buchač
23.05.20,16:18
To ludia su debilni....lebo to zle pochopili.... igor zahlasil od kedy bude fungovat mobil karantena... ludia sa tak zariadili a po xy mesiacoch sa tesili dom.....vsetci su debili..len on je fasa...bravoó....
Áno, ľudia sú debili...lebo si zvolili debila.
Nie, on nie je fasa...on je fas.

Koľko tlačoviek mal ? Veľa.
Koľko vyhlásení dal ? Veľa.
Koľko výrokov zaznelo ? Veľa.
Koľko z nich splnil ? ...a čo ja viem ?
misoft
23.05.20,14:21
Matelko to pohnojil... spolu s Remiškou... vraj v piatok bude aplikácia OK!
Tůdle.
Zabudli na jeden fakt: ak to chcú dať na Google Play i Apple Store - oba spoločnosti to musia overiť a schváliť. A to sa nedá za jeden - dva dni. V najlepšom prípade (súrne a za prachy) to je do 5-tich dní, inak od 1 týždňa do 3 týždňov.
Nandrolon
23.05.20,14:24
Všimol si už niekto do detailu Matovičov pohľad, jeho oči?
Charizma 0 bodov, oči a celkový pohľad psychopata.
To už aj radiátor Grohling srší oproti Matovičovi charizmou.
alaya1
23.05.20,15:02
Urobit Chorvatsko a spat za jeden den da zabrat.
pavol54
23.05.20,16:06
Urobit Chorvatsko a spat za jeden den da zabrat.
Ja urobím za jeden deň kambodžu:)
Nandrolon
23.05.20,16:08
Takže eKaranténa spustená iba na androidy a iba na 1 hraničnom priechode na Slovensku - Berg.
Užívateľ podpisuje, že na seba preberá všetky riziká spojené s užívaním neautorizovanej aplikácie.
Ty kokoooooos, toto je moc už aj na mňa. Jeho mali pri narodení pre istotu sterilizovať, aby sa to viac nemnožilo...
Má nejaké deti???
edit tak má 2 dcéry.
kopretinka
23.05.20,16:15
Urobit Chorvatsko a spat za jeden den da zabrat.
Ja urobím za jeden deň kambodžu:)
:D
korela
23.05.20,18:15
Jeho argumenty pre predaj v nedeľu ma zarazili, ale prinútila som sa tú znôšku argumentov na úrovni "krčmových kecov" dopočúvať. Krčmových preto, lebo on sám si dovolil používať tento výraz v reakcii ku diskutérom z prvého videa.
https://www.youtube.com/watch?v=e2UZooNprXw 21.5.
Sila argumentov pre predaj v nedeľu od cca 8:00 do 12:00. Kto vydrží, môže pokračovať. Nechápem, ako dospel k porovnávaniu ľudí z maloobchodu so službami, kultúrou, dopravou, zdravotníctvom, športom a inými zložkami - hasičmi, pumpami ... Každý človek vie, ak skončí svoj dobrovoľne vybraný študijný odbor, čo ho predsa v živote čaká.

https://www.youtube.com/watch?v=ZWfjkBg-df0 17.5.
Tú hviezdičku z vreckovky si môže za svoj výkon premiestniť aj na vhodnejšie miesto na tele.
buchač
23.05.20,18:35
Takisto aplikácia nie je autorizovaná spoločnosťou Apple, ale majitelia iPhonov zatiaľ majú smolu.

Prejsť sa navyše dá od sobotného večera zatiaľ iba na hraničnom priechode Berg. Ďalšie priechody by mali nasledovať, informovať o nich bude polícia. Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) o tom píše na sociálnej sieti. Ľudia navyše musia podpísať papier, kde je uvedené, že aplikácia pre Android zatiaľ nemá autorizáciu a tak záujemca o karanténu na seba berie „riziko s tým spojené“.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/552386-ekarantena-uz-funguje-ale-len-na-androide-a-v-bergu/

Matovič je neskutočný idiot.
To akože každý musí byť pripojený na Book Fassov ?

By ma zaujímalo, kto ale podpísal " riziko spojené " s tým, že appka nie je autorizovaná.
Lebo ak Google zažaluje Slovenskú republiku, tak zaplatíme také love, že by sa mohlo kúpiť pár ďalších F 16.
lujza.j
23.05.20,18:45
Všimol si už niekto do detailu Matovičov pohľad, jeho oči?
Charizma 0 bodov, oči a celkový pohľad psychopata.
To už aj radiátor Grohling srší oproti Matovičovi charizmou.
Mysliš riťtier:---:D
Nandrolon
23.05.20,18:46
Takisto aplikácia nie je autorizovaná spoločnosťou Apple, ale majitelia iPhonov zatiaľ majú smolu.

Prejsť sa navyše dá od sobotného večera zatiaľ iba na hraničnom priechode Berg. Ďalšie priechody by mali nasledovať, informovať o nich bude polícia. Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) o tom píše na sociálnej sieti. Ľudia navyše musia podpísať papier, kde je uvedené, že aplikácia pre Android zatiaľ nemá autorizáciu a tak záujemca o karanténu na seba berie „riziko s tým spojené“.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/552386-ekarantena-uz-funguje-ale-len-na-androide-a-v-bergu/

Matovič je neskutočný idiot.
To akože každý musí byť pripojený na Book Fassov ?

By ma zaujímalo, kto ale podpísal " riziko spojené " s tým, že appka nie je autorizovaná.
Lebo ak Google zažaluje Slovenskú republiku, tak zaplatíme také love, že by sa mohlo kúpiť pár ďalších F 16.
Ser do Iphonov, smartfónov pre starých a trochu technicky žijúcich v minulosti pupkáčov na IČO. Je to uzavretý systém. Ale podľa mňa pre android, google nemuseli nutne do toho montovať. Je to otvorený systém, tak mohli dať na stránku odkaz na ofiko aplikáciu .apk, schválenú v SR a ide sa. Musí to ísť nejako legislatívne doriešiť, keď napr. sazka v ČR takto funguje mimo googleplay. Aplikácia sa sťahuje priamo ako súbor .apk z oficiálneho webu. A to nie je nejaká garážová firma. Ale je pravda, že v Sazke nepracuje Matovič.
misoft
23.05.20,20:33
Ovšem na inštalovanie apk tretej strany to musíš povoliť v Androide - dá sa to, ale ak sa do toho zamontuje Google Protect - môže ju zablokovať. Preto píšu - na vlastné riziko.
Nandrolon
24.05.20,05:00
Ovšem na inštalovanie apk tretej strany to musíš povoliť v Androide - dá sa to, ale ak sa do toho zamontuje Google Protect - môže ju zablokovať. Preto píšu - na vlastné riziko.
Áno, ale momentálne je stav presne rovnaký, akurát je to neskoro a obmedzene. Mali to spustit o pár týždňov skôr vo vlastnej réžii a dodatočne žiadať tak, ako aj teraz /keď už to nevedeli efektívne a zavčasu zariadiť aj s požehnaním Googlu a Applu/.
Google protect neblokuje korektne fungujúce aplikácie 3. strán, vrátane nelegálnych kópií.
buchač
24.05.20,08:17
Slováci, ktorí pracujú v zahraničí, sú veľkí blázni, pretože premiér Igor Matovic ich v diskusii na Rádiu Express nazval ako " štekajúce" psy za plotom...

Čas cca 9:10
https://www.expres.sk/219899/i-matovic-rizikom-nadalej-ostavaju-asymptomaticki-ludia-ktori-su-nositelmi-virusu/

Nespomínam si, že by niektorý z bývalých vrcholových politikov Slovenska takto nazval občanov vlastnej krajiny.
Ak hej, kľudne ma opravte a doplňte.
misoft
24.05.20,08:52
Formuloval to síce trochu inak, ale v podstate - obsah rovnaký.
bjuty smis
24.05.20,09:16
povedal psy štekajú, karavána ide ďalej...vypočuj si to, keď sem už dávaš link....
je to porekadlo, nevidím tam nijaký problém

tým pendlerom mali akurát tak policajti poriadne pomasírovať kríže......
buchač
24.05.20,09:40
povedal psy štekajú, karavána ide ďalej...vypočuj si to, keď sem už dávaš link....
je to porekadlo, nevidím tam nijaký problém

tým pendlerom mali akurát tak policajti poriadne pomasírovať kríže......
Nemaj boja, vypočul som si...

Aj porekadlá majú svoj význam a v akej súvislosti sú použité....a včul si prečítaj ty vysvetlenie.

Psy brešú, ale karavána ide ďalej (netreba sa dať ovplyvniť postojom (rečami, činmi ap.) nežičlivcov)
https://sk.wiktionary.org/wiki/pes#Synonym%C3%A1
Nemyslím si, že ide o nežičlivcov...tu ide o bežných jedincov, ktorí majú politiku totálne u prdele a chcú byť len so svojimi rodinami.
„Ako sa môže štátnik takto vyjadrovať o svojich občanoch? Nikdy som nepočul žiadneho štátnika rozprávať takto dehonestujúco o svojich občanoch…
https://www.hlavnespravy.sk/inteligentnu-karantenu-by-mohli-spustit-piatok/2166572

Pelendreky na pendlerov by si chcel použiť ? Hm...to vážne ? Ak by sa také niečo udialo, tak vláda padne...a tomu ver, Bláznoviča majú v zuboch už aj tí, čo ho volili.
...ale skôr by som si vzal na paškál repatriantov, títo zneužili systém.
bjuty smis
24.05.20,09:44
matovič má stabilnú podporu, neboj sa...ludia dobre vedia, čo je druhá alternatíva....
lujza.j
24.05.20,09:52
Svedkovia matovičovi....:D:(
lujza.j
24.05.20,09:53
Isto ma zvysenu ochranku...
lujza.j
24.05.20,09:54
lujza.j
24.05.20,09:57
Som zvedava aku podporu bude mat od svojich oviec....ak podmieni povinne ockovanie....chces vycestovat a vratit sa...mozes....ale najprv vakcínka...alebo karantenna stanica....
pavol54
24.05.20,10:24
Som zvedava aku podporu bude mat od svojich oviec....ak podmieni povinne ockovanie....chces vycestovat a vratit sa...mozes....ale najprv vakcínka...alebo karantenna stanica....
tou vakcínou ktorou vyliečili nemocných na korona? napadlo ma, že čím vyliečili tých cca 1400 ktorých diagnostikovali pozitívne. Však žiadny liek neexistuje.
bjuty smis
24.05.20,10:32
lujza.j
24.05.20,10:40
Palino...."na kašpirovskeho" chytili za čelo asi...
buchač
24.05.20,10:45
https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020052311984577-matovic-si-udelal-z-boje-proti-korone-nabozenskou-misi-rakouska-media-se-podle-draxlera-vysmala/
smeráci kvičia....to bol len minister..
Sorry...ale takéto výrazy sú bežné v diskusiách (ktoré už potom ani nie sú diskusiami) pri jednotlivých článkoch.

Ale šak daj nejaké názory ohľadom korony, daj nejaké informácie....a nie iba zanietené a bezdôvodné obhajovanie Bláznoviča.
Zdôvodni, že prečo je to alebo iné jeho rozhodnutie správne a aj normálne.

P.S.:
...aby jasno bolo, rozhodne nie som smerák.
Lenže dokedy sa chce Matovič a jeho poskokovia vyhovárať na prechádzajúce vlády ?
Konkrétne aplikácia je dielo terajšej vlády, tak niet o čom...a že ju jednoznačne nezvládli, to je jasné.

Šíriť a živiť strach a obavy medzi obyvateľstvom, brať ľuďom osobnú slobodu a schovávať sa pritom za veľké slová, ničiť ekonomiku, školstvo a zdravotníctvo atď...to mu/im ide parádne.
Ale pravdu dnes elity nechcú počuť.
pavol54
24.05.20,11:11
Palino...."na kašpirovskeho" chytili za čelo asi...
cez obrazovku:) No ale vážne nech nepíšu že ich vyliečili keď im neboli poskytnuté medikamenty, nech napíšu že získali imunitu alebo niečo ja nie som lekár, alebo "samo sa to stratilo" Keď mám chrípku, tak ta si švacnem prvý deň naraz dva acylpyríny, a statočne sa potím za pár dní je po vírusoch
korela
24.05.20,11:12
Nedá sa zabudnúť, na jeho reakciu, keď sa dostal prvýkrát do parlamentu.
Čakal na prvý článok, ktorý o ňom vyjde a p r v ý príspevok v diskusii. Ešte v tej minúte odpísal - tu som.
To dokáže iba ...uk. Už vtedy malo ľuďom dôjsť.
bjuty smis
24.05.20,11:19
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...
lujza.j
24.05.20,11:21
Nedá sa zabudnúť, na jeho reakciu, keď sa dostal prvýkrát do parlamentu.
Čakal na prvý článok, ktorý o ňom vyjde a p r v ý príspevok v diskusii. Ešte v tej minúte odpísal - tu som.
To dokáže iba ...uk. Už vtedy malo ľuďom dôjsť.
Hned "strelil"do medii ako mu bola ponuknuta keška za poslanecky hlas....myslim,ze este ani ustabovujuca schodza nebola...len sa ponevieral po budove....uz potreboval..."vsetky oci,usi na mne" je rovnaky klamar....
lujza.j
24.05.20,11:27
Som nevedela,ze ak sa pise nieco v zahranicnych mediach..o vlade a igorovi....tak lebo smer....fuha..ty si igor jak vysity....
Ako sme zvladli "korolu".....zmagoreni medialnou masažou....jedna skupina a potom ta...co zapla zdravy rozum....
Ozaj je tu niekto...kto pozna niekoho kto ju mal?
korela
24.05.20,11:30
Psychologička: Nie je v poriadku, ak premiér ventiluje každú emóciu na Facebooku

Niektorí vyčítali premiérovi, že sa na expertov vyhovára, hoci politické rozhodnutie je na ňom. Ako to hodnotíte?

Skryl sa za nich. Tlačová konferencia o opatreniach pred Veľkou nocou bol modelový príklad – celé ich to nechal odkomunikovať. V istom zmysle na nich hádže zodpovednosť. Z vlastného pohľadu to premiér robí dobre – zaštiťuje sa expertmi, čím svojmu posolstvu dodáva veľkú kredibilitu. Politické rozhodnutie je na ňom, ale tým, že sa neustále odvoláva na expertov, sa trochu zbavuje zodpovednosti. Podľa mňa ide o premyslenú stratégiu.

Premiér sa na Facebooku „navážal“ v ostatných týždňoch do mimovládnych organizácií či do koaličných partnerov. O ľuďoch s iným pohľadom povedal, že sú „bez zdravého rozumu, bez štipky zodpovednosti za životy ľudí“. Ako by ste zhodnotili jeho komunikáciu na sociálnej sieti?

Mám pocit, že má sklon obklopovať sa ľuďmi, ktorí s ním súhlasia a s ktorými súhlasí on. Myslím, že premiér ťažko toleruje, že môžu existovať rôzne interpretácie tej istej situácie alebo rôzne názory. Zdá sa, že v tom má veľké rezervy. Jeho komunikácia na Facebooku nie je dobrá a mnohokrát je rozdeľujúca. Ľudí by sa mal snažiť predovšetkým spájať. Je chyba, že na Facebooku ventiloval nezhody so Sulíkom a verejne sa konfrontuje s politikmi. V čase krízy by výmena argumentov mala prebiehať na úrade vlády, nie na verejnosti. Tej by sa malo odkomunikovať jednoznačné rozhodnutie. Nie je v poriadku, ak premiér potrebuje ventilovať každú emóciu na Facebooku. Neprispieva to k stabilite.

Na jednej strane dokáže povedať „sme v tom spolu“, no vzápätí dokáže ľudí rozdeliť. Ako to čítate?

Akoby bojoval sám so sebou. Možno má pocit, že sa prihovára najmä tým, ktorí stoja za ním. Neviem, ako dlho bude ako komunikátor dôveryhodný, ak bude vysielať takéto posolstvá k tým, ktorí majú čo i len trochu iný názor. Doteraz bola situácia celkom jednoznačná – je tu nový vírus, s ktorým nemáme skúsenosti, a musíme ísť tvrdo po ňom. Nájsť riešenie spoločenských a ekonomických dosahov však bude ťažšie a nebude zrejme všetkými vnímané ako rovnako spravodlivé. Keď bol v opozícii, bol kritikom vlády a korupcie, mal výhodu, lebo bola čierna alebo biela, dobro alebo zlo. Ale teraz je to „fifty shades of grey“.

https://dennikn.sk/1890935/psychologicka-nie-je-v-poriadku-ak-premier-ventiluje-kazdu-emociu-na-facebooku/
korela
24.05.20,11:39
Čo viedlo Kovačiča k výberu tohto hosťa do rozhovoru, či už prebúdzajúce sa predvolebné obdobie, či čo ...

Fair Play: Mať 10 partnerov je normálne, svet bez viery by bol lepším
https://www.youtube.com/watch?v=fIP9dbNaaQY
korela
24.05.20,11:40
Naklonované Neelky, Janilky ...
bjuty smis
24.05.20,11:40
Som nevedela,ze ak sa pise nieco v zahranicnych mediach..o vlade a igorovi....tak lebo smer....fuha..ty si igor jak vysity....
Ako sme zvladli "korolu".....zmagoreni medialnou masažou....jedna skupina a potom ta...co zapla zdravy rozum....
Ozaj je tu niekto...kto pozna niekoho kto ju mal?
no písal to daxler...smerácky minister školstva....tak už to vieš....
nie, ani ja nikoho nepoznám....preto píšem, že sme to zvládli

lepšie ako tí tvojí rakušania...
misoft
24.05.20,11:42
................
https://www.hlavnespravy.sk/inteligentnu-karantenu-by-mohli-spustit-piatok/2166572

....................
:eek:
Hmmm.... že akurát TY poukazuješ na "hlavnespravy" - ty, ktorý iných kritizuješ za odkaz na tento web?
Nehnevaj sa - dvojaký meter?
veronikasad
24.05.20,13:23
Som nevedela,ze ak sa pise nieco v zahranicnych mediach..o vlade a igorovi....tak lebo smer....fuha..ty si igor jak vysity....
Ako sme zvladli "korolu".....zmagoreni medialnou masažou....jedna skupina a potom ta...co zapla zdravy rozum....
Ozaj je tu niekto...kto pozna niekoho kto ju mal?Lujza, poznam, aj ked teraz nezije na SK, ale v Prahe ... Dcerinu spoluziacku, ktora sa nakazila v práci od kolegu a doma nakazila dve male deti. Aj pribeh 65-rocnej pani, ktorá pracovala ako opatrovateľka v Rakusku a po nakaze od klienta si tam prezila peklo v domacej karantene.
U ohrozených skupín treba pouzivat zdravy rozum a zbytočne neriskovať, nie je to "obyčajná" chrípka. Ak by postihla niekoho z tvojej rodiny, asi by si takymto štýlom nepísala (k Matovicovi sa nevyjadrujem)
bettylou
24.05.20,13:31
Čo viedlo Kovačiča k výberu tohto hosťa do rozhovoru, či už prebúdzajúce sa predvolebné obdobie, či čo ...

Fair Play: Mať 10 partnerov je normálne, svet bez viery by bol lepším
https://www.youtube.com/watch?v=fIP9dbNaaQY

prvýkrát som počula hovoriť niekoho normálneho. Tá baba je super.
buchač
24.05.20,13:40
................
https://www.hlavnespravy.sk/inteligentnu-karantenu-by-mohli-spustit-piatok/2166572

....................
:eek:
Hmmm.... že akurát TY poukazuješ na "hlavnespravy" - ty, ktorý iných kritizuješ za odkaz na tento web?
Nehnevaj sa - dvojaký meter?
Prečítaj si článok (lebo si ho nečítal) a potom sa ozvi...a až potom môžeš kritizovať.

