Nandrolon
26.01.17,17:56
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...
misoft
26.01.17,17:05
bjuty - no veď PRÁVE!!!!
bjuty smis
26.01.17,18:21
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...
buchač
26.01.17,18:38
Pán teológ (protestant) Havran nie je normál...
Čo článok, to ...píp...
misoft
26.01.17,19:30
jar88
27.01.17,05:03
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

Ja by som skôr povedal, že keď sa dostalo SDKU ku kormidlu, mali čo robiť s celou zdevastovanou krajinou. Ale to si asi nepamätáš.
Neviem, či ti niečo vravia mená, ako Mečiar, Černák, Pápay a tak ďalej, alebo čo sa ti za ich érou vybaví.
SDKU nekecala o potieraní korupcie, jednoducho začala vytvárať v štáte prostredie v ktorom by sa korupcii už tak nedarilo. Neviem či sa tu na Porade nájde niekto, kto ešte vie, aké reformy SDKU spustila.:)
------------------------
Všetko mohlo byť inak a nemuseli by sme byť na čele rebríčku v korupcii a na chvoste v životnej úrovni. Dnes sme tu mohli mať národ na omnoho vyššej morálnej úrovni a nebolo by koho a prečo korumpovať.;)
-----------------------------
Ale čo už, keď o to nikto nestál.:)
Teraz sa môžeme tešiť z riekanky: spadla hruška zelená rozbila si kolená, teraz plače na zemi, väčšie platy dajte mi.:D
jar88
27.01.17,05:17
Dnes si myslím, že to mohlo zmeniť Slovensko a dokonca aj celú Európu. Európa v tých časoch, ešte nebola technicky na takej úrovni, ako dnes a my sme mohli byť lídrom v technickom pokroku.
Ale kto to vtedy mohol vedieť, však?:---
Naviac si myslím, že ani Dzurinda s Miklošom netušili, akú obrovskú zmenu rozbiehali a čo všetko mohli Slovensku priniesť. Dnes sa už ani ja nepamätám, pre akú banálnu a nepodstatnú hlúposť, to celé nechali na Smerákov.
Nandrolon
27.01.17,05:54
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...

bjuty - Ak sa považuješ za fyzický trest aj trest smrti, tak hlasujem obidvoma rukami aj nohami za "ZA"...
Jar88 - tie tvoje dristy sa nedajú čítať: "Dnes sme tu mohli mať národ na omnoho vyššej morálnej úrovni a nebolo by koho a prečo korumpovať." Táto veta je znôškou hovien, lebo korupcia nie je iba na marse a ostatných planétach. Na zemi je všadeprítomná vo všetkých krajinách. Pochopiteľne v každej v inom množstve...
Ďalej radšej nekomentujem.
jar88
27.01.17,05:55
Počúvam/pozerám Správy RTVS: reportáž o "zrušení" tých fixnch poplatkov - konštatovanie - niektorým sa pomohlo (Stredoslováci), ale iným to (a tých je väčšina) to uškodilo, pretože tým sa poplatky zvyšovali aj v 2016 a znova teraz....
Ako je vidieť - sociálne "zmyšľajúci" birmovaný Hranol si robil očko u niekoľkých "voličov", kým na ostatných (väčšinu) sa zvysoka vy*ral!
Teda Hranatý si takto delí národ na "dobrých" a "zlých".....


na východe sa nemusíte obávať.....čítaj :))

. Predsedom dozornej rady pološtátnej spoločnosti Východoslovenská energetika Holding je JUDr. Ján Dorkin. „Kapitán Danko v tejto kauze zámerne odvádza pozornosť k šéfovi ÚRSO Holjenčíkovi,“ poznamenal líder hnutia OĽANO-NOVA Igor Matovič a upriamil pozornosť práve na posledné meno. „Viete, kto je Ján Dorkin? Tento človek bol správcom konkurznej podstaty v Lesostave Revúca, teda vo firme, ktorú sprivatizoval Andrej Danko. Doslova ju vykradol, vytuneloval 52 miliónov korún, nezaplatil štátu kúpnu cenu, stovky ľudí nechal bez výplat, nezaplatil odvody v sociálke a zdravotnej poisťovni. Potom našiel spriazneného správcu konkurznej podstaty, ktorý mal firmu zlikvidovať a upratať tak, aby to bolo bez kriku a trestného oznámenia. A dnes Danko takéhoto človeka nominuje do dozornej rady VSE, firmy s majetkom za miliardu eur, aby tam rozhodoval o tom, aké ceny budú mať ľudia za energie.“

Matovič spomenul aj podpredsedu predstavenstva VSE Romana Šipoša. „Je to syn šéfa kancelárie predsedu vlády Fica. Táto vláda sa oháňa Dankovými heslami „hrdo, odborne a slušne“, ale v skutočnosti iba bez hanby dosádzajú neschopných kamarátov do fukcií. Títo Ficovi a Dankovi nominanti sú priamo zodpovední za pokus o podvod na ľuďoch a kapitán s plukovníkom sa teraz tvária, že problém sa tu zjavil pred týždňom ako Majka z Gurunu......
Musím priznať, že pred pár rokmi som dosť dobre nechápal, prečo ste tak proti nemu zaujatí. Nikto mu tu nevedel prísť na meno a pre každého bol šašo.
Dnes to už chápem a viem, že bez toho šaša, by tu až toľko korupcie a škandálov nebolo.
jar88
27.01.17,06:00
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...
Ak sa považuješ za fyzický trest aj trest smrti, tak hlasujem obidvoma rukami aj nohami za "ZA"...
Predpokladám, že si za, ale iba za predpokladu, že sa nebude uplatňovať na tebe.:)
Ak by sa mal realizovať na tebe, spieval by si inú.:---
buchač
27.01.17,06:52
Ako tak sledujem situáciu na Slovensku, tak len dúfam, že voliči nezabudnú, čo sa deje.
Lebo pohár sa pomaly napĺňa...
Z každej strany sa valia informácie o zderstve politikov, úplatkov, šafárenie, obchádzanie daní, rabovaní, kradnutí....kuwa, Cosa Nostra je oproti našim politikom len spolok klubových amatérov

Terajší vládcovia chcú Kotlebovcov dať (dokonca) mimo zákon...vedia dobre, o čo im ide....a určite to nie je ten nacionalizmus danej strany.
taiko
27.01.17,06:59
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...

bjuty - Ak sa považuješ za fyzický trest aj trest smrti, tak hlasujem obidvoma rukami aj nohami za "ZA"...
ja mam problem s trestom smrti, kvoli moznemu justicnemu omylu, ktory sa neda zvratit. Navyse, trest smrti sa da chpat ako nizky trest, kedze sa jedna o akesi "vyslobodenie". Radsej by som dal v relevantnej situacii dozivotie bez moznosti predcasneho prepustenia a vo vazeni prikazal pracovat ergo aspon nejak odcinit zlocin a zaplatit naklady statu.
Nandrolon
27.01.17,07:20
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...
Ak sa považuješ za fyzický trest aj trest smrti, tak hlasujem obidvoma rukami aj nohami za "ZA"...
Predpokladám, že si za, ale iba za predpokladu, že sa nebude uplatňovať na tebe.:)
Ak by sa mal realizovať na tebe, spieval by si inú.:---
Prečo by sa mal realizovať na mne, keď som nič nespáchal? Samozrejme že musí platiť na všetkých, ktorý spáchajú daný trestný čin, ktorý by podliehal trestu smrti.
Nandrolon
27.01.17,07:24
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...

bjuty - Ak sa považuješ za fyzický trest aj trest smrti, tak hlasujem obidvoma rukami aj nohami za "ZA"...
ja mam problem s trestom smrti, kvoli moznemu justicnemu omylu, ktory sa neda zvratit. Navyse, trest smrti sa da chpat ako nizky trest, kedze sa jedna o akesi "vyslobodenie". Radsej by som dal v relevantnej situacii dozivotie bez moznosti predcasneho prepustenia a vo vazeni prikazal pracovat ergo aspon nejak odcinit zlocin a zaplatit naklady statu.
Toto bol posledný popravený človek v Československu.
Aj u tohoto by si pochyboval, či to spáchal alebo nie?
Čo by dostal takýto hajzlík dnes? Ocenenie? Obdiv u adolescentov???
Čo sa týka justičného omylu, tak od toho tu máme odborníkov v oblasti práva a od toho tu máme súdy, aby bolo presne špecifikované za čo ÁNO a za čo NIE. Takýmto opatrením by sa dal takmer úplne vylúčiť justičný omyl.
https://www.youtube.com/watch?v=ZHcl3-dmxvw
PS: ja osobne by som radšej zaplatil jednotlivcovi jednorázovo prostriedok na jeho usmrtenie, ako mu ďalej platiť LUXUSNÝ 30-40-50 ročný pobyt za mrežami. To slovo luxusný som dal veľkými, lebo oproti niektorým slovenským dôchodcom žijú väzni v luxuse a zadarmo!
Ing. Ľubomír Janoška
27.01.17,07:33
@Nandrolon: Ty píšeš o skutočných zločincoch, ale problém justičných "omylov" je v tom, že sa niekomu nevinnému niečo našije. A tam, kde politici súťažia so súdmi a s prokuratúrou o najväčšie klamstvo, je to obzvlášť rizikové.
Ing. Ľubomír Janoška
27.01.17,07:36
Ako tak sledujem situáciu na Slovensku, tak len dúfam, že voliči nezabudnú, čo sa deje.
Lebo pohár sa pomaly napĺňa...
Z každej strany sa valia informácie o zderstve politikov, úplatkov, šafárenie, obchádzanie daní, rabovaní, kradnutí....kuwa, Cosa Nostra je oproti našim politikom len spolok klubových amatérov

Terajší vládcovia chcú Kotlebovcov dať (dokonca) mimo zákon...vedia dobre, o čo im ide....a určite to nie je ten nacionalizmus danej strany.
Ficovci nechcú dať Kotlebovcov mimo zákon. Oveľa viac im vyhovuje občas niektorého z nich "namotivovať" - napríklad aby neskontrolovali MZV.
buchač
27.01.17,07:37
PS: ja osobne by som radšej zaplatil jednotlivcovi jednorázovo prostriedok na jeho usmrtenie, ako mu ďalej platiť LUXUSNÝ 30-40-50 ročný pobyt za mrežami. To slovo luxusný som dal veľkými, lebo oproti niektorým slovenským dôchodcom žijú väzni v luxuse a zadarmo!

Sa nečuduj jedincovi, ktorý sa vo "vyspelých" krajinách západného sveta, že je proti trestu smrti...je ovplyvnený fantazmagóriou, či chce alebo nechce...

Veď aj Breivik je v podstate chudiatko...a za pár rokov bude vonku, na čerstvom ľufte.
Ale šak ho snáď nejaký rozumný jedinec dá dole náležitým spôsobom.

Šária je kuwa právo...no dá sa povedať, že princíp "Oko za oko" festovne funguje.
jar88
27.01.17,08:45
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...
Ak sa považuješ za fyzický trest aj trest smrti, tak hlasujem obidvoma rukami aj nohami za "ZA"...
Predpokladám, že si za, ale iba za predpokladu, že sa nebude uplatňovať na tebe.:)
Ak by sa mal realizovať na tebe, spieval by si inú.:---
Prečo by sa mal realizovať na mne, keď som nič nespáchal? Samozrejme že musí platiť na všetkých, ktorý spáchajú daný trestný čin, ktorý by podliehal trestu smrti.

A čo na tom záleží, či si niečo spácha, alebo nie?:D
Veď to nieje až také dôležité. Dôležité je, či sa nájdu, alebo nenájdu tie správne "dôkazy". No a v prípade potreby, sa nájdu vždy. No a že sa časom (po poprave) dodatočne zistí, že to nebolo naozaj tak? Čo na tom záleží, účel sa dosiahol a život ide ďalej, ale už bez popraveného.:)
---------------------------
Nandrolon, záujem, niečo dosiahnuť, je naozaj sviňa.:--- A ak niekto naozaj stojí niečomu v ceste, sú ľudia, ktorí na život nejakého soka vôbec nehľadia. Vycáluje pár šupov a beztrestnú vraždu, za neho vykoná samotná spravodlivosť.:)
Nandrolon
27.01.17,10:04
Podla tvojho "jednoducheho prispevku" je v dnesnych vazniciach s najvyssou ostrahou plno "bezuhonnych sokov" :-))))))))))))))))))
Ci preco je to teraz ine? Je nejaky rozdiel niekoho "za par supov" zahrabat do zeme, alebo posadit na dozivotie?
Podla mna najjednoduhsia cesta je dat dotycneho "dole" prostrednictvom ludi, ktori sa tym zivia.
Clovek, ktory by to chcel urobit tak, ako pises ty, ma aj konexie aj prachy. Este by usetril....
misoft
27.01.17,10:20
Nandy - i keď budú v base a potom vylezú - neboj sa - stále sa niekto nájde, kto ich "vyradí z obehu".....
jar88
27.01.17,13:27
Podla tvojho "jednoducheho prispevku" je v dnesnych vazniciach s najvyssou ostrahou plno "bezuhonnych sokov" :-))))))))))))))))))
Ci preco je to teraz ine? Je nejaky rozdiel niekoho "za par supov" zahrabat do zeme, alebo posadit na dozivotie?
Podla mna najjednoduhsia cesta je dat dotycneho "dole" prostrednictvom ludi, ktori sa tym zivia.
Clovek, ktory by to chcel urobit tak, ako pises ty, ma aj konexie aj prachy. Este by usetril....

Jasné že je v tom rozdiel.:)
A ešte aký. Hlavne v trestnej sadzbe.:cool:
--------------------------------------------
Ale ako to tak čítam, zrovna bystrosťou, ťa boh veľmi neobťažkal.
Človek ktorý má prachy a konexie, by určite nešetril a hlavne nie na bezpečnom zachovaní svojej bezúhonnosti a beztrestnosti.;)
Nandrolon
27.01.17,15:57
O tej trestnej sadzbe ta nechapem. Akoze zavrazdit niekoho s vykonstruovanymi dokazmi na trest smrti /podla mna nemozne/ je mensia sadzba ako posadit ho do vazenia?
No, taky Pan bezuhonny, vazeny podnikatel Jan Kan by asi vedel na tuto temu viac...
Inac myslim ze objednat u jedneho je mensie riziko ako v pripade existencie trestu najvyssieho upodplacat xxx ludi, ktorym moze vzdy prepnut a zacnu hovorit je vyssie riziko... Ty bystrost evidentne mas. Na urovni 60+ co je niekedy menej ako 15+.
:-))))))))))))))
Nesleduj tie starecke detektivky uz! :-))
taiko
27.01.17,16:29
Skoda, ze ked vladlo SDKU, neposadili tychto zlodejov do chladku. Asi vedeli preco...
Ruka ruku myje... alebo Vrana vrane oko nevykole...

mali tušiť, že za 10 rokov budú s požehnaním plukovníka fica a kapitána danka lynčovať slovenskú chudobu ?:))

radšej daj svoj názor na to, že kotleba chce na nás zaviesť fyzické tresty....len treba trošku upraviť legislatívu...

bjuty - Ak sa považuješ za fyzický trest aj trest smrti, tak hlasujem obidvoma rukami aj nohami za "ZA"...
ja mam problem s trestom smrti, kvoli moznemu justicnemu omylu, ktory sa neda zvratit. Navyse, trest smrti sa da chpat ako nizky trest, kedze sa jedna o akesi "vyslobodenie". Radsej by som dal v relevantnej situacii dozivotie bez moznosti predcasneho prepustenia a vo vazeni prikazal pracovat ergo aspon nejak odcinit zlocin a zaplatit naklady statu.
Toto bol posledný popravený človek v Československu.
Aj u tohoto by si pochyboval, či to spáchal alebo nie?
Čo by dostal takýto hajzlík dnes? Ocenenie? Obdiv u adolescentov???
Čo sa týka justičného omylu, tak od toho tu máme odborníkov v oblasti práva a od toho tu máme súdy, aby bolo presne špecifikované za čo ÁNO a za čo NIE. Takýmto opatrením by sa dal takmer úplne vylúčiť justičný omyl.

PS: ja osobne by som radšej zaplatil jednotlivcovi jednorázovo prostriedok na jeho usmrtenie, ako mu ďalej platiť LUXUSNÝ 30-40-50 ročný pobyt za mrežami. To slovo luxusný som dal veľkými, lebo oproti niektorým slovenským dôchodcom žijú väzni v luxuse a zadarmo!
"...aj u toho by si pochyboval ? " Niekde som pisal, ze som niekedy o nejakom rozsudku pochyboval ?
Akiste si nepostrehol, ze som pisal u justicnych omyloch, ktorych vyskyt sa zpochybnit neda, aj napriek tomu, ze rozsudky vyniesli odbornici v oblasti prava.
Podobne Ti asi uslo, ze som pisal, o tom, ze by dotycny vo vazeni pracoval, teda by takpovediac odcinil svoj skutok, a zaroven by za svoj pobyt zaplatil. A ano som zato, aby pobyt za mrezami nebol v ziadnom ohlade " luxusny ".
Nandrolon
27.01.17,16:42
A ja len pisem, ze trest smrti by bol striktne vymedzeny iba na pripady ako Horehronsky rozparovac. O tom sa pochybovat neda. Pripady, kde je len 0,00000000001℅ pochybnosti by sa riesili hornymi, teraz platnymi sadzbami a bolo by ich mozne v sulade s terajsim zakonom hocikedy otvorit presne za podmienok ako teraz. Pre mna je dolezite, aby ten trest bol, bola chyba ho zrusit.
A vazen ze si odpracuje svoj pobyt? Ved to nie je obycajny 1 izbovy byt. To je "apartman" alebo iba "cela" s full obsluhou, ostrahou a zabezpecenim. Hadam si nemyslis ze ti bachari robia charitu, alebo IT prostriedky vynalizene na zabezpecenie nie su v milionoch eur. Len odsudeny by musel pracovat pri dnesnych "trhovych cenach prace" denne aspon 100 hodin, aby to splatil. Na jeho osobu su vycislene konkretne naklady /nechce sa mi to na mobile hladat/ ale tie naklady su urcite za DVOJCIFERNE cislo nakladov slovenskeho dochodcu...
taiko
27.01.17,17:01
A ja len pisem, ze trest smrti by bol striktne vymedzeny iba na pripady ako Horehronsky rozparovac. O tom sa pochybovat neda. Pripady, kde je len 0,00000000001℅ pochybnosti by sa riesili hornymi, teraz platnymi sadzbami a bolo by ich mozne v sulade s terajsim zakonom hocikedy otvorit presne za podmienok ako teraz. Pre mna je dolezite, aby ten trest bol, bola chyba ho zrusit.
A vazen ze si odpracuje svoj pobyt? Ved to nie je obycajny 1 izbovy byt. To je "apartman" alebo iba "cela" s full obsluhou, ostrahou a zabezpecenim. Hadam si nemyslis ze ti bachari robia charitu, alebo IT prostriedky vynalizene na zabezpecenie nie su v milionoch eur. Len odsudeny by musel pracovat pri dnesnych "trhovych cenach prace" denne aspon 100 hodin, aby to splatil. Na jeho osobu su vycislene konkretne naklady /nechce sa mi to na mobile hladat/ ale tie naklady su urcite za DVOJCIFERNE cislo nakladov slovenskeho dochodcu...
Neviem, co a za kolko robia bachari, ci kolko stoja IT prostriedky, ci ostraha...
...ale pobyt vazna za mrezami stal v roku 2013 40EUR/den. Myslim, ze to by sa hadam dalo odpracovat, alebo aspon vacsia cast z toho ;)
Nandrolon
27.01.17,17:30
No, takže máme rok 2017 a chcem vidieť odpracovať väzňa aspoň tých 40 eur denne z roku 2013.
Mám dojem, že komunikujem so zeleným mužíčkom, lebo evidentne nežiješ v SR.
Jedine nejaký kápo, ktorý by iných väzňov použil ako otrokov, alebo nejaký raketový inžinier, ktorý by pomáhal pri NASA :-))))))))))))))))))))))))))
Kua, veď už sa prebuď !
bjuty smis
27.01.17,17:41
No, takže máme rok 2017 a chcem vidieť odpracovať väzňa aspoň tých 40 eur denne z roku 2013.
Mám dojem, že komunikujem so zeleným mužíčkom, lebo evidentne nežiješ v SR.
Jedine nejaký kápo, ktorý by iných väzňov použil ako otrokov, alebo nejaký raketový inžinier, ktorý by pomáhal pri NASA :-))))))))))))))))))))))))))
Kua, veď už sa prebuď !


uff, ty máš teda trpezlivosť :))
bjuty smis
27.01.17,17:44
slniečkari všetkých krajín spojte sa


Migranti za sociálne dávky cestujú na dovolenku do svojej vlasti

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/174067/Migranti-za-socialne-davky-cestuju-na-dovolenku-do-svojej-vlasti
buchač
27.01.17,17:45
Mám dojem, že komunikujem so zeleným mužíčkom, lebo evidentne nežiješ v SR.

;)
http://www.veselyobchod.sk/fotky10780/fotos/_vyr_88-Po-trave-sa-nechodi-po-trave-sa-smeje.jpg
Nandrolon
27.01.17,17:54
slniečkari všetkých krajín spojte sa

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/174067/Migranti-za-socialne-davky-cestuju-na-dovolenku-do-svojej-vlasti
myslis spojenie cez kakaove venceky? :-)))))))))))))) aby to bolo spravodlive, musi to byt uzavrete spojenie, napr. kruh. :-)))
Nandrolon
27.01.17,17:57
No, takže máme rok 2017 a chcem vidieť odpracovať väzňa aspoň tých 40 eur denne z roku 2013.
Mám dojem, že komunikujem so zeleným mužíčkom, lebo evidentne nežiješ v SR.
Jedine nejaký kápo, ktorý by iných väzňov použil ako otrokov, alebo nejaký raketový inžinier, ktorý by pomáhal pri NASA :-))))))))))))))))))))))))))
Kua, veď už sa prebuď !


uff, ty máš teda trpezlivosť :))
Šak som zregenerovany a mam dobru naladu. Potrebujem ten adrenalin, serotonin, oxytocin, testosteron vyvazit kortizolom :-))) aby som do rana nebuntosil a mohol kludne spat :-))
taiko
27.01.17,18:05
No, takže máme rok 2017 a chcem vidieť odpracovať väzňa aspoň tých 40 eur denne z roku 2013.
Mám dojem, že komunikujem so zeleným mužíčkom, lebo evidentne nežiješ v SR.
Jedine nejaký kápo, ktorý by iných väzňov použil ako otrokov, alebo nejaký raketový inžinier, ktorý by pomáhal pri NASA :-))))))))))))))))))))))))))
Kua, veď už sa prebuď !
svata prostoto, ved sme sa bavili hypoteticky, ze co keby....
Otazky pre radio Jerevan :
1. Co ma spolocne to, kde zijem, s hypotetickym trestom smrti a s hypotetickou moznostou/povinnostou vaznov pracovat ?
2. Ty nezarobis 40EUR na den? Vsetci s ktorymi sa na SK stretavam zarobia viac ako to. NIektori ovela viac. 40EUR na den som na SK zarabal v roku 2000.

