bettylou
10.04.20,09:05
Trosku zmena temy.
Vecer nadherna Venusa a rano Mars, Saturn a Jupiter blizko seba.
Vsimli ste si? Alebo vas bavi len nadavat na politiku a navzajom? :D

Ven bola super. To som ešte dvor pratala tak som stihla. Tie ostatné ráno som prespala. Na ktorom obzore ich vidieť?
bettylou
10.04.20,07:15
„Veľmi pekne prosíme všetkých ľudí, aby sa správali k prírode ohľaduplne a uvedomili si, že sú tam len na návšteve. Usmernenia súvisiace s ochranou prírody majú svoj hlboký zmysel – ich cieľom je zachovať naozaj vzácne a jedinečné oblasti pre nás a ďalšie generácie. To, že prežívame nezvyčajné časy, nás neoprávňuje, aby sme sa k prírode správali nezodpovedne a sebecky. Práve naopak, teraz, viac ako inokedy, by sme si mali vážiť všetko, čo nám príroda odovzdáva, byť vďační za každú chvíľu, ktorú môžeme vonku tráviť a správať sa ohľaduplne voči všetkému živému, teda riadiť sa heslom Ži a nechaj žiť,“ uzatvára Deutschová.

Doplňujúce údaje:

Čo presne znamená zodpovedné správanie v prírode? Napríklad to, že budeme rešpektovať usmernenie pohybu po vyznačených trasách turistických a cyklistických chodníkov, obzvlášť v zákonom chránených územiach. Rovnako je potrebné rešpektovať ďalšie požiadavky v záujme ochrany prírody (napr. zákaz kladenia ohňa). Tieto nariadenia slúžia na ochranu rastlín a živočíchov tak, aby sme sa z ich prítomnosti mohli tešiť aj naďalej, aby sme ich neničili a nevyrušovali.
Pohybom mimo vyznačených chodníkov môžeme (hoci nechtiac) napríklad pošliapať vzácnu rastlinu, ktorá možno inde nerastie. Vyrušením hniezdiaceho vtáctva môžete okrem stresu spôsobiť zanechanie znášky a následné zmarenie celého hniezdenia. Bicyklovaním mimo vyznačených trás môžeme usmrtiť obojživelníky, plazy, poškodiť vzácny biotop.

Príkladom je intenzívne navštevovaná lokalita nad bratislavskou mestskou časťou Devínska Nová Ves. Ľudia, ktorí tu možno neboli nikdy predtým, v nadšení z pieskovcových útvarov sa po nich šplhajú a doslova riskujú nie len svoje zdravie, ale tiež ohrozujú hniezdenie sokola myšiara, kavky tmavej a ďalších druhov, ktoré tu majú svoje hniezdne územie. Podobne sú na tom Sysľovské polia na opačnom konci Bratislavy, ktoré sú napriek zákazovým značkám atakované cyklistami aj chodcami. Polícia so Štátnou ochranou prírody majú potom plné ruky práce s upozorňovaním, resp. udeľovaním sankcií. Len preto, že niektorí z nás sú sebeckí, nezodpovední a neohľaduplní.

Ľudia zabrali naozaj veľký priestor pre svoje potreby a komfort. Teraz unikáme do prírody, ktorá však poskytuje útočisko nie len nám. Tak ako my, aj zvieratá majú právo na svoj kľud, súkromie, skrýše, nerušené chvíle, rastliny na pokojný vývoj.
Citlivý je napríklad stehlík konôpka, ktorý opúšťa aj mláďatá už pri menšom vyrušení. Špecifikom sú čajky, ktoré teraz tiež znášajú vajcia v okolí vodných plôch a sú mimoriadne citlivé na vyrušenie, dokonca môže dôjsť k zániku celej kolónie.

Ak chceme mať prírodu bližšie, môžeme ju pritiahnuť bližšie k nám, napríklad tým, že budeme pokračovať v prikrmovaní vtáctva. Druhové spektrum je teraz naozaj veľmi bohaté a okrem pomoci si zaujímavými pozorovaniami spestríme svoje dni. Zásady správneho prikrmovania vtáctva sú uvedené v tomto článku na našom webe.
V teplých dňoch, aké už zažívame, je možné dať operencom k dispozícii aj napájadlo. Základné zásady sú uvedené v článku na našej web stránke.

Okrem vyrušovania je veľkým problémom, vyplývajúcim z mimoriadnej návštevnosti, tiež nárast odpadkov v prírode. Je preto na mieste sa správať zodpovedne aj v tomto smere a dať si pozor, aby sme svoj odpad odhodili na vyhradené miesto – do smetných košov, alebo kontajnerov na zber triedeného odpadu.
vicktor
10.04.20,08:12
Tie ostatné ráno som prespala. Na ktorom obzore ich vidieť?
Na juhovychode rano na svitani.
Nastav si cas a lokalitu: https://www.heavens-above.com/skychart2.aspx
pavol54
10.04.20,08:35
bettty dúfam že si videla tie akcie z osád, tí policajti aj s vojakmi by tam mali potom odpratať odpad, a ľudskoprávni aktivisti organizovaní v mimovládkach, čo vreštia ako sú porušované práva Rómov, by im mali ukazovať z uzavretých aut kde ešte nespravili poriadok, aby boli Rómovia pripravení zase mať kde narobiť bordel. To Hlavný hygienik nedokáže zdvihnúť mandle mimovládkam aby pred distribúciou potravín tam bol poriadok? No neviem čo by sa mi stalo, keby som manipuloval s potravinami v takom priestore. Asi by som to už nikdy nerozdýchal ani nerozchodil. a ten nemenovaný potravinový reťazec tam naváža bez sankcii. A to ide do celého sveta ako v africkom slame
pavol54
10.04.20,08:42
Trosku zmena temy.
Vecer nadherna Venusa a rano Mars, Saturn a Jupiter blizko seba.
Vsimli ste si? Alebo vas bavi len nadavat na politiku a navzajom? :D
poznám len súhvezdie casiopea vyzerá ako "M" Na to som balil prvú frajerku. Tiež sa jej meno začínalo na"M". Pomohlo to bola povoľnejšia:)
pavol54
10.04.20,08:47
Obchodníci peniaze zásadne vytvárajú zo vzduchu Na tovar ktorý ešte nezaplatili si nahodia maržu a po predaji uhradia faktúru
marjankaj
10.04.20,09:24
Trosku zmena temy.
Vecer nadherna Venusa a rano Mars, Saturn a Jupiter blizko seba.
Vsimli ste si? Alebo vas bavi len nadavat na politiku a navzajom? :D
poznám len súhvezdie casiopea vyzerá ako "M" Na to som balil prvú frajerku. Tiež sa jej meno začínalo na"M". Pomohlo to bola povoľnejšia:)
Pali kasiopea vyzerá ako "W". Zrejme už tá tvoja bola horeznačky.:D
bettylou
10.04.20,09:48
bettty dúfam že si videla tie akcie z osád, tí policajti aj s vojakmi by tam mali potom odpratať odpad, a ľudskoprávni aktivisti organizovaní v mimovládkach, čo vreštia ako sú porušované práva Rómov, by im mali ukazovať z uzavretých aut kde ešte nespravili poriadok, aby boli Rómovia pripravení zase mať kde narobiť bordel. To Hlavný hygienik nedokáže zdvihnúť mandle mimovládkam aby pred distribúciou potravín tam bol poriadok? No neviem čo by sa mi stalo, keby som manipuloval s potravinami v takom priestore. Asi by som to už nikdy nerozdýchal ani nerozchodil. a ten nemenovaný potravinový reťazec tam naváža bez sankcii. A to ide do celého sveta ako v africkom slame

Okolo osád chodievam odmalička, na to nepotrebujem korona karanténu, aby som videla ako žijú. To sú naše no go zóny. Prekvapuje to len ľudí, ktorí sú od tejto reality na hony vzdialení. My vieme ako každý mesiac nakupujú aj čo robia. Naživo, nie v telke. Príspevok bol o inom. o zvieratách a tým nepomôže, že sa bude niekto skrývať za mimovládky a cigánov v osadách. sorry

Africký, či USA alebo iný slam,
https://www.google.com/search?q=slums+in+usa&client=opera&hs=IVa&sxsrf=ALeKk02y0hQMlXLYuixiAEeCN5iXsh_Djg:158651805 2412&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiRgMan4N3oAhWQlxQKHRMAA4gQ_AUoAXoECBAQA w&biw=1326&bih=624
pavol54
10.04.20,10:01
Trosku zmena temy.
Vecer nadherna Venusa a rano Mars, Saturn a Jupiter blizko seba.
Vsimli ste si? Alebo vas bavi len nadavat na politiku a navzajom? :D
poznám len súhvezdie casiopea vyzerá ako "M" Na to som balil prvú frajerku. Tiež sa jej meno začínalo na"M". Pomohlo to bola povoľnejšia:)
Pali kasiopea vyzerá ako "W". Zrejme už tá tvoja bola horeznačky.:D
stačí že to pochopila ak leží horeznačky potom aj to obrátené W musí robiť nohami :)
pavol54
10.04.20,10:02
bettty dúfam že si videla tie akcie z osád, tí policajti aj s vojakmi by tam mali potom odpratať odpad, a ľudskoprávni aktivisti organizovaní v mimovládkach, čo vreštia ako sú porušované práva Rómov, by im mali ukazovať z uzavretých aut kde ešte nespravili poriadok, aby boli Rómovia pripravení zase mať kde narobiť bordel. To Hlavný hygienik nedokáže zdvihnúť mandle mimovládkam aby pred distribúciou potravín tam bol poriadok? No neviem čo by sa mi stalo, keby som manipuloval s potravinami v takom priestore. Asi by som to už nikdy nerozdýchal ani nerozchodil. a ten nemenovaný potravinový reťazec tam naváža bez sankcii. A to ide do celého sveta ako v africkom slame

Okolo osád chodievam odmalička, na to nepotrebujem korona karanténu, aby som videla ako žijú. To sú naše no go zóny. Prekvapuje to len ľudí, ktorí sú od tejto reality na hony vzdialení. My vieme ako každý mesiac nakupujú aj čo robia. Naživo, nie v telke. Príspevok bol o inom. o zvieratách a tým nepomôže, že sa bude niekto skrývať za mimovládky a cigánov v osadách. sorry
pochopil, ja som len narážal na tú obetavosť mimovládok ale aby zorganizovali poriadok to sa ich netýka, len poddžubkávať
bettylou
10.04.20,10:32
Hviezdna mapa zaktualizovaná, tak skúsim večer dať nb nad hlavu a popozerať. Lebo ja mám také svoje súhvezdia keď pozerám. Teda okrem veľkého voza a kurčiat. :---;)
bettylou
10.04.20,10:45
Pali, tak aby si nepovedal... Inteligentný človek vie využiť všetko.

Čomu sa môžme priučiť zo slamov pri stavbe miest budúcnosti. :)
https://europeansting.com/2019/04/01/what-slums-can-teach-us-about-building-the-cities-of-the-future/
misoft
10.04.20,13:47
Betty - stiahni si Stellarium https://stellarium.org/
Je aj pre Windows, v slovenčine (dá sa nastaviť) - nastavíš si svoje miesto a pozeráš a porovnávaš monitor s oblohou.
bettylou
10.04.20,19:44
Xanti
10.04.20,21:08
Kua , mňa tak vytáčajú reči o chrípke. Skade Sulík a ostatní majú číslo 800? To si ani neoveria čo a kde je pravda? Len strelia číslo, aby sme sa uspokojili, že covid 19 je len chrípka. A pritom úrady zverejňujú štatistiky. http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3804:chripkova-sezona-20182019-sa-skonila-chripka-mala-mierneji-priebeh-celotatnu-chripkovu-epidemiu-sme-v-sr-nezaznamenali&catid=126:chripka&Itemid=112

Chrípku netreba podceňovať
Počas chrípkovej sezóny 2018/2019 nahlásili všeobecní lekári v SR 1.470.680 ARO, z toho chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) v 157.644 prípadoch. Ťažké akútne respiračné ochorenie (SARI), ktoré si vyžaduje hospitalizáciu, bolo potvrdené v 123 prípadoch, pričom u 57 osôb došlo k úmrtiu. Vírus chrípky bol potvrdený u 40 zosnulých



a nie u 800 ako hlásal Sulík a ďalší.
bjuty smis
10.04.20,21:57
Kua , mňa tak vytáčajú reči o chrípke. Skade Sulík a ostatní majú číslo 800? To si ani neoveria čo a kde je pravda? Len strelia číslo, aby sme sa uspokojili, že covid 19 je len chrípka. A pritom úrady zverejňujú štatistiky. http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=3804:chripkova-sezona-20182019-sa-skonila-chripka-mala-mierneji-priebeh-celotatnu-chripkovu-epidemiu-sme-v-sr-nezaznamenali&catid=126:chripka&Itemid=112

Chrípku netreba podceňovať
Počas chrípkovej sezóny 2018/2019 nahlásili všeobecní lekári v SR 1.470.680 ARO, z toho chrípku a chrípke podobné ochorenia (CHPO) v 157.644 prípadoch. Ťažké akútne respiračné ochorenie (SARI), ktoré si vyžaduje hospitalizáciu, bolo potvrdené v 123 prípadoch, pričom u 57 osôb došlo k úmrtiu. Vírus chrípky bol potvrdený u 40 zosnulých



a nie u 800 ako hlásal Sulík a ďalší.
https://dennikn.sk/1264273/na-slovensku-zomrie-nasledkom-chripky-viac-ako-800-ludi-rocne-v-zaockovanosti-sme-na-chvoste-eu/

https://www.google.com/search?q=chripka+rocne+umrie&oq=chripka+rocne+umrie&aqs=chrome..69i57.8016j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
BXLmiami
11.04.20,04:26
Dobre ránko. Myslíte, že sa ešte niekedy dožijeme normálneho spravodajstva?Najprv od rána do noci Kocner, teraz niekde zmizol a 24 hodín korona. Inak sa zrejme v celom svete nič nedeje. Myslím že by si nevšimli ani keby vypukla tretia svetová.
Dáša_
11.04.20,04:53
Dobre ránko. Myslíte, že sa ešte niekedy dožijeme normálneho spravodajstva?Najprv od rána do noci Kocner, teraz niekde zmizol a 24 hodín korona. Inak sa zrejme v celom svete nič nedeje. Myslím že by si nevšimli ani keby vypukla tretia svetová.

Včera v rámci velkopiatočného pôstu sme si dali pauzu od medii, správ, od sieti... A veru, dobrá skpsenosť
buchač
11.04.20,05:23
Dobre ránko. Myslíte, že sa ešte niekedy dožijeme normálneho spravodajstva?Najprv od rána do noci Kocner, teraz niekde zmizol a 24 hodín korona. Inak sa zrejme v celom svete nič nedeje. Myslím že by si nevšimli ani keby vypukla tretia svetová.
Ono záleží aj od toho, čo považuješ za normálne spravodajstvo... respektíve, ktorá slovenská tv stanica je normálna. Lebo podľa mňa žiadna.
Ale "NAJlepšie" normálne spravodajstvo má "NAJlepšia" tv....fujtajbl, to sú len drísty.
Nandrolon
11.04.20,05:47
Rtvs je asi "najnormálnejšie".
Xanti
11.04.20,06:30
https://dennikn.sk/1264273/na-slovensku-zomrie-nasledkom-chripky-viac-ako-800-ludi-rocne-v-zaockovanosti-sme-na-chvoste-eu/

https://www.google.com/search?q=chripka+rocne+umrie&oq=chripka+rocne+umrie&aqs=chrome..69i57.8016j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
A vieš dať aj iný zdroj ako denníkN? Lebo ja som dala zdroj úrad verejného zdravotníctva
Od začiatku chrípkovej sezóny 2015/2016 bolo zaznamenaných 35 prípadov SARI, u 15 z nich bol prítomný aj vírus chrípky. Ani jeden pacient so SARI nebol zaočkovaní proti chrípke. Z celkového počtu prípadov SARI zomrelo 14,3 % pacientov (5 z 35). Vírus chrípky A(H1)pdm09 sa laboratórne potvrdil u všetkých piatich zomrelých.

http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_2015_2016.pdf

Od začiatku chrípkovej sezóny 2014/2015 bolo hlásených 74 prípadov SARI, čo je o 45 prípadov viac, ako v minulej chrípkovej sezóne. U mužov sa vyskytlo 41 prípadov (55,4 %) a u žien bolo zaznamenaných 33 ochorení (44,6 %). U 35 chorých s diagnózou SARI bol laboratórne potvrdený vírus chrípky (47,3 %), u dvoch chorých bol potvrdený RS vírus. Z celkového počtu 74 prípadov zomrelo 25 pacientov

http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_2014_2015.pdf



Od začiatku chrípkovej sezóny 2013/2014 bolo hlásených 29 prípadov SARI, čo je o 214 prípadov menej ako v minulej chrípkovej sezóne a ide o viac ako osemnásobný pokles. U mužov sa vyskytlo 15 prípadov (51,7 %) a u žien bolo zaznamenaných 14 ochorení (48,3 %). U piatich chorých bol laboratórne potvrdený vírus chrípky. Z celkového počtu 29 prípadov zomrelo 5 pacientov



http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnotenie_chripkovej_sezony_2013_2014_Zaockovan ost.pdf



To len taký rýchly výcuc, čo som v rýchlosti našla. A nie čo si novinári vymysleli. Stále sa pýtam, skade 800 ľudí ročne.
bjuty smis
11.04.20,07:43
no ten zdroj nie je dennikn, on to iba zverejnil...zdroj je
Zuzana Krištúfková, epidemiologička a prezidentka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti.

ale nech sa páči, úrad verejného zdravotníctva sr
http://www.uvzsr.sk/docs/letaky/Letak_vseobecny_chripka.pdf

V SR býva chrípka nepriamou príčinou úmrtí 600 – 1000 pacientov ročne. 90 % úmrtí zapríčinených chrípkou sa vyskytuje u starších jedincov s dlhodobými chronickými ochoreniami, ktoré sa po prekonaní chrípky výrazne zhoršujú.
jar88
11.04.20,08:35
no ten zdroj nie je dennikn, on to iba zverejnil...zdroj je
Zuzana Krištúfková, epidemiologička a prezidentka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti.

ale nech sa páči, úrad verejného zdravotníctva sr
http://www.uvzsr.sk/docs/letaky/Letak_vseobecny_chripka.pdf

V SR býva chrípka nepriamou príčinou úmrtí 600 – 1000 pacientov ročne. 90 % úmrtí zapríčinených chrípkou sa vyskytuje u starších jedincov s dlhodobými chronickými ochoreniami, ktoré sa po prekonaní chrípky výrazne zhoršujú.

Treba si však uvedomiť, to slovo "nepriamou" príčinou úmrtí pacientov.
--------------------------------------
Inak to vyznie, ak sa to slovo vo vete nepoužije.

V SR býva chrípka príčinou úmrtí 600 - 1000 pacientov ročne.
bjuty smis
11.04.20,08:46
hej,
a treba si uvedomiť, že u covidu-19 je to presne rovnaké
a tu sa porovnávajú......
Dáša_
11.04.20,13:40
pavol54
11.04.20,14:36
Dobre ránko. Myslíte, že sa ešte niekedy dožijeme normálneho spravodajstva?Najprv od rána do noci Kocner, teraz niekde zmizol a 24 hodín korona. Inak sa zrejme v celom svete nič nedeje. Myslím že by si nevšimli ani keby vypukla tretia svetová.
1. je po voľbách kočner by ako zdroj už nefungoval aj threma už podľahla
2. je po voľbách korona ako masážny nástroj funguje perfektne
BXLmiami
11.04.20,15:00
Konečne úľava, tlačovka s min. zdravotníctva, pragmaticka kľudná a vie odpovedať na... jednoduché hm... otázky. Tiež mám už režim preletieť info ráno a večer. A dosť. Je otrava sedieť v paneláku.
korela
11.04.20,15:57
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus
https://style.hnonline.sk/kultura/2128833-koronavirus-a-knizny-trh-panta-rhei-straca-milion-mesacne-problemy-ma-aj-martinus
Mohli uviesť z koľkých, takto neúplné info.
V krízach sa treba chovať kreatívne, ale hľadať práve u nich spoluprácu s Lidlom som si doteraz nevedela predstaviť. Aj z tohto zamýšľaného počinu vidno, že ľudstvo môže schádzať na dobrú cestu.
buchač
11.04.20,16:06
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus....
Jedna plačka už tu bola...Pinda Adamik Hricová.
Kto sa pridá do partie ?
korela
11.04.20,16:07
Aj mňa to už prestáva baviť, ale z iného dôvodu, ešte majú ľudia čo jesť, a už sa vykráda.
Nie je to až tak dávno, čo to u nás nedokončili, boli vyrušení? Nečakaná prekážka? V susedstve v peknej veľkej vile skoro 80-ci ..., všetko majú zmapované.
korela
11.04.20,16:17
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus....
Jedna plačka už tu bola...Pinda Adamik Hricová.
Kto sa pridá do partie ?
Nevravím, že majú knihy práve rozdávať, ale im sa tovar aspoň nepokazí. Pri pohľade na likvidáciu kvetov v Holandsku vo veľkom mohlo iba srdce zaplakať, viem si predstaviť aj zhovievavejší prístup nielen ku kvetom, priblížiť ich k ľuďom, rozobrali by sa aj samé.
marjankaj
11.04.20,16:24
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus
https://style.hnonline.sk/kultura/2128833-koronavirus-a-knizny-trh-panta-rhei-straca-milion-mesacne-problemy-ma-aj-martinus
Mohli uviesť z koľkých, takto neúplné info.

