Nandrolon
28.05.20,17:02
Vrátil som sa oficiálne z ČR.
Keď som išiel tam, zobral mi policajt papier do nejakého stanu, doniesol ho opečiatkovaný.
Na papieri som mal svoje meno a priezvisko, nič viac /nie adresu, nie podpis, nie fotku, nie rodné číslo/.
V čr som ukázal papier /bez OP/ a valil som ďalej. Pri návrate mi zobrali papier a dovi.
Takže v skratke:
1. nemôžu ma nijako identifikovať.
2. jediné, čo im ostane je zdrap papiera, s ktorým si môžu vytrieť riť.
Ako som predpokladal - BU BU BU na matovoličov, a to im v tomto relatívne "dobrej situácii" stačí. Inokedy je na hranici nátresk a vďaka tomuto "placebo" sme tam boli 2 autá /kamióny idú plynulo cez iný vyhradený pruh, mezastavujú/.
Záver? Však ten Matopitch z Vás urobil riadnych debilov!!! Prečo z Vás? Lebo ja som chodil aj doteraz. Neuznávam nezmyselné predpisy.
buchač
28.05.20,15:11
Lebo ja som chodil aj doteraz. Neuznávam nezmyselné predpisy.
Hehehe...skús neísť na STK @ EK...
kukučka
28.05.20,15:28
Bože buchy, čo má spoločné terajší prechod hraníc s STK?
Nandrolon
28.05.20,15:34
Bože buchy, čo má spoločné terajší prechod hraníc s STK?
Že je to tiež nezmyselný predpis, ale nemyslím si. Keď vidím na cestách tie dymiace sračky, tak by som buď posilnil mobilné stk stanice /alebo skôr zaviedol ako v rakúsku/, alebo úplne zrušil STK - len kým by sa vyzabíjali v tých šrotoch, koľko by bolo ovetí aj medzi normálnymi...
On to myslel dobre, radšej nechajme tak. ⚰️
buchač
28.05.20,15:37
Bože buchy, čo má spoločné terajší prechod hraníc s STK?
Neuznávam nezmyselné predpisy !

Už je to jasnejšie ?
bettylou
28.05.20,15:40
mne sa celkom páči belgický model - že 1 deň v týždni majú zavreté - ale obchodník si sám stanoví, že ktorý.

ústava SR
Čl. 1
(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.

Takže socializmus a komunizmus ideológie sú, ale demokracia už ideológia nie je?? :D:D
A ten právny štát je tiež založený na nejakej idei teda na myšlienke niečoho.

Teda aj demokracia aj právny štát sú ideológie prenesené v dávnej minulosti do praxe. :cool:



S tými reguláciami by sa to nemalo preháňať, detailné riešenia neexistujúcich problémov pre všetkých. Ako chceme prosperovať, keď sa ľudia ani nemôžu slobodne rozhodnúť, či budú alebo nebudú v nedeľu robiť? A podnikateľ sa nemôže slobodne rozhodnúť, či v nedeľu otvorí alebo neotvorí obchod?
Keď ide o zamestnancov, prečo sa rieši prevádzková doba obchodov celoplošne a nie klauzula v ZP o práci v nedeľu a sviatky - možná, ale nesmie byť vyžadovaná, pokiaľ nie je nevyhnutná pre chod spoločnosti??
Nandrolon
28.05.20,15:47
Bože buchy, čo má spoločné terajší prechod hraníc s STK?
Neuznávam nezmyselné predpisy !

Už je to jasnejšie ?
Zajtra idem zase, možno natrafím na "pána zvedavého a protivného". Ale dnešná skúsenosť OK.
Na tom priechode včera písali, že ich vrátili, že na "ten" dôvod sa to nevzťahuje. Je pravda, že som bol "slušne oblečený /nie sako/. Možno v štvorkolkárskych nohaviciach a špinavom tričku by začali špekulovať. :-))
kukučka
28.05.20,15:48
Ako vždy, miešaš hrušky s jablkami.
korela
28.05.20,15:56
Ešte rozšírim tému zo šuťáku. Veľmi dávno sa samopropagovala fa na Markíze v Teleráne.
Majiteľ navozil na polia piesok a začal pestovať špargľu vo veľkom. Prakticky všetko vyvážal.
http://www.asparagus.sk/praca/ ...zaujalo...
PONUKA PRÁCE
OFERTA DE MUNCA
ПРОПОЗИЦІЯ ПРАЦІ

Ubytovanie: poskytujeme zadarmo, izby sú po 4 – 8 ľudí, na izbách sú chladničky, rýchlovarné kanvice, kuchynky sú spoločné, oddelené sprchy a záchody pre ženy a mužov, ubytovanie je zabezpečené v areáli firmy.

Jedlo: 1x denne – teplá strava (obed) – si platí zamestnanec (1€). Raňajky a večeru si zamestnanec zabezpečuje sám. V areáli firmy je bufet. Možnosť nakúpiť si potraviny v miestnych obchodoch.

Doprava: Dopravu ľudí z Rumunska na Slovensko autobusom – platí firma. Na konci sezóny dopravu naspäť zo Slovenska do Rumunska (autobusom) – platí firma.

Výplata: 1x týždenne je záloha, zarobené peniaze sa vyplácajú až pred odchodom domov. Výplata je v eurách.

Doklady potrebné pre prácu u nás: platný občiansky preukaz alebo cestovný pas, osvedčenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti.
korela
28.05.20,15:59
Najnovšie ku mne kuriéri aj dvaja Srbi. Asi nemáme dosť pracovných síl na takéto jednoduché pozície.
lujza.j
28.05.20,16:14
Na tu spargla farmu v at...co som na sutaku...rumuni,ukrajinci....domaci by taku robotu nerobili....ale.sparglu miluju..tak ako nemci....ked bio mojeho decka davno pradavno do de "na sparglu"...na 3-4 mesiace ako je sezona....prsty na rukach take rozhasene-ubolene...ze cigaretu nevedel udrzat medzi prstami...ale ved to je aj pri inych profesiach...bmw...tiez nemontuju nemci...ani siemens....a tak dálej...
kukučka
28.05.20,18:54
roky sme mali v záhradke ako zelené do kytíc, ani sme nevedeli ako sa to volá :D
buchač
28.05.20,19:54
Toto nie je výmena ... toto sa nazýva úplne inak.

Generálny riaditeľ NÚDCH Kužela končí vo funkcii
Blaškovitš končí ako riaditeľ Národného centra zdravotníckych infomácií
OĽaNO plánuje veľké rošády v štátnej správe
-------------------------------
...a toto je už choré
Matovič sa pohráva s myšlienkou pokračovania núdzového stavu
--------------------------------

Príspevok jedného diskutéra k určitému článku :

" Dobre vysledky zo zdravotneho hladiska ma SK nie vdaka Matovicovi, ale vdaka svojim obyvatelom, a priaznivym (z hladiska pandemie) okolnostiam. To my sme boli rozumni a zodpovedni, a kym to bolo nutne, vsetci sme behali s ruskami, dodrziavali odstupy, cakali v radoch pred postami a obchodmi, a nemlatili sa v obchodoch kvoli häuslepapieru ako Nemci.
Dokonca aj dlho znasali bez vacsieho reptania statnu karantenu. K tomuto nas vyzyval aj Matovic, isteze. Ale uz aj Pellegrini. A prezidentka. A media. Podstatne je, ze kriticka masa verejnosti pochopila nutnost obmedzeni.
Ze ich nutnost nechape v case, ked uz ta nutnost pominula, je tiez pochopitelne. Ze repatrianti nechapu, preco im neakceptuju nemecke testy, to sa im snad neda vycitat.
A co sa ekonomiky tyka, je Matovic cista katastrofa.

Co by este stale bolo znesitelne, nebyt jeo pristupu k vladnutiu.
Matovic sa vidi nie ako zamestnanec obcanov, ktory ma spravovat ich spolocne veci pre ich spolocny prospech.
Vidi sa ako prisny otecko, ktory ked budu jeho decka (obcania) posluchat, rozhodi im par cukrikov.
A ako samozrejmost ocakava drzanie huby, a prisposobovanie sa jeho videniu sveta.
bettylou
28.05.20,22:01
Ked nechceš poslúchať, na kerú riť si volíš vládu? Keď je podľa teba taký, načo ho sleduješ? Aby si prepočítal, či sa ti oplatí plniť jeho očakávania? Keď je nanič ekonóm, kde sú ostatní?? Postrehol si aspoň jeden jediný konkrétny kvalitný návrh, čo sa týka ekonomiky od niekoho za ten čas? Nemusel byť rovno v parlamente. Ale v telke, tlači, na sociálnej sieti, projekt z vše alebo inde? Zo všetkých Slovákov ekonómov nikto s ničím komplexným a lepším a aplikovateľným neprišiel. Ani oficiálne, ani nijako. Žiaden náš borec ekonóm nevidí v prosperite Slovenska aj svoj zisk?
bjuty smis
29.05.20,02:45
Čo je zas choré ??
Snáď tam nechceš nechať smeracku chamrad....
Sa už konečne preberte.....
Aresty sa budú plniť...nie len úrady práce...:)))


Faktom je, že štátne nemocnice za minulý rok dosiahli nové rekordné zadlženie, viac ako 177 miliónov eur," skonštatovala Eliášová s tým, že na uvoľnené pozície budú dočasne menovaní manažéri a medicínski riaditelia s "nulovou toleranciou ku korupcii".
buchač
29.05.20,04:18
Čo je zas choré ??
Snáď tam nechceš nechať smeracku chamrad....
Sa už konečne preberte.....
Aresty sa budú plniť...nie len úrady práce...:)))


Faktom je, že štátne nemocnice za minulý rok dosiahli nové rekordné zadlženie, viac ako 177 miliónov eur," skonštatovala Eliášová s tým, že na uvoľnené pozície budú dočasne menovaní manažéri a medicínski riaditelia s "nulovou toleranciou ku korupcii".
To vážne ? ...a všetko myslíš vážne ?
Zasa pozeráš na to straníckym pohľadom cez ružové okuliare???

Na Kuželu som nenašiel žiadnu kauzu, ba ani podozrenie. Jediné, čo sa v jeho súvislosti spomína, je prípad operácie srdca jedného mladého, kde on ponúkol funkciu.

POZOR na jedno...ak sa dáva výpoveď len s toho dôvodu, že dotyčný (nezáleží na osobe a funkcii) je členom strany Smer ? Ta fasa...vymeníme odborníka za niekoho iného, ktorý kľudne môže byť odborníkom na všetko možné, len na dané miesto jaksi nie...lenže bude mať to správne politické tričko.
Chápeme sa ?

Eliášová si môže konštatovať, koľko len chce...ja zasa konštatujem, že od nežnej revolúcie išli zdravotné poisťovne do zisku a nemocnice do zadĺženia....a to bez rozdielu, ktorá vláda bola momentálne pri moci.
buchač
29.05.20,04:25
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552928-minimalna-mzda-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
Dáša_
29.05.20,04:30
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552928-minimalna-mzda-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???

ale ved aj teraz sú ceny podla regionov - hlavne služby, nehnuteľnosti.....
Nandrolon
29.05.20,04:30
buchač
29.05.20,04:39
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552928-minimalna-mzda-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???

ale ved aj teraz sú ceny podla regionov - hlavne služby, nehnuteľnosti.....
Hehehe...Dáška...a koľkože to máš nehnuteľností ? ;)
Takže tým pádom by sa dalo povedať, že aj autá by predajcovia predávali podľa regiónov ?
Šak v Blave by ich krachla väčšina...a s určitými službami by to bolo podobne.
Chápeš, kde tým mierim ?
Predsa nehnuteľnosť nekupuješ každý deň. Každý deň kupuješ predsa potraviny.
Nandrolon
29.05.20,04:46
To máš presne tak, ako keď tí, čo robia v zahraničí sa bijú do pŕs, že však tam viac zarobia, ale je tam aj drahší život. A začnú hovoriť o reštauráciách a podobných službách, do ktorých bežný chudobný človek ani u nás nenazrie.
Ale najväčšia sranda je, že napr. potraviny /na ktoré ide najväčšia položka z výplaty/ sú tam ešte lacnejšie...
BXLmiami
29.05.20,04:58
Faktom je, že štátne nemocnice za minulý rok dosiahli nové rekordné zadlženie, viac ako 177 miliónov eur," skonštatovala Eliášová s tým, že na uvoľnené pozície budú dočasne menovaní manažéri a medicínski riaditelia s "nulovou toleranciou ku korupcii".[/QUOTE]
*
Môžu manažovať čo chcú.Pokiaľ máte všetci nárok na všetko a nie sú žiadne štandardy a pokiaľ sú v zdravotníctve dumpingové ceny nič nezmanažujete.
A ešte pokiaľ zdravotníctvo robí slúžku sociálke a vyšetruje pre ňu a píše milion papierov ktoré nik neplatí,a kriesi XY ožratých každú noc naprieč republikou na účet nemocníc,tak teda veľa manažerskych úspechov.
bjuty smis
29.05.20,05:22
Čo je zas choré ??
Snáď tam nechceš nechať smeracku chamrad....
Sa už konečne preberte.....
Aresty sa budú plniť...nie len úrady práce...:)))


Faktom je, že štátne nemocnice za minulý rok dosiahli nové rekordné zadlženie, viac ako 177 miliónov eur," skonštatovala Eliášová s tým, že na uvoľnené pozície budú dočasne menovaní manažéri a medicínski riaditelia s "nulovou toleranciou ku korupcii".
To vážne ? ...a všetko myslíš vážne ?
Zasa pozeráš na to straníckym pohľadom cez ružové okuliare???

Na Kuželu som nenašiel žiadnu kauzu, ba ani podozrenie. Jediné, čo sa v jeho súvislosti spomína, je prípad operácie srdca jedného mladého, kde on ponúkol funkciu.

POZOR na jedno...ak sa dáva výpoveď len s toho dôvodu, že dotyčný (nezáleží na osobe a funkcii) je členom strany Smer ? Ta fasa...vymeníme odborníka za niekoho iného, ktorý kľudne môže byť odborníkom na všetko možné, len na dané miesto jaksi nie...lenže bude mať to správne politické tričko.
Chápeme sa ?

Eliášová si môže konštatovať, koľko len chce...ja zasa konštatujem, že od nežnej revolúcie išli zdravotné poisťovne do zisku a nemocnice do zadĺženia....a to bez rozdielu, ktorá vláda bola momentálne pri moci.
odkiaľ máš, že je to len preto, že je člen smeru ?
odkiaľ máš že je smerák ?

nemáš pravdu, že nemocnice išli do zadlženia...niektoré áno, niektoré su dlhodobo ziskové

a samozrejme nemáš pravdu ani s poisťovňami...kľudne si doštuduj, koľko ich už skrachovalo, alebo sa museli zlúčiť...
bjuty smis
29.05.20,05:25
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552928-minimalna-mzda-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
a snád nie sú ???

samozrejme, že je to správny krok...

to slúži na udržanie zamestnanosti, nie na nový mercedes pre vykorisťovateľa, ako ťa hneď napadlo...
buchač
29.05.20,05:58
odkiaľ máš, že je to len preto, že je člen smeru ?
odkiaľ máš že je smerák ?

nemáš pravdu, že nemocnice išli do zadlženia...niektoré áno, niektoré su dlhodobo ziskové

a samozrejme nemáš pravdu ani s poisťovňami...kľudne si doštuduj, koľko ich už skrachovalo, alebo sa museli zlúčiť...
Ako vidím, nečítaš ma poriadne...viď zvýraznené slovo POZOR.
Ja vravím vo všeobecnosti a daného jedinca som dal ako príklad.
...a keď sme už pri danom ?
Výpoveď bez udania dôvodu a pri takejto funkcii ?
Odpoveď si doplň sám.

Uhm...ale ktoré nemocnice ? Myslíš tie, čo patria Pente ?

Takže poisťovne sa zlúčili alebo skrachovali preto, lebo mali zisk ? To chceš povedať ?
buchač
29.05.20,06:07
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552928-minimalna-mzda-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
a snád nie sú ???

samozrejme, že je to správny krok...

to slúži na udržanie zamestnanosti, nie na nový mercedes pre vykorisťovateľa, ako ťa hneď napadlo...
Povedzme, že sú roziely v mzde. Lenže ten chuj by to rád zaviedol do zákonnej podoby.

Správny krok ? Uhm...som zvedavý, či by si bol nadšený, ak by ti znížili mzdu.

Posledná veta ma dostala.
Fakt ma bude zaujímať blízka budúcnosť ohľadom majiteľa firmy, kde je zamestnaná manželka. že kde pôjde chujko na dovolenku a aké auto si zasa tento rok kúpi.
Lebo pred chvíľou som sa dozvedel, že bude mať znížený plat...ale dal pridanú hodnotu = viac povinností, viac práce...lebo je menej zamestnacov.
bjuty smis
29.05.20,06:10
????

"ja zasa konštatujem, že od nežnej revolúcie išli zdravotné poisťovne do zisku "

nie, to si písal ty... ja ti oponujem
bjuty smis
29.05.20,06:22
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/552928-minimalna-mzda-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
a snád nie sú ???

samozrejme, že je to správny krok...

to slúži na udržanie zamestnanosti, nie na nový mercedes pre vykorisťovateľa, ako ťa hneď napadlo...
Povedzme, že sú roziely v mzde. Lenže ten chuj by to rád zaviedol do zákonnej podoby.

Správny krok ? Uhm...som zvedavý, či by si bol nadšený, ak by ti znížili mzdu.

Posledná veta ma dostala.
Fakt ma bude zaujímať blízka budúcnosť ohľadom majiteľa firmy, kde je zamestnaná manželka. že kde pôjde chujko na dovolenku a aké auto si zasa tento rok kúpi.
Lebo pred chvíľou som sa dozvedel, že bude mať znížený plat...ale dal pridanú hodnotu = viac povinností, viac práce...lebo je menej zamestnacov.

to je presne dôsledok vysokej minimálnej mzdy...
u nás pred cca 2 r. po jej prudkom zvýšení prepustili vodiča - dôchodcu a upratovačku
teraz upratuje kolegina, ktorej pridali 70 euro a rozvoz tovaru rozdelili medzi nás....

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti...tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti
buchač
29.05.20,07:15
to je presne dôsledok vysokej minimálnej mzdy...
u nás pred cca 2 r. po jej prudkom zvýšení prepustili vodiča - dôchodcu a upratovačku
teraz upratuje kolegina, ktorej pridali 70 euro a rozvoz tovaru rozdelili medzi nás....

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti...tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti
...a ten rozvoz tovaru robíš zadarmo ? No nezdá sa mi, že by aj hej.