Nerozumiem teda, co ta tak zaskocilo ;)
Nandrolon
27.01.17,18:13
Spravne teda chapem ze "co keby" nakoniec horehronsky rozparovac bol bezuhonny clovek a poslali by sme ho my, vsetci zli na smrt???
Lebo dufam ze chapes ze ak by sa to stalo dnes /co sa aj podobne pripady stali/ tak by sme ho pekne opatrovali, ubytovavali, krmili, strazili, davali mu moznost cvicit do smrti???
Ci ty by si vaznom za sitie pracovnych rukavic dal 1500 eur/mesacne a ti co robia to iste v civile tak maju minimalku a z toho si este vsetko platia???
buchač
27.01.17,18:57
Spravne teda chapem ...
Ja veru nechápem, že sa ešte na hentú tému bavíš...
Kde asi vznikli tí slniečkári...čo myslíš ? Takí nepochopia ani len trt...
bjuty smis
27.01.17,19:36
Spravne teda chapem ze "co keby" nakoniec horehronsky rozparovac bol bezuhonny clovek a poslali by sme ho my, vsetci zli na smrt???
Lebo dufam ze chapes ze ak by sa to stalo dnes /co sa aj podobne pripady stali/ tak by sme ho pekne opatrovali, ubytovavali, krmili, strazili, davali mu moznost cvicit do smrti???
Ci ty by si vaznom za sitie pracovnych rukavic dal 1500 eur/mesacne a ti co robia to iste v civile tak maju minimalku a z toho si este vsetko platia???
to vieš...v holandsku by malaj 2 pornokanály..
taiko
27.01.17,21:26
Spravne teda chapem ze "co keby" nakoniec horehronsky rozparovac bol bezuhonny clovek a poslali by sme ho my, vsetci zli na smrt???
Lebo dufam ze chapes ze ak by sa to stalo dnes /co sa aj podobne pripady stali/ tak by sme ho pekne opatrovali, ubytovavali, krmili, strazili, davali mu moznost cvicit do smrti???
Ci ty by si vaznom za sitie pracovnych rukavic dal 1500 eur/mesacne a ti co robia to iste v civile tak maju minimalku a z toho si este vsetko platia???
Nie, nespravne to chapes. Ja sa nebavim o horehronskom rozparovacovi. Ja sa bavim o moznej chybe, ktora sa neda napravit. Navyse o hypotetickej chybe, v hypotetickej situacii. Bavim sa o moznom rieseni nejakeko problemu, o principe, nie o konkretnej situacii.
Ale skusim rukolapnejsie. Aby sme si rozumeli, tiez sa mi rozum zastavuje nad masovym vrahom Brejvikom studujucim vo vazeni politologiu. Ale zase vo mne obavy vzbudzuju ludia odsudeni nepravom na smrt, ktorych nevina sa preukaze az po ich smrti. Obzvlast, ked ich vieme potrestat prisnejsie a tak aby si to poriadne odpykali ak su naozaj vinni.
Ospravedlnujem sa, neviem to uz jednoduchsie napisat.
Nandrolon
28.01.17,04:37
napisem len tolko. Preco nie su zakazane dopravne lietadla, kedze mozu spadnut a aj padaju? Sanca na prezitie je takmer nula a odsudenych v sekunde na smrt je zvycajne viac ako 100 nevinnych ludi?
Dufam, ze si pochopil...
jar88
28.01.17,05:24
O tej trestnej sadzbe ta nechapem. Akoze zavrazdit niekoho s vykonstruovanymi dokazmi na trest smrti /podla mna nemozne/ je mensia sadzba ako posadit ho do vazenia?
No, taky Pan bezuhonny, vazeny podnikatel Jan Kan by asi vedel na tuto temu viac...
Inac myslim ze objednat u jedneho je mensie riziko ako v pripade existencie trestu najvyssieho upodplacat xxx ludi, ktorym moze vzdy prepnut a zacnu hovorit je vyssie riziko... Ty bystrost evidentne mas. Na urovni 60+ co je niekedy menej ako 15+.
:-))))))))))))))
Nesleduj tie starecke detektivky uz! :-))

To že nechápeš, mi bolo jasné, už pri písaní minulého príspevku.:)
Vyjadrím sa iba k tomu objednávaniu vraždy u odborníka.
To akože v nejakom e-šope, alebo na profesia.sk?:--- Si fakt veľmi naivný.:---
A ešte jedna tvoja naivita. Spoliehať sa na nejakú nepísanú dohodu a ešte k tomu s človekom takého charakteru, je doslova tuposť.
---------------------
Myslím si však a to bez srandy a bez nadsásky, že inteligentný človek vie konať a koná tak, že bežný človek ani nezbadá kam smeruje a čo tým vlastne sleduje. Nie tak ešte, aby mu niekto ten jeho úmysel vedel preukázať.
Nandrolon
28.01.17,05:39
Vzdy lepsie sa spoliehat na nepisanu dohodu s 1 clovekom, ako s 30-timi.
To, co si pisal ty o inteligencii, to moze platit v nejakom ustave, kde su vsetci mentalne retardovani a pride medzi nich jeden normalny.
V spolicnosti to takto nefunguje, lebo tych inteligentnych su statisice na vsetkych stranach.
Tvoje slova platia este v niektorych rodinach, kde 1 vychcanek presti vsetkych a okradne celu rodinu, bratov, sestry, rodicov. Takych pripadov je kopec...
V spolocnosti sa nikdy nenajde 1 "najmudrejsi". Sily su vyrovnane, preto v dnesnej dobe tvoje uvazovanie je smiesne.
buchač
28.01.17,05:44
Vzdy lepsie sa spoliehat na nepisanu dohodu s 1 clovekom, ako s 30-timi.
NIektoré krátke a nepísané dohody, spečatené " iba " podaním ruky sú oveľa lepšie ako tie, ktoré spísali právnici na hromade papiera.
jar88
28.01.17,06:18
Spravne teda chapem ze "co keby" nakoniec horehronsky rozparovac bol bezuhonny clovek a poslali by sme ho my, vsetci zli na smrt???
Lebo dufam ze chapes ze ak by sa to stalo dnes /co sa aj podobne pripady stali/ tak by sme ho pekne opatrovali, ubytovavali, krmili, strazili, davali mu moznost cvicit do smrti???
Ci ty by si vaznom za sitie pracovnych rukavic dal 1500 eur/mesacne a ti co robia to iste v civile tak maju minimalku a z toho si este vsetko platia???
Nie, nespravne to chapes. Ja sa nebavim o horehronskom rozparovacovi. Ja sa bavim o moznej chybe, ktora sa neda napravit. Navyse o hypotetickej chybe, v hypotetickej situacii. Bavim sa o moznom rieseni nejakeko problemu, o principe, nie o konkretnej situacii.
Ale skusim rukolapnejsie. Aby sme si rozumeli, tiez sa mi rozum zastavuje nad masovym vrahom Brejvikom studujucim vo vazeni politologiu. Ale zase vo mne obavy vzbudzuju ludia odsudeni nepravom na smrt, ktorych nevina sa preukaze az po ich smrti. Obzvlast, ked ich vieme potrestat prisnejsie a tak aby si to poriadne odpykali ak su naozaj vinni.
Ospravedlnujem sa, neviem to uz jednoduchsie napisat.

Taiko, myslím že mu to zbytočne vysvetľuješ, on aj tak nikdy nepochopí. Ani tú zvýraznenú vetu nepochopí, ak mu k tomu nevysvetlíš, čím ho v tom väzení môžeš prísnejšie potrestať.
------------------------
Pre Nandrolona.
Vieš si vôbec predstaviť, čo znamená, trest odňatia slobody? A čo to vlastne obnáša?
Asi nie.:)
Tak si teda predstav, že by ťa niekto zatvoril, čo len u teba doma v garáži a každý deň by ťa previedli do susedovej na nejakú bezvýznamnú činnosť. To akože na prácu. Na každú stravu by ťa odviedli do ďalšej garáže a tak stále dokola. Deň čo deň, stále a stále dokola.
Skús si to predstaviť deň, mesiac, rok.
Alebo dva roky a k tomu ešte myšlienku, že sa to už do smrti nijako nezmení.
Nandrolon
28.01.17,06:26
Smiesne. Efektivnejsie by ho bolo potriast na el. kresle. :-)))
Rad by som vedel, ako by si uvazoval, keby ti niekto napr. znasilnil a zavrazdil vnucku a Taikovi synceka. Urcite by ste mu priali to najhorsie, teda vazenie. A na jedlo do inej budovy, tak ako pisal Jar vyssie :-)))))))))) Bezvyznamna praca kazdy den :-)))
Diky, som sa nasmial :-)))))
To su ti spravodlivi, ktori odmietaju tvrde tresty. A neskor, ked sa na ich decko niekto colen krivo pozrie, najradsej by ho zastrelili :-)))
buchač
28.01.17,06:44
A ešte jedna tvoja naivita. Spoliehať sa na nejakú nepísanú dohodu a ešte k tomu s človekom takého charakteru, je doslova tuposť.


To mi snáď len nebudeš chcieť tvrdiť, že Valkov vrah spísal nejakú dohodu...či ?
Lebo ak hej, tak by som Ťa musel považovať za trochu pribrzdeného.
------------------------------------


To su ti spravodlivi, ktori odmietaju tvrde tresty. A neskor, ked sa na ich decko niekto colen krivo pozrie, najradsej by ho zastrelili :-)))

Veru tak....
Každý je najspravodlivejší len do určitej doby.
jar88
28.01.17,06:46
Vzdy lepsie sa spoliehat na nepisanu dohodu s 1 clovekom, ako s 30-timi.
To, co si pisal ty o inteligencii, to moze platit v nejakom ustave, kde su vsetci mentalne retardovani a pride medzi nich jeden normalny.
V spolicnosti to takto nefunguje, lebo tych inteligentnych su statisice na vsetkych stranach.
Tvoje slova platia este v niektorych rodinach, kde 1 vychcanek presti vsetkych a okradne celu rodinu, bratov, sestry, rodicov. Takych pripadov je kopec...
V spolocnosti sa nikdy nenajde 1 "najmudrejsi". Sily su vyrovnane, preto v dnesnej dobe tvoje uvazovanie je smiesne.

Jasné, že sily sú zhruba vyrovnané, ale bavíme sa tu o jedincoch schopných vraždiť. Alebo aspoň nepripúšťať si bolesť a útrapy iných. O ľuďoch, ktorým nezáleži na tom, či niekto cudzí bude, alebo už nebude žiť. Pritom je jedno aký a či vôbec majú na to nejaký dôvod.
Ešte k tomu s jedným, alebo tridsiatimi.
Aj toto svedčí o tvojej obmedzenosti. A aj to, že ťi napadne len cez úplatok. Veď možností je neúrekom a aj informácia vie veľa dať.
jar88
28.01.17,06:54
A ešte jedna tvoja naivita. Spoliehať sa na nejakú nepísanú dohodu a ešte k tomu s človekom takého charakteru, je doslova tuposť.


To mi snáď len nebudeš chcieť tvrdiť, že Valkov vrah spísal nejakú dohodu...či ?
Lebo ak hej, tak by som Ťa musel považovať za trochu pribrzdeného.
------------------------------------


To su ti spravodlivi, ktori odmietaju tvrde tresty. A neskor, ked sa na ich decko niekto colen krivo pozrie, najradsej by ho zastrelili :-)))

Veru tak....
Každý je najspravodlivejší len do určitej doby.

Toto je už čisté mlátenie prázdnej slamy.:)
Musíš čítať a pri tom a myslieť.
Ja som napísal, či sa chce spoliehať na nejakú nepísanú dohodu, lebo predpokladám, že o objednaní si vraždy, zrejme nebudú spisovať dohodu, alebo zmluvu.
pavol54
28.01.17,06:55
No, takže máme rok 2017 a chcem vidieť odpracovať väzňa aspoň tých 40 eur denne z roku 2013.
Mám dojem, že komunikujem so zeleným mužíčkom, lebo evidentne nežiješ v SR.
Jedine nejaký kápo, ktorý by iných väzňov použil ako otrokov, alebo nejaký raketový inžinier, ktorý by pomáhal pri NASA :-))))))))))))))))))))))))))
Kua, veď už sa prebuď !
svata prostoto, ved sme sa bavili hypoteticky, ze co keby....
Otazky pre radio Jerevan :
1. Co ma spolocne to, kde zijem, s hypotetickym trestom smrti a s hypotetickou moznostou/povinnostou vaznov pracovat ?
2. Ty nezarobis 40EUR na den? Vsetci s ktorymi sa na SK stretavam zarobia viac ako to. NIektori ovela viac. 40EUR na den som na SK zarabal v roku 2000.

Nerozumiem teda, co ta tak zaskocilo ;)
Ten čo tú babičku čo bývala v polorozpadnutom dome zarobil na deň aj viac(ak sa podarilo) väčššina z tých čo spravia za pár drobných mord (okrem tých nájomných) je príjmove pod 400 mesačne takže v base si prilepšia.
Príde Husák so Štrougalom na inšpekciu škôl pýta sa v školskej jedálni koľko máte na obed? vedúca 5 Kčs - hovorí pridať 2 Kčs. Prídu do basy a pýta sa koľko máte na obed že 10 Kčs pridať 5 Kčs. Na konci sa pýta Husáka prečo sa tak rozhodol. Ten mu odpovedá. Myslíte že sa ešte dostaneme do školy?
Nandrolon
28.01.17,06:56
Jar88- Obmedzeny si tu iba. Dusevne aj fyzicky :-)))
jar88
28.01.17,07:15
A ešte jedna tvoja naivita. Spoliehať sa na nejakú nepísanú dohodu a ešte k tomu s človekom takého charakteru, je doslova tuposť.


To mi snáď len nebudeš chcieť tvrdiť, že Valkov vrah spísal nejakú dohodu...či ?
Lebo ak hej, tak by som Ťa musel považovať za trochu pribrzdeného.
------------------------------------


To su ti spravodlivi, ktori odmietaju tvrde tresty. A neskor, ked sa na ich decko niekto colen krivo pozrie, najradsej by ho zastrelili :-)))

Veru tak....
Každý je najspravodlivejší len do určitej doby.

Toto je už čisté mlátenie prázdnej slamy.:)
Musíš čítať a pri tom a myslieť.
Ja som napísal, či sa chce spoliehať na nejakú nepísanú dohodu, lebo predpokladám, že o objednaní si vraždy, zrejme nebudú spisovať dohodu, alebo zmluvu.
To znamená, že sa takým konaním vydá napospas bezcharakternému hovadu.
Že v konečnom dôsledku bude na tom hovade či dohodu dodrží, alebo nie. Dokonca si Nandrolon ani nepripustí, že sa ten nájomný vrah pokojne môže otočiť proti nemu a zmeniť sa napríklad na vydierača. Jednoducho zostane s doživotným záväzkom a povinným ručením celou rodinou.
----------------------------------
Holt, niekto dovidí len na nos a niekto aj na ďalší pondelok.
jar88
28.01.17,07:18
Jar88- Obmedzeny si tu iba. Dusevne aj fyzicky :-)))
Zas ti dochádzajú pseudoargumenty a tak si sa pustil na staré osvedčené maniere.
buchač
28.01.17,07:41
Toto je už čisté mlátenie prázdnej slamy.:)
Musíš čítať a pri tom a myslieť.
Ja som napísal, či sa chce spoliehať na nejakú nepísanú dohodu, lebo predpokladám, že o objednaní si vraždy, zrejme nebudú spisovať dohodu, alebo zmluvu.

Ale šak ja Ti predsa nebránim...či ?
bjuty smis
28.01.17,07:44
další plodný víkend ? :)
jar88
28.01.17,08:20
další plodný víkend ? :)
Tiež sa mi zdá, že tento víkend bude fajn.:)
Práve som dal piecť kurence (kúpené čosi okolo 1,50 €/kg) a k tomu hrniec ryže.:D
No a naviac volala mi tá moja najmladšia (pre Nanda: momentálne je na Malorke), vraj jej volala moja štvorročná vnučka z môjho mobilu a že sa nemusím pripomínať pomocou takýchto úskokov. Vraj na toho Číňana, čo nieje Číňan myslí a že už overila, že je to on. Dokonca vraj ho poznám a že som mu pred pol rokom piekol palacinky. Naviac, že je momentálne tu v Európe, vo Viedni a že v stredu bude dokonca niekde v Bratislave. Ona sem priletí v stredu a skúsi zorganizovať nejaké stretnutie.
-------------------
Svet je naozaj stále menší a menší a náhoda je blbec.:)
bjuty smis
28.01.17,08:34
dobré....ja som kúpil v tescu v ivánke kuracie stehná 1,29 €/kg.....
Nandrolon
28.01.17,09:01
Jar88 z tvojho mobilu :-)))))))
To by zavolal aj moj 10 mesacny syn :-))))))))
Moja dcerka 6 rocna dviha vsetky zamknute /kazdy iny/ smart telefony v domacnosti. V 4 rokoch uz mala svoj vlastny tablet /stvorjadro/ kde si vedela sama robit /kreslit, hrat atd./
Zrejme po mne velmi dobre "IT" geny :-)))))))))))
A na Malorke to akoze mam teraz ako spravny obmedzenec zavidiet? Ak je tam -35, tak zavidim. Lebo trepat sa z mojho najoblubenejsieho pocasia do mojho najneoblubenejsieho je trochu na psychosa.
Ked bude v Jakutsku a nameria -45, tak mi napis, budem "pozitivne" zavidiet...
Mna nenadchnes dovolenkou napr. v Afrike. Zato niekde na Urale pri -40 ano...
Ps: k tym obedom. Ja varim zajaca. Som zene hovoril ze vsak zabijeme jednu z maciek a bude to to iste :-)))))
Esteze to nemusim jest. Maly sa z toho narozdiel odo mna nedotyckuje :-)))
buchač
28.01.17,09:07
Hm...je tam toho.
Mne minule napísala mačka mojej dcéry na FB správu...;)
bjuty smis
28.01.17,09:14
Hm...je tam toho.
Mne minule napísala mačka mojej dcéry na FB správu...;)
čo chcela ?
Nandrolon
28.01.17,09:15
... slzy mi tecu od smiechu, diky !!!!!!!
Mne minule napisal mail svagroveho kona brat! :-)
bjuty smis
28.01.17,09:27
... slzy mi tecu od smiechu, diky !!!!!!!
Mne minule napisal mail svagroveho kona brat! :-)
ešteže ti nepísal ten zajac, čo ho máte dnes na obed....
misoft
28.01.17,10:11
On nemohol, bol zaneprázdnený, ale mohla sa ozvať jeho materi sestry kamarátkina starej materi sestry neter.....
pavol54
28.01.17,11:29
Ten vtáčí chrípkový vírus je svinstvo, ale má to ja kladné stránky zlacneli kurence (kto prv príde, ten prv berie: buď bitúnok alebo veterinár)
pavol54
28.01.17,11:32
další plodný víkend ? :)
Tiež sa mi zdá, že tento víkend bude fajn.:)
Práve som dal piecť kurence (kúpené čosi okolo 1,50 €/kg) a k tomu hrniec ryže.:D
No a naviac volala mi tá moja najmladšia (pre Nanda: momentálne je na Malorke), vraj jej volala moja štvorročná vnučka z môjho mobilu a že sa nemusím pripomínať pomocou takýchto úskokov. Vraj na toho Číňana, čo nieje Číňan myslí a že už overila, že je to on. Dokonca vraj ho poznám a že som mu pred pol rokom piekol palacinky. Naviac, že je momentálne tu v Európe, vo Viedni a že v stredu bude dokonca niekde v Bratislave. Ona sem priletí v stredu a skúsi zorganizovať nejaké stretnutie.
-------------------
Svet je naozaj stále menší a menší a náhoda je blbec.:)
to o tom čínanovi jej volala tá vnučka? No čo už, Mozart hral ako päťročný svoje diela
jar88
28.01.17,13:50
Jar88 z tvojho mobilu :-)))))))
To by zavolal aj moj 10 mesacny syn :-))))))))
Moja dcerka 6 rocna dviha vsetky zamknute /kazdy iny/ smart telefony v domacnosti. V 4 rokoch uz mala svoj vlastny tablet /stvorjadro/ kde si vedela sama robit /kreslit, hrat atd./
Zrejme po mne velmi dobre "IT" geny :-)))))))))))
A na Malorke to akoze mam teraz ako spravny obmedzenec zavidiet? Ak je tam -35, tak zavidim. Lebo trepat sa z mojho najoblubenejsieho pocasia do mojho najneoblubenejsieho je trochu na psychosa.
Ked bude v Jakutsku a nameria -45, tak mi napis, budem "pozitivne" zavidiet...
Mna nenadchnes dovolenkou napr. v Afrike. Zato niekde na Urale pri -40 ano...
Ps: k tym obedom. Ja varim zajaca. Som zene hovoril ze vsak zabijeme jednu z maciek a bude to to iste :-)))))
Esteze to nemusim jest. Maly sa z toho narozdiel odo mna nedotyckuje :-)))

Tak sa mi vidí, že som trafil rovno do rozkroku.;)
Ak by som napísal, že hrá tetris, tak ty napíšeš kontru, že tvoja už sama sťahuje hry a rozprávky, alebo že má vlastnú mega-giga pamäť plnú hier, ktorú si ešte aj sama z vlastného účtu aj zaplatila.
Závisť je sviňa a u niekoho dokáže zničiť aj celý víkend.:---
Nandrolon
28.01.17,13:57
Ja to beriem ako normal standard ten tablet. Samozrejme instaloval som to ja.
Nedavam ti vobec za zle, ze si to tak pochopil. Castokrat sa stretavam v praci s podobnym chapanim. Takmer vzdy sa jedna o viac ako 60r. ludi, ktori sa dokazu hodiny rozplyvat nad svojimi vnukmi a vnuckami. O beznych veciach hovoria ako o niecom magickom, nadprirodzenom, pre nich nepochopitelne veci. Proste stale vychadzaju z toho, ako prezivali narodenie a detstvo oni so svojimi detmi, kedy meexistovali mobily, tablety a pocitace.
Kolkokrat sa doma smejeme, ze ti starsi nieco uplne normalne a legitimne povazuju za nadpriemernu inteligenciu a podobne.
Co sa tyka mna, tak som proti tomu aby deti hrali pc co i len 2 hodiny denne. Na druhej strane ich ich od malicka ucim co je mobil, tablet, peniaze. Nebal som sa, ze by mi dcerka roztrhala v 2 rokoch eurobankovku, alebo hodila mobil do kosa. Na TV si bezne sama pusta "marisu", ktoru mam nahranu z youtube na Usb kluci, teda treba stlacit xy gombikov v urcitom poradi aby to hralo. Ak by toto urobila niekoho vnucka, tak zase by som v praci mal pol hodiny co pocuvat.
Najnovsie zacala fotit a kamerovat. Dokonca fotky su nie na vymazanie, ale na archivaciu.
Toto vsetko beriem ako normal, nic vynimocne a ani o tom nikomu nerozpravam.
Pisem to iba ako reakciu na tvoj prispevok zodpovedajuci tvojmu mysleniu sestdesiatnika.
PS: bezne jej poziciavam aj svoj tablet bez obavy, ze mi nieco vymaze, zmeni a podobne. V dnesnej dobe normalna vec. Vsak nech sa dievka neboji techniky...
jar88
28.01.17,14:47
Tak potom už chápem tvoju reakciu na Arduino a programovanie v Asembler
Nandrolon
28.01.17,15:07
Neviem co mas na mysli, ale najviac som sa venoval programovaniu dBase3+, FoxPro a VisualFox. napisat par desiatok riadkov pre arduino / rozne jednoucelive scripty pre cidla a ine periferie/ by som urcite nenazval programovanim.
buchač
29.01.17,08:09
Onehdá tu bolo viacero (slniečKÁRskych) názorov ohľadom migrantov, utečencov, bežencov (nazvite, ako chcete)...v podstate súhlasných názorov na konanie Merkelky.

