bjuty smis
29.10.20,16:54
buáááá, mám - 91 bodov...som rekordér celej porady
buááá, oni sa vedia prevtelovať a dávajú mi mínusky z viacerých nickov ..buááá...

buáááá on mi dal mínusku hned ráno o 10 .32 ........
Jarka 1
29.10.20,15:55
No ja som to pochopila tak, že práveže Lui si vydýchla, že aj švagriná povedala , že v žiadnomprípade mama, tata na testy. Mojich nemyslela rodičov. Takže ich neženie na žiadne testy.
lujza.j
29.10.20,15:58
Lujza,prečo ich ženieš na testy? Nemajú už 65?
Jaá?!pre boha..ja urcite nie...ja som zasadne proti...mama ze ona pojde...lebo ma ist k lekarovi...ved pisem.. ze som rada,ze aj prva svagrina,ze v ziadnom pripade nie....mama uz zmagorena..lebo vsade daco ine..aj som jej preposlala..co zabka vcera na šutaku prilepila
lujza.j
29.10.20,16:01
Igorovi zas prve co ho napadlo..asi boli jeho škabále...neviem ci aj na jar..nemal problem s topanočkami...
annova
29.10.20,16:03
Lujza,prečo ich ženieš na testy? Nemajú už 65?
Možno to niesú domasedi.
Ja si neviem predstaviť, že by moja mama mala 10 dní /ani 5 dní/ vydržať doma a nešla pochodiť do okresného mesta vlakom, autobusom do obchodov, od obuvi a oblečenia až po potraviny ....
Tak ju pošli na testy, Matovič včera slúbil, že ludia s negatívnym výsledkom testu môžu si od pondelka isť kupiť aj obuv ...

Len taka mala otazocka, bude testovanie.? Lekari, aj lekarska komora upozornuju, ze ak sa ti nieco stane v dosledku testovania, zodpovedas si za to sama, isla si tam dobrovolne. Pandemicka komisia nesuhlasila s plosnym testovanim, tieto testy niesu na to vhodne.... Kde su ti odbornici, s ktorymi to Matelko konzultoval?

Matko je asi uz uplne v koncoch, slubuje 500 Eur ako odmenu kazdemu zdravotnikovi za ucast na testovani, asi sa naplno ozvala jeho choroba..
misoft
29.10.20,16:09
Mínusky, mínusky,
kde vás ľudia berúúúúúú?
Na poliach nerastúúúú,
na Porade ich naserúúúúúú!
:---
Jarka 1
29.10.20,16:13
Chlapci choďte už do prdele aj s vašimi mínuskami. Čo už vám fakt covid udrel na mozog? No, vlastne neudrela, lebo to vyzerá, že žiadny nemáte.
vicktor
29.10.20,16:22
buáááá, mám - 91 bodov...som rekordér celej porady
A cudujes za?
Co by si cakal za tie hovadiny co tu vypisujes...
Nandrolon
29.10.20,16:24
Lujza,prečo ich ženieš na testy? Nemajú už 65?
Možno to niesú domasedi.
Ja si neviem predstaviť, že by moja mama mala 10 dní /ani 5 dní/ vydržať doma a nešla pochodiť do okresného mesta vlakom, autobusom do obchodov, od obuvi a oblečenia až po potraviny ....
Tak ju pošli na testy, Matovič včera slúbil, že ludia s negatívnym výsledkom testu môžu si od pondelka isť kupiť aj obuv ...
Oni samozrejme 70+ idú obaja, skôr by som ich asi ani neodhovoril....
Nandrolon
29.10.20,16:29
Bjuty, ešte jednu osobnú otázku ak môžem...
Sledujem okolo seba Matovoličov a veľkých zástancov testovania od marca 2020. No a nakoniec čuduj sa svete, prinútil nás ostatných /odporcov testovania/ a práve tí zástancovia nejdú.
Nie je to paradox?
Niektorí nejdú, niektorí idú súkromne na PCR, ktoré sú už u nás posúvané ako testy, tak aj výsledky, kvôli nedostatočným kapacitám a veľkému záujmu.
Budem osobný, ty osobne a tvoja rodina idete normálne na plošné testovanie???????????????????????????????????????? ????
Alebo vám netreba, alebo je zas niekto starší o 25 rokov ako v skutočnosti, alebo je na PN /vtedy by nemal porušiť liečebný režim a teda neísť na testy/, alebo niekto zase nemusí /hoci bol veľký zástanca/...
Tak ako, ideš? A tvoja rodina tiež???
Nandrolon
29.10.20,16:33
buáááá, mám - 91 bodov...som rekordér celej porady
A cudujes za?
Co by si cakal za tie hovadiny co tu vypisujes...
Ale ja som tiež myslel, niečo v tvojom duchu, až kým som si nepozrel môj vlastný profil a uvidel, že píše o mne. To zas muselo byť vyprodukovaného laktátu!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Jarka 1
29.10.20,16:33
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Nandrolon
29.10.20,16:36
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Deti sú mladšie ako 10r. /tak nie, ale do školy a škôlky samozrejme pôjdu, lebo nikde nie je písané o deťoch, že musia ostať doma ako dôchodci nad 65r./ a ja a manželka MUSÍME, ústne vody vykúpené :-))))))))))))
Radšej urobím na 10 minút zo seba debila, ako prekladať pol roka zubára a prísť vďaka neplatenému voľnu o veeeeľmi peknú sumičku/
Naša firma motivuje spôsobom, že kto pôjde bez ohľadu na výsledok, tak malá odmena, a kto nepôjde, surovo odhlásenie zo soc. poisťovne.
A to ešte nie som si istý, či sa pre tých 10 dní samoplatenia započítava celý rok do dôchodku /viem, že kedysi čosi také bolo, teraz som to nezisťoval a nie je to môj obor
korela
29.10.20,16:42
plačková, ako plačková
Ja nesedím na dvoch stoličkách.
ležíš na jednej posteli....
Ja viem. A ty?
korela
29.10.20,16:56
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Deti sú mladšie ako 10r. /tak nie, ale do školy a škôlky samozrejme pôjdu, lebo nikde nie je písané o deťoch, že musia ostať doma ako dôchodci nad 65r./ a ja a manželka MUSÍME, ústne vody vykúpené :-))))))))))))
Radšej urobím na 10 minút zo seba debila, ako prekladať pol roka zubára a prísť vďaka neplatenému voľnu o veeeeľmi peknú sumičku/
Naša firma motivuje spôsobom, že kto pôjde bez ohľadu na výsledok, tak malá odmena, a kto nepôjde, surovo odhlásenie zo soc. poisťovne.
A to ešte nie som si istý, či sa pre tých 10 dní samoplatenia započítava celý rok do dôchodku /viem, že kedysi čosi také bolo, teraz som to nezisťoval a nie je to môj obor
Konečne tu niekto vytiahol ten dôchodok, nedávno som to doma spomínala. Podobné bolo za Kaníka.
korela
29.10.20,17:00
Mínusky, mínusky,
kde vás ľudia berúúúúúú?
Na poliach nerastúúúú,
na Porade ich naserúúúúúú!
:---
Podľa rozdeľuj a panuj, všade rovnaké, rozhádať spoločnosť a nech sa medzi sebou žerú, osoh odkráča inde.
Môžete čakať na odpoveď do aleluja a nie kvôli tomu ešte aj otvárať témy.
bjuty smis
29.10.20,17:03
buáááá, mám - 91 bodov...som rekordér celej porady
A cudujes za?
Co by si cakal za tie hovadiny co tu vypisujes...
chlape, ty ideš :))))
kolko je 2+2 tušíš ??
Nandrolon
29.10.20,17:04
Bjuty, neodpovedal si.
Ideš ty osobne a tvoja rodina na celoplošné antigénové testy, alebo si sa dosral ako niektorí ich zástancovia????????????????????????????????????
korela
29.10.20,17:05
A kedy teda položí funkciu? Furt len slubuje
https://www.facebook.com/111737827138324/posts/202162838095822/
Bez slov.
Aspoň vidí, v čom spočíva rozdiel. Predchodca ten tlak vydržal. Tento sa chce zložiť po polroku? Pochybujem, už ochutnal. Alebo sa už aj tento vsúva do role obete?
Nandrolon
29.10.20,17:09
Mínusky, mínusky,
kde vás ľudia berúúúúúú?
Na poliach nerastúúúú,
na Porade ich naserúúúúúú!
:---
Podľa rozdeľuj a panuj, všade rovnaké, rozhádať spoločnosť a nech sa medzi sebou žerú, osoh odkráča inde.
Môžete čakať na odpoveď do aleluja a nie kvôli tomu ešte aj otvárať témy.
Život je krehký a na vozíčku so sáčkom na stolicu a s druhým na moč, sú ti už peniaze ukradnuté z testov takpovediac na ten produkt v tom prvom sáčku.
Si zober, že taký B. Kollár k tomu pred niekoľkými desiatkami hodín mal veľmi blízko. Čo ty vieš, ako dopadneme my ale aj ostatní a napr. aj Matovič? Normálny človek by do takých zlodejín nešiel, lebo by sa bál, že sa mu vlastné deti ráno nezobudia. Aspoň takto to vnímam ja.
veronikasad
29.10.20,17:12
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Deti sú mladšie ako 10r. /tak nie, ale do školy a škôlky samozrejme pôjdu, lebo nikde nie je písané o deťoch, že musia ostať doma ako dôchodci nad 65r./ a ja a manželka MUSÍME, ústne vody vykúpené :-))))))))))))
Radšej urobím na 10 minút zo seba debila, ako prekladať pol roka zubára a prísť vďaka neplatenému voľnu o veeeeľmi peknú sumičku/
Naša firma motivuje spôsobom, že kto pôjde bez ohľadu na výsledok, tak malá odmena, a kto nepôjde, surovo odhlásenie zo soc. poisťovne.
A to ešte nie som si istý, či sa pre tých 10 dní samoplatenia započítava celý rok do dôchodku /viem, že kedysi čosi také bolo, teraz som to nezisťoval a nie je to môj obor
Počas neplateného volna máš prerušené poistenie v SP (nielen dôchodkové, ale aj nemocenské a poistenie v nezamestnanosti). Do dôchodku sa ti nezapočítava len obdobie neplateného volna, kde si nabral že celý rok ?
A samozrejme, musíš si v zdr.poisťovni doplatiť za toto obdobie zdravotné poistenie ako samoplatitel z pomernej časti minimálneho vymeriavacieho základu.
bjuty smis
29.10.20,17:12
Bjuty, ešte jednu osobnú otázku ak môžem...
Sledujem okolo seba Matovoličov a veľkých zástancov testovania od marca 2020. No a nakoniec čuduj sa svete, prinútil nás ostatných /odporcov testovania/ a práve tí zástancovia nejdú.
Nie je to paradox?
Niektorí nejdú, niektorí idú súkromne na PCR, ktoré sú už u nás posúvané ako testy, tak aj výsledky, kvôli nedostatočným kapacitám a veľkému záujmu.
Budem osobný, ty osobne a tvoja rodina idete normálne na plošné testovanie???????????????????????????????????????? ????
Alebo vám netreba, alebo je zas niekto starší o 25 rokov ako v skutočnosti, alebo je na PN /vtedy by nemal porušiť liečebný režim a teda neísť na testy/, alebo niekto zase nemusí /hoci bol veľký zástanca/...
Tak ako, ideš? A tvoja rodina tiež???

vidím, že už si utrel slzy tak poďme na to....sa mi páčiš, ked sa cováš ako chlap :)))
-nie som matovolič...pravdu povediac, ani osobne asi nepoznám
-ktorí zastancovia nejdú ?
ja idem, aj moja rodina....a išiel by som aj bez sankcií....ak náhodou, aby sme nešírili vírus ďalej...okrem toho manželku kontrolovali v zamestnaní už 3 x a raz bola sama,aj sme išli na týždeň na lazy po akreditovanom kurze v zahraničí
Nandrolon
29.10.20,17:16
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Deti sú mladšie ako 10r. /tak nie, ale do školy a škôlky samozrejme pôjdu, lebo nikde nie je písané o deťoch, že musia ostať doma ako dôchodci nad 65r./ a ja a manželka MUSÍME, ústne vody vykúpené :-))))))))))))
Radšej urobím na 10 minút zo seba debila, ako prekladať pol roka zubára a prísť vďaka neplatenému voľnu o veeeeľmi peknú sumičku/
Naša firma motivuje spôsobom, že kto pôjde bez ohľadu na výsledok, tak malá odmena, a kto nepôjde, surovo odhlásenie zo soc. poisťovne.
A to ešte nie som si istý, či sa pre tých 10 dní samoplatenia započítava celý rok do dôchodku /viem, že kedysi čosi také bolo, teraz som to nezisťoval a nie je to môj obor
Počas neplateného volna máš prerušené poistenie v SP (nielen dôchodkové, ale aj nemocenské a poistenie v nezamestnanosti). Do dôchodku sa ti nezapočítava len obdobie neplateného volna, kde si nabral že celý rok ?
Počul som, ale hovorím, iba počul, že niekedy dávno sa aj pre 1 deň "prerušenia odvodov" nezapočítaval celý rok čisto iba ako "počet odrobených rokov" do dôchodku. Nemyslím tým priamo sumu.
Kedysi sa to dalo aj doplatiť na max. sumu, teraz asi nie.
Ale ako hovorím, neplánujem, mám dohodnuté v prípade pozit. výsledku prácu z domu... Lebo cez PN nezvyknem teraz pracovať /už som to skúsil a ja som makal a druhí brali MOJE PENIAZE za moje zastupovanie, hoci papiere stáli a na PC som frčal z domu, takže za mňa nikto nič neporobil a potom som nevedel, kde i hlava stojí/, takže si treba sem-tam buchnúť po svojom vlastnom stole....a vysvetliť, ako sa veci majú.
veronikasad
29.10.20,17:18
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Deti sú mladšie ako 10r. /tak nie, ale do školy a škôlky samozrejme pôjdu, lebo nikde nie je písané o deťoch, že musia ostať doma ako dôchodci nad 65r./ a ja a manželka MUSÍME, ústne vody vykúpené :-))))))))))))
Radšej urobím na 10 minút zo seba debila, ako prekladať pol roka zubára a prísť vďaka neplatenému voľnu o veeeeľmi peknú sumičku/
Naša firma motivuje spôsobom, že kto pôjde bez ohľadu na výsledok, tak malá odmena, a kto nepôjde, surovo odhlásenie zo soc. poisťovne.
A to ešte nie som si istý, či sa pre tých 10 dní samoplatenia započítava celý rok do dôchodku /viem, že kedysi čosi také bolo, teraz som to nezisťoval a nie je to môj obor
Počas neplateného volna máš prerušené poistenie v SP (nielen dôchodkové, ale aj nemocenské a poistenie v nezamestnanosti). Do dôchodku sa ti nezapočítava len obdobie neplateného volna, kde si nabral že celý rok ?
Počul som, ale hovorím, iba počul, že niekedy dávno sa aj pre 1 deň "prerušenia odvodov" nezapočítaval celý rok čisto iba ako "počet odrobených rokov" do dôchodku. Nemyslím tým priamo sumu.
Kedysi sa to dalo aj doplatiť na max. sumu, teraz asi nie.
Ale ako hovorím, neplánujem, mám dohodnuté v prípade pozit. výsledku prácu z domu... Lebo cez PN nezvyknem teraz pracovať /už som to skúsil a ja som makal a druhí brali za moje zastupovanie, hoci papiere stáli a na PC som frčal z domu/, takže si treba sem-tam buchnúť po svojom vlastnom stole.... doplatiť môžeš iba obdobie evidencie na UP a štúdia po roku 2003. Či aj za neplatené volno, netuším.
Nandrolon
29.10.20,17:27
Bjuty, tak to si ma potešil, ale výraz "matovolič" prosím nepoužívaj ako primitív, ktorý nevie o čo sa jedná. Veď už pred voľbami sa 100% vedelo, kto presne a s kým pôjde, takže to sa používa ako volič MATOVIČOVEJ VLÁDY a nie ako volič osoby Matoviča.
Takže tu jednaj ako chlap a neskrývaj sa za to, že "JA SOM HO NEVOLIL". Keby voliči SaS viac taktizovali a boli múdrejší, možno by boli na mieste Matoviča a ten by bol iba ako filcka do počtu /tak, ako teraz strana SaS a za ľudí/.
Každý volič terajších strán je v podstate volič Matovičovej vlády. Ale hovorím a dovolím si tvrdiť, že je to iba malá časť voličov terajšej koalície, ktorá "schvaľuje" tieto opatrenia. Ostatná väčšina je proti.
PS: tebe to teraz nepripadá, že na Slovensku je vláda 1 strany, resp. iba 1 osoby?
Však tu máme momentálne Matoviča - samovládcu!
Ale ja sa pýtam, kde sú ostatní???? Hrozí im, že ak sa postavia, že nebudú provízie???
Bjuty - tými zástancami, ktorí nejdú som myslel ľudí zo svojho okolia. Ale napr. ani sám Matovič nejde, určite ani manželka a určite ani dcéry, stačí?
Na druhej strane Sulík má ísť, určite sa tam aj odfotí jak plešoun :-)
Nandrolon
29.10.20,17:58
Ešte si niekto po dnešných televiznych novinách myslí, že Matovič nie je diagnostikovaný pacient psychiatrie?
Ozaj, kde zmizol hlavný Matovičov riťopich Heger?
Už som sa to minule chcel opýtať, že či to zabalil alebo sa nejako rozhádali... ??
veronikasad
29.10.20,18:14
chcela by som vidieť nejakého ministra, poslanca alebo ich rodinných príslušníkov ako stoja v rade na testy a polhodinu potom ešte čakajú na výsledky ...
Nandrolon
29.10.20,18:20
chcela by som vidieť nejakého ministra, poslanca alebo ich rodinných príslušníkov ako stoja v rade na testy a polhodinu potom ešte čakajú na výsledky ...
Mali by ísť príkladom. Ale verím, že Sulík z toho urobí na FB nejakú šou. Ostatní tam ani nepáchnu.
Tak zase na druhej strane teraz sa skoro stmieva a pokiaľ by Matovič nemal poriadnu ochranku, tak by to možno ani neprežil.
veronikasad
29.10.20,18:22
chcela by som vidieť nejakého ministra, poslanca alebo ich rodinných príslušníkov ako stoja v rade na testy a polhodinu potom ešte čakajú na výsledky ...
Mali by ísť príkladom. Ale verím, že Sulík z toho urobí na FB nejakú šou. Ostatní tam ani nepáchnu.
Tým som nemyslela že na testy nepôjdu, ale zariadia si to bez čakania ...
Nandrolon
29.10.20,18:26
chcela by som vidieť nejakého ministra, poslanca alebo ich rodinných príslušníkov ako stoja v rade na testy a polhodinu potom ešte čakajú na výsledky ...
Mali by ísť príkladom. Ale verím, že Sulík z toho urobí na FB nejakú šou. Ostatní tam ani nepáchnu.
Tým som nemyslela že na testy nepôjdu, ale zariadia si to bez čakania ...
Čo ja viem o konkrétnych ľuďoch, tak idú, ale na PCR, nie na antigénové. A tí viac vychcaní sa dokonca nechali nahlásiť pozitívnymi kolegami, aby ani nemuseli ani euro minúť zo svojich desaťtisícových zamestnaneckých platov mesačne. Ale zas, karma je zdarma, nech ušetria, už nie sú najmladší.
veronikasad
29.10.20,18:28
chcela by som vidieť nejakého ministra, poslanca alebo ich rodinných príslušníkov ako stoja v rade na testy a polhodinu potom ešte čakajú na výsledky ...
Mali by ísť príkladom. Ale verím, že Sulík z toho urobí na FB nejakú šou. Ostatní tam ani nepáchnu.
Tým som nemyslela že na testy nepôjdu, ale zariadia si to bez čakania ...
Čo ja viem o konkrétnych ľuďoch, tak idú, ale na PCR, nie na antigénové. A tí viac vychcaní sa dokonca nechali nahlásiť kolegami, aby ani nemuseli ani euro minúť zo svojich desaťtisícových zamestnaneckých platoch mesačne. Ale zas, karma je zdarma, nech ušetria, už nie sú najmladší.
Pýtala som od obvodáčky doporučenie na PCR test, bez príznakov mi ho odmietla - a príznaky si vymýšlať nebudem, lebo ako píšeš - karma je zdarma ... 70€ ako samoplatitel nedám, hlavne že testuju zadarmo našich spoluobčanov...
bjuty smis
29.10.20,18:36
Bjuty, tak to si ma potešil, ale výraz "matovolič" prosím nepoužívaj ako primitív, ktorý nevie o čo sa jedná. Veď už pred voľbami sa 100% vedelo, kto presne a s kým pôjde, takže to sa používa ako volič MATOVIČOVEJ VLÁDY a nie ako volič osoby Matoviča.
Takže tu jednaj ako chlap a neskrývaj sa za to, že "JA SOM HO NEVOLIL". Keby voliči SaS viac taktizovali a boli múdrejší, možno by boli na mieste Matoviča a ten by bol iba ako filcka do počtu /tak, ako teraz strana SaS a za ľudí/.
Každý volič terajších strán je v podstate volič Matovičovej vlády. Ale hovorím a dovolím si tvrdiť, že je to iba malá časť voličov terajšej koalície, ktorá "schvaľuje" tieto opatrenia. Ostatná väčšina je proti.
PS: tebe to teraz nepripadá, že na Slovensku je vláda 1 strany, resp. iba 1 osoby?
Však tu máme momentálne Matoviča - samovládcu!
Ale ja sa pýtam, kde sú ostatní???? Hrozí im, že ak sa postavia, že nebudú provízie???
Bjuty - tými zástancami, ktorí nejdú som myslel ľudí zo svojho okolia. Ale napr. ani sám Matovič nejde, určite ani manželka a určite ani dcéry, stačí?
Na druhej strane Sulík má ísť, určite sa tam aj odfotí jak plešoun :-)

