Nandrolon
15.10.20,18:10
bjuty smis
15.10.20,16:43
no isto...iba ked klamete o vláde
pokial je kritika zaslúžená, ani raz som sa neozval..

a na matoviča som názor vyjadril jasne...ked chceš, najdeš si....ja sa zastávam rozhodnutí vlády...nie trtka...


..a čo sa týka príkladov z rodiny...nick ako nick......další, čo sa stráca.....ale aspoň je zas svet gombička
kopretinka
15.10.20,17:05
Potešilo:
https://cnn.iprima.cz/lekar-hnizdil-testovani-je-hon-na-zdrave-lidi-vlada-by-mela-pouzivat-rozum-11047?fbclid=IwAR0YNmmmparmcgh1G8vVDQIyjVe17oFNLMp qF1dHL4wNhKKCoumNe1M-eHg
Čo ťa potešilo?
Že Česko je z hlediska počtu nově nakažených lidí koronavirem v přepočtu na sto tisíc obyvatel nejhorší v Evropské unii?
Dáša_
15.10.20,17:14
Potešilo:
https://cnn.iprima.cz/lekar-hnizdil-testovani-je-hon-na-zdrave-lidi-vlada-by-mela-pouzivat-rozum-11047?fbclid=IwAR0YNmmmparmcgh1G8vVDQIyjVe17oFNLMp qF1dHL4wNhKKCoumNe1M-eHg
Čo ťa potešilo?
Že Česko je z hlediska počtu nově nakažených lidí koronavirem v přepočtu na sto tisíc obyvatel nejhorší v Evropské unii?

a pripravujú poľnú nemocnicu, teda na výstavisku, vo výstavnom pavilóne už navážajú postele
Nandrolon
15.10.20,17:21
Čo ťa potešilo? Že Česko je z hlediska počtu nově nakažených lidí koronavirem v přepočtu na sto tisíc obyvatel nejhorší v Evropské unii?

My sa tu ešte budeme zmietať v Matovičových opatreniach a v ČR už pôjde ekonomika na plné obrátky a búdu zase 10 rokov pred nami.

Ale pýtala si sa, čo ma potešilo.... To, že sa konečne niekto zaoberá ukončením plošného testovania /a vyhadzovania státisícov eur/ ZDRAVÝCH.



- Ale však dnes Boris Cholera /pardón Kollár/ trtkal /pardón hovoril/ o nejakom vlaku, kde môžu urobiť až 300 /??/ lôžok pre koviďákov.

To nemajú asi nikde vo svete. Dúfam, že to bude súprava zo starých vyradených Sergejov :-))))))))))))))))))))))))))
edit: oprava, malo byť "ukončením plošného testovania"...
Jarka 1
15.10.20,17:26
tiež som to počula, keď hovoril o tom vlaku ... no teda fakt neviem ...
Mikae
15.10.20,18:15
Mohli by aj beznych ludi testovat tym co ucastnikov globseku!vsetci boli negat.zazrak?!
Práve dnes mi niekto hovoril dobrý "vtip": Príde chlapík na tržnicu k číňanovi a pýta sa: máte testy na coronu? - "Máme, máme, všetko máme a aký chcete, negatívny, pozitívny....."
mari2x
15.10.20,18:24
Mohli by aj beznych ludi testovat tym co ucastnikov globseku!vsetci boli negat.zazrak?!
Práve dnes mi niekto hovoril dobrý "vtip": Príde chlapík na tržnicu k číňanovi a pýta sa: máte testy na coronu? - "Máme, máme, všetko máme a aký chcete, negatívny, pozitívny....."

U mňa meškáš 3 dni
mari2x
15.10.20,18:27
Mohli by aj beznych ludi testovat tym co ucastnikov globseku!vsetci boli negat.zazrak?!

Ach jááááááááááááj policajtka.

testovali viacerých
negatívni prišli (preto 100 % )
pozitívni NEpreišli !
mari2x
15.10.20,18:30
Urieknutá som bola prvý raz,ako novorodenec,furt som revala,mama



si pred kojením zabudla dať poldeci
To si sa pomýlil,to bolo u tvojej matky,keď ťa kojila.


To máš ešte z pieskoviska :

Otočiť argument.

Veď skús aj SAMA niečo vymyslieť ( okrem urieknutia !! ! )
annova
15.10.20,19:19
kopretinka
15.10.20,21:02
Urieknutá som bola prvý raz,ako novorodenec,furt som revala,mama



si pred kojením zabudla dať poldeci
To si sa pomýlil,to bolo u tvojej matky,keď ťa kojila.


To máš ešte z pieskoviska :

Otočiť argument.

Veď skús aj SAMA niečo vymyslieť ( okrem urieknutia !! ! )
Máš ho malý,čo?
Choď si ho porovnávať s niekým iným do toho pieskoviska.
Howgh
Dáša_
16.10.20,03:05
Nandrolon
16.10.20,04:20
Opravil som svoj príspevok, kde malo byť "ukončením plošného testovania", nie očkovania... Ale však z kontextu to bolo hádam jasné....
Nandrolon
16.10.20,07:02
https://www.topky.sk/cl/10/1988289/Matovicov-trapas-v-Bruseli--VIDEO-Nepodareny-prihovor-na-kameru-a-co-ta-anglictina--pan-premier-

Pri tomto videu ma napadá jeden výrok, že: "Kým nebol internet, iba tvoja rodina vedela, že si j****ý"
:-)
misoft
16.10.20,08:21
- Ale však dnes Boris Cholera /pardón Kollár/ trtkal /pardón hovoril/ o nejakom vlaku, kde môžu urobiť až 300 /??/ lôžok pre koviďákov.

To nemajú asi nikde vo svete. Dúfam, že to bude súprava zo starých vyradených Sergejov :-))))))))))))))))))))))))))
edit: oprava, malo byť "ukončením plošného testovania"...
Pozor - Sergej je lokomotíva T679.1... mocné, hlučné, žravé... už ich behá len pár.
Asi si mal na mysli VAGÓNY Beer -
https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/foto/201003/P1010986.jpg
aby sa mohli oddeliť, alebo lehátkové vozne.
https://vovlaku.teraz.sk/wp-content/uploads/2017/06/4-73bda34f8f57352351af770ca320c082326fd5c5-640x480.jpg
To by asi dávalo zmysel.

Ale inak ako nápad - debilný nápad.
misoft
16.10.20,09:01
No! Včera sme prekročili tú magickú hranicu dvoch tisícok - 2075 zistených.
BJ vedie....
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/565892-na-slovensku-pribudlo-2075-pripadov-infekcie-najviac-od-zaciatku-pandemie/
Nandrolon
16.10.20,09:24
Nie, mal som na mysli tie lokomotívy /u nás ešte sem-tam chodia/ a do Sergeja každej strojovne dať Covid lôžka :-)))))))))))))))))
pavol54
16.10.20,09:35
https://www.topky.sk/cl/10/1988289/Matovicov-trapas-v-Bruseli--VIDEO-Nepodareny-prihovor-na-kameru-a-co-ta-anglictina--pan-premier-

Pri tomto videu ma napadá jeden výrok, že: "Kým nebol internet, iba tvoja rodina vedela, že si j****ý"
:-)
generátor náhodných slov 2 -upgrade
Mikae
16.10.20,15:17
https://www.topky.sk/cl/10/1988289/Matovicov-trapas-v-Bruseli--VIDEO-Nepodareny-prihovor-na-kameru-a-co-ta-anglictina--pan-premier-

Pri tomto videu ma napadá jeden výrok, že: "Kým nebol internet, iba tvoja rodina vedela, že si j****ý"
:-)
Nandy, ako to len takto "môžeš":D;) Mne dnes prišlo niečo obdobné, popredu sa ospravedlňujem za použitý slovník, ale nedá sa mi to zjemniť:D Počasie si skrátka nevyberieš:D
korela
16.10.20,15:39
Mne sa páčil v srandičkách tvoj včerajší druhý v poradí.
Mikae
16.10.20,16:03
Ďík, no počasie je strašné, všetky jóbovky v telke a rádiu ešte horšie, tak sa musí človek nejako zabaviť, aby z toho úplne nezblbol :):)
korela
17.10.20,08:33
https://www.topky.sk/cl/10/1988289/Matovicov-trapas-v-Bruseli--VIDEO-Nepodareny-prihovor-na-kameru-a-co-ta-anglictina--pan-premier-

Pri tomto videu ma napadá jeden výrok, že: "Kým nebol internet, iba tvoja rodina vedela, že si j****ý"
:-)
Je to človek nádejí, či žije ešte v nádeji?
sito
17.10.20,09:36
[QUOTE="korela"] Staraj sa o svoj okruh ľudí, a druhých nechaj žiť.

Myslíš tým " ži a nechaj žiť? Ale to nevymyslela príroda, ŽIVOT. Človek, človiečik to bol. Napriek tomu ničí životy zverov len preto, že je sám zver, najsamnajvynalezší, najhorší predátor.

Ničí invázne druhy. Komáre, krajty, králiky, atď.

A ako človek? Na jednej strane charita, na druhej strane neochota pomôcť, preplatiť drahú liečbu poisťovňou, zdravotnou. Zbohatnúť na nešťastí, chorobe iných chcú. Nežerú ich, ale požierajú. No nezožerú všetkých, veď ani dobrý gazda nedojí kravu tak aby mu skapala, zožrať ju je pre neho to posledné.

Treba si pustiť od začiatku, teda počiatku. :D

https://www.youtube.com/watch?v=NBD1JJ3M7m0&t=1058s
korela
17.10.20,10:21
buchač
17.10.20,11:09
Pretestujú všetkých obyvateľov

Tak teraz ako je to vlastne ???

"Áno, posledné tri týždne sme chystali tri týždne najväčšiu operáciu, aká kedy bude na Slovensku uskutočnená a to je pretestovanie všetkých obyvateľov Slovenska," povedal premiér.

​Hlavné pretestovanie prebehne počas víkendu o dva týždne. Počas najbližšieho víkendu by mali byť pretestované najzasiahnutejšie okresy na Slovensku.

"Ide najmä o okresy Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín. Ak budú stačiť interné kapacity, tak aj Bardejov," uzavrel.
S odstupom času by sa testovanie malo zopakovať.
=======================
Len tak, mimochodom...svoje hovno nech pretestuje a nie všetkých obyvateľov.
Básnik by povedal, že niet šance...
korela
17.10.20,12:21
Súvis dnešnej TB s predsedom a včerajším príspevkom?

NÚTENÁ izolácia pre PODOZRENIE z infekcie? Politické strany už asi potrebujú oddychový čas!
https://www.youtube.com/watch?v=YSqqfZEiqqU&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
korela
17.10.20,12:23
Prečo sa navrhuje jediné riešenie?
Nandrolon
17.10.20,13:01
No nič, ukazuje sa to, že čo tvrdím od začiatku. - Nakazíme sa všetci. Či sa to páči alebo nie. Záleží, ako bude naše zhumpľované telo pripravené. Či pôjde do karantény, alebo do Kollárovho Sergeja /aspoň pre vláčikárov zážitok/, alebo rovno do dreveného obleku.
Pre mňa keby urobili aspoň maketu môjho Blaníka, kľudne iba trup.
:-))))))) a môžu ma dať nastojato, akože som havaroval kolmo do zeme :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))
lujza.j
17.10.20,13:22
Ked ide igor sam do bruselu?!
pavol54
17.10.20,13:56
Nátíska sa otázka ktorú som položil pred asi mesiacom a potvrdila sa. Vvitamín D3 zvyšuje imunitu vraj bude treba ísť za lekárom pre recept potom ísť do lekárne a tam bude pridelený bezplatne. Je lacnejšie otestovať antigénom 100% obyvateľov, alebo rozoslať každému poistencovi recept na odber potrebnej dávky vitamínu D3 ako prevenciu pre ochorením?
pavol54
17.10.20,14:02
Ked ide igor sam do bruselu?!
Obávam sa že ak som bol v minulosti pre falošné udanie na polícii obvinený z trestného činu, čo sa nepotvrdilo, dnes ak má niekto moc, stačí ma obviní z podozrenia z ochorenia na infekčný covid a som na desať dní izolovaný v zariadení a toto môžu opakovať koľkokrát chcú
Nandrolon
17.10.20,14:16
Momentálne beriem preventívne 8 000 IU D3/denne. Ale ja som bol na nútenej preventívke naposledy v roku 2011 /pri hospitalizácii/, a nikdy predtým ani potom som nebol..... Taký Buchač, ale aj môj "mentor, kolega, priateľ, kamarát, " by ma prizabili...
Ja furt vravím žene, že nech ma odvezú až keď skolabujem a vyšetria... Asi žijem mimo SR.
Pri vedomí tam nepôjdem.
Som nezodpovedný chuj a srab, priznávam.
pavol54
17.10.20,14:17
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
pavol54
17.10.20,14:20
Momentálne beriem preventívne 8 000 IU D3/denne. Ale ja som bol na nútenej preventívke naposledy v roku 2011 /pri hospitalizácii/, a nikdy predtým ani potom som nebol..... Taký Buchač, ale aj môj "mentor, kolega, priateľ, kamarát, " by ma prizabili...
Ja furt vravím žene, že nech ma odvezú až keď skolabujem a vyšetria... Asi žijem mimo SR.
Pri vedomí tam nepôjdem.
Som nezodpovedný chuj a srab, priznávam.
Nandy nič mi to nehovorí to je čo tableta či dve? ja som napríklad bol denne vystavený slnečnému žiareniu čo je dosť silný zdroj zabezpečujúci dostatok vitamínu D
Jarka 1
17.10.20,14:22
Pali, chceš povedať, že si to videl na vlastné oči - to pokutovanie. Lebo ak áno, tak potom je to všetko už úplne v rixx.
misoft
17.10.20,14:27
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
Nebuď šokovaný! Minule som písal, že sú to NELOGICKÉ opatrenia a nariadenia. A teraz sa "orgány" na nás realizujú.
pavol54
17.10.20,14:29
Na balkóne ma inšpiroval nápis na krabičke cigariet :

Dlhodobým skúmaním (začala počas II SV) dospela štúdia Harwardskej univerzity k záveru : Až 95 % ľudí , ktorí denne vyfajčia NAD 15 cigariet denne za neprerušené obdobie NAD 77 rokov , , zomrie na starobu !
77 + 15 = 92 v tomto veku sa už veľmi nezomiera, len sem tam stačí pozrieť náhrobné kamene. Lekárska dianóza dôvod úmrtia "staroba" neexistuje
pavol54
17.10.20,14:32
Pali, chceš povedať, že si to videl na vlastné oči - to pokutovanie. Lebo ak áno, tak potom je to všetko už úplne v rixx.
to by som bol ten policajt, alebo pokutovaný čítaj že ľudoprázdna ulica. Možno je to hoax
ale zatiaľ nikto nepovedal že v intraviláne, na ulici bez ľudí, rúško netreba
pavol54
17.10.20,14:34
Ked ide igor sam do bruselu?!
Keď išiel Mečiar do Budapešti odchádzal ako premier a vrátil sa ako radový poslanec, taký bol zámysel otázky?
bjuty smis
17.10.20,14:38
Momentálne beriem preventívne 8 000 IU D3/denne. Ale ja som bol na nútenej preventívke naposledy v roku 2011 /pri hospitalizácii/, a nikdy predtým ani potom som nebol..... Taký Buchač, ale aj môj "mentor, kolega, priateľ, kamarát, " by ma prizabili...
Ja furt vravím žene, že nech ma odvezú až keď skolabujem a vyšetria... Asi žijem mimo SR.
Pri vedomí tam nepôjdem.
Som nezodpovedný chuj a srab, priznávam.
ty si sa neišiel dať poliať vodou do mesta ??
já že budeš na čele protestujúcich :))))
korela
17.10.20,15:15
Verejne dnes vystúpil jediný lekár.
pavol54
17.10.20,15:25
Nátíska sa otázka ktorú som položil pred asi mesiacom a potvrdila sa. Vvitamín D3 zvyšuje imunitu vraj bude treba ísť za lekárom pre recept potom ísť do lekárne a tam bude pridelený bezplatne. Je lacnejšie otestovať antigénom 100% obyvateľov, alebo rozoslať každému poistencovi recept na odber potrebnej dávky vitamínu D3 ako prevenciu pre ochorením?

Vitamín D3 capol Bukovský iba zo špásu.
pokiaľ viem, tak bukovský má stopku na slovensku 1. Prišiel som neskoro takže neviem s kým bola dnes debata okolo obeda
pavol54
17.10.20,15:30
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?


