna, podvodnícka?
------------------------------------------
Dám ti príklad:
Moja firma so sídlom na Bermudách kúpi tovar v Číne za 10 000€, pridá mu svoje meno (ochrannú známku) a cenu dopravy z Číny na SK za 90 000€ a predá ho za 100 000€ mojej druhej firme so sídlom na Slovensku. Tá pri dovoze zaplatí na základe faktúry z Bermúd clo z tovaru za 100 000€ plus DPH z celkovej hodnoty tovaru. Následne ho predá za cenu 105 000€ plus DPH a z tých 5000€ zaúčtuje 4500€ ako náklady potrebné na predaj.
---------------------------
To má byť ten tovar prepravený z Činy na Bernudy a následne z Bermúd na Slovensko? Ktorá z faktúr je fiktívna, či podvodná. Tá z Číny na Bermudy, alebo tá z Bermúd na Slovensko?
Pritom je jasné, že ak by bola faktúra z Číny priamo na Slovensko, bolo by menšie clo, lebo len z 10 000 a zároveň aj menšia DPH na vstupe, ale následne by bola väčšia daň zo zisku 95 000 a samozrejme že aj zvyšná DPH.
So mnou sa nedá.:)
jar88
28.04.16,08:15
Nechcem sa ťa dotknúť, ale tieto hovniská fakt nepotrebujem čítať. Valím domov, papa.
ps: naštuduj si čo je "deň zdaniteľného plnenia" na faktúre.
ps2: "náklady potrebné na predaj"
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
- čo to je? to ti povedala opatrovateľka v domove dôchodcov, či? nič také neexistuje, ani sa o tom neúčtuje a nikdy neexistovalo, jedine v tvojej vymyslenej fantázii.
No fakt sa nedá, lebo nemáš čo odpovedať.
jar88
29.04.16,12:51
Vieš, ...




...a výsledok je nie raz taký,


Samozrejme, že neviem....a výsledok je taký, že si šiel na to všetko, čo som dal, úplne inak.. ABSOLÚTNE si nepochopil, o čo mi išlo....a ideológia s tým už vôbec nič nemá.
Výsledok je teda fakt taký, že s Tebou sa fakt nedá ...
Tu je podobná reakcia diváka ma Markoviča.
https://www.youtube.com/watch?v=-nzQZalyiv0
Daj pozor na 4:30 až 4:38 aby ti neušlo, čo Markovič nepochopil.
A ten Markovič sa len vykrúca a vykrúca a nie a nie mu odpovedať, od čoho sa odvíja sociálna oblasť.
jar88
30.04.16,03:55
Vieš, ...




...a výsledok je nie raz taký,


Samozrejme, že neviem....a výsledok je taký, že si šiel na to všetko, čo som dal, úplne inak.. ABSOLÚTNE si nepochopil, o čo mi išlo....a ideológia s tým už vôbec nič nemá.
Výsledok je teda fakt taký, že s Tebou sa fakt nedá ...
Tu je podobná reakcia diváka ma Markoviča.
https://www.youtube.com/watch?v=-nzQZalyiv0
Daj pozor na 4:30 až 4:38 aby ti neušlo, čo Markovič nepochopil.
A ten Markovič sa len vykrúca a vykrúca a nie a nie mu odpovedať, od čoho sa odvíja sociálna oblasť.

Dosť naivne som si myslel, že to naši skalní pochopia a pre istotu som upozornil aj na konkrétnu pasáž.
Všetka námaha márna.:) Rovnako, ako ten náš Janko kuká nechápavo na Markoviča, náš Jurko napíše "si nepochopil".:)
jar88
05.05.16,08:39
včera večer v nejakých tele info
Všade bolo info.... o 250000, ale nikde sa roky nespomínali. Len sumička za "odmietnutú" osobu....
I preto sám veľký Kali musí zabojovať, aby ho neprehlasovali - lebo nie každému sa takáto "politika" Bruselu - skôr povedané vydieranie a nátlak - páči. A hádam najväčšiu radosť z toho by mali Dojčlanderi, Osterajchovia a Olivovníci z juhu.... lebo im by tie prachy šli (zase).....

No a ešte by to prospelo aj referendu v UK.:) Angličania budú asi nadšení z azylového konania podľa pravidiel únie. Ešte k tomu, ak ho nebudú schvaľovať ich vlastní úradníci, ale napríklad nejaký Maďar, či Bulhar.:D
Nandrolon
05.05.16,17:42
Jar, ja fasizmus nepropagujem, dokonca som proti nemu /a hlavne fasistom z EU/. To, co som napisal je len moj osobny nazor vyjadreny v ramci demokracie a slobody slova. Sa musim smiat :-))))))) nie som prislusnik, dokonca ani sympatizant /ak vies co to je/ ziadnej strany alebo hnutia. A ty si ina liga :-)))))))) som sa nasmial. Smrt si ligu nevybera, tej je to jedno.
jar88
06.05.16,08:04
včera večer v nejakých tele info
Všade bolo info.... o 250000, ale nikde sa roky nespomínali. Len sumička za "odmietnutú" osobu....
I preto sám veľký Kali musí zabojovať, aby ho neprehlasovali - lebo nie každému sa takáto "politika" Bruselu - skôr povedané vydieranie a nátlak - páči. A hádam najväčšiu radosť z toho by mali Dojčlanderi, Osterajchovia a Olivovníci z juhu.... lebo im by tie prachy šli (zase).....

No a ešte by to prospelo aj referendu v UK.:) Angličania budú asi nadšení z azylového konania podľa pravidiel únie. Ešte k tomu, ak ho nebudú schvaľovať ich vlastní úradníci, ale napríklad nejaký Maďar, či Bulhar.:D
Mám veľký problém, ak Británia vystúpi z únie aký bude rokovací jazyk napr predsedníckej krajiny (lebo teraz je anglický)
teraz by mal niekto vyhlásiť referendum o vystúpení z EU s odvolaním sa na 250 000 čo myslíte ako by dopadlo?

Rokovací jazyk nebude hlavný problém. Hlavný problém bude úplne, ale úplne iný.:) A samozrejme, že to nebude problém Veľkej Británie.
Ale dajme sa prekvapiť. Ešte sa pár krát vyspíme a bude koniec júna. Potom sa dozvieme, ako sa EÚ bude chcieť pomstiť na bývalých "euronevolníkoch". Ale najviac som zvedavý, ako budú ich prípadný odchod komentovať.:)
taiko
10.05.16,05:37
Pacilo.
pekny komentar z diskusie na poznamku ako dobre hospodarili komunisti:
"komunisti skonfiškovali majetok, ktorý sa v Československu vytvoril za 1. republiky a produkovali na nom (vdaka nemu) až do doby kym sa im neminul resp. neopotreboval. Po neúspešnej snahe systém čiastočne reformovať (prestavba hospodárskeho mechanizmu v 2. pol. 80. rokov) to radšej vzdali.
To, že odovzdali republiku v pluse je mýtus, ktorý komunisti radi rozširujú a ľudia, co nepoznajú pojem "investičný dlh" im to vďačne žerú.
Komunisti odovzdali republiku v zaostalom stave približne 30-35 rokov pozadu za Západom. Ich potomkovia založili banánovú republiku aby dostali prístup k majetku, ktorý mal nejakú hodnotu a rozkradli ho. Kvoli tomu je teraz tak zúfalo odkazana na import know-how, ktorý prichádza s investíciami západných firiem. "
Nandrolon
10.05.16,05:42
Ten príspevok písal nejaký rekvalifikovaný TOP ekonóm z katolíckej univerzity v Ružomberku, pôvodným povolaním mäsiar :-))))))))))))))))))))))))))))))))))
taiko
10.05.16,05:48
Ten príspevok písal nejaký rekvalifikovaný TOP ekonóm z katolíckej univerzity v Ružomberku, pôvodným povolaním mäsiar :-))))))))))))))))))))))))))))))))))
:) od Teba to sedi
Nandrolon
10.05.16,05:51
Ten príspevok písal nejaký rekvalifikovaný TOP ekonóm z katolíckej univerzity v Ružomberku, pôvodným povolaním mäsiar :-))))))))))))))))))))))))))))))))))
:) od Teba to sedi
Taký "duchaplný príspevok" tu môžeš skopírovať iba ty, takže aj od teba to sedí.
taiko
10.05.16,05:56
Ten príspevok písal nejaký rekvalifikovaný TOP ekonóm z katolíckej univerzity v Ružomberku, pôvodným povolaním mäsiar :-))))))))))))))))))))))))))))))))))
:) od Teba to sedi
Taký "duchaplný príspevok" tu môžeš skopírovať iba ty, takže aj od teba to sedí.
Takze nam vlastne sedi vsetko :D
bjuty smis
10.05.16,05:57
Ten príspevok písal nejaký rekvalifikovaný TOP ekonóm z katolíckej univerzity v Ružomberku, pôvodným povolaním mäsiar :-))))))))))))))))))))))))))))))))))


a čím tam nesúhlasíš ??
Nandrolon
10.05.16,05:59
"Naposledy upravil taiko : Dnes at 08:56 Dôvod: preklep"
Zatiaľ sedí, kým nezedituješ spätne všetky svoje príspevky za posledného pol roka.
taiko
10.05.16,06:00
Ten príspevok písal nejaký rekvalifikovaný TOP ekonóm z katolíckej univerzity v Ružomberku, pôvodným povolaním mäsiar :-))))))))))))))))))))))))))))))))))


a čím tam nesúhlasíš ??
to jedno, to nie je dolezite :D, hlavny je ekonom z Ruzomerka a Taiko :D
jar88
10.05.16,06:32
Ten príspevok písal nejaký rekvalifikovaný TOP ekonóm z katolíckej univerzity v Ružomberku, pôvodným povolaním mäsiar :-))))))))))))))))))))))))))))))))))
Od renomovaného TOP účtovníka a ešte k tomu národohospodárskeho typu, by som takýto príspevok nečakal.:)
A vlastne, brali ste na tej tvojej škole, niečo v spojení "investičný dlh" ? Že nie?:) Nuž nieje sa čo čudovať.
bjuty smis
10.05.16,06:41
možno s týmto :

"komunisti skonfiškovali majetok, ktorý sa v Československu vytvoril za 1. republiky ...

oni totíž skonfiškovali toho ovela viac...pôdu, lesy, hrady, zámky, kúpele....

majetok a továrne vytvorený ešte pred 1. republikou...

a nakoniec ukradli obyvatelstvu takmer všetky úspory cez menovú reformu.....
jar88
10.05.16,06:52
možno s týmto :

"komunisti skonfiškovali majetok, ktorý sa v Československu vytvoril za 1. republiky ...

oni totíž skonfiškovali toho ovela viac...pôdu, lesy, hrady, zámky, kúpele....

majetok a továrne vytvorený ešte pred 1. republikou...

a nakoniec ukradli obyvatelstvu takmer všetky úspory cez menovú reformu.....
A ešte aj slobodnú voľbu ľudí, čo majú robiť a do čoho investovať svoje úsilie.
No a tú nám vzali aj euro-hujeri a zas sa len čudujú, kde udělali chybu.:)
jar88
10.05.16,07:38
Deset mýtů a polopravd o životě v socialistickém Československu


Čítajte viac: http://dolezite.sk/old/Deset_mytu_a_polopravd_o_zivote_v_socialistickem_C eskos_132.html#ixzz48EuFATSd

Sice jsme nemohli za hranice, ale teď stejně necestuji, protože na to nemám peníze, stěžují si někteří lidé s nižšími příjmy.

A ještě něco - tehdejší cestování prodražovaly "vícenáklady" spojené s možností vůbec vycestovat. Ať už šlo o získání takzvané výjezdní doložky, nebo dokonce devizového příslibu, který byl potřeba k cestám na Západ či do Jugoslávie.
Stát tehdy takovému cestovateli musel dát možnost nakoupit si nedostatkové zahraniční měny. Na každý den šlo oficiálně získat jen malé množství peněz, zbytek se musel sehnat podstatně dráž od veksláků. Rozdíly v kurzu šly až na desetinásobek a takto koupené peníze se do zahraničí musely pašovat. Pokud je celníci objevili, mohli je zabavit a cestovatel si koledoval o zájem Veřejné bezpečnosti.
I to je důvod, proč starším ročníkům i dnes před přechodem zcela otevřených a nehlídaných hranic roste tlak. Navíc bez známých či úplatků byl devizový příslib těžko dosažitelný.
-------------------------------------------------

Ešte stále veľa ľudí túži po niečom viac, mať viac ako iní. Je to v poriadku, ale väčšina by to chcela po známosti a podobne.:D

Hlavne nie za vlastné, ale aspoň zo spoločného.:)
buchač
10.05.16,09:29
Deset mýtů a polopravd o životě v socialistickém Československu

Čítajte viac: http://dolezite.sk/old/Deset_mytu_a_polopravd_o_zivote_v_socialistickem_C eskos_132.html#ixzz48EuFATSd

Všetky linky, ktoré majú v odkaze slovko "dôležité" sú totálne úúújoviny.
Tí traja mladí autori článku ešte fotrom skákali v príslušných miestach v podobe spermií, takže o socíku môžu písať len z rozprávaní starých materí alebo čerpať tie svoje (vytiahnuté z kontextu) z všeliakých "hodnoverných" internetových informácií.
bjuty smis
10.05.16,09:37
Deset mýtů a polopravd o životě v socialistickém Československu

Čítajte viac: http://dolezite.sk/old/Deset_mytu_a_polopravd_o_zivote_v_socialistickem_C eskos_132.html#ixzz48EuFATSd

Všetky linky, ktoré majú v odkaze slovko "dôležité" sú totálne úúújoviny.
Tí traja mladí autori článku ešte fotrom skákali v príslušných miestach v podobe spermií, takže o socíku môžu písať len z rozprávaní starých materí alebo čerpať tie svoje (vytiahnuté z kontextu) z všeliakých "hodnoverných" internetových informácií.


však nám to vyvráť ..

na začiatok napr. vyvráť hoci len 3 totálne úúúújoviny z toho článku.....

ale skús argument, nie zhadzovať autorov...
ani to tvoje : mohol by som, ale nemá význam :)
jar88
10.05.16,10:21
Deset mýtů a polopravd o životě v socialistickém Československu

Čítajte viac: http://dolezite.sk/old/Deset_mytu_a_polopravd_o_zivote_v_socialistickem_C eskos_132.html#ixzz48EuFATSd

Všetky linky, ktoré majú v odkaze slovko "dôležité" sú totálne úúújoviny.
Tí traja mladí autori článku ešte fotrom skákali v príslušných miestach v podobe spermií, takže o socíku môžu písať len z rozprávaní starých materí alebo čerpať tie svoje (vytiahnuté z kontextu) z všeliakých "hodnoverných" internetových informácií.

