Kvaka
19.03.18,17:38
Kaliho nástupca


https://slovensko.hnonline.sk/1713470-priamy-prenos-novym-ministrom-vnutra-bude-jozef-raz-ml-pozrite-si-dalsie-nominacie-smeru

A to je ten syn starého Ráža ? či Rážu ?
a má gurážu ?
Teda ten vyzerá skôr ako syn Greksu.
buchač
19.03.18,16:40
Nekradnú. Veď pozemky nad vodnými zdrojmi kúpil Bugár.
A Béla nekranne.
Jemu stačí, to , čo má - - napríklad charakter
Nemá charakter, ale má harakter.....:D

Polla teho spoznáš Maďara - - nevie povedať "ch"

Napríklad ?
Vy maďare ani "ch" neviete povedať...ty huju...;) :D :D :D
misoft
19.03.18,16:43
-Aha - Hopok!
-To nie je Hopok, ale Chopok, ty huju!

Na druhej strane - Rusi zase nepoznajú H, majú CH. Ani naša Nasťa to ešte nevie poriadne povedať...
pavol54
19.03.18,17:18
buzi čo sa rozdrapoval na mítingu býva v Brne




A taliansky buzzi , čo sa rozdrapuje po Ficovi : zostavuje novú vládu
býva v taliansku?
buchač
19.03.18,17:47
Košičan (bucháč ) frfle na Maďarov ?
A prababka mu v 1936 vedela po slovensky 146 slov :D
( z toho 100 boli čísla ( od 1 do 108 ) )

..a ty si snáď maďar, že sa do mňa navážaš ?
Môj rodokmeň láskavo nechaj na pokoji...

...a tí maďari ? Povedzme, že tí slovenskí ?
Tí sú maďarskejší, ako hentí spoza hraníc.
kukučka
19.03.18,19:02
Kopli ste si, "demokrati" ? Nech vám padne na úžitok.
bjuty smis
19.03.18,19:31
Danilu si isto pamätáte, hoci tu dávno nechodí. Snáď sa nenahnevá, ak tu okopírujem jej príspevok z Facebooku, píše tam denne.
citujem:
Danka Bobekova
15 marec, 7:12 ·

Blázni z vŕšku jačali, koľko má na účte Fico na Belize. Nejačali ale o Kiskovom kapitále.



Takže baba sa už otriasla ?




Zas mudruje ?



Asi jej napíšem



Alebo zavolám :D :D


Tožžž

ani sa nedivím, že sa kamarátila s "5"

Ahahu na FB :

Danka Bobekova
12 h ·

V roku 1968 prišli Sovieti a zachránili túto krajinu. Zostali nám fabriky, nemocnice, školy, práca, sloboda. Píše sa rok 2018 a nemáme fabriky, prácu, platíme za zadravie, za školstvo, máme chudobu a korupciu, posiate Slovensko v známych a neznámych hroboch obeťami zločinov, máme organizovaný zločin, mafiu, oligarchov, zapredaných politikov. Prišiel k nám Interpol a Scotland yard. Nemáme občanov, máme len ulicu.
A mamy by mali začať konečne mať strach. Bez strachu sú oči slep.
pána beka
tak tá tu už len chýba do partie....
korela
19.03.18,20:30
Košičan (bucháč ) frfle na Maďarov ?
A prababka mu v 1936 vedela po slovensky 146 slov :D
( z toho 100 boli čísla ( od 1 do 108 ) )

..a ty si snáď maďar, že sa do mňa navážaš ?
Môj rodokmeň láskavo nechaj na pokoji...

...a tí maďari ? Povedzme, že tí slovenskí ?
Tí sú maďarskejší, ako hentí spoza hraníc.
Ako ktorí.
Trochu sa vyšlo z témy, ale nedá mi nepriložiť video, nuž, iná kultúra.
Ešte spomeniem, ako v súčasnosti vyrábajú projekty pre cestovný ruch s ponukou bezpečnej krajiny a tiež maď. kuchyne. Majú recht. Využitie šance sa inak týka celej strednej eu.
.
Tak od 4. min, kto by nechcel celé.
https://www.youtube.com/watch?v=n1fYWaTqKmA
korela
19.03.18,20:43
Nekradnú. Veď pozemky nad vodnými zdrojmi kúpil Bugár.
A Béla nekranne.
Jemu stačí, to , čo má - - napríklad charakter
Nemá charakter, ale má harakter.....:D

Polla teho spoznáš Maďara - - nevie povedať "ch"

Napríklad ?
Vy maďare ani "ch" neviete povedať...ty huju...;) :D :D :D

Košičan (bucháč ) frfle na Maďarov ?
A prababka mu v 1936 vedela po slovensky 146 slov :D
( z toho 100 boli čísla ( od 1 do 108 ) )
Moji starí rodičia zažili ešte maďarské školstvo.
Ale mohol by si niečo zacitovať z vtedajšieho maďarského šlabikára, pobavili by sme sa, ako už deťom vykresľovali Feldvidék. A že to v ich hlávkach zanechalo stopu, je takmer isté.
sito
20.03.18,05:04
Má tu niekto informáciu, dátum, kedy Béla Bugár odcestoval na Panenské ostrovy na dovolenku?
Aký má skutočný dôvod na využití celého štvorročného mandátu vlády v ktorej figuruje?
On má už iba 1 dôvod. Plávať čo najdlhšie, lebo s voľbami zároveň končí vo vládnej koalícii.

Myslel som Bélu osobne.
Tak, ako by som to asi ..., ako šumí lístie v korunách stromov, šumí aj medzi južným obyvateľstvom. Ľudia mlčia iba zdanlivo. Ľudia v podstate šumia stále, ako vždy.

Šumí aj šumivé víno, ba aj šumienky si pamätám. Ľudia nešumia! Šuškajú si. Ale výsledok sa môže podobať, zhodovať so šumením vína, či šumienky vo fľaši, že? :D


korela - Včera 17:39 - permalink

šum hlasov;
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=šum&s=exact&c=xa0c&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs& d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezvi ska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#

Ale ja som pochopil, ty? Ten šum, šuškanda vyústila, vyvalila sa na námestiach. Šumivé víno aj šumienka sa tiež vedia vyvaliť z fľaše. Ak sa otvára, alebo zarába na námesti, tak aj na námestie sa môže, že? :D
romana147
20.03.18,08:15
Kopli ste si, "demokrati" ? Nech vám padne na úžitok.

Čo má demokracia spoločné s nejakou osobou, ak s to netýka občianskych práv.
Oliwa
20.03.18,08:27
Kaliho nástupca


https://slovensko.hnonline.sk/1713470-priamy-prenos-novym-ministrom-vnutra-bude-jozef-raz-ml-pozrite-si-dalsie-nominacie-smeru
"Kto ešte nebol ministrom, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu..."
Tweety
20.03.18,09:45
lujza.j
20.03.18,09:55
Takze uz viem kto je jeho tata:D
Tweety
20.03.18,10:01
Tak, už je to jasné, z novej vlády nebude nič.
Oliwa
20.03.18,10:13
Tak, už je to jasné, z novej vlády nebude nič.
Výmena dievčat neprešla...
sito
20.03.18,10:16
Povedal to s kamennou tvárou. :D
misoft
20.03.18,11:04
Maličká oprava: nie tanky a lietadlá.... ale policajné autá a putá....:D

A ozaj - opakuješ sa (12:55 --- 13:04).... alebo opakovanie = matka múdrosti?
Nandrolon
20.03.18,11:05
Kýška práve odmietla vymenovať vládu, aspoň niečo dobré urobil.
Tweety
20.03.18,11:07
Kýška práve odmietla vymenovať vládu, aspoň niečo dobré urobil.
Meškáš, :--- to práve bolo asi tak pred necelými 2 hodinami.
https://www.cas.sk/clanok/671416/prezident-kiska-zmietol-pellegriniho-navrh-ministrov-zo-stola-taku-vladu-nevymenujem/
Nandrolon
20.03.18,11:24
Pred dvoma hodinami som ešte usilovne dorábal mesačnú uzávierku :-)))))))))
misoft
20.03.18,11:26
A bola schválená? :D:D:D
pavol54
20.03.18,11:38
Pred dvoma hodinami som ešte usilovne dorábal mesačnú uzávierku :-)))))))))
mesačnú uzávierku čoho?
Nandrolon
20.03.18,11:40
Majetku /odpisy/, DPH vo štvrtok.
Tweety
20.03.18,11:50
Ing. Ľubomír Janoška
20.03.18,12:57
Tak, už je to jasné, z novej vlády nebude nič.
Výmena dievčat neprešla...
načim ich vymeniť za zdravé :)
KoxXxo
20.03.18,14:17
myslím že treba zbúrať bordel
bjuty smis
20.03.18,16:43
lepšieho ako ducker nenajdu... z diskusií...

ROK NARODENIA: 1978;
STUDIUM: Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave (Ing.) a dalej na Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (JUDr.),

KARIERA: Zaujimave je, ze napriet tolkym (tazkym????) titulom, pan Drucker uz ako 19-rocny rozbehol nasledovnu zavratnu karieru. Uz v rokoch 1997 – 2002 pracoval v spoločnosti Gratex International a.s. postupne ako programátor, vedúci multimediálneho oddelenia a multimediálnych projektov, a nakoniec ako vedúci oddelenia kvality softvéru a člen IT vedenia. Ďalšie dva roky bol konzultantom v spoločnosti Compuware Austria GmbH. V rokoch 2004 – 2012 pracoval v konzultačnej spoločnosti IQUAP, a.s.[3] najprv ako konzultant potom ako CEO a predseda predstavenstva. Od 4. januára 2006 do 23. januára 2007 bol aj člen predstavenstva vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky a.s. (VOP Nováky).[4] V rokoch 2010 – 2012 bol predsedom dozornej rady v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. – JAVYS. Podpredsedom predstavenstva v 1. župnej, a.s. bol v rokoch 2010 – 2014.[5] Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. a od marca 2016 je ministrom zdravotníctva SR.
Ing. Ľubomír Janoška
20.03.18,18:00
lepšieho ako ducker nenajdu... z diskusií...

ROK NARODENIA: 1978;
STUDIUM: Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave (Ing.) a dalej na Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (JUDr.),

KARIERA: Zaujimave je, ze napriet tolkym (tazkym????) titulom, pan Drucker uz ako 19-rocny rozbehol nasledovnu zavratnu karieru. Uz v rokoch 1997 – 2002 pracoval v spoločnosti Gratex International a.s. postupne ako programátor, vedúci multimediálneho oddelenia a multimediálnych projektov, a nakoniec ako vedúci oddelenia kvality softvéru a člen IT vedenia. Ďalšie dva roky bol konzultantom v spoločnosti Compuware Austria GmbH. V rokoch 2004 – 2012 pracoval v konzultačnej spoločnosti IQUAP, a.s.[3] najprv ako konzultant potom ako CEO a predseda predstavenstva. Od 4. januára 2006 do 23. januára 2007 bol aj člen predstavenstva vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky a.s. (VOP Nováky).[4] V rokoch 2010 – 2012 bol predsedom dozornej rady v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. – JAVYS. Podpredsedom predstavenstva v 1. župnej, a.s. bol v rokoch 2010 – 2014.[5] Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. a od marca 2016 je ministrom zdravotníctva SR.
Takže celý čas pracoval vo firmách, ktoré relizovali štátne zakázky alebo na úradoch, ktoré ich objednávali. Stelesnená nezávislosť.
Oliwa
21.03.18,08:56
[QUOTE="KoxXxo"]myslím že treba zbúrať bordel[/QUOT
https://www.etrend.sk/ekonomika/fico-ohlasil-zmeny-v-smere-ked-nefunguje-bordel-treba-vymenit-dievcata.html
Bordelmama sa síce stiahla, ale šéfuje ďalej...
misoft
21.03.18,09:01
myslím že treba zbúrať bordel
https://www.etrend.sk/ekonomika/fico-ohlasil-zmeny-v-smere-ked-nefunguje-bordel-treba-vymenit-dievcata.html
Bordelmama sa síce stiahla, ale šéfuje ďalej...
Dostal novú funkciu - zákulisník (za kulisami).....:D:D:D
Oliwa
21.03.18,09:20
Ozaj, a Kali odovzdal už tú demisiu, lebo som nepostrehla... Aj na zasadnutí vlády bol, aj na stránke MV sa stále usmieva... tak je ministrom či nie je? To mu mal Džejárjunior sedieť na kolenách či ako? :rolleyes:
misoft
21.03.18,09:45
Ešte stále je.... ani demisiu nepodal.... ešte stále Kali kalí vody...
Tweety
21.03.18,09:59
Oliwa
21.03.18,10:08
https://golem.gulas.sme.sk/upload/posts/9/10/104369/large/fef0966c69114b309edcb5cf16f2a378.jpg
Jáj však ale CT je CT... Keby boli pýtali dotáciu na kombajn alebo traktor, určite by ju boli dostali... ;)
Nandrolon
21.03.18,10:55
https://golem.gulas.sme.sk/upload/posts/9/10/104369/large/fef0966c69114b309edcb5cf16f2a378.jpg
Jáj však ale CT je CT... Keby boli pýtali dotáciu na kombajn alebo traktor, určite by ju boli dostali... ;)
To vieš, keď už nemajú hlavného odborníka na kúpu CT - rapera EGA, tak to ide dole vodou :-))))))))))
Oliwa
21.03.18,11:23
https://golem.gulas.sme.sk/upload/posts/9/10/104369/large/fef0966c69114b309edcb5cf16f2a378.jpg
Jáj však ale CT je CT... Keby boli pýtali dotáciu na kombajn alebo traktor, určite by ju boli dostali... ;)
To vieš, keď už nemajú hlavného odborníka na kúpu CT - rapera EGA, tak to ide dole vodou :-))))))))))
Zato ego majú stále vysoké...
romana147
21.03.18,12:16
lepšieho ako ducker nenajdu... z diskusií...

ROK NARODENIA: 1978;
STUDIUM: Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave (Ing.) a dalej na Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (JUDr.),

KARIERA: Zaujimave je, ze napriet tolkym (tazkym????) titulom, pan Drucker uz ako 19-rocny rozbehol nasledovnu zavratnu karieru. Uz v rokoch 1997 – 2002 pracoval v spoločnosti Gratex International a.s. postupne ako programátor, vedúci multimediálneho oddelenia a multimediálnych projektov, a nakoniec ako vedúci oddelenia kvality softvéru a člen IT vedenia. Ďalšie dva roky bol konzultantom v spoločnosti Compuware Austria GmbH. V rokoch 2004 – 2012 pracoval v konzultačnej spoločnosti IQUAP, a.s.[3] najprv ako konzultant potom ako CEO a predseda predstavenstva. Od 4. januára 2006 do 23. januára 2007 bol aj člen predstavenstva vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky a.s. (VOP Nováky).[4] V rokoch 2010 – 2012 bol predsedom dozornej rady v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. – JAVYS. Podpredsedom predstavenstva v 1. župnej, a.s. bol v rokoch 2010 – 2014.[5] Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. a od marca 2016 je ministrom zdravotníctva SR.

Trebalo by napísať tej kukučkinej Danke (na FB ) , aby ho prelustrovala
romana147
21.03.18,12:18
Ozaj, a Kali odovzdal už tú demisiu, lebo som nepostrehla... Aj na zasadnutí vlády bol, aj na stránke MV sa stále usmieva... tak je ministrom či nie je? To mu mal Džejárjunior sedieť na kolenách či ako? :rolleyes:

Sám nedal, ale bol zahrnutý v tej Ficovej
pavol54
21.03.18,13:18
https://golem.gulas.sme.sk/upload/posts/9/10/104369/large/fef0966c69114b309edcb5cf16f2a378.jpg
Jáj však ale CT je CT... Keby boli pýtali dotáciu na kombajn alebo traktor, určite by ju boli dostali... ;)
Pred zavedením eurofondov dotácie neboli nárokové a ak boli tak mohli byť od - do teraz je presne stanovené že kto splní podmienky musí dostať presnú sumu.
korela
21.03.18,14:50
Ing. Ľubomír Janoška
21.03.18,15:17
korela
21.03.18,16:10
lepšieho ako ducker nenajdu... z diskusií...

ROK NARODENIA: 1978;
STUDIUM: Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave (Ing.) a dalej na Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (JUDr.),

KARIERA: Zaujimave je, ze napriet tolkym (tazkym????) titulom, pan Drucker uz ako 19-rocny rozbehol nasledovnu zavratnu karieru. Uz v rokoch 1997 – 2002 pracoval v spoločnosti Gratex International a.s. postupne ako programátor, vedúci multimediálneho oddelenia a multimediálnych projektov, a nakoniec ako vedúci oddelenia kvality softvéru a člen IT vedenia. Ďalšie dva roky bol konzultantom v spoločnosti Compuware Austria GmbH. V rokoch 2004 – 2012 pracoval v konzultačnej spoločnosti IQUAP, a.s.[3] najprv ako konzultant potom ako CEO a predseda predstavenstva. Od 4. januára 2006 do 23. januára 2007 bol aj člen predstavenstva vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky a.s. (VOP Nováky).[4] V rokoch 2010 – 2012 bol predsedom dozornej rady v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. – JAVYS. Podpredsedom predstavenstva v 1. župnej, a.s. bol v rokoch 2010 – 2014.[5] Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. a od marca 2016 je ministrom zdravotníctva SR.

Trebalo by napísať tej kukučkinej Danke (na FB ) , aby ho prelustrovala
V prvom rade ide o bývalú dlhoročnú Poraďáčku a trochu nechápem, prečo na ňu reaguješ ako reaguješ. Tá pani odviedla kus práce pre všetkých, čiže aj pre teba.
Ja som si jej prácu nepozrela dôkladne, ale presvedčila ma v týchto dňoch na základe jedného podniku v BA. A hlavne, že sa pod jeho "transformáciu" nepodpísal práve SMER. A tam má svätú pravdu.

Takže to maslo steká z mnohých aj opozičných hláv a peniaze nezaslúžene do ich vreciek.

Mrzí ma, že kukučkin príspevok sa akosi stratil medzi ostatnými.
kukučka
21.03.18,16:34
Prečo Danile upierate právo povedať svoj názor? Veď keď nesúhlasíte, môžete polemizovať.

Dotklo sa ma a veľmi, že práve ty Milan, od Danily som krivé slovo na teba nepočula, a že ťa tu mnohí opľúvali. Nechce sa mi veriť, že nečítaš, /nečítate/ čo Danila píše na FB, o Drukerovi už včera.
kukučka
21.03.18,16:40
"Budem sa veľa pýtať" mal radšej upustiť od niekoľkých exekúcií a nie robiť divadlo so svojím platom. Charitu nech robí pani prezidentova.
bjuty smis
21.03.18,16:44
lepšieho ako ducker nenajdu... z diskusií...

ROK NARODENIA: 1978;
STUDIUM: Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave (Ing.) a dalej na Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (JUDr.),

KARIERA: Zaujimave je, ze napriet tolkym (tazkym????) titulom, pan Drucker uz ako 19-rocny rozbehol nasledovnu zavratnu karieru. Uz v rokoch 1997 – 2002 pracoval v spoločnosti Gratex International a.s. postupne ako programátor, vedúci multimediálneho oddelenia a multimediálnych projektov, a nakoniec ako vedúci oddelenia kvality softvéru a člen IT vedenia. Ďalšie dva roky bol konzultantom v spoločnosti Compuware Austria GmbH. V rokoch 2004 – 2012 pracoval v konzultačnej spoločnosti IQUAP, a.s.[3] najprv ako konzultant potom ako CEO a predseda predstavenstva. Od 4. januára 2006 do 23. januára 2007 bol aj člen predstavenstva vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky a.s. (VOP Nováky).[4] V rokoch 2010 – 2012 bol predsedom dozornej rady v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. – JAVYS. Podpredsedom predstavenstva v 1. župnej, a.s. bol v rokoch 2010 – 2014.[5] Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. a od marca 2016 je ministrom zdravotníctva SR.

Trebalo by napísať tej kukučkinej Danke (na FB ) , aby ho prelustrovala
V prvom rade ide o bývalú dlhoročnú Poraďáčku a trochu nechápem, prečo na ňu reaguješ ako reaguješ. Tá pani odviedla kus práce pre všetkých, čiže aj pre teba.
Ja som si jej prácu nepozrela dôkladne, ale presvedčila ma v týchto dňoch na základe jedného podniku v BA. A hlavne, že sa pod jeho "transformáciu" nepodpísal práve SMER. A tam má svätú pravdu.

Takže to maslo steká z mnohých aj opozičných hláv a peniaze nezaslúžene do ich vreciek.

Mrzí ma, že kukučkin príspevok sa akosi stratil medzi ostatnými.
čo to zase splietaš, ty tajnostkárka ?

aké maslo ?? prečo sústavne zľahčuješ zlodejiny ficovho zlepenca ?
bjuty smis
21.03.18,16:46
"Budem sa veľa pýtať" mal radšej upustiť od niekoľkých exekúcií a nie robiť divadlo so svojím platom. Charitu nech robí pani prezidentova.

prečo by mal podporovať nezodpovedných asociálov ?
misoft
21.03.18,17:06
https://www.etrend.sk/ekonomika/prezident-nie-je-s-vladou-spokojny-no-vymenuje-ju-pozrite-si-jej-zlozenie.html
.
Či kompetentný, či menej iný názor, tu je iba vzorka.
Tak sa prezident predsa držal ústavy.