Na ľudoprázdnej ulici sa nepokutuje
lebo je prázdna = bez ľudí,
takže tam nie je ani policajt
ani chodec
ani osoba s rúškom pod bradou

Pravdepodobne ti to pošepkal tvoj kamarát Pelle Grýny
//////////
" porušenie zákazu vodenia vozidla"
to je vtedy ak ako vozidlo používaš koňa a vedieš ho ožratý
ty si nejaký detailista alebo si už vytriezvel? ak nemáš nič tak za preklep odvádzaš pozornosť od významu položenej otázky. alebo si ho dezinfikuješ v etylalkohole?
Katy a R
17.10.20,15:38
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
naozaj si toto videl- a nenatočil si to? (to by bola sledovanosť!) ... asi tá ulica ľudoprázna až tak nebola, keď si tam bol ty a policajti - či? ;)
A ktým rúškam čo píšeš - že obrazne - no to ozaj už zostane rozum stáť, ako ti vôbec môže takáto ujovina napadnúť ??? čo by si si chcel s tým dokázať ?
pavol54
17.10.20,15:55
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
naozaj si toto videl- a nenatočil si to? (to by bola sledovanosť!) ... asi tá ulica ľudoprázna až tak nebola, keď si tam bol ty a policajti - či? ;)
A ktým rúškam čo píšeš - že obrazne - no to ozaj už zostane rozum stáť, ako ti vôbec môže takáto ujovina napadnúť ??? čo by si si chcel s tým dokázať ?
Na to aby som to natočil nesmiem porušť GDPR takže by som musel dostať súhlas. Napísal som že "Videl som....ako osoba atď?" v dalšom príspevku som už odpovedal, že počul som ale môžem preveriť pravdivosť tvrdenia, nemám dôvod neveriť. Ani neviem či si ho pri prichádzaní policajtov k nemu nasadil. Videl som aj také rúško nasadené že vyzeralo že predtým si ním utrel topánky . Tak aké rúška sú tie správne ak ma má chránit a aj v prípade aby som nenakazil a iných? Ideš po ulici všetci majú rúška a zrazu si pozitívna, ani nevieš kde si to chytila, ako je to možné?
buchač
17.10.20,16:01
Vo verejnom obstarávaní bola vybraná spol. firma Eurolab lambda, a.s. sídlo má v Trnave

Verejný portal FinStat zverejnil tržby tejto spoločnosti za rok 2019 vo výške: 4,67 mil. Eur. Tržby spoločnosti od roku 2009 t.j. za desať rokov dosiahli 31,41 mil. Eur, čo je o 20% menej ako je hodnota jedinej zákazky za súčasné antigénové COVID testy (39,5 mil. Eur). Inými slovami, za 10 rokov spoločnosť nevykázala taký objem tržieb ako dnes za jeden nákup z verejného obstarávania.

A nakoniec zisťujeme, že podľa portálu Finstat má spoločnosť Eurolab lambda, a.s. dlh vo výške 17285 eur voči sociálnej poisťovni. Podľa zákona 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, 32 ods. b.
https://somclovek.blog.pravda.sk/2020/10/17/priznanie/
pavol54
17.10.20,16:02
Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?




čo by si si chcel s tým dokázať ?



(Maďari majú , že : On je Jani) , tak si to prispôsobil , že : On je Pali.
Ja nefetujem ale videl som dávnejšie feťákov sedieť s handrami od toluénu na nose vtedy boli neutralizovaní
pavol54
17.10.20,16:06
Vo verejnom obstarávaní bola vybraná spol. firma Eurolab lambda, a.s. sídlo má v Trnave

Verejný portal FinStat zverejnil tržby tejto spoločnosti za rok 2019 vo výške: 4,67 mil. Eur. Tržby spoločnosti od roku 2009 t.j. za desať rokov dosiahli 31,41 mil. Eur, čo je o 20% menej ako je hodnota jedinej zákazky za súčasné antigénové COVID testy (39,5 mil. Eur). Inými slovami, za 10 rokov spoločnosť nevykázala taký objem tržieb ako dnes za jeden nákup z verejného obstarávania.

A nakoniec zisťujeme, že podľa portálu Finstat má spoločnosť Eurolab lambda, a.s. dlh vo výške 17285 eur voči sociálnej poisťovni. Podľa zákona 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, 32 ods. b.
https://somclovek.blog.pravda.sk/2020/10/17/priznanie/
keby mala moja firma dlh za uplynulý mesiac tak ani podporu na chránenú dielňu nedostanem to sa kšeftuje Holt Malý Rím je mesto zázrakov
Jarka 1
17.10.20,16:12
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
Katy a R
17.10.20,16:18
... Videl som aj také rúško nasadené že vyzeralo že predtým si ním utrel topánky . Tak aké rúška sú tie správne ak ma má chránit a aj v prípade aby som nenakazil a iných? Ideš po ulici všetci majú rúška a zrazu si pozitívna, ani nevieš kde si to chytila, ako je to možné?
už som aj ja videla všlijaké rúška! To, aké je rúško správne a dostatočné - tak o tom majú všeci ľudia dostatok informáciíí. A sú všetci oboznámení s opatreniami - aspoň so základnými, (priznám sa, že ani ja všetko nečítam, metodík je vydaných habadej). A predpokladám, že to vieš veľmi dobre aj ty, aké je správne rúško. Tak fakt, ale fakt nemchápem - že ako môžeš toto sem napísať ??? Či chceš naozaj odpoveď typu - že: "Pali uši si rúško zo záclony, namoč do toluénu - a poprechádzaj sa po ulici - veď ti nemôžu dokázť žiadne porušenie predpisov".. ?????
pavol54
17.10.20,16:20
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili
Jarka 1
17.10.20,16:25
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili

Nuž, ak sa tlačiť budeme, tak jasné, že riziko môže byť. Lenže na tej zastávke ti to už asi môže byť jedno, keď o chvíľu nastúpiš do autobusu.

Ešte upresním. Mám to šťastie, že nemusím používať bus a nemusím sa takmer nikde na nikoho tlačiť.
pavol54
17.10.20,16:26
... Videl som aj také rúško nasadené že vyzeralo že predtým si ním utrel topánky . Tak aké rúška sú tie správne ak ma má chránit a aj v prípade aby som nenakazil a iných? Ideš po ulici všetci majú rúška a zrazu si pozitívna, ani nevieš kde si to chytila, ako je to možné?
už som aj ja videla všlijaké rúška! To, aké je rúško správne a dostatočné - tak o tom majú všeci ľudia dostatok informáciíí. A sú všetci oboznámení s opatreniami - aspoň so základnými, (priznám sa, že ani ja všetko nečítam, metodík je vydaných habadej). A predpokladám, že to vieš veľmi dobre aj ty, aké je správne rúško. Tak fakt, ale fakt nemchápem - že ako môžeš toto sem napísať ??? Či chceš naozaj odpoveď typu - že: "Pali uši si rúško zo záclony, namoč do toluénu - a poprechádzaj sa po ulici - veď ti nemôžu dokázť žiadne porušenie predpisov".. ?????
keď nemchápeš, nereaguj. diskusia ešte nie je zakázaná. Ja som vari zodpovedný za to v telke niektorým diskutujúcim padajú rúška a majú ich len preto že je to nariadené. všetci sa tvária že je to v poriadku
pavol54
17.10.20,16:45
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili

môžeš sa aj tlačiť
ale pre vyžitie miesta pod strechou napríklad traja chrbtom k sebe
čo je to "vyžitie miesta" už ani pravopis neovládaš? ako sa vyžíva miesto?
pavol54
17.10.20,17:34
Popri inom počúvam Slovensko 1 diskutujúca pani Lexmanová je tak nevzdelaná že si dovolí tvrdiť že jablká dovezené zo španielska majú majú väčšiu uhlíkovú stopu ako naše. Zo Španielska sa jablká nevozia. Ale dovolím si tvrdiť 30 ton papriky dovezenej zo Španielska má menšiu uhlíkovú stopu ako 1000 kg prepravenej napr. z Levíc do Bratislavy. Kamion mix zelenina zo Španielska do Bratislavy má menšiu uhlíkovú stopu ako po sto bedničiek cibuľky reďkovky alebo inej zeleniny privezenej do Bratislavy zo vzdialenosti 100 km
pavol54
18.10.20,06:08
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili

môžeš sa aj tlačiť
ale pre vyžitie miesta pod strechou napríklad traja chrbtom k sebe
čo je to "vyžitie miesta" už ani pravopis neovládaš? ako sa vyžíva miesto?

Lebo som tak jemne ťukol po kláveske, že mi "u" nenspísalo :D
no vidíš a druhým sa za preklep smeješ
veronikasad
18.10.20,06:12
Vo verejnom obstarávaní bola vybraná spol. firma Eurolab lambda, a.s. sídlo má v Trnave

Verejný portal FinStat zverejnil tržby tejto spoločnosti za rok 2019 vo výške: 4,67 mil. Eur. Tržby spoločnosti od roku 2009 t.j. za desať rokov dosiahli 31,41 mil. Eur, čo je o 20% menej ako je hodnota jedinej zákazky za súčasné antigénové COVID testy (39,5 mil. Eur). Inými slovami, za 10 rokov spoločnosť nevykázala taký objem tržieb ako dnes za jeden nákup z verejného obstarávania.

A nakoniec zisťujeme, že podľa portálu Finstat má spoločnosť Eurolab lambda, a.s. dlh vo výške 17285 eur voči sociálnej poisťovni. Podľa zákona 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, 32 ods. b.
https://somclovek.blog.pravda.sk/2020/10/17/priznanie/
Neboj, z toho nedoplatku v SP ľahko vykorčuľujú, to bude povolený odklad platenia kvôli pandémii...
pavol54
18.10.20,06:12
Popri inom počúvam Slovensko 1 diskutujúca pani Lexmanová je tak nevzdelaná že si dovolí tvrdiť že jablká dovezené zo španielska majú majú väčšiu uhlíkovú stopu ako naše. Zo Španielska sa jablká nevozia. Ale dovolím si tvrdiť 30 ton papriky dovezenej zo Španielska má menšiu uhlíkovú stopu ako 1000 kg prepravenej napr. z Levíc do Bratislavy. Kamion mix zelenina zo Španielska do Bratislavy má menšiu uhlíkovú stopu ako po sto bedničiek cibuľky reďkovky alebo inej zeleniny privezenej do Bratislavy zo vzdialenosti 100 km
Najľahšie je hodiť nesúhlasím ale nevysvetlíš prečo. Stačí zobrať kalkulačku spotrebu PHM na 1000 kg alebo na m3 PREPRAVOVANÉHO TOVARU na kilometer a máš to vyrátané aj s uhlíkovou stopou
Tweety
18.10.20,07:47
misoft
18.10.20,07:53
Ja nefetujem ale videl som dávnejšie feťákov sedieť s handrami od toluénu na nose vtedy boli neutralizovaní
Tak to si teda málo videl..... U nás bežne - handrička, sáčok pred raťafákom, pohľad zahmlený... no a teraz majú výhodu - rúška - ani skrývať sa nemusia, robia to v rámci opatrení :D:D:D
Katy a R
18.10.20,08:21
keď nemchápeš, nereaguj. diskusia ešte nie je zakázaná. Ja som vari zodpovedný za to v telke niektorým diskutujúcim padajú rúška a majú ich len preto že je to nariadené. všetci sa tvária že je to v poriadku
Si predstav, že aj ja môžem reagovať na tvoj príspevok - alebo mi to chceš zakázať? Sa veľmi ospravedlňujem za to, že sa čudujem, že ako môžeš toto šíriť???

Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
- pretože si figu borovú videl ! ... (a možno ti aj niektorí uverili)
A už či si dáš rúško do toluénu? - tiež tvoja vec (a blbosť) .
V prvom rade si myslím, nech sa každý pozrie na seba, čo robí - a až potom na iných. A keď sa deje nejaká neprávosť - môže dotyčného upozorniť resp aj bonznúť . Aj ty môžeš . - napr do televízie napísať ...
Akokeby nám na šírenie všeliakých vymyslených onačín nestačili "celevrity", niektorí politici .... a neviem kto ešte
Mila123
18.10.20,10:00
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
naučte vlastné deti takto sa vyjadrovať a uvidíte čo z nich vychováte, stratili ste už zdravý úsudok? kritické myslenie?
buchač
18.10.20,10:10
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
Nesúhlasím s takýmto osočením a tvrdením.
To je asi tak, ako keby som povedal, že všetci Oraváci sú debili.
Ja zasa vravím, že poliši z ulíc sú v podstate chudáci.

...a ozaj...je podľa teba normálne, že rodičia vezmú na protest - demonštráciu svoje deti, ktorú organizuje ultras Slovana ?

P.S.:
Len aby si raz nejakého "zločinca " nepotreboval...
=========================
Pozrime sa na to ale inak.
Poliši dostali rozkaz ... a neverím, že ho vydal policajt, tu išlo o systém padajúceho hovna.
Samozrejme, že Múdrosráč nenesie za nič zodpovednosť...no som si viacmenej istý, že takýto príkaz dal on, nakoľko nik iný na to nemá nárok.

Zaujímavé je, že vo svete boli iné demonštrácie, oveľa väčšieho rozsahu, dokonca rabovačky, použitie zbraní demonštrantmi.....no nik na nich na nich nepoužil vodné delá.
lujza.j
18.10.20,10:18
Potesilo...skoro po roku....vonku behat s deckom....ja cca.iba 4km...2 beh..2velmi rychla chodza...lebo bocny upon na kolienku....inak nohy,pajšle slapali ako hodzinky....som spoko:)
Naposledy som tusim bola 24.12:D
Nandrolon
18.10.20,10:52
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
Nesúhlasím s takýmto osočením a tvrdením.
To je asi tak, ako keby som povedal, že všetci Oraváci sú debili.
Ja zasa vravím, že poliši z ulíc sú v podstate chudáci.

...a ozaj...je podľa teba normálne, že rodičia vezmú na protest - demonštráciu svoje deti, ktorú organizuje ultras Slovana ?

P.S.:
Len aby si raz nejakého "zločinca " nepotreboval...
=========================
Pozrime sa na to ale inak.
Poliši dostali rozkaz ... a neverím, že ho vydal policajt, tu išlo o systém padajúceho hovna.
Samozrejme, že Múdrosráč nenesie za nič zodpovednosť...no som si viacmenej istý, že takýto príkaz dal on, nakoľko nik iný na to nemá nárok.

Zaujímavé je, že vo svete boli iné demonštrácie, oveľa väčšieho rozsahu, dokonca rabovačky, použitie zbraní demonštrantmi.....no nik na nich na nich nepoužil vodné delá.
... zase si sa musel realizovať. Za mínus.
Ak raz budem nejakého zločinca potrebovať, tak to bude jeho psia povinnosť, nakoľko si ich platím.
A ty o tom rozhodovať určite nebudeš.
buchač
18.10.20,11:07
A ty o tom rozhodovať určite nebudeš.
Takže asi takto :

- žiadne mínus som ti nedal...ja nie som žiaden pokrytec, radšej si to vydiskutujem.
Na hodnotiacu činnosť sú tu iné persóny...(ja ich nazývam kurwy).
- prv, ako niečo chceš tvrdiť a osočiť, tak si to najprv láskavo over
- že si nepochopil analógiu, čo som naznačoval, tak to je tvoja vec a aj problém
sito
18.10.20,12:21
... zločinecká organizácia už pátra po osobách z protestu.
https://www.facebook.com/policiaslovakia/
naučte vlastné deti takto sa vyjadrovať a uvidíte čo z nich vychováte, stratili ste už zdravý úsudok? kritické myslenie?
Najhoršia pandémia na Slovensku je nenávisť.
"Matovič je kxkxt. Pochopte, že ho treba zabiť.", znelo z úst malého chlapca do megafónu na proteste proti vláde, to to normálne????

Ako je to s tým vetrom a tým kto ho seje ... :D
buchač
18.10.20,13:05
Ako je to s tým vetrom a tým kto ho seje ... :D
By som chcel počuť deti tu poniektorých mudrlantov.

Ale poďme na to inak.
Mňa v poslednej dobou dostáva do kolien reklama, ktorá bojuje proti šikane (hlavne na školách). Hneď po nej ide nejaký film, hlavne z prostredia amerických škôl, kde je je šikany habadej...doslova by sa v určitých prípadoch dalo vravieť o návode, ako správne šikanovať.
buchač
18.10.20,13:26
"Matovič je kxkxt. Pochopte, že ho treba zabiť.", znelo z úst malého chlapca do megafónu na proteste proti vláde, to to normálne????
No a nie je ujo...?

Prečítaj si, čo vydumal...je toto normálne ?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566052-matovic-kto-nepojde-na-test-mal-by-dostat-len-zakladnu-zdravotnu-starostlivost/?fbclid=IwAR2uzVIEm8QroGLuJVcXmBQ7E55vhDjr9YX7lRst iTKzXzrGErs--WXn0vM
kopretinka
18.10.20,14:02
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
naozaj si toto videl- a nenatočil si to? (to by bola sledovanosť!) ... asi tá ulica ľudoprázna až tak nebola, keď si tam bol ty a policajti - či? ;)
A ktým rúškam čo píšeš - že obrazne - no to ozaj už zostane rozum stáť, ako ti vôbec môže takáto ujovina napadnúť ??? čo by si si chcel s tým dokázať ?
Ja som videla video,keď bezrúškový policajt niečo vypisoval,asi pokutu,občan sa ohradzoval,že policajt nemá rúško a policajt aj jeho kolegyňa kričali na občana,nech sa k nim nepribližuje,lebo nemá rúško(ten občan)
Čo je už toto za chujovinu od policajtov......
Kvaka
18.10.20,14:13
Dnes som užasla, opäť to isté. Vymýšľa, neverí nám, vydiera nás, vyhráža sa nám. Najprv demisiou (to by som nereptala), potom lockdownom, najnovšie základnou zdravotnou starostlivosťou. Nemôžem si pomôcť, ale asi by o tom (aj o ňom) mali odborníci rozhodnúť.
misoft
18.10.20,14:19
A čo toto?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566037-armada-tajne-pripravovala-testovanie-poza-chrbat-hlavnej-velitelky/
Ten trnafsky trtko prekročil všetky normálmńe medze - obišiel hlavu štátu, porušil ústavu, vydiera, vyhráža sa!
Jediné, čo by sa asi dalo na jeho osobu urobiť - obviniť ho z porušovania ústavy, vlastizrady.
Dáša_
18.10.20,14:38
Po proteste (na proteste) zadržali 3 ľudí. Z toho boli dvaja cudzí štátní príslušníci....

https://www.facebook.com/KRPZBA/posts/1044520482637148
lujza.j
18.10.20,14:52
Odbornici v danej/danych oblastiach.....su asi fuč.......alebo....drzia hubu a krok....
Vcera som videla aj titulok...ze ten kto nie na test...nedostane socialku,podporu,dochodok...
buchač
18.10.20,14:56
Kde sú teraz lekári anticoviďáci...prečo mlčia ?
Buki je jasný....ten čaká na zdroje, aby mal odkiaľ svoje čípoviny čerpať.

