Ivana Š
19.05.06,21:55
:) hm..... 8:52 som to avizovala ... tak povedz kolko nabuduce dopredu treba? ;)

Mne sa debata pacila, kto vydrzal az do konca tak asi pocul a videl - p. Kusnierik citoval z jedneho rozhovoru s D. Brownom - vyplynul z toho pekne jeho pravdepodobny zamer, ktory napisanim tej knihy sledoval ;)
:DSorry Ayya, nie koľko dopredu... len treba byť stále "Po fajronte"...
Nevšimla som si, prepáč, čítala som iné témy, ročné zúčtovanie... hlava ma z toho bolí...študujem, študujem a potom mi niečo ujde:mad: ako Tvoje avízo:(
Inak kniha - jednohubka, aj tie ostatné od Dana Browna, sestra bola včera na premiére, nečítala knihu a bola veľmi spokojná . Hlavne ide o to, že autor tak skvele skĺbil fikciu so skutočnými faktami, že je to uveriteľné
kukučka
19.05.06,20:17
No podľa ohlasov v tlači aj z tej debaty Pod lampou sa mi nezdá, žeby bol film lepší ako kniha.
A podľa mňa tá kniha nie je nič moc a film ma neláka.
kukučka
19.05.06,20:22
Pre Janasy a ostatných, ktorí to tiež nevedia:
klikni si hore na lište na nastavenia a vpravo vedľa profilu máš na lište počet bodov, klikni na šípky a otvorí sa ti zoznam od koho ich máš. Zobrazuje sa posledných 10.
Eulalia
20.05.06,04:48
Jednoducho mi to nedalo, som proste závislák na Porade. Obývačka plná napolozabalených krabíc a vriec, treba mi ísť na nákup..... ale Porada je prednejšia. Ako si skontrolovať bodíky som zistila už dávnejšie. Už som sa niekde v inej téme Hobby a iné... priznala, že som slovenské účto nerobila 5 rokov, takže za odborné témy mám len 2 bodíky. Pokiaľ sa do toho nepustím naplno, čo by malo byť (Bože daj!) už o pár týždňov, asi ich tak rýchlo ani viac nebudem mať. Netrápi ma to, aj keď priznávam, že každé ocenenie poteší, pretože to znamená, že som niekomu pomohla. Nemienim tie bodíky zbierať kvôli tomu, aby som ich mala. Jednoducho sa tu s Vami cítim fajn a už som to tu písala, že pre mňa predstavujete rodinu. Vlastne RODINU. Ayya v tej tabuľke vyčíslila poraďákov s najväčším počtom bodov. Súhlasím, že sú to poraďáci, ktorí sa venujú odborným témam možno viac ako niektorí iní. Ale ja považujem za priateľov aj ďalších poraďákov, hoci nemajú toľko bodíkov. Mám Vás rada pre Váš prístup, povzbudenie, ochotu. Vlastne ten počet bodov vnímam dosť okrajovo. Viac si všímam, čo je v texte a ako je to napísané.
Melnick
20.05.06,05:22
No podľa ohlasov v tlači aj z tej debaty Pod lampou sa mi nezdá, žeby bol film lepší ako kniha. .

Aj myši povedali.:D :D :D :D :D :D :D
abel
20.05.06,07:22
Ja som knihu zhltla ako malinu - nie tú našu poraďácku, aj ďalšie tri od Browna, chcela by som vidieť aj film. Názor si robím sama, neprispôsobujem sa tomu, čo povedal druhý, ak sa niekomu kniha alebo film nepáči, má na to právo, podľa mňa má dynamiku, námet bol výnimočný, veľmi dobre sa číta. Brala som ju ako beletriu, nie ako historické fakty. Ak čítam Smelý Zajko v Afrike, tiež nebudem robiť paniku, že zvieratá predsa nerozprávajú... Moja švagriná si kupuje neskutočné množstvo kníh, ale mám problém vybrať si z nich niečo na čítanie - mám pocit, že z tých sladkých románov by sa mi zalepili ústa. Keď som jej ponúkla Browna, vrátila mi ju, že sa do toho nevie začítať. Takže každý máme našťastie iný názor, vkus a záujmy, a nikoho nepresviedčam, že len to, čo sa páči mne, je dobré. Takže ak má niekto v obľube napr. Steelovú, ani mu nebudem odporúčať takýto druh literatúry.
ayya
20.05.06,14:41
Ayya v tej tabuľke vyčíslila poraďákov .... Evka - to nie su tajne informacie, su tu verejne dostupne pod "zoznamom clenov" ... ja som si to iba nechala zoradit v stlpci, v ktorom su uvadzane pocty bodov...(btw: pod linkom topporadcovia je to tiez tak zoradene, ako som to pouzila na vypocet ja) a dopocitala som tie percenta... ale zoradit sa to da aj podla poctu prispevkov aj ... a v tom sa hrabem najcastejsie a najradsej - podla datumu zapisu... sa mi paci citat si, ako tu ludia postune pribudali - kto kedy poradu objavil a zaregistroval sa - hehe... tam som sa napr. aj dozvedela, ze Richard nema "cislo jedna" na porade :)
alebo zaujimave z mojho pohladu su nicky, ktore su tu zaregistrovane skoro od zaciatku a napriek tomu maju velmi malo prispevkov - a pritom sem chodia citat... to sa da zase z ich profilu vidiet.... mna to skratka zaujima, preco je tu vela ludi, ktori citaju ... ale vyjadria sa iba zriedka ... su taki "mlcanlivi" alebo hanblivi? alebo preco to tak je? ;) alebo: ako sa vola nick, ktory je podla abecedy na porade na zaciatku, alebo aj na konci ...
alebo sa pozriem, ktory nick ake temy zaklada, co ho najviac zaujima ... do akych tem prispieva a podobne :)
a tak podobne - skratka - cislicka a rozne statistiky ma zaujimali odjakziva asi ;) lenze - niekedy nie je jednoduche tie statistiky spravne a komplexne interpretovat ...:eek: a ja v tom nie som odbornik ... takze dost casto "tapem" v tejto problematike :o
ayya
20.05.06,14:51
ech neodolam :D

obcas niekedy nahodou zachytime taku informaciu, ze luda sa na slovensku zacali velmi zadlzovat.... zacali vyuzivat uverove produkty vsetkych druhov, od kariet az po hypoteky... a v prvom momente som si ako neinformovany laik tiez myslela, ze asi sa nam zacalo zit podstatne horsie, ked si svoje potreby nevieme pokryt z primov, ale sa musime zadlzovat... :o
az - kym som nepocuvala nejaku debatu a tam bolo vysvetlovane, ze ludia obycajne vedia dobre zvazit, ci budu moct uver splacat alebo nie ... a teda je to uplne opacne - cim viac si clovek dovoli sa zadlzit, tym vacsiu ma doveru vo svoju buducnost, veri, ze uver bude moct splatit a sucasne si nechcei odopriet to, co si za uver kupil hned a nechce cakat az do doby, kym by si na to sam nasetril...;)
jasne, ze my najcastejsie pocuvame o tom, ako (kto to nespravne odhadol) niekto prisiel o uverovanu nehnutelnost alebo majetok...
lenze tych pripadov je naozaj male percento zo vsetkych uverov, ktore si ludia beru celkovo... ;)
zaujimave, ze? :p teda: mne osobne sa to zda zaujimave, nemusia sa samozrejme vsetkym zdat zaujimave taketo informacie :D
Takze ked pocujem, ze v USA su ludia najvac zadlzeni, alebo ze este velmi zaostavame za vyspelym svetom, co sa tyka zadlzenia... tak mam na to uz uplne iny pohľad :)
ayya
20.05.06,16:14
No podľa ohlasov v tlači aj z tej debaty Pod lampou sa mi nezdá, žeby bol film lepší ako kniha.
A podľa mňa tá kniha nie je nič moc a film ma neláka.
imho s knihami aj s filmami je to asi podobne (a casto pouzivam toto prirovnanie) ako s farbami: niekomu sa viac paci ruzova, niekomu bledomodra... :D a niekedy sa mi prihodi aj to, ze jednoducho na film alebo knihu nie som "nachystana" ... si spominam, ze sme mali doma (davno to bolo) knihu od S. Kinga: Mrtva zona ... po roku som sa do nej tretikrat pustila a na dlhu dobu to bola jedna z mojich najoblubenejsich knih ... a pretoze ja nie som velmi za "masovky" tak odhadujem, ze sa k Brownovi dostanem tak za rok, mozno dva ... preto som pisala, ze "uvidime mozno" ... si spominam, ze napr. Angeliku markizu anjelov som videla az vtedy, ked uz bezala Angelika a kral :D :D
ale - nevravim, ze to robim spravne ... knihy a filmy su zalezitostou vysostne osobnou a zalezitostou preferencii, vkusu .... a v poslednej dobe aj velmi podstatne zalezitostou marketingu... ;) nic neodsudzujem, neznevazujem... iba tak uvazujem, ok?
ayya
20.05.06,16:24
dnes vecer mam dilema: krizuju sa mi dva filmy, ktore ma zaujimaju... kazdy z nich ale z ineho dovodu...
ide totiz na markize o 20:00 Duch - je to jedna velmi prijemna komedia s laskavym humorom, taka rozpravocka pre dospelych navyse s vybornym hereckym obsadenim (W. Goldberg je imho v tom filme naozaj neodolatelna)

a na čt1 o 21:05 O Schmidtovi - tento film som (na rozdiel od filmu Duch) este nevidela ale - J. Nicholson je podla mna "pan herec" ...hmm... hmmm.... asi to zas dopadne takto: Schmidta si dam nahrat a Ducha si mrknem dnes vecer a na Nicholsona si rezervujem cas niekedy buduci tyzden - ked bude klud aby som si to mohla vychutnat
ako sa rozhodnete vy? ;)
Hlinkovx
20.05.06,18:45
no..pravdaže sadnúť si pri pc a na poradu...a jedným očkom pozrieť medzitým ducha a aj schmidta:D:D
endrju
20.05.06,18:49
no..pravdaže sadnúť si pri pc a na poradu...a jedným očkom pozrieť medzitým ducha a aj schidta:D:D
Doplním:
... druhým očkom priebežne sledovať vývoj situácie v chladničke:) :cool:
Eulalia
21.05.06,03:22
Doplním:
... druhým očkom priebežne sledovať vývoj situácie v chladničke:) :cool:

Našťastie - alebo bohužiaľ? - mám PC v inej izbe ako TV, tak u mňa je to kombinácia Porada a na tanieri niečo z tej chladničky:D :D :D
bepo
21.05.06,05:06
az - kym som nepocuvala nejaku debatu a tam bolo vysvetlovane, ze ludia obycajne vedia dobre zvazit, ci budu moct uver splacat alebo nie ... a teda je to uplne opacne - cim viac si clovek dovoli sa zadlzit, tym vacsiu ma doveru vo svoju buducnost, veri, ze uver bude moct splatit a sucasne si nechcei odopriet to, co si za uver kupil hned a nechce cakat az do doby, kym by si na to sam nasetril...;)

Jediné štastie tohto sveta je že väznice pre dĺžnikov sa už zrušili a spoločnosti ručia len do výšky svojho ZI
ayya
21.05.06,09:05
Jediné štastie tohto sveta je že väznice pre dĺžnikov sa už zrušili a spoločnosti ručia len do výšky svojho ZI
neodolam - prepac a nenahnevaj sa - nie do vysky ZI ale do vysky majetku... ked bola firma doteraz uspesna a ma majetok vyssi ako ZI tak ruci celym majetkom... lenze, obycajne ked sa niekto damaha, aby firma zaplatila za skody, ktore pripadne sposobila, tak uz je davno v predlzeni a jej vlastny majetok je hlboko pod hranicou ZI ...
hmm... nakoniec som si Ducha o 21:05 prepla na ct1 a uzila som si toho Nicholsona. Bol imho uzasny, len sa stale neviem rozhodnut, ci to iba kvoli tejto ulohe tak pribral a zostarol, alebo? ... to je inak? :) zahral toho obycajneho, najobycajnejsieho dochodcu fantasticky presvedcivo ...
hmm... hmm...
:D
KEJKA
21.05.06,10:30
škoda, že nemám ČT1, kto sa podujme..z Bratslavy mi občas niečo dobré nahrať na kazetu?
...................
hrubá chyba, pardon. Od tohto miesta nečítať, alebo aspoň nebrať vážne odbornú stránku. Odporúčam preskočiť a čítať nasledujúci príspevok.
podotknem , že s.r.o. sú preto s.r.o., že naozaj ručia za svoje záväzky LEN do výšky splateného ZI.
To len FO ručia celým majetkom, prípadne tuším v.o.s.
.................................
pustila som tento príspevok, len preto že je mimotemy
nebola som si ista odpovedou, ale pustila som to, ani predchádzajúci príspevok ohladne ručenia sa mi nepozdával. Žiaľ , zamenila som si konateľa a sro.
Ayya ma na to upozornila, aj som to teda šla pozrieť...a kým som sa prepracovala k správnej odpovedi....Evina ma predbehla. Sorry.
......................m m chcela som sem prilepi citát....
§ 106

Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri. Plnenie za spoločnosť poskytnuté z dôvodu ručenia sa započítava na splatenie vkladu, inak môže spoločník požadovať náhradu od spoločnosti. Ak nemôže dosiahnuť túto náhradu, môže požadovať náhradu od každého z ostatných spoločníkov v rozsahu, v akom sa svojím vkladom podieľa na základnom imaní spoločnosti.............
ale opakujem Evina ma predbehla.
V inej téme by som takto rozsiahlo neodpovedala, resp. nereagovala, ale tu po fajronte a skor naladená na "nedeľno" miesto na "pracovno" si to dovolím.
...................
tak prajem všetkým pekné nedeľné odpoludnie.
evina
21.05.06,11:11
škoda, že nemám ČT1, kto sa podujme..z Bratslavy mi občas niečo dobré nahrať na kazetu?
...................
podotknem , že s.r.o. sú preto s.r.o., že naozaj ručia za svoje záväzky LEN do výšky splateného ZI.
To len FO ručia celým majetkom, prípadne tuším v.o.s.

mimotemy tejto po fajronte, ale pre informáciu

§ 106 OZ
Spoločnosť zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v obchodnom registri. Plnenie za spoločnosť poskytnuté z dôvodu ručenia sa započítava na splatenie vkladu, inak môže spoločník požadovať náhradu od spoločnosti. Ak nemôže dosiahnuť túto náhradu, môže požadovať náhradu od každého z ostatných spoločníkov v rozsahu, v akom sa svojím vkladom podieľa na základnom imaní spoločnosti .

A ešte je zaujímavý §135a o zodpovednosti konateľov a v tom odsek:
5) Nároky spoločnosti na náhradu škody voči konateľom môže uplatniť vo svojom mene a na vlastný účet veriteľ spoločnosti, ak nemôže uspokojiť svoju pohľadávku z majetku spoločnosti. Ustanovenia odsekov 1 až 3 sa použijú primerane. Nároky veriteľov spoločnosti voči konateľom nezanikajú, ak sa spoločnosť vzdá nárokov na náhradu škody alebo s nimi uzatvorí dohodu o urovnaní. Ak je na majetok spoločnosti vyhlásený konkurz, uplatňuje nároky veriteľov spoločnosti voči konateľom správca konkurznej podstaty.
ayya
21.05.06,11:25
to o tych konateloch je velmi zaujimave, podla toho ze je to 135a vidno, ze je to doplnenie povodneho paragrafu :p ... uz viackrat som sa pytala, preco likvidatori zo zakona nemaju povinnost vyzadovat zodpovednost voci konatelovi ... hned by bolo menej konkurzov a menej "bielych koni"... kedze konatelia rucia voci spolocnosti celym svojim majetkom, tak ako rucia spolocnici vo vos, alebo oszc ... ale dostalo sa mi odpovede, ze nie je politicka vola na take vymahanie :o tusim mrknem, odkedy to a-cko plati :)
este v komanditnej spolocnosti je to rozdielne upravene, tam cast spolocnikov ruci ako vo vos a cast ako v sro ... hmm... a teraz mi napadlo, ze o druzstvach neviem nic, co sa tyka rucenia... ale tam to asi bude ako v a.s.
mozno tato tema (http://www.porada.sk/t9324-dlh-sro.html) by mohla naznacit, odkedy to asi plati
a k tomu, ze v tejto teme je to mimo temy... hmm... ja dost tazko oddelujem, co je u mna naozaj "po fajronte"... kedze vlastne ani neviem, kedy mam fajront, ja asi ani nemam fajront - lebo v hlave neviem hodit fascikle "do suplika" zamknut kancelariu a vypadnut z roboty ... :D
ayya
21.05.06,11:30
škoda, že nemám ČT1, kto sa podujme..z Bratslavy mi občas niečo dobré nahrať na kazetu?

mozem... a rada to urobim, ked mi dorucis kazetku... lebo ja uz vsetko nahravam na dvd-cka ale mame taku masinku, na ktorej sa to da aj nakopirovat na videokazety... aj ked tie uz nepouzivame u nas doma, ... prekopcit ti to mozem ... dohodneme sa... :) len si musis povedat, ze co by si rada... poslem ti zoznam mojich filmov? ... ech - ale toho je uz dost vela za dva roky... takze skor opacne - spytaj sa, co by si chcela - ja mrknem, ci to mam (to do minulosti) a pripadne mi napis (do buducnosti), co mam nahrat... ak budem mat moznost, lebo... nahravat on-line viem, ale - naprogramovat si to dopredu, to som este neskusala ...:rolleyes:
KEJKA
21.05.06,11:45
no, dvd máme, ale ja ho neviem ani obsluhovať. A kazety? to ani netuším či na DVD máme niečo na nahravanie.
Opýtam sa teraz cestou syna, čo a ako. uvidím.
ayya
21.05.06,11:51
Obývačka plná napolozabalených krabíc a vriec, treba mi ísť na nákup... ako pokracuje vybalovanie? ;)

volakedy davnejsie sa mi dostali do ruk take testiky, ... co sa tyka stresu - a pamatam si jeden - kde bola tabulka "sily stresu" a potom doporucenie scitat si stresove situacie za rok
bola som velmi prekvapena, ze stahovanie malo priblizne rovnaky pocet bodov, ako napr. rozvod, alebo umrtie blizkeho clena rodiny...
hmm... :confused:
v zavere tam bolo doporucene, aby sa tie stresy nejak kompenzovali... napr. po stahovani by si mal clovek naplanovat aspon kratku cca tyzdnovu dovolenku mimo miesta svojho bydliska... aby naozaj bol donuteny neriesit problemy aspon tou vzdialenostou - co si aj na dovolenku pribali do hlavicky, ... to je ina vec
:)
ayya
21.05.06,11:59
no, dvd máme, ale ja ho neviem ani obsluhovať. A kazety? to ani netuším či na DVD máme niečo na nahravanie.
Opýtam sa teraz cestou syna, čo a ako. uvidím. ked na dvd ... tak to by nemal byt problem, vyskusam kopirovat cez napalovacku ... hore si pisala, ze kazety... preto som sa toho tak chytila...
spytaj sa syna, potom povies :)
a ovladanie dvd? - naucis sa - je to imho jednoduchsie ako pocitac... lebo (moja predstava a moja definicia :D) - dvd je jednoucelova masinka, takze asi ma iba jeden program na nahravanie a jeden na prehravanie... alebo aj to je zlucene do jedneho programceka? ... neviem presne :o
v pocitaci toho mas podstatne viac :D
ayya
21.05.06,12:55
Kukučka sa ma spýtala, či nemám rekord v počte prispevkov v jednej téme :) hneď som si to išla prekontrolovať ... ešte som nemala, ked mi tu otazku polozila, najviac som vtedy mala v minikurze PU ale uz to neplati :rolleyes:
nemusela som to pocitat, lahko sa da zistit, kto ma v jednotlivej teme kolko prispevkov tak, ze si klikneme v zozname prispevkov (aj "dnesnych" aj "najnovsich", okrem "poslednych") na to cisielko, ktore nam ohlasuje pocet prispevkov v danej teme ... otvori sa nam male sikovne okienko a v nom sa da pozriet zoznam prispievajucich ...
Ked som prihlasena (teda nie ako host) tak v tom zozname prispevkov sa mi este ukazuju viacere veci :

- uplne na zaciatku riadku je graficky symbol, ktory mi oznacuje temu ako uspesnu, aktualnu... a pod (vysvetlenie tej grafiky je dolu na stranke)

- dalej je malinky chlievik na oznacenie temy, ci je to tema surna, alebo iba otazka, alebo usmevna... o tom rozhoduje zakladatel temy a tie symboly su pod vyplnacim okienkom, do ktoreho pisem prispevok ... niektori uzivatelia tu grafiku pouzivaju, niektori nie

- v dalsom okienku je nazov temy linkom na zakladatela a (!) sipocka smerom dolu - ak tema obsahuje menej prispevkov, ako sa zmesti na jednu stranku, pripadne (ak je prispevkov viac) tak aj pocty stran ... pripadne link az na poslednu stranku, ak ma tema vela prispevkov... (niekedy mi ten link na poslednu stranku nefunguje presne) ale nevadi - uvidime dalej :)

- na konci toho riadku sa mi zobrazuju tiez nejake vecicky - spinka, ktora hovori o tom, ze v teme existuje nejaka (aspon jedna) priloha a potom je tam (v niektorych pripadoch) "uctovnicka fajka" :D :D podla toho viem, ze som v tej teme aj ja sama prispela, alebo ju mam zaradenu medzi sledovanymi - ta fajka sa mi zobrazuje iba vtedy, ked som prihlasena - to da logika, ak nie som prihlasena - tak porada nemoze vediet, kde som prispela (teda ... mohla by, za urcitych okolnosti... ale to imho ma suvis s IP adresami a este aj dalsimi vecami - ale to neriesim, nie som IT odbornik) :p
ayya
21.05.06,13:15
V dalsom stlpceku je "posledny prispevok" s datumom a casom, linkom na posledneho prispievatela a (! - tu je to) sipocka smerom dozadu ...
Tá prva - pred nazvom temy nas hodi na prvy prispevok a tato druha, pri mene posledneho prispievatela nas nasmeruje na ten konkretny posledny prispevok - takze mi nevadi, ak mi v predchadzajucom nefungoval link na "poslednu stranu" lebo touto druhou sipockou sa tiez dostanem na poslednu stranu, dokonca rovno na posledny prispevok.

no a zase v riadku sa dostaveme k tomu poctu prispevkov v tom malom okienku, po kliknuti samozrejme :)
nasleduje "pocet videni" a "sekcia" v ktorej je zadana tema... k tomu niet co dodat imho...

mne osobne dost dlho trvalo, kym som si uvedomia a zacala aj pouzivat dalsie moznosti, ktore mi porada poskytuje...

pri jednoduchom kliknuti na tlacitko "cituj" sa mi otvori nova stranka, kde navrchu je vyplnaci chlievik - na odpovedanie aj s citaciou toho, na ktory chcem odpovedat... citacia sa da upravit, to vieme... musim iba dat pozor, aby na zaciatku a na konci citacie zostali tie potrebne vyrazy - tu je to konkretne quote v hranatych zatvorkach a na konci este aj so sikmou zatvorkou ... ospravedlnujem sa, ked pisem nieco, co vsetci vedia :p ...

takze dlho som si nevsimla, ze v nadpise mojho prispevku sa mi automaticky ponuka nazov prispevku povodnej temy s pismenkami Re: ... dlho som si neuvedomovala, ze mam moznost ho zmenit... tak ako som ho zmenila v tomto a aj v predchadzajucom prispevku a tiez doplnit nejaku graficku znacku, ktore sa mi ponukaju pod vyplnovacim polickom ;)

a nakoniec: najsikovnejsiu vec som si tiez dlho neuvedomovala... ked pisem novy prispevok, tak sa mi na stranke pod "dodatocnymi moznostami" zobrazuju predchadzajuce prispevky... staci si ich iba "narolovat" ... a da sa z nich citovat, pripadne iba preverit, ci spravne odpovedam ... ten zoznam predchadzajucich prispevkov je sice trosku zjednoduseny, ale ... da sa z neho vsetko vycitat samozrejme a aj kopirovat ...

takze: teraz som sa vam priznala, ze som sa dlho a postupne ucila vyuzivat naozaj siroke moznosti prace s touto strankou ... a som presvedcena, ze som vsetky este ani neobjavila
:D
ayya
21.05.06,13:18
hmm... kym som ten predchadzajuci prispevok dopisala, tak ma porada sama od seba odhlasila... chapem take opatrenie, je to kvoli bezpecnosti... ale obcas to dost "najeduje", ze? ... clovek sa snazi - a sup - vsetko prec :o
mam na to finticku - ale to nabuduce ... idem si dat kafco teraz :D a este aj pockam, kym sa tu aj niekto iny neobjavi... nechcem z tohoto vyrobit nejaky monolog sebaoslavny :rolleyes: a ked nemam aspon nejaku malicku spätnu väzbu, tak sa mi velmi zle pise :o

hmm... tichucko tu je - zatial aspon doplnim o vyhladavani a o šutaku nejake podrobnosti -
o vyhladavani som nasla sest tem (dokonca aj jedna o vyhladavani s hviezdickou) ... a pritom som si skusala overit, ako je to s tou diakritikou...
zadala som si slovicko "vyhladavanie" bez diakritiky v nazvoch tem - nenaslo mi ani jednu, tak som skusila este raz s mäkcenom na ľ ... teda: "vyhľadavanie" a naslo mi ich sest... hoci (!) nezadala som dlzen v slove vyhladavanie na "acku" ... takze akoby mi to vyhladavanie odpustilo dlzen, ale neodpustilo mi to mekcen ... zaver: :D treba skusat tak aj tak ;)

o sutaku: jednoduchsia cesta: dolu na stranke je "prejdi na" tak sa da dostat na sutak jednym kliknutim a podstatne rychlejsie a precoze ma nikto neopravil? hmm...:o a pretoze som sa prave naucila ako sa tu naraba s hyperlinkami tak doplnam, ze som to doplnila tu (http://www.porada.sk/showpost.php?p=242938&postcount=123) a este aj tu (http://www.porada.sk/showpost.php?p=244455&postcount=220) :)
Eulalia
21.05.06,15:25
hmm... kym som ten predchadzajuci prispevok dopisala, tak ma porada sama od seba odhlasila... chapem take opatrenie, je to kvoli bezpecnosti... ale obcas to dost "najeduje", ze? ... clovek sa snazi - a sup - vsetko prec :o

o sutaku: jednoduchsia cesta: dolu na stranke je "prejdi na" tak sa da dostat na sutak jednym kliknutim a podstatne rychlejsie a precoze ma nikto neopravil? hmm...:o

Ayyka, toto robí v posledných dňoch aj mne a neviem prečo. Keď som na hlavnej stránke, tak si vpravo hore v okienku vidím nick a to, že som prihlásená. Akonáhle si otvorím niektorú tému, nick a prihlásenie sa stratí. Objaví sa znovu až keď sa vrátim na hlavnú stránku.

