buchač
05.11.20,15:31
Raz som na to náhodou prišla, ako som si pred odchodom z domu išla skontrolovať, či si ambulancia medzičasom nezmenila ordinačné hodiny. A našla som oznam, že si lekár v ten deň čerpá dovolenku. Ušetril mi kopu času, lebo až tak blízko ho nemám.
BXLmiami, tomu sa hovorí elementárna slušnosť. A bolo by to vhodné uvádzať aj v dnešných časoch. Ak ste si zvolili cestu svojho prístupu, koho budete prijímať a koho nie, tak to tam uveďte.
Vy v súčasnosti tiež iba prispievate k chaosu. Samozrejme, že nie všetci.
Bingo.
Jančikám...aleže aké to bingo ?

Kto nemá v kontaktoch číslo na svojho lekára/ov, nech si trhne konárom...alebo sa prihlási u súdruha žinčicu.
Konkrétne ja nemám svojho lekára čo by kameňom dohodil...teda ak som v meste.
Ak som na chalupe, tak ani nevravím.
Cinknem doktorovi, dám otázku ohľadom ordinovania v daný deň...a zvyšok je predsa jasný...či ?
Diabetologička, ak sa jej zmení program, tak volá objednaných pacientov...

Poviem aj inak ?
Nie každý pacient má prístup na net - presnejšie, neovláda počítač. Book Fasov ani nespomínam, tam jeden nevie nájsť ani sever a nie nejaké info...skôr nájde len stupídne komentáre.
sito
05.11.20,14:47
Noo, Nepýtali nikde, certifikát. Peniaze, všade! :D
A kde všade si bol?

V lekárni a troch obchodoch. Aj mestských som stretol, ani sa nepozreli. :D
Nandrolon
05.11.20,14:54
My sedime doma a hen ti sa tu presuvaju horem-dolem https://www.mod.gov.sk/48313-sk/rezort-obrany-upozornuje-na-planovane-presuny-vojenskej-techniky-cez-uzemie-slovenska/
A ked Nad aj Matelko sedia doma v karantene, ktoze bude organizovat 2 kolo vo vybranych okresoch? :rolleyes:
Ešte pridám https://www.hlavnespravy.sk/urad-pre-ochranu-osobnych-udajov-nepovazuje-vladnu-vyhlasku-za-dostatocny-pravny-zaklad-na-kontrolu-certifikatov/2334750?fbclid=IwAR3axSsjCBK8xyD3FDUlsY9uSj4GpaGaC pe8QgtbeqoahZ94pDf5ovdgW8w
Oni to organizujú iba úkolovaním podriadených cez telefón, PC. Prípadne sa idú poprevážať a pofotiť po odberných miestach.

Oni fyzicky /rukami/ neorganizujú vôbec nič.
Na to netreba ruky,ale hlavu.
Veď o tom píšem, že oni v podstate môžu byť nonstop zalezení doma.
veronikasad
05.11.20,15:03
Počúvam správy v rádiu : Kto sa nezúčastnil prvého kola testovania, na druhé kolo isť nesmie, musí zostať v karanténe ... Výnimkou je cesta na PCR testy
kopretinka
05.11.20,15:05
Noo, Nepýtali nikde, certifikát. Peniaze, všade! :D
A kde všade si bol?

V lekárni a troch obchodoch. Aj mestských som stretol, ani sa nepozreli. :D
Do lekárne certif.netreba,takže info,že tam nepýtali,je irelevantná:D
A tak isto obchod,ak to boli potraviny alebo drogerka.
Nandrolon
05.11.20,15:13
Počúvam správy v rádiu : Kto sa nezúčastnil prvého kola testovania, na druhé kolo isť nesmie, musí zostať v karanténe ... Výnimkou je cesta na PCR testy
Áno, pomstil sa tým "neposlušným". A 14-teho ešte nemisí byť koniec...
duves
05.11.20,15:59
Počúvam správy v rádiu : Kto sa nezúčastnil prvého kola testovania, na druhé kolo isť nesmie, musí zostať v karanténe ... Výnimkou je cesta na PCR testy
A vieš prečo? Lebo tento test ma vyznam ako tzv.skriningovy test.
Inak neviem ako to odsleduju.
duves
05.11.20,16:01
Pred hodinou dal doktor Bukovský nový komentár, už si ho pustilo skoro 18 tis. ľudí.
Vďaka za upozornenie, perfektný výstup ako vždy.

K dnešnému dňa 155 440.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo&t=360s&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
Orechy zaberaju na vírus?
kopretinka
05.11.20,16:02
Počúvam správy v rádiu : Kto sa nezúčastnil prvého kola testovania, na druhé kolo isť nesmie, musí zostať v karanténe ... Výnimkou je cesta na PCR testy
A vieš prečo? Lebo tento test ma vyznam ako tzv.skriningovy test.
Inak neviem ako to odsleduju.
Tak ako odsledovali tých,čo boli 2x
kopretinka
05.11.20,16:02
.
Nandrolon
05.11.20,16:17
Počúvam správy v rádiu : Kto sa nezúčastnil prvého kola testovania, na druhé kolo isť nesmie, musí zostať v karanténe ... Výnimkou je cesta na PCR testy
A vieš prečo? Lebo tento test ma vyznam ako tzv.skriningovy test.
Inak neviem ako to odsleduju.
Myslíš ako odsledujú že dotyčný nebol na 1. kole?
Veľmi jednoducho.
Pri testovaní v druhom kole budeš musieť ukázať papier z 1. kola..... lebo bez neho je zákaz vychádzania...., resp. bez neho je povolené ísť iba na PCR a nie na toto celoplošné 2. kolo.
anet
05.11.20,16:25
Orechy zaberaju na vírus?
Ake orechy? ved predtym aj Bukovsky tvrdil ze vitamin D :rolleyes:
https://www.facebook.com/krajniakmilan/videos/3402554109797867
Ludia uz neblaznite, to sa uz na nikoho a na nic neda spolahnut.
buchač
05.11.20,16:29
Na Bukiho sa rozhodne sa nedá spoľahnúť...ten natvrdlý toho už natvrdil do aleluja.
Príkladne v jednom videu tvrdil, že si nevedel nájsť počet obyvateľov Slovenska nad 65 rokov. No čisté klamstvo...
Dáša_
05.11.20,16:53
pavol54
05.11.20,18:01
Pred hodinou dal doktor Bukovský nový komentár, už si ho pustilo skoro 18 tis. ľudí.
Vďaka za upozornenie, perfektný výstup ako vždy.

K dnešnému dňa 155 440.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo&t=360s&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
Orechy zaberaju na vírus?
Všetky plody rastlín sú v koncentrovanej forme vybavené účinnými (nazvime )látkami aby prežili a boli dostatočne odolné proti vonkajším vplyvom a mohli založiť svoju novú generáciu, postupom času som čím dalej tým viac užasnutý ako je to v prírode dokonale "premakané" Vírusy, baktérie, plesne huby atď sú tu od nepamäti a budú aj po nás, ľudstvo prinieslo žiarenia rôzneho druhu aj sem sa adaptovali a mikroplastový "smog" ,aj tu sa niektoré prispôsobujú, Takže prečo by orech nemohol mať účinky na vírusy. Len si zober orechové listy ako "šantia" v pôde.
anet
05.11.20,18:03
Počúvam správy v rádiu : Kto sa nezúčastnil prvého kola testovania, na druhé kolo isť nesmie, musí zostať v karanténe ... Výnimkou je cesta na PCR testy
prave to citam :)
https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/photos/a.282048765997240/723167471885365/?type=3
lujza.j
05.11.20,18:14
Noo, Nepýtali nikde, certifikát. Peniaze, všade! :D
A kde všade si bol?
Ja karfland,lidl...nikde nikto.....nic nepytal......ale dnes stvrtok....uz sa to asi utriaslo...tiez som citala..ze pytali....
pavol54
05.11.20,18:21
Na Bukiho sa rozhodne sa nedá spoľahnúť...ten natvrdlý toho už natvrdil do aleluja.
Príkladne v jednom videu tvrdil, že si nevedel nájsť počet obyvateľov Slovenska nad 65 rokov. No čisté klamstvo...
daj niečo poriadne a okrem toho akí sú všetci podľa teba "vieme akí" a "mimo" a čo ja viem akými prívlastkami aj tu každého onálepkuješ. čakáme od teba Najmúdrejšieho niečo rozumné nejakú radu
bjuty smis
05.11.20,18:22
Pred hodinou dal doktor Bukovský nový komentár, už si ho pustilo skoro 18 tis. ľudí.
Vďaka za upozornenie, perfektný výstup ako vždy.

K dnešnému dňa 155 440.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo&t=360s&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
Orechy zaberaju na vírus?
Všetky plody rastlín sú v koncentrovanej forme vybavené účinnými (nazvime )látkami aby prežili a boli dostatočne odolné proti vonkajším vplyvom a mohli založiť svoju novú generáciu, postupom času som čím dalej tým viac užasnutý ako je to v prírode dokonale "premakané" Vírusy, baktérie, plesne huby atď sú tu od nepamäti a budú aj po nás, ľudstvo prinieslo žiarenia rôzneho druhu aj sem sa adaptovali a mikroplastový "smog" ,aj tu sa niektoré prispôsobujú, Takže prečo by orech nemohol mať účinky na vírusy. Len si zober orechové listy ako "šantia" v pôde.
a nobelovú cenu za rok 2020 získaváááááá : :))))))))))))))))))
anet
05.11.20,18:22
Nepotesil ste mne, ani jaaa Vas nepotesim :D https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/25454/1
Vláda
⦁ obmedzuje
⦁ podľa čl. 5 ods. 3 písm. g) ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o*bezpečnosti štátu v*čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a*núdzového stavu v*znení neskorších predpisov v*územných obvodoch okresov Senica, Skalica, Dolný Kubín, Martin, Námestovo, Turčianske Teplice, Humenné, Medzilaborce, Michalovce, Snina, Sobrance, Vranov nad Topľou, Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Gelnica, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín, Dunajská Streda, Partizánske, Prievidza, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov, Trenčín, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Zvolen, Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina slobodu pohybu a*pobytu zákazom vychádzania od 9. novembra 2020 do 14. novembra 2020 v čase od 05.00 hod. do 01.00 hod. nasledujúceho dňa, toto obmedzenie sa*nevzťahuje na:
.....
pavol54
05.11.20,18:26
Pred hodinou dal doktor Bukovský nový komentár, už si ho pustilo skoro 18 tis. ľudí.
Vďaka za upozornenie, perfektný výstup ako vždy.

K dnešnému dňa 155 440.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo&t=360s&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
Orechy zaberaju na vírus?
Všetky plody rastlín sú v koncentrovanej forme vybavené účinnými (nazvime )látkami aby prežili a boli dostatočne odolné proti vonkajším vplyvom a mohli založiť svoju novú generáciu, postupom času som čím dalej tým viac užasnutý ako je to v prírode dokonale "premakané" Vírusy, baktérie, plesne huby atď sú tu od nepamäti a budú aj po nás, ľudstvo prinieslo žiarenia rôzneho druhu aj sem sa adaptovali a mikroplastový "smog" ,aj tu sa niektoré prispôsobujú, Takže prečo by orech nemohol mať účinky na vírusy. Len si zober orechové listy ako "šantia" v pôde.
a nobelovú cenu za rok 2020 získaváááááá : :))))))))))))))))))
takto vyzerá reakcia keď prsty na klávesnici predbehnú rozum
buchač
05.11.20,18:49
Na Bukiho sa rozhodne sa nedá spoľahnúť...ten natvrdlý toho už natvrdil do aleluja.
Príkladne v jednom videu tvrdil, že si nevedel nájsť počet obyvateľov Slovenska nad 65 rokov. No čisté klamstvo...
daj niečo poriadne a okrem toho akí sú všetci podľa teba "vieme akí" a "mimo" a čo ja viem akými prívlastkami aj tu každého onálepkuješ. čakáme od teba Najmúdrejšieho niečo rozumné nejakú radu
Teba som ešte neonálepkoval...teda, ak dobre pamätám.
Ale čo nebolo, môže byť...

Ale poďme k veci.
Osobne si myslím, že čítajúc tie poniektoré vaše " múdre " príspevky, tak si fakt pripadám ako Najmúdrejší...
Moje rady by si chcel ? ... a to už prečo ?... a vlastne na čo ?
Nie nadarmo sa vraví..." Komu niet rady, tomu niet pomoci ".
Najmúdrejší rozhodne nie som...NEEXISTUJE...no povedzme, že mám lepšie informácie a z kvalitnejších zdrojov, ako sú Aktuality, Nový Čas a či Tupky.
Takže v konečnom dôsledku tie informácie čítam, a prípadne posúvam ďalej...no na Poradu rozhodne nie...tu idem na základe - Evanjelium podľa Matúša Matúš 7:6.


...a ozaj...nejak som nevidel ani tvoju poriadnu radu ohľadom coviďáka....či ?
Ak si aj dal niečo, tak si do textu zadrel nejaké konzervy, kapustu...a teraz (ohľadom orechov) aj hnoj.

P.S.:
Sa neposerte z nejakého smiešneho výživového poradcu (nie doktora)...
sito
05.11.20,18:58
:D:D:D
anet
05.11.20,19:04
P.S.: Sa neposerte z nejakého smiešneho výživového poradcu (nie doktora)...
hiii, moja naj kamoska je odbornicka na vyzivu, dokonca diplomovana a s doktoratom :--- kazdy nas rozhovor konci tym, nech ma neotravuje, ja nie som jej cielova skupina :rolleyes: ale inak sa mame radi uz nejake desatrocia.
buchač
05.11.20,19:29
kazdy nas rozhovor konci tym, nech ma neotravuje, ja nie som jej cielova skupina :rolleyes:
Tak dajako...koho zaujímajú jeho názor alebo rady, nech si ho sleduje.
Ale aby niekto (nemenujem) tlačil ostatným kaleráby do hlavy, vnucoval svoj sprostredkovaný názor od dzigiho ? Ja názory síce beriem, ale niekedy je to cez čiaru.
Predsa čo platí na jedného, nemusí platiť (a ani neplatí) na iného.

...a ani nevravím, že tie videá od Bukiho (prípadne iné) sú občas príliš (žeby schválne ?) dlhé. To pozerajú len jedinci, čo nemajú doma čo robiť.

Buki (alebo iní) ako moderátor má oproti sebe takého alebo onakého odborníka. Ten sa vyjadruje, samozrejme, odborne...šak ako inak. Ktože mu rozumie ? Nuž, len odborník...tie komenty k Bukiho videám svedčia o tom, že ich autori nimi veru nie sú.
Odborníci sa vyjadrujú odborne...a ako argumenty uvádzajú také a či onaké zdroje, a to z celého sveta....ani Kristus Pán by im nerozumel.
Ale sú aj iní odborníci...a ja sa pýtam sa...kto si ich informácie/zdroje overuje ? Sú jedinci, ktorí to robia...prelúskajú net a následne sa zistí, že info nie je kompletné, že je zavádzajúce alebo autor zahraničného zdroja je nejaký oný, čo vyštudoval alternatívnu medecínu u šamana v amazonskej džungli...
anet
05.11.20,19:49
čo vyštudoval alternatívnu medecínu u šamana v amazonskej džungli...
Oni sa riadia a vychadzaju vzdy z odbornych studii a clankov autorit (slovo autorita veeelmi casto pouziva). Iste sa kazdy pamata ako sa vsetci tlacili omega mastnymi kyselinami, lebo ake su dolezite a prospesne ... potom sa to zmenilo a uz neboli take in. A vzdy sa najde vacsia autorita, takze to co platilo rano ... uz vecer nemusi.
Takze ja beriem radsej toho samana :D
korela
05.11.20,19:51





Raz som na to náhodou prišla, ako som si pred odchodom z domu išla skontrolovať, či si ambulancia medzičasom nezmenila ordinačné hodiny. A našla som oznam, že si lekár v ten deň čerpá dovolenku. Ušetril mi kopu času, lebo až tak blízko ho nemám. BXLmiami, tomu sa hovorí elementárna slušnosť. A bolo by to vhodné uvádzať aj v dnešných časoch. Ak ste si zvolili cestu svojho prístupu, koho budete prijímať a koho nie, tak to tam uveďte. Vy v súčasnosti tiež iba prispievate k chaosu. Samozrejme, že nie všetci. Bingo. Jančikám...aleže aké to bingo ? Kto nemá v kontaktoch číslo na svojho lekára/ov, nech si trhne konárom...alebo sa prihlási u súdruha žinčicu. Konkrétne ja nemám svojho lekára čo by kameňom dohodil...teda ak som v meste. Ak som na chalupe, tak ani nevravím. Cinknem doktorovi, dám otázku ohľadom ordinovania v daný deň...a zvyšok je predsa jasný...či ? Diabetologička, ak sa jej zmení program, tak volá objednaných pacientov... Poviem aj inak ? Nie každý pacient má prístup na net - presnejšie, neovláda počítač. Book Fasov ani nespomínam, tam jeden nevie nájsť ani sever a nie nejaké info...skôr nájde len stupídne komentáre.



Ďakujem, že si nás všetkých oboznámil, ako to máš konkrétne so svojimi lekármi ošetrené ty. Ja som to písala najmä kvôli všeobecnému súčasnému chaosu v neinformovaní a ako príklad som uviedla príhodu asi spred desiatich rokov, a keď to išlo vtedy, nevidím jeden dôvod, aby kontakt lekárov s pacientmi dnes nebol úplnou samozrejmosťou. Vyhovárať sa na čas by bolo úsmevné. Pripnúť jednu oznamovaciu vetu na WEB nemôže byť problém.



Ja som mala tiež kedysi možnosť volávať svojím lekárom, dnes už iba cez ich call centrum 0800 ...., cez ktoré si musím, pokiaľ nechcem ísť k lekárovi osobne, požiadať aj e-recept a ev. ich požiadať aj o iné informácie. Neviem prečo nemajú zavedené na ich stránke absencie lekárov s uvedením zastupujúcich lekárov. Táto fa sa na nedostatok financií sťažovať určite nemôže. Trochu skutočnej profesionality a ľudského prístupu by bolo namieste.



