ayya
11.06.06,13:43
O zivocisnej risi sa tusim teraz dost pise aj na porade :) teraz pred chvilkou som toto pisala jednej mojej kamaratke, dufam, ze sa nenahneva, ked sa aj s viacerymi podelim o tu spomienku :p Volakedy som citala jednu temu na ceskom serveri... kde sa ludia "chvalili" tym, ze kto ma najvacsi neporiadok :D aj fotografie tam boli prikladane a hodne si aj radili, ako urobit na jeden zatah velke upratovanie ... boli to vacsinou mladi ludia a na privatoch byvali hlavne... a jeden sa tam písal, ze "lezou mi po strope naky zizalky, nebo co to je" .... a druha mu odpovedala ze:

"nech je, to jsou malá molátka"

... strasne sa mi pacil ten vyraz :D kurnik... aj ja som to raz velmi davno mala... az kym som nasla vzadu v kredenci vybrate orechy co som nespotrebovala v takom malom pohariku, bolo mi to luto vyhodit... a zabudla som na to ... ach jo... tri dni som patrala, ze z coho mi to lozi po strope v kuchyni :o odvtedy si davam pozor na take "setrenie" :p
ayya
11.06.06,12:28
----
skuska
Melnick
11.06.06,12:31
ayya ,prečo také dlhé a obsiahle príspevky?:D :D :D
ayya
11.06.06,12:32
ayya ,prečo také dlhé a obsiahle príspevky?:D :D :D







































































































































































































































































































































































...........................
ayya
11.06.06,12:49
prečo... tusim mas plnu ss schranku, prosim prever si to, diky :)
Melnick
11.06.06,12:55
tusim mas plnu ss schranku, prosim prever si to, diky :)
Nie ,určite nemám,vymazávala som včera.
ayya
11.06.06,13:13
ayya ,prečo také dlhé a obsiahle príspevky?:D :D :D
vyskusala som si, ako tu moze graficky vyzerat mlcanie :D
Melnick
11.06.06,13:24
vyskusala som si, ako tu moze graficky vyzerat mlcanie :D
Najprv som Ti odpovedala mlčaním,no potom som sa radšej rozkecala.:D :D :D
ayya
11.06.06,13:34
tusim zacinam mat depky z toho, ze kedykolvek kliknem na "dnesne prispevky" tak su v kuse hore temy okolo RZZP .... aj z toho, ze som sa toho este v podstate nechytila (ale neodsudzujte ma :o prosim: mam robit iba dve jednoduche RZZP) ale aj z toho, ze je predsa nedela, a vtedy sa po spravnosti nedělá ... ako vravia nasi najblizsi zapadni susedia ;)
lenkak
11.06.06,13:36
Ayya prečo Ti nevidno text pri tvojich príspevkoch?
Niečo si vymazala? A ja si chcem čítať, a teraz sú prázdne riadky.
Melnick
11.06.06,13:38
:D
Ayya prečo Ti nevidno text pri tvojich príspevkoch?
Niečo si vymazala? A ja si chcem čítať, a teraz sú prázdne riadky.

Lenka ayya takto mlčí:D :D :D :D
lenkak
11.06.06,13:39
Tak mlčí :eek:
a ja teraz nemám čo čítať. Určite by som sa dobre zabavila. :D
ayya
11.06.06,14:04
Tak mlčí :eek:
a ja teraz nemám čo čítať. Určite by som sa dobre zabavila. :D
Lenka, :)
ved - niekedy moze byt mlcanie zlato ... hehe, tak som si chcela vyskusat, ze co to urobi ... a podla reakcii vidim - to uz je asi osud kazdeho cloveka, ze sa asi nikdy nezavdaci vsetkym :D

-------------------------
to bolo v dobrom .... to musim zdoraznit :) aby sa zas nejake ... eee... ech! :o
ale tesi ma, ze sa zabavas pri mojich prispevkoch - ved preto ich pisem, aby sme sa popri robote trosku aj zabavili :)

btw: pekne dlhe mlcanie to bolo, ze? :D
lenkak
11.06.06,14:05
však aj ja som písala v dobrom, ináč by som nebola ozvala.:D
ayya
11.06.06,14:26
o rovnakych nazoroch .... o rovnakom vkuse .... o rovnakosti :)

Spominam si, ze som volakedy rada pocuvala "zakrutu" ... reprizovali ju nejak podvecer, bolo to uz velmi davno ... odhadujem tak rok 1964-65 ... vtedy sa velmi malo cestovalo este, ved viete :p
Mavala som obdobia, kedy som zakrutu pocuvala hlavne kvoli muzike a mavala som aj obdobia, kedy som ju pocuvala hlavne kvoli hovorenemu slovu. No a - to, co chcem teraz napisat bolo prave v obdobi, ked ma muzika menej zaujimala. ;)
Rozpraval vtedy svoje skusenosti z cesty do Francuzka jeden pan. Uz neviem, kto to bol, ale musel to byt nejaky vysokopostaveny clovek, ked v tom obdobi bol v kapitalistickej cudzine a navyse sa tam zucastnil velkeho spolocenskeho podujatia, kde bolo par stoviek ludi. Velky ples to bol a platili tam vstupne iba pani a iba tie damy, ..... ktore ....
opacne to napisem: tie damy ktore sa podobali na Brigitte Bardot (http://www.peplums.info/images/00cour/cour04h.jpg) mali vstupne zdarma :p

Hovoril, ze nikdy nezabudne na ten priserny ples - kam sa clovek pozrel vsade natupirovane blond ucesy, vsade naspulene plne pery... vraj to bolo fakt hrozne a odvtedy si nadovsetko vazi "rôznosť" ... ja si roznost odvtedy tiez vazim, som si to velmi dobre zapamatala a do dnesneho dna to pouzivam ako priklad: viete si predstavit tu hrozu, keby sme vsetci, ale fakt vsetci vyzerali ako urobeni podla jednej formicky? :D

btw: bola fakt krasna, ved nakoniec - aj dnes este vyzera napriek svojim rokom medzi svojimi vrstovnickami (http://img.stern.de/_content/53/03/530349/Brigitte_alt_250.jpg) vynikajuco imho a pritom (velmi to sice nesledujem) ale vraj ziadne plastiky si robit nedavala
lenkak
11.06.06,14:32
Aj ja som dakedy počúvala spolu s otcom "zákrutu". Príjemné počúvanie.
Melnick
11.06.06,14:43
[quote=ayya]o rovnakych nazoroch .... o rovnakom vkuse .... o rovnakosti :)

Máš pravdu s tými plastikami, tiež Claudia Cardinale a Sophia Loren
nechávajú prírodu,aby sa na nich vyšantila,ale podľa mňa príroda aj keď šantí, im moc neublížila. Chcela by som po 50 rokoch vidieť naše "celebrity" keď im vyfučia napichané pery,keď botulín ktorým majú napichané čelá ,začne mať opačné účinky pod kožou .Zrejme to nebude pohľad ako na božskú BB , ale skôr na MJacka.
ayya
11.06.06,15:00
este k tej BB :) ale v hlavicke to asi mala trosku "vraskavejsie" ... na jednej strane sa velmi angazovala v ochrane prirody, ohrozenych zvierat... co sa mi paci do istej miery a na druhej strane intenzivne podporovala v prezidentskych volbach vo Francuzsku LePena... a to uz sa mi teda vobec nepacilo :o
Melnick
11.06.06,15:03
Idem zohriať staré kosti na slniečko .:) :) :)
ayya
11.06.06,15:10
Idem zohriať staré kosti na slniečko .:) :) :)
cize: ides "fajcovat" trosku na balkon? :D
Melnick
11.06.06,15:23
[quote=Melnick]Na lavičke na priedomí sedí babka s dedkom:) :) :) .............
Tá babka je Poraďácka závisláčka.........išla uvariť kávičku,aby si ju s dedkom na slniečku vypila......a medzitým na Poradu kukla......kým vodička zovrela.
ayya
11.06.06,19:02
minule si spominala, ze ci nemam pribehy o psoch... mam jednu :D kde je kombinacia nasej psice a nasich knih ... napisem zajtra :) teraz kukam futbal ... zase dalsia spomienka: najprv som to pozrerala hlavne kvoli tomu, ze tam maju krasny travnik, skoro este krajsi ako mame my v zahrade :p - a aj sa dobre pozera na zdravych mladych ludi, ako sa nahanaju po travniku za loptou a k tomu im fandi 40 tisic ludi. Prijemna atmosfera z toho dychala :) Potom dali Portugalci naaadherny gol - a ja som si uvedomila, ze ho dali Angolcom....

Tak mi prisla hned na um knizocka, taka za 8 Kčs, ktore predavali v PNS stankoch na stanici, precitali ste ju vo vlaku a kludne ste ju potom bez lutosti nechali na sedadle. Ale tato, ktoru mam konkretne na mysli sa volala "Angolska anabaza", na tu davam pozor, nikde by som ju dobrovolne nenechala... V sedemdesiatych rokoch tam protivladni ozbrojeni povstalci zajali nasich pracovnikov, ktori tam robili na nejakej stavbe noveho podniku. Ved si pamatate, (niektori :D) ako sme vysielali pracovnikov - odbornikov aj s rodinami na pomoc rozvojovym krajinam spolupracujucim s RVHP (hehe... celkom by ma zaujimalo, kolko percent ludi tu na porade z titulu veku uz vobec netusi, co to RVHP bola)
No a jednu krasnu noc vbehli do osady, kde zili ti nasi odbornici, vyhnali v noci vsetkych aj s detmi z domov a hnali ich cele mesiace pod zbranami ... tusim 3000 km cez dzunglu ... bosych, neoblecenych, hladnych... neskor prepustili zeny a deti ale muzov este asi 10 mesiacov drzali v nejakom tabore... no sila :o

Tak teda dnes jednoznacne drzim palce Portugalcom ;)
Melnick
11.06.06,19:27
Dodnes má jedna osoba ,ktorá ten pochod prežila,ťažkosti so zdravím:mee:
Eulalia
11.06.06,19:30
Dodnes má jedna osoba ,ktorá ten pochod prežila,ťažkosti so zdravím:mee:

To sa ani nedivím. Pamätám sa na to, aj na tie obrázky, ako ich ukazovali po návrate v Televíznych novinách. Ak sa dobre pamätám, niekto tam aj zomrel. Myslím, že ja osobne by som mala obrovské problémy to prežiť. A ak, tak by asi zo mňa ostala len ľudská troska.
Melnick
11.06.06,19:33
No tie zážitky sú otrasné.Človek nikdy nevedel či mu dovolia dožiť sa nasledujúceho rána.
Eulalia
11.06.06,19:38
Ale teraz z tejto tragickej udalosti trochu prešaltujem na "veselšiu nôtu", aj keď ani to nie je správne označenie, skôr tragikomickú...
Keď som si dnes prečítala niektoré príspevky ( a bol medzi nimi aj môj!!!), zistila som, že viacerým nám robí problém slovenčina naša rodná. Ak má niekto v nicku miesto južné Slovensko, pochopím určité problémy vyjadrovania, aj som ochotná tolerovať pravopisné chyby. Aj to, že automaticky píšeme zo zvyku z mailov bez dĺžňov a mäkčeňov je podľa mňa O.K. Ale v niektorých príspevkoch je toľko pravopisných chýb, že sa nad tým začínam pozastavovať a rozmýšľam, či by sme si nemali založiť tému Pravopis. Ja osobne som si už povedala, že predsa len tá hosipa v mojom veku je normálna, tak si pre istotu kúpim pravidlá slovenského pravopisu.
Aký je váš názor? Budeme si opakovať slovenčinu?
evina
12.06.06,08:07
Ale teraz z tejto tragickej udalosti trochu prešaltujem na "veselšiu nôtu", aj keď ani to nie je správne označenie, skôr tragikomickú...
Keď som si dnes prečítala niektoré príspevky ( a bol medzi nimi aj môj!!!), zistila som, že viacerým nám robí problém slovenčina naša rodná. Ak má niekto v nicku miesto južné Slovensko, pochopím určité problémy vyjadrovania, aj som ochotná tolerovať pravopisné chyby. Aj to, že automaticky píšeme zo zvyku z mailov bez dĺžňov a mäkčeňov je podľa mňa O.K. Ale v niektorých príspevkoch je toľko pravopisných chýb, že sa nad tým začínam pozastavovať a rozmýšľam, či by sme si nemali založiť tému Pravopis. Ja osobne som si už povedala, že predsa len tá hosipa v mojom veku je normálna, tak si pre istotu kúpim pravidlá slovenského pravopisu.
Aký je váš názor? Budeme si opakovať slovenčinu?,

http://www.porada.sk/t11904-o-tak-troku-pravopisu-.html
ayya
12.06.06,09:28
,
http://www.porada.sk/t11904-o-tak-troku-pravopisu-.html
Evi, tento tvoj prispevok imho nie je dostatocne zrozumitelny ... Nerozumiem ti presne co si tym myslela....chces ozivit staru debatu? Alebo nechces aby sa zakladali duplicitne temy? alebo ako?
Ak budes taka dobra - mozes k tomu pripojit vysvetlenie?
Ak mas zaujem ozivit debatu v tejto mojej teme... ok, mozme - nemam nic proti - zas trosku pribudne klikancov :)
evina
12.06.06,09:59
Evi, tento tvoj prispevok imho nie je dostatocne zrozumitelny ... Nerozumiem ti presne co si tym myslela....chces ozivit staru debatu? Alebo nechces aby sa zakladali duplicitne temy? alebo ako?
Ak budes taka dobra - mozes k tomu pripojit vysvetlenie?
Ak mas zaujem ozivit debatu v tejto mojej teme... ok, mozme - nemam nic proti - zas trosku pribudne klikancov :)
Ayya všetko som sa Ti snažila vysvetliť v ss-kách, ale môžem zopakovať. Nemám vôbec chuť oživiť starú debatu /nediskutovala som v nej ani pôvodne/. Eulalia sa pýtala na názory v tejto oblasti a ja som pripla link, kde sa už názory na túto tému objavili, tak to robím vždy aj v odborných témach - áno je to aj preto, že si myslím, že zakladanie duplicitných tém je zbytočné.
Nebudem sa už k tomu vyjadrovať ani viac v tejto téme, ani v žiadnej inej- môj názor je taký /aby som bola úplná/, že jednoducho necítim nutnosť vyučovania gramatiky na Porade , na to sú iné inštancie a možno iné stránky ...
P.s. Túto tému neberiem ako Tvoju, ale ako jednu z tém Po porade.....
Barbara
12.06.06,10:29
Ayya všetko som sa Ti snažila vysvetliť v ss-kách, ale môžem zopakovať. Nemám vôbec chuť oživiť starú debatu /nediskutovala som v nej ani pôvodne/. Eulalia sa pýtala na názory v tejto oblasti a ja som pripla link, kde sa už názory na túto tému objavili, tak to robím vždy aj v odborných témach - áno je to aj preto, že si myslím, že zakladanie duplicitných tém je zbytočné.
Nebudem sa už k tomu vyjadrovať ani viac v tejto téme, ani v žiadnej inej- môj názor je taký /aby som bola úplná/, že jednoducho necítim nutnosť vyučovania gramatiky na Porade , na to sú iné inštancie a možno iné stránky ...
P.s. Túto tému neberiem ako Tvoju, ale ako jednu z tém Po porade.....

Presne tak úplne súhlasím s Evinou, predsa táto stránka nie je o gramatike, je to stránka , aby sme si pomáhali a radili a vôbec nie je podstatné, či niekto píše s chybami, lebo niečo sa chce dozvedieť. Ľudia ajtak vedia čo sa ten dotyčný/á/ chce opýtať atak,.aj ja vidím tie chyby v textoch, ale nikdy by ma nenapadlo, aby som niekoho poúčala, že niekde napísal čojaviemčo napr. namiesto tvrdé y mekké/ naschvál som napísala- mekké takto/ mne aspoň to nevadí, lebo podstatné je, aby som mu správne poradila ja. a možno v tej rýchlosti človek ani o tom nevie že napíše niečo zle.
napríklad možno aj ja niekedy napíšem niečo zle, ale ani si to neuvedomím, lebo chcem to napísať rýchlo, je pravda, že si po sebe prekontrolujem, ale niekedy v tej rýchlosti to pošlem bez kontroly.;)
tak len toľkoto:p .
domacnost
12.06.06,10:52
Ayya nehnevaj sa na mňa, ale už hned na začiatku tejto témy som pocítila z tvojich riadkov "uštipačnosť". Možno si to len namýšlam. Momentálne mierim na počet príspevkov u skúsenejších poráďakov... o čo ti vlastne išlo? Verím tomu, že niektorí sa na to urazili. Mňa na tejto porade zaujíma iba zdôrazňujem iba rada k daným problém. Nikdy by ma nenapadlo to čo napadlo teba , porovnávať počet príspevkov a deliť, nedeliť na odborné a neodborné. Možno máš potrebu sa s niekym stále rozprávať "klikať", ale nepáči sa mi tvoj prístup a narážky k niektorím poradákom, ktorím som nesmierne vďačná za rady. Ayya prosím ťa trochu jemne sa vyjadruj k svojim nápadom, bez urážok. Začínam mať dojem, že porada naberá iné obrátky. Možno kopu poraďákov nebude som nou súhlasiť, ale mala som potrebu vyjadriť svoj názor k tejto téme a nepáči sa mi to. Podľa mňa je to zbytočná téma, v ktorej sa rozoberajú už rozobraté veci v iných témach. Ako sa hovorí sto ľudí sto chutí.
ayya
12.06.06,10:58
Ayya všetko som sa Ti snažila vysvetliť v ss-kách, ale môžem zopakovať. ......
P.s. Túto tému neberiem ako Tvoju, ale ako jednu z tém Po porade.....
Evi, nepopieram ze si sa snazila, ale nepodarilo sa ti vysvetlit mi, preco si neakceptovala moju prosbu, aby si ten link zmazala... :o odhadujem, ze mne sa zase asi neporadilo tebe vysvetlit, ze je tu ten link zbytocne... to je podla mna podobne ako s bulimiou - cim viac sa na bulimiu upozornuje, tym viac dievcat na bulimiu ochorie (to nie je moj vymysel, to vravia odbornici na PPP)...
A nemozem s tym nic urobit, ze Ty neberies tuto temu ako moju :) ani nechcem s tym nic urobit. Ani mi to nevadi, ze ju tak neberies na rozdiel odo mna, ja ju skratka stale beriem ako "moju" :)
ayya
12.06.06,11:01
Ayya nehnevaj sa na mňa, ale už hned na začiatku tejto témy som pocítila z tvojich riadkov "uštipačnosť". Možno si to len namýšlam. Momentálne mierim na počet príspevkov u skúsenejších poráďakov... o čo ti vlastne išlo? Verím tomu, že niektorí sa na to urazili. Mňa na tejto porade zaujíma iba zdôrazňujem iba rada k daným problém. Nikdy by ma nenapadlo to čo napadlo teba , porovnávať počet príspevkov a deliť, nedeliť na odborné a neodborné. Možno máš potrebu sa s niekym stále rozprávať "klikať", ale nepáči sa mi tvoj prístup a narážky k niektorím poradákom, ktorím som nesmierne vďačná za rady. Ayya prosím ťa trochu jemne sa vyjadruj k svojim nápadom, bez urážok. Začínam mať dojem, že porada naberá iné obrátky. Možno kopu poraďákov nebude som nou súhlasiť, ale mala som potrebu vyjadriť svoj názor k tejto téme a nepáči sa mi to. Podľa mňa je to zbytočná téma, v ktorej sa rozoberajú už rozobraté veci v iných témach. Ako sa hovorí sto ľudí sto chutí.
nemam moc casu teraz... ale neboj sa - kopec poradakov s tebou bude suhlasit
;)