P.S..:
Chceš aj pomôcku, že čo je podstatné v článku ?
buchač
24.05.20,13:54
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...

No povedz...ako sme ju zvládli.
Lebo nejaké info ohľadom korony som sa od teba nedozvedel počas celej doby od jej vzniku (ale ani od iných).

Nie, nejde o akúsi aplikáciu...ide o dosť DOLEŽITÚ aplikáciu.
Ale spýtam sa...máš, mal si niekoho z rodiny/známeho vonku, ktorý sa nemohol dostať domov pekných pár týždňov, dokonca mesiacov ?

Už prestaň s tou vládou mafie, rozkradnutím štátu a vraždy novinára....lebo :
- mafia bielych golierov tu bude aj naďalej
- rozkrádačky budú tiež
- kto vie vlastne, že ako to všetko bolo ohľadom Kuciaka (Kušnírovú si preklepni, budeš prekvapený, čo sa dozvieš).
veronikasad
24.05.20,14:03
Mna by zaujimalo kolko (celých) rodín v domácej izolácií, do ktorej sa vratil člen rodiny zo zahraničia sa bude spravat aspoň do vysledkov testovania podla nariadenia krizoveho štábu (domaca izolacia, vrátane zabezpecenia nakupov)...
bjuty smis
24.05.20,14:07
čo to nevidíš, ako sme ju zvládli ?
pozri na talianov, španielov, američanov a uvidíš, ako sme ju zvládli...

kto sa nemohol vrátiť niekolko mesiacov zvonku ? nevymýšlaš si ?
s vládou mafie, ktorú ste tu roky volili samozrejme neprestanem......však sme ich svine hnali od hrantov len pred 3 mesiacmi a už zabúdate....

už je najvačší problém, že nejaký blbečkovia musia čakať na hraniciach
veronikasad
24.05.20,14:15
Bjuty, neveleb Matovica, zvladli ju obcania zodpovedným pristupom. Ak by napr.cakali na ruska od statu, tak sme tam kde Taliani, Spanieli, Angličania.
Kvalita zakonov schvalovanych v zrychlenom legislativnom konani je velmi nizka, o chaose ktory vládne napr. okolo poskytovania "prvej pomoci" by vedeli vela rozprávať nielen uctovnici, ktori tie vykazy vypisuju, alebo pripravujú podklady...
bjuty smis
24.05.20,14:24
a kdeže ho ja velebím ? však píšem, že my sme ju zvládli...
Darina1234
24.05.20,14:29
Ľudia sa rozdeľujú na dva tábory, áno Lujza ja poznám kto mal Corona aj zomrel, a nebol to starý človek, ja patrím k tomu táboru, ktorý vírus rešpektuje, a ti ktorí včera prišli na Sk, ja tvrdím, že oni má obmedzujú, lebo vírus k nám doniesli zvonku,
buchač
24.05.20,14:32
čo to nevidíš, ako sme ju zvládli ?
pozri na talianov, španielov, američanov a uvidíš, ako sme ju zvládli...

kto sa nemohol vrátiť niekolko mesiacov zvonku ? nevymýšlaš si ?
Porovnávať Slovensko s inými krajinami ?
Ta fasa...ale potom porovnávajme vo všetkých súvislostiach....a prvý je je hneď počet obyvateľov .
Poďme porovnávať, že hlavne KTORÁ skupina bola najviac postihnutá...
Poďme porovnať úroveň zdravotníctva ... vieš, že najviac zomretých bolo v USA z radov bezdomovcov, prípadne chudobnejších vrstiev, ktoré si nemohli dovoliť poistenie ? Podobne v Taliansku a Španielsku...v podstate odsúdení na smrť, udusili sa vlastnou vodou.
Tam neriešia nejaké tábory ako u nás, v cigánskych osadách.......a by ma fest zaujímalo, kto zaplatí náklady (stravu) pre tých, čo boli v izolácii. Lebo ostatných to vyšlo na 13€ za deň.
...a ozaj...štatistiky uvádzajú úmrtia. Je verejne známy fakt že v IT zomrelo 96% ľudí na bežné choroby a zvyšné 4 % S coronou...ale toto si sa na Markíze nedozvedel.

Domáce šialenstvo pokračuje na počkanie...nariaďujú sa jedna hlúposť za druhou....ALE hlavne, že sa otvoria hranice a hajde národ k moru, najlepšie do Chorvátska.

Nie nevymýšľam si...nepotrebujem...nie som ako niekto nemenovaný.
Poznám viacerých...aj môj (adoptívny) syn sa dostal až včera domov. Od začiatku korony bol vonku.
Darina1234
24.05.20,14:37
Buchac, uveď zdroj o umrtiach, lebo hodnotiť úmrtia bude možné až neskôr, keď budú data,
pavol54
24.05.20,14:48
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...
Lenže počiatočné parametre ochrany štátu pred korona nastavil ten odpad ktorý tu vládol a títo už len cizelujú to čo bolo zavedené
veronikasad
24.05.20,14:48
Buchac, uveď zdroj o umrtiach, lebo hodnotiť úmrtia bude možné až neskôr, keď budú data, Na SK sa vedie asi ina štatistika umrti ako v okolitych krajinách - korona az na poslednom mieste. Viď prípad prvej obete, byvaleho bojnického primátora. Uz bol davno pochovany a ešte stále nevedeli kde ho zahrnut... Rovnako vykazovanie počtu nakazeného personalu v bojnickej nemocnici.
Iste, vacsina mrtvych mala aj ine ochorenia, ktorych liečba sa zanedbala
lujza.j
24.05.20,14:48
Som nevedela,ze ak sa pise nieco v zahranicnych mediach..o vlade a igorovi....tak lebo smer....fuha..ty si igor jak vysity....
Ako sme zvladli "korolu".....zmagoreni medialnou masažou....jedna skupina a potom ta...co zapla zdravy rozum....
Ozaj je tu niekto...kto pozna niekoho kto ju mal?Lujza, poznam, aj ked teraz nezije na SK, ale v Prahe ... Dcerinu spoluziacku, ktora sa nakazila v práci od kolegu a doma nakazila dve male deti. Aj pribeh 65-rocnej pani, ktorá pracovala ako opatrovateľka v Rakusku a po nakaze od klienta si tam prezila peklo v domacej karantene.
U ohrozených skupín treba pouzivat zdravy rozum a zbytočne neriskovať, nie je to "obyčajná" chrípka. Ak by postihla niekoho z tvojej rodiny, asi by si takymto štýlom nepísala (k Matovicovi sa nevyjadrujem)
Akym stylom pisem?... Moja rodina -ohrozena skupina moji 75+- "tínedzeri" nie zbytocne sa neriskovalo....ja voci nim urcite....ale doma zavreti neboli...lebo by sa zblaznili....darmo som zakazala,ze nie do obchodu....ze s brachom doneseme....nie oni si sami
Doma chlap tazky astmatik....cely zivot fuka spreje....a chodil do roboty.....
Ja nespochybnujem,ze tu bol - je virus......vzdy tu je a bude nejaky virus...mne ide o to,ze sa vytvorila taka panika....ze to preskoci rozumove pochody....a myslim,ze s ruškami uz ostaneme...minimalne ked pride jesen a chripka....
Ono otazku co som dala..ci niekto niekoho nakazeneho pozna.....som nedala ja prva.....pocula som ju uz xy krat....
Vidis ty poznas ja nie......a otazok by som mala zopar....ale radsej uz budem ticho...
buchač
24.05.20,15:06
Buchac, uveď zdroj o umrtiach, lebo hodnotiť úmrtia bude možné až neskôr, keď budú data, Na SK sa vedie asi ina štatistika umrti ako v okolitych krajinách - korona az na poslednom mieste. Viď prípad prvej obete, byvaleho bojnického primátora. Uz bol davno pochovany a ešte stále nevedeli kde ho zahrnut... Rovnako vykazovanie počtu nakazeného personalu v bojnickej nemocnici.
Iste, vacsina mrtvych mala aj ine ochorenia, ktorych liečba sa zanedbala
Veronka...asi tak.
Dari...nechce sa mi ... a zbytočne by som míňal dáta.
bjuty smis
24.05.20,15:14
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...
Lenže počiatočné parametre ochrany štátu pred korona nastavil ten odpad ktorý tu vládol a títo už len cizelujú to čo bolo zavedené
ja myslím, že bratislavský župan dropa je stále v úrade....
bjuty smis
24.05.20,15:15
buchač
24.05.20,15:16
Ja nespochybnujem,ze tu bol - je virus......vzdy tu je a bude nejaky virus...mne ide o to,ze sa vytvorila taka panika....ze to preskoci rozumove pochody...
Vírus chrípky zabije ročne xxx krát viac ako to urobil covid.

Paniku ani nespomínaj...zdraví jedinci mali čo robiť, aby ten nový stav zvládli nie ešte starí ľudia. Tak na čo umreli...na covid ?
buchač
24.05.20,15:24
https://www.aktuality.sk/clanok/793151/nedelne-zamyslenie-roberta-mistrika-iv/
Hm....veľmô zaujímavé..vskutku " zaujímavé ".
Okrem tých ospevných ód by bolo dobré vedieť, že prečo " Hlava roka " nezabezpečila porovnateľnú appku z krajín, kde ju už dávno mali aplikovanú...napr. Singapur.
https://www.tracetogether.gov.sg/
Veď aj Krčméry ospevoval Singapur a Hong Kong, že ako to tam zvládajú...aj s pomocou appky...a ajhľa, neskôr otočil.
pavol54
24.05.20,15:44
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...
Lenže počiatočné parametre ochrany štátu pred korona nastavil ten odpad ktorý tu vládol a títo už len cizelujú to čo bolo zavedené
ja myslím, že bratislavský župan dropa je stále v úrade....
písal som štáte, nie o župe
bjuty smis
24.05.20,15:54
ja viem.....ani to nebol pelle schopný sám rozhodnuť a nakoplo až konanie drobu....tuším aj visku**** v tt
korela
24.05.20,16:12
a kdeže ho ja velebím ? však píšem, že my sme ju zvládli...
Trochu odvážne tvrdenie.
Nandrolon
24.05.20,16:32
Skúška, páči sa mi, že Visku****.
Správne by to malo byť aj s bratrancom.
Teda, Mato**** :-)))
Bjuty, ale možno myslíš toho menovca Visku****. :-)
pavol54
24.05.20,16:34
ja viem.....ani to nebol pelle schopný sám rozhodnuť a nakoplo až konanie drobu....tuším aj visku**** v tt
aha, len čo tí penzisti?
korela
24.05.20,16:35
Dnes mi priniesli potraviny. Odovzdávajúci nemal rúško ani rukavice. Vraj už "to končí".
Nandrolon
24.05.20,16:36
https://www.aktuality.sk/clanok/793151/nedelne-zamyslenie-roberta-mistrika-iv/
Toho nosáka ešte neskolil korona?
Čo ten vírus fľaskol nosom ako muchu mucholapkou?
:-)))))
kopretinka
24.05.20,17:20
Dnes mi priniesli potraviny. Odovzdávajúci nemal rúško ani rukavice. Vraj už "to končí".
Z tesca?
kopretinka
24.05.20,17:23
Čo viedlo Kovačiča k výberu tohto hosťa do rozhovoru, či už prebúdzajúce sa predvolebné obdobie, či čo ...

Fair Play: Mať 10 partnerov je normálne, svet bez viery by bol lepším
https://www.youtube.com/watch?v=fIP9dbNaaQY
Aký zmysel má vyťahovať video z 11/2018?
Ale inak má pravdu,aj keď s tou polymamoriou sa ja nestotožňujem,ale to je jej vec,mňa do toho nič.
lujza.j
24.05.20,17:33
mna nezaujímajú názory smeráckeho odpadu
mna zaujíma, že sme zvládli koronu,..

a že za najvačší problém vlády považuješ akúsi aplikáciu ..
a nie vládu mafie, rozkradnutý štát, vraždu novinára......tak je to potom v poriadku...
Lenže počiatočné parametre ochrany štátu pred korona nastavil ten odpad ktorý tu vládol a títo už len cizelujú to čo bolo zavedené
Este, ze odpad dal moznost restikam rozvoz a predaj "cez okienko" by som mala doma dvoch s "0" e.
kopretinka
24.05.20,17:35
Jeho argumenty pre predaj v nedeľu ma zarazili, ale prinútila som sa tú znôšku argumentov na úrovni "krčmových kecov" dopočúvať. Krčmových preto, lebo on sám si dovolil používať tento výraz v reakcii ku diskutérom z prvého videa.
https://www.youtube.com/watch?v=e2UZooNprXw 21.5.
Sila argumentov pre predaj v nedeľu od cca 8:00 do 12:00. Kto vydrží, môže pokračovať. Nechápem, ako dospel k porovnávaniu ľudí z maloobchodu so službami, kultúrou, dopravou, zdravotníctvom, športom a inými zložkami - hasičmi, pumpami ... Každý človek vie, ak skončí svoj dobrovoľne vybraný študijný odbor, čo ho predsa v živote čaká.

https://www.youtube.com/watch?v=ZWfjkBg-df0 17.5.
Tú hviezdičku z vreckovky si môže za svoj výkon premiestniť aj na vhodnejšie miesto na tele.
Má pravdu,a sice v tom,že nikto nemôže nikomu rozkazovať,kedy má nakupovať,kedy a či vôbec má chodiť do prírody,ako má tráviť svoj voľný čas atď.
A môj názor na na to je:prestaňte sa už konečne starať o predavačky! Nikto vás nenuti chodiť nakupovať v nedeľu! Seďte v nedeľu na prdeli doma alebo v kostole!
Každá predavačka vedela,že ako bude robiť,tak sa tam nemala zamestnať,ked chce byt v nedelu doma!
Aktívni blbci zrušili sviatky,to by vám už mohlo stačiť!!!
marjankaj
24.05.20,17:54
Čo viedlo Kovačiča k výberu tohto hosťa do rozhovoru, či už prebúdzajúce sa predvolebné obdobie, či čo ...

Fair Play: Mať 10 partnerov je normálne, svet bez viery by bol lepším
https://www.youtube.com/watch?v=fIP9dbNaaQY
Aký zmysel má vyťahovať video z 11/2018?
Ale inak má pravdu,aj keď s tou polymorfiou sa ja nestotožňujem,ale to je jej vec,mňa do toho nič.
Akou polymorfiou? To je o užívaní morfia vo veľkom?
pavol54
24.05.20,18:03
Jeho argumenty pre predaj v nedeľu ma zarazili, ale prinútila som sa tú znôšku argumentov na úrovni "krčmových kecov" dopočúvať. Krčmových preto, lebo on sám si dovolil používať tento výraz v reakcii ku diskutérom z prvého videa.
https://www.youtube.com/watch?v=e2UZooNprXw 21.5.
Sila argumentov pre predaj v nedeľu od cca 8:00 do 12:00. Kto vydrží, môže pokračovať. Nechápem, ako dospel k porovnávaniu ľudí z maloobchodu so službami, kultúrou, dopravou, zdravotníctvom, športom a inými zložkami - hasičmi, pumpami ... Každý človek vie, ak skončí svoj dobrovoľne vybraný študijný odbor, čo ho predsa v živote čaká.

https://www.youtube.com/watch?v=ZWfjkBg-df0 17.5.
Tú hviezdičku z vreckovky si môže za svoj výkon premiestniť aj na vhodnejšie miesto na tele.
Má pravdu,a sice v tom,že nikto nemôže nikomu rozkazovať,kedy má nakupovať,kedy a či vôbec má chodiť do prírody,ako má tráviť svoj voľný čas atď.
A môj názor na na to je:prestaňte sa už konečne starať o predavačky! Nikto vás nenuti chodiť nakupovať v nedeľu! Seďte v nedeľu na prdeli doma alebo v kostole!
Každá predavačka vedela,že ako bude robiť,tak sa tam nemala zamestnať,ked chce byt v nedelu doma!
Aktívni blbci zrušili sviatky,to by vám už mohlo stačiť!!!
osobne by som okrem nutných služieb zakázal veškerú výrobu v nedeľu. Mne takto utiekli roky čo som mohol stráviť s rodinou a to už nevrátiš ani tými pár drobnými nenahradíš.
vicktor
24.05.20,18:54
Aktívni blbci zrušili sviatky
Kto ake sviatky zrusil? Sviatky chcel kedysi rusit Sulik, vraj ich mame nadpriemerne. Ale v mnohych krajinach ak sviatok pripadne na sobotu ci nedelu, volno sa posuva na susedny den, ale u nas nie.
Mozno si myslela zakaz predaja na sviatky? Co je na tom zle, ze sviatok ma byt sviatkom?

Co sa tyka nedelneho predaja - rovnake mnozstva potravin, topanok, oblecenia, drogerie za rok kupim / potrebujem, ci to vsetko budem nakupovat 7, 6, ... alebo 1x do tyzdna.
kopretinka
24.05.20,21:10
Čo viedlo Kovačiča k výberu tohto hosťa do rozhovoru, či už prebúdzajúce sa predvolebné obdobie, či čo ...

Fair Play: Mať 10 partnerov je normálne, svet bez viery by bol lepším
https://www.youtube.com/watch?v=fIP9dbNaaQY
Aký zmysel má vyťahovať video z 11/2018?
Ale inak má pravdu,aj keď s tou polymorfiou sa ja nestotožňujem,ale to je jej vec,mňa do toho nič.
Akou polymorfiou? To je o užívaní morfia vo veľkom?
Polyamória či tak nejako,bože,ani si to nepamátám to slovo,keďže ma to nezaujíma :D
kopretinka
24.05.20,21:12
Aktívni blbci zrušili sviatky
Kto ake sviatky zrusil? Sviatky chcel kedysi rusit Sulik, vraj ich mame nadpriemerne. Ale v mnohych krajinach ak sviatok pripadne na sobotu ci nedelu, volno sa posuva na susedny den, ale u nas nie.
Mozno si myslela zakaz predaja na sviatky? Co je na tom zle, ze sviatok ma byt sviatkom?

Co sa tyka nedelneho predaja - rovnake mnozstva potravin, topanok, oblecenia, drogerie za rok kupim / potrebujem, ci to vsetko budem nakupovat 7, 6, ... alebo 1x do tyzdna.
Nikto ti nebráni,nakupuj kedy chceš
korela
24.05.20,21:24
a kdeže ho ja velebím ? však píšem, že my sme ju zvládli...
Trochu odvážne tvrdenie.

Italové po dvou měsících zaplnili pláže i bary. Pravidla dodržoval málokdo
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-covid-19-plaze-bary-karantena-ochranna-opatreni-konec-zakazu-vychazeni.A200524_145653_zahranicni_vlc
pavol54
25.05.20,05:10
Kto je poškodený a je ticho nedostane nič, čím väčší krik tým rýchlejšie robí vláda ústupky za dva dni len dva príklady 84 ľudí chcelo prejsť cez hranicu zrazu sa dá, dnes pár fitnesákov (ktorí spravidla robia len pre tých majetnejších čo na to majú) spustí krik a hneď ak budete ticho tak vám dám pomoc. Toto je vládnutie? To ako naša starostka 4 ľudia ma zablokujú autami aby som nemohol pestovať a nahuckajú 20 proti že je burina tí kričia a starostka hned štátny dozor. Nie že by nakopala do ríť tých čo to spáchali
BXLmiami
25.05.20,05:23
povedal psy štekajú, karavána ide ďalej...vypočuj si to, keď sem už dávaš link....
je to porekadlo, nevidím tam nijaký problém

tým pendlerom mali akurát tak policajti poriadne pomasírovať kríže......
Nemaj boja, vypočul som si...