Zabudnutá oblasť ? Uhm...tak sa poďme všetci nasťahovať do Blavy, do jej okolia.
Poďme montovať autá a na ten zvyšok sa vyserme. Veď všetko ostatné si dovezieme zo zahraničia...

Hm...podradná práca ?
Už si videl/zažil/poznáš vysokoškolsky vzdelanú osobu za pokladňou v hypere ? Lebo ja veru hej...
bodliak
29.05.20,07:22
... aj autá by predajcovia predávali podľa regiónov ?
Zase od mantinela k mantinelu ? Len tliachaš.
Ak sa potom budú dať registrovať a používať len v okrese, kde si ich kúpil, tak aj ceny (alebo skôr ponuka značiek ?) by kopírovali regióny.
bjuty smis
29.05.20,07:27
to je presne dôsledok vysokej minimálnej mzdy...
u nás pred cca 2 r. po jej prudkom zvýšení prepustili vodiča - dôchodcu a upratovačku
teraz upratuje kolegina, ktorej pridali 70 euro a rozvoz tovaru rozdelili medzi nás....

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti...tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti
...a ten rozvoz tovaru robíš zadarmo ? No nezdá sa mi, že by aj hej.

Zabudnutá oblasť ? Uhm...tak sa poďme všetci nasťahovať do Blavy, do jej okolia.
Poďme montovať autá a na ten zvyšok sa vyserme. Veď všetko ostatné si dovezieme zo zahraničia...

Hm...podradná práca ?
Už si videl/zažil/poznáš vysokoškolsky vzdelanú osobu za pokladňou v hypere ? Lebo ja veru hej...
pointa je, že kvôli zvýšeniu min. mzdy prišli 2 ludia o prácu....vodič a upratovačka..
a bolo to v blave, nemusíte sa tam všetci sťahovať....
Nandrolon
29.05.20,07:34
Možno sú teraz na lepšie platenom mieste...
veronikasad
29.05.20,07:42
Bjuty, asi si nikdy nerobil v súkromnom sektore - u zivnostnika. Viac ako druhý stupen náročnosti mimo Bratislavy má mizivé percento zamestnancov. Ak minimalna mzda nebude stanovena, nebude sa to týkať len upratovaciek...
bjuty smis
29.05.20,07:50
.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
veronikasad
29.05.20,07:56
Bjuty, nikdy si asi v súkromnom sektore nerobil, nepoznas spravanie slovenskych podnikatelov.
Setria nielen na zamestnancoch, ale aj na sebe. Potom pride necakana situácia (dlhsia PN, invalidita)a rodiny zostávajú na hranici chudoby.
Este k tej minimalnej msde v štátoch, ktoré uvadzas... Nepoznam oficialne štatistiky, ale som presvedvena, ze ani v jednom z nich nerobi upratovačka alebo predavačka za 580€
lujza.j
29.05.20,09:34
buchač
29.05.20,10:16
.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
Čo všetko je a nie je v jednotlivých krajinách a v druhých to zasa nie je.
Také porovnávanie v rámci EU mám ja u prdele.
Nandrolon
29.05.20,10:22
.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
Prežijú, lebo tamojší podnikatelia nemajú tú svinskú úžernícku náturu ako naši a prerozdeľujú viac peňazí svojim zamestnancom ako naši.
korela
29.05.20,10:56
.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
Prežijú, lebo tamojší podnikatelia nemajú tú svinskú úžernícku náturu ako naši a prerozdeľujú viac peňazí svojim zamestnancom ako naši.
Predbehol si ma. Tiež som chcela spomenúť náturu a o aké štáty ide.
korela
29.05.20,11:07
Ide o pravdu s Jánom Baránkom: Otázky na Matoviča a rada pre Fica
....
Ako sa darí Igorovi Matovičovi?
Nemôžem to vyhodnotiť dobre. Ja by som to rád vyhodnotil dobre. Je to konzervatívny parlament, ja som konzervatívny katolík, to o mne všetci vedia. Chcel by som im veľmi držať palce. Ale keď vidím tie bludy, čo šíria okolo seba, tak som zhrozený, že som konzervatívny katolík, aby ma nedajboh nedali s nimi do jedného vreca. ...
.
...má osemsto ľudí, vyrába špičkové zariadenia pre svetové automobilky. Ide prepúšťať 80 percent ľudí… Dostal niečo od štátu? Nedostal nič....

....Videli ste vyčíslenie, na základe reštrikčných opatrení, koľko nepriamych úmrtí máme? Som presvedčený o tom, že by sa ukázalo, že prísne reštrikčné opatrenia v konečnom dôsledku zanechajú za sebou viac nepriamych obetí ako menej prísne reštrikčné opatrenia. Tam treba nájsť rovnováhu medzi tým. ...
.
Téma boja proti korupcii nikdy neprekryje sociálne témy. Keď nám stúpne nezamestnanosť, tak boj proti korupcii nikoho nebude zaujímať. ...
.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/552859-ide-o-pravdu-s-janom-barankom/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
korela
29.05.20,11:07
O Sulíkovi
Richard Sulík sa stavia do pozície bitej ženy, ktorá nejde na políciu, lebo povie, ja nie som bitá, ja to chcem. Prečo sám seba devalvuje?

Do akej miery je schopnosť politikov nechať sa strapňovať, kde majú tú hranicu rozkladu vnútornej integrity, vnútornej kompatibility – a kedy im to prerastie cez hlavu? Ako vidíme, Richard Sulík to má v nedohľadne, aj vnútornú integritu, aj kompatibilitu. Keby to nemal v nedohľadne, tak okamžite potom, keď mu tam dajú Galka (na ministerstvo obrany), tak okamžite potom si dá podmienku, že odchádza z koalície. Lebo to bola provokácia. Richard Sulík namiesto toho umenší svoje ego na úroveň myši, čo kráča so slonom po moste a povie, že je všetko v poriadku.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/552859-ide-o-pravdu-s-janom-barankom/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
bjuty smis
29.05.20,11:13
nepodcenujte slovákov..

a takto sú definitívne nezamestnaní desattisíce spoluobčanov....
kto zamestná v badejovskom okrese roma zo základnou školou za skoro 700 ??
misoft
29.05.20,11:42
ale ved aj teraz sú ceny podla regionov - hlavne služby, nehnuteľnosti.....
Dáška... ak by to bolo tak, ako to chce Šulino, tak v BA a aokolí by bola minimálka asi na úrovni 900€, ale niekde vo Svidníku 600€.
Nehnuteľnosti - áno sú tam rozdiely, ale pozri sa aké sú to nehnuteľnosti, aké sú podmienky.
Ale keď sa to zoberie celorepublikovo - ak by boly mzdy na základe regiónov, ak aj CENY by museli byť na základe regiónov. Teda Rohlík v BA 0,15€, ale vo Svidníku 0,06€, rovnako by muselo byť mlieko, chlieb, mäso a iné. Tak isto priemyselný tovar.
A keďže je mnoho dodávateľov, každý má svoju cenu a tá platí (možno sú malé výnimky) tiež na celú republiku. Potom by Škodovka, VW... v BA musel stať 50000€, ale vo Svidníku 15000€. Lenže autá, elektro, stavebniny, potraviny jedného výrobcu, dodávateľa, obchodu sú VŠADE rovnaké. A v tom prípade - v BA by bola vysoká úroveň života, ale na severovýchode by bola vysoká úroveň biedy.
K Matelkovi - tomu som dával 100 dní, netreba mu ich, sám sa svojimi "nápadmi" potopí. Už to nezvláda. Ale taktiež by nebolo dobré, aby sa vrátil SMER s Hranatým na čele, lebo by začali nové rozkrádačky, nástenkové tendre za zavretými dverami, bratríčkovanie sa s pseudopodnikateľmi, mafiánmi.
Niektoré veci sa tu robia hŕŕŕ systémom, ale iné zase odhaľujú staré a zakryté hriechy.
Budaj - i keď signatár, odborník nie je, ale zase poukázal na nelegálnu skládku Ivánka - celé roky sa tam vyvážal bordel, niekto na tom zarábal, ale ničil naše prírodné bohatstvo - podzemné vody. A to všetko s prižmúrenými očami úradníkov (a často dosadených práve na straníckom základe vládnucej kliky, ovládanej oligarchami a mafiou). Ak sa občan dožadoval spravodlivosti - tak na 75% nič nedosiahol, pretože tí s peniazmi mali svojich sudcov, prokurátorov a tí to istili.
bettylou
29.05.20,11:48
[QUOTE="Katy a R"]mne sa celkom páči belgický model - že 1 deň v týždni majú zavreté - ale obchodník si sám stanoví, že ktorý.
No mne nikto neprikazuje nakupovať v nedeľu, ani nezakazuje. Neviem prečo na to musí byť zákon. Nech si tí v obchodoch rozhodnú, či to tak chcú.
Ani Vašečkovi nikto neprikazuje ani nezakazuje ísť na interrupciu. Ako sa takýto analfabet dostal do parlamentu? Dverami? Prečo o tomto nenechajú rozhodovať ženy? no, rozhodovať o tom sa budú vždy len ženy ktorých sa to týka, prípadne ich partneri, možno niekde rodina. Dúfajme v čo najmenej obetí pri domácich úrazoch. Ostatní si môžu zvrchovano zahlasovať za alebo proti s vedomím, že sú za diletantov. Opravujem: Sú za hrdinov chrániacich životy aj tých nevinných nenarodených detí.

V parlamente je iba 32 žien, teda muži ich ľahko prehlasujú. ej to zase dakomu stúpnu voličské preferencie :D :D:D
korela
29.05.20,11:52
Aj vo Vajnoroch je, tiež ju nevidia tí, ktorí majú o nej vedieť.
veronikasad
29.05.20,12:47
Neviem, či zakladať otázku. Je možné, aby 15r študent išiel "za učňa" na nejaký mesiac. Dá sa na to vystaviť nejaký papier, aby majiteľ mal všetko v poriadku, keby prišla kontrola?15 rocny student nemá ukončenú povinnu skolsku dochadzku, preto ho majtel nemoze zamestnat.
Neviem co si tym mesiacom "ucnovania" myslela ... V akej oblasti by mal pracovat? Po skončení zakladnej skoly nechce ist dalej do skoly?
bettylou
29.05.20,14:09
[QUOTE="buchač"][QUOTE="bjuty smis"]
[QUOTE="buchač"]Minimálna mzda má zamrznúť

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti... pre mňa za mňa tých vyše 600Evri alebo aj oveľa menej za podradné pomocné práce nech vypláca rovno sám sebe hoci aj celý život. :D

tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť - rozšírila sa automatizácia do mnohých odvetví, zdokonaľujú sa technológie, roboty sú bežným vybavením prevádzok - logicky by som pindala, keby nezamestnanosť klesala. Asi načo majú byť v zbytočnej robote ? Šak love môžu dostať aj domov.

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti voláš ich socky, či
Tweety
29.05.20,14:22
Neviem, či zakladať otázku. Je možné, aby 15r študent išiel "za učňa" na nejaký mesiac. Dá sa na to vystaviť nejaký papier, aby majiteľ mal všetko v poriadku, keby prišla kontrola?15 rocny student nemá ukončenú povinnu skolsku dochadzku, preto ho majtel nemoze zamestnat.
Neviem co si tym mesiacom "ucnovania" myslela ... V akej oblasti by mal pracovat? Po skončení zakladnej skoly nechce ist dalej do skoly?

Na výpomoc, čo treba a trochu by sa zoznámil s mechanikou, naučil sa dajaké veci, videl ako si žijú roboši. celý deň... :) To len pár týždňov cez prázdniny, je gymnazista takže pokračuje do kvinty potom.Takúto prácu podľa ZP ešte nemôže vykonávať. Až keď bude mať ukončenú povinnú školskú dochádzku. Ak by ho zobrali bolo by to nelegálne.
veronikasad
29.05.20,14:23
Neviem, či zakladať otázku. Je možné, aby 15r študent išiel "za učňa" na nejaký mesiac. Dá sa na to vystaviť nejaký papier, aby majiteľ mal všetko v poriadku, keby prišla kontrola?15 rocny student nemá ukončenú povinnu skolsku dochadzku, preto ho majtel nemoze zamestnat.
Neviem co si tym mesiacom "ucnovania" myslela ... V akej oblasti by mal pracovat? Po skončení zakladnej skoly nechce ist dalej do skoly?

Na výpomoc, čo treba a trochu by sa zoznámil s mechanikou, naučil sa dajaké veci, videl ako si žijú roboši. celý deň... :) To len pár týždňov cez prázdniny, je gymnazista takže pokračuje do kvinty potom.
Ak ma ukoncenych este len 8 rokov dochadzky, este bude musiet pockat aspoň do dovrsenia 16 rokov veku. Inak by musel zamestnavatel žiadať výnimku z Inspektoratu pracu...
Zle som pochopila tvoju otazku, myslela som ze sa chce zamestnat po skončení zakladnej skoly.
pavol54
29.05.20,15:08
Neviem, či zakladať otázku. Je možné, aby 15r študent išiel "za učňa" na nejaký mesiac. Dá sa na to vystaviť nejaký papier, aby majiteľ mal všetko v poriadku, keby prišla kontrola?
To je vážny problém, pred rokmi keď ešte školáci chceli robiť, tak rodič spísal dohodu o VP "momentálne si odskočil a decko ho čaká" Druhý prípad, osmak sa cez prázdniny spustil s drogovými parťákmi, otec prišiel že potrebuje aby bol syn pod kontrolou a obaja s manželkou robia a nemajú dovolenku, podpísal že ak príde kontrola radšej mi zaplatí pokutu, ako by sa mu malo díte zdrogovať. Rád by som videl čo by robil prípadný inšpektor
lujza.j
29.05.20,15:26
:---
korela
29.05.20,16:42
Dva v jednom
V Kolumbii chystajú nemocničné lôžko slúžiace aj ako rakva

Toto je mormídne. Mladší to už možno ani nepoznajú, ale kedysi bol účinným spôsobom liečby aj prítomný úsmev lekára, nielen sestričiek.

https://hnonline.sk/galeria/11496-v-kolumbii-chystaju-nemocnicne-lozko-sluziace-aj-ako-rakva/f6dcb81e-61a9-463c-803a-90cab5a9cade?back_url=https%3A%2F%2Fhnonline.sk%2F svet%2F2154982-v-kolumbii-vymysleli-nemocnicne-lozko-z-kartonu-sluzi-aj-ako-rakva
korela
29.05.20,16:49
Krajčí k aktuálnej situácii v rezorte
(Bez možností pridávania komentárov.)
https://www.youtube.com/watch?v=yN4rDNueXbA
bettylou
29.05.20,17:10
:---

Ale záleží na tom, ktorí sčítavajú :D:D
Žabinka
29.05.20,17:29
je to neuveriteľné, ale našla som na internete historické fotky a medzi nimi aj našu chalúpku.. tú teda vlastne nevidno, lebo ju prekrýva susedná, ktorá však už dnes neexistuje, vidno len pár skál zo základu, a na jej mieste je les.. je identická s našou, akurát je zrkadlovo obrátená, kalodábu má na ľavej strane, my sme mali z pravej, bližšie k ďalším susedom... ešte aj taký istý chodníček vraj bol pred chalupou keď to svokrovci kedysi kupovali, terasu robili až neskôr.. z nášho domu vidno len strechu, chodník cez záhradu, ktorý doteraz používame, a ostala aj kovová tyč, na ktorej je dáka anténa a teraz je vrastená do stromu.. ďalší dom je ten, kde sa prepadla šachta.. ozaj zaujímavé, potešilo ma to..:)
bjuty smis
29.05.20,17:47
[QUOTE="buchač"][QUOTE="bjuty smis"]
[QUOTE="buchač"]Minimálna mzda má zamrznúť

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti... pre mňa za mňa tých vyše 600Evri alebo aj oveľa menej za podradné pomocné práce nech vypláca rovno sám sebe hoci aj celý život. :D prečo by to robil ? to som teda zvedavý....hlavne ked bude do 3 mesiacov o 200 000 nezamestnaných viac
ale ty určite bežne platíš také peniaze neschopákom...

tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť - rozšírila sa automatizácia do mnohých odvetví, zdokonaľujú sa technológie, roboty sú bežným vybavením prevádzok - logicky by som pindala, keby nezamestnanosť klesala. Asi načo majú byť v zbytočnej robote ? Šak love môžu dostať aj domov.

a komu a kolko teda posielaš ? alebo kto to má ako posielať ? a z čoho ?

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti voláš ich socky, či
a kde ? nepoznáš význam úvodzoviek ?? ako ich voláš ty ?
babka - ježibabka
29.05.20,18:33
Moja od dnes nová domáca spoločnosť. Neviem, čo na to zajtra povie Puntík.
misoft
29.05.20,18:39
No čo on na to? Bude brechať... a ty si to budeš musieť preložiť... :D:D:D
babka - ježibabka
29.05.20,18:40
Neviem kde bol, keď som ich chcela zoznámiť. Volala som ho a nehlásil sa
misoft
29.05.20,18:44
Kukni sa do šopy - tam sedí urazený.... :D:D:D
babka - ježibabka
29.05.20,18:47
Asi svina utiekol. Iba včera mi mládež opravovala podhrabaný plot. Príroda volá.
bettylou
29.05.20,19:43
ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti... pre mňa za mňa tých vyše 600Evri alebo aj oveľa menej za podradné pomocné práce nech vypláca rovno sám sebe hoci aj celý život. :D prečo by to robil ? to som teda zvedavý....hlavne ked bude do 3 mesiacov o 200 000 nezamestnaných viac samozrejme, že nerobil - nerozumieš irónii?
ale ty určite bežne platíš také peniaze neschopákom... Máš super odhad na ľudí :D

tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť - rozšírila sa automatizácia do mnohých odvetví, zdokonaľujú sa technológie, roboty sú bežným vybavením prevádzok - logicky by som pindala, keby nezamestnanosť klesala. Asi načo majú byť v zbytočne v robote ? Šak love môžu dostať aj domov.

a komu a kolko teda posielaš ? alebo kto to má ako posielať ? a z čoho ? tak.:cool: Pôvodný plán sa vraj zrušil. Zabudni. Môžu ísť robiť, niekto hore sa rozhodol, že sa zadrhne. :mee: Mohol to byť zaujímavý projekt, keby sa bol dotiahol do konca. Dosť veľký, makro. Niečo približujúce sa ku Conquest of Paradise. Nikdy si o ňom nepočul?


min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti voláš ich socky, či [/QUOTE]
a kde ? nepoznáš význam úvodzoviek ?? ako ich voláš ty ?[/QUOTE] :D Aha, uvodzovky som zbadala až teraz. :D

Neviem, nijako. Upratovačka, hajzelbaba, (tety - ne moje), pucflek, kopáč, práčka, pastier, takéto sú "najpodradnejšie" ?
korela
29.05.20,20:22
Som si prešla zamestnania, síce záleží aj od miesta činu, ale tá prvá si od Rakúšaniek za bieleho dňa pýtala namiesto 50 hal. 5 Kčs, tak som ju na mieste uzemnila, možno tak kasíruje podnes, dnes sa upratujú upratané byty a fy, smetiari sú frajeri, ručných kopacích prác ubúda, nedávno mladí cestou na lúku uvažovali, načo stojí karaván pri strmej lúke, o pár dní foto so stádom oviec, bačom bola štyridsiatnička, čo jej na tom dobrom jarnom vzduchu chýba? Nič. Luxus bytia.
bettylou
29.05.20,21:31
Dakedy sa vravelo, že každá práca je užitočná, ak sa spraví poriadne. Dnes sa rozličné aktivity nazývajú prácou.

