jar88
11.05.20,11:43
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
buchač
11.05.20,09:45
Pohľad iný na inú situáciu.

"Migranti môžu byť obrovským prínosom pre spoločnosť, ktorá vie s nimi pracovať. Máme dobré príklady v Európe aj zlé, tak si osvojme tie dobré ako Nemecko, Rakúsko, Škandinávia, ktoré ekonomicky majú úžasný benefit. Rakúsko má jednu z najnižších nezamestnaností v EÚ a tretina jeho obyvateľov sú migranti. " konštatoval pre TASR Krčméry.
korela
11.05.20,10:38
Mne sa páči v takýchto vyjadreniach, v článkoch ohľadom liečenia rôznych dg a pod. práve to čarovné slovíčko "môže" ... môže vyliečiť, môže byť prínosom ... ešte som sa nestretla s priamym vyjadrením ... vylieči alebo aspoň keby bolo uvedené, že podporí liečbu, migranti sú prínosom. Môžu byť, to fakt môžu, veď aj naši emigranti nerobili po svete hanbu a začlenili sa do cudzej spoločnosti.
Aj Ibi, aj Vietnamci, Indovia, Arabi ...ani o nich pomaly nevieme a robia si svoju prácu od remeselných, obchod po lekárov a iných.
korela
11.05.20,10:41
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Jedno by ma však zaujímalo, či môže prejsť dlhopis ešte ďalej do iných rúk.
Nandrolon
11.05.20,10:57
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Jedno by ma však zaujímalo, či môže prejsť dlhopis ešte ďalej do iných rúk.
To závisí od konkrétnych dlhopisov. Môžu byť prevoditeľné, ale môžu byť aj označené emitentom ako neprevoditeľné.
Môj tip je, že tieto označené nebudú, a nakoniec skončia v rukách spriaznených osôb ako výhodná investícia a možnosť obrovského zisku pri príležitosti "korona krízy".
buchač
11.05.20,11:10
Jedno by ma však zaujímalo, či môže prejsť dlhopis ešte ďalej do iných rúk.[/QUOTE]
Samozrejme, že áno.
pavol54
11.05.20,11:13
Čítam komenty.
KKKHH zase tu perlí svoje "rozumy" a pritom ani nevie, čo vlastne ten dlhopis je!
Tajže - chválenkár, rcidivista, klamár, zlodej, terorista:
Ak si zoberieš peniaze z banky ako úver - podpíšeš zmluvu s podmienkami a dostaneš peniaze. Tie musíš vrátiť aj s úrokami.
Ak chceš bývať, zoberieš si hypotéku - podpíšeš, banka to poskytne peniaze. Tie musíš vrátiť aj s úrokami - je to pôžička.
Ak štát "predá" dlhopisy - je tam podpis a podmienka vrátenia peňazí aj s úrokom - je to tiež PÔŽIČKA, ale v miliardách €.

Ak nevieš, čo je pôžička, úver, hypotéka, dlhopis - tak sa sem NEMIEŠAJ, pretože len ty s IQ dreveného koníka vieš napísať takéto sprostosti o ECB. ECB nekupuje dlhopisy, tie kupujú investori, štáty a nadnárodné spoločnosti - teda tí, ktorí majú dosť finančných prostriedkov. Veď na tom zarobia - sú ručené samotným štátom.
Ako vždy, chronický klamár vždy a všetko začne a skončí klamstvom.
Ale nič to nemení na fakte, že o tom nemáš ani šajn.
------------------------------------
Vraj rozdiel medzi pôžičkou a dlhopisom je vo veľkosti.
To akože má byť päťročný štátny dlhopis v hodnote 2 000 000 000 € (dve miliardy)?
--------------------------------------------
Omyl klamárko, veľký omyl. Päťročný dlhopis bol vydaný v cene od 1 000 000 € (jeden milión euro). Nie v miliardách, ako si nám chcel natárať.

A ešte jedno tvoje klamstvo.
Dobre vieš, že ja som tu nepísal nič o tom, že ECB nakupuje naše dlhopisy. To tu spomínal tvoj súkmeňovec pavol54.
NEKLAM, čo prekrúcaš ty si tu písal že som tvrdil že ECB kupuje dlhopisy, môj súkmeňovec tu nie je nikto, krútiš sa tu ako kapor v sieti nad vodou. Teoreticky ak ja budem chcieť obchodovať s peniazmi v akejkoľvek forme, tak ECB mi dá rámec za akých podmienok a aj povolenie
pavol54
11.05.20,11:15
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Jedno by ma však zaujímalo, či môže prejsť dlhopis ešte ďalej do iných rúk.
To závisí od konkrétnych dlhopisov. Môžu byť prevoditeľné, ale môžu byť aj označené emitentom ako neprevoditeľné.
Môj tip je, že tieto označené nebudú, a nakoniec skončia v rukách spriaznených osôb ako výhodná investícia a možnosť obrovského zisku pri príležitosti "korona krízy".
Typický príklad SPP- na doručiteľa
Nandrolon
11.05.20,11:32
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Jedno by ma však zaujímalo, či môže prejsť dlhopis ešte ďalej do iných rúk.
To závisí od konkrétnych dlhopisov. Môžu byť prevoditeľné, ale môžu byť aj označené emitentom ako neprevoditeľné.
Môj tip je, že tieto označené nebudú, a nakoniec skončia v rukách spriaznených osôb ako výhodná investícia a možnosť obrovského zisku pri príležitosti "korona krízy".
Typický príklad SPP- na doručiteľa
Prevádzať sa dajú aj keď sú na meno.
pavol54
11.05.20,11:32
Mne sa páči v takýchto vyjadreniach, v článkoch ohľadom liečenia rôznych dg a pod. práve to čarovné slovíčko "môže" ... môže vyliečiť, môže byť prínosom ... ešte som sa nestretla s priamym vyjadrením ... vylieči alebo aspoň keby bolo uvedené, že podporí liečbu, migranti sú prínosom. Môžu byť, to fakt môžu, veď aj naši emigranti nerobili po svete hanbu a začlenili sa do cudzej spoločnosti.
Aj Ibi, aj Vietnamci, Indovia, Arabi ...ani o nich pomaly nevieme a robia si svoju prácu od remeselných, obchod po lekárov a iných.
No veľmi by som nespájal Prínos Vietnamcov a arabov. Porovnaj si disciplínu v krajinách juhovýchodnej Ázie a blízkeho východu, a toto prenesú sem. Mali sme na škole Vietnamcov disciplína a skromnosť na neuverenie a ten strach z veľvyslanca. Z arabov boli naj slušnejší Sýrčania ale Egypťania Lýbijci Alžírčania háveď napojená na ropné kohútiky
jar88
11.05.20,12:31
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Jedno by ma však zaujímalo, či môže prejsť dlhopis ešte ďalej do iných rúk.
Samozrejme, ale musí sa to zaregistrovať.
---------------------------------------------------------
PREVOD DLHOPISOV
(a) Prevod. Podľa podmienok Zmluvy o fiškálnom zastúpení a článkov 3(b) (Žiadne
poplatky), 3(c) (Uzavreté obdobia) a 3(e) (Predpisy týkajúce sa prevodov a
registrácie) môže byť každý Dlhopis, resp. jeho časť prevedená v Povolenej
menovitej hodnote odovzdaním príslušného Konečného listinného dlhopisu (spolu s
riadne vyplnenou, podpísanou a ak to bude relevantné riadne opečiatkovanou
žiadosťou o prevod v súvislosti s daným Dlhopisom, resp. jeho časťou) v Stanovenej
kancelárii Registrátora alebo ktoréhokoľvek Platobného agenta alebo Agenta pre
prevody. Dlhopis môže byť zaregistrovaný a prevedený len na meno určenej osoby
alebo osôb. Každý prevod Dlhopisu, ktorý nebude zaregistrovaný v Registri, bude
neplatný.
Registrátor zaregistruje prevod do piatich Pracovných dní (ako je tento pojem
definovaný nižšie) od doručenia riadne vyplnenej žiadosti o prevod Dlhopisu a doručí
nadobúdateľovi nový Konečný listinný dlhopis (a ak sa prevádza len časť Dlhopisu,
tak doručí prevodcovi Konečný listinný dlhopis súvisiaci s neprevádzanou časťou
Dlhopisu) do Stanovenej kancelárie Registrátora, alebo (v prípade, že sa na žiadosť
nadobúdateľa alebo prevodcu doručuje Konečný listinný dlhopis inak, než bežnou
poštou, potom na riziko a náklady nadobúdateľa alebo prevodcu) doručí Konečný
listinný dlhopis poštou bez poistenia na adresu, ktorú nadobúdateľ alebo prevodca
uvedie.
jar88
11.05.20,12:42
Čítam komenty.
KKKHH zase tu perlí svoje "rozumy" a pritom ani nevie, čo vlastne ten dlhopis je!
Tajže - chválenkár, rcidivista, klamár, zlodej, terorista:
Ak si zoberieš peniaze z banky ako úver - podpíšeš zmluvu s podmienkami a dostaneš peniaze. Tie musíš vrátiť aj s úrokami.
Ak chceš bývať, zoberieš si hypotéku - podpíšeš, banka to poskytne peniaze. Tie musíš vrátiť aj s úrokami - je to pôžička.
Ak štát "predá" dlhopisy - je tam podpis a podmienka vrátenia peňazí aj s úrokom - je to tiež PÔŽIČKA, ale v miliardách €.

Ak nevieš, čo je pôžička, úver, hypotéka, dlhopis - tak sa sem NEMIEŠAJ, pretože len ty s IQ dreveného koníka vieš napísať takéto sprostosti o ECB. ECB nekupuje dlhopisy, tie kupujú investori, štáty a nadnárodné spoločnosti - teda tí, ktorí majú dosť finančných prostriedkov. Veď na tom zarobia - sú ručené samotným štátom.
Ako vždy, chronický klamár vždy a všetko začne a skončí klamstvom.
Ale nič to nemení na fakte, že o tom nemáš ani šajn.
------------------------------------
Vraj rozdiel medzi pôžičkou a dlhopisom je vo veľkosti.
To akože má byť päťročný štátny dlhopis v hodnote 2 000 000 000 € (dve miliardy)?
--------------------------------------------
Omyl klamárko, veľký omyl. Päťročný dlhopis bol vydaný v cene od 1 000 000 € (jeden milión euro). Nie v miliardách, ako si nám chcel natárať.

A ešte jedno tvoje klamstvo.
Dobre vieš, že ja som tu nepísal nič o tom, že ECB nakupuje naše dlhopisy. To tu spomínal tvoj súkmeňovec pavol54.
NEKLAM, čo prekrúcaš ty si tu písal že som tvrdil že ECB kupuje dlhopisy, môj súkmeňovec tu nie je nikto, krútiš sa tu ako kapor v sieti nad vodou. Teoreticky ak ja budem chcieť obchodovať s peniazmi v akejkoľvek forme, tak ECB mi dá rámec za akých podmienok a aj povolenie
Ano ja som napísal, že si napísal že ECB by bola sprostá, keby sa na nás nenabalila a že práve tak sa vyžiera naša špajza. Tak že neklam.
jar88
11.05.20,12:45
Predaj dlhopisov nie je pôžička?
Som nevedel, že tie dlhopisy sa dajú prejazdiť, alebo uvariť z nich polievka...
PS: Pavla si už dal vyhľadať, alebo už si radšej skončil???
Nandy vieš kto napísal knihu "Pipi dlhá pančucha"? keby autorka žila tak by mu to trvalo, ale keby ju žaloval, mal by šancu na výnos alebo na nos
Keď som mal úver 20000 platil som za jeho správu 50 mesačne keď som mal 40000 platil som za jeho správu 100
záver čím viac cudzích peňazí tým viac sa platí za správu no bola by ECB sprostá keby nedala. takto sa vyjedá špajzka. Však zahraničné monopoly udržia zamestnanosť aspoň dovtedy kým sa nevrátia a nazvime to ako chceme. ja som minule predal blakozmenku
Presne v tomto príspevku si to odmudroval.
Tak už prestaň zatĺkať.
Tresol si sprostosť a teraz to skúšaš zatĺkať.
buchač
11.05.20,14:17
bjuúúty...kde sííí

Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

P.S.:
Kuwa...po 2 (DVOCH !!!!!) mesiacoch konečne oddelili nakazených od ostatných.
Kde je Bláznovič včul ? .... jáááááj, on príde až po ukončení karantény.
...a blbí degeši ho budú ospevovať.

https://www.youtube.com/watch?v=1_LiRjK51sE&feature=share&fbclid=IwAR0ifvehRLHHJV_nDA7hNQ13vcKI-wL_5bk5XkviqC5o_2dr5vBgLNGS4uw
korela
11.05.20,15:39
bjuúúty...kde sííí

Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

P.S.:
Kuwa...po 2 (DVOCH !!!!!) mesiacoch konečne oddelili nakazených od ostatných.
Kde je Bláznovič včul ? .... jáááááj, on príde až po ukončení karantény.
...a blbí degeši ho budú ospevovať.

https://www.youtube.com/watch?v=1_LiRjK51sE&feature=share&fbclid=IwAR0ifvehRLHHJV_nDA7hNQ13vcKI-wL_5bk5XkviqC5o_2dr5vBgLNGS4uw

Mne z týchto videí vychádza, že môže byť o.i. i machevialistom. Najprv si ich zaviaže a potom škripne.
Fíni išli na to priamo cez zákon pred cca 30 r. a dnes majú na rómske nezaškolené deti iba spomienku, rovnako ako v Československu išlo vedenie štátu cez zákon, počnúc povinnosťou pracovať a zaviedli povinnú školskú dochádzku pre všetky deti bez rozdielu. Žiadne zbytočné obštrukcie, ktoré by rozdeľovali spoločnosť.
Čo mi na ňom stále prekáža je, že buď nepozná fakty, alebo neustále vytĺka kapitál z posledných desiatich rokov. Stav ich uvoľnenia nastal predsa hneď po 89, nie pred 10 r. Všetky vlády sa pod to podpísali a to najskôr pod taktovkou mimovládok. Doteraz to mohlo fungovať ako predtým.
Na nič nové teraz neprichádza, iba si volí "svoju" cestu k cieľu. Iba ma mrzí, že cestu zároveň zneužije pre svoj iný cieľ.

Deti nemôžu za to, kam sa narodili. Štát ich musí dostať do vzdelávacieho procesu
https://www.youtube.com/watch?time_continue=163&v=X6zC-Pxujno&feature=emb_title
bjuty smis
11.05.20,17:42
bjuúúty...kde sííí

Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

P.S.:
Kuwa...po 2 (DVOCH !!!!!) mesiacoch konečne oddelili nakazených od ostatných.
Kde je Bláznovič včul ? .... jáááááj, on príde až po ukončení karantény.
...a blbí degeši ho budú ospevovať.

https://www.youtube.com/watch?v=1_LiRjK51sE&feature=share&fbclid=IwAR0ifvehRLHHJV_nDA7hNQ13vcKI-wL_5bk5XkviqC5o_2dr5vBgLNGS4uw
Ty tam zijes, ty nam povedz..:)
buchač
11.05.20,17:53
bjuúúty...kde sííí
Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

Ty tam zijes, ty nam povedz..
Nebuď ako malý...veľmi dobre vieš, ako to myslím.

Príde ti to všetko normálne ?
Bežní (bielej farby pleti) repatrianti musia kade tade do karantény...no cigáni nie ?

Ja síce nežijem na Spiši, no v obci (kde mám chalupu) žije tiež zopár rodín cigánov.
Tí, čo ostali doma, makajú v lesoch. Tí, čo išli za prácou do Čiech (na neuverenie, čo ?), tak títo tiež neboli v karanténnom centre, lež boli doma.

Je to fér ? Prečo je tomu tak, prečo je stále a neustále ten dvojaký meter na ten istý problém ?
bjuty smis
11.05.20,19:53
bjuúúty...kde sííí
Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

Ty tam zijes, ty nam povedz..
Nebuď ako malý...veľmi dobre vieš, ako to myslím.

Príde ti to všetko normálne ?
Bežní (bielej farby pleti) repatrianti musia kade tade do karantény...no cigáni nie ?

Ja síce nežijem na Spiši, no v obci (kde mám chalupu) žije tiež zopár rodín cigánov.
Tí, čo ostali doma, makajú v lesoch. Tí, čo išli za prácou do Čiech (na neuverenie, čo ?), tak títo tiež neboli v karanténnom centre, lež boli doma.

Je to fér ? Prečo je tomu tak, prečo je stále a neustále ten dvojaký meter na ten istý problém ?
Vsak zehra je cela v karantene...
A tu nejde o ochranu ciganov, ale nas pred ciganmi
Mila123
11.05.20,20:14
bjuúúty...kde sííí
Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

Ty tam zijes, ty nam povedz..
Nebuď ako malý...veľmi dobre vieš, ako to myslím.

Príde ti to všetko normálne ?
Bežní (bielej farby pleti) repatrianti musia kade tade do karantény...no cigáni nie ?

Ja síce nežijem na Spiši, no v obci (kde mám chalupu) žije tiež zopár rodín cigánov.
Tí, čo ostali doma, makajú v lesoch. Tí, čo išli za prácou do Čiech (na neuverenie, čo ?), tak títo tiež neboli v karanténnom centre, lež boli doma.

Je to fér ? Prečo je tomu tak, prečo je stále a neustále ten dvojaký meter na ten istý problém ?
Vsak zehra je cela v karantene...
A tu nejde o ochranu ciganov, ale nas pred ciganmi
zase sa navážate do iných ako ste vy???? rasizmus to je, uvedomte si to
marjankaj
11.05.20,20:27
bjuúúty...kde sííí
Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

Ty tam zijes, ty nam povedz..
Nebuď ako malý...veľmi dobre vieš, ako to myslím.

Príde ti to všetko normálne ?
Bežní (bielej farby pleti) repatrianti musia kade tade do karantény...no cigáni nie ?

Ja síce nežijem na Spiši, no v obci (kde mám chalupu) žije tiež zopár rodín cigánov.
Tí, čo ostali doma, makajú v lesoch. Tí, čo išli za prácou do Čiech (na neuverenie, čo ?), tak títo tiež neboli v karanténnom centre, lež boli doma.

Je to fér ? Prečo je tomu tak, prečo je stále a neustále ten dvojaký meter na ten istý problém ?
Vsak zehra je cela v karantene...
A tu nejde o ochranu ciganov, ale nas pred ciganmi
zase sa navážate do iných ako ste vy???? rasizmus to je, uvedomte si to
Jasné že ide o ochranu cigánov. Veď predtým tam ten vírus nemali, to im tam dovliekli zvonku.:cool:
Mila123
11.05.20,20:48
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im
bettylou
11.05.20,21:14
marjankaj
11.05.20,21:19
Vysvetlí mi niekto polopatisticky, v čom spočíva hodnota investovania do kryptomeny a čím je krytý "zisk"?

https://pets-accessories-ice-by19.myshopify.com/a/3pcs-pet-flea?utm_source=Facebook&utm_medium=23844716647140306&utm_campaign=Conversions+-+SK+-+FB401&utm_content=SK+-+40%2B+-+ALL+-+Broad&adset_id=23844716647190306&fbclid=IwAR0cEEX56ayjKeiTMYVZDVxFAeqAsKclEW4iqmFZw 8B5yKVxAQhIqB_cW4k
Bety, keby sa našiel niekto kto bude garantovať zisky z investícií, tak by sme tu mali samých investorov.
bettylou
11.05.20,21:34
Predaj dlhopisu asi nebude pôžičoa. To by sme sa bavili o pôžičke a nie dlhopise.
----------------------
Snaž sa trošku vzdelávať.
Prospeje ti to.



dlhopis, -u muž. r. peňaž. dlžobný úpis, obligácia: štátny, komunálny d.

https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=dlhopis&i9=427151a61e90
bjuty smis
11.05.20,22:07
bjuúúty...kde sííí
Nože mi daj nejaké info zo Žehry...;)

Ty tam zijes, ty nam povedz..
Nebuď ako malý...veľmi dobre vieš, ako to myslím.

Príde ti to všetko normálne ?
Bežní (bielej farby pleti) repatrianti musia kade tade do karantény...no cigáni nie ?

Ja síce nežijem na Spiši, no v obci (kde mám chalupu) žije tiež zopár rodín cigánov.
Tí, čo ostali doma, makajú v lesoch. Tí, čo išli za prácou do Čiech (na neuverenie, čo ?), tak títo tiež neboli v karanténnom centre, lež boli doma.

Je to fér ? Prečo je tomu tak, prečo je stále a neustále ten dvojaký meter na ten istý problém ?
Vsak zehra je cela v karantene...
A tu nejde o ochranu ciganov, ale nas pred ciganmi
zase sa navážate do iných ako ste vy???? rasizmus to je, uvedomte si to
Jediny tu schvalujem pomoc pre tie a mne to vytknes..
bettylou
11.05.20,22:20
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.

Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
bettylou
12.05.20,00:04
Pohľad iný na inú situáciu.

"Migranti môžu byť obrovským prínosom pre spoločnosť, ktorá vie s nimi pracovať. Máme dobré príklady v Európe aj zlé, tak si osvojme tie dobré ako Nemecko, Rakúsko, Škandinávia, ktoré ekonomicky majú úžasný benefit. Rakúsko má jednu z najnižších nezamestnaností v EÚ a tretina jeho obyvateľov sú migranti. " konštatoval pre TASR Krčméry.

"Migranti sú obrovským prínosom pre spoločnosť, ktorá vie s nimi pracovať.." - toto presne vystihuje postoj domácich. Horeuvedené germánske nácie sú hrdé národy s dlhou históriou a vo svojej podstate tam žiaden z nich neuzná za seberovného toho, kto zbabelo zanechal svojich krajanov a krajinu napospas nepriateľovi. Immigranti ich nikdy nepožiadali o pomoc v boji proti svojmu nepriateľovi, iba o svoje plné brucho. Preto germáni s nimi pracujú - ako s hospodárskymi zvieratami, ktoré nenechávajú skapať, ale ani neživia nadarmo. Viac od nich domáci neočakávajú, lebo len hlupák by sa bratal so zradcami vlastného národa a vlastnej zeme. Možno by im pomoc v boji za slobodu odmietli, ale videli by v nich ľudí podobných sebe.