Buchač, ale veď ani ty si v socíku nežil a všetko, čo o ňom vieš, vieš iba z počutia.:)
---------------------
Inak naschvál som vybral odstavec o tých nenažratých vekslákoch.
Sto investuješ a tisíc zarobíš.:D
buchač
10.05.16,10:38
Buchač, ale veď ani ty si v socíku nežil a všetko, čo o ňom vieš, vieš iba z počutia.:)
---------------------
Inak naschvál som vybral odstavec o tých nenažratých vekslákoch.
Sto investuješ a tisíc zarobíš.:D
Povedal kto ? Ty ?...a Ty si žil v socíku ?...alebo si sa v ňom narodil ?
----------------------
Vekslákov neriešim...bony alebo valuty som mal za dosť nižšie ceny, ako išli pred Tuzákom.
Vekslákov neriešim...zarobil som si v pohode inak.
jar88
10.05.16,11:06
Buchač, ale veď ani ty si v socíku nežil a všetko, čo o ňom vieš, vieš iba z počutia.:)
---------------------
Inak naschvál som vybral odstavec o tých nenažratých vekslákoch.
Sto investuješ a tisíc zarobíš.:D
Povedal kto ? Ty ?...a Ty si žil v socíku ?...alebo si sa v ňom narodil ?
----------------------
Vekslákov neriešim...bony alebo valuty som mal za dosť nižšie ceny, ako išli pred Tuzákom.
Vekslákov neriešim...zarobil som si v pohode inak.
Ale veď ty si nežil, ako bežný človek. Ako ste vy zvykli vravievať, "civil". Myslím "civil", ako hanlivé označenie, nie civil, ako vytúžený cieľ, koniec povinnej ZVS.:)
-------------------------------
Nuž a ten náš civil, bol život v socializme a totalite. Vy ste žili v tom, čo ste si vysnívali a tak ste boli spokojní. Ostatní by si tiež radi vybrali iné, ale to v ponuke nebolo. Nuž a zabúdaš, že v tých dobách boli aj penzisti s 300 Kčs mesačne. A tiež aj pracujúci so mzdou menej ako 1000 Kčs.
jar88
10.05.16,11:48
Inak, dosť sa pobavím na niektorých "radách" poraďákov.
Teraz tu vzniká ďalšia rada, či brať podporu v súvislosti s predčasným dôchodkom. Som zvedavý, kam to dotiahnu. A vraj je najlepšie si to sám prepočítať ;) a podľa toho sa rozhodnúť.:rolleyes:
misoft
10.05.16,15:20
Už zase truhlík vypúšťa tie svoje slovné "perly"....?
buchač
10.05.16,15:56
Tak to som teda zvedavý, ako to dopadne s Harabínom.

Diskusia k tomuto článku je parádna...:D
http://domov.sme.sk/c/20159931/harabin-sa-vyhol-urazu-padol-kryt-lampy-nad-jeho-miestom.html

Henten článok vo mne evokuje otázku..."Je Harabín ešte stále normálny ? "
https://dennikn.sk/456846/harabina-mohla-zranit-lampa-pojednavanie-nim-museli-odrocit-poobedie/
misoft
10.05.16,20:06
Nuž.... ešte stále sa hrá na "spravodlivého" sudcu, ale už to prepískol. Ako občan síce má právo na svoj názor, ale ako sudca (a navyše počas disciplinárky) hovoriť tieto kecy na prezidenta, člena vlády, vyššieho sudcu.... značí to, že práve ON by sa mal vyšetriť. A následne ho úplne vyzliecť z talára.
On ešte stále žije v predstave, že ho ochránia tí hore (božtekový súdruh), ale i ten ho už má plné zuby.
buchač
11.05.16,04:04
Včera v správach spievali ódy ohľadom Národného futbalového štadióna...

Jedno ma ale dosť zarazilo. Veď tá kapacita divákov (22.000) je podľa mňa teda solídne nízka na takýto stánok, kde sa majú robiť aj nejaké kultúrne akcie.

Ale Kmotrík bude vyrehlený jak lečo ...
http://ekonomika.sme.sk/c/20160122/stadion-postavi-kmotrik-stat-ho-nasledne-odkupi.html
Doporučujem diskusiu...veľmi dobré argumenty sú tam.......cena štadióna, účasť divákov, atď.
bjuty smis
12.05.16,06:04
Včera v správach spievali ódy ohľadom Národného futbalového štadióna...

Jedno ma ale dosť zarazilo. Veď tá kapacita divákov (22.000) je podľa mňa teda solídne nízka na takýto stánok, kde sa majú robiť aj nejaké kultúrne akcie.

Ale Kmotrík bude vyrehlený jak lečo ...
http://ekonomika.sme.sk/c/20160122/stadion-postavi-kmotrik-stat-ho-nasledne-odkupi.html
Doporučujem diskusiu...veľmi dobré argumenty sú tam.......cena štadióna, účasť divákov, atď.


čím viac ten fico do tej bratislavy investuje, tým viac ho mimobratislavčania volia.....
lujza.j
12.05.16,06:31
Ziadny stadion ja nepotrebujem....na jednej strane na to alebo ono nie je keška.....ale na stadion je....ale pre "koňa" treba dohodit kseft......a trepe do telefonu..ze on nie je nato odkazany....dobre sa triasol...ci sa zlepi tato vlada....
jar88
12.05.16,06:36
Včera v správach spievali ódy ohľadom Národného futbalového štadióna...

Jedno ma ale dosť zarazilo. Veď tá kapacita divákov (22.000) je podľa mňa teda solídne nízka na takýto stánok, kde sa majú robiť aj nejaké kultúrne akcie.

Ale Kmotrík bude vyrehlený jak lečo ...
http://ekonomika.sme.sk/c/20160122/stadion-postavi-kmotrik-stat-ho-nasledne-odkupi.html
Doporučujem diskusiu...veľmi dobré argumenty sú tam.......cena štadióna, účasť divákov, atď.

Štát ho následne, po dostavbe, bude môcť od neho odkúpiť. Od Kmotríka dostane naň predkupné právo.
Tak znie dohoda medzi štátom, ktorú podpísal v utorok minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) a firmou, v ktorej sedia Kmotríkovi ľudia.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20160122/stadion-postavi-kmotrik-stat-ho-nasledne-odkupi.html#ixzz48QM1Nh2z
Mne z toho akosi nevyplýva, že už teraz, by mal byť vysmiaty jak lečo.:rolleyes: Veď vláda sa bude môcť po dostavbe rozhodnúť, že za 75 to nechce a nech si to kúpi kto chce.:) Ale možno sa Kmotrík rozhodne a dá nejakú zľavu.:D
bjuty smis
12.05.16,07:17
Ziadny stadion ja nepotrebujem....na jednej strane na to alebo ono nie je keška.....ale na stadion je....ale pre "koňa" treba dohodit kseft......a trepe do telefonu..ze on nie je nato odkazany....dobre sa triasol...ci sa zlepi tato vlada....

masáž mozgov s dankom na ta3 krásne zabrala...

dobrá investícia..
Ing. Ľubomír Janoška
12.05.16,07:40
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.
buchač
12.05.16,08:47
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
bjuty smis
12.05.16,09:14
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....

nie tak celkom

štát prispel na štadion aj ostatným mestám...napr. trnava 13 000 000 evri...atd...

len v blave sa na tom najokatejšie.... nabalí smeráci...

len si ich volte nadalej...ja som slovanista...
pavol54
12.05.16,09:26
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
"Pažravá na Dunaji" taký je nový názov
lujza.j
12.05.16,09:43
http://x.topky.sk/cl/10/1546873/FOTO-Kosicki-policajti-maju-nove-dopravne-prostriedky--Netradicne-vozidla-maju-jedini-na-Slovensku
Zlatucke kolobky....za 1400.- no nekup to fizlom:Dv KE..dokonca:---
bjuty smis
12.05.16,10:08
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
"Pažravá na Dunaji" taký je nový názov


koho si volil ? :)))
jar88
12.05.16,10:15
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
"Pažravá na Dunaji" taký je nový názov


koho si volil ? :)))
No koho asi? Predsa tých svojich, spravodlivých, alebo sa ulial.:D
bjuty smis
12.05.16,10:20
ja viem....ale na vine je bratislava :)))
jar88
12.05.16,10:22
http://x.topky.sk/cl/10/1546873/FOTO-Kosicki-policajti-maju-nove-dopravne-prostriedky--Netradicne-vozidla-maju-jedini-na-Slovensku
Zlatucke kolobky....za 1400.- no nekup to fizlom:Dv KE..dokonca:---

Už im mohli kúpiť aj klobúky a niečo na rozmlátené kolienka.:)
(myslím lekárničku, nie chrániče)
jar88
12.05.16,10:26
ja viem....ale na vine je bratislava :)))

Ale veď ja som im radil, aby nerobili somariny, ale oni né, vraj truhlík.:D Nuž majú po čom ich srdiečko piští. Či sme v pralese?
bjuty smis
12.05.16,10:29
ja viem....ale na vine je bratislava :)))

Ale veď ja som im radil, aby nerobili somariny, ale oni né, vraj truhlík.:D Nuž majú po čom ich srdiečko piští. Či sme v pralese?


no nič...hor sa na ten obchvat okolo ba za dalšie miliardy :))
buchač
12.05.16,11:13
no nič...hor sa na ten obchvat okolo ba za dalšie miliardy :))

Ty si načal ten obchvat...a nie ja..;)
ALE osobne si myslím, že ten obchvat je na dve veci...
Nie ja vravím, ale minule v správach sa nejaký zodpovednejší vyjadril, že na jednej strane obchvat uľahčí vstup do Blavy v tých okrajových častiach...no na strane druhej sa tak zahltí mesto, že ešte aj holuby budú radšej lietať a sedieť na strechách, aby sa procudírovali a zobkali...

Mimobratislavskí nadávajú na tie všeliaké obchvaty, prístupy, opravy, rozširovanie, zúženie, atď diaľníc, lebo furt len tam sa dávajú dokolečka love...
...a diaľnica severný ťah alebo tá cesta južným smerom stále a stále posúvaná do nekonečna...
jar88
12.05.16,11:25
Už by ich to mohlo konečne trknúť.:---
Už vedia, že veľkoobchodné ceny klesajú a maloobchodné mierne stúpajú. Čím to asi bude, soudruzi.:)
-------------------------------------------
Korporácie zarábajú stále viac a viac. a nemecká bedač platí za ten istý tovar stále viac a viac. To znamená že asi stále menej a menej muziky za stále viac a viac peňazí.
------------------------------------------
Z najnovších údajov spolkového štatistického úradu Destatis vyplýva, že index veľkoobchodných cien v Nemecku sa v apríli 2016 znížil medziročne o 2,7 %.
To je o niečo viac ako v marci, keď ceny hotových výrobkov klesli o 2,6 % a ich najstrmšie zníženie od novembra 2009. Index veľkoobchodných cien v najväčšej ekonomike eurozóny sa vytrvalo znižuje od júla 2013.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20161688/velkoobchodne-ceny-v-nemecku-klesli.html#ixzz48RWmpJK5
Už by ich to mohlo konečne trknúť. Ale aj nás.:)
Veľkoobchodné ceny v Nemecku v apríli opäť klesli a najstrmšie za vyše šesť rokov. Ich zníženie pritom naznačuje, že aj spotrebiteľská inflácia, ktorá sa podľa predbežného odhadu v apríli zvýšila len veľmi mierne, medziročne o 0,1 %, môže zmeniť smer a prepadnúť sa do záporných čísiel.
Už by aj našinec mohol pochopiť, že zmeniť ten smer, je nemožné.
Že je to z určitých dôvodov totálna hlúposť. Nemyslíte?:)
Pritom vedia, že vývoj je strmý (rýchly) - nie mierny (pomalý). To znamená, že už ideme z kopca.
Ešte bude veselo.:---
jar88
12.05.16,11:33
no nič...hor sa na ten obchvat okolo ba za dalšie miliardy :))

Ty si načal ten obchvat...a nie ja..;)
ALE osobne si myslím, že ten obchvat je na dve veci...
Nie ja vravím, ale minule v správach sa nejaký zodpovednejší vyjadril, že na jednej strane obchvat uľahčí vstup do Blavy v tých okrajových častiach...no na strane druhej sa tak zahltí mesto, že ešte aj holuby budú radšej lietať a sedieť na strechách, aby sa procudírovali a zobkali...

Mimobratislavskí nadávajú na tie všeliaké obchvaty, prístupy, opravy, rozširovanie, zúženie, atď diaľníc, lebo furt len tam sa dávajú dokolečka love...
...a diaľnica severný ťah alebo tá cesta južným smerom stále a stále posúvaná do nekonečna...

Presne tak, pre východniarov a južanov.
To preto, aby nemuseli v Bratislave posedávať cez So, Ne, niekde po strechách.:) Bratislavčania tie obchvaty až tak veééľmi nepotrebujú a ani by si ich sami postaviť a prefinancovať nedovolili.
Kvaka
12.05.16,11:40
Buchač, ale ten obchvat je potrebný, potrebný, potrebný, pre tých z okolia Bratislavy, bo oni tam skutočne bývajú a stavajú a bývajú a stavajú a skoro všetci chodia odtiaľ do práce do mesta. Nasťahuj sa na týždeň k mojim synom a cestuj s nimi denne do práce, potom snáď pochopíš. Každodenný ranný stres pre vodičov ... ani nenapíšem. Môj najstarší má 45 a bojím sa, je srdcovo rizikový. Aký zodpovednejší sa vyjadril o tom zahltení?? Kde on býva? Tí ľudia, čo chodia do práce do mesta nebudú tým obchvatom chodiť predsa na troch autách, stále to bude rovnako, ale za iných podmienok. Ja som tiež zodpovedná a môžem tvrdiť, že nie, už sa viac nedá zahltiť mesto, ono je zahltené maximálne. A bola som nedávno na východe a viem, ako tam. Medzi Trnavou a Bratislavou je diaľnica, ktorú ja volám cesta smrti, z odstavného pruhu tam urobili riadny, tretí, takže úsek cca 50km nemá odstavný pruh a skús tam dostať defekt alebo núdzovo zastať. Aj toto sa tým asi vyrieši.
buchač
12.05.16,11:43
no nič...hor sa na ten obchvat okolo ba za dalšie miliardy :))

Ty si načal ten obchvat...a nie ja..;)
ALE osobne si myslím, že ten obchvat je na dve veci...
Nie ja vravím, ale minule v správach sa nejaký zodpovednejší vyjadril, že na jednej strane obchvat uľahčí vstup do Blavy v tých okrajových častiach...no na strane druhej sa tak zahltí mesto, že ešte aj holuby budú radšej lietať a sedieť na strechách, aby sa procudírovali a zobkali...