este ti odpisem podvecer, ak budes mat zaujem precitaj si, lebo na presnejsiu odpoved budem musiet viac vyhladavat v starsich temach :p
ayya
12.06.06,11:18
Presne tak úplne súhlasím s Evinou, predsa táto stránka nie je o gramatike, je to stránka , aby sme si pomáhali a radili a vôbec nie je podstatné, či niekto píše s chybami, lebo niečo sa chce dozvedieť. Ľudia ajtak vedia čo sa ten dotyčný/á/ chce opýtať atak,.aj ja vidím tie chyby v textoch, ale nikdy by ma nenapadlo, aby som niekoho poúčala, že niekde napísal čojaviemčo napr. namiesto tvrdé y mekké/ naschvál som napísala- mekké takto/ mne aspoň to nevadí, lebo podstatné je, aby som mu správne poradila ja. a možno v tej rýchlosti človek ani o tom nevie že napíše niečo zle.
napríklad možno aj ja niekedy napíšem niečo zle, ale ani si to neuvedomím, lebo chcem to napísať rýchlo, je pravda, že si po sebe prekontrolujem, ale niekedy v tej rýchlosti to pošlem bez kontroly.;)
tak len toľkoto:p .
Na gramatiku na porade (ale aj inde na podobnych strankach) su dva rozne nazory. Oba su legitimne a imho aj uplne rovnocenne - lebo je to vec nazoru ... podobne, ako su rozne nazory napr. na to, ci je krajsia farba ruzova, alebo bledomodra ...;) Skratka - nikto nie je na svete taky odbornik, aby vyniesol definitivne rozhodnutie ci je to spravnejsie tak, alebo tak ... :)
Ja osobne suhlasim s nazorom, ze napriek tomu ze porada nie je stranka o gramatike, by sa malo co najviac podla moznosti prihliadat na gramatiku. A to z jednoduchecho dovodu: Vieme, ze ludia (iba o slovakoch teraz vravim), ktori robia najviac gramatickych chyb pravdepodobne malo citaju, alebo citali ked boli deti. To vam povie kazda ucitelka. Pri citani sa nam spravna gramatika zautomatizuje, dostane sa nam tzv. "do oci". Ja sama by som uz vybrane slova nevedela odmemorovat, ale písem dost spravne, co sa tyka gramatiky.... obcas sa sice uz musim zamysliet, ved som zo skoly strasne dlho - ale - ked si to slovo napisem vedla seba v oboch variantoch (mam na mysli s i alebo s y) tak jednoznacne spoznam, ktore je spravne.
Ale ak budem casto citat slova s chybami tak sa aj mne dostanu "do oci" tie nespravne napisane slova s chybami. Pisem toto vsetko v prvej osobe jednotneho cisla, aby to nikto nebral osobne, ale myslim si, ze sa to tyka vsetkych.
Navyse - ti, ktorym sa obcas chyba podari ... ked sa ostatni budeme tvarit, ze sme si nic nevsimli, nemaju sancu svoju gramatiku korigovat.
Ina vec je ale otazka formy, ako na tie chyby pripadne upozornovat ... k tomu sa teraz nebudem vyjadrovat ;)

A uplne na koniec - vsetci sa snazime dodrziavat pisane aj nepisane pravidla ... napr. pravidla slusnosti ... a to aj tak, ze ked vojdeme do miestnosti tak slusne pozdravime. Preco by gramatika mala byt vynimkou? Na to som este zatial nepocula (necitala) jediny dovod nikde, preco by sme vo vzajomnej komunikacii nemali dodrziavat (alebo sa aspon snazit) pravidla gramatiky ... podla mna je to tiez isty druh slusnosti ...

p.s.: strasne sa mi vzdy paci, ked pocujem nejakeho cudzinca rozpravat po slovensky ... :) naozaj bez ironie - mile mi to velmi pripada.
ayya
12.06.06,11:53
.... Nikdy by ma nenapadlo to čo napadlo teba , porovnávať počet príspevkov a deliť, nedeliť na odborné a neodborné....
Este to nemam vsetko vyhladane, ale neodolam aby som nenapisala toto:

Keby si bola moja dcera, tak by som ti teraz povedala presne toto:
"Hanbi sa teraz, ty kačena, ... lebo jeden z viacerych dovodov, preco som to navrhovala si bola prave ty ..."
;)
ale - ako som slubila - vyhladam to a vysvetlim podrobnejsie :)
Melnick
12.06.06,12:15
Malý príbeh.
Môj oco,kedysi dávno si musel vzhľadom k vykonávanej funkcii doplniť svoje vzdelanie. Triedu tvorilo približne 25 dospelých mužov/no preto,lebo žena vo funkcii????/ .Jednou z úloh ,bolo aj zvládnutie diktátu. A pretože to bola skupina rôznych ľudí ,niektorí mali problém s písaním "i" a "y".
Jeden jeho kolega to vyriešil úplne svojsky. V celom diktáte ani v jednom slove nenapísal žiadne i,y.
Na konci diktátu napísal jeden riadok iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a druhý riadok yyyyyyyy.
Pod to s výkričníkom napísal: Všetky i,y na svoje miesta,pochodom,vchod!
Aj prísny pedagóg sa zasmial a dôležité bolo ,že nebola nedostatočná.

Ale k tomu len toľko: aj mne ide niekedy oči vyklať hrúbka ako hrom,ale na druhej strane to môže byť človek strašne múdry,len ten pravopis akosi nejde dostať pod kožu.
ayya
12.06.06,13:42
Malý príbeh. ..........
Na konci diktátu napísal jeden riadok iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a druhý riadok yyyyyyyy.
Pod to s výkričníkom napísal: Všetky i,y na svoje miesta,pochodom,vchod!
Aj prísny pedagóg sa zasmial a dôležité bolo ,že nebola nedostatočná.
Ale k tomu len toľko: aj mne ide niekedy oči vyklať hrúbka ako hrom,ale na druhej strane to môže byť človek strašne múdry,len ten pravopis akosi nejde dostať pod kožu.
pekny pribeh :D :D :D

Ale s tou dalsou vetou suhlasim iba ciastocne. Ak je to starsi, alebo stary clovek - tak to uznam, v dobe ked mala 18 rokov moja mamina tak maturita bola asi tolko vazena, ako dnes vysoka skola ... a moja babinka ked mala 18 ... tak uz dokoncene zakladne vzdelanie bolo "dost vela" ;)
Lenze - dnes je uz situacia uplne ina, to dufam uznas aj ty ... takze ja si z tohoto pohladu trufnem povedat, ze dnes uz kazdy clovek (aj ked mam vyhrady ku skolstvu) moze svoju matercinu ovladat aspon na takej urovni, aby nenarobil 5 chyb v styroch slovach. (znova pripomeniem, ze rozpravam teraz o ludoch slovenskej narodnosti) ak niekde taky chybny text najdem, tak to dost casto povazujem za ignoranciu... (isli by ste v lete v plavkach do divadla?)
Osobne vzdy uvitam, ak ma hocikto upozorni, ak urobim v gramatike hrubu chybu a budem dokonca za to vdacna, lebo si to dobre zapamatam a nebudem robit tie iste chyby dalej a aj uradne texty, ktore som nutena pisat, tym mozu ziskat na kvalite

btw: Na vela veci sa snazim vyuzit rozne, aj mnemotechnicke pomocky. Spominam si, ako som dostala v stvrtej triede na zaciatku roka dvojku z diktatu, lebo som napisala, ze "nasa nova spoluziacka sa vola Jutka". Jasne, ze to bolo spravne Judka... ale kedze som nikdy predtym nepocula meno Judita, tak som to nevedela spravne napisat. :o Ale vidis - pamatam si to do dnesneho dna... este aj meno ucitelky si vybavujem :p a to som o nej viac ako 40 rokov ani nepocula :D
Podobne je to aj so slovickom hanba, ... som si zapamatala, ze sa povie pohana, alebo haniť, ale nie hamiť ... a v tomto slove sa tiez nemozem zmylit ... to som teraz vseobecne, iba ako priklad napisala, nie konktretne ... ;)
Marianna01
12.06.06,13:52
Malý príbeh.
Môj oco,kedysi dávno si musel vzhľadom k vykonávanej funkcii doplniť svoje vzdelanie. Triedu tvorilo približne 25 dospelých mužov/no preto,lebo žena vo funkcii????/ .Jednou z úloh ,bolo aj zvládnutie diktátu. A pretože to bola skupina rôznych ľudí ,niektorí mali problém s písaním "i" a "y".
Jeden jeho kolega to vyriešil úplne svojsky. V celom diktáte ani v jednom slove nenapísal žiadne i,y.
Na konci diktátu napísal jeden riadok iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a druhý riadok yyyyyyyy.
Pod to s výkričníkom napísal: Všetky i,y na svoje miesta,pochodom,vchod!
Aj prísny pedagóg sa zasmial a dôležité bolo ,že nebola nedostatočná.

Ale k tomu len toľko: aj mne ide niekedy oči vyklať hrúbka ako hrom,ale na druhej strane to môže byť človek strašne múdry,len ten pravopis akosi nejde dostať pod kožu.
Začala som písať tento príspevok zároveň s Ajku, tkaže ešte raz: plne súhlasím s Majkou. Moja mamina je vysoko inteligentný človek, ktorý si dopĺňa vzdelanie, kde sa len dá. Pred 6 rokmi dokončila svoju poslednú vysokú školu, samozrejme ďalej sa vzdeláva, lenže bez titulov. No keby ste jej dali napísať diktát, zhrozili by ste sa.
A nikto jej to nevyčíta...
Ozaj, počuli ste o dysortografii??? Teda poruchy písania gramaticky správne? Myslím, že v našej spoločnosti je táto choroba značne rozšírená aj vzhľadom na náročnosť našej gramatiky. A to myslím smrteľne vážne.
A nech sa na mňa nikto nehnevá - túto stránku čítame starší alebo aspoň dospelí ľudia. Skúseli ste niekedy v poslednom čase chytiť do ruky nejakú detskú knihu? Radšej deťom nedávať nič čítať, lebo Ajka, podľa Tvojej teorie by sa naučili akurát tak negramatiku. Napríklad v Psíkovi a mačičke sú také hrúbky, že moja učiteľka slovenčiny zo ZŠ by sa v hrobe obracala...
ayya
12.06.06,15:25
Ozaj, počuli ste o dysortografii??? Teda poruchy písania gramaticky správne? Myslím, že v našej spoločnosti je táto choroba značne rozšírená aj vzhľadom na náročnosť našej gramatiky. A to myslím smrteľne vážne.
...
ale ano... samozrejme, disortografia patri k porucham ucenia, tak ako aj disgrafia, dislexia a aj diskalkulia ... tazko ti k tomu mozem vela napisat, nie som ani pedagog, ani psycholog a ani sa tieto poruchy nevyskytuju v nasej rodine ... iba to viem, ze sa v poslednej dobe vraj diagnostikuje stale viac deti s tymito poruchami ... a navyse - malokedy sa vraj vyskytuje izolovane iba jedna z tych poruch. A velmi je pritom zaujimave, ze tie deti su inteligencne rovnocenne s vrstovnikmi ...
Na druhej strane existuju statistiky, ze najviac dislektikov sa vyskytuje v anglicky hovoriacich krajinach - v kontraste k tomu najmenej tam, kde sa nepouziva latinka, ale nejaka obdoba "obrazkoveho pisma" ... takze netrufam si posudit, ci to bude zlozitostou nasej gramatiky.
Aj tak predpokladam, ze sa bavime o ludoch, ktori tieto poruchy nemaju. To mi trosku pripada, ako keby sme sa nesmeli rozpravat o zdravej pestrej strave iba preto, ze niektori ludia trpia (co mi je luto) cukrovkou alebo celiakiou.

A este k tej knizke: Psicek a macicka ... je to hroza, ale co podla teba s tym? Rezignovat? ... ja osobne by som sa snazila to poopravovat cervenou ceruzkou rovno v knizke ;) ... aj tym by sa deti cosi naucili imho...
Eulalia
12.06.06,16:20
Evine ďakujem za link, prečítala som si debatu starú takmer rok. Nemienim nikoho učiť spisovný jazyk. Myslím, že som vo svojom príspevku dostatočne jasne uviedla, že k mnohým chybám som tolerantná. A upozornila som aj na to, že chybu spravím aj JA:mad: , napriek tomu, že som zo slovenčiny pred 35 rokmi maturovala na jednotku. Nerozdeľujem ľudí podľa vzdelania, titulu, postavenia, náboženstva ani podobných kritérií. Jediným kritériom je pre mňa CHARAKTER . Mám priateľov s vysokoškolským vzdelaním rovnako ako priateľov, ktorí ukončili len učňovku. Viem, že tá moja priateľka kuchárka s manželom stolárom, by napísali príspevok s obrovským množstvom pravopisných chýb. Napriek tomu ich mám rada, lebo sú to fajn ľudia s dobrým srdcom a čistým CHARAKTEROM. Ale keby sa prihlásili na Poradu a začali čítať príspevky, ktoré sú tu v hociktorej téme, boli by z toho vedľa, pretože by nevedeli, o čom sa tu vlastne bavíme. A dnes som čítala jeden príspevok, z ktorého som mala dojem, že ho napísal mladý človek. Bohužiaľ, gramatika bola asi taká, ako keby to napísal môj priateľ-stolár. Začala som teda rozmýšľať, či to je jeho skutočný prejav alebo provokácia. Ak je to jeho skutočný prejav, obávam sa, že mu Porada veľa nedá. A to bol dôvod, prečo som napísala svoj príspevok.
Viac sa k tejto téme vyjadrovať nebudem, keďže všetko už bolo povedané....
ALDA
12.06.06,16:40
Evi, nepopieram ze si sa snazila, ale nepodarilo sa ti vysvetlit mi, preco si neakceptovala moju prosbu, aby si ten link zmazala... :o odhadujem, ze mne sa zase asi neporadilo tebe vysvetlit, ze je tu ten link zbytocne... to je podla mna podobne ako s bulimiou - cim viac sa na bulimiu upozornuje, tym viac dievcat na bulimiu ochorie (to nie je moj vymysel, to vravia odbornici na PPP)...
A nemozem s tym nic urobit, ze Ty neberies tuto temu ako moju :) ani nechcem s tym nic urobit. Ani mi to nevadi, ze ju tak neberies na rozdiel odo mna, ja ju skratka stale beriem ako "moju" :)

Podľa môjho skromného názoru mal by už zasiahnúť aj Richard.
ayya
12.06.06,16:53
Podľa môjho skromného názoru mal by už zasiahnúť aj Richard.
hmm... Heli ... je mi luto, ale ked som v zozname zbadala, ze si sem prispela... nic pozitivneho som necakala :(
a je mi luto, ze som mala zas pravdu, uz dost dlhu dobu nemas pre mna pekneho slova ...
nie ze by som to nevydrzala, ... ani sa nestazujem - iba konstatujem, ze som si to vsimla :o
evina
12.06.06,17:23
Evine ďakujem za link, prečítala som si debatu starú takmer rok. Nemienim nikoho učiť spisovný jazyk. Myslím, že som vo svojom príspevku dostatočne jasne uviedla, že k mnohým chybám som tolerantná. A upozornila som aj na to, že chybu spravím aj JA:mad: , napriek tomu, že som zo slovenčiny pred 35 rokmi maturovala na jednotku. Nerozdeľujem ľudí podľa vzdelania, titulu, postavenia, náboženstva ani podobných kritérií. Jediným kritériom je pre mňa CHARAKTER . Mám priateľov s vysokoškolským vzdelaním rovnako ako priateľov, ktorí ukončili len učňovku. Viem, že tá moja priateľka kuchárka s manželom stolárom, by napísali príspevok s obrovským množstvom pravopisných chýb. Napriek tomu ich mám rada, lebo sú to fajn ľudia s dobrým srdcom a čistým CHARAKTEROM. Ale keby sa prihlásili na Poradu a začali čítať príspevky, ktoré sú tu v hociktorej téme, boli by z toho vedľa, pretože by nevedeli, o čom sa tu vlastne bavíme. A dnes som čítala jeden príspevok, z ktorého som mala dojem, že ho napísal mladý človek. Bohužiaľ, gramatika bola asi taká, ako keby to napísal môj priateľ-stolár. Začala som teda rozmýšľať, či to je jeho skutočný prejav alebo provokácia. Ak je to jeho skutočný prejav, obávam sa, že mu Porada veľa nedá. A to bol dôvod, prečo som napísala svoj príspevok.
Viac sa k tejto téme vyjadrovať nebudem, keďže všetko už bolo povedané....

Nepochybujem o Tvojich slovách, a nerada by som bola, aby si to Ty pochopila zle môj link, lebo som reagovala na Tvoj príspevok. Ja osobne som sem pripla link na základe tejto vety v Tvojom pôvodnom príspevku : " Aký je váš názor? Budeme si opakovať slovenčinu?" a vedela som, že v tom čase si nebola ešte na Porade :).
Pamätala som si túto tému, že názory ľudia už vyjadrili a viac-menej som si myslela, že po vzhliadnutí tohto linku
aj vyplynie, že je zbytočné asi jatriť tému, v ktorej bolo viac negatívnych ohlasov ako pozitívnych. Takže v žiadnom prípade nešlo o spochybňovanie ani kritiku:).
Eulalia
12.06.06,17:31
Nepochybujem o Tvojich slovách, a nerada by som bola, aby si to Ty pochopila zle môj link, lebo som reagovala na Tvoj príspevok. Ja osobne som sem pripla link na základe tejto vety v Tvojom pôvodnom príspevku : " Aký je váš názor? Budeme si opakovať slovenčinu?" a vedela som, že v tom čase si nebola ešte na Porade :).
Pamätala som si túto tému, že názory ľudia už vyjadrili a viac-menej som si myslela, že po vzhliadnutí tohto linku
aj vyplynie, že je zbytočné asi jatriť tému, v ktorej bolo viac negatívnych ohlasov ako pozitívnych. Takže v žiadnom prípade nešlo o spochybňovanie ani kritiku:).

