bjuty smis
19.08.20,20:16
Horoskopy niektorých ....

Ťažký deň...???



skôr desaťročie...


Mne sa najviac po všetkých stránkach páči kráľovná Rania, jej videá s prednáškami ... a býv. Chorvátska prezidentka.
...
vyberať si človeka podľa krásy, ktorý má občanov zastupovať v najvyšších v štátnych službách, je úplne scestné, aj keby ho mal krajine závidieť celý svet.

Horoskopy niektorých našich adeptov vypracované aj pre obdobie volieb (teda možnosti zvoliteľnosti) sú na YT.
Mária27
19.08.20,18:51
K ženskej kráse v politike.
Mne sa najviac po všetkých stránkach páči kráľovná Rania, jej videá s prednáškami ... a býv. Chorvátska prezidentka.

Ale vyberať si človeka podľa krásy, ktorý má občanov zastupovať v najvyšších v štátnych službách, je úplne scestné, aj keby ho mal krajine závidieť celý svet.

Ľudia si nevyberajú podľa krásy, ale určite počúvajú, ako sa kandidát/ka v besedách vyjadruje, Našej prezidentke sa nevyrovnal ani jeden protikandidát. Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - podľa toho si ju vybrali. Ale k tomu aj pekná (zásluhovo alebo nezásluhovo), to je čerešnička na torte. Závidí nám ju ozaj celý svet.
korela
19.08.20,18:52
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
Keď mali Nemci tú aféru v bitúnku nedávno, tak som tu narážala na tento faktor, a chronik ma tu vysmial. Ako vždy.
Talianom zostáva úroda na poliach, nemá kto zberať, cudzinci s povoleniami im chýbajú a domáci tú prácu za ten plat robiť nebudú.
korela
19.08.20,19:12
K ženskej kráse v politike.
Mne sa najviac po všetkých stránkach páči kráľovná Rania, jej videá s prednáškami ... a býv. Chorvátska prezidentka.

Ale vyberať si človeka podľa krásy, ktorý má občanov zastupovať v najvyšších v štátnych službách, je úplne scestné, aj keby ho mal krajine závidieť celý svet.

Ľudia si nevyberajú podľa krásy, ale určite počúvajú, ako sa kandidát/ka v besedách vyjadruje, Našej prezidentke sa nevyrovnal ani jeden protikandidát. Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - podľa toho si ju vybrali. Ale k tomu aj pekná (zásluhovo alebo nezásluhovo), čo je čerešnička na torte. Závidí nám ju ozaj celý svet.
Mária, ja som ju nielen počúvala ako sa vyjadruje, ale vnímala som hlavne obsah toho, čo hovorí. A postupne ho napĺňa. Niektorí ľudia sú rozčarovaní, neviem z čoho, keď o tom otvorene hovorila.
Inak o tom výbere kandidátov a ich kampaní by sa ľudia mohli konečne poučiť aspoň z tých "profi" amer. TV seriálov s týmito témami.

Anketa spred volieb na severe Slovenska, koho budete voliť? Jedna z odpovedí, pani cca 65-70, asi ženu (Čaputovú), keď doteraz muži zlyhali. Tiež výpovedný názor, okrem toho, čo vôbec vie náš sever o juhu. Asi nič moc.

Pri Kiskovi tu boli tiež ľudia nadšení, hlavne, že išlo o ich rodáka, tak volili. Že nebol štátnický typ? Koho to zaujímalo.
Ľudia sa hodnotia po funkčnom období, nie pred ním a ani na začiatku.
.
Môžeš ju osobne poznať, aj keby si bola jej bezprostrednou spolupracovníčkou, nedá sa slepo veriť nikomu. Dejiny toho plné.
korela
19.08.20,19:14
Prečo nie Rania, ale niekto z britského dvora musí byť v našich médiách každý deň. Božia prostota.
misoft
19.08.20,19:33
https://www.facebook.com/157812890940172/videos/328748838310388
(Je známe, že ide o 300-330 m vrstvy štrkov, on vraví dokonca o ich hĺbke 450 m.)

......................
K tomuto - Budaj - sťa minister by sa nemal "doprosovať", aby Vodohospodársky podnik "láskavo" pustil viac vody.
Ako minister mal prísť už rovno s papiermi a riaditeľovi VHP ich odovzdať do ruky - a tie papiere by bola výpoveď (vyhadzov)! A mal by mať už vyhliadnutého iného riaditeľa (ale nie nejakého "odborníka" od stola, ale takého, čo bol v teréne a pozná, ako to v prírode a na vodnom toku chodí).
Je nelogické, aby nejaký podnik rozhodoval, čo je pre prírodu potrebné a prírode delil vodu. Keď je jej dostatok - pustí ju dolu Maďarom (ale lužným lesom nedá), keď je jej nedostatok - tiež nedá (lebo treba na elektrinu a na plavbu lodí).
pavol54
20.08.20,01:47
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.
pavol54
20.08.20,02:30
https://www.facebook.com/157812890940172/videos/328748838310388
(Je známe, že ide o 300-330 m vrstvy štrkov, on vraví dokonca o ich hĺbke 450 m.)

......................
K tomuto - Budaj - sťa minister by sa nemal "doprosovať", aby Vodohospodársky podnik "láskavo" pustil viac vody.
Ako minister mal prísť už rovno s papiermi a riaditeľovi VHP ich odovzdať do ruky - a tie papiere by bola výpoveď (vyhadzov)! A mal by mať už vyhliadnutého iného riaditeľa (ale nie nejakého "odborníka" od stola, ale takého, čo bol v teréne a pozná, ako to v prírode a na vodnom toku chodí).
Je nelogické, aby nejaký podnik rozhodoval, čo je pre prírodu potrebné a prírode delil vodu. Keď je jej dostatok - pustí ju dolu Maďarom (ale lužným lesom nedá), keď je jej nedostatok - tiež nedá (lebo treba na elektrinu a na plavbu lodí).
lenže vodné dielo Gabčíkovo nepatrí pod MŽP, ALE pod iný rezort, takže pre zmeny prietokov by mohol meniť riaditeľa VHP aj dvakrát za deň, ak si nesadne za stôl s iným ministrom, tak môže aj sto vídeí nahrať a nič to nepomôže
buchač
20.08.20,04:32
Jedna z odpovedí, pani cca 65-70, asi ženu (Čaputovú), keď doteraz muži zlyhali. Tiež výpovedný názor, okrem toho, čo vôbec vie náš sever o juhu. Asi nič moc.

Na základe jednej odpovede ideš hodnotiť výpovedný názor ? Nuž, tiež názor.

Otočím problematiku ? ČO vie náš juh o severe, prípadne o ďalších lokalitách ?
Na základe mojich skúseností (a precestoval som celú republiku) by som si trúfol povedať, že ten juh vie o zvyšku Slovenska teda fest veľký trt.
Rozoberať sa mi to nejak nechce...
buchač
20.08.20,04:44
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
Keď mali Nemci tú aféru v bitúnku nedávno, tak som tu narážala na tento faktor, a chronik ma tu vysmial. Ako vždy.
Talianom zostáva úroda na poliach, nemá kto zberať, cudzinci s povoleniami im chýbajú a domáci tú prácu za ten plat robiť nebudú.
Prečo sa ty zapodievaš furt tým zahraničím ???
Osobne dlabem na nejaký nemecký bitúnok alebo taliansku úrodu.
Tak vravíš, ako keby u nás mal kto zbierať úrodu...tiež radšej idú vonku, lebo za tú istú robotu dostanú vyššiu mzdu....alebo sedia doma na riti a poberajú sociálku. Takže u náš zbierajú ukrajinci a jugoši...

Takže aké je tvoje riešenie ???
BXLmiami
20.08.20,05:26
veronikasad-myslíš že nejaký nezamestnaný ti príde robiť takéto práce?Ani náhodou.
buchač
20.08.20,05:33
Na kieho frasa by aj šiel, ak na sociálnych dávkach dostane niekedy aj viac ?

Ono je to postavené na hlavu.
Nezamestnaný berie rôzne dávky. Niekto maká na fuškách a niekto nie.
Vidím to denne...takíto berú mesačne v pohode aj 1200€...
veronikasad
20.08.20,07:02
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
Katy a R
20.08.20,07:16
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu ;)
misoft
20.08.20,08:03
lenže vodné dielo Gabčíkovo nepatrí pod MŽP, ALE pod iný rezort, takže pre zmeny prietokov by mohol meniť riaditeľa VHP aj dvakrát za deň, ak si nesadne za stôl s iným ministrom, tak môže aj sto vídeí nahrať a nič to nepomôže
Oni rozhodujú o tom, koľko vody pustia podľa "plánu", ktorý im dal VHP - ten určuje, kedy a koľko vody sa pustí! VD Gabčíkovo v prípade zvýšeného prietoku by pustilo vodu do ramien Dunaja - im je jedno, kadiaľ tá prebytočná voda odtečie - či hlavným korytom, alebo bočnými korytami! Koľko a kedy do ramien pustia - to rozhoduje VHP.

Ono totiž je veľká chyba, keď o komplexné riešenie a správu vodného toku (Dunaja) sa "delia" TRI subjekty. O VD - správa VD (MH), o tom koľko vody sa kde rozdelí VHP (MŽP) a o splavnosti SVT (Správa vodných tokov) - MDaV.
Prvý rozhoduje o využití vody na výrobu el. energie, druhý o tom, koľko dostanú ryby vody, tratí o tom ako, kedy a kde plávajú lode (a má pod palcom i plavebné komory). A z tých troch teda len jeden rozhoduje o vode v ramenách - ten vypracoval "plán", kedy a koľko vody presmerujú - ostatní len sa držia plánu.
kukučka
20.08.20,08:18
Kamarátkin vnuk brigáduje v T...., nemá ešte 18, nesmie dokladať tovar, dali ho ku kase! A to smie? Vraj dali rodičom dačo podpísať.
misoft
20.08.20,08:20
Veru - dali... hmotnú zodpovednosť. Takže ak mladý urobí chybu - zacvakajú rodičia.
Ale tu je na pretrase iné - kde v T... je pri ňom dohľad? Ak tam nie je - malo by to isť na triko T...
babka - ježibabka
20.08.20,08:25
veronikasad-myslíš že nejaký nezamestnaný ti príde robiť takéto práce?Ani náhodou.
Ani keď mu dáš polovicu toho, čo si oberie.
babka - ježibabka
20.08.20,08:31
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu ;)
A chmeľová dokonca až pri Žatci. Juchú, to boli časy a veselo. Boli aj zemiakové, kukuričné, repové. Kde bolo treba, úroda nepočká. Keď treba, tak už na zber súca treba zberať.
sito
20.08.20,08:31
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu ;)

Hmm, doba sa mení. Mládež tiež. Že si tie broskyne nepočítala na kalkulačke? Ale, bolo tak povedané vtedy " Práca šľachtí človeka ". Dnes nikto nechce byť ani zeman, nie tak barón, vikont, atď. Dnes sa nosia iné tituly, aj falošné, podvodom získané. No čo už, ni krok späť, len vpred, vpred a netrápi ich žiaden vred. :D
pavol54
20.08.20,08:37
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
zabudni na situáciu ktorá bola pred desiatimi rokmi keď som posielal domov prebytočných, alebo tých čo nemali výkon, aby nezavadzali tým ktorým sa chcelo robiť
BXLmiami
20.08.20,09:33
Ani ked im ponukneš chod si nazbierať padané jablká,sprav si kompot-taký chlapec od susedov,prisťahovali sa z mesta,12 rokov-a z týchto jablk sa dá robiť kompot?No načo sa namáhať to mi zase vysvetlila moja bývalá sestrička ktorá ťahala z kauflandu v rukách autobusom kompoty v akcii-že načo by to robila ked sú za 50 centov.Hlavne že nemá z čoho žiť.
Dáša_
20.08.20,10:26
Kamarátkin vnuk brigáduje v T...., nemá ešte 18, nesmie dokladať tovar, dali ho ku kase! A to smie? Vraj dali rodičom dačo podpísať.

presne takto synov kamarát brigádoval dva roky. T.. s tým nemalo vobec problem. A v podstate bez zaučenia ich k tým pokladniam šupli. v 18-tke prešli k dokladačom
Dáša_
20.08.20,10:29
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.


Základná otázka - akú mzdu si ponúkal?
pavol54
20.08.20,12:58
Počúvam správy na Rádio Slovensko a mráz mi prešiel po chrbte pri správe o výskyte korony v AGROMÁČAJ v Kráľovej pri Senci )snažím sa kupovať slovenské ovocie a zeleninu). Pri takom množstve nezamestnaných na SK sme odkázaní na zamestnávanie sezónnych zamestnancov z Ukrajiny ?
A kde sú tí nezamestnaní? A vedia robiť? a chce sa im robiť? Takú komplikovanú situáciu so zabezpečením pracovnej sily ako tento rok som ešte nezažil. A to už aj v konzervárni kam sa brigádnici hrnuli niet záujemcov. Iphony robia zázraky.


Základná otázka - akú mzdu si ponúkal?
podľa výkonu boli takí čo si zarobili aj 6 eur za hodinu ale aj takí že len 0,5, za telefonovanie a smskovanie počas pracovnej doby platím 0,00
Nandrolon
20.08.20,13:48
Nechce sa mi verit ze ani studenti nechcu cez prázdniny brigádovať... Vyrastala som na dedine, cele leto som chodila este ako žiačka zakladnej skoly hrabat seno...
.. ozaj je to smutné - ale je to tak, vôbec nemjú záujem o nejaké "zberačské" práce . za mojej éry spolužiaci všetci brigádovali tiež ... jedine ak mali mladších súrodencov - a bolo treba strážiť ..
- však doteraz spomíname - napr na "broskyňovú" brigádu ;)
A chmeľová dokonca až pri Žatci. Juchú, to boli časy a veselo. Boli aj zemiakové, kukuričné, repové. Kde bolo treba, úroda nepočká. Keď treba, tak už na zber súca treba zberať.
My sme boli so spolužiakom na základke ako 13 roční na 2 týždne v broskyniach a marhuliach v Kobylí na morave. Samozrejme na bratové občianske, lebo vtedy sa mohlo od 15. Stretli sme sa tam zo základky viacerí. cca 200 km od domu bez mobilu. Dnes to je scifi. Ale prv normálka. Už ako 10 ročný som sám dochádzal autobusom a vlakom z dediny do okresného mesta do hudobnej školy. Dnes si to napr. u dcéry, syna neviem v tomto veku predstaviť. Asi by som ich nepustil.
Nandrolon
20.08.20,13:51
Kamarátkin vnuk brigáduje v T...., nemá ešte 18, nesmie dokladať tovar, dali ho ku kase! A to smie? Vraj dali rodičom dačo podpísať.
,Ak nemá 18, nemôže mať hm. zodp. a teda v inom reťazci nemôže ku kase. Ale napr. pokladníčky v Lidli nemajú, teda min. rok nemali hm. zodp....
Terezia13
20.08.20,18:06
Musím sa vyjadriť.
Čaputovú som poznala osobne dávno predtým, ako kandidovala. Chodievala som na jej prednášky, aj besedy, ktorých sa zúčastnila, mala som jej vizitku, mohla som jej písať maily. Diskutovala s každým, kto mal problém. Takých ako ja bolo veľa. Nebola šéfkou Via Iuris, ale ju preslávila.
Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - a k tomu aj pekná. Závidí nám ju celý svet.
To si tu už písala.
To ale neznamená, že nebola zneužitá pre dosiahnutie určitých vyšších cieľov.
....nuž veď dávno pred tým poznanie už nemusí byť aktuálne, človek sa mení, všetci sa meníme povahovo, čo bolo už nie je, peniaze a moc menia človeka na nepoznanie, o tom by som o tom rozprávať........a to nešlo o milióny.......a moja otázka ešte na záver - a kto ju odrazu nepoznanú zdvihol až na prezidentku, šedé a čierne eminencie, ktoré to kočírovali, mohla byť v minulosti akákoľvek, dnes to už neplatí
Nandrolon
20.08.20,18:25
Terézia13: viem, čo myslíš... Je to ale obohrané klišé.
Peniaze charakter nezmenia. Odhalia iba "skutočné" "JA".
Človek sa stane nezávislý a už sa nemusí pretvarovať. Či už pred zamestnávateľom, zamestnancami, kamarátmi, kolegami, manželkou. Dovtedy musel vždy utláčať to svoje "JA".
Z niekoho sa stane snob, niekto sa odsťahuje mimo civilizáciu, ďalší sa začne naplno venovať športu a koníčkom, iný opustí rodinu, ďalší ujde s frajerkou. Ale "prostitútka" sa vždy bude vydávať za iného /a pretvarovať sa za chudobného/ a zháňať ešte ďalšie prachy po chrbtoch druhých.
korela
20.08.20,19:14
Musím sa vyjadriť.
Čaputovú som poznala osobne dávno predtým, ako kandidovala. Chodievala som na jej prednášky, aj besedy, ktorých sa zúčastnila, mala som jej vizitku, mohla som jej písať maily. Diskutovala s každým, kto mal problém. Takých ako ja bolo veľa. Nebola šéfkou Via Iuris, ale ju preslávila.
Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - a k tomu aj pekná. Závidí nám ju celý svet.
To si tu už písala.
To ale neznamená, že nebola zneužitá pre dosiahnutie určitých vyšších cieľov.
....nuž veď dávno pred tým poznanie už nemusí byť aktuálne, človek sa mení, všetci sa meníme povahovo, čo bolo už nie je, peniaze a moc menia človeka na nepoznanie, o tom by som o tom rozprávať........a to nešlo o milióny.......a moja otázka ešte na záver - a kto ju odrazu nepoznanú zdvihol až na prezidentku, šedé a čierne eminencie, ktoré to kočírovali, mohla byť v minulosti akákoľvek, dnes to už neplatí
V závere dobrý argument.
bjuty smis
20.08.20,19:46
babky- demokratky vyťahujú dáždniky....
a majú aj asistenta :))))
kukučka
20.08.20,20:08
Petru odhalili, príde aj na teba.
BXLmiami
21.08.20,04:52
Základná otázka - akú mzdu si ponúkal?[/QUOTE]
*
Zrejme takú aby ovocie bolo predajné za normálnu cenu a nie za 20 e za kg :-)))
romana147
21.08.20,08:50
STáLE SLOVENSKO MôŽEME ZACHRáNIŤ

