bjuty smis
14.06.20,09:02
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
no kolega dal link o bombardovaní apolky a naších demokratických priateľoch..
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
bjuty smis
14.06.20,07:18
pavol54
14.06.20,07:28
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
no kolega dal link o bombardovaní apolky a naších demokratických priateľoch..
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
malý štát vždy musí slúžiť záujmom silnejších, ak mu títo dohovorom nezabezpečia neutralitu, vždy záleží na politikoch aký hlboký predklon nám zabezpečia. My sme nezásobovali ale nemecká firma čo si apolku strategicky privlastnila, to ako keby si napísal že sovietsky zväz cez vojnu vyvážal transporty vlakov s vyťaženou čiernozemou z Ukrajiny.
pavol54
14.06.20,07:32
zas bude veselo

https://svet.sme.sk/c/22425487/policajt-zastrelil-v-atlante-afroamericana-sefka-policie-odstupila.html?ref=trz
"chudák" vrútočan asi si právnici zmľasnú, aj ten nemal pištoľ .
bjuty smis
14.06.20,07:59
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
no kolega dal link o bombardovaní apolky a naších demokratických priateľoch..
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
malý štát vždy musí slúžiť záujmom silnejších, ak mu títo dohovorom nezabezpečia neutralitu, vždy záleží na politikoch aký hlboký predklon nám zabezpečia. My sme nezásobovali ale nemecká firma čo si apolku strategicky privlastnila, to ako keby si napísal že sovietsky zväz cez vojnu vyvážal transporty vlakov s vyťaženou čiernozemou z Ukrajiny.
ty to vidíš teda tak, že amíci zmobardovali nemeckú fy...ok, potom žiaden problém

a niekto to vidí tak, že zbombardovali bratislavu....
pavol54
14.06.20,08:08
To bola reakcia
Ak si reagoval na apolku, tak v tom nevidím rozdiel vtedy to patrilo firme okupačnému štátu (IGFarben), dnes to patrí cez MOL firme amerického štátu
no kolega dal link o bombardovaní apolky a naších demokratických priateľoch..
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
malý štát vždy musí slúžiť záujmom silnejších, ak mu títo dohovorom nezabezpečia neutralitu, vždy záleží na politikoch aký hlboký predklon nám zabezpečia. My sme nezásobovali ale nemecká firma čo si apolku strategicky privlastnila, to ako keby si napísal že sovietsky zväz cez vojnu vyvážal transporty vlakov s vyťaženou čiernozemou z Ukrajiny.
ty to vidíš teda tak, že amíci zmobardovali nemeckú fy...ok, potom žiaden problém

a niekto to vidí tak, že zbombardovali bratislavu....
niekto to vidí presne tak ako ty s tvrdením že sme zásobovali fašistickú armádu. Poznám málo prípadov kedy sa likvidovalo mesto len tak (Hirošima ,Nagasaki, Leningrad) V prvom rade sa likviduje logistická základňa pre vedenie vojny (Bratislava- apollo, Nové Zámky dopravný uzol, Dráždany výrobné podniky pre vedenie vojny a dopravný uzol. To že medzi zameriavačom a cieľom je veľká vzdialenosť, spôsobuje nepresnosť presne vedených úderov alebo potrebu kobercového bombardovania A tým aj vedľajšie straty
bjuty smis
14.06.20,08:43
no v 1. rade sme im vyhlásili vojnu......a potom je niekto prekvapený
najviac harabín, keď sa opýta amerického veľvyslanca, že kde môže položiť američanom vence...

a hirošima, nagasaki neboli len tak
pavol54
14.06.20,09:21
no v 1. rade sme im vyhlásili vojnu......a potom je niekto prekvapený
najviac harabín, keď sa opýta amerického veľvyslanca, že kde môže položiť američanom vence...

a hirošima, nagasaki neboli len tak
To akože ak by sme nevyhlásili tak by to hitler nechal len tak? Aj sankcie voči iným štátom sa v súčasnosti vyhlasujú na základe nejakých"dohovorov" Ak by bola pokračovala vojna klasicky tak by nestála spolu toľko životov čo v tých dvoch mestách. Oni boli zničené len tak "symbolicky" aby sa ukázalo svetu čím disponujú američania
bjuty smis
14.06.20,09:36
aký hitler, bavíme sa o americkom bombardovaní...

japonci boli fanatici, bojovali o každý nepodstatný ostrov až do úplného konca
američania by ich porazili aj konvenčnou vojnou, ale mali by státisícové straty....
a prečo by mali radšej obetovať vlastných ? ked ich šikmáči napadli ? tam nevelil stalin..

a to, že použili jadrové zbrane malo samozrejme odstrašujúci efekt a podľa mňa to zabránilo dalším vojnám s oveľa vačším počtom obetí.....
pavol54
14.06.20,14:03
aký hitler, bavíme sa o americkom bombardovaní...

japonci boli fanatici, bojovali o každý nepodstatný ostrov až do úplného konca
američania by ich porazili aj konvenčnou vojnou, ale mali by státisícové straty....
a prečo by mali radšej obetovať vlastných ? ked ich šikmáči napadli ? tam nevelil stalin..

a to, že použili jadrové zbrane malo samozrejme odstrašujúci efekt a podľa mňa to zabránilo dalším vojnám s oveľa vačším počtom obetí.....
až budeš chápať a vedieť pospájať všetky súvislosti tak diskutuj. udalosti vytrhnuté z dejinného vývoja, je to isté ako keď rozumný policajt sa diví že v kríkoch prichytí pri súloži dvoch.
pavol54
14.06.20,14:30
Potešilo ma že vojvodkyňa Kate má novú asistentku, pôjdem pozrieť či už bude chlieb lacnejší:)
bjuty smis
14.06.20,14:35
aký hitler, bavíme sa o americkom bombardovaní...

japonci boli fanatici, bojovali o každý nepodstatný ostrov až do úplného konca
američania by ich porazili aj konvenčnou vojnou, ale mali by státisícové straty....
a prečo by mali radšej obetovať vlastných ? ked ich šikmáči napadli ? tam nevelil stalin..

a to, že použili jadrové zbrane malo samozrejme odstrašujúci efekt a podľa mňa to zabránilo dalším vojnám s oveľa vačším počtom obetí.....
až budeš chápať a vedieť pospájať všetky súvislosti tak diskutuj. udalosti vytrhnuté z dejinného vývoja, je to isté ako keď rozumný policajt sa diví že v kríkoch prichytí pri súloži dvoch.
chápem veľmi dobre..
ty si doteraz nepochopil môj prvý príspevok z dobovej tlače, tak už nechaj tak a venuj sa ďalej súložiam...samozrejme len z počutia..
pavol54
14.06.20,16:46
aký hitler, bavíme sa o americkom bombardovaní...

japonci boli fanatici, bojovali o každý nepodstatný ostrov až do úplného konca
američania by ich porazili aj konvenčnou vojnou, ale mali by státisícové straty....
a prečo by mali radšej obetovať vlastných ? ked ich šikmáči napadli ? tam nevelil stalin..

a to, že použili jadrové zbrane malo samozrejme odstrašujúci efekt a podľa mňa to zabránilo dalším vojnám s oveľa vačším počtom obetí.....
až budeš chápať a vedieť pospájať všetky súvislosti tak diskutuj. udalosti vytrhnuté z dejinného vývoja, je to isté ako keď rozumný policajt sa diví že v kríkoch prichytí pri súloži dvoch.
chápem veľmi dobre..
ty si doteraz nepochopil môj prvý príspevok z dobovej tlače, tak už nechaj tak a venuj sa ďalej súložiam...samozrejme len z počutia..
Tvoj prvý príspevok bola podľa tvojho vyjadrenia reakcia na niečo a teraz si sa do toho tak zamotal že ani nevieš či si to písal s dávkou posilováku alebo nie. Tak čo si vlastne chcel napísať a prečo si napísal ten prvý príspevok, Nikto sa tu nebavil ani o vojne ani vyhlasovaní vojen ani o spojenectvách
bjuty smis
14.06.20,17:31
o 10:02 som vysvetlil...a ja som sa zamotal:))
pavol54
14.06.20,17:38
o 10:02 som vysvetlil...a ja som sa zamotal:))
Ty si tam tvrdil že sme zásobovali fašistov palivom, čo mali sme dosť kanistrov? ja som ti vysvetli že to IGF ( ale dobre ...)
korela
14.06.20,20:38
bettylou
15.06.20,04:39
BXLmiami
15.06.20,04:56
Krásne.Akurát zabudli ukázať černošské a arabské štvrte :-)))
Nandrolon
15.06.20,05:47
BXLmiami
15.06.20,05:52
Prvý článok ktorý pomenováva veci pravými menami a neblbne všelijakými rasistami a protirasistami-na Expres.cz.
Potešil.
pavol54
15.06.20,06:41
Policajný zásah Vrútky, 12.06.2020
https://www.facebook.com/PresovskyVecernik/videos/568962760721687/
neviem či by som tiež nepobiehal ako králik sem tam
vicktor
15.06.20,07:13
no kolega dal link o bombardovaní apolky
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
Americanom malo vyhovovat, ze Nemci na vychodnom fronte zdrziavaju CA, teda Amici mozu dobyt vacsie uzemie od zapadu.
Ale oni nezbombardovali Apollku aby palivo nemali Nemci, lez preto, aby sa k palivu nedostali Rusi.
Apollka bola pre boje na zapadnom fronte nepodstatna.
marjankaj
15.06.20,07:25
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.

Tak potom, prečo sa to nezhodí rovno na monarchiu?
Aj tí majú na tom svoj podiel. A aj naši demokratickí priatelia.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Apollo_(podnik)
Ani dimitrovka nebola práve najekologickejšia. Že by bol na vine aj Nobel?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Istrochem
BXLmiami
15.06.20,07:45
Fakt,aj toho sochy by bolo treba....:-)).Všetkým šibe.
bjuty smis
15.06.20,07:52
no kolega dal link o bombardovaní apolky
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
Americanom malo vyhovovat, ze Nemci na vychodnom fronte zdrziavaju CA, teda Amici mozu dobyt vacsie uzemie od zapadu.
Ale oni nezbombardovali Apollku aby palivo nemali Nemci, lez preto, aby sa k palivu nedostali Rusi.
Apollka bola pre boje na zapadnom fronte nepodstatna.
američania teda europu neoslobodili, ale dobyli ?
a ešte im aj vyhovovalo, že nemci, proti ktorým bojovali zdržiavali ich spojenca ?

no tak ok....
bjuty smis
15.06.20,07:55
pavol54
15.06.20,08:13
no kolega dal link o bombardovaní apolky
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
Americanom malo vyhovovat, ze Nemci na vychodnom fronte zdrziavaju CA, teda Amici mozu dobyt vacsie uzemie od zapadu.
Ale oni nezbombardovali Apollku aby palivo nemali Nemci, lez preto, aby sa k palivu nedostali Rusi.
Apollka bola pre boje na zapadnom fronte nepodstatna.
američania teda europu neoslobodili, ale dobyli ?
a ešte im aj vyhovovalo, že nemci, proti ktorým bojovali zdržiavali ich spojenca ?

no tak ok....
O tom by mohol niečo vedieť ford ktorý si tam rozvinul pred vojnou výrobu, ale aj iní priemyselníci a bankári. myslíš že boli mechom praštení aby nevedeli na aké účely sa rozbiehala ich výroba? Keby sa nebáli že Sovieti dobyjú celé Nemecko tak nikdy druhý front neotvoria
misoft
15.06.20,08:43
Americanom malo vyhovovat, ze Nemci na vychodnom fronte zdrziavaju CA, teda Amici mozu dobyt vacsie uzemie od zapadu.
Ale oni nezbombardovali Apollku aby palivo nemali Nemci, lez preto, aby sa k palivu nedostali Rusi.
Apollka bola pre boje na zapadnom fronte nepodstatna.
A to ti povedali samotní Amíci? Bol si pritom?
Bla-bla-bla....
Neoverené, nepotrvrdené. Len kecy, prípadne HOAX.
misoft
15.06.20,08:49
O tom by mohol niečo vedieť ford ktorý si tam rozvinul pred vojnou výrobu, ale aj iní priemyselníci a bankári. myslíš že boli mechom praštení aby nevedeli na aké účely sa rozbiehala ich výroba? Keby sa nebáli že Sovieti dobyjú celé Nemecko tak nikdy druhý front neotvoria
Im išlo o PRACHY! Zisk! Na čo bude slúžiť výroba - mali to úplne u prdele.
A aj tak to potom zabrali Nemci a rozbehli naplno vojnovú výrobu.
A k Apolke.
Pokiaľ Nemci mali rumunské ropné polia - tak tam brali palivo. Prišli o ne - musela nahradiť Apolka (i keď v malej miere). Dimitrovka - tiež potrebovali - čo myslíš, ako by potom strieľali?
A ešte niečo - Apolku a Dimitrovku Nemci ani nekúpili, neprenajali si - oni ju ZABRALI.
bjuty smis
15.06.20,08:50
no kolega dal link o bombardovaní apolky
tak len aby sa niekto tomu až tak nečudoval, ked sme im vyhlásili hrdinskí vojnu a zásobovali fašistov palivom....
Americanom malo vyhovovat, ze Nemci na vychodnom fronte zdrziavaju CA, teda Amici mozu dobyt vacsie uzemie od zapadu.
Ale oni nezbombardovali Apollku aby palivo nemali Nemci, lez preto, aby sa k palivu nedostali Rusi.
Apollka bola pre boje na zapadnom fronte nepodstatna.
američania teda europu neoslobodili, ale dobyli ?
a ešte im aj vyhovovalo, že nemci, proti ktorým bojovali zdržiavali ich spojenca ?

no tak ok....
O tom by mohol niečo vedieť ford ktorý si tam rozvinul pred vojnou výrobu, ale aj iní priemyselníci a bankári. myslíš že boli mechom praštení aby nevedeli na aké účely sa rozbiehala ich výroba? Keby sa nebáli že Sovieti dobyjú celé Nemecko tak nikdy druhý front neotvoria
bez americkej pomoci by sovieti nedobyli ani to polsko, čím začali spolu s nemcami II.svetovú
tak tu nekonšpiruj...
bjuty smis
15.06.20,08:57
O tom by mohol niečo vedieť ford ktorý si tam rozvinul pred vojnou výrobu, ale aj iní priemyselníci a bankári. myslíš že boli mechom praštení aby nevedeli na aké účely sa rozbiehala ich výroba? Keby sa nebáli že Sovieti dobyjú celé Nemecko tak nikdy druhý front neotvoria
Im išlo o PRACHY! Zisk! Na čo bude slúžiť výroba - mali to úplne u prdele.
A aj tak to potom zabrali Nemci a rozbehli naplno vojnovú výrobu.
A k Apolke.
Pokiaľ Nemci mali rumunské ropné polia - tak tam brali palivo. Prišli o ne - musela nahradiť Apolka (i keď v malej miere). Dimitrovka - tiež potrebovali - čo myslíš, ako by potom strieľali?
A ešte niečo - Apolku a Dimitrovku Nemci ani nekúpili, neprenajali si - oni ju ZABRALI.
kľudne použi názov dynamitka...aby bolo jasné aj neznalým...
bjuty smis
15.06.20,09:00
a tu máš ešte jedného forda

Kým platil pakt, Stalin pomáhal Hitlerovi podrobovať si Európu tým, že ho v zmysle hospodárskej dohody zásoboval kovmi, rudou, naftou, obilím, mäsom, maslom a ďalším materiálom. Po invázii mu pomohol tým, že mu zanechal obrovské bohatstvo vojenských tovarov a výrobnú silu - 10 miliónov ľudí."
korela
15.06.20,10:45
Pali je najjednoduchšie všetko zlé hodiť na predchádzajúce vlády vrátane komunistov. A čakať že španieli to zaplatia v tomto prípade.
Podobne sa vytešujú, že sme vyhrali spor s Dôverou po 13tich rokoch. Ako keby oni mali na tom najväčšiu zásluhu a predtým pískali naopak.

Tak potom, prečo sa to nezhodí rovno na monarchiu?
Aj tí majú na tom svoj podiel. A aj naši demokratickí priatelia.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Apollo_(podnik)
Ani dimitrovka nebola práve najekologickejšia. Že by bol na vine aj Nobel?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Istrochem
Najekologickejšia? Dioxín sa vyrábal na troch miestach na svete - v Japonsku, v Južnej Amerike, a v Dimitrovke. Keby prišlo pri jeho výrobe k havárii, min. Bratislava by niesla hrozné dôsledky. Seveso s Bopálom by boli iba malé vzorky.
Keby to ľudia vedeli, zutekali by z mesta. Umiestniť jeho výrobu na takomto mieste, rovnako ako postaviť Slovnaft tam kde je, sa dá vysvetliť hádam iba jedným zámerom. O Slovnafte rozhodla Praha, neviem kedy sa spustila výroba dioxínu, ale určite bežala ešte v 70. r. možno aj neskôr.
.
Viaceré dioxíny patria medzi najtoxickejšie chemikálie na Zemi, ktoré sú nebezpečné už vo veľmi nízkych koncentráciách.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uvádza, že ak sa do priameho obehu dostane dioxín s veľkosťou jediného zrnka ryže, zodpovedá toto množstvo ročnému limitu povolenému pre 1 milión ľudí.
https://www.enviroportal.sk/clanok/co-su-dioxiny
vicktor
15.06.20,11:47
američania teda europu neoslobodili, ale dobyli ?
a ešte im aj vyhovovalo, že nemci, proti ktorým bojovali zdržiavali ich spojenca ?
no tak ok....
Samozrejme ze dobyjali uzemie obsadene Nemcami.
Samozrejme ze by chceli stretnut sa s Rusmi nie na Ryne, ale ovela vychodnejsie. Preto Churchill chcel zautocit nie v Normandii, ale na Balkane.

