Dáša_
19.09.20,07:45
Nezostane v koži viac vitamínov, keď sa suší surové ovocie ?

to máš ťažko povedať, vitamíny sa strácajú aj oxidovaním, lúhovaním vo vode, varením.... Nie celkom dobre si viem predstaviť sušiť surové rozmixované jablká, keď si predstavím, jak hnednú aj vo vode, nieto na vzduchu.
Tu podla mna nejde ani tak o vitamíny, ako o zachovanie nadúrody. A potom sú tu aj rôzne minerály, stopové prvky... Zdroj vlákniny
pavol54
19.09.20,07:00
Nezostane v koži viac vitamínov, keď sa suší surové ovocie ?

to máš ťažko povedať, vitamíny sa strácajú aj oxidovaním, lúhovaním vo vode, varením.... Nie celkom dobre si viem predstaviť sušiť surové rozmixované jablká, keď si predstavím, jak hnednú aj vo vode, nieto na vzduchu.
Tu podla mna nejde ani tak o vitamíny, ako o zachovanie nadúrody. A potom sú tu aj rôzne minerály, stopové prvky... Zdroj vlákniny
veľmi tenká hranica medzi oxidačným sfarbením a rozkladom živej hmoty. vyplýva že ihneď zabezpečiť teplotu ktorá eliminuje činnosť rozkladných baktérií,avšak nie takú čo zlikviduje väčšinu pozitívnych prínosov.
Nandrolon
19.09.20,07:56
Nezostane v koži viac vitamínov, keď sa suší surové ovocie ?

to máš ťažko povedať, vitamíny sa strácajú aj oxidovaním, lúhovaním vo vode, varením.... Nie celkom dobre si viem predstaviť sušiť surové rozmixované jablká, keď si predstavím, jak hnednú aj vo vode, nieto na vzduchu.
Tu podla mna nejde ani tak o vitamíny, ako o zachovanie nadúrody. A potom sú tu aj rôzne minerály, stopové prvky... Zdroj vlákniny
veľmi tenká hranica medzi oxidačným sfarbením a rozkladom živej hmoty. vyplýva že ihneď zabezpečiť teplotu ktorá eliminuje činnosť rozkladných baktérií,avšak nie takú čo zlikviduje väčšinu pozitívnych prínosov.
Treba to sušiť dusíkom :-)))))
pavol54
19.09.20,08:03
Nezostane v koži viac vitamínov, keď sa suší surové ovocie ?

to máš ťažko povedať, vitamíny sa strácajú aj oxidovaním, lúhovaním vo vode, varením.... Nie celkom dobre si viem predstaviť sušiť surové rozmixované jablká, keď si predstavím, jak hnednú aj vo vode, nieto na vzduchu.
Tu podla mna nejde ani tak o vitamíny, ako o zachovanie nadúrody. A potom sú tu aj rôzne minerály, stopové prvky... Zdroj vlákniny
veľmi tenká hranica medzi oxidačným sfarbením a rozkladom živej hmoty. vyplýva že ihneď zabezpečiť teplotu ktorá eliminuje činnosť rozkladných baktérií,avšak nie takú čo zlikviduje väčšinu pozitívnych prínosov.
Treba to sušiť dusíkom :-)))))
však bežná výbava kuchynských sušičiek:)
pavol54
19.09.20,15:01
Zaujímalo by ma či sa budú otvárať súdne spory v ktorých mali prsty skorumpovaní sudcovia. No ja byť nespravodlivo odsúdený už dávam návrh
pavol54
20.09.20,04:04
Svetlana nemala prachy v banke na Belize, Pavlína nemala prachy v arca capitál. Všetko v poriadku:)
Nandrolon
20.09.20,05:06
Počuj, čo trpíš samomluvou?
:-))))))))))))))))
Nandrolon
20.09.20,05:11
Rozosmialo. Mafiáni sa opäť stretávajú.
https://www.cas.sk/clanok/1027722/sefa-parlamentu-kollara-nacapali-s-oligarchom-hascakom-podozrive-vyhovorky-toto-nedomyslel/

Keď dostal Kollárov chlebodárca Žaluď to, čo si zaslúžil /na bruchu mu vyrástla vďaka dum-dum sopka/, tak si musel nájsť iného šéfa, aby mohol financovať svoj súkromný hárem kuriev.
Nandrolon
20.09.20,05:43
Si sa učil na základke?
:-))))))))))))
pavol54
20.09.20,06:23
Počuj, čo trpíš samomluvou?
:-))))))))))))))))
To si myslel mňa?
Nandrolon
20.09.20,06:47
Počuj, čo trpíš samomluvou?
:-))))))))))))))))
To si myslel mňa?
Samozrejme že áno. :-)
buchač
20.09.20,07:32
misoft
20.09.20,09:19
:D
buchač
20.09.20,14:42
Prieskum: Ak by sa cirkvi odlúčili od štátu, zo svojho by im prispelo len minimum ľudí

Až 77 percent ľudí by neprispelo....
https://domov.sme.sk/c/22492029/prieskum-boli-by-ludia-ochotni-prispievat-cirkvi.html

Ja (a samozrejme nie som sám) toto tvrdím už roky....a na potvrdenie tvrdej reality potreboval niekto aj prieskum ?
Veď hento bolo, je...a aj bude jasné jak facka.

Ale " katolíci " by radi určovali iným (aj ateistom), čo je pre nich dobré...
Pokryteckí hajzli sú to nie raz a nie veriaci....veria len vo svojho boha Mamona.
pavol54
20.09.20,15:29
Prieskum: Ak by sa cirkvi odlúčili od štátu, zo svojho by im prispelo len minimum ľudí

Až 77 percent ľudí by neprispelo....
https://domov.sme.sk/c/22492029/prieskum-boli-by-ludia-ochotni-prispievat-cirkvi.html

Ja (a samozrejme nie som sám) toto tvrdím už roky....a na potvrdenie tvrdej reality potreboval niekto aj prieskum ?
Veď hento bolo, je...a aj bude jasné jak facka.

Ale " katolíci " by radi určovali iným (aj ateistom), čo je pre nich dobré...
Pokryteckí hajzli sú to nie raz a nie veriaci....veria len vo svojho boha Mamona.
A ešte treba spraviť prieskum koľko ľudí by si platilo členský príspevok pre stranu ktorú chce voliť
Nandrolon
20.09.20,15:32
Prieskum: Ak by sa cirkvi odlúčili od štátu, zo svojho by im prispelo len minimum ľudí

Až 77 percent ľudí by neprispelo....
https://domov.sme.sk/c/22492029/prieskum-boli-by-ludia-ochotni-prispievat-cirkvi.html

Ja (a samozrejme nie som sám) toto tvrdím už roky....a na potvrdenie tvrdej reality potreboval niekto aj prieskum ?
Veď hento bolo, je...a aj bude jasné jak facka.

Ale " katolíci " by radi určovali iným (aj ateistom), čo je pre nich dobré...
Pokryteckí hajzli sú to nie raz a nie veriaci....veria len vo svojho boha Mamona.
Ja som za to. Budem im prispievať.
Ale mám aj "kolegyne", ktoré povedali, že však nebudú prispievať.
Som sa smial, lebo tu vidno ich vieru....
Prispejem, aj keď by to bolo moje posledné.
Ale zároveň chcem jedno.
Prispievaš? Krst, Sviatosť oltárna, Birmovanie, Pokánie, Pomazanie chorých, Posvätenie kňažstva /to by sa určite netýkalo/, manželstvo.
Všetko oceniť aspoň 2 000 eur. Však "ateisti" nechcú nič.
Prečo ma irituje, keď poctivý kňaz nechce pochovať s omšou ateistu, ale rodina na tom trvá?
Prečo ateisti volajú na konci svojho života Boha a ich rodina chce pohreb s Omšou???
By som to tým chujom neveriacim ináč tie svadba a pohreby vyčíslil!!!
Nech ateisti nedávajú krstiť, neberú sa v kostole, nedávajú na sv. prijímanie svoje deti, nech ich nedávajú na birmovku....
.... edit a ako vyššie píše Pavol54, tak nech sa platia členské príspevky...
+ oddelenie športu a kultúry od štátu. Už dávno som písal, že strana, ktorá oddelí šport od štátu je mnou volená strana. Žiaľ, štát potrebuje chujov typu Sagan alebo Hamžík...
pavol54
20.09.20,15:40
Prieskum: Ak by sa cirkvi odlúčili od štátu, zo svojho by im prispelo len minimum ľudí

Až 77 percent ľudí by neprispelo....
https://domov.sme.sk/c/22492029/prieskum-boli-by-ludia-ochotni-prispievat-cirkvi.html

Ja (a samozrejme nie som sám) toto tvrdím už roky....a na potvrdenie tvrdej reality potreboval niekto aj prieskum ?
Veď hento bolo, je...a aj bude jasné jak facka.

Ale " katolíci " by radi určovali iným (aj ateistom), čo je pre nich dobré...
Pokryteckí hajzli sú to nie raz a nie veriaci....veria len vo svojho boha Mamona.
Ja som za to. Budem im prispievať.
Ale mám aj "kolegyne", ktoré povedali, že však nebudú prispievať.
Som sa smial, lebo tu vidno ich vieru....
Prispejem, aj keď by to bolo moje posledné.
Ale zároveň chcem jedno.
Prispievaš? Krst, Sviatosť oltárna, Birmovanie, Pokánie, Pomazanie chorých, Posvätenie kňažstva /to by sa určite netýkalo/, manželstvo.
Všetko oceniť aspoň 2 000 eur. Však "ateisti" nechcú nič.
Prečo ma irituje, keď poctivý kňaz nechce pochovať s omšou ateistu, ale rodina na tom trvá?
Prečo ateisti volajú na konci svojho života Boha a ich rodina chce pohreb s Omšou???
By som to tým chujom neveriacim ináč tie svadba a pohreby vyčíslil!!!
Nech ateisti nedávajú krstiť, neberú sa v kostole, nedávajú na sv. prijímanie svoje deti, nech ich nedávajú na birmovku....
.... edit a ako vyššie píše Pavol54, tak nech sa platia členské príspevky...
Poznám jednu osobu čo za socíku každému kto chodil od kostola nadávala do svätých kolien, a dnes je aktívnou kresťankou aj v speváckom zbore (to sú kotrmelce) Aj starý kiska je už hlboko veriaci a predtým ničil existencie učiteľov. Ale som toho názoru že každému stačí ak uverí v Boha deň pred smrťou. Len je tu veľký problém -poznať ten deň
77% opýtaných, nie obyvateľov
Nandrolon
20.09.20,16:04
Prieskum: Ak by sa cirkvi odlúčili od štátu, zo svojho by im prispelo len minimum ľudí

Až 77 percent ľudí by neprispelo....
https://domov.sme.sk/c/22492029/prieskum-boli-by-ludia-ochotni-prispievat-cirkvi.html

Ja (a samozrejme nie som sám) toto tvrdím už roky....a na potvrdenie tvrdej reality potreboval niekto aj prieskum ?
Veď hento bolo, je...a aj bude jasné jak facka.

Ale " katolíci " by radi určovali iným (aj ateistom), čo je pre nich dobré...
Pokryteckí hajzli sú to nie raz a nie veriaci....veria len vo svojho boha Mamona.
Ja som za to. Budem im prispievať.
Ale mám aj "kolegyne", ktoré povedali, že však nebudú prispievať.
Som sa smial, lebo tu vidno ich vieru....
Prispejem, aj keď by to bolo moje posledné.
Ale zároveň chcem jedno.
Prispievaš? Krst, Sviatosť oltárna, Birmovanie, Pokánie, Pomazanie chorých, Posvätenie kňažstva /to by sa určite netýkalo/, manželstvo.
Všetko oceniť aspoň 2 000 eur. Však "ateisti" nechcú nič.
Prečo ma irituje, keď poctivý kňaz nechce pochovať s omšou ateistu, ale rodina na tom trvá?
Prečo ateisti volajú na konci svojho života Boha a ich rodina chce pohreb s Omšou???
By som to tým chujom neveriacim ináč tie svadba a pohreby vyčíslil!!!
Nech ateisti nedávajú krstiť, neberú sa v kostole, nedávajú na sv. prijímanie svoje deti, nech ich nedávajú na birmovku....
.... edit a ako vyššie píše Pavol54, tak nech sa platia členské príspevky...
Poznám jednu osobu čo za socíku každému kto chodil od kostola nadávala do svätých kolien, a dnes je aktívnou kresťankou aj v speváckom zbore (to sú kotrmelce) Aj starý kiska je už hlboko veriaci a predtým ničil existencie učiteľov. Ale som toho názoru že každému stačí ak uverí v Boha deň pred smrťou. Len je tu veľký problém -poznať ten deň
77% opýtaných, nie obyvateľov
Pamätáš si, keď ma tu citovali a prepierali, keď som tvrdil, že prvé dve rady na nedeľnej omši vystrieľať samopalom?????
Možno 10-rokov späť?
Ešte ma tu ktosi napadol...
buchač
20.09.20,16:16
A ešte treba spraviť prieskum koľko ľudí by si platilo členský príspevok pre stranu ktorú chce voliť
Choď o pár dní a príspevkov spätne...a uvidíš môj názor na financovanie strán.



Pamätáš si, keď ma tu citovali a prepierali, keď som tvrdil, že prvé dve rady na nedeľnej omši vystrieľať samopalom?????
Možno 10-rokov späť?
Ešte ma tu ktosi napadol...
Až toľko rokov to nebude...
Ktosi ? Šak pomenuj konkrétne...ja viem...a ty ?
buchač
21.09.20,12:50
Slota predbehol dobu a presne odhadol Igora Matoviča
https://www.facebook.com/daniel.kristof.311/videos/630347104574511
buchač
21.09.20,14:19
Matovič: Za podnikanie firmy Arca môžu Fico a Pellegrini.

:D :D :D :D :D :D :D :D

P.S.:
...ten už nie je fakt normálny.
pavol54
21.09.20,14:37
Matovič: Za podnikanie firmy Arca môžu Fico a Pellegrini.

:D :D :D :D :D :D :D :D

P.S.:
...ten už nie je fakt normálny.
Ak arca investovala NAPRÍKLAD do firmy na testy, tak sa nediv. možno stanovili nízku cenu za covid testy 30,- ale noví to upravili na reálnu 48, to by už boli výnosy a ešte predaj rúšok do rakúska a pod. No neber takého investičného mága. a ešte tie investícia niekto prekazí. Ak sa dá do rána prepísať firma na nejakého vodiča prečo by sa nedali aj zmenky, ktoré boli na neho preplatené bez výnosu a výnos je pedeponovaný na zmenku vystavenú" dcérou"
bjuty smis
21.09.20,14:54
Matovič: Za podnikanie firmy Arca môžu Fico a Pellegrini.

:D :D :D :D :D :D :D :D

P.S.:
...ten už nie je fakt normálny.
no...ty si to pochopil tak
niekto možno zbadá ten " jemný " rozdiel, čo naozaj povedal

Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,
pavol54
21.09.20,15:04
Matovič: Za podnikanie firmy Arca môžu Fico a Pellegrini.

:D :D :D :D :D :D :D :D

P.S.:
...ten už nie je fakt normálny.
no...ty si to pochopil tak
niekto možno zbadá ten " jemný " rozdiel, čo naozaj povedal

Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,
Śmegnerka vedela o nebankovkách a vyzývala ľudí aby v nich neinvestovali mala to oznámiť národnej banke? zamestnanci ktorí vedeli o problémoch v arca mali aj prehľad o investoroch ktorým vystavil dlžník zmenky, prečo ich na to neupozornili? prečo nekonali podľa obchodného zákonníka a trestného zákona? Pavlína sa chovala prezieravo nevložila tam prachy podľa vyjadrení Mne osobne každý deň volajú aby som investoval (10% zisk za mesiac) s prehľadom ich posielam ku kruhovému svalu
bjuty smis
21.09.20,15:26
ja reagujem na buchačov príspevok, nie na matovičov..

ale len pre info, čo mali zamestnanci konať podľa obchodného zákonníka ?
pavol54
21.09.20,15:40
ja reagujem na buchačov príspevok, nie na matovičov..

ale len pre info, čo mali zamestnanci konať podľa obchodného zákonníka ?
tu bol aj matovičov príspevok? Tak študuj obchodný zákonník Fakt Fico aj Pelegríni sú na vine že nezabránili citujem "obyčajným ľudom " aby investovali (obyčajní ľudia sú špekulanti ako vyjsť od výplaty k výplate a nemajú ako OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, desiatky miliónov)
buchač
21.09.20,15:46
Matovič: Za podnikanie firmy Arca môžu Fico a Pellegrini.

:D :D :D :D :D :D :D :D

P.S.:
...ten už nie je fakt normálny.
no...ty si to pochopil tak
niekto možno zbadá ten " jemný " rozdiel, čo naozaj povedal

Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,
Nepočúval som ho...na to nemám nervy a ani žalúdok.

Ale v podstate ti odpovedal Palo...a to v tom zmysle, že aj Brigita varovala pred pyramídovou hrou.
Ja ti odpoviem asi v tom zmysle...
Ak mali zamestnanci problémy (čítaj porušenie zákona), tak sa mali obrátiť na OČTK...či ?
Prečo zamestnanci nekonali aj v tom oznámení problémov NBS ? Čo im v tom bránilo ?

Tú poslednú vetu - vyjadrenie Múdrosráča môže vysloviť len totálne právne bezvedomý jedinec....lebo platí :

Podať trestné oznámenie môže ktokoľvek

" Trestné oznámenie nemusí podať iba poškodený alebo obeť trestného činu. Môže tak urobiť ktokoľvek, kto sa hodnoverným spôsobom dozvie o spáchaní trestného činu. Polícia je povinná prešetriť aj anonymný podnet, ak z neho vyplýva, že došlo k spáchaniu trestného činu. V prípade závažnejších trestných činov, za ktoré zákon ustanovuje trest odňatia slobody na najmenej desať rokov alebo niektorý z trestných činov korupcie, MÁ TEN, KTO SA O ŇOM DOZVEDEL, DOKONCA POVINNOSŤ TAKÝTO TRESTNÝ ČIN OZNÁMIŤ. Inak sa môžete dopustiť trestného činu neoznámenia trestného činu, za ktorý vám hrozia až 3 roky vo väzení. "

Takže v podstate sa zamestnanci dopustili trestného činu, nakoľko tento neoznámili.
bjuty smis
21.09.20,16:09
ja reagujem na buchačov príspevok, nie na matovičov..

ale len pre info, čo mali zamestnanci konať podľa obchodného zákonníka ?
tu bol aj matovičov príspevok? Tak študuj obchodný zákonník Fakt Fico aj Pelegríni sú na vine že nezabránili citujem "obyčajným ľudom " aby investovali (obyčajní ľudia sú špekulanti ako vyjsť od výplaty k výplate a nemajú ako OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, desiatky miliónov)
ty už ani nevieš na čo reaguješ ?
bjuty smis
21.09.20,16:13
Matovič: Za podnikanie firmy Arca môžu Fico a Pellegrini.

:D :D :D :D :D :D :D :D

P.S.:
...ten už nie je fakt normálny.
no...ty si to pochopil tak
niekto možno zbadá ten " jemný " rozdiel, čo naozaj povedal

Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,
Nepočúval som ho...na to nemám nervy a ani žalúdok.

Ale v podstate ti odpovedal Palo...a to v tom zmysle, že aj Brigita varovala pred pyramídovou hrou.
Ja ti odpoviem asi v tom zmysle...
Ak mali zamestnanci problémy (čítaj porušenie zákona), tak sa mali obrátiť na OČTK...či ?
Prečo zamestnanci nekonali aj v tom oznámení problémov NBS ? Čo im v tom bránilo ?