A šuťák som objavila oboma spôsobmi, ktoré si mi tu poradila. Len jeden problém - Archív. Nie je tam miesto, kde môžem pridať svoj text. A keď otvorím šuťák z normálneho zoznamu tém, tak je tam síce voľný "chlievik" na písanie, ale texty doterajších príspevkov sú v nejakej divnej počítačovej reči, ktorej nerozumiem.

A čo sa týka sťahovania, našťastie sa to rozložilo na dlhšie obdobie. Len sa nemám kde pohnúť, pretože všade mám vrecia naplnené textilnými srandičkami. Ešte ma čakajú knihy a sklo-porcelán. A na to zatiaľ nemám dosť krabíc. Aj tak mám toho už plné zuby, tak som si povedala na dnes dosť a šup na Poradu. Aspoň kým nebudú správy - telku som nemala zapnutú už asi tri dni, musím vyskúšať, či vôbec funguje.:)
Môj brat so švagrinou sa vždycky rehocú, že keby im tak niekto ukradol TV, prišli by na to možno až o niekoľko týždňov. Ale keby mi niekto doma šlohol PC, to zistím okamžite!:)
ayya
21.05.06,15:34
...
A šuťák som objavila oboma spôsobmi, ktoré si mi tu poradila. Len jeden problém - Archív. Nie je tam miesto, kde môžem pridať svoj text. A keď otvorím šuťák z normálneho zoznamu tém, tak je tam síce voľný "chlievik" na písanie, ale texty doterajších príspevkov sú v nejakej divnej počítačovej reči, ktorej nerozumiem.
:)
ked sa ti stranka zobrazi a vyzera (ako sa u nas doma hovori) akoby rozsypany cinsky caj :D skus si dat tu stranku obnovit (reload, alebo refresh, klik na take dve modre sipky hore na paneli) u mna to obycajne pomoze ...
a vyskusaj toto iste aj v tych dalsich dvoch problemoch... a daj vediet, ok? ;) to iba "hadam" alebo navrhujem, co by som ja vyskusala, ok? :)
Eulalia
21.05.06,15:50
Ayyka, furt ništ, som stále v archíve. Budem špekulovať ďalej. Asi zajtra ráno pri raňajšej kávičke.
ayya
21.05.06,16:38
Ayyka, furt ništ, som stále v archíve. Budem špekulovať ďalej. Asi zajtra ráno pri raňajšej kávičke.

ktory archiv myslis? ten dolu na bledomodrej liste? za www.porada.sk a pred a2af ?
ak ano, tak potom nechapem v com mas problem, lebo archiv je imho schvalne v inom zobrazovani, aj inak ukladany ako "ziva" stranka ... rychlejsie sa v tom vyhladava funkciou ctrl+f ... ale ked v archive najdes temu a chces sa pripojit na "zivu" stranku, tak v kazdej teme mas link aj na prihlasenie aj "Zobraziť plne funkčnú verziu príspevku"

nerozumela som dobre, co si sa pytala? :o
bepo
21.05.06,16:51
neodolam - prepac a nenahnevaj sa - nie do vysky ZI ale do vysky majetku... ked bola firma doteraz uspesna a ma majetok vyssi ako ZI tak ruci celym majetkom... lenze, obycajne ked sa niekto damaha, aby firma zaplatila za skody, ktore pripadne sposobila, tak uz je davno v predlzeni a jej vlastny majetok je hlboko pod hranicou ZI ...

Voľakedy len v HVB bol povinný min zostatok na podnikateľskom účte vo výške 200 tis čo bol najnižšie možné ZI takže v prípade nesplácania si sa aspoň k nejakým peniazom dostala ak bol dlžník klientom tejto banky.Škoda že min zostatok vo výške najnižšie možného ZI nie je v zákone
Marianna01
21.05.06,19:40
No tak máme po majstrovstvách. Možno to nie je téma, ktorá váš vzrušuje. Som rada, že vyhrali Švédi, o to viac ma mrzí, že réžia v Rige nezvládla tie najdôležitejšie okamihy a nevideli sme, ako prebrali pohár a medaily sme videli sprostredkovane cez naše kamery z druhého konca arény. Škoda.
Ešte šťastie, že som tam mala manžela, snáď donesie nejaké fotky.
ayya
22.05.06,10:11
No tak máme po majstrovstvách. Možno to nie je téma, ktorá váš vzrušuje. Som rada, že vyhrali Švédi, o to viac ma mrzí, že réžia v Rige nezvládla tie najdôležitejšie okamihy a nevideli sme, ako prebrali pohár a medaily sme videli sprostredkovane cez naše kamery z druhého konca arény. Škoda.
Ešte šťastie, že som tam mala manžela, snáď donesie nejaké fotky.
hmm... iste nas to zaujima, ale viac by nas to vzrusovalo, keby sme boli mali viac vyhratych zapasov :o
v 2011 by sa majstrovstva mali konat u nas, malo by sa hrat v Bratislave a v Kosiciach - v BA sa chysta postavenie novej sportovej haly, niekde blizko Dunaja na petrzalskej strane. Zaujimave, ze dost vela ludi u nas vnima dost skepticky, ci sme schopni sa poriadne na to za 5 rokov pripravit - hlavne vraj ubytovacie kapacity robia starosti :rolleyes: ved uvidime, iste sa tym bude zaoberat kopec (dufam) kompetentych ludi :)
gabriela7755
22.05.06,10:17
No tak máme po majstrovstvách. Možno to nie je téma, ktorá váš vzrušuje. Som rada, že vyhrali Švédi, o to viac ma mrzí, že réžia v Rige nezvládla tie najdôležitejšie okamihy a nevideli sme, ako prebrali pohár a medaily sme videli sprostredkovane cez naše kamery z druhého konca arény. Škoda.
Ešte šťastie, že som tam mala manžela, snáď donesie nejaké fotky.

Ja by som to zlato dopriala skôr Fínom, ale s tým záverom /pohár a medaily/bol celkom slušný trapas
Marianna01
22.05.06,13:44
Len verím, že takéto trapasy sa nestanú aj nám v 2011. A mám hrôzu, keď si predstavím, že by sme napr. pustili Fínom švédsku hymnu. To by bol trapas. Našim tuším hokejistom sa to už prihodilo...
Janka6685
22.05.06,14:11
Švédi si to zlato zaslúžili a majú dokonca aj zlato z OH, a to sa zatiaľ nikomu nepodarilo v jednom roku, a ešte mali aj najvyšší rozdiel gólov vo finálovom zápase, takže klobúk dole. Len tie dva finálové zápasy neboli oku lahodiace, lebo by sa očakávalo viac vzrušenia...
ayya
22.05.06,15:26
moj dnesny program po fajronte:
vytesovat sa velmi velmi intenzivne ...:D :D

jedna z nasich dcer dnes obhajovala... a super - acko ma ... veeelmi sa tesim :D
Eulalia
22.05.06,15:37
moj dnesny program po fajronte:
vytesovat sa velmi velmi intenzivne ...:D :D

jedna z nasich dcer dnes obhajovala... a super - acko ma ... veeelmi sa tesim :D
Júúúj! To je jasné, že si sa musela s takouto dobrou správou pochváliť! Odovzdaj jej naše gratulácie. Určite aj jej aj Tebe spadli zo srdiečok poriadne kamene. Teraz ešte aby sa jej podarilo super zamestnanie. Ayyka, dufam, že z nej nechceš mať účtovníčku!!!!
Eulalia
22.05.06,15:43
Tých, čo majú radi starý, klasický hot jazz z dvadsiatych a tridsiatych rokov pozývam, aby si pozreli stránku www.serenaders.sk. Orchester Bratislava Hot Serenaders dnes spieva na Prazskej jari! Keď sa Vám otvorí hlavná stránka, otvorí sa súčasne aj okienko - aktuálne. Tam je termín najbližšej akcie. Keď ho zatvoríte, klinknite si na Vitajte - slovenský text a potom môžete čítať, čo Vás zaujíma. Mávajú pravidelné mesačné profilové koncerty v kulturáku na Nivách - bratislavčania vedia, že je to tam, kde štvrť 500 bytov. Býva tam vždy super nálada, žiadne večerné róby, stačia džíny, sveter a dobrá nálada. Väčšinou som na každom koncerte, nájdete ma určite v prvej rade. Bodaj by aj nie, keď jeden z tých spevákov je môj synovec! Tak neváhajte a prídite, nebudete ľutovať!

P.S. Vstupné 120,-, každý si sadne tam, kde chce, alebo kde je voľné miesto.
Eulalia
22.05.06,17:18
Hmm, Ayya sa asi skutočne veľmi vytešuje, keď sa neozýva. Dnes bude mať určite počítač vypnutý a nebude tu sedieť až do polnoci.....
Ale doprajeme jej to, nezávidím, má sa prečo vytešovať....
Eulalia
22.05.06,17:21
Ayyka, ako sa to vytešuješ, keď si tu prihlásená? Máš nasávať bublinky a nie sedieť pri PC!
ayya
22.05.06,17:22
Hmm, Ayya sa asi skutočne veľmi vytešuje, keď sa neozýva. Dnes bude mať určite počítač vypnutý a nebude tu sedieť až do polnoci.....
Ale doprajeme jej to, nezávidím, má sa prečo vytešovať....

tu som, tu som ..... ibaze sa inde (http://www.porada.sk/t26555-zobrazovanie-suhlasov.html) flakam :D a velmi dakujem za gratulaciu, idem sa teda uz do rodinneho kruhu vytesovat :D
hmm.. a ja by som aj celkom pristala, keby dcery uctovnictvo bavilo... lenze :( inak to je
nevadi - radsej nech v zivote robia to, ci bude ich same bavit ;)
ayya
22.05.06,22:41
ayya
22.05.06,23:02
Melnick
22.05.06,23:27
http://www.sloganizer.net/bild,Porada,weiss,schwarz.png (http://www.sloganizer.net)

radsej v nemcine?
:D :D :D

ayya Ty čo nespíš?Alebo máš vymenený deň s nocou ako ja?;)
Eulalia
23.05.06,02:24
Dievčatá, čo máte poruchu spánku? Vy o tretej ráno končíte a ja o piatej začínam. Tuším sa budeme musieť liečiť zo závislosti na Porade.:D :D :D
ayya
23.05.06,09:47
:D
prave sme koncili domace vytesovanie, tak som neodolala a pridala som tie dva prispevky - kazdych 30 sek sa tam ten slogan meni - bola som zvedava, ake moznosti to ponuka a ci sa vam ta zabavka bude pacit :)
niekedy ten novy slogan nabehne sam od seba, niekedy treba refresnut tuto stranku, neprisla som na to, ako to presne funguje ;)
Melnick
23.05.06,12:08
Dievčatá, čo máte poruchu spánku? Vy o tretej ráno končíte a ja o piatej začínam. Tuším sa budeme musieť liečiť zo závislosti na Porade.:D :D :D

Horšie je:mee: ,že takto nemáme šancu stretnúť sa.:D :D :D
Mimo" Porady" mám na mysli.:)
willma
23.05.06,12:38
ech neodolam :D

obcas niekedy nahodou zachytime taku informaciu, ze luda sa na slovensku zacali velmi zadlzovat.... zacali vyuzivat uverove produkty vsetkych druhov, od kariet az po hypoteky... a v prvom momente som si ako neinformovany laik tiez myslela, ze asi sa nam zacalo zit podstatne horsie, ked si svoje potreby nevieme pokryt z primov, ale sa musime zadlzovat... :o
az - kym som nepocuvala nejaku debatu a tam bolo vysvetlovane, ze ludia obycajne vedia dobre zvazit, ci budu moct uver splacat alebo nie ... a teda je to uplne opacne - cim viac si clovek dovoli sa zadlzit, tym vacsiu ma doveru vo svoju buducnost, veri, ze uver bude moct splatit a sucasne si nechcei odopriet to, co si za uver kupil hned a nechce cakat az do doby, kym by si na to sam nasetril...;)

Citujem len vybranú časť, ale chcela som o inom: banky si veľmi dobre rozmyslia, či úver poskytnú ide hlavne o obyčajných ľudí. Hovorím, či vlastne píšem z vlastnej skúsenosti 1/ brat dlhoročný klient banky, zabezpečenie úveru nehnuteľnosťou a 0 bodov bez úveru. 2/ Ja síce nie dlhoročný klient ale zdokladovaný príjem podľa môjho názoru dostatočný cca 25 tis. ručenie nehnuteľnosťou 2 mil., ale sama s dvoma deťmi, podľa analytikov banky neschopná splácať úver. Takže hurá a nezadlžujem sa oficálne v banke a žijú zo mna spoločnosti, ktoré v prípade neplatenia nezaujíma moja situácia a neschopnosť splácať poskytnuté financie samozrejme úrok neporovnateľne vyšší ako v banke. Ale zatiaľ stíham a modlím sa aby banky zľavili zo svojich nárokov.
ayya
23.05.06,13:12
Horšie je:mee: ,že takto nemáme šancu stretnúť sa.:D :D :D
Mimo" Porady" mám na mysli.:)
hmm... ;) ale da sa to zariadit - si spominam, ked ako mlade kocenky sme boli s kamaratkami v bulharsku a chceli sme vidiet vychod slnka... a inak sa nie a nie podarit :D tak sme si radsej jednoducho pockali cestou domov z vecere :D
ayya
23.05.06,13:21
... banky si veľmi dobre rozmyslia, či úver poskytnú ide hlavne o obyčajných ľudí.... podľa analytikov banky neschopná splácať úver. Takže hurá a nezadlžujem sa oficálne v banke a žijú zo mna spoločnosti, ktoré v prípade neplatenia nezaujíma moja situácia a neschopnosť splácať poskytnuté financie samozrejme úrok neporovnateľne vyšší ako v banke. Ale zatiaľ stíham a modlím sa aby banky zľavili zo svojich nárokov.


hmm, veru, niekedy sa zda, ze banky su ochotne pozicat iba tym subjektom, ktore to vlastne vobec nepotrebuju... :rolleyes: ale povodne som myslela na ine, ked som pisala o zadlzovani. Totiz - ze sme casto nachylni niektore statisticke udaje vysvetlovat ako opak toho, co vlastne mozu znamenat... a konkretne mi islo o to ci je mozne presne interpretovat tu "statistiku", ktoru som vyssie pripla ... mrzi ma, ze ti nemam ako pomoct... lebo naozaj nemam ziadnu dobru radu, ktora by na banku mohla zaucinkovat :o
Melnick
23.05.06,13:43
hmm... ;) ale da sa to zariadit - si spominam, ked ako mlade kocenky sme boli s kamaratkami v bulharsku a chceli sme vidiet vychod slnka... a inak sa nie a nie podarit :D tak sme si radsej jednoducho pockali cestou domov z vecere :D

ayya ,v ktorom roku sme to čakali, na východ slnka ,mne už to vyšumelo:D :) :D . Alebo som to nebola s Tebou;)
ayya
23.05.06,14:06
ayya ,v ktorom roku sme to čakali, na východ slnka ,mne už to vyšumelo:D :) :D . Alebo som to nebola s Tebou;)

jaaaaj, to bolo velmi davno cca 1971-1974 :o
Eulalia
23.05.06,15:34
:)
Horšie je:mee: ,že takto nemáme šancu stretnúť sa.:D :D :D
Mimo" Porady" mám na mysli.:)

A vieš, že mi je to veľmi ľúto? :mad: Ak budem mať budúci rok už koleno v poriadku (čaká ma výmena kolenného kĺbu a teraz aj zmena zamestnania), tak sa snáď aspoň na 3. Krahuliach stretneme.:)
Melnick
23.05.06,15:51
:)

A vieš, že mi je to veľmi ľúto? :mad: Ak budem mať budúci rok už koleno v poriadku (čaká ma výmena kolenného kĺbu a teraz aj zmena zamestnania), tak sa snáď aspoň na 3. Krahuliach stretneme.:)

Držím palechttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif,aby Ti to dobre dopadlo :) :) :)
ayya
23.05.06,15:52
:)

A vieš, že mi je to veľmi ľúto? :mad: Ak budem mať budúci rok už koleno v poriadku (čaká ma výmena kolenného kĺbu a teraz aj zmena zamestnania), tak sa snáď aspoň na 3. Krahuliach stretneme.:)

ked mas bolave koleno, to predsa neznamena, ze s bolavym kolenom nemozes ist niekde do krcmy :D
ale prajem ti, aby ti vsetko dobre dopadlo,
btw: ty mas toho teda nadelene v tomto case (stahovanie, zmena zamestnania, problemy so zdravim) :(
tak sa drz a hlavne mysli aj na relax, ok? :)

--------------------------
ale nejak je tu tichsie, ze by sme zacali o politike? :D :D :D
Melnick
23.05.06,15:55
ked mas bolave koleno, to predsa neznamena, ze s bolavym kolenom nemozes ist niekde do krcmy :D
ale prajem ti, aby ti vsetko dobre dopadlo,
btw: ty mas toho teda nadelene v tomto case (stahovanie, zmena zamestnania, problemy so zdravim) :(
tak sa drz a hlavne mysli aj na relax, ok? :)

--------------------------
ale nejak je tu tichsie, ze by sme zacali o politike? :D :D :D

Práve idem mrknúť na TN
Eulalia
24.05.06,02:32
No, zdá sa, že skutočne je toho veľa naraz a priznávam, že nervičky hrajú o 106. Ale budem myslieť na Vás a na Vašu podporu a snáď to dobre dopadne. V piatok letím na otočku do Nemecka práve kvôli tomu novému zamestnaniu, tak dúfam, že keď sa nádejný zamestnávateľ takto ku mne správa ešte predtým, ako sme sa definitívne dohodli, že bude taký veľkorysý aj čo sa týka platu.
A čo sa týka tej krčmy - pretože všade chodím autom, už som aj zabudla piť. Vyšla som z tréningu. Sedím vždy pri minerálke a robím taxikára. Neviem, či práve toto by nemala byť tá najzásadnejšia zmena?
Držte mi palce. A s politikou sa nezaťažujte, lebo Vám to zdvihne krvný tlak. Ja si síce pozriem každý deň správy, ale snažím sa od toho odosobniť, pretože by som nadávala ako ten najhoršie vychovaný námornícky papagáj.
willma
24.05.06,12:26
hmm, veru, niekedy sa zda, ze banky su ochotne pozicat iba tym subjektom, ktore to vlastne vobec nepotrebuju... :rolleyes: ale povodne som myslela na ine, ked som pisala o zadlzovani. Totiz - ze sme casto nachylni niektore statisticke udaje vysvetlovat ako opak toho, co vlastne mozu znamenat... a konkretne mi islo o to ci je mozne presne interpretovat tu "statistiku", ktoru som vyssie pripla ... mrzi ma, ze ti nemam ako pomoct... lebo naozaj nemam ziadnu dobru radu, ktora by na banku mohla zaucinkovat :o
Dík za podporu - morálnu. Stále intenzívne hľadám spôsob ako sa dostať banke na kobylku -vlastne pôžičku.:cool: :cool: Bol by v tom čert, aby sa pri toľkej ponuke rôznych produktov - samozrejme, ktoré sa dajú úúúúplne jednoducho získať, nenašiel jeden, ktorý by som získala naozaj.:p
Melnick
24.05.06,12:42
:)

A vieš, že mi je to veľmi ľúto? :mad: Ak budem mať budúci rok už koleno v poriadku (čaká ma výmena kolenného kĺbu a teraz aj zmena zamestnania), tak sa snáď aspoň na 3. Krahuliach stretneme.:)

A reparát II. ročníka nepripadá do úvahy?:D :D :D
ayya
24.05.06,13:50
A čo sa týka tej krčmy - pretože všade chodím autom, už som aj zabudla piť. Vyšla som z tréningu. Sedím vždy pri minerálke a robím taxikára. Neviem, či práve toto by nemala byť tá najzásadnejšia zmena?

Držte mi palce. A s politikou sa nezaťažujte, lebo Vám to zdvihne krvný tlak. Ja si síce pozriem každý deň správy, ale snažím sa od toho odosobniť, pretože by som nadávala ako ten najhoršie vychovaný námornícky papagáj.
hmm... ved v krcme sa da aj pri mineralke sediet, ja to tak tiez robim a bavim sa pri tom vyborne, casto viac ako keby som pila alkohol :D
palce drzime ... a zvysenie tlaku - niekedy sa mne hodi, aspon nemusim tolko kavy pit a nadavat? - to uz nie, skor si idem hlavu vykrutit z toho, co vsetko je mozne. Ale zaujima ma politika stale, aj po tolkych rokoch - to nepopriem :p
ayya
24.05.06,13:53
Dík za podporu - morálnu. Stále intenzívne hľadám spôsob ako sa dostať banke na kobylku -vlastne pôžičku.:cool: :cool: Bol by v tom čert, aby sa pri toľkej ponuke rôznych produktov - samozrejme, ktoré sa dajú úúúúplne jednoducho získať, nenašiel jeden, ktorý by som získala naozaj.:p
Niet za co dakovat. :)
To je prima, ze si to nevzdala - ved asi poznas: "Stastie praje pripravenym ..." a este "kto hlada...."
verim, ze nieco najdes, co bude vhodne pre teba ;)
ayya
24.05.06,14:03
A reparát II. ročníka nepripadá do úvahy?:D :D :D

:) Skúsenosť je dobrá škola,len školné je príliš vysoké:)

to sa mi velmi paci :D zvlast v suvislosti s tvojim podpisom ...;)
he - nedavno som sa dozvedela pre mna novu klavesovu skratku na napisanie zavinaca: "lavy alt + 64" na cislickovej casti klavesnice :p velmi ma to potesilo, nemusim si uz prehadzovat klavesnicu zo slovenskej na anglicku ... si spominam, volakedy som to nevedela a ked som potrebovala niekde napisat zavinac, tak som si z internetu niekde skopirovala nejaku adresu aj so zavinacom, vlozila som ju tam, kde bolo treba a odmazala znaky aj pred aj za zavinacom a doplnila moju adresu :D :D

viem, ze som sa vtedy aj velmi rozculovala, ktoze to vymyslel take blbe nazvy klavesnice !!! vraj qwertz a qwerty ... kto si to kurnik, moze zapamatat :o - az sa raz nad tym usmievala nasa dcera a ukazala mi, podla coho sa tie klavesnice rozlisuju - nevedela som dovtedy ze staci citat na klavesnici pismenka hned od tlacitka tabulatora .... presne tak ako keby som ich citala hocikde inde :D takze odvtedy sa uz nepomylim, viem ze ja pouzivam nastavenie klavesnice qwertz :p
ayya
24.05.06,14:22
hmmm... spomienky na moje pocitacove zaciatky :D :D vsetko som sa sama musela ucit, nebol v mojom okoli nikto, kto by ma zaucal postupne a literatura v tej dobe bola k dispozicii iba velmi odborna na moj vkus :o pamatam si tiez, kolko som sa natrapila, kym som pochopila tlacitko insert a v suvislosti s tym aj tlacitka backspace a delete :D
az som si raz nejak v hlave spojila ten insert s rh-faktorom :)
uz som aj zdravotnu pracovnicku pocula povedat ze moj rh-faktor je negativny - hoci taky neexistuje - viem, ze sa to tak casto vravi ale spravne je ze "bud rh-faktor mam, alebo nemam" a ked nemam tak vtedy je moja krv negativna co sa tyka rh-faktora :p

a k tomu tlacitku insert - ten funguje podobne ako vypinac/zapinac ... teda: ked mam funkciu "insert-vlozit" zapnutu, tak sa mi na kazde pismenko, ktore pisem vytvori nove miestecko a ostatny text sa mi posuva dalej. Ked mam funkciu insert vypnutu - vtedy sa mi nevytvara nove miestecko na pismenka, vtedy sa mi tie, ktore tam su prepisuju tymi, ktore tam prave tukam a dalsi text sa mi neposuva ...dobre je to vidno, ked nieco opravujem uz v existujucom texte ... tato "zahada" je akoby skryta, ked pisem uplne novy text
Teraz uz viem, ze je to vlastne jednoduche, ale fakt mi dost dlho trvalo, kym som si to v tej starej T-602-ke sama nacvicila :D :D
Ivana Š
24.05.06,14:27
Super trik s tým zavináčom @ a je tu, ja som tiež prepínala Sk do An, a naopak, vďaka!
Melnick
24.05.06,14:34
Super trik s tým zavináčom @ a je tu, ja som tiež prepínala Sk do An, a naopak, vďaka!