Jeden z tých "kladných" dôsledkov má dopad na Viedeň...a jej obyvatelia sú určite nadšení.
http://www.topky.sk/cl/1000851/1605159/Vieden-sa-radikalne-zmenila--Rakusania-ziju-v-strachu--v-hlavnom-meste-utocia-gangy-migrantov
Ing. Ľubomír Janoška
29.01.17,08:23
Neviem co mas na mysli, ale najviac som sa venoval programovaniu dBase3+, FoxPro a VisualFox. napisat par desiatok riadkov pre arduino / rozne jednoucelive scripty pre cidla a ine periferie/ by som urcite nenazval programovanim.
V akom prostredí vyvíjaš/testuješ kódy pre arduino? Existuje niečo free?
pavol54
29.01.17,09:42
Onehdá tu bolo viacero (slniečKÁRskych) názorov ohľadom migrantov, utečencov, bežencov (nazvite, ako chcete)...v podstate súhlasných názorov na konanie Merkelky.

Jeden z tých "kladných" dôsledkov má dopad na Viedeň...a jej obyvatelia sú určite nadšení.
http://www.topky.sk/cl/1000851/1605159/Vieden-sa-radikalne-zmenila--Rakusania-ziju-v-strachu--v-hlavnom-meste-utocia-gangy-migrantov
Ako som už niekoľkokrát čítal "To je určite hoax" :) veď ako by tí chudáci doma utláčaní raz Rusmi, potom ich iní oslobotitelia nechajú napospas bojovníkom IS, mohli byť takí necitliví voči starousadlíkom?
korela
29.01.17,11:05
slniečkari všetkých krajín spojte sa


Migranti za sociálne dávky cestujú na dovolenku do svojej vlasti

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/174067/Migranti-za-socialne-davky-cestuju-na-dovolenku-do-svojej-vlasti
O tom písali už počas min. roka, ak nie aj predtým.
korela
29.01.17,11:21
------------------------
Pre Nandrolona.
Vieš si vôbec predstaviť, čo znamená, trest odňatia slobody? A čo to vlastne obnáša?
Asi nie.
Tak si teda predstav, že by ťa niekto zatvoril, čo len u teba doma v garáži a každý deň by ťa previedli do susedovej na nejakú bezvýznamnú činnosť. To akože na prácu. Na každú stravu by ťa odviedli do ďalšej garáže a tak stále dokola. Deň čo deň, stále a stále dokola.
Skús si to predstaviť deň, mesiac, rok.
Alebo dva roky a k tomu ešte myšlienku, že sa to už do smrti nijako nezmení.

Nepripomína vám to časť spoločnosti na "slobode"?
jar88
29.01.17,12:13
Neviem co mas na mysli, ale najviac som sa venoval programovaniu dBase3+, FoxPro a VisualFox. napisat par desiatok riadkov pre arduino / rozne jednoucelive scripty pre cidla a ine periferie/ by som urcite nenazval programovanim.
V akom prostredí vyvíjaš/testuješ kódy pre arduino? Existuje niečo free?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Wiring_(programovac%C3%AD_jazyk)
taiko
29.01.17,14:23
napisem len tolko. Preco nie su zakazane dopravne lietadla, kedze mozu spadnut a aj padaju? Sanca na prezitie je takmer nula a odsudenych v sekunde na smrt je zvycajne viac ako 100 nevinnych ludi?
Dufam, ze si pochopil...
Obavam sa, ze Tvoje myslienkove pochody su pre mna nepochopitelne
1. Pri lete letadla, lietadlo spadnut moze a mozu teda zomriet ludia Pravdepodobnost 1:4700000. O pade lietadla nerozhoduje ucelovo clovek (terorizmus neberme v tomto pripade do uvahy)
2. Pri poprave clovek zomrie na kazdom pripade. Pravdepodobnost 1:1. O treste smrti ucelovo rozhoduje clovek.
Nandrolon
29.01.17,15:17
Skoda reci. Takze konkretny ty sa bojis viac toho, ze ti daju trest smrti /justicny omyl/ ako to, ze spadnes v lietadle? :-))))) menej marisky!
Ak spadne 1 lietadlo so 100 cestujucimi v 5 mil. state, tak tolko justicnych omylov s trestom smrti by nebolo ani za 300 rokov. Dovtedy spadne dalsich 50 lietadiel....
A moj nazor na justicny omyl trestu smrti?
Nikdy to nebude bezuhonny clovek. Ten sa do takej situacie jednoducho nemoze dostat.
taiko
29.01.17,16:47
Skoda reci. Takze konkretny ty sa bojis viac toho, ze ti daju trest smrti /justicny omyl/ ako to, ze spadnes v lietadle? :-))))) menej marisky!
Ak spadne 1 lietadlo so 100 cestujucimi v 5 mil. state, tak tolko justicnych omylov s trestom smrti by nebolo ani za 300 rokov. Dovtedy spadne dalsich 50 lietadiel....
A moj nazor na justicny omyl trestu smrti?
Nikdy to nebude bezuhonny clovek. Ten sa do takej situacie jednoducho nemoze dostat.
nie zeby to bolo predmetom diskusie, ale ja sa nebojim ani jedneho ani druheho. Len som sa trosku sa snazil objasnit scestnost a nelogickost TVOJHO porovnavania umrtia sposobeneho padom lietadla a trestom smrti.
Ale vidim, ze sa mi to nepodarilo, tak to teda nechajme tak. Logika, ktoru si si osvojich Ty ako IT zdatny je proste evidentne ineho druhu ako moja logika. ;)
Nandrolon
29.01.17,17:27
S tym IT som sa dobre pobavil. Je to snad choroba?
taiko
29.01.17,18:08
S tym IT som sa dobre pobavil. Je to snad choroba?
ja neviem nic o Tvojom zdravotnom stave, ja som len narazal na Tvoje IT geny, ktore si bol byval spominal ;)


Moja dcerka 6 rocna dviha vsetky zamknute /kazdy iny/ smart telefony v domacnosti. V 4 rokoch uz mala svoj vlastny tablet /stvorjadro/ kde si vedela sama robit /kreslit, hrat atd./
Zrejme po mne velmi dobre "IT" geny :-)))))))))))
Nandrolon
29.01.17,18:32
V tej svojej premakanej IT logike si pozabudol na zakladny fakt. Nie kazdy, ktory by eventualne dostal trest smrti by bol justicny omyl.
Ci o com tu uz dva dni pises???
Ja neviem tiez nic o tvojom zdravotnom stave ani praci ktoru robis, ale som rad, ze my to mysli inac ako tebe. Pokial viem tak jediny koho tu chapes je Jar88 a ten isty ako jediny chape teba. Ja som rad, ze nepatrim do tej vasej kasty, lebo az vtedy by som sa musel nad sebou vazne zamysliet.
Ps: tie geny som spomenul na margo prispevku tvojho kamosa, aby som mu vysvetlil, ze je normalne ak vie stvorrocne dievca nieco viac v dnesnej dobe ako tahat kacera a hrat sa s babikami. A teraz nepisem o svojom dietati, ale aj o inych vratane jeho vnucky. Je vela pribrzdenych lydi, ktori sa idu nad "normalnymi vecami" rozplyvat a nadchynat. Uz nie je rok 1970.
buchač
29.01.17,19:36
Niektoré deti sa hrajú s hračkami...
Niektorí rodičia sa hrajú so zajacom.
Potom to aj tak vyzerá. ;)
taiko
29.01.17,19:56
V tej svojej premakanej IT logike si pozabudol na zakladny fakt. Nie kazdy, ktory by eventualne dostal trest smrti by bol justicny omyl.
Ci o com tu uz dva dni pises???
Ja neviem tiez nic o tvojom zdravotnom stave ani praci ktoru robis, ale som rad, ze my to mysli inac ako tebe. Pokial viem tak jediny koho tu chapes je Jar88 a ten isty ako jediny chape teba. Ja som rad, ze nepatrim do tej vasej kasty, lebo az vtedy by som sa musel nad sebou vazne zamysliet.
Ps: tie geny som spomenul na margo prispevku tvojho kamosa, aby som mu vysvetlil, ze je normalne ak vie stvorrocne dievca nieco viac v dnesnej dobe ako tahat kacera a hrat sa s babikami. A teraz nepisem o svojom dietati, ale aj o inych vratane jeho vnucky. Je vela pribrzdenych lydi, ktori sa idu nad "normalnymi vecami" rozplyvat a nadchynat. Uz nie je rok 1970.
1. :) Srandista, ja som niekde pisal, ze kazdy rozsudook smrti by bol justincny omyl ? Noze daj citat. ;) A mas pravdu. Je smutne, ze si ani za dva dni nepochopil o co mi islo.
2. Ako obvykle nachytany na hruskach a zatlaceny do kuta sklzol do roviny invektiv, kde sa komentuje osoba a nie nazor ?
3. Ja tu kamosov nemam ziadnych (mam radsej za kamaratov zivych ludi) a taktiez sa necitim byt clenom nejakej kasty. Co sa jar88 tyka, pre mna ste, v jednom z uhla pohladov, v jednej skupine. Neda sa s vami konstruktivne diskutovat.
4. Vasa diskusia s jar88 je mi lahostajna
5. Nezastavam nazor ze moja logika je premakana, ale na Teba staci s prehladom ;)
kukučka
29.01.17,20:19
.
buchač
29.01.17,20:27
.

Kukulienka...by so mierne upresnil.
Naši (ktorí ako) rodičia pomaly ani nevedeli, že čo je to Google.
My starší sme sa naučili (nie iba Google) PC používať už ako rodičia.

No musím povedať, že naše deti (moje nevynímajúc) by sa občas bez Google ani len nepohli.
To, čo my ovládame ľavou zadnou, tie detiská sa nikdy nenaučia...u cudzích detí mi to nejak nevadií.
Pri tých mojich ma to serondie.

--------------------------------

DOPLNENIE :

Teraz som naďabil na henten "článok"...
https://zena.sme.sk/c/20443181/youtuberka-moma-hornakova-strata-sukromia-je-narocna-fotia-si-ma-aj-ked-obedujem.html?ref=njctp
Názor nech si urobí každý sám.

Akurát sa čudujem, že smečkári dali toľko priestoru, čo inokedy, pri oveľa vážnejších témach veru neexistuje.
Nandrolon
30.01.17,05:00
V tej svojej premakanej IT logike si pozabudol na zakladny fakt. Nie kazdy, ktory by eventualne dostal trest smrti by bol justicny omyl.
Ci o com tu uz dva dni pises???
Ja neviem tiez nic o tvojom zdravotnom stave ani praci ktoru robis, ale som rad, ze my to mysli inac ako tebe. Pokial viem tak jediny koho tu chapes je Jar88 a ten isty ako jediny chape teba. Ja som rad, ze nepatrim do tej vasej kasty, lebo az vtedy by som sa musel nad sebou vazne zamysliet.
Ps: tie geny som spomenul na margo prispevku tvojho kamosa, aby som mu vysvetlil, ze je normalne ak vie stvorrocne dievca nieco viac v dnesnej dobe ako tahat kacera a hrat sa s babikami. A teraz nepisem o svojom dietati, ale aj o inych vratane jeho vnucky. Je vela pribrzdenych lydi, ktori sa idu nad "normalnymi vecami" rozplyvat a nadchynat. Uz nie je rok 1970.
1. :) Srandista, ja som niekde pisal, ze kazdy rozsudook smrti by bol justincny omyl ? Noze daj citat. ;) A mas pravdu. Je smutne, ze si ani za dva dni nepochopil o co mi islo.
2. Ako obvykle nachytany na hruskach a zatlaceny do kuta sklzol do roviny invektiv, kde sa komentuje osoba a nie nazor ?
3. Ja tu kamosov nemam ziadnych (mam radsej za kamaratov zivych ludi) a taktiez sa necitim byt clenom nejakej kasty. Co sa jar88 tyka, pre mna ste, v jednom z uhla pohladov, v jednej skupine. Neda sa s vami konstruktivne diskutovat.
4. Vasa diskusia s jar88 je mi lahostajna
5. Nezastavam nazor ze moja logika je premakana, ale na Teba staci s prehladom ;)
1. Tak načo bol dobrý ten tvoj HLÚPY A NEPRAVDIVÝ výpočet?
2. Prvý si začal zosmiešňovať ty, možno nejaké komplexy, neviem. /Síce si tu stokrát písal že robíš neviem pre koho neviem čo, raz si tu písal výraz "môj zamestnávateľ", inokedy si tu písal s pozície, že ty zamestnávaš. IT uznávam, ale rozdeľujem ich na programátorov /koderov, vývojárov jedno ako to nazveme/, a ostatných "príživníkov" /správcov sietí, support podpora a pod.../
3. Ja som bol donedávna naklonený, že Jar88 a Taiko je jedna a tá istá osoba, ale potom si hovorím, že toľko hlúposti a nechápavosti nemôže mať v sebe iba jeden človek, takže musia byť dvaja
4. Podľa mňa nič také neexistuje...
5. Ja myslím, že egocentrizmus je sviňa a tvoja logika? možno stačí na tvoju prácu, kde si zrejme KING, ale v ostatných veciach nestačí ani na základné a bežné rodinné žitie

Na záver otázka, prečo stále chceš aby sme chápali iba MY TEBA? Chápeš aj ty nás???
Podľa mňa nie.
Ak náhodou tento príspevok bude zmazaný, tak ho kopírujem do poznámkového bloku, to len oznamujem.
Nandrolon
30.01.17,05:05
.

Kukulienka...by so mierne upresnil.
Naši (ktorí ako) rodičia pomaly ani nevedeli, že čo je to Google.
My starší sme sa naučili (nie iba Google) PC používať už ako rodičia.

No musím povedať, že naše deti (moje nevynímajúc) by sa občas bez Google ani len nepohli.
To, čo my ovládame ľavou zadnou, tie detiská sa nikdy nenaučia...u cudzích detí mi to nejak nevadií.
Pri tých mojich ma to serondie.

--------------------------------

DOPLNENIE :

Teraz som naďabil na henten "článok"...
https://zena.sme.sk/c/20443181/youtuberka-moma-hornakova-strata-sukromia-je-narocna-fotia-si-ma-aj-ked-obedujem.html?ref=njctp
Názor nech si urobí každý sám.

Akurát sa čudujem, že smečkári dali toľko priestoru, čo inokedy, pri oveľa vážnejších témach veru neexistuje.
To, či sa naše deti budú vedieť zaobísť aj bez google závisí do veľkej miery od nás, rodičov. Len to chce mať nie na 1. mieste mamon, ale rodinu.
taiko
30.01.17,06:02
V tej svojej premakanej IT logike si pozabudol na zakladny fakt. Nie kazdy, ktory by eventualne dostal trest smrti by bol justicny omyl.
Ci o com tu uz dva dni pises???
Ja neviem tiez nic o tvojom zdravotnom stave ani praci ktoru robis, ale som rad, ze my to mysli inac ako tebe. Pokial viem tak jediny koho tu chapes je Jar88 a ten isty ako jediny chape teba. Ja som rad, ze nepatrim do tej vasej kasty, lebo az vtedy by som sa musel nad sebou vazne zamysliet.
Ps: tie geny som spomenul na margo prispevku tvojho kamosa, aby som mu vysvetlil, ze je normalne ak vie stvorrocne dievca nieco viac v dnesnej dobe ako tahat kacera a hrat sa s babikami. A teraz nepisem o svojom dietati, ale aj o inych vratane jeho vnucky. Je vela pribrzdenych lydi, ktori sa idu nad "normalnymi vecami" rozplyvat a nadchynat. Uz nie je rok 1970.
1. :) Srandista, ja som niekde pisal, ze kazdy rozsudook smrti by bol justincny omyl ? Noze daj citat. ;) A mas pravdu. Je smutne, ze si ani za dva dni nepochopil o co mi islo.
2. Ako obvykle nachytany na hruskach a zatlaceny do kuta sklzol do roviny invektiv, kde sa komentuje osoba a nie nazor ?
3. Ja tu kamosov nemam ziadnych (mam radsej za kamaratov zivych ludi) a taktiez sa necitim byt clenom nejakej kasty. Co sa jar88 tyka, pre mna ste, v jednom z uhla pohladov, v jednej skupine. Neda sa s vami konstruktivne diskutovat.
4. Vasa diskusia s jar88 je mi lahostajna
5. Nezastavam nazor ze moja logika je premakana, ale na Teba staci s prehladom ;)
1. Tak načo bol dobrý ten tvoj HLÚPY A NEPRAVDIVÝ výpočet?
2. Prvý si začal zosmiešňovať ty, možno nejaké komplexy, neviem. /Síce si tu stokrát písal že robíš neviem pre koho neviem čo, raz si tu písal výraz "môj zamestnávateľ", inokedy si tu písal s pozície, že ty zamestnávaš. IT uznávam, ale rozdeľujem ich na programátorov /koderov, vývojárov jedno ako to nazveme/, a ostatných "príživníkov" /správcov sietí, support podpora a pod.../
3. Ja som bol donedávna naklonený, že Jar88 a Taiko je jedna a tá istá osoba, ale potom si hovorím, že toľko hlúposti a nechápavosti nemôže mať v sebe iba jeden človek, takže musia byť dvaja
4. Podľa mňa nič také neexistuje...
5. Ja myslím, že egocentrizmus je sviňa a tvoja logika? možno stačí na tvoju prácu, kde si zrejme KING, ale v ostatných veciach nestačí ani na základné a bežné rodinné žitie

Na záver otázka, prečo stále chceš aby sme chápali iba MY TEBA? Chápeš aj ty nás???
Podľa mňa nie.
Ak náhodou tento príspevok bude zmazaný, tak ho kopírujem do poznámkového bloku, to len oznamujem.
1. Ktory vypocet mas na mysli? cituj
2. Kde som Ta v tejto diskusii zosmiesnil ? cituj
3. Zamestnanec uz nie som, robim ako zivnostnik a ano zaroven zamestnavam. btw, kto koho zosmiesnuje ? ;)
4. nevymienate si s jar88 prispevky a nereagujete na seba ?
5. Ja nepotrebujem aby si ma chapal a pravdou je, ze Tvoje chapanie sveta a suvislosti mi je nahony vzdialene. Nevies o mne nic, ani o mojom ziti, ani o mojej rodine, takze akekolvek zavery v tomto smere su iba Tvojimi domnienkami. Nestaci veci len povedat, ci napisat, treba ich aj dokazat a sucitim s Tvojou frustraciou ked sa Ti to nedari.
Nie je dovod Tvoj prispevok mazat, nijak neporusil etiketu porady a prave naopak moze byt poucny. Pre Teba aj pre inych.
Nandrolon
30.01.17,06:14
1. všetci okrem teba vieme, inteligentný človek si dokáže domyslieť to správne slovíčko
2. detto
3. no comment
4. a ty?
5. ty nechápeš okrem seba a jara nič
Nie, vôbec neviem nič o tebe, akurát si tu kedysi zavesil, koľko si zarábal v minulosti a v akých cifrách sa pohybuješ teraz, možno, že si to písal námesačný, ale všetci pravidelní a starí návštevníci porady sme to čítali.
Toľko, čo si tu o sebe napísal tu nenapísal nikto, vrátane mňa!
alaya1
30.01.17,06:14
[QUOTE="taiko"][QUOTE="Nandrolon"]

Na záver otázka, prečo stále chceš aby sme chápali iba MY TEBA? Chápeš aj ty nás???
Podľa mňa nie.
Ak náhodou tento príspevok bude zmazaný, tak ho kopírujem do poznámkového bloku, to len oznamujem.
1. Ktory vypocet mas na mysli? cituj
2. Kde som Ta v tejto diskusii zosmiesnil ? cituj
3. Zamestnanec uz nie som, robim ako zivnostnik a ano zaroven zamestnavam.
4. nevymienate si s jar88 prispevky a nereagujete na seba ?
5. Ja nepotrebujem aby si ma chapal a pravdou je, ze Tvoje chapanie sveta a suvislosti mi je nahony vzdialene. Nevies o mne nic, ani o mojom ziti, ani o mojej rodine, takze akekolvek zavery v tomto smere su iba Tvojimi domnienkami. Nestaci veci len povedat, ci napisat, treba ich aj dokazat a sucitim s Tvojou frustraciou ked sa Ti to nedari.
Nie je dovod Tvoj prispevok mazat, nijak neporusil etiketu porady a prave naopak moze byt poucny. Pre Teba aj pre inych.