To je strašné. Strácajú naše peniaze.:eek:
marjankaj
11.04.20,16:28
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus....
Jedna plačka už tu bola...Pinda Adamik Hricová.
Kto sa pridá do partie ?
Nevravím, že majú knihy práve rozdávať, ale im sa tovar aspoň nepokazí. Pri pohľade na likvidáciu kvetov v Holandsku vo veľkom mohlo iba srdce zaplakať, viem si predstaviť aj zhovievavejší prístup nielen ku kvetom, priblížiť ich k ľuďom, rozobrali by sa aj samé.
No na druhej strane. Či tebe zvädnú doma a vyhodíš ich, alebo ich vyhodia oni je vlastne jedno. Alebo by sme sa im na to mali zložiť my?
marjankaj
11.04.20,16:38
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus....
Jedna plačka už tu bola...Pinda Adamik Hricová.
Kto sa pridá do partie ?
To je ako v tom vtipe.
Podnikateľ nakupoval v tescu a vždy dal miestnemu bezdomovcovi nejaké peniaze na prilepšenie jeho situácie. Ale raz mu nedal nič lebo vraj stavia dom. A bezdomovec naňho spustil: "A to musíš stavať za moje peniaze?"
buchač
11.04.20,16:44
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus....
Jedna plačka už tu bola...Pinda Adamik Hricová.
Kto sa pridá do partie ?
Nevravím, že majú knihy práve rozdávať, ale im sa tovar aspoň nepokazí. Pri pohľade na likvidáciu kvetov v Holandsku vo veľkom mohlo iba srdce zaplakať, viem si predstaviť aj zhovievavejší prístup nielen ku kvetom, priblížiť ich k ľuďom, rozobrali by sa aj samé.
No na druhej strane. Či tebe zvädnú doma a vyhodíš ich, alebo ich vyhodia oni je vlastne jedno. Alebo by sme sa im na to mali zložiť my?
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
marjankaj
11.04.20,16:50
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
A čo s tým majú robiť? Po dátume spotreby?
Ľudia menej(alebo aj nič) zarábajú, tak šetria kde môžu. A tovar leží v obchodoch.
Nandrolon
11.04.20,16:56
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
A čo s tým majú robiť? Po dátume spotreby?
Ľudia menej(alebo aj nič) zarábajú, tak šetria kde môžu. A tovar leží v obchodoch.
To nebol moc dobrý príklad, lebo potravinové siete momentálne zažívajú "historicky vysoké" tržby na toto obdobie...
pavol54
11.04.20,17:13
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus....
Jedna plačka už tu bola...Pinda Adamik Hricová.
Kto sa pridá do partie ?
Nevravím, že majú knihy práve rozdávať, ale im sa tovar aspoň nepokazí. Pri pohľade na likvidáciu kvetov v Holandsku vo veľkom mohlo iba srdce zaplakať, viem si predstaviť aj zhovievavejší prístup nielen ku kvetom, priblížiť ich k ľuďom, rozobrali by sa aj samé.
No na druhej strane. Či tebe zvädnú doma a vyhodíš ich, alebo ich vyhodia oni je vlastne jedno. Alebo by sme sa im na to mali zložiť my?
horšie je keď si u mňa niekto objedná výrobu tovaru a potom ho nepreberie. Dôvod vraj sú zatvorené prevádzky jeho odberateľov. Poviem robotníkom že nedostanú výplatu za danú výrobu
buchač
11.04.20,17:31
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
A čo s tým majú robiť? Po dátume spotreby?
Ľudia menej(alebo aj nič) zarábajú, tak šetria kde môžu. A tovar leží v obchodoch.

Počkaj, počkaj...nie je potrebné byť teraz ovplyvnený situáciou ohľadom koroňyi.
Veď to, čo spomínam ohľadom vyhadzovania, je roky zaužívanou praxou.
Tá cenotvorba tiež...
veronikasad
11.04.20,17:45
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
A čo s tým majú robiť? Po dátume spotreby?
Ľudia menej(alebo aj nič) zarábajú, tak šetria kde môžu. A tovar leží v obchodoch.
To nebol moc dobrý príklad, lebo potravinové siete momentálne zažívajú "historicky vysoké" tržby na toto obdobie...Nielen potravinové siete, uctujem novinovy stanok, za marec trzba viac ako 50 tis.€
kukučka
11.04.20,18:08
Mňa to Holandsko nedojíma, najviac hnojiva a chémie ide do zeme pod kvety. Mne stačia moje zo záhrady.
Nandrolon
11.04.20,18:36
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
A čo s tým majú robiť? Po dátume spotreby?
Ľudia menej(alebo aj nič) zarábajú, tak šetria kde môžu. A tovar leží v obchodoch.
To nebol moc dobrý príklad, lebo potravinové siete momentálne zažívajú "historicky vysoké" tržby na toto obdobie...Nielen potravinové siete, uctujem novinovy stanok, za marec trzba viac ako 50 tis.€
20 000 eur zarobila jedna firma dodávajúca rúška do fabrík za 3minúty, možno aj kratšie. Zdvihnutím ceny. Také "židovské podnikanie"...
veronikasad
11.04.20,18:40
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
A čo s tým majú robiť? Po dátume spotreby?
Ľudia menej(alebo aj nič) zarábajú, tak šetria kde môžu. A tovar leží v obchodoch.
To nebol moc dobrý príklad, lebo potravinové siete momentálne zažívajú "historicky vysoké" tržby na toto obdobie...Nielen potravinové siete, uctujem novinovy stanok, za marec trzba viac ako 50 tis.€
20 000 eur zarobila jedna firma dodávajúca rúška do fabrík za 3minúty, možno aj kratšie. Zdvihnutím ceny. Také "židovské podnikanie"...V novinovom stánku su pevne stanovené ceny tlače aj tabakovych vyrobkov
Nandrolon
11.04.20,19:00
Viem. Ja píšem o jednom predajcovi a nie o tržbách, ale priamo o precenení.
Teda rozdiel medzi cenou pôvodnou a novou pri určitom konkrétnom kontrakte...
bettylou
11.04.20,19:07
Dnes je jasnejšie. :)
korela
11.04.20,19:41
Koronavírus a knižný trh: Panta Rhei stráca milión mesačne, problémy má aj Martinus....
Jedna plačka už tu bola...Pinda Adamik Hricová.
Kto sa pridá do partie ?
Nevravím, že majú knihy práve rozdávať, ale im sa tovar aspoň nepokazí. Pri pohľade na likvidáciu kvetov v Holandsku vo veľkom mohlo iba srdce zaplakať, viem si predstaviť aj zhovievavejší prístup nielen ku kvetom, priblížiť ich k ľuďom, rozobrali by sa aj samé.
No na druhej strane. Či tebe zvädnú doma a vyhodíš ich, alebo ich vyhodia oni je vlastne jedno. Alebo by sme sa im na to mali zložiť my?

Pýtali si od teba hádam nejakú podporu? Nie.
Ale pred ich fyzickou likvidáciou mohli ešte aspoň ľudí potešiť a nie ich z buldozermi zniesť zo sveta.
Čo je na situácii pozitiv, že by mohlo skončiť to šialenstvo okolo ich burzy aj prevážaním kvetov letecky cez pol sveta, ak nie celý, so všetkým, čo s tým súvisí.
kukučka
11.04.20,20:40
Nechcelo sa mi rozpisovať...zem si oddýchne...už je to vidno...aj teraz hviezdičky...a ten vzduch! :)
pavol54
12.04.20,03:39
Viem. Ja píšem o jednom predajcovi a nie o tržbách, ale priamo o precenení.
Teda rozdiel medzi cenou pôvodnou a novou pri určitom konkrétnom kontrakte...
A IGI zakladá klub pomoci či ako to nazval aby sme prispeli. Na týchto?
BXLmiami
12.04.20,04:17
Nefrflime a budme radi, že sme na SK. Pozrite na YouTube co sa deje v Belgicku od včera.
jar88
12.04.20,04:46
buchač [/QUOTE]
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.[/QUOTE]

ňu..ňu..ňú...
Taký kapitalistický?
A ty by si to ako robil?
-------------------------------
Vyhodia čo nepredajú, ale vieš predsa, že zaplatiť musia za všetko.
Nie len za to, čo sa im podarilo predať.
-----------------------------------------------------
Ďalej spomínaš, že je to pretrvávajúca prax a zaužívaná cenotvorba. Ak vieš niečo lepšie a si si tým istý, čo sa do toho sám nepustíš. Že by to bola len tvoja bludná myšlienka?
jar88
12.04.20,05:13
Ňu..ňu..ňu..
sito
12.04.20,06:00
Nielen potravinové siete, uctujem novinovy stanok, za marec trzba viac ako 50 tis.€

Nandrolon
20 000 eur zarobila jedna firma dodávajúca rúška do fabrík za 3minúty, možno aj kratšie. Zdvihnutím ceny. Také "židovské podnikanie"...[/QUOTE]

Prečo ti to pripadá také "židovské podnikanie".
Veď to je normálne podnikanie.
Kúpiš za 0,35€/kus a predáš za 0,85€.
Inému sa podarí kúpiť za 0,75€ a nevie predať za 0,85€, tak predá aj za 0,80€.
----------------------------------
Myslím, že vieš, alebo mal by si vedieť, že môže nastať aj situácia, že sa v určitú dobu (tam v číne) nedá kúpiť za 0,80€, ale len za 0.82€ a zároveň sa v tú istú dobu (tu u nás) predáva napríklad za 0,80€.
-----------------------------------
Obchod už dávno nieje o mlieku za 2 Kčs a múke za 4,20 Kčs.[/QUOTE]
sito
12.04.20,06:21
Predvídavý, aspoň na jar by si mohol byť. Byť, žiť je od prírody. Každý tvor je vlastne netvor! Zožerie pre svoje prežitie všetko, všetko, aj seba. Človek má najúčinnejšiu zbraň, najvyvinutejší mozog, ale každá zbraň? Má aj svoj svoju chemickú, fyzickú reakciu. Aj po Hirošime, Nagasaki sú to stále peniaze ako aj vždy predtým.

Je logické z histórie ľudstva, že každý človek nechce byť zožratý, ale čo na to príroda, čo na to náboženstvo?

https://www.youtube.com/watch?v=NBD1JJ3M7m0&t=299s

:D :);)
jar88
12.04.20,06:22
Čert ber kvety...ale keď sa vyhadzujú potraviny, to je iný level.
Taký, kuwa, kapitalistický...
Jednu várku vyhodia, novú objednajú...a urvú vyššiu predajnú cenu za menšie balenie alebo nižšiu váhu.
A čo s tým majú robiť? Po dátume spotreby?
Ľudia menej(alebo aj nič) zarábajú, tak šetria kde môžu. A tovar leží v obchodoch.
To nebol moc dobrý príklad, lebo potravinové siete momentálne zažívajú "historicky vysoké" tržby na toto obdobie...Nielen potravinové siete, uctujem novinovy stanok, za marec trzba viac ako 50 tis.€
20 000 eur zarobila jedna firma dodávajúca rúška do fabrík za 3minúty, možno aj kratšie. Zdvihnutím ceny. Také "židovské podnikanie"...
Prečo ti to pripadá také "židovské podnikanie".
Veď to je normálne podnikanie.
Kúpiš za 0,35€/kus a predáš za 0,85€.
Inému sa podarí kúpiť za 0,75€ a nevie predať za 0,85€, tak predá aj za 0,80€.
----------------------------------
Myslím, že vieš, alebo mal by si vedieť, že môže nastať aj situácia, že sa v určitú dobu (tam v číne) nedá kúpiť za 0,80€, ale len za 0.82€ a zároveň sa v tú istú dobu (tu u nás) predáva napríklad za 0,80€.
-----------------------------------
Obchod už dávno nieje o mlieku za 2 Kčs a múke za 4,20 Kčs.
sito
12.04.20,06:27
jar88
12.04.20,06:34
Vedel by tu niekto odhadnúť, koľko asi tak bude stáť jedno rúško v termíne od 26.4. do 1.5.2020?
Alebo jedno balenie 50 ks?
pavol54
12.04.20,06:36
Vedel by tu niekto odhadnúť, koľko asi tak bude stáť jedno rúško v termíne od 26.4. do 1.5.2020?
Alebo jedno balenie 50 ks?
upresni miesto ex works
marjankaj
12.04.20,06:58
Vedel by tu niekto odhadnúť, koľko asi tak bude stáť jedno rúško v termíne od 26.4. do 1.5.2020?
Alebo jedno balenie 50 ks?
Matovič to odhadne hneď ráno 2 .5.2020 na tlačovke.
Nandrolon
12.04.20,07:29
Nechcelo sa mi rozpisovať...zem si oddýchne...už je to vidno...aj teraz hviezdičky...a ten vzduch! :)

Veď to = ten vzduch! ! !

Včera sme boli (trošku zdiaľky) pozrieť na pieskovú dunu a po návrate ma prebytok toho nebezpečného plynu - kyslíka tak švacol o sedačku .... . 2 hodiny svet nevedel o mne.
U nás sú partie idiotov, ktoré odstavia staré kombíky v strede družstevného na hrebeni /najvyšší bod/, otvoria všetkých 5 dverí a hudba naplno. Detiská tam jačiaci pobehujú /tipujem min. na ADHD/ a zábava graduje. Čistý imbecilizmus, určite značky BL, lebo tunajší by to nedokázali, aj keby chceli. Takí "bnutý" sa už museli narodiť.
sito
12.04.20,07:48
Vedel by tu niekto odhadnúť, koľko asi tak bude stáť jedno rúško v termíne od 26.4. do 1.5.2020?
Alebo jedno balenie 50 ks?

Pokiaľ to bude len o cene jednorázového rúška?

A nevieš koľko dnes stojí v Španielsku, Taliansku kartónová rakva? Nevieš koľko stojí v USA miesto v hromadnom hrobe?

Pellegrini navrhol uzavrieť hranice a domácu karanténu. Matovič, aby si ľudia ušili rúška, a doniesli svoje teplomery do firiem, obchodov na ulicu. A zistil, že aj okresy majú svoje hranice. Chytil ľudí ich na udicu, či sa nahodil na udicu ako návnada? Ľudia majte ma radi!

https://www.youtube.com/watch?v=07gr_Fi25Yg :D
jar88
12.04.20,07:55
Vedel by tu niekto odhadnúť, koľko asi tak bude stáť jedno rúško v termíne od 26.4. do 1.5.2020?
Alebo jedno balenie 50 ks?
upresni miesto ex works
Ak sa dá, tak by som prosil cenu
EXW - Bratislava
EXW - Trnava
EXW - Žilina
EXW - Nitra
jar88
12.04.20,08:00
Nechcelo sa mi rozpisovať...zem si oddýchne...už je to vidno...aj teraz hviezdičky...a ten vzduch! :)

Veď to = ten vzduch! ! !

Včera sme boli (trošku zdiaľky) pozrieť na pieskovú dunu a po návrate ma prebytok toho nebezpečného plynu - kyslíka tak švacol o sedačku .... . 2 hodiny svet nevedel o mne.
U nás sú partie idiotov, ktoré odstavia staré kombíky v strede družstevného na hrebeni /najvyšší bod/, otvoria všetkých 5 dverí a hudba naplno. Detiská tam jačiaci pobehujú /tipujem min. na ADHD/ a zábava graduje. Čistý imbecilizmus, určite značky BL, lebo tunajší by to nedokázali, aj keby chceli. Takí "bnutý" sa už museli narodiť.

Minule ti nevadil ani rev (burácanie) motora tvojej štvorkolky a zrazu si tak citlivý?
Aká super zmena.
Doslova obdivuhodná zmena.
Nandrolon
12.04.20,08:43
Médiá sa záhadne nezaujímajú o čistky vo vedení NDS, hlavne, prečo tam nový riaditeľ zotrval iba 1 deň.
No, Sme rodina sa už chopí príležitostí.
jar88
12.04.20,09:05
Včera k nám prileteli prvé dve lastovičky. Jeden párik.
Kedy asi priletia ostatné? A priletia vôbec?
Mali sme ich tu päť párov (v piatich hniezdach). Jasné že mali aj kopu mladých a aj tie by mali priletieť.
kopretinka
12.04.20,09:51
Včera bolo strašne málo zákaznikov s ohľadom na to,že je 2 dni zatvorené......
Večer išlo do odpisu minimálne za 2 palety chleba,pečiva,koláčov.....
kopretinka
12.04.20,09:51
Včera k nám prileteli prvé dve lastovičky. Jeden párik.
Kedy asi priletia ostatné? A priletia vôbec?
Mali sme ich tu päť párov (v piatich hniezdach). Jasné že mali aj kopu mladých a aj tie by mali priletieť.
Lastovičky alebo belorítky?
pavol54
12.04.20,10:02
Vedel by tu niekto odhadnúť, koľko asi tak bude stáť jedno rúško v termíne od 26.4. do 1.5.2020?
Alebo jedno balenie 50 ks?
upresni miesto ex works
Ak sa dá, tak by som prosil cenu
EXW - Bratislava
EXW - Trnava
EXW - Žilina
EXW - Nitra
Tam sú sklady alebo výrobcovia?
Nandrolon
12.04.20,10:02
Včera bolo strašne málo zákaznikov s ohľadom na to,že je 2 dni zatvorené......
Večer išlo do odpisu minimálne za 2 palety chleba,pečiva,koláčov.....
Včera doobeda som išiel autom okolo 3 hypermarketov. Parkoviská takmer úplne prázdne aj u nás.
pavol54
12.04.20,10:11
Včera bolo strašne málo zákaznikov s ohľadom na to,že je 2 dni zatvorené......
Večer išlo do odpisu minimálne za 2 palety chleba,pečiva,koláčov.....
čo to je, v Kanade vyliali pre nezáujem do kanlizácie 45 000 (nejakých objemových jednotiek) asi litrov čerstvého mlieka kravu treba vydojiť 2 x denne alebo utratiť. Inak sme sa zhodli že obchody si svoj veľkonočný boom užili asi pred troma týždňami. Som v rozpakoch akú hodnotu má užitočné (za zverejnenie, alebo za obsah správy)
sito
12.04.20,10:39
Včera bolo strašne málo zákaznikov s ohľadom na to,že je 2 dni zatvorené......
Večer išlo do odpisu minimálne za 2 palety chleba,pečiva,koláčov.....
čo to je, v Kanade vyliali pre nezáujem do kanlizácie 45 000 (nejakých objemových jednotiek) asi litrov čerstvého mlieka kravu treba vydojiť 2 x denne alebo utratiť. Inak sme sa zhodli že obchody si svoj veľkonočný boom užili asi pred troma týždňami. Som v rozpakoch akú hodnotu má užitočné (za zverejnenie, alebo za obsah správy)