Mimobratislavskí nadávajú na tie všeliaké obchvaty, prístupy, opravy, rozširovanie, zúženie, atď diaľníc, lebo furt len tam sa dávajú dokolečka love...
...a diaľnica severný ťah alebo tá cesta južným smerom stále a stále posúvaná do nekonečna...

Presne tak, pre východniarov a južanov.
To preto, aby nemuseli v Bratislave posedávať cez So, Ne, niekde po strechách.:) Bratislavčania tie obchvaty až tak veééľmi nepotrebujú a ani by si ich sami postaviť a prefinancovať nedovolili.

Bratislava si nedovolí prefinancovať - zrekonštruovať ani len svoje ulice v tom centre...jeden hnus !
Zamozrejme, že na vine sú vychodniari...lebo oni ničia fasády domov, cesty, chodníky, trávu,....
Poď do Košíc a kukni si na historické centrum mesta ...pozri si aj zrekonštruovaný Dóm Sv. Alžbety...fontánu pri divadle závidí nie iba Blava.......atď.

Aby ste sa neposrali s tým "hlavným" mestom....Škarednica na Dunaji ....ešte, že ten Dunaj tam máte.
buchač
12.05.16,11:50
Buchač, ale ten obchvat je potrebný, potrebný, potrebný, pre tých z okolia Bratislavy, bo oni tam skutočne bývajú a stavajú a bývajú a stavajú a skoro všetci chodia odtiaľ do práce do mesta. Nasťahuj sa na týždeň k mojim synom a cestuj s nimi denne do práce, potom snáď pochopíš. Každodenný ranný stres pre vodičov ... ani nenapíšem. Môj najstarší má 45 a bojím sa, je srdcovo rizikový. Aký zodpovednejší sa vyjadril o tom zahltení?? Kde on býva? Tí ľudia, čo chodia do práce do mesta nebudú tým obchvatom chodiť predsa na troch autách, stále to bude rovnako, ale za iných podmienok. Ja som tiež zodpovedná a môžem tvrdiť, že nie, už sa viac nedá zahltiť mesto, ono je zahltené maximálne. A bola som nedávno na východe a viem, ako tam. Medzi Trnavou a Bratislavou je diaľnica, ktorú ja volám cesta smrti, z odstavného pruhu tam urobili riadny, tretí, takže úsek cca 50km nemá odstavný pruh a skús tam dostať defekt alebo núdzovo zastať. Aj toto sa tým asi vyrieši.

Odpoviem Ti štýlom Jara...;)

...kto káže Tvojim synom do Blavy chodiť do roboty ? Ja ???
Veď nech si nájdu prácu v mieste bydliska ...alebo nech chodia hromadnou dopravou...veď nemusia autom.
-------------------------
Bola si na východe ?...a kde ?...a kedy ?...a ako dlho ?...a šoférovala si v špičke ?....a, a, a, a,....???


P.S.:
...a idem drichmať...vy sa tu hádajte...:D :D :D
bjuty smis
12.05.16,11:51
buchač, ty si teda číslo :)))
pavol54
12.05.16,11:52
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
"Pažravá na Dunaji" taký je nový názov


koho si volil ? :)))
ja ti to poviem a ty to vykecáš, a ty koho?
pavol54
12.05.16,11:55
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
"Pažravá na Dunaji" taký je nový názov


koho si volil ? :)))
No koho asi? Predsa tých svojich, spravodlivých, alebo sa ulial.:D
Až tak na mňa nepôsobíš aby som kvôli tebe a takým ako ty volil bystričana a spol.
bjuty smis
12.05.16,12:00
ja to tu netajím, volil som sas....

ale aspon tu nemusím nadávať, že vláda yebe všetky peniaze do blavy a serká na tých, ktorí ju vôl ili
ja sa na tom smejem :))
misoft
12.05.16,12:01
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
Asi aj preto v Trnave, Žiline, Košiciach... je na štadiónoch toľko ľudí, pretože a) sú na svojom postavenom často pomocou práve tých, čo tam chodia a b) Bratislava je už taká prepchatá všelijakými národnými onými, že ak je nejaká akcia, tak Blaváci to berú ako bežnú vec, pre ktorú sa tam chodiť ani neoplatí....
pavol54
12.05.16,12:02
no nič...hor sa na ten obchvat okolo ba za dalšie miliardy :))

Ty si načal ten obchvat...a nie ja..;)
ALE osobne si myslím, že ten obchvat je na dve veci...
Nie ja vravím, ale minule v správach sa nejaký zodpovednejší vyjadril, že na jednej strane obchvat uľahčí vstup do Blavy v tých okrajových častiach...no na strane druhej sa tak zahltí mesto, že ešte aj holuby budú radšej lietať a sedieť na strechách, aby sa procudírovali a zobkali...

Mimobratislavskí nadávajú na tie všeliaké obchvaty, prístupy, opravy, rozširovanie, zúženie, atď diaľníc, lebo furt len tam sa dávajú dokolečka love...
...a diaľnica severný ťah alebo tá cesta južným smerom stále a stále posúvaná do nekonečna...

Presne tak, pre východniarov a južanov.
To preto, aby nemuseli v Bratislave posedávať cez So, Ne, niekde po strechách.:) Bratislavčania tie obchvaty až tak veééľmi nepotrebujú a ani by si ich sami postaviť a prefinancovať nedovolili.

Bratislava si nedovolí prefinancovať - zrekonštruovať ani len svoje ulice v tom centre...jeden hnus !
Zamozrejme, že na vine sú vychodniari...lebo oni ničia fasády domov, cesty, chodníky, trávu,....
Poď do Košíc a kukni si na historické centrum mesta ...pozri si aj zrekonštruovaný Dóm Sv. Alžbety...fontánu pri divadle závidí nie iba Blava.......atď.

Aby ste sa neposrali s tým "hlavným" mestom....Škarednica na Dunaji ....ešte, že ten Dunaj tam máte.
No ale úprimne keby ste sa nestali hlavným mestom kultúry máte trt a ak by ostal dalej ujo šuster primátor tak pre dlžoby dva trty
pavol54
12.05.16,12:12
ja to tu netajím, volil som sas....

ale aspon tu nemusím nadávať, že vláda yebe všetky peniaze do blavy a serká na tých, ktorí ju vôl ili
ja sa na tom smejem :))
ale to nedokážeš že?
nie som kontrolný orgán aby som vedel posúdiť správnosť či nesprávnosť konania vlády, v jej výdavkoch. Určite však viem že: nespravodlivosť, alebo a najmä domnelá nespravodlivosť a prehnané poukazovanie na ňu, buduje členskú základňu extrémistom.
jar88
12.05.16,12:13
no nič...hor sa na ten obchvat okolo ba za dalšie miliardy :))

Ty si načal ten obchvat...a nie ja..;)
ALE osobne si myslím, že ten obchvat je na dve veci...
Nie ja vravím, ale minule v správach sa nejaký zodpovednejší vyjadril, že na jednej strane obchvat uľahčí vstup do Blavy v tých okrajových častiach...no na strane druhej sa tak zahltí mesto, že ešte aj holuby budú radšej lietať a sedieť na strechách, aby sa procudírovali a zobkali...

Mimobratislavskí nadávajú na tie všeliaké obchvaty, prístupy, opravy, rozširovanie, zúženie, atď diaľníc, lebo furt len tam sa dávajú dokolečka love...
...a diaľnica severný ťah alebo tá cesta južným smerom stále a stále posúvaná do nekonečna...

Presne tak, pre východniarov a južanov.
To preto, aby nemuseli v Bratislave posedávať cez So, Ne, niekde po strechách.:) Bratislavčania tie obchvaty až tak veééľmi nepotrebujú a ani by si ich sami postaviť a prefinancovať nedovolili.

Bratislava si nedovolí prefinancovať - zrekonštruovať ani len svoje ulice v tom centre...jeden hnus !
Zamozrejme, že na vine sú vychodniari...lebo oni ničia fasády domov, cesty, chodníky, trávu,....
Poď do Košíc a kukni si na historické centrum mesta ...pozri si aj zrekonštruovaný Dóm Sv. Alžbety...fontánu pri divadle závidí nie iba Blava.......atď.

Aby ste sa neposrali s tým "hlavným" mestom....Škarednica na Dunaji ....ešte, že ten Dunaj tam máte.
No ale úprimne keby ste sa nestali hlavným mestom kultúry máte trt a ak by ostal dalej ujo šuster primátor tak pre dlžoby dva trty
Mali si toho Šustra nechať a neposielať nám ho sem do Bratislavy a boli by za vodou.
Mohol to tam u nich dokonať a žili by čisto z turizmu. Ako v ľese, či praľese a nemuseli dnes cestovať do Blavy.
pavol54
12.05.16,12:15
no nič...hor sa na ten obchvat okolo ba za dalšie miliardy :))

Ty si načal ten obchvat...a nie ja..;)
ALE osobne si myslím, že ten obchvat je na dve veci...
Nie ja vravím, ale minule v správach sa nejaký zodpovednejší vyjadril, že na jednej strane obchvat uľahčí vstup do Blavy v tých okrajových častiach...no na strane druhej sa tak zahltí mesto, že ešte aj holuby budú radšej lietať a sedieť na strechách, aby sa procudírovali a zobkali...

Mimobratislavskí nadávajú na tie všeliaké obchvaty, prístupy, opravy, rozširovanie, zúženie, atď diaľníc, lebo furt len tam sa dávajú dokolečka love...
...a diaľnica severný ťah alebo tá cesta južným smerom stále a stále posúvaná do nekonečna...

Presne tak, pre východniarov a južanov.
To preto, aby nemuseli v Bratislave posedávať cez So, Ne, niekde po strechách.:) Bratislavčania tie obchvaty až tak veééľmi nepotrebujú a ani by si ich sami postaviť a prefinancovať nedovolili.

Bratislava si nedovolí prefinancovať - zrekonštruovať ani len svoje ulice v tom centre...jeden hnus !
Zamozrejme, že na vine sú vychodniari...lebo oni ničia fasády domov, cesty, chodníky, trávu,....
Poď do Košíc a kukni si na historické centrum mesta ...pozri si aj zrekonštruovaný Dóm Sv. Alžbety...fontánu pri divadle závidí nie iba Blava.......atď.

Aby ste sa neposrali s tým "hlavným" mestom....Škarednica na Dunaji ....ešte, že ten Dunaj tam máte.
No ale úprimne keby ste sa nestali hlavným mestom kultúry máte trt a ak by ostal dalej ujo šuster primátor tak pre dlžoby dva trty
Mali si toho Šustra nechať a neposielať nám ho sem do Bratislavy a boli by za vodou.
Mohol to tam u nich dokonať a žili by čisto z turizmu. Ako v ľese, či praľese a nemuseli dnes cestovať do Blavy.
on utiekol
bjuty smis
12.05.16,12:19
ked videl, čo navyvádzal....však dodnes tie dlhy nesplatili....
jar88
12.05.16,12:34
ked videl, čo navyvádzal....však dodnes tie dlhy nesplatili....
A čo na tom záleží, veď aj na kolobežky majú, tak čo po nejakom dlhu?
bjuty smis
12.05.16,12:45
ked videl, čo navyvádzal....však dodnes tie dlhy nesplatili....
A čo na tom záleží, veď aj na kolobežky majú, tak čo po nejakom dlhu?


a aj bratislavčania im závidia fontánu pred divadlom
romana147
12.05.16,13:32
Aj tzv. národný futbal .

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???
...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....
Bratislava je už taká prepchatá všelijakými národnými oným.

Vydrž pár mesiacom možno američania predajú vsž čínanom a tí vám tam postavia ten
národný pingpongový
pavol54
12.05.16,14:02
30 000 eur stáli znalecké posudky v prípade zásahu v Moldave - policajti sa na sťažovateľoch nevyšantili tak ako to tvrdila pani ombudsmanová, kto to zaplatí?
buchač
12.05.16,14:24
No ale úprimne keby ste sa nestali hlavným mestom kultúry máte trt a ak by ostal dalej ujo šuster primátor tak pre dlžoby dva trty
No úprimne...
Keby Slovensko (čochvíľa) nepredsedalo EU, tak by Blava nebola schopná opraviť tie cesty...;)
Ujo Obuvník ?...júj, ten bol teda vypípaný statočne nie raz. za to zadlženie. ALE mesto nešáhlo na štátny rozpočet, no zo svojho platilo. Nie ako iné mestá, čo čakajú na milosť a nemilosť (čítaj stranícku príslušnosť a vazalstvo strany SMER) vládnucich.
Šusťovi ale zasa mesto ďakuje za vodu...neskutočné niečo, čo vtedy dokázal.
bjuty smis
12.05.16,15:13
No ale úprimne keby ste sa nestali hlavným mestom kultúry máte trt a ak by ostal dalej ujo šuster primátor tak pre dlžoby dva trty
No úprimne...
Keby Slovensko (čochvíľa) nepredsedalo EU, tak by Blava nebola schopná opraviť tie cesty...;)
Ujo Obuvník ?...júj, ten bol teda vypípaný statočne nie raz. za to zadlženie. ALE mesto nešáhlo na štátny rozpočet, no zo svojho platilo. Nie ako iné mestá, čo čakajú na milosť a nemilosť (čítaj stranícku príslušnosť a vazalstvo strany SMER) vládnucich.
Šusťovi ale zasa mesto ďakuje za vodu...neskutočné niečo, čo vtedy dokázal.

prečo to ten fico robí ?

ked iba tam by vládu nezostavoval...hmm...

a s tými cestami už prestan....iste si pamätáš, ked som dal dôkaz, ako ba dotuje košice a celé slovensko...ked si zabudol, dam ti to sem zas....
buchač
12.05.16,15:29
prečo to ten fico robí ?

ked iba tam by vládu nezostavoval...hmm...

a s tými cestami už prestan....iste si pamätáš, ked som dal dôkaz, ako ba dotuje košice a celé slovensko...ked si zabudol, dam ti to sem zas....
Pýtaj sa jeho....ale bacha na jeho zdravotný stav. ;)
--------------------------
Tam, či sám...či čo vlastne.
-------------------------
Pamätám-nepamätám...dôkaz je Tvoje ponímanie stavu. :D
jar88
13.05.16,05:42
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.

Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....