neboj, nepoužívam ten výraz ako ty
po volľách je každý generál...ale vidím, že ty si už bol pred voľbami..škoda, že nám to až teraz hovoríš
volič matovičovej vláfy som a vdaka nám - veľkej, dokonca ústavnej väčšiny voličov sa tu rúca mafánský štát fica, ktorého tu vychvaľuješ..a za to ti vždy dám mínusku
a na kisku ste nadávali, led to priamo pomenoval...teraz nestačíte oči otvárať, ako sa basy plnia vašími líblingmi..
áno, matovič sa moc rozdrapuje...jediný sulík sa mu vie postaviť
dobre som volil

p.s ty si spokojný , ako si volil ? nebojíš sa, že ťa v sobotu očipujú ? vodka a turecký sed to vylieči ?
Jarka 1
29.10.20,19:02
Keď sledujeme celú situáciu okolo celoplošného testovania - ako im ešte pred chvíľou chýbajú zdravotníci, ako je to zatiaľ ešte stále samý zmätok, rozhodli sme sa doma neísť na testovanie. Všetci zostaneme v 10 dňovej karanténe, lebo je nezmysel, aby niektorý člen rodiny išiel na testy a iní členovia nie.

Budeme zodpovední, zajtra dokúpim čo treba a zatvoríme sa na na 10 dní doma. Pomôžeme tak tím, ktorí musia stáť v rade. Pomôžeme tak štátu, ktorého nebudeme stáť ani cent. Ušetrí na nás ešte aj za testy. Nikoho nebudeme môcť nakaziť a nikto nebude môcť nakaziť nás.

Zamädzím tak stretku, ktoré chceli urobiť známi v prípade, že budeme mať cez víkend všetci negatívny antigénový test. Čo mňa osobne dosť prekvapilo. Zrejme pod vplyvom toho, že si už po prvom teste môžu ísť kúpiť aj topánky.

Napriek tomu všetkému očakávam, že sa v pondelok dozvieme z médií, akí sme nezodpovední.
pavol54
29.10.20,19:54
Ešte si niekto po dnešných televiznych novinách myslí, že Matovič nie je diagnostikovaný pacient psychiatrie?
Ozaj, kde zmizol hlavný Matovičov riťopich Heger?
Už som sa to minule chcel opýtať, že či to zabalil alebo sa nejako rozhádali... ??
počíta peniaze
Oliwa
29.10.20,20:01
chcela by som vidieť nejakého ministra, poslanca alebo ich rodinných príslušníkov ako stoja v rade na testy a polhodinu potom ešte čakajú na výsledky ...
Ja som chcela takto vidieť predsedu parlamentu so všetkými jeho deťmi nad desať rokov a ich matkami, resp. minulými, súčasnými a budúcimi milenkami... Pre nich by museli asi zriadiť samostatné odberné miesto. Ktovie, či by sa zoradili podĺa abecedy alebo podĺa adresy,... Ale toto želanie sa mi už žiaľ, nesplní... PS: Vodcovi “svorky” inak želám skoré uzdravenie, aby tie jeho “vľčatá” celkom nezdiveli a nemuseli jesť už len maslový chlieb s
horčicou ako ich otec v detstve...
buchač
29.10.20,20:07
Napriek tomu všetkému očakávam, že sa v pondelok dozvieme z médií, akí sme nezodpovední.
A preto dostaneme trest.
kukučka
29.10.20,20:49
A v tom šóre na testy by som rada videla nielen politikov so svojimi rodinami, ale aj s novinármi. A aj hercov a hérečky nielen z tribún, ale napr. aj zo Sedem s.r.o. a podobných relácií.
veronikasad
29.10.20,20:51
A v tom šóre na testy by som rada videla nielen politikov so svojimi rodinami, ale aj s novinármi. A aj hercov a hérečky nielen z tribún, ale napr. aj zo Sedem s.r.o. a podobných relácií.
herci a športovci maju v Bratislave zzriadené samostatné testovacie miesto - som počula v rádiu. Kňažko vyzýva na testovanie
kukučka
29.10.20,21:04
Deti majú po týchto "prázdninách" doniesť podpísané čestné prehlásenie, staré. Na FB som videla nové, do ktorého už bolo zahrnuté aj víkendové testovanie.
annova
29.10.20,21:08
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Deti sú mladšie ako 10r. /tak nie, ale do školy a škôlky samozrejme pôjdu, lebo nikde nie je písané o deťoch, že musia ostať doma ako dôchodci nad 65r./ a ja a manželka MUSÍME, ústne vody vykúpené :-))))))))))))
Radšej urobím na 10 minút zo seba debila, ako prekladať pol roka zubára a prísť vďaka neplatenému voľnu o veeeeľmi peknú sumičku/
Naša firma motivuje spôsobom, že kto pôjde bez ohľadu na výsledok, tak malá odmena, a kto nepôjde, surovo odhlásenie zo soc. poisťovne.
A to ešte nie som si istý, či sa pre tých 10 dní samoplatenia započítava celý rok do dôchodku /viem, že kedysi čosi také bolo, teraz som to nezisťoval a nie je to môj obor
Počas neplateného volna máš prerušené poistenie v SP (nielen dôchodkové, ale aj nemocenské a poistenie v nezamestnanosti). Do dôchodku sa ti nezapočítava len obdobie neplateného volna, kde si nabral že celý rok ?
Počul som, ale hovorím, iba počul, že niekedy dávno sa aj pre 1 deň "prerušenia odvodov" nezapočítaval celý rok čisto iba ako "počet odrobených rokov" do dôchodku. Nemyslím tým priamo sumu.
Kedysi sa to dalo aj doplatiť na max. sumu, teraz asi nie.
Ale ako hovorím, neplánujem, mám dohodnuté v prípade pozit. výsledku prácu z domu... Lebo cez PN nezvyknem teraz pracovať /už som to skúsil a ja som makal a druhí brali MOJE PENIAZE za moje zastupovanie, hoci papiere stáli a na PC som frčal z domu, takže za mňa nikto nič neporobil a potom som nevedel, kde i hlava stojí/, takže si treba sem-tam buchnúť po svojom vlastnom stole....a vysvetliť, ako sa veci majú.

Ako samoplatitel v soc. poistovni si urcujes zaklad, z coho sa ti vypocita vyska odvodu.
veronikasad
29.10.20,21:11
nandy a ty a tvoja rodina ide???
Deti sú mladšie ako 10r. /tak nie, ale do školy a škôlky samozrejme pôjdu, lebo nikde nie je písané o deťoch, že musia ostať doma ako dôchodci nad 65r./ a ja a manželka MUSÍME, ústne vody vykúpené :-))))))))))))
Radšej urobím na 10 minút zo seba debila, ako prekladať pol roka zubára a prísť vďaka neplatenému voľnu o veeeeľmi peknú sumičku/
Naša firma motivuje spôsobom, že kto pôjde bez ohľadu na výsledok, tak malá odmena, a kto nepôjde, surovo odhlásenie zo soc. poisťovne.
A to ešte nie som si istý, či sa pre tých 10 dní samoplatenia započítava celý rok do dôchodku /viem, že kedysi čosi také bolo, teraz som to nezisťoval a nie je to môj obor
Počas neplateného volna máš prerušené poistenie v SP (nielen dôchodkové, ale aj nemocenské a poistenie v nezamestnanosti). Do dôchodku sa ti nezapočítava len obdobie neplateného volna, kde si nabral že celý rok ?
Počul som, ale hovorím, iba počul, že niekedy dávno sa aj pre 1 deň "prerušenia odvodov" nezapočítaval celý rok čisto iba ako "počet odrobených rokov" do dôchodku. Nemyslím tým priamo sumu.
Kedysi sa to dalo aj doplatiť na max. sumu, teraz asi nie.
Ale ako hovorím, neplánujem, mám dohodnuté v prípade pozit. výsledku prácu z domu... Lebo cez PN nezvyknem teraz pracovať /už som to skúsil a ja som makal a druhí brali MOJE PENIAZE za moje zastupovanie, hoci papiere stáli a na PC som frčal z domu, takže za mňa nikto nič neporobil a potom som nevedel, kde i hlava stojí/, takže si treba sem-tam buchnúť po svojom vlastnom stole....a vysvetliť, ako sa veci majú.

Ako samoplatitel v soc. poistovni si urcujes zaklad, z coho sa ti vypocita vyska odvodu.
samoplatitel je v zdr.poisťovni, v SP sa prihlasuje ako dobrovolne poistená osoba, poistné platí najmenej z minimálneho VZ.
Nandrolon
30.10.20,04:21
A v tom šóre na testy by som rada videla nielen politikov so svojimi rodinami, ale aj s novinármi. A aj hercov a hérečky nielen z tribún, ale napr. aj zo Sedem s.r.o. a podobných relácií.
A škriekať Stankeho na tribúne, ktorú by mu postavili z tých stoličiek na čakanie!!!
:-)))))))))))))))
Nandrolon
30.10.20,04:30
Bjuty, tak to si ma potešil, ale výraz "matovolič" prosím nepoužívaj ako primitív, ktorý nevie o čo sa jedná. Veď už pred voľbami sa 100% vedelo, kto presne a s kým pôjde, takže to sa používa ako volič MATOVIČOVEJ VLÁDY a nie ako volič osoby Matoviča.
Takže tu jednaj ako chlap a neskrývaj sa za to, že "JA SOM HO NEVOLIL". Keby voliči SaS viac taktizovali a boli múdrejší, možno by boli na mieste Matoviča a ten by bol iba ako filcka do počtu /tak, ako teraz strana SaS a za ľudí/.
Každý volič terajších strán je v podstate volič Matovičovej vlády. Ale hovorím a dovolím si tvrdiť, že je to iba malá časť voličov terajšej koalície, ktorá "schvaľuje" tieto opatrenia. Ostatná väčšina je proti.
PS: tebe to teraz nepripadá, že na Slovensku je vláda 1 strany, resp. iba 1 osoby?
Však tu máme momentálne Matoviča - samovládcu!
Ale ja sa pýtam, kde sú ostatní???? Hrozí im, že ak sa postavia, že nebudú provízie???
Bjuty - tými zástancami, ktorí nejdú som myslel ľudí zo svojho okolia. Ale napr. ani sám Matovič nejde, určite ani manželka a určite ani dcéry, stačí?
Na druhej strane Sulík má ísť, určite sa tam aj odfotí jak plešoun :-)

neboj, nepoužívam ten výraz ako ty
po volľách je každý generál...ale vidím, že ty si už bol pred voľbami..škoda, že nám to až teraz hovoríš
volič matovičovej vláfy som a vdaka nám - veľkej, dokonca ústavnej väčšiny voličov sa tu rúca mafánský štát fica, ktorého tu vychvaľuješ..a za to ti vždy dám mínusku
a na kisku ste nadávali, led to priamo pomenoval...teraz nestačíte oči otvárať, ako sa basy plnia vašími líblingmi..
áno, matovič sa moc rozdrapuje...jediný sulík sa mu vie postaviť
dobre som volil

p.s ty si spokojný , ako si volil ? nebojíš sa, že ťa v sobotu očipujú ? vodka a turecký sed to vylieči ?

Bjuty, nie som spokojný s výsledkami volieb, ale som spokojný, koho som volil. Volil som stranu a nie Kotlebu /zdá sa mi, že som ho ani nekrúžkoval, boli tam zaujímavejší ľudia/.
Som spokojný s tým, že som nevolil OĽANO, SME rodinu, SaS, Za ĽUDÍ, PS/SPOLU. Na to som hrdý.
Samozrejme v budúcich voľbách budem zase rozmýšľať ináč, ale tých, čo som uviedol, tých znova voliť nebudem.
Ináč na to nepotrebuješ byť jadrový fyzik ani generál, aby si už pred voľbami nevedel, kto s kým pôjde, hlavne, keď sa uzatvárali rôzne pakty a dohody o neútočení, tak moc nezavádzaj.
Sulík sa mu na oko síce vie postaviť, ale vždy nakoniec zalezie ako potkan a stiahne chvost, spája ich totiž veľký kšeft.
Fica som nevolil a ani to nie je môj vzor. Ale videa, ktoré tú postnem tak dávam kvôli ich obsahu a nie kvôli tomu, že to natočil Fico.
Ak budem súhlasiť s videom Matoviča, Dzurindu a nieviem koho, tak ho tu taktiež dám /a zaň ale zase nedostanem mínusku, takže keď ju vyzradím, aspoň TY nebudeš robiť svoje buááááá, buááááá, buááááá
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nandrolon
30.10.20,04:57
Ďalší právny výklad. Len to má jednu chybičku krásy. Do tej práce by si sa musel jedine teleportovať z domu, lebo ináč /vďaka zákazu vychádzania/ sa tam nemáš ako dostať, takže zase sa chcel robiť niekto moc múdry.
Zdroj / Facebook - JUDr. Ján Čarnogurský
pavol54
30.10.20,05:23
Ďalší právny výklad. Len to má jednu chybičku krásy. Do tej práce by si sa musel jedine teleportovať z domu, lebo ináč /vďaka zákazu vychádzania/ sa tam nemáš ako dostať, takže zase sa chcel robiť niekto moc múdry.
Zdroj / Facebook - JUDr. Ján Čarnogurský
Bud budú policajti na cestách kontrolovať v oblečkoch, alebo zo vzdialenosti 2 m, sranda by bola ak by od nich kontrolovaný pýtal negatívny test (tiež by sa mali preukázať že nie sú pozitívni)
Nandrolon
30.10.20,05:43
Tí, ktorí budú kontrolovať budú jednoznačne pozitívni na blbosť. Predpokladám, že budú mať interný príkaz NEdávania pokút /neviem, kto by ju aj zaplatil/, takže ak aj dostanú príkaz kontrolovať, ťažko im niekto dokáže, či to aj robili.
Ale iniciatívni blbci sa nájdu všade...
buchač
30.10.20,05:46
Iniciatívny blbec...
Nandrolon
30.10.20,05:51
Toto niekto myslí vážne, alebo je to iba sranda?
kopretinka
30.10.20,06:27
Toto niekto myslí vážne, alebo je to iba sranda?
Čo?
veronikasad
30.10.20,06:29
Toto niekto myslí vážne, alebo je to iba sranda?
Čo?asi ten oznam čo pripol Juraj
kopretinka
30.10.20,06:30
Tu je rozpísané,aj paragrafy,ako riešiť zamestnanie a neotestovanie sa.
Buď dovolenka,práca z domu,ak je možné,alebo nepl.voľno,s tým že treba si doplatiť odvody.
V žiadnom prípade to nie je prekážka zo strany zamestnávatela.
https://podnikatelskecentrum.sk/asociacia-zamestnavatelskych-zvazov-a-zdruzeni-sr-si-dala-vypracovat-pravne-stanovisko-k-moznostiam-zamestnavatela-voci-zamestnancom/
bjuty smis
30.10.20,06:59
[QUOTE="Nandrolon"]Bjuty, tak to si ma potešil,

p.s ty si spokojný , ako si volil ? nebojíš sa, že ťa v sobotu očipujú ? vodka a turecký sed to vylieči ?