Korela: no, frajerka ... - v jedných rukaviciach, nanajvýš ti dajú špicatú palicu, smeti po dedine v lete v zime. A že humus - krvavé vložky, osr.té pampersky, v teple rozkladajúce sa odpadky, špinavé očúrané handry... Lebo "vyberači kontajnerov" úlovok rozoberú za rohom v kríkoch a čo nechcú nechajú tam a zbierajú to potom tie baby 60eurové. Ručné vyprázdňovanie košov s lepkavými obalmi a so psími hovnami - tiež neskutočná frajerina. :cool:
Je pravda, že sa kope väčšinou pre káble a tie sú teraz položené. Bude v móde zase na jeseň, keď sa budú opäť sadiť stromčeky. Umývaniu riadov sa vravelo podradná robota alebo pinglovaniu.
Naši terajší dojiči/ky a pastieri sú ožrani a bývajú spolu v maringotke blízko kravínov - tých volajú "splodina" (neviem, kto na to prišiel:D), to však nesúvisí s prácou, ale s ich životným štýlom. Im niekedy chýba ráno poprafka, ale sú pracovití a po večeroch hrajú na harmošku a spievajú pri sviečke. Ani elektrinu nechcú, hoci im ju ponúkal predseda zadarmo.
korela
29.05.20,23:06
Ešte k "téme dňa" :-). Za socíka bolo na inšpektorov verejného poriadku. Chodili dvaja spolu ako agenti s teplou vodou, nikdy som ich nevidela nikoho napomenúť, kde som žila, nikdy nebol vonku neporiadok, lebo na verejnosti sa nedrogovalo, neboli bezdomovci, žobráci, ani iná doslovná viditeľná spodina. Ľudia mali pred políciou rešpekt.
Opitých zvážali do záchytiek. A kto mal sedieť, sedel.
korela
29.05.20,23:11
Betty, zmazala si svoj príspevok, môj ostal vo vzduchoprázdne, bez kontextu. No, nič, nabudúce ťa už budem citovať. Istota.
P.S. Odpovedala som na prácu ženy na toaletách, upratovačky, smetiarov, kopáčov, baču. Niečo v zmysle na otázku, či sú tieto zamestnania podradné. Rozdiel spočíva v tom, či ich práca sa vykonávala pred iks rokmi alebo dnes. Niekde už ide pomaly o archaizmy, ale ako píšem, ide o miesto činu.
pavol54
30.05.20,04:16
sorry , už je to naspäť :D

U nás sa kope stále krompáčmi.
Wcká sa zmenili, ale umývať ráno obondené a ogrcané záchody v pajzli, je hnus. Jedine s plynovou maskou alebo po dvoch decoch slivovice alebo oboje.:D
Podradnejšia od baru a krčmových hajzlov však môže byť práca pri páse zahraničného investora, či v obchodnom reťazci hlavne vo vzťahu k "manažérke". Výrazne u žien, tie baby, čo chodia na výberové konania za firmy na UP, tie to dávajú uchádzačkam každou vetou naplno vyžrať - celú svoju arogantnú nadradenosť a povýšenosť svojho postavenia voči nim a to ešte ani PZ nemali ženy. Normálne mi ich bolo ľúto.
Som jej len poopičným dychom odsúhlasila, že ponúkanú prácu neodmietam, ak im vyhovuje moje vzdelanie a žiadna prax, hoci za mnou čaká zo 10 vyučených predavačiek s dlhoročnou praxou sčasti dokonca v ich reťazci. Ani na tenkom ľade to nechcela vzdať , tak som ju ešte upozornila, že trpím chronickým alkoholizmom a hoci sa veľmi snažím, dlhší pobyt v blízkosti skladu alkoholu určite spôsobí, že sa nejaké fľaše nechtiac rozbijú, a že či sa potom škoda delí medzi všetky predavačky..božechráň, škodu im robiť nechcem...len či si je mnou istá. Nasratá buchla pečiatku "NZ" a strojila sa drtiť ďalšiu obeť.
Takže podradná môže byť občas aj práca rýchlokvaseného manažera organizujúceho výberové konanie na UP, ak vo svojej povýšenosti nezbadá, že klient v maskáčoch je trošku väčší macher ako ona. Fuj už zas sa chválim :D. Prísediaca pani z UP sa len veselo škerila a kývla mi, že je všetko na poriadku.
Fúú, neviem, ako by to bolo vtedy dopadlo s tým skladom. Lebo už sa mi kruté predstavy do hlavy tlačili, ako si tam vzadu na kartónoch víno popíjať budem, kým ma nevyrazia. Našťastie som si tú hanbu ušetrila správnym rozhodnutím výberčej. :D
Inokedy zase kablikári nechceli prijať fakt, že zadané príklady sú vypočítané na mobilovej kalkulačke rýchlejšie a presne (logicky mi to tak vychádzalo z hľadiska efektivity práce vo firme), a svoj nezáujem zdôvodnili tým, že potrebujú ľudí, ktorí vedia počítať bez kalkulačky. To zase nedávalo zmysel mne, ale radšej som bez hádky oželela ich úžasnú ponuku do čistej 3smennej prevádzky viazania el. káblov pre letecké stroje, kde rýchlosť operácie určuje píp signál ca každé 2min. počas celej smeny, s povinnou igelitovou čiapkou na hlave, v meste vzdialenom 50km a s podnikovou dopravou do a z práce, ktorá začína a končí 7km od môjho bydliska za 500E hrubého plus stravenky a príplatky za nočné. Ako by som sa uprostred zimy každé ráno o 5 po nočnej dopravila 7km domov, keď prvý bus mojím smerom je niečo po 6, mi tiež nebolo jasné.:D
Po týchto pokusoch moja pani z UP usúdila, že ak chce odmeny, bude musieť zmeniť taktiku a skúsime niečo iné. Akurát vtedy dorazili z únie nové 2 mesačné kurzy Získavania zručností uplatnenia sa na trhu práce pre dlhodobých neschopákov ako ja. Takže som spolu s kočovníkmi z osád každý týždeň vysedávala doobeda v aule. Motiváciu zúčastňovať sa meotarových lekcií ako znova získať sebavedomie začať si hľadať prácu napriek negatívnym skúsenostiam sa nám snažili posilniť príspevkami na cestovné a obed necelých 5ečiek za každú účasť. Lekárom alebo prácou na VPP nezdôvodnená absencia znamenala vyhadzov aj z UP. Skoro všetci sme dokončili kurz, dostali certifikát o absolvovaní spolu s rozborom osobnosti, CV a listom zručností, ktoré nám pomôžu lepšie sa zorientovať na TP a nájsť si prácu v oblasti, ktorá je pre nás vhodná. Keďže lektorka bola milá a moja pani pracovníčka tiež, nemohla som ich sklamať a o dva týždne som im doniesla dohodu (tá bola dielom náhody a starých známych :)), aby ma mohli vyradiť a potešiť svojho šéfa. :D
Ty brďo, to až tak. Ja debil som sa hrnul do práce vtedy, keď bola podpora rok. ale to boli iné dôvody - nevidieť svokru
buchač
30.05.20,06:04
Ty brďo, to až tak. Ja debil som sa hrnul do práce vtedy, keď bola podpora rok. ale to boli iné dôvody - nevidieť svokru
No jo, ty brďo... kto nezažil, ten nepochopí.
Mňa sa takáto skúsenosť síce netýka...ale viem, že je to takto.
Tie pracovníčky sú niekedy neskutočné...a v nie jednom prípade by sa dalo vravieť, že je to čistý kosoštvorec.
Mladá pindulka, čerstvá absolventka sociálnej práce v Hornej Dolnej sa dostala na flek po známosti a ide v podstate rozhodovať o osude iných ?
bjuty smis
30.05.20,06:33
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
pavol54
30.05.20,06:44
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
musel si si poriadne pichnúť(lepšie ako šípová ruženka) že si niečo prespal dnes je 30.,05. aspoň podľa môjho počítača, teda včera bolo 29. 05
buchač
30.05.20,06:58
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
Počkaj, počkaj....nebuď nedočkavý.
Veď aj Bláznovič so svojimi onanistami nezaplnil námestia a štadióny na prvý šup.

...a je rozdiel robiť štrajk na ulici/námestí len tak s megafónom alebo zlou aparatúrou a robiť štrajk za ťažké peniaze z tribún, so ZAPLATENÝMI UMELCAMI a náležitým profi zabezpečením. Či ???
bjuty smis
30.05.20,07:09
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
musel si si poriadne pichnúť(lepšie ako šípová ruženka) že si niečo prespal dnes je 30.,05. aspoň podľa môjho počítača, teda včera bolo 29. 05
to je všetko, čo k tomu vášmu megaštrajku dáš ?
bjuty smis
30.05.20,07:10
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
Počkaj, počkaj....nebuď nedočkavý.
Veď aj Bláznovič so svojimi onanistami nezaplnil námestia a štadióny na prvý šup.

...a je rozdiel robiť štrajk na ulici/námestí len tak s megafónom alebo zlou aparatúrou a robiť štrajk za ťažké peniaze z tribún, so ZAPLATENÝMI UMELCAMI a náležitým profi zabezpečením. Či ???
počkám, počkám.....a ty zatiaľ upresni, kto ZAPLATIL umelcov

šéééreš ? :)) alebo eset ? :))
korela
30.05.20,09:13
STOP MATOVIČOVI 07: Jakubec: Zapredaní novinári, média a umelci. Sloboda slova neexistuje. Diktát?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=470&v=6wCyYm_7QUA&feature=emb_title
korela
30.05.20,09:15
Premiér Matovič varuje: Buďme ostražití! KORONAVÍRUS opäť naberá na sile

Na Slovensku podľa ústredného krízového štábu pribudol v piatok (29. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom

https://www.topky.sk/cl/10/1911529/Matovic--Budme-ostraziti--hrozba-KORONAVIRUSU-nadalej-ciha
bjuty smis
30.05.20,09:20
Premiér Matovič varuje: Buďme ostražití! KORONAVÍRUS opäť naberá na sile

Na Slovensku podľa ústredného krízového štábu pribudol v piatok (29. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom

https://www.topky.sk/cl/10/1911529/Matovic--Budme-ostraziti--hrozba-KORONAVIRUSU-nadalej-ciha
ešte že si dala ten zdroj....už sa len naučiť čítať s porozumením

"Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje, práve naopak, po stabilnom apríli celý máj výrazne naberá na sile," napísal na sociálnej sieti predseda vlády. Poukázal pritom, že z aprílového štandardu zhruba 75.000 denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100.000 prípadov denne. "Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí,"
Katy a R
30.05.20,09:26
bjuty smis
30.05.20,09:28
STOP MATOVIČOVI 07: Jakubec: Zapredaní novinári, média a umelci. Sloboda slova neexistuje. Diktát?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=470&v=6wCyYm_7QUA&feature=emb_title

STOP MATOVIČOVI 07: Jakubec: Zapredaní novinári, média a umelci. Sloboda slova neexistuje. Diktát?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=470&v=6wCyYm_7QUA&feature=emb_title
kto je Jakubec ?
jej idol...a .ešte nejaký brilatý zvukár a harabínov poskok michalko..svätá trojka, ktorá všetko vie...
Katy a R
30.05.20,09:28
kto je Jakubec ?
podľa mňa chudáčik, ktorý pre "zviditeľnenie sa " urobí čokoľvek - ak sa ti chce, nájdeš na nete - ale nestojí to za vyhľadávanie ;)
bettylou
30.05.20,09:31
[QUOTE="bettylou"]sorry , už je to naspäť :D


Ty brďo, to až tak. Ja debil som sa hrnul do práce vtedy, keď bola podpora rok. ale to boli iné dôvody - nevidieť svokru

Za tých 7 r. žiadnu podporu, som prišla zvonku a som nemala "predplatené" v SP, akurát dva roky hmotnú núdzu na aktivačné, potom zase nič. :)
Katy a R
30.05.20,09:33
buchač
30.05.20,09:59
Premiér Matovič varuje: Buďme ostražití! KORONAVÍRUS opäť naberá na sile

Na Slovensku podľa ústredného krízového štábu pribudol v piatok (29. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom

https://www.topky.sk/cl/10/1911529/Matovic--Budme-ostraziti--hrozba-KORONAVIRUSU-nadalej-ciha
ešte že si dala ten zdroj....už sa len naučiť čítať s porozumením

"Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje, práve naopak, po stabilnom apríli celý máj výrazne naberá na sile," napísal na sociálnej sieti predseda vlády. Poukázal pritom, že z aprílového štandardu zhruba 75.000 denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100.000 prípadov denne. "Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí,"

Minule sa tu zjavil link na Pekovú...lebo to alebo ono...robila proste bububu.
Včul nejak otočila...
Vakcína na koronavirus je nesmysl. Druhá vlna nepřijde, tvrdí mikrobioložka Peková
https://zpravy.denikplus.cz/1679-vakcina-na-koronavirus-je-nesmysl-druha-vlna-neprijde-tvrdi-mikrobiolozka-pekova.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=Ik3UG59gvN4-202005292106&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

...a teraz nech sa jeden z toho vyonačí.
Nandrolon
30.05.20,10:11
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
Bol som v ČR, aj včera aj predvčerom. Ale nenašiel som nič, či odsúdili toho Kotlebu. Nevieš ako to dopadlo???
korela
30.05.20,10:26
Premiér Matovič varuje: Buďme ostražití! KORONAVÍRUS opäť naberá na sile

Na Slovensku podľa ústredného krízového štábu pribudol v piatok (29. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom

https://www.topky.sk/cl/10/1911529/Matovic--Budme-ostraziti--hrozba-KORONAVIRUSU-nadalej-ciha
ešte že si dala ten zdroj....už sa len naučiť čítať s porozumením

"Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje, práve naopak, po stabilnom apríli celý máj výrazne naberá na sile," napísal na sociálnej sieti predseda vlády. Poukázal pritom, že z aprílového štandardu zhruba 75.000 denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100.000 prípadov denne. "Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí,"
Tebe prekáža prvý zdroj?
Tu máš ďalšie zdroje

https://www.ta3.com/clanok/1184462/budme-ostraziti-varuje-premier-virus-vraj-vyrazne-nabera-na-sile.html

https://slovensko.hnonline.sk/2155646-virus-nabera-na-sile-varuje-matovic-ludi-vyzval-na-ostrazitost

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/553059-na-slovensku-pribudol-jeden-pripad-nakazy-novym-koronavirusom/

https://glob.zoznam.sk/budme-ostraziti-hrozba-koronavirusu-nadalej-ciha-tvrdi-matovic/

https://www.trend.sk/dnes/matovic-budme-nadalej-ostraziti-hrozba-koronavirusu-nadalej-ciha

https://dennikn.sk/minuta/1913035/?ref=mpm
bjuty smis
30.05.20,10:46
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
Bol som v ČR, aj včera aj predvčerom. Ale nenašiel som nič, či odsúdili toho Kotlebu. Nevieš ako to dopadlo???
Dobre ty vieš, že vodcu máš ešte na slobode.....:)
A čo si robil u čehuňov, aj tam ste 5 protestovali?
bjuty smis
30.05.20,10:47
Korela neprekáža, však píšem... dobre, že si ho dala...
Nandrolon
30.05.20,10:52
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy :))
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? :)))
Bol som v ČR, aj včera aj predvčerom. Ale nenašiel som nič, či odsúdili toho Kotlebu. Nevieš ako to dopadlo???
Dobre ty vieš, že vodcu máš ešte na slobode.....:)
A čo si robil u čehuňov, aj tam ste 5 protestovali?
Práveže vôbec nie. Ráno som na mobile hľadal v rýchlosti, ale nič konkrétne, kde by bolo stanovisko som nenašiel. Iba rôzne články so zavádzajúcimi názvami.
A prečo je teda na slobode?
V ČR som bol zajazdiť, pobehať po obchodoch, pozrieť zaujímavé miesta v lesoch a naspäť. Taká oddychovka osamote... Sem-tam si urobím takúto "jazdu"...
Okrem toho krásne a silno lialo, vtedy ma to úplne ťahá za volant, takže som si ten dážď nemohol nechať ujsť s tým, že budem doma.
Mila123
30.05.20,10:54
Dobrý deň, mám otázku, vylepujú nám na vchodové dvere bytovému domu ktokoľvek, kedykoľvek a čokoľvek. Mňa to neskutočne irituje, keď by použili aj lepidlo stará značka Kanagón, ktoré sa veľmi ťažko odstraňuje . A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť? Ostatné vchody sú "zalepené", keď by sa im vysypalo sklo, nemusia volať sklenára, plagáty, inzeráty držia......:D:D:D
marjankaj
30.05.20,11:00
Bol som v ČR, aj včera aj predvčerom. Ale nenašiel som nič, či odsúdili toho Kotlebu. Nevieš ako to dopadlo???
Zatiaľ nijako. Sudkyňu viac zaujímalo aký vzťah má Ďurica (bol svedkom) s Ortelom(zlatý slávik v česku).