Nezvyknem chodit do tejto temy, nakolko sa tu "vypluva" len negativna energia, avsak toto co som zvyraznila je naozaj svata pravda. Preco maju nicky potrebu riesit realitu prispievatelov a ich rodiny. Kazdy je tu rovnaky nick, mal by sa aj tak ponimat. Snad z vlastnej frustracie, nedocenenia to ludia nedokazu. Ja som vcera jednu zahadu rozluskla a nebolo to vesele zistenie.
Kazdy ma pravo na akceptaciu svojej otvorenosti v rozsahu, v akej chce on. Tyka sa to aj otvorenosti nazorov, nie len reality.
Nandrolon
30.01.17,06:24
Alaya, súhlasím ale to sa netýka iba mňa, ale aj "protistrany". Ináč mimochodom, však aj ty musíš vedieť, že to zvýraznené je klamstvo. Ešte raz píšem. Chodím tu Xy rokov, pamäť mi slúži, tak prečo by som nemal vedieť nič o jeho žití, keď to tu X krát písal v rôznych súvislostiach, témach, názoroch?
Nevedel by som iba v prípadoch:
1. Ak by tu nič nepísal
2. Ak by som tu pravidelne nechodil
3. Ak by som tu nechodil vôbec a nikdy by som nečítal žiaden názor od užívateľa Taiko

O frustrácii by som pomlčal, nechcem rozoberať ale v súvislosti s nejakým nickom :-)))))))))) sa tu x krát preberala aj v súvislosti s inými fórami...
buchač
30.01.17,06:25
Nezvyknem chodit do tejto temy, nakolko sa tu "vypluva" len negativna energia,


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy


Čo by si chcela v dnešnej dobe, pod vedením prezidenta, plk. a kpt. ?
Nejaké pozitíva ?
Sa nečuduj, že nie jeden pení jak malé pivo.
taiko
30.01.17,06:28
1. všetci okrem teba vieme, inteligentný človek si dokáže domyslieť to správne slovíčko
2. detto
3. no comment
4. a ty?
5. ty nechápeš okrem seba a jara nič
Nie, vôbec neviem nič o tebe, akurát si tu kedysi zavesil, koľko si zarábal v minulosti a v akých cifrách sa pohybuješ teraz, možno, že si to písal námesačný, ale všetci pravidelní a starí návštevníci porady sme to čítali.
Toľko, čo si tu o sebe napísal tu nenapísal nikto, vrátane mňa!
https://youtu.be/olZLIC4T9uE
Nandrolon
30.01.17,06:31
1. všetci okrem teba vieme, inteligentný človek si dokáže domyslieť to správne slovíčko
2. detto
3. no comment
4. a ty?
5. ty nechápeš okrem seba a jara nič
Nie, vôbec neviem nič o tebe, akurát si tu kedysi zavesil, koľko si zarábal v minulosti a v akých cifrách sa pohybuješ teraz, možno, že si to písal námesačný, ale všetci pravidelní a starí návštevníci porady sme to čítali.
Toľko, čo si tu o sebe napísal tu nenapísal nikto, vrátane mňa!
https://youtu.be/olZLIC4T9uE


http://4.bp.blogspot.com/--CT5WBjbJmA/VKVnZy7ZwDI/AAAAAAAABpk/WH1PVT6H0tQ/s1600/troll%2Bnrwt.JPG
alaya1
30.01.17,06:36
Alaya, súhlasím ale to sa netýka iba mňa, ale aj "protistrany". Ináč mimochodom, však aj ty musíš vedieť, že to zvýraznené je klamstvo. Ešte raz píšem. Chodím tu Xy rokov, pamäť mi slúži, tak prečo by som nemal vedieť nič o jeho žití, keď to tu X krát písal v rôznych súvislostiach, témach, názoroch?
Nevedel by som iba v prípadoch:
1. Ak by tu nič nepísal
2. Ak by som tu pravidelne nechodil
3. Ak by som tu nechodil vôbec a nikdy by som nečítal žiaden názor od užívateľa Taiko

O frustrácii by som pomlčal, nechcem rozoberať ale v súvislosti s nejakým nickom :-)))))))))) sa tu x krát preberala aj v súvislosti s inými fórami...

Nepochopil si to spravne. Pisala som to vseobecne, len sa neda citovat bez uvedenia nickov. Argumentovat sa predsa da, aj bez tych osobnych narazok na osobnost a hlavne rodinu.

A co sa tyka inych for. Ja som napr. nasla ptotoznost jedneho paradackeho nicku inde. Ten totozny nick s poradackym nickom tam hladal sexualneho partnera. Mala som si to dat do suvisu a spajat ludi pod prezyvkami? Nepaci sa mi to, tu je to bezna prax. Moze a nemusi to byt totozny jedinec . Nie je mojou vecou to hned googlit, hladat a snorit. O tom pisem, ze sukromie by sa malo riesit len v takom rozsahu, ako si to dotycny zela. Mal by sa riesit obsah prispevku.

Ja som len poznamenala k tomu zvyraznenemu. Ine suvislost, kto komu a preco v tejto teme neriesim .
jar88
30.01.17,09:24
Skoda reci. Takze konkretny ty sa bojis viac toho, ze ti daju trest smrti /justicny omyl/ ako to, ze spadnes v lietadle? :-))))) menej marisky!
Ak spadne 1 lietadlo so 100 cestujucimi v 5 mil. state, tak tolko justicnych omylov s trestom smrti by nebolo ani za 300 rokov. Dovtedy spadne dalsich 50 lietadiel....
A moj nazor na justicny omyl trestu smrti?
Nikdy to nebude bezuhonny clovek. Ten sa do takej situacie jednoducho nemoze dostat.

Skoda reci. Takze konkretny ty sa bojis viac toho, ze ti daju trest smrti /justicny omyl/ ako to, ze spadnes v lietadle? :-))))) menej marisky!
Ak spadne 1 lietadlo so 100 cestujucimi v 5 mil. state, tak tolko justicnych omylov s trestom smrti by nebolo ani za 300 rokov. Dovtedy spadne dalsich 50 lietadiel....
A moj nazor na justicny omyl trestu smrti?
Nikdy to nebude bezuhonny clovek. Ten sa do takej situacie jednoducho nemoze dostat.

Neviem, či ti to naozaj zostalo po dnešný deň utajené, ale správny režim, napríklad ten minulý, to zvládol nie za 300 rokov, ale za prvé dva.
No a v sojuze, toľko lietadiel nespadne ani za 1000 rokov. Tam zahučalo 20 000 000 ľudí a nie omylom.:)
-----------------------------------
Len dúfam, že to nezačneš porovnávať s počtom mŕtvych na diaľniciach USA.:---
jar88
30.01.17,09:50
Akosi si neviem pomôcť, ale musím sa ešte vrátiť k tomu štvorjadrovému tabletu, ktorý tu spomínal Nandrolon.
Spýtal si sa, čo také je možné v súvislosti s Arduinom programovať. Vraj len nejaké malé hlúposti, či niečo také. Alebo aspoň v tom význame.
Tak by som sa chcel na oplátku opýtať, čo také geniálne, je možné robiť na tablete.
Myslím, čo z toho, čo sa dá robiť na Arduíne.
Nandrolon
30.01.17,10:12
Takže už som poobede, trošku môžem popísať.
Ad štvorjadrový tablet - neviem, či sú aj menej jadrové tablety, momentálne to nepozerám, ale menej ako štvorjadro, by som už nekúpil ani mobil, to len na margo toho štvorjadra. Podobne ako by si si ty nekúpil napr. Fabiu.
Nemyslel som to tak, že na arduine sa dajú robiť iba malé hlúposti. Na arduine ide prevádzkovať celé systémy, hlavne rôzne CNC rezačky a podobne, je toho milión.
Lenže ťažko písať, keď neviem čo robíš na tom arduine konkrétne ty. Keďže na základe diskusií s Taikom z minulosti si tu písal, že do IT sa nerozumieš a pokiaľ viem, tak programovať si sa začal učiť v roku 2016 a to ešte samovýukou, tak nepredpokladám že programuješ nejaké extra veľké projekty.
A čo sa dá robiť na tom tablete? Teraz nechápem, či myslíš mňa alebo dcérku?
Dieťa si tam môže kresliť, pozerať rozprávku, učiť sa matematiku, učiť sa písať, učiť sa abecedu, rôzne zábavné aplikácie, fotiť, natáčať video, nahrávať zvuk. Zoznamuje sa s výpočtovou technikou, grafickým prostredím, androidom.
Čo môže robiť na tablete dospelý? "Takmer" všetko to, čo na PC.
Napríklad môže písať programy pre arduino, programy na ovládanie kúrenia, na ovládanie čidiel v dome, kde každá izba má svoju vlastnú teplotu, samozrejme aj rozvod, môže si prezerať všetky výstupy z arduino systémov kdekoľvek na svete.
Ale ešte raz zdôrazním. Osobne arduino nejako neriešim. Kolega s ním už robí všetko možné /on je ale bývalý programátor Grisoftu/, častokrát čítam aj to, čo v ňom napíše. Ja sa venujem zo zábavy databázovým aplikáciám ako napr. dochádzka do zamestnania, rodinné financie, databáza ovocných stromov a kríkov a podobne. Samozrejme jedná sa ú moje súkromné programiky skompilované do .exe súborov a spustiteľné aj v MS DOSe. Dnes už na to stačí excel a základné znalosti, lenže to už má s programovaním spoločné asi toľko ako programovanie práčky, mikrovlnky a podobne. Programovanie pre mňa znamená ovládať nejaký programovací jazyk a v poznámkovom bloku pekne písať. Na koniec sa robí kontrola, či to nie je zacyklené, testuje sa to a tak. Základ je ale ovládať jazyk "slovom" /príkazy/ a písmom /syntaxy/. Neuznávam rôzne pomôcky, barličky, šablóny bez ktorých sa to už dnes nikde nerobí, nakoľko sú iné nároky na obsiahlosť softu a aj doba pokročila.
Prirovnal by som to u áut k veteránom, verzus nové autá.
PS: preto na záver dám jednu konkrétnu otázku aj ja. Čo konkrétne píšeš na arduino?
buchač
31.01.17,16:36
Ak sa Martin Schulz stane nemeckým kancelárom, na východeurópske krajiny použije silu
http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/ak-sa-martin-schulz-stane-nemeckym-kancelarom-na-vychodeuropske-krajiny-pouzije-silu/17303/

----------------------------------------

Aj keď takéto vyhlásenie je potrebné brať s rezervou, možno bol opilec zasa nachlastaný jak Slota...ALE na rozdiel od nejakého (vtedajšieho provinčného politika) by mal vážiť slová.

" Je to nedoštudovaný kariérista, ktorý v mene svojej fixnej idey o vytvorení európskeho národa na báze nerealistických multikultúrnych a socialistických predpokladov, je schopný zničiť celú Európu. "
misoft
01.02.17,14:31
Náááááááá ..... a je to tu!
Keď sa ozvali stredoslováci - Hranatý promptne stopol navyšovanie záloh za elektrinu a pod.
Teraz sa začali ozývať východniari - ale nie podnikatelia, dokonca malí odberatelia.... zvýšenie od pár desiatok až po 900%!!!!
A reakcia štátu? Nebudú sa tým zaoberať, má si to vyriešiť VSE individuálne. A tuším, ako to dopadne. Ceny boli schválené, nie je čo riešiť, reklamácia neopodstatnená - teda spotrebiteľ PLAŤ!
Takže táto vláda sa rozhodla, že nepomôže východu a nej chudobní budú najchudobnejší....
Pre niektorých malých odberateľov to však bude znamenať dve veci:
A) buď zaplatí energie a nech skape od hladu....
B) nezaplatí energie, bude mať jedlo, ale pretože nezaplatil, príde exekúcia a zhabú mu jeho majetok....
Takže to bude prašť jak uhoď.....

I keď Matovič je trochu šašo a často preháňa (vraj 1500% - kačica) - papiere od VSE, ktoré dostávajú občania na východe vravia jasne - poriadne to dvihli.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/418587-ludom-na-vychode-zdrazela-elektrina-aj-o-1-500-percent-tvrdi-matovic/
Ale ešte uvidíme, kde je pravda a kde fikcia......
Ale toto platí:
BRAVÓ - Hranatý, BRAVÓ - (prasa) Holjenčík, BRAVÓ - sociálne "cítiaca" strana - len dúfam, že tie zadubené mozgy, ktoré doteraz verili tým bludom Hranatého, konečne otvoria oči a začnú aj rozmýšľať.
Lenže už bude neskoro, ceny budú platné dlhé roky..... 2017-2018-2019-2020
jar88
01.02.17,16:45
Takže už som poobede, trošku môžem popísať.
Ad štvorjadrový tablet - neviem, či sú aj menej jadrové tablety, momentálne to nepozerám, ale menej ako štvorjadro, by som už nekúpil ani mobil, to len na margo toho štvorjadra. Podobne ako by si si ty nekúpil napr. Fabiu.
Nemyslel som to tak, že na arduine sa dajú robiť iba malé hlúposti. Na arduine ide prevádzkovať celé systémy, hlavne rôzne CNC rezačky a podobne, je toho milión.
Lenže ťažko písať, keď neviem čo robíš na tom arduine konkrétne ty. Keďže na základe diskusií s Taikom z minulosti si tu písal, že do IT sa nerozumieš a pokiaľ viem, tak programovať si sa začal učiť v roku 2016 a to ešte samovýukou, tak nepredpokladám že programuješ nejaké extra veľké projekty.
A čo sa dá robiť na tom tablete? Teraz nechápem, či myslíš mňa alebo dcérku?
Dieťa si tam môže kresliť, pozerať rozprávku, učiť sa matematiku, učiť sa písať, učiť sa abecedu, rôzne zábavné aplikácie, fotiť, natáčať video, nahrávať zvuk. Zoznamuje sa s výpočtovou technikou, grafickým prostredím, androidom.
Čo môže robiť na tablete dospelý? "Takmer" všetko to, čo na PC.
Napríklad môže písať programy pre arduino, programy na ovládanie kúrenia, na ovládanie čidiel v dome, kde každá izba má svoju vlastnú teplotu, samozrejme aj rozvod, môže si prezerať všetky výstupy z arduino systémov kdekoľvek na svete.
Ale ešte raz zdôrazním. Osobne arduino nejako neriešim. Kolega s ním už robí všetko možné /on je ale bývalý programátor Grisoftu/, častokrát čítam aj to, čo v ňom napíše. Ja sa venujem zo zábavy databázovým aplikáciám ako napr. dochádzka do zamestnania, rodinné financie, databáza ovocných stromov a kríkov a podobne. Samozrejme jedná sa ú moje súkromné programiky skompilované do .exe súborov a spustiteľné aj v MS DOSe. Dnes už na to stačí excel a základné znalosti, lenže to už má s programovaním spoločné asi toľko ako programovanie práčky, mikrovlnky a podobne. Programovanie pre mňa znamená ovládať nejaký programovací jazyk a v poznámkovom bloku pekne písať. Na koniec sa robí kontrola, či to nie je zacyklené, testuje sa to a tak. Základ je ale ovládať jazyk "slovom" /príkazy/ a písmom /syntaxy/. Neuznávam rôzne pomôcky, barličky, šablóny bez ktorých sa to už dnes nikde nerobí, nakoľko sú iné nároky na obsiahlosť softu a aj doba pokročila.
Prirovnal by som to u áut k veteránom, verzus nové autá.
PS: preto na záver dám jednu konkrétnu otázku aj ja. Čo konkrétne píšeš na arduino?
Teraz len študujem.
https://www.youtube.com/watch?v=PD7DzTIFJdU
bjuty smis
01.02.17,17:19
Náááááááá ..... a je to tu!
Keď sa ozvali stredoslováci - Hranatý promptne stopol navyšovanie záloh za elektrinu a pod.
Teraz sa začali ozývať východniari - ale nie podnikatelia, dokonca malí odberatelia.... zvýšenie od pár desiatok až po 900%!!!!
A reakcia štátu? Nebudú sa tým zaoberať, má si to vyriešiť VSE individuálne. A tuším, ako to dopadne. Ceny boli schválené, nie je čo riešiť, reklamácia neopodstatnená - teda spotrebiteľ PLAŤ!
Takže táto vláda sa rozhodla, že nepomôže východu a nej chudobní budú najchudobnejší....
Pre niektorých malých odberateľov to však bude znamenať dve veci:
A) buď zaplatí energie a nech skape od hladu....
B) nezaplatí energie, bude mať jedlo, ale pretože nezaplatil, príde exekúcia a zhabú mu jeho majetok....
Takže to bude prašť jak uhoď.....

I keď Matovič je trochu šašo a často preháňa (vraj 1500% - kačica) - papiere od VSE, ktoré dostávajú občania na východe vravia jasne - poriadne to dvihli.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/418587-ludom-na-vychode-zdrazela-elektrina-aj-o-1-500-percent-tvrdi-matovic/
Ale ešte uvidíme, kde je pravda a kde fikcia......
Ale toto platí:
BRAVÓ - Hranatý, BRAVÓ - (prasa) Holjenčík, BRAVÓ - sociálne "cítiaca" strana - len dúfam, že tie zadubené mozgy, ktoré doteraz verili tým bludom Hranatého, konečne otvoria oči a začnú aj rozmýšľať.
Lenže už bude neskoro, ceny budú platné dlhé roky..... 2017-2018-2019-2020


fico holjenčíka nechce pustiť....je jeden z tých, čo balí pre fica do " alobalu "...

napr :
https://nicholsonova.blog.sme.sk/c/445458/holjencikov-judr-superman.html?ref=tit

potom samozrejme slnečné a vodné elektrárne...

ktoré niektorí "experti nepochopitelne " obhajujú v inej téme...
taiko
02.02.17,05:38
Takže táto vláda sa rozhodla, že nepomôže východu a nej chudobní budú najchudobnejší....

to su co za dedukcie ??? Sam som povodom z vychodu, ale nejak sa mi vidi, ze niektori vychodniari robia vychodu medvediu sluzbu. A potom sa divia, ze su vychodniari na smiech.
Ved Matovic to vykrical vcera, ved aspon pockajme, ze co a ako. Ved aj povodny problem v strede, sa "nevyriesil" hned.
Nevravim, ze sa to na vychode tiez vyriesi, ale mohli by sme trosku pockat s tym hysterickym vyziapovanim "lebo vychod".

aha co som nasiel na Tebou citovanom denniku:
"
Ako poznamenal Fico, Západoslovenská energetika neeviduje reklamácie zo strany spotrebiteľov. "Ak sa však vyskytnú nejaké reklamácie, budú okamžite individuálne rokovať a naprávať stav," dodal. Východoslovenská energetika eviduje ojedinelé reklamácie. "Tieto riešia individuálne," povedal Fico. Preto cenové rozhodnutie v prípade elektriny, ktoré ÚRSO podpíše, sa bude týkať len Stredoslovenskej energetiky.
"
misoft
02.02.17,07:22
Tai.... sleduj najnovšie správy! Holjenčík v parlamente už nič nevysvetlí! Včera sa "dobrovoľne" vzdal funkcie. Takže sa nik nedozvie, ako to v skutočnosti s tým zdražovaním je, kto ťahá nitky udalostí.
A keďže šéf ÚRSO už nie je, jeho "sľuby" taktiež, tak tí, čo dostanú teraz faktúry a nové zálohové platby sa môžu sťažovať akurát na lampárni. Platí posledné rozhodnutie šéfa (teraz bývalého) ÚRSO. Doteraz nik nezmenil, reklamácie sa budú zamietať (lebo už nik nedá ďalší príkaz) a národ robotný bude ešte viac zdieraný a ožobračovaný.

Fico môže kvákať, koľko chce..... zatiaľ len prikázal v jednom prípade, v ostatných (západ a východ) sa už na to vysral! Jeho sa to už netýka, populistické rozhodnutie urobil.....

Ja len dúfam, že tie ovce, ktoré so zbožným pohľadom volili tú zlodejskú bandu, konečne precitnú (až uvidia tie faktúry)...a nabudúce budú hlavu používať správnym spôsobom.
taiko
02.02.17,07:24
Tai.... sleduj najnovšie správy! Holjenčík v parlamente už nič nevysvetlí! Včera sa "dobrovoľne" vzdal funkcie. Takže sa nik nedozvie, ako to v skutočnosti s tým zdražovaním je, kto ťahá nitky udalostí.
A keďže šéf ÚRSO už nie je, jeho "sľuby" taktiež, tak tí, čo dostanú teraz faktúry a nové zálohové platby sa môžu sťažovať akurát na lampárni. Platí posledné rozhodnutie šéfa (teraz bývalého) ÚRSO. Doteraz nik nezmenil, reklamácie sa budú zamietať (lebo už nik nedá ďalší príkaz) a národ robotný bude ešte viac zdieraný a ožobračovaný.

