kopretinka
02.06.20,14:20
https://www.nechajmetootvorene.sk/
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Ja neviem,prečo sa v tvojom okolí na stavbách v nedeľu nepracuje.Na našom paneláku pracovali aj cez májové sviatky,a nepracovali cez týždeň.
Keď ste ich nechali, vaša vec.
Ja sa nesťažujem,ja konštatujem.
Naša vec,tak načo komentuješ.
korela
02.06.20,14:22
Tým, že riešite veci ako obchody v nedeľu, kostoly, predavačky, dôvody pre a proti dosiahnete jedine občianske nepokoje. Treba si nájsť a riešiť reálny spoločný cieľ veci, ktoré vás rozdeľujú sa nevenovať, lebo pracujú proti vám nie pre vás.

Po prvé, pokiaľ sa neotvoril celoplošne nedeľný predaj v obchodoch, nikto nemal príčinu sa nad tým zamýšľať, nieto ešte riešiť. Skôr by sa hodilo komentovať. Riešiť a rozhodovať budú iní na základe svojich pohnútok.

Po druhé, osobne vôbec neriešim ani kostoly, ani predavačov a ani iný personál v nich zamestnaný.

Ohnivká pre sváry v spoločnosti budú stále tlieť.
sito
03.06.20,05:42
Pochopíte rozdiel medzi priestupkom a trestným činom ?
https://www.bratislavskenoviny.sk/policia/29012-vylepovac-moze-dostat-pokutu-len-ak-ho-prichytia
http://hiphopforum.sk/257aa-trestneho-zakona-slovenska-republika-t6167.html


:eek: Prosím Vás poraďáci je nejaký rozdiel medzi verejným majetkom a súkromným majetkom?

300/2005, § 245, ods. (1) Kto zničí, poškodí alebo urobí neupotrebiteľnou cudziu vec a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

:D

Hmmm, nikto, ani autor?

Ten vylepovač nemusí byť až zločinec, no zlo činí a to je trestuhodná vec až na jeden rok, nie pri hudobnom nástroji, ale v ...

A tá uvedená 257 je špeciálne pre ...

https://www.youtube.com/watch?v=pmhvq6FSbf8 :D
bjuty smis
03.06.20,07:38
Medzitým si istý príslušník mestskej polície počas služby všimol ženu, ktorá z košíka niečo vyhodila. Pri kontrole zistil, že okrem nákupu mala v ňom aj mäsové návnady s klincami.


Jej počin zadokumentoval na videozáznam a odovzdal na ďalšie riešenie Policajnému zboru.
Už ju obvinili

„Vyšetrovateľ po zhromaždení dôkazov obvinil z prečinu týrania zvierat v štádiu pokusu 61 ročnú ženu, ktorá mal porozhadzovať minimálne 10 návnad slaniny s napichanými klincami a 1 návnadu mäsa. Ďalšie 4 takto upravené kusy mäsa už nastražiť nestihla,“ doplnila hovorkyňa.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/22416932/rozhadzovala-slaninu-s-klincami-sestdesiatnicka-uz-celi-obvineniam.html
marjankaj
03.06.20,08:18
Po prvé, pokiaľ sa neotvoril celoplošne nedeľný predaj v obchodoch, nikto nemal príčinu sa nad tým zamýšľať, nieto ešte riešiť. Skôr by sa hodilo komentovať. Riešiť a rozhodovať budú iní na základe svojich pohnútok.

No daj zákon ktorým nariadili, že musia maž otvorené aj v nedeľu. Zachvíľu bude zákon na všetko, aj kedy sa máme vysrať.
bettylou
03.06.20,08:25
Po prvé, pokiaľ sa neotvoril celoplošne nedeľný predaj v obchodoch, nikto nemal príčinu sa nad tým zamýšľať, nieto ešte riešiť. Skôr by sa hodilo komentovať. Riešiť a rozhodovať budú iní na základe svojich pohnútok.

No daj zákon ktorým nariadili, že musia maž otvorené aj v nedeľu. Zachvíľu bude zákon na všetko, aj kedy sa máme vysrať.

Si trafil klinec po hlavičke. Najhoršie je, že sa riešia ch.joviny, keby sa riešila ek. platforma, tak by mali normálne platy a nedeľa by bola každému ukradnutá. Sulík si myslí, že nedeľné teplé rožky sú pre nás ukazovateľom vysokej životnej úrovne? Ne sme slepí, že tu hovno je, - že opiť rožkom. Keď zbohatneme, tak ten zákon zase budú rušiť.. Ale jakí sme my k0k0ti, tak to sa nikdy nestane.:cool:
bettylou
03.06.20,08:28
Inak nechápem tých amíkov. To čo je zač ten farmársky zákon, keď si nechajú obchody len tak rabovať. Alebo sú vychcanci, a budú si to uplatňovať u poisťovne, poisťovňa u štátu, a zaplatia to ako vždy daňoví poplatníci.
Mohli ich streľať jak zajace :D:D:D
BXLmiami
03.06.20,09:04
To nie je majetok prenajímateľa.A budovy bývajú poistené.Zákon hovorí že ked príde k Tebe domov,do záhrady na tvoj súkromný pozemok oplotený bez pozvania,ty máš právo si myslieť že Ti chce ublížiť a máš právo strieľať.
misoft
03.06.20,09:31
No daj zákon ktorým nariadili, že musia maž otvorené aj v nedeľu. Zachvíľu bude zákon na všetko, aj kedy sa máme vysrať.
Nielen vy*rať, ale aj dýchať!
misoft
03.06.20,09:33
To nie je majetok prenajímateľa.A budovy bývajú poistené.Zákon hovorí že ked príde k Tebe domov,do záhrady na tvoj súkromný pozemok oplotený bez pozvania,ty máš právo si myslieť že Ti chce ublížiť a máš právo strieľať.
...presnejšie najprv strieľať a až potom sa pýtať (ak bude koho sa pýtať).
Nandrolon
03.06.20,10:06
To nie je majetok prenajímateľa.A budovy bývajú poistené.Zákon hovorí že ked príde k Tebe domov,do záhrady na tvoj súkromný pozemok oplotený bez pozvania,ty máš právo si myslieť že Ti chce ublížiť a máš právo strieľať.
Prenajímateľa zrejme áno, nájomcu nie.
bettylou
03.06.20,10:53
To nie je majetok prenajímateľa.A budovy bývajú poistené.Zákon hovorí že ked príde k Tebe domov,do záhrady na tvoj súkromný pozemok oplotený bez pozvania,ty máš právo si myslieť že Ti chce ublížiť a máš právo strieľať.

Ako majiteľ obchodu a tovaru v prenajatom priestore, ... Ak tam rabuje, chce mi tým ublížiť, lebo nebudem mať čo jesť...
buchač
03.06.20,11:05
„Vyšetrovateľ po zhromaždení dôkazov obvinil z prečinu týrania zvierat v štádiu pokusu

Hm...a kde by asi tak v TRNAVE išla, ktorému psovi išla podhodiť... ? ;) :D

P.S.:
Ale vážne...toto by pokutička nemala spraviť, aspoň podmienku by mala vyfasovať.
bettylou
03.06.20,11:14
Naservírovať jej, a dať zožrať.
korela
03.06.20,11:31
Po prvé, pokiaľ sa neotvoril celoplošne nedeľný predaj v obchodoch, nikto nemal príčinu sa nad tým zamýšľať, nieto ešte riešiť. Skôr by sa hodilo komentovať. Riešiť a rozhodovať budú iní na základe svojich pohnútok.

No daj zákon ktorým nariadili, že musia maž otvorené aj v nedeľu. Zachvíľu bude zákon na všetko, aj kedy sa máme vysrať.
Doteraz si nepochopil podstatu veci.
marjankaj
03.06.20,11:40
Po prvé, pokiaľ sa neotvoril celoplošne nedeľný predaj v obchodoch, nikto nemal príčinu sa nad tým zamýšľať, nieto ešte riešiť. Skôr by sa hodilo komentovať. Riešiť a rozhodovať budú iní na základe svojich pohnútok.

No daj zákon ktorým nariadili, že musia maž otvorené aj v nedeľu. Zachvíľu bude zákon na všetko, aj kedy sa máme vysrať.
Doteraz si nepochopil podstatu veci.
To ty nič nechápeš. Nikto nikoho nenúti, aby nakupoval v nedeľu. Vykopávaš otvorené dvere. Keď nikto nebude v nedeľu nakupovať, tak sami zatvoria obchody. A ani keď tam príde zo 20 nakupujúcich. Ako keď ovce treba naháňať do košiara. Ale čo ja už s tým. Čo si zvolíte to budete mať. Mne je to u prdele.
Darina1234
03.06.20,14:49
Jasne že keď nikto nebude nakupovať v nedeľu tak sa zavrú obchody, ale zas úprimne to sa stane len vtedy keď budú obchody v nedeľu zavreté , ja som sa veru poučila z terajšieho obdobia a do obchodu nechodím ako predtým každý den a je to pre mna lepšie, nenakupujeme zbytočnosti ako predtým, ale to som ja a neznamená to že to takto každému vyhovuje, mne áno a v nedeľu do obchodu nepôjdem, je to moja voľba a nie prikaz alebo zakaz
bettylou
03.06.20,14:53
https://www.otevrisvoumysl.cz/teal-swan-skutecne-poselstvi-za-smrti-george-floyda/
Problem
cit: Kontrolovaná opozice je krysí past, navržená pro ty, kteří se chtějí osvobodit z kontroly.

Protest, za rovnaké práva pre všetkých černochov, napriek tomu, že sme všetci videli, ako časť z nich zároveň rabuje, rozbíja a ničí cudzí majetok??? Aké práva požaduje niekto kto úmyselne ničí výsledky práce, ignoruje hodnoty a pravidlá ???
Sa zase všetci, čo tam boli krásne ukázali.
Podľa amerických zákonov, kto je svedkom nezákonnej činnosti, má povinnosť to ohlásiť a prípadne byť nápomocný polícii v dolapení zločinca.
Jedni rabovali a ostatní ich kryli pod rúškom politického protestu a znemožňovali polícii zasiahnuť proti kriminálnikom.
Keby sa boli hneď spratali, polícia mohla konať. Protest sa dal preložiť.
Nemá s tým nič ani vláda, ani voľby, ani rusi a ani médiá ani mimozemšťania. Ak to niekto nevidí, tak na vine nie sú médiá, ale niečo iné. :)
Terezia13
03.06.20,17:52
ja už ničomu nerozumiem
čomu nerozumieš? Bez rúška ťa nepustia do MHD, do obchodov, do ambulancie lekára. Nedávno si dokonca mohla dostať aj pokutu na ulici.
Veď za ne zaplatili pekné sumy, tak to musia dostať späť.
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?
bjuty smis
03.06.20,18:19
ja už ničomu nerozumiem
čomu nerozumieš? Bez rúška ťa nepustia do MHD, do obchodov, do ambulancie lekára. Nedávno si dokonca mohla dostať aj pokutu na ulici.
Veď za ne zaplatili pekné sumy, tak to musia dostať späť.
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?
Nás?
Pred nositeľom rúška..
sito
03.06.20,18:20
ja už ničomu nerozumiem
čomu nerozumieš? Bez rúška ťa nepustia do MHD, do obchodov, do ambulancie lekára. Nedávno si dokonca mohla dostať aj pokutu na ulici.
Veď za ne zaplatili pekné sumy, tak to musia dostať späť.
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?

Pred IGOROM hrozným ... To sú asi tie, čo ten pičura nakúpil? :D
Nandrolon
04.06.20,03:33
ja už ničomu nerozumiem
čomu nerozumieš? Bez rúška ťa nepustia do MHD, do obchodov, do ambulancie lekára. Nedávno si dokonca mohla dostať aj pokutu na ulici.
Veď za ne zaplatili pekné sumy, tak to musia dostať späť.
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?
Nechráni, ale zachytáva časť "kvapôčiek" na sebe, tým pádom iba ZNIŽUJE percentuálne riziko nákazy.
Okrem toho to tam musia takto napísať, lebo keby napísali, že chráni, čo je blbosť, lebo nemá na akom základe /chemickom, biologickom/, tak by ho zase nejaký "američan" nosil vo vrecku a myslel by si, že je chránený :-))))))))))))))))))))))))))
ivka70
04.06.20,04:32
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?

Slogan:
moje rusko chrani teba, tvoje rusko chrani mna ti nic nehovori?
KoxXxo
04.06.20,04:59
buchač
04.06.20,05:30
...
Toto robí evanjelik ? ...a nie náhodou jehovista ?
Mária27
04.06.20,06:22
bodliak
04.06.20,06:26
...
Toto robí evanjelik ? ...a nie náhodou jehovista ?

To ako tie fotomontáže ?
Nandrolon
04.06.20,06:48
...
Toto robí evanjelik ? ...a nie náhodou jehovista ?
Podľa wikipédie má byť minister zdravotníctva baptista, takže u týchto pseudo-cirkví by som ten fanatizmus aj chápal.
Väčšinový kresťan-katolík by to zrejme nerobil.
bettylou
04.06.20,07:32
kôli sláve sa už aj väčšie trápnosti porobili, je pravda, že tým zosmiešňuje cirkev, ale trump tiež pekne zahviezdil s tou bibliou pred kostolom :)
Nandrolon
04.06.20,07:43
kôli sláve sa už aj väčšie trápnosti porobili, je pravda, že tým zosmiešňuje cirkev, ale trump tiež pekne zahviezdil s tou bibliou pred kostolom :)
Lenže Trump je asi taký kresťan ako ja kozmonaut....
Tento narozdiel od Trumpa v Boha verí. Trump je čistý "konzumný" a materiálny pohan, ateista. V tom mi stále pripomína Kisku, ktorý stál pri pápežovi ako najväčší služobník boží :-) Len zabudol na tie "satanské rohy na hlave" :-)
https://www.infovojna.sk/data/article/2018-12-14/kiskapapez.jpg
bettylou
04.06.20,08:02
Ale s bibliou pred kostolom :D - šou mast gouon a vždy je to človek ako aj ty, žije podľa svojho presvedčenia ako aj ty. načo ho súdiš, nepoznáš ho, ale opisuješ ho ako dlhoročný priateľ a sused - hráš sa na pánaboha ?
Trump je k0k0t, ale musím uznať, že zna jak na to :D
letavizu 1
04.06.20,08:17
Zdravim , mne sa stala nemila vec , bol som na prehodnoteni v socialnej poistovni vlani, rozhodli ze mi zvysia percento id zo 45% na 55% dobre , posudkovy lekar mi povedal ze mi zvysia dochodok a dorataju zameskane. Cakam cakam pol roka a nic , napisem im teda na soc a oni mi poslu vyjadrenie ze ma prehodnotili ale ze mi nezvysia dochodok ani o cent lebo vraj nova legislativa. Takze ked som aj viac chory, na dochodku sa mi nic nemeni. Hladal som na nete nieco o tom , nasiel som iba vyjadrenia politicky Duris Nicholsonovej , citujem Sociálna poisťovňa (SP) naďalej klame a okráda invalidných dôchodcov. Tvrdí to opozičná strana SaS, ktorá už minulý týždeň upozornila na to, že niektorým ľuďom vyplácala nižšie invalidné dôchodky, než na aký mali nárok. Musim s nimi suhlasit , tiez som presvedceny a stalo sa mi to osobne ze ma sp okradla.. Este su taky drzi ze mi cez telefon tvrdili ze mi dali viac, pritom mam iba to co som mal aj pred prehodnotenim.
lujza.j
04.06.20,08:18
Kazda fotomontaz ma asi pricinu...
pavol54
04.06.20,08:20
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?

Slogan:
moje rusko chrani teba, tvoje rusko chrani mna ti nic nehovori?
myslím že prvý pomenoval správne funkcie nandrolon cez rúško vydychuješ čokoľvek a zabraňuje sa šíreniu do daleka. vdychuješ a prechádza ním čokoľvek(ak majú všetci rúška tak čistý). FFP- znečistený vzduch prejde cez filter a vdychuješ očistený, vydychuješ čokoľvek
pavol54
04.06.20,08:22
Zdravim , mne sa stala nemila vec , bol som na prehodnoteni v socialnej poistovni vlani, rozhodli ze mi zvysia percento id zo 45% na 55% dobre , posudkovy lekar mi povedal ze mi zvysia dochodok a dorataju zameskane. Cakam cakam pol roka a nic , napisem im teda na soc a oni mi poslu vyjadrenie ze ma prehodnotili ale ze mi nezvysia dochodok ani o cent lebo vraj nova legislativa. Takze ked som aj viac chory, na dochodku sa mi nic nemeni. Hladal som na nete nieco o tom , nasiel som iba vyjadrenia politicky Duris Nicholsonovej , citujem Sociálna poisťovňa (SP) naďalej klame a okráda invalidných dôchodcov. Tvrdí to opozičná strana SaS, ktorá už minulý týždeň upozornila na to, že niektorým ľuďom vyplácala nižšie invalidné dôchodky, než na aký mali nárok. Musim s nimi suhlasit , tiez som presvedceny a stalo sa mi to osobne ze ma sp okradla.. Este su taky drzi ze mi cez telefon tvrdili ze mi dali viac, pritom mam iba to co som mal aj pred prehodnotenim.
SaS je koaličná
Nandrolon
04.06.20,08:32
Ale s bibliou pred kostolom :D - šou mast gouon a vždy je to človek ako aj ty, žije podľa svojho presvedčenia ako aj ty. načo ho súdiš, nepoznáš ho, ale opisuješ ho ako dlhoročný priateľ a sused - hráš sa na pánaboha ?
Trump je k0k0t, ale musím uznať, že zna jak na to :D
Ja ho súdim? Píšem len svoj názor. Alebo mám písať iba to, čo mi vtĺkajú do hlavy médiá, že je pravda???
Ja osobne častokrát súhlasím s Trumpom, aj preto /pre jeho tvrdé postoje za Ameriku voči zvyšku sveta/ ho chce určitá skupina zhodiť. Pre samotnú Ameriku je niečo ako Orbán v maďarsku.
Aj my by sme potrebovali takého Trumpa, alebo Orbána, ale máme iba trtka, čo sa hrá na premiéra a nikto ho v zahraničí nerešpektuje.
Ale s tou bibliou je to fakt brutál na smiech, hlavne, keď predtým /kvôli foteniu/ muselo vojsko tvrdo rozohnať protestujúcich demonštrantov. :-))))))))))
pavol54
04.06.20,09:01
Ale s bibliou pred kostolom :D - šou mast gouon a vždy je to človek ako aj ty, žije podľa svojho presvedčenia ako aj ty. načo ho súdiš, nepoznáš ho, ale opisuješ ho ako dlhoročný priateľ a sused - hráš sa na pánaboha ?
Trump je k0k0t, ale musím uznať, že zna jak na to :D
Ja ho súdim? Píšem len svoj názor. Alebo mám písať iba to, čo mi vtĺkajú do hlavy médiá, že je pravda???
Ja osobne častokrát súhlasím s Trumpom, aj preto /pre jeho tvrdé postoje za Ameriku voči zvyšku sveta/ ho chce určitá skupina zhodiť. Pre samotnú Ameriku je niečo ako Orbán v maďarsku.
Aj my by sme potrebovali takého Trumpa, alebo Orbána, ale máme iba trtka, čo sa hrá na premiéra a nikto ho v zahraničí nerešpektuje.
Ale s tou bibliou je to fakt brutál na smiech, hlavne, keď predtým /kvôli foteniu/ muselo vojsko tvrdo rozohnať protestujúcich demonštrantov. :-))))))))))