Súhlasím s Tebou, skutočne nemám toľko času, aby som prešla všetky témy, aj tie, ktoré tu boli pred rokom. K pravopisu a slovenčine sa teda vyjadrovať nebudem. Neodpustím si však poznámku k dôvodu, prečo som to napísala, a ten dôvod je jeden konkrétny príspevok. Prešla som si teraz viacero tém týkajúcich sa začiatkov podnikania. Ak máš čas a chuť, pozri sa tam. Môj názor je, že to bola provokácia. Keď si pozrieš zamknuté témy a mená účastníkov debaty, možno mi dáš za pravdu.
Neberiem Tvoj link ako kritiku, naopak, som rada, že som prišla na to, že som objavila Ameriku:D . Ale aj to sa stáva.
evina
12.06.06,17:33
Súhlasím s Tebou, skutočne nemám toľko času, aby som prešla všetky témy, aj tie, ktoré tu boli pred rokom. K pravopisu a slovenčine sa teda vyjadrovať nebudem. Neodpustím si však poznámku k dôvodu, prečo som to napísala, a ten dôvod je jeden konkrétny príspevok. Prešla som si teraz viacero tém týkajúcich sa začiatkov podnikania. Ak máš čas a chuť, pozri sa tam. Môj názor je, že to bola provokácia. Keď si pozrieš zamknuté témy a mená účastníkov debaty, možno mi dáš za pravdu.
Neberiem Tvoj link ako kritiku, naopak, som rada, že som prišla na to, že som objavila Ameriku:D . Ale aj to sa stáva.

Som rada:)
ayya
12.06.06,17:43
Som rada:)


a ja tiez ;)
domacnost
13.06.06,03:01
Keby si bola moja dcera, tak by som ti teraz povedala presne toto:
"Hanbi sa teraz, ty kačena, ... lebo jeden z viacerych dovodov, preco som to navrhovala si bola prave ty ..."


Ayya, naozaj už nemám čo dodať ........Táto veta svedčí o tom, aká v skutočnosti si.
Barbara
13.06.06,04:35
Na gramatiku na porade (ale aj inde na podobnych strankach) su dva rozne nazory. Oba su legitimne a imho aj uplne rovnocenne - lebo je to vec nazoru ... podobne, ako su rozne nazory napr. na to, ci je krajsia farba ruzova, alebo bledomodra ...;) Skratka - nikto nie je na svete taky odbornik, aby vyniesol definitivne rozhodnutie ci je to spravnejsie tak, alebo tak ... :)
Ja osobne suhlasim s nazorom, ze napriek tomu ze porada nie je stranka o gramatike, by sa malo co najviac podla moznosti prihliadat na gramatiku. A to z jednoduchecho dovodu: Vieme, ze ludia (iba o slovakoch teraz vravim), ktori robia najviac gramatickych chyb pravdepodobne malo citaju, alebo citali ked boli deti. To vam povie kazda ucitelka. Pri citani sa nam spravna gramatika zautomatizuje, dostane sa nam tzv. "do oci". Ja sama by som uz vybrane slova nevedela odmemorovat, ale písem dost spravne, co sa tyka gramatiky.... obcas sa sice uz musim zamysliet, ved som zo skoly strasne dlho - ale - ked si to slovo napisem vedla seba v oboch variantoch (mam na mysli s i alebo s y) tak jednoznacne spoznam, ktore je spravne.
Ale ak budem casto citat slova s chybami tak sa aj mne dostanu "do oci" tie nespravne napisane slova s chybami. Pisem toto vsetko v prvej osobe jednotneho cisla, aby to nikto nebral osobne, ale myslim si, ze sa to tyka vsetkych.
Navyse - ti, ktorym sa obcas chyba podari ... ked sa ostatni budeme tvarit, ze sme si nic nevsimli, nemaju sancu svoju gramatiku korigovat.
Ina vec je ale otazka formy, ako na tie chyby pripadne upozornovat ... k tomu sa teraz nebudem vyjadrovat ;)

A uplne na koniec - vsetci sa snazime dodrziavat pisane aj nepisane pravidla ... napr. pravidla slusnosti ... a to aj tak, ze ked vojdeme do miestnosti tak slusne pozdravime. Preco by gramatika mala byt vynimkou? Na to som este zatial nepocula (necitala) jediny dovod nikde, preco by sme vo vzajomnej komunikacii nemali dodrziavat (alebo sa aspon snazit) pravidla gramatiky ... podla mna je to tiez isty druh slusnosti ...

p.s.: strasne sa mi vzdy paci, ked pocujem nejakeho cudzinca rozpravat po slovensky ... :) naozaj bez ironie - mile mi to velmi pripada.


Ayya prosím Ťa nehnevaj sa, ale tá posledná veta ma trošku dotkla, keď píšeš o cudzincoch. to už sa sem ako dostalo?:rolleyes: toto tiež patrí gramatike???
aj ja som cudzinka " maďarka" a nehanbím sa zato- chceš mi tým povedať, že keby sme sa stretli, tak by Ti to bolo " milé" / alebo smiešne/ ako sa rozprávam po slovensky????:( .
ale otočme to, čo keby si Ty bola cudzinka a rozprávala by si po slovensky.Nikto zato nemôže, či je slovák, alebo inej národnosti. Prečo píšeš na Porade takéto veci. sa mi to vôbec ale vôbec nepáči. Porada nie je odtoho. či sa mýlim???:cool:

som hrdá nato, že som maďarka a že viem aj po slovensky, lebo viem 2 jazyky a aby si vedela, každý cudzinec keď vypráva po slovensky vždy tam bude ten prízvuk.
keby si Ty rozprávala po maďarsky tak aj u Teba by bol ten prízvuk to mi ver. a ani na um by mi neprišlo, aby som nadtým rozmýšľala," jééé´ako sa to rozprávaš.
a že Ty píšeš dosť správne???
no nato, že som maďarka si myslím, že aj ja " píšem dosť správne!!!!!" a bez chýb:D
tak len toľko, ale prepáč reagovať už dobudúcna nebudem., lebo POrada nie je odtoho, aby sme tu rozoberali takéto témy.

nie si TY ..................vymazala som tú vetu, aby sa to nevysvetlovalo zle.
Melnick
13.06.06,06:03
ešte otázka na záver, nie si Ty učiteľka, keď spomínaš tú učiteľku???[/quote]

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: A keby bola....????????????????
Mám sa teraz urážať,alebo ako to bolo myslené:D :D :D
Barbara
13.06.06,06:08
ešte otázka na záver, nie si Ty učiteľka, keď spomínaš tú učiteľku???

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: A keby bola....????????????????
Mám sa teraz urážať,alebo ako to bolo myslené:D :D :D[/quote]

Melnick prosím Ťa pekne a prečo by si sa MALA urážať???:rolleyes: to bola len nevinná otázka.len preto lebo to tak spomínala, že učiteľka v škole...........
nič urážlivé v tom nehľadaj;)
aj ja sa mám urážať, lebo spomína cudzincov???:D :D :D
Tweety
13.06.06,06:08
Nechodím sem skoro vôbec, ale tieto debatky niektorých členov mi veľmi pripomínajú porušenie Etiky:

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.:mee:
Barbara
13.06.06,06:13
Nechodím sem skoro vôbec, ale tieto debatky mi veľmi pripomínajú porušenie Etiky:

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.:mee:


no veď práve!!!! súhlas!!!
ja som len reagovala na tému:p ale ktože to tu nadhodil tú tému????..........:rolleyes:
Melnick
13.06.06,06:20
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: A keby bola....????????????????
Mám sa teraz urážať,alebo ako to bolo myslené:D :D :D

Melnick prosím Ťa pekne a prečo by si sa MALA urážať???:rolleyes: to bola len nevinná otázka.len preto lebo to tak spomínala, že učiteľka v škole...........
nič urážlivé v tom nehľadaj;)
aj ja sa mám urážať, lebo spomína cudzincov???:D :D :D[/quote]

Barbarka ,všetko čo sa národnosti týka je citlivé - súhlasím sTebou,na druhej strane keď som bola vo Francúzsku u príbuzných mali veľkú šou zo mňa a pri jednej vete .nebudem ju tu citovať mali zo mňa doslova zábavu,dokonca chceli aby som ju hocikedy povedala ,no záleží aj od nás ako veci zoberieme-mňa to neurážalo hlavne keď som videla,že spomínaná veta lámala ľady a zbližovala ma s ľudmi,ktorí sa často zdali neprístupní,ale je to fakt vecou každého z nás a ja Ti v žiadnom prípade Tvoj názor nevyvraciam a ani neberiem,lebo je len TVOJ. A moja reakcia?
Tú si nevšímaj - nebola som vždy účtovník:D :D :D
Barbara
13.06.06,06:26
Majka, prosím Ťa pekne už skončím v tejto téme, lebo nechcem aby ma vylúčili z PORADY.:( :p

súhlasím s Tebou , viem o čom píšeš. Vieš moja dcéra chodila do slovenských škôl a niekedy musím sa zasmiať čo vše dokáže po maďarsky skomoliť.:)
Melnick
13.06.06,06:31
[quote=Barbara]Majka, prosím Ťa pekne už skončím v tejto téme, lebo nechcem aby ma vylúčili z PORADY.:( :p

A to kto by si dovolil???:D Veď by sme si Ťa nedali.:) :)
Barbara
13.06.06,06:37
[quote=Barbara]Majka, prosím Ťa pekne už skončím v tejto téme, lebo nechcem aby ma vylúčili z PORADY.:( :p

A to kto by si dovolil???:D Veď by sme si Ťa nedali.:) :)


to vážne????:D :D :D ďakujem moc;) ;) hneď mi stúplo sebavedomie:) :)
Elena Navrátilová
13.06.06,06:50
Nedáme nikoho a Teba Barbarka určite, ja si veľmi vážim Tvoju odvahu vyjadriť svoj názor. A o tom to tu je. Každý má právo na svoj názor. Tolerancia je dôležitá v každej stránke života.
ayya
13.06.06,07:03
aj ja sa mám urážať, lebo spomína cudzincov???:D :D :D

samozrejme ze nie, este navyse si myslim, ze ty nie si cudzinec ... a odhadujem ze v sobotu urcite ani jedna z nas dvoch nepojde volit toho pana zo ziliny, co ma v poslednej dobe problemy s alkholom ;) mam pravdu?

klud, klud... klidecek :)

p.s.: a ak si madarskej narodnosti, tak vsetka cest - naozaj pises velmi dobre ...
ayya
13.06.06,07:05
Nechodím sem skoro vôbec ...
ved nakukni castejsie :) ... mozno obcas aj ty nieco najdes, co sa ti bude pacit ... co tak Paul Anka, ... ani ten nie? :)
Barbara
13.06.06,07:12
samozrejme ze nie, este navyse si myslim, ze ty nie si cudzinec ... a odhadujem ze v sobotu urcite ani jedna z nas dvoch nepojde volit toho pana zo ziliny, co ma v poslednej dobe problemy s alkholom ;) mam pravdu?

klud, klud... klidecek :)

p.s.: a ak si madarskej narodnosti, tak vsetka cest - naozaj pises velmi dobre ...


Ayya, prosím Ťa , Ty mi čítaš myšlienky...... rozhodne voliť tých nebudem:D :D
díky za uznanie , snažím sa písať dobre a zrozumeľne / a pritom mám maďarské školy/, ale niekedy vôbec nie som spokojná sama so sebou, lebo keď niečo napíšem, napr. nejaké slovo , potom mi napadne že som to mohla napísať ináč a to ma niekedy štve.:(
ayya
13.06.06,07:16
Ayya, prosím Ťa , Ty mi čítaš myšlienky...... rozhodne voliť tých nebudem:D :D
díky za uznanie , snažím sa písať dobre a zrozumeľne / a pritom mám maďarské školy/, ale niekedy vôbec nie som spokojná sama so sebou, lebo keď niečo napíšem, napr. nejaké slovo , potom mi napadne že som to mohla napísať ináč a to ma niekedy štve.:(
skoda, ze je zakazane sa tu bavit o politike... hmm... mozno za tyzden by sme mohli trosku o vysledkoch podebatit... ale zatial o tom musime drzat pusu a hlavne palce, nech to dobre dopadne :)
ayya
13.06.06,07:20
..Táto veta svedčí o tom, aká v skutočnosti si.

:) nemyslim, ze je to celkom tak, ale nevadi ... s mojim manzelom sme spolu 27 rokov a nedavno mi povedal, ze ho vzdy este viem prekvapit ;)
Barbara
13.06.06,07:25
skoda, ze je zakazane sa tu bavit o politike... hmm... mozno za tyzden by sme mohli trosku o vysledkoch podebatit... ale zatial o tom musime drzat pusu a hlavne palce, nech to dobre dopadne :)



:D :D ..........imho...............:D :D hmmmmm
Melnick
13.06.06,07:26
:) nemyslim, ze je to celkom tak, ale nevadi ... s mojim manzelom sme spolu 27 rokov a nedavno mi povedal, ze ho vzdy este viem prekvapit ;)

Aj ja ,ale žeby iba novým kostýmom ,o ktorom som mu zabudla povedať?:D :D :D
ayya
13.06.06,07:26
To sa ani nedivím. Pamätám sa na to, aj na tie obrázky, ako ich ukazovali po návrate v Televíznych novinách. Ak sa dobre pamätám, niekto tam aj zomrel. Myslím, že ja osobne by som mala obrovské problémy to prežiť. A ak, tak by asi zo mňa ostala len ľudská troska. hmm... ta angolska anabaza aj mna strasne zobrala...ten co tam zomrel, ... to bolo na nasledky neliecenej cukrovky, vlastne tusim on ani nevedel, ze ju ma ... ale najviac mi bolo smutno z toho, ze nacapali jedneho "tatinka" ... ako isiel tajne bokom sam konzumovat nejaku konzervu, co mal schovanu ... a dokonca ani s vlastnymi detmi sa nechcel podelit ... v takych hranicnych situaciach sa ukaze, kto je co za cloveka :mee: ... to su tazke veci ... napr. jedno take RZZP (akokolvek komplikovane) je proti tomu uplna blbovinka :o
Melnick
13.06.06,07:30
:mee: ... napr. jedno take RZZP (akokolvek
Dáš pokoj s týmito lahôdkami?:D :D :D Nestraš nás ,že sa s touto skratkou budeme stretávať ešte aj tu.:p :p :p
ayya
13.06.06,07:33
Nedáme nikoho a Teba Barbarka určite, ja si veľmi vážim Tvoju odvahu vyjadriť svoj názor. A o tom to tu je. Každý má právo na svoj názor. Tolerancia je dôležitá v každej stránke života.
vitaj, Elenka ... sa tesim, ze si sa tu objavila ....a cit sa tu ako doma, ok? :) som rada, ze si mi oplatila navstevu ;)

prezrad, aku muziku rada pocuvas?... mozno nieco vymyslime aj pre teba
ayya
13.06.06,07:35
...
Dáš pokoj s týmito lahôdkami?:D :D :D Nestraš nás ,že sa s touto skratkou budeme stretávať ešte aj tu.:p :p :p
nie, nie, neboj... to fakt bola tu v "po fajronte" ojedinela vynimka :p
Elena Navrátilová
13.06.06,09:20
Ďakujem pekne za privítanie. Ja na túto tému tiež veľmi rada chodím. A s tou muzikou si ma odhadla veeeľmi dobre. Si skutočne veľmi šikovná. Klobúk dolu pred Tvojou šikovnosťou. Na porade je všeobecne veľmi veľa šikovných protagonistou, ktorí si zaslúžia vďaku a obdiv menej skúsených. Ale to je ako aj v živote. Každý máme iné svoje a slabé stránky. A keď už sme pri tej muzike: Bee Gees, Smokie, Nazareth, Tom Petty /na toho muziku neviem nikde natrafiť/, Alice Cooper, Abba, ... Toho by sa tu dalo vymenovať.
ayya
13.06.06,09:38
Tom Petty /na toho muziku neviem nikde natrafiť ... Toho by sa tu dalo vymenovať.
:)
skus toto: ale bude dobre, ked tam budes mat niekoho, kto vie anglicky... (prepac, ja neviem, tak preto potrebujem casto pomoc od niekoho) a do google napis

rapidshare.de "tom petty"

a daj vyhladat ... to meno radsej v uvodzovkach, mne to momentalne naslo 337 ks ...
aby som vysvetlila: to je stranka, kde sa daju odkladat subory na nejaku dobu. Ked by si napr. chcela niekomu poslat film, alebo album a nie je k dispozicii taka velka postova schranka ... tak mozes ist na tu stranku, tam to ulozit. Potom sa ti vygeneruje link, kde to je ulozene. Staci aby si ten link vedela a mozes ho poslat komukolvek...
ale aj opacne - ak vies co hladas: tak si to odtial mozes stiahnut, aj ked to tam "zavesil" niekto iny ... tusim mesiac to tam zostava a potom sa to maze ... funguje to podobne ako porada - ked ty nieco zavesis, tak si to zas moze stiahnut iny, kto to tam najde
vyskusaj :)
samozrejme podobne si mozes pohladat aj ostatnu muziku

alebo skus rovno kliknut sem 337 ks linkov (http://www.google.sk/search?hl=sk&q=rapidshare.de+%22tom+petty%22&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=lr%3Dlang_en%7Clang_de%7Clang_sk%7Clang_cs) v tych sa treba trosku pohrabat... a iste tam najdes nejaku muziku od neho ;)
ayya
13.06.06,10:00
.... Vieš moja dcéra chodila do slovenských škôl a niekedy musím sa zasmiať čo vše dokáže po maďarsky skomoliť.:)

Ked som toto citala tak mi napadli dve prihody, dufam, ze sa ti budu pacit :D

Volakedy davno som mala jednu kolegynu, ... ona bola taky vyrazny clovek, ze si ju kazdy musel hned na prvy pohlad zapamatat. Nebola prilis vysoka, ale nosila dlhe rozpustene na bledulinko odfarbene vlasy, ktore jej siahali az po pas a v kontraste s tym sa velmi vyrazne malovala - pouzivala cierne tiene okolo oci. To bolo v dobe, ked sa do Madarska chodili kupovat vselijake specialitky, ktore tu neboli k dispozicii... priblizne v roku 1977 ... Bola v Budapesti, nasla nejaky maly asi sukromny obchodik - cez dvere videla vnutri tak 4-5 ludi ... tak sa (podla jej slov) nadychla, vosla dnu a hromovym hlasom vsetkych slusne "pozdravila" : ITVAĎOK!!!
:D :D :D

p.s.: foneticky som to musela napisat, inak to neviem ;) hehe, vsetci nebudu rozumiet, ze? :)
Elena Navrátilová
13.06.06,10:06
Ani ja neviem čo to znamená. A ani v angličtine nie som doma. Priznávam niekedy ma to statočne irituje. Ale sú veci v ktorých som doma. Tak sa to vyrovná, no nie? Ďakujem za link, keď bude trochu voľnejšie poprehadzujem to.
ayya
13.06.06,10:12
Druha prihoda je z casopisu Zivot... tiez asi z toho isteho obdobia :) ... Bola tam taka rubrika, do ktorej pisali citatelia svoje pribehy a tento som si zapamatala, lebo sa mi strasne pacil:

Manzelia, ktori nevedeli po madarsky tiez isli nakupovat do Budapesti ... vlastnym autom, zaparkovali mimo centra mesta a nakupovat chceli ist pesi. Manzelka poziadala manzela, aby si na papierik napisal nazov ulice, aby vedeli neskor najst miesto, kde maju zaparkovane auto. Tak on z tabulky, co mal nad hlavou pismenko po pismenku si vsetko presne odpisal. Potom si ponakupovali, co bolo treba a vybrali sa hladat parkovisko. Ukazovali ten papierik ludom ... kazdy len pokrcil ramenami, rozhodil rukami ... nikto im nevedel cestu ukazat. :o
Neviem, ako to auto nakoniec nasli a ani to, ako sa domov dostali... ale ... az doma sa dozvedeli, ze na tom papieriku mal manzel napisane:

Pozor, pada omietka !