Kde sú vyznávačky SV ... nič k problematike (podotýkam, že vlastný názor a nie linky) ?
Katy a R
18.10.20,15:03
Odbornici v danej/danych oblastiach.....su asi fuč.......alebo....drzia hubu a krok....
Vcera som videla aj titulok...ze ten kto nie na test...nedostane socialku,podporu,dochodok...
Veď to ... že sa šíria všelijaké "overené" blbosti. A bežný občan už nevie kde je sever - ani že čo aktuálne platí ?
Už by som prirovnala k večným diskusiám o mimozemšťanoch. Tiež som videla videjká, aj ako operujú ľudí - tak terazky neviem - veriť, či neveriť ?
pavol54
18.10.20,15:31
Odbornici v danej/danych oblastiach.....su asi fuč.......alebo....drzia hubu a krok....
Vcera som videla aj titulok...ze ten kto nie na test...nedostane socialku,podporu,dochodok...
odborníci lapajú dych:)
pavol54
18.10.20,15:35
Dnes som užasla, opäť to isté. Vymýšľa, neverí nám, vydiera nás, vyhráža sa nám. Najprv demisiou (to by som nereptala), potom lockdownom, najnovšie základnou zdravotnou starostlivosťou. Nemôžem si pomôcť, ale asi by o tom (aj o ňom) mali odborníci rozhodnúť.
a poskytuje sa v tomto období iná ako základná zdravotná starostlivosť? Ako to je s odkladnými operáciami?
pavol54
18.10.20,15:53
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
naozaj si toto videl- a nenatočil si to? (to by bola sledovanosť!) ... asi tá ulica ľudoprázna až tak nebola, keď si tam bol ty a policajti - či? ;)
A ktým rúškam čo píšeš - že obrazne - no to ozaj už zostane rozum stáť, ako ti vôbec môže takáto ujovina napadnúť ??? čo by si si chcel s tým dokázať ?
Ja som videla video,keď bezrúškový policajt niečo vypisoval,asi pokutu,občan sa ohradzoval,že policajt nemá rúško a policajt aj jeho kolegyňa kričali na občana,nech sa k nim nepribližuje,lebo nemá rúško(ten občan)
Čo je už toto za chujovinu od policajtov......
Normálny občan má ruku dlhú cca 60- 70 cm, ako mu dal doklad aby dodržali vzdialenosť 2 m?
pavol54
18.10.20,15:59
a je po dušičkách
lujza.j
18.10.20,16:02
.
bjuty smis
18.10.20,16:07
Odbornici v danej/danych oblastiach.....su asi fuč.......alebo....drzia hubu a krok....
Vcera som videla aj titulok...ze ten kto nie na test...nedostane socialku,podporu,dochodok...
Preboha,, čo to tu zas dávaš?
Kto nedostane dôchodok ???? Kto sociálku ???
buchač
18.10.20,16:18
Dokiaľ tá sviňa neskape, stále budeme v prdeli.
Podliak bol vždy len podliakom...
Ale ja som myslel Matoviča. Nie blbečka podliaka/bjutyho.
Šak aj ja...ale jedno nevylučuje druhé.

To sú tie slovné hračičky....na tie nie každý má.....a o účtovníkoch ani nevravím.
:D :D :D
buchač
18.10.20,16:34
bjuty smis
18.10.20,17:24
A ďakujem za upozornenie :))
Mikae
18.10.20,20:10
:(
korela
18.10.20,20:10
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili

môžeš sa aj tlačiť
ale pre vyžitie miesta pod strechou napríklad traja chrbtom k sebe
čo je to "vyžitie miesta" už ani pravopis neovládaš? ako sa vyžíva miesto?
Práve na takýchto miestach si prídu na svoje frotéri, mysliac si, že sú pre zbytok ľudí nenápadní. O obeti nehovoriac, čím mladšia, tým horšie, čím starší bl .., tým viac si príde na svoje.
Aj by to možno prešlo podľa hesla vyžiť sa :-)))

3. vhodnejšie uplatniť sa, realizovať sa: spoločensky, športovo sa v., vhodnejšie uplatniť sa;
možnosť kultúrneho v-tia, vhodnejšie uplatnenia;

nedok. vyžívať sa -a

1. k 1 – 3

2. neviazane, zlomyseľne sa tešiť z niečoho: v-l sa na jej rozpakoch
pavol54
18.10.20,20:30
Dosť pochybujem, že by som sa nakazila vonku na ulici, ak budeme všetci nosiť rúška a nebudeme sa na seba tlačiť.
povedz na autobusovej zastávke, kto bude pod prístreškom, kto na daždi aby ste sa na seba netlačili

môžeš sa aj tlačiť
ale pre vyžitie miesta pod strechou napríklad traja chrbtom k sebe
čo je to "vyžitie miesta" už ani pravopis neovládaš? ako sa vyžíva miesto?
Práve na takýchto miestach si prídu na svoje frotéri, mysliac si, že sú pre zbytok ľudí nenápadní. O obeti nehovoriac, čím mladšia, tým horšie, čím starší bl .., tým viac si príde na svoje.
Aj by to možno prešlo podľa hesla vyžiť sa :-)))

3. vhodnejšie uplatniť sa, realizovať sa: spoločensky, športovo sa v., vhodnejšie uplatniť sa;
možnosť kultúrneho v-tia, vhodnejšie uplatnenia;

nedok. vyžívať sa -a

1. k 1 – 3

2. neviazane, zlomyseľne sa tešiť z niečoho: v-l sa na jej rozpakoch
díky, on sa mi vysmial že som miesto vedenie auta napísal vodenie a trafila ho hus on miesto využitie napísal vyžitie
misoft
18.10.20,20:41
... som na mobile a bol som presvedčený, že tá mínuska je od Teba. Takže aj ja som opätoval "paľbu". Idem zapnúť notebook a Boh nech ochraňuje mínusKára. Samozrejme tú svoju odstránim.
Ser na mínusky! Iné treba odstrániť.... šaľeneho Trnafčana.
korela
18.10.20,21:06
... som na mobile a bol som presvedčený, že tá mínuska je od Teba. Takže aj ja som opätoval "paľbu". Idem zapnúť notebook a Boh nech ochraňuje mínusKára. Samozrejme tú svoju odstránim.
Ser na mínusky! Iné treba odstrániť.... šaľeneho Trnafčana.
Robil kúsky dávno predtým, koľko lekcií ešte budú voliči potrebovať?
sito
19.10.20,02:47
... som na mobile a bol som presvedčený, že tá mínuska je od Teba. Takže aj ja som opätoval "paľbu". Idem zapnúť notebook a Boh nech ochraňuje mínusKára. Samozrejme tú svoju odstránim.
Ser na mínusky! Iné treba odstrániť.... šaľeneho Trnafčana.
Robil kúsky dávno predtým, koľko lekcií ešte budú voliči potrebovať?

:D Kôň má štyri nohy a predsa sa potkne. Koľkože bolo tých koní? Vyše 400 000 ks. :D
Aj tak bolo " kráľovstvo za koňa " Aby ešte aj tak bolo a netrvalo to tri roky a päť mesiacov. :D
buchač
19.10.20,04:23
Takže prišlo k tomu, v čo som nemyslel...myslel som, že k tomuto sa podliak nezníži....
Lenže jeho dno je teda solídne nízko...
Hodnotiť (negatívne) príspevky v téme Onkologické ochorenia ???
Toto normálny jedinec neurobí...

Keď som si pozrel príspevky, ktoré chuj " hodnotil ", tak mi došlo, že Arizona sa vlastne pýtala na seba a nie na známu.
https://www.porada.sk/t140934-p77-onkologicke-ochorenia.html#post3017013


Raz darmo, bodliak.
Bol si, si a aj budeš len podliak.....že si aj hovado, o tom svedčí aj nasledovný screen.
Jarka 1
19.10.20,05:26
buchy nerieš, nemá zmysel reagovať ... ak sa niekto až takto zníži ... božie mlyny melú ... len mi je ľúto tých onkáčov ... ak sú zneistený v takej ťažkej téme ...
bodliak
19.10.20,06:50
Heh, ten pravý sa ozval.
Jarka 1
19.10.20,06:55
Hnus, hnus :eek:. Ak by to bolo v mojej moci, oboch sa vylúčim z Porady. Rozum mi zastavuje, ako sa môžu takto správať dospelí chlapi. Veď to je už diagnóza. Ani matovič na vás dvoch nemá.
kopretinka
19.10.20,07:10
Ja vychystaná do obchodu,lebo vychádzky mám 10-12,ešte volám tiež chorej známej,či nejde so mnou a ona že ale šak hodiny pre dôchodcov!
No tak som si zase sadla......asi by ma švihlo,keď by ma do obchodu nepustili.:mad:
Oliwa
19.10.20,07:27
Kopretinka, ale veď ak pred 11 už budeš pred obchodom, tak stíhaš, či - máš to ďaleko?
veronikasad
19.10.20,07:47
Heh, ten pravý sa ozval.
môžeš uviesť jeden rozumný dôvod prečo sa realizuješ mínuskami v starých témach ?
sito
19.10.20,07:55
:D Ešteže sú tie mínusky zadarmo. Keby admin vyberal za ne sankcie, po schválení poraďákmi, až potom by tu bol riadny šrumec, zábava. :D
sito
19.10.20,07:59
Kopretinka, ale veď ak pred 11 už budeš pred obchodom, tak stíhaš, či - máš to ďaleko?

Noo, už idem aj ja. Tak päť - šesť minúť. :D
bodliak
19.10.20,08:05
môžeš uviesť ...
"Aký požičaj, taký vráť."
veronikasad
19.10.20,08:06
môžeš uviesť ...
"Aký požičaj, taký vráť."
ako malí chlapci na pieskovisku, už by ste konečne mohli mať rozum. Stretnite sa niekde na pive a dajte si po hube a bude pokoj ...
sito
19.10.20,08:12
môžeš uviesť ...
"Aký požičaj, taký vráť."
ako malí chlapci na pieskovisku, už by ste konečne mohli mať rozum. Stretnite sa niekde na pive a dajte si po hube a bude pokoj ...

... po papuli, nie po hube, tobôž po ústach. :D
bodliak
19.10.20,08:33
ako malí chlapci na pieskovisku, už by ste konečne mohli mať rozum. Stretnite sa niekde na pive a dajte si po hube a bude pokoj ...
Iba on tu vyplakáva a je vulgárny ... Ja som ticho.
Mila123
19.10.20,08:37
ako malí chlapci na pieskovisku, už by ste konečne mohli mať rozum. Stretnite sa niekde na pive a dajte si po hube a bude pokoj ...
Iba on tu vyplakáva a je vulgárny ... Ja som ticho.
Bodliak nebolo ťa tu dlho, tak aj ja som svoje dostala, ale ignorovať je podľa môjho názoru lepšie ako prilievať olej do ohňa........
kopretinka
19.10.20,08:41
Kopretinka, ale veď ak pred 11 už budeš pred obchodom, tak stíhaš, či - máš to ďaleko?
Ja som bola vychystaná o 10,00......do obchodu mám max.7minút....takže by som musela ísť domov,3/4 hod.by som tam nečakala.
Ale mám dojem,že u nás ani ludí nepočitajú,aj bez vozika išiel jeden von,mal veci v krabici....
Ani v počas prvej vlny tam nikoho nič nezaujímalo.
Dokonca ešte teraz predľžili otv.hodiny do 21,00 .
buchač
19.10.20,09:36
OT


buchy nerieš, nemá zmysel reagovať ... ak sa niekto až takto zníži ... božie mlyny melú ... len mi je ľúto tých onkáčov ... ak sú zneistený v takej ťažkej téme ...
Výborne Jaruška...
Snád len podotknem, že ak by som ja spomenul niečo o Božích mlynoch, tak by tu okamžite nabehla jedna osoba a začala by mudrovať.
Práve o tých onkáčov, diabetikov a aj iných sa mi jedná.
Jeden sa tu snaží dať na základe (žiaľ) svojich vlastných skúseností dať nejakú radu, poznámku a či informáciu ohľadom danej choroby...a ten druhý (čo má trt odžité) tu ide mudrovať, ba dokonca nesúhlasiť ?
Veď to je choré...

Podotknem znova, že za pár mesiacov mi ten dotyčný nasúkal vyše 3 tisíc negatívnych hodnotení.
--------------------------------------------


Bodliak nebolo ťa tu dlho, tak aj ja som svoje dostala...
Odo mňa ani veľmo nie...snáď len nejakú poznámku, ktorú ste ale (aspoň si to myslím) fásli zaslúžene.
...a ozaj...tiež si myslím, že ste si svoje poniektoré poznámky (nie na mňa, ale na iných) mohli odpustiť.

Pokiaľ sa nemýlim, tak ste boli prvá, ktorá začala na základe negatívneho hodnotenia (určite nie odo mňa) dávať odpovede formou komentárov.
----------------------------------------------

Keby admin ...
Keby admin na svoje dodžubané dielo zvysoka nekadil, tak by to tu vyzeralo úplne inak.
Lenže on na to zvysoka ondí a preto to tu takto aj vyzerá.
sito
19.10.20,11:33
OT


Keby admin ...
Keby admin na svoje dodžubané dielo zvysoka nekadil, tak by to tu vyzeralo úplne inak.
Lenže on na to zvysoka ondí a preto to tu takto aj vyzerá.