Tú poslednú vetu - vyjadrenie Múdrosráča môže vysloviť len totálne právne bezvedomý jedinec....lebo platí :

Podať trestné oznámenie môže ktokoľvek

" Trestné oznámenie nemusí podať iba poškodený alebo obeť trestného činu. Môže tak urobiť ktokoľvek, kto sa hodnoverným spôsobom dozvie o spáchaní trestného činu. Polícia je povinná prešetriť aj anonymný podnet, ak z neho vyplýva, že došlo k spáchaniu trestného činu. V prípade závažnejších trestných činov, za ktoré zákon ustanovuje trest odňatia slobody na najmenej desať rokov alebo niektorý z trestných činov korupcie, MÁ TEN, KTO SA O ŇOM DOZVEDEL, DOKONCA POVINNOSŤ TAKÝTO TRESTNÝ ČIN OZNÁMIŤ. Inak sa môžete dopustiť trestného činu neoznámenia trestného činu, za ktorý vám hrozia až 3 roky vo väzení. "

Takže v podstate sa zamestnanci dopustili trestného činu, nakoľko tento neoznámili.
ale o akom trestnom oznámení to vravíš ?
aký trestný čin tam ty zas vidíš ??
vieš, čo je to arca ? ty si ich nemyl s bmg invest....
buchač
21.09.20,16:17
Bjuty jede jak píla, to bude laktátu!
Vždy lepšie, keď sa realizuje verejne a diskutuje...nie je proste podliak.
buchač
21.09.20,16:24
Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,


ale o akom trestnom oznámení to vravíš ?
aký trestný čin tam ty zas vidíš ??
vieš, čo je to arca ? ty si ich nemyl s bmg invest....
Otázka nie znie inak...
...o akom skutku vraví Múdrosráč ?

Fico a Pelle mali oznamovať nejaký skutok ?
To mi prichodí ako keby vo futbale došlo k faulu...faulovaný hráč by vyzval disciplinárnu komisiu, aby konala.
bjuty smis
21.09.20,17:42
18:04
Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,

Śmegnerka vedela o nebankovkách a vyzývala ľudí aby v nich neinvestovali mala to oznámiť národnej banke? zamestnanci ktorí vedeli o problémoch v arca mali aj prehľad o investoroch ktorým vystavil dlžník zmenky, prečo ich na to neupozornili? prečo nekonali podľa obchodného zákonníka a trestného zákona? Pavlína sa chovala prezieravo nevložila tam prachy podľa vyjadrení Mne osobne každý deň volajú aby som investoval (10% zisk za mesiac) s prehľadom ich posielam ku kruhovému svalu
....

18:10
tu bol aj matovičov príspevok?
Nandrolon
22.09.20,04:03
Celkom zaujal článok https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/parazitolog-ktoremu-vychadzaju-predpovede-10-dni-preplnia-nemocnice-dojde-kolapsu

Dosť v tom cítiť politický podtón, tipujem to na progresívcov z TOP09, ale to je v podstate jedno.

Jedno ale môžem potvrdiť. V ČR sa minulý týždeň rúška už na 99% vôbec nenosili. A to píšem o "nabitých hypermarketoch".

Ale aj tak to takýto katastrofický scénar, ako opisuje tento strašiak určite nebude.
:-)
BXLmiami
22.09.20,04:13
Čo s tým potom robíš babka?Ješ ako cukríky?
Tento rok to robím prvý raz. Zaváranin a džemu veľa nepotrebujem, tak vymýšľam čo s ovocím, aby som sa moc nenarobila. Je to v podstate iba rozmixované, ochutené - vanilka, škorica, citrónová kôra, raz som dala kúpené v sáčku perníkové korenie - podľa fantázie, ovocie čo mala, to dala. Buď jednodruhové, alebo zmes. Koľko prinesiem, toľko zmixnem. Dám na plech a robí sa samé. To je hlavné :D Maliny dávam do mrazničky, ani pasírovať sa mi nechce a zrniečka by mi vadili. Má to chuť sušeného ovocia a keď príde mládež a mám doma nasušené v pohárkoch, tak im to hneď dám. Na zimu mi asi ani nezostane :D
Dakujem za radu,skúsim :-)
buchač
22.09.20,05:36
Celkom zaujal článok https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/parazitolog-ktoremu-vychadzaju-predpovede-10-dni-preplnia-nemocnice-dojde-kolapsu
Jedno ale môžem potvrdiť. V ČR sa minulý týždeň rúška už na 99% vôbec nenosili. A to píšem o "nabitých hypermarketoch".
Ale aj tak to takýto katastrofický scénar, ako opisuje tento strašiak určite nebude.
:-)
Môžeš potvrdiť, že sa nenosili rúška aj v Brne...aj v Plzni...alebo v Chebe, či niekde inde ???
Na základe návštevy 1-2 hypermarketov toť za hranicami zakladáš svoje tvrdenie ?

Čo sa týka katastrofického scenára...nuž v určitých súvislostiach si koleduje o stíhanie za trestný čin "šírenie poplašnej správy", za ktorý je v Česku 8 rokov (podľa okolností) basy.
Nandrolon
22.09.20,06:09
Netvrdím to na základe 1 návštevy a 1-2 hypermarketov. V podstate som tam veľmi často. Dôležité ale je, že som zachytil celú genézu vývoja od striktného nosenia rúšok až po ich nenosenie.
Môžem ťa ubezpečiť, že vo veľkých mestách ako Praha, Plzeň je to oveľa horšie a ľudia nie sú tak disciplinovaní ako práve tu, na Morave. Čím "hlbšie" do ČR, tým na to viac kašľú. Tieto prihraničné oblasti do tých 100km sú dosť ovplyvnené nami a našimi opatreniami a hlavne sú to stále takpovediac "čechoslováci".
pavol54
22.09.20,07:10
18:04
Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,

Śmegnerka vedela o nebankovkách a vyzývala ľudí aby v nich neinvestovali mala to oznámiť národnej banke? zamestnanci ktorí vedeli o problémoch v arca mali aj prehľad o investoroch ktorým vystavil dlžník zmenky, prečo ich na to neupozornili? prečo nekonali podľa obchodného zákonníka a trestného zákona? Pavlína sa chovala prezieravo nevložila tam prachy podľa vyjadrení Mne osobne každý deň volajú aby som investoval (10% zisk za mesiac) s prehľadom ich posielam ku kruhovému svalu
....

18:10
tu bol aj matovičov príspevok?
nezavádzaj alebo nepi, pod takýto príspevok som svoj nedával, iba ak by tí zelení smajlíci bola Jurova šifra a ty jej rozumieš a si ju rozkódoval
bjuty smis
22.09.20,10:59
skopíroval som tvoje reakcie
dal som aj čas..každý, koho by tvoje klamstvá náhodou zaujímali si to môže pozrieť....
a tebe sa zas o sníva o chlaste....
tak si to ty teda nebol....hackol som tvoje konto a ja som to písal....ok
misoft
22.09.20,11:56
18:04
Fico a Pellegrini mali už v roku 2018 informácie o problémoch Arca Capital a zamestnanci tejto skupiny ich vyzvali, aby problémy oznámili Národnej banke Slovenska. „Ak neurobili nič, sú páchatelia tohto skutku,

Śmegnerka vedela o nebankovkách a vyzývala ľudí aby v nich neinvestovali mala to oznámiť národnej banke? zamestnanci ktorí vedeli o problémoch v arca mali aj prehľad o investoroch ktorým vystavil dlžník zmenky, prečo ich na to neupozornili? prečo nekonali podľa obchodného zákonníka a trestného zákona? Pavlína sa chovala prezieravo nevložila tam prachy podľa vyjadrení Mne osobne každý deň volajú aby som investoval (10% zisk za mesiac) s prehľadom ich posielam ku kruhovému svalu
....

18:10
tu bol aj matovičov príspevok?
a


Nepočúval som ho...na to nemám nervy a ani žalúdok.

Ale v podstate ti odpovedal Palo...a to v tom zmysle, že aj Brigita varovala pred pyramídovou hrou.
Ja ti odpoviem asi v tom zmysle...
Ak mali zamestnanci problémy (čítaj porušenie zákona), tak sa mali obrátiť na OČTK...či ?
Prečo zamestnanci nekonali aj v tom oznámení problémov NBS ? Čo im v tom bránilo ?

Tú poslednú vetu - vyjadrenie Múdrosráča môže vysloviť len totálne právne bezvedomý jedinec....lebo platí :

Podať trestné oznámenie môže ktokoľvek

" Trestné oznámenie nemusí podať iba poškodený alebo obeť trestného činu. Môže tak urobiť ktokoľvek, kto sa hodnoverným spôsobom dozvie o spáchaní trestného činu. Polícia je povinná prešetriť aj anonymný podnet, ak z neho vyplýva, že došlo k spáchaniu trestného činu. V prípade závažnejších trestných činov, za ktoré zákon ustanovuje trest odňatia slobody na najmenej desať rokov alebo niektorý z trestných činov korupcie, MÁ TEN, KTO SA O ŇOM DOZVEDEL, DOKONCA POVINNOSŤ TAKÝTO TRESTNÝ ČIN OZNÁMIŤ. Inak sa môžete dopustiť trestného činu neoznámenia trestného činu, za ktorý vám hrozia až 3 roky vo väzení. "

Takže v podstate sa zamestnanci dopustili trestného činu, nakoľko tento neoznámili.
Treba sa na to pozrieť aj inak! Ja by som sa spýtal, prečo NEPODALI podnet/oznámenie práve tí zamestnanci, ktorí to vedeli? Žeby "alibizmus" z ich strany?
Tí zamestnanci to vedeli prví, mohli ako prví podať. Lenže oni len upozorňovali, aby toto niekto za nich urobil.
Takže hádzať všetko na elitu - to je také cooool.
I tu je jedna téma o daňových kontrolách - "dobroprajník" podáva priamo podnety, druhý len má stále kontroly.
Keby postupoval tak ako tu rozoberáte - mal by to nahlásiť ministerstvu financií - to FS, to DÚ a to by potom kontrolovalo?
Okrem iného - podanie môže podať ktokoľvek, ale pokiaľ nie sú dôkazy, alebo aspoň riadne indície = krivé obvinenie.

A k ARCA Capital - sú to "inteligenti" v bielych golieroch, ktorí manipulujú s číslami a peniazmi, ktoré tam niekto dal. A v istom okamihu sa to podobá BMG. Tiež najskôr "investovali", ale nejako sa im to vymklo kontrole. To iste asi sa stalo i ARCA Capital. A padajú...a padajú.... Lenže BMG (na rozdiel od nich) to zatĺkal a vyplácal z toho, čo dali tí poslední - až už nebolo z čoho dávať a krachli s veľkým rachotom.
buchač
22.09.20,13:33
Treba sa na to pozrieť aj inak! Ja by som sa spýtal, prečo NEPODALI podnet/oznámenie práve tí zamestnanci, ktorí to vedeli? Žeby "alibizmus" z ich strany?
....
Inými slovami - ZOPAKOVAL si to isté, čo sme dali už včera traja...
misoft
22.09.20,14:29
Opakovanie = matka múdrosti (starí rodičia to vždy prizvukovali :D).
buchač
22.09.20,14:37
Opakovanie = matka múdrosti (starí rodičia to vždy prizvukovali :D).
Inými slovami - opakuj si to príslovie.
bjuty smis
22.09.20,16:01
vy ste tu boli vojaci z povolania...
koľko krát ste boli vojenskému prokurátorovi nahlásiť nekalú činnosť nadriadených ?
všetci 3.- ste boli minimálne niekoľko desaťročí ....v čsľa ste nikdy nič nekalé nezachytili ?

nie, nečakám odpoveď...to len poukazujem na úroveň vaších argumentov....


a ešte raz...arca capital nie je bmg invest... sa precenili...pozri na ich web, čo im patrí..
misoft
22.09.20,19:44
Vieš bjuty - si trdlo!
Ja som niečo nahlásil - žiaľ - vtedy bol vojenský prokurátor TRNKA!!!
A výsledok? Doplatil som na to ja!
pavol54
22.09.20,19:55
vy ste tu boli vojaci z povolania...
koľko krát ste boli vojenskému prokurátorovi nahlásiť nekalú činnosť nadriadených ?
všetci 3.- ste boli minimálne niekoľko desaťročí ....v čsľa ste nikdy nič nekalé nezachytili ?

nie, nečakám odpoveď...to len poukazujem na úroveň vaších argumentov....


a ešte raz...arca capital nie je bmg invest... sa precenili...pozri na ich web, čo im patrí..
No bol to veľký cvrkot keď jeden z pomsty voči mojej osobe podal na môjho nadriadeného udanie a podpísal sa mojim menom
bjuty smis
23.09.20,04:08
Vieš bjuty - si trdlo!
Ja som niečo nahlásil - žiaľ - vtedy bol vojenský prokurátor TRNKA!!!
A výsledok? Doplatil som na to ja!
Tak kto z nas nás dvoch je potom trtdlo ?
Však o tom hovorím...
buchač
23.09.20,05:23
vy ste tu boli vojaci z povolania...
koľko krát ste boli vojenskému prokurátorovi nahlásiť nekalú činnosť nadriadených ?
všetci 3.- ste boli minimálne niekoľko desaťročí ....v čsľa ste nikdy nič nekalé nezachytili ?

nie, nečakám odpoveď...to len poukazujem na úroveň vaších argumentov....

Porovnávaš neporovnateľné...
misoft
23.09.20,08:10
Vieš bjuty - si trdlo!
Ja som niečo nahlásil - žiaľ - vtedy bol vojenský prokurátor TRNKA!!!
A výsledok? Doplatil som na to ja!
Tak kto z nas nás dvoch je potom trtdlo ?
Však o tom hovorím...
Ty si na vojne asi nikdy nebol.... takže vieš veľký TRT o tom, ako to tam "chodilo"!
Nandrolon
23.09.20,08:12
Misoft, aký si ty zase útočný! Možno mal civilnú a robil kuriča v nejakom domove dôchodcov. Vieš si predstaviť, akú tvrdú vojnu musel mať? A ešte k tomu dlhšiu?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
bjuty smis
23.09.20,08:49
Vieš bjuty - si trdlo!
Ja som niečo nahlásil - žiaľ - vtedy bol vojenský prokurátor TRNKA!!!
A výsledok? Doplatil som na to ja!
Tak kto z nas nás dvoch je potom trtdlo ?
Však o tom hovorím...
Ty si na vojne asi nikdy nebol.... takže vieš veľký TRT o tom, ako to tam "chodilo"!
Ale bol, zabudol si na Vývleka?
Normálny človek to ako príklad pochopí,
buchač
23.09.20,09:23
Ale bol, zabudol si na Vývleka?
Normálny človek to ako príklad pochopí,
Čo chceš povedať ohľadom Vývleka ??? Teda, okrem toho, že mu šéfoval MANAGER ( PODLIAK HAJZEL) z Kaufáča ?
bjuty smis
23.09.20,09:34
Ale bol, zabudol si na Vývleka?
Normálny človek to ako príklad pochopí,
Čo chceš povedať ohľadom Vývleka ??? Teda, okrem toho, že mu šéfoval MANAGER ( PODLIAK HAJZEL) z Kaufáča ?
Bol zástupca veliteľa v Tachove, kde som vojencil...
O tom útvare hovniak sprostý ani nepočul, že bol
buchač
23.09.20,09:39
Bol zástupca veliteľa v Tachove, kde som vojencil...
O tom útvare hovniak sprostý ani nepočul, že bol
Stříbro, Tachov, Janovice...tři prdele v republice.

Otázka :
Kde som vojenčil ja ? :rolleyes:
Žabinka
23.09.20,10:02
dnes mám konečne úžasné plávacie more..
bjuty smis
23.09.20,13:52
Bol zástupca veliteľa v Tachove, kde som vojencil...
O tom útvare hovniak sprostý ani nepočul, že bol
Stříbro, Tachov, Janovice...tři prdele v republice.

Otázka :
Kde som vojenčil ja ? :rolleyes:
ty si lekvár
nevydržal vy si tam ani mesiac :))))))))))))
buchač
23.09.20,14:14
Bol zástupca veliteľa v Tachove, kde som vojencil...
O tom útvare hovniak sprostý ani nepočul, že bol
Stříbro, Tachov, Janovice...tři prdele v republice.

Otázka :
Kde som vojenčil ja ? :rolleyes:
ty si lekvár
nevydržal vy si tam ani mesiac :))))))))))))
Hm...nejak si nepochopil riekanku...či ?
Či hentá už v Tachove a v danej dobe, keď si bol na vojenčine, neplatila ?

Trošku rozpitvem históriu vzhľadom k Vývlekovi...Wiki je pomocník, kde sa uvádza :

" Potom v období 1976 až 1979 študoval na Vojenskej vysokej škole vo Vyškove na Morave..."
" Po ukončení postgraduálneho štúdia na Vojenskej akadémii A. Zápotockého v Brne bol v roku 1989 ustanovený do funkcie zástupcu veliteľa 104. motostreleckého pluku Tachov. "

Kedyže si to bol na vojenčine ? Keď bol Vývlek zástupca veliteľa v Tachove ?
Takže si si odkrútil 18 mesiacov...

Ja som ti bol 2 roky v Sříbre...v dobe, keď Vývlek študoval vo Vyškove.
Lekvár....??? Nedaj sa vysmiať...to boli iné "hrátky".

P.S.:
Zvyšok neriešim...neuveril by si.
pavol54
23.09.20,15:10
Bol zástupca veliteľa v Tachove, kde som vojencil...
O tom útvare hovniak sprostý ani nepočul, že bol
Stříbro, Tachov, Janovice...tři prdele v republice.

Otázka :
Kde som vojenčil ja ? :rolleyes:
ty si lekvár
nevydržal vy si tam ani mesiac :))))))))))))
Hm...nejak si nepochopil riekanku...či ?
Či hentá už v Tachove a v danej dobe, keď si bol na vojenčine, neplatila ?

Trošku rozpitvem históriu vzhľadom k Vývlekovi...Wiki je pomocník, kde sa uvádza :

" Potom v období 1976 až 1979 študoval na Vojenskej vysokej škole vo Vyškove na Morave..."
" Po ukončení postgraduálneho štúdia na Vojenskej akadémii A. Zápotockého v Brne bol v roku 1989 ustanovený do funkcie zástupcu veliteľa 104. motostreleckého pluku Tachov. "

Kedyže si to bol na vojenčine ? Keď bol Vývlek zástupca veliteľa v Tachove ?
Takže si si odkrútil 18 mesiacov...

Ja som ti bol 2 roky v Sříbre...v dobe, keď Vývlek študoval vo Vyškove.
Lekvár....??? Nedaj sa vysmiať...to boli iné "hrátky".

P.S.:
Zvyšok neriešim...neuveril by si.
Od roku 1988 sa dosť výrazne zmenili medzinárodné podmienky, redukcia výcviku najmä počtom cvičení, máj 1989 ná základe medzinárodných zmlúv zahájenie likvidácie niektorých tankových plukov, napr České Budějovice. takže výcvik sa premenil na polehávanie v kasárňach. presun divíznych raketových útvarov pod jeden atď
bjuty smis
23.09.20,15:13
ale pochopil, len srandujem
u nás to bolo : tachov, stríbro, janovice - radši kulku do palice...

od pohrebu cigánského krála stojku koncom 70-r. v senci som tolko cigáňov pokope nevidel...:)))
misoft
24.09.20,06:49
Nandy - mal by si napísať, že si bojovník proti metalu, metylu, metle ľudstva - alkoholu a to tým, že ho vlastnoústne likviduješ a recykluješ na neškodnú kvapalinu s väčšinovým obsahom vody..... :D:D:D
alaya1
24.09.20,11:34
dnes mám konečne úžasné plávacie more..
Kolko ma cca stupnov? u nas je uz svieze :)
alaya1
24.09.20,11:38
Bol zástupca veliteľa v Tachove, kde som vojencil...
O tom útvare hovniak sprostý ani nepočul, že bol
Stříbro, Tachov, Janovice...tři prdele v republice.