Okamih je okamih, krátka doba, mihnutie a to sa nikdy neopakuje. Ani rozliate mlieko, či smotanu nie je možné s neho zlízať. No vždy si to niekto zlizne. Len kravy, jalovice, teliatká, býci, voly, či každý kto ich volí? :D:);)
pavol54
12.04.20,10:48
Médiá sa záhadne nezaujímajú o čistky vo vedení NDS, hlavne, prečo tam nový riaditeľ zotrval iba 1 deň.
No, Sme rodina sa už chopí príležitostí.
tak na pol huby, vraj bol zaplaetený v nejakej predošlej kauze. vidina časti 10 melónového koláča nie je na zahodenie koná divy aj v médiách
lujza.j
12.04.20,11:17
Ani by ma nenapadlo ist v sobotu na nakup...a nie este vcera.....bola som v utorok...a az vo stvrtok...co bude bude...co nebude nebude:D.....isto neumreme....
misoft
12.04.20,12:21
U mňa najbližšie asi len streda - štvrtok - kým sa všetko do báchorov nenatlačí :D - inak nemá význam liezť do obchodu.
kopretinka
12.04.20,13:53
Ani by ma nenapadlo ist v sobotu na nakup...a nie este vcera.....bola som v utorok...a az vo stvrtok...co bude bude...co nebude nebude:D.....isto neumreme....
Ja som bola v robote.....
pavol54
12.04.20,13:58
Ani by ma nenapadlo ist v sobotu na nakup...a nie este vcera.....bola som v utorok...a az vo stvrtok...co bude bude...co nebude nebude:D.....isto neumreme....
Ja som bola v robote.....
ti poviem mám dosť toho náhubku za pol hodinu, vôbec sa vám čudujem tej výdrži celý deň a ešte nejaký protivný zákazník nech sa natrafí
lujza.j
12.04.20,14:23
Ved ja som nepisala,ze si bola nakupit...to mi doslo,ze si radila-pracovala...
Nandrolon
12.04.20,16:28
Médiá sa záhadne nezaujímajú o čistky vo vedení NDS, hlavne, prečo tam nový riaditeľ zotrval iba 1 deň.
No, Sme rodina sa už chopí príležitostí.
tak na pol huby, vraj bol zaplaetený v nejakej predošlej kauze. vidina časti 10 melónového koláča nie je na zahodenie koná divy aj v médiách
Údajne bol zapletený v cca 23 mil. kšefte na vodárňach. Ak budem vedieť viac, napíšem.
kopretinka
12.04.20,17:11
Je to otras,maaam ho nna sebe 5,10 do 14,45 minim.,akurat cez ptrestavksu ked jem,tak dowliu.
Prave sa mi doodtbsl monil
Dodrbcal mobiilk :mad::eek::mee:
misoft
12.04.20,17:20
Vidím, čítam....ale dešifroval som to :D
misoft
12.04.20,17:23
Médiá sa záhadne nezaujímajú o čistky vo vedení NDS, hlavne, prečo tam nový riaditeľ zotrval iba 1 deň.
No, Sme rodina sa už chopí príležitostí.
tak na pol huby, vraj bol zaplaetený v nejakej predošlej kauze. vidina časti 10 melónového koláča nie je na zahodenie koná divy aj v médiách
Údajne bol zapletený v cca 23 mil. kšefte na vodárňach. Ak budem vedieť viac, napíšem.
...a nielen tam....
bettylou
12.04.20,20:34
pavol54
13.04.20,03:28
Médiá sa záhadne nezaujímajú o čistky vo vedení NDS, hlavne, prečo tam nový riaditeľ zotrval iba 1 deň.
No, Sme rodina sa už chopí príležitostí.
tak na pol huby, vraj bol zaplaetený v nejakej predošlej kauze. vidina časti 10 melónového koláča nie je na zahodenie koná divy aj v médiách
Údajne bol zapletený v cca 23 mil. kšefte na vodárňach. Ak budem vedieť viac, napíšem.
včera počúvam debatu českých politikov "Cena respirátorov rástla až do 250 Kč, dnešná ponuka je okolo 75 Kč", veľmi rád by som vedel koľko platia naši nákupcovia za respirátory. Novinári mlčia
pavol54
13.04.20,03:29
Médiá sa záhadne nezaujímajú o čistky vo vedení NDS, hlavne, prečo tam nový riaditeľ zotrval iba 1 deň.
No, Sme rodina sa už chopí príležitostí.
tak na pol huby, vraj bol zaplaetený v nejakej predošlej kauze. vidina časti 10 melónového koláča nie je na zahodenie koná divy aj v médiách
Údajne bol zapletený v cca 23 mil. kšefte na vodárňach. Ak budem vedieť viac, napíšem.
...a nielen tam....
však pridaj kde ešte
korela
13.04.20,04:47
pavol54
13.04.20,04:56
Ako si predstavujete NWO?

https://openiazoch.zoznam.sk/cl/203084/Buducnost-v-rukach-vlady-Styri-mozne-podoby-sveta-po-koronaviruse

;)
Bieloruský prezident povedal, prečo nedal krajinu do karantény
https://www.biosferaklub.info/bielorusky-prezident-povedal-preco-nedal-krajinu-do-karanteny/
No uvidíme. Možno aj tam dostali novinári pár melónov aby vedeli čo majú písať, alebo globsecoví novinári aby vedeli čo majú písať
korela
13.04.20,05:18
buchač
13.04.20,05:42
Bieloruský prezident povedal, prečo nedal krajinu do karantény
https://www.biosferaklub.info/bielorusky-prezident-povedal-preco-nedal-krajinu-do-karanteny/

Fasa stránka...Это белорусский исследователь?
misoft
13.04.20,06:49
však pridaj kde ešte
Obchvat Krupiny - neškania, nerealizované
2017 - NDS - obrovské odmeny, odstupné pre odchádzajúcich (stopnuté ministrom!)
ale veď si vyhľadaj - pozri si, kde všade má/mal prsty! Stačí OR.
Nandrolon
13.04.20,08:16
Rozosmialo.
Žeby až tak? Človek by ani neveril :-))))))))))
https://refresher.sk/83202-Minister-obrany-Nad-dohodil-miesto-hovorkyne-ministerstva-vnutra-svojej-partnerke?gdpr-accept=1
+
"ZAČALA RABOVAČKA a Lá týždeň Igora Matoviča:

1. Odkúpená záložná nemocnica Medika zo štátnych hmotných rezerv = predaná v tichosti manželovi hovorkyni ministerstva vnútra!!!

2. Vymenený riaditeľ na Hlavnom banskom úrade = dosadený Sulikov joint kamarát, ktorý je nekompetentný, nakoľko doposiaľ sa zaoberal sedačkami a ekokožou = a teraz má viesť odbor baníctva a ťažby v tomto štáte!!!

3. Sulík chce odpredať SLOVENSKÉ EKEKTRÁRNE!!!!

4. Kollár podporuje privatizáciu NEMOCNÍC !!!

Koľko ich pistavili???

5. PRIPOMENUTIE k boju proti korupcii:

Súčasný Minister NAĎ ako niekdajší vedúci sekcie obrany Stáleho zastúpenia SR pri NATO v Bruseli - vybavil-dosadil na teplé fleky z rodiny 2 osoby = 》 brata Reného a švagra !"
buchač
13.04.20,08:38
By bolo dobré, ak by diskutér na Pravde tie body 1 - 5 podložil aj nejakým linkom...inak je to len blábol.
https://debata.pravda.sk/debata/548314-kedy-igor-matovic-porazi-koronavirus/prispevok/7340672/
Nandrolon
13.04.20,09:13
Buchač: zdieľajú to aj ľudia na FB, ale našiel som to cez google aj na pravde. Z FB sa mi na mobile nedarilo vyextrahovať priamy link. Ale však časom sa uvidí, či je to balast alebo skutočnosť. Ten článok sa dá overiť aj dnes /pri PC/ budem až zajtra v práci, ako aj bod 1., 2., a 5.
buchač
13.04.20,09:25
Buchač: zdieľajú to aj ľudia na FB, ale našiel som to cez google aj na pravde. Z FB sa mi na mobile nedarilo vyextrahovať priamy link. Ale však časom sa uvidí, či je to balast alebo skutočnosť. Ten článok sa dá overiť aj dnes /pri PC/ budem až zajtra v práci, ako aj bod 1., 2., a 5.
Dilinov na Booku Fasov neriešim...poniektorí sú schopní zdieľať ešte aj klamstvá o svojej osobe.

Pravda je niekde inde....čas minulý. Aký bude čas budúci, to je iná.
Sulík CHCEL - navrhoval odpredaj
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Sul%C3%ADk+chce+odpreda%C5%A5+SLOVENSK%C3%89+EKE KTR%C3%81RNE
Tiež Kollár mudroval
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Koll%C3%A1r+podporuje+privatiz%C3%A1ciu+NEMOCN%C 3%8DC

Overiť, overiť...a prečo som asi reagoval ? Žeby to bolo tým, že som si to overil ?
Nandrolon
13.04.20,09:29
Buchač: zdieľajú to aj ľudia na FB, ale našiel som to cez google aj na pravde. Z FB sa mi na mobile nedarilo vyextrahovať priamy link. Ale však časom sa uvidí, či je to balast alebo skutočnosť. Ten článok sa dá overiť aj dnes /pri PC/ budem až zajtra v práci, ako aj bod 1., 2., a 5.
Dilinov na Booku Fasov neriešim...poniektorí sú schopní zdieľať ešte aj klamstvá o svojej osobe.

Pravda je niekde inde....čas minulý. Aký bude čas budúci, to je iná.
Sulík CHCEL - navrhoval odpredaj
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Sul%C3%ADk+chce+odpreda%C5%A5+SLOVENSK%C3%89+EKE KTR%C3%81RNE
Tiež Kollár mudroval
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Koll%C3%A1r+podporuje+privatiz%C3%A1ciu+NEMOCN%C 3%8DC

Overiť, overiť...a prečo som asi reagoval ? Žeby to bolo tým, že som si to overil ?
V poriadku. Ale ako píšem, zdieľala to osoba, ktorá väčšinou stačky nezdieľa /ja napr. nezdieľam okrem svojich vlastných fotiek v patričných skupinách vôbec nič/.
Ale zaujíma ma to, s tou NDS, lebo to mám z prvej ruky, akurát nebol čas na podrobnosti...
marjankaj
13.04.20,09:36
No na druhej strane nezaškodí im aj vlastná medicína. Keď boli v opozícii tiež toho popísali.
Nandrolon
13.04.20,09:38
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Dáša_
13.04.20,09:59
Rozosmialo.
Žeby až tak? Človek by ani neveril :-))))))))))
https://refresher.sk/83202-Minister-obrany-Nad-dohodil-miesto-hovorkyne-ministerstva-vnutra-svojej-partnerke?gdpr-accept=1
+
"ZAČALA RABOVAČKA a Lá týždeň Igora Matoviča:

1. Odkúpená záložná nemocnica Medika zo štátnych hmotných rezerv = predaná v tichosti manželovi hovorkyni ministerstva vnútra!!!

!"

"Roky nevyužívanú záložnú nemocnicu v Banskej Štiavnici ešte pred 17. decembrom Správa štátnych hmotných rezerv predala."

"Vedenie štátnych rezerv predaj záložnej nemocnice nepovažuje za chybu.

„Určite nie. Je nepoužiteľná, musela by prejsť kontrolou,“ odpovedal v nedeľu predseda správy hmotných rezerv Kajetán Kičura na otázku SME, či teraz nemohla nemocnica poslúžiť na hospitalizáciu či karanténu pacientov s Covid-19.

„Nemali sme finančné prostriedky na jej udržiavanie v stave, v akom by bolo treba, aby budova bola. V tej dobe to nebolo účelné,“ hovorí Jozef Jantoš, generálny riaditeľ sekcie štátnych hmotných rezerv.
550-tisíc eur

je cena, za ktorú SŠHR predala nehnuteľnosti bývalej nemocnice v Banskej Štiavnici a skladu zdravotníckeho materiálu.

Jeden z miestnych obyvateľov na facebook cez týždeň napísal, že nemocnica bola udržiavaná v pohotovostnom stave – zabezpečovala sa obmena liekov a v izbách údajne boli postele a prístroje pozakrývané plachtami.

Kičura, naopak, povedal, že budovu predávali prázdnu, bez medicínskeho vybavenia. „Bola vysťahovaná pred niekoľkými desiatkami rokov.“




https://domov.sme.sk/c/22365073/statne-rezervy-predali-zaloznu-nemocnicu-nie-je-to-chyba-tvrdia.html

snáď nechce niekto tvrdiť, že za 3 týždne sa dá zrealizovať predaj akejkolvek nehnutelnosti????
Dáša_
13.04.20,10:05
2. Vymenený riaditeľ na Hlavnom banskom úrade = dosadený Sulikov joint kamarát, ktorý je nekompetentný, nakoľko doposiaľ sa zaoberal sedačkami a ekokožou = a teraz má viesť odbor baníctva a ťažby v tomto štáte!!!



no, trochu sa obávam, že funkcia riaditeľa Hlavného banského úradu ani neexistuje. Nebude to skôr predseda?
Nandrolon
13.04.20,10:10
2. Vymenený riaditeľ na Hlavnom banskom úrade = dosadený Sulikov joint kamarát, ktorý je nekompetentný, nakoľko doposiaľ sa zaoberal sedačkami a ekokožou = a teraz má viesť odbor baníctva a ťažby v tomto štáte!!!



no, trochu sa obávam, že funkcia riaditeľa Hlavného banského úradu ani neexistuje. Nebude to skôr predseda?
A nie je to jedno, ako sa volá najvyššia hlava v každej "spoločnosti"?nie každý je ekonóm, aby vedel dané hierarchie.
Dáša_
13.04.20,10:20
2. Vymenený riaditeľ na Hlavnom banskom úrade = dosadený Sulikov joint kamarát, ktorý je nekompetentný, nakoľko doposiaľ sa zaoberal sedačkami a ekokožou = a teraz má viesť odbor baníctva a ťažby v tomto štáte!!!



no, trochu sa obávam, že funkcia riaditeľa Hlavného banského úradu ani neexistuje. Nebude to skôr predseda?
A nie je to jedno, ako sa volá najvyššia hlava v každej "spoločnosti"?nie každý je ekonóm, aby vedel dané hierarchie.


a vyjadríš sa aj k predaju ten nemocnice? Alebo to zahráš do stratena?
Nandrolon
13.04.20,10:35
2. Vymenený riaditeľ na Hlavnom banskom úrade = dosadený Sulikov joint kamarát, ktorý je nekompetentný, nakoľko doposiaľ sa zaoberal sedačkami a ekokožou = a teraz má viesť odbor baníctva a ťažby v tomto štáte!!!



no, trochu sa obávam, že funkcia riaditeľa Hlavného banského úradu ani neexistuje. Nebude to skôr predseda?
A nie je to jedno, ako sa volá najvyššia hlava v každej "spoločnosti"?nie každý je ekonóm, aby vedel dané hierarchie.


a vyjadríš sa aj k predaju ten nemocnice? Alebo to zahráš do stratena?
... to bola citácia, nie moje slová. Ale ak to píšeš a je to pravda, tak mi to korešponduje s tým, že SME Rodina nehlasovalo častokrát s vtedy vládnucou koalíciou nežistne.
Teda ak je pravda, že kupec mal "niečo spoločné" so SME Rodina.
Okrem toho, čo som spomínal o NDS, tak práve SME Rodina ide meniť regionálnych riaditeľov NDS. Už som tu písal pred pár týždňami, čo sa chystá.
Dáša, takže opýtam sa ťa teraz aj ja: "Má kupec uvedenej nemocnice bližší vžťah k strane SME Rodina?", alebo to zahráš do stratena?!
Dáša_
13.04.20,10:48
2. Vymenený riaditeľ na Hlavnom banskom úrade = dosadený Sulikov joint kamarát, ktorý je nekompetentný, nakoľko doposiaľ sa zaoberal sedačkami a ekokožou = a teraz má viesť odbor baníctva a ťažby v tomto štáte!!!



no, trochu sa obávam, že funkcia riaditeľa Hlavného banského úradu ani neexistuje. Nebude to skôr predseda?
A nie je to jedno, ako sa volá najvyššia hlava v každej "spoločnosti"?nie každý je ekonóm, aby vedel dané hierarchie.


a vyjadríš sa aj k predaju ten nemocnice? Alebo to zahráš do stratena?
... to bola citácia, nie moje slová. Ale ak to píšeš a je to pravda, tak mi to korešponduje s tým, že SME Rodina nehlasovalo častokrát s vtedy vládnucou koalíciou nežistne.
Teda ak je pravda, že kupec mal "niečo spoločné" so SME Rodina.
Okrem toho, čo som spomínal o NDS, tak práve SME Rodina ide meniť regionálnych riaditeľov NDS. Už som tu písal pred pár týždňami, čo sa chystá.
Dáša, takže opýtam sa ťa teraz aj ja: "Má kupec uvedenej nemocnice bližší vžťah k strane SME Rodina?", alebo to zahráš do stratena?!

no to netuším a ani ma to nezaujíma. Mna zaujalo, že si zdielal text o predaji nemocnice za 3 týždne. Bez toho, že by si si aspon niečo overil. ak ccheš pozerať kupca, tak hľadaj tu http://orsr.sk/vypis.asp?ID=15202&SID=2&P=1

A ked budeš ešte lepšie hladať, tak nájdeš dotácie, ktoré dostával podpísane ministrom malatinským. Ku komu mal ten blízko, to fakt netuším :D

a čo sa týka výmen na vedúcich funkciach - chceš povedať, že pokiaľ sú vedúce miesta politické nominácie, tak si ich má nová vláda nechať? lebo nie som taký optimista, aby som si myslela, že na čele absolútne každého úradu je nejaký odborník.
bettylou
13.04.20,10:55
Ešte ani neprešalo, a aj tak je smetisko na vode.

https://dromedar.zoznam.sk/cl/11161/1881629/
Nandrolon
13.04.20,11:02
2. Vymenený riaditeľ na Hlavnom banskom úrade = dosadený Sulikov joint kamarát, ktorý je nekompetentný, nakoľko doposiaľ sa zaoberal sedačkami a ekokožou = a teraz má viesť odbor baníctva a ťažby v tomto štáte!!!



no, trochu sa obávam, že funkcia riaditeľa Hlavného banského úradu ani neexistuje. Nebude to skôr predseda?
A nie je to jedno, ako sa volá najvyššia hlava v každej "spoločnosti"?nie každý je ekonóm, aby vedel dané hierarchie.


a vyjadríš sa aj k predaju ten nemocnice? Alebo to zahráš do stratena?
... to bola citácia, nie moje slová. Ale ak to píšeš a je to pravda, tak mi to korešponduje s tým, že SME Rodina nehlasovalo častokrát s vtedy vládnucou koalíciou nežistne.
Teda ak je pravda, že kupec mal "niečo spoločné" so SME Rodina.
Okrem toho, čo som spomínal o NDS, tak práve SME Rodina ide meniť regionálnych riaditeľov NDS. Už som tu písal pred pár týždňami, čo sa chystá.
Dáša, takže opýtam sa ťa teraz aj ja: "Má kupec uvedenej nemocnice bližší vžťah k strane SME Rodina?", alebo to zahráš do stratena?!

no to netuším a ani ma to nezaujíma. Mna zaujalo, že si zdielal text o predaji nemocnice za 3 týždne. Bez toho, že by si si aspon niečo overil. ak ccheš pozerať kupca, tak hľadaj tu http://orsr.sk/vypis.asp?ID=15202&SID=2&P=1

A ked budeš ešte lepšie hladať, tak nájdeš dotácie, ktoré dostával podpísane ministrom malatinským. Ku komu mal ten blízko, to fakt netuším :D

a čo sa týka výmen na vedúcich funkciach - chceš povedať, že pokiaľ sú vedúce miesta politické nominácie, tak si ich má nová vláda nechať? lebo nie som taký optimista, aby som si myslela, že na čele absolútne každého úradu je nejaký odborník.
Takže Iba ty sa môžeš opýtať priamo. Ale ak sa opýtam priamo ja, zahráš to do stratena v štýle neviem, netuším atď. Poznám ťa, viem, že nie si taká sprostá, aby si nevedela, netušila...
Ja som zase nevedel, a netušil, že v tejto téme "kaviarenských povaľačov" sa musia uverejňovať najlepšie iba platné rozsudky ak sa to dotýka terajšej svinsko-zlodejskej čvargy. Predtým pľuvance na Danka, Fica, Kotlebu nevadili...
Ale však nie je dnešnému dňu je koniec a niektorí máme aj trošku dlhšiu pamäť, tak uvidíme.
misoft
13.04.20,11:16
Ešte ani neprešalo, a aj tak je smetisko na vode.

https://dromedar.zoznam.sk/cl/11161/1881629/
Nič nového pod slnkom..... každý rok je to, každý rok!
pavol54
13.04.20,11:24
By bolo dobré, ak by diskutér na Pravde tie body 1 - 5 podložil aj nejakým linkom...inak je to len blábol.
https://debata.pravda.sk/debata/548314-kedy-igor-matovic-porazi-koronavirus/prispevok/7340672/
Ani Michelova hacienda doteraz nebola podložená relevantným dokladom (FRANC. LV) A a berieme to ako axióm
Kvaka
13.04.20,11:31
Zaujalo https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2020/04/13/korona-slepota-otazky-na-ktore-pan-premier-nema-odpovede/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

...."Skôr začínam mať dojem, že pána premiéra Matoviča postihla „Korona slepota“, že začal byť posadnutý vyhladením Korona vírusu, hoci aj za neadekvátne vysokú cenu. A to nie len materiálnu, alebo finančnú. Dokonca začínam mať dojem, že sa v podvedomí začíname zapájať do akejsi Korona súťaže, o medailové umiestnenie v rámci EÚ, čo sa týka úspešnosti opatrení zameraných proti šíreniu Korona vírusu. A tieto moje dojmy posilňujú minimálne tieto nezodpovedané otázky zo strany pána premiéra:".............