Ústavní právnici vs politológovia:

Eduard Bárány
Porušil prezident ústavu?
"Keď sa mierne vyjadrím, tak sa týmto svojím krokom nachádza už mimo ústavy."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463002-ustavny-pravnik-eduard-barany-prezident-sa-nachadza-mimo-ustavy/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Ján Drgonec
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462971-ustavny-pravnik-kiska-ukazal-smeru-ze-nie-je-prezident-ktory-na-vsetko-prikyvuje/

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462969-kiska-ma-navrch-situacia-sa-moze-skoncit-uradnickou-vladou-hovori-politolog-kusy/
a
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462933-fico-kiskovi-som-navrhol-terminy-predcasnych-volieb/
Oné...asi takto .... v článku 111 Slovenskej ústavy sa píše, že navrhuje predseda vlády.
Lenže Pellegríni ešte predseda vlády NIE JE, bude vymenovaný až ZAJTRA!!!!!
V čom teda prezident porušil ústavu?
Barány by si mal dôkladne prečítať ústavu, pretože takto neprávom obvinil hlavu štátu.
Doplnenie:

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460
Čl. 111


Na návrh predsedu vlády prezident Slovenskej republiky vymenuje a odvolá ďalších členov vlády a poverí ich riadením ministerstiev. Za podpredsedu vlády a ministra môže vymenovať občana, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky.
bjuty smis
21.03.18,17:13
"Budem sa veľa pýtať" mal radšej upustiť od niekoľkých exekúcií a nie robiť divadlo so svojím platom. Charitu nech robí pani prezidentova.

prečo by mal podporovať nezodpovedných asociálov ?

Lebo ženská logika má zásadnú premisu (tak ako Ježiškov tato) :

Iba ja som tá PRAVÁ PRAVDA!
no doprial by som jej, nech niekomu požičia peniaze a nech sa jej dlžník vyškiera do tváre...

možno začne trošku rozmýšľať....
korela
21.03.18,18:13
https://www.etrend.sk/ekonomika/prezident-nie-je-s-vladou-spokojny-no-vymenuje-ju-pozrite-si-jej-zlozenie.html
.
Či kompetentný, či menej iný názor, tu je iba vzorka.
Tak sa prezident predsa držal ústavy.

Ústavní právnici vs politológovia:

Eduard Bárány
Porušil prezident ústavu?
"Keď sa mierne vyjadrím, tak sa týmto svojím krokom nachádza už mimo ústavy."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463002-ustavny-pravnik-eduard-barany-prezident-sa-nachadza-mimo-ustavy/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Ján Drgonec
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462971-ustavny-pravnik-kiska-ukazal-smeru-ze-nie-je-prezident-ktory-na-vsetko-prikyvuje/

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462969-kiska-ma-navrch-situacia-sa-moze-skoncit-uradnickou-vladou-hovori-politolog-kusy/
a
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462933-fico-kiskovi-som-navrhol-terminy-predcasnych-volieb/
ako sa hovorí, dvaja právnici = tri právne názory
...ale čo sa týka ústavných právnikov, to musíme kúsok prenásobiť ;)
Veď o to ide. Tieto názory som si čítala včera večer, chcela som ich pozbierať viac, ale načo, plus k tomu rôzni komentátori, analytici, ...je to tak.
korela
21.03.18,18:37
lepšieho ako ducker nenajdu... z diskusií...

ROK NARODENIA: 1978;
STUDIUM: Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave (Ing.) a dalej na Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave (JUDr.),

KARIERA: Zaujimave je, ze napriet tolkym (tazkym????) titulom, pan Drucker uz ako 19-rocny rozbehol nasledovnu zavratnu karieru. Uz v rokoch 1997 – 2002 pracoval v spoločnosti Gratex International a.s. postupne ako programátor, vedúci multimediálneho oddelenia a multimediálnych projektov, a nakoniec ako vedúci oddelenia kvality softvéru a člen IT vedenia. Ďalšie dva roky bol konzultantom v spoločnosti Compuware Austria GmbH. V rokoch 2004 – 2012 pracoval v konzultačnej spoločnosti IQUAP, a.s.[3] najprv ako konzultant potom ako CEO a predseda predstavenstva. Od 4. januára 2006 do 23. januára 2007 bol aj člen predstavenstva vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky a.s. (VOP Nováky).[4] V rokoch 2010 – 2012 bol predsedom dozornej rady v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. – JAVYS. Podpredsedom predstavenstva v 1. župnej, a.s. bol v rokoch 2010 – 2014.[5] Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty, a.s. a od marca 2016 je ministrom zdravotníctva SR.

Trebalo by napísať tej kukučkinej Danke (na FB ) , aby ho prelustrovala
V prvom rade ide o bývalú dlhoročnú Poraďáčku a trochu nechápem, prečo na ňu reaguješ ako reaguješ. Tá pani odviedla kus práce pre všetkých, čiže aj pre teba.
Ja som si jej prácu nepozrela dôkladne, ale presvedčila ma v týchto dňoch na základe jedného podniku v BA. A hlavne, že sa pod jeho "transformáciu" nepodpísal práve SMER. A tam má svätú pravdu.

Takže to maslo steká z mnohých aj opozičných hláv a peniaze nezaslúžene do ich vreciek.

Mrzí ma, že kukučkin príspevok sa akosi stratil medzi ostatnými.
čo to zase splietaš, ty tajnostkárka ?

aké maslo ?? prečo sústavne zľahčuješ zlodejiny ficovho zlepenca ?
Ja zľahčujem? Skôr vy, prečo sú pre vás ostatné strany čisté ako ľalia?
Stačilo by trochy objektivity na posúdenie udalostí, nielen tých posledných. O to mi de, o nič iné. Každý niekde pracoval, čo sa sprivatizovalo, čo sa rozkladlo, čo sa nechalo vedome rozpadnúť, ľudia nemali z čoho žiť, nebudú mať z čoho žiť, nedostáva sa im adekvátne zdravotné ošetrenie, vyšetrenia. Dôchodcovia kŕkajú od dátumu po dátum výplaty. Detto 80% a plus iks % národa.Pohybujeme sa medzi ľuďmi, niekto viac, niekto menej. Hluchí nie sme.
A dobre musíte všetci vedieť, že nie iba Fico. To mi prekáža, prečo sa nepoukazuje na všetkých ostatných? To ste sa kam dopracovali so svojimi úvahami? To by som nečakala.

Muži sú viac naklonení rozmýšľať inak v zmysle pripúšťania si aj iných možností odstraňovania nepohodlných ľudí, to bolo vždy aj bude, ide o to, aký cieľ sa má dosiahnuť a kto si ho vyberá. Plná história je toho. Tak prečo ešte pred samotným vyšetrením prípadu sa tu niečo tvrdí, čo ale vôbec, vôbec nemusí byť pravdivé. Dokonca pravda ani nemusí vyjsť na povrch. Však všetci policajti na svete majú svoje štatistiky úspešnosti vypátrania zločinov.

Len sa nechajte manipulovať, myslím, že 30 rokov stačilo, treba začať aj premýšľať, ale komplexne a potom vyčistiť, a začať odznova. Dalo by sa to, ako vždy, keď sa chce.
bjuty smis
21.03.18,19:04
20 riadková odpoveď..
20 riadkov zľahčovania zlodejín fica..

ešte raz...čo má opozícia so zlodejinami fica ??????

zacituj nám toho, pre koho sú ostatné strany čisté ako lalia..
zacituj...aspoň jedného....

alebo zas len spietaš obhajobu zlodejom ???
korela
21.03.18,19:06
20 riadková odpoveď..
20 riadkov zľahčovania zlodejín fica..

ešte raz...čo má opozícia so zlodejinami fica ??????

zacituj nám toho, pre koho sú ostatné strany čisté ako lalia..
zacituj...aspoň jedného....

alebo zas len spietaš obhajobu zlodejom ???
Nepochopil si, vidím, čo sa deje, ale prečo sa dopúšťalo všetko ostatné? To nech mi niekto vysvetlí? Práveže nič nezľahčujem.
korela
21.03.18,19:27
Aj takéto prípady mám na mysli. Kde zostala dôslednosť počas minulých vlád, v tomto prípade sa z objektov asi ruiny nestanú kvôli pamiatkárom,inak stav je tam žalostný.
http://www.podtatranske-noviny.sk/2017/08/domom-odzvonilo-park-v-kvetnici-je-po-novom-kulturnou-pamiatkou/

http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/kvetnica-odkvitla-jedinecna-nemocnica-ziva-prazdnotou.html, a stále rovnaký scenár ako vo väčšine starších nemocníc, ale kupodivu nie všetkých.
Tu ide o krásne budovy, franc. okná, aby pacienti mali veľa slnka a svetla.
A toto sa necháva spustnúť iba preto, ako sa píše v predchádzajúcom článku, že majiteľ mal záujem v parku o výstavbu RD. Ako nazvať takého človeka?

https://ci3.googleusercontent.com/proxy/Bz1HDRiWfG1uH3i6F1RVrjFmA1aDRtWn4r67rZEjO86eB9och5 qGfM9ZhwgFLtqG_wC8pnjBvVG9zV5PtFzKHW4G8ugkK459p44u JAenPQH-bZEMQtrTHK2YaS2HzJhbtv9yZ_d_Q1GJbQz0tyL6UlTPLpheS7 38VhoO=s0-d-e1-ft#http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/dennik_foto/regiony/2013/09/kvetnica03.jpg?w=670&h=376&ip=5
korela
21.03.18,19:49
misoft
21.03.18,20:06
Ja zľahčujem? Skôr vy, prečo sú pre vás ostatné strany čisté ako ľalia? ....................
Ktorá strana je čistá? Možno tá prázdna v knihe......
kukučka
21.03.18,20:20
"Budem sa veľa pýtať" mal radšej upustiť od niekoľkých exekúcií a nie robiť divadlo so svojím platom. Charitu nech robí pani prezidentova.

prečo by mal podporovať nezodpovedných asociálov ?
Ako vieš, že to boli asociáli?
misoft
21.03.18,20:23
"Budem sa veľa pýtať" mal radšej upustiť od niekoľkých exekúcií a nie robiť divadlo so svojím platom. Charitu nech robí pani prezidentova.

prečo by mal podporovať nezodpovedných asociálov ?

Trochu nelogické tvrdenie. Chorý občan, ktorý musí vyžiť z 300€ a má napr. 3 deti je asociál?
To potom i tu na Porade by bolo aspoň 50% asociálov.....
kukučka
21.03.18,20:23
"Budem sa veľa pýtať" mal radšej upustiť od niekoľkých exekúcií a nie robiť divadlo so svojím platom. Charitu nech robí pani prezidentova.

prečo by mal podporovať nezodpovedných asociálov ?

Lebo ženská logika má zásadnú premisu (tak ako Ježiškov tato) :

Iba ja som tá PRAVÁ PRAVDA!
no doprial by som jej, nech niekomu požičia peniaze a nech sa jej dlžník vyškiera do tváre...

možno začne trošku rozmýšľať....

O mňa sa ty neboj, prajem pokoj tvojej duši.
Milanko a ty zbytočne podpichuješ, logika je len jedna.
mari2x
22.03.18,05:26
20 riadková odpoveď..
20 riadkov zľahčovania zlodejín fica..

ešte raz...čo má opozícia so zlodejinami fica ??????

zacituj nám toho, pre koho sú ostatné strany čisté ako lalia..
zacituj...aspoň jedného....

alebo zas len spietaš obhajobu zlodejom ???

Splieta
a ešte aj ZAHOVÁRA
mari2x
22.03.18,05:27
Aj takéto prípady mám na mysli. Kde zostala dôslednosť počas minulých vlád, v tomto prípade sa z objektov asi ruiny nestanú kvôli pamiatkárom,inak stav je tam žalostný.
http://www.podtatranske-noviny.sk/2017/08/domom-odzvonilo-park-v-kvetnici-je-po-novom-kulturnou-pamiatkou/

http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/kvetnica-odkvitla-jedinecna-nemocnica-ziva-prazdnotou.html, a stále rovnaký scenár ako vo väčšine starších nemocníc, ale kupodivu nie všetkých.
Tu ide o krásne budovy, franc. okná, aby pacienti mali veľa slnka a svetla.
A toto sa necháva spustnúť iba preto, ako sa píše v predchádzajúcom článku, že majiteľ mal záujem v parku o výstavbu RD. Ako nazvať takého človeka?

https://ci3.googleusercontent.com/proxy/Bz1HDRiWfG1uH3i6F1RVrjFmA1aDRtWn4r67rZEjO86eB9och5 qGfM9ZhwgFLtqG_wC8pnjBvVG9zV5PtFzKHW4G8ugkK459p44u JAenPQH-bZEMQtrTHK2YaS2HzJhbtv9yZ_d_Q1GJbQz0tyL6UlTPLpheS7 38VhoO=s0-d-e1-ft#http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/dennik_foto/regiony/2013/09/kvetnica03.jpg?w=670&h=376&ip=5


Vyzerá to ako Sliač
mari2x
22.03.18,05:37
Keby 70% kresťanov u nás poznalo "desatoro" a aj ich dodržiavalo .... okrem prvých troch,

platia pre každého,



OKREM "našich ľudí" !!
Nandrolon
22.03.18,06:06
Zaujímavý článok z 11.10.2017
https://blog.hlavnespravy.sk/2219/skandal-a-sokujuce-odhalenie-agenti-slovenskej-informacnej-sluzby-obsadili-parlament-a-vladu-tu-su-konkretne-mena-a-fakty/
Verím tomu, že minimálne 1/10 z toho môže byť/bola v určitom čase reálna.
Žabinka
22.03.18,07:41
Aj takéto prípady mám na mysli. Kde zostala dôslednosť počas minulých vlád, v tomto prípade sa z objektov asi ruiny nestanú kvôli pamiatkárom,inak stav je tam žalostný.
http://www.podtatranske-noviny.sk/2017/08/domom-odzvonilo-park-v-kvetnici-je-po-novom-kulturnou-pamiatkou/

http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/kvetnica-odkvitla-jedinecna-nemocnica-ziva-prazdnotou.html, a stále rovnaký scenár ako vo väčšine starších nemocníc, ale kupodivu nie všetkých.
Tu ide o krásne budovy, franc. okná, aby pacienti mali veľa slnka a svetla.
A toto sa necháva spustnúť iba preto, ako sa píše v predchádzajúcom článku, že majiteľ mal záujem v parku o výstavbu RD. Ako nazvať takého človeka?

https://ci3.googleusercontent.com/proxy/Bz1HDRiWfG1uH3i6F1RVrjFmA1aDRtWn4r67rZEjO86eB9och5 qGfM9ZhwgFLtqG_wC8pnjBvVG9zV5PtFzKHW4G8ugkK459p44u JAenPQH-bZEMQtrTHK2YaS2HzJhbtv9yZ_d_Q1GJbQz0tyL6UlTPLpheS7 38VhoO=s0-d-e1-ft#http://www.pluska.sk/thumb/images/gallery/dennik_foto/regiony/2013/09/kvetnica03.jpg?w=670&h=376&ip=5


Vyzerá to ako Sliač
ale kdeže.. Sliač vyzerá úplne inak..;) veď sa tam píše že Kvetnica..;) pri Poprade..
pmajap
22.03.18,07:52
Zaujímavý článok z 11.10.2017
https://blog.hlavnespravy.sk/2219/skandal-a-sokujuce-odhalenie-agenti-slovenskej-informacnej-sluzby-obsadili-parlament-a-vladu-tu-su-konkretne-mena-a-fakty/
Verím tomu, že minimálne 1/10 z toho môže byť/bola v určitom čase reálna.
SIS ka podlieha riadeniu vnútorných štruktúr a Fico globalistov
misoft
22.03.18,08:09
Zaujímavý článok z 11.10.2017
https://blog.hlavnespravy.sk/2219/skandal-a-sokujuce-odhalenie-agenti-slovenskej-informacnej-sluzby-obsadili-parlament-a-vladu-tu-su-konkretne-mena-a-fakty/
Verím tomu, že minimálne 1/10 z toho môže byť/bola v určitom čase reálna.
Článok zaujímavý, ale ako píšeš a uvádzaš "zdroje" - je to len habaďúra a kopa kecov a nezmyslov.
jar88
22.03.18,08:41
https://www.etrend.sk/ekonomika/prezident-nie-je-s-vladou-spokojny-no-vymenuje-ju-pozrite-si-jej-zlozenie.html
.
Či kompetentný, či menej iný názor, tu je iba vzorka.
Tak sa prezident predsa držal ústavy.

Ústavní právnici vs politológovia:

Eduard Bárány
Porušil prezident ústavu?
"Keď sa mierne vyjadrím, tak sa týmto svojím krokom nachádza už mimo ústavy."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463002-ustavny-pravnik-eduard-barany-prezident-sa-nachadza-mimo-ustavy/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Ján Drgonec
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462971-ustavny-pravnik-kiska-ukazal-smeru-ze-nie-je-prezident-ktory-na-vsetko-prikyvuje/

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462969-kiska-ma-navrch-situacia-sa-moze-skoncit-uradnickou-vladou-hovori-politolog-kusy/
a
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/462933-fico-kiskovi-som-navrhol-terminy-predcasnych-volieb/
Oné...asi takto .... v článku 111 Slovenskej ústavy sa píše, že navrhuje predseda vlády.
Lenže Pellegríni ešte predseda vlády NIE JE, bude vymenovaný až ZAJTRA!!!!!
V čom teda prezident porušil ústavu?
Barány by si mal dôkladne prečítať ústavu, pretože takto neprávom obvinil hlavu štátu.
Doplnenie:

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460
Čl. 111


Na návrh predsedu vlády prezident Slovenskej republiky vymenuje a odvolá ďalších členov vlády a poverí ich riadením ministerstiev. Za podpredsedu vlády a ministra môže vymenovať občana, ktorý je voliteľný za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky.
Asi si si neuvedomil, že pri Ficovej demisii asistoval Pelegrini.
Prečo tam podľa teba asi tak šaškoval?
Nepreberal tam náhodou od prezidenta aj nejaké poverenie?
jar88
22.03.18,08:54
Zaujímavý článok z 11.10.2017
https://blog.hlavnespravy.sk/2219/skandal-a-sokujuce-odhalenie-agenti-slovenskej-informacnej-sluzby-obsadili-parlament-a-vladu-tu-su-konkretne-mena-a-fakty/
Verím tomu, že minimálne 1/10 z toho môže byť/bola v určitom čase reálna.

Ten článok je asi od Bavolára.
Ak veríš jednej desatine, tak ktorej?:)
No a ak veríš jednej, prečo neveríš aj druhej, tretej a tak ďalej? Veď všetky tie časti sú len sprostosti.:D
--------------------------------
Vieš, v inom článku (a má ich možno aj sedemdesiat) píše napríklad, že vie prečo máme malé platy, dôchodky a tak ďalej.
No a tu máš jeho "zdôvodnenie":
FICO aj RADIČOVÁ ma nútili vstúpiť do ich politických strán. Odmietol som to, pretože SDKÚ a SMER zavinili to, že na Slovensku sú nízke platy, žobrácke dôchodky, predražené exekúcie, bezprávie, nájomné vraždy, organizovaný zločin, rozkrádanie eurofondov a štátneho rozpočtu, korupcia, mafia, svojvôľa, zdieranie, zotročovanie, vykorisťovanie a okrádanie celého národa. Pretože vo vedení tohto prehnitého systému sa striedajú stále tí istí skorumpovaní politici a ich prisluhovači. FICO má svojich poskokov aj v takzvanej „opozícii“ v parlamente. Preto tu je a bolo rozkradnuté zdravotníctvo, prehnité súdnictvo, genocída dôchodcov, slabé školstvo, zločinecká polícia a tajná služba, mafiánska prokuratúra, porušovanie našich ľudských práv a neexistuje tu základná spravodlivosť.
https://blog.hlavnespravy.sk/2825/fico-dal-zalobu-proti-mne-precitajte-si-na-koho-objednavku-fico-v-skutocnosti-pracuje-a-preco-fico-chce-aby-na-slovensku-boli-stale-nizke-platy-zobracke-dochodky-a-miliony-exekucii/
jar88
22.03.18,09:02
Winston Churchill vraj povedal čosi v tomto zmysle:
Ten kto v mladosti (do veku cca 20 rokov ) nemal názor socialistu (komunistu) nemá srdce, ale ak má ten názor aj po štyridsiatke, asi nemá rozum.:D
----------------------------------
Toto tu pasuje skoro na každého.;)
Tak sa pýtam ....
Kde ste nechali zdravý rozum?:---
jar88
22.03.18,09:05
Zaujímavý článok z 11.10.2017
https://blog.hlavnespravy.sk/2219/skandal-a-sokujuce-odhalenie-agenti-slovenskej-informacnej-sluzby-obsadili-parlament-a-vladu-tu-su-konkretne-mena-a-fakty/
Verím tomu, že minimálne 1/10 z toho môže byť/bola v určitom čase reálna.
Článok zaujímavý, ale ako píšeš a uvádzaš "zdroje" - je to len habaďúra a kopa kecov a nezmyslov.