Juraj, si tu o päť mesiacov skorej ako ja, teda si aj niečo vyše pamätáš, že? Si pamätám, že admin bol rasan s niektorými členmi sa nehral, vylúčil za prkotiny. No možno sústavne vylučoval toho istého a samého. No nie všetci boli Kamil. Po čase prišiel, že mu taká porada nevyhovuje. Spravil veľkú zmenu, Poradu dojebabral! A teraz má poradu podľa svojho gusta, tak na poradu s..ie, nie ju perie. A preto tu v tejto dobe lieta všeličo, nie len mínusky a perie. Takže, tak. :D
misoft
19.10.20,18:10
Ja vychystaná do obchodu,lebo vychádzky mám 10-12,ešte volám tiež chorej známej,či nejde so mnou a ona že ale šak hodiny pre dôchodcov!
No tak som si zase sadla......asi by ma švihlo,keď by ma do obchodu nepustili.:mad:
Kvjetoček - mám dojem, že "dôchodcovská dvojhodinka" platí pre potraviny a drogérie a pre ostatné to neplatí. Aspoň ja som to tak pochopil.
Žabinka
19.10.20,18:45
Ja vychystaná do obchodu,lebo vychádzky mám 10-12,ešte volám tiež chorej známej,či nejde so mnou a ona že ale šak hodiny pre dôchodcov!
No tak som si zase sadla......asi by ma švihlo,keď by ma do obchodu nepustili.:mad:
Kvjetoček - mám dojem, že "dôchodcovská dvojhodinka" platí pre potraviny a drogérie a pre ostatné to neplatí. Aspoň ja som to tak pochopil.
a okrem toho to platí pondelok-piatok..
Prehľad najdôležitejších zmien od 15.10.2020
.....osoby nad 65 rokov majú vyhradený čas na nákup potravín a drogérie od 9:00 do 11:00 (pondelok až piatok); môžu však využiť aj iný čas..
kukučka
20.10.20,06:15
Už som síce veľmi dávno prestala kupovať lentilky, ale si zrejme urobím menšiu zásobu a dám pod stromček. :D Veru ma nepotešilo, že sa budú vyrábať len do konca roka, potom sa sťahuje výroba do Nemecka a predpokladá sa, že ich pokazia, tak ako pokazili piškóty. :mee:
kopretinka
20.10.20,06:30
Ja vychystaná do obchodu,lebo vychádzky mám 10-12,ešte volám tiež chorej známej,či nejde so mnou a ona že ale šak hodiny pre dôchodcov!
No tak som si zase sadla......asi by ma švihlo,keď by ma do obchodu nepustili.:mad:
Kvjetoček - mám dojem, že "dôchodcovská dvojhodinka" platí pre potraviny a drogérie a pre ostatné to neplatí. Aspoň ja som to tak pochopil.
Veď ja som išla do potravin,do lidla.Takže v čase 9-11 je pre dôchodcov.
kopretinka
20.10.20,06:33
Ja vychystaná do obchodu,lebo vychádzky mám 10-12,ešte volám tiež chorej známej,či nejde so mnou a ona že ale šak hodiny pre dôchodcov!
No tak som si zase sadla......asi by ma švihlo,keď by ma do obchodu nepustili.:mad:
Kvjetoček - mám dojem, že "dôchodcovská dvojhodinka" platí pre potraviny a drogérie a pre ostatné to neplatí. Aspoň ja som to tak pochopil.
a okrem toho to platí pondelok-piatok..
Prehľad najdôležitejších zmien od 15.10.2020
.....osoby nad 65 rokov majú vyhradený čas na nákup potravín a drogérie od 9:00 do 11:00 (pondelok až piatok); môžu však využiť aj iný čas..
A toto rieši môj problém ako? Načo mi tu cituješ hodiny pre dôchodcov? Ja nie som dôchodca,ja som na pn a mám vychádzky 10-12.
Žabinka
20.10.20,07:14
Ja vychystaná do obchodu,lebo vychádzky mám 10-12,ešte volám tiež chorej známej,či nejde so mnou a ona že ale šak hodiny pre dôchodcov!
No tak som si zase sadla......asi by ma švihlo,keď by ma do obchodu nepustili.:mad:
Kvjetoček - mám dojem, že "dôchodcovská dvojhodinka" platí pre potraviny a drogérie a pre ostatné to neplatí. Aspoň ja som to tak pochopil.
a okrem toho to platí pondelok-piatok..
Prehľad najdôležitejších zmien od 15.10.2020
.....osoby nad 65 rokov majú vyhradený čas na nákup potravín a drogérie od 9:00 do 11:00 (pondelok až piatok); môžu však využiť aj iný čas..
A toto rieši môj problém ako? Načo mi tu cituješ hodiny pre dôchodcov? Ja nie som dôchodca,ja som na pn a mám vychádzky 10-12.
keď píšeš v nedeľu o 10,10 že .. ja vychystaná do obchodu.. tak logicky mi napadlo že sa to týkalo nedele a k tomu bol smerovaný môj komentár.. ako rada pripomínaš iným že majú písať zrozumiteľne, tak sa toho drž aj ty.. moja odpoveď bola všeobecná, doplnenie odpovede misofta, ak sa ti nevidí, tak ju nečítaj.. možno pomôže niekomu inému..
kopretinka
20.10.20,08:17
Ja vychystaná do obchodu,lebo vychádzky mám 10-12,ešte volám tiež chorej známej,či nejde so mnou a ona že ale šak hodiny pre dôchodcov!
No tak som si zase sadla......asi by ma švihlo,keď by ma do obchodu nepustili.:mad:
Kvjetoček - mám dojem, že "dôchodcovská dvojhodinka" platí pre potraviny a drogérie a pre ostatné to neplatí. Aspoň ja som to tak pochopil.
a okrem toho to platí pondelok-piatok..
Prehľad najdôležitejších zmien od 15.10.2020
.....osoby nad 65 rokov majú vyhradený čas na nákup potravín a drogérie od 9:00 do 11:00 (pondelok až piatok); môžu však využiť aj iný čas..
A toto rieši môj problém ako? Načo mi tu cituješ hodiny pre dôchodcov? Ja nie som dôchodca,ja som na pn a mám vychádzky 10-12.
keď píšeš v nedeľu o 10,10 že .. ja vychystaná do obchodu.. tak logicky mi napadlo že sa to týkalo nedele a k tomu bol smerovaný môj komentár.. ako rada pripomínaš iným že majú písať zrozumiteľne, tak sa toho drž aj ty.. moja odpoveď bola všeobecná, doplnenie odpovede misofta, ak sa ti nevidí, tak ju nečítaj.. možno pomôže niekomu inému..

Včera bola nedela? Dnes je utorok 20.10.
Ako nemám čítať,keď ma cituješ? Ak odpovedáš misoftovi,tak vyber na citovanie len jeho odpoved.
misoft
20.10.20,08:19
Už som síce veľmi dávno prestala kupovať lentilky, ale si zrejme urobím menšiu zásobu a dám pod stromček. :D Veru ma nepotešilo, že sa budú vyrábať len do konca roka, potom sa sťahuje výroba do Nemecka a predpokladá sa, že ich pokazia, tak ako pokazili piškóty. :mee:
To si píš, že to sku*via! Predsa nebudú dodávať na východ rovnakú kvalitu, ako majú oni. A to ešte sa možno i cena dvihne.... predsa sme len "bohatší", ako "chudáci" Nemčúri!
misoft
20.10.20,08:22
Tweety
20.10.20,08:31
pavol54
20.10.20,09:04
Už som síce veľmi dávno prestala kupovať lentilky, ale si zrejme urobím menšiu zásobu a dám pod stromček. :D Veru ma nepotešilo, že sa budú vyrábať len do konca roka, potom sa sťahuje výroba do Nemecka a predpokladá sa, že ich pokazia, tak ako pokazili piškóty. :mee:
to môj spolužiak niekedy na škole kupoval lentilky a hovorieval že ich rozsypal deťom mali ich zoradiť podľa farby a zrátať on sa zatiaľ môže venovať manželke (v spálni):)
lujza.j
20.10.20,09:12
Kuki akurat som v nedelu citala u decka v aute vyrobcu...sfinx holesov...myslis tie?ci su aj ine?
Katy a R
20.10.20,09:17
to môj spolužiak niekedy na škole kupoval lentilky a hovorieval že ich rozsypal deťom mali ich zoradiť podľa farby a zrátať on sa zatiaľ môže venovať manželke (v spálni):)
ale že aké výborné ;)
Môj bývalý kolega zase takto mamke potriedil podľa farby - a dával jej ako tabletky ... červené od bolesti, modré - na hnačky .... atď . veľmi si pochvaľovala (v niektorých prípadoch celkom dobré riešenie)
Tweety
20.10.20,09:18
korela
20.10.20,09:59
11:41
"Od pondelka od rána nejaký test musíme mať. Samozrejme, keď sme doma na home office, alebo dôchodca, ktorý nikam nechodí, ten test nemusí mať," dodáva premiér.

https://slovensko.hnonline.sk/2232675-kto-sa-neda-otestovat-skonci-na-desat-dni-v-karantene-oznamil-matovic?fbclid=IwAR2E_W-VrLfzeBzpnzLpRaHhVNxIM9-42Rm_etPDGhciGdGQrVtaPJW5rF8
pavol54
20.10.20,10:08
to môj spolužiak niekedy na škole kupoval lentilky a hovorieval že ich rozsypal deťom mali ich zoradiť podľa farby a zrátať on sa zatiaľ môže venovať manželke (v spálni):)
ale že aké výborné ;)
Môj bývalý kolega zase takto mamke potriedil podľa farby - a dával jej ako tabletky ... červené od bolesti, modré - na hnačky .... atď . veľmi si pochvaľovala (v niektorých prípadoch celkom dobré riešenie)
dúfam že ten smajlík predznamenal, že sa jednalo o jeho vtip na to že si pravidelne kupoval lentilky a bol čierna ovca medzi nami lebo nefajčil, tak si cez prestávky krátil čas chrúmaním rôznych cukríkov a rozprávaním "blbostičiek".
Inak ten chlapík čo bol bez rúška zaplatil 25 ečiek ale doklad mi neukázal kontrola bola za prítomnosti št a ob polície
Nandrolon
20.10.20,10:08
11:41
"Od pondelka od rána nejaký test musíme mať. Samozrejme, keď sme doma na home office, alebo dôchodca, ktorý nikam nechodí, ten test nemusí mať," dodáva premiér.

https://slovensko.hnonline.sk/2232675-kto-sa-neda-otestovat-skonci-na-desat-dni-v-karantene-oznamil-matovic?fbclid=IwAR2E_W-VrLfzeBzpnzLpRaHhVNxIM9-42Rm_etPDGhciGdGQrVtaPJW5rF8
Takže vlastne ten, kto sa preukáže testom, na ktorom bol 9 dní späť je v pohode /aj keď možno práve kvôli účasti na hromadnom testovaní bude v tom čase už pozitívny/ a zdravý človek bude sedieť bez práce doma na riti.
A čo potom po tých 10-tich dňoch ďalej? Už sa tí, čo boli a tí, čo neboli zrovnoprávnia, alebo urobia nové kolo dovtedy, kým sa tých mám dojem 13 mil. kusov testov neminie do posledného?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
Som sa nasmial, díky.
anet
20.10.20,10:26
Pohľady na testovaie: https://www.cas.sk/clanok/1040376/velky-prehlad-co-si-myslia-o-celoplosnom-testovani-odbornici-na-covid-19-kto-je-za-a-kto-proti/
Tak si to zhrňme na základe verejne dostupných informácii. Citujem "Antigénové rýchlotesty sú dobré na rýchle orientačné stanovenie v poľných podmienkach. Ako vyplýva z ich názvu, ich najväčšou prednosťou je rýchlosť. Žiaľ, majú aj nevýhodu, že sú menej presné ako klasické laboratórne PCR testy," hovorí nám riaditeľ siete laboratórií Alpha medical Peter Lednický, ktorý nás celým procesom testovania aj sprevádzal. Zdroj: https://video.sme.sk/c/22506853/skusili-sme-antigenovy-rychlotest-video.html A teraz sa pozrime na
PCR test na ochorenie COVID-19 / Pokyny pred odberom
Minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu. (a ďalšie, zdroj: https://www.laboratornadiagnostika.sk/samoplatcovia/detail/prevencia-chorob/pcr-test-na-ochorenie-covid-19 Vlastne ak pri "presných" PCR testoch skresľuje ich výsledok "žutie žuvačky", tak potom výpovedná hodnota antigénových, už i tak menej presných, rýchlotestov klesá blízko k 0.
korela
20.10.20,10:30
Nandrolon
20.10.20,10:30
pavol54
20.10.20,10:31
11:41
"Od pondelka od rána nejaký test musíme mať. Samozrejme, keď sme doma na home office, alebo dôchodca, ktorý nikam nechodí, ten test nemusí mať," dodáva premiér.

https://slovensko.hnonline.sk/2232675-kto-sa-neda-otestovat-skonci-na-desat-dni-v-karantene-oznamil-matovic?fbclid=IwAR2E_W-VrLfzeBzpnzLpRaHhVNxIM9-42Rm_etPDGhciGdGQrVtaPJW5rF8
Takže vlastne ten, kto sa preukáže testom, na ktorom bol 9 dní späť je v pohode /aj keď možno práve kvôli účasti na hromadnom testovaní bude v tom čase už pozitívny/ a zdravý človek bude sedieť bez práce doma na riti.
A čo potom po tých 10-tich dňoch ďalej? Už sa tí, čo boli a tí, čo neboli zrovnoprávnia, alebo urobia nové kolo dovtedy, kým sa tých mám dojem 13 mil. kusov testov neminie do posledného?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
Som sa nasmial, díky.
pôjdeš znova na testy :) však sa dokúpia, všetci budú pretestovaní, hranice zavreté, pozitívne testovaní do vyliečenia zavretí, alebo čo? súhlasím s testovaním, len ten výstup ?
korela
20.10.20,10:36
11:41
"Od pondelka od rána nejaký test musíme mať. Samozrejme, keď sme doma na home office, alebo dôchodca, ktorý nikam nechodí, ten test nemusí mať," dodáva premiér.

https://slovensko.hnonline.sk/2232675-kto-sa-neda-otestovat-skonci-na-desat-dni-v-karantene-oznamil-matovic?fbclid=IwAR2E_W-VrLfzeBzpnzLpRaHhVNxIM9-42Rm_etPDGhciGdGQrVtaPJW5rF8
Takže vlastne ten, kto sa preukáže testom, na ktorom bol 9 dní späť je v pohode /aj keď možno práve kvôli účasti na hromadnom testovaní bude v tom čase už pozitívny/ a zdravý človek bude sedieť bez práce doma na riti.
A čo potom po tých 10-tich dňoch ďalej? Už sa tí, čo boli a tí, čo neboli zrovnoprávnia, alebo urobia nové kolo dovtedy, kým sa tých mám dojem 13 mil. kusov testov neminie do posledného?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
Som sa nasmial, díky.
Tiež som sa nad tým pozastavila.
buchač
20.10.20,10:39
..
Nandrolon
20.10.20,10:39
IQ testy sa celoplošne robiť neplánujú? :rolleyes:
Jedine na tie by Matovič nešiel.
Nandrolon
20.10.20,10:42
11:41
"Od pondelka od rána nejaký test musíme mať. Samozrejme, keď sme doma na home office, alebo dôchodca, ktorý nikam nechodí, ten test nemusí mať," dodáva premiér.

https://slovensko.hnonline.sk/2232675-kto-sa-neda-otestovat-skonci-na-desat-dni-v-karantene-oznamil-matovic?fbclid=IwAR2E_W-VrLfzeBzpnzLpRaHhVNxIM9-42Rm_etPDGhciGdGQrVtaPJW5rF8
Takže vlastne ten, kto sa preukáže testom, na ktorom bol 9 dní späť je v pohode /aj keď možno práve kvôli účasti na hromadnom testovaní bude v tom čase už pozitívny/ a zdravý človek bude sedieť bez práce doma na riti.
A čo potom po tých 10-tich dňoch ďalej? Už sa tí, čo boli a tí, čo neboli zrovnoprávnia, alebo urobia nové kolo dovtedy, kým sa tých mám dojem 13 mil. kusov testov neminie do posledného?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
Som sa nasmial, díky.
pôjdeš znova na testy :) však sa dokúpia, všetci budú pretestovaní, hranice zavreté, pozitívne testovaní do vyliečenia zavretí, alebo čo? súhlasím s testovaním, len ten výstup ?
Asi ťa sklamem, ale PL je otvorené bez obmedzení a ČR s menšími obmedzeniami, ale tiež. Pritom Malopoľsko a Sliezske vojvodstvo sú dokonale červené.
Nech testujú, ale nech zabezpečia nejaký postup po ňom /napr. to uzavretie hraníc/ MINIMÁLNE TAK, ako v prvej vlne.
Lebo chodiť na testy kvôli druhým určite nebudem.
Jeden sa bude dookola testovať a druhý ho bude smejúci sa opakovane infnikovať
:-)))))))))))))
Oliwa
20.10.20,10:53
V súvislosti s termínom plánovaného testovania a dušičkového cestovania by sa pravdepodobnosť dobrovoľnej účasti zvýšila zmenou odberných miest. Čo takto postaviť stan pred každú bránu cintorína? :rolleyes::o
Aha, máme málo stanov... :)
kopretinka
20.10.20,11:14
Kuuuuurniiiiik,konečne mi prestali chodiť ponuky na sobáš od rusiek a ukrajiniek
A teraz začalo chodiť porno z poľskaaaa pomooooc :D
Žabinka
20.10.20,11:20
Včera bola nedela? Dnes je utorok 20.10.
Ako nemám čítať,keď ma cituješ? Ak odpovedáš misoftovi,tak vyber na citovanie len jeho odpoved.
jaj, beriem späť, včera nebola nedeľa.. ja som mala dni posunuté, lebo včera som mala voľno.. dnes celý deň mám pocit že je pondelok..:cool:
pavol54
20.10.20,11:45
V súvislosti s termínom plánovaného testovania a dušičkového cestovania by sa pravdepodobnosť dobrovoľnej účasti zvýšila zmenou odberných miest. Čo takto postaviť stan pred každú bránu cintorína? :rolleyes::o
Aha, máme málo stanov... :)
prvé sčítanie ľudu na svete bolo v rodisku bol tam aj Ježiš Kristus, ostatné bude na pohrebisku predkov. pozitívni k múru a krátka cesta "domov"
pavol54
20.10.20,11:48
Kuuuuurniiiiik,konečne mi prestali chodiť ponuky na sobáš od rusiek a ukrajiniek
A teraz začalo chodiť porno z poľskaaaa pomooooc :D
počuj toto je 18 (osemnásť) toto je 81 (osemdesiat jedna) možno sa pýtali na vek a nesprávne prečítali:)
kukučka
20.10.20,12:57
misoft
20.10.20,12:59
Čítam, čo ten trnafsky debo zase vymýšľa. Asi si neprečítal nejaký dôležitý dokument.
Ústava:
Čl. 17
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.
on sa ide opierať asi o toto:
Čl. 23
(3) Slobody podľa odsekov 1 a 2 môžu byť obmedzené zákonom, ak je to nevyhnutné pre bezpečnosť štátu, udržanie verejného poriadku, ochranu zdravia alebo ochranu práv a slobôd iných a na vymedzených územiach aj v záujme ochrany prírody.

Lenže na to musí byť ústavný zákon. A nejaké opatrenie nie je ústavný zákon.
sito
20.10.20,14:50
Čítam, čo ten trnafsky debo zase vymýšľa. Asi si neprečítal nejaký dôležitý dokument.
Ústava:
Čl. 17
(2) Nikoho nemožno stíhať alebo pozbaviť slobody inak, ako z dôvodov a spôsobom, ktorý ustanoví zákon. Nikoho nemožno pozbaviť slobody len pre neschopnosť dodržať zmluvný záväzok.
on sa ide opierať asi o toto:
Čl. 23
(3) Slobody podľa odsekov 1 a 2 môžu byť obmedzené zákonom, ak je to nevyhnutné pre bezpečnosť štátu, udržanie verejného poriadku, ochranu zdravia alebo ochranu práv a slobôd iných a na vymedzených územiach aj v záujme ochrany prírody.