Ja len dúfam, že tie ovce, ktoré so zbožným pohľadom volili tú zlodejskú bandu, konečne precitnú (až uvidia tie faktúry)...a nabudúce budú hlavu používať správnym spôsobom.
dobre hovoris, sledujme najnovsie spravy a nesirme hysteriu, ktora nikomu nepomaha. Konci predsa Holjencik nie URSO ;)
BTW ovcania neprecitnu. Lebo im preceda vysvetli, ze zato mozu kapitalisti a podnikatelia a jemu sa len nepodarilo, napriek nadludskej snahe, ich pred nimi ochranit.
misoft
02.02.17,07:49
....dokonca ani vlastnou hlavou......:D:D:D
taiko
02.02.17,07:52
....dokonca ani vlastnou hlavou......:D:D:D
no to uz vobec nie. Vlastnu hlavu uz totiz pouzil, na presun penazi opacnym smerom od ovcanov k nasim ludom :)
misoft
02.02.17,08:05
A mal ju pre istotu alobalom obalenú....:D
korela
02.02.17,09:58
taiko
02.02.17,11:03
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/418680-danko-pre-ceny-energii-pripustil-koalicnu-krizu-s-ficom-nehovoril-4-dni/
S tou hystériou to pôjde od jednej k druhej.
si mi pripomenula taky vtip.
"Z hniezda vyleteli dve vrany, jedna po druhej a druha o pol tretej" :D
misoft
03.02.17,15:12
Jááááj ..... ako sme sa tešili, že Holjenčík odchádza...... tůdle!
Jeho "odchod" má presný postup....on z toho ešte nič neurobil.... len s Hranatým o tom sa "rozprávali" - takže Hranatý opäť (ako je to jeho zvykom) len kecal.
Pretože predsedu ÚRSO môže odvolať jedine prezident, ak dostane list od demisii, zložení funkcie. List ešte neprišiel..... Holjenčík je i naďalej predsedom ÚRSO (i keď ho oficiálne bude viesť podpredseda - prasiatko môže i naďalej za nitky poťahovať).
No ten bordel, čo urobil - ten tu zostane http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/418789-chaos-v-cenach-energii-pokracuje-aj-po-holjencikovej-demisii/
Kto ten bordel napraví, kto toho zmätka popraví?
http://ipravda.sk/res/2017/02/03/thumbs/energie-ceny-energii-elektrina-plyn-teplo-urso-porovnanie-nestandard1.jpg
lubko6394
03.02.17,20:06
Možno riešenie poplatkov za pripojenie máme my sami v rukách. Ak je odôvodnenie také že na základe ampérov na vstupe je distribúcia nútená investovať do siete aby nám náš možný odber garantovala tak nám stačí jedno : dohoda že v určitom momente zapneme všetky možné spotrebiče tak aby sme sa priblížili ku garantovanému odberu a nevyhodili istič a stačí na to 15 minút. Navrhnem trebárs 1.marca od 17.00 do 17.15 a opakovane každý týždeň v rovnakom čase. Po mesiaci to vzdajú.
misoft
03.02.17,20:09
Ja by som mal ešte lepší návrh. Nie na 15 minút. Na 24 hodín.... a odrazu zistia, že tá ich sieť to nezvláda pokryť.
buchač
03.02.17,20:13
Možno riešenie....

Možno je riešenie niekde celkom inde.
Čo tak nedodávať elektrinu do EU ?
Kakakovníci, slniečkári, zlodeji detí a iní sa chvália všetkými možnými ekologickými zdrojmi, šetria si svoje krajiny.
No krajiny bývalého východného bloku sú povinné splňať nariadenia tých komisárov a komisií.

Všetko podľa hesla ... " Zabi bobra - zachrániš strom !"...že kto je kto v tom hesle, to je snáď jasné.
lubko6394
03.02.17,20:17
Ja by som mal ešte lepší návrh. Nie na 15 minút. Na 24 hodín.... a odrazu zistia, že tá ich sieť to nezvláda pokryť.
Netreba vyhadzovať príliš veľa peňazí. Pri solídnej účasti tých 15 minút vyhodí trafáky jeden za druhým. Konieckoncov ak odpíšeš najbližší trafák za 5- 10 minút tak ho skôr ako na druhý deň nevymenia. A koľkože trafákov majú skladom pre každotýždňové výmeny ?
lubko6394
03.02.17,20:25
Možno riešenie....

Možno je riešenie niekde celkom inde.
Čo tak nedodávať elektrinu do EU ?
Kakakovníci, slniečkári, zlodeji detí a iní sa chvália všetkými možnými ekologickými zdrojmi, šetria si svoje krajiny.
No krajiny bývalého východného bloku sú povinné splňať nariadenia tých komisárov a komisií.

Všetko podľa hesla ... " Zabi bobra - zachrániš strom !"...že kto je kto v tom hesle, to je snáď jasné.

Milý Jurko,
a to si myslíš že odsúhlasia tí čo sú dnes pri moci ?
Lobogo.
K čomu ich nedokopeme to oni nespravia.
Otázka je len či miera nasranosti obyvateľov je dostatočne silná a podnieti ich čosi spraviť.
Aj toto by bolo efektívnejšie ako podpora vreca zemiakov v BB kraji aj keď v princípe je to rovnaké.
buchač
03.02.17,20:48
Otázka je len či miera nasranosti obyvateľov je dostatočne silná a podnieti ich čosi spraviť.


No ja neviem...ale husiti sa nejak nesrali s pražskými konšelskými.
Niekedy mám pocit, ako keby si to tí vládnuci o to koledovali...

Kuwa, nechcem byť zlým prorokom...ale svetová situácia ako keby fakt smerovala k vojne...
Lenže zasa by sa len na starom kontinente odohrávala.
misoft
03.02.17,21:03
V dnešnej vcelku "veselej" dobe sa asi napĺňa učenie o vedeckom svetovom fekalizme:
afrikánka
03.02.17,21:20
Otázka je len či miera nasranosti obyvateľov je dostatočne silná a podnieti ich čosi spraviť.


No ja neviem...ale husiti sa nejak nesrali s pražskými konšelskými.
Niekedy mám pocit, ako keby si to tí vládnuci o to koledovali....

Vidíš, keby sa toto dialo u "čechúňov", kľudne by si to zopakovali, už by ich boli aspoň plné námestia.
bjuty smis
04.02.17,11:04
Otázka je len či miera nasranosti obyvateľov je dostatočne silná a podnieti ich čosi spraviť.


No ja neviem...ale husiti sa nejak nesrali s pražskými konšelskými.
Niekedy mám pocit, ako keby si to tí vládnuci o to koledovali....

Vidíš, keby sa toto dialo u "čechúňov", kľudne by si to zopakovali, už by ich boli aspoň plné námestia.
nehovorí sa čechúňov, ale čehúňov....aspoň u nás v senci.....
buchač
04.02.17,11:36
Otázka je len či miera nasranosti obyvateľov je dostatočne silná a podnieti ich čosi spraviť.


No ja neviem...ale husiti sa nejak nesrali s pražskými konšelskými.
Niekedy mám pocit, ako keby si to tí vládnuci o to koledovali....

Vidíš, keby sa toto dialo u "čechúňov", kľudne by si to zopakovali, už by ich boli aspoň plné námestia.
nehovorí sa čechúňov, ale čehúňov....aspoň u nás v senci.....

Na futbalových a hokejových štadiónoch sa kričalo iné...ale v podstate to bola odveta na pokrik čehúňov....."Bi, bi a bi slováka do hlavy"...

Pokrik slovákov asi poznáš...či ?
bjuty smis
04.02.17,12:00
Otázka je len či miera nasranosti obyvateľov je dostatočne silná a podnieti ich čosi spraviť.


No ja neviem...ale husiti sa nejak nesrali s pražskými konšelskými.
Niekedy mám pocit, ako keby si to tí vládnuci o to koledovali....

Vidíš, keby sa toto dialo u "čechúňov", kľudne by si to zopakovali, už by ich boli aspoň plné námestia.
nehovorí sa čechúňov, ale čehúňov....aspoň u nás v senci.....

Na futbalových a hokejových štadiónoch sa kričalo iné...ale v podstate to bola odveta na pokrik čehúňov....."Bi, bi a bi slováka do hlavy"...

Pokrik slovákov asi poznáš...či ?

poznám...a viac....napr. češi peši do....

ale ja mám tiež skúsenosti, že slováci sú hulváti na čechov a nie naopak....
afrikánka
04.02.17,12:22
Ako môže niekto nazvať čechov, že sú nacionalisti ? ? ? ? ?
Andrej Babiš, Adriana Krnáčová.....a mnoho ďalších podnikateľov, umelcov, ale aj iných, ktorí dosiahli v ČR významné postavenie, aj napriek tomu, že sú slováci.
Opačne si to neviem predstaviť....
bjuty smis
09.02.17,16:48
zdá sa mi to tak odporné, že to dám sem....

"Už ma to, ku***, unavuje... Riskujem kariéru a osobné hodnotenie, aj keď je to pravda... Dôchodcovia sú na kolenách, školy sú je jeden bordel, zdravotníctvo je peklo, polícia je úplne na dne. Každý vie prečo, ale nikto sa neodváži ani nechce povedať prečo."

"Tu je to, s čím som sa dostal do kontaktu od pondelka do piatku: znásilnenie, znásilnenie, lúpež, úmyselné ublíženie na zdraví, pokus o znásilnenie, znásilnenie, vydieranie, prepadnutie, násilie proti polícii, vyhrážanie sa polícii, drogová kriminalita, pokus o vraždu, znova znásilnenie, opäť vydieranie a zlé zaobchádzanie," vymenoval Springare jednotlivé zločiny.

"Podozriví zo spáchania; Ali Mohammed, Mahmod, Mohammed, Mohammed Ali, znovu, znovu a znovu. Christopher... čo, je to pravda? Áno, švédske meno pri drogovej kriminalite. Mohammed, Mahmod Ali, znova a znova," dodal a zverejnil aj pôvod vinníkov: "Irak, Irak, Turecko, Sýria, Afganistan, Somálsko, Somálsko, znovu Sýria, Somálsko, neznáma krajina, neznáma krajina, Švédsko. Polovica podozrivých nemá žiadne platné doklady, čo zvyčajne znamená, že klame o svojej národnosti a identite. "

http://www.topky.sk/cl/11/1607977/Policajt-sa-nahneval-a-rozputal-megaskandal-vo-Svedsku--Stacila-jedna-veta-o-narodnosti-zlocincov-
buchač
09.02.17,17:15
zdá sa mi to tak odporné, že to dám sem....

Odporné ? Záleží od uhla pohľadu.
Je to tvrdá realita ! ...a bude sa ešte stupňovať !
---------------------------------------------------
A včul nech mi vysvetlí niekto tieto dve informácie.
Jedna a tá istá lokalita a udalosť v daný deň, alebo nie.
Lebo ak áno, tak to je už iný level ...

Dráma pred občerstvením v Bratislave: Afganec bodol dvoch mladíkov, vyhrážal sa im smrťou
http://www.topky.sk/cl/100370/1607335/

Dvoch mladých Afgancov napadli nožom
https://komentare.sme.sk/c/20455122/dvoch-mladych-afgancov-napadli-nozom.html
bjuty smis
09.02.17,17:35
no zberba sa chytila medzi sebou..
a ten článok v sme je presne v línii, ktorú si aj ty pomenoval v inej téme...
jar88
10.02.17,07:14
no zberba sa chytila medzi sebou..
a ten článok v sme je presne v línii, ktorú si aj ty pomenoval v inej téme...
Presne v duchu "formovania" vedomia nablblého slovenského čitateľa.
Presne ako ten článok o Slovenke, ktorá sa vrátila z bohatého sveta na chudobné slovensko.
To aby sme boli spokojní a snáď aj vďační za chomút v ktorom žijeme.:)
taiko
10.02.17,09:07
no zberba sa chytila medzi sebou..
a ten článok v sme je presne v línii, ktorú si aj ty pomenoval v inej téme...
Presne v duchu "formovania" vedomia nablblého slovenského čitateľa.
Presne ako ten článok o Slovenke, ktorá sa vrátila z bohatého sveta na chudobné slovensko.
To aby sme boli spokojní a snáď aj vďační za chomút v ktorom žijeme.:)
Ja by som sa chcel opytat, kde presne ta Slovenka tendencne klamala, ako si bol byval tvrdil v onej teme ;) . Lebo aj ja mozem povedat, ze Ty stale tendencne klames, ale ak by sa mi to nedarilo dokazovat, tak by to boli len prazdne reci ;)
bjuty smis
14.02.17,10:00
Tweety
14.02.17,10:06
další útok na naše úspešné predsedníctvo

https://domov.sme.sk/c/20459020/sme-rodina-vyzyva-poslanca-chudika-aby-sa-vzdal-mandatu.html
A čo to má spoločné s predsedníctvom? Mimochodom, už nie sme predsedajúci.
bjuty smis
14.02.17,11:15
další útok na naše úspešné predsedníctvo

https://domov.sme.sk/c/20459020/sme-rodina-vyzyva-poslanca-chudika-aby-sa-vzdal-mandatu.html
A čo to má spoločné s predsedníctvom? Mimochodom, už nie sme predsedajúci.

no to som doteraz nezistil
ale to je častá ficova odpoved, ked sa prevalí dalšia ich zlodejina.....
misoft
14.02.17,13:49
no to som doteraz nezistil
ale to je častá ficova odpoved, ked sa prevalí dalšia ich zlodejina.....
Tak v tom máš asi pravdu - bude to omieľať až do volieb a možno ešte i po budúcich voľbách aspoň 10 rokov.......
misoft
14.02.17,14:33
bjuty smis
14.02.17,17:39
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/419736-mesta-na-juhu-krajiny-si-vybojovali-obchvaty/
I tak sa dá.....

mali ste tam východňárov a trt

madar tam je 2mesiace a vidíš.......
pavol54
15.02.17,20:25
Chudobná vdova si nechala na hrobové miesto namontovať elektrinu aby ju nechodili strašiť a mala pokoj po smrti - NEPOMOHLO
Len tak na okraj hanobenie mŕtvych bolo u nás považované keď chalani popíjali na hroboch čuču a robili na cintoríne iné neprístojnosti
korela
15.02.17,23:38
jar88
16.02.17,05:35
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/419736-mesta-na-juhu-krajiny-si-vybojovali-obchvaty/
I tak sa dá.....

mali ste tam východňárov a trt

madar tam je 2mesiace a vidíš.......
Myslíš toto?
https://www.youtube.com/watch?v=EF1mBXEpLpI
jar88
16.02.17,06:15
Chudobná vdova si nechala na hrobové miesto namontovať elektrinu aby ju nechodili strašiť a mala pokoj po smrti - NEPOMOHLO
Len tak na okraj hanobenie mŕtvych bolo u nás považované keď chalani popíjali na hroboch čuču a robili na cintoríne iné neprístojnosti
https://www.youtube.com/watch?v=k4BSddSNLYw
bjuty smis
16.02.17,17:26
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/419736-mesta-na-juhu-krajiny-si-vybojovali-obchvaty/
I tak sa dá.....

mali ste tam východňárov a trt

madar tam je 2mesiace a vidíš.......
Myslíš toto?
https://www.youtube.com/watch?v=EF1mBXEpLpI

neviem, čo tam je....

ale ersek si zaslúži pochvalu......tak sa to robí......
aj ked kazigraf mu to stým prešovom trochu okresal :)
pavol54
19.02.17,12:54
Citát z Pravdy :Americký senátor Graham na mníchovskej konferencii " V roku 2017 nakopeme Rusom zadok." a s takýmito debilmi mám byť v jednom bloku v NATO
jar88
20.02.17,04:55
Citát z Pravdy :Americký senátor Graham na mníchovskej konferencii " V roku 2017 nakopeme Rusom zadok." a s takýmito debilmi mám byť v jednom bloku v NATO

Ale veď ty tam byť nemusíš.:)
Ty môžeš z NATO aj vystúpiť.:---
jar88
20.02.17,04:58
buchač
20.02.17,05:49
Už majú po súde.:)
Hm...ešte pridaj nejaké videjká od Vaského a dielo bude dokonané.
--------------------------------------------

Keď zlodej kričí, chyťte zlodeja!

Názornou ukážkou nehoráznej drzosti a pokrytectva je „ multipodnikateľ“, likvidátor, štatutár, spoločník, člen B'nai B'rith International, všetko v jednej osobe, Martin Daňo. Pri podrobnejšom pohľade na siahodlhý zoznam spoločností a firiem kde figuruje jeho meno a daňovým dlhom, musí byť aj tomu čo žerie seno jasné, že tento človek je súčasťou súčasného zločineckého systému. Takých ako je Daňo sú na Slovensku tisíce, ale je vrcholom cynizmu ak sa tento „cap“, ktorý má sám poriadne „maslo na hlave“, pasoval do úlohy „záhradníka“ a začal ochraňovať verejné záujmy a bojovať proti korupcii. Bolo by to isté ako keby Heinrich Himmler založil spolok Nemecko-Židovského priateľstva a požiadal Židov, aby mu na činnosť prispievali darmi a 2% z odvedených daní. Presne tak to totiž robí Martin Daňo, ktorý si urobil nielen srandu z tohto národa ale aj zárobkový podnik. Od roku 2013 mu ako potvrdzuje jeho webová stránka, na tzv. „činnosť,“ poslali dôverčiví Slováci vyše 25 000 eur. K tomu treba zarátať príjmy z reklám na Youtube na videách, ktorými ohlupuje a manipuluje Slovákov.

Skutočne si neviem predstaviť ako môže bojovať proti tomuto skorumpovanému a prehnitému systému, keď sám na ňom parazitoval a likvidoval spoločnosti ako špinavé padlo.
Stačí si dať námahu pozrieť zopár webových stránok a každý súdny človek zistí kto sa skrýva za maskou Martina Daňa.

Ak má byť Martin Daňo, pendlujúci z Francúzka na Slovensko za peniaze dôverčivých Slovákov, zakladateľom projektu verejnej kontroly a politickej strany Ginn priama demokracia, tak ostáva už len povedať, nech nás Pán Boh ochraňuje.

Súčet všetkých dlhov platných k 27.06.2014
404 605.09 €

P.S.:
Celý výpis, kde henten funguje, nedávam.
jar88
20.02.17,06:43
Buchač,
je viac než jasné, že vôbec nechápeš o čo tu na Slovensku ide.
A naviac, že ste si to sami zariadili.
buchač
20.02.17,06:53
Buchač,
je viac než jasné, že vôbec nechápeš o čo tu na Slovensku ide.
A naviac, že ste si to sami zariadili.

Je určite viac ako jasné, že si ma nepochopil.
Nevyjadrujem sa k situácii na Slovensku.
Vyjadrujem sa k samotnému Daňovi a okrajovo aj Vaskému. Jeden lepší oný ako druhý.
Obaja si všetko prispôsobujú na svoje účely...kamerami nie raz len provokujú obyčajného jedinca k určitým krokom. Následne video šmaria na YT a odbavujú sa na ňom...a nájde sa X jedincov, ktorí sa pridajú.
--------------------------------------------
Sami zariadili ? Čiže množné číslo a samozrejme bez Teba.
Takže Ty si kde bol ? V nejakej prdely ?
...alebo nebodaj robíš osvetlovača Daňovi a Vaskému na striedačku ?
Kvaka
20.02.17,07:43
Ja som našla tvoj príspevok tu http://*************/viewtopic.php?t=509, vyjadruješ sa k Daňovi cudzími slovami? Ak áno, cituj zdroj. nechce mi uložiť odkaz v plnom znení, ale je to svetforum bodka sk, tam je zdroj http://necenzurovane.net/15/dano.html
pavol54
20.02.17,15:26
Rok apríl 1986 zatlkať zatlkať zatlkať to bolo heslo aktérov černobyľu. Včera, predvčerom si nejaký prevádzkovateľ jaderného zariadenia povedal zatlkať zatlkať zatlkať lebo namerané hodnoty rádioaktívnych látok v Európe potvrdzujú, že niekomu niečo ufúklo ale fazuľové vetry to neboli
misoft
20.02.17,17:09
Poznám to, poznám - museli sme (v službe) merať úroveň radiácie v ovzduší, to sa zapisovalo. Samozrejme - všetko bolo v "norme"! I keď (IT65 - intenzimeter ) ukazoval (a to bol presný asi ako bulharská konštanta) zvýšené hodnoty.
http://www.urbanstalker.eu/images/radiacia/it65_01.jpg
misoft
20.02.17,17:18
Ajajaj.........
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/420613-zomrel-rusky-ambasador-pri-osn-curkin/
Očakávajme neočakávané......
Napr. i to, že sa ozvú, že ho otrávili, zavraždili.......
pavol54
20.02.17,17:50
dobrá je štátna pomoc zahraničným investorom. Domáci malý podnikateľ(podľa niektorých aj tu, sviňa podvodnícka) ak na soc poisťovňu nahlási o hodinu neskôr dohodára tak príde o šancu po dobu piatich rokov čerpať akúkoľvek štátnu pomoc. Som veľmi zvedavý ako so Samsungom zacvičia kompetetní dôstojníci v.v . Mali by z toho spraviť "Monstr" prípad ako u Kotletu v BB. a čo Igi blekota pod nosom mu to frčalo niekoľko rokov a nič? Aha to je zahraničný podnikateľ na toho nemá gule
pavol54
20.02.17,18:00
Poznám to, poznám - museli sme (v službe) merať úroveň radiácie v ovzduší, to sa zapisovalo. Samozrejme - všetko bolo v "norme"! I keď (IT65 - intenzimeter ) ukazoval (a to bol presný asi ako bulharská konštanta) zvýšené hodnoty.
http://www.urbanstalker.eu/images/radiacia/it65_01.jpg
keby bol nasadený prezervatív po kalibrácii tak je to presné v rámci delty . Minule ma vážili zeleno bieli pandúri a pýtam sa: S akou odchýľkou meriate? My meriame presne. Opakujem otázku Akú deltu má vaša váha Že čo? Ešte že tie váhy obsluhovali civili, tak sa šklebili, lebo na rozdiel od nich vedeli o čom bola reč.
misoft
21.02.17,04:44
Si mi pripomenul, ako "kontrolovali" kamaráta môjho syna kalinčiaci na alkahól.... Fúkal (síce 0,00), ale i tak si neodpustil ich podpichnúť - reku: A je to kalibrované? Máte o tom nejaký záznam?
A oni :eek::eek::eek:
Tak im povedal na záver: A keby som nafúkal, tak by som vás sfúkol, lebo by to meranie nebolo platné....
pavol54
21.02.17,05:14
Si mi pripomenul, ako "kontrolovali" kamaráta môjho syna kalinčiaci na alkahól.... Fúkal (síce 0,00), ale i tak si neodpustil ich podpichnúť - reku: A je to kalibrované? Máte o tom nejaký záznam?
A oni :eek::eek::eek:
Tak im povedal na záver: A keby som nafúkal, tak by som vás sfúkol, lebo by to meranie nebolo platné....
Nemal pravdu s tou kontrolou (Len ak by bol oprávnenou osobou kontroly v oblasti metrologie a iných podobných činností) Ale s tým podpichovaním to uznávam (ale len potiaľ aby som kontrolórov nenasral)
pavol54
21.02.17,05:22
Som zvedavý ako sa z toho vykorčuľuje Richter. Nedávno bojoval za to že je neprípustné aby naši zamestnanci mali odmenu najmenej vo výške minimálnej mzdy štátu v ktorom pracujú vraj je to proti konkurencii a iné drísty(v tom momente by ostala republika prázdna, alebo by polovička zamestnancov v zahraničí skončila - za ich minimálnu mzdu si môžu zamestnať svojich )
DNES bojuje proti systému odmien aby srbi mali nižší plat ako je minimálna mzda platná u nás.
pavol54
21.02.17,08:00
Príbeh Igi versus Kotleta = hra na zlého a dobrého policajta. Za kým pôjde väčšie stádo? Predsa za tým dobrým
misoft
21.02.17,08:04
Si mi pripomenul, ako "kontrolovali" kamaráta môjho syna kalinčiaci na alkahól.... Fúkal (síce 0,00), ale i tak si neodpustil ich podpichnúť - reku: A je to kalibrované? Máte o tom nejaký záznam?
A oni :eek::eek::eek:
Tak im povedal na záver: A keby som nafúkal, tak by som vás sfúkol, lebo by to meranie nebolo platné....
Nemal pravdu s tou kontrolou (Len ak by bol oprávnenou osobou kontroly v oblasti metrologie a iných podobných činností) Ale s tým podpichovaním to uznávam (ale len potiaľ aby som kontrolórov nenasral)
Opäť si nepochopil pointu!
On nechcel kontrolovať prístroj, chcel (samozrejme humorne, lebo vedel, že nenosia pri sebe od nich certifikát) len, aby dokázali, že prístroj, ktorým robia úradné meranie, je na to určený, kalibrovaný.