Otázka :
Kde som vojenčil ja ? :rolleyes:
ty si lekvár
nevydržal vy si tam ani mesiac :))))))))))))
Hm...nejak si nepochopil riekanku...či ?
Či hentá už v Tachove a v danej dobe, keď si bol na vojenčine, neplatila ?

Trošku rozpitvem históriu vzhľadom k Vývlekovi...Wiki je pomocník, kde sa uvádza :

" Potom v období 1976 až 1979 študoval na Vojenskej vysokej škole vo Vyškove na Morave..."
" Po ukončení postgraduálneho štúdia na Vojenskej akadémii A. Zápotockého v Brne bol v roku 1989 ustanovený do funkcie zástupcu veliteľa 104. motostreleckého pluku Tachov. "

Kedyže si to bol na vojenčine ? Keď bol Vývlek zástupca veliteľa v Tachove ?
Takže si si odkrútil 18 mesiacov...

Ja som ti bol 2 roky v Sříbre...v dobe, keď Vývlek študoval vo Vyškove.
Lekvár....??? Nedaj sa vysmiať...to boli iné "hrátky".

P.S.:
Zvyšok neriešim...neuveril by si.



Fiha, no byt mladsi, mas tam mojho muza :)
Žabinka
24.09.20,11:47
dnes mám konečne úžasné plávacie more..
Kolko ma cca stupnov? u nas je uz svieze :)
prvé dni 27, teraz 25-26, postupne teplota klesá..
alaya1
24.09.20,12:01
dnes mám konečne úžasné plávacie more..
Kolko ma cca stupnov? u nas je uz svieze :)
prvé dni 27, teraz 25-26, postupne teplota klesá..
Fu, ta vam fajne, tu uz slabota
pavol54
24.09.20,17:41
Príde premier Babiš do NRSR na hodinu otázok kladených na vládu? Patrilo by sa
Nandrolon
25.09.20,04:15
Príde premier Babiš do NRSR na hodinu otázok kladených na vládu? Patrilo by sa
Не понимаю.Что ты говоришь на каком-то иностранном языке?
pavol54
25.09.20,04:56
Príde premier Babiš do NRSR na hodinu otázok kladených na vládu? Patrilo by sa
Не понимаю.Что ты говоришь на каком-то иностранном языке?
Teda po slovensky:Slovensko zastupuje vláda zostavená stranou ktorá zvíťazila vo voľbách Neviem že by som dával hlas českej ano, to nás už môže zrovna zastupovať nemec, ktorý má s nami najväčší obchodný styk(a patrí mu tu takmer všetko) teda aj tak robíme čo chce(napr VSE) potom zrušme voľby ako úplne zbytočnú záležitosť
Nandrolon
25.09.20,04:58
Rozosmialo, to čo už je toto https://www.cas.sk/clanok/1030031/policia-rozbila-gang-ktory-predaval-pouzite-kondomy-predavali-ich-ako-nove/
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))
Človek si ide zašmýkať a ani nevie, že ten kondóm už v niekom raz bol :-))))))))))
Nandrolon
25.09.20,05:02
Príde premier Babiš do NRSR na hodinu otázok kladených na vládu? Patrilo by sa
Не понимаю.Что ты говоришь на каком-то иностранном языке?
Teda po slovensky:Slovensko zastupuje vláda zostavená stranou ktorá zvíťazila vo voľbách Neviem že by som dával hlas českej ano, to nás už môže zrovna zastupovať nemec, ktorý má s nami najväčší obchodný styk(a patrí mu tu takmer všetko) teda aj tak robíme čo chce(napr VSE) potom zrušme voľby ako úplne zbytočnú záležitosť
Matovič nás nemôže zastupovať v zahraničí, keďže okrem "trnavčiny" neovláda žiaden iný jazyk, vrátane Slovenského jazyka.
:-)
pavol54
25.09.20,05:19
Príde premier Babiš do NRSR na hodinu otázok kladených na vládu? Patrilo by sa
Не понимаю.Что ты говоришь на каком-то иностранном языке?
Teda po slovensky:Slovensko zastupuje vláda zostavená stranou ktorá zvíťazila vo voľbách Neviem že by som dával hlas českej ano, to nás už môže zrovna zastupovať nemec, ktorý má s nami najväčší obchodný styk(a patrí mu tu takmer všetko) teda aj tak robíme čo chce(napr VSE) potom zrušme voľby ako úplne zbytočnú záležitosť
Matovič nás nemôže zastupovať v zahraničí, keďže okrem "trnavčiny" neovláda žiaden iný jazyk, vrátane Slovenského jazyka.
:-)
Však medzi múdrosráčov nemusí
Nandrolon
25.09.20,07:32
419 pokazili sme SITO!
sito
25.09.20,07:54
Že októbri až 400 - 450. Ta korona si to nejak kazí, alebo razí? :mee:
BXLmiami
25.09.20,09:36
Príde premier Babiš do NRSR na hodinu otázok kladených na vládu? Patrilo by sa
Не понимаю.Что ты говоришь на каком-то иностранном языке?
Teda po slovensky:Slovensko zastupuje vláda zostavená stranou ktorá zvíťazila vo voľbách Neviem že by som dával hlas českej ano, to nás už môže zrovna zastupovať nemec, ktorý má s nami najväčší obchodný styk(a patrí mu tu takmer všetko) teda aj tak robíme čo chce(napr VSE) potom zrušme voľby ako úplne zbytočnú záležitosť
:-))) Myslím že Orbán by to robil veeeľmi rád :-)))
BXLmiami
25.09.20,09:38
Že októbri až 400 - 450. Ta korona si to nejak kazí, alebo razí? :mee:
:-)) To zase najali nejakého počítačového chlapca nak to vypočíta? :-))
Inak diskusie o tom že budú testvať obvodáci-lepšie ako cynická obluda. Nemali by sme na tých chlapcov vo vláde pustiť ich rodičov?Nech im vysvetlia že Covid do čakárne obvodáka je vrchol eutanázie? :-)))
BXLmiami
25.09.20,09:39
Jeden vtipnejší nápad ako druhí,kam na to tá kindervláda len chodí :-))))
Kvaka
25.09.20,10:25
Však vtipné ako aj to testovanie v Prahe, na Václaváku šóry až úplne dole, určení na testovanie stoja už pomaly jeden vedľa na druhom :) v rade a zväčša tam prichádzajú mhd, lebo kde asi zaparkujú? Dcéra bola v šoku, keď to videla.
buchač
25.09.20,11:00
Jeden vtipnejší nápad ako druhí,kam na to tá kindervláda len chodí :-))))
Dlabať na nápady...ale realita je trochu iná.

Kde je nejaký plán ?
Jedno rozhodnutie sa mení jak jarné počasie. Vláda a ani konzílium nič nerieši...aspoň že Krčméry je už pasí.
Ako je to s kapacitami nemocníc ?
Personál sa skôr hodí na maródku...veď tie odmeny ich z biedy nevytrhnú...aj tak najväčšie zhrabnú členovia konzília a riaditelia nemocníc.
Kičuru poslali do basy (dobre mu tak), no nástupcovia čo robia ?
Veď nenekúpili žiadne ochranné pomôcky a Štátne rezervy ťijú z toho, čo zaobstaral Pelle.
Ale Múdrosráč sa przentuje na sociálnych sieťach fotkami bez rúška na svadbe.
....atď....

P.S.:
Sa každý čuduje, že čísla idú hore ?
Išli by ešte viac, ak by sa aj viac testovalo
...ale hlavne, že sa otvorili hranice...dovolenkári svojimi financiami pomohli Chorvátsku, no domov si nie jeden doniesol suvenír...inkubačná doba o tom svedčí.
Kvaka
25.09.20,11:09
To s tými obvodnými lekármi ma šokovalo, lebo ak starší pacienti potrebujú napr. aj štyroch špecialistov a od každého treba obvodným doniesť papiere s výsledkami, aj kvôli predpisovaniu liekov, tak ako??? Medzi možných pozitívnych sa ísť posadiť? Prečo sa tie papiere musia stále nosiť? Nie je možné v systéme si ich vyhľadať? To sa naozaj v dnešnej dobe musia nosiť každému kópie?
buchač
25.09.20,11:15
Krajčí je blbec na kvadrát...asi chce dosiahnuť, aby sa všetci pacienti začali modliť

Hociktorý vysvetený kňaz nie je tak zaslepený vierou ako henten idot...od neho je väčší debil len Múdrosráč.
Mila123
25.09.20,11:17
To s tými obvodnými lekármi ma šokovalo, lebo ak starší pacienti potrebujú napr. aj štyroch špecialistov a od každého treba obvodným doniesť papiere s výsledkami, aj kvôli predpisovaniu liekov, tak ako??? Medzi možných pozitívnych sa ísť posadiť? Prečo sa tie papiere musia stále nosiť? Nie je možné v systéme si ich vyhľadať? To sa naozaj v dnešnej dobe musia nosiť každému kópie?
a čo tak elektronické zdravotníctvo nefunguje? obvodný lekár si vie pozrieť výsledky iných vyšetrení cez PC, a aj keby to nefungovalo, nevedeli by o tom či niečo iné, u nás majú lekári schránky kde im to ľudia nechávajú......a po RP sa už v dnešnej dobe nechodí, píšu sa elektricky......a aj OL už objednávajú pacientov na vyšetrenia, toto predsa vyšetrenie nie je
pavol54
25.09.20,11:27
Krajčí je blbec na kvadrát...asi chce dosiahnuť, aby sa všetci pacienti začali modliť

Hociktorý vysvetený kňaz nie je tak zaslepený vierou ako henten idot...od neho je väčší debil len Múdrosráč.
Mali by sme sa nechať aktivizovať pri nás by sa každý uzdravil aj by ho nohy rozboleli zo zdravenia :)
kopretinka
25.09.20,11:30
Však vtipné ako aj to testovanie v Prahe, na Václaváku šóry až úplne dole, určení na testovanie stoja už pomaly jeden vedľa na druhom :) v rade a zväčša tam prichádzajú mhd, lebo kde asi zaparkujú? Dcéra bola v šoku, keď to videla.
V TN v pohode,robia aj z auta,popritom aj peších,žiadny nával,plynulo,prišla som skôr a v pohode ma vybavili.Mala som určený čas xxhod. 56minúta :D
BXLmiami
25.09.20,11:55
Ono je to skôr presunúť výdavky na obvodáka,on musí zabezpečiť všetko včetne testov a štát si šúcha ručičky.
Kvaka
25.09.20,12:01
To s tými obvodnými lekármi ma šokovalo, lebo ak starší pacienti potrebujú napr. aj štyroch špecialistov a od každého treba obvodným doniesť papiere s výsledkami, aj kvôli predpisovaniu liekov, tak ako??? Medzi možných pozitívnych sa ísť posadiť? Prečo sa tie papiere musia stále nosiť? Nie je možné v systéme si ich vyhľadať? To sa naozaj v dnešnej dobe musia nosiť každému kópie?
a čo tak elektronické zdravotníctvo nefunguje? obvodný lekár si vie pozrieť výsledky iných vyšetrení cez PC, a aj keby to nefungovalo, nevedeli by o tom či niečo iné, u nás majú lekári schránky kde im to ľudia nechávajú......a po RP sa už v dnešnej dobe nechodí, píšu sa elektricky......a aj OL už objednávajú pacientov na vyšetrenia, toto predsa vyšetrenie nie je Mila, lieky samozrejme predpisujú iba elektronicky, už dávno, ale predpíše ich, iba ak má lekársku správu od špecialistu, raz za polrok. Nijakú schránku na to u nás OL nemajú, treba osobne doniesť, a asi nie, nepozrie si asi každý a každého v systéme, neviem, ako to majú povinné to pripojenie. Kardiologička napr. videla, aké atb mne v júli obvodná napísala, ale obvodná stále pýta správy zo všetkých odborných vyšetrení manžela, kvôli predpisovaniu liekov.
Kvaka
25.09.20,12:13
Nedávno som telefonicky pýtala poslať do lekárne recept, jediná otázka bola, či sme dali kópiu poslednej správy od prísl. lekára, lebo poisťovne pýtajú. Asi tak. Len nechápem, prečo to poisťovne pýtajú????
Fakt je, že boli sme v júli a nie, nedali sme nikomu nič ešte, lebo čakáme na doplňujúce vyšetrenie.
buchač
25.09.20,13:38
lieky samozrejme predpisujú iba elektronicky, už dávno, ale predpíše ich, iba ak má lekársku správu od špecialistu, raz za polrok...
Ide stále LEN a LEN o prístup...o nič iné.

Ja osobne (čiže len na základe mojich poznatkov) som bol u DIA koncom minulého roka.
Mal som ísť na kontrolu, no prišiel coviďák...takže mi len urobila elektronický predpis a fertig. Podobne som poriešil zvyšok aj u obvoďáka.

Manželka potrebovala ísť kvôli karanténe na " maródku ". Obvoďáčka robila ofuky...že sa to nedá, že nemôže, že hento, že tamto...jeden jediný telefonát môjmu obvoďákovi v trvaní troch minút stav zmenil...
mari2x
25.09.20,13:48
Kičuru poslali do basy (dobre mu tak), no nástupcovia čo robia ?

Veď nenekúpili žiadne ochranné pomôcky a Štátne rezervy ťijú z toho, čo zaobstaral Pelle.



Nástupcovia čakajú , čo si kto (ministerstvo) objedná ŠHR / nie sú obchod (ale rezerva , ak si už "organizácie nevedia kúpiť samé ! )

Peléééé nič nezaobstaral , dokonca
ako zastupujúci minister zdravotníctva nič (od pol decembra do pol februára) neobjednal
Kvaka
25.09.20,13:55
To mi je jasné, špecialista predpisuje lieky pri kontrole, obvodný v období medzi kontrolami, ale na základe správ od špecialistov. Ak z dôvodu corony kontrola nebola, tak predpísal po telefóne aj obvodný a nijakú správu nepýtal. Mohol vtedy predpísať aj špecialista, tak ako tebe dia, bez návštevy. My máme recepty na lieky zasielané vždy elektronicky, po telefonickej požiadavke. Tu ide o to, že obvodný zase pýta odborné správy aj s doporučenými liekmi, lebo kontroly už od leta fungovali, tvrdí, že iba pre poisťovne, takže aký prístup, ak poisťovne požadujú niečo, čo si môžu nájsť v systéme a vedia, že aj obvodný si to tam v systéme nájde. V tomto bude asi problém, nejaká legislatíva vyžaduje od obvoďákov papiere na to, aby mohli poslať recept. Zatiaľ sme vždy lieky dostali podľa našej potreby.
buchač
25.09.20,14:19
To mi je jasné, špecialista predpisuje lieky pri kontrole, obvodný v období medzi kontrolami, ale na základe správ od špecialistov.
Takže ešte raz ?
Co som písal vyššie, tak u mojich lekárov (a nie iba pri mojej osobe) funguje už dávno...bez ohľadu na coviďáka. Inzulíny mi predpisuje Dia (nie iba pri kontrole) a zvyšok obvoďák. Situácia sa ešte zjednodušila tým elektronickým receptom...nie je potrebné ísť k lekárovi.

Ale je jasné, kontroly je potrebné dodržiavať....týždeň hore - dole...
kopretinka
25.09.20,14:42
To mi je jasné, špecialista predpisuje lieky pri kontrole, obvodný v období medzi kontrolami, ale na základe správ od špecialistov. Ak z dôvodu corony kontrola nebola, tak predpísal po telefóne aj obvodný a nijakú správu nepýtal. Mohol vtedy predpísať aj špecialista, tak ako tebe dia, bez návštevy. My máme recepty na lieky zasielané vždy elektronicky, po telefonickej požiadavke. Tu ide o to, že obvodný zase pýta odborné správy aj s doporučenými liekmi, lebo kontroly už od leta fungovali, tvrdí, že iba pre poisťovne, takže aký prístup, ak poisťovne požadujú niečo, čo si môžu nájsť v systéme a vedia, že aj obvodný si to tam v systéme nájde. V tomto bude asi problém, nejaká legislatíva vyžaduje od obvoďákov papiere na to, aby mohli poslať recept. Zatiaľ sme vždy lieky dostali podľa našej potreby.
No ja neviem,celkom by som sa bála byť viac ako pol roka bez kontroly u špecialistu......keby mám problémy so srdcom alebo som po nejakej ťažkej operácii...
Kvaka
25.09.20,14:45
Nám obom posunuli termíny kvôli korone, asi viacerým, ako som počula, dali termín až o 3 mesiace po pôvodnom termíne. Bála som sa aj ja, ale uznaj, sama som mužovi nemohla dať termín.
Kvaka
25.09.20,14:51
bjuty smis
25.09.20,15:14
Že októbri až 400 - 450. Ta korona si to nejak kazí, alebo razí? :mee:
:-)) To zase najali nejakého počítačového chlapca nak to vypočíta? :-))
Inak diskusie o tom že budú testvať obvodáci-lepšie ako cynická obluda. Nemali by sme na tých chlapcov vo vláde pustiť ich rodičov?Nech im vysvetlia že Covid do čakárne obvodáka je vrchol eutanázie? :-)))
teraz bola na na rtvs dišpúta- okrem iných - medzi " počítačovým chlapcom ", matematikom kollárom a dr, bukovským..
chcel by som vidieť, koho by si viac rešpektovala
Nandrolon
25.09.20,15:23
B. Kollár je matematik???
Akú ma kvalifikáciu?
buchač
25.09.20,15:34
buchač
25.09.20,15:35
Kvaka
25.09.20,15:35
A čo som sa ja pýtala???
veronikasad
25.09.20,15:35
B. Kollár je matematik???
Akú ma kvalifikáciu?
Reč je o Richardovi Kollárovi
Kvaka
25.09.20,15:39
Ak budú OL robiť testy na covid, nikto ma nedonúti ísť tam odniesť správy, takže budú zaťažovaní predpisovaním liekov aj v období medzi kontrolami len a len špecialisti. O to odnášanie správ fyzicky mi išlo, lekári aj poisťovne to majú to v systéme, nemuseli by pýtať, ale legislatíva im to neumožňuje. Toto som zase riešila ja.
veronikasad
25.09.20,15:49
Moja pani obvodná doktorka sa neunúva čítaním správy z odborného vyšetrenia... Keď jej ju aj prinesiem, k predpisu liekov jej "stačí" dátum vyšetrenia, naposledy strkala pacientom nejaké lístky, že špecialista musí v správe uviesť ako dlho môže lieky predpisovať ...
Nandrolon
25.09.20,15:54
B. Kollár je matematik???
Akú ma kvalifikáciu?
Reč je o Richardovi Kollárovi
Díky. Už som v obraze.
buchač
25.09.20,16:24
OT

Pane bože, daj mi silu...
Ten buzerantský podliak " hodnotí " v podstate ešte aj dia, ku ktorému chodím...on nie je normálny, proste nemôže byť. Prirovnal by som Krajčímu a ku Múdrosráčovi.