:D :D :D
ayya
13.06.06,10:24
... keď bude trochu voľnejšie poprehadzujem to.

v tych linkoch je ulozena muzika, len treba tam vyhladat presnu adresu ... stiahnut to k sebe do pocitaca, ulozit, rozpakovat, este raz ulozit a mozes pocuvat :) ... ked nieco taketo komplikovanejsie robim, tak vzdy radsej mam niekoho pri sebe, kto vie po anglicky, aby som nieco nedomotala...
iste v tvojej blizkosti niekoho takeho ochotneho najdes... staci, ked si zapamatas tu adresu: www.rapidshare.de (http://www.rapidshare.de) a meno spevaka si doplnis podla nalady :)
ayya
13.06.06,10:27
Ani ja neviem čo to znamená. ....

jaaaaaaaaaj, ty si pisala, ze nevies, co je to "itvaďok"? ... ahaa... no to je (ak som to nedomotala teraz ja) po madarsky "Tu som!"
:D
Tweety
13.06.06,10:28
jaaaaaaaaaj, ty si pisala, ze nevies, co je to "itvaďok"? ... ahaa... no to je (ak som to nedomotala teraz ja) po madarsky "Tu som!"
:D Je to tak, hoci nie som maďar. Chcem sa opýtať, Ty si od rána už po fajronte?
Elena Navrátilová
13.06.06,10:29
Ďakujem za vysvetlenie. Človek nikdy nevie kedy to bude potrebovať, no nie? Ja vždy vravím, že viem jesť, piť, utekať, spať vo všetkých jazykoch, takže asi tak.
ayya
13.06.06,10:34
... Chcem sa opýtať, Ty si od rána už po fajronte?
tento tyzden mam poobednajsiu, zacinam o 14:00 ... a ty? ;)
Tweety
13.06.06,10:37
tento tyzden mam poobednajsiu, zacinam o 14:00 ... a ty? ;) Pýtala som sa len preto, lebo som bola zvedavá,( viem, že je to zlá vlastnosť) že ja ešte nemám fajront a ty už máš. Iba preto. Dík za vysvetlenie.
ayya
13.06.06,10:48
... viem, že je to zlá vlastnosť ...
s tym hlboko nesuhlasim :D :D
keby nebolo zvedavosti, tak by ludske pokolenie vela toho nevedelo ;) podla mna vsetky vedecke poznatky su podmienene prave zvedavostou vedcov ...
keby neboli zvedavi, nevedeli by sme, ako funguje svet, nemali by sme mozno ani koleso, ziarovku, ... nevedeli by sme nic o vesmire, nevedeli by sme nic o ludskom tele, ani o DNK ... nevedeli by sme skoro nic ... imho

druha taka dobra vlastnost je lenivost :D ved iba vyslovene lenivy clovek mohol vymysliet taku vec ako je napr. automaticka pracka, vysavac, alebo umyvacka riadu ...
:D
Tweety
13.06.06,10:51
s tym hlboko nesuhlasim :D :D
keby nebolo zvedavosti, tak by ludske pokolenie vela toho nevedelo ;) podla mna vsetky vedecke poznatky su podmienene prave zvedavostou vedcov ...
keby neboli zvedavi, nevedeli by sme, ako funguje svet, nemali by sme mozno ani koleso, ziarovku, ... nevedeli by sme nic o vesmire, nevedeli by sme nic o ludskom tele, ani o DNK ... nevedeli by sme skoro nic ... imho

druha taka dobra vlastnost je lenivost :D ved iba vyslovene lenivy clovek mohol vymysliet taku vec ako je napr. automaticka pracka, vysavac, alebo umyvacka riadu ...
:D
Písala som to do zátvorky, pretože som čakala presne takúto reakciu. Nesklamala si .:p:cool:
ayya
13.06.06,10:58
.... Nesklamala si .:p:cool:

vďaka, to je potešujúce pre mňa
:D
rosemary
13.06.06,11:04
Tiež sme boli "létapane" na výlete v Maďarsku zo ZDŠ, a ako sa patrí po nákupoch. Autobus nás vyložil u dreveného plotu, na ktorom bol plagát pepsikole. Plot s pepsikolou bol poznávacie znamenie, u ktorého sme mali zraz. No.... a každá ulica mala plot s pepsikolou, takže sme odchádzali asi o tri hodiny neskôr.
ayya
13.06.06,11:09
.... Plot s pepsikolou bol poznávacie znamenie, u ktorého sme mali zraz. No.... a každá ulica mala plot s pepsikolou, takže sme odchádzali asi o tri hodiny neskôr.

:D :D :D :D :D
rosemary
13.06.06,11:09
Ešte ma napadla jedna príhoda, ktorú nám rozprával profesor na škole, zhodou okolností tiež od susedou z Maďarska . Boli na výlete a mali v autobuse jednu dosť priestorovo výraznú pani, ktorá sa celú dobu napchávala hocičím, hlavne čerešňami. Keď prišli do Gyeru, prišlo to na ňu. Keďže maďarsky nevedela, zazvonila u nejakých ľudí a ukazovala na pomerne veľké brucho, že ju bolí a potrebuje ísť na wecko.......oni ju odviezli do porodnice.
kikoza
13.06.06,11:18
Ja som bola kedysi dávno na liečení, kde so mnou bola veľmi milá pani a stále ma volala na nákup: Podme si kupiť TRIESKU, mám ju veľmi rada. V obchode som zistila, že je to rybacia treska.
ayya
13.06.06,11:20
V obchode som zistila, že je to rybacia treska.

jaaaaaaaaaj... mna raz (asi 6 rocnu) mamina poslala majzenu kupit - jasne ze som majonezu doniesla :D
rosemary
13.06.06,11:41
Som zo záhoria a unás sa hovorí skôr moravsky ako slovensky. Mala som kolegyňu, ktorá bola slovák "jak bejk" a keď začala hovoriť po slovensky na vlasoch mala "prieliv" a jedávala " prieborom"
kukučka
13.06.06,12:03
My voláme tresku " rybičkový šalát " a keď som si ho pýtala v Rybe, predavačke zasvietili oči jak lampióny a na celú predajňu zvolala: jáááj to ste Vy? :eek: :eek: :eek:
Predtým ho totiž kupovala dcéra a chudery predavačky nevedeli čia je...
ayya
13.06.06,12:07
Som zo záhoria a unás sa hovorí skôr moravsky ako slovensky. Mala som kolegyňu, ktorá bola slovák "jak bejk" a keď začala hovoriť po slovensky na vlasoch mala "prieliv" a jedávala " prieborom"

takze u vas sa asi "skór muví", ako rozprava ... to u nas zas "fčul nafriško, nevým čo by som ... mosím trocha rozmýšlat - nescem nápočne chodajaké cudzé slovo napísat, čo neny z chodakerej dzedziny tu blýzko " ....:D
že by "fyrhonk? fryštuk, fusakle? fertuška?"
hehe... vsetky na f sa zacinaju :D
ayya
13.06.06,12:18
My voláme tresku " rybičkový šalát " a keď som si ho pýtala v Rybe...

hmm, si pamätám ešte za "komančov" keď niekto cestoval "von" a mal sa tam s nejakým našim emigrantom stretnúť, ... tak obyčajne ako pozornosť sa niesla práve tá treska a ešte dosť často horčica klasická ... to sa tam nedalo zohnať presne v tej chuti, ako sa to u nás robilo :D
Tweety
13.06.06,12:20
hmm, si pamätám ešte za "komančov" keď niekto cestoval "von" a mal sa tam s nejakým našim emigrantom stretnúť, ... tak obyčajne ako pozornosť sa niesla práve tá treska a ešte dosť často horčica klasická ... to sa tam nedalo zohnať presne v tej chuti, ako sa to u nás robilo :D
Ayyi, ty pamätáš ešte indiánov?:p
ayya
13.06.06,12:30
iiiiiha, :o aj u vás teraz krúpy padajú? som vystrčila z okna podnos ... také ako hrášky som nachytala ... hmm.... ale už sa mi aj roztopili ...;)
Antonia1
13.06.06,12:32
iiiiiha, :o aj u vás teraz krúpy padajú? som vystrčila z okna podnos ... také ako hrášky som nachytala ... hmm.... ale už sa mi aj roztopili ...;)

U nás svieti pekne slniečko.:)
ayya
13.06.06,12:37
Ayyi, ty pamätáš ešte indiánov?:p
jáááááj, moja... Veľa si ja už veru pamätám. :) Keby si vedela, čo som sa ja v Janove doňa Krištofa naprosila, aby aj mňa so sebou zobrali ... nakoniec som ho ukecala - na Pintu mi, v tom pamätnom horúcom auguste v roku 1492, dovolil nastúpiť. Tá plavba bola hrozná, ale zato - San Salvador, čo sme v októbri k nemu dorazili, bol nádherný ... to stálo za tie útrapy
:D :D
tonkat
13.06.06,12:37
U nás svieti pekne slniečko.:)
Aj u nás svieti.
ayya
13.06.06,12:39
U nás svieti pekne slniečko.:)

Už zase aj u nás, akurát že ešte hromy počuť trošku ... ulice su vyumývané - ako nové :) :)

p.s.: zo severu, možno od Modry .... na juh to išlo ... teraz asi dobre prší v Mošoni
ayya
13.06.06,14:27
Je mi smutno ... velmi ...:mee: prave som sa dozvedela, ze riaditel skoly, kam chodili obe nase dievky dnes poobede zomrel ... nezomrel na posteli od staroby, ale pri nehode. Bol narodeny v roku 1963 ... pamatam si ho, ked sme asi pred desiatimi rokmi boli na prvom rodicovskom zdruzeni: Mlady clovek, prijemny - ale hlavne: plny energie, odhodlany... to bolo vidno na prvy pohlad. Velmi som si ho vazila, ze mal odvahu este v roku 1991 zalozit skolu, v ktorej sa deti ucili uplne inym sposobom ako na ostatnych strednych skolach ... a mali aj uspechy - neboli vynimkou rocniky, kedy sa az 98 % z absolventov dostalo bez problemov na vysoku skolu.
Škoda ho ...
:mee:
Melnick
13.06.06,14:31
:mee:[/quote]Škoda ho ..
Tiež mi je to veľmi ľúto.:mee:
ayya
13.06.06,15:21
spomenula som si na jedno stare indicke (?) prislovie:

k domu mrtveho kraca sprievod truchliacich ludi a vsetci nariekaju nad vlastnym osudom
:mee:
willma
13.06.06,15:30
takze u vas sa asi "skór muví", ako rozprava ... to u nas zas "fčul nafriško, nevým čo by som ... mosím trocha rozmýšlat - nescem nápočne chodajaké cudzé slovo napísat, čo neny z chodakerej dzedziny tu blýzko " ....:D
že by "fyrhonk? fryštuk, fusakle? fertuška?"
hehe... vsetky na f sa zacinaju :D
Dovolím si pripojiť preklad:záclona-záves, raňajky, ponožky, zástera... a kde máš teraz to "F"?:D
ayya
13.06.06,15:31
Dovolím si pripojiť preklad:záclona-záves, raňajky, ponožky, zástera... a kde máš teraz to "F"?:D

a ty vies odkial tolko cudzich jazykov? ha? ;)
willma
13.06.06,15:39
Nóóó moja prateta(1913), mala som ju veľmi rada, bola taký fiškus, rodák z Hnúšte a žijúca v Bratislave. Chodievala som ku nej ako malé učenlivé dítko do pavlačového domu (joj to sú spomienky- smutnokrásne) a ten slovník cudzích slov som pochytila od nej.
Eulalia
13.06.06,15:40
a ty vies odkial tolko cudzich jazykov? ha? ;)

Ná šak po trnafsky tu víme vácerí....
Keď som bola malá, krstná mama mi vždy dávala caltu a ja som sa vždy čudovala, prečo caltu, keď je to vianočka:D
ayya
13.06.06,15:43
Ná šak po trnafsky tu víme vácerí....
Keď som bola malá, krstná mama mi vždy dávala caltu a ja som sa vždy čudovala, prečo caltu, keď je to vianočka:D

aaaanoooo.... u nas to bola caletka a (mnam) z bielej kavy a caletky "nadrobene"... hmmm... to boli ranajky :D
durisovad
13.06.06,17:05
Aj my sme mavali caltu a okrem toho este aj makove a orechove kyfliky (rozteky). Tiez si spominam na tu lahodu.
ayya
13.06.06,17:44
Aj my sme mavali caltu a okrem toho este aj makove a orechove kyfliky (rozteky). Tiez si spominam na tu lahodu.


:) ... tym sme my zas hovorili "zavináčky"... a mam strasne dobry recept na ne, v podstate nepokazitelny :)
a dokonca ho mam tusim aj niekde napisany vo worde, ale by som ho musela pohladat ... keby bol zaujem ;)
Eulalia
13.06.06,17:47
:) ... tym sme my zas hovorili "zavináčky"... a mam strasne dobry recept na ne, v podstate nepokazitelny :)
a dokonca ho mam tusim aj niekde napisany vo worde, ale by som ho musela pohladat ... keby bol zaujem ;)

Neváhaj a hoď ho do receptov. Aspoň zase trochu priberiem (neviem, či v tomto prípade je namieste :D alebo :mad: :mee: )
kukučka
13.06.06,20:42
jáááááj, moja... Veľa si ja už veru pamätám. :) Keby si vedela, čo som sa ja v Janove doňa Krištofa naprosila, aby aj mňa so sebou zobrali ... nakoniec som ho ukecala - na Pintu mi, v tom pamätnom horúcom auguste v roku 1492, dovolil nastúpiť. Tá plavba bola hrozná, ale zato - San Salvador, čo sme v októbri k nemu dorazili, bol nádherný ... to stálo za tie útrapy
:D :D

aj tak ste tam neboli prví ...predbehli vás Vikingovia...:D :D
ayya
14.06.06,13:02
aj tak ste tam neboli prví ...predbehli vás Vikingovia...:D :D
no hej, to je pravda... ale v tom Winlande sa zdrzali iba chvilu a vratili sa bez toho, aby si uvedomili co nasli (ako slepe kuriatko) ... ale, zase ich aj chapem - tam hore bola dost zima, to je fakt ... ;)
ayya
15.06.06,11:21
haloooo? je tu niekto? :D

dnes bude Pista Hrib mat relaciu "Pod lampou" - ako inak:
v posledny stvrtok pred volbami - o volbach
tak to sa fakt tesim a ani nespekulujem ... hned aj nahravam :)

21:45 sa zacina na stv2
;)
Nika
15.06.06,11:23
haloooo? je tu niekto? :D

dnes bude Pista Hrib mat relaciu "Pod lampou" - ako inak:
v posledny stvrtok pred volbami - o volbach
tak to sa fakt tesim a ani nespekulujem ... hned aj nahravam :)

21:45 sa zacina na stv2
;)

Ja iba nahrávam, lebo aj tak to zase odspím :D
Tweety
15.06.06,11:24
haloooo? je tu niekto? :D

dnes bude Pista Hrib mat relaciu "Pod lampou" - ako inak:
v posledny stvrtok pred volbami - o volbach
tak to sa fakt tesim a ani nespekulujem ... hned aj nahravam :)

21:45 sa zacina na stv2
;)
Ja chcem pozerať aj Sito, som zvedavám či nebude bitka:p
ayya
15.06.06,11:26
Ja chcem pozerať aj Sito, som zvedavám či nebude bitka:p

sito si zvyknem neskor pozriet na markizackej stranke... a pod lampou sa stale este neda ....tak ja radsej hriba pozeram :)
ayya
16.06.06,12:17
Ja chcem pozerať aj Sito, som zvedavám či nebude bitka:p

Pod lampou bol vcera aj riaditel tv markiza... a povedal, ze bitka nebola ;)
Tweety
16.06.06,12:19
Pod lampou bol vcera aj riaditel tv markiza... a povedal, ze bitka nebola ;)
Toho som tam nevidela, zle som pozerala?
ayya
16.06.06,12:29
Ale aj tak som nepozerala on-line celu diskusiu, lebo som preklikla na čtv ... a tam zmenili program kvoli p. Langošovi - davali reprizu jednej davnejsie natocenej casti programu "krasný ztráty"... v ktorej bol biskup Václav Malý a aj Ján Langoš... tak (kedze som si pod lampou nahravala) som si radsej tu pol hodinku pozrela "ztráty" ... hmm... aka zhoda slov ... bohuzial :mee: ...