Lenže na to musí byť ústavný zákon. A nejaké opatrenie nie je ústavný zákon.

citoval si :
" môžu byť obmedzené zákonom"

je tam zákon

a ty si si vymyslel : "musí byť ústavný zákon"

Takto vznikajú KLEBETY

Len sa vy nebojte, vždy akosi bolo, aj akosi bude. Ako bude? Ako po prvej vlne, príde tretia a po nej Covid - 20, vyberač dane. :D
buchač
20.10.20,16:47
Sa čudujem, že sa neozval ešte žiaden právnik (prípadne nejaký "analytik")...respektíve, že nebol postavený pred kameru a mikrofón.

Kde sú ústavní právnici, kde je Kurilovská, Lipshit, Žitný a iní, ktorí inokedy pri každej blbosti dostanú priestor ?
Žeby príkaz zhora, cenzúra ?
misoft
20.10.20,17:12
Od trnafského deba:
celoplošné testovanie je DOBROVOĽNÉ, ale ak niekoho prichytia, že nebol "dobrovoľne" testovaný - tak bude potrestaný! Takže - KDE JE TU DOBROVOĽNOSŤ?
Je to podobné, ako keby prehlásil, že voľby sú dobrovoľné, ale kto nebude voliť, toho potrestáme!
Nandrolon
20.10.20,17:16
Od trnafského deba:
celoplošné testovanie je DOBROVOĽNÉ, ale ak niekoho prichytia, že nebol "dobrovoľne" testovaný - tak bude potrestaný! Takže - KDE JE TU DOBROVOĽNOSŤ?
Je to podobné, ako keby prehlásil, že voľby sú dobrovoľné, ale kto nebude voliť, toho potrestáme!
A toto je ešte iba ONE time, uvidíme, ako bude prebiehať NEXT time!
:-))))))))
misoft
20.10.20,17:20
Krčmárka v krčme nadáva: Chlapi, kam idete?
Štamgasti: Nááá, predsa sa otestovať.
V podvečer: Dora! Všetci sme podľa testov negatívni, nalej!

O 10 dní.
Krčma zatvorená. Na dverách odkaz: Boha vášho, som COVID pozitívna - od vás, VY debili. Vy ste tam pri testoch chytili ten COVID.
pavol54
20.10.20,17:53
Od trnafského deba:
celoplošné testovanie je DOBROVOĽNÉ, ale ak niekoho prichytia, že nebol "dobrovoľne" testovaný - tak bude potrestaný! Takže - KDE JE TU DOBROVOĽNOSŤ?
Je to podobné, ako keby prehlásil, že voľby sú dobrovoľné, ale kto nebude voliť, toho potrestáme!
a ako ma niekto skontroluje? Na dva metre musí byť riadne bystrozraký, ak by chcel bližšie tak s ochranou ako tí čo berú vzorky alebo?
bjuty smis
20.10.20,18:51
no, zahejtovaliste si ..tak vám radšej denníkn odmkol článok
dámy nech zostanú pri SV :)))))))))))


https://dennikn.sk/2095687/kto-vas-otestuje-ako-to-bude-prebiehat-a-prejdu-pozitivni-dalsim-pcr-testom-otazky-a-odpovede/?ref=top
buchač
20.10.20,19:29
TIETO TESTY SÚ NA HOVNO a nie na plošné testovanie !!!

" Ako to bude s rizikovými pacientmi (najmä s ochorením imunitného systému)?

Ani tieto informácie zatiaľ nemáme. Ministerstvo obrany hovorí, že budú k dispozícii aj mobilné odberové tímy, ktoré môžu byť vyslané k imobilným ľuďom. Minister Naď však na RTVS povedal, že imobilní ľudia nebudú testovaní, lebo spĺňajú domácu karanténu. Či budú vysokorizikových ľudí testovať samostatne, ministerstvo nepovedalo.
Pacientov a zdravotníkov otestujú priamo v nemocniciach. "

...a preto to mám surovo u prdele...môžem zvysoka osrať.
Veď pri prvej vlne prosili, plakali v priamom prenose na plačovkách, nech ten, kto nemusí ísť k lekárovi, nech nejde.
Aj moja lekárka mi vravela, pokiaľ nie je nejaký problém, nech nechodím. Nuž som rok nebol na kontrole.
...a včul sa mám (a nie som rozhodne sám) na základe pár debilov ísť vystaviť riziku ? ...no ani nápad.

Ich vyjadrenia sú samé " nevieme, ešte riešime, nemáme, nepovieme...." atď.
Tak o čom to je ?
bjuty smis
20.10.20,19:53
a potešilo, že záborská, vašečka a kuffa dostali dnes v parlamente po katolibanských makoviciach.....
kukučka
20.10.20,22:50
buchač
21.10.20,03:35
https://www.arfa.cz/lez-o-testech-na-covid-lez-o-poctu-zemrelych-falesna-obsazenost-nemocnic-silena-snaha-otestovat-vsechny-a-propaganda-vakcin-vyznamny-lekar-mudr-hnizdil-se-toho-neboji-ac-jdou-po-krku/#.X490rNAzaUk

Ty kokos...mi oči vypálili tie zvýraznené titulky a stále opakujúce sa obrázky.
Hnízdil je asi tak významný jak Bukovský...síce netvrdím, že v niečom nemajú pravdu, ale brať ich názory ako Písmo svaté je silné kafe.
--------------------------------------
Tiež článok z tej tvojej Harfy...
https://www.arfa.cz/ve-stinu-koronaviru-usa-presouva-do-evropy-obrovske-mnozstvi-vojaku-letadel-a-tanku-jsme-na-pokraji-valky-rika-expert-usa-dosud-nikdy-neobsadila-evropu-tak-silnou-armadou-jako-ted/#.X4-3Bu3grIU

Vraj vojna...kuwa, šak to je šírenie poplašnej správy jak svyna.
Že je to hoax, to ani nevravím.
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/hoax-v-souvislosti-s-koronavirem-usa-pry-presouva-do-evropy-desetitisice-vojaku-je-to-lez

Kukuč...never všetkému, čo sa píše na tých "tvojich" stránkach.
buchač
21.10.20,04:02
Celoplošné testovanie na odhalenie koronavírusu bude s vysokou pravdepodobnosťou dobrovoľné.

1. Kto sa otestovať nepôjde, bude musieť zostať desať dní v domácej karanténe.

2. Ak človek nebude rešpektovať karanténu, bude sa to chápať ako priestupok a bude mu udelená pokuta 1 659 eur.

3. Kto sa vyhne testovaniu, zostane bez nároku na dávku od Sociálnej poisťovne, hrozí premiér Igor Matovič

4. Povinná karanténa sa týka aj detí a mládeže nad desať rokov, ak sa odmietnu zúčastniť na testovaní.

Kuwa...toto by si snáď ani v socíku nedovolili.
Nandrolon
21.10.20,04:19
no, zahejtovaliste si ..tak vám radšej denníkn odmkol článok
dámy nech zostanú pri SV :)))))))))))


https://dennikn.sk/2095687/kto-vas-otestuje-ako-to-bude-prebiehat-a-prejdu-pozitivni-dalsim-pcr-testom-otazky-a-odpovede/?ref=top
Článok hovorí o výtere z nosohltana a ÚST. Pán Krajniak vo svojom FB videu, kde je nakamerovaný aj samotný odber vzorky hovorí, že výter sa robí iba z nosohltana.
Takže KTO ZASE KLAME?
https://fb.watch/1fvcXmHcQ9/
pavol54
21.10.20,04:20
Celoplošné testovanie na odhalenie koronavírusu bude s vysokou pravdepodobnosťou dobrovoľné.

1. Kto sa otestovať nepôjde, bude musieť zostať desať dní v domácej karanténe.

2. Ak človek nebude rešpektovať karanténu, bude sa to chápať ako priestupok a bude mu udelená pokuta 1 659 eur.

3. Kto sa vyhne testovaniu, zostane bez nároku na dávku od Sociálnej poisťovne, hrozí premiér Igor Matovič

4. Povinná karanténa sa týka aj detí a mládeže nad desať rokov, ak sa odmietnu zúčastniť na testovaní.

Kuwa...toto by si snáď ani v socíku nedovolili.
a ešte
1.kto pôjde na testy bude pozitívny zostane doma 10 dní v karanténe a nijako nebude liečený nie sú lieky (okrem tých čo prikuľhajú s ťažkými prejavmi ochorenia)
ak pozitívny poruší karanténu pokuta 1659
2. kto NEpôjde na testy musí zostať doma 10 dní v karanténe ak poruší pokuta 1659
3. firmy budú v každom prípade zatvorené

Nebolo by lacnejšie na 10 dní zavrieť celú republiku a zakáz výchádzania na hraniciach postaviť odberné miesta s antigénovými testami
Nandrolon
21.10.20,04:31
Celoplošné testovanie na odhalenie koronavírusu bude s vysokou pravdepodobnosťou dobrovoľné.

1. Kto sa otestovať nepôjde, bude musieť zostať desať dní v domácej karanténe.

2. Ak človek nebude rešpektovať karanténu, bude sa to chápať ako priestupok a bude mu udelená pokuta 1 659 eur.

3. Kto sa vyhne testovaniu, zostane bez nároku na dávku od Sociálnej poisťovne, hrozí premiér Igor Matovič

4. Povinná karanténa sa týka aj detí a mládeže nad desať rokov, ak sa odmietnu zúčastniť na testovaní.

Kuwa...toto by si snáď ani v socíku nedovolili.
a ešte
1.kto pôjde na testy bude pozitívny zostane doma 10 dní v karanténe a nijako nebude liečený nie sú lieky (okrem tých čo prikuľhajú s ťažkými prejavmi ochorenia)
ak pozitívny poruší karanténu pokuta 1659
2. kto NEpôjde na testy musí zostať doma 10 dní v karanténe ak poruší pokuta 1659
3. firmy budú v každom prípade zatvorené

Nebolo by lacnejšie na 10 dní zavrieť celú republiku a zakáz výchádzania na hraniciach postaviť odberné miesta s antigénovými testami
K bodu 1. si zabudol dodať, že pôjde do karantény so všetkými členmi domácnosti, vrátane detí.
PS: myslíš, že by z toho mala rovnaký zisk trnavská firma, ktorá má súkromnú školu, kde chodia Matovičove deti? https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566076-desiatky-milionov-za-testy-idu-do-trnavy-firma-vzbudzuje-otazniky/
Nandrolon
21.10.20,04:41
Prečo toto plošné testovanie nevykonáva žiadny okolitý štát, ktorý má plnú špajzu?
Rakúsko, Nemecko a ďalší?
Matovič si myslí, že objavil nejaký nový patent v boji proti koronavírusu.
Špajza prázdna, ale stále sa z nej vyťahujú donekonečna stámilióny eur...
BXLmiami
21.10.20,04:45
Toto vyzerá na prúúúser ako dom,Učtovnici ako toto bude prevedené v praxi?Ciže pôjdeme do radov-lebo bez nich sa to ťažko dá realizovať.
Ak nepôjdeme tak sme doma 10 dní.
-Kto to bude platiť?Nikto?Je to právne možné že nikto?
-Bude to PN?PN prvých 10 dní platí zamestnávateľ.Bude to platiť zamestnávateľ?
-Ak bude pozitívny ide do karantény-aj s rodinou?Rovnaká otázka-bude to PN?Alebo čo to bude?
-Na základnú zdravotnú starostlivosť sa zo zákona siahnuť asi nedá.Alebo dá?
Pripájam sa k stanovisku ASL SR,ZAP a LK-som za testovanie ale toto je masaker národa a jeho hospodárstva.Tí nadšení teenedžeri vo vláde by už mali dospieť.
Nandrolon
21.10.20,04:49
Toto vyzerá na prúúúser ako dom,Učtovnici ako toto bude prevedené v praxi?Ciže pôjdeme do radov-lebo bez nich sa to ťažko dá realizovať.
Ak nepôjdeme tak sme doma 10 dní.
-Kto to bude platiť?Nikto?Je to právne možné že nikto?
-Bude to PN?PN prvých 10 dní platí zamestnávateľ.Bude to platiť zamestnávateľ?
-Ak bude pozitívny ide do karantény-aj s rodinou?Rovnaká otázka-bude to PN?Alebo čo to bude?
-Na základnú zdravotnú starostlivosť sa zo zákona siahnuť asi nedá.Alebo dá?
Pripájam sa k stanovisku ASL SR,ZAP a LK-som za testovanie ale toto je masaker národa a jeho hospodárstva.Tí nadšení teenedžeri vo vláde by už mali dospieť.
Tak ja ako odporca testovania si prajem aby to bol masaker a čím väčší.
Ľudia tu žijú moc pokojne, v relatívnom luxuse a zabudli na ťažké časy, treba im otvoriť oči.
Jeden Čech na jednom fóre písal názor, s ktorým 100 % súhlasím. Dnes sa všetko rúca, lebo "chudí lidé nejsou dostatečne chudí".
Sú preplnené cesty, znečistené prostredie a všetko spoločne naviazané. Prv chudobní chodili pešo, vlakom. Dnes má aj človek nepracujúci nejakého starého šrota.... Tým pádom skutočne bohatí prichádzajú o svoj komfort, ktorí kedysi mali. Potrebujú z chudoby urobiť skutočnú chudobu.
Dáša_
21.10.20,04:50
Nandrolon
21.10.20,05:10
Vie si niekto predstaviť, keď tu poklesne životná úroveň, rapídne sa dvihne nezamestnanosť, zvýši sa chudoba a s tým spojené rôzne lokálne nepokoje, v podstate sa zo Slovenska stane jedna veľká špinavá cigánska osada.
Čo to v skutočnosti urobí v medzinárodnom merítku s REÁLNYMI cenami strategických podnikov - ich zvyškov a hodnotou napr. vody v SR?
:-))))))))
Nandrolon
21.10.20,05:14
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)
Čo to má spoločné s tým, že sa Slovensko ako jediná krajina nedrží štandardných postupov, ktoré uplatňujú aj iné krajiny, kde je Covid viac rozšírený ako u nás, ale ideme z prázdnej špajze kupovať testy cez trnavskú súkromnú firmu, kde sa vďaka plošnému testovaniu a následnej nákaze budú zatvárať firmy a zapĺňať nemocnice vplyvom nárazového nárastu chorých /nie pozitívne testovaných, ale chorých s príznakmi/?
buchač
21.10.20,05:24
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)
Čo to má spoločné s tým, ...
Veľa...véééľmi veľa.
buchač
21.10.20,05:30
Dobrovoľníci, čo sa nechajú nalákať sladkými sľubmi o odmenách, nech sa už teraz rozlúčia s tými peniazmi....
Veď tlmočníci nedostali zaplatené za cca 1/2 roka...až po zverejnení sa dočkali svojho.
Zdravotníci a policajti mali sľúbené odmeny...dodnes sa im o nich sníva.
Nandrolon
21.10.20,05:33
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)
Čo to má spoločné s tým, ...
Veľa...véééľmi veľa.
K tebe sa radšej nevyjadrujem, môžeš ďalej bonzovať. Chlapi za akého sa pasuješ /tie drísty o podaní ruky a tak/ by sa k tomu nikdy neznížili.
Len by som sa opýtal Dáši, či skutočne verí to, že tá firma je naozaj riadne vybratá a je NÁHODA, že je z Trnavy.
Po štatistickej stránke by som očakával, že bude z BA /aspoň podľa matematickej pravdepodobnosti/.
buchač
21.10.20,05:47
Ako súvisí proticholerové povstanie s trnavskou firmou...to vieš asi len ty.
Ak si nepochopil, tak to je už o inom.