Kuwa...ten podliak je ale teda strašný ÚD...
Ale hlavne, že Richardko mne vypisuje varovania v súkromných správach.
bjuty smis
25.09.20,16:34
a to ti fakt vadí ?
chovajme sa k sebe normálne...a bude sa aj " druhá strana ", máš deti, vnúča-/tá/ a ty tu riešiš toto ??

pozri radšej na coronu a na príspevky expertov - bojovníkov proti rúškam...sú tu 2 hviezdy
tých si podaj----lebo za pár dní opatrenia pocítime všetci...

edit:
to s tou rodinou myslím v dobrom zmysle slova..teš sa...ži..

.carpe diem
Mikae
25.09.20,17:00
Prieskum: Ak by sa cirkvi odlúčili od štátu, zo svojho by im prispelo len minimum ľudí

Až 77 percent ľudí by neprispelo....
https://domov.sme.sk/c/22492029/prieskum-boli-by-ludia-ochotni-prispievat-cirkvi.html

Ja (a samozrejme nie som sám) toto tvrdím už roky....a na potvrdenie tvrdej reality potreboval niekto aj prieskum ?
Veď hento bolo, je...a aj bude jasné jak facka.

Ale " katolíci " by radi určovali iným (aj ateistom), čo je pre nich dobré...
Pokryteckí hajzli sú to nie raz a nie veriaci....veria len vo svojho boha Mamona.
Ja som za to. Budem im prispievať.
Ale mám aj "kolegyne", ktoré povedali, že však nebudú prispievať.
Som sa smial, lebo tu vidno ich vieru....
Prispejem, aj keď by to bolo moje posledné.
Ale zároveň chcem jedno.
Prispievaš? Krst, Sviatosť oltárna, Birmovanie, Pokánie, Pomazanie chorých, Posvätenie kňažstva /to by sa určite netýkalo/, manželstvo.
Všetko oceniť aspoň 2 000 eur. Však "ateisti" nechcú nič.
Prečo ma irituje, keď poctivý kňaz nechce pochovať s omšou ateistu, ale rodina na tom trvá?
Prečo ateisti volajú na konci svojho života Boha Da ich rodina chce pohreb s Omšou???
By som to tým chujom neveriacim ináč tie svadba a pohreby vyčíslil!!!
Nech ateisti nedávajú krstiť, neberú sa v kostole, nedávajú na sv. prijímanie svoje deti, nech ich nedávajú na birmovku....
.... edit a ako vyššie píše Pavol54, tak nech sa platia členské príspevky...
Poznám jednu osobu čo za socíku každému kto chodil od kostola nadávala do svätých kolien, a dnes je aktívnou kresťankou aj v speváckom zbore (to sú kotrmelce) Aj starý kiska je už hlboko veriaci a predtým ničil existencie učiteľov. Ale som toho názoru že každému stačí ak uverí v Boha deň pred smrťou. Len je tu veľký problém -poznať ten deň
77% opýtaných, nie obyvateľov
Detto :D u nás dokonca "súdružka" učiteľka, nadávala spolužiakom, že naučiť sa do školy nevie, ale vysedávať v kostole to áno. Fakt je, že chalani sa neučili, ale nadávať im za chodenie do kostola skoro na každej hodine si mohla odpustiť. A potom sa zrazu stal zázrak a teraz sedáva aj s famíliou v prvej lavici v kostole.
buchač
25.09.20,17:05
a to ti fakt vadí ?
chovajme sa k sebe normálne...a bude sa aj " druhá strana ", máš deti, vnúča-/tá/ a ty tu riešiš toto ??

pozri radšej na coronu a na príspevky expertov - bojovníkov proti rúškam...sú tu 2 hviezdy
tých si podaj----lebo za pár dní opatrenia pocítime všetci...
Vadí - nevadí...to bol len taký povzdych nad nenormálnosťou daného buzeranta.
Absolútne netuším a ani neriešim, čo ho k takému konaniu vedie...ale nech si poslúži.

Pozri, tak poviem.
Názor na koronu iných akceptujem...je to ich voľba a aj prípadné konanie.
Podávať si ich nemá nejak nemá význam, aj tak by to bolo hádzanie hrachu na stenu...veď aj ty máš názor na Múdrosráča a Zhulíka (dokonca kladný), no tiež si nedáš povedať, že sa mýliš. ;)
Pre informácie si chodím inde...a tie sú rozhodne relevantnejšie, ako tie od účtovníkov.
Ozaj...koľkí z nich sa zapoja do debaty ?...povedzme, že zo desať, aj to som prehnal.
bjuty smis
25.09.20,17:51
tu máš pokrytcov, čo kritizujú mínuskárov a celé dni nič iné nerobia....to je odpad...nie ten, o ktorom to vieš
názory aj ja akceptujem....ale corona sa nešíri kvúli názorom...a nakoniec dajú vinu matovičovi..
buchač
25.09.20,18:24
Hehehe...mňa odsudzujú, že som neslušný vo vyjadrovaní...ba priam sa sťažujú tomu, čo to tu nevedie. Naposledy Mila1234567890000...
Tu máš pokrytcov (napríklad aj Mila123456789000) do aleluja...
-----------------------------
Si píš, že Múdrosráčovi...veď komu inému ?
Prídu nové voľby a Onanisti skončili, pôjdu onanovať inde...a Múdrosráč bude mydliť barana. :D :D :D
kopretinka
25.09.20,18:32
bjuty smis
25.09.20,18:36
no vidíš.. na mňa pôsob podľa príspevkov ako rozumná žena..

s tou 2. vetou súhlasím....všetko ide, ako má...
Nandrolon
26.09.20,05:11
To mi chceš povedať, že Matovič je taký etalón čestnosti, že bankám /v ktorých má aj on aj žena účty/ dal tých 300 mil. eur ročne nezištne?
Že mu nič z toho nejakým spôsobom "nekvapne"?
Človek, ktorý pre pár tisíc eur /cesťáky/ podvádzal, že pri miliónoch eur bude zrazu čestný?
Ja dúfam, že za 4 roky on, žena a dcéry budú mať zhabaný majetok a Plačko v base. Teda viem, že to tak nebude, ale je to krásna predstava.
Mimochodom, chcelo by to nového Rybaniča. Stál som za ním aj vtedy, schvaľoval by som to aj teraz.
Na účty ľudí, ktorí narábajú s našimi peniazmi sa treba pozerať. Keď sa to nedá legálne, treba aj nelegálne.
To by vyskakoval, ak by sa kuklo na jeho dcérušky a ženu...
babka - ježibabka
26.09.20,06:05
Napísala som to na šuták a kopírujem aj sem: Mládež, keďže už teraz budem mať voľnejšie, by som pobalila ak by niekto okrem Darinky ešte chcel slez maurský, prihláste sa. Tento rok ho mám veľa a veľa aj čerstvého aj sušeného som už rozdala.
korela
26.09.20,07:34
sito
26.09.20,07:43
... 552 ... Pokazili si to ... rúška, odstup, ruky ... žiadna zodpovednosť... žiadna sloboda ...
Nandrolon
26.09.20,07:44
https://www.facebook.com/283590055354466/videos/2573583196287724
Toto by v SR vydržalo tak do polnoci. Potom by to niekto za 10 sek. umyselne pokazil a finito.
lujza.j
26.09.20,08:11
Ja som nic nepokazila....masku nosim,dezinfikujem tam kde je k dispo.,neleziem nikom na chrbat ...nik mi to nemusi dat prikazom...a mudrosrač s.r.o...urcite nie.....aj ked o maske si myslim svoje....špinave ruky si nepcham do ust,oci....ani v nose si nesparam...u nas doma sme v marci neobjavili hygienu-mydlo.....lebo vzdy ...ked sa pride dom ako prve sa umyvaju ruky.....a dokonca aj sa vyzuvame....a kym sa bude dat....tak kazdy stvrtok v rakusku na nakupe.....
https://dennikslovensko.sk/59494/nic-sme-si-nepokazili-iba-premier-je-hysterik-ktoremu-prilis-zachutila-moc/
sito
26.09.20,08:44
Však aj povedal " moja manželka nič nepokazila. Niekto iní pico, pepelini a manželke preto zostali len piliny.

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. :( ešte to platí? :D
bjuty smis
26.09.20,10:04
Igor Matovič k novým 552 prípadom koronavírusu: „Situácia je mimoriadne vážna, a preto po troch mesiacoch preberám vedenie boja voči COVID-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny.“



a ste sa báli.....
lujza.j
26.09.20,10:16
Nech sa postara a rizikovu skupinu...a ostatnych nech necha zit....ci..zase vybavi odklad splatok...hypo a inych uverov.....?!.... tak to ma dohodnute s bankami....pre nich druha vlna plnky.....slaby labilny jedinec....vcera som ho pocula v radiu...lebo spravy...a tusim zas plačkal....?
Jarka 1
26.09.20,10:19
Za tie nehorázne prachy, čo sa dali doteraz na väčšinou negatívne testovanie sa mohol kvalitne postarať o všetkých, ktorí by to potrebovali.
Jarka 1
26.09.20,10:30
Musím priznať, že po voľbách som od jeho osoby žiaden veľký zázrak nečakala. Chcela som však, aby mal šancu dozrieť, aby mal čas sa zorientovať a rozkukať. Nech kritici hneď nevykrikujú. No teraz som sa konečne zorientovala ja sama. Jeho správanie a vystupovanie sa nikam k lepšiemu neposunulo. Takto si nemôže získať ľudí na svoju stranu. Bez hanby konštatujem, že je to skutočne sebestredný truľo. Po jeho posledných statusoch by som asik, že Batman, len sa mu neroztiahli krídla a rúti sa k zemi.
buchač
26.09.20,10:59
Za tie nehorázne prachy,....
Cena testov od marca 2020
https://drive.google.com/file/d/1LAHvoB5EPaWAAPN0nHLCYE_PDSiskEV3/view
lujza.j
26.09.20,12:29
pavol54
26.09.20,12:30
Musím priznať, že po voľbách som od jeho osoby žiaden veľký zázrak nečakala. Chcela som však, aby mal šancu dozrieť, aby mal čas sa zorientovať a rozkukať. Nech kritici hneď nevykrikujú. No teraz som sa konečne zorientovala ja sama. Jeho správanie a vystupovanie sa nikam k lepšiemu neposunulo. Takto si nemôže získať ľudí na svoju stranu. Bez hanby konštatujem, že je to skutočne sebestredný truľo. Po jeho posledných statusoch by som asik, že Batman, len sa mu neroztiahli krídla a rúti sa k zemi.
niekto používa všeznamenajúce slovo "oné" a on slovo "srať" už len aby to doplnil slovami K... P... a úroveň politika nedosiahnuteľná. ktovie aká forma debaty je u nich v domácnosti.
Nandrolon
26.09.20,12:57
Igor Matovič k novým 552 prípadom koronavírusu: „Situácia je mimoriadne vážna, a preto po troch mesiacoch preberám vedenie boja voči COVID-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny.“



a ste sa báli.....
Kto sa bojí/bál?
Ja som za prirodzené premorenie. Ak by brali dobrovoľníkov na protilátky z krvi ako v ČR /u nás to určite "nehrozí"/, tak sa hlásim, lebo na 99% som to mal a viem aj kedy a od koho a som tomu rád.
Jarka 1
26.09.20,14:51
nandy nie si sám s týmto pocitom ... no dobrovoľne by som sa nikam nehlásila ... však neviem, či by sa to časom neobrátilo v môj neprospech ... momentálne je sistsuácia celá postavená na hlavu
Nandrolon
26.09.20,15:01
nandy nie si sám s týmto pocitom ... no dobrovoľne by som sa nikam nehlásila ... však neviem, či by sa to časom neobrátilo v môj neprospech ... momentálne je sistsuácia celá postavená na hlavu
To nie je iba pocit... na pocity by som nikdy nedal :-))
ale nechcem dávať viac "na sklo" ako treba.
Jarka 1
26.09.20,15:06
včera som pozerala tlačovku ... úplne zbytočnú tlačovku, lebo až v pondelok rozhodne krízový štáb, čo a ako bude ... truľo zvolal tlačovku len na to, aby vynanadal ľudom s tým, že niektorí z nás na to serú ... dvakrát som si pustila späť záber, ako zareagovali tí traja, čo stáli za ním ... Jančuška, krehká pediatrička a ešte jedna žena ... ako si vzájomne vymenili prekvapené až zdesené pohľady ... Jančuška tam stál letargicky, no po tých slovách ožil ... mala som pocit,že tá pediatrička by sa najradšej prepadla od hanby ... sklonila hlavu a pozerala do zeme ... sproste ich použil ako křoví ...
Katy a R
26.09.20,15:09
nandy nie si sám s týmto pocitom ... no dobrovoľne by som sa nikam nehlásila ... však neviem, či by sa to časom neobrátilo v môj neprospech ... momentálne je sistsuácia celá postavená na hlavu
To nie je iba pocit... na pocity by som nikdy nedal :-))
ale nechcem dávať viac "na sklo" ako treba.
voľakde som čítala (južnej Ameriky sa to týkalo) - že tí, ktorí majú zistené protilátky (ten test) - tak vraj sú uprednostňovaní pri prijímaní do zamestnania. Asi že už sú menej rizikoví ????
Ale zase nedávno bol článok, kde bol popísaný prípad, že opakovane sa nakazil (aj keď mal protilátky). No tak už ozaj ... ? - však uvidíme (ako slepý povedal).
Inak podobný pocit asi má veľa ľudí ;)
Jarka 1
26.09.20,15:31
Naposledy som čítala, že ak si to už mala ... tak si chránená tri mesiace. Neviem ako na to prišli.

Minulý týždeň bolo v rádiu, že ak dosiahneme počet 450 niekoľko dní po sebe, tak testovanie v podobe dohľadávania kontaktov krachne. Nebude sa to už dať kapacitne zvládnuť a budú sa musieť sústrediť na pomoc ľuďom, ktorí budú mať vážnejšie problémy pri covide. Takže to aj tak speje k tomu premoreniu.
pavol54
26.09.20,15:47
Naposledy som čítala, že ak si to už mala ... tak si chránená tri mesiace. Neviem ako na to prišli.

Minulý týždeň bolo v rádiu, že ak dosiahneme počet 450 niekoľko dní po sebe, tak testovanie v podobe dohľadávania kontaktov krachne. Nebude sa to už dať kapacitne zvládnuť a budú sa musieť sústrediť na pomoc ľuďom, ktorí budú mať vážnejšie problémy pri covide. Takže to aj tak speje k tomu premoreniu.
základná otázka: Aká je smrtnosť na obyvateľa. Nedá sa všetkých testovať a dookola po uplynutí inkubačnej doby znova. Takže smrtnosť na počet pozitívne testovaných nie je smerodajný údaj.
Nandrolon
26.09.20,15:53
Naposledy som čítala, že ak si to už mala ... tak si chránená tri mesiace. Neviem ako na to prišli.

Minulý týždeň bolo v rádiu, že ak dosiahneme počet 450 niekoľko dní po sebe, tak testovanie v podobe dohľadávania kontaktov krachne. Nebude sa to už dať kapacitne zvládnuť a budú sa musieť sústrediť na pomoc ľuďom, ktorí budú mať vážnejšie problémy pri covide. Takže to aj tak speje k tomu premoreniu.

Stále o tom píšem. Tak, či tak dôjde k premoreniu. Toto dlhodobo neudržíš. Akvaristi by pochopili.
Ale je otázne, koľko peňazí sa stihne vyhodiť do vrecák zainteresovaných firiem...
A tu sa cielene potrebuje vyhodiť čo najviac za čo najkratší čas, kým celé testovanie "nekrachne".
buchač
26.09.20,16:45
Ale hlavne, že budeme mať noviny do každej rodiny...
Sulíka práve nemusím, no súhlasím s jeho názorom, že bude aspoň na čom čistiť zemiaky.

Radšej keby tie love daroval ako Fico.
...áno, ja viem...Fico ich dal do obcí, kde bol starosta smerák...lenže smerák raz odíde a kľudne môže prísť trebárs aj katolik alebo kotlebovec.
Otázka znie...nechal by ten nový starosta zbúrať nejaké (povedzme) multifunkčné ihrisko, ktoré je stále využívané deťmi, ktorým je šuma fuk, kto je starostom obce ?
Nandrolon
26.09.20,16:54
Ale hlavne, že budeme mať noviny do každej rodiny...
Sulíka práve nemusím, no súhlasím s jeho názorom, že bude aspoň na čom čistiť zemiaky.

Radšej keby tie love daroval ako Fico.
...áno, ja viem...Fico ich dal do obcí, kde bol starosta smerák...lenže smerák raz odíde a kľudne môže prísť trebárs aj katolik alebo kotlebovec.
Otázka znie...nechal by ten nový starosta zbúrať nejaké (povedzme) multifunkčné ihrisko, ktoré je stále využívané deťmi, ktorým je šuma fuk, kto je starostom obce ?
... kukni Stará Bystrica /Podmanický/ a napíš, či existuje za tak krátky čas ešte nejaká obec v SR viac vybudovaná...
kukučka
26.09.20,18:03
Stále nepozerám správy a ani sa nechystám, len som si prečítala, čo si dovolil povedať premiér na adresu Bukovského, som zhrozená. To je to Slušné Slovensko? Bukovský už reagoval.
lujza.j
26.09.20,18:19
On je drza nevychovana opica.....
bjuty smis
26.09.20,18:36
Ale hlavne, že budeme mať noviny do každej rodiny...
Sulíka práve nemusím, no súhlasím s jeho názorom, že bude aspoň na čom čistiť zemiaky.

Radšej keby tie love daroval ako Fico.
...áno, ja viem...Fico ich dal do obcí, kde bol starosta smerák...lenže smerák raz odíde a kľudne môže prísť trebárs aj katolik alebo kotlebovec.
Otázka znie...nechal by ten nový starosta zbúrať nejaké (povedzme) multifunkčné ihrisko, ktoré je stále využívané deťmi, ktorým je šuma fuk, kto je starostom obce ?
slabé
pozri na escobara...
buchač
26.09.20,19:01
Ty si puk...Escóbar mal vyšší majetok ako Slovensko rozpočet na cca 5 rokov...a to bolo pred 20 rokmi, keď bola hodnota dolára trochu iná.
bjuty smis
26.09.20,19:29
jáááj..
tak on to nerozdával z naších daní ako filcka ??
buchač
26.09.20,21:17
Jááááj....
Tak to som nevedel, že Onanista cvakne vládne noviny zo svojho..
bjuty smis
26.09.20,23:56
To nevieš ani teraz..
buchač
27.09.20,06:16
Dežko prišiel po Korona - prázdninách opäť do školy. Učiteľka sa pýtala na zážitky z Korona prázdnin....
Dežko vraví že bol na prázdninách u deda, a tam sa okotila mačka, mala 5 mačiatok.
A všetky boli za Matoviča a schvaľovali nosenie rúšok.

Učiteľka jasala od šťastia.
Po týždni prišiel do školy pán inšpektor a učiteľka povzbudzuje Dežka, aby vyrozprával príbeh.

Dežko vraví...bol som na prázdninách u deda, a tam sa okotila mačka, mala 5 mačiatok.
A jedno je za Matoviča a nosenie rúšok...
Učiteľku zalial pot a vraví.... ale veď ich bolo päť?
Dežko odpovie...no 4. už vidia !!!
pavol54
27.09.20,10:55
slovenský svet sa háda o blbostiach, ale aby nás niekto informoval o výsledkoch ukrajinskej návštevy - nič
misoft
27.09.20,13:36
pavol54
27.09.20,14:04
misoft
27.09.20,15:00
No - to ja už neviem... a v podstate - je mi to fuk!
Čo nám dajú?
Ilegálnych prisťahovalcov, pašované cigaretľe, lacnú pracovnú silu?
korela
27.09.20,20:01
Třetina lidí se*e na pravidla, rozčiloval se Matovič
https://tv.idnes.cz/zahranicni/matovic-rousky-slovensko-premier-sere.V200925_202722_idnestv_pest

To isté robí on, človek, ktorý má ísť národu príkladom. Sám nectí zákon.
korela
27.09.20,20:29
Ale hlavne, že budeme mať noviny do každej rodiny...
Sulíka práve nemusím, no súhlasím s jeho názorom, že bude aspoň na čom čistiť zemiaky.