Inak - ak by policajti niekoho načapali a merali takýmto nekalibrovaným prístrojom - tak "hriešnik" by vyšiel z toho "čistý" - dôvod: získanie dôkazu (o priestupku) nezákonným spôsobom (nekalibrovaným prístrojom) je neplatný.
To máš podobné, ako keby ti prišiel geodet vymeriavať pozemok a robil by to povrázkom. Tiež by to meranie nebolo OK.
misoft
21.02.17,14:08
Náááááááá! A je to tu! Znova odrb od ficovlády! Nové cenové rozhodnutia budú platiť až od MARCA 2017! Takže nie, ako Hranatý sľuboval, ako sa dušoval, ako vykrikoval, že ako v 2016 od januára. Takže pekne-krásne cenový výmer príde s veľkými platbami, musí sa zaplatiť a potom sa to "upraví" - že niekoho to položí - to je vedľajšie.

Takže ďalšie klamstvo od vládnucej strany!
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/420639-faktury-za-elektrinu-a-vodu-idu-po-starom-este-tyzden/

Dúfam, že sa konečne občanom už tie oči otvoria a v ďalších voľbách tú bandu zlodejskú nezvolia. Ale to je asi v rovine fikcie. Koncom roka ich asi opäť Hranatý ukecá pár €urami navyše (jednorázovo).
korela
21.02.17,15:03
A koho?
korela
21.02.17,15:39
Rada by som uverila emotívnemu výstupu Kollára zo včera, ale celý prejav bol vytvorený na oslovenie dôchodcov a ich najslabšie miesta. Ak si predstavuje, že takéto prejavy zmenia myslenie starších ľudí, tak si myslím, že to hraničí s naivitou. Kollár ešte asi stále netuší, kto je slovenský volič. Prieskumy nie sú pred a pri voľbách vôbec podstatné.
Ak toto politici pochopia, Slovensko dostane nádej na prežitie.
Mňa celkom ten jeho jednoduchý prístup pobavil.

https://www.youtube.com/watch?v=z36pQcUCSZ4
lubko6394
22.02.17,08:06
Pekne nám to Kollár vysvetlil. Mne nie je ale jasné niečo iné. Okrem VŠZP máme tuším ešte 2 súkromné, dokonca došlo k uliatiu prostiedkov pri zlučovaní ktorýchsi. Ako je možné že tie súkromné si vybrali zisk dopredu a nekrachli ? Veď ak to otočím na% tak koľko percent má stratu VŠZP tak minimálne toľko +/- % by mali mať stratu aj tie súkromné a plus k tomu tie uliate peniaze. Alebo opačne ak je u súkromných dosť prostriedkov na vybratie zisku a oni nekrachnú, tak minimálne toľko percent + strata je rozkradnutých v VŠZP.
pavol54
22.02.17,09:09
Pekne nám to Kollár vysvetlil. Mne nie je ale jasné niečo iné. Okrem VŠZP máme tuším ešte 2 súkromné, dokonca došlo k uliatiu prostiedkov pri zlučovaní ktorýchsi. Ako je možné že tie súkromné si vybrali zisk dopredu a nekrachli ? Veď ak to otočím na% tak koľko percent má stratu VŠZP tak minimálne toľko +/- % by mali mať stratu aj tie súkromné a plus k tomu tie uliate peniaze. Alebo opačne ak je u súkromných dosť prostriedkov na vybratie zisku a oni nekrachnú, tak minimálne toľko percent + strata je rozkradnutých v VŠZP.
bola by to pravda keby bolo zloženie užívateľov rovnaké
Mám zamestnanca je v Unione, jeho maželka dlhodobo nemocná nábeh na ID v VŠZP, dcéra školou povinná VŠZP. UNION si oddelí 4% ako oprávnený zisk, ale liečebné náklady manželky sú aj naše. Neobhajujem hospodárenie len konštatujem stav
bjuty smis
22.02.17,09:54
tak ficova štátn poisovňa po tom, čo nám chce nechať oslepnúť dôchodcov pritvrdzuje...

tetovaní a piersingovaní si budú platiť liečbu hepastídy C...
a to len preto, že smeráci rozkradli všzp.....
misoft
22.02.17,10:03
Nuž.... a ako píšem: očakávaj neočakávané!
Pokiaľ to pôjde takto ďalej - môžeme (možno) v budúcnosti čakať, že cukrovkári (sorry) budú ešte odvádzať DPH za "sladkosti"....
Nandrolon
22.02.17,10:04
tak ficova štátn poisovňa po tom, čo nám chce nechať oslepnúť dôchodcov pritvrdzuje...

tetovaní a piersingovaní si budú platiť liečbu hepastídy C...
a to len preto, že smeráci rozkradli všzp.....
Vždy majú možnosť sa prepoistiť do jednej zo súkromných a nebudú si ju musieť platiť.
Len či tie súkromné to tiež zo svojvôle nezačnú NEpreplácať...
jar88
22.02.17,10:14
Rada by som uverila emotívnemu výstupu Kollára zo včera, ale celý prejav bol vytvorený na oslovenie dôchodcov a ich najslabšie miesta. Ak si predstavuje, že takéto prejavy zmenia myslenie starších ľudí, tak si myslím, že to hraničí s naivitou. Kollár ešte asi stále netuší, kto je slovenský volič. Prieskumy nie sú pred a pri voľbách vôbec podstatné.
Ak toto politici pochopia, Slovensko dostane nádej na prežitie.
Mňa celkom ten jeho jednoduchý prístup pobavil.

https://www.youtube.com/watch?v=z36pQcUCSZ4

Korela, myslím že sa vôbec nezameriava na zmenu myslenia ľudí a dôchodcov už vôbec nie.:)
Naviac si myslím, že celý prejav bol celkom rovnaký, ako u všetkých ostatných "štandardných" politikov. Už aj Kollár začína chápať, že je zbytočné Slovákom hovoriť viac.
-------------------------------------
Všetci vám v podstate hovoria len nevolte ich, lebo vás okrádajú. Ak budete voliť nás, nebudú vás už okrádať.
No a v tom majú pravdu, či nie?:cool:
bjuty smis
22.02.17,10:19
tak ficova štátn poisovňa po tom, čo nám chce nechať oslepnúť dôchodcov pritvrdzuje...

tetovaní a piersingovaní si budú platiť liečbu hepastídy C...
a to len preto, že smeráci rozkradli všzp.....
Vždy majú možnosť sa prepoistiť do jednej zo súkromných a nebudú si ju musieť platiť.
Len či tie súkromné to tiež zo svojvôle nezačnú NEpreplácať...

iste...ale ja hovorím o ficovej štátnej, ktorú smeráci rozkradli....

súkromné naštastie nezrušil, aj ked o slubuje svojím voličom 10 rokov...
misoft
22.02.17,10:23
....čo ja zatiaľ šťastím, pretože ak by prevzal od súkromných poisťovní klientov, poistné by opäť prešustrovali a v oveľa väčšej miere....
bjuty smis
22.02.17,10:28
jediné či s nimi spravil je, že dovolili svojím pánom z dôvery vytiahnuť 400 000 000 evri....a to ešte ani nemuseli zdaniť :)))
lubko6394
22.02.17,10:35
jediné či s nimi spravil je, že dovolili svojím pánom z dôvery vytiahnuť 400 000 000 evri....a to ešte ani nemuseli zdaniť :)))
Toto je mi záhadou. Dôvera si vytiahne 400 mil. a nie je v mínuse a nekrachla a VŠZP je v mínuse a 400 mil. x jej veľkosť voči dôvere nikto nevytiahol - teda správy o tom nie sú leda ak teta a masér.
pavol54
22.02.17,10:45
....čo ja zatiaľ šťastím, pretože ak by prevzal od súkromných poisťovní klientov, poistné by opäť prešustrovali a v oveľa väčšej miere....
Ty si v štátnej, tak prejdi do súkromnej (na stopro ti ukážu prostredník ako si ho uderili V mladosti)
pavol54
22.02.17,10:50
Rada by som uverila emotívnemu výstupu Kollára zo včera, ale celý prejav bol vytvorený na oslovenie dôchodcov a ich najslabšie miesta. Ak si predstavuje, že takéto prejavy zmenia myslenie starších ľudí, tak si myslím, že to hraničí s naivitou. Kollár ešte asi stále netuší, kto je slovenský volič. Prieskumy nie sú pred a pri voľbách vôbec podstatné.
Ak toto politici pochopia, Slovensko dostane nádej na prežitie.
Mňa celkom ten jeho jednoduchý prístup pobavil.

https://www.youtube.com/watch?v=z36pQcUCSZ4

Korela, myslím že sa vôbec nezameriava na zmenu myslenia ľudí a dôchodcov už vôbec nie.:)
Naviac si myslím, že celý prejav bol celkom rovnaký, ako u všetkých ostatných "štandardných" politikov. Už aj Kollár začína chápať, že je zbytočné Slovákom hovoriť viac.
-------------------------------------
Všetci vám v podstate hovoria len nevolte ich, lebo vás okrádajú. Ak budete voliť nás, nebudú vás už okrádať.
No a v tom majú pravdu, či nie?:cool:
Vzhľadom k tomu že všetky nariadenia EU sú záväzné pre všetky štáty únie, tak by bolo treba zrušiť národné parlamenty a miesto volených zástupcov len vytvoriť silné prekladateľské oddelenia na bezchybný preklad do slovenského jazyka a jazykov menšín
misoft
22.02.17,10:50
Pali.... dávno som zo štátnej zdupkal...... dávno! A nielen ja, celá família.....
Pôvodne sme všetci boli v Spoločnej zdravotnej poisťovni, ale tú (príkazom mocipánov) prevzala VšZP. A hneď keď bola možnosť, som prešiel na súkromnú - a aj to s komplikáciami - ono totiž vo VšZP ani nevedeli, že moja 3/4 bola vtedy poistencom štátu a bol tam (po prevzatí) obrovský dlh. Jednoducho - mali doklady, všetky údaje, ale experti ich STRATILI! Takže moja 3/4 (cezo mňa) musela dokazovať, to, čo mali oni vedieť.
bjuty smis
22.02.17,12:34
"Za posledných osem rokov nepodal Dušan Kováčik ani jednu obžalobu v 61 prípadoch, ktoré osobne dozoroval. Generálny prokurátor hovorí, že je to primárne Kováčikova zodpovednosť. Odporúčal mu viac riadiť ako si prideľovať spisy......."

najzávažnejšie špinavosti ........tomu sa povie - náš človek.....
korela
22.02.17,15:39
Tiež výkon, na oboch stranách. :-)))
pavol54
23.02.17,10:46
Ako to ten fico a kali robia a igi o tom nemekoce, veď majú svojho človeka vo švajčiarsku v ABB a tam švihol sto melonov potom sa zdekoval
bjuty smis
23.02.17,12:11
zabudol si na radičovú...
pavol54
23.02.17,17:37
zabudol si na radičovú...
a ona stihla mať akú kauzu? tunel branisko jej stranícky šéf.
pavol54
23.02.17,17:41
prieskumy fungujú "zlý policajt" vybľakuje preferencie padajú, "dobrý policajt" je ticho a bez prístupu k médiám preferencie rastú však sa snažte vyťahovať (domnelú špinu) a budete "prekvapkaní"
bjuty smis
23.02.17,17:48
zabudol si na radičovú...
a ona stihla mať akú kauzu? tunel branisko jej stranícky šéf.
a matovič stihol akú kauzu s ABB, že si ho tam zamontoval ?
ty to bežne dávaš...aj dzurindu si zabudol zamontovať....

darmo ťaháš preferencie...padol tvoj močár...padol dzurinda..padne aj zlodej ryšavý....

len čo dostaneme do daru potom....
pavol54
23.02.17,18:27
zabudol si na radičovú...
a ona stihla mať akú kauzu? tunel branisko jej stranícky šéf.
a matovič stihol akú kauzu s ABB, že si ho tam zamontoval ?
ty to bežne dávaš...aj dzurindu si zabudol zamontovať....

darmo ťaháš preferencie...padol tvoj močár...padol dzurinda..padne aj zlodej ryšavý....

len čo dostaneme do daru potom....
Keď Belize nezafungovalo, bude iný dôvod, ryšavý chce naspäť ukradnúť to, čo rozdal tvoj dzurinda. máš tam dividendy keď ho tak hájiš ? Inak bomba kšeft oddlžiť banky za miliardu a potom ich predať a ročný zisk čo ide preč je okolo 800 mil eur lebo jedna distribučka ročný zisk 70 melonov tiež dobré
korela
23.02.17,22:46
zabudol si na radičovú...
a ona stihla mať akú kauzu? tunel branisko jej stranícky šéf.
a matovič stihol akú kauzu s ABB, že si ho tam zamontoval ?
ty to bežne dávaš...aj dzurindu si zabudol zamontovať....

darmo ťaháš preferencie...padol tvoj močár...padol dzurinda..padne aj zlodej ryšavý....

len čo dostaneme do daru potom....

Že sa to pýtaš práve ty ...
Veru, popadali figúry, zostala len jedna sosna. Dar to určite nebude, ten záťah presiahne všetky doterajšie, ak nie prvé, tak nasledujúce al. niektoré ďalšie obdobie určite. Času dosť, ak je cieľ.
Len tie tanečky okolo všetkých káuz na odvádzanie pozornosti, uspíme ich ako hadov, pomaly ale isto.
bjuty smis
24.02.17,05:18
a čo ťa na tom prekvapuje ?
prečo by som sa ja nemal pýtať práve ja ?
jar88
24.02.17,06:36
zabudol si na radičovú...
a ona stihla mať akú kauzu? tunel branisko jej stranícky šéf.
a matovič stihol akú kauzu s ABB, že si ho tam zamontoval ?
ty to bežne dávaš...aj dzurindu si zabudol zamontovať....

darmo ťaháš preferencie...padol tvoj močár...padol dzurinda..padne aj zlodej ryšavý....

len čo dostaneme do daru potom....
Darmo sa mu to snažíš vysvetliť.
Vieš, jednoduché samozrejmosti sa vysvetľujú ťažšie, ako nejaké zložitosti.
Napríklad aj tu, Matovič vysvetľuje úplnú samozrejmosť a Bielik nie a nie pochopiť.
https://www.youtube.com/watch?v=RDvoLgBDCE8
pavol54
24.02.17,07:30
zabudol si na radičovú...
a ona stihla mať akú kauzu? tunel branisko jej stranícky šéf.
a matovič stihol akú kauzu s ABB, že si ho tam zamontoval ?
ty to bežne dávaš...aj dzurindu si zabudol zamontovať....

darmo ťaháš preferencie...padol tvoj močár...padol dzurinda..padne aj zlodej ryšavý....

len čo dostaneme do daru potom....
Darmo sa mu to snažíš vysvetliť.
Vieš, jednoduché samozrejmosti sa vysvetľujú ťažšie, ako nejaké zložitosti.
Napríklad aj tu, Matovič vysvetľuje úplnú samozrejmosť a Bielik nie a nie pochopiť.
https://www.youtube.com/watch?v=RDvoLgBDCE8
čuduješ sa? Málokto môže klesnúť myslením na úroveň blekotu a pochopiť sa môžu len na rovnakej úrovni myslenia
jar88
24.02.17,07:50
Pali, ja som reagoval na bjutyho. Nie na teba.:)
bjuty smis
24.02.17,08:50
ale sa nám tá inteligencia rozrastá...

najprv plukovníci a kapitáni, teraz učitelia...

https://dennikn.sk/685495/poslancov-smeru-ocarila-sukromna-skola-v-dubnici-studovali-za-ucitelov-aby-mali-tituly/
misoft
24.02.17,08:54
No nabudúce sa založí vzdelávací smetiarsky inštitút a absolventi budú mať titul bordelbakalár....:D:D:D
lujza.j
24.02.17,09:07
Jeden vacsi trt ako druhy...
bjuty smis
24.02.17,09:13
Jeden vacsi trt ako druhy...
to isté ma napadlo, vidiac tú fotku :))
mari2x
24.02.17,09:43
jediné či s nimi spravil je, že dovolili svojím pánom z dôvery vytiahnuť 400 000 000 evri....a to ešte ani nemuseli zdaniť :)))
Toto je mi záhadou. Dôvera si vytiahne 400 mil. a nie je v mínuse a nekrachla a VŠZP je v mínuse a 400 mil. x jej veľkosť voči dôvere nikto nevytiahol - teda správy o tom nie sú leda ak teta a masér.

A falšované účtovníctvo za 2015
jar88
24.02.17,13:14
ale sa nám tá inteligencia rozrastá...

najprv plukovníci a kapitáni, teraz učitelia...

https://dennikn.sk/685495/poslancov-smeru-ocarila-sukromna-skola-v-dubnici-studovali-za-ucitelov-aby-mali-tituly/
Môžeme byť radi, že sa tam ešte neučia o tomto.
https://www.youtube.com/watch?v=icMre8GbxY0
jar88
24.02.17,13:58
No nabudúce sa založí vzdelávací smetiarsky inštitút a absolventi budú mať titul bordelbakalár....:D:D:D
Alebo to môže byť aj v tejto podobe.
https://www.youtube.com/watch?v=uJelmHr8aY0
Ľudia sú schopní naozaj uveriť.
pavol54
24.02.17,14:17
Tak sa pýtam dokázali by ste niekomu kto vás niekoľko rokov podvádza a klame uveriť, ak bude tvrdiť že s tým prestane a už to nebude robiť.
bjuty smis
24.02.17,15:40
uvidíš pri najbližších volbách...
pavol54
24.02.17,15:57
uvidíš pri najbližších volbách...
Prečo myslíš že sa to týka volieb, ja som myslel, na klamárov z kaufu lidla a tesca a najmä na ich vedúcich ktorí nám sem tlačia klamstvo až potom idú klamať do politiky.
bjuty smis
24.02.17,16:14
uvidíš pri najbližších volbách...
Prečo myslíš že sa to týka volieb, ja som myslel, na klamárov z kaufu lidla a tesca a najmä na ich vedúcich ktorí nám sem tlačia klamstvo až potom idú klamať do politiky.
lebo sme u starej blažkovej...a nechcel som sa pýtať priamo, č imyslíš fica...

ako ťa lidl oklamal ?
misoft
24.02.17,17:04
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D
pavol54
24.02.17,17:33
uvidíš pri najbližších volbách...
Prečo myslíš že sa to týka volieb, ja som myslel, na klamárov z kaufu lidla a tesca a najmä na ich vedúcich ktorí nám sem tlačia klamstvo až potom idú klamať do politiky.
lebo sme u starej blažkovej...a nechcel som sa pýtať priamo, č imyslíš fica...

ako ťa lidl oklamal ?
Galka lebo ten bol vedúci pracovník v jednej sieti a vedome zamlčiaval čím kŕmil jeho zamestnávateľ Slovákov. 50% bolo odlišných to nevedel, alebo mu to špionážna služba nehlásila
bjuty smis
24.02.17,19:30
aha.....
pavol54
25.02.17,06:27
aha.....
Keď môžu amíci dostať od výrobcov odškodné za naftové motory, nech platia výrobcovia (a ich poskoci) odškodné za klamlivé potraviny, aspoň bude môcť podľa niektorých fico poslať z toho niečo na Belize.
jar88
26.02.17,05:02
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)
pavol54
26.02.17,06:00
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)
Aj párky nie je možné vyrobiť z niečoho iného ako z mäsa že? Hlavná vec že keď som sa pýtal aký je rozdiel medzi "Detskými párkami" a napr dietnymi či obyčajnými alebo pivnými párkami v zaručenom podiele mäsa (detské musia mať minimálne 30%, u ostatných táto norma nemusí byť dodržaná) PODOBNE JE TO AJ SO ŠUNKOU, existujú aj iné prídavné hmoty a ochucovadlá ktoré navodia pocit prítomnosti mäsovej hmoty
misoft
26.02.17,06:17
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)
Ty si fakt *****! Choď a pozri sa v obchodoch - šunka XXX 60% , šunka YYY 50%, šunka ZZZ 75% - teda podiel mäsa.
Recept nepustí, recept sa upraví, v recepte sa A nahradí B a je to. Tvar podobný, vzhľad podobný, chuť podobná, ale obsah iný.

Takže zase si riadnu volovinu tresol - ako vždy.
pavol54
26.02.17,06:48
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)
Ty si fakt *****! Choď a pozri sa v obchodoch - šunka XXX 60% , šunka YYY 50%, šunka ZZZ 75% - teda podiel mäsa.
Recept nepustí, recept sa upraví, v recepte sa A nahradí B a je to. Tvar podobný, vzhľad podobný, chuť podobná, ale obsah iný.