Pravdu máš,
ale dosť sa na tie tvoje podobajú.:)
------------------------
Aj tak ti dávam +:D:D:D
misoft
22.03.18,09:17
Do žien a do melónov sa nevidí. (arabské príslovie)
Ani do politikov.
Povaľač má iba 3 veľké starosti: jesť, spať a dobre narábať hubou. (indické príslovie)
Aj politik.
Lepšie drôtom do oka ako voliť Fica
misoft
22.03.18,09:18
jar88
22.03.18,09:21
20 riadková odpoveď..
20 riadkov zľahčovania zlodejín fica..

ešte raz...čo má opozícia so zlodejinami fica ??????

zacituj nám toho, pre koho sú ostatné strany čisté ako lalia..
zacituj...aspoň jedného....

alebo zas len spietaš obhajobu zlodejom ???
Nepochopil si, vidím, čo sa deje, ale prečo sa dopúšťalo všetko ostatné? To nech mi niekto vysvetlí? Práveže nič nezľahčujem.
Mala by si si pripomenúť, aké sme tu mali vlády a čo sa tu za nich dialo.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1da_Slovenskej_republiky_od_16._okt%C3%B3br a_2002_do_4._j%C3%BAla_2006
Asi si už zabudla na tých exotov.:---
jar88
22.03.18,09:25
Do žien a do melónov sa nevidí. (arabské príslovie)
Ani do politikov.
Povaľač má iba 3 veľké starosti: jesť, spať a dobre narábať hubou. (indické príslovie)
Aj politik.
Lepšie drôtom do oka ako voliť Fica
To keby si vedel v dvadsiatke, prípadne v tridsiatke.
To by bolo, čo???
------------------------
Alebo aspoň pred tým, ako si si zvolil Fica.
misoft
22.03.18,09:27
Do žien a do melónov sa nevidí. (arabské príslovie)
Ani do politikov.
Povaľač má iba 3 veľké starosti: jesť, spať a dobre narábať hubou. (indické príslovie)
Aj politik.
Lepšie drôtom do oka ako voliť Fica

Myslíš drôtom z východoslovenskej distribučnej ?
Nie - zo šrotoviska....
kukučka
22.03.18,17:18
duves
22.03.18,20:19
Ludvík Nábělek Morálna panika (https://www.bystricoviny.sk/blog/ludvik-nabelek-spindoktoring-moralna-panika/)
teraz sa tomu hovorí "NÁLEPKOVANIE". Niekto, kto si myslí, že je morálnou autoritou pomenuje bezočivca, čo si dovolí mať iný názor niečím výrazne zdiskreditovaným. T.j. ho onálepkuje nejakou spodinovou úrovňou. Pričom v skutočnosti onálepkovač je primitív. Možno v minulosti nositel straníckej knižky, milicionár...atd.
jar88
23.03.18,07:25
Ludvík Nábělek Morálna panika (https://www.bystricoviny.sk/blog/ludvik-nabelek-spindoktoring-moralna-panika/)
teraz sa tomu hovorí "NÁLEPKOVANIE". Niekto, kto si myslí, že je morálnou autoritou pomenuje bezočivca, čo si dovolí mať iný názor niečím výrazne zdiskreditovaným. T.j. ho onálepkuje nejakou spodinovou úrovňou. Pričom v skutočnosti onálepkovač je primitív. Možno v minulosti nositel straníckej knižky, milicionár...atd.
To nálepkovanie, to ti ide excelentne.:---
Tiež si bol nositeľom straníckej knižky, zároveň milicionár, PSVB a ešte aj eštébak?:)
Ty sa naozaj nezdáš.:D
duves
23.03.18,08:48
http://www.datel.sk/clanok/hnutie-za-slusne-slovensko-sa-malo-zacat-hadanim-zmyslu-pre-realitu

Prezident národu sľúbil, že ho prevedie politickou krízou. Použil príhodný slovesný tvar, pretože jeho konanie nebolo vyvedením z krízy. Andrej Kiska zohrával len úlohu sprievodcu, ktorý navyše krízu viacerými vyhláseniami a činmi prehlboval.
Nech odpadne, čo je kolísavé!
https://soundcloud.com/ondrej-urban/nech-odpadne-kolisave
korela
23.03.18,09:13
20 riadková odpoveď..
20 riadkov zľahčovania zlodejín fica..

ešte raz...čo má opozícia so zlodejinami fica ??????

zacituj nám toho, pre koho sú ostatné strany čisté ako lalia..
zacituj...aspoň jedného....

alebo zas len spietaš obhajobu zlodejom ???
Nepochopil si, vidím, čo sa deje, ale prečo sa dopúšťalo všetko ostatné? To nech mi niekto vysvetlí? Práveže nič nezľahčujem.
Mala by si si pripomenúť, aké sme tu mali vlády a čo sa tu za nich dialo.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1da_Slovenskej_republiky_od_16._okt%C3%B3br a_2002_do_4._j%C3%BAla_2006
Asi si už zabudla na tých exotov.:---
Mal si koho spomenúť, na niektorých sa, žiaľ, nedá zabudnúť.
korela
23.03.18,09:19
Matovič už nevie, čoho sa chytiť. Práve som doma spomínala, akoby v tom SMERE robili výber elitných mužov, čo sa vizáže týka, ale je rozdiel, ak to spomeniem ja alebo tento chlap.
https://www.webnoviny.sk/rekonstrukciu-vlady-si-netreba-mylit-sutazou-krasy-reaguje-matovic-na-nominaciu-druckera-za-ministra/
duves
23.03.18,10:22
Niet nad to, ked trafená hus zagága.
bjuty smis
23.03.18,10:35
Robert Kaliňák o bývalej poslankyni Smeru Ľubici Roškovej, ktorej firma poberala dotácie aj na cudzie parcely: „Považujem to za dosť nedôveryhodné,“ povedal bývalý minister vnútra. „Ľubica Rošková je veľmi slušná dáma, takže neviem vám k tomu nič povedať, ani som to nečítal. Nie som čitateľom Denníka N.“


najlepší minister v historii....
jar88
23.03.18,12:24
20 riadková odpoveď..
20 riadkov zľahčovania zlodejín fica..

ešte raz...čo má opozícia so zlodejinami fica ??????

zacituj nám toho, pre koho sú ostatné strany čisté ako lalia..
zacituj...aspoň jedného....

alebo zas len spietaš obhajobu zlodejom ???
Nepochopil si, vidím, čo sa deje, ale prečo sa dopúšťalo všetko ostatné? To nech mi niekto vysvetlí? Práveže nič nezľahčujem.
Mala by si si pripomenúť, aké sme tu mali vlády a čo sa tu za nich dialo.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vl%C3%A1da_Slovenskej_republiky_od_16._okt%C3%B3br a_2002_do_4._j%C3%BAla_2006
Asi si už zabudla na tých exotov.:---
Mal si koho spomenúť, na niektorých sa, žiaľ, nedá zabudnúť.
No vidíš a pritom sa tu vyjadruješ, ako keby si sa na nich už nepamätala.
Veď to všetko tu rozbehol váš Vladuško a k dokonalosti to vycibril váš milovaný Robinko.
jar88
25.03.18,09:31
Za sociku som si kúpil družstevný byt za 32 000 Kčs. Štvorizbový.
Teraz je za 132 000 €.
Je to veľký argument pre dnešných zástancov bývalého režimu. Ale som zvedavý, čo budú hovoriť, až sa začnú aj tu tlačiť domy za 10 až 15 tisíc euro.:)
https://www.youtube.com/watch?v=zb3zuk1qNDk
sito
25.03.18,10:03
Za sociku som si kúpil družstevný byt za 32 000 Kčs. Štvorizbový.
Teraz je za 132 000 €.
Je to veľký argument pre dnešných zástancov bývalého režimu. Ale som zvedavý, čo budú hovoriť, až sa začnú aj tu tlačiť domy za 10 až 15 tisíc euro.:)
https://www.youtube.com/watch?v=zb3zuk1qNDk

jar, a tebe, čo? Letný čas načisto mozog z hlavy vy.....? Za socíku si si družstevný byt isto nemohol kúpiť! Mohol si vstúpiť do bytového družstva, zaplatiť základný členský vklad, zaplatil si časť štátného úveru na byt, ktorý bol vlastníctvom bytového družstva, splácal si mesačne anuitu, zbytok štátneho úveru, anuitu. Ale byt si si tým nekúpil, stále bol majetkom bytového družstva. Až v roku 1993, od 1. 9. si mohol požiadať BD o prevod bytu do osobného vlastníctva za zostatkovú hodnotu anuity, nesplatenej časti štátneho úveru, + poplatok za prevod bytu do osobného vlastníctva. A byt, priestor na bývanie v bytovom dome sa stal tvoj majetok. No dom, jeho spoločné časti, spoločné zariadenia domu sa stali tvojím vlastníctvom, spoluvlastníctvom podľa plochy by v pomere súčtu plochy všetkých bytov v dome, že? Kde to žiješ? V akom čase? Čo máš v hlave? ... :D:D:D
buchač
25.03.18,10:06
Za sociku som si kúpil družstevný byt za 32 000 Kčs. Štvorizbový.


Nože daj ešte tú rozprávku O Červenej čiapočke...dlho som ju nepočul. :D
pavol54
25.03.18,11:22
Za sociku som si kúpil družstevný byt za 32 000 Kčs. Štvorizbový.
Teraz je za 132 000 €.
Je to veľký argument pre dnešných zástancov bývalého režimu. Ale som zvedavý, čo budú hovoriť, až sa začnú aj tu tlačiť domy za 10 až 15 tisíc euro.:)
https://www.youtube.com/watch?v=zb3zuk1qNDk

jar, a tebe, čo? Letný čas načisto mozog z hlavy vy.....? Za socíku si si družstevný byt isto nemohol kúpiť! Mohol si vstúpiť do bytového družstva, zaplatiť základný členský vklad, zaplatil si časť štátného úveru na byt, ktorý bol vlastníctvom bytového družstva, splácal si mesačne anuitu, zbytok štátneho úveru, anuitu. Ale byt si si tým nekúpil, stále bol majetkom bytového družstva. Až v roku 1993, od 1. 9. si mohol požiadať BD o prevod bytu do osobného vlastníctva za zostatkovú hodnotu anuity, nesplatenej časti štátneho úveru, + poplatok za prevod bytu do osobného vlastníctva. A byt, priestor na bývanie v bytovom dome sa stal tvoj majetok. No dom, jeho spoločné časti, spoločné zariadenia domu sa stali tvojím vlastníctvom, spoluvlastníctvom podľa plochy by v pomere súčtu plochy všetkých bytov v dome, že? Kde to žiješ? V akom čase? Čo máš v hlave? ... :D:D:D
V hlave štupel, ale pamätá si ako kradli zbrane, možno si mozog vystrelil, tak tam má štupel
misoft
25.03.18,11:36
Zabudol si dodať - "socialistický".....
duves
26.03.18,05:12
Za sociku som si kúpil družstevný byt....
jar, a tebe, čo? Letný čas načisto mozog z hlavy vy.....? Za socíku si si družstevný byt isto nemohol kúpiť! Mohol si vstúpiť do bytového družstva...
On ako nositeľ straníckych výhod mohol všetko.
buchač
26.03.18,05:27
Za sociku som si kúpil družstevný byt za 32 000 Kčs. Štvorizbový.
Teraz je za 132 000 €.
Je to veľký argument pre dnešných zástancov bývalého režimu. Ale som zvedavý, čo budú hovoriť, až sa začnú aj tu tlačiť domy za 10 až 15 tisíc euro.:)

Som zvedavý, čo povieš na hentie argumenty ? Zasa budeš tlačiť "múdrosti" ?
Lebo nasledovné je neodškriepiteľný fakt. Socík bol od 1945-1989, t.j.44 rokov. Tá demokracia je tu 29 rokov...a za túto dobu sa podarilo zničiť, zopsuť, zruinovať podstatnú časť vybudovaného.

Kto vybudoval školské budovy s telocvičňami a ihriskami?
Kto zabezpečil naozaj bezplatné školstvo na všetkých stupňoch?
Kto vybudoval pionierske domy a staral sa o aktivity mládeže vo voľnom čase?
Kto postavil rekreačné zariadenia?
Kto postavil zimné štadióny na hokej, futbalové štadióny, športové haly,
plavárne a iné športové zariadenia?
Kto vybudoval bezprašné cesty tak, aby bolo spojenie do každej dediny?
Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?
Kto zabezpečil lacné spojenie do každej dediny od rána do polnoci?
Kto poskytoval zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich?
Kto elektrifikoval krajinu?
Kto nastaval vodné a tepelné elektrárne?
Kto plynofikoval krajinu?
Kto postavil fabriky v každom meste?
Kto vybudoval poľnohospodárske družstvá vo väčšine dedín a miest?
Kto nastaval smiešne králikárne pre ľudí, čo dnes majú hodnotu miliónov? – síce nemajú takú hodnotu, len sú predražené (ale zase kapitál.)
Kto umožnil bývať mladým rodinám v lacných nájomných bytoch?
Kto zabezpečil, že veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny?
Kto zabezpečil, že neboli bezdomovci?
Kto zabezpečil, že ľudia zarábali toľko, aby každý mohol vyžiť?
Kto dával nenávratné pôžičky rodinám na kúpu zaradení a stavbu rodinných domov?
Kto vybudoval v obciach vodovody, reguláciu potokov?
Kto vybudoval aj vo väčších obciach kiná, knižnice, kultúrne domy, požiarne zbrojnice, obchody?
Kto dokázal mobilizovať ľudí, aby zveľaďovali svoje obce bez nároku na odmenu?
Kto dokázal dať prácu všetkým svojim občanom?
Kto poskytol mladým rodinám nenávratné mladomanželské pôžičky?
Kto zabezpečil bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých?
Kto poskytoval pracujúcim rekreácie na zotavenie zadarmo?
Kto postavil nemocnice a zdravotnícke strediská?
Kto vybudoval telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie?
Kto zabezpečil, že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách a cítili sa bezpečne?
Kto zabezpečil, že všetci cigáni museli chodiť do zamestnania?
Kto zabezpečil, že keď do roboty nechodili, nedostali výplatu ani rodinné príplatky?


P.S.:
Že sa môže slobodne cestovať...tak na to ja (a tisícky iných rodín) zvysoka seriem.
misoft
26.03.18,05:58
Myslím, že na to buď nebude mať argumenty, alebo zase bude splietať svoje výmysly....
Ešte je tu jedna možnosť - že to on všetko sám.... vlastnou hlavou....:D
Nandrolon
26.03.18,06:26
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.
jar88
26.03.18,07:35
Za sociku som si kúpil družstevný byt za 32 000 Kčs. Štvorizbový.
Teraz je za 132 000 €.
Je to veľký argument pre dnešných zástancov bývalého režimu. Ale som zvedavý, čo budú hovoriť, až sa začnú aj tu tlačiť domy za 10 až 15 tisíc euro.:)

Som zvedavý, čo povieš na hentie argumenty ? Zasa budeš tlačiť "múdrosti" ?
Lebo nasledovné je neodškriepiteľný fakt. Socík bol od 1945-1989, t.j.44 rokov. Tá demokracia je tu 29 rokov...a za túto dobu sa podarilo zničiť, zopsuť, zruinovať podstatnú časť vybudovaného.

Kto vybudoval školské budovy s telocvičňami a ihriskami?
Kto zabezpečil naozaj bezplatné školstvo na všetkých stupňoch?
Kto vybudoval pionierske domy a staral sa o aktivity mládeže vo voľnom čase?
Kto postavil rekreačné zariadenia?
Kto postavil zimné štadióny na hokej, futbalové štadióny, športové haly,
plavárne a iné športové zariadenia?
Kto vybudoval bezprašné cesty tak, aby bolo spojenie do každej dediny?
Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?
Kto zabezpečil lacné spojenie do každej dediny od rána do polnoci?
Kto poskytoval zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich?
Kto elektrifikoval krajinu?
Kto nastaval vodné a tepelné elektrárne?
Kto plynofikoval krajinu?
Kto postavil fabriky v každom meste?
Kto vybudoval poľnohospodárske družstvá vo väčšine dedín a miest?
Kto nastaval smiešne králikárne pre ľudí, čo dnes majú hodnotu miliónov? – síce nemajú takú hodnotu, len sú predražené (ale zase kapitál.)
Kto umožnil bývať mladým rodinám v lacných nájomných bytoch?
Kto zabezpečil, že veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny?
Kto zabezpečil, že neboli bezdomovci?
Kto zabezpečil, že ľudia zarábali toľko, aby každý mohol vyžiť?
Kto dával nenávratné pôžičky rodinám na kúpu zaradení a stavbu rodinných domov?
Kto vybudoval v obciach vodovody, reguláciu potokov?
Kto vybudoval aj vo väčších obciach kiná, knižnice, kultúrne domy, požiarne zbrojnice, obchody?
Kto dokázal mobilizovať ľudí, aby zveľaďovali svoje obce bez nároku na odmenu?
Kto dokázal dať prácu všetkým svojim občanom?
Kto poskytol mladým rodinám nenávratné mladomanželské pôžičky?
Kto zabezpečil bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých?
Kto poskytoval pracujúcim rekreácie na zotavenie zadarmo?
Kto postavil nemocnice a zdravotnícke strediská?
Kto vybudoval telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie?
Kto zabezpečil, že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách a cítili sa bezpečne?
Kto zabezpečil, že všetci cigáni museli chodiť do zamestnania?
Kto zabezpečil, že keď do roboty nechodili, nedostali výplatu ani rodinné príplatky?


P.S.:
Že sa môže slobodne cestovať...tak na to ja (a tisícky iných rodín) zvysoka seriem.

Prečo sa tak hlúpo pýtaš?
Veď všetci tu vieme, že to všetko vybudoval pracujúci ľud a pracujúca inteligencia pod vedením našej milovanej strany a vlády.:---
Len akosi si pozabudol, súdruženko, že určitú a nie malú zásluhu na tom budovaní mal aj aký taký technický pokrok. A chvála bohu ten pokrok prišiel aj napriek vláde a strane. Určite zaň nevďačíme tej našej strane.
No a že by tu bola 29 rokov demokracia, to som skutočne nevedel. Ja som si myslel, že tu bola takáto demokracia už od toho roku 1945. Veď sme chodili voliť a ešte k tomu povinne.
---------------------------------
K tomu zruinovanému hospodárstvu len toľko, že sme predsa len išli o niečo dopredu, či nie? Alebo si ešte stále myslíš, že za vlády KSČ by po roku 1989 bol dostatok všetkého, ako je tomu teraz? Nebuď už tak naivný, veď vtedy už všetko išlo do vývrtky. Už nebolo ani čo ukradnúť a nie že ešte poctivo kúpiť. A to nepíšem o banánoch.:D
bjuty smis
26.03.18,07:37
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??
jar88
26.03.18,07:39
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.

Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.:D
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.:---
jar88
26.03.18,07:47
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

Ale veď on nič také nepísal.
Len akosi zabudol spomenúť, že už za Masaryka tu boli školy, cesty, úrady, súdy a četníci a dokonca aj nemocnice a starobince.
Dokonca tu bol aj veľmi vyspelý a komplexný priemysel. Priemysel, ktorý vedel nie len vyrábať, ale aj konkurovať svetu.
jar88
26.03.18,08:00
Vieš si predstaviť, aký by sme boli frajeri, keby sme dokázali znárodniť, SpaceX, Mikrosoft, Google, Yaho, CityBank a tak ďalej a dokonca by sa nám pritom podarilo zajať aj všetkých ich zamestnancov?
-----------------------------
Zhrábnuť všetok zisk a ľudu nechať len na byt a stravu a kto by nám pomohol stavať plot, tomu by sme dali tučnú výsluhu?
To by bolo aj na pochromovaný ostnáč a nie na ten hrdzavý.:---
pavol54
26.03.18,08:17
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.
tých jednotlivcov si myslel napr. ENEL,WOLKSVAGEN, gazdefrans, a pod?
jar88
26.03.18,08:55
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.
tých jednotlivcov si myslel napr. ENEL,WOLKSVAGEN, gazdefrans, a pod?

No jasné že práve tých.:---
Keby nepadla železná opona a neprišla nežná revolúcia, ako by nám mohol WV vykradnúť technický vývoj Škody Mladá Boleslav, np..:D
Nandrolon
26.03.18,09:07
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.

Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.:D
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.:---
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
buchač
26.03.18,10:07
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.
jar88
26.03.18,10:09
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.

Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.:D
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.:---
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?

Nuž mi napíš, akú hodnotu pre majiteľa predstavuje budova, alebo hala s nepoužiteľnou technológiou? Si predsa ekonomicky vzdelaný.:)
Neviem, čo si mám predstaviť pod pojmom "v určitých odvetviach", ale ak si vezmeme napríklad strojárstvo, čo je skoro všade základným ťahúňom ekonomiky, tak tam sme a do dnešného dňa akosi pozadu. Dokonca už aj za takými krajinami, ako napríklad Kórea, Tchaj wan, Čína a podobne. Naviac, ak by tam neinvestovali práve kapitalisti z USA, tak by už aj tu skapal pes. A dokonca ak by USA kapitalisti neinvestovali do tých aziatov ani oni by nemali čo investovať do nás.
Na to predsa nikto nepotrebuje vešteckú guľu. To je obyčajná ekonomická logika bez aplikácie geopolitiky.
Vieš kto bol Christiaan Barnard a kto je Elon Mask? a vieš čo majú spoločné? Obaja sa narodili v Južnej Afrike a obaja majú ešte čosi spoločné.:cool:
-------
PS
nedávno si spomínal, že si práve dokončil závierku týkajúcu sa odpisov (predpokladám že aj budov)
jar88
26.03.18,10:14
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.

Tak že ten dlhý zoznam, čo si tu vyčaroval, to nebolo o nás, o Slovensku, ale o Čechách?:D
Ešte že si nenapísal, že nie komunisti nás tu roky okrádali, ale Češi. :)
jar88
26.03.18,10:48
Vieš Nandrolon,
chvíľku som mal z teba dojem, že nám tu chceš naozaj napísať, ako sa ryžuje na starých socialistických budovách a priemyselných areáloch.
Ten dojem som nadobudol na základe toho, že si spomínal, že práve dokončuješ odpisy.
Je to naozaj dlhoročná ryža, ktorú nám tu zaviedli Sergej s Irénkou. Potom im to zrušil ten Dzurindov šašo a keď prišiel Róbert, zrušil šaša a napravil všetky škody, ktoré im na odpisoch spôsobil.
No a tak je tu tá ryža až do dnes.:D
---------------------------------------
Vieš mi tu vymenovať jedinú trhovú ekonomiku na svete, kde sa oplatí vlastniť a udržiavať nejaké staré zborenisko?:)
Nandrolon
26.03.18,10:55
Vieš Nandrolon,
chvíľku som mal z teba dojem, že nám tu chceš naozaj napísať, ako sa ryžuje na starých socialistických budovách a priemyselných areáloch.
Ten dojem som nadobudol na základe toho, že si spomínal, že práve dokončuješ odpisy.
Je to naozaj dlhoročná ryža, ktorú nám tu zaviedli Sergej s Irénkou. Potom im to zrušil ten Dzurindov šašo a keď prišiel Róbert, zrušil šaša a napravil všetky škody, ktoré im na odpisoch spôsobil.
No a tak je tu tá ryža až do dnes.:D
---------------------------------------
Vieš mi tu vymenovať jedinú trhovú ekonomiku na svete, kde sa oplatí vlastniť a udržiavať nejaké staré zborenisko?:)
Písal snáď niekto, že tie budovy sú v takom stave, ako sa ich zmocnili v privatizáciách naši superpodnikatelia?
Samozrejme, investovali, čo by nie, však ked tie schátrané budovy nikto nechcel, tak sa ich museli dobročinne ujať tí superpodnikatelia.
Ľahko sa investuje, ak získam zadarmo majetok v hodnote miliónov.
K tej tvojej poslednej vete len toľko. Choď sa spýtať developerov, či sú charita, alebo im to aj vynáša... a taktiež sa choď opýtať tých podnikateľov, ktorí získali ako rôzne poprední predstavitelia mestských a okresných podnikov rôzne budovy v meste za pár faciek ako nadbytočný majetok, či im to nevynáša a na čo to vlastne brali, aha, zabudol som, že to nikto nechcel tak vlastne urobili pre spoločnosť charitu a ujali sa toho.
Len vo svojom meste viem o cca10 tich budovách a to nebude ani tretina.
buchač
26.03.18,11:01
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.