Zabil dve muchy jednou ranou: predviedol, že armádu má pod kontrolou, a keď je biblia americký symbol, tak ju propaguje aj keby osobne ateistom bol. Hlavne že cirkev sa doňho nepremyslene obula... nepremyslene vzhľadom na cirkevnú históriu zavádzania kresťanskej lásky pomocou križiackych výprav. Také ironické zrkadielko im nastavil :D:D
Proti komu boli tie križiacke výpravy v princípe je to súčasný ekvivalent ruského zásahu v Sýrii proti isil
misoft
04.06.20,09:15
...
Toto robí evanjelik ? ...a nie náhodou jehovista ?
Podľa wikipédie má byť minister zdravotníctva baptista, takže u týchto pseudo-cirkví by som ten fanatizmus aj chápal.
Väčšinový kresťan-katolík by to zrejme nerobil.
M inister zdravotníctva by sa mal zdravotníctvu rozumieť a nie spoliehať sa na vôľu Božiu, pretože sa môže stať, že lekári sa budú snažiť a minister im potom odkáže, nech to nechajú na Boha.
Nandrolon
04.06.20,09:24
...
Toto robí evanjelik ? ...a nie náhodou jehovista ?
Podľa wikipédie má byť minister zdravotníctva baptista, takže u týchto pseudo-cirkví by som ten fanatizmus aj chápal.
Väčšinový kresťan-katolík by to zrejme nerobil.
M inister zdravotníctva by sa mal zdravotníctvu rozumieť a nie spoliehať sa na vôľu Božiu, pretože sa môže stať, že lekári sa budú snažiť a minister im potom odkáže, nech to nechajú na Boha.
Nemám dôvod si myslieť, že sa zdravotníctvu nerozumie. I keď ja si myslím, že minister zdravotníctva ani nemusí byť lekár, ale v prvom rade ekonóm. Lebo neviem o tom, žeby ako minister mal niekoho liečiť, teda využívať svoje štúdium. Ak bude ako minister aktívne liečiť /bude to v náplni práce ministra/, tak potom pochopiteľne musí byť lekár.
bettylou
04.06.20,09:26
...
Toto robí evanjelik ? ...a nie náhodou jehovista ?
Podľa wikipédie má byť minister zdravotníctva baptista, takže u týchto pseudo-cirkví by som ten fanatizmus aj chápal.
Väčšinový kresťan-katolík by to zrejme nerobil.
M inister zdravotníctva by sa mal zdravotníctvu rozumieť a nie spoliehať sa na vôľu Božiu, pretože sa môže stať, že lekári sa budú snažiť a minister im potom odkáže, nech to nechajú na Boha.

taký minister čo také by odkázal, sa môže tak akurát dať vypchať
misoft
04.06.20,09:46
No vidíš.... a skoro takého už máme. Akurát nie je vypchatý - je skutočný.
pavol54
04.06.20,09:57
Ale s bibliou pred kostolom :D - šou mast gouon a vždy je to človek ako aj ty, žije podľa svojho presvedčenia ako aj ty. načo ho súdiš, nepoznáš ho, ale opisuješ ho ako dlhoročný priateľ a sused - hráš sa na pánaboha ?
Trump je k0k0t, ale musím uznať, že zna jak na to :D
Ja ho súdim? Píšem len svoj názor. Alebo mám písať iba to, čo mi vtĺkajú do hlavy médiá, že je pravda???
Ja osobne častokrát súhlasím s Trumpom, aj preto /pre jeho tvrdé postoje za Ameriku voči zvyšku sveta/ ho chce určitá skupina zhodiť. Pre samotnú Ameriku je niečo ako Orbán v maďarsku.
Aj my by sme potrebovali takého Trumpa, alebo Orbána, ale máme iba trtka, čo sa hrá na premiéra a nikto ho v zahraničí nerešpektuje.
Ale s tou bibliou je to fakt brutál na smiech, hlavne, keď predtým /kvôli foteniu/ muselo vojsko tvrdo rozohnať protestujúcich demonštrantov. :-))))))))))

Zabil dve muchy jednou ranou: predviedol, že armádu má pod kontrolou, a keď je biblia americký symbol, tak ju propaguje aj keby osobne ateistom bol. Hlavne že cirkev sa doňho nepremyslene obula... nepremyslene vzhľadom na cirkevnú históriu zavádzania kresťanskej lásky pomocou križiackych výprav. Také ironické zrkadielko im nastavil :D:D
Proti komu boli tie križiacke výpravy v princípe je to súčasný ekvivalent ruského zásahu v Sýrii proti isil

rusko nehlása kresťanskú lásku ako dôvod útokov, nevytrhávaj z kontextu.
na vedenie vojny sa musí vymyslieť dôvod aby to všetci zbaštili. kedy sa viedli križiacke vojny? kedy sa maximálne začal rozpínať islam?
sito
04.06.20,10:06
[QUOTE="bettylou"]

Trump je k0k0t, ale musím uznať, že zna jak na to :D

Ale s tou bibliou je to fakt brutál na smiech, hlavne, keď predtým /kvôli foteniu/ muselo vojsko tvrdo rozohnať protestujúcich demonštrantov. :-))))))))))

Sila je sila, moc. Ale on nepoužil SVOJU silu! Svoju moc, ktorú má na chvíľočku požičanú, podvodom. A zaliezol do bunkra ako adolo. Žeby za adlo? :D
korela
04.06.20,10:10
Zaujalo.

O koľko vzrástlo cez koronakrízu domáce násilie? Nevieme, lebo sme neratifikovali Istanbulský dohovor, tvrdí Nicholsonová
https://dennikslovensko.sk/43454/o-kolko-vzrastlo-cez-koronakrizu-domace-nasilie-nevieme-lebo-sme-neratifikovali-istanbulsky-dohovor-tvrdi-nicholsonova/
.
Slovensko však odmietlo ratifikáciu Istanbulského dohovoru. To je podľa Nicholsonovej dôvod, prečo dnes nedokážeme zbierať dáta o obetiach domáceho násilia.

Radšej chránia zhluk buniek, komentuje saskárka

„Koľko slovenských žien zdieľa domácu karanténu s násilníkom a nemá si ako privolať pomoc? Koľko slovenských detí je bitých a nikto ich modriny nevidí, lebo nechodia do školy ani k pediatrovi?“ pýta sa liberálna poslankyňa.

Vadí jej, že napriek štatistikám o počte obetí z radov žien, ktoré bol vystavené fyzickému alebo sexuálnemu násiliu, neprijala slovenská vláda výnimočné opatrenia počas koronakrízy. „Naopak, niektorí poslanci budú radšej ochraňovať zhluk buniek a hovoriť o obmedzovaní reprodukčných práv žien,“ dodáva.
.
Policajti nemohli mať výjazdy?
Nandrolon
04.06.20,10:16
Zaujalo.

O koľko vzrástlo cez koronakrízu domáce násilie? Nevieme, lebo sme neratifikovali Istanbulský dohovor, tvrdí Nicholsonová
https://dennikslovensko.sk/43454/o-kolko-vzrastlo-cez-koronakrizu-domace-nasilie-nevieme-lebo-sme-neratifikovali-istanbulsky-dohovor-tvrdi-nicholsonova/
.
Slovensko však odmietlo ratifikáciu Istanbulského dohovoru. To je podľa Nicholsonovej dôvod, prečo dnes nedokážeme zbierať dáta o obetiach domáceho násilia.

Radšej chránia zhluk buniek, komentuje saskárka

„Koľko slovenských žien zdieľa domácu karanténu s násilníkom a nemá si ako privolať pomoc? Koľko slovenských detí je bitých a nikto ich modriny nevidí, lebo nechodia do školy ani k pediatrovi?“ pýta sa liberálna poslankyňa.

Vadí jej, že napriek štatistikám o počte obetí z radov žien, ktoré bol vystavené fyzickému alebo sexuálnemu násiliu, neprijala slovenská vláda výnimočné opatrenia počas koronakrízy. „Naopak, niektorí poslanci budú radšej ochraňovať zhluk buniek a hovoriť o obmedzovaní reprodukčných práv žien,“ dodáva.
.
Policajti nemohli mať výjazdy?
Vieš čo je najväčšia sranda a zároveň paradox?
Že keď tieto štetky niekto nabúcha, tak budú dávať týžden čo týždeň nové fotky na FB a instagram "s bruškom". Vidieť to denno denne v článkoch v bulvárnych médiách.
Škoda, že im vtedy niekto nenapíše do komentára niečo v tom zmysle, že čo to má v tom bachore za "zhluk buniek".
:-))
bettylou
04.06.20,14:50
[QUOTE="bettylou"]

Trump je k0k0t, ale musím uznať, že zna jak na to :D

Ale s tou bibliou je to fakt brutál na smiech, hlavne, keď predtým /kvôli foteniu/ muselo vojsko tvrdo rozohnať protestujúcich demonštrantov. :-))))))))))

Sila je sila, moc. Ale on nepoužil SVOJU silu! Svoju moc, ktorú má na chvíľočku požičanú, podvodom. A zaliezol do bunkra ako adolo. Žeby za adlo? :D

Ha, ale teba by to nenapadlo. Bola to jeho sila.. ;) niektorí ľudia používajú také na 5písmen a podobá sa tvarom na vlašský orech. To ti je niekedy obrovská sila, ktorá ovládne na čas ďalšie sily.. ;) Keby si ju vedel používať, tak nestrašíš tu na porade, a ani ja nie. :D
misoft
04.06.20,14:52
Sila je sila, moc. Ale on nepoužil SVOJU silu! Svoju moc, ktorú má na chvíľočku požičanú, podvodom. A zaliezol do bunkra ako adolo. Žeby za adlo? :D
Kde si potom sadol na sádlo :D.
bettylou
04.06.20,15:12
potešilo.
cit: "V San Diego. Pushkin Russia, reštaurácie a kafé, ktorý vlastní Aik Gazarjan sa tiež bál , aby mu demonštranti nevytĺkli reštauráciu a bar, tak zavolal kamarátom, Rusom, Gruzíncom, Azerbajdžancom, aby mu pomohli. Tí prišli a postavili sa pred zariadenie a spokojne stáli a sledovali, čo sa deje.No neboli to žiadne " tintítka" a demonštranti to radšej obchádzali a tí odvážlivci, ktorí boli zvedaví, len pokojne prešli okolo. V miestnych novinách ale chytili sa toho snáď všetky americké noviny sa píše " Ruská mafia si chráni svoju reštauráciu a bar". Pozeral som asi 15 minútové video, ktoré nakrúcal sám majiteľ a s chuti som sa smial. Bolo vidno, že Američania, bieli, čierni a akýkoľvek majú z Rusov obrovský rešpekt. Samozrejme na obrázkoch zbrane nevidno, ale " mužíci" z bývalého Sovietskeho zväzu mali aj tie a pripravené na použitie, ak by sa niekto odhodlal zaútočiť na Puskhina. Nikto sa neodhodlal...."
Terezia13
04.06.20,18:23
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?

Slogan:
moje rusko chrani teba, tvoje rusko chrani mna ti nic nehovori?

slogan sem slogan tam, môžem ich vytvoriť xyz......keď je raz upozornenie, že nechráni pred kovidom, tak nechráni ani mňa ani teba
buchač
04.06.20,18:52
Na obale s rúškami je upozornenie - nechráni pred žiadnymi vírusmi a je tam vyslovene aj korona, tak vlastne proti čomu nás majú chrániť?

Slogan:
moje rusko chrani teba, tvoje rusko chrani mna ti nic nehovori?

slogan sem slogan tam, môžem ich vytvoriť xyz......keď je raz upozornenie, že nechráni pred kovidom, tak nechráni ani mňa ani teba
Mala by si si uvedomiť jedno.

Nie je upozornenie ako upozornenie...teda hlavne pre našinca a pre američana.
Hentí sú až tak sprostí, až do het..

" Známy je prípad keď Američanka Stella Libeck vysúdila od fastfoodového giganta 2,7 milióna dolárov. Objednala si kávu, s ktorou sa obarila, lebo na poháriku nebolo žiadne varovanie. Po tomto kurióznom prípade vyšiel v USA nový zákon, ktorý nariaďuje nápis POZOR HORÚCE na všetkých pohárikoch, v ktorých sa podávajú teplé nápoje. "

Chápeš, kde tým mierim ?
Tu ide o to, že výrobca tým upozornením nechráni nositeľa rúška, na toho zvysoka kladie bobek...tu výrobca chráni seba.
Lebo ak by niekto dostal vírus aj napriek nasadenému rúšku a exol by ? Výrobca sa proste nedoplatí na odškodnom.
Terezia13
04.06.20,18:55
chceš povedať - teda napísať - čistý alibizmus?
niečo podobné, ako donedávna bolo na obaloch mlieka napísané - pozor výrobok obsahuje mlieko?:D:D:D......nuž ja len kde sme došli:o:o:o
Dáša_
05.06.20,04:06
chceš povedať - teda napísať - čistý alibizmus?
niečo podobné, ako donedávna bolo na obaloch mlieka napísané - pozor výrobok obsahuje mlieko?:D:D:D......nuž ja len kde sme došli:o:o:o

Terka, Podstata rúšok nie je v tom, že zamedzia prejs jednotlivým vírusom. Ale v tom, že sa tento víruš šíri v kvapôčkach. A tie rúška podstatne obmedzujú to šírenie kvapôčiek. Tým, že ktokoľvek nakazený ( a nielen tímto vírusom, kľudne aj inými, čo sa prenášajú takto) pri kašlaní má zakryté ústam tak ochráni okolie. Lebo ked pri kýchaní a kašlaní si niekto dá pred ruku vreckovku fakt nestačí. Tú vreckovku chytí rukou a tou istou rukou potom chytá nákupný košík, kľučku na dverách....

A argument, že niekto je zdravý a nemusí to nosiť je super, lenže ide o niečo ako davová psychóza. On nemá, ten nemá, nedám ani ja, nie som predsa šašo. A nenosil by nikto. Tak ako na začiatku marca len váhavo niekto to rúško dal a ostatní na neho hľadeli, že veď on je chorý. Ide tu o formu ohľaduplnosti.

No a argumenty, že v tom sa nedá dýchať, mozog osprostieva a podobné - to by ma celkom zaujímalo, ako osprostievajú lekarí, ktorí robia mnohohodinové zložité operácie a rúško teda fakt neskladajú po celý čas. Dokonca sa ani nechodia napiť alebo na wc. A samozrejme majú aj okuliare
Nandrolon
05.06.20,04:27
Už som to kdesi písal. Niekto tvrdí, že dýcha vlastné CO2. Úplná sprostosť pre dospelého človeka.
Jednak človek pri výdychu nevydychuje iba CO2, ale VZDUCH, v ktorom je ZVÝŠENÝ obsah CO2. Ale pri rúške to nedýcha naspäť, resp. je to len zanedbateľné % s prijatého vzduchu.
Obsah pľúc je ďaleko väčší ako obsah maličkej rúšky.
Takže na mozog to nemá absolútne žiaden vplyv. Možno niekto, kto má poškodené pľúca, veľmi plytké dýchanie a veľkú rúšku. Ale však takí ju nemuseli nosiť ani doteraz...
pavol54
05.06.20,05:03
chceš povedať - teda napísať - čistý alibizmus?
niečo podobné, ako donedávna bolo na obaloch mlieka napísané - pozor výrobok obsahuje mlieko?:D:D:D......nuž ja len kde sme došli:o:o:o

Terka, Podstata rúšok nie je v tom, že zamedzia prejs jednotlivým vírusom. Ale v tom, že sa tento víruš šíri v kvapôčkach. A tie rúška podstatne obmedzujú to šírenie kvapôčiek. Tým, že ktokoľvek nakazený ( a nielen tímto vírusom, kľudne aj inými, čo sa prenášajú takto) pri kašlaní má zakryté ústam tak ochráni okolie. Lebo ked pri kýchaní a kašlaní si niekto dá pred ruku vreckovku fakt nestačí. Tú vreckovku chytí rukou a tou istou rukou potom chytá nákupný košík, kľučku na dverách....

A argument, že niekto je zdravý a nemusí to nosiť je super, lenže ide o niečo ako davová psychóza. On nemá, ten nemá, nedám ani ja, nie som predsa šašo. A nenosil by nikto. Tak ako na začiatku marca len váhavo niekto to rúško dal a ostatní na neho hľadeli, že veď on je chorý. Ide tu o formu ohľaduplnosti.