Ako spravne pridal Pavol - keby sa nezlakli ze Rusi pridu az k Atlantiku, zapadny front ani neotvoria.
bjuty smis
15.06.20,12:11
fíha...takže ich dobyli..
či v polovici europy zvrhli réžim a dosadili bábkové vlády, podliehajúce amíkom....

a s nami to bolo ako ? s nami sovieti čo spravili ?

a ked budeš mať chvíľu čas, prečítaj si niečo o jaltskej konferencii....aspoň to,kto a čo tam dohodli...atlantik :))...
bettylou
15.06.20,12:28
Krásne.Akurát zabudli ukázať černošské a arabské štvrte :-)))

Ak tam nemajú dodávky odpadu od bielych, tak nemajú čo recyklovať :D
Mila123
15.06.20,15:43
Mám otázku: na našom sídlisku je každý pracovný deň o cca 15,00 hod, a teraz o cca 18,00 hod. prichádzajú prv pekári a teraz mliekári (s dodávkovým vozidlom a predávajú pekárenské výrobky a teraz všetko od mlieka). To mi jasne nevadí ale čo mi lezie na "nervy" je tá hlasitá hudba a 15,00 zo Zlatej brány , ktorá je počuť i keď sú zavreté všetky okná na byte a teraz vyhrávala hudba z Troškovej Seno, slunce a pár facek.......je to možné takto hlasno "vyhrávať" na sídlisku ????
misoft
15.06.20,16:03
Pche.... to nie je nič.
U nás, keď nejakým mladým zaharaší v gebuli, tak vycapia reprák do okna a hneď máme nejaký RAP na programe.
A pekne sa to rozlieha (i s ozvenami) - paneláky majú výnimočnú akustiku...
marjankaj
15.06.20,16:19
Pche.... to nie je nič.
U nás, keď nejakým mladým zaharaší v gebuli, tak vycapia reprák do okna a hneď máme nejaký RAP na programe.
A pekne sa to rozlieha (i s ozvenami) - paneláky majú výnimočnú akustiku...
A u vás čo predávajú?:eek:
pavol54
15.06.20,16:19
Mám otázku: na našom sídlisku je každý pracovný deň o cca 15,00 hod, a teraz o cca 18,00 hod. prichádzajú prv pekári a teraz mliekári (s dodávkovým vozidlom a predávajú pekárenské výrobky a teraz všetko od mlieka). To mi jasne nevadí ale čo mi lezie na "nervy" je tá hlasitá hudba a 15,00 zo Zlatej brány , ktorá je počuť i keď sú zavreté všetky okná na byte a teraz vyhrávala hudba z Troškovej Seno, slunce a pár facek.......je to možné takto hlasno "vyhrávať" na sídlisku ????
máš pravdu ale budem trochu ironický tu je porada nie soza:), oni by si radi prišli vypočuť tie nahrávky keby o tom vedeli
misoft
15.06.20,16:24
Pche.... to nie je nič.
U nás, keď nejakým mladým zaharaší v gebuli, tak vycapia reprák do okna a hneď máme nejaký RAP na programe.
A pekne sa to rozlieha (i s ozvenami) - paneláky majú výnimočnú akustiku...
A u vás čo predávajú?:eek:
A viem ja? :confused:
Mila123
15.06.20,16:35
Mám otázku: na našom sídlisku je každý pracovný deň o cca 15,00 hod, a teraz o cca 18,00 hod. prichádzajú prv pekári a teraz mliekári (s dodávkovým vozidlom a predávajú pekárenské výrobky a teraz všetko od mlieka). To mi jasne nevadí ale čo mi lezie na "nervy" je tá hlasitá hudba a 15,00 zo Zlatej brány , ktorá je počuť i keď sú zavreté všetky okná na byte a teraz vyhrávala hudba z Troškovej Seno, slunce a pár facek.......je to možné takto hlasno "vyhrávať" na sídlisku ????
máš pravdu ale budem trochu ironický tu je porada nie soza:), oni by si radi prišli vypočuť tie nahrávky keby o tom vedeli
máš pocit, že riešim SOZA????? mýliš sa, riešim hluk
buchač
15.06.20,16:38
Prečo sa rieši nejaký hluk v tejto téme ?
Nie je na to príslušná rubrika na založenie otázky ?????
marjankaj
15.06.20,16:44
Prečo sa rieši nejaký hluk v tejto téme ?
Nie je na to príslušná rubrika na založenie otázky ?????
No asi ju to dnes nasralo.:cool:
buchač
15.06.20,16:48
No asi ju to dnes nasralo.:cool:
Taká empatická odpoveď.
...a myslíš, že ma to sere ? Ani náhodou.
marjankaj
15.06.20,16:52
Prečo sa rieši nejaký hluk v tejto téme ?
Nie je na to príslušná rubrika na založenie otázky ?????
No asi ju to dnes nasralo.:cool:
...a myslíš, že ma to sere ? Ani náhodou.
Šak rubriku trafila, či? :rolleyes:
buchač
15.06.20,16:59
Šak rubriku trafila, či? :rolleyes:
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
sito
15.06.20,17:03
Prečo sa rieši nejaký hluk v tejto téme ?
Nie je na to príslušná rubrika na založenie otázky ?????

Lebo, " Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ " :D
marjankaj
15.06.20,17:09
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
No vidím, že východniarov musím čítať aj medzi riadkami.
Teda ona sa vytešuje, že jej vyhrávajú serenády? :D
buchač
15.06.20,18:06
No vidím, že východniarov musím čítať aj medzi riadkami.
Mňa teda určite...

...a či sa vytešuje, to je iná vec.
Ale kľudne pokecám o slovenčinovi...nane problema.
Žabinka
15.06.20,19:57
potešilo pár fliaš bazového sirupu strihnutého mätou..:) v celom byte je z neho krásna vôňa..
alaya1
16.06.20,04:03
Šak rubriku trafila, či? :rolleyes:
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty :) :)
Nandrolon
16.06.20,04:10
Prekvapilo. Však podľa múdrosráčových vyjadrení by som čakal umiestnenie tak v prvej 5-ke...
https://cestovanie.pravda.sk/cestovny-ruch/clanok/554330-studia-najbezpecnejsie-v-koronasvete-je-svajciarsko-slovensko-je-v-rebricku-59/?fbclid=IwAR3iQhtNPqCv3y1I0YTUwyJcuxWAL5SM3C1MOXRT 2ikjNreyV5J5VsfF8BI
Ale je pravda, že tých jednoduchých dokáže obalamútiť iba tým najprimitívnejším parametrom, teda % pomerom počtu nakazených. Prípadne aj nízkym počtom mŕtvych. Lenže to nie je zásluha toho, že sme na tom tak perfektne, ale je to iba disciplína a posratosť obyvateľstva, ktoré sa dobrovoľne zatvorilo v 21. storočí na 3 mesiace doma.
Edit: pripájam ešte link z článku na kompletnú správu, ak by niekto chcel do detailu prečítať http://analytics.dkv.global/covid-regional-assessment-200-regions/full-report.pdf
buchač
16.06.20,04:54
Šak rubriku trafila, či? :rolleyes:
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty :) :)
Ach, ty " veľmi významná veľká " povýšenecká a arogantná psychologička s dvoma vysokými školami........sa neposer.
Veď nemôže byť každý byť happy non stop ako ty....

Otázka je už len uhol pohľadu.

P.S.:
Hm...a prečo ťa to vlastne vyhodili z Dogfóra ???
korela
16.06.20,06:00
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
bettylou
16.06.20,07:45
nepotešilo - dáko ch.jovo to majú nastavené.
Nandrolon
16.06.20,07:56
Možno sa vrátila domov z anglicka nejaká naša slovenka, tak majú rodinné posedenie.
bettylou
16.06.20,08:24
bettylou
16.06.20,08:24
Možno sa vrátila domov z anglicka nejaká naša slovenka, tak majú rodinné posedenie.

Z de portálu
Nandrolon
16.06.20,09:58
Takže máme tu novelku, ktorá zasiahne najviac našich malých priekupníčkov, čo objednávajú z eshopov typu "ali" aby následne predali so ziskom u nás..
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/554520-za-male-objednavky-z-ciny-si-priplatime/
I keď v praxi je to dosť nepredstaviteľné, aké ľudské kapacity by bolo na dôsledné vykonávanie tejto novely treba.
Lebo tých "dolárových" balíčkov budú haldy. Jedine, ak by čína prestala dotovať poštovné.
buchač
16.06.20,11:05
Takže máme tu novelku, ktorá zasiahne najviac našich malých priekupníčkov, čo objednávajú z eshopov typu "ali" aby následne predali so ziskom u nás..
...
Lebo tých "dolárových" balíčkov budú haldy. Jedine, ak by čína prestala dotovať poštovné.
Nechce sa mi hľadať v mojich príspevkoch, ale toto som vravel už dávno, že k tomu dôjde.
Určité indície zo strany našej pošty tomu jasne naznačovali.

Ale jednoznačne súhlasím s tým, že naši tzv. podnikatelia neskutočne predražovali tovar z Číny.

Čína možno bude dotovať tovar aj naďalej, lenže našej pošte sa to nepozdávalo...šak nezarobila.

...a kto za to môže ? Predsa tí blbci z EU svojimi smernicami už dojesexovali nie jednu oblasť.
Nandrolon
16.06.20,11:11
Ty tých blbečkov, ktorí objednali za mesiac 200 zásielok do limitu 22 eur/ks a predávali s 300-500% maržou voláš "podnikatelia"?
Takéto podnikanie chápem u niekoho, komu utrhne ruky aj nohy, lebo normálny človek sa k tomu nezníži.
A to nepíšem o tom, že niekoho kto odvádza dane a odvody by som medzi nimi našiel len veľmi ťažko...
Bežne objednávam pre kolegov, ale nikdy ma nenapadlo zobrať viac hotovosti pri predaní z ruky do ruky, ako mi odišlo z účtu. A to nehovorím, že tie 1-2 mesiace som tam mal svoje prachy a taktiež som vybavoval ak niečo dorazilo nesprávne.
Asi som im mal pridrbávať aspoň 300% nech nevypadám ako idiot. Osobne to schvaľujem ale bol by som rád aj aby sa to dodržiavalo, lebo určite to nie je v terajších silách finančnej správy.
bettylou
16.06.20,12:03
Chlapíkovi ukradli traktor, ocitol sa v zložitej situácii. Našla sa firma, ktorá mu bezodplatne požičia svoj traktor na istú dobu. Ako si to oni zaúčtujú?
misoft
16.06.20,12:42
Takže máme tu novelku, ktorá zasiahne najviac našich malých priekupníčkov, čo objednávajú z eshopov typu "ali" aby následne predali so ziskom u nás..
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/554520-za-male-objednavky-z-ciny-si-priplatime/
.........................
Ale o tom sa už vedelo minulý rok! Od 2019 kolovalo, že od 2021 sa bude DPH započítavať na všetok tovar z Číny objednávaný - z e-shopov.
Nandrolon
16.06.20,13:19
Článok je 1 deň "starý". Preto som ho tu dal. Rôzne dohady a polemiky už boli dávno. Ako o všetkom ...
misoft
16.06.20,13:20
Článok je recyklovaný a doplnený.
Nandrolon
16.06.20,13:26
Chlapíkovi ukradli traktor, ocitol sa v zložitej situácii. Našla sa firma, ktorá mu bezodplatne požičia svoj traktor na istú dobu. Ako si to oni zaúčtujú?
Právne to ošetria zmluvne medzi sebou /dočasne/ kvôli rôznym možným problémom. Ale pochybujem, že firma bude niečo riešiť účtovne resp. daňovo. Je predpoklad, že firma mu nepožičia svoj traktor, ak by mala 1, 2, 3 kusy. Takže to bude vyriešené rovnako, ako keď zamestnanec používa na súkromné účely cudzie auto /firemné/ a majiteľ /firma/ to toleruje, alebo vo väčších sa tým vedenie, častokrát zahraničné ani nezaoberá, prípadne ani nevie.
Žiadna raketová veda.
Alebo prenájom za euro aj so zdôvodnením. Ak to nie je spriaznená osoba, žiaden problém.
pavol54
16.06.20,13:51
Chlapíkovi ukradli traktor, ocitol sa v zložitej situácii. Našla sa firma, ktorá mu bezodplatne požičia svoj traktor na istú dobu. Ako si to oni zaúčtujú?
nijak, zadarmo je v účtovníctve za 0,len horšie je to s nákupom nafty, mali by mu to požičať minimálne za cenu prevádzkových nákladov (ak je odpísaný za cenu spotrbovanej nafty ktorú si dá do nákladov majiteľ traktora
misoft
16.06.20,16:19
Trochu na inú tému.
Možno si spomínate aféru s bratislavským obchvatom a jeho násypom - použitý materiál, zdroj materiálu (skládka pri Ivánke), odpady v násype.
A teraz toto:
https://www.teraz.sk/ekonomika/brief-burka-poskodila-usek-na-stavbe/474347-clanok.html

Takže asi v niečom tí, čo to tvrdili, asi mali pravdu, pretože buď zhotoviteľ odflákal robotu (nedostatočne zhutnené), alebo naozaj sa tam použil materiál taký, ktorý tam nemal byť.
V každom prípade - ten násyp aj po oprave už asi nebude dostatočne bezpečný. A zhotoviteľ si asi bude pýtať a navyšovať cenu - to je predpoklad.
alaya1
16.06.20,18:25
Šak rubriku trafila, či? :rolleyes:
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty :) :)
Ach, ty " veľmi významná veľká " povýšenecká a arogantná psychologička s dvoma vysokými školami........sa neposer.
Veď nemôže byť každý byť happy non stop ako ty....

Otázka je už len uhol pohľadu.

P.S.:
Hm...a prečo ťa to vlastne vyhodili z Dogfóra ???
Aby mal maly bezvyznamny hejterik bez VS co smirovat po nete :)
korela
16.06.20,18:39
Konečne, Lidl skončil s letákmi. Okrem dreva, úspora energií, chémie ...a iné enviro.
https://www.teraz.sk/ekonomika/lidl-zrusil-distribuciu-papierovych-t/474131-clanok.html
babka - ježibabka
16.06.20,18:49
Žabka robí sirupčeky, ja suším kvetinky. Baza bola mušková. Sirupy budú až ovocné. Od Aničky - kvaky mi vlaňajší slez maurský vyrástol vyše mňa a tiež pestrec mariánsky.
buchač
16.06.20,18:59
Šak rubriku trafila, či? :rolleyes:
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty :) :)
Ach, ty " veľmi významná veľká " povýšenecká a arogantná psychologička s dvoma vysokými školami........sa neposer.
Veď nemôže byť každý byť happy non stop ako ty....

Otázka je už len uhol pohľadu.

P.S.:
Hm...a prečo ťa to vlastne vyhodili z Dogfóra ???
Aby mal maly bezvyznamny hejterik bez VS co smirovat po nete :)

Svojimi hlúpymi poznámkami ma (a aj iných, len ti to nepovedia) len a len utvrdzuješ v tom, čo si o tebe myslím.

Dogfóum spomenul niekto úplne iný (že kto a kedy nie je podstatné) v nejakej téme o psoch. Nuž som sa pozrel...a veru som zdúpnel, že ako si sa tam správala. Také typické povyšovanie, arogancia a pokrytectvo sa len tak ľahko nevidí. Kto chce, vyhľadá si sám...a prečíta si aj reakcie iných psíčkarov.
Nečudo, že si dostala ban...odstránili ťa jak besnú.
...a že máš na Porade viacero nickov, tak to ani nevravím...to je istá vec.

Áno, som bezvýznamný...NO A ČO ? Takých sú predsa tisíce.
Nože nám povedz, že čím si ty tak významná...

P.S.:
Ja nemám nikde rovnaký nick.
Že ty a aj poniektorí iní majú rovnaké nicky na fórach alebo v diskusiách pri rôznych periodikách ? Niet sa čo čudovať, že ich google sám ponúkne...takže žiadne šmírovanie.
Pochopíš ten rozdiel aj napriek tým dvom školám ???

...a mimochodom...za celú karanténu si nenapísala ani len riadok (že si "hodnotila", to sa neráta)...a teraz hneď za horúca mudruješ.
Tak kto je tu za hejtera ?
Ja viem len o dvoch...ty a podliak....a nebudete vy náhodou príbuzní, potiažmo manželia ? Lebo správanie máte rovnaké.
misoft
16.06.20,19:00
Konečne, Lidl skončil s letákmi. Okrem dreva, úspora energií, chémie ...a iné enviro.
https://www.teraz.sk/ekonomika/lidl-zrusil-distribuciu-papierovych-t/474131-clanok.html
Aspoň bude menej letákov v schránkach.
buchač
16.06.20,19:20
Konečne, Lidl skončil s letákmi. Okrem dreva, úspora energií, chémie ...a iné enviro.
https://www.teraz.sk/ekonomika/lidl-zrusil-distribuciu-papierovych-t/474131-clanok.html
Aspoň bude menej letákov v schránkach.
Za to ich bude viac inde.
Zistite si, koľko výtlačkov Plus1deň sa vydáva v piatok (sobotu ?). Lebo v daný deň je v každom výtlačku novín príloha letáku z Lidla.

"... Lidl formát letáku z rozmeru A3 na A4..."
Ta fasa zavádzanie. Menší rozmer, ale za to oveľa viac strán. Na A3 bol použitý obyčajný papier, na A4 je používaný teraz ten kvalitnejší-lesklejší...
korela
16.06.20,21:33
Stačí raz vidieť to množstvo drahých časopisov z remitendy pri ich fyzickej likvidácii, ručné odfóliovania, vyberanie priložených darčekov, skladačiek modelov..., prečo nie sú ponúknuté organizáciám celým vekovým spektrom od detí po seniorov, verím, že mnohé organizácie by si ich prišli do skladov vybrať aj samé, alebo ich poroznášať do čakární pre pacientov, rozobrali by sa.
Ľudia by si ich radi kúpili aj v zľave, veď nejde o denníky.
Najhoršie sú obaly vrátane obálok časopisov potiahnutých "umelým lesklým filmom", taká zbytočná eko záťaž.
korela
16.06.20,21:35
Zaujímavosť, v dnešnej dobe techniky dosť nepochopiteľná.

Polsko v pandemii omylem zabralo část Česka. Šlo o nedorozumění, vysvětluje Varšava
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/polsko-v-pandemii-omylem-zabralo-cast-ceska-slo-o-nedorozume/r~aecac1e6ae2511ea9d470cc47ab5f122/
alaya1
17.06.20,01:29
Šak rubriku trafila, či? :rolleyes:
Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."
Och ty bezvyznamny maly hejterik. Ved nemusi byt kazdy nasraty non stop ako ty :) :)
Ach, ty " veľmi významná veľká " povýšenecká a arogantná psychologička s dvoma vysokými školami........sa neposer.
Veď nemôže byť každý byť happy non stop ako ty....

Otázka je už len uhol pohľadu.

P.S.:
Hm...a prečo ťa to vlastne vyhodili z Dogfóra ???
Aby mal maly bezvyznamny hejterik bez VS co smirovat po nete :)

Svojimi hlúpymi poznámkami ma (a aj iných, len ti to nepovedia) len a len utvrdzuješ v tom, čo si o tebe myslím.

Dogfóum spomenul niekto úplne iný (že kto a kedy nie je podstatné) v nejakej téme o psoch. Nuž som sa pozrel...a veru som zdúpnel, že ako si sa tam správala. Také typické povyšovanie, arogancia a pokrytectvo sa len tak ľahko nevidí. Kto chce, vyhľadá si sám...a prečíta si aj reakcie iných psíčkarov.
Nečudo, že si dostala ban...odstránili ťa jak besnú.
...a že máš na Porade viacero nickov, tak to ani nevravím...to je istá vec.

Áno, som bezvýznamný...NO A ČO ? Takých sú predsa tisíce.
Nože nám povedz, že čím si ty tak významná...

P.S.:
Ja nemám nikde rovnaký nick.
Že ty a aj poniektorí iní majú rovnaké nicky na fórach alebo v diskusiách pri rôznych periodikách ? Niet sa čo čudovať, že ich google sám ponúkne...takže žiadne šmírovanie.
Pochopíš ten rozdiel aj napriek tým dvom školám ???