Tak o čo tu vlastne ide?
Ide tu o nádhernú ukážku, ako a do čoho sa štát nemá čo angažovať.:) Takéto veci by mali byť v kompetencii tých, čo na to majú a za svoje. Potom by nám mohlo byť jedno, či ich výstavba stála 60, alebo 150 mil. euro. Či si postavia štadión pre 20 000, alebo 120 000 divákov. Či tam majú návštevnosť 3500 ľudí, alebo 20 000 ľudí. Či sú v zisku, alebo v strate.
------------------------
Ich nápad, ich rozhodnutie, ich zodpovednosť.
--------------------------
Takto je to nápad a rozhodnutie iných a zodpovednosť naša. Pritom zákonite platí, že vždy je strata naša a ich je iba zisk.:---
-------------
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku. Je nás tam cca 100 vlastníkov a zároveň povinných členov, akože nášho spoločenstva a naša karpatská "demokracia". Pritom na nás traja ľudia neomalene zarábajú a nič sa s tým nedá urobiť.
Ja si vyberiem majstra a firmu na perfektnú pokládku dlažby za konečnú cenu 16 €/m2 (plocha 28 m2) a spoločenstvo si vyberie dodávateľa za 34 euro na m2, pri ploche skoro 600 m2 (v cene bola aj dlažba v cene asi 5 €/m2 a spárovačka).
taiko
13.05.16,06:30
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)
bjuty smis
13.05.16,07:12
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
taiko
13.05.16,07:19
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil :)
bjuty smis
13.05.16,07:37
nevadí, číhaj dalej :))))))))))))
jar88
13.05.16,08:18
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil :)
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.:)
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
jar88
13.05.16,08:36
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...

Viem ako si dospel k názoru, že som veľký podnikateľ a aj to, ako si to myslel. Nevadí, píš si čo chceš a ako chceš. Ja som voči takýmto narážkam zhovievavý.
--------------------------------
Ale určite si uvedomuješ, že teraz ťa tu už budú považovať za supper boháča nevídaných rozmerov. :)
jar88
13.05.16,08:38
Ale nevadí, vychvaľuj sa ďalej.:D))))))))
lujza.j
13.05.16,08:55
"Ale určite si uvedomuješ, že teraz ťa tu už budú považovať za supper boháča nevídaných rozmerov."

Mne je u prdele kto co ma....byt v centre to je akoze terno:D:eek:....som asi divna.....ale kazdeho ohuri nieco ine:---
bjuty smis
13.05.16,09:55
Ale nevadí, vychvaľuj sa ďalej.:D))))))))

budem, budem...aj budem dalej písať narážky, ktoré pochopíš :)
jar88
13.05.16,10:25
Ale nevadí, vychvaľuj sa ďalej.:D))))))))

budem, budem...aj budem dalej písať narážky, ktoré pochopíš :)
Zle si pochopil. To nebolo o nejakom chápaní, vychvaľovaní, narážaní alebo číhaní.

Tak, ako si ty napísal pre taika "číhaj ďalej", ja som napísal "vychvaľuj sa ďalej", ale myslel som to trochu inak, ako si to ty pochopil.:) Dokonca aj lujza.j to pochopila rovnako, ako ty.
----------------------------
Ja som si však nemyslel, že si sa chcel pochváliť, chcel som ťa len napodobniť v tej reakcii na taika. Pritom naletela aj lujza.j, že jej je jedno a jedným dychom zhodila centrum. Asi tak, že som rád, že mám prázdnu kešeňu, aspoň sa nemusím o nič strachovať a do hrobu si to nevezmem.:D
-----------------------------
Na druhej strane, ty by si mohol vedieť, že majetok zaväzuje a aj čo to znamená. Že máš výdavky v dome a aj v byte a pritom nemôžeš byť súčasne v byte a aj v dome.
-----------------------------
Napísal by som aj o kvalite života s dostatkom peňazí a s nedostatkom peňazí, ale to už nechám na vás.:---
bjuty smis
13.05.16,11:03
ja som ťa pochopil
pochopil som aj , že si pochopil tú narážku
pochopil som aj, že lujza nepochopila ...
Tweety
13.05.16,12:00
pavol54
13.05.16,12:10
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil :)
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.:)
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
ak je autor príspevku ako Karol May tak čo už raz má rd, potom niekoľko bytov, alebo aj bývanie v rezorte
bjuty smis
13.05.16,12:21
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil :)
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.:)
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
ak je autor príspevku ako Karol May tak čo už raz má rd, potom niekoľko bytov, alebo aj bývanie v rezorte

pekné, že si vyrastal na winnetouovi....
škoda, že si sa potom neposunul aspon trochu dalej...
misoft
13.05.16,12:26
pekné, že si vyrastal na winnetouovi....
škoda, že si sa potom neposunul aspon trochu dalej...
....a to o hodne ďalej....
lujza.j
13.05.16,13:40
ja som ťa pochopil
pochopil som aj , že si pochopil tú narážku
pochopil som aj, že lujza nepochopila ...
Tvoju poznamku o byte v centre.....som brala ako poznamenie ....k debate aj s lokalitou.....nic viac nic menej....
Niekto to berie ako vychvalovanie....a sudi podla toho bohactvo :eek::D...ja iba ako info...chapendos:)
bjuty smis
13.05.16,13:51
chapendos:)
pavol54
13.05.16,15:27
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil :)
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.:)
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
ak je autor príspevku ako Karol May tak čo už raz má rd, potom niekoľko bytov, alebo aj bývanie v rezorte

pekné, že si vyrastal na winnetouovi....
škoda, že si sa potom neposunul aspon trochu dalej...
Pre tých čo nevedia že Karol MAY BOL SLEPÝ nikdy neopustil Nemecko a mimoriadne farbisto opísal čo zažil na svojich cestách. a internet je niečo podobné, autori môžu uverejniť akékoľvek fabulácie, ktorých pravdivosť je ťažké overiť, tak sa posuň
misoft
13.05.16,15:55
Ajajaj......


Štefan Harabin sa podľa svojich slov bojí o svoj život a podal trestné oznámenie na generálnu prokuratúru.
Žiada ochranku pre seba a rodinu na neobmedzený čas. Urobil tak po tom, čo počas prestávky disciplinárneho pojednávania v priestoroch Najvyššieho súdu spadol kryt z lampy práve na miesto, kde dovtedy sedel Harabin. Známy sudca podal trestné oznámenie pre podozrenie z pokusu o vraždu a v liste menuje najmenej šesť dôvodne podozrivých aj s ich motívmi. Sú medzi nimi minister vnútra Robert Kaliňák, predsedníčka NS SR Daniela Švecová a aj šéfka Súdnej rady SR Jana Bajánková. Hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová potvrdila, že „Generálna prokuratúra SR preskúma skutočnosti uvedené v e-mailovom podaní a následne rozhodne o ďalšom postupe“.
http://www.etrend.sk/ekonomika/prokuratura-vysetri-kto-chcel-zabit-harabina-lampou.html
Len taká poznámočka k nemu..... ten už nevie, čo od "dobroty" by vymyslel.
Nabudúce mu prdne žiarovka v lampe a hneď bude podávať trestné oznámenie na výrobcu žiarovky, na obchod, na údržbára, že ho zabiť chceli....

Je to už MAGOR.
buchač
13.05.16,16:08
Ajajaj......
Je to už MAGOR.
Ale vyhral...a môžu ho v riť bozať.
Len aby teraz nezažaloval on...a ako je dobrým zvykom, tak zasa vyhrá a nabalí sa na odškodnom.

Pri sledovaní jeho výlevov sa nedalo nevšimnúť tých dvoch debilov v pozadí....Daňa a Vaského.
misoft
13.05.16,16:11
No práve! Je to magor, ale zatiaľ mu všetko vychádza. A žiadal ochranku. Z MV prišla odpoveď, že žiadnu ochranku nepotrebuje, pretože pre Harabína je nebezpečný práve on sám :D a ochranka by potom nebola schopná chrániť Harabína pred Harabínom.....
http://www.topky.sk/cl/100535/1547339/Ministerstvo-prehovorilo-o-utoku-na-Harabina--Vieme--co-robi-Kalinak-po-nociach-
sito
13.05.16,16:31
Vrana, vrane oko nevykole, že? Sup zožerie všetko, aj čo smrdí, jemu nie. Od prírody, či od Pána Boha. Čím smrdí? ... ... ... ...

Koperník, Bruno, Galileii. mysleli, poznali, pravdu mali.

Na Slovensku? Myslel, hovno vymyslel, treba si ho vážiť. Koľko má, kam ?
jar88
14.05.16,04:26
Aby si stále netáral a neprekrúcal.:)
--------------------------------------------
Narodil se jako páté dítě v chudé a početné tkalcovské rodině Heinricha Augusta a Christiny Wilheminy Mayových v německém Ernstthalu v Krušných horách. Rodiče museli věnovat všechen čas obstarávání obživy a děti vychovávala babička. Pravděpodobně vlivem podvýživy, nedostatkem vitaminu A a D a špatných hygienických podmínek po narození trpěl zrakovou poruchou a křivicí. Teprve v pěti letech se lékařům podařilo mu zrak opět navrátit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_May
----------------
To čo tu píšeš, že bol slepý je čistá fabulácia.
pavol54 napísal:
Pre tých čo nevedia že Karol MAY BOL SLEPÝ nikdy neopustil Nemecko a mimoriadne farbisto opísal čo zažil na svojich cestách. a internet je niečo podobné, autori môžu uverejniť akékoľvek fabulácie, ktorých pravdivosť je ťažké overiť, tak sa posuň
Bol len ako dieťa chorý, ale vyliečil sa. :) A dokonca aj opustil Nemecko.
Tak sa posuň, nežijeme v ľese, ani v praľese.:---
pavol54
14.05.16,05:16
Aby si stále netáral a neprekrúcal.:)
--------------------------------------------
Narodil se jako páté dítě v chudé a početné tkalcovské rodině Heinricha Augusta a Christiny Wilheminy Mayových v německém Ernstthalu v Krušných horách. Rodiče museli věnovat všechen čas obstarávání obživy a děti vychovávala babička. Pravděpodobně vlivem podvýživy, nedostatkem vitaminu A a D a špatných hygienických podmínek po narození trpěl zrakovou poruchou a křivicí. Teprve v pěti letech se lékařům podařilo mu zrak opět navrátit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_May
----------------
To čo tu píšeš, že bol slepý je čistá fabulácia.
pavol54 napísal:
Pre tých čo nevedia že Karol MAY BOL SLEPÝ nikdy neopustil Nemecko a mimoriadne farbisto opísal čo zažil na svojich cestách. a internet je niečo podobné, autori môžu uverejniť akékoľvek fabulácie, ktorých pravdivosť je ťažké overiť, tak sa posuň
Bol len ako dieťa chorý, ale vyliečil sa. :) A dokonca aj opustil Nemecko.
Tak sa posuň, nežijeme v ľese, ani v praľese.:---
Ďakujem za informáciu, aspoň niečo užitočné sa dozviem
Tak hlboko som neštudoval jeho životopis, len som si zapamätal(zo 7 triedy) že v jednej z jeho kníh(edícia STOPY) doslov nejakého kritika či redaktora, že bol slepý a celý život neopustil Nemecko, tak keď klamal on potom so klamstvo aj ja rozširoval (inak toto bola moja pravidelná reakcia na vymýšľačov historiek na (zakrytie prieserov) "vymýšľaš ako Karol May")
jar88
14.05.16,07:09
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.:)
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.
bjuty smis
14.05.16,07:53
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.:)
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.

to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
misoft
14.05.16,07:59
Nikto učený z neba nespadol..... ale mnoho učených padlo.... až na dno.....spoločnosti.......
jar88
14.05.16,08:14
Tých zákonov, ktorých je škoda dodržiavať, alebo "dodržiavať" na "vlastné riziko" je celá kopa - vďaka pos(r)lancom v parlamente.... odtrhnutých často od reality....
A vďaka ľuďom, ktorí si ich zvolili.
Tí poslanci to schvaľujú vďaka svojej nevedomosti a presvedčeniu, že ľudí treba chrániť hlavne pred trhom a kapitalizmom. Iné im ani na um nezíde.:)
------------------------------------------
Ľudia by mali sami poznať, kto ich okráda a kto im ako dobre slúži. Je choré, aby to za nich robil zákon, ktorý je v konečnom dôsledku aj tak neúčinný.
jar88
14.05.16,08:29
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.:)
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.

to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.:---
pavol54
14.05.16,09:26
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.:)
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.

to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.:---
ako to vieš? bol si tam? alebo patríš do iného sveta? napríklad že by zariadenie v Pezinku?
bjuty smis
14.05.16,11:17
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.:)
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.

to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.:---

vo svojom svete má pravdu......tak to počúval od 15.-.......tak to musí byť....

ostatní sem prispievajú mayovkami......
jar88
14.05.16,11:55
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.:)
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.

to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.:---
ako to vieš? bol si tam? alebo patríš do iného sveta? napríklad že by zariadenie v Pezinku?
Samozrejme že som v tom vašom svete bol. Nenapadlo ťa, že by to mohol byť napríklad VU xx zz, a VU xz xz a napokon v roku 1975 odchod zas medzi normálnych.?
Dúfam, že ti nezostalo utajené, na čo sa medzi záklaďákmi používalo slovo PAKÁREŇ.:D Pakáreň totiž nebola len Na Cajle v Pezinku.:)
pavol54
14.05.16,17:28
Ono je toho viac čo tu z nevedomosti rozširuješ. Je zjavné, že veľa dobrých kníh ti bolo odopreté prečítať.
Kníh, ako napríklad táto.:)
http://hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/hodina/2.htm
Čítal som ju už v puberte, ale ty si asi v tom čase čítal skôr tie STOPY a ďalej si sa neposunul.

to čo tu rozšíruje z nevedomosti je ten najmenší problém...

ovela horšie je, čo tu šíri na základe svojho vzdelania a "" vedomostí ""
Nuž aké asi vedomosti môžeš získať, keď od puberty žiješ v inom svete. Vo svete, kde ťa denno denne poúčajú, že nie si nejaký sprostý civil.:---
ako to vieš? bol si tam? alebo patríš do iného sveta? napríklad že by zariadenie v Pezinku?
Samozrejme že som v tom vašom svete bol. Nenapadlo ťa, že by to mohol byť napríklad VU xx zz, a VU xz xz a napokon v roku 1975 odchod zas medzi normálnych.?
Dúfam, že ti nezostalo utajené, na čo sa medzi záklaďákmi používalo slovo PAKÁREŇ.:D Pakáreň totiž nebola len Na Cajle v Pezinku.:)
že tvoj lekár nevie že si bol pri počítači?
jar88
15.05.16,04:58
Slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...

No konečne, že si nabral odvahu, aspoň pomenovať tú svoju celoživotnú činnosť. Ešte by som dodal, že.....ale nemá zmysel.:)
buchač
15.05.16,05:10
Slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...