Radšej keby tie love daroval ako Fico.
...áno, ja viem...Fico ich dal do obcí, kde bol starosta smerák...lenže smerák raz odíde a kľudne môže prísť trebárs aj katolik alebo kotlebovec.
Otázka znie...nechal by ten nový starosta zbúrať nejaké (povedzme) multifunkčné ihrisko, ktoré je stále využívané deťmi, ktorým je šuma fuk, kto je starostom obce ?
On sa iba drží svojho kopyta.
"Šuster, drž sa kopyta - ako ťa učila tvoja mama. Rob to, čo máš, a na čo máš. Nestrkaj nos a ruky tam, kde ti neprináleží. Ak si zodpovedný, rozvážny, potom si na svoj štít môžeš spokojne napísať to úsmevné, čo po tieto dni čnie na vozidle autoškoly v bratislavských uliciach: Netrúb, robím čo môžem! O tom je zodpovednosť i charakter každého občana. Toho bežného, i toho „najvyššieho“."

Čítajte viac: https://www.sme.sk/c/69195/suster-drz-sa-svojho-kopyta.html
buchač
27.09.20,21:04
Čo tým chcela poetka povedať ?

...a ani nevravím, že veľmi zlý vzor si si vybrala v osobe hentej advokátskej hyeny.
korela
27.09.20,21:41
Text som si požičala od autorky Kotulovej, to je všetko.
Niekto ho označil za novinára, neviem, že by niečo svoje niekde publikoval, ale prirovnávať inzertný plátok pod zemiaky k mediálnej tlači je absurdné.
To by už nemal zahatanú cestu ani k nobelovke.
Nandrolon
28.09.20,06:49
Skutočnú pravdu sa bežný smrteľník síce nikdy nedozvie, tak len zaujímavý článok https://cz24.news/obrovsky-podvod-sucasnej-pandemie-bol-dlhodobo-planovany-a-pripravovany-svetova-banka-uz-v-roku-2018-evidovala-testy-na-covid-19-2/?fbclid=IwAR1BsJ6PODj648ZboS2KK71CJBCaYuDBr_ONtBDm R2sj_r4K7A_yeisf7t4
Či je to hoax alebo nie skúmať nejdem, ale bez vetra sa ani lístok nepohne.
korela
28.09.20,07:45
Myslím, že na Slovensku sa až takáto výrazná zmena v uliciach zatiaľ nedeje. V minulom týždni mi boli poskytované niektoré pražské miesta v priamom prenose ako ZOO (dá sa povedať, že ľudoprázdna), Malostranské nám. a pod., kde sa nachádzalo o piatej poobede v bežný deň cca päť ľudí, aj keď si človek odmyslí cudzincov, tak to nám. bolo vždy plné aj keď bol v minulosti turistický ruch iba minimálny oproti dnešku. Je to doslova fenomén, dajú sa krásne a hlavne bezpečne navštevovať miesta, ktoré sú stále max. vyťažené
Toto je zo včerajška https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/646123406324494
.
Ve druhém čtvrtletí ubylo v Praze oproti loňsku turistů o 94 procent. Chyběly tedy zhruba dva miliony lidí.
...
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3193125-obchody-kavarny-i-restaurace-vnimaji-vyrazny-ubytek-zakazniku-ceska-mesta-znovu
Nandrolon
28.09.20,12:21
Žabinka
28.09.20,16:25
potešilo.. 10 pohárov čalamády..:)
Nandrolon
28.09.20,16:35
https://aktualizovane.sk/aktualizovane-igor-matovic-uz-nechce-byt-premierom-z-hlbky-duse-po-tom-netuzi/

Ani nebude. Na druhej strane práve preto potrebuje so svojou bielou kobylou nakradnúť za 4 roky viac, ako Smer za 12 :-)))))))))), čo sa práve pod rúškou nádchy, pardón korony deje.
buchač
28.09.20,18:27
Čiastočne som dnes pozeral " Na telo "... síce len koniec debaty, no stačilo aj to.
Múdrosráč povedal to alebo ono ... ALE dám krk na to, že čaká len na svoju príležitosť, kedy sa bude môcť realizovať.

...ani to tak dlho netrvalo.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/564124-matovic-budem-nositelom-zlych-sprav-pre-mnohych-ludi/
Žabinka
28.09.20,18:40
Čiastočne som dnes pozeral " Na telo "... síce len koniec debaty, no stačilo aj to.
Múdrosráč povedal to alebo ono ... ALE dám krk na to, že čaká len na svoju príležitosť, kedy sa bude môcť realizovať.

...ani to tak dlho netrvalo.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/564124-matovic-budem-nositelom-zlych-sprav-pre-mnohych-ludi/
a voči čomu z uvedeného máš výhrady? väčšina z toho platí už dávnejšie v Grécku, dokonca v ešte prísnejšej forme.. svadby, rodinné stretnutia v počte iba 10 ľudí, rúška platia rovnako, krčmy a reštaurácie rovnako.. hranice sú zatvorené s rizikovými krajinami a otvorené so zelenými krajinami.. počet obyvateľov je niekoľkonásobne vyšší, denné počty sú ako u nás.. a to sa tam premelie násobneviac turistov, ktorí by mohli byť potenciálnymi prinášačmi choroby.. ale vyzerá to tak, že nie sú.. a vyzerá to tak, že už to pochopili aj naši odborníci, že dovolenkári sem ochorenie priniesli v zanedbateľnom počte, a skôr sa to širi a prenáša medzi ľuďmi na hromadných akciách.. svadby, kostoly, športové a kultúrne akcie..
buchač
28.09.20,18:46
Šak si bývalá zdravotníčka, tak snáď by si mala niečo vedieť...či ?
Podumaj nad všetkým a prídeš k mojej odpovedi.

Ale inak mi tvoja otázka vzhľadom ku okolnostiam príde trochu (nazvem) vtipná.
buchač
28.09.20,19:27
Ale tiež mi príde vtipné, že ako každý rúbe do Kotlebu ohľadom rúška, čo si nedal v STV.
Keby išlo o iného politika, čo by sa dialo ? Asi nič.
Pekne je to rozobrané v blogu
https://nino16.blog.pravda.sk/2020/09/28/o-5-minut-12-a-zlate-casy/
veronikasad
28.09.20,20:14
Tiež mi je divné, že riešia len Kotlebu a štvrtkovú reláciu na STV2 (neviem si rýchlo spomenúť názov,tuším Do kríža sa volala - pozerala som ju len na YT), kde moderátor aj Dr. Bukovský bol tiež bez rúška - nikto nespomína ...
BXLmiami
29.09.20,05:33
Že októbri až 400 - 450. Ta korona si to nejak kazí, alebo razí? :mee:
:-)) To zase najali nejakého počítačového chlapca nak to vypočíta? :-))
Inak diskusie o tom že budú testvať obvodáci-lepšie ako cynická obluda. Nemali by sme na tých chlapcov vo vláde pustiť ich rodičov?Nech im vysvetlia že Covid do čakárne obvodáka je vrchol eutanázie? :-)))
teraz bola na na rtvs dišpúta- okrem iných - medzi " počítačovým chlapcom ", matematikom kollárom a dr, bukovským..
chcel by som vidieť, koho by si viac rešpektovala
Ani jedného :-))
Nandrolon
29.09.20,05:42
Čiastočne som dnes pozeral " Na telo "... síce len koniec debaty, no stačilo aj to.
Múdrosráč povedal to alebo ono ... ALE dám krk na to, že čaká len na svoju príležitosť, kedy sa bude môcť realizovať.

...ani to tak dlho netrvalo.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/564124-matovic-budem-nositelom-zlych-sprav-pre-mnohych-ludi/
a voči čomu z uvedeného máš výhrady? väčšina z toho platí už dávnejšie v Grécku, dokonca v ešte prísnejšej forme.. svadby, rodinné stretnutia v počte iba 10 ľudí, rúška platia rovnako, krčmy a reštaurácie rovnako.. hranice sú zatvorené s rizikovými krajinami a otvorené so zelenými krajinami.. počet obyvateľov je niekoľkonásobne vyšší, denné počty sú ako u nás.. a to sa tam premelie násobneviac turistov, ktorí by mohli byť potenciálnymi prinášačmi choroby.. ale vyzerá to tak, že nie sú.. a vyzerá to tak, že už to pochopili aj naši odborníci, že dovolenkári sem ochorenie priniesli v zanedbateľnom počte, a skôr sa to širi a prenáša medzi ľuďmi na hromadných akciách.. svadby, kostoly, športové a kultúrne akcie..
Prečo tu spomínaš Grécko? Však tu sme na Slovensku.
A ak by malo nebodaj byť Grécko nejakým naším vzorom, tak s pánom Bohom. To by bolo niečo ako s tými Matovičovými cigáňmi...
Na margo toho som tu niečo skopíroval z FB:
"Dovolím si skopírovať jednu správu, dúfam že sa niekto poučí: Zijem v ITA. Tu to bolo od marca do maja ako by sme cakali prechod frontu. Boli sme zavtreti v bytoch skoro 3 mesiace. Nesmelo sa ani len z mestskeho obvodu do ineho obvodu, nieto este okresu. Raz za tyzden na nakup, jeden clen domacnosti. Von na 15 min denne max. 200 m od domu. Deti vobec nesmeli na ulicu. Vy ste raz mali jeden roadblock-checkpoint v BA so zdrzanim tusim dve hodiny a uz Slovaci sli vesat vladu. Tu v meste bolo na hlavnych tahoch takych 7!!! A tri mesiace v kuse!!! Drony, Vrtulniky, Armada A vies co bolo najlepsie? Ze nikto nehuboval, nenadaval, nesiel vesat vladu. Ak niekoho chytili porusovat nariadenia nafasoval pokutu na mieste+trestne oznamenie. Som zvedavy, ako by to znasali Slovaci. V mojom okoli vsetkym COVID niekoho vzal a vacsinou tak, ze sa s nim ani len nestihli rozlucit. Ja osobne som poznal 7 ludi, ktori takto odisli. Vies si predstavit 969 mrtvych za jeden den? Vies si predstavit 4759 ludi na plucnych ventilacich naraz? Tu sme to vsetko zazili a nikomu to neprajem. Ked sme boli v auguste na SVK videli sme neskonalu ignoraciu nariadeni, napr. v hypermarketoch a nakupnych centrach. Tu sa meria teplota pri vstupe vsade, Musis mat ruska vnutri vsade, ak nemas, tak je to za 400, v Neapole za 1000. Ja premierovi v jeho obavach z takejto apokalypsy uplne rozumiem. My sme zazili jej najhorsiu formu, vy nijaku. A btw. včera sa tu hralo derby Juventus-AS Rim. Bez jedineho divaka. DAKUJEM TI ZE VYZYVAS K OSTRAZITOSTI A DODRZOVANIU OPATRENI!"

Ale ja sa nakoniec pýtam, koho zaujíma nejaké Taliansko? Tam nech si robia čo chcú, tu sme na Slovensku. Keď Taliani, Gréci začnú konzumovať exkrementy, tak zrazu to bude pochúťka aj pre nás???
buchač
29.09.20,06:11
Čiastočne som dnes pozeral " Na telo "... síce len koniec debaty, no stačilo aj to.
Múdrosráč povedal to alebo ono ... ALE dám krk na to, že čaká len na svoju príležitosť, kedy sa bude môcť realizovať.

...ani to tak dlho netrvalo.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/564124-matovic-budem-nositelom-zlych-sprav-pre-mnohych-ludi/
a voči čomu z uvedeného máš výhrady? väčšina z toho platí už dávnejšie v Grécku, dokonca v ešte prísnejšej forme.. svadby, rodinné stretnutia v počte iba 10 ľudí, rúška platia rovnako, krčmy a reštaurácie rovnako.. hranice sú zatvorené s rizikovými krajinami a otvorené so zelenými krajinami.. počet obyvateľov je niekoľkonásobne vyšší, denné počty sú ako u nás.. a to sa tam premelie násobneviac turistov, ktorí by mohli byť potenciálnymi prinášačmi choroby.. ale vyzerá to tak, že nie sú.. a vyzerá to tak, že už to pochopili aj naši odborníci, že dovolenkári sem ochorenie priniesli v zanedbateľnom počte, a skôr sa to širi a prenáša medzi ľuďmi na hromadných akciách.. svadby, kostoly, športové a kultúrne akcie..
Niekoľko násobne vyšší počet obyvateľov ? Hm...čiže dva krát viac ?
Pozri na dané grafy
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=slovensko+covid
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=gr%C3%A9cko+covid
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=chorvatsko+covid
...pripojil som aj Chorvátsko, aby bol jasný obraz.
Je jednoznačné, že odkiaľ vietor fúka....ako si spomenula, premelie sa tam oveľa viac turistov. Lebo celá Európa išla zachraňovať ekonomiku daných štátov, lebo inak by boli v totálnej prdely.
...a platí :

An infectious disease like coronavirus, if left unchecked, can spread rapidly through a community. Scientists use the transmission rate, or R0 number, to denote how many people a typical carrier of a disease may go on to infect.

In the absence of control measures such as social distancing or mask wearing, the novel coronavirus has an R0 number of between 2.5 and 3.0, meaning the average carrier would infect between two and three people.
========================
Turistov ale vôbec neriešim...mne išlo o niečo úplne iné.
Celú dobu vláda a spol. spali, učičíkaní v tom svojom vákuu...riešili (čítaj oblbovali národ) rôzne kauzy, všade vyskakovala NAKA. Ono ja to beriem, že sudcovia a ostatní porušovatelia patria pod zámok, lenže čo je dôležitejšie ? Lipshit každodenne pred mikrofónom ?
...a zrazu sa vyhlásia opatrenia a uvažuje sa o vyhlásení núdzového stavu, ktorý bude s veľkou radosťou vyhlásený samotným Múdrosráčom (pod kecátkom bude mať lavór, lebo sa rovno odbaví).
...a zabije sa viacero múch jednou ranou :
- ľudia budú pindať na karanténu
- zabudne sa na bielu kobylu
- nebude sa riešiť iné veci...média budú ešte viac masírovať (strašiť) ľudí

Nedostatok rúšok, málo infekčných postelí, počet personálu na nízkej úrovni, slabé zásoby, blbá logistika, atď, etc....toto Krajčího nejak neserie...ALE meniť riaditeľov mu ide.
Kuwa...a pacienti aby sa modlili po vzore baptistu, aby sa uzdravili.
Nandrolon
29.09.20,06:18
Mne ešte nedá a musím k tomu Taliansku a Grécku.
Slovensko nie je týmto krajinám V NIČOM podobné, počnúc od mentality ľudí, cez ekonomiku, životnú úroveň, geografickú polohu, končiac podnebným pásmom.
Slovensko sa musí porovnávať iba s príbuzenskými podobnými krajinami. Lebo porovnávať ho s Gréckom je asi rovnaké ako porovnávať ho s Austráliou, USA, alebo trebárs s Nórskom.
Tweety
29.09.20,06:19
Tiež mi je divné, že riešia len Kotlebu a štvrtkovú reláciu na STV2 (neviem si rýchlo spomenúť názov,tuším Do kríža sa volala - pozerala som ju len na YT), kde moderátor aj Dr. Bukovský bol tiež bez rúška - nikto nespomína ...
Ten pán porušil interné predpisy TV, kde je uvedené, že na obraz môžu ísť len s rúškom.
skuš
29.09.20,06:24
Musím priznať, že po voľbách som od jeho osoby žiaden veľký zázrak nečakala. Chcela som však, aby mal šancu dozrieť, aby mal čas sa zorientovať a rozkukať. Nech kritici hneď nevykrikujú. No teraz som sa konečne zorientovala ja sama. Jeho správanie a vystupovanie sa nikam k lepšiemu neposunulo. Takto si nemôže získať ľudí na svoju stranu. Bez hanby konštatujem, že je to skutočne sebestredný truľo. Po jeho posledných statusoch by som asik, že Batman, len sa mu neroztiahli krídla a rúti sa k zemi.

Jarka, si ani nechcem predstaviť, aký je tvoj názor na voličov. Tým by asi kritika vadila viac ako jemu, keďže je narozdiel od nich zaneprázdnený riadením republiky. :D
Nandrolon
29.09.20,06:24
Tiež mi je divné, že riešia len Kotlebu a štvrtkovú reláciu na STV2 (neviem si rýchlo spomenúť názov,tuším Do kríža sa volala - pozerala som ju len na YT), kde moderátor aj Dr. Bukovský bol tiež bez rúška - nikto nespomína ...
Ten pán porušil interné predpisy TV, kde je uvedené, že na obraz môžu ísť len s rúškom.
Ten pán nie je a nebol sám. Interné predpisy nech sa striktne vzťahujú na všetkých, alebo na nikoho. Nemôžu si vyberať a tým pádom diskriminovať.
skuš
29.09.20,06:37
[QUOTE="korela"]Třetina lidí se*e na pravidla, rozčiloval se Matovič
https://tv.idnes.cz/zahranicni/matovic-rousky-slovensko-premier-sere.V200925_202722_idnestv_pest

Ľudia občas serú aj na vlastné pravidlá nieto ešte na cudzie. Treba si to ale zvážiť - dôsledky môžu byť vážne. Premiér od rozčúlenia nedajbože zinfarktuje...
Tweety
29.09.20,06:38
Musím priznať, že po voľbách som od jeho osoby žiaden veľký zázrak nečakala. Chcela som však, aby mal šancu dozrieť, aby mal čas sa zorientovať a rozkukať. Nech kritici hneď nevykrikujú. No teraz som sa konečne zorientovala ja sama. Jeho správanie a vystupovanie sa nikam k lepšiemu neposunulo. Takto si nemôže získať ľudí na svoju stranu. Bez hanby konštatujem, že je to skutočne sebestredný truľo. Po jeho posledných statusoch by som asik, že Batman, len sa mu neroztiahli krídla a rúti sa k zemi.
Jarka, dá sa s tým súhlasiť. Ešte mu nedocvaklo, že už nie je ten, ktorý v opozícii hlava nehlava išiel ( veľakrát v dobrom) po odhaleniach špinavostí(to je na chválu). Ale terazky sa garde obrátilo, je na čele vlády,(nie nejaký krikľúň) musí zmeniť správanie, rétoriku,( veď nie je majster sveta, ako sa hovorí)jednoducho správať sa tak, aby nerobil hanbu sebe ani ostatným. Hlavne nie ľudom, ktorí ho volili aj tým, čo ho nevolili. To si musí uvedomovať každý deň aj noc. Lebo neprajníkov je veľa a striehnu na každý politikov krok. Aby to nešlo s našou krásnou krajinou tzv. dolu vodu....
skuš
29.09.20,07:03
Tiež mi je divné, že riešia len Kotlebu a štvrtkovú reláciu na STV2 (neviem si rýchlo spomenúť názov,tuším Do kríža sa volala - pozerala som ju len na YT), kde moderátor aj Dr. Bukovský bol tiež bez rúška - nikto nespomína ...
Ten pán porušil interné predpisy TV, kde je uvedené, že na obraz môžu ísť len s rúškom.
Ten pán nie je a nebol sám. Interné predpisy nech sa striktne vzťahujú na všetkých, alebo na nikoho. Nemôžu si vyberať a tým pádom diskriminovať.