Nechytila som to uplne od zaciatku, ale prave som si to pustila, ked J. Langoš hovoril nieco v tomto zmysle (iba volna citacia) :

Ano, mame zasadu "odpustajme svojim vinnikom"... ale zdoraznujem to slovo "svojim" .... Ja ako tretia osoba z titulo mojej prace mam povinnost dat moznost obeti a vinnikovi postavit sa zoci voci ...
A potom moze ten clovek, ktory bol obetou v zmysle prikazania odpustit svojmu vinnikovi ...
----------------
velmi ma to jeho vyjadrenie oslovilo, odhadujem ze odpovedal na otazku, aky zmysel ma mat ustav pamati naroda ... alebo nejaku podobnu ...
ayya
16.06.06,12:32
Toho som tam nevidela, zle som pozerala?


bol tam skoro az uplne na konci spolu s Butorovcami ...;) bavili sa aj o marketingovej stranke tejto volebnej kampane
Tweety
16.06.06,17:08
bol tam skoro az uplne na konci spolu s Butorovcami ...;) bavili sa aj o marketingovej stranke tejto volebnej kampane
No tak, to som už nevládala pozerať.:mee:
ayya
18.06.06,18:55
No kurnik ... mame za sebou sice velmi zaujimavy, ale z ineho pohladu, podla mojho nazoru - dost smutny vikend ...
takze zajtra zase budeme uz normalne "zarezavat" ... ;) 30.6. sa blizi :o
ayya
20.06.06,06:57
eech, nejaka som netrpezliva ... a uz ma porada dnes dvakrat vykopla, aj prispevok mi zmizol :o ... pridem radsej inokedy :)






.
Elena Navrátilová
20.06.06,07:43
ayyka nič si z toho nerob, mne sa od včera nedá ísť na posledný príspevok. Píše mi že nesprávne zadaný Post. Pokiaľ som dobre zadala link, mám ...
Simonab
20.06.06,07:45
ayyka nič si z toho nerob, mne sa od včera nedá ísť na posledný príspevok. Píše mi že nesprávne zadaný Post. Pokiaľ som dobre zadala link, mám ...

Elenka ahoj. :) Musím ťa aspoň takto pozdraviť. Nedarí sa mi poslať ti správu.
Elena Navrátilová
20.06.06,08:09
Ďakujem za pozdrav. Som len vďačná, že ma zdravíš. :p ;) No aj ja mám technické problémy /ako som už spomínala/. Prejavuje sa tu nejaký "záškodník". Ale ja som trpezlivá, počkám až sa to dá do poriadku.
Nika
20.06.06,10:21
Dnes ide porada nejako divne.......:o
Marína
20.06.06,10:23
Melnick
20.06.06,10:26
Marína
21.06.06,08:38
Alebo si išla vyhodiť z kopýtka.;)
ayya
21.06.06,12:45
aj porada je upratana, dnes slape ako hodinky... vdaka Richard :) ...

dnes je taky zvlastny den - kazdy rok v tento den myslim na take veci, ktore ma obycajne nenapadaju casto :) dnes je totiz posledny den, kedy sa dni predlzuju ... zajtra bude letna rovnodennost a potom sa uz budu zase skracovat az do decembra. Ani sa to nezda, ze? ... ;)

vzdy 21. juna myslim na jednu mnemotechnicku pomocku, a to je tato:
šetři se osle :D poznate? nepoznate? je to pomocka, ako si zapamatat, kolko meria polomer zemegule, teda bod z povrchu zeme presne do jej stredu ...

šesť tri sedem osem ...6378 km, z toho sa lahko vypocita obvod zeme, (dvepier) nie je to uplne presne, lebo obvod zeme je 40075 km :D
Vzdy ma privadza do uzasu, ked si uvedomim, aku dlhu drahu prekona kazdy den jeden (lubovolne urceny) bod na rovniku. Ked si tu drahu predelime 24 hodinami a potom este 3600 sekundami, tak dostaneme rychlost pohybu toho bodu vzhladom k okolitemu vesmiru.
40075 km: 24 hod. = 1670km/hod ... : 3600 sek. = 464 m/s ...

Ked si tuto rychlost uvedomim, tak sa divim, ze niekde na rovniku zostane pohar stat na stole a nezleti z neho pri tej rychlosti na zem :D :D

Jasne - brzdi ho (ten pohar) nasa atmosfera, ktora sa zasluhou pritazlivosti zeme otaca spolu s tym poharom :D ale aj tak sa nad tym cudujem, ze ked si nasadime na hlavu ciapku, alebo klobuk - tak nam pri tej rychlosti nezleti z hlavy :) aka je to velka sila, ta zemska pritazlivost, ked pri tej rychlosti nam na hlave ten klobuk dokaze udrzat "pricapeny" :D a pritom si ju vobec neuvedomujeme, necitime akou silou aj nas vlastne taha k zemi ... hmm...
ayya
21.06.06,13:00
ale to este aj tak nie je vsetko, nielen odstredivu silu musi gravitacia prekonavat...
ved nasa zem sa nielen otaca okolo vlastnej osi, ale aj obieha okolo nasho :) ... a to po drahe, ktora ma tvar elipsy ... ta elipsa ma dlzku skoro 950 mil. km ... a kedze zem ju obehne za 365,25 dna ... tak z toho mi zase vychadza toto:

946728 tis.km: 365.25 dna = 2592 tis.km/den : 24 = 108000km/hod :3600 = 30 km/sek.

uf ! sa cudujem, ze sa vobec da postavit nejaky dom na zemi :D :D nieto este veziak alebo mrakodrap!

a dost ma prekvapilo, (to som sa dozvedela nedavno) ze po tej eliptickej drahe sa zem nepohybuje rovnakou rychlostou, ale ked je blizsie k slnku tak leti cca o 600m/s rychlejsie ako ked je vo vacsej vzdialenosti od slnka ... to su veci, coOooOoooOOO ? :D

a este sa cudujem aj takej veci, ako to vobec niekto dokaze zistit a presne zmerat ... :)

a este prikladam link, ktory som prave teraz nasla na nete, kde su aktualne obrazky slnka (http://www.astro.cz/obloha/slunce/) v 4 roznych farbach, to je kraaaasa :)
ayya
21.06.06,13:09
kazdy rok myslim na tie cisla a neprestavam sa cudovat :D ... kazdy rok v tento den, nikdy nezabudnem ;) lebo dnes je den, kedy ma sviatok patron mladych ludi, patron deti ... asi vela rodin dnes neoslavuje meniny, meno Alojz nie je velmi rozsirene v nasej krajine. Ale napr. v Taliansku dnes vela ludi oslavuje, lebo meno Alojz je v taliancine Luigi ... a tam je to meno dost rozsirene.

Dnesny den je sviatok na pamiatku mladeho slachtica, ktory zil v 16. storoci, a ktory zomrel 21. juna 1591 vo veku 23 rokov. kto si chce o nom precitat viac, pripajam jeden text, ktory som nasla na stranke mesta Bojnice - tak som si dovolila ho pouzit :)
Nika
21.06.06,13:44
ale to este aj tak nie je vsetko, nielen odstredivu silu musi gravitacia prekonavat...
ved nasa zem sa nielen otaca okolo vlastnej osi, ale aj obieha okolo nasho :) ... a to po drahe, ktora ma tvar elipsy ... ta elipsa ma dlzku skoro 950 mil. km ... a kedze zem ju obehne za 365,25 dna ... tak z toho mi zase vychadza toto:

946728 tis.km: 365.25 dna = 2592 tis.km/den : 24 = 108000km/hod :3600 = 30 km/sek.

uf ! sa cudujem, ze sa vobec da postavit nejaky dom na zemi :D :D nieto este veziak alebo mrakodrap!

a dost ma prekvapilo, (to som sa dozvedela nedavno) ze po tej eliptickej drahe sa zem nepohybuje rovnakou rychlostou, ale ked je blizsie k slnku tak leti cca o 600m/s rychlejsie ako ked je vo vacsej vzdialenosti od slnka ... to su veci, coOooOoooOOO ? :D

a este sa cudujem aj takej veci, ako to vobec niekto dokaze zistit a presne zmerat ... :)

a este prikladam link, ktory som prave teraz nasla na nete, kde su aktualne obrazky slnka (http://www.astro.cz/obloha/slunce/) v 4 roznych farbach, to je kraaaasa :)




"......taková malá planetka vesmírem si sviští..........." :)
Melnick
21.06.06,15:06
Alebo si išla vyhodiť z kopýtka.;)
No vidíš ako si nedoprajem? ;) To ma prečo samú nenapadlo?:D
ayya
26.06.06,13:36
nemam po fajronte ... musim makosit (ako vravievala nasa dcera)
;)
Melnick
27.06.06,16:05
nemam po fajronte ... musim makosit (ako vravievala nasa dcera)
;)
Tak makoš, my Ti to tu postrážime.;) ;) ;)
Melnick
28.06.06,18:01
Tak makoš, my Ti to tu postrážime.;) ;) ;)

A prezradím Ti ayya, že pekná muzička mi robila spoločníka;) ;) ;)
Ďakujem:)
ayya
29.06.06,20:36
A prezradím Ti ayya, že pekná muzička mi robila spoločníka;) ;) ;)
Ďakujem:) tak to sa tesim a - ja dakujem :)
ayya
04.07.06,19:43
tiez mate po krk rzzp a politiky? :rolleyes:
tak si pripadne kliknite na tento link (http://www.kingofbeaver.com/music_videos/) a vyhladajte si tam nejaky prijemny klip :) ale - zase musim pripomenut, ze je to hlavne pre pamatnikov :p
Melnick
04.07.06,20:06
tiez mate po krk rzzp a politiky? :rolleyes:
tak si pripadne kliknite na tento link (http://www.kingofbeaver.com/music_videos/) a vyhladajte si tam nejaky prijemny klip :) ale - zase musim pripomenut, ze je to hlavne pre pamatnikov :p
Tak to mám zasa priznať ,že nie som 17-tka ,ale pamätník???;) ;) ;)
Simonab
04.07.06,20:09
Tak to mám zasa priznať ,že nie som 17-tka ,ale pamätník???;) ;) ;)

Ále Majka, veď Ty si 17-tka duchom. A tie pesničky si niektoré aj ja pamätám. Ayya dík.
Melnick
04.07.06,20:11
:) ;) :) ;) :) ;) :p
ayya
06.07.06,17:18
dnes nebude "pod lampou" ... najprv som sa celkom "zlakla" ale potom som si pozrela "najblizsie vysielanie" - a nasla som to v programe na zajtra.

takze - asi kvoli prazdninam, zajtra bude nejaka repriza - odhadujem, ze niektorej uspesnejsej casti.
Teda zmeny vo vedeni STV sa este velmi neprejavili :)
Zita5
06.07.06,17:51
ayya ale cez prázdniny býva len repríza ...nie?:)
ayya
06.07.06,17:59
ayya ale cez prázdniny býva len repríza ...nie?:)

ano, mas pravdu - ale ked som hladala v dnesnom programe ... tak som trosku "zapanikarila" lebo: ak si spravne pamatam - aj reprizy byvali vo stvrtok, ale dnes je tam nejaky film
;)

je mi jedno, ci to bude dnes alebo zajtra, ale v prvom momente som si myslela, ze to uplne zrusili :o
Zita5
06.07.06,18:04
aj ja to sledujem a aj iné relácie , takže viem , že cez prázdniny vysielajú reprízu a začínajú na ostro v septembri .;)
ayya
07.07.06,18:05
teraz mam taky "osli most" :D :D

Pouzivate ten vyraz? ... neviem, kde som to vzala ani preco sa ten vyraz pouziva. Viem iba, ze ked sa bavim s niekym na urcitu temu ... a nieco - slovicko, ton hlasu, vyraz rozpravajuceho ... mi pripomenie inu situaciu a v myslienkach sa nezadrzitelne zacnem zaujimat tou novou temou, ktora pre mojho partnera je nepochopitelna (lebo nema taku istu skusenost ako ja) ... tak tomu hovorim (a nielen ja) osli most :D

neviete nahodou niekto, z coho vzniklo toto "rceni" ? velmi rada by som sa to dozvedela, mari sa mi nieco o nejakej bajke, ale neviem si za ten svet spomenut, odkial sa mi to v hlave vzalo ...

;)
ayya
07.07.06,18:23
takze ten osli most je takyto: suplik !!! :D (zasuvka)

pri pisani o preklepe v teme o preklepoch som urobila preklep :D ano, je piatok aj unavena som uz nielen z tepla :p ale v tom momente ma prepadol ten osli most a premyslala som chvilocku, ... o sustrededeni, o chybach, o hladani chyb ... o moznosti cvicit si pozornost ...

Vraj Napoleon (vcera sme ho spominali ;) ) bol majstrom v sustredeni sa, v koncentrovani pozornosti. Bol vraj velmi vykonny, dokazal pracovat bez chyb velmi dlhu dobu... dokonca mu vraj stacilo spavat iba 3-4 hodiny denne. V dnesnej dobe by sa asi kazdy psycholog a aj psychiater zamyslel nad tym, ci neuzival nejake povzbudzujuce prostriedky :D ... ktovie, mozno aj ano - nejake bylinkove preparaty? ... alebo aj cosi ine, ved sa dlho spekulovalo o tom, ci neskoncil svoj zivot predcasne kvoli nejakemu jedovatemu pripravku ...

A dokazal robit bez chyb viac veci (zdanlivo) naraz: diktovat nejaky list, nechat si vysvetlovat situaciu na bojovom poli, pritom odpovedat na otazky dalsich pritomnych ... mozno pritom este aj vecerat :p

Finta vraj bola v tom, ze dokazal v kratuckej chvilke skoncentrovat svoju pozornost tak, ze si z hlavy "vyhodil" myslienky na vsetko, cim sa prave nezaoberal ... predstavte si, ze mate stol s viacerymi suplikmi :) ... jeden otvorite a sustredene pozerate na jeho obsah ... za chvilku ho zatvorite a sucasne zmazete v hlave vsetky predstavy o veciach v tom supliku... a otvorite dalsi a venujete sa zas iba tomu, co vidia vase oci v tom druhom supliku...

Takto vraj pracoval Napoleon ... jeden cas som ho velmi bdivovala ... bolo to uz dost davno - a pamatam si, ako ho na piedestale mojej najoblubenejsej osobnosti nahradil michelangelov David :)
ayya
11.07.06,08:53
kdesi som citala, ze ficovi volici uz par tyzdnov cakaju, ze kedy im uz zacnu padat "pecene holuby do huby " :o

a do dnesneho dna nic!

:confused:
katkaj
11.07.06,08:56
kdesi som citala, ze ficovi volici uz par tyzdnov cakaju, ze kedy im uz zacnu padat "pecene holuby do huby " :o

a do dnesneho dna nic!

:confused:

nech čakajú :D Veď ich to čakanie po štyroch rokoch omrzí :D:D
Tweety
11.07.06,09:29
nech čakajú :D Veď ich to čakanie po štyroch rokoch omrzí :D:D
Súhlasím a dodávam, môžu si za to sami, že im nepadajú.:p:p:p:p:p
Gabi03
11.07.06,09:51
nech čakajú :D Veď ich to čakanie po štyroch rokoch omrzí :D:D

:) ja myslim, ze to nebudu ani 4 roky ;)
katkaj
11.07.06,10:04
:) ja myslim, ze to nebudu ani 4 roky ;)

No nechcela som byť až taký veľký optimista :D:D:D:D:D
ayya
11.07.06,14:03
hmm...spomenula som si, ze dnes uz je to 6 rokov! Sest rokov od toho dna, kedy umrel Jaro Filip ...ten cas strasne uteka ... :mee: ak mate chvilku casu, precitajte si pripadne toto "rozpravanie" (http://www.humintel.com/clanek34.htm) ako spomienku na neho ...

Je to imho nadherna oslava velkeho priatelstva medzi Jarom Filipom a Rostom Hedvickom.

Obcas sa stane, ze je nevyhnutne rozpravat o tom, co bude po smrti ... Spominam si, ze sme sa o tom rozpravali s mojou maminou, ked uz nam bolo vsetkym vsetko jasne ...:mee: Vravela som jej vtedy: Neboj, ... iste je tam super! Musi tam byt lepsie ako v Amerike, lebo - aj z Ameriky sa obcas niekto vrati, ze mu tam nie je dobre ... ale "odtial" sa nikto nevratil...

Usmiala sa vtedy na mna ;) ... a ja naozaj verim, ze vsetci, ktorych "tam" mame, sa tam fakt maju lepsie ako v Amerike a okrem toho: aj partia je tam uz super vyberana ...
ayya
11.07.06,14:22
ale - aby to nebolo take smutne, tak si pripadne skuste precitat este toto: je to uvaha (http://www.inzine.sk/article.asp?art=5235) (tiez uz viac ako 5 rokov stara) a podla mna veeeelmi vydarena :D :D jedneho velmi sikovneho mladeho cloveka - hore nad clankom je uvedene jeho meno, mozno ste uz o nom poculi ;)
ayya
12.07.06,12:12
Dnes vecer v telke pojde jeden film s hercom, ktoreho mam velmi rada ... a bude to na STV2 22.35 v ramci filmových navratov. Vraj viackrat oceneny film a vola sa "Zabiť vtáčka". Tesim sa, este som ho nikdy nevidela, tak asi budem zas nahravat do nasej filmoteky :)

no kurnik, nie je to fesaaaaak?! :D
Tweety
12.07.06,12:17
Dnes vecer v telke pojde jeden film s hercom, ktoreho mam velmi rada ... a bude to na STV2 22.35 v ramci filmových navratov. Vraj viackrat oceneny film a vola sa "Zabiť vtáčka". Tesim sa, este som ho nikdy nevidela, tak asi budem zas nahravat do nasej filmoteky :)

no kurnik, nie je to fesaaaaak?! :D
Nie kurník, ale fešáčisko.:p:):):)
ayya
12.07.06,12:44
trosku som si popozerala na nete informacie okolo toho filmu (vdaka za google) :) ... a dozvedela som sa nasledovne zaujimave veci: autor za novelu, ktora bola pouzita ako predloha k tomu filmu v roku 1961 dostal pulitzerovu cenu (http://en.wikipedia.org/wiki/To_Kill_a_Mockingbird) ... potom neskor v roku 1962 bol film oceneny Oskarmi (http://www.filmsite.org/aa62.html), dnes patri medzi top 100 filmov (http://www.filmsite.org/toki.html).... velmi sa na to tesim, este viac ako pred chvilkou :D

p.s.: prikladam este aj zvuk: tento je dlhsi (http://www.jefflangonline.com/peck/sounds/radio3.wav)a tento je kratsi (http://www.jefflangonline.com/peck/sounds/flannel4.wav)... taketo nieco som este neskusala, tak uvidime, ci sa to podari :D

p.s.2: ide to ... tak este jeden zvukový prikladam (http://www.jefflangonline.com/peck/sounds/sky.wav) ;)
ayya
12.07.06,13:49
tak toto je fakt sila !!! :o

Mamičkám v Dolnom Kubíne naozaj vymenili bábätká



Dolný Kubín 12. júla (TASR) - Dve bábätká - dievčatká vymenili mamičkám v pôrodnici Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Dolnom Kubíne. Potvrdila to expertíza súdneho znalca na určenie rodičovstva na základe porovnania DNA biologických rodičov detí. TASR to uviedol riaditeľ NsP Miloslav Ostrihoň.
Jedna z dvoch mamičiek vymenených dievčatiek bola presvedčená, že ich v nemocnici zamenili, a tak podala sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Dievčatká sa nenarodili v ten istý deň, ani ich neprepustili domov v rovnaký deň. Jednej z mamičiek sa však nezdalo, že si priniesla domov svoje dieťatko. Nevidelo sa jej jeho správanie, ani črty. Dokonca uviedla, s kým jej zamenili dcéru. Druhá mamička až také pochybnosti nemala, dokonca verila, že novorodencov nevymenili.
Riaditeľ dolnokubínskej nemocnice vyslovil poľutovanie nad zámenou novorodencov. "Mrzí ma uvedená skutočnosť," poznamenal. Túto situáciu si nevie vysvetliť.
"Na telo matky aj novorodenca sa píše hneď po pôrode nezmývateľné identifikačné číslo. V dolnokubínskej nemocnici sa ročne narodí okolo 800 detí a počas jej asi tridsaťročnej existencie nemali takýto prípad," povedala vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia NSP Jana Dudášová.