Krčméry konštatuje o nezamestnanosti v Rakúsku zo štatistík. Kde sú štatistiky o odchode do predčasného dôchodku?

Krčméry nedá štatistiky o dovolenkách, saunasvetoch, swingerkluboch, darts, biliard...,zábavách so živou hudbou pre obyčajných ľudí, ďalšie oddychové aktivity, ktoré tí všetci Rakúšania využívajú. To je totiž oveľa väčšia priepasť medzi Rakúšanmi a nami ako zamestnanosť. Dobehnime ich tam a stúpne aj zamestnanosť aj spokojnosť.
Keď sa Slováci nedali nachytať na citové vydieranie, stavil na najprimitívnejší pud chamtivosť - obrovský ekonomický prínos. Dúfam, že na to zas dáke teľa neskočí.
Epidemiológ je pravdepodobne dobrý, ale ako filantrop triafa všetko vedľa..
bettylou
12.05.20,00:34
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im

Mila, myslím že si tých cigánov príliš idealizuješ. Kým sa nenaučia dávať, zo svojho a nie z cudzieho, nikam sa nepohnú. Na to musí prísť každý sám. Ako by si im v tom vedela pomôcť?
bettylou
12.05.20,00:36
Vysvetlí mi niekto polopatisticky, v čom spočíva hodnota investovania do kryptomeny a čím je krytý "zisk"?

https://pets-accessories-ice-by19.myshopify.com/a/3pcs-pet-flea?utm_source=Facebook&utm_medium=23844716647140306&utm_campaign=Conversions+-+SK+-+FB401&utm_content=SK+-+40%2B+-+ALL+-+Broad&adset_id=23844716647190306&fbclid=IwAR0cEEX56ayjKeiTMYVZDVxFAeqAsKclEW4iqmFZw 8B5yKVxAQhIqB_cW4k
Bety, keby sa našiel niekto kto bude garantovať zisky z investícií, tak by sme tu mali samých investorov.

Nepochopili sme sa, mne nejde o garanciu, ale o nejakú reálnu hodnotu pre majiteľa projektu.:) Presúvanie peňazí hore dole - nepovažujem za reálnu hodnotu.

cit: "Stačí investovať malú sumu 300 € a uvidíte, ako vaše financie narastú na úroveň, ktorú si neviete ani len predstaviť."

Keby toto fungovalo na úrovni vkladateľa, tak Crypto Investor vyberú opätovnými rýchlymi vkladmi a výbermi na tej ich neskutočnej úrovni, ani neprdne. Skôr to vyzerá na nejakú zbierku na krytie kryptomeny v reálnom čase na obchodovanie.
marjankaj
12.05.20,06:11
cit: "Stačí investovať malú sumu 300 € a uvidíte, ako vaše financie narastú na úroveň, ktorú si neviete ani len predstaviť."

Bety a kvôli tomuto nemôžeš spávať?
jar88
12.05.20,06:18
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.

Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
Ani ja nechcem rýpať, ale naozaj si neviem predstaviť tú možnosť, ako na dlhopise niečo meniť.
--------------------------------
A ešte maličkosť k tomu tvojmu ďalšiemu príspevku o presúvaní peňazí hore dole - nepovažuješ to za reálnu hodnotu.
---------------------
Ty to nemusíš považovať za hodnotu, ale ak by toho nebolo, tak by si nemala skoro nič.
bettylou
12.05.20,06:56
cit: "Stačí investovať malú sumu 300 € a uvidíte, ako vaše financie narastú na úroveň, ktorú si neviete ani len predstaviť."

Bety a kvôli tomuto nemôžeš spávať?

Máš zvláštne myšlienkové pochody. Samozrejme, že môžem. Ale niekedy ostanem hore, pretože ma nič nerozptyľuje. Potom to dospávam. Radšej prezraď prečo nemôžeš spávať ty?

Sa poserem. Doteraz som si ten hoax rozoberala na drobné a sradnovne okomentovala všetky protirečenia a nezmysly, čo tam sú nacákané. Nech sa pobavíte, kto chce.
A popri tom som rozmýšľala, čo je na obchodovaní s kryptomenou lukratívnejšie oproti iným menám. Samozrejme nie na základe tej somariny, ale na základe ich prezentácie na internete.
Dala som odoslať a text sa zmenil na rámček a po znovunačítaní zmizlo aj to :D:D:D

Keby si si predstavil, že si podnikateľ, ktorý s nimi obchoduje (nie zamestnanec), z akého dôvodu by si ich oslovil? A v čom sú lepší ako iné fin. subjekty a čo ti vedia poskytnúť? Len nezadrb pôžičku prosím. :)
marjankaj
12.05.20,07:20
Bety ja tu nebuntoším o tretej v noci.:D
sito
12.05.20,08:48
Hmm, v čiernej Žehre stavajú mestečko. Pre domovy sociálnych služieb nie sú rýchlotesty. Vraj odplávali po Dunaji, smer Čierne moore. :D
buchač
12.05.20,08:54
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im

Mila, myslím že si tých cigánov príliš idealizuješ. Kým sa nenaučia dávať, zo svojho a nie z cudzieho, nikam sa nepohnú. Na to musí prísť každý sám. Ako by si im v tom vedela pomôcť?

Miluš...prdlajs a nie rasizmus je to. NIk sa nenaváža, proste konštatujeme (teda aspoň ja).
Je to popísanie tvrdej a neúprosnej reality na Slovensku !!!

Darmo sa všeliaké organizácie snažia vyvrátiť pravdu, no tá je taká, že obrátený rasizmus na Slovensku proste existuje.

Pripojím sa k otázke od betty..." Ako si pomohla cigánom...Aké by si mala riešenie na cigánsku problematiku ?"

Ono je zaujímavé jedno.
Vysoké školy chrlia absolventov sociálnej práce, no ani jeden nie je v dedinkách s výskytom cigánov...o osadách ani nevravím.
Weisebacher a podobní hajzli (nie, nejde o omyl...sú to hajzli) sú múdri jak rádio...lenže sedia len v blaváckych kaviarňach....ale odtiaľ veľa vody nenamútia
Im to všetko nie je trápne ? Dokonca skresľovať informácie a brať za to ťažké lóve ?
pavol54
12.05.20,13:01
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.

Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
Ani ja nechcem rýpať, ale naozaj si neviem predstaviť tú možnosť, ako na dlhopise niečo meniť.

Je to jednoduché, urči si cieľ, čo potrebuješ zmeniť, zapoj svoje vedomosti, správne myslenie a fantáziu a z možností, na ktoré prídeš vyber tú najvýhodnejšiu pre svoj cieľ. Prepísanie dlhopisu nie je tvoja možnosť, musíš nájsť iný spôsob, ako to celé zmeniť :)
--------------------------------
A ešte maličkosť k tomu tvojmu ďalšiemu príspevku o presúvaní peňazí hore dole - nepovažuješ to za reálnu hodnotu.
---------------------
Ty to nemusíš považovať za hodnotu, ale ak by toho nebolo, tak by si nemala skoro nič.

Nejde o moje poňatie tejto hodnoty. Neberiem to osobne, lebo predpokladám, že si to myslel vo všeobecnej rovine. Hovoríš, že ak by nebolo presúvania peňazí, tak by si nemal skoro nič. Ja hovorím, príklad, začnime od nuly, nech sa prejaví prínos a následne sa priradí hodnota.Všetci na planéte budeme celý deň presúvať peniaze hore-dole. Niekto lepšie, niekto menej úspešne podľa možností. Čo máme na konci dňa? Nieže skoro nič, ale nikto vôbec nič, keďže každý presúval peniaze a nič iné netvoril. Tak to opakujme po dobu trebárs jedného mesiaca. Presúvaním peňazí sme si nezabezpečili za celý mesiac vôbec nič a ešte spotrebovali energiu .Reálna hodnota takejto činnosti je strata .Druhý príklad: každý na planéte bude len robiť svoju robotu a peniaze vypustí z hlavy, a tí čo robia s peniazmi namiesto toho podľa svojich možností a schopností tvoria s ostatnými. Na burze ani v bankách ani v obchodoch sa nepohne ani cent, ale tovar je vyrobený a prepravený tam, kde ho chceme mať teda u seba. To je reálny prínos dňa, ktorému môžem priradiť nejakú reálnu hodnotu a vyjadriť ju trebárs aj v peniazoch ak chcem. Pretože sme zvyknutí využívať monetárny systém a väčšine vyhovuje, neuvažuje sa o zmene. Tvoje tvrdenie teda platí v našich špecifických podmienkach pre nejakú časť ľudí, ale nie ako platný ekonomický zákon.
To, že v peniazoch je tomu istému tovaru priradzovaná iná cena výrobcovi,iná obchodníkovi, iná predajcovi a iná kupujúcemu,je len špekulácia a nečestné konanie za účelom obohatiť sa na úkor druhého a tovaru reálnu hodnotu nepridá ani neuberie. Prepočtový koeficient, teda peniaze však väčšina ľudí nesprávne vníma ako niečo nevyhnutné a veľmi dôležité pre šťastný život a vplyvom kadejakých ilúzií nie sú schopní prosperovať a fungovať vo voľnejšom systéme. Dokonca sa boja o tom aj premýšľať, aby náhodou nespôsobili krach svetovej ekonomiky. :DKaždý má svoj uhol pohľadu a hranice, za ktoré je ešte ochotný ísť.
nazvime to krátko "peňažné perpetum mobile" môže existovať? NIE. takže všetko okolo princípu bohatnutia je odrb jednej skupiny ľudí druhou nazývaný zisk. Raz mi jeden matematik pri debate povedal zemeguľa má konštantnú hodnotu ak zoberieme a použijeme jej energiu a jej materiál vytvoríme viac zemegule?
bettylou
12.05.20,13:55
[/QUOTE]
nazvime to krátko "peňažné perpetum mobile" môže existovať? NIE. takže všetko okolo princípu bohatnutia je odrb jednej skupiny ľudí druhou nazývaný zisk. Raz mi jeden matematik pri debate povedal zemeguľa má konštantnú hodnotu ak zoberieme a použijeme jej energiu a jej materiál vytvoríme viac zemegule?[/QUOTE]

Keď tá prvá skupina sa furt rozbehne za vidinou zisku a nie za ziskom samotným, to už akoby rozbiehala to perpetum pre tých druhých. Všetko im dáš na podnose a oni nie a nie prísť na to, prečo to zase vyšlo opačne.
misoft
12.05.20,13:57
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im
Ja sa spýtam - KOĽKO sa im už dalo? VEĽA. A čo z toho my máme? NIČ! A čo majú oni z toho? Život zadarmo! Pretože vedia, že štát - teda aj majoritná väčšina - im vždy prispeje na to, aby nevykapali. A tak len čakajú, kedy otvoria v určený deň pošty a natrčia ruky. Ich potomstvo je vychovávané v podobnom duchu - šak GADŽO dá! Preto - a to som videl nie jedenkrát - školou povinné prídu na 1. hodinu a o deviatej s famíliou vymetajú kontajnery. A o dvanástej sa presunú do školy - do školskej jedálne a dajú si obed - šak zadarmo, šak gadžo zaplatil.
Ešte som nevidel, aby Róm niečo DOBROVOĽNE niekomu dal (česť výnimkám!) - oni vedia len žiadať, pýtať a NADÁVAŤ na gadžov.

Takže - i tá pomoc, ktorú teraz dostávajú - všetko z peňazí gadžov - i tie karanténne mestečká... Čo myslíš, ako budú vyzerať po dvoch týždňoch? Nie je tam toho veľa, akurát na to, aby sa vyspali a prežili ako ľudia, ale to si píš, že keď odídu, tak sa to bude musieť všetko vyhodiť, lebo to bude zničené.
Stavali sa im domy, aby zmizli z chatrčí - ako vyzerajú niektoré teraz? Zničené. Ale Rómovia - to my nie, to samo, starosta nič nerobí a bývame v takom rozbitom, nech sa stará. Čím prispeli na to, aby žili ako ľudia? (Existuje výnimka, keď sa na tom podieľali, alebo museli si časť zaplatiť - vtedy sa snažili to udržať).

Rómovia - pôvodne indická kasta - kočovníci - to majú zakorenené, zdedené, v génoch, že len brali, nič dobrovoľne nedávali.
marjankaj
12.05.20,14:12
Bety ja tu nebuntoším o tretej v noci.:D

To fakt ti pripadá zaujímavejší čas, kedy píšem na net, ako laická debata o kryptomene ? Alebo aký máš pocit z toho, čo som napísala k vyjadreniu Krčméryho. Neočakávam, že s tým súhlasíš, ale zaujíma, čo si o tom myslíte
Bety, keď som hrával mariáš o peniaze, tak po skončení hry mali hráči rovnako veľa peňazí ako na začiatku. Je pravda, že niekto mal viac a niekto menej, ale dohromady to bolo stále rovnako. Ani raz sa nestalo, že by všetci vyhrali.
jar88
12.05.20,15:41
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.

Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
Ani ja nechcem rýpať, ale naozaj si neviem predstaviť tú možnosť, ako na dlhopise niečo meniť.

Je to jednoduché, urči si cieľ, čo potrebuješ zmeniť, zapoj svoje vedomosti, správne myslenie a fantáziu a z možností, na ktoré prídeš vyber tú najvýhodnejšiu pre svoj cieľ. Prepísanie dlhopisu nie je tvoja možnosť, musíš nájsť iný spôsob, ako to celé zmeniť :)
--------------------------------
A ešte maličkosť k tomu tvojmu ďalšiemu príspevku o presúvaní peňazí hore dole - nepovažuješ to za reálnu hodnotu.
---------------------
Ty to nemusíš považovať za hodnotu, ale ak by toho nebolo, tak by si nemala skoro nič.

Nejde o moje poňatie tejto hodnoty. Neberiem to osobne, lebo predpokladám, že si to myslel vo všeobecnej rovine. Hovoríš, že ak by nebolo presúvania peňazí, tak by si nemal skoro nič. Ja hovorím, príklad, začnime od nuly, nech sa prejaví prínos a následne sa priradí hodnota.Všetci na planéte budeme celý deň presúvať peniaze hore-dole. Niekto lepšie, niekto menej úspešne podľa možností. Čo máme na konci dňa? Nieže skoro nič, ale nikto vôbec nič, keďže každý presúval peniaze a nič iné netvoril. Tak to opakujme po dobu trebárs jedného mesiaca. Presúvaním peňazí sme si nezabezpečili za celý mesiac vôbec nič a ešte spotrebovali energiu .Reálna hodnota takejto činnosti je strata .Druhý príklad: každý na planéte bude len robiť svoju robotu a peniaze vypustí z hlavy, a tí čo robia s peniazmi namiesto toho podľa svojich možností a schopností tvoria s ostatnými. Na burze ani v bankách ani v obchodoch sa nepohne ani cent, ale tovar je vyrobený a prepravený tam, kde ho chceme mať teda u seba. To je reálny prínos dňa, ktorému môžem priradiť nejakú reálnu hodnotu a vyjadriť ju trebárs aj v peniazoch ak chcem. Pretože sme zvyknutí využívať monetárny systém a väčšine vyhovuje, neuvažuje sa o zmene. Tvoje tvrdenie teda platí v našich špecifických podmienkach pre nejakú časť ľudí, ale nie ako platný ekonomický zákon.
To, že v peniazoch je tomu istému tovaru priradzovaná iná cena výrobcovi,iná obchodníkovi, iná predajcovi a iná kupujúcemu,je len špekulácia a nečestné konanie za účelom obohatiť sa na úkor druhého a tovaru reálnu hodnotu nepridá ani neuberie. Prepočtový koeficient, teda peniaze však väčšina ľudí nesprávne vníma ako niečo nevyhnutné a veľmi dôležité pre šťastný život a vplyvom kadejakých ilúzií nie sú schopní prosperovať a fungovať vo voľnejšom systéme. Dokonca sa boja o tom aj premýšľať, aby náhodou nespôsobili krach svetovej ekonomiky. :DKaždý má svoj uhol pohľadu a hranice, za ktoré je ešte ochotný ísť.
Nuž tu si ma dostala.
Toto nemá chybu a naviac sa to zmestí aj do platného ekonomického zákona.
------------------------------
Treba to však ešte trošičku dotiahnuť v zopár maličkostiach.
Napríklad, či by tá strata vytváraná presúvaním peňazí hore a dole, fungovala aj v iných smeroch a či by to fungovalo pri každej mene rovnako.
A potom ešte by to chcelo dotiahnuť v akom druhu tovaru by sa všetci ľudia uplatňovali a ako by sa riešila prípadná nadvýroba, vznikajúca z nerovnosti schopností jedinca v skupine.
jar88
12.05.20,15:48
Bety ja tu nebuntoším o tretej v noci.:D

To fakt ti pripadá zaujímavejší čas, kedy píšem na net, ako laická debata o kryptomene ? Alebo aký máš pocit z toho, čo som napísala k vyjadreniu Krčméryho. Neočakávam, že s tým súhlasíš, ale zaujíma, čo si o tom myslíte
Bety, keď som hrával mariáš o peniaze, tak po skončení hry mali hráči rovnako veľa peňazí ako na začiatku. Je pravda, že niekto mal viac a niekto menej, ale dohromady to bolo stále rovnako. Ani raz sa nestalo, že by všetci vyhrali.
U nás to tak nikdy nedopadlo.
A naviac, na konci pri stole zostali len tí, čo mali na začiatku menej, ako na konci.
Nandrolon
12.05.20,17:22
JarHH:
U vás to tak nikdy nedopadlo, lebo ty si nehral /načo/, ale rovno si udrbával zo stola čisté prachy, keď sa nikto nepozeral.
:-))))))
misoft
12.05.20,18:40
betty... šak ja som o Romulánoch písal. A poznamenal som "česť výnimkám".
Poznám zopár Rómov, ktorí PRACUJÚ a bývajú medzi gadžami. A tí "gadžovia" sa nesťažujú, pretože sú to tí uvedomelí Rómovia - pracujú, platia to, čo majú, nerobia bordel, A s tými si u ruku podám, pretože je taký istá ako aj ostatní, čo rešpektujú zákony, pravidlá, spolužitie.

Lenže na druhej strane - sú Rómovia, ktorí nič nedajú, len berú. A čo dostanú ZADARMO, tak to si nevážia!.
Na Spiši sa postavili radové domčeky nižšieho štandardu - po roku sú zničené.
V Košiciach za socializmu sa pokúsili o integráciu Rómov - postavili Luník IX - lenže Rómovia sa NEINTEGROVALI - oni sa DEZINTEGROVALI a čo je teraz na Luníku IX? Zničené paneláky (niektoré už šli dole), rozobraté zariadenia (všetko čo malo hodnotu a oni to DOSTALI - speňažili).
V Prešove Stará teheľna - byty nižšieho štandardu - zničené!
U nás "Angi mlyn" 3.posch paneláčiky - nižší štandard - zničené. A v iných mestách, lokalitách to isté.
Všetko toto oni nepostavili, nekúpili, nepodieľali sa na tom - DOSTALI TO! NEVÁŽIA SI TO!
Školy - obedy za 1€/mes. - gadžovské deti platili plnú sumu. Učebné pomôcky - Romulánčata dostali zadarmo, gadžovčatá - rodičia obiehali super a hyper markety a kupovali.
Romulánčatá u nás zvážal do školy autobus - zadarmo! Platilo mesto! Vzdialenosť - 1km.
Gadžovčatá - museli si platiť žiacky lístok - a 1km chodili PEŠO, nad túto vzdialenosť autobus (platiť), alebo domáci odvoz.

Teraz - počas krízy - robia im vyšetrenia. Keď prišli armádni lekári robiť odbery (našťastie - aspoň vtedy Romuláni boli spokojní a nerobili obštrukcie - strach z nákazy ich uzemnil) - tak tá KRAVA Klára Orgovánová vyhlasovala, že je to neprípustné a že je to demonštrácia sily - hlásila to VEREJNE cez média. Pritom ona sama - kedysi splnomocnenkyňa - má nejakú s.r.o. (vraj na pomoc takejto skupine obyvateľstva) - ale žiadna činnosť nie je viditeľná.

Takže si to rozoberme: ak Rómom niečo dáš - tak ich diskriminuješ, lebo sa nenaučia samostatne si to získať.
Ak im nedáš - tak je to diskriminácia, pretože ich odsúvaš na druhú koľaj.
Ak ich pošleš do školy, aby sa naučili - nechcú. Ak ich dáš do špecialnej školy, aby sa naučili sa učiť - tak je to diskriminácia a separácia.

Veď sami Romuláni ani nevedia, čo chcú. Ale jedno vedia určite - GADŽO PLAŤ NÁM, GADŽO ŽIV NÁS - GADŽO STARAJ SA O NÁS (by mi šicke strašne chore).
buchač
12.05.20,19:36
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im
Miluš, tak ti poviem.
Dva prípady, pointa rovnaká...v oboch bolo porušené nariadenie.
No výsledok fest rozdielny.

Niekde sa nachádza video (nechce sa mi ho hľadať) s cigánom vo vlaku, ktorý si aj napriek výzvam odmietol dať rúško, kde sa nachádzalo viac cestujúcich...dokonca sa (pokiaľ sa nemýlim) aj vyhrážal.
Ako to skončilo...žeby nijako ?

Ale henten maník mal proste smolu ... išiel vo svojom aute sám so spolujazdcom...a asi ohrozovali celú Blavu.
Pokutička fasácka...len 1000€.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551275-odmietol-si-nasadit-rusko-dostal-pokutu-1000-eur/

Stále jedno a to isté...ohľad sa berie len na jedných, tým druhým sa to proste prepečie.
Tak o akom ohni to vravíš a kto ho rozdúcháva ?
Nandrolon
13.05.20,03:41
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im
Miluš, tak ti poviem.
Dva prípady, pointa rovnaká...v oboch bolo porušené nariadenie.
No výsledok fest rozdielny.