Sudkyňa Sabová sa pýtala Ďuricu aj na jeho spoluprácu s českou skupinou Ortel. Pri otázke novinárov, či nepovažuje túto skupinu za kontroverznú, uviedol, že je kontroverzná doba. „Pre mňa aj kopec reperov je kontroverzných, svojím repertoárom a svojím prejavom,“ dodal poslanec.
https://glob.zoznam.sk/kauza-kotlebovych-sekov-pokracuje-vypovedat-bude-aj-poslanec-durica/
Katy a R
30.05.20,11:08
A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť?:D:D:D
Musela by si vypátrať - že kto je zodpovedný (organizátora podujatia) a s ním to riešiť . Nám trošku pomohol "zákaz vylepený na papieri" (ďalšie lepidlo;))
Pri letákoch je to ľahšie - že ak si napíšeš na schránku - tak nemajú dávať - ale tam sa ľahko dopátraš distribútora, keby porušovali ...
Mila123
30.05.20,11:14
A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť?:D:D:D
Musela by si vypátrať - že kto je zodpovedný (organizátora podujatia) a s ním to riešiť . Nám trošku pomohol "zákaz vylepený na papieri" (ďalšie lepidlo;))
Pri letákoch je to ľahšie - že ak si napíšeš na schránku - tak nemajú dávať - ale tam sa ľahko dopátraš distribútora, keby porušovali ...
Katy ale to tí ľudia lepia na naše vchodové dvere.....to ako keby som ja prišla k inej súkromnej nehnuteľnosti a tam si na ich vchodové dvere nalepila svoj plagát, inzerát, kúpim/ predám/ vymením.....
bettylou
30.05.20,12:02
...a teraz nech sa jeden z toho vyonačí.

Ta boli také hlášky, že je informačná vojna, ta či si sa nedostal dakde medzi dva kyber kanony... :D:D:D
Katy a R
30.05.20,12:03
pre milu: veď ja veľmi dobre viem - však všade je to tak , len od ľudí záleží - aj keď by si strážila s metlou ( a to asi nemieniš;)) ... drzosť vždy vyhrá . Inak máš pravdu - ozaj to dobre drží rozbité sklo ;). Alebo namiesto umytia - nový plagát ? Môžeš skúsiť priestupkové konanie - ak niekoho načapeš?.
Obce zvyknú mať VZN k nalepovaniu plagátov.
bettylou
30.05.20,12:09
A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť?:D:D:D
Musela by si vypátrať - že kto je zodpovedný (organizátora podujatia) a s ním to riešiť . Nám trošku pomohol "zákaz vylepený na papieri" (ďalšie lepidlo;))
Pri letákoch je to ľahšie - že ak si napíšeš na schránku - tak nemajú dávať - ale tam sa ľahko dopátraš distribútora, keby porušovali ...
Katy ale to tí ľudia lepia na naše vchodové dvere.....to ako keby som ja prišla k inej súkromnej nehnuteľnosti a tam si na ich vchodové dvere nalepila svoj plagát, inzerát, kúpim/ predám/ vymením.....

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
Mila123
30.05.20,13:07
A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť?:D:D:D
Musela by si vypátrať - že kto je zodpovedný (organizátora podujatia) a s ním to riešiť . Nám trošku pomohol "zákaz vylepený na papieri" (ďalšie lepidlo;))
Pri letákoch je to ľahšie - že ak si napíšeš na schránku - tak nemajú dávať - ale tam sa ľahko dopátraš distribútora, keby porušovali ...
Katy ale to tí ľudia lepia na naše vchodové dvere.....to ako keby som ja prišla k inej súkromnej nehnuteľnosti a tam si na ich vchodové dvere nalepila svoj plagát, inzerát, kúpim/ predám/ vymením.....

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........
misoft
30.05.20,13:19
mimotemy



Minule sa tu zjavil link na Pekovú...lebo to alebo ono...robila proste bububu.
Včul nejak otočila...
Vakcína na koronavirus je nesmysl. Druhá vlna nepřijde, tvrdí mikrobioložka Peková
....................

...a teraz nech sa jeden z toho vyonačí.
Šak to ako Bukovský v sukni.... jeden týždeň je niečo zlé, na druhý je to dobré....
misoft
30.05.20,13:23
....................
Okrem toho krásne a silno lialo, vtedy ma to úplne ťahá za volant, takže som si ten dážď nemohol nechať ujsť s tým, že budem doma.
Ešte dobre, že teba to ťahalo. Horšie by bolo, keby to ťahalo ten volant - do garadu... :D:D:D
sito
30.05.20,13:29
Dobrý deň, mám otázku, vylepujú nám na vchodové dvere bytovému domu ktokoľvek, kedykoľvek a čokoľvek. Mňa to neskutočne irituje, keď by použili aj lepidlo stará značka Kanagón, ktoré sa veľmi ťažko odstraňuje . A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť? Ostatné vchody sú "zalepené", keď by sa im vysypalo sklo, nemusia volať sklenára, plagáty, inzeráty držia......:D:D:D

;) Mila, dom, dvere aj sklo na nich je váš majetok. Jeho zašpinenie je ako poškriabať korunou, auto. Teda niekto poškodzuje váš majetok, úmyselne. Na tom ozname, reklame, plagáte je vždy kontaktný údaj. Takže, treba zločinca kontaktovať a požiadať ho, aby si z vášho okna odstránil svoj majetok. Ak nie, treba ho nahlásiť na polícii aj s fotografickou dokumentáciou. Predsa polícia "pomáha a chráni". A nemáte nápis "Zákaz lepiť plagáty"?

Ale, ak to irituje len teba, nič s tým nespravíš, leda tak infarkt si privodíš. Ak to ostatným v dome nevadí, tak ti doporučuje pokračovať ukončením príspevku.

:D:D:D

Pridám.

https://www.youtube.com/watch?v=WxQyLRRAWk4

urva, nalepí sa niekto na kopirku ... ;):)
buchač
30.05.20,13:31
Takže, treba zločinca kontaktovať...

Dobre vám ide (čítaj drbe)...tzv. letákovo.
misoft
30.05.20,13:31
Dobrý deň, mám otázku, vylepujú nám na vchodové dvere bytovému domu ktokoľvek, kedykoľvek a čokoľvek. Mňa to neskutočne irituje, keď by použili aj lepidlo stará značka Kanagón, ktoré sa veľmi ťažko odstraňuje . A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť? Ostatné vchody sú "zalepené", keď by sa im vysypalo sklo, nemusia volať sklenára, plagáty, inzeráty držia......:D:D:D
Vystriehnuť, prinútiť očistiť.
U nás tiež takto každú chvíľu sme mali polepené na rôzne akcie, telefóny na taxiky, reklamy na otvorené obchody. Až sme sa raz na*sra*li a vyčíhali sme si. A potom to začalo. Najskôr bol upozornený, lenže sa nám vysmial a pokračoval k ďalšiemu vchodu. Tak sa - i keď je to radikálne riešenie - zavolali MsP. No a tá si pekne ho odchytila (le****) a pekne krásne ho zobrali. A dôvod? Poškodzovanie cudzieho majetku. Lepič potom vyklopil, kto to "organizuje" a ten dostal mastnú pokutu.
A už si dávajú pozor. A letáky? Robia to brigádnici - a nejaké upozornenie na schránke - se*rú na to!
sito
30.05.20,13:53
Takže, treba zločinca kontaktovať...

Dobre vám ide (čítaj drbe)...tzv. letákovo.

Ako je to o tej husi ...

:eek: A Tebe, čo sa stalo? Podľa Teba nekoná nič zlé, zlý čin, zlo činí? :D
buchač
30.05.20,14:00
:eek: A Tebe, čo sa stalo? Podľa Teba nekoná nič zlé, zlý čin? :D
Mne ?
Sorry, ALE takými hlúposťami, ako je lepenie letákov sa ja veru nezapodievam...dokonca si nimi žrať nervy ? ...ešte mi tak veru nedrbe, na to sú iní.

Kuwa...vylepovači plagátov sú dokonca zločinci ?
To sa odkedy zmenil Trestný zákon ? ...včera ho Matovič stihol ?
sito
30.05.20,14:05
:eek: A Tebe, čo sa stalo? Podľa Teba nekoná nič zlé, zlý čin? :D
Mne ?
Sorry, ALE takými hlúposťami, ako je lepenie letákov sa ja veru nezapodievam...dokonca si nimi žrať nervy ? ...ešte mi tak veru nedrbe, na to sú iní.

Kuwa...vylepovači plagátov sú dokonca zločinci ?
To sa odkedy zmenil Trestný zákon ? ...včera ho Matovič stihol ?

Keď sa nezapodievaš, prečo si tu strčil ten svoj rypák, rypák. Ešteže si nevytiahol buchačku ... :D
misoft
30.05.20,15:49
Mne ?
Sorry, ALE takými hlúposťami, ako je lepenie letákov sa ja veru nezapodievam...dokonca si nimi žrať nervy ? ...ešte mi tak veru nedrbe, na to sú iní.

Kuwa...vylepovači plagátov sú dokonca zločinci ?
To sa odkedy zmenil Trestný zákon ? ...včera ho Matovič stihol ?
No ty to vidíš takto. Ale stavil by som sa, keby prišiel nejaký oný - reklamný vylepovač a nalepil by ti reklamu na tvoju haciendu, múrik - tak by asi buď utekal ako zajac, alebo vy to jazykom odlepoval, pretože by devina vyšla na slnečné svetlo.
Vieš, ak lepia na dvere domu, lepia to i na MOJE dvere, na SUSEDOVE dvere - pretože je to NÁŠ majetok.
Ty by si si nenechal ničiť svoj majetok, tak isto ako my si nenecháme ničiť svoj majetok.

A Trestný zákon? Aj obyčajné lepenie na cudzí majetok bez povolenia je ničenie majetku. Veď i takí grafiťáci - tiež ničia a ak ich chytia - tak majú na krku poškodzovanie cudzej veci.
Alebo hádam nie - majú to povolené, beztrestné?
buchač
30.05.20,16:19
A Trestný zákon? Aj obyčajné lepenie na cudzí majetok bez povolenia je ničenie majetku. Veď i takí grafiťáci - tiež ničia a ak ich chytia - tak majú na krku poškodzovanie cudzej veci.
Alebo hádam nie - majú to povolené, beztrestné?
...a ty si s tým rypákom normálni ?

Pochopíte rozdiel medzi priestupkom a trestným činom ?
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/29012-vylepovac-moze-dostat-pokutu-len-ak-ho-prichytia
http://hiphopforum.sk/257aa-trestneho-zakona-slovenska-republika-t6167.html


....a to je tak ťažké primontovať na vhodné miesto nejakú tabuľu, kde sa budú vylepovači realizovať ?
Čuduj sa svete...už som také videl.
sito
30.05.20,16:45
A Trestný zákon? Aj obyčajné lepenie na cudzí majetok bez povolenia je ničenie majetku. Veď i takí grafiťáci - tiež ničia a ak ich chytia - tak majú na krku poškodzovanie cudzej veci.
Alebo hádam nie - majú to povolené, beztrestné?
...a ty si s tým rypákom normálni ?

Pochopíte rozdiel medzi priestupkom a trestným činom ?
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/29012-vylepovac-moze-dostat-pokutu-len-ak-ho-prichytia
http://hiphopforum.sk/257aa-trestneho-zakona-slovenska-republika-t6167.html


....a to je tak ťažké primontovať na vhodné miesto nejakú tabuľu, kde sa budú vylepovači realizovať ?
Čuduj sa svete...už som také videl.

Ale áno, ale že sa niekto ozve, chytí ...

A ja už, že si vymyslel koleso ako IGOR ...

Takto nejak, keď ho nechytia?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi2iJP0kNzpAhVMqaQKHRZvDQ4QwqsBMAB6BAgZE AQ&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DqN seEVlaCl4&usg=AOvVaw2CxJY4etk9pnGHCwNkK2Kd

:D:D:D
Nandrolon
30.05.20,17:11
Navrhujem za každý vylepený leták jednu vylepiť tiež!
bettylou
30.05.20,17:17
[QUOTE="Mila123"][QUOTE="Katy a R"][QUOTE="Mila123"]

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........

Ale ten olejový film funguje, a nie je ho ani vidieť. A ak sa neopierate o vchodové dvere, čo si myslím, že nie, tak nie je ani riziko zašpinenia odevu.
Nandrolon
30.05.20,17:26
[QUOTE="Mila123"][QUOTE="Katy a R"][QUOTE="Mila123"]

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........

Ale ten olejový film funguje, a nie je ho ani vidieť. A ak sa neopierate o vchodové dvere, čo si myslím, že nie, tak nie je ani riziko zašpinenia odevu.
Možno si nosí toluén v rúšku a odmastí si to :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
bettylou
30.05.20,17:26
[QUOTE="misoft"]

No ty to vidíš takto. Ale stavil by som sa, keby prišiel nejaký oný - reklamný vylepovač a nalepil by ti reklamu na tvoju haciendu, múrik - tak by asi buď utekal ako zajac, alebo vy to jazykom odlepoval, pretože by devina vyšla na slnečné svetlo.
Vieš, ak lepia na dvere domu, lepia to i na MOJE dvere, na SUSEDOVE dvere - pretože je to NÁŠ majetok.
Ty by si si nenechal ničiť svoj majetok, tak isto ako my si nenecháme ničiť svoj majetok.


Máš na jednej strane pravdu. Na druhej strane musí byť "radosť" spolunažívať.

A ako by to bolo, keby sa niekomu stratil psík a chcel nalepiť oznámenie? To už je tolerované poškodzovanie majetku? Alebo vypátrať zločinca?
A kam by ste nalepili také oznámenie vy? Do výkladu supermarketu?
Neviem aké plagáty lepia, ale môžu niekomu zmeniť život.
Každý musí zvážiť, čo mieni tolerovať a čo už nie. A keď sa rozhodnete a budete dôslední, tak svoj cieľ dosiahnete. Bude to stáť nejaké úsilie, aby to vyšlo, tak sa netreba rozpakovať.
sito
30.05.20,17:33
[QUOTE="Mila123"][QUOTE="Katy a R"][QUOTE="Mila123"]

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........

Ale ten olejový film funguje, a nie je ho ani vidieť. A ak sa neopierate o vchodové dvere, čo si myslím, že nie, tak nie je ani riziko zašpinenia odevu.

U nás to robí aj domovníčka. Nie ten olej. Ale, keď oznam prestane byť aktuálny, ani mastný fľak po ňom nezostane. Kuwa, opýtam sa čím to je, čím ich na to sklo lepí? :D
Mila123
30.05.20,17:34
Dobrý deň, mám otázku, vylepujú nám na vchodové dvere bytovému domu ktokoľvek, kedykoľvek a čokoľvek. Mňa to neskutočne irituje, keď by použili aj lepidlo stará značka Kanagón, ktoré sa veľmi ťažko odstraňuje . A mňa zaujíma čo máme ako bytový dom s tým urobiť? Ostatné vchody sú "zalepené", keď by sa im vysypalo sklo, nemusia volať sklenára, plagáty, inzeráty držia......:D:D:D
Vystriehnuť, prinútiť očistiť.
U nás tiež takto každú chvíľu sme mali polepené na rôzne akcie, telefóny na taxiky, reklamy na otvorené obchody. Až sme sa raz na*sra*li a vyčíhali sme si. A potom to začalo. Najskôr bol upozornený, lenže sa nám vysmial a pokračoval k ďalšiemu vchodu. Tak sa - i keď je to radikálne riešenie - zavolali MsP. No a tá si pekne ho odchytila (le****) a pekne krásne ho zobrali. A dôvod? Poškodzovanie cudzieho majetku. Lepič potom vyklopil, kto to "organizuje" a ten dostal mastnú pokutu.
A už si dávajú pozor. A letáky? Robia to brigádnici - a nejaké upozornenie na schránke - se*rú na to!
a keby to robili len "tí neznalí" zákona, ale takto nám vylepila aj Slovenská pošta (odpisuje po bytoch plyn od SPP, tento rok iba pošta chcela aby sme sami si odpísali spotrebu - lebo covid), ale túto informáciu v printovej podobe nalepila aj so samolepiacimi etiketami- neónových farieb (tie, ktoré keď chcete odlepiť roztrhajú sa) úžasné .....
misoft
30.05.20,17:54
...a ty si s tým rypákom normálni ?

Pochopíte rozdiel medzi priestupkom a trestným činom ?
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/29012-vylepovac-moze-dostat-pokutu-len-ak-ho-prichytia
http://hiphopforum.sk/257aa-trestneho-zakona-slovenska-republika-t6167.html


....a to je tak ťažké primontovať na vhodné miesto nejakú tabuľu, kde sa budú vylepovači realizovať ?
Čuduj sa svete...už som také videl.
Ďuri - nič v zlom, ale niekedy si trochu mimo reality.
A) cituješ zákon - a tí vylepovači sú ORGANIZOVANÍ, pretože im niekto tie papiere a lepidlo vydal, prikázal a aby to stihali, tak ich je viacej - teda je to organizované. A aj na to zákon pamätá (....popíše farbou, alebo INOU látkou - a iná látka je aj popísaný papier!)
B) Mnou spomínané - chytili ho priamo (tí MsP) priamo pri čine, ako to lepil už na ďalší vchod, pričom takto predtým polepil cca 10 vchodov.

Takže - o čom je teda reč? Patril k skupine, ktorú si niekto najal, vydal materiál, prikázal, čo majú robiť a prichytili ho pritom.
buchač
30.05.20,17:57
Komunikácia v 21. storočí má rôzne formy.
Najlepšia forma a aj " patričnej argumentácie " je tá, kde dotyčná zodpovedná osoba odpovie štýlom ..." Bolo to zverejnené na oficiálnej stránke Fasebuku (alebo na inej) "...

...na zabitie odpoveď.
kukučka
30.05.20,17:58
Miluš, veď ti buchy poradil, kúp a ešte aj namontuj tabuľu. Aj tak ti budú ďalej lepiť na dvere.:D
buchač
30.05.20,18:03
Ďuri - nič v zlom, ale niekedy si trochu mimo reality.
...
A aj na to zákon pamätá (....popíše farbou, alebo INOU látkou - a iná látka je aj popísaný papier!)

Ak som ja mimo reality, tak potom ty si mimo prakticky stále.

Tou popísanou INOU látkou - ergo papierom si ma vcelku solídne pobavil.
Čo všetko ty dokážeš prispôsobiť na svoj obraz...
bettylou
30.05.20,18:57
Komunikácia v 21. storočí má rôzne formy.
Najlepšia forma a aj " patričnej argumentácie " je tá, kde dotyčná zodpovedná osoba odpovie štýlom ..." Bolo to zverejnené na oficiálnej stránke Fasebuku (alebo na inej) "...

...na zabitie odpoveď.