Copyright © TASR 2006
Zita5
12.07.06,13:53
Práve som to dočítala v Bleskovkách , no vidíš a ako sa nemocnica vyjadrovala , že u nich sa to stať nemôže .....to je sila :D Ešte aby aj na pôrodnici mamičky tŕpli , či si prenesú v batôžku domov svoje pravé dieťa .:) A potom zdravotníci štrajkujú za nízku mzdu ......a začo ...za takúto prácu ?:rolleyes:
ayya
12.07.06,13:58
Práve som to dočítala v Bleskovkách , no vidíš a ako sa nemocnica vyjadrovala , že u nich sa to stať nemôže .....to je sila :D Ešte aby aj na pôrodnici mamičky tŕpli , či si prenesú v batôžku domov svoje pravé dieťa .:) A potom zdravotníci štrajkujú za nízku mzdu ......a začo ...za takúto prácu ?:rolleyes:

hmm... celkom by ma zaujimalo, co sa teraz bude v Dolnom Kubine diat, ci tam vobec este bude chciet niekto priviest dietatko na svet :p keby sa to stalo v sukromnej nemocnici, tak ju mozu hned zatvorit pre nedostatok "klientov"
... a o strajkovani: sukromni (ale taki, co maju zmluvy s poistovnami) podla mojich vedomosti moc nestrajkuju ;) iba cisto statni strajkovali tusim
ayya
13.07.06,15:17
mate radi country muziku? ... tu je link na ceske country radio (http://www.countryradio.cz/index.php)
hore je taka zlta listicka a v nej si treba kliknut na zive vysilani :) a davaju hodne aj ceskych pesniciek a hraju cely den
prave teraz hra pesnicku od dobesa o slanych potockoch :D
je super, ale viem ze ju uz asi nestihnete ...

a teraz pojde:

HOP TROP
BILÉ JEEPY(AFRIKA) ... tu mozete stihnut :)
Melnick
13.07.06,16:01
Vždy prekvapíš - a príjemne,pochopiteľne.:) :) :)
ayya
13.07.06,16:02
ked uz som zacala o on-line muzike ....
pouzivate na prehravanie muziky v pocitaci winamp? ak nie, tak naozaj doporucujem, je to free program, viac sa o nom mozete dozvediet a aj si ho mozete stiahnut do vasho pocitaca aj na tejto stranke (http://tahaj.sme.sk/software/162?rf=1)

Ak mate dobre, alebo aspon priemerne pripojenie k internetu a neplatite podla mnozstva stiahnutych dat - tak potom ho mozete pouzivat aj cely den namiesto radia. A mozete cely den pocuvat prave tu muziku, ktoru mate radi.

Po nainstalovani a spusteni programu sa vam na monitore zobrazi "ovladaci panel" v ktorom sa da celkom lahko vyznat ... a okrem inych veci tam je aj tlacitko ML ... to znamena media library ... a to je presne ta vymozenost, ktora vam umozni pocuvat cely den prave taku muziku, aku oblubujete.

postup je takyto (aby ste sa v tom nemuseli dlho preklikavat) ... po kliknuti na tlacitko ML sa vam otvori automaticky dalsie okno clenene na viac casti. V lavej casti (dlha uzka) si treba najst cast "online media a potom v tej skupinke su dve moznosti na pocuvanie radia:
- AOL radio with XM
- shout cast radio

ked si kliknete na hociktoru moznost tak sa vam zase zobrazia dalsie zoznamy ... a tentokrat uz su to zoznamy radii, ktore prave vysielaju ...

podla svojich preferencii si vyhladajte zaner a potom konkretne radio, ktore vam bude vyhravat :) a poklikajte na jeho link

ak mate pripojenie slabsie, tak si vyberajte z tych radii, ktore uvadzaju bitrate (kbps) 64 ... ak by ste si zvolili 96, alebo 128 ... tak by to zatazovalo vase pripojenie, muzika by poskakovala a mohli by sa vam spomalit ostatne prave spustene programy v pocitaci - aj porada by vam slapala asi pomalsie. ale pri tej 64 to az tak nehrozi :)

su tam naozaj vsetky zanre ... od klasiky po sucasnu hudbu, oldies, 70, 80, 90-te roky... vsetko, vsetko :D .....staci si len vybrat to oblubene a pocuvat... samozrejme predpokladam, ze mate zvukovu kartu a repraky pripojene k pocitacu ;) ak mi napisete vase skusenosti - budem velmi rada
ayya
13.07.06,16:24
Vždy prekvapíš - a príjemne,pochopiteľne.:) :) :)

hej? potesila som? tak to som rada :) ja teraz konkretne pocuvam toto radio (http://www.mundorodd.net/), neviem co je to zac... ale vyhladala som si ho cez ten winamp ... az potom som si klikla na jeho domovsku stranku ...
je tam klasicke "spustatko"... tak ked chcete aby sme chvilku pocuvali rovnake, kludne si tam mozete spustit live vyslielanie ;) je to taka pohodova pop-muzika a povedala by som ze aj "stredny prud" :D
------------------
doplnujem: zistila som - je to radio z Kolubie z Bogoty... Och!!! pocitace su uplne uzasna vec :D :D

mi napadlo, ak by niekto mal zaujem, kto si nechce instalovat ten winamp, nech sem napise zaner ... a ja skusim vyhladat radia, ktore hraju taku muziku... a potom sem mozem poposielat linky priamo na tie radia. Dalo by sa to aj tak pocuvat, lebo asi budu v pohode hrat aj cez ten prehravac, ktory je zabudovany priamo vo windows ...
------------------
tak piste vase oblubene zanre, skusim vam tie linky vyhladat, a sem prilepit :)
Elena Navrátilová
13.07.06,16:28
ayyka, už sme naledené na rovnakej frekvencii. Zistila si?
ayya
13.07.06,16:33
spica, teraz nejaky mladik spieva... dost odusevnene o svojom srdci, ... ano? :) je to znama piesen, ale nepoznam jeho meno :o
Elena Navrátilová
13.07.06,16:38
áno spieval, už je tam ďalší pán.
Elena Navrátilová
13.07.06,16:39
Ayyka, teraz Nickelback, srdcovka.
ayya
13.07.06,16:45
Ayyka, teraz Nickelback, srdcovka. ...
sa tesim do penzie ... polovicu dochodku som ochotna obetovat, len aby som mala pristup k internetu :D :D a nudit sa nikdy nebudem :p
ALDA
13.07.06,19:02
...
sa tesim do penzie ... polovicu dochodku som ochotna obetovat, len aby som mala pristup k internetu :D :D a nudit sa nikdy nebudem :p

Len keby som nemala toľko roboty..to by bolo super, alebo sa mám tešiť:confused::D
Marína
13.07.06,20:31
Ayya, perfektne si to vymyslela. Našla som si, ani neviem ako, moje srdcovky - americkú country. Nádhera!!!
Eulalia
14.07.06,05:00
Nie kurník, ale fešáčisko.:p:):):)

Tak do tohto chlapa som platonicky zamilovaná už roky rokúce...:D:D:D
janasv
14.07.06,05:28
Práve som to dočítala v Bleskovkách , no vidíš a ako sa nemocnica vyjadrovala , že u nich sa to stať nemôže .....to je sila :D Ešte aby aj na pôrodnici mamičky tŕpli , či si prenesú v batôžku domov svoje pravé dieťa .:) A potom zdravotníci štrajkujú za nízku mzdu ......a začo ...za takúto prácu ?:rolleyes:

Ono je to asi - aka placa, taka praca.....:eek:
Je to sok:eek:. Mne len stacilo, ked mojho maleho prestahovali do inej postielky so vsetkymi vecami aj s menovkou/. Esteze mal podlhovastu a nie okruhlu hlavicku / ako ostatne babatka/ !!!:D
ayya
14.07.06,06:00
Ono je to asi - aka placa, taka praca.....:eek:
Je to sok ...
aj tak si myslim, ze sestricky a pomocny zdravotny personal bol pouzity castou lekarov ako "baranidlo" ... alebo ziva bariera ...
ale imho - aj tak sa neda dopredu dat vysoky plat s tym, ze cim viac penazi clovek dostane, tym viac a poctivejsie bude robit ... to je komplikovana zalezitost
------------------
btw: ale to sme zas v "politike", takze v kratkom case dostaneme od niekoho "po nose", ked sa budeme o tom dalej rozpravat ;)
hoci ... ja aj tak casto tvrdim, ze cela ekonomika nie je vlastne nic ine, ako politika :D iba ma stve, ze touto zmenou vlady nas vsetkych zase caka kopa novelizacii mnohych zakonov... cert aby sa v tom potom zase vyznal !!! :o
ayya
14.07.06,06:15
Len keby som nemala toľko roboty..to by bolo super, alebo sa mám tešiť:confused::D
ano, samozrejme ano ! :) ... tesit sa treba co najviac, niektori ludia to maju dane od prirody, niektori sa to musia dost pracne naucit, ale da sa to, viem to z vlastnej skusenosti :D .... kym vladzes pracovat, tak sa treba tesit z toho, ... a ked vladat nebudeme, tak potom sa budeme uz iba bavit na internete ... ;)

ale aj tak je to vsetko uplne super: vcera som sa strasne nahlas smiala na tom online kresleni (http://www.porada.sk/t29562-kreslite-si-na-nete-s-ostatnymi.html) ... taka blbosticka, ale potesila ma ... :D potom vecer som premyslala, ze keby mne moja babicka bola povedala niekedy, ze namiesto roboty (inak ako stale nieco robiacu si ju ani nepamatam tusim) .... teda: ze namiesto roboty sa flakala po internete a cmarkala si tam blbovinky s cudzimi ludmi ... tak to by som asi pri takej informacii odpadla :D :D alebo - ta tema o mentose (http://www.porada.sk/t28724-mentos.html?highlight=mentos) ... tak to je tiez uplne super !!! je podla mna velmi dobre (a stale ma to privadza do uzasu v dobrom) , ze sme ... ako sa vravi: "za každú srandu" :p .... skratka: "sedemnástky" - no a co!!!! :D :D
ayya
14.07.06,06:19
Ayya, perfektne si to vymyslela. Našla som si, ani neviem ako, moje srdcovky - americkú country. Nádhera!!!
:) :) :)

jo, jo ...a country radii je tam viac (clenene aj podla obdobi: 50-60roky, 70 - 90 atd az sucasne ) ... alebo : skus si tam najst "dueta v country" ... odhadujem, ze aj to sa ti bude velmi pacit ;)
ayya
14.07.06,06:29
Tak do tohto chlapa som platonicky zamilovaná už roky rokúce...:D:D:D
tak to by sa ti asi velmi pacil film "Velka zem" co isiel pred tyzdnom na CT ... tam bol v uzasnej forme - mladik na zenenie, vysoky krasny a este navyse aj mudry, mily ... skratka idealny ;) este aj bohaty !! :D :D
som si to samozrejme nahrala ... a velmi sa mi pacil, hoci je to film z r. 1959 ... (sila, ze?) a uzasne na tom je aj to, ze jeho herecky vykon posobi uplne prirodzene ... aj ked niektori ini herci v tom filme posobia "prkenne" ale Gregory nie - no, co budem hovorit: je skratka uzasny !!! :D :D
Melnick
14.07.06,07:00
Tak do tohto chlapa som platonicky zamilovaná už roky rokúce...:D:D:D
Len škoda ,že my dámy by sme u neho šancu nemali.........:) ;)
Elena Navrátilová
14.07.06,08:22
Len škoda ,že my dámy by sme u neho šancu nemali.........:) ;)
Ja si to nemyslím. Škoda je len to, že nás on nepozná. Že by sme mu dali link na poradu? xixixi
ayya
14.07.06,08:57
... Že by sme mu dali link na poradu? ...

neskoro, skoda ... hmm... jedine ak do nebicka (http://en.wikipedia.org/wiki/Gregory_Peck), uz je to viac ako tri roky, co tam tiez rozsiruje rady tej "super partie" ;)
Elena Navrátilová
14.07.06,09:02
neskoro, skoda ... hmm... jedine ak do nebicka (http://en.wikipedia.org/wiki/Gregory_Peck), uz je to viac ako tri roky, co tam tiez rozsiruje rady tej "super partie" ;)
Veď práve o tú super partiu ide, nie?
ayya
14.07.06,09:04
Veď práve o tú super partiu ide, nie?

:) aha, tak to som ta predtym nespravne pochopila, sorry ;) ... ale - tam linky posielat myslim netreba, oni o nas vsetci iste vedia, co treba vediet :)
Melnick
14.07.06,10:14
:) aha, tak to som ta predtym nespravne pochopila, sorry ;) ... ale - tam linky posielat myslim netreba, oni o nas vsetci iste vedia, co treba vediet :)
No len aby neobjavili poradu a nenašli témy kde sa priznávam k tomu ako super mi idú brušné tance.Peck ,Nepeck to by mi mohol ponúknuť angažmá a priznám sa prijať ho, sa mi zdá dosť zavčasu,predsa len mi treba docvičiť nejaké tie vývrtky.:p Tak Elenka s tými linkami som si to rozmyslela.:D :D :D

http://www.porada.sk/t11453-p5-kontrola-financnej-policie.html#post272730

http://www.porada.sk/t29392-p2-vyhra-alebo-podfuk.html#post272763
ayya
14.07.06,11:39
... témy kde sa priznávam k tomu ako super mi idú brušné tance.Peck ,Nepeck to by mi mohol ponúknuť angažmá a priznám sa prijať ho, sa mi zdá dosť zavčasu,predsa len mi treba docvičiť nejaké tie vývrtky.:p Tak Elenka s tými linkami som si to rozmyslela.:D :D :D


:D :D :D :D

skoooooodaaaa .....
Elena Navrátilová
14.07.06,11:46
No len aby neobjavili poradu a nenašli témy kde sa priznávam k tomu ako super mi idú brušné tance.Peck ,Nepeck to by mi mohol ponúknuť angažmá a priznám sa prijať ho, sa mi zdá dosť zavčasu,predsa len mi treba docvičiť nejaké tie vývrtky.:p
Žiadne rozmýšľavanie, ako vieš tak budeš vrtieť a hotovo. Hlavne aby cinkotali kadejaké peniažteky čo sú poprišívané. To sa mi veľmi páči. Veď ani nemôže byť horšia ako taká Shakira,nemyslíš? A keď to nepôjde bokmi, použijeme nožičky a podupkáme tak, že len. To sa dá zvládnuť!
Melnick
14.07.06,13:03
Nemáte problém s vyhľadávaním,tak ja áno 1x:eek: :eek: :eek:
Stále mi ujo okienko hovorí:p prepáčte...........Som :mad: :( :mad: :( Zasa sa niečo prestavovalo? Asi áno lebo zoznam online členov má znova pôvodné nastavenie.Vyhľadávanie mi nejde s "*" ani bez nej.:confused:
Nika
14.07.06,14:00
Padla........................ :D :D :D :D :D . Konečne víkend....:) :) :)
Melnick
16.07.06,12:15
Padla........................ :D :D :D :D :D . Konečne víkend....:) :) :)
Čo je s tým vyhľadávaním??????????????????????:confused:
Nejde mi ani v rozšírenom hľadaní a chybu nerobím,pretože doteraz som vyhľadávala v pohode.
kukučka
16.07.06,13:11
[QUOTE=ayya
btw: ale to sme zas v "politike", takze v kratkom case dostaneme od niekoho "po nose", ked sa budeme o tom dalej rozpravat ;)
hoci ... ja aj tak casto tvrdim, ze cela ekonomika nie je vlastne nic ine, ako politika :D iba ma stve, ze touto zmenou vlady nas vsetkych zase caka kopa novelizacii mnohych zakonov... cert aby sa v tom potom zase vyznal !!! :o[/QUOTE]


Ayya ty už vieš, že po novelizácii budú horšie ako teraz?
ayya
17.07.06,08:26
Ayya ty už vieš, že po novelizácii budú horšie ako teraz?
neviem, ci budu horsie (hoci z dlhodobeho a celospolocenskeho hladiska to naozaj tak predpokladam a ocakavam :o, lebo - to je uplne zname a historiou dokazane - lavicove strany nie su na budovanie prosperity, ale hlavne na rozdavanie toho, co dokazali ini pred nimi ... a zatial u nas nie je velmi co rozdavat imho. Iba vacsie dlhy narobime nasim detom a s tym ja naozaj nesuhlasim, aby sme zili tak, ze zadlzujeme este aj nasich vnukov kvoli neovladatelnej tuzbe po moci jedneho politika)

teda: neviem, ci budu horsie, ale budu ine ... a tie zmeny budeme musiet aplikovat ... takze ocakavat, ze toto volebne obdobie zviazana zbierka zakonov za jeden rok v kniznici zaberie menej miesta ako 15 cm ... to si teda nemyslim :p
ayya
18.07.06,07:36
Ayya ty už vieš, že po novelizácii budú horšie ako teraz?

uplne cerstva sprava TA3 online zo sidla smeru: budu dve sadzby depeha ... to znamena zase nove tlaciva, ... mozno problemy so zaradovanim tovarov a sluzieb ... takze v zbierke pribudne dalsia novelizacia zakona o dph , to je vraj uz iste :o
Nika
18.07.06,09:32
uplne cerstva sprava TA3 online zo sidla smeru: budu dve sadzby depeha ... to znamena zase nove tlaciva, ... mozno problemy so zaradovanim tovarov a sluzieb ... takze v zbierke pribudne dalsia novelizacia zakona o dph , to je vraj uz iste :o


Zasa sa dostávam do štádia, keď vyhlasujem, že idem robiť upratovačku....:confused:
ayya
18.07.06,18:21
babenky, ... dnes som sa dost flakala... tyzden ma tu neuvidite lebo: vazne rokovania mame, promociu mame, hody mame, depehacku mame, mzdy mame a aj kvartalny vykaz miezd mame ... tak sa drzte, "šak ja zas dójdem", nebojte sa
:D :D
ALDA
18.07.06,18:52
babenky, ... dnes som sa dost flakala... tyzden ma tu neuvidite lebo: vazne rokovania mame, promociu mame, hody mame, depehacku mame, mzdy mame a aj kvartalny vykaz miezd mame ... tak sa drzte, "šak ja zas dójdem", nebojte sa
:D :D

dotaz:všetko mame/ chuderka mama/, alebo máme:D:D:D
ayya
18.07.06,18:58
dotaz:všetko mame/ chuderka mama/, alebo máme:D:D:D

:D máme, máme, máme ...