Tiež mi občas prepne v hlave, či niekto nesúťaží, za účelom akejsi slávy, kiež by som sa mýlila.
pavol54
13.04.20,11:39
Zaujalo https://marcelburkert.blog.pravda.sk/2020/04/13/korona-slepota-otazky-na-ktore-pan-premier-nema-odpovede/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

...."Skôr začínam mať dojem, že pána premiéra Matoviča postihla „Korona slepota“, že začal byť posadnutý vyhladením Korona vírusu, hoci aj za neadekvátne vysokú cenu. A to nie len materiálnu, alebo finančnú. Dokonca začínam mať dojem, že sa v podvedomí začíname zapájať do akejsi Korona súťaže, o medailové umiestnenie v rámci EÚ, čo sa týka úspešnosti opatrení zameraných proti šíreniu Korona vírusu. A tieto moje dojmy posilňujú minimálne tieto nezodpovedané otázky zo strany pána premiéra:".............

Tiež mi občas prepne v hlave, či niekto nesúťaží, za účelom akejsi slávy, kiež by som sa mýlila.
"To bude drahé" "však oni to zaplatia" (daňovníci) aj papalášska papiernička je už obsadená ešte tak ubytovňu v Trnave by mohli
bjuty smis
13.04.20,11:41
By bolo dobré, ak by diskutér na Pravde tie body 1 - 5 podložil aj nejakým linkom...inak je to len blábol.
https://debata.pravda.sk/debata/548314-kedy-igor-matovic-porazi-koronavirus/prispevok/7340672/
Ani Michelova hacienda doteraz nebola podložená relevantným dokladom (FRANC. LV) A a berieme to ako axióm
že ju počiatek priznal nie je pre teba dôkaz ?
však máš x rozhovorov.....
Katy a R
13.04.20,11:48
Anička - som nejaký čas nesledovala správy ... len si pozriem kratučko stránku min zdravotníctva, ako to pribúda .. a samozrejme, keď sa môj muž rozčuľuje nad telkou, tak tiež započujem ... ale prchám vedľa! A tuším sa cítim óoveľa lepšie,ako pred dvomi týždňami. Aj tak to nijako neovplyvním.
- pozrela som si napr nejaké starinky v telke (dokonca som fandila aj našim hokejistom, keď boli majstri ;))... a moje krimi seriály idú tiež . ešte sa musím občas "vyvenčiť"
Dnes som klikla na Topky len preto, že bola chvíľku mimo stránka min zdrav. - ale už ide:)
Kvaka
13.04.20,12:33
Katy, tiež už nepozerám správy v tv, občas si ich vypočujem v rádiu, či prečítam na nete noviny a dosť. Niečo porobím v záhradke, boli sme aj v prírode. Nikde nijaké kontroly, všade vyľudnené bolo. Vypekala som nejaké koláče, rozdala som polovicu. Dnes pečiem iba chlebík. Jogurty som dvakrát robila, celkom sú dobré, z čerstvého mlieka.
pavol54
13.04.20,12:42
By bolo dobré, ak by diskutér na Pravde tie body 1 - 5 podložil aj nejakým linkom...inak je to len blábol.
https://debata.pravda.sk/debata/548314-kedy-igor-matovic-porazi-koronavirus/prispevok/7340672/
Ani Michelova hacienda doteraz nebola podložená relevantným dokladom (FRANC. LV) A a berieme to ako axióm
že ju počiatek priznal nie je pre teba dôkaz ?
však máš x rozhovorov.....
nečítam všetko, kde to bolo,
lujza.j
13.04.20,12:44
Tv spravy- davno som sa odstrihla od politiky...aj tak stale dookola to iste....stari lupeznici,novi lupeznici...buduci lupeznici....vratila som sa na kusok po volbach....a potom teraz pri viruse....ale uz tyzden ani ťuk....tiez iba kolko pribudlo....este keby specifikovali...kde ako sa nakazili...teda mna by to zaujimalo...
Ja som si kukla AO - tenis ....o mesiac by uz pomaly startoval.dalsi....co uz nabuduce:) hlavne nech sme zdravi...
korela
13.04.20,13:06
Po dlhých rokoch si počas pobytu v kuchyni púšťam Slovensko 1. Najviac ma udivuje dokola nemeniaci oznam o príznakoch súčasnej nákazy. Vôbec sa neunúvajú ho doplniť o nové informácie akými sú aj črevné problémy.
Taký trvalý podmaz vytvárajúci v ľuďoch strach. Možno ho mnohí berú inak.
Kvaka
13.04.20,13:19
Ja stále počúvam SR1, ani to už neregistrujem, aké príznaky tam popisujú, aby to zmenili, museli by to mať asi odobrené od MZ, nemôžu iba na základe toho, čo si niekde prečítajú. Neviem, či ÚVZ to má na svojej stránke doplnené. Tiež som zachytila o tých brušných problémoch. Dnes dávali radošincov, som sa pobavila.
jar88
13.04.20,13:38
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
pavol54
13.04.20,13:41
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
A ja som vytiahol zo dna rybníka petrolejku ešte svietila
misoft
13.04.20,13:43
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
A ja som vytiahol zo dna rybníka petrolejku ešte svietila
...a to dokonca bez knôta.....
SS88 je obyčajný tlčhuba. zase vypustil svoje bludy.

Už len čakám, kedy on napíše, že sa mu ozval kamoš, ktorého nevidel od narodenia, ktorý má kamoša, ktorý zase má známeho, ktorý má kámoša na úrade vlády....
pavol54
13.04.20,13:57
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
A ja som vytiahol zo dna rybníka petrolejku ešte svietila
...a to dokonca be knôta.....
SS88 je obyčajný tlčhuba. zase vypustil svoje bludy.

Už len čakám, kedy on napíše, že sa mu ozval kamoš, ktorého nevidel od narodenia, ktorý má kamoša, ktorý zase má známeho, ktorý má kámoša na úrade vlády....
fabuluje.
pavol54
13.04.20,13:59
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
dnes za 12,5 ponúkajú česi 3 respirátory. Nakoniec z teba vylezie že je to ex works nejaká továreň v Číne
marjankaj
13.04.20,14:11
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
A ja som vytiahol zo dna rybníka petrolejku ešte svietila
...a to dokonca bez knôta.....
SS88 je obyčajný tlčhuba. zase vypustil svoje bludy.

Už len čakám, kedy on napíše, že sa mu ozval kamoš, ktorého nevidel od narodenia, ktorý má kamoša, ktorý zase má známeho, ktorý má kámoša na úrade vlády....
Čo sa furt navážate do jar88. Napíše niečo bez urážok a furt sa vám nepáči.
Pomaly klesnete na úroveň bodliaka, ktorý iba striehne, čo napíše buchač, aby tam prihodil tú jeho průpovídku.
misoft
13.04.20,14:15
Prečítaj si, čo písal.... pekné voloviny.... že vraj "kartón --> paleta--> kontajner" - chcel by som vedieť, kto by predával celý kontajner - veď sa to musí deklarovať. Evidovať... a zaručene by do toho vstúpili štátne orgány... inak by to bol čierny obchod.
marjankaj
13.04.20,14:58
Prečítaj si, čo písal.... pekné voloviny.... že vraj "kartón --> paleta--> kontajner" - chcel by som vedieť, kto by predával celý kontajner - veď sa to musí deklarovať. Evidovať... a zaručene by do toho vstúpili štátne orgány... inak by to bol čierny obchod.
Každý môže sem písať voloviny. Ty si tu inkvizítor alebo čo?
misoft
13.04.20,16:19
Prečítaj si, čo písal.... pekné voloviny.... že vraj "kartón --> paleta--> kontajner" - chcel by som vedieť, kto by predával celý kontajner - veď sa to musí deklarovať. Evidovať... a zaručene by do toho vstúpili štátne orgány... inak by to bol čierny obchod.
Každý môže sem písať voloviny. Ty si tu inkvizítor alebo čo?
A čo? Ty ho nepoznáš? Veď ten skoro stále vypotí takéto hlody.
marjankaj
13.04.20,16:25
Prečítaj si, čo písal.... pekné voloviny.... že vraj "kartón --> paleta--> kontajner" - chcel by som vedieť, kto by predával celý kontajner - veď sa to musí deklarovať. Evidovať... a zaručene by do toho vstúpili štátne orgány... inak by to bol čierny obchod.
Každý môže sem písať voloviny. Ty si tu inkvizítor alebo čo?
A čo? Ty ho nepoznáš? Veď ten skoro stále vypotí takéto hlody.
Poznám. Ale teraz nikoho neurážal.
pavol54
13.04.20,16:45
Prečítaj si, čo písal.... pekné voloviny.... že vraj "kartón --> paleta--> kontajner" - chcel by som vedieť, kto by predával celý kontajner - veď sa to musí deklarovať. Evidovať... a zaručene by do toho vstúpili štátne orgány... inak by to bol čierny obchod.
on popísal ponuku, nerozpisoval celý účtovný evidenčný postup kamoša dodávateľa, ani to kde tá ponuka je naskladnená. Ak mu kamoš dodá tovar odberateľa zaujíma faktúra z hľadiska obsahu a ceny nič viac nič menej (hoci aj na 10 kontajnerov) .z hľadiska kvality certifikát, respektíve potvrdenie o zhode. Ja som reagoval na obsahovú stránku ponuky
pavol54
13.04.20,16:55
Pred pár dňami som tu písal že tie slávne mimovládky by sa mali zaangažovať v osadách a dnes to píše aj Matovič - má pravdu a keď ich nebude vidieť v teréne tak zobrať 2%
Mila123
13.04.20,17:08
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
marjankaj
13.04.20,17:11
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
A teba nemal kto vyšibať, že sa sťažuješ?;)
buchač
13.04.20,17:15
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
...hm...aj tu sa šibalo, len by bolo dobré vedieť, komu prvému zašibalo.
https://presov.korzar.sme.sk/c/22382269/v-bardejove-napadli-policajnu-hliadku-tri-osoby-zadrzali.html?ref=trz

Silne, ale veľmi mocno silne pochybujem, že by poliši začali so šibačkou.
marjankaj
13.04.20,17:22
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
...hm...aj tu sa šibalo, len by bolo dobré vedieť, komu prvému zašibalo.
https://presov.korzar.sme.sk/c/22382269/v-bardejove-napadli-policajnu-hliadku-tri-osoby-zadrzali.html?ref=trz

Silne, ale veľmi mocno silne pochybujem, že by poliši začali so šibačkou.
Ale si trúfali 30 na 50tich. Fakt neprimerané. Brusel na nich.
Mila123
13.04.20,17:24
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
A teba nemal kto vyšibať, že sa sťažuješ?;)
dala som Vám otázku, nebola to sťažnosť, mám doma muža, ja sa nesťažujem......
marjankaj
13.04.20,17:29
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
A teba nemal kto vyšibať, že sa sťažuješ?;)
dala som Vám otázku, nebola to sťažnosť, mám doma muža, ja sa nesťažujem......
Tak teda nič:rolleyes: Aj tak to mám ďaleko.:---
pavol54
13.04.20,18:08
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
...hm...aj tu sa šibalo, len by bolo dobré vedieť, komu prvému zašibalo.
https://presov.korzar.sme.sk/c/22382269/v-bardejove-napadli-policajnu-hliadku-tri-osoby-zadrzali.html?ref=trz

Silne, ale veľmi mocno silne pochybujem, že by poliši začali so šibačkou.
vyzerá to tak že zásah bol neprimeraný, ešte mal kto hádzať kamene, ak by bol primeraný tak sú útočníci spacifikovaní včas a nehodia si ani flus
jar88
13.04.20,18:10
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
dnes za 12,5 ponúkajú česi 3 respirátory. Nakoniec z teba vylezie že je to ex works nejaká továreň v Číne
Čo máš stále s tým ex works?
V jednom príspevku som sa pýtal na váš názor na cenu rúšok koncom apríla a ty, že potrebuješ vedieť EXW.
V ďalšom príspevku som reagoval na Nandrolonovu zvedavosť, že koľko asi bude preplácať Matovič. A ty zas že EXW.
-------------------------------------------------------
Neskôr na to zareaguje ďalší, že "celý kontainer" a vraj sa do toho budú starať nejaké "štátne orgány". Možno mal na mysli len colnicu, ale písal o tých orgánoch v množnom čísle a tak mi napadlo, že asi myslí na colníkov.
--------------------------------------------------------

Tak sa spýtam ešte raz.
Koľko asi budú stáť obyčajné rúška na našom trhu (už prepustené do voľného obehu) na prelome apríl - máj.

Predpokladám, že ich tu bude viac, ako dosť.
kukučka
13.04.20,18:28
Moja dcéra ušila, poslala a rozdala zadarmo pomaly sto kusov, nepočítala, aj jej sa ozvali starí známi. Pri veľkonočnej telefonickej vinšovačke som dostala otázku, koľko predala, lebo v Nitre sú po 3,50 €. Posielali aj do Bratislavy, lebo tam jednorázové až za 2 €.
Mila123
13.04.20,18:41
Moja dcéra ušila, poslala a rozdala zadarmo pomaly sto kusov, nepočítala, aj jej sa ozvali starí známi. Pri veľkonočnej telefonickej vinšovačke som dostala otázku, koľko predala, lebo v Nitre sú po 3,50 €. Posielali aj do Bratislavy, lebo tam jednorázové až za 2 €.
https://www.drmax.sk/jednorazove-rusko-3-vrstvove/
jar88
13.04.20,18:45
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
A ja som vytiahol zo dna rybníka petrolejku ešte svietila
...a to dokonca bez knôta.....
SS88 je obyčajný tlčhuba. zase vypustil svoje bludy.

Už len čakám, kedy on napíše, že sa mu ozval kamoš, ktorého nevidel od narodenia, ktorý má kamoša, ktorý zase má známeho, ktorý má kámoša na úrade vlády....
Neraz si sa tu odvolával na svoju dobrú pamäť.
Neraz som tu písal, že poznám kopec ľudí a že som dosť komunikatívny človek. Písal som aj o tom, že nikdy nebudem nikomu platiť za to, aby mu mohol niečo predať. (to znamená korumpovať)
------------------------------------------
Ten "starý známy" ma dobre pozná a rovnako ja jeho. Dobre viem, prečo sa mi ozval a aj on vie, prečo u mňa nepochodil. Povedal som mu, že by som do toho išiel, ale na začiatku, nie až teraz, keď je to už skoro v Hamburgu.

Ten človek pozná snáď každého smeráka, mečiarovca, bugárovca ktorý má nejaký záber na peniaze. Dokonca aj na slotovcov a paškovcov. On pozná len jediné obchodné pravidlo. Kdo maže, ten jede. Podstatné je, aby to bolo aspoň 1:10 a viac.
--------------------------------------------------------------------------------
Pritom priznal, že na tých matovičovcov je ešte priskoro. Že čas ukáže, kedy, nie či sa naučia hrať aspoň druhú ligu Vraj kždý vie postúpiť z druhej do prvej.
pavol54
13.04.20,19:07
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?
Prečo by to akože robil?

Vo štvrtok ma kontaktoval jeden, akože starý kamoš, kamoš o ktorom som nepočul najmenej 10 - 12 rokov, že či nechcem nejaké rúška. Vraj dobrá cena, 12,50€ za balenie 50 kusov. Tak mu vravím, zastav sa a dones dve.
On na to, že v kartone je 5 x 2 x 5 balení za 240 €. Tak teda dones ten kartón, rozdám ho po susedoch a rodine. A on na to, že to tak nemyslel a nech nesrandujem.
A tak ma oboznámil, že na palete je 48 kartonov a kontajnr obsahuje 28 paliet. Že koľko chcem.
dnes za 12,5 ponúkajú česi 3 respirátory. Nakoniec z teba vylezie že je to ex works nejaká továreň v Číne
Čo máš stále s tým ex works?
V jednom príspevku som sa pýtal na váš názor na cenu rúšok koncom apríla a ty, že potrebuješ vedieť EXW.
V ďalšom príspevku som reagoval na Nandrolonovu zvedavosť, že koľko asi bude preplácať Matovič. A ty zas že EXW.
-------------------------------------------------------
Neskôr na to zareaguje ďalší, že "celý kontainer" a vraj sa do toho budú starať nejaké "štátne orgány". Možno mal na mysli len colnicu, ale písal o tých orgánoch v množnom čísle a tak mi napadlo, že asi myslí na colníkov.
--------------------------------------------------------

Tak sa spýtam ešte raz.
Koľko asi budú stáť obyčajné rúška na našom trhu (už prepustené do voľného obehu) na prelome apríl - máj.

Predpokladám, že ich tu bude viac, ako dosť.
si prečítaj svoju otázku zo včera 09.34 ex works znamená rampa dodávateľa nie je jedno či budú tie rúška predané z rampy skladu v Bratislave , singapúre, alebo antarktíde alebo brodvay, pôvodne blbú otázku si teraz šalamúnsky upresnil. Takže na tak položenú otázku by ti neodpovedal ani tvoj kamoš. Inak ten jav s dodávkami a zásobami sa nazýva " teória fronty" keby niekto požiadal matematika o jej vyriešenie, tak po dodaní vstupných údajov by zrátal na deň presne ako bude prebiehať zásobovací cyklus
korela
13.04.20,19:18
Vraj dnes opäť zaperlila Hrycová v rozhlase.
pavol54
13.04.20,19:24
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
...hm...aj tu sa šibalo, len by bolo dobré vedieť, komu prvému zašibalo.
https://presov.korzar.sme.sk/c/22382269/v-bardejove-napadli-policajnu-hliadku-tri-osoby-zadrzali.html?ref=trz

Silne, ale veľmi mocno silne pochybujem, že by poliši začali so šibačkou.
vyzerá to tak že zásah bol neprimeraný, ešte mal kto hádzať kamene, ak by bol primeraný tak sú útočníci spacifikovaní včas a nehodia si ani flus
zaujímalo by ma či bude aplikovaný §323 ods 4b TZ - vyhlásený krízový stav
buchač
13.04.20,19:40
Moja dcéra ušila, poslala a rozdala zadarmo pomaly sto kusov, nepočítala, aj jej sa ozvali starí známi. Pri veľkonočnej telefonickej vinšovačke som dostala otázku, koľko predala, lebo v Nitre sú po 3,50 €. Posielali aj do Bratislavy, lebo tam jednorázové až za 2 €.
https://www.drmax.sk/jednorazove-rusko-3-vrstvove/
Jeden kus 0,99€
Minimálny odber je 10 ks = 9,90€

Za takú cenu kúpim z Číny minimálne 50 ks...prípadne zopár respirátorov.
Ale uznávam, že z Číny by to trvalo asi tak dva týždne (prípadne aj viac)...takže keď sú potrebné, tak jeden zbytočne nešpekuluje.
Mila123
13.04.20,21:33
Moja dcéra ušila, poslala a rozdala zadarmo pomaly sto kusov, nepočítala, aj jej sa ozvali starí známi. Pri veľkonočnej telefonickej vinšovačke som dostala otázku, koľko predala, lebo v Nitre sú po 3,50 €. Posielali aj do Bratislavy, lebo tam jednorázové až za 2 €.
https://www.drmax.sk/jednorazove-rusko-3-vrstvove/
Jeden kus 0,99€
Minimálny odber je 10 ks = 9,90€

Za takú cenu kúpim z Číny minimálne 50 ks...prípadne zopár respirátorov.
Ale uznávam, že z Číny by to trvalo asi tak dva týždne (prípadne aj viac)...takže keď sú potrebné, tak jeden zbytočne nešpekuluje.
Juraj ak pôjdeš do dr. max lekárne aj jeden ks si kúpiš, predpokladám, že to poznáš a aj to, že majú e shop
kukučka
14.04.20,00:04
Nandrolon
14.04.20,03:51
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
Ja som šibať bol, aj sme sa navštevovali, aj do ČR som sa prepašoval, len bolo treba dávať pozor na zelené žabky...
Ale však ideš do prírody, podľa Igorka :-))))))))))))))))))
Za tie 4 dni som najazdil autom a na bicykli ako inokedy za mesiac...
Akurát mi treba ísť ešte do Nitry pozrieť pre ženu nový bicykel, síce ho nechce ale nevadí :-))))))))))))))))))
buchač
14.04.20,05:29
Juraj ak pôjdeš do dr. max lekárne aj jeden ks si kúpiš, predpokladám, že to poznáš a aj to, že majú e shop

Našťastie som nemal problém s rúškami, nakoľko v rezerve sa nachádzalo zopár rúšok a respirátorov. Pár mi dodala dcéra. ;)
Ku Maxovi občas síce zbehnem po nejaké lentilky...no cez ešopy kupujem (vo všeobecnosti) len výnimočne...
Škoda, že číňan je tak ďaleko a cesta trvá tak dlho...oveľa viac a aj častejšie by som si odtiaľ niečo kúpil. A hlavne by to bolo bez tých neskutočných prirážok od slovenských "podnikateľov"....
buchač
14.04.20,06:00
Pomaly klesnete na úroveň bodliaka, ktorý iba striehne, čo napíše buchač, aby tam prihodil tú jeho průpovídku.