Aj porekadlá majú svoj význam a v akej súvislosti sú použité....a včul si prečítaj ty vysvetlenie.

Psy brešú, ale karavána ide ďalej (netreba sa dať ovplyvniť postojom (rečami, činmi ap.) nežičlivcov)
https://sk.wiktionary.org/wiki/pes#Synonym%C3%A1
Nemyslím si, že ide o nežičlivcov...tu ide o bežných jedincov, ktorí majú politiku totálne u prdele a chcú byť len so svojimi rodinami.
„Ako sa môže štátnik takto vyjadrovať o svojich občanoch? Nikdy som nepočul žiadneho štátnika rozprávať takto dehonestujúco o svojich občanoch…
https://www.hlavnespravy.sk/inteligentnu-karantenu-by-mohli-spustit-piatok/2166572

Pelendreky na pendlerov by si chcel použiť ? Hm...to vážne ? Ak by sa také niečo udialo, tak vláda padne...a tomu ver, Bláznoviča majú v zuboch už aj tí, čo ho volili.
...ale skôr by som si vzal na paškál repatriantov, títo zneužili systém.
Myslím,že ešte zneužívajú.Majú nárok na pol roka podpory.
Nandrolon
25.05.20,05:29
Kto je poškodený a je ticho nedostane nič, čím väčší krik tým rýchlejšie robí vláda ústupky za dva dni len dva príklady 84 ľudí chcelo prejsť cez hranicu zrazu sa dá, dnes pár fitnesákov (ktorí spravidla robia len pre tých majetnejších čo na to majú) spustí krik a hneď ak budete ticho tak vám dám pomoc. Toto je vládnutie? To ako naša starostka 4 ľudia ma zablokujú autami aby som nemohol pestovať a nahuckajú 20 proti že je burina tí kričia a starostka hned štátny dozor. Nie že by nakopala do ríť tých čo to spáchali
Len mi nie je jasné, ako chce odškodniť ušlý zisk z predaja steroidov a iných nelegálnych podporných látok.
Či to bude nejaký paušál alebo ako?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
BXLmiami
25.05.20,05:36
čo to nevidíš, ako sme ju zvládli ?
pozri na talianov, španielov, američanov a uvidíš, ako sme ju zvládli...

kto sa nemohol vrátiť niekolko mesiacov zvonku ? nevymýšlaš si ?
s vládou mafie, ktorú ste tu roky volili samozrejme neprestanem......však sme ich svine hnali od hrantov len pred 3 mesiacmi a už zabúdate....

už je najvačší problém, že nejaký blbečkovia musia čakať na hraniciach
*
Ani jednu sekundu si nemysli že sme ju zvládli.Ani to,že sme ju zvládli MY.Ano,mali sme to nesmierne šťastie,že sa nás výraznejšie nedotkla,ale to je všetko.
Skôr rozmýšľam-najviac postihnuté štáty -Spanielsko,Taliansko,sever Rumunska ,Francuzsko....že by romanska rasa?Majú niečo v genetike prečo sú na koronu citlivejší?
Rozhodne sú spoločenskejší,nedisciplinovanejší,veľké rodiny a komunity....
My sme zažili totalitu,zareagovali sme hned.A je jedno či tomu šéfoval Matovič alebo kto.Okrem toho na západe je vtip že korona sa dezinfikuje alkoholom a preto sa Slovanov netýka.Alebo sa spomínajú štáty očkované na tbc,že sú na tom lepšie.Nateraz nikto nič nevie,takže každá veta typu vyhrali sme je rúhanie vyššej moci,nech ju nazveš akokoľvek.
buchač
25.05.20,06:17
Skôr rozmýšľam-najviac postihnuté štáty -Spanielsko,Taliansko,sever Rumunska ,Francuzsko....že by romanska rasa?Majú niečo v genetike prečo sú na koronu citlivejší?

Viac tu
https://www.extraplus.sk/clanok/dobra-sprava-pre-slovakov-koronavirus-ovplyvnuje-genetika
Nandrolon
25.05.20,06:24
Trošku naštvalo, ako si jeden zdegenerovaný, zakomplexovaný, psychicky chorý trnavský k*kot s modrou knižkou na hlavu dovolí rôzne urážlivo nazývať ľudí.
Jedni sú "štekajúce psy", iní zase "kotleby".
Môže sa vôbec takto vyjadrovať premiér SR o občanoch SR?
Keby to napísal normálne ako človek napr. "kotlebovci", nepoviem nič, ale takto?
A jeho voliči sú čo, k*koti?
Edit: 28.5.2020 sa už blíži, ty hovado choré!
buchač
25.05.20,06:33
Akurát som čítal.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552476-fitnescentra-chystaju-blokadu-dialnice-matovic-im-odkazal-ze-z-toho-urobi-trestny-cin/
https://domov.sme.sk/c/22411231/matovic-ak-budu-majitelia-posilnovni-blokovat-d1-urobim-z-toho-trestny-cin.html

Takže vyhrážanie sa ? Štrajk považovať za trestný čin ?
Ale že Onanisti sa realizovali kade tade po Slovensku, hlavne v Blave, tak to už bolo v poriadku ?
lujza.j
25.05.20,06:38
Vyhraj volby a možes vsetko....- ustavna vacsina....
Nandrolon
25.05.20,06:43
Vyhraj volby a možes vsetko....- ustavna vacsina....
Jeho voliči sa smiali z Pašku /z toho slávneho výroku/, dokonca boli šťastní a bez seba keď zomrel. V diskusiách "úctivo" písali, že "skapal na chodníku ako pes".
Ale karma je zdarma, tak vyčkajme, či neskončí z toľkého "nasadenia" podobne :-)
misoft
25.05.20,07:11
a kdeže ho ja velebím ? však píšem, že my sme ju zvládli...
Trochu odvážne tvrdenie.

Italové po dvou měsících zaplnili pláže i bary. Pravidla dodržoval málokdo
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-covid-19-plaze-bary-karantena-ochranna-opatreni-konec-zakazu-vychazeni.A200524_145653_zahranicni_vlc
No super!
O chvíľu budú v rovnakých sračkách ako predtým.
Teraz ešte povolič, aby Slovač mohla ísť si nabrať soli! A budeme aj my v tých istých sračkách, možno ešte väčších!
kopretinka
25.05.20,07:16
misoft
25.05.20,07:30
Čo na to napísať?
:confused:
Asi toľko: vždy sa nájde nejaký **** oný, čo vymyslí perpetum mobile (teda teóriu) a bude to dávať za fakt. A mnohí sa toho chytia.
Je to skupina ľudí, ktoré nemá nič iné na práci, len takéto pííííp vymýšľať a prezentovať, miešať sa medzi odborníkov a vedcov.
I nedávno tu boli odkazy na videá istého dochtora, ktorý sa zázračne začal miešať do ekonomiky a zdôvodňovať pre a proti. Toho doktora, ktorý si jeden týždeň prečíta niečo a prezentuje ako zlé, ale o pár dní (pretože prečítal druhý článok) toto zlé odrazu prezentuje ako niečo dobré. Ak by ste si nespomenuli - Dr. B**** - výživový šarlatán.
(Len mi vŕta hlavou - koľko on dal, aby titul dostal? Múdrosti viem i ja vyčítať a pekne zaobaliť a netreba mi na to ani titul)
bjuty smis
25.05.20,07:34
čo to nevidíš, ako sme ju zvládli ?
pozri na talianov, španielov, američanov a uvidíš, ako sme ju zvládli...

kto sa nemohol vrátiť niekolko mesiacov zvonku ? nevymýšlaš si ?
s vládou mafie, ktorú ste tu roky volili samozrejme neprestanem......však sme ich svine hnali od hrantov len pred 3 mesiacmi a už zabúdate....

už je najvačší problém, že nejaký blbečkovia musia čakať na hraniciach
*
Ani jednu sekundu si nemysli že sme ju zvládli.Ani to,že sme ju zvládli MY.Ano,mali sme to nesmierne šťastie,že sa nás výraznejšie nedotkla,ale to je všetko.
Skôr rozmýšľam-najviac postihnuté štáty -Spanielsko,Taliansko,sever Rumunska ,Francuzsko....že by romanska rasa?Majú niečo v genetike prečo sú na koronu citlivejší?
Rozhodne sú spoločenskejší,nedisciplinovanejší,veľké rodiny a komunity....
My sme zažili totalitu,zareagovali sme hned.A je jedno či tomu šéfoval Matovič alebo kto.Okrem toho na západe je vtip že korona sa dezinfikuje alkoholom a preto sa Slovanov netýka.Alebo sa spomínajú štáty očkované na tbc,že sú na tom lepšie.Nateraz nikto nič nevie,takže každá veta typu vyhrali sme je rúhanie vyššej moci,nech ju nazveš akokoľvek.
určite, je to úplne jedno kto to riadi...
takí alfa samci ako trump a johnson sú toho príkladom.....
a keď chceš slovanov, tak aj putinovi po tých tisíckach umrtí klesol hrebienok....

keď si myslíš, že je to len štastie, nech sa páči...
misoft
25.05.20,07:37
Zabudol si na Brazíliu - tam je tiež podobný alfa samec - istý Bolsonaro.
korela
25.05.20,07:41
Štubniak - téma poľnohospodárstvo, sebestačnosť
https://www.youtube.com/watch?v=MItpn6Gi2cY&feature=emb_rel_pause
vicktor
25.05.20,08:13
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552476-fitnescentra-chystaju-blokadu-dialnice-matovic-im-odkazal-ze-z-toho-urobi-trestny-cin/
https://domov.sme.sk/c/22411231/matovic-ak-budu-majitelia-posilnovni-blokovat-d1-urobim-z-toho-trestny-cin.html
Takže vyhrážanie sa ? Štrajk považovať za trestný čin ?

Podla mna je rozdiel medzi strajkom (k tomu je aj zakonna uprava), demostraciou, pochodom (k tomu treba minimalne oznamenie alebo povolenie) a svojvolnym zablokovanim dialnice - to nie je regulovane nicim.
Keby sa tebe stalo, ze nejaky trkvas ta na ceste zablokuje so slovami "ja tu strajkujem, tak ta nepustim", budes metat hromy-blesky.
lujza.j
25.05.20,08:17
.
Nandrolon
25.05.20,08:51
.
Presne som to chcel písať...
Nandrolon
25.05.20,09:14
Bjuty tu mal príspevok, chcel som zareagovať :-))))
pavol54
25.05.20,09:22
.
Presne som to chcel písať...
je rozdiel ak to niekto organizuje a niekto to musí trpieť či riešiť. Paradox je ten ak je tá istá osoba raz na jednej strane a neskôr na druhej. Ale v tom r 2019 to bol vine "smerácky zlodejský odpad" dnes je to tá najsprávnejšia strana strán
bjuty smis
25.05.20,09:29
Bjuty tu mal príspevok, chcel som zareagovať :-))))
ja som ho teda nestiahol :)) kludne reaguj

cenzori fičia na plné obrátky
bjuty smis
25.05.20,09:31
.
Presne som to chcel písať...
je rozdiel ak to niekto organizuje a niekto to musí trpieť či riešiť. Paradox je ten ak je tá istá osoba raz na jednej strane a neskôr na druhej. Ale v tom r 2019 to bol vine "smerácky zlodejský odpad" dnes je to tá najsprávnejšia strana strán
musím s tebou teraz súhlasiť.....len tam pridaj aj sns
rošková obvinená,
kožuch v base,
kvietik v base
vysokí úradníci ppa v base.....tí velkofarmári obvinení....
a matečná asi moc kludný spánok nemá
BXLmiami
25.05.20,09:39
Korona a genetika-HOAX
https://vedator.space/siri-sa-nam-tu-takyto-blud/
Nuž títo kádrovači,večná škoda že si nezažili 50 te roky,boli by nesmrteľne hviezdni.:-)))
Nandrolon
25.05.20,11:16
pavol54
25.05.20,11:30
.
Presne som to chcel písať...
je rozdiel ak to niekto organizuje a niekto to musí trpieť či riešiť. Paradox je ten ak je tá istá osoba raz na jednej strane a neskôr na druhej. Ale v tom r 2019 to bol vine "smerácky zlodejský odpad" dnes je to tá najsprávnejšia strana strán
musím s tebou teraz súhlasiť.....len tam pridaj aj sns
rošková obvinená,
kožuch v base,
kvietik v base
vysokí úradníci ppa v base.....tí velkofarmári obvinení....
a matečná asi moc kludný spánok nemá
Ja nie som ani vyšetrovateľ ani sudca mne je to celkom jedno zlodej je vždy len zlodej nech nosí akúkoľvek značku. ale ja som písal o vtedajších demonštrujúcich a dnešných demonštrujúcich. Mocipánom sa to nikdy nepáčilo.
pavol54
25.05.20,11:37
Na odľahčenie :-)))
https://az247.cz/konec-nedostatku-pitne-vody-rusti-vedci-vymysleli-susenou-vodu/?fbclid=IwAR13oLv5xdeXJxyZYAE_X6SUJm2rjca6lScbOAJb 0BurN1ixgKJOgOWSb5g
žiadna novinka, podobné tabletky na pitnú vodu sme mali na vojne jedna tableta do poľnej fľaše, nabrať číru vodu hoci aj z potoka zatrepať 10 minút postáť a bez rizika možno piť. Kde by som zobral 60 km v tyle nepriateľa (v prípade konfliktu) čistú nezávadnú vodu. Ale mohlo nám to byť jedno, asi by sme neprežili návrat.
Nandrolon
25.05.20,11:48
Pavol54 - trošku si nepochopil :-)))))))))))
Tu nejde o dezinfekciu vody:-)
buchač
25.05.20,12:06
Korona a genetika-HOAX
https://vedator.space/siri-sa-nam-tu-takyto-blud/
Nuž títo kádrovači,večná škoda že si nezažili 50 te roky,boli by nesmrteľne hviezdni.:-)))
Hviezdni vedátori...ale šak hej, samý matematik a fyzik....no chýba medzi nimi odborník na DNA.
https://vedator.space/kto-stoji-za-vedatorom/
Ono napísať článok, ktorý je plný vedeckých odborných termínov (ani slovník cudzích slov nepomôže) je fasa...len ako si potom overiť ich pravdivosť ?
BXLmiami
25.05.20,12:16
No pravdivosť o Covide príde časom.Ale to tí ,,mladí technickí inžinieri" nejako nepripustia.Jediná pravda je to čo vravia a hotovo.V najhoršom sa časom ospravedlnia.Ja som článok p.primára onkologie B.B.nečítala predtým ako si dal odkaz,ale tiež nad tým uvažujem.Ako každý kto má sedliacky rozum.Ci tam niečo je alebo nie je vzhľadom na genetiku,potrebuje čas.Ziadne jediné pravdy sa zatiaľ určite nedajú vyslovovať.
BXLmiami
25.05.20,12:18
Prečítala som odkaz-pomenovala som ich správne :-))))).Toto sú chlapci čo chcú vypočítať medicínu :-))))).Poručíme vetru daždu :-))))).
buchač
25.05.20,12:25
Pravdivosť o Covide sa dozvieme o pár mesiacov...a nasledujúci rok znova, keď sa vráti.
...a on sa vráti určite.

Hviezdni chlapci, aj napriek vzdelaniu z astrofyziky, nevedia, kde je sever.
pavol54
25.05.20,13:20
Pavol54 - trošku si nepochopil :-)))))))))))
Tu nejde o dezinfekciu vody:-)
pochopil, len som to chcel trochu "zhmotniť", niečo podobné ako ekonomický rast: spojíme energiu a hmotu a vytvoríme jej viac
veronikasad
25.05.20,14:48
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
Bimboka
25.05.20,15:07
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%
veronikasad
25.05.20,15:43
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
Nandrolon
25.05.20,15:59
Je toto vôbec možné v civilizovanej krajine? https://magazin1.sk/takto-sa-vyjadruje-premier-ziadna-fasisticka-vymleta-hlava-nemoze-zablokovat-dialnicu-video/
Veď práve kvôli tej fašistickej vymletej hlave s modrou knižkou a diagnostikovanou psychiatrickou poruchou trpí celý národ!
sito
25.05.20,16:00
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%

Veronika, fakt je to nenormálna cena. Normálne? Ako je vám dodávaná studená pitná voda, v ktorej je dodávané teplo na jej výrobu? Kto vám dodáva pitnú vodu a kto teplo. Ak ten, čo vám dodáva, meria teplo dodáva vám aj vodu, tak by ste mali mať od neho tri položky za ( teplú vodu ) 1. Náklady za studenú pitnú vodu. 2. Základná zložka za teplo dodané v teplej vode, 20 % z celkových nákladov domu za teplo v teplej vode rozdelenej rovným dielom na byt v dome. Zbytok, 80 % je rozpočítaný na 1m3 zo spotreby všetkých spoločných zariadeniach domu v bytoch, na určených meradlách, vodomeroch. Takže nech stojí studená voda 3 €. Zbytok je za teplo 16,31 €. Základ je 3,26 €. Zbytok je 13,09 €. A teraz, čo je, ktorá položka je nenormálna?

Bimboka, Ten čo neminul nič teplej vody neplatí nič za pitnú vodu do ktorej bolo dodané teplo. Ten platí tých 20 % za to, že kedykoľvek príde domov a pustí si teplú vodu, tak mu tečie hneď teplá, Okrem tej vody, ktorá je za určeným meradlom v rozvode teplej vody po batériu, výtok v byte. Ale to sa týka všetkých bytov v dome, nie len toho, ktorý teplu vodu počas roka nepoužíval pre neprítomnosť v byte.

Snáď to nejaká pí, pí, pí ... nevymaže! :D
veronikasad
25.05.20,16:19
Nepotešilo - vyúčtovanie nákladov za byt za rok 2019 - nedoplatok za teplú vodu...
Je "normálna" cena za 1m3 teplej vody 19,31€ ? (pomerná časť skutočných nákladov/skutočná spotreba v byte). V spotrebe vody rozdiel nie je, koeficien strát 1,05549 ...
My sme mali celkovu cenu TV 9 € / m3 . Len nechapem nezmysel zakladnej zlozky 20 %. Cize ten, kto nespotrebuje ziadnu TV, aj tak zaplati zakladnu zlozku 20%

Veronika, fakt je to nenormálna cena. Normálne? Ako je vám dodávaná studená pitná voda, v ktorej je dodávané teplo na jej výrobu? Kto vám dodáva pitnú vodu a kto teplo. Ak ten, čo vám dodáva, meria teplo dodáva vám aj vodu, tak by ste mali mať od neho tri položky za ( teplú vodu ) 1. Náklady za studenú pitnú vodu. 2. Základná zložka za teplo dodané v teplej vode, 20 % z celkových nákladov domu za teplo v teplej vode rozdelenej rovným dielom na byt v dome. Zbytok, 80 % je rozpočítaný na 1m3 zo spotreby všetkých spoločných zariadeniach domu v bytoch, na určených meradlách, vodomeroch. Takže nech stojí studená voda 3 €. Zbytok je za teplo 16,31 €. Základ je 3,26 €. Zbytok je 13,09 €. A teraz, čo je, ktorá položka je nenormálna?