...a mimochodom...za celú karanténu si nenapísala ani len riadok (že si "hodnotila", to sa neráta)...a teraz hneď za horúca mudruješ.
Tak kto je tu za hejtera ?
Ja viem len o dvoch...ty a podliak....a nebudete vy náhodou príbuzní, potiažmo manželia ? Lebo správanie máte rovnaké.
Teda tak dobre som sa uz davno nezasmiala. :). Nezabudni mi opat nechat milu spravu v odkazoch :)
marjankaj
17.06.20,05:20
Teda tak dobre som sa uz davno nezasmiala. :). Nezabudni mi opat nechat milu spravu v odkazoch :)
A toto všetko som zavinil ja?:eek:
sito
17.06.20,05:51
"marjankaj

Šak rubriku trafila, či?"

A nebol to náhodou ten Jurov prt?

buchač

Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."

:D:D:D
marjankaj
17.06.20,06:01
"marjankaj

Šak rubriku trafila, či?"

A nebol to náhodou ten Jurov prt?

buchač

Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."

:D:D:DVeď mal aj pravdu. Do debaty napísať "mám otázku", je proti PRAVIDLÁM porady. :rolleyes:
buchač
17.06.20,06:04
A toto všetko som zavinil ja?:eek:
Ale nie...my dvaja si (na rozdiel od nechápajkov) predsa rozumieme.

...a nepíš psychoške milé odkazy, šak bude z toho ešte viac nepevná ako je. ;)

...a ja mám pravdu vždy, len je potrebné pochopiť aj odpoveď.
Nejaký manegerik a či psychoška musia ešte veľa halušiek natlačiť do hlavy, aby boli v obraze.
bettylou
17.06.20,06:18
Konečne, Lidl skončil s letákmi. Okrem dreva, úspora energií, chémie ...a iné enviro.
https://www.teraz.sk/ekonomika/lidl-zrusil-distribuciu-papierovych-t/474131-clanok.html

Do rici, dobre sa to hodilo k pecu, na odkladanie varešiek a potom do peca na podpal. :D
lujza.j
17.06.20,07:33
Lidl dokaze zabalit ...3 platky sunky do mega plastu....a ja mam vycitky,ze kupujem balenu vodu a "vyrabam plast"...o ostatnom som radsej ticho....
bodliak
17.06.20,08:08
...a ja mám pravdu vždy
heh, to určite. Si akurát tak namyslený hulvát.
sito
17.06.20,08:33
"marjankaj

Šak rubriku trafila, či?"

A nebol to náhodou ten Jurov prt?

buchač

Trt makový..

Príspevok sa začína slovami..." Mám otázku... "...a nie..." Nasralo ma ..."

:D:D:DVeď mal aj pravdu. Do debaty napísať "mám otázku", je proti PRAVIDLÁM porady. :rolleyes:

Ale áno! Veď tu niekde na porade aj písal, ak to nezmazal, že on má vždy pravdu, len ostatní nie sú schopní si ju v jeho texte nájsť. Tak nejak.

No ale šéf to tak myslel, že? Že debata je debata a v debate môže padnúť aj otázka. Ale aj v otázke sa môže rozprúdiť o položenej otázke debata. Či len áno - nie sa má na otázku odpovedať? No niekde si tu písal aj Ty, že to šéf nedomyslel. Žeby? Že mu to vlastne vyhovuje? Taká porada? Asi hej ...

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi_wOusxIjqAhUuQhUIHdBhC6cQwqsBMAF6BAgKE AQ&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dys GtsRWEKiU&usg=AOvVaw3ODRGZvPtcwzYG-NiRMZHw

https://www.youtube.com/watch?v=-2mxF_NwMgo

:D:D:D
sito
17.06.20,08:59
Nooo, nie všetci sam z rovnakej škatuľe, že? :D

https://www.youtube.com/watch?v=-q7dffisL1c&t=326s
buchač
17.06.20,17:36
...a ja mám pravdu vždy
heh, to určite. Si akurát tak namyslený hulvát.
Vždy lepšie byť hulvát, ktorý je v obraze, ako pomstychtivý a nevzdelaný pokrytec...

Ty si vážne chorý...choď sa liečiť. Oslov poraďácku psychošku, budete si určite rozumieť.
Žabinka
17.06.20,19:04
konečne..:)
misoft
17.06.20,19:18
A čo? Narástli ti krídla? Už nepi ten Redbull :D:D:D
Katy a R
17.06.20,19:27
Žabka - to si fotila zhora svoju haciendu ? - daj tam šípku;) - nech trafíme ☺
marjankaj
17.06.20,19:40
Danka to sa tešíš na tú karanténu, keď sa budeš vracať?
misoft
17.06.20,19:43
Veru, veru.... Matelko má v pláne zase zaviesť povinnú....
bodliak
17.06.20,20:18
Vždy lepšie byť hulvát, ktorý je v obraze, ako pomstychtivý a nevzdelaný pokrytec...
ty nehovor o vzdelaní, žiadne nemáš.
buchač
17.06.20,20:32
Nemudruj podliačik...hajde dávať hodnotenia, nech máš splnenú dennú normu.

Ale tu si ma rozosmial až do het (že vraj nevhodné)...doma sa hrajkáš s prakom a ideš sa miešať do špeci problematiky.
https://www.porada.sk/t318868-polovnik-a-jeho-volne-odhalene-nosenie-zbrane-v-obytnej-zone.html#post3117908

Vážne si chorý, riadne ti drbe na karbit...buď si si dal viac tabletiek alebo nejaké vynechal.
buchač
17.06.20,20:32
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !
kukučka
17.06.20,21:27
:D Asi preto je o ňu taký veľký záujem.
buchač
18.06.20,05:40
:D Asi preto je o ňu taký veľký záujem.
Ale o prípadné nakazenia vírusom by veľky záujem nebol...či ?
Obetujem trochu svojho času a vysvetlím...oki ?

Cestujúci prídu zo všetkých končín na železničnú stanicu.
- Sú kontrolovaní (tak ako je to na letisku) pred nástupom do vlaku ? No nie, nie sú !!! Predsa všetky železničné stanice, kde vlak zastaví, nie je možné monitorovať na 100% počas celej cesty. Také niečo si viem predstaviť v Číne, no rozhodne nie v Chorvátsku...hentí na to serú jak na placatý kameň...im teraz ide o príjem - zisky od turistov, inak by kľakli.
- Je vlaková súprava zostavená len z vozňov cupé alebo lehátko ? No nie, nie je ! Sú tam aj vozne len na sedenie, kde sa tam každý môže promenádovať hore dole...šak do reštik vozňa, predsa je potrebné občerstviť (čítaj ožrať).
- Cestujúci prídu do cieľovej stanice a čo sa stane ? Niektorí si vezmú taxík a hajde do ubytovacieho zariadenia. Zvyšní sa presunú verejnejšou dopravou.
- Čo sa týka toaliet vo vlakoch, tak tam si veľké nádeje nerobím...

- Turisti sa zrekreujú...a hajde domov.
Ale úplne bude postačovať, ak do jednej vlakovej súpravy nastúpi 1-2 cestujúci, ktorí chytili coviďáka...a v tom momente počet stúpa rádovo.
Výsledok si ani len radšej nechcem predstaviť. To by bol trochu iný level...a Bláznovič by dostal zámienku, aby zasa vyhlásil karanténu so všetkým všudy.


Stačí ti také vysvetlenie ? Capisci ?
Smiala by si sa aj potom ???

P.S.:
Otázka aj pre nemenovaného hodnotiteľa (alayau) môjho predchádzajúceho príspevku :
No schválne...daj konkrétne, s čím nesúhlasíš ?
...inak ide o čistý hejt.

DOPLNENIE o čerstvé info :

Covid-19 sa vrátil do Spišského Podhradia. Štyri pozitívne ženy prišli z Anglicka
https://spis.korzar.sme.sk/c/22427753/covid-19-sa-vratil-do-spisskeho-podhradia-styri-pozitivne-zeny-prisli-z-anglicka.html?ref=tit
pavol54
20.06.20,03:51
Som sklamaný, politici sa do Vrútok bežali pozrieť na nešťastie (mŕtvoly a ranených) ako na veľkú šou na ktorej nesmú chýbať, ale aspoň jeden mohol prísť a vzdať poctu a dôstojne sa rozlúčiť s učiteľom, ktorý položil život za zverené deti sa nikto neodhodlal. Aspoň vidieť ako si vážia učiteľov - pred voľbami, vytĺkať kapitál ako sú nedocenení. Motivácia pre ďalších: Ak sa niečo zomelie sa rýchlo schovať.
sito
20.06.20,03:58
...šišmaria, ten kočner sa môže tešiť, že ho zavrú, ak ho zavrú? Priam ukazovali v telenovinách ako v Leopoldove zrekonštruovali vývarovňu. Vraj aby sa dôstojne stravovali a dobre si žili, ako prasce. Aj beztrestní bezdomovci by si takú zaslúžili, či nie? :D:D:D

Pridám. A čo naši biedny dôchodci? Však ich to vide lacnejšie ako starobinec. :mee:
sito
20.06.20,05:46
:D Asi preto je o ňu taký veľký záujem.
Ale o prípadné nakazenia vírusom by veľky záujem nebol...či ?
Obetujem trochu svojho času a vysvetlím...oki ?

Cestujúci prídu zo všetkých končín na železničnú stanicu.
- Sú kontrolovaní (tak ako je to na letisku) pred nástupom do vlaku ? No nie, nie sú !!! Predsa všetky železničné stanice, kde vlak zastaví, nie je možné monitorovať na 100% počas celej cesty. Také niečo si viem predstaviť v Číne, no rozhodne nie v Chorvátsku...hentí na to serú jak na placatý kameň...im teraz ide o príjem - zisky od turistov, inak by kľakli.
- Je vlaková súprava zostavená len z vozňov cupé alebo lehátko ? No nie, nie je ! Sú tam aj vozne len na sedenie, kde sa tam každý môže promenádovať hore dole...šak do reštik vozňa, predsa je potrebné občerstviť (čítaj ožrať).
- Cestujúci prídu do cieľovej stanice a čo sa stane ? Niektorí si vezmú taxík a hajde do ubytovacieho zariadenia. Zvyšní sa presunú verejnejšou dopravou.
- Čo sa týka toaliet vo vlakoch, tak tam si veľké nádeje nerobím...

- Turisti sa zrekreujú...a hajde domov.
Ale úplne bude postačovať, ak do jednej vlakovej súpravy nastúpi 1-2 cestujúci, ktorí chytili coviďáka...a v tom momente počet stúpa rádovo.
Výsledok si ani len radšej nechcem predstaviť. To by bol trochu iný level...a Bláznovič by dostal zámienku, aby zasa vyhlásil karanténu so všetkým všudy.


Stačí ti také vysvetlenie ? Capisci ?
Smiala by si sa aj potom ???

P.S.:
Otázka aj pre nemenovaného hodnotiteľa (alayau) môjho predchádzajúceho príspevku :
No schválne...daj konkrétne, s čím nesúhlasíš ?
...inak ide o čistý hejt.

DOPLNENIE o čerstvé info :

Covid-19 sa vrátil do Spišského Podhradia. Štyri pozitívne ženy prišli z Anglicka
https://spis.korzar.sme.sk/c/22427753/covid-19-sa-vratil-do-spisskeho-podhradia-styri-pozitivne-zeny-prisli-z-anglicka.html?ref=tit

Aj z Karvine prišli, baníci. Možno budú banovať? :D

To akože, ak sa Slovák vyberie do sveta peši, na bicykli, motocykli, autom prípadne iným osobným dopravným prostriedkom je záruka, že si ho korona nenájde, či on nenachytá koronu a nenakazí ňou Slovač? :D

Ľudia sú zodpovední, že? :D
pavol54
20.06.20,08:26
...šišmaria, ten kočner sa môže tešiť, že ho zavrú, ak ho zavrú? Priam ukazovali v telenovinách ako v Leopoldove zrekonštruovali vývarovňu. Vraj aby sa dôstojne stravovali a dobre si žili, ako prasce. Aj beztrestní bezdomovci by si takú zaslúžili, či nie? :D:D:D

Pridám. A čo naši biedny dôchodci? Však ich to vide lacnejšie ako starobinec. :mee:
Husák so Štrougalom chodia po školách vypočuli si sťažnosti a pridali ma stravu po jednej korune, idú skontrolovať basy a Husák že na každého väzňa pridať po 50 Kčs.Štrougal na neho vyletí že takto budeme podporovať živly? Husák na to Lubomíre my už do školy chodiť nebudeme.
bettylou
20.06.20,10:48
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !

Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
pavol54
20.06.20,11:14
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !

Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
vidíš, vidíš, keby si sa snažila tak máš vlastné lietadlo:)
misoft
20.06.20,11:19
...šišmaria, ten kočner sa môže tešiť, že ho zavrú, ak ho zavrú? Priam ukazovali v telenovinách ako v Leopoldove zrekonštruovali vývarovňu. Vraj aby sa dôstojne stravovali a dobre si žili, ako prasce. Aj beztrestní bezdomovci by si takú zaslúžili, či nie? :D:D:D

Pridám. A čo naši biedny dôchodci? Však ich to vide lacnejšie ako starobinec. :mee:
A keď som na toto moju 3/4 upozornil, tak len konštatovala, že v škôlke varia na 30-ročných šporheltoch a takých starých kotloch pre deťúrence. A to aspoň 1 je nefunkčný. Riady ručne umývajú - bo umývačka už rok nefunguje.
misoft
20.06.20,11:21
Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
vidíš, vidíš, keby si sa snažila tak máš vlastné lietadlo:)
Aj takéto.....
https://ukulele.webnoviny.sk/img/articles/2535.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
pavol54
20.06.20,12:43
Som sklamaný, politici sa do Vrútok bežali pozrieť na nešťastie (mŕtvoly a ranených) ako na veľkú šou na ktorej nesmú chýbať, ale aspoň jeden mohol prísť a vzdať poctu a dôstojne sa rozlúčiť s učiteľom, ktorý položil život za zverené deti sa nikto neodhodlal. Aspoň vidieť ako si vážia učiteľov - pred voľbami, vytĺkať kapitál ako sú nedocenení. Motivácia pre ďalších: Ak sa niečo zomelie sa rýchlo schovať.
ved tam boli predseda parlamentu a minister vnutra
Na pohrebe? Len pani prezidentka ráčila napísať nejaký papier ktorý prečítali, ak by tam niekto bol tak sa o tom zmienia novinári či?
pavol54
20.06.20,12:49
Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
vidíš, vidíš, keby si sa snažila tak máš vlastné lietadlo:)
Aj takéto.....
https://ukulele.webnoviny.sk/img/articles/2535.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
nepísal som o stíhačke.
misoft
20.06.20,14:21
buchač
20.06.20,18:19
:D Asi preto je o ňu taký veľký záujem.
Ale o prípadné nakazenia vírusom by veľky záujem nebol...či ?
...

P.S.:
Otázka aj pre nemenovaného hodnotiteľa (alayau) môjho predchádzajúceho príspevku :
No schválne...daj konkrétne, s čím nesúhlasíš ?
...inak ide o čistý hejt.

DOPLNENIE o čerstvé info :

Covid-19 sa vrátil do Spišského Podhradia. Štyri pozitívne ženy prišli z Anglicka
https://spis.korzar.sme.sk/c/22427753/covid-19-sa-vratil-do-spisskeho-podhradia-styri-pozitivne-zeny-prisli-z-anglicka.html?ref=tit

kukuč, tak ako ? Ešte stále smiech ?


Nákazu koronavírusom v spojitosti s bitúnkom v nemeckej spolkovej Severné Porýnie-Vestfálsko potvrdili už u 1029 zamestnan*cov, informovala podľa TASR v sobotu agentúra DPA. „Sme svedkami rozšírenia nákazy, aké sme doposiaľ nezaznamenali. Stále je možnosť ho lokalizovať, ale ak sa to zmení, budeme potrebovať v regióne zaviesť širší lockdown,“ vyhlásil v piatok krajinský premiér Armin Laschet. Bitúnok musel v dôsledku vypuknutia nákazy zastaviť svoju prevádzku. Všetkých nakazených, ako aj osoby, ktoré s nimi boli v kontakte, umiestnili do karantény.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555086-online-koronavirus-kosi-sever-aj-juh-ameriky/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Povedzme, že len jeden doniesol vírus na bitúnok...a ajhľa, aké to má dopady.
Bitúnok je trochu väčší, má aj otvorené priestory oproti vlaku, kde sú cestujúci v tesnej blízkosti.
Takže čo povieš na ten scénar ?

Hejterov neriešim, sú zaslepení.
korela
20.06.20,21:37
:D Asi preto je o ňu taký veľký záujem.
Ale o prípadné nakazenia vírusom by veľky záujem nebol...či ?
...

P.S.:
Otázka aj pre nemenovaného hodnotiteľa (alayau) môjho predchádzajúceho príspevku :
No schválne...daj konkrétne, s čím nesúhlasíš ?
...inak ide o čistý hejt.

DOPLNENIE o čerstvé info :

Covid-19 sa vrátil do Spišského Podhradia. Štyri pozitívne ženy prišli z Anglicka
https://spis.korzar.sme.sk/c/22427753/covid-19-sa-vratil-do-spisskeho-podhradia-styri-pozitivne-zeny-prisli-z-anglicka.html?ref=tit

kukuč, tak ako ? Ešte stále smiech ?


Nákazu koronavírusom v spojitosti s bitúnkom v nemeckej spolkovej Severné Porýnie-Vestfálsko potvrdili už u 1029 zamestnan*cov, informovala podľa TASR v sobotu agentúra DPA. „Sme svedkami rozšírenia nákazy, aké sme doposiaľ nezaznamenali. Stále je možnosť ho lokalizovať, ale ak sa to zmení, budeme potrebovať v regióne zaviesť širší lockdown,“ vyhlásil v piatok krajinský premiér Armin Laschet. Bitúnok musel v dôsledku vypuknutia nákazy zastaviť svoju prevádzku. Všetkých nakazených, ako aj osoby, ktoré s nimi boli v kontakte, umiestnili do karantény.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555086-online-koronavirus-kosi-sever-aj-juh-ameriky/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Povedzme, že len jeden doniesol vírus na bitúnok...a ajhľa, aké to má dopady.
Bitúnok je trochu väčší, má aj otvorené priestory oproti vlaku, kde sú cestujúci v tesnej blízkosti.
Takže čo povieš na ten scénar ?

Hejterov neriešim, sú zaslepení.
Iba posuvam, co som pocula. Udajne vacsina tychto z-cov sú cudinci z vych. bloku. Nevieme, ako kvalitne su ubytovani. Ak je to pravda, mozno sa na to pozriet aj z tohto pohladu.
Po novom viruse nie je este zdaleka, podla toho sa treba spravat.
korela
20.06.20,22:08
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !
Podľa toho, v akej dobe a akú dialku clovek ma precestovat.
Do Juhosky prvykrat spacim voznom, potom busmi, lebo Cedok. Clovek v noci cestu prespal vo vlaku aj v buse.
Do RO busom ani za svet.

Pocas tohto stavu sediet doma a dovolenkovat na Slovensku. Alebo ist jedine svojim autom. motorkou.
Divim sa, ze nikomu este nenapadlo u nas zaviest motorkove taxi.