Niekde sa nachádza video (nechce sa mi ho hľadať) s cigánom vo vlaku, ktorý si aj napriek výzvam odmietol dať rúško, kde sa nachádzalo viac cestujúcich...dokonca sa (pokiaľ sa nemýlim) aj vyhrážal.
Ako to skončilo...žeby nijako ?

Ale henten maník mal proste smolu ... išiel vo svojom aute sám so spolujazdcom...a asi ohrozovali celú Blavu.
Pokutička fasácka...len 1000€.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551275-odmietol-si-nasadit-rusko-dostal-pokutu-1000-eur/

Stále jedno a to isté...ohľad sa berie len na jedných, tým druhým sa to proste prepečie.
Tak o akom ohni to vravíš a kto ho rozdúcháva ?
Keďže moje auto nie je verejný priestor, rúšku mám nachystanú a dám si ju až pred otvorením okienka policajtovi.
Nosiť v aute rúška s osobami, s ktorými zdieľam domácnosť je choré a ani to nepraktikujem a ani praktikovať nebudem!
... ak by bol presne takto postupoval aj dotyčný človek, tak policajt mu môže akurát fúkať do riti a nie dať pokutu... a spolujazdec, keďže jeho strana bola zavretá si ju nemal dôvod nasadzovať, ani po výzve policajta.
Škoda, že ľudia častokrát policajta vyprovokujú svojim hlúpym správaním a ten v afekte keď začne konať už nezákonne ďalej už nie sú schopní sa brániť. Hneď by som na toho debilka v zelenom otočil autokameru a večer už by bol na FB v príslušnej skupine, kde ho ľudia poznajú.
PS: som ale presvedčený, že pokuta nebola primárne za rúška, ale dvaja šulini zas išli ukazovať ramená tam, kde netreba. Neviem, asi by som dlho policajta nevydržal robiť, lebo aj to sú len ľudia a viď ten, čo tú jačiacu kravu vytiahol z auta. Títo by mali zrejme obušky otlačené o ksicht :-))))))))))))))))
buchač
13.05.20,04:36
BU10. Maš najlepšie príspevky zo všetkých poraďákov. Tu v kaviarni. Perfektné. Si taký ohľaduplný voči ostatným. Všetci sa zaujímame, jake nadávky na skrínoch zase daš. Jaký nick si naťukaš. Ťa všetci tu žereme.Jasne, že žiadne metre kôli tebe nebudeme meniť. Si to dokázal, ...:D

Trápny trapoško je to...
Už mi k " dokonalosti " len afrikánka chýba.
jar88
13.05.20,04:59
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.

Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
Ani ja nechcem rýpať, ale naozaj si neviem predstaviť tú možnosť, ako na dlhopise niečo meniť.

Je to jednoduché, urči si cieľ, čo potrebuješ zmeniť, zapoj svoje vedomosti, správne myslenie a fantáziu a z možností, na ktoré prídeš vyber tú najvýhodnejšiu pre svoj cieľ. Prepísanie dlhopisu nie je tvoja možnosť, musíš nájsť iný spôsob, ako to celé zmeniť :)
--------------------------------
A ešte maličkosť k tomu tvojmu ďalšiemu príspevku o presúvaní peňazí hore dole - nepovažuješ to za reálnu hodnotu.
---------------------
Ty to nemusíš považovať za hodnotu, ale ak by toho nebolo, tak by si nemala skoro nič.

Nejde o moje poňatie tejto hodnoty. Neberiem to osobne, lebo predpokladám, že si to myslel vo všeobecnej rovine. Hovoríš, že ak by nebolo presúvania peňazí, tak by si nemal skoro nič. Ja hovorím, príklad, začnime od nuly, nech sa prejaví prínos a následne sa priradí hodnota.Všetci na planéte budeme celý deň presúvať peniaze hore-dole. Niekto lepšie, niekto menej úspešne podľa možností. Čo máme na konci dňa? Nieže skoro nič, ale nikto vôbec nič, keďže každý presúval peniaze a nič iné netvoril. Tak to opakujme po dobu trebárs jedného mesiaca. Presúvaním peňazí sme si nezabezpečili za celý mesiac vôbec nič a ešte spotrebovali energiu .Reálna hodnota takejto činnosti je strata .Druhý príklad: každý na planéte bude len robiť svoju robotu a peniaze vypustí z hlavy, a tí čo robia s peniazmi namiesto toho podľa svojich možností a schopností tvoria s ostatnými. Na burze ani v bankách ani v obchodoch sa nepohne ani cent, ale tovar je vyrobený a prepravený tam, kde ho chceme mať teda u seba. To je reálny prínos dňa, ktorému môžem priradiť nejakú reálnu hodnotu a vyjadriť ju trebárs aj v peniazoch ak chcem. Pretože sme zvyknutí využívať monetárny systém a väčšine vyhovuje, neuvažuje sa o zmene. Tvoje tvrdenie teda platí v našich špecifických podmienkach pre nejakú časť ľudí, ale nie ako platný ekonomický zákon.
To, že v peniazoch je tomu istému tovaru priradzovaná iná cena výrobcovi,iná obchodníkovi, iná predajcovi a iná kupujúcemu,je len špekulácia a nečestné konanie za účelom obohatiť sa na úkor druhého a tovaru reálnu hodnotu nepridá ani neuberie. Prepočtový koeficient, teda peniaze však väčšina ľudí nesprávne vníma ako niečo nevyhnutné a veľmi dôležité pre šťastný život a vplyvom kadejakých ilúzií nie sú schopní prosperovať a fungovať vo voľnejšom systéme. Dokonca sa boja o tom aj premýšľať, aby náhodou nespôsobili krach svetovej ekonomiky. :DKaždý má svoj uhol pohľadu a hranice, za ktoré je ešte ochotný ísť.
Nuž tu si ma dostala.
Toto nemá chybu a naviac sa to zmestí aj do platného ekonomického zákona.
------------------------------
Treba to však ešte trošičku dotiahnuť v zopár maličkostiach.
Napríklad, či by tá strata vytváraná presúvaním peňazí hore a dole, fungovala aj v iných smeroch a či by to fungovalo pri každej mene rovnako.
A potom ešte by to chcelo dotiahnuť v akom druhu tovaru by sa všetci ľudia uplatňovali a ako by sa riešila prípadná nadvýroba, vznikajúca z nerovnosti schopností jedinca v skupine.
Dobré,
Z HN,
20.04.2020, 10:13
Smerujeme k svetu, kde nikto nepracuje a napriek tomu finančné trhy veselo rastú
---------------------------------
Betylou, asi to smeruje viac k prehadzovaniu peňazí hore dole, ako k tej "skutočnej" práci jedinca, podľa jeho vlastných schopností a možností.
korela
13.05.20,06:15
bettylou
13.05.20,10:54
[QUOTE="jar88"][QUOTE="bettylou"]

Dobré,
Z HN,
20.04.2020, 10:13
Smerujeme k svetu, kde nikto nepracuje a napriek tomu finančné trhy veselo rastú
---------------------------------
Betylou, asi to smeruje viac k prehadzovaniu peňazí hore dole, ako k tej "skutočnej" práci jedinca, podľa jeho vlastných schopností a možností.

Kedy ma stihli skopírovať, potvory? Všetci robotnícci zase na hajzloch prilepení na mobiloch sledujú jak bohatnú na Cryptor Investore. :D:D:D:D:D:D:D:D
Treba ešte kus automatizovať, aby na večeru neokusovali len mobilové púzdra - kryptomentskí milionári :D:D
BXLmiami
13.05.20,11:33
Inštitút ľudských práv zamestnáva takých nekompetentných chujov? Zbohom rodina.
sebareflexia je u neho asi niečo mimozemského pôvodu
*
Keby bol kompetentný,robí poriadnu prácu.Ale zase Bratislavská filozofia čo svojho času opísal vnúčik Kusých-máme dobrý život a dobré zárobky....atd.Na Sme blogu bonzol celú rodinu.Ono Bratislava je v 3/4 prisosnutá na štátny cecok cez všelijaké mimovládky a rozhodne nemieni prestať vysávať štátny rozpočet.
bettylou
13.05.20,11:47
misoftmisoft Mila123 nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, My predsa nič neriešime, hľadáme, kde je chyba, že sa nám blcha v kožuchu zahniezdila. Mila kočka, že sa tutok nič nerieši je možno dobrá vec. Lebo toto sa vyrieši iba raz. len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im Už letím. A ostanú tu ďalších päťsto rokov jak zakliata panenka.:cool: Veci sa majú tak, že nie my, ale oni meškajú s tým, aby došli pomôcť.
MISOFT:
Ja sa spýtam - KOĽKO sa im už dalo? VEĽA. A čo z toho my máme? NIČ! [COLOR=#0000ff]Podľa prvej dohody so Žigmundom, sa tu mohli usadiť len ak budú hľadať a dobývať rudu, venovať sa kotlikárstvu kutiu reťazí a to si vymieňať s obyvateľstvom za svoje živobytie. Ďalšie zmluvy boli podobné.Nejakých 31 rokov späť to vychádza? Porušili sa im pracovné zmluvy.

MISOFT:A čo majú oni z toho? Život zadarmo! Pretože vedia, že štát - teda aj majoritná

sa vôbec neosvedčili, 31 rokov nie sú schopní uzatvoriť s nimi ani takú zmluvu akú mali úplne na začiatku u Žigmunda. A určite bola výhodnejšia pre všetkých ako táto štátna. katastrofa odkiaľsi zo Štrassbugru, či skade prišli tie dávkové nariadenia.
Vláda by zákonom mohla previesť časť ich bremena do rodovej progresívnej alebo vyrovnávacej dane na ostatných intergrovaných. Bez ďalších úľav. Medzi sebou by sa určite rýchlejšie vyrovnali a našli spôsob ako túto nepríjemnú situáciu ukončiť. Majú svojho kráľa.
Ak nám to ten Štrassbourgský paškvil z gruntu niekde nezakazuje. A keď hej máme schopnú vládu, čo vybaví výnimku.
Možno , že chcú ísť ďalej svetom a nebude pre nich potrebná ďalšia zmluva s nami.:confused: Podmienky sú migrácii naklonené.

Misoft, ani na burze sa nezhodnotí každá investícia rovnako. Niektoré sú vyložene stratové.

Inak dobre si ich pozeral.? Rómovia - pôvodne indická kasta - kočovníci - Na kočovníkov sú veľmi rozležaní 550 rokov a ešte neodkočovali nikam pozrieť.:confused: Žehrianská vetva bude musieť čakať na príchod slonov. Zatiaľ nech si tam skúšajú vyrobiť nejaké vozy. :mee:
misoft
13.05.20,12:03
Dve vlajky:
https://www.interez.sk/wp-content/uploads/2016/01/india-vlajka.gif
https://g.denik.cz/50/3a/flag-of-the-romani-people_denik-320-16x9.png
Rozdielne farby - jeden spoločný znak (ale u každého s iným významom.
Ktorá komu patrí!
bettylou
13.05.20,12:16
:cool:Kočovníkom :cool:
misoft
13.05.20,12:23
No. 1.
India. - to koleso = teraz slnko s lúčmi - inak Brahma čakra - koleso zákona (boh Višnu)
No. 2
Rómovia - koleso - týmto sa hlásia ku krajine odkiaľ prišli.
https://archiv.vlada.gov.sk/romovia/3549/romske-symboly.html

(Žiaľ - koleso zákona na indickej vlajke už na rómskej nezodpovedá významu - ctiť a udržiavať zákony - dodržiavajú len tie svoje, iné nie)
bettylou
13.05.20,12:50
boh Višnu
100%má na ňom osmičku.:cool:

významu - ctiť a udržiavať zákony - dodržiavajú len tie svoje, iné nie - [COLOR=#0000cd]
šak to bohate stačí. Si neviem predstaviť okrem našich ešte aj ich si zapamätať. To už jakí by sme boli zošnurovaní, jak baletky.

Misoft, má vláda vôbec v programe riešiť toto? Či sa vôbec nestará, koľko ľudí toho začína mať plné zuby?. Osobne som za nejaké nové riešenie tohto, lebo klasické nefungujú. Hlavne nech sa to nerieši z Bruselu. Ten Štrassbourgh nám úplne stačil.
sito
13.05.20,13:42
Takže PAŠKOVCI sú vinní! V mene republiky im bolo povedané, že ak sa ešte raz nechajú biť, pôjdu sedieť do ťurmy. A musia štátu uhradiť za to peňažný trest, suma nie je uvedená, že by 0? A čo od štátu od bitkárov dostal ten, tí poškodení? Úsmev, či výsmech? :D

Spravodlivosť made in SLOVAKIA ... zatiaľ bez očistenia, čistiek ...
misoft
13.05.20,14:22
boh Višnu
100%má na ňom osmičku.:cool:

významu - ctiť a udržiavať zákony - dodržiavajú len tie svoje, iné nie - [COLOR=#0000cd]
šak to bohate stačí. Si neviem predstaviť okrem našich ešte aj ich si zapamätať. To už jakí by sme boli zošnurovaní, jak baletky.

Misoft, má vláda vôbec v programe riešiť toto? Či sa vôbec nestará, koľko ľudí toho začína mať plné zuby?. Osobne som za nejaké nové riešenie tohto, lebo klasické nefungujú. Hlavne nech sa to nerieši z Bruselu. Ten Štrassbourgh nám úplne stačil.
Riešiť? Papierovo - niečo napísali. Reálne - asi ťažko.
misoft
13.05.20,14:29
Hmmmm.... Matelkovičom niečo "nevyšlo"......
http://www.dsl.sk/article.php?article=23833
sito
13.05.20,17:23
Hmmmm.... Matelkovičom niečo "nevyšlo"......
http://www.dsl.sk/article.php?article=23833

Ale on sa vynájde, všetci budú v šore aj bez mobilu ako pred Veľkou nocou. :D
marjankaj
13.05.20,19:29
Akosi sa tu tých bulov okotilo. Už ich je skoro tucet:D
sito
14.05.20,05:52
Hmmmm.... Matelkovičom niečo "nevyšlo"......
http://www.dsl.sk/article.php?article=23833

Ale on sa vynájde, všetci budú v šore aj bez mobilu ako pred Veľkou nocou. :D
nepokazme SITO

BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU!

Je málo pravdepodobné, že sa také sito pokazí. Skôr sa zoderie, prederie. Tak čo zostáva biednemu človeku? Len sa predrieť, dostať sa na vrchol, aj po site, sieti chrbtov.

Zvyčajne je to tak, že sa človek chce dostať na vrchol. Najvyšší je Everest, Sagarmáthá, Ču-mu-lang-ma, Qomolangma. Bolo už na ňom more ľudí. Niektorí sa už z toho kopca nevrátili. No tento vrchol nie je pre politikov. Ale nájdu sa aj takí, ktorí zdolali aj ten vrchol. Aký vrchol uznával Kočner a spol? Aký Kičura? Atď. ... :D
pavol54
14.05.20,06:30
Hmmmm.... Matelkovičom niečo "nevyšlo"......
http://www.dsl.sk/article.php?article=23833

Ale on sa vynájde, všetci budú v šore aj bez mobilu ako pred Veľkou nocou. :D
nepokazme SITO

BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU!

Je málo pravdepodobné, že sa také sito pokazí. Skôr sa zoderie, prederie. Tak čo zostáva biednemu človeku? Len sa predrieť, dostať sa na vrchol, aj po site, sieti chrbtov.

Zvyčajne je to tak, že sa človek chce dostať na vrchol. Najvyšší je Everest, Sagarmáthá, Ču-mu-lang-ma, Qomolangma. Bolo už na ňom more ľudí. Niektorí sa už z toho kopca nevrátili. No tento vrchol nie je pre politikov. Ale nájdu sa aj takí, ktorí zdolali aj ten vrchol. Aký vrchol uznával Kočner a spol? Aký Kičura? Atď. ... :D
lepšie ako sa dostať na vrchol, je priviesť niekoho na vrchol, ako spieva Miškechová
Žabinka
14.05.20,06:42
raňajšia milá návšteva..
Nandrolon
14.05.20,07:08
Hmmmm.... Matelkovičom niečo "nevyšlo"......
http://www.dsl.sk/article.php?article=23833

Ale on sa vynájde, všetci budú v šore aj bez mobilu ako pred Veľkou nocou. :D
nepokazme SITO

BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU!

Je málo pravdepodobné, že sa také sito pokazí. Skôr sa zoderie, prederie. Tak čo zostáva biednemu človeku? Len sa predrieť, dostať sa na vrchol, aj po site, sieti chrbtov.

Zvyčajne je to tak, že sa človek chce dostať na vrchol. Najvyšší je Everest, Sagarmáthá, Ču-mu-lang-ma, Qomolangma. Bolo už na ňom more ľudí. Niektorí sa už z toho kopca nevrátili. No tento vrchol nie je pre politikov. Ale nájdu sa aj takí, ktorí zdolali aj ten vrchol. Aký vrchol uznával Kočner a spol? Aký Kičura? Atď. ... :D
lepšie ako sa dostať na vrchol, je priviesť niekoho na vrchol, ako spieva Miškechová
Najlepšie seba, čo tam po niekom, však mala tiež na to rovnaký čas
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Tweety
14.05.20,08:08
sito
14.05.20,08:11
Hmmmm.... Matelkovičom niečo "nevyšlo"......
http://www.dsl.sk/article.php?article=23833

Ale on sa vynájde, všetci budú v šore aj bez mobilu ako pred Veľkou nocou. :D
nepokazme SITO

BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU, BU!

Je málo pravdepodobné, že sa také sito pokazí. Skôr sa zoderie, prederie. Tak čo zostáva biednemu človeku? Len sa predrieť, dostať sa na vrchol, aj po site, sieti chrbtov.

Zvyčajne je to tak, že sa človek chce dostať na vrchol. Najvyšší je Everest, Sagarmáthá, Ču-mu-lang-ma, Qomolangma. Bolo už na ňom more ľudí. Niektorí sa už z toho kopca nevrátili. No tento vrchol nie je pre politikov. Ale nájdu sa aj takí, ktorí zdolali aj ten vrchol. Aký vrchol uznával Kočner a spol? Aký Kičura? Atď. ... :D
lepšie ako sa dostať na vrchol, je priviesť niekoho na vrchol, ako spieva Miškechová

Noo, vrchol a vyvrcholenie nie je to isté. Tiež v politike nie, nie na začiatku. :D
bjuty smis
14.05.20,08:14
smerákom sa už začínajú otvárať oči a pochopili, že matovič to myslí vážne....
Nandrolon
14.05.20,08:31
Fí ha, že by to nezvládol? https://www.cas.sk/clanok/980389/predal-dva-byty-kajetanovi-kicurovi-teraz-je-mrtvy-jana-hecka-nasli-obeseneho/
Joj, takých samovrážd obesením, kde museli pomáhať ešte traja zdatní chlapi už na Slovensku bolo...
:-)
Len doplním ešte článok zo včera.
https://www.aktuality.sk/clanok/790070/manzel-funkcionarky-predaval-byty-kicurovi-statne-rezervy-podali-trestne-oznamenie/
Dúfam, že ona aj s matkou skončia pekne v chládku...
PS: ináč ich syn sa pár rokov späť zabil v aute, keď sa vracal v noci z chaty. Karma je zdarma, ani vtedy asi neboli "svätí"...
buchač
14.05.20,10:23
matovič to myslí vážne....

...akože čo myslí vážne ?
Lebo doteraz som nejak nič vážne nepostrehol...skôr to všetko bolo na smiech/plač...
bjuty smis
14.05.20,10:58
matovič to myslí vážne....

...akože čo myslí vážne ?
Lebo doteraz som nejak nič vážne nepostrehol...skôr to všetko bolo na smiech/plač...
nauč sa už rozlišovať medzi konkrétnými krokmi a jeho teátrami..

vážne myslí, že zlodeji do basy....
pavol54
14.05.20,11:41
smerákom sa už začínajú otvárať oči a pochopili, že matovič to myslí vážne....
Dufam, ze sa smerakom zacinaju otvarat oci, ze v auguste je koniec Smeru. Rozstiepi sa a Pellegrini vytvori novu stranu. Na jeho mieste by som sa poucila zo stiepenia HZDS, kde Gasparovic si vytvoril HZD. Pellegriny by si mal zaregistrovat novu stranu SMER / bez SD / . Podstatne na zaniku SMERU vsak je, ze nema ziadny volebny potencial
"Keď ťa protivník začne chváliť, treba byť v strehu, niečo robíš zle a to je tvoj koniec" Parciálna pochvala jedného člena je likvidáciou strany ako celku metódou per partes.
buchač
14.05.20,11:53
nauč sa už rozlišovať medzi konkrétnými krokmi a jeho teátrami..

vážne myslí, že zlodeji do basy....
Nauč sa rozlišovať medzi iróniou a vážnosťou.

Hm...tak to som zvedavý na ten konkrétny krok, kedy bude obvinený napríklad taký Kiska.
misoft
14.05.20,11:53
Tak to som i ja zvedavý..... ale možno dovtedy už nebude ani koho obviniť...
sito
14.05.20,11:59
bjuty smis
14.05.20,12:08
hej....slovensko potrebovalo takého šaša, čo mu otvorí oči....
bjuty smis
14.05.20,15:13
nauč sa už rozlišovať medzi konkrétnými krokmi a jeho teátrami..

vážne myslí, že zlodeji do basy....
Nauč sa rozlišovať medzi iróniou a vážnosťou.

Hm...tak to som zvedavý na ten konkrétny krok, kedy bude obvinený napríklad taký Kiska.
Už bol...lsns sudca radačovsky rozhodol, ze je poskodeny...
bjuty smis
14.05.20,15:15
hej....slovensko potrebovalo takého šaša, čo mu otvorí oči....
Šašo jeden počmáraný...sere si do huby statočne...