štvrtina Slovenska naletela


1, Nejaká opustená komunistka sa pridala k HEJSlovákom a napísala 20 bodov výmyslov



2, Je slabá v malej násobilke
bjuty smis
21.08.20,11:28
Petru odhalili, príde aj na teba.
a čože by si mi chcela ?
koláčik si mi upiekla ??
BXLmiami
21.08.20,12:03
Slivkový ? :-))
babka - ježibabka
21.08.20,12:10
Hádanka: Kto uhádne z čoho som použila dekel pod papiere na pečenie na jablkovú kožu, aby som ju nemusela cápať po jednotlivých plechoch, ktoré som nemala aj tak kde dať, lebo na sušiaku bolo prádlo vyhrá hodové. Fľašu Huberta :D
Doplnenie. Papierov bolo 6 kusov.
bjuty smis
21.08.20,12:15
slivka mi akurát teraz dozrieva -tak skoro ešte nebola - druh jojo..
veľké ako vajcia od slepice....
máme slivkový týždeň...20 pohárov, osúch 3 x, omáčka ku karé, gule..
misoft
21.08.20,12:47
Hádanka: Kto uhádne z čoho som použila dekel pod papiere na pečenie na jablkovú kožu, ...........
Žeby?
https://www.cistedrevo.sk/image/cache/data/CZ152-V/dreveny-val-80-x-60-cm-oboustranny-1000x665.jpg
Kvaka
21.08.20,12:58
Babik, posteľný rošt ??
buchač
21.08.20,13:17
Babik, posteľný rošt ??
No nééééé....snáď nemyslíš, že grilovací...či ? ;) :D
Kvaka
21.08.20,13:28
Rošt pod matrac myslím.:)))
bjuty smis
21.08.20,15:53
sprchovací kút...
babka - ježibabka
21.08.20,16:54
Nikto neuhádol. Tak hodové nebude. Som z generácie šecko sa zéjde :D. Drevený rám, vrch pozinkovaný plech, voľakedy s tým bola prikrytá udiareň. Niečo ako odnímací dekel, po skončení údenia sa rozobrala. Taká blbosť by asi málokoho napadla :D
Terezia13
21.08.20,17:53
ja to uhádnem - dekel z udiarne pozinkovaný:D:---:D
buchač
21.08.20,18:14
ja to uhádnem - dekel z udiarne pozinkovaný:D:---:D
...a aj rozobrať sa tá údiareň dala.
No komu by len také niečo napadlo...
misoft
22.08.20,06:17
Taká blbosť by asi málokoho napadla :D
Prečo blbosť? Skôr rozumné využívanie dostupných prostriedkov....
Terezia13
22.08.20,17:48
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
babka - ježibabka
22.08.20,19:09
ja to uhádnem - dekel z udiarne pozinkovaný:D:---:D
Neskoro. Pošlem cenu útechy :)
babka - ježibabka
22.08.20,19:18
Musím sa vyjadriť.
Čaputovú som poznala osobne dávno predtým, ako kandidovala. Chodievala som na jej prednášky, aj besedy, ktorých sa zúčastnila, mala som jej vizitku, mohla som jej písať maily. Diskutovala s každým, kto mal problém. Takých ako ja bolo veľa. Nebola šéfkou Via Iuris, ale ju preslávila.
Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - a k tomu aj pekná. Závidí nám ju celý svet.
To si tu už písala.
To ale neznamená, že nebola zneužitá pre dosiahnutie určitých vyšších cieľov.
....nuž veď dávno pred tým poznanie už nemusí byť aktuálne, človek sa mení, všetci sa meníme povahovo, čo bolo už nie je, peniaze a moc menia človeka na nepoznanie, o tom by som o tom rozprávať........a to nešlo o milióny.......a moja otázka ešte na záver - a kto ju odrazu nepoznanú zdvihol až na prezidentku, šedé a čierne eminencie, ktoré to kočírovali, mohla byť v minulosti akákoľvek, dnes to už neplatí
Nejdem tu riešiť ani Terezku, ani Nandrolona, ani Máriu, ani Čaputovú. Nikto nevie kde je pravda a dôvod. Tento týždeň som sa stráááášne sklamala v panej, ktorú poznám +- 20 rokov. Peniaze sú sviňa a čertove obrázky. A konečne som dala posledný čriepok do mozaiky jednej veci z októbra.
Terezia13
22.08.20,19:32
babušik to ta šviňa čo čil na totem obrázku?:D
ja som sa takto sklamala v naj naj človekovi - vyťahovala som "krumple z pahreby", aby sa ten môj naj človek nepopálil..............nuž moja nebohá svokra hovorievala "za dobrotu na žobrotu".....starú múdrosť potvrdzujem
nuž nezažiješ, neuveríš
Terezia13
22.08.20,19:48
ja to uhádnem - dekel z udiarne pozinkovaný:D:---:D
Neskoro. Pošlem cenu útechy :)
nuž ďakujem a mínuskárovi prajem, aby sa mu uľavilo:D
sito
23.08.20,06:30
Terka, nič si z toho nerob, to nič. Hovadá sú hovada, aj nimi zostanú! :D
buchač
23.08.20,09:55
Čo som písal pred časom ?
...a už je to tu...

Chorvátsko láka na dovolenky aj Slovákov, teraz tam bedákajú: Je to u nás zlé!
Taliansko a Rakúsko už minulý týždeň zaradili Chorvátsko medzi rizikové krajiny a dôvodom bola jeho epidemiologická situácia.
https://www.dnes24.sk/chorvatsko-laka-na-dovolenky-aj-slovakov-teraz-tam-bedakaju-je-to-u-nas-zle-369077

Všetci cestujúci, ktorí sa vracajú z Chorvátska a chcú cestovať cez Rakúsko, aby sa dostali do svojich domovských krajín, musia odteraz na hraniciach poskytnúť zdravotníckym úradom svoje osobné údaje.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/560838-online-koronavirusu-stacia-tri-dni-na-nakazenie-miliona-ludi/
misoft
23.08.20,13:20
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.
veronikasad
23.08.20,13:29
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...
Nandrolon
23.08.20,14:14
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...
Pozor, chrípka je už smrteľná choroba, na ktorú ročne zomierajú tisícky ľudí.
Toto je iba bezpríznaková nádcha!
:-))
buchač
23.08.20,14:41
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.
veronikasad
23.08.20,15:01
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Žabinka
23.08.20,15:11
https://m.topky.sk/cl/10/1957189/Bratislavsky-mestsky-poslanec-ma-KORONAVIRUS--Skritizoval-system-testovania--Netusim--ako-som-sa-nakazil
buchač
23.08.20,15:17
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Veronka...poďme uvažovať spoločne.

Máš dve rodiny...rodičia a dve deti.
Rodina A ide na dovolenku do hotela, čas pobytu 7 - 10 dní.
Rodina B ide do svojej nehnuteľnosti , čas pobytu ten istý.

Zrazu príde (tesne pred odchodom) ku núdzovému stavu a obe rodiny sú nútené sedieť na ritiach tam, kde sa nachádzajú.
Rodina A na hotelovej izbe...jedlo im nosia pred dvere, vychádzky žiadne, deti skáču rodičom po hlave...atď.
Rodina B si varí sama, môžu vyjsť aspoň na dvor, deti majú pohyb...atď.
Že rodina A si na rozdiel od rodiny B všetky služby v hoteli musí ešte aj zaplatiť, tak to ani nevravím.

...a obe rodiny sú v tom návrate na Sk rovnako...obe by si preskákali úradný postup na hraniciach.

-------------------------------------

Lenže ono je to takpovediac na trt.
Múdrosráč chce silou mocou nanútiť sledovacie aplikácie ... a nedá si vysvetliť, že určité veci ohľadom nich sú mimo misu.
...a keď nie je po jeho, tak mu myká kútikmi a veľmi rýchlo sa vzdiali...ako malé decko, ktorému nechcú kúpiť novú hračku a rozplače sa (čo je fakt a sú na jeho plač aj svedkovia...snáď raz tie videá uzrú svetlo Božie)...
Už dávno mali byť v každej domácnosti edukačné materiály..kde, čo, kedy a ako...etc. Nie tie jeho stupídne statusy na Booku Fasov...
korela
23.08.20,15:40
https://m.topky.sk/cl/10/1957189/Bratislavsky-mestsky-poslanec-ma-KORONAVIRUS--Skritizoval-system-testovania--Netusim--ako-som-sa-nakazil
Netreba to komentovať, pekne to dostal vyžrať na FB.
On netuší, ako sa nakazil ..., netuší.
O chvíľu sa majú otvárať školy.
.
Podnes nechápem, ako mohli pripustiť nočné podniky, chľastať ľudia môžu aj doma a baviť sa v domácom prostredí. Ako dopadajú v mnohých prípadoch domáce oslavy, sa píše pre poučenie dosť.
To isté sa týka všetkých barov aj v dovolenkových destináciách. Ak chcel niekto pobyt pri mori, mohol ho mať. Aj domáci mohli byť radi, že k nim prišla aspoň aká-taká klientela.
Mne sa táto politika javila od začiatku neprirodzená, ako schválne - chcete pootvárať hranice? Chcete mať otvorené všetko? Tak si to odskúšajte. Môj pocit. Aby dosiahli to čo nakoniec chcú, ako píše nižšie buchač.
korela
23.08.20,15:42
Na Balatóne parkovali autá aj "na stromoch", žiadne rúška, plno ľudí.
A nielen tam, rúška nenosia nikde.
korela
23.08.20,15:49
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Ak vlastným autom, tak ani nie. Iné by to bolo vlakom, ale ak rodina obsadí celé jedno kupé, tak je to bezpečnejšie popri udržiavaní prísnej hygieny po ceste. Lietadlá rizikové ešte viac.
A pri mori, v horách sa naozaj ľudia nemusia grupovať na jednej pláži, lúke, veď sa dajú nájsť vzdialenejšie miesta, kde si nebudú dýchať na krk.
Podstatné je byť v prírode a naberať déčko, zmena miesta dobrá pre psychiku.
Vždy sa to bude rýchlejšie a vo väčšom množstve šíriť v zahustených mestách ako na vidieku.
korela
23.08.20,15:51
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...
Pozor, chrípka je už smrteľná choroba, na ktorú ročne zomierajú tisícky ľudí.
Toto je iba bezpríznaková nádcha!
:-))
Aj vyležaná normálna chrípka zanecháva stopy, ozvú sa po rokoch.
sito
23.08.20,15:57
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Veronka...poďme uvažovať spoločne.

Máš dve rodiny...rodičia a dve deti.
Rodina A ide na dovolenku do hotela, čas pobytu 7 - 10 dní.
Rodina B ide do svojej nehnuteľnosti , čas pobytu ten istý.

Zrazu príde (tesne pred odchodom) ku núdzovému stavu a obe rodiny sú nútené sedieť na ritiach tam, kde sa nachádzajú.
Rodina A na hotelovej izbe...jedlo im nosia pred dvere, vychádzky žiadne, deti skáču rodičom po hlave...atď.
Rodina B si varí sama, môžu vyjsť aspoň na dvor, deti majú pohyb...atď.
Že rodina A si na rozdiel od rodiny B všetky služby v hoteli musí ešte aj zaplatiť, tak to ani nevravím.

...a obe rodiny sú v tom návrate na Sk rovnako...obe by si preskákali úradný postup na hraniciach.

-------------------------------------

Lenže ono je to takpovediac na trt.
Múdrosráč chce silou mocou nanútiť sledovacie aplikácie ... a nedá si vysvetliť, že určité veci ohľadom nich sú mimo misu.
...a keď nie je po jeho, tak mu myká kútikmi a veľmi rýchlo sa vzdiali...ako malé decko, ktorému nechcú kúpiť novú hračku a rozplače sa (čo je fakt a sú na jeho plač aj svedkovia...snáď raz tie videá uzrú svetlo Božie)...
Už dávno mali byť v každej domácnosti edukačné materiály..kde, čo, kedy a ako...etc. Nie tie jeho stupídne statusy na Booku Fasov...



"veronikasad
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ..."

Aj na tú obyčajnú chrípku zomierajú ľudia, prevažne starší, že?

A k čomu bola dobrá ta panika na jar, keď začala korona rozkvitať A teraz ?

Aká sláva bolo keď žehnali Žehre. A dnes? Des, des majú pod kontrolou. Niet sa čoho obávať! Ozaj? :D
korela
23.08.20,16:03
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.
pavol54
23.08.20,16:30
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Ak vlastným autom, tak ani nie. Iné by to bolo vlakom, ale ak rodina obsadí celé jedno kupé, tak je to bezpečnejšie popri udržiavaní prísnej hygieny po ceste. Lietadlá rizikové ešte viac.
A pri mori, v horách sa naozaj ľudia nemusia grupovať na jednej pláži, lúke, veď sa dajú nájsť vzdialenejšie miesta, kde si nebudú dýchať na krk.
Podstatné je byť v prírode a naberať déčko, zmena miesta dobrá pre psychiku.
Vždy sa to bude rýchlejšie a vo väčšom množstve šíriť v zahustených mestách ako na vidieku.
kupé?
alaya1
23.08.20,17:32
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Jazdim v pravidelnych intervaloch dole a potom hore. Cesta pre mna za dobrej premavky aj za 9 hodin. Jedno max.2 statia na pumpe v rusku, dezinfekcia , nic ine ako tu keby som sla tankovat. Letecky by som teraz nesla a to som mala booknuty Oman v novembri
babka - ježibabka
23.08.20,17:35
.
korela
23.08.20,18:10
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Ak vlastným autom, tak ani nie. Iné by to bolo vlakom, ale ak rodina obsadí celé jedno kupé, tak je to bezpečnejšie popri udržiavaní prísnej hygieny po ceste. Lietadlá rizikové ešte viac.
A pri mori, v horách sa naozaj ľudia nemusia grupovať na jednej pláži, lúke, veď sa dajú nájsť vzdialenejšie miesta, kde si nebudú dýchať na krk.
Podstatné je byť v prírode a naberať déčko, zmena miesta dobrá pre psychiku.
Vždy sa to bude rýchlejšie a vo väčšom množstve šíriť v zahustených mestách ako na vidieku.
kupé?
Hodnotili bezpečnosť cestujúcich v rozhlase v čase spustenia Regiojetu do Chorvátska, už neviem kto to bol. Aké netesnosti sú v priečkach a dverách netuším, ale nabrať oknom ho môže človek všade, aj v bytoch.
Práve najbezpečnejšie je pri mori. Vyhodnotili.
lujza.j
23.08.20,19:16
Ze by?!
veronikasad
23.08.20,19:21
Nepozerám televízor už skoro dva roky ...
lujza.j
23.08.20,19:30
Cele leto sa len kydalo na hr.....ludia nakazeni prisli z oblasti kde cocid ani nebol....ale media hlasili,ze sa tam nakazili....hranice s bih a serbiou zavreli este zaciatkom jula...
Na sk sa pekne srbi,rumuni,ukrajinci vratili nakazeni z dov....ale furt dokolecka dokola o dovolenkaroch.......
mari2x
24.08.20,07:30
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

a rozplače sa ( na jeho plač sú aj svedkovia...snáď raz tie videá uzrú svetlo Božie)...

Už dávno mali byť v každej domácnosti edukačné materiály..kde, čo, kedy a ako...