Tak že ten dlhý zoznam, čo si tu vyčaroval, to nebolo o nás, o Slovensku, ale o Čechách?:D
Ešte že si nenapísal, že nie komunisti nás tu roky okrádali, ale Češi. :)

Ty teda dávaš myšlienky...ako keby som diskusiu SmečKárov čítal.
jar88
26.03.18,11:13
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.

Tak že ten dlhý zoznam, čo si tu vyčaroval, to nebolo o nás, o Slovensku, ale o Čechách?:D
Ešte že si nenapísal, že nie komunisti nás tu roky okrádali, ale Češi. :)

Ty teda dávaš myšlienky...ako keby som diskusiu SmečKárov čítal.

Mojko, to sú tvoje myšlienky, a nie od SmečKárov.
Tvoje a len tvoje. Sem tam sa k tebe pripájal aj Nandrolon, Korela a misoftík.:)
Tak teraz už nezatĺkaj, je to zbytočné. Vždy ste svorne tvrdili, že česi a česi...že oni sú iní a mentalita a podobné ujinky.
duves
26.03.18,11:27
Len akosi zabudol spomenúť, že už za Masaryka tu boli školy, cesty, úrady, súdy a četníci a dokonca aj nemocnice a starobince.
Dokonca tu bol aj veľmi vyspelý a komplexný priemysel. Priemysel, ktorý vedel nie len vyrábať, ale aj konkurovať svetu.
Možno v čechach, na slovensku cukrovar a par píl nie je priemysel.
duves
26.03.18,11:29
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.
Presne!
Dokonca česke země boli najrozvinutejšie časti Rakuska-Uhorska. U nas sme mali maximalne tak par drotarov, cukrovar, nejaké píly.
korela
26.03.18,11:34
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.

Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.:D
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.:---
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
Vo výskumnom ústave vynašiel na štátnych zariadeniach "nový prístup" technologického postupu spracovania určitého materiálu, tu ho nezverejnil, ale dal si ho patentovať v Amerike. Praktiky pred 89. Taký malý príklad, možno jeden z mnohých.
buchač
26.03.18,11:42
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.
Presne!
Dokonca česke země boli najrozvinutejšie časti Rakuska-Uhorska. U nas sme mali maximalne tak par drotarov, cukrovar, nejaké píly.

Niekedy mám dojem, že tá Nežná revolúcia urobila HRUBÚ čiaru ... a to vo všetkom.
Dokonca ešte jednotlivcom, ktorí ako keby zabudli na všetko ... povedzme aj to dobré, lebo to samozrejme, neexistovalo. Lebo zlý, zlý a zlý socík.
Spomenú si len na to zlé, čo sa za socíku nemohlo...na prenasledovanie, na nemožnosť cestovať, na ....
Tá história ohľadom rozdielov medzi Čechami a Slovenskom ? Net je plný overených faktov a zdrojov...
korela
26.03.18,11:57
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.

Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.:D
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.:---
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
Ale slovenskému drotárovi stačilo vyjsť za hranice všedných dní do Ameriky a tam sledujúc zákazníkov v obchodov vymyslel pojazdný nákupný kôš, ktorý sa dnes používa po celom svete (prednáška v ÚĽUVe). Išlo cca o roky hospodárskej krízy, teda takmer pred sto rokmi.
Slovákovi stačí vyjsť za hranice a začne dýchať normálny vzduch. Prečo to takto funguje?
Tých schopných Slovákov je vonku dosť. Je tragédiou, že aj kvôli školstvu, vtedy ešte maďarskému, končili v okolitých krajinách, kde zostávali nielen pracovať, ale stávali sa členmi ich Akadémií vied. Situácia sa zasa opakuje.
pavol54
26.03.18,14:54
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.

Tak že ten dlhý zoznam, čo si tu vyčaroval, to nebolo o nás, o Slovensku, ale o Čechách?:D
Ešte že si nenapísal, že nie komunisti nás tu roky okrádali, ale Češi. :)
kam dali komunisti to čo nakradli?
buchač
27.03.18,04:46
Jeden nemenovaný (dil88) svojho času ospevoval Uber.
Keď dostal od viacerých oponentúru, že je to nezákonné, tak vraj demokracia.

Svyne jedne nedemokratické sudcovské...na celom svete ich zakazujú...a prišiel zákaz aj na Slovensko. :D :D :D
https://ekonomika.sme.sk/c/20789836/uber-musi-v-bratislave-vypnut-aplikaciu-sud-mu-zakazal-podnikat.html?ref=njctp
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/463790-bratislavsky-sud-zakazal-uber-neprevadzkuje-taxi-podla-zakona/
jar88
27.03.18,05:48
Jeden nemenovaný (dil88) svojho času ospevoval Uber.
Keď dostal od viacerých oponentúru, že je to nezákonné, tak vraj demokracia.

Svyne jedne nedemokratické sudcovské...na celom svete ich zakazujú...a prišiel zákaz aj na Slovensko. :D :D :D
https://ekonomika.sme.sk/c/20789836/uber-musi-v-bratislave-vypnut-aplikaciu-sud-mu-zakazal-podnikat.html?ref=njctp
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/463790-bratislavsky-sud-zakazal-uber-neprevadzkuje-taxi-podla-zakona/
Jeden nemenovaný by chcel vedieť, ako a kde si to ten "uderený" vycucal.?
-------------------------------------------
Ten buchnutý vôbec netuší, čo je to zdielaná ekonomika. Načo slúži a komu je na prospech.
Pritom vôbec nieje podstatné, či nejaký zákon zakáže Uber, alebo Airbnb a podobné aktivity ľudí. Tí ľudia si vždy nájdu nejakú zákonnú cestičku, ako pokračovať ďalej.
-------------------------------------------
V článku z Pravdy spomínajú Barcelonu a že tam Uber nesmie vystupovať, ako sprostredkovateľ dopravy. To isté tam platí pre Airbnb. Ľudia si tam zaviedli akési "občianske hliadky" a veselo tých prevádzkovateľov bonzujú na magistrát. To isté sa deje napríklad aj na Malorke.
Vieš komu takéto chovanie ľudí prospieva?
Len a len úplatkárom a úradníkom.:D
jar88
27.03.18,05:56
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.

Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.:D
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.:---
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
Ale slovenskému drotárovi stačilo vyjsť za hranice všedných dní do Ameriky a tam sledujúc zákazníkov v obchodov vymyslel pojazdný nákupný kôš, ktorý sa dnes používa po celom svete (prednáška v ÚĽUVe). Išlo cca o roky hospodárskej krízy, teda takmer pred sto rokmi.
Slovákovi stačí vyjsť za hranice a začne dýchať normálny vzduch. Prečo to takto funguje?
Tých schopných Slovákov je vonku dosť. Je tragédiou, že aj kvôli školstvu, vtedy ešte maďarskému, končili v okolitých krajinách, kde zostávali nielen pracovať, ale stávali sa členmi ich Akadémií vied. Situácia sa zasa opakuje.

Ešte ťa nikdy nenapadlo zauvažovať, prečo je za hranicami všedných dní, vždy práve tá Amerika?:)
jar88
27.03.18,05:59
buchač

a tebe kto povedal, že pred 48.- bolo československo jedna velká lúka...bez ciest , škôl a elektriny ??

...a kto vraví opak ?
Tu by som ale Tvoju otázku rozdelil na dve časti.
1. Na Česko
2. Na Slovensko

1. Česko bolo v tej dobe niekde úplne inde...dalo by sa kľudne prirovnať Západu.
2. Slovensko bolo v podstate fakt jedna veľká lúka.

Je to veľmi zjednodušene povedané, bez patričnej argumentácie...a ani nemienim dávať, nakoľko to nemá význam.

Tak že ten dlhý zoznam, čo si tu vyčaroval, to nebolo o nás, o Slovensku, ale o Čechách?:D
Ešte že si nenapísal, že nie komunisti nás tu roky okrádali, ale Češi. :)
kam dali komunisti to čo nakradli?

Opýtaj sa komančov komu dali hlineného panáka.:---
korela
27.03.18,06:01
Síce som podstatne mladšia generácia, ale aj ja mám možnosť vidieť niektorých jednotlivcov, ako dodnes ryžujú na tom "zlom a bezcennom majetku" vybudovaného za komunizmu.

Veď daj akú konkrétnu technológiu z pred roku 1989 vedia u vás ešte teraz využívať.:D
A dokonca na nej aj "dobre ryžovať". To som teda zvedavý.:---
Napríklad budovy, haly? Kto tu píše o technológiách?
PS: a keď už si vytiahol tie technológie. Odkiaľ máš istotu, že by sme neboli v určitých odvetviach presne na rovnakej /nadpriemernej/ úrovni aj dnes v porovnaní s okolitými štátmi, presne rovnako, ako vtedy???
Ty máš nejakú vešteckú guľu, ktorá ti presne ukáže, že vývoj v tomto smere by sa zastavil v roku 1999, alebo v inom konkrétnom roku?
Ale slovenskému drotárovi stačilo vyjsť za hranice všedných dní do Ameriky a tam sledujúc zákazníkov v obchodov vymyslel pojazdný nákupný kôš, ktorý sa dnes používa po celom svete (prednáška v ÚĽUVe). Išlo cca o roky hospodárskej krízy, teda takmer pred sto rokmi.
Slovákovi stačí vyjsť za hranice a začne dýchať normálny vzduch. Prečo to takto funguje?
Tých schopných Slovákov je vonku dosť. Je tragédiou, že aj kvôli školstvu, vtedy ešte maďarskému, končili v okolitých krajinách, kde zostávali nielen pracovať, ale stávali sa členmi ich Akadémií vied. Situácia sa zasa opakuje.

Ešte ťa nikdy nenapadlo zauvažovať, prečo je za hranicami všedných dní, vždy práve tá Amerika?:)
To bola iba rečnícka otázka. :-)
Ale zasa aby sme nevošli do omylu, v otázke som nespomínala Ameriku, ale prekročenie hraníc všedných dní, čiže celý svet. Aj v Baku sa stal Slovák ropným magnátom.
bjuty smis
27.03.18,06:01
lebo tam bijú černochov a sú odkázaný na potravinové lístky....

to, že tie potravinové lístky dostaneš už pri príjme cca 1200 dolárov a ceny majú nižšie ako my nie je vhodné spomenuť.....to nezapadá do obrazu skrachovaných kapitalistov....
jar88
27.03.18,08:31
lebo tam bijú černochov a sú odkázaný na potravinové lístky....

to, že tie potravinové lístky dostaneš už pri príjme cca 1200 dolárov a ceny majú nižšie ako my nie je vhodné spomenuť.....to nezapadá do obrazu skrachovaných kapitalistov....
A ešte k tomu aj takéto môže byť nové PŠM.
https://hearthis.at/slobodnyvysielac/komentare-sv-277-2018-03-26/
misoft
27.03.18,16:53
- "sluhovia" v rovnošatách (napr vojaci z POVAĽOVANIA )
Byť na tvojom mieste - držím radšej hubu.
A hodil by som ta sa "povaľovať" na 6 mesiacov niekde do výcvikového priestoru.... inak by si spieval.....

Z ostatného "elaborátu" - možno niekde si sa priblížil, ale 2/3 sú len kecy.

1, Aj pred 1948 ničo bolo = inak by tvoji kamoši nemali čo znárodňovať

2, Aj po 2017 ešte niečo zostalo
Tak-tak - do 1948 bolo - komu patrilo - podnikateľom, tým, čo práve na tých robotníkoch zarábali (žobrácke mzdy), po 2017 tiež zostalo - to čo straníci sociálnej ficoidnej, koloťuckej i boxérskej zberby nestačili pre seba zabrať (i podvodmi).

Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?

Trate už boli
Boli - boli - v akom stave? Koľko KM ich bolo? Za aký čas si sa dostal z miesta A do miesta B? Do 1948 di z Košíc do Bratislavy vlakom došiel za 12-16 hodín. V socializme už za 8 hodín (i keď to bolo veľa) - pretože sa trate elektrifikovali, zdvojkoľajnili.

Kto zabezpečil, že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mes.

Ten kto pred socíkom nevychoval deti v pionierskych domoch!
Vtedy aspoň decká niečo robili - čo robia dnes? Vtedy sa i niečo naučili (i keď niekedy nepotrebné veci) a čo dnes? Okrem čumenia do mobilu, lajkovania na fasaknihe akurát čakať a dr*núť niekoho po gebuli pre pár centov.

A mám taký citák... ty si práve z tej generácie, čo vie len lajkovať, na ksichtoknihe voloviny vypisovať.....
misoft
27.03.18,17:11
" tým, čo práve na tých robotníkoch zarábali (žobrácke mzdy)"

Ty si pamätáš tie mzdy ?
Alebo iba opakuješ z "maturity odborára" . že podnikatelia zarábali preto, lebo dávali žobrácke mzdy ?
Veď mohli aj tí tvoji žobráci začať podnikať inde ako v krčme !

PS
Buď napíšeš konkrétne 4 príklady (z 2/3 :D ) kde mám kecy, alebo si iba ficoidný TÁRAJ
Maturita odborára? Čo to bolo? Lebo to som nerobil.

A to "ficoidný TÁRAJ" to si ma veľmô rozosmial... kukni sa tu, aký som ja "ficiodný" ....
To skôr si ty táraj - a opakuješ len to, čo ti iní nabulikali.
Ty si socializmus ani z rýchlika nevidel, nevieš, ako to tu bolo, chodilo.....
bjuty smis
27.03.18,17:24
u nás je železnica od 1850...
mám komunistom ďakovať ??

z toho zoznamu sa dá vyvrátiť každý jeden bod....aspoň čo sa týka úlohy, či dokonca zásluh komunistov...
misoft
27.03.18,17:42
Ty si videl socík z rýchlika ?

Alebo z kasární :
- žiadne nároky na rozum
- dobrý plat (ešte lepší výsluhový !!! )
- aj handry zadarmo
Píšem ti ešte raz - prd vieš. Nevieš, ako to chodilo. Nevieš o tom, že VZP nemohli podnikať. Nevieš o tom, že ich odvody boli omnoho vyššie, ako u ostatných občanov. Nevieš o tom, že za všetko sa zodpovedalo, dokonca i za takých vojakov ako jar88, ktorí vystrájali a chytal to jeho veliteľ. Nevieš o tom, že často VZP z celého roka 6 mesiacov nevideli rodinu. Nevieš o tom, že pre VZP neplatil ŽIADNY zákonník práce, že pojem práca nadčas tam neexistoval, že pojem práca vo sviatok neexistoval, že sa to dlho nepreplácalo, či si robil od nevidím do nevidím - furt si dostal rovnako. A tie platy - každý si myslel, že sa zarábajú státisíce - omyl.
Ty vidíš výsluhový, ale nevidíš za čo ho dostal. Nie za sedenie na zadku. Za to, že lietal s vojakmi po cvičisku, že v priestore cvičil od rána do noci, že sa kŕmil tam z hliníkového ešusu tým istým, čo aj záklaďáci. A tie výsluhové - za 25 rokov odriekania rodiny, voľna sviatko a nie tisíce, ako si myslíš, len pomerná časť - max. 75% platu (za 27 rokov a viac) - inak s menším počtom rokov boli i menšie percentá. Vieš ty prd o tom, že zo sociálne sa dôchodky valorizovali, ale výsluhové často i štyri roky bol na rovnakej úrovni (bez valorizácie).
A keď sa začalo valorizovať - nie ako u civilných dôchodcov 2 - 4 - 8% - často (a to by som ti mohol aj doložiť) sa valorizovalo o 0,03% - pár centov.
Vraj žiadne nároky na rozum? Tento patent mali a majú skôr v civile - pozri sa teraz, kto často niečo riadi a vie o tom ho*no - ale je veľký šéf, podnikateľ, manažér....

Inými slovami - TY VIEŠ O TOM VEĽKÉ HO*NO. Vieš len pindať (ako mnohí iní mudrlanti).
misoft
27.03.18,17:49
DRÝSTI
A) Nauč sa slovensky
B) Skôr ty drístaš.
C) Aj ja som si predtým zarábal vlastnými rukami.
buchač
27.03.18,17:51
...sa dá vyvrátiť každý jeden bod...

Poviem Ti to inak, v prenesenom slova významu vety....snáď pochopíte.

Ukáž mi krásnu ženu a ja Ti ukážem muža, ktorý ju nechce pomilovať.
buchač
27.03.18,17:57
Alebo z kasární :
- žiadne nároky na rozum
- dobrý plat (ešte lepší výsluhový !!! )
- aj handry zadarmo


VÝSLUHA

Ako môžeš/te takto zhodnotiť prácu jedného rezortu, keď nemáš/te ani potuchy čo jeho jednotliví zamestnanci vlastne robia? tebe stačí to čo vidíš??

Ja vidím učiteľov stáť pred tabuľou a potom sa dočítam že sme na spodku v eu čo sa vedomostí žiakov týka. Tak ich nazvem darmožráči?? Lebo decká sú tupé a nedosahujú aspoň priemer???

Nevidím žiadne SVK autá žiadne SVK televízory.. len japonské a nemecké.. takže nazvem všetkých čo robia v tom priemysle u nás darmožráči ??

Vidno predavačky, čo sú opreté o pulty, lebo už o únavy nevedia, ako sa vlastne majú postaviť. Sú darmožráčky, keď musia strpieť buzerovanie zákazníkov ?

Vidím bane, čo musíme dotovať uhlie, lebo by bolo nepredajné. Ako to, že nevedia vykopať sprosté uhlie tak, aby sa dalo predať bez dotácie? Takže sú baníci darmožráči?

Vidím policajtov posedávať v autách, maximálne dávať pokuty a pritom nám kapú ľudia pri autonehodách a tí čo prežili, kradnú ako straky. Nazvem teda polišov darmožráči??

Vidím hasičov sedieť v svojich kanclíkoch.. sem tam letia k požiaru sediac v autách.. aj tak to zhorí.. sú to darmožráči?
buchač
27.03.18,18:05
Porovnám s tebou




Neporovnávaj...aj tak neporovnáš.
buchač
27.03.18,18:10
Vojaci z povaľovania (asik aj ty) nerobia od skončenia II.SV nič

Napíš teda , čo ekonomicky pre štát prínosné si urobil ty ?



- keď myslíš. Lenže vojaci nie sú na robotu...a to v každom štáte, kde majú armádu.

Myslím si, že by ale nik nechcel, aby došlo k zmene stavu...či ???



- napíš TY a potom pokecáme....ALE či uverím, to je už iný level.

Jeden tu už písal ujoviny, že prepadol strážnicu ako14ročný...šak sa skús pridať s podobnými "príhodami"...ja sa rád smejem.
buchač
27.03.18,18:13
Pomer tých čo "nemôžu" a "NECHCÚ" je až 1 : 5

Ty budeš asi 2 in 1. ;)

NECHCEŠ, nakoľko už NEMOŽEŠ. :D :D :D
misoft
27.03.18,18:14
Takže som trafil = zelená guma
1,
žiadny prínos pre štát
(a ešte by to pomaly chcelo jesť z iného ako záklaďák = nejaký veľký poštár si bol ????? )

2,
Tuším tvoj kámo = buchar písal

ako dostávala pracujúca trieda pred 1948 žobrácke platy

2,a,
Tak potomkovia komunistov a zväzákov DNES dávajú také dôchodky = žobrácke
Porovnám s tebou
- začali ste ako 20 roční
- ty do dôchodku v 50 (odflákaných !!! 30 rokov)
- - dôchodok 850 €
- roboš do dôchodku v 62 (odpracovaných 42 rokov !! )
- - dôchodok 500 €
1) Keď niekde sa pretrhla hrádza, boli záplavy - okrem záchranárov, kto tam bol povolaný? TY? Ani náhodou - armáda. Takže žiadny prínos? Keď snehová kalamita odrezala obce od sveta - donášal si základné životné potreby obyvateľom TY? Ani náhodou - armáda.. A takto by som mohol opisovať ďalšie a ďalšie - ale ty si vtedy sedel pred telkou a pindal a pindal.
2) "Odflákaných" podľa teba len 27. Takže si spočítaj, čo som pred tými 27-mimi rokmi robil? Nesedel som - makal som.
Dôchodok 850 nemám - to by som bol veľmi rád - odpočítaj 2 stovky.
Robotník odmakal cez deň 8 hodín a mal padla. Ja som (podľa teba) odflákal pánu Bohu za chrbtom 16 hodín a nemal som padla, lebo som bol aj tých zvyšných 8 hodín (odpočinok) stále v práci.
Robotník keď mal dovolenku a volal ho šéf - poslal ho do ****. My keď sme mali dovolenku a zavolal veliteľ - dovolenka v tom okamihu skončila - išlo sa späť.
Robotník dostal mlatok a s nim makal, nechal po práci tak a nič sa nestalo. U nás sa za ten mlatok zodpovedalo. Ak robotník mlatok stratil - zaplatil škodu podľa toho, aký bol starý ten mlatok. u nás aj za 50-ročný mlatok sa platilo ako keby práve z fabriky vyšiel.