A ešte zopakujem, v každej dnešnej rodine má niekto prístup na internet. Ak žije senior aj sám, predpokladám, že o jeho zdrav. stave je rodina informovaná a je mu naklonená pomáhať. Ak nie rodina, tak niekto iný.

korela
05.11.20,19:59
čo vyštudoval alternatívnu medecínu u šamana v amazonskej džungli...
Oni sa riadia a vychadzaju vzdy z odbornych studii a clankov autorit (slovo autorita veeelmi casto pouziva). Iste sa kazdy pamata ako sa vsetci tlacili omega mastnymi kyselinami, lebo ake su dolezite a prospesne ... potom sa to zmenilo a uz neboli take in. A vzdy sa najde vacsia autorita, takze to co platilo rano ... uz vecer nemusi.
Takze ja beriem radsej toho samana :D
Žeby omega 3 vypadli z pozornosti? Tak ich skús vynechať. :-)
anet
05.11.20,20:20
Žeby omega 3 vypadli z pozornosti? Tak ich skús vynechať. :-)
Nepouzivam doplnky vyzivy tohto typu a ryby nejem ;) Sused chodi rybarcit do Norska kazdy rok, vzdy domov donesie v bedni v lade poukladane poctivo ulovene ryby, ze ber, ber ... hovorim nedavaj mi, nechcem to ... mali psy ale pssst.
Ti doplnim priklad: Existujú zaujímavé súčasné štúdie ohľadom tejto problematiky?
Za najzaujímavejšie považujem, že zatiaľ čo existuje zhoda na zdravotnej prospešnosti omega-3 mastných kyselín z potravín, teda predovšetkým z rýb, je prospešnosť ich prijímania v podobe doplnkov diskutabilná. Štúdie jednoznačne nepotvrdzujú prospešnosť preventívnej suplementácie týmito tukmi.
kukučka
05.11.20,20:29
pokúsila som sa prepísať korelin príspevok:
Ďakujem, že si nás všetkých oboznámil, ako to máš konkrétne so svojimi lekármi ty. Ja som to písala najmä kvôli všeobecnému súčasnému chaosu v neinformovaní a ako príklad som uviedla príhodu asi spred desiatich rokov, a keď to išlo vtedy, nevidím jeden dôvod, aby kontakt lekárov s pacientmi dnes nebol úplnou samozrejmosťou. Vyhovárať sa na čas by bolo úsmevné. Pripnúť jednu oznamovaciu vetu na WEB nemôže byť problém.
Ja som mala tiež kedysi možnosť volávať svojím lekárom, dnes už iba cez ich call centrum 0800 ...., cez ktoré si musím, pokiaľ nechcem ísť k lekárovi osobne, požiadať aj e-recept a ev. ich požiadať aj o iné informácie. Neviem prečo nemajú zavedené na ich stránke absencie lekárov s uvedením zastupujúcich lekárov. To sa na nedostatok financií sťažovať určite nemôže. Trochu skutočnej profesionality a ľudského prístupu by bolo namieste.
A ešte zopakujem, v každej dnešnej rodine má niekto prístup na internet. Ak žije senior aj sám, predpokladám, že o jeho zdrav. stave je rodina informovaná a je mu naklonená pomáhať. Ak nie rodina, tak niekto iný.
korela
05.11.20,20:34
Žeby omega 3 vypadli z pozornosti? Tak ich skús vynechať. :-)
Nepouzivam doplnky vyzivy tohto typu a ryby nejem ;) Sused chodi rybarcit do Norska kazdy rok, vzdy domov donesie v bedni v lade poukladane poctivo ulovene ryby, ze ber, ber ... hovorim nedavaj mi, nechcem to ... mali psy ale pssst.
Nemusíš doplnky, ide iba o to, zariadiť si ich prísun inak.
Ja lososy z fariem nekupujem.
anet
05.11.20,20:45
Nemusíš doplnky, ide iba o to, zariadiť si ich prísun inak.
Ja lososy z fariem nekupujem.
A odkial kupujes?
Nazor samozrejme nikomu neberiem, ale ozaj to chce svoju cielovu skupinu ;)
Sused lovi na otvorenom mori, tusim sa hojda tyzden na lodi ... ooobrovksy zazitok, no.
korela
05.11.20,20:58
Žeby omega 3 vypadli z pozornosti? Tak ich skús vynechať. :-)
Nepouzivam doplnky vyzivy tohto typu a ryby nejem ;) Sused chodi rybarcit do Norska kazdy rok, vzdy domov donesie v bedni v lade poukladane poctivo ulovene ryby, ze ber, ber ... hovorim nedavaj mi, nechcem to ... mali psy ale pssst.
Ti doplnim priklad: Existujú zaujímavé súčasné štúdie ohľadom tejto problematiky?
Za najzaujímavejšie považujem, že zatiaľ čo existuje zhoda na zdravotnej prospešnosti omega-3 mastných kyselín z potravín, teda predovšetkým z rýb, je prospešnosť ich prijímania v podobe doplnkov diskutabilná. Štúdie jednoznačne nepotvrdzujú prospešnosť preventívnej suplementácie týmito tukmi.
Mňa vrátil do života čerstvý ľanový olej, nie z obchodov, ani bio obchodov. To boli riadne denné dávky.
Sú ľudia, ktorí ryby nejedia.
Neviem, či súčasnej, ale myslím, že postačujúci výskum sa urobil v 50. r. min. st. v Nemecku Dr. Budwig.
A čo psy? Žeby takto? https://sk.pinterest.com/pin/457537643398864474/
kopretinka
05.11.20,21:22
Nemám slov,už to zase zmenili,tam pravá ruka nevie,čo robí ľavá
Najprv bolo,že kto sa nebol otestovať minule,tak tento týždeň nemôže,lebo je v karánténe a zrazu už môže......jak u debilov na dvorku...
veronikasad
05.11.20,21:44
Nemám slov,už to zase zmenili,tam pravá ruka nevie,čo robí ľavá
Najprv bolo,že kto sa nebol otestovať minule,tak tento týždeň nemôže,lebo je v karánténe a zrazu už môže......jak u debilov na dvorku...
čo sa zmenilo od poobedia ?
misoft
05.11.20,22:07
Do rána sa toho ešte zmení..... Matelko v karanténe mal dostatok času, aby zase nejakú píchovinu vymyslel.
kopretinka
05.11.20,23:37
.
bjuty smis
06.11.20,01:16
Pred hodinou dal doktor Bukovský nový komentár, už si ho pustilo skoro 18 tis. ľudí.
Vďaka za upozornenie, perfektný výstup ako vždy.

K dnešnému dňa 155 440.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo&t=360s&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
Orechy zaberaju na vírus?
Všetky plody rastlín sú v koncentrovanej forme vybavené účinnými (nazvime )látkami aby prežili a boli dostatočne odolné proti vonkajším vplyvom a mohli založiť svoju novú generáciu, postupom času som čím dalej tým viac užasnutý ako je to v prírode dokonale "premakané" Vírusy, baktérie, plesne huby atď sú tu od nepamäti a budú aj po nás, ľudstvo prinieslo žiarenia rôzneho druhu aj sem sa adaptovali a mikroplastový "smog" ,aj tu sa niektoré prispôsobujú, Takže prečo by orech nemohol mať účinky na vírusy. Len si zober orechové listy ako "šantia" v pôde.
a nobelovú cenu za rok 2020 získaváááááá : :))))))))))))))))))
takto vyzerá reakcia keď prsty na klávesnici predbehnú rozum
Tak vďaka za ukážku
Nandrolon
06.11.20,04:38
.
Ukážková idiocia danej osoby...
buchač
06.11.20,05:32
Že vraj poslankyňa NR Slovenska...
https://www.facebook.com/smersdpresovskykraj/videos/999003617245922

No amen tma...že poslankyňa. Trt poslankyňa, to je iná héééérečka.
BXLmiami
06.11.20,05:41
Pred hodinou dal doktor Bukovský nový komentár, už si ho pustilo skoro 18 tis. ľudí.
Vďaka za upozornenie, perfektný výstup ako vždy.

K dnešnému dňa 155 440.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo&t=360s&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
Orechy zaberaju na vírus?
Nazdravie.sk
Dávam duvesovi kontrolnú otázku ale môžete odpovedať všetci.Kyselina salicylová je základom najznámejších liekov na teplotu ako Acylpirin,Aspitín,Anopyrín atd atd.
Akú má historiu?Z čoho pôvodne pochádza?
buchač
06.11.20,05:46
Také ľahké ? Ťažšie nemáš ? ;)
Predchodca Acylpirinu bola vŕba.
Vrba (latinsky Salix) obsahuje hojivou látku salicin, z ktorej bola v roku 1838 vyrobená liečivá salicylová kyselina.
Hippokrates dával svojim pacientom žuť listy vŕby.
BXLmiami
06.11.20,05:50
Bolo to pre duvesa,nie pre Teba,u Teba som nepochybovala.Kvôli tej otázke o orechoch.:-))
BXLmiami
06.11.20,05:55
Tak dalšie-Digoxin?
BXLmiami
06.11.20,05:55
Prečo sa zmazal pavel?Ved on je páchateľom tejto diskusie :-)).
pavol54
06.11.20,05:57
Prečo sa zmazal pavel?Ved on je páchateľom tejto diskusie :-)).
aby som nebol za blbého :) to vieš nobelovky dve to by bola silná káva:)
Nandrolon
06.11.20,07:02
Vie mi niekto vysvetliť, z akého dôvodu sa neustále menia pravidlá/podmienky testovania?
Iba mne sa tieto debilné praktiky podobajú na praktiky podnodníkov, ktorí prídu do potravín /alebo iného obchodu/ a začnú stále rozmieňať a zamieňať bankovky, až je z toho pokladníčka pomýlená a podvodník odchádza s ukradnutými peniazmi preč?
Alebo to každý berie korektne a iba mne to pripadá čudne???
willma
06.11.20,07:07
BOMBA !!! Mlada uz dostala rozum. Dala sa otestovat, aj rusko si pochvalovala. Ani jej nechybali chore dristy NULITNEJ . Palec hore pre mladu https://kosice.korzar.sme.sk/c/22527603/mamicka-z-incidentu-bola-v-nemocnici-zas-uz-si-dala-rusko-aj-urobit-test.html?ref=trz
trt, nulitná už zverejnila záznam z telefonického rozhovoru po tomto ošetrení :/
sito
06.11.20,07:27
Vie mi niekto vysvetliť, z akého dôvodu sa neustále menia pravidlá/podmienky testovania?
Iba mne sa tieto debilné praktiky podobajú na praktiky podnodníkov, ktorí prídu do potravín /alebo iného obchodu/ a začnú stále rozmieňať a zamieňať bankovky, až je z toho pokladníčka pomýlená a podvodník odchádza s ukradnutými peniazmi preč?
Alebo to každý berie korektne a iba mne to pripadá čudne???

Noo, mne pripadajú ako tí takí zvláštni podnikateľ vodníci, obchodníci, čo tovar propagujú, predávajú len formou skrytého násilia. Akože, ako sa to volajú? Akoželen ich to nazývajú? Ahaaaaa ŠMEJDI! A Slovensko je ich obchodný priestor. Kúpte, lebo ... :D
sito
06.11.20,07:34
kopretinka
06.11.20,07:39
Neviem,co sa mi porobilo s mobilom.Otec mi vola,zdvihnem,hlucho.Volam ja jemu,2xzazvoni,potom hlucho.Inde volam a ok,aj niekto iny ked jemu vola,tak ok.Ani smsku mi neodosle.Zablokovane to cislo nie je....nechapem.
buchač
06.11.20,07:43
Prečo sa zmazal pavel?Ved on je páchateľom tejto diskusie :-)).
aby som nebol za blbého :)
Hehehe...neskoro... :D :D :D
anet
06.11.20,07:49
Mňa vrátil do života čerstvý ľanový olej, nie z obchodov, ani bio obchodov. To boli riadne denné dávky.
Sú ľudia, ktorí ryby nejedia.
Neviem, či súčasnej, ale myslím, že postačujúci výskum sa urobil v 50. r. min. st. v Nemecku Dr. Budwig.
A čo psy? Žeby takto? https://sk.pinterest.com/pin/457537643398864474/
Ale ved to je v poriadku, kazdy nech kona podla vlastneho uvazenia. Na druhej strane osobne poznam cloveka, ktory pil jeden domaci bylinkovy caj az sa nim priotravil a skoncil v nemocnici.
Ten link mi nejde otvorit, pise mi show-eror ...
buchač
06.11.20,07:53
Tak dalšie-Digoxin?
Také otázky v podstate nemajú význam. Predsa nie jeden liek má pôvod vo flóre a či faune.
Odpovede sa jeden dočíta na nete raz dva.
Lenže prírodné liečivá by bolo v takých množstvách, ktoré sú potrebné na liečbu pacientov, dosť náročné pestovať a aj vyrábať.
Veď aj inzulín sa v počiatkoch vyrábal z hovädzích a bravčových pankreasov, no teraz sa vyrába už len humánnym spôsobom, čiže chemicky.
korela
06.11.20,08:43
Matovič / Celoplošné testovanie - paródia / Risitas titulky.
https://www.youtube.com/watch?v=TYZtdvtcUbg&ab_channel=007miroslav007
BXLmiami
06.11.20,09:13
Mňa vrátil do života čerstvý ľanový olej, nie z obchodov, ani bio obchodov. To boli riadne denné dávky.
Sú ľudia, ktorí ryby nejedia.
Neviem, či súčasnej, ale myslím, že postačujúci výskum sa urobil v 50. r. min. st. v Nemecku Dr. Budwig.
A čo psy? Žeby takto? https://sk.pinterest.com/pin/457537643398864474/
Ale ved to je v poriadku, kazdy nech kona podla vlastneho uvazenia. Na druhej strane osobne poznam cloveka, ktory pil jeden domaci bylinkovy caj az sa nim priotravil a skoncil v nemocnici.
Ten link mi nejde otvorit, pise mi show-eror ...
To je pravda,pretože si neuvedomil že je to liek a bral to akože bylinky.Ved toto bol dôvod prečo sa aj z čajov vymazali účinky a tieto údaje.Je treba pripomínať že aj rozmarínom sa dá predávkovať ak ho pije niekto s vysokým tlakom.S nízkym je to v poriadku.
BXLmiami
06.11.20,09:19
Tak dalšie-Digoxin?
Také otázky v podstate nemajú význam. Predsa nie jeden liek má pôvod vo flóre a či faune.
Odpovede sa jeden dočíta na nete raz dva.
Lenže prírodné liečivá by bolo v takých množstvách, ktoré sú potrebné na liečbu pacientov, dosť náročné pestovať a aj vyrábať.
Veď aj inzulín sa v počiatkoch vyrábal z hovädzích a bravčových pankreasov, no teraz sa vyrába už len humánnym spôsobom, čiže chemicky.
To je pravda,ale je treba pripomínať že aj orech má rôzne účinky a niektoré sú skutočne skvelé.Odpojili sme sa od prírody.
Inak neskúšajte Digitalis,čiže náprstnik :-))
misoft
06.11.20,09:29
Vie mi niekto vysvetliť, z akého dôvodu sa neustále menia pravidlá/podmienky testovania?
Iba mne sa tieto debilné praktiky podobajú na praktiky podnodníkov, ktorí prídu do potravín /alebo iného obchodu/ a začnú stále rozmieňať a zamieňať bankovky, až je z toho pokladníčka pomýlená a podvodník odchádza s ukradnutými peniazmi preč?
Alebo to každý berie korektne a iba mne to pripadá čudne???
Nás sa nepýtaj.... pýtaj sa toho koňa z Trnavy.
lujza.j
06.11.20,10:00
Kazdy den sa na balkone vytesujem z.mojich muškatlov...ako pekne kvitnu...este nech u mna na 4poschodi nemrzne dlho:)....dobre dobre zabudla som..aby sa neurazili,ze som zabudla...aj minulorocne vresy kvitnu....
Nandrolon
06.11.20,10:03
Prečo by som sa nepýtal. Veď tu sú odborníci na všetko.
marjankaj
06.11.20,10:05
Prečo sa zmazal pavel?Ved on je páchateľom tejto diskusie :-)).
Nie každý sa musí vyznať v medicíne. A nie každý sa zase vyzná v paragrafoch.
kopretinka
06.11.20,10:11
.
pavol54
06.11.20,10:12
Tak dalšie-Digoxin?
Také otázky v podstate nemajú význam. Predsa nie jeden liek má pôvod vo flóre a či faune.
Odpovede sa jeden dočíta na nete raz dva.
Lenže prírodné liečivá by bolo v takých množstvách, ktoré sú potrebné na liečbu pacientov, dosť náročné pestovať a aj vyrábať.
Veď aj inzulín sa v počiatkoch vyrábal z hovädzích a bravčových pankreasov, no teraz sa vyrába už len humánnym spôsobom, čiže chemicky.
To je pravda,ale je treba pripomínať že aj orech má rôzne účinky a niektoré sú skutočne skvelé.Odpojili sme sa od prírody.
Inak neskúšajte Digitalis,čiže náprstnik :-))
nielen orech ale všetky semiačka (durman by som neodporúčal) tento poznáš Stretol sa jeden politik s druhým. jeden lúska jablkové jadierka a hovorí druhému je to dobré na podporu myslenia.
-nepredáš?
-jedno jadierko za jedno euro súhlasí kúpi 10
-po chvíli lúskania hovorí prvému však za 1 euro kúpim kilo jabĺk
-No vidíš ako to rýchlo účinkuje
Mikae
06.11.20,10:51
Vie mi niekto vysvetliť, z akého dôvodu sa neustále menia pravidlá/podmienky testovania?
Iba mne sa tieto debilné praktiky podobajú na praktiky podnodníkov, ktorí prídu do potravín /alebo iného obchodu/ a začnú stále rozmieňať a zamieňať bankovky, až je z toho pokladníčka pomýlená a podvodník odchádza s ukradnutými peniazmi preč?
Alebo to každý berie korektne a iba mne to pripadá čudne???
Nás sa nepýtaj.... pýtaj sa toho koňa z Trnavy.
Ale že si teraz urazil koníkov:D
pavol54
06.11.20,10:53
Ak si nedám na ulici rúško je zle - na pokutu. ak si poslankyňa správnej strany zloží po pultíkom rúško lebo nevie dýchať, je to na kývnutie ruky a smiech.
pavol54
06.11.20,10:54
Vie mi niekto vysvetliť, z akého dôvodu sa neustále menia pravidlá/podmienky testovania?
Iba mne sa tieto debilné praktiky podobajú na praktiky podnodníkov, ktorí prídu do potravín /alebo iného obchodu/ a začnú stále rozmieňať a zamieňať bankovky, až je z toho pokladníčka pomýlená a podvodník odchádza s ukradnutými peniazmi preč?
Alebo to každý berie korektne a iba mne to pripadá čudne???
Nás sa nepýtaj.... pýtaj sa toho koňa z Trnavy.
Ale že si teraz urazil koníkov:D
aj hojdacích:)
sito
06.11.20,10:58
.

https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=166018&d=1604661079

šaško, " Hmmm, tak toto som s Merkelovou, to sme nedomysleli, to som posral ja, nie ľudia. No čo, hodím sa do karantény. Nech si to riešia samosprávy, ľudia zodpovedne, sami. " :D
Nandrolon
06.11.20,11:56
Jeden zaujímavý príspevok k téme celoplošného očkovania, citujem:
"Neexistuje prehled o lidech, co se testovali. Úplně zbytecne se predkladala obcanka. Psala se jmena. Proč ??? Následně je hodili do kose. Hygiena nema zadny zaznam ani prehled o testovanych. Primo hygiena v Ziline rekla, ze oni s tim nic nemaji, že to je akce ministerstva obrany. Tam mi rekli, ze zadne zaznamy neexistuji a kdo papir stratil je automaticky pozitivni. Cize zadne zaznamy zadny prehled, jen divadlo s OP."

Ja osobne verím, že to tak je. Nevidel som tam žiaden notebook, nič. Vybavenie ako za "prvej svetovej" - pero a papier, nič iné.
Pochybujem, že niekto tie údaje následne pracne hádzal do nejakého systému, ktorý ani neexistuje.
anet
06.11.20,12:15
Ja osobne verím, že to tak je. Nevidel som tam žiaden notebook, nič. Vybavenie ako za "prvej svetovej" - pero a papier, nič iné.
Pochybujem, že niekto tie údaje následne pracne hádzal do nejakého systému, ktorý ani neexistuje.
Ja osobne tomu verim tiez. Nik im totiz nedal suhlas na spracovavanie osobnych udajov.
Ak sa pamatam, najprv sa mal vypisovat pred testovanim nejaky papier, mal byt aj zverejneny na stranke korony. Nakoniec ale bolo vsetko inak.
Nandrolon
06.11.20,12:29
Dokonca každé odberové miesto malo mať aj svoje unikátne "označenie".
A na papieri nie je žiaden podpis, ani pečiatka, proste nič. Ak by mi dal niekto ten papier čistý, tak si ho sám vypíšem a finito....
Nakoniec ani nevieš, kto ťa vlastne testoval a to myslím, že už nie je s kostolným poriadkom....
kopretinka
06.11.20,12:35
https://www.bystricoviny.sk/titulka/armada-nevie-vysvetlit-co-sa-udialo-s-osobnymi-udajmi-viac-ako-36-miliona-ludi-z-1-kola-testovania/?fbclid=IwAR3jbrmlSJHRislLUoD4FiYV87ShnqjWf_4JicHS YGBAuoko2M6htUqC6vQ

Nikto nevie,kde sú všetky údaje,a ani čísla pozit.nesúhlasili.... v Myjave bolo podľa starostu 0,7 podľa ich vlastnej štatistiky a v celoslovenských čislach mali zrazu 1,4
pavol54
06.11.20,12:38
Jeden zaujímavý príspevok k téme celoplošného očkovania, citujem:
"Neexistuje prehled o lidech, co se testovali. Úplně zbytecne se predkladala obcanka. Psala se jmena. Proč ??? Následně je hodili do kose. Hygiena nema zadny zaznam ani prehled o testovanych. Primo hygiena v Ziline rekla, ze oni s tim nic nemaji, že to je akce ministerstva obrany. Tam mi rekli, ze zadne zaznamy neexistuji a kdo papir stratil je automaticky pozitivni. Cize zadne zaznamy zadny prehled, jen divadlo s OP."