Podľa mňa je lepší premiér ten,
čo sa rozplače
ako ten,
čo sa mu bez alkoholu trasú ruky

//////

Okolo 2 000 000 materiálov
vytlačiť
rozniesť
každé asi 4 týždne updatovať
vytlačiť
rozniesť
///////////
a pritom platíme verejnoprávnu TV
mari2x
24.08.20,07:33
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.


Určite ti to pošepkali američania
sito
24.08.20,08:33
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Veronka...poďme uvažovať spoločne.

Máš dve rodiny...rodičia a dve deti.
Rodina A ide na dovolenku do hotela, čas pobytu 7 - 10 dní.
Rodina B ide do svojej nehnuteľnosti , čas pobytu ten istý.

Zrazu príde (tesne pred odchodom) ku núdzovému stavu a obe rodiny sú nútené sedieť na ritiach tam, kde sa nachádzajú.
Rodina A na hotelovej izbe...jedlo im nosia pred dvere, vychádzky žiadne, deti skáču rodičom po hlave...atď.
Rodina B si varí sama, môžu vyjsť aspoň na dvor, deti majú pohyb...atď.
Že rodina A si na rozdiel od rodiny B všetky služby v hoteli musí ešte aj zaplatiť, tak to ani nevravím.

...a obe rodiny sú v tom návrate na Sk rovnako...obe by si preskákali úradný postup na hraniciach.

-------------------------------------

Lenže ono je to takpovediac na trt.
Múdrosráč chce silou mocou nanútiť sledovacie aplikácie ... a nedá si vysvetliť, že určité veci ohľadom nich sú mimo misu.
...a keď nie je po jeho, tak mu myká kútikmi a veľmi rýchlo sa vzdiali...ako malé decko, ktorému nechcú kúpiť novú hračku a rozplače sa (čo je fakt a sú na jeho plač aj svedkovia...snáď raz tie videá uzrú svetlo Božie)...
Už dávno mali byť v každej domácnosti edukačné materiály..kde, čo, kedy a ako...etc. Nie tie jeho stupídne statusy na Booku Fasov...



"veronikasad
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ..."

Aj na tú obyčajnú chrípku zomierajú ľudia, prevažne starší, že?

A k čomu bola dobrá ta panika na jar, keď začala korona rozkvitať A teraz ?

Aká sláva bolo keď žehnali Žehre. A dnes? Des, des majú pod kontrolou. Niet sa čoho obávať, desiť! Ozaj? :D

Pokazená, či nakazená nedeľa 23.08.2020? (63) Keď sa darí, tak sa darí. Hlavne, že je to pod kontrolou. Z jari to bola pekná pí..vina, že?

Hovado, vitaj! Darí sa ti, darí? Rohy na hlave asi nemáš. A v hlave, čo asi máš ... , keď mínusky rozdávaš? :D
kopretinka
24.08.20,09:29
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.
A? Len oni? Pred inými ludmi sa to snád tají???!!!

https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Koronav%C3%ADrusy
Kvaka
24.08.20,09:36
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.


Určite ti to pošepkali američania Nepošepkali, nemusíš všetko vedieť :), moji kocúri dvaja to mali. Prežili, veterinár povedal, že malý zázrak, mám nahraté, ako sa jeden dusil kašľom, robili mu aj testy, koncom roka 2016, pozitívne na mačací koronavírus.
korela
24.08.20,17:28
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.
V tomto prípade by ma aj zaujímalo, či ten druhý mínus je aspoň od veterinára, keď prvý určite nie je. Aj keď Kvaka túto moju informáciu potvrdila so skúsenosťou na svojom zvieratku.
korela
24.08.20,17:37
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.
A? Len oni? Pred inými ludmi sa to snád tají???!!!

https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Koronav%C3%ADrusy
Predtým si tam mala nefunkčný link.
Veterinári s ním prichádzali do styku už 20 rokov, na rozdiel od súčasnej pandémie.
Nandrolon
25.08.20,04:16
Rozosmialo, ako Sulík pre "vykorisťovateľov" /schválne nepíšem o všetkých podnikateľoch/ ktorí boli nútení doplácať do minimálnej mzdy túto povinnosť "prakticky" zruší /lebo minimálka sa pre všetky stupne znižuje oproti pôvodnému vzorcu.
Zoberme si taký 5. stupeň náročnosti. Dnes musí človek mať v hrubom MINIMÁLNE 1044 eur, ak nemal, zamestnávateľ mu to musel doplatiť. Po novom mu bude stačiť pre 5. stupeň 795,- eur v hrubom, teda o 249 eur menej /to bude mať vo vrecku zamestnávateľ/. A takto je to so všetkými stupňami, nakoľko namiesto násobkov bude iba +43 eur :-))))))))))))))))))))))))))))
Takže vykorisťovatelia /tí, ktorí dávajú aj vyšším profesiám minimálku/ budú ešte viac vykorisťovať.
Seriózny zamestnávateľ platy nezníži, ale už sa nebude tlačiť ani do nejakých rastov pre ďalšie roky.
No, zdá sa, že chudoba pomaly nastupuje. Pevne verím, že ľudia začnú konečne odchádzať viac do zahraničia a nenechajú si na svojom chrbte "rúbať drevo".
https://e.dennikn.sk/2014007/burliva-tripartita-minimalna-mzda-ma-byt-623-eur-odborari-prerusili-socialny-dialog/?ref=e
buchač
25.08.20,04:30
Krajniak sa nenechá vydierať, Krajniak nechce vyjednávať, Krajniak chce odrbať zamestnancov o príjem....
Krajniak si vie predstaviť pri rokovaniach aj iné organizácie...napríklad neziskové, rôzne občianske združenia a podobne. Konkrétne spomenul jednu - Inštitút zamestnanosti.
https://www.iz.sk/

Prešiel som si pár blogov...to je teda solídne výživný materiál.
https://www.iz.sk/sk/o-nas/blogy
Nandrolon
25.08.20,04:47
https://www.poslednykriziak.sk/o-mne/
Krajniak sa narodil v roku 1973 a krstil sa v roku 2000.
Teraz sa vydáva za vzorového kresťana. Čo robil do roku 2000? Satanistické obrady? Z kresťanskej rodiny asi teda nepochádza....
Ešte hľadám jeho strednú školu, lebo mám tušáka, že zas je to nejaký vysokoškolský vzdelaný človek s pôvodne učňovským vzdelaním /nič proti nemu, ale na takýto post ozaj učňovka nestačí/.
On je "posledný križiak", ale ten v tmavom rohu pivnice, na ktorého treba použiť biolit!
:-))))))))))))))))))))))))))))
Edit: prečo sa v jeho životopise nemôžem nič dočítať o jeho kompletnom vzdelaní? Nie je to náhodou povinná súčasť štandardného CV? https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/ministerstvo/cv-minister-sj-final.pdf
bjuty smis
25.08.20,08:12
Nandrolon netrep chujoviny.
Minister hospodárstva nemá také kompetencie ...zas si bol na infovojne,???
Nandrolon
25.08.20,08:30
Nandrolon netrep chujoviny.
Minister hospodárstva nemá také kompetencie ...zas si bol na infovojne,???
Nie, na tvojom denníku N /uviedol som aj link, hoci ho nemám predplatený ako ty/.
On to ale nevykonáva ako minister hospodárstva, ale predkladá tieto PODNIKATEĽSKÉ KILEČKÁ ako predseda vládnej strany SaS...
bjuty smis
25.08.20,08:38
Nandrolon netrep chujoviny.
Minister hospodárstva nemá také kompetencie ...zas si bol na infovojne,???
Nie, na tvojom denníku N /uviedol som aj link, hoci ho nemám predplatený ako ty/.
On to ale nevykonáva ako minister hospodárstva, ale predkladá tieto PODNIKATEĽSKÉ KILEČKÁ ako predseda vládnej strany SaS...
Krajniak je pre teba Sulík?
Nandrolon
25.08.20,08:43
Nandrolon netrep chujoviny.
Minister hospodárstva nemá také kompetencie ...zas si bol na infovojne,???
Nie, na tvojom denníku N /uviedol som aj link, hoci ho nemám predplatený ako ty/.
On to ale nevykonáva ako minister hospodárstva, ale predkladá tieto PODNIKATEĽSKÉ KILEČKÁ ako predseda vládnej strany SaS...
Krajniak je pre teba Sulík?
Nie, ja píšem o 2 rôznych osobách...
Kilečká predsa predkladá Sulík a tieto bludy zas Krajniak. Ale dosť sa to vzájomne prelína asi "kto dá viac"...
Edit - hádam si nemyslíš, že toto by si Krajniak pred spaním vycucal z prsta.
Je jedno, koho si zvolia ako predkladateľa, ale toto čo "akože" navrhol Krajniak, tak toto je presne Sulíkov rukopis.
Samozrejme, nemôže všetky nepopulárne opatrenia predkladať iba 1 človek z vlády, nakoľko v budúcich voľbách by jeho strana mala pod 5%, lebo už aj teraz prešli s odretými ušami.
V ekonomických a hospodárskych opatreniach si vedľa Sulíka SÁM nikto ani neškrtne. A nie tobôž nejaký Krajniak s politickou školou a neznámou "školou" pred ňou /nikde som to zatiaľ nenašiel/.
lujza.j
25.08.20,10:51
U mojeho obvoďáka na nastenke....ma tam rozne vyroky-frky.....v jeho štyle humoru..
"pan doktor mame ocakavat druhu vlnu covid 19?....ja neviem... ja som lekar...nie politik"
Takze asi tak:D
buchač
25.08.20,11:14
ja som lekar...nie politik

Obvoďák je fajn, pokiaľ sa k tomu takto stavia. Obvoďáci liečia, no kapacity (a nie nie raz iba tie) špekulujú.

Citujem z jedného článku :
" Každý odborník, který komunikuje o této pandemii by měl strávit čas přemýšlením o tom, jak hodně záleží na datech a slovech, a také podle toho jednat..."

P.S.:
Napríklad Bukovský rozhodne nie je odborník na pandémie...on tak môže jedálne lístky zostavovať (a ani to, čo by dal, nie je normálne)....a seno nech si žerie sám. ;)
lujza.j
25.08.20,11:56
Jój strasne si ty alergićni na bukiho...jeden s tych co gundžuje okolo covidu....asi nie je priposraty...ze ho za iny nazor vyhodia a daju si tam "našho človeka"....
V rasiu hlasili ....o 200% vzrastol zaujem onkopacošov o navstevu psychologa....v tychto hystericko-historickych covid casoch:( oni fakt potrebuju mat " rozhadzanu hlavu"...
....a kolko ludi je na lexiku a inych "srandach"?!....
buchač
25.08.20,12:35
Jój strasne si ty alergićni na bukiho...jeden s tych co gundžuje okolo covidu....asi nie je priposraty...
Lui...ja si z Bukiho robím srandu...alergiu mám na TTC a na určitých jednotlivcov.
Na Porade som alergický tiež na pár oných...
Napríklad taká Mila12345678900000 niekde písala, že moje príspevky nečíta...ale hodnotiť ich hodnotí....holt, dáma, ktorá si myslí, že keď jej obe dcéry sú čerstvé doktorečky bez atestácií, tak je niečo viac ???

Nie z pasie tu nedávam určité linky...to je jak hádzať perly sviniam...
...a sliepok je tu teda veru dostatok.
buchač
25.08.20,15:56
Ach jaj.Niečo prečíta.Nepochopí,že je to vymyslená blbosť.Ale sem napíše ako fakt.
Hlavne, že ty si si urobil ďalší nový nick...a následne píšeš bludy, ako zdurmanovaný.
Nandrolon
25.08.20,16:12
Durmanix, takže to vôbec nie je pravda, že sa rušia/chcú rušiť násobky u stupňov náročnosti?
:-))
Ty si riadne vymletý.
Edit: http://www.employment.gov.sk/sk/informacie-media/aktuality/minister-navrhuje-zvysit-minimalnu-mzdu-623-eur.html
lujza.j
25.08.20,18:38
lujza.j
25.08.20,18:38
Z netu..
BXLmiami
26.08.20,05:33
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.
*
Všetci vedia o koronaviruse 20 rokov.Aj o africkom more či vtáčej chrípke.Alebo prečo myslíš že sú tie manévre a zabíjanie v skafandroch vždy ked to niekde zistia.Kvôli sliepkam či diviakom?Nie.Kvôli tomu že sa boja mutácie víru na človeka.Tak ako sa to teraz stalo s jedným z XY typov koronavírov.Začnite už konečne žiť svoje životy a prestante sa stále báť,čo sa má stať sa aj tak stane.Zákaz klikania a čítania článkov na túto tému v novinách inak sa novinári toho biznisu s Covidom nevzdajú.
korela
26.08.20,06:34
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.
*
Všetci vedia o koronaviruse 20 rokov.Aj o africkom more či vtáčej chrípke.Alebo prečo myslíš že sú tie manévre a zabíjanie v skafandroch vždy ked to niekde zistia.Kvôli sliepkam či diviakom?Nie.Kvôli tomu že sa boja mutácie víru na človeka.Tak ako sa to teraz stalo s jedným z XY typov koronavírov.Začnite už konečne žiť svoje životy a prestante sa stále báť,čo sa má stať sa aj tak stane.Zákaz klikania a čítania článkov na túto tému v novinách inak sa novinári toho biznisu s Covidom nevzdajú.
Ja som to iba sucho skonštatovala, neňúrim po nových info v tomto ohľade, informáciu som si vypočula v rámci jednej prednášky, nemohla som dopredu vedieť, o čom všetkom bude reč.

Prečo som práve ja teraz vyfasovala pucung?
korela
26.08.20,07:03
A nakoniec, niekedy je aj dobré sa hrabať za novými informáciami po vlastnej línii, čo sa zdravia týka, pretože lekári tiež všetko nevedia, žiaľ, aj keby mali. Tak to bolo aj v našom prípade, dg jasná roky, iba mne to ako matke nenapadlo. Pod nosom som mala známej syna s tou istou dg, ale keďže sa v rodine ani široko-ďaleko nevyskytovala okrem neho, nenapadlo mi to. Ale lekárka to v škole preberala. Ako ju mohla vylúčiť z diagnostikovania?
Keby sa to ťahalo rok až dva, nepoviem. Ale trúba na to neprišla za 16 rokov!!!, a to už bol organizmus dobre zničený.

Nič ju neospravedlňuje, že to nevedela. Však má aj také recenzie na nete od pacientov.
Dnes je to už, žiaľ, častá dg, tak je v povedomí verejnosti. Ale vtedy to bolo iné. Kus zdravia a prežívania normálneho života odišlo.