No a argumenty, že v tom sa nedá dýchať, mozog osprostieva a podobné - to by ma celkom zaujímalo, ako osprostievajú lekarí, ktorí robia mnohohodinové zložité operácie a rúško teda fakt neskladajú po celý čas. Dokonca sa ani nechodia napiť alebo na wc. A samozrejme majú aj okuliare
Argument že zdravý rúško nosiť nemusí je dobrý, ale kto si je istý že sa "včera" nenakazil a už nie je šíriteľom? Na tridsať tisícovom štádióne v Lombardii si všetci mysleli že sú zdraví a aho ho.
Nandrolon
05.06.20,05:28
pavol54
05.06.20,05:39
Nepotešilo, ako sa tu rozťahujú maďari.
https://www.topky.sk/cl/10/1914385/Byvala-prva-dama-narodniarov-to-dala-Matovicovi-poriadne-vyzrat--Co-sa-to-tu-chysta--pan-premier--
Proti argument Slováci sa nedokážu zjednotiť, každý kradne pre iného pána, každý ťahá iným smerom a výsledok je zrejmý. Kto má pôdu, ten je pánom územia platí od nepamäti. Obchodníkovi hádaj akej národnosti ponúkam tovar. odpoveď Ďakujem vozím z Maďarska. Slovák za tridsať centov rozdielu aj vlastnú mať zaprie.
lujza.j
05.06.20,10:35
Potesilo...vazenie u trenera....vnutrobrušný túčik 6....metabolicky vek -4roky....46:)a ine minusy....
Uz ti nemam co vytknut....len si to udržat....
pavol54
05.06.20,11:04
Potesilo...vazenie u trenera....vnutrobrušný túčik 6....metabolicky vek -4roky....46:)a ine minusy....
Uz ti nemam co vytknut....len si to udržat....
v mojej mladosti frčali slogany "buď fit" Jedno čo sme si zapamätali a pravidelne ho interpretovali prítomným dámam "Chceš li býti štíhlá v pase, spávej denne na o....e! Buď fit" Kašli na trénera.:)
pavol54
05.06.20,11:24
Potešilo ma. Pravidelne parkujem na platenom parkovisku ktoré nie označené v súlade s vyhláškou9/2008 zatiaľ som vždy ukončil spor podaním odporu na mestkej polícii. Naposledy bola hliadka tvrdšia vraj zaplatím pokutu 20 eur a ja že ani náhodou pýtali si odo mňa op a začali písať do nejakého trhacieho bločku a ja že nech stým prestanú lebo porušujú GDPR. tak si povolali druhú hliadku ktorá im doniesla autentizované tlačivo behom cca pol hodinovej akcie sme spísali záznam. Z domu som im poslal kompletné stanovisko. Záver bude sa tým zaoberať DI dnes som dostal rozkaz o uložení sankcie za priestupok 10 eur z princípu sa odvolám lebo nejde o tých 10 eur ale o to že nebudem platiť nejakého "pitbula" alebo nejakého plateného výberčího za nesprávne umiestnenie značky.
Pointa všetci za nesprávne umiestnenie značky platia 1 euro za 1,5 hod. väčšina skončí do pol hodiny. riešili 5 mestskí policajti + jedno auto na cca 1 km jazdy t j celkom 2,5 hod x 10 = 25 eur, jeden štátny policajt cca 1 hod cca 20 eur za to že som údajne mal zaplatiť 1,5 to stálo štát a verejnú správu spolu 50 eur a možná návratnosť 10 eur. To jeden nežral:) A ešte sa odvolám
lujza.j
05.06.20,11:39
Potesilo...vazenie u trenera....vnutrobrušný túčik 6....metabolicky vek -4roky....46:)a ine minusy....
Uz ti nemam co vytknut....len si to udržat....
v mojej mladosti frčali slogany "buď fit" Jedno čo sme si zapamätali a pravidelne ho interpretovali prítomným dámam "Chceš li býti štíhlá v pase, spávej denne na o....e! Buď fit" Kašli na trénera.:)
Pali...ja kaslem na kazdeho:---...idem si podla seba:)
misoft
05.06.20,13:31
na vedenie vojny sa musí vymyslieť dôvod aby to všetci zbaštili. kedy sa viedli križiacke vojny? kedy sa maximálne začal rozpínať islam?
Ne vedenie vojny sú potrebné TRI veci:
Peňáze
Peníze
Peňeži
pavol54
05.06.20,16:35
na vedenie vojny sa musí vymyslieť dôvod aby to všetci zbaštili. kedy sa viedli križiacke vojny? kedy sa maximálne začal rozpínať islam?
Ne vedenie vojny sú potrebné TRI veci:
Peňáze
Peníze
Peňeži
keď je dôvod, aj peniaze sa nájdu
misoft
05.06.20,17:04
Alebo aj naopak - ak sú peňáze - tak aj dôvod sa nájde - a to omnoho rýchlejšie ako tie peňáze.
Dáša_
06.06.20,05:34
v Uruguaji podobný priebeh koronakrízy ako na slovensku https://dennikn.sk/1919084/svetovy-newsfilter-trump-chce-posobit-tvrdo-a-rozhodne-tentoraz-uz-zasiel-prilis-daleko/?ref=tit


citujem


Uruguajský príbeh v niečom pripomína ten slovenský. Prvé prípady sa v krajine potvrdili 13. marca a štát rýchlo reagoval. Vyhlásil núdzový stav, zavrel hranice a zrušil vyučovanie.

Ľuďom odporučili, aby ostali doma a tí poslúchli. Podľa štatistík sa týždeň po prvých prípadoch pohyb ľudí v uliciach znížil o 80 %.

Úspech s novou vládou: Úrady urobili aj ďalšie veci, ktoré spájajú tých úspešných – zamerali sa na vyhľadávanie kontaktov, testovanie a zlepšenie kapacity zdravotníctva.

K tomu pridali komisiu odborníkov na zdravotníctvo a epidémie, ktorí radili vláde, a zaujímavú kampaň, v ktorej nosenie rúšok propagovali prostredníctvom športu.

Podobnosť so Slovenskom je ešte jedna – v Uruguaji sa v čase krízy menila vláda. Aktuálny prezident sa úradu ujal dva týždne predtým, ako sa objavili prvé prípady.
bettylou
06.06.20,10:44
Nandrolon
06.06.20,16:33
buchač
06.06.20,17:00
Ma zabil predseda určitej federácie (názov som si nezapamätal) dôchodcov vo vyjadrení ohľadom nových podmienok pre dôchodcov.
... " že blá, blá...by boli dobré pre KRESŤANSKÝCH dôchodcov " ...
bjuty smis
06.06.20,17:42
nandy.. lujza...
Dnes 6.6....:)))))

Tak ako? Dali ste vášho pána premiéra dole??
:>))))))))))
misoft
06.06.20,17:47
Videl som v správach... a najmä "plagát" "Na Sliači nechceme jadrové zbrane" - vymleté mozgy.
lujza.j
06.06.20,18:56
misoft
07.06.20,04:39
Toto je tam dôležité!
"„Silný potlesk a veľký rešpekt protestujúcim,“ komentoval na Facebooku Erik Kaliňak, synovec dlhoročného ministra vnútra Róberta Kaliňáka,...."
Viacej mi už čítať netreba.
bjuty smis
07.06.20,07:35
misoft
07.06.20,09:16
https://www.hlavnespravy.sk/protivladny-protest-proti-matovicovej-prekvapil-ucastou-pozrite-sa-ho-vnimaju-hlina-taraba-ci-kalinak/2189190
Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
Nandrolon
07.06.20,09:17
nandy.. lujza...
Dnes 6.6....:)))))

Tak ako? Dali ste vášho pána premiéra dole??
:>))))))))))
Ja som dal 57 km v ČR v hustých lesoch. Je to užitočnejšie ako sústreďovať sa stále na politiku. Dnes idem zase do ČR učiť syna bicyklovať.
misoft
07.06.20,09:22
Ja som dal 57 km v ČR v hustých lesoch. Je to užitočnejšie ako sústreďovať sa stále na politiku. Dnes idem zase do ČR učiť syna bicyklovať.
Je to užitočnejšie, ako postávanie, mávanie papundekľami a hulákanie nezmyslov.
kopretinka
07.06.20,12:43
Toto je tam dôležité!
"„Silný potlesk a veľký rešpekt protestujúcim,“ komentoval na Facebooku Erik Kaliňak, synovec dlhoročného ministra vnútra Róberta Kaliňáka,...."
Viacej mi už čítať netreba.
Volať sa Kaliňák,tak chodím kanálmi a čo najrýchlejšie si zmením priezvisko...
Ale na to treba mať chrbtovú kosť.
korela
07.06.20,14:13
Osobne nevidím dôvod, aby si moje deti menili priezvisko kvôli niekomu z rodiny z jednej alebo druhej strany, rovnako ako ja nezodpovedám za skutky mojich synovcov a neterí. Nakoniec ani svojich detí.
Chrbtová kosť sa nedá preložiť komplet z jedného organizmu do druhého.
kopretinka
07.06.20,15:20
.
misoft
07.06.20,15:45
Volať sa Kaliňák,tak chodím kanálmi a čo najrýchlejšie si zmením priezvisko...
Ale na to treba mať chrbtovú kosť.
Kaliňák - to by bol ten menší "problém" - iný horší problém je - synovec dlhoročného.... ergo - rodinné vzťahy.
bjuty smis
07.06.20,16:18
nandy.. lujza...
Dnes 6.6....:)))))

Tak ako? Dali ste vášho pána premiéra dole??
:>))))))))))
Ja som dal 57 km v ČR v hustých lesoch. Je to užitočnejšie ako sústreďovať sa stále na politiku. Dnes idem zase do ČR učiť syna bicyklovať.
kondičku teda máš...
avalik
07.06.20,20:28
skuska pridania obrazka
veronikasad
07.06.20,20:39
Som na tablete, prepnute na plnu verziu, v tejto teme obrazok vidim, v povodnej teme nie ...
bettylou
08.06.20,01:07
Zmena v podávaní info médiami je pomalá, ale existuje.
napr: článok z aktuálnej politiky, ale pozrime štruktúru
cit:Dodal, že to „môže ísť celkom rýchlo“. „Amygdala zostala po voľbách veľká, veď ju populisti nastimulovali do veľkosti vajca, tak teraz si bude treba pozbierať plody svojej práce. Som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať. Mám pocit, že to ide až príliš rýchlo hneď po voľbách. Nemám z toho dobrý pocit.“

V tomto odstavci je okrem informácie z článku, príkladne ukázaný princíp, ako podprahovo zapôsobiť na emócie čitateľa.
Prvá veta je schválne podaná nezrozumiteľne, mnoho ľudí jej poriadne nerozumie, snaží sa domyslieť význam. A následne sa podsunie "adekvátna" emócia - to pochopia všetci, že to nie je v poriadku, ak vyvoláva v autorovi v súvislosti predošlým dianím zlý pocit ako uvádza.
Konkrétne toto je veľmi jemný variant techniky v súčasnosti veľmi často používanej pri tvorbe správ, ale aj iných telies.
Ani po dlhšom období sledovania správ z neoverených zdrojov z nedostatku času a záujmu nepoužívame kritické myslenie, na posúdenie a spracovanie informácie, mieru jej pravdivosti, skutočné súvislosti a prostredie odkiaľ prichádza, kredit autora, jej časový rozsah aj s kontextom a jej dopad na každodenný chod života. Počas overenia si pravdivosti, nám zároveň vzniká čas na vytvorenie aj vlastnej, nielen autorom podsunutej emócie (väčšinou sa zhodujú, resp. sú podobné, výnimočne opačné - keď je autor debil :D).
Na sociálnej sieti váš status pri dobrom odhade a správnej štylistike vie v krátkom čase osloviť obrovské množstvo ľudí. Vzhľadom na rýchlosť prezerania a zdieľania, informáciu na začiatku preletíme povrchne, zameriame sa na emočný dopad a následne si spojíme všetko do jednej komplexnej info. Áno, tu sa informácia plánovane skreslí a záleží od šikovnosti autora o koľko. Skrz diskusiu človek neostáva voči zlu bezmocný, naopak, ľudia sa vedia v relatívne krátkom čase zorganizovať postaviť sa neprávosti v skutočnom svete na rôznych miestach súčasne alebo postupne. Nie celkom premyslene (emócie), ale o to razantnejšie. Takto sa ľuďom podarilo zorganizovať drvivú väčšinu Arabskej jari, sadenie stromov, a najnovšie americké protesty za práva černochov po videu s ožratým človekom s falošnou identitou na sedadle šoféra, ktorého na druhý svet nadmieru brutálne odprevadil jeho bývalý kolega teraz policajt, ktovie prečo.
Podľa týchto a ďalších reakcíí analytický tím prišiel k záveru, že ľudia veľmi úprimne a aktívne reagujú na utrpenie iného človeka, ale info spracujú povrchne a na škodu veci viac zapoja emócie. Myšlienku chcú dostať do života spoločnosti, rovnosť všetkých ľudí, odstránenie tyranov, a to aj použitím násilia a ničenia na úkor už vytvorených prospešných hodnôt.
Tvorcovia sietí sa preto zatiaľ rozhodli pre priebežnú kontrolu a odstraňovanie článkov vzbudzujúcich neprimerané reakcie.
Bude zaujímavé sledovať či sa autori popasujú s výzvou stimulovať kladné emócie, ktoré dnešná žurnalistika takmer nevyužíva a odpovede čitateľov.
Ďalším krokom k slobode slova je čítať pozornejšie a zapojiť viac mozog:eek: , kritické myslenie, analýzu a overenie zdroja. Ak sa rozhodneme pre skreslenú (rýchlu) verziu info plus fantázia, domyslenie si pomocou uvedenej emócie, mali by sme brať na zreteľ, že to je virtuálna verzia na hranie a nezamieňať si ju bez overenia za skutočnú. Prípadné riešenia musia byť predovšetkým nedevastujúce a všeobecne prospešné, inak sa minú účinku. Diskusie sa dejú vo virtuálnej rovine.
buchač
08.06.20,05:10
https://www.hlavnespravy.sk/protivladny-protest-proti-matovicovej-prekvapil-ucastou-pozrite-sa-ho-vnimaju-hlina-taraba-ci-kalinak/2189190
Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
Blá, blá, blá.....a nie je náhodou ešte núdzový stav ???
Mám ti aj vysvetliť alebo chápeš, čo naznačujem ?
kopretinka
08.06.20,06:53
skuska pridania obrazka
Toto vidím,ale divim sa,že máš nezabezpečené pripojenie.
Inak ja som na mobile,ale poradu mám prepnutú na PC verziu,mobilná verzia to je otrasne čosi.
Kvaka
08.06.20,07:45
Včera som hľadala pri porada.sk zámku, bola a je vždy iba na hlavnej stránke porady, po rozkliknutí témy od avalik nebolo znak zámky vidieť, presne tak, ako má avalik pripnutý obrázok. Ukazovalo aj mne, že nezabezpečená stránka. Dnes je to bez zámky už len pri nových témach. Keď rozkliknem staršie témy, už sú so zámkou, aj tá od avalik, čo včera bola nezabezpečená.
misoft
08.06.20,07:49
https://www.hlavnespravy.sk/protivladny-protest-proti-matovicovej-prekvapil-ucastou-pozrite-sa-ho-vnimaju-hlina-taraba-ci-kalinak/2189190
Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
Blá, blá, blá.....a nie je náhodou ešte núdzový stav ???
Mám ti aj vysvetliť alebo chápeš, čo naznačujem ?
No šak - bla-bla-bla- hausnumerá vs núdzový stav..... zameníme číselká a hneď stúpne sledovanosť, názorovosť.... ale pravda je niekde v
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1831.gif
bettylou
08.06.20,09:46
Uhádnete? Prečo je aj pre malé deti mobil zvyčajne veľmi fascinujúci?
pavol54
08.06.20,10:12
https://www.hlavnespravy.sk/protivladny-protest-proti-matovicovej-prekvapil-ucastou-pozrite-sa-ho-vnimaju-hlina-taraba-ci-kalinak/2189190
Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
Blá, blá, blá.....a nie je náhodou ešte núdzový stav ???
Mám ti aj vysvetliť alebo chápeš, čo naznačujem ?
No šak - bla-bla-bla- hausnumerá vs núdzový stav..... zameníme číselká a hneď stúpne sledovanosť, názorovosť.... ale pravda je niekde v
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s1831.gif
po lopate, keby ich bolo viac ako je povolené zhromažďovať, čo by sa stalo?
Nandrolon
08.06.20,10:51
misoft
08.06.20,13:57
po lopate, keby ich bolo viac ako je povolené zhromažďovať, čo by sa stalo?
Prakticky? NIČ! Niet žalobcu - niet vinníka.
marjankaj
08.06.20,14:14
po lopate, keby ich bolo viac ako je povolené zhromažďovať, čo by sa stalo?
Prakticky? NIČ! Niet žalobcu - niet vinníka.
Veď to. Každý iba mudroval pred voľbami, ako dá pozatvárať všetkých smerákov, ale žalôb je akosi poskromne. Iba malé ryby.
misoft
08.06.20,14:16
Veď to. Každý iba mudroval pred voľbami, ako dá pozatvárať všetkých smerákov, ale žalôb je akosi poskromne. Iba malé ryby.
Malé ryby? Skôr plôdiky....:---
Dáša_
08.06.20,15:30
po lopate, keby ich bolo viac ako je povolené zhromažďovať, čo by sa stalo?
Prakticky? NIČ! Niet žalobcu - niet vinníka.
Veď to. Každý iba mudroval pred voľbami, ako dá pozatvárať všetkých smerákov, ale žalôb je akosi poskromne. Iba malé ryby.

počkaj, počkaj, sú to necelé tri mesiace. To ako vážne by si chcel, aby sa išlo hlava nehlava? Bez dôkazov? Bez vyšetrovania? Ako nabehnú a zavrú padni komu padni? Pekne postupne, podľa mňa sa za tých menej ako 100 dní stihlo dosť
marjankaj
08.06.20,15:46
počkaj, počkaj, sú to necelé tri mesiace. To ako vážne by si chcel, aby sa išlo hlava nehlava? Bez dôkazov? Bez vyšetrovania? Ako nabehnú a zavrú padni komu padni? Pekne postupne, podľa mňa sa za tých menej ako 100 dní stihlo dosť
Akých 100 dní? Veď to vykrikovali už dávno predtým. Kuciak je dávno mŕtvy. Prečo ich neobvinili? To tu môže hocikto na hocikoho hovoriť, že patrí do basy? Bez dôkazov? Že by preto, že dôkazy neskôr vyfabrikujú?
bettylou
08.06.20,15:48
Uhádnete? Prečo je aj pre malé deti mobil zvyčajne veľmi fascinujúci?
-utekajú do voľného prostredia, kde ich nikto nevychováva. :D:D -nemôžu vybehnúť s ďalšími deckami každý deň do lesa, k vode alebo do polí - bez otravných dospelých.Smú sa pohybovať len v určených priestoroch doma, na ihriskách a kútikoch odkiaľ nesmú vybehnúť, kam ich to práve láka, kde sa musia hrať tak ako to zariadenia predurčujú, plniť úlohy, ktoré pre nich tvoria dospelí ... decká hľadajú prostredie, kde môžu spoznávať svet podľa seba bez toho, aby boli sledovaní, chválení, karhaní, motivovaní a napomínaní od "dozorčích".. A jediné čo našli je virtuálny svet. Všade inde je už všetko nalinkované a sledované.
bjuty smis
08.06.20,15:59
prečo ich neobvinili:))
a že vrah je už aj odsudený je tajné...
buchač
08.06.20,16:09
romana147
08.06.20,17:02
počkaj, počkaj, sú to necelé tri mesiace. To ako vážne by si chcel, aby sa išlo hlava nehlava? Bez dôkazov? Bez vyšetrovania? Ako nabehnú a zavrú padni komu padni? Pekne postupne, podľa mňa sa za tých menej ako 100 dní stihlo dosť
Akých 100 dní? Veď to vykrikovali už dávno predtým. Kuciak je dávno mŕtvy. Prečo ich neobvinili? To tu môže hocikto na hocikoho hovoriť, že patrí do basy? Bez dôkazov? Že by preto, že dôkazy neskôr vyfabrikujú?
Na koho vykrikovali / koho neobvinili / dôkazy vyfabrikujú, vyjadruješ sa ako stará Blažková !
sito
08.06.20,17:02
Veď to. Každý iba mudroval pred voľbami, ako dá pozatvárať všetkých smerákov, ale žalôb je akosi poskromne. Iba malé ryby.
Malé ryby? Skôr plôdiky....:---

IKRY, aby sa neplodili veľké ryby ... Keď nie sú, nie je dôvod ich chytať. :D
Terezia13
08.06.20,18:36
to sú naše:D
pavol54
08.06.20,18:50
po lopate, keby ich bolo viac ako je povolené zhromažďovať, čo by sa stalo?
Prakticky? NIČ! Niet žalobcu - niet vinníka.
Veď to. Každý iba mudroval pred voľbami, ako dá pozatvárať všetkých smerákov, ale žalôb je akosi poskromne. Iba malé ryby.