Ja som ten Regiojet spomenula iba preto, ako sa bleskovo vypredal a cesta je lacna. A tiez chapem ludi so zdrav. problemami, ktorym more pomaha. Tym sa necudujem.
korela
20.06.20,22:12
:D Asi preto je o ňu taký veľký záujem.
Vo vlaku človek nepociťuje cestné zápchy a nekonečné kolóny. Vlaky sú výborné. Z BA smerom na juh jedine vlakom.
Samozrejme aj iné trasy.
bettylou
21.06.20,00:48
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !

Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
vidíš, vidíš, keby si sa snažila tak máš vlastné lietadlo:)

Načo mi dalši džad, lem oštara s tym. ci treba, šprit, landa drahu a aspoň jedneho mechanika. Ale ty maš isto das tri eroplaňe, bo ty Palku taky bars snaživy... ;), zakyvam ci ked ponad nas poľeciš. :)
buchač
21.06.20,04:34
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !

Ja som ten Regiojet spomenula iba preto, ako sa bleskovo vypredal a cesta je lacna. A tiez chapem ludi so zdrav. problemami, ktorym more pomaha. Tym sa necudujem.

...a ja som tú voľbu cestovania spomenul len a len v súvislosti s coronou...tak tu nedávaj svoje cestovateľské zážitky.





Iba posuvam, co som pocula. Udajne vacsina tychto z-cov sú cudinci z vych. bloku. Nevieme, ako kvalitne su ubytovani. Ak je to pravda, mozno sa na to pozriet aj z tohto pohladu.
Po novom viruse nie je este zdaleka, podla toho sa treba spravat.

Hm...keby som mal posunúť všetko, čo som počul....ajajááááááj.

Vírus - cudzinci - kvalita ubytovania...tým chceš povedať, že sú tam súvislosti ?
No ja neviem...ale keď uhol pohľadu, tak pome na to.
Do Talianskych Álp išli lyžovať doktorkovia, šéfovia a podobne...a určite boli kvalitne ubytovaní, aj hamu papu s chlastom mali kvalitnú...a potom doniesli na Slovensko vírus...a NIE NAOPAK.
Takže ...???
pavol54
21.06.20,05:14
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !

Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
vidíš, vidíš, keby si sa snažila tak máš vlastné lietadlo:)

Načo mi dalši džad, lem oštara s tym. ci treba, šprit, landa drahu a aspoň jedneho mechanika. Ale ty maš isto das tri eroplaňe, bo ty Palku taky bars snaživy... ;), zakyvam ci ked ponad nas poľeciš. :)
Keď na to máš, aj mechanika treba živiť, po dedine chodím so starými autami aby nezávideli , za dedinou priletí pre mňa vrtuľník, alebo auto s vodičom. To vieš drogový biznis je tiež biznis(ako povedali o mne závistlivé výsluhové policajné papule) len ťažko sa spí keď čakám návštevu chlapcov s klopáčikom :)
misoft
21.06.20,08:53
Načo mi dalši džad, lem oštara s tym. ci treba, šprit, landa drahu a aspoň jedneho mechanika. Ale ty maš isto das tri eroplaňe, bo ty Palku taky bars snaživy... ;), zakyvam ci ked ponad nas poľeciš. :)
Keď éropláno.... tak potom toto....
https://www.gonzoaviation.com/AwEshop2UserFiles/image/cabin%20gyroK%20640.JPG
Nato, aby to vzlietlo - stačí aj parkovisko, dlhšia záhrada, lúka.
Na pohon má často motor Rotax 125ccm na benzín. Pár kíl batožiny sa tiež dá naložiť. A pristane aj na fliačiku zeme.
bettylou
21.06.20,16:53
[QUOTE="korela"][QUOTE="buchač"]

...a ja som tú voľbu cestovania spomenul len a len v súvislosti s coronou...tak tu nedávaj svoje cestovateľské zážitky.

[QUOTE="korela"]
.

Hm...keby som mal posunúť všetko, čo som počul....ajajááááááj.

daj! Naj sa robotiky analyzujúce internetovu komunikáciu poserú, ked sa už neposrali z arabského fora :D :D:D



Vírus - cudzinci - kvalita ubytovania...tým chceš povedať, že sú tam súvislosti ?
No ja neviem...ale keď uhol pohľadu, tak pome na to.
Do Talianskych Álp išli lyžovať doktorkovia, šéfovia a podobne...a určite boli kvalitne ubytovaní, aj hamu papu s chlastom mali kvalitnú...a potom doniesli na Slovensko vírus...a NIE NAOPAK.
Takže ...???
sito
21.06.20,18:16
... a boli ste v tom obchode ... :D
bettylou
21.06.20,20:43
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !

Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
vidíš, vidíš, keby si sa snažila tak máš vlastné lietadlo:)

Načo mi dalši džad, lem oštara s tym. ci treba, šprit, landa drahu a aspoň jedneho mechanika. Ale ty maš isto das tri eroplaňe, bo ty Palku taky bars snaživy... ;), zakyvam ci ked ponad nas poľeciš. :)
Keď na to máš, aj mechanika treba živiť, po dedine chodím so starými autami aby nezávideli , za dedinou priletí pre mňa vrtuľník, alebo auto s vodičom. To vieš drogový biznis je tiež biznis(ako povedali o mne závistlivé výsluhové policajné papule) len ťažko sa spí keď čakám návštevu chlapcov s klopáčikom :)

Ty Pali, ja sa ani nečudujem, že ti nikdá rodinná "kasa" nesedí. Ty si ponahadzuješ kdejaké fiktívne výdaje ako aj teraz...Čo to ? Aj mechanika treba živiť? Mechanik sa vždy uživil sám..A vôbec, nie je potrebnejší inde? Lebo to tvoje napísané lietadlo zatiaľ nedorazilo. Môže ešte tak maximálne nejakú údržbu na tvojom vrtuľníku spraviť, keď už ho chceš silou mocou do nákladov. A potom by sme ho asi mali vrátiť amíkom na novú základňu v Poľsku, aby ho nezháňali. :D

Ozaj, čo ti chlpáčiky závidia,? Čím si ich tak očaril? :)
pavol54
22.06.20,12:24
Sedm vyprodaných souprav během večera. RegioJet našel s vlaky do Chorvatska zlatý důl

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/regiojet-hlasi-masivni-zajem-o-spoje-do-chorvatska/r~528aea1eac9011eab408ac1f6b220ee8/
Najhoršia možná voľba cestovania, čo len existuje !

Prečo? Stopom je teraz o ničom a pešo... si vieš predstaviť tých dovolenkárov? :D:D To nie jak dakedy, zopár buchiet do batôžka a hybaj do sveta... :)
vidíš, vidíš, keby si sa snažila tak máš vlastné lietadlo:)

Načo mi dalši džad, lem oštara s tym. ci treba, šprit, landa drahu a aspoň jedneho mechanika. Ale ty maš isto das tri eroplaňe, bo ty Palku taky bars snaživy... ;), zakyvam ci ked ponad nas poľeciš. :)
Keď na to máš, aj mechanika treba živiť, po dedine chodím so starými autami aby nezávideli , za dedinou priletí pre mňa vrtuľník, alebo auto s vodičom. To vieš drogový biznis je tiež biznis(ako povedali o mne závistlivé výsluhové policajné papule) len ťažko sa spí keď čakám návštevu chlapcov s klopáčikom :)

Ty Pali, ja sa ani nečudujem, že ti nikdá rodinná "kasa" nesedí. Ty si ponahadzuješ kdejaké fiktívne výdaje ako aj teraz...Čo to ? Aj mechanika treba živiť? Mechanik sa vždy uživil sám..A vôbec, nie je potrebnejší inde? Lebo to tvoje napísané lietadlo zatiaľ nedorazilo. Môže ešte tak maximálne nejakú údržbu na tvojom vrtuľníku spraviť, keď už ho chceš silou mocou do nákladov. A potom by sme ho asi mali vrátiť amíkom na novú základňu v Poľsku, aby ho nezháňali. :D

Ozaj, čo ti chlpáčiky závidia,? Čím si ich tak očaril? :)
očaril som ich tým že som im napísal že nebudú bezplatne užívať moje polia, tak "frčia", sedia vymýšľajú vtákoviny.
misoft
22.06.20,13:47
očaril som ich tým že som im napísal že nebudú bezplatne užívať moje polia, tak "frčia", sedia vymýšľajú vtákoviny.
Radšej sa ty pozri, či sú to ešte "tvoje" polia....
pavol54
22.06.20,16:33
očaril som ich tým že som im napísal že nebudú bezplatne užívať moje polia, tak "frčia", sedia vymýšľajú vtákoviny.
Radšej sa ty pozri, či sú to ešte "tvoje" polia....
dobytkár pracoval na plné obrátky - nestačil, (tie polia nie sú moje ale v nájme)
pavol54
22.06.20,16:45
To sa nám pestovateľom žije Pred týždňom som dostal ponuku na egyptské zemiaky, 0,3 eur /kg dnes po 0,15 franco cena rampa odberateľa. Sú zložené v Hamburgu 300 ton Chýba nám tu expert na obchod jarko. koľko asi stojí chladiarenský kamion Hamburg - Bratislava?
bettylou
22.06.20,19:27
babka - ježibabka
22.06.20,20:01
V demižóniku mätový sirup so slezovými kvietkami, už je fuč :D, v hrnci budúci teraz zaliaty medovkový so slezovými kvietkami.
vicktor
23.06.20,04:52
Dnes som sa prihlasil do zriedka pouzivanej mailovej schranky a nasiel som mesiace staru spravu:
Ahoj! Mam pro tebe velmi spatne zpravy. 14/10/2019 - v tento den jsem naboural vas operacni system a ziskal plny pristup k vasemu uctu ..... Heslo muzete zmenit, ano. Ale muj malware ho pokazde zachyti. Jak jsem to zvladl: Pouzil jsem zranitelnost v softwaru smerovace, ktery jste pouzivali pro pristup na internet. Jen jsem naboural tento router a umistil na nej svuj skodlivy kod. Kdyz jste byli online, muj trojan byl nainstalovan do OS zarizeni. Potom jsem udaje uplne zkopiroval z disku (mam cely vas adresar, historii prohlizecich stranek, vsechny soubory, telefonni cisla a adresy vsech vasich kontaktu). Myslim, ze 400 � je pro me ticho velmi, velmi mala castka. Krome toho jsem te spehoval tak dlouho, stravil jsem hodne casu! Moje penezenka BTC: 36LeCjA1X24aJ4LH8drkgRgUex3Xtg8SKn

Pri kopirovani sa stratilo to, ze text je zlozeny z roznych fontov (tucne, kurziva, podciarknute).
Co teraz? Co mi hrozi? Alebo si mozem z tej penazenky vybrat nejake bitcoiny?
Dáša_
23.06.20,05:39
Dnes som sa prihlasil do zriedka pouzivanej mailovej schranky a nasiel som mesiace staru spravu:
Ahoj! Mam pro tebe velmi spatne zpravy. 14/10/2019 - v tento den jsem naboural vas operacni system a ziskal plny pristup k vasemu uctu ..... Heslo muzete zmenit, ano. Ale muj malware ho pokazde zachyti. Jak jsem to zvladl: Pouzil jsem zranitelnost v softwaru smerovace, ktery jste pouzivali pro pristup na internet. Jen jsem naboural tento router a umistil na nej svuj skodlivy kod. Kdyz jste byli online, muj trojan byl nainstalovan do OS zarizeni. Potom jsem udaje uplne zkopiroval z disku (mam cely vas adresar, historii prohlizecich stranek, vsechny soubory, telefonni cisla a adresy vsech vasich kontaktu). Myslim, ze 400 � je pro me ticho velmi, velmi mala castka. Krome toho jsem te spehoval tak dlouho, stravil jsem hodne casu! Moje penezenka BTC: 36LeCjA1X24aJ4LH8drkgRgUex3Xtg8SKn

Pri kopirovani sa stratilo to, ze text je zlozeny z roznych fontov (tucne, kurziva, podciarknute).
Co teraz? Co mi hrozi? Alebo si mozem z tej penazenky vybrat nejake bitcoiny?

No ja som dostala už niekolko podobných mailov, naviac hovorili o sledovaní stránok pre dospelých a o natáčaní mňa pri sledovaní týchto stránok ..... Najvaic sa mi páčilo, že ma natáčajú napriek tomu, že nemám na počítači žiadnu kameru :D
buchač
23.06.20,05:44
No ja som dostala už niekolko podobných mailov,.....
Takýto mail snáď dostal každý, čiže aj ja. Schránka ich zvyčajne okamžite po prijatí zaradí medzi spamy...
kopretinka
23.06.20,06:11
Dnes som sa prihlasil do zriedka pouzivanej mailovej schranky a nasiel som mesiace staru spravu:
Ahoj! Mam pro tebe velmi spatne zpravy. 14/10/2019 - v tento den jsem naboural vas operacni system a ziskal plny pristup k vasemu uctu ..... Heslo muzete zmenit, ano. Ale muj malware ho pokazde zachyti. Jak jsem to zvladl: Pouzil jsem zranitelnost v softwaru smerovace, ktery jste pouzivali pro pristup na internet. Jen jsem naboural tento router a umistil na nej svuj skodlivy kod. Kdyz jste byli online, muj trojan byl nainstalovan do OS zarizeni. Potom jsem udaje uplne zkopiroval z disku (mam cely vas adresar, historii prohlizecich stranek, vsechny soubory, telefonni cisla a adresy vsech vasich kontaktu). Myslim, ze 400 � je pro me ticho velmi, velmi mala castka. Krome toho jsem te spehoval tak dlouho, stravil jsem hodne casu! Moje penezenka BTC: 36LeCjA1X24aJ4LH8drkgRgUex3Xtg8SKn

Pri kopirovani sa stratilo to, ze text je zlozeny z roznych fontov (tucne, kurziva, podciarknute).
Co teraz? Co mi hrozi? Alebo si mozem z tej penazenky vybrat nejake bitcoiny?

No ja som dostala už niekolko podobných mailov, naviac hovorili o sledovaní stránok pre dospelých a o natáčaní mňa pri sledovaní týchto stránok ..... Najvaic sa mi páčilo, že ma natáčajú napriek tomu, že nemám na počítači žiadnu kameru :D
Jaj,tak podstata je,že nemáš kameru a ja som myslela,že sa ohradíš,že ty na take stránky nechodíš :D
Dáša_
23.06.20,06:43
Dnes som sa prihlasil do zriedka pouzivanej mailovej schranky a nasiel som mesiace staru spravu:
Ahoj! Mam pro tebe velmi spatne zpravy. 14/10/2019 - v tento den jsem naboural vas operacni system a ziskal plny pristup k vasemu uctu ..... Heslo muzete zmenit, ano. Ale muj malware ho pokazde zachyti. Jak jsem to zvladl: Pouzil jsem zranitelnost v softwaru smerovace, ktery jste pouzivali pro pristup na internet. Jen jsem naboural tento router a umistil na nej svuj skodlivy kod. Kdyz jste byli online, muj trojan byl nainstalovan do OS zarizeni. Potom jsem udaje uplne zkopiroval z disku (mam cely vas adresar, historii prohlizecich stranek, vsechny soubory, telefonni cisla a adresy vsech vasich kontaktu). Myslim, ze 400 � je pro me ticho velmi, velmi mala castka. Krome toho jsem te spehoval tak dlouho, stravil jsem hodne casu! Moje penezenka BTC: 36LeCjA1X24aJ4LH8drkgRgUex3Xtg8SKn

Pri kopirovani sa stratilo to, ze text je zlozeny z roznych fontov (tucne, kurziva, podciarknute).
Co teraz? Co mi hrozi? Alebo si mozem z tej penazenky vybrat nejake bitcoiny?

No ja som dostala už niekolko podobných mailov, naviac hovorili o sledovaní stránok pre dospelých a o natáčaní mňa pri sledovaní týchto stránok ..... Najvaic sa mi páčilo, že ma natáčajú napriek tomu, že nemám na počítači žiadnu kameru :D
Jaj,tak podstata je,že nemáš kameru a ja som myslela,že sa ohradíš,že ty na take stránky nechodíš :D

To by som sa aj ohradila, ale asi by ste mi to neverili
kopretinka
23.06.20,06:47
Nie je podstatné,čo si o tebe kto mysli,to nie je tvoj problém,to je problem toho dotyčného.
Podstatné je tvoje svedomie. ;)
pavol54
23.06.20,06:59
Dnes som sa prihlasil do zriedka pouzivanej mailovej schranky a nasiel som mesiace staru spravu:
Ahoj! Mam pro tebe velmi spatne zpravy. 14/10/2019 - v tento den jsem naboural vas operacni system a ziskal plny pristup k vasemu uctu ..... Heslo muzete zmenit, ano. Ale muj malware ho pokazde zachyti. Jak jsem to zvladl: Pouzil jsem zranitelnost v softwaru smerovace, ktery jste pouzivali pro pristup na internet. Jen jsem naboural tento router a umistil na nej svuj skodlivy kod. Kdyz jste byli online, muj trojan byl nainstalovan do OS zarizeni. Potom jsem udaje uplne zkopiroval z disku (mam cely vas adresar, historii prohlizecich stranek, vsechny soubory, telefonni cisla a adresy vsech vasich kontaktu). Myslim, ze 400 � je pro me ticho velmi, velmi mala castka. Krome toho jsem te spehoval tak dlouho, stravil jsem hodne casu! Moje penezenka BTC: 36LeCjA1X24aJ4LH8drkgRgUex3Xtg8SKn

Pri kopirovani sa stratilo to, ze text je zlozeny z roznych fontov (tucne, kurziva, podciarknute).
Co teraz? Co mi hrozi? Alebo si mozem z tej penazenky vybrat nejake bitcoiny?