„Musíme ju určiť aj na jednotlivých ministerstvách. Do budúcna to bude znamenať, že ministri a štátni tajomníci sú politické nominácie,“ vysvetlil Matovič. Ako dodal, generálny tajomník služobného úradu jednotlivého ministerstva musí byť človek, ktorému minister dôveruje, a za touto funkciou by sa mala urobiť hrubá čiara.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551448-matovic-po-rokovani-vlady/


To je akože Galko odborník ???...tak kde je tá hrubá čiara ???
Kuwa, veď ten (obrazne povedané) nevie rozdiel medzi revolverom a pištoľou...a nie aby riadil letecké opravovne.
Comu nerozumies na ..citujem :

Do budúcna. ??
buchač
14.05.20,15:18
Už bol...lsns sudca radačovsky rozhodol, ze je poskodeny...
...a nemáš v tom náhodou hokej ?
Rozlišuj občiansko - právny súd ... a súd trestno - právny.
Ten prvý súd už vyniesol ortieľ...a ten druhý ešte len čaká na svoju príležitosť.
Ale keďže som realista, tak nejak neverím, že k niečomu takému dôjde...
buchač
14.05.20,15:21
Comu nerozumies na ..citujem :

Do budúcna. ??
Pekne si mi spapal háčik...aj s navijákom.
Presne som vedel, že takto zareaguješ.

Takže najprv dáme svojich ľudí (nečestných hajzlov) na patričné trafiky...a potom, v budúcnosti, sa budeme búšiť do hrude jak Kink - Kong, že akí sme čestní...
bjuty smis
14.05.20,15:23
5 r. filcka zneuzival policiu, naka, danovy, prokuraturu, kocnera...blaha zavyjal...

V pohode..počkajme...
pavol54
14.05.20,16:46
hej....slovensko potrebovalo takého šaša, čo mu otvorí oči....
Šašo jeden počmáraný...sere si do huby statočne...

„Musíme ju určiť aj na jednotlivých ministerstvách. Do budúcna to bude znamenať, že ministri a štátni tajomníci sú politické nominácie,“ vysvetlil Matovič. Ako dodal, generálny tajomník služobného úradu jednotlivého ministerstva musí byť človek, ktorému minister dôveruje, a za touto funkciou by sa mala urobiť hrubá čiara.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551448-matovic-po-rokovani-vlady/


To je akože Galko odborník ???...tak kde je tá hrubá čiara ???
Kuwa, veď ten (obrazne povedané) nevie rozdiel medzi revolverom a pištoľou...a nie aby riadil letecké opravovne.
keď je bábkoherečka odborne pripravená riadiť ministerstvo informatiky tak jedna dielnička na opravu lietadiel je malina. a to už nehovorím o odbornej pripravenosti ministra obrany
pavol54
14.05.20,16:48
hej....slovensko potrebovalo takého šaša, čo mu otvorí oči....
Šašo jeden počmáraný...sere si do huby statočne...

„Musíme ju určiť aj na jednotlivých ministerstvách. Do budúcna to bude znamenať, že ministri a štátni tajomníci sú politické nominácie,“ vysvetlil Matovič. Ako dodal, generálny tajomník služobného úradu jednotlivého ministerstva musí byť človek, ktorému minister dôveruje, a za touto funkciou by sa mala urobiť hrubá čiara.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551448-matovic-po-rokovani-vlady/


To je akože Galko odborník ???...tak kde je tá hrubá čiara ???
Kuwa, veď ten (obrazne povedané) nevie rozdiel medzi revolverom a pištoľou...a nie aby riadil letecké opravovne.
on to myslel až po dalších voľbách
bjuty smis
14.05.20,17:19
hej....slovensko potrebovalo takého šaša, čo mu otvorí oči....
Šašo jeden počmáraný...sere si do huby statočne...

„Musíme ju určiť aj na jednotlivých ministerstvách. Do budúcna to bude znamenať, že ministri a štátni tajomníci sú politické nominácie,“ vysvetlil Matovič. Ako dodal, generálny tajomník služobného úradu jednotlivého ministerstva musí byť človek, ktorému minister dôveruje, a za touto funkciou by sa mala urobiť hrubá čiara.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551448-matovic-po-rokovani-vlady/


To je akože Galko odborník ???...tak kde je tá hrubá čiara ???
Kuwa, veď ten (obrazne povedané) nevie rozdiel medzi revolverom a pištoľou...a nie aby riadil letecké opravovne.
keď je bábkoherečka odborne pripravená riadiť ministerstvo informatiky tak jedna dielnička na opravu lietadiel je malina. a to už nehovorím o odbornej pripravenosti ministra obrany
konečne môžeš dokázať, že tu zas a zas len netrepeš...

kto je bábkoherečka ???...no povedz nám..
buchač
14.05.20,17:29
Mi nevrav, že nevieš, o koho a o čo ide...

1. Veronika Remišová vyštudovala Vysokú školu múzických umení kde získala Mgr. art. a ArtD.

2. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551505-remisova-dostane-ministerstvo-teraz-ma-len-urad/
kukučka
14.05.20,18:07
Ach bjuty, prečítaj si rozsudok, aj to, čo po ňom Radačovský povedal, a aj neskôr. Čo myslíš, prečo ho ľudia poslali do Bruselu?
bjuty smis
14.05.20,18:23
Ach bjuty, prečítaj si rozsudok, aj to, čo po ňom Radačovský povedal, a aj neskôr. Čo myslíš, prečo ho ľudia poslali do Bruselu?
Ach, kukučka...vsak nam ho tu precitaj ty...zacituj
Nech mi zas navynadate, ze klamem...
kukučka
14.05.20,20:07
Ach bjuty, prečítaj si rozsudok, aj to, čo po ňom Radačovský povedal, a aj neskôr. Čo myslíš, prečo ho ľudia poslali do Bruselu?
Ach, kukučka...vsak nam ho tu precitaj ty...zacituj
Nech mi zas navynadate, ze klamem...
https://www.hlavnespravy.sk/radacovsky-by-kiskove-videa-uz-vtedy-zdovodnenie-rozsudku-by-tvrdsie/2064977
bettylou
15.05.20,00:32
Fí ha, že by to nezvládol? https://www.cas.sk/clanok/980389/predal-dva-byty-kajetanovi-kicurovi-teraz-je-mrtvy-jana-hecka-nasli-obeseneho/

nestihol odletieť.- karanténa, obeť korony
pavol54
15.05.20,02:36
Fí ha, že by to nezvládol? https://www.cas.sk/clanok/980389/predal-dva-byty-kajetanovi-kicurovi-teraz-je-mrtvy-jana-hecka-nasli-obeseneho/

nestihol odletieť.- karanténa, obeť korony
vychcaný a mazaný bývalý sudca asi presvedčil zamestnankyňu manželku aby za jeho peniazu kúpili byty a potom keď tieklo do topánok, rýchlo ich nútil "predať" svojmu synovi. A koľko majetku ostalo niekde na "potom". Možno aj u takých dobytkárov (poskupované polia na cudzie meno)
ivka70
15.05.20,05:17
Ach bjuty, prečítaj si rozsudok, aj to, čo po ňom Radačovský povedal, a aj neskôr. Čo myslíš, prečo ho ľudia poslali do Bruselu?
Lebo kandidoval za tu stranu, za ktoru kandidoval?
Alebo si snad myslis, ze ma nejaku pridanu osobnostnu hodnotu?
jar88
15.05.20,05:19
Mi nevrav, že nevieš, o koho a o čo ide...

1. Veronika Remišová vyštudovala Vysokú školu múzických umení kde získala Mgr. art. a ArtD.

2. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551505-remisova-dostane-ministerstvo-teraz-ma-len-urad/
Ty si trúfaš a obzvlášť, pri tvojom "vzdelaní", posudzovať vzdelanie iných a dokonca aj takej, ako je Veronika Remišová.
Veď si už konečne uvedom, aké to svoje vzdelanie v skutočnosti máš.
-------------------------------
Pred Remišovou môžeš len tichúčko šúchať nožičkami.
KoxXxo
15.05.20,05:23
bjuty smis
15.05.20,05:59
[QUOTE="buchač"][QUOTE="bjuty smis"]hej....slovensko potrebovalo takého šaša, čo mu otvorí oči....
..

kto je bábkoherečka ???...no povedz nám..
"Mám tu dosť čítajúcich ktorí ti to napísali"
tak si to už konečne zapamätaj a neklam tu,....
jar88
15.05.20,06:00
Ach bjuty, prečítaj si rozsudok, aj to, čo po ňom Radačovský povedal, a aj neskôr. Čo myslíš, prečo ho ľudia poslali do Bruselu?
Lebo kandidoval za tu stranu, za ktoru kandidoval?
Alebo si snad myslis, ze ma nejaku pridanu osobnostnu hodnotu?
Ja som si vypočul všetky jeho verejne dostupné vyjadrenia a teda že by mal aspoň nejakú "osobnostnú pridanú hodnotu", som akosi nezbadal.
bjuty smis
15.05.20,06:01
Ach bjuty, prečítaj si rozsudok, aj to, čo po ňom Radačovský povedal, a aj neskôr. Čo myslíš, prečo ho ľudia poslali do Bruselu?
Lebo kandidoval za tu stranu, za ktoru kandidoval?
Alebo si snad myslis, ze ma nejaku pridanu osobnostnu hodnotu?
podla mna preto, že ho zadržali policajti s kokainom a upravenou gulovnicou v aute...
bjuty smis
15.05.20,06:02
Mi nevrav, že nevieš, o koho a o čo ide...

1. Veronika Remišová vyštudovala Vysokú školu múzických umení kde získala Mgr. art. a ArtD.

2. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551505-remisova-dostane-ministerstvo-teraz-ma-len-urad/
a kde tam máš bábkoherečku ?
buchač
15.05.20,06:22
Mi nevrav, že nevieš, o koho a o čo ide...

1. Veronika Remišová vyštudovala Vysokú školu múzických umení kde získala Mgr. art. a ArtD.

2. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551505-remisova-dostane-ministerstvo-teraz-ma-len-urad/
a kde tam máš bábkoherečku ?

Pozri sem...to fakt chceš ísť do dôsledkov, slovičkáriť ?
Ale myslím si, že..." bez vetra sa ani lístok vo vetre nepohne.."

Ak nie je bábkoherečka, tak potom čo vyštudovala na VŠMU ??? Tie tituly sa dávajú predsa len určitým oblastiam v oblasti umenia.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%A1_%C5%A1kola_m%C3%BAzick%C3%BDch_umen%C3 %AD_v_Bratislave
Teda rozhodne nie je absolventkou školy technického charakteru, ktorý by ju aspoň trochu oprávňoval viesť IT ministerstvo.
Tie kurzy, čo absolvovala v zahraničí ? Ta fasa odbornosť.
bjuty smis
15.05.20,06:33
doktorka umenia - bábkoherečka
je to to isté ?
galko - najťažšia škola - mat-fyz, ktorú určite za klobásky nespravíš a pre vás je dokladač regálov v kauflande...

však ked chceš, nájdeš tolko legitímných dôvodov na kritiku....

remišová sa do politiky dostala ako protikorupčná aktivistka, pekných pár ficovín odhalila...
nezabudaj na jej prax a skúsenosti z europskej komisie

minister je manažerská funkcia....on sa musí obklopiť správnými odborníkmi, morálne čistými
bettylou
15.05.20,06:51
vraj nová móda v poľskej architektúre po karanténe :)

https://www.facebook.com/kempinskikonrad/videos/3960052344012911/UzpfSTEwMDAwMDk2NDM4NjAwMDozODU2MjkyODM0NDEyODI1/

Aj keď pravdou je, že sa nepostavila počas karantény, ale stavali ju už od Júna minulého roka. A
pavol54
15.05.20,07:26
doktorka umenia - bábkoherečka
je to to isté ?
galko - najťažšia škola - mat-fyz, ktorú určite za klobásky nespravíš a pre vás je dokladač regálov v kauflande...

však ked chceš, nájdeš tolko legitímných dôvodov na kritiku....

remišová sa do politiky dostala ako protikorupčná aktivistka, pekných pár ficovín odhalila...
nezabudaj na jej prax a skúsenosti z europskej komisie

minister je manažerská funkcia....on sa musí obklopiť správnými odborníkmi, morálne čistými
Môžu byť schopní manažéri. Ale zatiaľ mám dostatok pozorovacieho talentu na to aby som videl, že ak niekto nerobil aspoň chvíľu nižšiu riadiacu funkciu v danej oblasti, tak to dopadá katastrofálne na vyšších postoch stačí mi vidieť činnosť starostov čo väčšinou pred funkciou sedeli v kancli a riadili akurát kalkulačku a ceruzku. Bez ohľadu na to ako dopadli voľby od roku 1989 to tak aj vyzerá každý svoju koncepciu a každý svoju čiernu knihu predchodcov. Prečo by mal správny odborník čo veci rozumie byť menej ohodnotený ako ten pre koho pracuje a nie celkom tomu rozumie? Nastupujú iné benefity, okrem Murpyho zákona"vyhýbaj sa svetlám reflektorov" . A príde na Stalinove slová "Ak niekto nekradne, tak sa chystá" (Aj Hečková sa zamotala a prišla o muža) Základné predpoklady manažéra: Rozumieť problému, riadiť podriadených a kontrolovať podriadených.
bettylou
15.05.20,08:33
Fí ha, že by to nezvládol? https://www.cas.sk/clanok/980389/predal-dva-byty-kajetanovi-kicurovi-teraz-je-mrtvy-jana-hecka-nasli-obeseneho/

nestihol odletieť.- karanténa, obeť korony
vychcaný a mazaný bývalý sudca asi presvedčil zamestnankyňu manželku aby za jeho peniazu kúpili byty a potom keď tieklo do topánok, rýchlo ich nútil "predať" svojmu synovi. A koľko majetku ostalo niekde na "potom". Možno aj u takých dobytkárov (poskupované polia na cudzie meno)

to je fakt alebo tvoj dohad?
bettylou
15.05.20,08:53
Mi nevrav, že nevieš, o koho a o čo ide...

1. Veronika Remišová vyštudovala Vysokú školu múzických umení kde získala Mgr. art. a ArtD.

2. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551505-remisova-dostane-ministerstvo-teraz-ma-len-urad/
a kde tam máš bábkoherečku ?

Pozri sem...to fakt chceš ísť do dôsledkov, slovičkáriť ?
Ale myslím si, že..." bez vetra sa ani lístok vo vetre nepohne.."

Ak nie je bábkoherečka, tak potom čo vyštudovala na VŠMU ??? Tie tituly sa dávajú predsa len určitým oblastiam v oblasti umenia.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vysok%C3%A1_%C5%A1kola_m%C3%BAzick%C3%BDch_umen%C3 %AD_v_Bratislave
Teda rozhodne nie je absolventkou školy technického charakteru, ktorý by ju aspoň trochu oprávňoval viesť IT ministerstvo.
Tie kurzy, čo absolvovala v zahraničí ? Ta fasa odbornosť.
To čo má ona naštudované, ty nedokážeš ani len súvisle prečítať, nie tak ešte aj pochopiť.
Veď si skús prečítať čo len jeden "dokument EÚ" a budeš tam, kde si aj teraz.

Fyzika má všade na svete rovnaké zákony. Humanitné vedy sa vyučujú v rôznych variáciách, podľa krajín. Všetci, čo ste študovali humanitné vedy v zahraničí viete, že tie kurzy a školy sú kvalitné aj fungujú, ale dosť neskoro zisťujeme že konečný zisk z ich uplatňovania, mizne do iných krajín. To odpinkávanie našich firiem na trhu je len špička ľadovca.
A to čo má ona aj všetci ostatní (z hociktorej vlády) dobre naštudované, našu krajinu zatiaľ k prosperite a spokojnosti nevedie. Texty sú zle napísané pre túto hru.
bettylou
17.05.20,11:21
buchač
17.05.20,14:43
Slovenské zdravotníctvo potrebuje zásadnú reformu. Nie kozmetické zmeny robené spôsobom, aby sa niekto nenahneval.
Toto sú naše možnosti úspor aj s mojimi hrubými finančnými odhadmi:
https://jankaciganikova.blog.sme.sk/c/536183/pandemia-s-nazvom-smer-zasiahla-zdravotnictvo-viac-ako-koronavirus-toto-budu-nasledky.html

...niektoré body ma teda dostali.
...a s niektorými by som aj súhlasil.
lujza.j
17.05.20,15:17
Betty vzdy sa tak hlasovalo......:(.....to,ze vela krat ani nevedia o co kraca ani nebudem spominat....ved naco citat....palec ukaze ano-nie....
pavol54
17.05.20,16:43
Betty vzdy sa tak hlasovalo......:(.....to,ze vela krat ani nevedia o co kraca ani nebudem spominat....ved naco citat....palec ukaze ano-nie....
to ako naši úradníci tiež odpovedajú a nevedia o čom je problém Vieš po tom že ak ťa niekto okradne tak musí dať polícii súhlas aby si sa od polície dozvedela jeho identitu?
Katy a R
17.05.20,17:35
bety - a ako kritizovali našu najznámejšiu "ukazovačku" ... a tuším jej praktiky aj ďalej pokračujú .. prebrali ich už všetci?? To ozaj si tí naši poslanci nevedia prečítať (alebo sa im nechce), že o čom hlasujú?
https://lnk.sk/gxX8
https://lnk.sk/fxIO
bettylou
17.05.20,18:58
Betty vzdy sa tak hlasovalo......:(.....to,ze vela krat ani nevedia o co kraca ani nebudem spominat....ved naco citat....palec ukaze ano-nie....

Tak je potom všetko v poriadku. :D
pavol54
17.05.20,19:00
bety - a ako kritizovali našu najznámejšiu "ukazovačku" ... a tuším jej praktiky aj ďalej pokračujú .. prebrali ich už všetci?? To ozaj si tí naši poslanci nevedia prečítať (alebo sa im nechce), že o čom hlasujú?
https://lnk.sk/gxX8
https://lnk.sk/fxIO
za 4500 im musí niekto ukazovať čo majú robiť - cvičené opice ovládajú tlačítka samostatne za banán . moji zamestnanci robia svoju robotu samostatne za pätinový plat.
pavol54
17.05.20,19:05
Betty vzdy sa tak hlasovalo......:(.....to,ze vela krat ani nevedia o co kraca ani nebudem spominat....ved naco citat....palec ukaze ano-nie....

Tak je potom všetko v poriadku. :D
Keby voľby niečo riešili tak ich zrušia.
Uvidíte že teraz v parlamente ústavná väčšina bude toho názoru že odsúdený má byť generálny prokurátor, ale učiteľa ak nespravodlivo ose..ie žiak, ktorý má bonitných rodičov si už v živote nenájde prácu podľa vzdelania
kukučka
17.05.20,19:52
Keby voľby niečo riešili tak ich zrušia.
Uvidíte že teraz v parlamente ústavná väčšina bude toho názoru že odsúdený má byť generálny prokurátor, ale učiteľa ak nespravodlivo ose..ie žiak, ktorý má bonitných rodičov si už v živote nenájde prácu podľa vzdelania
Tá nehoda je to "najmenšie" zlo...harakter ten najhorší. :mee:
BXLmiami
18.05.20,04:17
Slovenské zdravotníctvo potrebuje zásadnú reformu. Nie kozmetické zmeny robené spôsobom, aby sa niekto nenahneval.
Toto sú naše možnosti úspor aj s mojimi hrubými finančnými odhadmi:
https://jankaciganikova.blog.sme.sk/c/536183/pandemia-s-nazvom-smer-zasiahla-zdravotnictvo-viac-ako-koronavirus-toto-budu-nasledky.html

...niektoré body ma teda dostali.
...a s niektorými by som aj súhlasil.
Pokiaľ sa nestanoví štandard,nemôžu chcieť pripoistiť nadštandard.
buchač
18.05.20,05:12
Slovenské zdravotníctvo potrebuje zásadnú reformu. Nie kozmetické zmeny robené spôsobom, aby sa niekto nenahneval.
Toto sú naše možnosti úspor aj s mojimi hrubými finančnými odhadmi:
https://jankaciganikova.blog.sme.sk/c/536183/pandemia-s-nazvom-smer-zasiahla-zdravotnictvo-viac-ako-koronavirus-toto-budu-nasledky.html

...niektoré body ma teda dostali.
...a s niektorými by som aj súhlasil.
Pokiaľ sa nestanoví štandard,nemôžu chcieť pripoistiť nadštandard.

" ... záchraniek RZPs (zbytočne založené ako kšeft) - nemusí ich byť tak veľa a nemusia jazdiť v noci..."

Čo je to veľa ?
Nemusia jazdiť v noci ??? Tak to je čo za "myšlienku" ? Pri tom nadnesení by potom účastníci dopravných (ale aj iných situácií) nehôd mali solídnu smolu.
Veď pri takomto uvažovaní (Cigánikovej) by nemuseli do služby ani hasiči alebo poliči.

" sprísnenie indikácií na kúpele "
Som za...
Pripojil by som prehodnotenie stavu držiteľov preukazu ZTP a aj invalidných dôchodcov...tu by išlo o solídne lóve, možno takých 10 - 15M.
BXLmiami
18.05.20,05:20
Preukazy a invalidity nespadajú pod zdravotníctvo a kedže tieto 2 sektory spolu nekomunikujú aj ked by mali tak to aj vyzerá.Ono by stačilo keby si sociálna poisťovna začala platiť vyšetrenia ktoré vyžaduje a nemuselo by to potom platiť zdravotníctvo.Takto si nadiktuje čo chce a nech to platí kto chce okrem nej.
BXLmiami
18.05.20,05:22
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Nandrolon
18.05.20,05:32
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Už vidím, ako to údenáči budú platiť...
BXLmiami
18.05.20,05:35
No vieš,ale nielen oni tú záchranku zneužívajú.Aký cirkus je vždy ked treba platiť ked neustriehneš dieťa.
pavol54
18.05.20,05:48
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Nielen u záchraniek. Ak pohryzie pes tak majiteľ sa zodpovedá, ak ublíži nazvime to "nevychované dieťa alebo správne usmernené dieťa" (nepíšem sociálnych deťoch ala aj deťoch boháčov). však je to buď beztrestnosť alebo polovičná sadzba a o úhrade nákladov ani nehovorím. Čo takto rodič - mal by byť platič.
buchač
18.05.20,05:54
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Ale no táááák...veď toto je v našich končinách čisté sci - fi.