počkaj, počkaj, sú to necelé tri mesiace. To ako vážne by si chcel, aby sa išlo hlava nehlava? Bez dôkazov? Bez vyšetrovania? Ako nabehnú a zavrú padni komu padni? Pekne postupne, podľa mňa sa za tých menej ako 100 dní stihlo dosť
ako pri gorile
Nandrolon
09.06.20,04:37
Nepotešilo.
Takže trošku som sa pohrabal v databázach, ktoré som tu minule uverejnil. Odkaz na ne je v tomto článku, ak to niekomu ušlo https://transparency.sk/sk/pozrite-si-kto-kolko-penazi-dostava-v-koronapomoci-od-statu/ .
Zistil som, že táto vláda a zvlášť SME Rodina sa veľmi zaujímavo snaží "podporovať domácich drobných podnikateľov" /ako to deklarovali/ oproti "nalievaniu peňazí zahraničným firmám", ktoré svoj zisk vyvezú za hranice a nás majú iba za svoje kolónie. Aspoň takto sa vyjadrovali o Smere, o ktorom je známe, že tieto bohaté zahraničné firmy štedro podporoval rôznymi daňovými úľavami a dotáciami.
Títo deklarovali, že to budú robiť "ináč".
Tak som sa na to "ináč" bližšie pozrel, a zistil som nasledovné. Budem písať o 2 konkrétnych subjektoch, ktoré osobne poznám.
Jeden subjekt, nazvime ho subjekt "A" je kaderníctvo, kde pracuje iba sama majiteľka a na základe nariadenia štátnych orgánov musela mať komplet zatvorené. Tento subjekt A /ktorý z nariadenia štátu musel mať zatvorené/ dostal od štátu 1 dávku v 3/2020 v sume 90,- eur.
Druhý subjekt, nazvime ho subjekt "B" je výrobná hala automobilového priemyslu, v ktorej sa vyrábajú rôzne karosárske dielce na automobily. Tento subjekt B tak, ako každá iná fabrika nedostala žiadne nariadenie od štátych orgánov, aby bola zavretá. Takže normálne fungovala ďalej, akurát trochu v obmedzenom režime /to je ale čisto ich problém a ich riziko podnikania, keď je menší odbyt/. Táto fabrika, v ktorej sa robilo asi tak na 75% oproti pôvodnej výkonnosti zamestnáva okolo 700 zamestnancov.
Tento subjekt "B" /ktorý cez celú koronu fungoval na tých 75%/ dostal dotáciu v 2 častiach v celkovej sume 225 000,- eur. Čo je na 1 zamestnanca cca 321,- eur.
Nehovoriac, že "kaderníctvo" malo tržby 0,- a fabrika tých 75% z normálneho stavu.
Toto je tá podpora malých a stredných domácich podnikateľov?
Toto je to "nenalievanie" peňazí zahraničným montážnym halám a pomocným fabrikám v automotive?
Ja to vnímam tak, že len pokračujú v tom, čo Smer začal. A tým "pokračovaním" nemyslím "zachovanie" toho, čo robil Smer, ale vidím tam aj určitý, pre mňa negatívny progres.
Nandrolon
09.06.20,05:15
Ešte jeden článok, ktorý rozosmial.
https://www.topky.sk/cl/10/1916055/Prispevky--davky-aj-zmeny-v-penziach--Prve-kolo-zmien-uz-o-mesiac--tieto-sumy-budu-platit-po-novom

Dúfam, že sa vyjadrí aj TOP ekonóm Bjuty smis, ktorý sa tu nejedenkrát vysmieval, o koľko mi dvihli prídavky na deti "smeráci".
Lebo títo mi momentálne idú dvihnúť AŽ o 55 CENTOV na jedno dieťa. No, môžem mu kúpiť o 6 rožkov mesačne viac!!!!!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))
PS: v tej modrej tabuľke je preklep, ale však to je hádam každému jasné že od 1.1.2021...
Dáša_
09.06.20,05:18
Nepotešilo.
Takže trošku som sa pohrabal v databázach, ktoré som tu minule uverejnil. Odkaz na ne je v tomto článku, ak to niekomu ušlo https://transparency.sk/sk/pozrite-si-kto-kolko-penazi-dostava-v-koronapomoci-od-statu/ .
Zistil som, že táto vláda a zvlášť SME Rodina sa veľmi zaujímavo snaží "podporovať domácich drobných podnikateľov" /ako to deklarovali/ oproti "nalievaniu peňazí zahraničným firmám", ktoré svoj zisk vyvezú za hranice a nás majú iba za svoje kolónie. Aspoň takto sa vyjadrovali o Smere, o ktorom je známe, že tieto bohaté zahraničné firmy štedro podporoval rôznymi daňovými úľavami a dotáciami.
Títo deklarovali, že to budú robiť "ináč".
Tak som sa na to "ináč" bližšie pozrel, a zistil som nasledovné. Budem písať o 2 konkrétnych subjektoch, ktoré osobne poznám.
Jeden subjekt, nazvime ho subjekt "A" je kaderníctvo, kde pracuje iba sama majiteľka a na základe nariadenia štátnych orgánov musela mať komplet zatvorené. Tento subjekt A /ktorý z nariadenia štátu musel mať zatvorené/ dostal od štátu 1 dávku v 4/2020 v sume 90,- eur.
Druhý subjekt, nazvime ho subjekt "B" je výrobná hala automobilového priemyslu, v ktorej sa vyrábajú rôzne karosárske dielce na automobily. Tento subjekt B tak, ako každá iná fabrika nedostala žiadne nariadenie od štátych orgánov, aby bola zavretá. Takže normálne fungovala ďalej, akurát trochu v obmedzenom režime /to je ale čisto ich problém a ich riziko podnikania, keď je menší odbyt/. Táto fabrika, v ktorej sa robilo asi tak na 75% oproti pôvodnej výkonnosti zamestnáva okolo 700 zamestnancov.
Tento subjekt "B" /ktorý cez celú koronu fungoval na tých 75%/ dostal dotáciu v 2 častiach v celkovej sume 225 000,- eur. Čo je na 1 zamestnanca cca 321,- eur.
Nehovoriac, že "kaderníctvo" malo tržby 0,- a fabrika tých 75% z normálneho stavu.
Toto je tá podpora malých a stredných domácich podnikateľov?
Toto je to "nenalievanie" peňazí zahraničným montážnym halám a pomocným fabrikám v automotive?
Ja to vnímam tak, že len pokračujú v tom, čo Smer začal. A tým "pokračovaním" nemyslím "zachovanie" toho, čo robil Smer, ale vidím tam aj určitý, pre mňa negatívny progres.

miešaš hrušky s jablkami.
Dala som si aj ja tú robotu a usporiadala databázu za apríl podla vyplatenej sumy. Presne 90€ tam nemá nik,
Okolo 90€ maju dve firmy, ani jedna nie je kadernictvo. Skor by som to tipovala na krčmy. A tie čo mohli, poslali na očr. Pod 100€ je 61 firiem, spolu je 14038 firiem.

Ak kadernička ostala doma, vždy je možnosť, že bola na očr a iba nejaký deň bola vo firme, zvyšok ja očr. Takže je možné, že podpora je zložená z dvoch častí.

Že štát nezavrel subdodávateľov pre automobilový priemysel je pekné, ale nemali pre koho vyrábať. Mzdy však museli zamestnancom platiť. Samozrejme, že odostane inú podporu zamestnávatel s 2 zamesnancami, prípadne iba sám jediný a iný niekto, kto má 50, 100, 1000 zamestnancov....
Nandrolon
09.06.20,05:20
Nepotešilo.
Takže trošku som sa pohrabal v databázach, ktoré som tu minule uverejnil. Odkaz na ne je v tomto článku, ak to niekomu ušlo https://transparency.sk/sk/pozrite-si-kto-kolko-penazi-dostava-v-koronapomoci-od-statu/ .
Zistil som, že táto vláda a zvlášť SME Rodina sa veľmi zaujímavo snaží "podporovať domácich drobných podnikateľov" /ako to deklarovali/ oproti "nalievaniu peňazí zahraničným firmám", ktoré svoj zisk vyvezú za hranice a nás majú iba za svoje kolónie. Aspoň takto sa vyjadrovali o Smere, o ktorom je známe, že tieto bohaté zahraničné firmy štedro podporoval rôznymi daňovými úľavami a dotáciami.
Títo deklarovali, že to budú robiť "ináč".
Tak som sa na to "ináč" bližšie pozrel, a zistil som nasledovné. Budem písať o 2 konkrétnych subjektoch, ktoré osobne poznám.
Jeden subjekt, nazvime ho subjekt "A" je kaderníctvo, kde pracuje iba sama majiteľka a na základe nariadenia štátnych orgánov musela mať komplet zatvorené. Tento subjekt A /ktorý z nariadenia štátu musel mať zatvorené/ dostal od štátu 1 dávku v 4/2020 v sume 90,- eur.
Druhý subjekt, nazvime ho subjekt "B" je výrobná hala automobilového priemyslu, v ktorej sa vyrábajú rôzne karosárske dielce na automobily. Tento subjekt B tak, ako každá iná fabrika nedostala žiadne nariadenie od štátych orgánov, aby bola zavretá. Takže normálne fungovala ďalej, akurát trochu v obmedzenom režime /to je ale čisto ich problém a ich riziko podnikania, keď je menší odbyt/. Táto fabrika, v ktorej sa robilo asi tak na 75% oproti pôvodnej výkonnosti zamestnáva okolo 700 zamestnancov.
Tento subjekt "B" /ktorý cez celú koronu fungoval na tých 75%/ dostal dotáciu v 2 častiach v celkovej sume 225 000,- eur. Čo je na 1 zamestnanca cca 321,- eur.
Nehovoriac, že "kaderníctvo" malo tržby 0,- a fabrika tých 75% z normálneho stavu.
Toto je tá podpora malých a stredných domácich podnikateľov?
Toto je to "nenalievanie" peňazí zahraničným montážnym halám a pomocným fabrikám v automotive?
Ja to vnímam tak, že len pokračujú v tom, čo Smer začal. A tým "pokračovaním" nemyslím "zachovanie" toho, čo robil Smer, ale vidím tam aj určitý, pre mňa negatívny progres.

miešaš hrušky s jablkami.
Dala som si aj ja tú robotu a usporiadala databázu za apríl podla vyplatenej sumy. Presne 90€ tam nemá nik,
Okolo 90€ maju dve firmy, ani jedna nie je kadernictvo. Skor by som to tipovala na krčmy. A tie čo mohli, poslali na očr. Pod 100€ je 61 firiem, spolu je 14038 firiem.

Ak kadernička ostala doma, vždy je možnosť, že bola na očr a iba nejaký deň bola vo firme, zvyšok ja očr. Takže je možné, že podpora je zložená z dvoch častí.

Že štát nezavrel subdodávateľov pre automobilový priemysel je pekné, ale nemali pre koho vyrábať. Mzdy však museli zamestnancom platiť. Samozrejme, že odostane inú podporu zamestnávatel s 2 zamesnancami, prípadne iba sám jediný a iný niekto, kto má 50, 100, 1000 zamestnancov....
Tá "kaderníčka má živnosť", takže vôbec nič nepletiem, len ty nerozumieš tabuľke. Je tam vedená ako Meno, Priezvisko a má presne 90 eur tak, ako XY ďalších po 90,-
Je to 3/2020 /opravujem/ a tých 90-eurových je tam 1270 ks.
Dáša_
09.06.20,05:21
Nepotešilo.
Takže trošku som sa pohrabal v databázach, ktoré som tu minule uverejnil. Odkaz na ne je v tomto článku, ak to niekomu ušlo https://transparency.sk/sk/pozrite-si-kto-kolko-penazi-dostava-v-koronapomoci-od-statu/ .
Zistil som, že táto vláda a zvlášť SME Rodina sa veľmi zaujímavo snaží "podporovať domácich drobných podnikateľov" /ako to deklarovali/ oproti "nalievaniu peňazí zahraničným firmám", ktoré svoj zisk vyvezú za hranice a nás majú iba za svoje kolónie. Aspoň takto sa vyjadrovali o Smere, o ktorom je známe, že tieto bohaté zahraničné firmy štedro podporoval rôznymi daňovými úľavami a dotáciami.
Títo deklarovali, že to budú robiť "ináč".
Tak som sa na to "ináč" bližšie pozrel, a zistil som nasledovné. Budem písať o 2 konkrétnych subjektoch, ktoré osobne poznám.
Jeden subjekt, nazvime ho subjekt "A" je kaderníctvo, kde pracuje iba sama majiteľka a na základe nariadenia štátnych orgánov musela mať komplet zatvorené. Tento subjekt A /ktorý z nariadenia štátu musel mať zatvorené/ dostal od štátu 1 dávku v 4/2020 v sume 90,- eur.
Druhý subjekt, nazvime ho subjekt "B" je výrobná hala automobilového priemyslu, v ktorej sa vyrábajú rôzne karosárske dielce na automobily. Tento subjekt B tak, ako každá iná fabrika nedostala žiadne nariadenie od štátych orgánov, aby bola zavretá. Takže normálne fungovala ďalej, akurát trochu v obmedzenom režime /to je ale čisto ich problém a ich riziko podnikania, keď je menší odbyt/. Táto fabrika, v ktorej sa robilo asi tak na 75% oproti pôvodnej výkonnosti zamestnáva okolo 700 zamestnancov.
Tento subjekt "B" /ktorý cez celú koronu fungoval na tých 75%/ dostal dotáciu v 2 častiach v celkovej sume 225 000,- eur. Čo je na 1 zamestnanca cca 321,- eur.
Nehovoriac, že "kaderníctvo" malo tržby 0,- a fabrika tých 75% z normálneho stavu.
Toto je tá podpora malých a stredných domácich podnikateľov?
Toto je to "nenalievanie" peňazí zahraničným montážnym halám a pomocným fabrikám v automotive?
Ja to vnímam tak, že len pokračujú v tom, čo Smer začal. A tým "pokračovaním" nemyslím "zachovanie" toho, čo robil Smer, ale vidím tam aj určitý, pre mňa negatívny progres.

miešaš hrušky s jablkami.
Dala som si aj ja tú robotu a usporiadala databázu za apríl podla vyplatenej sumy. Presne 90€ tam nemá nik,
Okolo 90€ maju dve firmy, ani jedna nie je kadernictvo. Skor by som to tipovala na krčmy. A tie čo mohli, poslali na očr. Pod 100€ je 61 firiem, spolu je 14038 firiem.

Ak kadernička ostala doma, vždy je možnosť, že bola na očr a iba nejaký deň bola vo firme, zvyšok ja očr. Takže je možné, že podpora je zložená z dvoch častí.

Že štát nezavrel subdodávateľov pre automobilový priemysel je pekné, ale nemali pre koho vyrábať. Mzdy však museli zamestnancom platiť. Samozrejme, že odostane inú podporu zamestnávatel s 2 zamesnancami, prípadne iba sám jediný a iný niekto, kto má 50, 100, 1000 zamestnancov....
Tá "kaderníčka má živnosť", takže vôbec nič nepletiem, len ty nerozumieš tabuľke. Je tam vedená ako Meno, Priezvisko a má presne 90 eur tak, ako XY ďalších po 90,-

za ktorý mesiac pozeráš? ja som pozerala apríl. už som pozrela aj za marec - tam su naozaj aj 90€ sumy, len to je iba cca za polovicu mesiaca, nie za celý
Nandrolon
09.06.20,05:35
Už som to opravil, je to 3/2020. Lenže ja chápem, že zamestnávateľ so 100 zamestnancami dostane iné peniaze ako zamestnanec s jedným.
Ale ak už mám ísť do extrému, tak by bolo férovejšie, keby po prepočte na 1 zamestnanca dostal zamestnávateľ s viacerými zamestnancami menej ako ten, čo má jedného.
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...
Dáša_
09.06.20,05:39
Už som to opravil, je to 3/2020. Lenže ja chápem, že zamestnávateľ so 100 zamestnancami dostane iné peniaze ako zamestnanec s jedným.
Ale ak už mám ísť do extrému, tak by bolo férovejšie, keby po prepočte na 1 zamestnanca dostal zamestnávateľ s viacerými zamestnancami menej ako ten, čo má jedného.
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...

no lenže pomoc sa vypočítavala podľa výšky mzdy zamestnancov. Ked má zamestnávateľ 1 zamestnanca s minimálnou mzdou, tak je to rozdiel, ako ked má zamestnanca s priemernou mzdou napríklad
Nandrolon
09.06.20,05:41
Už som to opravil, je to 3/2020. Lenže ja chápem, že zamestnávateľ so 100 zamestnancami dostane iné peniaze ako zamestnanec s jedným.
Ale ak už mám ísť do extrému, tak by bolo férovejšie, keby po prepočte na 1 zamestnanca dostal zamestnávateľ s viacerými zamestnancami menej ako ten, čo má jedného.
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...

no lenže pomoc sa vypočítavala podľa výšky mzdy zamestnancov. Ked má zamestnávateľ 1 zamestnanca s minimálnou mzdou, tak je to rozdiel, ako ked má zamestnanca s priemernou mzdou napríklad
Tá fabrika má všetkých okrem riadiacich pracovníkov na minimálnej mzde. Dokonca tam makajú agentúrni srbi a ukrajinci, ktorých ani fabrika radšej neplatí, ale agentúra...
Dáša_
09.06.20,05:42
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...

Ach jaaj, lenže aby mohli vyrábať, museli nakupiť material. A ten museli zaplatiť. A keď im napríklad KIA neplatila., tak nemali ani z čoho nakúpiť. Ani zaplatiť mzdy. Naviac, ten výpadok je proste výpadok, nedoženie sa. Automobilky nebudu teraz chcieť dva ktrat tolko dielov. Iba tolko, čo normálne stihnp vyrobiť. Robenie na sklad nepomáhalo. To prekryje pár dní.
Dáša_
09.06.20,05:46
Už som to opravil, je to 3/2020. Lenže ja chápem, že zamestnávateľ so 100 zamestnancami dostane iné peniaze ako zamestnanec s jedným.
Ale ak už mám ísť do extrému, tak by bolo férovejšie, keby po prepočte na 1 zamestnanca dostal zamestnávateľ s viacerými zamestnancami menej ako ten, čo má jedného.
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...

no lenže pomoc sa vypočítavala podľa výšky mzdy zamestnancov. Ked má zamestnávateľ 1 zamestnanca s minimálnou mzdou, tak je to rozdiel, ako ked má zamestnanca s priemernou mzdou napríklad
Tá fabrika má všetkých okrem riadiacich pracovníkov na minimálnej mzde. Dokonca tam makajú agentúrni srbi a ukrajinci, ktorých ani fabrika radšej neplatí, ale agentúra...

nie vo všetkých fabrikách pracuju len ukrajinci. U nás je kopec fabrík, ktoré platia normálne platy, žiadna minimálka.
Nandrolon
09.06.20,05:48
Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.
bjuty smis
09.06.20,05:57
Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
Dáša_
09.06.20,06:01
Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.

videl si niekedy tie podklady, ktoré sa k pomoci dávali? Museli sa uvádzať relevantné údaje z účtovníctva. Vypočítavala sa podľa toho. Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.