Predpokladaný výskyt cieľovej skupiny je jasný. :D:D:D
lujza.j
30.05.20,19:38
Mozno aj takto dopadnem...
veronikasad
30.05.20,19:46
Kamaratkin syn je po navrate zo zahranicia v domácej karanténe sam v zahradnej chatke, nikde nechodí a aplikacia furt nanho steka, ze nedodrziava karanténu. Tak zavolal policajtom, nech ho chodia kontrolovat, ze už na to reagovat nebude ..
lujza.j
30.05.20,19:56
Teraz som citala..ze nakaza v ruzinove sa nepotvrdila....bravó...treba stale žhavit paniku....
lujza.j
30.05.20,19:58
.
veronikasad
30.05.20,19:58
Lujza, kde v Ruzinove? U tych 17 učiteľov ?
Nasla som to... 35 z 800 testovanych ochorenie prekonalo, zvacsa bez priznakov. Ťažko spätne povedať co by sa dialo, keby skoly zostali otvorene ...
lujza.j
30.05.20,20:20
Veronika...iba na fb..uputavka spravy stv..dalej som nepozerala....predpokladam,ze ano o inom sa dva dni nepisalo......vcera som citala..ze mali hranicne hodnoty.......kolko s testovanych mohlo mat hranicne hodnoty a nepise sa o nich.......
Niekomu vyhovuje tato ucelova panika.....ludia nemusia mat rusko vonku....ale maju....aspon u mna v hlavnej.dedine....nik naokolo....a rusko az po oci.....
veronikasad
30.05.20,20:28
Naskocila mi ta sprava v tablete, nie som na FB, ani nepozeram telku. U nas chodi dost ludi bez rusok, ako okres sme boli v pocte nakazanych na 4.mieste v ramci SK,
vela pripadov urcite zachytenych nebolo.
Vysledky z Ruzinova ma zaujimali kvoli vnukom.
bettylou
30.05.20,20:39
Miluš, veď ti buchy poradil, kúp a ešte aj namontuj tabuľu. Aj tak ti budú ďalej lepiť na dvere.:D
A na dvere namaľuje veľkú hrubú neónovú šípku smerom k tabuli a nad to nápis:" Vážení, svoje oznamy nám nalepte na príslušnú tabuľu nachádzajúcu sa v smere šípky. "
lujza.j
30.05.20,20:39
Jupiií burza starych rarohov-starozitbosti na cervenom kameni uz funguje...
sito
31.05.20,04:21
Miluš, veď ti buchy poradil, kúp a ešte aj namontuj tabuľu. Aj tak ti budú ďalej lepiť na dvere.:D

:eek: Kuwa, tiež som na Slovenskú videl také koleso, teda obdĺžnik väčší ako A3 na ňom nápis " Na oznamy". Boli postŕhané. Bol z nerezu a bol pripevnený metrickým závitom takže sa dal odmontovať a vložiť do vody odmočiť, potom vyčistiť a vrátiť späť. No asi na to nemal v dome nikto čas a škrabať to so špachtľou. A čo potom z ryhami? A tak ako píše kukučka, tabuľka bez oznamu, zahnusená od lepiaceho materiálu a na dverách oznam od správcu domu, že od tedy do tedy nebude dodávaná do domu teplá voda.

...

:D:D:D
sito
31.05.20,04:34
[QUOTE="Mila123"][QUOTE="Katy a R"][QUOTE="Mila123"]

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........

Ale ten olejový film funguje, a nie je ho ani vidieť. A ak sa neopierate o vchodové dvere, čo si myslím, že nie, tak nie je ani riziko zašpinenia odevu.

U nás to robí aj domovníčka. Nie ten olej. Ale, keď oznam prestane byť aktuálny, ani mastný fľak po ňom nezostane. Kuwa, opýtam sa čím to je, čím ich na to sklo lepí? :D

"Kuwa, zase kopíruje všetko."

Ráno o 4,50 hod. začal v dome štekať pes, zobral som sa na prechádzku, bez psa, 6,5 km za 1,15 hod. A pozrel som sa na ten oznam od domovníčky z dnuka dverí, teda ako je prilepený. No a div sa svete, obyčajnou izolepou. Ako dosiahne, že na tom skle nič neostane, ani mastný fľak? Pravdepodobne ho sťahuje pomaly v smere 180 °. :D
Bimboka
31.05.20,05:07
[QUOTE="Mila123"][QUOTE="Katy a R"][QUOTE="Mila123"]

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........

Ale ten olejový film funguje, a nie je ho ani vidieť. A ak sa neopierate o vchodové dvere, čo si myslím, že nie, tak nie je ani riziko zašpinenia odevu.

U nás to robí aj domovníčka. Nie ten olej. Ale, keď oznam prestane byť aktuálny, ani mastný fľak po ňom nezostane. Kuwa, opýtam sa čím to je, čím ich na to sklo lepí? :D

"Kuwa, zase kopíruje všetko."

Ráno o 4,50 hod. začal v dome štekať pes, zobral som sa na prechádzku, bez psa, 6,5 km za 1,15 hod. A pozrel som sa na ten oznam od domovníčky z dnuka dverí, teda ako je prilepený. No a div sa svete, obyčajnou izolepou. Ako dosiahne, že na tom skle nič neostane, ani mastný fľak? Pravdepodobne ho sťahuje pomaly v smere 180 °. :D

Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
sito
31.05.20,05:49
[QUOTE="Mila123"][QUOTE="Katy a R"][QUOTE="Mila123"]

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať :rolleyes:
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........

Ale ten olejový film funguje, a nie je ho ani vidieť. A ak sa neopierate o vchodové dvere, čo si myslím, že nie, tak nie je ani riziko zašpinenia odevu.

U nás to robí aj domovníčka. Nie ten olej. Ale, keď oznam prestane byť aktuálny, ani mastný fľak po ňom nezostane. Kuwa, opýtam sa čím to je, čím ich na to sklo lepí? :D

"Kuwa, zase kopíruje všetko."

Ráno o 4,50 hod. začal v dome štekať pes, zobral som sa na prechádzku, bez psa, 6,5 km za 1,15 hod. A pozrel som sa na ten oznam od domovníčky z dnuka dverí, teda ako je prilepený. No a div sa svete, obyčajnou izolepou. Ako dosiahne, že na tom skle nič neostane, ani mastný fľak? Pravdepodobne ho sťahuje pomaly v smere 180 °. :D

Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou

:eek: Ahoj, bulo - nebulo.

https://www.youtube.com/watch?v=41uLBPRMvR0

:D:mee::D:mee::D
buchač
31.05.20,06:02
Miluš, veď ti buchy poradil, kúp a ešte aj namontuj tabuľu. Aj tak ti budú ďalej lepiť na dvere.:D
Sorry, ale ja som neradil...iba som dával názor na riešenie tejto " veľmi vážnej, trestuhodnej a život ohrozujúcej " situácie.
Poznámka - chcel by som mať také problémy a Onasisove love.

Takéto veci sa predsa kupujú z fondu a namontovať môže každý, kto nemá obe ruky ľavé.
Druhá citovaná veta nedáva význam....ale šak zasmejme sa...hahaha.
buchač
31.05.20,06:05
Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
Nemudruj zbytočne, na to zatiaľ nemáš...aj keď sa mi zdá, že nick je účelový.
Správne je zástupca vlastníkov bytov a nie domovník...

No schválne...aký je rozdiel medzi týmito dvoma funkciami ?
sito
31.05.20,06:17
:D:D:D ... účelový, účelový veru účelový ... :D:D:D
Bimboka
31.05.20,06:40
Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
Nemudruj zbytočne, na to zatiaľ nemáš...aj keď sa mi zdá, že nick je účelový.
Správne je zástupca vlastníkov bytov a nie domovník...

No schválne...aký je rozdiel medzi týmito dvoma funkciami ?
opytaj sa sita, aj oni maju domovnicku
Nandrolon
31.05.20,06:42
[QUOTE="sito"][QUOTE="bettylou"][QUOTE="Mila123"]

"Kuwa, zase kopíruje všetko."

Ráno o 4,50 hod. začal v dome štekať pes, zobral som sa na prechádzku, bez psa, 6,5 km za 1,15 hod. A pozrel som sa na ten oznam od domovníčky z dnuka dverí, teda ako je prilepený. No a div sa svete, obyčajnou izolepou. Ako dosiahne, že na tom skle nič neostane, ani mastný fľak? Pravdepodobne ho sťahuje pomaly v smere 180 °. :D

... buď použije sprej "odstraňovač nálepiek", alebo to tam nie je tak dlho, že sa lepidlo "zapečie". Teda lepidlo sa oddelí od svojho nosiča /fólie, papiera/ a ostane na prilepenom podklade, napr. sklo.
pavol54
31.05.20,07:00
Miluš, veď ti buchy poradil, kúp a ešte aj namontuj tabuľu. Aj tak ti budú ďalej lepiť na dvere.:D
Sorry, ale ja som neradil...iba som dával názor na riešenie tejto " veľmi vážnej, trestuhodnej a život ohrozujúcej " situácie.
Poznámka - chcel by som mať také problémy a Onasisove love.

Takéto veci sa predsa kupujú z fondu a namontovať môže každý, kto nemá obe ruky ľavé.
Druhá citovaná veta nedáva význam....ale šak zasmejme sa...hahaha.
mať problémy s výveskami na dverách bytovky a Onasisove love je oxymoron
sito
31.05.20,07:08
Hmmm. Ale veď píšem " ... , že na tom skle nič neostane, ani mastný fľak? ... po oleji, jeho filme. :D
bettylou
31.05.20,08:54
[QUOTE="buchač"][QUOTE="kukučka"]

mať problémy s výveskami na dverách bytovky a Onasisove love je oxymoron

oxymoron - spojenie dvoch slov opačného významu
buchač
31.05.20,09:15
Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
Nemudruj zbytočne, na to zatiaľ nemáš...aj keď sa mi zdá, že nick je účelový.
Správne je zástupca vlastníkov bytov a nie domovník...

No schválne...aký je rozdiel medzi týmito dvoma funkciami ?
opytaj sa sita, aj oni maju domovnicku
Lenže ja sa pýtam teba...
korela
31.05.20,10:08
Veronika...iba na fb..uputavka spravy stv..dalej som nepozerala....predpokladam,ze ano o inom sa dva dni nepisalo......vcera som citala..ze mali hranicne hodnoty.......kolko s testovanych mohlo mat hranicne hodnoty a nepise sa o nich.......
Niekomu vyhovuje tato ucelova panika.....ludia nemusia mat rusko vonku....ale maju....aspon u mna v hlavnej.dedine....nik naokolo....a rusko az po oci.....

Ja týchto ľudí chápem, najskôr to nebude samoúčelné a ani z paniky, môže ísť o pľúciarov ((CHOCHP, a aj iné dg), kardiakov, môžu mať doma ľudí so zníženou imunitou, sami ju môžu mať zníženú, je toho veľa, tak prirodzene chránia okrem seba aj svojich najbližších. Nevidím v tom nič čudné, a zároveň chránia vonku aj všetkých ostatných ľudí.
korela
31.05.20,11:17
lujza.j
31.05.20,11:30
No to... ale potom mali uz davno pradavno....chripka tiez ma svoju sezonu....ked som nakapata nejdem rodicom...
Ja nikomu strach a opatrnost neberiem....ale zas otal potal....nik naokolo a nahubok po oci...
Asi naj by vedeli o "nahubkoch"hovorit ti...co chodili do roboty a mali ich xy hodin...ake to je fasa.....ti sa isto vonku ..pekne pocko slniecko radi nadychnu bez "opluvanej"ochrany....
Mne staci 1-1,5h s nahubkom cvicit...ano moja volba....ale masaker...
veronikasad
31.05.20,12:03
Betty, čo si z toho kopírovania vyrobila ? Radšej píš samestatné príspevky a ak na niekoho reaguješ, oslov ho nickom ...
bettylou
31.05.20,12:20
bettylou
31.05.20,12:21
[QUOTE="veronikasad"]Betty, čo si z toho kopírovania vyrobila ?

Chybička se vloudila...
veronikasad
31.05.20,12:30
[QUOTE="veronikasad"]Betty, čo si z toho kopírovania vyrobila ?

Chybička se vloudila...
zase si to zle skopírovala. Začni písať až za tou hranatou zátvorkou
korela
31.05.20,12:59
No to... ale potom mali uz davno pradavno....chripka tiez ma svoju sezonu....ked som nakapata nejdem rodicom...
Ja nikomu strach a opatrnost neberiem....ale zas otal potal....nik naokolo a nahubok po oci...
Asi naj by vedeli o "nahubkoch"hovorit ti...co chodili do roboty a mali ich xy hodin...ake to je fasa.....ti sa isto vonku ..pekne pocko slniecko radi nadychnu bez "opluvanej"ochrany....
Mne staci 1-1,5h s nahubkom cvicit...ano moja volba....ale masaker...

Ja si myslím, že rúška tu už nejako zostanú ako v Ázii. Ide v podstate o hygienickú pomôcku, stačí si pospomínať ako pomaly v minulosti medzi ľudí nastupovali dnes už tak prirodzené zdravotnícke a drogistické potreby, ktoré sú dnes v obchodoch bežné. Život bez nich by bol nepredstaviteľný.
Poslednú chrípku som mala v cca 2002, trvalo mi 3 mes., kým som sa z nej dostala. Ale teraz po dvoch chrípkach v jednej sezóne už budem postupom jesene opatrnejšia, veď keď Covid spôsobuje "chrípku" a rúško je údajne účinné, tak mi bude úplne jedno, čo si ľudia na ulici budú o mne myslieť.
A v chrípkovom období sa nebudem motať zbytočne v dave rovnako, ako sa už dlhšie vyhýbam poľadovici.
V tvojich rokoch by som mala asi rovnaké úvahy ako ty.
buchač
31.05.20,13:17
Ja si myslím, že rúška tu už nejako zostanú ako v Ázii. Ide v podstate o hygienickú pomôcku, stačí si pospomínať
.....
V tvojich rokoch by som mala asi rovnaké úvahy ako ty.
Ja si zasa myslím, že porovnávať Áziu zo Slovenskom je tak trochu od veci...lebo proste aglomerácia.
Veď v jednom ázijskom mrakodrape je viac ľudí ako v celej Bláve...a vo viacerých je ich viac ako na celom Slovensku.

Ak je normálne stretnúť po dlhšej dobe na vidieckej ceste oproti idúce auto, kde sedí orúškovaný s rukavicami na rukách, tak potom už neviem.
................
Nejde o roky...ide o povahu. My dvaja sme +- rovesníci a pritom mám rovnaký názor ako Lui...a pritom mám oslabenú imunitu.
Otázka ku chrípke..." dávaš sa očkovať ? Alebo podľa " rád " z určitých stránok nie ? "
Lebo ja veru hej a chrípku som nemal už XX rokov...maximálne sa ma len trochu obtrie.
pavol54
31.05.20,13:29
[QUOTE="buchač"][QUOTE="kukučka"]

mať problémy s výveskami na dverách bytovky a Onasisove love je oxymoron

oxymoron - spojenie dvoch slov opačného významu
však chudobný a bohatý
korela
31.05.20,13:34
Nedávam sa očkovať, a ani nikto z nás, a mame som zakázala po tom, čo po prvom očkovaní brat skoro zomrel. To mal niečo po 50-ke. Dovtedy všetky chrípky bravúrne zvládal, a jediný z rodiny sa dokázal pri horúčke zabaliť do ľadovej mokrej plachty, vypotiť a vyležať.
Keď bol u nás niekto chorý, tak sme sa logicky s mamou nestretávali.
.
Ja spomínam najmä okolie, kde sa pohybujem a nie život na vidieku.
Uvidíme, ako sa zmení správanie ľudí v budúcej sezóne. Ázia neázia.
bettylou
31.05.20,13:34
[QUOTE="buchač"][QUOTE="kukučka"]

mať problémy s výveskami na dverách bytovky a Onasisove love je oxymoron

oxymoron - spojenie dvoch slov opačného významu
však chudobný a bohatý

Však hej: onasis nemože mať problém s výveskami na dverách bytovky... to JE oxymoron, tak jak som to napísala
pavol54
31.05.20,13:35
No to... ale potom mali uz davno pradavno....chripka tiez ma svoju sezonu....ked som nakapata nejdem rodicom...
Ja nikomu strach a opatrnost neberiem....ale zas otal potal....nik naokolo a nahubok po oci...
Asi naj by vedeli o "nahubkoch"hovorit ti...co chodili do roboty a mali ich xy hodin...ake to je fasa.....ti sa isto vonku ..pekne pocko slniecko radi nadychnu bez "opluvanej"ochrany....
Mne staci 1-1,5h s nahubkom cvicit...ano moja volba....ale masaker...

Ja si myslím, že rúška tu už nejako zostanú ako v Ázii. Ide v podstate o hygienickú pomôcku, stačí si pospomínať ako pomaly v minulosti medzi ľudí nastupovali dnes už tak prirodzené zdravotnícke a drogistické potreby, ktoré sú dnes v obchodoch bežné. Život bez nich by bol nepredstaviteľný.
Poslednú chrípku som mala v cca 2002, trvalo mi 3 mes., kým som sa z nej dostala. Ale teraz po dvoch chrípkach v jednej sezóne už budem postupom jesene opatrnejšia, veď keď Covid spôsobuje "chrípku" a rúško je údajne účinné, tak mi bude úplne jedno, čo si ľudia na ulici budú o mne myslieť.
A v chrípkovom období sa nebudem motať zbytočne v dave rovnako, ako sa už dlhšie vyhýbam poľadovici.
V tvojich rokoch by som mala asi rovnaké úvahy ako ty.
niekedy sú ľudia tak zblbnutí že si ani neuvedomia že ich majú, minule som vystúpil z auta na chodbe nasadím rúško čo som mal pod bradou a davaj variť kávu, len mi prekážalo pri jej pití tak som dal dole a až potom som zistil že mám aj čiapku na hlave.
buchač
31.05.20,13:45
však chudobný a bohatý
Áááále trt...
Toto "porekadlo" nemá absolútne nič spoločné s tou chudobou alebo bohatstvom.
Tu ide predsa o to, že poniektorí (či bohatí alebo chudobní) vedia robiť z komára slona.
lujza.j
31.05.20,13:55
Tiez si myslim,ze ruska ostanu po ruke....lebo tu ked niekto chori...nelezi doma....ale chodi do roboty,obchody a pod....lebo reklama na teraflú "hlasi"ze dáš si a si fit:(
Tento rok som v polke januara drapla nieco od trenera....telo asi momentalne oslabene...neustalo to....nevedela som sa z toho dostat....uz ked bolo lepsie....sa to vratilo...chlap rovnako...ten po vianociach....potom lepsie a zas sa mu to vratilo......od neho som to napr.nechytila.....
Ja v piatok...dedinska cesta dvaja v aute obaja ruska...
buchač
31.05.20,14:04
Tiez si myslim,ze ruska ostanu po ruke....lebo tu ked niekto chori...nelezi doma....ale chodi do roboty,obchody a pod....lebo reklama na teraflú "hlasi"ze dáš si a si fit:(
Veď proti rúškam nič...mám ten istý názor, že už budú súčasťou výbavy.