Ja @ robím cez alt+v a insert tiež nepoužívam,ja mám počítač IV.generácie a tá pomáha tej svojej prababke tak super ,že nič nemením a všetko za mňa robia škriatkovia.:D :D :D
Čo ešte po nás babkách chcete? Veď sme šťastné ,že nemusíme nosiť pampersky a ide nám to celkom dobre.:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Melnick
24.05.06,14:37
A ešte jedna vec ma hnevá,že musím byť slušná,ja by som v téme : Kto je z Prievidze hneď odpísala : JA NIE /ale to sa asi nemá však?/:D :D
ayya
24.05.06,14:41
Ja @ robím cez alt+v a insert tiež nepoužívam,ja mám počítač IV.generácie a tá pomáha tej svojej prababke tak super ,že nič nemením a všetko za mňa robia škriatkovia.:D :D :D
Čo ešte po nás babkách chcete? Veď sme šťastné ,že nemusíme nosiť pampersky a ide nám to celkom dobre.:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
aha... ale to je zas pravy alt + v .... pri lavom alte mi to nejde :p ... oki, dalsia finticka ... a vies co ti urobi pravy alt + e ? vyskusaj :D
Tweety
24.05.06,14:49
kurnik sopa!!! opacne! ... ja si furt tusim pletiem lavu a pravu ruku :D :D

opravim ten predosly prispevok a tento zmazem potom :D
Ešte dobre, že máme len dve.:p
ayya
24.05.06,14:52
Ešte dobre, že máme len dve.:p
:D :D :D nejeduj, baba jedna! :D :D :D

ale mas samozrejme pravdu, no jo... stara pani som uz, co sa da robit :o aj ked este zatial je to vcelku dobre, co ale bude za par rokov? :confused:
Melnick
24.05.06,14:53
Mne ľavý neurobí nič. Alebo aj to je zámer?:D :D

Opravujem ,už som aj ja dopletená -€ jééééééééj to beriem.
Tweety
24.05.06,14:55
:D :D :D nejeduj, baba jedna! :D :D :D
Pripomenula si mi moju dcéru, ktorá si to tiež pletie. Keď bola malá, a chcela vedieť, ktorá je ktorá, otočila sa a tak si to určila, ale teraz je už kočica veľká, neotáča sa ani za chalanmi, a preto si to stále pletie. :p
Melnick
24.05.06,14:57
ayya ,sem s ďalšími trikmi.:p
Marína
24.05.06,14:57
Na @ stačí pravé ALT+V

ľavé ALT+08 výmaz znaku pred
ľavé ALT+09 skok o pár znakov dopredu
ľavé ALT+10 ◙
ľavé ALT+11 ♂
ľavé ALT+12 ♀
ľavé ALT+13 ♪
ľavé ALT+14 ♫
ľavé ALT+15 ☼
ľavé ALT+16 ►
ľavé ALT+17 ◄
ľavé ALT+18 ↕
ľavé ALT+19 ‼
ľavé ALT+20 ¶
ľavé ALT+21 §
ľavé ALT+22 ▬
ľavé ALT+23 ↨
ľavé ALT+24 ↑
ľavé ALT+25 ↓
ľavé ALT+26 →
ľavé ALT+27 ←
ľavé ALT+28 ∟
ľavé ALT+29 ↔
ľavé ALT+30 ▲
ľavé ALT+31 ▼
ľavé ALT+32 (medzera)
ľavé ALT+33 !
ľavé ALT+34 „
ľavé ALT+35 #
ľavé ALT+36 $
ľavé ALT+37 %
ľavé ALT+38 &
ľavé ALT+39 ‚
ľavé ALT+40 (
ľavé ALT+41 )
ľavé ALT+42 *
ľavé ALT+43 +
ľavé ALT+59 ;
ľavé ALT+60 <
ľavé ALT+61 =
ľavé ALT+62 >
ľavé ALT+63 ?
ľavé ALT+64 @
ľavé ALT+65 A
ľavé ALT+66 B
.........
ľavé ALT+123 {
ľavé ALT+124 |
ľavé ALT+125 }
ľavé ALT+126 ~
ľavé ALT+127 ⌂
ľavé ALT+128 Ç
atd.
Neskúšajte to na Porade, ale vo Worde. Napr. ALT+15 vás "hodí" na Návod, atd.
Melnick
24.05.06,14:59
Evka ,zasa si sa vyznamenala.:) Darmo,učíme sa celý život.:D
Marína
24.05.06,15:03
Ďakujem Majka. To vieš, stará škola.
Melnick
24.05.06,15:06
Už vidím ako ayya skúša:D :D :D :D :D :D :D
Eulalia
24.05.06,15:10
A reparát II. ročníka nepripadá do úvahy?:D :D :D

Majka a aká je možnosť toho reparátu? To by ma celkom zaujímalo.
Ď.
Eulalia
24.05.06,15:12
http://www.sloganizer.net/bild,Porada,weiss,schwarz.png (http://www.sloganizer.net)

radsej v nemcine?
:D :D :D


Damit kann man nur zustimmen!:) :D :D
ayya
24.05.06,15:17
klavesove skratky su super vec, ale ja osobne som sa ich ucila po troskach, naraz sa to neda vsetko imho ;) vsetko zapamatat. Niekedy je vyhodnejsie pouzit mysku a niekedy klavasovu skratku. Napr. ked si chcem "omodrit" nejaky text pred kopirovanim ... pri dlhsom retazci je sikovnejsia ta myska, ale ked potrebujem napr. iba jeden znak - to som sa potom neskor naucila pri tom zavinaci :D :D tak sa kurzorom nastavim presne vedla toho potrebneho znaku - a v kombinacii s klavesou shift + sipka (jedna z tych 4 smerovych medzi pravym ctrl a nulou) sa mi "omodri" iba jeden znak - je to aj rychlejsie a presnejsie ako keby som musela myskou manipulovat
hehe - takto funguju oba shifty, nie iba jeden, takze nemam problem s lavou a pravou rukou :D

najcastejsie pouzivam asi aj tak ctrl+c a ctrl+v a dost casto aj ctrl+a.
Ale zacnem takto: potrebujem si vykopirovat z nejakeho dokladu odstavec, tak si ho omodrim a kliknem to ctrl+c (citam kontrol kopy) :) tym sa mi ten omodreny text vlozi "do schranky" ale ja tvrdohlavo hovorim, ze sa mi vlozi "do mysky" ... potom sa s kurzorom nastavim tam, kde ten novy text potrebujem a tuknem ctrl+v (citam pre seba: kontrol vlozit) :D :D a hotovo
niekedy, ked potrebujem vybrat viac viet, ktore ale nie su v povodnom texte za sebou tak pravou (naozaj pravou) rukou s myskou si omodrujem a lavou rukou tukam ctrl+c a nasledne ctrl+v ... a mam to dost rychlo povyberane, co som potrebovala :D
ayya
24.05.06,15:19
Damit kann man nur zustimmen!:) :D :D ... he, dufam, ze to bude stale pasovat :D :D aj ked sa tie slogany budu menit kazdych 30 sekund :)
Eulalia
24.05.06,15:21
Ďakujem Majka. To vieš, stará škola.

Kúrník! A kto si to má všetko zapamätať! Veď ja už si musím písať aj lístok do obchodu, čo mám kúpiť, aby som nebehala 10 x! Ale zavináč píšem takto:
ľavou rukou naraz stlačím ľavé Ctrl+Alt a pravou rukou ťuknem v @
Marína
24.05.06,15:27
Evi, hádam si nemyslíš, že si to pamätám. Niekedy, keď neviem nájsť skleróznik, tak do nemoty skúšam rôzne kombinácie, kým nenatrafím. Väčšinu však z týchto znakov nájdeš vo Worde vo Vložiť/Symbol.
Mne s Tvojou kombináciou @ nejde vložiť.
ayya
24.05.06,15:30
a tu skratku ctrl+a si vyskusajte (ak ju teda nepouzivate) ... na hociktorej stranke - aj na porade napr. Tym si oznacime - omodrime cely obsah stranky ... a pocitac potom caka na nase dalsie prikazy, ze co s tym omodrenym obsahom chceme robit dalej ... tak isto ako pri omodrovani myskou alebo omodrovani shift+sipka
obycajne a najcastejsie: zobrat do mysky a niekam skopcit :)

Tu na porade a mnohych inych strankach funkcia ctrl+a je neprehliadnutelna... ale prihodilo sa mi, ze "ako keby nefungovala". Potrebovala som totiz pracovat s nejakym textom, ktory som mala vo formate .pdf (vraj to znamena: portable document format).

Firma Adobe ma taku zvlastnu politiku, co sa tyka predaja svojho softu. Jej produkty su velmi kvalitne, ale aj velmi drahe. Napriek tomu jeden z jej produktov a to: adobe reader je mozne hocikde si stiahnut zdarma. Ale - to vieme vsetci, v tom formate sa neda text nijak upravovat. Podla mna to ma niekedy aj vyhodu - ak v tom formate mam napr. zakon, alebo nejaky dolezity text... tak ho ani nahodou nemozem zmenit a zachova sa mi vzdy v presnom zneni. ;)
ayya
24.05.06,15:34
"ty brdo" :D ... co sa mi tu deje! ... ved nestiham ani citat :) ale - tie skratky si niekde skopcim ... ;)

teda do mojho "skleroznika" :D ...mam dolu na liste graficky odkaz na notepad ... a to pouzivam ako poznamkovy blok... ked na nieco zaujimave natrafim, tak si ho otvorim, prikopirujem si tam tu zaujimavost a ulozim... a vzdy to mam po ruke, raz za cas to "prevetravam" a vyhadzujem zbytocnosti :D
ayya
24.05.06,15:38
Ale zavináč píšem takto:
ľavou rukou naraz stlačím ľavé Ctrl+Alt a pravou rukou ťuknem v @
mne to pise makcen vtedy.... a skusala som aj lavou aj pravou, pre istotu !! :D - vzdy makcen :(
ayya
24.05.06,15:44
Pripomenula si mi moju dcéru, ktorá si to tiež pletie. Keď bola malá, a chcela vedieť, ktorá je ktorá, otočila sa a tak si to určila, ale teraz je už kočica veľká, neotáča sa ani za chalanmi, a preto si to stále pletie. :p

:D a pritom som aspon milionkrat pocula, ako moj manzel vysvetluje dceram: pravá je tá, ktorou píšeš !!! :D :D
ked niekedy "potrebujem" navigovat manzela v aute, tak vzdy hovorim ideme tam + ukazem mu pod nosom smer rukou - pre istotu .....:D :D inak by sme asi uz davno boli do niecoho narazili :rolleyes:
Eulalia
24.05.06,15:53
Evi, hádam si nemyslíš, že si to pamätám. Niekedy, keď neviem nájsť skleróznik, tak do nemoty skúšam rôzne kombinácie, kým nenatrafím. Väčšinu však z týchto znakov nájdeš vo Worde vo Vložiť/Symbol.
Mne s Tvojou kombináciou @ nejde vložiť.


Ja ani inak zavináč písať neviem. Dokonca aj na tom storočnom PC, čo mám v robote to funguje. Neprehadzujem klávesnice (lebo to neviem:mad: ), píšem stále na slovenskej. A ten Tvoj skleróznik si asi vytlačím a nalepím na bok monitora. My máme v robote takéto užitočné skratky popísané fixkou na monitore okolo obrazovky.:)
willma
24.05.06,15:57
Niet za co dakovat. :)
To je prima, ze si to nevzdala - ved asi poznas: "Stastie praje pripravenym ..." a este "kto hlada...."
verim, ze nieco najdes, co bude vhodne pre teba ;)
Tomu ver. Aj keď depka mnou niekedy zatrasie, snažím sa rýchlo vyhrabať a veriť, že raz sa to po... šťastie unaví a konečne sadne aj na mna.:D (ale čo: mám dve zdravé deti, dve zdravé ruky, hlavu nie len na to aby mi do krku nepršalo a navrch jednu fajn stránku, kde sa môžem nie len vyžalovať:mee: :mee: , ale keď viem, tak aj poradiť;) .
Eulalia
24.05.06,15:59
Ach bože, keď tak čítam, čo tu všetko dávate k dobru, rozmýšľam, kde vziať čas a všetko sa postupne učiť! Veď už mi treba venovať sa tým "hornejším" témam a ja furt len tu do zábavy zabŕdnem! Keby som aspoň v robote mala šancu si častejšie sadnúť k internetu, ale to by som hneď bola na porade (s malým p!) vykričaná, že nepracujem, len som celý deň na nete.
ayya
24.05.06,16:04
V nasej rodine som s pocitacmi zacala ja, v tej dobe mi raz dcera povedala, ze v skole, ked niekto potrebuje nieco na pocitaci nove urobit, tak spoluziacky najcastejsie vraveli: mne to urobi starsi bracho, menej casto: mne s tym pomoze tatino a vraj ona bola jedina, ktora na to hovorila: mne to urobi mamina :D
Prijemna spomienka, lebo uz daaavno ma predbehla, co sa tyka vedomosti okolo pocitaca a aj co sa tyka roznych programov a internetu vobec :)

Ale minule sa mi nieco podarilo - naucila som ju jednu vec, ktoru dovtedy nevedela a suvisi to s tymy dokladmi vo formate pdf.
V niektorych starsich verziach ako keby ta funkcia ctrl+a nefungovala - skratka - text sa vobec neomodri. Ale ona aj tak funguje! Takze ked potrebujem nejaky kusok z dokladu vo formate pdf tak vtedy tiez pouzijem ctrl+a, nasledne ctrl+c .... otvorim si novy dokument v nejakom inom textovom editore, napr. vo worde a do prazdneho dokumentu vlozim cely text funkciou ctrl+v a mam to.

Ak nepotrebujem pracovat s celym textom, iba s nejakou castou, tak nie je nic lahsie uz vo worde si omodrit presne to, co potrebujem a postup zopakujem ... teda do dalsieho prazdneho dokumentu si vlozim iba ten kusok o ktory mi ide. :)
Zo zaciatku som to robila tak, ze som v tom prvom vymazavala zbytocny text, :p ale ked islo o 50-60 stranovy dokument a ja som potrebovala iba pol strany, tak mi dost dlho trvalo, kym som to co bolo zbytocne vymazala :D rychlejsie je skopirovat si potrebnu cast do dalsieho prazdneho wordu.

Takze mam od nasej dcery cerveny bod za finticku, ktoru ona nepoznala... hmm... ale - to fakt bola vynimka ... uz davno jej nemozem konkurovat vedomostami a to nielen o pocitaci :o hoci - tesim sa z toho, tak to ma byt - ze nase deti su mudrejsie ako ich rodicia - ved tak sa svet vo vedomostiach posuva dopredu :)

ale sa utesujem, coooOooOooOo? :D :D
ayya
24.05.06,16:07
tak prima, kocenky.... podme si teda spravy mrknut... co sa dnes noveho prihodilo doma aj vo svete
a drzte sa
:)
pekny vecer prajem
Melnick
24.05.06,16:09
Majka a aká je možnosť toho reparátu? To by ma celkom zaujímalo.
Ď.

To ešte porozmýšľame;) ,ale pomaly s tým písaním,ja nestíham čítať a vidím ,že sa tu zatúlala aj Simonka ,tak jej odkazujem ,že mám náladu na bode mrazu,lebo mi doručil klient pozvánku-no nie na ples ,ale hádajte,môžete 3x.Simonka vie prečo:confused: som zmrznutá.
Simonab
24.05.06,16:10
mne to pise makcen vtedy.... a skusala som aj lavou aj pravou, pre istotu !! :D - vzdy makcen :(

Ayya musíš alt+shift, pustíš a potom shift+2(@ ). Evka pokiaľ ide o to že nemeníš slovenskú a anglickú klávesnicu, tak aby si vedela meníš len o tom nevieš.:D :D :D To alt+shift je vlastne zmena slovenskej na anglickú a keď vložíš @ musíš znovu zopakovať alt+shift. Alt + v je oveľa jednoduchšie. ale priznám sa ja som doteraz používala tak ako Evka - Eulalia.

opravené ;)
Simonab
24.05.06,16:11
:confused:
To ešte porozmýšľame;) ,ale pomaly s tým písaním,ja nestíham čítať a vidím ,že sa tu zatúlala aj Simonka ,tak mám náladu na bode mrazu,lebo mi doručil klient pozvánku-no nie na ples ,ale hádajte,môžete 3x.Simonka vie prečo:confused:

Do prčic hádam nie na kontrolu? To snáď nie je pravda. Veď to bolo celé zle.:confused:
willma
24.05.06,16:13
Pokiaľ sa nemýlim v pdf je okrem ineho na hornej lište vedľa "ručičky" aj kurzor s písmenkom T stačí kliknúť a dá sa potom vybrať (shift + šipky) len určitá časť textu a potom klasika ctrl +c a následne do wordu ctrl +v
Melnick
24.05.06,16:14
Simonka ja sa tak rehocem na Tebe, až mi slzy tečú. Viem si Ťa predstaviť.:D :D :D
Simonab
24.05.06,16:18
Simonka ja sa tak rehocem na Tebe, až mi slzy tečú. Viem si Ťa predstaviť.:D :D :D

No to si nevieš úplne som mimo.:confused: :confused: A nič nechápem to si robíš prču. :D Doparoma čo s tým včúľ ideme robiť? To tam nemôžeme len tak zaniesť. Jediné čo nám zostáva je zapierať a nepriznať. :cool: Preboha ja som z toho normálne paf.:eek:
ayya
24.05.06,16:25
Ayya musíš ctrl+shift, pustíš a potom shift+2(@ ). Evka pokiaľ ide o to že nemeníš slovenskú a anglickú klávesnicu, tak aby si vedela meníš len o tom nevieš.:D :D :D To ctrl+shift je vlastne zmena slovenskej na anglickú a keď vložíš @ musíš znovu zopakovať ctrl+shift. Alt + v je oveľa jednoduchšie. ale priznám sa ja som doteraz používala tak ako Evka - Eulalia.

mne sa klavesnica meni z SK na EN ked stlacim sucasne lavy alt+shift ... potom este shift+2 kvoli zavinacu - tak som to robila predtym, teraz radsej lavy alt + 64 - aha - takto: @ :)
... u mna ctrl+shift nerobi nic, ani nalavo ani vpravo ... teda: mozno to nieco robi - a neprisla som zatial na to, co sa mi vtedy meni - skusim popatrat, mozno na to pridem :D

Da sa aj inak menit klavesnica - dolu na liste vpravo (ano v pravo) ;) obycajne je vidno, aku klavesnicu mam nastavenu podla pismeniek (EN alebo SK) - da sa tam ist myskou a kliknut - otvori sa ponuka "na pouzitie pripravenych" klavesnic :)

hehe... v Bulharsku v hoteli som skusala menit klavesnicu alt+shift ... ale musela som viackrat, lebo mali okrem anglickej klavesnice aj cyriliku a aj azbuku... :o tiez mi chvilku trvalo, kym som na to prisla :D
ayya
24.05.06,16:28
Pokiaľ sa nemýlim v pdf je okrem ineho na hornej lište vedľa "ručičky" aj kurzor s písmenkom T stačí kliknúť a dá sa potom vybrať (shift + šipky) len určitá časť textu a potom klasika ctrl +c a následne do wordu ctrl +v

to je vlastne mozne, ale v starsich verziach to isto-iste neslo .... vzdy s tym bol problem - mrknem, aku verziu mam ja a ci sa to v nej uz da, co pises, kedze som sa toto naucila uz davno a vyhovovalo mi to, tak som po inom sposobe ani nepatrala ... ale diky :)
ayya
24.05.06,16:30
No to si nevieš úplne som mimo.:confused: :confused: A nič nechápem to si robíš prču. :D Doparoma čo s tým včúľ ideme robiť? To tam nemôžeme len tak zaniesť. Jediné čo nám zostáva je zapierať a nepriznať. :cool: Preboha ja som z toho normálne paf.:eek:

a my ostatne vam mozeme iba drzat palce... :o a aj budeme drzat... verte mi ;)
Melnick
24.05.06,16:31
No to si nevieš úplne som mimo.:confused: :confused: A nič nechápem to si robíš prču. :D Doparoma čo s tým včúľ ideme robiť? To tam nemôžeme len tak zaniesť. Jediné čo nám zostáva je zapierať a nepriznať. :cool: Preboha ja som z toho normálne paf.:eek:

Simonka,neboj ja dám kožu na trh. Ty budeš pri mne stáť ako moja podpora.Škoda ,že nemôžeme ayyu premeniť na muchu.
A vážne si nerobím žarty,ale čo sa ideme MY báť,keď sa neboja tí čo by sa báť mali.
Simonab
24.05.06,16:41
mne sa klavesnica meni z SK na EN ked stlacim sucasne lavy alt+shift ... potom este shift+2 kvoli zavinacu - tak som to robila predtym, teraz radsej lavy alt + 64 - aha - takto: @ :)
... u mna ctrl+shift nerobi nic, ani nalavo ani vpravo ... teda: mozno to nieco robi - a neprisla som zatial na to, co sa mi vtedy meni - skusim popatrat, mozno na to pridem :D

Da sa aj inak menit klavesnica - dolu na liste vpravo (ano v pravo) ;) obycajne je vidno, aku klavesnicu mam nastavenu podla pismeniek (EN alebo SK) - da sa tam ist myskou a kliknut - otvori sa ponuka "na pouzitie pripravenych" klavesnic :)

hehe... v Bulharsku v hoteli som skusala menit klavesnicu alt+shift ... ale musela som viackrat, lebo mali okrem anglickej klavesnice aj cyriliku a aj azbuku... :o tiez mi chvilku trvalo, kym som na to prisla :D

Celé som to domotala samozrejme alt+shift. Idem to opraviť nech tu neskúšajú a potom budú kukať že šak nič sa nedeje. Keby im tam aspoň holý chlap naskočil ale takto.:D :D
ayya
24.05.06,16:41
....Škoda ,že nemôžeme ayyu premeniť na muchu.
A vážne si nerobím žarty,ale čo sa ideme MY báť,keď sa neboja tí čo by sa báť mali.
jeeejda - moj davny a nesplneny sen (byt muchou) :D - velmi som si to obcas zelala, zvlast ked nase dcery zacali chodit to jasli a do skolky ... hmm...zrazu zacali mat kus svojho zivota, do ktoreho som ja uz nepatrila :o iba sprostredkovane som sa dozvedala, co sa v tom svete deje

a jasne: co sa vy bojite, fakt nech sa boja ti ... co sa maju ?
ale palce budem drzat - slubila som ;)
willma
24.05.06,16:42
to je vlastne mozne, ale v starsich verziach to isto-iste neslo .... vzdy s tym bol problem - mrknem, aku verziu mam ja a ci sa to v nej uz da, co pises, kedze som sa toto naucila uz davno a vyhovovalo mi to, tak som po inom sposobe ani nepatrala ... ale diky :)
Je to možné ja mám momentálne pdf 6.0 ce
ayya
24.05.06,16:44
Celé som to domotala samozrejme alt+shift. Idem to opraviť nech tu neskúšajú a potom budú kukať že šak nič sa nedeje. Keby im tam aspoň holý chlap naskočil ale takto.:D :D

:D :D ok, poopravuj :) aj ja som to moje lava-prava poopravovala pre istotu :D :D

ale aspon vidis, ze som poctivo skusala, co si mi kazala ! :)
ayya
24.05.06,16:52
Je to možné ja mám momentálne pdf 6.0 ce

a mas pravdu, tu mam tiez 6.0 ce a ide to, ako pises ... ale v druhom pocitaci, ktory nemam pripojeny na net kvoli uctovnictvu - tak tam mam straaasne staru verziu 3.01 (z roku 1997 :D) a v nej to nejde omodrovat po kuskoch - ani mysou ani sipkami - prave som skusala :)
no vidis - takze zase pre mna novinka - vdaka - asi by som si uz konecne mala upgradovat ten adobe aj v tom druhom pocitaci ;)
Melnick
24.05.06,17:03
a mas pravdu, tu mam tiez 6.0 ce a ide to, ako pises ... ale v druhom pocitaci, ktory nemam pripojeny na net kvoli uctovnictvu - tak tam mam straaasne staru verziu 3.01 (z roku 1997 :D) a v nej to nejde omodrovat po kuskoch - ani mysou ani sipkami - prave som skusala :)
no vidis - takze zase pre mna novinka - vdaka - asi by som si uz konecne mala upgradovat ten adobe aj v tom druhom pocitaci ;)

Počuj ayya,keby vstali moji predkovia a dala by som im prečítať: net,upgradovať ,soft,shift a pod mysleli by ,že sa prebudili v Číne.:D
willma
24.05.06,17:04
No holt modernizácia ide míľovými krokmi vpred. Na chvíľu sa lúčim idem do tretej šichty. HPP a domácnosť mám za sebou ešte ma čaká upratovanie vedľajšák. Zajtra som zas na porade.
ayya
24.05.06,17:11
Počuj ayya,keby vstali moji predkovia a dala by som im prečítať: net,upgradovať ,soft,shift a pod mysleli by ,že sa prebudili v Číne.:D
:D :D no naaahodou - asi pred piatimi rokmi som mojej mamine vysvetlovala, (mala asi 70 rokov vtedy) ako funguje fax, co to znamena digitalizacia a co je to dvojkova sustava a aj to lahko pochopila :p takze, ona by sa moc necudovala ale - spominam si na moju milu a zlatu babku - tej sa zdalo byt zazracnejsie, ze tranzistor hra bez snury... nad televizorom tolko hlavou nekrutila :) lebo ved sa tie obrazky do neho cez tu elektricku snuru logicky dostavali :D
ayya
24.05.06,17:33
tak co si dnes mrkneme v telke?

ze by "Slnko v sieti" (čb 1962) na stv2 22:20 s Janou Belakovou alebo

anglicky dokument "Obrovska vlna" 22:35 na ct2 alebo ze by

film "Krvavy lov" o 23:05 na jojke?

hmm... neviem, mozno zostanem pri TA3 a pri Spektre ... tam sa vzdy nieco zaujimave najde ;) aj knizky mam nejake zaujimave rozcitane aj rodina mozno bude mat naladu na debatu :) uvidime
pekny vecer prajem
:)
Eulalia
24.05.06,17:40
... he, dufam, ze to bude stale pasovat :D :D aj ked sa tie slogany budu menit kazdych 30 sekund :)

zatiaľ mi to pasovalo ku každému, aj keď som ich zrejme všetky ešte nevidela:) :D :D
Eulalia
24.05.06,17:52
Ešte k tomu zavináču - ja nestláčam žiadny shift, už ani neviem, kto ma takto naučil písať, ale automaticky ľavý ukazovák na Alt, ľavý prstenník na Ctrl a pravým ukazovákom na v @ a je to tam. Ja keď niečo potrebujem vysvetliť na PC, mám v mobile dve dôležité telefónne čísla - svojich synovcov. A mám po probléme. Ale keby ste videli môjho brata, ako sa trápil, kým sa naučil posielať maily, popukali by ste sa od smiechu. A naučili by ste sa viac vulgárnych výrazov ako ten námornícky papagáj.

Ayyka sa chystá na telku, ďalšia z Vás na vedľajšák, a ja asi zaľahnem s knihou do postele, lebo ma tak bolí hlava, že mi ide prasknúť. Ale to vraj len múdre hlavy bolia...... Aspoň aká-taká útecha.
Majte sa pekne a zajtra "Do čítania".
Eulalia
25.05.06,02:30
Dievčatá, nezdá sa Vám, že sa dlho neohlásila Zita5? Ani som ju už zo týždeň nevidela prihlásenú. Vyhlásime ďalšie pátranie?
ALDA
25.05.06,05:51
Dievčatá, nezdá sa Vám, že sa dlho neohlásila Zita5? Ani som ju už zo týždeň nevidela prihlásenú. Vyhlásime ďalšie pátranie?