A nezabudni, že údaje o mzdách boli veľmi ľahko skontrolovateľné - cez sociálnu poisťovňu. Nie je to len o tom, že napíšeš čísla do tabuliek. Musia krížovo aj sedieť

Za zamestnancov na O4R firma prostriedky nedostala.

Zjavne si tie tabulky a opatrenia neštudoval. Takže momentálne hovoríš o niečom len tak z počutia
buchač
09.06.20,06:19
U nás je kopec fabrík, ktoré platia normálne platy, žiadna minimálka.
No jo...u vás...




Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.


No jo...necucalo...
Poučenie o trestnosti má nie jeden v prdely.
Poniektorí si vedia také údaje vycucať z prsta (zo všetkych prstov), že až do het.
Nie jeden účtovník a či daňový poradca je v podstate vyciciavač údajov, hotový čarodejník...
Uveríš, že poznám takých ?

...a zamestnanci ?
Tí sú v podstate neinformovaní a nemajú ani len páru, čo sa deje v zákulisí.

Nech mi niekto odpovie na otázky :
1. Ako je možné, kde podnikatelia berú love na výplaty, ak zamestnanec dostane na páske minimálku a zvyšok keš ?
2. Kde berú love na dohodárov, ktorí môžu makať 200 hodín ročne, no pritom v pohode odrobia henten počet za mesiac ?
Nandrolon
09.06.20,06:22
Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.

videl si niekedy tie podklady, ktoré sa k pomoci dávali? Museli sa uvádzať relevantné údaje z účtovníctva. Vypočítavala sa podľa toho. Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.

A nezabudni, že údaje o mzdách boli veľmi ľahko skontrolovateľné - cez sociálnu poisťovňu. Nie je to len o tom, že napíšeš čísla do tabuliek. Musia krížovo aj sedieť

Za zamestnancov na O4R firma prostriedky nedostala.

Zjavne si tie tabulky a opatrenia neštudoval. Takže momentálne hovoríš o niečom len tak z počutia

Ja netvrdím, že firma uviedla nepravdivé údaje. Ja tvrdím, že ten systém je úplne nahovno, keď to takto nakoniec "vyjde". Najprv písali, že budú dávať tým, ktorí MUSELI mať zavreté.
A naraz sa podmienky nastavili tak, že bohaté zahraničné firmy s miliónovými ziskami /cca 4 mil. eur za rok 2018, nakoľko 2019 som ešte nevidel/ dostanú takto vysoké dotácie, a našinec, ktorý sa živí sám či už ako SZČO, alebo živnostník, kde štát s ním nemá žiadne náklady dostane "z raka nohu"?
Vláda, ktorá toto "vykonala" je horšia ako všetky zlodejiny predchádzajúcej vlády dokopy.
SME Rodina je jedna banda skurvených a zavšivavených preživších mafiánov z 90. rokov.
Dáša_
09.06.20,06:34
Nemujíš jajkať, oni s KIOU komunikovali a vyrábali iba toľko, koľko im ona odoberala, takže áno, výpadok je tých 100-75=25%. A za to zahraničná otrokárska spoločnosť, ktorá tu za minimálku zamestnáva cca 700 ľudí /mínus vedúci pracovníci/ dostala cca 225 000 eur dotáciu od terajšej vlády, konkrétne od SME Rodina.
Taká je skutočnosť.
A kaderníčka, ktorá bola celú koronu doma dostala dotáciu 90 eur.
Ak už špekuluješ, že kaderníčka mohla odrobiť 1 deň a zvyšok byť na OČR, tak rovnako tých 25% zamestnancov mohlo byť na OČR a nemuseli odrobiť ani ten 1 deň.
Ak ti tento skutkový stav pripadá spravodlivý, tak potom už neviem čo môže byť nespravodlivé...
PS: preto nepíšem /nešpekulujem/ o fabrikách U VÁS, ale o 2 subjektoch U NÁS, ktoré osobne poznám a kde mi pracuje viacero známych.

videl si niekedy tie podklady, ktoré sa k pomoci dávali? Museli sa uvádzať relevantné údaje z účtovníctva. Vypočítavala sa podľa toho. Necucalo sa z prsta. A ak sa nemýlim, tak tam bolo aj poučenie o trestnosti, ak údaje nebudú správne. Ak údaje neboli, tak nebolo z čoho počítať.

A nezabudni, že údaje o mzdách boli veľmi ľahko skontrolovateľné - cez sociálnu poisťovňu. Nie je to len o tom, že napíšeš čísla do tabuliek. Musia krížovo aj sedieť

Za zamestnancov na O4R firma prostriedky nedostala.

Zjavne si tie tabulky a opatrenia neštudoval. Takže momentálne hovoríš o niečom len tak z počutia

Ja netvrdím, že firma uviedla nepravdivé údaje. Ja tvrdím, že ten systém je úplne nahovno, keď to takto nakoniec "vyjde". Najprv písali, že budú dávať tým, ktorí MUSELI mať zavreté.
A naraz sa podmienky nastavili tak, že bohaté zahraničné firmy s miliónovými ziskami /cca 4 mil. eur za rok 2018, nakoľko 2019 som ešte nevidel/ dostanú takto vysoké dotácie, a našinec, ktorý sa živí sám či už ako SZČO, alebo živnostník, kde štát s ním nemá žiadne náklady dostane "z raka nohu"?
Vláda, ktorá toto "vykonala" je horšia ako všetky zlodejiny predchádzajúcej vlády dokopy.
SME Rodina je jedna banda skurvených a zavšivavených preživších mafiánov z 90. rokov.

len zabúdaš, že ked odíde tá zahraničná firma, tak hneď tu budú ďalšie tisícky ľudí bez práce. A bez financii. A keď spočítaš aj tie firmy, ktoré sú na ňu napojení ako subdodávatelia, tak to je už pekná hromada
Nandrolon
09.06.20,06:35
A ešte k danej téme. Keď chceli pomôcť zamestnancom, tak nemali tie peniaze dávať zamestnávateľom.
Ten mohol na účet poslať napr. zníženú výplatu a zvyšok by prišlo zamestnancovi zo štátnej pokladnice tak, ako ostatné dávky. Bolo by to transparentnejšie a nemohol by z toho ukradnúť zamestnávateľ do vlastného vrecka.
Nandrolon
09.06.20,06:37
Žili sme aj keď tu neboli, prežili by sme aj ich odchod.
Dáša_
09.06.20,06:39
Veľmi ma uráža, keď pre vás je každý zamestnávateľ zlodej, ktorý okráda svojho zamestnanca. Lebo aj ja som zamestnávateľ.
Nandrolon
09.06.20,06:52
Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
Prečo by mala vôbec dostať nejaké dotácie vysoko zisková zahraničná firma?
Prečo sa nezrušia okrem poľnohospodárskeho sektora dlhodobo podvýživeného plošne všetky dotácie a daňové úľavy?
Bolo by to nespravodlivé???
Chcete rovnovážny trh, nie?
Nandrolon
09.06.20,06:54
Veľmi ma uráža, keď pre vás je každý zamestnávateľ zlodej, ktorý okráda svojho zamestnanca. Lebo aj ja som zamestnávateľ.
Ja som slovo každý nenapísal a ani si to nemyslím. Ty si možno práve tá 1 zo 100 /tých "100" to je môj vysokooptimistický odhad/.
kopretinka
09.06.20,08:04
Super,tak tí,čo majú deti,pojdu skor do dochodku,budú mať väčšie dôchodky,lebo ich deti môžu zo svojich odvodov posielať na rodičov budúci dôchodok.
Ja som nepoberala materský ani rodičovský,nebola som na OČRkach,odviedla som omnoho viac peňazi do systému a nič som z neho nečerpala a nieže som potrestaná,že idem neskor do dôchodku,ešte ho budem mať aj menši.
buchač
09.06.20,08:04
Veľmi ma uráža, keď pre vás je každý zamestnávateľ zlodej, ktorý okráda svojho zamestnanca. Lebo aj ja som zamestnávateľ.
To som ja predsa nepovedal...vravím vo všeobecnosti...konkretizovať nemienim.

Ale položil som dve otazky...odpoveď zatiaľ žiadna, takze ako to je ?
Ale asi ju ani nedostanem...či ?
pavol54
09.06.20,08:25
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...

Ach jaaj, lenže aby mohli vyrábať, museli nakupiť material. A ten museli zaplatiť. A keď im napríklad KIA neplatila., tak nemali ani z čoho nakúpiť. Ani zaplatiť mzdy. Naviac, ten výpadok je proste výpadok, nedoženie sa. Automobilky nebudu teraz chcieť dva ktrat tolko dielov. Iba tolko, čo normálne stihnp vyrobiť. Robenie na sklad nepomáhalo. To prekryje pár dní.
citujem "Aby mohli vyrábať museli nakúpiť materiál" S akou obrátkovosťou nepíšeš. Ja napríklad v novembri 2018 kúpim hnojivá nakúpim služby na poľné práce. február 2019 nakúpim osivá hnojivá a poľné práce, vysádzam vysiem a ošetrujem do augusta,pozbieram (ako by som nakúpil materiál) dám do pohárov so všetkými vstupmi a v marci 2020 odberateľ povie neberiem lebo kuchyne neberú. banka povie vám bezúročný úver nedáme lebo SK NACE, však podpora poľnohospodárov, a tých brigádnikov čo po pol pracovnom dni odpadnú a viac neprídu, nech si zamestná za minimálnu mzdu ten kto vládne. ak majú stáli robotníci 30% nad minimum, a dozvedia sa že brigádnik čo nič nevie ani motyku chytiť do ruky (čo je veda napriek posmechu iných)by mal dostať viac ako minimum , tak v tom momente mám výpovede na stole. A teraz rob nákup materiálu na výrobu pre rok 2021!
Nandrolon
09.06.20,08:31
Super,tak tí,čo majú deti,pojdu skor do dochodku,budú mať väčšie dôchodky,lebo ich deti môžu zo svojich odvodov posielať na rodičov budúci dôchodok.
Ja som nepoberala materský ani rodičovský,nebola som na OČRkach,odviedla som omnoho viac peňazi do systému a nič som z neho nečerpala a nieže som potrestaná,že idem neskor do dôchodku,ešte ho budem mať aj menši.
Tu sa dá ale aj oponovať. Po tom, kto nemá deti v podstate neostane nikto, kto bude prispievať /živiť/ systém. Taktiež mal dotyčný človek v živote menšiu spotrebu, takže aj menej prispieval do štátu napr. na DPH /čo je dosť výrazná položka/. Predsa len 2 ľudia spotrebujú všetkého omnoho menej ako 2 + 2.
PS a je veľmi otázne, či bezdetný človek za celý svoj pracovný život až do smrti prispeje do systému viac ako ten čo má napr. 2 deti. Veď je úplne bežné, že kým človek zomrie, tak jeho deti už majú 20-30 r. aj viac odrobené.
Takže ak berieme určité priemerné dĺžky života, tak bezdetná rodina nedá do systému viac ako rodina s deťmi.
bjuty smis
09.06.20,08:54
Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
Prečo by mala vôbec dostať nejaké dotácie vysoko zisková zahraničná firma?
Prečo sa nezrušia okrem poľnohospodárskeho sektora dlhodobo podvýživeného plošne všetky dotácie a daňové úľavy?
Bolo by to nespravodlivé???
Chcete rovnovážny trh, nie?
2 mesiace tu kritizuješ vládu, že nepomáha a takéto osvietenie...

pokial sme na jednotnom trhu eu, tak nám iné nezostáva....treba presvedčiť socanov a zelených v eu
dnes vládne svetom populizmus....
ako dlho by vydržali naši dodávatelia do automobiliek, keby im vláda nepomohla a vo všetkých okolitých štátoch áno ?
čo je lacnejšie pre štát,dať 2-3 mesiace dotáciu 800, alebo pol roka platiť podporu 800 a prísť o všetky odvody, spotrebné dane, dph ?
Nandrolon
09.06.20,09:03
Aké tržby priznala kaderníčka ?
Z čoho sa ťa podpora vypočíta ?
Prečo by mala vôbec dostať nejaké dotácie vysoko zisková zahraničná firma?
Prečo sa nezrušia okrem poľnohospodárskeho sektora dlhodobo podvýživeného plošne všetky dotácie a daňové úľavy?
Bolo by to nespravodlivé???
Chcete rovnovážny trh, nie?
2 mesiace tu kritizuješ vládu, že nepomáha a takéto osvietenie...

pokial sme na jednotnom trhu eu, tak nám iné nezostáva....treba presvedčiť socanov a zelených v eu
dnes vládne svetom populizmus....
ako dlho by vydržali naši dodávatelia do automobiliek, keby im vláda nepomohla a vo všetkých okolitých štátoch áno ?
čo je lacnejšie pre štát,dať 2-3 mesiace dotáciu 800, alebo pol roka platiť podporu 800 a prísť o všetky odvody, spotrebné dane, dph ?
Počuj ty si ma zase s niekým mýliš. Vždy som bol proti dotáciám s výnimkou poľnohospodárstva. A to už nerozoberám, že dotácie a úľavy vysokoziskovým zahraničným podnikom považujem za uplácanie a následná provízia z toho do vrecka.
PS: podľa mňa je pre štát výhodnejšie nedať žiadnu dotáciu a financie použiť inde.
Tie automobilky s odchodom iba strašia. Oni majú dotácie celý svoj život tu na SK v podobe extrémne lacnej pracovnej sily a vysokej kvality práce.
bjuty smis
09.06.20,09:23
hej....aj samsung len strašil
aj odevné závody...

píšem, dodávatelia pre automobilky...a celkovo pre priemysel...
aj medzi nimi vládne velká konkurencia ....
pavol54
09.06.20,09:46
Super,tak tí,čo majú deti,pojdu skor do dochodku,budú mať väčšie dôchodky,lebo ich deti môžu zo svojich odvodov posielať na rodičov budúci dôchodok.
Ja som nepoberala materský ani rodičovský,nebola som na OČRkach,odviedla som omnoho viac peňazi do systému a nič som z neho nečerpala a nieže som potrestaná,že idem neskor do dôchodku,ešte ho budem mať aj menši.
Tu sa dá ale aj oponovať. Po tom, kto nemá deti v podstate neostane nikto, kto bude prispievať /živiť/ systém. Taktiež mal dotyčný človek v živote menšiu spotrebu, takže aj menej prispieval do štátu napr. na DPH /čo je dosť výrazná položka/. Predsa len 2 ľudia spotrebujú všetkého omnoho menej ako 2 + 2.
PS a je veľmi otázne, či bezdetný človek za celý svoj pracovný život až do smrti prispeje do systému viac ako ten čo má napr. 2 deti. Veď je úplne bežné, že kým človek zomrie, tak jeho deti už majú 20-30 r. aj viac odrobené.
Takže ak berieme určité priemerné dĺžky života, tak bezdetná rodina nedá do systému viac ako rodina s deťmi.
Nie každá bezdetná rodina alebo človek sú bezdetní z vlastného rozhodnutia. Ale
Staré dievky sa chvália že videli celý svet(mohli šetriť na vyšší dôchodok a potom si ich čerpať) , rodina s deťmi má utrum na dovolenky minimálne do tretieho roku, potom zase potom a možno sa vyberie do sveta ak majú deti po 15 roku.
Rodina investuje do detí podstatne viac ako štát pre ktorý sú neskôr dospelí jedinci najlepšou investíciou až do odchodu do dôchodku
Nandrolon
09.06.20,10:05
Pavol54, veď to je jasné, kto zdravý a normálny by sa už rozhodol dobrovoľne nemať deti... V okolí poznám ľudí takých, ktorí nemohli mať deti, aj takých, ktorí sa "sami rozhodli". Na tých ale vidno už zďaleka, že nie sú po psychickej stránke normálni. I keď sú to vzdelaní ľudia s VŠ, ale pre "život" nepoužiteľní, jednoducho by ho nedokázali žiť...
... častokrát ich okolie škatuľkuje ako homošov, lesby a pod... pre mňa sú to proste iba "čudáci".
lujza.j
09.06.20,11:24
Potesilo,ze vcera decko po 91 dnoch zase v robote:)
marjankaj
09.06.20,11:29
Pavol54, veď to je jasné, kto zdravý a normálny by sa už rozhodol dobrovoľne nemať deti... V okolí poznám ľudí takých, ktorí nemohli mať deti, aj takých, ktorí sa "sami rozhodli". Na tých ale vidno už zďaleka, že nie sú po psychickej stránke normálni. I keď sú to vzdelaní ľudia s VŠ, ale pre "život" nepoužiteľní, jednoducho by ho nedokázali žiť...
... častokrát ich okolie škatuľkuje ako homošov, lesby a pod... pre mňa sú to proste iba "čudáci".
No jasné, normálny si iba ty. Mohol by si robiť aj premiéra, dal by si to tu do poriadku.
Nandrolon
09.06.20,11:40
Neprekrúcaj. Píšeme tu o niečom inom. A robiť premiéra? čo sme v škôlke na nejakej hodine budúcich povolaní?
marjankaj
09.06.20,11:44
Neprekrúcaj. Píšeme tu o niečom inom. A robiť premiéra? čo sme v škôlke na nejakej hodine budúcich povolaní?
Ani ja nepovažujem všetkých veriacich za nenormálnych. A v niektorých prípadoch by som aj mohol.
buchač
09.06.20,13:42
Ani ja nepovažujem všetkých veriacich za nenormálnych. A v niektorých prípadoch by som aj mohol.
...v tomto prípade dotyčného veriaceho za nenormálneho považovať musíš !

Bývalý riaditeľ ústavu Ladislav Kužela podľa Krajčího nehovoril úplne pravdu. „Pán Ladislav Kužela bol aktér kauzy, ktorá bola učebnicovým príkladom parazitovania súkromných firiem na zdravotníctve,“ povedal. Podľa Krajčího bol Kužela riaditeľom a spolumajiteľom súkromného zariadenia, ktoré ako jediné na Slovensku vedelo zistiť prítomnosť helicobactera z dychu.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/553971-krajci-sa-rozhodol-pre-zmenu-vo-vedeni-nudch-pre-plan-jeho-cinnosti/
bjuty smis
09.06.20,15:07
že vykopol tunelára ? normálne je ho nechať ?
buchač
09.06.20,15:20
že vykopol tunelára ? normálne je ho nechať ?
Tunelovanie je niečo iné...ale budiž.

Len som zvedavý, kedy Osvietený vypíše tender na verejné obstaranie prístrojov na zisťovanie daného helikoptérového bacila.
Kúpi, čo myslíš ? Lebo ak nie, tak súkromné zariadenie bude zarábať aj tak.

Ale ten lesník určite dá do poriadku NÚDCH...detičky budú miesto adekvátnej liečby sadiť stromčeky...