Bjuty, nie som spokojný s výsledkami volieb, ale som spokojný, koho som volil. Volil som stranu a nie Kotlebu /zdá sa mi, že som ho ani nekrúžkoval, boli tam zaujímavejší ľudia/.
Som spokojný s tým, že som nevolil OĽANO, SME rodinu, SaS, Za ĽUDÍ, PS/SPOLU. Na to som hrdý.
Samozrejme v budúcich voľbách budem zase rozmýšľať ináč, ale tých, čo som uviedol, tých znova voliť nebudem.
Ináč na to nepotrebuješ byť jadrový fyzik ani generál, aby si už pred voľbami nevedel, kto s kým pôjde, hlavne, keď sa uzatvárali rôzne pakty a dohody o neútočení, tak moc nezavádzaj.
Sulík sa mu na oko síce vie postaviť, ale vždy nakoniec zalezie ako potkan a stiahne chvost, spája ich totiž veľký kšeft.
Fica som nevolil a ani to nie je môj vzor. Ale videa, ktoré tú postnem tak dávam kvôli ich obsahu a nie kvôli tomu, že to natočil Fico.
Ak budem súhlasiť s videom Matoviča, Dzurindu a nieviem koho, tak ho tu taktiež dám /a zaň ale zase nedostanem mínusku, takže keď ju vyzradím, aspoň TY nebudeš robiť svoje buááááá, buááááá, buááááá
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


nandrolon

takých, čo nemusia byť jadrovými fyz. pred voľbami tu už bolo
opýtaj sa voličov bélu luhára, alebo gazdu procházku....to je úplne mimo, čo vravíš
nevraviac, že pred voľbami nik netušil, ako pohorí kapitáň debil danko....
a marxista štefunko z ps je dlhoročný obdovovateľ fica.....

no fašounov už voliť nebudeš...tých do ďalších volieb zakážeme, nebo sa

buááá nebudem robiť, keď tu prestaneš revať za každú mínusku ako 13r. puberťáčka keď zistí, že nie je najoblúbenejšia v triede....:))))))))))))))))))))))))))
pavol54
30.10.20,07:13
Tí, ktorí budú kontrolovať budú jednoznačne pozitívni na blbosť. Predpokladám, že budú mať interný príkaz NEdávania pokút /neviem, kto by ju aj zaplatil/, takže ak aj dostanú príkaz kontrolovať, ťažko im niekto dokáže, či to aj robili.
Ale iniciatívni blbci sa nájdu všade...
pozitívny alebo ten čo nepôjde na testy nemôže 10 dní vychádzať von (musí byť v karanténe) to znamená napríklad : bývam v dome, mám tam auto, vstúpim do auta, priveziem sa k obchodu, dezinfikujem peniaze, požiadam niekoho o nákup, ten mi ho zloží ku dverám auta´. keď sa vzdiali tak si tovar uložím do auta idem domov porušil som niečo(karanténu)?
Nandrolon
30.10.20,07:27
Aj pozitívny by mal mať v normálnej spoločnosti možnosť ísť si kúpiť potraviny na prežitie a lieky. Ak je to napr. dôchodca, sám, na lazoch, čo má skapať?
kopretinka
30.10.20,07:36
Pre tých,čo nebudú testovaní a sú v dobrovolnej karanténe,tak sú výnimky.
Potraviny,lekár......lenže niektorí doktori už bez testu neberú,a dokonca ani do obchodu nepustia.
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
kopretinka
30.10.20,07:38
Aj pozitívny by mal mať v normálnej spoločnosti možnosť ísť si kúpiť potraviny na prežitie a lieky. Ak je to napr. dôchodca, sám, na lazoch, čo má skapať?
Pozitívny nemôže v žiadnom prípade ísť von......určite nie je absolutne sám.
kopretinka
30.10.20,07:40
Tí, ktorí budú kontrolovať budú jednoznačne pozitívni na blbosť. Predpokladám, že budú mať interný príkaz NEdávania pokút /neviem, kto by ju aj zaplatil/, takže ak aj dostanú príkaz kontrolovať, ťažko im niekto dokáže, či to aj robili.
Ale iniciatívni blbci sa nájdu všade...
pozitívny alebo ten čo nepôjde na testy nemôže 10 dní vychádzať von (musí byť v karanténe) to znamená napríklad : bývam v dome, mám tam auto, vstúpim do auta, priveziem sa k obchodu, dezinfikujem peniaze, požiadam niekoho o nákup, ten mi ho zloží ku dverám auta´. keď sa vzdiali tak si tovar uložím do auta idem domov porušil som niečo(karanténu)?
Pozitívny nemôže ísť von z bytu,dobrovolne v karanténe ísť môže k lekárovi,kúpiť potraviny,lieky.
Nandrolon
30.10.20,07:46
Veď ja viem ako je to, preto píšem, že "v normálnej spoločnosti"...
Pavol nepíše, že vyjde z bytu. On nasadne do svojho auta v garáži v rodinnom dome, diaľkovo si otvorí bránu a zastaví na parkovisku v obchode a tam niekoho poprosí.
:-))))))))))))))))))
lujza.j
30.10.20,07:51
Ranečkoó tu....:)
Nandrolon
30.10.20,07:53
Ranečkoó tu....:)
Alebo dvoma: "Na Zdravie!"
lujza.j
30.10.20,07:54
Ozaj vcera som to tu...ze kolko plati ten igorov test...pisali niekde...cital niekto....pytal sa novinar....lebo ak.... tak vzdy bolo...napr.prekrocenie hranice tam a tam iba s testom nie starsim ako xy hodin...
pavol54
30.10.20,07:59
Aj pozitívny by mal mať v normálnej spoločnosti možnosť ísť si kúpiť potraviny na prežitie a lieky. Ak je to napr. dôchodca, sám, na lazoch, čo má skapať?
Pozitívny nemôže v žiadnom prípade ísť von......určite nie je absolutne sám.
ak som sám a pozitívny ako sa dostanem do toho hotela čo si mám sám platiť? AKO MA TAM prijmú? Ak mi niekto zloží obed ku dverám hotelovej izby(na infikovanej chodbe) to je v poriadku, ale ak budem sedieť v aute na čerstvom vzduchu? tak to nie, čo som na hlavu? To auto je práve tak môj súkromný priestor ako byt
pavol54
30.10.20,08:08
čim dalej tým viac mi behá mráz po chrbte z toho organizovaného diletantizmu
Na vojne som musel zvládať ochranu proti zbraniam hromadného ničenia a učiť svojich podriadených
to sú účinky jadrových zbraní - nehrozí
účinky chemických zbraní nehrozí novičok
účinky biologických zbraní- baktérie , VÍRUSY A živé organizmy (aflatoxíny, huby, ...) Stále rozmýšľam, ak som sa choval obozretne voči účinku vírusu, ktorý nie vidieť ani cítiť, ako sa nevystaviť účinkom v hromadnej akcii ktorú organizuje nejaký plagiátor
Jarka 1
30.10.20,08:25
Mám rešpekt pred koronou, naozaj mám. Stačí duves, ktorého považujem za dôveryhodného, aby si nikto nebol istý, že jemu sa nič nemôže stať.

Ten neuveriteľný chaos, ktorý vytvára vláda je však neúnosný.

V strese sú dôchodcovia aj pacienti. Na jednej strane sú vyzvaní, aby nechodili na testy, ak môžu zostať v izolácii, na strane druhej lekári dávajú informácie, že bez lajstra nemajú chodiť.
Matovič vyhlasuje, že spolieha na zodpovednosť ľudí.

Do čerta, prečo nezasiahne vláda jasnými pravidlami? Prečo jasne nepovie, že lekári nesmú pýtať lajster od rizikovej skupiny, ktorá sa aj tak dobrovoľne izoluje už kdesi od marca.

Prečo vláda týmto spôsobom ženie na testy aj tích, ktorým odporúča zostať doma? Veď teda urobme si tour po testovacích miestach, či sa nám podarí nájsť také, kde práve bude menej ľudí. Za súčasného stavu neverím, že také nájdem.
Nandrolon
30.10.20,08:30
Chaos im vyhovuje, preto ho umelo vyvolávajú. Vtedy sa totiž robia "životné obchody".
Ak by boli jasné pravidlá, bola by menšia účasť. Teraz niektorí idú iba "pre istotu", "čo keby náhodou".
Ja si myslím, že napr. nikto nedostane pokutu, ak pôjde bez testu do obchodu. Možno s negatívnym áno, ale aj o tom pochybujem.
Vláda iba straší, ale keď by prišlo občanovi zaplatiť napr. 1300 eur pokuty, neverím, že by to niekto zaplatil, zvlášť, keď by na tom niektorí právnici chceli hneď aj pre seba naryžovať a pohnali by to postupne na najvyššie súdy.
marjankaj
30.10.20,08:36
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
bjuty smis
30.10.20,08:37
chaos má iba ten, čo si ho sám spôsobí

máte termín, chodte, podľa výsledku sa zariadite

ako vám pomôže 1000 zbytočných otázok ak ? čo ak ? čo ? keby ?

keby pes nesral, roztrhlo by ho.....
Jarka 1
30.10.20,08:40
nandy, ja ľuďom verím. Verím, že drvivá väčšina bezpríznakových pozitívnych, aj keby o výsledku testu pochybovala dodrží karanténu. Somári nech dostanú pokutu.

Verím, že keby vláda nerobila chaos, tak by nestáli v radoch aj také prípady, ako 82 ročná žena niekde minulý týždeň. Testovacie miesto mala pod oknom pred činžiakom a napriek tomu stála v rade tuším že 2,5 hodiny, lebo ako povedala, chcela vedieť.
Kvaka
30.10.20,08:41
Boli sme na odbere krvi, pri otázke, či v utorok na kontrole bude treba test, povedala sestrička :my to nevyžadujeme, ale ak bude pozitívny, nebude môcť prísť. Myslím si, že to je dosť jasné. Okrem toho, ak by dali vyhlášku, kto nesmie kam bez testu, mi to logicky v nadväznosti na výnimky dáva jedinú možnosť. Testy sa budú v prevádzkach aj ambulanciách vyžadovať od zamestnancov, nie od zákazníkov či pacientov.
Nandrolon
30.10.20,08:42
chaos má iba ten, čo si ho sám spôsobí

máte termín, chodte, podľa výsledku sa zariadite

ako vám pomôže 1000 zbytočných otázok ak ? čo ak ? čo ? keby ?

keby pes nesral, roztrhlo by ho.....
Aby nás potom nejaký hlupák nezačal terorizovať v štýle, však keď sa udialo tamto, mali ste urobiť hento a nie toto....
Ja sa zariadím, nemám problém. Ale má byť všetko jasné a zruzumiteľné a nie tento chaos, čo tu je teraz.
PS: veľmi sa teším na pondelok, bude ešte väčšie prázdno ako dnes, hlavne kvôli tomu, že budú doma sedieť tí, ktorí sa síce chceli dať otestovať, ale už na nich nevyšiel čas.
S ú mestá, kde to proste matematicky nevyjde - počet ľudí /mimo 65-tnikov a detí do 10 rokov/, počet testovaných miest, počet hodín na testovanie.
V pondelok to bude mať ten správny šmrnc.
Kvaka
30.10.20,08:42
Asi majú stres a nedostatok právnicky fundovaných ľudí u Mikasa, nečudujem sa.
pavol54
30.10.20,08:51
Asi majú stres a nedostatok právnicky fundovaných ľudí u Mikasa, nečudujem sa.
však chceli zriadiť štátnu právnickú firmu, lebo súkromní právnici sú drahí(väčšinou dobrí)
veronikasad
30.10.20,08:55
Boli sme na odbere krvi, pri otázke, či v utorok na kontrole bude treba test, povedala sestrička :my to nevyžadujeme, ale ak bude pozitívny, nebude môcť prísť. Myslím si, že to je dosť jasné. Okrem toho, ak by dali vyhlášku, kto nesmie kam bez testu, mi to logicky v nadväznosti na výnimky dáva jedinú možnosť. Testy sa budú v prevádzkach aj ambulanciách vyžadovať od zamestnancov, nie od zákazníkov či pacientov.Uvitala by som, keby antigenove testy boli priamo v ambulanciach, ako sucast dotaznika o bezinfekcnosti a merania teploty. Tusim Daska to tu písala, ze u nich to v niektorých ambulanciach robia.
Kvaka
30.10.20,09:00
Testy v ambulanciách budú asi až v budúcnosti, zatiaľ sú iba v nemocniciach, v prijímacích alebo v nemocničných ambulanciách, tam si zrejme pretestujú aj celé oddelenia.
Tweety
30.10.20,09:32
Aby k testom nebolo toho málo: https://tv.zoznam.sk/cl/1003001/1996421/
sito
30.10.20,09:41
[QUOTE="Jarka 1"]Mám rešpekt pred koronou, naozaj mám. Stačí duves, ktorého považujem za dôveryhodného, aby si nikto nebol istý, že jemu sa nič nemôže stať.

Ten neuveriteľný chaos, ktorý vytvára vláda je však neúnosný.

Matovič vyhlasuje, že spolieha na zodpovednosť ľudí. /QUOTE]

:eek: A kde bola jeho zodpovednosť? Na hajzli, keď tajne rozmýšľal, vymyslel takýto hókus - pókus? Môžno, uvidíme, tak teda uvidíme. Veď sú to jeho slova " ľudia na to serú " Nasral sa aj on a nastal na Slovensku chaos, poprask, zhon. Armáda národu poručí zo života im koronu vylúči. No ako vidieť, len armáda na to nestačí. Teraz na kolenách kľačí, prosiť sa jej ráči. Doktori, samosprávy, dobrovoľníci, nevoľníci armáda bez vás ten hókus - pókus, abraka - dabraka spraviť sa jej neráčí. Tie rady na Orave, Bardejove kúštik zo Slovenska ukázali, že Slovač vie byť zodpovedná, samozrejme, že výnimky sa nájdu všade. Výsledok, celé Slovensko? šašovič sa ide z toho posrať, no nech. Heslo dneška " neposerme si to! " :);)


https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwju2Lz8jtzsAhWJMBQKHTdHChIQwqsBMAB6BAgCE AM&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dkb oIr9xSyWA&usg=AOvVaw2AAbrfyPV3e_uECygf1QBO
Jarka 1
30.10.20,09:44
Niečo sa deje ... už prezidentka reaguje na nepripravenosť akcie s testovaním
sito
30.10.20,09:50
Ako je to o tých rukách? :D
korela
30.10.20,10:23
Niečo sa deje ... už prezidentka reaguje na nepripravenosť akcie s testovaním
Aj tu ju spomína.
Groteskné výzvy k morálnej zodpovednosti a vynútené vyhrážky od zamestnávateľov
https://www.youtube.com/watch?v=9DLpGelShIM&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
.
Terajší Predseda vlády SR na nás apeluje a vyzýva k morálnej zodpovednosti. Máme byť morálne zodpovední, aby sme išli na testy, ktoré napriek preukázaným a rastúcim odborným výhradám zo strany vedcov, lekárov aj lekárskych spoločností aj napriek protestom zo strany miest a obcí vnútil celej krajine. Nielen ako tému, ale aj ako akciu.

Máme byť morálne zodpovední a ísť poslúchnuť jeho nápad, ktorý je v rozpore so zdravým rozumom, odbornými faktami a v niektorých aspektoch aj v rozpore so zákonom.

Nie je to čudné, ak to hovorí človek,
• ktorý verejne vyhlásil, že dva roky vysokoškolského štúdia odflákal
• ktorý ukradol obsah svojej diplomovej práce a podvádzal pri vysokoškolských skúškach
• ktorý organizoval toto celoplošné testovanie za chrbtom slovenskej prezidentky, ale pochválil sa nemeckej kancelárke...
• ktorý systematicky prenecháva zodpovednosť za rizikové a nepopulárne rozhodnutia iným osobám zo svojho okolia
• ktorý neovláda svoje emócie a verejne osočuje nielen svojich politických oponentov, ale na tlačovej konferencii vlády aj verejne napáda a dehonestuje súkromné osoby
• a ktorý aj dnes opäť verejne klame, že Prezident Európskej rady Charles Michel odporúča „slovenskú cestu“ – prečítal som si ten dokument a nenašiel som tam ani slovo „Slovensko“, ba ani slovo „celoplošné testovanie“ – nie verejný dokument Prezidenta Európskej rady Charles Michela v žiadnom prípade netvrdí to, čo vo svojom verejnom statuse na FCB tvrdí slovenský predseda vlády, takže preto sa to volá klamstvo.

Originál správy Charlesa Michela:
https://nsl.consilium.europa.eu/10410...

Také apely na morálnu zodpovednosť sú groteskné, pokrytecké a nedôveryhodné.

Dr. Igor Bukovský prináša aj základnú právnu analýzu situácie, v ktorej sa ocitlo mnoho ľudí: zamestnávatelia požadujú od zamestnancov predložiť negatívny výsledok testu a ak to neurobia, mnohí sa vyhrážajú zamestnancom rozviazaním pracovného pomeru.
326 komentárov
misoft
30.10.20,10:29
Korela - nič v zlom - ale dávať sem toho pseudodoktora :eek:.
A ako sa inde písalo - je on odborník na ústavné právo, na zákony?
Jediné čo vie, je len niečo prečítať a potom ako papagáj opakovať.
BTW: korela =
https://www.zoohit.cz/magazin/wp-content/uploads/2018/07/Korela.jpg
teda vták z rodu kakaduorodých - teda ľudovo povedané PAPAGÁJ!!!
kopretinka
30.10.20,10:30
kopretinka
30.10.20,10:50
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
Kto od teba pýta test DNES???
Svatá prostoto.....
Tweety
30.10.20,10:53
marjankaj
30.10.20,11:00
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
Kto od teba pýta test DNES???
Svatá prostoto.....
Veď ty si to písala. Alebo si už zabudla? Alzheimer?
lujza.j
30.10.20,11:24
Dušan..... bukovsky nie je ziadny hlupak!...ci ty ked budes mat na vyber....iba dr.igor....alebo mudr.bukovsky....tak volis dr.igor?!
bjuty smis
30.10.20,11:25
čo tak asi vraví ten pripečený zvukár z vrakúne...
alebo tá harabínová onuca..
buchač
30.10.20,11:50
Svatá prostoto.....