Zvyšok neriešim, ani to si nepochopil...ale naser si.
Nandrolon
21.10.20,05:51
Človek napíše realitu a hneď sa mu tú posúvajú, slová ako konšpirácie, negramotný a pod...
Pre mňa za mňa si dajte otestovať aj batoľatá. Chcel by som to vaše kvičanie vidieť, keby to testovanie bolo od 0 rokov... Hlavne baby a dedkovia by sa išli dosrať.
veronikasad
21.10.20,06:08
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)
Čo to má spoločné s tým, ...
Veľa...véééľmi veľa.
K tebe sa radšej nevyjadrujem, môžeš ďalej bonzovať. Chlapi za akého sa pasuješ /tie drísty o podaní ruky a tak/ by sa k tomu nikdy neznížili.
Len by som sa opýtal Dáši, či skutočne verí to, že tá firma je naozaj riadne vybratá a je NÁHODA, že je z Trnavy.
Po štatistickej stránke by som očakával, že bude z BA /aspoň podľa matematickej pravdepodobnosti/. nie je to náhoda, vraj prevádzkuje sukromnu skolu, do ktorej chodia aj Matovicove deti
Kvaka
21.10.20,06:17
Toto plošné testovanie bude draho zaplatený lockdown, s trvalými následkami.
pavol54
21.10.20,06:20
Toto vyzerá na prúúúser ako dom,Učtovnici ako toto bude prevedené v praxi?Ciže pôjdeme do radov-lebo bez nich sa to ťažko dá realizovať.
Ak nepôjdeme tak sme doma 10 dní.
-Kto to bude platiť?Nikto?Je to právne možné že nikto?
-Bude to PN?PN prvých 10 dní platí zamestnávateľ.Bude to platiť zamestnávateľ?
-Ak bude pozitívny ide do karantény-aj s rodinou?Rovnaká otázka-bude to PN?Alebo čo to bude?
-Na základnú zdravotnú starostlivosť sa zo zákona siahnuť asi nedá.Alebo dá?
Pripájam sa k stanovisku ASL SR,ZAP a LK-som za testovanie ale toto je masaker národa a jeho hospodárstva.Tí nadšení teenedžeri vo vláde by už mali dospieť.
Pred chvíľou skončil na slovensku 1 prof Celec. veľmi zaujímavá debata. Záverečná otázka moderátorky a treba sa ísť testovať Odpoveď: TREBA keď to už stálo toľko peňazí.
Nandrolon
21.10.20,06:20
Takto sa motivujú pracovníci, aby bol počet pozitívnych čo najväčší.
Uvádzam radšej aj link, ale povedal to aj naživo na tlačovej besede TA3 včera večer /nevidel som/

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bud-test-nebo-karantena-matovic-doplnil-jak-bude-vypadat-plo/r~10a4322812bf11eb8b230cc47ab5f122/

"Motivovat je má nejen odměna, ale i příplatek ve výši 20 eur (546 korun) za každého zjištěného nakaženého pro ty pracovníky, kteří budou vykonávat samotné odběry vzorků."

- chorý nápad chorého človeka.
A aký máte na túto vetu názor VY???
pavol54
21.10.20,06:22
Celoplošné testovanie na odhalenie koronavírusu bude s vysokou pravdepodobnosťou dobrovoľné.

1. Kto sa otestovať nepôjde, bude musieť zostať desať dní v domácej karanténe.

2. Ak človek nebude rešpektovať karanténu, bude sa to chápať ako priestupok a bude mu udelená pokuta 1 659 eur.

3. Kto sa vyhne testovaniu, zostane bez nároku na dávku od Sociálnej poisťovne, hrozí premiér Igor Matovič

4. Povinná karanténa sa týka aj detí a mládeže nad desať rokov, ak sa odmietnu zúčastniť na testovaní.

Kuwa...toto by si snáď ani v socíku nedovolili.
a ešte
1.kto pôjde na testy bude pozitívny zostane doma 10 dní v karanténe a nijako nebude liečený nie sú lieky (okrem tých čo prikuľhajú s ťažkými prejavmi ochorenia)
ak pozitívny poruší karanténu pokuta 1659
2. kto NEpôjde na testy musí zostať doma 10 dní v karanténe ak poruší pokuta 1659
3. firmy budú v každom prípade zatvorené

Nebolo by lacnejšie na 10 dní zavrieť celú republiku a zakáz výchádzania na hraniciach postaviť odberné miesta s antigénovými testami
K bodu 1. si zabudol dodať, že pôjde do karantény so všetkými členmi domácnosti, vrátane detí.
PS: myslíš, že by z toho mala rovnaký zisk trnavská firma, ktorá má súkromnú školu, kde chodia Matovičove deti? https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566076-desiatky-milionov-za-testy-idu-do-trnavy-firma-vzbudzuje-otazniky/
to je v mojom bode 3
pavol54
21.10.20,06:25
Takto sa motivujú pracovníci, aby bol počet pozitívnych čo najväčší.
Uvádzam radšej aj link, ale povedal to aj naživo na tlačovej besede TA3 včera večer /nevidel som/

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bud-test-nebo-karantena-matovic-doplnil-jak-bude-vypadat-plo/r~10a4322812bf11eb8b230cc47ab5f122/

"Motivovat je má nejen odměna, ale i příplatek ve výši 20 eur (546 korun) za každého zjištěného nakaženého pro ty pracovníky, kteří budou vykonávat samotné odběry vzorků."

- chorý nápad chorého človeka.
A aký máte na túto vetu názor VY???
7 eur na hod 20/8 = 2,5 na člena komisie x 10 pozitívnych 8x7= 56 + 25
bodliak
21.10.20,06:25
Takto sa motivujú pracovníci, aby bol počet pozitívnych čo najväčší.

Ako dokáže ktokoľvek z nich hromadne ovplyvniť výsledok testov smerom k pozitívnemu výsledku ?
Nandrolon
21.10.20,06:34
Takto sa motivujú pracovníci, aby bol počet pozitívnych čo najväčší.

Ako dokáže ktokoľvek z nich hromadne ovplyvniť výsledok testov smerom k pozitívnemu výsledku ?
Tak, že keď bude test "neurčitý", tak ho priradia k pozitívnym. Pozri si fotky testu na profile
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003138125061
Pre tých bez FB kopírujem:
"BOHUŽIAĽ, JE TO PRAVDA!
Dostala sa mi do uší neuveriteľná informácia. Odberové miesto bude údajne finančne odmeňované za každý pozitívny test sumou 20 eur. Ak to nie je hoax, bude to znamenať okamžitú diskreditáciu a stratu kredibility celého testovania. Odhliadnuc od už plánovaného porušovania GCP pravidiel, aj GDPR pravidiel.
Prečo?
1. Odčítanie testov závisí na subjektivnom posúdení hodnotiteľa ktoré závisí na jeho skúsenostiach.
2. Množstvo výsledkov je hranične zmyslovo rozpoznateľnych a teda pripúšťajú nejednoznačný výklad.
3. Testy sa po 30 minútach znehodnotia a nebudú viac priraditeľne k testovanej osobe a jej zapísanému vysledku
4. Ak za pozitívne posúdený test dostane hodnotiaci priamo odmenu, nazýva sa to neobjektívny, učelový motivačný faktor zameraný na ovplyvnenie rozhodovania v nejedno- značných prípadoch, ktorých bude určite dosť, v prospech záchytu pozitivneho výsledku.
5. Spätná neodkontrolovateľnosť rozhodnutia spolu s finančnou motiváciou za pozitívny nález spochybňuje automaticky každý možný prínos celonárodného testovania.
Odmeňovanie za účasť v odberovej komisii je správne, malo by byť primerané riziku, ale musí byť striktne! oddelené od akéhokoľvek výsledku testovania.
Takže moja otázka bola už len rečnícka. Je to pravda.
Ako príklad možnej subjektivity hodnotenia prikladám reálny test aj s návodom na jeho vyhodnotenie. Zdá sa vám výsledok jednoznačný?"

A ešte status z 19.10.2020:
"Výsledok Covidoveho rychlotestu. Pozitívny, či negatívny?
A takto budú rozmýšľať narýchlo inštruovaní dobrovoľníci bez skúseností, ktorí prvýkrát uvidia reálny test v deň D a budú ho musieť vyhodnotiť do 15 minut. Test je samozrejme pozitívny a na jeho odčítanie treba mať nielen dobré oči, ale aj skúsenosti.
A dodatok: ako by ste vyhodnotili tento test po prečítaní návodu na použitie?"
bodliak
21.10.20,06:46
Tak, že keď bude test "neurčitý", tak ho priradia k pozitívnym. Pozri si fotky testu na profile
Práve preto to nebudú vyhodnocovať ľudia vylosovaní z facebooku.
Správať sa zodpovedne znamená aj to, že test vyhodnotia ako nepodarený a zopakujú ho.
Nandrolon
21.10.20,06:50
Tak, že keď bude test "neurčitý", tak ho priradia k pozitívnym. Pozri si fotky testu na profile
Práve preto to nebudú vyhodnocovať ľudia vylosovaní z facebooku.
Správať sa zodpovedne znamená aj to, že test vyhodnotia ako nepodarený a zopakujú ho.
Toľko etalónov čestnosti ani na Slovensku nie je, ktorí by boli potrební na plošné testovanie.
Ale však najlepšie sa smeje až na konci. Aby na to nedoplatili najviac tí zástancovia.
Naviazať odmenu na subjektívne rozhodnutie osoby bez spätnej kontroly je také čestné už samo o sebe.
bodliak
21.10.20,06:54
Toľko etalónov čestnosti ani na Slovensku nie je, ktorí by boli potrební na plošné testovanie.
Každého formuje prostredie, asi si vyrástol medzi zlodejmi, podvodníkmi, klamármi. Gratulujem.
Spôsobov, ako zistiť manipuláciu s výsledkami je niekoľko a určite ho verejne vopred vyzvonia... V tom prípade by nielen že nedostal žiadnu odmenu, ale naopak, trestné stíhanie má isté.
Nandrolon
21.10.20,06:56
Toľko etalónov čestnosti ani na Slovensku nie je, ktorí by boli potrební na plošné testovanie.
Každého formuje prostredie, asi si vyrástol medzi zlodejmi, podvodníkmi, klamármi. Gratulujem.
Spôsobov, ako zistiť manipuláciu s výsledkami je niekoľko a určite ho verejne vopred vyzvonia... V tom prípade by nielen že nedostal žiadnu odmenu, ale naopak, trestné stíhanie má isté.
Dá sa povedať, že veľa ľudí mám takých teraz okolo seba, smutné. Čím vyššie, tým viac.
A o tom overovaní píš malým deťom, lebo nikto normálny svojprávny nad 18 rokov ti to neuverí. Tváriš sa, že máš informácie asi z NASA, pritom si len viacnickový troll.
bodliak
21.10.20,07:06
Tváriš sa, že máš informácie asi z NASA, pritom si len viacnickový troll.
Ak si vymýšľaš a klameš v jednom, potom klameš vo všetkom.
Nože daj príspevky môjho alter-ega, daj ...
bodliak
21.10.20,07:16
Už som to tu viackrát písal a zaregistroval si to aj ty. Takže otroka si rob z toho v zrkadle.
Klameš.
A preto predpokladáš, že klamať budú aj pri testoch.
Na klamstve si vyrástol, v klamstve žiješ, klamstvo šíriš.
Nandrolon
21.10.20,07:22
Už som to tu viackrát písal a zaregistroval si to aj ty. Takže otroka si rob z toho v zrkadle.
Klameš.
A preto predpokladáš, že klamať budú aj pri testoch.
Na klamstve si vyrástol, v klamstve žiješ, klamstvo šíriš.
To píšeš o svojej rodine.
Takí ako ty už nevedia rozlíšiť klamstvo od pravdy, takže klamú už stále a vo všetkom.
misoft
21.10.20,07:22
Takto sa motivujú pracovníci, aby bol počet pozitívnych čo najväčší.

Ako dokáže ktokoľvek z nich hromadne ovplyvniť výsledok testov smerom k pozitívnemu výsledku ?
Tak, že keď bude test "neurčitý", tak ho priradia k pozitívnym. Pozri si fotky testu na profile
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003138125061
.....................
Nepotvrdené, neoveriteľné - ŠÍRIŠ klamlivé odkazy, správy - ŠÍRIŠ HOAXy!!!!!!!!
bodliak
21.10.20,07:24
To píšeš o svojej rodine. Takí ako ty už nevedia rozlíšiť klamstvo od pravdy, takže klamú už stále a vo všetkom.
Došli argumenty ? Schovávaš sa ? Zbabelec, aký je môj ďalší nick, nech sa pobavím ?
Nandrolon
21.10.20,07:30
To píšeš o svojej rodine. Takí ako ty už nevedia rozlíšiť klamstvo od pravdy, takže klamú už stále a vo všetkom.
Došli argumenty ? Schovávaš sa ? Zbabelec, aký je môj ďalší nick, nech sa pobavím ?
Rozdávaš mínusky presne v rovnakom čase ako Bjuty Smis. Je jedno, či ráno, na obed alebo v noci.
Keď si pozriem ten zoznam, je mi to jasné.
Robíš to veľmi hlúpo, priehľadne a primitívne. O ostatných indíciách písať zatiaľ nebudem.
PS: náhoda by to mohla byť, ak by sa to stalo raz za čas, ak sa to ale stane 15x týždenne po dobu niekoľkých mesiacoch, tak skôr vyhráš LOTTO ako sa stane takáto "náhoda".
Podozrieval som ťa už dlhšie, teraz už mám isto.
bodliak
21.10.20,07:37
Rozdávaš mínusky presne v rovnakom čase ako Bjuty Smis. Je jedno, či ráno, na obed alebo v noci.
Keď si pozriem ten zoznam, je mi to jasné.
Robíš to veľmi hlúpo, priehľadne a primitívne. O ostatných indíciách písať zatiaľ nebudem.

Analýza dokázala .... Ale nech sa páči, máme to tu čierne na bielom.
Nič ďalšie nemáš ? Ja vlastne tiež nie, môžem len zopakovať, že KLAMEŠ. A kto klame, ten aj ...

PS. ...tak si asi práve vyhral EuroJackpot, alebo máš slabé analytické schopnosti. Máš 58 mega ?
pavol54
21.10.20,07:41
Toľko etalónov čestnosti ani na Slovensku nie je, ktorí by boli potrební na plošné testovanie.
Každého formuje prostredie, asi si vyrástol medzi zlodejmi, podvodníkmi, klamármi. Gratulujem.
Spôsobov, ako zistiť manipuláciu s výsledkami je niekoľko a určite ho verejne vopred vyzvonia... V tom prípade by nielen že nedostal žiadnu odmenu, ale naopak, trestné stíhanie má isté.
ako falošná diplomovka
Nandrolon
21.10.20,07:45
Rozdávaš mínusky presne v rovnakom čase ako Bjuty Smis. Je jedno, či ráno, na obed alebo v noci.
Keď si pozriem ten zoznam, je mi to jasné.
Robíš to veľmi hlúpo, priehľadne a primitívne. O ostatných indíciách písať zatiaľ nebudem.

Analýza dokázala .... Ale nech sa páči, máme to tu čierne na bielom.
Nič ďalšie nemáš ? Ja vlastne tiež nie, môžem len zopakovať, že KLAMEŠ. A kto klame, ten aj ...

PS. ...tak si asi práve vyhral EuroJackpot, alebo máš slabé analytické schopnosti. Máš 58 mega ?
Si sa chcel pobaviť, akosi ti "zmrzol úsmev"...
bodliak
21.10.20,07:48
Si sa chcel pobaviť, akosi ti "zmrzol úsmev"...
Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo. A si vedľa jak ta jedľa.
Chýba ti úsmev ? :-D
Mila123
21.10.20,07:54
ešte, že netestujú inteligenciu.........to by boli výsledky :eek:
veronikasad
21.10.20,07:56
Toto vyzerá na prúúúser ako dom,Učtovnici ako toto bude prevedené v praxi?Ciže pôjdeme do radov-lebo bez nich sa to ťažko dá realizovať.
Ak nepôjdeme tak sme doma 10 dní.
-Kto to bude platiť?Nikto?Je to právne možné že nikto?
-Bude to PN?PN prvých 10 dní platí zamestnávateľ.Bude to platiť zamestnávateľ?
-Ak bude pozitívny ide do karantény-aj s rodinou?Rovnaká otázka-bude to PN?Alebo čo to bude?
-Na základnú zdravotnú starostlivosť sa zo zákona siahnuť asi nedá.Alebo dá?
Pripájam sa k stanovisku ASL SR,ZAP a LK-som za testovanie ale toto je masaker národa a jeho hospodárstva.Tí nadšení teenedžeri vo vláde by už mali dospieť.Matovic sa nechal pocut, ze kto nepojde na testy pojde na 10 dni do karantény a nebude mat narok na nemocenské. V prípade karanteny ide o pandemicke nemocenske, ktore v ostatných prípadoch plati od prvého dna SP.
BXLmiami
21.10.20,08:04
Dakujem,som ja zvedavá ako to nakoniec dopadne.Ale inak ak tí ľudia pôjdu v podstate prinútene do kaanteny,je legislatívne možné aby SP nezaplatila?Chaos teda.
veronikasad
21.10.20,08:07
Dakujem,som ja zvedavá ako to nakoniec dopadne.Ale inak ak tí ľudia pôjdu v podstate prinútene do kaanteny,je legislatívne možné aby SP nezaplatila?Chaos teda. Prezidentka tvrdí že prip.sankcie sú protizákonné. To by museli v skrátenom legisl.konani stihnúť novely zákonov.
bodliak
21.10.20,08:17
... je legislatívne možné aby SP nezaplatila?
No keď sa rozhodneš, že to prečkáš zavretá sama na základe vlastného rozhodnutia a bez testu, snáď nechceš platenú PN ?
Nandrolon
21.10.20,08:20
Dakujem,som ja zvedavá ako to nakoniec dopadne.Ale inak ak tí ľudia pôjdu v podstate prinútene do kaanteny,je legislatívne možné aby SP nezaplatila?Chaos teda.
Ten, ktorý nepôjde dobrovoľne na testy sa hodí už predtým u svojho obvoďáka na 2 týždne PN /na iné ochorenie/ a Matoviča môže od zlosti aj roztrhnúť.
Prečká si to doma v kľude, a bude to mať platené ako klasická, nepandemická PN, čo nie je bohviečo, ale lepšie ako neplatené voľno.
Nandrolon
21.10.20,08:24
ešte, že netestujú inteligenciu.........to by boli výsledky :eek:
Neviem ako ty, ja ju mám otestovanú v Ružomberskej vojenskej nemocnici, spoločne s psychotestami /ktoré vykonal psychiater kvôli zaradeniu do určitej funkcie v ZVS/ a som veľmi spokojný s výsledkom.
sito
21.10.20,08:28
Dakujem,som ja zvedavá ako to nakoniec dopadne.Ale inak ak tí ľudia pôjdu v podstate prinútene do kaanteny,je legislatívne možné aby SP nezaplatila?Chaos teda. Prezidentka tvrdí že prip.sankcie sú protizákonné. To by museli v skrátenom legisl.konani stihnúť novely zákonov.