A možno im to tam vyhovuje práve tak ako to majú spravené.
Nandrolon
29.09.20,07:06
Pokiaľ viem, akákoľvek preukázateľná diskriminácia je u nás zakázaná...
pavol54
29.09.20,07:37
Tiež mi je divné, že riešia len Kotlebu a štvrtkovú reláciu na STV2 (neviem si rýchlo spomenúť názov,tuším Do kríža sa volala - pozerala som ju len na YT), kde moderátor aj Dr. Bukovský bol tiež bez rúška - nikto nespomína ...
Ten pán porušil interné predpisy TV, kde je uvedené, že na obraz môžu ísť len s rúškom.
Aj Lasica?
pavol54
29.09.20,07:47
Musím priznať, že po voľbách som od jeho osoby žiaden veľký zázrak nečakala. Chcela som však, aby mal šancu dozrieť, aby mal čas sa zorientovať a rozkukať. Nech kritici hneď nevykrikujú. No teraz som sa konečne zorientovala ja sama. Jeho správanie a vystupovanie sa nikam k lepšiemu neposunulo. Takto si nemôže získať ľudí na svoju stranu. Bez hanby konštatujem, že je to skutočne sebestredný truľo. Po jeho posledných statusoch by som asik, že Batman, len sa mu neroztiahli krídla a rúti sa k zemi.
Jarka, dá sa s tým súhlasiť. Ešte mu nedocvaklo, že už nie je ten, ktorý v opozícii hlava nehlava išiel ( veľakrát v dobrom) po odhaleniach špinavostí(to je na chválu). Ale terazky sa garde obrátilo, je na čele vlády,(nie nejaký krikľúň) musí zmeniť správanie, rétoriku,( veď nie je majster sveta, ako sa hovorí)jednoducho správať sa tak, aby nerobil hanbu sebe ani ostatným. Hlavne nie ľudom, ktorí ho volili aj tým, čo ho nevolili. To si musí uvedomovať každý deň aj noc. Lebo neprajníkov je veľa a striehnu na každý politikov krok. Aby to nešlo s našou krásnou krajinou tzv. dolu vodu....
O to správanie sa jedná, ak sa bude správať prijateľne potom ho ľudia budú rešpektovať(brať vážne). Ale ako keď si zamiesil v minulosti jednak činmi a potom aj výrokmi neakceptovateľnými pre budúceho štátnika však spominaj (to neboli výroky ficovho typu do roku 2010 bude hotová dialnica)
skuš
29.09.20,14:28
Konšpirácie trocha inak :D, aby ste nepovedali, že vás zanedbávam

Komentár ku textu na obrázku. Ten čo hviezdičkuje, nech pamätá obmedzil slobodu slova ako prvý

To je k0k0t. Jak si predstavuje, že potrestá vlády za nariadenia. Im dá s tou svojou desaťjazyčnou knižkou po hlave každému?
V štýle zatknutý a vyšetrovaný kráľovskou políciou, má chuť prehovoriť (londýnski chlpáči boli zjavne anarchisti 22hodín im stačilo na čiastočnú prevýchovu nemca). Organizuje obrovský protivládne orientovaný protest v Berlíne, a vyzýva celý svet, čo má záujem dostať nakladačku od nemeckých poriadkáčov na protest prísť On bude na pódiu dokazovať, že kovid je chrípka. Poriadkači podporujú Heikovu snahu obetovať zapálených hrdinov v boji za pravdu. Vláda sa bude chrániť, kovid nekovid.
Na spustenie celej celosvetovej krízy ešte stále postačuje jedna vážená rodina, nespája sa s bankami, lebo jej patria. Vlády naopak snažia sa občanov chrániť, odmietajú nezákonné nariadenia ako prví, keďže zákony tvoria. A že sa popritom trocha nabalia. Hádam by občania nechceli chudobnú vládu. Musia ísť príkladom. A kríza je dôsledok nadprodukcie a presýtenia trhu v nejakom sektore s následným domino efektom po celom svete a nie nejasný finančný úmysel komplotu 180tich vlád a bánk. To sú veľkí organizátori, Heikovi chlebodarci, premakaní do detailov. Text je osnovou pre jediné dovolené hromadné podujatie. Je ale protivládne a dávajú ho v priamom prenose po celom svete. Diváci sú napätí. Heiko, vytvorí davu emócie, aj služba inokedy zdržanlivá, si za výdatnej pomoci nenápadných provokatérov, šplhne aj hore aj dole, za razantný zásah proti živlom, čo by chceli trestať vlády. !!!dobré správy!!! good news chcú všetci. Tiež by radšej chodili na futbal či hokej, štadióny sú však zatvorené. Aj u vás ešte stále? Psst
skuš
29.09.20,15:42
Pokiaľ viem, akákoľvek preukázateľná diskriminácia je u nás zakázaná...

to, že je zakázaná ešte neznamená, že ženská nevyfasuje pokutu za vyzlečené tričko v lete hoci ogari majú aj cecky väčšie :D

podobne využijem aj zákon pojednávajúci o jastraboch, napísaný úradníkom bez fantázie v meste.
ťažko dopísať formulku,:povoľuje na dedinách a pod. vysporiadať sa s škodnou jastrabiou zverou v dvoroch podľa zaužívaných tradícii predkov.
Nandrolon
29.09.20,16:24
Zase by si sa chcela odhaľovať?
No, stará bettylou!
Ja myslím, že tie veľké cicky u chlapov sú 100x zaujímavejšie...
Aha, ale ty myslíš veľké cicky z piva, a následnej gynekomastie? Tak to je fuj!!!
Ruky ako hajzľový pavúk a cicky po solar... Veľké cicky u chlapa sú zaujímavé až s bicepsom 43+ a do 10% telesného tuku.
U báb sú dobré všetky :-)))))))
BXLmiami
30.09.20,05:09
Moja pani obvodná doktorka sa neunúva čítaním správy z odborného vyšetrenia... Keď jej ju aj prinesiem, k predpisu liekov jej "stačí" dátum vyšetrenia, naposledy strkala pacientom nejaké lístky, že špecialista musí v správe uviesť ako dlho môže lieky predpisovať ...
No ano,lebo ked ich nemá pri kontrole tie lieky dajú zaplatiť jej.
korela
30.09.20,08:29
https://www.zzz.sk/clanok/14373
Dobrá aktivita, ale či nájdu miesto v rozvrhu, je tam jeden príspevok v diskusii, tiež v tom vidí otáznik.
misoft
30.09.20,09:21
No!
A je to v pérdeli!
Slovenská vláda dnes vyhlásila NÚDZOVÝ STAV od 1.10.2020.

A máme to tu znova....
pavol54
30.09.20,09:47
Infikovaní 10141 vylieční 4395. Polícia by mala donútiť vyliečených prezradiť ako to že sa vyliečili bez liekov::) Ako si predstavujú nechať tých 5000 nevyliečených sa trápiť a trápiť našich politikov ktorí nevedia prijať riadne opatrenia. Však nech to analyzuje krízový štáb Ak pomáha cesnak tak jedzme cesnak, ak kapusta tak tú ak kaviár tak jedzme ten. Nestačí len nosiť rúška. Raz sa nariadi niečo potom sa zruší čo sa nariadilo a potom sa nariadi čo sa zrušilo. Z toho by sa aj had pogrcal.
Nandrolon
30.09.20,09:50
No!
A je to v pérdeli!
Slovenská vláda dnes vyhlásila NÚDZOVÝ STAV od 1.10.2020.

A máme to tu znova....
Teba to ako obmedzuje? :-))))))))))))))))))) Dúfam, že pozatvárajú aj firmy tak, ako to bolo na jar. Aspoň sa dalo chvíľu za posledných 5-7 rokov jazdiť do práce bez kolón.
lujza.j
30.09.20,09:56
Vysetrenia a planovane operacie sa budu odkladat..hlasi ten co v aprili vymyslel novy druh auta "polootvorene"....v takom trebalo ist ...ak....na covid test......bravó....rakovina a ine zdravotve frase si daju pauzu...
skuš
30.09.20,11:37
Zase by si sa chcela odhaľovať?
No, stará bettylou! - - stará, ale jará :D:D
Ja myslím, že tie veľké cicky u chlapov sú 100x zaujímavejšie...aj ja, ale moje cici ľúbia tiež slnko.
Aha, ale ty myslíš veľké cicky z piva, a následnej gynekomastie? Tak to je fuj!!! ne celkom :)
Ruky ako hajzľový pavúk a cicky po solar... Veľké cicky u chlapa sú zaujímavé až s bicepsom 43+ a do 10% telesného tuku. - - - pavuky lem pivnične čarujem, hajzel nam mlok okupuje. a tote 10% 43ky zaujimave cickoše, to dajake kaľibrovane brojlere či? A tuk jaky tote 10% slaninový, či rybací.?. A nakoňec to jedno, ľem naj neni pšaci, bo še borsuči tu zahviľu.

U báb sú dobré všetky :-))))))) sa ešte o tričkoch bavime mlady pan, či? Abo už o bundoch na žimu?
Nandrolon
30.09.20,11:49
Tu plačem od smiechu, díky!!!
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
veronikasad
30.09.20,14:15
Infikovaní 10141 vylieční 4395. Polícia by mala donútiť vyliečených prezradiť ako to že sa vyliečili bez liekov::) Ako si predstavujú nechať tých 5000 nevyliečených sa trápiť a trápiť našich politikov ktorí nevedia prijať riadne opatrenia. Však nech to analyzuje krízový štáb Ak pomáha cesnak tak jedzme cesnak, ak kapusta tak tú ak kaviár tak jedzme ten. Nestačí len nosiť rúška. Raz sa nariadi niečo potom sa zruší čo sa nariadilo a potom sa nariadi čo sa zrušilo. Z toho by sa aj had pogrcal.
Do ktorého "chlievika" sú zaradení pozitívne testovaní, ktorí zomreli na iné ochorenie ? Nejako mi tá matematika v prehladoch nesedí ...Vyliečení, alebo ešte stále pozitívni ?
pavol54
30.09.20,14:35
Infikovaní 10141 vylieční 4395. Polícia by mala donútiť vyliečených prezradiť ako to že sa vyliečili bez liekov::) Ako si predstavujú nechať tých 5000 nevyliečených sa trápiť a trápiť našich politikov ktorí nevedia prijať riadne opatrenia. Však nech to analyzuje krízový štáb Ak pomáha cesnak tak jedzme cesnak, ak kapusta tak tú ak kaviár tak jedzme ten. Nestačí len nosiť rúška. Raz sa nariadi niečo potom sa zruší čo sa nariadilo a potom sa nariadi čo sa zrušilo. Z toho by sa aj had pogrcal.
Do ktorého "chlievika" sú zaradení pozitívne testovaní, ktorí zomreli na iné ochorenie ? Nejako mi tá matematika v prehladoch nesedí ...Vyliečení, alebo ešte stále pozitívni ?
neviem ťukol som na pravdu a tam to ukazuje tak
veronikasad
30.09.20,14:39
Infikovaní 10141 vylieční 4395. Polícia by mala donútiť vyliečených prezradiť ako to že sa vyliečili bez liekov::) Ako si predstavujú nechať tých 5000 nevyliečených sa trápiť a trápiť našich politikov ktorí nevedia prijať riadne opatrenia. Však nech to analyzuje krízový štáb Ak pomáha cesnak tak jedzme cesnak, ak kapusta tak tú ak kaviár tak jedzme ten. Nestačí len nosiť rúška. Raz sa nariadi niečo potom sa zruší čo sa nariadilo a potom sa nariadi čo sa zrušilo. Z toho by sa aj had pogrcal.
Do ktorého "chlievika" sú zaradení pozitívne testovaní, ktorí zomreli na iné ochorenie ? Nejako mi tá matematika v prehladoch nesedí ...Vyliečení, alebo ešte stále pozitívni ?
neviem ťukol som na pravdu a tam to ukazuje tak

5698 aktívni +498

10141potvrdení +567

4395 vyliečení +66

48 úmrtia +3
10141-4395-48=5698 (aktívni) Kde sú úmrtia, ktoré nezaradili kvoli iným dgn. do umrtí ?
bjuty smis
30.09.20,16:32
potešilo, že vláda schválila reformu súdnictva...
preto sme ich volili.....
Terezia13
30.09.20,16:56
ako to bude vyzerať od zajtra
korela
30.09.20,20:04
Dokedy bude trvať v tomto štáte takýto stav?
Investor po žiadosti o stavebné povolenie požiadal SÚ o kolaudačné rozhodnutie. Odpoveď ... počkajte aspoň dva týždne.
Nandrolon
01.10.20,04:33
potešilo, že vláda schválila reformu súdnictva...
preto sme ich volili.....
Potešilo, že statočný bojovník Matovič opäť stiahol prec cirkvou svoj podvýživený chvost.
BXLmiami
01.10.20,05:41
Potešilo že cirkev sa ozvala a dúrfam že si už nenechá po hlavách skákať.
V týchto dňoch je nesmierne potrebná,nedá sa všetko riešiť Lexaurínom a Xanaxom.
bjuty smis
01.10.20,06:19
Anton Hrnko radí predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) za 2-tisíc eur mesačne. Zmluvu medzi kanceláriou parlamentu a bývalým podpredsedom SNS zverejnili v centrálnom registri zmlúv.
Nandrolon
01.10.20,06:24
To je už dosť staré. A ešte mu radí nejaký maďar Jozsef Berényi.
bjuty smis
01.10.20,06:45
ale nie ta suma
Mila123
01.10.20,06:52
Anton Hrnko radí predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) za 2-tisíc eur mesačne. Zmluvu medzi kanceláriou parlamentu a bývalým podpredsedom SNS zverejnili v centrálnom registri zmlúv.
https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=4993426&l=sk
Nandrolon
01.10.20,07:32
ale nie ta suma
Keď všetci sú tam takí múdri, že každý potrebuje aspoň niekoľkých poradcov, externé právnické firmy a podobne.
Potom im je dobrý už aj "hlupák" z SNS., na ktorého roky kydali.
lujza.j
01.10.20,08:00
To je už dosť staré. A ešte mu radí nejaký maďar Jozsef Berényi.
Byv.poslanec....neviem ci niekdy mal nejaky štek za pultom...mumak
buchač
01.10.20,08:38
Potešilo že cirkev sa ozvala a dúrfam že si už nenechá po hlavách skákať.
V týchto dňoch je nesmierne potrebná,nedá sa všetko riešiť Lexaurínom a Xanaxom.
Hm...lenže niekedy je ten lexík a či xanaxík lepší...jeden je aspoň v akých takých oblakoch, lebo modlitby veru nepomáhajú.

...apropó...kedy si nechala cirkev skákať po hlavách ?
Ešte ani za socíku tomu tak nebolo ako dnes.
-------------------------------------
Ale inak ?

" Vírus sa objavil medzi tými, ktorí sa zúčastnili na pohreboch, odpustovej slávnosti v tunajšom kostole či oslavách narodenín. "
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2006035_lokalna-epidemia-na-zempline-ohniska-v-dvoch-obciach-spajaju-s-hromadnymi-podujatiami
Jarka 1
01.10.20,08:48
buchy, nesúhlasím, že motlidby nepomáhajú. Nie každý sa musí napchávať lexíkom. Sú aj takí, ktorým stačí motlitba na to, aby boli v pohode, klídku a bez strachu. Psychika je oveľa lepšia, ak nie je závislá na liekoch. To však bezpochýb vieš.

Čo ma však nemilo prekvapilo, že cirkev si kľudne vyhlasuje, že zakázať im slúžiť omše môžu len biskupi. Nech si nerobia štát v štáte.
Nandrolon
01.10.20,08:57
Lenže Matovič si nemôže povedať iba tak, že "zatvorím kostoly" bez toho, aby to prerokoval so zástupcami cirkví.
V tom má Kramara pravdu. Majú sa proste dohodnúť /vedenie cirvki a vedenie štátu/ a na základe nejakej dohody musia následne biskupi nariadiť určité opatrenia.
Na farárov /ako predstaviteľov cirkvi nie ako súkromné osoby/ nemá priamy dosah Matovič. Všetko musí ísť cez samotnú cirkev.
buchač
01.10.20,09:00
Hm...lenže NIEKEDY je ten lexík a či xanaxík lepší...jeden je aspoň v akých takých oblakoch, lebo MODLITBY veru NEPOMÁHAJÚ.


buchy, nesúhlasím, že motlidby nepomáhajú. Nie každý sa musí napchávať lexíkom. Sú aj takí, ktorým stačí motlitba na to, aby boli v pohode, klídku a bez strachu. Psychika je oveľa lepšia, ak nie je závislá na liekoch. To však bezpochýb vieš.
-----------------
Čo ma však nemilo prekvapilo, že cirkev si kľudne vyhlasuje, že zakázať im slúžiť omše môžu len biskupi. Nech si nerobia štát v štáte.
Už je to jasnejšie ?
-----------------
Cirkev - biskupi zavádzajú .... ono stačí si prečítať zákon
Čl. 5, odst. 1 Núdzový stav
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-227#cl5
Ale je jasné, že ústavní právnici si ho vykladajú podľa svojho, veď ide o ich " právny názor ".
bjuty smis
01.10.20,09:06
Lenže Matovič si nemôže povedať iba tak, že "zatvorím kostoly" bez toho, aby to prerokoval so zástupcami cirkví.
V tom má Kramara pravdu. Majú sa proste dohodnúť /vedenie cirvki a vedenie štátu/ a na základe nejakej dohody musia následne biskupi nariadiť určité opatrenia.
Na farárov /ako predstaviteľov cirkvi nie ako súkromné osoby/ nemá priamy dosah Matovič. Všetko musí ísť cez samotnú cirkev.
samozrejme môže
bjuty smis
01.10.20,09:07
Hm...lenže NIEKEDY je ten lexík a či xanaxík lepší...jeden je aspoň v akých takých oblakoch, lebo MODLITBY veru NEPOMÁHAJÚ.


buchy, nesúhlasím, že motlidby nepomáhajú. Nie každý sa musí napchávať lexíkom. Sú aj takí, ktorým stačí motlitba na to, aby boli v pohode, klídku a bez strachu. Psychika je oveľa lepšia, ak nie je závislá na liekoch. To však bezpochýb vieš.
-----------------
Čo ma však nemilo prekvapilo, že cirkev si kľudne vyhlasuje, že zakázať im slúžiť omše môžu len biskupi. Nech si nerobia štát v štáte.
Už je to jasnejšie ?
-----------------
Cirkev - biskupi zavádzajú .... ono stačí si prečítať zákon
Čl. 5, odst. 1 Núdzový stav
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-227#cl5
Ale je jasné, že ústavní právnici si ho vykladajú podľa svojho, veď ide o ich " právny názor ".
nie ústavní, ale cirkevní....skúšajú
bjuty smis
01.10.20,09:09
Ak platí, že základné práva a slobody možno obmedziť v záujme zdravia a bezpečnosti zákonom, odkiaľ berú katolícki biskupi odvahu vyhlasovať, že taký zákon môže byť prijatý len s ich súhlasom? Áno, je iste dobrou legislatívnou kultúrou, keď sa pripravuje zákon, hoc aj v skrátenom konaní, že jeho dopady navrhovatelia a zákonodarca prerokujú s dotknutými. Ústavou garantovaná autonómia cirkví však určite neznamená, že zákonodarca si musí od cirkví žiadať súhlas na to, aby nejaký zákon schválil.