A len tak na okraj - keď spomínam tie odrezané dediny v zime - ty si sedel v teplúčku, popíjal pivečko, pchal do bachora klobásu, pozeral na telku a vrave si si, že tí blbí vojaci sa teraz tým snehom teperia.
Ja som vtedy 2 dni miesto sedenia v teplúčku bol v tej fujavici. Prerážali sme vojenskými vozidlami cesty, lebo cestárske nestačili, kolegovia na BVP-čkách vytrčení vonku, aby videli, vozili potraviny tam, kde sa iní nedostali.
Robil si to? NEROBIL ALE VYSKAKOVAŤ - TO VIEŠ.
Ty si si vtedy svoje sprdkavené gule v kresle zohrieval.
A teraz si svoju nevymáchanú chlebáreň dokážeš naširoko otvárať - chudák neduživý, lenivy.
misoft
27.03.18,18:19
Inak donkyi - je skomolenina donkey - takže si OSOL! A poriadny - a z oslov niekedy tiež nieto veľa osohu (ako z teba).

Ozaj - toto je tvoje selfie?

http://assets.rebelcircus.com/blog/wp-content/uploads/2017/08/2342423434.jpg

Kedysi som si u Franta Vobru zjednodušil podpis (za vyfasované súčiastky - dátumy som nepozeral = neviem)
- 1 deň asi 300
- druhý deň asi 200
- tretí deň voľno
- štvrtý deň mu prišla kontrola
Takže si príbuzný s jar88 - rovnaký grázel a zlodej...
bjuty smis
27.03.18,18:21
...sa dá vyvrátiť každý jeden bod...

Poviem Ti to inak, v prenesenom slova významu vety....snáď pochopíte.

Ukáž mi krásnu ženu a ja Ti ukážem muža, ktorý ju nechce pomilovať.
pellegriniho ? :))
duves
27.03.18,19:14
Takže som trafil = zelená guma
1,
žiadny prínos pre štát
(a ešte by to pomaly chcelo jesť z iného ako záklaďák = nejaký veľký poštár si bol ????? )

1.ak si nemal modrú knižku, tak si mohol tiež podpísať. Tak sa nesťažuj.

2. ak si nemal modrú knižku a nepodpísal ako vojak z povolania, tak si na to mal nejaky dovod, lenže to už nespomenieš, že? Takže ja to vymenujem:
a) takmer nepretržita služba, ja som bol na ZVS ako spojka, takže viem junačik o tom svoje
b) ak sa s dobrovolnika nestalo velke zviera, tak bol medzi 2 kamenmi, ale hlavne drbkany od vyšších hodností. Pamätam, čo nas zakladakov z PROTE (prapor oprav techniky) sem tam poslali do terenu zabezpečovať strelby, napr. aj cez víkend a mal si ako gumak program na víkend, tak dovi kamoš.

3.ak si mal modru knižku, nemaš narok sa k teme vyjadrovať, lebo sa tomu prd rozumieš.
buchač
27.03.18,19:58
a) takmer nepretržita služba, ja som bol na ZVS ako

Vojenčil som na Západnom vojenskom okruhu...posádka bola medzi Plzňou a Chebom.

Zopár kilákov od kasárni bol objekt PVOS (protivzdušná obrana)...taký mesiac služby každý kvartál = hotová malina...či leto, či zima, či vietor, či dážď.
korela
27.03.18,22:37
Takže som trafil = zelená guma


- - dôchodok 850 €



1) Keď niekde sa pretrhla hrádza, boli záplavy - okrem záchranárov, kto tam bol povolaný?

2, Dôchodok 850 nemám - to by som bol veľmi rád - odpočítaj 2 stovky.

3,
A len tak na okraj - keď spomínam tie odrezané dediny v zime - ty si sedel v teplúčku, popíjal pivečko, pchal do bachora klobásu, pozeral na telku a vrave si si, že tí blbí vojaci sa teraz tým snehom teperia.
Ja som vtedy 2 dni miesto sedenia v teplúčku bol v tej fujavici.

4,
chudák neduživý



Ad
1,

A kedyže sa pretrhla od 1946 do 2016 ????????????

Raz za 70 rokov = v 1968 na Dunaji

2,
Takže IBA malý poštár :D

3,
Rok má 250 pracovných dní

A ty sa sťažuješ, že si musel
každý rok
3 krát
robiť AŽ dva dni za sebou
makačka lepšia ako teraz poslanci

4,
neduživý, ale živý !
Vojsko vyťahovalo z domov a zachraňovalo obyvateľstvo v zaplavených oblastiach pri povodniach už aj za 1. ČSR. A že tých povodní nebolo málo.
Po druhé, neoperuj tu pretrhnutím hrádzí, záplavy majú aj iné príčiny, úplne prirodzené.
https://www.aktuality.sk/clanok/188337/pozrite-si-najvacsie-zaplavy-na-slovensku-od-roku-1993/
Nájdeš zdrojov koľko chceš, vrátane historických.
http://www.fyzickageografia.sk/geovedy/texty/trizna.pdf
Nandrolon
28.03.18,04:22
Strašne som zvedavý, kedy KIMdonkyi dostane ban. Síce sa tu šikovne infiltroval, ale to, že je to starý, zabanovaný užívateľ nezatají :-)))))))))) že 8XX + Lacotinka :-) + Amstrad a milión ďalších...
PS: takže som dočítal posledné 2 strany diskusie.
Veľmi rád by som vedel, aký úžitok /konkrétny/ má donkyi pre spoločnosť, nakoľko okrem slova darmožráč asi nevie nič iné povedať.
Či práve náhodou on nie je ten darmožráč, priživujúci sa na ostatných ľuďoch a neplatič daní.
Moja predstava? Frustrovaný uslintaný, pupkatý, poloplešaný živnostník /nie, že to budete vzťahovať obecne na každého, že mám niečo proti živnostníkom!/, veľmi predražený, aby nacigánil a naškrabal si pre seba a svoju ženu na nejakú tú dovolenku a bežné vozítko. Klame a kradne kade chodí.
Ľudia ho zavolajú iba raz, a potom si povedia, že nikdy viac, nakoľko jeho práca je veľmi nekvalitná, odfláknutá a dokonca drahšia ako práca vykonaná profesionálnou firmou a odborníkom.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))) som sa nasmial, díky broňa :-))))))))))))
romana147
28.03.18,10:37
Takže som trafil = zelená guma


- - dôchodok 850 €



1) Keď niekde sa pretrhla hrádza, boli záplavy - okrem záchranárov, kto tam bol povolaný?

2, Dôchodok 850 nemám - to by som bol veľmi rád - odpočítaj 2 stovky.

3,
A len tak na okraj - keď spomínam tie odrezané dediny v zime - ty si sedel v teplúčku, popíjal pivečko, pchal do bachora klobásu, pozeral na telku a vrave si si, že tí blbí vojaci sa teraz tým snehom teperia.
Ja som vtedy 2 dni miesto sedenia v teplúčku bol v tej fujavici.

4,
chudák neduživý



Ad
1,

A kedyže sa pretrhla od 1946 do 2016 ????????????

Raz za 70 rokov = v 1968 na Dunaji

2,
Takže IBA malý poštár :D

3,
Rok má 250 pracovných dní

A ty sa sťažuješ, že si musel
každý rok
3 krát
robiť AŽ dva dni za sebou
makačka lepšia ako teraz poslanci

4,
neduživý, ale živý !
Vojsko vyťahovalo z domov a zachraňovalo obyvateľstvo v zaplavených oblastiach pri povodniach už aj za 1. ČSR. A že tých povodní nebolo málo.
Po druhé, neoperuj tu pretrhnutím hrádzí, záplavy majú aj iné príčiny, úplne prirodzené.
https://www.aktuality.sk/clanok/188337/pozrite-si-najvacsie-zaplavy-na-slovensku-od-roku-1993/
Nájdeš zdrojov koľko chceš, vrátane historických.
http://www.fyzickageografia.sk/geovedy/texty/trizna.pdf

I. ČSR bola aj po 1946 ?
vicktor
28.03.18,10:48
I. ČSR bola aj po 1946 ?
Ako sa to vezme ... uhol pohladu a nazoru.
Bol som na prednaske kde odznelo, ze po 2. SV na konferenciach sa prijala teza, ze CSR sa za vojny nerozdelila a funguje neprerusene = Cesi presadili ze Slovensko ziadnu samostatnost nikdy nemalo.
Podla toho 1. CSR fungovala az do Vitazneho Unora, cize aj po 1946.
bjuty smis
28.03.18,11:07
že pozdravujeme to zarastené zlodejské nenávistné hovado

v týchto dňoch všeobecní lekári dostávajú ďalšie a ďalšie faktúry na stovky eur na udržiavanie systému eZdravia v ich softvéroch. Za peniaze, ktoré dostávajú za diagnostiku a liečbu svojich pacientov, si majú kupovať predražený softvér, k čomu ich núti neschopnosť štátu

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463988-odbornicka-na-zdravotnictvo-paluskova-ezdravie-je-zbabrany-projekt/
bjuty smis
28.03.18,11:23
že pozdravujeme to zarastené zlodejské nenávistné hovado

v týchto dňoch všeobecní lekári dostávajú ďalšie a ďalšie faktúry na stovky eur na udržiavanie systému eZdravia v ich softvéroch. Za peniaze, ktoré dostávajú za diagnostiku a liečbu svojich pacientov, si majú kupovať predražený softvér, k čomu ich núti neschopnosť štátu

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/463988-odbornicka-na-zdravotnictvo-paluskova-ezdravie-je-zbabrany-projekt/


A veď buzy Tomi nie je zarastený / odišiel iba 22.marca


jáj, ty myslíš tohoto

Alarmujúce, takmer zdvojnásobenie času, o ktorý sa onkologickým pacientom predĺžilo čakanie na zákroky po Valockého nástupe, ukazuje, že nestačí posudzovať len ekonomické výsledky, ktorými sa poslanec Smeru na svojom druhom miestečku chválil.

Tu totiž už nejde o smerácke kšefty, nominácie a posty pre našich ľudí, ale oveľa viac než inde, ide o život.

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/20790986/mal-to-byt-druckerov-hlavny-tah-no-nevysiel.html#ixzz5B2tRfAEG
misoft
28.03.18,13:33
Na prvý pohľad :
mladý
sprostý
smerák = nebezpečný
S tým posledným - SÚHLASÍM.....
Nandrolon
28.03.18,15:52
Strašne som zvedavý, kedy KIMdonkyi dostane ban. Síce sa tu šikovne infiltroval, ale to, že je to starý, zabanovaný užívateľ nezatají :-)))))))))) že 8XX + Lacotinka :-) + Amstrad a milión ďalších...
PS: takže som dočítal posledné 2 strany diskusie.
Veľmi rád by som vedel, aký úžitok /konkrétny/ má donkyi pre spoločnosť, nakoľko okrem slova darmožráč asi nevie nič iné povedať.
Či práve náhodou on nie je ten darmožráč, priživujúci sa na ostatných ľuďoch a neplatič daní.
Moja predstava? Frustrovaný uslintaný, pupkatý, poloplešaný živnostník /nie, že to budete vzťahovať obecne na každého, že mám niečo proti živnostníkom!/, veľmi predražený, aby nacigánil a naškrabal si pre seba a svoju ženu na nejakú tú dovolenku a bežné vozítko. Klame a kradne kade chodí.
Ľudia ho zavolajú iba raz, a potom si povedia, že nikdy viac, nakoľko jeho práca je veľmi nekvalitná, odfláknutá a dokonca drahšia ako práca vykonaná profesionálnou firmou a odborníkom.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))) som sa nasmial, díky broňa :-))))))))))))

Pozri trulinko

1,
Som na Porade o 2-3 roky dlšie ako ty
Poradiť viem
- strojarinu
- stavarinu
- energetiku
- silnoprúd
- PO
- BOZP
- ZP (pre teba : zákonník práce)
- kataster
2,
Teba som nevidel odborne poradiť ani 20 % z tvojich príspevkov
3,
Otváraš si hubu o ban a sám porušuješ etiku
4, Nemal som milion nickov, ale po 1100 som prestal počítať
5,
Tvoja predstava vznikla, keď si sa pozrel do zrkadla
6, naivnému tupčekovi : Sú nicky, ktoré ukazujem (a sú potom banované) / ktoré niekto z rozumnejších rozozná / aj iné / aj spiace.
7, Na rozdiel od teba neútočím na osoby, iba ak
- neoprávnene brblú iným
- píšu otrasné hovadiny.
Radit si ma nevidel, lebo do tem, v ktorych radim, ty a tebe podobni ani nepachnu. Odborne temy, kde ja som doma a vyzivam sa v nich, su pre teba a tebe podobnych spanielska dedina. To, co ty radis vie hociktory prvak, druhak na hocijakej ucnovke. Teda po novom SOŠ.
Nemusis mi toto iste duplikovat aj do mojich SS. Zase si sa ukazal, ty chudacisko.
misoft
28.03.18,17:58
Pozri trulinko

1,
Som na Porade o 2-3 roky dlšie ako ty
Poradiť viem
.................................................. .....................
7, Na rozdiel od teba neútočím na osoby, iba ak
- neoprávnene brblú iným
- píšu otrasné hovadiny.
Z vybraného:
1) Si tu dlhšie, pretože ak ťa vyhodia dverami, vlezieš sem oknom pod iným nickom - a za tú dobu si ich zmenil aspoň 150. Ale možno ťa niekto odtiaľ skutočne vysánkuje.... Ale nie si tu dlhšie ako ja, pričom ja som za celú dobu nick nezmenil - neprevraciam kabát, ako ty (čo je vlastnosť červených a štbákov).
7) Vraj neútočíš - veď ty si vo "vojnovom stave" permanentne. Brbleš iným - i tam, kde by si mal držať hubu, pretože o niektorých veciach vieš totálne ho*no a píšeš tiež hovä*iny.

Čakám, kedy niekomu dôjde trpezlivosť a vymaže ťa (i keď ty sa znova vrátiš pod iným nickom - žiaľ tvoja obrazotvornosť je tak chudobná, že sa ťa podľa tých nickov dá ihneď identifikovať ako TROLLa.
duves
28.03.18,19:02
Poradiť viem
- strojarinu
- stavarinu
- energetiku
- silnoprúd
- PO
- BOZP
- ZP (pre teba : zákonník práce)
- kataster

Nebude jednoduchšie vymenovať čo nevieš? To by bolo kratšie ty chrobák truhlík!
jar88
29.03.18,06:00
Poradiť viem
- strojarinu
- stavarinu
- energetiku
- silnoprúd
- PO
- BOZP
- ZP (pre teba : zákonník práce)
- kataster

Nebude jednoduchšie vymenovať čo nevieš? To by bolo kratšie ty chrobák truhlík!

Zaujímavé, ako rýchlo sa vie naša "Poraďácka skupinka" zmobilizovať v prípade, že tu niekto vyjadrí svoj názor. Pritom sa nikdy nevyjadrujú k názoru, ako takému, ale výhradne k nicku, za ktorým vidia osobu.
-----------------------------
Ako keby pre nich bola podstatná osoba a nie názor, postoj, myšlienka a podobne. Pritom je tu každému nad slnko jasné, že im ide len a len o spochybnenie názoru prostredníctvom spochybňovania a zosmiešňovania osoby za nickom.
--------------------------------------
Každý, kto vie niečo viac, ako oni, je pre nich chrobák truhlík, alebo aspoň troll.:)
bjuty smis
29.03.18,06:13
nie len to, ešte aj vyžadujú ban......
buchač
29.03.18,06:20
Ako keby pre nich bola podstatná osoba a nie názor, postoj, myšlienka a podobne. Pritom je tu každému nad slnko jasné, že im ide len a len o spochybnenie názoru prostredníctvom spochybňovania a zosmiešňovania osoby za nickom.
--------------------------------------
Každý, kto vie niečo viac, ako oni, je pre nich chrobák truhlík, alebo aspoň troll.:)
TY sa máš čo práve k tomuto vyjadrovať.
TY, čo v skoro každom príspevku osočuješ, urážaš, zosmiešňuješ...a je ti úplne jedno, či sa jedná o muža alebo o ženu.
Samozrejme, že priložíš ruku k dielu a pripojíš sa k tomu, z koho máš úžitok.

...ozaj, čo TY vieš viac ???
Písať neskutočne dlhé traktáre o témach, ktoré nemajú konca kraja ? Dokonca obviňuješ, že sa téma nedokončí...? Ale ako sa niečo môže dokončiť, keď sa ani nezačalo ? Ako môžeš niečo dokončiť, keď ani autori - politici nevedia, ako sa to alebo ono skončí ?
------------------------
Omyl...pre mňa nie si ani truhlík, ani troll...nazvať ťa takto, urazím truhlíka a trolla.
Pre mňa si len a len ujo.


P.S.:
Že si klamár, zlodej a aj potencionálny vrah...to ani nevravím.
Tweety
29.03.18,07:16
jar88
29.03.18,07:17
nie len to, ešte aj vyžadujú ban......
To je úplne jasné, veď oni nepotrebujú oponenta. Oni si tu vystačia aj sami.
-----------------------------------------
Jeden z nich napíše "zas nám preletel nad záhradou traktor".
A druhý na to "to nemohol byť traktor, to bol kombajn".
A ak im do toho niekto vstúpi s príspevkom, že "neblbnite, veď traktor a ani kombajn nelieta", tak napíšu, že ich zosmiešňuješ, urážaš a že si truhlík a troll. Atreba ti dať ban.:)
duves
29.03.18,08:19
Keďže som v ten deň už nič iné nejedol, zdroj otravy bol jasný: ruské vajce. Potvrdili to predsa aj vyšetrovatelia zo sanitky rýchlej zdravotnej pomoci!
Ale prečo sa to muselo stať práve mne?
Je pravda, že v šesťdesiatom ôsmom som protestoval proti príchodu ruských okupačných vojsk, dokonca som maľoval nápisy na steny a roznášal letáky – môj postoj bol vtedy jasne protiruský!

cely članok: http://pfpf.blog.pravda.sk/2018/03/29/balada-o-ruskom-vajci/
duves
29.03.18,08:26
--------------------------------------
Každý, kto vie niečo viac, ako oni, je pre nich chrobák truhlík, alebo aspoň troll.:)
Veru ty vieš viac. Ale tliachať. V tom si fakt neporazitelny. Prosím ťa nepolavuj. Blíži sa tvoj deň - 1.apríl. Očakáva sa od teba, že budeš excelovať. Neposer to!
jar88
29.03.18,09:27
--------------------------------------
Každý, kto vie niečo viac, ako oni, je pre nich chrobák truhlík, alebo aspoň troll.:)
Veru ty vieš viac. Ale tliachať. V tom si fakt neporazitelny. Prosím ťa nepolavuj. Blíži sa tvoj deň - 1.apríl. Očakáva sa od teba, že budeš excelovať. Neposer to!

:D Zas jedna z trafených husí zagágala.:D
Ty si tu odborník na financie a dokonca aj na Bitcoin.
Handrolon je odborník na účtovníctvo, dph a odpisy majetku.
Buchnutý je odborník na zbrane a nožíky.
Misoftík na truhlíkovanie a armádne predpisy ČSLA.
Pavol54 na oranie, kosenie a dotácie + služobné poriadky ČSLA.
-----------------------------
Problém však je, že nikto z vás nevie na čo to slúži.
Hlavne Hadrolon nevie načo slúžia odpisy a ty zas peniaze, banky a burzy.:---
-----------------------------
Jednoducho páni "odborníci".:D
buchač
29.03.18,10:02
--------------------------------------
Každý, kto vie niečo viac, ako oni, je pre nich chrobák truhlík, alebo aspoň troll.:)
Veru ty vieš viac. Ale tliachať. V tom si fakt neporazitelny. Prosím ťa nepolavuj. Blíži sa tvoj deň - 1.apríl. Očakáva sa od teba, že budeš excelovať. Neposer to!

:D Zas jedna z trafených husí zagágala.:D
Ty si tu odborník na financie a dokonca aj na Bitcoin.
Handrolon je odborník na účtovníctvo, dph a odpisy majetku.
Buchnutý je odborník na zbrane a nožíky.
Misoftík na truhlíkovanie a armádne predpisy ČSLA.
Pavol54 na oranie, kosenie a dotácie + služobné poriadky ČSLA.
-----------------------------
Problém však je, že nikto z vás nevie na čo to slúži.
Hlavne Hadrolon nevie načo slúžia odpisy a ty zas peniaze, banky a burzy.:---
-----------------------------
Jednoducho páni "odborníci".:D

...a nože nám prezradia, v akej sfére je ich milosť odborníkom.
Tým nemyslím tie drísty z netu pozbierané...REÁL ma zaujíma.
Vraj sú nejaký podnikateľ (trebárs aj bývalý). Nože Vaša jasnosť, priblížia nám ich tú sféru podnikania.

P.S.:
Nikdy a nikde som netvrdil, že som odborník na zbrane a nože.
So zbraňami mám do činenia XX rokov, ale to neznamená, že som odborník na 100%.
Čo sa týka tých nožíkov ? Tými sa zapodievam zo 3-4 roky, takže sa ešte stále učím. Že je to môj koníček, to ani nevravím.