Ja osobne verím, že to tak je. Nevidel som tam žiaden notebook, nič. Vybavenie ako za "prvej svetovej" - pero a papier, nič iné.
Pochybujem, že niekto tie údaje následne pracne hádzal do nejakého systému, ktorý ani neexistuje.
never tomu skríň, je dosť. voľakedy sa písalo ku každému výdaju zbrane jej číslo, (bolo to na nič) zrazu z ničoho nič šifrovka sme mali nájsť jedno nájdenej po trestnej činnosti. našlo sa zistilo sa po piatich rokoch k akému útvaru išlo a tam že pol roka na rote zatĺkali stratu. Takže na vojne jeden nikdy nevie na čo je dobrý zoznam
pavol54
06.11.20,12:41
Jeden zaujímavý príspevok k téme celoplošného očkovania, citujem:
"Neexistuje prehled o lidech, co se testovali. Úplně zbytecne se predkladala obcanka. Psala se jmena. Proč ??? Následně je hodili do kose. Hygiena nema zadny zaznam ani prehled o testovanych. Primo hygiena v Ziline rekla, ze oni s tim nic nemaji, že to je akce ministerstva obrany. Tam mi rekli, ze zadne zaznamy neexistuji a kdo papir stratil je automaticky pozitivni. Cize zadne zaznamy zadny prehled, jen divadlo s OP."

Ja osobne verím, že to tak je. Nevidel som tam žiaden notebook, nič. Vybavenie ako za "prvej svetovej" - pero a papier, nič iné.
Pochybujem, že niekto tie údaje následne pracne hádzal do nejakého systému, ktorý ani neexistuje.
ten vysypaný kôš niekto videl?
marjankaj
06.11.20,12:56
Asi by to lacnejšie vyšlo, keby tie testy za 50 melonov vysypali do Dunaja. Ušetrilo by sa kopec peňazi pre samosprávy, zdravotníkov, vojakov, policajtov a asistentov a tiež nervov všetkých. Akurát by zaplakala ekologia, ale to je predsa to najmenej. V takom Ružíne je bordelu oveľa viac.
lujza.j
06.11.20,12:58
To bol ucel..len papier a pero
Kvaka
06.11.20,13:23
Však ešte doteraz nevyčíslili, koľko boli náklady, mňa by tiež zaujímalo, aké boli napríklad na jedného "pozitívneho"? Nuž aj keby vysoké, však životy sú cennejšie, by povedali.
Dáša_
06.11.20,13:31
Však ešte doteraz nevyčíslili, koľko boli náklady, mňa by tiež zaujímalo, aké boli napríklad na jedného "pozitívneho"? Nuž aj keby vysoké, však životy sú cennejšie, by povedali.

Poznám osobne 6 pozitívnych, z toho minimálne 2 mali príznaky a kašlali na to. Nebyť testovania, spokojne chodí učiteľka ďalej do školy. Dodnes nie je v poriadku, ale vôbec jej to minulý týždeň nevadilo. Hoci kašlala, stratila chuť aj čuch. Na test by dobrovoľne nebola išla
Kvaka
06.11.20,13:39
Dáška, cca 1% odhalili, sú izolovaní, viem, ale aj tak to bolo nepresné a nebezpečné. Hromadné zoskupovanie občanov dobrovoľne z donútenia, mali to urobiť inak.
Nandrolon
06.11.20,13:40
Jeden zaujímavý príspevok k téme celoplošného očkovania, citujem:
"Neexistuje prehled o lidech, co se testovali. Úplně zbytecne se predkladala obcanka. Psala se jmena. Proč ??? Následně je hodili do kose. Hygiena nema zadny zaznam ani prehled o testovanych. Primo hygiena v Ziline rekla, ze oni s tim nic nemaji, že to je akce ministerstva obrany. Tam mi rekli, ze zadne zaznamy neexistuji a kdo papir stratil je automaticky pozitivni. Cize zadne zaznamy zadny prehled, jen divadlo s OP."

Ja osobne verím, že to tak je. Nevidel som tam žiaden notebook, nič. Vybavenie ako za "prvej svetovej" - pero a papier, nič iné.
Pochybujem, že niekto tie údaje následne pracne hádzal do nejakého systému, ktorý ani neexistuje.
ten vysypaný kôš niekto videl?
To vysypanie do koša je samozrejme myslené obrazne /podľa mňa/. Bude to naukladané niekde v archíve bez ďalšieho spracovania, takže to isté ako v koši...
Kvaka
06.11.20,13:46
V aktuálnom uznesení vlády (306/2020 Z.z.) je už cesta k doktorom doplnená a upravená. Výnimka platí na cestu do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným a cestu späť.
pavol54
06.11.20,14:13
Jeden zaujímavý príspevok k téme celoplošného očkovania, citujem:
"Neexistuje prehled o lidech, co se testovali. Úplně zbytecne se predkladala obcanka. Psala se jmena. Proč ??? Následně je hodili do kose. Hygiena nema zadny zaznam ani prehled o testovanych. Primo hygiena v Ziline rekla, ze oni s tim nic nemaji, že to je akce ministerstva obrany. Tam mi rekli, ze zadne zaznamy neexistuji a kdo papir stratil je automaticky pozitivni. Cize zadne zaznamy zadny prehled, jen divadlo s OP."

Ja osobne verím, že to tak je. Nevidel som tam žiaden notebook, nič. Vybavenie ako za "prvej svetovej" - pero a papier, nič iné.
Pochybujem, že niekto tie údaje následne pracne hádzal do nejakého systému, ktorý ani neexistuje.
ten vysypaný kôš niekto videl?
To vysypanie do koša je samozrejme myslené obrazne /podľa mňa/. Bude to naukladané niekde v archíve bez ďalšieho spracovania, takže to isté ako v koši...
zatiaľ bez ďalšieho spracovania
marjankaj
06.11.20,14:37
Však ešte doteraz nevyčíslili, koľko boli náklady, mňa by tiež zaujímalo, aké boli napríklad na jedného "pozitívneho"? Nuž aj keby vysoké, však životy sú cennejšie, by povedali.
Anka a čo s tým urobili? Pozitívni doma v karanténe, tí čo sa nezúčastnili tiež. Žiadna liečba. Včera bolo viac ako 2300 pozitívnych. Koľko z nich malo negatívny test a koľko sa nezúčastnilo? To ich nezaujíma? Lebo by sa mohlo ukázať, že celé testovanie bolo na prd? A takto je to celý týždeň.
bjuty smis
06.11.20,14:41
Ironická smrť

Miroslav Čajka - dvorný kotlebovský farár, ktorý krstil aj šeky na 1488 eur a nadšene sa vysmieval z opatrení proti koronavírusu, tento týždeň na koronavírus zomrel
sito
06.11.20,14:42
Však ešte doteraz nevyčíslili, koľko boli náklady, mňa by tiež zaujímalo, aké boli napríklad na jedného "pozitívneho"? Nuž aj keby vysoké, však životy sú cennejšie, by povedali.

Ale však porovnaj s amerikou. Tam boj o moc, nie o peniaze, a len dvaja. Po boji bude zúčtovanie.

A tu, teraz? Minulosť, súčasnosť a budúcnosť pre ľudí. Podstatná je tá súčasnosť. Ale, súčasnosť je vždy cesta do budúcnosti. A tí, čo chcú, aby bola svetlá, ti nebojujú za svetlú budúcnosť, tí bojujú za súčasnú moc, za každú cenu. Po boji bude zúčtovanie. Vždy. :D
marjankaj
06.11.20,14:45
V aktuálnom uznesení vlády (306/2020 Z.z.) je už cesta k doktorom doplnená a upravená.
A skús si tipnúť, koľko takýchto uznesení ešte bude?
pavol54
06.11.20,14:52
Ironická smrť

Miroslav Čajka - dvorný kotlebovský farár, ktorý krstil aj šeky na 1488 eur a nadšene sa vysmieval z opatrení proti koronavírusu, tento týždeň na koronavírus zomrel
že ty ale kecáš a šíriš fake news "každý zápal pľúc nie je korona vírus" napíš si na dubovú doštičku a búchaj o čelíčko, možno sa ti to tam dostane Presne takto klameš takmer vo všetkých príspevkoch
Katy a R
06.11.20,15:06
Chlapci - ja by som takto. Je pravda, že mal koronavírus, aj zápal pľúc. ... ale či zomrel na koronavírus, alebo nie - to ešte nemôžeme vedieť. V pitevniach majú toho veľa - takže sa to dozvieme až s oneskorením.
tu je článok https://lnk.sk/rucv
sito
06.11.20,15:13
Chlapci - ja by som takto. Je pravda, že mal koronavírus, aj zápal pľúc. ... ale či zomrel na koronavírus, alebo nie - to ešte nemôžeme vedieť. V pitevniach majú toho veľa - takže sa to dozvieme až s oneskorením.
tu je článok https://lnk.sk/rucv

A ty si myslíš, že koroner povie vždy to, čo povie mŕtvola? :D
bjuty smis
06.11.20,15:15
Ironická smrť

Miroslav Čajka - dvorný kotlebovský farár, ktorý krstil aj šeky na 1488 eur a nadšene sa vysmieval z opatrení proti koronavírusu, tento týždeň na koronavírus zomrel
že ty ale kecáš a šíriš fake news "každý zápal pľúc nie je korona vírus" napíš si na dubovú doštičku a búchaj o čelíčko, možno sa ti to tam dostane Presne takto klameš takmer vo všetkých príspevkoch
citácia s tlače je klamstvo, ty buchnutá doštička ?
a vo všetkých príspevkoch , pán od nobela ??

tak pán neklamár nám da teraz isto dôkaz, že teda klamem a neumrel na koronavírus....čakám :))
korela
06.11.20,15:15
Dôchodcovia môžu kontaktovať poštu a požiadať o znovudoručenie dôchodku, to pre tých, ktorí by to potrebovali rýchlo vyriešiť.
Na pošty sa dá ťažko dovolať, lepšia voľba je cez https://www.posta.sk/, do minúty je človek vybavený pri akejkoľvek službe.
bjuty smis
06.11.20,15:18
ale nečudujem, že útočíš
bol to tzvoja krvná skupina :))))))

Kňaz Miroslav Čajka bol verejnosti známy zverejňovaním neoverených informácií a hoaxov na svojom profile.

Podporoval ĽSNS, vystúpil na jednom z mítingov kotlebovcov, zdieľal videá Igora Bukovského a články dezinformačných webov.

Ochorenie Covid-19 zľahčoval.

Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/22527101/zomrel-knaz-ktory-koronavirus-najprv-nebral-vazne-a-potom-prosil-o-modlitby.html
Katy a R
06.11.20,15:25
buchač
06.11.20,15:40
Dôchodcovia môžu kontaktovať poštu a požiadať o znovudoručenie dôchodku, to pre tých, ktorí by to potrebovali rýchlo vyriešiť.
Na pošty sa dá ťažko dovolať, lepšia voľba je cez https://www.posta.sk/, do minúty je človek vybavený pri akejkoľvek službe.
Tu máš v praxi to ovládanie počítača.
Koľkí dôchodcovia majú deti na druhom konci republiky ? Koľkí nemajú založený účet ?
Tak ako si to majú vyriešiť ? ... teda SÚRNE, ak PC by nevedeli ani zapnúť ? Teda je jasné, že by sa ani na stránku pošty nedostali.
Ty by si sa s dôverou obrátila na nejakého suseda, aby vybavil záležitosť ohľadom dôchodku ?
Viac menej si myslím (vzhľadom na tvoje určité stanoviská), že nie.

Poznámka - fakt si žiješ v tej svojej bubline...nemáš ani len páru, čo sa deje v reálnom živote.

Otázka znie ale inak.
Včul jeden nevie, čo a či vôbec môže. Teraz je problém dostať sa k lekárovi, je problém dostať sa k dôchodku...a čo ja viem, čo ešte.
Čo bude ďalej nasledovať ?

Blog to perfektne vystihol... https://devana.blog.pravda.sk/2020/11/06/chore-zvratene-neludske/
anet
06.11.20,15:42
Kukam TA3 tlacovku a v podtitulkach bezi, ze v Dansku sa od juna na norkovych farmach zmutovanym koronavirusom nakazilo 214 ľudí :rolleyes:
pavol54
06.11.20,15:45
Ironická smrť

Miroslav Čajka - dvorný kotlebovský farár, ktorý krstil aj šeky na 1488 eur a nadšene sa vysmieval z opatrení proti koronavírusu, tento týždeň na koronavírus zomrel
že ty ale kecáš a šíriš fake news "každý zápal pľúc nie je korona vírus" napíš si na dubovú doštičku a búchaj o čelíčko, možno sa ti to tam dostane Presne takto klameš takmer vo všetkých príspevkoch
citácia s tlače je klamstvo, ty buchnutá doštička ?
a vo všetkých príspevkoch , pán od nobela ??

tak pán neklamár nám da teraz isto dôkaz, že teda klamem a neumrel na koronavírus....čakám :))
pitevnú správu som nevidel ale podľa doteraz zverejnených informácií zomrel na silný zápal pľúc a to je niečo iné rovno môžeš tvrdiť že dedka ktorého prešlo smetiarske auto mu poškodilo pľúca zomrel na korona vírus poznávací znak diagnózy: poškodené pľúca
anet
06.11.20,15:46
Čo bude ďalej nasledovať ?
Ja ti poviem co bude, o tyzden nam povolia opraty ... cely nadseny oslavime 17 november aby sme si pripomenuli slobodu a demokraciu ... a potom pride lock down ... aj tak vlastne uz zrusili Vianoce ... a Silvestrovske oslavy :D
sito
06.11.20,15:52
Dôchodcovia môžu kontaktovať poštu a požiadať o znovudoručenie dôchodku, to pre tých, ktorí by to potrebovali rýchlo vyriešiť.
Na pošty sa dá ťažko dovolať, lepšia voľba je cez https://www.posta.sk/, do minúty je človek vybavený pri akejkoľvek službe.
Tu máš v praxi to ovládanie počítača.
Koľkí dôchodcovia majú deti na druhom konci republiky ? Koľkí nemajú založený účet ?
Tak ako si to majú vyriešiť ? ... teda SÚRNE, ak PC by nevedeli ani zapnúť ? Teda je jasné, že by sa ani na stránku pošty nedostali.
Ty by si sa s dôverou obrátila na nejakého suseda, aby vybavil záležitosť ohľadom dôchodku ?
Viac menej si myslím (vzhľadom na tvoje určité stanoviská), že nie.

Poznámka - fakt si žiješ v tej svojej bubline...nemáš ani len páru, čo sa deje v reálnom živote.

Otázka znie ale inak.
Včul jeden nevie, čo a či vôbec môže. Teraz je problém dostať sa k lekárovi, je problém dostať sa k dôchodku...a čo ja viem, čo ešte.
Čo bude ďalej nasledovať ?

Blog to perfektne vystihol... https://devana.blog.pravda.sk/2020/11/06/chore-zvratene-neludske/

Taký krátky vírus, také chabé poznatky o ňom, a také dlhé príspevky o ňom? Odkiaľ? :D
buchač
06.11.20,15:54
no mňa takéto niečo neteší ...
https://www.topky.sk/cl/13/2000981/Pitva-pacientov--ktori-zomreli-na-COVID-19--odhalila-strasne-skutocnosti
1. ...a na kieho frasa to čítaš ?
2. ...a vôbec, PREČO vôbec čítaš TUPKY ?
AUTOR: © Zoznam/pk
To je kto ??? Pre teba relevantný zdroj ? Nejaký blbeček sa realizoval a pozliepal pár údajov do pár viet...?
3. To tak zložitá téma sa dá pár slovami vyjadriť ? Prisámfakt, obdivujem tých pisálkov, čo skončili maximálne sociálnu prácu.
Toto ani Buki nedá. ;) :D
Nandrolon
06.11.20,15:59
Ironická smrť

Miroslav Čajka - dvorný kotlebovský farár, ktorý krstil aj šeky na 1488 eur a nadšene sa vysmieval z opatrení proti koronavírusu, tento týždeň na koronavírus zomrel
Kotlebovský farár, to je nejaká podružná skupina farárov?
Ja som teda kotlebovský ekonóm-účtovník?
Dám si asi ušiť žltú hviezdu :-)))))
Tak isto ako umrel "kotlebovský farár" umrie aj Igor Matovič, aj všetci, akurát v inom čase. Niekto na chorobu, niekto na smrteľné zranenie a niekto si to hodí sám.
Denne sa to vo svete stáva XY krát.
sito
06.11.20,15:59
Čo bude ďalej nasledovať ?
Ja ti poviem co bude, o tyzden nam povolia opraty ... cely nadseny oslavime 17 november aby sme si pripomenuli slobodu a demokraciu ... a potom pride lock down ... aj tak vlastne uz zrusili Vianoce ... a Silvestrovske oslavy :D

A čo zajtra? Nič? Či nič, čo sa dá? :D

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjX_86Mse7sAhXF_KQKHfSmDnAQtwIwAHoECAMQA g&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DW7 DcRcKn3bQ&usg=AOvVaw3se2x2wgIpo8-BNsMo-VP8
bjuty smis
06.11.20,16:02
Ironická smrť

Miroslav Čajka - dvorný kotlebovský farár, ktorý krstil aj šeky na 1488 eur a nadšene sa vysmieval z opatrení proti koronavírusu, tento týždeň na koronavírus zomrel
že ty ale kecáš a šíriš fake news "každý zápal pľúc nie je korona vírus" napíš si na dubovú doštičku a búchaj o čelíčko, možno sa ti to tam dostane Presne takto klameš takmer vo všetkých príspevkoch
citácia s tlače je klamstvo, ty buchnutá doštička ?
a vo všetkých príspevkoch , pán od nobela ??

tak pán neklamár nám da teraz isto dôkaz, že teda klamem a neumrel na koronavírus....čakám :))
pitevnú správu som nevidel ale podľa doteraz zverejnených informácií zomrel na silný zápal pľúc a to je niečo iné rovno môžeš tvrdiť že dedka ktorého prešlo smetiarske auto mu poškodilo pľúca zomrel na korona vírus poznávací znak diagnózy: poškodené pľúca
myslel som si
to ti nebráni tu tvrdiť, že kecám......
bjuty smis
06.11.20,16:04
Ironická smrť

Miroslav Čajka - dvorný kotlebovský farár, ktorý krstil aj šeky na 1488 eur a nadšene sa vysmieval z opatrení proti koronavírusu, tento týždeň na koronavírus zomrel
Kotlebovský farár, to je nejaká podružná skupina farárov?
Ja som teda kotlebovský ekonóm-účtovník?
Dám si asi ušiť žltú hviezdu :-)))))
Tak isto ako umrel "kotlebovský farár" umrie aj Igor Matovič, aj všetci, akurát v inom čase. Niekto na chorobu, niekto na smrteľné zranenie a niekto si to hodí sám.
Denne sa to vo svete stáva XY krát.
áno..je
tzv. klérofašisti
a máš to pomýlené...to oni rozdávali občanom žlté hviezy
buchač
06.11.20,16:04
Čo bude ďalej nasledovať ?
Ja ti poviem co bude, o tyzden nam povolia opraty ... cely nadseny oslavime 17 november aby sme si pripomenuli slobodu a demokraciu ... a potom pride lock down ... aj tak vlastne uz zrusili Vianoce ... a Silvestrovske oslavy :D
Akurát som sa na túto tému včera bavil s dcérou.
Môj názor je, že Dzigi si Vianoce@Silvester nedovolí zrušiť.
Ak aj hej, tak to nebude mať význam...môže rovno vyhlásiť stanné právo aj mobilizáciu, aby zabránil presunom, rodinným stretnutiam, oslavám. No to by sa porušovalo jedna radosť a strieľať by ozbrojené zložky aj tak nemali nárok.
Na Silvester dlabať...že nebudú otvorené podniky ? No a čo ? Partie sa zídu na chatách, chalupách, bytoch...a hajde bujaré oslavy.
No ak by "zavrel" kostoly, tak by si koledoval už o demonštrácie.
sito
06.11.20,16:07
Čo bude ďalej nasledovať ?
Ja ti poviem co bude, o tyzden nam povolia opraty ... cely nadseny oslavime 17 november aby sme si pripomenuli slobodu a demokraciu ... a potom pride lock down ... aj tak vlastne uz zrusili Vianoce ... a Silvestrovske oslavy :D
Akurát som sa na túto tému včera bavil s dcérou.
Môj názor je, že Dzigi si Vianoce@Silvester nedovolí zrušiť.
Ak aj hej, tak to nebude mať význam...môže rovno vyhlásiť stanné právo aj mobilizáciu, aby zabránil presunom, rodinným stretnutiam, oslavám. No to by sa porušovalo jedna radosť a strieľať by ozbrojené zložky aj tak nemali nárok.
Na Silvester dlabať...že nebudú otvorené podniky ? No a čo ? Partie sa zídu na chatách, chalupách, bytoch...a hajde bujaré oslavy.
No ak by "zavrel" kostoly, tak by si koledoval už o demonštrácie.