Ale ohľadom Terafľaka si dovolím vlastnú skúsenosť. Tiež som ho sprvoti zaznával, no bol mi doporučený osobou, ktorej plne dôverujem, že má dobré výsledky.
Nuž som si povedal, že za vyskúšanie nič nedám...a fakt som bol prekvapený.
Ono zloženie je ten paracetamol, vitamíny plus iné zložky (nehľadám)...proste skoro to isté, ako keby som si dal Paralen a ostatné. ALE nástup je oveľa rýchlejší a čo je hlavné, skracuje sa doba liečby.
lubko6394
31.05.20,15:41
Aj mňa serie buzerácia a rúšky , mohli sme sa tomu vyhnúť a nechať to na osud.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

A tu vidím 5 mŕtvych v SR a ES,IT,SP viac ako 500 na 1 milión. Takže 500 ľudí nepadlo, stálo nás to náhubok, karantény... Stálo to za to ? Usporili by sme na dôchodkoch DSS by brali každého kto by sa prihlásil. Len na referendum nebol čas. A vynoruje sa kopec ochrancov základných ľudských práv včítane Tomanovej bez psa ako je treba všetko uvoľniť. Pred 2 mesiacmi držali hubu a dnes mudrujú. Aj by som bol za, ale čo tých 500 čo sme si ušanovali, ako by hlasovali oni a ich rodiny ?
kukučka
31.05.20,15:50
Našťastie sedím doma, na záhrade, pole za potokom...nič nepotrebujem, bola som 2x na pošte, pár krát v obchode, nebojím sa, ale rešpektujem dcérine obavy. Bolo to len pár minút a bola som spotená. Nechápem, ako niekto s tým rúškom vydrží, ľudia už chodia na kožné. Tiež si myslím, že je to dobre a dopredu pripravený cirkus.
lubko6394
31.05.20,16:11
No ideál by bolo používať FFP2 resp.FFP3 a tým by si každý zodpovedal a niesol následky za seba. Takto chránim iných a seba nie. Lepila sa na mňa dôchodkyňa v nedôchodkovom čase v Kauflande. Korona Vám nevadí ? Nadvihol som rúšku a odkašľal v jej smere a v tom momente bola odo mňa na 4 metre.
Ono je to síce teoreticky správne akurát nie je jasné kde by sme na Slovensku zobrali cca 5,5 mil. FFP-čiek denne ak výrobné resp. obchodné kapacity boli v rádoch tisícoch denne a také zvýšenie v krátkom čase je nemožné. Ak predtým robili na 1 smenu tak zvýšenie je max.5 násobné.
sito
31.05.20,16:28
však chudobný a bohatý
Áááále trt...
Toto "porekadlo" nemá absolútne nič spoločné s tou chudobou alebo bohatstvom.
Tu ide predsa o to, že poniektorí (či bohatí alebo chudobní) vedia robiť z komára slona.

:eek: Kuwa, tak to si prehnal, prpoísk!

" komár, somár "

komár, váha 2,5 g.
somár, váha 480 kg.
slon, 6 000 kg.

:D:D:D
sito
31.05.20,16:34
Tiez si myslim,ze ruska ostanu po ruke....lebo tu ked niekto chori...nelezi doma....ale chodi do roboty,obchody a pod....lebo reklama na teraflú "hlasi"ze dáš si a si fit:(
Tento rok som v polke januara drapla nieco od trenera....telo asi momentalne oslabene...neustalo to....nevedela som sa z toho dostat....uz ked bolo lepsie....sa to vratilo...chlap rovnako...ten po vianociach....potom lepsie a zas sa mu to vratilo......od neho som to napr.nechytila.....
Ja v piatok...dedinska cesta dvaja v aute obaja ruska...

Noo, asi neboli z jednej domácnosti. Tak museli, tak to IGOR nariadil. Ak by ich zastavil policajt a nemali by ich, akoby sa policajt rozhodol s pokutou? Za 1 000 alebo 2 000 €. :D
pavol54
31.05.20,16:58
čína môže za to že v usa zomrelo 100 000 na covid, rusko za to že je prezdient trump, som zvedavý kto môže za agresívnych policajtov čo rozpútali v 16 štátoch krvavé nepokoje a ich brutálne potláčanie už tam chýbajú len gruzínski odstreľovači
misoft
31.05.20,17:02
čína môže za to že v usa zomrelo 100 000 na covid, rusko za to že je prezdient trump, som zvedavý kto môže za agresívnych policajtov čo rozpútali v 16 štátoch krvavé nepokoje a ich brutálne potláčanie už tam chýbajú len gruzínski odstreľovači
No kto asi? Ako vždy! Fico! :D:D:D
lubko6394
31.05.20,17:22
čína môže za to že v usa zomrelo 100 000 na covid, rusko za to že je prezdient trump, som zvedavý kto môže za agresívnych policajtov čo rozpútali v 16 štátoch krvavé nepokoje a ich brutálne potláčanie už tam chýbajú len gruzínski odstreľovači

Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
korela
31.05.20,17:24
čína môže za to že v usa zomrelo 100 000 na covid, rusko za to že je prezdient trump, som zvedavý kto môže za agresívnych policajtov čo rozpútali v 16 štátoch krvavé nepokoje a ich brutálne potláčanie už tam chýbajú len gruzínski odstreľovači

Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Źeby zbrojenie?
misoft
31.05.20,17:28
Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Nemal si tam parkovať :D:D:D
A nebol jeden - nestačil by - hneď traja tam boli.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/minneapolis-usa-george-floyd-zatykani-policie-protesty.V200530_121219_idnestv_rejs
sito
31.05.20,17:30
Pochopíte rozdiel medzi priestupkom a trestným činom ?
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/29012-vylepovac-moze-dostat-pokutu-len-ak-ho-prichytia
http://hiphopforum.sk/257aa-trestneho-zakona-slovenska-republika-t6167.html


:eek: Prosím Vás poraďáci je nejaký rozdiel medzi verejným majetkom a súkromným majetkom?

300/2005, § 245, ods. (1) Kto zničí, poškodí alebo urobí neupotrebiteľnou cudziu vec a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

:D
pavol54
31.05.20,17:30
čína môže za to že v usa zomrelo 100 000 na covid, rusko za to že je prezdient trump, som zvedavý kto môže za agresívnych policajtov čo rozpútali v 16 štátoch krvavé nepokoje a ich brutálne potláčanie už tam chýbajú len gruzínski odstreľovači

Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Napadlo ma ako na Ukrajine útočili mierumilovní demonštranti do policajtov nakladačom. Ja nikoho nechválim nikoho nesúdim "len tie dva metre" že nikto nedemonštruje u nás s heslom "sme za floida"
lubko6394
31.05.20,17:45
Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Nemal si tam parkovať :D:D:D
A nebol jeden - nestačil by - hneď traja tam boli.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/minneapolis-usa-george-floyd-zatykani-policie-protesty.V200530_121219_idnestv_rejs

Keby aj všetci 4-ia zabíjali toho černocha čo oprávňuje nespokojným s takýmto postupom policajtom zapáliť auto náhodne parkujúceho tisíce kilometrov od miesta činu ? A ak by som z balkóna brokovnicou chránil svoje auto tak by to asi bolo tiež v poriadku ?
buchač
31.05.20,18:09
Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Nemal si tam parkovať :D:D:D
A nebol jeden - nestačil by - hneď traja tam boli.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/minneapolis-usa-george-floyd-zatykani-policie-protesty.V200530_121219_idnestv_rejs

Keby aj všetci 4-ia zabíjali toho černocha čo oprávňuje nespokojným s takýmto postupom policajtom zapáliť auto náhodne parkujúceho tisíce kilometrov od miesta činu ? A ak by som z balkóna brokovnicou chránil svoje auto tak by to asi bolo tiež v poriadku ?
Niekde v správach sa spomínalo, že video hento, video tamto...
No zverejnené nebolo video, čo tomu všetkému predchádzalo...to po prvé.
Po druhé...americkí poliši majú vo svojej výbave video kamery (aj my ich máme...ale v skladoch), ktorými sa zachytáva zákrok voči páchateľovi.
Ale tu nie je žiaden záber...najprv mu dajú len putá a potom vidno, ako mu poliš kľačí na krku. Čo bolo medzitým, čo sa udialo ?

Ak si dám dohromady fakty ? Zomrevší platil falošným šekom, bol evidovaný ako kriminálnik, bol pod drogami ? Holt, v Amerike sa s takýmito neserú...nie ako u nás s cigánmi.
Vezmime v úvahu situáciu, adrenalín u oboch a sme doma.
Pre nezainteresovaných informácia...už som počul a aj videl videjká, kde maník vyfasoval pár guliek do tela a adrenalín spolu s drogami ho tak vybičoval, že fungoval normálne ďalej.

P.S.:
Aby jasné bolo, poliša neobhajujem...len si kladiem otázky.

https://www.youtube.com/watch?v=kiSm0Nuqomg
kopretinka
31.05.20,18:48
Terezia13
31.05.20,19:28
ja už ničomu nerozumiem
bettylou
31.05.20,19:35
Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Nemal si tam parkovať :D:D:D
A nebol jeden - nestačil by - hneď traja tam boli.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/minneapolis-usa-george-floyd-zatykani-policie-protesty.V200530_121219_idnestv_rejs

Asi je to len špička ľadovca toho ich spolužitia
korela
31.05.20,20:34
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
marjankaj
31.05.20,21:30
ja už ničomu nerozumiem
čomu nerozumieš? Bez rúška ťa nepustia do MHD, do obchodov, do ambulancie lekára. Nedávno si dokonca mohla dostať aj pokutu na ulici.
Veď za ne zaplatili pekné sumy, tak to musia dostať späť.
marjankaj
31.05.20,21:41
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Aké vydieranie? Drží ti niekto pištoľ pri hlave?
Ja sa to podpisovať nechystám. Je mi naozaj jedno ak klesne počet pracovných miest v obchodoch. Niektorí odhadujú, že nezamestnanosť môže stúpnuť až na 20%, kvôli koronavíru. Tak čo budeme pozerať po nejakých nezamestnaných predavačkách.
Nakoniec to aj tak hodia na Fica.
korela
31.05.20,22:57
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Aké vydieranie? Drží ti niekto pištoľ pri hlave?
Ja sa to podpisovať nechystám. Je mi naozaj jedno ak klesne počet pracovných miest v obchodoch. Niektorí odhadujú, že nezamestnanosť môže stúpnuť až na 20%, kvôli koronavíru. Tak čo budeme pozerať po nejakých nezamestnaných predavačkách.
Nakoniec to aj tak hodia na Fica.
Prečítaj si kopretinkin link, a to zdôvodňovanie pre získanie podpisov.
Celý tento humbug nie je o predavačoch. Nech ich normálne zaplatia, aby aj oni mohli občas tiež cez víkendy vycestovať za hranice všedných dní. A nielen oni.v tomto štáte.
Nezamestnanosť pravdepodobne bude rásť, tak načo majú byť obchody otvorené ešte aj v nedeľu? Trochu ohľadu na ŽP a pokojnejšie dni.
Dnes pokladám ticho za jednu z najcennejších vecí.
Počas víkendov má MHD úplne iný grafikon, Prečo funguje v inom režime? Nemôžu aj obchody? A že študenti prídu kvôli obchodom o brigády?
Nech sa radšej učia a intelektuálne rozvíjajú, kedy, ak nie počas školy? Chodia normálne na 8 hod. šichty, načo je to dobré. Všetko sa nezmyselne kopírovalo podľa Ameriky, kde sú cenové relácie úplne iné. Potom nech sa ľudia nesťažujú na súčasné školstvo.
kukučka
31.05.20,23:24
Príliš skoro sme zabudli na zatvorené obchody v nedeľu, aj na to, že sa otvárali, lebo prišlo s otvorenou nedeľou Tesco. Čo je to za žena, ktorá nevie nakŕmiť rodinu bez nedeľného nákupu?
A ak ozaj zavrieť, tak všetci, nie že zase zisk pôjde do zahraničia a Slovák utri hubu.
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
buchač
01.06.20,05:01
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???
veronikasad
01.06.20,05:36
Ked za nedele zrusia alebo podstatne znizia príplatky, taketo peticie sa podpisovať nebudu, lebo u vacsiny zamestnancov obchodu nejde o prácu nadcas cez vikend... Nova vlada sa uz nechala pocut ...
marjankaj
01.06.20,06:21
Korela Tesco malo pred časom otvorené predajne nonstop. Potom zrušili predaj od 22:00 do 6:00. Daj link na zákon, v ktorom im to nariadili.
Ten link som si pozrel, na rozdiel od teba. Hlavne vyjadrenia zamestnancov.
misoft
01.06.20,08:42
.........................
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
A vari naozaj?
Na niektorých sa buduje nonstop.
A aj na stavbe domov sa buduje aj v nedeľu.
Prečo asi?
pavol54
01.06.20,08:55
.........................
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
A vari naozaj?
Na niektorých sa buduje nonstop.
A aj na stavbe domov sa buduje aj v nedeľu.
Prečo asi?
ak je to svojpomoc - lebo nie sú v práci
BXLmiami
01.06.20,09:09
čína môže za to že v usa zomrelo 100 000 na covid, rusko za to že je prezdient trump, som zvedavý kto môže za agresívnych policajtov čo rozpútali v 16 štátoch krvavé nepokoje a ich brutálne potláčanie už tam chýbajú len gruzínski odstreľovači
No oni skúsia spraviť Paríž kdekoľvek.
BXLmiami
01.06.20,09:12
Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Nemal si tam parkovať :D:D:D
A nebol jeden - nestačil by - hneď traja tam boli.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/minneapolis-usa-george-floyd-zatykani-policie-protesty.V200530_121219_idnestv_rejs

Keby aj všetci 4-ia zabíjali toho černocha čo oprávňuje nespokojným s takýmto postupom policajtom zapáliť auto náhodne parkujúceho tisíce kilometrov od miesta činu ? A ak by som z balkóna brokovnicou chránil svoje auto tak by to asi bolo tiež v poriadku ?
Niekde v správach sa spomínalo, že video hento, video tamto...
No zverejnené nebolo video, čo tomu všetkému predchádzalo...to po prvé.
Po druhé...americkí poliši majú vo svojej výbave video kamery (aj my ich máme...ale v skladoch), ktorými sa zachytáva zákrok voči páchateľovi.
Ale tu nie je žiaden záber...najprv mu dajú len putá a potom vidno, ako mu poliš kľačí na krku. Čo bolo medzitým, čo sa udialo ?

Ak si dám dohromady fakty ? Zomrevší platil falošným šekom, bol evidovaný ako kriminálnik, bol pod drogami ? Holt, v Amerike sa s takýmito neserú...nie ako u nás s cigánmi.
Vezmime v úvahu situáciu, adrenalín u oboch a sme doma.
Pre nezainteresovaných informácia...už som počul a aj videl videjká, kde maník vyfasoval pár guliek do tela a adrenalín spolu s drogami ho tak vybičoval, že fungoval normálne ďalej.

P.S.:
Aby jasné bolo, poliša neobhajujem...len si kladiem otázky.

https://www.youtube.com/watch?v=kiSm0Nuqomg
2 metrový černoch pod vplyvom drog...
misoft
01.06.20,10:15
Tiež si kladiem otázky!
Kameru mal len ten jeden policajt - na veste. Tí ostatní NEMALI.
Pod bezpečnostnou kamerou je to viditeľné. Je síce pravda, že Floyd sa trochu "vzpieral", ale napokon išiel celkom pokojne k stene - bez odporu.
Ale potom je to zaujímavé.
Policajné (označené) vozidlo sa postavilo tak, že jeho kamery nemohla NIČ zachytiť. Policajt s kamerou sa venoval spolujazdkyni.
Ale ČO ROBILI tí policajti tam vzadu? Žiadny záznam o tom, čo sa dialo, so tomu predchádzalo. Len ICH TVRDENIE! A až potom videá náhodných svedkov.

Takže - ak by mali kamery - objasnilo by sa to, odôvodnilo by sa to. Lenže nie sú dôkazy, že sa vzpieral - to video nič nedokazuje, že odporoval. Ale ostatné - svedecké videá ich však usvedčujú z brutality, počuť, ako ich prosí - oni NEREAGOVALI.
Aj keby bol zdrogovaný - neznamená to, aby ho udusili.

Neobhajujem, neodsudzujem - konštatujem.
Floyd je síce "korba" - ale ani tí traja policajti neboli mušia váha.
buchač
01.06.20,11:06
Ale potom je to zaujímavé.
Policajné (označené) vozidlo sa postavilo tak, že jeho kamery nemohla NIČ zachytiť.
....
Aj keby bol zdrogovaný - neznamená to, aby ho udusili.