Keď si klikneš na ZIta5, zistíš, že naposledy bola prihlásená včera o 3,35.
IVETA N
25.05.06,13:33
ake dovolila? hmm?? :D :D je to tu pre vsetkych,... jedneho novacika som osobne pozvala... ale ako mozem pozvat vsetkych?... a vlastne - cela tato debata je pre novacikov nielen tu existujucich ale hlavne pre buducich...
Ved o to mi hlavne ide - ja sa tu uz dost vyznam, viem kde a ako si mal co vyhladat, pripadne sa spytat... ale prave s ohladom na novacikov som sa do tejto temy pustila... takze: babo !!! :D pis ! a povedz vseeetko, co mas na srdiecku, ok?
;)


ja nie som babo ale som da sa povedať ešte len jeden z nováčikov a priznám sa úprimne ani ja som si neprečítala hneď etiketu porady až potom, čo som si prečítala dnes túto tému, ale len náhodou pretože som sa zaujímala o niečo iné to dnes tak frekventované RZ , viete ono je to všetko v človeku já využívam poradu až v tom prípade keď si už ozaj neviem dať rady aj to sa snažím najprv vyhladať príspevky ,ktoré súvisia s mojím problémom ,vždy sa snažím prideliť tému tam kam patrí no niekedy sa mi to nedarí .Bola som s toho čo tu bolo v úvode napísané veľmi smutná,pretože táto porada mi dáva veľmi veľa odpovedí na veci ktoré by som bez nej určite nenašla a verte tešila som sa z toho ,že mi niekto udelil súhlas a zavážil aj ten počet príspevkov.. A opakujúce sa príspevky na danú tému konkrétne RZ,Vy milý poraďaci to zdravé jadro - klobúk dolu pred Vami,máte z toho hrôzu a čo p.Mihál ako sa cíti práve teraz on.
Musí odpovedať určite na kvantum otázok.
ayya
25.05.06,14:08
ja nie som babo ale som da sa povedať ešte len jeden z nováčikov a priznám sa úprimne ani ja som si neprečítala hneď etiketu porady až potom, čo som si prečítala dnes túto tému, ale len náhodou pretože som sa zaujímala o niečo iné to dnes tak frekventované RZ , viete ono je to všetko v človeku já využívam poradu až v tom prípade keď si už ozaj neviem dať rady aj to sa snažím najprv vyhladať príspevky ,ktoré súvisia s mojím problémom ,vždy sa snažím prideliť tému tam kam patrí no niekedy sa mi to nedarí .Bola som s toho čo tu bolo v úvode napísané veľmi smutná,pretože táto porada mi dáva veľmi veľa odpovedí na veci ktoré by som bez nej určite nenašla a verte tešila som sa z toho ,že mi niekto udelil súhlas a zavážil aj ten počet príspevkov.. A opakujúce sa príspevky na danú tému konkrétne RZ,Vy milý poraďaci to zdravé jadro - klobúk dolu pred Vami,máte z toho hrôzu a čo p.Mihál ako sa cíti práve teraz on.
Musí odpovedať určite na kvantum otázok.

...pokusim sa ti odpovedat poporiadku :)
- nevedela som, ze nie si babo, tak prepac :o
- nevadi, ze si si neprecitala etiketu na zaciatku, ved si to teraz dobehla a to je prima ;) a aj to, ze sa snazis spravne zaradovat otazky
- nerozumiem tomu, z coho si bola na zaciatku smutna :confused:
- vsetkym nam porada dava vela :)
- kazdeho cloveka tesi ocenenie od inych, dokonca je to jedna zakladna a prirodzena potreba kazdeho cloveka
- podla mojho nazoru vyplyvajuceho z pozorovania diania na porade, asi polovica toho, co asi aj ty nazyvas "zdraveho jadro" v poslednej dobe vobec neprispieva do odbornych tem, ale sa (z pre mna zatial nepochopitelneho dovodu) "zasiva" :D v sekcii hoby a ine porady a na sutaku :o
- pan Mihal nemusi - tak ako vsetci tu na porade nemusia. Pan Mihal v prvom rade chce - a kedze ma to chcenie (co je velikanske stastie pre nas ostatnych :p ) polozene vysoko vo svojom hodnotovom rebricku - tak az z toho vyplyva ze pan Mihal "musi" ...
- dufam, ze tu zas nebude z toho "harmatanec" co som ti teraz napisala :eek:
- pekny den ti prajem :)
ayya
25.05.06,14:12
Keď si klikneš na ZIta5, zistíš, že naposledy bola prihlásená včera o 3,35.

tam mi zostava iba rozmyslat, ci nema na nas cas, alebo sa na nieco nahnevala .... problem je, ze nemam pocit previnenia, (ale mozno mi nieco unika :( ) takze tomu (jej pripadnemu) vyhybaniu sa tejto teme nerozumiem a aj ma ma to dost mrzi :o
ALDA
25.05.06,14:18
tam mi zostava iba rozmyslat, ci nema na nas cas, alebo sa na nieco nahnevala .... problem je, ze nemam pocit previnenia, (ale mozno mi nieco unika :( ) takze tomu (jej pripadnemu) vyhybaniu sa tejto teme nerozumiem a aj ma ma to dost mrzi :o

Nie je to iná téma!
ALDA
25.05.06,14:30
...pokusim sa ti odpovedat poporiadku :)
- nevedela som, ze nie si babo, tak prepac :o
- nevadi, ze si si neprecitala etiketu na zaciatku, ved si to teraz dobehla a to je prima ;) a aj to, ze sa snazis spravne zaradovat otazky
- nerozumiem tomu, z coho si bola na zaciatku smutna :confused:
- vsetkym nam porada dava vela :)
- kazdeho cloveka tesi ocenenie od inych, dokonca je to jedna zakladna a prirodzena potreba kazdeho cloveka
- podla mojho nazoru vyplyvajuceho z pozorovania diania na porade, asi polovica toho, co asi aj ty nazyvas "zdraveho jadro" v poslednej dobe vobec neprispieva do odbornych tem, ale sa (z pre mna zatial nepochopitelneho dovodu) "zasiva" :D v sekcii hoby a ine porady a na sutaku :o
- pan Mihal nemusi - tak ako vsetci tu na porade nemusia. Pan Mihal v prvom rade chce - a kedze ma to chcenie (co je velikanske stastie pre nas ostatnych :p ) polozene vysoko vo svojom hodnotovom rebricku - tak az z toho vyplyva ze pan Mihal "musi" ...
- dufam, ze tu zas nebude z toho "harmatanec" co som ti teraz napisala :eek:
- pekny den ti prajem :)

ayya, vôbec som nechcela v tejto téme zahlcovať Poradu, ale nedá mi dodať k Tvojmu postrehu: "zdravé jadro" :sa "zašíva" v sekcii hoby a iné porady a na šuťáku!! To je myslím si, každého osobná vec a mala by si sa zamyslieť aj Ty, čím zahlcuješ Poradu:confused:..prepáč už mi to pripadá, že nám určuješ aké témy máme čítať a na aké odpovedať, niekedy mám dojem, že už si adminom Porady. To je môj názor, dúfam, že sa nenahneváš, keď som Ti ho napísala:) a ak čakáš, že to je "harmatanec" nie , ale iba môj skromný názor.
ayya
25.05.06,14:39
Už vidím ako ayya skúša:D :D :D :D :D :D :D

hehe... hej, poznas ma :D vyskusala som asi 10-12 kuskov... a potom som si spomenula - v pocitaci mam v programcek, ktory sa vola "mapa znakov" ... z jej pomocnika som vybrala toto:

Mapa znakov – prehľad

Program mapa znakov môžete používať na zobrazenie znakov dostupných vo vybranom písme. Zobrazuje nasledovné tabuľky znakov: Windows, DOS a Unicode (http://www.porada.sk/ms-its:C:\WINDOWS\Help\mui\041b\charmap.chm::/HELP=glossary.hlp TOPIC=GLS_unicode).
Jednotlivé znaky alebo skupiny znakov môžete kopírovať do Schránky a prilepiť ich do ľubovoľného programu, ktorý ich vie zobraziť. V závislosti od použitého programu (napríklad v programe WordPad), môžete znaky kopírovať aj presúvaním z programu Mapa znakov priamo do otvoreného dokumentu.

takze - netreba si nic pamatat, ked si urobite odkaz z toho programu niekde na plochu - v zavislosti na druhu pisma sa ta mapa znakov meni ...
je to aj vo wins xp ale isto to bolo aj v wins 98, lebo tie som mala predtym a aj som tu mapu znakov obcas pouzivala - zvedavcom doporucujem pohrajkat sa ... zaujimave znaky su tam vselijake :D ako perlicku som pre vas z verdany vybrala toto:

œ ŵ & ψ Ж ạ Я ξ Љ ф ю Ỡ ς ∆ № ⅞ ‰

:D :D :D
ayya
25.05.06,14:42
ayya, vôbec som nechcela v tejto téme zahlcovať Poradu, ale nedá mi dodať k Tvojmu postrehu: "zdravé jadro" :sa "zašíva" v sekcii hoby a iné porady a na šuťáku!! To je myslím si, každého osobná vec a mala by si sa zamyslieť aj Ty, čím zahlcuješ Poradu:confused:..prepáč už mi to pripadá, že nám určuješ aké témy máme čítať a na aké odpovedať, niekedy mám dojem, že už si adminom Porady. To je môj názor, dúfam, že sa nenahneváš, keď som Ti ho napísala:) a ak čakáš, že to je "harmatanec" nie , ale iba môj skromný názor.

Aldi, ja som to nemyslela zle... ani to zasivanie, preto som to dala do uvodzoviek... premyslam nad tym, co sa stalo ze polovica tych milych prijemnych a mudrych ludi ktorych som tu poznala pred rokom - uz tolko nechodi radit novacikom, ako to bolo vtedy ... ja mam casovy odstup, preto som si mozno vsimla ten rozdiel... :o
Mas ty na to nejaku odpoved? Preco to tak je?
ayya
25.05.06,14:46
Aldi - a este volaco - admin myslel na vselijake moznosti, v nastaveni si ma daj kludne do ignoru...
ayya
25.05.06,14:50
Aldi a este volaco: som rada, ze sa ta to "chytilo" lebo som pisala o polovici zdraveho jadra - a som rada, ze sa za clena toho zdraveho jadra pocitas aj ty, tak isto ako ta tam pocitam aj ja ;)
IVETA N
25.05.06,16:46
...pokusim sa ti odpovedat poporiadku :)
- nevedela som, ze nie si babo, tak prepac :o
- nevadi, ze si si neprecitala etiketu na zaciatku, ved si to teraz dobehla a to je prima ;) a aj to, ze sa snazis spravne zaradovat otazky
- nerozumiem tomu, z coho si bola na zaciatku smutna :confused:
- vsetkym nam porada dava vela :)
- kazdeho cloveka tesi ocenenie od inych, dokonca je to jedna zakladna a prirodzena potreba kazdeho cloveka
- podla mojho nazoru vyplyvajuceho z pozorovania diania na porade, asi polovica toho, co asi aj ty nazyvas "zdraveho jadro" v poslednej dobe vobec neprispieva do odbornych tem, ale sa (z pre mna zatial nepochopitelneho dovodu) "zasiva" :D v sekcii hoby a ine porady a na sutaku :o
- pan Mihal nemusi - tak ako vsetci tu na porade nemusia. Pan Mihal v prvom rade chce - a kedze ma to chcenie (co je velikanske stastie pre nas ostatnych :p ) polozene vysoko vo svojom hodnotovom rebricku - tak az z toho vyplyva ze pan Mihal "musi" ...
- dufam, ze tu zas nebude z toho "harmatanec" co som ti teraz napisala :eek:
- pekny den ti prajem :)


bola som smutna z toho mozno co teraz napísem nebude trosku pochuti
ako ste Vy niektorí poradaci pisali vo svojich príspevkocha to nie len v tejto teme. Ako si más vysvetlit v príspevku slovo kyselina, kontajner /daj si námahu a najdi si tie príspevky a precítaj/,potom o tej PAULE vies aký je
to dobry pocit,ked sa len niekde sotva prihlasis a niekto ta povzbudi alebo ta len privíta.
V tom más pravdu ze p.Mihal nemusi ale takisto ani Vy,ked nechcete tak neodpoviete a vrcholom bol ten arogantny príspevok,ktory bol tu v jednom príspevku prilozeny.Bolo to hrozne. Funguje to tu vsetko na dobrovolnej baze,ale uvedomuje si niekto, ze tu vlastne dostane informacie zadarmo ?
ALDA
25.05.06,17:54
Aldi, ja som to nemyslela zle... ani to zasivanie, preto som to dala do uvodzoviek... premyslam nad tym, co sa stalo ze polovica tych milych prijemnych a mudrych ludi ktorych som tu poznala pred rokom - uz tolko nechodi radit novacikom, ako to bolo vtedy ... ja mam casovy odstup, preto som si mozno vsimla ten rozdiel... :o
Mas ty na to nejaku odpoved? Preco to tak je?


ayya mám:mee:
ALDA
25.05.06,17:57
Aldi - a este volaco - admin myslel na vselijake moznosti, v nastaveni si ma daj kludne do ignoru...

Očuj Ty koťuha, zasa mi nediriguj, čo mám robiť..nemám dôvod Ťa dávať do ignoru!!!.veď píšeme svoje názory:D

PS: pre nezainteresovaných: tú koťuhu som si dovolila, lebo sa poznáme osobne:)
ALDA
25.05.06,17:58
Aldi a este volaco: som rada, ze sa ta to "chytilo" lebo som pisala o polovici zdraveho jadra - a som rada, ze sa za clena toho zdraveho jadra pocitas aj ty, tak isto ako ta tam pocitam aj ja ;)

:):):)..´dakujem, ale ja sa nepočítam:):):)
Paula
26.05.06,00:40
Po dvoch týždňoch som v tejto téme , ktorá nemá od začiatku nič spoločného s termínom "po fajronte" - doslova omylom zaparkovala a dovolím si dať svoju súkromnú definíciu "zdravého jadra": Sú to poraďáci, ktorí dlhodobo, neúnavne a trpezlivo radia, resp.pripájajú link na už mnohokrát zodpovedané či podrobne vyriešné konkrétne alebo podobné prípady a v ich príspevkoch nikdy niet jediného slovka urážky, osočovania, ponižovania, vulgarizmu, komandovania ....takto vidím správneho poraďáka, nepotrebuje byť zaradený v kýbliku zdravého jadra,ani dnes , ani zajtra, ani v budúcom tisícročí.... robí to rád. :)
P.S.:Je smutné, že práve tí najsprávnejší, zodpovedne a ochotne radiaci dostávajú naviac faciek z pléna iba provokujúcich a asi sa tešiacich, že niekoho iba "vytáčajú". Čo už, každý má svoje malé šťastie. Trebárs aj také, že niekoho doženie k infarktu. Slušnému človeku postačí pohár džúsu pre radosť.
ayya
26.05.06,06:59
ayya mám:mee:

co mas? mas ma uz zaradenu v ignore? ;)
ALDA
26.05.06,07:03
co mas? mas ma uz zaradenu v ignore? ;)

To som Ti už vysvetlila..nečítaš? To bola odpoveď na tú otázku!
ayya
26.05.06,07:08
....ktorá nemá od začiatku nič spoločného s termínom "po fajronte"
P.S.:Je smutné, že práve tí najsprávnejší, zodpovedne a ochotne radiaci dostávajú naviac faciek z pléna iba provokujúcich a asi sa tešiacich, že niekoho iba "vytáčajú". Čo už, každý má svoje malé šťastie. Trebárs aj také, že niekoho doženie k infarktu. Slušnému človeku postačí pohár džúsu pre radosť.
aku mas predstavu o cinnosti po fajronte? ... kludne napis - ale prosim, aj s ohladom na moj dalsi prispevok ;)
Mas taky smutny pocit? a preco - spytam sa ta ako Aldy - mas na to odpoved?


p.s.: "nemala" som vcera cas sem prist pisat - nadchol ma vcera Pista Hrib, bola zase moja oblubena relacia "Pod lampou" a bola to relacia s poradovym cislom 100 - takze bola trosku specialna, nevedela som sa od nej odtrhnut :) az tak, ze som ani nenasla silu prist ho sem ohlasit aspon dodatocne

p.s.2: znova pripominam moznost, s ktorou admin pocital od zaciatku - staci malo: v nastaveni si napisat meno medzi nezelanych a potom uz iba disciplinovanost v prekonani vlastnej zvedavosti ... hotovo :rolleyes:
ingi
26.05.06,07:19
P.S.:Je smutné, že práve tí najsprávnejší, zodpovedne a ochotne radiaci dostávajú naviac faciek z pléna iba provokujúcich a asi sa tešiacich, že niekoho iba "vytáčajú". Čo už, každý má svoje malé šťastie. Trebárs aj také, že niekoho doženie k infarktu. Slušnému človeku postačí pohár džúsu pre radosť.

Pauli, ja by som ešte doplnila za slovkom provokujúcich ešte slová netolerantných, vtieravých až drzých...
ayya
26.05.06,07:32
bola som smutna z toho mozno co teraz napísem nebude trosku pochuti
ako ste Vy niektorí poradaci pisali vo svojich príspevkocha to nie len v tejto teme.....vies aký je to dobry pocit,ked sa len niekde sotva prihlasis a niekto ta povzbudi alebo ta len privíta.
V tom más pravdu ze p.Mihal nemusi ale takisto ani Vy, ked nechcete tak neodpoviete ..... Funguje to tu vsetko na dobrovolnej baze...

Iba casti tvojho prispevku som nechala zatial - lebo odpoved na tvoje pocity je imho dost zlozita ... paradoxne ma to dovedie az do medzivojnoveho Ceskoslovenska - "taticek" Masaryk vtedy doporucoval heslo pre ludi - "nebát se a nekrást" ... imho - zaujimave, ze ma stale svoje odpodstatnenie este o 80 rokov neskor. :o
To je imho smutne, co s nami porobilo to viac ako stryridsatrocne obdobie ... nielen s tymi, ktori sme ho osobne zazili ale casto este v dalsej generacii - vtlacame ten neprijemny pocit nerovnosti ludi aj nasim detom.
Toto vsetko co pisem nielen tu, ale vsade na porade - nie je o pyche, toto je o pocite vnutornej slobody, ktory by podla mna mal byt sucastou kazdeho z nas. Ked niekde pridem ako nova, tak sa samozrejme chvilku musim popozerat, ake funguju pravidla v spolocnosti, v ktorej sa chcem zdrzat ...Ale po tej chvilke rozkukania (ak sa tie existujuce pravidla snazim dodrzovat) je zbytocny akykolvek pocit menejcennosti - zaciatocnictva alebo neprirodzenej a precenovanej ucte k mazactvu a pod.
Nikde asi nie je rovnejsia spolocnost ako je na internete ... nie tym utopistickym sposobom, ako do nas hucali pred 1989 rokom... ale uplne dobrovolnym a prirodzenym a imho naozaj, kazdy clen diskusie ma rovnake prava a moznosti - a dodam aj je rovnako dolezity ... bez ironie, bez uvodzoviek ...
Znova musim neveriacich odkazat na www.porada.cz (http://www.porada.cz) ... tam je taky isty admin ako tu, taka ista grafika stranky, take iste funkcie k dispozicii, skratka - tam je na prvy pohlad skoro taka ista porada ako tu ... pisem "skoro taka ista" - lebo predsa je uzasny rozdiel medzi tamtou a touto poradou -
jasne - je to v pocte ludi, ktori sem chodia ... ze preco sem chodi tolko ludia a tam nie ... mozno by to chcelo hlbsiu studiu a mozno ani tak by sme sa nedopatrali skutocneho dovodu :p

p.s.: vsimni si, prosim, co som oznacila v tvojom prispevku hrubym pismom ... moj nazor je, ze sa zbytocne vyclenujes voci starsim poradakom, prosim uvedom si, ze aj ty si taky isty dolezity poradak ako 25 tisic inych ... este raz si dovolim pripomenut Masaryka - nebat se a nekrast , ok? :D
ayya
26.05.06,07:40
:):):)..´dakujem, ale ja sa nepočítam:):):)
ti, co ta tam pocitaju ta uplne lahucko prehlasuju :D
a je to :)
ayya
26.05.06,07:50
Pauli, ja by som ešte doplnila za slovkom provokujúcich ešte slová netolerantných, vtieravých až drzých...
noooo, ja by som to az take zle nevidela v tom mnozstve ludi, ktori tu su prihlaseni - iste to bude nejaky malicky zlomok promile, ... tych, ktori by sa tak dali oznacit imho... mozno je to naozaj tym, ze sa nam (uz sa musim opakovat) ludia vnutorne slobodni niekedy zdaju drzi, netolerantni a vselijaki ... niekedy sa to imho naozaj tazko rozlisuje :o aj odbornikom

nuz Ingi - v ignore su chlieviky zatial iba na dvoch nezelanych ludi... nebude asi ziaden problem poziadat Richarda, aby urobil viac chlievikov ... ale aj tak zatial existuje este jedna moznost - jeden cas som to mala pripnute ako podpis - bolo to o tom, ze porada, ako kolegyna ma (mozno iba jednu) vyhodu oproti skutocnym zivym kolegyniam ;)
ayya
26.05.06,07:53
To som Ti už vysvetlila..nečítaš? To bola odpoveď na tú otázku!
:D ale citam - schvalne som "vymenila" odpovede, lebo teraz pred cestou nie je casu to vsetko rozoberat :)

mimochodom: ak este stiham ....prajem prijemny pobyt vsetkym "krahuliakom" ... nech vam vyjde pocasie, ostatne uz zariadite sami ::)
Nika
26.05.06,07:57
p.s.: "nemala" som vcera cas sem prist pisat - nadchol ma vcera Pista Hrib, bola zase moja oblubena relacia "Pod lampou" a bola to relacia s poradovym cislom 100 - takze bola trosku specialna, nevedela som sa od nej odtrhnut :) az tak, ze som ani nenasla silu prist ho sem ohlasit aspon dodatocne

ayya, prosím ťa ako dlho to trvalo? Ja som pri tom zase zaspala:mee: (je to na mňa neskoro) a chcem si to dať nahrať cez víkend.
ayya
26.05.06,08:09
ayya, prosím ťa ako dlho to trvalo? Ja som pri tom zase zaspala:mee: (je to na mňa neskoro) a chcem si to dať nahrať cez víkend.

dlho, az tusim do pol druhej? alebo mozno este viac... neviem, taka som bola nadsena, ze som si cas ani nevsimala... nakoniec krajali tu tortu - doboska to bola, :) aj titulky boli zvlastne tento raz - uvedeni boli v abecednom poriadku vsetci zucastneni zo vsetkych 100 relacii a aj nazvy vsetkych casti boli - tie tusim chronologicky - tiez si to chcem nechat nahrat zajtra ;) aj kvoli tym titulkom :D
Nika
26.05.06,08:21
Dám to radšej na 5 hodín. Minule som dala nahrávať 4 hodiny a koniec relácie tam už nebol.
Martin1998
26.05.06,08:25
Dievčatá,môžete napísať aká téma sa prebarala včera u pána Hríba?
ayya
26.05.06,08:27
.... Funguje to tu vsetko na dobrovolnej baze, ale uvedomuje si niekto, ze tu vlastne dostane informacie zadarmo ?

.... robí to rád. :)
.... Slušnému človeku postačí pohár džúsu pre radosť.

Myslim, ze uvedomuje - aspon drviva vacsina si to iste uvedomuje. ;)
Je to tu na porade hodne aj o synergii, o symbioze a o dalsich veciach z toho vyplyvajucich ...dalej o motivaciach, napr. o pocite ocenenia, o pocite poskytnutej pomoci tym, ktori to potrebuju, pocite spolunalezitosti k nejakej dobrej veci :)
...odcitovala som aj Paulu - poradak to robi rad, lebo ma za to nieco ine ako peniaze ...a niekedy pocity vedia cloveku dat viac zadostucinenia ako kufor penazi ... ludskych motivov je vela, castokrat nie su na prvy pohlad zretelne viditelne - mozno sa ti to bude zdat drze, ale ako priklad tentokrat pouzijem tuto moju temu (http://www.porada.sk/showthread.php?t=8703&highlight=svokrina) - boli tam navrhy na tlacove vydanie, zosumarizovanie, ale mne neslo o to ... ako pise Paula - niekedy je pre cloveka pohar dzusu viac ako o jednu polozku tucnejsie konto ... imho :)
ayya
26.05.06,08:29
Dievčatá,môžete napísať aká téma sa prebarala včera u pána Hríba?
ste pokracovanie relacie "pod lampou" - mali tam vcera vela hosti z predchadzajucich debat - spominali - sumarizovali - citali mailiky od tych, ktori sa nemohli zucastnit na zivo ... prima - vela mudrych myslienok sa dalo vcera pocut - velmi privetiva atmosfera tam vcera bola ;)
IVETA N
26.05.06,08:48
p.s.: vsimni si, prosim, co som oznacila v tvojom prispevku hrubym pismom ... moj nazor je, ze sa zbytocne vyclenujes voci starsim poradakom, prosim uvedom si, ze aj ty si taky isty dolezity poradak ako 25 tisic inych ... este raz si dovolim pripomenut Masaryka - nebat se a nekrast , ok? :D

mila ayya vôbec sa nevyčleňujem voči starším poraďakom, necítim sa anii menej cenná ani nič iné............... a nebojím sa,chcela by som vedieť ako si začínala na tejto porade a aké si Ty mala prvotné dojmy z tejto porady,ale po prečítaní niektorých príspevkov doporučujem Ti , aby sisi dala tú námahu a prečítala témy hlavne čo sa týka RZZP / zberný kôs ,opäť RZZP/ a som zvedavá ako sa k tomu vyjadríš.
Mám taký dojem, že táto téma pofajronte sa v pčiatkoch zvrhla iba na tvoj monológ. A to zdravé jadro sa asi triešti na dve polovičky já aspoň
mám z toho taký dojem. Plne súhlasím s PAULOU, že taký poraďaci ,ktorí ochotne odpovedajú na všetky príspevky bez arogancie ,rôznych nárážok sú najviac fackovaní .MAZACTVO - cítila som to z niektorych odpovedí na určite príspevky a nielen ja. Zle zaraďované témy veď aj mne sa to stalo čím dlhšie sem chodím tak tým lepšie sa tu orientujem.
V tom čo sa popísalo o o opakujúcich sa príspevkoch plne s Vami súhlasím
treba s tým niečo robiť,ale bez toho aby sa používalo slovo kontajner alebo kyselina.
Obdivujem tých , ktorí založili túto poradu a nechcela by som aby sa táto stránka zrušila veď pomáha bez nároku na ,,hnorár,, mnoho poraďakov členom zo všetkých kútov Slovenska.