Potraviny,lekár......lenže niektorí doktori už bez testu neberú,a dokonca ani do obchodu nepustia.
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.

Fakt Svatá prostoto...toto nevymyslíš, sama si na to prišla ?
buchač
30.10.20,11:55
Dr. Igor Bukovský prináša aj základnú právnu analýzu situácie, v ktorej sa ocitlo mnoho ľudí: zamestnávatelia požadujú od zamestnancov predložiť negatívny výsledok testu a ak to neurobia, mnohí sa vyhrážajú zamestnancom rozviazaním pracovného pomeru.
326 komentárov

Video s Bukovským?
To je ako pozerať na Pornhube video, ako v Izraeli dvaja doktori vyliečili pacientku s covidom.
Asi rovnaká výpovedná hodnota...akurát, že na rozdiel od Bukiho sa na porno dá pozerať..
;) :D
Nandrolon
30.10.20,12:00
Dr. Igor Bukovský prináša aj základnú právnu analýzu situácie, v ktorej sa ocitlo mnoho ľudí: zamestnávatelia požadujú od zamestnancov predložiť negatívny výsledok testu a ak to neurobia, mnohí sa vyhrážajú zamestnancom rozviazaním pracovného pomeru.
326 komentárov

Video s Bukovským?
To je ako pozerať na Pornhube video, ako v Izraeli dvaja doktori vyliečili pacientku s covidom.
Asi rovnaká výpovedná hodnota...akurát, že na rozdiel od Bukiho sa na porno dá pozerať..
;) :D
Mi nehovor, že tam také video nie je. Mám ti dať naň link?
:-))))))))))))))))))))
buchač
30.10.20,12:06
:-))))))))))))))))))))

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty.
Nandrolon
30.10.20,12:09
:-))))))))))))))))))))

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty.
To si už viackrát písal, a stále si aj tak príspevok nepochopil.
pavol54
30.10.20,12:43
Dr. Igor Bukovský prináša aj základnú právnu analýzu situácie, v ktorej sa ocitlo mnoho ľudí: zamestnávatelia požadujú od zamestnancov predložiť negatívny výsledok testu a ak to neurobia, mnohí sa vyhrážajú zamestnancom rozviazaním pracovného pomeru.
326 komentárov

Video s Bukovským?
To je ako pozerať na Pornhube video, ako v Izraeli dvaja doktori vyliečili pacientku s covidom.
Asi rovnaká výpovedná hodnota...akurát, že na rozdiel od Bukiho sa na porno dá pozerať..
;) :D
No veď daj čitateľom nejaký vzor osoby z ktorej si ty osobne aspoň trocha zoberieš príklad nech sa aj mi ostatní poučíme. To už nehovorím osobnosti. Ešte som nečítal o takom
pavol54
30.10.20,12:45
čo tak asi vraví ten pripečený zvukár z vrakúne...
alebo tá harabínová onuca..
taká dobrá onuca nie je na zahodenie najmä ak sa správne používa.
bjuty smis
30.10.20,12:58
povedz pištíkovi
ten ju zahodil....
bjuty smis
30.10.20,13:00
Dr. Igor Bukovský prináša aj základnú právnu analýzu situácie, v ktorej sa ocitlo mnoho ľudí: zamestnávatelia požadujú od zamestnancov predložiť negatívny výsledok testu a ak to neurobia, mnohí sa vyhrážajú zamestnancom rozviazaním pracovného pomeru.
326 komentárov

Video s Bukovským?
To je ako pozerať na Pornhube video, ako v Izraeli dvaja doktori vyliečili pacientku s covidom.
Asi rovnaká výpovedná hodnota...akurát, že na rozdiel od Bukiho sa na porno dá pozerať..
;) :D
tak chceš mať právnu analýzu, alebo nie ?
je bukovský doktor, alebo nie ?
buchač
30.10.20,13:43
...a sme doma stará mať.

Buki je doktor medecíny ? Nuž je, to mu nik neberie.
Buki je doktor práv ? Nuž nie je...
Jeho právna analýza je asi taká, ako aj iných neprávnikov.
...o takú by som sa veľmi neopieral.
misoft
30.10.20,13:47
Dušan..... bukovsky nie je ziadny hlupak!...ci ty ked budes mat na vyber....iba dr.igor....alebo mudr.bukovsky....tak volis dr.igor?!
Ani jedného!
Bukovský si myslí, že požral všetku múdrosť sveta a motá sa aj tam, kde je totálny idiot.
Mudrosráč si tiež myslí, že požral všetku múdrosť sveta, lenže on to má od toho, že mu tresol na gebuľu komín trnafského pivovaru... Jeho lebka to síce vydržala, lenže jej obsah mu z nej nejako vytiekol - análnym otvorom.
bjuty smis
30.10.20,13:54
...a sme doma stará mať.

Buki je doktor medecíny ? Nuž je, to mu nik neberie.
Buki je doktor práv ? Nuž nie je...
Jeho právna analýza je asi taká, ako aj iných neprávnikov.
...o takú by som sa veľmi neopieral.
jeho právna analýza je presne taká, ako lekárska
pozliepal to, čo na šiel na nete...

alebo nám jeho obdivovatela dajú nejakú jeho vedeckú prácu ? štúdiu ?
Nandrolon
30.10.20,13:54
...a sme doma stará mať.

Buki je doktor medecíny ? Nuž je, to mu nik neberie.
Buki je doktor práv ? Nuž nie je...
Jeho právna analýza je asi taká, ako aj iných neprávnikov.
...o takú by som sa veľmi neopieral.
Bukovsky vo videu číta právnu analýzu, ktorú si objednal u súkromnej právnickej kancelárie.
misoft
30.10.20,13:55
Aha!!!!
Takže zase len niečo číta a tvári sa múdro. Takže druhý múdrosráč!
buchač
30.10.20,13:57
jeho právna analýza je presne taká, ako lekárska
pozliepal to, čo na šiel na nete...

alebo nám jeho obdivovatela dajú nejakú jeho vedeckú prácu ? štúdiu ?
Neverím....ty som mnou súhlasíš ?????
Beriem kriedu a idem napísať do komína...a potom podpálim oheň v krbe, alebo naopak ?
marjankaj
30.10.20,13:59
Dušan..... bukovsky nie je ziadny hlupak!...ci ty ked budes mat na vyber....iba dr.igor....alebo mudr.bukovsky....tak volis dr.igor?!
Lui operovať by som sa asi nedal ani jednému.:eek:
Keď som hrával karty a dostal som karty "na hovno", tak som ich zahodil a dali sme novú hru.
pavol54
30.10.20,14:12
Aha!!!!
Takže zase len niečo číta a tvári sa múdro. Takže druhý múdrosráč!
ako tí čitatelia správ v telke tiež tomu nerozumejú ale čítajú to dôveryhodne
Žabinka
30.10.20,15:08
posielam varené vínko..:)
kopretinka
30.10.20,15:09
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
Kto od teba pýta test DNES???
Svatá prostoto.....
Veď ty si to písala. Alebo si už zabudla? Alzheimer?
Zamestnávatelia,obchody,lekári,prenajímatelia.. ....už dnes vyhlasujú,že to budú od pondelka vyzadovať.
bjuty smis
30.10.20,15:24
jeho právna analýza je presne taká, ako lekárska
pozliepal to, čo na šiel na nete...

alebo nám jeho obdivovatela dajú nejakú jeho vedeckú prácu ? štúdiu ?
Neverím....ty som mnou súhlasíš ?????
Beriem kriedu a idem napísať do komína...a potom podpálim oheň v krbe, alebo naopak ?
naopak
nech to máme biele na čiernom, ako trepal ičo ostrostrelec
veronikasad
30.10.20,15:25
Zrusili mi planovane vyšetrenie kosti, vraj maju prikaz bez negatívneho testu nerobia... Preobjednať sa mozem o 10 dni
kukučka
30.10.20,15:36
A to už je zase aká úroveň debaty, há? Namiesto logických argumentov zhadzujete Bukovského podobne ako minule premiér. Nikto vás predsa nenúti súhlasiť s ním, ani pozerať jeho videá. Ak už nič iné, berte si príklad aspoň z jeho kultivovaného prejavu. Vaši doktori zrejme publikujú vedecké štúdie na bežiacom páse. Bukovský ich aspoň vyhľadáva a prekladá. Minule som sa pýtala buchača, či má atestáciu. Teraz sa pýtam misofta.
marjankaj
30.10.20,15:59
Zrusili mi planovane vyšetrenie kosti, vraj maju prikaz bez negatívneho testu nerobia... Preobjednať sa mozem o 10 dni
Veď to. Asi majú lekári tiež každý deň iné príkazy podobne ako aj my. A po funuse, teda v pondelok povie ako to všetko myslel.
buchač
30.10.20,16:47
A to už je zase aká úroveň debaty, há? Namiesto logických argumentov zhadzujete Bukovského podobne ako minule premiér. Nikto vás predsa nenúti súhlasiť s ním, ani pozerať jeho videá. Ak už nič iné, berte si príklad aspoň z jeho kultivovaného prejavu. Vaši doktori zrejme publikujú vedecké štúdie na bežiacom páse. Bukovský ich aspoň vyhľadáva a prekladá. Minule som sa pýtala buchača, či má atestáciu. Teraz sa pýtam misofta.
Úroveň je slušná...či ?
Že zhadzujeme Bukiho ? No a čo ? On má atestáciu z výživového lekárstva, no nie jeden z nás (o sebe ani nevravím) máme atestáciu z reálneho života.

Ja som ti minule napísal, že nedávaj furt tie svoje videjká od Bukiho alebo rozhovory zo SV.
Sú to dlhé, predlhé časy...nie raz aj viac ako hodinu.
Tiež som ti v tejto súvislosti dal, že miesto odkazov daj aj svoj nejaký názor.
Takže ???
veronikasad
30.10.20,17:15
Juraj, kto ti káže ich pozerať ? Koho zaujme, si ich pozrie ... Mne osobne chýba tá jeho stopnutá večerná relácia Vieme čo jeme v Rádio Slovensko. Vždy som si tam niečo zaujímavého našla.
Nandrolon
30.10.20,17:18
Ja mám pocit, že výživové poradenstvo nie je v SR uznaný medicínsky odbor a hovoril, že atestáciu nemá žiadnu, aj vysvetľoval prečo.
To ale neznamená, že nie je lekár.
Zase si si niečo navymýšľal a podávaš to ako fakty, alebo faktu??
:-))
annova
30.10.20,17:32
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
Kto od teba pýta test DNES???
Svatá prostoto.....
Veď ty si to písala. Alebo si už zabudla? Alzheimer?
Zamestnávatelia,obchody,lekári,prenajímatelia.. ....už dnes vyhlasujú,že to budú od pondelka vyzadovať.

Na zaklade akeho zakona bude vydana vyhlaska? Co ochrana osobnych udajov, co ma co mne neznama osoba kontrolovat moj zdravotny stav. Ak by ma nepustili do obchodu, jedna sa dokonca o trestny cin praktikovania fasistickych praktik - segregacia obyvatelov na zaklade nejakeho papiera.
Ani policajt nema pravo na zaklade nejakej vyhlasky pozadovat informacie o mojom zdravotnom stave. Dokonca mam pravo privolat policiu, aby spisali zapisnicu o odmietnuti vpustit ma do obchodu a podat trestne oznamenie.

Alebo je pre tuto vladu Ustava SR trhaci kalendar a obyvatelia na sebe ozaj nechaju protipravne stiepat drevo?
bjuty smis
30.10.20,17:35
ty brdo

trestny cin praktikovania fasistickych praktik
Dáša_
30.10.20,17:35
VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdraviakrežimu vstupu osôb do priestorov prevádzok apriestorov zamestnávateľa (https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_12_2020.pdf)
annova
30.10.20,17:38
VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdraviakrežimu vstupu osôb do priestorov prevádzok apriestorov zamestnávateľa (https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_12_2020.pdf)


Zakon, ktory to riesi? Ja niesom zamestnanec, ja som zakaznik. V tom je velky rozdiel.

Pamatate si ten pripad, ked majitel domu podnikal v prenajme - ubytovanie vo vlastnom RD a odmietol ubytovat potencialne problemovych ludi. Zlikvidovali ho, radsej ukoncil podnikanie. Dokonca ho obvinili z trestneho cinu.
Aky je v tom rozdiel nepustit ma do obchodu a odmietnutie niekoho ubytovat vo vlastnom ked podnika?
bjuty smis
30.10.20,17:43
naštuduj si, čo je to núdzový stav
Kvaka
30.10.20,17:46
VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdraviakrežimu vstupu osôb do priestorov prevádzok apriestorov zamestnávateľa (https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_12_2020.pdf)


Zakon, ktory to riesi? Ja niesom zamestnanec, ja som zakaznik. V tom je velky rozdiel.

Pamatate si ten pripad, ked majitel domu podnikal v prenajme - ubytovanie vo vlastnom RD a odmietol ubytovat potencialne problemovych ludi. Zlikvidovali ho, radsej ukoncil podnikanie.

Zákon 355/2007 doplnili tak, že v tomto prípade má vyhláška silu ako zákon. Kuk:

§ 59b

Vyhlášky na nariadenie opatrení podľa § 12 a § 48 ods. 4
(1) Ak je potrebné nariadiť opatrenia podľa § 12 alebo § 48 ods. 4 na celom území Slovenskej republiky, určitej časti jej územia alebo pre skupinu inak ako jednotlivo určených osôb, nariaďuje ich ministerstvo zdravotníctva [§ 4 ods. 1 písm. g)], úrad verejného zdravotníctva [§ 5 ods. 4 písm. k)] alebo regionálny úrad verejného zdravotníctva [§ 6 ods. 3 písm. e)] všeobecne záväzným právnym predpisom.

(2) Na všeobecne záväzné právne predpisy vydávané podľa odseku 1 ministerstvom zdravotníctva sa vzťahuje osobitný právny predpis o tvorbe a vyhlasovaní právnych predpisov;68b) tento predpis sa nevzťahuje na všeobecne záväzné právne predpisy vydávané podľa odseku 1 úradom verejného zdravotníctva a regionálnym úradom verejného zdravotníctva.
annova
30.10.20,17:52
VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdraviakrežimu vstupu osôb do priestorov prevádzok apriestorov zamestnávateľa (https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_12_2020.pdf)


Zakon, ktory to riesi? Ja niesom zamestnanec, ja som zakaznik. V tom je velky rozdiel.

Pamatate si ten pripad, ked majitel domu podnikal v prenajme - ubytovanie vo vlastnom RD a odmietol ubytovat potencialne problemovych ludi. Zlikvidovali ho, radsej ukoncil podnikanie.

Zákon 355/2007 doplnili tak, že v tomto prípade má vyhláška silu ako zákon. Kuk:

§ 59b

Vyhlášky na nariadenie opatrení podľa § 12 a § 48 ods. 4
(1) Ak je potrebné nariadiť opatrenia podľa § 12 alebo § 48 ods. 4 na celom území Slovenskej republiky, určitej časti jej územia alebo pre skupinu inak ako jednotlivo určených osôb, nariaďuje ich ministerstvo zdravotníctva [§ 4 ods. 1 písm. g)], úrad verejného zdravotníctva [§ 5 ods. 4 písm. k)] alebo regionálny úrad verejného zdravotníctva [§ 6 ods. 3 písm. e)] všeobecne záväzným právnym predpisom.

(2) Na všeobecne záväzné právne predpisy vydávané podľa odseku 1 ministerstvom zdravotníctva sa vzťahuje osobitný právny predpis o tvorbe a vyhlasovaní právnych predpisov;68b) tento predpis sa nevzťahuje na všeobecne záväzné právne predpisy vydávané podľa odseku 1 úradom verejného zdravotníctva a regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Bol tento zmeneny zakon zverejneny v Zbierke zakonov?
kuk 400/2015
buchač
30.10.20,18:15
Dáška, akurát som čítal.




VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdraviakrežimu vstupu osôb do priestorov prevádzok apriestorov zamestnávateľa (https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_12_2020.pdf)
Dáška, akurát som čítal.

Zakon, ktory to riesi? Ja niesom zamestnanec, ja som zakaznik. V tom je velky rozdiel.

Pamatate si ten pripad, ked majitel domu podnikal v prenajme - ubytovanie vo vlastnom RD a odmietol ubytovat potencialne problemovych ludi. Zlikvidovali ho, radsej ukoncil podnikanie. Dokonca ho obvinili z trestneho cinu.
Aky je v tom rozdiel nepustit ma do obchodu a odmietnutie niekoho ubytovat vo vlastnom ked podnika?
AKÝ ROZDIEL ???
Toto sa predsa nedá porovnávať. Keďže Buki na Poradu (aspoň dúfam) nechodí, tak vysvetlím ?
Ak majiteľ odmietne určitých ľudí (presnejšie cigánov, lebo o to išlo v damom prípade), tak sa jednalo podľa zákona o rasizmus.
Aj preto potom vznikli - preformovali sa krčmy na "kluby" s členským, trebárs vo výške len 1€....a teda členov si daný "klub" mohol vyberať, prijať.

Nemusí byť zákon, ono postačuje aj vyhláška.
Viď https://sk.wikipedia.org/wiki/Vyhl%C3%A1%C5%A1ka_(ministerstvo)

Pre zákazníka dľa vyhlášky platí podmienka vstupu.

(3)Za účelom overenia, že sa na osobu nevzťahuje zákaz vstupu podľa § 1 ods. 1 je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený požadovať odosoby vstupujúcej do vnútorných alebo vonkajších priestorov prevádzky predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností podľa § 1 ods. 2 písm. a) až r); do tohto dokladu je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený nahliadnuť.