----------------
ale teraz naozaj: uz aj pakujem ! ;)
Melnick
18.07.06,18:58
babenky, ... dnes som sa dost flakala... tyzden ma tu neuvidite lebo: vazne rokovania mame, promociu mame, hody mame, depehacku mame, mzdy mame a aj kvartalny vykaz miezd mame ... tak sa drzte, "šak ja zas dójdem", nebojte sa
:D :D
pokračovanie: dovolenky máme:D vnukov máme :D ja tiež dojdem;) :p keď ich v pohode a zdravých odovzdám ich rodičom.:) :)
ayya
18.07.06,19:00
pokračovanie: dovolenky máme:D vnukov máme :D ja tiež dojdem;) :p

:D :D
tazke lucenie :o
kukučka
18.07.06,19:22
Ayya a toto si čítala? Česko vyplytvalo svoje prírodné zdroje, oddnes žijú na ekologický dlh, my "až" od 11.11. http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=198610
ayya
26.07.06,07:29
Ayya a toto si čítala? Česko vyplytvalo svoje prírodné zdroje, oddnes žijú na ekologický dlh, my "až" od 11.11. http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=198610
hej, citala :) vdaka, zaujimava informacia ... hoci - da sa na to pozerat z viacerych stran ... moze to okrem "kladneho vztahu k nasej maticke planete" signalizovat aj schopnost (alebo neschopnost) vyuzit maly kusok zeme k intenzivnemu zvysovaniu zivotnej urovne ...

kedze Holansko je tam na prvom mieste, tak ma to nuti premyslat na co tolko energie pouzivaju a iste si nemozeme mysliet, ze najviac plytvaju ... ak vezmeme do uvahy, kolko zeleniny a kvetov su schopni dopestovat... a pritom velka cast ich uzemia bola volakedy morskym dnom ... na jednej strane sice spotrebuju viac energie, ako su schopni ziskat z ich prirodnych zdrojov (ale uz skusaju aj elektrarne, kde vyuzivaju silu prilivu a odlivu) ale kolko su z tej produkcie aj schopni vyvazat do celej europy - takze: imho, o co viac sa spotrebuje energie a zdrojov v Holandsku, o to menej sa spotrebuje v tych statoch, kam vyvazaju
... a - nesmieme zabudnut na ich preslavene veterne mlyny ... hmm... to je jednoznacne ekologicke ziskavanie energie, bodaj by takych moznosti bolo viac ...

ked sa takto pozeram na tu spravu, tak nepovazujem to za jednoznacne negativne, ze holandania su na prvom mieste a opacne - nepovazujem to za jednoznacne pozitivne, ze sme niekde az na konci...
skratka: chyba mi k tej tabulke podrobnejsi komentar, aby som tomu mohla rozumiet uplnejsie :)

ale - dakujem este raz za link, fakt zaujimava vec, ze sa aj takymito vecami ludia zaoberaju - iste je to tiez kriterium, podla ktoreho sa krajiny daju porovnavat
:)
korduľa
26.07.06,08:06
tak len dodam, ze tato tema zacala zaujimavym programom ci uz v TV alebo nejake vystavy a pod vid.1 strana a skoncila pri 55 strane ciernymi bodmi v PORADE, porada je fajn, je to prva vec co otvorim ked zapnem internet,
celkom ma bavi hrabat sa v prispevkoch a skoro vzdy najdem co hladam, len mam tazke srdce na vyhladavac, niekedy zadam podla slova - ktore je uplne bezne a v podstate skoro stale omielane a nevyhlada nic, tak skusam inac, skoro vzdy to nejak najdem, pravda je,ze clovek ma niekedy "pruser" na krku a potrebuje nieco strasne ale strrrrrrrrrasne rychle a preto niekedy v tom chaose hlada a nie vzdy najde prave to prave co chce tak preto zada novu temu
ayya
26.07.06,09:12
tak len dodam, ze tato tema zacala zaujimavym programom ci uz v TV alebo nejake vystavy a pod vid.1 strana a skoncila pri 55 strane ciernymi bodmi v PORADE, ...
:) ... tato tema bola zalozena na to, aby sa tu dalo pisat o vsetkom, o com premyslame po fajronte ;) ... ze sa niekedy stoci na tv a niekedy na cierne body :o to podla mna nevadi - ak ta nieco v tejto teme zaujalo, tak sa obcas mozes samozrejme vratit precitat dalsie pripsevky ... naozaj som chcela, aby sa tu dalo porozpravat uplne nezavazne o comkolvek ... :D
skoda, ze si presnejsie nenapisala, na aku cast debaty nadvazujes, ... teraz ti neviem viac o tom napisat konkretnejsie ... ale - pochvalila si poradu a s tym sa ja uplne stotoznujem ... porada je fakt super !
:)
Melnick
26.07.06,09:57
pokračovanie: dovolenky máme:D vnukov máme :D ja tiež dojdem;) :p keď ich v pohode a zdravých odovzdám ich rodičom.:) :)

Chýbalo málo a moje slová sa nemuseli naplniť. Ešte aj teraz mi je na odpadnutie ,keď si pomyslím na pád mojej vnučky. Dnes som šťastná,že to skončilo iba s veľkými odreninami a škrabancami. Pád z výšky, z ktorej letela a dopadla na tehly mohol skončiť hrozne.A to chcela iba zobrať na ruky malú mačičku.Znova budem mať väčší strach,keď budem mať na starosti vnukov.Práve kvoli tomuto strachu o zdravie detí som zanechala svoje pôvodné povolanie,za ktorým je mi :mee: . Ale to by som zasa nestretla vás:) :) :) .
ayya
26.07.06,14:15
Chýbalo málo a moje slová sa nemuseli naplniť. Ešte aj teraz mi je na odpadnutie ,keď si pomyslím na pád mojej vnučky. Dnes som šťastná,že to skončilo iba s veľkými odreninami a škrabancami. Pád z výšky, z ktorej letela a dopadla na tehly mohol skončiť hrozne.A to chcela iba zobrať na ruky malú mačičku.Znova budem mať väčší strach,keď budem mať na starosti vnukov.Práve kvoli tomuto strachu o zdravie detí som zanechala svoje pôvodné povolanie,za ktorým je mi :mee: . Ale to by som zasa nestretla vás:) :) :) .

no ty brdo! ... chvalabohu, ze to dopadlo tak dobre :) mozno by niekto povedal, ze treba byt viac opatrny.... ale to je nerealizovatelna blbost imho... keby chcel byt clovek absolutne opatrny, tak by sa pre istotu nepohol z postele ... ;) .... bohuzial, urazy sa stavaju, aj ked je clovek co najviac opatrny, ako je mozne a pri detoch zvlast, takze spica, ze tvoju vnucku aj pri tom pade chranil jej anjelicek-straznicek :)
------------------

a teda prezrad: ake bolo tvoje povodne povolanie? ... hmm... a na ucto si "presaltovala" ? .... ved nebud tajnostkarka a povedz, co si povodne robila, fakt som zvedava ako slak ! :D :D
Melnick
26.07.06,19:23
takze spica, ze tvoju vnucku aj pri tom pade chranil jej anjelicek-straznicek :)
------------------

a teda prezrad: ake bolo tvoje povodne povolanie? ... hmm... a na ucto si "presaltovala" ? .... ved nebud tajnostkarka a povedz, co si povodne robila, fakt som zvedava ako slak ! :D :D

Každý deň chodím okolo miesta ,kde sa jej to stalo a určite sa stal zázrak,že nie je dolámaná a to horšie nechcem ani vysloviť. Na chvíľu som ju zverila iným dvom dospelým osobám. Obidve celú noc nespali,pretože v danú chvíľu neverili,že odtiaľ vyjde živá. Jediné šťastie ,že ja som celú situáciu nevidela,lebo by som určite skolabovala.

ayyka a pracovala som v školstve 20 rokov.
abel
26.07.06,20:37
Toto mi pripomenulo, keď boli moje deti malé a stále museli behať. Nemohli ísť normálnym krokom, museli utekať. Raz sa tiež tak naháňali a Tomáš (5) dobehol do detskej izby a Danke (3) ktorá s natiahnutými rukami utekala za ním, pribuchol pred nosom sklené dvere. Ja som práve vykukla z kúpeľne, aby som im milióntykrát povedala nebehajte, a už som len videla, ako sa Danka prevesila cez rozbité dvere a nad ňou viselo zhora rozbité špicaté sklo. Nebola som schopná ani nádychu a s očami som zadržala to padajúce sklo v presvedčení, že NEEXISTUJE, aby jej to ublížilo. A sila materinskej vôle je taká, že to sklo si nedovolilo jej ublížiť. Dodnes má len na rukách a v strede chrbtice jazvy, ale inak sa jej nestalo vôbec nič. Ale vždy, keď vidím film Duch a tú scénu s rozbitým oknom krátko pred koncom, musím odísť, aby som si ani len nepripustila, ako to mohlo dopadnúť.
ayya
27.07.06,07:15
... a už som len videla, ako sa Danka prevesila cez rozbité dvere a nad ňou viselo zhora rozbité špicaté sklo.....
no kurnik, take zazitky naozaj "nemusim mat" ... :o fakt niekedy staci jedina sekunda, alebo aj zlomok sekundy ... a v nej je rozdiel medzi zivotom tu na zemi a zivotom mozno niekde inde ...
ale, asi si viem ten tvoj pocit predstavit - dcera (este ked bola malicka) prisla z druziny s modrinou na spanku, ale takou tmavomodrou a velkou na pol tvare, postupne jej "stekala" az po krku ... tiez vtetdy zalezalo mozno na pol centimetri, alebo na pol sekunde ... ked si clovek pripomenie taketo a podobne zazitky, tak (aspon ja) obycajne citi neskonalu vdacnost ... ze sa nestalo nic vaznejsie ...
ayya
27.07.06,07:22
...pracovala som v školstve 20 rokov....

:) Skúsenosť je dobrá škola,len školné je príliš vysoké:)

ahaaaaaaaa... mozno preto mas aj taky pekny podpis? ... ta praca ma vzdy zaujimala, ... zda sa mi byt uzasne fascinujuce mat moznost formovat a pritom pozorovat tie male deticky a aj mladych ludi ... ale samozrejme si uvedomujem aj zodpovednost s tym spojenu ... je imho skoda, ze momentalne v spolocnosti ucitelia v skolach nemaju taky kredit, aky by si zasluzili, ale velmi dufam, ze zas budu mat ... myslim, ze deti okrem podmienok na ucenie potrebuju mat aj primeranu autoritu v uciteloch ... ale - to je velmi obsiahla tema a ja som v nej iba amater ... ;)
ayya
28.07.06,08:58
uf !... tak tento tyzden toho mam uz fakt "pokrk" :D :D
padam,... pakujem prec ;) drzte sa a prijemny vikend prajem

:)
ayya
28.07.06,09:25
som nevydrzala a este som sa vratila pre toto: ... zobrala som si casopis, ku kavicke na balkone ... a zacitala som sa do editorialu mojho oblubeneho casopisu ... je to casopis, ktory obycajne precitam cely aj s tirazou :)

a prave v tej tirazi je napisane ze: "Akekoľvek rozmnožovanie textu a fotografií vrátane údajov v elektronickej podobe len s písomnym súhlasom vydavateľa" ... a pretože suhlas vydavatela nemam, tak vam sem aspon hodim link na ten editorial (http://www.tyzden.com/index.php?w=art&idart=6514), ktory ma tak nadchol ... to zakazane, dufam, nie je :) ...
a este k tomu linku by som rada pridala par slov ... Mame velke deti a mozno aj preto zhruba viem co je to festival "Pohoda" ... casto sa o tom festivale pise (v kruhoch asi nie uplne informovanych a mozno aj trosku skostnatelych) nie velmi pozitivne. Tento rok jedna z nasich dcer tam bola (zase) ... pacilo sa jej vraj velmi a ja som jej aj verila, ze bolo super ;) ... ale takyto krasny opis festivalu, ako sa imho podaril panovi Stefovi Hribovi ... (klobuk dolu!) taky asi casto nevidime. Nenechajte si to ujst, verim ze sa vam bude pacit tak isto ako mne :)
--------
tak idem citat dalej ten moj oblubeny casopis ;)
Palino
28.07.06,09:54
a aj J.Kušnierikovi .... (sa to podarilo :))
Melnick
28.07.06,20:34
a tak si tu sedím po fajronte a čakám či tu niekoho nestretnem,ale to asi skôr stretnem niekoho z Porady v Egypte,alebo v Tunise.:D :D :D
Danila
29.07.06,18:06
Majka, Ty si tu čakala včera, ja si čítam Tvoje príspevky dnes. Tiež som sa vrátila z nemocnice, kde je moja zlatulinká a malulinká vnučka. Tieto horúčavy sú pre tie batoľatá neúnosné / ako aj pre nás, ale čo už s nami /. A tak sa prechádzam po Porade, aby som nemyslela stále na " to isté ". A je mi tu dobre.
Elena Navrátilová
29.07.06,18:28
Ále veď svet je taký malý. Ťažko uveriť, ale je to fakt. Danilka, to mi je úprimne ľúto, že máš vnučku v nemocnici. Bola dehydrovaná? Dúfam, že nič vážnejšie.
Melnick
30.07.06,08:13
Majka, Ty si tu čakala včera, ja si čítam Tvoje príspevky dnes. Tiež som sa vrátila z nemocnice, kde je moja zlatulinká a malulinká vnučka. Tieto horúčavy sú pre tie batoľatá neúnosné / ako aj pre nás, ale čo už s nami /. A tak sa prechádzam po Porade, aby som nemyslela stále na " to isté ". A je mi tu dobre.
Danila,vieš že som v týchto dňoch myslela na tie malé bábätká,ako asi znášajú tie teplá?Musí to byť pre ne hrozné.Dúfam,že Tvoja vnučka bude v poriadku čo najskôr. Želám jej to veľmi,veľmi.........
Melnick
06.08.06,23:18
Čo sa stalo? To všetci iba pracujete a žiadny fajront? Je tu akosi pusto.
Ahá všetci ste na dovolenke. Takže si užívajte zaslúženého oddychu.:)
ayya
07.08.06,10:59
Čo sa stalo? To všetci iba pracujete a žiadny fajront? Je tu akosi pusto.
Ahá všetci ste na dovolenke. Takže si užívajte zaslúženého oddychu.:) asi ani fajrontovat sa nam nechce v takomto hnusnom pocasi - tu prsi od rana, obloha je zatiahnuta...aspon zacitujem mojho manzela: "leto vyzera inak!" :D

----------------------
dodatok po precitani par predchadzajucich prispevkov: ;) premyslam, ako by vyzeralo idealne (jarne, letne, jesenne, zimne) pocasie, ktore by vyhovelo vsetkym a po cely rok :D ach jo, clovek je asi tvor vecne nespokojny :o
Melnick
07.08.06,11:27
asi ani fajrontovat sa nam nechce v takomto hnusnom pocasi - tu prsi od rana, obloha je zatiahnuta...aspon zacitujem mojho manzela: "leto vyzera inak!" :D

----------------------
dodatok po precitani par predchadzajucich prispevkov: ;) premyslam, ako by vyzeralo idealne (jarne, letne, jesenne, zimne) pocasie, ktore by vyhovelo vsetkym a po cely rok :D ach jo, clovek je asi tvor vecne nespokojny :o
Hlavne ,že vás to počasie donútilo prísť sem.;) ;) ;) :) :p A mňa teší ,že prší,lebo mi to poleje vyschnutý trávnik.:D :D :D aj trávička je rada.
bendži
07.08.06,11:28
mimotemy Ahoj Maji, nedá sa ti poslať ss... máš plnú schránku :(
len som ťa chcela upozorniť na tému stretka oravákov, nepridáš sa k nám? :)
Melnick
07.08.06,11:30
mimotemy Ahoj Maji, nedá sa ti poslať ss... máš plnú schránku :(
len som ťa chcela upozorniť na tému stretka oravákov, nepridáš sa k nám? :)
Monika ahoj,schránku som mazala v sobotu. Už som aj Alenke volala,že by som tiež prišla,ale balím sa,idem do sveta.:p
willma
07.08.06,11:31
asi ani fajrontovat sa nam nechce v takomto hnusnom pocasi - tu prsi od rana, obloha je zatiahnuta...aspon zacitujem mojho manzela: "leto vyzera inak!" :D

----------------------
dodatok po precitani par predchadzajucich prispevkov: ;) premyslam, ako by vyzeralo idealne (jarne, letne, jesenne, zimne) pocasie, ktore by vyhovelo vsetkym a po cely rok :D ach jo, clovek je asi tvor vecne nespokojny :o
No ja si myslím, že teplota okolo 27°C, cez deň slnečno, v noci medzi 23,00 až 02,00 intenzívny tichý dáždik aby stihlo do rána trocha obschnúť- to by bola požiadavka na jar až jeseň. A v zime teploty o niečo nižšie ale nie moc vysoké aby sa udržala súvislá snehová pokrývka a nebola čľapkanica. Samozrejme intenzívny pravidelný prísun nového snehu v nočných hodinách, ale len do rána do štvrtej, aby cestári stihli upraviť cesty.
Danila
07.08.06,11:34
No ja si myslím, že teplota okolo 27°C, cez deň slnečno, v noci medzi 23,00 až 02,00 intenzívny tichý dáždik aby stihlo do rána trocha obschnúť- to by bola požiadavka na jar až jeseň. A v zime teploty o niečo nižšie ale nie moc vysoké aby sa udržala súvislá snehová pokrývka a nebola čľapkanica. Samozrejme intenzívny pravidelný prísun nového snehu v nočných hodinách, ale len do rána do štvrtej, aby cestári stihli upraviť cesty.Neuveriteľné - z PORADY rovno do RAJA:)
Eulalia
09.08.06,12:01
No ja si myslím, že teplota okolo 27°C, cez deň slnečno, v noci medzi 23,00 až 02,00 intenzívny tichý dáždik aby stihlo do rána trocha obschnúť- to by bola požiadavka na jar až jeseň. A v zime teploty o niečo nižšie ale nie moc vysoké aby sa udržala súvislá snehová pokrývka a nebola čľapkanica. Samozrejme intenzívny pravidelný prísun nového snehu v nočných hodinách, ale len do rána do štvrtej, aby cestári stihli upraviť cesty.