O pár rokov už bolo v nočných reláciách v rozhlase pomerne dosť osvety cez gastroenterológov, sami vyzývali praktických lekárov, aby deti a ľudí neposielali s bolesťami brucha a inými prejavmi najprv k psychológom, ale k nim!
Nikdy nezabudnem na pacienta vo vysielaní, ktorý si na túto dg prišiel sám v piešťanskej nemocnici, kde ho už nechávali zomierať, a začal sa držať pri živote na sójovom nápoji, a sám prišiel na to, že sa mu začal zlepšovať zdrav. stav.
BXLmiami
26.08.20,07:30
To nebol pucung,len už prestante všetci prosím objavovať ríšu vírusov,lebo Vám to na pohode a kľude nikomu nepridá.Koronaviry rôzne kmene boli aj budú a v podstate na každý vírus sa nakoniec dá zomrieť,tak to prestante konečne riešiť,pretože panické a úzkostné poruchy letia do nebies.To tvrdia v podstate takmer všetci lekári naprieč krajinou.
Mária27
26.08.20,07:35
Nandrolon
26.08.20,07:38
To nebol pucung,len už prestante všetci prosím objavovať ríšu vírusov,lebo Vám to na pohode a kľude nikomu nepridá.Koronaviry rôzne kmene boli aj budú a v podstate na každý vírus sa nakoniec dá zomrieť,tak to prestante konečne riešiť,pretože panické a úzkostné poruchy letia do nebies.To tvrdia v podstate takmer všetci lekári naprieč krajinou.
Ale o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
U nás v dedine mali už viacerí koronu, možno aj ja. Zavreli ich na 2 týždne doma celé viacgeneračné rodiny.
Minule sme sa ich pýtali, či pociťovali nejaké ťažkosti. Hovorili, že absolútne nič, cítili sa aj deti aj starí úplne zdraví.
Jeden známy mal kolegyňu, ktorá mala pozitívnu dcéru. Žili v spoločnej domácnosti s tou dcérou. Dcéra bola aj po 32 dňoch !!! POZITÍVNA a otec ani matka to nedostali, boli negatívni.
Takže razím názor, že asi testujú nádchu a nazývajú to COVID-19.
Ja už žijem presne rovnako, ako keď sa o Covide nevedelo. Akurát do obchodu dávam rúško, ale do reštík už chodím bez.
bjuty smis
26.08.20,07:51
očipovať nás chcú......tak povedali vodca....
Nandrolon
26.08.20,08:20
očipovať nás chcú......tak povedali vodca....
Tvoj? Lebo my ostatní svojprávni vodcu nemáme. :-)
bjuty smis
26.08.20,08:28
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Nandrolon
26.08.20,08:39
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Manipulátorov ako ty naštve každé pravdivé tvrdenie.
Napríklad aj také, že keby nebolo vraždy Kuciaka, tak modroknižKÁRsky psychopat by musel zas iba na Fabii denne 600 km jazdiť. A nie sedieť na premiérskom kresle.
Toto ťa priam vytáča do nepríčetnosti. Nakoniec ako vidím, COVID ťa aj osobne postihol. A stále budeš brániť všetky nezmyselné opatrenia.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
Medzi nami je jeden zásadný rozdiel. Ty si z COVIDU posratý až za ušami a uznávaš všetky opatrenia tvojho VODCU, zrejme už bývaš aj v hermeticky uzatvorenom dome a ja mám COVID u prdele, môžem sa aj 10x nakaziť...
Nandrolon
26.08.20,08:43
Článok extra pre Bjutyho. Snáď si ho nájde aj na tých svojich weboch. https://www.topky.sk/cl/10/1958821/Hegerov-skandalozny-poradca-ma-dalsi-problem--Obzaloba-kvoli-falosnym-podpisom
Zase sa mi potvrdilo, že Heger je jeden fyzicky hnusný a nečestný človek.
buchač
26.08.20,08:49
Zase sa mi potvrdilo, že Heger je jeden fyzicky hnusný a nečestný človek.
Pomaly bude aj na takýchto primeraná nadávka...." ty katolík jeden "...šak aj tu na Porade je zopár takých "katolíkov".
Nandrolon
26.08.20,09:02
Zase sa mi potvrdilo, že Heger je jeden fyzicky hnusný a nečestný človek. Pomaly bude aj na takýchto primeraná nadávka...." ty katolík jeden "...šak aj tu na Porade je zopár takých "katolíkov". Pozorne čítaj. https://www.mojpribeh.sk/pribeh/eduard-heger/ Ja si myslím, že článok má veľkú výpovednú hodnotu.
Kto raz podvádzal, neprestane, kto raz klamal, neprestane, kto raz kradol, neprestane.
V tejto vete si zrejme pomýli Pána Boha so Satanom: "Po mojom návrate na Slovensko sa mi Boh postaral o prácu. Preukazoval mi svoju lásku i zaopatrením a starostlivosťou o hmotné veci.", pretože koho Pán Boh miluje, toho "s krížom" navštevuje....
Starí ľudia vždy hovorili, že "hmotné statky a majetky" ponúka "niekto iný"...
Nandrolon
26.08.20,10:17
Potešilo https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/slovensko-minimalni-mzda-matovic-malacova-cesko.A200826_121905_ekonomika_kou

Naše novinárske podplatené hovadá budú tvrdiť v článkoch, že táto vláda zvyšuje minimálnu mzdu....
bjuty smis
26.08.20,10:31
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Manipulátorov ako ty naštve každé pravdivé tvrdenie.
Napríklad aj také, že keby nebolo vraždy Kuciaka, tak modroknižKÁRsky psychopat by musel zas iba na Fabii denne 600 km jazdiť. A nie sedieť na premiérskom kresle.
Toto ťa priam vytáča do nepríčetnosti. Nakoniec ako vidím, COVID ťa aj osobne postihol. A stále budeš brániť všetky nezmyselné opatrenia.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
Medzi nami je jeden zásadný rozdiel. Ty si z COVIDU posratý až za ušami a uznávaš všetky opatrenia tvojho VODCU, zrejme už bývaš aj v hermeticky uzatvorenom dome a ja mám COVID u prdele, môžem sa aj 10x nakaziť...
ale sa vás tu psychoanalytikov vyrojilo....
ty tak vieš, čo mňa naštve :)))
ty tak vieš, z čoho som já posratý.....človek čo verí, že na čipovanie a utlmujúce lieky pre celé národy..
ale zas pri teba tomu aj verím...zdáš sa nejaký " utlmený"....
alaya1
26.08.20,10:44
Juraj, nerob paniku... Ved tu nedávno niektori tvrdili, ze je to len obycajna chrípka a netreba sa bat cestovať ...

Niektorí tvrdia?...hm, čiže hlavne dve osoby...??? ;)
Ono sa ale dobre tvrdí z pohodlia vlastnej nehnuteľnosti pri mori.len z tej vlastnej nehnuteľnosti sa treba dostať späť na SK a tu zda sa uz môže byť problem ...
Jazdim v pravidelnych intervaloch dole a potom hore. Cesta pre mna za dobrej premavky aj za 9 hodin. Jedno max.2 statia na pumpe v rusku, dezinfekcia , nic ine ako tu keby som sla tankovat. Letecky by som teraz nesla a to som mala booknuty Oman v novembri

Buchac, ty s mojim prispevkom suhlait nemusis, ale je to tak. A nezabudni poucat o nevhodnych v sutaku :)
Nandrolon
26.08.20,11:01
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Manipulátorov ako ty naštve každé pravdivé tvrdenie.
Napríklad aj také, že keby nebolo vraždy Kuciaka, tak modroknižKÁRsky psychopat by musel zas iba na Fabii denne 600 km jazdiť. A nie sedieť na premiérskom kresle.
Toto ťa priam vytáča do nepríčetnosti. Nakoniec ako vidím, COVID ťa aj osobne postihol. A stále budeš brániť všetky nezmyselné opatrenia.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
Medzi nami je jeden zásadný rozdiel. Ty si z COVIDU posratý až za ušami a uznávaš všetky opatrenia tvojho VODCU, zrejme už bývaš aj v hermeticky uzatvorenom dome a ja mám COVID u prdele, môžem sa aj 10x nakaziť...
ale sa vás tu psychoanalytikov vyrojilo....
ty tak vieš, čo mňa naštve :)))
ty tak vieš, z čoho som já posratý.....človek čo verí, že na čipovanie a utlmujúce lieky pre celé národy..
ale zas pri teba tomu aj verím...zdáš sa nejaký " utlmený"....
Ja som tu niekedy písal o čipovaní, to máš od koho, od Magiána?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))
Alebo z tej tvojej INFOVOJNY?
buchač
26.08.20,11:24
Buchac, ty s mojim prispevkom suhlait nemusis, ale je to tak. A nezabudni poucat o nevhodnych v sutaku :)

Samozrejme, že nesúhlasím.
Tvoj príspevok je totiž o dvoch veciach....výpovedná hodnota = 0.
Pravidelné intervaly sú čo ? Raz za rok, raz za pol roka, raz za mesiac ...?
Ale hlavne, že si sa nezabudla pochváliť s Ománom...sa neposer z neho.

...a presne tí " katalíci ", na ktorých som vyššie myslel, sa realizovali so svojim " hodnotením "...
Čo ste to vy za nečestní a hnusní ľudia ??? Chce sa mi z vás grcať...
alaya1
26.08.20,11:45
Ja nie som katolicka.Ale nesuhlasim s tym, aby si urazal ludi, kvoli vierovyznaniu. Moj prispevok je v rubrike kaviaren, Fuuu, aku vypovednu hotnotu tu maju mnohe prispevky.
Iritujem ta, ze zijem tak, ako zijem, ale ja sa z teba neposeriem.
lujza.j
26.08.20,12:09
Min.zdravia z radia: ludia ktorych skriabe v krku by nemali chodit na verejnost........konec japonec:D
bjuty smis
26.08.20,12:27
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Manipulátorov ako ty naštve každé pravdivé tvrdenie.
Napríklad aj také, že keby nebolo vraždy Kuciaka, tak modroknižKÁRsky psychopat by musel zas iba na Fabii denne 600 km jazdiť. A nie sedieť na premiérskom kresle.
Toto ťa priam vytáča do nepríčetnosti. Nakoniec ako vidím, COVID ťa aj osobne postihol. A stále budeš brániť všetky nezmyselné opatrenia.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
Medzi nami je jeden zásadný rozdiel. Ty si z COVIDU posratý až za ušami a uznávaš všetky opatrenia tvojho VODCU, zrejme už bývaš aj v hermeticky uzatvorenom dome a ja mám COVID u prdele, môžem sa aj 10x nakaziť...
ale sa vás tu psychoanalytikov vyrojilo....
ty tak vieš, čo mňa naštve :)))
ty tak vieš, z čoho som já posratý.....človek čo verí, že na čipovanie a utlmujúce lieky pre celé národy..
ale zas pri teba tomu aj verím...zdáš sa nejaký " utlmený"....
Ja som tu niekedy písal o čipovaní, to máš od koho, od Magiána?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))
Alebo z tej tvojej INFOVOJNY?
moj magián
moja infovojna

ty dnes teda ideš, kotletka.....utlmujúce lieky už šlapú...
buchač
26.08.20,12:59
Ja nie som katolicka.Ale nesuhlasim s tym, aby si urazal ludi, kvoli vierovyznaniu. Moj prispevok je v rubrike kaviaren, Fuuu, aku vypovednu hotnotu tu maju mnohe prispevky.
Iritujem ta, ze zijem tak, ako zijem, ale ja sa z teba neposeriem.
...ženská...ty sa chváliš, že máš dve vysoké školy ???
Veď ty nie si schopná ani len pochopiť význam príspevku.

Ja neurážam ľudí kvôli vierovyznaniu...to ja v plnej miere akceptujem.
Neakceptujem ale veriaceho, ktorý nežije v súlade so svojou vierou.
...ozaj...to ktorá viera povoľuje, oceňuje pokrytectvo, faloš, klamstvo, aroganciu, povýšenectvo, samochválu a podobné neduhy, ktorými tu perlíš ?

Ži si ako chceš, ja ti tvoj život neberiem a ani nezávidím (ani sa z neho neposierem).
...peniaze nie sú všetko, tomu veru teda ver.
Nandrolon
26.08.20,13:14
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Manipulátorov ako ty naštve každé pravdivé tvrdenie.
Napríklad aj také, že keby nebolo vraždy Kuciaka, tak modroknižKÁRsky psychopat by musel zas iba na Fabii denne 600 km jazdiť. A nie sedieť na premiérskom kresle.
Toto ťa priam vytáča do nepríčetnosti. Nakoniec ako vidím, COVID ťa aj osobne postihol. A stále budeš brániť všetky nezmyselné opatrenia.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
Medzi nami je jeden zásadný rozdiel. Ty si z COVIDU posratý až za ušami a uznávaš všetky opatrenia tvojho VODCU, zrejme už bývaš aj v hermeticky uzatvorenom dome a ja mám COVID u prdele, môžem sa aj 10x nakaziť...
ale sa vás tu psychoanalytikov vyrojilo....
ty tak vieš, čo mňa naštve :)))
ty tak vieš, z čoho som já posratý.....človek čo verí, že na čipovanie a utlmujúce lieky pre celé národy..
ale zas pri teba tomu aj verím...zdáš sa nejaký " utlmený"....
Ja som tu niekedy písal o čipovaní, to máš od koho, od Magiána?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))
Alebo z tej tvojej INFOVOJNY?
moj magián
moja infovojna

ty dnes teda ideš, kotletka.....utlmujúce lieky už šlapú...
Som rád, že ti dobre šlapú... :-)
Nandrolon
26.08.20,13:18
Ja nie som katolicka.Ale nesuhlasim s tym, aby si urazal ludi, kvoli vierovyznaniu. Moj prispevok je v rubrike kaviaren, Fuuu, aku vypovednu hotnotu tu maju mnohe prispevky.
Iritujem ta, ze zijem tak, ako zijem, ale ja sa z teba neposeriem.
...ženská...ty sa chváliš, že máš dve vysoké školy ???
Veď ty nie si schopná ani len pochopiť význam príspevku.

Ja neurážam ľudí kvôli vierovyznaniu...to ja v plnej miere akceptujem.
Neakceptujem ale veriaceho, ktorý nežije v súlade so svojou vierou.
...ozaj...to ktorá viera povoľuje, oceňuje pokrytectvo, faloš, klamstvo, aroganciu, povýšenectvo, samochválu a podobné neduhy, ktorými tu perlíš ?

Ži si ako chceš, ja ti tvoj život neberiem a ani nezávidím (ani sa z neho neposierem).
...peniaze nie sú všetko, tomu veru teda ver.
Ktorá? jw.org a kľudne dám na to u Alayi krk.
pavol54
26.08.20,13:19
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Manipulátorov ako ty naštve každé pravdivé tvrdenie.
Napríklad aj také, že keby nebolo vraždy Kuciaka, tak modroknižKÁRsky psychopat by musel zas iba na Fabii denne 600 km jazdiť. A nie sedieť na premiérskom kresle.
Toto ťa priam vytáča do nepríčetnosti. Nakoniec ako vidím, COVID ťa aj osobne postihol. A stále budeš brániť všetky nezmyselné opatrenia.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
Medzi nami je jeden zásadný rozdiel. Ty si z COVIDU posratý až za ušami a uznávaš všetky opatrenia tvojho VODCU, zrejme už bývaš aj v hermeticky uzatvorenom dome a ja mám COVID u prdele, môžem sa aj 10x nakaziť...
ale sa vás tu psychoanalytikov vyrojilo....
ty tak vieš, čo mňa naštve :)))
ty tak vieš, z čoho som já posratý.....človek čo verí, že na čipovanie a utlmujúce lieky pre celé národy..
ale zas pri teba tomu aj verím...zdáš sa nejaký " utlmený"....
Ja som tu niekedy písal o čipovaní, to máš od koho, od Magiána?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))
Alebo z tej tvojej INFOVOJNY?
moj magián
moja infovojna

ty dnes teda ideš, kotletka.....utlmujúce lieky už šlapú...
aké berieš?
buchač
26.08.20,13:25
Ktorá? jw.org a kľudne dám na to u Alayi krk.
Súhlas...je tu ešte aj druhá možnosť, t.j., keď žena prejde na vieru svojho muža.
bjuty smis
26.08.20,13:40
hej.....vy svojprávni veríte na toto :

o to im ide, národy naprieč svetom dostať na utlmujúce lieky. Takí sa lepšie potom aj vo voľbách ovládajú a manipulujú.
Manipulátorov ako ty naštve každé pravdivé tvrdenie.
Napríklad aj také, že keby nebolo vraždy Kuciaka, tak modroknižKÁRsky psychopat by musel zas iba na Fabii denne 600 km jazdiť. A nie sedieť na premiérskom kresle.
Toto ťa priam vytáča do nepríčetnosti. Nakoniec ako vidím, COVID ťa aj osobne postihol. A stále budeš brániť všetky nezmyselné opatrenia.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))
Medzi nami je jeden zásadný rozdiel. Ty si z COVIDU posratý až za ušami a uznávaš všetky opatrenia tvojho VODCU, zrejme už bývaš aj v hermeticky uzatvorenom dome a ja mám COVID u prdele, môžem sa aj 10x nakaziť...
ale sa vás tu psychoanalytikov vyrojilo....
ty tak vieš, čo mňa naštve :)))
ty tak vieš, z čoho som já posratý.....človek čo verí, že na čipovanie a utlmujúce lieky pre celé národy..
ale zas pri teba tomu aj verím...zdáš sa nejaký " utlmený"....
Ja som tu niekedy písal o čipovaní, to máš od koho, od Magiána?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))
Alebo z tej tvojej INFOVOJNY?
moj magián
moja infovojna

ty dnes teda ideš, kotletka.....utlmujúce lieky už šlapú...
aké berieš?
už ani nevieš, čo píšeš :))
takto rád zlatej kanady od magiánka nebude...
edit : no to si ty...ale na teba to platí tiež...pozri , na čo reagujem a nezhovaďuj sa zasa....
bjuty smis
26.08.20,14:25
Durmanix, takže to vôbec nie je pravda, že sa rušia/chcú rušiť násobky u stupňov náročnosti?
:-))
Ty si riadne vymletý.
Edit: http://www.employment.gov.sk/sk/informacie-media/aktuality/minister-navrhuje-zvysit-minimalnu-mzdu-623-eur.html
pána beka...ty musíš mať 3-dňovú šnúru...

a ešte obviňuj niekoho, že je vymletý :))))
Nandrolon
26.08.20,15:02
Durmanix, takže to vôbec nie je pravda, že sa rušia/chcú rušiť násobky u stupňov náročnosti?
:-))
Ty si riadne vymletý.
Edit: http://www.employment.gov.sk/sk/informacie-media/aktuality/minister-navrhuje-zvysit-minimalnu-mzdu-623-eur.html
pána beka...ty musíš mať 3-dňovú šnúru...