...už funguje, už sa realizuje, už mu zasa hrabe.
Nandrolon
14.04.20,06:38
Pomaly klesnete na úroveň bodliaka, ktorý iba striehne, čo napíše buchač, aby tam prihodil tú jeho průpovídku.

...už funguje, už sa realizuje, už mu zasa hrabe.
už fungujú aj s aláááááááááááááááááájou :-)
alaya1
14.04.20,06:57
Moja dcéra ušila, poslala a rozdala zadarmo pomaly sto kusov, nepočítala, aj jej sa ozvali starí známi. Pri veľkonočnej telefonickej vinšovačke som dostala otázku, koľko predala, lebo v Nitre sú po 3,50 €. Posielali aj do Bratislavy, lebo tam jednorázové až za 2 €.

Mnoho ludi sije zadarmo, zo svojich zasob latok, je to pozoruhodne, ale uz som sa stretla s tym, ze ti, co dostanu darom pre rodinu, to potom dalej spenazuju. hyenizmus prvej triedy.
bjuty smis
14.04.20,06:58
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
Ja som šibať bol, aj sme sa navštevovali, aj do ČR som sa prepašoval, len bolo treba dávať pozor na zelené žabky...
Ale však ideš do prírody, podľa Igorka :-))))))))))))))))))
Za tie 4 dni som najazdil autom a na bicykli ako inokedy za mesiac...
Akurát mi treba ísť ešte do Nitry pozrieť pre ženu nový bicykel, síce ho nechce ale nevadí :-))))))))))))))))))
Takymto by som doprial 10 hod v kolonach, potom palicou po krizoch ako v indii a nakoniec tych 1650.- pokutu...
alaya1
14.04.20,06:58
Pomaly klesnete na úroveň bodliaka, ktorý iba striehne, čo napíše buchač, aby tam prihodil tú jeho průpovídku.

...už funguje, už sa realizuje, už mu zasa hrabe.
už fungujú aj s aláááááááááááááááááájou :-)

Vies co? Za taky prispevok je jedna minuska malo, dobre? Rehotat sa z toho, ze porusujes dane pravidla. Primitivizmus, ci chrapunstvo.
Nandrolon
14.04.20,07:41
Pomaly klesnete na úroveň bodliaka, ktorý iba striehne, čo napíše buchač, aby tam prihodil tú jeho průpovídku.

...už funguje, už sa realizuje, už mu zasa hrabe.
už fungujú aj s aláááááááááááááááááájou :-)

Vies co? Za taky prispevok je jedna minuska malo, dobre? Rehotat sa z toho, ze porusujes dane pravidla. Primitivizmus, ci chrapunstvo.
Podľa môjho názoru som neporušil vôbec nič, ale možno to niekto vidí ináč, jeho problém.
Nandrolon
14.04.20,07:43
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
Ja som šibať bol, aj sme sa navštevovali, aj do ČR som sa prepašoval, len bolo treba dávať pozor na zelené žabky...
Ale však ideš do prírody, podľa Igorka :-))))))))))))))))))
Za tie 4 dni som najazdil autom a na bicykli ako inokedy za mesiac...
Akurát mi treba ísť ešte do Nitry pozrieť pre ženu nový bicykel, síce ho nechce ale nevadí :-))))))))))))))))))
Takymto by som doprial 10 hod v kolonach, potom palicou po krizoch ako v indii a nakoniec tych 1650.- pokutu...
V skutočnosti ťa štve, že si bol zatvorený v králikárni posratý z nákazy až za ušami :-)))
BXLmiami
14.04.20,07:45
Tá Veľká noc doma bola na niečo dobrá,ujasnila som si čo v žiadnom prípade zvyšok života robiť nechcem.Inak Matovič sa chvalabohu stiahol,asi aj sám pochopil že táto problematika nie je pre mediálny a reklamný sektor,ľudia samý cit toto nedajú,Minister zdravotníctva to zvláda dobre,aj ked niekedy je na nom vidno že by si na tie otázky rád poklopal po čele.
No a mimovládky komentuje Blaha,ja nemusím.
BXLmiami
14.04.20,07:56
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.
misoft
14.04.20,08:01
Uvoľnujú, uvoľňujú.... i v Číne uvoľňovali a kukni sa.... druhotná minivlna...
BXLmiami
14.04.20,08:03
tá bude aj o pol roka či rok.Korona sa nevyparí ked sa schováme.V tomto má Sulík pravdu.Aj ked hygienické opatrenia je treba dodržiavať a bude treba dodržiavať.
misoft
14.04.20,08:07
Treba, treba.... ale povedz to niektorej skupine obyvateľstva... dnes - pohľad z okna... kontajner čaty v plnej práci a bez rúšok....
alaya1
14.04.20,08:16
Treba, treba.... ale povedz to niektorej skupine obyvateľstva... dnes - pohľad z okna... kontajner čaty v plnej práci a bez rúšok....
U nas s ruskami :)
Žabinka
14.04.20,08:37
dnes sa s nami pri odchode z chalupy rozlúčili srnky..:)
korela
14.04.20,08:44
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.
https://www.youtube.com/watch?v=dqipFZCyfZc
lujza.j
14.04.20,08:46
Nesila som vo velkom...co bolo navyse...som darovala....aj keby som viac....nevedela by som si vypytat ani vziat peniaze....lebo taky pocit mam z tejto pomocky...
Žasnem ked vidim na "bazare" kilo kvasnic za.15e...ale hlavne aj....ze ludia zhrňaju ..viac ako potrebuju a potom predavaju za "vydieračske"ceny...
Dáša_
14.04.20,08:47
Zaujímala by ma jedna vec. Koľko rúšok a za koľko nakúpil "Matovič"?

https://e.dennikn.sk/1852680/masky-a-obleky-z-kicurovych-cias-mali-nedostatky-stat-znizuje-platby-usetril-vyse-14-miliona-eur/?ref=side&_ga=2.39987686.51091748.1586607728-208858659.1585573107

vyberám z článku:

"Nové vedenie štátnych rezerv spolu s ministerstvom zdravotníctva siahajú aj na dohodnuté ceny Kičurových dodávateľov. Najväčšiemu z nich – firme Lacorp – sa jej kontrakt neznížil len o spätne zrušený nákup 200-tisíc testov vo výške päť miliónov eur, ale aj o ceny niektorých už dodaných pomôcok. V dôsledku toho firma prišla o ďalší skoro poldruha milióna eur.
Ako sa zredukovali kontrakty Lacorpu

V zmysle novej dohody o urovnaní z úvodu apríla štátne rezervy cenu respirátorov FFP3 znížili Lacorpu o polovicu z pôvodných 16,6 len na 8,7 eura za kus.
Cenu ochranných oblekov znížil štát Lacorpu na štvrtinu zo 41 na 10 eur za kus.
V oboch prípadoch došlo k zníženiu cien po tom, čo nové vedenie ministerstva zdravotníctva upozornilo na nedostatky oboch ochranných pomôcok. Firma výhrady uznala a nižšie ceny prijala.

„Z našej strany nešlo ani tak o vady v pravom zmysle slova. Ministerstvo zdravotníctva vady reklamovalo len na základe rozdielov medzi ‚ázijskou‘ normou KN95 a štandardmi EÚ. Tak reklamované respirátory ako i ochranné obleky bude krajina využívať,“ odpovedalo Denníku E vedenie Lacorpu s tým, že obe žiadosti štátu o zlacnenie bez výhrad akceptovali.

Ministerstvo bolo pri opise chýb konkrétnejšie. „Na základe prekladu príbalových letákov dodaných respirátorov FFP3 bolo zistené, že nespĺňajú parametre stanovené pre FFP3, ale dosahujú len parametre FFP2. Použijú sa len ako FFP2,“ informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. Túto istú informáciu potvrdili Denníku E aj SŠHR.

Štandardy nespĺňalo všetkých stotisíc dodaných respirátorov od Lacorpu. Z 35-tisíc ochranných oblekov dodaných touto firmou bolo reklamovaných zasa 4 900 kusov, teda zhruba každý siedmy."

"Kičura a jeho dodávatelia sa dlhodobo bránia, že ceny z ich kontraktov sú výsledkom toho, že o ochranné pomôcky má teraz enormný záujem celý svet, a tak ich ceny idú do oveľa vyšších úrovní ako pred koronakrízou.

Realitou však je aj to, že s výnimkou jedného menšieho dodávateľa si nové vedenie štátnych rezerv vymenované novou vládou Igora Matoviča vedelo v posledných dvoch týždňoch nájsť výhradne lacnejších dodávateľov ako Kičura. Ukazujú to zmluvy SŠHR z vládneho registra verejných kontraktov:

Jediným novým dodávateľom s vyššími cenami ako za Kičuru je firma Remaplast. Od tej nové vedenie SŠHR kúpilo 33-tisíc respirátorov FFP2 až pri cene 12,5 eura za kus. To je ešte o tretinu vyššia cena, ako si dohodol Lacorp.
Od troch firiem PPSK invest družstvo, Protech a Cherry Promotion SK si však správa objednala celkovo skoro 170-tisíc respirátorov FFP2 a FFP3 za ceny od necelých piatich do ôsmich eur. Teda za ceny výrazne nižšie, ako podpísal Lacorpu Kičura.
Vôbec najväčším dodávateľom ochranných pomôcok nového vedenia SŠHR je už vyššia spomenutá firma zameraná na úpravy karosérií automobilov s kontraktom až za takmer dva a pol milióna eur. A to od tejto košickej firmy Plastonic štát teraz získa pomôcky aj pomerne prijateľné ceny. Celkovo 240-tisíc respirátorov FFP2 Plastonic dodá štátnym rezervám do 5,5 eura za kus (5,47 eura za kus s ventilom a 4,89 eura za kus bez ventilu), 120-tisíc respirátorov FFP3 po 10 eur a 50-tisíc rúšok po 50 centov.
Práve respirátory pritom veľmi potrebujú zdravotníci, ktorí sa starajú priamo o infikovaných pacientov.
Novú veľkú zmluvu na dva a pol milióna kusov rúšok za celkovo 975-tisíc eur má zasa SŠHR od Chirany T.Injecty. Jej jednotková cena predstavuje iba 39 centov. Kičura pritom od trojice firiem Lacorp, A-testing a Green Day kúpil až skoro 29 miliónov rúšok za ceny od 83 centov až do 1,7 eura. "

"Chirana T.Injecta pritom Kičuru informovala, že vďaka svojim dobrým kontaktom v Číne, kde má aj vlastnú dcérsku fabriku, môže odtiaľ voziť každý týždeň jeden až dva milióny rúšok. On ale napokon obrovské množstvá rúšok podpísal s inými vyššie spomenutými troma firmami.

Len na rúškach tak Slovensko prerobilo až 15,5 milióna eur. Ak by 29 miliónov rúšok dodala štátu Chirana T.Injecta pri cene 39 centov za kus, krajinu to stojí 11,3 milióna eur. Trojici firiem Lacorp, A-testing a Green Day Kičura podpísal za rúška celkovú sumu až 26,8 milióna eur."
pavol54
14.04.20,08:50
Tá Veľká noc doma bola na niečo dobrá,ujasnila som si čo v žiadnom prípade zvyšok života robiť nechcem.Inak Matovič sa chvalabohu stiahol,asi aj sám pochopil že táto problematika nie je pre mediálny a reklamný sektor,ľudia samý cit toto nedajú,Minister zdravotníctva to zvláda dobre,aj ked niekedy je na nom vidno že by si na tie otázky rád poklopal po čele.
No a mimovládky komentuje Blaha,ja nemusím.
A na hraničnom prechode bol a posielal navrátilcov do papaláškej papierničky
jar88
14.04.20,09:09
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
Ja som šibať bol, aj sme sa navštevovali, aj do ČR som sa prepašoval, len bolo treba dávať pozor na zelené žabky...
Ale však ideš do prírody, podľa Igorka :-))))))))))))))))))
Za tie 4 dni som najazdil autom a na bicykli ako inokedy za mesiac...
Akurát mi treba ísť ešte do Nitry pozrieť pre ženu nový bicykel, síce ho nechce ale nevadí :-))))))))))))))))))
Takymto by som doprial 10 hod v kolonach, potom palicou po krizoch ako v indii a nakoniec tych 1650.- pokutu...
A myslíš, že by im to pomohlo?
-------------------------------------------
Nandrolon je len poriadne zakomplexovaný. Nič viac.
Život ho denno denne mláti po gebeni a neustále kope do gúl a tak má potrebu sa vzoprieť aspoň tam, kde ho nikto nevidí.
-------------------------------------------
Niečo podobné, ako jeden starý vtip.
Dvaja ožrani štia na stenu policajnej stanice.
Prichytí ich policajt a zavelí, zastaviť, schovať do gatí a padajte domov.
Ožrani sa potácajú domov a ten jeden vraví, "ale som s ním vydrbal, čo?".
Ako že vydrbal? Veď si ho poslúchol.
Ale kdeže poslúchol, ja som ho schoval, ale nezastavil.
lujza.j
14.04.20,09:32
Este ich moze strcit...aj na hradny kopec....tam mensia ubytovna pre bohov...ked ich vystahuje
buchač
14.04.20,09:43
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.


Včuleky pozerám na TA3...ale dlho nebudem, to sa proste nedá.

TERAZ rozprávajú o neprepúšťaní a preplácaní ??? TERAZ ??? Teraz, keď zamestnávatelia už dávno prepustili zamestnancov...prípadne sa títo šmarili na maródku.

Som zvedavý, že koľkí zneužijú situáciu vo svoj prospech, koľkým zamestnávateľom prídu na nejaký ten podvod.
Dáša_
14.04.20,09:51
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.


Včuleky pozerám na TA3...ale dlho nebudem, to sa proste nedá.

TERAZ rozprávajú o neprepúšťaní a preplácaní ??? TERAZ ??? Teraz, keď zamestnávatelia už dávno prepustili zamestnancov...prípadne sa títo šmarili na maródku.

Som zvedavý, že koľkí zneužijú situáciu vo svoj prospech, koľkým zamestnávateľom prídu na nejaký ten podvod.

keď ideš vyplňať žiadosť, tak sa objaví toto:

"POZOR: Ak bude pri následnej kontrole zistená nepravdivosť údajov uvedených v žiadosti, môže byť táto skutočnosť klasifikovaná ako podvod alebo subvenčný podvod – teda ako trestný čin s trestnoprávnymi dôsledkami. Žiadateľ by bol v takomto prípade zároveň povinný vrátiť poskytnutý finančný príspevok. "

pre podanie žiadosti sú nutné údaje z účtovníctva. A to sa lahko odkontroluje. Keď sa chce. Samozrejme, sú možnosti, ako príspevok v rámci možností maximalizovať. Ale furt je to len príspevok, nevykryje to všetko. Ale vďaka aj za to. Ja som napríklad veľmi vďačná, že zamestnankyňa, ktorá nastúpila 1.3. mohla ísť v polovici mesiaca na OČR a aspoň s ňou nemám problém, čo jej dať robiť a kde na to vziať peniaze :)
lujza.j
14.04.20,10:07
Buchi ja sa uz ani nepokusam HO pozerat.....
Mikae
14.04.20,10:13
Moja dcéra ušila, poslala a rozdala zadarmo pomaly sto kusov, nepočítala, aj jej sa ozvali starí známi. Pri veľkonočnej telefonickej vinšovačke som dostala otázku, koľko predala, lebo v Nitre sú po 3,50 €. Posielali aj do Bratislavy, lebo tam jednorázové až za 2 €.
https://www.drmax.sk/jednorazove-rusko-3-vrstvove/
Minulý týždeň som bola v tejto lekárni, mali ich tam veru najlacnejšie, ale málo, takže dávali len maximálne po 3 ks na osobu. Inak toto isté rúško som v inej lekárni kúpila po 1,35 Eur a v Kinekuse za 2,50 - takže ceny sú naozaj rôznorodé.
buchač
14.04.20,10:29
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.


Včuleky pozerám na TA3...ale dlho nebudem, to sa proste nedá.

TERAZ rozprávajú o neprepúšťaní a preplácaní ??? TERAZ ??? Teraz, keď zamestnávatelia už dávno prepustili zamestnancov...prípadne sa títo šmarili na maródku.

Som zvedavý, že koľkí zneužijú situáciu vo svoj prospech, koľkým zamestnávateľom prídu na nejaký ten podvod.

keď ideš vyplňať žiadosť, tak sa objaví toto:

"POZOR: Ak bude pri následnej kontrole zistená nepravdivosť údajov uvedených v žiadosti, môže byť táto skutočnosť klasifikovaná ako podvod alebo subvenčný podvod – teda ako trestný čin s trestnoprávnymi dôsledkami. Žiadateľ by bol v takomto prípade zároveň povinný vrátiť poskytnutý finančný príspevok. "

pre podanie žiadosti sú nutné údaje z účtovníctva. A to sa lahko odkontroluje. Keď sa chce. Samozrejme, sú možnosti, ako príspevok v rámci možností maximalizovať. Ale furt je to len príspevok, nevykryje to všetko. Ale vďaka aj za to. Ja som napríklad veľmi vďačná, že zamestnankyňa, ktorá nastúpila 1.3. mohla ísť v polovici mesiaca na OČR a aspoň s ňou nemám problém, čo jej dať robiť a kde na to vziať peniaze :)

Dáši, ale ja o týchto podmienkach veľmi dobre viem, aj keď nie som od fachu.

Poviem inak ?
Aj pri futbale sú určité pravidlá, no rozhodca nie všetky porušenia postrehne a tým pádom ani nepotrestá...a podobne je to aj na cestách pri rôznych priestupkoch.
------------------------
Hm a čo je pre zamestnanca výhodnejšie ? Maródka (prípadne úrad práce) alebo to preplatenie 80-100% ?
Takto si je potrebné položiť otázku.
Kvaka
14.04.20,11:13
Sedím po obede pri správach, a našla som toto:

Primátor Pezinka Hianik:

„Včera 13. apríla 2020 o 20.00 h som dostal email, ktorého prílohou bol list. Adresát listu v ňom píše o zanedbávaní zdravotnej starostlivosti zo strany vedenia DSS, keďže personál DSS opakovane upozorňoval vedenie domova na zhoršený zdravotný stav niektorých klientov už od 21. marca 2020. Taktiež v ňom boli uvedené konkrétne príklady porušovania pokynov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a rovnako bola v liste informácia o úmrtí jedného z klientov domova,“ uviedol Hianik.