Bimboka, Ten čo neminul nič teplej vody neplatí nič za pitnú vodu do ktorej bolo dodané teplo. Ten platí tých 20 % za to, že kedykoľvek príde domov a pustí si teplú vodu, tak mu tečie hneď teplá, Okrem tej vody, ktorá je za určeným meradlom v rozvode teplej vody po batériu, výtok v byte. Ale to sa týka všetkých bytov v dome, nie len toho, ktorý teplu vodu počas roka nepoužíval pre neprítomnosť v byte.

Snáď to nejaká pí, pí, pí ... nevymaže! :D
Keď urobím rovnakým výpočtom cenu studenej vody(vodné+stočné) tam mi vychádza cena 3,83€/m3.
Čo sa týka dodávatelov vody a tepla, neviem ti dať zodpovedajúcu odpoveď. Vodu asi fakturuje STVaK a výrobu tepla Tepelné hospodárstvo mesta.
Vzhľadom na koronaopatrenia žiadnu schôdzu sme nemali, zástupca vlastníkov len v pivnici odovzdal vyučtovanie a nový predpis (zvýšenie o cca 16€ mesačne(

Chcem to vyúčtovanie reklamovať, len aby som nebola na OSBD za blbca ...Nemáme SVB, správu zabezpečuje OSBD
Katy a R
25.05.20,16:23
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn skoro celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe;) len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
veronikasad
25.05.20,16:28
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe;) len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
Bimboka
25.05.20,16:34
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe;) len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
veronikasad
25.05.20,16:35
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe;) len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
17m3. Pozerám vyučtovanie za r.2018, aj tam bola cena spôsobom ako som počítala teraz dosť vysoká - 18,26€/m3, vyšší preplatok za kúrenie, tak celkový nedoplatok som nemala ...
Bimboka
25.05.20,16:57
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe;) len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
17m3. Pozerám vyučtovanie za r.2018, aj tam bola cena spôsobom ako som počítala teraz dosť vysoká - 18,26€/m3, vyšší preplatok za kúrenie, tak celkový nedoplatok som nemala ...
Je mozne, ze mame cenu 9 € /m3 preto, lebo v pivnici mame vymennikovu stanicu TUV. Ked si nemala nedoplatok, preco ti zvysili zalohove platby ?
veronikasad
25.05.20,17:21
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe;) len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.
NEDOPLATOK / PREPLATOK nie je ziaden udaj. Uz ti to aj sito a Katy vysvetlili. Ked minies malo TUV, zaplatis aj tak 20 % a potom ti vyjde vyssia cena na m/3. Kolko si mala spotrebu TUV ?
17m3. Pozerám vyučtovanie za r.2018, aj tam bola cena spôsobom ako som počítala teraz dosť vysoká - 18,26€/m3, vyšší preplatok za kúrenie, tak celkový nedoplatok som nemala ...
Je mozne, ze mame cenu 9 € /m3 preto, lebo v pivnici mame vymennikovu stanicu TUV. Ked si nemala nedoplatok, preco ti zvysili zalohove platby ?
Nedoplatok som nemala za rok 2018, za rok 2019 ano, zálohové platby zvyšujú od 1.7.2020
buchač
25.05.20,17:57
Ked si nemala nedoplatok, preco ti zvysili zalohove platby ?

Zvýšenie alebo zníženie zálohových platieb neovplyvňuje správca, ale majiteľ bytu...teda aspoň u nás je tomu tak.
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
sito
25.05.20,18:55
Ďakujem, neriešim teraz rozúčtovanie na fixné a variabilné náklady. Prekvapil ma nedoplatok na teplej vode, preto som urobila ten pomer skutočných nákladov a skutočnej spotreby na byt.
veronika - musíš riešiť pritom fixné a variabilné náklady (marcel už vysvetlil) .. jednoducho pri nízkej spotrebe výjde jednoduchým prepočtom vyššia cena za m3. (keď mal syn celý rok prázdny byt - tak mu veru vyšlo aj viac - ako tebe;) len príklad - nám to teraz robí cez 7 eur na m3. máme dosť veľkú spotrebu.
Potrebovala by som niekoho, kto by bol ochotný mi to vyučtovanie pozrieť, lebo tých viac ako 19€/m3 sa nu fakt zdá vela. Za teplo nedoplatok nemám.

Veronika, nie len pre Teba. Podstatná nie je spotreba v byte, podstatná je spotreba vo všetkých bytoch súčasne. Preto je v "182" uvedené toto

" Úhrady za plnenia sú vlastníci bytovv dome povinní mesačne vopred uhrádzať na účet domu v banke. Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov v dome."

Čo sa používa pri rozpočítaní nákladov za ( teplú vodu, teplo v teplej vode ) ? Vodomery, že? Spoločné vodomery slúžia na spoločný účel domu, rozpočítanie spoločných nákladov.

Isto nemáš na tom vyúčtovaní len tu jednu sumu 19 €/m3.

Príklad: Čo by sa mal každý vlastník bytu z vyúčtovania dozvedieť, čo by mal pochopiť!

Voda.

Príklad: V TPV ( Studená voda na ohrev ) 1 200 m3, cena za 1m3, od dodávateľa vody je 3 €, náklady domu sú 3 600 €.

Koeficient máte 1,0549 x 1 200 = 1 265,88 m3, teda na meračoch v bytoch by bola uvedená spotreba tých 1 265,88.

Úhrada na jednotku m3, 3 600 € : 1 265,88 m3 = 2,8642 €/m3.

Spotreba v tvojom byte 18 m3 x 2,8642 = 51,5562 €.

Teplo.

S tvojich údajov 16,31 € x 1 265,88 = 20 646,5028 €

Základná zložka domu 20 % = 4 129,3005 : 20 bytov = 206,4650 €. Úhrada na tvoj byt.

Spotrebná zložka domu 80 % =16 517,2023 : 1 265,88 = 13,0480 €. Úhrada na jednotku m3.

13,0480 € x 18 m3 =234,8640 €. Úhrada na tvoj byt.

Úhrada akože za teplú vodu. 234,8640 + 206,4650 + 51,5562 = 492,8852 €.

A potom už len záloha! Ak bola za rok 200 €, tak nedoplatok je -292,89 €.

Vysoký? Pri zálohe 500 €, preplatok 7,11 €.
Katy a R
25.05.20,19:03
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)
sito
25.05.20,19:09
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D
Bimboka
25.05.20,19:21
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D

Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania
Katy a R
25.05.20,19:24
Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D
... hádam len ešte viem narátať do troch ;) Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú ;)
buchač
25.05.20,19:26
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)
Dobre, takže inak.

Je samozrejmenšie, že vo väčšine prípadov si majiteľ nastaví vyššie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok...;) :D

Ale šak v pohode, rob ako myslíš. Veď aj ja nemienim platiť vopred niekomu.
Lenže už som mal aj taký nedoplatok (elektrina), že ma vystrelo v krížoch...lebo na chalupe som šantil so strojmi, ale platby som si nenavýšil.

Ono sa tomu plateniu vyšších záloh vraví aj " sporožiro ". Menšia mesačná čiastka ma nezabije...a ak je preplatok, tak pár stovečiek poteší ako vyúčto za minulé rok. :)
Horšie je to pri vyúčtovaní, ak je nedoplatok.
sito
26.05.20,08:00
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D

Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania





Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D
... hádam len ešte viem narátať do troch ;) Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú ;)


:D:D:D Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu. :D
Bimboka
26.05.20,10:17
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D

Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania





Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D
... hádam len ešte viem narátať do troch ;) Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú ;)


:D:D:D Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu. :D

Ak dovolis, nie vo vsetkom s tebou suhlasim. Minuly rok som sa bola koncom jula / po vyplateni "preplatkov" informovat u spravcu na aktualny stav na sluzbovom ucte. Aj ked vyplatili preplatky, zostalo tam 37 000 €. Takze zalohove platby by sme mali platit 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok.
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky . Tak sme si znizili zalohove platby tak, aby sme sa drzali mierneho nedoplatku. Teraz su spokojni vsetci.
Tak by sme sito nemali pokazit.
buchač
26.05.20,11:59
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky .
Ale ty nebudeš asi celkom v poriadku...či ???

Lebo čo sa mňa týka ?
Nuž by som sa najprv dotyčného suseda opýtal, odkiaľ vie, že som mal preplatok a koľko.
Následne by som sa zariadil podľa svojho.
Keďže u nás sa vyúčtovanie dáva v uzatvorenej obálke, tak vinníka by som v podstate hľadal u správcu....teda, ak by sa mi chcelo.
Ale keďže ja takéto veci mám hlboko v čiernej diere, nuž by som suseda poslal kade tade...a bol by pokoj.
...a že by som sa ja mal prispôsobovať susedovi ??? Neexistuje !!!
Katy a R
26.05.20,12:00
sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???
Kvaka
26.05.20,12:50
Dcéra by rada prišla k nám na tie dva povolené dni, žije a pracuje v ČR, u nás má však stále trvalý pobyt. Zať a vnuk môžu, na 48 hodín, ona nie. Iba ak by išla do karantény. Nepotešilo.
lujza.j
26.05.20,13:03
Nova dan za byt jupiii 72e....nedavno tu niekto....ze co tu reveme...ze to je len 25 ci 35 e....
Bimboka
26.05.20,13:12
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky .
Ale ty nebudeš asi celkom v poriadku...či ???

Lebo čo sa mňa týka ?
Nuž by som sa najprv dotyčného suseda opýtal, odkiaľ vie, že som mal preplatok a koľko.
Následne by som sa zariadil podľa svojho.
Keďže u nás sa vyúčtovanie dáva v uzatvorenej obálke, tak vinníka by som v podstate hľadal u správcu....teda, ak by sa mi chcelo.
Ale keďže ja takéto veci mám hlboko v čiernej diere, nuž by som suseda poslal kade tade...a bol by pokoj.
...a že by som sa ja mal prispôsobovať susedovi ??? Neexistuje !!!
Susedke som to povedala sama. Zariadili sme sa podla svojho - nepotrebujeme nikoho "uverovat", nech uveruju nas. Pretoze uverovat niekoho nulovym urokom nie je mudre, naopak velmi vyhodne je nechat sa uverovat s nulovym urokom
Kvaka
26.05.20,13:21
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
veronikasad
26.05.20,13:25
sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???Dnes som stretla susedu, pytala som sa na vyúčtovanie - ze preplatok vyse 800€... Vraj dobrovolne platí nesacne o 70€ viac ako je predpis, aby nemala nedoplatok... Pomyslela som si svoje, radšej si ich nechám na poducte v banke, ako uverovat OSBD.
babka - ježibabka
26.05.20,13:58
Anka si na tom tak ako ja. Syn tiež nebol od volieb doma. Ešte sme nehovorili kedy príde. A na nejaké montážne drobnosti by sa mi aj zišiel. A keby nepršalo aj postriekať zelinu. Ale to by som naraz moc chcela.
misoft
26.05.20,14:11
Nova dan za byt jupiii 72e....nedavno tu niekto....ze co tu reveme...ze to je len 25 ci 35 e....
Podľa mesta, Lui, podľa mesta!!! (Samozrejme - podľa posrancov a primáša... - ako paprčky vztýčia a koľko potom naťahujú na svoje "odmeny")
lujza.j
26.05.20,14:15
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
misoft
26.05.20,14:23
Lui - keby len toto rástlo. Aj za iné sa zvyšuje... a keď sa NÁHODOU znižuje, tak to má svoj "algoritmus". Ak zvýšiť - tak najneskôr do mesiaca to vyskočí. Ak znížiť, tak do pol roka.
A nemusí sa ani ďaleko chodiť! Pozri si ceny PHM. Stúpne cena ropy - do týždňa vyletia ceny aj u nás - veď stúpli svetové ceny! Ak cena ropy padne - tak to padne tak o 1-2 mesiace - veď nemôžeme ihneď znížiť, lebo sme to "vtedy" nakúpili"... (ale pri zvýšení to odrazu neplatí).
A prečo? Lebo palivová daň!
Katy a R
26.05.20,14:23
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto;) - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme;)
misoft
26.05.20,14:25
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto;) - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme;)
Tak na tú fakt nemáme.... :D... ale Vraňare si tiež riadne priplatia.
Tweety
26.05.20,14:27
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto;) - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme;)
U nás napr. pri 2izb.byte stúpla daň zo 17e na 50. To je už poriadna vysokohorská prirážka. A to sme na rovine.
buchač
26.05.20,14:30
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto;) - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme;)
Si prečítaj, že kde a o koľko sa zvýšili dane...Gelnica o 200% !!!
https://www.narks.sk/dane-z-nehnutelnosti/
lujza.j
26.05.20,15:35
Duski..jak phm...vyssie....sak ked furt za rovnaku sumu...mas to stale rovnako drahe...to,ze menej litrof nevadi......to igor ma take počty:D:( ked kupoval ruška drahsie...ale menej a este aj usetril...
Nandrolon
26.05.20,15:46
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.
Mila123
26.05.20,15:50
dievčatá, ktoré máte Draka, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Nandrolon
26.05.20,15:54
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto;) - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme;)
U nás napr. pri 2izb.byte stúpla daň zo 17e na 50. To je už poriadna vysokohorská prirážka. A to sme na rovine.
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Tweety
26.05.20,16:00
Veď je snáď každému jasné, že sa to politické bašovanie predchádzajúcej mestskej garnitúry odzrkadlilo aj tu.
Nandrolon
26.05.20,16:07
Veď je snáď každému jasné, že sa to politické bašovanie predchádzajúcej mestskej garnitúry odzrkadlilo aj tu.
Nie som síce volič smeru, ale ak by tam bola stará garnitúra, toto by si nedovolili.
Ale páči sa mi, že poslušne ako ovca platíš, a ešte si aj povieš, v podstate že "sanuješ" niečo po smere.
Dosť hlúpy postoj, prepáč.
Prečo zrazu neplatí to bohorovné "stačí nekradnúť", ale všetko sa zvyšuje a dosť brutálne???
Však stále každý z tých "vysokointeligentných ultra vzdelancov" tvrdil, že peňazí je dosť, stačí iba nekradnúť.
Takže ostáva iba 1 možnosť - "už kradnú", preto niet peňazí.
veronikasad
26.05.20,16:08
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
misoft
26.05.20,16:08
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Šak to..... ja som toho nášho nevolil - ale oponenta. No ten terajší (predtým minulý) ale zase nasľuboval hory-doly. A ešte sa nechal zvoliť ako poslanec samosprávneho kraja. A výsledky už vidieť - mesto funguje na 75%, úradníci často ani nevedia, čo je ich povinnosťou.
korela
26.05.20,16:10
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto;) - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme;)
U nás napr. pri 2izb.byte stúpla daň zo 17e na 50. To je už poriadna vysokohorská prirážka. A to sme na rovine.
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Ja vlastne už ani nechápem, čo ľudia očakávajú od volieb, keď ich prístup zvolených potom prekvapí.
Mila123
26.05.20,16:11
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Šak to..... ja som toho nášho nevolil - ale oponenta. No ten terajší (predtým minulý) ale zase nasľuboval hory-doly. A ešte sa nechal zvoliť ako poslanec samosprávneho kraja. A výsledky už vidieť - mesto funguje na 75%, úradníci často ani nevedia, čo je ich povinnosťou.
ty si volil toho nášho? aj ten náš pán primátor ostal pri koryte ako primátor, a aj ukazuje sa s Pele....
Bimboka
26.05.20,16:12
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
korela
26.05.20,16:13
Nielen pre bjutyho.
„Túto jahôdku z vlastnej záhradky mi práve poslali moje baby … s textom “Tatino, pozri, o čo si prišiel… a ja pako, tu ešte budem lačné slinky prehĺtať až do noci, kým do Jojky pôjdem.“ napísal premiér na internet."
Má obyvateľov za svojich poddaných, kamarátov, alebo čo?
misoft
26.05.20,16:14
Mila... u nás tiež primátor vároša smerák, teraz už aj poslanec KSK. Mnohí už nechceli smeráka na radnici - kurňa - vyhral to staronový - zase medzi dôchodcami agitoval, opozícii dokonca v obecnom dvojtýždenníku zakázal čokoľvek publikovať (redakčná rada - pod jeho palcom).
Nandrolon
26.05.20,16:16
Duski šaj ja viem....len uz to je take tradicne..kazdy rok viac a viac:(
tohto roku tuším všade - to len aby ti nebolo ľúto;) - aj keď na hlavnú dedinu asik nemáme;)
U nás napr. pri 2izb.byte stúpla daň zo 17e na 50. To je už poriadna vysokohorská prirážka. A to sme na rovine.
Koho ste si zvolili, toho máte. Všetko sa odvíja od politiky, aj keď by sa to niekedy nezdalo.
Ja by som dal aspoň 500% nech sa ľudia riadne klepnú po vačku.
Ja vlastne už ani nechápem, čo ľudia očakávajú od volieb, keď ich prístup zvolených potom prekvapí.
Presne. Preto sa vždy budem smiať, keď nejaký volič terajšej koalície sa bude sťažovať na zvýšenie rôznych poplatkov.
Veď už pred voľbami bolo jasné, kto ako bude narábať s "financiami občanov".
Sulíka ešte napr. stále drží minimálna mzda diferencovaná podľa regiónov. Obávam sa, že na východe budú za chvíľu zamestnanci platiť zamestnávateľovi za to, že im dal prácu
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))
Nandrolon
26.05.20,16:19
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...
pavol54
26.05.20,16:21
Veď je snáď každému jasné, že sa to politické bašovanie predchádzajúcej mestskej garnitúry odzrkadlilo aj tu.
Nie som síce volič smeru, ale ak by tam bola stará garnitúra, toto by si nedovolili.
Ale páči sa mi, že poslušne ako ovca platíš, a ešte si aj povieš, v podstate že "sanuješ" niečo po smere.
Dosť hlúpy postoj, prepáč.
Prečo zrazu neplatí to bohorovné "stačí nekradnúť", ale všetko sa zvyšuje a dosť brutálne???
Však stále každý z tých "vysokointeligentných ultra vzdelancov" tvrdil, že peňazí je dosť, stačí iba nekradnúť.
Takže ostáva iba 1 možnosť - "už kradnú", preto niet peňazí.
podľa perspektívy že sa tá šanca skracuje, robia to rýchlejšie a brutálnejšie, kým sa dá
Mila123
26.05.20,16:26
Mila... u nás tiež primátor vároša smerák, teraz už aj poslanec KSK. Mnohí už nechceli smeráka na radnici - kurňa - vyhral to staronový - zase medzi dôchodcami agitoval, opozícii dokonca v obecnom dvojtýždenníku zakázal čokoľvek publikovať (redakčná rada - pod jeho palcom).
náš je tiež toho razenia, aj primátor a aj parlamentný poslanec a veľký kamoš Pelého (stále sa "špekulovalo" o jeho orientácii ale keď aj Pele tak aj ten náš Jano je taký???).....
Bimboka
26.05.20,16:58
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...
vcera sa dohodli Babis a Matovic. Dnes to bolo v kazdych spravach
https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
https://www.ta3.com/clanok/1184062/bez-testov-a-karanteny-matovic-a-babis-sa-dohodli-na-cestovani.html
P.s. tak podakuj Andrejovi a Igorovi
Žabinka
26.05.20,17:01
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...