a ešte obviňuj niekoho, že je vymletý :))))
y si riadny demagóg keď nechceš priznať, že matovičova vláda ZNIŽUJE min. mzdu u všetkých stupňov náročnosti, a v tých vyšších o cca 250 eur.
Alebo si jeden z tých sprostých, že mi ide tvrdiť, že min. sa zvyšuje, lebo idioti demagógovia porovnávajú rok 2020 s rokom 2021??????
Porovnávaj láskavo rok 2021, ak by hajzlíci do toho nezasiahli, s rokom 2021, po zásahu hajzlíkov.
Som rád, že zahraničné médiá to vidia tak, ako to je. To ťa musí riadne vytáčať.
A s tou šnúrou zase klameš, nakoľko narozdiel od teba denne pracujem a chodím autom.
Takže asi tak.
bjuty smis
26.08.20,15:07
prečítaj si to ešte raz.....alebo radšej hned 3 x.....
Nandrolon
26.08.20,15:16
prečítaj si to ešte raz.....alebo radšej hned 3 x.....
Lepšie by bolo dať protiargument, nech sa zasmejeme. Ale je možné, že týmto mzdovým veciam nerozumieš.
Budúcoročných 60% z priemernej mzdy za 2019, ktoré by boli bez zmeny tejto vlády, znížili na 57%. To máš pre 1. stupeň cca 30 eur dole.
Ďalej sú zruše né násobky a namiesto toho za každý stupeň +43 eur. U 5. stupňa to robí ak sa dobre pamätám pár príspevkov ďalej mínus 249 eur mesačne. Potom tu máme ešte 6. stupeň, kde to bude ešte viac. ten som neuvádzal vzhľadom na to, že tam spadajú už tí najvyšší...
No, a teraz môžeš ty, ak máš niečo k faktom.
bjuty smis
26.08.20,15:25
komu sa zníži o 250 ??
každej 1 skupine podľa stupňa náročnosti sa pridáva 43

ktorej skupine sa zníži o 250 .- ?
bjuty smis
26.08.20,15:35
ale to sa nespočítava čo stupeň, to plus 43 príplatok
to je tohtoročná úroveň + 43 príplatok....
bjuty smis
26.08.20,15:37
6,. stupeň bude 1160 + 43.......
Nandrolon
26.08.20,15:42
6,. stupeň bude 1160 + 43.......
Rušia sá NÁSOBKY, takže 6. stupeň bude minimálka +43 +43 +43 +43 +43 a to dá úplne iné číslo.
Bol by som veľmi rád hlavne pre ostatných, ak by si teraz mal pravdu, ale fakt úprimne...
Odkiaľ čerpáš, daj zdroj.
buchač
26.08.20,15:44
komu sa zníži o 250 ??
každej 1 skupine podľa stupňa náročnosti sa pridáva 43

ktorej skupine sa zníži o 250 .- ?
Neviem, či a ako sa ťa dotýka zvýšenie mzdy...ale opýtam sa inak.

Čo by si chcel radšej z dvoch variánt ?
1. mesačne 43 €
2. zvýšenie o určité %
bjuty smis
26.08.20,16:06
však ty si dal link, tam to krajniak jasne píše, že je veľmi rád, že sa o 7 % sa zvyšuje
len si to zle pochopil tie + 43

buchač, ja som za to, aby bola minimálka aspoň 800, ako je v slovinsku

ale mzda ti môže aj klesnúť, nie len stúpnuť....
Nandrolon
26.08.20,16:14
Bjuty nič v zlom, ale to čo píšeš, vôbec nedáva logiku. Stále sa hovorí iba o minimálke 423 eur a +43 eur, NIKDE INDE sa nepíše o inej sume. Ty si myslíš, že ak by bolo pre 6. stupeň 1160 + 43, žeby tých 1160 nebolo v každom jednom článku?
Fakt som si myslel, že máš viac logického myslenia.
Ja tvrdím, že je to tak, ako som napísal a v 5. máš hneď rozdiel taký, aký som tu písal v príspevku zo včera 7:16.
Ale som puntičkár, tak aj ten príspevok ešte poopravím. /nekorektne som v tom príspevku porovnával mzdu pre 5. stupeň z roku 2020 s 5. stupňom v roku 2021. Teraz prepočítam obidva prípady na rok 2021/.
Pre 5. stupeň ak by táto vláda nezasahovala do vzorca, tak by to bolo v roku 2021 presne 1180 /60% z priemernej za 2019 x 1,8 koeficient/.
Po zásahu do vzorca to bude 795 eur.
ROZDIEL = -385 EUR.
edit: môžete upravovať nezrovnalosti, uvítam...
Nandrolon
26.08.20,16:17
však ty si dal link, tam to krajniak jasne píše, že je veľmi rád, že sa o 7 % sa zvyšuje
len si to zle pochopil tie + 43

buchač, ja som za to, aby bola minimálka aspoň 800, ako je v slovinsku

ale mzda ti môže aj klesnúť, nie len stúpnuť....
Krajniak demagogicky porovnáva základnú mzdu z roku 2020, ktorá je 580,- so základnou mzdou v roku 2021, ktorá bude 623. To máš tých 7% /7,41%/.
Ale nemyslíš, že je hlúpe porovnávať rok 2020 s rokom 2021?
Porovnanie roku 2021 s rokom 2021 s pôvodným vzorcom a terajším upraveným som pre teba extra vypočítal v predošlom príspevku...
Viem Bjuty čo myslíš, že vlastne použiješ stupne náročnosti z roku 2020 a ku každému pridáš +43 eur. Ale akosi neverím, že to tak bude, pokiaľ nebudú presné cifry pre jednotlivé stupne....
bjuty smis
26.08.20,16:39
https://index.sme.sk/c/22475857/co-prinasa-vyssia-minimalna-mzda-a-o-kolko-si-prilepsim.html?ref=trz



Od budúceho roka sa zavádzajú príplatky vo fixnej výške, nebudú sa odvodzovať ako percento od minimálnej mzdy. Za hodinu práce v sobotu to bude 1,79 eura, za prácu v nedeľu 3,58 eura a v noci 1,43 eura.

Od výšky minimálnej mzdy sa odvíja tiež systém stanovenia šiestich úrovní minimálnej mzdy podľa stupňa náročnosti.

V súčasnosti platí, že sa od druhého stupňa náročnosti určuje ako násobok minimálnej mzdy, ktorú schvália vláda a parlament. Napríklad pri šiestom stupni je minimálna mzda až dvojnásobná.

Aj to sa však od budúceho roka zmení. Minimálka sa pri jednotlivých stupňoch bude zvyšovať fixne o 43 eur. Ak teda napríklad v tomto roku minimálka pri šiestom stupni predstavovala 1160 eur, pri doterajšom výpočte by sa na budúci rok zdvihla na 1246 eur. Vzhľadom na zmenu v zákone však zamestnancovi v tejto skupine vzrastie mzda len na 1203 eur (1160 + 43 eur).

Čítajte viac: https://index.sme.sk/c/22475857/co-prinasa-vyssia-minimalna-mzda-a-o-kolko-si-prilepsim.html?ref=trz
Nandrolon
26.08.20,16:43
https://index.sme.sk/c/22475857/co-prinasa-vyssia-minimalna-mzda-a-o-kolko-si-prilepsim.html?ref=trz
Nemám predplatené SME...
Je to čerstvé a bol by som rád ak by si mal pravdu.
Ale potom to malo byť uvedené pre všetky stupne.
buchač
26.08.20,16:47
a ktoraz táral , neprestane

...a kto si raz urobil viac nickov, tak neprestane.
Terezia13
26.08.20,16:48
Terka, nič si z toho nerob, to nič. Hovadá sú hovada, aj nimi zostanú! :D
jaj joj ani si ma nemal brániť, aj tebe sa nevinnému ušla mínuska
babka - ježibabka
26.08.20,17:49
Keď sa zima opýta, čo som robila včera a dnes
veronikasad
26.08.20,18:01
https://index.sme.sk/c/22475857/co-prinasa-vyssia-minimalna-mzda-a-o-kolko-si-prilepsim.html?ref=trz
Nemám predplatené SME...
Je to čerstvé a bol by som rád ak by si mal pravdu.
Ale potom to malo byť uvedené pre všetky stupne.
Nandy, v druhom a ďalšom stupni sa aktuálna minimalna mzda platna pre rok 2020 navysi o 43€
Nandrolon
26.08.20,18:31
https://index.sme.sk/c/22475857/co-prinasa-vyssia-minimalna-mzda-a-o-kolko-si-prilepsim.html?ref=trz
Nemám predplatené SME...
Je to čerstvé a bol by som rád ak by si mal pravdu.
Ale potom to malo byť uvedené pre všetky stupne.
Nandy, v druhom a ďalšom stupni sa aktuálna minimalna mzda platna pre rok 2020 navysi o 43€
Už viem. Po vojne každý generál. Ale včera som vychádzal zo zverejnených informácií a nikto mi k tomu nič konkrétne nenapísal :-) Zrejme všetci čakali na podrobnejší výklad. Malo to byť zverejnené v tom linku min. práce aj s tabuľkou. Ale asi ju nevedeli urobiť...
misoft
26.08.20,18:37
Excel im skolaboval :D
veronikasad
26.08.20,18:55
https://index.sme.sk/c/22475857/co-prinasa-vyssia-minimalna-mzda-a-o-kolko-si-prilepsim.html?ref=trz
Nemám predplatené SME...
Je to čerstvé a bol by som rád ak by si mal pravdu.
Ale potom to malo byť uvedené pre všetky stupne.
Nandy, v druhom a ďalšom stupni sa aktuálna minimalna mzda platna pre rok 2020 navysi o 43€
Už viem. Po vojne každý generál. Ale včera som vychádzal zo zverejnených informácií a nikto mi k tomu nič konkrétne nenapísal :-) Zrejme všetci čakali na podrobnejší výklad. Malo to byť zverejnené v tom linku min. práce aj s tabuľkou. Ale asi ju nevedeli urobiť... minister práce to vykladá ako hotentot, rovnako ako ten 13. dôchodok. Kamarátka ma presviedčala ze pri dochodku nad 500€ nedostane nic, lebo priklad bol len do 500€.
buchač
26.08.20,19:23
minister práce to vykladá ako hotentot, rovnako ako ten 13. dôchodok. Kamarátka ma presviedčala ze pri dochodku nad 500€ nedostane nic, lebo priklad bol len do 500€.
Tabuľka ohľadom 13. dôchodku
https://www1.pluska.sk/gal/rady-a-tipy/schvalene-vlada-odklepla-13-dochodky-penzisti-pozrite-kolko-vam-nadelia/2
veronikasad
26.08.20,19:44
minister práce to vykladá ako hotentot, rovnako ako ten 13. dôchodok. Kamarátka ma presviedčala ze pri dochodku nad 500€ nedostane nic, lebo priklad bol len do 500€.
Tabuľka ohľadom 13. dôchodku
https://www1.pluska.sk/gal/rady-a-tipy/schvalene-vlada-odklepla-13-dochodky-penzisti-pozrite-kolko-vam-nadelia/2v tabulke je to uz prehľadnejšie, ked uvádzal príklady tak hovoril len o sume 500€. Aj tak mi z nej nie je jasne, ci napr. pri súčasnom dôchodku od 501-600€ kazdy dostane rovnakú sumu 161,34€, aleho je na prepočet nejaký vzorec (nepozerala som na stránke SP, či tam nie je kalkulačka
buchač
26.08.20,20:12
kazdy dostane rovnakú sumu 161,34€, aleho je na prepočet nejaký vzorec (nepozerala som na stránke SP, či tam nie je kalkulačka
Skôr dostane každý rovnakú sumu (v tom rozpätí od do), ako keby sa malo prepočítavať každému podľa nejakého vzorca...to by bola solídna práca.

Ono je to aj tak od buka do buka. Vezmime príklad.
Jeden má dôchodok DO určitej hranice, tak dostane X.
Druhý presiahne o 1-2€ hranicu...a hneď má o pár desiatok € menej.

To mi pripomenulo, že ako to bolo svojho času s rodinnými prídavkami.
Kolega presiahol hranicu o 1 Sk (...o JEDNU KORUNU)...a v tom momente prišiel o rodinné prídavky (..o PÁR STOVÁK mesačne) na celý rok dopredu...až do doby, keď sa znovu prepočítaval príjem.
misoft
26.08.20,21:22
...................

To mi pripomenulo, že ako to bolo svojho času s rodinnými prídavkami.
...............
...a nie len s rodinnými prídavkami........
skuš
27.08.20,05:56
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.

Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
Nandrolon
27.08.20,06:08
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.

Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
Na zatopenie sa používa väčšinou voda.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
skuš
27.08.20,06:28
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.

Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
Na zatopenie sa používa väčšinou voda.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ja viem, to tam u vás. U nás sa topí do peca :D
bjuty smis
27.08.20,06:28
DÔKAZ ze Lidl je jednotka v cerstvosti...
Mne na na LIDL "páči" niečo iné:
Pre úsporu a pre ekológiu nevydávajú tie svoje letáky - OK! No na druhej strane kúpiš napr. 3 (slovol TRI) položky a keď dostaneš pokladničný blok - tak o tovare je to na 4 cm papiera, ale reklama na "nejakú" sútaž je na 15 (slovom PÄTNÁSŤ) cm papiera.
Inými slovami - veľkohubé chválenie sa šetrením, na druhej strane potichúčky míňajú ešte viac papiera.

Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
ale ich už nehádžu do stránok, ako tesco, alebo kaufač
sito
27.08.20,08:05
Terka, nič si z toho nerob, to nič. Hovadá sú hovada, aj nimi zostanú! :D
jaj joj ani si ma nemal brániť, aj tebe sa nevinnému ušla mínuska

:D:D:D Terka, na porade, postupom času som sa dopracoval k imúnite voči hodnoteniu, nie len mojich príspevkov pridelením, či uberaním bodov, tiež vyjadrením sa k príspevkom +/-. Je to ako s koronou, tiež sa treba dopracovať k imunite voči nej.

No niekedy by som aj oko prižmúril nad mínuskou, ale keď čítam, vidím za čo ten fantom porady a jemu podobní hodnotia mínuskou. Robia tím riadnu hovadinu, tak len hovadá sú to. U mňa isto. Ale, šéfovi, šerifovi porady to už vyhovuje. Čo už, každý si musí na porade poradiť s tým sám. Takže u mňa platí to, čo sam napísal v úvode. :D
buchač
27.08.20,09:36
No niekedy by som aj oko prižmúril nad mínuskou, ale keď čítam, vidím za čo ten fantom porady a jemu podobní hodnotia mínuskou. Robia tím riadnu hovadinu, tak len hovadá sú to. U mňa isto. Ale, šéfovi, šerifovi porady to už vyhovuje. Čo už, každý si musí na porade poradiť s tým sám. Takže u mňa platí to, čo sam napísal v úvode. :D
Šerif ? Pche...je to sračka a nie šerif.
Kto si nestojí za svojim slovom, tak je u mňa oný...lenže jemu nestojí ani ten oný, tak ako si on môže stáť za svojim slovom ?
lujza.j
27.08.20,09:51
Buchi velmi dobre pamatam pridafky na decko...ako mi ich zrusili:(neviem ci o 50koruniek som presvihla limit....cerstvo rozvedena...na vyzivne som musela trosku pockat kym bio zistil kde je sever....
misoft
27.08.20,12:50
Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
No u nás už nedoručujú - dokonca to i niekde na webe dávali
https://www.retailmagazin.sk/aktualne-vpravo/4771-lidl-zrusil-distribuciu-papierovych-tyzdnovych-letakov
Žabinka
27.08.20,14:12
Normálne letáky vydávajú. Čo by som používala ako podložku pre varechy pri varení a na následne na zatopenie?
No u nás už nedoručujú - dokonca to i niekde na webe dávali
https://www.retailmagazin.sk/aktualne-vpravo/4771-lidl-zrusil-distribuciu-papierovych-tyzdnovych-letakov
v Plus7dní je katalóg lidl vložený každý týždeň..
misoft
27.08.20,14:30
Tlačoviny nekupujem. Takže ani LIDL leták nedostanem. :D
A len tak na okraj... do LIDL vkročím len výnimočne, pretože u nás to vyzerá ako niekde na poľskom, alebo cigánskom trhu. Cenovky 3m vysoko a pritom pod nimi je úplne iný tovar, často pomiešaný, pootváraný....
misoft
27.08.20,14:37
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! :eek:) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
pavol54
27.08.20,14:43
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! :eek:) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
mám aku vrtačku narex treba nové batérie v obchode s náradím že (KECNEM že 80,-) vzápätí predavač hovorí ale tu máme komplet aj s batériami za 75,- a teraz udržuj staré veci.
buchač
27.08.20,14:45
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! :eek:) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
Jáááj, zasa mudruješ...???