Včera pribudlo množstvo pozitívnych v DSS v Pezinku, ešte včera nikto nevedel, prečo, keď sa všetko dodržiavalo, návštevy boli zakázané.
Vždy sa niečo objaví, čo odhalí slabiny opatrení.
jar88
14.04.20,11:16
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.


Včuleky pozerám na TA3...ale dlho nebudem, to sa proste nedá.

TERAZ rozprávajú o neprepúšťaní a preplácaní ??? TERAZ ??? Teraz, keď zamestnávatelia už dávno prepustili zamestnancov...prípadne sa títo šmarili na maródku.

Som zvedavý, že koľkí zneužijú situáciu vo svoj prospech, koľkým zamestnávateľom prídu na nejaký ten podvod.

keď ideš vyplňať žiadosť, tak sa objaví toto:

"POZOR: Ak bude pri následnej kontrole zistená nepravdivosť údajov uvedených v žiadosti, môže byť táto skutočnosť klasifikovaná ako podvod alebo subvenčný podvod – teda ako trestný čin s trestnoprávnymi dôsledkami. Žiadateľ by bol v takomto prípade zároveň povinný vrátiť poskytnutý finančný príspevok. "

pre podanie žiadosti sú nutné údaje z účtovníctva. A to sa lahko odkontroluje. Keď sa chce. Samozrejme, sú možnosti, ako príspevok v rámci možností maximalizovať. Ale furt je to len príspevok, nevykryje to všetko. Ale vďaka aj za to. Ja som napríklad veľmi vďačná, že zamestnankyňa, ktorá nastúpila 1.3. mohla ísť v polovici mesiaca na OČR a aspoň s ňou nemám problém, čo jej dať robiť a kde na to vziať peniaze :)

Dáši, ale ja o týchto podmienkach veľmi dobre viem, aj keď nie som od fachu.

Poviem inak ?
Aj pri futbale sú určité pravidlá, no rozhodca nie všetky porušenia postrehne a tým pádom ani nepotrestá...a podobne je to aj na cestách pri rôznych priestupkoch.
------------------------
Hm a čo je pre zamestnanca výhodnejšie ? Maródka (prípadne úrad práce) alebo to preplatenie 80-100% ?
Takto si je potrebné položiť otázku.
A chápeš rozdiel medzi priestupkom na ceste a podvodom priamo podpísaným na papieri a naviac odovzdaným uradu?
Dáša_
14.04.20,11:18
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.


Včuleky pozerám na TA3...ale dlho nebudem, to sa proste nedá.

TERAZ rozprávajú o neprepúšťaní a preplácaní ??? TERAZ ??? Teraz, keď zamestnávatelia už dávno prepustili zamestnancov...prípadne sa títo šmarili na maródku.

Som zvedavý, že koľkí zneužijú situáciu vo svoj prospech, koľkým zamestnávateľom prídu na nejaký ten podvod.

keď ideš vyplňať žiadosť, tak sa objaví toto:

"POZOR: Ak bude pri následnej kontrole zistená nepravdivosť údajov uvedených v žiadosti, môže byť táto skutočnosť klasifikovaná ako podvod alebo subvenčný podvod – teda ako trestný čin s trestnoprávnymi dôsledkami. Žiadateľ by bol v takomto prípade zároveň povinný vrátiť poskytnutý finančný príspevok. "

pre podanie žiadosti sú nutné údaje z účtovníctva. A to sa lahko odkontroluje. Keď sa chce. Samozrejme, sú možnosti, ako príspevok v rámci možností maximalizovať. Ale furt je to len príspevok, nevykryje to všetko. Ale vďaka aj za to. Ja som napríklad veľmi vďačná, že zamestnankyňa, ktorá nastúpila 1.3. mohla ísť v polovici mesiaca na OČR a aspoň s ňou nemám problém, čo jej dať robiť a kde na to vziať peniaze :)

Dáši, ale ja o týchto podmienkach veľmi dobre viem, aj keď nie som od fachu.

Poviem inak ?
Aj pri futbale sú určité pravidlá, no rozhodca nie všetky porušenia postrehne a tým pádom ani nepotrestá...a podobne je to aj na cestách pri rôznych priestupkoch.
------------------------
Hm a čo je pre zamestnanca výhodnejšie ? Maródka (prípadne úrad práce) alebo to preplatenie 80-100% ?
Takto si je potrebné položiť otázku.

nuž takto, dám citát: "Vieme, že Zákon je dobrý, ak ho niekto správne používa vediac, ze Zákon nebol určený pre spravodlivého, ale pre nespravodlivých, nepoddajných..."

Citát je z Prvého listu Timotejovi od sv. Pavla 1Tim 1,8-9

mmch, tie pravidlá, kedy a komu sa tá pomoc poskytuje sú tak široké, že zasahuje veľkú časť populácie. Určite sa stále nájdu skupiny, ktoré nezapadajú do tabuliek, ale to je hlavne vďaka rôznym špecifikám. Fakt je teraz dôležité, aby nikto nezostal úplne bez peňazí. Aj za cenu toho, že sem tam sa niekto obohatí
lujza.j
14.04.20,11:22
Tu bude viac obeti z opatreni.... ako na virus:(
BXLmiami
14.04.20,11:24
Tak,tak.Lebo táto krajina bude plná zdravých bezdomovcov ked pomaly každá mladá rodina má hypoteku na 30 rokov a nebude mať prácu.
lujza.j
14.04.20,11:35
Esteze mojemu decku hypo nevyšla...a to som bola ta uplne uplne najhorsia na svete lebo som s tym nebola stotoznena........uz to priznala,ze dobre...ze nevyslo....ale nie predomnou.....ta je doma od zaciatku ako zavreli bazeny.....a este aj dve brigady ...kde pravidelne chodila su na teraz v rici...
U chlapa v robote asi do konca mesiaca....:( aspon zatial tak šefko hovoril....
pavol54
14.04.20,11:37
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.


Včuleky pozerám na TA3...ale dlho nebudem, to sa proste nedá.

TERAZ rozprávajú o neprepúšťaní a preplácaní ??? TERAZ ??? Teraz, keď zamestnávatelia už dávno prepustili zamestnancov...prípadne sa títo šmarili na maródku.

Som zvedavý, že koľkí zneužijú situáciu vo svoj prospech, koľkým zamestnávateľom prídu na nejaký ten podvod.

keď ideš vyplňať žiadosť, tak sa objaví toto:

"POZOR: Ak bude pri následnej kontrole zistená nepravdivosť údajov uvedených v žiadosti, môže byť táto skutočnosť klasifikovaná ako podvod alebo subvenčný podvod – teda ako trestný čin s trestnoprávnymi dôsledkami. Žiadateľ by bol v takomto prípade zároveň povinný vrátiť poskytnutý finančný príspevok. "

pre podanie žiadosti sú nutné údaje z účtovníctva. A to sa lahko odkontroluje. Keď sa chce. Samozrejme, sú možnosti, ako príspevok v rámci možností maximalizovať. Ale furt je to len príspevok, nevykryje to všetko. Ale vďaka aj za to. Ja som napríklad veľmi vďačná, že zamestnankyňa, ktorá nastúpila 1.3. mohla ísť v polovici mesiaca na OČR a aspoň s ňou nemám problém, čo jej dať robiť a kde na to vziať peniaze :)

Dáši, ale ja o týchto podmienkach veľmi dobre viem, aj keď nie som od fachu.

Poviem inak ?
Aj pri futbale sú určité pravidlá, no rozhodca nie všetky porušenia postrehne a tým pádom ani nepotrestá...a podobne je to aj na cestách pri rôznych priestupkoch.
------------------------
Hm a čo je pre zamestnanca výhodnejšie ? Maródka (prípadne úrad práce) alebo to preplatenie 80-100% ?
Takto si je potrebné položiť otázku.

nuž takto, dám citát: "Vieme, že Zákon je dobrý, ak ho niekto správne používa vediac, ze Zákon nebol určený pre spravodlivého, ale pre nespravodlivých, nepoddajných..."

Citát je z Prvého listu Timotejovi od sv. Pavla 1Tim 1,8-9

mmch, tie pravidlá, kedy a komu sa tá pomoc poskytuje sú tak široké, že zasahuje veľkú časť populácie. Určite sa stále nájdu skupiny, ktoré nezapadajú do tabuliek, ale to je hlavne vďaka rôznym špecifikám. Fakt je teraz dôležité, aby nikto nezostal úplne bez peňazí. Aj za cenu toho, že sem tam sa niekto obohatí
Mám vážne obavy že "na konci dňa" väčšina uchádzačov zistí že im ukázali "maslový chlieb za sklom" predstava o pomoci pekná, osoh 0, ako napríklad v poľno dotáciách všetko urobíš čo ti predpisujú a zrazu ti pošlú papier že dostaneš nula, pretože ti chýba jeden rozbor na pesticídy ktoré sa ani nemohli použiť v danej rastline (ale únia to vyžaduje) Takže špekulanti možno dostanú a nejakí poctiví mikro nedostanú
bjuty smis
14.04.20,12:10
Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.


Včuleky pozerám na TA3...ale dlho nebudem, to sa proste nedá.

TERAZ rozprávajú o neprepúšťaní a preplácaní ??? TERAZ ??? Teraz, keď zamestnávatelia už dávno prepustili zamestnancov...prípadne sa títo šmarili na maródku.

Som zvedavý, že koľkí zneužijú situáciu vo svoj prospech, koľkým zamestnávateľom prídu na nejaký ten podvod.
a posledný mesiac si správy nepozeral ?
však o tom jednajú denno-denne...
akých zamestnancov už zamestnávatelia dávno prepustili ?
bjuty smis
14.04.20,12:12
[QUOTE="Dáša_"][QUOTE="buchač"][QUOTE="korela"][QUOTE="BXLmiami"]Takže podľa správ uvoľnujú česko,poľsko aj rakusko-ak zaspíme máme smolu.




QUOTE]
Mám vážne obavy že "na konci dňa" väčšina uchádzačov zistí že im ukázali "maslový chlieb za sklom" predstava o pomoci pekná, osoh 0, ako napríklad v poľno dotáciách všetko urobíš čo ti predpisujú a zrazu ti pošlú papier že dostaneš nula, pretože ti chýba jeden rozbor na pesticídy ktoré sa ani nemohli použiť v danej rastline (ale únia to vyžaduje) Takže špekulanti možno dostanú a nejakí poctiví mikro nedostanú
to je pochopitelné....posledných 12 r. predchádzajúcej vlády to bolo tak, ale daj im šancu...
Dáša_
14.04.20,12:17
Esteze mojemu decku hypo nevyšla...a to som bola ta uplne uplne najhorsia na svete lebo som s tym nebola stotoznena........uz to priznala,ze dobre...ze nevyslo....ale nie predomnou.....ta je doma od zaciatku ako zavreli bazeny.....a este aj dve brigady ...kde pravidelne chodila su na teraz v rici...
U chlapa v robote asi do konca mesiaca....:( aspon zatial tak šefko hovoril....

až ma striasa, ke´d si spomeniem, že som uvažovala o investičnom byte na hypotéku. Ešte pred 2-3 mesiacmi
buchač
14.04.20,12:23
nuž takto, dám citát: "Vieme, že Zákon je dobrý, ak ho niekto správne používa vediac, ze Zákon nebol určený pre spravodlivého, ale pre nespravodlivých, nepoddajných..."

Citát je z Prvého listu Timotejovi od sv. Pavla 1Tim 1,8-9

mmch, tie pravidlá, kedy a komu sa tá pomoc poskytuje sú tak široké, že zasahuje veľkú časť populácie. Určite sa stále nájdu skupiny, ktoré nezapadajú do tabuliek, ale to je hlavne vďaka rôznym špecifikám. Fakt je teraz dôležité, aby nikto nezostal úplne bez peňazí. Aj za cenu toho, že sem tam sa niekto obohatí

Nemaj boja...tých, čo zostanú bez peňazí je teda fest dosť...tisíce ich budú.



a posledný mesiac si správy nepozeral ?
však o tom jednajú denno-denne...
akých zamestnancov už zamestnávatelia dávno prepustili ?
...a ty kde žiješ ?
Ty nevieš, nepozeral si, nečítal si, že ako, kde a za akých okolností sa to udialo ?
Veď práve...že LEN JEDNALI a to dosť dlho...a tým pádom sa podnikatelia aj tak zachovali.
lujza.j
14.04.20,12:27
Toto u nas januar...najprv jednoizbak za 80tis:eek: ja som nemala sily s nou bojovat slovnymi argumentami...tak chlap...ju na iny smer...novostavba a mimo mesta....vacsie a menej penazi....ale ani to nakoniec....lebo dlhe debaty...ona chlap a jeho sestra co roky v bankovnictve....sa rozhodla, ze o rok....v tomto stave....skor o ktory...ale asi najhorsie...ked clovek ktory bazi uz byt sam "stretne"financneho poradcu-magora....co silou mocou...ze secko sa da a da sa aj vybavit...
Veru uf..ze nic z toho...
BXLmiami
14.04.20,12:38
to je pochopitelné....posledných 12 r. predchádzajúcej vlády to bolo tak, ale daj im šancu...[/QUOTE]
Kľúčové bude či bude vedieť dospieť a či sa dokáže stať managerom.Začali celkom dobre,ale ked vyhrala Matovičova túžba hviezdiť miesto ukľudnovať trochu sa to zvrtlo.Teraz bude dôležité,či dokáže delegovať na druhých povinnosti alebo to všetko bude chcieť riešiť len sám ,čo sa nedá,ale kým to zistí bude problém.No a je z mediálneho prostredia tak je samý cit a to pri medicínskom boji-žiadnom-byť jednoducho nesmie.V momente ako začneš angažovať cit,rozum ide bokom a to sa v medicíne nedá.Preto je min,zdravotníctva 100x lepší na tlačovkách o korone ako Matovič.Vie o čom hovorí,vie to povedať kľudne a chladne a je zvyknutý na sprosté-pardon-otázky a vie na ne odpovedať.
bjuty smis
14.04.20,12:40
[QUOTE="bjuty smis"]
a posledný mesiac si správy nepozeral ?
však o tom jednajú denno-denne...
akých zamestnancov už zamestnávatelia dávno prepustili ?
...a ty kde žiješ ?
Ty nevieš, nepozeral si, nečítal si, že ako, kde a za akých okolností sa to udialo ?
Veď práve...že LEN JEDNALI a to dosť dlho...a tým pádom sa podnikatelia aj tak zachovali.


to nie je pravda, mám ti vygooliť opatrenia, ktoré vláda doteraz prijala ? ty o nich naozaj nevieš ?

a ak sa teda zachovali tí podnikatelia ( na ktorých tu mimochodom len nadávate a ste proti podpore pre nich ) ??
koho poprepúšťali ?
bjuty smis
14.04.20,12:55
to je pochopitelné....posledných 12 r. predchádzajúcej vlády to bolo tak, ale daj im šancu...
Kľúčové bude či bude vedieť dospieť a či sa dokáže stať managerom.Začali celkom dobre,ale ked vyhrala Matovičova túžba hviezdiť miesto ukľudnovať trochu sa to zvrtlo.Teraz bude dôležité,či dokáže delegovať na druhých povinnosti alebo to všetko bude chcieť riešiť len sám ,čo sa nedá,ale kým to zistí bude problém.No a je z mediálneho prostredia tak je samý cit a to pri medicínskom boji-žiadnom-byť jednoducho nesmie.V momente ako začneš angažovať cit,rozum ide bokom a to sa v medicíne nedá.Preto je min,zdravotníctva 100x lepší na tlačovkách o korone ako Matovič.Vie o čom hovorí,vie to povedať kľudne a chladne a je zvyknutý na sprosté-pardon-otázky a vie na ne odpovedať.[/QUOTE]

už trochu vychladol, ale aspoň 1 - 2 dni do týždňa čakám, že zahviezdi..
v medicínskom boji ide na jednotku, dá na odborníkov, takže nemám žiadne obavy
v ekonomike je len jedna cesta, budeme sa opičiť po nemcoch....tolko rozumu on má
naša je tak proexportná a naviazaná na nemeckú, že iná cesta nie je
ešte lepšie bude, ked sa bude po nemcoch opičiť v celkovom zvládani korony..-
https://dennikn.sk/1853009/plan-ktorym-sa-ma-riadit-nemecko-navrat-skolakov-s-ruskami-aplikacia-pre-nakazenych-a-podpora-firiem/

tie jeho teátra pre plebs ma nezaujímajú....
buchač
14.04.20,13:03
to nie je pravda, mám ti vygooliť opatrenia, ktoré vláda doteraz prijala ? ty o nich naozaj nevieš ?

a ak sa teda zachovali tí podnikatelia ( na ktorých tu mimochodom len nadávate a ste proti podpore pre nich ) ??
koho poprepúšťali ?
Kuwa, šak nebuď jak malé decko...
Tvrdím snáď, že neboli prijaté opatrenia ? Nie...ja tvrdím, že boli (podľa mňa) prijaté neskoro.

Podnikatelia ? Vravím vo všeobecnosti, nemienim menovať poniektorých...a nie jeden by vedel povedať aj zo svojho okolia. Alebo ty poznáš len tých tzv. dobrých ?
A ako sa zachovali ? Nuž šli ľahšou cestou...

Koho poprepúšťali ?
Jééésus marihuanna...Jožka, Ferka, Aničku, ................................................
bjuty smis
14.04.20,13:08
Jozef Mihál už nechce byť štátnym tajomníkom na ministerstve práce a sociálnych vecí. Vo funkcii vydržal necelý mesiac a na vlastnú žiadosť ho odvolá vláda. Či to bude na zasadnutí vlády, ktoré sa začalo v utorok o 14:00, nebolo jasné ani tesne pred rokovaním.

Mihál svoje pôsobenie na ministerstve komentovať nechce. Podľa informácií Denníka N sa bývalý minister práce a sociálnych vecí vo vláde Ivety Radičovej rozhodol odísť, pretože mal iný pohľad na fungovanie ministerstva, ktoré vedie Milan Krajniak zo Sme rodina.
kopretinka
14.04.20,13:12
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
Ja som šibať bol, aj sme sa navštevovali, aj do ČR som sa prepašoval, len bolo treba dávať pozor na zelené žabky...
Ale však ideš do prírody, podľa Igorka :-))))))))))))))))))
Za tie 4 dni som najazdil autom a na bicykli ako inokedy za mesiac...
Akurát mi treba ísť ešte do Nitry pozrieť pre ženu nový bicykel, síce ho nechce ale nevadí :-))))))))))))))))))
Indickú políciu s palicami na takýchto....a pokutu za každého člena rodiny.
Myslela som si,že máš viac rozumu,nuž tvoje IQ tykve sa neprejavilo po prvý krát.
buchač
14.04.20,13:21
Jozef Mihál už nechce byť štátnym tajomníkom na ministerstve práce a sociálnych vecí. ...., pretože mal iný pohľad na fungovanie ministerstva, ktoré vedie Milan Krajniak zo Sme rodina.

Tak tomu sa vraví charakter...

Harakter jak Bodliak - Dedoles........:D :D :D
Nandrolon
14.04.20,13:38
chalani Vám šibe z toho , že ste neboli šibať????
Ja som šibať bol, aj sme sa navštevovali, aj do ČR som sa prepašoval, len bolo treba dávať pozor na zelené žabky...
Ale však ideš do prírody, podľa Igorka :-))))))))))))))))))
Za tie 4 dni som najazdil autom a na bicykli ako inokedy za mesiac...
Akurát mi treba ísť ešte do Nitry pozrieť pre ženu nový bicykel, síce ho nechce ale nevadí :-))))))))))))))))))
Indickú políciu s palicami na takýchto....a pokutu za každého člena rodiny.
Myslela som si,že máš viac rozumu,nuž tvoje IQ tykve sa neprejavilo po prvý krát.
Myslíš, že ma môže nakaziť medveď, srnka alebo diviak?
Myslíš, že vírus ti nabehne do auta kedy sa mu zachce?
Že idem na návštevu do rodinného domu, keď sa stretávame stále, skoro ako v jednej domácnosti?
Skôr si sa mala šancu nakaziť ty v pokladne ako ja na samote.
Svoje poznámky si nechaj pre sebe podobných inteligentov. Ja teda doma sedieť určite nebudem. Že to vytáča zabednených domasedov v králikárňach mi nevadí.
Takže IQ tykve tu máš jedine ty.
pavol54
14.04.20,14:36
Jozef Mihál už nechce byť štátnym tajomníkom na ministerstve práce a sociálnych vecí. Vo funkcii vydržal necelý mesiac a na vlastnú žiadosť ho odvolá vláda. Či to bude na zasadnutí vlády, ktoré sa začalo v utorok o 14:00, nebolo jasné ani tesne pred rokovaním.