Preukazy a invalidity nespadajú pod zdravotníctvo a kedže tieto 2 sektory spolu nekomunikujú aj ked by mali tak to aj vyzerá.Ono by stačilo keby si sociálna poisťovna začala platiť vyšetrenia ktoré vyžaduje a nemuselo by to potom platiť zdravotníctvo.Takto si nadiktuje čo chce a nech to platí kto chce okrem nej.
Mne nejde o spolupracovanie a ten zvyšok, čo spomínaš.
Skôr narážam na úsporu, ktorá by sa dala použiť inde...trebárs na zvýšenie dôchodkov.
Lebo cieľavedomých oyebabrov na invalidných príspevkoch je vcelku dosť...
BXLmiami
18.05.20,05:56
Alebo úrazy alkoholikov alebo pod vplyvom alkoholu.Nemalo by to byť na zvážení poisťovne,malo by to uplne direktívne platiť,že ak si pod vplyvom alkoholu platíš.
Nandrolon
18.05.20,06:18
Alebo úrazy alkoholikov alebo pod vplyvom alkoholu.Nemalo by to byť na zvážení poisťovne,malo by to uplne direktívne platiť,že ak si pod vplyvom alkoholu platíš.
A teraz to neplatí? Lebo mám za to, že keď sa spitý vytrepeš z bicykla, tak si všetko platíš. Aspoň v ČR je to tak, asi sme zase 100 rokov za opicami.
korela
18.05.20,06:32
Alebo úrazy alkoholikov alebo pod vplyvom alkoholu.Nemalo by to byť na zvážení poisťovne,malo by to uplne direktívne platiť,že ak si pod vplyvom alkoholu platíš.
A teraz to neplatí? Lebo mám za to, že keď sa spitý vytrepeš z bicykla, tak si všetko platíš. Aspoň v ČR je to tak, asi sme zase 100 rokov za opicami.
A okrem ČR to platí ešte kde?
BXLmiami
18.05.20,06:40
Platí,ale ako vždy ako kto.Nie je to direktívny predpis.Taktiež sa pri každom úraze na urgente nerobí vyšetrenie na alkohol.Mali by si poistovne dať na to pozor a zaplatiť tú skúšku na alkohol,trvať na tom,aby bola vždy.Myslím že by riadne ušetrili.
korela
18.05.20,06:53
Platí,ale ako vždy ako kto.Nie je to direktívny predpis.Taktiež sa pri každom úraze na urgente nerobí vyšetrenie na alkohol.Mali by si poistovne dať na to pozor a zaplatiť tú skúšku na alkohol,trvať na tom,aby bola vždy.Myslím že by riadne ušetrili.
Ak odpovedáš mne, tak ja som to myslela inak. V ktorých krajinách EU sú zavedené sankcie alebo aj inde vo svete? Netvrdím, že to nemôžeme zaviesť ako prví, druhí, ani že si nemáme od nikoho brať príklad.
korela
18.05.20,08:37
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Ale no táááák...veď toto je v našich končinách čisté sci - fi.


Preukazy a invalidity nespadajú pod zdravotníctvo a kedže tieto 2 sektory spolu nekomunikujú aj ked by mali tak to aj vyzerá.Ono by stačilo keby si sociálna poisťovna začala platiť vyšetrenia ktoré vyžaduje a nemuselo by to potom platiť zdravotníctvo.Takto si nadiktuje čo chce a nech to platí kto chce okrem nej.
Mne nejde o spolupracovanie a ten zvyšok, čo spomínaš.
Skôr narážam na úsporu, ktorá by sa dala použiť inde...trebárs na zvýšenie dôchodkov.
Lebo cieľavedomých oyebabrov na invalidných príspevkoch je vcelku dosť...
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak sasáci vyniesli ešte počas prvého pôsobenia v parlamente, že inv. dôchodok poberá zdravý mladík dobre pod 30 r., zrejme dovtedy nepracujúci, vo výške cca 700 eur. .
Na základe toho sa asi následne zrušilo nemoc. pripoistenie, na čo doplatili najmä mamičky na materskej.
Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.
vicktor
18.05.20,09:21
Alebo úrazy alkoholikov alebo pod vplyvom alkoholu.Nemalo by to byť na zvážení poisťovne,malo by to uplne direktívne platiť,že ak si pod vplyvom alkoholu platíš.
Neviem aku poistovnu mas na mysli - zdravotnu?
Tejto zimy zlomena ruka (nie moja) za triezveho stavu. Rontgen a sadra bola hradena zo zdravotky, ale "nemocenske" znizene na 50%, pretoze nebol predlozeny doklad od zachranarov ze uraz sa nestal pod vlyvom alkoholu ... ?!
Katy a R
18.05.20,09:48
Viktor - nemocenské platí sociálna poisťovňa - treba im doložiť také tlačivko - popísať okolnosti, ako sa úraz stal. Ak naozaj pýtali od záchranárov?? - tak to muselo byť voľačo nezvyčajné
BXLmiami
18.05.20,10:11
Zdravotnú.Treba konečne po 100 rokoch spraviť jasné pravidlá a určiť štandard aby do systému mohol vojsť nadštandard.Ale obávam sa že sa toho nedožijem.
veronikasad
18.05.20,10:17
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Ale no táááák...veď toto je v našich končinách čisté sci - fi.


Preukazy a invalidity nespadajú pod zdravotníctvo a kedže tieto 2 sektory spolu nekomunikujú aj ked by mali tak to aj vyzerá.Ono by stačilo keby si sociálna poisťovna začala platiť vyšetrenia ktoré vyžaduje a nemuselo by to potom platiť zdravotníctvo.Takto si nadiktuje čo chce a nech to platí kto chce okrem nej.
Mne nejde o spolupracovanie a ten zvyšok, čo spomínaš.
Skôr narážam na úsporu, ktorá by sa dala použiť inde...trebárs na zvýšenie dôchodkov.
Lebo cieľavedomých oyebabrov na invalidných príspevkoch je vcelku dosť...
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak sasáci vyniesli ešte počas prvého pôsobenia v parlamente, že inv. dôchodok poberá zdravý mladík dobre pod 30 r., zrejme dovtedy nepracujúci, vo výške cca 700 eur. .
Na základe toho sa asi následne zrušilo nemoc. pripoistenie, na čo doplatili najmä mamičky na materskej.
Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.
Korela, miešaš hrušky s jablkami - invalidný dôchodok je hradený z dôchodkového poistenia, dobrovolné nezaniklo.

Nedá sa plaiť samostné dobrovolné nemocenské poistenie, aj pre celý balík poistenia sú stanovené iné pravidlá.
A čo sa týka toho mladíka, zrejme poberá dôchodok z mladosti, "vylepšený" vtedy platným zákonom o soc.poistení.
korela
18.05.20,10:26
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Ale no táááák...veď toto je v našich končinách čisté sci - fi.


Preukazy a invalidity nespadajú pod zdravotníctvo a kedže tieto 2 sektory spolu nekomunikujú aj ked by mali tak to aj vyzerá.Ono by stačilo keby si sociálna poisťovna začala platiť vyšetrenia ktoré vyžaduje a nemuselo by to potom platiť zdravotníctvo.Takto si nadiktuje čo chce a nech to platí kto chce okrem nej.
Mne nejde o spolupracovanie a ten zvyšok, čo spomínaš.
Skôr narážam na úsporu, ktorá by sa dala použiť inde...trebárs na zvýšenie dôchodkov.
Lebo cieľavedomých oyebabrov na invalidných príspevkoch je vcelku dosť...
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak sasáci vyniesli ešte počas prvého pôsobenia v parlamente, že inv. dôchodok poberá zdravý mladík dobre pod 30 r., zrejme dovtedy nepracujúci, vo výške cca 700 eur. .
Na základe toho sa asi následne zrušilo nemoc. pripoistenie, na čo doplatili najmä mamičky na materskej.
Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.
Korela, miešaš hrušky s jablkami - invalidný dôchodok je hradený z dôchodkového poistenia, dobrovolné nezaniklo.

Nedá sa plaiť samostné dobrovolné nemocenské poistenie, aj pre celý balík poistenia sú stanovené iné pravidlá.
A čo sa týka toho mladíka, zrejme poberá dôchodok z mladosti, "vylepšený" vtedy platným zákonom o soc.poistení.
Je to možné, na jednej strane som rada, že problematiku okolo inv. nepoznám, na druhej strane tam vtedy vzniklo veľké pobúrenie naprieč celým parlamentom a takto som si to zapamätala. V každom prípade sa niečo na základe jeho prípadu upravovalo.
veronikasad
18.05.20,10:36
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Ale no táááák...veď toto je v našich končinách čisté sci - fi.


Preukazy a invalidity nespadajú pod zdravotníctvo a kedže tieto 2 sektory spolu nekomunikujú aj ked by mali tak to aj vyzerá.Ono by stačilo keby si sociálna poisťovna začala platiť vyšetrenia ktoré vyžaduje a nemuselo by to potom platiť zdravotníctvo.Takto si nadiktuje čo chce a nech to platí kto chce okrem nej.
Mne nejde o spolupracovanie a ten zvyšok, čo spomínaš.
Skôr narážam na úsporu, ktorá by sa dala použiť inde...trebárs na zvýšenie dôchodkov.
Lebo cieľavedomých oyebabrov na invalidných príspevkoch je vcelku dosť...
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak sasáci vyniesli ešte počas prvého pôsobenia v parlamente, že inv. dôchodok poberá zdravý mladík dobre pod 30 r., zrejme dovtedy nepracujúci, vo výške cca 700 eur. .
Na základe toho sa asi následne zrušilo nemoc. pripoistenie, na čo doplatili najmä mamičky na materskej.
Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.
Korela, miešaš hrušky s jablkami - invalidný dôchodok je hradený z dôchodkového poistenia, dobrovolné nezaniklo.

Nedá sa plaiť samostné dobrovolné nemocenské poistenie, aj pre celý balík poistenia sú stanovené iné pravidlá.
A čo sa týka toho mladíka, zrejme poberá dôchodok z mladosti, "vylepšený" vtedy platným zákonom o soc.poistení.
Je to možné, na jednej strane som rada, že problematiku okolo inv. nepoznám, na druhej strane tam vtedy vzniklo veľké pobúrenie naprieč celým parlamentom a takto som si to zapamätala. V každom prípade sa niečo na základe jeho prípadu upravovalo.
ano, po príchode p. Mihála do vlády bola novela zákona o soc.poistení...
Naši spoluoobčania mali dobrých "poradcov", často vedeli viac ako pracovníci UP a SP
buchač
18.05.20,10:37
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak..

Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.


...no a čo, keby sa aj dotklo ? No nekýcham na neho ?
Veď toľko invalidov je na Slovensku, že až hrôza.

Prečo nepomenuješ hlavne tú jednu skupinu konkrétne ?
Veď sú to cigáni, rómovia...nazvi, ako len chceš...furt sa jedná o tých istých.
Katy a R
18.05.20,11:54
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak sasáci vyniesli ešte počas prvého pôsobenia v parlamente, že inv. dôchodok poberá zdravý mladík dobre pod 30 r., zrejme dovtedy nepracujúci, vo výške cca 700 eur. .
Na základe toho sa asi následne zrušilo nemoc. pripoistenie, na čo doplatili najmä mamičky na materskej.
Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.
korela ... tak najskôr by si si ozaj mohla pozrieť z čoho sa platí materské a z čoho sa platia invalidné dôchodky:) To, čo píšeš je ozaj "zaručená" informácia typu - Že u nás majú cigáni dôchodky vypočítavané z priemerného platu - a tejto blbosti možno aj polovica slovákov verí. (hoaxy sa šíria)
Pokiaľ viem, tak sa nemocenské poistenie nezrušilo a mamičky sa môžu aj naďalej poistiť, ak spĺňajú podmienky - aj dobrovoľne. obmedzenie je len pri súbehu s povinným poistením - a pri dôchodkovom poistení ani obmedzenie nie je.
Je pravda, že naši spoluobčania sa lepšie vyznajú - a vedia si spočítať, čo sa pre nich oplatí:) Vidím žeby si sa mohla podučiť od nich niečo ;)
veronikasad
18.05.20,12:05
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak sasáci vyniesli ešte počas prvého pôsobenia v parlamente, že inv. dôchodok poberá zdravý mladík dobre pod 30 r., zrejme dovtedy nepracujúci, vo výške cca 700 eur. .
Na základe toho sa asi následne zrušilo nemoc. pripoistenie, na čo doplatili najmä mamičky na materskej.
Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.
korela ... tak najskôr by si si ozaj mohla pozrieť z čoho sa platí materské a z čoho sa platia invalidné dôchodky:) To, čo píšeš je ozaj "zaručená" informácia typu - Že u nás majú cigáni dôchodky vypočítavané z priemerného platu - a tejto blbosti možno aj polovica slovákov verí. (hoaxy sa šíria)
Pokiaľ viem, tak sa nemocenské poistenie nezrušilo a mamičky sa môžu aj naďalej poistiť, ak spĺňajú podmienky - aj dobrovoľne. obmedzenie je len pri súbehu s povinným poistením - a pri dôchodkovom poistení ani obmedzenie nie je.
Je pravda, že naši spoluobčania sa lepšie vyznajú - a vedia si spočítať, čo sa pre nich oplatí:) Vidím žeby si sa mohla podučiť od nich niečo ;)
Katy, práve ten súbeh sa pri materskom veľmi využíval (alebo zneužíval?)- Posledná predvolebná kampaň bola založená na poskytovaní materského otcom, ktovie ako by to bolo o pár mesiacov, keby volby skončili trochu inak ...
Katy a R
18.05.20,12:27
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak sasáci vyniesli ešte počas prvého pôsobenia v parlamente, že inv. dôchodok poberá zdravý mladík dobre pod 30 r., zrejme dovtedy nepracujúci, vo výške cca 700 eur. .
Na základe toho sa asi následne zrušilo nemoc. pripoistenie, na čo doplatili najmä mamičky na materskej.
Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.
korela ... tak najskôr by si si ozaj mohla pozrieť z čoho sa platí materské a z čoho sa platia invalidné dôchodky:) To, čo píšeš je ozaj "zaručená" informácia typu - Že u nás majú cigáni dôchodky vypočítavané z priemerného platu - a tejto blbosti možno aj polovica slovákov verí. (hoaxy sa šíria)
Pokiaľ viem, tak sa nemocenské poistenie nezrušilo a mamičky sa môžu aj naďalej poistiť, ak spĺňajú podmienky - aj dobrovoľne. obmedzenie je len pri súbehu s povinným poistením - a pri dôchodkovom poistení ani obmedzenie nie je.
Je pravda, že naši spoluobčania sa lepšie vyznajú - a vedia si spočítať, čo sa pre nich oplatí:) Vidím žeby si sa mohla podučiť od nich niečo ;)
Katy, práve ten súbeh sa pri materskom veľmi využíval (alebo zneužíval?)- Posledná predvolebná kampaň bola založená na poskytovaní materského otcom, ktovie ako by to bolo o pár mesiacov, keby volby skončili trochu inak ...
Samozrejem - ale to si platili budúce mamičky ... takže to využívanie/zneužívanie sa týkalo ich, kvôli materskej ... a nie ako korela píše, že na niečí vysoký ID doplatili mamičky ! - a takto vznikajú hoaxy... dôchodkové poistenie sa dá aj teraz doplatiť a získať napr leší ID aj keď možno nie tak lacno
bettylou
18.05.20,12:48
Alebo úrazy alkoholikov alebo pod vplyvom alkoholu.Nemalo by to byť na zvážení poisťovne,malo by to uplne direktívne platiť,že ak si pod vplyvom alkoholu platíš.

Tak potom, aj pod vplyvom kávy-kofeinu a cigariet, keď sme už pri tom. Prečo by oni mali mať výnimku?
Dáša_
18.05.20,13:02
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak..

Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.


...no a čo, keby sa aj dotklo ? No nekýcham na neho ?
Veď toľko invalidov je na Slovensku, že až hrôza.

Prečo nepomenuješ hlavne tú jednu skupinu konkrétne ?
Veď sú to cigáni, rómovia...nazvi, ako len chceš...furt sa jedná o tých istých.

len pre istotu, aby sme si ujasnili, kolko tých invalidov (https://www.socpoist.sk/pocet-vyplacanych-dochodkov--v-mesiacoch-/3150s) je a aký je ten dôchodok (https://www.socpoist.sk/646/1614s) je im vyplácaný
Anik
18.05.20,14:17
je pre mňa smutné, že v čase keď sa všetci venujú vírusu - také obyčajné zdravotníctvo nie je až tak zaťažené, ako v bežnom období napriek tomu sa stane že 3 ročné dieťa so zlomenou kľúčnou kosťou zo snímkujú namiesto pravej strany - ľavú stranu - výsledok. Zhodnotenie RTG snímku lekárom - nejednoznačné, možná fisúra stred./3 klavikuly, na oko zhodnotená zlomenina. 1.Kontrola, previazanie fixu o 7 dní sa môže dať dole a netreba žiadnu kontrolu iba ak budú bolesti. 2. kontrola O 7 dní lekár zisťuje, že je urobený snímok z opačnej strany, ešteže nebola potrebná žiadna operácia. Uvidíme ako to zhodnotí Allianz.
lujza.j
18.05.20,15:26
Dalsia vlna uvolnovania obmedzeni bude kedy?neviete....
korela
18.05.20,15:35
Nadviažem na Anik, úraz v MHD, stará osoba, zlomenina v zápästí, pravá ruka, zasadrovali "mimo osovo", bolesti až do smrti, ruka nepoužiteľná, tam by som skôr zisťovala alkohol u felčiara.
veronikasad
18.05.20,16:23
Katy a R
18.05.20,16:30
lujza.j
18.05.20,16:41
Testuju deti..co nemaju priznaky...zaujimave....
Co chcem uvolnovat...ze kedy aj moje decko pojde do roboty.....:(keby nebyvala doma tak asi zdochne....od marca od statu 250e...to,ze dosli nedavno ani nehovorim.....
veronikasad
18.05.20,16:50
Testuju deti..co nemaju priznaky...zaujimave....
Co chcem uvolnovat...ze kedy aj moje decko pojde do roboty.....:(keby nebyvala doma tak asi zdochne....od marca od statu 250e...to,ze dosli nedavno ani nehovorim.....
Prečo od štátu a nie od zamestnávatela ?
lujza.j
18.05.20,17:16
Testuju deti..co nemaju priznaky...zaujimave....
Co chcem uvolnovat...ze kedy aj moje decko pojde do roboty.....:(keby nebyvala doma tak asi zdochne....od marca od statu 250e...to,ze dosli nedavno ani nehovorim.....
Prečo od štátu a nie od zamestnávatela ?
Zamestnavatel to nema od statu?
veronikasad
18.05.20,17:19
Testuju deti..co nemaju priznaky...zaujimave....
Co chcem uvolnovat...ze kedy aj moje decko pojde do roboty.....:(keby nebyvala doma tak asi zdochne....od marca od statu 250e...to,ze dosli nedavno ani nehovorim.....
Prečo od štátu a nie od zamestnávatela ?
Zamestnavatel to nema od statu?
má, ale najskôr to musí zamestnancovi vyplatiť, až potom môže žiadať od štátu - za marec najneskôr do konca apríla ... A pri plnom úväzku a minimalnej mzde je marcová výplata o dosť vyššia ako 250€ (za marec sa platila náhrada 100 %)
buchač
18.05.20,17:24
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak..

Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.


...no a čo, keby sa aj dotklo ? No nekýcham na neho ?
Veď toľko invalidov je na Slovensku, že až hrôza.

Prečo nepomenuješ hlavne tú jednu skupinu konkrétne ?
Veď sú to cigáni, rómovia...nazvi, ako len chceš...furt sa jedná o tých istých.

len pre istotu, aby sme si ujasnili, kolko tých invalidov (https://www.socpoist.sk/pocet-vyplacanych-dochodkov--v-mesiacoch-/3150s) je a aký je ten dôchodok (https://www.socpoist.sk/646/1614s) je im vyplácaný

...a čo také si chceš ujasňovať ?
Ja to mám takpovediac jasné. Vezmime markantný príklad porovnania.

Máš dve osoby, ktoré si uplatnili a aj im bol priznaný invalidný dôchodok...a to na rovnakú dg (povedzme chrbtica alebo srdce - to je také do očí bijúce).
Osoba " A " pracuje manuálne (šofér, sústružník, predavač....). Ak má problém s chrbticou, tak okamžite skončil. Je vysoko nepravdepodobné, že si nájde nový flek.
Osoba " B " pracuje za stolom (IT, sekretárka, ....účtovník ;) ). Ak má problém s chrbticou, tak sa dá ako tak fungovať.
Takže v prvom prípade dotyčný z ID by mal vyžiť a v druhom prípade je to také prilepšenie k platu.
Pridajme medikamenty, liečenia, rehabilitácie ... a je vymaľované. Osoba " A " si to môže rovno hodiť.

...a keď som už pri tej chrbtici ? Ak jeden vie, čo má vravieť, kedy má zastonať...nuž žiaden lekár (u prístrojov je to otázne) nezistí, či pacient klame alebo nie...

P.S.:
Tie počty ID neuvádzajú presnejšiu štatistiku, že koľko jedincov a na aké ochorenia berú ID.
Dáša_
18.05.20,18:13
Ak sa niekoho náhodou dotklo cieľavedomé zneužívanie dôchodkov, tak..

Niektoré skupiny sú niekedy nadmieru dobre informované.


...no a čo, keby sa aj dotklo ? No nekýcham na neho ?
Veď toľko invalidov je na Slovensku, že až hrôza.