(4)Predloženie dokladu podľa § 1 ods. 3 možno nahradiť v prípadoch podľa § 1 ods. 2 písm. e), g) až l) potvrdením o výnimke podľa prílohy, vystavenú poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo, a s ktorým má osoba uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti; v prípade dieťaťa poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v špecializačnom odbore pediatria.
buchač
30.10.20,18:18
Na zaklade akeho zakona bude vydana vyhlaska? Co ochrana osobnych udajov, co ma co mne neznama osoba kontrolovat moj zdravotny stav. Ak by ma nepustili do obchodu, jedna sa dokonca o trestny cin praktikovania fasistickych praktik - segregacia obyvatelov na zaklade nejakeho papiera.
Ani policajt nema pravo na zaklade nejakej vyhlasky pozadovat informacie o mojom zdravotnom stave. Dokonca mam pravo privolat policiu, aby spisali zapisnicu o odmietnuti vpustit ma do obchodu a podat trestne oznamenie.

Alebo je pre tuto vladu Ustava SR trhaci kalendar a obyvatelia na sebe ozaj nechaju protipravne stiepat drevo?

Tato som si nevšimol...takže poznámka....a či ju vezmeš osobne, mne je jedno.

Vieš o tom, že si totálne právne bezvedomá ? Je ti jasné, že sa strápňuješ ?
Svatá sprostoto, radšej už mlč.
kopretinka
30.10.20,18:20
Že zákaz vychádzania.....povolené nakupovať len potraviny a lieky ......
U nás krčmy otvorené,predávajú cez okienko,ludia si tam s poldecákmi postávajú a posedávajú na prilahlých terasách.....ludia sa presúšajú po meste,žiadny zákaz vychádzsnia ich netrápi.
Ja chodim len do jedného obchodu,nebehám po meste,dnes som bola a zostala som teda prekvapená :confused:
annova
30.10.20,18:22
ty brdo

trestny cin praktikovania fasistickych praktik

Nebudem sa hrat za chytru a pripojim citaciu "

Definície fašizmu sa líšia, možno však pre účely tohto článku použiť jednu. Podstatné je tiež pochopiť zásadný rozdiel medzi fašistickým režimom a fašistickým hnutím. Podľa pomeru k ostatným silám sa totiž charakteristiky, aj správanie fašizmu menia. Rovnako sa menia okamihom, keď fašizmus má k dispozícii štátne štruktúry, najmä represívny aparát.

Definícia, z ktorej budem vychádzať je nasledovná: Fašistické hnutie je reakčné hnutie (marxistický termín podobný regresívnemu – snaží sa o návrat k minulému status quo, teda obrátenie pokroku, zrušenie novo vybojovaných práv, napr. Feministické, antirasistické zákony a práva ako právo na potrat, až k demokratickým právam ako všeobecné hlasovacie právo), ktoré k dosiahnutiu svojich cieľov a/alebo popri tomu zamýšľa použiť polovojenské jednotky, zrušiť parlamentný poriadok, namiesto neho vybudovať autokratickú diktatúru. Podstatné pri tejto definícii je, že toto sú len definujúce charakteristiky, teda fašizmus môže mať rôzne podoby a iné charakteristiky, ktoré si môžu v jednotlivých prípadoch protirečiť.

Fašistický režim je ten režim, ktorý pomocou fašistického hnutia realizuje fašistické ciele. Tu je nutné poukázať na fakt, že ako fašistické boli označované aj režimy, ktoré sa nedostali k moci fašistickým hnutím, ale napríklad pučom armády alebo zahraničným zásahom. Také režimy Noam Chomsky označuje ako subfašistické režimy, môžeme ich ale aj rovnako nazývať fašizmus, s tým, že diferencujeme tento termín s fašizmom ako hnutím."


Fašizmus a fašisticky režim nieje to iste. Je to sice stary clanok, ale formulacie su platne, ci je tam Fico, Matelko alebo ktokolvek pri moci.

zdroj https://dennikn.sk/blog/858681/co-je-vlastne-fasizmus-a-preco-k-nemu-opat-smerujeme-ale-inym-sposobom/
Kvaka
30.10.20,18:23
Bol tento zmeneny zakon zverejneny v Zbierke zakonov?
kuk 400/2015 Zrejme bol, ja som citovala zákon zo stránky https://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-355
lujza.j
30.10.20,18:24
Ja vcera po tyzdni v obch.lebo iba stvrtok....dnes vecer "cez okiebko" pica oproti z picerky...
kopretinka
30.10.20,18:24
Som zvedavá,kedy tento dostane pokutu.Jak to,že nesedí v base,v karanténe predsa môže byť aj tam.
https://www.ta3.com/clanok/1195725/kotleba-vraj-porusil-povinnu-karantenu-odfotografovali-ho-pri-tom.html
kopretinka
30.10.20,18:30
Aby ste nemuseli dlho stáť v rade....
https://www.somvrade.sk/
kukučka
30.10.20,18:32
...a sme doma stará mať.

Buki je doktor medecíny ? Nuž je, to mu nik neberie.
Buki je doktor práv ? Nuž nie je...
Jeho právna analýza je asi taká, ako aj iných neprávnikov.
...o takú by som sa veľmi neopieral.
jeho právna analýza je presne taká, ako lekárska
pozliepal to, čo na šiel na nete...

alebo nám jeho obdivovatela dajú nejakú jeho vedeckú prácu ? štúdiu ?
Našli ste jeden či druhý v tej právnej analýze nejaké chyby? Sem s nimi, nech sa od vás priučíme.
buchač
30.10.20,18:35
Som zvedavá,kedy tento dostane pokutu.Jak to,že nesedí v base,v karanténe predsa môže byť aj tam.
https://www.ta3.com/clanok/1195725/kotleba-vraj-porusil-povinnu-karantenu-odfotografovali-ho-pri-tom.html
Žeby preto, lebo sa odvolal a čaká sa na rozhodnutie Najvyššieho súdu ?
buchač
30.10.20,18:38
A to už je zase aká úroveň debaty, há? Namiesto logických argumentov zhadzujete Bukovského podobne ako minule premiér. Nikto vás predsa nenúti súhlasiť s ním, ani pozerať jeho videá. Ak už nič iné, berte si príklad aspoň z jeho kultivovaného prejavu. Vaši doktori zrejme publikujú vedecké štúdie na bežiacom páse. Bukovský ich aspoň vyhľadáva a prekladá. Minule som sa pýtala buchača, či má atestáciu. Teraz sa pýtam misofta.
Úroveň je slušná...či ?
Že zhadzujeme Bukiho ? No a čo ? On má atestáciu z výživového lekárstva, no nie jeden z nás (o sebe ani nevravím) máme atestáciu z reálneho života.

Ja som ti minule napísal, že nedávaj furt tie svoje videjká od Bukiho alebo rozhovory zo SV.
Sú to dlhé, predlhé časy...nie raz aj viac ako hodinu.
Tiež som ti v tejto súvislosti dal, že miesto odkazov daj aj svoj nejaký názor.
Takže ???



Našli ste jeden či druhý v tej právnej analýze nejaké chyby? Sem s nimi, nech sa od vás priučíme.
Nepreskakuj príspevky...
Takže ?
kukučka
30.10.20,18:47
To čo si teraz citoval, nie je názor?
buchač
30.10.20,18:49
Nie, to je pripomienka na to, čo si vynechala (schválne ?) ...
Dáša_
30.10.20,19:12
Úroveň je slušná...či ?
Že zhadzujeme Bukiho ? No a čo ? On má atestáciu z výživového lekárstva, no nie jeden z nás (o sebe ani nevravím) máme atestáciu z reálneho života.

Ja som ti minule napísal, že nedávaj furt tie svoje videjká od Bukiho alebo rozhovory zo SV.
Sú to dlhé, predlhé časy...nie raz aj viac ako hodinu.
Tiež som ti v tejto súvislosti dal, že miesto odkazov daj aj svoj nejaký názor.
Takže ???
pokiaľ viem, Bukovský nemá atestáciu. Žiadnu. https://www.facebook.com/334939066589623/posts/3114646705285498/

Teda leda že by to stihol teraz, ale to vážne pochybujem.
buchač
30.10.20,20:15
Úroveň je slušná...či ?
Že zhadzujeme Bukiho ? No a čo ? On má atestáciu z výživového lekárstva, no nie jeden z nás (o sebe ani nevravím) máme atestáciu z reálneho života.

Ja som ti minule napísal, že nedávaj furt tie svoje videjká od Bukiho alebo rozhovory zo SV.
Sú to dlhé, predlhé časy...nie raz aj viac ako hodinu.
Tiež som ti v tejto súvislosti dal, že miesto odkazov daj aj svoj nejaký názor.
Takže ???
pokiaľ viem, Bukovský nemá atestáciu. Žiadnu. https://www.facebook.com/334939066589623/posts/3114646705285498/

Teda leda že by to stihol teraz, ale to vážne pochybujem.
Veľké díky za henten link...preveliké.

...a citujem :
" Urobiť si nejakú atestáciu z internej, alebo diabetológie, alebo čo. Považujem to za stratu času, a najmä to považujem za neetické. "

Nejaká interna ? Nejaká diabetológia ?
Normálne mi je z neho nevoľno...

https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
Katy a R
30.10.20,21:15
kopretinka
31.10.20,04:50
no - tuším nás čaká "svetlá budúcnosť " :mee::confused:
https://www.topky.sk/cl/11/1996069/COVID-19-a-mozog--Vedci-skumali-zmeny-kognitivnych-funkcii-u-vyliecenych-ludi--vysledky-studie-sokuju
To už dávnejšie som čitala,preto som sa bála,čo to urobi s otcom,veď už má skoro 90 a mozog mu hapruje aj bez corony :(
kopretinka
31.10.20,04:52
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
Kto od teba pýta test DNES???
Svatá prostoto.....
Veď ty si to písala. Alebo si už zabudla? Alzheimer?
Zamestnávatelia,obchody,lekári,prenajímatelia.. ....už dnes vyhlasujú,že to budú od pondelka vyzadovať.

Na zaklade akeho zakona bude vydana vyhlaska? Co ochrana osobnych udajov, co ma co mne neznama osoba kontrolovat moj zdravotny stav. Ak by ma nepustili do obchodu, jedna sa dokonca o trestny cin praktikovania fasistickych praktik - segregacia obyvatelov na zaklade nejakeho papiera.
Ani policajt nema pravo na zaklade nejakej vyhlasky pozadovat informacie o mojom zdravotnom stave. Dokonca mam pravo privolat policiu, aby spisali zapisnicu o odmietnuti vpustit ma do obchodu a podat trestne oznamenie.

Alebo je pre tuto vladu Ustava SR trhaci kalendar a obyvatelia na sebe ozaj nechaju protipravne stiepat drevo?

https://m.topky.sk/cl/10/1996991/Pozor-na-novu-vyhlasku--Doklad-o-negativnom-teste-mozu-pozadovat-zamestnavatelia-aj-obchody?fbclid=IwAR3EsewRDMb1dL20JN2Tg-RY8vu8_WTPMW5kgGVr6yviw6ligt56B48oyoE
Nandrolon
31.10.20,05:58
pokiaľ viem, Bukovský nemá atestáciu. Žiadnu. https://www.facebook.com/334939066589623/posts/3114646705285498/

Teda leda že by to stihol teraz, ale to vážne pochybujem.

Už som to písal. :cool:
buchač
31.10.20,06:20
no - tuším nás čaká "svetlá budúcnosť " :mee::confused:
https://www.topky.sk/cl/11/1996069/COVID-19-a-mozog--Vedci-skumali-zmeny-kognitivnych-funkcii-u-vyliecenych-ludi--vysledky-studie-sokuju

Hneď prvé príspevky v diskusii trafili klinec po hlavičke :

- Tak v tomto pripade tupkarsky pisalkovia uz museli mat covid niekolko krat, lebo s tak nizkym IQ sa nemohli narodit

- o Igi? Tiež mal kovid?


- A čo ešte taký Trump ?
misoft
31.10.20,07:51
Hneď prvé príspevky v diskusii trafili klinec po hlavičke :

- Tak v tomto pripade tupkarsky pisalkovia uz museli mat covid niekolko krat, lebo s tak nizkym IQ sa nemohli narodit

- o Igi? Tiež mal kovid?


- A čo ešte taký Trump ?
Igi? Ten ho musel mať aspoň 100x!
A káčer Donald? Ten ho musí mať ešte aj teraz.
skuš
31.10.20,08:40
no - tuším nás čaká "svetlá budúcnosť " :mee::confused:
https://www.topky.sk/cl/11/1996069/COVID-19-a-mozog--Vedci-skumali-zmeny-kognitivnych-funkcii-u-vyliecenych-ludi--vysledky-studie-sokuju

nechcem kritizovať, ale kua mohli napísať, čo konkrétne sa menilo, aby sme mohli vypracovávať cvičenia a postupy na rekonvalescenciu.
Jarka 1
31.10.20,09:30
Mňa dnes naozaj potešilo percento pozitívnych z testovaných za piatok. Predpokladám, že to sú testy PCR.

Pre niekoho možno smiešne, ale ja verím, že drvivá väčšina ľudí dodržuje ROR a už by sa to konečne malo prejaviť. Od pondelka do včerajšieho piatku to bolo:

15,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24

Pričom za včera sa urobilo úplne najviac testov 18 074 / 2573.
annova
31.10.20,09:36
Včera som písala o tom,že hlavný hygienik má vydať vyhlášku,že majitelia,prevádzkovatelia majú pýtať test.Ešte tá vyhláška ani nie je a už to robia.
A akým testom sa majú preukázať dnes? Zajtrajším?
Kto od teba pýta test DNES???
Svatá prostoto.....
Veď ty si to písala. Alebo si už zabudla? Alzheimer?
Zamestnávatelia,obchody,lekári,prenajímatelia.. ....už dnes vyhlasujú,že to budú od pondelka vyzadovať.

Na zaklade akeho zakona bude vydana vyhlaska? Co ochrana osobnych udajov, co ma co mne neznama osoba kontrolovat moj zdravotny stav. Ak by ma nepustili do obchodu, jedna sa dokonca o trestny cin praktikovania fasistickych praktik - segregacia obyvatelov na zaklade nejakeho papiera.
Ani policajt nema pravo na zaklade nejakej vyhlasky pozadovat informacie o mojom zdravotnom stave. Dokonca mam pravo privolat policiu, aby spisali zapisnicu o odmietnuti vpustit ma do obchodu a podat trestne oznamenie.

Alebo je pre tuto vladu Ustava SR trhaci kalendar a obyvatelia na sebe ozaj nechaju protipravne stiepat drevo?

https://m.topky.sk/cl/10/1996991/Pozor-na-novu-vyhlasku--Doklad-o-negativnom-teste-mozu-pozadovat-zamestnavatelia-aj-obchody?fbclid=IwAR3EsewRDMb1dL20JN2Tg-RY8vu8_WTPMW5kgGVr6yviw6ligt56B48oyoE

https://www.uvzsr.sk/
Vstup do vnútorných a vonkajších priestorov zariadení
(1) Podľa § 48 ods. 4 písm. e), s), x) a z) zákona sa v období od 2. novembra 2020 05:00 hod. do
9. novembra 2020 01:00 hod. z dôvodu ochrany života a zdravia všetkým prevádzkovateľom zariadení
nariaďuje zakázať vstup osobám, okrem osôb podľa § 1 ods. 2, do vnútorných a vonkajších priestorov ich
prevádzok.
(2) Zákaz podľa § 1 ods. 1 sa nevzťahuje na:


l) osobu, ktorá má v čase celoplošného testovania antigénovými testami na ochorenie COVID-19 v období od
31. októbra 2020 do 1. novembra 2020 nariadenú izoláciu v domácom prostredí regionálnym úradom
verejného zdravotníctva alebo nariadenú pracovnú neschopnosť z dôvodu karantény svojím všeobecným
lekárom pre dospelých alebo všeobecným lekárom pre deti a dorast,


m) vstup osoby do najbližšej maloobchodnej predajne od miesta bydliska tejto osoby, a to v nevyhnutnom
rozsahu za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb (nákup potravín, liekov
a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, kozmetiky a iného drogériového tovaru, krmív
a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce
zvieratá, doplnenie pohonných hmôt


(3) Za účelom overenia, že sa na osobu nevzťahuje zákaz vstupu podľa § 1 ods. 1 je prevádzkovateľ
zariadenia oprávnený požadovať od osoby vstupujúcej do vnútorných alebo vonkajších priestorov prevádzky
predloženie príslušného dokladu, ktorý preukazuje niektorú zo skutočností podľa § 1 ods. 2 písm. a) až r); do
tohto dokladu je prevádzkovateľ zariadenia oprávnený nahliadnuť.


Uvedene citacie z vyhlasky su nejednoznacne, dokonca by som povedala, ze sa rozporuju.
Co chcu predlozit, ked sa dobrovolne nezucastnim testovania?
Dokonca aj osoby v karantene podla bodu l) ju nemusia dodrziavat, su mozne viacere vyklady.
Katy a R
31.10.20,09:38
pre annova - načo cituješ toľko príspevkov ?? ... veď kto to bude čítať ? - aj text sa dá trošku "stlačiť"
Kvaka
31.10.20,09:43
Neboj, betty, nemusí byť pokles dlhodobý, pozri tu https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.10.20.20215863v1

Podľa toho výskumu, ktorý ešte nebol recenzovaný a nemal by sa používať na usmernenie klinickej praxe, COVID-19 má multisystémový vplyv na ľudské poznanie.
Autor odpovedal v diskusii, (voľný preklad cez internet): Nie je predpoklad, že pokles je dlhodobý. To sa ešte len musí zistiť. Výsledky tu naznačujú, že by malo byť prioritou zistiť to.
annova
31.10.20,09:45
Katy, niekomu to musim odcitovat, mohlo by sa mi stat, ze by som pouzila napriklad predlozku do 5m a nepochopil by to, tu je vycuc a aj link na prislusnu vyhlasku, ak by niekto chcel celu.
A citacia celeho vlakna je pre jednoduchsiu orientaciu, jednotlive prispevky sa tu uz casovo krizia.
Katy a R
31.10.20,09:48
anička - len či dožijeme?;) (neviem presne, ako sa definuje dlhodobosť) ... ale buďme pozitívni - že: "veríme"
Kvaka
31.10.20,09:48
Mňa dnes naozaj potešilo percento pozitívnych z testovaných za piatok. Predpokladám, že to sú testy PCR.