No ja som dostala už niekolko podobných mailov, naviac hovorili o sledovaní stránok pre dospelých a o natáčaní mňa pri sledovaní týchto stránok ..... Najvaic sa mi páčilo, že ma natáčajú napriek tomu, že nemám na počítači žiadnu kameru :D
Jaj,tak podstata je,že nemáš kameru a ja som myslela,že sa ohradíš,že ty na take stránky nechodíš :D

To by som sa aj ohradila, ale asi by ste mi to neverili
Dáška ale keď to náhodou zapneš, a budeš nadávať čo tam tie k..... robia zakryješ si oči rukou, tak to nie je pozeranie, keď zo zvedavosti trocha roztiahneš prsty, tak to len preto, aby si vedela na čo nadávaš :)
bettylou
23.06.20,08:00
nie tie k... , ale tí k..i :D:D
Dáša_
23.06.20,08:09
takto, povedzme si otvorene, keď je tvoj život, tvoj vzťah, ty a tvoj partner v poriadku, tak to ide aj bez barličiek v podobe pozerania sa na to, čo a ako robia iní. Lebo tam je to len o technike. V živote je to podľa mňa o inom. Ale každému podľa jeho chuti.
pavol54
23.06.20,08:42
Ja som len interpretoval výrok jednej svätuškárky, na moju otázku ako vie čo tam dávajú odpovedala: že si zakryla rukou oči a cez prsty chvíľu pozrela a potom vypla. Tak som sa schuti zasmial. Všetky filmy sú scenár, technika, ilúzia, a nastrihanie
misoft
23.06.20,09:03
............................... Sú zložené v Hamburgu 300 ton Chýba nám tu expert na obchod jarko. koľko asi stojí chladiarenský kamion Hamburg - Bratislava?
Šak sa dajú nájsť ceny na nete... či nie?
marjankaj
23.06.20,09:14
............................... Sú zložené v Hamburgu 300 ton Chýba nám tu expert na obchod jarko. koľko asi stojí chladiarenský kamion Hamburg - Bratislava?
Šak sa dajú nájsť ceny na nete... či nie?
A odkedy ty "kopeš" za jarka?:rolleyes: Prezliekol si kabát?:eek:
misoft
23.06.20,09:22
............................... Sú zložené v Hamburgu 300 ton Chýba nám tu expert na obchod jarko. koľko asi stojí chladiarenský kamion Hamburg - Bratislava?
Šak sa dajú nájsť ceny na nete... či nie?
A odkedy ty "kopeš" za jarka?:rolleyes: Prezliekol si kabát?:eek:
Ja nekopem - Palimu píšem, nech si hľadá. Jarko by hneď vykúzlil cenu za dopravu - buď (podľa neho) po taliansky "satarmo", alebo po kšeftársky - 20€/km + nájom auta 100€/ + vyťaženie 100€/t.
marjankaj
23.06.20,09:38
............................... Sú zložené v Hamburgu 300 ton Chýba nám tu expert na obchod jarko. koľko asi stojí chladiarenský kamion Hamburg - Bratislava?
Šak sa dajú nájsť ceny na nete... či nie?
A odkedy ty "kopeš" za jarka?:rolleyes: Prezliekol si kabát?:eek:
Ja nekopem - Palimu píšem, nech si hľadá. Jarko by hneď vykúzlil cenu za dopravu - buď (podľa neho) po taliansky "satarmo", alebo po kšeftársky - 20€/km + nájom auta 100€/ + vyťaženie 100€/t.
Pali to nepotrebuje.:cool: Len chcel vyskúšať jarka.
misoft
23.06.20,09:42
Jááááj.... tak to je iné.... potom by asi bola tá ponuka od Jarka, ako som napísal....:D:D:D
Šmejd zostáva furt šmejdom - bez ohľadu na počet čísel a ich kombinácie za nickom.
misoft
23.06.20,09:52
Pred cca rokom (necelým) si moja 3/4 aj fazuľka kúpili lokobežky :D. No a teraz? Ložiská v náboji vidlice - rozsypané. Ložiská v kolieskách - vytrepané. Zobral som bločky a hajde do obchodu, kde nakúpili.
A obchod? "A čo my s tým?" Ja reku - reklamácia - evidentne nekvaliné - buď opraviť, alebo vymeniť. A zo šéfa obchodu vyliezlo - "Veď predaj tých kolobežiek už skončil, nemáme ako opraviť, vymeniť (mimochodom Sportissimo)". vraj si to mám dať opraviť inde - ale kde? Špecializovaný obchod na bicyklové komponenty neopravuje. Jediné, čo mi predali - ložiská do hlavy vidlice (rozmerovo zhodné), ale do koliesok? Také malé nedržia.
Takže som bol nútený si ich objednať.
Ja sa len čudujem obchodu, že toto vypustil. Dal som podnet SOI - pre neprijatie reklamácie z dôvodu ukončenia predaja a výroby.
pavol54
23.06.20,09:55
............................... Sú zložené v Hamburgu 300 ton Chýba nám tu expert na obchod jarko. koľko asi stojí chladiarenský kamion Hamburg - Bratislava?
Šak sa dajú nájsť ceny na nete... či nie?
A odkedy ty "kopeš" za jarka?:rolleyes: Prezliekol si kabát?:eek:
Ja nekopem - Palimu píšem, nech si hľadá. Jarko by hneď vykúzlil cenu za dopravu - buď (podľa neho) po taliansky "satarmo", alebo po kšeftársky - 20€/km + nájom auta 100€/ + vyťaženie 100€/t.
Pali to nepotrebuje.:cool: Len chcel vyskúšať jarka.
Nechaj tak blava hamburg 1000 km nosnosť cca 25 ton x0,15= 3750 eur : 1000 km = 3,75 za km to už nepočítam cenu tovaru
misoft
23.06.20,09:58
Ja som prišiel k cca rovnakej cene - cca 3,8€/km. U Jarka by to bolo iné :D.
Pri tvojom výpočte (ak som sa nemýlil) by kilo krumplí bolo za 0,15€, k tomu si pridať maržu a bulharsku konštantu a predávať po 0,45€/kg - zarábaš ako malý boh 11250€-3750 = 7500€ zisk (bez odpočtov DPH a iného).
kopretinka
23.06.20,12:15
Hádajte,čo pozeral môj starý,keď som nebola doma?
........
.......
Staré české detektivky alebo vojenské dokumenty :D
marjankaj
23.06.20,12:29
Hádajte,čo pozeral môj starý,keď som nebola doma?
........
.......
Staré české detektivky alebo vojenské dokumenty :D
Pripravoval sa na tretiu svetovú? Byť tebou, tak si dávam bacha.:rolleyes:
pavol54
23.06.20,16:26
Ja som prišiel k cca rovnakej cene - cca 3,8€/km. U Jarka by to bolo iné :D.
Pri tvojom výpočte (ak som sa nemýlil) by kilo krumplí bolo za 0,15€, k tomu si pridať maržu a bulharsku konštantu a predávať po 0,45€/kg - zarábaš ako malý boh 11250€-3750 = 7500€ zisk (bez odpočtov DPH a iného).
Ty si to vôbec nepochopil čo je pointa. Tovar sa nakúpi u pestovateľa v Egypte, zaplatí sa preprava loďou do Hamburgu, z Hamburgu sa zaplatí do kamión do Bratislavy, cena na rampe u odberateľa je 0,15. Otázka za čo bol nakúpený u egyptského pestovateľa? Pod 0,4 sa predávajú dnes od pestovateľov reťazcom zemiaky prané nové slovenské. Kde ty žiješ.
Už keď sme pri tých megaziskoch, zabudol si do nákladov započítať náklady na distribúciu alebo si myslíš že tých 25 ton vyskáču konečnému spotrebiteľovi z 1250 kg begov samé?(vyložiť mať sklad, mať linku na prebalenie do vriec, mať dopravné prostriedky na rozvoz, pracovná sila čo tých 25 ton zmanipuluje)
bettylou
23.06.20,16:40
Ja som len interpretoval výrok jednej svätuškárky, na moju otázku ako vie čo tam dávajú odpovedala: že si zakryla rukou oči a cez prsty chvíľu pozrela a potom vypla. Tak som sa schuti zasmial. Všetky filmy sú scenár, technika, ilúzia, a nastrihanie

Mne sa taký Rocco páči, aj GBngy :D
bettylou
23.06.20,16:47
Pred cca rokom (necelým) si moja 3/4 aj fazuľka kúpili lokobežky :D. No a teraz? Ložiská v náboji vidlice - rozsypané. Ložiská v kolieskách - vytrepané. Zobral som bločky a hajde do obchodu, kde nakúpili.
A obchod? "A čo my s tým?" Ja reku - reklamácia - evidentne nekvaliné - buď opraviť, alebo vymeniť. A zo šéfa obchodu vyliezlo - "Veď predaj tých kolobežiek už skončil, nemáme ako opraviť, vymeniť (mimochodom Sportissimo)". vraj si to mám dať opraviť inde - ale kde? Špecializovaný obchod na bicyklové komponenty neopravuje. Jediné, čo mi predali - ložiská do hlavy vidlice (rozmerovo zhodné), ale do koliesok? Také malé nedržia.
Takže som bol nútený si ich objednať.
Ja sa len čudujem obchodu, že toto vypustil. Dal som podnet SOI - pre neprijatie reklamácie z dôvodu ukončenia predaja a výroby.

Nemali to poslať späť? Skončila výroba nie firma? Či aj firma? Lebo oni to len predávajú.

Sportisimo
činnosť podnikateľských, ekonomických a organizačných poradcov
(od: 21.06.2008)
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
(od: 21.06.2008)
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
misoft
23.06.20,19:51
betty - či skončila firma, či nevyrábajú, alebo niečo iné - to je vedľajšie - ide o postup predajcu, pretože s NIM je "uzatvorená" zmluva. Mali prijať reklamáciu a potom sa starať - buď to vrátiť (inak - pozrel som na miništítok - Made in China) - čo by asi nemali kam a ani ako a vrátiť prcahy, alebo zaistiť opravu. Neurobili ale nič!
Ak kúpiš napr. topánky - kam pôjdeš reklamovať? Do Talianska, do Číny? Nie - do OBCHODU.
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18
bettylou
23.06.20,19:52
kerý suchár ma omínuskoval, nach drží celibát :D
bettylou
23.06.20,19:53
betty - či skončila firma, či nevyrábajú, alebo niečo iné - to je vedľajšie - ide o postup predajcu, pretože s NIM je "uzatvorená" zmluva. Mali prijať reklamáciu a potom sa starať - buď to vrátiť (inak - pozrel som na miništítok - Made in China) - čo by asi nemali kam a ani ako a vrátiť prcahy, alebo zaistiť opravu. Neurobili ale nič!
Ak kúpiš napr. topánky - kam pôjdeš reklamovať? Do Talianska, do Číny? Nie - do OBCHODU.

Presne tak, oni si to mali uplatňovať u dodávateľa a tebe v takom prípade vrátiť prachy. Asi chcú reklamu ..
misoft
23.06.20,19:56
No - reklamu asi nem´budú mať lichotivú.... teraz som pozrel na bloček - kúpené 19.7.2019.
Takže asi budú mať čo vysvetľovať SOI.
bettylou
23.06.20,20:22
Treba sľúbiť už pri reklamácii, zvyknú ustúpiť. Ale aj tak je to čudné, že im to stojí za to. A to teraz poriešiš reklamáciu cez šoiku, či nechávaš na svoje triko?
bettylou
23.06.20,20:29
[QUOTE="misoft"]betty - či skončila firma, či nevyrábajú, alebo niečo iné - to je vedľajšie - ide o postup predajcu, pretože s NIM je "uzatvorená" zmluva. Mali prijať reklamáciu a potom sa starať - buď to vrátiť (inak - pozrel som na miništítok - Made in China) - čo by asi nemali kam a ani ako a vrátiť prcahy, alebo zaistiť opravu. Neurobili ale nič!
Ak kúpiš napr. topánky - kam pôjdeš reklamovať? Do Talianska, do Číny? Nie - do OBCHODU.
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18[/Q

Reklamuješ tam, kde si kúpil. Vypíšeš reklamačný protokol, kde popíšeš vadu. Predajca rozhodne, podľa svojej obchodnej politiky, či ti vymení tovar kus za kus alebo vráti peniaze (tovar sa nedá z rozličných dôvodov opraviť), alebo objedná nd a opravu. Ak závada nespĺňa podmienky reklamačného poriadku, má právo reklamáciu odmietnuť.
kopretinka
24.06.20,03:32
Ten obchod je zodpovedný 2 roky,hento ťa dobre ototo.
lujza.j
24.06.20,10:46
Som rada,ze tato republika nema ine problemy... akoó kto a na kolko % pajcol diplomovku a zas interupcie....(:
misoft
24.06.20,13:36
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18[/Q

Reklamuješ tam, kde si kúpil. Vypíšeš reklamačný protokol, kde popíšeš vadu. Predajca rozhodne, podľa svojej obchodnej politiky, či ti vymení tovar kus za kus alebo vráti peniaze (tovar sa nedá z rozličných dôvodov opraviť), alebo objedná nd a opravu. Ak závada nespĺňa podmienky reklamačného poriadku, má právo reklamáciu odmietnuť.
Betty - to všetko viem - lenže v obchode po (akože) otázke "A čo my s tým" a po ich tej "odbornej rade", aby som si to dal opraviť inde som sa mohol rozprávať akurát s dverami - ignorácia.
Kvaka
24.06.20,14:54
Z koncepcie ďalšieho rozvoja vš z roku 2000!!!, citujem:
Vysoké školstvo na Slovensku v 21. storočí stojí na nasledujúcich zásadách (je tam 7 bodov):
1. Rozvoj poznania prostredníctvom výskumu a vývoja je jednou zo základných funkcií vysokého školstva.

Na prvom mieste teda pred 20 rokmi bol tento bod. Sa pýtam, koľko rokov je toto nevyriešený problém? Namiesto toho sa riešili kadejaké súkromné vš so študentami plagiátormi.
Skutočne vzdelaní ľudia sa zväčša už v hroboch obracajú.
bettylou
24.06.20,19:40
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18[/Q

Reklamuješ tam, kde si kúpil. Vypíšeš reklamačný protokol, kde popíšeš vadu. Predajca rozhodne, podľa svojej obchodnej politiky, či ti vymení tovar kus za kus alebo vráti peniaze (tovar sa nedá z rozličných dôvodov opraviť), alebo objedná nd a opravu. Ak závada nespĺňa podmienky reklamačného poriadku, má právo reklamáciu odmietnuť.
Betty - to všetko viem - lenže v obchode po (akože) otázke "A čo my s tým" a po ich tej "odbornej rade", aby som si to dal opraviť inde som sa mohol rozprávať akurát s dverami - ignorácia.

"Čo ja s tým?" tu si to berte a dajte mi späť moje peniaze.
ste mi dali nefunkčný tovar. ja som vám zaplatila za tovar, ktorý môžem používať.
Prečo si mám ja opravovať tovar, čo kúpim? Vy si tiež kúpite práčku a si ju opravujete?. Mate moje peniaze, tak mi dajte tovar, ktorý ste mi nablokovali. Mňa nezaujíma, ako si to zariadite.
bettylou
24.06.20,19:41
Som rada,ze tato republika nema ine problemy... akoó kto a na kolko % pajcol diplomovku a zas interupcie....(:t

Lui, MÁ. Ide sa predsa upravovať rodinné právo a zmeny pre neúplné rodiny. :D Z nadhodených tém si odvodíš výšku príjmov do republiky, ktoré sa budú rozdeľovať.

Sa boja vyjsť s farbou von. Pretože s najvyššou pravdepodobnosťou nám zase naši silnejší kapitalistickí bratia zablokovali všetky dostupné možnosti prosperity. Všetky vlády si v tomto prípade určili najvyššiu prioritu pracovať spločne aj s opozíciou všetkými silami na tom, nájsť ďalšie možnosti prosperity inde za každú cenu. Modifikovať pôvodné zámery a umiestňovať ich do na to vytvorených alternatív, aj s iným algoritmom generácie zisku. Zamerať sa ich na rýchle a efektívne zabehnutie a vytvárať ďalšie efektívne direkcie,pre svoje aktivity napriek pozícii vyradeného hráča. Okrem našich vlád. Naši yebnú flintu do žita, podhodia sa Monarchii, Bruselu, Amerike a pod. A serú ony zvysoka na svoju republiku aj jej prosperitu len, aby ničím neurazili "dobrodincov" a dostali ohryzené kosti, prípadne podradnejšie využitie v plánoch EU, čo zvyčajne končí na pi.. pre slovákov. A to od čias Cyrila a Metoda, či kedy sme sa tu vlastne objavili. Témy preberané v parlamente, ktorými na dlho zabavia občanov,odpútajú pozornosť od bašovačky v republike a tí psychologicky zdatnejší si zdvihnú preferencie. Národ podľa vzoru v priamom prenose poctivo napodobňuje, čo vidí a počuje a krásne prenesie odraz až do svojich životov. Kde model správania preberá aj mladá generácia. Keby sa s tým aspoň zakopali pod čiernu zem a vyliezli o 4 roky, by sa po nich nikto tak nekriticky neopičil. Hore by stačilo posielať len tie výsledky, čo dohodli, aby si t Bjuty a spol., čo majú nárok mohli odkontrolovať. :D By 100% stúpla mentálna úroveň občanov, keby v prenosoch riešili prosperitu. Ale to by niekomu vonku strašne vadilo. Občania chcú sledovať, tak sledujú. Toľko oslavované vytváranie pozitívneho podnikateľského prostredia ... páni podnikatelia a živnostníci, ako ste spokojní s napredovaním? Pri slove korona a kríza, by práve PP malo byť na programe parlamentu každý deň. Nie. Radšej potom s plnu hubou výhovoriek chytať vola za chvost, nie za rohy. Ako vždy poslední.
Kontroverzne v dobe voľného šírenia informácií ("voľného":D) sa prepadáme do doby temna. Ak vás to poteší, spolu so všetkými ostatnými. Na rozdiel od stredoveku sa zvolila taktika overloadu informácií, kde výpovedná hodnota informácií sa dá rýchlo a ľahko zmeniť z plus na mínus.:D Zosilniť alebo pritlmiť ich závažnosť a celkový dopad pre život. Rozšíriť podľa potreby buď celoplošne alebo účelovo. Súčasne si nimi sa ako protiklad vytvárajú a šíria dezinformácie. Táto virtuálna ilúzia, prepletená s realitou, mätie ľudí, lebo hoci princíp informovania je ten istý, prísun nevyžiadaných informácií je nepretržitý. Fenoménom je, mienka k nejasnej info, ktorú je potrebné nekriticky zdieľať s ostatnými. Tentokrát si to platí každý sám, VR sa stáva osobnou súčasťou človeka, na ktorú sa takmer každý veľmi silne naviazal. :D Prepojil s ňou podľa svojho uváženia i donútený okolnosťami svoj súkromný a pracovný život, domácnosť....Bežný človek nevníma celý rozsah prepojenia seba a inteligentnej elektroniky.Vo vysoko vyspelých zónach život človeka závisí od prírody a od umelej inteligencie. Nastáva stav že kompletná likvidácia umelej inteligencie zlikviduje aj ľudí, čo tam žili. Výpadok produkcie a prípadné presídlenie negatívne ovplyvní ostatné územia fungujúce pomocou UI. Siete a UI sú na vzostupe odhadované riziko kolapsu siete je takmer nulové - zatiaľ. Schopnosť človeka prežiť mimo nej sa znižuje, a je daná postupnou zmenou viacerých faktorov. Husársky kúsok sa podaril vývojárom smartfonov. Ľudia sú hračkou už niekoľko rokov tak očarení a to, že sa ho čo i len ne chvíľu mali vzdať mnohým spôsobuje utrpenie (podráždenosť, nervozitu,zmeny tlaku, tepu, dýchania, stavy paniky). V jeho blízkosti, sú pokojnejší aj keď nič s mobilom nerobia. Dakto máte tušenie prečo mobil vypína racionálne myslenie a mení mobil z vášho "nechávam doma" na pohyb ruky, ktorým ho beriete so sebou kdekoľvek.?
bettylou
24.06.20,19:50
Z koncepcie ďalšieho rozvoja vš z roku 2000!!!, citujem:
Vysoké školstvo na Slovensku v 21. storočí stojí na nasledujúcich zásadách (je tam 7 bodov):
1. Rozvoj poznania prostredníctvom výskumu a vývoja je jednou zo základných funkcií vysokého školstva.

Na prvom mieste teda pred 20 rokmi bol tento bod. Sa pýtam, koľko rokov je toto nevyriešený problém? Namiesto toho sa riešili kadejaké súkromné vš so študentami plagiátormi.
Skutočne vzdelaní ľudia sa zväčša už v hroboch obracajú.