Blahorodie...a oni čo robia celý deň ? Prdia do kresla a píšu drísty na diskusné fóra ?
buchač
29.03.18,10:07
nie len to, ešte aj vyžadujú ban......
To je úplne jasné, veď oni nepotrebujú oponenta. Oni si tu vystačia aj sami.
-----------------------------------------
Jeden z nich napíše "zas nám preletel nad záhradou traktor".
A druhý na to "to nemohol byť traktor, to bol kombajn".
A ak im do toho niekto vstúpi s príspevkom, že "neblbnite, veď traktor a ani kombajn nelieta", tak napíšu, že ich zosmiešňuješ, urážaš a že si truhlík a troll. Atreba ti dať ban.:)

...a niekto zasa napíše, že ako 14 ročný prepadol strážnicu, zneškodnil celú stráž len upretým pohľadom, zobral na plecia všetky zbrane a muníciu...a hajde sa prebiť-prestrieľať cez hranice.

A keď mu niekto napíše, že "neblbni", tak napíše, že to bolo trochu inak...že prepad uskutočnil už ako 10 ročný.
jar88
29.03.18,10:12
--------------------------------------
Každý, kto vie niečo viac, ako oni, je pre nich chrobák truhlík, alebo aspoň troll.:)
Veru ty vieš viac. Ale tliachať. V tom si fakt neporazitelny. Prosím ťa nepolavuj. Blíži sa tvoj deň - 1.apríl. Očakáva sa od teba, že budeš excelovať. Neposer to!

:D Zas jedna z trafených husí zagágala.:D
Ty si tu odborník na financie a dokonca aj na Bitcoin.
Handrolon je odborník na účtovníctvo, dph a odpisy majetku.
Buchnutý je odborník na zbrane a nožíky.
Misoftík na truhlíkovanie a armádne predpisy ČSLA.
Pavol54 na oranie, kosenie a dotácie + služobné poriadky ČSLA.
-----------------------------
Problém však je, že nikto z vás nevie na čo to slúži.
Hlavne Hadrolon nevie načo slúžia odpisy a ty zas peniaze, banky a burzy.:---
-----------------------------
Jednoducho páni "odborníci".:D

...a nože nám prezradia, v akej sfére je ich milosť odborníkom.
Tým nemyslím tie drísty z netu pozbierané...REÁL ma zaujíma.
Vraj sú nejaký podnikateľ (trebárs aj bývalý). Nože Vaša jasnosť, priblížia nám ich tú sféru podnikania.

P.S.:
Nikdy a nikde som netvrdil, že som odborník na zbrane a nože.
So zbraňami mám do činenia XX rokov, ale to neznamená, že som odborník na 100%.
Čo sa týka tých nožíkov ? Tými sa zapodievam zo 3-4 roky, takže sa ešte stále učím. Že je to môj koníček, to ani nevravím.

Blahorodie...a oni čo robia celý deň ? Prdia do kresla a píšu drísty na diskusné fóra ?

No určite nestrieľam prakom z balkóna, ako vy vaše blahorodie.:D
jar88
29.03.18,10:20
nie len to, ešte aj vyžadujú ban......
To je úplne jasné, veď oni nepotrebujú oponenta. Oni si tu vystačia aj sami.
-----------------------------------------
Jeden z nich napíše "zas nám preletel nad záhradou traktor".
A druhý na to "to nemohol byť traktor, to bol kombajn".
A ak im do toho niekto vstúpi s príspevkom, že "neblbnite, veď traktor a ani kombajn nelieta", tak napíšu, že ich zosmiešňuješ, urážaš a že si truhlík a troll. Atreba ti dať ban.:)

...a niekto zasa napíše, že ako 14 ročný prepadol strážnicu, zneškodnil celú stráž len upretým pohľadom, zobral na plecia všetky zbrane a muníciu...a hajde sa prebiť-prestrieľať cez hranice.

A keď mu niekto napíše, že "neblbni", tak napíše, že to bolo trochu inak...že prepad uskutočnil už ako 10 ročný.

Ano, niekto uderený (napríklad taký buchač) napíše, že jar88 písal, že ako 14 ročný prepadol strážnicu a pritom jar88 písal, že v tichosti vnikli do stráženého skladu zbraní a streliva a odniesli si odtiaľ kopu zbraní a streliva rovno pod nosom strážnych.:D
pavol54
29.03.18,11:16
--------------------------------------
Každý, kto vie niečo viac, ako oni, je pre nich chrobák truhlík, alebo aspoň troll.:)
Veru ty vieš viac. Ale tliachať. V tom si fakt neporazitelny. Prosím ťa nepolavuj. Blíži sa tvoj deň - 1.apríl. Očakáva sa od teba, že budeš excelovať. Neposer to!

:D Zas jedna z trafených husí zagágala.:D
Ty si tu odborník na financie a dokonca aj na Bitcoin.
Handrolon je odborník na účtovníctvo, dph a odpisy majetku.
Buchnutý je odborník na zbrane a nožíky.
Misoftík na truhlíkovanie a armádne predpisy ČSLA.
Pavol54 na oranie, kosenie a dotácie + služobné poriadky ČSLA.
-----------------------------
Problém však je, že nikto z vás nevie na čo to slúži.
Hlavne Hadrolon nevie načo slúžia odpisy a ty zas peniaze, banky a burzy.:---
-----------------------------
Jednoducho páni "odborníci".:D
To že tu už pár príspevkov ejekuluješ, neznamená že je to tvoja mozgová hmota, potom sa utri do záclony nech aj manželka z toho má vzrúšo, nielen ty . Ak si o každom z nás myslíš že že sme vadní, len ty si ten správny, tak chyba bude niekde inde. Skús to u psychiatra alebo u sexuológa.
pavol54
29.03.18,11:22
nie len to, ešte aj vyžadujú ban......
To je úplne jasné, veď oni nepotrebujú oponenta. Oni si tu vystačia aj sami.
-----------------------------------------
Jeden z nich napíše "zas nám preletel nad záhradou traktor".
A druhý na to "to nemohol byť traktor, to bol kombajn".
A ak im do toho niekto vstúpi s príspevkom, že "neblbnite, veď traktor a ani kombajn nelieta", tak napíšu, že ich zosmiešňuješ, urážaš a že si truhlík a troll. Atreba ti dať ban.:)

...a niekto zasa napíše, že ako 14 ročný prepadol strážnicu, zneškodnil celú stráž len upretým pohľadom, zobral na plecia všetky zbrane a muníciu...a hajde sa prebiť-prestrieľať cez hranice.

A keď mu niekto napíše, že "neblbni", tak napíše, že to bolo trochu inak...že prepad uskutočnil už ako 10 ročný.

Ano, niekto uderený (napríklad taký buchač) napíše, že jar88 písal, že ako 14 ročný prepadol strážnicu a pritom jar88 písal, že v tichosti vnikli do stráženého skladu zbraní a streliva a odniesli si odtiaľ kopu zbraní a streliva rovno pod nosom strážnych.:D
každý malý chlapec niečím chcel byť, niektorí svoje predstavy silne prežívali, až tak že sa s tými profesiami identifikovali, ja som chcel byť ako škôlkár sanitkár, alebo autobusár, potom a to prešlo. Ty si mal predstavu že budeš lupičom, a tá utkvelá predstava ako kradneš zbrane ti ostala, možno to časom prejde, niektorým chlapcom skôr, iným neskôr, niektorí ostanú vo vývoji chlapci do konca života, len o tom nevedia a trpí okolie. .
pavol54
29.03.18,11:26
Keďže som v ten deň už nič iné nejedol, zdroj otravy bol jasný: ruské vajce. Potvrdili to predsa aj vyšetrovatelia zo sanitky rýchlej zdravotnej pomoci!
Ale prečo sa to muselo stať práve mne?
Je pravda, že v šesťdesiatom ôsmom som protestoval proti príchodu ruských okupačných vojsk, dokonca som maľoval nápisy na steny a roznášal letáky – môj postoj bol vtedy jasne protiruský!

cely članok: http://pfpf.blog.pravda.sk/2018/03/29/balada-o-ruskom-vajci/
Oni aj v tom Francúzsku majú Rusi prsty - však teroristi použili kalašnikovy - sovietsky výrobok. Apropo ten novičok: kvapka vo veľkosti kovovej špendlíkovej hlavičky na koži do 30 min bezpečne zabíja. Po ňom nemôže byt priotrávený, tak ako žena nemôže byť polotehotná.
misoft
29.03.18,12:53
Takže som trafil = zelená guma


- - dôchodok 850 €



1) Keď niekde sa pretrhla hrádza, boli záplavy - okrem záchranárov, kto tam bol povolaný?

2, Dôchodok 850 nemám - to by som bol veľmi rád - odpočítaj 2 stovky.

3,
A len tak na okraj - keď spomínam tie odrezané dediny v zime - ty si sedel v teplúčku, popíjal pivečko, pchal do bachora klobásu, pozeral na telku a vrave si si, že tí blbí vojaci sa teraz tým snehom teperia.
Ja som vtedy 2 dni miesto sedenia v teplúčku bol v tej fujavici.

4,
chudák neduživý



Ad
1,

A kedyže sa pretrhla od 1946 do 2016 ????????????

Raz za 70 rokov = v 1968 na Dunaji

2,
Takže IBA malý poštár :D

3,
Rok má 250 pracovných dní

A ty sa sťažuješ, že si musel
každý rok
3 krát
robiť AŽ dva dni za sebou
makačka lepšia ako teraz poslanci

4,
neduživý, ale živý !
Vojsko vyťahovalo z domov a zachraňovalo obyvateľstvo v zaplavených oblastiach pri povodniach už aj za 1. ČSR. A že tých povodní nebolo málo.
Po druhé, neoperuj tu pretrhnutím hrádzí, záplavy majú aj iné príčiny, úplne prirodzené.
https://www.aktuality.sk/clanok/188337/pozrite-si-najvacsie-zaplavy-na-slovensku-od-roku-1993/
Nájdeš zdrojov koľko chceš, vrátane historických.
http://www.fyzickageografia.sk/geovedy/texty/trizna.pdf
A doplním ....
2. Žiadny poštár - predo mnou by si musel poradovým krokom zdraviť - lenže (na rozdiel od niektorých domýšľavcov) sme nemali platy od 25000Sk vyššie, skôr sme sa pohybovali pod 10000.
3. V armáde má rok 365 dní, pri prestupnom roku dokonca 366.
4. Veď to aj tak potom vyzerá - si živý, ale neschopný.
misoft
29.03.18,13:05
2. Žiadny poštár - predo mnou by si musel poradovým krokom zdraviť



Požiadaj Buchyho nech ti to vysvetlí

Ad 2.
Do hodnosti majora som na ZVS (v Budejicích) zdravil : Dobrý deň.

AK "bizón" = náčelník tankovej dielne neodpovedal , nabudúce som ho NEPOZDRAVIL .

PS
Samozrejme podplukovníkov sme zdravili slušne = sulutovaním.

Iba raz som sa pozabudol a tylárovi som salutoval sediac na zábradlí pri dozorčím parku
Hmmmm.... takže "slušný" vojak....
buchač
29.03.18,14:05
A preto sú podľa Fica ochotní porušovať zákony - etiketu Porady

Takže vrátane Teba !!! :cool:



P.S.:
Dilino88 tak robí neustále.
duves
29.03.18,15:33
Ty si tu odborník na financie a dokonca aj na Bitcoin.

To kto povedal? Ty?
Ty si hejter (po angl.HATER)*. Takže nie troll, to je malo vystižné pre teba.

*https://zn.sk/hejter-preco-hejtuje-ho-vlastne-chapat/
Definícia hejtera
“Hate” je v angličtine “nenávisť, nenávidieť”. “Hater” je potom “Ten, čo nenávidí”. Väčšinou vie všetko lepšie. Cíti sa na niekoľko vyznamenaní a ovláda najvyšší level psychológie. Najčastejšie sa ozýva tak, aby to videli aj iní. Komentuje a zhadzuje. On tvrdí, že “zotrel”, no pokojne môžeme povedať, že chcel uraziť a vyprovokovať. Neraz ublíži. Existujú takí, ktorým vidíme tvár aj meno. Majú to v krvi a radi kritizujú. Alebo to spravili výnimočne a nezapadá to do ich osobnosti. Potom sú tí, čo naozaj nevedia čo chcú, no radi rýpu a uspokojuje ich napríklad pohľad na rozprúdenú diskusiu vďaka nim. Tí najhorší sú ničitelia. Prichádzajú sa ventilovať cielene, alebo náhodne. Nehľadiac na následky uštedria kritiku, ublížia aj uškodia.
buchač
29.03.18,18:23
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
pavol54
29.03.18,19:59
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš

Boli sme prtz
niekedy okolo toho času som dostal zástupné
za kapitána

Akože ak som potom v lete mal chuť na kúsok melóna a v stánku mali, tak som si šiel kúpiť HOCIKEDY.

Čo na tom neveríš
že som mal náčelníkovu pečať od NZetov ??????????
čo to bolo ten prtz?
jar88
30.03.18,04:08
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš

Čomu neveríš, v čom zavádza a klame?:)
Že vojak mohol písať do knihy rozkazov? Neblázni.
jar88
30.03.18,04:15
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš

Boli sme prtz
niekedy okolo toho času som dostal zástupné
za kapitána

Akože ak som potom v lete mal chuť na kúsok melóna a v stánku mali, tak som si šiel kúpiť HOCIKEDY.

Čo na tom neveríš
že som mal náčelníkovu pečať od NZetov ??????????
čo to bolo ten prtz?
Prápor technického zabezpečenia (napr cvičení vonku)

+ sme mali dielne až do SO áut a OT64
A boli u nás aj 10 ks vyprošťovákov , ale iba s podvalníkmi na prevoz
Oni to ani takto nepochopia.
Boli len veliteľmi blatošlapov. Do dnešných dní nepochopili v akej armáde to vlastne slúžili.
pavol54
30.03.18,04:24
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš

Boli sme prtz
niekedy okolo toho času som dostal zástupné
za kapitána

Akože ak som potom v lete mal chuť na kúsok melóna a v stánku mali, tak som si šiel kúpiť HOCIKEDY.

Čo na tom neveríš
že som mal náčelníkovu pečať od NZetov ??????????
čo to bolo ten prtz?
Prápor technického zabezpečenia (napr cvičení vonku)

+ sme mali dielne až do SO áut a OT64
A boli u nás aj 10 ks vyprošťovákov , ale iba s podvalníkmi na prevoz
aha, lebo v normálnej zostave divízie sme mali PROTE(prapor opráv techniky) a ten bol v Č. Budejoviciach, teraz neviem či vedľa tankového pluku na štyroch dvoroch alebo vedľa plrp Ale inak aj archaizmy sa používali predtým to malo názov tod
pavol54
30.03.18,04:32
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš

Boli sme prtz
niekedy okolo toho času som dostal zástupné
za kapitána

Akože ak som potom v lete mal chuť na kúsok melóna a v stánku mali, tak som si šiel kúpiť HOCIKEDY.

Čo na tom neveríš
že som mal náčelníkovu pečať od NZetov ??????????
čo to bolo ten prtz?
Prápor technického zabezpečenia (napr cvičení vonku)

+ sme mali dielne až do SO áut a OT64
A boli u nás aj 10 ks vyprošťovákov , ale iba s podvalníkmi na prevoz
Oni to ani takto nepochopia.
Boli len veliteľmi blatošlapov. Do dnešných dní nepochopili v akej armáde to vlastne slúžili.
No vidíš, ja som nevedel ani po anglicky, francúzsky, či nemecky, ale moji vojaci záklaďáci, museli dokonale pasívne ovládať niektorý z týchto jazykov, sedeli v papučkách na sále a počúvali a takých volov ako ty sme posielali k bigošom najťažšie to mali na jar plno blata
misoft
30.03.18,06:04
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Pche - zase sa "chváli", ale v tomto je úplné "béčko" - málo toho vedel.
Moji VZS po 3 mesiacoch vedeli nielen napísať príspevok, vedeli napísať DR, VD vedeli urobiť BoRo, vypísať JR, viesť výkaz streliva, vedeli denne vyplniť výkaz stravy... a za dobrú prácu šli na opušták po troch mesiacoch.
Zásada u mňa bola, keď vieš dobre robiť, dostaneš adekvátnu odmenu.
"Oslík" sa len chváli - ale dám krk na to, že i ke%d bol v PrTZ - veľa vody nenamútil - možno ja by som bol lepší - vyznať sa v 10-tich druhoch špeciálnej techniky, vedieť ju opraviť - to by on nedokázal. Chváli sa vyprošťovákmi a OT64 - veď s tými som sa denne "hral", okrem iných vozidiel.
Píšem - klon "jar88"....
pavol54
30.03.18,06:40
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Pche - zase sa "chváli", ale v tomto je úplné "béčko" - málo toho vedel.
Moji VZS po 3 mesiacoch vedeli nielen napísať príspevok, vedeli napísať DR, VD vedeli urobiť BoRo, vypísať JR, viesť výkaz streliva, vedeli denne vyplniť výkaz stravy... a za dobrú prácu šli na opušták po troch mesiacoch.
Zásada u mňa bola, keď vieš dobre robiť, dostaneš adekvátnu odmenu.
"Oslík" sa len chváli - ale dám krk na to, že i ke%d bol v PrTZ - veľa vody nenamútil - možno ja by som bol lepší - vyznať sa v 10-tich druhoch špeciálnej techniky, vedieť ju opraviť - to by on nedokázal. Chváli sa vyprošťovákmi a OT64 - veď s tými som sa denne "hral", okrem iných vozidiel.
Píšem - klon "jar88"....
Vieš kedy bol na pluku najväčší povyk? Keď som na BORO zastavil prevádzku veškerej techniky u jednotiek ktoré nesplnili plán nabíjania AKB. A to sa nedá splniť do rána a ráno nevyštartovali tanky na jazdy. Veliteľ tankového praporu mi nemohol prísť na meno. (lebo jazdili mimo plán v nedeľu)
misoft
30.03.18,10:30
No krása.... ale nie tvoja chyba - chyba veliteľov, ktorí na to "srali" a nechali baterky tak....
jar88
30.03.18,11:08
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Pche - zase sa "chváli", ale v tomto je úplné "béčko" - málo toho vedel.
Moji VZS po 3 mesiacoch vedeli nielen napísať príspevok, vedeli napísať DR, VD vedeli urobiť BoRo, vypísať JR, viesť výkaz streliva, vedeli denne vyplniť výkaz stravy... a za dobrú prácu šli na opušták po troch mesiacoch.
Zásada u mňa bola, keď vieš dobre robiť, dostaneš adekvátnu odmenu.
"Oslík" sa len chváli - ale dám krk na to, že i ke%d bol v PrTZ - veľa vody nenamútil - možno ja by som bol lepší - vyznať sa v 10-tich druhoch špeciálnej techniky, vedieť ju opraviť - to by on nedokázal. Chváli sa vyprošťovákmi a OT64 - veď s tými som sa denne "hral", okrem iných vozidiel.
Píšem - klon "jar88"....

Pri taku T-55, alebo T-56 a VT-55 si sa ty mohol akurát tak "hrať" s guľkami vo vrecku. Tie by si ty ani len nevedel naštartovať. Nie tak ešte sa s nimi nejako pohrať (povoziť).

---------------------------------------

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.:D
jar88
30.03.18,11:17
No krása.... ale nie tvoja chyba - chyba veliteľov, ktorí na to "srali" a nechali baterky tak....

Keby ste nekecali.
Kedy v ktorých rokoch ste to slúžili?:confused:
-----------------------------
Ja som slúžil na tankovom prapore a neskôr na topke v rokoch 1974,5, či šesť (nepamätám sa presne), ale už vtedy sme mali všetky tanky napojené na trvalé dobýjanie. Teda okrem tých trvale uložených, ale aj tie mali AKB uložené a pravidelne dobýjané.:D
-----------------------------
Takže zas trepete somariny. (proste gumáci):---
Veď vy ani neviete o čom to tu píšete.
Hovorí vám niečo pojem "ohrozenie bojovej pripravenosti?"
Nandrolon
30.03.18,12:12
Jar, uz mas vlastnorucne upleteny korbac, alebo kupujes v hypermarkete zlacnene? :-))))))))
PS: nemyslim ten 6cm v tvojich trenkach
PS2 - oprav si tie tvrdky ty holub zapraskany :-))
pavol54
30.03.18,12:19
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Pche - zase sa "chváli", ale v tomto je úplné "béčko" - málo toho vedel.
Moji VZS po 3 mesiacoch vedeli nielen napísať príspevok, vedeli napísať DR, VD vedeli urobiť BoRo, vypísať JR, viesť výkaz streliva, vedeli denne vyplniť výkaz stravy... a za dobrú prácu šli na opušták po troch mesiacoch.
Zásada u mňa bola, keď vieš dobre robiť, dostaneš adekvátnu odmenu.
"Oslík" sa len chváli - ale dám krk na to, že i ke%d bol v PrTZ - veľa vody nenamútil - možno ja by som bol lepší - vyznať sa v 10-tich druhoch špeciálnej techniky, vedieť ju opraviť - to by on nedokázal. Chváli sa vyprošťovákmi a OT64 - veď s tými som sa denne "hral", okrem iných vozidiel.
Píšem - klon "jar88"....

Pri taku T-55, alebo T-56 a VT-55 si sa ty mohol akurát tak "hrať" s guľkami vo vrecku. Tie by si ty ani len nevedel naštartovať. Nie tak ešte sa s nimi nejako pohrať (povoziť).