oznámenie o 24hodinovom vycestovaní je na stránke mzv.sk odo dňa jeho platnosti, s dodatkom že to platí pre SR, ale nemusí to platiť v konkrétnom zahraničí kam sa chce na 24 hodín vycestovať.. a preto si treba pozrieť aké obmedzenia platia v daných štátoch..
http://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach
Vycestovanie do určitých krajín s návratom na Slovensko do 24 hodín
Povinnosť karantény (štátnej, domácej) alebo predloženia negatívneho testu RT-PCR na ochorenie COVID-19 sa od 21. mája 2020 nebude týkať ani osôb s trvalým alebo prechodným pobytom v SR, ktoré vycestujú do Česka, Chorvátska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska s tým, že je potrebné sa na územie Slovenskej republiky vrátiť do 24 hodín. Pred odchodom zo Slovenska bude potrebné vyplniť formulár o čase opustenia územia, ktorý potvrdí na hraniciach príslušník policajného zboru.
Upozorňujeme, že vyššie uvedené oslobodenie od povinnosti karantény sa vzťahuje na občanov a cudzincov s pobytom v SR pri ceste na územie Slovenskej republiky a nemá vplyv na podmienky vstupu do iných štátov. Pred vycestovaním do zahraničia je potrebné preveriť si podmienky vstupu do danej krajiny.

v prípade 48 hodinového vycestovania je podstatný fakt, je to bolo vyrokované obojstranne, takže by už nemal byť problém vycestovať na 48 hodín do štátu, s ktorým máme obojstrannú dohodu..

keď sme 22.5.potrebovali vycestovať do Pl, bolo to prvé, čo som hľadala na poľskej stránke, aké sú podmienky pre voľný vstup.. keďže to bolo ako bolo, nechcelo sa mi dohadovať s pl policajtom že tam ideme pracovne, vyriešili sme to inak..
Bimboka
26.05.20,17:13
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...
Madarsko
https://slovensko.hnonline.sk/2153370-slovensko-s-madarskom-uzavrelo-dohodu-povolene-budu-dvojdnove-cesty
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Nandrolon
26.05.20,17:16
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...

oznámenie o 24hodinovom vycestovaní je na stránke mzv.sk odo dňa jeho platnosti, s dodatkom že to platí pre SR, ale nemusí to platiť v konkrétnom zahraničí kam sa chce na 24 hodín vycestovať.. a preto si treba pozrieť aké obmedzenia platia v daných štátoch..
http://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach
Vycestovanie do určitých krajín s návratom na Slovensko do 24 hodín
Povinnosť karantény (štátnej, domácej) alebo predloženia negatívneho testu RT-PCR na ochorenie COVID-19 sa od 21. mája 2020 nebude týkať ani osôb s trvalým alebo prechodným pobytom v SR, ktoré vycestujú do Česka, Chorvátska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska s tým, že je potrebné sa na územie Slovenskej republiky vrátiť do 24 hodín. Pred odchodom zo Slovenska bude potrebné vyplniť formulár o čase opustenia územia, ktorý potvrdí na hraniciach príslušník policajného zboru.
Upozorňujeme, že vyššie uvedené oslobodenie od povinnosti karantény sa vzťahuje na občanov a cudzincov s pobytom v SR pri ceste na územie Slovenskej republiky a nemá vplyv na podmienky vstupu do iných štátov. Pred vycestovaním do zahraničia je potrebné preveriť si podmienky vstupu do danej krajiny.

v prípade 48 hodinového vycestovania je podstatný fakt, je to bolo vyrokované obojstranne, takže by už nemal byť problém vycestovať na 48 hodín do štátu, s ktorým máme obojstrannú dohodu..

keď sme 22.5.potrebovali vycestovať do Pl, bolo to prvé, čo som hľadala na poľskej stránke, aké sú podmienky pre voľný vstup.. keďže to bolo ako bolo, nechcelo sa mi dohadovať s pl policajtom že tam ideme pracovne, vyriešili sme to inak..
Neviem, načo mi to tu píšeš, lebo normálny človek si zistí aké podmienky sú pre vstup...
Síce som tu dal SK stránku ale z veľvyslanectva, teda podmienky ČR.
Už som na mobile, takže litánie sa mi písať nechce, ale prečítal som samozrejme aj ČR oficiálne weby, kde bolo toto isté, nakoľko sú to ICH a nie naše podmienky.
Z PL by ste sa neuhádali, skôr si narobili problémy. V podstate som tam pár krát do mesiaca /v tejto kríze/.
Nandrolon
26.05.20,17:21
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...
vcera sa dohodli Babis a Matovic. Dnes to bolo v kazdych spravach
https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
https://www.ta3.com/clanok/1184062/bez-testov-a-karanteny-matovic-a-babis-sa-dohodli-na-cestovani.html
P.s. tak podakuj Andrejovi a Igorovi
Bimbas- za čo im mám ďakovať? Že tam nemôžem byť každý druhý, tretí deň legálne, ale iba párkrát do mesiaca so stiahnutou zadnicou?
Za to by si zaslúžil ten šašo Matovič facku a nie poďakovanie!
edit: ja tu uvediem ofiko web min. zahr. vecí a ty mi tu dáš honelníkov zo sme????
A kde je tam to NAJPODSTATNEJŠIE ako si písal "bez udania dôvodu?"
Ale však môžem skúsiť aj cez ofiko hranicu. Prípadne poviem, že ti idem na pohreb :-))))))))
Ak sa nezrušia striktné výnimky, tak obyčajný človek /aký paradox/ sa tam bez zaklamania nedostane. Počkám na zverejnenie podmienok na oficiálnych weboch.
Bimboka
26.05.20,17:28
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...
vcera sa dohodli Babis a Matovic. Dnes to bolo v kazdych spravach
https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
https://www.ta3.com/clanok/1184062/bez-testov-a-karanteny-matovic-a-babis-sa-dohodli-na-cestovani.html
P.s. tak podakuj Andrejovi a Igorovi
Bimbas- za čo im mám ďakovať? Že tam nemôžem byť každý druhý, tretí deň legálne, ale iba párkrát do mesiaca so stiahnutou zadnicou?
Za to by si zaslúžil ten šašo Matovič facku a nie poďakovanie!
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Kvaka
26.05.20,17:43
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
Nandrolon
26.05.20,17:56
Tak dcéra našla na FB, Igor píše: Práve som dovolal s Andrejom Babišom ... a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény - a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.
????????+????????=VL

ps. To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko,)
Matovičov status o 48 h koloval včera podvečer.
Lenže Matovič klame, klame, klame, resp. úmyselne nehovorí celú pravdu a to sa rovná klamstvu.
Keďže presné usmernenie k 48 hodinám som zatiaľ nenašiel, nakoľko zhruba viem, čo tam bude, tak sa teraz v krátkosti zameriam na tých "skvelých" 24 hodín za hranicami.
Matovič to v podstate prezentoval spôsobom, že na 24h môžete opustiť hranice a vrátiť sa späť bez povinnej karantény a bez testu na Covid 19. OMYL - hranice sa opustiť nedali, nakoľko ČR vyžadovala test na Covid 19.
On sa tvári pred 5,5 milióna ľudí, že niečo vybavil, ale reálne to tak nefunguje. V podstate všekých oklamal. Tí, čo sme v pohraničí vieme, ako to funguje.
Takže na tých 24 hodín sa NEDALO vycestovať bežnému človeku. Boli nejaké výnimky, ktoré sa ale Matoviča vôbec netýkajú.
V skratke povedané, človek musel mať VÁžNY DôVOD na vycestovanie.
Ak si niekto myslel, že zájde na nákup, tak veľký omyl, nezašiel nikde.
Tu je to pekne zadefinované http://www.mzv.sk/web/praha/covid19/podmienky-vstupu
Teraz sa ale vrátim k tým 48 hodinám /ak je to teda pravda/. Ak ČR iba pristúpila k tomu, že človek cestujúci na 48h sa nemusí pri vstupe preukázať testom na Covid 19, tak v podstate je to stále uzavreté.
Ja ako kresťan nemienim klamať na hraniciach, že idem na pohreb, k zubárovi a podobné klamstvá.
Takže som zvedavý, ak niekto povie, že ide na nákup, ide na turistiku, ide do kina, ide na ľad, som fakt zvedavý, či prejde, podľa mňa nie, nakoľko tie prípady, kedy môže človek ísť sa nezmenia. Takže pre bežného občana sú hranice zatvorené /pokiaľ nechce klamať, že ide napr. na pohreb/.
Toto má byť politika Matoviča? Klamať pred celým národom a tváriť sa, čo všetko vybavil, pričom na hraniciach to otáčajú ako na páse? Nepriamo nútiť klamať aj občanov SR, ktorý chcú ísť napr. iba na nákup, lebo Matovič im povedal, že na 24h môžu??
Matovič je veľmi úbohý človek, treba len vyčkať, kedy skončí, lebo on raz skončí.

zadefinovane to bolo 18.5.2020. Od zajtra plati obojstranne 48 hodin pre CR a Madarsko bez udania dovodu
Ak je to tak, tak aspoň niečo, hneď legálne využijem ešte tento týždeň.
Ale ako píšem, tých 24 hodín bol PODVOD NA OBČANOCH, lebo bolo povedané "niečo" a to druhé "podstatné" bolo zamlčané.
Výsledok bol taký, že pokiaľ človek nechcel OKLAMAŤ, tak bol vrátený späť. To je politika, ktorá núti občanov klamať??
Bimboka - máš aj nejaký link na oficiálne usmernenie k tým "48 hodinám"?
Aby ešte nedošlo raz k nedorozumeniu, prečo tvrdím, že Matovič klamal. Povedal niekedy niekde, alebo napísal niekedy niekde, napr., že "milí Slováci, ja vás na 24h pustím za hranice, nemusíte mať test na Covid 19, ale ak prejdete o 10 metrov ďalej, tak vás buď otočia naspäť, alebo budú pýtať čerstvý test na Covid19, takže sa vlastne nedostanete vôbec nikde, a aj s tým "čerstvým testom" musíte mať veľmi vážny a presne vyhranený dôvod Vašej cesty"...
vcera sa dohodli Babis a Matovic. Dnes to bolo v kazdych spravach
https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
https://www.ta3.com/clanok/1184062/bez-testov-a-karanteny-matovic-a-babis-sa-dohodli-na-cestovani.html
P.s. tak podakuj Andrejovi a Igorovi
Bimbas- za čo im mám ďakovať? Že tam nemôžem byť každý druhý, tretí deň legálne, ale iba párkrát do mesiaca so stiahnutou zadnicou?
Za to by si zaslúžil ten šašo Matovič facku a nie poďakovanie!
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
A si si istý aj keď im poviem, že sa idem iba previezť? Alebo do obchodu? Alebo na korčule?
Lebo najvyššie kompetentné funkcie v ČR asi nemajú za priateľa nášho hríba - modráka :-))
babka - ježibabka
26.05.20,18:08
Práve som dohovorila so synom. Hovorili sme o tom, či sa dá, alebo nedá ísť cez hranice. To nikto nevie, lebo je to nejednotné. Pre Českých občanov je to vraj isté, že môžu na 48 hodín prekročiť hranice u Slovákov nad tým špekulujú. Tak si musíme počkať. Od nich z práce sú aj takí, ktorí chodia domov denne. Niektorý colník pustí bez problémov, iný nie. Jedného vraj na hranice musela prísť vyzdvihnúť šéfová s nejakými papiermi a testovačom. S kolegom, s ktorým zvyknú chodiť spolu sa pôjdu otočiť na hranice a zistiť. Len aby ich nešupli do Gabčíkova.
Bimboka
26.05.20,18:12
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
babka - ježibabka
26.05.20,18:15
Bimboka
26.05.20,18:20
Teraz mi poslal toto: http://www.mzv.sk/documents/10182/4115651/pravidla-pre-vstu-navrat-do-cr/4d9a61f8-82ba-4b7c-91c6-7ee77126a291
toto platilo od 26.5.2020 00:00. Od 27.5.2020 plati 48 hodin obojstranne s CR a Madarskom
Nandrolon
26.05.20,18:20
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
babka - ježibabka
26.05.20,18:25
Teraz mi poslal toto: http://www.mzv.sk/documents/10182/4115651/pravidla-pre-vstu-navrat-do-cr/4d9a61f8-82ba-4b7c-91c6-7ee77126a291
toto platilo od 26.5.2020 00:00. Od 27.5.2020 plati 48 hodin obojstranne s CR a Madarskom
Nečítala som. Bol tam aj tento text. Kde sa dá doma otestovať? Dnes od polnoci v cechah zacalo platit toto http://www.mzv.sk/documents/10182/4115651/pravidla-pre-vstu-navrat-do-cr/4d9a61f8-82ba-4b7c-91c6-7ee77126a291
Takze ked by som chcel ist do ciech musim byt otestovany. V televizory hovoria uplne nieco ine.
Nandrolon
26.05.20,18:26
Teraz mi poslal toto: http://www.mzv.sk/documents/10182/4115651/pravidla-pre-vstu-navrat-do-cr/4d9a61f8-82ba-4b7c-91c6-7ee77126a291
To je z ministerstva zahr. vecí, čo som aj ja postoval /ináč link už je asi nefunkčný/.
Treba si uvedomiť, že ak sa zmenilo iba z 24 na 48, tak bežný človek zase nevycestuje...
Bimboka
26.05.20,18:26
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
Kvaka
26.05.20,18:32
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
Nandrolon
26.05.20,18:33
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
A čo potom?
Napíš celý mechanizmus. Systém upozorní na tých, čo zostali? Ďalej komu sa to pridelí? Čo sa bude diať?
Lebo takéto "registrovanie" to je iba BUBUBU. Dodnes nie sme prepojení s inštitúciami navzájom /čo trvá už viac desaťročí/, takže takéto niečo od večera do rána je čisté scifi.
Ale aspoň som dal návod "zopár ľuďom" ako ušetriť za test a vyhnúť sa štátnej karanténe... :-)
sito
26.05.20,18:58
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D

Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania





Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D
... hádam len ešte viem narátať do troch ;) Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú ;)


:D:D:D Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu. :D

Ak dovolis, nie vo vsetkom s tebou suhlasim. Minuly rok som sa bola koncom jula / po vyplateni "preplatkov" informovat u spravcu na aktualny stav na sluzbovom ucte. Aj ked vyplatili preplatky, zostalo tam 37 000 €. Takze zalohove platby by sme mali platit 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok.
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky . Tak sme si znizili zalohove platby tak, aby sme sa drzali mierneho nedoplatku. Teraz su spokojni vsetci.
Tak by sme sito nemali pokazit.

Jasne, že dovolím. Tu si všetci dovoľujú. Niektorí pí, pí, pí si dovoľujú vymazať aj to dobré. Snáď si si všimla pri FPÚaO, či nie?

Tak si sa bola opýtať, máš na to právo, nie len ty, veštci vlastníci bytov v dome.

1/12 zo spotreby, či 1/12 z nákladov bytu na jednotlivé služby?

A rozumieš, čo je to ročné vyúčtovanie? To je vysporiadanie úhrad za užívanie bytu od 1.1. do 31.12., ktoré vlastníci posielajú na účet domu. Dom má mať len jeden účet. V účtovníctve musí viesť samostatne FPÚaO a samostatne jednotlivým bytom úhrady za služby. Ešte aj poplatok za správu domu. Ten si správca sťahuje z toho účtu. Čo sa týka služieb po rozpočítaní nákladov na jednotlivé byty musia byty s nedoplatkom doplatiť sumu nedoplatku na účet domu. Byty, ktoré majú preplatok, tým musí správca sumu preplatku vyplatiť vlastníkom. Takže na konci júla boli stavy za to obdobie nulové.

Vieš, čo to bolo za peniaze tých 37 000 €? To boli zálohové platby na nasledujúci rok, nie za ten rok za ktorý bolo spravené ročné vyúčtovanie. S možno ich bolo aj málo?

1/12 zo 100 % = 8,33 % Takže, keď si vlastníci zaplatia za január 8,33 % ceny za vykurovanie, ale úhrada nákladov je za január 20 % z celkových nákladov domu z čoho má správca zaplatiť ten rozdiel 11,77 %? Cez leto sa nekúri, teda ani neplatí za vykurovanie, ale na jeseň do konca roka, tiež nie?

Ty si si znížila úhrady, zálohy o 37 €. V poriadku, a čo mali nedoplatok, vydelili si ho 12 a zvýšili si zálohy sami, či správca im zvýšil? Ak áno a všetci ste spokojní, tak ja tiež! :D
Mila123
26.05.20,19:00
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
Veronika som tvojim dlžníkom.......ďakujem
sito
26.05.20,19:12
sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???

Katy, kopírovať si to nemusíš, no po sebe si si to mohla prečítať. Ja som si to prečítal pozorne. Ja som tie vaše zmluvy ozaj nečítal. Ale isto to nemáte v nich napísané ako ste to napísali vy. Aj takí blbci sú u vás? Správcovi platia viac ako treba a na chleba si idú požičať?

Či budeš mať dlh, nedoplatok/preplatok, to nezávisí len na Tebe, tvojom správaní sa v dome. Môžeš počítať, ale nikdy na 100 %, vždy nejaké +/-. 100 % to dostaneš až, alebo do 31.05. :D
sito
26.05.20,19:31
sito - k tomu tvojmu poslednému (nejdem to celé citovať) - neviem fakt o čom tam píšeš??? Akokeby sme si nevedeli prečítať zmluvy, ktoré máme uzatvorené? a tiež si asik nepozorne čítal, čo som napísala - či?
Ak si niekto dobrovoľne dá vyššie zálohové platby, ako treba - na čokoľvek, či už energie, alebo bývanie ... a potom sa stane, že si musí žiadať úver od banky, lebo nemá dosť na ostatné - tak je to len jeho vec. Zrejme má vidinu veľkého preplatku dakedy o rok ??
Ale ak dovolíš - ja takéto konanie nikdy nepochopím , žiadne dlhy si nerobím, viem si zrátať, či budem doplácať a či nie. A keď aj tu na porade čítam tie témy o exekútoroch a všelijakých zbytočných dlhoch, poplatkoch ... tak len "zíram", že ako môže niekto takto uvažovať ???Dnes som stretla susedu, pytala som sa na vyúčtovanie - ze preplatok vyse 800€... Vraj dobrovolne platí nesacne o 70€ viac ako je predpis, aby nemala nedoplatok... Pomyslela som si svoje, radšej si ich nechám na poducte v banke, ako uverovat OSBD.

Veronika, keď platila 70 € mesačne naviac, vlastne mala 40 € nedoplatok, že +/- ?

Uviedla, pohoršovala si sa nad svoju výslednú sumou za teplú vodu na 1m3. No neuviedla si ten tvoj ročný nedoplatok, tak ako Tebe uviedla suseda. A nevieš kto Ťa úveroval, aby si mohla používať teplú vodu v roku 2019 v takej miera akej si ju užívala? Tá tvoja suseda! :D

No Ty by si mohla vedieť, že ak je povinnosť OSBD zriadiť každému domu v jeho správe vlastný účet, tak peniaze na ňom nie sú majetkom OSBD. Ale sú majetkom spoluvlastníkov domu, teda všetkých vás v dome. Ak na tom účte chýbajú peniaze, chýbajú všetkým, no nie všetci sú dlžníci, či? Ty ich máš radšej v peňaženke, svojej.
veronikasad
26.05.20,19:45
Marcel. neviem o akej mojej peňaženke píšeš. Platím tolko, kolko mám v mesačnom predpise. Zrejme tak robí väčšina vlastníkov bytov v našom dome ... Predpis úhrad dostávame z OSBD, samozrejme že dom má vlastný účet a OSBD robí správcu domu. Nevyznám sa v odborných termínoch, tak prepáč, ak sa nevyjadrujem dosť presne.