No neviem, ja som vždy prvých cestárov videla na ceste ráno okolo šiestej-siedmej, tak to aby nasnežilo v inom čase - ale v akom? Našim cestárom by nevyhovoval žiadny...:(
ayya
17.08.06,13:44
No neviem, ja som vždy prvých cestárov videla na ceste ráno okolo šiestej-siedmej, tak to aby nasnežilo v inom čase - ale v akom? Našim cestárom by nevyhovoval žiadny...:(

niekedy davno (tusim to bolo v roku 1988? v publikacii "Bratislava nahlas") som sa docitala, preco sa vlastne namiesto "snezi" hovorievalo, ze "padaju kalamitky" :D

Bratislava je totiz taka nasiroko rozlozena, ze pri prepocitavani mnozstva snehu, stacilo iba 3 cm! (na kilogramy, alebo lepsie na tony snehu) ...znamenalo pre Bratislavu kalamitu, lebo vtedajsie komunalne sluzby nedisponovali takou kapacitou mechanizmov a nakladnych automobilov, aby tie kilometre ciest dokazali za 24 hodin ocistit a sneh poodvazat mimo mesto :o a pochybujem, ze dnes tych mechanizmov je k dispozicii viac ...

ale - o snehu premyslam a pritom sa chystam na dovolenku do teplych krajin :D ... tak mi drzte palce, nech este pocasie vydrzi, aby som sa mohla v tom ciernom mori aspon parkrat namocit ... prajem vsetkym vsetko dobre, ved sa po prazdninach zase uvidime ;)
tiny77
17.08.06,14:16
No ja si myslím, že teplota okolo 27°C, cez deň slnečno, v noci medzi 23,00 až 02,00 intenzívny tichý dáždik aby stihlo do rána trocha obschnúť- to by bola požiadavka na jar až jeseň. A v zime teploty o niečo nižšie ale nie moc vysoké aby sa udržala súvislá snehová pokrývka a nebola čľapkanica. Samozrejme intenzívny pravidelný prísun nového snehu v nočných hodinách, ale len do rána do štvrtej, aby cestári stihli upraviť cesty.

uplne skvele :D len komu to predlozit na schvalenie?? :rolleyes:
willma
17.08.06,14:28
uplne skvele :D len komu to predlozit na schvalenie?? :rolleyes:
Nóóóó založíme novú stranu PORADA,a v budúcich parlamentných voľbách kandidujeme, zvíťazíme, schválime!!!!! :D Alebo, žeby boli predčané voľby???:cool:
ayya
17.08.06,14:32
uplne skvele :D len komu to predlozit na schvalenie?? :rolleyes:
---------------------------
Ku práci sa postav vždy tak, aby sa tam zmestil aj niekto iný! ;)


:D :D

btw: sa mi paci tvoj dodatok k podpisu ;)
volakedy veeelmi davno (este ako mlada kocena) som si nad stol napisala heslo:
"Neodkladaj na zajtra, čo môže za teba dnes urobiť niekto iný" ... ale musela som ho na osobny prikaz najvyssieho sefa odstranit :o
a som si teraz na to spomenula, ked som citala to tvoje :) lebo asi patri do velmi podobnej kategorie, ze?
tiny77
17.08.06,16:32
Nóóóó založíme novú stranu PORADA,a v budúcich parlamentných voľbách kandidujeme, zvíťazíme, schválime!!!!! :D Alebo, žeby boli predčané voľby???:cool:
pred chvilou som pocuvala televizne noviny a tam hovorili, ktora strana by zvitazila kebyze boli v septembri volby. SU SOMARI, CI CO??! sak teraz boli :D
prisamveru, kebyze poznaju novu stranu PORADA, urcite sa ani anketove voloviny nepytaju :D bolo by jasne ktora strana vyhra :cool:


:D :D

btw: sa mi paci tvoj dodatok k podpisu ;)
volakedy veeelmi davno (este ako mlada kocena) som si nad stol napisala heslo:
"Neodkladaj na zajtra, čo môže za teba dnes urobiť niekto iný" ... ale musela som ho na osobny prikaz najvyssieho sefa odstranit :o
a som si teraz na to spomenula, ked som citala to tvoje :) lebo asi patri do velmi podobnej kategorie, ze?

heeej, si moooj clovek :cool: este som mala take hesla kadejake: no school, no job, no money, no problem!! pisala som ich furt po zadnych stranach zositov pocas vykladu. straaasne som sa nudila :rolleyes:
alebo toto: (uplne ine, to som potom musela menit nazory)
NEPRESTAVAJ SA USILOVAT!! PRVA OLIVA, KTORU VYBERIES Z FLASE, UVOLNI VSETKY OSTATNE :cool:
Elena Navrátilová
17.08.06,17:50
Ide Vám úplne super. Ešte s takýmito príspevkami prispejte. Dobre sa to číta. Vôbec sa nemusí rozmýšľať, len čítať.
ayya
18.08.06,09:42
Ide Vám úplne super. Ešte s takýmito príspevkami prispejte. Dobre sa to číta. Vôbec sa nemusí rozmýšľať, len čítať.
ok, tak pridam aj trosku "ostrejsie" :D dcera mi vcera poslala nieco taketo:
neprestavaj sa usilovat a makaj viac, tie tisicky ludi, ktore poberaju podporu v nezamestnanosti sa na teba spoliehaju ..
----------
nuz tak makajme teda :o
Elena Navrátilová
18.08.06,09:55
Ayyka, keby len Tí. Mne vždy príde na rozum naša vládna garnitúra. To je hlavný poberateľ plodov našej práce. Koľkí poberatelia dávok by boli "uspokojení" jedným platom z vládnej garnitúry? Koľko pracujúcich má aspoň primerane totožný plat. Ale možno raz ...
ayya
18.08.06,10:15
Ayyka, keby len Tí. Mne vždy príde na rozum naša vládna garnitúra. To je hlavný poberateľ plodov našej práce. Koľkí poberatelia dávok by boli "uspokojení" jedným platom z vládnej garnitúry? Koľko pracujúcich má aspoň primerane totožný plat. Ale možno raz ...

ved sa vraj teraz idu robit az 10% uspory!! :D ... hehe... tak sa nechajme prekvapit, kto bude silnejsi: ci novy premier alebo ministerske garnitury? ;)
Eulalia
18.08.06,14:46
No, babenky moje, myslím, že nám skutočne neostáva nič iné, len založiť si tú novú stranu Porada. Stránku už máme, tak hor sa do boja!
willma
18.08.06,16:12
No, babenky moje, myslím, že nám skutočne neostáva nič iné, len založiť si tú novú stranu Porada. Stránku už máme, tak hor sa do boja!
http://www.zeta.sk/images/smilies/898c1825687e20d629eba9f88cd5795b.gifhttp://www.zeta.sk/images/smilies/05292aceb306584cfa56931b84a37f61.gif
Danila
18.08.06,16:21
Ayyka, keby len Tí. Mne vždy príde na rozum naša vládna garnitúra. To je hlavný poberateľ plodov našej práce. Koľkí poberatelia dávok by boli "uspokojení" jedným platom z vládnej garnitúry? Koľko pracujúcich má aspoň primerane totožný plat. Ale možno raz ...Elenka moja a Ty také ľahké nevieš? Poviem Ti, že veľa p r a c u j ú c i c h má aj väčšie platíčky, veď drú ako kone. Riaditeľ elektrární, plynární, vodární, banky, sporiteľne, pošty, lotérie ..... uf, a ešte ich hovorkyne a ....poradkyne.....
Nika
18.08.06,18:12
Tak konečne je zase víkend. Už som dáka prepracovaná. Predstavte si čo sa mi stalo.
Založila som si účet v banke. Pridelili mi heslo-hroznéééé- nejaké dlhé číslo. Tak som si ho išla zmeniť. Ja teda mám bujnú fantáziu, ale nie čo sa týka vymýšľania prezývok a hesiel a podobných vecí. Dva dni mi trvalo, kým som nové heslo vymyslela - meno. ;)
Tak teda vleziem do účtu, zadám heslo, nové heslo, potvrdím nové heslo-podľa návodu. Vypíše mi to tam červeným: chyba, nové heslo zadajte 8-miestne číslo.... Fajn. Bolo to len 6-miestne meno, tak som pridala koncovku, akože zdrobnenina..... :)
Tak odznova píšem: staré, nové, potvrdiť nové. Ešte som to aj spočítala - bolo ich osem. Znova mi vypíše :chyba........ :(
Píšem nanovo tretíkrát :staré, nové...... Spočítam, ešte dvakrát........Je tam osem písmen ....... potvrdím.... a zasa ten odporný červený nápis: Chyba.......... To už som bola fakt vytočená. :mad:
Tak som si ešte raz čítala ten nápis.......No skoro ma šľak trafil keď mi došlo, že chce po mne čísla...........
Tak som zasa vymýšľala heslo........
Melnick
24.08.06,18:39
Kde ste všetci čo máte po fajronte,alebo sa potvrdzuje to čo som tušila , ale nechcela si pripustiť ,že účtovník nemá nikdy po fajronte?:mee: Dúfam,že nechcete všetci tromfnúť Moriku Nojsejovú.http://www.zeta.sk/images/smilies/898c1825687e20d629eba9f88cd5795b.gifhttp://www.zeta.sk/images/smilies/05292aceb306584cfa56931b84a37f61.gif
Eulalia
25.08.06,10:34
Kde ste všetci čo máte po fajronte,alebo sa potvrdzuje to čo som tušila , ale nechcela si pripustiť ,že účtovník nemá nikdy po fajronte?:mee: Dúfam,že nechcete všetci tromfnúť Moriku Nojsejovú.http://www.zeta.sk/images/smilies/898c1825687e20d629eba9f88cd5795b.gifhttp://www.zeta.sk/images/smilies/05292aceb306584cfa56931b84a37f61.gif
Majka a v čom konkrétne by sme ju mali tromfnúť? V zárobkoch? Veď to by som sa bála, že ma hneď niekto okradne.:mad: V správaní? Veď to by som prišla potom o Vás, všetky známe - aj keď neznáme - kamošky z Porady a za to mi žiadne peniaze nestoja.:p A v úprimnosti a dobroprajnosti sme ju už dávno tromfli, na nás, krásne Poraďácke 17-ky preda nemá.;);)
Ja síce ešte nemám dnes po fajronte, ale konečne aspoň trochu voľnejšie, zato to tu dnes všetko lúskam a hľadám, čo kde pribudlo. A pretože cez víkend budem strúhať a zavárať jabĺčka, tak Vám všetkým už teraz želám pekný víkend a veľa dobrých priateľov.:)
rosemary
25.08.06,10:49
Morike Nojsejovej sa dá závidieť leda tak "ten jej vyberaný vkus".
V tom sa jej nevyrovná nik na Slovensku!...alebo v celej Europe?
Eulalia
25.08.06,13:32
Morike Nojsejovej sa dá závidieť leda tak "ten jej vyberaný vkus".
V tom sa jej nevyrovná nik na Slovensku!...alebo v celej Europe?

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
ALDA
25.08.06,16:06
Ahojte všetci, chcela by som Vám dať do pozornosti jeden super hotel v Tatrách. Volá sa Hotel Amalia a robíme tu vynikajúce akcie pre školenia, svadby a iné akcie, ak by ste mali záujem o bližšie informácie, tak nás môžte kontaktovať na mailovej adrese hotelamalia@hotelamalia.sk

zlezaradil
Melnick
26.08.06,20:09
Majka a v čom konkrétne by sme ju mali tromfnúť? V zárobkoch? Veď to by som sa bála, že ma hneď niekto okradne.:mad: V správaní? Veď to by som prišla potom o Vás, všetky známe - aj keď neznáme - kamošky z Porady a za to mi žiadne peniaze nestoja.:p A v úprimnosti a dobroprajnosti sme ju už dávno tromfli, na nás, krásne Poraďácke 17-ky preda nemá.;);)
Ja síce ešte nemám dnes po fajronte, ale konečne aspoň trochu voľnejšie, zato to tu dnes všetko lúskam a hľadám, čo kde pribudlo. A pretože cez víkend budem strúhať a zavárať jabĺčka, tak Vám všetkým už teraz želám pekný víkend a veľa dobrých priateľov.:)

Evka ,pozor na prsty pri strúhaní,:) my účtovníci a poraďáci ich totiž veľmi potrebujeme.:D
Melnick
26.08.06,20:14
Morike Nojsejovej sa dá závidieť leda tak "ten jej vyberaný vkus".
V tom sa jej nevyrovná nik na Slovensku!...alebo v celej Europe?
No a ešte je jedna TV- Narkóza ,ktorá jej umožňuje ten jej vyberaný vkus
aj presadzovať,tým že kritizuje ,hoci lacno oblečené ženy s oveľa lepším vkusom ako tam sama prezentuje.:D :p
Danila
27.08.06,11:08
No a ešte je jedna TV- Narkóza ,ktorá jej umožňuje ten jej vyberaný vkus
aj presadzovať,tým že kritizuje ,hoci lacno oblečené ženy s oveľa lepším vkusom ako tam sama prezentuje.:D :pNorika naberá druhý dych. Hneď po účtovníctve šoubiznis. Sľubuje vyriešiť aj závislosti. A možno aj do tej politiky, kam sa jej vraj ešte nechce raz povie svoje významné stanoviská, ako nedávno Hricovej ohľadne Vondráčkovej. Keby sme sa učili ako ona........
Eulalia
28.08.06,06:14
Evka ,pozor na prsty pri strúhaní,:) my účtovníci a poraďáci ich totiž veľmi potrebujeme.:D
Najprv som si ich poriadne opilníkovala a potom som robila bez problému.
Jedno poučenie som si už užila:D, tak sa snažím chyby neopakovať - teda, aspoň niektoré.:p
ayya
04.09.07,13:41
cely rok tu bolo ticho... ech :) a prave preto, aby ticho nebolo tak tusim idem trosku po fajronte o muzike ;)
zaujimave, ze ako malo sa tu na porade o nej hovori ... aby som sa priznala, ja si bez nej neviem predstavit zivot... teda: ani bez uctovnictva :D :D :D aby som nikoho neurazila ;)

poculi ste uz posledny dobešov album, ktory sa vola banany? juuuuj, napr. spomienky, brhlik a sojka, alebo bonus: charta? dobry je ten "moj dobesko", nedam na neho dopustit
ayya
04.09.07,14:11
v nasej rodine kazdy z nas pocuva uplne inu muziku, dcery si dokonca museli rozdelit pouzivanie prehravaca (striedanie po tyzdni) takze mame celkom slusnu "diskoteku" ... hmm... kde su tie casy, ked sme ako majitelia 42 LP-ciek (vacsinou od karla gotta :D ) a asi 60 singlov boli druhi najlepsi v celej triede ... casy sa menia ;) muzika sa meni, technika sa meni, nosice sa menia a aj predstava o tom, co je "slusna diskoteka" :)

kto z vas pocuva rad "acoustic" muziku? alebo: ake styly pocuvate? kto este okrem mna ma rad oldies z 60-tych rokov? budem rada za kazdy novy tip ;)
Melnick
04.09.07,15:02
hehe -ja rada počúvam všetko pekné však vieš a nebyť jednej skvelej poraďáčky,ktorá mi občas pošle niečo nové, tak počúvam dookola stále to isté. Ale to Ty dobre vieš.:) :) :)

Som rada,že "Po fajronte" ožilo. Ani sa mi nechce veriť,že tá pauza bola taká dlhá.
ekopo
04.09.07,15:13
Aj mne tu celý deň ide hudba. Mám nastavené rádio, nemám rád ticho. Keď ma chytí nostalgia tak počúvam 70-80 roky. Žánrovo je to široké: Deep Purple, Sweet, Boney M, Kraftwerk, Suzy Quatro, Pink Floyd, Katapult, Enya, Bay City Rollers, Rubettes, .........a pod.
ayya
04.09.07,15:51
uvidime, Majka, ci ozije, ale rada by som ... este sa tu "otukavam" - ja som tiez mala dlhu pauzu zase ;)

ekopo: to uz podla toho, co pocuvas sa da celkom pekne odhadnut tvoj priblizny rok narodenia a samozrejme aj moj :D nase baby doma povazuju za oldies roky 70-80 a uz som videla aj ze 90-te boli v sekcii oldies :o ...

ked tie nase baby spominam, nahovorili ma, aby som sa zaregistrovala na stranke www.last.fm (http://www.last.fm) najprv som sice frflala, ze do coho ma to ZASE nutia, ale teraz nelutujem. je to stranka o muzike, registrovani clenovia maju stiahnuty taky maly (neobtazujuci a nenarocny) softik, ktory robi statistiku pocuvanej hudby, celkom zaujimave veci som sa o sebe dozvedela z tej statistiky. ;) Ked nie som pripojena na nete, tak si to pocita same a ked sa pripojim, tak mi tie skladby zaradi ... nasla som tam vela inspiracie na muziku a teraz pocuvam aj take veci, na ktore by som asi nebola vobec narazila, kebyze nie tej stranky - ono ti to tam ponuka podobnych muzikantov ... fakt doporucujem - ved sa pripadne mrkni: http://www.last.fm/user/ayya_ba/
ayya
04.09.07,16:01
a este je zaujimava stranka, ale ta ma zatial v databaze malo (asi 300 tis) skladieb :D :D ... a funguje podobne ako winamp, mozes si tam do playlistu nahadzat muziku, ktoru mas rad a pripadne aj opakovat tu istu pesnicku, posuvat si poradie, alebo zmazat ... to sa na inych on-line radiach obycajne neda ...ta je tu: http://www.jiwamusic.com/ tam sa da pocuvat aj ked clovek nie je registrovany ... a to samozrejme nehovorim, ze samotny winamp ponuka rozne radia, ktore su rozdelene podla hudobneho zanru ...

(na winampe kliknut na ML - media library, potom nalavo v online services kliknut na shoutcast radio a potom uz len vybrat zaner - ale to je skor pre ludi, ktori maju nelimitovany a dost rychly internet)

prepac, ze to tak vypisujem, mozno sa to niekomu hodi - sama som pouzivala winamp (free soft) roky iba na prehravanie mojich mp3-ek, az kym mi to niekto neukazal :D