A nedáte si niečo dobré? No dáme, sviečkovú. :D
buchač
06.11.20,16:12
A nedáte si niečo dobré? No dáme, sviečkovú. :D
Na rovinu ???
Myslíš si, že si vtipný ? Ak hej, tak ja si myslím opak.
Vtipné by to bolo vtedy, ak by si do každého príspevku dal niečo zo zákona 182/1993...najlepšie citáciu celých §§§.
Nandrolon
06.11.20,16:14
Teraz majú najväčšiu devízu tí, ktorí to prekonali "oficiálne s PCR."
Akurát, že v našej firme sa polovica /dôchodci/ zatajila, a kým vypátrali rizikové osoby, tak jedni boli pozitívni a druhí to už mali prechodené, tak boli negatívni... Navlas rovnaké príznaky, akurát tá reťaz nahlasovania išla "postupne"...
Ale RT-PCR ich neodhalili /už neboli za ten čas infekční/. Ktovie, či by ich antigénové odhalili, podľa mňa by mali /aj keď už neboli infekční, daný bielkovinový obal by tam ešte mohol byť/...
anet
06.11.20,16:23
bjuty smis
06.11.20,16:24
nechcem byť zlý, ale najväčšou devízou je to v tej polovičke slovenska, kde ste sa tak chovali
či v bvežnom živote, či tvoje príspevky..

u nás nič také nehrozí
anet
06.11.20,16:31
No ak by "zavrel" kostoly, tak by si koledoval už o demonštrácie.
Si vtipny, no :) Ale aby si si nemyslel ze som skepticka, tak povoli do takeho poctu osob, aby vyvoleny dodrzali tradicie.
buchač
06.11.20,16:40
Máš pocit, že vtipkujem ?
anet
06.11.20,16:44
Máš pocit, že vtipkujem ?
Jasne ze vtipkujes :) Ved uz na tlacovke Matelko naznacil, ze to bude tazka zima.
buchač
06.11.20,16:57
Premiér Igor Matovič (OĽANO) nevylúčil predĺženie núdzového stavu. Povedal to v piatok na tlačovej konferencii o epidemiologickej situácii na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom. Pôvodne sa mal skončiť v sobotu 14. novembra.

Nevylúčil ? Takže by sa to dalo brať ako hotová vec.
Ťažká zima ? Potom bude ťažká jar...po nej ťažké leto a zasa ťažká jeseň a znova ťažká zima...a tak dokolečka dokola, pokiaľ bude vládnuť ?
sito
06.11.20,16:59
A nedáte si niečo dobré? No dáme, sviečkovú. :D
Na rovinu ???
Myslíš si, že si vtipný ? Ak hej, tak ja si myslím opak.
Vtipné by to bolo vtedy, ak by si do každého príspevku dal niečo zo zákona 182/1993...najlepšie citáciu celých §§§.

No tak aj Ty to potrebuješ na dobrú noc ako Di ..... 112 , 182ka nepomôže, ani acylpyrín. A že domovník? Ajajaj, netáraj. Profík, čo všetko profík. :D

https://www.youtube.com/watch?v=zG1jwte3HH8
anet
06.11.20,17:04
Nevylúčil ? Takže by sa to dalo brať ako hotová vec.
Ťažká zima ? Potom bude ťažká jar...po nej ťažké leto a zasa ťažká jeseň a znova ťažká zima...a tak dokolečka dokola, pokiaľ bude vládnuť ?
Dáš sa zaočkovať, budeš mať Veľkú noc ;)
sito
06.11.20,17:05
Nevylúčil ? Takže by sa to dalo brať ako hotová vec.
Ťažká zima ? Potom bude ťažká jar...po nej ťažké leto a zasa ťažká jeseň a znova ťažká zima...a tak dokolečka dokola, pokiaľ bude vládnuť ?
Dáš sa zaočkovať, budeš mať Veľkú noc ;)

On už je naočkovaný. :D
bjuty smis
06.11.20,17:09
ako sa teraz cití pavol54 a jemu podobní ...

keď teraz číta, že tie obvinenia na matoviča, lipšića ( nie lipsteina, ako tu roky citoval kočnera), kisku písal fico a jeho kurvy..
keď ich je už vyše 50 v lochu a len sa to začína vyšetrovať
misoft
06.11.20,17:09
Totálne Kocúrkovo - v tom sa už ani tá divá sviňa nevyzná (tie pre zmenu kapú od afrického prasačieho moru, ale testovanie nemajú nariadené :D)
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568014-raz-tak-raz-inak-otestovat-sa-mozu-aj-ti-ktori-neboli-v-prvom-kole/
buchač
06.11.20,17:11
Dáš sa zaočkovať, budeš mať Veľkú noc ;)
Možno áno, možno nie. To zatiaľ ešte neviem.
No proti chrípke sa dávam očkovať už 20 rokov...a to na základe odporúčania lekárov.
Dokonca aj Bukino je rovnakého názoru...
https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/expert-vyzivu-igor-bukovsky-otvorene-toto-je-moj-nazor-antibiotika-ockovanie-proti-chripke

Ak pôjde výskum vred a bude mať vakcína dobré výsledky, tak čoby nie.
misoft
06.11.20,17:13
Nevylúčil ? Takže by sa to dalo brať ako hotová vec.
Ťažká zima ? Potom bude ťažká jar...po nej ťažké leto a zasa ťažká jeseň a znova ťažká zima...a tak dokolečka dokola, pokiaľ bude vládnuť ?
Dáš sa zaočkovať, budeš mať Veľkú noc ;)
Ani to však nie je isté! Trnafskému Bláznovičovi istotne skrsne iná "myšlienka"....
Dáša_
06.11.20,17:28
čo si spomínam, tak profesor Krčmery tvrdil, že Vianoce už by mali byť relatívne v pohode. Teda, nikdy to nebude také, ako predtým, ale že už to bude prijatelnejšie. My sme doma už skonštatovali, že po dlhých rokoch veru tentokrát na polnočnp nepôjdeme. Bez ohľadu na opatrenia.
sito
06.11.20,17:34
Premiér Igor Matovič (OĽANO) nevylúčil predĺženie núdzového stavu. Povedal to v piatok na tlačovej konferencii o epidemiologickej situácii na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom. Pôvodne sa mal skončiť v sobotu 14. novembra.

Nevylúčil ? Takže by sa to dalo brať ako hotová vec.
Ťažká zima ? Potom bude ťažká jar...po nej ťažké leto a zasa ťažká jeseň a znova ťažká zima...a tak dokolečka dokola, pokiaľ bude vládnuť ?

O mandát žiadali, aj ho dostali. Čo teraz? Obdobné je to aj u nás, ako v bratskej krajine, kto je tomu na vinne? Občan? :D

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjtl_28xu7sAhVCExoKHWm9BrkQwqsBMAB6BAgCE AM&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DLWm AaIfdkF0&usg=AOvVaw1K2u7UTn7P_BzXKJYH9fhu
misoft
06.11.20,17:34
Hmmmm.... Bláznovič a "minister obrany" sa dali testovať PCR testami. Kým občan čaká na výsledok 2-4 dni, oni ho mali skoro okamžite. Čo - podľa mňa - je VOLOVINA. PCR testy´- tam z odberu musia vytvoriť "kultúru", aby získali RNA. To trvá cca 2 dni!. Takže - obaja to majú "akože" (rozumej - FAKE výsledky).
anet
06.11.20,17:43
čo si spomínam, tak profesor Krčmery tvrdil, že Vianoce už by mali byť relatívne v pohode. Teda, nikdy to nebude také, ako predtým, ale že už to bude prijatelnejšie. My sme doma už skonštatovali, že po dlhých rokoch veru tentokrát na polnočnp nepôjdeme. Bez ohľadu na opatrenia.
Profesor Krcmery na jar tvrdil, ze vychodom slniecka a oteplovanim je po korone a uzijeme si leto. Ked zistil ze korona je o politike, na chvilu sa vytratil, vraj bude uzitocnejsi inde ... a zrazu hups uz je spat. Verila som mu, uz mu neverim!
pavol54
06.11.20,17:49
ako sa teraz cití pavol54 a jemu podobní ...

keď teraz číta, že tie obvinenia na matoviča, lipšića ( nie lipsteina, ako tu roky citoval kočnera), kisku písal fico a jeho kurvy..
keď ich je už vyše 50 v lochu a len sa to začína vyšetrovať
neber si ma do svojej špinavej papule a nekonštruuj tu proti mne akési obvinenia
sito
06.11.20,17:53
Hmmmm.... Bláznovič a "minister obrany" sa dali testovať PCR testami. Kým občan čaká na výsledok 2-4 dni, oni ho mali skoro okamžite. Čo - podľa mňa - je VOLOVINA. PCR testy´- tam z odberu musia vytvoriť "kultúru", aby získali RNA. To trvá cca 2 dni!. Takže - obaja to majú "akože" (rozumej - FAKE výsledky).

Ale veď to sú bežní občania, elita. A medzi takými láska prekvitá. Nie, korupcia nie! Ale veď sa mohli zajtra postaviť do rady, mohli do Stredy, nie na Oravu, keď ju vidia ako ohavu. Alebo do Dunaja si pohľadať, čo tam mal nahádzať, aby sa certifikátom mohol preukázať, že aj na cinter môže občan, on. :D
buchač
06.11.20,17:57
Zbehnite do histórie, čo som písal o Krčmérym...;)
Vtedy ma išli poniektoré persóny pomaly (obrazne povedané) roztrhať...

Brat prof. Pavla Jarčušku, tiež prof. Peter Jarčuška...
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22529273/po-nakazeni-manzelky-a-dcery-videli-lekara-v-nemocnici-kolegovia-su-nahnevani.html
lujza.j
06.11.20,18:26
Aj ja som mu tiez verila..ked som videla v marci prve videjá.....uz ho nemozem ani vidiet...
lujza.j
06.11.20,18:33
Novy buki...tema...co je horsie rakovina..alebo covid...
lujza.j
06.11.20,18:47
Takze bud sa date raz za tyzden otestovat alebo bude lokdaun....povedal igor...bravoó..vcera som to hovorila chlapovi...ze.dokolecka dokola testovanie...a hop uz je to tu
anet
06.11.20,18:50
Takze bud sa date raz za tyzden otestovat alebo bude lokdaun....povedal igor...bravoó..vcera som to hovorila chlapovi...ze.dokolecka dokola testovanie...a hop uz je to tu
Ale to uz antigenove za 10-15 eur, alebo ako si to nastavia poskytovatelia.
lujza.j
06.11.20,19:15
Momentalne ma serie to vyhrazanje-vydieranie....potom,ze test kde mozes byt falosne pozitiv alevo negat....a potom,ze za keš...predpokladam,ze druh testov je antig-"igorov test"
misoft
06.11.20,19:39
Takze bud sa date raz za tyzden otestovat alebo bude lokdaun....povedal igor...bravoó..vcera som to hovorila chlapovi...ze.dokolecka dokola testovanie...a hop uz je to tu
Keby len to!
Bláznovič vymýšľa ešte niečo navyše. On má v pláne ten núdzový stav predĺžovať a predĺžovať.... až sa z toho stane TRVALÝ núdzový stav. A teda na základe toho - občan - seď doma na riti a drž karanténu, alebo si zaplať PCR test. Tie modré lajstierka i tak platia 7 dní.
korela
06.11.20,19:56
Dôchodcovia môžu kontaktovať poštu a požiadať o znovudoručenie dôchodku, to pre tých, ktorí by to potrebovali rýchlo vyriešiť.
Na pošty sa dá ťažko dovolať, lepšia voľba je cez https://www.posta.sk/, do minúty je človek vybavený pri akejkoľvek službe.
Tu máš v praxi to ovládanie počítača.
Koľkí dôchodcovia majú deti na druhom konci republiky ? Koľkí nemajú založený účet ?
Tak ako si to majú vyriešiť ? ... teda SÚRNE, ak PC by nevedeli ani zapnúť ? Teda je jasné, že by sa ani na stránku pošty nedostali.
Ty by si sa s dôverou obrátila na nejakého suseda, aby vybavil záležitosť ohľadom dôchodku ?
Viac menej si myslím (vzhľadom na tvoje určité stanoviská), že nie.

Poznámka - fakt si žiješ v tej svojej bubline...nemáš ani len páru, čo sa deje v reálnom živote.

Otázka znie ale inak.
Včul jeden nevie, čo a či vôbec môže. Teraz je problém dostať sa k lekárovi, je problém dostať sa k dôchodku...a čo ja viem, čo ešte.
Čo bude ďalej nasledovať ?

Blog to perfektne vystihol... https://devana.blog.pravda.sk/2020/11/06/chore-zvratene-neludske/
To si potreboval až taký dlhý úvod k uvedeniu svojho linku? Panenka skákavá. :-)))
A ešte pritom aj niekoho zneužiť?
.................................................. .................................................. .......

0850 122 413
Infolinka
je dolu na úvodnej stránke jasne zvýraznené

To je číslo na poštu v BB. A veľmi rýchlo tam vybaví všetko okolo všetkých jej služieb. Ak ešte ak povie, že je starší ročník, tak mu na infolinke vyjdú zaručene v ústrety. Iba raz sa mi stalo, že mi jeden pracovník povedal, že niečo nejde, na druhý deň tam sedel niekto šikovnejší a pomohol problém vyriešiť.

Nie, nemusí mať každý ani PC, ani zapriahnuté kone, ani milióny v banke, aby si poradil.
Stačí mať to číslo uložené, alebo si počkať na druhý deň na poštára a vybaviť to osobne.
Zapamätaj si, ak si na to ešte neprišiel sám, že za každého počasia človek nájde slušného človeka. Od veky vekov. Aj svine. Veď rovnováha.
korela
06.11.20,19:58
V úvode zistenia vírusu sa Juraj Mesík ako odborník pre pandémie a podobné udalosti vyjadril, že ako prvé sa treba postarať o dôchodcov aj s prísunom stravy a iné potreby.a pristupovať k nim výlučne v ochranných oblekoch, aby ich neinfikovali.

Inak mňa by osobne veľmi zaujímalo, prečo vypadli z testovania osoby 65+.
korela
06.11.20,20:05
Premiér Igor Matovič (OĽANO) nevylúčil predĺženie núdzového stavu. Povedal to v piatok na tlačovej konferencii o epidemiologickej situácii na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom. Pôvodne sa mal skončiť v sobotu 14. novembra.

Nevylúčil ? Takže by sa to dalo brať ako hotová vec.
Ťažká zima ? Potom bude ťažká jar...po nej ťažké leto a zasa ťažká jeseň a znova ťažká zima...a tak dokolečka dokola, pokiaľ bude vládnuť ?
Vypisovačky ...
Buď pomôže očkovanie, ak nie, tak prirodzenou cestou až kým sa nestane bežnou detskou chorobou, ktorá sa bude dať prekonať ako dnešné mnohé iné. A to môže trvať podľa Flégra aj 20 rokov.
sito
06.11.20,20:08
Za istých okolnosti sú pre neho 65 + riziková, ohrozená, užitková skupina. :mee:
anet
06.11.20,20:10
Zaujalo ma to, mozno niekoho tiez zaujme
https://www.youtube.com/watch?v=g0g4UKB4Tms&feature=emb_logo
buchač
06.11.20,20:12
.................................................. .................................................. .......