IVETA N
Jana Acsová
26.05.06,09:42
Každý si určite tvorí názor sám. V tejto téme nájdeme skutočne kde-čo a striedavo je tu dusno a striedavo sa vyjasní. Prečo opakovane nastáva dusno? A že to nie je jediný prípad, vie väčšina tých, čo budú čítať tieto slová.
Toto nie je výzva na diskusiu, len jednoducho zamyslenie, preto prosím, skutočne nie je potrebné odpovedať. Nie na všetko musíme mať slová, nie všetko musí byť bezpodmienečne zodpovedané.

Dievčatá, nezdá sa Vám, že sa dlho neohlásila "nick"? Ani som ju už zo týždeň nevidela prihlásenú. Vyhlásime ďalšie pátranie?Z môjho pohľadu je to otázka na zamyslenie. Ale, že každý máme svoj uhol pohľadu na vec, to je fakt.

... Bola som s toho čo tu bolo v úvode napísané veľmi smutná, pretože táto porada mi dáva veľmi veľa odpovedí na veci ktoré by som bez nej určite nenašla a verte tešila som sa z toho ,že mi niekto udelil súhlas a zavážil aj ten počet príspevkov..

...pokusim sa ti odpovedat poporiadku...Neviem ako vy, ja som necítila z príspevku otázku, takže odpoveď nie je odpoveď, ale názorom, možno dokonca nečakaným. Možno, že niekto vôbec nevidí dôvod, zaujímať k názoru stanovisko. Je to vyjadrenie pocitov a názorov, ktoré si nežiadajú komentár, lebo sú subjektívnym prejavom vôle osoby "jedinečnej". Takí sme tu všetci. Na ľuďoch sa mi páči práve to, že nie sú rovnakí a tým sa navzájom dopĺňame. Nemusíme sa však stále nasilu navzájom hodnotiť. Lebo treba mať na zreteli určite aj:

Funguje to tu vsetko na dobrovolnej baze...A potom toto:

... premyslam nad tym, co sa stalo ze polovica tych milych prijemnych a mudrych ludi ktorych som tu poznala pred rokom - uz tolko nechodi radit novacikom, ako to bolo vtedy ... ja mam casovy odstup, preto som si mozno vsimla ten rozdiel... Myslím si, že si to všimol každý, kto sa dlhšie pohybuje na Porade.

Mas ty na to nejaku odpoved? Preco to tak je?Možnože je obsiahnutá aj v nasledujúcom príspevku:

Je smutné, že práve tí najsprávnejší, zodpovedne a ochotne radiaci dostávajú naviac faciek z pléna iba provokujúcich a asi sa tešiacich, že niekoho iba "vytáčajú". Čo už, každý má svoje malé šťastie. Trebárs aj také, že niekoho doženie k infarktu. Slušnému človeku postačí pohár džúsu pre radosť.

... ja by som ešte doplnila za slovkom provokujúcich ešte slová netolerantných, vtieravých až drzých...
A myslíte si, že nižšie uvedené by bolo riešením? Môj názor by ste isto vydedukovali aj bez citácii, či ďalšej zbytočnej meditácie.

- a este volaco - admin myslel na vselijake moznosti, v nastaveni si ma daj kludne do ignoru...

p.s.2: znova pripominam moznost, s ktorou admin pocital od zaciatku - staci malo: v nastaveni si napisat meno medzi nezelanych a potom uz iba disciplinovanost v prekonani vlastnej zvedavosti ... hotovo :rolleyes:
A isto by to bolo niečo v zmysle tohto:

Na Poradu som chodil veľmi často (predtým). A veľmi rád. Teraz už tiež "predtým". Pretože forma debaty okolo (???) vôbec nie je to, na čo som bol na Porade zvyknutý. Ja som na Poradu chodil nielen za "vedomosťami", ale aj kvôli tej (už bohužiaľ bývalej) atmosfére. Neviem, prečo sa jednotliví aktéri správali tak, ako sa správali, nemôžem to teda ani posudzovať... Že či to odbornej úrovni tu prezentovaných názorov prospelo, to neviem... Ale že aký dopad to malo na tú ľudskú stránku Poradu, to viem určite. Možno ten odborný prínos väčšine zúčastnených stál zato. Mne nie...
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých citáty som použila v príspevku. S jednými sa plne zhodnem, s niektorými nie. Prečo? Lebo tak ako som už uvádzala. Všetci sme dokonalí vo svojej jedinečnosti.
A nie všetko si pýta komentár za každú cenu.
A ak by tento môj príspevok niekoho provokoval, vopred ho uisťujem, že to nebolo mojím zámerom. Len máme súbežne riešené na Porade témy, kde sa ochota opláca dusnom...
ayya
26.05.06,11:58
poznamka:

tuto temu som zalozila ja, (hoci sa mi uz prihodilo, ze som "akoze" zalozila temu) a nazvala som ju presne tak, ako som to myslela - rozpravanie po fajronte... a teda o hocicom, lebo nie iba televiziou je po fajronte clovek zivy... :D

tak si drzo a vtieravo a netolerantne budem sama rozhodovat o tom, o com sa tu bude pisat ... pokial to samozrejme nebude kolidovat s etiketou porady, pripadne so zakonmi ....

na druhej strane tolerantne necham kazdeho, nech si nielen urobi ale aj napise svoj vlastny nazor, aj keby bol tiez drzy netolerantny a vtieravy ;) a aj si sama rozhodnem, ci sa k tomu budem alebo nebudem vyjardovat :eek:


p.s.: este pridem - aj pracovat musim obcas :p
ayya
26.05.06,13:32
Každý si určite tvorí názor sám. V tejto téme nájdeme skutočne kde-čo a striedavo je tu dusno a striedavo sa vyjasní. Prečo opakovane nastáva dusno? A že to nie je jediný prípad, vie väčšina tých, čo budú čítať tieto slová.
Toto nie je výzva na diskusiu, len jednoducho zamyslenie, preto prosím, skutočne nie je potrebné odpovedať. Nie na všetko musíme mať slová, nie všetko musí byť bezpodmienečne zodpovedané.
Z môjho pohľadu je to otázka na zamyslenie. Ale, že každý máme svoj uhol pohľadu na vec, to je fakt.

Neviem ako vy, ja som necítila z príspevku otázku, takže odpoveď nie je odpoveď, ale názorom, možno dokonca nečakaným. Možno, že niekto vôbec nevidí dôvod, zaujímať k názoru stanovisko. Je to vyjadrenie pocitov a názorov, ktoré si nežiadajú komentár, lebo sú subjektívnym prejavom vôle osoby "jedinečnej". Takí sme tu všetci. Na ľuďoch sa mi páči práve to, že nie sú rovnakí a tým sa navzájom dopĺňame. Nemusíme sa však stále nasilu navzájom hodnotiť. Lebo treba mať na zreteli určite aj:
A potom toto:
Myslím si, že si to všimol každý, kto sa dlhšie pohybuje na Porade.
Možnože je obsiahnutá aj v nasledujúcom príspevku:


A myslíte si, že nižšie uvedené by bolo riešením? Môj názor by ste isto vydedukovali aj bez citácii, či ďalšej zbytočnej meditácie.


A isto by to bolo niečo v zmysle tohto:

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých citáty som použila v príspevku. S jednými sa plne zhodnem, s niektorými nie. Prečo? Lebo tak ako som už uvádzala. Všetci sme dokonalí vo svojej jedinečnosti.
A nie všetko si pýta komentár za každú cenu.
A ak by tento môj príspevok niekoho provokoval, vopred ho uisťujem, že to nebolo mojím zámerom. Len máme súbežne riešené na Porade témy, kde sa ochota opláca dusnom...

Podla mojho nazoru a aj napriek udelenym suhlasom od inych poradakov - ucelovo pozbierane citacie a navyse aj proti bodu č. 10 v etikete porady. Ak budem mat cas a chut, budem sa mozno k jednotlivym suvislostiam vyjadrovat postupne :rolleyes:
Teraz iba jedna vec ma napadla - z toho Adrejovho citatu - ja som si tusim az doteraz myslela, ze sa to tykalo hlavne nicku Danie ... hmm... :confused:
ayya
26.05.06,14:49
mila ayya vôbec sa nevyčleňujem voči starším poraďakom, necítim sa anii menej cenná ani nič iné............... a nebojím sa,chcela by som vedieť ako si začínala na tejto porade a aké si Ty mala prvotné dojmy z tejto porady,ale po prečítaní niektorých príspevkov doporučujem Ti , aby sisi dala tú námahu a prečítala témy hlavne čo sa týka RZZP / zberný kôs ,opäť RZZP/ a som zvedavá ako sa k tomu vyjadríš.
Mám taký dojem, že táto téma pofajronte sa v pčiatkoch zvrhla iba na tvoj monológ. A to zdravé jadro sa asi triešti na dve polovičky já aspoň
mám z toho taký dojem. Plne súhlasím s PAULOU, že taký poraďaci ,ktorí ochotne odpovedajú na všetky príspevky bez arogancie ,rôznych nárážok sú najviac fackovaní .MAZACTVO - cítila som to z niektorych odpovedí na určite príspevky a nielen ja. Zle zaraďované témy veď aj mne sa to stalo čím dlhšie sem chodím tak tým lepšie sa tu orientujem.
V tom čo sa popísalo o o opakujúcich sa príspevkoch plne s Vami súhlasím
treba s tým niečo robiť,ale bez toho aby sa používalo slovo kontajner alebo kyselina.
Obdivujem tých , ktorí založili túto poradu a nechcela by som aby sa táto stránka zrušila veď pomáha bez nároku na ,,hnorár,, mnoho poraďakov členom zo všetkých kútov Slovenska.
IVETA N

Mila Ivetka, ... po precitani tvojho prispevku mam pocit, ze si v niektorych veciach trosku asi protirecis. Napr. hovoris, ze sa nevymedzujes voci starsim poradakom a napriek tomu si napisala, ze si citila mazactvo a dokonca si napisala: cit: "plne s Vami suhlasim" ... s kym to suhlasis?, hadam tam malo byt nieco ako "s ostatnymi poradakmi" alebo podobne - to by sa nedalo povazovat za vymedzovanie imho ;) a myslim si aj to, ze sa mozno aj trosku bojis...neviem sice ze coho, mozem sa iba dohadovat: hnevu "mazakov"? alebo niecoho ineho? neviem ...:o

Ale s niektorymi tvojimi nazormi rada suhlasim, napr. co sa tyka kyseliny a kontajnera ... hmm... snazim sa vzdy slusnych novacikov zastat... mozes si to precitat napr. tu: moj starsi (http://www.porada.sk/showpost.php?p=237840&postcount=170) prispevok - vsimni si prosim, aky mal ohlas... imho iba par odvaznejsich poradakov (dakujem im aj dodatocne) :) ... alebo som navrhovala "beztrestnu skolku" (http://www.porada.sk/showpost.php?p=242843&postcount=94) ... tiez som v podstate neuspela... nakoniec som bola oznacena (co mi ale vobec nevadi :p ) za netolerantnú, vtieravú až drzú :rolleyes: a nevadi mi to mozno aj preto, lebo sa citim byt slobodnym clovekom s vlastnym nazorom, mozno aj preto, lebo som existencne nezavisla na porade - a dost viem za moj nazor "zabojovat", ked si myslim, ze by v nom mohol byt kus pravdy, alebo mam pocit, ze sa zastavam slabsich, takych ktori potrebuju pomoc, su v niecom novacikovia ... a kludne sa o ten moj nazor "pohadam" (prosim neprehliadni uvodzovky) s "poradakom-mazakom" :) alebo budem dalej trpezlivo "po kuchynsky" vysvetlovat veci, ktore tu sice uz su rozoberane ale casto prilis odbornym sposobom, v mnohom pripominajucim suche citacie zakonov ... :o
ayya
26.05.06,14:56
... veci, ktore tu sice uz su rozoberane ale casto prilis odbornym sposobom, v mnohom pripominajucim suche citacie zakonov ... :o
nemam samozrejme na mysli odpoved na otazku, vysvetlenie problemu a pripojeny odkaz na citaciu v zakone...
to pre istotu pisem :D
ayya
26.05.06,15:16
Mila Ivetka, si sa pytala na moje prve skusenosti na porade... nuz... to sa vobec neda porovnavat s terajsou situaciou - mam prihlasovacie cislo nizsie ako tri tisic ... takze vtedy to tu bolo este o niecom uplne inom ... ale pocit som mala dobry a - aby som pravdu povedala zda sa mi, ze som dost dlho najprv vyhladavala a az podstatne neskor som napisala nejaky prispevok - neviem ho teraz rychlo najst, lebo porada mi poskytuje iba poslednych 500 prispevkov a kedze som ten pocet davno prekrocila - musela by som sa dlhsie tomu vyhladavaniu venovat - ale skusim - a potom ti to sem napisem.

Prezrela som si trosku ten "kontajner"... vacsinou su tam otazky od ludi, ktori maju malicko prispevkov - tak do 50 ... z toho usudzujem, ze su to ludia, ktori sa tu este celkom bezpecne neorientuju... navyse: teraz maju potrebu pomoci, co sa tyka toho "nestastneho" RZZP a vidim aj to, ze chcu svoje RZ vyplnit spravne ... ved asi preto zadavaju otazky imho ...

Co si o porade myslia do kontajnera presunuti ... to neviem, ale prisiel mi na um takyto citat od neznameho autora:
"Nikdy nedostanete druhú šancu urobiť dobrý prvý dojem" :o

A nemyslim si ani to, ze najochotnejsi poradaci su najviac fackovani ... myslim, ze taka fackovacia situacia je na porade skor vynimocna ako pravidelna... osobne som videla dve-tri "fackovania" :( ... a nezostali bez odpovede ... takze si myslim, ze z tych odpovedi by sa dalo dedukovat, ze na porade "fackovanie" nie je obdivovania hodne a ze ti, ktorych sa to dotklo z reakcii ostatnych mohli vidiet, ze sa ich mnohi dalsi poradaci zastali ...;)
Melnick
26.05.06,15:49
[quote=ayya]

ayyka ahoj ,oddychujme a myslime na našich krahuliačikov,či nám na tom školení nezmrznú.:) Posielam im aspoň takéto slniečka.:) :) :) :) :)
Ten Tvoj citát o druhej šanci je bohužiaľ veľmi pravdivý,ale my sme tu po fajronte,tak sa bavme ,klebeťme ,odbiehajme k pripáleným hrncom:mee: a hlavne zakopme vojnovú sekeru.:)
ayya
26.05.06,15:54
Mila Ivetka - tak ako som slubila - pohladala som tie moje prve poradacke zaciatky - sama som prekvapena, aky som ja bola "disciplinovany" novacik :D

Nasla som mojich prvych pat prispevkov: 1 (http://www.porada.sk/showpost.php?p=60672&postcount=2) ... 2 (http://www.porada.sk/showpost.php?p=60866&postcount=7) ... 3 (http://www.porada.sk/showpost.php?p=60870&postcount=8) ... 4 (http://www.porada.sk/showpost.php?p=60877&postcount=3) ... 5 (http://www.porada.sk/showpost.php?p=60908&postcount=6)
ked mas cas a chut tak si ich preklikaj pripadne ... prvy prispevok som si trufla napisat skoro po dvoch mesiacoch po zaregistrovani a prvu temu som si trufla zalozit az skoro po troch mesiacoch ... kto by to na mna povedal, ze? :D :D

Ale asi najviac o mojich novacikovskych pocitoch ti povie prave ten posledny - teda piaty ;) dokonca pri citani toho mojho piateho prispevku som zacitila velmi zivo ten povodny pocit, ktory som mala, kde som ho pisala
ayya
26.05.06,16:01
[quote=ayya]

ayyka ahoj ,oddychujme a myslime na našich krahuliačikov,či nám na tom školení nezmrznú.:) Posielam im aspoň takéto slniečka.:) :) :) :) :)
Ten Tvoj citát o druhej šanci je bohužiaľ veľmi pravdivý,ale my sme tu po fajronte,tak sa bavme ,klebeťme ,odbiehajme k pripáleným hrncom:mee: a hlavne zakopme vojnovú sekeru.:)

Majka, ty mas nejaku vojnovu sekeru niekde vykopanu?... prezrad kde! Uz aj idem mrknut na to :D

A s tym pocasim - som pozerala aj ORF1 - asi im pocasie velmi nebude priat... :o
Ale ja im plne doverujem - oni sa aj tak vynajdu, stav sa ! ;)
Tweety
26.05.06,16:03
[quote=Melnick]

Majka, ty mas nejaku vojnovu sekeru niekde vykopanu?... prezrad kde! Uz aj idem mrknut na to :D

A s tym pocasim - som pozerala aj ORF1 - asi im pocasie velmi nebude priat... :o
Ale ja im plne doverujem - oni sa aj tak vynajdu, stav sa ! ;)
Budú z nich krehuliaci, nie krahuliaci. Ale určite majú nejaké topivo.:p
ayya
26.05.06,16:09
[quote=ayya]
Budú z nich krehuliaci, nie krahuliaci. Ale určite majú nejaké topivo.:p

take z vnutra ucinkujuce myslis, ze? ... a nie termofory a elektricke prikryvky si mala na mysli, ze nie ? :D

btw: hehe... to sa ti podarilo, ze krehuliaci... ale - chudinkovia ... skoda, ze im pocasie nevyslo ako minuly rok ... :o
Melnick
26.05.06,16:10
[quote=ayya]
Budú z nich krehuliaci, nie krahuliaci. Ale určite majú nejaké topivo.:p

Veď dúfam ,že sa dobre vystrojili.Ale tú sekeru má možno moja polovička nachystanú na mňa,ja som za predminulý týždeň,prilepená na Porade ,zlikvidovala,ale totálne tri hrnce. Teraz neviem či som ja taká zábudlivá ,alebo porada je taká úžasná.
Tweety
26.05.06,16:13
[quote=Tweety]

Veď dúfam ,že sa dobre vystrojili.Ale tú sekeru má možno moja polovička nachystanú na mňa,ja som za predminulý týždeň,prilepená na Porade ,zlikvidovala,ale totálne tri hrnce. Teraz neviem či som ja taká zábudlivá ,alebo porada je taká úžasná.
pOVEDALA BY SOM, žE CHYBA BOLA V TýCH HRNCOCH.:p
ayya
26.05.06,16:17
[quote=Tweety]

Veď dúfam ,že sa dobre vystrojili. Ale tú sekeru má možno moja polovička, ja som za predminulý týždeň,prilepená na Porade, zlikvidovala, ale totálne tri hrnce. Teraz neviem či som ja taká zábudlivá, alebo porada je taká úžasná.


Ja som raz hrncek tak zlikvidovala, ked som dudliky vyvarala... :( Postavila som vyvarat dudle na platnu a isla do izby... just sa mi do ruky dostala nejaka fotografia ... tak som ju chcela dat na miesto - ale to poznas - ked zacne clovek fotky kukat :D :D :D az nakoniec ma z toho prezerania vyrusilo cosi cierne, co mi okolo nosa preletelo ... no veru! - boli to sadze z tych dudlikov - v kuchyni plno cierneho dymu, hrncek bol zeravy, dobre ze som ho taky nehodila hned do kosa, to by si aj hasici boli zarobili :D

Jasne ze po dudloch ani stopy okrem ciernych skvarkov na spodu hrnceka ... a to som tam just vyvarala aj nove vrchnaky od chicco flias, co som plna strachu den predtym prepasovala z Madarska :o
Melnick
26.05.06,16:28
[quote=Melnick]
pOVEDALA BY SOM, žE CHYBA BOLA V TýCH HRNCOCH.:p

Tak to sa mi uľavilo,že v hrncoch a nie u mňa.:p
ayya
26.05.06,16:31
Aby som nezabudla - dnes budem zase nahravat ... 25-rocny koprodukcny film... ale imho stoji za to, mat ho doma vo "filmoteke" :)

STV2 22:00 - Plechový bubienok
Réžia: Volker Schlöndorff Hrajú: Mario Adorf, Angela Winkler, David Bennent, Daniel Olbrychski, Andréa Ferréol, Heinz Bennent, Ilse Pagé, Otto Sander, Charles Aznavour ...
Francúzsko, bývalá Juhoslávia, Poľsko, Spolková republika Nemecko (1979)
willma
26.05.06,18:55
poznamka:
na druhej strane tolerantne necham kazdeho, nech si nielen urobi ale aj napise svoj vlastny nazor, aj keby bol tiez drzy netolerantny a vtieravy ;) a aj si sama rozhodnem, ci sa k tomu budem alebo nebudem vyjardovat :eek:

Prepáč, ale neodpustila som si túto citáciu...:D Dúfam, že to nebudeš považovať za drzosť od poraďáckeho ucha:o
IVETA N
26.05.06,19:44
pre ayya
nemyslím si ,ze by som si protirecila a ani sa nevymedzujem,ja som vdacná
poradakom za kazdu odpoved ci od poradaka , ktory ma príspevkov 100 alebo 500. Mazactvo som fakt po precitani niektorych odpovedi cítila bol to moj osobny pocit .A to ,,plne s Vami súhlasím,, je súhlasenie z toho dôvodu, ze sa zamyslali ako odstrania alebo zamedzia tomu aby sa príspevky o RZ mnohe neopakovali. Ked sa v tom neurobi poriadok hned v zarodku tak by tu vznikol jeden velky chaos , ale dalo sa to aj bez tych ,, veci,,. No ,,vidis,, konecne zase citim ten dobry pocit a som rada ze si si pozrela ten ,,kontajner,, sama si usudila ako to tam bolo a fakt s tým RZ potrebujeme pomoc viacerí.
a tie tvoje ,, novacikovske ,,príspevky si s radostou prezriem.
IVETA N
pedantmk
26.05.06,19:59
Ja som tiež za poriadok v témach,ale koľko ľudí toľko chutí.
Rád by som pomohol o problémoch z registračnými pokladnňami.
Pár tém som našiel,ale sú aj také so skratkou RP čo som našiel náhodou a vyhľadať podľa RP sa nedá,lebo je tam málo znakov.
Treba asi hlavne porozmýšľať nad úvodným stromom tém a potom pri zakladaní témy doplniť adminom upozornenie o korektnosti a odporučení trošku pohľadať príbuzné a rovnaké témy.
ayya
27.05.06,07:32
Prepáč, ale neodpustila som si túto citáciu...:D Dúfam, že to nebudeš považovať za drzosť od poraďáckeho ucha:o
Nemam ti co prepacovat ;) a ani to nepovazujem za drzost, lebo ty si urobila presne to, co ja v tej poznamke pisem a co si ty z mojej poznamky citovala - sama si sa dobrovolne rozhodla, ci sa k nej budes alebo nebudes vyjadrovat :D
Naozaj si tu budem pisat co budem chciet - ak - ako som hore povedala, ak to nebude proti etikete a proti zakonom ... hotovo ;)
Na porade je skoro 23 400 tem. Komu sa nepaci co pisem, ma moznost tuto jednu-jedinu temu vynechat - nevyhanam ta, to v ziadnom pripade :)... iba predkladam na zvazenie aj inym ... btw: ta funkcia "dat do ignoru" funguje spicovo - vyskusala som si to na kamaratke s jej dovolenim :D

Ak by mne niektora tema zdvihala zlc a dokonca este aj inak ohrozovala zdravie, predsa nemam problem sa tej teme vyhnut ... a mozem si vybrat z dalsich skoro 23 399-tich ... :p
Teda - aspon ja by som to tak urobila, disciplinovane by som si zakazala byt zvedavou a dala by som prednost mojmu zdraviu ;)
ayya
27.05.06,07:40
Ja som tiež za poriadok v témach,ale koľko ľudí toľko chutí.
Rád by som pomohol o problémoch z registračnými pokladnňami.
Pár tém som našiel,ale sú aj také so skratkou RP čo som našiel náhodou a vyhľadať podľa RP sa nedá,lebo je tam málo znakov.
Treba asi hlavne porozmýšľať nad úvodným stromom tém a potom pri zakladaní témy doplniť adminom upozornenie o korektnosti a odporučení trošku pohľadať príbuzné a rovnaké témy.
To je prima, ze si ochotny pomahat - ved na tom systeme funguje cela porada :) ... o skratkach sme sa uz bavili nedavno v tejto teme (http://www.porada.sk/t24897-najpouzivanejsie-skratky.html) a o "strome"... hmm... skus si pozriet archiv, ak si ho este neobjavil (to sice nie je presne ono ale... :)) - najdes ho na hlavnej stranke dolu na bledomodrej liste vpravo, obcas ked potrebujem rychlo vyhladat temu a viem aky ma priblizne nazov - tam to niekedy najdem najrychlejsie - hoci aj rozsirene vyhladavanie tu funguje velmi komfortne ;)
ayya
27.05.06,07:50
.... No ,,vidis,, konecne zase citim ten dobry pocit a som rada ze si si pozrela ten ,,kontajner,, sama si usudila ako to tam bolo a fakt s tým RZ potrebujeme pomoc viacerí.
a tie tvoje ,, novacikovske ,,príspevky si s radostou prezriem.
IVETA N kludne si pozri - ja som sa osobne celkom pobavila na mojich novackovskych pocitoch... ale prosim, (neviem ci si neprehliadla) pozri si aj tie dva linky, ktore som ti uvadzala v odpovedi vyssie ... mam na mysli tie moje dva navrhy o novom tlacitku a o skolke ... ja naozaj som za laskavost a privetivost k ludom, ktori su tu novoprihlaseni, a este nie celkom zorientovani ... ale na druhej strane si nenecham (ako sa to ludovo vravi ) po hlave skakat - ani od "mazakov" :D