Nedoplatok za teplú vodu mám 134€, celkový nedoplatok 110€. Skutočné (prepočítané náklady( za 17m3 teplej vody 326,20€

Nedozvedela som sa tu, či tých 19€/m3 teplej vody, tak ako som urobila prepočtom, je vela.. Dnes som zisťovala v iných domoch na našom sídlisku, známemu vyšlo 14€ ...

Susedino vyúčtovanie som nevidela, neviem jej spotrebu vody, tak ani neviem či po prepočte je cena na m3 rovnaká u všetkých vlastníkov domu - to si ešte zistím
veronikasad
26.05.20,20:01
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
Veronika som tvojim dlžníkom.......ďakujem
Jarka, toto si videla ?

https://www.socpoist.sk/aktuality-zamestnavatelia--z-13-platu-vyplateneho-tento-rok-sa-poistne-na-socialne-poistenie-stale-plati-/48411s68673c
Mila123
26.05.20,20:29
dievčatá, ktoré máte Dra, Janka M. uverejnila 13. a 14. platy a ich zdaňovanie a zodvodňovanie niekedy t. r. ale neviem to nájsť, vie mi niektorá z vás pomôcť?
Jarka, sú tam dve temy, neviem pridat link z tabletu tak opisem nazov :
13. plat 2019 (2020) základ dane - poistné z 13.1.2020
Usmernenie MF SR a FRSR k uplatneniu poistneho z letneho a vianočného platu z 3.3.2020
Veronika som tvojim dlžníkom.......ďakujem
Jarka, toto si videla ?

https://www.socpoist.sk/aktuality-zamestnavatelia--z-13-platu-vyplateneho-tento-rok-sa-poistne-na-socialne-poistenie-stale-plati-/48411s68673c
ďakujem, ako v roku 2019 tak sa platí aj v roku 2020 (aj 13
. aj v 14. platoch to platí)
babka - ježibabka
27.05.20,04:37
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
Presne tú poslednú vetu mi povedal aj syn. Prísť môžu bez kontroly iba občania ČR. Slováci, ktorí tam pracujú a žijú, musia byť testovaní.
Bimboka
27.05.20,04:56
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
A čo potom?
Napíš celý mechanizmus. Systém upozorní na tých, čo zostali? Ďalej komu sa to pridelí? Čo sa bude diať?
Lebo takéto "registrovanie" to je iba BUBUBU. Dodnes nie sme prepojení s inštitúciami navzájom /čo trvá už viac desaťročí/, takže takéto niečo od večera do rána je čisté scifi.
Ale aspoň som dal návod "zopár ľuďom" ako ušetriť za test a vyhnúť sa štátnej karanténe... :-)
Ked sa raz budu vracat z CR pri kontrole im to spocitaju
Nandrolon
27.05.20,05:01
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
Presne tú poslednú vetu mi povedal aj syn. Prísť môžu bez kontroly iba občania ČR. Slováci, ktorí tam pracujú a žijú, musia byť testovaní.
To je jedna komédia.
Slováci, ktorí tu OSOBNE prišli zo zahraničia voliť Čaputovú, potom Matoviča sa tu teraz nemôžu dostať.
Nemyslím teraz konkrétne na Vás, ale aj v našej rodine sú takí. Tí, ktorí sa za neho bili do krve tu teraz kvôli nemu nemôžu prísť na návštevu :-)
Bimboka
27.05.20,05:03
Ja ale samozrejmé, že majiteľ si nedá nižšie zálohové platby, aby nemal prípadný nedoplatok.
... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá;)

Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D

Ja tiez nevidim najmensi dovod "ukladat" si peniaze u spravcu. Platby mame nastavene na mierny nedoplatok. K preplatku sa dostanes aj tak az po 60 dnoch od vyuctovania





Keď Ťa nezarmúti prípadný nedoplatok, prečo nie ... :D
... hádam len ešte viem narátať do troch ;) Pprečo by som ja mala niekoho úverovať, ak nemusím? - rdšej nech mňa úverujú ;)


:D:D:D Dievčatá, dievčatá vy si to ale viete spočítať, teda napočítať " radšej menej ako viac " Ak by boli tak vyscaní všetci v dome ako vy, z čoho by mal tie služby dodávateľom mal zaplatiť správca, či predseda SVB? Či až po odstavení služieb pre dom by ste?

Inak!

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie, výšku mesačných úhrad za plnenia,"

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,"

O tom koľko, či len koľko sa bude platiť za plnenia v dome nerozhoduje jedinec, jeden vlastník bytu. Rozhodujú v prvom rade spoluvlastníci domu, nie správca, nie predseda SVB, spoluvlastníci domu. :D

Ak dovolis, nie vo vsetkom s tebou suhlasim. Minuly rok som sa bola koncom jula / po vyplateni "preplatkov" informovat u spravcu na aktualny stav na sluzbovom ucte. Aj ked vyplatili preplatky, zostalo tam 37 000 €. Takze zalohove platby by sme mali platit 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok.
P.s. Ked nam prvy po namontovani meracov tepla vypocitali "preplatok" 540 €, susedia isli puknut od zlosti. Vraj ako je to mozne, ked oni mali nedoplatky . Tak sme si znizili zalohove platby tak, aby sme sa drzali mierneho nedoplatku. Teraz su spokojni vsetci.
Tak by sme sito nemali pokazit.

Jasne, že dovolím. Tu si všetci dovoľujú. Niektorí pí, pí, pí si dovoľujú vymazať aj to dobré. Snáď si si všimla pri FPÚaO, či nie?

Tak si sa bola opýtať, máš na to právo, nie len ty, veštci vlastníci bytov v dome.

1/12 zo spotreby, či 1/12 z nákladov bytu na jednotlivé služby?

A rozumieš, čo je to ročné vyúčtovanie? To je vysporiadanie úhrad za užívanie bytu od 1.1. do 31.12., ktoré vlastníci posielajú na účet domu. Dom má mať len jeden účet. V účtovníctve musí viesť samostatne FPÚaO a samostatne jednotlivým bytom úhrady za služby. Ešte aj poplatok za správu domu. Ten si správca sťahuje z toho účtu. Čo sa týka služieb po rozpočítaní nákladov na jednotlivé byty musia byty s nedoplatkom doplatiť sumu nedoplatku na účet domu. Byty, ktoré majú preplatok, tým musí správca sumu preplatku vyplatiť vlastníkom. Takže na konci júla boli stavy za to obdobie nulové.

Vieš, čo to bolo za peniaze tých 37 000 €? To boli zálohové platby na nasledujúci rok, nie za ten rok za ktorý bolo spravené ročné vyúčtovanie. S možno ich bolo aj málo?

1/12 zo 100 % = 8,33 % Takže, keď si vlastníci zaplatia za január 8,33 % ceny za vykurovanie, ale úhrada nákladov je za január 20 % z celkových nákladov domu z čoho má správca zaplatiť ten rozdiel 11,77 %? Cez leto sa nekúri, teda ani neplatí za vykurovanie, ale na jeseň do konca roka, tiež nie?

Ty si si znížila úhrady, zálohy o 37 €. V poriadku, a čo mali nedoplatok, vydelili si ho 12 a zvýšili si zálohy sami, či správca im zvýšil? Ak áno a všetci ste spokojní, tak ja tiež! :D
Ja som si upravila zalohove platby na 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok. Nie vsetci to urobili, niektori sa vytesuju z "preplatku". Ti co mali nedoplatok, tym zvysil zalohove platby spravca.
Na sluzbovom ucte by idealne mala byt koncom kazdeho mesiaca nula. Kolko spravca vybral na zalohove platby, tolko zaplatil dodavatelom. Tych 37 000 € po vyplateni preplatkov znamena, ze spravca vybera vysoke zalohove platby
Bimboka
27.05.20,05:07
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.
Presne tú poslednú vetu mi povedal aj syn. Prísť môžu bez kontroly iba občania ČR. Slováci, ktorí tam pracujú a žijú, musia byť testovaní.
To je jedna komédia.
Slováci, ktorí tu OSOBNE prišli zo zahraničia voliť Čaputovú, potom Matoviča sa tu teraz nemôžu dostať.
Nemyslím teraz konkrétne na Vás, ale aj v našej rodine sú takí. Tí, ktorí sa za neho bili do krve tu teraz kvôli nemu nemôžu prísť na návštevu :-)
Kvoli virusu nemozu cestovat ani Cesi, Poliaci, Madari................. nielen my. Kvôli komu nemozes vycestovat do Polska ? Lebo Poliaci uzavreli vsetky svoje hranice
Nandrolon
27.05.20,05:12
Ako je doriešené, keď tisíce "repatriantov z ČR", ktorí nechcú ísť do štátnej katantény /v nedeľu sa jeden vracal spať do Prahy cca 350 km/, si vytlačia tlačivo, že idú na 48 hod., dajú si ho na hranici potvrdiť a už tu zostanú niekoľko mesiacov???????
Ako to má ten expert doriešené???
Takto sa vyhnú aj testu, aj štátnej karanténe, aj fajne nás nakazia :-)))
tak, ze na hraniciach si ich zaregistruju
A čo potom?
Napíš celý mechanizmus. Systém upozorní na tých, čo zostali? Ďalej komu sa to pridelí? Čo sa bude diať?
Lebo takéto "registrovanie" to je iba BUBUBU. Dodnes nie sme prepojení s inštitúciami navzájom /čo trvá už viac desaťročí/, takže takéto niečo od večera do rána je čisté scifi.
Ale aspoň som dal návod "zopár ľuďom" ako ušetriť za test a vyhnúť sa štátnej karanténe... :-)
Ked sa raz budu vracat z CR pri kontrole im to spocitaju
Nikto nikomu nič počítať nebude. Nie je na to softvér, neexistujú databázy a "so všetkým" robia iba ľudia, ktorí sú "omylní".
Rád by som si pozrel nejakú štatistiku, kde by bolo písané, koľko ľudí sankcionovali za nedodržanie 48 hodín.
Podľa mňa žiadna štatistika nebude, lebo policajti to nijako neevidujú, a ak aj evidujú, nemajú na to žiaden softvérový systém, ktorým by to mohli zabezpečiť.
Okrem toho aj zmeny na hraniciach sa menia, vždy je možnosť zle niečo zapísať a tak.
Okrem toho ako si predstavuješ vôbec tú evidenciu bol si niekedy teraz na hraniciach??
buchač
27.05.20,05:14
KRISTUŠÁT....necitujte tie citácie citácii !!!
SAMÁ citácia a k nej jedno dve slová.
KUWA, jak u yebnutých, šak to sa nedá čítať.
STE LENIVÍ upraviť príspevok ?
sito
27.05.20,05:20
Marcel. neviem o akej mojej peňaženke píšeš. Platím tolko, kolko mám v mesačnom predpise. Zrejme tak robí väčšina vlastníkov bytov v našom dome ... Predpis úhrad dostávame z OSBD, samozrejme že dom má vlastný účet a OSBD robí správcu domu. Nevyznám sa v odborných termínoch, tak prepáč, ak sa nevyjadrujem dosť presne.

Nedoplatok za teplú vodu mám 134€, celkový nedoplatok 110€. Skutočné (prepočítané náklady( za 17m3 teplej vody 326,20€

Nedozvedela som sa tu, či tých 19€/m3 teplej vody, tak ako som urobila prepočtom, je vela.. Dnes som zisťovala v iných domoch na našom sídlisku, známemu vyšlo 14€ ...

Susedino vyúčtovanie som nevidela, neviem jej spotrebu vody, tak ani neviem či po prepočte je cena na m3 rovnaká u všetkých vlastníkov domu - to si ešte zistím

Veronika, že ráno býva vraj múdrejšie. Mne sa nemusíš omlúvať, každého vec ako sa stará o svoje veci. Predpis dostaneš, toľko platíš, toľko dáš z peňaženky. Či to bolo dosť alebo málo na rok sa človek dozvie až v máji na budúci rok. Teda či on úveroval dom alebo dom úveroval jeho. Nie OSBD.

326,20 : 17 = 19,19 €.

326,20 - 134 = 192,2; 192,2 : 12 = 16,02 €. To by mal byť tvoj mesačný predpis, záloha na teplú vodu, ktorá nestačila pokryť náklady na teplú vodu. Aby pokryla náklady musela by byť v sume 27,18 €.

Čo sa stalo?

1. Zvýšila sa spotreba domu.
2. Zvýšila sa cena za teplo v teplej vode.
3. Zvýšila sa spotreba teplej vody v byte.
4. Boli počas roka uhrádzané predpísané zálohy na teplu vodu.
5. Bola nesprávne napočítaná záloha bytu na teplú vodu.

Čo môže spôsobiť rozdiel medzi fakturačným a bytovými vodomermi?

1. Každý fakturačný vodomer má toleranciu +/- 5 %. Výhodné by bolo pre dom na päte domu to mínus. Tie v bytoch tiež, tiež v byte by každý vlastník chcel mať to mínus. Ale, ale ... nikto nevie či má plus a či mínus.

2 . Pravdepodobne odpisujete z vodomerov v bytoch len m3, nie litre, ale vodomery ich namerajú.

3. Rozdiel v čase odpisu fakturačného vodomeru a v čase odpisu všetkých vodomerov v bytoch.

Čo spôsobuje rozdiel v bytoch v cene na jednotku rozpočítania tepla m3 v teplej vode?

Základná a spotrebná zložka. Čim menej sa v byte míňa teplej vody, tým má byt vyššiu cenu za 1m3. A opačne, čím viac sa v byte míňa teplej vody, tým má byt nižšiu cenu za 1m3.

V bytoch sa merajú tri veci, služby, plnenia. Zo zákona sú dve merania povinné, teplá voda, teplo na vykurovanie. Studená voda zo zákona, ak sa spoluvlastníci domu dohodnú na jej meraní v bytoch. Pri tých to meraniach v bytoch si nikto nemôže povedať, že si zaplatí svoje náklady, ostatné náklady ho nezaujímajú. To si môže povedať pri elektrine, plyne, len. Zo všetkých spoločných nákladov za služby v dome byt uhrádza len a len podiel.

Porovnávanie medzi domami? To je ako porovnávať prečo všetci nemáme rovnaké číslo topánok. Veď predsa ich všetci nosíme na nohách.

V čom je teda chyba v kom?
Nandrolon
27.05.20,05:22
Podľa tohto https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=pri-jedno-ci-dvojdnovom-opusteni-slovenska-vam-policia-na-hraniciach-potvrdi-cas-odchodu-majte-pripraveny-formular by mali byť osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v ČR pustené na Slovensko bez karantény a testu.
Kvaka + Ježibabka - predpokladám, že vaši blízky tam majú trvalý alebo prechodný pobyt, keď tam dlhodobo žijú, nie?
Akurát márne hľadám, to, čo písal Matovič na svojom FB, že "bez obmedzenia. Lebo v uvedenom vyhlásení sa píše, že všetko platí ako pri 24 hodinovom opustení, takže bez "návštevy príbuzných, pohrebu a podobných výmyslov" nebude žiaden nákup!
Oliwa
27.05.20,05:29
ved mozes do CR otacat kazdych 48 hodin - tak podakuj Andrejovi aspon
Takže Matovičov status bude teraz nahrádzať vládne opatrenia? Pozri si debatu k tomu, čo si priložil https://svet.sme.sk/c/22411989/cestovanie-medzi-ceskom-a-slovenskom-do-48-hodin-bude-od-stredy-bez-testov-a-karanteny.html
Citujem: "Tipujem, že medzi Matovičovym fejsbúkovým statusom o uvoľnení vzájomného cestovania meczi ČR a SR na 48 hodín a stavom, keď to naozaj bude fungovať, bude ešte cesta dlhá a tŕnistá a na tú stredu 27.5. by som sa osobne moc nespoliehal.".
to nie je status Matovica
http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus
Matovičov status má ešte aj P.S.: "To isté bude platiť aj pre Čechov žijúcich na Slovensku pri ceste do Čiech a pre Slovákov žijúcich v Čechách pri ceste na Slovensko".
To nie je takto na stránke minv.sk, ale asi zle čítam?? Občan SR s trvalým pobytom v SR, ktorý má prechodný pobyt v ČR príde na Slovensko a potom čo???
Podľa všetkého mi príde iba zať s vnukom. Iba oni sú občania ČR.

https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19
https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/cesko-podmienky-vstupu-a-cestovania?_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2F cestovanie_a_konzularne_info%2Foznamy_a_upozorneni a_pred_cestovanim
babka - ježibabka
27.05.20,06:31
Nandy ďakujem. Poslala som mu odkaz. Asi to zmenili s tým trvalým, alebo prechodným pobytom, lebo sa odvolával práve na to. Neviem, kde to čítal, ale včera mi písal toto. Kopírujem: Hned v prvej vete je ze pri vstupe do CR mozu ist na 48 hodin len * občania SR a EÚ bez povoleného trvalého alebo prechodného pobytu na území ČR
misoft
27.05.20,07:09
mimotemy

KRISTUŠÁT.........................
A koľkokrát som im to už i ja pripomínal?
Ale nečítajú, nepočúvajú, ZA*SIERA*JÚ celé stránky!
marjankaj
27.05.20,07:46
No uvidíme ako to dopadne ak v nedeľu zatvoria obchody. V Maďarsku už to skúsili.
Zrejme kopec ľudí bude mať voľné nielen nedele.
https://www.topky.sk/cl/10/1909751/Iniciativa-tvrdi--ze-obchody-by-mali-ostat-v-nedelu-otvorene--O-pracu-moze-prist-40-tisic-ludi
Dáša_
27.05.20,07:58
No uvidíme ako to dopadne ak v nedeľu zatvoria obchody. V Maďarsku už to skúsili.
Zrejme kopec ľudí bude mať voľné nielen nedele.
https://www.topky.sk/cl/10/1909751/Iniciativa-tvrdi--ze-obchody-by-mali-ostat-v-nedelu-otvorene--O-pracu-moze-prist-40-tisic-ludi

možno by bolo fajn pozrieť sa, ktoré krajiny v Euóope majú v nedeľu tie obchody otvorené.
Katy a R
27.05.20,08:04
mne sa celkom páči belgický model - že 1 deň v týždni majú zavreté - ale obchodník si sám stanoví, že ktorý.
lujza.j
27.05.20,08:24
Dáša_
27.05.20,08:31
https://denniks.sk/43086/ceske-medicinske-spicky-tvrdo-o-pandemii-zdraveho-cloveka-covid-19-nezabije-bol-to-medialny-virus/

no veď o to išlo, ako ochrániť tých najslabších, respektíve ako docieliť, že si s nimi dokáže naše zdravotníctvo poradiť. Aj keď teda keď som kedysi na začiatku čítala, koľko zomrelo napríklad v Taliansku aj zdravotníkov, tak neviem... O Číne ani nehovorím
marjankaj
27.05.20,09:21
mne sa celkom páči belgický model - že 1 deň v týždni majú zavreté - ale obchodník si sám stanoví, že ktorý.
No mne nikto neprikazuje nakupovať v nedeľu, ani nezakazuje. Neviem prečo na to musí byť zákon. Nech si tí v obchodoch rozhodnú, či to tak chcú.
Ani Vašečkovi nikto neprikazuje ani nezakazuje ísť na interrupciu. Ako sa takýto analfabet dostal do parlamentu? Prečo o tomto nenechajú rozhodovať ženy? V parlamente je iba 32 žien, teda muži ich ľahko prehlasujú.
ústava SR
Čl. 1
(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.
sito
27.05.20,09:56
Ja som si upravila zalohove platby na 1/12 skutocnej spotreby za predchadzajuci rok. Nie vsetci to urobili, niektori sa vytesuju z "preplatku". Ti co mali nedoplatok, tym zvysil zalohove platby spravca.
Na sluzbovom ucte by idealne mala byt koncom kazdeho mesiaca nula. Kolko spravca vybral na zalohove platby, tolko zaplatil dodavatelom. Tych 37 000 € po vyplateni preplatkov znamena, ze spravca vybera vysoke zalohove platby

:eek: kúúúrva :D:D:D to aj doma tak hospodáriš, že na konci každého mesiaca máš NULU, si bez peňazí? To sa ten tvoj ozaj musí nadrieť, aby ťa uživil. :D

U nás správca vždy po ročnom vyúčtovaní a reklamačnej dobe vydá každému bytu nový predpis na 12 mesiacov. Nikto nemôže platiť menej. Ak, tak nedoplatky musí správca od neplatičov vymáhať zo zákona je to jeho povinnosť. Ale nikomu nie je bránené si voči predpisu môže priplatiť na svoje konto viac ako má predpísané. O tie peniaze nepríde, tie mu správca v ročnom vyúčtovaní vráti. Za rok za ktorý je ročné vyúčtovanie mu zostane na konte NULA. Ale nie na jeho konte na tom nezostane NULA. Dokonca tam má uhradenú jednu platbu vopred.