Pre niekoho možno smiešne, ale ja verím, že drvivá väčšina ľudí dodržuje ROR a už by sa to konečne malo prejaviť. Od pondelka do včerajšieho piatku to bolo:

15,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24

Pričom za včera sa urobilo úplne najviac testov 18 074 / 2573. Jarka, ja toto už dlhšie sledujem, sme v % tam, kde sme boli pred 2 týždňami. To sa dalo čakať po prvotnom vychytaní Oravy a Bardejova. Výsledky testovania z minulého týždňa to nie sú.
Katy a R
31.10.20,09:54
betty zatiaľ si dajme ... treba nájsť kačku, motýľa a netopiera
sito
31.10.20,09:59
Mňa dnes naozaj potešilo percento pozitívnych z testovaných za piatok. Predpokladám, že to sú testy PCR.

Pre niekoho možno smiešne, ale ja verím, že drvivá väčšina ľudí dodržuje ROR a už by sa to konečne malo prejaviť. Od pondelka do včerajšieho piatku to bolo:

15,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24

Pričom za včera sa urobilo úplne najviac testov 18 074 / 2573.

A spomínaš si keď tvrdili, že 6 000 - 6 500 je maximálna hranica spracovania testov, nie zozbierania? Čo asi sa stalo, keď teraz už o dva krát viac? Žeby niekto klamal, alebo tajil?
sito
31.10.20,10:09
Mňa dnes naozaj potešilo percento pozitívnych z testovaných za piatok. Predpokladám, že to sú testy PCR.

Pre niekoho možno smiešne, ale ja verím, že drvivá väčšina ľudí dodržuje ROR a už by sa to konečne malo prejaviť. Od pondelka do včerajšieho piatku to bolo:

15,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24

Pričom za včera sa urobilo úplne najviac testov 18 074 / 2573. Jarka, ja toto už dlhšie sledujem, sme v % tam, kde sme boli pred 2 týždňami. To sa dalo čakať po prvotnom vychytaní Oravy a Bardejova. Výsledky testovania z minulého týždňa to nie sú.y

Ale toto je skrining, nie testovanie, Takže, ak pozitívnych Oravcov a Bardejovčanov po karanténe otestujú PCR, tak tých zaradia do testovaných, ak budú negatívni zaradia ich do vyliečených. Ak budú pozitívni, tak budú zaradení ako prenášači, či -čky. :);)
Nandrolon
31.10.20,10:13
Jarka 1 - zameraj sa o cca 1 mesiac na údaje, koľko pribudlo HOSPITALIZOVANÝCH pacientov s Covid 19. Len, aby sa dalo k tomuto údaju ešte za ten 1 mesiac dopátrať.....
sito
31.10.20,10:33
Jarka 1 - zameraj sa o cca 1 mesiac na údaje, koľko pribudlo HOSPITALIZOVANÝCH pacientov s Covid 19. Len, aby sa dalo k tomuto údaju ešte za ten 1 mesiac dopátrať.....

Žeby tuto?

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjB8frw3d7sAhXP2aQKHfXuAf0QFjAAegQIARAC&url=https%3A%2F%2Fkorona.gov.sk%2F&usg=AOvVaw07VtjRVmhBQgrJTH5_5Rh3

219 : 576,64 = 0,3797 %
misoft
31.10.20,11:33
Kolegyňa mojej 3/4 jej napísala - je negatív, ale odstála si 2 hodiny! Moja musí ísť - pracuje v škôlke, takže ju idem "podporiť" (ona tomu vraví "držať miesto, ak by musela na cik-cik pauzu :D) - tak som zvedavý - ako dlho?
Je v tom chaos....
Edit: jej druhá kolegyňa - od 8:30 je stále v rade (13:45) a ešte ani vchod nevidí....
Edit2: je už známy dôvod.... na odbere pracuje 1 (slovom JEDEN) pracovník!
buchač
31.10.20,11:56
buchač
31.10.20,12:33
Uvedene citacie z vyhlasky su nejednoznacne, dokonca by som povedala, ze sa rozporuju.
Co chcu predlozit, ked sa dobrovolne nezucastnim testovania?
Dokonca aj osoby v karantene podla bodu l) ju nemusia dodrziavat, su mozne viacere vyklady.
Ako rozporujú ? Argumenty...
Predložiť netreba nič...stačí len ukázať k nahliadnutiu.
No nehovor...daj mi aspoň jeden relevantný výklad.


Katy, niekomu to musim odcitovat, mohlo by sa mi stat, ze by som pouzila napriklad predlozku do 5m a nepochopil by to, tu je vycuc a aj link na prislusnu vyhlasku, ak by niekto chcel celu.
A citacia celeho vlakna je pre jednoduchsiu orientaciu, jednotlive prispevky sa tu uz casovo krizia.

Toto smeruje jednoznačne na mňa.
Lenže mňa už nebaví vysvetľovať to alebo ono.
Kvaka
31.10.20,13:11
Koho zaujíma, už vyšlo v Zbierke. 302 je účinná od 1.11.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2020-302
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2020-298
annova
31.10.20,14:07
Ako som uz minule pisala, nemozu po mne chciet ani predlozit ani k nahliadnutiu...

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567431-vladna-vyhlaska-nestaci-aby-sa-mohli-kontrolovat-certifikaty/
letavizu 1
31.10.20,14:57
Weis & Partners: Uznesenie Matovičovej vlády o testovaní nie je všeobecne záväzné. Jeho obsahom sa bežný občan riadiť nemusí!
https://www.infovojna.sk/article/weis-partners-uznesenie-matovicovej-vlady-o-testovani-nie-je-vseobecne-zavazne-jeho-obsahom-sa-bezny-obcan-riadit-nemusi

30.10.2020 | 11:20 JUDr. Peter Weis zverejnil stanovisko svojej právnickej kancelárie k dobrovoľnosti celoplošného „testovania“.

Na základe množiacich sa dopytov viacerých klientov aj verejnosti k otázkam, či celoplošné testovanie má právnu záväznosť, sme sa rozhodli uviesť nasledovné stanovisko.

I. Právne predpisy
Čl. 2 ods. 2 Ústavy SR uvádza: Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

Zákon č. 400/2015 Z. z. o tvorbe právnych predpisov a o Zbierke zákonov Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov v §1 ods. 1 definuje všeobecne záväzné právne predpisy ako:

Ústava Slovenskej republiky (ďalej len „ústava“), ústavné zákony, zákony, nariadenia vlády Slovenskej republiky (ďalej len „nariadenie vlády“), vyhlášky a opatrenia ministerstiev, ostatných ústredných orgánov štátnej správy, iných orgánov štátnej správy a Národnej banky Slovenska.

Čl. 5 ods. 1 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu znie:

Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, a to aj v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt v dôsledku živelnej pohromy, katastrofy, priemyselnej, dopravnej alebo inej prevádzkovej havárie; núdzový stav možno vyhlásiť len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území.

Čl. 5 ods. 2 písm. g) uvádza :

V čase núdzového stavu možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohrozenia obmedziť základné práva a slobody a uložiť povinnosti na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území, a to najviac v tomto rozsahu:

g) obmedziť slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania v určenom čase a zákazom vstupu na postihnuté alebo bezprostredne ohrozené územie.
Uznesenie vlády SR č. 693/2020 z 28.októbra 2020 obmedzuje osobnú slobodu osobám, ktoré sa na „testovaní“ nezúčastnia.

II. Právny rozbor
Uznesenie vlády nie je normatívnym právnym aktom podľa legálnej definície uvedenej v §1 ods. 1 zákona č. 400/2015 Z.z.

Zjednodušene to znamená, že nemôže všeobecne zaväzovať obyvateľov Slovenskej republiky. Ak by šlo o nariadenie vlády SR, ktoré je normatívnym právnym aktom, situácia by bola samozrejme iná. V tomto ohľade je obsah uznesenia vzásade irelevantný. Ak sa ním vláda snaží o obmedzenia podľa čl. 5 ods. 2 písm. g) ústavného zákona č. 227/2002 Z.z., ide o neúčinnú a nevykonateľnú úpravu.

III. Záver
Uznesenie vlády nie je všeobecne záväzné. Jeho obsahom sa preto bežný občan riadiť dobrovoľne môže, ale nemusí. Rozoberať výnimky v ňom uvedené je irelevantné. Nielenže nemožno hovoriť o dobrovoľnosti voľby medzi testovaním a netestovaním, ale možno hovoriť o úplnej dobrovoľnosti účasti na testovaní bez akéhokoľvek právneho základu a hlavne bez sankcií. Porušenie právne neexistentného zákazu vychádzania sa nemôže spájať so žiadnou sankciou. Ani príslušníci obecnej polície, ani Policajného zboru, ani Armáda SR nie je kompetentná vykonávať kontrolu dodržiavania nezáväzného predpisu. Všetky pokuty, ktoré by boli v takých konaniach uložené, budú uložené nezákonne a budú musieť byť zrušené.

Toto stanovisko nie je výzvou, aby ste sa tzv. „testovania“ nezúčastnili. Naopak, má prispieť k informovanosti verejnosti o úplnej dobrovoľnosti testovania, eliminovať strach z nesprávneho rozhodnutia a obmedzení (ktoré nemôžu vlastne nastať) či už v zamestnaní alebo v bežnom každodennom živote.

Treba uviesť, že verejná prezentácia všeobecnej záväznosti ustanovení vyššie spomínaného uznesenia vlády SR upriamujúca pozornosť na sankcie za neúčasť môže napĺňať znaky viacerých protiprávnych konaní, napr. trestného činu nátlaku podľa § 192 ods. 4 písm. d) Trestného zákona v znení:

Kto iného núti, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, zneužívajúc jeho hmotnú núdzu alebo naliehavú nemajetkovú potrebu, alebo tieseň vyvolanú jeho nepriaznivými osobnými pomermi potrestá sa odňatím slobody na desať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie spáchaním za krízovej situácie.

Zdroj: Advokátska kancelária Weis & Partners
misoft
31.10.20,15:01
Takže múdrosráč to dostal na podnose... a písal som, alebo konštatoval, že sa má naučiť znenie ústavy! Dobrá to správa pre občanov SR - nejaký bláznivý trnafský šašo si nebude z ľudí robiť nejaké ofce.
pavol54
31.10.20,15:04
Takže múdrosráč to dostal na podnose... a písal som, alebo konštatoval, že sa má naučiť znenie ústavy! Dobrá to správa pre občanov SR - nejaký bláznivý trnafský šašo si nebude z ľudí robiť nejaké ofce.
ale bude
anet
31.10.20,15:11
buchač
31.10.20,15:17
Autor videa je Bláha...komu sa nepáči, stačí vypnúť zvuk a prípadne nečítať jeho statusy.
ALE to, čo je na videu, to je podstatné...
https://www.facebook.com/LBlaha/videos/350872899348164

Väčšie mestá ochromené, to som sa dozvedel už ráno z telefonátov. Niekde sú urobené odberné miesta na väčších sídliskových parkoviskách. Obyvatelia okolitých domov smola, žiadna cesta autom ani z domu, ani domov.
buchač
31.10.20,15:19
Dáša_
31.10.20,15:25
boli sme na testovaní. nie však v našom volebnom okrsku, lebo tam bolo vela ľudí. Išli sme do blízkej školy. Celé testovanie aj s čakaním na výsledky trvalo 30 minút. Podotýkam, že patríme k stredne veľkým okresným mestám, máme tuším 32 volebných okrskov. A hlavne ma veľmi potešilo, že to celé armáda zvládla. testovacie miesto, teda dve boli urobené super - testovalo sa cez okno do triedy, výsledky sa podávali cez druhé okno. Takže nikto z testovaných nebol dnu v priestoroch školy. Vojaci usmerňovali, keď videli kohokovek s paličkou, s kočiarom, okamžite posúvali dopredu. Pohyb ohraničený páskou. Fakt to mali premyslené, testovalo sa vlastne vonku.
Teda to som chcela povedať, že je celkom potešujúce vedieť, že tá armáda predsa len, keď o niečo ide, tak je fakt dobrá. A zorganizovaná.Ze to dajú. A na niektorých bolo tuším aj vidieť, že ich teší, že konečne je tu nejaká akcia, nie iba cvičenia...
misoft
31.10.20,15:29
Podobne i u nás... mali sme byť v 13.okrsku (ako vo filme :D) - lenže (písal som skôr) - tam len JEDEN odberový pracovník - čakacia doba min. 2h a vrchol presiahol 5,5 hodiny! Šli sme inde - a za 70 minút sme boli vybavení.
anet
31.10.20,15:34
Tak u nás dnes testovanie nie je. Zrušili ho včera, vraj nemajú vojaka.:D Testovať sa bude len zajtra.
lubko6394
31.10.20,15:42
Takže múdrosráč to dostal na podnose... a písal som, alebo konštatoval, že sa má naučiť znenie ústavy! Dobrá to správa pre občanov SR - nejaký bláznivý trnafský šašo si nebude z ľudí robiť nejaké ofce.

Čo riešiš ? Ten kto písal ústavu počítal s koronou alebo podobnou pliagou ? Ak nie, tak ani v ústave a ani v zákonoch to upravené nie je. Je riešením zobrať bandu právnikov spraviť mimorezortné pripomienkovanie a skončilo by to ako Stavebný zákon, ktorý nie je doteraz. Za rok či viac by sme to možno mali právne v poriadku a Matelko by podľa toho mohol konať. Akurát že by už nemusel robiť nič, čo bolo slabé odišlo a čo bolo silné ostalo. Najväčší problém nie je samotný vírus, ale vedľajšie účinky a to najmä zahltené nemocnice a odklad všetkých neurgentných prípadov. Až budú Covid oddelenia plné, plne vyťažené JIS-ky a plúcne ventilácie tak záchranky môžu vypnúť telefóny a nemocnice prejsť na režim jeden von - jeden dnu. Ešte je otázkou či sa nám počet disponibilných zdravotníkov nezníži.
Možno testy nie sú dokonalé, možno je to na rýchlo, ale ak stopneme polovicu roznášačov tak akési úspory na životoch budú.
K tým papierom
Asi to právne v poriadku nie je ( alebo to nie je v zákone). Ale napr. OP by v predpisoch bol ak by sa jednalo o alkohol, cigarety a porno.
Furt špekulujeme ako vybabrať so štátom, ale toto nie je správne miesto. Neškodíme totiž štátu, ale jeden druhému. Ja by som to prirovnal k rodičovi čo dá dieťa do škôlky s nákazlivou chorobou. Poserie to tak nielen sebe ale aj ďalším trebárs 15 rodičom. Pri kvapavke a syfilise je to jasné a aj v zákone pomenované - ak viem že mám a nakazím iného, tak ma trest neminie. Bohužiaľ Covid tak jednoduchý nie je.
Čo sa týka testovania tak mi to pripadá že niektorí starostovia a primátori sa snažia o sabotáž ( najmä žaludi) milión pripomienok ako to nejde, ako sa to nedá aké sú veľké problémy a k tomu sa pridá Fico že nás ohrozujú rakúski vojaci odberajúci v Petržke sople z nosa. U nás starosta neplakal, informácie sa menili každým dňom, ja som ráno čakal na test cca 30 minút a potom cca 15 na výsledok. Ak by som tak skoro neutekal tak boli okamihy keď čakalo menej ako 5 občanov. Teraz sú na odberných miestach 2-3 osoby. V čase návalu na jednom mieste požiadali občanov aby prešli na to druhé ( chvalabohu sú blízko seba ).

A pani Čaputová ma sklamala. V okamihu keď bolo všetko rozbehnuté začala o testovaní meditovať. To že jej to Matelko nepovedal ako prvej nech si vyrieši po korone. Ešte v štvrtok akýsi starosta tvrdil že on ani nevedel či to testovanie bude a preto čaká na presné pokyny čo má robiť. Ja by som povedal hnoj kydať, ale nie je to môj starosta.
Katy a R
31.10.20,15:51
.... čakacia doba min. 2h a vrchol presiahol 5,5 hodiny! Šli sme inde - a za 70 minút sme boli vybavení.
... však každý mal možnosť ísť inde - alebo domov :) - tak určite nikto nečakal 5,5 hodiny;)
Tiež nám zrušili jedno odberové miesto . tam, kde som bola naozaj musím pochváliť - celkom dobre zorganizované , fajn personál - doktor myslím že to šikovne robil - aj ľudia disciplinovaní. Nadávanie by nikomu aj tak nepomohlo;) (40 min aj s pešou cestou tam aj domov) .
Dáša_
31.10.20,15:56
..... Ešte v štvrtok akýsi starosta tvrdil že on ani nevedel či to testovanie bude a preto čaká na presné pokyny čo má robiť. Ja by som povedal hnoj kydať, ale nie je to môj starosta.
no jak by si o našom primátorovi hovoril. V tomto momente som stratila prehľad, či ide s novým alebo so starým smerom. Maximum úsilia tuším bolo, že na FB mesta vytvorili udalosť, kde sa mali ľudia informovať.
Na niektorých miestach určili časy podľa abecedy, inde podľa čísel domov. U nás absolútne nič. A ešte v našom okrsku ráno vyrobili zrejme VIP miesto. Vyvolení boli vnptri a testovali sa. Tých čakajpsim v rade nič nepovedali, len cez dvere bolo vidieť, že sa vo veľkom testuje a z radu neubudla ani osoba.... Nezazlievam im to, len mohli povedať, viete čo, na tomto mieste začneme o 9, dovtedy pretestujeme našich blízkych a kamošov....

Ide to všetko aj napriek jeho neúsiliu.
Dáša_
31.10.20,16:00
.... čakacia doba min. 2h a vrchol presiahol 5,5 hodiny! Šli sme inde - a za 70 minút sme boli vybavení.
... však každý mal možnosť ísť inde - alebo domov :) - tak určite nikto nečakal 5,5 hodiny;)
Tiež nám zrušili jedno odberové miesto . tam, kde som bola naozaj musím pochváliť - celkom dobre zorganizované , fajn personál - doktor myslím že to šikovne robil - aj ľudia disciplinovaní. Nadávanie by nikomu aj tak nepomohlo;) (40 min aj s pešou cestou tam aj domov) .