Tak nech sa ti tu na porade dari ;)
ayya
27.05.06,15:02
hmm... hmm.... prave som si vsimla, ze dvaja poradaci, co maju byt na Krahuliach prihodili nejaky prispevok... tak bud maju este popoludnajsi odpocinok a oni namiesto odpocivania prispievaju na porade... alebo - (ak je to tak - a to ma potom dost mrzi) - nemaju velmi pekne pocasie :o Tu v BA sa teraz (mozno iba na chvilku) vyjasnilo ... aj slniecko sa ukazalo :)
Mozno sa aj im zajtra vycasi - drzim palce, aby mali take krasne pocasie, ako bolo minuly rok ... :)
willma
27.05.06,18:39
Nemam ti co prepacovat ;) a ani to nepovazujem za drzost, lebo ty si urobila presne to, co ja v tej poznamke pisem a co si ty z mojej poznamky citovala - sama si sa dobrovolne rozhodla, ci sa k nej budes alebo nebudes vyjadrovat :D
Naozaj si tu budem pisat co budem chciet - ak - ako som hore povedala, ak to nebude proti etikete a proti zakonom ... hotovo ;)
Na porade je skoro 23 400 tem. Komu sa nepaci co pisem, ma moznost tuto jednu-jedinu temu vynechat - nevyhanam ta, to v ziadnom pripade :)... iba predkladam na zvazenie aj inym ... btw: ta funkcia "dat do ignoru" funguje spicovo - vyskusala som si to na kamaratke s jej dovolenim :D

Ak by mne niektora tema zdvihala zlc a dokonca este aj inak ohrozovala zdravie, predsa nemam problem sa tej teme vyhnut ... a mozem si vybrat z dalsich skoro 23 399-tich ... :p
Teda - aspon ja by som to tak urobila, disciplinovane by som si zakazala byt zvedavou a dala by som prednost mojmu zdraviu ;)

Asi sme sa nepochopili,ja som mala na mysli len ten vyjardovací preklep a nie vyjadrovanie k téme
Marianna01
27.05.06,19:56
poznamka:

tuto temu som zalozila ja, (hoci sa mi uz prihodilo, ze som "akoze" zalozila temu) a nazvala som ju presne tak, ako som to myslela - rozpravanie po fajronte... a teda o hocicom, lebo nie iba televiziou je po fajronte clovek zivy... :D

tak si drzo a vtieravo a netolerantne budem sama rozhodovat o tom, o com sa tu bude pisat ... pokial to samozrejme nebude kolidovat s etiketou porady, pripadne so zakonmi ....

na druhej strane tolerantne necham kazdeho, nech si nielen urobi ale aj napise svoj vlastny nazor, aj keby bol tiez drzy netolerantny a vtieravy ;) a aj si sama rozhodnem, ci sa k tomu budem alebo nebudem vyjardovat :eek:


p.s.: este pridem - aj pracovat musim obcas :p


Ja nechápem :eek::eek::eek:. Nebola som tu pár dní na tgaký čas, aby som pozrela aj na hoby, ale som maximálne zmätená a možno trochu znechutená. V každom prípade negatívne pocity a pripájam sa k Zitke, ktorá sa vyjadrila, že bude zvažovať ´dalšie zotrvanie na Porade. A ak áno, možno nejakým obmedzeným spôsobom.
To naozaj má niekto právo povedať - túto tému som založila ja a ja budem rozhodovať, čo sa v nej bude písať?!?!?!:eek:
Naozaj môže niekto povedať, že píše drzé, netolerantné, vtieravé názory...?:eek:

Ayya, verím, že si bola iba naštvaná a nemyslela si to tak, ako si to napísala. Dúfam, že sa nemýlim :mee:
ayya
27.05.06,20:18
Asi sme sa nepochopili,ja som mala na mysli len ten vyjardovací preklep a nie vyjadrovanie k téme
jeeeeeeeejda... tak to som si fakt nevsimla :D ... mas u mna za to bodik :) za pozorne citanie a vnimanie ;)
ayya
27.05.06,20:23
Ja nechápem :eek::eek::eek:. Nebola som tu pár dní na tgaký čas, aby som pozrela aj na hoby, ale som maximálne zmätená a možno trochu znechutená. V každom prípade negatívne pocity a pripájam sa k Zitke, ktorá sa vyjadrila, že bude zvažovať ´dalšie zotrvanie na Porade. A ak áno, možno nejakým obmedzeným spôsobom.
To naozaj má niekto právo povedať - túto tému som založila ja a ja budem rozhodovať, čo sa v nej bude písať?!?!?!:eek:
Naozaj môže niekto povedať, že píše drzé, netolerantné, vtieravé názory...?:eek:

Ayya, verím, že si bola iba naštvaná a nemyslela si to tak, ako si to napísala. Dúfam, že sa nemýlim :mee:
Marianna never ze som bola nastvana, nebola som. ;) A myslela som to presne tak, ako som to napisala :D :D ... a ked neveris, ze sa to da, skus si aj ty zalozit nejaku zaujimavu a zivu temu a uvidis, ze si tam mozes sama rozhodovat o com sa tam bude pisat a ja ta kludne pridem podporit :p ak to bude fakt zaujimave :)
Eulalia
27.05.06,20:26
Asi sme sa nepochopili,ja som mala na mysli len ten vyjardovací preklep a nie vyjadrovanie k téme

Ktovie na akého "Jardu" práve vtedy Ayya myslela .......:D
ayya
27.05.06,20:57
Ja nechápem :eek::eek::eek:. Nebola som tu pár dní na tgaký čas, aby som pozrela aj na hoby, ale som maximálne zmätená ....
takze... :) Mariannka, dufam, ze si to uz predychala :D v dobrom to vravim, ako kamaratke ... a teraz ta poprosim, aby si skusila pohladat, ked mas cas a chut - kde som pisala nieco drze a arogantne a pritom to nebola sebaobrana... a este skus pohladat aj to, kde som pisala nieco vtierave a pritom by to bolo na skodu porady ... lebo vies, ked uz piatykrat vbehnem dcere do izby, aby si uz konecne upratala tu kopu nesparovanych ponoziek a ulozila si ich na miesto... :o tiez si asi o mne mysli, ze som vtierava :p
a ak take nieco najdes tu na porade, tak to kludne s tebou rozoberiem ... a pripadne sa aj verejne ospravedlnim... beries? ;)
ayya
27.05.06,21:03
Ktovie na akého "Jardu" práve vtedy Ayya myslela .......:D
no kurnik, este aby to moja draha polovicka videla.... :) bohvie ako dlho by som to musela vysvetlovat :o
ale nie... to bol for :p aj s vysvetlovanim aj s Jardou... ci Jardom? :D
ayya
28.05.06,06:27
Pamatate sa na "zazracny dalekohlad" ? Ako male dieta som nechapala ako sa tie krasne farebne obrazky mozu v nom vytvarat... Aj fraktaly sa mi velmi pacia, take nadherne zvlastne obrazce vytvaraju. A videli ste uz niekedy parasutistov, ktori sa vyvezu hore pod mraky, povyskakuju z lietadla, pochytaju sa za ruky, za nohy ... a vytvaraju rozne obrazce? Vzdy ma privadzali do uzasu. Cim ich je viac, tym krajsi a zlozitejsi obrazec vytvoria, dokonca tusim aj majstrovstva sa v tejto discipline robia.

Kedze je som clovek "prikladovy" (odlisit prosim od slova prikladny :)) tak som premyslala dost dlhu dobu, k comu by sa dala porada pripodobnit. A najviac mi vychadza prave to lietadlo a parasutisti. Poradu vidim ako lietadlo, Richarda ako pilota a nas vsetkych poradakov ako tych parasutistov. Cim nas je viac, tym krajsia a cenenejsia - vzacnejsia struktura. Tym zaujimavejsi obrazec ;) Este v niecom podla mna vyhovuje toto prirovnanie - totiz: z tych parasutistov kazdy jeden je dolezity ... keby co len jeden chybal, tak bud obrazec nie je dokonaly, alebo by sa musel zostavit nejaky jednoduchsi, nie az taky vzacny ;)
ayya
28.05.06,06:49
Ja mam poradu velmi rada, tym sa netajim ... vselikde uz som sa vyjadrovala ako ma nadchyna tato komunita. Richardovi sa podaril super projekt ... mal napad, venoval tomu napadu kopec casu a potom mohol v podstate uz len cakat (sem tam nieco vykorigovat) ci sa tym jeho napadom nadchnu aj ini ludia. A super - nadchli sa!
Vzdy ma zaujimala sociologia malych skupin a trosku aj psychologia. Koho by aj nezaujimala, ze? ;)

Ale takato zvlastna komunita naozaj nie je casta. Su na internete rozbehnute vselijake projekty, ktore maju aj viac uzivatelov ako porada - ale vacsinou su to cisto zabavne stranky. Malokde sa podari to, co sa podarilo Richardovi tu. V podstate odborna stranka, ktora funguje skoro iba na ochote jednotlivych uzivatelov podelit sa so svojimi vedomostami s inymi ludmi, ktori zatial take rozsiahle vedomosti nemaju. ;)
Uz je nas tu hodne - cislo sa rychlo blizi k 25 tis. Jasne, ze Richard potreboval uz pomoc v riadeni jednotlivych sekcii, v tomto momente sa na hlavnej stranke daju najst tieto cisla: Témy: 26,158, Príspevky: 243,359 ... To by jeden clovek nezvladol ukocirovat - to je uplne jasne ;)

Vratim sa k tomu prikladu: Letec musel zadovazit dalsich pomocnikov ... moderatorov, ... cim sa ale vobec neznizuje dolelezitost kazdeho jednotliveho clena komunity. Niektori z nich maju ine povinnosti a trosku ine prava - ktore su odvodene z potrieb a z velkosti komunity.
Nie kazdy projekt sa takto vydari - kto si skusil podnikanie tak o tom vie. Statistiky uvadzaju, ze uspesny podnikatel dokaze realizovat 2-8 % projektov, ktore sa mu vyskytnu v jeho podnikatelskej hlavicke :D
Eulalia
28.05.06,07:07
Ahojte všetci prítomní!
V Blave leje a leje a leje, pri Porade ale dobre je!
No prosím, ďalšia moja premiéra - môj prvý verš:D :D :D :D :D
Ayya, meníš profesionálnu dráhu? Stáva sa z Teba filozof? Ale páči sa mi to prirovnanie ku kaleidoskopu - samozrejme, že som ich ako decko mala rada. Dokonca aj dnes si to s radosťou pozriem. Keď si písala o tých parašutistoch, predvčerom som to počula v inej obmene, tú poznáte všetci. Reťaz je vtedy pevná, ak sú pevné všetky jej ohnivká. Akonáhle je jedno očko vadné, reťaz sa nedá použiť. Porada má jedno veľké šťastie, že aj keď sa sem-tam vyskytne jedno nepevné očko, tie ostatné ho stihnú zachytiť a upevniť. A to sa mi zdá práve úžasné.
ayya
28.05.06,07:10
Pri vsetkej ucte, ktoru k moderatorom citim... aj tak si myslim, ze (nezabite ma) ich dolezitost je odvodena od poctu uzivatelov na porade. Keby nebolo vela uzivatelov, nebolo by moderatorov. Vlastne som to uz spominala - staci odbehnut pozriet sa na cesku www.porada.cz (http://www.porada.cz) ... tam su tie cisla na prvej strane nasledovne: Témy: 75, Príspevky: 290, Členov: 206

Jasne - moderator ani jeden okrem admina. Neviem, preco sa to tak stalo. :o Rovnaky projekt, rovnaky admin, rovnaka stranka ... mozno to bolo jednoducho tym, ze my ako Slovaci sme vzdy vela citali a pocuvali po cesky, ale opacne v Cechach nebolo tolko moznosti kazdodenne sa stretavat so slovencinou. Ale mozno je to v niecom inom...co tak jednoducho v stasti? ;)

Rozdiel je v jedinom - v pocte clenov porady... Preto si myslim, (a este aj pre vselico ine) ze kazdy jeden clen porady ma pre poradu hodnotu. Preto si myslim, ze porade neskodi, ak sa sem tam "pochytia" starsi poradaci, niekedy vymena nazorov imho moze byt velmi osviezujuca :D Preto si myslim, ze porade hlavne skodi to, co jej pripadne zabranuje mat stale viac a viac clenov.
Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom...:o

A netvarme sa, ze sa podobne situacie nevyskytli ... prikladov by sa dalo najst viac. Je iba na nas (vsetkych clenoch porady) co s tym budeme robit... ak vobec budeme ...:confused:

uf - zase asi drza, arogantna a vtierava uvaha :D :D
ayya
28.05.06,07:15
Ahojte všetci prítomní!
.....Keď si písala o tých parašutistoch, predvčerom som to počula v inej obmene, tú poznáte všetci. Reťaz je vtedy pevná, ak sú pevné všetky jej ohnivká. Akonáhle je jedno očko vadné, reťaz sa nedá použiť. Porada má jedno veľké šťastie, že aj keď sa sem-tam vyskytne jedno nepevné očko, tie ostatné ho stihnú zachytiť a upevniť. A to sa mi zdá práve úžasné.

Co ine ako filozofovat sa pri takomto pocasi da ? :D ... hmm... s tou retazou je to tiez pekne prirovnanie - tiez z toho vychadza, ze su vsetky ocka dolezite ... o to mi prave ide, to chcem prave najviac zdoraznit - aby tu nikto nemal pocit zbytocnosti, odstrkovanosti, bezvyznamnosti alebo nieco podobne ;)
A velmi si zelam, aby si kazdy aj uvedomil svoju dolezitost pre poradu. Aby kazdy bol zdravo sebavedomy, ze sa zucastnuje niecoho takeho vynimocneho ako porada na slovenskom internete je :) Aby sa aj na porade riadil tym masarykovskym doporucenim: nebat se a nekrast :D
ayya
28.05.06,07:23
Niekde som sa docitala ze medzi slovencinou a cestinou je priblizne tolko rozdielov ako medzi slovencinou a polstinou :eek: verili by ste na prvy pohlad takemu tvrdeniu? v dnesnej pocitacovej dobe nie je problem takto dva jazyky porovnat. Tiez som bola velmi prekvapena - pre mna je cestina skoro ako slovencina (pisem "skoro" .... lebo nie som si ista, ci by som sa dokazala bez chyb vyjadrovat pisomne)
;)
Eulalia
28.05.06,07:31
Niekde som sa docitala ze medzi slovencinou a cestinou je priblizne tolko rozdielov ako medzi slovencinou a polstinou :eek: verili by ste na prvy pohlad takemu tvrdeniu? v dnesnej pocitacovej dobe nie je problem takto dva jazyky porovnat. Tiez som bola velmi prekvapena - pre mna je cestina skoro ako slovencina (pisem "skoro" .... lebo nie som si ista, ci by som sa dokazala bez chyb vyjadrovat pisomne)
;)

To je asi preto, že patríme ku generácii, ktorá bola vychovávaná dvojjazyčne. Keby sme žili v spoločnom štáte s Poliakmi tak dlho ako s Čechmi, asi by sme poľštine rozumeli rovnako dobre. Ja si dodnes neuvedomujem, či čítam po slovensky alebo po česky. S pravopisom by som mala aj ja problémy. Ale mladá generácia v Čechách už Slovákom nerozumie. Už tu vzniká jazyková bariéra. Možno sa tí najmladší Češi a Slováci budú ochvíľu dorozumievať po anglicky.
ayya
28.05.06,07:42
To je asi preto, že patríme ku generácii, ktorá bola vychovávaná dvojjazyčne. Keby sme žili v spoločnom štáte s Poliakmi tak dlho ako s Čechmi, asi by sme poľštine rozumeli rovnako dobre. Ja si dodnes neuvedomujem, či čítam po slovensky alebo po česky. S pravopisom by som mala aj ja problémy. Ale mladá generácia v Čechách už Slovákom nerozumie. Už tu vzniká jazyková bariéra. Možno sa tí najmladší Češi a Slováci budú ochvíľu dorozumievať po anglicky.
hej, nedavno som sa dohadovala s kamaratkou o nejakych podrobnostiach z jednej do slovenciny prelozenej knihy a ked som si to doma "kontrolovala" tak az vtedy som si uvedomila, ze ja mam tu knihu v cestine :D
... ale prekvapilo ma, ze by sa nasi mladi mali dorozumievat anglicky... doteraz mi to nenapadlo, hoci - nie je nic vynimocne, ak sa nasi mladi casto uz dnes s poliakmi rozpravaju po anglicky...

to su veci ! :o
ayya
28.05.06,07:49
ja si dam za chvilku v telke politicku dvojhodinovku :) ... vecer - este neviem, ale asi nieco lahke - take popri com sa budeme moct cela rodina aj rozpravat a pritom nam nebude luto, ze nam kusok filmu utecie ;)

vcera mi jedna z dcer doporucila tento link (http://www.politickysupermarket.sk/index.php?show=16&reset=yes) vraj to medzi mladymi dost ide - hmm... celkom ma to potesilo, ak nemam cas prestudovat si vsetky volebne programy, tak je to super pomocka.

Nebojte sa, nebudem tu agitovat za "tych mojich" :p ale skusim vas nahovorit, aby ste si ten testik urobili pre vlastnu informaciu ... je tam iba 20 otazok, na konci je vyhodnotenie - vas favorit tam bude aj s logom, a ostatne tiez vhodne alternativy budu v tabulke pod nim .... prijemnu zabavu :D
Marianna01
28.05.06,10:14
takze... :) Mariannka, dufam, ze si to uz predychala :D v dobrom to vravim, ako kamaratke ... a teraz ta poprosim, aby si skusila pohladat, ked mas cas a chut - kde som pisala nieco drze a arogantne a pritom to nebola sebaobrana... a este skus pohladat aj to, kde som pisala nieco vtierave a pritom by to bolo na skodu porady ... lebo vies, ked uz piatykrat vbehnem dcere do izby, aby si uz konecne upratala tu kopu nesparovanych ponoziek a ulozila si ich na miesto... :o tiez si asi o mne mysli, ze som vtierava :p
a ak take nieco najdes tu na porade, tak to kludne s tebou rozoberiem ... a pripadne sa aj verejne ospravedlnim... beries? ;)

Súhlasím, aj keď nie hneď teraz. Lebo nemáš pravdu, ešte som to nepredýchala a asi mi to potrvá. A neviem, či to vôbec predýcham, alebo len budeme diskutovať o tom istom dokola. Je to ako boj s veternými mlynmi. Poznám to veľmi dobre. Ja verím, že to nemyslíš zle, len si nejakým zázračným spôsobom začínaš štvať ľudí proti sebe. Možno štýlom vyjadrovania, možno niečím iným, ja neviem, ale z tohto celého mám pocit, že to ľudí irituje. Čo ma dosť mrzí, práve kvôli tomu, že zmizla tá príjemná atmosféra, čo tu vládla. A je teraz bežné, že v hociktorej téme natrafíš na nepríjemné narážky. Veľmi ma to mrzí.
Ayya, rozoberieme to neskôr. OK?
Marianna01
28.05.06,10:32
Skús ešte kuknúť na túto tému:
http://www.porada.sk/t26259-p3-ako-zauctovat.html

To som písala včera, mala som to asi zaradiť sem.
ayya
28.05.06,11:23
...Ja verím, že to nemyslíš zle, len si nejakým zázračným spôsobom začínaš štvať ľudí proti sebe.
mam iba chvilocku ... preto som tvoju citaciu skratila: poprosila by som ta, ak by sa dalo, keby si sa vyjadrila presnejsie ...
zacinam stvat niektorych ludi, niektori nad problemami mavli rukou uz viackrat, a niektori si myslia, ze hovorim za nich, alebo aspon v prospech nich a niektori si ziadnu blbu naladu na porade ani nevsimli ... takze, co sa mna tyka - ja by som to az tak dramaticky nevidela ;) keby sa o tomto dala urobit statistika... myslim, ze percentualne cisla by boli fakt zanedbatelne

a k tomu linku co si pridala v dalsom prispevku - moj posledny prispevok na adresu nicku elena74 bol "pozyvaci" medzi poradakov ... a s elenkou sme si vymenili par ss - privetivych z oboch stran preto odhadujem, ze sa nehneva na mna, tak isto ako sa ja nehnevam na nu - lebo imho ani nemam preco :)
willma
28.05.06,16:02
jeeeeeeeejda... tak to som si fakt nevsimla :D ... mas u mna za to bodik :) za pozorne citanie a vnimanie ;)
U mna je to tak trocha deformácia:D , mala som perfektnú slovenčinárku, ktorá nám riadne stúpala po otlakoch a teraz by som mohla vďaka nej možno robiť aj jazykového korektora a poradcu:p v niektorej z televízií, (ozaj Vám ľúbozvučná slovenčina našich čítačov správ netrhá niekedy uši???) keď prídem náhodou o prácu.
ayya
29.05.06,06:17
U mna je to tak trocha deformácia:D , mala som perfektnú slovenčinárku, ktorá nám riadne stúpala po otlakoch a teraz by som mohla vďaka nej možno robiť aj jazykového korektora a poradcu:p v niektorej z televízií, (ozaj Vám ľúbozvučná slovenčina našich čítačov správ netrhá niekedy uši???) keď prídem náhodou o prácu.
no veru, niekedy trha ... a poriadne - ale zase nie som fanusikom ani takych prednesov, ktore by sa podobali na V. Zaborskeho (ak si ho pamatas - alebo tvoji rodicia? :D)
a este obcas mi nejde do usi, ked niekto vyslovuje ku mne ako GU mne, hoci je to vraj spravne ... to sa mi tusim potom uz viac "paci", take to trnavacke "pocem kemne" :D
ayya
29.05.06,06:20
Vcera sa mi dostalo do ruk minulotyzdnove vydanie jedneho casopisu a nasla som tam okrem inych aj imho jeden velmi zaujimavy clanocek (http://www.tyzden.com/index.php?w=art&idart=6013&idiss=112) takze ak niekoho zaujima teoria hier a podobne vecicky - doporucujem :) zaujimavy vyskum a este zaujimavejsie vysledky ;)

btw: ak si niekto z vas robil ten hore aj tu nalinkovany testik (http://www.politickysupermarket.sk/index.php?show=16&reset=yes) z toho zvlastneho "supermarketu"? ...a vysiel vam vas favorit?... Teda: nepytam sa na meno vasho favorita, ... iba na to, ci vam vysiel ten vas, alebo vam vysiel prekvapivo niekto iny?
Mne sa podarilo - prve miesto presne, ale dost velke prekvapenie pre mna bolo druhe miesto :) "mariasnici" by sa asi tiez potesili :D
willma
29.05.06,11:59
no veru, niekedy trha ... a poriadne - ale zase nie som fanusikom ani takych prednesov, ktore by sa podobali na V. Zaborskeho (ak si ho pamatas - alebo tvoji rodicia? :D)
a este obcas mi nejde do usi, ked niekto vyslovuje ku mne ako GU mne, hoci je to vraj spravne ... to sa mi tusim potom uz viac "paci", take to trnavacke "pocem kemne" :D
Jóóóój Záborského už pamatám aj ja (pomaly mládí fuč a staroba nikde - začínam sa už radiť ku pamatníkom.:D :D Ale duša stále mladá...
Marianna01
30.05.06,07:06
mam iba chvilocku ... preto som tvoju citaciu skratila: poprosila by som ta, ak by sa dalo, keby si sa vyjadrila presnejsie ...
zacinam stvat niektorych ludi, niektori nad problemami mavli rukou uz viackrat, a niektori si myslia, ze hovorim za nich, alebo aspon v prospech nich a niektori si ziadnu blbu naladu na porade ani nevsimli ... takze, co sa mna tyka - ja by som to az tak dramaticky nevidela ;) keby sa o tomto dala urobit statistika... myslim, ze percentualne cisla by boli fakt zanedbatelne :)

OK AYYA, beriem.
Nebudeme ďalej túto tému rozoberať, škodí to našej kráse a zdraviu :D:D:D
Pekný deň všetkým :)
ayya
31.05.06,14:30
Volakedy vychadzal super casopis a volal sa "mladý svět" - mozno vychadza do dnesneho dna, ale jeden cas prestal byt super, tak sme si ho prestali kupovat.