Súkromné školy sa neriešili, ani plagiátorov. Súkromné školy si dravým marketingom robili zadarmo negatívnu reklamu štýlovo prezentovanú jednou z našich vlád.
Čo v ich prípade malo absolútne pozitívny vplyv na naplnenie študijných odborov súkromných VŠ, štúdiachtivými solventnými mladými ľuďmi, čo pochopili, kde sa majú vzdelávať na úrovni a kde sa následne so svojím titulom uplatnia.
pavol54
25.06.20,02:08
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18[/Q

Reklamuješ tam, kde si kúpil. Vypíšeš reklamačný protokol, kde popíšeš vadu. Predajca rozhodne, podľa svojej obchodnej politiky, či ti vymení tovar kus za kus alebo vráti peniaze (tovar sa nedá z rozličných dôvodov opraviť), alebo objedná nd a opravu. Ak závada nespĺňa podmienky reklamačného poriadku, má právo reklamáciu odmietnuť.
Betty - to všetko viem - lenže v obchode po (akože) otázke "A čo my s tým" a po ich tej "odbornej rade", aby som si to dal opraviť inde som sa mohol rozprávať akurát s dverami - ignorácia.

rovno poviem: ste mi dali nefunkčný tovar. ja som vám zaplatila za tovar, ktorý môžem používať. Vy ste mi ho nedali. Toto nefunguje, nemôžem ho používať. Tak mi buď vráťte peniaze, alebo mi dajte druhú kolobežku.
Nič si nebudem opravovať, ja som zaplatila za funkčný tovar. Vy ste mi ho nedali. Toto je váš tovar, ktorý nefunguje. Musíš pekne nahlas nie krikom vysvetliť, niektorí majú dlhé vedenie.
nehovoriť ale písať
bettylou
25.06.20,05:36
Pali, ty píš. Ja pôjdem osobne, lebo tak mám možnosť hneď spísať reklamačný protokol, prípadne vziať so sebou nový kus, alebo peniaze Každý podľa svojho gusta
buchač
25.06.20,06:11
Pred cca rokom (necelým) si moja 3/4 ...
Ja sa len čudujem ....

Každý podľa svojho gusta

Ja sa skôr čudujem, že stará korytnačka sa potrebuje kolobežkovať...
:D :D :D
Ale šak každý podľa svojho gusta...;)
BXLmiami
25.06.20,07:01
Zrejme jej to na kolobežke či bicykli ide lepšie ako na nohách.Nie je jediná.
sito
25.06.20,07:47
To prvé, nie mne, nám. Padla posledná bašta, Medzilaborce. A stúpame, teda stĺpec nakazených. Včera osemnásť, dnes dvadsaťtri! Čo na to šašovič? Rúška asi nestačia, či?
sito
25.06.20,09:00
To prvé, nie mne, nám. Padla posledná bašta, Medzilaborce. A stúpame, teda stĺpec nakazených. Včera osemnásť, dnes dvadsaťtri! Čo na to šašovič? Rúška asi nestačia, či?

Nechceš si založiť inú tému na tieto nezmysly? pls :cool:


:eek: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjxjZ6t2pzqAhXcQEEAHZ44BqUQFjAAegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3
mari2x
25.06.20,09:08
Som rada,ze tato republika nema ine problemy... akoó kto a na kolko % pajcol diplomovku a zas interupcie....(:t

Lui, MÁ. Ide sa predsa upravovať rodinné právo a zmeny pre neúplné rodiny. :D Z nadhodených tém si odvodíš výšku príjmov do republiky, ktoré sa budú rozdeľovať.

Sa boja vyjsť s farbou von. Pretože s najvyššou pravdepodobnosťou nám zase naši silnejší kapitalistickí bratia zablokovali všetky dostupné možnosti prosperity. Všetky vlády si v tomto prípade určili najvyššiu prioritu pracovať spločne aj s opozíciou všetkými silami na tom, nájsť ďalšie možnosti prosperity inde za každú cenu. Modifikovať pôvodné zámery a umiestňovať ich do na to vytvorených alternatív, aj s iným algoritmom generácie zisku. Zamerať sa ich na rýchle a efektívne zabehnutie a vytvárať ďalšie efektívne direkcie,pre svoje aktivity napriek pozícii vyradeného hráča. Okrem našich vlád. Naši yebnú flintu do žita, podhodia sa Monarchii, Bruselu, Amerike a pod. A serú ony zvysoka na svoju republiku aj jej prosperitu len, aby ničím neurazili "dobrodincov" a dostali ohryzené kosti, prípadne podradnejšie využitie v plánoch EU, čo zvyčajne končí na pi.. pre slovákov. A to od čias Cyrila a Metoda, či kedy sme sa tu vlastne objavili. Témy preberané v parlamente, ktorými na dlho zabavia občanov,odpútajú pozornosť od bašovačky v republike a tí psychologicky zdatnejší si zdvihnú preferencie. Národ podľa vzoru v priamom prenose poctivo napodobňuje, čo vidí a počuje a krásne prenesie odraz až do svojich životov. Kde model správania preberá aj mladá generácia. Keby sa s tým aspoň zakopali pod čiernu zem a vyliezli o 4 roky, by sa po nich nikto tak nekriticky neopičil. Hore by stačilo posielať len tie výsledky, čo dohodli, aby si t Bjuty a spol., čo majú nárok mohli odkontrolovať. :D By 100% stúpla mentálna úroveň občanov, keby v prenosoch riešili prosperitu. Ale to by niekomu vonku strašne vadilo. Občania chcú sledovať, tak sledujú. Toľko oslavované vytváranie pozitívneho podnikateľského prostredia ... páni podnikatelia a živnostníci, ako ste spokojní s napredovaním? Pri slove korona a kríza, by práve PP malo byť na programe parlamentu každý deň. Nie. Radšej potom s plnu hubou výhovoriek chytať vola za chvost, nie za rohy. Ako vždy poslední.
Kontroverzne v dobe voľného šírenia informácií ("voľného":D) sa prepadáme do doby temna. Ak vás to poteší, spolu so všetkými ostatnými. Na rozdiel od stredoveku sa zvolila taktika overloadu informácií, kde výpovedná hodnota informácií sa dá rýchlo a ľahko zmeniť z plus na mínus.:D Zosilniť alebo pritlmiť ich závažnosť a celkový dopad pre život. Rozšíriť podľa potreby buď celoplošne alebo účelovo. Súčasne si nimi sa ako protiklad vytvárajú a šíria dezinformácie. Táto virtuálna ilúzia, prepletená s realitou, mätie ľudí, lebo hoci princíp informovania je ten istý, prísun nevyžiadaných informácií je nepretržitý. Fenoménom je, mienka k nejasnej info, ktorú je potrebné nekriticky zdieľať s ostatnými. Tentokrát si to platí každý sám, VR sa stáva osobnou súčasťou človeka, na ktorú sa takmer každý veľmi silne naviazal. :D Prepojil s ňou podľa svojho uváženia i donútený okolnosťami svoj súkromný a pracovný život, domácnosť....Bežný človek nevníma celý rozsah prepojenia seba a inteligentnej elektroniky.Vo vysoko vyspelých zónach život človeka závisí od prírody a od umelej inteligencie. Nastáva stav že kompletná likvidácia umelej inteligencie zlikviduje aj ľudí, čo tam žili. Výpadok produkcie a prípadné presídlenie negatívne ovplyvní ostatné územia fungujúce pomocou UI. Siete a UI sú na vzostupe odhadované riziko kolapsu siete je takmer nulové - zatiaľ. Schopnosť človeka prežiť mimo nej sa znižuje, a je daná postupnou zmenou viacerých faktorov. Husársky kúsok sa podaril vývojárom smartfonov. Ľudia sú hračkou už niekoľko rokov tak očarení a to, že sa ho čo i len ne chvíľu mali vzdať mnohým spôsobuje utrpenie (podráždenosť, nervozitu,zmeny tlaku, tepu, dýchania, stavy paniky). V jeho blízkosti, sú pokojnejší aj keď nič s mobilom nerobia. Dakto máte tušenie prečo mobil vypína racionálne myslenie a mení mobil z vášho "nechávam doma" na pohyb ruky, ktorým ho beriete so sebou kdekoľvek.?


Som rada,ze tato republika nema ine problemy... akoó kto a na kolko % pajcol diplomovku a zas interupcie....(:t

Lui, MÁ. Ide sa predsa upravovať rodinné právo a zmeny pre neúplné rodiny. :D Z nadhodených tém si odvodíš výšku príjmov do republiky, ktoré sa budú rozdeľovať.

Sa boja vyjsť s farbou von. Pretože s najvyššou pravdepodobnosťou nám zase naši silnejší kapitalistickí bratia zablokovali všetky dostupné možnosti prosperity. Všetky vlády si v tomto prípade určili najvyššiu prioritu pracovať spločne aj s opozíciou všetkými silami na tom, nájsť ďalšie možnosti prosperity inde za každú cenu. Modifikovať pôvodné zámery a umiestňovať ich do na to vytvorených alternatív, aj s iným algoritmom generácie zisku. Zamerať sa ich na rýchle a efektívne zabehnutie a vytvárať ďalšie efektívne direkcie,pre svoje aktivity napriek pozícii vyradeného hráča. Okrem našich vlád. Naši yebnú flintu do žita, podhodia sa Monarchii, Bruselu, Amerike a pod. A serú ony zvysoka na svoju republiku aj jej prosperitu len, aby ničím neurazili "dobrodincov" a dostali ohryzené kosti, prípadne podradnejšie využitie v plánoch EU, čo zvyčajne končí na pi.. pre slovákov. A to od čias Cyrila a Metoda, či kedy sme sa tu vlastne objavili. Témy preberané v parlamente, ktorými na dlho zabavia občanov,odpútajú pozornosť od bašovačky v republike a tí psychologicky zdatnejší si zdvihnú preferencie. Národ podľa vzoru v priamom prenose poctivo napodobňuje, čo vidí a počuje a krásne prenesie odraz až do svojich životov. Kde model správania preberá aj mladá generácia. Keby sa s tým aspoň zakopali pod čiernu zem a vyliezli o 4 roky, by sa po nich nikto tak nekriticky neopičil. Hore by stačilo posielať len tie výsledky, čo dohodli, aby si t Bjuty a spol., čo majú nárok mohli odkontrolovať. :D By 100% stúpla mentálna úroveň občanov, keby v prenosoch riešili prosperitu. Ale to by niekomu vonku strašne vadilo. Občania chcú sledovať, tak sledujú. Toľko oslavované vytváranie pozitívneho podnikateľského prostredia ... páni podnikatelia a živnostníci, ako ste spokojní s napredovaním? Pri slove korona a kríza, by práve PP malo byť na programe parlamentu každý deň. Nie. Radšej potom s plnu hubou výhovoriek chytať vola za chvost, nie za rohy. Ako vždy poslední.
Kontroverzne v dobe voľného šírenia informácií ("voľného":D) sa prepadáme do doby temna. Ak vás to poteší, spolu so všetkými ostatnými. Na rozdiel od stredoveku sa zvolila taktika overloadu informácií, kde výpovedná hodnota informácií sa dá rýchlo a ľahko zmeniť z plus na mínus.:D Zosilniť alebo pritlmiť ich závažnosť a celkový dopad pre život. Rozšíriť podľa potreby buď celoplošne alebo účelovo. Súčasne si nimi sa ako protiklad vytvárajú a šíria dezinformácie. Táto virtuálna ilúzia, prepletená s realitou, mätie ľudí, lebo hoci princíp informovania je ten istý, prísun nevyžiadaných informácií je nepretržitý. Fenoménom je, mienka k nejasnej info, ktorú je potrebné nekriticky zdieľať s ostatnými. Tentokrát si to platí každý sám, VR sa stáva osobnou súčasťou človeka, na ktorú sa takmer každý veľmi silne naviazal. :D Prepojil s ňou podľa svojho uváženia i donútený okolnosťami svoj súkromný a pracovný život, domácnosť....Bežný človek nevníma celý rozsah prepojenia seba a inteligentnej elektroniky.Vo vysoko vyspelých zónach život človeka závisí od prírody a od umelej inteligencie. Nastáva stav že kompletná likvidácia umelej inteligencie zlikviduje aj ľudí, čo tam žili. Výpadok produkcie a prípadné presídlenie negatívne ovplyvní ostatné územia fungujúce pomocou UI. Siete a UI sú na vzostupe odhadované riziko kolapsu siete je takmer nulové - zatiaľ. Schopnosť človeka prežiť mimo nej sa znižuje, a je daná postupnou zmenou viacerých faktorov. Husársky kúsok sa podaril vývojárom smartfonov. Ľudia sú hračkou už niekoľko rokov tak očarení a to, že sa ho čo i len ne chvíľu mali vzdať mnohým spôsobuje utrpenie (podráždenosť, nervozitu,zmeny tlaku, tepu, dýchania, stavy paniky). V jeho blízkosti, sú pokojnejší aj keď nič s mobilom nerobia. Dakto máte tušenie prečo mobil vypína racionálne myslenie a mení mobil z vášho "nechávam doma" na pohyb ruky, ktorým ho beriete so sebou kdekoľvek.?


Máš to aj pekné

aj DLHÉ.
bettylou
25.06.20,09:47
To prvé, nie mne, nám. Padla posledná bašta, Medzilaborce. A stúpame, teda stĺpec nakazených. Včera osemnásť, dnes dvadsaťtri! Čo na to šašovič? Rúška asi nestačia, či?

Nechceš si založiť inú tému na tieto nezmysly? pls :cool:


:eek: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjxjZ6t2pzqAhXcQEEAHZ44BqUQFjAAegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3

Ma to zaujíma asi tak, ako lanský sneh. :)
To je presne ten typ informácií, vhodných na masovú manipuláciu. Virtuálna realita. Ako skutočnosť sa to brať nedá, lebo...
A zábavné to tiež nie je.. Tak čo s tým? Cieľová skupina sú maníci, čo majú radi horory a že ich nie je málo. :D:D:D
bettylou
25.06.20,09:49
Marix2

ta dobre, že si len 2x skopíroval, už to budem teraz zbytočne skracovať. A čo hovoríš na to vytváranie podnikat. prostr? Dobre im to zatiaľ ide, či ani nie?
buchač
25.06.20,10:31
buchi, nazdar. ne sú všetci suchári jak ty :D
....hehehehe...ja mám auto. ;)

Po horách by to na kolobežke išlo (hlavne hore kopcom) asi ťažko...dole kopcom by to asi jeden ťažko ubrzdil.
...a po meste sa drbať na hentej onačine ? Nejak v mojom prípade nehrozí.
marjankaj
25.06.20,10:42
Máš to aj pekné

aj DLHÉ.
Aj ty by si chcel také?:D
sito
25.06.20,10:55
To prvé, nie mne, nám. Padla posledná bašta, Medzilaborce. A stúpame, teda stĺpec nakazených. Včera osemnásť, dnes dvadsaťtri! Čo na to šašovič? Rúška asi nestačia, či?

Nechceš si založiť inú tému na tieto nezmysly? pls :cool:


:eek: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjxjZ6t2pzqAhXcQEEAHZ44BqUQFjAAegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3

Ma to zaujíma asi tak, ako lanský sneh. :)
To je presne ten typ informácií, vhodných na masovú manipuláciu. Virtuálna realita. Ako skutočnosť sa to brať nedá, lebo...
A zábavné to tiež nie je.. Tak čo s tým? Cieľová skupina sú maníci, čo majú radi horory a že ich nie je málo. :D:D:D

:D ... no mňa tiež. Ale, ten jarný sa roztopil a toho na jeseň, zimného bolo ako maku, vlčieho?

"Ako skutočnosť sa to brať nedá, lebo..." Čo na Teba šašovič? Alebo Mikas s Tebou pomyká? Zobuďte sa pani ... svet sa baví, ale kedy sa zbaví ...

Vraj " smrť nechodí po horách, po ľuďoch " Žeby? :D
buchač
25.06.20,13:54
misoft
25.06.20,13:56
sito
25.06.20,17:40
ŠOK! Šéf parlamentu Boris Kollár má ĎALŠIE DIEŤA: Otvorená SPOVEĎ mamičky Miriam!
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/sok-boris-kollar-ma-dalsie-dieta-otvorena-spoved-cerstvej-mamicky-miriam?utm_source=fbINTERN&utm_medium=p1d&utm_campaign=fanpageP1d&fbclid=IwAR0K4Fc9pZwWoCK64z4RZLv_WtTMcmw6yaWPgazJ0 OqXzqAePOMusaHsbF4

No a čo? Však je kolár. Kade koluje, tade pracuje, deti produkuje. Nemôže on opustiť koryto, prišiel by o dobré rito. Šašovič ho podrží, vláda štyri roky vydrží. Vydrží? :D
mari2x
25.06.20,18:28
Marix2

ta dobre, že si len 2x skopíroval, už to budem teraz zbytočne skracovať. A čo hovoríš na to vytváranie podnikat. prostr? Dobre im to zatiaľ ide, či ani nie?

DLHÉ - asi sa na mňa nalepil štýl vyjadrovania prenosov z parlamentu..:D :

Podnikateľslé prostredie je OK
=
zákony treba / stačí :
prečítať
pochopiť / nebrblať
použiť.
Tam starosti nemám.

PS
A iba dúfam , že (do 5 pracovných dní t.j. do piatku) na druhý raz predseda súdu pochopí , čo píšem.
pavol54
25.06.20,18:38
Pali, ty píš. Ja pôjdem osobne, lebo tak mám možnosť hneď spísať reklamačný protokol, prípadne vziať so sebou nový kus, alebo peniaze Každý podľa svojho gusta
U mňa ešte nikto nič hovoreným slovom nevyriešil. Problém môže byť subjektívny alebo objektívny, ťažko posudzovať hovorenú argumentáciu podľa noriem a zákonov, a je dosť možné že si ju sťažovateľ ani nezapamätá. No ani ja osobne sa nepokúšam nič riešiť ústne lebo "Co je psáno to je dáno"
buchač
25.06.20,19:28
bjuty...a kdeže si ?
Čo povieš na postoj tvojho miláááášika ?

https://domov.sme.sk/c/22433136/matovic-je-ku-kollarovi-pri-diplomovke-zhovievavy.html?ref=njctse
misoft
25.06.20,19:43
Ja sa skôr čudujem, že stará korytnačka sa potrebuje kolobežkovať...
:D :D :D
Ale šak každý podľa svojho gusta...;)
Načo by drala nohy a podošvy, keď kolieska sa lepšie kotúľajú :D:D:D
bettylou
25.06.20,22:26
EP - hlasovanie BLM a ALM,

cit: Okrem Milana Uhríka hlasovali takmer všetci slovenskí europoslanci za uznesenie, ktorým hovoria, že "Na čiernych životoch záleží", odmietli ale hlasovať za vetu "Na všetkých životoch záleží"..
Ma vystrie: Naši liberálni experti sa práve odhlasovali za mŕtvych. :D:D:D A s nimi aj nás. A ak sa cigoši nezačnú živiť sami, tak aj ich. Kua kto by bol povedal, že práve liberáli vyriešia otázku romacku otázku. :D.
Našťastie ich ostatní prehlasovali. Ale inak nemajú chybu, či?
BXLmiami
26.06.20,05:22
Preletela som noviny-no teda,zabudli povedať že ich všetky píše Shooty :-)))
BXLmiami
26.06.20,05:23
EP - hlasovanie BLM a ALM,

cit: Okrem Milana Uhríka hlasovali takmer všetci slovenskí europoslanci za uznesenie, ktorým hovoria, že "Na čiernych životoch záleží", odmietli ale hlasovať za vetu "Na všetkých životoch záleží"..
Ma vystre: Vyzerá, že naši liberálni experti sa práve odhlasovali za mŕtvych. :D:D:D A s nimi aj nás. A ak sa cigoši nezačnú živiť sami, tak aj ich. Kua kto by bol povedal, že práve liberáli vyriešia otázku romacku otázku. :D.