No konečne, že si nabral odvahu, aspoň pomenovať tú svoju celoživotnú činnosť. Ešte by som dodal, že.....ale nemá zmysel.:)
Moju celoživotnú činnosť Ty nerieš - na to nemáš...už som Ti minule vravel, že nevieš o nej nič.
Tiež by som mohol ešte niečo dodať...ale má to zmysel ?
buchač
15.05.16,05:28
Nemá !
Lebo sa nemôžete ani len priblížiť v koaličných stanoviskách, ak :
Jeden velebí armádu,lebo mu dobre platili (za pakáreň)
druhý ju zatracuje,že (na pakáreň) sú to vyhodené peniaze.
Keby len platili...oni PLATIA...;) :D :D :D
pavol54
15.05.16,06:14
Darmo mi Ty, neznámy, dávaš nesúhlasné stanovisko....
Raz darmo, je to LEN Tvoj NÁZOR PAKA - slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...
Nechce sa mi hľadať výroky klasikov ale ak zalovím v pamäti tak nejak podobne znel " Nebav sa blbcom a hlupákom lebo skĺzneš na úroveň v ktorej je doma a tam ťa porazí " Ale určite niekto nájde na wikine presný výrok a bude sa oháňať tým že už v škôlke ho čítal. Takže si hovorím nechaj ich nech blábolia, nad hlúposťou nezvíťazíš
buchač
15.05.16,06:20
Darmo mi Ty, neznámy, dávaš nesúhlasné stanovisko....
Raz darmo, je to LEN Tvoj NÁZOR PAKA - slangový výraz pre HLUPÁKA.
Pakáreň vo vojenskom slangu je nezmyslená činnosť...
Nechce sa mi hľadať výroky klasikov ale ak zalovím v pamäti tak nejak podobne znel " Nebav sa blbcom a hlupákom lebo skĺzneš na úroveň v ktorej je doma a tam ťa porazí " Ale určite niekto nájde na wikine presný výrok a bude sa oháňať tým že už v škôlke ho čítal. Takže si hovorím nechaj ich nech blábolia, nad hlúposťou nezvíťazíš

Dá sa aj inak...
taiko
15.05.16,09:32
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil :)
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.:)
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
to si nemyslim, reagoval som nato, co si napisal v prispevku a ani bylky utoku, co osocenia tam nebolo
jar88
15.05.16,11:17
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku.
nechcem rypat, ale nespominal si ze byvas v rodinnom dome ? ;)

no a?

aj ja má rd aj byt v centre a to nie som ani velký podnikatel...
tiez pravda, Trosku som sa unahlil :)
Myslím, že tá zbrklosť, nieje až taká podstatná, to sa vekom upraví.:)
Horšie je, že si sa akosi svojou reakciou na príspevok, minul podstaty samotného príspevku a reagoval len smerom k autorovi príspevku. Myslím, že to má čosi dočinenia s etiketou Porady a snáď aj trošičku nádych trollovania.

----------------------------

Ale neber to osobne a nepovažuj to za útočenie.
to si nemyslim, reagoval som nato, co si napisal v prispevku a ani bylky utoku, co osocenia tam nebolo
Nemal som záujem to nejak rozmazávať, ale celý príspevok znel takto
jar88 jar88
buchač
Ing. Ľubomír Janoška
Aj tzv. národný futbal je iba ideologický fetiš, slúžiaci na prepumpovanie voľných zdrojov fetišistov k modle a jej kamarátom.
Aj "národný" hokejový, tenisový...ešte čo bude nasledovať...."národný" plavecký, pinpongový, šachový.....???

Irónia osudu je ale to, že tieto "národné" stánky (v Blave) zvyknú byť pri národných stretnutiach poloprázdne. Blaváci na to serú a aby niekto cestoval na zápas, tak je to dosť finančne nákladné.
No inde...Trnava, Žilina, Košice sú preplnené...ba dokonca by sa predalo aj viac lístkov ako je kapacita štadióna.

...tak o čo tu vlastne ide ?
Zo štátneho rozpočtu sa vlastne modernizuje Blava a ten zvyšok utrie nos....

-----------------------------

jar88
Tak o čo tu vlastne ide?
Ide tu o nádhernú ukážku, ako a do čoho sa štát nemá čo angažovať.Takéto veci by mali byť v kompetencii tých, čo na to majú a za svoje. Potom by nám mohlo byť jedno, či ich výstavba stála 60, alebo 150 mil. euro. Či si postavia štadión pre 20 000, alebo 120 000 divákov. Či tam majú návštevnosť 3500 ľudí, alebo 20 000 ľudí. Či sú v zisku, alebo v strate.
------------------------
Ich nápad, ich rozhodnutie, ich zodpovednosť.
--------------------------
Takto je to nápad a rozhodnutie iných a zodpovednosť naša. Pritom zákonite platí, že vždy je strata naša a ich je iba zisk.
-------------
Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku. Je nás tam cca 100 vlastníkov a zároveň povinných členov, akože nášho spoločenstva a naša karpatská "demokracia". Pritom na nás traja ľudia neomalene zarábajú a nič sa s tým nedá urobiť.
Ja si vyberiem majstra a firmu na perfektnú pokládku dlažby za konečnú cenu 16 €/m2 (plocha 28 m2) a spoločenstvo si vyberie dodávateľa za 34 euro na m2, pri ploche skoro 600 m2 (v cene bola aj dlažba v cene asi 5 €/m2 a spárovačka).

------------------------
A ty si reagoval na túto nepodstatnú časť: Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku
jar88
15.05.16,11:26
Tak o čom vlastne točíš taiko?
To máš naozaj všetkých za somárov?:---
Že každého opiješ salámom.:D
buchač
16.05.16,16:00
Kandidatúru proti Sulíkovi už oznámil podpredseda strany Jozef Mihál.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20164952/richard-sulik-sa-vzda-vedenia-v-sas.html#ixzz48q51uV4d

...a už sa ebúúúú....;) :D :D :D
sito
16.05.16,20:34
Že by Jožko ochranku potreboval, posilniť? :D:D:D;)

https://www.youtube.com/watch?v=Rezx8Gr-BvM
misoft
18.05.16,16:07
buchač
18.05.16,16:31
Žeby bol zrelý na psychiatriu?
http://domov.sme.sk/c/20167243/harabin-poziadal-fica-aby-navrhol-odvolanie-kalinaka.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/393476-harabin-napisal-ficovi-navrhuje-mu-odvolat-kalinaka/
Už mu začína v tej jeho štetinatej gebuli riadne strašiť....
Sa čuduješ ?
Z tak vysokej a významnej funkcie spadnúť až tak dole ? Vziať všetky výhody pre neho a aj rodinu (viď napr. vyvážanie jeho rodiny). To je na psychiku fakt dosť silný záber.
lujza.j
18.05.16,16:43
Chalaň je chyteny...:D
Ing. Ľubomír Janoška
18.05.16,17:08
Žeby bol zrelý na psychiatriu?
http://domov.sme.sk/c/20167243/harabin-poziadal-fica-aby-navrhol-odvolanie-kalinaka.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/393476-harabin-napisal-ficovi-navrhuje-mu-odvolat-kalinaka/
Už mu začína v tej jeho štetinatej gebuli riadne strašiť....

Nezabúdajme, že dlhé roky formoval slovenskú justičnú prax na svoj obraz.
Môžeme si myslieť, že je blázon, ale mu to nedokážeme.
misoft
18.05.16,18:42
Nuž čo, aspoň sa takto bude verejne "prezentovať" a totálne zosmiešňovať.....
sito
18.05.16,20:32
Žeby bol zrelý na psychiatriu?
http://domov.sme.sk/c/20167243/harabin-poziadal-fica-aby-navrhol-odvolanie-kalinaka.html
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/393476-harabin-napisal-ficovi-navrhuje-mu-odvolat-kalinaka/
Už mu začína v tej jeho štetinatej gebuli riadne strašiť....

Nezabúdajme, že dlhé roky formoval slovenskú justičnú prax na svoj obraz.
Môžeme si myslieť, že je blázon, ale mu to nedokážeme.

Aaa, že preto je pod obraz boží, aj jeho, že?

To bol prvý? Koľko ich ešte bude? História ...
Nandrolon
19.05.16,10:50
buchač
19.05.16,10:55
Nandrolon
19.05.16,15:23
Samozrejme, zamestnanci /tajtrlici/ nezmozu nic proti ludom na najvyssich miestach v republike, proti celej chobotnici.
O pravdivosti nepochybujem.
taiko
19.05.16,21:33
A ty si reagoval na túto nepodstatnú časť: Toto mi veľmi pripomína naše spoločenstvo vlastníkov bytov v našom paneláku
Nuz nic to ale nemeni na tom, ze som reagoval na prispevok a nie na autora ;)
... a netocim o nicom ani nikoho opijat nechcem a uz toboz nie rozkom so salamou :). A v ziadnom pripade nemam za somarov vsetkych
buchač
20.05.16,04:11
Kandidatúru proti Sulíkovi už oznámil podpredseda strany Jozef Mihál.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20164952/richard-sulik-sa-vzda-vedenia-v-sas.html#ixzz48q51uV4d

...a už sa ebúúúú....;) :D :D :D

...a už sa prestali..sú to huncúti (čítaj niečo iné ;)).
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/393621-sulik-dosiahol-svoje-mihal-sa-stiahol/

Radšej nekomentujem...
bjuty smis
20.05.16,11:38
Ing. Ľubomír Janoška
20.05.16,14:01
že by sa už aj tie zlodejské svine v smere začali spamätávať ?

https://dennikn.sk/463857/munko-kupuje-socialnu-poistovnu-nove-it-za-70-milionov-pellegrini-sa-ho-pyta-ci-mu-zamer-schvalil-kalinak/?ref=tit

Pokiaľ štandardy IS pre verejnú správu nebudú obsahovať usanovenia o zárukách na funkčnosť, spoľahlivosť a podobne, nemusíš mať obavy.
Dodávky IS dodnes poskytujú také isté možnosti, ako za kyselinárov (pre zúbudlivých pripomínam, že kyselinári boli tiež o dodávkach informačných systémov).
misoft
20.05.16,15:28
Kandidatúru proti Sulíkovi už oznámil podpredseda strany Jozef Mihál.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20164952/richard-sulik-sa-vzda-vedenia-v-sas.html#ixzz48q51uV4d

...a už sa ebúúúú....;) :D :D :D

...a už sa prestali..sú to huncúti (čítaj niečo iné ;)).
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/393621-sulik-dosiahol-svoje-mihal-sa-stiahol/

Radšej nekomentujem...
A šak to také "divadielko".... aby sa aj o nich niečo písalo a v telke ukazovalo.....
misoft
20.05.16,15:30
že by sa už aj tie zlodejské svine v smere začali spamätávať ?

https://dennikn.sk/463857/munko-kupuje-socialnu-poistovnu-nove-it-za-70-milionov-pellegrini-sa-ho-pyta-ci-mu-zamer-schvalil-kalinak/?ref=tit
Spamätávať? Tůdle!
Len chcú ukázať, akí sú "dôslední"..... ale inak - všetko po starom.....
jar88
24.05.16,08:27
A ešte nás čaká ďalšia "novota".:)
V najbližších rokoch sa zmení spôsob, akým sa počítajú dôchodky. Cieľom je, aby budúci penzisti nedostávali v porovnaní so svojím predošlým platom tak veľa, ako je to v súčasnosti.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20147365/buduci-dochodcovia-sa-musia-uskromnit-hlada-sa-model-na-znizenie-penzii.html#ixzz46wKU15O5
Veselo platíme odvody, stále viac a viac, ale penzie a zdravotnej starostlivosti nám sľubujú stále menej a menej.:)

Mám za to, že tu je dôležitý výraz "dôchodok".
Čo je to vlastne v tomto ponímaní slova ?
Všeobecne sa jedná o príjem po dovŕšení určitého veku a po splnení určitých kritérií...hlavne počet odpracovaných rokov.

No je na hlavu postavené..... ak niekto pracuje od ukončenia školy a dôchodok sa mu vypočíta podľa daných tabuliek....a niekto ani len základnú školu neukončil, celý život trt robil (okrem poberania všeliakých výhod) a dôchodok sa mu vypočíta podľa priemeru.

...a výsledok je nie raz taký, že ten druhý prípad berie kľudne aj vyšší dôchodok.