Maj si svoju pravdu z tej Blavy...len si ju maj spoza zatvorených dverí, keď ani päty z domu nevytiahneš. Hm..a iných chceš poúčať o reálnom živote ?
Slovensko je ale väčšie ako Blava. Rozhodne je v ňom viac slušných ľudí...v Blave je zasa viac svíň. Veď rovnováha.
bjuty smis
06.11.20,20:51
ako sa teraz cití pavol54 a jemu podobní ...

keď teraz číta, že tie obvinenia na matoviča, lipšića ( nie lipsteina, ako tu roky citoval kočnera), kisku písal fico a jeho kurvy..
keď ich je už vyše 50 v lochu a len sa to začína vyšetrovať
neber si ma do svojej špinavej papule a nekonštruuj tu proti mne akési obvinenia
Ale no tak, palosralo...
Roky sa tu prezentuješ, aký si smeracky chuj a teraz mňa budeš takto častovat??
pavol54
07.11.20,06:41
Momentalne ma serie to vyhrazanje-vydieranie....potom,ze test kde mozes byt falosne pozitiv alevo negat....a potom,ze za keš...predpokladam,ze druh testov je antig-"igorov test"
1. stačí vybraným osobám buchnúť pozit a nemajú šancu sa brániť niet možnosti odvolania musíš sedieť doma
2. ak sudca vynesie rozsudok s ktorým nesúhlasím stačí sa odvolať
marjankaj
07.11.20,06:50
2. ak sudca vynesie rozsudok s ktorým nesúhlasím stačí sa odvolať
šak to by potom nikto nesedel v base.:eek: Také jednoduché.:D
kopretinka
07.11.20,06:57
kopretinka
07.11.20,07:05
čo si spomínam, tak profesor Krčmery tvrdil, že Vianoce už by mali byť relatívne v pohode. Teda, nikdy to nebude také, ako predtým, ale že už to bude prijatelnejšie. My sme doma už skonštatovali, že po dlhých rokoch veru tentokrát na polnočnp nepôjdeme. Bez ohľadu na opatrenia.
Krčméry....V marci hovoril,že je to hystéria,iba chrípočka,do mája je po nej.V máji tvrdil,že 2.vlna nebude,leto bude normálnr,korona zmizne sama od seba,vakcinu nebude treba.V septembri sa zobudil......
kopretinka
07.11.20,07:19
Takže matrtaj sluboval kedysi velke prekvapenie......mame to tu......testy,test,testy,testy,.....aj ked bude 0,001,tak sa bude furt testovat,lebo on to chce.A aj tak bude lockdown.
Dusicky zrusil,verim ze zrusi aj vianoce. A bude to takto az kym nebudeme vsetci DOBROVOLNE zaockovani.
Lutujem pavlinu,s psychopatom sa neda zit.hadam jej to tie peniaze,co z toho ma,vynahradia.
Nandrolon
07.11.20,08:03
Ty ľutuješ Pavlínu, ja si myslím, že sú obaja presne rovnaké choré svine. Takí ľudia sa proste nájdu a rozumejú si.
Už len fakt, že cez zákaz vychádzania, ktoré defakto vyhlási jej muž sa ide ona prezentovať fotkami z východu na dušičky, kde musela precestovať XY okresov. Myslíš, že toto môže urobiť nejaká normálna a inteligentná žena???
Ja myslím, že určite nie.
PS: len pre pripomenutie. Matovič veľmi dobre o sebe vie, že je mamonár a že by kľudne pre peniaze aj vraždil.
https://plus7dni.pluska.sk/domov/ziarliva-pani-matovicova-zmenila-tigricu-toto-je-pribeh-20-rocneho-manzelstva-sefa-olano
Mikae
07.11.20,08:38
:( staré ale aktuálne
kopretinka
07.11.20,08:44
Ty ľutuješ Pavlínu, ja si myslím, že sú obaja presne rovnaké choré svine. Takí ľudia sa proste nájdu a rozumejú si.
Už len fakt, že cez zákaz vychádzania, ktoré defakto vyhlási jej muž sa ide ona prezentovať fotkami z východu na dušičky, kde musela precestovať XY okresov. Myslíš, že toto môže urobiť nejaká normálna a inteligentná žena???
Ja myslím, že určite nie.
PS: len pre pripomenutie. Matovič veľmi dobre o sebe vie, že je mamonár a že by kľudne pre peniaze aj vraždil.
https://plus7dni.pluska.sk/domov/ziarliva-pani-matovicova-zmenila-tigricu-toto-je-pribeh-20-rocneho-manzelstva-sefa-olano
Ako sa žiarlivá pani matovičová stala tigricou????? Pre boha :D:D:D:
Aký nadpis :D:D:D
Že majú rozdelené bsm viem dávno,a že matovič "vlastní pol trnavy" a chce prestavovať budovu na byty je fakt čerstvá informácia.......len som sa akosi nič nedočitala o žiarlivej tigrici.
A to ako vieš,že on o sebe vie,žeby vraždil pre peniaze? :eek:
Ani som nevidela,žeby sa pretrčala na cintorine,keďže má zavretý profil(bola som si ho vyhľadať)
Nandrolon
07.11.20,08:49
1. Na nadpis sa vykašli, dôležitý je obsah, hlavne citácie, konkrétne ako Matovič sám o sebe hovoril, že je chorý.
2. "Vraždiť pre peniaze" je v prenesenom význame to isté ako "nechať si vŕtať koleno". To si už hádam počula a fakt si nemyslíš, že ide o vŕtačku a prevŕtanie kolena...
3. To, ako Matovičová na sociálnej sieti uverejnila fotku, ako bola na cintoríne na východe páliť sviečky obletela viacero médií, potom ju zrejme na príkaz Matoviča stiahla a teraz mi ju už nechce ani vyhľadať /ako keby sa to nestalo/.
bjuty smis
07.11.20,08:52
Ty ľutuješ Pavlínu, ja si myslím, že sú obaja presne rovnaké choré svine. Takí ľudia sa proste nájdu a rozumejú si.
Už len fakt, že cez zákaz vychádzania, ktoré defakto vyhlási jej muž sa ide ona prezentovať fotkami z východu na dušičky, kde musela precestovať XY okresov. Myslíš, že toto môže urobiť nejaká normálna a inteligentná žena???
Ja myslím, že určite nie.
PS: len pre pripomenutie. Matovič veľmi dobre o sebe vie, že je mamonár a že by kľudne pre peniaze aj vraždil.
https://plus7dni.pluska.sk/domov/ziarliva-pani-matovicova-zmenila-tigricu-toto-je-pribeh-20-rocneho-manzelstva-sefa-olano
Ty musíš byť posadnutý
Kde sa v tebe berie toľko nenávisti?
Len tak žene nadávať do chorých svíň.....
Nandrolon
07.11.20,09:10
Ja tu nenávisť iba odrážam, neprodukujem.
To Matovič nenávidí všetkých a preto nás slušných, pracujúcich stále nezmyselne šikanuje.
Ako on k nám, tak my k nemu. A na jeho ženu som napísal iba svoj súkromný názor. Nezastávam žiadnu organizáciu, netlmočím ho ani za firmu.
To, čo urobila je čistá demencia, ktorá odráža jej úroveň. Okrem toho si myslím, že takí ľudia ako Matovič sú zaujímaví iba pre podobné "ženy".
Zamýšľam sa nad tým, či by si sa tiež ozval, ak by som písal napr. o Jankovskej, alebo o tej Ficovej štetke.... asi nie, čo už, keď je niekto OĽANO pozitív.
sito
07.11.20,09:28
:( staré ale aktuálne

https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=166021&d=1604741829

:eek: Takže, japonec, biely, a nie ho vidieť. Tak ako bieleho leva na púšti? :D
sito
07.11.20,09:31
3. To, ako Matovičová na sociálnej sieti uverejnila fotku, ako bola na cintoríne na východe páliť sviečky obletela viacero médií, potom ju zrejme na príkaz Matoviča stiahla a teraz mi ju už nechce ani vyhľadať /ako keby sa to nestalo/.

Tak predsa sa mu niečo z minulosti hodí. " skutok sa nestal " :D
bjuty smis
07.11.20,09:32
Neozval.....jankovská je zločinec a preto hnije v base a donáša na smerácke spickto ešte bude veselo

Ale čo a komu spravila matovicova?
marjankaj
07.11.20,09:37
Radosť žiť v takomto štáte.
Tí, čo sú odsúdení sú zločinci.
Tí, čo odsúdení nie sú, sú tiež zločinci.
Žijú v tomto štáte aj nejakí iní obyvatelia?
Nandrolon
07.11.20,09:50
Neozval.....jankovská je zločinec a preto hnije v base a donáša na smerácke spickto ešte bude veselo

Ale čo a komu spravila matovicova?
Žije z nakradnutých peňazí, ako aj jeho dcéry. Dúfam, že za to všetci zaplatia.
Stále si myslíš, že je to náhoda s tou firmou TT a testami a prepojením na školu?
Ty na také náhody TERAZ veríš? Veď ak by to urobil niekto zo smerákov, tak ich pribijete na kríž!
bjuty smis
07.11.20,09:57
Zas máš nejakú konšpiračnú teóriu??
Nandrolon
07.11.20,10:13
Konšpiračná teória že cez TT firmu sa kúpili testy?
bjuty smis
07.11.20,10:31
A ? To je škandál?
Kde je tam zlodejina?
Akú škodu tam vidíš?
O akých nakradnutych peniazoch píšeš?
kopretinka
07.11.20,10:34
A ? To je škandál?
Kde je tam zlodejina?
Akú škodu tam vidíš?
O akých nakradnutych peniazoch píšeš?
Takže podla teba je košer,že tie testy nakúpila TÁ firma?
Nandrolon
07.11.20,10:37
Bjuty - si si istý, že to nie je priamo firma Matoviča? Je viacero spôsobov ako sa to dá urobiť, aby to bolo pre verejnosť nezistiteľné. A to myslím iba tie legálne varianty bez bielych koní a kobýl...
sito
07.11.20,10:43
A ? To je škandál?
Kde je tam zlodejina?
Akú škodu tam vidíš?
O akých nakradnutych peniazoch píšeš?

berieš to ako aktuálnu obchodnú činnosť, proste príležitosť. Nebude korona nebude taká príležitosť. Vraj železo treba treba kuť keď je horúce.. buchnúť treba raz, druhy raz, tretí rak, do kolečka, dokola ... Koľko ich ešte bude? :D
bjuty smis
07.11.20,11:01
A ? To je škandál?
Kde je tam zlodejina?
Akú škodu tam vidíš?
O akých nakradnutych peniazoch píšeš?
Takže podla teba je košer,že tie testy nakúpila TÁ firma?
Ano
Nandrolon
07.11.20,11:05
Bjuty, dúfam, že nie si s tou firmou osobne prepojený, lebo tu je možné už všetko :-)))))
bjuty smis
07.11.20,11:09
Bjuty - si si istý, že to nie je priamo firma Matoviča? Je viacero spôsobov ako sa to dá urobiť, aby to bolo pre verejnosť nezistiteľné. A to myslím iba tie legálne varianty bez bielych koní a kobýl...
nie som si istý

matovič je aký je, ale kurevsky ho podceňuješ, ked si totro o ňom myslíš
10 rokov bojoval proti korupcii a po nástupe do vlády bude kradnúť hned na 1. kšefte ?
až za takého tupca ho máš ?
testy kupoval nominant sas rudolf...matovič a olano majú pod palcom polku slovenska a keby chcel kradnuť, tak bude cez sas ? myslíš ?

ale znova sa pýtam, kde ru vidíš nejakú zlodejinu ? fico volačo trepne na tlačovke, pridajú sa konšpiračné weby a ty hned ideš ?

tie testy snád nekúpili tie peniaze neišli snád korejcom ?
boli snád x-násobne predražená ako za smeru ?však písali, že sme ich kúpili lacnejšie ako usa, čo brali cez 100 milionov ks.....
bjuty smis
07.11.20,11:12
Bjuty, dúfam, že nie si s tou firmou osobne prepojený, lebo tu je možné už všetko :-)))))
môžeš si byť istý, že ked bude mať táto vlád zlodejiny, budem na ne poukazovať

a aj sa stavím, že ak - tak vietor zafúka od ministra dopravy, alebo holého
žiadna sas, alebo nebodaj žaludi
Nandrolon
07.11.20,11:29
A čo si mám myslieť o človeku, ktorý pre pár drobných písal denne 600km jazdy na fábii s matkou?
Človek, ktorý kradol v malom a bude mať pod sebou miliardy zrazu prestane?
Človek, ktorý sám o sebe hovoril, že z peňazí bol chorý? Že sa ani s manželkou nevedel rozprávať a nemyslieť, koľko mu pribudlo na účte?
Človek, ktorý bol v BA na detektore, a keď dostal otázku, či je v BA, odpovedal, že áno, pričom detektor to vyhodnotil ako LOŽ? K tomuto si nájdi vysvetlenie psychiatrov.

Áno, mám ho za "turbo zlodeja", ktorý kradol "od narodenia". A títo idú cez mŕtvoly a nenechajú si ujsť ŽIADNU príležitosť. Ani prvú ani poslednú.
pavol54
07.11.20,11:29
Bjuty - si si istý, že to nie je priamo firma Matoviča? Je viacero spôsobov ako sa to dá urobiť, aby to bolo pre verejnosť nezistiteľné. A to myslím iba tie legálne varianty bez bielych koní a kobýl...
nie som si istý

matovič je aký je, ale kurevsky ho podceňuješ, ked si totro o ňom myslíš
10 rokov bojoval proti korupcii a po nástupe do vlády bude kradnúť hned na 1. kšefte ?
až za takého tupca ho máš ?
testy kupoval nominant sas rudolf...matovič a olano majú pod palcom polku slovenska a keby chcel kradnuť, tak bude cez sas ? myslíš ?

ale znova sa pýtam, kde ru vidíš nejakú zlodejinu ? fico volačo trepne na tlačovke, pridajú sa konšpiračné weby a ty hned ideš ?

tie testy snád nekúpili tie peniaze neišli snád korejcom ?
boli snád x-násobne predražená ako za smeru ?však písali, že sme ich kúpili lacnejšie ako usa, čo brali cez 100 milionov ks.....
videl si aj americké zmluvy, alebo do ameriky ďaleko kto to nájde?
pavol54
07.11.20,11:30
A čo si mám myslieť o človeku, ktorý pre pár drobných písal denne 600km jazdy na fábii s matkou?
Človek, ktorý kradol v malom a bude mať pod sebou miliardy zrazu prestane?
Človek, ktorý sám o sebe hovoril, že z peňazí bol chorý? Že sa ani s manželkou nevedel rozprávať a nemyslieť, koľko mu pribudlo na účte?
Človek, ktorý bol v BA na detektore, a keď dostal otázku, či je v BA, odpovedal, že áno, pričom detektor to vyhodnotil ako LOŽ? K tomuto si nájdi vysvetlenie psychiatrov.

Áno, mám ho za "turbo zlodeja", ktorý kradol "od narodenia". A títo idú cez mŕtvoly a nenechajú si ujsť ŽIADNU príležitosť. Ani prvú ani poslednú.
plagiátora si myslel?
Nandrolon
07.11.20,11:32
bjuty, peniaze išli do Kórei?
To fakt?
Tá firma z TT je charita, ktorá nepodniká za účelom dosiahnutia zisku?
Asi sa nedopátrame, aký bol rozdiel medzi nákupnou cenou a predajnou...
sito
07.11.20,11:48
Bjuty - si si istý, že to nie je priamo firma Matoviča? Je viacero spôsobov ako sa to dá urobiť, aby to bolo pre verejnosť nezistiteľné. A to myslím iba tie legálne varianty bez bielych koní a kobýl...

nie som si istý


10 rokov bojoval proti korupcii a po nástupe do vlády bude kradnúť hned na 1. kšefte ?


Noo, a tých desať rokov nebola náhodou škola života, nefalšovaná? Keď z toho vynecháme Pána Boha a jeho mlyny, tak zostáva len realita. Špina, mastná, smradľavá vždy vypláva na povrch. Nie vždy to trvá deň, týždeň, mesiac, rok, roky, desaťročia, storočia, tisícročia, milióny rokov. Že aj ropa je špina, špinavá, užitočná, či nie? :D
bjuty smis
07.11.20,12:13
Chlapci, takto to nefunguje
Ak niečo máte, dajte to, nie naopak
Len mlatite prázdnu slamu
sito
07.11.20,12:24
Chlapci, takto to nefunguje
Ak niečo máte, dajte to, nie naopak
Len mlatite prázdnu slamu

Dočkaj času ako hus klasu. Kedy bude žatva a kto bude a čo bude mlátiť, klas, či klasu? :D
bjuty smis
07.11.20,12:57
Chlapci, takto to nefunguje
Ak niečo máte, dajte to, nie naopak
Len mlatite prázdnu slamu

Dočkaj času ako hus klasu. Kedy bude žatva a kto bude a čo bude mlátiť, klas, či klasu? :D
Predsedu hlasu....
sito
07.11.20,13:20
Chlapci, takto to nefunguje
Ak niečo máte, dajte to, nie naopak
Len mlatite prázdnu slamu

Dočkaj času ako hus klasu. Kedy bude žatva a kto bude a čo bude mlátiť, klas, či klasu? :D
Predsedu hlasu....

Predseda je známi. Tak ten je klasa! " hlasu " žeby vox populi? :D
lujza.j
07.11.20,13:55
Hmmm....
misoft
07.11.20,14:48
Takže matrtaj sluboval kedysi velke prekvapenie......mame to tu......testy,test,testy,testy,.....aj ked bude 0,001,tak sa bude furt testovat,lebo on to chce.A aj tak bude lockdown.
Dusicky zrusil,verim ze zrusi aj vianoce. A bude to takto az kym nebudeme vsetci DOBROVOLNE zaockovani.
Lutujem pavlinu,s psychopatom sa neda zit.hadam jej to tie peniaze,co z toho ma,vynahradia.
Nekuvikaj.... lebo ten oný z televízie vyskočí a zakáže aj Nový rok, aj budúci rok....

A Pavlínka? Buď je rovnaká ako on, alebo už rezignovala a radšej čuší....
S oslem mluvit není těžké...
Ale o čem se s ním máš pak bavit?
kopretinka
07.11.20,16:24
IGOR MATOVIČ JE PATOLOGICKÝ KLAMÁR A NEBEZPEČNÝ MANIPULÁTOR

Sú len dve možnosti: Buď tá „atómová zbraň proti covidu“ vybuchla Matovičovi v rukách alebo nás od začiatku všetkých klamal a zavádzal. To druhé sa dá pomerne ľahko dokázať, keď budeme jeho tvrdenia konfrontovať s faktami. Premiér na začiatku tvrdil, že vďaka celoplošnému testovaniu sa vyhneme lockdownu a že sme „tej hnusobe zlomili väz“. Dnes už hovorí, že je v hre aj tretie kolo a možno aj štvrté alebo lockdown. Tak ako je to vlastne? Hnusoba nás kosí so zlomeným väzom?

Na včerajšej tlačovej konferencii bez hanby klamal, že vďaka celoplošnému testovaniu nepôjdeme cestou Česka. Po prvé, my nejdeme cestou Česka a budeme na tom lepšie ako Česko – ale to si musíte nechať vysvetliť dátovým analytikom, nie falošným magistrom. Igor Matovič včera vedome manipuloval s dátami. Českému katastrofálnemu scenáru sme sa vyhli už dávno pred tým, ako Matovič dostal nápad, ako uliať pre trnavskú firmu 60 miliónov eur. Dôvodom boli opatrenia prijaté od 1. októbra a následne od 15. októbra. Dobré čísla na Orave klesli vďaka týmto opatreniam, nie vďaka testovaniu.

Neexistuje seriózny expert, ktorý by povedal v takom krátkom čase, či táto operácia mala vôbec nejaký význam. Pripisovať si dnes zásluhu na prechodnom poklese čísel je rovnaká demagógia ako keď Fico vyčítal v utorok Matovičovi vysoké čísla. My dnes nevieme ani len to, aký vplyv bude mať na ľudí certifikát, pri ktorom hrozí strata ostražitosti. Do bodky sa napĺňa scenár, na ktorý vedci pracujúci s dátami upozorňovali celé týždne. Keďže tie dáta má k dispozícii aj vláda, vysvetlenie jej správania je jediné – zámerne klame. Po celoplošnom testovaní sa nijaký radikálny obrat nekoná. Pamätáte sa ešte na reči vlády, že v novembri sa vrátime do normálu? Nevrátime. Nemocnice to najťažšie ešte len čaká. Niektoré sú už plné. Úmrtia sa budú podľa expertov ešte niekoľko mesiacov počítať na stovky.

Matovičovo vyhrážanie sa tvrdšími opatreniami je už trápne. Jeho klamstvá, že vďaka celoplošnému testovaniu sme sa vyhli tvrdému lockdownu, aký zvolili v okolitých krajinách, môžete vyvrátiť aj vy, keď si odpoviete na otázku, v ktorom zo susedných štátov zaviedli prísnejšie opatrenia ako my - v žiadnom. Pred týždňom tvrdil, že celoplošné testovanie je vstupenkou k slobode. Premiér dnes bez začervenania hovorí, že núdzový stav predĺži aj po 14. novembri a že sa musíme podrobiť aj ďalším kolám, lebo nás čaká ťažká zima. Ale to on dobre vedel. To nezodpovedné na jeho správaní je, že v rozpore s tým, čo hovoria experti, on považuje testovanie za hlavný nástroj boja proti covidu, čo je nezmysel. Hlavný nástroj je stále ten istý: ruky – rozostupy – rúška. Testovanie má možno význam v rizikových oblastiach, ale to samo osebe nestačí.

Je hanebné, ako mu v tom pomáhajú vplyvné médiá, ktoré hryzkajú slabučko, ak nechcem povedať priamo, že sa správajú ako normalizačné. Nekladú žiadne závažné otázky, fungujú len ako vládny informačný servis a v nejednom prípade otvorene zavádzajú, ako dnes verejnoprávna RTVS, ktorá bez hanby označila Matovičove svojvoľné rozhodnutia za „názory odborníkov“. Podobne ako normalizačné médiá mapujú len radostné obrázky šťastných, vďačných a odhodlaných občanov. „V Komárne je veľký záujem o dobrovoľné testovanie,“ hlási angažovaný redaktor, čo je také zvrátené tvrdenie, akoby tam niekto pred dvesto rokmi hlásil, že poddaní majú veľký záujem o dobrovoľnú robotu na panskom alebo dnes, že občania majú veľký záujem o dobrovoľné daňové priznanie.

