adrina
24.05.06,15:03
Potrebujem surne poradit, v riadku 04 v DPH vykaze mi nesedi suma zo zoznamom DPH dokladov kod 49. V com mam chybu? kod 50 a 51 som nepouzivala?HELP ME!!!!
m.hladka
24.05.06,13:48
Pravdepodobne je to v dátume FP, treba pozriet ci su dobre datumy, mal by to byt dovoz EU a ten nuluje riadok 16.
KEJKA
24.05.06,13:49
Ja viem z MRP len toľko, že kod DPH sa zadáva pri evidencii faktury, ale aj v účtovnom denníku.... a ak sa ten kod prepíše zle, tak to potom ..teda tie riadky nesedia.
adrina
25.05.06,06:39
Pravdepodobne je to v dátume FP, treba pozriet ci su dobre datumy, mal by to byt dovoz EU a ten nuluje riadok 16.

Bol to ten datum...diky
lenkak
26.05.06,18:49
Ja viem z MRP len toľko, že kod DPH sa zadáva pri evidencii faktury, ale aj v účtovnom denníku.... a ak sa ten kod prepíše zle, tak to potom ..teda tie riadky nesedia.

Keď sa prenášajú fa do denníka už v denníku sa nemusia prepisovať kódy dph.
GaborM
18.06.06,16:47
Som úplná lama z účtovníctva, momentálne sa ho len učím, prešiel som to tu dosť, to čo hľadám som žiaľ nenašiel a niečo som evidentne nepochopil - SW MRP Win JU.
Zadám pri evidencii zahraničnej faktúry v rámci EU kód DPH 49, obaja sme platci DPH, beriem tovar. Faktúru hneď uhradím v peňažnom denníku, nič nezmením, ostane typ 39 - neovplyvňujúce DPH.
Idem spraviť priznanie DPH. A tu mám problém, ešte pred mesiacom som trénoval na Alfe, ale tá mi z určitých dôvodou nevyhovuje a MRP spĺňa to čo požadujem. V Alfe mi pre výkaz DPH takáto faktúra ovplyvni riadky 01 a 04 celkovou výškou faktúry a riadky 02, 13, 16, 18 a 22 daňou. V MRP mi tá istá faktúra ovplyvní iba riadky 01 a 04. Čo je správne? Prípadne kde robím chybu?
Ďakujem.