No je na hlavu postavené..... :)
Na hlavu je postavené tvoje chápanie pojmu dôchodok. To čo si tu opísal, akože "všeobecne" chápané, nieje dôchodok, ale štátna penzia. Penzia, na ktorú sa rozhodla spoľahnúť väčšina našich ľudí. Tá väčšina verí viac štátu, ako vlastným potomkom a tak ich radšej nechala zaviazať zákonom, ako to nechať na ich schopnosti a morálku.
-----------------------------
Teraz tu nariekaš nad nespravodlivosťou a nemožnosťou to nejako ovplyvniť. Pritom je viac, ako jasné, že priemerne zarábajúci mladý človek, nemá voľné peniaze na podporu priemerne dôchodkovo zabezpečených rodičov, ale asi má dosť na to, aby platil (odvádzal) odvody.:)
---------------------------
Dosť mi to pripomína "komédiu" Návrat z doby ľadovej. :D Aj tam ľudia, akože zabudli, čo je normálne a aký absurdný je nápad polievať rastliny obyčajnou vodou.:---
------------------------------------
Myslím, že aj pre našinca je doslova absurdná myšlienka radšej sa spoľahnúť na dôchodok od vlastných detí a z vlastného majetku, ako od štátu.
misoft
24.05.16,17:12
Ak toto http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/394066-bude-novym-sefom-socialnej-poistovne-vazny/ bude pravda....
tak s pánom Bohom vaše/naše/moje/tvoje dôchodky....bo i tie zmiznú......
Nandrolon
24.05.16,17:35
Jar88 pises o schopnosti a moralke, a potom napises taku keketinu, ze priemerne zarabajuci slovak nema na podporu priemerne dochodkovo zabezpecenych rodicov. Potom je to v rozpore, lebo evidentne to nepodarene decko s tym priemernym platom chce zit nad svoje pomery. Ci podporim svojich rodicov alebo nie, nezavisi primarne od vysky platu, zvlast ak sa tu bavime o priemernom plate.
Dnes je moderne pre*ebat vsetok plat a nechat sa vykrmovat rodicmi. To ale nie su schopni ludia, ale vyzirky. Priemerny plat je cez 800 eur na zarabajuceho, takze na slovensku nie je mnohozenstvo, takze standardnu rodinu tvoria 2 dospeli /v produktivnom veku/, takze to mame cca 1700 eur brutto. Ak niekto nevie vyzit, nech hlada chybu v sebe, prip. v rodine...
Tvoj prispevok vyjadruje jedine arogantnost, sprostost, rozmaznanost deti.
jar88
25.05.16,11:55
Tých 800€ mesačne je v čistom, alebo v hrubom? Či v superhrubom...?
Nandrolon
25.05.16,13:32
Je to cez 800 eur v hrubom, v cistom odhadujem na 600 a v superhrubom o dost viac ako 1000 /1200/ ?
Je to iba pocitovy odhad. Zaklad je v tom, aby som si dovolil to, na co zarobim. Chcem viac? Musim si zarobit viac...
jar88
26.05.16,04:33
Ty odhaduješ a ja som sa spýtal dvoch skutočných chlapov, živitelov.
1. Žilina, 28 rokov, 2 deti - 560€/mesačne a v hrubom.
2. Bratislava, 42 rokov, 2 deti - 14 800€/ za rok a v čistom
Obaja stredná škola a obaja sú robotníci v pneuservise.
---------------------------------------------------------------------------
Len taká malá poznámočka,
ako si má ten zo Žiliny zarobiť viac a čo má z toho, že je priemerný plat iný.
Nandrolon
26.05.16,04:58
1. nemôžeš porovnávať 28 ročného so 42 ročným, takisto ako sa ty chceš porovnávať so mnou :-)), lebo ten 28 ročný môže v 42 rokoch zarábať aj raz toľko ako teraz ten 42 ročný.
2. Obaja žijú sami? čo ženy? Už dávno neplatí, že živiteľ rodiny je IBA otec. Častokrát má žena vyšší plat ako muž, čo je v dnešnej dobe normálne.
Ako si má zarobiť viac? Však ty tu stále tvrdíš, že ak sa mu nepáči, nech sa nenechá vykorisťovať. Tak mu to môžeš poradiť, že ako sa zatvári.
Či ty niečo takéto dokážeš radiť iba anonymne na porade, lebo v skutočnosti si posratý až za ušami ??? aj so svojou kozmickou formou a 20-timi bojovými umeniami?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
jar88
26.05.16,05:46
1. nemôžeš porovnávať 28 ročného so 42 ročným, takisto ako sa ty chceš porovnávať so mnou :-)), lebo ten 28 ročný môže v 42 rokoch zarábať aj raz toľko ako teraz ten 42 ročný.
2. Obaja žijú sami? čo ženy? Už dávno neplatí, že živiteľ rodiny je IBA otec. Častokrát má žena vyšší plat ako muž, čo je v dnešnej dobe normálne.
Ako si má zarobiť viac? Však ty tu stále tvrdíš, že ak sa mu nepáči, nech sa nenechá vykorisťovať. Tak mu to môžeš poradiť, že ako sa zatvári.
Či ty niečo takéto dokážeš radiť iba anonymne na porade, lebo v skutočnosti si posratý až za ušami ??? aj so svojou kozmickou formou a 20-timi bojovými umeniami?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
Prečo by som ich nemohol porovnávať? Veď každý z nich mi rovnako vymení gumu.
A ako si má zarobiť viac na inom mieste, je tiež od veci. Lebo tak či tak na to miesto príde ďaľší, ktorý zas bude na 500€ v hrubom.
------------------------------------------------------
Zase si akosi odbočil, moja reakcia bola na tvoje táraniny o neschopákoch a nímandoch.
Pritom je úplne jasné, že problém je úplne inde.
Nandrolon
26.05.16,06:01
Ty si nepochopil, že ja som len použil tvoje slová proti tebe?
Veď ty tu furt nadávaš na málo zarábajúcich, že je to ich vina, že môžu kedykoľvek odísť, že si môžu nájsť niečo lepšie, že svet patrí schopnejším. Veď tieto blbosti tu píšeš už niekoľko rokov a zrazu ich ideš hádzať na mňa???
Ja som len reagoval na časť tvojho príspevku, že dnešné deti nemajú z čoho podporiť svojich rodičov, no a ja ti píšem, že tí slušne vychovaní s morálnymi zásadami majú, hoci zarobia aj málo.
Na dôstojné živobytie si slušný človek dokáže v SR zarobiť. Ten, kto robiť nechce, alebo chce manželka sedieť doma, musí hľadať chybu v sebe! Rozmaznané decká, ktoré chcú IPHONY, lebo ich má riaditeľov syn v škôlke si majú rodičia umravniť a vysvetliť im, že nie všetky "služby a pôžitky" ktoré existujú, sú pre všetkých... Ak sú rodičia sprostí a tie iphony im kúpia, hoci na pôžičku, potom nech sa nečudujú že z detí budú do konca života povaľači, vyžírky. Dobré je na tom jedine to, že za chybu vo výchove nakoniec zaplatia sami rodičia.
bjuty smis
27.05.16,10:09
európski predstavitelia volení nepriamo. Títo ľudia nezastupujú záujmy nikoho konkrétneho a ani sa nikomu nezodpovedajú.

Táto obrovská moc bez priamej zodpovednosti je v silnom rozpore s myšlienkou Magna charty, ktorá hovorila, že žiadny zákon alebo daň nie je možné zaviesť bez schválenia ľuďmi.

Atraktivita stať sa bruselským úradníkom je však obrovská. Až 10.000 z nich zarába viac ako samotný britský premiér. Mať dobrý vzťah s EÚ stačí častokrát k tomu, aby si politik po skončení svojej domácej politickej kariéry našiel teplé a neuveriteľne dobre platené miesto v Bruseli.

A môže sa tak pustiť do práce – vytvárať celoeurópske zákony, nariadenia a smernice. Len takej zubnej kefky sa týka 31 noriem a „zákonov", uterákov 456 a mlieka dokonca 12.653. Chcete začať v takomto prostredí podnikať? Ak nie ste nadnárodná korporácia, šanca na úspech nie je veľká.

http://www.aktuality.sk/clanok/342010/komentar-ronalda-izipa-bozk-smrti-pre-europsku-uniu/
jar88
27.05.16,11:37
Ešte pred dvadsiatimi piatimi rokmi by ma ani vo sne nenapadlo, že sa môže v celej európe presadiť socializmus. Vtedy predsa celý svet videl (na príklade z Číny) kam až vie tento systém dospieť. Bol som presvedčený, že až tí starí aparátčici vymrú, vykape aj ich zvrátená idea socializmu a nikto už nebude chcieť žiť bez práva a slobody.
--------------------------------------
Keď prišiel do Európskej komisie Barroso, myslel som si, že práve jeho konanie otvorí normálnym ľuďom oči. Žial nastal pravý opak. Nikto si už nespája komisára s komisárom a nikto si nespája EU totalitu s tou nami prežitou totalitou. Každému pripadajú dotácie, ako dar z nebies a nikto si nevie uvedomiť, že práve to je cesta do závislosti a otroctva.
---------------------------------------
Bol by som zvedavý a naozaj by som sa rád niekedy dozvedieť, či to mal Barroso vopred premyslené, alebo mu to začalo takto krásne vychádzať iba náhodou. Lebo ak to mal naozaj premyslené, tak Lenin, mu nesiaha ani len po členky.
Som zvadavý, aký Stalin príde, až Barroso odíde.
jar88
27.05.16,11:49
európski predstavitelia volení nepriamo. Títo ľudia nezastupujú záujmy nikoho konkrétneho a ani sa nikomu nezodpovedajú.

Táto obrovská moc bez priamej zodpovednosti je v silnom rozpore s myšlienkou Magna charty, ktorá hovorila, že žiadny zákon alebo daň nie je možné zaviesť bez schválenia ľuďmi.

Atraktivita stať sa bruselským úradníkom je však obrovská. Až 10.000 z nich zarába viac ako samotný britský premiér. Mať dobrý vzťah s EÚ stačí častokrát k tomu, aby si politik po skončení svojej domácej politickej kariéry našiel teplé a neuveriteľne dobre platené miesto v Bruseli.

A môže sa tak pustiť do práce – vytvárať celoeurópske zákony, nariadenia a smernice. Len takej zubnej kefky sa týka 31 noriem a „zákonov", uterákov 456 a mlieka dokonca 12.653. Chcete začať v takomto prostredí podnikať? Ak nie ste nadnárodná korporácia, šanca na úspech nie je veľká.

http://www.aktuality.sk/clanok/342010/komentar-ronalda-izipa-bozk-smrti-pre-europsku-uniu/
Myslím si, že ak túto šancu Angličania prepásnu, majú po chlebe, po slobode a samozrejme, že aj po právach. Potom už Európu nečaká nič dobré a skončí v nej aj demokracia. Potom už bude návrat k právu a slobode (demokratickou cestou) nemožný. Zástane už len tá radikálna cesta. Cesta rôznymi občianskymi vojnami. Niektorí už dávno tvrdia, že EU čakajú nespočetné občianske vojny.
bjuty smis
27.05.16,13:19
pre mna je neuveritelné pri tom, čo sa teraz deje, že eurohujeri si spokojne pripravujú dalej smernice na fény a toustovače....

však ich ludia naozaj vidlami poženú
misoft
27.05.16,13:35
Veď sa aj chystajú.....:---:---
jar88
30.05.16,07:40
pre mna je neuveritelné pri tom, čo sa teraz deje, že eurohujeri si spokojne pripravujú dalej smernice na fény a toustovače....

však ich ludia naozaj vidlami poženú
To sa určite nikdy nestane. Veď im každému dajú po päťdesiatke a každý bude vysmiaty jak lečo. Našinec je už viac, ako osprostený.
----------------------------------------
Predstavte si, že každý obyvateľ eurozóny vrátane Slovákov by dostal pravidelne na svoj účet alebo šekom 50 eur mesačne. Zdá sa vám to absolútne nereálne?
http://www.aktuality.sk/clanok/341867/bankari-tapaju-ludia-mozu-uz-coskoro-dostavat-peniaze-zadarmo/#
pri nadmernom rozhadzovaní môže spoločná mena skončiť v rozvrate. Najčerstvejším príkladom toho je Venezuela alebo pred pár rokmi Zimbabwe.
jar88
30.05.16,08:20
Ty si nepochopil, že ja som len použil tvoje slová proti tebe?
Veď ty tu furt nadávaš na málo zarábajúcich, že je to ich vina, že môžu kedykoľvek odísť, že si môžu nájsť niečo lepšie, že svet patrí schopnejším. Veď tieto blbosti tu píšeš už niekoľko rokov a zrazu ich ideš hádzať na mňa???
Ja som len reagoval na časť tvojho príspevku, že dnešné deti nemajú z čoho podporiť svojich rodičov, no a ja ti píšem, že tí slušne vychovaní s morálnymi zásadami majú, hoci zarobia aj málo.
Na dôstojné živobytie si slušný človek dokáže v SR zarobiť. Ten, kto robiť nechce, alebo chce manželka sedieť doma, musí hľadať chybu v sebe! Rozmaznané decká, ktoré chcú IPHONY, lebo ich má riaditeľov syn v škôlke si majú rodičia umravniť a vysvetliť im, že nie všetky "služby a pôžitky" ktoré existujú, sú pre všetkých... Ak sú rodičia sprostí a tie iphony im kúpia, hoci na pôžičku, potom nech sa nečudujú že z detí budú do konca života povaľači, vyžírky. Dobré je na tom jedine to, že za chybu vo výchove nakoniec zaplatia sami rodičia.
Ako si prišiel na to, že nadávam na málo zarábajúcich. Veď celú dobu píšem o niečom úplne inom.

Píšem o tom, že ľudia s tebe podobným zmýšľaním, si nevedome kopú vlastný hrob. Nečudujem sa ľuďom, ktorí nemajú ekonomické vzdelanie a vedomosti, ktoré by mali mať študovaní ekonómovia. Čudujem sa hlavne tým ekonomicky "vzdelaným" ľuďom, ktorí ani po rokoch štúdia nemajú šajn, ako sa rôzne regulácie trhu, musia zákonite prejaviť na ich ekonomike.
-------------------
Najhoršie však je, že prijali hlúpe tvrdenie, že bez určitého prerozdelenia nemôže fungovať žiadna ekonomika. Nedokážu si zapamätať a uvedomiť, že ak nastane potreba niečo regulovať, zákonite tomu musela predchádzať nejaká ekonomická chyba. Chyba, ktorú treba odstrániť a nie dotovať. Dočasná dotácia je vhodná, iba na zmiernenie následkov, nie je to odstránenie samotnej chyby.
taiko
31.05.16,05:05
jar88
31.05.16,05:47
aha ho bojovnika proti korupcii a klientelizmu :D
http://domov.sme.sk/c/20177133/kotlebovci-tlacia-do-parlamentu-neuspesnych-ludi-z-kandidatky-idu-im-tisice-eur.html
Inak pekná demagógia.
Vraj typické pre fašistov.
---------------------------------
Pre fašizmus sú typické metódy sociálnej a politickej korupcie, pripomína politológ Grigorij Mesežnikov. „Majú snahy uprednostniť svojich ľudí a reči o boji proti korupcii sú len podvodom na voličov,“ hovorí.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20177133/kotlebovci-tlacia-do-parlamentu-neuspesnych-ludi-z-kandidatky-idu-im-tisice-eur.html#ixzz4ADFx2Wsx
-------------------------------
Ostatní politici robia z princípu to isté, len iným spôsobom. Ešte k tomu naviac pridávajú rôzne kšeftíky a kšefty. Rád by som videl čo len jedného jediného politika, ktorý si zamestnáva,ako svojho asistenta, skutočného odborníka.
lujza.j
31.05.16,06:08
Keby bol poslanec skutocny odbornik.....aspon v nejakej oblasti.....nepotreboval by tolko asistentov.....a potom ....kolki ani neceknu za kecpultom.....iba mackaju gombik ako im odporucia.....pri takych sa asistent teda nenamaka.....max mozno postu vybavi
jar88
31.05.16,07:39
Keby bol poslanec skutocny odbornik.....aspon v nejakej oblasti.....nepotreboval by tolko asistentov.....a potom ....kolki ani neceknu za kecpultom.....iba mackaju gombik ako im odporucia.....pri takych sa asistent teda nenamaka.....max mozno postu vybavi

To sú tí, čo už zistili, že to kecanie v parlamente, už nemá žiadny význam. Nevedia síce prečo a z akého dôvodu, ale vedia, že nemá.:)
------------------------
Dnes už je jedno, kto je v parlamente, veď nariadenia EU sú aj tak platné a ešte aj nad našim zákonom.
Naozaj si neviem predstaviť, ako by naši poslanci dokázali zrušiť nejakú smernicu EU. Myslím, že na to by im nestačilo ani 150 hlasov.:D
buchač
31.05.16,07:48
aha ho bojovnika proti korupcii a klientelizmu :D
http://domov.sme.sk/c/20177133/kotlebovci-tlacia-do-parlamentu-neuspesnych-ludi-z-kandidatky-idu-im-tisice-eur.html
Inak pekná demagógia.
Vraj typické pre fašistov.
---------------------------------
Pre fašizmus sú typické metódy sociálnej a politickej korupcie, pripomína politológ Grigorij Mesežnikov. „Majú snahy uprednostniť svojich ľudí a reči o boji proti korupcii sú len podvodom na voličov,“ hovorí.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20177133/kotlebovci-tlacia-do-parlamentu-neuspesnych-ludi-z-kandidatky-idu-im-tisice-eur.html#ixzz4ADFx2Wsx
-------------------------------
Ostatní politici robia z princípu to isté, len iným spôsobom. Ešte k tomu naviac pridávajú rôzne kšeftíky a kšefty. Rád by som videl čo len jedného jediného politika, ktorý si zamestnáva,ako svojho asistenta, skutočného odborníka.
Tak veru, nedá sa nesúhlasiť...veď potom v konečnom dôsledku ja náš parlament už roky rokúci preplnený fašistami...