Ešte viac je pre mňa nepochopiteľné, prečo vedci proti Matovičovi otvorene nevystúpia a namiesto toho jeho táraniny opravujú statusmi na facebooku. Niektorí z nich mi povedali, že nechcú byť zodpovední za vyvolávanie paniky. Ale veď proti nim stojí maximálne nezodpovedný premiér, ktorý ťahá túto krajinu do strašných problémov. Spolu s ministrom obrany síce neustále arogantne odkazujú kritikom, že oni majú zodpovednosť, ale niesť zodpovednosť neznamená len to, že niečo riadite, ale predovšetkým to, že ak to pokazíte, tak pôjdete (ako hovorí Matovič) „z hrušky dole“. Títo ľudia však stále dávajú najavo, že zodpovednosť necítia, že sa od nich nedočkáme žiadnej sebareflexie, pretože čokoľvek sa stane – my sme im to pokazili.

V situácii, keď je parlamentná opozícia paralyzovaná strachom zo zatýkania (nečudoval by som sa, keby niektorí neboli aj vydieraní, lebo ešte len začne vychádzať na povrch, čo majú za ušami), sa musí sformovať ľudové hnutie, ktoré sa tomuto nebezpečnému manipulátorovi a autokratovi postaví. Zdôrazňujem, že to musia byť dôveryhodní ľudia, nie blázni, ktorí nevedia alebo nechcú udržať na uzde vagabundov a násilníkov. A všetkým hrdinom spoza compu, kancelárskym ventilátorom ošľahaným, ktorí tu na mňa alebo ostatných neustále pokrikujú, aby sme niečo robili, odkazujem, aby začali od seba. Sú takí istí občania ako my všetci. A kým u nich bude prevládať len strach, pasivita a deštrukčný hnev, nemôžu čakať, že ich niekto povedie. Mnohí si to totiž predstavujú ako Hurvínek válku. V prvom rade je potrebné uvedomiť si, čomu čelíme. Porozumieť tomu, ako funguje systém. Premyslieť a vypracovať alternatívu. A pochopiť, že tento človek skúša, koľko si voči občanom tohto štátu môže dovoliť. A zatiaľ mu dáva národ týždeň čo týždeň bianco šek na totálne ovládnutie štátu, zatiaľ mu výsledky tohto experimentu ukazujú, že si môže dovoliť čokoľvek. Môže?
Eduard Chmelár
Nandrolon
07.11.20,16:35
Hádam si niekto nemyslí, že firma z Trnavy nebude mať ďalšie štátne zakázky v oblasti testovania obyvateľstva.
Dnes, keď som počul, že celoplošné testovanie sa stane súčasťou nášho života, tak by som bol fakt rád, keby ho niekto odj***l.
Akože čo je moc, to je moc. Treba byť humanista a priznať si, že ukončenie jedného "retardovaného života" môže zachrániť 5,5 mil. ľudí.
Takže toto je môj čisto súkromný názor, nikoho nenavádzam, ani nešírim nenávisť.
kopretinka
07.11.20,16:38
Takže matrtaj sluboval kedysi velke prekvapenie......mame to tu......testy,test,testy,testy,.....aj ked bude 0,001,tak sa bude furt testovat,lebo on to chce.A aj tak bude lockdown.
Dusicky zrusil,verim ze zrusi aj vianoce. A bude to takto az kym nebudeme vsetci DOBROVOLNE zaockovani.
Lutujem pavlinu,s psychopatom sa neda zit.hadam jej to tie peniaze,co z toho ma,vynahradia.
Nekuvikaj.... lebo ten oný z televízie vyskočí a zakáže aj Nový rok, aj budúci rok

Ani to tak dlho netrvalo.....
kopretinka
07.11.20,16:53
Terorista u nás muníciu nekúpil, Slováci pred ním varovali. Potom sa niečo pokazilo, priznal rakúsky minister
Kujtim Fejzulai podľa policajného dokumentu s nákupom munície v Bratislave nepochodil.
Pôvodne to vyzeralo na tradičný príbeh o tom, ako islamista kúpil na Slovensku muníciu, ktorou zabíjal. Nakoniec však slovenská polícia nespala a upozornila na tieto aktivity zahraničných kolegov.......
lujza.j
07.11.20,18:30
Ja pavlinu nelutujem.....asi uplne normal nebude?!
buchač
07.11.20,19:08
SOBOTA 9. JANUÁRA 2021 O 13:00 UTC+01
Rozlúčka s Igorom Matovičom pred nástupom do výkonu trestu alebo ústavnej liečby
https://www.facebook.com/events/681302882823276/

...už sa to začína ?
Nandrolon
07.11.20,19:22
Musel som ti dať palec hore, pre obsah :-))
Nandrolon
07.11.20,19:34
Tu plačem od smiechu, video je z diskusie, našiel som ho na youtube aby som ho tu hodil:
https://www.youtube.com/watch?v=QflzH1JjR6k
kopretinka
07.11.20,20:44
Že nejaký dedko umrel v rade na testovanie :eek:
misoft
07.11.20,21:17
Terorista u nás muníciu nekúpil, Slováci pred ním varovali. Potom sa niečo pokazilo, priznal rakúsky minister
Kujtim Fejzulai podľa policajného dokumentu s nákupom munície v Bratislave nepochodil.
Pôvodne to vyzeralo na tradičný príbeh o tom, ako islamista kúpil na Slovensku muníciu, ktorou zabíjal. Nakoniec však slovenská polícia nespala a upozornila na tieto aktivity zahraničných kolegov.......
Ale veď "klasika". Na niekoho to zvaliť musia. Predsa len sa neoznačia, že sú neschopní.
Ale! Museli s farbou von. Museli priznať, že o tom vedeli, museli priznať, že bol prepustený na podmienku a mali ho ich orgány kontrolovať, čo nerobili (vysrali sa na to).
buchač
07.11.20,21:41
že bol prepustený na podmienku a mali ho ich orgány kontrolovať, čo nerobili (vysrali sa na to).
Zasa mútite vodu a mlátite mokrú slamu...?

Uhm...probačný úradník by mal sledovať prepustených na podmienku, či nevykonáva trestnú činnosť ?
Nechceš sa už konečne vysrať na takéto laické komentáre ?
kopretinka
07.11.20,21:56
Tu máš mútenie vody a mlátenie mokrej slamy,si myslíš,že ja si to vymýšľam?


Terorista u nás muníciu nekúpil, Slováci pred ním varovali. Potom sa niečo pokazilo, priznal rakúsky minister

Pôvodne to vyzeralo na tradičný príbeh o tom, ako islamista kúpil na Slovensku muníciu, ktorou zabíjal. Nakoniec však slovenská polícia nespala a upozornila na tieto aktivity zahraničných kolegov.

V júli 2020 boli znovu priepustné rakúsko-slovenské hranice, ktoré počas pandémie dočasne uzavreli. Využili to aj dvaja cudzinci, ktorí navštívili jeden z obchodov so zbraňami a strelivom v Bratislave.

Jedným z nich bol dvadsaťročný Kujtim Fejzulai, ktorý v pondelok zastrelil v centre Viedne štyroch ľudí a ďalších sedemnásť zranil.

Na Slovensku sa muži snažili kúpiť muníciu vhodnú do automatickej pušky AK-47 Kalašnikov, z ktorej Fejzulai pri útoku strieľal.

„Tieto osoby používali osobné motorové vozidlo BMW s rakúskym evidenčným číslom,“ píše sa v informačnej správe slovenskej polície, ktorú zverejnil rakúsky denník Heute.

Eldorádo pre teroristov
Až do tohto momentu to vyzerá ako ďalší zo série príbehov, ktorými sa v posledných rokoch Slovensko v západnej Európe preslávilo.

Médiá od roku 2015 priniesli správy o tom, ako zbrane zo Slovenska vlastnili napríklad teroristi, ktorí vyvraždili redakciu časopisu Charlie Hebdo, ako slovenský arzenál našli u zločincov vo švédskom Malmö alebo u členov podsvetia vo Veľkej Británii.

Deň po útoku vo Viedni rakúske médiá pôvodne napísali nepravdivú informáciu, že muníciu sa radikálom podarilo nakúpiť na Slovensku.

Následne však vyšlo najavo, že tento príbeh je presne opačný. Cudzinci nielenže muníciu na Slovensku nekúpili, ale slovenská polícia upozornila kolegov v zahraničí na ich návštevu a zrejme teda postupovala presne tak, ako mala.

Rakúšania však ani po tejto informácii Fejzulaia nezatkli – čo sa už vo Viedni stalo predmetom politických sporov a otáznikov, či úrady nemohli teroristickému útoku predísť.

Všetko nasvedčuje tomu, že rakúske bezpečnostné zložky buď informácie podcenili, alebo si ich medzi sebou neodovzdali. „V ďalších krokoch sa v komunikácii zjavne niečo pokazilo,“ priznal minister vnútra Karl Nehammer podľa agentúry APA.

Čo sa vlastne stalo?
Denník N sa pokúšal spojiť s ľuďmi z predajne zbraní, ktorú cudzinci navštívili. Odmietli čokoľvek povedať, z bezpečnostných dôvodov si ani neželali uviesť svoju identitu.

Ďalšie pokračovanie tohto príbehu sa tak dá rekonštruovať len čiastočne. Cudzinci dúfali – možno aj pre zlú povesť Slovenska z minulých rokov –, že tu ľahko zoženú muníciu do automatickej pušky.

Konkrétne mali záujem o náboje pôvodne sovietskeho typu 7,62 × 39 milimetrov, ktoré sa predávajú aj v civilnej verzii s nižšou prieraznosťou. Využívajú sa napríklad v poľovníckych puškách alebo športových zbraniach.

Tento tovar však nie je voľne dostupný. Cudzinec k nemu potrebuje zbrojný sprievodný list, ktorý mu povoľuje trvalý vývoz zo Slovenska.

Kritika pomohla
Takýto dokument Fejzulai s komplicom zjavne nemali. Celkovo ich návšteva pôsobila dosť amatérsky. Muníciu im nepredali a o ich návšteve sa navyše dozvedela slovenská polícia.

„Dotyčná osoba sa snažila o nákup, ale neuspela. Zákon totiž neumožňuje kúpiť muníciu tohto typu bez zbrojného preukazu a ďalšieho povolenia,“ potvrdil v stredu slovenský minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Polícia a štátne orgány totiž v minulých rokoch začali brať vážne kritiku, ktorú im podľa informácií Denníka N adresovali hlavne Francúzi.

Opakovane im vyčítali, že nebránili predaju ručných zbraní západoeurópskym kriminálnikom a náboženským radikálom – či už šlo o skutočné zbrane, alebo aj o takzvané expanzné, ktoré šlo veľmi rýchlo vrátiť do pôvodného stavu.

Slovenská polícia následne kontaktovala predajcov civilných zbraní, nechávala im služobné telefóny na kriminalistov aj so žiadosťou, aby proaktívne hlásili, pokiaľ narazia na niečo podozrivé. Predajcovia, s ktorými Denník N hovoril, potvrdili, že naozaj k tomuto obratu došlo.

„Keď sme predtým niečo policajtom hlásili, odmietali nás s tým, že nemôžu nič robiť, pokiaľ nedošlo k trestnému činu. Potom sa to otočilo a začali nás žiadať, aby sme hlásili akékoľvek podozrenie,“ hovorí Lukáš Hrnčiarik z puškárstva Hermes.

„Informácie sme posunuli“
Takto sa to zrejme odohralo aj v príbehu okolo viedenského atentátnika. Polícia dostala echo, že dvaja cudzinci sa pokúšali bez príslušných povolení nakupovať muníciu. Podnet preverili a zverejnili ho ako varovanie v informačnom systéme Europolu, kam majú prístup bezpečnostné zložky z ďalších európskych krajín. Správa sa tak dostala aj k policajtom z Rakúska.

„Bezpečnostné zložky Slovenskej republiky prostredníctvom systému výmeny informácií Europolu dňa 27. júla 2020 informovali rakúsku stranu o pokuse o nákup munície do automatickej zbrane,“ potvrdzuje hovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

Slovenskí policajti nepoznali presnú identitu mužov. Vedeli len, že prišli na rakúskom aute a že vyzerali ako muži z moslimských krajín. V správe pre Europol ich charakterizovali ako „dve osoby pravdepodobne arabského, tureckého, resp. čečenského pôvodu“.
Rakúsko mužov spoznalo
Rakúski policajti túto informáciu najskôr brali vážne a požiadali slovenských kolegov o podrobnosti. „Rakúsko potvrdilo prijatie tejto informácie aj so žiadosťou o doplňujúce informácie. A tie im boli poskytnuté,“ potvrdzuje hovorkyňa Túrosová.

Uplynulo pár týždňov a 10. septembra hlásili Rakúšania na Slovensko, že sa im podarilo oboch mužov identifikovať. Prvý z nich bol Fejzulai, rakúsky občan severomacedónskeho pôvodu, ktorého mali v databáze pre jeho radikálnu minulosť.

Minulý rok v apríli ho odsúdili na 22 mesiacov za pokus odísť do Sýrie a pripojiť sa k bojovníkom ISIS. Vzhľadom na svoj nízky vek však dostal len mierny trest a koncom roka ho podmienečne prepustili.

„Menovaný je rakúskej polícii známy v súvislosti s terorizmom,“ píše sa v slovenskej policajnej správe, ktorú zverejnili rakúske médiá.

Druhého muža, ktorý navštívil Slovensko, identifikovali ako 21-ročného rakúskeho občana kosovského pôvodu.

Jeho meno a ďalší osud nie sú známe. V slovenskej policajnej správe sa píše len toľko, že aj tento druhý muž „je prísne náboženský, má pozitívny vzťah k džihádu a Islamskému štátu“.

Fejzulaia polícia nakoniec zastrelila počas pondelkového útoku po tom, ako zabil štyroch ľudí.

Spor pre Slovensko
Aj vzhľadom na tieto súvislosti rakúske médiá kritizujú politikov zodpovedných za bezpečnostné zložky. Bulvárny denník Heute, ktorý slovenskú policajnú správu zverejnil, doslova napísal, že „Slováci naservírovali atentátnika na striebornom podnose“.

Bývalý minister vnútra Herbert Kickl z krajne pravicovej FPÖ kritizoval súčasného ministra Nehammera, že atentátnika po týchto informáciách nezadržali. „Mal by vyvodiť politickú zodpovednosť a odstúpiť,“ povedal.

Minister Nehammer síce uznal chyby, za vinníka však označil svojho predchodcu, ktorý vraj zanechal v zlom stave policajnú spravodajskú službu BVT, ktorá má na starosti práve boj proti terorizmu.

Rakúsko mužov spoznalo
Rakúski policajti túto informáciu najskôr brali vážne a požiadali slovenských kolegov o podrobnosti. „Rakúsko potvrdilo prijatie tejto informácie aj so žiadosťou o doplňujúce informácie. A tie im boli poskytnuté,“ potvrdzuje hovorkyňa Túrosová.

Uplynulo pár týždňov a 10. septembra hlásili Rakúšania na Slovensko, že sa im podarilo oboch mužov identifikovať. Prvý z nich bol Fejzulai, rakúsky občan severomacedónskeho pôvodu, ktorého mali v databáze pre jeho radikálnu minulosť.

Minulý rok v apríli ho odsúdili na 22 mesiacov za pokus odísť do Sýrie a pripojiť sa k bojovníkom ISIS. Vzhľadom na svoj nízky vek však dostal len mierny trest a koncom roka ho podmienečne prepustili.

„Menovaný je rakúskej polícii známy v súvislosti s terorizmom,“ píše sa v slovenskej policajnej správe, ktorú zverejnili rakúske médiá.

Druhého muža, ktorý navštívil Slovensko, identifikovali ako 21-ročného rakúskeho občana kosovského pôvodu.

Jeho meno a ďalší osud nie sú známe. V slovenskej policajnej správe sa píše len toľko, že aj tento druhý muž „je prísne náboženský, má pozitívny vzťah k džihádu a Islamskému štátu“.

Fejzulaia polícia nakoniec zastrelila počas pondelkového útoku po tom, ako zabil štyroch ľudí.

Spor pre Slovensko
Aj vzhľadom na tieto súvislosti rakúske médiá kritizujú politikov zodpovedných za bezpečnostné zložky. Bulvárny denník Heute, ktorý slovenskú policajnú správu zverejnil, doslova napísal, že „Slováci naservírovali atentátnika na striebornom podnose“.

Bývalý minister vnútra Herbert Kickl z krajne pravicovej FPÖ kritizoval súčasného ministra Nehammera, že atentátnika po týchto informáciách nezadržali. „Mal by vyvodiť politickú zodpovednosť a odstúpiť,“ povedal.

Minister Nehammer síce uznal chyby, za vinníka však označil svojho predchodcu, ktorý vraj zanechal v zlom stave policajnú spravodajskú službu BVT, ktorá má na starosti práve boj proti terorizmu.
kukučka
07.11.20,21:59
®: Zem která nemá své nebe
Ztratila všechno i sebe
Zarůstá pastvou jen pro oko
Proč si tak vzdálené baroko
buchač
08.11.20,06:42
Tu máš mútenie vody a mlátenie mokrej slamy,si myslíš,že ja si to vymýšľam?
Už v predchádzajúcom príspevku som mal niečo rozpísané, no potom som vymazal.

Informácie niekoľko dní po udalosti sú bezpredmetné.
Lenže ja som narážal na iné...streľba ešte ani poriadne neskončila a " novinári " už obvinili a aj odsúdili Slovensko...podotýkam, že slovenskí novinári. Obvinili, odsúdili bez dôkazov, len na základe udalosti v Paríži alebo svrbenia pri zlatej žile.
Bombastický názov na titulke :

Muž, ktorý útočil vo Viedni, nakupoval muníciu na Slovensku
Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22525760/utocnik-z-viedne-zrejme-zabijal-zbranou-zo-slovenska.html?ref=trz

Strelec bol niekedy v lete na Slovensku....a kurwy novinárske už vedeli, že si kúpil sapík expanz a aj strelivo ?
Choré totok...a poniektorí čitatelia by si mali zvýšiť dávky liekov.

P.S.:
Ešte dobre, že novinári neobvinili predavača z danej predajne zbraní, že je rasista a xenofób.
Lebo odmietol predať muníciu do kalacha dvom, ktorí sa mu nezdali podľa farby pleti a výzoru dvaja mladí, ktorí tieto náboje zháňali.
duves
08.11.20,07:02
Buchač, som zvedavy, či raz spoločnost, resp. aj ine krajiny sa dopracuju k nejakemu kodexu žurnalistu. Jeden z bodov by bol: Je povolene iba pravdivo informovať, bez bulvarnych nadpisov. A čo nie je potvrdene, napísat za jeho nazor: Myslím si, že to bolo asi takto: ....a tam napíše tie svoje streštené uvahy....
sito
08.11.20,08:23
Že nejaký dedko umrel v rade na testovanie :eek:

Človek!
sito
08.11.20,09:10
že bol prepustený na podmienku a mali ho ich orgány kontrolovať, čo nerobili (vysrali sa na to).
Zasa mútite vodu a mlátite mokrú slamu...?

Uhm...probačný úradník by mal sledovať prepustených na podmienku, či nevykonáva trestnú činnosť ?
Nechceš sa už konečne vysrať na takéto laické komentáre ?

Profík. Karfík. Rakušani ho zavreli za to, že chcel do Sýrie, zavreli ho na 22 mesiacov. Asi ich oblafol, že to spravil z mladíckej nerozvážnosti. Tak ho predčasne prepustili, chyby sa dopustili. Možno aj tušili, že môže meť kalašnika, ale nemá náboje,nemôže strieľať. Ale strieľal, kde zohnal náboje? No kde? Na Slovensku. Keby mu Slováci nepredali náboje skutok by sa nestal. Tam to majú v krvi " skutok sa nestal " ale stalo sa ...
korela
08.11.20,09:27
Pred hodinou dal doktor Bukovský nový komentár, už si ho pustilo skoro 18 tis. ľudí.
Vďaka za upozornenie, perfektný výstup ako vždy.