Tým, že premiér Matovič otočil a po ostrých výhradách biskupov im sľúbil ústupky, odhalil nielen nedostatok citu a schopnosti vládnuť v krízovej situácii, ale aj absenciu základného povedomia o ústavnom postavení cirkví a náboženských spoločností v sekulárnom štáte.

https://ondrejprostrednik.blog.sme.sk/c/544939/stat-na-ochranu-zdravia-verejnosti-nepotrebuje-suhlas-biskupov.html?ref=tit
pavol54
01.10.20,09:15
Potešilo že cirkev sa ozvala a dúrfam že si už nenechá po hlavách skákať.
V týchto dňoch je nesmierne potrebná,nedá sa všetko riešiť Lexaurínom a Xanaxom.
On by nepotreboval ani krízový štáb. Rozhodne a hotovo. Tak to ja vyzerá
lubko6394
01.10.20,09:22
Lenže Matovič si nemôže povedať iba tak, že "zatvorím kostoly" bez toho, aby to prerokoval so zástupcami cirkví.
V tom má Kramara pravdu. Majú sa proste dohodnúť /vedenie cirvki a vedenie štátu/ a na základe nejakej dohody musia následne biskupi nariadiť určité opatrenia.
Na farárov /ako predstaviteľov cirkvi nie ako súkromné osoby/ nemá priamy dosah Matovič. Všetko musí ísť cez samotnú cirkev.

Akú pravdu má Kramara ? To sa ho mal Matovič/Mikas mali pýtať či s tým súhlasí ? A kto z tých ktorí sú tým postihnutí by súhlasil ? Disdžokej , barman, tréner, hokejista, futbalista alebo celá tá plejáda rýchlokvasených celebrít by boli za ?
Dajte cisárovi čo je cisárovo a Bohu čo je božie. Takže cisárov Matovič/Mikas máme počúvať a k Bohu sa máme modliť. Akosi v tom Písme žiadneho Kramaru a spol. nevidím.
Nandrolon
01.10.20,09:24
Lenže Matovič si nemôže povedať iba tak, že "zatvorím kostoly" bez toho, aby to prerokoval so zástupcami cirkví.
V tom má Kramara pravdu. Majú sa proste dohodnúť /vedenie cirvki a vedenie štátu/ a na základe nejakej dohody musia následne biskupi nariadiť určité opatrenia.
Na farárov /ako predstaviteľov cirkvi nie ako súkromné osoby/ nemá priamy dosah Matovič. Všetko musí ísť cez samotnú cirkev.
samozrejme môže
:-))))))))))) v teoretickej rovine áno, v praktickej nie. Nikto nikdy si to nedovolil a ani nedovolí, vrátane Matoviča. To si môžeš byť istý.
Nandrolon
01.10.20,09:31
Lenže Matovič si nemôže povedať iba tak, že "zatvorím kostoly" bez toho, aby to prerokoval so zástupcami cirkví.
V tom má Kramara pravdu. Majú sa proste dohodnúť /vedenie cirvki a vedenie štátu/ a na základe nejakej dohody musia následne biskupi nariadiť určité opatrenia.
Na farárov /ako predstaviteľov cirkvi nie ako súkromné osoby/ nemá priamy dosah Matovič. Všetko musí ísť cez samotnú cirkev.

Akú pravdu má Kramara ? To sa ho mal Matovič/Mikas mali pýtať či s tým súhlasí ? A kto z tých ktorí sú tým postihnutí by súhlasil ? Disdžokej , barman, tréner, hokejista, futbalista alebo celá tá plejáda rýchlokvasených celebrít by boli za ?
Dajte cisárovi čo je cisárovo a Bohu čo je božie. Takže cisárov Matovič/Mikas máme počúvať a k Bohu sa máme modliť. Akosi v tom Písme žiadneho Kramaru a spol. nevidím.
Prečo teda Matovič nevykonal to, čo vykonať chcel, teda zavrieť kostoly? Však pred 3 dňami to aj tak bolo myslené a interpretované.
Myslíš, že chvost stiahol iba tak zo srandy?
"Matovič " /nemyslím tým iba jeho osobu/ si môže dovoliť iba toľko, čo mu dovolí ľud a organizácie, ktorých sa dané opatrenia týkajú.
Hádam mi nejdeš tvrdiť že nejaký spolok diskdžokejov má na vládu rovnaký vplyv ako napr. rímskokatolícka cirkev.
lujza.j
01.10.20,09:35
Keška od štatu sa im nehnusi?!
Nandrolon
01.10.20,09:37
Keška od štatu sa im nehnusi?!
Keď sa nehnusí politickým stranám, bankám, športovým klubom, umeleckej a kultúrnej sfére, právnickým osobám kde smerujú rôzne dotácie, neziskovkám a treťosektorovým agentúram, prečo by sa mala hnusiť cirkvi?
PS: asi sa nedozviem, s čím Oliwa nesúhlasí, ale nevadí, prežijem.
misoft
01.10.20,09:39
Cirkevníci si ešte stále myslia, že Božie zákony sú nad všetkým. Je to presvedčenie, ale taký vírus kašle na nejaké božie zákony - je ateista.
A keď sa už takto oháňajú - berú peniaze od štátu? BERÚ! Maju spísaný všetok svoj majetok? NEMAJÚ! Oháňajú sa cirkevným právom? Vadia im svetské zákony a ústava? Tak nech ich platí Vatikán, na obnovu cirkevného majetku prispieva Vatikán - ale v tom prípade už nemôžu byť občanmi SR - a budú tu CUDZINCAMI! Zo všetkými právami, ale aj POVINNOSŤAMI! Čiže - cudzinecká polícia, povolenie na pobyt, pracovné povolenie.
Tweety
01.10.20,09:42
Cirkevníci si ešte stále myslia, že Božie zákony sú nad všetkým. Je to presvedčenie, ale taký vírus kašle na nejaké božie zákony - je ateista.
A keď sa už takto oháňajú - berú peniaze od štátu? BERÚ! Maju spísaný všetok svoj majetok? NEMAJÚ! Oháňajú sa cirkevným právom? Vadia im svetské zákony a ústava? Tak nech ich platí Vatikán, na obnovu cirkevného majetku prispieva Vatikán - ale v tom prípade už nemôžu byť občanmi SR - a budú tu CUDZINCAMI! Zo všetkými právami, ale aj POVINNOSŤAMI! Čiže - cudzinecká polícia, povolenie na pobyt, pracovné povolenie.
Duški kroť sa, toto naozaj nemôžeš myslieť vážne.
misoft
01.10.20,09:52
Nemyslím úplne vážne - ale cirkev sa takto k problémom stavia! Peniaze chcú, chcú len svoje zákony - teda majú len požiadavky. Ale ak je potrebné štátu pomôcť - teda veriacim prehovoriť do duše, trochu obmedziť bohoslužby - odrazu to nejde bez zvolenia biskupov.
A ako som písal - ten potfora guľatá vírus kašle na nejaké ich zákony - či žid, muslim, kresťan, budhista, šintoista - napadne ich bez rozdielu viery, farby, výšky, veku. A pritom sa len chce jedno - aby sa toľko ľudí naraz nezhromažďovalo.
lujza.j
01.10.20,09:56
Nandrolon
01.10.20,10:02
Cirkevníci si ešte stále myslia, že Božie zákony sú nad všetkým. Je to presvedčenie, ale taký vírus kašle na nejaké božie zákony - je ateista.
A keď sa už takto oháňajú - berú peniaze od štátu? BERÚ! Maju spísaný všetok svoj majetok? NEMAJÚ! Oháňajú sa cirkevným právom? Vadia im svetské zákony a ústava? Tak nech ich platí Vatikán, na obnovu cirkevného majetku prispieva Vatikán - ale v tom prípade už nemôžu byť občanmi SR - a budú tu CUDZINCAMI! Zo všetkými právami, ale aj POVINNOSŤAMI! Čiže - cudzinecká polícia, povolenie na pobyt, pracovné povolenie.
Vybav si na tieto hlúposti copyright :-))))))))))))))))))))))
misoft
01.10.20,10:03
Pekne napísal..... lenže! Aj chorý bez príznakov môže nakaziť iného - je prenášač. Takže aj pozitívne indikovaný nemusí mať príznaky, ale PRENÁŠA ten vírus a rozširuje ho ďalej - on o tom nevie, spozná to ten druhý, až bude náhodou ležať na JISke napojený na pľúcny ventilátor.
Banáš je spisovateľ - tak nech nekibicuje do veci lekárskych.
Nandrolon
01.10.20,10:12
Pekne napísal..... lenže! Aj chorý bez príznakov môže nakaziť iného - je prenášač. Takže aj pozitívne indikovaný nemusí mať príznaky, ale PRENÁŠA ten vírus a rozširuje ho ďalej - on o tom nevie, spozná to ten druhý, až bude náhodou ležať na JISke napojený na pľúcny ventilátor.
Banáš je spisovateľ - tak nech nekibicuje do veci lekárskych.
Preto je najlepšie prestať plošne testovať a testovať a liečiť iba chorých.
Som zvedavý, či sa už bude testovať do nekonečna. Do dvoch rokoch to skončí presne tak rýchlo, ako to začalo. Samozrejme vírusy tu budú aj boli vždy.
Tweety
01.10.20,10:12
BXLmiami
01.10.20,10:31
Potešilo že cirkev sa ozvala a dúrfam že si už nenechá po hlavách skákať.
V týchto dňoch je nesmierne potrebná,nedá sa všetko riešiť Lexaurínom a Xanaxom.
On by nepotreboval ani krízový štáb. Rozhodne a hotovo. Tak to ja vyzerá
:-))) No,rozhodnutie problém nie je.Problém je vziať za to rozhodnutie zodpovednosť. :-))
buchač
01.10.20,10:41
Preto je najlepšie prestať plošne testovať a testovať a liečiť iba chorých.



Vybav si na tieto hlúposti copyright :-))))))))))))))))))))))

Ty si si už vybavil ???
Nandrolon
01.10.20,10:43
Preto je najlepšie prestať plošne testovať a testovať a liečiť iba chorých.



Vybav si na tieto hlúposti copyright :-))))))))))))))))))))))

Ty si si už vybavil ???
Ešte si mi nenapísal, kde si si to ty minule vybavoval.
Akonáhle zaznamenám, že niektorá krajina už plošne netestuje, tak sa ti ozvem. Lebo podľa teba by sa asi malo testovať napr. 2x týždenne a pekne všetkých /pre istotu/.
buchač
01.10.20,10:58
Preto je najlepšie prestať plošne testovať a testovať a liečiť iba chorých.
Som zvedavý, či sa už bude testovať do nekonečna. Do dvoch rokoch to skončí presne tak rýchlo, ako to začalo. Samozrejme vírusy tu budú aj boli vždy.
Citujem :

" Z hladiska sirenia nakazy a ohrozenia ostatnych su nebezpecni prave ti bezpriznakovi.
Clovek co priznaky ma a lezi doma so 40tkami horuckami a dusivym kaslom asi nepojde do roboty ani sa spacirovat niekam na kavu medzi inych ludi. A aj ak zije sam a musi si ist nakupit jedlo, tak po prvom zachvate kasla v Kauflande si od neho ostatni ludia budu drzat 10metrovy odstup.
Na druhej strane bezpriznakovy Ti bude pri pokladni dychat na krk alebo sa s Tebou hadat pri vahe na zeleninu ze on tam bol prvy... Prave preto treba testovat co najviac a odchytit aj bezpriznakovych a poslat ich domov do karanteny aby sa to sirenie zpomalilo. "

Osobne sa mi " páčia " tie rôzne vyjadrenia ohľadom zdravia (všeobecne).
Nie jeden vraví hento, potom zas tamto...no ak dotyčného chytí nejaká lapália, tak zmení názor...a to, že kuwa zmení.
Mohol by som menovať XX verejne známych z rôzneho prostredia...posledným je napr. Kňažko.
BXLmiami
01.10.20,11:00
Cirkevníci si ešte stále myslia, že Božie zákony sú nad všetkým. Je to presvedčenie, ale taký vírus kašle na nejaké božie zákony - je ateista.
A keď sa už takto oháňajú - berú peniaze od štátu? BERÚ! Maju spísaný všetok svoj majetok? NEMAJÚ! Oháňajú sa cirkevným právom? Vadia im svetské zákony a ústava? Tak nech ich platí Vatikán, na obnovu cirkevného majetku prispieva Vatikán - ale v tom prípade už nemôžu byť občanmi SR - a budú tu CUDZINCAMI! Zo všetkými právami, ale aj POVINNOSŤAMI! Čiže - cudzinecká polícia, povolenie na pobyt, pracovné povolenie.
*
Mínusky máš odo mňa.Božie zákony sú nad všetkým aj ked to každý menuje inak-Boh,Allah,slnko,príroda,osud.....V situáciách ako je táto je cirkev-jedno aká-pre množstvo ľudí absolutne nenahraditeľná: A čo sa týka financovania naozaj neviem kto by ťahal za kratší koniec keby si cirkev pýtala náhrady od štátu za všetky tie znivočené kláštory,kostoly,znárodnené majetky,za kňazov a stratené roky ich života v Jáchymove.Nie som si istá či by to túto krajinu nevyšlo drahšie.Dohoda je kľúčom v živote človeka,v živote štátu a v živote cirkvi.Silácke zbytočné reči nie sú na mieste.
Nandrolon
01.10.20,11:04
Vidíš aj iné východisko ako prestať testovať?
Tak napíš, dokedy to plošné testovanie bude podľa teba trvať?
Existujú iba 2 možnosti:
1. pokračovať v testovaní, vyhodiť všetky peniaze a zadĺžiť sprievodnými javmi krajinu
2. prestať testovať plošne a testovať iba chorých a následne ich aj liečiť
Lebo toto nespasí ani vakcína.
Jednak:
a/ aj keby sa hypoteticky dalo 100% obyvateľstva zaočkovať, žiadna vakcína nemá 100% účinnosť, takže Covid sa tu bude vyskytovať
b/ keďže sa nedajú všetci zaočkovať, bude sa musieť podľa teba testovať stále
Ja ale tvrdím, že za 2-3 roky sa už plošne testovať nebude. Potom sa ťa opýtam, že prečo...
BXLmiami
01.10.20,11:16
Alebo spraviť + omše aby mohol prísť každý kto potrebuje.Riešenia existujú a je na mieste zapnúť fantáziu a kreativitu.
Nandrolon
01.10.20,11:21
Lenže Matovič si nemôže povedať iba tak, že "zatvorím kostoly" bez toho, aby to prerokoval so zástupcami cirkví.
V tom má Kramara pravdu. Majú sa proste dohodnúť /vedenie cirvki a vedenie štátu/ a na základe nejakej dohody musia následne biskupi nariadiť určité opatrenia.
Na farárov /ako predstaviteľov cirkvi nie ako súkromné osoby/ nemá priamy dosah Matovič. Všetko musí ísť cez samotnú cirkev.

Biskupi sa postavili: "Zakazat sluzit knazom omse moze len cirkev". .Ale Matovic im nezakazal sluzit omse, ale zakaz zhromazdovania obcanov. Tak nech si pokojne sluzia. Som zvedavy ako budu v nedelu na omsi vyberat 50 vyvolenych ? Tu by mala cirkev vyzvat rizikovych obcanov nad 65 rokov, aby tam nechodili
P.s. Aj mne sa vcera postavil biskup
Zakázať chodiť "starým ľuďom" do kostola? Však tých "starých" tam je drvivá väčšina.
To zdravého človeka určite napadnúť nemôže.
kukučka
01.10.20,11:26
A čo si vlastne predstavujete pod pojmom odluka cirkvi od štátu?
https://www.youtube.com/watch?v=-zBAEmQAxDs&t=2s
pavol54
01.10.20,11:29
Cirkevníci si ešte stále myslia, že Božie zákony sú nad všetkým. Je to presvedčenie, ale taký vírus kašle na nejaké božie zákony - je ateista.
A keď sa už takto oháňajú - berú peniaze od štátu? BERÚ! Maju spísaný všetok svoj majetok? NEMAJÚ! Oháňajú sa cirkevným právom? Vadia im svetské zákony a ústava? Tak nech ich platí Vatikán, na obnovu cirkevného majetku prispieva Vatikán - ale v tom prípade už nemôžu byť občanmi SR - a budú tu CUDZINCAMI! Zo všetkými právami, ale aj POVINNOSŤAMI! Čiže - cudzinecká polícia, povolenie na pobyt, pracovné povolenie.
ÚSTAVU a nadväzujúce zákony vymyslel človek
Choď trocha otvorenými očami po svete toto ako funguje nedokáže vymyslieť človek, to vymyslel Boh a platia jeho zákony, sprostý človek ktorý si namýšľa že je najmúdrejší to chce meniť a potom máme rôzne výkyvy od normálu počínajúc klimatickými cez nemoci včetne corona po telesné defekty
bjuty smis
01.10.20,12:30
Keška od štatu sa im nehnusi?!
Keď sa nehnusí politickým stranám, bankám, športovým klubom, umeleckej a kultúrnej sfére, právnickým osobám kde smerujú rôzne dotácie, neziskovkám a treťosektorovým agentúram, prečo by sa mala hnusiť cirkvi?
tebou spomínaní agresívne ovplyvňujú politickú situáciu u nás ?

to čo bolo za chrapúnstvo, že voľba čaputovej za prezidentku je hriech ?


tebou spomínané organizácie sa miešajú do reprodukčných práv žien ?
BXLmiami
01.10.20,13:10
Samozrejme že ovplyvnujú a ano miešajú sa. :-)))
bjuty smis
01.10.20,13:21
Cirkevníci si ešte stále myslia, že Božie zákony sú nad všetkým. Je to presvedčenie, ale taký vírus kašle na nejaké božie zákony - je ateista.
A keď sa už takto oháňajú - berú peniaze od štátu? BERÚ! Maju spísaný všetok svoj majetok? NEMAJÚ! Oháňajú sa cirkevným právom? Vadia im svetské zákony a ústava? Tak nech ich platí Vatikán, na obnovu cirkevného majetku prispieva Vatikán - ale v tom prípade už nemôžu byť občanmi SR - a budú tu CUDZINCAMI! Zo všetkými právami, ale aj POVINNOSŤAMI! Čiže - cudzinecká polícia, povolenie na pobyt, pracovné povolenie.
*
Mínusky máš odo mňa.Božie zákony sú nad všetkým aj ked to každý menuje inak-Boh,Allah,slnko,príroda,osud.....V situáciách ako je táto je cirkev-jedno aká-pre množstvo ľudí absolutne nenahraditeľná: A čo sa týka financovania naozaj neviem kto by ťahal za kratší koniec keby si cirkev pýtala náhrady od štátu za všetky tie znivočené kláštory,kostoly,znárodnené majetky,za kňazov a stratené roky ich života v Jáchymove.Nie som si istá či by to túto krajinu nevyšlo drahšie.Dohoda je kľúčom v živote človeka,v živote štátu a v živote cirkvi.Silácke zbytočné reči nie sú na mieste.
fíha, aj tam máš nejakú časovú hranicu, pokiaľ by to bolo spravodlivé ?
vrátime aj šľachte pozemky, majetky ? tak prečo cirkvi ?
za životy ? klérofašisti z katolickej cirkvi už odškodnili životy státisícov židov, čo poslali do plynu ?

sleduješ, aké obrovské sumy musí vo svete katolícka cirkev vyplácať za tie pedofilné svinstvá, čo ich kňazi vyvádzajú ? naozaj chceš účtovať , to nie j je ako u nás, že úchylného katolíckého kňaza preložíme a šmitec.....

zbytočné silácke rečí majú černokňažníci, že nemusia rešpektovať štát....
Nandrolon
01.10.20,13:39
Keška od štatu sa im nehnusi?!
Keď sa nehnusí politickým stranám, bankám, športovým klubom, umeleckej a kultúrnej sfére, právnickým osobám kde smerujú rôzne dotácie, neziskovkám a treťosektorovým agentúram, prečo by sa mala hnusiť cirkvi?
tebou spomínaní agresívne ovplyvňujú politickú situáciu u nás ?

to čo bolo za chrapúnstvo, že voľba čaputovej za prezidentku je hriech ?


tebou spomínané organizácie sa miešajú do reprodukčných práv žien ?