Ale pointa článku je niekde inde. Proste si SMEčkári potrebovali do niekoho rýpnuť...
Pche...a moderátor to fikol na Poradu, ako keby sme boli čitatelia Nového Času...
jar88
31.05.16,08:55
aha ho bojovnika proti korupcii a klientelizmu :D
http://domov.sme.sk/c/20177133/kotlebovci-tlacia-do-parlamentu-neuspesnych-ludi-z-kandidatky-idu-im-tisice-eur.html
Inak pekná demagógia.
Vraj typické pre fašistov.
---------------------------------
Pre fašizmus sú typické metódy sociálnej a politickej korupcie, pripomína politológ Grigorij Mesežnikov. „Majú snahy uprednostniť svojich ľudí a reči o boji proti korupcii sú len podvodom na voličov,“ hovorí.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20177133/kotlebovci-tlacia-do-parlamentu-neuspesnych-ludi-z-kandidatky-idu-im-tisice-eur.html#ixzz4ADFx2Wsx
-------------------------------
Ostatní politici robia z princípu to isté, len iným spôsobom. Ešte k tomu naviac pridávajú rôzne kšeftíky a kšefty. Rád by som videl čo len jedného jediného politika, ktorý si zamestnáva,ako svojho asistenta, skutočného odborníka.
Tak veru, nedá sa nesúhlasiť...veď potom v konečnom dôsledku ja náš parlament už roky rokúci preplnený fašistami...

Ale pointa článku je niekde inde. Proste si SMEčkári potrebovali do niekoho rýpnuť...
Pche...a moderátor to fikol na Poradu, ako keby sme boli čitatelia Nového Času...
Ja som myslel skôr na to, že vlastne podobu členstva v EU, parlament a poslancov na nič nepotrebujeme.
Veď všetko nám nalajnuje komisia. Všetko je v plnom znení a vraj odborne spracované. Tak načo potrebujeme našich "hlasovacích odborníkov".
jar88
03.06.16,06:55
Už sa asi Švajčiarskych dôchodkov a platov nedožijeme. V nedeľu bude vo Švajčiarsku referendum o tom, či chcú mať všetci Švajčiari mesačne 2000€.
http://ekonomika.sme.sk/c/20180535/svajciari-chcu-davat-mesacne-dvetisic-eur-kazdemu-ako-je-to-u-nas.html
Aj SMER by sa mohol inšpirovať a vyhlásiť podobné.
Čo by len na štvrtinku.:---
------------------------
Nieje to isté, ale možno to odmietnu.
"Prieskumy verejnej mienky predpovedajú, že viac ako dve tretiny voličov ho odmieta."
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/167566/Cez-vikend-rozhodnu-v-referende-Co-by-ste-mali-vediet-o-svajciarskom-zakladnom-prijme
jar88
03.06.16,07:28
Na dôstojné živobytie si slušný človek dokáže v SR zarobiť.

Veľmi SMELÉ vyhlásenie :D

Žena učí klavír cez 30 rokov
v hrubom (bez nadčasov) má pod 600 evri
a nervy v kýbli
( pred 25 začala byť nervozna v polovici júna
pred 15 - 18 rokmi začala byť nervozna na prelome máj / jún
pred 5 - 6 rokmi začala byť nervozna na prelome apríl / máj
pred rokom už v polovici apríla
do RD má ešte 3 roky)

Mám pokračovať ??????????????? !
Možno to bude tým, ako tvrdí Nandrolon, že nieje dostatočne slušným človekom.:) Lebo na Slovensku si slušný zarobí aj 800 € mesačne.
parastjana
03.06.16,07:37
Na dôstojné živobytie si slušný človek dokáže v SR zarobiť.

Veľmi SMELÉ vyhlásenie :D

Žena učí klavír cez 30 rokov
v hrubom (bez nadčasov) má pod 600 evri
a nervy v kýbli
( pred 25 začala byť nervozna v polovici júna
pred 15 - 18 rokmi začala byť nervozna na prelome máj / jún
pred 5 - 6 rokmi začala byť nervozna na prelome apríl / máj
pred rokom už v polovici apríla
do RD má ešte 3 roky)

Mám pokračovať ??????????????? !
Možno to bude tým, ako tvrdí Nandrolon, že nieje dostatočne slušným človekom.:) Lebo na Slovensku si slušný zarobí aj 800 € mesačne.

Do príjmu "slušného človeka " jej dorovnávame :D my :
2 deti po 100 evri
ja 200 :D (presnejšie 225 )
A ona má po roku dobrý pocit, že našetrila na dovolenku !
Nandrolon
04.06.16,14:50
samozrejme, ináč by som to vymazal. Nemám problém vymazať niečo po sebe, ale za názormi si stojím, takže nemám čo mazať.
Toto už nie je normálne, aby tu stále nejaký imbecil chytal za slovíčka a "používal" nezainteresovaných ľudí ako "psov" a "huckal" ich proti ostatným...
jar88
05.06.16,03:45
samozrejme, ináč by som to vymazal. Nemám problém vymazať niečo po sebe, ale za názormi si stojím, takže nemám čo mazať.
Toto už nie je normálne, aby tu stále nejaký imbecil chytal za slovíčka a "používal" nezainteresovaných ľudí ako "psov" a "huckal" ich proti ostatným...

Ako ťa môžu v písanom texte, chytať za slovíčka? Veď ak píšem priemerný človek, znamená to priemerný a ak píšem slušný človek, znamená to slušný človek.
To len k tomu, že slušný človek zarába 800 €.:)
Nandrolon
05.06.16,07:05
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
pavol54
05.06.16,07:46
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
Veď som napísal v zátvorke hneď v prvej vete.
bjuty smis
05.06.16,09:04
Mesačne 2500 frankov pre každého. Švajčiari hlasujú o sociálnom experimente

Čítajte viac: http://svet.sme.sk/c/20182376/2500-frankov-pre-kazdeho-svajciari-hlasuju-o-kontroverznom-navrhu.html#ixzz4AhRbxYEX


ako by to dopadlo u nás, nepochybujem.....
pavol54
05.06.16,10:20
Mesačne 2500 frankov pre každého. Švajčiari hlasujú o sociálnom experimente

Čítajte viac: http://svet.sme.sk/c/20182376/2500-frankov-pre-kazdeho-svajciari-hlasuju-o-kontroverznom-navrhu.html#ixzz4AhRbxYEX


ako by to dopadlo u nás, nepochybujem.....
čo ako by dopadlo? referendum? Tak ako vo Švajčiarsku, kde väčšina bola proti. Ale keby boli u nás vo väzniciach také podmienky ako napríklad v NÓRSKU, tak sme národ kriminálnikov, na to netreba referendum.
bjuty smis
05.06.16,10:39
podla mna by bola u nás vačšina za.....velká....
však niekto to zaplatí.....

a vo švajci to ešte nedopadlo nijak, referendum je dnes....
buchač
05.06.16,13:43
podla mna by bola u nás vačšina za.....velká....
však niekto to zaplatí.....

a vo švajci to ešte nedopadlo nijak, referendum je dnes....
Proti však hlasovalo až 78 percent voličov, hlási ČTK.

http://svet.sme.sk/c/20182376/2500-frankov-pre-kazdeho-svajciari-hlasuju-o-kontroverznom-navrhu.html#ixzz4AiTDl6y9
Nandrolon
05.06.16,14:00
bjuty, u nás by to nemohlo byť 2500 frankov /2260 eur/, ale nejakých 250-300 eur...
Napokon SAS malo kedysi "nepodmienený príjem"...
buchač
05.06.16,16:57
podla mna by bola u nás vačšina za.....velká....
však niekto to zaplatí.....

a vo švajci to ešte nedopadlo nijak, referendum je dnes....
Vo Švajci to dopadne určite normálne... neprejde návrh.
--------------------------------------------
ALE v takom Holandsku im statočne drbe...


Mekka Holandsko: Prídite ako azylant do Brabantu, dostanete 10 000 eur. Neveríte?


V holandskom meste Oisterjwik dostane azylant dokonca 10 602 eur, a tak je možné, že mesto s 27 000 obyvateľmi sa už čoskoro bude zaraďovať k mestám so 100 000 obyvateľmi. Neveríte?

Môžete si to prečítať v denníku Brabants Dagblad, najčítanejších novinách v regiónoch Brabant a Gelderland. Holanďania, najmä tí chudobní, a tých je v krajine čoraz viac, nechceli veriť vlastným očiam, keď si pred niekoľkými dňami otvorili svoje noviny a objavili v nich článok Vluchtelingen in Oisterwijk krijgen 10.602 euro shoptegoed – Utečenci dostanú v Oisterwijku 10 602 eur, ako dar na privítanie. Nie je to len Oisterwijk, kde je to tak. Holandské noviny uvádzajú aj ďalšie mestá a sumy, ktoré utečenom vyplácajú. Najmenej dostanú v meste Tilburg, kde je to 3 182 eur.
http://romanbednar.blog.pravda.sk/2016/06/05/mekka-holandsko-pridite-ako-azylant-do-brabantu-dostanete-10-000-eur-neverite/
taiko
05.06.16,17:33
http://romanbednar.blog.pravda.sk/2016/06/05/mekka-holandsko-pridite-ako-azylant-do-brabantu-dostanete-10-000-eur-neverite/

autor clanku trosku ucelovo zavadza. ( vsak pravda.sk :) ) ,Je to 10000 EUR na rodinu s dvoma detmi a zatial sa jednalo o jednu rodinu. Kde vzal autor 10602 nevedno.

Doslova sa v clanku pisalo: " jedna rodina s dvoma detmi ktorej bol prideleny byt mala stastie. Dostala 10000 EUR na nabytok a zariadenie. ;)

Ale je pradou ze je to absurdne a holandanom sa to nepaci.
pavol54
05.06.16,17:48
http://romanbednar.blog.pravda.sk/2016/06/05/mekka-holandsko-pridite-ako-azylant-do-brabantu-dostanete-10-000-eur-neverite/

autor clanku trosku ucelovo zavadza. ( vsak pravda.sk :) ) ,Je to 10000 EUR na rodinu s dvoma detmi a zatial sa jednalo o jednu rodinu. Kde vzal autor 10602 nevedno.

Doslova sa v clanku pisalo: " jedna rodina s dvoma detmi ktorej bol prideleny byt mala stastie. Dostala 10000 EUR na nabytok a zariadenie. ;)

Ale je pradou ze je to absurdne a holandanom sa to nepaci.
no vidíš však my sme lepší u nás cigáni dostali zadarmo celé sídlisko, ktoré už aj vybývali a teraz sa im stavajú nové bývania, no nepoteší to?
buchač
05.06.16,19:21
no vidíš však my sme lepší u nás cigáni dostali zadarmo celé sídlisko, ktoré už aj vybývali a teraz sa im stavajú nové bývania, no nepoteší to?
Nejak Ti nerozumiem.
Myslíš pravdepodobne na L IX. Lenže v tých počiatkoch to nebolo sídlisko len pre degešov (viac infa si pozri na internete).
Až neskôr sa zvyšok začal sťahovať niekde inde, aby nemuseli bývať v ich blízkosti. Degešov vysťahovali z centra mesta, kde robili len bordel.

Nedá sa porovnávať prideľovanie bytov za oných čias, kde cigáni žili na Slovensku roky rokúce s tými drbnutými návrhmi z EU. Že prídu ekonomickí "utečenci" a budú mať dokonca vyššie a lepšie výhody ako má domáce obyvateľstvo.
pavol54
06.06.16,04:13
no vidíš však my sme lepší u nás cigáni dostali zadarmo celé sídlisko, ktoré už aj vybývali a teraz sa im stavajú nové bývania, no nepoteší to?
Nejak Ti nerozumiem.
Myslíš pravdepodobne na L IX. Lenže v tých počiatkoch to nebolo sídlisko len pre degešov (viac infa si pozri na internete).
Až neskôr sa zvyšok začal sťahovať niekde inde, aby nemuseli bývať v ich blízkosti. Degešov vysťahovali z centra mesta, kde robili len bordel.

Nedá sa porovnávať prideľovanie bytov za oných čias, kde cigáni žili na Slovensku roky rokúce s tými drbnutými návrhmi z EU. Že prídu ekonomickí "utečenci" a budú mať dokonca vyššie a lepšie výhody ako má domáce obyvateľstvo.
Jednak som odľahčoval, ale. : jedna časť domáceho obyvateľstva musí makať a dokonca aj za dieťa platiť školské stravovanie, pomôcky, druhá časť nemusí berie pôžitky počnúc jedlo v škole zadarmo, končiac pridelením bývania, o princíp sa jedná. Kto tebe odpustil niečo? keď som odovzdával byt tak bytový podnik chcel pomaly aj škrabance opravovať. Však za oných čias bolo tak zle, že byty boli lacno a takmer hneď a dnes je lacná hypotéka( ak na ňu má rodinka príjem) ak nie je dosť vysoký tak im banka ukáže dvere
korela
06.06.16,06:37
korela
06.06.16,06:40
Uloupené Kosovo (zakázaný dokument ČT)
https://www.youtube.com/watch?v=QWcSFCmgx_g
buchač
07.06.16,04:34
Maďarič sa vzoprel Ficovi, predtým si boli blízki

http://domov.sme.sk/c/20183564/madaric-sa-vzoprel-ficovi-predtym-si-boli-blizki.html#ixzz4AruazEJt
-------------------------------

Som aj zvedavý, že ako dopadne Maďarič. Lebo momentálne je silno hustý, že ON podá demisiu...také vydieranie malého decka.
Len aby v tom konečnom dôsledku to nebude trochu inak...že preceda ho z vlády pošle pekne krásne dakde ta het.