Prečo nepomenuješ hlavne tú jednu skupinu konkrétne ?
Veď sú to cigáni, rómovia...nazvi, ako len chceš...furt sa jedná o tých istých.

len pre istotu, aby sme si ujasnili, kolko tých invalidov (https://www.socpoist.sk/pocet-vyplacanych-dochodkov--v-mesiacoch-/3150s) je a aký je ten dôchodok (https://www.socpoist.sk/646/1614s) je im vyplácaný

...a čo také si chceš ujasňovať ?
Ja to mám takpovediac jasné. Vezmime markantný príklad porovnania.

Máš dve osoby, ktoré si uplatnili a aj im bol priznaný invalidný dôchodok...a to na rovnakú dg (povedzme chrbtica alebo srdce - to je také do očí bijúce).
Osoba " A " pracuje manuálne (šofér, sústružník, predavač....). Ak má problém s chrbticou, tak okamžite skončil. Je vysoko nepravdepodobné, že si nájde nový flek.
Osoba " B " pracuje za stolom (IT, sekretárka, ....účtovník ;) ). Ak má problém s chrbticou, tak sa dá ako tak fungovať.
Takže v prvom prípade dotyčný z ID by mal vyžiť a v druhom prípade je to také prilepšenie k platu.
Pridajme medikamenty, liečenia, rehabilitácie ... a je vymaľované. Osoba " A " si to môže rovno hodiť.

...a keď som už pri tej chrbtici ? Ak jeden vie, čo má vravieť, kedy má zastonať...nuž žiaden lekár (u prístrojov je to otázne) nezistí, či pacient klame alebo nie...

P.S.:
Tie počty ID neuvádzajú presnejšiu štatistiku, že koľko jedincov a na aké ochorenia berú ID.

čiže podľa tvojej logiky vlastne sekretárky, účtovníčky, IT nemusia ani platiť invalidné poistenie, lebo ho vlastne nepotrebujú. Lebo v prípade choroby môžu pracovať..... Ale taký šofér nemôže prejsť na inú robotu .....
Katy a R
18.05.20,18:26
juraj - veď si môžeš vyhľadať štatistiku - akú len chceš - aj presne podľa diagnóz, potom nám môžeš priložiť! .. mne napr stačí vrchovato, čo dáška priložila ! ;)
len povzdych :(voľakedy som nechcela veriť) - že našinec závidí druhému ešte aj diagnózu!
Terezia13
18.05.20,18:47
lujza.j
18.05.20,18:54
Nuž...kazdy ma ineho učtovnika...:(
buchač
18.05.20,19:27
juraj - veď si môžeš vyhľadať štatistiku - akú len chceš - aj presne podľa diagnóz, potom nám môžeš priložiť! .. mne napr stačí vrchovato, čo dáška priložila ! ;)
len povzdych :(voľakedy som nechcela veriť) - že našinec závidí druhému ešte aj diagnózu!
Aj ja si povzdychnem...a to z dôvodu, že ma nechápete alebo proste nechcete pochopiť.
Štatistiku si nemienim vyhľadávať, to nemá predsa význam...veď ja na tom stave ohľadom poberania ID nič nezmením.

Druhý povzdych je tiež nad tou závisťou...tiež som nechcel veriť, že mi niekto závidel (áno, aj takí sa našli) preukaz ZTP. Ale dotyční videli len tie výhody (pre mňa v podstate zanedbateľné), no tú druhú stránku (presnejšie rakovinu a diabetes) už nie...to by nechceli. Veď kto aj...???

Tretí povzdych ? Ach jo...viete, poznáte niekoho zo svojho okolia, čo zneužíva systém ? Asi veľmi nie, veď kto by sa chválil tým, že obabral štát ?
Povedzme, že ja ich pár poznám...do podrobností snáď nemusím ísť.
Dáša_
19.05.20,04:53
počuj a nemýliš si ty náhodou preukaz ZTP a invalidný dôchodok? Lebo to sú dve veci a vôbec neplatí, že kto má jedno, má aj druhé.

Jasne, že sa najdu takí, čo s tým vybabrú. To je v podstate pri všetkom. Len teda, určite ich nie je väčšina. Preto obúvať sa do nich je nanič.
A hlavne nezabudni, že nie si v ich koži, nevieš, čo všetko je za tým. A že mnohí sa tvária, ako sú OK. Až ich jedného dna ako sa hovorí vystrie.

Je ten systém svojim spôsobom pokrivený. Tak potom podme do odvodového bonusu. Každý dostane rovnako. Bez ohladu či zdravý, či chorý. Fobre, ten fakt odkázaný na pomoc dostane viac. A ostatní nech sa spokoja s málom alebo sa o seba postarajú. Tak, aby naozaj nikto nezostal mimo. Ale ked nebude pracovať, nech má minimum. Také, aby prežil.
BXLmiami
19.05.20,05:13
No len potom treba prijať americké zákony.Ked niekto príde na Tvoj pozemok nepozvaný máš právo strieľať.Lebo ak sa budeme stále hrať na neprimeranú obranu,tak nás tí ľudia s minimom zožerú zaživa.
buchač
19.05.20,05:17
počuj a nemýliš si ty náhodou preukaz ZTP a invalidný dôchodok? Lebo to sú dve veci a vôbec neplatí, že kto má jedno, má aj druhé.

Jasne, že sa najdu takí, čo s tým vybabrú. To je v podstate pri všetkom. Len teda, určite ich nie je väčšina. Preto obúvať sa do nich je nanič.
A hlavne nezabudni, že nie si v ich koži, nevieš, čo všetko je za tým. A že mnohí sa tvária, ako sú OK. Až ich jedného dna ako sa hovorí vystrie.

Je ten systém svojim spôsobom pokrivený. Tak potom podme do odvodového bonusu. Každý dostane rovnako. Bez ohladu či zdravý, či chorý. Fobre, ten fakt odkázaný na pomoc dostane viac. A ostatní nech sa spokoja s málom alebo sa o seba postarajú. Tak, aby naozaj nikto nezostal mimo. Ale ked nebude pracovať, nech má minimum. Také, aby prežil.
...hehehe...nemýlim si ani náhodou....tomu teda veru ver. ;)

No, už sa pomaly blížime k meritu veci.
Nezávidím nikomu jeho peniaze a už tobôž nie, ak ide o nejaké kompenzácie. Ako som spomenul, mňa sa to netýka, nakoľko podľa príjmu nemám nárok.

Systém, ako vravíš, je na trt. Viacmenej sa o tých neduhoch všeobecne aj vie, no nič sa s tým nerobí.




Asi veľmi nie, veď kto by sa chválil tým, že obabral štát ?
Povedzme, že ja ich pár poznám...do podrobností snáď nemusím ísť.
Poznám osobne dokonca takého, čo má aj ZTP a aj ID...a pritom maká 12ky...(dvanástky !!!).
buchač
19.05.20,05:22
No len potom treba prijať americké zákony.Ked niekto príde na Tvoj pozemok nepozvaný máš právo strieľať.Lebo ak sa budeme stále hrať na neprimeranú obranu,tak nás tí ľudia s minimom zožerú zaživa.

AMEN !
pavol54
19.05.20,05:26
počuj a nemýliš si ty náhodou preukaz ZTP a invalidný dôchodok? Lebo to sú dve veci a vôbec neplatí, že kto má jedno, má aj druhé.

Jasne, že sa najdu takí, čo s tým vybabrú. To je v podstate pri všetkom. Len teda, určite ich nie je väčšina. Preto obúvať sa do nich je nanič.
A hlavne nezabudni, že nie si v ich koži, nevieš, čo všetko je za tým. A že mnohí sa tvária, ako sú OK. Až ich jedného dna ako sa hovorí vystrie.

Je ten systém svojim spôsobom pokrivený. Tak potom podme do odvodového bonusu. Každý dostane rovnako. Bez ohladu či zdravý, či chorý. Fobre, ten fakt odkázaný na pomoc dostane viac. A ostatní nech sa spokoja s málom alebo sa o seba postarajú. Tak, aby naozaj nikto nezostal mimo. Ale ked nebude pracovať, nech má minimum. Také, aby prežil.
...hehehe...nemýlim si ani náhodou....tomu teda veru ver. ;)

No, už sa pomaly blížime k meritu veci.
Nezávidím nikomu jeho peniaze a už tobôž nie, ak ide o nejaké kompenzácie. Ako som spomenul, mňa sa to netýka, nakoľko podľa príjmu nemám nárok.

Systém, ako vravíš, je na trt. Viacmenej sa o tých neduhoch všeobecne aj vie, no nič sa s tým nerobí.




Asi veľmi nie, veď kto by sa chválil tým, že obabral štát ?
Povedzme, že ja ich pár poznám...do podrobností snáď nemusím ísť.
Poznám osobne dokonca takého, čo má aj ZTP a aj ID...a pritom maká 12ky...(dvanástky !!!).
a naviac výsluhový policajt ZTP
Dáša_
19.05.20,05:30
Poznám osobne dokonca takého, čo má aj ZTP a aj ID...a pritom maká 12ky...(dvanástky !!!).

Poznám takého aj ja. Ale zároveň viem, akým peklom si prechádza, keď netuší, koľko tu ešte bude a čo potom jeho manželka a dieťa. Tak sa ich snaží zatiaľ ešte zabezpečiť.
Doma by sa užral. A rodina s ním. Kým nie je úplne nevládny. Áno, nemaká fyzicky, ale psychické vypätie je mnohokrát horšie. To je len pohľad toho zvonku, čo nikdy nepracoval v takejto sfére, že je to len o kávičkach a ťukaní do počítača
Dáša_
19.05.20,05:32
Čo sa týka základného príjmu, tak teraz v rámci aktuálnej krízy začali o tom vážne uvažovať viaceré vlády. Napríklad v Španielsku. https://index.sme.sk/c/22406875/pandemia-vracia-na-scenu-garantovany-prijem-spanieli-ho-zavedu.html?ref=trz A nielen tam. Bude treba riešiť čo s ľuďmi, ktorých prácu nahradia roboty
pavol54
19.05.20,05:41
Čo sa týka základného príjmu, tak teraz v rámci aktuálnej krízy začali o tom vážne uvažovať viaceré vlády. Napríklad v Španielsku. https://index.sme.sk/c/22406875/pandemia-vracia-na-scenu-garantovany-prijem-spanieli-ho-zavedu.html?ref=trz A nielen tam. Bude treba riešiť čo s ľuďmi, ktorých prácu nahradia roboty
daša nie je toľko motýk pre tých čo ich nahradia roboty.
Nandrolon
19.05.20,05:45
No len potom treba prijať americké zákony.Ked niekto príde na Tvoj pozemok nepozvaný máš právo strieľať.Lebo ak sa budeme stále hrať na neprimeranú obranu,tak nás tí ľudia s minimom zožerú zaživa.
Nebodaj by si chcela strieľať na svojej záhrade Matovičových, Trubanových a Kiskových voličov?
Však počkaj, bjuúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúty ti to tu spočíta.
:-)))))))))))))))))))))
misoft
19.05.20,09:03
https://infowars-cz.wixsite.com/.................................................. .
Terka - práve toto by som tu nedával. Stránka je konšpiračná. Prečítala si si to?
Veď toto:
"Chcete být ochráněni před onemocněním COVID19? Přidejte Vitamín C, D, E, Zinek a Coronavirus nemá šanci. Přijímejte tyto vitamíny ideálně v přirozené formě, ovoce, zelenina, ryby, vajíčka, fazole, červené maso, červené víno, med, neváhejte ale přidat vitamíny formou doplňků stravy!" je vyslovená VOLOVINA!

P.S. To nesúhlasné je odo mňa.
KoxXxo
19.05.20,09:51
lujza.j
19.05.20,10:08
Videla som davnejsie iba kusok...sem se lekla a dalej nekukala...
On mi stacil na zaciatku....jak perlil...a ked dostal otazku ani tuk....tlačofku cirkusantov som naposledy pred šibačkou kukala....mam sa rada:)
buchač
19.05.20,11:17
Áno, nemaká fyzicky, ale psychické vypätie je mnohokrát horšie. To je len pohľad toho zvonku, čo nikdy nepracoval v takejto sfére, že je to len o kávičkach a ťukaní do počítača

Sféru myslíš kancelársku robotu ?
Dáška...a ako vieš, že som nepracoval v takejto sfére ?
Lebo opak je pravdou...;) ... a pravdou je aj to, že som práve kvôli tomu vypätiu odišiel z prvého zamestnania. Odišiel som dokonca po vyhratom súde, kde som sa súdil so šéfom, ktorý si myslel, že je pánbožko.
pavol54
19.05.20,12:01
No len potom treba prijať americké zákony.Ked niekto príde na Tvoj pozemok nepozvaný máš právo strieľať.Lebo ak sa budeme stále hrať na neprimeranú obranu,tak nás tí ľudia s minimom zožerú zaživa.
Nebodaj by si chcela strieľať na svojej záhrade Matovičových, Trubanových a Kiskových voličov?
Však počkaj, bjuúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúty ti to tu spočíta.
:-)))))))))))))))))))))
No mne sa na pole cigáni neodvážia, ale biela čvarga si tam cez obecný pozemok s požehnaním starostky aj autá zaparkuje
buchač
19.05.20,15:04
marjankaj
19.05.20,17:08
misoft
19.05.20,18:34
bettylou
19.05.20,20:25
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Nielen u záchraniek. Ak pohryzie pes tak majiteľ sa zodpovedá, ak ublíži nazvime to "nevychované dieťa alebo správne usmernené dieťa" (nepíšem sociálnych deťoch ala aj deťoch boháčov). však je to buď beztrestnosť alebo polovičná sadzba a o úhrade nákladov ani nehovorím. Čo takto rodič - mal by byť platič.

Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom. Konkrétne tý naším. až zistím, kde má hniezdo, tak mu tam tie mrciny odnesiem dožrať. debil jeden. dieru vykľuje do hydiny kury kačky kurčatá. a nechá tak. Vajcá príde znášať stará jastrabová do dvorov či ,,,Toto nikdy nebolo. Jastraba, ktorý by lovil v dedine odháňali, a keď si nedal povedať už ho poľovníci vysriehli. Ľudia mali rozum starali sa o vajká a nie či poľovník trafil jastraba 200m za dedinoualebo zo stredu dediny.. Dohora strieľa, ne? Babík nelietaj teraz. :D
buchač
19.05.20,21:14
Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom.
Problematiku pojednáva
Zákon o ochrane prírody a krajiny NR SR č. 543/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov a to v ustanoveniach uvedených v paragrafoch § 97 až § 102.
http://www.sopsr.sk/web/index.php?cl=20352

P.S.:
Ale keďže ide o malú (na tvoju) škodu, tak sa týmto nebude nik zapodievať.
...a dôkazne bremeno je na tebe...nie jastrab musí dokazovať svoju nevinu. ;)

P.S.:
Strieľať veľmi nedoporučujem...jastrab je chránený...jeho spoločenská hodnota je 3220€
bettylou
19.05.20,22:47
Čo sa týka základného príjmu, tak teraz v rámci aktuálnej krízy začali o tom vážne uvažovať viaceré vlády. Napríklad v Španielsku. https://index.sme.sk/c/22406875/pandemia-vracia-na-scenu-garantovany-prijem-spanieli-ho-zavedu.html?ref=trz A nielen tam. Bude treba riešiť čo s ľuďmi, ktorých prácu nahradia roboty

Čo je zlé na voľne? Dakto premotivovaný chce riešiť, nech bere tiež voľno a nekradne ľuďom slobodu. Kecy, že iní robia neobstoja. Smerovanie ľudstva začína mať už 2 možnosti. Stroje vyrábajú a mnoho ľudí je zabezpečených. Ak na týchto ľudí bude uvalená pracovná povinnosť, bude ľudská sloboda pochovaná na veľmi dlhý čas. Možnosť, ale nie povinnosť.

Už by im mohli dať to voľno, čo im už 260 rokov sľubujú. Je to už trápne
Nandrolon
20.05.20,03:43
Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom.
Problematiku pojednáva
Zákon o ochrane prírody a krajiny NR SR č. 543/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov a to v ustanoveniach uvedených v paragrafoch § 97 až § 102.
http://www.sopsr.sk/web/index.php?cl=20352

P.S.:
Ale keďže ide o malú (na tvoju) škodu, tak sa týmto nebude nik zapodievať.
...a dôkazne bremeno je na tebe...nie jastrab musí dokazovať svoju nevinu. ;)

P.S.:
Strieľať veľmi nedoporučujem...jastrab je chránený...jeho spoločenská hodnota je 3220€
... každý nech si zhodnotí riziko. Tiež nám už neraz dravec zabil mladú kuru, ale ak by sa to permanentne opakovalo, sundal by som ho až tak zalahodí.
PS: vretenice sú tiež chránené a takmer každý týždeň keď ideme s kolegom na kopec, tak vždy leží v rovnakom úseku s odseknutou hlavou každú nedeľu nová.
PS: kde nie je žalobca, nie je ani sudca.
buchač
20.05.20,04:58
Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom.
Problematiku pojednáva

P.S.:
Strieľať veľmi nedoporučujem...jastrab je chránený...jeho spoločenská hodnota je 3220€
... každý nech si zhodnotí riziko. Tiež nám už neraz dravec zabil mladú kuru, ale ak by sa to permanentne opakovalo, sundal by som ho až tak zalahodí.
PS: vretenice sú tiež chránené a takmer každý týždeň keď ideme s kolegom na kopec, tak vždy leží v rovnakom úseku s odseknutou hlavou každú nedeľu nová.
PS: kde nie je žalobca, nie je ani sudca.

Treba sa na to pozrieť aj s iného uhla.
Jastrab semo tamo urve nejakú sliepku...jasné, že to naserondí majiteľa, aj mňa by.
No na rozdiel od nejakej sliepky ak sa dá do "činnosti" medveď alebo svorka vlkov, tak to sú už iné hrátky. Pri jednom útoku nepadne len jedna ovečka, lež viaceré...hlavne vtedy, ak svorka učí mladé loviť. Pri medveďovi je ešte varianta, že zaútočí aj na človeka.
Takže o čom to je ? Prípadný odstrel je povolený z najvyšších miest, od úradníkov, čo sedia v Blave...a oni rozhodne nechovajú domáce zvieratá.
Nandrolon
20.05.20,05:46
Medveď je kapitola sama o sebe. Sú premnožené /vďaka nadmernej ochrane oproti iným štátom/ a mali by ich strieľať.
Ako píšem. Sem-tam nám dravec taktiež sporadicky zobral, neriešili sme to. Ale ak je niekde vedľa Betty nasťahovaný a berie im pravidelne, vyriešil by som to hneď a definitívne.
Minulý rok nám chodila líška každý deň cez záhradu /mala blízko nás malé/. Moje deti sa v záhrade hrajú po zemi, následne aj všeličo jedia aj bez umytia rúk. Už som bol nachystaný, že ju idem poriešiť, nakoľko asi vieš čo obsahuje líščí moč, ktorý ťa môže kľudne za pár týždňov aj zabiť... Už je líška aj s malými našťastie preč aj bez mojej zásluhy. Aj mi to jej ranné "štekanie" na nášho psa pod oknom trochu chýba.
ps: počítal som s tým, že keď malé odrastú, že si ich odvedie preč, aj sa tak stalo.
Mimochodom keď chodila cez našu záhradu, nezmizla ani 1 kura. Susedom ich za tých pár týždňov zabila a odniesla desiatky kusov. Ono sa hovorí, že tam, kde je doma, tam neloví.
kopretinka
20.05.20,07:45
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery :eek::eek::eek:
Tweety
20.05.20,08:35
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery :eek::eek::eek:
Staré známe : dva razy meraj a raz strihaj. Tu sa asi nemeralo alebo aj ale zle. A potom, že odborníci.
pavol54
20.05.20,09:05
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery :eek::eek::eek:
hned to reklamuj
lujza.j
20.05.20,09:52
Nam robili cez vikend na dome gánok...mega okna...mega robota.....nemyslim,ze sa vsetko da namerat , aby to len tak zacvaklo ako lego....... partia traja chlapi...boli tip-top odbornici...krasna praca.....jedno mega okno veru nezacvaklo....ale poradili si...
Nehovoriac,ze nase stare "okna" sa len tak vyvylipli....
Nameranie je ruka v ruke s majstrami....teda moj nazor...
buchač
20.05.20,10:11
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery :eek::eek::eek:
Staré známe : dva razy meraj a raz strihaj. Tu sa asi nemeralo alebo aj ale zle. A potom, že odborníci.
Rozumiete tomu ako hus do piva. Ľahko je niekoho obviniť.