Aký zákon? Spraví to ako kaprál.

Že aby nezahltili nemocnice? Včera 2 202. Ak im vyskočí 10 % Slovenského národa, majú aj plán C. Hm ... nechajú pomreť tých najstarších, a úspory použijú na tých, čo sa im nechce ... . Median 1929, než bude 500, nospanombohom, alebo demisia bude skôr? :D
bodliak
21.10.20,08:30
Neviem ako ty, ja ju mám otestovanú v Ružomberskej vojenskej nemocnici, spoločne s psychotestami /ktoré vykonal psychiater kvôli zaradeniu do určitej funkcie v ZVS/ a som veľmi spokojný s výsledkom.
Tomu verím, človek, čo sa cíti na 80 a namerajú mu 85 je určite nadšený.
Dáša_
21.10.20,08:31
Dakujem,som ja zvedavá ako to nakoniec dopadne.Ale inak ak tí ľudia pôjdu v podstate prinútene do kaanteny,je legislatívne možné aby SP nezaplatila?Chaos teda.
Ten, ktorý nepôjde dobrovoľne na testy sa hodí už predtým u svojho obvoďáka na 2 týždne PN /na iné ochorenie/ a Matoviča môže od zlosti aj roztrhnúť.
Prečká si to doma v kľude, a bude to mať platené ako klasická, nepandemická PN, čo nie je bohviečo, ale lepšie ako neplatené voľno.

jaaj, ved to je úplne genialne riešenie - tak či tak bude v karanténe, lebo nedostane vychádzky :D takže povedala by som vin, vin situácia. A naviac pn nezaplatí štát, ale zamestnávateľ.... Výborný nápad, ako ušetriť štátne peniaze
bodliak
21.10.20,08:32
Ten, ktorý nepôjde dobrovoľne na testy sa hodí už predtým u svojho obvoďáka na 2 týždne PN /na iné ochorenie/
Ano, to je tvoja predstava o zodpovednom prístupe k čomukoľvek, verejným zdrojom, svedomiu lekárov. Len klamať a podvádzať. Takých ako ty by mali z ambulancie brať rovno pred poľný súd.
Nandrolon
21.10.20,08:34
Neviem ako ty, ja ju mám otestovanú v Ružomberskej vojenskej nemocnici, spoločne s psychotestami /ktoré vykonal psychiater kvôli zaradeniu do určitej funkcie v ZVS/ a som veľmi spokojný s výsledkom.
Tomu verím, človek, čo sa cíti na 80 a namerajú mu 85 je určite nadšený.
Ako sranda dobre, taká primitívna, hlúpa ako ty sám.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))
Myslíš, že sme išli traja vybraní z celkovej posádky len tak pre srandu?
Ja som písal o sebe????? Počkaj, žeby tu niekto do mňa v práci niečo nalial a nepamätal by som si to?
Keď môže Matovič podvádzať a okradnúť nás všetkých o prachy pre Trnavskú firmu, tak dúfam, že sa mu to aspoň 100 násobne vráti.
Ja nemám problém pracovať z domu.
Nandrolon
21.10.20,08:38
Dakujem,som ja zvedavá ako to nakoniec dopadne.Ale inak ak tí ľudia pôjdu v podstate prinútene do kaanteny,je legislatívne možné aby SP nezaplatila?Chaos teda.
Ten, ktorý nepôjde dobrovoľne na testy sa hodí už predtým u svojho obvoďáka na 2 týždne PN /na iné ochorenie/ a Matoviča môže od zlosti aj roztrhnúť.
Prečká si to doma v kľude, a bude to mať platené ako klasická, nepandemická PN, čo nie je bohviečo, ale lepšie ako neplatené voľno.

jaaj, ved to je úplne genialne riešenie - tak či tak bude v karanténe, lebo nedostane vychádzky :D takže povedala by som vin, vin situácia. A naviac pn nezaplatí štát, ale zamestnávateľ.... Výborný nápad, ako ušetriť štátne peniaze
2 týždne /to je 14 dní, ale to si už vedela/ neplatí zamestnávateľ.
No a samozrejme pre zamestnanca je lepšie byť doma a mať to zaplatené, alebo byť doma a bez nároku na financie.
Okrem toho píšeš, akoby to platil zamestnávateľ úplne zo svojich peňazí. Ak sa nejedná o nového zamestnanca, tak ten si takúto PN už 100x predplatil.
bodliak
21.10.20,08:41
Myslíš, že sme išli traja vybraní z celkovej posádky len tak pre srandu?
...
Keď môže Matovič podvádzať a okradnúť nás všetkých o prachy pre Trnavskú firmu, tak dúfam, že sa mu to aspoň 100 násobne vráti.

Ad1 - z vojenskej posádky môžu vyberať náhodne, moc sa nepomýlia.
Ad2 - Nie, ty mu to chceš 100 násobne vrátiť. A na základe pochybného, vymysleného tvrdenia, že Matovič ... trnavská firma ... prachy ... bla bla bla.
Nandrolon
21.10.20,08:44
... trnavská firma = pochybné, vymyslené tvrdenie?
No, vidím, že je čas na teba nereagovať, ten bol už dávno, ale si na tom mentálne horšie, ako som si prednedávnom myslel.
Mila123
21.10.20,08:51
ešte, že netestujú inteligenciu.........to by boli výsledky :eek:
Neviem ako ty, ja ju mám otestovanú v Ružomberskej vojenskej nemocnici, spoločne s psychotestami /ktoré vykonal psychiater kvôli zaradeniu do určitej funkcie v ZVS/ a som veľmi spokojný s výsledkom.
my dvaja si osobne tykáme?
bodliak
21.10.20,08:53
Ak sa nejedná o nového zamestnanca, tak ten si takúto PN už 100x predplatil.
Áno, znova je zamestnávateľ vykorisťovateľ. A ak počuješ podnikateľ, tak máš hneď krvavé oči...
Kvaka
21.10.20,08:53
Teraz budú pilotne testovať rizikové regióny, za posledný týždeň bolo v SR cca 15% z testovaných s pozitívnym výsledkom. Predpokladám, že približne rovnaké, možno trochu vyššie % bude tento víkend, ide o rizikové regióny, kde nestíhajú dohľadávať. Ak teda z tých pozitívnych bude do okolia poletovať vírus, či už v rade čakajúcich, či v mieste testovania, koľko nových pribudne o týždeň??? Niečo som v rádiu začula o ionizátoroch ovzdušia, o vetraní, ale nemyslím si, že to bude stačiť. Kto sa nebojí, pôjde, kto sa bojí, bude doma, 10 dní je dosť, tí ľudia budú niekde chýbať.
bodliak
21.10.20,08:54
my dvaja si osobne tykáme?
Ja mu tykám, a on si asi myslí, že si môj ďalší nick.
Tweety
21.10.20,08:57
Teraz budú pilotne testovať rizikové regióny, za posledný týždeň bolo v SR cca 15% z testovaných s pozitívnym výsledkom. Predpokladám, že približne rovnaké, možno trochu vyššie % bude tento víkend, ide o rizikové regióny, kde nestíhajú dohľadávať. Ak teda z tých pozitívnych bude do okolia poletovať vírus, či už v rade čakajúcich, či v mieste testovania, koľko nových pribudne o týždeň??? Niečo som v rádiu začula o ionizátoroch ovzdušia, o vetraní, ale nemyslím si, že to bude stačiť. Kto sa nebojí, pôjde, kto sa bojí, bude doma, 10 dní je dosť, tí ľudia budú niekde chýbať.
Tu je podrobne k testovaniu: https://domov.sme.sk/c/22515304/koro...anie-info.html
bodliak
21.10.20,09:01
... trnavská firma = pochybné, vymyslené tvrdenie?
Ten vzťah a motív. "Matovič -> firma -> testy = zlodejina." Ak firma existuje, považuješ celú líniu za potvrdený fakt.
To sú tie tvoje slabé analytické schopnosti, rovnako ako ja a nejaký iný nick.
kopretinka
21.10.20,09:03
no, zahejtovaliste si ..tak vám radšej denníkn odmkol článok
dámy nech zostanú pri SV :)))))))))))


https://dennikn.sk/2095687/kto-vas-otestuje-ako-to-bude-prebiehat-a-prejdu-pozitivni-dalsim-pcr-testom-otazky-a-odpovede/?ref=top

Na odber majú ľudia prichádzať v stanovenom čase podľa abecedy, aby na jednom mieste nebolo príliš veľa ľudí. „Využijeme volebné zoznamy a podľa abecedy budeme volať ľudí na jednotlivé časy,“ povedal minister obrany Naď.
To akože pojdu ku každému domov a oznámia mu presný čas? Alebo to budú hlásit v meszskom rozhlase?
Lebo vo volebných zoznamoch majú za 1.otrasný bordel,sú tam mrtvi ľudia,sú tam ludia,ktori ani nebývajú tam,kde je zaznamenaný v zozname
2.nebude to podľa trv.bydliska,lebo kvoli testovaniu nemaju cestovat do trvaleho bydliska a môžu sa otestovat hocikde
Tak ako chcú volať na presný čas a podľa abecedy.....
Nandrolon
21.10.20,09:03
ešte, že netestujú inteligenciu.........to by boli výsledky :eek:
Neviem ako ty, ja ju mám otestovanú v Ružomberskej vojenskej nemocnici, spoločne s psychotestami /ktoré vykonal psychiater kvôli zaradeniu do určitej funkcie v ZVS/ a som veľmi spokojný s výsledkom.
my dvaja si osobne tykáme?
Na nete v anonymnej diskusii sa tyká /pokiaľ si to dotyčný/á nepraje ináč/. Ale všimol som si, že tebe tu zopár nickov Vyká /asi nejaká úchylka/, takže ti druhýkrát budem buď Vykať, alebo ak máte na to vek, tak radšej ONIkať.
To je ešte zdvorilejšie.
V poriadku? Ale dúfam, že nebude treba. Tiež budem radšej písať všeobecne tak podrýpavačne.
Konkrétnosť sa ako vidím nevypláca.
PS: a "osobne" si ani vykať ani tykať nebudeme, lebo sa dúfam nikdy osobne nestretneme.
sito
21.10.20,09:04
Na TA3, že chystáme tlačovú besedu premiéra Igora ... po zasadnutí vlády. Nevie niekto koľko bude trvať, či stihnem dôchodcovské hodiny? :D
Tweety
21.10.20,09:05
Tie vyhradené hodiny si už prešvihol. Ale veď ľudia nad 65 môžu po obchodoch pendlovať furt a stále, len vo vymedzenom čase nemôžu tí ostatní. :( :eek:
BXLmiami
21.10.20,09:09
... je legislatívne možné aby SP nezaplatila?
No keď sa rozhodneš, že to prečkáš zavretá sama na základe vlastného rozhodnutia a bez testu, snáď nechceš platenú PN ?
*
Pýtam sa či je to legislatívne možné.Nie čo ja chcem alebo nechcem.Pretože zákony platia aj na nášho ,,rétora" a ten by mal vedieť čo je legislatívne možné a čo nie.
sito
21.10.20,09:10
:D Ja som myslel tie zajtra. Ale už začala, snáď áno.
kopretinka
21.10.20,09:15
Dakujem,som ja zvedavá ako to nakoniec dopadne.Ale inak ak tí ľudia pôjdu v podstate prinútene do kaanteny,je legislatívne možné aby SP nezaplatila?Chaos teda.
Ten, ktorý nepôjde dobrovoľne na testy sa hodí už predtým u svojho obvoďáka na 2 týždne PN /na iné ochorenie/ a Matoviča môže od zlosti aj roztrhnúť.
Prečká si to doma v kľude, a bude to mať platené ako klasická, nepandemická PN, čo nie je bohviečo, ale lepšie ako neplatené voľno.

jaaj, ved to je úplne genialne riešenie - tak či tak bude v karanténe, lebo nedostane vychádzky :D takže povedala by som vin, vin situácia. A naviac pn nezaplatí štát, ale zamestnávateľ.... Výborný nápad, ako ušetriť štátne peniaze
Zamestnávateľ ti zaplatí,ak donesieš peenku......ale ak ti ju doktor nedá,tak si nahraná a ak ti nedá zamestn.dovolenku,tak čo. Nevidím dôvod,aby lekár vypisoval pn človeku ...len zato,že chce byť dobrovoľne v karanténe.
kopretinka
21.10.20,09:17
ešte, že netestujú inteligenciu.........to by boli výsledky :eek:
Neviem ako ty, ja ju mám otestovanú v Ružomberskej vojenskej nemocnici, spoločne s psychotestami /ktoré vykonal psychiater kvôli zaradeniu do určitej funkcie v ZVS/ a som veľmi spokojný s výsledkom.
my dvaja si osobne tykáme?
:confused:
:eek:

:D:D:D
kopretinka
21.10.20,09:24
V rádiu som ráno počula,ako hovoria,ako by to malo byť :D Miestnosť by mama mať 2dvere,jeden na vstup,druhé na východ,aby sa tam ľudia nestretali,ale šli plynule.
Na Slov. je 6000 volebných miestností.Ani jedna nemá dvoje dvere :D
bjuty smis
21.10.20,09:27
Rozdávaš mínusky presne v rovnakom čase ako Bjuty Smis. Je jedno, či ráno, na obed alebo v noci.
Keď si pozriem ten zoznam, je mi to jasné.
Robíš to veľmi hlúpo, priehľadne a primitívne. O ostatných indíciách písať zatiaľ nebudem.

Analýza dokázala .... Ale nech sa páči, máme to tu čierne na bielom.
Nič ďalšie nemáš ? Ja vlastne tiež nie, môžem len zopakovať, že KLAMEŠ. A kto klame, ten aj ...

PS. ...tak si asi práve vyhral EuroJackpot, alebo máš slabé analytické schopnosti. Máš 58 mega ?
ok, dostal ma...
prepínam teda nick na bjutyho....tomu vždy začne vulgárne a primitívne nadávať bez dôvodu...stačí, že nemá argument....
Dáša_
21.10.20,09:28
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)

No to by ma https://www.porada.sk/member.php?u=256513 zaujímalo, v čom nesúhlasíš s historickým príspevkom? Myslíš, že to je tak nebolo? Máš o tojto historickej udalosti iné poznatky?
kopretinka
21.10.20,09:34
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)

No to by ma https://www.porada.sk/member.php?u=256513 zaujímalo, v čom nesúhlasíš s historickým príspevkom? Myslíš, že to je tak nebolo? Máš o tojto historickej udalosti iné poznatky?
Dobre si si to pozrela? Lebo Posledná návšteva 27.12.18 12:40
Dáša_
21.10.20,09:35
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)

No to by ma https://www.porada.sk/member.php?u=256513 zaujímalo, v čom nesúhlasíš s historickým príspevkom? Myslíš, že to je tak nebolo? Máš o tojto historickej udalosti iné poznatky?
Dobre si si to pozrela? Lebo Posledná návšteva 27.12.18 12:40

už druhý krát mi tu udelila neužitočné za posledný polrok
Nandrolon
21.10.20,09:37
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)

No to by ma https://www.porada.sk/member.php?u=256513 zaujímalo, v čom nesúhlasíš s historickým príspevkom? Myslíš, že to je tak nebolo? Máš o tojto historickej udalosti iné poznatky?
Chceš moralizovať článkami, kde sa nachádzajú slová ako "konšpirácie", "negramotný" a podobne, pritom nie si schopná si ani poriadne pozrieť, kto ti dal mínusku.
Dal som ju ja, lebo ten článok nemá spoločné nič s príspevkom, na ktorý si tým linkom reagovala.
Dá sa to pochopiť aj bez priamej citácie.
kopretinka
21.10.20,09:37
To je čudné,keď tu už 2 roky nebola.....
Edit:Jaaj,tak fakt zle pozeráš
Oliwa
21.10.20,09:44
V rádiu som ráno počula,ako hovoria,ako by to malo byť :D Miestnosť by mama mať 2dvere,jeden na vstup,druhé na východ,aby sa tam ľudia nestretali,ale šli plynule.
Na Slov. je 6000 volebných miestností.Ani jedna nemá dvoje dvere :D
Je tam toho - vybúra sa druhý otvor. A jedna (dve, tri) firmy dostanú zákazku na výrobu 6000 dverí... :D
bodliak
21.10.20,09:45
Na Slov. je 6000 volebných miestností.Ani jedna nemá dvoje dvere :D
Silné tvrdenie, odvážne...
kopretinka
21.10.20,09:50
V rádiu som ráno počula,ako hovoria,ako by to malo byť :D Miestnosť by mama mať 2dvere,jeden na vstup,druhé na východ,aby sa tam ľudia nestretali,ale šli plynule.
Na Slov. je 6000 volebných miestností.Ani jedna nemá dvoje dvere :D
Je tam toho - vybúra sa druhý otvor. A jedna (dve, tri) firmy dostanú zákazku na výrobu 6000 dverí... :D
To nestíhajú :D
Dáša_
21.10.20,09:54
V rádiu som ráno počula,ako hovoria,ako by to malo byť :D Miestnosť by mama mať 2dvere,jeden na vstup,druhé na východ,aby sa tam ľudia nestretali,ale šli plynule.
Na Slov. je 6000 volebných miestností.Ani jedna nemá dvoje dvere :D

u nás to nie je problém zorganizovať, volíme v kine a sa tam uplne v pohode dva velké vchody. keby bolo treba, aj 3
Nandrolon
21.10.20,09:57
Dobre si pamätám, kto prišiel s tým návodom. Aj si pamätám, že nám to viacerým bolo viac ako čudné, ale dobre, tak si písala, tak sa to stalo ......
15.11.2018
Dáša_
Dáša_
21.10.20,09:57
Východoslovenské proticholerové povstanie (https://sk.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodoslovensk%C3%A9_ro%C4%BEn%C3%ADcke_povs tanie)