Sa pozri, o čo sa vlastne jedná.
https://www.lidl-shop.sk/h/elektricke-naradie-a-prislusenstvo/h10000026

Ak chceš kúpiť nejakú mašinu komplet, tak si ju kúpiš. Niečo urobíš a mašinku zahodíš.
Ale na kieho frasa by sa mala každá mašina predávať s batériou, keď je kompatibilná do všetkých mašiniek ?
Žeby úspora peňazí a aj ekológia ?
misoft
27.08.20,14:45
mám aku vrtačku narex treba nové batérie v obchode s náradím že (KECNEM že 80,-) vzápätí predavač hovorí ale tu máme komplet aj s batériami za 75,- a teraz udržuj staré veci.
No vidíš - toto je to, o čom píšem.
bjuty smis
27.08.20,15:08
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! :eek:) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
mám aku vrtačku narex treba nové batérie v obchode s náradím že (KECNEM že 80,-) vzápätí predavač hovorí ale tu máme komplet aj s batériami za 75,- a teraz udržuj staré veci.
ako píšeš
kecol si...nezvyčajné u teba :))
ben555
27.08.20,15:41
Ja som napríklad dnes dopozeral serial westworld (https://www.filmyaserialy.com/westworld/) a popravde som velmi zvedavy ci bude nejake pokracovanie alebo nie. Zaujimavy dej pocas celeho serialu, sledoval ho niekto?
pavol54
27.08.20,17:37
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! :eek:) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
mám aku vrtačku narex treba nové batérie v obchode s náradím že (KECNEM že 80,-) vzápätí predavač hovorí ale tu máme komplet aj s batériami za 75,- a teraz udržuj staré veci.
ako píšeš
kecol si...nezvyčajné u teba :))
čo berieš?
buchač
27.08.20,19:16
Ľudia, ktorí sa vrátia z rizikovej krajiny po 1. septembri, budú musieť absolvovať desaťdňovú karanténu.
Medzi "červené krajiny" z pohľadu pandémie nového koronavírusu bude od 1. septembra patriť Chorvátsko, Francúzsko, Španielsko, Holandsko, Belgicko a Malta. Neodporúča sa cestovať ani do Grécka, bude patriť medzi rizikové krajiny.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/561233-pribudlo-90-infikovanych-najviac-v-bratislavskom-okrese/

....čo som tvrdil pred pár týždňami ???
...a už je to tu.
bjuty smis
27.08.20,19:29
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! :eek:) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
mám aku vrtačku narex treba nové batérie v obchode s náradím že (KECNEM že 80,-) vzápätí predavač hovorí ale tu máme komplet aj s batériami za 75,- a teraz udržuj staré veci.
ako píšeš
kecol si...nezvyčajné u teba :))
čo berieš?
podla roboty...

ja žijem z vlastných rúk a hlavy...... nikoho nevykorisťujem..

ty si na tom ako ?
Nandrolon
28.08.20,04:14
Nedávno som tan však nútene musel ísť. Tak som sa poobzeral - ako som písal, ako niekde v Nowom Targu. Nejaké vŕtačka na batérie - cca 60€ (ale na obale BEZ BATÉRIE!!! :eek:) - takýe k tomu potrebuješ batériu - 2Ah = 20€, 4Ah = 40€. K batérii ale potrebuješ nabíjačku - takže ďalších 30€ nabíjačka. A budeš mať komplet za 110-130€ všetko. Za takú cenu kúpiš v špecializovanom obchode celú sadu (nástroj lepších parametrov + batéria + nabíjačka).
Jáááj, zasa mudruješ...???

Sa pozri, o čo sa vlastne jedná.
https://www.lidl-shop.sk/h/elektricke-naradie-a-prislusenstvo/h10000026

Ak chceš kúpiť nejakú mašinu komplet, tak si ju kúpiš. Niečo urobíš a mašinku zahodíš.
Ale na kieho frasa by sa mala každá mašina predávať s batériou, keď je kompatibilná do všetkých mašiniek ?
Žeby úspora peňazí a aj ekológia ?
Lidl má kompatibilné len niektoré rady, ináč väčšinou je to nekompatibilné...
buchač
28.08.20,04:37
Lidl má kompatibilné len niektoré rady, ináč väčšinou je to nekompatibilné...
Ďalší mudrlant....

To je predsa jasné, že len niektoré rady...ináč by to mohol každý výrobca (nie iba Lidl - Parkside) zabaliť.....či ?
Nandrolon
28.08.20,05:49
Lidl má kompatibilné len niektoré rady, ináč väčšinou je to nekompatibilné...
Ďalší mudrlant....

To je predsa jasné, že len niektoré rady...ináč by to mohol každý výrobca (nie iba Lidl - Parkside) zabaliť.....či ?
Mám teraz aj ja tak ako sa do hory volá, tak sa ozýva? Lebo písať o vyslúžilých gumách sa mi tu nechce...
Ty veľmi rád podjebávaš druhých...
buchač
28.08.20,07:14
Mám teraz aj ja tak ako sa do hory volá, tak sa ozýva? Lebo písať o vyslúžilých gumách sa mi tu nechce...
Ty veľmi rád podjebávaš druhých...
Samozrejme, že rád poddžubnem...nebol som, nie som a ani nebudem vážny ako kilo soli ako poniektorí, ktorí ešte aj vtip berú vážne.

Poslúž si a píš...nebudeš prvý a ani posledný.
Mne sa zasa nechce písať o iných - stupídnych príspevkoch (myslené všeobecne), ktoré mi pripadajú niekedy ako z ríše rozprávok, dokonca je niekto štonc založiť tému.
Osobne si myslím, že nie jeden vyslúžilec je schopnejší v praxi dokázať viac ako ktorýkoľvek iný z civilného sektora....viď napríklad aj ja (a to tvrdím bez nejakej samochvály).
Tiež sa mi nechce písať o rôznych aspektoch, keď sú tie (ako vravíš) gumy nasadené do rôznych krízových situácií...napríklad toť nedávno koroňák....a ako sledujem tlač, tak budú nasadené ozbrojené zložky znova, nakoľko civilné obyvateľstvo si nedá a nedá povedať.
Tiež sa mi nechce písať o prírodných katastrofách, keď sú tie gumy nasadené na ochranu a záchranu majetku, ktoré vznikli...
Vtedy sú tie gumy dobré, všakže....či ?

...a apropó...nepodjeboval (ako vravíš) som, len som dal na pravú mieru - upresnil tú poznámku ohľadom tých mašín s batériami.
Predsa vývoj ide dopredu, sú vždy nové a novšie výrobky a je preto pochopiteľné, že staršie nebudú pasovať do nových.
Mne osobne to nejak nereže, ale s tým ja nič nenarobím.
alaya1
28.08.20,07:25
Guma ochranujuca socialisticku vlast je vzdy len ta guma. Vedia vsetci vo boli na ZVS. Ocakavam urazky. :)
Nandrolon
28.08.20,07:34
Mne napríklad tá nekompatibilita nevadí, lebo mám vyslúžilé LiPol-ky, ktoré používam práve v tomto aku náradí. Len to chce kuchnúť, napájkovať, suchý zips a nabíjať na špeciálnej nabíjačke.
Lidl kedysi nemal kompatibilné vzájomne nič. Potom bola jedna rada, mám dojem označená ako X, tam boli kompatibilné batérie na celé spektrum náradia z tej rady. Potom bola zas iná rada a tak ďalej.
Takže som to len upresnil, lebo si písal, že načo predávať nástroje aj s batériami, čo považujem za blbosť, rovnako ako elektrobicykle z mountfieldu. Dajú že od 800 eur, ale batérie ďalších 700-800 a to je ešte ten najsračkovejší bicykel.
Podľa mňa trestuhodné zavádzanie zákazníka. Lebo keď logicky uvažuješ, bicykel bez batérie NIE JE elektrobicykel, keďže bez batérie nejde motor...
PS: Kua, ty kúpiš mašinu, niečo na nej urobíš a potom ju zahodíš? Iný majster :-)))))))))))) môžeš ju prísť zahadzovať ku mne do koša.
Edit: s tým zahadzovaním si mi pripomenul jedného borca. Vek asi cca 10 rokov. Prišli traja na bicykloch do krčmy, sadli si vonku, objednali si po kofole, čiašníčka doniesla výdavok. Odhadom cca do 1 eura, zopár mincí aj meďákov, aj tých žltých. Borec ich zobral, zahodil do trávy a zahlásil, že také drobáky nebude nosiť po kapsách.....
Hento mať doma, tak to fackám od rána do večera. Evidentne absencia výchovy, rodičia sa zrejme starajú viac o zarábanie prachov ako o vlastné deti.
buchač
28.08.20,07:41
Ak chceš kúpiť nejakú mašinu komplet, tak si ju kúpiš. Niečo urobíš a mašinku zahodíš.
Ale na kieho frasa by sa mala KAŽDÁ mašina predávať s batériou, keď je kompatibilná do všetkých mašiniek ?
Žeby úspora peňazí a aj ekológia ?




Takže som to len upresnil, lebo si písal, že načo predávať nástroje aj s batériami,

Prečítaj ešte raz, čo som napísal...šak dávaj pozor na slová a význam viet a súvislosti
Zvýraznené je slovo KAŽDÁ...a tým som myslel danú radu od výrobcu, viď pripojený link.

...bicykle neriešim, nie je moja šálka kávy.
Nandrolon
28.08.20,07:44
Guma ochranujuca socialisticku vlast je vzdy len ta guma. Vedia vsetci vo boli na ZVS. Ocakavam urazky. :)
Zrejme si aj ty bola na tej ZVS a zanechalo to na Tebe trvalé a nezvratné následky.
lujza.j
28.08.20,09:45
Ide to podla planu....ked v maji,juni povedali...ze v septembri bude druha vlana...tak bude..".aj keby nebolo co zrat":(....aj cervene krajiny budu....
lujza.j
28.08.20,09:46
.
sito
28.08.20,09:49
Ide to podla planu....ked v maji,juni povedali...ze v septembri bude druha vlana...tak bude..".aj keby nebolo co zrat":(....aj cervene krajiny budu....

A to bude aký teror? :D
Nandrolon
28.08.20,09:54
Ide to podla planu....ked v maji,juni povedali...ze v septembri bude druha vlana...tak bude..".aj keby nebolo co zrat":(....aj cervene krajiny budu....
Zajtra idem do Sliezskeho vojvodstva. Kto chce kúpiť nový koronavírus typu SARS-CoV-2, párkrát použitý, ale stále aktívny, objednávky prijímam do správ.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Žabinka
28.08.20,10:32
Ide to podla planu....ked v maji,juni povedali...ze v septembri bude druha vlana...tak bude..".aj keby nebolo co zrat":(....aj cervene krajiny budu....
mňa celkom zaujali absurdnosti na tlačovke včera večer:
kategorizácia krajín do červena.. najprv ukáže tabuľku importovaných ochorení zo zahraničia, Grécko sa v nej nenachádza, a potom povie že aj Grécko bude červené..
ďalšie.. ak príde zamestnanec z červenej krajiny, musí po 10 dňovej karanténe predložiť zamestnávateľovi negatívny test, zamestnávateľ ho má akože kontrolovať.. z rovnakej krajiny príde živnostník, po 10 dňovej karanténe nemusí predložiť nikomu nič..
ďalšie.. ak príde niekto z červenej krajiny, a do 10 dní sa mu nepodarí dostať na test, a nebolí ho hrdlo a nemá teplotu, môže ukončiť karanténu a ísť do práce.. to ako znamená, že ochorenie sa prejavuje len týmito dvomi znakmi?
nerozumiem, kto to tam vlastne vedie..:rolleyes:
lujza.j
28.08.20,10:42
Kto to tam vedie?!
lujza.j
28.08.20,10:49
Zabka ani vidiet ani pocut...radsej....to je normal samopoškodzovanie....
Dnes krajina.zelena..utorok cervena....aky rozdiel medzi par dnami....?!
buchač
28.08.20,10:53
PS: Kua, ty kúpiš mašinu, niečo na nej urobíš a potom ju zahodíš? Iný majster :-)))))))))))) môžeš ju prísť zahadzovať ku mne do koša.

Znova a znova jedno a to isté...už neviem, ako napísať, aby si pochopil.

Neboj sa ty nič...ja určite nekúpim mašinu na batériu. Síce jednu takú menšiu od Fieldmana mám, používam ju na počiatočné skrutkovanie do/cez materiálu...potom už nastupuje klasika - elektrina cez kábel.

...a to zahodenie ? Poviem na inom príklade.
Dcére sa pred týždňom pokazila práčka, pár mesiacov po skončení záruky.
Len obhliadka by vyšla na 20€...následná oprava skoro 200€. Má význam opravovať ? ....no NEMÁ !!! Takže si kúpila novú.
buchač
28.08.20,11:09
Guma ochranujuca socialisticku vlast je vzdy len ta guma. Vedia vsetci vo boli na ZVS. Ocakavam urazky. :)
Príspevok som nahlásil, lebo je vrcholne urážlivý...horší, ako keby si mi priamo vynadala.
Keďže nik s moderátorov nezareagoval, nuž odpoveď.

Si jednou vetou znevážila všetkých, čo za socíku pracovali, čo postavili fabriky, školy, škôlky, zdravotné strediská, nemocnice....atď, etc....Všetkých a nie iba (ako vravíš) gumy.

Položím ti verejne (chcel som pôvodne cez súkromku) otázku.
Považuješ za gumu aj toho jedného nemenovaného pána generála, s ktorým sa poznáš osobne, s ktorým sa priatelíš ?

P.S.:
Ale hlavne, že si sa realizovala a vstúpila do našej debaty ohľadom náradia...
Celý čas len pozoruješ a sleduješ, neradíš, prípadne "hodnotíš"...veľa sa z toho dá vyčítať, na to nepotrebujem ani len jednu VŠ. Ty ich máš síce dve, no sú ti v podstate na dve veci...
Žabinka
28.08.20,11:22
Zabka ani vidiet ani pocut...radsej....to je normal samopoškodzovanie....
Dnes krajina.zelena..utorok cervena....aky rozdiel medzi par dnami....?!
na toto som zabudla..:D prídeš 31.8.človek zdravý, v pohode.. prídeš 1.9. a už bum, človek chorý, marš do karantény..:eek:
misoft
28.08.20,11:37
Prečítaj ešte raz, čo som napísal...šak dávaj pozor na slová a význam viet a súvislosti
Zvýraznené je slovo KAŽDÁ...a tým som myslel danú radu od výrobcu, viď pripojený link.

...bicykle neriešim, nie je moja šálka kávy.
Už si celkom mimo reality! Nehnevaj sa, ale je to pravda.
LIDL má radu Parkside - to je fakt. Lenže LIDL si toto objednáva na určité obdobie. A po čase rada výrobkov sa obmení. Takže ak kúpiš dnes vŕtačku a batériu a nabíjačku - je to OK, ale ak kúpiš o rok (opäť Parkside) napr. hoblík - dostaneš bez batérie, lenže batéria z minulého roku do toho už NEPASUJE! Takže opäť kúpiť baterku a nabíjačku. Bez toho ti je potom ten hoblík úplne na hovno!
buchač
28.08.20,11:44
Už si celkom mimo reality! Nehnevaj sa, ale je to pravda.

Ani toto ti nevyšlo...ale nevadí.
Ale pokračuj...
misoft
28.08.20,11:51
Ja pokračovať nemusím... ale ty však naďalej pokračuj... v oddiaľovaní sa od reality.
lujza.j
28.08.20,11:53
Ja som sa vcera:Dze aka mrcha virus to....ked ho "zavijes"kapkami do nosa....moja mama je zavisla na kapkach do nosa:(len neviem aku sortu kupuje...
Inak som citala ne nete...pokyny..ked ides na covid test....2h pred...ziadne kapky do nosa,vyplach huby ustnou vodou,fajcenie a pod.....zaujimave....?!
Uz aj u nas 10dni..samoizolacia?! Par dni nazad...česi...skratili na 10dni....ze naj infekcnost dva dni pred vypuknutim priznakov.....potom infekcnost klesa....do 10dni si ok......ten co nema ziadne priznaky?!to mu to ako "stupa-klesa"?!
Dáša_
28.08.20,12:24
mna by celkom zaujímalo, ako by si všetci kritici akýchkolvek covid opatrení vlastne predstavovali, že by sme mali ďalej pokračovať. Bez rúšok, bez karantény, bez zákazov?
bjuty smis
28.08.20,12:45
mna by celkom zaujímalo, ako by si všetci kritici akýchkolvek covid opatrení vlastne predstavovali, že by sme mali ďalej pokračovať. Bez rúšok, bez karantény, bez zákazov?
nijako

na to ich iq nestačí...
Nandrolon
28.08.20,13:19
Znova a znova jedno a to isté...už neviem, ako napísať, aby si pochopil.

Neboj sa ty nič...ja určite nekúpim mašinu na batériu. Síce jednu takú menšiu od Fieldmana mám, používam ju na počiatočné skrutkovanie do/cez materiálu...potom už nastupuje klasika - elektrina cez kábel.