Už je to tu. Záverečná! (zóna A)
To máme za to,že si tú nami volenú pakáž v Bruseli nepodáme.
bettylou
26.06.20,06:00
Pali, nemôžem ja ti splniť tvoje želanie, už si zabudol, že ja nevolím? Ale čo má voľba smeru s liberálmi v bruseli? Vysvetli
bjuty smis
26.06.20,06:30
bjuty...a kdeže si ?
Čo povieš na postoj tvojho miláááášika ?

https://domov.sme.sk/c/22433136/matovic-je-ku-kollarovi-pri-diplomovke-zhovievavy.html?ref=njctse


ja som snáď volil kollára ? čo viem, tak iba ty a lujza....
tak sa teda vyjadrite...

aj keď ti moc neverím a tipujem, že si volil harabína :)
buchač
26.06.20,06:38
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
buchač
26.06.20,06:51



Nedávno sa jeden odborník (na úrovni ženy z domácnosti) vyjadril : Včera 22:15 misoft: To je prd... môže sa stať, že za kWh nebude 0,47 euro;, ale 47 euro;. Len potom sa budeme ... smiať Keby nebol lenivý, tak by sa pozrel - na PXE bola včera tehla 46,42 euro / MWh t. j. tisíckrát menej ako píše klebetník , (a URSO tam nemá dosah) Keby nebol lenivý a pozrel sa do fa za EE za svoju domácnosť, tak by zistil, že má 1 kWh do 0,16 euro / kWh = trikrát menej ako píše smejúci sa klebetník Nerozumiem, ako mi za totok mohol dať niekto neužitočné, lebo polla mňa je užitočné , ak upozorním , že niekto verejne - klame (0,47 €/kWh) - tára (o pražskej burze , naviazanej na nemeckú) 47 € / kWh Misoft kritizuje debatu o zrušení URSO. A pritom smerák na URSO vydal v 2009 pre Misoftovho talianskeho kamaráta 9 kusov rozhodnutí (iba na východe ! ) o FWE ( do 1 MW ) a dovolil mu : - preprať okolo 100 000 000 € - "primeraný zisk" okolo 50 000 000 € za 15 rokov - získať zmluvu na výkup EE do 2024 po 161 € / MWh keď sa teraz predáva v Prahe pod 50 € / MWh



Oki...a teraz prelož..
bjuty smis
26.06.20,06:55
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
nie je žiadny mimoriadny odborník, len mal zmanipulované stádo sudcov, čo ťažili z tej " spolupráce "
tak teda čo s
tým kollárom ? ked sa už mňa pýtaš ....

ja som ho teda nevolil ani náhodou...ale ked vám, jeho voličom nevadilo, že je to mafián, kurevník a vekslák, určite vám nebude vadiť takáto drobnosť

môj názor je, že matovič by sa mal ovela jasnejšie a tvrdšie vyjadriť, že by mal kollár odstúpiť
určite by vládu neopustii..

ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...
misoft
26.06.20,07:17
Hmmmm.... piatok27 - ktorýže to je? Zase premenovaný TROLL.

Pre TROLLa piatok

A pritom smerák na URSO vydal v 2009 pre Misoftovho talianskeho kamaráta 9 kusov rozhodnutí (iba na východe ! ) o FWE ( do 1 MW ) a dovolil mu :
- preprať okolo 100 000 000 euro
- primeraný zisk okolo 50 000 000 euro za 15 rokov
- získať zmluvu na výkup EE do 2024 po 161 euro / MWh
Si na hlavu padnutý! Mal si si pod starým nickom prečítať, že som nikdy neveril Hranatému, ani Matelkovi, Šulínovi, multioteckovi...

Len si pindaj - trapoško zadubený, S M R A D na Porade!
misoft
26.06.20,07:30
Na rozdiel od teba - di-li-no - ja som elektrikár. Ty si len ukecaný bezcenný odpad našej spoločnosti, ktorý nedopatrením má prístup na internet.
Doplnenie:
A tu si sa sám odhalil:
https://www.porada.sk/t322896-ako-mam-ukoncit-pracovny-pomer-s-pani-ktora-pije-na-pracovisku.html
a to som za týždeň dostal (teda boli 3 NEPLATNÉ pokusy dať mi ) hrubé porušenie PD.
Za mesiac ich bolo spolu 5.
Tak som odišiel na dohodu.
marjankaj
26.06.20,07:46
Nikdy sa nehádaj s idiotom !
Lebo ťa stiahne na svoju úroveň a tam ťa porazí svojimi skúsenosťami ...
pavol54
26.06.20,09:24
Pali, nemôžem ja ti splniť tvoje želanie, už si zabudol, že ja nevolím? Ale čo má voľba smeru s liberálmi v bruseli? Vysvetli
nerozumiem, ja som sa k tebe vyjadril ohľadne reklamácií
pavol54
26.06.20,09:28
Nikdy sa nehádaj s idiotom !
Lebo ťa stiahne na svoju úroveň a tam ťa porazí svojimi skúsenosťami ...
a chýba ti dovetok "a potom sa už nepozná ktorý je idiot"
bettylou
26.06.20,09:47
Pali, nemôžem ja ti splniť tvoje želanie, už si zabudol, že ja nevolím? Ale čo má voľba smeru s liberálmi v bruseli? Vysvetli
nerozumiem, ja som sa k tebe vyjadril ohľadne reklamácií

ja zas nerozumiem, prečo si tú reakciu na bxlmiami vymazal . :D
pavol54
26.06.20,10:29
Pali, nemôžem ja ti splniť tvoje želanie, už si zabudol, že ja nevolím? Ale čo má voľba smeru s liberálmi v bruseli? Vysvetli
nerozumiem, ja som sa k tebe vyjadril ohľadne reklamácií

ja zas nerozumiem, prečo si tú reakciu na bxlmiami vymazal . :D
nič som nemazal asi sa niečo niekde zašmodrchalo
BXLmiami
26.06.20,10:32
bjuty...a kdeže si ?
Čo povieš na postoj tvojho miláááášika ?

https://domov.sme.sk/c/22433136/matovic-je-ku-kollarovi-pri-diplomovke-zhovievavy.html?ref=njctse


ja som snáď volil kollára ? čo viem, tak iba ty a lujza....
tak sa teda vyjadrite...

aj keď ti moc neverím a tipujem, že si volil harabína :)
Ešte ja,do EU parlamentu:Sú mi sympatickí jeho partneri :-)).
marjankaj
26.06.20,10:46
Nikdy sa nehádaj s idiotom !
Lebo ťa stiahne na svoju úroveň a tam ťa porazí svojimi skúsenosťami ...
a chýba ti dovetok "a potom sa už nepozná ktorý je idiot"
Veď inteligent si domyslí:D
bjuty smis
26.06.20,11:29
bjuty...a kdeže si ?
Čo povieš na postoj tvojho miláááášika ?

https://domov.sme.sk/c/22433136/matovic-je-ku-kollarovi-pri-diplomovke-zhovievavy.html?ref=njctse


ja som snáď volil kollára ? čo viem, tak iba ty a lujza....
tak sa teda vyjadrite...

aj keď ti moc neverím a tipujem, že si volil harabína :)
Ešte ja,do EU parlamentu:Sú mi sympatickí jeho partneri :-)).
mne viac jeho partnerky....ako by ich jeden plastický chirurg robil...
korela
26.06.20,12:30
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
nie je žiadny mimoriadny odborník, len mal zmanipulované stádo sudcov, čo ťažili z tej " spolupráce "
tak teda čo s
tým kollárom ? ked sa už mňa pýtaš ....

ja som ho teda nevolil ani náhodou...ale ked vám, jeho voličom nevadilo, že je to mafián, kurevník a vekslák, určite vám nebude vadiť takáto drobnosť

môj názor je, že matovič by sa mal ovela jasnejšie a tvrdšie vyjadriť, že by mal kollár odstúpiť
určite by vládu neopustii..

ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...

1. Hlavne, že to neprekážalo a neprekáža predsedovi. Aj vám ostatným voličom súčasnej koalície, čo ste bojovali za slušné Slovensko, po novom krajinu.

2. O tých najpodstatnejších sa ešte nehovorí, kedy to ľuďom dôjde? Slovensku nepomôže ani desať nových textov v hymne.
sito
26.06.20,12:50
Nikdy sa nehádaj s idiotom !
Lebo ťa stiahne na svoju úroveň a tam ťa porazí svojimi skúsenosťami ...
a chýba ti dovetok "a potom sa už nepozná ktorý je idiot"
Veď inteligent si domyslí:D

:D Samozejme, ak mu to myslí? No na tvári to nie je vidieť, či, či, čiže myslí? :D:D:D
bjuty smis
26.06.20,13:37
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
nie je žiadny mimoriadny odborník, len mal zmanipulované stádo sudcov, čo ťažili z tej " spolupráce "
tak teda čo s
tým kollárom ? ked sa už mňa pýtaš ....

ja som ho teda nevolil ani náhodou...ale ked vám, jeho voličom nevadilo, že je to mafián, kurevník a vekslák, určite vám nebude vadiť takáto drobnosť

môj názor je, že matovič by sa mal ovela jasnejšie a tvrdšie vyjadriť, že by mal kollár odstúpiť
určite by vládu neopustii..

ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...

1. Hlavne, že to neprekážalo a neprekáža predsedovi. Aj vám ostatným voličom súčasnej koalície, čo ste bojovali za slušné Slovensko, po novom krajinu.

2. O tých najpodstatnejších sa ešte nehovorí, kedy to ľuďom dôjde? Slovensku nepomôže ani desať nových textov v hymne.
odkial to máš ?
v tlači iné píšu...

Kollárova kauza sa nekončí. Koalícia je v rozpakoch, šéfa parlamentu napomína aj prezidentka
OĽaNO a SaS si pozvali Kollára na poslanecké kluby, aby im vysvetlil otázky, „ktoré zostávajú nezodpovedané“. Strana Za ľudí považuje Kollárov plagiát naďalej za problém.
Žabinka
26.06.20,16:18
vrátila sa naša mačka, tak dostala mliečko.. sused Fredy závidí..:)
bettylou
26.06.20,16:54
Buchac. Ta sci fi konspiracia je predsa úplná blbosť. Sa nemusíš hneď uraziť. Ja tym veciam nerozumiem, ale chcem. Tak som myslela, že mi pomôžeš aspoň trochu sa v tom zorientovať. Keď vieš. Dik
buchač
26.06.20,17:15
Buchac. Ta sci fi konspiracia je predsa úplná blbosť. Sa nemusíš hneď uraziť. Ja tym veciam nerozumiem, ale chcem. Tak som myslela, že mi pomôžeš aspoň trochu sa v tom zorientovať. Keď vieš. Dik
Ser na konšpirácie...ak na ne začneš veriť, zblázniš sa.

Realita je taká, ako si popísala...a aj keď sa to niekomu zdá, že sa jedná o scifi, tak tok času postupne tento stav môže veľmi rýchlo daný stav zmeniť. Veď aj Jules Verne napísal niekoľko románov, kto boli v danej dobe nevídané...ak by to nebola beletria ale tvrdenie, tak by kľudne mohol skončiť v blázinci.
Vývoj napreduje veľmi rýchlo, počet obyvateľov planéty tiež...bežní jedinci majú problémy a bohatí bohatnú ešte viac a už od rozkoše nevedia, čo so sebou.

Snáď len ale nedôjde k situácii, keď živí budú závidieť mŕtvym.
pavol54
26.06.20,17:39
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
nie je žiadny mimoriadny odborník, len mal zmanipulované stádo sudcov, čo ťažili z tej " spolupráce "
tak teda čo s
tým kollárom ? ked sa už mňa pýtaš ....

ja som ho teda nevolil ani náhodou...ale ked vám, jeho voličom nevadilo, že je to mafián, kurevník a vekslák, určite vám nebude vadiť takáto drobnosť

môj názor je, že matovič by sa mal ovela jasnejšie a tvrdšie vyjadriť, že by mal kollár odstúpiť
určite by vládu neopustii..

ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...
stádo sudcov sa nemanipuluje kofolou a vlašákom, zakoľko daj niečo o nich čo, ešte nevyšlo na povrch,
bettylou
27.06.20,00:57
Asi som niečo pokašľala. Odvčera poobedia mi úplne divne zobrazuje poradu. Hlavná stránka rozťahaná cez celú stranu do šírky, ale iné rámčeky, písmo dáke väčšie, šuťák nevidno. Ked kliknem na "moje príspevky" ukazuje príspevky iných. Do odkazov v profile sa nedostanem vôbec. Popisky iné. Skúšala som to zmeniť, ale neviem nikde nič nájsť. Môže to byť tým, že som sa zabudla odhlásiť z iného zariadenia alebo čo sa stalo?
skuš
27.06.20,09:10
niečo mi totálne blbne, mám problém pricapiť formátované reakcie aj tu. nestretol sa s tým niekto?



Buchac. Ta sci fi konspiracia je predsa úplná blbosť. Sa nemusíš hneď uraziť. Ja tym veciam nerozumiem, ale chcem. Tak som myslela, že mi pomôžeš aspoň trochu sa v tom zorientovať. Keď vieš. Dik
Ser na konšpirácie...ak na ne začneš veriť, zblázniš sa.

U mňa nie je šanca veriť, ak je niečo plné protirečení. Ale mnohým vie skresliť pohľad.

Realita je taká, ako si popísala...a aj keď sa to niekomu zdá, že sa jedná o scifi, tak tok času postupne tento stav môže veľmi rýchlo daný stav zmeniť.
- -Preto je dôležité opisovať možnosti vedúce ku kladnému riešeniu situácie. Preto som sa pri prvých textoch pýtala, či sú v pohode, lebo postupne som ich gradovala. A teraz mi nefunguje profil, ostala z neho akási okýptená kalika, čo sa nedá používať. Neviem čo s tým robiť. Lebo Richard nikdy neodpovedal ani na normálne veci. Nejak som si nie vedomá, že som porušila niečo výrazne viac ako ostatní, ale bolo to hrubé zrno. :D Možno to spískal dáky iný beťár ako Richard.
Veď aj Jules Verne napísal niekoľko románov, kto boli v danej dobe nevídané...ak by to nebola beletria ale tvrdenie, tak by kľudne mohol skončiť v blázinci.

Vývoj napreduje veľmi rýchlo, počet obyvateľov planéty tiež...bežní jedinci majú problémy a bohatí bohatnú ešte viac a už od rozkoše nevedia, čo so sebou.

Snáď len ale nedôjde k situácii, keď živí budú závidieť mŕtvym.
Snáď nie. :)
bjuty smis
27.06.20,09:17
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
nie je žiadny mimoriadny odborník, len mal zmanipulované stádo sudcov, čo ťažili z tej " spolupráce "
tak teda čo s
tým kollárom ? ked sa už mňa pýtaš ....

ja som ho teda nevolil ani náhodou...ale ked vám, jeho voličom nevadilo, že je to mafián, kurevník a vekslák, určite vám nebude vadiť takáto drobnosť

môj názor je, že matovič by sa mal ovela jasnejšie a tvrdšie vyjadriť, že by mal kollár odstúpiť
určite by vládu neopustii..

ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...
stádo sudcov sa nemanipuluje kofolou a vlašákom, zakoľko daj niečo o nich čo, ešte nevyšlo na povrch,
sudca sklenka, bývalý šofér a ochrankár harabína a kočnerová onuca 5. deň vypovedal na naka
výsluch bude pokračovať budúci týždeň
pavol54
27.06.20,09:41
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
nie je žiadny mimoriadny odborník, len mal zmanipulované stádo sudcov, čo ťažili z tej " spolupráce "
tak teda čo s
tým kollárom ? ked sa už mňa pýtaš ....

ja som ho teda nevolil ani náhodou...ale ked vám, jeho voličom nevadilo, že je to mafián, kurevník a vekslák, určite vám nebude vadiť takáto drobnosť

môj názor je, že matovič by sa mal ovela jasnejšie a tvrdšie vyjadriť, že by mal kollár odstúpiť
určite by vládu neopustii..

ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...
stádo sudcov sa nemanipuluje kofolou a vlašákom, zakoľko daj niečo o nich čo, ešte nevyšlo na povrch,
sudca sklenka, bývalý šofér a ochrankár harabína a kočnerová onuca 5. deň vypovedal na naka
výsluch bude pokračovať budúci týždeň
nevedel som že sklenka bol na najvyššom súde alebo v súdnej rade
bjuty smis
27.06.20,09:54
dobre si nevedel, nebol.....
buchač
27.06.20,11:14
ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...
Daňový systém a jeho vplyv na podnikateľské subjekty
Igor Matovič ; školiteľ Jozef Komorník
https://alis.uniba.sk:8443/lib/item?id=chamo:407181

V rokoch 1993 – 1998 absolvoval Fakultu managementu na Univerzite Komenského v Bratislave, odbor Finančný manažment.[2] Štúdium ukončil záverečnou prácou Daňový systém a jeho vplyv na podnikateľské subjekty.[4] Podľa redaktora Hospodárskych novín Tomáša Nejedlého[5] sa až takmer tretina diplomovej práce Igora Matoviča odvoláva na citácie a odkazy autorov Pavol Kárász st., Juraj Renčko a Pavol Kárász ml., ktorí v roku 1997 vydali knihu Daňový systém a jeho vplyv na podnikateľskú sféru.[6] V roku 2012 Igor Matovič ako aj jeho školiteľ Jozef Komorník (1950-2019)[7] obvinenie z možného plagiátorstva odmietli.[8]
https://sk.wikipedia.org/wiki/Igor_Matovi%C4%8D

No povedz nám...aké má táto vláda konkrétne úlohy ?
buchač
27.06.20,16:27
Matovič ide čistiť Slovensko od plagiátorov. Nech to nie je len na Borisa

Skontrolujeme všetky diplomovky a plagiátorom zoberieme diplomy, hrozí Igor Matovič absolventom VŠ. Keď to budú státisíce ľudí, tak státisícom. Uviedol to na sociálnej sieti.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555766-matovic-ide-cistit-slovensko-od-plagiatorov-nech-to-nie-je-len-na-borisa/
pavol54
27.06.20,18:20
dobre si nevedel, nebol.....
takže ak ho harabín zmanipuloval, ako mohol sklenka ovplyvniť rozhodnutia súdov, kde bol Harabín ako účastník súdneho sporu. Ak máš viac informácií tak informuj o tom NAKA
pavol54
27.06.20,18:28
No vitaj...a ty si kde bol ?
Len mi nepovedz, že si sa realizoval v krízovom štábe a radil Bláznovičovi...;)

Zle tipuješ...Harabína už len z princípu nie...jeho sa dá uznať ako právnika, je fakt odborník.
Ale jeho morálka je trochu na inej úrovni.
nie je žiadny mimoriadny odborník, len mal zmanipulované stádo sudcov, čo ťažili z tej " spolupráce "
tak teda čo s
tým kollárom ? ked sa už mňa pýtaš ....

ja som ho teda nevolil ani náhodou...ale ked vám, jeho voličom nevadilo, že je to mafián, kurevník a vekslák, určite vám nebude vadiť takáto drobnosť

môj názor je, že matovič by sa mal ovela jasnejšie a tvrdšie vyjadriť, že by mal kollár odstúpiť
určite by vládu neopustii..

ale matovič má , aspoň čo registrujem diplomovku podobnej kvality a pôvodu, tak bude tíško šúchať nohami

celkovo mi to ale je u prdele...táto vláda má iné úlohy...
Zlé poradie. správne má byť vekslák, mafián kurevník. Aj my sme vyrastali v chudobe ale nikomu som sa nesťažoval koľko som mal košieľ a v deravých topánkach som nechodil to som radšej išiel poctivo brigádničiť (v sobotu ako školák noviny roznášať) Veksl bol v danej dobe nelegálny len VB zakrývali oči, lebo papaláši boli prví kto mali na to aby si zamieňali koruny. (pumpári od zlatej podkovy)
korela
27.06.20,21:13
Jasne, stručne. 1 min 30 s.
https://www.youtube.com/watch?v=XArULNSp4D4
korela
27.06.20,21:28
Žabinka
29.06.20,11:49
:) Olinka babka, si sa nepochválila..:---:D
buchač
29.06.20,15:34
Matovič dal úlohu Gröhlingovi a Kolíkovej: Pripravte zákon na odoberanie titulov
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555931-matovic-dal-ulohu-grohlingovi-a-kolikovej-pripravte-zakon-na-odoberanie-titulov/

Srandista...
marjankaj
29.06.20,15:42
Matovič dal úlohu Gröhlingovi a Kolíkovej: Pripravte zákon na odoberanie titulov
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555931-matovic-dal-ulohu-grohlingovi-a-kolikovej-pripravte-zakon-na-odoberanie-titulov/

Srandista...
Nie je im čo závidieť, ak si chcú udržať fleky.:eek:
buchač
29.06.20,16:43
Nie je im čo závidieť, ak si chcú udržať fleky.:eek:
Citujem :

" Na Slovensku sa rozdali státisíce titulov so sfalšovanými prácami, tvrdí Matovič. Považuje za dôležité, aby sa preverovanie týkalo aj novinárov, lebo pôsobia vo verejnom priestore. Rozsah, čo by sa kontrolovalo a akého časového obdobia by sa to týkalo, však necháva na Gröhlingovi a Kolíkovej. „Keď chceme trestať, tak zoberme tituly všetkým, ktorí si ich nezaslúžili,“ dodal Matovič.

Borisa Kollára z koalície Matovič pre diplomovku „nevyhodí“, pretože podľa neho mafia číha na príležitosť a mohla by si potom kúpiť niekoľko poslancov v parlamente. Ani poslanci OĽaNO odstúpenie Kollára nežiadajú. "
----------------------------
V rokoch 1993 – 1998 absolvoval Fakultu managementu na Univerzite Komenského v Bratislave, odbor Finančný manažment.[2] Štúdium ukončil záverečnou prácou Daňový systém a jeho vplyv na podnikateľské subjekty.[4] Podľa redaktora Hospodárskych novín Tomáša Nejedlého[5] sa až takmer tretina diplomovej práce Igora Matoviča odvoláva na citácie a odkazy autorov Pavol Kárász st., Juraj Renčko a Pavol Kárász ml., ktorí v roku 1997 vydali knihu Daňový systém a jeho vplyv na podnikateľskú sféru.[6] V roku 2012 Igor Matovič ako aj jeho školiteľ Jozef Komorník (1950-2019)[7] obvinenie z možného plagiátorstva odmietli.[8]
------------------------------
Včul otázky :

- budú preverovať aj Bláznovičovu diplomovku ?
- bude sa (prípadné) odňatie titulu týkať aj jeho ?
- do koľkých rokov spätne by sa malo ísť s preverovaním ?
- atď
korela
30.06.20,03:13
Preriekla sama morálna čistota.
korela
30.06.20,03:37
Matovič: Situácia okolo Kollár je hanba, ale chcem vedieť aj kto z novinárov je čistý
https://www.youtube.com/watch?v=yEdWM3s81Wk
Jeden z výrokov - Pred zákonom sme si všetci rovní. :-)))
Kopa ďalších "dobrých" výrokov, výsmech ....

Tí čo študovali vonku, sú z obliga.
Čo tým vlastne sleduje?
buchač
30.06.20,03:46
Čo tým vlastne sleduje?
Búrka v šerblíku...
- odvracia pozornosť od seba
- zodpovednosť šmaril na iných
- za dva mesiace nesplniteľný plán na prípravu zákona
- bude ušitý horúcou ihlou
- aj keď by bol zákon prijatý...tak kto by vykonal kontrolu tých tisícok diplomoviek ?
- bude vytvorený nejaký nový úrad, kde bude šéfovať (samozrejme) niekto poverený a požehnaný samotným Bláznovičom ?
korela
30.06.20,04:27
Jeden nový už má údajne 400 ľudí.
.
Aké hranice dostane objektivita.
Pichol min. do dvoch silných osích hniezd, buď sa situácia využije, alebo nastúpi strach.
BXLmiami
30.06.20,05:04
Matovič dal úlohu Gröhlingovi a Kolíkovej: Pripravte zákon na odoberanie titulov
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555931-matovic-dal-ulohu-grohlingovi-a-kolikovej-pripravte-zakon-na-odoberanie-titulov/

Srandista...
*
Náhodou,na toto sa fakt teším.S radosťou budem sledovať preverovanie diplomiek Matoviča,progresívcov,Beblavého-ak má VS a tiež sa teším na Markizáčky a Jojkárky,prezrieme žurnalistiky po SK....Vybláznime sa.Matovič síce nevie viesť krajinu ale bláznivých nápadov má dosť a dosť.:-))))
Zabudla som na Fica 2-Šeligu aj s Remišovou :-)))
pavol54
30.06.20,05:20
Matovič dal úlohu Gröhlingovi a Kolíkovej: Pripravte zákon na odoberanie titulov
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555931-matovic-dal-ulohu-grohlingovi-a-kolikovej-pripravte-zakon-na-odoberanie-titulov/

Srandista...
*
Náhodou,na toto sa fakt teším.S radosťou budem sledovať preverovanie diplomiek Matoviča,progresívcov,Beblavého-ak má VS a tiež sa teším na Markizáčky a Jojkárky,prezrieme žurnalistiky po SK....Vybláznime sa.Matovič síce nevie viesť krajinu ale bláznivých nápadov má dosť a dosť.:-))))
bývalá spolužiačka robila na súde nejakú pracovníčku, museli si spraviť vysokoškolské vzdelanie všetky sa vrhli na sociálnu prácu (na čo to na súde treba?) ale titul dostali spokojnosť bola. Si predstav že ty ako Dr, by si išla na súd obhajovať (však Dr ako Dr ) Spomínam si na tú rozprávku čo hľadali človeka čo si píše Dr lebo je doktor , na koniec doviedli Dr - evorubača
korela
30.06.20,07:16
Matovič dal úlohu Gröhlingovi a Kolíkovej: Pripravte zákon na odoberanie titulov
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555931-matovic-dal-ulohu-grohlingovi-a-kolikovej-pripravte-zakon-na-odoberanie-titulov/

Srandista...
*
Náhodou,na toto sa fakt teším.S radosťou budem sledovať preverovanie diplomiek Matoviča,progresívcov,Beblavého-ak má VS a tiež sa teším na Markizáčky a Jojkárky,prezrieme žurnalistiky po SK....Vybláznime sa.Matovič síce nevie viesť krajinu ale bláznivých nápadov má dosť a dosť.:-))))
Zabudla som na Fica 2-Šeligu aj s Remišovou :-)))
Na toto sa fakt tešíš? Lebo čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. Neverím, že jeho práca bude kontrolovaná, a ak, tak zasa to bude nejaká povala, alebo ju zaleje betón nedopatrením na stavbe. A kópia zo školy sa čírou náhodou tiež nenájde.
.
Čo sa týka novinárov, nikdy a ani za socíka nemuseli mať ukončenú žurnalistiku, aby mohli písať alebo moderovať. Buď mali inú odbornú VŠ, a potom aj vedeli o téme písať, lebo jej rozumeli. Alebo aj vôbec.
Ani politické relácie typu o 5 min 12 nerobili vždy vyštudovaní novinári, ani zahraničie, tam to bolo rôzne.
.
Možno sa mu hodí touto cestou niekoho nepohodlného odstrániť zo svojej cesty. Nič nerobí bezcieľne, naivita ľudí pokračuje.

Z celej tejto hry mňa osobne zaujíma, ktoré ročníky na Fak. žurnalistiky UK si Penta podchytila cez ponúknutú pomoc škole cez ich prednášky, nakoľko škola za socíka nepotrebovala vychovávať ekonomických redaktorov, a ani po 20 rokoch po 89 tento odbor nebudovala, takže bez kúska znalostí odbor. termínov a dunstu o ekonomike na tlačovkách nevedeli klásť otázky k veci. A hlavne, kde tí ľudia v médiách ešte aj dnes pracujú.
Malá pravdepodobnosť, že by tam nevznikli väzby.
korela
30.06.20,07:21
Napr. Krajcer - wiki
Profesionálna kariéra
1991–1993 – štúdium knihovedy, informatiky a anglického jazyka na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského [1][2]
1994–1996 – redaktor, moderátor regionálneho vysielania Slovenského rozhlasu
1996–2006 – redaktor spravodajstva a moderátor politicko-diskusnej relácie Sito v televízii Markíza
2003–2009 – diaľkové štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského
2006–2010 – riaditeľ pre publicistiku a strategické projekty, moderátorom politickej relácie De Facto v TV JOJ [3]
Stranícka kariéra ..
BXLmiami
30.06.20,08:29
Z celej tejto hry mňa osobne zaujíma, ktoré ročníky na Fak. žurnalistiky UK si Penta podchytila cez ponúknutú pomoc škole cez ich prednášky, nakoľko škola za socíka nepotrebovala vychovávať ekonomických redaktorov, a ani po 20 rokoch po 89 tento odbor nebudovala, takže bez kúska znalostí odbor. termínov a dunstu o ekonomike na tlačovkách nevedeli klásť otázky k veci. A hlavne, kde tí ľudia v médiách ešte aj dnes pracujú.
Malá pravdepodobnosť, že by tam nevznikli väzby.[/QUOTE]
*
No len nie je dnes len fakulta žurnalistiky BA,mediálnych fakúlt čo chrlia absolventov je do aleluja.A markizacke hviezdičky doradu robili to čo Krištufková.
bjuty smis
30.06.20,08:34
Matovič dal úlohu Gröhlingovi a Kolíkovej: Pripravte zákon na odoberanie titulov
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555931-matovic-dal-ulohu-grohlingovi-a-kolikovej-pripravte-zakon-na-odoberanie-titulov/

Srandista...
*
Zabudla som na Fica 2-Šeligu aj s Remišovou :-)))

a to už prečo ? čo má šeliga s ficom ?
korela
30.06.20,08:58
Z celej tejto hry mňa osobne zaujíma, ktoré ročníky na Fak. žurnalistiky UK si Penta podchytila cez ponúknutú pomoc škole cez ich prednášky, nakoľko škola za socíka nepotrebovala vychovávať ekonomických redaktorov, a ani po 20 rokoch po 89 tento odbor nebudovala, takže bez kúska znalostí odbor. termínov a dunstu o ekonomike na tlačovkách nevedeli klásť otázky k veci. A hlavne, kde tí ľudia v médiách ešte aj dnes pracujú.
Malá pravdepodobnosť, že by tam nevznikli väzby.
*
No len nie je dnes len fakulta žurnalistiky BA,mediálnych fakúlt čo chrlia absolventov je do aleluja.A markizacke hviezdičky doradu robili to čo Krištufková.[/QUOTE]

korela:
Chrlia všetky VŠ kvôli Ruskovi, kam odpratal mladých, aby sa znížila ich nezamestnanosť. Aj jemu sa môže Slovensko poďakovať za súčasný stav v školstve.
A netreba tiež hádzať všetkých absolventov z masmediálky do jedného vreca s neúspešnými. Poznám dvoch, a darí sa im pre ich vlastnú schopnosť a vedenie z rodiny, jeden ostal vo fachu, možno ho počúvaš denne v SRo, jeho to bavilo od piatich rokov, druhá mladá žena je tiež nadmieru úspešná a výborne zarábajúca aj na Slovensku, nemusela ísť za kopečky, ako vraví Matovič, že sa mladí v y h n a l i z republiky.
BXLmiami
30.06.20,09:17
Matovič dal úlohu Gröhlingovi a Kolíkovej: Pripravte zákon na odoberanie titulov
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/555931-matovic-dal-ulohu-grohlingovi-a-kolikovej-pripravte-zakon-na-odoberanie-titulov/

Srandista...
*
Zabudla som na Fica 2-Šeligu aj s Remišovou :-)))

a to už prečo ? čo má šeliga s ficom ?
:-)) Karieru.Nikdy nič poriadne nerobil,ale kecanie do všetkého mu idem :-))
babka - ježibabka
30.06.20,10:49
Momentálne nemám čas na čítanie politiky, dočítam, keď bude pršať. Gendžím a gendžím. Robila som aj slezový sirup. Z tých stoniek v kýbliku vľavo. Pridala som pre vôňu asi 6 ks stoniek 10 cm mäty. V hrnci sa lúhuje a takto vyzerá hotový.
misoft
30.06.20,17:07
kopretinka
01.07.20,07:46
Ktovie,koľko ľudí si to kúpi :D
Vraj tá firma je na trhu s tou lampou už 20 rokov,teraz má zrazu nový účinok :D
skuš
01.07.20,08:26
pavol54
01.07.20,09:58
A dovážame aj toto

https://domov.sme.sk/c/22433758/na-slovensko-sa-dovaza-odpad-z-deviatich-krajin-najviac-z-rakuska.html
však si nebudú špiniť svoje životné prostredie výrobou špinavej energie. A sme pri podstate rakúskeho boja proti atomovým elektrárňam na Slovensku. Keď nebudú atomky, bude sa míňať odpad na spaľovanie
sito
01.07.20,11:53
Nooo, nejak sa nám to množí.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjD4uCri6zqAhWJSxUIHR9xCjoQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3

Čo na to šašovič, čo na to pelle, čo na to šulík, čo na to, čo sú za ľudí? Diplom, či diplomovku, diplomy, tituli riešia, či o koryte sa bavia? :D
kopretinka
01.07.20,12:21
Podporné obdobie v nezamestnanosti sa predĺži o ďalší mesiac, schválila to dnes vláda. Zároveň určila, že predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti, ktoré zaviedla v dôsledku pandémie, uplynie najneskôr 31. augusta 2020
sito
01.07.20,12:39
Podporné obdobie v nezamestnanosti sa predĺži o ďalší mesiac, schválila to dnes vláda. Zároveň určila, že predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti, ktoré zaviedla v dôsledku pandémie, uplynie najneskôr 31. augusta 2020

Dnes VÁM dáme ešte najesť, ale zajtra? Špajza je prázdna! ??? Čo chcete od ... :D
BXLmiami
02.07.20,04:53
Nooo, nejak sa nám to množí.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjD4uCri6zqAhWJSxUIHR9xCjoQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3

Čo na to šašovič, čo na to pelle, čo na to šulík, čo na to, čo sú za ľudí? Diplom, či diplomovku, diplomy, tituli riešia, či o koryte sa bavia? :D
Tak progresívci chcú reparát a neprestanú kým ho nedostanú.:-))))
pavol54
02.07.20,05:13
Nooo, nejak sa nám to množí.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjD4uCri6zqAhWJSxUIHR9xCjoQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3

Čo na to šašovič, čo na to pelle, čo na to šulík, čo na to, čo sú za ľudí? Diplom, či diplomovku, diplomy, tituli riešia, či o koryte sa bavia? :D
Tak progresívci chcú reparát a neprestanú kým ho nedostanú.:-))))
presne o toto sa jedná, po legálnosti prác by sa ešte mal niekto zamerať na legálnosť nadobudnutého majetku, lenže to nepôjde to by skončili ako Kennedy
BXLmiami
02.07.20,05:53
Celkom by som overila legálnosť diplomov na Paneuropskej univerzite :-))))
marjankaj
02.07.20,05:57
Celkom by som overila legálnosť diplomov na Paneuropskej univerzite :-))))
A ty si už na dôchodku a nemáš čo robiť?:---
sito
02.07.20,06:18
Nooo, nejak sa nám to množí.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjD4uCri6zqAhWJSxUIHR9xCjoQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3

Čo na to šašovič, čo na to pelle, čo na to šulík, čo na to, čo sú za ľudí? Diplom, či diplomovku, diplomy, tituli riešia, či o koryte sa bavia? :D
Tak progresívci chcú reparát a neprestanú kým ho nedostanú.:-))))

Progresívne za necelé štyri roky. Ale, ak sa zlepenec rozlepí ... a zložia ho? :D
kopretinka
02.07.20,06:20
Štvú ma výrobcovia liekov a doplnkov,ako plytvajú obalovým materiálom.
Pár piruliek a krabica alebo plastová fľaška taká veľká,že by sa tam toho zmestilo 10x viac.
A tie blistre,veď to sa nedá ani recyklovať! Prečo to nie je v liekovkách.....
Najlepšie sú balené tie šumivé vitaminy,tuba presne len na 20 tabletiek.
marjankaj
02.07.20,06:38
Štvú ma výrobcovia liekov a doplnkov,ako plytvajú obalovým materiálom.
Pár piruliek a krabica alebo plastová fľaška taká veľká,že by sa tam toho zmestilo 10x viac.
A tie blistre,veď to sa nedá ani recyklovať! Prečo to nie je v liekovkách.....
Najlepšie sú balené tie šumivé vitaminy,tuba presne len na 20 tabletiek.
Šak to nekupuj.
Žabinka
02.07.20,06:43
hlavne že sa všade dookola omieľa ekológia, životné prostredie..:rolleyes:
kopretinka
02.07.20,06:57
Štvú ma výrobcovia liekov a doplnkov,ako plytvajú obalovým materiálom.
Pár piruliek a krabica alebo plastová fľaška taká veľká,že by sa tam toho zmestilo 10x viac.
A tie blistre,veď to sa nedá ani recyklovať! Prečo to nie je v liekovkách.....
Najlepšie sú balené tie šumivé vitaminy,tuba presne len na 20 tabletiek.
Šak to nekupuj.
Ako to nemám kupovať,keď sú to lieky na predpis.Ako to nemám kupovat,keď to potrebujem.
To je úžasná rada.