No to by ma https://www.porada.sk/member.php?u=256513 zaujímalo, v čom nesúhlasíš s historickým príspevkom? Myslíš, že to je tak nebolo? Máš o tojto historickej udalosti iné poznatky?
Chceš moralizovať článkami, kde sa nachádzajú slová ako "konšpirácie", "negramotný" a podobne, pritom nie si schopná si ani poriadne pozrieť, kto ti dal mínusku.
Dal som ju ja, lebo ten článok nemá spoločné nič s príspevkom, na ktorý si tým linkom reagovala.
Dá sa to pochopiť aj bez priamej citácie.

ako si prišiel na to, že som reagovala na teba? Ja som proste prišla a prilepila článok. Podla mna zaujímavý. Že ho prilepilo pod tvoj príspevok je len časová zhoda. Nijak sa neodvolávam na teba, nie je zaradený v žiadnom strome.
Tvoje príspevky v podstate nečítam, vôbec netuším, o čom si točil. A vlastne ma to ani nezaujíma. A ked reagujem, tak len na podobné geniality, ako je tá s dobrovolnou maródkou :D
pavol54
21.10.20,10:00
ešte, že netestujú inteligenciu.........to by boli výsledky :eek:
a za koľko sa dajú kúpiť odpovede na otázky?:)
Dáša_
21.10.20,10:02
kopretinka
21.10.20,10:02
V rádiu som ráno počula,ako hovoria,ako by to malo byť :D Miestnosť by mama mať 2dvere,jeden na vstup,druhé na východ,aby sa tam ľudia nestretali,ale šli plynule.
Na Slov. je 6000 volebných miestností.Ani jedna nemá dvoje dvere :D

u nás to nie je problém zorganizovať, volíme v kine a sa tam uplne v pohode dva velké vchody. keby bolo treba, aj 3
U nás v školách a tam nikde nie sú na triedach 2 dvere.
pavol54
21.10.20,10:05
Ten, ktorý nepôjde dobrovoľne na testy sa hodí už predtým u svojho obvoďáka na 2 týždne PN /na iné ochorenie/
Ano, to je tvoja predstava o zodpovednom prístupe k čomukoľvek, verejným zdrojom, svedomiu lekárov. Len klamať a podvádzať. Takých ako ty by mali z ambulancie brať rovno pred poľný súd.
A so Žigom? či samostatne
Dáša_
21.10.20,10:05
V rádiu som ráno počula,ako hovoria,ako by to malo byť :D Miestnosť by mama mať 2dvere,jeden na vstup,druhé na východ,aby sa tam ľudia nestretali,ale šli plynule.
Na Slov. je 6000 volebných miestností.Ani jedna nemá dvoje dvere :D

u nás to nie je problém zorganizovať, volíme v kine a sa tam uplne v pohode dva velké vchody. keby bolo treba, aj 3
U nás v školách a tam nikde nie sú na triedach 2 dvere.
no našťastie to nemusíme riešiť my. V mnohých školách sú dva vchody. Ked je tam len jedna volebná miestnosť, tak môžu robiť na chodbe a dodržanei dvoch vchodov sa dá vyriešiť. A ešte vždy sa môže robiť aj vonku, tak ako sú teraz odberové miesta
kopretinka
21.10.20,10:06
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zive-vlada-uzavrela-maloobchod-a-sluzby-omezila-pohyb-lidi/1948355
Najnovšia správa od matrtaja je,že aj tak všetko zavrie po otestovaní,ak mu to odborníci diporučia.Sa tu rehocem,šak čo on chce,to si vyplačká a potom bude tvrdiť,že to nerozhodol on,ale odborníci.
No pokiaľ to tak sledujem,odborníci sa vyjadrujú,že tie testy sú na 2 veci....
Nandrolon
21.10.20,10:06
Dáša, na hlavu padnutý zatiaľ nie som.
Je to rovnaká pravda ako s tým, že si NÁHODOU prišla ako pozrieť tie mínusky, ale neriešim, je to tvoja vec.
V podstate čítam všetko, lebo ak by som nečítal, tak nemôžem vedieť, či som to čítal alebo nie.
Trochu sa v tom zamotávaš.
Najlepšie si ma bude dať do ignore.
Ale keď tu furt pletieš tie španielske chrípky a cholery, tak čo, chceš až má aj Covid toľko obetí?
Lebo keď už tak, tak cholera ani chrípka ma nezaujíma, lebo teraz je tu Covid a ten tu ešte nebol.
Ženy taktiež radi podpichujú, ale boja sa napísať konkrétne. Viem to aj z reálu, zvlášť tie "v rokoch".
pavol54
21.10.20,10:10
no, zahejtovaliste si ..tak vám radšej denníkn odmkol článok
dámy nech zostanú pri SV :)))))))))))


https://dennikn.sk/2095687/kto-vas-otestuje-ako-to-bude-prebiehat-a-prejdu-pozitivni-dalsim-pcr-testom-otazky-a-odpovede/?ref=top

Na odber majú ľudia prichádzať v stanovenom čase podľa abecedy, aby na jednom mieste nebolo príliš veľa ľudí. „Využijeme volebné zoznamy a podľa abecedy budeme volať ľudí na jednotlivé časy,“ povedal minister obrany Naď.
To akože pojdu ku každému domov a oznámia mu presný čas? Alebo to budú hlásit v meszskom rozhlase?
Lebo vo volebných zoznamoch majú za 1.otrasný bordel,sú tam mrtvi ľudia,sú tam ludia,ktori ani nebývajú tam,kde je zaznamenaný v zozname
2.nebude to podľa trv.bydliska,lebo kvoli testovaniu nemaju cestovat do trvaleho bydliska a môžu sa otestovat hocikde
Tak ako chcú volať na presný čas a podľa abecedy.....
u mňa rozhlas nefunguje a čakať niekde na ulici čo budú hlásiť?
kopretinka
21.10.20,10:12
Počúvala som rozhovor s ústavným právnikom a s PN je to takto,môže ísť človek na pandemickú pn,ak odmietol testovanie.
Ak by chceli tento zákon zmeniť,tak to nestihnú,lebo prezidentka by to mohla pozdržať a spätne,aj keby to bolo nakoniec schválené,tak sa nemôže použiť retrospektívne.
No myslím,že veľa zamestnávateľov teraz zaplače.
Oliwa
21.10.20,10:13
Že vraj budeme prví na svete, som neverila vlastným ušiam... v čom? Iba ak v tom, že celá republika... Taký Wuhan pretestoval +- 10 mil ľudí za 10 dní. Bol tam vyslaný niekto od nás, aby zistil, ako sa im to podarilo? Niééé, my ideme vykopávať otvorené dvere... A ešte sa s tým treba pochváliť aj Angele... :D
Ale na druhej strane, ani nemocnicu nevieme tak rýchlo postaviť, ako Číňania... aj keď len kontajnerovú... Aspoň mali s tými testami v tajnosti nakúpiť 6000 stanov s dvoma otvormi namiesto dverí... a postaviť ich rovno pred cintoríny - tam pôjdu ľudia dobrovoľne a nie do volebných miestností... Ale to by chcelo k tomu vojakovi, policajtovi, zdravotníkom a úradníkovi ešte jedného navyše, čo by podržal chryzantémy...:):D
A ešte sa mi pomyselný nožík vo vrecku otvára, keď počujem, že test stojí 4 € a občan ho bude mať zadarmo... :cool: Aké zadarmo, čo zadarmo? Kto to bude platiť - premiér, ministri a poslanci zo svojich súkromných účtov, či...? Ja ako občan som tie 4 € tomuto "štátovi" už dávno zaplatila... :( A nielen za seba, ale aj za Stojku, Lakatoša, Biharyho...
Dáša_
21.10.20,10:15
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zive-vlada-uzavrela-maloobchod-a-sluzby-omezila-pohyb-lidi/1948355
Najnovšia správa od matrtaja je,že aj tak všetko zavrie po otestovaní,ak mu to odborníci diporučia.Sa tu rehocem,šak čo on chce,to si vyplačká a potom bude tvrdiť,že to nerozhodol on,ale odborníci.
No pokiaľ to tak sledujem,odborníci sa vyjadrujú,že tie testy sú na 2 veci....

Ja sa ti čudujem, že ťa to baví sledovať. Do budúceho piatku sa to ešte 10x zmení.
osobne nemám žiadny problém, isť sa otestovať.
Nie pre Matoviča. Ani proti Matovičovi. Pojdem sa dať testovať za seba.

Všetci len tápu, všetci skúšajú a hľadajú. Myslím tým vlády na celom svete. Nikto nič nevymyslel. A keď to má pomôcť odhaliť prenášačov a izolovať ich, tak som za.
Dáša_
21.10.20,10:17
Počúvala som rozhovor s ústavným právnikom a s PN je to takto,môže ísť človek na pandemickú pn,ak odmietol testovanie.
Ak by chceli tento zákon zmeniť,tak to nestihnú,lebo prezidentka by to mohla pozdržať a spätne,aj keby to bolo nakoniec schválené,tak sa nemôže použiť retrospektívne.
No myslím,že veľa zamestnávateľov teraz zaplače.

pandemicku Pn platí štát. Od prvého dňa.
Oliwa
21.10.20,10:20
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zive-vlada-uzavrela-maloobchod-a-sluzby-omezila-pohyb-lidi/1948355
Najnovšia správa od matrtaja je,že aj tak všetko zavrie po otestovaní,ak mu to odborníci diporučia.Sa tu rehocem,šak čo on chce,to si vyplačká a potom bude tvrdiť,že to nerozhodol on,ale odborníci.
No pokiaľ to tak sledujem,odborníci sa vyjadrujú,že tie testy sú na 2 veci....
Ako to tak chtiac-nechtiac od jari sledujem, tak najdôležitejšia funkcia v tomto štáte je hlavný hygienik... :D A to prosímpekne vydáva len opatrenia... :o
kopretinka
21.10.20,10:21
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zive-vlada-uzavrela-maloobchod-a-sluzby-omezila-pohyb-lidi/1948355
Najnovšia správa od matrtaja je,že aj tak všetko zavrie po otestovaní,ak mu to odborníci diporučia.Sa tu rehocem,šak čo on chce,to si vyplačká a potom bude tvrdiť,že to nerozhodol on,ale odborníci.
No pokiaľ to tak sledujem,odborníci sa vyjadrujú,že tie testy sú na 2 veci....

Ja sa ti čudujem, že ťa to baví sledovať. Do budúceho piatku sa to ešte 10x zmení.
osobne nemám žiadny problém, isť sa otestovať.
Nie pre Matoviča. Ani proti Matovičovi. Pojdem sa dať testovať za seba.

Všetci len tápu, všetci skúšajú a hľadajú. Myslím tým vlády na celom svete. Nikto nič nevymyslel. A keď to má pomôcť odhaliť prenášačov a izolovať ich, tak som za.
A čo mám robiť,ked na mňa kovid vyskakuje už aj z chladničky?
Ja som už testovaná bola,nejdem tam,nemienim sa tam nakaziť.
Nikam nechodím,nikto nechodi k nám.Otec je už mesiac v nemocnici a vyzerá to tak,že príde domov akurat o 2 týždne.Nepotrebujem,aby sa opät nakazil. Ten prvý krát to prežil,druhý krát nemusí,hlavne keď je oslabený a mesiac leží.
Takže ja to moc sledujem ale ty sleduješ ešte aj česko?:D
Dáša_
21.10.20,10:27
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zive-vlada-uzavrela-maloobchod-a-sluzby-omezila-pohyb-lidi/1948355
Najnovšia správa od matrtaja je,že aj tak všetko zavrie po otestovaní,ak mu to odborníci diporučia.Sa tu rehocem,šak čo on chce,to si vyplačká a potom bude tvrdiť,že to nerozhodol on,ale odborníci.
No pokiaľ to tak sledujem,odborníci sa vyjadrujú,že tie testy sú na 2 veci....

Ja sa ti čudujem, že ťa to baví sledovať. Do budúceho piatku sa to ešte 10x zmení.
osobne nemám žiadny problém, isť sa otestovať.
Nie pre Matoviča. Ani proti Matovičovi. Pojdem sa dať testovať za seba.

Všetci len tápu, všetci skúšajú a hľadajú. Myslím tým vlády na celom svete. Nikto nič nevymyslel. A keď to má pomôcť odhaliť prenášačov a izolovať ich, tak som za.
A čo mám robiť,ked na mňa kovid vyskakuje už aj z chladničky?
Ja som už testovaná bola,nejdem tam,nemienim sa tam nakaziť.
Nikam nechodím,nikto nechodi k nám.Otec je už mesiac v nemocnici a vyzerá to tak,že príde domov akurat o 2 týždne.Nepotrebujem,aby sa opät nakazil. Ten prvý krát to prežil,druhý krát nemusí,hlavne keď je oslabený a mesiac leží.
Takže ja to moc sledujem ale ty sleduješ ešte aj česko?:D

to vieš, ked syn začal študovať v brne ....
sito
21.10.20,10:30
no, zahejtovaliste si ..tak vám radšej denníkn odmkol článok
dámy nech zostanú pri SV :)))))))))))


https://dennikn.sk/2095687/kto-vas-otestuje-ako-to-bude-prebiehat-a-prejdu-pozitivni-dalsim-pcr-testom-otazky-a-odpovede/?ref=top

Na odber majú ľudia prichádzať v stanovenom čase podľa abecedy, aby na jednom mieste nebolo príliš veľa ľudí. „Využijeme volebné zoznamy a podľa abecedy budeme volať ľudí na jednotlivé časy,“ povedal minister obrany Naď.
To akože pojdu ku každému domov a oznámia mu presný čas? Alebo to budú hlásit v meszskom rozhlase?
Lebo vo volebných zoznamoch majú za 1.otrasný bordel,sú tam mrtvi ľudia,sú tam ludia,ktori ani nebývajú tam,kde je zaznamenaný v zozname
2.nebude to podľa trv.bydliska,lebo kvoli testovaniu nemaju cestovat do trvaleho bydliska a môžu sa otestovat hocikde
Tak ako chcú volať na presný čas a podľa abecedy.....
u mňa rozhlas nefunguje a čakať niekde na ulici čo budú hlásiť?

No ako? Ako komedianti, postavia šapito a potom auto s megafónom ...

https://www.youtube.com/watch?v=2PZnQBhqq28

:D
korela
21.10.20,10:32
Toto vyzerá na prúúúser ako dom,Učtovnici ako toto bude prevedené v praxi?Ciže pôjdeme do radov-lebo bez nich sa to ťažko dá realizovať.
Ak nepôjdeme tak sme doma 10 dní.
-Kto to bude platiť?Nikto?Je to právne možné že nikto?
-Bude to PN?PN prvých 10 dní platí zamestnávateľ.Bude to platiť zamestnávateľ?
-Ak bude pozitívny ide do karantény-aj s rodinou?Rovnaká otázka-bude to PN?Alebo čo to bude?
-Na základnú zdravotnú starostlivosť sa zo zákona siahnuť asi nedá.Alebo dá?
Pripájam sa k stanovisku ASL SR,ZAP a LK-som za testovanie ale toto je masaker národa a jeho hospodárstva.Tí nadšení teenedžeri vo vláde by už mali dospieť.
Prepáč, ale musím reagovať. Kto tu za nich najviac horlil, si bola práve ty. Nebrala si do úvahy ich prax, osobnosti a pod., a tie myšlienky typu, veď im dajme sa možnosť prejaviť, sú mladí, to boli teda argumenty.

Ať se mládí vydovádí. Asi tak.
Každý súdny človek vedel, o čo ide.
Mila123
21.10.20,10:34
my dvaja si osobne tykáme?
Ja mu tykám, a on si asi myslí, že si môj ďalší nick.
ach jaj, že by som mala niekde bodliak???? ale Nandrolon si nás nemôže popliesť, pretože mi minule vyčítal, že sa veľmi veľa chválim svojimi deťmi, že on ešte nemôže pochváliť, má malé deti, a toto by si hádam pamätal, dementom nie je......
bjuty smis
21.10.20,10:38
no nič...idem sa prepnúť na jar88