P.S.:
...a ozaj...aj tí ostatní vyhodení boli tunelári ???
marjankaj
09.06.20,15:23
Juraj a toto už neplatí?
§ 340
Neoznámenie trestného činu
(1) Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, alebo niektorý z trestných činov korupcie uvedených v treťom diele ôsmej hlavy osobitnej časti, a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru, alebo namiesto toho, ak ide o vojaka, svojmu nadriadenému alebo služobnému orgánu, a ak ide o osobu vo výkone trestu odňatia slobody alebo vo výkone väzby príslušníkovi Zboru väzenskej a justičnej stráže, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
marjankaj
09.06.20,15:25
Prípadne toto?
§ 373
Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
bjuty smis
09.06.20,15:32
hned napíš, že má stredoškolské vzdelanie....aj to je pravda....., ten lesník má viac vysokých škôl, aj manažment na ekonomickej,,,ten lesník už riadil zdravotnícke zariadenia..
ja som zásadne proti tomu, aby človek s lekárským- alebo len s lekárským vzdelaním viedol taký kolos, ako nemocnica zo stovkami zamestnancov a mnohomilionovým rozpočtom...
nechápem, prečo potom volkswagen neriadi automechanik.....ten sa isto lepšie vyzná do motora ako nejaký manažérko...

o tom kuželovi bolo už písane vela, neplatil odvody, čím porušoval zákon
to netunelovanie - je staré už roky rokúce
https://dennikn.sk/blog/632339/vsetky-oci-na-detsku-fakultnu-nemocnicu/?ref=in

„Môžeme byť v niečom aj prví,“ konštatuje poslanec za Smer-SD Jozef Valocký. „ Celý svet sa vtedy čudoval načo je Slovensku takéto drahé a zbytočné vyšetrenie. Asi jediný kto sa nečudoval, bol dovozca testu a ten kto ho vyhodnocoval. Test vyhodnocovalo jediné zariadenie na Slovensku, gastroenterologické centrum Thalion , ktoré patrilo pánovi Ladislavovi Kuželovi.
iba si špinavci priamo nastavili zákon....


ale ja by som ho hned vykopol za to, čo vyvádzal pred rokom s tým malý chlapcom, čo mu nechcel dovoliť akútnu reoperáciu nádora mozgu u šťena, až ked matka zavolala televíze...

pre svoje ego by ho nechal aj umrieť, chrapúň...
buchač
09.06.20,15:45
[QUOTE="marjankaj"]Juraj a toto už neplatí?
...a čo ti ja poviem ?
Neriešim, netýkajú sa ma tieto hrátky.
Kužela dostane nejaké mastné odstupné a bude sa hrať na vlastnom piesočku....a všetci budú spokojní.
...až teda na rodičov detí, ktoré na takéto hrátky len doplatia.

Krajčí je dokonca detský kardiológ v Detskom kardiocentre, takže sa mu aj čudujem.
Ak mi chce niekto nahovoriť, že za celých 22 rokov nevzal ani jeden prezent, tak je na totál naivný !
Je tiež v Nadácii kardiocentra...a všetci vieme, ako " fungujú " tie nadácie.
Že je veriaci, to je jeho osobná vec. No už nie je kóšer, ak na svoju vieru obracia iných a vierou podmieňuje aj iné aspekty...(len dúfam, že na ministerstve nezačínajú deň Otčenášom a Zdravasom).
Nandrolon
09.06.20,17:44
Kdesi som zachytil, že niektoré porady majú tak začínať...
mari2x
09.06.20,18:38
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...

Ach jaaj, lenže aby mohli vyrábať, museli nakupiť material. A ten museli zaplatiť. A keď im napríklad KIA neplatila., tak nemali ani z čoho nakúpiť. Ani zaplatiť mzdy. Naviac, ten výpadok je proste výpadok, nedoženie sa. Automobilky nebudu teraz chcieť dva ktrat tolko dielov. Iba tolko, čo normálne stihnp vyrobiť. Robenie na sklad nepomáhalo. To prekryje pár dní.
citujem "Aby mohli vyrábať museli nakúpiť materiál" S akou obrátkovosťou nepíšeš. Ja napríklad v novembri 2018 kúpim hnojivá nakúpim služby na poľné práce. február 2019 nakúpim osivá hnojivá a poľné práce, vysádzam vysiem a ošetrujem do augusta,pozbieram (ako by som nakúpil materiál) dám do pohárov so všetkými vstupmi a v marci 2020 odberateľ povie neberiem lebo kuchyne neberú. banka povie vám bezúročný úver nedáme lebo SK NACE, však podpora poľnohospodárov, a tých brigádnikov čo po pol pracovnom dni odpadnú a viac neprídu, nech si zamestná za minimálnu mzdu ten kto vládne. ak majú stáli robotníci 30% nad minimum, a dozvedia sa že brigádnik čo nič nevie ani motyku chytiť do ruky (čo je veda napriek posmechu iných)by mal dostať viac ako minimum , tak v tom momente mám výpovede na stole. A teraz rob nákup materiálu na výrobu pre rok 2021!


Počkaj radšej s nákupom do novembra.
pavol54
09.06.20,18:48
PS: to, čo vyrobili aj predajú a je jedno či vtedy, alebo teraz. Ročné tržby budú mať také, ako vyrábali.
Snáď si nemyslíš že to vyrábali a hádzali do kontajnerov na smetisko? Oni vyrábajú iba toľko, koľko fabriky odoberajú, nakoľko s nimi komunikujú. Ak budem mať čas, ešte pozriem KIU Žilina. Tá "nevyrábala možno 2 týždne dokopy", ináč frčali taktiež v obmedzenom režime, ale stále...

Ach jaaj, lenže aby mohli vyrábať, museli nakupiť material. A ten museli zaplatiť. A keď im napríklad KIA neplatila., tak nemali ani z čoho nakúpiť. Ani zaplatiť mzdy. Naviac, ten výpadok je proste výpadok, nedoženie sa. Automobilky nebudu teraz chcieť dva ktrat tolko dielov. Iba tolko, čo normálne stihnp vyrobiť. Robenie na sklad nepomáhalo. To prekryje pár dní.
citujem "Aby mohli vyrábať museli nakúpiť materiál" S akou obrátkovosťou nepíšeš. Ja napríklad v novembri 2018 kúpim hnojivá nakúpim služby na poľné práce. február 2019 nakúpim osivá hnojivá a poľné práce, vysádzam vysiem a ošetrujem do augusta,pozbieram (ako by som nakúpil materiál) dám do pohárov so všetkými vstupmi a v marci 2020 odberateľ povie neberiem lebo kuchyne neberú. banka povie vám bezúročný úver nedáme lebo SK NACE, však podpora poľnohospodárov, a tých brigádnikov čo po pol pracovnom dni odpadnú a viac neprídu, nech si zamestná za minimálnu mzdu ten kto vládne. ak majú stáli robotníci 30% nad minimum, a dozvedia sa že brigádnik čo nič nevie ani motyku chytiť do ruky (čo je veda napriek posmechu iných)by mal dostať viac ako minimum , tak v tom momente mám výpovede na stole. A teraz rob nákup materiálu na výrobu pre rok 2021!


Počkaj radšej s nákupom do novembra.
prečo píšeš hlúposti
korela
09.06.20,20:57
Tweety
10.06.20,06:44
BXLmiami
10.06.20,06:49
No,ak to ustoja za chvíľu sú nazad.
Žabinka
10.06.20,08:48
Tweety
10.06.20,08:51
bjuty smis
10.06.20,09:58
zas ten šeereš.....
BXLmiami
10.06.20,10:05
Celkom sa teším,Bez neho zatiaľ Smer 30% mať nebude.
Nandrolon
10.06.20,10:13
Krpatý, škaredý, polcigáň J. Pročko útočí :-)))))))))
https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2645909288980967
Tweety
10.06.20,10:16
Nandrolon
10.06.20,10:23
Krpatý, škaredý, polcigáň J. Pročko útočí :-)))))))))
https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2645909288980967
Že by tvrdenie proti tvrdeniu? https://www.cas.sk/clanok/990283/blaha-tvrdi-ze-ho-procko-napadol-a-skrtil-je-to-psychopat-podam-trestne-oznamenie-zabavac-reaguje/
Všetko je možné, ale ak je pravda to, čo mu Blaha mal hovoriť počas rozpravy, tak sa presne trafil do čierneho a má u mňa palec hore!
babka - ježibabka
10.06.20,11:36
Včera som hľadala pri porada.sk zámku, bola a je vždy iba na hlavnej stránke porady, po rozkliknutí témy od avalik nebolo znak zámky vidieť, presne tak, ako má avalik pripnutý obrázok. Ukazovalo aj mne, že nezabezpečená stránka. Dnes je to bez zámky už len pri nových témach. Keď rozkliknem staršie témy, už sú so zámkou, aj tá od avalik, čo včera bola nezabezpečená.
Čitam dodatočne staršie príspevky. Tento ma zaujal pre ten zámok. Nakoľko som baba na všetko zvedavá, tak som si to chcela overiť či máš pravdu. Na tejto stránke č. 468 zámok nemám, ale na stránke č. 467 a 469 mám. Žeby posledný prispievateľ stránky zabudol zamknúť, alebo stratil kľúč?
pavol54
10.06.20,11:50
žeby??
https://www.topky.sk/cl/10/1917293/MIMORIADNA-SPRAVA-Pellegrini-konci-v-Smere-
strany vládnej koalície sa za tridsať rokov nerozpadli(len pred voľbami), väčšinou sa rozpadajú po odchode do opozície prečo asi? Minul sa lep!
korela
10.06.20,16:03
korela
10.06.20,16:07
Že nám do zostavy chýba už iba Cicciolina, som chcela napísať hneď po voľbách.
bjuty smis
10.06.20,16:19
Že nám do zostavy chýba už iba Cicciolina, som chcela napísať hneď po voľbách.
a cigánečka od progresívcov dnes čo povedala ?
buchač
10.06.20,16:50
Po včerajšom zverejnení, že sa stala predsedkyňou PS, som sa pozrel na google.
Dal som viac výrazov na vyhľadávanie ohľadom životopisu...no čuduj sa svete, dosť málo toho vybehlo. Základné info
https://sk.wikipedia.org/wiki/Irena_Bihariov%C3%A1
Hneď po VŠ je šéfkou v https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDudia_proti_rasizmu
Hento združenie je len FB...inak smola.

P.S.:
Cigánečka sa dnes rehotala a išla zbierať kamene do zásoby....;)
buchač
10.06.20,20:56
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sľúbil, že bude do Fondu vzájomnej pomoci posielať celú výplatu, kým "boj s koronou nevyhráme". Poslal len jedinú, za marec. Ďalšia neprišla. Vyplýva to zo stavu transparentného účtu k 9. júnu, ktorý má fond zriadený v Štátnej pokladnici.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/554130-naplnanie-fondu-pomoci-skripe-matovic-uz-dalsiu-vyplatu-neposlal/
pavol54
11.06.20,01:59
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sľúbil, že bude do Fondu vzájomnej pomoci posielať celú výplatu, kým "boj s koronou nevyhráme". Poslal len jedinú, za marec. Ďalšia neprišla. Vyplýva to zo stavu transparentného účtu k 9. júnu, ktorý má fond zriadený v Štátnej pokladnici.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/554130-naplnanie-fondu-pomoci-skripe-matovic-uz-dalsiu-vyplatu-neposlal/
ešte nedostal požadovanú podporu pre pokles ekonomickej výkonnosti štátu oproti rovnakému obdobiu v roku 2019, tak nemá z čoho.:)
Nandrolon
11.06.20,03:12
:D
BXLmiami
11.06.20,05:20
Po včerajšom zverejnení, že sa stala predsedkyňou PS, som sa pozrel na google.
Dal som viac výrazov na vyhľadávanie ohľadom životopisu...no čuduj sa svete, dosť málo toho vybehlo. Základné info
https://sk.wikipedia.org/wiki/Irena_Bihariov%C3%A1
Hneď po VŠ je šéfkou v https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDudia_proti_rasizmu
Hento združenie je len FB...inak smola.

P.S.:
Cigánečka sa dnes rehotala a išla zbierať kamene do zásoby....;)
Mám ju spojenú so sterilizovanými romkami,ale možno sa mýlim.
korela
11.06.20,05:26
Sociológ Vašečka: Matovič je na vládnutie absolútne nepripravený
Rozhovory ZKH so sociológom Michalom Vašečkom.

9. jún 2020 ZUZANA KOVAČIČ HANZELOVA


"Igora Matoviča považujem za najmenej kompetentného premiéra v histórii Slovenska po roku 1989. Niekto tak nekompetentný v tom kresle ešte nesedel," hovorí sociológ Michal Vašečka.

"Spočiatku ani nevedel vymenovať niektoré inštitúcie, na tlačových konferenciách mu členovia krízového štábu šepkali názvy úradov. Toto si môže dovoliť možno štátny tajomník na ministerstve životného prostredia. V premiérskom kresle niekto takýto nemôže sedieť. Nevie jazyky, nebol poriadne nikdy v zahraničí," dodáva o novom premiérovi Matovičovi.

Čítajte viac: https://video.sme.sk/c/22422223/rozhovory-zkh-sociolog-michal-vasecka-a-premier-matovic-video.html
korela
11.06.20,05:27
Po včerajšom zverejnení, že sa stala predsedkyňou PS, som sa pozrel na google.
Dal som viac výrazov na vyhľadávanie ohľadom životopisu...no čuduj sa svete, dosť málo toho vybehlo. Základné info
https://sk.wikipedia.org/wiki/Irena_Bihariov%C3%A1
Hneď po VŠ je šéfkou v https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDudia_proti_rasizmu
Hento združenie je len FB...inak smola.

P.S.:
Cigánečka sa dnes rehotala a išla zbierať kamene do zásoby....;)
Mám ju spojenú so sterilizovanými romkami,ale možno sa mýlim.
Ja s Milom.
buchač
11.06.20,05:36
Mám ju spojenú so sterilizovanými romkami,ale možno sa mýlim.
Mám dojem, že sa mýliš.
Bratislava je dosť vzdialená od východného Slovenska, kde došlo k ÚDAJNÝM sterilizáciám...
Veď si vezmime, že do volieb o nej nebolo absolútne nič počuť...zviditeľnila sa až v predvolebnom boji, kde sa rehotala do kamier a pritom reč znela o koncentrákoch.
Moja zmienka o kameňoch mala opodstatnenie...lebo cigáni hádzali kamene na mítingoch kotlebovcoch a nie naopak.
Nandrolon
11.06.20,05:49
Cigáni, ktorí boli organizovane autobusmi vození a zdarma dostávali plagáty s heslami...
pavol54
11.06.20,06:00
Po včerajšom zverejnení, že sa stala predsedkyňou PS, som sa pozrel na google.
Dal som viac výrazov na vyhľadávanie ohľadom životopisu...no čuduj sa svete, dosť málo toho vybehlo. Základné info
https://sk.wikipedia.org/wiki/Irena_Bihariov%C3%A1
Hneď po VŠ je šéfkou v https://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDudia_proti_rasizmu
Hento združenie je len FB...inak smola.

P.S.:
Cigánečka sa dnes rehotala a išla zbierať kamene do zásoby....;)
Mám ju spojenú so sterilizovanými romkami,ale možno sa mýlim.
jedna sterilizácia sa nepodarila:)
korela
11.06.20,06:01
Mám ju spojenú so sterilizovanými romkami,ale možno sa mýlim.
Mám dojem, že sa mýliš.
Bratislava je dosť vzdialená od východného Slovenska, kde došlo k ÚDAJNÝM sterilizáciám...
Veď si vezmime, že do volieb o nej nebolo absolútne nič počuť...zviditeľnila sa až v predvolebnom boji, kde sa rehotala do kamier a pritom reč znela o koncentrákoch.
Moja zmienka o kameňoch mala opodstatnenie...lebo cigáni hádzali kamene na mítingoch kotlebovcoch a nie naopak.
A to ich skandovanie, ešte dobre, že nepridali aj - Nech žije! ( K ....) , ale iba priezvisko.
korela
11.06.20,06:05
Cigáni, ktorí boli organizovane autobusmi vození a zdarma dostávali plagáty s heslami...
To nepocítili v rodinnom rozpočte, neodvďačili sa hlasmi, mudrák ich zhrabol.
Nandrolon
11.06.20,06:11
Cigáni, ktorí boli organizovane autobusmi vození a zdarma dostávali plagáty s heslami...
To nepocítili v rodinnom rozpočte, neodvďačili sa hlasmi, mudrák ich zhrabol.
Mudrák najviac vybabral s vlastnými a to sa mi páči!
Nandrolon
11.06.20,08:26
BXLmiami
11.06.20,08:50
Prichádza Amerika.
Nandrolon
11.06.20,08:51
Prichádza Amerika.
Konečne, o jedného údenáča menej, bol to totiž cigáň /vrah/. Teda aspoň podľa tých, čo to videli...
pavol54
11.06.20,09:10
Prichádza Amerika.
Konečne, o jedného údenáča menej, bol to totiž cigáň /vrah/. Teda aspoň podľa tých, čo to videli...
Počkaj počkaj budeme štrajkovať a žiadať odstúpenie policajtov až po Lučanského, Len čo povie Irenka
BXLmiami
11.06.20,09:16
No zbohom,dalšia ikona médií prichádza.
pavol54
11.06.20,09:30
No zbohom,dalšia ikona médií prichádza.
??
bjuty smis
11.06.20,09:40
12:14

Drobenie v malých stredových stranách pokračuje mimoparlamentnou stranou Spolu, ktorú zakladal Miroslav Beblavý. Časť členov je nespokojná s tým, ako nové vedenie tlačí stranu do zelených tém, vytvorili si vlastnú platformu..... :).
pavol54
11.06.20,09:58
Oplzlý Kramár sa cíti urazený za kritiku obchytkávania masérky pred kamerami, neviem ako by sa zachoval keby sa tá maskérka otočila a chytila ho pred kamerami za gule.
Tweety
11.06.20,10:03
Nandrolon
11.06.20,10:07
Oplzlý Kramár sa cíti urazený za kritiku obchytkávania masérky pred kamerami, neviem ako by sa zachoval keby sa tá maskérka otočila a chytila ho pred kamerami za gule.
Ktovie, či ho za tie gule nechytila niekde u seba doma :-)))))))))))))))
bjuty smis
11.06.20,10:17
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

a pár starých dievok a feministiek z toho bude robiť halo.. s... samozrejme hoši od irenky biháriovej
Nandrolon
11.06.20,10:35
Keby to urobil chlapovi, tak liberáli typu Poliačik by žiadali takéto ukončenie každej relácie pod hrozbou pokuty :-)))))))))
lujza.j
11.06.20,10:40
Maroš je pre mna nechutny....najlepsie nevidiet a nepocut...duplom po česky....vzdy ked ho vidim v uputavke na čr stanici....dumam...ci im tam dosli herci..ked tam on....alebo nik nevezme taku rolu....tak tento ako... po nebohom?!podobne ako zdena v čr krimoške....
.....alebo kazda reklama dobra??
bjuty smis
11.06.20,11:15
Keby to urobil chlapovi, tak liberáli typu Poliačik by žiadali takéto ukončenie každej relácie pod hrozbou pokuty :-)))))))))
a pellé by naňho žmurkol...
buchač
11.06.20,11:21
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

Hm...a nie je jedno, že akej čajočke (či latexovej alebo normálne) poškrabal prdel ?
Ja nie som nejaký puritán...polaškujem, posrandujem, podpichnem v rámci debaty nie raz na ostrí noža...ale ešte som si nedovolil cudziu ženskú takýmto spôsobom dotknúť.