Mihál svoje pôsobenie na ministerstve komentovať nechce. Podľa informácií Denníka N sa bývalý minister práce a sociálnych vecí vo vláde Ivety Radičovej rozhodol odísť, pretože mal iný pohľad na fungovanie ministerstva, ktoré vedie Milan Krajniak zo Sme rodina.
Tomu sa hovorí 2 kohúti na jednom smetisku. Malý kohútik chcel dokázať že vie lepšie kikiríkať. Presne takúto som mal pozíciu keď som po skole nastúpil na miesto kde bol pre neschopnosť odvolaný predošlý, ale ostal na funkcii podriadeného. chvíľu sa mi snažil robiť naschvály kým som sa nezorientoval, potom ľutoval že sa nedal preveliť. Asi sa uvoľnilo miesto predsedu nejakej novej strany.
misoft
14.04.20,14:41
a ak sa teda zachovali tí podnikatelia ( na ktorých tu mimochodom len nadávate a ste proti podpore pre nich ) ??
koho poprepúšťali ?
PPS Detva!
https://ekonomika.sme.sk/c/22377504/pps-group-detva-ohlasila-hromadne-prepustanie-zamestnancov.html
Cez 700 ľudí má padáka! Tam inú robotu nezoženieš.,
pavol54
14.04.20,14:42
a ak sa teda zachovali tí podnikatelia ( na ktorých tu mimochodom len nadávate a ste proti podpore pre nich ) ??
koho poprepúšťali ?
PPS Detva!
odvolali pôvodný plán dohodli sa s premierom
misoft
14.04.20,14:44
a ak sa teda zachovali tí podnikatelia ( na ktorých tu mimochodom len nadávate a ste proti podpore pre nich ) ??
koho poprepúšťali ?
PPS Detva!
odvolali pôvodný plán dohodli sa s premierom
No aspoň dačo.... lebo, ak by ich prepustili - v Detve by nič nenašli.
bettylou
14.04.20,14:45
Ešte ani neprešalo, a aj tak je smetisko na vode.

https://dromedar.zoznam.sk/cl/11161/1881629/
Nič nového pod slnkom..... každý rok je to, každý rok!

Posledné roky sú naťahané v časti, kde sa prítoky spájajú také zadržiavacie siete, tak bol chvíľu pokoj. Sa to s bagrami od tých záchytných sietí vybralo a čo prešlo ďalej, tak dobrovoľníci vyzbierali. Aj tak to boli stovky mechov.
Minulé leto sa dačo dosr..lo a odvtedy každú chvíľu naplaví ostrov smetí až k hrádzi.
By som to rovno späť výrobcom.
kopretinka
14.04.20,17:09
a ak sa teda zachovali tí podnikatelia ( na ktorých tu mimochodom len nadávate a ste proti podpore pre nich ) ??
koho poprepúšťali ?
PPS Detva!
odvolali pôvodný plán dohodli sa s premierom
Posledné 4roky boli v strate,korona im prišla vhod.
sito
14.04.20,17:24
Jozef Mihál už nechce byť štátnym tajomníkom na ministerstve práce a sociálnych vecí. ...., pretože mal iný pohľad na fungovanie ministerstva, ktoré vedie Milan Krajniak zo Sme rodina.

Tak tomu sa vraví charakter...

Harakter jak Bodliak - Dedoles........:D :D :D

:eek: ... v krvi to má! V priezvisku isto! Ak to nie je koryto pre neho, tak len okolo toho mihne. :D
buchač
14.04.20,17:54
bettylou
14.04.20,20:01
BXLmiami
15.04.20,04:36
Ešte ani neprešalo, a aj tak je smetisko na vode.

https://dromedar.zoznam.sk/cl/11161/1881629/
Nič nového pod slnkom..... každý rok je to, každý rok!

Posledné roky sú naťahané v časti, kde sa prítoky spájajú také zadržiavacie siete, tak bol chvíľu pokoj. Sa to s bagrami od tých záchytných sietí vybralo a čo prešlo ďalej, tak dobrovoľníci vyzbierali. Aj tak to boli stovky mechov.
Minulé leto sa dačo dosr..lo a odvtedy každú chvíľu naplaví ostrov smetí až k hrádzi.
By som to rovno späť výrobcom.
Ked skončia karantenu tak ich tam navoziť v rámci aktivačných prác,pekne sa k nim postaviť a nechať zbierať.Nech tých vojakov ešte dovyužijeme.Inak to nevidím.
Nandrolon
15.04.20,05:35
Kedy sa má rozhodovať, či tu navozíme nakazených talianov do našich nemocníc?
pavol54
15.04.20,05:52
Ešte ani neprešalo, a aj tak je smetisko na vode.

https://dromedar.zoznam.sk/cl/11161/1881629/
Nič nového pod slnkom..... každý rok je to, každý rok!

Posledné roky sú naťahané v časti, kde sa prítoky spájajú také zadržiavacie siete, tak bol chvíľu pokoj. Sa to s bagrami od tých záchytných sietí vybralo a čo prešlo ďalej, tak dobrovoľníci vyzbierali. Aj tak to boli stovky mechov.
Minulé leto sa dačo dosr..lo a odvtedy každú chvíľu naplaví ostrov smetí až k hrádzi.
By som to rovno späť výrobcom.
Ked skončia karantenu tak ich tam navoziť v rámci aktivačných prác,pekne sa k nim postaviť a nechať zbierať.Nech tých vojakov ešte dovyužijeme.Inak to nevidím.
však si ani vo vlastnej osade nespravia poriadok, minule som písal že mimovládni aktivisti by už mohli konečne tých vojakov policajtov vyzvať nech im tam spravia poriadok (veď tam aj tak len postávajú) :) na toto by tie mimovládky bolo. A to nie sú porušované ľudské práva tých čo odpad separujú ŽE ICH NIEKTO ZAMORUJE INFIKUJE potkanmi?
BXLmiami
15.04.20,06:48
Neviem načo máme poštu,v týchto časoch je absolutne nefunkčná.Ja viem že majú veľa práce,ale nechodia balíky,nechodia dop.listy,ani len ohlásenie že list je na pošte,no uplne nič.Absolutne zlyhávajú.
sito
15.04.20,07:47
:eek: No neviem? Dnes o 8,30 som pred tou našou videl tak 40 m radu. Odstupy? No niektoré, pár ich bolo, boli aj dvojmetrové. Preboha na čo tam teda čakali? Žeby banány doviezli? :D
BXLmiami
15.04.20,07:52
No nie,napr.sipo ak nevedia internet banking,ale presne toto je to,majú bordel,oznámenie o zásielkách žiadne,4 dop.listy stratené,práve hľadám papier čo sme posielali,pretože to musí byť notárom overené,vyzerá že to idem v tomto období absolvovať znova,další balík som práve zistila že sa neunúvali ani doniesť ani oznámiť 600 ečok v lufte už to tu malo byť.Vrrr.
pavol54
15.04.20,08:12
No nie,napr.sipo ak nevedia internet banking,ale presne toto je to,majú bordel,oznámenie o zásielkách žiadne,4 dop.listy stratené,práve hľadám papier čo sme posielali,pretože to musí byť notárom overené,vyzerá že to idem v tomto období absolvovať znova,další balík som práve zistila že sa neunúvali ani doniesť ani oznámiť 600 ečok v lufte už to tu malo byť.Vrrr.
Počul som, že niekde doporučené listy vhodia do schránky bez podpisu
marjankaj
15.04.20,13:28
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
Mila123
15.04.20,13:41
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
OMG, keby to bol tvoj príbuzný (nedaj Boh otec) takto by si to napísal.....???? že ti nie je hanba !!!!
marjankaj
15.04.20,14:12
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
OMG, keby to bol tvoj príbuzný (nedaj Boh otec) takto by si to napísal.....???? že ti nie je hanba !!!!Ja iba obdivujem múdrosť našich politikov na tlačovkách. Po týždni zistia že má vírus a budú ho stíhať, že to nenahlásil včas. Ako ten chirurg, čo operoval.
Žabinka
15.04.20,14:14
Neviem načo máme poštu,v týchto časoch je absolutne nefunkčná.Ja viem že majú veľa práce,ale nechodia balíky,nechodia dop.listy,ani len ohlásenie že list je na pošte,no uplne nič.Absolutne zlyhávajú.
pred sviatkami som si uvedomila, že už sme dlhšie nedostali do firmy žiadnu poštu... a potom prišla pani poštárka, a doniesla poštu z marca, samé faktúry po splatnosti..
Žabinka
15.04.20,14:18
u nás sú tiež pred poštou dlhé rady, ľudia stoja pekne v 2m odstupoch.. ja som chodila na poštu len kvôli platbám SIPO, ale už som si aj to zmenila na eSIPO..
buchač
15.04.20,14:41
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
OMG, keby to bol tvoj príbuzný (nedaj Boh otec) takto by si to napísal.....???? že ti nie je hanba !!!!Ja iba obdivujem múdrosť našich politikov na tlačovkách. Po týždni zistia že má vírus a budú ho stíhať, že to nenahlásil včas. Ako ten chirurg, čo operoval.

Ale minister Krajčí je lekár...či ?
Ono by bolo dobré, aby Bláznovičovi občas niekto zatiahol zips pod nosom...ale dá sa to ?

Včuleky sú nie jeden múdry...ale šak Covid a chrípka majú rovnaký začiatok...či ?
Aj tak to šialenstvo pomaly skončí...a či sa Blúznovič postaví na hlavu alebo nie...a rozhodne to nebude ani Zhúlencová zásluha.......(aj keď to šialenstvo je pochopiteľné).

Karanténa má význam len z jedného dôvodu...a že akú ?
Tak na to bude vedieť určite odpovedať SS88 a Dedoles....:D
pavol54
15.04.20,15:12
Už si niekto položil otázku ako sa na Slovensko dostal covid 19, Priniesli ho tí čo boli v zahraničí. Bol príkaz aby každý kto bol v zahraničí dodržal 14 dňovú karanténu? bol. Teda ak sa šíri tak len preto že to niekto porušil Teda kvôli tým čo to porušili musíme byť v podstate v domácom väzení lenže problém je že sankcionovať všetkých je kolektívny trest ale miesto kontrol aut mali vyraziť kontroly na všetkých čo mali mať karanténu a stačilo im dať za porušenie maximálnu pálku, zverejniť to a finito, Ten cigáň čo behal po meste dostal 250 a kontroly vyšli možno na najmenej 10 000 2 - 3 exemplárne tresty a bol by kľud.
marjankaj
15.04.20,15:28
Už si niekto položil otázku ako sa na Slovensko dostal covid 19, Priniesli ho tí čo boli v zahraničí. Bol príkaz aby každý kto bol v zahraničí dodržal 14 dňovú karanténu? bol. Teda ak sa šíri tak len preto že to niekto porušil Teda kvôli tým čo to porušili musíme byť v podstate v domácom väzení lenže problém je že sankcionovať všetkých je kolektívny trest ale miesto kontrol aut mali vyraziť kontroly na všetkých čo mali mať karanténu a stačilo im dať za porušenie maximálnu pálku, zverejniť to a finito, Ten cigáň čo behal po meste dostal 250 a kontroly vyšli možno na najmenej 10 000 2 - 3 exemplárne tresty a bol by kľud.
Pali ale ten chirurg predsa nebol povinný sledovať tlačovky, prišiel, zavolali ho do služby a operoval. Konal svoju povinnosť. A nadriadený to mal vedieť. A matovič chcel voči nemu vyvodiť sankcie hneď na druhý deň? Viem na začiatku to bolo hektické, nikto netušil, čo a ako. Nakoniec za to mohol Pelegrini.
marjankaj
15.04.20,15:36
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
OMG, keby to bol tvoj príbuzný (nedaj Boh otec) takto by si to napísal.....???? že ti nie je hanba !!!!
Rodičov nemám už dávno, dcéru nemám už rok. Zostala mi iba manželka a tri mačky. Čo mi má byť hanba? Je mi iba smutno, čo sa tu deje, najradšej by som tu už nebol a mal svätý pokoj.
A ty ma ideš poučovať o živote?
buchač
15.04.20,15:45
...dcéru nemám už rok...
A ty ma ideš poučovať o živote?
Pamätám veľmi dobre na ten šok...
Ser na všetkých a všetko.

Kto nezažil, ten nepochopí.
Ďalej nepokračujem, bol by som silno osobný a nepríjemný.
Mila123
15.04.20,15:57
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
OMG, keby to bol tvoj príbuzný (nedaj Boh otec) takto by si to napísal.....???? že ti nie je hanba !!!!
Rodičov nemám už dávno, dcéru nemám už rok. Zostala mi iba manželka a tri mačky. Čo mi má byť hanba? Je mi iba smutno, čo sa tu deje, najradšej by som tu už nebol a mal svätý pokoj.
A ty ma ideš poučovať o živote?
ja ťa nesúdim, nepoučujem, vyjadrila som zdesenie, že na aký úkor, na niekoho smrti sa bavíš..... ten mŕtvy bol niekoho otec, brat, príbuzný, dedo a teba to pobavilo, že mu mali skôr urobiť pitvu, žil by ešte dnes..........mne je to odporné, hnusné, primitívne takto o niekom sa vyjadrovať, ten mŕtvy bol človek, jedinec.....
doteraz som bola presvedčená, že si inteligentný, ale v mojich očiach si sa prepadol na dno
marjankaj
15.04.20,16:26
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
OMG, keby to bol tvoj príbuzný (nedaj Boh otec) takto by si to napísal.....???? že ti nie je hanba !!!!
Rodičov nemám už dávno, dcéru nemám už rok. Zostala mi iba manželka a tri mačky. Čo mi má byť hanba? Je mi iba smutno, čo sa tu deje, najradšej by som tu už nebol a mal svätý pokoj.
A ty ma ideš poučovať o živote?
ja ťa nesúdim, nepoučujem, vyjadrila som zdesenie, že na aký úkor, na niekoho smrti sa bavíš..... ten mŕtvy bol niekoho otec, brat, príbuzný, dedo a teba to pobavilo, že mu mali skôr urobiť pitvu, žil by ešte dnes..........mne je to odporné, hnusné, primitívne takto o niekom sa vyjadrovať, ten mŕtvy bol človek, jedinec.....
doteraz som bola presvedčená, že si inteligentný, ale v mojich očiach si sa prepadol na dno
No ak sa naučíš čítať, tak som kritizoval vládu, čo ste si zvolili. Určite nie toho m=rtveho.
marjankaj
15.04.20,16:26
Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
OMG, keby to bol tvoj príbuzný (nedaj Boh otec) takto by si to napísal.....???? že ti nie je hanba !!!!
Rodičov nemám už dávno, dcéru nemám už rok. Zostala mi iba manželka a tri mačky. Čo mi má byť hanba? Je mi iba smutno, čo sa tu deje, najradšej by som tu už nebol a mal svätý pokoj.
A ty ma ideš poučovať o živote?
ja ťa nesúdim, nepoučujem, vyjadrila som zdesenie, že na aký úkor, na niekoho smrti sa bavíš..... ten mŕtvy bol niekoho otec, brat, príbuzný, dedo a teba to pobavilo, že mu mali skôr urobiť pitvu, žil by ešte dnes..........mne je to odporné, hnusné, primitívne takto o niekom sa vyjadrovať, ten mŕtvy bol človek, jedinec.....
doteraz som bola presvedčená, že si inteligentný, ale v mojich očiach si sa prepadol na dno
No ak sa naučíš čítať, tak som kritizoval vládu, čo ste si zvolili. Určite nie toho mrtveho.
Nandrolon
15.04.20,16:27
Ako si tak všímam, tu na porade sa každý normálny chlap sem tam dostane podľa niekoho na dno...
Populárni sú iba skalní "řitopichy".
Ale však tak to má byť. :-))
Jeden starší kolega mi vždy hovorí, že: "v prvom rade čítaj, KTO reaguje, a niekedy potom už ani netreba čítať ďalej."
pavol54
15.04.20,16:41
Už si niekto položil otázku ako sa na Slovensko dostal covid 19, Priniesli ho tí čo boli v zahraničí. Bol príkaz aby každý kto bol v zahraničí dodržal 14 dňovú karanténu? bol. Teda ak sa šíri tak len preto že to niekto porušil Teda kvôli tým čo to porušili musíme byť v podstate v domácom väzení lenže problém je že sankcionovať všetkých je kolektívny trest ale miesto kontrol aut mali vyraziť kontroly na všetkých čo mali mať karanténu a stačilo im dať za porušenie maximálnu pálku, zverejniť to a finito, Ten cigáň čo behal po meste dostal 250 a kontroly vyšli možno na najmenej 10 000 2 - 3 exemplárne tresty a bol by kľud.
Pali ale ten chirurg predsa nebol povinný sledovať tlačovky, prišiel, zavolali ho do služby a operoval. Konal svoju povinnosť. A nadriadený to mal vedieť. A matovič chcel voči nemu vyvodiť sankcie hneď na druhý deň? Viem na začiatku to bolo hektické, nikto netušil, čo a ako. Nakoniec za to mohol Pelegrini.
Nemyslel som chirurga, ten je si povinný konať povinnosti podľa hipokratovej prísahy
buchač
15.04.20,16:50
Ako si tak všímam, tu na porade sa každý normálny chlap sem tam dostane podľa niekoho na dno...
Populárni sú iba skalní "řitopichy".
Ale však tak to má byť. :-))
Jeden starší kolega mi vždy hovorí, že: "v prvom rade čítaj, KTO reaguje, a niekedy potom už ani netreba čítať ďalej."
Keby len na Porade...reál je dôležitý a nie nejaké fórum.

Šak aj Mihál je tu jak populárny...dáš o ňom zmienku a hneď fasuješ nesúhlasné hodnotenia a aj príspevky.
...a ako sledujem tie statusy na booku Fasov, poniektorí by sa mu vopchali aj do tej rite...

Veď aj tu je to tak...že " najprv sa pozrie, KTO píše a potom sa už ani nečíta, ale len reaguje."
bjuty smis
15.04.20,17:03
[QUOTE="marjankaj"][QUOTE="Mila123"][QUOTE="marjankaj"]Minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil, že na Slovensku pribudli ďalšie štyri úmrtia. Jedným z nich bol 89-ročný pacient hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trnave. „V prípade ďalších troch úmrtí ide o pacientov z DSS v Pezinku. Dvaja zomreli dnes ráno na obojstranný zápal pľúc. Jeden prípad je staršieho dáta z 5. apríl v DSS. Po pitve sa potvrdil koronavírus,“ uviedol Krajčí.

Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.
.....
No ak sa naučíš čítať, tak tamm kritizoval vládu, čo ste si zvolili. Určite nie toho mrtveho.



kde tam máme vidieť kritiku vlády ?

"keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť"


koho mohli skoršou pitvou zachrániť ??
Nandrolon
15.04.20,17:13
Ako si tak všímam, tu na porade sa každý normálny chlap sem tam dostane podľa niekoho na dno...
Populárni sú iba skalní "řitopichy".
Ale však tak to má byť. :-))
Jeden starší kolega mi vždy hovorí, že: "v prvom rade čítaj, KTO reaguje, a niekedy potom už ani netreba čítať ďalej."
Keby len na Porade...reál je dôležitý a nie nejaké fórum.

Šak aj Mihál je tu jak populárny...dáš o ňom zmienku a hneď fasuješ nesúhlasné hodnotenia a aj príspevky.
...a ako sledujem tie statusy na booku Fasov, poniektorí by sa mu vopchali aj do tej rite...