Pozri si video ešte raz...
Nájdi si informácie ohľadom hentej umelo a cieľavedomo nafúknutej kauzy.
BXLmiami
01.06.20,12:25
No neviem, ty si už mal tú česť s takým. Pozri si ho mohutný chlap s heroinom v krvi, neviem či by si si to s ním chcel rozdať. Je to zámienka k rabovaniu, tak ako to vidíme bežne na západe. Netvrdím ze to mali spraviť ale ten heroínu tam zrejme spravil veľa. Pozrieme si či to amici zvládnu lepšie ako Macron.
bjuty smis
01.06.20,13:58
Príliš skoro sme zabudli na zatvorené obchody v nedeľu, aj na to, že sa otvárali, lebo prišlo s otvorenou nedeľou Tesco. Čo je to za žena, ktorá nevie nakŕmiť rodinu bez nedeľného nákupu?
A ak ozaj zavrieť, tak všetci, nie že zase zisk pôjde do zahraničia a Slovák utri hubu.
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
presne tak, milí katolibanci..

a ako prvé v nedeľu zatvoriť kostoly !

keď zatvorené, tak zatvorené.....
pavol54
01.06.20,14:07
Príliš skoro sme zabudli na zatvorené obchody v nedeľu, aj na to, že sa otvárali, lebo prišlo s otvorenou nedeľou Tesco. Čo je to za žena, ktorá nevie nakŕmiť rodinu bez nedeľného nákupu?
A ak ozaj zavrieť, tak všetci, nie že zase zisk pôjde do zahraničia a Slovák utri hubu.
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
presne tak, milí katolibanci..

a ako prvé v nedeľu zatvoriť kostoly !

keď zatvorené, tak zatvorené.....
však ste ich už zatvorili a rýchlejšie ako komunisti.
Kvaka
01.06.20,14:14
Bjuty, určite si mal svadbu v kostole, určite vieš, že tam chodia rodiny spolu, určite vieš, že tam ľudia nachádzajú svojim spôsobom aj istý duševný pokoj, relax. Ako to teda môžeš porovnávať s obchodmi.
Ja síce do kostola nechodievam, okrem výnimočných situácií, ale tak isto nechodievam v nedeľu do obchodov, výnimočne tak raz za rok. :).
A áno, keby mali predavači slušné platy, nepotrebovali by nedeľné šichty s príplatkami.
bjuty smis
01.06.20,14:16
Bjuty, určite si mal svadbu v kostole, určite vieš, že tam chodia rodiny spolu, určite vieš, že tam ľudia nachádzajú svojim spôsobom aj istý duševný pokoj, relax. Ako to teda môžeš porovnávať s obchodmi.
Ja síce do kostola nechodievam, okrem výnimočných situácií, ale tak isto nechodievam v nedeľu do obchodov, výnimočne tak raz za rok. :).
A áno, keby mali predavači slušné platy, nepotrebovali by nedeľné šichty s príplatkami.
Nemal...
Ty si mala svatbu v nedeľu?
pavol54
01.06.20,14:21
Bjuty, určite si mal svadbu v kostole, určite vieš, že tam chodia rodiny spolu, určite vieš, že tam ľudia nachádzajú svojim spôsobom aj istý duševný pokoj, relax. Ako to teda môžeš porovnávať s obchodmi.
Ja síce do kostola nechodievam, okrem výnimočných situácií, ale tak isto nechodievam v nedeľu do obchodov, výnimočne tak raz za rok. :).
A áno, keby mali predavači slušné platy, nepotrebovali by nedeľné šichty s príplatkami.
Niekto našiel duševný pokoj pred Bonaparte alebo Mišelovým domom, ešte sa z toho nemôže spamätať
bjuty smis
01.06.20,14:30
Bjuty, určite si mal svadbu v kostole, určite vieš, že tam chodia rodiny spolu, určite vieš, že tam ľudia nachádzajú svojim spôsobom aj istý duševný pokoj, relax. Ako to teda môžeš porovnávať s obchodmi.
Ja síce do kostola nechodievam, okrem výnimočných situácií, ale tak isto nechodievam v nedeľu do obchodov, výnimočne tak raz za rok. :).
A áno, keby mali predavači slušné platy, nepotrebovali by nedeľné šichty s príplatkami.
Niekto našiel duševný pokoj pred Bonaparte alebo Mišelovým domom, ešte sa z toho nemôže spamätať
teraz za zastávaš koho ? matoviča, alebo matoviča ?
uvedomuješ si to ?
Kvaka
01.06.20,14:35
Ty si mala svatbu v nedeľu? Tajnú, v sobotu.
bjuty smis
01.06.20,14:37
Ty si mala svatbu v nedeľu? Tajnú, v sobotu.
ja nechcem zatvárať nikomu nič...
kresťanom nechce zatvárať nikto nič....nech si robia kedy a čo chcú - v rámci zákona...

ale oni vedia najlepšie, čo je pre nás v nedeľu najlepšie....
Kvaka
01.06.20,14:39
Bjuty, určite si mal svadbu v kostole, určite vieš, že tam chodia rodiny spolu, určite vieš, že tam ľudia nachádzajú svojim spôsobom aj istý duševný pokoj, relax. Ako to teda môžeš porovnávať s obchodmi.
Ja síce do kostola nechodievam, okrem výnimočných situácií, ale tak isto nechodievam v nedeľu do obchodov, výnimočne tak raz za rok. :).
A áno, keby mali predavači slušné platy, nepotrebovali by nedeľné šichty s príplatkami.

teraz za zastávaš koho ? matoviča, alebo matoviča ?
uvedomuješ si to ?
Nezastávam sa nikoho, iba reagujem na tvoj príspevok, ....keď zatvoriť, tak zatvoriť aj kostoly. :). Matoviča ľutujem.
pavol54
01.06.20,15:23
Bjuty, určite si mal svadbu v kostole, určite vieš, že tam chodia rodiny spolu, určite vieš, že tam ľudia nachádzajú svojim spôsobom aj istý duševný pokoj, relax. Ako to teda môžeš porovnávať s obchodmi.
Ja síce do kostola nechodievam, okrem výnimočných situácií, ale tak isto nechodievam v nedeľu do obchodov, výnimočne tak raz za rok. :).
A áno, keby mali predavači slušné platy, nepotrebovali by nedeľné šichty s príplatkami.
Niekto našiel duševný pokoj pred Bonaparte alebo Mišelovým domom, ešte sa z toho nemôže spamätať
teraz za zastávaš koho ? matoviča, alebo matoviča ?
uvedomuješ si to ?
ak píšem že niekto našiel duševný pokoj, to nie je zastávanie ani odsudzovanie, u teba je to nepochopenie
pavol54
01.06.20,15:25
Ty si mala svatbu v nedeľu? Tajnú, v sobotu.
ja nechcem zatvárať nikomu nič...
kresťanom nechce zatvárať nikto nič....nech si robia kedy a čo chcú - v rámci zákona...

ale oni vedia najlepšie, čo je pre nás v nedeľu najlepšie....
stačí dodržiavať desatoro a máš pokoj ale ateisti môžu stále realizovať mokobuko pozmenený na mokobuka
bjuty smis
01.06.20,15:51
Bjuty, určite si mal svadbu v kostole, určite vieš, že tam chodia rodiny spolu, určite vieš, že tam ľudia nachádzajú svojim spôsobom aj istý duševný pokoj, relax. Ako to teda môžeš porovnávať s obchodmi.
Ja síce do kostola nechodievam, okrem výnimočných situácií, ale tak isto nechodievam v nedeľu do obchodov, výnimočne tak raz za rok. :).
A áno, keby mali predavači slušné platy, nepotrebovali by nedeľné šichty s príplatkami.
Niekto našiel duševný pokoj pred Bonaparte alebo Mišelovým domom, ešte sa z toho nemôže spamätať
teraz za zastávaš koho ? matoviča, alebo matoviča ?
uvedomuješ si to ?
ak píšem že niekto našiel duševný pokoj, to nie je zastávanie ani odsudzovanie, u teba je to nepochopenie
isto ...a kto ho tam našiel ? to on chce zatvárať kostoly ?
naopak, chce zatvárať obchody...
bjuty smis
01.06.20,15:56
Príliš skoro sme zabudli na zatvorené obchody v nedeľu, aj na to, že sa otvárali, lebo prišlo s otvorenou nedeľou Tesco. Čo je to za žena, ktorá nevie nakŕmiť rodinu bez nedeľného nákupu?
A ak ozaj zavrieť, tak všetci, nie že zase zisk pôjde do zahraničia a Slovák utri hubu.
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
presne tak, milí katolibanci..

a ako prvé v nedeľu zatvoriť kostoly !

keď zatvorené, tak zatvorené.....

Skôr teba spália v krematóriu /ako "mršinu" v kafilérii/, ako nám hovadá zakážu omše. Nielen v nedeľu, ale aj cez týždeň a vo sviatky...


ááá, vítame pána miňištra krajčího :)))

Po čistkách v nemocniciach sa objavilo ďalšie video ministra Krajčího: Satan chce cez svojich ľudí ovládnuť moc!
v politike reprezentuje Pána a Božie deti na Slovensku. Spomína aj to, že Satan je knieža tohto sveta. Nikdy sa netajil, že je veriaci, no jeho radikálne vyjadrenia vyvolávajú vášne. V čase, keď Krajčí odvoláva šéfov nemocníc či záchranných služieb sa na internete objavilo jeho ďalšie náboženské video, ktoré možno vysvetľuje jeho činy.

„Ja som presvedčený, že my máme evanjelium priniesť do sféry biznisu, médií, kultúry, vzdelávania, zdravotníctva a aj do politiky. Teraz s touto podporou sa mi oveľa ľahšie uvedomuje, prečo tam som. Reprezentujem Pána a reprezentujem Božie deti na Slovensku. Toto je moja hlavná misia, pre ktorú som teraz v parlamente,“ hovorí Krajčí.

V ďalších vyjadreniach ešte pritvrdzuje a pri opisovaní vtedajšej politickej situácie spomína Satana.na. „Momentálne teraz, ako to vyzerá, mám možnosť do toho trošku viac vidieť, je to naozaj hrozné. Ja si myslím, že je to aj kvôli tomu, že my ako Boží ľud sme všetky pozície prepustili ľuďom, ktorí nepoznajú Boha. Toto je niečo, čo Satan vyhľadáva, lebo Satan chce mať moc a on chce cez svojich ľudí tú moc ovládnuť. On je knieža tohto sveta,“ hovorí Krajčí, ktorý dodal, že veľmi závisí od Pána..
kopretinka
01.06.20,16:34
Je vo vláde vôbec niekto normálny a kompetentný?
kopretinka
01.06.20,16:44
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Ja neviem,prečo sa v tvojom okolí na stavbách v nedeľu nepracuje.Na našom paneláku pracovali aj cez májové sviatky,a nepracovali cez týždeň.
misoft
01.06.20,16:59
A vari naozaj?
Na niektorých sa buduje nonstop.
A aj na stavbe domov sa buduje aj v nedeľu.
Prečo asi?
ak je to svojpomoc - lebo nie sú v práci
...alebo im horí plán. Dnes sa snažia termíny dodržiavať (no nájdu sa výnimky - rôzne s.r.o. - ktoré "meškajú" aj roky) - bo sankcie, pokuty za nedodržanie termínu.
veronikasad
01.06.20,17:44
buchač
01.06.20,17:44
ááá, vítame pána miňištra krajčího :)))

Po čistkách v nemocniciach sa objavilo ďalšie video ministra Krajčího: Satan chce cez svojich ľudí ovládnuť moc!
Toto je niečo, čo Satan vyhľadáva, lebo Satan chce mať moc a on chce cez svojich ľudí tú moc ovládnuť. On je knieža tohto sveta,“ hovorí Krajčí, ktorý dodal, že veľmi závisí od Pána..

AMEN !

P.S.:
Niekto vymazal môj príspevok....ta díky Broňa.
Je viac ako isté, že na čí podnet...ta díky Broňa.
veronikasad
01.06.20,18:07
chlapci, nezačínajte zase ...Bodliak, zmaž tú poslednú správu, lebo to nahlásim moderátorom na zmazanie.
buchač
01.06.20,18:23
chlapci, nezačínajte zase ...
Veronka...ja som kľudný až až.

Na objasnenie (veď už sme si písali) snáď len podotknem.
Mne nevadí, ak dostanem nesúhlasné...nesúhlasné, ktoré je patrične zdôvodnené. Nič sa nedeje, diskutujeme a život ide ďalej.

No je nenormálne, ak niekto nemenovaný (podliak) ma tu vyslovene prenasleduje už pár mesiacov a drbe a drbe jedno neužitočné za druhým.
Pokiaľ by šlo o môj názor, tak sa nad tým povznesiem (viď aj táto téma, všetky mínusky sú od neho). Ale ak dáva to "hodnotenie" príspevku, ktorý cituje zákon, predpis, rôzne odborné návody...?
Holt, čo na to povedať ?
Čo povedať na to, že hodnotí ešte aj témy o zdraví ? Veď to je chrapúnstvo najhrubšieho zrna. Už len čakám, že sa zrealizuje aj v tej najhorúcejšej téme...v onkologickej. Ak by sa to udialo ? By som bol zvedavý na reakcie iných.
Ani nevravím, že ku nie jednému môjmu komentu dá ten svoj...vyslovene provokatívny.
Teraz dal screen (skreslený a vytiahnutý z kontextu...nakoľko nevidno, že čo on napísal) mojich vyjadrení na neho. Nuž, ja si za svojím slovom vždy stojím, takže sa ani za tie výrazy absolútne nehanbím.

Záver ? Je to proste chudák...
veronikasad
01.06.20,18:27
Juraj, celé hodnotenie na Porade je jedna velká *ujovina, ani v odborných témach nezodpovedá skutočnosti. Preto sa veľmi divím, že ti to dvíha tlak .
buchač
01.06.20,18:33
Súhlasím...presne si to pomenovala.
Tlak mám OK, ešte aj doktorečka je s ním spokojná...;)
Holt, som stará škola...mám rád fér pléj a nie podrazy.
bettylou
01.06.20,18:43
Neprehnal si to ? Policajti môžu za to že demonštranti zapaľujú autá a rabujú obchody ? Jeden policajt sa zachová neadekvádne a mne zato zapália auto ?
Nemal si tam parkovať :D:D:D
A nebol jeden - nestačil by - hneď traja tam boli.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/minneapolis-usa-george-floyd-zatykani-policie-protesty.V200530_121219_idnestv_rejs

Keby aj všetci 4-ia zabíjali toho černocha čo oprávňuje nespokojným s takýmto postupom policajtom zapáliť auto náhodne parkujúceho tisíce kilometrov od miesta činu ?
Oprávňuje ich túžba vyhrať boj. A keď chcú vyhrať boj, tak narozdiel od teba vedia, že víťaz si určuje miesto, čas, podmienky a štýl boja. A nemožu vyhrať, ak budú hrať podľa pravidiel tých, ktorých chcú poraziť. Čo na tom nechápeš??
A ak by som z balkóna brokovnicou chránil svoje auto tak by to asi bolo tiež v poriadku ?To musíš vedieť ty, či by to bolo v poriadku. Či si len bábka v niečích rukách a niekto ti má všetko odobriť alebo zakázať?? Nevravím, že také niečo chcem alebo podporujem, ale vidím veci reálne.
Apropo - rabovačky boli naplánované pre ameriku už na dni ca 2,5 mesiaca dozadu (sa vlnili konšpiračné weby - bez vetra sa ani..), vyhrotil sa konflikt medzi ázijcami a bielymi rozšírením korony do US tiež to hasili národnými gardami vo viacerých mestách a aglomeráciách. Nevyšlo, holt stvorilo sa toto. Ide aj o voľby, ale problém je hlbší.
bjuty smis
01.06.20,19:17
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???

Fras ulap kosačky, ale kedy si mám stihnúť porezať drevo? A ked mám vykopané základy na dačo a cez týždeň má pršať, tak si ich určite nenechám zamyť blatom a ďalšie dve soboty ich kopať nanovo....lebo dakto si myslí, že v nedeľu chce rozjímať a ja nesmiem pustiť miešačku, abo hobľovku. Keď sa dá, tiež v nedeľu relaxujem, ale aby ľuďom niekto organizoval ešte aj voľný čas - kua to už potom nechápem načo by sa niekto taký bránil hoci aj povinnému očipovaniu :D:D Jedno príslovie hovorí, pozametaj si pred vlastným prahom... Veci sa robia presne naopak a nefungujú. Mnohí chcú rozhodovať o životoch iných a pritom ani 3dni nechodili v ich topánkach, nehľadiac na to, že ich o to nikto nežiadal. :cool:
Satan vyhľadáva, lebo Satan chce mať moc a on chce cez svojich ľudí tú moc ovládnuť. On je knieža tohto sveta,“
nandrolon kysucký
bettylou
01.06.20,19:35
No neviem, ty si už mal tú česť s takým. Pozri si ho mohutný chlap s heroinom v krvi, neviem či by si si to s ním chcel rozdať. Je to zámienka k rabovaniu, tak ako to vidíme bežne na západe. Netvrdím ze to mali spraviť ale ten heroínu tam zrejme spravil veľa. Pozrieme si či to amici zvládnu lepšie ako Macron.

Nie som lekár, ale človek s heroínom v krvi nejak nevylučuje adrenalín, mozog je v stave euforického opojenia, kým mu nevyprchá dávka. Takže ak si niekoho podal, tak ho v krvi viac nemal ako mal. Ťažký závislák, ktorý je aj po dávke trochu viac pri sebe, nikdy nemá mohutnú postavu.
Ale mala by si prehodnotiť potrebu tých amerických zákonov, lebo ani ten farmársky dáko majitelia obchodov a áut nevyužili..:confused::confused:
bettylou
01.06.20,19:38
Príliš skoro sme zabudli na zatvorené obchody v nedeľu, aj na to, že sa otvárali, lebo prišlo s otvorenou nedeľou Tesco. Čo je to za žena, ktorá nevie nakŕmiť rodinu bez nedeľného nákupu?
A ak ozaj zavrieť, tak všetci, nie že zase zisk pôjde do zahraničia a Slovák utri hubu.
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
presne tak, milí katolibanci..

a ako prvé v nedeľu zatvoriť kostoly !

keď zatvorené, tak zatvorené.....
však ste ich už zatvorili a rýchlejšie ako komunisti.

Tak moment, zatvoriť ich dal hlbokoveriaci konzervatívny katolibanec.
kukučka
01.06.20,19:40
To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo". Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali.
PS.
Všetko sa dá, keď sa chce. Alebo mus je veľký pán a nemus ešte väčší.
marjankaj
01.06.20,19:41
To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo". Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali.
A sme doma. Toto o niečom svedčí.:eek:
kukučka
01.06.20,19:45
Veď napíš, o čom?
kukučka
01.06.20,20:00
Aby bolo jasné, hovorím svoj názor, nikomu nič nevnucujem a už tobôž nepodporujem ničie politické ambície a trenice. Je mi len smutno, nielen z tejto diskusie.
marjankaj
01.06.20,20:06
Veď napíš, o čom?
Ak sa potrebuješ dozvedieť niečo o práve, tak na začiatok si skús prečítať ústavu SR.
kukučka
01.06.20,20:25
No skús mi ty napísať, v čom ju porušujem.
marjankaj
01.06.20,20:28
No skús mi ty napísať, v čom ju porušujem.
A kde som písal, že ju porušuješ?
Pýtala si sa:
Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali.
kukučka
01.06.20,20:33
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
marjankaj
01.06.20,20:41
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Toto nazývaš vydieraním? Chceš niekomu upierať právo na petíciu?

Čl. 27
(1) Petičné právo sa zaručuje. Každý má právo sám alebo s inými obracať sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami.
korela
01.06.20,20:53
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Toto nazývaš vydieraním? Chceš niekomu upierať právo na petíciu?