Ako viete, či sa meralo zle ???
Lebo zameranie robí jeden maník...a výrobu už robí niekto iný...a montáž ďalší.
...a ďalej...steny sú rovné jak oči...všakže ? Lebo staré známe .." Povídali, že mu hráli"...
Všetko dokopy dáva výsledok.
pavol54
20.05.20,10:36
Vlani som mal prebytok hrabošov, hovoril som s bývalým veterinárom, aby som zatlkol niekoľko T 2 - 3 m výška 0,5m sedlo, - bufetový stôl pre kane- a vraj budem mať problém vyriešený, kurence nechovám, bažanti nech sa starajú o seba i keď tie žerú larvy pásaviek,
misoft
20.05.20,15:12
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery :eek::eek::eek:
V Bulharsku! :D
lujza.j
20.05.20,15:50
Decko do roboty najskor o dva tydny..bravó:( samozrejme ak si to neposerieme...vrrr
Mila123
20.05.20,16:23
pavol54
20.05.20,17:05
Erika porodila svoje prvé vnúča........:D:D:D

https://www.cas.sk/clanok/982579/vieme-prvi-erika-judinyova-priviedla-na-svet-v-49-rokoch-prve-dieta/
že by bola oplodnená tesne pred prechodom?
buchač
20.05.20,17:25
že by bola oplodnená tesne pred prechodom?
To so Skrúcaným počas čakania na zelenú stihli...??? ;) :D
veronikasad
20.05.20,17:33
Ale no, veď im to doprajte a tešte sa spolu s nimi ...
Žabinka
20.05.20,17:38
Ale no, veď im to doprajte a tešte sa spolu s nimi ...
ja im to prajem.. konečne sa dočkali..:)
kukučka
20.05.20,17:42
No a čo? Neskoro, ale predsa. Moje obe babky, vaše nie?
korela
20.05.20,17:53
Včera Šeredová v 42-ke.
bettylou
20.05.20,18:34
PREPÁČTE MODERÁTORI, neobjavil sa tu ráno dlhý text odo mňa. mal byť postnutý do jednych undergroundových listov, ale sa mi stratil a neviem ho nikde nájsť, tak či som ho náhodou nevložila omylom sem. Keby náhodou, dá sa k nemu ešte dostať? kópiu nemám.:confused:
misoft
21.05.20,13:08
Ak si ho vkladala sem (do Porady) ako svoj príspevok - tak sa pozri vo svojom profile Posledné príspevky a tam ho nájdeš, kde je.
misoft
21.05.20,13:10
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
veronikasad
21.05.20,13:44
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
V OKD Dargov 82 pozitivne testovaných zamestnancov...
Este sme nevyhrali ...
Mila123
21.05.20,13:50
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
V OKD Dargov 82 pozitivne testovaných zamestnancov...
Este sme nevyhrali ...
Veronika to odkiaľ máš??? a už viem, je to OKD Darkov, v ČR
veronikasad
21.05.20,13:52
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
V OKD Dargov 82 pozitivne testovaných zamestnancov...
Este sme nevyhrali ...
Veronika to odkiaľ máš??? a už viem, je to OKD Darkov, v ČRz netu, neviem na tablete pridat link, vcera som to čítala. Áno,bana na Karvinsku (Severna Morava)
Katy a R
21.05.20,14:17
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
V OKD Dargov 82 pozitivne testovaných zamestnancov...
Este sme nevyhrali ...
a včera tam už bolo 113, plus nejakí rodinní príslušníci ... a v česku majú aj v škôlke :mee: https://lnk.sk/azB1
sito
21.05.20,14:34
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
V OKD Dargov 82 pozitivne testovaných zamestnancov...
Este sme nevyhrali ...
a včera tam už bolo 113, plus nejakí rodinní príslušníci ... a v česku majú aj v škôlke :mee: https://lnk.sk/azB1

Hmm, v Brazilii asi tancovali lambadu 24 hodín, odpredu aj odzadu ...

V Karviné ...

https://www.youtube.com/watch?v=nreguZQVLPY
Nandrolon
21.05.20,14:38
Však včera hlásili 113.
Katy a R
21.05.20,14:40
K tej Brazílii - sami si zle robíme ... https://lnk.sk/tyK9
veronikasad
21.05.20,14:41
Však včera hlásili 113.to boli vsetky nove prípady v CR za včerajšok
sito
21.05.20,14:51
K tej Brazílii - sami si zle robíme ... https://lnk.sk/tyK9

Vraj sme korona, či koruna tvorstva ... :D
buchač
21.05.20,15:14
K tej Brazílii - sami si zle robíme ... https://lnk.sk/tyK9
Dlab na Brazíliu, tá je ďaleko.

Veď predsa u náš sa také niečo nemôže stať.
- primáty sa v našich končinách nevyskytujú
- tých pár netopierov veľa vody nenamúti
- čo je najhlavnejšie, my máme Bláznoviča, ten nás spasí od vírusov
- čo na tom, že padne celá republika...
misoft
21.05.20,18:39
K tej Brazílii - sami si zle robíme ... https://lnk.sk/tyK9
Dlab na Brazíliu, tá je ďaleko.

Veď predsa u náš sa také niečo nemôže stať.
- primáty sa v našich končinách nevyskytujú
- tých pár netopierov veľa vody nenamúti
- čo je najhlavnejšie, my máme Bláznoviča, ten nás spasí od vírusov
- čo na tom, že padne celá republika...
No veď aj Čína bola ďaleko a dlabalo sa na to.
Primáty máme - v ZOO a ešte niekde inde.
Batmanov tiež máme - v jaskyniach.
A najhlavnejšie - to najhlavnejšie by mohlo byť naopak.
bettylou
21.05.20,20:16
Ak si ho vkladala sem (do Porady) ako svoj príspevok - tak sa pozri vo svojom profile Posledné príspevky a tam ho nájdeš, kde je.

ak bolo niečo vložené a potom vymazané, to nájdem ako?
vicktor
22.05.20,04:37
Áno,bana na Karvinsku (Severna Morava)
Pre upresnenie - sever Severomoravskeho kraja, pretoze Karvina lezi v Sliezsku, nie na Morave.

Pre pamatnikov a folkloristov:
"Kdyby byla Morava jako je Slezsko, dala by ti hubicku, az by to plesklo."
BXLmiami
22.05.20,05:33
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
V OKD Dargov 82 pozitivne testovaných zamestnancov...
Este sme nevyhrali ...
Ani nevyhráme,nad prírodou sa veľmi vyhrať nedá.Len dočasné prímerie.:-))
misoft
22.05.20,07:09
Ak si ho vkladala sem (do Porady) ako svoj príspevok - tak sa pozri vo svojom profile Posledné príspevky a tam ho nájdeš, kde je.

ak bolo niečo vložené a potom vymazané, to nájdem ako?
No - tu je už problém. V histórii si uvedená, príspevok je uvedený, len fyzicky už príspevok je preč. Tak potom nenájde. To by sa muselo (ak sa web zálohuje) hľadať v tých zálohách. A pochybujem, že Porada je na archive.org.

Edit: niečo tam je, ale strašne málo.
Môžeš skúsiť hľadať - tu - https://web.archive.org/ - do vyhľadávacieho okienka zadaj porada.sk - vyskočí kalendár a označené dni = je nejaká záloha k dispozícii.
Tweety
22.05.20,08:23
No bisťu..... Brazília... za 24 hod - viac než 20000 nových prípadov....:eek:
V OKD Dargov 82 pozitivne testovaných zamestnancov...
Este sme nevyhrali ...
a včera tam už bolo 113, plus nejakí rodinní príslušníci ... a v česku majú aj v škôlke :mee: https://lnk.sk/azB1
Novšie správy:
https://www.cas.sk/clanok/983305/hromadna-nakaza-v-ceskej-bani-koronavirus-ma-120-pracovnikov-vsimli-si-len-jediny-priznak/?AT=wgt.hp_hp-spravy-najnovsie.c.x...A.
lujza.j
22.05.20,09:31
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
BXLmiami
22.05.20,09:50
Ale myslím,že celkom budú.,,Mienkotvorné"médiá sú stále bez seba od zlosti,že nepretlačili tú liberálnu ,,elitu".Nie a nie si poradiť s tými dedinčanmi 10 km od Blavy na východ.
marjankaj
22.05.20,09:55
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
A kto by to mal písať? Tí čo im matovič sľúbil 10 melónov? Iba ak ty sama sa môžeš realizovať tuto na porade.:---
sito
22.05.20,10:37
buchač
22.05.20,11:17
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Bodaj by k nim došlo. Tak trochu by ma zaujímalo, kto ich organizuje.
Ale ešte viac som zvedavý na fakt, že kto z umeleckej brandže sa zúčastní...
marjankaj
22.05.20,11:25
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Bodaj by k nim došlo. Tak trochu by ma zaujímalo, kto ich organizuje.
Ale ešte viac som zvedavý na fakt, že kto z umeleckej brandže sa zúčastní...
No predsa tí teplí. Ak presadia zákon, že spermie mimo vagínu je zločin. A nebodaj zatrhnú aj antikoncepciu.
lujza.j
22.05.20,11:30
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Bodaj by k nim došlo. Tak trochu by ma zaujímalo, kto ich organizuje.
Ale ešte viac som zvedavý na fakt, že kto z umeleckej brandže sa zúčastní...
"samo sa to" ludia z netu...nasrdeni v roznych anti-igor skupinach na fb....len im blokuju pridavat videja...alebo rovno mažu....dnes zilina,kosice...tusim...lebo aj dalsie dni su spominane....
kukučka
22.05.20,12:37
Málokedy čítam články v novinách, nestoja za veľa. Občas kuknem nejakú diskusiu. Dnes na margo kritiky premiéra a karantény ma za zaujala jedna poznámka. Aká je ekonomická cena cena vašej mamy?
http://domov.sme.sk/diskusie/dpl/28331350/
buchač
22.05.20,13:21
Málokedy čítam články v novinách, nestoja za veľa. Občas kuknem nejakú diskusiu. Dnes na margo kritiky premiéra a karantény ma za zaujala jedna poznámka. Aká je ekonomická cena cena vašej mamy?
http://domov.sme.sk/diskusie/dpl/28331350/
Na rozdiel od teba čítam články, ktoré ma zaujmú...a o tej istej udalosti si prečítam článok vo viacerých periodikách....a zásadne si prečítam diskusiu.
Niekedy je článok v určitých bodoch rozdielny, stačí vložiť alebo vypustiť pár slov a už je to iné.
Diskusné príspevky (okrem tých názorov) sú niekedy fest od veci...no niekedy sa v nich objaví súvisiaci link...a to je len žúžo.

...a ozaj...čo je to rodikcia ? Veď takýto výraz ani Google nepozná. To je nejaký nový výraz matovičovcov ?
bjuty smis
22.05.20,13:41
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Bodaj by k nim došlo. Tak trochu by ma zaujímalo, kto ich organizuje.
Ale ešte viac som zvedavý na fakt, že kto z umeleckej brandže sa zúčastní...
"samo sa to" ludia z netu...nasrdeni v roznych anti-igor skupinach na fb....len im blokuju pridavat videja...alebo rovno mažu....dnes zilina,kosice...tusim...lebo aj dalsie dni su spominane....
no už ste dvaja...buchač bere východ, ty západ slovenska :))))))))))
bjuty smis
22.05.20,13:44
Málokedy čítam články v novinách, nestoja za veľa. Občas kuknem nejakú diskusiu. Dnes na margo kritiky premiéra a karantény ma za zaujala jedna poznámka. Aká je ekonomická cena cena vašej mamy?
http://domov.sme.sk/diskusie/dpl/28331350/
Na rozdiel od teba čítam články, ktoré ma zaujmú...a o tej istej udalosti si prečítam článok vo viacerých periodikách....a zásadne si prečítam diskusiu.
Niekedy je článok v určitých bodoch rozdielny, stačí vložiť alebo vypustiť pár slov a už je to iné.
Diskusné príspevky (okrem tých názorov) sú niekedy fest od veci...no niekedy sa v nich objaví súvisiaci link...a to je len žúžo.

...a ozaj...čo je to rodikcia ? Veď takýto výraz ani Google nepozná. To je nejaký nový výraz matovičovcov ?
bušo matovičovec :)))si teda trafil.....
misoft
22.05.20,14:52
No predsa tí teplí. Ak presadia zákon, že spermie mimo vagínu je zločin. A nebodaj zatrhnú aj antikoncepciu.
I to bude, i to bude.......
Krajčiho akosi osvietil duch svätý..... a svätuškári asi navrhnú aj zrušenie zdravotníctva - veď predsa Pán sa o to postará....
kukučka
22.05.20,17:21
Aspoň vidíš čo sa stane, keď urobí dyslektik preklep. Ty si sa nedovtípil, že myslel produkciu? :-–
PS.
Radšej si prečítam dobrú knihu.
sito
22.05.20,17:45
No predsa tí teplí. Ak presadia zákon, že spermie mimo vagínu je zločin. A nebodaj zatrhnú aj antikoncepciu.
I to bude, i to bude.......
Krajčiho akosi osvietil duch svätý..... a svätuškári asi navrhnú aj zrušenie zdravotníctva - veď predsa Pán sa o to postará....

Pán sa postará? A pomôž si sám, aj PÁN BOH sa postará, môžno pomôže. Treba veríť, veriť, veriť nie si zo života robiť riť, cez hranicu, prdel s koronavisu. :D
Mária27
22.05.20,19:03
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/99294369_10157232436080906_1896761002200924160_o.p ng?_nc_cat=107&_nc_sid=730e14&_nc_oc=AQm0SLwcVN-AdXzzIzF0kRjkdCKcvrQ31-XkPt7n14NaMLQ9z9jIV-g_h6N5MGv8tQc&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=f310d2dc1bf91289162497f0bb3f60f4&oe=5EEC6DE8
Počas kalendárneho mesiaca pracovalo aj v nedeľu 365 tisíc zamestnancov Necelých 13% z nich pracovalo v maloobchode. Údaje sú za rok 2019. #slobodni7dni (https://www.facebook.com/hashtag/slobodni7dni?__cft__[0]=AZVn4XIdgUL8DYfc_V7OR5-8UZxSONGzX13R2N0zOmxCWbuAFCS-b5XU6eci3leHF75vklNzAAnpDm_AkTdXjusSyR1nP7Wk9zbF9p dE84hilpaRqndlKAxFbNJEHvJCBaRZtJXR74U-5TCBaCxKvSV6h47rMArpfHUu4NZtu2FYgEhMb0ISwPoUVWPcCx rGNWU&__tn__=*NK*F)
Viac sa dočítate v publikácii: Proti zákazu nedeľného predaja
https://iness.sk/sites/default/files/documents/pdf/iness_proti_zakazu_nedelneho_predaja_print.pdf (https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Finess.sk%2Fsites%2Fdefault%2 Ffiles%2Fdocuments%2Fpdf%2Finess_proti_zakazu_nede lneho_predaja_print.pdf%3Ffbclid%3DIwAR10RG-b547PBhhAWNbHQVVifh5B616Etu9C9K2icGh3_5skd6fOrlGiA bA&h=AT0g6YUccNirJnfxZAN-3b8a1K8l1aPVaUXRxbUur_tMoEBTsvOytR30OmAj_JMjOmutXz vET9bqU3elb3lvX3A7cuERyrzhdZH2F0TMJrPcnFuIx0LNAcUw nIYQzF6Rwg&__tn__=-UK*F&c[0]=AT0FwlokUtNPjoJZPD9_5IBP9QpR-y-JdxtINMNv31lHSCWFc4LNLzWHqI01GEHy1QfTFFTPOMm9f0c_E Y9o6F5VB9TFxdoAgcOtLguI20_q3Xx7u9m5bsppVrjwWfqlBdA OVkrIiBD9lWM1tLvGs0yGnKIfCBCtOxcL1Lz_iHfzMMiuLbAW_ BypfGtR9-DJ49umhJh1DWB-zYH9JA)
marjankaj
22.05.20,20:59
Mária plne súhlasím. Veď doteraz nikoho nenútili, aby nakupoval v nedeľu. Kto chce kľudne môže ísť tráviť svoj čas napríklad v kostole, alebo na prechádzke.
Jednoduchý prepočet hovorí, že počet potrebných pracovníkov sa zmenší o 1/7 teda o 14%.
Tesco má cca 8000 zamestnancov, teda 1120 zamestnancov je prebytočných a zamestnávateľ ich nepotrebuje. A takýchto obchodov je viac.
Ak niekde na východe stratí prácu 400 zamestnancov, tak bijú na poplach. A ak kvôli tým voľným nedeliam príde o prácu niekoľko tisíc, to už nevadí. A že zamestnanci prídu o nedeľné príplatky je tak isto výhoda ale pre koho?
Neviem ktorí zamestnanci budú šťastnejší, či tí čo budú robiť za menej peňazí alebo tí, čo budú mať voľno 7 dní v týždni.
Ale mne osobne je to jedno, ja mám voľno furt.
pavol54
23.05.20,04:22
Mária plne súhlasím. Veď doteraz nikoho nenútili, aby nakupoval v nedeľu. Kto chce kľudne môže ísť tráviť svoj čas napríklad v kostole, alebo na prechádzke.
Jednoduchý prepočet hovorí, že počet potrebných pracovníkov sa zmenší o 1/7 teda o 14%.
Tesco má cca 8000 zamestnancov, teda 1120 zamestnancov je prebytočných a zamestnávateľ ich nepotrebuje. A takýchto obchodov je viac.
Ak niekde na východe stratí prácu 400 zamestnancov, tak bijú na poplach. A ak kvôli tým voľným nedeliam príde o prácu niekoľko tisíc, to už nevadí. A že zamestnanci prídu o nedeľné príplatky je tak isto výhoda ale pre koho?
Neviem ktorí zamestnanci budú šťastnejší, či tí čo budú robiť za menej peňazí alebo tí, čo budú mať voľno 7 dní v týždni.
Ale mne osobne je to jedno, ja mám voľno furt.
V obchode je celkove prebytok zamestnancov a ak sú straty, tie sa kryjú z vysokej marže. Teda stačilo by jednoducho aby štát zaviedol jej rozpätie a trh sa sám vyčistí.
Uvediem príklad z minulého roku komunikácia s obchodom "Dodám cesnak cena 2,5 eura EXW, odpoveď je nám ľúto máme celoročne španielsky za 1 euro CPT , (jeho predajná cena je cca 3,2 )" Ak je to pri všetkých položkách tak ostane aj na čistý zisk, aj na otvorenie prevádzok aj o polnoci s cieľom odbúrať konkurenciu.
buchač
23.05.20,05:22
A že zamestnanci prídu o nedeľné príplatky je tak isto výhoda ale pre koho?
... A ak kvôli tým voľným nedeliam príde o prácu niekoľko tisíc, to už nevadí.

Chcel si povedať brigádnici - dohodári - študenti....
Ako prídu o prácu ?...nože vysvetli.

Ten rozbor (či ako nazvať) od INESSu je podľa mňa vysoko tendenčný. Zapodievať sa ekonomickou problematikou...a zamontovať do nej politiku ? Dokonca argumentovať ochranou slobody občanov ? Spomenúť tiež situáciu spred nežnou revolúciou ???

Rozbor sa zameriava skôr na veľké nákupné centrá a butiky v nich.
Spomína tiež, že ako je to inde v Európe....že kde je otvorené a kde nie. Autori ale nejak opomenuli Írsko...tam v nedeľu umrel pes.
Nuž tu je prehľadná tabuľka, kde a ako to majú v EÚ...pekne priehľadne spracované, bez zbytočných kydov a omáčiek (viď Vlachynský).
https://esc-sr.sk/novinky/kam-sa-nevybrat-na-nakupy-v-nedelu/
Tie všeliaké zdroje dávajú - posúvajú informácie, že by to malo byť tak, že bude všetko uzatvorené...no ale nebude ! Akurát by si Sulík nemohol kúpiť teplé rožky a rodiny s deťmi by sa neflákali po nákupných centrách.

Autor vraví o nižších mzdách, lebo sa nebude pracovať v nedeľu, lebo nebudú príplatky.
Vie ale autor, že aké sú v obchode mzdy ?
Tiež hovorí, že nedeľa je príležitosťou na zárobok pre študenta.
Ta fasa...študentovi dajme zarobiť...ale normálneho zamestnanca ofajčí zamestnávateľ, kde len môže. Hlavne, že úrady práce sú plné, lebo kvôli minimálnej mzde sa proste neoplatí zamestnať.

Tiež je spomenuté, že zákaz zvýhodní predajcov, ktorí LEGÁLNYMI kanálmi dokážu toto obísť.
Pfujtajbl....takže malý, lokálny obchodík, ktorý je niekde zastrčený a obsluhuje len majiteľ, tak to je zle ? No nie je...to len názor Vlachynského je chorý. Tu mu už nejde o slobodu občana ???

Toto je dôvod - zlatý klinec :
" Väčšina tak pracuje len jednu nedeľu v mesiaci....princíp dlhého a krátkeho týždňa, vďaka ktorému majú títo zamestnanci síce dlhší pracovný deň, ale aj viac voľných dní do mesiaca. "

Ten, čo to napísal, nemá ani páru, čo to znamená, čo obnáša krátky a dlhý týždeň.
Keď už, tak nie jednu nedeľu ale dve. Nejak pozabudol, že k tej nedeli patrí aj sobota.
Ergo to znamená, že dva víkendy v mesiaci sú na kompletku zabité !!!


P.S.:
Nie všetko sú peniaze...aj keď veľa znamenajú.
pavol54
23.05.20,05:44
Za socíku koloval vtip
Na zjazde UV KSČ vystúpila súdružka Novotná (ale pasovalo by priezvisko matky zamestnanca agentúry ) ktorá navrhla aby sa zrušili voľné soboty, lebo ľudia len z dlhej chvíle chodia všetko v prírode ničia.
Na to sa postavil Slováčisko z východu a hovorí že on navrhuje aby sa zrušili aj voľné nedele, lebo v sobotu večer sa všetci ožerú a potom len j..ú až naj...ú takých sprostých ako Novotná a ona potom naj..e sprosté deti (ktoré sa asi zamestnali v agentúre) ktoré majú potom sprosté nápady
marjankaj
23.05.20,06:03
A že zamestnanci prídu o nedeľné príplatky je tak isto výhoda ale pre koho?
... A ak kvôli tým voľným nedeliam príde o prácu niekoľko tisíc, to už nevadí.

Chcel si povedať brigádnici - dohodári - študenti....
Ako prídu o prácu ?...nože vysvetli.

Buchy zase netvrď, že tí študenti tam chodia, lebo nevedia čo s voľným časom, alebo aby nemuseli ísť do kostola. Samozrejme že si idú privyrobiť. A fond pracovního času za 7 dní je viac ako za 6 dní. Ten jeden deň zamestnávateľ nemusí platiť mzdy.
marjankaj
23.05.20,06:25
V obchode je celkove prebytok zamestnancov a ak sú straty, tie sa kryjú z vysokej marže. Teda stačilo by jednoducho aby štát zaviedol jej rozpätie a trh sa sám vyčistí.
Uvediem príklad z minulého roku komunikácia s obchodom "Dodám cesnak cena 2,5 eura EXW, odpoveď je nám ľúto máme celoročne španielsky za 1 euro CPT , (jeho predajná cena je cca 3,2 )" Ak je to pri všetkých položkách tak ostane aj na čistý zisk, aj na otvorenie prevádzok aj o polnoci s cieľom odbúrať konkurenciu.
Pali napríklad tesco malo otvorené predajne 24 hodín denne 7 dní v týždni. Teraz majú iba od 6:00 do 24:00. Prečo? Myslíš, že im to nariadil štát?
A nemôžeš sa porovnávať so španielskom. Tebe cesnak pod snehom rásť nebude. A pokiaľ ide o tie regulácie, tak to sme mali pred 30 rokmi. A tiež to nebolo pravé orechové.
Ja som poukázal iba na fond pracovného času. Nie na ostatné problémy, ktoré s týmto nesúvisia. Už nám chýba iba aby sa zaviedla povinnosť pracovať a problémy budú vyriešené. Vieš koľkí by mali záujem o fleky asistencov poslancov?
marjankaj
23.05.20,06:35
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Lui Igorko sa zase zbadal. Netreba ani protesty, stačí zablokovať hranice, či štátov alebo okresov. A to stále nie je všetkým dňom koniec.
https://www.topky.sk/cl/10/1907675/Kriticka-situacia-na-priechode-v-Jarovciach--Repatrianti-blokuju-hranice--Matovic-reaguje
buchač
23.05.20,06:44
Buchy zase netvrď, že tí študenti tam chodia, lebo nevedia čo s voľným časom, alebo aby nemuseli ísť do kostola. Samozrejme že si idú privyrobiť. A fond pracovního času za 7 dní je viac ako za 6 dní. Ten jeden deň zamestnávateľ nemusí platiť mzdy.