...a to zahodenie ? Poviem na inom príklade.
Dcére sa pred týždňom pokazila práčka, pár mesiacov po skončení záruky.
Len obhliadka by vyšla na 20€...následná oprava skoro 200€. Má význam opravovať ? ....no NEMÁ !!! Takže si kúpila novú.

Obhliadku si mal urobiť ty. Potom sa spojiť s opravárom a doviezť mu iba ten diel...

Ináč ja som tiež bol proti aku, kolega ešte viac /okrem 10 eurového vŕtacieho šrobováku/. Kolega si potom kúpil v lidli ten aku dremel a nevedel si vynachváliť. Teraz už pár mesiacov má veľkú záhradnú aku kosačku, predtým aku vyžínač /do toho by som nešiel/...
pavol54
28.08.20,13:20
Ide to podla planu....ked v maji,juni povedali...ze v septembri bude druha vlana...tak bude..".aj keby nebolo co zrat":(....aj cervene krajiny budu....
mňa celkom zaujali absurdnosti na tlačovke včera večer:
kategorizácia krajín do červena.. najprv ukáže tabuľku importovaných ochorení zo zahraničia, Grécko sa v nej nenachádza, a potom povie že aj Grécko bude červené..
ďalšie.. ak príde zamestnanec z červenej krajiny, musí po 10 dňovej karanténe predložiť zamestnávateľovi negatívny test, zamestnávateľ ho má akože kontrolovať.. z rovnakej krajiny príde živnostník, po 10 dňovej karanténe nemusí predložiť nikomu nič..
ďalšie.. ak príde niekto z červenej krajiny, a do 10 dní sa mu nepodarí dostať na test, a nebolí ho hrdlo a nemá teplotu, môže ukončiť karanténu a ísť do práce.. to ako znamená, že ochorenie sa prejavuje len týmito dvomi znakmi?
nerozumiem, kto to tam vlastne vedie..:rolleyes:
komu že to ten živnostník má predkladať?
buchač
28.08.20,13:30
Obhliadku si mal urobiť ty. Potom sa spojiť s opravárom a doviezť mu iba ten diel...

No úúúúúúúrčite....už ma vidíš.
22leo
28.08.20,13:37
lujza.j
28.08.20,13:52
mna by celkom zaujímalo, ako by si všetci kritici akýchkolvek covid opatrení vlastne predstavovali, že by sme mali ďalej pokračovať. Bez rúšok, bez karantény, bez zákazov?
nijako

na to ich iq nestačí...
Som rada,ze tvoje iq staci....!
Ako vies?! Si jasnovidec?! Mozno ako švedi.....
Mne nik nenakazal si dat masku...vtedy som este krcmerymu verila..ked asi prve jeho vyjadrenia mozno prva polka marca....ze lepsia akakolvek ako ziadna...12.3 som ju mala v obchode na hubje...kde bol vtedy tvoj mudrosač...
Ano som kritik....a nie som sama....ale uz sme niekde inde ako v marci..
Rusko nosim...ale nie kvoli sebe...na mna kaslat....zvladla by som to..mozno uz aj za mnou...ale kvoli mojim....aby mohli chodit do roboty....decko bolo doma krasnučkych 91dni...ziadne "hogofogo"-praca z domu alebo na riti za 80%-zhasnute/zavrete a chlap v gastro.....polovicna prac.doba a k tomu aj plat....
Dáša_
28.08.20,14:03
Ako vies?! Si jasnovidec?! Mozno ako švedi......

Len pre istotu, jak to vypadalo s úmrtiami vo Švédsku prvý polrok tohto roku https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/560652-koronavirus-zabijal-vo-svedsku-ako-hladomor/
(https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/560652-koronavirus-zabijal-vo-svedsku-ako-hladomor/)
možeme sa začať baviť o tom, čo sú ešte "povolené straty", koľko ľudí môže zomrieť a čo je už za čiaru. Povedala by som, že za čiaru je to vždy vtedy, keď to postihne nášho blízkeho.
Nandrolon
28.08.20,14:07
Obhliadku si mal urobiť ty. Potom sa spojiť s opravárom a doviezť mu iba ten diel...

No úúúúúúúrčite....už ma vidíš.
Prečo? Keď som ja závislý alkoholik a k0k0t a opilec /podľa Teba/ to na super práčke BOSCH mohol diagnostikovať, tak ty nie?
buchač
28.08.20,14:13
Obhliadku si mal urobiť ty. Potom sa spojiť s opravárom a doviezť mu iba ten diel...

No úúúúúúúrčite....už ma vidíš.
Prečo? Keď som ja závislý alkoholik a k0k0t a opilec /podľa Teba/ to na super práčke BOSCH mohol diagnostikovať, tak ty nie?
Nie je každý ako ty....:D :D :D :D :D
Nandrolon
28.08.20,14:18
hehehe som sa nasmial jak kilo soli na poličke, či ako to na tej Ukrajine nadávate.
buchač
28.08.20,14:21
...vtedy som este krcmerymu verila..
Ano som kritik....a nie som sama....ale uz sme niekde inde ako v marci..
...ziadne "hogofogo"-praca z domu alebo na riti za 80%-zhasnute/zavrete a chlap v gastro.....polovicna prac.doba a k tomu aj plat....
Kto je Krčméry ? Kde je Krčméry ? Hľadá sa Krčméry.;)...(keď som o ňom dal negatívum, šak ma tu skoro zožrali).
Holt...ty si len poliška na dôchodku...ešte horšie ako guma...:D
Čo už, niekto musí aj robiť, nie každý môže byť účtovník.
veronikasad
28.08.20,14:30
...vtedy som este krcmerymu verila..
Ano som kritik....a nie som sama....ale uz sme niekde inde ako v marci..
...ziadne "hogofogo"-praca z domu alebo na riti za 80%-zhasnute/zavrete a chlap v gastro.....polovicna prac.doba a k tomu aj plat....
Kto je Krčméry ? Kde je Krčméry ? Hľadá sa Krčméry.;)...(keď som o ňom dal negatívum, šak ma tu skoro zožrali).
Holt...ty si len poliška na dôchodku...ešte horšie ako guma...:D
Čo už, niekto musí aj robiť, nie každý môže byť účtovník.
Juraj, nerýp do účtovníkov, figu vieš o ich práci ...
bjuty smis
28.08.20,14:39
mna by celkom zaujímalo, ako by si všetci kritici akýchkolvek covid opatrení vlastne predstavovali, že by sme mali ďalej pokračovať. Bez rúšok, bez karantény, bez zákazov?
nijako

na to ich iq nestačí...
Som rada,ze tvoje iq staci....!
Ako vies?! Si jasnovidec?! Mozno ako švedi.....
Mne nik nenakazal si dat masku...vtedy som este krcmerymu verila..ked asi prve jeho vyjadrenia mozno prva polka marca....ze lepsia akakolvek ako ziadna...12.3 som ju mala v obchode na hubje...kde bol vtedy tvoj mudrosač...
Ano som kritik....a nie som sama....ale uz sme niekde inde ako v marci..
Rusko nosim...ale nie kvoli sebe...na mna kaslat....zvladla by som to..mozno uz aj za mnou...ale kvoli mojim....aby mohli chodit do roboty....decko bolo doma krasnučkych 91dni...ziadne "hogofogo"-praca z domu alebo na riti za 80%-zhasnute/zavrete a chlap v gastro.....polovicna prac.doba a k tomu aj plat....
-Keďže mám pud sebazáchovy, tak stačí...
-Čítam vaše prispevky
-sweden ti už vysvetlili
-mudrosraci sú kritici matovica, teda opozicnici a hejteri
Matovič bol 12.3. v opozícii
Vládu prevzal tuším 19.03.
- pochopila si, rúsko nenosis kvôli sebe..teba neochráni...ale preto, aby nakazeni nešírili ďalej...
Konečne
- tvoji blizki stradajú
Ja som kvôli covidu nezamestnaný...
buchač
28.08.20,14:40
Juraj, nerýp do účtovníkov, figu vieš o ich práci ...
Veronka....AKO vieš ? AKO môžeš niečo také tvrdiť ?
...do podrobností nejak nemienim ísť.

ALE včul ma zarazilo, že si sa postavila na (nazvem) taký odpor, nesúhlas...
Moja otázka včul znie inak.
Prečo nebrániš aj druhú stranu, keď dochádza k urážkam bývalých členov ozbrojených zložiek ? ...a že je ich tu pravidelne, ani nevravím...naposledy si kopla psychoška z dvoma VŠ.
Keď si tak veselo kopú, to znamená, že oni vedia niečo o práci vojakov a či polišov ???

P.S.:
Účtovníkov som spomenul, nakoľko počas korony mohli pracovať home made...
Ako Lui spomenula, jej dcéra a chlap sedeli doma...u mňa to bolo podobne, manželka a obe dcéry boli nútene doma. Ale účty a aj jesť bolo potrebné.
Chápeme sa ?
veronikasad
28.08.20,14:45
S Lujzou som už mala debatu na túto tému, keď sa sťažovala že jej dcéra dostala nízky príspevok a neskoro. Ak by pracovala na riadnu pracovnú zmluvu, dostane všetko čo jej patrí a načas. Keď jej to takto pred koronou vyhovovalo, nech sa nesťažuje ...

Práci policajtov a ozborojených zložiek nerozumiem, preto som sa nikdy do tejto témy nezapojila. A naozaj ťa prosím, nerýp do účtovníkov a nehádž ich všetkých do jedného vreca.
Dáša_
28.08.20,14:47
P.S.:
Účtovníkov som spomenul, nakoľko počas korony mohli pracovať home made...
Ako Lui spomenula, jej dcéra a chlap sedeli doma...u mňa to bolo podobne, manželka a obe dcéry boli nútene doma. Ale účty a aj jesť bolo potrebné.
Chápeme sa ?

a napadlo ti niekedy, že účtovníkov sa táto situácia dotýka posunute? Lebo ked firma zavrie, tak účtovník nemá čo účtovať. Takže si napríklad od budúceho roku môže hľadať inú robotu... Lebo ich klienti to zabalili.... Všetci sme na jednej lodi
buchač
28.08.20,14:52
Dáška
...ale tak sa potom čudujem, že v čase dávania daňových účtovníci nestíhajú.

Jeden zabalil, druhý začne...kolotoč sa nezastaví.
kukučka
28.08.20,14:58
Ešte jeden článok o Švédsku, neviem kde je pravda, ale porovnať novinársku prácu ešte hádam dokážeme, či nie?
https://www.casopis-sifra.cz/svedsko-proti-rouskam-jak-se-zemi-ktera-nezavrela-ekonomiku-ani-lidi-doma-podarilo-zvladnout-epidemii/
bjuty smis
28.08.20,15:13
Časopis Šifra
Netradiční web a měsíčník, který píše celý jeden autor. Proto se čte jedním dechem jako detektivka.
https://www.google.com/search?q=casopis+sifra&oq=casopis+sifra&aqs=chrome..69i57j69i60.5054j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

No nič...
Dáša_
28.08.20,15:19
no práve hovoria, že maďarsko uzatvára pre dovolenkárov hranice
korela
28.08.20,16:31
Nechcela som, ale "musím". :-)
Asi by sa nikto nemal vyjadrovať k práci druhých, hlavne keď nie je z toho istého odboru, alebo si sám nevyskúšal prácu doma a ešte v prítomnosti menších detí, aj školopovinných, nie je med lízať.
Také opovrhnutia na tých ľudí, čo pracujú doma je až no, v diskusiách plno zbytočných príspevkov. Nechápem prečo.

Keď sa spomína Švédsko, tam sa robí z domu už desiatky rokov, a to najmä projektanti, novinári a pod. Firma ušetrí na priestoroch, nenaťahuje sa s fajčiarmi, niekomu sa dokonca pracuje lepšie ako v otvorených kancelárskych priestoroch, tak takú prácu vyhľadáva ... stretnú sa na spoločných poradách ako to firme vyhovuje alebo podľa potreby, a robí sa.
Iba tu sa musí firma prezentovať okázalými priestormi, šéfstvá na Porsche a zamestnanci žijú od výplaty k výplate.

Doma sa pracuje akoby bol človek v práci, šéfovia kontrolujú a vidia odvedenú prácu, nič sa pri dnešnej technike neutají.
Mladý podáva výkon na 160%. Takže ziadne "hogo fogo"- praca z domu a pod.
korela
28.08.20,16:34
Časopis Šifra
Netradiční web a měsíčník, který píše celý jeden autor. Proto se čte jedním dechem jako detektivka.
https://www.google.com/search?q=casopis+sifra&oq=casopis+sifra&aqs=chrome..69i57j69i60.5054j0j4&client=ms-android-motorola-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

No nič...
Ty naivo. :-)))
lujza.j
28.08.20,16:56
S Lujzou som už mala debatu na túto tému, keď sa sťažovala že jej dcéra dostala nízky príspevok a neskoro. Ak by pracovala na riadnu pracovnú zmluvu, dostane všetko čo jej patrí a načas. Keď jej to takto pred koronou vyhovovalo, nech sa nesťažuje ...

Práci policajtov a ozborojených zložiek nerozumiem, preto som sa nikdy do tejto témy nezapojila. A naozaj ťa prosím, nerýp do účtovníkov a nehádž ich všetkých do jedného vreca.
Kde ja rypem do uctovnikov?!zase si netreba namyslat....
Moje decko ma riadnu zmluvu...ako si prisla nato..ze nema riadnu zmluvu....och
buchač
28.08.20,16:57
Mladý podáva výkon na 160%. Takže ziadne "hogo fogo"- praca z domu a pod.
Ty naivo...:-)))
lujza.j
28.08.20,17:02
:---:D
veronikasad
28.08.20,17:04
S Lujzou som už mala debatu na túto tému, keď sa sťažovala že jej dcéra dostala nízky príspevok a neskoro. Ak by pracovala na riadnu pracovnú zmluvu, dostane všetko čo jej patrí a načas. Keď jej to takto pred koronou vyhovovalo, nech sa nesťažuje ...

Práci policajtov a ozborojených zložiek nerozumiem, preto som sa nikdy do tejto témy nezapojila. A naozaj ťa prosím, nerýp do účtovníkov a nehádž ich všetkých do jedného vreca.
Kde ja rypem do uctovnikov?!zase si netreba namyslat....
Moje decko ma riadnu zmluvu...ako si prisla nato..ze nema riadnu zmluvu....och
Lujza, to rýpanie patrilo Jurajovi, nie tebe. A podla výšky príspevku ktorý si vtedy uviedla, to určite nebola zmluva na plný úvazok ... (nechce sa mi to hladať v starých témach). O tebe písal Juraj, inak by som nereagovala ...
buchač
28.08.20,17:08
S Lujzou som už mala debatu na túto tému, keď sa sťažovala že jej dcéra dostala nízky príspevok a neskoro. Ak by pracovala na riadnu pracovnú zmluvu, dostane všetko čo jej patrí a načas. Keď jej to takto pred koronou vyhovovalo, nech sa nesťažuje ...

Práci policajtov a ozborojených zložiek nerozumiem, preto som sa nikdy do tejto témy nezapojila. A naozaj ťa prosím, nerýp do účtovníkov a nehádž ich všetkých do jedného vreca.
Hm...ja viem, nesúvisí to s účtovníkmi...
ALE čo je to riadna pracovná zmluva ?
Myslíš takú, čo je na papieri minimálka a zvyšok keš ?
Takže koľko dostala moja 1/2ka počas tzv. maródky ?...ani SIPO som z toho nezaplatil.

Ale je tu pár tém, kde sa účtovník pýta, koľko si má pýtať za svoju prácu...trochu od veci, ale budiž...ak ide o živnostníka, tak je to na dohode.

Ja teba neobviňujem, vždy som mal a aj budem mať voči tebe (a nie iba k tebe) rešpekt a úctu...čo sa ale o iných povedať nedá.
Rýpol som len vo všeobecnosti...a bodaj by sa každý tak choval.
veronikasad
28.08.20,17:14
Juraj, pravdepodobne tak ako píšeš v prvej vete a ešte na kratší pracovný čas, inak by z toho platu nevyžila ani pred koronou ...
PN-ka je platená tak, ako je platená - prvé 3 dni 25 %, ďalšie dni 55 %, z toho naozaj je ťažké zaplatiť nájom ...
Prečo riešiš len kolko pýtajú účtovníčky na živnosť ? Keď som prerábala byt, otáčali sa mi panenky kolko pýtali murári, obkladači, vodári ... A že som žiadny doklad od nich nevidela je druhá vec, našťastie kvalitná práca, fakúru slúbil že pošle, uvideli modré oči ...
buchač
28.08.20,17:22
...o prerábke mi niečo povídej...do chalupy som vrazil solídne love.
Na druhej strane som sa dosť veľa naučil, takže veľa roboty zvládnem už aj sám.