Veď aj tu je to tak...že " najprv sa pozrie, KTO píše a potom sa už ani nečíta, ale len reaguje."
V reále si môžeš vybrať, s kým sa budeš baviť a s kým nie. Ale ak na odbornom fóre položíš otázku, tak nemusíš okamžite zistiť kto sedí za klávesnicou... Zistíš to až po dlhšom skúmaní reakcií daného užívateľa. Ak si na fóre viac rokov, je to výhoda, lebo všetkých "mazákov" už dôkladne poznáš.
bodliak
15.04.20,17:49
Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.

Fantázia. Tak sa daj pitvať čo najskôr.
buchač
15.04.20,18:15
Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.

Fantázia. Tak sa daj pitvať čo najskôr.

Fujtajbl...TY neskutočné hovado, sviňa, strašná skurvená kurwa !!!
Ty si schopný reagovať na príspevok, ktorý pojednáva o smrti dcéry marjankaj ???
Niečo neskutočné...

Kde sú teraz tí moralisti, ktorí sa pri inej príležitosti vyroja a drbú tie svoje pokrytecké myšlienkove pochody.
Ešte ani len najsviatok kresťanov neskončil a už hrešia...na Vianoce to nespraví ani kárička oštičiek, ani 100 Očenášov a Zdravasov...
-------------------------------
Miluš píše

"...doteraz som bola presvedčená, že si inteligentný, ale v mojich očiach si sa prepadol na dno ..."
Ja pevne verím, že u nej išlo o momentálne pohoršenie, ktoré ju po poriadnom premyslení aj prejde.

Lenže u teba je to niečo iné.
Ty nie si ani inteligentný, ani presvedčivý...si len prachsprostý hajzel.
Dúfam, že ti už niekto rozbil za tie tvoje hlody ksicht...a keď nie, tak dúfam, že to bude čím skôr...s pobytom aspoň 3-4 týždne na traumačke.
bjuty smis
15.04.20,18:31
Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť.

Fantázia. Tak sa daj pitvať čo najskôr.

Fujtajbl...TY neskutočné hovado, sviňa, strašná skurvená kurwa !!!
Ty si schopný reagovať na príspevok, ktorý pojednáva o smrti dcéry marjankaj ???
Niečo neskutočné...

Kde sú teraz tí moralisti, ktorí sa pri inej príležitosti vyroja a drbú tie svoje pokrytecké myšlienkove pochody.
Ešte ani len najsviatok kresťanov neskončil a už hrešia...na Vianoce to nespraví ani kárička oštičiek, ani 100 Očenášov a Zdravasov...
-------------------------------
Miluš píše

"...doteraz som bola presvedčená, že si inteligentný, ale v mojich očiach si sa prepadol na dno ..."
Ja pevne verím, že u nej išlo o momentálne pohoršenie, ktoré ju po poriadnom premyslení aj prejde.

Lenže u teba je to niečo iné.
Ty nie si ani inteligentný, ani presvedčivý...si len prachsprostý hajzel.
Dúfam, že ti už niekto rozbil za tie tvoje hlody ksicht...a keď nie, tak dúfam, že to bude čím skôr...s pobytom aspoň 3-4 týždne na traumačke.


ked sa ukludníš, ukáž nám, kde to robí ...:



Dnes 20:49
bodliak

"marjankaj
Z toho vyplýva, že keby tú pitvu urobili skôr, tak ho mohli zachrániť."

Fantázia. Tak sa daj pitvať čo najskôr.
bjuty smis
15.04.20,18:38
reaguje na tú jeho trapnosť zo zosnulým na koronavírus....
buchač
15.04.20,19:17
ked sa ukludníš, ukáž nám, kde to robí ...:

Ja som kľudný až do het, mňa len tak niečo nerozhádže...a ver, že mám za sebou teda dosť.

Nemá význam, svoje som povedal.
Mal som síce napísanú odpoveď, no rozhodol som sa nereagovať.
korela
16.04.20,05:37
Korona: Verejná prosba – ľuďom, médiám a vláde
https://www.youtube.com/watch?v=hWuiEGH3Nvo
buchač
16.04.20,06:01
Korona: Verejná prosba – ľuďom, médiám a vláde

Začiatok jeho videa začína reklamou na jeho stránky...
Potom sa Buki zmieňuje o vysokom tlaku a jeho znížení...
Dlhšie som nevydržal...tlak mám skôr nižší, ale okamžite mi šiel hore ;)...a hodinu drísty teda nemienim počúvať.
Nandrolon
16.04.20,06:20
Keby Bukovský nebol až taký metrosexuál a nepredvázal sa v tých videách, tak tie videá by mohli mať každé po 10-15 minút. Aj kvôli tomu, že majú okolo 45 min. ich nepozerám. Síce sa už dlhšie chystám, ale je to na mňa moc...
lujza.j
16.04.20,08:47
Nandy ak sa ti podari zahod to co ti na nom vadi...je taky aky je iny nebude.....alebo najdi si chvilku...ze mas na neho naladu:D....aspon ja to tak....
Ludia neradi pocuvaju pravdu...on nema problem ju dat....
Nandrolon
16.04.20,08:52
Ja ho celkom uznávam ale mal by ich robiť kratšie, ale tam by sa zas nemohol predvádzať. Naposledy som pozeral o očiste pečene, ale názov to malo iný. On sa dobre počúva, ale musíš mať na to fakt čas.
V podstate mi vadí iba tá dĺžka videa.
marjankaj
16.04.20,09:04
Ja ho celkom uznávam ale mal by ich robiť kratšie, ale tam by sa zas nemohol predvádzať.
Možno sa chystá na premiérske kreslo.:D
Nandrolon
16.04.20,09:07
Ja ho celkom uznávam ale mal by ich robiť kratšie, ale tam by sa zas nemohol predvádzať. Naposledy som pozeral o očiste pečene, ale názov to malo iný. On sa dobre počúva, ale musíš mať na to fakt čas.
V podstate mi vadí iba tá dĺžka videa.
Možno sa chystá na premiérske kreslo.:D
Mal by byť minister zdravotníctva. Presadil by externú karanténu, teda by nás uviazal na horskú lúku s čerstvou trávou a boli by sme zdraví :-))))))))))))))))))
misoft
16.04.20,10:35
Korona: Verejná prosba – ľuďom, médiám a vláde

Začiatok jeho videa začína reklamou na jeho stránky...
Potom sa Buki zmieňuje o vysokom tlaku a jeho znížení...
Dlhšie som nevydržal...tlak mám skôr nižší, ale okamžite mi šiel hore ;)...a hodinu drísty teda nemienim počúvať.
Oné..... dnes na Narkóze zase bol - telefonicky - a už sa nemieša len do stravy, ale aj do psychológie a ďalších vedných odborov.
Trdlo je to a pre mňa šarlatán. Vlastný názor nemá, len prečíta a opakuje napísané inými.
misoft
16.04.20,10:39
Náááá - správy - severovýcho SK - mladíci si šli na opekačku - zachraňovať ich museli.
A) zachrániť, ošetriť!
B) Udeliť pokutu - väčšia skupina - opatrenia sú im na smiech.
Nemocnica MI - rádiologické oddelenie 4 osoby nakazené. Šup do karantény. Ale mali by začať zisťovať, KTO v inkriminovanej dobe bol na vyšetrení na tom oddelení a ihneď by m,ali vyraziť, či tí vyšetrovaní tiežneboli nakazení, resp. neboli nosičmi nákazy.
Tu sa prejavuje nedôslednosť systému. Zistí sa nákaza, izoluje sa, ale sa už nepátra, odkiaľ sa to tam dostalo.

Teraz musia oddelenie vydenzifikovať, zavrieť na min. 5 dní. A potom prístroje znova nakalibrovať, lebo ak to budú tým postrekom striekať, elektronika je dosť citlivá na vlhkosť.
misoft
16.04.20,11:08
buchač
16.04.20,11:25
20 VECÍ, KTORÉ SME SA ZATIAĽ NAUČILI

1. Ľudia nerozumejú ničomu, keď tomu nechcú rozumieť. Ani očividné nie je očividné.
2. Európania majú kopu vzdelania, ale správajú sa tupo a odovzdane štátom.
3. Štáty pozostávajú z politikov a úradníkov, ktorí len odvádzajú činnosť kvôli peniazom a robia ruky na média. Sú absolútne neschopní a skorumpovaní.
4. WHO je zbytočná politická organizácia, ktorá len posluhuje čínskym geopolitickým záujmom.
5. Zdravotníci sú vzácnejší a hodnotnejší, ako herci, či futbalisti.
6. Väčšina našich politických debát pozostávala z problémov, ktoré si vymýšľali politici, aktivisti a médiá.
7. Ropa je bezcenná v spoločnosti, ktorá ju nespotrebuje.
8. Ekosystém sa regeneruje veľmi rýchlo bez ľudskej deštrukcie.
9. Mnoho ľudí dokáže pracovať z domu. Práca robotníkov sa nedá robiť od počítača a spoločnosť na nej závisí.
10. Štátne hranice dávajú zmysel.
11. Globálna potravinová závislosť nie je dobrý nápad.
12. Celebrity sú zbytočné. Herci sú zabávači a kult hercov a filmovej zábavy nebol na mieste.
13. Bar každý piatok nie je životná nevyhnutnosť.
14. Prestali sme poznať svojich najbližších a nesnažili sme sa o to.
15. Hygiena nie je taká ťažká.
16. Máme tikajúce sociálne bomby, ktoré sme ignorovali.
17. Banky a megakorporácie na nás pozerajú výlučne ako na zdroje a radi nás všetkých strčia pod kolesá, ak im to zachráni príjmy - s podporou politikov.
18. Média sú plné sprostostí.
19. Ľudia s plnou hubou o znižovaní populácie si podozrivo vážia vlastné životy.
20. Ľudský život má hodnotu a v samote nám chýbajú ľudia, ktorých berieme ako samozrejmých.
pavol54
16.04.20,12:00
Náááá - správy - severovýcho SK - mladíci si šli na opekačku - zachraňovať ich museli.
A) zachrániť, ošetriť!
B) Udeliť pokutu - väčšia skupina - opatrenia sú im na smiech.
Nemocnica MI - rádiologické oddelenie 4 osoby nakazené. Šup do karantény. Ale mali by začať zisťovať, KTO v inkriminovanej dobe bol na vyšetrení na tom oddelení a ihneď by m,ali vyraziť, či tí vyšetrovaní tiežneboli nakazení, resp. neboli nosičmi nákazy.
Tu sa prejavuje nedôslednosť systému. Zistí sa nákaza, izoluje sa, ale sa už nepátra, odkiaľ sa to tam dostalo.

Teraz musia oddelenie vydenzifikovať, zavrieť na min. 5 dní. A potom prístroje znova nakalibrovať, lebo ak to budú tým postrekom striekať, elektronika je dosť citlivá na vlhkosť.
kto to zaplatí? príklad. Ak mám auto spôsobím škodu platí poisťovňa ak nie som poistení ja.
marjankaj
16.04.20,12:42
buchač
16.04.20,12:50
Predvčerom bol v správach šot z cigánskych osád...téma neporiadok a s tým súvisiace...t.j. že sa okolo kontajnerov nedá upratovať, lebo zákaz zhromažďovania, že dostanú aj tak príspevky.

No ja teda neviem...poriadok degeši nemôžu robiť, ale neporiadok aj hej ?
Upratovať nemusia predsa v tej veľkej skupine, dá sa aj po dvoch-troch...či ?

Najviac ma zarazilo to, že som včera videl makať cestárov a aj záhradníkov...partie o počte zo 10 osôb...
Lenže hentí maníci boli bieli a nie cigáni.
Kuwa...toto je, tomu sa vraví rasizmus !
bettylou
16.04.20,14:29
ta tak
bettylou
16.04.20,14:31
20 VECÍ, KTORÉ SME SA ZATIAĽ NAUČILI

1. Ľudia nerozumejú ničomu, keď tomu nechcú rozumieť. Ani očividné nie je očividné.
2. Európania majú kopu vzdelania, ale správajú sa tupo a odovzdane štátom.
3. Štáty pozostávajú z politikov a úradníkov, ktorí len odvádzajú činnosť kvôli peniazom a robia ruky na média. Sú absolútne neschopní a skorumpovaní.
4. WHO je zbytočná politická organizácia, ktorá len posluhuje čínskym geopolitickým záujmom.
5. Zdravotníci sú vzácnejší a hodnotnejší, ako herci, či futbalisti.
6. Väčšina našich politických debát pozostávala z problémov, ktoré si vymýšľali politici, aktivisti a médiá.
7. Ropa je bezcenná v spoločnosti, ktorá ju nespotrebuje.
8. Ekosystém sa regeneruje veľmi rýchlo bez ľudskej deštrukcie.
9. Mnoho ľudí dokáže pracovať z domu. Práca robotníkov sa nedá robiť od počítača a spoločnosť na nej závisí.
10. Štátne hranice dávajú zmysel.
11. Globálna potravinová závislosť nie je dobrý nápad.
12. Celebrity sú zbytočné. Herci sú zabávači a kult hercov a filmovej zábavy nebol na mieste.
13. Bar každý piatok nie je životná nevyhnutnosť.
14. Prestali sme poznať svojich najbližších a nesnažili sme sa o to.
15. Hygiena nie je taká ťažká.
16. Máme tikajúce sociálne bomby, ktoré sme ignorovali.
17. Banky a megakorporácie na nás pozerajú výlučne ako na zdroje a radi nás všetkých strčia pod kolesá, ak im to zachráni príjmy - s podporou politikov.
18. Média sú plné sprostostí.
19. Ľudia s plnou hubou o znižovaní populácie si podozrivo vážia vlastné životy.
20. Ľudský život má hodnotu a v samote nám chýbajú ľudia, ktorých berieme ako samozrejmých.

Dobrý postreh. Tá 19stka sa mi ľúbi :D:D
Nandrolon
16.04.20,14:45
20 VECÍ, KTORÉ SME SA ZATIAĽ NAUČILI

1. Ľudia nerozumejú ničomu, keď tomu nechcú rozumieť. Ani očividné nie je očividné.
2. Európania majú kopu vzdelania, ale správajú sa tupo a odovzdane štátom.
3. Štáty pozostávajú z politikov a úradníkov, ktorí len odvádzajú činnosť kvôli peniazom a robia ruky na média. Sú absolútne neschopní a skorumpovaní.
4. WHO je zbytočná politická organizácia, ktorá len posluhuje čínskym geopolitickým záujmom.
5. Zdravotníci sú vzácnejší a hodnotnejší, ako herci, či futbalisti.
6. Väčšina našich politických debát pozostávala z problémov, ktoré si vymýšľali politici, aktivisti a médiá.
7. Ropa je bezcenná v spoločnosti, ktorá ju nespotrebuje.
8. Ekosystém sa regeneruje veľmi rýchlo bez ľudskej deštrukcie.
9. Mnoho ľudí dokáže pracovať z domu. Práca robotníkov sa nedá robiť od počítača a spoločnosť na nej závisí.
10. Štátne hranice dávajú zmysel.
11. Globálna potravinová závislosť nie je dobrý nápad.
12. Celebrity sú zbytočné. Herci sú zabávači a kult hercov a filmovej zábavy nebol na mieste.
13. Bar každý piatok nie je životná nevyhnutnosť.
14. Prestali sme poznať svojich najbližších a nesnažili sme sa o to.
15. Hygiena nie je taká ťažká.
16. Máme tikajúce sociálne bomby, ktoré sme ignorovali.
17. Banky a megakorporácie na nás pozerajú výlučne ako na zdroje a radi nás všetkých strčia pod kolesá, ak im to zachráni príjmy - s podporou politikov.
18. Média sú plné sprostostí.
19. Ľudia s plnou hubou o znižovaní populácie si podozrivo vážia vlastné životy.
20. Ľudský život má hodnotu a v samote nám chýbajú ľudia, ktorých berieme ako samozrejmých.

Dobrý postreh. Tá 19stka sa mi ľúbi :D:D
Pripájam sa.
A ešte
21. Páprdi, čo okradli stovky zamestnancov by sa ukryli v atómových krytoch, ale tlieskať budú.
Tí dvaja "bačovia" berú za pár hodín cca 1500+ eur, ale tlieskať budú predavačkám na minimálke :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
korela
16.04.20,15:38
Volala som teraz s tetou, je v podstate v centre nákazy na severe Talianska, bývala lekárka, onkohematologička, vek blízko 80. Povedala mi pár takých postrehov. Neviem, či to je aj u nás tak, informácia je z talianskych štatistík

Pomer nakazených aj mrtvych mužov a žien je v pomere 70/30.

No a veľký počet mrtvych v najvyšších vekových kategóriach je hlavne preto, lebo nákaza sa dostala do domov dôchodcov. Tých je tam veľa. A tak menovala DD z Bergama, kde v priebehu jedného týždňa zomrelo 60 klientov. Takže tam to kosí vo veľkom.

A ešte ku kolektívnej imunite mala poznámku - prirodzená imunita tým, že populácia ochorenie prekoná sa dá podľa učebníc virológie dosiahnuť iba do cca 60%. Potrebná 90% imunita obyvateľstva sa dá dosiahnuť iba očkovaním. A na to si ešte počkáme.

Doma sú spolu s manželome už 4 týždne izolovaní, nechodia fakt nikam, nákup dostanú pred dvere, zabezpečí syn. Ani ich nenavštívi

K starostlivosti o seniorov na Slovensku sa hneď v úvode prepuknutia nákazy vyjadril niekto v dosť obšírnom rozhovore, že v prvom rade sa mal štát postarať o túto skupinu obyvateľstva ani nie z hľadiska priority ako-takej, ale kvôli ich najvyššej náchylnosti k ochoreniu, čím následne spôsobia ako prví obsadenie JISiek a príde k nedostatku pľ. ventilácií, personálu atď. a preto mali zostať v úplnej izolácii s tým, že by im mali všetko potrebné donášať ľudia vo vydenzifikovaných zdrav. oblekoch.
Najjednoduchšie opatrenie. Ale nie, ešte dnes sa im vytvárajú nezmyselné podmienky pre nákup potravín v obchodoch. Im prvým sa mal úplne obmedziť kontakt s inými ľuďmi. Nejde iba o obchody, ale kým sa dostanú do obchodov.
Okrem toho skoro v každom obchode je už dnes klimatizácia, vzduch tam cirkuluje, takže o čom ...
Všade sa iba varuje a odporúča nekontaktovať starých rodičov s malými deťmi. Aleže stretnú iks detí vonku, to nikomu ešte asi nedochádza.
Myslela som, že to bol Mesík, neviem ten článok nájsť.

Je zaujímavé sledovať, ako v rámci svojej osobnej záchrany vyššie hlavy stínajú nižšie. Pritom sa o hrozbách vedelo od prvých chvíľ, názorné nešťastné príklady pre poučenia prichádzali najmä z ES a IT.
Takýto bol názor na prístup ku kontaktom so starými ľuďmi a ich starostlivosti https://dennikn.sk/1856179/minuta-po-minute-koronavirus-16-04/?ref=top

Ústredný krízový štáb. Náplň práce je v samotnom názve. Fatalisti a uznávajúci karmu však môžu mať svoj názor.
korela
16.04.20,15:56
Korona: Verejná prosba – ľuďom, médiám a vláde

Začiatok jeho videa začína reklamou na jeho stránky...
Potom sa Buki zmieňuje o vysokom tlaku a jeho znížení...
Dlhšie som nevydržal...tlak mám skôr nižší, ale okamžite mi šiel hore ;)...a hodinu drísty teda nemienim počúvať.
Videá predlžuje spájaním viacerých tém.
Ja s ním tiež vo všetkom nesúhlasím, ale nikde nie je napísané, ak ide o video, že ho musím aj pozerať. Stačí ho počúvať pri akejkoľvek vhodnej činnosti.
misoft
16.04.20,17:05
Riešia finančnú situáciu? Alebo Riešia!.
31 Slovákov si odletelo do Deutschlandu na brigádu. Sezónni pracovníci.
A čo po návrate? Čo ak tam niečo chytia? A pošlú ich domov? Hlavná vec, že šli pracovať, čo bude potom, aké prípadné dôsledky môžu byť - to už až tak neriešia.

Kopa ľudí sedí doma, niektorí na 55, niektorí na 80, maloobchodníci (súkromníci), rôzni SZČO na (zatiaľ) 0% - platiť však musia.
bettylou
16.04.20,17:35
Zaujímavé toto počasie na prelome marca a apríla:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=ELx4Iom75Mw&feature=emb_logo