To Kramár potrebuje takto sa prezentovať ?

Vieš, ono je to tak...u nás nefunguje taký systém zákonov, ktorý by niečo také postihoval.
Ale taká Amerika je iný level...veď si vezmi, že poniektorým ženám s hereckej (alebo aj inej) brandže nevadilo, že sa ich herec, režisér, scénarista dotýkal. Im dokonca nevadilo, že ich hentí statočne fikli.
...a včul, po 10tich a viac rokov si zrazu uvedomili, že ani s tej sexovačky majú mindráky, ba traumu...lenže tá ich veľmi rýchlo prejde, ak dostanú solídne odškodné.
pavol54
11.06.20,11:32
Oplzlý Kramár sa cíti urazený za kritiku obchytkávania masérky pred kamerami, neviem ako by sa zachoval keby sa tá maskérka otočila a chytila ho pred kamerami za gule.
Ktovie, či ho za tie gule nechytila niekde u seba doma :-)))))))))))))))
To mi jedno aj keď pod stolom pretiahol, ale podstata "pred kamerami" To už ozaj sa nevedia ako sa na verejnosti správať? A potom idú na verejnosti moralizovať
pavol54
11.06.20,11:34
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

Hm...a nie je jedno, že akej čajočke (či latexovej alebo normálne) poškrabal prdel ?
Ja nie som nejaký puritán...polaškujem, posrandujem, podpichnem v rámci debaty nie raz na ostrí noža...ale ešte som si nedovolil cudziu ženskú takýmto spôsobom dotknúť.

To Kramár potrebuje takto sa prezentovať ?

Vieš, ono je to tak...u nás nefunguje taký systém zákonov, ktorý by niečo také postihoval.
Ale taká Amerika je iný level...veď si vezmi, že poniektorým ženám s hereckej (alebo aj inej) brandže nevadilo, že sa ich herec, režisér, scénarista dotýkal. Im dokonca nevadilo, že ich hentí statočne fikli.
...a včul, po 10tich a viac rokov si zrazu uvedomili, že ani s tej sexovačky majú mindráky, ba traumu...lenže tá ich veľmi rýchlo prejde, ak dostanú solídne odškodné.
že by tie poškodené potrebovali prachy aby bol ešte sex? "Za peníze v Praze dúm"
buchač
11.06.20,11:42
Potešila správne ukončená akcia zo strany policajtov!
https://www.aktuality.sk/clanok/798076/v-skole-vo-vrutkach-utocil-neznamy-muz-zomreli-dve-osoby-zranene-su-aj-deti/
Ešte vydrž....som zvedavý, že čo ukáže budúcnosť.
Lebo ako je známe, nájde sa furt nejaký kaviarenský mrokar, ktorý bude špekulovať nad oprávnenosťou použitia zbrane...lebo zákon, lebo ho práskli do chrbta, lebo nemali vyčistené zbrane a vrah mohol dostať otravu krvičky...atď, etc.

Lenže poliši ho práskli oprávnene, nakoľko ten dilino mohol pokračovať vo svojom besnení, ako sa už nie raz v podobných prípadoch (síce nie u nás) stalo.
misoft
11.06.20,12:33
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/554173-policia-zastrelila-utocnika-ktory-mal-napadnut-zamestnancov-skoly-vo-vrutkach/
že útočníkom na škole vo Vrútkach bol jej bývalý žiak....................................Bývalý žiak školy, ktorý mal mať psychické problémy....................

a čítajte komentáre. Je tam X trollov, ktorí to obracajú a zavádzajú... No jednoducho hnus čítať debatu.
lujza.j
11.06.20,12:48
Diskusie...uz som nazrela.. diskutujuci.....vsetci boli asi v afganistane...v zalivie...a ták podobne......
mimoriadna situacia....taka tu nie je kazdy den a cely den....
Chlapec co ho bol v spitali kuk P PZ...decko...isto dvojfrčkovy...jeho zivot za 500e:(
misoft
11.06.20,12:51
Lui ... pravda --- boli v Afganistane .... prstom na mape, alebo sú to všetko sopliaci s "vlastným" názorom....
lujza.j
11.06.20,13:12
Kazdy si mysli,ze to je ako v amerikanskom filme...ale toto nie je film....realita-zivot...moment...co ako. lepsie urobit....."prebehnut si v hlave § 61" ktory ma xy za a za b...až až....aby sa to neposralo....a potom hop....inspekcia....
buchač
11.06.20,13:28
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/554173-policia-zastrelila-utocnika-ktory-mal-napadnut-zamestnancov-skoly-vo-vrutkach/
že útočníkom na škole vo Vrútkach bol jej bývalý žiak....................................Bývalý žiak školy, ktorý mal mať psychické problémy....................

a čítajte komentáre. Je tam X trollov, ktorí to obracajú a zavádzajú... No jednoducho hnus čítať debatu.
TU názorne vidieť, ako čítaš články (a pravdopodobne aj príspevky) a následne nie raz zbrklo reaguješ.
Lebo v článku je napísané...citujem :

Primátor Vrútok Branislav Zacharides uviedol, že útočníkom na škole vo Vrútkach bol jej bývalý žiak. Podľa neho však nešlo o problémového žiaka.
-------------------------
Debatu ? To nie je debata...99% príspevkov je o všetkom možnom, len nie vyjadrenie názoru k danej udalosti.
-------------------------
Také niečo sa stať v Izraeli ?
Hehehe...ani 50 metrov by neubehol a nie ešte 200...a šiel by k zemi raz dva.
pavol54
11.06.20,13:28
Kazdy si mysli,ze to je ako v amerikanskom filme...ale toto nie je film....realita-zivot...moment...co ako. lepsie urobit....."prebehnut si v hlave § 61" ktory ma xy za a za b...až až....aby sa to neposralo....a potom hop....inspekcia....
Ako na vojne vojak v stráži dal dole jedného a komisia jak sviňa, zápisnice na kilá, ale mali sme aj dobrovolníka čo sa podujal v hajence zlikvidovať jedného čo držal decko v noci s dragunovom a noktovízorom, jedni že hrdina a druhí že fuj, ale prišlo komando VB z Prahy tí to dokončili
babka - ježibabka
11.06.20,14:06
Dnešný úlovok aj prvé 3 maliny.
Nandrolon
11.06.20,15:21
Potešila správne ukončená akcia zo strany policajtov!
https://www.aktuality.sk/clanok/798076/v-skole-vo-vrutkach-utocil-neznamy-muz-zomreli-dve-osoby-zranene-su-aj-deti/
Ešte vydrž....som zvedavý, že čo ukáže budúcnosť.
Lebo ako je známe, nájde sa furt nejaký kaviarenský mrokar, ktorý bude špekulovať nad oprávnenosťou použitia zbrane...lebo zákon, lebo ho práskli do chrbta, lebo nemali vyčistené zbrane a vrah mohol dostať otravu krvičky...atď, etc.

Lenže poliši ho práskli oprávnene, nakoľko ten dilino mohol pokračovať vo svojom besnení, ako sa už nie raz v podobných prípadoch (síce nie u nás) stalo.
Preukázateľných vrahov na úteku by mali strieľať ihneď.
PS: zaujímal by ma právny názor, či tento vrah je vrahom, alebo nie je. Lebo prezumpcia neviny platí, či nie?
Na druhej strane už za vraždu nebude súdený... Takže je, alebo nie je vrah podľa slovenského právneho systému?
A ak nie je vrah, tak je kto, resp. čo???
Kvaka
11.06.20,15:41
Nepotešilo, zeler som asi skoro dala na hriadku. Citujem z googlu:
"Priesady vysádzame až od polovice mája. Skoršia výsadba by mohla spôsobiť jarovizáciu a zeler by nám vybehol do kvetu."
Veruže ide do kvetu, buľvy sú malé, 4-5cm. Nechápem, prečo potom predávajú tak skoro priesady.
buchač
11.06.20,15:50
PS: zaujímal by ma právny názor, či tento vrah je vrahom, alebo nie je. Lebo prezumpcia neviny platí, či nie?
Na druhej strane už za vraždu nebude súdený... Takže je, alebo nie je vrah podľa slovenského právneho systému?
A ak nie je vrah, tak je kto, resp. čo???

Nejde o prezumpciu viny a či neviny.
Zákon o policajnom zbore § 61 vraví :

§ 61

Použitie zbrane

(1) Policajt je oprávnený použiť zbraň iba
a) v nutnej obrane25) a krajnej núdzi,26)
b) ak sa nebezpečný páchateľ, proti ktorému zakročuje, na jeho výzvu nevzdá alebo sa zdráha opustiť úkryt,
c) ak nemožno inak prekonať odpor smerujúci k zmareniu jeho služobného zákroku,
d) aby zamedzil útek nebezpečného páchateľa, ktorého nemôže iným spôsobom zadržať,
e) ak osoba, proti ktorej sa použila hrozba zbraňou alebo varovný výstrel do vzduchu, neuposlúchne výzvu policajta smerujúcu na zaistenie bezpečnosti inej alebo jeho vlastnej osoby,
f) ak nemožno inak zadržať dopravný prostriedok, ktorého vodič bezohľadnou jazdou vážne ohrozuje život a zdravie osôb a na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov24) nezastaví,
g) aby odvrátil nebezpečný útok, ktorý ohrozuje strážený objekt alebo miesto, kde je vstup zakázaný, po márnej výzve, aby sa upustilo od útoku,
h) aby zneškodnil zviera ohrozujúce život alebo zdravie osôb,
i) aby v bezprostrednom priestore štátnej hranice prinútil zastaviť dopravný prostriedok, ktorého vodič na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov24) nezastaví.
(2) Zbraňou podľa odseku 1 a § 50 ods. 1 písm. r) sa rozumie strelná zbraň vrátane doplnkov zbrane a streliva, bodná zbraň a zbraň hromadnej účinnosti.
(3) Pred použitím zbrane je policajt povinný vyzvať osobu, proti ktorej zakročuje, aby upustila od protiprávneho konania, s výstrahou, že bude použitá zbraň. Pred použitím strelnej zbrane je policajt povinný použiť tiež varovný výstrel. Od výstrahy a varovného výstrelu do vzduchu môže policajt upustiť len v prípade, keď je sám napadnutý alebo ak je ohrozený život alebo zdravie inej osoby alebo vec neznesie odklad.
(4) Pri použití zbrane je policajt povinný dbať na potrebnú opatrnosť, najmä aby nebol ohrozený život iných osôb a aby čo najviac šetril život osoby, proti ktorej zákrok smeruje.
pavol54
11.06.20,16:25
Nepotešilo, zeler som asi skoro dala na hriadku. Citujem z googlu:
"Priesady vysádzame až od polovice mája. Skoršia výsadba by mohla spôsobiť jarovizáciu a zeler by nám vybehol do kvetu."
Veruže ide do kvetu, buľvy sú malé, 4-5cm. Nechápem, prečo potom predávajú tak skoro priesady.
pretože ich pýtajú, Inak je vysievam zeler pravidelne hneď po novom roku, ale dávam ho do fóliovníika, jeden rok asi 2016 bol taký mráz že aj ten vo fóliovníku zjarovizovalo a mám osiva na 10 hektárov. Ale inak je to risk. To isté aj s paprikou keď vidím ako tí záhradkári hrdo behajú s paprikou čo už má aj kvety a moja ešte len tretí pár listov ale počasie je nevyspytateľné. včera padali z oblohy prašule, ale ešte nezbierame. Najlepšie je vedieť v októbri predpovedať aký bude uplynulý rok
korela
11.06.20,16:28
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

Hm...a nie je jedno, že akej čajočke (či latexovej alebo normálne) poškrabal prdel ?
Ja nie som nejaký puritán...polaškujem, posrandujem, podpichnem v rámci debaty nie raz na ostrí noža...ale ešte som si nedovolil cudziu ženskú takýmto spôsobom dotknúť.

To Kramár potrebuje takto sa prezentovať ?

Vieš, ono je to tak...u nás nefunguje taký systém zákonov, ktorý by niečo také postihoval.
Ale taká Amerika je iný level...veď si vezmi, že poniektorým ženám s hereckej (alebo aj inej) brandže nevadilo, že sa ich herec, režisér, scénarista dotýkal. Im dokonca nevadilo, že ich hentí statočne fikli.
...a včul, po 10tich a viac rokov si zrazu uvedomili, že ani s tej sexovačky majú mindráky, ba traumu...lenže tá ich veľmi rýchlo prejde, ak dostanú solídne odškodné.
Ak prežili niečo, čo vôbec neočakávali, tak im z traumy nepomôže žiadne odškodné. Netreba ani závidieť, ani hodnotiť. Pozitívum z celého, že sú prasce zverejnené aj pre výstrahu.
buchač
11.06.20,16:54
Ak prežili niečo, čo vôbec neočakávali, tak im z traumy nepomôže žiadne odškodné. Netreba ani závidieť, ani hodnotiť. Pozitívum z celého, že sú prasce zverejnené aj pre výstrahu.
Sorry...ale niekedy je tá trauma vyslovene účelová.

Ak sú prasce zverejnené pre výstrahu, tak by mali byť zverejňované aj tie zlatokopky (kuwy) pre svoje konanie.
Napríklad všetky Kollárove mamičky sú v mojich očiach vyslovene zlatokopky - ergo kuwy...VŠETKY do jednej.
bjuty smis
11.06.20,17:13
Nepotešilo, zeler som asi skoro dala na hriadku. Citujem z googlu:
"Priesady vysádzame až od polovice mája. Skoršia výsadba by mohla spôsobiť jarovizáciu a zeler by nám vybehol do kvetu."
Veruže ide do kvetu, buľvy sú malé, 4-5cm. Nechápem, prečo potom predávajú tak skoro priesady.
pretože ich pýtajú, Inak je vysievam zeler pravidelne hneď po novom roku, ale dávam ho do fóliovníika, jeden rok asi 2016 bol taký mráz že aj ten vo fóliovníku zjarovizovalo a mám osiva na 10 hektárov. Ale inak je to risk. To isté aj s paprikou keď vidím ako tí záhradkári hrdo behajú s paprikou čo už má aj kvety a moja ešte len tretí pár listov ale počasie je nevyspytateľné. včera padali z oblohy prašule, ale ešte nezbierame. Najlepšie je vedieť v októbri predpovedať aký bude uplynulý rok
aká veľká má byť buľva zeleru 11.06. ? :)))
lujza.j
11.06.20,17:42
Kvakuš...im je jedno kedy predavaju a aj čo predavaju......ja som tak rajča....ani boh nevie ake budu....buduci rok uz inak....ale verim,ze nakoniec z tych vyse 40korenov-/10 neznamych....ostatok som podostavala../.budu aj mnam...a ze bude aj na kečap:D
pavol54
11.06.20,18:22
Nepotešilo, zeler som asi skoro dala na hriadku. Citujem z googlu:
"Priesady vysádzame až od polovice mája. Skoršia výsadba by mohla spôsobiť jarovizáciu a zeler by nám vybehol do kvetu."
Veruže ide do kvetu, buľvy sú malé, 4-5cm. Nechápem, prečo potom predávajú tak skoro priesady.
pretože ich pýtajú, Inak je vysievam zeler pravidelne hneď po novom roku, ale dávam ho do fóliovníika, jeden rok asi 2016 bol taký mráz že aj ten vo fóliovníku zjarovizovalo a mám osiva na 10 hektárov. Ale inak je to risk. To isté aj s paprikou keď vidím ako tí záhradkári hrdo behajú s paprikou čo už má aj kvety a moja ešte len tretí pár listov ale počasie je nevyspytateľné. včera padali z oblohy prašule, ale ešte nezbierame. Najlepšie je vedieť v októbri predpovedať aký bude uplynulý rok
aká veľká má byť buľva zeleru 11.06. ? :)))
podstatný údaj si neudal dátum výsevu, číslo trate (ak vieš čo to vôbec je ) závlahové pomery, druh pôdy.
Otázka: aký má mať výkon osobné auto 12. 06? blbá otázka čo?
pavol54
11.06.20,18:27
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

Hm...a nie je jedno, že akej čajočke (či latexovej alebo normálne) poškrabal prdel ?
Ja nie som nejaký puritán...polaškujem, posrandujem, podpichnem v rámci debaty nie raz na ostrí noža...ale ešte som si nedovolil cudziu ženskú takýmto spôsobom dotknúť.

To Kramár potrebuje takto sa prezentovať ?

Vieš, ono je to tak...u nás nefunguje taký systém zákonov, ktorý by niečo také postihoval.
Ale taká Amerika je iný level...veď si vezmi, že poniektorým ženám s hereckej (alebo aj inej) brandže nevadilo, že sa ich herec, režisér, scénarista dotýkal. Im dokonca nevadilo, že ich hentí statočne fikli.
...a včul, po 10tich a viac rokov si zrazu uvedomili, že ani s tej sexovačky majú mindráky, ba traumu...lenže tá ich veľmi rýchlo prejde, ak dostanú solídne odškodné.
Ak prežili niečo, čo vôbec neočakávali, tak im z traumy nepomôže žiadne odškodné. Netreba ani závidieť, ani hodnotiť. Pozitívum z celého, že sú prasce zverejnené aj pre výstrahu.
kto sa diví streľbe? veď aj niektorí hlúpi herci ktorým narástol zobák nám svojim správaním vštepujú že ich chovanie a vystupovanie má byť vzorom správanie každého z nás.
pavol54
11.06.20,18:34
Potešila správne ukončená akcia zo strany policajtov!
https://www.aktuality.sk/clanok/798076/v-skole-vo-vrutkach-utocil-neznamy-muz-zomreli-dve-osoby-zranene-su-aj-deti/
Ešte vydrž....som zvedavý, že čo ukáže budúcnosť.
Lebo ako je známe, nájde sa furt nejaký kaviarenský mrokar, ktorý bude špekulovať nad oprávnenosťou použitia zbrane...lebo zákon, lebo ho práskli do chrbta, lebo nemali vyčistené zbrane a vrah mohol dostať otravu krvičky...atď, etc.