Takže zase si riadnu volovinu tresol - ako vždy.
Keď som predával konzervy ŠHR tak bravčové vo vlastnej šťave bolo samá svalovina a tie isté konzervy v predajnej sieti samá flaxa Tak som sa pýtal riaditeľa na ten rozdiel Jednoduché vysvetlenie :"Podniková norma na výrobu danej konzervy bola schválená Objednávateľovi teda štátu sme predložili cenovú ponuku podľa receptúry. bola odsúhlasená"
prišiel obchodný zástupca zo siete s predom stanovenou cenovou požiadavkou. Odpoveď "Podnikovú normu sme splnili, ale miesto stehna a iných výrezov sme použili menej hodnotné mäso"
Záver .Debata pri stanovovaní ceny
A, naša cena prispôsobená výrobnej kalkulácii
B, k cene požadovanej obchodníkom bola prispôsobená výrobná kalkulácia
taiko
26.02.17,15:35
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)
pavol54
26.02.17,18:13
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)
súhlas, len milujem v jedle tie látky na bázi sodíku(konzervanty)(okrem kuchynskej soli) ktoré idú bezpečne po živých baktériách dobrých aj zlých. ale čo už jesť sa musí a nie sme lovci že jeme hneď to čo ulovíme
korela
26.02.17,18:21
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)
súhlas, len milujem v jedle tie látky na bázi sodíku(konzervanty)(okrem kuchynskej soli) ktoré idú bezpečne po živých baktériách dobrých aj zlých. ale čo už jesť sa musí a nie sme lovci že jeme hneď to čo ulovíme
Nikto nemusí ani v dnešnej dobe kupovať polotovary a hotové jedlá, pokiaľ sa vládze o seba postarať sám.
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?
pavol54
26.02.17,18:48
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)
súhlas, len milujem v jedle tie látky na bázi sodíku(konzervanty)(okrem kuchynskej soli) ktoré idú bezpečne po živých baktériách dobrých aj zlých. ale čo už jesť sa musí a nie sme lovci že jeme hneď to čo ulovíme
Nikto nemusí ani v dnešnej dobe kupovať polotovary a hotové jedlá, pokiaľ sa vládze o seba postarať sám.
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?
že by sme povedali A, menia sa zvyky a návyky, B, kam by výrobca zapracoval tie odrezky svaloviny len do šunkových výrobkov (Inak ja osobne ani šunku ani karé nemusím, radšej spácham zločin a vyrobím si z nich kvalitnú domácu klbásu)
buchač
26.02.17,19:05
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?

Vyrábajú, ale skôr v domácich podmienkách.
Mne sa teraz vetrá na balkóne...aj so slaninou z bôčika "adidas". :rolleyes:
-----------------
Žeby tie "múdre" nariadenia komisií EU ?
pavol54
26.02.17,19:09
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?

Vyrábajú, ale skôr v domácich podmienkách.
Mne sa teraz vetrá na balkóne...aj so slaninou z bôčika "adidas". :rolleyes:
-----------------
Žeby tie "múdre" nariadenia komisií EU ?
kto by to vyrábal a tá cena aká by bola, nepredajný výrobok
buchač
26.02.17,19:25
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?

Vyrábajú, ale skôr v domácich podmienkách.
Mne sa teraz vetrá na balkóne...aj so slaninou z bôčika "adidas". :rolleyes:
-----------------
Žeby tie "múdre" nariadenia komisií EU ?
kto by to vyrábal a tá cena aká by bola, nepredajný výrobok

By si sa čudoval....
Takže čísla konkretnejšieho formátu.

Bôčik (10 kg) som zohnal za 3€...nasolenie a samotné údenie ma stálo bárter = zo dve fľaštičky čučoriedok.
Ak kupuješ oravskú slaninu, cena je niekde okolo 8€.
------------------
Včul si vezmi, ak niekto kúpi XXX kíl mäsa na údenie alebo klobásy za fasácku cifru.
Povenuje sa výrobe a následne predáva...klobásy, slaninku, stehno, karé.
Ceny nemá nejak význam riešiť, ale na 1 kg surového získa aspoň 2násobok údeného.

...a ver mi, že vravím z vlastnej skúsenosti...roky som takto kupoval a aj budem kupovať (ak bude dotyčný pokračovať v činnosti) naďalej.

Záver ?
Mám v trubke nejaké EU a iné onačiny.
Doma alebo na chalupe mám fasácku slaninu alebo klobásu, ktorá vydrží teda fest dlho...a nie ako tie, ktoré sú prebehnuté tým roztokom....fujtajbl, splesniveje za dva dni v chladničke.
https://ekonomika.sme.sk/c/7209510/brusel-povedal-ako-treba-spravne-udit-maso.html
korela
26.02.17,19:49
... až kým nedostanú.
Nakupovať pôdu na Slovensku zrejme budú môcť aj cudzinci
Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk#ixzz4ZpJxyXRK
korela
26.02.17,20:04
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?

Vyrábajú, ale skôr v domácich podmienkách.
Mne sa teraz vetrá na balkóne...aj so slaninou z bôčika "adidas". :rolleyes:
-----------------
Žeby tie "múdre" nariadenia komisií EU ?
kto by to vyrábal a tá cena aká by bola, nepredajný výrobok
Neviem, ale sedliacky rozum musí každému našepkať, ak boli predajné šunky v minulosti, prečo by neboli aj teraz, dokonca bez umelých úprav a pod. S obsahom 100% svaloviny, bez natlakovanej sóje, laktózy a pod. zbytočností. Ešte jedna generácia, možno dve, a ľudia nebudú poznať pravú chuť mäsa, zeleniny.
O náraste "civilizačných" chorôb ani nevraviac, sme na prvých priečkach, nikomu to neprekáža, dovolím si povedať, že dokonca i vyhovuje. Žiaľ, bez hanby.
Kto je šikovný, tak si mäso pripraví doma sám ako buchač, a mnoho iných, alebo si mäsiari zarobia nečierno. Aj tak sa dá. Lebo tu čím je horšie, tým lepšie.
jar88
27.02.17,03:41
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)

Trošku hlúpa reakcia - teda za predpokladu, že reaguješ na môj príspevok.
(zoberieš mäso /100%/ a to je celé)
Ak niekto nevie, alebo nechce vedieť, ako má vyzerať šunka a kupuje to, čo mu kto podstrčí, je to jeho vec.
A naviac, je to jeden z najjednoduchších mäsiarskych výrobkov. Naozaj nechápem, prečo to ľudia nerobia doma, alebo aspoň tak, ako písal buchač. Veď práve to, je to pravé trhové správanie.
-------------------
Keď si nájdeš spoľahlivého človeka, máš garanciu 100%nej kvality. Naviac po pár rokoch z toho môže vzniknúť aj tradícia a potom sa už naozaj bude môcť hovoriť o tradičnej kvalite.

--------------
PS
ešte doplním k tým Éčkam v šunke. E 252 je dusičnan draselný
Použitie[upraviť (https://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Dusi%C4%8Dnan_draseln%C3%BD&veaction=edit§ion=3) | upraviť zdroj (https://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Dusi%C4%8Dnan_draseln%C3%BD&action=edit§ion=3)]

ako dusíkaté (https://sk.wikipedia.org/wiki/Dus%C3%ADk) hnojivo (https://sk.wikipedia.org/wiki/Hnojivo) (súčasť NPK), podobne ako dusičnan amónny (amonný liadok). Ako silné oxidačné činidlo (https://sk.wikipedia.org/wiki/Oxida%C4%8Dn%C3%A9_%C4%8Dinidlo) je súčasťou mnohých pyrotechnických výrobkov (strelný prach (https://sk.wikipedia.org/wiki/Streln%C3%BD_prach), dymovnice). Pre vlastnosť, že na vzduchu nevlhne, sa používal v zmesi s dreveným uhlím a sírou (https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADra) ako čierny pušný prach.
konzervačná látka v potravinách. Od stredoveku sa používal na konzervovanie soleného mäsa. V súčasnosti ho nahradila zmes dusičnanu a dusitanu sodného (https://sk.wikipedia.org/wiki/Dusitan_sodn%C3%BD) so soľou a cukrom, tzv. Rýchlosoľ, ktorá dodáva upravenému mäsu naružovelú farbu.ešte
--------------------
ešte doplním ďalšie k tým Éčkam v šunke. E 250 je dusičnan sodný Dusitan sodný (E250) se používá jako konzervant (https://cs.wikipedia.org/wiki/Konzervant) v masných výrobcích (především uzeninách), kde má zajistit delší trvanlivost a stálost barvy. Spolu s ním nebo místo něj se k tomuto účelu používá ještě dusitan draselný (https://cs.wikipedia.org/wiki/Dusitan_draseln%C3%BD) (také pravděpodobně rakovinotvorný), dusičnan sodný (https://cs.wikipedia.org/wiki/Dusi%C4%8Dnan_sodn%C3%BD) a dusičnan draselný (https://cs.wikipedia.org/wiki/Dusi%C4%8Dnan_draseln%C3%BD). Dusičnany (https://cs.wikipedia.org/wiki/Dusi%C4%8Dnany) se během pochodů v těle na dusitany (https://cs.wikipedia.org/wiki/Dusitany) přeměňují.
Plus ešte aj chlorid sodný, ale toho Éčko som nehľadal. Chlorid sodný je důležitá surovina pro potravinářský a chemický průmysl. V potravinářství se kromě běžné úpravy potravin (a ochucení) používá při konzervaci masa nasolením.
pavol54
27.02.17,04:32
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?

Vyrábajú, ale skôr v domácich podmienkách.
Mne sa teraz vetrá na balkóne...aj so slaninou z bôčika "adidas". :rolleyes:
-----------------
Žeby tie "múdre" nariadenia komisií EU ?
kto by to vyrábal a tá cena aká by bola, nepredajný výrobok

By si sa čudoval....
Takže čísla konkretnejšieho formátu.

Bôčik (10 kg) som zohnal za 3€...nasolenie a samotné údenie ma stálo bárter = zo dve fľaštičky čučoriedok.
Ak kupuješ oravskú slaninu, cena je niekde okolo 8€.
------------------
Včul si vezmi, ak niekto kúpi XXX kíl mäsa na údenie alebo klobásy za fasácku cifru.
Povenuje sa výrobe a následne predáva...klobásy, slaninku, stehno, karé.
Ceny nemá nejak význam riešiť, ale na 1 kg surového získa aspoň 2násobok údeného.

...a ver mi, že vravím z vlastnej skúsenosti...roky som takto kupoval a aj budem kupovať (ak bude dotyčný pokračovať v činnosti) naďalej.

Záver ?
Mám v trubke nejaké EU a iné onačiny.
Doma alebo na chalupe mám fasácku slaninu alebo klobásu, ktorá vydrží teda fest dlho...a nie ako tie, ktoré sú prebehnuté tým roztokom....fujtajbl, splesniveje za dva dni v chladničke.
https://ekonomika.sme.sk/c/7209510/brusel-povedal-ako-treba-spravne-udit-maso.html
Milujem ak sa niekto vyjadruje k niečomu čomu nerozumie.
pavol54
27.02.17,04:50
Naposledy som videla a jedla čerstvú celú šunku (stehno na motúze) v šesťdesiatych rokoch. Prečo sa dnes u nás nevyrábajú, dostať iba prošutá. Nechutia každému. Ale ide o princíp, prečo sa nevyrába pôvodná úprava?

Vyrábajú, ale skôr v domácich podmienkách.
Mne sa teraz vetrá na balkóne...aj so slaninou z bôčika "adidas". :rolleyes:
-----------------
Žeby tie "múdre" nariadenia komisií EU ?
kto by to vyrábal a tá cena aká by bola, nepredajný výrobok
Neviem, ale sedliacky rozum musí každému našepkať, ak boli predajné šunky v minulosti, prečo by neboli aj teraz, dokonca bez umelých úprav a pod. S obsahom 100% svaloviny, bez natlakovanej sóje, laktózy a pod. zbytočností. Ešte jedna generácia, možno dve, a ľudia nebudú poznať pravú chuť mäsa, zeleniny.
O náraste "civilizačných" chorôb ani nevraviac, sme na prvých priečkach, nikomu to neprekáža, dovolím si povedať, že dokonca i vyhovuje. Žiaľ, bez hanby.
Kto je šikovný, tak si mäso pripraví doma sám ako buchač, a mnoho iných, alebo si mäsiari zarobia nečierno. Aj tak sa dá. Lebo tu čím je horšie, tým lepšie.
Pravá šunka sa musí nasoliť(aspoň 2 krát denne ju poprelievať tým soľným mokom pootáčať aj to treba vedieť) aspoň 2 týždne( V paneláku sa to nedá príliš suché prostredie vysoká teplota,) Potom vyúdiť (mať údiarničku, mať zdroj pilín a hoblín z správneho dreva ani to v paneláku nejde) Takže potom ak niečo takéto chcem tak sa musím obrátiť na niekoho kto má tieto možnosti. Boli za mnou 1,5 eúr na internete kilo živej váhy ošípanej že "domáca zabíjačka" tak som im povedal môj stratený čas, náradie, výbava a potom vedieť ako porcovať, soliť, údiť, masť vyškvariť to všetko treba vedieť ako. Tak som im povedal že najlacnejší výrobok 3,5/kg a najdrahší ich výjde na 8/kg A posledná otázka kam s črevami a kosťami? A bolo po domácej zabíjačke.
buchač
27.02.17,06:01
Milujem ak sa niekto vyjadruje k niečomu čomu nerozumie.



Pravá šunka sa musí nasoliť(aspoň 2 krát denne ju poprelievať tým soľným mokom pootáčať aj to treba vedieť) aspoň 2 týždne( V paneláku sa to nedá príliš suché prostredie vysoká teplota,) Potom vyúdiť (mať údiarničku, mať zdroj pilín a hoblín z správneho dreva ani to v paneláku nejde) Takže potom ak niečo takéto chcem tak sa musím obrátiť na niekoho kto má tieto možnosti. Boli za mnou 1,5 eúr na internete kilo živej váhy ošípanej že "domáca zabíjačka" tak som im povedal môj stratený čas, náradie, výbava a potom vedieť ako porcovať, soliť, údiť, masť vyškvariť to všetko treba vedieť ako. Tak som im povedal že najlacnejší výrobok 3,5/kg a najdrahší ich výjde na 8/kg A posledná otázka kam s črevami a kosťami? A bolo po domácej zabíjačke.

Mám taký dojem, že tie dva príspevky spolu súvisia. Trošku hlúpa reakcia, ale to nie je môj problém.
Čiže zasa konkrétnejšie.

1. Prejdi pár príspevkov dozadu a prečítaj si pozornejšie.
2. Kde vidíš spojenie zabíjačka = panelák ?
3. Kde vravím niečo o údení v paneláku ?
4. Kde hovorím niečo o to, že ja som solil a údil ? ...a dokonca v paneláku.
5. Alebo Ti uniklo slovo bárter = čučoriedky ?

Myslíš, že len vyučený mäsiar vie vykostiť - spracovať mäso.
Tak sa potom veru mýliš.
Ty nevieš, čo s črevami a kosťami ? Tak potom sorry....

Záver :
Milujem, ak niekto robí predčasné konce s neúplných informácií.

P.S.:
Čítať, len čítať (a to pozorne) je potrebné.
taiko
27.02.17,07:51
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D

Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš.:) To je celé.:D
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody. Tak ako sa to nedá uskutočniť v Rakúsku, tak sa to nedá uskutočniť ani na Slovensku. Jediný rozdiel môže byť v mäse, ktoré použiješ, ale to je jasne vidieť na narezanej šunke.
No a to už je na kupujúcom, akú šunku preferuje.;)


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)
súhlas, len milujem v jedle tie látky na bázi sodíku(konzervanty)(okrem kuchynskej soli) ktoré idú bezpečne po živých baktériách dobrých aj zlých. ale čo už jesť sa musí a nie sme lovci že jeme hneď to čo ulovíme
mne neslo primarne o tie ecka, ale o obsah masa, ktory sa podla ja88 neda menit :)
taiko
27.02.17,07:53
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D
Šunka je šunka, či nie?
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody.


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)

Trošku hlúpa reakcia - teda za predpokladu, že reaguješ na môj príspevok.
(zoberieš mäso /100%/ a to je celé)
[/LIST]
:) si usmevny, Ty pises, ze sa do sunky neda dat menej masa, ja Ti dokazem opak a Ty povies, ze moja reakcia je hlupa :D:D
misoft
27.02.17,07:54
mne neslo primarne o tie ecka, ale o obsah masa, ktory sa podla ja88 neda menit :)
To je jeho utkvelá myšlienka - že všetko musí byť 100% .... asi nechodí do obchodov.... takže nevidí, neporovnáva, ale za to s chuťou (a príchuťou šunky) pindá.....
taiko
27.02.17,07:56
mne neslo primarne o tie ecka, ale o obsah masa, ktory sa podla ja88 neda menit :)
To je jeho utkvelá myšlienka - že všetko musí byť 100% .... asi nechodí do obchodov.... takže nevidí, neporovnáva, ale za to s chuťou (a príchuťou šunky) pindá.....
ja si uz prestavam mysliet, ze sa to vobec da povazovat za myslienky
misoft
27.02.17,07:57
No on to asi považuje za myšlienky - ale či sú to naozaj myšlienky.... ťažko povedať....
jar88
27.02.17,08:34
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D
Šunka je šunka, či nie?
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody.


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)

Trošku hlúpa reakcia - teda za predpokladu, že reaguješ na môj príspevok.
(zoberieš mäso /100%/ a to je celé)
[/LIST]

:) si usmevny, Ty pises, ze sa do sunky neda dat menej masa, ja Ti dokazem opak a Ty povies, ze moja reakcia je hlupa :D:D
Kde si dokázal, že sa do šunky dá dať menej mäsa?:D
Veď si už konečne naštuduj, ako a z čoho vzniká šunka. Tiež si naštuduj, čo je to strojová šunka a prečo sa vôbec vyrába.
A naviac, všetky tie akože šunky, majú svoje vlastné pomenovanie. Napríklad "poctivá" a podobne a k tomu aj obsah mäsa (asi v pôvodnom - surovom stave) nie mäsa, ktoré sa po adekvátnom technologickom postupe mení na šunku. Prečo asi majú ten svoj špecifický názov?
-------------------------
No asi preto, že je to mäsový výrobok vyrobený na báze šunky a nie šunka.:--- To len vy ste prijali názov "poctivá šunka" a predstavujete si pod tým šunku, ale vám vadí, že to nieje na 100% mäso.:)
jar88
27.02.17,09:19
mne neslo primarne o tie ecka, ale o obsah masa, ktory sa podla ja88 neda menit :)
To je jeho utkvelá myšlienka - že všetko musí byť 100% .... asi nechodí do obchodov.... takže nevidí, neporovnáva, ale za to s chuťou (a príchuťou šunky) pindá.....
ja si uz prestavam mysliet, ze sa to vobec da povazovat za myslienky

Taiko a misoft,
už by ste naozaj mohli začať aj myslieť (alebo aspoň sa pokúsiť zauvažovať).:)
Zauvažovať nad tým, prečo ľudia robia klasickú šunku a zároveň aj tú, ktorú nazývame strojová šunka. Sú to dva úplne odlišné produkty s úplne odlišnými, hlavne chuťovými vlastnosťami. To znamená, že čím viac mäsa v celku, tým je menej šťavnatá, čím je viac a dlhšie údená, tým je suchšia a tuhšia a tak ďalej.
-----------------------------------
Takže, výrobca a obchodník jednoducho len hľadajú spôsob, ako vám čo najviac a čo najlacnejšie vyhovieť. Vy určujete, na čom obchodník zarobí a na čom nezarobí. Obchodník totiž na každej chybe prerobí. A to vždy. Ak pre vás objedná a zabezpečí menej, tak zarobí menej a ak pre vás zabezpečí viac ako kúpite, tiež prerobí. Preto sa každý obchodník snaží robiť presne tak, ako si to vy skutočne želáte.
--------------------------
PS
Prečo si nekupujete klasickú šunku (cca 15 - 20€/kg), ale radšej si kúpite tú strojovú (cca 6 až 10€/kg)?
------------
Myslím, že tú klasickú a dokonca suchú, by ste si asi na sendvič nedali. Bolo by to doslova nejedlé.
pavol54
27.02.17,11:09
Šunka mala menej % mäsa ako v Rakúsku......:D
Šunka je šunka, či nie?
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody.


dam Ti prikladik
EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%, pitná voda, izolátor sójovej bielkoviny, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451,E452,E1420, glukóza,antioxidanty E301,E316, zvýrazňovač chute E621,príchute, jedlá soľ, výťažky korenín, hrachová vláknina,hroznový cukor, chemická konzervačná látka E250.

EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%, pitná voda, bravčové kože, modifikovaný škrob E1422, živočíšna (bravčová) bielkovina, zahusťovadlo E407, stabilizátory E451i, E452i, zvýrazňovač chuti a arómy E621, glukóza, antioxidant E301, maltodextrín, extrakty, jedlá soľ, konzervačná látka E250.

obzvlast zdoraznujem obsah masa ;)
vsetko sa da ked sa chce :D ergo, obavam sa ze si si zase neurobil domacu ulohu ;)

Trošku hlúpa reakcia - teda za predpokladu, že reaguješ na môj príspevok.
(zoberieš mäso /100%/ a to je celé)
[/LIST]

:) si usmevny, Ty pises, ze sa do sunky neda dat menej masa, ja Ti dokazem opak a Ty povies, ze moja reakcia je hlupa :D:D
Kde si dokázal, že sa do šunky dá dať menej mäsa?:D
Veď si už konečne naštuduj, ako a z čoho vzniká šunka. Tiež si naštuduj, čo je to strojová šunka a prečo sa vôbec vyrába.
A naviac, všetky tie akože šunky, majú svoje vlastné pomenovanie. Napríklad "poctivá" a podobne a k tomu aj obsah mäsa (asi v pôvodnom - surovom stave) nie mäsa, ktoré sa po adekvátnom technologickom postupe mení na šunku. Prečo asi majú ten svoj špecifický názov?
-------------------------
No asi preto, že je to mäsový výrobok vyrobený na báze šunky a nie šunka.:--- To len vy ste prijali názov "poctivá šunka" a predstavujete si pod tým šunku, ale vám vadí, že to nieje na 100% mäso.:)
poctivá prostitútka, čerstvé maslo, nový oblek výrazná črta trvalosti stavu
pavol54
27.02.17,11:12
Milujem ak sa niekto vyjadruje k niečomu čomu nerozumie.