Hm...takže v podstate je to pre koho výhodnejšie ?
Žeby pre zamestnávateľa ??? Veď je nad slnko jasnejšie, že kto bojuje za to, aby bolo v nedeľu otvorené.
Ver tomu, že tie predavačky/predavači v trvalom pracovnom procese to nie sú. Tie príplatky sú pre nich v podstate smiešne...pár éčky za celý deň, ktorý mohli tráviť úplne inak.

P.S.:
Ja nič netvrdím. Ja vravím len na základe poznatkov...manželka totiž pracuje systém dlhý a krátky týždeň.
To je asi tak, keď by som dával rozumy účtovníkom...lenže to si nejak nedovolím.
Ale nejak to funguje aj naopak...tiež nemám rád, ak sa niekto mieša do toho, čomu nerozumie (nemyslím práve teba) a vidí len jednu stranu pohľadu - zo strany zákazníka...
pavol54
23.05.20,07:09
V obchode je celkove prebytok zamestnancov a ak sú straty, tie sa kryjú z vysokej marže. Teda stačilo by jednoducho aby štát zaviedol jej rozpätie a trh sa sám vyčistí.
Uvediem príklad z minulého roku komunikácia s obchodom "Dodám cesnak cena 2,5 eura EXW, odpoveď je nám ľúto máme celoročne španielsky za 1 euro CPT , (jeho predajná cena je cca 3,2 )" Ak je to pri všetkých položkách tak ostane aj na čistý zisk, aj na otvorenie prevádzok aj o polnoci s cieľom odbúrať konkurenciu.
Pali napríklad tesco malo otvorené predajne 24 hodín denne 7 dní v týždni. Teraz majú iba od 6:00 do 24:00. Prečo? Myslíš, že im to nariadil štát?
A nemôžeš sa porovnávať so španielskom. Tebe cesnak pod snehom rásť nebude. A pokiaľ ide o tie regulácie, tak to sme mali pred 30 rokmi. A tiež to nebolo pravé orechové.
Ja som poukázal iba na fond pracovného času. Nie na ostatné problémy, ktoré s týmto nesúvisia. Už nám chýba iba aby sa zaviedla povinnosť pracovať a problémy budú vyriešené. Vieš koľkí by mali záujem o fleky asistencov poslancov?
tak spravme golfové ihriská, v tom španielsku robia afričania za dennú mzdu čo tu dostane robotník za hodinu
marjankaj
23.05.20,07:13
Ver tomu, že tie predavačky/predavači v trvalom pracovnom procese to nie sú. Tie príplatky sú pre nich v podstate smiešne...pár éčky za celý deň, ktorý mohli tráviť úplne inak.

No ako je to v praxi je jedno a zákony hovoria inak. Zamestnanec má nárok na 2 dni po sebe na odpočinok. Nemusí to byť práve víkend. Komu to nevyhovuje, môže ísť makať do bane alebo do kameňolomu. Alebo ísť robiť asistenta poslancom. Je jasné že zamestnanec nemá veľmi na výber. Ale to sú naše zákony. Ani ty ani ja nemáme na to skoro žiadny vplyv.
https://poradna.hnonline.sk/otazka/kolko-mozem-najviac-pracovat
Mne ako zákazníkovi je to u prdele. Niektorí to riešia aj tak, že si dajú doviezť nákup domov.
marjankaj
23.05.20,07:17
tak spravme golfové ihriská, v tom španielsku robia afričania za dennú mzdu čo tu dostane robotník za hodinu
Tak to sa potom divím tým migrantom, že nejdú radšej k nám. Mali by sa tu ako prasce v žite. A naši by mohli hrať ten golf.
buchač
23.05.20,08:18
Ver tomu, že tie predavačky/predavači v trvalom pracovnom procese to nie sú. Tie príplatky sú pre nich v podstate smiešne...pár éčky za celý deň, ktorý mohli tráviť úplne inak.

No ako je to v praxi je jedno a zákony hovoria inak.
...
Mne ako zákazníkovi je to u prdele. Niektorí to riešia aj tak, že si dajú doviezť nákup domov.
...a sme doma stará mať.
Veď to, že zákony...

Zákazníkovi je to u prdele...ten si chce nakúpiť a fertig...či noc alebo deň, sviatok piatok vsio rovno.
...a že sú zákazníci doslova hovada, tak to ani nevravím...to by bolo na knihu.
Poznámka - aj na Porade som sa už dočítal " parádne " názory...predavač pre danú nemenovanú (alaya) osobu je pomaly handra.

P.S.:
Nákup domov u mňa nehrozí...na čo si nešáhnem - nevidím - novoniam, to proste neberiem. Ešte aj pri vercajku mám nervy, že veľa vecí zoženieš len cez ten poondiaty ešop...a to ani nevravím, že sú to nie raz fest predražené kúsky. Prirátaj poštovné a môže ťa vystrieť z tej cifry.
pavol54
23.05.20,08:31
tak spravme golfové ihriská, v tom španielsku robia afričania za dennú mzdu čo tu dostane robotník za hodinu
Tak to sa potom divím tým migrantom, že nejdú radšej k nám. Mali by sa tu ako prasce v žite. A naši by mohli hrať ten golf.
to nie sú migranti ale gastarbaitri asi ako u nás Ukrajinci
lujza.j
23.05.20,08:42
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Lui Igorko sa zase zbadal. Netreba ani protesty, stačí zablokovať hranice, či štátov alebo okresov. A to stále nie je všetkým dňom koniec.
https://www.topky.sk/cl/10/1907675/Kriticka-situacia-na-priechode-v-Jarovciach--Repatrianti-blokuju-hranice--Matovic-reaguje
To ludia su debilni....lebo to zle pochopili.... igor zahlasil od kedy bude fungovat mobil karantena... ludia sa tak zariadili a po xy mesiacoch sa tesili dom.....vsetci su debili..len on je fasa...bravoó....
lujza.j
23.05.20,08:43
.
Nandrolon
23.05.20,09:52
edit: pre Marjankaj
Zabúdaš na jeden podstatný fakt. Predá sa presne rovnaký objem tovaru za 6 dní ako za 7 dní. Predsa nikto v nedeľu kvôli zatvoreným obchodom nehladuje. Takže ak sú tržby rovnaké, nemali by nikoho prepúšťať, nakoľko aj objem prác je rovnaký.
Tá nohavičková tára úplné kraviny, alebo dobre pozná vypočítavých obchodníkov.
Ak by prepustili 1/7 zamestnancov, tak rázom je vyššia produktivita práce, nižšie náklady a vyšší zisk.
pavol54
23.05.20,10:16
Zabúdaš na jeden podstatný fakt. Predá sa presne rovnaký objem tovaru za 6 dní ako za 7 dní. Predsa nikto v nedeľu kvôli zatvoreným obchodom nehladuje. Takže ak sú tržby rovnaké, nemali by nikoho prepúšťať, nakoľko aj objem prác je rovnaký.
Tá nohavičková tára úplné kraviny, alebo dobre pozná vypočítavých obchodníkov.
Ak by prepustili 1/7 zamestnancov, tak rázom je vyššia produktivita práce, nižšie náklady a vyšší zisk.
Voľakedy, v dobe keď prichádzali siete, som rozprával s jednou známou. Tá hovorí "Teraz keď sa tu otvorí toľko obchodov sa budete mať s odbytom lepšie"
Tak som jej povedal
1. Tých päť miliónov ľudí čo tu býva niečo jedlo, čo nezabezpečili klasické predajne zabezpečili malé predajne zeleniny. (chodil ku mne aj jeden z Aviou z Kysúc)
2. Tie siete budú chcieť urvať z koláča zisku 5 miliónového Slovenska, rozšírením predajných kapacít si neprivezú zo zahraničia zákazníkov.
3. zahraničné firmy si donesú zahraničných dodávateľov.
Všetko je pravda
Niekedy by sa mali moje slová tesať do žuly.
Nandrolon
23.05.20,10:50
To je také úžernícke rozmýšľanie, že prepustíme 1/7 zamestnancov a existujúcich necháme ZDARMA odpracovať tú 1/7 práce naviac. Pochybujem, že im o 1/7 dvihnú platy.
Tú 1/7 zamestnancov by mali využiť na posilnenie personálu na tých 6 dní.
Či je už niekto tak sprostý, alebo chce klamať druhých a nepovie, že za 6 dní sa predá presne to isté ako za 7.
Veď nedele sú v KAŽDOM JEDNOM SUPER A HYPERMARKETE S POTRAVINAMI V SR ČISTÁ STRATA.
Lenže pokiaľ sa to neprikáže plošne, tak siete tie straty radi znesú, lebo ak by zavreli dobrovoľne, strata by bola vďaka konkurencii násobne vyššia...
buchač
23.05.20,11:18
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Lui Igorko sa zase zbadal. Netreba ani protesty, stačí zablokovať hranice, či štátov alebo okresov. A to stále nie je všetkým dňom koniec.
https://www.topky.sk/cl/10/1907675/Kriticka-situacia-na-priechode-v-Jarovciach--Repatrianti-blokuju-hranice--Matovic-reaguje
To ludia su debilni....lebo to zle pochopili.... igor zahlasil od kedy bude fungovat mobil karantena... ludia sa tak zariadili a po xy mesiacoch sa tesili dom.....vsetci su debili..len on je fasa...bravoó....
Všetci naokolo sú nenormálni...raz zle pochopia, inokedy nepochopia vôbec, potom nefungujú mobilné siete...atď.
Čo sa týka mobilnej aplikácie, tak včul je na vine Apple a Google a nik iný...hajzli americkí si veľa dovolili.
Čo na tom, že v iných krajinách sa podobné aplikácie vytvorili za pár dní, len u nás to trvalo pár týždňov.
Poznámka - ako keby sa nejaká aplikácia nedala zaobstarať práve odtiaľ...ale no né, musia sa naši IT realizovať....a potom to dopadne ako dopadli podobné programy, čo mali slúžiť obyvateľstvu.
pavol54
23.05.20,11:21
To je také úžernícke rozmýšľanie, že prepustíme 1/7 zamestnancov a existujúcich necháme ZDARMA odpracovať tú 1/7 práce naviac. Pochybujem, že im o 1/7 dvihnú platy.
Tú 1/7 zamestnancov by mali využiť na posilnenie personálu na tých 6 dní.
Či je už niekto tak sprostý, alebo chce klamať druhých a nepovie, že za 6 dní sa predá presne to isté ako za 7.
Veď nedele sú v KAŽDOM JEDNOM SUPER A HYPERMARKETE S POTRAVINAMI V SR ČISTÁ STRATA.
Lenže pokiaľ sa to neprikáže plošne, tak siete tie straty radi znesú, lebo ak by zavreli dobrovoľne, strata by bola vďaka konkurencii násobne vyššia...
Voľakedy mali sprostí komunistickí plánovači vyrátanú predajnú kapacitu jednotlivých typov predajní. Osobne tvrdím že dnes máme minimálne dvojnásobnú kapacitu predajní a z toho vyplývajúcich optimálnych tržieb.
Ak chcú prežiť
1. musia znížiť nákupné ceny u výrobcu
2. musia optimalizovať čo najnižšiu mzdu predavača
3. masívnou reklamou (škoda stromov) prilákať klienta
4. vsadiť na tradičné správanie klienta k danej sieti.
5.zlikvidovať alebo eliminovať konkurenčnú sieť
pavol54
23.05.20,11:24
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Lui Igorko sa zase zbadal. Netreba ani protesty, stačí zablokovať hranice, či štátov alebo okresov. A to stále nie je všetkým dňom koniec.
https://www.topky.sk/cl/10/1907675/Kriticka-situacia-na-priechode-v-Jarovciach--Repatrianti-blokuju-hranice--Matovic-reaguje
To ludia su debilni....lebo to zle pochopili.... igor zahlasil od kedy bude fungovat mobil karantena... ludia sa tak zariadili a po xy mesiacoch sa tesili dom.....vsetci su debili..len on je fasa...bravoó....
Všetci naokolo sú nenormálni...raz zle pochopia, inokedy nepochopia vôbec, potom nefungujú mobilné siete...atď.
Čo sa týka mobilnej aplikácie, tak včul je na vine Apple a Google a nik iný...hajzli americkí si veľa dovolili.
Čo na tom, že v iných krajinách sa podobné aplikácie vytvorili za pár dní, len u nás to trvalo pár týždňov.
Poznámka - ako keby sa nejaká aplikácia nedala zaobstarať práve odtiaľ...ale no né, musia sa naši IT realizovať....a potom to dopadne ako dopadli podobné programy, čo mali slúžiť obyvateľstvu.
IT program sa realizoval priamym zadaním. Alebo sme postrehli na nejakej nástenke za dverami výzvu? Žeby korupcia transparentná?
buchač
23.05.20,11:37
IT program sa realizoval priamym zadaním. Alebo sme postrehli na nejakej nástenke za dverami výzvu? Žeby korupcia transparentná?
Si nenie v obraze ? Nuž čítaj...dôraz kladiem na slovo " ZADARMO "...a v určitých situáciách je tento výraz nevhodný (čítaj na hovno).
...o výsledku ani nevravím. Študenti vlaky zadarmo, školy zadarmo, obedy v školách zadarmo...
https://www.old.korona.gov.sk/COVID19-ZostanZdravy.php
lujza.j
23.05.20,11:47
E karantena udajne zamietnuta...
marjankaj
23.05.20,12:00
To je také úžernícke rozmýšľanie, že prepustíme 1/7 zamestnancov a existujúcich necháme ZDARMA odpracovať tú 1/7 práce naviac. Pochybujem, že im o 1/7 dvihnú platy.
Tú 1/7 zamestnancov by mali využiť na posilnenie personálu na tých 6 dní.
Či je už niekto tak sprostý, alebo chce klamať druhých a nepovie, že za 6 dní sa predá presne to isté ako za 7.
Veď nedele sú v KAŽDOM JEDNOM SUPER A HYPERMARKETE S POTRAVINAMI V SR ČISTÁ STRATA.
Lenže pokiaľ sa to neprikáže plošne, tak siete tie straty radi znesú, lebo ak by zavreli dobrovoľne, strata by bola vďaka konkurencii násobne vyššia...
Ty si rodený podnikateľ.:cool: Ty by si si tých zamestnancov nechal, aj keby si pre nich nemal robotu. Hlavne aby si platil menšie dane. A čo keby si si tak zobral ďalších do zamestnania. Určite je ich na okolí kopec nezamestnaných.
Nandrolon
23.05.20,12:15
To je také úžernícke rozmýšľanie, že prepustíme 1/7 zamestnancov a existujúcich necháme ZDARMA odpracovať tú 1/7 práce naviac. Pochybujem, že im o 1/7 dvihnú platy.
Tú 1/7 zamestnancov by mali využiť na posilnenie personálu na tých 6 dní.
Či je už niekto tak sprostý, alebo chce klamať druhých a nepovie, že za 6 dní sa predá presne to isté ako za 7.
Veď nedele sú v KAŽDOM JEDNOM SUPER A HYPERMARKETE S POTRAVINAMI V SR ČISTÁ STRATA.
Lenže pokiaľ sa to neprikáže plošne, tak siete tie straty radi znesú, lebo ak by zavreli dobrovoľne, strata by bola vďaka konkurencii násobne vyššia...
Ty si rodený podnikateľ.:cool: Ty by si si tých zamestnancov nechal, aj keby si pre nich nemal robotu. Hlavne aby si platil menšie dane. A čo keby si si tak zobral ďalších do zamestnania. Určite je ich na okolí kopec nezamestnaných.
Prečo by pre nich nebola robota?
Však ich treba presunúť z nedele na iný deň, lebo objem tovaru a teda práce menší nie je, tým pádom je väčší objem predaného tovaru za tých 6 dní /ľudia musia nakúpiť potraviny na 7 dní za 6 dní/.
Nandrolon
23.05.20,13:13
Ze vas este bavi sledovat tie cisla.......
Dufam,ze aj o protestoch co sa chystaju proti vlade...budu tak pisat....
Bodaj by k nim došlo. Tak trochu by ma zaujímalo, kto ich organizuje.
Ale ešte viac som zvedavý na fakt, že kto z umeleckej brandže sa zúčastní...
"samo sa to" ludia z netu...nasrdeni v roznych anti-igor skupinach na fb....len im blokuju pridavat videja...alebo rovno mažu....dnes zilina,kosice...tusim...lebo aj dalsie dni su spominane....
Pre informáciu iba doplním citáciu, s ktorou osobne súhlasím a držím im palce.
"
Otvorený list I.Matovičovi, nie môjmu premiérovi! !!
Pán premiér, podľa mňa nie svojprávny!
Opäť som si po dlhom čase pozrel jednu reláciu s tebou, ty psychopat, klamár a daňový podvodník! To som nemal robiť, lebo som bol zasa iba kúsoček od kolapsu! To čo si ty dovolíš povedať a ako zavádzať, je už priveľa, ty nie si záchranca národa, ale totálny likvidátor, ekonomimiky, štátnosti a tradícií!
Čo to trepeš o transparentnej výmene štátnej správy, keď po nástupe tejto koalícii ste hovorili o zachovaní odborníkov na pozíciách, na jednotlivých ministerstvách! To čo nastalo po necelých 3 mesiacoch, je totálna likvidácia odborníkov vo funkciách od ministerstva obrany, vnútra, financií, školstva, dopravy...atď! Dokonca nezákonných! A mnohých predčasných, s ktorými nesúhlasí ani prezidentka SR. Nehovorím o zneúživaní korona vírusu, pandémie, na zavedenie protiprávnych a protiústavných nariadení vlády, ako monitoring obyvateľstva, sledovanie, odpočúvanie, či dokonca porušenie jedného zo základných ľudských práv, právo zhromažďovania sa! Neustále sľuby, poškodeným podnikateľom, živnostníkom o finančnej pomoci, matkám- nezaplatenie príspevkov, dôchodcom- odobranie 13 dôchodku, zrušenie zákazu cestovania vo vlakoch...atď!
No a dorazil si ma, ty psychopať s D.Lipsicom, (Lipsteinom), ktorého si nazval slovenským Catanim!!! Ty si vážne škodná, po tom, čo ste koalícia, vymenovali takých diletantov za ministrov vlády SR, ako kaderníka za ministra školstva, nemluvňa, alebo úbohého rétora za ministra vnútra, posledného križiaka za ministra soc.vecí, ŠTB-áka za ministra životného prostredia, ďalej veľkou tragédiu bolo vymenovať Lipsteinovú pravú ruku z kauzy odpočúvacieho zariadenia z Gorily V.Pčalinského, za šéfa SIS, z klanu Pčolinských, od mafiánskeho predsedu NR SR, bývalého člena podsvetia B.Kollára a nakoniec človeka, ktorý sa pohyboval a vystupoval v kauze vraždy E.Valka spolu s T.Nicholsonom, ktorí sa spolupodielali na kauze Gorila, jeden ju napísal a druhý vyšetroval a upratal a nakoniec aj v kauze J.Kuciaka a jeho snúbenice, kde jeden nosil materiály novinárovi a druhý zastupoval rodiny zavraždených! Kto bol skotočným vrahom a objednávateľom milí priatelia, mne nie je jasné! Stále ma to ťahá k týmto dvom pánom.
Tak počúvaj Matelko, toto je normálne, veď ty si koleduješ o obrovské problémy! My, skupiny “Slovensko si nedáme”, “SOS”, “Slovensko moje, Otčina moja”, “Slovensko, Vlasť moja” a tak ťa vyzývame, aby si okamžite zrušil monitoring, odpočúvanie a sledovanie občanov, vlastencov, alternatívnych novinárov! Okamžitete zruš nezmyselný zákaz zhromažďovania, otvor fitcentrá, ale predovšetkým hranice so susednými krajinami, aby naši spoluobčania, pracujúci v zahraničí, nemuseli stanovať na hraniciach absolvovať dva týždne v karanténe, oklamal si ich, sľúbil si im domácu karanténu, slamal si ich, klamal si ich a ešte si ich nazval aj štekajúcimi psami za hranicami! Čo si ty za chrapúňa Matelko, prepáč, to je asi slušnejšie, ale pravdivé- p.(nie)svojprávny premiér!
Konaj, zruš všetky nezmyselné nariadenia, lebo na tie námestia vo všetkých mestách prídu 100-tisíce nahnevaných občanov Slovenska, ktorých si svojmi sľubmi oklamal! A nebudú to médiami obalamutení dôchodcovia, kreditmi podplatení študenti za Slušné Slovensko, ale spravodlivo naštvaní občania, vlastenci, pracujúci, dôchodcovia a študenti!
Ak súhlasíte Slováci a Slovenky, zdieľajte a š´lrte túto výzvu! Uvidíme sa 28.05.20 na nám. Slobody, pred Úradom Vlády o 17 hod v Bratislave, v B.Bystrici a v Košiciach. Týchto mestách v KE a BB vám presné miesto protestu.
"