Dom má len a len jeden účet v banke, účet domu, ten je spoločný. Z toho platí správca faktúry za služby ich dodávateľom do domu za dom, jeho spoluvlastníkov.

Ešte raz. Tých 37 000 € sú zálohové platby za služby od 1.1. do 31.7. plus mesačné platby bytov vopred, teda aj dlh bytov a aj preplatené úhrady bytov a mínus náklady za uhradené faktúry dodávateľom za poskytnuté v tom období. Na tom účte by mali byť aj peniaze, ktoré má dom vedené vo FPÚaO. Že by ste vy mali v banke dva účty?

Pozorne si prečítaj to niže citované, hlavne to medzi výkričníkmi, ak vieš čítať s porozumením, tak to pochopíš. Ak nie, no nič, pokrútim hlavou ako Katy a pomyslím si " čo sme to za ľudia" ... či, čo sú to za ľudia? :D

"Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov, lodžií a tých terás, ktoré sú spoločnými časťami domu.

!!! Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv. !!! "

:D:D:D
Bimboka
27.05.20,10:03
:eek: kúúúrva :D:D:D to aj doma tak hospodáriš, že na konci každého mesiaca máš NULU, si bez peňazí? To sa ten tvoj ozaj musí nadrieť, aby ťa uživil. :D

U nás správca vždy po ročnom vyúčtovaní a reklamačnej dobe vydá každému bytu nový predpis na 12 mesiacov. Nikto nemôže platiť menej. Ak, tak nedoplatky musí správca od neplatičov vymáhať zo zákona je to jeho povinnosť. Ale nikomu nie je bránené si voči predpisu môže priplatiť na svoje konto viac ako má predpísané. O tie peniaze nepríde, tie mu správca v ročnom vyúčtovaní vráti. Za rok za ktorý je ročné vyúčtovanie mu zostane na konte NULA. Ale nie na jeho konte na tom nezostane NULA. Dokonca tam má uhradenú jednu platbu vopred.

Dom má len a len jeden účet v banke, účet domu, ten je spoločný. Z toho platí správca faktúry za služby ich dodávateľom do domu za dom, jeho spoluvlastníkov.

Ešte raz. Tých 37 000 € sú zálohové platby za služby od 1.1. do 31.7. plus mesačné platby bytov vopred, teda aj dlh bytov a aj preplatené úhrady bytov a mínus náklady za uhradené faktúry dodávateľom za poskytnuté v tom období. Na tom účte by mali byť aj peniaze, ktoré má dom vedené vo FPÚaO. Že by ste vy mali v banke dva účty?

Pozorne si prečítaj to niže citované, hlavne to medzi výkričníkmi, ak vieš čítať s porozumením, tak to pochopíš. Ak nie, no nič, pokrútim hlavou ako Katy a pomyslím si " čo sme to za ľudia" ... či, čo sú to za ľudia? :D

"Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov, lodžií a tých terás, ktoré sú spoločnými časťami domu.

!!! Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv. !!! "

:D:D:D
Jasne, ze mame 2 ucty. Sluzbovy a FO. Ked niekto chce platit viac, je to jeho vec. Ja platim 1/12 skutocnej spotreby za predchadzahuci rok. Za tieto peniaze spravca nakupi "sluzby" pre mna. Ak by kazdy platil ako ja, na sluzbovom ucte by kazdy mesiac bola nula
marjankaj
27.05.20,10:12
Tu vyhlásili súťaž o najdlhší príspevok? Koľko je prvá cena?:rolleyes:
buchač
27.05.20,10:15
PRE BIMBAMBONKU ...a hneď dva krát...lebo opakovanie je matka múdrosti.


KRISTUŠÁT....necitujte tie citácie citácii !!!
SAMÁ citácia a k nej jedno dve slová.
KUWA, jak u yebnutých, šak to sa nedá čítať.
STE LENIVÍ upraviť príspevok ?

KRISTUŠÁT....necitujte tie citácie citácii !!!
SAMÁ citácia a k nej jedno dve slová.
KUWA, jak u yebnutých, šak to sa nedá čítať.
STE LENIVÍ upraviť príspevok ?
Kvaka
27.05.20,10:21
Niektorí to asi ani nevedia upraviť . :) :) Treba im to vysvetliť, ako sa s takým viacnásobnými citáciami (QUOTES) pracuje. Skúste to hlavne jednoducho, kto tak vie.:) :)
Kvaka
27.05.20,10:25
Tiež som si pri čítaní tém všimla, že sú zmazané príspevky, ktoré ani nemuseli byť zmazané, stačí z niektorých iba vymazať nevhodné slovo, text, ak príspevok ako taký inak neporušuje etiketu.
Kvaka
27.05.20,10:28
Dnes sme boli v meste na pošte, vybaviť pre syna splnomocnenie na preberanie všetkých zásielok, dali sme si zmrzku, kúpili hotový obed a ja mám pohodičku.
marjankaj
27.05.20,10:35
Tiež som si pri čítaní tém všimla, že sú zmazané príspevky, ktoré ani nemuseli byť zmazané, stačí z niektorých iba vymazať nevhodné slovo, text, ak príspevok ako taký inak neporušuje etiketu.
Anka kto by sa s tým babral? Na vymazanie príspevku stačí pár klikov. Kto by všetko čítal? A richard to aj tak nerobí.
Kvaka
27.05.20,10:41
Janko, je to skoro rovnaký počet klikov, dám príspevok editovať, vymažem slová a uložím. Pri mazaní celého príspevku asi dva kliky? Niekedy sa stratí súvislosť, ak sa taký príspevok s nevhodnou citáciou zmaže. Čo robí Richard, neviem.
korela
27.05.20,10:45
Janko, je to skoro rovnaký počet klikov, dám príspevok editovať, vymažem slová a uložím. Pri mazaní celého príspevku asi dva kliky? Niekedy sa stratí súvislosť, ak sa taký príspevok s nevhodnou citáciou zmaže. Čo robí Richard, neviem.
Stotožňujem sa s tým.
buchač
27.05.20,10:53
Janko, je to skoro rovnaký počet klikov, dám príspevok editovať, vymažem slová a uložím. Pri mazaní celého príspevku asi dva kliky? Niekedy sa stratí súvislosť, ak sa taký príspevok s nevhodnou citáciou zmaže. Čo robí Richard, neviem.

Ak niekto nevie editovať, nech sa naučí ?
Čo robí Richard ? Odpoveď chceš slušnú alebo od srdca.
Tá slušnejšia verzia je...ROBÍ HOVNO !!!
marjankaj
27.05.20,10:59
Janko, je to skoro rovnaký počet klikov, dám príspevok editovať, vymažem slová a uložím. Pri mazaní celého príspevku asi dva kliky? Niekedy sa stratí súvislosť, ak sa taký príspevok s nevhodnou citáciou zmaže. Čo robí Richard, neviem.
Anka keď editujem dlhý príspevok, tak mi veľmi dlho trvá kým nájdem "nevhodné" slovo. Zobrazia sa mi tri riadky a musím to posúvať. A ak si moderátor, tak nemáš problém vymazať celý príspevok na dva kliky.
korela
27.05.20,11:11
No uvidíme ako to dopadne ak v nedeľu zatvoria obchody. V Maďarsku už to skúsili.
Zrejme kopec ľudí bude mať voľné nielen nedele.
https://www.topky.sk/cl/10/1909751/Iniciativa-tvrdi--ze-obchody-by-mali-ostat-v-nedelu-otvorene--O-pracu-moze-prist-40-tisic-ludi
Ako to dopadne? Ako v Rakúsku a mnohých iných štátoch.
Stále tu vypisujem, že mi chýbajú v tlači v článkoch porovnávania s inými štátmi. Stále sa píše iba v našom lokálnom pohľade.
.
"V aktuálnej situácii si obchodníci vážia každý jeden deň, kedy môžu dobiehať straty, ktoré im vznikli núteným zatvorením takmer na dva mesiace," uviedol v stanovisku pre médiá zástupca ISKM Daniel Krakovský."
Pri takomto vyhlásení nechápem najmä iba jednu vec a to, či sa obyvateľstvu zväčší aj objem peňaženky. Pretože každá rodina má svoj rozpočet viac-menej ustálený a kór v týchto časoch. Čo prevratné očakáva obchod od zákazníkov?

.

Keby mali ľudia zárobky, z ktorých by sa dalo normálne vyžiť, tak by sa nenaháňali za prácou s príplatkami počas víkendov a určite by ich radšej strávili ako napr. Sajfa.

.

Ja sa k tomuto, podľa mňa umelo vyrobenému problému, staviam ako obyčajný obyvateľ, bez náboženského pohľadu s dôrazom na prírodu. Každý si zaslúži jeden stíšený deň v týždni, aj neživá príroda, ešte nedávno sme sa rozplývali nad obnovovaním fauny po prvých dňoch karantény, a už zasa ide mamon diktovať ľuďom spôsob života.

.

A tiež to vnímam ako nabúravanie rodiny ako takej, ak to nepôjde cez jednu ideu, bude sa tlačiť cez druhú a tretiu.

Stačí si porovnať skupiny obyvateľstva, ktoré v tých chrámoch obchodu počas nedieľ strácajú svoj drahocenný čas.
Dáša_
27.05.20,11:39
Pridám dva postrehy z inej diskusie o zabretých obchodoch - Korčuliari si pochvaľovali, že veľké parkoviská sú prázdne a tak je to super na korčuľovanie. A bicyklisti si pochvaľovali, že keď sú v nedeľu zavreté obchody, tak je celkovo na cestách menej ľudí a lešie sa bicykluje.
korela
27.05.20,11:48
Prišli mi zábery z posledného víkendu, "... kde ste boli? ... nespoznávam." Neverila by som, že z ich ZOO, lebo prvýkrát prišli snímky úplne iné, lebo doteraz občas záber na nejakého konkrétneho tvora a teraz zábery vo veľkom na záhradu, pretože sa dalo fotiť. Chodníky bez ľudí, krásna výsadba, stromy. Prečo? Lebo v ten deň prišlo iba 390 návštevníkov a nie ako v predchádzajúcom bežnom dennom priemere 6 až 8 tis.
https://portal.zoopraha.cz/vstup/ ukazuje aktuálny počet návštevníkov

Zoo Praha - piata najlepšia na svete.
korela
27.05.20,11:57
Pridám dva postrehy z inej diskusie o zabretých obchodoch - Korčuliari si pochvaľovali, že veľké parkoviská sú prázdne a tak je to super na korčuľovanie. A bicyklisti si pochvaľovali, že keď sú v nedeľu zavreté obchody, tak je celkovo na cestách menej ľudí a lešie sa bicykluje.
Môj pohľad bežného obyvateľa, citeľne menej dopravy, predchádzajúce dva mesiace boli balzamom pre dušu.
Prečo by nemohli byť stíšené aspoň nedele? Ako kedysi a nikto nereptal, bolo to súčasťou našej kultúry.
Nie som tu sama, čo spomína na otvorené obchody všetkého druhu iba do 18. hod., v sobotu doobeda. A všetko si ľudia nakúpili.
Čo sa mi však páčilo v Budapešti, že mali potraviny otvorené v centre do cca 21. hod. počas týždňa, ako cez víkend ??? Lebo veľkomesto? Neviem ako v menších mestách.
misoft
27.05.20,12:28
...........to aj doma tak hospodáriš, že na konci každého mesiaca máš NULU, si bez peňazí? To sa ten tvoj ozaj musí nadrieť, aby ťa uživil. :D.............
mimotemy
Marcel - tej Bimbule to budeš darmo vysvetľovať - ona má "svoju" pravdu, ona má "svoje" zákony, ona si "platí" podľa svojho... a na ostatných kašle. A teraz tu rozumy rozdáva.

Takže - zbytočne tu budeš citovať platné a vydané zákony, keď pre ňu je to len akýsi text.
misoft
27.05.20,12:38
..........že sú zmazané príspevky, ktoré ani nemuseli byť zmazané, stačí z niektorých iba vymazať nevhodné slovo, text, ak príspevok ako taký inak neporušuje etiketu.
Pokiaľ si si u mňa všimla: ak je dlhý príspevok a chcem na niečo poukázať, tak tú citáciu si tiež prečítam a to nepodstatné nahradím .......... - a je to (stačí kurzorom vybrať a nahradiť text). Ak je viacej citácii a je potrebné aby aspoň 1-2 posledné boli (kvôli nadväznosti) - ostatne vymažem - veď sa to dá vyhľadať a vymazať samostatne.
Lenže niektorí radšej u toho MEGApríspevku kliknú dole na ikonku (úvodzovky v tom rámčeku) a bez rozmyslu to šupnú. A žiaľ nerobia to len nováčikovia, ale aj starí (resp. staronoví - prezlečení, viacnásobní) členovia.

No a potom tu máme vyslovených TROLLov, ktorý si to uložia a donekonečna (pod viacerými nickmi) to tu vkladajú ako na bežiacom páse - istý BUxxxx.......
Katy a R
27.05.20,12:46
misoft - zase nepíš aj ty blbosti (to mimo témy) - diskusia vznikla, keď som sa ja pozastavila, nad jurajovým príspevkom - že niekto platí dobrovoľne navyše - mne je to fakt nepochopiteľné!
Si predstav, že u nás v dome NIKTO neplatí dobrovoľne navyše! Skôr sa znažíme tie zálohové platby znižovať - keď sa dá. A a ani nikoho takého nepoznám - iba na Porade som to čítala.
Neviem, aké má sito skúsenosti, či nevedia v dome hospodáriť či čo? - či majú neplatičov - keď tu píše tie výchovné články (podľa mňa úplne zbytočne) - a ešte aj s vicnásobnými citáciami! Veď potom v tom balaste sa stratí aj to, čo napíše užitočné. Radšej by mohol znova začať veršovať ;)
misoft
27.05.20,12:55
Katy: sito len sa divil, ako si Bimbula znižovala zálohové platky a poukázal na konečné vyúčtovania. Zálohy určí správca - majiteľ buď súhlasí a platí, alebo nesúhlasí a ide si ich znížiť. Ale potom ten čo znížil, nech neplače, že aký on má nedoplatok a ten druhý preplatok a prečo je to tak.
Ja zaplatím, koľko predpíšu a nediskutujem o tom. A potom sa vytešujem z preplatku :D. Iní zas tvrdia, že "úverujú" niekoho - a zase sú mimo čiaru.
A k citáciám... viackrát som upozorňoval, aby necitovali 10-20 citácií - a vidíš - stále sa to opakuje.
Komu niet rady - tomu niet pomoci.
sito
27.05.20,13:13
:eek: kúúúrva :D:D:D to aj doma tak hospodáriš, že na konci každého mesiaca máš NULU, si bez peňazí? To sa ten tvoj ozaj musí nadrieť, aby ťa uživil. :D

U nás správca vždy po ročnom vyúčtovaní a reklamačnej dobe vydá každému bytu nový predpis na 12 mesiacov. Nikto nemôže platiť menej. Ak, tak nedoplatky musí správca od neplatičov vymáhať zo zákona je to jeho povinnosť. Ale nikomu nie je bránené si voči predpisu môže priplatiť na svoje konto viac ako má predpísané. O tie peniaze nepríde, tie mu správca v ročnom vyúčtovaní vráti. Za rok za ktorý je ročné vyúčtovanie mu zostane na konte NULA. Ale nie na jeho konte na tom nezostane NULA. Dokonca tam má uhradenú jednu platbu vopred.

Dom má len a len jeden účet v banke, účet domu, ten je spoločný. Z toho platí správca faktúry za služby ich dodávateľom do domu za dom, jeho spoluvlastníkov.

Ešte raz. Tých 37 000 € sú zálohové platby za služby od 1.1. do 31.7. plus mesačné platby bytov vopred, teda aj dlh bytov a aj preplatené úhrady bytov a mínus náklady za uhradené faktúry dodávateľom za poskytnuté v tom období. Na tom účte by mali byť aj peniaze, ktoré má dom vedené vo FPÚaO. Že by ste vy mali v banke dva účty?

Pozorne si prečítaj to niže citované, hlavne to medzi výkričníkmi, ak vieš čítať s porozumením, tak to pochopíš. Ak nie, no nič, pokrútim hlavou ako Katy a pomyslím si " čo sme to za ľudia" ... či, čo sú to za ľudia? :D

"Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov, lodžií a tých terás, ktoré sú spoločnými časťami domu.

!!! Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv. !!! "

:D:D:D
Jasne, ze mame 2 ucty. Sluzbovy a FO. Ked niekto chce platit viac, je to jeho vec. Ja platim 1/12 skutocnej spotreby za predchadzahuci rok. Za tieto peniaze spravca nakupi "sluzby" pre mna. Ak by kazdy platil ako ja, na sluzbovom ucte by kazdy mesiac bola nula

:D:D:D A kto z vás je sprostejší? Správca domu, či spoluvlastníci domu? Za jeden účet si banka účtuje jeden poplatok za vedenie účtu domu. Za druhý nie? :D

Noo, keď to máš hore VYNULOVANÉ, NULU, JEDNIČKU ti nikto za to nedá.

Za tvoje peniaze nakúpi správca služby pre celý dom. Po uplynutí roka ti vypočíta podiel na tvoj byt zo spoločných nákladov domu. Tvoj podiel zo spoločných nákladov domu ti vyúčtuje voči tebou zaplateným záloham za služby. Tebe vyjde vždy NULA, ale ostatným preplatok/ nedoplatok, takže ty si v dome jediná JEDNIČKA. Vyscaná ...

:D:D:D
Katy a R
27.05.20,13:26
vieš čo sito - ozaj nemôžme zato, že bývaš v takom dome, kde máte problémy s platením a hospodárením. naučte sa lepšie hospodáriť (poduč svojich susedov) ... a až potom píš o "vyscanosti" .
A ešte poučenie k citáciám - keď už chceš citovať posledný príspevok, tak nechaj len prvú hranatú zátvorku s menom - všetko/y ostatné zmaž až po ten text, čo chceš nechať a tiež necháš poslednú hranatú zátvorku (odborníci - nesmejte sa, len ozaj takto laicky - ako pre mňa som skúsila);)
sito
27.05.20,13:44
misoft - zase nepíš aj ty blbosti (to mimo témy) - diskusia vznikla, keď som sa ja pozastavila, nad jurajovým príspevkom - že niekto platí dobrovoľne navyše - mne je to fakt nepochopiteľné!
Si predstav, že u nás v dome NIKTO neplatí dobrovoľne navyše! Skôr sa znažíme tie zálohové platby znižovať - keď sa dá. A a ani nikoho takého nepoznám - iba na Porade som to čítala.
Neviem, aké má sito skúsenosti, či nevedia v dome hospodáriť či čo? - či majú neplatičov - keď tu píše tie výchovné články (podľa mňa úplne zbytočne) - a ešte aj s vicnásobnými citáciami! Veď potom v tom balaste sa stratí aj to, čo napíše užitočné. Radšej by mohol znova začať veršovať ;)

Katy, a kto ti to káže čítať, písať?