- áno ovplyvňujú. Pred poslednými voľbami a aj predtým tu robili treťosektorové neziskovky organizujúce rôzne protesty komplet celú politiku. Od komunálnej úrovne až po vysokú politiku, detto médiá, s ktorými si vlády uzatvárajú rôzne tunely. Naposledy Matovičovci a Fun rádio, nasledovať budú "vládne noviny". A všetko z našich spoločných daní.

- s voľbou Čaputovej som nič nezaregistroval, ale možno sa niekto rozhorčil, tak to povedal, neviem zhodnotiť. Podľa mňa je to osoba, ktorú by som vo svojej blízkosti nikdy nechcel /ale nepíšem to o nej, ale o všetkých jej podobných osobách/. Podporuje LGBTI, v jej strane boli tunelári, podľa mňa možno vďaka hlúposti alebo vďaka nedostatočnému záujmu to prehliadala v strane, v ktorej bola. Nie je apolitická, a stále inklinuje k PS, odkiaľ vzišla. Už som na diskusiách čítal, že PS chce položiť túto vládu. Plne ich chápem. Sú zákerní, ateistickí, bez morálky a chrbtovej kosti a hlavne vedia, že ak by raz Čaputová menovala úradnícku vládu, bola by to vláda jednej slniečkárskej strany PS.

- reprodukčné právo žien? To je preboha čo???
Cirkev iba bráni, aby terajší ateisti nezačali ľubovoľne vraždiť svoje ešte nenarodené deti. Deti, ktorým už bije srdce a majú svoje reflexy, čo je jedným zo znakov života cicavcov.
Zrejme nepoznáš, čo hovorí Ústava Slovenskej republiky v druhom oddiele čl. 15 (1), takže citujem:
"(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením."

Takže, čo si ty pred tou citáciou predstavuješ???????????????????
"Pred narodením" znamená okamihom "počatia". Takže od počatia sa musí tento novovznikajúci život ochraňovať. Samozrejme, v určitých prípadoch je nutné tehotenstvo nie prerušiť /nič také neexistuje/ ale ukončiť. Ale to nie sú prípady, kedy sa 15 ročná na diskotéke nechá DOBROVOĽNE "nabúchať" a rozhodne sa ísť na potrat, pričom všetko prebieha tak, ako má a plod aj matka sú zdravé. Toto považujem za vraždu presne rovnako ako to vidí rímskokatolícka cirkev.
Dáša_
01.10.20,13:45
sleduješ, aké obrovské sumy musí vo svete katolícka cirkev vyplácať za tie pedofilné svinstvá, čo ich kňazi vyvádzajú ? naozaj chceš účtovať , to nie j je ako u nás, že úchylného katolíckého kňaza preložíme a šmitec.....

zbytočné silácke rečí majú černokňažníci, že nemusia rešpektovať štát....

a čo pedofili z radov učiteľov, športových vedúcich, trénerov? Za tých bude kto platiť? Nechceš nahovoriť, že všetci pedofili sú iba v cirkvi?
bjuty smis
01.10.20,14:02
sleduješ, aké obrovské sumy musí vo svete katolícka cirkev vyplácať za tie pedofilné svinstvá, čo ich kňazi vyvádzajú ? naozaj chceš účtovať , to nie j je ako u nás, že úchylného katolíckého kňaza preložíme a šmitec.....

zbytočné silácke rečí majú černokňažníci, že nemusia rešpektovať štát....

a čo pedofili z radov učiteľov, športových vedúcich, trénerov? Za tých bude kto platiť? Nechceš nahovoriť, že všetci pedofili sú iba v cirkvi?

a ktorí z ních za trest končí preložením ? a rozhoduje o tom telovýchovný zväz ? :)))

nie...samozrejme.......len som reagoval na príspevok - blx.....
Nandrolon
01.10.20,14:06
Tak to bola teda riadne tupá reakcia. Ale však čo iné by sme od teba mali čakať...
bjuty smis
01.10.20,14:19
Keška od štatu sa im nehnusi?!
Keď sa nehnusí politickým stranám, bankám, športovým klubom, umeleckej a kultúrnej sfére, právnickým osobám kde smerujú rôzne dotácie, neziskovkám a treťosektorovým agentúram, prečo by sa mala hnusiť cirkvi?
tebou spomínaní agresívne ovplyvňujú politickú situáciu u nás ?

to čo bolo za chrapúnstvo, že voľba čaputovej za prezidentku je hriech ?


tebou spomínané organizácie sa miešajú do reprodukčných práv žien ?

- áno ovplyvňujú. Pred poslednými voľbami a aj predtým tu robili treťosektorové neziskovky organizujúce rôzne protesty komplet celú politiku. Od komunálnej úrovne až po vysokú politiku, detto médiá, s ktorými si vlády uzatvárajú rôzne tunely. Naposledy Matovičovci a Fun rádio, nasledovať budú "vládne noviny". A všetko z našich spoločných daní.

- s voľbou Čaputovej som nič nezaregistroval, ale možno sa niekto rozhorčil, tak to povedal, neviem zhodnotiť. Podľa mňa je to osoba, ktorú by som vo svojej blízkosti nikdy nechcel /ale nepíšem to o nej, ale o všetkých jej podobných osobách/. Podporuje LGBTI, v jej strane boli tunelári, podľa mňa možno vďaka hlúposti alebo vďaka nedostatočnému záujmu to prehliadala v strane, v ktorej bola. Nie je apolitická, a stále inklinuje k PS, odkiaľ vzišla. Už som na diskusiách čítal, že PS chce položiť túto vládu. Plne ich chápem. Sú zákerní, ateistickí, bez morálky a chrbtovej kosti a hlavne vedia, že ak by raz Čaputová menovala úradnícku vládu, bola by to vláda jednej slniečkárskej strany PS.

- reprodukčné právo žien? To je preboha čo???
Cirkev iba bráni, aby terajší ateisti nezačali ľubovoľne vraždiť svoje ešte nenarodené deti. Deti, ktorým už bije srdce a majú svoje reflexy, čo je jedným zo znakov života cicavcov.
Zrejme nepoznáš, čo hovorí Ústava Slovenskej republiky v druhom oddiele čl. 15 (1), takže citujem:
"(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením."

Takže, čo si ty pred tou citáciou predstavuješ???????????????????
"Pred narodením" znamená okamihom "počatia". Takže od počatia sa musí tento novovznikajúci život ochraňovať. Samozrejme, v určitých prípadoch je nutné tehotenstvo nie prerušiť /nič také neexistuje/ ale ukončiť. Ale to nie sú prípady, kedy sa 15 ročná na diskotéke nechá DOBROVOĽNE "nabúchať" a rozhodne sa ísť na potrat, pričom všetko prebieha tak, ako má a plod aj matka sú zdravé. Toto považujem za vraždu presne rovnako ako to vidí rímskokatolícka cirkev.
to sú tvoje názory.....na základe katolickej náuky - viery
nik ti ich neberie...
nik ti ich nechce postaviť mimo zákon
nik nechce tvoju manželku strčiť na X rokov do basy zato, že chce dieťa inak, ako ste vyčítali v knihách spred 2000 rokov........platí to aj naopak ?

kde beriete tú drzosť trestať ostatných zato, že s tým nesúhlasia ??

ži a nechaj žiť.....a bude kľud
bjuty smis
01.10.20,14:32
Tak to bola teda riadne tupá reakcia. Ale však čo iné by sme od teba mali čakať...
uff....už som bol prekvapený, že si dokázal 3 x za sebou reagovať ako človek....
misoft
01.10.20,14:34
ÚSTAVU a nadväzujúce zákony vymyslel človek
Choď trocha otvorenými očami po svete toto ako funguje nedokáže vymyslieť človek, to vymyslel Boh a platia jeho zákony, sprostý človek ktorý si namýšľa že je najmúdrejší to chce meniť a potom máme rôzne výkyvy od normálu počínajúc klimatickými cez nemoci včetne corona po telesné defekty

Súhlas!
Nesúhlas! Tie Božie zákony predsa vymyslel človek!!! Nie Boh - viera je jedna vec, prírodné zákony sú druhá vec! Lenže ten "niekto" v snahe ovládať niekoho iného, vymyslel zákony a aby sa nevravelo, že to on vymyslel - tak riekol, že sú to Božie zákony. Možno budeš citovať Starý zákon, Nový zákon.... to všetko tiež niekto spísal - Boh pre veriacich je silný, ale je imaginárny! A pokiaľ niekto veriaci nevie niečo vysvetliť - tak povie Božia moc.

A i to, že vo vesmíre sú hviezdy, ktoré sú v galaxiách, okolo nich krúžia planéty - pokiaľ to nevedia vysvetliť podľa fyziky - tak je to pre nich automaticky Božia vôľa. Bez rozmyslu, uvažovania, hľadania iných možností, to povedia. Ostatné ich už nezaujíma.
Viera je veľmi silná vec, niekedy na úžitok, inokedy na škodu.
Nandrolon
01.10.20,14:36
Bjuty ja ti to nejak nerozumiem. Však vy mi ich stále beriete, lebo najradšej by ste zmenili aj ústavu, aby ste mohli vraždiť ešte nenarodené plody, konkrétne to najviac podporuje tvoja SaS, ktorú som kedysi volil, ale čím ďalej tým viac sa mi hnusia...
Čo tu kto píše o postavenie mimo zákon? Však ja tu len citujem ústavu, ktorá je nad všetkými zákonmi SR. A tá hovorí jasne. Len SaS si to zle interpretuje a potom by to najradšej zmenili aby to odtiaľ vypadlo.
O tej manželke som to už vôbec nepochopil, ale asi vieš niečo viac ako ja, nehovorím, že nie.
Koho chcem trestať a za čo?
Však ty by si ľudí strieľal že nenosia rúška a mne ide len o dodržiavanie ústavy SR, ktorú dúfam SaS nikdy v tomto bode nezmení.
Ži a nechaj žiť... v tom sa 100% zhodneme. Tak prečo chcete stále niečo aj pre nás, ktorý s danými zmenami nesúhlasíme meniť?
Ctite si ústavu a bude kľud.
Jaj, ale to čo pár deviantom nevyhovuje, to treba zmeniť, aj keď to napr. 80% ľuďom vyhovuje? A prečo tu chce SaS rozkazovať, keď 95% voličov /ktorí volili/ ju nechce?
:-)
Nandrolon
01.10.20,14:37
ÚSTAVU a nadväzujúce zákony vymyslel človek
Choď trocha otvorenými očami po svete toto ako funguje nedokáže vymyslieť človek, to vymyslel Boh a platia jeho zákony, sprostý človek ktorý si namýšľa že je najmúdrejší to chce meniť a potom máme rôzne výkyvy od normálu počínajúc klimatickými cez nemoci včetne corona po telesné defekty

Súhlas!
Nesúhlas! Tie Božie zákony predsa vymyslel človek!!! Nie Boh - viera je jedna vec, prírodné zákony sú druhá vec! Lenže ten "niekto" v snahe ovládať niekoho iného, vymyslel zákony a aby sa nevravelo, že to on vymyslel - tak riekol, že sú to Božie zákony. Možno budeš citovať Starý zákon, Nový zákon.... to všetko tiež niekto spísal - Boh pre veriacich je silný, ale je imaginárny! A pokiaľ niekto veriaci nevie niečo vysvetliť - tak povie Božia moc.

A i to, že vo vesmíre sú hviezdy, ktoré sú v galaxiách, okolo nich krúžia planéty - pokiaľ to nevedia vysvetliť podľa fyziky - tak je to pre nich automaticky Božia vôľa. Bez rozmyslu, uvažovania, hľadania iných možností, to povedia. Ostatné ich už nezaujíma.
Viera je veľmi silná vec, niekedy na úžitok, inokedy na škodu.
Pavol to zobral trochu hlbšie, čomu zase nechápeš.
Myslíš, že samotného človeka, prírodu a kolobeh života vymyslel človek?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Byť ateista, tak fakt asi začnem rozmýšľať ako Elon Musk, že žijeme v "simulácii", ktorú zostrojila "vyššia forma života". A smrťou prejdeme do druhého levelu. :-)))))))))
Sa smejem, ale jeden človek, čo mu nevyšla samovražda si to myslí, ale je momentálne na tvrdých farmakách....
misoft
01.10.20,14:41
Pavol to zobral trochu hlbšie, čomu zase nechápeš.
Myslíš, že samotného človeka, prírodu a kolobeh života vymyslel človek?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Človeka nevymyslel človek. Vytvorila ho príroda sama - žiaden Boh! Je to prírodný zákon. A že človek začal premýšľať? Je to evolučný vývoj. Boh tam nič neurobil. Ani Zem nestvoril Boh.
bjuty smis
01.10.20,14:54
Bjuty ja ti to nejak nerozumiem. Však vy mi ich stále beriete, lebo najradšej by ste zmenili aj ústavu, aby ste mohli vraždiť ešte nenarodené plody, konkrétne to najviac podporuje tvoja SaS, ktorú som kedysi volil, ale čím ďalej tým viac sa mi hnusia...
Čo tu kto píše o postavenie mimo zákon? Však ja tu len citujem ústavu, ktorá je nad všetkými zákonmi SR. A tá hovorí jasne. Len SaS si to zle interpretuje a potom by to najradšej zmenili aby to odtiaľ vypadlo.
O tej manželke som to už vôbec nepochopil, ale asi vieš niečo viac ako ja, nehovorím, že nie.
Koho chcem trestať a za čo?
Však ty by si ľudí strieľal že nenosia rúška a mne ide len o dodržiavanie ústavy SR, ktorú dúfam SaS nikdy v tomto bode nezmení.
Ži a nechaj žiť... v tom sa 100% zhodneme. Tak prečo chcete stále niečo aj pre nás, ktorý s danými zmenami nesúhlasíme meniť?
Ctite si ústavu a bude kľud.
Jaj, ale to čo pár deviantom nevyhovuje, to treba zmeniť, aj keď to napr. 80% ľuďom vyhovuje? A prečo tu chce SaS rozkazovať, keď 95% voličov /ktorí volili/ ju nechce?
:-)

akú zmenu chce sas ? o čo to točíš ?
však to záborská s vytetovaným obočím, vašečka a kufovci vyvádzajú.....
kto iniciuje zmenu ? záborská a jej inkvizítori sú predkladatelia
potraty sa robia podľa ústavy,..nie podľa biblie.... ...ako to môže sas zmeniť, alebo porušovať ?
kde si videl jedinú aktivitu sas za uvoľnovanie potratov ?

o tej manželke - kuffa, mikloško a podobný odpad dali návhr zákona, kde sa nešťastná žena, čo nevie prirodzene otehotnieť a použije umelé oplodneni trestá tuším 10. rokov basy natvrdo...ak nie viac...máš to na nete

nechápem, prečo do toho v kuse ťaháš sas...daj link, kde sa sas o niečo také usiluje...
Tweety
01.10.20,14:56
Duški eek: Kde ty na takéto tvrdenia chodíš.
bjuty smis
01.10.20,14:56
kopretinka
01.10.20,14:58
Lenže Matovič si nemôže povedať iba tak, že "zatvorím kostoly" bez toho, aby to prerokoval so zástupcami cirkví.
V tom má Kramara pravdu. Majú sa proste dohodnúť /vedenie cirvki a vedenie štátu/ a na základe nejakej dohody musia následne biskupi nariadiť určité opatrenia.
Na farárov /ako predstaviteľov cirkvi nie ako súkromné osoby/ nemá priamy dosah Matovič. Všetko musí ísť cez samotnú cirkev.
Nariadenia platia rovnako pre všetkých.Dohadoval sa Matovič s niekym,kto zastrešuje reťazce,fitká,malé obchody,divadlá,reštaurácie.....atď.....???
Jednoducho bolo všetko určené a hotovo.Toľko metrov štvorc.na zákazníka,toľko ľudí na akcii,o 22.00zavrieť a hotovo.
Tak keď v divadle môže byť max.50 ľudí vrátane hercov,personálu a divákov,tak to má platiť
aj pre kostoly,čo jaké dohadovanie sa.Kňazi sú platení štátom,tak majú poslúchať prikazy
ako každý iný.
kopretinka
01.10.20,15:00
buchač
01.10.20,15:04
Cirkev iba bráni, aby terajší ateisti nezačali ľubovoľne vraždiť svoje ešte nenarodené deti.

To akože chceme, aby to tu bolo ako v Poľsku alebo v Írsku ?
Ženy bez rozdielu...či ateistky alebo veriace pestujú potratovú turistiku. Poľské chodia aj na Slovensko (a to aj na Oravu), kde na nich bohatnú gyndošské kliniky a teda aj personál.
bjuty smis
01.10.20,15:06
https://www.topky.sk/cl/10/1515629/Toto-je-19-slovenskych-inkvizitorov--ktori-chceli-zufalym-zenam-urobit-zo-zivota-peklo
5rokov staré
preto som to dal aj s dátumom.....nandy o tom nevedel, pýtal sa...

podla teba aký majú teraz na to názor záborská, kuffa a vašečka ?
Kvaka
01.10.20,15:18
V texte je toto: geneticky identické s inou ľudskou bytosťou alebo s iným nenarodeným dieťaťom, či živými, alebo mŕtvymi. Ja to čítam ako vytvorenie klonu alebo je tam ešte niečo iné? Pre bjutyho k citácii článku.
kopretinka
01.10.20,15:20
https://www.topky.sk/cl/10/1515629/Toto-je-19-slovenskych-inkvizitorov--ktori-chceli-zufalym-zenam-urobit-zo-zivota-peklo
5rokov staré
preto som to dal aj s dátumom.....nandy o tom nevedel, pýtal sa...

podla teba aký majú teraz na to názor záborská, kuffa a vašečka ?
Furt rovnaký
Nandrolon
01.10.20,15:49
Ja by som sa chcel Matoviča opýtať iba jedno. Prečo nezavrie alebo neobmedzí otrokárske fabriky zahraničných materských spoločností?
To akože v kostole 30-50 ľudí podľa rozlohy a dispozície, v obchode 1 človek na 10 m2?
Veď už sa z neho na nete smejú, že tí, ktorí sa chcú brať, nech urobia hostinu v autobuse, že tam sa kľudne vôjde aj 50-70 ľudí /keď budú aj stáť/.
Koľko m2 má autobus podlahu?
Ide tu "machrovať" s obchodmi, kostolmi, oslavami, reštikami, ale novodobé koncentráky, kde je hlava na hlave + vysoké percento ukrajincov, srbov, nechá v plnej prevádzke?
Hromadné linky, ktoré daných otrokov vezú do fabrík sú preplnené, že praskajú autobusy vo švíkoch a chodia komplet do všetkých "dolín" na všetky strany. Každá fabrika má 10-ky autobusov premávajúcich denne v trojzmennej prevádzke. Cesta trvá aj 1,5 hodiny, pričom nie všetci majú rúška /nastupujú s nimi, ale potom si ich dajú na bradu/.
Prečo sa týmto vykorisťovateľom bojí dať nejaké obmedzenia?