K dnešnému dňa 155 440.
https://www.youtube.com/watch?v=XhbXG82_Jxo&t=360s&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
Orechy zaberaju na vírus?
Všetky plody rastlín sú v koncentrovanej forme vybavené účinnými (nazvime )látkami aby prežili a boli dostatočne odolné proti vonkajším vplyvom a mohli založiť svoju novú generáciu, postupom času som čím dalej tým viac užasnutý ako je to v prírode dokonale "premakané" Vírusy, baktérie, plesne huby atď sú tu od nepamäti a budú aj po nás, ľudstvo prinieslo žiarenia rôzneho druhu aj sem sa adaptovali a mikroplastový "smog" ,aj tu sa niektoré prispôsobujú, Takže prečo by orech nemohol mať účinky na vírusy. Len si zober orechové listy ako "šantia" v pôde.

Bolo to FIASKO a je to KONFLIKT – ešte horšie ako sa dalo čakať!
K dnešnému dňu 190 044 zhliadnutí
Nandrolon
08.11.20,09:28
by som bol fakt rád, keby ho niekto odj***l.

Treba byť humanista a priznať si, že ukončenie jedného "retardovaného života" môže zachrániť 5,5 mil. ľudí.

Takže toto je môj čisto súkromný názor




Kopretinka ako "slušná moderátorka " by sa mala venovať tomuto a NIE "socialistickým" táraninám Eda.
Napísal som slušne svoj súkromný názor, bez vulgarizmov.
Máš niečo proti?
A áno, kľudne ak by sa to stalo, tak si to zhodnotím tak, že lepšie, že zhasol 1 život, ako sú za tejto súčasnej vlády ohrozené desaťtisíce.
Keď ten dôchodca zomrel pred testovaním, čakal som, že Matovič sa zase rozplače, ale mal ho na háku.
Áno, umrel na infarkt, ale keby nebolo testovania, možno by bol ešte o týždeň, mesiac, rok, niekoľko rokov žil dlhšie.
Dá sa skonštatovať, že testovanie už malo prvú smrteľnú obeť. Rád by som videl človeka /civila NEZDRAVOTNÍKA/, ktorý pred vstupom do miestnosti nemal ani trochu zvýšenú tepovú frekvenciu....
A na záver len dodám, že na to, aby sa vymenila vládna garnitúra NIEKTO obetoval 2 mladé, perspektívne životy.... A určite to neboli tí, ktorým to zlomilo väz....
Nandrolon
08.11.20,09:38
Nemalo tu byť iba zopár RAKÚSKYCH zdravotníkov?
Lebo ja tu vidím príslušníčku americkej armády...
Informoval niekde Naď, že tu budú príslušníci americkej armády???????????
misoft
08.11.20,09:44
Zablúdilo chúďa... z Česka :D.
misoft
08.11.20,09:48
.....................................
A áno, kľudne ak by sa to stalo, tak si to zhodnotím tak, že lepšie, že zhasol 1 život, ako sú za tejto súčasnej vlády ohrozené desaťtisíce.
Keď ten dôchodca zomrel pred testovaním, čakal som, že Matovič sa zase rozplače, ale mal ho na háku.
Áno, umrel na infarkt, ale keby nebolo testovania, možno by bol ešte o týždeň, mesiac, rok, niekoľko rokov žil dlhšie.
Dá sa skonštatovať, že testovanie už malo prvú smrteľnú obeť. Rád by som videl človeka /civila NEZDRAVOTNÍKA/, ktorý pred vstupom do miestnosti nemal ani trochu zvýšenú tepovú frekvenciu....
A na záver len dodám, že na to, aby sa vymenila vládna garnitúra NIEKTO obetoval 2 mladé, perspektívne životy.... A určite to neboli tí, ktorým to zlomilo väz....
Nandy - nepíš voloviny.
A) Ak šiel na druhé kolo - tak na prvom už bol - a tam predsa to bolo viac stresujúce.
B) Skonal na infarkt. Ten si nevyberá miesto, čas a ani vek. Infarkt môžeš dostať i ty - a ani o tom nebudeš vedieť. Veď sa už stalo, že na infarkt skonal mladý futbalista. Že skonali aj 30-nici, absolútne zdraví...
C) Takže netrep pí**viny o obeti testovania!
Nandrolon
08.11.20,09:53
A/ to z ktorej GLUPEJ hlavy máš? Na prvom kole nemusel byť. Matovič na poslednú chvíľu upravil podmienky
B/ áno, skonal na infarkt. Ale mohol skonať doma a nie v rade medzi cudzími ľuďmi. Fakt je taký, že skonal na "Matovičovej Covid párty"
C/ trepeš v poslednej dobe samé pí**viny jedine ty!
misoft
08.11.20,09:56
K tomu B - infarkt si NEVYBERÁ miesto a čas. Veď takto skonali i vodiči počas jazdy. To mali sedieť doma a ČAKAŤ, kedy infarkt príde?
K tomu C - už viackrát si tu napísal rôzne pi**viny. A nielen ako príspevky, ale aj v Šutáku. A píšem omnoho menej ako ty!
Nandrolon
08.11.20,10:10
K tomu B - infarkt si NEVYBERÁ miesto a čas. Veď takto skonali i vodiči počas jazdy. To mali sedieť doma a ČAKAŤ, kedy infarkt príde?
K tomu C - už viackrát si tu napísal rôzne pi**viny. A nielen ako príspevky, ale aj v Šutáku. A píšem omnoho menej ako ty!
Infarkt si nevyberá, ale ľudia boli donútení ísť na testovanie, kde dôchodca skonal. Ani 1 jediný tam nebol dobrovoľne.
K tomu C. Áno, ale to platí skoro na každého, teba nevynímajúc.
kopretinka
08.11.20,10:39
Tu máš mútenie vody a mlátenie mokrej slamy,si myslíš,že ja si to vymýšľam?
Už v predchádzajúcom príspevku som mal niečo rozpísané, no potom som vymazal.

Informácie niekoľko dní po udalosti sú bezpredmetné.
Lenže ja som narážal na iné...streľba ešte ani poriadne neskončila a " novinári " už obvinili a aj odsúdili Slovensko...podotýkam, že slovenskí novinári. Obvinili, odsúdili bez dôkazov, len na základe udalosti v Paríži alebo svrbenia pri zlatej žile.
Bombastický názov na titulke :

Muž, ktorý útočil vo Viedni, nakupoval muníciu na Slovensku
Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22525760/utocnik-z-viedne-zrejme-zabijal-zbranou-zo-slovenska.html?ref=trz

Strelec bol niekedy v lete na Slovensku....a kurwy novinárske už vedeli, že si kúpil sapík expanz a aj strelivo ?
Choré totok...a poniektorí čitatelia by si mali zvýšiť dávky liekov.

P.S.:
Ešte dobre, že novinári neobvinili predavača z danej predajne zbraní, že je rasista a xenofób.
Lebo odmietol predať muníciu do kalacha dvom, ktorí sa mu nezdali podľa farby pleti a výzoru dvaja mladí, ktorí tieto náboje zháňali.

Preto som sem dala info,ktoré uvádzajú pravdu,ako to v skutočnosti bolo.
Ty sa zaš budeš obhajovať,že to si myslel na niečo iné.
Keď narážaš na iné,tak to nepíš mne,ale píš to tomu inému.
Teraz zas budeš tvrdiť,že si to nepísal mne,ale misoftovi....jedine že by si mu začal vykať.
sito
08.11.20,10:49
Tu máš mútenie vody a mlátenie mokrej slamy,si myslíš,že ja si to vymýšľam?
Už v predchádzajúcom príspevku som mal niečo rozpísané, no potom som vymazal.

Informácie niekoľko dní po udalosti sú bezpredmetné.
Lenže ja som narážal na iné...streľba ešte ani poriadne neskončila a " novinári " už obvinili a aj odsúdili Slovensko...podotýkam, že slovenskí novinári. Obvinili, odsúdili bez dôkazov, len na základe udalosti v Paríži alebo svrbenia pri zlatej žile.
Bombastický názov na titulke :

Muž, ktorý útočil vo Viedni, nakupoval muníciu na Slovensku
Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22525760/utocnik-z-viedne-zrejme-zabijal-zbranou-zo-slovenska.html?ref=trz

Strelec bol niekedy v lete na Slovensku....a kurwy novinárske už vedeli, že si kúpil sapík expanz a aj strelivo ?
Choré totok...a poniektorí čitatelia by si mali zvýšiť dávky liekov.

P.S.:
Ešte dobre, že novinári neobvinili predavača z danej predajne zbraní, že je rasista a xenofób.
Lebo odmietol predať muníciu do kalacha dvom, ktorí sa mu nezdali podľa farby pleti a výzoru dvaja mladí, ktorí tieto náboje zháňali.

Preto som sem dala info,ktoré uvádzajú pravdu,ako to v skutočnosti bolo.
Ty sa zaš budeš obhajovať,že to si myslel na niečo iné.
Keď narážaš na iné,tak to nepíš mne,ale píš to tomu inému.
Teraz zas budeš tvrdiť,že si to nepísal mne,ale misoftovi....jedine že by si mu začal vykať.

Oni si tykali, tykajú. Hmm..., ale možno už nie? :D
kopretinka
08.11.20,10:51
by som bol fakt rád, keby ho niekto odj***l.

Treba byť humanista a priznať si, že ukončenie jedného "retardovaného života" môže zachrániť 5,5 mil. ľudí.

Takže toto je môj čisto súkromný názor




Kopretinka ako "slušná moderátorka " by sa mala venovať tomuto a NIE "socialistickým" táraninám Eda.
Ty si kto,keď mi ideš určovať,čomu sa ja mám venovať??Ja sa môžem venovať čomu chcem.Každý sa tu venuje,čomu chce.
Keď sa tu zdieľa bukovský,bádateľ,kadejaké idiotiny,tak sa môže aj chmelár.Tomu sa hovorí demokracia,ak by si nevedel.
Iba napísal to,čo si myslia ľudia o matovičovi.Dokonca aj jeho mnohí voliči už oľutovali......To mám priamo z jeho profilu,kde mu to ludia píšu.
Nikto ťa nenúti čitať čo píšem,ani ťa nikto nenúti reagovať.
Ja nie som moderátor,choď fňukať niekam inam.
kopretinka
08.11.20,11:09
.
buchač
08.11.20,11:31
Preto som sem dala info,ktoré uvádzajú pravdu,ako to v skutočnosti bolo.
Ty sa zaš budeš obhajovať,že to si myslel na niečo iné.
Keď narážaš na iné,tak to nepíš mne,ale píš to tomu inému.
Teraz zas budeš tvrdiť,že si to nepísal mne,ale misoftovi....jedine že by si mu začal vykať.
Nič nebudem obhajovať, akurát svoj názor.
Link som dal len preto, aby bolo jasné, že čo a ako. Lenže ty ako laik (bez urážky) ohľadom problematiky zbraní si sa k prvopočiatkovej informácii ani len nevyjadrila. Takže to rozpisovanie, presnejšie kopírovanie z Denníka N, už po funuse je fakt len mlátenie prázdnej slamy...a cepy ste mali v rukách obaja, aj ty a aj Dušan.

Info, ako to v skutočnosti bolo ?
To bolo potrebné až tak rozpisovať ? Predsa každý rozumne uvažujúci jedinec si musí uvedomiť, že nejaký cudzinec proste nemá šancu len tak si kúpiť strelivo v druhom štáte, ba dokonca aj domáci MUSÍ spĺňať podmienky na nákup.
Predajca - predavač by musel byť na hlavu, ak by predal náboje bez náležitostí.
pavol54
08.11.20,12:24
Preto som sem dala info,ktoré uvádzajú pravdu,ako to v skutočnosti bolo.
Ty sa zaš budeš obhajovať,že to si myslel na niečo iné.
Keď narážaš na iné,tak to nepíš mne,ale píš to tomu inému.
Teraz zas budeš tvrdiť,že si to nepísal mne,ale misoftovi....jedine že by si mu začal vykať.
Nič nebudem obhajovať, akurát svoj názor.
Link som dal len preto, aby bolo jasné, že čo a ako. Lenže ty ako laik (bez urážky) ohľadom problematiky zbraní si sa k prvopočiatkovej informácii ani len nevyjadrila. Takže to rozpisovanie, presnejšie kopírovanie z Denníka N, už po funuse je fakt len mlátenie prázdnej slamy...a cepy ste mali v rukách obaja, aj ty a aj Dušan.

Info, ako to v skutočnosti bolo ?
To bolo potrebné až tak rozpisovať ? Predsa každý rozumne uvažujúci jedinec si musí uvedomiť, že nejaký cudzinec proste nemá šancu len tak si kúpiť strelivo v druhom štáte, ba dokonca aj domáci MUSÍ spĺňať podmienky na nákup.
Predajca - predavač by musel byť na hlavu, ak by predal náboje bez náležitostí.
Len tak nemá niekto šancu kúpiť (v obchode) náboje bez náležitostí. Koľko munície sa nájde z ničoho nič pri policajnom zásahu, ASI ju neústružili doma v pivnici. Ak niekto veľmi chce tak si ju kúpi aj desať krát drahšie ako v obchode a tam sa predávajúci nepýta na náležitosti
buchač
08.11.20,14:12
Koľko munície sa nájde z ničoho nič pri policajnom zásahu,
......
Ak niekto veľmi chce tak si ju kúpi aj desať krát drahšie ako v obchode a tam sa predávajúci nepýta na náležitosti
No povedz mi...koľko ?
......
Uhm...určite, jak oči.
Choď a kúp mi desať krát drahšie...ja ich od teba kúpim za desať krát drahšiu cifru.
korela
08.11.20,14:20
Mňa hlavne zaujal fakt, ako sa na slov. pomery rýchlo zdvíhajú počty zhliadnutí pod videom. Osobne to nepovažujem za zdieľanie, i keď je to možno pre niekoho diskutabilné. Momentálne už 192 080. Ide o piaty deň od uverejnenia.
Nandrolon
08.11.20,14:44
Koľko munície sa nájde z ničoho nič pri policajnom zásahu,
......
Ak niekto veľmi chce tak si ju kúpi aj desať krát drahšie ako v obchode a tam sa predávajúci nepýta na náležitosti
No povedz mi...koľko ?
......
Uhm...určite, jak oči.
Choď a kúp mi desať krát drahšie...ja ich od teba kúpim za desať krát drahšiu cifru.
To by si mal inú cenu za 7,62x39/ks.
:-))))))))
Škoda, že si nehovoril 10r. späť, bolo by na nové auto :-)))
Nandrolon
08.11.20,15:18
Porada je apolitická?
Som sa nasmial, díky!
Ty nie si kusz mmarka, ale kus h...a.
:-)))))))))))))))))))))))))))
marjankaj
08.11.20,15:37
Porada je apolitická?
Som sa nasmial, díky!
Ty nie si kusz mmarka, ale kus h...a.
:-)))))))))))))))))))))))))))
Nebuď aj ty zlý na nášho Milanka. Všetci mu iba ubližujú.
pavol54
08.11.20,15:38
Koľko munície sa nájde z ničoho nič pri policajnom zásahu,
......
Ak niekto veľmi chce tak si ju kúpi aj desať krát drahšie ako v obchode a tam sa predávajúci nepýta na náležitosti
No povedz mi...koľko ?
......
Uhm...určite, jak oči.
Choď a kúp mi desať krát drahšie...ja ich od teba kúpim za desať krát drahšiu cifru.
To by si mal inú cenu za 7,62x39/ks.
:-))))))))
Škoda, že si nehovoril 10r. späť, bolo by na nové auto :-)))
7,62 x 39 je typ munície, inak ja som napísal "aj desať krát" teda aj viac
Nandrolon
08.11.20,15:47
Koľko munície sa nájde z ničoho nič pri policajnom zásahu,
......
Ak niekto veľmi chce tak si ju kúpi aj desať krát drahšie ako v obchode a tam sa predávajúci nepýta na náležitosti
No povedz mi...koľko ?
......
Uhm...určite, jak oči.
Choď a kúp mi desať krát drahšie...ja ich od teba kúpim za desať krát drahšiu cifru.
To by si mal inú cenu za 7,62x39/ks.
:-))))))))
Škoda, že si nehovoril 10r. späť, bolo by na nové auto :-)))
7,62 x 39 je typ munície, inak ja som napísal "aj desať krát" teda aj viac
No 7,62x39 je typ munície. Buchač písal, že nech mu ju kúpiš aj 10x drahšie a on ju kúpi od teba zase 10x drahšie, to znamená, že napr. 0,2 eura /neviem koľko stojí ofiko, som na mobile/ x 10 = 2 eurá kus a Buchač to kúpi za 20 eur/ks...
bjuty smis
08.11.20,15:50
by som bol fakt rád, keby ho niekto odj***l.

Treba byť humanista a priznať si, že ukončenie jedného "retardovaného života" môže zachrániť 5,5 mil. ľudí.

Takže toto je môj čisto súkromný názor




Kopretinka ako "slušná moderátorka " by sa mala venovať tomuto a NIE "socialistickým" táraninám Eda.
Ty si kto,keď mi ideš určovať,čomu sa ja mám venovať??Ja sa môžem venovať čomu chcem.Každý sa tu venuje,čomu chce.
Keď sa tu zdieľa bukovský,bádateľ,kadejaké idiotiny,tak sa môže aj chmelár.Tomu sa hovorí demokracia,ak by si nevedel.
Iba napísal to,čo si myslia ľudia o matovičovi.Dokonca aj jeho mnohí voliči už oľutovali......To mám priamo z jeho profilu,kde mu to ludia píšu.
Nikto ťa nenúti čitať čo píšem,ani ťa nikto nenúti reagovať.
Ja nie som moderátor,choď fňukať niekam inam.
a preto sem musíš dať ešte väčšieho idiota ako iní ?
prečo práve jeho si sem dala ?