Lenže poliši ho práskli oprávnene, nakoľko ten dilino mohol pokračovať vo svojom besnení, ako sa už nie raz v podobných prípadoch (síce nie u nás) stalo.
Preukázateľných vrahov na úteku by mali strieľať ihneď.
PS: zaujímal by ma právny názor, či tento vrah je vrahom, alebo nie je. Lebo prezumpcia neviny platí, či nie?
Na druhej strane už za vraždu nebude súdený... Takže je, alebo nie je vrah podľa slovenského právneho systému?
A ak nie je vrah, tak je kto, resp. čo???
Vrahyňa Judita zo žiliny má troch právnikov aby ju vysekali najnovšie aj Lipšica (a strčí do každej (.) aby mal reklamu a prachy, ja byť ním by som sa sám sebe tak hnusil že by som spával na záchode
Kvaka
11.06.20,19:09
aká veľká má byť buľva zeleru 11.06. ? :)))
Asi tak ako som písala, 3 až 4 cm. :))) Priesady som kúpila 21.4., vtedy som sadila, ale potom asi 3 noci po sebe bol skoro mráz, tie nízke teploty sa ešte opakovali, tak im bola zima, nie sú všetky do kvetu, ale je to vidno, ktoré áno, dutá hrubá stonka a výrazne poskočili do výšky, tam už buľva nebude, v strede jasne vidno, že bude kvet. Buľvy sú asi tak veľké, ako majú byť v júni, ale len na pár kusoch.
pavol54
11.06.20,19:14
aká veľká má byť buľva zeleru 11.06. ? :)))
Asi tak ako som písala, 3 až 4 cm. :))) Priesady som kúpila 21.4., vtedy som sadila, ale potom asi 3 noci po sebe bol skoro mráz, tie nízke teploty sa ešte opakovali, tak im bola zima, nie sú všetky do kvetu, ale je to vidno, ktoré áno, dutá hrubá stonka a výrazne poskočili do výšky, tam už buľva nebude, v strede jasne vidno, že bude kvet. Buľvy sú asi tak veľké, ako majú byť v júni, ale len na pár kusoch.
byť tebou tak ho vytrhnem očistím a hodím do mrazáku lebo buľva bude tvrdnúť a nebude už k ničomu
pavol54
11.06.20,19:18
Dúfam že pani prezidentka zabezpečí náležitosti okolo zabitého zástupcu riaditeľa minimálne na úrovni vojakov ktorí padli pri obrane našej vlasti v Afganistane. Vlasť tvoria ľudia tohoto štátu nech sú kdekoľvek
marjankaj
11.06.20,19:47
Vrahyňa Judita zo žiliny má troch právnikov aby ju vysekali najnovšie aj Lipšica (a strčí do každej (.) aby mal reklamu a prachy, ja byť ním by som sa sám sebe tak hnusil že by som spával na záchode
Pali ale to je povinnosť advokáta obhajovať kohokoľvek. Aj lekár je povinný poskytovať najlepšiu starostlivosť každému, aj vrahovi.
Páčiť sa nám to nemusí, ale opačne by to asi bolo horšie.
https://www.sme.sk/c/247543/obhajoba-mafiana-povinnost-aj-prestiz.html
korela
12.06.20,04:42
BXLmiami
12.06.20,05:29
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

a pár starých dievok a feministiek z toho bude robiť halo.. s... samozrejme hoši od irenky biháriovej
Zabudol si karieristiek.Tá najväčšia na SK už maká na slovenskom me too.Zanuchala šancu byť prvá....
bjuty smis
12.06.20,06:17
aká veľká má byť buľva zeleru 11.06. ? :)))
Asi tak ako som písala, 3 až 4 cm. :))) Priesady som kúpila 21.4., vtedy som sadila, ale potom asi 3 noci po sebe bol skoro mráz, tie nízke teploty sa ešte opakovali, tak im bola zima, nie sú všetky do kvetu, ale je to vidno, ktoré áno, dutá hrubá stonka a výrazne poskočili do výšky, tam už buľva nebude, v strede jasne vidno, že bude kvet. Buľvy sú asi tak veľké, ako majú byť v júni, ale len na pár kusoch.
zeler sa sadí po 3 zmrzlých, ako planty ( aspoň u nás- v Senci )
kvitne v 2 roku, ale tie chladné noci ho oklamali....tento rok úroda minimálna....
veľkosť 3-4 cm je v tomto čase ale primeraná...
a viem to dokonca bez pôdneho rozboru a dokonca aj bez nevyhnutnej info o dátume výsevu...
bjuty smis
12.06.20,06:19
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

a pár starých dievok a feministiek z toho bude robiť halo.. s... samozrejme hoši od irenky biháriovej
Zabudol si karieristiek.Tá najväčšia na SK už maká na slovenskom me too.Zanuchala šancu byť prvá....
keď to sledujem, aké diskúsie sa k tomu spustili - už sa ani nečudujem, že je toľko slobodných 30 - 40 -nikov...
marjankaj
12.06.20,09:13
Názor na nedeľný predaj

No ja som niekde čítal, že zatvorením obchodov neprídu zamestnanci o pracovné miesta, ale v nedeľu budú dezinfikovať predajne a regály. A tí ostatní budú mať konečne nedele voľné. Aj vlk sýty a ovca celá.

kuk aj sem
https://www.topky.sk/cl/10/1917509/Dalsi-PRIESKUM-o-zakaze-nedelneho-predaja--Ludia-su-proti--Najvacsie-vyhrady-maju-mladi-a-nezamestnani
misoft
12.06.20,12:17
Takže to budú mať aj tak jedno. Či budú predávať, alebo regále postrekovať a leštiť. Furt budú v robote v nedeľu.
A asi nebudem ďaleko od pravdy, že zamestnávatelia vymyslia nejaký dôvod, aby tým zamestnancom nemuseli to preplácať.
marjankaj
12.06.20,12:26
Takže to budú mať aj tak jedno. Či budú predávať, alebo regále postrekovať a leštiť. Furt budú v robote v nedeľu.
A asi nebudem ďaleko od pravdy, že zamestnávatelia vymyslia nejaký dôvod, aby tým zamestnancom nemuseli to preplácať.
Ale my nebudeme musieť nedele tráviť v obchodoch. A o to predsa ide.
misoft
12.06.20,14:22
No mne to nevrav (nepíš) - mne obchody v nedeľu chýbať nebudú. Ale čo tí zamestnanci? Oficiálne zatvorené, ale zamestnanci budú makať.
Katy a R
12.06.20,14:30
No ja som niekde čítal, že zatvorením obchodov neprídu zamestnanci o pracovné miesta, ale v nedeľu budú dezinfikovať predajne a regály. A tí ostatní budú mať konečne nedele voľné. Aj vlk sýty a ovca celá.
janko - toto funguje vraj v belgicku (už sme to tu spomínali) - len teda s tým rozdielom, že obchodník si sám určí, ktorý deň v týždni bude zatvorené a bude sa dezinfikovať.:) Ja by som to veru uvítala! Však sa šíria aj teraz reči, že korona aspoň pomohla vydezinfikovať aj veľké obchody, vraj to tam bolo všelijako? ;)
jedno obdobie - ale hádam aj 2 mesiace to trvalo - u nás v Bille taký smrad hneď pri vchode - že som sa obrátila - a rýchlo som pikovala preč, kým sa dvere nezavreli. (podľa mňa zhnité krumple, alebo špargľa ?)
lujza.j
12.06.20,15:22
Poniektorych to naucilo..ze ked dolezem domov tak sa vyzujem a umyjem si ruky....ostatok to este za decka naucili rodicia....
misoft
12.06.20,16:42
Nemchápem úrady!
Brácha volal. Na starú adresu, kde tom pred 45 rokmi býval, MsÚ poslal dopor.list - poštár len hodil na zem lístoček. Bývala suseda to dala bráchovi.
Tak som odkázal brachovi - kašli na to. MsÚ si predsa vie zistiť, že tam skoro polstoročie nebývam. A pokiaľ sú tam sprostí, ani fikcia doručenia (prípadne) neobstojí, pretože mi to neposlali na terajšiu adresu, ktorú si vedia zistiť (pred 3 rokmi ju pýtali odo mňa, lebo ju kdesi zabudli zapísať) - cez evidenciu obyvateľstva.
A aj pri prípadnom predvolaní - tak ich sfúknem ako sviečky.

No ale čo sa dá očakávať od neschopných úradníkov?

A brácha - zavolaj na MsÚ, že čo chcú. Ja mu na to - volať nebudem - nič mi nedoručili, nič mi neavízovali. Ja nie som povinný kontrolovať, či mi nejaká pošta prišla na starú, neplatnú adresu.
bettylou
12.06.20,18:25
Možno sa chytia: cit: Bez vůle řešit problémy spojené se suchem by se tento unikátní počin nepodařilo uvést do praxe,

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jedinecny-experiment-z-beskyd-ukazal-jak-v-lese-efektivne-zadrzet-vodu-108464?fbclid=IwAR2dKpZiOLYoG5m1W87SpybIEFqu6lITGk qfPetqzwmklr5Ygw6hSF_GxT8
korela
12.06.20,18:34
K dezinfekcii obchodov. Keď u nás otvorili Billu, chodili sme tam ako do ZOO. Otvárali ju na jeseň a nasáčkovali sa im tam myši. Behali po regáloch za bieleho dňa, najviac ich bolo na pufovaných suchých chlebíkoch. Cca tri týždne im trvalo, kým sa ich zbavili. Bolo ich tak veľa až to bolo komické a ľudia sa na tom aj bavili. Ľudia sa pozerali po nich, a nepadali im oči na pasce pod regálmi.
korela
12.06.20,18:58
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko. Mňa z celej tejto situácie okolo nedeľného predaja, zaujíma najviac práve to. Ani kostoly, ani zamestnanci ani údajné ekon. straty pre národné hospodárstvo.
Pretože každý človek môže pustiť do obehu iba svoje obmedzené množstvo peňazí.

A potom manipulácia ľudí odpútavať ich zbytočnými činnosťami od reálneho, rodinného života, prírody, udržiavania zdravých rodinných a priateľských vzťahov, ktoré v niektorých krajinách už nie sú ani známe.
Lebo keď nuda, tak ako prvé kam? Do obchodov.

Chlapi celé nedeľné popoludnie v krčmách a ženy doma s deťmi. Veľmi mi to pripomína staré časy.
A tu už ani Bukovskému neprekážajú v OC fast foody. Keby si ľudia aspoň na jeden deň v týždni od nich oddýchli, bolo by dobre.
Ak nie krčmy, tak TV, ak nie TV, tak obchody. Proste prikovať ich za každú cenu tam, kde ich chcú mať.
marjankaj
12.06.20,20:28
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
buchač
13.06.20,03:49
.....
Ak nie krčmy, tak TV, ak nie TV, tak obchody. Proste prikovať ich za každú cenu tam, kde ich chcú mať.
Sorry, ale to čo za jednostranné cípoviny dávaš ?

...a ozaj...Bukino je Boh ohľadom stravovania ? Ujko jeden...nech ide na stránky Badatela drístať.
buchač
13.06.20,03:51
...politika zelených a greenpeace.
Zabi bobra - zachrániš strom !
Dáša_
13.06.20,04:17
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
A ty si si všimol vo vláde Budaja, Mičovského, štátneho tajomníka Smatanu? Neviem, či sme niekedy už mali vo vláde toľko ochránarov. Nie je to síce Strana zelených podľa názvu...
bettylou
13.06.20,04:26
Zopár komplexných nápadov, ako si spríjemniť leto v meste .
. https://native.seznamzpravy.cz/pripravte-se-na-preziti-horkeho-leta-ve-meste/?utm_source=Seznam&utm_medium=boxikSZ2

cit:
New York, Madrid, Berlín, Paříž Londýn a další velká města po celém světě omezují auta a další vozidla.

Hlavní město Norska patří k těm, která si s auty poradila razantně. Ze 700 parkovacích míst v centru se staly cyklostezky, parky a lavičky.
Ulice se zaplnily lidmi, podle údajů vedení města stoupl počet chodců ....
Vysazování stromů s sebou nese řadu výhod. (teraz až na jeseň) Kromě toho, že poskytují čím dál potřebnější stín v parných dnech, dovedou také snižovat hluk a zlepšovat kvalitu vzduchu.

Ta zelené střechy podporuje i finančně a v současnosti se ve městě nachází miliony metrů čtverečních zelených střech. Ne náhodou je polovina plochy města zelená, jde o součet všech parků, zahrad i střech. Linec, další rakouské město, přijal už v 80. letech nařízení týkající se toho, že všechny ploché střechy nových budov musí být povinně ozeleněny. I v Česku roste obliba zelených střech, a to částečně i díky dotacím.
marjankaj
13.06.20,06:11
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
A ty si si všimol vo vláde Budaja, Mičovského, štátneho tajomníka Smatanu? Neviem, či sme niekedy už mali vo vláde toľko ochránarov. Nie je to síce Strana zelených podľa názvu...
Samozrejme všimol. Aj KDHkov, ktorí sa do parlamentu nedostali a realizujú sa u Igora. Ten tam má peknú zbierku/zberbu:eek:
A pokiaľ ide o Budaja, som zvedavý kto zaplatí to rozoberanie obchvatu.
pavol54
13.06.20,06:26
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
A ty si si všimol vo vláde Budaja, Mičovského, štátneho tajomníka Smatanu? Neviem, či sme niekedy už mali vo vláde toľko ochránarov. Nie je to síce Strana zelených podľa názvu...
Samozrejme všimol. Aj KDHkov, ktorí sa do parlamentu nedostali a realizujú sa u Igora. Ten tam má peknú zbierku/zberbu:eek:
A pokiaľ ide o Budaja, som zvedavý kto zaplatí to rozoberanie obchvatu.
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
marjankaj
13.06.20,06:31
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko. Mňa z celej tejto situácie okolo nedeľného predaja, zaujíma najviac práve to. Ani kostoly, ani zamestnanci ani údajné ekon. straty pre národné hospodárstvo.
A preto treba ľudí vyhnať v nedeľu do prírody. Nech robia bordel(odpadky, plasty....) tam. Predsa to nebudú vláčiť domov do kontajnerov.
pavol54
13.06.20,06:37
.....
Ak nie krčmy, tak TV, ak nie TV, tak obchody. Proste prikovať ich za každú cenu tam, kde ich chcú mať.
Sorry, ale to čo za jednostranné cípoviny dávaš ?

...a ozaj...Bukino je Boh ohľadom stravovania ? Ujko jeden...nech ide na stránky Badatela drístať.
Ak sa ťa pýtali za peniaze na tvoje odborné názory odmietneš? Ja osobne nie. Ak použiješ výrok "vedci zistili..." tak je to fundované, aj keď niekedy významovo inde. (Príklad Slovo candela je jednotka svietivosti ale aj názov pre sviečku a prekladateľka napíše reflektor má svietivosť napr 10 000 sviečok nie 10 000 candel)
marjankaj
13.06.20,06:38
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.
pavol54
13.06.20,07:34
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.
spor organizovala zlá smerácka vláda a vyhrala dobre zaplatená súkromná kancelária, dnešní vládcovia si myslia že zjednajú špičkových právnikov za plat 1000 eur, lenže sa prepočuli v tom že akú dobu konania to pýtajú. Tri obálky sú vždy pripravené
bettylou
13.06.20,07:47
marian prvá otázka je kto zaplatil stavebný dozor ktorý to povolil, dobytkári by už mali mať parťáka a minulý minister dopravy Arpád sa nepýtal svojich podriadených ako si plní funkciu stavebný dozor? Ja by som im všetkým bolestivo zmáčkol citlivé časti tela. A keď som riadil ľudí tak som to vedel veľmi efektívne.
Keď som staval tak som si všetko čo nebolo presne definované nechal odsúhlasiť staveným dozorom a pekne zápis do stavebného denníka
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.

Tak potom, prečo sa to nezhodí rovno na monarchiu?
misoft
13.06.20,08:06
...politika zelených a greenpeace.
Zabi bobra - zachrániš strom !
...ktorý potom padne za obeť developerom, stavajúcim nákupné centrum.....
misoft
13.06.20,08:08
A preto treba ľudí vyhnať v nedeľu do prírody. Nech robia bordel(odpadky, plasty....) tam. Predsa to nebudú vláčiť domov do kontajnerov.
https://www.youtube.com/watch?v=6eqYZ7Zmppg
marjankaj
13.06.20,09:14
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.

Tak potom, prečo sa to nezhodí rovno na monarchiu?
Aj tí majú na tom svoj podiel. A aj naši demokratickí priatelia.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Apollo_(podnik)
bjuty smis
13.06.20,10:19
Naša hrdinská armáda dokázala, že nie je všetko počet, ale že nekonečne viac je vôľa zvíťaziť. Týmito slovami komentoval denník Gardista pred 70 rokmi vyhlásenie ľudáckej vlády o vojnovom stave Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými a Veľkou Britániou.
pavol54
13.06.20,10:54
Naša hrdinská armáda dokázala, že nie je všetko počet, ale že nekonečne viac je vôľa zvíťaziť. Týmito slovami komentoval denník Gardista pred 70 rokmi vyhlásenie ľudáckej vlády o vojnovom stave Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými a Veľkou Britániou.
to ťa potešilo alebo rozčúlilo?
bjuty smis
13.06.20,14:06
To bola reakcia
Katy a R
13.06.20,14:09
Možno sa chytia: cit: Bez vůle řešit problémy spojené se suchem by se tento unikátní počin nepodařilo uvést do praxe,

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jedinecny-experiment-z-beskyd-ukazal-jak-v-lese-efektivne-zadrzet-vodu-108464?fbclid=IwAR2dKpZiOLYoG5m1W87SpybIEFqu6lITGk qfPetqzwmklr5Ygw6hSF_GxT8
bodaj by aj u nás sa chytili - a ani to nevyzerá nejaké zložité :) (skúšali sme tiež, na svahu na poli - ale to len trošku)
pavol54
13.06.20,14:51
Možno sa chytia: cit: Bez vůle řešit problémy spojené se suchem by se tento unikátní počin nepodařilo uvést do praxe,

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jedinecny-experiment-z-beskyd-ukazal-jak-v-lese-efektivne-zadrzet-vodu-108464?fbclid=IwAR2dKpZiOLYoG5m1W87SpybIEFqu6lITGk qfPetqzwmklr5Ygw6hSF_GxT8
bodaj by aj u nás sa chytili - a ani to nevyzerá nejaké zložité :) (skúšali sme tiež, na svahu na poli - ale to len trošku)
ja to robím bežne vo fóliovníku, môj otec ako záhradník vraj takto polieval na poli papriku a melóny, jarčekmi usmerňoval vodu vytekajúcu z rezervoára, kde bola vtedy kvapková závlaha
pavol54
13.06.20,14:57
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
pavol54
13.06.20,16:58
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
len tak na okraj ak zahynie náš vojak pre záujmy ameriky (NATO) tak sa ide celý štát s prepáčením posrať, ale keď zahynie učiteľ ktorý chránil deti našich spoluobčanov, tak sa vyjadrí len úprimná sústrasť. žiaden štátny smútok, žiadny pohreb organizovaný štátom, žiadna pomoc štátu pozostalým, veď nezahynul príslušník silových zložiek tisícka kilometrov odtiaľto chrániac miestnu medziklanovú organizáciu kšeftujúcu s čím koľvek.