Viac veci si z neho pamatam, dalo by sa povedat, ze to bol vyslovene "mienkotvorny" casopis pre vtedy mladych ludi :) ...kedze to bol tyzdennik a jeho cielova skupina bola velmi siroko ponata, co sa tykalo zaujmov - boli tam reportaze zo sucasneho zivota, komentare spolocenskeho zivota (niektore podstatne kritickejsie, ako napr. v denniku UV KSS - hehe) a okrem aktualnych veci tam bola aj Saly, ktora odpovedala na rozne otazky citatelom psychologicke, pravnicke ... spolocnenske ... bol tam Péťa Vařič, ktorý cely rok uverejnoval recepty, z casti ktore mu posielali citatelia, z casti pravdepodobne z inych zdrojov. Neskor tieto recepty vysli knizne - mam tu knizku ... dokonca v dvoch vydaniach :D

Ale asi najviac na mna zaposobil (dalo by sa povedat az celozivotne) ;) jeden clanok, o ktorom napisem v dalsom prispevku. Nielen ze na mna zaposobil, ale aj velmi podstatnym sposobom ovplyvnil moje dalsie myslenie, co sa tyka profesionalneho zivota.
Myslim na ten clanocek uz viac dni - suvisi s viacerymi vecami, ktore sa podla mojho nazoru udiali ... no jasne! ;) - kde inde ... udiali a deju aj davnejsie tu na porade
:)
Melnick
31.05.06,14:33
Myslim na ten clanocek uz viac dni - suvisi s viacerymi vecami, ktore sa podla mojho nazoru udiali ... no jasne! ;) - kde inde ... udiali a deju aj davnejsie tu na porade
:)
Netrpezlivo na ten článoček čakám. Dúfam ,že nebude začínať slovami:
RZZP musíte odovzdať do 30.6...........:D :D :D
ayya
31.05.06,14:39
Netrpezlivo na ten článoček čakám. Dúfam ,že nebude začínať slovami:
RZZP musíte odovzdať do 30.6...........:D :D :D

to teda nebude, neboj :D ale este o tom pisem ... vydrz prosim chvilocku :)
ayya
31.05.06,14:54
V jednom brnenskom divadle sa po prazdninach, ktore maju vsetci umelecki a technicki pracovnici stretol reziser toho divadla s veducou pracovnickou z ekonomickeho oddelenia divadla. Ekonomicke oddelenie ma obycajne v kazdom divadle pracovny rezim taky isty ako ostatni smrtelnici - pracuje sa cely rok a patri k tomu riadna dovolenka - teda - ziadne dvojmesacne prazdniny. :o
A ten pan reziser sa spytal svojej kolegyne z uctarne: Ako ste sa nam tu mavali cele prazdniny? :)
A ta pani z ekonomickeho odpovedala: Super, mali sme sa vyborne, ked ste tu (vy umelecki pracovnici) neboli, tak by to malo byt cely rok, nie iba v juli a v auguste ...
:confused:
------------------------------------------------
to je vlastne koniec pribehu :(

odvtedy som ho casto rozpravala mojim kolegyniam na vsetkych ekonomickych oddeleniach, kde som kedy pracovala... hmm... tiez som ich tym dost stvala, ked som ich nutila aby sme si priznali, ze my - baby z ekonomickeho vzdy !!!! patrime medzi sluzby, vzdy nas budu potrebovat ludia na to, aby mohli robit svoju pracu a nemuseli sa zaoberat papierovackami ... nutila som svoje kolegyne aby sme si to vzdy uvedomovali, ze pre (ostatnych zamestnancov) a dnes pre podnikatelov sme sluzbou ... sice nevyhnutnou a teda - nasou ulohou je poskytovat im tu sluzbu tak, aby sa bez problemov a v klude mohli venovat svojej praci ...

nuz - aj tie moje kolegyne som tym niekedy stvala :o uvidime, co sa bude diat teraz tu na porade :rolleyes:
evina
31.05.06,15:28
:confused:
------------------------------------------------
to je vlastne koniec pribehu :(

odvtedy som ho casto rozpravala mojim kolegyniam na vsetkych ekonomickych oddeleniach, kde som kedy pracovala... hmm... tiez som ich tym dost stvala, ked som ich nutila aby sme si priznali, ze my - baby z ekonomickeho vzdy !!!! patrime medzi sluzby, vzdy nas budu potrebovat ludia na to, aby mohli robit svoju pracu a nemuseli sa zaoberat papierovackami ... nutila som svoje kolegyne aby sme si to vzdy uvedomovali, ze pre (ostatnych zamestnancov) a dnes pre podnikatelov sme sluzbou ... sice nevyhnutnou a teda - nasou ulohou je poskytovat im tu sluzbu tak, aby sa bez problemov a v klude mohli venovat svojej praci ...

nuz - aj tie moje kolegyne som tym niekedy stvala :o uvidime, co sa bude diat teraz tu na porade :rolleyes:[/quote]


Možno som nepochopila zmysel, ale neviem čo by sa malo teraz diať na Porade....
V živote všetko so všetkým súvisí a aby ktokoľvek z nás ľudí sa mohol nerušene venovať svojej práci, potrebuje k tomu prácu /a teda aj rôzne služby/ iných ľudí. Podnikateľ sa venuje svojej práci aj vďaka našej práci a my zas svojej vďaka tej časti práce podnikateľa v rámci ktorej nám poskytuje údaje o svojej práci. Vždy si máme všetci uvedomovať bez ohľadu na profesiu, že naša práca /služba / je tu aj pre druhých ....
P.s. A čo by sa malo diať na Porade?...Aby všetci Tí, ktorí sú ochotní dobrovoľne odovzdávať svoje vedomosti ich odovzdávali tým , ktorí to potrebujú a každý si uvedomil ako je na tom tá dobrovoľnosť úžasná....
ayya
31.05.06,15:37
mam tu teraz momentalne pracu ...tak iba v skratke: to bola "obchvatova" reakcia na to, ze tu bolo napisane, ze nejakym zvlastnym sposobom ludi "stvem" ... alebo tak nieco...;) tak som premyslala, ze ci to nie je prave kvoli takymto (a podobnym) mojim nazorom a postojom

a k porade - presne ! je to tu uzasne, ...len obcas sa tu cosi objavi, co zase az tak uzasne nie je - ale to su vynimky, malo tu toho je... lenze - pre mna je to tak neprehliadnutelne, ze nedokazem nad tym mavnut rukou ... :o prave kvoli tej uzasnosti, ktoru si tu na porade velmi uzivam

Evinka - a teba sa to uz voooobec netyka, rada ta citam ... paci sa mi, ako sa trpezlivo venujes novacikom, ako sa ochotne delis so svojim vedomostami a skusenostami a velmi, veeeelmi si to u teba vazim :)
ayya
31.05.06,15:47
Po tieto dni premyslam nad jednou mojou byvalou kolegynou, ktora by mala dnes mozno aj viac ako 80 rokov. Velmi sa mi pacilo ako rozpravala o troch bielych koseliach svojho syna.
Mala taky sen: aby mala moznost svojmu jedinemu synovi vyzehlit tri biele kosele:
- jednu maturitnu
- jednu na promociu
a jednu na svadobny den

Spominam si, ako nam prisla povedat: "Zajtra... zajtra uz budem zehlit tu tretiu" :)

premyslam nad tym preto, lebo ... my mame dve dcery, takze o bielych koseliach to nebude :D :D ... ale - keby to neboli dievcata, ale chlapci ... tak v pondelok by som bola dve biele - promocne kosele bola isla kupit, zehlit by sa zehlili niekedy v polovici jula :)
evina
31.05.06,15:59
mam tu teraz momentalne pracu ...tak iba v skratke: to bola "obchvatova" reakcia na to, ze tu bolo napisane, ze nejakym zvlastnym sposobom ludi "stvem" ... alebo tak nieco...;) tak som premyslala, ze ci to nie je prave kvoli takymto (a podobnym) mojim nazorom a postojom

a k porade - presne ! je to tu uzasne, ...len obcas sa tu cosi objavi, co zase az tak uzasne nie je - ale to su vynimky, malo tu toho je... lenze - pre mna je to tak neprehliadnutelne, ze nedokazem nad tym mavnut rukou ... :o prave kvoli tej uzasnosti, ktoru si tu na porade velmi uzivam

Evinka - a teba sa to uz voooobec netyka, rada ta citam ... paci sa mi, ako sa trpezlivo venujes novacikom, ako sa ochotne delis so svojim vedomostami a skusenostami a velmi, veeeelmi si to u teba vazim :)
Ayya nie je to celkom tak, že sa ma to netýka, lebo si myslím, že sa to týka všetkých, ktorí chcú byť a sú Poraďákmi. Priznám sa Ti, že časť príspevku, ktorú teraz odcitujem z jedného Tvojho príspevku ma nenechala kľudnou, a preto aj reagujem, hoci som Ti písala, že ak nemusím nezápajam sa zbytočne do - nazvem to niektorých vybočení z bežnej konverzácie.

Citácia . /ináč to neviem pripojiť:D/
"Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom..."

Jedna z mojich životných teórií je, že vždy všade a všetko záleží len a len od ľudí, či je to v rodine, na DÚ v obchode, a teda aj na Porade....Vždy sa vyskytnú ľudia, a najmä pri počte 25 000..., ktorí budú vybočovať z bežných koľají slušnej diskusie /vôbec si to nemusia pritom ani uvedomiť, lebo jednoducho sú takí/ bez ohľadu na to, či sú nováčikovia alebo "starší " Poraďáci. Jedni zabúdajú na to, že tiež raz boli nováčikovia a druhí zabúdajú na to, že ak niečo potrebujú a nezištne sa im to poskytne musia zachovať primerane k tomu aj nejakú ako sa hovorí štábnu kultúru. Myslím si, že neprospieva nikomu, ak budeme rozoberať stále atmosféru na Porade, ale Porade prospeje len, ak tú atmosféru budeme vytvárať prirodzeným spôsobom. Ak sa vyskytli určité, nazvem to "neprimerané" diskusie v rámci témy to ľudia dostali aj najavo. Niektorí uznali, niektorí nie a my ostatní sa musíme vedieť k takto sa chovajúcim ľuďom potom aj zariadiť, lebo sme dospelí ľudia...
Poviem to na záver takýmto príkladom zo života: Ak prídem do nového zamestnania, nemôžem hneď v prvý deň nútiť ostaných , aby prestavili nábytok v kancelárii, lebo je umiestnený nefunkčne /bez ohľadu na to či je to pravda alebo nie/, tak isto ak patrím k tým, ktorí v tej kacelárii sedia už päť rokov, že to musí byť len tak a nikdy nie inak. Preto vravím, že vždy všetko vychádza len a len od ľudí a umenia vzájomnej komunikácie.....ale vychovaní by sme už mali byť....
ayya
31.05.06,20:43
.... Podnikateľ sa venuje svojej práci aj vďaka našej práci a my zas svojej vďaka tej časti práce podnikateľa v rámci ktorej nám poskytuje údaje o svojej práci. Vždy si máme všetci uvedomovať bez ohľadu na profesiu, že naša práca /služba / je tu aj pre druhých .... Evi, kazdy clovek reaguje na to, co sa ho dotýka... (nie iba týka, prosim odlisit) ...jasne, ved inak to ani nejde v ludskom zivote. Ty reagujes na to, co sa dotyka teba, ja reagujem na to, co sa dotyka mna - aj ked nie vzdy tyka - to je samozrejme :)
Nemam suhlas na citovanie tohoto prispevku, tak som ho uviedla bez mena, ale velmi pravdepodobne sa autorky dotykaju podobne veci ako mna, pretoze ja mam velmi podobne presvedcenie:

....ale mojim presvedčením je, že byť milý a ochotný ku klientom má byť štandardnou výbavou a znalý problematiky, ktorá ma "živí", by malo byť samozrejmosťou.
Kedze som aj ja nasla viac pripadov, ktore sa ma sice netykaju, ale dotykaju sa ma ...tak vysledkom toho bola ta moja spomienka na ten stary clanocek v mladom svete. Este si dovolim doplnit k tej modrej citacii: navyse - nepaci sa mi, ak sa clovek poskytujuci sluzby podnikatelovi z toho podnikatela akymkolvek sposobom vysmieva a dehonestuje ho ... zvlast ked sa zivi prave tym, ze vie nieco ine ako ten podnikatel (alebo zamestnavatel - to je v tomto pripade jedno) lebo - keby vsetci podnikatelia a zamestnavatelia vedeli to, co vedia uctovnici ... naco by nas potrebovali?

Co by si si myslela napr. o kadernicke, ktora by ta po ostrihani pretriasala s dalsou kadernickou, aka si nemozna - ked sa nevies sama ani ostrihat ... hmmm?
ayya
31.05.06,20:51
Ayya nie je to celkom tak, že sa ma to netýka, lebo si myslím, že sa to týka všetkých, ktorí chcú byť a sú Poraďákmi...

Evi, ...pisala som ten prispevok ja, ja viem, co v nom je, alebo co som v nom chcela napisat ...tak prepac... a ja tvrdim, ze teba to imho netyka. Ale ze sa ta to niecim dotklo, o tom svedci tvoja reakcia ...

btw: druhu citaciu do tvojej reakcie vlozis tak, ze si kliknes na tlacitko "cituj" v tom druhom prispevku, z ktoreho chces citaciu pripojit. Ale (!) - otvorit si to musis v inom okne ... potom si tu druhu citaciu omodris, tuknes ctrl+c .... prejdes do okienka v ktorom odpovedas a tam na mieste kde mas kurzor text citacie vlozis klavesovou skratkou ctrl+v ... vzdy obe klavesy musis podrzat sucasne :)
evina
31.05.06,20:58
Ayya, ja si práve myslím, že oboma príspevkami a najmä touto vetou:Vždy si máme všetci uvedomovať bez ohľadu na profesiu, že naša práca /služba / je tu aj pre druhých ....
som o.i. povedala i to, čo cituješ:

Citát:
....ale mojim presvedčením je, že byť milý a ochotný ku klientom má byť štandardnou výbavou a znalý problematiky, ktorá ma "živí", by malo byť samozrejmosťou.


To je len ináč povedané, že sa máme všetci k sebe správať korektne bez ohľadu na to, či sme podnikateľ, ekonóm alebo kaderníčka... a pri aplikácii na Poradu nováčik alebo "starší" člen Porady.
ayya
31.05.06,21:10
1. Jedna z mojich životných teórií je, že vždy všade a všetko záleží len a len od ľudí, či je to v rodine, na DÚ v obchode, a teda aj na Porade....
2. Vždy sa vyskytnú ľudia, a najmä pri počte 25 000..., ktorí budú vybočovať z bežných koľají slušnej diskusie /vôbec si to nemusia pritom ani uvedomiť, lebo jednoducho sú takí/ bez ohľadu na to, či sú nováčikovia alebo "starší " Poraďáci.
3. Jedni zabúdajú na to, že tiež raz boli nováčikovia a druhí zabúdajú na to, že ak niečo potrebujú a nezištne sa im to poskytne musia zachovať primerane k tomu aj nejakú ako sa hovorí štábnu kultúru.
4. Myslím si, že neprospieva nikomu, ak budeme rozoberať stále atmosféru na Porade, ale Porade prospeje len, ak tú atmosféru budeme vytvárať prirodzeným spôsobom.
5. Ak sa vyskytli určité, nazvem to "neprimerané" diskusie v rámci témy to ľudia dostali aj najavo. Niektorí uznali, niektorí nie a my ostatní sa musíme vedieť k takto sa chovajúcim ľuďom potom aj zariadiť, lebo sme dospelí ľudia...
6. Poviem to na záver takýmto príkladom zo života: Ak prídem do nového zamestnania, nemôžem hneď v prvý deň nútiť ostaných , aby prestavili nábytok v kancelárii, lebo je umiestnený nefunkčne /bez ohľadu na to či je to pravda alebo nie/, tak isto ak patrím k tým, ktorí v tej kacelárii sedia už päť rokov, že to musí byť len tak a nikdy nie inak. Preto vravím, že vždy všetko vychádza len a len od ľudí a umenia vzájomnej komunikácie.....

7. ale vychovaní by sme už mali byť....

prepac - som to rozdelila a ocislovala, aby sa mi lepsie reagovalo:
1. suhlas bez vyhrad :)
2. suhlas bez vyhrad ;)
3. suhlas bez vyhrad :)
4. suhlas s druhou castou, k prvej - rozoberanie je tiez prirodzena cesta imho, ale aj tak som si vsimla, rozoberalo sa, ked som pauzovala, rozoberalo sa aj ked som nepauzovala...preco by sa sem-tam v dvoch-troch temach nemohlo rozoberat dalej, alebo nemohlo rozoberat nieco ine?
5. suhlas, ale - ako sa zariadit k tym, ktori "neuznali"? klapky na oci? a koho mas na mysli pod slovickami "my ostatni"?
6. ty sa tu citis ako v prvy den v novom zamestnani? alebo ako ten co sedi 5 rokov v kancelarii? btw: to ma celkom zaujalo - ved sme tusim s rozdielom dvoch tyzdnov zaregistrovane na porade :)
7. a tomuto vobec nerozumiem: mas pocit ze ja chcem teba vychovavat, alebo ty chces teraz vychovavat mna? :confused:
ayya
31.05.06,21:16
To je len ináč povedané, že sa máme všetci k sebe správať korektne bez ohľadu na to, či sme podnikateľ, ekonóm alebo kaderníčka... a pri aplikácii na Poradu nováčik alebo "starší" člen Porady.

Evinkaaaaaaaaaa.... ten pribeh z mladeho sveta sa naozaj netykal vztahu poradakov a poradakov ....
o "novacikoch" a "starsich poradakoch" som chcela tiez... ale neskor a ine :D

Neveris mi, ze sa ta to imho netyka? preco? ...Ale znova vidim ze sa ta to dotklo... a naozaj si neviem vysvetlit, ze preco... to je pre mna zahadou :o
evina
31.05.06,21:31
[quote=ayya]prepac - som to rozdelila a ocislovala, aby sa mi lepsie reagovalo:
1. suhlas bez vyhrad :)
2. suhlas bez vyhrad ;)
3. suhlas bez vyhrad :)
4. suhlas s druhou castou, k prvej - rozoberanie je tiez prirodzena cesta imho, ale aj tak som si vsimla, rozoberalo sa, ked som pauzovala, rozoberalo sa aj ked som nepauzovala...preco by sa sem-tam v dvoch-troch temach nemohlo rozoberat dalej, -mohlo, ak má niekto potrebu to rozoberať, ja si však myslím, že práve preto, že sa toľkokrát rozoberalo a povedali sa vlastne názory zo všetkých strán, ja osobne nevidím pozitívny prínos rozoberať to, a preto je i moja odpoveď k tomu posledná.-alebo nemohlo rozoberat nieco ine?
Niečo iné samozrejme mohlo...
5. suhlas, ale - ako sa zariadit k tym, ktori "neuznali"? klapky na oci? To by ma zaujímalo, čo by si Ty chcela s nimi robiť:) a ako posúdime kto má tie klapky na očiach??? Každý môže vidieť iné klapky.... koho mas na mysli pod slovickami "my ostatni"?-všetkých, ktorí nevybočujú z hraníc slušnej konverzácie...6. ty sa tu citis ako v prvy den v novom zamestnani? alebo ako ten co sedi 5 rokov v kancelarii? Necítim sa ako nováčik... : to ma celkom zaujalo - ved sme tusim s rozdielom dvoch tyzdnov zaregistrovane na porade :)
7. a tomuto vobec nerozumiem: mas pocit ze ja chcem teba vychovavat, alebo ty chces teraz vychovavat mna? Vôbec nemám ten pocit, a preto som to samozrejme nepísala, myslela som to vo všeobecnosti a s pocitom, že nepovažujem za potrebné stále rozoberať atmosféru a správanie sa.... na Porade.....
evina
31.05.06,21:38
Evinkaaaaaaaaaa.... ten pribeh z mladeho sveta sa naozaj netykal vztahu poradakov a poradakov ....
o "novacikoch" a "starsich poradakoch" som chcela tiez... ale neskor a ine :D

Neveris mi, ze sa ta to imho netyka? preco? ...Ale znova vidim ze sa ta to dotklo... a naozaj si neviem vysvetlit, ze preco... to je pre mna zahadou :o
Ayya ja viem, že ten článok sa netýka Poraďákov, ale ja som to aplikovala.....
Ja viem, že sa to netýka môjho osobného správania, ale dotýkajú sa ma také všeobecné konštatácie, ktoré som citovala v mojom prvom príspevku. Ak máš také pocity, že sa niekto takto správa je dobré to povedať osobne tomu človeku a cez SS, ako takouto všeobecnou formou, aby ľudia rozmýšľali kto? čo? ako?a samozrejme v mnohých prípadoch môže ísť o subjektívne pocity..., aby neprišlo k nedorozumeniu, tak práve tieto:

Citácia . "Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom..."

Ayya to je asi všetko čo môžem k tomu povedať :), resp. chcem...
ayya
31.05.06,21:40
[quote=ayya] ... klapky na oci? ... To by ma zaujímalo, čo by si Ty chcela s nimi robiť:) a ako posúdime kto má tie klapky na očiach??? Každý môže vidieť iné klapky....
----------------------
.....Vôbec nemám ten pocit, a preto som to samozrejme nepísala, myslela som to vo všeobecnosti a s pocitom, že nepovažujem za potrebné stále rozoberať atmosféru a správanie sa.... na Porade.....

Ta moja otazka "klapky na oci?" bola v zmysle - mame si dat klapky na oci? Nie ci im mame dat klapky na oci - nevedela by som posudit, kto ma klapky na ociach ... pouzila som to v zmysle: mame sa na to vykaslat a dat si klapky na oci?
:)
a vidis ako sa to obcas prihodi - kedykolvek sa da zamotat v rozoberani (tentokrat obe?) :)
ayya
31.05.06,21:43
aby neprišlo k nedorozumeniu, tak práve tieto:

Citácia . "Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom..."
Ayya to je asi všetko čo môžem k tomu povedať :), resp. chcem...
tak ok, aj tak asi imho doslo k nedorozumeniu, odvolavam sa na tie dve slovicka, ktore som teraz dodatocne "obordovela" ... :D
Evi, ale prosim - napis sem hocico ine, ked k tomu uz nechces nic povedat, lebo by som bola nerada, keby si pripadni citatelia tejto temy mysleli, ze sa jedna na druhu hnevame, alebo tak nieco ;)
budes taka dobra?
vdaka :)
evina
01.06.06,13:07
tak ok, aj tak asi imho doslo k nedorozumeniu, odvolavam sa na tie dve slovicka, ktore som teraz dodatocne "obordovela" ... :D
Evi, ale prosim - napis sem hocico ine, ked k tomu uz nechces nic povedat, lebo by som bola nerada, keby si pripadni citatelia tejto temy mysleli, ze sa jedna na druhu hnevame, alebo tak nieco ;)
budes taka dobra?
vdaka :)

Určite sa nehneváme a nemáme prečo. Mala som pocit, že mám reagovať na niečo s čím nesúhlasím a vyjadrila som svoj názor:):) Ak mám byť úprimná ja sa máľokedy hnevám , občas ma vyvedie z rovnováhy puberta mojej dcéry:):)
ayya
01.06.06,13:41
Určite sa nehneváme a nemáme prečo. Mala som pocit, že mám reagovať na niečo s čím nesúhlasím a vyjadrila som svoj názor:):) Ak mám byť úprimná ja sa máľokedy hnevám , občas ma vyvedie z rovnováhy puberta mojej dcéry:):)
Dakujem za prispevok ... a - pubertaaaaa... jejda, to asi v zivote stretne kazdeho cloveka, ktory ma dieta ... Takze by sa vlastne dalo povedat, ze prave "trenujes" sebaovladanie ... ;) pamatam si aj ja taku dobu v nasej rodine :p
ayya
01.06.06,16:16
takze ... zase mame po fajronte... :p

mam na premyslanie tem, ani neviem, ktorou by som zacala :D mozno tymto:

štokholmský syndróm ... velmi zaujimava vec - na prvy pohlad uplne nepochopitelna - ale bohuzial realna. Ked vas to zaujima, mozete si pripadne precitat clanok z jedneho blogu (http://rolkova.blog.sme.sk/c/13944/Stokholmsky-syndrom.html) . Na konci su uvedene priklady kedy a za akych okolnosti sa ten syndrom tiez prejavuje. Podla mna sa prejavuje este v mnohych dalsich situaciach. Najcastejsie to ja pozorujem u starsich ludi, zvlast vrstovnikov mojich rodicov, ktori si aj zasluhou tzv. "spomienkoveho optimizmu" absolutne idealizuju dobu, v ktorej boli oni mladi ... a ked si k tomu este spersonifikujeme rezim ako "unoscu alebo zalarnika" ... tak je to uplne jasna situacia. Hmmm... :o
cit: Túžba zajatcov prežiť je silnejšia, než nenávisť k únoscom. Obete sú nakoniec páchateľom vďačné, že ich nezabili, a majú pocit, že im darovali život. Výsledkom je skreslené vnímanie a identifikácia s páchateľom (Campbell, 1992).
Žiadne racionalne argumenty nepomahaju... pomaha psychoterapia, liecenie ... ved nakoniec ani ten syndrom nie je "racionalna" psychicka odpoved organizmu na existujucu situaciu ...

smutne, ze? :( cit. z clanku: Štokholmský syndróm potom predstavuje spontánnu reakciu na totálnu stratu kontroly nad vlastným životom.
ayya
01.06.06,16:35
Viem, ze pre vacsinu a mozno aj vsetkych tu na porade nie je vedomost o stokholmskom syndrome ziadna novinka ... ale pisem to preto, lebo je podla mojho nazoru mozne vidiet suvislosti a pozostatky toho syndromu az do dnesnych dni ... resp. nedokazem ich prehliadnut, zvlast ked sa netykaju iba velmi starych dochodcov, ale vidiet ich casto aj u uplne mladych ludi.

Prejavuje sa to imho okrem ineho napr. aj tym starym znamym heslom: "drzat hubu a krok" ... a bohuzial stale napr. aj v takej mozno necakanej oblasti akou je nase skolstvo. Okrem (chvalabohu) par vynimiek na niektorych, vacsinou sukromnych skolach, ktore vedu nadsenci pre vychovu... :)

V klasickom statnom skolstve stale pretrvava predstava, ze mat vlastny nazor je chybou. Deti sa vacsinou ucia memorovanim. Kreativita je na prekazku, lebo obycajne "zdrzuje vychovny proces", narusuje driemanie podporujucu stabilitku :p ... kreativne deti byvaju casto trestane za to, ze "vyrusuju" a vymyslaju :o
Take deti dostavaju tresty a poznamky, za ktore ich (druhykrat) niekedy trestaju aj rodicia doma. Nezostava im potom nic ine, iba sa prisposobit :confused:
ayya
01.06.06,16:57
Taka vychova sa samozrejme s clovekom taha do jeho ;) dospelackeho zivota. Casto nestastni, nesamostatni dospeli, nenauceni vyhodnocovat si zivotne situacie vlastnym premyslanim sklzavaju do stereotypneho konania, ktore ich ale v konecnom dosledku v zivote neuspokojuje. :o Kazdy z nas okolo seba vidi ludi, ktorych by vedel podobne popisat.

Som hlboko presvedcena, ze nie je na porade nikto taky, kto by v situacii, ked sa objavi nejaky iny (mozno neobvykly) nazor nedostal, alebo aj nedal nasledovnu v dobrom mienenu (bez ironie to vravim) radu:
"Nechaj to tak, vykasli sa na to, nerob si zbytocne problemy ... " :(

Musim si klast otazku: kam to ale az vedie? Stazujeme sa casto na nizku vymozitelnost prava, stazujeme sa na bezohladnych, iba svoje vlastne ciele sledujucich ludi ... mnohi z nas vidia nevymozitelne pohladavky, schvalne k upadku smerujuce firmy, ktore svojimi neuhradenymi zavazkami druhotne likviduju poctivych a snaziacich sa podnikatelov. Nedodrzuju sa zmluvy, nedodrzuju sa platobne terminy.... Aj to moze byt dosledok toho, ze sme zvyknuti na to ... a berieme ako fakt (ale preco vlastne?) ze:

byt slusnym znamena sucasne aj byt slabym

prvykrat som sa s tou vetickou takto formulovanou a napisanou stretla pred cca 25 rokmi a tak ma to oslovilo, ze si nedokazem nevsimat, kde vsade sa to prejavuje, alebo moze prejavovat :rolleyes:
Nika
01.06.06,17:00
Deti sa vacsinou ucia memorovanim. Kreativita je na prekazku, lebo obycajne "zdrzuje vychovny proces", narusuje driemanie podporujucu stabilitku :p ... kreativne deti byvaju casto trestane za to, ze "vyrusuju" a vymyslaju :o
Take deti dostavaju tresty a poznamky, za ktore ich (druhykrat) niekedy trestaju aj rodicia doma. Nezostava im potom nic ine, iba sa prisposobit :confused:

Môj syn raz priniesol domov 5 - za vlastný názor. Dosť ma to rozčúlilo - e čo má kto hodnotiť niekoho názor. Oni na hodine - občianska náuka - hovorili na tému " Majú bohatí a chudobní rovnaké šance na vzdelanie?". Uzniesli sa na nejakom názore a potom ho mali napísať. Syn napísal iba dve vety a preto dostal takú známku.