Ale ono sa to dá aj inak brať pri určitých nadsádzkach. Možno Maďarič len čakal na nejakú zámienku, aby odišiel...dôvody si v tomto prípade jeden len môže domýšľať.

Danko proste tlačí na pílu, rozširuje si vplyv všetkými smermi...a jeden s druhým súvisí, kde konečný výsledok sa nazýva peniaze.
Nandrolon
07.06.16,06:04
Maďarič je kľúčová osoba smeru. Pritom stále tvrdím že je to taký charizmatický, pekne učesaný s inteligentnými okuliarkami, hajzlík vypočítavý.
jar88
07.06.16,11:15
Uloupené Kosovo (zakázaný dokument ČT)
https://www.youtube.com/watch?v=QWcSFCmgx_g
Dobrý dokument, korela a ešte aj s veľkým výpovedným potenciálom.
Len by ma zaujímalo, čo ťa práve teraz viedlo k takémuto podstrčeniu a ešte k tomu, bez akéhokoľvek vlastného komentu. Kto a komu to Kosovo ulúpil?
lujza.j
07.06.16,11:23
Maďarič je kľúčová osoba smeru. Pritom stále tvrdím že je to taký charizmatický, pekne učesaný s inteligentnými okuliarkami, hajzlík vypočítavý.
Ja ho mam v kolonke "arogantny hajzel" od prveho kuk...aj ked som sa s nim nikdy nestretla-nerozpravala.....tak na mna posobi....a to som mala ponuku pre neho robit:D
jar88
07.06.16,11:29
podla mna by bola u nás vačšina za.....velká....
však niekto to zaplatí.....

a vo švajci to ešte nedopadlo nijak, referendum je dnes....
Už vieme, ako to referendum dopadlo.:)
Ľudia ho jednoznačne odmietli a radšej sa ďalej spoliehajú na vlastné schopnosti. Niečo mi to o nich napovedá, ale škoda, že sa to nedá povedať aj o nás o Slovákoch.
Čím to asi bude?:cool:
pavol54
07.06.16,17:25
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
to na čo si reagoval teda môj príspevok nejaký sviniar vymazal. asi ssštb kontroluje
jar88
08.06.16,12:31
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
to na čo si reagoval teda môj príspevok nejaký sviniar vymazal. asi ssštb kontroluje
Asi stál za veľké gulové.;)
jar88
08.06.16,12:32
Uloupené Kosovo (zakázaný dokument ČT)
https://www.youtube.com/watch?v=QWcSFCmgx_g
Dobrý dokument, korela a ešte aj s veľkým výpovedným potenciálom.
Len by ma zaujímalo, čo ťa práve teraz viedlo k takémuto podstrčeniu a ešte k tomu, bez akéhokoľvek vlastného komentu. Kto a komu to Kosovo ulúpil?
No čo korela, neprezradíš?:)
misoft
08.06.16,14:44
taiko
09.06.16,04:47
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
to na čo si reagoval teda môj príspevok nejaký sviniar vymazal. asi ssštb kontroluje
ten sviniar som bol ja a Tvoj prispevok som zmazal, lebo bol reakciou na zmazany prispevok nandrolona, ktory porusoval etiketu porady
kukučka
09.06.16,10:08
najpopulárnejší bloger na idnes.cz článok o obmedzenej rýchlosti na cestách
http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=509080
pavol54
09.06.16,11:04
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
to na čo si reagoval teda môj príspevok nejaký sviniar vymazal. asi ssštb kontroluje
ten sviniar som bol ja a Tvoj prispevok som zmazal, lebo bol reakciou na zmazany prispevok nandrolona, ktory porusoval etiketu porady
tak by bolo dobré láskavo sa spýtať či s tým súhlasím, lebo ja som nič neporušil.
taiko
09.06.16,12:11
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
to na čo si reagoval teda môj príspevok nejaký sviniar vymazal. asi ssštb kontroluje
ten sviniar som bol ja a Tvoj prispevok som zmazal, lebo bol reakciou na zmazany prispevok nandrolona, ktory porusoval etiketu porady
tak by bolo dobré láskavo sa spýtať či s tým súhlasím, lebo ja som nič neporušil.
nuz dobre teda, nabuduce teda nezmazem Tvoj prispevok, iba citaciu zmazaneho prispevku z neho. Aj ked neviem, aky potom Tvoj prispevok bude mat vyznam, kedze aj tak nebude nik vediet, naco si reagoval a preco si reagoval. Bude to takto lepsie?
Nandrolon
09.06.16,12:23
Taiko je náš vzor demokracie a slobody slova :-)
taiko
09.06.16,12:31
Taiko je náš vzor demokracie a slobody slova :-)
hreje ma pri srdci, ze na Teba pozitivne vplyvam ;)
Nandrolon
09.06.16,13:01
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
pavol54
09.06.16,14:50
Tiež pravdivý názor, ale nie každý za peniaze predá aj vlastnú mater.
to na čo si reagoval teda môj príspevok nejaký sviniar vymazal. asi ssštb kontroluje
ten sviniar som bol ja a Tvoj prispevok som zmazal, lebo bol reakciou na zmazany prispevok nandrolona, ktory porusoval etiketu porady
tak by bolo dobré láskavo sa spýtať či s tým súhlasím, lebo ja som nič neporušil.
nuz dobre teda, nabuduce teda nezmazem Tvoj prispevok, iba citaciu zmazaneho prispevku z neho. Aj ked neviem, aky potom Tvoj prispevok bude mat vyznam, kedze aj tak nebude nik vediet, naco si reagoval a preco si reagoval. Bude to takto lepsie?
však sa pozri že jarko mal z toho výron, v domnení že nebol dobrý,
Tweety
15.06.16,06:49
taiko
15.06.16,07:24
lujza.j
15.06.16,08:06
Dvaja nechuťaci....jeden akoze zmizol z politiky.....druhy si bol asi isty,ze je silne sterilny a taky aj naveky...ale dajako mu to nevychadza..som zvedava ci ho obetuju ako fuzateho....
misoft
15.06.16,08:16
Náááááá.... šak - bradaté leto......:D:D:D
Nandrolon
15.06.16,08:23
Dvaja sympaťáci.
Jeden starý ****t s výzorom 18 ročného futbalistu a koksom v nose, druhý - balkánsky cigáň so židovským pôvodom.
Nech si užijú, potom ich budeme smažiť v pekle spolu s ich detiskami, ak dovtedy nebudú visieť na kandelábroch :-))))))))))))
Však príjemné "fousaté léto" :-)))))))))
lujza.j
15.06.16,08:34
Ze dvaja sympataci:eek: ako pre koho...pre mna fujky..fujky:Djeden krpec...co da boty na opatku.....arogantny fracek.....vlasy na puberťáka.....+ma "tajomstvo" ale "svet" je maly a "kazdy kazdeho pozna"....druhy.....cisty strigôň pigôň:Dbrada hnusna....pre mna kde chlp tam chlp....neupravena...brr
Nandrolon
15.06.16,09:52
Tie tajomstva pozna vela ludi na kysuciach, tie "chlapcenske party" aj s podm.....kym
lujza.j
15.06.16,10:03
No uz neplati...ministrestvo kde su najskaredsie sekretarky-asistentky.....:D
evika
15.06.16,12:53
Musím priznať, že žobrákov v uliciach nemusím, už dlho im nič do klobúkov nehádžem a snažím sa im vyhýbať. No nedalo mi a pri jednom som sa zastavil a na rovinu sa ho opýtal: "Prečo tu žobreš a nenájdeš si nejakú prácu?"

Jeho odpoveď bola strohá, bez nenávisti akoby by bol zmierený so všetkým čo sa stane : " Som už starý, nemám domov, žijem na ulici, nemám sa kde umyť, smrdím a fyzicky už nevládzem. Aj keby som chcel, nikde by ma nechceli. Však sa na mňa pozrite! Vy by ste ma nechal aspoň pokosiť záhradu?"

Moja odpoveď by bola nie, ale radšej som mlčal. A tak pokračoval : " Potrebujem nejako prežiť, niečo jesť. Tak môžem buď žobrať alebo kradnúť. Ale ja kradnúť nebudem. Neukradol by som ani rožok v obchode aj keby som týždeň nič nejedol a zomieral od hladu. A tak tu sedím a žobrem, či prší, mrzne alebo páli slnko. Inú možnosť nemám."

Pochopil som, hodil som mu pár drobných a odišiel. Poviete si spodina spoločnosti. Nemá nič. Ale má aspoň česť a charakter. Nekradne.

A potom sú tu iní ľudia. Výkvet našej spoločnosti. Tí, ktorých sme si "zvolili". Majú všetko. Vily, drahé autá, tučné kontá v zahraničných bankách, jachty, exotické dovolenky. Dávajú na obdiv svoje zlaté hodinky, pritom za ich cenu by ten žobrák prežil aj 20 rokov.

Majú všetko a napriek tomu im to nestačí. Kradnú a podvádzajú. Okrádajú tých ktorí majú málo, pretože len tým sa dá niečo zobrať. Okrádajú nás všetkých. Kŕmia nás rozprávkami, smejú sa nám do očí a my ...

Oni sú čistí, to len ten, čo to na nich vytiahol je sviňa a mal by ísť do basy. Zlodej kričí, chyťte zlodeja. Len dúfam, že ten chlapík mal dosť rozumu a vytiahol z tej banky dôkazy aj na ďalších zlodejov.

Oni nám udávajú smer, oni sú čistí, tak čistí, že nemajú nič. Dokonca ani charakter a ani česť. Chlap bez cti je ako hovno, ktoré sa tvári že je čokoláda. Je všetkým na smiech.

Myslite na to, keď pôjdete nabudúce voliť. Čokoláda, ktorá smrdí, nie je čokoláda, ale h....


Read more: http://dolezite.sk/Zobrak-a-politik-m3Lrll.html#ixzz4BefQRd99
lujza.j
15.06.16,14:54
http://x.topky.sk/cl/100535/1554801/Kauza-Basternak-vrcholi--V-koalicii-sa-otvorene-hovori-o-Kalinakovej-hlave--mozni-nastupcovia-
Nastupcovia....no konec japonec....
misoft
15.06.16,16:57
Lui .... pokiaľ japonec, tak to by ešte ušlo, horšie by bolo (severo)korejec.....:D:D:D
pavol54
15.06.16,18:47
Musím priznať, že žobrákov v uliciach nemusím, už dlho im nič do klobúkov nehádžem a snažím sa im vyhýbať. No nedalo mi a pri jednom som sa zastavil a na rovinu sa ho opýtal: "Prečo tu žobreš a nenájdeš si nejakú prácu?"

Jeho odpoveď bola strohá, bez nenávisti akoby by bol zmierený so všetkým čo sa stane : " Som už starý, nemám domov, žijem na ulici, nemám sa kde umyť, smrdím a fyzicky už nevládzem. Aj keby som chcel, nikde by ma nechceli. Však sa na mňa pozrite! Vy by ste ma nechal aspoň pokosiť záhradu?"

Moja odpoveď by bola nie, ale radšej som mlčal. A tak pokračoval : " Potrebujem nejako prežiť, niečo jesť. Tak môžem buď žobrať alebo kradnúť. Ale ja kradnúť nebudem. Neukradol by som ani rožok v obchode aj keby som týždeň nič nejedol a zomieral od hladu. A tak tu sedím a žobrem, či prší, mrzne alebo páli slnko. Inú možnosť nemám."

Pochopil som, hodil som mu pár drobných a odišiel. Poviete si spodina spoločnosti. Nemá nič. Ale má aspoň česť a charakter. Nekradne.

A potom sú tu iní ľudia. Výkvet našej spoločnosti. Tí, ktorých sme si "zvolili". Majú všetko. Vily, drahé autá, tučné kontá v zahraničných bankách, jachty, exotické dovolenky. Dávajú na obdiv svoje zlaté hodinky, pritom za ich cenu by ten žobrák prežil aj 20 rokov.

Majú všetko a napriek tomu im to nestačí. Kradnú a podvádzajú. Okrádajú tých ktorí majú málo, pretože len tým sa dá niečo zobrať. Okrádajú nás všetkých. Kŕmia nás rozprávkami, smejú sa nám do očí a my ...

Oni sú čistí, to len ten, čo to na nich vytiahol je sviňa a mal by ísť do basy. Zlodej kričí, chyťte zlodeja. Len dúfam, že ten chlapík mal dosť rozumu a vytiahol z tej banky dôkazy aj na ďalších zlodejov.

Oni nám udávajú smer, oni sú čistí, tak čistí, že nemajú nič. Dokonca ani charakter a ani česť. Chlap bez cti je ako hovno, ktoré sa tvári že je čokoláda. Je všetkým na smiech.

Myslite na to, keď pôjdete nabudúce voliť. Čokoláda, ktorá smrdí, nie je čokoláda, ale h....


Read more: http://dolezite.sk/Zobrak-a-politik-m3Lrll.html#ixzz4BefQRd99
Ty chceš tým úspešným uprieť právo na ZISK ? No ty si hnusná červená bolševička:), ktorá závidí úspešným ale jarko aj bjutko ti to vysvetlia. Aha nie každý zlodej je z ich košiara, toto sú tí zlí zlodeji.
taiko
16.06.16,04:56
Ty chceš tým úspešným uprieť právo na ZISK ? No ty si hnusná červená bolševička:), ktorá závidí úspešným ale jarko aj bjutko ti to vysvetlia. Aha nie každý zlodej je z ich košiara, toto sú tí zlí zlodeji.
ale pavol, v ed maj rozum, takato lacna demagogia. Ci mame aj vsetkych Tvojich " byvalych" sukmenovcov nahadzat do jedneho vreca ?
Okrem toho Ty podnikas tiez. Nevykoristujes Ty nahodou ludi ? Nie je to proti Tvojmu " byvalemu" presvedceniu?
bjuty smis
16.06.16,07:31
bolševik stále nevie rozoznať rozdiel medzi právom na zisk a sprostým zlodejom.....

bolševik-najvačší zlodej v historii, čo vlastnému obyvatelstvu ukradol úplne všetko -
fabriky, kúpele, krčmy, drobné prevádzky, pozemky, hospodárske zvieratá, lesy, kláštory, kostoly.......kedže sa to bolševikovi málilo, tak potom aj obyčajnému drobnému človeku cez menovú reformu ukradol aj všetky peniaze a komu sa to nepáčilo, tomu zobral aj život, prípadne 10 r. v jáchymove...

tak takýto bolševik nikdy nepochopí, že peniaze a majetky sa dajú získať aj poctivo....
nikdy...

a je dobre, že nám to pár jedincov stále pripomína...aby sme nezabudli, čo to boli za svine...
Kvaka
16.06.16,08:15
.