Pravá šunka sa musí nasoliť(aspoň 2 krát denne ju poprelievať tým soľným mokom pootáčať aj to treba vedieť) aspoň 2 týždne( V paneláku sa to nedá príliš suché prostredie vysoká teplota,) Potom vyúdiť (mať údiarničku, mať zdroj pilín a hoblín z správneho dreva ani to v paneláku nejde) Takže potom ak niečo takéto chcem tak sa musím obrátiť na niekoho kto má tieto možnosti. Boli za mnou 1,5 eúr na internete kilo živej váhy ošípanej že "domáca zabíjačka" tak som im povedal môj stratený čas, náradie, výbava a potom vedieť ako porcovať, soliť, údiť, masť vyškvariť to všetko treba vedieť ako. Tak som im povedal že najlacnejší výrobok 3,5/kg a najdrahší ich výjde na 8/kg A posledná otázka kam s črevami a kosťami? A bolo po domácej zabíjačke.

Mám taký dojem, že tie dva príspevky spolu súvisia. Trošku hlúpa reakcia, ale to nie je môj problém.
Čiže zasa konkrétnejšie.

1. Prejdi pár príspevkov dozadu a prečítaj si pozornejšie.
2. Kde vidíš spojenie zabíjačka = panelák ?
3. Kde vravím niečo o údení v paneláku ?
4. Kde hovorím niečo o to, že ja som solil a údil ? ...a dokonca v paneláku.
5. Alebo Ti uniklo slovo bárter = čučoriedky ?

Myslíš, že len vyučený mäsiar vie vykostiť - spracovať mäso.
Tak sa potom veru mýliš.
Ty nevieš, čo s črevami a kosťami ? Tak potom sorry....

Záver :
Milujem, ak niekto robí predčasné konce s neúplných informácií.

P.S.:
Čítať, len čítať (a to pozorne) je potrebné.
10 kg bočik za 3 eurá to bol nútený výsek ? ale ani kg z 3 eurá nie objektívna cena
pavol54
27.02.17,11:16
jeden kilogram hrachovej vlákniny alebo zahusťovadla či modifikovaného škrobu je lacnejší ako 1 kg stehna a spolu súčet mäsa a prídavných látok predsavuje celkovú hmotnosť šunky bez nutnosti aby tam bolo samé mäso
taiko
27.02.17,11:20
:) si usmevny, Ty pises, ze sa do sunky neda dat menej masa, ja Ti dokazem opak a Ty povies, ze moja reakcia je hlupa :D:D
Kde si dokázal, že sa do šunky dá dať menej mäsa?:D
Veď si už konečne naštuduj, ako a z čoho vzniká šunka. Tiež si naštuduj, čo je to strojová šunka a prečo sa vôbec vyrába.
A naviac, všetky tie akože šunky, majú svoje vlastné pomenovanie. Napríklad "poctivá" a podobne a k tomu aj obsah mäsa (asi v pôvodnom - surovom stave) nie mäsa, ktoré sa po adekvátnom technologickom postupe mení na šunku. Prečo asi majú ten svoj špecifický názov?
-------------------------
No asi preto, že je to mäsový výrobok vyrobený na báze šunky a nie šunka.:--- To len vy ste prijali názov "poctivá šunka" a predstavujete si pod tým šunku, ale vám vadí, že to nieje na 100% mäso.:)
Kde? no predsa v mojom prispevku.

Ty pises


Šunka je šunka, či nie?
Recept nepustí a ak naozaj nevieš čo je potrebné na výrobu šunky, strojovej šunky o ktorej je reč, tak nepíš.
----------------------
Zoberieš mäso, nakrájaš, odblaníš, pridávaš vodu a rýchlosoľ a stále miesiš. To je celé.
Nedá sa tam dať menej mäsa a ani vmiešať viacej vody.


Ja napisem o dvoch vyrobkoch
EAN kod: 294439
Kuracia šunka (Tauris)
kuracie prsia min.52%,

EAN kod : 294447
Bravčová šunka /Olewnik/
bravčové mäso zo stehna 56,4%

pri ktorych je zjavne, ze tam dali malo masa a doplnili to vecami, ktorych nazov neviem ani vyslovit. Ergo do sunky sa da dat menej masa.
To mas podobne ako spaldovy chlieb, kde je len 25% spaldy, ci ovcia bryndza, kde staci mat 50% ovcieho mlieka.

Nejde o to, co som ja prijal, ci co si ja pod cim predstavujem. Ide o to, ze do do vyrobku s nazvom sunka sa dat dat a aj dava menej masa ako by sa malo a stale sa vysledny vyrobok nazyva a predava pod nazvom sunka. Takze si sa opatovne, takpovediac, pomylil a este si sa omylom aj stojis.

PS: Studovat nic nemusim, sunku si z casu na cas robim doma sam. ;) Samozrejme, tu ako ju Ty volas, strojovu. Ale zase na druhej stane "sunka je sunka", ako si sam pisal, ci nie? ;)
taiko
27.02.17,11:23
jeden kilogram hrachovej vlákniny alebo zahusťovadla či modifikovaného škrobu je lacnejší ako 1 kg stehna a spolu súčet mäsa a prídavných látok predsavuje celkovú hmotnosť šunky bez nutnosti aby tam bolo samé mäso
ale to uz nie je sunka, ako si to Ty predstavujes, je to len vyrobok na baze sunky, teda vyrobok na baze ineho vyrobku :)
korela
27.02.17,11:23
------------
Myslím, že tú klasickú a dokonca suchú, by ste si asi na sendvič nedali. Bolo by to doslova nejedlé.
To si ako na to prišiel? Budem stále zastávať názor, že o pár generácií ľudia zabudnú na pravé chute pôvodných potravín.
Bolo by to jedlé, a ešte ako. Osobne mne prošutá nechutia, tuším prečo, dôvod asi spočíva v v nevhodnom čase, keď som si ich začala kupovať, v závislosti od prekonanej dg. Už sa ni nepokúšam.
Ale tá šunka z motúza, nedá sa zabudnúť. Žiadna suchosť, normálna šunka s viditeľnými vláknami mäsa.
.
Raz ma namotával na svoje mäsové výrobky cudzí človek s vlastnou výrobňou po odhlásení živnosti al. sro. Fungoval rovnako ako pred ich zrušením. Aj by som sa potešila, jedinou zábranou bolo, že som nemala záruku pôvodu mäsa.
Včera tu padla otázka, neviem posúdiť s akým podtónom, vraj poskytnúť adresu. Od nicku prihláseného s včerajším dátumom. Tak neviem, či išlo o finančnú políciu, či čo.
Ten kontakt na neho som dávno stratila, a ani by som sa nečudovala, že sa niektorí ľudia vyhýbajú teroru pri svojich výrobných procesoch.
Čo mi prekáža napr. je, že nedostať v obchodoch normálne krvavnice, ale iba so sušenou krvou. Aspoň u nás. Neviem nájsť.
Nandrolon
27.02.17,11:46
Mám pocit, že vy tu píšete o šunkách /rozumieme sa/ a Jar88 sa obmedzil na toto http://jamon.cz/ a snaží sa zase pôsobiť ako "nadčlovek" ,zaujímavo a "fajnovo"...
Ale môžem napísať, dá sa to jesť aj s chlebom... Akurát mi to smrdí a radšej mám normálne hovädzie sušené mäso jerky. To sa dá jesť ako čipsy akurát, že je to 100 x lepšie.
vicktor
27.02.17,12:30
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
Nandrolon
27.02.17,12:32
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
áno, rovnako ako aj párky a salám.
Tam je predpísané minimálne množstvo podielu mäsa a obmedzenie E-čiek...
pavol54
27.02.17,13:55
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
Tento poznáš? Starý Grunn zomiera a pýta sa syna čo bude robiť Ten odpovedá
Budem vyrábať kuracie konzervy
Ale na tom prerobíš
Však to budem miešať s konským mäsom
AKO ?
Jedna ku jednej (jedno kura jeden kôň )
pavol54
27.02.17,13:59
jeden kilogram hrachovej vlákniny alebo zahusťovadla či modifikovaného škrobu je lacnejší ako 1 kg stehna a spolu súčet mäsa a prídavných látok predsavuje celkovú hmotnosť šunky bez nutnosti aby tam bolo samé mäso
ale to uz nie je sunka, ako si to Ty predstavujes, je to len vyrobok na baze sunky, teda vyrobok na baze ineho vyrobku :)
Ale ja som nepísal o vzájomnom pomere hmotností 1:1 ja som reagoval na zloženie čo si uviedol Taiko tvoj prvý príspevok o šunke, ak nie je mäso je tam zahusťovadlo
pavol54
27.02.17,14:01
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
áno, rovnako ako aj párky a salám.
Tam je predpísané minimálne množstvo podielu mäsa a obmedzenie E-čiek...
presne
pavol54
27.02.17,14:08
Mám pocit, že vy tu píšete o šunkách /rozumieme sa/ a Jar88 sa obmedzil na toto http://jamon.cz/ a snaží sa zase pôsobiť ako "nadčlovek" ,zaujímavo a "fajnovo"...
Ale môžem napísať, dá sa to jesť aj s chlebom... Akurát mi to smrdí a radšej mám normálne hovädzie sušené mäso jerky. To sa dá jesť ako čipsy akurát, že je to 100 x lepšie.
Môj prvý príspevok k šunke bol že by pravá šunka bola nepredajná a mal som pravdu 1 kg pravej šunky 1000 Kč čiže cca 37 eur no niekto z minimálne mzdy si ju "dopraje"
Nandrolon
27.02.17,14:33
Ja to tu od rana citam a je mi do smiechu ako sa tu jar na vas zabava.. Proste bude sa tu smiat aspon 24h vkuse z toho, co zerieme a po 24 h. diskusii tu napise nieco v style, ze ale ja som nemyslel hentie hovna, ale sunka u mna je iba pravy jamon...
:-)))
toto je presne ten jeho styl diskusie. 24h napinat a potom tresknut vsetkym do oci jaki su chudaci, ked nejedia od raba do vecera sunku za xx eur.
Ubohe a az uchylne.
Ak by som nevedel o co mu ide, radsej som ticho.
Dufam, ze tu extra luxusnu vonu z tych pochutin uz nebudem dosmrti citit, ale niekedy sa clovek nevyhne aj konzumacii urcitych chutoviek...
jar88
27.02.17,14:48
Skúsim ešte raz a úplne po lopate.
Klasická šunka je bravčové stehno naložené v zmesi solí a následne údené studeným dymom. Problém tejto výroby spočíva v tom, že je zdĺhavé dostať soľ hlboko do svaloviny a za druhé, že je naviac potrebná konzervácia dymom.
Na druhej strane, strojová šunka je v princípe to isté, ale s tým rozdielom, že pri menších kúskoch mäsa je ľahšie a rýchlejšie nasiaknutie svaloviny zmesou solí. Následne sa údenie nahrádza prehriatim stlačeného mäsa vo vodnej lázni.
---------------------------------
Pritom prvý aj druhý postup predpokladá, že sa spracováva bravčové mäso na priamu konzumáciu. Naviac, pri klasickej šunke, je obsah solí v mäse zaručene menší a nedá sa tak ľahko prehnať, ako pri strojovej šunke. Niekedy je v šunke z obchodu cítiť slabú nahorkosť, čo je spôsobené väčším obsahom solí.
---------------------------------
No rád by som sa od vás dozvedel, čo je podľa vás v šunke v ktorej je napríklad iba 70% mäsa. Teda - čo tvorí tých zostávajúcich 30% hmotnosti a zrejme aj objemu. Objemu, ktorý nedokážete rozoznať od svaloviny.
jar88
27.02.17,14:58
Ja to tu od rana citam a je mi do smiechu ako sa tu jar na vas zabava.. Proste bude sa tu smiat aspon 24h vkuse z toho, co zerieme a po 24 h. diskusii tu napise nieco v style, ze ale ja som nemyslel hentie hovna, ale sunka u mna je iba pravy jamon...
:-)))
toto je presne ten jeho styl diskusie. 24h napinat a potom tresknut vsetkym do oci jaki su chudaci, ked nejedia od raba do vecera sunku za xx eur.
Ubohe a az uchylne.
Ak by som nevedel o co mu ide, radsej som ticho.
Dufam, ze tu extra luxusnu vonu z tych pochutin uz nebudem dosmrti citit, ale niekedy sa clovek nevyhne aj konzumacii urcitych chutoviek...
Môj zlatý.
Ja si robím šunku sám a vlastnoručne.
Dokonca ju nerobím len zo stehna, ale ako základ používam pliecko.
Plus asi 10 až 15% mäsa naškrabem z niektorých častí stehna.
----------------------------------------------
Celkové náklady na jeden kg hotovej šunky sú okolo 5 až 5,50 €.
Nandrolon
27.02.17,15:05
Jar, ja celkovo sunku neoblubujem, takmer ziadnu. Takze ani hodnotu pre mna nema... Ak by spolu s udenymi rolkami a roznym podobnym kentusom zajtra prestala existovat, nevadili by mi...
Bravcovy zjem iba rezen... a domace klobasy.
Mojim masom je hovadzie a kacacie...
jar88
27.02.17,15:28
Jar, ja celkovo sunku neoblubujem, takmer ziadnu. Takze ani hodnotu pre mna nema... Ak by spolu s udenymi rolkami a roznym podobnym kentusom zajtra prestala existovat, nevadili by mi...
Bravcovy zjem iba rezen... a domace klobasy.
Mojim masom je hovadzie a kacacie...
Ale veď to je v poriadku. Ja mám tiež rád hovädzie a dokonca aj tú kačicu. No kačicu nejedávame, lebo je dosť náročná na prípravu. Teda ak to má byť dobrá kačica a nie sušená zhorená húžva.:)
Ja zjem aj hov. guláš s knedľou a surovou cibuľou. Ale tú knedľu zas si musím uvariť doma. Takže na oplátku, pre mňa by zas nemuseli reťazce predávať žiadne knedle a dokonca ani chlieb a pečivo.:)
PS
Aj keď si rád a dobre zajem, v živote by ma nenapadlo utekať do Rakúska pre nejakú "kvalitnejšiu" strojovú šunku. No a pre párky by som nešiel ani len tu do našich potravín.
pavol54
27.02.17,15:32
Skúsim ešte raz a úplne po lopate.
Klasická šunka je bravčové stehno naložené v zmesi solí a následne údené studeným dymom. Problém tejto výroby spočíva v tom, že je zdĺhavé dostať soľ hlboko do svaloviny a za druhé, že je naviac potrebná konzervácia dymom.
Na druhej strane, strojová šunka je v princípe to isté, ale s tým rozdielom, že pri menších kúskoch mäsa je ľahšie a rýchlejšie nasiaknutie svaloviny zmesou solí. Následne sa údenie nahrádza prehriatim stlačeného mäsa vo vodnej lázni.
---------------------------------
Pritom prvý aj druhý postup predpokladá, že sa spracováva bravčové mäso na priamu konzumáciu. Naviac, pri klasickej šunke, je obsah solí v mäse zaručene menší a nedá sa tak ľahko prehnať, ako pri strojovej šunke. Niekedy je v šunke z obchodu cítiť slabú nahorkosť, čo je spôsobené väčším obsahom solí.
---------------------------------
No rád by som sa od vás dozvedel, čo je podľa vás v šunke v ktorej je napríklad iba 70% mäsa. Teda - čo tvorí tých zostávajúcich 30% hmotnosti a zrejme aj objemu. Objemu, ktorý nedokážete rozoznať od svaloviny.
Nerob frajera ale ten rozdiel pozná snáď len odborník(profesionálny) na kontrolu kvality. Nemýľ si pojmy hmotnosť a objem 30 alebo koľko % je tvorené vodou, zahusťovadlom, škrobmi a inými prídavnými látkami(každý má svoju receptúru ale nie je to tajné)
jar88
27.02.17,15:50
Skúsim ešte raz a úplne po lopate.
Klasická šunka je bravčové stehno naložené v zmesi solí a následne údené studeným dymom. Problém tejto výroby spočíva v tom, že je zdĺhavé dostať soľ hlboko do svaloviny a za druhé, že je naviac potrebná konzervácia dymom.
Na druhej strane, strojová šunka je v princípe to isté, ale s tým rozdielom, že pri menších kúskoch mäsa je ľahšie a rýchlejšie nasiaknutie svaloviny zmesou solí. Následne sa údenie nahrádza prehriatim stlačeného mäsa vo vodnej lázni.
---------------------------------
Pritom prvý aj druhý postup predpokladá, že sa spracováva bravčové mäso na priamu konzumáciu. Naviac, pri klasickej šunke, je obsah solí v mäse zaručene menší a nedá sa tak ľahko prehnať, ako pri strojovej šunke. Niekedy je v šunke z obchodu cítiť slabú nahorkosť, čo je spôsobené väčším obsahom solí.
---------------------------------
No rád by som sa od vás dozvedel, čo je podľa vás v šunke v ktorej je napríklad iba 70% mäsa. Teda - čo tvorí tých zostávajúcich 30% hmotnosti a zrejme aj objemu. Objemu, ktorý nedokážete rozoznať od svaloviny.
Nerob frajera ale ten rozdiel pozná snáď len odborník(profesionálny) na kontrolu kvality. Nemýľ si pojmy hmotnosť a objem 30 alebo koľko % je tvorené vodou, zahusťovadlom, škrobmi a inými prídavnými látkami(každý má svoju receptúru ale nie je to tajné)

Ako si prišiel na to, že by som si zrovna ja mohol mýliť objem s hmotnosťou.:D
Tak či tak si neodpovedal, čo podľa teba nahrádza tých 30% mäsa a nieje to možné rozoznať od mäsa.
To akože laik nieje schopný na reze rozoznať čo je svalovina a čo nieje svalovina? To akože plnia vodou priamo bunky?:---
Nedaj sa vysmiať, ty odborník.
Nandrolon
27.02.17,15:54
...Kacica narocna na pripravu? Jedine casovo, tie 3 hodiny. Inac uplne jednoducho. Sol, rasca, majoranka, maslo. Parkrat poliat stavou. Roboty veeeeelmi malicko. V porovnani s gulasom tak 1/40-tinu.
buchač
27.02.17,16:32
10 kg bočik za 3 eurá to bol nútený výsek ? ale ani kg z 3 eurá nie objektívna cena

Topiaci sa stebla chytá ?
Každý normálny čítajúci pochopí, že cena bola myslená za 1 kg.

Nútený výsek ?
Zabudni...a veľmi rýchlo.

Objektívna cena ?
Holt, keď kupuješ za veľkoobchodné ceny, tak je to iná suma, ako na pulte.
Ty, taký veľkoobchodník také nevieš ???...alebo to sa u vás nedá ?
taiko
27.02.17,17:12
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
:D:D:D strach co i len pomysliet :D
pavol54
27.02.17,17:45
10 kg bočik za 3 eurá to bol nútený výsek ? ale ani kg z 3 eurá nie objektívna cena

Topiaci sa stebla chytá ?
Každý normálny čítajúci pochopí, že cena bola myslená za 1 kg.

Nútený výsek ?
Zabudni...a veľmi rýchlo.

Objektívna cena ?
Holt, keď kupuješ za veľkoobchodné ceny, tak je to iná suma, ako na pulte.
Ty, taký veľkoobchodník také nevieš ???...alebo to sa u vás nedá ?
ty si začal chytaním za slovíčka. jeden myslel že vydrží a bol prvý
taiko
27.02.17,18:11
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
Tento poznáš? Starý Grunn zomiera a pýta sa syna čo bude robiť Ten odpovedá
Budem vyrábať kuracie konzervy
Ale na tom prerobíš
Však to budem miešať s konským mäsom
AKO ?
Jedna ku jednej (jedno kura jeden kôň )
to je ako rakytnikovy caj od mistralu, kde je 6% rakytnika :D
kukučka
27.02.17,22:06
To naozaj už neviete debatovať normálne, bez posmeškov? Šunka je šunka, kto nerozozná, jeho problém. Dá sa vychovať prasa a urobiť doma, ale to vám nikto nepredá. Dá sa kúpiť "na dedine", ale to mäso má s najväčšou pravdepodobnosťou ten istý pôvod ako to, čo kúpite v obchode, len ho niekto vie ešte po starom pripraviť a hlavne chce sa mu. Dá sa kúpiť aj u nás, fotky som už na poradu dávala. Akurát to údené je štiepané, nie na kosti. Chuť výborná, cena prijateľná.
kukučka
27.02.17,22:10
[QUOTE="vicktor"]Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!

to je ako rakytnikovy caj od mistralu, kde je 6% rakytnika :D

mimotemy A preto kupujem sypané čaje. ;)
korela
28.02.17,00:08
Veru. Najlepšie zistí človek rozdiel v kvalite sypaných a vreckových čajov pri ich liečivých účinkoch, nie ich chuti.
Léčiva Praha vyrábali skvelý sypaný čaj Valofyt - valeriána, medovka, chmeľové šištišky a levanduľa, pomery neviem, ľutujem, že som vyhodila posledné orig. balenie. Sedatívne účinky sa dostavili do 20 min. Stokrát lepší čaj ako všetky lexíky a pod. Na spánok, na upokojenie, pri vyčerpaní... Plus mal okamžitý močopudný efekt. Takže možno efekt zníženia tlaku, vyplavenie stresových hormónov, netuším.
Akonáhle ho začali vreckovať, nestačili by 4 vrecká, aby sa dosiahol pôvodný efekt. Obsah vrecka je podrvený prakticky na prášok, pripomína mi pozametaný odpad z inej výroby.
Vreckové čaje detto nikdy, kvôli farbivám pri ovocných, a možným rozmočeným čiastočkám z papiera. Ešte aj takto si dobrovoľne upchávať vlastné útroby na úkor zamestnanosti a zisku nemienim.
Každé vrecká sa testujú na rozmočenie vo vývoji výroby, preto treba dodržiavať čas lúhovania čaju vo vode, nie kvôli čaju, ale jeho rozmočeniu.
korela
28.02.17,00:13
Čo sa týka šunky, nevidím problém vôbec šunky kupovať, stačí večer uvariť v kuchte napr. karé, okoreniť a osoliť podľa vlastnej chute, do rána odložiť do chladničky, ráno nakrájať krájačom, nožom, zabaliť do desiaty bez zlého svedomia, či éčka, presolenosti, obsahu svaloviny ...
korela
28.02.17,00:20
Ak si vyberiem novú reštauráciu, kde robia aj pizze, poprosím ich, aby mi priložili šunku vedľa a nezapiekli, pretože mi došla strava pre psíka, mačku ...
Ochota vždy, ale budete riadne prekvapkaní, priesvitná a lacná tiež vždy. Ešte som nemala to šťastie natrafiť ako-tak na normálnu kvalitu. Iba mám pocit, že jej je vždy o trochu viac, ako by bola zapečená, zrejme ako pozornosť podniku.