Ja doteraz premýšľam čo je horšie. Či to že sa hodnotí vlastný názor, alebo že sa kolektívne vlastný názor prijme... Ale asi v tom nebude rozdiel.
ayya
01.06.06,17:13
Môj syn raz priniesol domov 5 - za vlastný názor. Dosť ma to rozčúlilo - e čo má kto hodnotiť niekoho názor. Oni na hodine - občianska náuka - hovorili na tému " Majú bohatí a chudobní rovnaké šance na vzdelanie?". Uzniesli sa na nejakom názore a potom ho mali napísať. Syn napísal iba dve vety a preto dostal takú známku.

Ja doteraz premýšľam čo je horšie. Či to že sa hodnotí vlastný názor, alebo že sa kolektívne vlastný názor prijme... Ale asi v tom nebude rozdiel.

myslim, ze najhorsie je v dietati nepodporovat vlastne myslenie... aj ked to niekedy v skole moze prinasat problemy ... tak sme to aj my s nasimi detmi robili ... a niekedy aj boli problemy, ale v konecnom dosledku si myslim, ze podpora kreativity a vlastneho myslenia dietata je nielen velmi dobra a dolezita ale je to nevyhnutna vec :o
Aj tak to ale nedokazem vyhlasit za nejaku vseplatnu radu pre rodicov... niekedy je to fakt tazke, ako dietatu vysvetlit protivenstva s ktorymi sa vo svojom okoli dieta stretava ...hmm... :(
ayya
01.06.06,17:30
Kde by mohla byt z toho cesticka von? Vraciam sa k tej knizke, kde som sa docitala, ze u nas obycajne "slusny = slaby" :confused:
Jednou z čestných a upotrebitelnych strategii v zivote je hladat sposob, ako

byt slusnym a zaroven silnym

Nie je to imho lahke a jednoduche, ale aj ciastkove uspechy cloveka povzbudia ;) Pritom je velmi dolezite vediet rozonat dva terminy: pomsta a odveta. Dospely clovek, ak mu niekto ublizil alebo ho zneuzil pre vlastne ciele - ma pravo na odvetu - ktora sa ale velm lisi od slova pomsta. Pomsta je (na rozdiel od odvety) detske a nedospelacke jednanie. Dlho som mala sama problem rozlisovat, kym som na to prisla - odkial pokial je odveta odvetou a este nie je pomstou. Tazko by sa mi to vysvetlovalo... keby som nebola natrafila minuly tyzden v minulom tyzdni ;)
No .... a prave preto som sem minule nalinkovala ten clanok o pocitacovych programoch, ktore sutazili o najuspesnejsiu strategiu na prezitie, ktora nakoniec bola k uzitku vsetkym akceptovana ako najlepsia. :) Vsetci ostatni sutaziaci nakoniec najradsej spolupracovali s tou vitaznou strategiou, lebo bola lahko predvidatelna a uplne genialne jednoducha: v prvom kontakte ustretovy krok, v kazdom dalsom kontakte podla systemu "ako ty mne, tak ja tebe" .... alebo: pozname to uz zo stareho zakona: oko za oko, zub za zub :D
Lepsie vyjadrenie rozdielu medzi pomstou a odvetou som si nemohla vymysliet ... imho spica :D

mimochodom: strategia ktora dvakrat odpustala, kym sa "dopustila" odvety skoncila az na horsom ako dvadsiatom poradi :o

p.s.: prosim, nerobte si zavery ak ste nemali cas alebo chut precitat si spominany clanocek ... viedlo by to imho k nepresnym zaverom, mozno neprijemnym pocitom a k bohvie comu este :o
ayya
01.06.06,17:36
dnes vecer bude zase Pod lampou s temou, ktora moze volat:


Chémia ako dobrodružstvo

takze my vsetci nechemici, ktori budu mat cas a chut sa dnes iste dozvieme veeeela zaujimavych novych veci, ako sme u Pistu Hriba zvyknuti :)
ayya
02.06.06,17:49
Máte doma psíka? ... dlho som bola proti - v našom byte! :o ale pred trošku viac ako dvoma rokmi sa nám doma "vyskytla" jedna maličká 6-týždňová fenka. :D Sused o ich psíkovi zvykne vravievať: je to jediný člen domácnosti, ktorý sa vždy poteší, keď prídem domov. :p

Dovtedy som sa dobre zabávala na všelijakých vtipoch o psíkoch a ich pánoch. Napriklad vraj: pes začne rozhodovať o vašom živote:

- kedy budete vstávať a kedy budete chodiť do postele
- kam a kedy budete chodievať na dovolenku
- bude rozhodovat o tom, s kym sa budete priateliť
- podľa potrieb psa si budete zariaďovať byt (nábytok, koberce podlahy... v niektorých prípadoch aj záclony :D
- kvoli psovi budete častejšie a intenzívnejšie upratovať
- pes bude rozhodovať o tom, kam budete chodievať na návštevy a kto bude chodiť na návstevy k vám
- bude zaležať iba na vašom psovi, dokedy si môžete v krčme posedieť s priateľmi ... v tomto je nekompromisnejší ako váš manželský partner :D
- .... :D :D

aj dnes sa na tom zabávam, hoci sa to už týka aj našej rodiny ;) naozaj sa naša Zoja zhostila všetkých "úloh" dokonale :p
navyše ma začali zaujímať aj špeciálne murphyho (http://www.bredzlatastudanka.estranky.cz/stranka/MURPHYHO-ZaKONY-O-PSECH) zákony o psíkoch :D
ayya
02.06.06,18:03
Náš pes nie je iba pes - náš pes (teda vlastne fenka) je "veľký čierny pes" ... a to je dosť rozdiel :) Vieme bezpečne, že jej mamina je dobermanka a o jej otcovi tiez vieme čosi bezpečne - musel to byt nejaký "magor" :D

A tiež musel byť statočne vyrastený a dobre živený :p Skrátka: dnes je z nej "psia puberťáčka" a má 38 kil. A každý psíčkar vie, že ukočírovať 38 kíl živej psej váhy je niekedy tak ťažke, ako zastaviť náklaďák :)

Je velmi milá, milujeme ju rovnako, ako ona miluje nás všetkých. Je neagresívna, stále ešte hravá, neskutočne zvedavá, ... kto ju pozná - tak sa jej nikto nebojí, deti z nášho domu ju všetky (aj tie najmenšie) bez obavy pohladia ... Skrátka idylka :) Ale ktorý majiteľ psa by škaredo rozprával o svojom miláčikovi, že? ;)

Napriek tomu, že je to náš prvý pes a niektorí ľudia nás varovali, že na tak veľkého psa, navyše na kríženca s dobermanom by sme si nemali trúfať, nie sú s ňou v podstate žiadne problémy. Teda - až na tie chlpy po celom byte, ktoré sa dosť ťažko vysávajú. :p
ayya
02.06.06,18:29
Keď sme ju mali pár dní doma a už bolo jasné, že patríme do jednej rodiny tak sme sa začali zaujímať o to, ako ju budeme cvičiť, aby bola ovládateľná a aby nebola nebezpečná. Darmo, každý pes je šelma. Tak sme sa snažili vyhľadať čo najviac informácií, aby sme hneď v začiatkoch nenarobili chyby. :) Mali sme veľké šťastie, že sme na nete natrafili na stránku, ktorú dnes bez obáv porovnávam s poradou. Ibaže sa tam neriešia účtovnícke problémy, ale týkajú sa psíkov samozrejme. ;) A neradia si tam ľudia navzájom, ale vedie to už tuším siedmy rok iba jeden človek, pán Dostál.

Kto by mal záujem sa tam pozrieť tak prikladám link na jeho stránku s názvom: psí škola Falco (http://psiskolafalco.web3.cz/). Netušila som, čo všetko to znamená mať doma psíka, čo všetko je dôležité pri výchove psíka. Hlavne som sa naučila rozoznať termíny výchova a výcvik. Ako sa správať ku psíkovi, aby s ním neboli problémy ale hlavne: ako si užiť čo najviac krás toho spolužitia, ktoré "zmiešaná ľudsko-psia smečka" (svorka) môže prinášať. :)

Čítala som v poradni medzi inými odpoveďami p. Dostála aj to, ako prosí nováčikov na jeho stránke, aby najprv - pred položením otázky - vyhľadávali v archíve ... :D :D

Takze: ak ste tu stránku doteraz nepoznali a kynológia vás zaujíma, vyskúšajte. Vlastne to nie je klasická kynologická stránka, majiteľ je niečo ako "psí psychológ a psí pedagóg" v jednom. Hmm... hoci často vraví, že niekedy je viac treba vychovávať majiteľov ako psíkov. :o
Zo starších rokov je tam vytvoreny archiv vo formate .zip ;)

Nakoniec pridám jednu citáciu od V. Dostála: Nikdy nebehajte za šteňaťom, rýchlo príde na to, že ho nedobehnete :D :D
lenkak
02.06.06,18:37
Budú príbehy na pokračovanie?
ayya
02.06.06,18:52
Budú príbehy na pokračovanie?
:) ... teraz asi nie - mam nejaku blbu dobu, ze vacsina mojich pribehov - zvlast tie na pokracovanie ;) koncia tak nejak... eeee... "horsiunaladuuurcitejcastiporadakovvzbudzujuco" alebo tak nejak podobne :o
ayya
02.06.06,18:55
Ked boli deti malicke a lucili sme sa z nejakeho dovodu s nimi, tak sme im vzdy vravievali jednu veticku, ktora sa v nasej rodine traduje este z mojich detskych rokov:
"Tak sa maj a posluchaj, aby si nam nerobila hanbu!" ;)

Aj ja vam teraz tak podobne poviem:
Tak sa tu majte a posluchajte, aby ste mi nerobili hanbu! :D
Nika
02.06.06,18:59
Ked boli deti malicke a lucili sme sa z nejakeho dovodu s nimi, tak sme im vzdy vravievali jednu veticku, ktora sa v nasej rodine traduje este z mojich detskych rokov:
"Tak sa maj a posluchaj, aby si nam nerobila hanbu!" ;)

Aj ja vam teraz tak podobne poviem:
Tak sa tu majte a posluchajte, aby ste mi nerobili hanbu! :D

Túto vetu hovorím aj ja svojim deťom. A tie potvory to hovoria zasa mne :)
ayya
09.06.06,15:26
Bola som na navsteve u jednej nasej tety. Ma uz vyse osemdesiat rokov. Zije uz sama, bola vzdy velmi pedantna a precizna. To sa nedalo nikdy prehliadnut. Spoznali ste to hned ako ste zazvonili pri dverach bytu. Vyzuva sa u nej vonku, topanky sa nechavaju na chodbe. V papuciach sa chodi iba po kuchyni a predsieni. Do izieb sa ide naboso. V izbe na sedacke ma potahy presne na milimeter usite, nepoznali by ste ze su na nej potahy. Ale - nesedi sa u nej na potahoch - este sa na to prestieraju stare osusky. Na kobercoch ma na najfrekventovanejsich miestach behune. Ale nechodi sa po behunoch, na nich ma poprestierane igelity. V kuchyni na stole ma krasny obrus, ale - prikryty je igelitom. Ale ani na tom igelitovom obruse sa nejedava - este sa pod tanier polozi vrchnak katronovej krabice.
Az mam o nu strach, dvakrat som ju zachytila, ked sa bosa posmykla na igelite, co ma na behuni.
Cestou domov som premyslala nad tym, ako sa tete z toho, co ma byt "prostriedkom" stal "ciel". Podla mna poriadok a cistota su prostriedkom k pohodlnemu uzivaniu bytu. Ak sa z poriadku stane ciel, znemoznuje vlastne pohodlne byvanie. Stava sa prekazkou v uzivani bytu. Tak sa z tety stala profesionalna upratovacka vo vlastnom byte. :o
Eulalia
09.06.06,18:11
No, a pocit domova sa kdesi vytratil..... Veď domov je preto domovom, že sa tam dobre cítim, že si tam môžem robiť čo chcem.
willma
09.06.06,19:09
Haló, haló pofajronte dávam do pozornosti: "ČERNÍ BARONI" na JOJ-chechocem:D :D :D sa od začiatku aj keď po niekoľkonásobnom videní.
kukučka
09.06.06,19:32
No, a pocit domova sa kdesi vytratil..... Veď domov je preto domovom, že sa tam dobre cítim, že si tam môžem robiť čo chcem.

Tá teta isto ten pocit má, a stovky podobných igelitových rodín tiež. A asi aj extrém z druhej strany - tie "neporiadne" domácnosti, v ktorých za hranicami pracujú naše šikovné devy.
Citujem jednu z nich: Ona bola bordelárka, myslela som si, že on nie, ale keď som ráno našla na kredenci jeho topánky..."
Eulalia
10.06.06,03:33
Betka, asi máš pravdu: Proti gustu žiaden dišputát!:)
Ja sa síce v mojom "bordeli" niekedy tiež cítim celkom spokojná, najmä keď som totálne grogy :mad: , ale keď sa pustím do upratovania, tak potom dôkladne a od podlahy.:D :D

Ale igelity nemám! A na stole v kuchyni jednoducho musím mať vždy čistý obrus. Nie je aj to nejaká úchylka?:D :D :D
ayya
10.06.06,12:29
Ale igelity nemám! A na stole v kuchyni jednoducho musím mať vždy čistý obrus. Nie je aj to nejaká úchylka?:D :D :D
he - to ma tiez "nicilo" donedavna - nechcela som igelit a chcela som mat cisty obrus - nedavno som nasla riesenie :) a veeeeelmi som spokojna :D
Melnick
10.06.06,13:39
he - to ma tiez "nicilo" donedavna - nechcela som igelit a chcela som mat cisty obrus - nedavno som nasla riesenie :) a veeeeelmi som spokojna :D
Ty tajnostkárka ;) ,na stole nemáš nič :eek: iba koprfildovskými čarami presvedčíš každého,že tam máš naškrobený ,práve vyžehlený obrus a ešte sa pri tom aj dobre zabávaš.:D
Alebo si vyhodila stôl?:D :D :D :D :D :D :D :D
ayya
10.06.06,13:50
Ty tajnostkárka ;) ,na stole nemáš nič :eek: iba koprfildovskými čarami presvedčíš každého,že tam máš naškrobený ,práve vyžehlený obrus a ešte sa pri tom aj dobre zabávaš.:D
Alebo si vyhodila stôl?:D :D :D :D :D :D :D :D
:D ...nie, nie ... je to tak, ze kazda navsteva sa pyta, ze ci som prave prestrela cisty vyzehleny obrus ...
napisem ti ss, ok? nechcem tu robit ziadnu reklamu ;)
ayya
10.06.06,14:19
Kedze sme teraz vlastne pri obrusoch v kuchyni :D ... spomenula som si na jeden textik, ktory si odkladam uz velmi dlho - ved je to z datumu vidiet, pisal to jeden moj kamarat (ktoreho tymto velmi srdecne zdravim) :)

Nieco o kredencoch 26.10.1997

Kazdy pozna ten pocit, ked sa s nim doma nerozprava ani kredenc. Pokial sa so mnou nebavi taka chladnicka, to ma nerozhadze, chladnicka mi moze byt ukradnuta, ale nie je mi ukradnute, ked som ukradnuty kredencu. Ako sa branit v takejto situacii?

Klucove body problemu: Co pre nas kredenc znamena? Rozdiel medzi tym, ci sa s nami nebavi plny alebo prazdny kredenc. Aj kredenc ma svoju dusu. Ako z kredenca vytiahnut podstatne malickosti, ak sa s vami nebavi? Preco je kredenc solidarny? Preco sa kredenc s nami nebavi ako posledny zo vsetkych clenov rodiny? Nakolko je kredenc clenom nasej rodiny? Co spravit, ak sa kredenc neda zavriet, prip. otvorit? Kto ma patent na kredenc? Ake je navhodnejsie umiestnenie pre kredenc v tzv. tichych chvilach? Rozumiete svojmu kredencu? Rozumiete si so svojim kredencom?
endrju
10.06.06,16:37
Kredenc sa s vami nerozpráva?
Ľahká pomoc: pustite si "do uška" niečo od skupiny Creedence Clearwater Revival. Váš pohľad na svet bude okamžite iný :)
ayya
10.06.06,17:01
Kredenc sa s vami nerozpráva?
Ľahká pomoc: pustite si "do uška" niečo od skupiny Creedence Clearwater Revival. Váš pohľad na svet bude okamžite iný :) a co take napr?... Hey, Tonight? Ale - to sa neda do uska :), prisli by sme o pozitok a vobec: to mali tvoji rodicia LP-cko? alebo odkial to vlastne poznas? :D

hmm... tak tu mas teda trosku "do uska (http://www.creedence-revisited.com/music.html)", zasluzis si, ked si si na ich muziku spomenul :)
ty brdo, to boli casy!!! ;)

p.s.: ja musim vzdy dvakrat kliknut, aby sa mi vybrata skladba prehrala, tak sa nedajte po prvom kliknuti znechutit ... :p
Melnick
10.06.06,17:05
a co take napr?... Hey, Tonight? Ale - to sa neda do uska :), prisli by sme o pozitok a vobec: to mali tvoji rodicia LP-cko? alebo odkial to vlastne poznas? :D

hmm... tak tu mas teda trosku "do uska (http://www.creedence-revisited.com/music.html)", zasluzis si, ked si si na ich muziku spomenul :)
ty brdo, to boli casy!!! ;)

p.s.: ja musim vzdy dvakrat kliknut, aby sa mi vybrata skladba prehrala, tak sa nedajte po prvom kliknuti znechutit ... :p

Ayya ,zastihne Teba niekto nepripravenú? Si pohotová a pohodová;)
ayya
10.06.06,17:10
Ayya ,zastihne Teba niekto nepripravenú? Si pohotová a pohodová;) to ja nie :) to moj vek a k tomu google, hehe :D :D ak mozes, pusti si tie pesnicky... ak ich nahodou nepoznas podla nazvu .... napr. č. 9, alebo 10, 14 ... uvidis, ako sa vracaju spomienky :D
Melnick
10.06.06,17:22
to ja nie :) to moj vek a k tomu google, hehe :D :D ak mozes, pusti si tie pesnicky... ak ich nahodou nepoznas podla nazvu .... napr. č. 9, alebo 10, 14 ... uvidis, ako sa vracaju spomienky :D

A čo myslíš,že som ich len tak prehliadla?:) Keď spomeniem ako som neustále ladila "Laxik" a stále sa mi hudba strácala išlo ma poraziť. Vtedy som bola zbláznená do Donovana, mal málo piesní,ale jedna mi učarovala.
ayya
10.06.06,17:29
A čo myslíš,že som ich len tak prehliadla?:) Keď spomeniem ako som neustále ladila "Laxik" a stále sa mi hudba strácala išlo ma poraziť. Vtedy som bola zbláznená do Donovana, mal málo piesní,ale jedna mi učarovala.
NO hej, Laxik !!! :D ale - ved vravim - niet nic lahsieho s google: paci sa ti (http://www.donovan.ie/) :) nezabudni si najprv pustit repraky ;)

a tu sa daju vypocut kusky (http://www.amazon.com/gp/product/B0001MDPZY/ref=pd_lpo_k2_dp_k2a_2_txt/103-0464251-0499861?%5Fencoding=UTF8) z jeho pesniciek, ak mas chut spominat ;)
Marína
10.06.06,17:34
Tu je len pre Teba Majka Donovan (http://donovan.ie)
Vidím, že s ayyou sme mysleli na to isté,
Melnick
10.06.06,17:46
Tu je len pre Teba Majka Donovan (http://donovan.ie)
Vidím, že s ayyou sme mysleli na to isté,

Dievčatá, ja tu sedím a :eek: čo Vy všetko nedokážete. To je super. Stretnúť takýchto skvelých ľudí bolo to najlepšie čo ma postretlo.
Takže všetkým,ktorí si lámu hlavu prečo stále svietim na Porade ,je to aj preto, že som tu našla priateľov a je mi tu naozaj dobre.:)
ayya
10.06.06,17:46
Babenky :) a tohoto stareho pana (http://www.paulanka.com/) si este pamatate? :D ... tu je aj jeho sucasna fotka (http://www.wirthentertainment.com/Paul%20Anka%20White%20shirt%20-%20Factor.JPG), ale nezlaknite sa ho, ok? Nedavno som to hladala pre jednu moju kamaratku a prekvapena som bola, stale robi dobru muziku a nedavno bol dokonca v Europe - mal tu pred vianocami par koncertov ;)


doplnujem: treba si dat tu stranku flash, ked skonci intro.... potom vpravo hore ma "music and videos", tam si treba vyselektovat vo videu "My Way" (od Sinatru je to piesen, to viete ) natiahne sa zaznam z nejakeho koncertu, velmi zaujimavo to Paul Anka ma urobene ako duet ... ak dobre pocujem, tak priamo s F. Sinatrom ... ten ide na playback samozrejme ;)
Melnick
10.06.06,17:59
Babenky :) a tohoto stareho pana (http://www.paulanka.com/) si este pamatate? :D ... tu je aj jeho sucasna fotka (http://www.wirthentertainment.com/Paul%20Anka%20White%20shirt%20-%20Factor.JPG), ale nezlaknite sa ho, ok? Nedavno som to hladala pre jednu moju kamaratku a prekvapena som bola, stale robi dobru muziku a nedavno bol dokonca v Europe - mal tu pred vianocami par koncertov ;)
No nemyslíš ,že v tom r.2000 je rovnako dobrý? Veď ani my nemladneme ,či áno?
Melnick
10.06.06,18:01
No nemyslíš ,že v tom r.2000 je rovnako dobrý? Veď ani my nemladneme ,či áno?
No ale rozhodne radšej si ho iba vypočujem.
Melnick
10.06.06,18:58
Čo všetko sa tu nenaučím. Práve som si našla cez Google moju obľúbenú skupinu:
Peter,Paul end Mary.
ayya
10.06.06,19:05
prave som sa velmi srdecne nahlas zasmiala... rada sa s vami o to podelim, ale najprv musim povedat jednu vec: nemam nic proti madarom, madarsku a madarcine ... to pre istotu...a teraz mozme: davala som kamaratom hadanku, ze ako sa povie mp3 po madarsky :) no jasne ze - empéhárom .... malokto vedel :D
a teraz som pre inu temu hladala cosi o Nevedkovi... viem, ze Nevedko sa po rusky a teda v originale vola Neznajka ... a natrafila som na nete aj na jednu knizku od N. Nosova prelozenu do madarciny...ocarilo ma, ze Nevedko sa po madarsky povie Nemtudomka :p no povedzte, nie je to fakt rozkosne? v anglictine je Nevedko... Dunno ... v nemcine Nimmerklug , v rumunstine Habarnam, v cestine Neználek... a este som nasla takuto stranku o Nevedkovi (http://home.freeuk.net/russica2/books/nez/book.html) s originalnymi ilustraciami ... super! :D
ayya
10.06.06,19:13
Čo všetko sa tu nenaučím. Práve som si našla cez Google moju obľúbenú skupinu:
Peter,Paul end Mary.
prima! :) ... ved preto som aj Google napisala do temy, ktora je tu na porade a tusim sa vola ze "dolezite webstranky (http://www.porada.sk/t4201-dleit-webstrnky.html)" :)
Oci
10.06.06,19:41
Asi druhýkrát som vbehol do témy "Po fajronte". Pozrel som si odzadu asi 3-4 strany. Pri všetkej úcte, ayya, ty si ale číslo! Od Creedence si neviem uši odtrhnúť, Donovana som si tiež obnovil. Ďakujem! Príjemnú noc!
ayya
10.06.06,19:44
Asi druhýkrát som vbehol do témy "Po fajronte". Pozrel som si odzadu asi 3-4 strany. Pri všetkej úcte, ayya, ty si ale číslo! Od Creedence si neviem uši odtrhnúť, Donovana som si tiež obnovil. Ďakujem! Príjemnú noc!
niet za co dakovat - alebo: rado sa stalo :)
iba druhykrat? .... a co sa obcas teda nestavis? hmm? ;) aj tebe prijemnu ... ale ja tusim idem mrknut, ci sa este dnes neoplati nejaky film v tv pozriet :p
Eulalia
11.06.06,05:39
Ayya, Nevedko bola moja milovaná knižka, boli to dva diely a strašne rada som ich čítala. Tuším sa pôjdem pohrabať do svojho "archívu", či ho tam ešte nenájdem. Ale mnoho detských kníh som dala synovcom, keď boli malí, tak neviem......
Nemala by si to prehodiť do témy Ľudia, pamätáte sa?
ayya
11.06.06,08:32
Ayya, Nevedko bola moja milovaná knižka, boli to dva diely a strašne rada som ich čítala. Tuším sa pôjdem pohrabať do svojho "archívu", či ho tam ešte nenájdem. Ale mnoho detských kníh som dala synovcom, keď boli malí, tak neviem......
Nemala by si to prehodiť do témy Ľudia, pamätáte sa? Tiez ich mam oba - Nevedkove dobrodruzstva a Nevedko v Slnecnom meste...:) Tiez si si velmi zelala ten jeho carovny prutik? A tiez si sa bala, co povyvadzaju ti kratulkovia, ktorych v zoologickej zahrade vycaroval zo somarikov? :p mne sa strasne pacili ti dvaja monteri, zlepsovatelia ... jeden sa volal Srofik a ten druhy Sraubik? ... tusim si to tiez musim mrknut zase :D
A kludne to napis do "pamatate sa?"... nech sa potesia aj ti ludia, ktori sem nechodia citat ;)
Asi pred rokom, dvoma (?) bola v jednej TV poobede debata o knizkach a jedna mlada slecna asi 20-rocna, ktorej sa pytali na jej prveho knizneho hrdinu menovala Nevedka, bol tam aj jeden starsi novinar asi 50-rocny, ktory sa tiez priznal k Nevedkovi ... skratka Nevedko je hviezda vo viacerych generaciach ... :D