čo si o jeho názoroch ľudia myslia, mu dajú vedieť pri každých voľbách...či prezidentských, parlamentných ...všade sa pchá jak žid do neba a tak aj vždy dopadne :))
bjuty smis
08.11.20,15:59
no už som si myslel, že väčšieho idiota tento týždeň nik nedá
a ľaľa, na koho som zabudol---harabínová onuca :))))

díky, korela...
korela
08.11.20,16:33
Iba neviem, prečo Harabínova?
marjankaj
08.11.20,16:48
Platí to, čo povie premiér.
Darmo sa Solymos v Šamoríne snaží spochybňovať to testovanie.
https://www.hlavnydennik.sk/2020/11/08/v-samorine-bolo-11-ludi-z-msu-po-antigenovych-testoch-pozitivnych-pcr-testy-ukazali-vsak-opak/

Ešte že ho nenapadlo dať testovať PCR aj tých negatívnych.:eek:
buchač
08.11.20,16:49
Koľko munície sa nájde z ničoho nič pri policajnom zásahu,
......
Ak niekto veľmi chce tak si ju kúpi aj desať krát drahšie ako v obchode a tam sa predávajúci nepýta na náležitosti
No povedz mi...koľko ?
......
Uhm...určite, jak oči.
Choď a kúp mi desať krát drahšie...ja ich od teba kúpim za desať krát drahšiu cifru.
To by si mal inú cenu za 7,62x39/ks.
:-))))))))
Škoda, že si nehovoril 10r. späť, bolo by na nové auto :-)))
7,62 x 39 je typ munície, inak ja som napísal "aj desať krát" teda aj viac
No 7,62x39 je typ munície. Buchač písal, že nech mu ju kúpiš aj 10x drahšie a on ju kúpi od teba zase 10x drahšie, to znamená, že napr. 0,2 eura /neviem koľko stojí ofiko, som na mobile/ x 10 = 2 eurá kus a Buchač to kúpi za 20 eur/ks...
....ale hlavne, že sa ideme baviť o kúpe na čierno.
Ešte keby to tak jeden nemenovaný pochopil...no nekúp to. :D :D :D :D :D
bjuty smis
08.11.20,16:55
Prvá desiatka volebnej kandidátky strany VLASŤ

1. volebný líder strany VLASŤ – JUDr. Štefan Harabin, dvojnásobný predseda Najvyššieho súdu SR a súdnej rady, bývalý minister spravodlivosti, sudca Najvyššieho súdu, trestný sudca so 40 ročnou praxou

2. predsedníčka strany VLASŤ – Ing. Anna Žatková, bývalá vedúca kancelárie Súdnej rady

3. podpredseda strany VLASŤ – Mgr. Roman Michelko, spisovateľ, politológ a matičiar, expert strany na oblasť ekonomiky, sociálnych vecí a mediálnu oblasť



vy sem takýchto dávate ako nejaká osobnosti a pritom sú to politrikí skrachovanci, čo sa n x pokusov nevedeli dostať k hrantu

obyvatelia sa jasne vyjadrili, čo si o ich múdrach myslia vo voľbách a aj tak ich sem budete pchať...........
bjuty smis
08.11.20,17:04
a predtým
Michelka je plateným poradcom poslanca koaličného Smeru Jána Podmanického, v minulosti v parlamente pracoval pre Augustína Mariána Húsku z HZDS – teda pre poslancov zo strán, ktoré sú so SNS vo vláde. Je aj predsedom politologického odboru Matice slovenskej,

Čítajte viac: https://www.sme.sk/c/3902020/sns-hodnotil-v-stv-asistent-poslanca-smeru.html
misoft
08.11.20,17:06
Oni si tykali, tykajú. Hmm..., ale možno už nie? :D
Ak nezmenil telefón a číslo - ešte furt ho mám u seba. Poddžubávať sa budeme, ale inak sa nehádame... Každý má svoj názor.
pavol54
08.11.20,17:23
Koľko munície sa nájde z ničoho nič pri policajnom zásahu,
......
Ak niekto veľmi chce tak si ju kúpi aj desať krát drahšie ako v obchode a tam sa predávajúci nepýta na náležitosti
No povedz mi...koľko ?
......
Uhm...určite, jak oči.
Choď a kúp mi desať krát drahšie...ja ich od teba kúpim za desať krát drahšiu cifru.
To by si mal inú cenu za 7,62x39/ks.
:-))))))))
Škoda, že si nehovoril 10r. späť, bolo by na nové auto :-)))
7,62 x 39 je typ munície, inak ja som napísal "aj desať krát" teda aj viac
No 7,62x39 je typ munície. Buchač písal, že nech mu ju kúpiš aj 10x drahšie a on ju kúpi od teba zase 10x drahšie, to znamená, že napr. 0,2 eura /neviem koľko stojí ofiko, som na mobile/ x 10 = 2 eurá kus a Buchač to kúpi za 20 eur/ks...
....ale hlavne, že sa ideme baviť o kúpe na čierno.
Ešte keby to tak jeden nemenovaný pochopil...no nekúp to. :D :D :D :D :D
ak má niekto v pivnici zásoby nedá to na internet podobne ako ten čo má marišku či podobné matroše tiež nehodí inzerát nemám zbrojný ale ako to funguje na strelnici?
buchač
08.11.20,17:25
Dnes som si pozrel " Na telo ", kde sa samozrejme preberala momentálna situácia...presnejšie povedané, chcel som si pozrieť a zároveň si dať obed.
Bol tam Raši a Naď. Lekár a Bezpečnostný analytik....politik a "politik".
No niečo strašné, čo Naď vystrájal...takže samozrejme, že v rámci svojho duševnej pohody a dobrého trávenia som radšej dal na iný program.
buchač
08.11.20,17:35
ak má niekto v pivnici zásoby nedá to na internet podobne ako ten čo má marišku či podobné matroše tiež nehodí inzerát nemám zbrojný ale ako to funguje na strelnici?
Nerieš, nepitvaj...a neťahaj zo mňa rozumy.

Nehodí na net ? By si sa čudoval, že čo za inzeráty som už čítal.
Jeden by chcel kúpiť zbraň a iný by zasa rád predať.

Akože čo má a ako fungovať na strelnici ?
Šak normálne...hlavne, aby zbraň fungovala...
bjuty smis
08.11.20,17:40
nad je jeden z najschopnejších...len má smolu, že ty ho máš na čiernej listine....
mal si pozreť aj e.t. na stv
misoft
08.11.20,17:49
bjuty - vieš čo je na tomto najhoršie?
To, že v ére trvania našej republiky bol ministrom len JEDEN vojak - Gajdoš (a aj ten to dodrbal a nechal sa ovplyvňovať svojou stranou). Ostatní - i tí ktorí dočasne museli toto ministerstvo viesť - boli NEVOJACI, niektorí ani vojnu neoňuchali!
Politici, analytici, poradcovia, rozumbrady. Tak netvrď že najschopnejší.
Na toto netreba ani čiernu, zelenú, ružovú, bielu listinu!
bjuty smis
08.11.20,18:05
aj ten smerácky zlodej kašický bol
bjuty smis
08.11.20,18:08
a andrejčák, ako prvý
babka - ježibabka
08.11.20,18:24
Že nejaký dedko umrel v rade na testovanie :eek:
A čo má byť? Aj na autobusovej zástavke už zomrel človek, aj mladý (netere 28 ročný manžel) po príchode do práce. Smrť si miesto nevyberá.
anet
08.11.20,18:25
buchač
08.11.20,18:26
nad je jeden z najschopnejších...len má smolu, že ty ho máš na čiernej listine....
mal si pozreť aj e.t. na stv
Áno, priznávom, že mladý je u mňa na blackaut.
Ty zasa priznávaš, že je u teba pomaly prím.
Prečo by som sa mal pozerať na STV ? To mladý vraví v STV inak ako na Narkóze...a keď príde do TA3, tak zmení tiež rétoriku ?
Aj Galko bol v tvojich očiach schopný a kukni, ako skončil.

E.T. si pozriem radšej originál...sci-fi ako sci-fi...akurát originál je lepší.
bjuty smis
08.11.20,18:51
nad je jeden z najschopnejších...len má smolu, že ty ho máš na čiernej listine....
mal si pozreť aj e.t. na stv
Áno, priznávom, že mladý je u mňa na blackaut.
Ty zasa priznávaš, že je u teba pomaly prím.
Prečo by som sa mal pozerať na STV ? To mladý vraví v STV inak ako na Narkóze...a keď príde do TA3, tak zmení tiež rétoriku ?
Aj Galko bol v tvojich očiach schopný a kukni, ako skončil.

E.T. si pozriem radšej originál...sci-fi ako sci-fi...akurát originál je lepší.
E.t. je Erik Tomáš...toho je radosť pozerať....

Galko sa prepočítal a narazil si frnak, ale ako dopadol ???je generálny Lo tn
A berie min. 10 000...
buchač
08.11.20,19:27
Nevedel som, na koho síce myslíš...ale trafil som sa aj tak.
E.T. je tiež číslo, aj keď na Naďa nemá.

Galko ? Na neho radšej názor nedávam...bez expresívnych slov by to nebolo ono.
Mne ale nejak nejde do hlavy, že prečo sa tak dlho v kauze jeho odpočúvania nekoná...
Miesto trestu dostal lukratívny flek ? Kuwa...manager (vzdelaním matematik-fyzik) z Kaufáča ide riadiť tak vysoko odbornú firmu ?

Prisámfakt, jak na vojne..." Pojebať a povýšiť "...dámy prominou za plný výraz, ale tak sa to vraví, keď niekto z vyšších urobil prúser.
buchač
08.11.20,19:43
Miriam Kamenicka
Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO
6. novembra o 10:10 ·
Dobry den, mam otazku, moj syn bol v prvom testovani ako pomocny personal 16 hodin v oblasti, kde sa druhy tim ani nedostavil takze museli celu mestsku cast zvladnut dvaja ludia zdravotna sestra a on ako asistent, je len stvrtak na zdravotnej skole, co aj povedal este pred podpisanim dohody, ze maturuje len v toto skolskom roku, a nechce byt v tak tvrdych podmienkach bezotplatne. Bola s nim podpisana dohoda o vykonani prace s ruzomberskou nemocnicou. Teraz sa dozvedel, ze za riadne vykonanu prácu, /od 6h do 22h/ mu nezaplatite, lebo este nematuroval. To naozaj? Je to velmi neferove, podla mna aj nezakoné, kedze dohoda /č. 120805/ bola riadne oboma stranami podpisana a hlavne on ako mladý 18ročný človek dostal svoj prvý uder pod pas priamo od štatu. A viete čo je čeršnička ne torte, že ste ho kontaktovali opat, či može príst na výpomoc aj tento víkend. Viete aj taketo malickosti robia pravny štat právnym.
https://www.facebook.com/JaroNadPublic/posts/792045548021869
bjuty smis
08.11.20,19:45
Vy tu stále ficite na bodorovsko --kocnerovsko- ficovej propagande...
Aká kauza ? Čo sa
nevyšetruje?
Však to bolo vyriešené za 3 mesiace, každé odpočúvanie bolo schválené súdom....
Nandrolon
09.11.20,05:13
nad je jeden z najschopnejších...len má smolu, že ty ho máš na čiernej listine....
mal si pozreť aj e.t. na stv
Naď je iba ďalší ambiciózny sociopat, ktorý nahradil vedľa Matoviča riťopicha Hegera.
Ten je kde? Išiel si dať konečne urobiť zuby?
BXLmiami
09.11.20,05:29
a predtým
Michelka je plateným poradcom poslanca koaličného Smeru Jána Podmanického, v minulosti v parlamente pracoval pre Augustína Mariána Húsku z HZDS – teda pre poslancov zo strán, ktoré sú so SNS vo vláde. Je aj predsedom politologického odboru Matice slovenskej,

Čítajte viac: https://www.sme.sk/c/3902020/sns-hodnotil-v-stv-asistent-poslanca-smeru.html
Tak ono je to jedno,aj veľký liberál Šimečka najspravodlivejší pracoval roky ako asistent poslanca Smeru Zalu.
buchač
09.11.20,06:11
Dnes 07:00 Nandrolon: Ránečko pracovné! next time a prázdne mesto a parkoviská! :cool: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D mohlo by to ešte aspoň rok vydržať

Dnes 07:08 buchač: Dnes 07:00 Nandrolon: Ránečko pracovné! mohlo by to ešte aspoň rok vydržať :cool:...////....TY SI ALE riadny kus CHUJA. Ten chlap ti mal vraziť do nosa, ale nie tyčinku.

Dnes 07:19 Nandrolon: Ja za to nemôžem, že musíš byť zavretý kdesi v riti vo svojej kuči.
----------------------------------------------------------

Takže ty by si chcel, aby hentá situácia vydržala ešte rok ? Možno by to chcela aj celá Orava, kde je coroňákov jak nasratých...stupídne hovadá, čo rozniesli vírus...voda na mlyn dvom debilom.

Takže ty by si chcel, aby hentá situácia vydržala ešte rok ?
- Už teraz padá ekonomika jak hovado. Koľkí malí podnikatelia padnú ešte do januára, lebo Matovičovi drbe ? ...a čo o rok ?
- Koľkí účtovníci si budú musieť utiahnuť opasky, lebo nebudú mať koho a čo účtovať ?
...a ja ti to z celého srdca prajem. Aspoň na rok prísť o jeden príjem, ten vyšší.
- Koľkí pacienti s inými diagnózami za ten rok pôjdu ta het, lebo prím v ošetrovaní majú coroňáci ? Koľko jedincov sa nedozvie o prípadnom ochorení, proti ktorému je covid malina ?
- Koľko ľudí bude mať nižší dôchodok, lebo za dva roky zarobili trt a tým pádom to ovplyvní výpočet dôchodku ? Koľkí už išli do predčasného dôchodku a tým pádom ho majú nižší ?
- Koľko rodičov sedí doma na OČR a tým pádom tiež trt zarobia ?
- Koľko rodín má na krku hypotéku (pôžičku) a nestíha ju platiť ? Ani to odloženie splácania im nepomohlo...tak čo by bolo o rok ? Čo nastúpi o ten čas ? Dobrovoľný bankrot, exekúcie...?
- Že stúpla kriminalita oproti minulému roku, to vieš ? Že by stúpla o ďalší rok, tak to je jasné jak facka.
- ...atď, etc...

Takže ty by si chcel, aby táto situácia mohla ešte rok vydržať, lebo prázdne mesto a prázdne parkoviská.
Hm...na parádu taký názor...ani prišiť, ani priplátať.
Tak kto je tu prijebaný ?

P.S:
..a že si sedím na riti ? Dokonca, že musím byť zavretý ?
Ber na vedomie, že mňa sa teda netýka. Ak by som chcel, tak si chodím kade tade. Lenže ja nechcem...
...a nie nemusím. Ja chcem...a to je rozdiel.
Roky fungujem v rovnakom režime...či by bola korona alebo nie, pre mňa sa nič nemení. A včul je chalupa oproti paneláku fasa výhoda...
Nandrolon
09.11.20,06:22
Dnes 07:00 Nandrolon: Ránečko pracovné! next time a prázdne mesto a parkoviská! :cool: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D mohlo by to ešte aspoň rok vydržať

Dnes 07:08 buchač: Dnes 07:00 Nandrolon: Ránečko pracovné! mohlo by to ešte aspoň rok vydržať :cool:...////....TY SI ALE riadny kus CHUJA. Ten chlap ti mal vraziť do nosa, ale nie tyčinku.

Dnes 07:19 Nandrolon: Ja za to nemôžem, že musíš byť zavretý kdesi v riti vo svojej kuči.
----------------------------------------------------------

Takže ty by si chcel, aby hentá situácia vydržala ešte rok ? Možno by to chcela aj celá Orava, kde je coroňákov jak nasratých...stupídne hovadá, čo rozniesli vírus...voda na mlyn dvom debilom.

Takže ty by si chcel, aby hentá situácia vydržala ešte rok ?
- Už teraz padá ekonomika jak hovado. Koľkí malí podnikatelia padnú ešte do januára, lebo Matovičovi drbe ? ...a čo o rok ?
- Koľkí účtovníci si budú musieť utiahnuť opasky, lebo nebudú mať koho a čo účtovať ?
...a ja ti to z celého srdca prajem. Aspoň na rok prísť o jeden príjem, ten vyšší.
- Koľkí pacienti s inými diagnózami za ten rok pôjdu ta het, lebo prím v ošetrovaní majú coroňáci ? Koľko jedincov sa nedozvie o prípadnom ochorení, proti ktorému je covid malina ?
- Koľko ľudí bude mať nižší dôchodok, lebo za dva roky zarobili trt a tým pádom to ovplyvní výpočet dôchodku ? Koľkí už išli do predčasného dôchodku a tým pádom ho majú nižší ?
- Koľko rodičov sedí doma na OČR a tým pádom tiež trt zarobia ?
- Koľko rodín má na krku hypotéku (pôžičku) a nestíha ju platiť ? Ani to odloženie splácania im nepomohlo...tak čo by bolo o rok ? Čo nastúpi o ten čas ? Dobrovoľný bankrot, exekúcie...?
- Že stúpla kriminalita oproti minulému roku, to vieš ? Že by stúpla o ďalší rok, tak to je jasné jak facka.
- ...atď, etc...

Takže ty by si chcel, aby táto situácia mohla ešte rok vydržať, lebo prázdne mesto a prázdne parkoviská.
Hm...na parádu taký názor...ani prišiť, ani priplátať.
Tak kto je tu prijebaný ?

P.S:
..a že si sedím na riti ? Dokonca, že musím byť zavretý ?
Ber na vedomie, že mňa sa teda netýka. Ak by som chcel, tak si chodím kade tade. Lenže ja nechcem...
...a nie nemusím. Ja chcem...a to je rozdiel.
Roky fungujem v rovnakom režime...či by bola korona alebo nie, pre mňa sa nič nemení. A včul je chalupa oproti paneláku fasa výhoda...
Takže "poddžubávať" môžeš iba ty? Máš to patentované?
Druhý, ak sarkasticky niečo napíše, tak je automaticky chuj?
Ja viem, že teba sa to netýka, ver, že ani mňa nie, akurát mám viac práce ako inokedy a netrvá mi cesta autom do práce hodinu, ale do 10 minút. :-)
buchač
09.11.20,06:44
Takže "poddžubávať" môžeš iba ty? Máš to patentované?
Druhý, ak sarkasticky niečo napíše, tak je automaticky chuj?
Ja viem, že teba sa to netýka, ver, že ani mňa nie, akurát mám viac práce ako inokedy a netrvá mi cesta autom do práce hodinu, ale do 10 minút. :-)
Nikdy som netvrdil, že poddžubovať môžem len ja.
Ja tvrdím, že poddžubovať je potrebné vedieť.
Tiež tvrdím, že poddžubovať sa v určitých situáciách proste nehodí.
Tvrdím tiež to, že hento "fórum" čítajú aj iní, nakoľko čítanie je verejné. Ak si ale niekto prečíta taký názor (ten tvoj), tak si silnejšie povahy o tom niečo pomyslia...tie slabšie rovno zrezignujú a idú si to hodiť.

Máš jedno, koľko trvá cesta...niekto má možnosť činnosti home made, no čo z toho, keď nemá do čoho pichnúť.
veronikasad
09.11.20,06:49
Naco kopirujete sutak do témy? V teme si to prečítajú aj neprihlaseni, na sutaku nie...
Nandrolon
09.11.20,06:50
.... škoda reči....
Nandrolon
09.11.20,06:52
Naco kopirujete sutak do témy? V teme si to prečítajú aj neprihlaseni, na sutaku nie...
Ja som ctrl + c a ctrl + v nepoužil...
buchač
09.11.20,10:40
.... škoda reči....
Veru škoda...na šuťáku máš reči jak koza bobkov a včul si ju nejak stratil ?


Naco kopirujete sutak do témy? V teme si to prečítajú aj neprihlaseni, na sutaku nie...
Ja som ctrl + c a ctrl + v nepoužil...
Ale ja hej...a ?

Veronka, nerieš...to mám ako na šuťáku odpovedať, kde sa nedá poriadne napísať ani jednu dlhšiu vetu ? Áno, nemusel som reagovať...aj to bola možnosť.
Ty (alebo niekto iný) máš možnosť druhú...šak vymažte môj príspevok.

A inak...mám alebo nemám pravdu ?
Odpoviem si sám ? Samozrejme, že ju mám...nik nemá šancu mi dať argument proti tým mojím (podliakove "hodnotenia" nerátam...on je debil).
Kvaka
09.11.20,10:50
Situáciu si popísal dobre, ale určite nie to, že by to nandrolon takto ešte rok chcel, vyjadril spontánne reakciu na prázdne cesty a parkoviská, je jasné, kto býval denne v kolónach, pozná. To nie je o tom, či máš pravdu alebo nie.
veronikasad
09.11.20,10:59
Info pre tých, ktorí sa nezúčastnili prvej ani druhej vlny plošného testovania a potrebujú sa preukázať antigénovým testom

https://www.health.gov.sk/Clanok?antigenne-testovacie-miesta

testujú aj hasici

https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=covid-19-hasici-zacali-s-testovanim-v-zelenych-okresoch
kopretinka
09.11.20,11:48
Info pre tých, ktorí sa nezúčastnili prvej ani druhej vlny plošného testovania a potrebujú sa preukázať antigénovým testom

https://www.health.gov.sk/Clanok?antigenne-testovacie-miesta

https://www.facebook.com/255404251995025/posts/726553971546715/
veronikasad
09.11.20,12:40
Info pre tých, ktorí sa nezúčastnili prvej ani druhej vlny plošného testovania a potrebujú sa preukázať antigénovým testom

https://www.health.gov.sk/Clanok?antigenne-testovacie-miesta

https://www.facebook.com/255404251995025/posts/726553971546715/
nie sú vo všetkých okresoch ako avizoval Matovič
buchač
09.11.20,14:40