---------------------------------------

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.:D
trdlo, tank sa v priebehu prevádzky štaruje AKB, a bojovo vzduchom, na to tam mal natlakované fľaše 160 atm (len v bežnej prevádzke sa to nemohlo), päť rokov to muselo vydržať, lenže tie akb mali aj inú funkciu, ak nebola priebežne formovaná tak išla životnosť do hája
jar88
30.03.18,12:23
Jar, uz mas vlastnorucne upleteny korbac, alebo kupujes v hypermarkete zlacnene? :-))))))))
PS: nemyslim ten 6cm v tvojich trenkach
PS2 - oprav si tie tvrdky ty holub zapraskany :-))
Ja sa budem inak zabávať a nie šibať, ako ty.:D
A na tvrdky sa ti môžem, vieš čo.:---
---------------------------------------
Radšej keby si sem napísal, ako na odpisy. Tak aby si na nich dobre zarobil a pritom nespáchal trestný čin podvodu.
Až sa to naučíš, potom až budeš pán účtovník. Teraz si len manuálny mukel v kravate.:)
Nandrolon
30.03.18,12:27
Jar, uz mas vlastnorucne upleteny korbac, alebo kupujes v hypermarkete zlacnene? :-))))))))
PS: nemyslim ten 6cm v tvojich trenkach
PS2 - oprav si tie tvrdky ty holub zapraskany :-))
Ja sa budem inak zabávať a nie šibať, ako ty.:D
A na tvrdky sa ti môžem, vieš čo.:---
---------------------------------------
Radšej keby si sem napísal, ako na odpisy. Tak aby si na nich dobre zarobil a pritom nespáchal trestný čin podvodu.
Až sa to naučíš, potom až budeš pán účtovník. Teraz si len manuálny mukel v kravate.:)
Kravatu nenosim, nosim vetronarske tricka. A kreativne uctovnictvo /odpisy/ je moj konicek.
Kravaty nosia ini a mozu si ich strcit do kloaky :-)
PS: a ako sa budes zabavat?
:-)))))))))))))))
...zabudol som, aj syn sa tesi na vymenu plienky :-))))
- kukucka prepaci, a ked nie, tak nie.
jar88
30.03.18,12:31
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Pche - zase sa "chváli", ale v tomto je úplné "béčko" - málo toho vedel.
Moji VZS po 3 mesiacoch vedeli nielen napísať príspevok, vedeli napísať DR, VD vedeli urobiť BoRo, vypísať JR, viesť výkaz streliva, vedeli denne vyplniť výkaz stravy... a za dobrú prácu šli na opušták po troch mesiacoch.
Zásada u mňa bola, keď vieš dobre robiť, dostaneš adekvátnu odmenu.
"Oslík" sa len chváli - ale dám krk na to, že i ke%d bol v PrTZ - veľa vody nenamútil - možno ja by som bol lepší - vyznať sa v 10-tich druhoch špeciálnej techniky, vedieť ju opraviť - to by on nedokázal. Chváli sa vyprošťovákmi a OT64 - veď s tými som sa denne "hral", okrem iných vozidiel.
Píšem - klon "jar88"....

Pri taku T-55, alebo T-56 a VT-55 si sa ty mohol akurát tak "hrať" s guľkami vo vrecku. Tie by si ty ani len nevedel naštartovať. Nie tak ešte sa s nimi nejako pohrať (povoziť).

---------------------------------------

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.:D
trdlo, tank sa v priebehu prevádzky štaruje AKB, a bojovo vzduchom, na to tam mal natlakované fľaše 160 atm (len v bežnej prevádzke sa to nemohlo), päť rokov to muselo vydržať, lenže tie akb mali aj inú funkciu, ak nebola priebežne formovaná tak išla životnosť do hája

Zas táraš hlúposti. Vzduch sme používali stále. Dokonca pred odstavením sme fúkali na 210 Atm.
A formovanie sa tiež robilo na sieti.:) Prd o tom vieš a to čo vieš, vieš iba z počutia.:---
Boh vie, kde si ty slúžil. Lebo len na malých posádkach slúžili lampióni, ktorí čo to z techniky, ovládali aj v praxi.
pavol54
30.03.18,12:33
No krása.... ale nie tvoja chyba - chyba veliteľov, ktorí na to "srali" a nechali baterky tak....

Keby ste nekecali.
Kedy v ktorých rokoch ste to slúžili?:confused:
-----------------------------
Ja som slúžil na tankovom prapore a neskôr na topke v rokoch 1974,5, či šesť (nepamätám sa presne), ale už vtedy sme mali všetky tanky napojené na trvalé dobýjanie. Teda okrem tých trvale uložených, ale aj tie mali AKB uložené a pravidelne dobýjané.:D
-----------------------------
Takže zas trepete somariny. (proste gumáci):---
Veď vy ani neviete o čom to tu píšete.
Hovorí vám niečo pojem "ohrozenie bojovej pripravenosti?"
konzervátor nenahrádzal, pravidelné formovanie (riadené vybíjanie a nabíjanie plus kapacitné skúšky) akb, Inak kecáš, na konzervátory nebola napojená tanková technika (3 ks P, 4 Up, ani v Chebe) len prevádzková automobilná technika, všetky uloženky mali batérie na nabíjacej stanici. NZ technika včetne tankov a aut mali v suché prednabité pod technikou + fľaše
pavol54
30.03.18,12:41
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Pche - zase sa "chváli", ale v tomto je úplné "béčko" - málo toho vedel.
Moji VZS po 3 mesiacoch vedeli nielen napísať príspevok, vedeli napísať DR, VD vedeli urobiť BoRo, vypísať JR, viesť výkaz streliva, vedeli denne vyplniť výkaz stravy... a za dobrú prácu šli na opušták po troch mesiacoch.
Zásada u mňa bola, keď vieš dobre robiť, dostaneš adekvátnu odmenu.
"Oslík" sa len chváli - ale dám krk na to, že i ke%d bol v PrTZ - veľa vody nenamútil - možno ja by som bol lepší - vyznať sa v 10-tich druhoch špeciálnej techniky, vedieť ju opraviť - to by on nedokázal. Chváli sa vyprošťovákmi a OT64 - veď s tými som sa denne "hral", okrem iných vozidiel.
Píšem - klon "jar88"....

Pri taku T-55, alebo T-56 a VT-55 si sa ty mohol akurát tak "hrať" s guľkami vo vrecku. Tie by si ty ani len nevedel naštartovať. Nie tak ešte sa s nimi nejako pohrať (povoziť).

---------------------------------------

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.:D
trdlo, tank sa v priebehu prevádzky štaruje AKB, a bojovo vzduchom, na to tam mal natlakované fľaše 160 atm (len v bežnej prevádzke sa to nemohlo), päť rokov to muselo vydržať, lenže tie akb mali aj inú funkciu, ak nebola priebežne formovaná tak išla životnosť do hája

Zas táraš hlúposti. Vzduch sme používali stále. Dokonca pred odstavením sme fúkali na 210 Atm.
A formovanie sa tiež robilo na sieti.:) Prd o tom vieš a to čo vieš, vieš iba z počutia.:---
Boh vie, kde si ty slúžil. Lebo len na malých posádkach slúžili lampióni, ktorí čo to z techniky, ovládali aj v praxi.
to ste ako fúkali hustilkou? kompresor pracuje stále, takže aké dofukovanie, ak nie predpísaný tlak pri odstavení, tak je problém medzi kompresorom a tlakovými fľašami. Inak tankový pluk je "malý" útvar, väčší je už len motostrelecký pluk
jar88
30.03.18,12:47
Čo hustilkou, rovno hubou, ty pako zelený.
Veď ty si písal, že ste fungovali na Akb.
pavol54
30.03.18,12:50
Čo hustilkou, rovno hubou, ty pako zelený.
Veď ty si písal, že ste fungovali na Akb.
a prehĺtal si?
jar88
30.03.18,13:03
Čo hustilkou, rovno hubou, ty pako zelený.
Veď ty si písal, že ste fungovali na Akb.
a prehĺtal si?
Prepáč tú reakciu, ale aj my sme mali na prapore takého rotného, čo tiež začal špekulovať o pláne dobýjania Akb a to v baterkárni. To znamená vymontovať, vyložiť von z tanku odviesť, alebo odniesť v rukách a následne doniesť atd. 4 kusy.
Jednoducho sa snažil buzerovať nás, ten pichloň poondiaty.
------------------------------------------------------------------------
Jednoducho úplne rovnako, ako ste to tu vy spomínali. To bola tá vaša "akože skutočná robota".
-------------------------------
Neboj sa prehĺtal pichloň a nie my.

PS
Neverím, že sa misoft vôbec niekedy dostal k nejakému tanku a nie tak ešte na ňom aj povozil.
jar88
30.03.18,13:10
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Pche - zase sa "chváli", ale v tomto je úplné "béčko" - málo toho vedel.
Moji VZS po 3 mesiacoch vedeli nielen napísať príspevok, vedeli napísať DR, VD vedeli urobiť BoRo, vypísať JR, viesť výkaz streliva, vedeli denne vyplniť výkaz stravy... a za dobrú prácu šli na opušták po troch mesiacoch.
Zásada u mňa bola, keď vieš dobre robiť, dostaneš adekvátnu odmenu.
"Oslík" sa len chváli - ale dám krk na to, že i ke%d bol v PrTZ - veľa vody nenamútil - možno ja by som bol lepší - vyznať sa v 10-tich druhoch špeciálnej techniky, vedieť ju opraviť - to by on nedokázal. Chváli sa vyprošťovákmi a OT64 - veď s tými som sa denne "hral", okrem iných vozidiel.
Píšem - klon "jar88"....

Pri taku T-55, alebo T-56 a VT-55 si sa ty mohol akurát tak "hrať" s guľkami vo vrecku. Tie by si ty ani len nevedel naštartovať. Nie tak ešte sa s nimi nejako pohrať (povoziť).

---------------------------------------

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.:D
trdlo, tank sa v priebehu prevádzky štaruje AKB, a bojovo vzduchom, na to tam mal natlakované fľaše 160 atm (len v bežnej prevádzke sa to nemohlo), päť rokov to muselo vydržať, lenže tie akb mali aj inú funkciu, ak nebola priebežne formovaná tak išla životnosť do hája

Zas táraš hlúposti. Vzduch sme používali stále. Dokonca pred odstavením sme fúkali na 210 Atm.
A formovanie sa tiež robilo na sieti.:) Prd o tom vieš a to čo vieš, vieš iba z počutia.:---
Boh vie, kde si ty slúžil. Lebo len na malých posádkach slúžili lampióni, ktorí čo to z techniky, ovládali aj v praxi.
to ste ako fúkali hustilkou? kompresor pracuje stále, takže aké dofukovanie, ak nie predpísaný tlak pri odstavení, tak je problém medzi kompresorom a tlakovými fľašami. Inak tankový pluk je "malý" útvar, väčší je už len motostrelecký pluk

Asi si si zas dobre neprečítal. Písal som o malých posádkach. na ktorých slúžili lampasáci, čo vedeli aj v praxi.:)
jar88
30.03.18,13:26
Vy traja čo tu píšete o vojsku a o svojich zásluhách v armáde, ste len vojaci na baterky.
Dokonca tu misoft napíše že sa hrával s tankom.
Táraj jeden.
misoft
30.03.18,13:29
Ešte, ešte, ešte.... vypisuj, vypisuj, vypisuj ... i tak nečítam tvoje fantasmagórie... ale aspoň si splníš kvótu príspevkov na tento deň.... tupelo....
Nandrolon
30.03.18,13:41
Nechaj ho, ved sibu na velku noc iba blbci, ON SA INAC ZABAVA. Nenapise sice ako, ale vsak vieme!
bjuty smis
30.03.18,14:12
Hmmmm.... takže "slušný" vojak...



Aj vzdelaný =
po polroku som už časovo primerane a samostatne (ohľadne opušťáku)
- napísal príspevok do knihy rozkazov
- povedal to môjmu náčelníkovi

No úúúrčite = pokiaľ nedáš kompletnejšie info :
- neverím
- zavádzaš
- vymýšľaš
Ja som opustakov udelil asi 5-6...
Napr. Kucharovi za 2 kg pomarancov.....
Sluzbe v kuchyni za pol stangle salami
Za zachodovu misu, co bazanti ukradli z jedalne...lebo u nas na prapore nayebani mazaci rozbili.....

A tak....

A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......
buchač
30.03.18,14:53
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Nandrolon
30.03.18,15:01
... :-))
misoft
30.03.18,15:48
Inak - i taký pisár bol niekedy užitočný - ak bolo potrebné niečo rýchlo pichnúť na schválenie...
pavol54
30.03.18,17:04
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Ono tí pisári boli užitoční blbci, mali pocit svojej výnimočnosti, a za to dostali nejaký nepodstatný benefit, to bola podobná pozícia ako kontrášov šofér, plnil si úlohy a tiež pred nikto nič nepovedal.
misoft
30.03.18,17:49
Kontrášov som neznášal - furt mali uši ako radary našponované.... a kontrášov šofér i u nás bol persona non grata :D .... nik sa s nim nebavil. Ráno vypadol, prišiel pred večierkou.
Velitelia čiat, rôt... pre nich bol vzduch.

Mňa tiež lákali ku kontrášom - poslal som ich do **** - lepšie mi bolo s mojimi VD, VČ, s obyčajnými vojakmi - od tých si aspoň vedel, čo očakávať.
pavol54
30.03.18,17:52
NATO rozhodlo že do konca roka 2019 sa majú preveriť všetky komunikácie tak aby bol zabezpečený bezproblémový presun vojenskej techniky. (Ak sa má zabezpečiť rýchly presun techniky zo západu na východ tak cesta bude rovnako priechodná z východu na západ ) Horšie je to v Nemecku tam sú komunikácie prispôsobené hospodárskym potrebám, teda južno - severným smerom a aj rieky majú podobnú orientáciu. Plánovanie presunov tam bolo dosť zložité pretože HAS - ky (Hlavní armádní silnice) by sa križovali s existujúcou sieťou a tokmi
pavol54
30.03.18,17:57
Kontrášov som neznášal - furt mali uši ako radary našponované.... a kontrášov šofér i u nás bol persona non grata :D .... nik sa s nim nebavil. Ráno vypadol, prišiel pred večierkou.
Velitelia čiat, rôt... pre nich bol vzduch.

Mňa tiež lákali ku kontrášom - poslal som ich do **** - lepšie mi bolo s mojimi VD, VČ, s obyčajnými vojakmi - od tých si aspoň vedel, čo očakávať.
ale on chudák za to nemohol, posledného som mal ako vodiča AV l5 a prišiel kontráš a povedal že si ho berie, chudák vodič ma prosil aby som ho nepúšťal.
duves
30.03.18,18:08
NATO rozhodlo že do konca roka 2019 sa majú preveriť všetky komunikácie tak aby bol zabezpečený bezproblémový presun vojenskej techniky. (Ak sa má zabezpečiť rýchly presun techniky zo západu na východ tak cesta bude rovnako priechodná z východu na západ ) Horšie je to v Nemecku tam sú komunikácie prispôsobené hospodárskym potrebám, teda južno - severným smerom a aj rieky majú podobnú orientáciu. Plánovanie presunov tam bolo dosť zložité pretože HAS - ky (Hlavní armádní silnice) by sa križovali s existujúcou sieťou a tokmi
Sú na to zdroje?
Im fakt za*ebava. Kto zavelí do útoku? Kiska? A kiskoidi ho budu nasledovať v prvej línii, alebo budú sedieť niekde v závetrí?
pavol54
30.03.18,19:51
NATO rozhodlo že do konca roka 2019 sa majú preveriť všetky komunikácie tak aby bol zabezpečený bezproblémový presun vojenskej techniky. (Ak sa má zabezpečiť rýchly presun techniky zo západu na východ tak cesta bude rovnako priechodná z východu na západ ) Horšie je to v Nemecku tam sú komunikácie prispôsobené hospodárskym potrebám, teda južno - severným smerom a aj rieky majú podobnú orientáciu. Plánovanie presunov tam bolo dosť zložité pretože HAS - ky (Hlavní armádní silnice) by sa križovali s existujúcou sieťou a tokmi
Sú na to zdroje?
Im fakt za*ebava. Kto zavelí do útoku? Kiska? A kiskoidi ho budu nasledovať v prvej línii, alebo budú sedieť niekde v závetrí?
však to bolo v nejakých správach, určite na to budú prachy, a tí najzásadovejší čo budú kričať "na nich" určite niekde zalezú do bunkrov
duves
30.03.18,20:07
To bude asi inšpirácia od bratra žižku: "Když jich bude moc, tak couvnem, když málo, tak hŕŕŕ na ně!"
duves
30.03.18,20:09
jar88
31.03.18,04:19
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.
buchač
31.03.18,04:56
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.

....
duves
31.03.18,06:32
misoft
31.03.18,07:09
misoft napíše že sa hrával s tankom.



O tých tankoch si splietal TY, ja som ich nespomenul ale čo sa dá očakávať od priblblého jar88, chválenkára, Truhlíka, ktorí ani nevie čo písal predtým....

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.
TOTO SÚ TVOJE SLOVÁ - KLAMÁR jeden! Podvodník, grázel....

@1martinov..... Chcel by som vidieť ten tvoj nočný stolík.....
pavol54
31.03.18,07:32
misoft napíše že sa hrával s tankom.



O tých tankoch si splietal TY, ja som ich nespomenul ale čo sa dá očakávať od priblblého jar88, chválenkára, Truhlíka, ktorí ani nevie čo písal predtým....

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.
TOTO SÚ TVOJE SLOVÁ - KLAMÁR jeden! Podvodník, grázel....

@1martinov..... Chcel by som vidieť ten tvoj nočný stolík.....
vodič T- 55, MT 55, VT 55 každý je iný kurz, teda sa nedá len tak presadať
Nandrolon
31.03.18,07:37
Jar88 bol vodic PKD :-))))))))
bjuty smis
31.03.18,07:45
,


Páčia sa mi takéto stručné príspevky.

A pritom sú
- pravdivé
- vyjadria skoro všetko
- neurážajú
- atď
Škoda , že ho zmazal :D
.
misoft
31.03.18,07:57
misoft napíše že sa hrával s tankom.



O tých tankoch si splietal TY, ja som ich nespomenul ale čo sa dá očakávať od priblblého jar88, chválenkára, Truhlíka, ktorí ani nevie čo písal predtým....

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.
TOTO SÚ TVOJE SLOVÁ - KLAMÁR jeden! Podvodník, grázel....

@1martinov..... Chcel by som vidieť ten tvoj nočný stolík.....
vodič T- 55, MT 55, VT 55 každý je iný kurz, teda sa nedá len tak presadať
Ale veď Truhlík jar88 nepotreboval žiadne kurzy - on bol "talent" od prírody - nasadol a hneď všetko vedel ... niečo mi to pripomína - MATRIX.... naťukal program a hneď Trinity vedela na Bell UH-1 lietať (možno mu tiež nejaký "program" vo sne zaúradoval a potom sa zobudil).
Nandrolon
31.03.18,08:15
misoft napíše že sa hrával s tankom.



O tých tankoch si splietal TY, ja som ich nespomenul ale čo sa dá očakávať od priblblého jar88, chválenkára, Truhlíka, ktorí ani nevie čo písal predtým....

Naviac, my sme tanky vedeli štartovať aj so slabými baterkami. Dokonca aj v zime.

Bol som vodič tanku a aj vodič vyprošťováku.
TOTO SÚ TVOJE SLOVÁ - KLAMÁR jeden! Podvodník, grázel....

@1martinov..... Chcel by som vidieť ten tvoj nočný stolík.....
vodič T- 55, MT 55, VT 55 každý je iný kurz, teda sa nedá len tak presadať
Ale veď Truhlík jar88 nepotreboval žiadne kurzy - on bol "talent" od prírody - nasadol a hneď všetko vedel ... niečo mi to pripomína - MATRIX.... naťukal program a hneď Trinity vedela na Bell UH-1 lietať (možno mu tiež nejaký "program" vo sne zaúradoval a potom sa zobudil).
A po zobudeni zistil:
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTiAu97dmB6VE7rDsye-vynQlO2XZ8JEpbHE5X4F5e9v1ERVcjZ
duves
31.03.18,09:30
Ale veď Truhlík jar88 nepotreboval žiadne kurzy - on bol "talent" od prírody - nasadol a hneď všetko vedel ... niečo mi to pripomína - MATRIX.... naťukal program a hneď Trinity vedela na Bell UH-1 lietať (možno mu tiež nejaký "program" vo sne zaúradoval a potom sa zobudil).

jar88 ako vodič tanku (no nie je zlatý?)


https://www.youtube.com/watch?v=Zwtxm9Nx2Vo
duves
31.03.18,09:34
Vždy som obdivoval takých všeumelkov alias Mac Gyver, alias jar88

https://www.youtube.com/watch?v=yOEe1uzurKo
buchač
31.03.18,10:25
Šak dočkajte po sviatkoch...ten nám to spičíta...;) :D
misoft
31.03.18,10:30
Šak dočkajte po sviatkoch...ten nám to spičíta...;) :D
Veru, veru - aký veľký veľkonočný korbáč uplietol, aké veľké vajce dostal, koľko devúch vyšibal, prípadne pooblieval - že na to používal A) 50L vedro :D; B) rovno hasičskú striekačku s výtlakom 250Atm.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Nandrolon
31.03.18,10:46
Chlapi :-))))))))))))
duves
31.03.18,14:35
Niekto sa strapnil a nahlasil to video dieťaťa v tom tanku, čo som prelinkoval.
misoft
31.03.18,17:07
A netušíš kto? Oné.... tipni si ..... :D... asi hneď trafíš....
duves
31.03.18,19:30
no...asi blbeček nejaký
duves
31.03.18,19:33
Už som tam prepísal iný link tankistu
jar88
01.04.18,05:01
Než budete pokračovať v písaní, vypočujte si toto a zamyslite sa nad tým.
https://hearthis.at/slobodnyvysielac/hodina-vlka-90-2018-03-30/
A o čem bude řeč? Přišlo nám vhodné a zajímavé se trochu věnovat afeře Cambridge Analytica. Dost hustý téma, jak by řekl můj vnuk Rampepurda. Kdyby ho něco takového zajímalo. Naštěstí je normální – tedy ho to nezajímá. Ale Intiba a mojí maličkost ano. A jak jste na tom vy?
buchač
01.04.18,09:33
„Zatvorené obchody počas sviatkov vnímame presne rovnako ako doteraz: ako obrovskú chybu a krok proti slobode v podnikaní a slobode jednotlivca. Štát tu nie je na to, aby limitoval otváracie hodiny obchodov. Navyše, vláda vytvorila nerovnaké podmienky pre podnikateľov v tom istom sektore – kým živnostník môže otvoriť potraviny, majiteľ s.r.o. nemôže,“ povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová. Zákon bol schválený naprieč celým parlamentným spektrom s výnimkou SaS.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/464406-obchody-su-pocas-sviatkov-zatvorene-sas-hovori-o-kroku-proti-slobode/

Svyne jedne podnikateľské by len výhody chceli...ALE príplatky za sviatky platiť ani za svet !!!
Hajzel Sulík a jeho banda z latríny vychádzajúca.
pavol54
01.04.18,10:45
„Zatvorené obchody počas sviatkov vnímame presne rovnako ako doteraz: ako obrovskú chybu a krok proti slobode v podnikaní a slobode jednotlivca. Štát tu nie je na to, aby limitoval otváracie hodiny obchodov. Navyše, vláda vytvorila nerovnaké podmienky pre podnikateľov v tom istom sektore – kým živnostník môže otvoriť potraviny, majiteľ s.r.o. nemôže,“ povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová. Zákon bol schválený naprieč celým parlamentným spektrom s výnimkou SaS.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/464406-obchody-su-pocas-sviatkov-zatvorene-sas-hovori-o-kroku-proti-slobode/

Svyne jedne podnikateľské by len výhody chceli...ALE príplatky za sviatky platiť ani za svet !!!
Hajzel Sulík a jeho banda z latríny vychádzajúca.
A tá krava nebeská poslancuje v parlamente aj cez sviatky? čo ju obmedzuje aby tam nemohla sedieť a niečo dobré už konečne pre Slovensko vymyslieť. Asi sa chystá štrajkovať cez týždeň za odvolanie francúzskej vlády keď už toho francúzskeho novinára zabili
jar88
03.04.18,10:47
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.

Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Nandrolon
03.04.18,11:05
Pozor, je tu ten, čo sa zabával INÁČ. Ako, to je síce tajné, ale tipujem to minimálne na 18m korbáč, 500 vajec v košíku čo ručne namaľoval a ktovie ešte čo....
buchač
03.04.18,12:58
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.

Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)

Zvyčajne upravujem príspevok - skrátim ho od balastu...teraz nechávam všetko v citácii, akurát zvýraznim určité.


Takže asi takto :

- z príspevku na reakciu Bjutyho je jasné, že som bol na ZVS v Stříbre.

- pisárkovia dostávali deku...dostali ju aj iní.
Že si ju zaslúžili, to je fakt. Nie je sranda za niekoho byť potrestaný/í.

Tu je dôležité množné číslo = byť potrestaný kolektívne za nespratného jedinca. Za toho, kto donášal, bonzoval, trhal kolektív....a to všetko za vidinou rôznych výhod.

Taký kolektívny trest znamenal napríklad beh v protichemickom obleku, s maskou na ksichte...povedzme, že cca 30 minút. Nemáš ani len páru, ako jeden potom vyzeral...

- kde vidíš, že som ja niečo vravel o podnecovaní ?
Zasa baba videla, čo sa jej zachcelo ?



Že si nepochopil napísané, nie moja vec.

Že sa snažíš podsúvať svoje fantazmagórie, tvoja vec.

--------------------------

Kuwa...ale inak si ma celkom pobavil spomenutím tej morálky.

Ty - hajzel, ktorý má flaster v registri trestov, mi ideš niečo o morálke kázať ? Flajster za nedovolené ozbrojovanie, lúpež, dokonca pokus o vraždu.. ?
bjuty smis
03.04.18,14:49
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
nie...a teba som tu nikdy ani gumou nenazval.....

pisár-motocyklista....ani hajzel, ani donášač, ani bonzák

to snád závisí od povahy , charakteru a nie od funkcie....
u nás nechodili kanálmi ani náhodou.....
misoft
03.04.18,14:57
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.

Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
https://i.imgur.com/l7ijivr.gifhttps://i.imgur.com/QO4TpZK.gif
buchač
03.04.18,15:03
nie...a teba som tu nikdy ani gumou nenazval.....

pisár-motocyklista....ani hajzel, ani donášač, ani bonzák

to snád závisí od povahy , charakteru a nie od funkcie....
u nás nechodili kanálmi ani náhodou.....
Pre upresnenie ešte raz.

Teba som spomenul len a len v súvislosti so ZVS.

Ale ak mám odpovedať, tak jasné, šak jasné, že od povahy.
Lenže sú povahy, ktoré dostanú ponuku na určitú činnosť, no neprijmú ju.
Sú ale povahy, ktoré sa do určitej činnosti hrnuli, hrnú a budú sa také aj rodiť.
Obe možnosti ale prinášajú svoje prípadné klady, ale aj zápory....viď aj jednotlivcov v politike.

Každá posádka, každý útvar, každá rota, každá čata mala svoje špecifiká.
jar88
04.04.18,08:16
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.

Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)

Zvyčajne upravujem príspevok - skrátim ho od balastu...teraz nechávam všetko v citácii, akurát zvýraznim určité.


Takže asi takto :

- z príspevku na reakciu Bjutyho je jasné, že som bol na ZVS v Stříbre.

*Nieje mi však jasné,

*či si tam bol ako holub,

*alebo aj ako mazák.

- pisárkovia dostávali deku...dostali ju aj iní.

*aj iní? A dostávali ju aj mazáci?

*píšeš, že sa to nepáčila kolektívna vina.:)

*Napíš teda, čo si predstavuješ pod pojmom kolektív.

*kolektív mazákov?

*kolektív nováčikov?
Že si ju zaslúžili, to je fakt. Nie je sranda za niekoho byť potrestaný/í.

Tu je dôležité množné číslo = byť potrestaný kolektívne za nespratného jedinca. Za toho, kto donášal, bonzoval, trhal kolektív....a to všetko za vidinou rôznych výhod.

Taký kolektívny trest znamenal napríklad beh v protichemickom obleku, s maskou na ksichte...povedzme, že cca 30 minút. Nemáš ani len páru, ako jeden potom vyzeral...

- kde vidíš, že som ja niečo vravel o podnecovaní ?
Zasa baba videla, čo sa jej zachcelo ?



Že si nepochopil napísané, nie moja vec.

Že sa snažíš podsúvať svoje fantazmagórie, tvoja vec.

--------------------------

Kuwa...ale inak si ma celkom pobavil spomenutím tej morálky.

Ty - hajzel, ktorý má flaster v registri trestov, mi ideš niečo o morálke kázať ? Flajster za nedovolené ozbrojovanie, lúpež, dokonca pokus o vraždu.. ?

Tak že tebe sa nepáčilo uplatňovanie kolektívnej viny, ale iba v prípade, že si bol súčasťou toho trestaného týmu nováčikov. Naopak, keď si sa stal mazákom, to už ti kolektívna vina, šikana a prípadne aj deka akosi neprekážala. To už ti pripadalo, ako výkon spravodlivosti?
---------------------------------
Myslím že na vojne (ZVS) platil akýsi služobný poriadok. Taký malý červený zošítok (brožúrka), kde boli popísané povinnosti vojaka. Ja som tam nikde nenašiel, že za neplnenie jedného vojaka, majú byť postihnutí ostatní vojaci.
---------------------------------
Ty tu stále riešiš môj "flaster" z roku 1971 a pritom už v roku 1991 som dostal čistý výpis z registra trestov. Jednoducho odpykané a tak teda zmazané. To rešpektovali aj totalitníci, ale ty nie. U teba to tak nefunguje, ty by si chcel, aby každý pykal až do konca života, ale aby sa to nevzťahovalo aj na teba.:D
buchač
04.04.18,08:43
Ty tu stále riešiš môj "flaster" z roku 1971 a pritom už v roku 1991 som dostal čistý výpis z registra trestov. Jednoducho odpykané a tak teda zmazané. To rešpektovali aj totalitníci, ale ty nie. U teba to tak nefunguje, ty by si chcel, aby každý pykal až do konca života, ale aby sa to nevzťahovalo aj na teba.:D

POKIAĽ ty budeš riešiť moje bývalé povolanie - zamestnanie (mimochodom bolo ich viac - vojnu som podpísal LEN kvôli peniazom), tak ja budem riešiť tvoje onačiny.

Rešpektuj iných, dostane sa ti adekvátnych odpovedí.
Pokiaľ nie, tak tiež dostaneš adekvátnu odpoveď.
jar88
04.04.18,10:01
Ty tu stále riešiš môj "flaster" z roku 1971 a pritom už v roku 1991 som dostal čistý výpis z registra trestov. Jednoducho odpykané a tak teda zmazané. To rešpektovali aj totalitníci, ale ty nie. U teba to tak nefunguje, ty by si chcel, aby každý pykal až do konca života, ale aby sa to nevzťahovalo aj na teba.:D

POKIAĽ ty budeš riešiť moje bývalé povolanie - zamestnanie (mimochodom bolo ich viac - vojnu som podpísal LEN kvôli peniazom), tak ja budem riešiť tvoje onačiny.

Rešpektuj iných, dostane sa ti adekvátnych odpovedí.
Pokiaľ nie, tak tiež dostaneš adekvátnu odpoveď.
Ja neriešim tvoje zamestnanie, to je dávno vyriešené. Ak by si tam nebol ty, bol by tam niekto iný. To je jasné tebe ako aj mne.:)
Tak že ty si si odkrútil dva roky ZVS a následne si to podpísal?:eek: Alebo si v priebehu prvého roku zbadal o čom to je a tak si to radšej podpísal.:cool: Videl si, ako vás beztrestne drbú a tak si sa na to dal aj ty.;) Videl si, že lampasáci nič nerobia, lebo všetko robia záklaďáci a tak si sa dal na zarábanie?:confused:
No a teraz chceš tomu všetkému nasadiť korunu hrdinu. Akože chrabrého ochrancu národa, pred hrozbou vykorisťovateľským zotročením. Buchač, ale to ti dnes už nikto nezožerie.
Buď rád a vďačný za výsluhu, ktorej sa ti napriek všetkému dostalo.:)
buchač
04.04.18,10:44
Tak že ty si si odkrútil dva roky ZVS a následne si to podpísal?:eek: Alebo si v priebehu prvého roku zbadal o čom to je a tak si to radšej podpísal.:cool: Videl si, ako vás beztrestne drbú a tak si sa na to dal aj ty.;) Videl si, že lampasáci nič nerobia, lebo všetko robia záklaďáci a tak si sa dal na zarábanie?:confused:

Sa čítaš...respektíve ma čítaš ???
Ty máš fakt krátku pamäť, lebo už som niekde spomenul, že kedy som podpísal...takže ešte raz a naposledy.

Ako som mohol byť zamestnaný vo viacerých zamestnaniach pred vojenčinou a hneď po nej podpísať ???
Sled skutočností :
- maturita
- zamestanie na pár mesiacov
- ZVS v počte 2 roky, 24 mesiacov, 730 dní
- zamestnanie o dĺžke X mesiacov
- zamestnanie o dĺžke X rokov
- podpísanie vo veku 27 rokov, ženatý, jedno dieťa.
- odchod na výsluhu
- zamestnanie
- veget...

Finito, koniec, ... a na túto tému sa už nemienim baviť !
duves
04.04.18,11:39
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Prečo si to nepodpísal tiež? Kedže sa nepracovalo, mohol si brat plat bez prace. A byť v balíku. Alebo sa zmôžeš iba na osieranie iných?
Nandrolon
04.04.18,12:59
Ked on chcel byt misionarom a nezistne pomahat nemohucnym. Napr. predavat bony, ponukat na predaj rifle, kdesi som cital aj kseftovanie s pozemkami. Vsetko zasluzne cinnosti!!
:-))))))))
pavol54
04.04.18,13:53
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Prečo si to nepodpísal tiež? Kedže sa nepracovalo, mohol si brat plat bez prace. A byť v balíku. Alebo sa zmôžeš iba na osieranie iných?
On sa chcel živiť ťažkou prácou.
duves
04.04.18,14:30
On sa chcel živiť ťažkou prácou.
Ved mohol. Kameňolomy, bane, stavby, hute.... Lopát, rýlov, krompáčov a zbíjacích kladív je dosť.
Nandrolon
04.04.18,15:02
On sa chcel živiť ťažkou prácou.
Ved mohol. Kameňolomy, bane, stavby, hute.... Lopát, rýlov, krompáčov a zbíjacích kladív je dosť.
Vies ake tazke muselo byt mrznut pri -20 v zime v nejakej ulicke rano o piatej v kozenkovej bunde s cigou v hube? Vsak to radsej do toho kamenolomu. :-)
jar88
05.04.18,11:53
Prečo máme na Slovensku také malé mzdy
a k tomu také nedôstojné sociálne podmienky zamestnancov.
-----------------------------------
Nebude to náhodou tým, že tu máme hybridný social-kapitalizmus?

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/anarchokapitalizmus-07-2018-04-03/

----------
Bol by som zvedavý, ktorý z názorov vám pripadá rozumnejší, alebo reálnejší.

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ekonomicka-demokracia-87-2018-04-03/
Nandrolon
05.04.18,14:20
Prečo máme na Slovensku také malé mzdy
a k tomu také nedôstojné sociálne podmienky zamestnancov.
-----------------------------------
Nebude to náhodou tým, že tu máme hybridný social-kapitalizmus?

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/anarchokapitalizmus-07-2018-04-03/

----------
Bol by som zvedavý, ktorý z názorov vám pripadá rozumnejší, alebo reálnejší.

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ekonomicka-demokracia-87-2018-04-03/
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
misoft
05.04.18,14:23
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
A má on vôbec nejaký kabát? Možno prezliekal rovno vlastnú kožu....
Nandrolon
05.04.18,14:45
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
A má on vôbec nejaký kabát? Možno prezliekal rovno vlastnú kožu....
Presne, hadiu.
buchač
05.04.18,14:58
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie.

Klikol som na odkazy.
Jeden rozhovor má trvanie cca 1 hodinu a ten druhý vyše 2 hodín.
Kukulienka aj Korela spomínali nie raz, že nepozerajú televízor. Netvrdím, že tie programy sú fasa, no pozriem si niečo...trebás niečo o prírode, občas šport, niekedy niečo náučné.
Ale aby som sa zamýšľal pri počúvaní nejakých názorov (ktoré v danom momente sú neoveriteľné)...?
Nuž si radšej zapnem kvalitnú hudbu a popri tom niečo majstrujem.
Nandrolon
05.04.18,15:12
Ja SV nepocuvam a ani som nikdy nepocuval, hoci ma viac ako 1 na to nahovaral. Na tie odkazy som neklikol, nemam dovod. Kedysi som na nejake klikol a ked som videl casomieru cca hodina, hned som to aj zavrel. V praci by som mal cas a chut max na nejake 3-5 min. videjko. Vsetko co ma nad 10 min. tak sosam na USB kluc, vsetko, co ma nad 19 min., teda 20 a viac nesosam, pokial sa to netyka vetronov, ci uz RC alebo dospelych. To by som sosal aj 5 hodinove dokumenty, akurat, ze nie su. :-)
duves
05.04.18,16:02
Prečo máme na Slovensku také malé mzdy
a k tomu také nedôstojné sociálne podmienky zamestnancov.
-----------------------------------
Nebude to náhodou tým, že tu máme hybridný social-kapitalizmus?

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/anarchokapitalizmus-07-2018-04-03/

----------
Bol by som zvedavý, ktorý z názorov vám pripadá rozumnejší, alebo reálnejší.

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ekonomicka-demokracia-87-2018-04-03/
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
Neprezliekol nič. Nenalette. Rozpíšete sa a potom vas poosiera, že čo to máte za primitívny nazor. Alebo niečo v tom zmysle, že máš malý plat? No to určite preto, že si iny nezaslužiš.

On ma strategiu ako agent provokater.
misoft
05.04.18,16:09
Neprezliekol nič. Nenalette. Rozpíšete sa a potom vas poosiera, že čo to máte za primitívny nazor. Alebo niečo v tom zmysle, že máš malý plat? No to určite preto, že si iny nezaslužiš.

On ma strategiu ako agent provokater.
Ale veď ho nepovyšuj do ďalšej funkcie, lebo o chvíľu bude tvrdiť, že je samotný riaditeľ SIS + NAKA + PZ, najvyšší veliteľ ASR... pritom je len delikvent, ex-kriminálnik (a možno ešte stále kriminálnik), TROLL.
A navyše...... len v koži bez kabátu (v kontajneri nenašiel - spoluobčania ho predbehli :D:D:D)
pavol54
05.04.18,16:57
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie. Mam dojem, ze Kukucka a Korela tu z neho davali linky. Kedy si stihol prezliect kabat???
A má on vôbec nejaký kabát? Možno prezliekal rovno vlastnú kožu....
Vieš ako sme takým hovorili? "človek bez kože na tvári" tam niet čo prezliecť, len ukázať že ju nemá
bjuty smis
05.04.18,17:07
čo keby ste si založili tému :

ako urážať jar88 ??

málo ludí ste už odtialto vyhnali ??

budete tam len vy 5. ....nik vám to nebude kaziť.....
korela
05.04.18,17:23
A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...:))) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......

Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.

Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)

Zvyčajne upravujem príspevok - skrátim ho od balastu...teraz nechávam všetko v citácii, akurát zvýraznim určité.


Takže asi takto :

- z príspevku na reakciu Bjutyho je jasné, že som bol na ZVS v Stříbre.

- pisárkovia dostávali deku...dostali ju aj iní.
Že si ju zaslúžili, to je fakt. Nie je sranda za niekoho byť potrestaný/í.

Tu je dôležité množné číslo = byť potrestaný kolektívne za nespratného jedinca. Za toho, kto donášal, bonzoval, trhal kolektív....a to všetko za vidinou rôznych výhod.

Taký kolektívny trest znamenal napríklad beh v protichemickom obleku, s maskou na ksichte...povedzme, že cca 30 minút. Nemáš ani len páru, ako jeden potom vyzeral...

- kde vidíš, že som ja niečo vravel o podnecovaní ?
Zasa baba videla, čo sa jej zachcelo ?



Že si nepochopil napísané, nie moja vec.

Že sa snažíš podsúvať svoje fantazmagórie, tvoja vec.

--------------------------

Kuwa...ale inak si ma celkom pobavil spomenutím tej morálky.

Ty - hajzel, ktorý má flaster v registri trestov, mi ideš niečo o morálke kázať ? Flajster za nedovolené ozbrojovanie, lúpež, dokonca pokus o vraždu.. ?
Nič v zlom, asi sa mýlim ja, ale ja si spomínam, že si robil značkára na planžetky v Źabinkinom meste, ale nemuselo ísť zasa o ZVS. Pamätám si to iba preto, lebo to isté robil aj mng a dokonca aj tam, ani teoreticky ste sa tam nemohli stretnúť kvôli veku, ale ešte dnes keď na to príde reč, je schopný o tom hovoriť hodiny, tak ho to bavilo, že náročné psychicky a v tichu po celý čas.
Možno neišlo o ZVS, alebo sa mýlim celkom.
Brat na svoje obdobie v Budějoviciach spomína tiež rád, šesť chlapcov niekde úplne mimo v prírode pri Šumave chytalo z nudy zajace, spojári.
Celkom fajn vás sledovať, čo sa týka zameraní. Bratranci tankisti, všetci bratia. To už bolo tvrdšie.
Že som si dovolila vstúpiť ...
korela
05.04.18,17:52
Pokial si dobre pamatam, tak si povazoval slobodny vysielac za vymysly a konspiracie.

Klikol som na odkazy.
Jeden rozhovor má trvanie cca 1 hodinu a ten druhý vyše 2 hodín.
Kukulienka aj Korela spomínali nie raz, že nepozerajú televízor. Netvrdím, že tie programy sú fasa, no pozriem si niečo...trebás niečo o prírode, občas šport, niekedy niečo náučné.
Ale aby som sa zamýšľal pri počúvaní nejakých názorov (ktoré v danom momente sú neoveriteľné)...?
Nuž si radšej zapnem kvalitnú hudbu a popri tom niečo majstrujem.
A toto je čo?
Nepozerám TV, a dokonca sa minulý rok vyhodili, teraz mi je ľúto, že som nevidela Zem spieva, ale vidím, že sú videá z nej na YT. Tak aspoň niečo uvidím.
Prestala som z jediného dôvodu, že mi už telo vyslalo signál, keď som sa už neriadila mysľou. Mali sme iba základné programy, lebo nikto okrem mňa telku nesledoval, dcéra občas večer dvojku a prvé super star.

Ten program bol už tak zúfalý pred štyrmi rokmi, že tam nebolo čo pozerať, a reklamy, kapitola sama o sebe, začali ma doslova ničiť. To vnucovanie zbytočných myšlienok ma odrovnávalo, rovnako ich spracovanie. Bez dôvtipu, bez kúska duchaplnosti, proste pre primitívov. Úplne iný trend, ako z doby, keď Princ sprevádzal niekde vo FR reklamný festival, alebo aký to malo názov pre víťazné svetové reklamy.
Takže nátlak ma vytlačil od obrazu.
Čo sa týka SV, pozrela som o čo ide, kuk dávala avízo na Planietu, to som sledovala, lebo uznávam každého, kto dokáže liečiť stravou, a predovšetkým ak sa k tomu dostane cez seba najprv, robí osvetu a tak. Ešte je tam téma o zdraví, ale nedostala som sa k tomu, tam sa vrátim do archívu rada.
Nepoznám ich programovú štruktúru. Nemám dlhšie zvuk na pc, tak som začala počúvať rádio, striedam Slovensko s Aktualom. Dobre sa zaspáva so slúchadlami, dlhšie spím. Hudba mi chýba z YT, a filmy podľa svojho výberu za 4 eurá mesačne. A vrátim sa ku svojim obľúbeným veciam a knihám, ak mi bude dopriate. Pretože tu sa už tiež zužuje priestor.