Tam, kde sme boli zvládali až okolo 50 ľudí za hodinu. Išlo to úplne plynule.
buchač
31.10.20,16:42
Toto sa bjutymu asi nebude páčiť...ALE raz darmo, Pellegriny rozpráva vecne a rozumne.
https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/2337809169770391
bjuty smis
31.10.20,17:34
snád si nemyslíš, že ho budem počúvať...a ešte k tomu 20 min :)))
je to zlodejský ošípaná a za chvíľu bude naka vysvetlovať, ako kúpil ten byt za 450 000.....
každý deň vidím výsledok jeho vecnej a rozumnej práce-...ked zatvárajú jeho sudcov
Nandrolon
31.10.20,18:24
boli sme na testovaní. nie však v našom volebnom okrsku, lebo tam bolo vela ľudí. Išli sme do blízkej školy. Celé testovanie aj s čakaním na výsledky trvalo 30 minút. Podotýkam, že patríme k stredne veľkým okresným mestám, máme tuším 32 volebných okrskov. A hlavne ma veľmi potešilo, že to celé armáda zvládla. testovacie miesto, teda dve boli urobené super - testovalo sa cez okno do triedy, výsledky sa podávali cez druhé okno. Takže nikto z testovaných nebol dnu v priestoroch školy. Vojaci usmerňovali, keď videli kohokovek s paličkou, s kočiarom, okamžite posúvali dopredu. Pohyb ohraničený páskou. Fakt to mali premyslené, testovalo sa vlastne vonku. Teda to som chcela povedať, že je celkom potešujúce vedieť, že tá armáda predsa len, keď o niečo ide, tak je fakt dobrá. A zorganizovaná.Ze to dajú. A na niektorých bolo tuším aj vidieť, že ich teší, že konečne je tu nejaká akcia, nie iba cvičenia...

Tak to je paráda, my sme čakali 40 minút iba na výsledky, ak by som prišiel o 1 minútu neskôr /slovom jednu minútu/ tak celkovo nie sme vybavení za 2,5h, ale za 3,5h.

A to som tam bol na 2. krát poobede, keď sme sa prvýkrát otočili, lebo veľmi veľa ľudí.
buchač
31.10.20,18:27
snád si nemyslíš, že ho budem počúvať.
Veď jasné, že nebudeš...
Škoda reči...ešte aj to, čo som mal napísané, tak som vymazal.

Ale nie si objektívny...to je môj dávny postreh.
Nandrolon
31.10.20,18:28
snád si nemyslíš, že ho budem počúvať...a ešte k tomu 20 min :)))
je to zlodejský ošípaná a za chvíľu bude naka vysvetlovať, ako kúpil ten byt za 450 000.....
každý deň vidím výsledok jeho vecnej a rozumnej práce-...ked zatvárajú jeho sudcov
Matovič bude súdený jedného dňa za vlastizradu. A začnú to pozostalí zomrelých, ktorí sa preukázateľne nakazia a zomrú do pár týždňov/mesiacov po celoplošnom testovaní.
On pôjde rovno po voľbách na súd, ale možno sa zase na skoro rok vyparí na psychiatrické oddelenie v Rakúsku.
kukučka
31.10.20,18:40
klikla som si na ten aeronet a prikladám "pomáhaj a chráň" z Prahy, ako reakciu na buchača, ale do zdravia to predsa nepatrí, tak tu

https://aeronet.cz/news/video-panecku-ta-sedla-prislusnik-policie-cr-bez-rousky-zacal-fackovat-duchodce-na-zastavce-mhd-za-to-ze-nemel-rousku-to-nevymyslis-duchodce-byl-pritom-na-zastavce-uplne-sam/
kukučka
31.10.20,19:07
nebuď smiešny...
kukučka
31.10.20,19:16
Nachytala som ťa buchač! :D:D:D
Takže nie je dôležité, že policajt facká občana? Policajt bez rúška facká občana bez rúška? Pre teba je dôležitejšie kto to uverejnil? To naozaj?
Tak si to pozri a čítaj tu:
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/policie-rouska-zasah-napadeni-muz-facka-zastavka-praha-vysocany.A201031_150832_praha-zpravy_pmk
duves
31.10.20,19:31
Nachytala som ťa buchač! :D:D:D
Takže nie je dôležité, že policajt facká občana? Policajt bez rúška facká občana bez rúška? Pre teba je dôležitejšie kto to uverejnil? To naozaj?
Tak si to pozri a čítaj tu:
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/policie-rouska-zasah-napadeni-muz-facka-zastavka-praha-vysocany.A201031_150832_praha-zpravy_pmk
To sú velmi zlé zlyhania, presne ako aj tieto, aj ked nikoho netlkli.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1656648.html#p1656648
anet
31.10.20,19:33
Tiež odpoveď.
Ono, bez vánku sa ani lístok nepohne. Chce to veľkú schopnosť čítať medzi riadkami a triediť informácie. Sama som zvedavá ako sa nakoniec skladačka poskladá. To ale ukáže až história.
https://www.facebook.com/lacostaskovsky/videos/10219139507946843
kukučka
31.10.20,20:18
Stačila tá jedna veta, nebolo treba zbytočné omáčky, ani k jednej, ani k druhej stránke, ani ju farbiť, ani kopať jamy, keď si v nej padnutý. :--- :D
veronikasad
31.10.20,21:40
...a nebolo potrebné dávať ani hlúpe linky...
Juraj, kroť sa, nezjedol si všetku múdrosť sveta, rešpektuj aj názor druhého ...
misoft
01.11.20,08:01
Mladý IT-čkár vydumal aplikáciu.
https://zive.aktuality.sk/clanok/149387/kolko-budete-cakat-v-rade-na-povinne-testovanie-it-ckar-chysta-sikovny-web/
Myslel to dobre - ako pomôcku. Žiaľ - aplikácia by mala potenciál v tom prípade, ak by sa tam užívateľmi vkladali relevantné údaje pravidelne. Pretože (na skúšku som sa na ňu pozrel) dáta o obsadenosti boli nepravidelné - údaje boli nepravidelné - často 3-4 hodiny tam nik nič nezadal a tak nebolo možno ani zistiť, kde sú aké čakacie doby.
Ale nemožno očakávať, že to bude na 100% fungovať - predsa len - vytvoril to ako pomôcku, bez finančnej a inej podpory, v čase svojho voľna. A to sa predsa počíta - niekto si dal námahu, aby to vymyslel, naprogramoval, pustil do sveta. Že to hneď nefunguje - možno nabudúce to bude lepšie.
Držím mu palce.
Nandrolon
01.11.20,08:12
:-)))) v skutočnosti nerealizovateľné...
misoft
01.11.20,08:13
Realizovateľné by to mohlo byť - ide však o prísun dát. Pokiaľ nie je prísun - je to nepresné, prípadne nefunkčné.
Dáša_
01.11.20,08:37
Realizovateľné by to mohlo byť - ide však o prísun dát. Pokiaľ nie je prísun - je to nepresné, prípadne nefunkčné.
podľa mňa je super, že to skúsili. Malo to svoje muchy, ja som skúšala aj pridávať, ale nebolo to celkom OK. Nevadí. Mne sa veľmi páči, že to skúsili a dokázali doviesť do nejakého konca. Je to nádejné, že máme šikovných ľudí
kopretinka
01.11.20,09:11
Realizovateľné by to mohlo byť - ide však o prísun dát. Pokiaľ nie je prísun - je to nepresné, prípadne nefunkčné.
Veď sa tam píše Funkčnosť ale bude závisieť od toho, koľko ľudí ho použije.
Lenže mne to nefungovalo vôbec,mrzlo mi to.
A dnes zase,nikam som sa nedostala,obrazovka sa "triasla"
misoft
01.11.20,14:55
No u mňa na webe - stránka fungovala, len neboli z niektorých miest dáta.
A ak sa ti triasla - mala si asi zemetrasenie (alebo decká od susedov sa besneli tak, až sa barák triasol :D:D:D)
kopretinka
01.11.20,15:12
Tak to vôbec :D
kukučka
01.11.20,20:12
Potešilo ma, že u nás nebol zamknutý cintorín. Hroby upratané, nazdobené, no bol prázdny, pár ľudí. Veľmi mi chýbajú tie stretnutia príbuzných a známych aspoň raz do roka na cintoríne. Ako ľahko sa všetkého vzdávame.
veronikasad
01.11.20,20:15
Potešilo ma, že u nás nebol zamknutý cintorín. Hroby upratané, nazdobené, no bol prázdny, pár ľudí. Veľmi mi chýbajú tie stretnutia príbuzných a známych aspoň raz do roka na cintoríne. Ako ľahko sa všetkého vzdávame.kuki, dnes este platilo obmedzenie pohybu
korela
01.11.20,20:20
Údajne všetky cintoríny zaplavené kvetmi, teda aspoň okolo ktorých sa išlo.
veronikasad
01.11.20,21:16
Údajne všetky cintoríny zaplavené kvetmi, teda aspoň okolo ktorých sa išlo. ludia s negativnym testom si tu Matovicovu vstupenku vysvetlili po svojom.
Nandrolon
02.11.20,04:48
Potešilo ma, že u nás nebol zamknutý cintorín. Hroby upratané, nazdobené, no bol prázdny, pár ľudí. Veľmi mi chýbajú tie stretnutia príbuzných a známych aspoň raz do roka na cintoríne. Ako ľahko sa všetkého vzdávame.
To sa niekto bojí, aby tí mŕtvi neutiekli, že ich treba zamykať?
:-))))))))))))
Nandrolon
02.11.20,04:49
Údajne všetky cintoríny zaplavené kvetmi, teda aspoň okolo ktorých sa išlo. ludia s negativnym testom si tu Matovicovu vstupenku vysvetlili po svojom.
Aby mi už niekto zakazoval chodiť na cintorín, tak to by som sa pozrel :-)
BXLmiami
02.11.20,05:46
Testy v ambulanciách budú asi až v budúcnosti, zatiaľ sú iba v nemocniciach, v prijímacích alebo v nemocničných ambulanciách, tam si zrejme pretestujú aj celé oddelenia.
Treba povedať kto to bude v tých ambulanciách platiť.Pretože v ambulanciách kupuje všetko lekár a ak to poistovne nebudú preplácať tak mu nebude na to stačiť mesačný limit od poistovne.Ked rozprávate o ambulanciách treba automaticky uvažovať aj o tejto otázke.Ambulancie nie sú nemosnice,ktoré sú automaticky dlžníci a treba ich oddlžovať.
BXLmiami
02.11.20,05:55
Ja mám pocit, že výživové poradenstvo nie je v SR uznaný medicínsky odbor a hovoril, že atestáciu nemá žiadnu, aj vysvetľoval prečo.
To ale neznamená, že nie je lekár.
Zase si si niečo navymýšľal a podávaš to ako fakty, alebo faktu??
:-))
Je to veľká chyba,slováci by výživových poradcov teda potrebovali.Možno by sme nevyhrávali celosvetovú hitparádu a 1 miesto v dg Ca hrubého čreva.Ved my pomaly aj prikrmovanie detí začíname udeninami.
pavol54
02.11.20,05:58
Údajne všetky cintoríny zaplavené kvetmi, teda aspoň okolo ktorých sa išlo.
Už je to ako za socializmu, zakazovalo sa chodiť do kostolov a tie boli plné aj komunistov s prižmúrenými očami vrchnosti (okrem Popradu) teraz zakázané ísť na cintoríny ale s prižmúrenými očami vrchnosti nikto nikoho nevidel.
pavol54
02.11.20,06:35
Ja mám pocit, že výživové poradenstvo nie je v SR uznaný medicínsky odbor a hovoril, že atestáciu nemá žiadnu, aj vysvetľoval prečo.
To ale neznamená, že nie je lekár.
Zase si si niečo navymýšľal a podávaš to ako fakty, alebo faktu??
:-))
Je to veľká chyba,slováci by výživových poradcov teda potrebovali.Možno by sme nevyhrávali celosvetovú hitparádu a 1 miesto v dg Ca hrubého čreva.Ved my pomaly aj prikrmovanie detí začíname udeninami.
Pred 30 rokmi som si prečítal článok aký je prepálený olej karcinogénny, odvtedy som podľa možnosti vyprážané rezne vylúčil z jedálnička. Je to výsledok výživového poradenstva? JE
bjuty smis
02.11.20,06:40
Ja mám pocit, že výživové poradenstvo nie je v SR uznaný medicínsky odbor a hovoril, že atestáciu nemá žiadnu, aj vysvetľoval prečo.
To ale neznamená, že nie je lekár.
Zase si si niečo navymýšľal a podávaš to ako fakty, alebo faktu??
:-))
Je to veľká chyba,slováci by výživových poradcov teda potrebovali.Možno by sme nevyhrávali celosvetovú hitparádu a 1 miesto v dg Ca hrubého čreva.Ved my pomaly aj prikrmovanie detí začíname udeninami.
ale ba
opýtaj sa lubovoľných 10 - 20 - x tučniakov, či nevedia, akú robia výživovú chybu...
vedia to pekne všetci do jedného...inde je chyba
kopretinka
02.11.20,06:52
K tomu výživovému poradenstvu......Keď hl.hygienik vyzerá tak,ako vyzerá,tak......
BXLmiami
02.11.20,07:12
K tomu výživovému poradenstvu......Keď hl.hygienik vyzerá tak,ako vyzerá,tak......
Chorobu vylučuješ?
BXLmiami
02.11.20,07:13
Ja mám pocit, že výživové poradenstvo nie je v SR uznaný medicínsky odbor a hovoril, že atestáciu nemá žiadnu, aj vysvetľoval prečo.
To ale neznamená, že nie je lekár.
Zase si si niečo navymýšľal a podávaš to ako fakty, alebo faktu??
:-))
Je to veľká chyba,slováci by výživových poradcov teda potrebovali.Možno by sme nevyhrávali celosvetovú hitparádu a 1 miesto v dg Ca hrubého čreva.Ved my pomaly aj prikrmovanie detí začíname udeninami.
ale ba
opýtaj sa lubovoľných 10 - 20 - x tučniakov, či nevedia, akú robia výživovú chybu...
vedia to pekne všetci do jedného...inde je chyba
V rodičoch?Starých rodičoch?Dieťa nevie že to nemá jesť,zje aj cyankáli ak to podá matka.
Kvaka
02.11.20,07:57
Testy v ambulanciách budú asi až v budúcnosti, zatiaľ sú iba v nemocniciach, v prijímacích alebo v nemocničných ambulanciách, tam si zrejme pretestujú aj celé oddelenia.
Treba povedať kto to bude v tých ambulanciách platiť.Pretože v ambulanciách kupuje všetko lekár a ak to poistovne nebudú preplácať tak mu nebude na to stačiť mesačný limit od poistovne.Ked rozprávate o ambulanciách treba automaticky uvažovať aj o tejto otázke.Ambulancie nie sú nemosnice,ktoré sú automaticky dlžníci a treba ich oddlžovať.
Malo by to byť preplácané poisťovňami, ak by to bola súčasť diagnostiky. V tejto dobe rovnako aj z preventívnych dôvodov, ak je to pre bezpečný chod ambulancie nevyhnutné, však testy stoja iba 4€?? :) :) :)
V rodine predminulý týždeň- synovcov "švagor" u obvoďáka, mal kašeľ, teploty. Diagnóza zápal priedušiek, predpis ATB. V sobotnom testovaní pozitívny, aj s celou rodinou. Ona na pošte robila. Ak by takýto test bol lekár nariadil ešte pri vyšetrení, kto by ho preplatil? Šetril alebo to nebolo dôležité? Kto to teraz prepláca? Asi poisťovne.
Kvaka
02.11.20,08:16
Tak u nás, kde chalupárime, sú samí starí ľudia, ktovie, koľko bolo na testoch, nebolo im odporúčané. Dnes rozhlas hlási, že bez predloženia negatívneho testu nesmie nikto do ambulancie.
veronikasad
02.11.20,08:19
Tak u nás, kde chalupárime, sú samí starí ľudia, ktovie, koľko bolo na testoch, nebolo im odporúčané. Dnes rozhlas hlási, že bez predloženia negatívneho testu nesmie nikto do ambulancie.nevies ako to funguje v "najbližších" potravinach?
Jarka 1
02.11.20,08:25
veronika, v potravinách by nemali pýtať test ... už včera sa vyjadrili tri najväčšie obchodné reťazce nebudú kontrolovať pri svtupe test ... nebudú riskovať prípadnú žalobu od zákazníkov
kopretinka
02.11.20,08:25
Tak u nás, kde chalupárime, sú samí starí ľudia, ktovie, koľko bolo na testoch, nebolo im odporúčané. Dnes rozhlas hlási, že bez predloženia negatívneho testu nesmie nikto do ambulancie.
Výnimky si majú vyžiadať potvrdenie u svojho obv.lekára.Ale isť tam nemôže.
Toto už moja logika nezvláda.
BXLmiami
02.11.20,08:26
Testy v ambulanciách budú asi až v budúcnosti, zatiaľ sú iba v nemocniciach, v prijímacích alebo v nemocničných ambulanciách, tam si zrejme pretestujú aj celé oddelenia.
Treba povedať kto to bude v tých ambulanciách platiť.Pretože v ambulanciách kupuje všetko lekár a ak to poistovne nebudú preplácať tak mu nebude na to stačiť mesačný limit od poistovne.Ked rozprávate o ambulanciách treba automaticky uvažovať aj o tejto otázke.Ambulancie nie sú nemosnice,ktoré sú automaticky dlžníci a treba ich oddlžovať.
Malo by to byť preplácané poisťovňami, ak by to bola súčasť diagnostiky. V tejto dobe rovnako aj z preventívnych dôvodov, ak je to pre bezpečný chod ambulancie nevyhnutné, však testy stoja iba 4€?? :) :) :)
V rodine predminulý týždeň- synovcov "švagor" u obvoďáka, mal kašeľ, teploty. Diagnóza zápal priedušiek, predpis ATB. V sobotnom testovaní pozitívny, aj s celou rodinou. Ona na pošte robila. Ak by takýto test bol lekár nariadil ešte pri vyšetrení, kto by ho preplatil? Šetril alebo to nebolo dôležité? Kto to teraz prepláca? Asi poisťovne.
Testy síce stoja 4 /asi neviem/ale mundúr 13 € bez DPH-lekár aj sestra t.j 26+DPH,rukavice si pozri dezinfekcia,rúško,k tomu test,následne biol odpad-je to do x kg 18 € + následne podľa váhy každé kilo/nad tú sumu 1x mesačne-určite som niečo zabudla.Po teste germicídny žiarič následne vetranie a až tak další ľudia-prerátaj si to.
kopretinka
02.11.20,08:27
Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....:confused: :D
Jarka 1
02.11.20,08:30
kopreti nehľadaj logiku tam kde nie je :D ... nenájdeš
Kvaka
02.11.20,08:33
BXL, to sme sa nepochopili, nemyslela som, že by rovno ambulancia robila test, mala by byť asi zriadená nejaká testovacia ambulancia, pre väčší počet lekárov, na poliklinikách, ja neviem, nech to riešia "hore". Potom by ste si mohli pýtať ten negatívny test, zatiaľ sa monitoruje meraním teploty a čestným prehlásením.
Nandrolon
02.11.20,08:36
veronika, v potravinách by nemali pýtať test ... už včera sa vyjadrili tri najväčšie obchodné reťazce nebudú kontrolovať pri svtupe test ... nebudú riskovať prípadnú žalobu od zákazníkov
Je to logické, však si nenechajú ujsť tržby.
Jarka 1
02.11.20,08:38
Percento pozitívnych z PCR testov od pondelka do nedele:
12,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24 / 10,40 / 8,77 :confused: :confused:
kopretinka
02.11.20,08:46
Nemôžu pýtať testy,šak sú výnimky.....ako má výnimka dokazovať,že má povolený vstup ?:D:D:D:D
lujza.j
02.11.20,08:48
Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....:confused: :D
Nechce sa mi to skusat...keby som byvala sama musela by som.....kazdopadne nemas test si ako segal vo filme "muz s cejchem smrti" .....
kopretinka
02.11.20,08:55
Lujza,hádam si nezaplatila to z toho emailu???
kopretinka
02.11.20,08:56
Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....:confused: :D
Nechce sa mi to skusat...keby som byvala sama musela by som.....kazdopadne nemas test si ako segal vo filme "muz s cejchem smrti" .....
Asi si našijem na vetrovku žltú hviezdu......
pavol54
02.11.20,09:00
Do potravín,drog.lekárne sa môže.Najbližšej samozrejme .....:confused: :D
Nechce sa mi to skusat...keby som byvala sama musela by som.....kazdopadne nemas test si ako segal vo filme "muz s cejchem smrti" .....
Asi si našijem na vetrovku žltú hviezdu......
hviezdy už boli len si preboha nepriši nejaký polmesiac lebo uvidíš ako budú šantiť arabáči
Kvaka
02.11.20,09:01
Percento pozitívnych z PCR testov od pondelka do nedele:
12,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24 / 10,40 / 8,77 :confused: :confused: Jarka, sledujem % tiež, zvládla som aj graf. :) mám zaznamenaných posledných 37 dní, už tretí deň je pokles. Aj bez plošného testovania. Vychytali Oravu a Bardejov, ešte v rámci dohľadávaných kontaktov. Celoplošné testovanie sa prejaví neskôr.
veronikasad
02.11.20,09:05
Nemôžu pýtať testy,šak sú výnimky.....ako má výnimka dokazovať,že má povolený vstup ?:D:D:D:Dtest nahradza len potvrdenie obvodaka, ktore je prilohou vyhlasky UVZ
veronikasad
02.11.20,09:07
veronika, v potravinách by nemali pýtať test ... už včera sa vyjadrili tri najväčšie obchodné reťazce nebudú kontrolovať pri svtupe test ... nebudú riskovať prípadnú žalobu od zákazníkov
Je to logické, však si nenechajú ujsť tržby.nechystam sa do marketov, len do najbližšej večierky niekedy koncom tyzdna, ak dôjdu zasoby. Lebo zaracha zrejme bude aj na budúci týždeň
veronikasad
02.11.20,09:12
BXL, to sme sa nepochopili, nemyslela som, že by rovno ambulancia robila test, mala by byť asi zriadená nejaká testovacia ambulancia, pre väčší počet lekárov, na poliklinikách, ja neviem, nech to riešia "hore". Potom by ste si mohli pýtať ten negatívny test, zatiaľ sa monitoruje meraním teploty a čestným prehlásením.ako kde, mne uz v piatok vysetrenie kosti sestricka zrusila. Vraj maju prikaz, bez negatívneho testu vysetrenia nerobia.
Jarka 1
02.11.20,09:15
Vrátim sa ešte k tým výživovým poradcom. Štát zlyháva na plnej čiare nielen v tomto. Z telky sa valia reklamy na lieky, ktoré vyriešia každý problém. Celé mesiace sa pozeráme, ako sa nechutne špárajú ľuďom v nose a ak má byť test správne urobený, tak jedného až strasie. Ľudia sú vystresovaní zo strachu o zdravie a stratu práce.

