ivti
18.06.06,22:05
Vie mi niekto poradiť, doteraz sme účtovali JU v MRP dos a teraz by sme chceli pokračovať v MRP windows, ako sa dá urobiť prevod dát z jedného programu do toho druhého?Máte s tým niekto skúsenosti?Ďakujem.
ivti
18.06.06,22:57
Tak som si tu niečo o tom prechode z dos-u na win niečo našla, problém je ale v tom,že nemáme inštalačné CD, takže MRP win nemôžeme inštalovať do PC s MRP dos, existuje ešte iný postup? Je možné v MRP win jednoducho manuálne nahádzať stavy jednotlivých položiek z dos-u cez nepeňažné operácie s dátumom napr. 1.5.?A do knihy záv. a pohľ. len neuhradené faktúry?
ondrejvla
19.06.06,04:41
Tak som si tu niečo o tom prechode z dos-u na win niečo našla, problém je ale v tom,že nemáme inštalačné CD, takže MRP win nemôžeme inštalovať do PC s MRP dos, existuje ešte iný postup? Je možné v MRP win jednoducho manuálne nahádzať stavy jednotlivých položiek z dos-u cez nepeňažné operácie s dátumom napr. 1.5.?A do knihy záv. a pohľ. len neuhradené faktúry?

Týmto spôsobom to určite nerob, ak zavoláš do MRP Brezno 048/6111333 poradia ti, je na to postup. Ak sa tu ukáže Lenkak, určite ti poradí.
lenkak
19.06.06,17:46
Odporúčam robiť Win verziu tam kde aj CDrom.
Ináč dá sa prechod spraviť aj medzi dvoma PC, už som to tu niekde popísala a v najhoršom prípade, dakedy boli verzie MRP na disketách. Skús požiadať MRP či majú aj takúto možnosť.
lenkak
19.06.06,17:52
ivti
21.06.06,20:04
http://www.porada.sk/mrp/19566-prechod-na-novy-rok-v-mrp-dos.html
Ten link sa nedá otvoriť. Problém je v tom: ja chcem pokračovať v účtovaní na mojom PC, kde mám verziu win. Doteraz sa účtovalo v dos na PC, ktoré je odo mňa vzdialené 20 km. Dostala som CD s údajmi z verzie dos, ktoré sa ale do môjho PC nahrať nedajú. Čítala som tu o tom, že do PC, kde je dos treba nainštalovať win a takto si nahrať údaje, ale my nemôžeme nájsť to inštalačné CD. Ak by som sa rozhodla, že zaúčtujem rok 2006 ešte raz od začiatku vo verzii win, čo mám v programe urobiť?Ako sa začína účtovať úplne od začiatku? Idem cez Peňažný denník, Funkcie,Počiatočné hodnoty? Nahodiť potrebujem vlastne len pokladňu, banku a prebežné položky? Alebo čo ešte?
lenkak
22.06.06,18:09
Ešte otvorené položky.
lenkak
22.06.06,18:11
tu je odpoveď z priloženého linku:
1. Ak chceš aby Ti išli otvorené položky z min. rokov a aj PS, potrebuješ si spraviť ročný prevod v Dos verzii.
2. Na druhý PC si nahráš (napáliš) staré MRP, a to sa vo väčšine prípadov inštaluje:C\MRP\.
3. Spustíš Win verziu.
4. Pôdeš na údržbu dát, klikneš na ikonu: udržba dát, Prevod dát, z Dos verzie, nájdeš cestu, napr môžeš aj z napáleného disku, OK.
5. Prebehne prevod a všetko skontroluješ.
http://www.porada.sk/t19566-prechod-na-novy-rok-v-mrp-dos.html
lenkak
22.06.06,18:15
ak nemáš originál verziu, tak si stiahni z Internetu demo verziu, prekopíruj si svoju firmu do dema, spusti MRP dos a pokračuj ako som písala hore vyššie.
Skús, za pokus nič nedáš.
willy
26.07.06,11:56
ak nemáš originál verziu, tak si stiahni z Internetu demo verziu, prekopíruj si svoju firmu do dema, spusti MRP dos a pokračuj ako som písala hore vyššie.
Skús, za pokus nič nedáš.
Všetko súhlasí, aj predošlý príspevok, ale z vlastnej skúsenosti: Majte nainštalovanú verziu minimálne 4.5 (aj keď sa uvádza prevod 2.7x a vyššie), inak môže dôjsť k takej skutočnosti, že prevod prebehne čiastočne, alebo vôbec. Mal som teraz prípad, že bola verzia 2.74, kde ešte nebol ošetrený rok 2000, takže r. 2005 bol ako 1905 a dáta neprešli korektne (a to som tých prevodov ako díler MRP urobil vcelku dosť :D )
lenkak
26.07.06,17:14
ja som mala taký prípad, že mi všetko prebehlo OK, ale keď som si dala zoznam dokladov, tak mi výslednú sumu nepreviedlo korektne, chýbala na základe časť a bola táto časť suma prenesená do DPH.
Tak mi nesedeli výsledky výdavky OZD a dph zostavy.
Tak som si spravila vo win verzii nový rok aj s otvorenými položkami.