Čl. 27
(1) Petičné právo sa zaručuje. Každý má právo sám alebo s inými obracať sa vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány a orgány územnej samosprávy so žiadosťami, návrhmi a sťažnosťami.
Neviem prečo tu so mnou bojuješ. Prečítaj si zdôvodnenie petície, tie argumenty nie sú namieste. To je všetko, čo k tomu môžem ešte dodať.
Niekde som spochybňovala petičné p r á v o? Neviem o tom.
marjankaj
01.06.20,21:02
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
marjankaj
01.06.20,21:06
Neviem prečo tu so mnou bojuješ. Prečítaj si zdôvodnenie petície, tie argumenty nie sú namieste. To je všetko, čo k tomu môžem ešte dodať.
Niekde som spochybňovala petičné p r á v o? Neviem o tom.
Nemala si to nazvať "vydieraním". To je trestný čin a mala si dať na nich trestné oznámenie, keď si o tom presvedčená.
A ja nebojujem s tebou. Toto je diskusia.
korela
01.06.20,21:21
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
Radšej si polož základnú otázku, či Slovensko potrebuje Tesco. Namiesto aby Tesco ušetrilo náklady počas nedeľného predaja, je rozšafný. Hlavne že za donášky zdvihli ceny v dobe najlacnejšieho benzínu. A ceny tovaru sa priebežne zvyšujú počas roka.
A teraz si prečítaj podrobne celú petíciu, prečo žiadajú o nedeľný predaj v obchodoch.
korela
01.06.20,21:23
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Ja neviem,prečo sa v tvojom okolí na stavbách v nedeľu nepracuje.Na našom paneláku pracovali aj cez májové sviatky,a nepracovali cez týždeň.
Keď ste ich nechali, vaša vec.
buchač
01.06.20,21:31
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???

Fras ulap kosačky, ale kedy si mám stihnúť porezať drevo? A ked mám vykopané základy na dačo a cez týždeň má pršať,....
Ja v nedeľu veru dávam pokoj strojom...ale domáci si nevážia chalupárov...furt len kosia a pília a zobudia skoro ráno o tej 11tej...no nenaštveš sa ? ;)


To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo". Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali.
PS.
Všetko sa dá, keď sa chce. Alebo mus je veľký pán a nemus ešte väčší.

No vidíš...dakedy sa predsa ale stavalo tak, že sused susedovi pomohol...a na revanš to platilo aj naopak...len za guláš a nejaké pivko. Naraz sa na stavbe zišlo aj zo 10 maníkov. Za jeden deň sa hodili základy, len tak fiklo...na ďaľší deka...a za ďalší stála hrubá stavba.
Dnes murár ani len kelňu nevezme do ruky, pokiaľ nebude na hodinu minimálne 5€...a to proskám pekne za fušku. A fušky sa robia kedy ? Žeby cez víkend ?


Aby bolo jasné, hovorím svoj názor, nikomu nič nevnucujem a už tobôž nepodporujem ničie politické ambície a trenice. Je mi len smutno, nielen z tejto diskusie.

...a teraz mi včuleky povedz, že prečo sám pán minister ide vnucovať svoju vieru ostatným ?
Že on chodí do kostola, že sa angažuje v nejakom zbore, že hento, že tamto podľa Biblie ?
Nie jeden neveriaci žije a správa sa lepšie ako hociktorý veriaci. Ono to nie je iba o tej spovedi, spapanie oštičky, odrapotanie pár Zdravasov a Otčenášov...a ide sa ďalej. Ono je to aj o správaní a dodržiavaní všetkého a všade...a nie iba v kostole.
Poznámka - keby som takých nepoznal, tak ani nevravím...ibaže poznám, respektíve poznal som.

Práca v nedeľu ?
Ono každý tu spomína len ten obchod, lebo nebude mať teplé rožky (z mrazeného polotovaru). Niekto chce robiť a niekto nie. Tabuľkový personál ani nie, nakoľko tých pár éčky nikoho z biedy nevytrhne. A brigádnici nech radšej študujú...ak je taký v pokladni, tak radšej idem do vedľajšej, aj keď je tam viac čakajúcich.
Ale čím vyššia mzda, tým vyšší príplatok...napr. v USS veľmi rád si vezme niekto šichtu za druhého. Lebo tam je to už iný level ...
kukučka
01.06.20,21:32
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.

To bol pokus o iróniu?

Tak veľmi by sme chceli životnú úroveň ako Nemci, Švajčiari, ja by som tiež, aj by som privítala referendá ako v Švajčiarsku. Majú v nedeľu nielen zatvorené obchody, ale nesmú ani vysávať, /ani vo sviatok, napr. dnes/ a čuduj sa svete, dokonca ani cez obedňajšiu prestávku cez týždeň! A dohodli sa na množstve iných vecí a väčšina to akceptuje.
bettylou
01.06.20,21:33
Ty si mala svatbu v nedeľu? Tajnú, v sobotu.
ja nechcem zatvárať nikomu nič...
kresťanom nechce zatvárať nikto nič....nech si robia kedy a čo chcú - v rámci zákona...

ale oni vedia najlepšie, čo je pre nás v nedeľu najlepšie....
stačí dodržiavať desatoro a máš pokoj ale ateisti môžu stále realizovať mokobuko pozmenený na mokobuka

Desatoro máte prebraté z pohanského matriarchátu. :) A máš vierou skreslený obraz o ateistoch. Je to ale tvoja vec, tvoj život. Tak ako ty vidíš, čo sa robí s ľuďmi, ktorí vstúpia do sekty, tak ateista rozlišuje zakrivené vnímanie sveta veriacich hociktorého náboženstva, aj sekty od obyčajného logického vnímania. Ateista buď nemá vieru, alebo ju popiera. Preto mokobuko možno osloví veriacich v systéme, kde je praktikovanie náboženstva zakázané ako určitú podobnosť a čiastočnú náhradu, ale nie ateistu. Pre teba by to bolo jednoduché riešenie- kresťania desatoro, ateisti mokobuko, a všetci sú poriešení. Ateisti netúžia po viere a čo si všímam veriacim to nie je po chuti. Povedz mi prečo to trápi teba? Nech som v obraze.
korela
01.06.20,21:44
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???
Pred rokmi tu napísal Pejko, ale neviem to už s určitosťou, že sa vybrali pozrieť zrejme ako stavbári do Limbachu. Lepšie prirovnanie nemohol ani napísať - panelák naležato.
Prečo... podľa mňa aj preto, že či tam, ale horšie ešte v satelitoch s malými pozemkami, kde netuším ako im vychádza pomer zelene a zastavaných plôch (zrejme berú plochy zelene z okolitých polí, na ten záber poľnohosp. pôdy sa na google maps nedá pozerať), tak proste ak niekto dokosí, zapne kosačku ďalší sused atď.
Akáže idyla?
Naše okolie sa snaží už veľmi dlho nekosiť po nedeliach, podobne je to so psami zavretými v noci v domoch, konečne sa vyspíme.
Ja neviem, kedysi sa aj v ťažkých časoch vedeli zachovať zvyky. V takých Brunovciach sa v sobotu v rovnakom čase vybrali ženy zametať chodníky. Výhodou bolo čisto v dedine a zbytočne sa špina neroznášala od domu k domu, keď to mali zorganizované.
Vyšla im knižka o obci, tam to bolo spomínané. Ktovie, či si takýto pekný zvyk udržali podnes.
kukučka
01.06.20,21:56
buchy, mňa sa nepýtaj, pýtaj sa ministra. :D

A svojpomoc ešte existuje, aj dnes som susedovi zaniesla koláč za opravenú motyku, suseda mi povedala, že on ho jesť nebude, bo ho z maku páli žáha. Hneď mi odkrojila z jej koláča a naliala štamperlík cesnakovej vodky. No a ja tam zajtra znovu poputujem zaplatiť, ale tak ako vždy s mojou guličkovou*, len dnes som bola lenivá ísť po ňu do pivnice. :D
PS.
Borovkový likér, čučoriedky zaliate rumom stvrdnú a fajne pukajú.:D
kukučka
01.06.20,22:28
Na dobrú noc - hlavne prekvapilo, idem ešte kuk diskusiu.
https://www.youtube.com/watch?v=_4nIj2rNoAY
bettylou
01.06.20,22:49
[QUOTE="buchač"][QUOTE="kukučka"]

Fras ulap kosačky, ale kedy si mám stihnúť porezať drevo? A ked mám vykopané základy na dačo a cez týždeň má pršať, tak si ich určite nenechám zamyť blatom a ďalšie dve soboty ich kopať nanovo....lebo dakto si myslí, že v nedeľu chce rozjímať a ja nesmiem pustiť miešačku, abo hobľovku. Keď sa dá, tiež v nedeľu relaxujem, ale aby ľuďom niekto organizoval ešte aj voľný čas - kua to už potom nechápem načo by sa niekto taký bránil hoci aj povinnému očipovaniu :D:D Jedno príslovie hovorí, pozametaj si pred vlastným prahom... Veci sa robia presne naopak a nefungujú. Mnohí chcú rozhodovať o životoch iných a pritom ani 3dni nechodili v ich topánkach, nehľadiac na to, že ich o to nikto nežiadal. :cool:
Satan vyhľadáva, lebo Satan chce mať moc a on chce cez svojich ľudí tú moc ovládnuť. On je knieža tohto sveta,“
nandrolon kysucký

Kua, čo tu pletieš Nandiho z kysúc, on sa ponúkol, že dá dole chruňa jastraba keby mi ďalej robil fest zle a nie že príde porezať drevo. :D:D
bettylou
01.06.20,23:07
To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu (a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo".(nikto nerobí veci LEN preto, že sú dovolené, ale pretože CHCE SPRAVIŤ RADOSŤ SEBE AJ INÝM, z akého dôvodu chceš zákon, ktorý to zakazuje? V prospech povinného ničnerobenia, počúvanie nezmyslov a dodržiavania rituálov? ) Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali. Susedské vzťahy už dávno zákon rieši. Načo ďalší zákon?
PS.
Všetko sa dá, keď sa chce. Alebo mus je veľký pán a nemus ešte väčší.

Betónujem vtedy, keď potrebujem betónovať a samozrejme sa to snažím naplánovať, tak aby sa hučalo spolu s ostatnými. A potom máme všetci kľud. Ale nechápem, že keď niekto odmieta nejaký celoplošný zákon, okamžite ho bezdôvodne oflajstrujete za asociála, čo chce robiť ostatným zle. A kto dáva právo zakazovať a odporúčať ako jediné správne ostatným niečo z titulu vašej náboženskej tradície? Serie vás moslimská šaríja, chytáte paranoju a začínate budovať protisilu? Chystáte ďalšie pokračovanie náboženských vojen či akú máriu?
bettylou
01.06.20,23:58
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.

Stavím sa, že mu bolo trápne povedať ti, že to príde o nedeľnú "tržbu" z vozíkov. A ukázal sa ti v lepšom svetle "starosťou o budúcnosť zamestnancov". Keby nemal v hlave prázdno, rovno by ťa poprosil o dajakú malú pomoc pre seba, keď už idú tie zlé časy. Takže môžeš byť v podstate rád, že bol taký sprostý a ty si sa vyhol trápnej situácii dať mu drobné alebo sa vyhovoriť. :D
Nandrolon
02.06.20,03:41
A nielen to, ani žiadne kosačky a podobne v nedeľu.
...a prečóóóó...???

Fras ulap kosačky, ale kedy si mám stihnúť porezať drevo? A ked mám vykopané základy na dačo a cez týždeň má pršať, tak si ich určite nenechám zamyť blatom a ďalšie dve soboty ich kopať nanovo....lebo dakto si myslí, že v nedeľu chce rozjímať a ja nesmiem pustiť miešačku, abo hobľovku. Keď sa dá, tiež v nedeľu relaxujem, ale aby ľuďom niekto organizoval ešte aj voľný čas - kua to už potom nechápem načo by sa niekto taký bránil hoci aj povinnému očipovaniu :D:D Jedno príslovie hovorí, pozametaj si pred vlastným prahom... Veci sa robia presne naopak a nefungujú. Mnohí chcú rozhodovať o životoch iných a pritom ani 3dni nechodili v ich topánkach, nehľadiac na to, že ich o to nikto nežiadal. :cool:
Satan vyhľadáva, lebo Satan chce mať moc a on chce cez svojich ľudí tú moc ovládnuť. On je knieža tohto sveta,“
nandrolon kysucký
Ojojoooooj, však si ty len "bjuty smis" :-))
marjankaj
02.06.20,04:18
0:32
To bol pokus o iróniu?
...........
A dohodli sa na množstve iných vecí a väčšina to akceptuje.
Toto je irónia.
Menšina sa dohodne a väčšina to akceptuje:D Veď to je aj u nás.:eek:
pavol54
02.06.20,04:55
To betónuješ každú nedeľu? Koľko rokov?
Aj ja som pracovala na dome cez nedele, ale šlo o výnimočnú situáciu (a bola som rada, že mi má kto pomôcť a mám tolerantných susedov, ale nebudem to robiť len preto, že to nie je zakázané a "mám právo".(nikto nerobí veci LEN preto, že sú dovolené, ale pretože CHCE SPRAVIŤ RADOSŤ SEBE AJ INÝM, z akého dôvodu chceš zákon, ktorý to zakazuje? V prospech povinného ničnerobenia, počúvanie nezmyslov a dodržiavania rituálov? ) Na čo všetko dnes ľudia "majú právo"! Len neviem, kto im ho dal, ako ho získali. Susedské vzťahy už dávno zákon rieši. Načo ďalší zákon?
PS.
Všetko sa dá, keď sa chce. Alebo mus je veľký pán a nemus ešte väčší.

Betónujem vtedy, keď potrebujem betónovať a samozrejme sa to snažím naplánovať, tak aby sa hučalo spolu s ostatnými. A potom máme všetci kľud. Ale nechápem, že keď niekto odmieta nejaký celoplošný zákon, okamžite ho bezdôvodne oflajstrujete za asociála, čo chce robiť ostatným zle. A kto dáva právo zakazovať a odporúčať ako jediné správne ostatným niečo z titulu vašej náboženskej tradície? Serie vás moslimská šaríja, chytáte paranoju a začínate budovať protisilu? Chystáte ďalšie pokračovanie náboženských vojen či akú máriu?
Osobne som proti pracovným nedeliam, ale u nás ak nastane situácia nazvime to pracovná pohotovosť(vie sa o nej že takáto situácia nastane najmenej tri dni vopred) však leto, tak by sa mi opovážil niektorý pracovník povedať že nepríde, jediné ospravedlnenie keď donesie svoj úmrtný list, alebo potvrdenku od lekára.
BXLmiami
02.06.20,05:20
Vyzerá že duch svatý -podla NČ-vstupil nielen do nášho ministra ale aj do ministra financií.Začína to byť zaujímavé.
Nandrolon
02.06.20,05:25
bettylou
02.06.20,05:34
[QUOTE="kukučka"]No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.

Tak veľmi by sme chceli životnú úroveň ako Nemci, Švajčiari, ja by som tiež, aj by som privítala referendá ako v Švajčiarsku. Majú v nedeľu nielen zatvorené obchody, ale nesmú ani vysávať, /ani vo sviatok, napr. dnes/ a čuduj sa svete, dokonca ani cez obedňajšiu prestávku cez týždeň! A dohodli sa na množstve iných vecí a väčšina to akceptuje.
.
Neviem, kto my (mne nechýba ich úroveň) , ale ak chcete ich úroveň, musíte ich napodobňovať najprv v týchto veciach:
- mať nezdanené zisky z výroby v okolitých chudobnejších krajinách plus nimi lacno vyrobené výrobky, ktoré draho predáte v susediacich bohatých krajinách
- mať veľkú a funkčnú priemyselnú a poľnohospodársku základňu na svojom území
- aspoň niekoľko cargo prístavov zásobujúcich celú európu a zisky z nich
- musíte dostať do krachu konkurenčné podniky v okolitých krajinách, prebrať ich výrobu a klientelu na medzinárodných trhoch
- svojou fiančnou a rozvojovou politikou týmto krajinám efektívne brániť v znovuvybudovaní vlastných priemyselných odvetví
- popritom ich môžete úverovať, tváriť sa ako priateľ a pomocník a pritom na nich takto zarobiť ešte raz
- mať Letištné uzly medzinárodného významu na osobnú a kargo prepravu
-mať množstvo ďalších doplnkových podporných aktivít pre vašu ekonomickú základňu ako služby, turizmus....
Keď vám toto všetko bude fungovať, potom sú splnené všetky predpoklady na riešenie tebou spomínaných záležitostí pre skvalitnenie životnej úrovne, ktorú chceš.

Tým, že riešite veci ako obchody v nedeľu, kostoly, predavačky, dôvody pre a proti dosiahnete jedine občianske nepokoje. Treba si nájsť a riešiť reálny spoločný cieľ veci, ktoré vás rozdeľujú sa nevenovať, lebo pracujú proti vám nie pre vás.
bjuty smis
02.06.20,06:12
Nandrolon
02.06.20,06:14
Potešilo, aj minister zdravotníctva.
bjuty smis
02.06.20,06:22
musím si to teda pustiť ešte 2-3 krát
či zacítim ten vánok.....
Nandrolon
02.06.20,07:48
korela
02.06.20,08:09
Niekto tu riešil vošky na ríbezlách. Náhodou prišlo pod ruku video s Hričovským, ako na ne. Tak to môžete premiestniť kde treba.
https://www.youtube.com/watch?v=cDRHE4SdSQI
korela
02.06.20,09:14
Naživo Krajniak so seniorskými organizáciami
https://www.youtube.com/watch?v=gabdjp-MukU
bettylou
02.06.20,09:57
Žartovala som. Jasné, že by to nefungovalo. A Slovák radšej svojho odrbe, lebo je lenivý ísť odrbať cudzinca a mať sa na jeho úkor lepšie, ako to robia na západ od nás. Ale je dosť možné, že je len lenivý dostať "papuli" od niekoho z prosperujúcej krajiny, čo nemá pochopenie pre snahu slovákov tiež byť pánmi. A taká náhoda, že pracovná sila pre bohaté krajiny bez výnimky pozostáva z ľudí hlboko veriacich v 1 boha (katolíci, moslimovia) pochádzajúcich z nesúdržných národov. Hoci v indii je ako je, budhistov to neoslovilo.
kopretinka
02.06.20,12:10
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
Radšej si polož základnú otázku, či Slovensko potrebuje Tesco. Namiesto aby Tesco ušetrilo náklady počas nedeľného predaja, je rozšafný. Hlavne že za donášky zdvihli ceny v dobe najlacnejšieho benzínu. A ceny tovaru sa priebežne zvyšujú počas roka.
A teraz si prečítaj podrobne celú petíciu, prečo žiadajú o nedeľný predaj v obchodoch.

Čo tu iné reťazce neexistujú? V iných obchodoch sa potraviny nezdražujú?
Pošta nezvyšuje ceny služieb?Prečo by len tesco malo šetriť a zrušiť nedeľný predaj?
Na Slovensku nejak výrazne klesla cena benzinu??
Čo má tesco s tou petíciou?
A keď sa ti nepáči ich služba s donáškou tovaru,tak si objednaj inde,ak nájdeš lacnejšie potraviny a lacnejšiu cenu za dodanie.
A vôbec,som zhrozená,ty nakupuješ v tescu ??? Veď ty kupuješ len to najlepšie,najkvalitnejšie,a v obchodoch,ktoré nikdy nekonkretizuješ.