A čo robí štát, čo robia poisťovne, ktoré furt oddlžujú, čo robí ministerstvo zdravotníctva pre ukľudnenie a usmernenie národa? V najhorúcejšom lete párkrát v telke zahlásia ako dôležité je piť tekutiny a koľko. Inak nič.

Potom sa stane, že stará pani má obavy z rakoviny, lebo má skoro čiernu stolicu. Na otázku koľko vypije tekutín povedala, že asi 2 dcl denne, lebo nie je smädná. Keď som jej vysvetlila ako to všetko spolu súvisí bola tak prekvapená, až ma to šokovalo.

Ak by našim zvoleným volom aspoň trochu záležalo na ľuďoch, tak štát by sústavne, neúnavne cez média vzdelával ľudí, deti v škole v základných veciach týkajúcich sa zdravia a imunity. Áno iste, niektorí poviete, že také triviálne veci má človek vedieť. No opakovanie je matka múdrosti.

Na miesto toho štát mrhá čas a peniaze na kopu sprostostí, ktoré tlačí ľuďom do hlavy. Zdravie národa nie je priorita. Ak by bola, tak už po prvých dobrých správach v počte pozitívnych by vláda prešla k osvete pre zdravie národa.
Dáša_
02.11.20,09:19
Percento pozitívnych z PCR testov od pondelka do nedele:
12,27 / 19,71 / 19,40 / 20,31 / 14,24 / 10,40 / 8,77 :confused: :confused: Jarka, sledujem % tiež, zvládla som aj graf. :) mám zaznamenaných posledných 37 dní, už tretí deň je pokles. Aj bez plošného testovania. Vychytali Oravu a Bardejov, ešte v rámci dohľadávaných kontaktov. Celoplošné testovanie sa prejaví neskôr.

super graf, vďaka, že sa ti to chcelo počítať. Lebo fakt nechápem, prečo všade uverejňujú iba dáta, ktoré napočítavajú
Jarka 1
02.11.20,09:20
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
BXLmiami
02.11.20,09:29
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
Katy a R
02.11.20,09:31
super graf, vďaka, že sa ti to chcelo počítať. Lebo fakt nechápem, prečo všade uverejňujú iba dáta, ktoré napočítavajú
tuto je tiež plno grafov (rozkliknúť - aj koronavírus v grafoch) - ale vyjadrenie v percentách by tam veru mohli doplniť. Anička - žeby si im poslala?;)
https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/
Jarka 1
02.11.20,09:36
BXL, ale súkromní lekári nemajú zamestnávateľa. Tak ak niekde v dedinskom rozhlase vyhlásia, že bez testu nechodiť, tak je to len iniciatíva samotnej ambulancie. Ak potrebuje napr. dôchodca nad 65 rokov ísť k lekárovi možno až v priebehu tohto týždňa, tak neviem, či to obstojí. Veď možno ani netušil, že bude potrebovať k lekárovi. Chudák ak by to vedel, tak asi by sa dal radšej otestovať. Nevie, či to nie je protiprávne, ak by lekár odmietol vyšetrenie bez testu.
Katy a R
02.11.20,09:42
Jarka -toto platí: cit
Bez negatívneho testu si bude možné počas zákazu vychádzania zabezpečiť nevyhnutné základné životné potreby ako nákup potravín, liekov, drogérie, pohonných hmôt či krmiva pre zvieratá. Výnimka sa týka aj cesty do zdravotníckeho zariadenia s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia alebo preventívnej prehliadky vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzným a cestu späť. Výnimka platí i pre deti do desať rokov.
Kvaka
02.11.20,09:44
Niekedy si myslím, že sa viac straší, ako musí. Číslami aj grafmi, aké si chceš vybrať a vidieť, také máš. Ak dávajú počty úmrtí, mali by dať komplet, aj mimo covidu. Sledovali by sme %, to by menej "bolelo".
Osveta vo výžive sa podceňuje, zvyšovanie imunity tiež. Teraz ale mne napríklad chýbajú v televízii nejaké cvičenia, asi neviem dobre hľadať, z internetu berie veľa dát, my starší to potrebujeme, nejaké menej náročné cviky, doma vnútri. STV??? Alebo inde???
Jarka 1
02.11.20,09:44
Katy Ďakujem. Inak by som chcela vidieť, kto by sa trepal teraz k lekárovi, ak to nie je neodkladné.
lujza.j
02.11.20,09:50
Lujza,hádam si nezaplatila to z toho emailu???
Jaá?! Co si pipi:)...posta vytala 4,99e...len teraz zrovna som obj.matroš...tam som dumala..ci nezmenili zasielkovnu....za dhl...ale oni pisu balicek 0,7kg....a moj ma viac....este sa opytam..ci decko na ten mail nieco....ale vidim to zas na nejaky vojeb
Katy a R
02.11.20,09:51
Katy Ďakujem. Inak by som chcela vidieť, kto by sa trepal teraz k lekárovi, ak to nie je neodkladné.
U nás majú väčšinou napísané - že treba zavolať dopredu - ja už bez zavolania by som nešla - aj keď asi sa je ťažko dovolať , či aj berú telefóny?? ;)
Minule som išla s malou dušičkou k odbornému - že či vôbec?? - ale to som bola objednaná cez ZP na termín. Našťastie OK.
BXLmiami
02.11.20,09:59
BXL, ale súkromní lekári nemajú zamestnávateľa. Tak ak niekde v dedinskom rozhlase vyhlásia, že bez testu nechodiť, tak je to len iniciatíva samotnej ambulancie. Ak potrebuje napr. dôchodca nad 65 rokov ísť k lekárovi možno až v priebehu tohto týždňa, tak neviem, či to obstojí. Veď možno ani netušil, že bude potrebovať k lekárovi. Chudák ak by to vedel, tak asi by sa dal radšej otestovať. Nevie, či to nie je protiprávne, ak by lekár odmietol vyšetrenie bez testu.
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
pavol54
02.11.20,10:17
Vrátim sa ešte k tým výživovým poradcom. Štát zlyháva na plnej čiare nielen v tomto. Z telky sa valia reklamy na lieky, ktoré vyriešia každý problém. Celé mesiace sa pozeráme, ako sa nechutne špárajú ľuďom v nose a ak má byť test správne urobený, tak jedného až strasie. Ľudia sú vystresovaní zo strachu o zdravie a stratu práce.

A čo robí štát, čo robia poisťovne, ktoré furt oddlžujú, čo robí ministerstvo zdravotníctva pre ukľudnenie a usmernenie národa? V najhorúcejšom lete párkrát v telke zahlásia ako dôležité je piť tekutiny a koľko. Inak nič.

Potom sa stane, že stará pani má obavy z rakoviny, lebo má skoro čiernu stolicu. Na otázku koľko vypije tekutín povedala, že asi 2 dcl denne, lebo nie je smädná. Keď som jej vysvetlila ako to všetko spolu súvisí bola tak prekvapená, až ma to šokovalo.

Ak by našim zvoleným volom aspoň trochu záležalo na ľuďoch, tak štát by sústavne, neúnavne cez média vzdelával ľudí, deti v škole v základných veciach týkajúcich sa zdravia a imunity. Áno iste, niektorí poviete, že také triviálne veci má človek vedieť. No opakovanie je matka múdrosti.

Na miesto toho štát mrhá čas a peniaze na kopu sprostostí, ktoré tlačí ľuďom do hlavy. Zdravie národa nie je priorita. Ak by bola, tak už po prvých dobrých správach v počte pozitívnych by vláda prešla k osvete pre zdravie národa.
Ak by mali tie rady Bukovského len spolovice pravdu je to vždy lepšie ako tie reklamy na lieky ale problém je v tom že NA TÚTO NEMOC LIEK NIE JE! V súčasnosti opakujem znova je to genetickej predispozícii buď NEPREŽIJEŠ(po napadnutí organizmu do týždňa) alebo PREŽIJEŠ (ak si na to geneticky vybavená). Ak prežiješ ako to s organizmom zamáva. Preto by sa mal každý správať zodpovedne a "nedráždiť hada bosou nohou"(hada na rozdiel od vírusu vidíme)
marjankaj
02.11.20,10:30
Katy Ďakujem. Inak by som chcela vidieť, kto by sa trepal teraz k lekárovi, ak to nie je neodkladné.
Napríklad ja. Na testovaní som nebol, mám nad 65. Pred polrokom ma objednali na 13.11. Zákaz vychádzania platí do 8.11. zatiaľ. Ak to predlžia, tak ma nevyšetria, lebo nemám test? A ďalšie vyšetrenie 23.11. detto.
marjankaj
02.11.20,10:38
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?
Katy a R
02.11.20,10:43
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?
aký máš problém ??? - ja som ho nevidela, nepočula už od začiatku septembra ... ak by ste ho tu na Porade nespomínali - tak ani neviem, že existuje ;)
marjankaj
02.11.20,10:49
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?
aký máš problém ??? - ja som ho nevidela, nepočula už od začiatku septembra ... ak by ste ho tu na Porade nespomínali - tak ani neviem, že existuje ;)
Mám iba jediný problém. Že ráno niečo vyhlási a poobede platí niečo úplne iné. A tak je to od marca.
Inak ho mám u prdele.
veronikasad
02.11.20,10:50
[QUOTE="Jarka 1"]BXL, ale súkromní lekári nemajú zamestnávateľa. Tak ak niekde v dedinskom rozhlase vyhlásia, že bez testu nechodiť, tak je to len iniciatíva samotnej ambulancie. Ak potrebuje napr. dôchodca nad 65 rokov ísť k lekárovi možno až v priebehu tohto týždňa, tak neviem, či to obstojí. Veď možno ani netušil, že bude potrebovať k lekárovi. Chudák ak by to vedel, tak asi by sa dal radšej otestovať. Nevie, či to nie je protiprávne, ak by lekár odmietol vyšetrenie bez testu.co má spoločné obvodak so zrusenim vyšetrenia? Ved nan nemoze ani vystaviť vymenny listok. Ide o zmluvne neštátne zariadenie (s.r.o), zrusila ho sestricka, ze maju prikaz, len som sa zabudla spýtať od koho. Samozrejme, som za to, aby sa lekari chránili, ak by som mala co len jeden priznak ochorenia tak nan urcite nepojdem. Ale toto je zda sa o niečom inom. Mam 65+, plosneho testovania sa ani v druhom kole nezucasnim.
Jarka 1
02.11.20,10:51
Práve som premiíííera počula v rádiu. Blava má idnicienciu či ako sa to 0,3, tak nevidí dôvod, prečo by mala mať druhé kolo testovania. Rovnako by sa mohlo ísť od okresu k okresu, prípadne od obci k obce.

Krízový štáb zasadá až po obede, ale už zase dopredu tliachal. Večer môže byť ešte všetko inak. Sorry, ale furt musím trvať na tom, že je to sebestredný truľo.
marjankaj
02.11.20,10:54
- ja som ho nevidela, nepočula už od začiatku septembra ...
Celá europa ho videla a aj počula "one time... next time". Odvtedy nechá hovoriť iných. Ale opatrenia sú jeho dielo.
sito
02.11.20,10:55
Bolo spomenuté pracovisko densitometrie.Ale ak majú starého obvodáka čo vieš.Nakoniec každý má právo chrániť sa.
Aj ja mám právo chrániť sa. Ako sa mám chrániť pred premiérom?

Rúškom, umytými, dezinfikovanými rukami, a držať si od neho odstup, aby si sa od neho nenakazil, nezblbol. To doporučuje každému pred jeho blbosťou a aj koronou. :D
Katy a R
02.11.20,10:57
no idem sa radšej prejsť do mesta, potešilo ma, že je po daždi - budem mať peknú pleť :D:D... .. tu zase sa sledujú ešte aj tlačovky :eek:.
a potom budem sledovať stanice AXN, resp KRIMI ;)
Jarka 1
02.11.20,11:00
nene, to nebola tlačovka ... :)
korela
02.11.20,11:02
Mimochodom vraj sa ešte včera večer nevedelo, čo majú lekári robiť. Či pýtať, alebo nie. Pochybujem, že by niekto k tomu vydal vyslovene nejaké nariadenie, alebo príkaz, že bez testu nemôžu pacoši prísť k lekárovi.
Vedenie nemocnice/polikliniky.Čiže zamestnávateľ.
Lekári sami podporujú tento chaos. Mali žiadať presné inštrukcie od vlády, keď spúšťali testovanie národa. Boli tam výnimky? Boli.
Teraz budú mať lekári voľnú ruku, ako pristúpiť k pacientom.
Ja by som to nazvala otvorene aj dobrou zákernosťou a vyvolávaním zbytočným vášní. Jedno z koho strany.
sito
02.11.20,11:02
Máš pravdu, ale ja ešte počkám, až keď bude koniec kvapôčkam.

Neviem, už bola tá TB, kde vysvetli, že mu ... :D
marjankaj
02.11.20,11:04
.. tu zase sa sledujú ešte aj tlačovky :eek:.
a potom budem sledovať stanice AXN, resp KRIMI ;)
A čo máme sledovať? Parlament nezasadá, tak zákon nemá kto schváliť.