P.S.:
...a ani nechci vedieť, koľko pýtam ja za nôž alebo za koženú tašku...;)
Raz sa ma tu na Porade jedna osoba opýtala...že normálne zdúpnela od tej cifry..." že táááák veľa ??? " ....no amen tma s takými.
Terezia13
28.08.20,17:22
Terka, nič si z toho nerob, to nič. Hovadá sú hovada, aj nimi zostanú! :D
jaj joj ani si ma nemal brániť, aj tebe sa nevinnému ušla mínuska

:D:D:D Terka, na porade, postupom času som sa dopracoval k imúnite voči hodnoteniu, nie len mojich príspevkov pridelením, či uberaním bodov, tiež vyjadrením sa k príspevkom +/-. Je to ako s koronou, tiež sa treba dopracovať k imunite voči nej.

No niekedy by som aj oko prižmúril nad mínuskou, ale keď čítam, vidím za čo ten fantom porady a jemu podobní hodnotia mínuskou. Robia tím riadnu hovadinu, tak len hovadá sú to. U mňa isto. Ale, šéfovi, šerifovi porady to už vyhovuje. Čo už, každý si musí na porade poradiť s tým sám. Takže u mňa platí to, čo sam napísal v úvode. :D
...vystihnuté, netreba nič dodať;)
alaya1
28.08.20,17:27
Guma ochranujuca socialisticku vlast je vzdy len ta guma. Vedia vsetci vo boli na ZVS. Ocakavam urazky. :)
Príspevok som nahlásil, lebo je vrcholne urážlivý...horší, ako keby si mi priamo vynadala.
Keďže nik s moderátorov nezareagoval, nuž odpoveď.

Si jednou vetou znevážila všetkých, čo za socíku pracovali, čo postavili fabriky, školy, škôlky, zdravotné strediská, nemocnice....atď, etc....Všetkých a nie iba (ako vravíš) gumy.

Položím ti verejne (chcel som pôvodne cez súkromku) otázku.
Považuješ za gumu aj toho jedného nemenovaného pána generála, s ktorým sa poznáš osobne, s ktorým sa priatelíš ?

P.S.:
Ale hlavne, že si sa realizovala a vstúpila do našej debaty ohľadom náradia...
Celý čas len pozoruješ a sleduješ, neradíš, prípadne "hodnotíš"...veľa sa z toho dá vyčítať, na to nepotrebujem ani len jednu VŠ. Ty ich máš síce dve, no sú ti v podstate na dve veci...
Urazlivy prispevok? Nedaj sa vysmiat. Prave ty pises o urazkach? Urazas tu pravidelne rad radom. Mna pravidelne. Nahlasuj co chces . Vazim si pracu ludi. Pisala som o gumach za sociku. Neuplatnili sa v civile tak podpisali a zili z buzeracie zakladakov. Nic som nepisala o sucasnych vojakoch ci policajtoch.
Miesas ako ti vyhovuje. Apropo. Pan general ma za sebou misie .... to je ine ako z buzerplacu budovat soc.vlast.
buchač
28.08.20,17:46
Guma ochranujuca socialisticku vlast je vzdy len ta guma. Vedia vsetci vo boli na ZVS. Ocakavam urazky. :)
Príspevok som nahlásil, lebo je vrcholne urážlivý...horší, ako keby si mi priamo vynadala.
Keďže nik s moderátorov nezareagoval, nuž odpoveď.

Si jednou vetou znevážila všetkých, čo za socíku pracovali, čo postavili fabriky, školy, škôlky, zdravotné strediská, nemocnice....atď, etc....Všetkých a nie iba (ako vravíš) gumy.

Položím ti verejne (chcel som pôvodne cez súkromku) otázku.
Považuješ za gumu aj toho jedného nemenovaného pána generála, s ktorým sa poznáš osobne, s ktorým sa priatelíš ?

P.S.:
Ale hlavne, že si sa realizovala a vstúpila do našej debaty ohľadom náradia...
Celý čas len pozoruješ a sleduješ, neradíš, prípadne "hodnotíš"...veľa sa z toho dá vyčítať, na to nepotrebujem ani len jednu VŠ. Ty ich máš síce dve, no sú ti v podstate na dve veci...
Urazlivy prispevok? Nedaj sa vysmiat. Prave ty pises o urazkach? Urazas tu pravidelne rad radom. Mna pravidelne. Nahlasuj co chces . Vazim si pracu ludi. Pisala som o gumach za sociku. Neuplatnili sa v civile tak podpisali a zili z buzeracie zakladakov. Nic som nepisala o sucasnych vojakoch ci policajtoch.
Miesas ako ti vyhovuje. Apropo. Pan general ma za sebou misie .... to je ine ako z buzerplacu budovat soc.vlast.
Samozrejme, že teba pravidelne...každému podľa zásluh.
...a ako zvyčajne, tak pravidelne si nepochopila pointu príspevku. Že ako si ty dostala tie diplomy...žeby štátnice sa konali na priváte, na Hlavnej v Prešove ?

Kto sa uplatnil a kto nie...mňa sa to netýka.
Niekto sa dal na vojnu a niekto sa neuplatnil inak, tak je zbytočný psychológ, čo žije z poplatkov ohľadom testov.

...apropó...ty považuješ za misiu - pridelenec obrany v určitom štáte ??????? Ta díky Broňa....
veronikasad
28.08.20,18:12
Juraj, alaya, prestaňte sa vzájomne urážať
alaya1
28.08.20,18:30
Veronika v pohode. Reagujem zvycajne az po niekolkonasobnom urazani. Ale mna sa urazky nejakeho nicku nedotykaju. Nepotrebujem si dokazovat tu nic. A zavistliva byt nepotrebujem.
korela
28.08.20,18:44
Mimo témy, :-) Aj vojenskí letci spadali pod zelené gumy? http://afbcaslav.cz/?p=417, pretože fakt neviem, či neboli modré alebo fialovožlté.
korela
28.08.20,19:27
Mladý podáva výkon na 160%. Takže ziadne "hogo fogo"- praca z domu a pod.
Ty naivo...:-)))
Keď myslíš ..., asi mu šéfuješ. :)
bodliak
28.08.20,19:49
...o prerábke mi niečo povídej...do chalupy som vrazil solídne love.
Na druhej strane som sa dosť veľa naučil, takže veľa roboty zvládnem už aj sám.


Dovtedy si slúžil v zelenom a nevedel nič. Potom si sa čosi naučil a ešte sa tým opozdeným vývinom teraz chváliš.
Mária27
28.08.20,20:01
Juraj, alaya, prestaňte sa vzájomne urážať
Veronika, to je len ich spôsob vyznávania lásky :)
korela
28.08.20,20:29
Ja si vždy spomeniem pri slove armáda na povodeň na Dunaji v 1965, na ikskrát vyliaty Váh, kedy vojaci vyberali ľudí z okien ešte za 1. ČSR.
Treba zažiť, ale vidieť tiež stačí. Vždy bola prítomná práve armáda. Toto by asi CO iba sama nezvládla.
Buďme radi, že neprišlo k ďalšej vojne, aby si niekto niečo dokazoval.
skuš
29.08.20,11:26
mi ponúklo brigádu jak oči :D:D písať pre https://vsprace.sk
sito
29.08.20,11:38
Juraj, alaya, prestaňte sa vzájomne urážať
Veronika, to je len ich spôsob vyznávania lásky :)

:eek: Láska, a čo ak sú to sympatie? :D
bjuty smis
29.08.20,11:47
jéééj, a kde zmizlla tá ranná dišpúta ?
dnes má službu zase cenzorka :)
bjuty smis
29.08.20,11:48
mi ponúklo brigádu jak oči :D:D písať pre https://vsprace.sk
ako reklamu si mali dať spokojných zákazníkov ...
že sa ich teraz ponúka.....
Nandrolon
29.08.20,12:40
mi ponúklo brigádu jak oči :D:D písať pre https://vsprace.sk
ako reklamu si mali dať spokojných zákazníkov ...
že sa ich teraz ponúka.....
Ale tam by boli všetci z terajšej koalície a niektorí opozičníci tiež.
bjuty smis
29.08.20,12:54
však píšem
Nandrolon
29.08.20,13:11
však píšem
Toto do*urvenie spoločnosti električkovými VŠ má dopad na všetkých. Lebo v prestížnejších firmách už aj upratovačka má VŠ... A bez VŠ si to môže človek rovno hodiť... Hoci vždy prvé sa pozerám, čo človek študoval po ZŠ, nakoľko to je najdôležitejšie. VŠ by mala "rozvíjať" danú SŠ. Lebo fakt čiašník a KÚ Ružomberok majú čo spoločné?
Ale taký keď ide na pohovor, tak má titul, a niektorá baba z Obchodnej Akadémie s jednotkami na maturitnom vysveečení je v prdeli... A rozumovo a vedomostne o 10 levelov vyššie.
bjuty smis
29.08.20,13:23
však sa vláda chystás tým pozametať...vš chce riadne preriediť
buchač
29.08.20,13:52
však sa vláda chystás tým pozametať...vš chce riadne preriediť
Ono by stačilo urobiť jedno = nezapočítať školu do rokov praxe na výpočet dôchodku.
Lebo čo je to za spravodlivosť, ak sa jeden (doslovne) ulieva zadarmiko na VŠ (prípadne na viacerých), všetky odvody za neho platí štát (čiže tí, ktorí pracujú)...a po škole sa ešte urve na úrad práce...takže ide do dôchodku v podstate skôr.
Houbes a dva klince...do dôchodku by sa malo započítať len to, kedy dotyčný pracoval...

...a áno...školy by sa mali preriediť o takých 50%.

P.S.:
...a včul poďte do mňa.
veronikasad
29.08.20,14:10
však sa vláda chystás tým pozametať...vš chce riadne preriediť
Ono by stačilo urobiť jedno = nezapočítať školu do rokov praxe na výpočet dôchodku.
Lebo čo je to za spravodlivosť, ak sa jeden (doslovne) ulieva zadarmiko na VŠ (prípadne na viacerých), všetky odvody za neho platí štát (čiže tí, ktorí pracujú)...a po škole sa ešte urve na úrad práce...takže ide do dôchodku v podstate skôr.
Houbes a dva klince...do dôchodku by sa malo započítať len to, kedy dotyčný pracoval...

...a áno...školy by sa mali preriediť o takých 50%.

P.S.:
...a včul poďte do mňa.
Juraj, zaspal si dobu. Od roku 2004 sa doba štúdia nezapočítava do dôchodkového poistenia, stredná ani vysoká škola. Komu chýba doba poistenia, môže si ho doplatiť - lacnejšie ako keby platil dobrovolné poistenie počas štúdia ... A nezapočítava sa ani doba evidencie na Úrade práce, aj toto obdobie si môže dodatočne doplatiť
Počas štúdia a evidencie na UP štát za neho platí len zdravotné poistenie
korela
29.08.20,14:33
však sa vláda chystás tým pozametať...vš chce riadne preriediť
Preriedenie ešte stále neznamená pozametanie. Jedine pozametať a vyhodiť. Hlavne ak to budú robiť výsostne iba vodcovi ľudia.
Už iba myšlienka, že sa toho chopia práve tie poctivé ruky a charakter je viac ako tragikomická.
Kedy sa z tohto Slovensko vyhrabe, ak vôbec. Snáď to už aj bežným ľuďom dochádza.
bjuty smis
29.08.20,15:15
som rád, že z tých 10 slov pochopila celý vládny program koalície so školstvom

hej...po čaplovičovi, plavčanovi a lubínyovej je to predstava doslova strašidelná
aj ty si tunelovala eurofondy cez školstvo ? školstvo sa 12 rokov prepadávalo aprepadávalo

a aha ju, vedmu
buchač
29.08.20,15:34
Juraj, zaspal si dobu. Od roku 2004 sa doba štúdia nezapočítava do dôchodkového poistenia, stredná ani vysoká škola.
Nezaspal, len sa to mňa nejak netýka...ja som ti od roku 2004 na dôchodku. ;)
Ale inak ?...chválabožku, že je to takto.
korela
29.08.20,16:04
som rád, že s tých 10 slov pochopila celý vládny program koalície zo školstvom

hej...po čaplovičovi, plavčanovi a lubínyovej je to predstava doslova strašidelná
aj ty si tunelovala eurofondy cez školstvo ? školstvo sa 12 rokov prepadávalo aprepadávalo

a aha ju, vedmu
To už keď niekto ide argumentovať cez hlúpe osobné otázky, neveští nič dobré.
Nejako si tie priezviská z bývalej koalície spodobil, či skôr skomolil?
Ešte by sa patrilo vysvetliť, kde si prišiel k tej cifre.

A toto si napísal vôbec ty? Lebo čo riadky, to chyby. A práve pri školstve.
Nandrolon
29.08.20,16:28
Načo sa tu furt hádate?
Začalo to mojim príspevkom, keď mi praskli nervy a som alergický na to "... ako sa do hory volá a útoky o alkoholizme /áno, nie som abstinent/..."
V skutočnosti sme to obaja nemysleli zle, akurát sa k nám pridali po česky tzv. "řitopichy"...
A potom sa to tu mieša.
Mňa tiež lámali na službu, nakoľko som mal výsledky konkrétne v streľbách z 9K111 a SA.
Ale v ten mesiac, ako som narukoval, tak som si týždeň predtým našiel frajerku /svoju terajšiu manželku/, s ktorou už mám 2 deti.
Ináč by som s kľudom podpísal.
Takže Na stráž! /ale bez Magiána/.
bjuty smis
29.08.20,16:28
som rád, že s tých 10 slov pochopila celý vládny program koalície zo školstvom

hej...po čaplovičovi, plavčanovi a lubínyovej je to predstava doslova strašidelná
aj ty si tunelovala eurofondy cez školstvo ? školstvo sa 12 rokov prepadávalo aprepadávalo

a aha ju, vedmu
To už keď niekto ide argumentovať cez hlúpe osobné otázky, neveští nič dobré.
Nejako si tie priezviská z bývalej koalície spodobil, či skôr skomolil?
Ešte by sa patrilo vysvetliť, kde si prišiel k tej cifre.

A toto si napísal vôbec ty? Lebo čo riadky, to chyby. A práve pri školstve.
milá zlatá

ja som týždeň na lazoch a na internet sa dostanem iba tak, že mobil vyložím na povalu a sám si tu spravím wifi
1 GB ma stojí 3 €
pozrem správy a odošlem a idem von
pri dalšej návšteve pozrem čo nové vo svete, prípadne reakcie a ak je veľká pravopisná chyba, opravím
ale iba u ľudí, pri ktorých mi to má význam

skôr než som zbadal tvoju perlu, tak som omylom opravil prvú vetu...pardoooon
nebudeš predsa argumentovať hlúpo, alebo osobne
misoft
29.08.20,17:48
Mňa tiež lámali na službu, nakoľko som mal výsledky konkrétne v streľbách z 9K111 a SA.
.
Hmmmm...
Ja od
https://photo.weaponsystems.net/image/s-lightbox/n-9K11%20Malyutka/--/img/ws/iw_atgw_at3_m13.jpg
cez
https://www.valka.cz/files/9p133__pal._951.jpg
spolu s
https://image.shutterstock.com/image-photo/lviv-ukraine-august-24-2019-260nw-1507936745.jpg
a ešte vyškolený na
https://www.mbadefense.com/images/urun/antitank-system-9k113-konkurs/9k113.jpg
(i keď je to len modernizácia Fagotu) na tomto
https://photo.weaponsystems.net/image/s-carousel/n-ve_sct_brdm2_v4.jpg/--/img/ws/ve_sct_brdm2_v4.jpg

A neviem, prečo ma ako holuba k tomu dali, ale napokon som bol vo VVO jeden z trojice, ktorí ovládali tieto štyri varianty PTRS.

P.S. Len rarita: ako jediný z VVO som strieľal ostrými - ostatní len NH (náhradná hlavica).
Nandrolon
29.08.20,18:03
Misoft.... Všetko mimo, nevadí...
Terezia13
29.08.20,18:28
až teraz som pochopila, načo rúška sú
pavol54
29.08.20,18:37
Mimo témy, :-) Aj vojenskí letci spadali pod zelené gumy? http://afbcaslav.cz/?p=417, pretože fakt neviem, či neboli modré alebo fialovožlté.

Mimo témy, :-) Aj vojenskí letci spadali pod zelené gumy? http://afbcaslav.cz/?p=417, pretože fakt neviem, či neboli modré alebo fialovožlté.
zelené s modrými lampasmi
skuš
29.08.20,19:41
mi ponúklo brigádu jak oči :D:D písať pre https://vsprace.sk
ako reklamu si mali dať spokojných zákazníkov ...
že sa ich teraz ponúka.....
Ale tam by boli všetci z terajšej koalície a niektorí opozičníci tiež.


mi ponúklo brigádu jak oči :D:D písať pre https://vsprace.sk
ako reklamu si mali dať spokojných zákazníkov ...
že sa ich teraz ponúka.....

lebo im to robili diletanti :D.... Samozrejme, som proti hlúpostiam, ktoré sa míňajú účelu. :)