V starej porada, ak pamätáš boli v téme príspevky číslované. Ak niekto prišiel na poradu a pamätal si stranu a posledné číslo príspevku začal odtiaľ, Tak si postupne medzi príspevkami prečítal všetko naväzujúce na príspevok. Šéfko to vynovil tak ako to je, aby sa nebolo treba späť v téme, prečíta si to v slede. A niekomu ta novinka vadí. PREČO?

To nie je balast, to sú odpovede na vaše odpovede, ktoré dávajú zmysel len vám a nie realitu ako to v bytových domoch je a malo by byť podľa zákona. Tak ako v každom dome aj v našom sú takí a aj takí.

Áno, dá sa odpovedať áno, nie. Nikoho nevychovávam, každý sa môže poučiť, ak číta, vie s pochopením. " (podľa mňa úplne zbytočne)" Takže Ty si vedma, vieš, vieš, vieš ...

A verše? Keď budem chcieť, zaveršujem. A ja to Ti vadí ... :D:D:D

Pamätáš si?

"... prečo by to malo byť samozrejmé? - u mňa je to naopak - že neplatím nič dopredu, čo nemusím. Vždy sa snažím znížiť si zálohovú platbu - ak sa teda dá "
sito
27.05.20,13:45
vieš čo sito - ozaj nemôžme zato, že bývaš v takom dome, kde máte problémy s platením a hospodárením. naučte sa lepšie hospodáriť (poduč svojich susedov) ... a až potom píš o "vyscanosti" .
A ešte poučenie k citáciám - keď už chceš citovať posledný príspevok, tak nechaj len prvú hranatú zátvorku s menom - všetko/y ostatné zmaž až po ten text, čo chceš nechať a tiež necháš poslednú hranatú zátvorku (odborníci - nesmejte sa, len ozaj takto laicky - ako pre mňa som skúsila);)

Ty akože súhlasíš s tou NULOU na účte domu na konci každého mesiaca?

Tiež s tým, že niekto nevie prečo a čo začo platí? Prečo má nedoplatok? Zvyčajne až vtedy sa človek zobudí a začne sa zaujímať. Prečo má preplatok zvyčajne nezistuje.

:D:D:D
sito
27.05.20,13:56
Bez citácii.

buchač, misoft tak to vymyslel šéf a nikde nie je, neuviedol, že sa to má skracovať ako konský chvost.

Kvaka a Ty si si dala robotu len s mojimi citáciami? Citácie tých dvoch Ti nevadia? :D
Bimboka
27.05.20,13:58
:D:D:D[/QUOTE]
Jasne, ze mame 2 ucty. Sluzbovy a FO. Ked niekto chce platit viac, je to jeho vec. Ja platim 1/12 skutocnej spotreby za predchadzahuci rok. Za tieto peniaze spravca nakupi "sluzby" pre mna. Ak by kazdy platil ako ja, na sluzbovom ucte by kazdy mesiac bola nula[/QUOTE]

:D:D:D A kto z vás je sprostejší? Správca domu, či spoluvlastníci domu? Za jeden účet si banka účtuje jeden poplatok za vedenie účtu domu. Za druhý nie? :D
Noo, keď to máš hore VYNULOVANÉ, NULU, JEDNIČKU ti nikto za to nedá.
Za tvoje peniaze nakúpi správca služby pre celý dom. Po uplynutí roka ti vypočíta podiel na tvoj byt zo spoločných nákladov domu. Tvoj podiel zo spoločných nákladov domu ti vyúčtuje voči tebou zaplateným záloham za služby. Tebe vyjde vždy NULA, ale ostatným preplatok/ nedoplatok, takže ty si v dome jediná JEDNIČKA. Vyscaná ...
:D:D:D[/QUOTE]

Nikoho nenutim aby sa nevytesoval s "preplatkov". Ja nepotrebujem niekoho uverovat s nulovym urokom. Radsej takyto uver ziskam
P.s. zrejme ti dosli argumenty, ked zacinas urazat
Katy a R
27.05.20,14:01
Pre sito: zopakujem a doplním. (keďže si citoval) - u nás v dome nikto neplatí dopredu, čo nemusí, nielen ja! A snažíme sa znižovať si zálohové platby - ak sa dá! Ešte sme od nikoho nemuseli vymáhať peniažky.
tak fakt neviem, o akej "vyscanosti " píšeš.
A zopakujem - vždy sa budem čudovať tým, ktorý dopredu platia viac, aby potom o rok mali preplatok . Ale ak sú takí - tak je to len ich vec (aj s dôsledkami):). Toť vsjo, nič viac a nič menej. Budem sa tešiť na nejaký veršík :)
marjankaj
27.05.20,14:05
buchač, misoft tak to vymyslel šéf a nikde nie je, neuviedol, že sa to má skracovať ako konský chvost.
Marcel, ale šéf to asi celkom nedomyslel. Určite si nepredstavoval také odpovede v stlpcoch namiesto riadkoch. Asi bude najjednoduchšie nepúšťať sa do týchto debát a reagovať iba na otázky.
marjankaj
27.05.20,14:10
A zopakujem - vždy sa budem čudovať tým, ktorý dopredu platia viac, aby potom o rok mali preplatok .
Katy ty sa čuduješ. Ale vieš koľkí takýmto závidia? A niektorí exoti sa dokonca aj sťažujú? A pritom správca má iba robotu, keď musí vracať preplatky.
Bimboka
27.05.20,14:22
Nikoho nenutim aby sa nevytesoval s "preplatkov". Ja nepotrebujem niekoho uverovat s nulovym urokom. Radsej takyto uver ziskam
P.s. zrejme ti dosli argumenty, ked zacinas urazat

Samozrejme preplatok poteší. Teba nie ty NULU, teda na NULU platíš. A ako to robíš?

Argumenty? Došli, dôjdu aj tebe?

Ako si ty vieš vypočítať 100 %nú zálohovú platbu na jeden mesiac od 1.1. keď nemáš k tomu žiadne argumenty, ako? :D[/QUOTE]
NEPREZRADIM
korela
27.05.20,14:23
Zacvičte si. :-) Niekomu aj srdce poskočí. Mne určite.
2:40 min.
https://www.youtube.com/watch?v=qtuVsOONKH4
sito
27.05.20,14:25
Marcel, ale šéf to asi celkom nedomyslel. Určite si nepredstavoval také odpovede v stlpcoch namiesto riadkoch. Asi bude najjednoduchšie nepúšťať sa do týchto debát a reagovať iba na otázky.

ČO?

Teda, áno / nie. Tiež odpovede. A myslíš, že vždy budú pochopené, tým kto sa pýta? :D
sito
27.05.20,14:38
nikoho nenutim aby sa nevytesoval s "preplatkov". Ja nepotrebujem niekoho uverovat s nulovym urokom. Radsej takyto uver ziskam
P.s. zrejme ti dosli argumenty, ked zacinas urazat

Samozrejme preplatok poteší. Teba nie ty NULU, teda na NULU platíš. A ako to robíš?

Argumenty? Došli, dôjdu aj tebe?

Ako si ty vieš vypočítať 100 %nú zálohovú platbu na jeden mesiac od 1.1. keď nemáš k tomu žiadne argumenty, ako? :D



NEPREZRADIM

;):)
Nandrolon
27.05.20,17:24
Zacvičte si. :-) Niekomu aj srdce poskočí. Mne určite.
2:40 min.
https://www.youtube.com/watch?v=qtuVsOONKH4
Aj mne
https://youtu.be/0bxrDoVkktk
lujza.j
27.05.20,17:29
Nepotesilo...tak keramika od 1.6 nakoniec nič...zaplatene hodiny v septembri...co uz
sito
27.05.20,18:40
Veronika, dnes som stretol domovníčku, pýtam sa " kedy budú preplatky " , že pondelok. Ale, ak sa večer zastavím preň bude aj dnes.

Pre porovnanie.

Náklady na ohrev studenej vody v dome 2 685,19 €; vypočítať náklad na 1m3, spotreba domu 1 066,77 m3; náklad na 1m3 2,5171 €. Krát spotreba v byte 18,90 m2, úhrada za môj byt 47,5736 €.

Náklad základnej zložky 20% fix. 781,29 €; vypočítať náklad na jeden byt, 42 bytov; náklad na jeden byt 18,6022, teda aj môj byt.

Náklad základnej zložky 80% fix. 3 125,17 €; vypočítať náklad na 1m3, spotreba domu 1 066,77 m3; náklad na 1m3 2,9296 €. Krát spotreba v mojom byte, 18,90 m3, úhrada za môj byt 55,3687 €.

Náklad spotrebnej zložky 20% fix. 1 290,17 €; vypočítať náklad na jeden byt, 42 bytov; náklad na jeden byt 30,7182, teda aj môj byt.

Náklad spotrebnej zložky 80% fix. 5 160,66 €; vypočítať náklad na 1m3, spotreba domu 1 066,77 m3; náklad na 1m3 4,8377 €. Krát spotreba v mojom byte, 18,90 m3, úhrada za môj byt 91,4317 €.

Takže moje náklady za teplú vodu sú, 47,5736 + 18,6022 + 55,3687 +30,7182 + 91,4317 = 243,6944 €.

Náklad na 1m3 v mojom byte 12,8938 €.

Ty si minula o 2m3 menej, al za 1m3 si zaplatila o 6 € viac. Neporovnateľné, že?

Predpísanú zálohu za rok som mal 219,50 €. Takže skutočne nedoplatok -24,1944 €.
bjuty smis
28.05.20,04:41
Nandrolon
28.05.20,05:01
Naaandy...dnes game over...

https://www.aktuality.sk/clanok/794037/kotleba-caka-na-zlomovy-rozsudok-moze-viest-az-k-rozpusteniu-lsns-tvrdi-expert-podcast/
Som zvedavý, ale osobne by som bol rád, ak by sa konečne Uhrík oddelil od ĽSNS a vznikla by nová strana.
Bimboka
28.05.20,05:11
Veronika, dnes som stretol domovníčku, pýtam sa " kedy budú preplatky " , že pondelok. Ale, ak sa večer zastavím preň bude aj dnes.

Pre porovnanie.

Náklady na ohrev studenej vody v dome 2 685,19 €; vypočítať náklad na 1m3, spotreba domu 1 066,77 m3; náklad na 1m3 2,5171 €. Krát spotreba v byte 18,90 m2, úhrada za môj byt 47,5736 €.

Náklad základnej zložky 20% fix. 781,29 €; vypočítať náklad na jeden byt, 42 bytov; náklad na jeden byt 18,6022, teda aj môj byt.

Náklad základnej zložky 80% fix. 3 125,17 €; vypočítať náklad na 1m3, spotreba domu 1 066,77 m3; náklad na 1m3 2,9296 €. Krát spotreba v mojom byte, 18,90 m3, úhrada za môj byt 55,3687 €.

Náklad spotrebnej zložky 20% fix. 1 290,17 €; vypočítať náklad na jeden byt, 42 bytov; náklad na jeden byt 30,7182, teda aj môj byt.

Náklad spotrebnej zložky 80% fix. 5 160,66 €; vypočítať náklad na 1m3, spotreba domu 1 066,77 m3; náklad na 1m3 4,8377 €. Krát spotreba v mojom byte, 18,90 m3, úhrada za môj byt 91,4317 €.

Takže moje náklady za teplú vodu sú, 47,5736 + 18,6022 + 55,3687 +30,7182 + 91,4317 = 243,6944 €.

Náklad na 1m3 v mojom byte 12,8938 €.

Ty si minula o 2m3 menej, al za 1m3 si zaplatila o 6 € viac. Neporovnateľné, že?

Predpísanú zálohu za rok som mal 219,50 €. Takže skutočne nedoplatok -24,1944 €.
No to snad nie. Niekto nam tu vodu kaze a sam vinecko popija. Dufam, ze si to vsimne aj Katy. Nedoplatok 24 € !!! Ked sme my v minuse bolo zle nedobre - vyscane nas nazval. Na to, ze tu tolko odborne pises o bytoch, prax je ina. Pri zalohe 219 € vykazat stratu 24 € ? My mame za 3 izb. 68 m/2 3 osoby zalohu 91 € s nedoplatkom 16 €
buchač
28.05.20,05:15
My mame za 3 izb. 68 m/2 3 osoby zalohu 91 € s nedoplatkom 16 €
Sa neposer...
buchač
28.05.20,05:23
bjuty smis
28.05.20,05:46
Naaandy...dnes game over...

https://www.aktuality.sk/clanok/794037/kotleba-caka-na-zlomovy-rozsudok-moze-viest-az-k-rozpusteniu-lsns-tvrdi-expert-podcast/
Som zvedavý, ale osobne by som bol rád, ak by sa konečne Uhrík oddelil od ĽSNS a vznikla by nová strana.
potom ale v parlamente nebudete...
Nandrolon
28.05.20,06:28
Naaandy...dnes game over...

https://www.aktuality.sk/clanok/794037/kotleba-caka-na-zlomovy-rozsudok-moze-viest-az-k-rozpusteniu-lsns-tvrdi-expert-podcast/
Som zvedavý, ale osobne by som bol rád, ak by sa konečne Uhrík oddelil od ĽSNS a vznikla by nová strana.
potom ale v parlamente nebudete...
Verím, že po voľbách zase áno.
Katy a R
28.05.20,07:14
Náklad na 1m3 v mojom byte 12,8938 €.


máš drahú teplú vodu! ;)
Nandrolon
28.05.20,08:07
sito
28.05.20,09:24
A mám tu niečo aj pre Katy.

Nie je domu kde nie je lomu. Alebo na každom salaši sa nájde čierna ovca, aj keď nie je čierna. Veršík to nebude, niečo poučné, asi nie pre teba. Ale, čo snáď sa niekto poučí.

Ako dom, domu predpísal správca ročný predpis v súčte predpisov na jednotlivé byty 59 620,37 €. Spoluvlastníci domu sa snažili a pri zabezpečenie chod domu a spokojnosti vlastníkov bytov v dome spôsobili náklady za 58 639,99 €. Takže ako dom máme preplatok 980,38 €. V dome je 42 bytov a rok má 12 mesiacov. Byt/mesiac = 1,95 €.
No a máme aj tri ovce, čierne, voči predpisu dlžia spolu 192,24 €. O tú sumu by bol vyšší preplatok a teda potom je to 2,33 €. Z môjho predpisa som zistil, že neviem koľko bytov v dome má preplatok a koľko nedoplatok. No predsa som zistil, že jeden byt má preplatok vo výške 127,29 €. A nebudeš mi veriť, ten človek sa strašne teší, vytešuje, že mesačne mu nechýbalo 10,61 €. Vypichnem najväčší preplatok za službu teplá voda, záloha 13 604, náklady 13 042,48, preplatok 561,52 €. To vo vašom dome by bola vzbura, ako je to možné, že sme museli platiť správcovi mesačne 2 € naviac ako im vyšlo uhradiť v ročnom vyúčtovaní. Prečo nám to nevyšlo o 2 € menej, ktoré by sme teraz ochotne doplatili. :D

Včera 17:10 marjankaj

Katy ty sa čuduješ. Ale vieš koľkí takýmto závidia? A niektorí exoti sa dokonca aj sťažujú? A pritom správca má iba robotu, keď musí vracať preplatky.

Ján, dvanásť mesiacov posielam správcovi peniaze ja. A vieš, že ma poteší keď mi správca aspoň raz za rok tiež nejaké pošle. Kúúúrva však by ma mohlo šľaktrafiť keby si ešte pýtal, daj ešte 100 €, málo si dával. Či on málo pýtal? A z toho plynie poučenie ... :D

Ale ako sa hovorí, proti gustu ... ;):)

Pridám.

"Právne úkony týkajúce sa domu, spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, príslušenstva a pozemku zaväzujú všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca a spoločenstvo zodpovedajú za záväzky vzniknuté pri výkone správy domu až do výšky splatených úhrad za plnenia alebo do výšky zostatku fondu prevádzky, údržby a opráv v príslušnom dome. Ak tieto záväzky nie sú kryté zaplatenými úhradami za plnenia alebo úhradami preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv, vlastník bytu a nebytového priestoru v dome zodpovedá za záväzky nad rámec zaplatených úhrad za plnenia alebo preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv v rozsahu svojho spoluvlastníckeho podielu podľa § 5 ods. 1 písm. b)."

Tam kde nič nie je, ani čert neberie! A poslední prepadnú peklu a poslední sú prví, spoluvlastníci domu. :D
buchač
28.05.20,10:23
Manželka Mivka Bebuavého je zrejme nespokojná, že Mivkovi nedali nejaký teplý a dobre platený flek.

Uja do Beblavej a dva do Beblavého.
Ale opýtam sa..." a nemá v podstate aj pravdu ? "
Kvaka
28.05.20,10:23
Bez citácii.

buchač, misoft tak to vymyslel šéf a nikde nie je, neuviedol, že sa to má skracovať ako konský chvost.

Kvaka a Ty si si dala robotu len s mojimi citáciami? Citácie tých dvoch Ti nevadia? :D
Sitečko, pošli mi do odkazov, ktoré konkrétne, skúsim skrátiť, upraviť. Čo som včera momentálne videla, som upravila. Vôbec neviem, aké tvoje citácie som vypustila, ale ako príspevky snáď niekde ostali. Ja nečítam všetko. :) :) :)
Ale uváž, v takom príspevku, ktorý má na pol strany citácie, sa stratia aj tvoje rady, nikto to asi ani nečíta, škoda tvojej námahy. Veď už ti to tu viackrát napísali iní.
Nandrolon
28.05.20,10:35
Manželka Mivka Bebuavého je zrejme nespokojná, že Mivkovi nedali nejaký teplý a dobre platený flek.

Uja do Beblavej a dva do Beblavého.
Ale opýtam sa..." a nemá v podstate aj pravdu ? "
Samozrejme že má, ale to vidí každý "debil" a nie aby na to bolo treba "špičkovú vedkyňu" :-))))))))
Lebo inak sa opýtam zase ja - a v ktorej riti bola doteraz, keď som o nej vživote a nielen ja nepočul?
Okrem toho som to tu písal už pred pár mesiacmi, ako sa menia vysokí štátni funkcionári, napr. v NDS.
bettylou
28.05.20,13:29
[QUOTE="Kvaka"][QUOTE="Bimboka"][QUOTE="Kvaka"][QUOTE="Bimboka"]

Presne tú poslednú vetu mi povedal aj syn. Prísť môžu bez kontroly iba občania ČR. Slováci, ktorí tam pracujú a žijú, musia byť testovaní.

Akú má toto logiku? :confused:

Majú Češi doma lepší prístup k zdravotným kontrolám sú lepšie chránení, ako Slováci v čechách a preto nemusia? Alebo je to zakalkulované riziko, ktoré si môžeme dovoliť?:confused::eek: Či si stojím na kábli?:cool: